Diskuze k článku

Anglosasové

Příspěvků 32

25.1.2011 5:47

Anglosasove,krestani,Anglicane ,ale vsichni z Tel Aviv-Chazarie.

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 61.?.?.?

Jako na zavolanou,dat si odpoved vysel clanek na Guardian.co.uk, "Kdo vlastne vladne v Britanii?"
The Andy Coulson affair raise the question-who runs Britain?
Odpoved by byla jednoducha ,tak,jak vsude jinde v puvodnich krestanskych zemich, kde pomalu vlad aprechazi do muslimskych rukou a nebo vznika zamerne napeti, ktere povede k nasilnostem, jako vysledku ,tech, pravych vladcu.
6 Mar 2009 ... British Royal Family's Irish and Jewish Links. Conroy In the UK Daily Mail, 4 March 2009, A N Wilson asks: Were Queen Victoria and Prince ...
aangirfan.blogspot.com/.../british-royal-familys-irish-and-jewish.html
Abraham Manie Adelstein, Government statistician[54]
Sir Hermann Bondi [67], Chief Scientific Adviser to the Ministry of Defence and the Department of Energy
Sir Andrew Cohen,[55] colonial administrator
Eugene Grebenik [68], first head of the Civil Service College
Hans Kronberger (physicist),[56] nuclear physicist
Sir Alan Marre [69], Second Permanent Secretary, Health; later Parliamentary Commissioner for Administration
Sir Claus Moser [70], Lord Moser, Government Statistician
Ivor Tiefenbrun, Hi Fi manufacturer
Nahledni kazdy sam a srovnej to s tvoji vladou.
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_British_Jews
Leon Brittan, Baron Brittan of Spennithorne (born 1939) (1974) [29], Conservative cabinet minister, European Commissioner
Helene Hayman (1974), Labour MP / Life Peer (JYB 2005 p212)
Nigel Lawson, Baron Lawson of Blaby (1974), Conservative Chancellor of the Exchequer and life peer - JYB 2005 p212
Millie Miller (1974)[16], Labour MP
Sir Malcolm Rifkind (1974) [30], Conservative Secretary of State for Foreign and Commonwealth Affairs
Alf Dubs (1979) [31], Labour MP and life peer
Harry Cohen (1983) [32], Labour MP
Edwina Currie (1983) [33], Conservative minister
Michael Howard (1983) [34], Conservative cabinet minister & Leader of the Opposition from 2003 to 2005
David Sumberg (1983–1995) Conservative MP for Bury South
Michael Fabricant (1992) Michael Fabricant, Conservative MP
Barbara Roche (1992) [35], Labour minister
Margaret Hodge (1994) [36], Labour Minister of State for Industry and the Regions
John Bercow (1997)[17], Conservative MP, Speaker of the British House of Commons
Louise Ellman (1997) [37], Labour MP
Fabian Hamilton (1997) [38], Labour MP
Evan Harris (1997) [39], Liberal Democrat MP
Oona King (1997) [40], Labour MP (1997–2005), second black female MP (Jewish mother), niece of Miriam Stoppard
Oliver Letwin (1997) [41], Conservative shadow cabinet member, Chairman of the Policy Review & Chairman of the Conservative Research Department
Julian Lewis (1997) [42] Conservative MP
Ivan Lewis (1997) [43], Labour Minister of State for Health
Gillian Merron (1997) [44], Foreign Office Minister
Michael Wills (1997), Labour MP
Jonathan Djanogly (2001) Jonathan Djanogly, Conservative MP
David Miliband (2001), Shadow Secretary of State for Foreign and Commonwealth Affairs, Labour MP for South Shields and former Secretary of State for Foreign and Commonwealth Affairs (June 2007 - May 2010) and Secr...Automaticky kráceno

236749

25.1.2011 6:32

Demografie je problém Ruska.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Setrvaní na geostrategické pozici je problém západu. Sázka pouze na hrubou sílu vypovídá o neuvěřitelné blbosti. PNAC je fatamorgána z toho důvodu je pozice západu v Iráku i Afganistánu tragická, protože vyšla z hloupé nefunkční strategické představy. Pokračovat dále v destrukci bude stále obtížnější vzhledem na rostoucí ekonomické problémy a nemožnost mít pod kontrolou světovou měnu bez krytí. Alternativa je do civilní sféry přenést technologie vojensko-průmyslového komplexu použitelné pro transformaci systému a opuštění expanzivního systému existence postmoderní civilizace.

Čína má také problémy demografického rázu, ale úplně jiné než Rusko. Pokud jde o drogy a chlast, tak velká síla je v prevenci. Ať v Rusku s populárníma ksichtama celebrit s kvalitním režiséry natočí kultovní filmy. Něco jako Transpotting, případně filmíky které ostře nastaví sarkastické zrcadlo konzumistánu ale tvrdě bez happyendu a mají fundament, na kterém se dá stavět prevence. Víceméně kdokoliv, kdo chce přejít na neexpanzivní systém lidí budou muset získat jejich srdce. K tomu pomůže pravda o skutečnosti bez růžových brýlí, o zdrojích a devastaci přírody, o korupci a nemilosrdný pohled degradace člověka jako vepře chrochtajícího u konzumního žlabu.... Vynechat propagandu, lidí jsou dost chytří, aby různé PR blbečky v kinematografii poznali. Natočit kvalitu!! Chápu že Přelet nad kukačím hnízdem se podaří i géniovi pouze jednou, ale mladí lide o takovém filmu budou přemýšlet. O propagandistické sračce sice taky, ale jiným způsobem. Vládnout myslícím lidem je sice obtížnější, ale stojí to za námahu. To platí všeobecně pro celý ten multipolární svět.

