Diskuze k článku

Proroctví apokalypsy

Příspěvků 126

29.12.2010 3:24

Posudte sami .......

Satanist 154.?.?.?

Zajimavy a pravdivy clanek - Uplna kontrola lidi a uz asi brzo Vam budou kamery ktery si budete muset zaplatit ze svy kapsy cumet do prdele i na hajzlu az se pujdete vysrat! Ne jen genetickymi modifikovanymi potravinymi Vas chce ten dobytek ( jinak se to nazvat neda) kontrolovat! Tuto zpravu jsem dostal emailem z Bike Europe. (http:,,www.bike-eu.com/news/4690/all-uci-frames-forks-homologation-documents-now-available/ , pise se tam ze UCI (Union Cycliste Internationale zverejnil dokument o new homologation procedure for frames & forks na vsechny typy bicycles. Kdo to chce? Prece xyndl z World Federation of Sporting Goods Industry - WFSGI! Co bude dal? Homologation na vsechno aby vas mohli buzerovat!? Hrajete tenis? Chodite plavat? , Lyzujete ? Jezdite na kole......? Tez se tesite na to az Vas ten dobytek bude prohlizet jestli vam tu diru na konci zad zakrejvaj homologovany cyclokalhoty aby zjistili jak vam prdel a koule pasujou na homologovany nepohodlny sedlo? Nebo az budou strkat nozdry do kalhotek vasim zenam a dceram jestli tam nemaji ilegalni nehomologovanou Always vlozku kterou si nalepili na prdel i kosoctverec a tim vytvorili nehomologovanou vycpavku za kterou zidovskej erar udeluje pokutu........... [naštvaný]

235078

29.12.2010 18:19

RE: Posudte sami .......

fohat 88.?.?.?

Reakce na 235078

Evropský film2 souvislosti http://www.youtube.com/watch?v=yxmqGA7XaO4

235115

4.1.2011 13:23

RE: Posudte sami .......

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 235078

ty jsi chudák ukřivděnej [vyplazený jazyk]

235542

5.1.2011 7:21

RE: Posudte sami .......

Rejpal 96.?.?.?

Reakce na 235542

Ne jenom ukrivdenej, ale take poradne paranoidni [oči v sloup] [mrknutí jedním okem]

235575

29.12.2010 4:07

Proroctví asi není v lidských silách změnit.

Anonymus 109.?.?.?

Pane Lhotáku, ten článek je sám o sobě dilema k zamyšlení.
a/ Kdyby se lidstvo po povinném čtení těchto textů začalo chovat odpovědně, tyto texty by nebyly naplněny a proroci, jež toto a podobné proroctví sepsali, by byli znedůvěryhodněni.
Z tohoto, ale nemusíme mít obavy - lidstvo se prozatím vždy poučilo až po nějaké katastrofě, nikdy v dějinách to nebylo naopak. A opravdu poučilo? - zde platí věta "kdo nepozná svou minulost, musí si ji zopakovat".
Nabízí se otázka, jak tomu předejít?
Myslím, že už takto položená otázka zní utopisticky.
b/ Podívejme se kolem sebe sebekritickým a nezaujatým a ničím neovlivněným okem. Pokud náhodou v zorném poli objevíme člověka, jenž se chová odpovědně (tento okamžik, jsem nazval "odpovědně" - protože neumím jinak, aby to odpovídalo všem vlastnostem. které by takové chování vyžadovalo), okamžitě znejistíme. Ano, v dnešním světě je takové chování podivné, nepochopitelné a tento jedinec jakoby se vyčleňoval z lidské smečky. I ta smečka jej ze své společnosti vytěsňuje různými mechanismy - od vyloučení z prácovního kolektivu až třeba po zavření do blázince. Pokud by se v blízkosti vyskytl jiný podobný jedinec a tomu prvnímu by podal záchranou ruku, svezl by se s ním.

Vezměme si např. poslední známý případ z vrcholné politiky - p. Michálka.
Já osobně se přiznám, že jsem zmaten. Souhlasím s tím, co udělal, je to naprosto v pořádku.
Jaký postoj zaujímate Vy?

Doplním o svůj pohled: Přiznávám, ano pochybuji. Pochybuji z mnoha důvodů, protože tento případ evokuje mnoho otazníků.
To v celé vrcholné politice je jen jediný Michálek? Kde jsou za celou dobu ostatní Michálci?
Není to záměrná politická provokace k poškození soupeříci strany? Anebo vládnoucí garnitura jsou jen zloději a kriminálníci?
Nedávno jsem zde uveřejnil video s p. Farage. Jistě Vám tato osoba není neznámá. Když jej poslouchám, nemám co bych mu vytknul. Tento člověk je svými spolusedícími (a nejen jimi) označován za kašpara. Opět se vynořuje mnoho otazníků.
Myslí tento člověk, to co říká upřímně, nebo záměrně jen provokuje? Jak je možné, že v celé EU máme jen jednoho Farage?
To v tom EUparlamentu sedí samí blbci?

Nebudu se nyní ptát Vás, jestli byste se za jednoho, nebo druhého postavil osobně. Ale zeptám se všeobecně. Proč se za tyto jedince nikdo veřejně nepostaví? Proč tedy tito jedinci musejí zajít na nezájem společnosti?

235080

29.12.2010 4:58

RE: Proroctví asi není v lidských silách změnit.

Satanist 154.?.?.?

Reakce na 235080

Nebyl to jen Jaroslav Hasek kterej psal, ze vrchnost v prvni rade pamatuje jen na svou kapsu coz je prokazatelnej fakt! Ukazte me kdekoliv na svete erar kde to neplati. Podivejte se treba jen jak zkorumpovany byli, jsou a budou politici v ceskym krateru, snemovna az po Klause kterej polozil v CZ zaklady k tunelovani , rozkradani a rozprodavani republiky. V EU v Bruselu to je stejna pakaz a to samy plati vo OSN a dalsich organizacich kde ti ze synagog tez pro svuj prospech vymejvaj obyvatelstvu mozky. Naskonec jmena Israelitu v tech vysokych funkcich s Vasi inteligenci Vam napovedelo o koho jde a jaky maji zajem...... Jeste dnes se me otvira kudla v kapse kdyz si vzpomenu ty lzi EU a OSN co se tyce Kosova kde ten americkej a anglickej imbecilni dobytek kterymu sionisti lzi vymejvali mozek aby vrazdili a nechali vrazdit Srby civilisty kteri se branili proti Albanskymu terroru! [naštvaný]

235081

29.12.2010 11:31

RE: Proroctví asi není v lidských silách změnit.

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 235080

Anonyme, on totiž vždycky musí být někdo první. První Michálek a první Farage jen zvedli vlajku.
V čem budete první vy, zatím se schováváte za nick, budiž - doba pro vás asi ještě nedozrála. Ale pro ně už dozrála.
A jsou ochotni být za kašpary, za blázny za terče pro ty, jimž vypouští rybníky.

Moje "prvenství" už také zraje, blázni vždy mění povahu světa.
Proto vaši otázku obracím, už jste navštívil pana Michálka a podal mu aspoň ruku se slovy, že si jeho činu vážíte?

...ještě stále to můžete udělat.

Můj příspěvek k článku je níže, děkuji panu Lhotákovi za čas, který psaní věnoval.
J. Koňas

235091

29.12.2010 19:00

RE: Proroctví asi není v lidských silách změnit.

Anonymus 109.?.?.?

Reakce na 235091

janko, ne nenavštívil, a proto ani ruku nepodal,
ještě jsem nedozrál

235120

6.1.2011 10:30

RE: Proroctví asi není v lidských silách změnit.

Martin pl 94.?.?.?

Reakce na 235091

Janečku, již dříve jsem Tě oslovil, ale mnou nabízenou pomoc jsi odmítnul.
Opět musím upozornit, že i když jsi přesvědčen o tom, že máš vybádáno, jsou zde podstatné mezery, uvažuj o mé předchozí nabídce, myslím to s Tebou upřímně.
Kdyby jsi měl opravdu vybádáno a ty Tvé teorie s kmitáním nad slovy by měly nějakou účinnost, už by jsi věděl že:
Proberu zde trochu jinou alternativu, směrem k záhadnému hrdinovi, který nejen u Tebe vyprovokoval eufórii obdivu.
Možná obdivovatelé podlehli exkluzivním novinářům z mfdnes a čt, bez kterých bychom se zde asi nudili, kdyby čas od času nevytáhli do boje se současným establišmentem s nějakým světaborným problémem, který později vyšumí do ztracena, ani ne tak z důvodu nějakého krytí skutečných zlodějen, jako jen z jednoduchého důvodu, protože je to provokace v réžii "člověka jenž seje vítr".
Ono je třeba se podívat podrobněji na celé to divadlo a také pěkně od začátku.
Náš hrdina se po studiích dostal na celkem prestižní úřad FNM již v roce 1995. Přejděme detaily, jakpak se dá na takový post vyšplhat bez známostí a ostrých loktů. Na tomto úřadě se za dobu jeho existence pod vedením T.J. udály věci, jež dodnes hýbou českou veřejností. Náš pan hrdina byl v tu dobu striktně loajální a na žádné pochybení nepoukázal. Jako by ani žádné neexistovalo. Tento člověk se pohybuje ve vrcholné politice 15 roků, a až teprve nyní se probudil, rozhlédl a upozornil.
K uměle tvořené gloriole přispívá i informace o praktikujícím křesťanovi, jako by to měla být zaručená pojistka prozřetelnosti. Jenže se zamlčuje skutečnost, kdy za křesťana je považován člověk tíhnoucí k neregistrované protestantské církvi, která je v pravém slova smyslu sektou. Protestantské společenství International Christian Fellowship. Tato sekta je úzce propojena s tímto seskupením. Jeden z protagonistů této sekty se zde také prezentoval několikerými výpady proti autorovi článku.

