Diskuze k článku

Na přelomu roku

Příspěvků 90

31.12.2010 8:19

sněhová vločka

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Vladimíre, vidíte situaci skrze peníze a moc, obě formy ovládání jsou ale stále virtuálnější a neuchopitelnější. To ale má svůj význam.
Z moci se stává NE/moc, lidé si uvědomují, že je něco špatně a zatím nevědí, že toho svého vůdce mají denně před sebou - svůj počítač s internetem.
Každý systém řízení roste i zaniká kapacitou své základní komodity/myšlenky. Když se pře cca 2000 lety lidé rozhodli (byli rozhodnuti několika tehdy mocnými a vědoucími) k postupnému růstu hodnoty "zlatého telete" - věděli, že jde o program pro několik tisíc let, nesený v genech těch, kdo jej převzali z předchozích civilizací. Práce se zlatem, později s penězi a dnes s nulami za číslovkami - nás všechny dovedl k hranici tohoto programu, nastaveného novým počítáním letopočtu a končícímu za dva roky. Máme dva roky na to, tady uklidit a nastavit jiný přerozdělovací systém mezi prací a odměnou za ni.
Cestu vidím (a časem obhájím) v projektu "Základního přijmu", který může rozpustit virtualitu tzv. státních dluhů a nastavit postupně optimální, ale dynamicky se měnící hodnoty mezi dobově potřebnou prací a odměnou za ni.

Sám ale ve svém článku těžko nesete pocit z kontroly všeho, co činíte těmi, kdo získali kontrolu nad lidstvem pomocí diktátu, pramenícímu ze schopnosti pracovat s lidskou chtivostí pomocí peněz. Netušíte asi, že princip tajemství, aplikovaný v obchodování utajováním nákupní ceny - je tím, co udělalo z peněz toho mocipána.

Schopnost PODĚLIT SE využívají účelněji ti, co dnes mají své kartely, prostému lidu nabídli "Fejsdrbnu" jako obdobu římských her. Ta a další "sociální sítě" postupně vytvoří své kartely = databáze, kde se vygeneruje hladina "ceny za práci". Nabídky a poptávky se postupně z "pastí na zákazníka" stanou relevantním "pracákem" - a to přesně v komunitách a oborech, ve kterých se kdo bude angažovat. Tím se zastaví postupné chudnutí obyvatelstva, obchodní i výrobní tajemství postupně mizí už dnes, menší firmy už začínají brát zákazníka vážně a na řetězce dojde později.

Jakmile dost "oveček" pochopí, že komunikace přes internet je kontrolním i řídícím nástrojem pro následné období, budou už asi mít v sobě kodex blablarytíře (= rytíře slova), který pomůže každému najít svojí parketu života tak, aby druhým škodil v co nejmenší míře.

Cíle a vlastnosti Blanického rytíře, ozbrojeného pouze volbou svých slov, představují jednu z možností, jak se postavit a zařadit do komunikační sítě "bezejmenných" nicků na síti. Doba sama postupně vyplaví ty, kdo svá slova volí zodpovědně, s vědomím možných následků nejen v tomto životě.
Nový program pro lidi si děláme sami, všechno, co se děje, je jen průsečíkem předchozího směřování + PŘEKLOPENÍ v okamžiku, kdy jednotlivec - anebo i největší dosažitelný celek dosáhne na vrcho...Automaticky kráceno

235216

31.12.2010 8:21

RE: sněhová vločka

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 235216

Nový program pro lidi si děláme sami, všechno, co se děje, je jen průsečíkem předchozího směřování + PŘEKLOPENÍ v okamžiku, kdy jednotlivec - anebo i největší dosažitelný celek dosáhne na vrchol nebo na dno svých možností.
(Věty kodexu jsou závazné jen pro toho, kdo se učí anebo naučil si moc nenalhávat...)

Blanickým rytířem (blabla..rytířem anebo rytířem slova) se můžeme stát každý, už je čas,.....!

1. Po zralé úvaze se rozhodne pro pozitivní přístup k životu i k lidem.
2. Uvědomuje si VČAS, kdy jeho svobodná vůle překáží svobodné vůli jiného.
3. Podle svých možností dává občas svým bližním něco svého zadarmo, ale nemusí.
4. Je ozbrojem pouze slovy a láskou, dokáže slovy obhájit své činy.
5. Je schopen rozpoznat, kdy nemá a kdy má mluvit.

....zvlášť ta pátá větička je "vypečená...."

Přeju všem čtenářům i autorům příspěvků Zvědavce trochu optimizmu do roku 2011, kdy se bude "lámat chleba".

jan/ko/ňas

235217

31.12.2010 16:42

RE: sněhová vločka

fohat 88.?.?.?

Reakce na 235217

kluci z Alpenlandische Nachbarschaft se domluví....P.F.2011 http://www.youtube.com/watch?v=WEONGVLeVKM&feature=related [cool]

235253

31.12.2010 19:53

RE: sněhová vločka

Kropáč kropac20 (zavináč) seznam (tečka) cz 62.?.?.?

Reakce na 235217

Rád Vás vidím.

235266

1.1.2011 11:07

Základní příjem

Ladislav Kopecký 85.?.?.?

Reakce na 235217

Chtěl bych reagovat na Vaši zmínku o základním příjmu. Tato myšlenka není vůbec nová a již v první polovině minulého století jistý skotský inženýr C.H.Douglas vymyslel ekonomický systém Sociální kredit, jehož součástí je myšlenka vyplácet dividendu pro každého občana bez ohledu na to, zda momentálně pracuje nebo ne. Louis Even, propagátor tohoto systému v Kanadě, ve své práci "A Sound and Effective Financial System" sociální kredit obhajuje takto:
"— Komu tento reálný kredit patří?
Je to užitek pro společnost. Není pochyb o tom, že k němu přispívají kapacity jednotlivců a skupin všeho druhu. Ale bez existence přírodních zdrojů, což je dar od Prozřetelnosti a nikoli výsledek individuálních zásluh, bez existence organizované společnosti, která umožňuje dělbu práce, bez služeb jako například školy, silnice, dopravní prostředky, atd., globální produkční kapacita by byla mnohem slabší, skutečně velmi slabá.
To je důvod, proč mluvíme o národní produkci, národní ekonomice, což vůbec neznamená produkci kontrolovanou státem. Je to v této globální produkční kapacitě, že občané, každý občan, musí být schopen najít základní jistotu pro uspokojení svých materiálních potřeb."

235284

1.1.2011 19:05

RE: Základní příjem

fohat 88.?.?.?

Reakce na 235284

že by ty ženy četly Novoroční projev,nebo obětavě chtěli snížit tak zatížený státní rozpočet čestným odchodem? http://www.youtube.com/watch?v=9BZJhpiCsKg&feature=player_embedded [oči v sloup]

235297

2.1.2011 1:13

RE: Základní příjem

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 235284

...je fajn, že tuto polívčičku "základního příjmu" už ohřívali jiní, doufejme, že německá verze už přišla "ve správnou dobu".
Bude možná chvíli trvat, než lidi najdou paralelu, která trkla mě.

Jde o to, že v určitém podnebním pásmu mohou žít lidi bez potřeby práce, pokud se spokojí s hladinou komfortu, kterou jim poskytuje příroda. Ráno vstanou, utrhnou banán, pozorují "cvrkot", pak si zas utrhnou banán nebo uloví zvíře - a dny jim plynou ke spokojenosti.
Právě díky méně hostinným lokalitám lidé museli začít pracovat, práci si organizovat - a formovala se skupina těch, kdo práci organizovali jiným. A ti si nechávali vždy "malou domů".

A to vedlo k pokřivení modelu křesťanství tím, že si doby vyžádala "hon za zlatým teletem". Zlato v analogii "zásob na zimu" představuje tu hromadu "banánů", připravených k utrhnutí po vysvětlení, jak z honby za zlatem udělali určití lidé postupně bezcenné papírky, udržované jen vírou v jejich hodnotu.

Dnes je sice situace taková, že lze "nuly a jedničky" (víry v moc peněz) vypnout celosvětové - ale to není řešení. Státní dluhy představují vlastně hodnotu nezaplacené = neudělané práce. Jakmile každý pochopí v jiném příběhu o úroku, proč musel úrok vzniknout jako dočasn (cca 2000 let)nástroj pro chápání úlohy peněz, tak je pak jedno, jestli tu práci ve svém oboru uděláme po anebo před zaplacením.
A aby to i ovečky pochopili, musíme ještě trochu padnout na ústa, aby výpadky v distribuci čehokoliv naučily každého, že nestačí jen mít peníze, musí být i něco, za co je utratit. A televize se člověk nenají. Nedostatek odstartovali doktoři, další mohou následovat - ale nakonec všichni zjistí, že se potřebují. A místo keců v TV tam může být vyučování, jak na to, krotit se nemusejí jen dluhy, vidíme přeci, kde ta bota tlačí, jak lidé zapomněli myslet, jen aplikují.....

Doufám, že do konce zimy prosákne dost vědomostí o tom, jak a kdo tuhle státní lumpárnu řídí. Pak snad bude možné začít vysvětlovat, jak a proč se tenhle fotbálek hraje stále na stejnou "jednu bránu" v historii už asi 13000 let.

Rozpustit letící úrok státního dluhu na různě velké měsíční či týdenní částky pro děti a dospělé jsou pak obdobou toho "banánu" (zpočátku spíš jen kousku banánu), aby si každý zvykl na fakt, že ten kousek na obživu nestačí, že pro to, aby byl větší - se musí "rohlíky" péct stále, jinak zkrátka dojdou.
Samozřejmě se vykrystalizuje i skupina těch, co to hned nezvládnou, je to o nekonečném vysvětlování vztahu "- má dáti - dal", o vytvoření dynamického šuplíku s "potřebou práce" a "nabídkou práce". Nakonec se ceny za práci vždy nějak ustálí. A zmizí mnoho zbytečných právníků a jiných prostředníků pro vymáhání čehokoliv.

Sociální sítě a k nim navázané databáze nabídek a potřeb sice nebudou ihned fungo...Automaticky kráceno

235311

2.1.2011 1:14

RE: Základní příjem

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 235311

Sociální sítě a k nim navázané databáze nabídek a potřeb sice nebudou ihned fungovat optimálně, ale všechno spěje k podobnému distribučnímu rámci. Vytvoří se obdoby malých a středních "firem", provázaných uvnitř i ven. Jeden takový koncept mám i připravený, dodobanka.cz sice ještě nefunguje, ale také ještě doba k ní nedozrála. A ta doba přijde, je tu časový prostor pro podobná řešení osobních aktivit, zájmů a jejich výměny.

235312

1.1.2011 18:08

RE: sněhová vločka

papiculitos oeldea (zavináč) seznam (tečka) cz 90.?.?.?

Reakce na 235217

Janko děkuji za Tvé příspěvky, vždy najdu pro mě potřebnou informaci, která mi vykouzlí úsměv. Blaničtí rytíři mi už hodně dlouho vrtali hlavou[smích]

235294

31.12.2010 9:14

Vite, co je zarazejici?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Ze se o korupci otevrene mluvi snad kazdy den, tu a tam je pristizen vinik, je zjisteno, ze korupce je prorostla vsemi vladami, tu a tam nekdo za to lapi, a presto se kdekdo do korupce pousti znovu. Nad tim mi zustava rozum stat. Mate pravdu, pane Stwora, ze svet je doslova ochromen tim prorostym hnojem a ze moc sanci nemame. Ja si presto myslim, ze jednoho dne svet povstane. Vznet vzejde necekane a z nejake prehlizene blbosti. Anebo z mohutne prirodni katastrofy. V tu ja doufam vic. Zeme je uz radne provrtana, neda se tusit a ani ocekavat, co z toho muze vzejit. Jestli ke katastrofickmu zemetreseni a naslednem vyboceni z osy, ci k uniku vody ze zemskeho povrchu, jak se to uz deje na severozápadě Kanady, proste ta zkusenost tu jeste neni...
Tento clanek je neco jako cosi novorocniho, ale v teto situaci jaksi nejde nic funkcniho prat, snad jen zdravi...

235218

31.12.2010 9:24

Vice pravicovani, vice Klausu, vice Kozenych...vice egoismu a vymirani

MoUdrostrak 90.?.?.?

Cely svet miri z pasti Euro-Atlantictvi DOLEVA: ke spolupraci (BRIC), socialnim statum (Jizni Amerika, Cina...), progresi (Afrika a mohutna rozvojova pomoc tam smerujici od Cinske lidove republiky).
'
Jen EUropa se utapi v pravicovani, v privatizaci zisku a znarodnovani ztrat. V sebevrazde a niceni toho, co Europu mirove spojuje (EURo), utoceni na nejblizsiho tisicileteho strategickeho souputnika Rusko a vyznavani kultu smrti a egoismu.
'
Stale cim dal tim vice slysime: malo pravice, malo odevzdani solidarnich statku a zisku uzke vrstve tech, kteri si to "tunelovanim" a "spekulacemi" zaslouzi. Doprava za USA, Irskem, Islandem, Pobaltim...obsluhovanim se bez produkce. Plivanim na Nemecko, Skandinavii = staty s nejvyssim prerozdelovanim a danemi = jedinymi PROSPERUJICIMI tahouny soucasne EU!
'
Po rozpadu Varsavske smlouvy a RVHP nabizelo Rusko zapojeni se to Euro-Atlanticke civilizace. Bylo odmrsteno, protoze jeho vliv by nedovolil vykradeni jeho strategickych surovin (vice Khodorkhovskych, Khasparovu-Weinsteinu a Yabloko Grighorhye Yawlinskeho) a rozbiti Jugoslavie.
'
Celou historii lidstva se vine pravidlo, ze vice kooperujici celky automaticky soustreduji moc, bohatstvi a integruji strategicky k sobe ostatni (viz. priklad Svycarska a Norska, ktere musi prijimat vliv EU a podrizovat se ji).
'
Euro-Atlanticka civilizace podlehla svym pravicujicim apologetum valky, egoismu a agrese. Misto toho, aby vyuzila sveho prirozeneho geostrategickeho potencialu, zhledla se v humanitarnim bombardovani, vyvrazdovacich okupacnich miSSich a vyrobe kravotozroutskych zkorumpovanych diktatoru jako nyni krachujici a bankrotujici JuYsEj po leta provozovaly v Jizni Americe k tamnimu drancovani a vySSavani.
'
Nyni pravicujicimi orthodoxy jsme vyzyvani k jeste vetsimu pravicovani, niceni, rozbijeni na atomy a nesnasenlivosti. Nejenze se stavame bezpecne zatuchajicim chlivkem sveta, ale ostatnim uz prestavame stat i za pozornost, ktera se presouva pritozene tam, kde se neco buduje, rodi a posouva dopredu. Zvykame si VOLKY/NEVOLKY na brazilska letadla, cinske budovatele nasi telekomunikacni i dopravni infrastruktury, turecke a vietnamske spickove aerolinky, indicke investory a leky. Pritom slysime a doma volime stale vice: vice DOPRAVA, vice EGOISMU, vice PRIVATIZACE, vice miSSi a vice VALEK!

235219

31.12.2010 10:41

RE: Vice pravicovani, vice Klausu, vice Kozenych...vice egoismu a vymirani

Vodník 85.?.?.?

Reakce na 235219

Čína - "sociální stát"? To si děláte srandu... [zmaten]

235222

31.12.2010 11:00

RE: Vice pravicovani, vice Klausu, vice Kozenych...vice egoismu a vymirani

MoUdrostrak 90.?.?.?

Reakce na 235222

Umite cist (Zdroj: United States Department of State )?!

In March 2003, General Secretary Hu Jintao was elected President at the 10th National People's Congress. Jiang Zemin retained the chairmanship of the Central Military Commission. At the Fourth Party Plenum in September 2004, Jiang Zemin retired from the Central Military Commission, passing the Chairmanship and control of the People's Liberation Army to President Hu Jintao.

China is firmly committed to economic reform and opening to the outside world. The Chinese leadership has identified reform of state industries, !!!the establishment of a social safety net!!!, reduction of the income gap, protection of the environment, and development of clean energy as government priorities.


----


The Fifth Plenum in October 2005 approved the 11th Five-Year Economic Program aimed at building a "harmonious society" through more balanced wealth distribution and improved !!!!education, medical care, and social security!!!!!

235232

31.12.2010 11:51

RE: Vice pravicovani, vice Klausu, vice Kozenych...vice egoismu a vymirani

Vodník 85.?.?.?

Reakce na 235232

Proboha, odkdy dáte na kecy politiků??!! V Česku vyhlásili boj proti korrupci a uvedli se veřejným korrupčním skandálem, s jehož zametením pod koberec pomáhal předsedovi vlády pan president! Myslíte, že v Číně to bude jinak?