Druhý krok je nabídnout mladým lidem tvořivou perspektivu v jejich životě. To předpokladá kvalitní vzdělavací systém přístupný široké veřejnosti a schopnost investovat obrovské zdroje Ruska do jeho rozvoje může to zajistit práci a lze tu práci solidně lidem zaplatit, za předpokladu, že se půjde po korupci a různých podvodech. Tomáš Baťa řekl nadčasovou pravdu, když mluvil už v třicatých letech o morální krizi. Jinak se nebude prosazovat kreativní schopnost, ale známosti strýčku, a různí hochštapleři a darebáci do vrcholných pater systému.... Důsledky netřeba rozebírat. Přiučit se dá v tomto směru třeba od Pekingu.

Jinde mají možná méně zdrojů, ale to neznamená, že by jich bylo nedostatek na realizaci některých změn. Důležité je získat v dlouhodobém horizontu soběstačnost v některých oblastech veřejného zájmu ( potraviny de facto odmítnutí GMO, voda, zdraví populace, ekologická devastace, energetika ). Tedy to co odmítají MMF nebo SB, nejsou schopni, ale nabídnout stabilitu. "Somálští piráti" by se mohli stát, pokud by nestabilita začala narůstat važným problémem pro mezinárodní obchod.

236750

25.1.2011 12:53

RE: Demografie je problém Ruska.

Etheral 85.?.?.?

Reakce na 236750

.....tedy klobouk dolů...souhlas, bez výhrad. Je to řešení, otázkou jen zůstává jestli se to nějak již pohne [cool] Osobně si myslím, že největší nebezpečí, jako nebezpečí je z Ruska v době, kdy mu budou docházet zásoby všeho. To Rusko žije v podstatě jen z ničím nelimitovaného exportu surovin....ale třeba v té době jich bude už jen 100 mil. z toho 79% lidí starých a zbytek číňani [chechtot]

236764

26.1.2011 14:26

RE: Demografie je problém Ruska.

ehm 85.?.?.?

Reakce na 236764

Myslím, že vaše obava z Ruska není příliš racionální. Pokud dojdou zdroje v Rusku, bude tomu předcházet omezení jejich vývozu. Což by mělo logicky ohrozit naopak Rusko. Až mám bude v Evropě zima, mohlo by někoho napadnou dojet si pro zbytek plynu do Ruska...
Rusové se mohou obávat Číňanů. My Rusů? Nevidím důvod. Jedině snad z důvodů, že budou zneužívat svého postavení plynoucího že statusu držitele zdrojů. To bude ekonomicky nevýhodné pro nás, a pokud to přeroste únosnou mez, pak to může představovat potenciál ozbrojeného konfliktu. Rusové však nebudou v roli útočníků, ale obránců.

236837

29.1.2011 2:07

RE: Demografie je problém Ruska.

františek 85.?.?.?

Reakce na 236764

to Etheral 85.?.?.?.
bez Ruska, jediné křesťanské země, která má suroviny, chcípneš!

237009

25.1.2011 19:05

RE: Demografie je problém Ruska.

l.leimas 88.?.?.?

Reakce na 236750

dobrý večer René, přidávám se ke kolegovi, klobouk dolů, Vaše příspěvky mají myšlenku úroveň i hloubku, přeju hezký večer. [smích]

236790

25.1.2011 11:47

Rusove jsou pasaci a odolaji - lehce mohou od nynejska velet celemu svetu

MoUdrostrak toskanskydedek (zavináč) list (tečka) ru 88.?.?.?

Text je ryzi, ale nalezl jsem jednu drobnou chybu: Zapad se nezastavil v roce 1990 pred branami Bagdadu nahodne. Obaval se, ze porazkou sunnitskeho Husseina by oblast opanoval Iran s majoritnimi irackymi siity. Proto pro ROZDEL A PANUJ musel Zapad tehdy obetovat svoji tvar. A nejen mnohym pravicujicim a keltskym Cechum se zacalo uz tehdy v dsiskach a pod umastenymi manickovskymi chrounami vice rozsvecet...

Gorbatschow (a zejm. jeho opuletni a samoliba exhibicionisticka megera [bliji] Raisa) a notorik Yeltsin byli pro Rusko jako zapadni trojsti kone pohromou. I mezi prozadadne ladenymi rodicimi se businessmeny zacinalo volani "po spasiteli" Ruska.

Zjeveni se Vladimira Vladimiroviche (Putina) bylo proto jako zjeveni se Orfea (Orfeus proslul svým zpěvem, který okouzloval lidi, uchvacoval a uklidňoval zvěř a ptactvo, tišil přírodu a nastoloval v ní klid a mír.) Stejne tak zapusovil Vladimir Vladimirovich i na Rusko a zidy a bankrotujici Amerikou porobenou a zotrocovanou EUropu (viz. nynesji etablovani se Nemecka z emerickeho poskoka ve skutecnou hospodarskou a politickou velmoc).

Rusove maji vsechny triumphy v rukou:

1. Neznicitelnou geostrategickou polohu.

2. Hluboce vzdelane obyvatelstvo.

3. Obrovske zdroje a uzemi.

4. Jadernou odstrasujici pojistku.

5. Vaznost u mnoha drivejsich rivalu a nepratel a nynejsich prirozenych spojencu: Nemecka, Francie, Turecka a dalsich nejvyznamnejsich svetovych geopolitickych hracu.

6. Co je ale nejdulezitejsi, je rusky globalni mezikulurni presah mezi Zapadem, Vychodem resp. egoisticko-individualistickym sebeznicujicim Atlantismem versus vychodni harmonicko-hierarchistickou vyrovnanosti a klidem.

Domnivam se, ze prave to hleda nyni prudce rostouci Cina. Stejne tak hroutici se Zapad. Resp. Cina nechce byt Zapadem, jen si chce uzivat casti jeho technologickych a zejm. socialnich vyhod a zkusenosti i sama.

Pokud se Rusko sikovne zhosti role mediatora a zaroven prisneho pana s rukou na energetickych a surovinovych kohoutcich, bude CELY svet skakat, jak bude moUdre Rusko piskat.