Ještě jsi přesvědčen o nezbytnosti urychlené gratulace?
Na další pokračování tohoto příběhu si budeš muset chvíli posečkat, a potom se budeš divit, jak se věci otáčí.

235636

6.1.2011 21:26

RE: Proroctví asi není v lidských silách změnit.

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 235636

Martine, díky pokročilé skleróze si bohužel nepamatuju, o jakou pomoc od tebe šlo, a mrzelo by mě, kdybych ji nevyužil.
Jestli se "urychlená gratulace " měla týkat pana Lhotáka, tak to, že jsem s ním v jednom článku souhlasil, to neznamená, že s jeho viděním existence souhlasím. Nemyslím si, že návrat do skanzenu je cestou pro tuhle civilizaci.
..a asi mi nedochází, kdo je hrdina, o kterém píšeš, patrně si budu muset přešlápnout....

235676

29.12.2010 19:10

RE: Proroctví asi není v lidských silách změnit.

Radim Lhoták rlhotak (zavináč) zvedavec (tečka) info 83.?.?.?

Reakce na 235080

Já se těch pánů zastávat nehodlám, protože jen poukazují na vnější projevy, o jakých všichni vědí, podstaty zla se ale nedotýkají. Buď tedy slepě věří přeludům tohoto zla, nebo jen provokují.

Již jsem jinde napsal, že korupci považuji za nutnou a organickou součást liberálně kapitalistického systému moci. Bez změny tohoto systému nemá boj s korupcí význam.

Stejně tak moderní národní stát nemá nic společného s demokracií, ani se zajištěním národní identity, ani se zajištěním lidské svobody. Síly, které toto vše ničí, působí nad těmito státy, a národní politické vlády jsou stejné loutkové vlády, jako ty evropské, tytéž národní státy již před vstupem do EU podlehly moci nadnárodního kapitálu. Naopak si myslím, že v rámci EU je větší šance na vznik autonomních, nezávislých a svobodných společenství (komunit), než v samotném Česku pod diktátem nadutých politiků a komunistických soudců.

235123

29.12.2010 19:45

RE: Proroctví asi není v lidských silách změnit.

Anonymus 109.?.?.?

Reakce na 235123

Vidím, že se shodnem.
Děkuji za odpověď

235129

30.12.2010 20:24

RE: Proroctví asi není v lidských silách změnit.

Anonymus 109.?.?.?

Reakce na 235123

V dnešních zprávách jsem objevil ne neznámou, ne novou metodu, jak proti korupci.
Jak by se asi zredukovala naše věrchuška, kdyby korupční skandály vyšetřovali Číňané, místo naší policie a justice pod patronátem paní Vesecké?
Nebylo by od pana Bárty (nebo Johna - jsou ze stejného hnízda)přenechat tuto zakázku Číňanům, namísto výstavby dálnic?
Byl by to v rámci úspor významný ŠKRT - můžeme rozpustit soudy, policii a za levný peníz se zbavit korupčníků. Potom si už snad i ty dálnice postavíme kvalitně a bez zbytečných vícenákladů.
Nebyla by to jedna z cest, jak se vyhnout věštbě?
Co Vy na to, pánové z VV?

235184

30.12.2010 0:14

RE: Proroctví asi není v lidských silách změnit.

Magnus Maximus 88.?.?.?

Reakce na 235080

Lidstvo se musí vždy poučit až z katastrofy. Je to přece normální, protože jedinci určité generace, kteří zažijí něco ošklivého například válku či hladomor, postupně zestárnou až vymřou docela a zmizí z planety. Zmizí tedy přímí účastníci dané události či událostí. Zážitek je nepřenositelná záležitost. Stokrát můžete někomu říkat jaké to je být opilý, ale jestliže ten druhý tento stav nikdy nezažil, tak vás nikdy skutečně nepochopí. A v tom to právě je. Další generace jsou odsouzeni k tomu, aby prošly něčím podobným nebo ještě horším. Varování prostě nepomůže. Za nějakou dobu se na druhou svět. válku bude nahlížet jako na bezvýznamnou záležitost a znovu se tak otevře prostor například pro fašismus, ale i pro marxismus možná v jiné formě. To je prostě nekonečný proces. Faktem však je, že každá další válka či apokalypsa je brutálnější a vyžádá si více životů.

235147

30.12.2010 5:43

RE: Proroctví asi není v lidských silách změnit.

Rejpal 96.?.?.?

Reakce na 235147

Neni to sice nic k diskusi a nechci do vas nijak rejpat, ale nepsal jste pred delsi dobou na Sprcha.com? Co se s temi strankami vubec stalo [zmaten]

235160

30.12.2010 17:07

RE: Proroctví asi není v lidských silách změnit.

Magnus Maximus 88.?.?.?

Reakce na 235160

Na tyto stránky jsem nikdy nepsal a ani nevím o čem byly.

235173

31.12.2010 11:27

RE:To v tom EUparlamentu sedí samí blbci?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 91.?.?.?

Reakce na 235080

"Kde jsou za celou dobu ostatní Michálci?"
"Jak je možné, že v celé EU máme jen jednoho Farage?"
"Proč se za tyto jedince nikdo veřejně nepostaví?"

Dobré otázky. A čo by mohlo byť odpoveďou?
Je to prejav strachu či zbabelosti,hlúposti či naivity, alebo predajnosti...
Koho sme si tam zvolili, toho tam máme. To je daň aj za tých, ktorí nikdy nevolia, lebo vraj : Aj tak sú všetci rovnakí.
No, nie sú. Sem tam príde nejaký ten Farage, alebo Michálek a snažia sa to nejakým spôsobom rozsvietiť.
Majú to však ťažké, lebo v tej tme okolo je to oveľa ľahšie, bezpečnejšie a hlavne skvelo sa platí iba tým, čo zhasínajú.
Tí majú nádej, že si svoje výnosné fleky aj udržia, či už tí v EU,alebo v našich národných vládach.

235233

31.12.2010 17:00

RE:To v tom EUparlamentu sedí samí blbci?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 235233

Trochu spekulace - Michálek a Farage jsou ale také dobří k tomu, aby každý pochopil, že je vše ztraceno, když i takoví sekáči s tím nehnou. Od dělání rozruchu, k smysluplné korekci pohybu EU či ČR je hodně daleko. Ale z principu nezavrhuji ani volby (jak píšete), jako nenáročný způsob "rozmnožení" faragů, ani jimi činěný rozruch, bez kterého je korekce parlamentní cestou nemyslitelná.

235255

29.12.2010 8:41

kalijuga-satyajuga

risi 88.?.?.?

Pane Lhotáku, článek dobrý, ale jen jedna poznámka. Po kalijuze nenastupuje satyajuga, ale dvaparajuga.
ávám link na náš ašramový web.

235082

29.12.2010 8:58

Podařený článek

E123 78.?.?.?

Autor se, s ohledem na chmurné proroctví, táže, zda onomu popisovanému utrpení nelze zabránit. Dle mého názoru nelze. Kdyby lidstvo mělo "dostat rozum" samo od sebe, stalo by se to již dávno. Je v povaze většiny lidí, že jednají až v situaci, kdy se nějaký problém dotýká jich samotných či jejich bližšího okolí.

Současný neutěšený stav světa je totiž způsoben kombinací lidské touhy po moci a konečností zdrojů. Jelikož je současná civilizace založena na expandování a nekonečném růstu, v limitovaném prostředí planety musí nutně dojít k situaci, kdy je další expanze umožněna pouze na úkor někoho jiného. A je to právě lidská touha po moci, která je důvodem expanze. "Já chci mít víc než ty, než všichni, chci mít nejvíc všeho". S takovým myšlením lidstvu nepomohou ani všechny "volné energie" ve vesmíru (tedy pokud něco takového existuje).