235234

31.12.2010 12:06

RE: Vice pravicovani, vice Klausu, vice Kozenych...vice egoismu a vymirani

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 235234

Asi to "myslí" upřimněji.

235235

31.12.2010 12:40

RE: Vice pravicovani, vice Klausu, vice Kozenych...vice egoismu a vymirani

MoUdrostrak 85.?.?.?

Reakce na 235234

No ale samozrejme: Cina se vypracovala prave diky striktnimu potirani korupce - za ni padaji hlavy.

A za druhe: Cina se stala spolecnosti JEDINACKU. A proto MUSI zavest SOCIALNI MODEL. Jinak nevytvori pracovni mobilitu. Je to muss - ne TOUHA a zbozne ideologicke prani[smích]

Cinane jsou pragmatici - a proto jim to funguje... Jeho "Svatosti" DALAJLAMOU = ex-memberem UV KSC = Cinany nikdo neoblbne[smích]

235238

1.1.2011 2:19

RE: Vice pravicovani, vice Klausu, vice Kozenych...vice egoismu a vymirani

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 59.?.?.?

Reakce na 235222

Cina, na rozdil od krestanskych zemi, je zemi jejiz mentalite tezko muzem rozumet,uz jen v tom,ze slovo spravedlnost ma jiny vyznam,nez v nasich zemich, nakonec ,"Sametova revoluce",to byla rana pod pas ve jmenu spravedlnosti.Krestanske zeme se stavaji vlastni obeti ve vykonavani spravedlnosti a proto Vam otisknu kus clanku,co to spravedlnost je?
Čína popravila kulkou do týlu vysokého vyšetřovatele korupce, bral úplatky
30. 12. 2010, 16:57, Svět
V Číně byl ve čtvrtek popraven úředník pověřený vyšetřováním korupce. K trestu smrti byl předtím odsouzen za přijetí úplatků v souhrnné výši 31 miliónů jüanů (89 miliónů korun). Informovala o tom agentura Nová Čína. Celý článek: http://www.novinky.cz/clanek/221053-cina-popravila-kulkou-do-tylu-vysokeho-vysetrovatele-korupce-bral-uplatky.html *Doufam ,ze tento naznak staci,spravedlnost byla i v Nemecku,kdyz nacisticky soudce nechal popravit velitele koncentracniho tabora,za to,ze z balicku Cerveneho krize kradl,tak byl verejne povesen, myslite,ze neco takoveho by bylo mozne dnes v sametovem state,jako Cechy?
Prepadenim lodi plujici do Gazi,vrazdenim cestujicich v mezinarodnich vodach,okradeni je o majetek,pouzivani jejich plastickych karet na vykradani jejich uspor v bance, to je ukazka ,protivaha, toho, co je spravedlnost.Cina,jako takova zbroji,vcerejsi clanek,proti utoku z jakekoliv strany, nebot vedi ,z ktere strany prijde nespravedlnost tohoto sveta, jez neni trestana kulkou, naopak se ji napomaha a to od statu ,ktery drive zili pod nespravedlnym rezimem.Co, je hadankou lidske povahy, je to,je-li nekdo bit a to hodne,tak,jak pozdeji pomaha tem silnym bit zase nekoho slabsiho v ramci nespravedlnosti, proto,krok do pristiho roku,bude krokem k horsimu nez k lepsimu,nikdo si nechce priznat sve chyby a naopak svoje chyby zakryva agresivitou a nsilim na druhych a plus k tomu ,hleda pomahace pro svou agresivitu,aby tomu dal falesnou podstatu spravedlnosti.Z mezinarodniho hlediska vznikaji organisace,jez se domahaji plne kontroli nad obyvatelstvem a jeste si to nechaji ze svych "obeti" zaplatit,uzakonit,ospravedlnit,dodatecne odhlasovat jejich cinnost, jako nutnou soucast naseho zivota, to jsou velice spatne ukazatele,neslibujici nic jineho,nez novodobe otroctvi, zejmena,kdyz dovedeni takovych organisaci se dostanou lide ,jez nemaji s nasim narodem naprosto nic spolecneho,jez sami nalezi mafii, jejiz jedinym planem je zmocnit se vedeni sveta,se spravedlnosti,popravit odpurce v ramci jejich korupcni politiky.Posudte samy,co si predstavujete pod jmeny techto organisaci v USA:In addition to multiple new bureaucracies in every one of the 193
states parties to the Convention, there will be an Adaptation
Framework Body, a Least Developed Countries' Adaptation Planning Body,
an Adaptation Committee, Regional Network Centers, an International
Center to Enhance Adaptation Research, National Adaptation
Institutions, a Body to Clarify Assumptins and Conditions in National
Greenhouse-Gas Emission Reductions Pledges, a Negotiating Body for an
Overall

235279

1.1.2011 2:32

RE: Vice pravicovani, vice Klausu, vice Kozenych...vice egoismu a vymirani

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 59.?.?.?

Reakce na 235279

Level of Ambition for Aggregate Emission Reductions and
Individual Targets, an Office to Revise Guidelines for National
Communications, a Multilateral Communications Process Office, a Body
for the Process to Develop Modalities and Guidelines for the
Compliance Process, a Registry of Nationally Appropriate Mitigation
Actions by Developed Countries, a Body to Supervise the Process for
Understanding Diversity of Mitigation Actions Submitted and Support
Needed, a Body to Develop Modalities for the Registry of Nationally
Appropriate Mitigation Actions, an Office of International
Consultation and Analysis; an Office to Conduct a Work Program for
Development of Various Modalities and Guidelines; a network of
Developing Countries' National Forest Strategy Action Plan Offices; a
network of National Forest Reference Emission Level And/Or Forest
Reference Level Bodies; a network of National Forest Monitoring
Systems; an Office of the Work Program on Agriculture to Enhance the
Implementation of Article 4, Paragraph 1(c) of the Convention Taking
Into Account Paragraph 31; one or more Mechanisms to Establish a
Market-Based Approach to Enhance the Cost-Effectiveness Of And To
Promote Mitigation Actions; a Forum on the Impact of the
Implementation of Response Measures; a Work Program Office to Address
the Impact of the Implementation of Response Measures; a Body to
Review the Needs of Developing Countries for Financial Resources to
Address Climate Change and Identify Options for Mobilization of Those
Resources; a Fund in Addition to the Copenhagen Green Fund; an Interim
Secretariat for the Design Phase of the New Fund; a New Body to Assist
the Conference of the Parties in Exercising its Functions with respect
to the Financial Mechanism; a Body to Launch a Process to Further
Define the Roles and Functions of the New Body to Assist the
Conference of the Parties in Exercising its Functions with respect to
the Financial Mechanism; a Technology Executive Committee; a Climate
Technology Center and Network; a Network of National, Regional,
Sectoral and International Technology Centers, Networks, Organization
and Initiatives; Twinning Centers for Promotion of North-South,
South-South and Triangular Partnerships with a View to Encouraging
Co-operative Research and Development; an Expert Workshop on the
Operational Modalities of the Technology Mechanism; an International
Insurance Facility; a Work Program Body for Policy Approaches and
Positive Incentives on Issues Relating to Reducing Emissions from
Deforestation and Forest Degradation in Developing Countries; a Body
to Implement a Work Program on the Impact of the Implementation of
Response Measures; and a Body to Develop Modalities for the
Operationalization of the Work Program on the Impact of the
Implementation of Response Measures.
Planeta je udajne prelidnena,ale,neni prelidnena byrokraty s dobrou kancelari,moderne zarizenou a s dobrym platebnim prijmem, bez otazky ,jak je jejich pracovni napln a k cemu je to uzitecne.
*Finance: Western countries will joint...Automaticky kráceno

235280

1.1.2011 9:22

RE: Vice pravicovani, vice Klausu, vice Kozenych...vice egoismu a vymirani

MoUdrostrak 90.?.?.?

Reakce na 235280

Roberte, Cina je skutecne svet sam pro sebe. V tom s Vami ,samozrejme, velice rad souhlasim. Na druhou stranu, prave diky tomu jsou Cinane "odolni" vuci zkorumpovani ze strany zahranicnich "dobrodincu". Cinan dokaze (uspesne) studovat v zahranici. Ale ani tam, ani po navratu do Zeme stredu se nezaproda pro cizi zajmy a cile. Nepropada "pozlatku" natolik, aby zaprodal svoji dusi, svoji zemi a sve spoluoVcany. Samozrejme, nic neni idealni, ale u Cinanu je to ocividne, jak krachujici a bankrotujici JuYsEj ztroskotavaji v usili nalezt poddajne KrivoHuby, Hawely a dalsi cinske pripadne Quislingy. Cinane jsou za tisicileti sve kultury posedli nachazenim harmonie a snesitelne hierarchie. Udrzitelnost a socialni sounalezitost neni pro ne sproste slovo. Diky ni velice uspesne expanduji i ve velice vzdalenych kulturach a civilizacich. Proto i Zapad nastesti! se velice spatne v samotne Cine ujima s osvedcenym kolonialistickym receptem: Rozdel a panuj. Ani Ujguri, ani Tibet, ani HongKong ani Taiwan moc ovoce nenesou. Spise se Zapad ocita dobrovolne v roli uzitecneho idiota. A na oko zneprateleni Cinane si mnou ruce a deli se high-tech, zpravodajske informace a know-how[smích]

Co se tyka vyuziti vsech jedincu do smysluplnych procesu, tak zalezi na kulture a zejmena na oVcanech: Nikde jsem se treba nesetkal s tolika dopravnima regulovcikama, jako na silnicich Australie. Jeden authorisovany, dalsi pomocni, dalsi kdyby nahodou[smích] V Australii se ale jeste produkuje, takze se buduje a je co pri budovani ridit. Hroutici se, zbankrotovana a zbidacela Amerika uz ale nema prostredky na hrani si na success. A proto tamni pravicujici oVcane mlcky trpi, aby se prebytni jedinci zamestnavali v dobre z dani placenych pozicich v ruznych proSIOnistickych lobbies, v ohybani medialnich obrazu a v dalsich zapachajicich a zrudnych postulatech. O TSA, NSA, CIA a ostatnich cloveku nedustojnych a opovrzenihodnych "zamestnanich" ani nemluve.

Cinan je alespon na svoji pripadnou uniformu hrdy a sklizi hlubokou uctu i sveho okoli (viz. Olympiada v Pekingu). Na co mohou byt hrdi zapadni zoldacti hrdlorezove? Na zbabele vyvrazdovani nezucastnenych civilistu z vysky 5-10km?

235283

1.1.2011 14:28

RE: Vice pravicovani, vice Klausu, vice Kozenych...vice egoismu a vymirani

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 235283

> Cinan ... nepropada "pozlatku" natolik, ...

Počet miliardářů (samozřejmě dolarových) vzrostl v Číně z loňských 130 na letošních 189. Celý seznam 1363 osob, jejichž majetek činí nejméně jednu miliardu jüanů (asi 2,7 miliardy Kč), bude zveřejněn příští měsíc, napsala agentura Reuters.

To jsou ti, pro něž

> Udrzitelnost a socialni sounalezitost neni sproste slovo? [chechtot]

235288

1.1.2011 15:55

RE: Vice pravicovani, vice Klausu, vice Kozenych...vice egoismu a vymirani

MoUdrostrak 85.?.?.?

Reakce na 235288

Vazeny Vojto, nas pravicujici Velky Skoliteli, nic to nevypovida o tom, ze by Cinan zaprodaval, tuneloval verejne zisky a znarodnoval sve ztraty, jako to cini Tvoje pravicujici ikony.
Pokud je v Cine nekdo bohaty, tak ne diky zRADARovani, tunelum, defraudacim a podvodum.
Proto Cina nejenze pod vedenim Cinske KOMUNISTICKE strany prosperuje, vyrabi, vyviji a vyvazi.

Ale navic si zla ruda komunicka Cinska lidova republika skupuje hodny neagresivni a nevalkychtivy pravicujici Zapad nastojato nalezato[smích]

235292

1.1.2011 19:23

RE: Vice pravicovani, vice Klausu, vice Kozenych...vice egoismu a vymirani

Anonymus 109.?.?.?

Reakce na 235288

Vojto, když už budeš odpovídat, pokus se vysvětlit, jestli je Ti známo:
K čemupak takové seznamy jsou, nebo k čemu slouží?

Nikdy v minulosti jsem se podobnou otázkou nezabýval. Ani mě nenapadla. Ale po dnešním projevu pana presidenta...
Nechci momentálně rozebírat detaily projevu, ale tak nějak mi naznačil, že podobný seznam, je něco jako kdysi býval seznam "wanted persons". Je to seznam zlodějů, kteří jsou mocipány oficiálně uznáni jako slušní lidé v zájmu vyšších (nebo nižších?) cílů.
Nebo se mýlím? Nebo se zmýlil pan president?

235298

1.1.2011 21:41

RE: Vice pravicovani, vice Klausu, vice Kozenych...vice egoismu a vymirani

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 235298

Upřímně řečeno, je mi Vás trochu líto, pane Moudrostraku. Zkušenost mě naučila, že víry se člověk nezbaví snadno. Byť byla sebehloupější. Vy jste uvěřil v "jedinou a svatou pravdu" levicové (snad dokonce marx-leninské) ideologie. A ta Vám teď pevně sedí za krkem. Nutí Vás se dívat, jak všude ve světě tato ideologie končí naprostým fiaskem (na řadě jsou Kuba a KLDR [mrknutí jedním okem] ). To musí být strašlivá frustrace, muset hledět na úpadek toho, co by mělo být dle mé víry to "nejlepší na světě".

Takže není ani příliš divu, že se chytáte každého stébla. Tím je pro Vás ekonomický úspěch Číny. Dle Vás komunistické Číny. A tak v zájmu ochrany své víry poněkud přehlížíte, že čínské vedení již před dvaceti léty zcela opustilo základní ideje komunistického učení. Tedy KRÁDEŽ a NENÁVIST. Krádeži se v této "laskavé" ideologii říká eufemisticky "zespolečenštění výrobních prostředků" a nenávisti "třídní boj". Od chvíle, kdy se v Číně nemusí povinně "zespolečenšťovat" a "třídněbojovat", ale smí se bohatnout, vše se daří.

Tedy v Číně probíhá typická volná hospodářská soutěž provozovaná na svobodných trzích. Ideologicky čistý kapitalizmus. Na rozdíl od USA a EU, kde vlády natolik zasahují do ekonomik, že jde ve skutečnosti o státní socializmus. A to je ten pravý důvod, proč USA i Evropa upadá. A že ty zásahy jsou často vylobovány korporacemi? Pořád je podstatná část viny na vládách.

Ve smířlivé novoroční náladě Vám něco poradím. Z Vašich příspěvků je zřejmé, že jste vzdělaný člověk. A na druhé straně z nich trčí ta Vaše strašlivá (dle Vás sice oprávněná, ale dnes už zoufale zprofanovaná) třídní nenávist. A ta má rada? Někdy méně je více.

Pro pana Anonyma. K čemu takové seznamy slouží? To se mě ptáte Vy, tak zkušený a světem protřelý harcovník? No přece k tomu, k čemu slouží všechny produkty lidského snažení. Aby se dobře prodaly a hodně se na nich vydělalo. [velký smích]

235300

1.1.2011 22:27

RE: Vice pravicovani, vice Klausu, vice Kozenych...vice egoismu a vymirani

Anonymus 109.?.?.?

Reakce na 235300

Děkuji za komplimenty [velký smích]
i za odpověď, přesto, že z ní nejsem moudrý [zmaten]
Ono to také můžou být následky, po vyslechnutí novoročního projevu [naštvaný], jen doufám, že to nebude trvalejšího rázu [zmaten]
A co více... ta frustrace [oči v sloup]
Opět zjišťuji, že jsem se svým plným neztotožněním se s projevem, zařadil k vyvrhelům komunistům.
Jak lituji, že jsem konec roku nezakončil spitím se do úplného mrtva, dnes bych někde, třeba i na záchytce prospal a zítra bych po skotských střicích nadějně nahlížel na nový rok, v jehož rozběhnutém začátku jsem se ocitl přímo rovnýma nohama, volný, svobodný [velký smích]
Tak jsem ten Nový rok prožil střízlivě a nemůžu se z toho vzpamatovat. Už to ujišťování z médií, že jsem vlastně komunista, když přímo nejásám nad projevem. [zahanbení]

235305

1.1.2011 22:56

RE: Vice pravicovani, vice Klausu, vice Kozenych...vice egoismu a vymirani

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 235305

Mno, ja jsem vypil dvě sedmičky rýnského rizlingu a dvakrát dobře mi není. A to jsem z hospody i do hospody pěšky, abych si vyčistil hlavu. Ještě před půlnocí bez přípitku. Někdy sklenička více už je sklenička přespříliš. Když člověk už není naštěstí zvyklej a nalije se, neměl by s tím obtěžovat ostatní a měl by se z toho vyspat. Raději jsem měl zůstat střízlivej, říkám si s hlavou jako střep. Na druhou stranu mi Novoroční projev ani jiné politické zprávy nemohli ublížit. [mrknutí jedním okem]

Mno, Novoroční projev jsem si přečtetl, pak jsem si vzpoměl že chirurg, které dělá transplantace orgánů a má za měsíc 130 hodin přesčasů a dostává 130 Kč na hodinu ve špičkovém zdravotnickém zařízení v Praze. Raději nepřemýšlet kolik dostane nějaký "vobyčejný felčar" někde mimo jeden z těch bohatých regionů Evropy. To bude tím, že volná ruka nemá volné pole působnosti, ale to to ve zdravotnictví nemá ani v západní Evropě. Volné pole má tady v USA. Úspěchy jsou zřejmé. Dvojnásobný podíl HDP oproti ČR a to si lidi cvakají sami, ale tady je civilizace, takže na prahu nemocnice nejsou ani mrtví bezdomovci, imigranti a jiné "socky" povážováni za normální stav. 40 miliónů Američanů je bez zdravotního pojištění, zdravotní stav populace na chvostě toho vyspělého světa.