Epizodni problemy s narkotiky, odbojnymi separatisty nebo osamelymi vlastizradci typu Weistein-Khasparoff nebo Khodokhovskyy nemuzou rozhodne ruskeho obra po tom, co si prozil a proti cemu se imunisoval za radeni Yeltzinoffsko-Nemcoffske kliky, nijak vyznamneji rozkolisat.

236761

25.1.2011 12:21

RE: Rusove jsou pasaci a odolaji - lehce mohou od nynejska velet celemu svetu

Střelec 77.?.?.?

Reakce na 236761

Ač bych si moc přála, aby závěry, které jste učinil platily, obávám se, že vidíte situaci příliš růžově. Rusko má problémy nejen vlastní, ale bohužel je zcela obklopeno státy spolupracujícími s majiteli světových bank a zbrojních firem a k Rusku nepřátelskými. Mezi státy Rusku nepřátelské lze zahrnout i Čínu, která systematicky a chytře pracuje na tom, aby se stala světovou mocností č.1. Daří se jí to a dlouho to trvat nemusí. Při této snaze Rusko také poškozuje, už jenom tím, že mu sebrala spojence u východních hranic, konkretně důležité Mongolsko. Kromě toho proniká tiše, ale účinně k sibiřským bohatým, přírodním zdrojům, které si těží dokonce i svými vlastními pracovníky. To, že kopíruje ruskou vojenskou techniku je známo. Má k tomu jednoduché metody. Okopírované ruské Su-33 má být vyráběno jako palubní stíhačky na letadlových lodích.

236762

25.1.2011 12:47

RE: Rusove jsou pasaci a odolaji - lehce mohou od nynejska velet celemu svetu

MoUdrostrak 88.?.?.?

Reakce na 236762

Souhlasim naprosto s Vasimi obavami. Jen je potreba dodat jedno: Jsou pozorovany a hodnoceny nasi EUropskou optikou. Resp. fakta sedi, ale motivace a posuzovani je zreflektovano zkusenostmi EUropskeho kulturniho okruhu.

Cina a Rusko koeexistuji od nepameti. Obcas si vjely navzajem do vlasu. Ale jsou si vedomy, ze slabost jednoho z nich nebo obou by vyuzili jejich daleko nebezpecnejsi nepratele. Po WWi se Cina vysplhala na pozici svetoveho hrace jen prave diky Rusku, ktere ji bylo oporou a Cina za to od te doby kryje Rusko pred najezdy zapadnich predatoru smerem od Pacifiku a Stredni Asie. A Cina tak blokuje Anglo-Sassum "Velkou hru".

Da se tedy souhlasit, ze Cina a Rusko na sobe navzajem az parazituji. Jinym uhlem pohledu se to da hodnotit jako snatek z tisicileteho rozumu. Kdy ani jeden nedovoli, aby mel druhy dlouhodobeji navrch. Na druhou stranu ale zaroven nepripusti zhrouceni se prorostleho a na sobe z mnoha pricin zavisejiciho organismu.

Ve vztahu k jinym hracum uz to ale neplati. USA nema naprosto nic, co si od neho Cina nemuze koupit nebo vynutit za odpis obrovskych dluhu. Stejne tak Rusku muze neco nabidnout z vnejsich hracu maximalne Nemecko. Ostatni pro Rusko, ale i pro Cinu nejsou rovnocenni partneri, nybrz jsou na Cine nebo Rusku a jejich libovuli silne zavisli.

Cina se bude spise snazit pozvolna expandovat etnicky smerem na Sibir z duvodu nedostatku prostoru. Ve skutecnosti celorocni obyvatelnost sibirskych zemepisnych sirek se rovna obyvatelnosti podobnych klimatickych oblasti Kanady. A Kanada je nad 150km od hranic s USA na sever prakticky neobyvatelna. A jeste dlouho sever Kanady i Sibir budou jen velice ridce osidleny. Co plati, ze dobyvani nerostu a energii se posouva na sever na obou kontinentech daleko rychleji, nezli zabirani politickymi hranicemi. S tim s Vami naprosto souhlasim!

236763

25.1.2011 12:59

RE: Rusove jsou pasaci a odolaji - lehce mohou od nynejska velet celemu svetu

MoUdrostrak 88.?.?.?

Reakce na 236763

P.S.: Osidlenost resp. kde konci meze osidlenosti jsou nejpatrnejsi z mapky:

Vložený obrázek

Kde je patrne, ze i Cina z ruznych geogafickych a klimatickych pricin nemuze osidlit i obrovske uzemi uvnitr svych hranic. A ma je k disposici bez nutnosti konfliktu nebo sloziteho nastolovani vhodnych podminek. Natoz o mnoho tisic kilometru severnejsi ruskou Sibir.

236765

25.1.2011 13:25

RE: Rusove jsou pasaci a odolaji - lehce mohou od nynejska velet celemu svetu

Střelec 77.?.?.?

Reakce na 236765

Pane MoUdrostraku, děkuji vám za zasvěcenou odpověď. Moje skepse vyplývá i z toho, že jsem přesvědčena, že přímo v Rusku působí zpravodajské služby cizích států, včetně té nejagresivnější z B.V. K tomu tam mají dobré podmínky. Ti nahlodávají tuto zemi zevnitř, přičemž ke spolupráci mají k dispozici své etnikum, které je tam hustě zastoupeno.

Zmiňujete se o osidlování Sibiře. K tomu jenom námitku, že severní Čína je poušť (snad se nemýlím), kdežto Sibiř má jiný charakter a jak ukazuje třeba Jakutsko, žít se tam dá.

236767

25.1.2011 17:08

RE: Rusove jsou pasaci a odolaji - lehce mohou od nynejska velet celemu svetu

MoUdrostrak 88.?.?.?

Reakce na 236767

Mate v mnohych obavach pravdu - avsak opet pouze EUropskou optikou. Rusko je okusovano/dobyvano stovky let - a nikomu se to nepodarilo. Vladimir Vladimirovich nebyl vybran ruskymi vlasteneckymi elitami nahodou = ma schopnost drzet gubernatory na uzde, aby diky tomu cele obrovske Rusko drzelo pohromade. Rusove vzdy meli uvnitr skodnou z Francie, Nemecka, zidy, Kavkazany apod. Ale vzdy, i za daleko horsich konstalaci, nezli je nyni - to skvele zvladli ustat.