Je tedy nutná změna myšlení, ale jak toho dosáhnout? Ač je to hrozné, nejspolehlivěji toho lze dosáhnout skrze utrpení a strasti, proto se o nich také v proroctví hovoří. Když uvážíme, že útoky 11.září (několik tisíc obětí) ovlivnily většinu USA na několik let, jaký vliv by na přeživší měla případná globální válka, při které by zemřelo 95% lidstva?? Toto prosím není žádné vyžívání se ve smrti a utrpení, já si nic takového nepřeji. Jen mám zkrátka dojem, a určitě nejsem jediný, že současný směr vývoje lidstva nevede "ke světkýn zítřkům".

235083

29.12.2010 9:33

RE: Podařený článek

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 235083

Damy a panove! Zmlknete a jdeme do sebe. Toto je bozim sdelenim, ne jenom lecjakym s davu. Toto je alfa a omega naseho preziti!!!

235084

29.12.2010 19:35

RE: Podařený článek

Anonymus 109.?.?.?

Reakce na 235084

máš sice pravdu, že je to alfa a omega, ale tím to končí.
Můžeme u toho i mlčet ( alespoň na sebe nebudeme upozorňovat),
nebo křičet ( stejně nás nikdo nebude poslouchat)
a jdeme... bohužel přes sebe do řiti -
krkolomná cesta ke spáse lidstava
[chechtot]

235127

29.12.2010 14:53

RE: Podařený článek

Vita 85.?.?.?

Reakce na 235083

Autor se, s ohledem na chmurné proroctví, táže, zda onomu popisovanému utrpení nelze zabránit. Dle mého názoru nelze.

Souhlas, ritime se do jiste zahuby, tragicke je, ze ti pasivni z nas a uzitecni idioti stahnou ke dnu vsechny. Ceka nas nejsilenejsi fasismus, co lidstvo kdy zazilo a postupne vybiti 90% populace diky valkam, chemtrails, haarp, codex alimentarius a dalsim zhovadilostem iluminatu. Kdo z beznych lidi o tom vi? Skoro nikdo!! A co proti tomu zmuzeme? Prd.

235100

30.12.2010 8:50

RE: Podařený článek

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 235100

Toto je přesně to stanovisko, které oni chtějí, abychom přijali za své. Nedá se nic dělat.

235162

30.12.2010 23:24

RE: Podařený článek

Hladovec 85.?.?.?

Reakce na 235100

Jak často se stává, že když někdo tvrdí že neexistuje jiná možnost nebo že něco nelze, tak že to není tak úplně pravda? Návod co se proti vyplnění toho proroctví dá udělat vlastně ukazuje (v mezích možností) i sám článek. Spíš je otázka, jak se to podaří těm kterým konkrétnim lidem a kolik se z toho proroctví vyplní v jejich případě. Možná je v první řadě nezbytné naučit se nehledat za svými problémy jen chyby druhých ale i něco mnohem bližšího. Faktem ale je, že samo od sebe se neděje vůbec nic.

235197

5.1.2011 2:56

RE: Podařený článek

kurvas kurvas (zavináč) seznam (tečka) cz 89.?.?.?

Reakce na 235197

stačí místo problémů hledat řešení[smích]

235568

29.12.2010 15:48

RE: Podařený článek

hc 90.?.?.?

Reakce na 235083

Ani katastrofy ke změně myšlení nevedou. Někdy se sice lidé z katastrof poučit dokážou, ale nanejvýš z těch, které zažili na vlastní kůži. Jakmile přijdou noví, mladí, flexibilní, nezatížení minulostí natož pak rozumem, všechny tvrdě získané zkušenosti upadají do zapomnění. Asi může mluvící opice zachránit jen nějaký evoluční skok. Anebo Mesiáš s bičem v ruce.

235103

29.12.2010 19:55

RE: Podařený článek

E123 78.?.?.?

Reakce na 235103

Ale vždyť to jsem psal: "Je v povaze většiny lidí, že jednají až v situaci, kdy se nějaký problém dotýká jich samotných či jejich bližšího okolí."

Jinak k těm mladým a flexibilním. Nad nimi vyhrát nelze. Lze s nimi bojovat ale nikdy nevyhrajete. Oni totiž reprezentují jeden ze základních zákonů vesmíru. Tuším, že se to nazývá entropie (přechod od řádu k chaosu). Proti rozkladu společnosti lze bojovat tradicí, ale i ta se postupem času rozplývá a mizí. Je to jako analogové kopírování kde x-tá kopie originálu je již nesrozumitelná.

Z tohoto pohledu považuji za klíčový objev binárního záznamu dat, jímž se materiální svět brání úpadku. Je to právě jednoznačnost binárního kódu, která určuje jeho vysokou odolnost proti entropii. Duchovnímu světu lidstva však zatím takovýto kód chybí. Jinými slovy, až každý člověk objeví "duchovní binární kód" (tj. pravdu), pak "bude dobře na světě". [smích]

235130

29.12.2010 22:55

RE: Podařený článek

karel 4u 189.?.?.?

Reakce na 235083

Mozna novy termin v ekonomickem chapani. Leverigismus. Tedy schopnost pouziti leverage. Jen diky tomu se soucasny kapitalismus posunul k tomu cim je nyni. Je to neco cemu skoro nikdo ideologicky nerozumi protoze to nepodleha logickemu vysvetleni o produkci.
Schopnost vydavat fiat money a moznost vymazat dluhy pouhym stisknutim tlacitka udelaly ze soucasneho sveta to co je.

235141

29.12.2010 10:23

*Kali-yuga- věk Kali*

quido2 81.?.?.?

Výborný článek, který se dotýká podstaty lidského bytí, smyslu lidského života. Dovolil bych si doplnit některé informace týkající se Kali-jugy.

Věk Kali trvá 432 000 let. Jeho počátek se datuje na 18.února 3102 před Kristem. Jsme tedy na jeho začátku. Tento věk se vyznačuje množstvím alternativ,které se odchylují nebo popírají, tisíciletími vyzkoušené a především funkkční metody a filozofii pro existenci zdravé lidské civilizace a také množstvím válek.

Poloboha Pána Šivu vždy doprovází jeho hmotné energie (šaktyá ghoragyá) v podobě bohyně Durgy či bohyně Kálí, které jsou vždy pod jeho kontrolou. Obě bohyně slouží k zabíjení a ničení. Velké války jsou symbolilická zastoupení toho, jak Kálí ničí asury, to vše na základě popírání božího zákona příčiny a následku.

A nebylo by to normální, kdyby se opět nanašel nějaký "velký myslitel", který celou jugu vidí ze svého, a pochopitelně spekulativního a mylného úhlu pohledu. Podobně tito spekulanti vytvořili již přes 20 000 sekt a sektiček, které jsou zcela zbytečné a pouze matou a ruinují upřímně hledající lidské bytosti.Z mnohých příkladů uvádím knihy Poselství lidstvu I plus II Z anglického originálu přeložil ing.Igor Bélai Tisk: PPA,Hudcova 1, Bratislava. V těchto dvou knihách je dokumentována dekadence tohoto věku, současné naší doby.

235085

29.12.2010 11:14

RE: *Kali-yuga- věk Kali*

kolokol 93.?.?.?

Reakce na 235085

Nestraš, člověče! Když odečtu nějakých 5.000 let, zbývá podle tebe 428.000 podobných. Ten brajgl se naštěstí nedá tak dlouho udržet [smích]

235089

29.12.2010 17:47

RE: *Kali-yuga- věk Kali*

quido2 81.?.?.?

Reakce na 235089

Já nestraším. Kali-juga je nejkratší. Celý cyklus jug-věků je tento: Satja-juga trvá 1 728 000 let, následuje Tréta-juga 1 296 000 let, pak Dvápara-juga 864 000 let a poslední Kali-juga 432 000 let. V této juze máme ale šanci na změnu k lepšímu, ne válkou, ale, duchovním posunem. Ten je charakterizován jako zlatý věk lidstva záleží tedy na nás, na lidech, zdali této možnosti využijeme či nikoli. Mimoto, i materialistická věda se postupně přibližuje k bodu, kdy bude muset na základě důkazů, které jsou již dnes k dispozici, změnit, předělat celou historii lidstva.

Ve čtvrtém zpěvu Šrímad-Bhágavatamu je tento verš (4.21.12):
Maháraja Prthu neměl jako král soupeře a třímal žezlo vlády nad všemi sedmi ostrovy Země. Kromě světců, bráhmanů a potomků Nejvyšší Osobnosti Božství (vaisnavů) si nikdo nemohl dovolit neuposlechnout jeho neodvolatelných příkazů.

Sapta- dvípa, sedum velkých ostrovů popisuje již tehdy jednotlivé světadíly, téměr shodně jak je známe dnes. Mimoto, maháraja Prthu uctíval Boha-Krišnu již před miliony let, neboť byl potomkem rodu Maháráje Dhruvy, který vládl v Satya-yuze. (Satja-juze).

Takže, hlavu vzhůru, neboť, šanci na dobrou budoucnost lidstvo má. [smích]

235112

29.12.2010 18:30

RE: *Kali-yuga- věk Kali*

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 235112

> Maháraja Prthu neměl jako král soupeře a třímal žezlo vlády nad všemi sedmi ostrovy Země.

