Diskuze k článku

Franto, osol to!

Příspěvků 34

8.1.2011 5:16

(O)solení

Namib a (tečka) navratil (zavináč) retcon (tečka) cz 90.?.?.?

Dobrý den, nevím, jak v Kanadě, ale uměl bych si přestavit, že pokud by náhodou někdo uklouznul v USA, tak by zažaloval město, to by prohrálo spor a muselo platit a platit... tak je docela dobře možné, že solí o sto šest, namísto toho, aby zapojili hlavičku. Možná je to jen další projev postupné debilizace populace.....

235735

8.1.2011 7:34

Za všetkým hľadaj právnika

Milan Závodný 81.?.?.?

Nie, pán Stwora, nie je v tom nebetyčná blbosť úradníkov, ale celkom isto práve tie tupé zákony. U nás po r.1990 zrušili komunálne služby, lebo ideológovia kapitalizmu si mysleli, že podnikavci sa budú len tak hrnúť, aby mohli ako súkromné firmy odpratávať sneh. Nič také sa nestalo, chodníky a iné verejné priestranstvá ostali bez údržby, tak inteligenti vydali zákon, že za chodníky /verejné/ je zodpovedný ten, kto pri nich býva. To o.i. znamená, že min. v zime musí byť non-stop doma, aby bol neustále v pohotovosti pre prípad sneženia. Žiadna cesta na služobku, žiadna dovolenka, žiadne živnostnícke jazdy bohvie kam. Ale keď si na ten istý verejný chodník budem potrebovať vysypať fúru štrku, musím si pýtať povolenie od obce.
A takýto istý idiotizmus je o celom trhovom hospodárstve. Ľudia nechcú "podnikať". Chcú chodiť do práce na 8 hod., a potom... majte ma radi! A MAJÚ NA TO PLNÉ PRÁVO.

235736

8.1.2011 11:45

RE: Za všetkým hľadaj právnika

Kropáč kropac20 (zavináč) seznam (tečka) cz 62.?.?.?

Reakce na 235736

Pamatuji, jak ještě před rokem 1948 (Praha) pan domácí ZODPOVÍDAL za to, že se na chodníku před jeho domem nikdo nezmrzačí. Jenže tenkrát byl nájemní dům něco takového, jako dnes investiční zlato. Pochopitelně, že nájemné bylo určováno poptávkou, jenže nikdo nepočítal s tím, že pronájmem bytů zbohatne. Lidé také byli asi 100 let za opicemi, protože jich v jedné místnosti žilo třeba 5 a ve druhé místnosti měli dvě postele pro "šlófy". Na rent, podle dnešních pojmů. O to se pan domácí nestaral, ani o úklid chodníků. K tomu měl domovníka, který bydlel v naturálním bytu (zpravidla tuze skromně vybaveném). Domovník musel kromě úklidu třebas topit v kotelně ústředního vytápění a na teplou vodu, podepisovat dodávky paliva, vyměňovat prasklé žárovky na chodbách domu, někdy vybírat od nájemníků činži a zejména dohlížet na pořádek v domě, včetně ohlašovací povinnosti domácímu, či jeho prokuristovi. Domovní řád v té době ani nebyl. Potom když sněžilo, tak strážník na pochůzce zazvonil na domovníka, třeba ve 4 hodiny ráno, zasalutoval a řekl "padá Vám práce". A běda, pokud by strážník při další obchůzce zjistil, že pan domovník nemá chodník uklizený, nebo neodstranil závady strážníkem zjištěné (jak to, že se tady v krámu svítí a nemají zamčené dveře). S tím ovšem souvisel stav kanalizací, pod zemí zpravidla průchozích. Sníh se shrnoval na ulici poblíž kanálu, kam jej pak městský zřízenec prostřednictvím nádeníků, nad nimiž dohlížel, shrnoval. Jinde nádeníci z ulice nakládali sníh na vozy tažené koňmi a vozili shrnovat do řeky na náplavku. Jenže dnes není na silnici místo pro parkující vozidla, kanalizace je všelijaká, "domácí" mají domy aby nemusili podnikat, a vyplácet nádeníky beze smlouvy, tak by peníze zmizely a sníh na ulicích zůstal. Takže jsme všichni zmoudřeli. A také zchoulostivěli. Pamatuji se, jak shrnovali sníh do kanálu a připletla se k tomu 7mi letá dceruška cukráře, co měl naproti obchod. Propadla dolů. Potom vylezla otevřeným kanálem o 2 km dál, kam jí to odplavilo, jen trochu odřená. Pan cukrář nežaloval obec, ale dcerušce dal na prdel.