Co se tyka Jakutska, obavam se, ze tady s Vami nemohu souhlasit. V Jakutsku lze prezit, ale kvalitne zit tam jde asi stejne, jako nekde hooodne na samem severu Norska (a to je jeste Norsko ohrivano teplym Golfskym proudem). Staci se pozorne podivat na jakutsky klimaticky profil

Vložený obrázek

a urcite se mnou pak budete souhlasit...

236783

26.1.2011 14:47

RE: Rusove jsou pasaci a odolaji - lehce mohou od nynejska velet celemu svetu

Vanguard 195.?.?.?

Reakce na 236783

Nevím nic o tom, že by by Rusko bylo okusováno stovky let. Je to naopak Rusko, které sotvky let expandovalo a dobývalo všechny a všechno okolo sebe-z malého knížectví okolo Moskvy se nestalo největším státem světa jen proto, že by bylo okusováno a dobýváno stovky let, ne?

236839

26.1.2011 16:17

RE: Evidentně toho moc o okusování Ruska nevíme, pane Vanguarde,

Arkan 70.?.?.?

Reakce na 236839

ale buďme rádi, že nám to politolog MoUdrosták (alias Sodek) dokáže vysvětlit. Plete si sice konstelaci s konstalací, ale jinak je "geostrategicky potencován a sociopaticky a predátorsky fundován", a to je, myslím si, velice důležité. Pan MoUdrosták je prostě takový poklad, jen ho vykopat.

V průběhu historie Ruska docházelo čas od času k dočasným ztrátám tzv. ruského území (ať už to byli Tataři, Turci, Mongolové, Poláci, Francouzi či Němci). Nicméně po všech těch válkách byla tato území vždy navrácena do ruského lůna a v mnoha případech ještě obohacena o další území (např. část Polska, celé Východní Prusko, část Rumunska atd. - jen několik příkladů z poslední doby). Hrana začala Rusku zvonit až po rozpadu SSSR v roce 1991 a ani velký Vladimír Vladimírovič nedokáže - pokud nedojde k válce - navrátit tyto odpadlíky zpět do ruského lůna. V.V. Putin nemá tu sílu a to drsné a bestiálně kruté odhodlání jako měl ten velký gruzínský diktátor. Stalin by nikdy nevedl dvě neúspěšné války jako vedl B. Jelcin a jeho pokračovatel V.V. Putin. Stalin by prostě Čečence, Inguše, Dagestánce a jiné vzbouřence vyhladil nebo přestěhoval, už to jednou ještě před skončením II. světové války briliantně udělal, pak to soudruh Chruščov - bohužel - napravil. Ale základně jsou Rusové pašáci, no doubt about it, not in my mind.

236842

26.1.2011 19:48

Jiná doba a jiné nástroje k ovládání států a celých oblastí jsou ekonomické!

63 88.?.?.?

Reakce na 236842

Není nutné "dobývat" nějaké území, stačí držet rozhodující ekonomické "klíče"! K tomu také slouží dnes tolik rozšířené "zadlužování" všech "západních" zemí! Kdo drží jen těžko splatitelné dluhy bude velet! Zbraně jsou anachronismus! [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]

236853

25.1.2011 15:12

RE: Rusove jsou pasaci a odolaji - lehce mohou od nynejska velet celemu svetu

karel2 212.?.?.?

Reakce na 236762

Nu mongolsko? Jenom evropska optika, ne ze by mongolove rusy milovali, ale vi, ze jsou jedinou pojistkou aby je nesezrala cina. Takze bych to nevidel anglosaskym pohledem, cina si tam koupila dul=rusko stratilo vliv.

Stejnou optikou pak dostanu, rusko si kupuje v CR velke podniky = anglosasove straci vliv v CR. Uznate ze je to blbost.

Cina vi, ze rusko neporazi bez toho aby nebyla sama tezce poskozena = uz by nemala prostredky na obsazeni bo by se musela obnovit sama. Takze se spise stara o svoje zajmy na jihu a kasle na Rusko. Bo rusko pritel = ruska ropa, ruske suroviny atd. Ruskonepritel = zadna ropa, zadna ruda atd. Jenom nasi blbecci si mysli, ze znepratelit rusko = nemuze nastat stop stav ruskych surovin....

236776

25.1.2011 20:31

RE: Rusove jsou pasaci a odolaji - lehce mohou od nynejska velet celemu svetu

Střelec 77.?.?.?

Reakce na 236776

Píšete o Mongolech, ale Mongolové mají svou vládu, která pravděpodobně funguje jako naše vláda. Zkorumpovaná, nejedná v zájmu státu, ale v zájmu svém. Údajně mají Číňané v současné době v Mongolsku 1100 svých společností, mají pod kontrolou střední a malé podniky, veřejné stravování je čínské, z velké části textilky a kožedělný průmysl. Čína umožňuje mongolským studentům studium, obnovuje Ulan Bátor. Pro Čínu jsou přitažlivé mongolské suroviny a především uran a uhlí. Samozřejmě i ostatní. Rusové mají v Mongolsku investice, které jim mongolská strana nezajišťuje. Čerpám z ruského materiálu.

236798

26.1.2011 7:10

RE: Rusove jsou pasaci a odolaji - lehce mohou od nynejska velet celemu svetu

Karel2 212.?.?.?

Reakce na 236798

No ja nerikam, ze penize nevladnou, je to jak u nas v novinach v televizi slysime, jak my jsme vini s druhe svetove valky, jak my jedini muzeme za masakry nemcu v letech 45-47 pri odsunu.

Ale zeptej se obycejneho cloveka zda si toto o nemcich mysli a zda si nemysli, ze masakry nemcu jsou pouze dusledkem jejich vlastnich cinu a cinu nemecke vlady.