Ne, že bych chtěl příliš šťourat, pane Quido2. Evropa a Asie jsou dva oddělené ostrovy? Od kdy?

A komu vládl ten bodrý muž v Antarktidě? Tučňákům?

A jak se projevovala jeho vláda v Austrálii. To by mě také moc zajímalo. [mrknutí jedním okem]

235116

30.12.2010 2:03

RE: *Kali-yuga- věk Kali*

Rejpal 96.?.?.?

Reakce na 235116

Nechci rejpat do vas, ale jak muzeme vedet, jak vypadala zemekoule pred 400 tisici lety [mrknutí jedním okem]
Vzdyt ani nevime jak vypadala pred 5000 lety ...
To ze to nekdo nekde napsal, neznamena ze je to pravda [vyplazený jazyk]

235150

30.12.2010 13:34

RE: *Kali-yuga- věk Kali*

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 235150

Díky za reakci, pane Rejpale. Je typickou ukázkou reakcí nás, pyšných "pánů tvorstva". Ta typická reakce se projevuje přibližně takto:

"Když něco neznám já, tak to nemůže znát ani nikdo jiný".

Geologie ví poměrně přesně, jak vypadala Země před 5000 i před 400 000 léty. Na dotaz "continental drift animation" nalézá Google přes 36000 odkazů. Nechcete se na některý z nich podívat?

Kontinentální drift je samozřejmě teorie. Můžete se pokusit ji vyvrátit. Přeji mnoho úspěchů. [smích]

Ještě maličkost k tomu o tom, co známe z doby před 5000 léty. Přibližně z té doby zůstaly na naší planetě zachovány některé lidské stavby. Typněte si jejich výšku. Vyberte ze čtyř možností :

1. jsou vysoké jako rodinný domek,
2. dosahují výšky čtyřpodlažního činžáku,
3. jsou vysoké jako dvanáctipatrový věžák,
4. dosahují výšky padesátipodlažního mrakodrapu.

Co myslíte?

235170

30.12.2010 18:03

RE: *Kali-yuga- věk Kali*

Rejpal 96.?.?.?

Reakce na 235170

Na ty hloupe otazky si odpovezte sam [mrknutí jedním okem]
Jak nekdo muze vedet co se stalo pred 400 tisici lety, kdyz v Cechach ani nevedi, proc vlastne v 89 zvonili na Vaclavaku klicema [vyplazený jazyk] [chechtot] [mrknutí jedním okem]

235176

30.12.2010 21:09

RE: *Kali-yuga- věk Kali*

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 235170

500 let a náš kulturní okruh, perfektní znalost jazyka a Francisco de Orellana byl moderními badateli prohlášen za pomatence. Silně pochybuju, že by si bezohledný a drsný dobyvatel Pizzaro mohl dovolit držet na velitelských postech blázny a svěřil jim záchranou výpravu, která měla zajistit pomoc pro jeho maličkost osobně.
http://www.osel.cz/index.php?clanek=5348

Pyramida v Gíze sice má jenom 150 metrů výšky, ale byla by to výzva pro naši technologii, pokud by jsme to měli zopakovat. Mrakodrapy stojí povětšinou ve velkých městech na pobřeží jezer, oceánů. Po jednom zalednění z nich nezbude nic, v tropickém pásu, taky rychle půjdou do kytek. Něco bytelného jak pyramida v Gíze by mohlo vydržet trochu déle. Když jsme u té Indie. Co říkate třeba na Mohendžodáro? Jako blesk z čistého nebe. Doufám, že mi nevyčtete, že to dneska leží v Pakistánu.

I z geologického hladiska bych byl opatrný na to, co bylo a nebylo 400 000 let zpátky, jak už jste řekl teorie kontinetálního driftu je teorie. Nebudu ji rozebírat, ale pouze vypíchnu, že nějaké vzájemné pohyby desek se snažíme přenést hluboko do minulosti měřeno v miliardách let. Ono idyla to ve vesmíru takhle dlouho nikdy nebyla a z venku mohou působit věcičky, které by tím driftem dokázali zamíchat. 400 000 let je jako když plivne z geologického hlediska. Nedávno geologové zcela nečekaně objevili horké skvrny, média jim říkají supervulcány a takový Yellowstone se přehlídne dost blbě. Ono toho bude stále dost, co by mohlo úroveň našeho poznání stále velmi překvapit.

235188

2.1.2011 8:55

RE: *Kali-yuga- věk Kali*

Rejpal 96.?.?.?

Reakce na 235170

Jestli si myslite, ze se lidi "vytvorili" z opice, tak o tom s vami nemusim ani polemizovat [vyplazený jazyk]
[chechtot]
Ja verim uplne necemu jinemu [mrknutí jedním okem]

235330

30.12.2010 20:43

RE: *Kali-yuga- věk Kali*

quido2 81.?.?.?

Reakce na 235116

Udělám vyjímku a odpovím vám.

SAPTA-DVIPA je sedum velkých ostrovů-KONTINENTů. A takto jsou popsané: 1)Asie, 2)Evropa, 3)Afrika, 4)Severní Amerika, 5)Jižní Amerika, 6)Australie, 7) Oceánie.

Proti současnému dělení povrchu planety Země zde nejsou uvedeny kontinenty a) Arktída a b) Antarktída.

Tyto písemné záznamy, jejich atenticitu, zpochybňují pouze nevědomí lidé. Těmi jsou i materialističtí vědci, kteří jsou dalším druhem fanatiků. Vy patříte mezi ně, ale nezoufejte. Před vámi byli další, kteří vás zastiňují. Jsou to význační indologové. Max Muller, odborník na sanskrt, zpočátku napsal, že "Védy jsou méně než primitivní" a že Indie musí být znovu dobyta pomocí vzdělání a její náboženství je odsouzeno k záhubě. Avšak později prozřel a začal Védy oslavovat.

Thomas Macaulay, jenž v Indii zavedl anglické vzdělání, chtěl obyvatelstvo přetvořit na rasu, která bude "indická podle barvy pleti, avšak anglická podle vkusu, názorů, morálky a myšlení.

Avšak německý filozof Arthur Shopenhauer prohlásil, že tito indologové měli znalost sanskrtu asi takovou, jakou mají mladí školáci. Tito první indologové vymysleli teorii o árijské invazi a odmítli védskou minulost Indie. Vyučovali, že anglický vzdělávací systém je na vyšší úrovni.

Záměrně nesprávně vykládali sanskrtské texty, aby tak zajistili, že Védy budou vypadat primitivně.

Systematicky se snažili dosáhnout toho, aby se Indové za svou vlastní kulturu styděli. Jednání těchto indologů tedy naznačuje, že byli motivováni rasovými předsudky

Dalším materialistickým ubožákem je profesor Zecharia Sitchin. Viz jeho knihy: Návrat ke genesis a Války bohů a lidí Jeho bláboly o árijské civilizaci a Vedách, jsou dnes na základě artefaktů, které poskytla moderní archeologie, zcela vyvráceny. A moh bych pokračovat. Tímto se s vámi loučím a na další vaše "vědecké" ubohosti nebudu odpovídat.

235186

31.12.2010 13:40

RE: *Kali-yuga- věk Kali*

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 235186

> Proti současnému dělení povrchu planety Země zde nejsou uvedeny kontinenty a) Arktída a b) Antarktída.

Vaše víra v existenci kontinentu jménem Arktída plyne také z védské moudrosti? Pak není o čem ... [velký smích]

235243

31.12.2010 16:08

RE: *Kali-yuga- věk Kali*

quido2 81.?.?.?

Reakce na 235243

Máte pravdu. Arktída není kontinent. Špatně jsem se vyjádřil. Je to pouze velká plocha ledu.

235251

31.12.2010 16:35

RE: *Kali-yuga- věk Kali*

Radim Lhoták rlhotak (zavináč) zvedavec (tečka) info 83.?.?.?

Reakce na 235251

Podle starých legend Hyperborejci (árijci) pocházejí ze severní země, kde jeden rok je jako jidne jeden den. Z toho lze usoudit, že Atlantida byla ostrovem v oblasti dnešního severního pólu.

235252

31.12.2010 18:17

RE: *Kali-yuga- věk Kali*

quido2 81.?.?.?

Reakce na 235252

Zdravím vás pane Lhoták.

Na severu se s velkou pravděpodobností před velkou katastrofou, která se udála 1.května roku 22 300 před naším letopočtem rozprostírala mohutná říše Slovanů, známá jako SEVERIJE. Před touto katastrofou se Ural nacházel v tropickém pásmu. To popisuje Zdeněk Patrick dostupný na http://smit.wz.cz

Dle studie EU o Y-chromozomu lze rozdělit lidstvo do tzv. haplo skupin, zkoumající původ a pohyb lidstva po otcovské- dračí linii. To vrhá úplně jiné světlo na osídlení Evropy a především na původ Slovanů. Budete překvapen neboť tento chromozom potvrzuje, že Slované byli původními obyvateli převážné části Evropy. Je to zajímavé čtení. Mnohé údaje, které Patrick uvádí se shodují s literaturou Vedánty. Prostě před námi je nejen velká revoluce mezilidských vztahů, ale i zcela jiná historie lidstva, vědecky ověřená a šokující.