235742

8.1.2011 12:05

RE: Za všetkým hľadaj právnika

MoUdrostrak 85.?.?.?

Reakce na 235742

Je pravicujici tendencne opakovanou lzi, ze za 1. republiky nebyla REGULACE NAJEMNEHO!

mesec.cz/clanky/deregulace-najemneho-zkusenosti-z-1-republiky/

Kazdy rozumny o funkcn socialni vyspely stat reguluje najemne bydleni jako socialni sluzbu = jen pravicujici cesi veri lzim a touzi po novych rodinnych Orlicich a Toskanskych Spindlech pro sve NovePanyKnizePany

235744

8.1.2011 12:36

RE: Za všetkým hľadaj právnika

Kropáč kropac20 (zavináč) seznam (tečka) cz 62.?.?.?

Reakce na 235744

Je toho mnohem víc, ale co nadělám. Víra, naděje a láska. Jenže lidé věří jen tomu, co se jim zdá výhodnější protože sebe milují nejvíc. Působí ovlivnění mohutným politickým marketingem těch u moci a jejich služebníků v masmédiích.

235746

8.1.2011 12:14

RE: Za všetkým hľadaj právnika

Milan Závodný 81.?.?.?

Reakce na 235742

Boli časy boli! Aspoň neboli ľudia leniví jak vši.
Dnes máme techniku. Od čias prvej technickej revolúcie vieme, že najlacnejšie je robiť všetko vo veľkom. Tak neviem... mám naúčtovať obci svoj drahocenný živnostnícky čas, aby sa spamätala, že moja lopata je mnohonásobne drahšia ako obecný /štátny/ odhŕňač?

235745

8.1.2011 18:55

RE: Za všetkým hľadaj právnika

Kropáč kropac20 (zavináč) seznam (tečka) cz 62.?.?.?

Reakce na 235745

Časy nebolí, ale všeho dočasu. I dříve byl čas dobrého živnostníka tak drahocenný, že si na nádenickou práci sjednal někoho za nádenický plat. Kdo na to neměl zpravidla nebyl dobrým živnostníkem, ale od lopaty upoceným podnikatelem. A také platili daně a poplatky obci. Ale to bylo dávno, že? Dnes je všechno, nebo skoro všechno jinak, tak jinak, že to vypadá celkem "na hlavu". Co je mi po tom?

235762

8.1.2011 7:36

Solit, solit, solit !! ..

steve 97.?.?.?

Nadmerne soleni podporuje svobodu a demokracii. Kdo je proti soleni - je proti izraeli ! Kdo popira nutnost soleni v cervenci - popira holokaust ! Tudiz popira "jak chradli, az dochradli ..", a to stastna budoucnost zcela kategoricky odmita !

235737

8.1.2011 9:25

RE: Solit, solit, solit !! ..

MoUdrostrak 90.?.?.?

Reakce na 235737

Soleni (nejen) v Kanade je typickym prikladem klasickeho kapitaliSSmu:

PRIVATISACE ZISKU a NACIONALISACE NAKLADU & ZTRAT.

Solit se musi, aby se mohlo mestu fakturovat a sprazene pravicujici politicke strane z toho platit desatky za tendr. Ucet de facto zaplati naivni pravicujici oVcane ze svych dani, at uz snezi nebo nesnezi.