To same plati i o postoji k USA ci Rusku, ja uz su s generace co nezazila komunismus a prakticky vyrostla po 89. A nas uz nezajima nejaka fobia ala rusko a lezeni zadku USA. My uz to berem je rusko jsou USA a vztah knim je jak ke kazde velke zemi a diplomacie k nim ma byt vramci nasich zajmu a kaslat na jejich zajmy. Kdyz mluvim s nekym 35 a vice o me ceste do ruska tak se dozvim rusko? proc tam? nebezpecna zeme nikdy... Kdyz mluvim z nekym 34 a mene Rusko? No prvne procestuju USA a pak Rusko ci Indie, nebo na USA nemam, ale rusko me laka, tam bych se chtel podivat.


Je o tom aby odrostla generace CINKALISTU jejiz predstavitelem je typ cloveka Mejstrik a jejich duchovni otcove coz je Klaus a spol.


P.S. Ptej se mongolu obycejnych co si mysli o Cinanech a ne jenom fakticke hodnoceni ruskych novin nebo hodnoceni novin evropskych(bo v EU se nedavaji v novinach fakta ale dojmy). A pak dostanes od rusu fakta(skutecnost) a od lidu co si o tom mysli. Nikda se neptej vladce co se deje v jeho zemi, nikdy nedostanes pravdu.

236825

26.1.2011 10:34

RE: Rusove jsou pasaci a odolaji - lehce mohou od nynejska velet celemu svetu

MoUdrostrak 88.?.?.?

Reakce na 236825

Karel2 je duvodem, proc to s ceskou mladsi generaci nemusi dopadnout tak zalostne, jako s jejich cinkajicimi a pravicujicimi naivnimi rodici. Cestovani je dalsim (nekdy nejvyssim) stupnem vzdelani. Proto uz nejsou tak jednodusse pravdolaskovsky a zRADARsky manipulovatelni. Proto zvladaji sirsi zaber odstinu od "spatne po dobre".

Americani skoncili tak jak skoncili, protoze z 90% necestuji mimo JuYsEj a naprosta vetsina ani nema cestovni pasy. Stacilo by, aby jedno jedinkrat zamirili do rasistickeho a genozidniho Statu Israel. A vedeli by, ze musi zakonite skoncit zbedovani bez pudy, bez zdroju jako okupovani a do uteceneckych lagru nahnani Palestinci Vložený obrázek Vložený obrázek

A budou do te misserie nahnani od tech (ktere jsme drive nesmeli (mimo Zvedavec.org) autocenSSurne jsmenovat), kterym sverili z lenosti a pohodlnosti naivne media, penzijni fondy, strategicke planovani a oteze zahranicni politiky. Jeden vylet do Statu Israel by jim stacil, aby se "zachranili".

Rusko to zazilo v 90.letech a diky Vladimiru Vladimirovichi ma svuj osud opet ve svych rukou. Cina prezila uspesne Tien-anmen a od te doby ji stacilo jako memento prave ruska epizoda s "dýmů-krásy". Oba staty jsou uz imunisovany.

To, ze v Jizni Americe je zakaz vstupu Israelcu do hotelu a restauraci beznym koloritem, ze jsou takrka denne uznavani Palestinci jako stat od novych jihoamerickych nekdejsich pravicujicich a zbidacelych paSSaliku, je dukazem, ze i Jizni Amerika a dalsi neimbecilni konciny sveta jsou jiz imunisovany proti nakaze, vySSavani a rozvratu take.

Je skvele, ze i CR pribyva Karel2, kteri si pri jizde okolo pevnosti s agenty na chodniku a tudiz i v sousedstvi spanelske a indicke ambassady s chuti odplivnou [bliji] pred genozidni a raSSistickou vlajkou etnokratickeho statu a pronaroda, ktery "je nam vsem ustanoven Bohem".

236831

26.1.2011 12:07

RE: Rusove jsou pasaci a odolaji - lehce mohou od nynejska velet celemu svetu

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 236831

Mám dojem, že i Ukrajina již není v rukou vyvolených. Domnívám se tak na základě útěku předsedy světové židovské obce Lodra z tamního medialního prostoru, kdy příčinou byl výsledek voleb [velký smích]

236835

26.1.2011 22:27

RE: Rusove jsou pasaci a odolaji - lehce mohou od nynejska velet celemu svetu

Střelec 77.?.?.?

Reakce na 236825

Karle2, máš ten komentář trochu pel-mel, ale na něco ti odpovím. Představ si, že já jsem se těch Mongolů měla příležitost ptát přímo v Mongolsku. A můžu ti napsat, že jejich láska k Číňanům byla přibližně na úrovni naší lásky k Němcům krátce po II.S.V. Jinak ale díky za poučení. Potřebuji jej, zkušeností doposavad moc nemám. [zahanbení] [smích]

236856

25.1.2011 23:59

RE: Rusove jsou pasaci a odolaji - lehce mohou od nynejska velet celemu svetu

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 236776

"Naši" blbečci si to nemyslý, ono by se jim STOP RUSKÝCH SUROVIN náramě líbilo. Jen si vemte, co jim to dá práce zlikvidovat evropské národy, takhle by bylo za rok hotovo.

236811

27.1.2011 0:58

RE: Rusove jsou pasaci a odolaji - lehce mohou od nynejska velet celemu svetu

p. 125.?.?.?

Reakce na 236776

...nejdriv je zradlo,moralka az potom...Bertold Brecht......jenom 12% pudy v Cine se hodi pro zemedelstvi....v Rusku asi je pomer lepsi....

236862

26.1.2011 1:17

RE: Rusove jsou pasaci a odolaji - lehce mohou od nynejska velet celemu svetu

ruppert 82.?.?.?