Mno, neodpustím si poznámku škarohlída. Na tabulkových platech se na rozdíl od státních zkázek nedá nic rozkrást. O tom by neměl co zažertovat ani pán Knetig. Ten zjevně např. ode mě patří k té rozumné většině národa, o které byla řeč. Ještě, že byl zmíněn Viktor Dyk. Člověk si mohl přečíst báseň, která rovná páteř i charakter.
http://www.novinky.cz/domaci/221101-sef-kliniky-ik...
http://www.blisty.cz/art/56450.html

235307

1.1.2011 23:24

RE: Vice pravicovani, vice Klausu, vice Kozenych...vice egoismu a vymirani

Anonymus 109.?.?.?

Reakce na 235307

Zrušeno včetně reakcí. Silně off topic. Editor

235308

1.1.2011 22:42

RE: Vice pravicovani, vice Klausu, vice Kozenych...vice egoismu a vymirani

Antiseptik 76.?.?.?

Reakce na 235300

I přes to že je nový rok tak si stále sedíš na hlavě a vidíš věci obráceně Vojto. Od tebe to zní velmi legračně někoho obviňovat že mu to nedochází. Už onehdy si zde zveřejnil na hlavu postavenou představu že dějiny dělají jedinci nikoliv okolnosti. No jo jistě že se nakonec nějaký jedinec najde, aby dějinnou událost vedl, ovšem bez předcházejících událostí by ho to ani nenapadlo natož aby měl šanci uspět. Tedy ne Hitler sám sebe dosadil do vedení ale předchozí události (neřešitelná situace v Německu po první světové) mu to umožnili. A pokud by nebyl, věř mi že by se našel někdo jiný kdo by to vedl.
Čína neprosperuje kapitalismem ale díky kapitalismu, který jí to z vlastní hrabivosti umožnil. Levná pracovní síla byla až moc dobré lákadlo. Ovšem Čína si to na rozdíl od jiných drží pevně v hrsti. Lid to tam jistě toleruje, neb je pomalu a jistě zatím čím dál tím lépe, což je pravý opak toho co se děje ve vyspělém světě, kde je čím dál tím hůř. Na Číňany je nějakých 130 tisíc miliardářů jako špetka soli na pole brambor při jejich populaci. V Číně se ale lumpárny trestají kulkou do hlavy a ne bohatstvím a slávou a díky tomu se asi nedostane to takové šlamastiky jako my zde. Mimo to si vidí dál než na špičku nosu a do vlastní peněženky a rozvíjejí vlastní trhy mimo západ, na dobu až nám nebudou chtít půjčit na další nákupy.
Takže ne že lidé dělají události ale události dělají lidi. A tyto události dnes udělají příští vůdce at lepší nebo horší, hlavně že povedou i třeba zdánlivě z impasu ve kterém se nacházíme.
Dám ti ale jedno, soustavnost s jakou si pleteš důsledky s příčinami a naopak. Asi se z toho už nedostaneš a budeš to muset takto dožít. Hezký nový rok.

235306

2.1.2011 1:41

RE: Vice pravicovani, vice Klausu, vice Kozenych...vice egoismu a vymirani

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 235306

Připouštím, pane Antiseptiku, že se mohu mýlit. A z nedostatku informací, z předpojatosti či jiného důvodu zaměnit ve svých úvahách příčinu za následek. To se může stát každému. Ovšem v tomto případě se této chyby dopouštíte Vy. Rozeberme Váš výrok

> Čína neprosperuje kapitalismem ale díky kapitalismu, který jí to z vlastní hrabivosti umožnil.

Kdyby byl pravdivý, musela by Čína prosperovat po celou dobu, kdy ve světě fungoval "hrabivý" kapitalismus. Tedy přinejmenším od konce války. Proč se tedy ten čínský vzestup, dle Vás údajně umožněný hrabivostí kapitalismu, nerozeběhl už v padesátých či sedmdsátých létech? Tehdy snad kapitalismus nebyl hrabivý? Samozřejmě, že byl. Ale ten zázračný přelom nastal, až když bylo v roce 1988 v Číně legalizováno soukromé podnikání. Tedy něco, co je sice naprosto neslučitelné s tou pravou komunistickou ideologií, ale je obrovskou motivací pro lidi.

To jsou, pane Antiseptiku, nezvratná fakta. Z nichž si každý racionálně uvažující člověk snadno odvodí, co je skutečnou příčinou diskutovaného jevu. Nebuďte z toho smutný. Chyby v uvažování se může dopustit každý.

Ještě malou poznámku pro pana Anonyma. Co je nepochopitelného na tom, že lidé dělají věci pro peníze? Tedy i ten zmíněný seznam čínských miliardářů pracně sestavuje někdo, kdo za něj dostane dobře zaplaceno. A firmy, které nabízejí bohatým Číňanům luxusní zboží, si jej rády koupí. Podobný seznam světových miliardářů sestavuje každoročně ekonomický časopis Forbes. A také to určitě nedělá pro slávu boží, ale protože si jej lidé kvůli tomu seznamu abonují. [smích]

235315

2.1.2011 15:28

RE: Vice pravicovani, vice Klausu, vice Kozenych...vice egoismu a vymirani

Antiseptik 76.?.?.?

Reakce na 235315

> Čína neprosperuje kapitalismem ale díky kapitalismu, který jí to z vlastní hrabivosti umožnil.

Snadná odpověď. Protože po válce hrabivý kapitalismus měl jiné sféry vlivu, jiné země kde uplatňoval svůj vliv. Rozvoj Japonska a znovuvybudování zničené Evropy. Teprve až když nastala doba kdy Evropa nejen byla soběstačná ale začala konkurovat Americe a Japonsko se stalo středem ekonomiky Asie bylo potřeba se poohlédnout po nových teritoriích kde by se dalo vyrábět levněji. Čína přišla na řadu až po Malajsii a Korei. Okolnosti příteli vždy určují co se bude dít. Rostoucí platy dělníků a cen surovin nakonec určili kde se bude vyrábět aby zisk z výroby neklesl. Hnacím kolem nebyla Čínská vláda s jejich povolením soukromého vlastnictví, jistě to nebyl ani jejich nápad, ale nadnárodní podniky hledající skuliny vedoucí k nižším výdajům za platy a sociální zabezpečení o úlevách na daních ani nemluvě. Ono se to může jevit docela jinak když si pleteme příčinu s důsledkem. Co se týče Číny je snaha západu o větší zisky příčinou jejich rychlé industrializace a získávání trhů na celém světě, původně zcela v hrsti západních investorů což ovšem nevydrželo věčně neb tam nejsou blbí a důsledkem je že oni dnes půjčují nám na koupi vlastních výrobků. Dlouhodobě to celé je sice dost nesmyslný průser ale to přeci nikoho nezajímá. Ono všeho moc škodí, i peněz. Představte si že máte v bance několik miliard dolarů. Bude vás bavit si jít něco koupit? Nebude, bude Vám to jedno a najmete si někoho aby za vás nakupoval a vybíral protože je to nuda přemýšlet co a jak pokud je to opravdu jedno. Všeho z mírou by mělo být heslo roku. [mrknutí jedním okem]

235355

2.1.2011 1:24

Vojta 49 zase kecá, jako Palacký!

63 88.?.?.?

Reakce na 235300

"Komunistická" Čína přišla na optimální organizaci ekonomiky - to znamená, kolik a co má být ve státě v režimu "kapitálu" a podléhat blahodárnému působení tržních sil, a co má zůstat pod přísnou regulací a kontrolou státu! Pod státní kontrolou musí zůstat všechny prostředky a zdroje, které jsou svým celospolečenským významem nenahraditelné a nemohou tudíž podléhat tržnímu riziku a tržním cenám! Jsou to základní zdroje,jako je voda,výroba základních potravin,energie,páteřní doprava,retailové bankovnictví a další základní služby, které si i na "západě" ponechal stát, nebo obec, jako je justice, policie,armáda,školství,zdravotnictví, hasiče apod.
V číslech se jedná o cca 80% ekonomiky privátní a cca 20% ekonomiky státní a je možné "jemně" diskutovat, co má ještě "operovat" stát a co má být privátní!
Čína je na velmi dobré cestě, zavádí všeobecné sociální a zdravotní pojištění, někde tak podle "britského", či "evropského" vzoru! USA nemají dodnes podobné služby pro své občany zavedeny!
Jediné riziko, které se nedá tak snadno eliminovat, je pro Čínu bezbřehý konzum, který Číňané požadují, ale který musí moudrá "komunistická" centrální vláda zastavit!!!!
Příkladně v Číně připadají dnes na cca 100 obyvatel 2 automobily - je doloženo, že při 5 autech bude kolaps a při 10 autech na 100 obyvatel nastane "katastrofa"!!! Čísla jsou neúprosná - Čína má cca miliardu a 300 milionů obyvatel,10% je 130 milionů, což je počet aut, která nemohou v Číně jezdit!
Začne omezování nákupu aut, v Pekingu už začalo! Individuální automobilová doprava pro všechny, není v Číně možná, a proto musí vláda regulací trhu zamezit anarchii v dopravě!
Je nutné také zamezit kecům Vojty 49, který "zamrzl" v ideologickém blábolení a názorech před 21 lety!
Mafiánský kapitalismus a bankovní gangsterismus v USA, který způsobil celosvětovou krizi,není pro Čínu opravdu hodný následování!!! Ideologie bezbřehého konzumu a "hospodaření" na dluh, končí naprostým fiaskem a to jsme zde na "západě" ještě úplně na držku neupadli, to nás teprve v plné míře čeká!!!!
Takže hloupoučký Vojto 49 , jdi si své "modré" "Klausovy" rozumy vykecávat někam jinam, protože právě čínská realita tě denně usvědčuje ze lží!!!!
On také Vojta49 provokuje, protože ví zcela jistě , že lže, takže se ptám, proč to dělá - z blbosti, anebo ho někdo platí!!! Možná, že oboje! [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]

235313

2.1.2011 3:49

RE: Vice pravicovani, vice Klausu, vice Kozenych...vice egoismu a vymirani

jen tak 96.?.?.?

Reakce na 235300

Myslím, že se názorem na Čínu a kapitalismus poněkud mýlíte. Dopo ručuji přečíst toto:
http://www.cinsky.cz/index.php?page=clanek&id=...

235321

2.1.2011 9:12

RE: Vice pravicovani, vice Klausu, vice Kozenych...vice egoismu a vymirani

MoUdrostrak 90.?.?.?

Reakce na 235300

Vazeny Vojto, uprimne receno ihned v novem roce bys(-te) lhat rozhodne, rozhodne, ale naprosto rozhodne nemel[pláč] Nesvedci to pravicujici karme, ani svedomi (pravicujici skolitel ale asi na svedomi presprilis nelpi, nicht war)?!

Pokud by Cinska lidova republika zavadela pod vedenim Komunisticke strany Ciny kapitalismus, tak by prece musela se zmitat ve stejnych problemech a nekoncici krisi, jako Tvuj idol krachujici, bankrotujici, vybydlene a maSSove humanitarne bombardujici JuYsEj, Island, Irsko, Pobalti a dalsi vystavni skrine "ryziho" kapitalismu, nicht war?!

Ale Cinska lidova republika pod vedenim Komunisticke strany Ciny nejenze nekrachuje, nebankrotuje, humanitarne nebombarduje. Ale dokonce si CELY pravicujici kapitalisticky svet kupuje NASTOJATO NALEZATO.

Zkratka a dobre: v Cinske lidova republice pod vedenim Komunisticke strany Ciny je nejvetsim zadavatelem businessu zly STAT. A dale zla lidova ARMADA. Vse, krome dilcich vyrob a subdodavek, je prisne regulovano a zlym STATEM intervenovano. A zejmena PROTIKORUPCNE, PROTITUNELISTICKY a PROTILIBERALNE DOZOROVANO. A ihned reseno[smích]

Jedine, co neni presprilis omezovano a navic je ponechano k stimulovani "pozlatkem" a "konsumem" je iniciativa, kreativita a pracovitost. Narozdil od kapitalismu, kdy je jedinym smyslem PRIVATIZACE zisku a SOCIALIZACE nakladu. Na to bys v Cine narazil velice tezko. A v Cesku je tunelovani, defraudovani, ucast na miSSich a humanitarnim bombardovani, zaprodavani ČR a zRADARovani NAOPAK smyslem vsech pravicujicich stran, jejich loutkaru a prikazanych lobbistu.

Proto Cina prosperuje, zavadi stedry socialni system, skupuje si CELY SVET. A pritom vse je zlym statem a zlymi rudymi komunisty rizeno, intervenovano a nezadouci (tunelovani, defraudace, pravicujici a neokonservativni poucky) iHNED a iDNES represovano.

235332

2.1.2011 9:51

RE: Vice pravicovani, vice Klausu, vice Kozenych...vice egoismu a vymirani

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 235300

Vojto, možná si i vy někdy uvědomíte, že trpíte sejnou vadou, kterou přisuzujete Moudrosťákovi, jen ji máte v jiné oblasti.
...ale což, o tom je život, o nabídce a reagování na události, které se nás dotýkají.
Určitě bychom se dostali k porozumění dřív, kdybychom méně používali slova s velkou emoční energií - pokud tedy něco takového u slov rozlišujete.
...a násobit tuto energii ještě ironií svědčí spíš o nedostatku vnitřního vlastního přesvědčení - obávám se, že budete patřit k těm, kterým se mnohé "domečky dosaženého vzdělání" budou trochu kymácet, ne-li rozpadat.
..ale mohu se mýlit, i když nerad...

235334

3.1.2011 0:12

RE: Vice pravicovani, vice Klausu, vice Kozenych...vice egoismu a vymirani

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 235334

Panu Antiseptikovi.
> Okolnosti příteli vždy určují co se bude dít.
V tom případě je všechno Vaše snažení marné, příteli. A nejen Vaše. I kdybyste se samou snahou přetrhl, "okolnosti" Vás stejně vždycky převálcují. Proč se mě tedy snažíte přesvědčit o své pravdě, když nakonec stejně rozhodnou ty "okolnosti"?

Pane Moudrostraku. Chybějící argumenty nahrazujete svými obvyklými propagačními floskulemi. Jako kovaný komunista přitom sám nejlépe víte, že současný čínský režim je v těžkém konfliktu se všemi třemi složkami marxismu (filosofií, politickou ekonomií i tzv. vědeckým komunismem). Dokonce i samotní čínští vládci přestali adjektivum komunistický užívat. Když Vám to vrátí vnitřní rovnováhu, klidně je užívejte dál a na mé pošťuchování nehleďte.

Z ekonomického pohledu je vztah Číny k nám poměrně jednoduchý. My, občané USA a EU jsme zhýčkáni půlstoletím rostoucího blahobytu. Podporovaného přebujelými sociálními systémy. Dokud jsme si prodávali výsledky své práce sami mezi sebou, bylo vše poměrně v pořádku. Pak na globalizovaný trh vstoupila Čína. Její občané, nadšení svobodným vyděláváním, pracují levně a bez nároků na drahé sociální výdobytky. My si s chutí kupujeme výsledky jejich levné práce. Oni o naši drahou práci (pochopitelně) nestojí. My levněji pracovat odmítáme. A tak už delší čas probíhá jednoduchý přesun. Čínská práce k nám a naše peníze k nim.

Žijeme v blahobytu, na který si ovšem nejsme schopni vydělat. A tak směňujeme po generace vytvářené hodnoty (pozemky, lesy, stavby, ...) za peníze. Které následně utrácíme za svůj provoz (spotřebu). Náš stát dluží 1,4 bilionu. Dluhy českých domácností dosáhly letos dalšího bilionu korun. A všichni hledáme viníky svého zadlužení. Všude jinde, jen ne u sebe. Soudím, že už nám to moc dlouho nevydrží.