A navic, pro pripad skodni udalosti za zlomenou nohy nebo karambolaz, je mestsky pravicujici politik, pravicujici dodavatel i vynosy pojistovny, ktera za mesto a dodavatele ruci, vyvinena z plneni a muze se s z vynosu opet podelit s pravicujicim politikem.

Ze to nici psum a kockam tlapky, pravicujicim oVcanum kozene podesve a svrsky bot, zpusobuje problemy spodnich vod a okolni flory a fauny, uz nikoho nezajima. Zisk a ochrana zisku na prvnim miste!

O pripadne naklady a ztraty se postara erar opet z dani pravicujicich oVcanu. Tak jakepak copak!

235739

8.1.2011 10:14

aleje

fohat 88.?.?.?

jako kluk jsem okouzlen chodíval katedrálou...Byla to alej staletých kaštanu ze Kbel do Vinoře,ačkoliv to byl hlavní silniční tah,tak kolem roku 1958 se dalo v tom zeleném přítmí katedrály poslouchat šumění lístí,zpěv ptáku a vnimat v letních vedrech příjemný chládek.Jak postupoval čas a zvyšovala se životní uroven a tudíž provoz,po letech solení alej zmizela,nebot ty mohutné stromy,co je tam dal zasadit lesni architekt hraběte Černína,pochcípali.Dnes je alej obnovena,ale cudně daleko od okraje vozovky, genius loci to nevrátilo.Alespon něco,jsou případy,kdy přiožralý nezletilec jede svým terénákem z dízy a naboří to v jedné z posledních alejí do stromu.Mafiánský tatka někam zavolá a druhý den je alej z duvodu bezpečnosti silničního provozu pokácená.A tatkuv kámoš má vystaráno s dřevem do krbu.Dnešní generace zřejmě tříbila svou dětskou fantasii na skládkách a smetištích,takže nelze propagaci krásy čekat,když ji nepoznali. [bliji]

235740

8.1.2011 17:46

RE: aleje

Erika 52 91.?.?.?

Reakce na 235740

U nás tiež nastúpil trend kácania starých, košatých stromov.
Čo keby prišiel vietor a vyvrátil by ich, čo keby niekoho nebodaj zabil? V lepšom prípade sa nahradia nízkokmennými "modernými" drevinami, pod ktorými len ťažko nájdete v lete tieň.
Preventívne vojny a preventívne vyrubovanie stromov je asi emblém dnešnej doby. Po nás potopa, veď čo tam po svete, keď my tu už nebudeme?
A tak miznú stromy, včely, vymierajú celé druhy živočíchov, len jeden sa zatiaľ drží, zubami- nechtami.
Najväčší predátor živočíšnej ríše. Homo sapiens. Vraj človek rozum,ný. No, neviem.
Je ešte vôbec niekde na svete miesto, kde by sa dal v pokoji dožiť život?

235759

8.1.2011 18:43

RE: aleje

fohat 88.?.?.?

Reakce na 235759

milá Eriko,E,Tolle tomu říká život v Přítomném okamžiku...Když mi zleniví mysl,tak sáhnu na pohotovostní knihu a NAMÁTKOU otevřu...Okamžitě mám odpověd na momentální spleen,česky pruser...MOC PŘÍTOMNÉHO OKAMŽIKU. [cool] [cool] [cool] [cool]

235761

10.1.2011 16:21

RE: aleje

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 91.?.?.?

Reakce na 235761

Dík za radu, fohat. Pozrela som si video a mám skutočne dobrý pocit. Stav ako po meditácii. Všetko je ľahšie, keď sa dokážeme oprostiť od minulosti a nestrachovať sa o budúcnosť. Aj biblia radí nerobiť si starosť o to, čo bude zajtra, veď " každý deň má dosť svojich starostí".
Len si myslím, že ak budeme ignorovať minulosť, nikdy sa nepoučíme z jej chýb. Takže ich budeme do nekonečna opakovať.
Ak sa nebudeme zaoberať budúcnosťou, môže sa stať, že ani žiadna nebude. Iní sa už postarajú. Napríklad aj tí, ktorí vyrubujú stromy. Iní zas bezhlavo drancujú planétu v záujme vyšších ziskov.
Moc prítomného okamihu je dar, ak je svet v poriadku, ak nepotrebuje zmenu.
Tak to ale dnes nevnímam.