Přeji vám do nového roku pevné zdraví a trochu obyčejného lidského štěstí.

235260

1.1.2011 14:46

RE: *Kali-yuga- věk Kali*

hc 90.?.?.?

Reakce na 235260

Lehce mimo téma, ale zajímavé.

235289

1.1.2011 17:29

RE: *Kali-yuga- věk Kali*

quido2 81.?.?.?

Reakce na 235289

Dík za link. Neřekl bych, že je to od téma. Abychom poznali nezfalšovanou historii lidstva, potřebujeme znát celou řadu poznatků- důkazů, z mnoha vědních oborů. Protože Védy a další duchovní literatura je pro materialisty nestravitelná. A nejkrásnější na tom je, že to bude samotná materialistická věda, která tyto důkazy poskytne, pokud ovšem opět nezasáhnou vyvolení.
Jak už zde na Zvědavci zaznělo:"Pravda není pro všechny".
I tak to budou mít těžké. Svět je jiný a existuje doposud nezávislý internet. [smích]

235293

29.12.2010 14:53

RE: *Kali-yuga- věk Kali*

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 235085

Nechci se pouštět do teologické diskuze, ale označit za poloboha někoho z Velké trojice mi přijde odvážné. Ona ta koncepce trojice je velmi stará. Stvoření, udržování běhu věcí, zakončení cyklu. Jing-jang koncepci je číslo tři doplněno o dynamickou rovnováhu mezu těmito aspekty, křesťanství používá trojici.

Pokud budeme uvažovaz o absolutni jednotě, z které kocept trojice vždy vychází a říkejme ji třeba tao, brahma, prakrti, singularita, Bůh, Velký Duch, vesmír..., pak jsem s myšlením v koncích. Lidský mozek dokáže o jednotě myslet pouze na základě jednoduché logiky neexistuje-existuje, nic více není schopen říct. To je důvod proč naše ego potřebuje jednotu dělit na menší části, na druhou stranu rozmělnění na nejmenší částečky k poznání celku jak se něktří domnívají nevede.

Kalí se mylně připisují aspekty, které souvisí s příčinami, proč byla povolána. Kde "těm polobohům" a méně významnému zbytku teklo zatraceně do bot. Ona je šakti té nejvyšší ničivosti, ale pouze pro stav nejvyšší nouze. Oheň poznání může hořet pomalu jako plamínek nebo může vzplanout v kratičkém ničivém záblesku, aby někdy okouzlujícím způsobem a někdy ve formě šokující pravdy odhaloval pravou podstatu věcí. "Démoni" lží mohou být někdy velmi životaschopní a plodní. [smích] [mrknutí jedním okem]

235101

29.12.2010 18:35

RE: *Kali-yuga- věk Kali*

quido2 81.?.?.?

Reakce na 235101

Pane René, vůbec se nedivím tomu co píšete. Nejste sám. Poslechněte si co napsal Rančor Dása ISKCON Communications Journal č.2, červenec -prosinec 1993 (výtah z článku).

Chodil jsem do katolické školy, kde nás neučili o ostatních náboženstvích, neboť se to považovalo za ztrátu času učit o naukách, které byly očividně falešné. Tehdy před Druhým Vatikánským koncilem katolická nauka učila nejen, že Ježíš je jediná cesta k Bohu, ale také, že římsko-katolická církev je jediná cesta k Ježíšovi. Připadalo mi to velice nespravedlivé vůči lidem, kteří o Ježíšovi nikdy neslyšeli, ataké neuctivé k milionům věřících, kteří věrně následovali své "rodné" náboženské tradice. Cítil jsem, že to nemohlo být pravé Ježíšovo učení, a nemohl jsem se cele oddat náboženské cestě, která předem vylučovala tolik lidí.

V devatenácti letech se mi dostala do ruky Bhagavad-gíta a hluboce na mne zapůsobila. Byla to kniha, která zjevně obsahovala pravdu o Bohu. Hlas, jenž ke mně promlouval z jejích stránek byl ten samý, který jsem slyšel z Evangelií, navzdory tom, že nepřicházel z křesťanské tradice. A přece zde všeobecná platnost, kterou jsem cítil z Ježíšova učení, hovořila z každé její stránky. Tak jako mnozí přede mnou, i já jsem došel k poznání, že Bhagavad-gíta je dostatečně široká i hluboká, aby dokázala obsáhnout celé spektrum lidské náboženské zkušenosti.

Získal jsem Prabhupádovu Bhagavad-gítu a její studium mě stále více převědčovalo o tom, že se jedná skutečně o univerzální písmo. Krišna podporuje všechny druhy vyznání jako část procesu hledání pravdy-atd. (To se však netýká sekt, jejichž nauky jsou pouhé spekulace).

Dása také uvádí verš z Bhagavad-gíty, který ho nejvíce ovlivnil (4.7): Kdykoliv a kdekoliv nastává úpadek náboženství a převládá ateizmus, ó synu Bhárátův, v té době sestoupím.

Tímto slavným výrokem Krišna smetl všechny sektářské nároky týkající se monopolu na pravdu. Někdy sestoupí osobně a jindy posílá Svého pravého zástupce. Tímto pravým zástupcem byl i Ježíš.

René, existuje pouze jediný Bůh. Má mnoho jmen, ale je pouze jediný. Ostatní jsou jeho služebníci, včetně největšího z polobohů Pána Brahmy. Vysvětlení najdete v Bhagavad-gítě.

235117

29.12.2010 19:17

RE: *Kali-yuga- věk Kali*

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 235117

Jistě hrajeme si slovíčky, kterým přikládáme stejný nebo velmi podobný význam, protože o tom něco málo víme. Ale mně šlo spíše o lidi v tom věku požehnaném kali-jugy ( to se panečku dá dělat lehce dobro a čistit si svou ušpiněnou karmu ), kteří o tom nemají ponětí. Pravda existuje Jeden a ten je nad všemi trůny a z Jeho laskavosti vzniklo úplně všechno, včetně těch velkých až po to nejnicotnější co existuje. I nepatrný atom má svúj důvod existence.

235124

29.12.2010 22:48

RE: *Kali-yuga- věk Kali*

quido2 81.?.?.?

Reakce na 235124

René, mě nejde o hraní a také vás nechci poučovat. Duchovní nuaka vychází z duchovní filozofie, která není lidským dílem. Je zjevená. Musíme proto bezpečně vědět, která filozofie je původní a neznečištěná. Pouze z této nauky se odvíjí bezchybný duchovní vývoj jednotlivce a především jeho schopnost bezchybně pochopit jednotlivé kroky k poznání Absolutna. Proto i různá pojmenování, která jsou uvedena ve védské literatuře není rozumné zaměňovat.

Hlavní zásada náboženství je všude stejná-být poslušný příkazu Nejvyššího Boha, náboženských zákonů. Je však také nutné vědět, že pouze Bůh, nebo osoba jím pověřená (Kristus, Mohamed) mohou určit náboženské zásady.

Na vás si cením pevnosti ve víře a upřímnosti. To jsou dvě nejdůležitější vlastnosti pro duchovní pokrok. Přesto nestačí. K opravdovému duchovnímu pokroku musíme studovat původní, neznečištěnou duchovní nauku a pokud máme to štěstí, tak mít ještě vedení pravého duchovního mistra. No a jsme zase u toho jak takového skutečného mistra poznat. Všechny tyto otázky jsou analýzovány v Bhagavad-gítě a Šrímad-Bhágavatamu, který slouží jako postgraduální studium pro pochopení Bhagavad-gíty.

Pak je tady další úskalí. Mnozí velcí mudrci starověku předkládají nedokonalé poznání a mají také své učednické posloupnosti. Ty však nejsou autorizované, protože jejich poznání nepochází od Nejvyšší Osobnosti Božství, od Nárayána. Nikdo jiný než Nárayána nemůže být nezávislý, a proto ničí poznání nemůže být dokonalé, jelikož poznání každého závisí na nedokonalé mysli. Mysl je hmotná, a proto poznání, které předkládají tito spekulanti, není v žádném případě transcendentální a nikdy nemůže být dokonalé. No a divil byste se, jaký je v tom v současné době galimatiáš. Rozumné tedy je, držet se původní duchovní nauky. Pokud člověk vytrvá, dostaví se samovolně pokrok, bez sebetrýznění nebo jiných nerozumných metod.