235421

3.1.2011 9:08

RE: Vice pravicovani, vice Klausu, vice Kozenych...vice egoismu a vymirani

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 235421

Vojto, tohle je první váš příspěvek, se kterým mohu zcela souhlasit.
...s drobnými výhradami k nakupování "s chutí" a k důvodům, které donutily spoustu domácností k zadlužení. Prostý občan, líný se učit práci s penězi byl po zásluze sice potrestám těmi, kdo s penězi zacházet umí - ale to vypovídá především o těch, kdo tyto tupější ovečky takto - polopravdami o půjčkách - zneužívali, hrabivé firmy a především bankéři.
A ve školách se práce s penězi (má dáti = dal) neučí, jen nějaké pitomé vzorečky a biflování dat, dohledatelných jinde. Divíte se tedy čemu? Kde se to má naučit dítě rodičů, kteří sami už po generace byli vedeni k flákání a šizení, kde to jen šlo. Dnešní extrémy ale i tyto děti (dnes už dospělé) přivedou k pochopení úlohy vzdělání, internet je to naučí. A ti, kdo zvolí cestu násilí místo vzdělávání - ti jsou "k odpisu", společnost je vyřadí z komunikačního procesu.
Většina lidí totiž v sobě má alespoň malinkého "Michálka" - a když uvidí příklady, tak se ten kousíček svědomí a odpovědnosti za své děti začne zvětšovat. A populace vstoupí do konfliktu tam kde má šanci uspět - v okruhu rodiny, svého zaměstnavatele či bydliště. Bez risku to nepůjde, okamžik pro vstup do konfliktu si zvolí každý sám, poslední kapka, která se do džbánu už nevejde - ta existuje vždy.

...a nehledáme viníky svého zadlužení, ale viníky zadlužování státu, což je zcela jiný příběh, vázaný hluboko do minulosti i budoucnosti.

235439

4.1.2011 11:09

RE: Vice pravicovani, vice Klausu, vice Kozenych...vice egoismu a vymirani

MoUdrostrak 90.?.?.?

Reakce na 235421

Vazeny pane Vojto, nas pravicujici cviciteli, nejenze Cina o nasi !DRAHOU! praci stoji. Cina, vedena Komunistickou stranou Ciny, k !DRAHE! praci i cilene smeruje. DRAHA prace, je totiz to jedine, co je schopne produkovat bezkonkurencni vyrobu, sluzby, inovace. LEVNE lze jenom montovat.

Dnes v celem euro-atlantickem svete totiz prosperuje pouze Nemecko a Skandinavie. = ZLE SOCIALNI STATY s NEJVETSIM ZDANENIM I PREROZDELOVANIM.

Takze Vase ctene pravicujici poucky o nutnosti OSEKAT WELFARE = roz. po pravicacku ZPRIVATISOVAT vsechny verejne ZISKY a ZNARODNIT vsechny soukrome ZTRATY, by Vam patrne prinesly v onech dvou zlych prosperujicich regionech EUropy par ran holi na hrbet...

Jenom v socialnim smiru, navic s sirokym pristupem ke vzdelani a nizkou kriminalitou, jste schopen udrzet a naturisovat mozky, ktere prinasi vyvoj, vyzkum a prosperitu. V nizkodanovych rajich jste schopny rozvijet jen KOURICI KOMINY a montovny.

Cina proto jednoznacne se snazi mirit ke Skandinavii a Nemecku. Proto neuveritelne investuje do infrastruktury, vedy, vyzkumu, skolstvi A SOCIALNICH SITI A ZABEZPECENI.

Vsechny Vase pokusne vykladni skrine KAPITALISMU BEZ PRIVLASTKU = Irsko a Pobalti + i nepokusne a ostre = SLAVNE PRAVICUJICI a dnes bankrotujici JuYsEj totiz nesahaji Nemecku a Skandinavii dnes ani po kotniky.

Vcera se loucil se svym prozluklym postem Arnie Schwarzenegger, ktery kdysi MUSEL UTECT ZE ZLEHO JHA SOCIALNIHO RAKOUSKA A EUROPY do ZEME NEOMEZENYCH MOZNOSTI. Ted predava znicenou a bvyplundrovanou a predluzenou a kriminalitou zbidacelou Californii svemu nastupci demokratu Jerrymu Brownovi.

Pravicující rodák z rakouského Thalu a velký bolsevikobijec za sebou zanechává rozporuplné dědictví. Mimo jiné jde o obrovský rozpočtový deficit ve výši 28 miliard dolarů, který jeho nástupce bude muset řešit. Jerry Brown uz kdysi prebiral v 70. letech znicenou a predluzenou Californii po jinem GENIALNIM pravicujicim guvernerovi a VELKEMU KOMUNIKATOROVI = jmenoval se Ronnie Reagan. A o par let pozdeji znicil VELKY KOKUNIKATOR a nasmeroval do nynejsi zahuby i slavne bankrotujici a hroutici se JuYsEj [velký smích] [velký smích] [velký smích]

Ve stejne soucasne dobe patri Terminatorovo NESNESITELNE ZLE SOCIALNI RAKOUSKO mezi nejbohatsi a nejvice stabilni zeme sveta. [vyplazený jazyk] [vyplazený jazyk] [vyplazený jazyk]

235533

2.1.2011 5:40

RE: Vice pravicovani, vice Klausu, vice Kozenych...vice egoismu a vymirani

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 61.?.?.?

Reakce na 235279

Myslim,ze nam cina casem pripravi nejedno prekvapeni,ne jenom politicke ,ale i technicke,jejich plan je Mesic a Mars,ale,nejen to i technicke divy sveta ve stavitelstvi, vyzkumu a jinem.
Kdo,z Vas, pamatujete z drive narozenych obrazky z ciny,komunisti, nohy omotane hadrama,zadne boty a vsichni vatovane kalhoty a bundy, kulturni revoluce,masivni fanatismus s Mao politikou,staveni peci na vekove, vsude se tavilo zelezo v malych pecich,Mao rekl,vymlaceni brabcu,aby neujidali cinskemu lidu, vymlatili mouchy,aby se nesirili nemoce, Mao rekl a vsichni s kosiky na stavbe prehrady s poctem milionu Cinanu staveli prehradu, tak,rikajic pres noc. Velky pochod a prekonani Zlute reky a jine dokazali svetu,co je Cina. Cina je stat s velmi starou kulturou, vykopavky Pekinskeho cloveka, dokazovali,ze zde byla lidska pritomnost mnohem drive,nez kdekoliv jinde.

Vložený obrázek
Longest: The Qingdao Haiwan Bridge was completed on December 27 and is 26.4 miles long - the equivalent of 174 Tower Bridges


Read more: http://www.dailymail.co.uk/news/article-1343004/A-bridge-far-China-unveils-worlds-longest-sea-bridge-miles-FURTHER-Dover-Calais-crossing.html#ixzz19qhrJOxz

Vložený obrázek

That structure features two bridges running side by side and is 23.87 miles (38.42km) long.

The three-way Qingdao Haiwan Bridge is a staggering 174 times longer than London’s Tower Bridge, over the Thames River – and shaves 19 miles off the drive from Qingdao to Huangdao.

Read more: http://www.dailymail.co.uk/news/article-1343004/A-bridge-far-China-unveils-worlds-longest-sea-bridge-miles-FURTHER-Dover-Calais-crossing.html#ixzz19qiby0Wu
Byla to Cina s israelskymi raketami na palube stihacky,ktera donutila pristat vyzvedne americke letadlo,byla to Cina,jejiz ponorka bez vedomi Americanu se vynorila uprostred namornich manevru v Cinskem mori !

235322

2.1.2011 12:21

RE: Vice pravicovani, vice Klausu, vice Kozenych...vice egoismu a vymirani

jansmith1984 83.?.?.?

Reakce na 235322

Možná si Vojta49 rekce Antiseptika, 63ky, MoUdrostraka, janka nebo Roberta Nohejla přečte a nastuduje. A možná, jak to často z jeho reakcí vypadá, také nikoli. Je to na něm.


A snad v momentálně diskutované věci postupně upraví svůj názor stejně, jak to kdysi, byť částečně, učinil i ve věci některých diskutovaných košér praktik sionistického Izraele.

Možná Vojta opravdu patří mezi tzv. hledající a není jen sofistikovaným manipulátorem, kterých je zde na Zvědavci také několik. Přeju mu, aby to v jeho případě byla první varianta a zároveň mu děkuji, že svými námitkami umožňuje zaznít další a další argumenty, které by možná jinak v tak ucelené a těžko zpochybnitelné formě nezazněly.

jansmith[smích]

235347

31.12.2010 10:08

2 ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 80.?.?.?

Neototalitní EU je tragikomická, ale Evropa umírá a za pár let už tu nebude:
http://eurabia.cz/Articles/5463-neototalitni-eu-je...
Multikulturalismus je mrtvý, tak kde zakopeme tělo?
http://eurabia.cz/Articles/5462-multikulturalismus...

235220

31.12.2010 10:10

tři dny

fohat 88.?.?.?

tři dny dny lelkování,tři dny to,či ono....Tady v Česku je zažraná manýra to,že nebožtík se pitvá bez svolení pozustalých....musí se před smrtí podat kolkovaná žádost....Moudrost praví,že TŘI dny po tělesné smrti se ještě duše docela neosvobodila ze jha těla a vrací se,tudíž řezníci,co pitvají,zpusobují ještě kruté bolesti..Ovšem,týká se to PRAVICUJÍCÍCH nebožtíku,utopených v materii,ten,kdo za života pěstuje empatii a zajímá se o metavědomí,odejde snadno z těla a NELELKUJE tři dny MARNĚ v těle,aby zachránil nakradený majetek,o který přichází..... [oči v sloup] [oči v sloup]

235221

31.12.2010 23:29

RE: tři dny

fohat 88.?.?.?

Reakce na 235221

http://www.youtube.com/watch?v=D0ypI1yolnU&feature=related tady je ještě spojení,nebožtíkovi se šnura přeruší,tot vše.... [cool]

235275

31.12.2010 10:48

Uvidíme...

Vodník 85.?.?.?

Já si myslím, že to vše záleží jen na tom, jak se budou mít ti dole. Pokud se budou mít relativně dobře, pak se nic nestane a elity mohou být bohatší třeba tisíckrát. Pokud budou elity dost chytré, tak se včas vzpamatují a postarají se o to, aby ti dole žili v relativní jistotě a blahobytu, aspoň jako teď na Západě. Pokud jejich arrogance a nenažranost bude stoupat tímto tempem, začne být situace pro ty dole nesnesitelná a pak elity nezachrání nic.

235224

31.12.2010 13:23

RE: Uvidíme...

MoUdrostrak 90.?.?.?

Reakce na 235224

Elity (v kapitalismu "vypracovane se"[mrknutí jedním okem] mohou mit "rozum". Chapou, ze aby jejich businesy zazivaly rust, musi mit kdo jejich zbozi a produkty kupovat. Jejich potomci (a nasledujici vlastnici) jejich businessu, ale na socialni soudrznost uz v nasledujicich generacich pecou. Dalsi Porsche, dalsi vilu, dalsi diamanty...

Presne na to dojela Amerika, kde na prelomu 19. a 20. stoleti z "otcu zakladatelu" prechazely fabriky, banky a firmy na "akcionare". Akcionare nikdy nezajima jak funguje spolecnost. Prvotni je pro neho cena akcii a dividenda. Ze na to VZDY musi nekdo doplatit: zamestnanci, konzumenti, vzdalene zeme, obeti katastrof nebo valek, kde se "produkty" uplatni, je na biledni. A akcionar zadnou moralkou nebo pocitem sounalezitosti rozhodne netrpi...

235241

31.12.2010 15:02

RE: Uvidíme...

rataj 78.?.?.?

Reakce na 235224

Nějak bylo, nějak bude, a na tom, jak bude, se určitou měrou podílíme každý.Jisté je, že skoro všichni by se chtěli mít na tomto světě jenom dobře. Bohužel se dnes mnozí o to snaží za každou cenu a na úkor ostatních.V současnosti existuje nebývalá propast mezi majetkem nejbohatších a chudobou stále víc rostoucí vrstvy téměř nemajetných, což představuje obrovské porušení společenské rovnováhy. Vzhledem k tomu, že takový nerovnovážný stav je u všech systémů dlouhodobě neudržitelný, a že každý systém směřuje k obnovení rovnovážného stavu, můžeme se snad těšit na to, že v nastávajícím novém roce možná dojde k bodu obratu a lidi se začnou konečně chovat jako lidi a ne jako nějací nepřátelští nelidští ufoni, využívající lidstvo jen jako své otroky a přírodu pro své zisky. Když většina pochopí, co je opravdu dobré a bude si přát to dobré nejen pro sebe, ale i pro ostatní, a bude na tom pracovat, jistě se to jednou uskuteční. Kéž se v novém roce začne blýskat na lepší časy.

235244

31.12.2010 10:49

Optimismus v. pesimismus

Jméno (max 25 znaků) 109.?.?.?

Článek je dobrý. A pravdivý. Obsahuje víru v lepší zítřky, tj. je optimistický. Já osobně jsem pesimista a věřím, že budoucnost bude jedině a pouze špatná, že budoucnost ani jiná nemůže být. O pár článků níže je článek o strašlivě příšerném americkém zákonu Food Safety Modernisation Act, kterým monopoly jako Monsanto a DuPont získají monopoly v osivech. Velká část jejich osiv bude (je) navíc sterilní (neplodná), tudíž tyto monopoly budou mít ohromnou moc. Když bude neúroda, jistě ceny svých osiv silně navýší a budou nehorázně vydírat a bude jim lhostejný osud milionů hladovějících. Existuje také jeden ekologický biocentrický proud. Někteří intelektuálové, multimilionáři a miliardáři veřejně prohlašují, že je třeba, aby zahynulo nejmíň 90% lidstva. Tento zákon (Food Safety Modernisation Act) do této snahy přesně zapadá - tak moc, až z toho běhá mráz po zádech. Nakonec dodávám, že existují i náboženská proroctví. MAyský o konci světa v r. 2012. Křesťanský je zmíněn v Apokalypse, Zjevení sv.Jana. Před příchodem Krista, kterýžto příchod má ukončit lidské dějiny, mají být strašlivé hrůzy, jejichž symboly budou apokalyptičtí jezdci. Ty hrůzy budou hladomory, války a epidemie. A v Apokalypse se píše i o tom, že v období těchto hrůz budou zavedeny čipy:
"A nutí všechny; malé i veliké, bohaté i chudé, svobodné i otroky, aby měli na pravé ruce nebo na čele cejch, aby nemohl kupovat ani prodávat, kdo není označen jménem té šelmy nebo číslicí jejího jména. To je třeba pochopit: kdo má rozum, ať sečte číslice té šelmy. To číslo označuje člověka, a je to číslo šest set šedesát šest." (Zj 13,16-18)
Existují už plány na zavedení čipů. Centralizace moci a arogance elit je stále silnější a rychlejší. Tímto tempem mohou být čipy třeba do 10-20 let. Jinak kdyby v čase těch hrůz nastaly výše uvedené hrůzy, dá se předpokládat, že by vznikaly i totality (orwellovského typu), u nichž by totální kontrola soukromí byla prioritou číslo 1.

235225

31.12.2010 10:52

Ano, čekají nás zajímavé časy

Guru 78.?.?.?

Velmi trefný závěr: Doopravdy nás čekají velmi zajímavé časy.

Dobrým studijním materiálem je pečlivá analýza POŘADÍ v jakém jejich nájemní herci neboli fasáda (nebo jak se dnes říká vládám) a jejich centrální bankéři řešili poslední Globální finanční krizi:

a) Absolutní prioritou byly zájmy bank (nejdražší a nejméně efektivní metodou je udželi ve starém režimu, kde i nadále mohou hrát hry s nulovým součtem)

b) Zájmy investorů (akcionářů obecně) na celém trhu tj. návrat kursů akcií celého spektra podniků co nejblíže předkrizovému stavu

c) Naprosto poslední v řadě jsou občané a zaměstnanci - žádné řešení nebo jen kosmetické (divadlo)

Ačkoliv bylo zcela zřejmé (a diskutované), že nejefektivnější řešením by bylo:

1) Vlády nejprve zaručí 100% vkladů občanů i organizací v bankách

2) Vlády minutu poté laskavě dovolí technicky zbankrotovaným
megabankám řádně zbankrotovat

3) Ihned po bankrotu vlády provedou nucenou správu (de iure nových entit), zaměřenou na platební styk banky, vlády by poskytly pouze objem nutný k zaručení vkladů. Swapy (CDS) aj. podvodné smetí by se samo znehodnotilo při bankrotech. Znovunastolení Glass-Steagal Act aj. pravidel, které fungovaly.