235802

9.1.2011 12:00

RE: aleje

Milan Závodný 81.?.?.?

Reakce na 235759

Ježišmaria, to strašne chcem!!! To miesto na svete, kde má človek pokoj. Čo si dopestujem a dochovám, to mám a nepríde špekulant, čo mi bude chcieť predať právo na život.
Inak - staré stromy: Som od fachu, takže mi verte, že keď vám spadne polmetrová halúzka z výšky 20m na hlavu, tak v tej hlave máte dieru. Takže pozor na neodborný sentimentalizmus. Staré stromy nemajú čo robiť medzi budovami. Aj keď pôjdete na huby a bude silný vietor... nechoďte pod vysoké stromy, najmä nie buky.

235771

9.1.2011 17:56

RE: aleje

fohat 88.?.?.?

Reakce na 235771

jak to říkal nadporučík Lukáš,kdo má oběšen,ten se neutopí.Jinak řečeno,abych uchránil život před padající větví,porazím preventivně celý strom,pak se odeberu na pivo,na chodníku před hospodou uklouznu na náledí a mám exitus.......

235775

11.1.2011 8:44

RE: aleje

Erika 52 91.?.?.?

Reakce na 235771

Viem a máš pravdu, Milan, pokiaľ ide o choré stromy. Ale ak si odborník, tak vieš, že sa vyrubuje viac zdravých stromov ako tých, ktoré sú hrozbou pre okolo idúcich. Padajú celé aleje.
U nás napríklad vyrúbali topole, lebo spôsobujú alergiu, druhý dôvod bol, že tienia byty.
Z miest sa stávajú betónom zaliate monštrá, kde v lete ťažko nájdeš tieň. Na kedysi úrodných poliach máme dnes hypermarkety.
O drancovaní našich lesov škoda hovoriť! A každá vláda sa priživila, nik to nezastavil.
Podrezávame si konár, na ktorom sedíme.
Stromy sú život.

http://www.karaoketexty.cz/texty-pisni/palo-hammel/dnes-uz-viem-70118

235832

8.1.2011 11:04

V Praze

Erik Sedláček 213.?.?.?

V Praze jsou místa, kde na chodníku téhle sračky leží půlcentimetrová vrstva. Teď, když jsou chodníky z větší části bez sněhu, jsou dobře vidět hroudy soli.

235741

8.1.2011 13:14

RE: V Praze

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 235741

V Brně jsem zas neviděl cokoliv v celý čtvrti posolený. A na chodník bych si mohl klidně vzít brusle!
Radnice zásadně čeká, až to roztaje samo!
No a peníze věnovala na nový tyčky a cedule s nápisy "tento chodník se v zimě neuklízí!"

Ovšem i jinak: vy nikdo nevíte, že se uklízí, solí nebo kropí dle harmonogramu a né když si někdo jako vy spomene že je to potřeba? A že chodník uklízí jiná organizace než silnici a "logicky" jindy? Copak jste ještě neviděl jezdit kropící auta za deště?? Já jo! Bože, solit se bude třeba 2. února když je to v plánu - i kdyby bylo 10 nad nulou!

Krysa

235748

8.1.2011 15:03

RE: V Praze

nedůležité 88.?.?.?

Reakce na 235741

Nevím o jaké konkrétní části mluvíte, ale já myslím, že u nás se solení omezilo. Jistě si vzpomenete, že probíhaly debaty o škodlivosti soli (hlavně pro psy). Tam kde sůl nepomáhá, nebo je zbytečná, náledí se posype štěrkem nebo pískem.
Nevím, jestli se teď tolik nesolí aby se ušetřilo, nebo právě kvůli ochraně prostředí, ale na tom nezáleží... rozhodně je to tady lepší než to co vidím na obrázcích v článku.

P.S.: Doufám, že se později dozvíme, jak ta stížnost dopadla.