235140

30.12.2010 3:50

RE: *Kali-yuga- věk Kali*

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 235140

Zdroj a cíl snažení je jeden a existuje k němu nekonečně mnoho cest. I kdyby byla sepsáná jediná dokonalé poučení, tak každý člověk bude muset pochopit toto poučení, a protože se jedná o věcí přesahující logické myšlení, tak každé toto individualní pochopení, pokud se vůbec zdaří bude neopakovatelné a originální.

Přílišný důraz na formu a přesnost vede k formálnosti a vytrácení vnitřní podstaty. Brahmáni se přece dlouho bránili sepsání véd z tohotu důvodu, aby nevymizela vnitřní podstata. Ústní tradice umožňovala pečlivý a náročný výběr adeptů vhodných pro učení. ale za cenu toho že se neustále zužoval počet lidí vycházejících z tradice véd. Lidé už jsou takový, že převážně nezajímají o podstatu, stačí jim, že to tak je, funguje, má se dělat tohle a tohle...

Psaný text na druhou stranu vytváří prostor pro individualní odchylky ve větší míře než výuka typu mistr-žák. I bez mocenského tlaku, kdz dochází k deformci, aby moc získala více moci. Tak existuje tlak po zjednodušení učení velkých náboženství. Jakmile se stane nějaká víra masová nelze pro laiky podat výklad na mistrovské úrovni. Existují různé úrovně poznání a časem vyšší úrovně zabývající se vnitřní podstatou jsou pro většinu věřících zapomenuty nebo silně deformovány.

Mám mít dar třetího oka. Na nevědomé úrovni to pracuje jako intuice dobře, hlavně když se na mě řítí nějaký malér jako "štěstí v neštěstí" nebo se mi objeví nějaká myšlenka a já nemám páru, odkud se vůbec vzala apod. Snažím se několik týdnů, aby se ta schopnost otevřela na vědomé úrovni. Může to trvat i roky. Musím se naučit opustit své ego, tak jako svlékám kabát, když ho nepotřebuju a jde mi to ztuha. Svoje mentální schopnosti se sebou vzít na rozdíl těla můžeme a pak se můžeme s tím, co dokáží zpracovat tyto schopnosti odněkud taky vrátit. Moje intuice mi říká, že mám učitele, kteří mi pomohou, ale překážky i klíč jsou jako obvykle v každém z nás. Měl jsem vždy štěstí na učitele, až mi to připadne podezřelé. [smích] [mrknutí jedním okem]

235157

30.12.2010 9:29

RE: *Kali-yuga- věk Kali*

quido2 81.?.?.?

Reakce na 235157

Ano, rozumíme si. Nebudu proto rozvíjet debatu. Ostatně vámi načrtnuté náměty by zabraly stovky stránek. Jenom na upřesnění počátku naší debaty doplňuji informaci o vládnoucí trojici.

Dle křesťanské duchovní nauky jest touto trojicí Bůh otec, syn a duch svatý. Toto křesťanské pojetí je personifikací původní a neměnné vládnoucí božské trojice: Bramá, Višnu, Šiva. Višnu je nejvyšší Osobnost Božství. Brahmá a Šiva jsou polobohové.

Šrímad-bhágavatam (3.29.44): Ze strachu z nejvyšší Osobnosti Božství plní polobozi spravující kvality hmotné přírody své úlohy ohledně stvoření, udržování a zničení. Pod jejich vládou je vše živé a neživé v tomto hmotném světě.

Pán Brahmá je druhotný stvořitel zmocněný k tomuto výkonu Bohem samotným a má na starosti kvalitu vášně. Pán Šiva kvalitu nevědomosti. Polobozi vládnou veškeré hmotě ve vesmíru, živé i neživé, ale nad nimi je nejvyšší vládce. V Brahma-samhitě je proto řečeno. Ve správě tohoto vesmíru je nepochybně mnoho vládců, ale nejvyšší vládce je Krišna.

235164

30.12.2010 21:26

RE: *Kali-yuga- věk Kali*

steve 72.?.?.?

Reakce na 235124

.. I nepatrný atom má svúj důvod existence ...
--
.. a hodne malych atomu dohromady nam dava co .. ??, no, co ..?? Nam dava uplne toho Nejvetsiho - Holokausta !!

235189

30.12.2010 22:08

RE: *Kali-yuga- věk Kali*

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 235124

..netuším sice, kterého "Jednoho" máte na mysli vy, ale určitě se za čas shodneme, že tím jediným, na co bytosti člověka zatím vysvětlení nestačí - je vytvoření (autorství) prvotního POHYBU.
Dál už lze s poznatky Atlantidy (přijímané přímo do vědomí, jde o návrat jejich běžné komunikační technologie = telepatie) a s poznatky naší civilizace sestavit neprůstřelný průběh vývoje pohybu (on je prvotním archetypem trojice ve funkční podobě 2:1 nebo 1:2)+ do pozdější kvality "tempa a rytmu" (= opakování pohybu), do růstu hustot a složitosti stále hustších struktur - až do vzniku "pevných membrán" (paměťových záznamů o vysoké hustotě = v pojmu "povrch"[mrknutí jedním okem] - a dále do sebeorganizace pohybů ve dvou polaritách, v nehmotné a hmotné, kde ta hmotná je průsečíkem z nehmotných směrů a potřeb.

..asi tomu zatím moc nerozumíte, ale to je holt moje smůla. Boha jako řídící nástroj pro jevy ve vesmíru si lidé vymysleli proto, že neměli dostatek logických vazeb mezi jednotlivými vrstvami sebeorganizace.
Ale protože zákon zachování energie i zákon přitažlivosti podobností funguje, tak zbývá jen počkat, až se rozpadne tato "přerozdělovací síť" (eko/nomika) a z jejích fragmentů bude možné stavět síť novou, s menší hodnotou "rozbíhavosti polarit".

235191

30.12.2010 23:35

RE: *Kali-yuga- věk Kali*

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 235191

A co třeba nekonečně kombinací tří gun? To se do těch vašich poměrů vejde nebo nevejde? Když si neřeknu sám nic kromě karmy se mou maličkostí kýmkoliv či čímkoliv jiným nebude zabývat. Já si musím na základě svobodné volby říct o pomoc, podporu, požehnání, odpuštění... a můžu i pro jiné a nejenom lidi a funguje to k tomu Jednomu nad vším pouze s plusovým znaménkem. Funguje to vždy po milionté i po milionté prvé, a néé že ne. Za tohle by někdo zasloužil pořádný kopanec do řiti. Někdo vytvářející tenhle klip věděl moc dobře, co dělá a někdo o tom nemusel mít ani páru, ale vidělo to už přes 300 miliónů převážně mladých lidí. Obávám se, že o tom moc nepřemýšleli, ale podprahově ta symbolika působila.
http://www.youtube.com/watch?v=qrO4YZeyl0I

Malé mínusy můžete konat sám. Když chcete velké mínus musíte to zkusit jinde, ale nedoporučuju tam po vás vždy chtějí zpátky. Bůh jako nekonečný zdroj všeho dává nezištně. Z hlediska té hmoty ta mínusová cena může vypadat nevinně. Karma jde svým pomalým tempem, ale za to velmi vytrvale a neúprosně. Když budete mít hodně plusu, tak časem se vámi bude něco zabývat, říkejme tomu třeba doktor strážný. Když budete mít hodně mínusu, taky získáte trvalou pozornost, ale tady nic jmenovat nebudu.

235200

31.12.2010 7:12

RE: *Kali-yuga- věk Kali*

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 235200

...díky René za příspěvek i klip, obojí je inspirující.
Příběh o vyváženosti ženského a mužského prvku v přírodě (ve vesmíru) je předmětem stálého dolaďování, jsme před (a vlastně už v) době, kdy tato klíčová dynamika protiběžných vazeb prochází přeměnou.
Ten proces je esencí neskutečně dlouhého období, kdy se vytvářela z "šestiprvkové dračí" inteligentní formy forma pětiprvková - lidská.
Princip únavy (vyčerpatelnosti zdroje) je zodpovědný za vznik "chyby" jako motoru pro vývoj - začleněním chyby anebo její vyřazení ve stávající struktuře. Je zatím málo známé, jak a proč se vytváří v přírodě "rozhraní vrstev živosti" (rostliny, zvířata lidé), protože není běžně známá skutečná úloha času v jeho výchovné a vyrovnávací (stabilizační) funkci.
S tím souvisí i zkreslený názor na úlohu a velikost "svobodné vůle člověka".
Ti, kteří nás řídí z pozemských a mimozemských vrstev inteligence, ti vždy včas vytvoří nástroje, kterými si zjistí její stav a zajistí svou řídící úlohu. Platí, že svobodnou vůli máme jen pro to, co můžeme kontrolovat, tedy i řídit. Bohužel ale do doby, než člověk uvěří, pochopí a prokáže, že nahodilost neexistuje - do té doby nám ti, co nás řídí, budou nabízet příběh o nekonečné svobodné vůli člověka.
Ano, ta existuje, ale až po dokončení inkarnačních cyklů jak v hmotné formě, tak i ve formě samotného pohybu sil (egregorů). Formování galaxií z "mraků", a další dělení "mraku" na jednotlivé sluneční/hvězdné soustavy a seskupení - to je náš úkol pro období, kdy už těla potřebovat nebudeme, kdy my sami budeme skrze počet a pohyb planet okolo hvězdy modelovat "čas" (=taktovací rytmus pro příjem a zpracovávání informací).