Takový postup by udržel platební styk mezi občany, producenty a běžnými firmami s mnohem menšími náklady, než co se dělo:

Veřejnosti se předvedlo divadlo s kouřovou clonou, kde jako banky po vládě vyžadují 700 miliard dollarů. Tajně za zády si však banky došly do své dceřiné firmy (prostým Gojímům známé jako "FED"[mrknutí jedním okem] a odnesly si DALŠÍCH 3.300 miliard dollarů - což se veřejnosti i vládě jaksi opomnělo říci (prozradili to až po 2 letech). Z celé vlády i kongresu tak banksteři udělali úplné šašky.

Tyto v souhrnu 4.000 miliard nově vyrobených dollarů nesložilo k tomu, aby nějakému občanovi který se dostal do skluzu se splátkami hypotéky poskytli překlenovací nouzový levný úvěr.
Tyhle trilióny sloužily k tomu, aby si banksteři mezi sebou navzájem mohli vyplácet swapy (CDS) a svým vlastním hedge fondům na Kajmanech poslat "infuzi". Financování výrobních podniků v podstatě zamrzlo.

Banky tak neplnil základní bankovní funkce, pouze si mezi sebou navzájem platili za dluhy, které udělali, když hráli Zero Sum Games (hry s nulovým součtem). Futures, Options, CFD atd. jsou totiž stejnou hrou s nulovým součtem jako třeba hod mincí,
ale to 99,5% Gojímů a jejich nájemných herců neví. Přesně na to spoléhají.

4) Poskytnout vládou dotované (levné) účelové překlenovací úvěry miliónům občanům, kteří se dostali do problémů s hypotékou, na splátky hypoték.

235226

2.1.2011 0:17

RE: Ano, čekají nás zajímavé časy

čěf 94.?.?.?

Reakce na 235226

Velmi trefný závěr: Doopravdy nás čekají velmi zajímavé časy
Jj. Dříve jsem i přávával Zajímavý příští rok. Než jsem se dočetl, že prý Číňané se zdvořilostí sobě vlastní tak přejí těm, kterým nechtějí popřát něco dobrého.
Do nového roku všem spolučtenářům dobré vůle všechno nejlepší, pevné nervy, ostrou mysl a aby byl příští rok lepší než bude. [smích]

235309

31.12.2010 10:54

ad výše

Guru 78.?.?.?

Tyto peníze by se oklikou dostaly opět do bank tj. banksteři by byli v tomto bodě v poklidu a současně by pár miliónů rodin nepřišlo o bydlení. Docílilo by se stejného výsledného stavu jako když si banksteři vzali peníze od vlády přímo a jako prémie navíc by lidi mohli bydlet.

Tento postup zvolili ve Španělsku. Španělsko bylo a je díky nemovitostní bublině ve velkých sračkách, ale díky výše popsaným zvýhodněných překlenovacím úvěrům alespoň lidé mají kde bydlet a banksteři své peníze dostali - byť racionální oklikou.

Chápete onu U.S. absurdnost: milióny rodin se musely vystěhovat z domků, které jsou teď prázdné a patří bankám. Rodiny bivakují na chodníku před domkem. Domky jsou prázdné a nevyužívané. V systému není kupní síla, která by je chtěla. Krátce: Krazy

Za tohle asi zase nějakému Chazarskému ekonomovi udělí Nobelovku.

Výše uvedené 4 body by udržely základní funkce bank: platební styk, obsluha vkladů, úvěrů atd.

Ušetřilo by se pár triliónů, které teď patrně obíhají mezi jejich bankovními Hedge Fondy a ZioNacistickými centrálami.

Vyústilo to v jednu z největších záhad "Ekonomie":
Stovky učebnic ekonomie jejich vlastních Chazarských ekonomů ověnčených Nobelovkami neumí vysvětlit jak je možné, že do ekonomiky během pár týdnů/měsíců vypustili dvojnásobné množství peněz (z původních 4.400 mld na cca 8.500 mld USD) a ceny bot, židlí, hamburgrů atd. nestouply na dvojnásobek, tj. inflace nebyla 100%.
Jejich vlastní slávou ověnčení ekonomové jsou z toho celí paf.

Je na čase veřejně odmýtizovat jejich nedotknutelnou údajnou genialitu.

Jsme neustále krmeni propagandou jak jejich rádoby geniální matematici (a to nejenom v seriálu Numb3rs) dokážou vše vypočítat. Dopadlo to tak, že už i průměrní Gojímové si mohou na Internetu zjistit jejich fatální matematické omyly.
Např.: V jejich základní psané agendě - Talmudu, jejich "geniální" matematici spočítali, že každý (... jejich jméno nesmí být jmenováno) (pro zjednodušení jim zde můžeme říkat "Talmudisti"[mrknutí jedním okem]

BUDE VLASTNIT 2800 otroků - pochopitelně z řad Gojímů.

Ve starších textech se rozuměli doslova otroci, v moderním pojetí by se tímto patrně rozuměli podřízení pracovníci (zaměstnanci).

Dnes však i malé hloupé Gojímské dítě umí spočítat, že vynásobíme-li počet agendou Talmudu zamýšlených majitelů otroků číslem 2800, zjistíme, že na celé planetě Zemi není postačující množství Gojímů, kteří by se mohli stát jejich otroky.

Tento praktický příklad uvádím pouze jako důkaz, že i jejich nejlepší a mýtizovaní matematici jsou omylní a nelze na ně plně spoléhat.

235227

2.1.2011 12:13

RE: ad výše

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 235227

Ahoj Guru, jsem rád, že se tu někdo ozval z podobné hladiny, která letos s vysokou pravděpodobností ukáže své možnosti.

Ano, programy pro lidská společenství jsou vždy dlouhodobé, a ti, kdo svůj program/poslání už splnili - ti se dočkají i svého ovoce - i když asi v poněkud jiném provedení, než bylo součástí jejich vize, se kterou "opravovali" program křestu před nastavením našeho letopočtu (= programu pro "dvojku a tři nuly"[mrknutí jedním okem]

Číslice mají pro ně zcela jiný výklad než ten, kterému nás vyučuje modelovací jazyk pro pevné formy - matematika.

Počet gojímů 2800 lze prostřednictvím "abecedy lidštiny" chápat i v druhém okruhu významů samotných číslic. Tam je dvojka symbolem člověka, dvojice muže + ženy. Osmička je pak symbol cílové existenční struktury, jíž je ovládnutí principu času - a z něj pramenící růst propojenosti informací s jejími hmotnými "zrcadly". Mentální technologie Atlantidy se propojují s mechanickými, pro které byla vytvořena naše polovina programu pro tuhle galaxii. Ovládnutí času znamená mít schopnost mžikové transformace informace na hmotu a zpět. To byla a je lákavá nabídka pro každého, kdo touží po moci, po absolutní moci.
A program Talmudu je kodexem, jak tuto absolutní "moc času" dělit v době, kdy prostřednictvím virtualizace peněz (přenesením úlohy zlatého telete (bohatství=štěstí) do mysli lidí, kde funkci zlata dnes fakticky představuje jen elektřina, vpouštěná do počítačů v bankách)lze přeprogramovat/ oddělit myšlení běžné populace od myšlení "vyvolených". K tomu mohl posloužit i CERN a další PSI technologie, schopné ovládat elektřinou jednání jednotlivců i skupin.
Naštěstí už dost lidí ví, že kontrola našich myšlenek není pro rozvinutější formy lidstva z jiných hvězdných systémů nějakým problémem. Systémy řízení myšlení jsou platné ale i u mnohých z nich.
Chvilku potrvá, než si víc lidí uvědomí relativitu příběhů, které označujeme jako sci-fi, kde naši herci ukazují (nám dostupnými technikami) obraz života jinde v galaxii. Postupně je nahradíme a lidstvo v méně rozvinutých soustavách je bude přijímat jako "nápady scénáristů" a předvádět jejich populaci svými technickými možnostmi.
Koloběh života se už překlopil za rozhraní, kdy bylo možné udržet "největší tajemství lidstva" - princip fungování fenoménu "čas". Musela se naší populaci vštípit taková míra chtivosti po bohatství, která umožnila růst inter/netu nad hranici, kterou lze kontrolovat. Kontrolovat nikoliv obsah internetu, ale hladinu propojení mechanického běžného internetu s "inter/sítí" našeho osobního i skupinového vědomí.
Oddělit informační pole, vstupující do myšlení lidi (chanelling, holotropní dýchání apod) bylo zřejmě součástí projektu HAARP, počasí totiž zásadně propojuje (skrze 5 přírodních skupenství vody) lidské myšlení, a hlavně vnímání...Automaticky kráceno

235343

2.1.2011 12:15

RE: ad výše

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 235343

počasí totiž zásadně propojuje (skrze 5 přírodních skupenství vody) lidské myšlení, a hlavně vnímání tzv. "srdcem". Mnoho duchovně vyspělých lidí sice ještě čeká návrat z "máji" na Zem, ale ti to zvládnou snáze než ti, co stále žijí v "informačním podsvětí" - ve víře, že svět řídí buď nějaký bůh nebo ďábel, nevědí, že si jej řídíme sami jako "skupinová forma vědomí".
Po zjištění "možností fenoménu čas" všichni přijdou na to, že sebeorganizace menších i větších celků má svá vývojem přesně daná pravidla i cykly.
A tuhle dobu přestavby cyklu otvírá rok 2011.

Když se vrátím k "počtu gojímů pro jednoho vyvoleného", tak ty dvě nuly v čísle 2800 byly v době sestavení jejich programu pro ně zřejmě neznámou "polovinou symetrie". Tušili asi, že existuje cosi jako "neurčitá logika" (princip, kdy je nutné se okamžitě rozhodnout pouze s momentálně dostupným souborem informací), ale jejich Chazarská hrabivá/podnikavá povaha brala risk jako součást života.

Dnes jejich potomci mohou "hříchy svých otců" vyrovnat, ale také nemusí. Mohou si tak i tak jen změnit formát životů příštích, vědí, že cykly genetické podobnosti a vyrovnávání mají svou informační = energetickou = pohybovou složku, která je zodpovědná za okamžiky "času", kdy se buňky dělí a dostávají svůj speciální "program" v podobně potřebných tkání, celků, ale i vloh nebo defektů.
Věřím, že se potřebné informace ze "sítě sítí" k nim dostanou včas, vždycky to tak bylo. A svou volbou mohou oni následně měnit prostředí ve společnosti. Mají moc a tedy i odpovědnost.

Kdo sleduje magazín www.matrix-2001.cz, tam se nedávno objevila obdoba českého "Járy Cimrmana". Zmíněná postava nazvaná "Skrytá ruka" promlouvá prostřednictvím webu o tom, že ti moudřejší z mocných už vědí, že program pro 2000 let doznal změn, které vylučují jeho dokončení v původní formě. Postava je tak opakem Járy, který přichází vždy jako druhý. "Skrytá ruka" otvírá (jako první) nehmotný prostor "dělení buňěk moci" - a to je dobře.

I z takových zdánlivě nesouvisejících informací, které ale zapadnou do nějaké vize - se skládá úloha fenoménu "čas". On a naše schopnost převzít či opustit myšlenku (ale i celkové směrování života) vytváří průse(r)číky sil v prostoru, které z dějů minulých vytvářejí děje MOŽNÉ. Jen bylo nutné zkrátit paměť lidstva na minimum, aby "úloha času" otevřela jinou kapitolu vývoje.
Symbol dvou nul známe v několika výkladech, odevzdat "informaci" lze na WC i na internetu. Ona se v přesně definovaném okamžiku dostane k odpovídajícícm "přijímačům".
Přichází doba, kdy fungování "náhody" odchází od těch, kdo si po miliony let vždy část informací k řízení "náhod" nechávali jako "malá domů". Otevřená společnost sice ještě ani nenastala, ale i její tr...Automaticky kráceno

235344

2.1.2011 12:19

RE: ad výše

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 235344

Přichází doba, kdy fungování "náhody" odchází od těch, kdo si po miliony let vždy část informací k řízení "náhod" nechávali jako "malá domů". Otevřená společnost sice ještě ani nenastala, ale i její trvání bude patrně podléhat fenoménu čas. A po období "mluviti = stříbro" opět může přijít doba "mlčeti = zlato". Ale nemusí....

Bod, kdy se rozhodneme vstoupit do konfliktu se svým poznáním a s poznáním, ovládajícím okolní společnost (rodina, práce, koníčky) - je tím naším okamžikem času, kdy se "dělíme svůj chléb"....

235345

31.12.2010 10:55

ad výše

Guru 78.?.?.?

Drazí Gojímové, nestaňte se jejich otroky, odmítněte Talmudismus. Pranýřujte veřejně ZioNacismus. Oni sami nechtějí být srovnávani s Hitlerovými nacisty a používají tragikomické argumenty jako např.:

- zatímco Hitleroví nacisti postavili kolem Varšavského Ghetta zeď vysokou 3 metry, my jsme postavili kolem Ghaza Ghetta 6 metrů vysokou zeď

- zatímco jsme světu ve filmu Pianista ukázali, že Hitlerovi nacisté vypínali lidem v Ghettu nejprve dodávku elektřiny a až poté dodávku vody, my jsme zvolili opačné pořadí

- zatímco Hitlerovi nacisté nejprve naše lidi zavírali do Ghett a táborů a až poté je vraždili, my ZioNazi jsme zvolil opačnou metodu: nejprve jsme vyvražďovali původní sémitské obyvatelstvo (Palestinci jsou sémité) a teprve následně jsme je odsunuli do Libanonu, Jordánska a uvěznili do Gaza Ghetta.

ZioNacisté se těmito záměrnými odlišnostmi v jejich Modus Operandi pokoušejí u otupělejší části Gojímů vyvolat dojem, že nemohou být porovnáváni s Hitlerovými nacisty.

Občané, odmítněte ZioNacismus, Talmudismus a agendu požadující 2800 otroků pro každého (.... nesmí být jmenováni).
Odmítněte jejich rasismus, který v psané agendě Talmudu jednoznačně definuje, že my Gojímové NEJSME LIDSKÉ bytosti, že pouze oni sami jsou lidské bytosti.

To co teď trénují na okupovaných územích - targeted murdering bez soudů, nekonečné buzerace, ponižování a upírání základních lidských práv - to oni plánují později provádět v celosvětovém měřítku.

Jejich ZioMédia budou i nadále tvrdit, že nechtěli vyprovokovat 4. Holokaust tím, že 24.3. 1933 veřejně Vyhlásili válku Německu,
budou nás krmit nekonečnou ZioPropagandou, vychvalovat různé Jochy, kteří veřejně propagují mučení atd.

Odmítněte je, braňte se jim, nebojte se je kritizovat.
Vzdorujte jim ve svobodných Internetových médiích a diskuzích.
Vzdorujte jim na světových burzách, FX trzích aj.

Nastanou situace se kterými nepočítají, jejich "geniální" matematici a ekonomové opět selžou.

A ačkoliv jsem byl zdvořile vyzván, abych zde nediskutoval o Free Energy, rád bych vás ujistil, že bude.

Jejich elity, které jsou finančně silně exponované v krádežích (těžbě) ropy od Nigérie až po ilegální dovoz uranu do (nesmí být jmenován) utrpí masívní finanční ztráty. Dojde k velkým celospolečenským změnám. Gigantické firmy jako ČEZ se zhroutí a již nikdy se nevzpamatují. Prostí lidé získají energetickou nezávislost.

ZioNacismus a Talmudismus budou masívně veřejně demaskovány.

Bude odhalen Velký Chazarský Podvod spočívající v předstírání, že milióny Chazarů se vypařily beze stopy a že Chazaři jsou potomci Hebrejců a že jim údajně patří Palestina a že jako mají právo vraždit původní Sémitské obyvatelstvo. Testy DNA jednoznačně potvrdily, že Palestinci jsou opravdovými potomky opravdových Židů.

235228

31.12.2010 10:57

ad výše

Guru 78.?.?.?

Tento konflikt stojí v pozadí a je pravou příčinou poloviny všech válek a teroristických útoků (po odečtení False Flag operací).