235753

8.1.2011 17:17

RE: V Praze

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Reakce na 235741

Myslím že v České republice je to opačný extrém, tady by mnohdy bylo třeba solit silnice ale posolené nejsou protože na to nejsou peníze. Jestli je to v Praze jinak to nevím, ale je to možné.

235757

8.1.2011 12:01

V Česku je opačný extrém

A. S. Pergill 89.?.?.?

Ekologisté si vyřvali zákaz solení chodníků, ačkoli komunikace se solí dál, oficiálně se to zdůvodňuje tak, že z komunikací se to splachuje do kanalizační soustavy, kde se o to postarají čističky (takovou, která vyčistí splašky od NaCl bych chtěl vidět).
Důsledek: Včera totální zrcadlo a na chodníku zrnka štěrku, klouzající prakticky stejně jako kdyby tam nebylo nic (ze svého mládí pamatuji ještě ošetřování chodníku poplem, ten tyhle situace zvládá líp, než sůl, jenže to ekologisté zakázali také). Naštěstí už máme od loňska LEX KUBERA, takže za úraz na chodníku zodpovídá jeho majitel, tj. město nebo městská část. Té asi stačí prokázat, že to symbolicky pocukrovala tím neúčinným štěrkem a má dobré advokáty na to, aby se případný úraz bral na konto "nepřiměřeně neopatrné chůze". To by soukromník před komunistickými soudci neměl šanci ustát, proto se ještě předloni ilegálně solilo.

235743

8.1.2011 17:01

RE: V Česku je opačný extrém

n.z. 99.?.?.?

Reakce na 235743

Debilita vasich cinitelu se zda na povrch 'neobchodni'. Ale mejte na mysli, co to je vlastne obchodni a neobchodni pocinani - je to vzdy jen prostredek k drzeni moci. Tak jako tak, v kazdem pripade ta banda vyhraje, at je to kterakoli. Ve vasem pripade je to ekologicky smejd. Normalita a prirozenost vzdy dostanou na prdel.

Mate to tam ted pekne rozsortovano: pesi-stezky, bezko-stezky, cyklo-stezky, pso-ztezky, zabo-stezky atd.... proste zeme pro roboty, ne pro lidi. Zaplatpambu, o tohle taky nemam zajem.

235755

9.1.2011 8:16

RE: V Česku je opačný extrém

heriot 193.?.?.?

Reakce na 235743

Žádný zákaz solení chodníků není, to jste si právě vymyslel. [oči v sloup]

235769

8.1.2011 14:55

Tak tohleto vola do nebe!

n.z. 99.?.?.?

Nevim ceho tim pisatel dosahne tim, ze ukazuje tento nerad na Zvedavci; je treba jit na mestskou radu a pripadne zapojit mistni 'environmentalni' organizaci - probudit bobry ze zimniho spanku. Ja jsem takovou 'zasolenost' v zadnem meste v Ontariu jeste nevidel a ze uz jsem jich videl par.

Jedno z pozorovani ktere mam: sul (v jine forme a podobe) se pouziva k funkci vetsiny zmekcovacu vody. Vsiml jsem si, ze pred dvema roky stal 25kg pytel mene nez 4dolary; dnes stoji dvojnasobek. Je to proto, ze sul nasledkem 'prirozene poptavky' zdrazila? Sul je zrejme velky kseft, vcetne toho soleni silnic a chodniku. Vice spotreby - vetsi cena, to dava smysl, ze?! Nekdo si velmi dobre 'soli' kapsu.

235751

8.1.2011 17:31

Ked uz sme pri tom...

Peptalkin 62.?.?.?

Dobre ze ste pan Stwora napisal(prajem samozrejme vela zdravia, ako kazdej slusnej bytosti) tuna v Dubnici n/V mam zrovna kamarata na urade, ktory ma na starosti dopravu a mestske komunikacie, tak k nemu zabehnem a zadam mu zopar otazok na telo, ako sa mesto kamarati so solou...