Reakce na 236761

Čte se to hezky, Moudrostraku, ale
a) Samotná ruská iniciativa k ustanovení Šanghajské skupiny a náplň této koordinační skupiny potvrzuje, že slovanští Rusové, a podstrhuji slovo slovanští, neusilují o to být pány, ale usilují o kolektívní bezpečnost a spolupráci, multipolární svět. I vzhledem k demografickému vývoji ví, že sami Brzezinského "Grand Chessboard" neustojí ani s jaderným deterentem.
b) největším ruským nepřítelem je ten vnitřní. Zdá se, že Putinem nabídnutá ruka a smír po roce 2000 byla vykládána Goldman Sachsovou posádkou v Rusku jako projev slabosti. To, co se nyní děje s požehnáním Chazara Medvěděva je obrat od Putinovy politiky, poškozování zahraničně-politických vztahů s tradičními přáteli a spojenci a usilovná příprava vstupu Ruska do NATO. V Ruské armádě to vře a je, podle mne, jen otázkou času, kdy to bouchne a siloviki vezmou věc radikálně do vlastních rukou. Smír byl jednostranně odmítnut a je to zase kdo z koho. Nevím, jestli to vydrží do příštích prezidentských voleb, spíš pochybuji. Půjde o to zabránit něčemu, co už nejde bez války vrátit do původního stavu.
c) Rusové jsou, vždy byli a cítí se Evropany. Historicky mají blízko k Němcům. Oba národy jsou páteří Kontinentální Evropy, což je termínus technicus v geopolitice opačný a konkurenční k Atlantické Evropě, ovládané 300 let Chazary. 2.SV byla geniálním plánem, jak pilíře Kontinetální Evropy a dva národy, které historicky patří k největším odpůrcům NWO zničit navzájem. Od konce Elity obou těchto zemí ve 20. století sloužily Atlantické Evropě.Putin postavil zpět na nohy jeden pilíř a netrpělivě čeká až se Německo zbaví okupace, atlantických elit a iluze, že v rámci Atlantické Evropy budou mít budoucnost, prostor pro růst, suverenitu a nebudou jen dojnou krávou, do které si navíc kopne poslední ubožák z kibutzu. Ale čas běží, Merkelová pracuje pro pány světa proti vlastnímu národu a Rusové začínají obracet zraky a trubky na Východ. Čím déle krystalizace v Německu potrvá, tím více utrpí německý hospodářský prostor, do kterého patříme i my. Za pár let už Rusové Němce potřebovat nebudou, ale Němce, jako už tolikrát, když Německo začne hospodářsky sílit, Atlantická Evropa udusí ve vlastní šťávě.
d) Hospodářská, vzájemně výhodná spolupráce s Čínou při využívání nerostných zdrojů Rusy netrápí. Jejich měkkým podbřiškem je Střední Asie-jižní koridor strategické obrany. NATO jde po surovinových zdrojích od Azerbajdžánu po Uzbekistán, v Iráku, Afgánistánu a Pakistánu se neválčí pro nic za nic, a 80% cizích základen je na trasách plánovaných ropo-a plynovodů. Peak Oil je realitou a Brzezinski nenechává nikoho na pochybách, že spíše zbankrotují USA, než opustí plány na vojenskou intervenci do Střední Asie. Kdo bude kontrolovat zdroje energie, bude vládnout - to už říkal Kissinger, když zaved...Automaticky kráceno

236817

26.1.2011 7:17

RE: Rusove jsou pasaci a odolaji - lehce mohou od nynejska velet celemu svetu

Karel2 212.?.?.?

Reakce na 236817

Ja bych to tak nevidel, ja tam zil cca 5 mesicu, ne v Moskve, ale mensim meste. Takze to ze by putin a medved byli nepretele je trocha mimo, je to spise zbozne prani zapadu u nas Vondry aspol.

Jinak me to pripomina spise prechod na cinske system(coz se uvidi casem), vudce vede zemi +-10let pak preda svemu naslednikovi dle sveho vyberu a jeste ho hlida z mista kde ma moc nad armadou a tajnou sluzbou. Teprve pokud se osvedci tak preda moc uplne. A toto se opakuje.

A ze rusove a nemci maji neco spolecneho? Jenom ze jsou velke narody a umi si svoji svebytnost silou udrzet navzdory okolnimu svetu. Padnou, ale opet se vrati silnejsi nez pred padem. Jestli jsi myslel toto pak ano maji hodne spolecneho.


Ale souhlasim s podbriskem, ten ma rusko dole na Iranem.

236826

26.1.2011 9:42

RE: Rusove jsou pasaci a odolaji - lehce mohou od nynejska velet celemu svetu

MoUdrostrak 88.?.?.?

Reakce na 236817

Rupperte, provedl jste brilantni analyzu. Ale (abych to spravne vystihl) je presne takova, jaka by vznikla, kdyby ji psal v Moskve nebo Pekingu nejaky ze Zapadu dorazivsi profesor, co tam pristal pred par tydny. Resp. si ji u neho Rusko a Cina zadaly, aby zjistili, jak jsou schopni videt situaci nejlepsi mozky Zapadu.
'
Pokud by to totiz bylo jedine mozne reseni a vyusteni, Rusko uz by davno bylo rozpadle na jednotlive gubernie, kazda v cele od Zapadu zkorumpovanym gubernatorem (nejspise opilcem a'la Yeltzin). A rabovano jeste hure, nezli v temnych 90.letech. Cina by byla vedena/nicena a zotrocena klony Vencu Veskrnu krizenych s sikmookym kravotozroutem[smích]

Namisto toho se i drive pravdolaskova Ukrajina (vzpomenme jeji ostudnou roli behem agreSSe Gruzie vuci Osetii) vymanila uspesne z cesty do pekel. A stejne tak i Belorusko, ktere hralo (patrne podle ruskych not) s EU hru na zdrzenou.

Zapad je v Afghanistanu a CELEM Strednim Vychode chycen v pasti podobne, jako opice, kdyz ji vydlabes kokos a dovnitr pres uzkou diru nastrazis navnadu. Opice ruku dovnitr strci, ale ven uz nemuze. Kdyby to nebyla pravda, Zapad by lehce ufinancoval Stredovychodni agreSSi a okupaci z nadsenych vkladu investoru. Misto toho i drive proami Turecko uhani ke spolku BRIC ci vlastni cestou, protoze je mu jasne, jak Zapad musi nakonec nejen na Strednim Vychode a ve Stredni Asii skoncit.