Bude odhalen Velký ZioNacistický Podvod, kde Gojímům bude laskavě dovoleno se dozvědět, že ZioNacisté již v r. 1919
z náboženských důvodů naléhavě potřebovali Holokaust s přesně 6 milióny mrtvými - důkazem je Holokaust s přesně 6 milióny mrtvými detailně popsaný v r 1919 ve The American Hebrew.
Tento 3. Holokaust z r. 1919 selhal, ZioNacistické elity proto hledaly způsob jak vyprovokovat nové pogromy. Proto dne 24.3 1933 ZioNacisté veřejně vyhlásili válku Německu. Toto vyhlášení války se nesmí na Gojímských školách vyučovat. Gojímové by mohli pochopit co se děje. Proto ZioNazi pomocní agenti (Sayanim) infiltrovali školské úřady a vymazali tuto kapitolu z dějin. Učitelé tak dnes mohou trvdit, že o žádném zákazu neví.
Toto je jeden ze základních modus operandi ZioNacistů:
Vamývání mozků skrze ZioMédia, falšování historie, infiltrace strategicky důležitých míst: Hrad, vláda, úřady, soudy, banky, média, školy atd.

Bude odhalen Velký Kaballah Zednářský Podvod spočívající v neuvěřitelně jednoduchém triku: členům zednářských, illuminátských aj. zločineckých organizací se nakecalo, že jako všechno vedou a všemu velí Gojímští illumináti, nikoliv Talmudisté. Aby Gojímští zednáři a illumináti uvěřili této lži, vymyslela se neuvěřitelná historka:
Jak zamaskovat fakt, že 94% kriticky důležitých médií je v Talmudistických rukou, jak zamasakovat fakt že 11 z 12 členů vedení FEDu je (nesmí se jmenovat), jak zamaskovat, že 75% NeoConů jsou Talmudisté a ZioNazi, jak zamaskovat fakt, že Hrad (nejmenované země) je zcela obsazen Talmudisty atd. atd. ?
Geniálním trikem: zednářům a illuminátům se nakecalo, že toto mimořádně podezřelé množství Talmudistů a ZioNacistů je na všech strategicky důležitých místech nikoliv proto, protože to jednoduše vlastní a/nebo ovládají/řídí, nýbrž že tam jsou proto, protože je údajně Gojímové používají jako front end (jako fasádu, jako krytí). Fantasticky jednoduchá lež. Ale illumináti ji uvěřili do té míry, že když občas nějaký člen defektuje, tak v médiích vypráví přesně tuhle komickou lež (viz případ "Swali"[mrknutí jedním okem].

Neskutečně komická lež: Gojímové je jako používají jako fasádu a to jako má vysvětlit proč jsou všude na strategických místech mraky Talmudistů a proč to všechno VLASTNÍ a řídí i když jich při posledním sčítaní obyvatelstva bylo 0,03% (oficiální údaj z nejmenované země).

Po odhalení těchto podvodů alespoň část Gojímů pochopí, co se děje a trpělivou osvětou, nebojácným kritizováním poměrů a politickou prací může postupně dojít k potřebným změnám.

235230

31.12.2010 10:58

ad výše

Guru 78.?.?.?

Celý svět chápe, že Němci potřebovali de-nacifikaci, aby mohli začít s čistým štítem. Celá Německá kultůra byla zasažena morem nacismu - filmy propagovaly válu a rasismus.

Stejně tak svět jednou pochopí, že nyní je potřeba de-ZioNacifikace. Kolik tisíc posledních ZioNazi (aka Hollywood) filmů nyní propaguje Targeted Murdering bez soudního procesu, mučení, popírání faktu, že Palestinci jsou Sémité, popírání 3. Holokaustu z r. 1919 atd. atd.

Zkuste dnes říci extra arogantním divadelníkům, že je nezbytná de-ZioNacifikace kultůry. Jsou tak perfektně ideologicky vymytí, že na vás zavolají sanitku z blázince a poté se odeberou do svého divadla, kde budou dávat kus o tom, že když Barak Alón šel do Komerční Banky pro 8 miliard ke svému soukmenovci Salzmann-steinovi, tak nepoužil seznam pomocných agentů (Sayanů) v kategorii "bankéři", nýbrž jenom při příchodu použil tajné heslo: pozdravil Shalom!

235231

31.12.2010 16:49

RE: ad výše

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 235231

Zajímavý souhrn, Guru a díky za něj.


Jsem docela zvědav, jak na něj zareaguje (pokud zareaguje) potírač KC (katolické církve) HHBB, s přítelem a kamarádem mtk v závěsu.

Podle jejich vidění je situace přesně opačná. Nikoli Talmudisti (tj. ti, kteří se nesmějí jmenovat), ale zprofanovaná KC řídí celosvětovou politiku a lichvoekonomiku. Gojímům je třeba vnutit myšlenku, že to KC řídí/ovládá/ovlivňuje nevinné Talmudisty, potažmo za pravdu a lásku bojující sionisty...[smích]

Nástroje ovládání jako úrok a lychvu nevymysleli his-toricky ti, kteří se nesmějí příliš nahlas jmenovat, ale byla to KC samotná a ty, kteří se nesmějí jmenovat k tomu jako užitečné idioty pouze využila/zneužila. Možná proto zde HHBB tak často varoval před nebezpečím pogromů, aniž by explicitně zdůraznil, že pogromy se v historii lidské rasy (pro MOC a peníze do těch správných kapes) neděly jen vůči "vyvolenému národu", a navíc opomenul připomenout, že jeden "malý pogrom" se těmi, kteří se nesmějí kriticky jmenovat, posledních několik dekád děje vůči semitským Palestincům např. v Gaze.


Řekl bych, že tento rozpor "KDO je hlavou nebo krkem pyramidy" se táhne jako červená nit diskuzemi na Zvědavci od nepaměti a je docela zajímavé sledovat vzájemné argumenty, či protiargumenty stran. Tento od Gurua zase jednou vše hezky zesumíroval.

A do nového roku Peace se Zvědavcem i všemi lidmi dobré vůle,


jansmith[smích]

235254

31.12.2010 19:42

RE: ad výše

smoke 89.?.?.?

Reakce na 235254

Podle jejich vidění je situace přesně opačná. Nikoli Talmudisti (tj. ti, kteří se nesmějí jmenovat), ale zprofanovaná KC řídí celosvětovou politiku a lichvoekonomiku. Gojímům je třeba vnutit myšlenku, že to KC řídí/ovládá/ovlivňuje nevinné Talmudisty, potažmo za pravdu a lásku bojující sionisty...

Jste opravdu mistr fabulace, Jene. Pokud si pamatuji, tak nikdo z pánů HHBB či mtk zde sionisty, talmudisty apod. neglorifikoval. Ale chápu, rozdmýchávání nenávisti s náboženským podtextem, o kterém je mj. v článku řeč, je zřejmě Vaším cílem. Ti chytřejší ovšem vědí, že trichotomie křesťanství/judaismus/islám je pouhá kouřová clona, odvádění pozornosti. Mohu Vás ujistit, že skutečné elity se Vašim sektářským sporům akorát vysmějí, jelikož se neřídí žádnými náboženskými dogmaty. Ostatně Vaše židobijecky cílené vstupy adresované z 90% jednomu diskutujícímu poukazují spíše na nezvládnuté problémy v pozadí, na snahu očistit své ego projekcí VŠECH negativních vlastností do nějaké náboženské entity, o které toho víte asi tolik, jako student nedělní školy katolického katechismu.

P.S. Pokud je mi známo, tak katolické instituce provozovaly lichvu již ve 12. století, ale já zapomněl - to byli na tuty převlečení židé, ostatně jako vždy, když vyšla najevo nějaká ta nepříjemná skutečnost, která byla v rozporu s oním ježíšovským ideálem.

235263

2.1.2011 10:17

RE: ad výše

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 235263

..smoke, nekuř. A přešlápni si, možná to pomůže.

235337

31.12.2010 22:24

RE: ad výše

aristokrat aristokrat (tečka) tomas (zavináč) centrum (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 235254

tobě hábéčko musí pěkně ležet v žaludku úlisný katolíku
doporučuji napít se svěcené vody třeba to pomůže [velký smích]
jinak štastný a veselý nový rok

235272

1.1.2011 15:11

RE: ad výše

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 235272

Díky za vaše milé reakce, kamarádi smoke a aristokrate..[smích]

Místo kádrování oponenta doporučuji vám oběma raději si předchozí příspěvek pečlivěji přečíst, zhluboka se vydýchat, nastudovat jej a reagovat až poté. Oba jste ve své prudkosti jeho sdělení pochopili jinak, než jak bylo zamýšleno a zejména zmínka o "úlisném katoliků" se povedla..[smích]

Jendasmithů je poslední, kdo by hájil KC a náboženské establishmenty obecně a že jste to na základě historie debat (aristokrat) nezaznamenali znamená jen to, že poněkud ztrácíte přehled.


Pokud se týká poznámky, že "katolické instituce provozovaly lichvu již ve 12. století" a že to, cituji: byli na tuty převlečení židé, je dobré se zamyslet nad faktem, že křesťanství vzniklo z judaismu - největší ideologové, kteří Ježíšovo učení náležitě pokřivili byli židé a jako v případě Šaula z Tarsu (později sv.apoštola Pavla) dokonce kovaní farizejové. Z toho vyplývá, že ty tzv. katolické instituce jsou jen pokračovatelé deformací judaistického Talmudismu a to se týká i instrumentu lichvy jako takové. Tj. vše deformované co KC později vytvořila nebo převzala má počátek v pokryteckém judaismu a jeho ideologii.


Nebo ještě jinak řečeno, politiku Zlatého telete, kterou křesťanské establishmenty v rozporu s tím co navenek hlásají (a ve skutečnosti praktikují) nevymyslela KC, ale zjednodušeně řečeno její předchůdce sektářský a rasistický judaismus, pro který Go-jim není člověkem, ale pouze vhodným nástrojem manipulace a vysávání.

A v režii sionistů, dokonce i vůči semitům - viz. Gaza, genocidy. (Podrobnosti viz. Guru a jeho příspěvek, který jste ve své prudkosti zapoměli košér způsobem okomentovat.)


A Peace s vámi (i s přítelem a kamarádem hábečkem) a také vám oběma šťasný a veselý nový rok,


jansmith[smích]

235291

1.1.2011 21:45

RE: ad výše

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 235291

Podle Starém zákoně se má každých 50-tý rok vynulovat dluhy, zakázáná lichva. Platí to pouze mezi vyvolenýma, zbytek lidstava se do toho nepočítá. Pokud vím i postoj katolické církve k lichvě je stále stehný. Pravda jedna věc je stát za nějakou myšlenkou a něco jiného je praktická stránka tohoto myšlenkového stanoviska v té skutečnosti.

235301

2.1.2011 20:19

RE: ad výše

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 204.?.?.?

Reakce na 235291

"Jendasmithů je poslední, kdo by hájil KC a náboženské establishmenty obecně"

Obecně ne, a konkrétně už ano?


"Z toho vyplývá, že ty tzv. katolické instituce jsou jen pokračovatelé deformací judaistického Talmudismu".

Papež Lev I. Veliký při své transformaci církve v hierarchický centralistický systém - toskánský Říman - byl talmudistou?

Pseudo-Dionysius Areopagita, autor "De ecclesiastica hierarchia" byl talmudistou?

Papež Bonifác VIII., s svým požadavkem "podřízenosti každé lidské bytosti římskému veleknězi" - v bule Unam Sanctam (1302)- byl talmudistou?
kamarádi, košér způsobem, Peace, sofi mlžení, odklouzávání od Podstaty

vysvětlení nadužívání těchto pojmů je prosté:

Nu, a nejhorší věc: všude se rozmáhající nenápadné a tak pro mnohé tak přirozeně sympatické učení New Age. K výpravě křížové proti němu se připravujeme a bude to výprava na dlouhé dlouhé lokte. Naše skutečná výprava.


a samotné Kubo-Jendovo zacílení zřejmé:

Hledáme člověka, nejlépe křesťanského historika, který by uměl stručně a s historickým přehledem pojednat nebo vyhledat články např. o úloze katolické církve za 2. světové války, o vzniku a působení inkvizice atd. A to z pozice obhajoby církve, ale obhajoby respektující všechny historické zkušenosti.
— Toto téma spadá čistě pod naší zamýšlenou “Obhajobu církve katolické”. Metodou u této náročné práce je najít “hrůzu” a pochybení v Církvi a hájit je historickými (a jinými(1)) fakty nebo uznat, že se někdo zmýlil.


(1) Zde na Zvědavci přesouváním pozornosti na "košér" židy.


Akorát pěkně kecáš, a balamutíš lidi, katolický dekadente. U Jocha dosud studuješ, nebo jsi už skončil?

235392

3.1.2011 0:31

RE: ad výše

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 235392

Ano, všichni ti, které uvádíš (a bylo jich mnohem, mnohem více) byli pokračovatelé a upravovatelé již v počátku náležitě deformovaného učení/evangelií sv. Pavla (farizeje Šaula z Tarsu) a tedy ať si to přiznáš nebo nikoli, vědomí nebo nevědomí Talmudisti.

Ber to jako můj poslední vstup v tomto vlákně. A klid v duši a Peace s tebou 204ko...

jansmith[smích]

235425

1.1.2011 14:19

RE: ad výše

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 216.?.?.?

Reakce na 235231

Lide s myslenim jako vy jsou pozehnanim pro tento prolhany system.

235287

4.1.2011 1:26

V žádném německém (hraném) filmu se nehajlovalo

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 83.?.?.?

Reakce na 235231

a dokumentárních filmů oceněných i ve Frankrajchu bylo poskrovnu.
S dnešním krmelcem stav naprosto nesrovnatelný ...
Nežijeme v dobe práv a slobôd, ale v dobe záujmov, kedy sloboda sa stáva kosťou hádzanou psovi, aby sa z nej následne stali opraty nad masou zapriahnutých koní a volov (teda nás, „ovčanov“, nie kritických občanov...).
Ale nebezpečné lepiče samolepek je třeba deptat roční vazbou a 400 000 kaucí, zejména když je premiér té pravé rasy...

235516

4.1.2011 2:30

RE: V žádném německém (hraném) filmu se nehajlovalo

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 235516

Byli propuštěni z vazby?

235518

4.1.2011 3:46

Byli, stačilo zřejmě jen nastavit

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 83.?.?.?

Reakce na 235518

zrcadlo...

235522

4.1.2011 5:12

RE: Byli, stačilo zřejmě jen nastavit

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 235522

[smích] Palec nahoru pro KAN.

235525

4.1.2011 10:29

RE: Byli, stačilo zřejmě jen nastavit

steve 97.?.?.?

Reakce na 235525

.. BUM !! .., a co ten rok zivota !!

235530

4.1.2011 16:21

RE: Byli, stačilo zřejmě jen nastavit

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 235530

Čo vy si Kefalín predstavujetě pod takým pojmom rok života? Co nám je do nějakých přisluhovačů imperaalismu. Byli sme ich imperialistou URRRÁÁ. Vlastně čo to tárám, bolševikov a fašistou. Terazky k nám prídu nové metody od súdruhov z FEMA. To buďetě kúkať Kefalín.

Co pět minut někdo přijde na celu a zadržený se bude muset podle předpisu nahlásit, zákaz cvičit domácí vezení není posilovna. Mělo by se jim zakázat i umývat, stýkat s kýmkoliv mimo výchovné zařízení...Žádné obvinění, žádná vazba omezená časově nějakým hloupým zákonem. Světlo bude svítit 23 hodin musíme sic šetřit, ale spánek se musí člověk zasloužit, ale nepřátele pravdoláskokracie si nezaslouží nic. Budeme je léčit, léky naštěstí daňový poplatník platit nebude, prostě z drogových razií všechno nezničíme, jak to děláme poctivě teď, ale část využijeme na léčení ve vězeňském systému.

Já si myslím Kefalín, že starý disidenti s pevným neprodejným charakterem by nový demokratický systém převýchovy vydrželi tak týden a pak by přistoupili na jakoukoliv dohodu. Pevný charakter je holt pevný charakter. Akorát toho Pavla Vonku a jemu podobné by nezůstalo než umlátit k smrti, na některé lidi převýchova nefunguje. Dnes bychom je demokraticky předávkovali ( ve středověku se používal výraz otrávili ), s tím mají zkušenosti v mezinárodní base v Haagu. Takový lidé jsou, ale velmi vzácní, takže pravdoláskokracie se nemusí bát.

235548

31.12.2010 12:29

Výplod

GammaRay 78.?.?.?