BTW: podla vsetkeho sa u nas solí dost malo... ale ten audit na useku dopravy aj tak urobim. [cool]

235758

8.1.2011 20:29

OČIMA EVROPANA.

Jan Zíma 85.?.?.?

Mám podobnou zkušenost z Oakville, kde jsem zažil sypání čisté cestičky okolo vody, tam jak jsou lavičky, inu bylo to úsměvné. Určitě jsme se všichni setkali někdy s nápadem mytí nádobí do zásoby, udržování vysoké hladiny přehrady i těsně před záplavami, plně naložené korby, i když je jisté, že nám to ten písek cestou rozfouká a už jsem viděl i lepší perly. Třeba to, jak jsem v Hamiltonu, viděl českého přistěhovalce, co si pro jitotu po natankování vzal benzín, ještě navrch do pochopitelně i při malé nehodě rozbitného, velkého skleněného demižonu. Prý "ku/va aby měl-". Zdá se že blbost je internacionální a setkáte se s ní všude. Jen u nás doma tak nějak trochu víc. Zdraví Jenda

235766

9.1.2011 11:47

RE: OČIMA EVROPANA.

Kropáč kropac20 (zavináč) seznam (tečka) cz 62.?.?.?

Reakce na 235766

Jendo, též zdravím. Ono to vyhlíží jak černý humor, ale doporučuji nelitovat těch pár minut na shlédnutí:
http://www.youtube.com/watch?v=F8SnV3Kw1zo&feature=player_embedded
Nejspíš nejde o záležitostí úzce národní. "Budeme vidět." Pravil slepý a koupil si vstupenku na představení pantomimy.
Kropáč

235770

9.1.2011 13:37

RE: OČIMA EVROPANA.

Magnus Maximus 88.?.?.?

Reakce na 235770

Ten film je dobrý. Vyjadřuje podstatu věci. Nakonec ve včerejších LN o tom píše sociolog Možný. Vysokoškolačky mají málo dětí. Některé studie hovoří o tom, že až 30 % vysokoškolaček bude u nás bezdětných. Tento trend je patrný i jinde.

235774

9.1.2011 20:50

RE: OČIMA EVROPANA.

MoUdrostrak 90.?.?.?

Reakce na 235774

Trailer byl skvely, diky za tip! Navic mi ale nepripadal jako z daleke budoucnosti[pláč]

Setkani a jednani s obyvateli v dnesnich krachujicich, bankrotujicich a vybydlenych JuYsEj, ale i v anglojazycne casti Kanady, mi pripada k realite dostizeny. [mrknutí jedním okem]

235778

9.1.2011 21:50

RE: OČIMA EVROPANA.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 235778

Útržky filmu mi přijdou jako peace of shit. Skutečná mocenská elita určitě není hloupá. Ti pánové stojící za tím fiktivním exeprimentem, prostě nezmizí a neropustí se v pseudocivilizaci propagandou formované masy. Jsou tam poskladané pravdivé věcičky vytržené z celkového kontextu událostí a položené do nových souvislostí. Určitě zajímavý materiál, aby člověk trochu zaměstnal tu věc mezi ušima.

235782

9.1.2011 12:39

Ach jo

Mrkva 94.?.?.?

> Nevědí, že solit nemá smysl tam, kde není sníh.
Má. Protože sůl pak poměrně spolehlivě (než je spláchnuta nebo naředěna pod účinnou koncentraci) zabraňuje vzniku náledí.
> Nevědí, že pokud je sníh, nemá cenu solit, je-li teplota nad nulou
To samé, navíc teplota u země se dost často liší od teploty vzduchu (měřené ve dvou metrech) i o několik stupňů. Navíc se posolený sníh rozpouští mnohem rychleji.
> A nemá cenu solit ani když je teplota nižší než -5°C.
-8°C. Ale to jen tak na okraj. Ono hlavně na ten posolený úsek zasvítí slunce a rázem tam je teplota o něco vyšší a to už na rozpuštění sněhu stačit může.