Je to prave ten osidny euroatlanticky pohled (LASKA/NENAVIST), ktery se v hodnoceni vztahu Rusko/Cina plete. Oni se ani nemiluji, ani nenavidi. Oni se respektuji = coz je pojem, ktery Zapad nezna. Zapad se ridi jedine rozdel a panuj, misto Respektuj a Manipuluj (treba az do skonani sveta...). Je to obdoba nekterych taktik z upolovych sportu = Zapad zna jen box nebo podrazeni nohou.

Na Vychode SVITI/NESVITI, expertni idiotismus a datismus proste nefunguje. Staci si zkusit obchodni jednani[smích] Natoz simulovat strategicke vyusteni nejake situace s mnoha "vychodnimi" promennymi[smích] Cina a diky ni castecne i Rusko jsou o nekolik pater vyse v rozhledu, tisiciletych zkusenostech a prezivani vedle sebe, aniz by se diky tomu znicili ve prospech nekoho tretiho. Jedine TABU je pro ne nedopustit ve vzajemnem soupereni tah nekoho tretiho v: ROZDEL A PANUJ. Vedi, ze by dopadli, jako Severoamericti Indiani (nebo v lepsim pripade jako Pakistan a Indie).

Nesmime ani zapomenout, ze Angela Merkel neni pro Rusko a Cinu Tabula rasa, ale konjunkturalisticka aparatnice z FDJot[smích] (Merkel war während ihres Studiums weiterhin in der FDJ aktiv. Merkel selbst betont Kulturreferentin gewesen zu sein, während andere Quellen angeben sie sei Sekretärin für Agitation und Propaganda gewesen, die genaue Funktion Merkels ist nicht mehr überprüfbar, da alle Belege unauffindbar sind...). A proto se urcite JEN na ni ve vztazich s Nemeckem nespolehaji.

..........

236828

26.1.2011 9:44

RE: Rusove jsou pasaci a odolaji - lehce mohou od nynejska velet celemu svetu

MoUdrostrak 88.?.?.?

Reakce na 236828

.............
Je ocividne, ze Nemecko ( a diky pozici "17. spolkove zeme" i Cesko) se hreje na spici hospodarskych i geostrategickych zajmu Ciny i Ruska. Neverim, ze je to nahoda a ze nejde opet o jednani Ruska a Ciny ve spolecnem zajmu.

Pokud by Goldman Sachs skutecne slavili takove fenomenalni sachove uspechy, v Rusku uz by byl presidentem jejich kun Andrey Weinstein/Khasparoff a v Cine by zehnal miliarde otroku Velky Dalai Lama/zaslouzily soudruh (...in September 1954 he went to the Chinese capital to meet Mao Zedong and attend the first session of the National People’s Congress as a delegate, primarily discussing China’s constitution. On September 27, 1954 the Dalai Lama was selected as a deputy chairman of the Standing Committee of the National People’s Congress[smích] )

Takze pohhledem ze Zapadu muze Vychod pripadat jednoduchy a lehce stisknutelny. Ve skutecnosti na Vychod Zapad ani boxerskou rukavici nema... [cool]

236829

27.1.2011 0:49

RE: Rusove jsou pasaci a odolaji - lehce mohou od nynejska velet celemu svetu

p. 125.?.?.?

Reakce na 236761

..usrael... jak to vypada prohral Rusko a navzdy...to je vic nez prohra to je katastrofa...dik za clanek a prispevky....Turecko je take bolestiva prohra i kdyz mensi...

236858

29.1.2011 2:35

RE: Rusove jsou pasaci a odolaji - lehce mohou od nynejska velet celemu svetu

Fratišek 85.?.?.?

Reakce na 236761

Svatá pravda!

237010

25.1.2011 13:57

Atlantská lobby - Židovstvo

Abmull 77.?.?.?

K tomuto článku doporučuji prostudování vynikající práce od
Alexandra Dugina; Velká válka kontinentů.
Autor je expertem a znalcem geopolitiky
Stahujte z internetových stránek:
Spiknuti proti Cirkvi a lidstvu

236771

27.1.2011 12:47

Jo, kdepak Anglosasové ...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 83.?.?.?

Reakce na 236771

Suicide-Or Murder? Kaufmann's Rise and Fall of Anglo-America...
A s tím stahováním...

236902

28.1.2011 12:45

Anglosasové za nic nemohou

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Tento článek je nesmysl, protože autor se snaží štvát proti angličanům a Američanům. A Angličané a bílí anglicky mluvící Američané jsou také oběti sionistických světovládců, dokonce jsou na tom mnohem hůře než my nebo Rusové, protože jim hrozí že se stanou ve vlastní zemi menšinjou, což nám v tomto století nehrozí. Všichni evropané a běloši v USA jsou na jedné lodi a podobné poštvávání jednoho národa proti druhému pomáhá pouze sionistům