Oblíbená větička duchovních lidí mluví o "vzestoupení", ano, tito lidé (spíše ale informační balíčky, přijímané intuicí) pak ve formách "strážných andělů" nabízejí našim smyslům a našim mozkům přesně ty asociace, ze kterých pak vychází naše myšlenky a činy.
Proces sebeorganizace sil a informací v prostoru vesmíru není složitý, ale zdá se být.
Je to jako s dnešním vyúčtováním elektřiny, dříve stačilo vědět cenu za kW/h a vynásobit ji počtem spotřebovaných hodin. Dnes dostanete vyúčtování sestavené z mnoha položek, u kterých není ani jasné, co znamenají a kam patří. A které mohou sloužit k okrádacím praktikám těch, kdo je vymysleli.

Růst složitosti každého systému vede k překlopení původního směru do protipohybu. To známe z denní praxe firem a států, kdy původně dobrá myšlenka (výrobek) na sebe nabalí lidi, později i nutnost je organizovat (výrobky normovat) pomocí "vedení". To a následně růst osob ve vedení vede k opakování celého procesu, vznik vyššího vedení. Změny směrů (řízení shora a reakce zdola) pak vytvoří vždy nějaké rozhraní, společn

235212

31.12.2010 7:13

RE: *Kali-yuga- věk Kali*

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 235212

... vytvoří vždy nějaké rozhraní, společného jmenovatele, mezistupeň.
A tyhle fraktální biologické struktury (zde míním fraktál jako pevný střed (původní myšlenka), uchovávaný v každém dalším stupni sebeorganizace. Hologram je k fraktálu jeho techničtějí bratr, který ale nemá ty potřebné variující=dynamické "okraje".
..ale to jsem poněkud odbočil, omlouvám se těm, kdo textu nerozumí...

Zkrátka plusy i mínusy (vstřícnost i sobectví) budou fungovat stále, na jejich variabilitě je postavený základní archetyp i všechny jeho formy. Vždy je funkční "spád funkce" od Dvojice buď KE třetímu - anebo PROTI třetímu (množině "třetích"[mrknutí jedním okem].
Osvěta se blíží, stačí nemít zabetonované šuplíky s tradičním chápáním souvislostí. Ten klip je velmi silný, mnohovrstevnatý, a přece jednoznačný ve vyznění "konce hry". A nová hra začíná vždy dlouho před dokončením té staré. Je dobré hledat tu novou, najít své rozhraní (okamžik) pro opuštění některých dogmat.

235213

29.12.2010 11:14

Lhotákoviny

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 178.?.?.?

Nič v zlom, chcem len urobiť pár poznámok (chcem len aby ste to naozaj prečítali a odpovedali na to, preto som zvolil taký provokatívny názov).

K proroctvám, chcem poznamenať niekoľko vecí:
1) Proroctvá vždy popisujú najpravdepodobnejší priebeh udalostí, nič viac nič menej, z toho vyplýva že budúcnosť sa v istých intenciách môže zmeniť.
2) Proroctvá môžu byť seba-naplňujúce, najznámejší prípad je v dráme Kráľ Oidipus, je irelevantné či sa to naozaj stalo.
3) Niečo urýchlilo zmeny, citlivejší(ako Vy a väčšina čitateľov na Zvedavci) to už vnímajú, takže nemusí nastať skutočná katastrofa (stačí aj finančná) na to aby zmeny popisované na palmových listoch uskutočnili.

K Bohu a cirkvi:
Prosím keď hovoríte o Bohu, viere, duchovne atď. tak (hociktorá) cirkev nebol na to utvorený aby človeku skutočne pomohol, bol to vytvorený ako mocenský nástroj na nekalé ciele. Za dôkaz nemusíme ísť ďaleko (ani fyzicky ani kultúrne), pozrite na Rímskokatolícku cirkev máloktorý "duchovný" nie je naozaj duchovným, lebo robí niečo iné ako hlása(typický je pre nich vodu káže a víno pije).

K individualizmu:
Podľa tohoto článku (prosím prečítajte ju pozorne) ste skôr individualista, takže keď nabudúce chcete napísať niekde individualizmus rozmyslite si to, či by nebolo vhodnejšie slovo egoizmus.

Čo Vy na to pán Lhoták?

235088

29.12.2010 17:24

RE: Lhotákoviny

Radim Lhoták rlhotak (zavináč) zvedavec (tečka) info 83.?.?.?

Reakce na 235088

Dobrý den. Vyzval jste mě k vyjádření, cítím povinnost odpovědět, i když dopředu vím, že smysluplná odpověď by byla na celé filosofické dílo. Takže mi nezbývá, než se omezit na krátké teze bez jejich dokazování:
- můj postoj k individualismu jsem vyjádřil ve svém článku Indiviudalismus a doba, a nemá nic společného s tím, kdo má jaká práva a jakým způsobem mají být přidělovány
- ten článek jsem začal číst pozorně, ale v polovině jsem ustal, protože zavádí ještě větší zmatení pojmů, než jaké chce napravit. Pokud mluvím o tom, že celek je nadřazen jednotlivci, nemá to nic společného s kolektivistickým pojetím vlády. Já mluvím o kulturní, morální a sociální identitě, jejíž nutnost je dána člověku přirozeně jako evolučně danému sociálnímu tvoru. Veškeré naše snahy, touhy, sociální i duchovní potřeby se k tomuto celku vztahují a bez něho postrádají smysl. V tom celku, či minimálně v druhých lidech z téhož společenství hledáme pocit uznání, bezpečí, existenční zázemí i přijetí ve smyslu pozitovní citové reakce (lásky)
- za největší omyl moderní doby považuji pojetí práv jako něčeho univerzálního, co určuje znaky lidského života. Jenomže právo je velice mladý pojem a tisíce let ho lidstvo nepotřebovalo. První právní kodex se týkal práva věřitele vůči dlužníkovi, a šlo o právo odplaty či trestu, v případě že byl věřitel podveden (již z pojmu věřitel - právo vzniká tehdy, pokud někomu něco svěřujeme a uvěříme, že se svěřenou věcí bude naloženo podle dohody) Právo tedy vzniká teprve ze vztahu, nikoliv naopak, že by tyto vztahy zavádělo. (Viz také můj článek Otázka lidských práv a svobod)

235110

29.12.2010 17:52

RE: Lhotákoviny

Radim Lhoták rlhotak (zavináč) zvedavec (tečka) info 83.?.?.?

Reakce na 235110

- v tom článku se chybně používá pojem oligarchie (nejde o vládu skupiny ale o vládu bohatých), přičemž se ani slovem nezmiňuje aristokracie, což považuji za záměrný manipulativní tah a cítím za ním skutečnou oligarchii. S hodnocením demokracie souhlasím. Republika však i ve staré Římské republice nemá nic společného s vládou práva (právním státem). Nakonec právní kodex v písemné formě vznikl až ve vrcholné fázy Římské republiky a vznikl jako soupis zvykového práva, nikoliv jako vymyšlený nástroj spravedlivé vlády. Jádrem republikánské moci byla aristokracie a základní rozhodnutí dělal senát jako sněm otců z vážených aristokratických rodů. Já zastávám rebublikánské konstituční zřízení, v němž výkoná moc je v rukou senátu sestaveného ze zástupců společenských stavů, kteří jsou delegováni na základě přirozené dělby moci ze stavovsky a hierarchicky založené společnosti. Zákony jsou potom schvalovány na základě návrhů stran zastoupených v dolní sněmovně, které odráží život, zvyky a zkušenost všeho lidu. Zákon ale nemůže mít výkonnou moc ani ji nemůže zprostředkovat. Vždy se totiž najde situace vyžadující odpovědné rozhodnutí jedince, protože na ni zákon nepamatuje nebo jí neodpovídá.
- s právy se žádný člověk nerodí ani mu nejsou přisouzena kolektivní mocí. Práva mají ryze souvztažný význam, jímž se zajišťuje, že budou v daném společenství splněna jistá očekávání při jistých způsobech jednání.
- egoismus je přirozená vlastnost každé lidské bytosti a bylo by podivné chtít po člověku, aby dával přednost prospěchu druhých před prospěchem vlastním. Evoluční psychologie objevila sobecký gen a z počátku se postavila proti požadavku altruismu. Po dalším přízemním (empirickém) zkoumání, jako nakonec každá věda, dospěla ke zjištění, že v životě sociálních útvarů je potřebný reciproční altruismus. Moudří všech věků ale již dávno věděli, že prospěch celku je i prospěchem jedince a oba mají totéž ustrojení. Čili jde o to, nebýt krátkozraký sobec ale nahlédnout, že vše, čím prospěji druhým, se mi stokrát vrátí jako můj vlastní prospěch, pokud žiji v kulturně vyspělém společenství. O kulturu jde tedy v prvé řadě, o společenství, kde vládnou vyšší ideje jako odraz věčných pravd a kde nositelé těchto idejí jsou nejváženější ze všech.