Ta vrstva soli na kritických místech (zastávky, přechody u křižovatek) mají také své opodstatnění. Ta sůl se tam totiž nasype jednou a pak třeba 14 dní nebo i měsíc (podle intenzity srážek) na to místo nikdo nemusí. Ono totiž nejde v rozumném čase vše posypat.

> Chudáci pejsci
Pokaždé, když vidím tohle, tak se naštvu. Sobecký člověk si pořídí zvíře někam, kam vůbec nepatří. Bez ohledu na to, jak třeba takovému psovi bude, když stráví život v bytě 1+kk v paneláku. Pak přijde zima ke které neodmyslitelně patří sníh a mráz, tedy zasněžené a namrzlé chodníky. Donedávna se tu mohlo solit, tedy chodníky byly neschůdné (občas i nebezpečné) jen když napadlo čerstvě velké množství sněhu. Jenže se ozvali majitelé pejsánků, že jim to rozežírá tlapičky (pejsánkům, ne páníčkům). Takže se zakázalo solit, protože každý hlas se co? No přece počítá! Co na tom, že štěrk pomůže jen na chvíli (pak se odkope do stran a kus ledu je zase kus ledu, na kterém si každou chvíli někdo něco zlomí. Hlavně že pejsánci se mají dobře a můžou dál ochcávat a zasírat město [smích]

235772

17.1.2011 16:31

RE: Ach jo

mkadlec 62.?.?.?

Reakce na 235772

> Chudáci pejsci
koupi se boticky. jo a ted co to roztalo, slalom mezi psimi vykony je fakt masakr.

236252

17.1.2011 16:32

RE: Ach jo

Andrew Siddur 62.?.?.?

Reakce na 236252

... to je druhá strana mince... [cool]

236253

9.1.2011 13:37

Takové množství soli, to je trestuhodné.

jen tak 96.?.?.?

Podle těch fotek je to fakt trestuhodné tolik soli sypat v takovéto formě na silnice ve městě.
Zajímavé, vždyť existují efektnější způsoby odstranění sněhu a ledu z komunikací. Zejména směs soli NaCl s chloridem vápenatým CaCl2.
Účinnost takovéto směsi se ještě zvýší skrápěním. Posypový vůz má zařízení, kde se vytváří vodná směs soli, která snižuje spotřebu soli a také čas nutný k odstranění sněhu a námrazy (ledovky). Tento způsob je rovněž šetrnější k životnímu prostředí. Není vůbec potřeba sypat takové množství soli a navíc účinek je podstatně větší. Tady kde žiju (NY State) se takto ošetřují dálnice, silnice a chodníky a mohu potvrdit, že celkem účinně i bez takového množství posypu.

235773

Příspěvků: 34

08.01. 05:16 Namib  (O)solení
08.01. 07:34 Milan Závodný  Za všetkým hľadaj právnika
08.01. 11:45 Kropáč  RE: Za všetkým hľadaj právnika
08.01. 12:05 MoUdrostrak  RE: Za všetkým hľadaj právnika
08.01. 12:36 Kropáč  RE: Za všetkým hľadaj právnika
08.01. 12:14 Milan Závodný  RE: Za všetkým hľadaj právnika
08.01. 18:55 Kropáč  RE: Za všetkým hľadaj právnika
08.01. 07:36 steve  Solit, solit, solit !! ..
08.01. 09:25 MoUdrostrak  RE: Solit, solit, solit !! ..
08.01. 10:14 fohat  aleje
08.01. 17:46 Erika 52  RE: aleje
08.01. 18:43 fohat  RE: aleje
10.01. 16:21  RE: aleje
09.01. 12:00 Milan Závodný  RE: aleje
09.01. 17:56 fohat  RE: aleje
11.01. 08:44 Erika 52  RE: aleje
08.01. 11:04 Erik Sedláček  V Praze
08.01. 13:14  RE: V Praze
08.01. 15:03 nedůležité  RE: V Praze
08.01. 17:17  RE: V Praze
08.01. 12:01 A. S. Pergill  V Česku je opačný extrém
08.01. 17:01 n.z.  RE: V Česku je opačný extrém
09.01. 08:16 heriot  RE: V Česku je opačný extrém
08.01. 14:55 n.z.  Tak tohleto vola do nebe!
08.01. 17:31 Peptalkin  Ked uz sme pri tom...
08.01. 20:29 Jan Zíma  OČIMA EVROPANA.
09.01. 11:47 Kropáč  RE: OČIMA EVROPANA.
09.01. 13:37 Magnus Maximus  RE: OČIMA EVROPANA.
09.01. 20:50 MoUdrostrak  RE: OČIMA EVROPANA.
09.01. 21:50 Rene Bartosek  RE: OČIMA EVROPANA.
09.01. 12:39 Mrkva  Ach jo
17.01. 16:31 mkadlec  RE: Ach jo
17.01. 16:32 Andrew Siddur  RE: Ach jo
09.01. 13:37 jen tak  Takové množství soli, to je trestuhodné.