V poslední době jsem měl spostu bezesných nocí. Věnoval jsem je přemýšlení. Chtěl jsem si stejně jako pan Stwora udělat inventuru v hlavě a do písmene souhlasím s tím co napsal.
Hlavně pak to jak obratně jsme poštváni sami proti sobě. Mladí nenavidí staré, zaměstnaní nezaměstnané, běloši černochy... K tomu samá propaganda v mediích, reklamy, reklamy, reklamy, reklamy a občas stupidní článek o posledním objevu vědců, že líbání prodlužuje život.
Proč tu nevznikne žádný větší odpor je nasnadě; Ten co ještě něco má, tak o to nechce přijít. Nemluvě o tom, že spousta lidí nevěda co se kolem děje. Jiní to vědět nechtějí, protože mají jiné starosti. Třeba jak jsi udržet práci. Ono když nevíte jak příští měsíc zaplatíte nájem, tak se těžko odporuje.
Prvním krokem k nápravě tohoto světa je soudržnost obyčejných lidí a to je už samo o sobě teměř neproveditelné. Jsou mezi námi dobří lidé, ale i křiváci a vyžírkové. Skoro by se dalo říct, že globální zmrzačená společnost ovládaná elitami je přirozený vývoj našeho žití.
Kdyby se nakrásně povedlo sjednotit třeba jen ty podobně smýšlející, jak dlouho by to vydrželo? I kdyby ve skupině nevznikali žádné větší rozepře, tak nejspíš jen do první infiltrace bezpečnostními složkami, které by Vašim, našim jménem spáchali nějaký hrozný teroristický čin.

Zrodila se mi v hlavě utopie. [smích] Utopie o tom jak se lidi sjednostili, zrušili účty, vyházeli televize a začali se zajímat jeden o druhého - pomáhali si. Scházeli se ve větším počtu, debatovali a časem zjistili co kdo umí a jaký je. A ten svůj rozličný um bychom si začali pak mezi sebou vyměňovat. Něco na způsob moderní prvobytně pospolné. Já ti vymaluju, ty mi dáš pár brambor. Prostě bychom jsi bez ohledu na elity vytvořili mezi sebou vlastní společnost.
Jenže co s asociály? Represe, lynčování, policie, kriminál, kamery? A to už znovu nemluvím o agentech unvnitř. Ach jo.
Nejspíš se budu muset smířit s tím, že dnešní svět je přirozený vývoj lidstva, ale budu rád když mi to někdo rozmluví pevnými argumenty.

235237

31.12.2010 15:11

PF 2011

Radim Lhoták rlhotak (zavináč) zvedavec (tečka) info 83.?.?.?

Chtěl bych touto cestou přispět rovněž k přání všem do nového roku. Co si však přát? Myslím, že prosté a zdánlivě banální přání, abychom si všichni uvědomili, že existence každého z nás je svázána s existencí všech ostatních, tedy abychom se naučili naše existenční podmínky sdílet, pomáhat si a hledat cestu ke vzájemnosti, nikoho neurazí ani nepodráždí. Vím, že tím není řečeno skoro nic a zároveň všechno.

Myslím při tom na zázraky, jaké vidíme všude kolem nás. Takovým zázrakem přírody je například voda. Pohleďme, jakých neuvěřitelných forem a funkcí takový prostý živel, jako voda, v našem světě nabývá. Kolik krásy a harmonie se v ní zračí. Je všude kolem nás, je naší základní stavební matérií, plodí život i ten život formuje zdánlivě zkázonosnými vlivy. Nabírá energii ze země a předává ji všem živým tvorům, je zdrojem rovnováhy i všech dramatických změn klimatu, také zdrojem informace a poučení, kde jsou meze našich možností a důsledky našich špatných rozhodnutí. Člověk je také takový zázrak přírody, dnes podobně mocný živel ovlivňující vývoj celé planety. Co jiného by pro něho mělo být důležitější, než vytváření harmonie a krásy, v níž všechny rozpory a nerovnovážné stavy musejí směřovat ke konečné jednotě v mnohosti?

Vše dobré v roce 2011

Radim Lhoták

235245

31.12.2010 17:48

pf2011

21st_Century_Deviant 217.?.?.?

Hodně štěstí přátelé! Ačkoli nás čekají těžké, opravdu těžké a tragické časy, přesto věřím v sílu člověka - vždycky tomu taky bylo, a i z největších sraček se lidi dostali a pozvedli se k něčemu lepšímu. Dej nám Bůh sílu!

235257

31.12.2010 18:08

RE: pf2011

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 235257

Modlitba sv. Františka z Assisi

Pane,učiň ze mne nástroj svého pokoje,
abych přinášel
lásku, kde je nenávist,
odpuštění, kde je urážka,
jednotu, kde je nesvornost,
víru, kde je pochybnost,
pravdu, kde je blud,
naději, kde je zoufalství,
radost, kde je smutek,
světlo, kde vládne tma.
Pomoz mi, abych netoužil
po útěše, ale těšil,
po porozumění, ale rozuměl,
po lásce, ale miloval.
Vždyť kdo dává, ten dostane,
kdo odpouští, tomu se odpustí,
kdo umírá, vstane k životu.

Hodně stěstí přátelé do toho roku 2011 a taky všem lidem. [smích]

235259

31.12.2010 18:30

RE: pf2011

fohat 88.?.?.?

Reakce na 235257

A KRUCI, tuto prognozu si vubec nepřipouštím do myšlenek a tudíž neživím SVOU ZÁPORNOU EMOCI ty parazity, co nás nejen TECHNEM drží v MATRIXU. Jsem TVURCE a dovoluji si, nebo zakazuji si do myšlenek jen to, co považuji za blahodárné a tím se osvobozuji... [oči v sloup] [oči v sloup]

235262

31.12.2010 19:43

Možná existuje cesta.

Pavel Laskavec 89.?.?.?

Napsal jste - nejsme s "nimi" spokojeni. S politiky. Ale platíme si je. Jenže máme internet a trestné je nepřiznat daň, nikoli ji nezaplatit(!).
Bankám se dá taky ublížit. Najít co nejvíce lidí, kteří se rozhodnou stát nedlužníky. A absolutní NE veškerým půjčkám.
A poslední věc - z psychologického hlediska může velmi pravděpodobně stát za abnormálním úpadkem TV reklama. Přestali jsme ji regulovat, dovolíme pustit do TV cokoli a nakonec celkem s mlčením přejdeme i podprahovou reklamu, která se již oficiálně povolila. Tak co kdyby učitelé nestávkovali za větší peníze, ale za zákaz reklamy v TV? Regulujeme ještě pořád kdejakou blbost, ale dovolíme, aby se toho nejpřirozenějšího, co mají děti v sobě, tedy radosti z poznávání, zmocnila plytká schémata, představující tento svět pouze v cenách a lesku.
Chápejte - dokud máme internet, máme možnost a máme volbu. Už teď se chystají možnosti jeho regulace na úrovni EU a naše weby plní víceméně velmi "odborné" diskuze na téma, zda je v Číně demokracie. Že se na nás chystá totéž, si už všimne málokdo. Však co, já nic nezákonného nedělám, ať si mě na letišti svlíknou. [smích]
Vždyť my se neumíme domluvit mezi sebou a víme to a přesto DOVOLÍME, aby VĚCI NAŠE řešily v Bruseli. Dokud si každý neuvědomí, že pokud se mu sere na hlavu, může se bránit, do té doby se to nehne.
Nemůžeme si myslet, že nějaký pánbůh...
"co se z nebe nahna
vytáhne mě z toho bahna." (T.R.Field)

Do Nového roku jednoduchý vzkaz všem politikům:
"Minulý rok v tomto čase jste nám přáli úspěšný rok 2010. Jako občan České republiky zodpovědně prohlašuji, že by se to povedlo, nebýt vás. Bezpáteřních, idiotských hovad, kteří vůbec nemají ponětí, co znamená pracovat. Vzhledem k tomu, že jste znovu zvýšili daně, včetně toho nejpodlejšího nástroje - DPH, rozhodl jsem se, že v příštím roce ode mě uvidíte jen to, co vám dovolím JÁ."

Všem, opravdu všem přeji jasné oko, otevřenou mysl a srdce plné lásky k tomu, co ještě máme: Českou zemi a naše děti.

PS: Vypadají-li některé z mých představ naivně, odpusťte mi to. V malířství se naivisté bez potíží uživí, já to zkouším v příbězích. Navíc - je sváteční čas a lidi si mají tak trochu hrát. [smích]

235264

31.12.2010 19:52

Potřebné bylo napsáno?

Kropáč kropac20 (zavináč) seznam (tečka) cz 62.?.?.?

L'autre journal, Nr. I, Mai 1990 uvedl článek jakéhosi Gilles Deleuze, s názvem Postskriptum über die Kontrollgesellschaften. Stojí za to, dát si do vyhledávače Google heslo "Giles Deleuze Postskripten". Zejména lidé říkající si Svobodní a na webu Reformy, by mohli zmoudřet. Naleznou i (bez gramatické úpravy) český překlad na webu Physis, i působivá videa na You Tube. Liberální kapitalizmus již neexistuje, nyní je na řadě politický sionizmus. Proto takový neklid... Snad se to ani nehodí, ale přesto přeji PF 2011.

235265

31.12.2010 20:27

to my vsichni utvrzujeme bohem vyvolene, ze jsme jen gojinove

kutra vainova (tečka) 937 (zavináč) seznam (tečka) cz 187.?.?.?

Zide o sobe prohlasili, ze jsou bohem vyvoleny narod. Proc ne, to muze kazdy. To i Hitler se citil byt bohem vyvoleny a v podstate to byl hodny clovek, nikdy nikoho nezabil, nikdy nikoho netyral. Jen vsugeroval jedne narodnosti, ze jsou nadrazena rasa. Byl demokraticky zvoleny a snazil se udelat to nejlepsi pro svuj narod. A nebyli to jen nemci, kdo nadsene hajlovali. Jak by tedy mohl neverit, ze je skutecne ten vyvoleny, kdyz ho o tom vsichni kolem utvrzovali. Zide se snazi upevnit svou moc po staleti zdokonalovanou oblbovaci technikou. Predstavte si, ze se rozhodnete nekoho oblbovat, vyzkousite to a on vam to zbasti. Zkusite to podruhe a on to zbasti zase. A tak stejne vzdycky. Nemohlo by to v nekom vyvolat pocit nadrazenosti? A co jsme my vsichni uz zidum zbastili!!! Snazime se pilne vydelavat penize, abychom si mohli koupit to, co vlastne ani nepotrebujeme a tomto kolobehu mastime nekomu kapsu, mamy nechaji vlastni deti, ktere se nemou branit, aby jim nekdo vstrikoval do tela neznamou kapalinu a slepe veri tomu, co bylo doktorum vtluceno do hlavy na studiich, nechali jsme se rozhadat mezi s sebou, nase jidlo uz pomalu prestava byt pozivatinou, cpeme do sebe po hrstech chemicke leky, nechame si nase emoce otupet sledovanim strach vyvolavajicich cynickych filmu a nechavame nicit i emoce nasim detem, masove vrahy z nasi minulosti nazyvame statecnymi dobyvateli, atd, atd..... CI JE TO VINA, ZE NAM ZIDI VLADNOU???
Kez se nam vsem v novem roce rozsviti.

235270

31.12.2010 20:33

Pravdivy clanok

Jano z budy 212.?.?.?

a ako potvrdenie posielam link na sociologicku studiu dnesnej spolpcnosti ktora je trochu dlhsia ale zaujimava. http://www.youtube.com/watch?v=CY47vSevyQM. Vela stastia v novom roku pre vsetkych.

235271

1.1.2011 0:02

Vladimíre,

Lentilka 85.?.?.?

dlouhou dobu se zabývám de facto stejnými tématy, ale právě z té "druhé strany", ze strany "co je příčinou", že podobné formy mají takovou životnost a jaký je vlastně jejich skutečný význam.

Nehledím až tak na stránku toho, jak je to v zrovna "teď" a co s tím, nemám ani nějakou představu, kam by "to" mělo směřovat. Jdu spíše po důvodech, proč je indivudální bytost pudově tlačena do pokusů získávat moc nad svým okolím (protože v tom vidím jádro všech patologických stavů, které okolo sebe vidíme v různých formách realizace). Snažím se rozplétat události a souvislosti právě z hlediska toho, jak funguje intelekt a z toho i usuzovat, zda přiložit ruku k "dílu" práce na zamezení krizových konců těchto souvislostí.

V jednom se ale shodujeme - u mne je to možná až obsese - ve sbírání všemožných informací (s odhadem jejich pravdivosti) a pokusech vytvářet z nich souvislou plochu skutečnosti.

A domnívám se, že to už docela dlouho také cítíme velmi podobně - opravdu jsme na hranici jakési konkrétní "formy" existence (světa i nás samých) a zatím není ani přesně určitelné, zda tu hranici nějak destruktivně nepřekročíme.

K tomu, co jste napsal, mne napadá jedna myšlenka z série Nadace od Isaaca Asimova (píšu vlastními slovy): "Nejlepší strategií pro určení správné akce je počet možných cest - pokud nezůstáva pouze jedna jediná, je stále možné udělat nesprávnou volbu. Řád světa je však postaven tak, že všechny linky se nakonec vždy ve správný čas sestaví do té jediné správné - stačí jen pozorně sledovat skutečnost a být připraven v té pravé chvíli adekvátně zareagovat..."

Z mé vlastní zkušenosti to ale neznamená, že ta jediná linka musí být pro všechny zcela stejná a neznamená to ani, že se v zorném úhlu každého člověka objeví ve stejný okamžik. taktéž to neznamená, že taková situace bude jen jedna jediná. Dovolím si i tvrdit, že tyto linky u různých lidí se mohou chvíli zdát být navzájem i protichůdné...

Sám to vidím "obrazně" jako ono "skládání Rubikovy kostky" - pro neznalého je její skládání z 99% času chaosem, teprve poslední dva tři pohyby jakoby zázrakem tu kostku dostanou do té správné "formy", která je zcela všem najednou zřejmá, jako "ta správná"...

K všeobecným přáním se tedy připojuji s přáním nikdy to nevzdat a být stále schopen plné pozornosti a také i odvahy v patřičné chvíli zareagovat.

Myslím si, že přijetí takovéto formy "spoluúčasti" na směřování světa více lidmi by mělo i patřičný důsledek v tom, že ten chaos v průběhu "skládání" té správné formy by přestal být jen pouhým chaosem, ale v jednotlivých "pohybech" by byl zřetelný i ten systém skládání, obdobně, jako znalý systému "skládání" té Rubikovy kostky uvidí v činnosti jiného ten vnitřní systém a vycítí i cílový stav všech těchto "pohybů"...

235276

1.1.2011 1:55

jak

Tom 24.?.?.?

>Známe příčiny našich problémů a dokážeme pojmenovat viníky.

Problém je v tom, že mnozí nedokáží pojmenovat sami sebe ...

Vložený obrázek

235278

1.1.2011 21:48

RE: jak

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 235278

To je nějaká nová pozice z jógy? Jak se te jmenuje? Už se měl obavy, že se něco stalo. Tenhle druh "obrázků" jsem tady postrádal déle než mi bylo milé. Jak říkali už staří Číňani jeden obrázek za tisíce slov. [mrknutí jedním okem]

235302

1.1.2011 22:04

RE: jak

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 178.?.?.?

Reakce na 235302

>To je nějaká nová pozice z jógy? Jak se te jmenuje?

Meno tejto pozície je recycling, vymyslel ju rabi, bankár a jogín Amshel Rockefeller Warburg de Rotschild. [cool] [mrknutí jedním okem]

235303

1.1.2011 8:27

Stale vic lidi

Satanist 154.?.?.?

na tyhle planete ma pristup k internetu a mnozi z nich si na Google vytukaji jewish holocaust lies aby se z nepopiratelnych fakt dozvedeli pravdu a to by mohlo vyznavacum talmudu a podstavci na svicky zlomit krk! Vsem ze Zvedavce preju Happy New Year!

235282

1.1.2011 13:45

Konat

pje 193.?.?.?

Přátelé, do nového roku jsem si naordinoval více konat a méně kecat. Nechť k tomu najdeme všichni hodně zdraví, síly a entuziasmu... To, co nás čeká, v bačkorách nevítejme!

235286

1.1.2011 15:00

Ešte jeden bod:

Milan Závodný 81.?.?.?

Súhlas s článkom úplný, aj s tým, že sa ONI ako vždy mýlia, ak si myslia, že už majú vyhrané. Boli si istý aj po 1.svetovej, aj po 2.svetovej, aj po víťazstve tandemu Reagan-Tatcher-Wojtyla-Gorbačov. Priveľa pozerajú sci-fi filmy.
Ten chýbajúci bod: Dokiaľ si tuctový občan neuvedomí, že sa v plnej miere podieľa na ICH vláde, tak mi ho nebude ľúto. Keď sa zadlžoval, dobre mu tak! Keď kupoval podľa reklamy, dobre mu tak! Keď volil politikov, nech si vypije džbán horkosti až do dna! Nech sa dá občan vypchať!
Všetci tí, čo sa nepodieľali na hore uvedených činnostiach, sú mojimi priateľmi. Na Slovensku je najsilnejšou politickou stranou Nedemokratická aliancia nevoličov. Z celkovej masy voličov tvoria 42%. To sú oni, čo budú rozhodovať o budúcnosti.