236985

Příspěvků: 32

25.01. 05:47 Robert Nohejl  Anglosasove,krestani,Anglicane ,ale vsichni z Tel Aviv-Chazarie.
25.01. 06:32 Rene Bartosek  Demografie je problém Ruska.
25.01. 12:53 Etheral  RE: Demografie je problém Ruska.
26.01. 14:26 ehm  RE: Demografie je problém Ruska.
29.01. 02:07 františek  RE: Demografie je problém Ruska.
25.01. 19:05 l.leimas  RE: Demografie je problém Ruska.
25.01. 11:47 MoUdrostrak  Rusove jsou pasaci a odolaji - lehce mohou od nynejska velet celemu svetu
25.01. 12:21 Střelec  RE: Rusove jsou pasaci a odolaji - lehce mohou od nynejska velet celemu svetu
25.01. 12:47 MoUdrostrak  RE: Rusove jsou pasaci a odolaji - lehce mohou od nynejska velet celemu svetu
25.01. 12:59 MoUdrostrak  RE: Rusove jsou pasaci a odolaji - lehce mohou od nynejska velet celemu svetu
25.01. 13:25 Střelec  RE: Rusove jsou pasaci a odolaji - lehce mohou od nynejska velet celemu svetu
25.01. 17:08 MoUdrostrak  RE: Rusove jsou pasaci a odolaji - lehce mohou od nynejska velet celemu svetu
26.01. 14:47 Vanguard  RE: Rusove jsou pasaci a odolaji - lehce mohou od nynejska velet celemu svetu
26.01. 16:17 Arkan  RE: Evidentně toho moc o okusování Ruska nevíme, pane Vanguarde,
26.01. 19:48 63  Jiná doba a jiné nástroje k ovládání států a celých oblastí jsou ekonomické!
25.01. 15:12 karel2  RE: Rusove jsou pasaci a odolaji - lehce mohou od nynejska velet celemu svetu
25.01. 20:31 Střelec  RE: Rusove jsou pasaci a odolaji - lehce mohou od nynejska velet celemu svetu
26.01. 07:10 Karel2  RE: Rusove jsou pasaci a odolaji - lehce mohou od nynejska velet celemu svetu
26.01. 10:34 MoUdrostrak  RE: Rusove jsou pasaci a odolaji - lehce mohou od nynejska velet celemu svetu
26.01. 12:07  RE: Rusove jsou pasaci a odolaji - lehce mohou od nynejska velet celemu svetu
26.01. 22:27 Střelec  RE: Rusove jsou pasaci a odolaji - lehce mohou od nynejska velet celemu svetu
25.01. 23:59  RE: Rusove jsou pasaci a odolaji - lehce mohou od nynejska velet celemu svetu
27.01. 00:58 p.  RE: Rusove jsou pasaci a odolaji - lehce mohou od nynejska velet celemu svetu
26.01. 01:17 ruppert  RE: Rusove jsou pasaci a odolaji - lehce mohou od nynejska velet celemu svetu
26.01. 07:17 Karel2  RE: Rusove jsou pasaci a odolaji - lehce mohou od nynejska velet celemu svetu
26.01. 09:42 MoUdrostrak  RE: Rusove jsou pasaci a odolaji - lehce mohou od nynejska velet celemu svetu
26.01. 09:44 MoUdrostrak  RE: Rusove jsou pasaci a odolaji - lehce mohou od nynejska velet celemu svetu
27.01. 00:49 p.  RE: Rusove jsou pasaci a odolaji - lehce mohou od nynejska velet celemu svetu
29.01. 02:35 Fratišek  RE: Rusove jsou pasaci a odolaji - lehce mohou od nynejska velet celemu svetu
25.01. 13:57 Abmull  Atlantská lobby - Židovstvo
27.01. 12:47  Jo, kdepak Anglosasové ...
28.01. 12:45  Anglosasové za nic nemohou

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

8

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc srpen přispělo 19 čtenářů částkou 2 971 korun, což je 8 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Premiér Scott Morrison: Lockdown je v NSW nezbytný, přibylo 199 případů05.08.21 00:17 Austrálie 1

Rezoluce Rady Evropy 2361 (2021)04.08.21 15:53 Česká republika 1

Bude ministerstvo konečné soudu prokazovat, zda tu máme epidemii?04.08.21 14:13 Česká republika 0

Přinesl nám pandemii VIR anebo LIDÉ a politici z ASPEN INSTITUTU?04.08.21 13:56 Neurčeno 0

Cvičení při Covid-1904.08.21 09:51 Neurčeno 1

Na Bruntálsku jsou ještě lidé normální a nenechali si vymýt mozek04.08.21 09:30 Česká republika 4

Sydney: Násilná vakcinace04.08.21 09:10 Austrálie 5

Připojte se k žalobám proti diskriminaci osob neočkovaných proti c-1904.08.21 07:24 Česká republika 0

Izrael zavádí karanténu pro příchozí cestující - ale i pro očkované!03.08.21 21:01 Izrael 1

Německo si došláplo na kritika covid teroru03.08.21 09:54 Německo 0

Na webech píšicích pravdu neinzerujeme, zní z firem po výzvě pražské rady02.08.21 22:37 Česká republika 2

Už i česká pošta se připojila k oslavě úchylnosti02.08.21 20:47 Česká republika 0

Prague Pride pro děti02.08.21 19:45 Česká republika 1

Von der Leyen: Nový milník Evropské vakcinační strategie02.08.21 19:13 Evropská unie 2

Evropská komise a Bill Gates oznámili své partnerství v oblasti Green Dealu02.08.21 18:12 Evropská unie 1

Petice VOLNÉHO bloku za obnovení školní výuky bez povinnosti roušek, testování a očkování02.08.21 16:13 Česká republika 0

Pozvánka na Letnou 28. srpna 2021 na akci „Zachraňme republiku“02.08.21 15:41 Česká republika 0

Vláda počítá s tím, že po očkování umřou děti02.08.21 15:31 Česká republika 1

Mimochodem věděli jste, že Rusové nesmějí na olympiádě prezentovat svou vlast?01.08.21 22:11 Rusko 2

Kdo chce bít psa Lukašenka, hůl si najde01.08.21 21:57 Belorusko 3

Měnové kurzy

USD
21,47 Kč
Euro
25,43 Kč
Libra
29,87 Kč
Kanadský dolar
17,11 Kč
Australský dolar
15,85 Kč
Švýcarský frank
23,70 Kč
100 japonských jenů
19,62 Kč
Čínský juan
3,32 Kč
Polský zloty
5,59 Kč
100 maď. forintů
7,17 Kč
Ukrajinská hřivna
0,80 Kč
100 rublů
29,32 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 893,70 Kč
1 unce stříbra
545,97 Kč
Bitcoin
843 496,67 Kč

Poslední aktualizace: 4.8.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 5 896