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

103

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 117 čtenářů částkou 36 210 korun, což je 103 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Nakažení očkovaní jsou podle Tečky bezinfekční25.10.21 17:51 Česká republika 0

Nová nařízení vlády? Máme pro vás právní návody pro důstojný a svobodný život 25.10.21 17:13 Česká republika 1

Ameriku zaplavila vlna lítosti těch, co se nechali naočkovat24.10.21 17:07 USA 3

Měnit pohlaví dětí je zločin proti lidskosti24.10.21 09:58 Rusko 1

Hliník se odstěhoval do Humpolce......24.10.21 09:53 Evropská unie 0

Po celé Itálii vyrazili lidé i přes zákaz do ulic, podpořili je i Francouzi (VIDEA)24.10.21 09:44 Itálie 2

Zákon, který omezuje základní svobody 67 milionů Francouzů, schválilo 23 % poslanců!22.10.21 17:54 Francie 2

Policie pokračuje ve stíhání exposlanců Volného a Roznera, souhlas sněmovny už nepotřebuje 22.10.21 17:34 Česká republika 4

Soud zrušil další nezánonný paskvil - příjezdový formulář21.10.21 19:50 Česká republika 0

Nesvítí, nefouká... Data z Německa kříží plány EU21.10.21 17:38 Německo 5

Už na nás "vláda" zase chystá další šikanu a buzeraci20.10.21 20:19 Česká republika 6

Majitelé lesů raději zakáží cyklistům vjezd do lesa úplně19.10.21 20:20 Česká republika 5

Americké vojenské biologické laboratoře v Kazachstánu19.10.21 18:59 Kazakhstan 0

Evropská agentura pro léčiva zahájila hodnocení vakcíny společnosti Pfizer pro děti ve věku 5-11 let19.10.21 09:23 Evropská unie 2

Krize toaletního papíru!19.10.21 08:31 Česká republika 5

USA jsou připraveny posílit obranné schopnosti Gruzie - šéf Pentagonu přijel do Tbilisi18.10.21 09:21 Gruzie 3

Fauciho jedy18.10.21 09:16 USA 2

Kanadská provincie vydala nová pravidla COVID, která umožňují vládě zabavit soukromý majetek17.10.21 18:30 Kanada 2

„Tak to ne!“ Povinné vakcíny narazily na vážný odpor. Hnízdil spustil kanonádu17.10.21 17:46 Česká republika 1

Volby, AfD naletělo šmejdům17.10.21 04:52 Německo 1

Měnové kurzy

USD
22,16 Kč
Euro
25,73 Kč
Libra
30,52 Kč
Kanadský dolar
17,91 Kč
Australský dolar
16,61 Kč
Švýcarský frank
24,11 Kč
100 japonských jenů
19,49 Kč
Čínský juan
3,47 Kč
Polský zloty
5,57 Kč
100 maď. forintů
7,03 Kč
Ukrajinská hřivna
0,84 Kč
100 rublů
31,77 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 062,55 Kč
1 unce stříbra
532,05 Kč
Bitcoin
1 408 631,46 Kč

Poslední aktualizace: 25.10.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 6 860