235290

1.1.2011 18:13

doplneni

lesan lesanekusa (zavináč) yahoo (tečka) com 75.?.?.?

Jenom malicko: Je tu jedna vec,ktere se tato mensina strasne boji a to je:"vetsina" [smích] Od tohoto faktu,by sa dalo zacat ne?

235295

1.1.2011 18:45

Dobře napsáno

Miloš 83.?.?.?

Režimu zvoní hrana a strach mafiánů a tunelářů je cítit na každém kroku. Díky moc panu Stworovi za jeho úžasnou práci a boj za svobodu!

235296

1.1.2011 19:59

Pěkné vyhlídky

Etheral 77.?.?.?

....s článkem naprosto souhlasím. Myslím si, že to neustojí ten systém ekonomicky. A potom až se to zhroutí zcela teprve budou problémy. Právě po tom sesypání. Ale tlaky na sešněrování lidí jsou hmatatelné již nyní. Zanedlouho (10-15 let) dojde ke zrušení peněz, platby půjdou z mobilu na mobil, tím se ,,zefektivní,, ekonomika resp.výběr daní.....to nejsou bohužel věci daleké.....v ČR vím o firmě kterou spoluvlastní jedna banka (cca 40% zatím partner)a ta firma od dubna tohoto roku startuje celorepublikově platby z mobilu za nákup již za 400 Kč kdekoliv. Na spolupráci přistoupili všichni operátoři v ČR.....nahrají vám software na SIMku kdekoliv na pointu operátora a hotovo.V případě ,,chytrého,, telefonu se jen stáhne prográmek do mobilu. Přijdete na kasu, pošlete jen vygenerovaný kód z pokladny na ,,číslo,, supermarketu a hotovo.....zakladatelé firmy jsou z ČR a plán je jednoduchý. První rok obrat 300 mil. Kč a dále růst a poté prodat. Banka coby spoluvlastník se vyjádřila pozitivně a při jednáních o plánech rozvoje nastínila možnost, že v případě úspěchu by mohl mít zájem jeden ze dvou největších vydavatelů platebních karet....za pár let to bude určitě atraktivní i na mikroplatby třeba v řádech desetikorun třeba na třžnici při nákupu rajčat...Systém slev na povinné ručení podle nájezdu km už také víceméně funguje a zažije boom jen co se spustí Galileo coby protiváha dosluhujícímu systému GPS......Renault zcela vážně prosazuje myšlenku u elektrovozidel v tom smyslu, že baterii bude vlastnit automobilka....prý kvůli servisu a zárukám...jako že to bude lepší pro zákazníka...předběžně se vyjádřil pozitivně k tomuto nápadu i Mercedes a BMW....jojo ovce třeba stříhat, dokonalé.... [chechtot]

235299

4.1.2011 3:24

Co, ted a co potom? Tot zahadna otazka do budoucnosti.

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 59.?.?.?

Pani Clintonova se nechala slyset , ze jejim prednim zajmem je ted otazka prelidneni a tim i tak zvany program "Zachrany planety Zeme",zredukovat bilionou populaci,"na par vyvolenych samovyvolencu".Clinotve predchudce, byl, pan Kissinger ,ktery, dokazal premluvit cinske vedeni na politiku jednoho ditete,jake byly nasledky necham kazdemu ctenari na uvazenou,co se delo s nechtenymi detmi,zejmena s devcaty.V roce 1994,The New Federalist, 20 cervna zverejnil urcite plany pod nazvem "Mayor Schoke Invites USAID-International Development- Genocide To Baltimore a zde se mimo jine pise : pan J.Brian Atwood ,ktery rekl v rozmluve s pani Marian Wright Elderman-,ktera odhadnula kladne praci USAID v zahranici, v ramci snizene populace tretiho sveta a ona pripocitala i nelitostny pocet dorustajicich divek ,jez by otehotnely a zaroven s nove narozenymi, takze, zde je udajne skvela prilezitost na provedeni tohoto programu.V roce 1977 se mluvci za USAID vyznal z planu na sterilizacni operace,pravdepodobne ctvrtiny divci populace, presne, 570 dospivajicich divek, jako levne a rychle,ucinne opatreni v programu JHPIEGO pro "outpatieny laparoscopy", v originale , strana 4, origilalu: Director of USAID `s office of Population said it was his agency`s assgned goal to sergically strilize a quater of the world`s approximately 570 million women of child-bearing age".Takze v kratkosti ,co svet svetem stoji,tak se vlivni stale zabyvaji otazkou ,co udelaji s ostatnimi,co si sami oznacili , jako nechtenymi, ve jmenu dobra,vsech,co zustanou,otazka je,kdo budou ti vyvoleni,co zustanou, to uz ,nam pani Clintonova ani Kissinger nikdy nerekli, ale,pozorny ctenar, uz to tusi jaky to bude mit konec, jaka se tvori nase budoucnost,nejvice na tom doplati"nastavajici mlade feministky",nebot skola nic jineho nevychovava.Z druhe strany veci o snizeni populace je propagace homosexualniho hnuti, jako dalsi cas odlidneni teto planety.
"Lesbian activist Chai Feldblum confirmed for on EEOC : US Senate`s lame-duck gift to the homosexual movement.http://www.massresistance.o....

235519

4.1.2011 3:41

V tu Čínu bych moc nedoufal,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 83.?.?.?

ta bude součástí něčeho po čertech ošklivého podobně jako ta Severní Korea či Kuba, kterou si Američané, předtím i potom mocně intervenující tisíce mil od domova, nechali jaksi zrudnout před nosem ...
Samozřejmě že kupovat si věci, které si můžeme vyrobit sami, "levněji" od žlutých za cenu devastace průmyslu a výprodeje země pod zadkem (včetně přímé mongoloidní kolonizace) je čiré bláznovství, ale ten, kdo si na tom namastí kapsu, to dokáže podat voličům dvou Venců (kteří oblažili "nad poměry" žijící stádo svorně novoročními projevy v duchu "My nic, my kapelníci"[mrknutí jedním okem] jako nezbytnou nutnost hodnou přizpůsobení se ...

235520

Příspěvků: 90

31.12. 08:19 janko  sněhová vločka
31.12. 08:21 janko  RE: sněhová vločka
31.12. 16:42 fohat  RE: sněhová vločka
31.12. 19:53 Kropáč  RE: sněhová vločka
01.01. 11:07 Ladislav Kopecký  Základní příjem
01.01. 19:05 fohat  RE: Základní příjem
02.01. 01:13 janko  RE: Základní příjem
02.01. 01:14 janko  RE: Základní příjem
01.01. 18:08 papiculitos  RE: sněhová vločka
31.12. 09:14  Vite, co je zarazejici?
31.12. 09:24 MoUdrostrak  Vice pravicovani, vice Klausu, vice Kozenych...vice egoismu a vymirani
31.12. 10:41 Vodník  RE: Vice pravicovani, vice Klausu, vice Kozenych...vice egoismu a vymirani
31.12. 11:00 MoUdrostrak  RE: Vice pravicovani, vice Klausu, vice Kozenych...vice egoismu a vymirani
31.12. 11:51 Vodník  RE: Vice pravicovani, vice Klausu, vice Kozenych...vice egoismu a vymirani
31.12. 12:06  RE: Vice pravicovani, vice Klausu, vice Kozenych...vice egoismu a vymirani
31.12. 12:40 MoUdrostrak  RE: Vice pravicovani, vice Klausu, vice Kozenych...vice egoismu a vymirani
01.01. 02:19 Robert Nohejl  RE: Vice pravicovani, vice Klausu, vice Kozenych...vice egoismu a vymirani
01.01. 02:32 Robert Nohejl  RE: Vice pravicovani, vice Klausu, vice Kozenych...vice egoismu a vymirani
01.01. 09:22 MoUdrostrak  RE: Vice pravicovani, vice Klausu, vice Kozenych...vice egoismu a vymirani
01.01. 14:28 Vojta49  RE: Vice pravicovani, vice Klausu, vice Kozenych...vice egoismu a vymirani
01.01. 15:55 MoUdrostrak  RE: Vice pravicovani, vice Klausu, vice Kozenych...vice egoismu a vymirani
01.01. 19:23 Anonymus  RE: Vice pravicovani, vice Klausu, vice Kozenych...vice egoismu a vymirani
01.01. 21:41 Vojta49  RE: Vice pravicovani, vice Klausu, vice Kozenych...vice egoismu a vymirani
01.01. 22:27 Anonymus  RE: Vice pravicovani, vice Klausu, vice Kozenych...vice egoismu a vymirani
01.01. 22:56 Rene Bartosek  RE: Vice pravicovani, vice Klausu, vice Kozenych...vice egoismu a vymirani
01.01. 23:24 Anonymus  RE: Vice pravicovani, vice Klausu, vice Kozenych...vice egoismu a vymirani
01.01. 22:42 Antiseptik  RE: Vice pravicovani, vice Klausu, vice Kozenych...vice egoismu a vymirani
02.01. 01:41 Vojta49  RE: Vice pravicovani, vice Klausu, vice Kozenych...vice egoismu a vymirani
02.01. 15:28 Antiseptik  RE: Vice pravicovani, vice Klausu, vice Kozenych...vice egoismu a vymirani
02.01. 01:24 63  Vojta 49 zase kecá, jako Palacký!
02.01. 03:49 jen tak  RE: Vice pravicovani, vice Klausu, vice Kozenych...vice egoismu a vymirani
02.01. 09:12 MoUdrostrak  RE: Vice pravicovani, vice Klausu, vice Kozenych...vice egoismu a vymirani
02.01. 09:51 janko  RE: Vice pravicovani, vice Klausu, vice Kozenych...vice egoismu a vymirani
03.01. 00:12 Vojta49  RE: Vice pravicovani, vice Klausu, vice Kozenych...vice egoismu a vymirani
03.01. 09:08 janko  RE: Vice pravicovani, vice Klausu, vice Kozenych...vice egoismu a vymirani
04.01. 11:09 MoUdrostrak  RE: Vice pravicovani, vice Klausu, vice Kozenych...vice egoismu a vymirani
02.01. 05:40 Robert Nohejl  RE: Vice pravicovani, vice Klausu, vice Kozenych...vice egoismu a vymirani
02.01. 12:21 jansmith1984  RE: Vice pravicovani, vice Klausu, vice Kozenych...vice egoismu a vymirani
31.12. 10:08  2 ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY
31.12. 10:10 fohat  tři dny
31.12. 23:29 fohat  RE: tři dny
31.12. 10:48 Vodník  Uvidíme...
31.12. 13:23 MoUdrostrak  RE: Uvidíme...
31.12. 15:02 rataj  RE: Uvidíme...
31.12. 10:49 Jméno (max 25 znaků)  Optimismus v. pesimismus
31.12. 10:52 Guru  Ano, čekají nás zajímavé časy
02.01. 00:17 čěf  RE: Ano, čekají nás zajímavé časy
31.12. 10:54 Guru  ad výše
02.01. 12:13 janko  RE: ad výše
02.01. 12:15 janko  RE: ad výše
02.01. 12:19 janko  RE: ad výše
31.12. 10:55 Guru  ad výše
31.12. 10:57 Guru  ad výše
31.12. 10:58 Guru  ad výše
31.12. 16:49 jansmith1984  RE: ad výše
31.12. 19:42 smoke  RE: ad výše
02.01. 10:17 janko  RE: ad výše
31.12. 22:24 aristokrat  RE: ad výše
01.01. 15:11 jansmith1984  RE: ad výše
01.01. 21:45 Rene Bartosek  RE: ad výše
02.01. 20:19  RE: ad výše
03.01. 00:31 jansmith1984  RE: ad výše
01.01. 14:19  RE: ad výše
04.01. 01:26  V žádném německém (hraném) filmu se nehajlovalo
04.01. 02:30 Rene Bartosek  RE: V žádném německém (hraném) filmu se nehajlovalo
04.01. 03:46  Byli, stačilo zřejmě jen nastavit
04.01. 05:12 Rene Bartosek  RE: Byli, stačilo zřejmě jen nastavit
04.01. 10:29 steve  RE: Byli, stačilo zřejmě jen nastavit
04.01. 16:21 Rene Bartosek  RE: Byli, stačilo zřejmě jen nastavit
31.12. 12:29 GammaRay  Výplod
31.12. 15:11 Radim Lhoták  PF 2011
31.12. 17:48 21st_Century_Deviant  pf2011
31.12. 18:08 Rene Bartosek  RE: pf2011
31.12. 18:30 fohat  RE: pf2011
31.12. 19:43 Pavel Laskavec  Možná existuje cesta.
31.12. 19:52 Kropáč  Potřebné bylo napsáno?
31.12. 20:27 kutra  to my vsichni utvrzujeme bohem vyvolene, ze jsme jen gojinove
31.12. 20:33 Jano z budy  Pravdivy clanok
01.01. 00:02 Lentilka  Vladimíre,
01.01. 01:55 Tom  jak
01.01. 21:48 Rene Bartosek  RE: jak
01.01. 22:04 Oracle  RE: jak
01.01. 08:27 Satanist  Stale vic lidi
01.01. 13:45 pje  Konat
01.01. 15:00 Milan Závodný  Ešte jeden bod:
01.01. 18:13 lesan  doplneni
01.01. 18:45 Miloš  Dobře napsáno
01.01. 19:59 Etheral  Pěkné vyhlídky
04.01. 03:24 Robert Nohejl  Co, ted a co potom? Tot zahadna otazka do budoucnosti.
04.01. 03:41  V tu Čínu bych moc nedoufal,

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

47

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc září přispělo 94 čtenářů částkou 16 491 korun, což je 47 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

I obhájci obviněných ze zločinů nenávisti půjdou za katr23.09.21 12:55 Česká republika 0

Jak reagovali američtí astronauti, když měli přísahat na bibli, že se skutečně procházeli po měsíci23.09.21 08:31 USA 3

Vyšetřování dvou mnichů kvůli zapálení antén 5G21.09.21 16:34 Francie 13

Izraelský lidový výbor – Ještě žádná vakcína nikdy nezpůsobila tolik zranění. Zpráva o nežádoucích účincích vakcín.21.09.21 15:49 Izrael 2

Výzva lékařů a odborníků zabývajících se problematikou nemoci Covid-1921.09.21 15:45 Česká republika 1

Šest válek, které Rusko ostudně prohrává20.09.21 21:43 Rusko 7

Zaočkovaný arcibiskup Babjak sa počas návštevy pápeža nakazil covidom-19. Hovorí sa aj o ďalších menách20.09.21 15:24 Slovensko 1

Jak vypadá elektromobilita v praxi :-)20.09.21 15:21 Česká republika 8

Náhubky u dětí způsobily oslabení imunity a teď se plní ordinace20.09.21 01:35 Česká republika 1

Odsunutý sudeťák potomkem sv. Ludmily - církev opět ukázala, kdo je jejím skutečným spojencem19.09.21 12:00 Česká republika 5

Ópiová akože "epidémia" v USA: Ako vyzerá jedna ulica vo Philadelphii19.09.21 10:43 USA 0

Očkovaná učitelka nakazila 3 očkované učitele a 60 dětí musí do karantény :-)18.09.21 14:24 Česká republika 3

Izraelští vědci hlásí, že třetí dávka vakcíny může ochránit očkované 12 dnů :-)18.09.21 13:56 Izrael 5

Naprosto šílená propaganda - "Očkovaný prý zemřel kvůli neočkovanému"17.09.21 18:59 USA 1

Zprávu o EU: Hrozí pandemie neočkovaných. Nové centrum pro výměnu citlivých informací. Green Deal...17.09.21 18:58 Evropská unie 0

WHO vydáva nové odporúčania týkajúce sa úpravy ľudského genómu17.09.21 18:24 Evropská unie 1

Odvolali Hanu Lipovskou17.09.21 16:11 Česká republika 7

Diskuze lékařů: Máme málo covidových pacientů. Mohli bychom započítat i uzdravené, aby to bylo děsivější17.09.21 11:38 USA 2

Italové budou moct do práce jen s potvrzením o bezinfekčnosti17.09.21 11:31 Itálie 3

Náhubky dětem! Teď!17.09.21 11:27 USA 1

Měnové kurzy

USD
21,62 Kč
Euro
25,39 Kč
Libra
29,67 Kč
Kanadský dolar
17,06 Kč
Australský dolar
15,79 Kč
Švýcarský frank
23,38 Kč
100 japonských jenů
19,58 Kč
Čínský juan
3,35 Kč
Polský zloty
5,50 Kč
100 maď. forintů
7,13 Kč
Ukrajinská hřivna
0,81 Kč
100 rublů
29,72 Kč
1 unce (31,1g) zlata
37 888,86 Kč
1 unce stříbra
490,47 Kč
Bitcoin
958 817,95 Kč

Poslední aktualizace: 24.9.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 8 974