235113

30.12.2010 22:22

RE: Lhotákoviny

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 235113

..jo, tohle jste pane Lhoták vysvětlil tomu pánovi s odkazem moc hezky, děkuji.

Je mnoho pojmů, které si v blízké přítomnosti budeme muset redefinovat.
I spojení "blízká budoucnost" je pak "protiběžný", oddaluje místo aby přibližoval.

..ale není zatím dost lidí, kteří by zkoumali v každém slovu jeho "směřování". používáme slova vesměs jen mechanicky, zvykově.
A o tom je tato etapa vývoje, o nalezení vnitřní struktury v každém slovu, o nalezení a osvojení si významu každého písmenka, zdrojové vrstvy pro spojování významu "zvuků"(= směrování mysli).

235192

29.12.2010 11:30

Syty , hladovemu neveri,ale muze mu dat dobrou radu-dietu!!

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 61.?.?.?

Zjednodusme to,cely clanek by se dal shrnout do jedne jedine vety:Chudi budou jeste chudci a bohaty jeste bohatcimi a stredni vrstva zcela zmizi, takze budou dve vrstvy"bohati a jejich novodobi otroci".
Klasicka ukazka byla o konference o tretim svete, jak politici toto setkani nazyvaji a chudobe sveta ,v New Yorku,tak se tenkrate dostavila Indicka ministerska predsedkyne Gandiova, ktera v nejdrazsim hotelu obsadila se svym vice, jak 120 clennem doprovodu, jedno poschodi hotelu a v hale, kde se vse odbyvalo ,kde se pilo sampanske a jedl kaviar spri diskusich o chudych v Bombaji a jinde ve svete, jak jim, tak, zvane, "pomoci". Jen "vul" muze verit, ze politici maji na mysli starost o obyvatelstvo.
Tihle "lide' ziji v uplnem jinem svete, nez vetsina obyvatel teto planety, jen mala ukazka od vudcu odboru pracujicich v USA.
The power of unions: Average stagehand at Lincoln Center in NYC makes $290K(290 000 rocne) a year. The props master, James Blumenfeld, got $334,000 at that time, including some vacation back pay.
Ahern also notes that the top paid stagehand at Carnegie Hall makes $422,599 a year in salary, plus $107,445 in benefits and deferred compensation. So why such exorbitant pay?The power of a union, Local 1 of the International Alliance of Theatrical Stage Employees., "Salaries of local government brass top Biden's, Cabinet secretaries."

President Obama $400,000 Montgomery Chief Administrative Officer Tim Firestine $266,266 Fairfax County Executive Anthony Griffin $240,186 Vice President Biden $230,700 D.C. Police Chief Cathy Lanier $225,813 D.C. City Administrator Neil Albert $225,000 Speaker of the House Nancy Pelosi $223,500 U.S. Supreme Court Chief Justice John Roberts $223,500 Montgomery Police Chief Thomas Manger $216,603 U.S. Supreme Court associate justices $213,900 Montgomery Department of Corrections Director Arthur Wallenstein $210,621 Fairfax County Attorney David Bobzien $201,560 D.C. Mayor Adrian Fenty $200,000 U.S. Cabinet members $199,700 U.S. Congress majority and minority leaders $193,400 U.S. Court of Appeals judges $184,500 Montgomery Executive Ike Leggett $175,000 Prince George’s County Executive Rushern Baker $174,540 Rank-and-file U.S. senators and representatives $174,000 Virginia Gov. Bob McDonnell $166,250 Maryland Gov. Martin O’Malley $150,000 Gov. Bob McDonnell’s Cabinet members $145,153 Maryland Attorney General Doug Gansler $125,000

235090

29.12.2010 11:32

Pocit = směrování osobní volby

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Morálka není jen silou vášně, horující pro spravedlivý život, morálka je součtovou hodnotou mezi tím, co nabízí společnost a tím, co se v nás přenáší skrze námi zpracované informace z minulosti.

Krátká paměť umožňuje likvidaci morálky v zájmu přežití. To se děje a neděje se to ani náhodně ani poprvé. Stojíme před poznáním skutečných vlastností toho, čemu říkáme "čas".

Čas jako nástroj k přijímání a zpracovávání informací z různě vzdáleného "okolí" vytvořil v našem prostředí tři stupně "živosti", svět rostlin, zvířat a lidí. Blížíme se k okamžiku, kdy poznáme další schopnosti těchto cyklujících vývojových vrstev.
Kali-juga ve smyslu atomizace předchozích a stávajících společenských a přírodních cyklů je nutnou součástí pro nastavení zcela jiných komunikačních a fyzikálních nástrojů.
Slovo "zá/zrak", při hlubším vnímání nabízí výklad o době, která už nebude poplatná jen zraku v podobě očí. "Zrak duše" je o poznání dalších nástrojů, kterými komplexní bytost "ČLO/věk" modeluje procesy ve svém prostředí. Přichází doba, kdy mnoho lidí zjistí a ověří si, že jejich hmotné tělo je jen průsečíkem sil (=pohybů) a předchozích událostí (=stavů).

Každý si po čase ověří, proč pojem "náhoda" vyjadřuje jen neznalost všech potřebných souvislostí, vedoucích z paměťových záznamů (v informačních polích prostoru) do stupnice hustot a forem času, do hmotných tvarů živých a neživých struktur. Tuto "stupnici rytmu času" známe jako EM frekvence, od "tepla" (tlaku basových zvuků) až ke "světlu" - vibracím našich myšlenek ve vědomí. Stálé pohybové struktury - základnu, vytvářející necyklické a cyklující formy hmoty známe jako "tabulku chemických prvků".

Přichází čas, kdy si osvojíme nový způsob čtení samotných slov. Kmitáním mysli od středu slova vpravo a vlevo nám naše asociace nabídnou další významy každého slova, takévé, které odpovídají pouze naší osobnosti. Objev vrstvy významů samotných písmen byl kdysi (před nastavením našeho letopočtu) podkladem pro vytvoření dvojice komplementárních jazyků - latiny a matematiky desítkové soustavy. Dnes tento proces vykrystalizoval do dvojice jiné, binárního jazyka počítačů, kterým lze vytvořit libovolnou virtuální realitu - a do jazyka českého, který je esencí sanskrtu a jazyků Atlantských "Slova/nů" (symbolů latiny a desítkové soustavy).
Slovo (=EM frekvence), které bylo "na počátku", každá doba zpracovává do příběhů. Příběhy o Apokalypse i cyklech "jugy" mají své pevné jádro a variabilní formy - a v roce 2011 by se měly objevovat nástroje a procesy, které do konce roku 2012 nastaví ve společnosti značně jiný, lepší "přerozdělovací systém".
Technologie z etapy vývoje Atlantidy známe ve formě pověstí o telepatii, telekinezi apod. Naše technologie jsou poplatné zn...Automaticky kráceno

235092

29.12.2010 11:33

RE: Pocit = směrování osobní volby

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 235092

Technologie z etapy vývoje Atlantidy známe ve formě pověstí o telepatii, telekinezi apod. Naše technologie jsou poplatné znalostem o procesech ve hmotě. Cílem pro nejbližší dva roky je nastavit komunikační cesty pro bezproblémové soužití "mentálních a mechanických technologií. O této době pojednává projekt "Zlatý věk lidstva", který se ale stane patrně věkem "stříbrným". Proč?
Model "mlčeti zlato" vedl k dnešní informační propasti mezi těmi, kdo nám vládnou a těmi, kdo je posloucháme.
Model "mluviti stříbro" se odvíjí postupně. V horních patrech moci praskají vazby, postavené na "utajení klíčové informace", vedoucí k zisku "zlata" - a v dolních patrech, zde na internetu, se postupně propojují i fyzicky lidé, kteří dovedou číst z informačních polí možné směry dalšího vývoje.
Moje maličkost patří jen k těm, kdo se snaží nalezené a vstřebané informace nabízet těm, kdo místo hořekování nad stavem společnosti už dnes připravují komunikační modely a přístroje, využívající energii těchto polí, energii tzv. "Nulového bodu"

Každý jsme takovým "nulovým bodem", s potenciálem, který v sobě musíme či můžeme najít. Anebo můžeme zůstat jen tou "nulou" v některém seznamu oveček.

235093

29.12.2010 18:45

RE: Pocit = směrování osobní volby

Radim Lhoták rlhotak (zavináč) zvedavec (tečka) info 83.?.?.?

Reakce na 235092

Dobrý den

>Morálka není jen silou vášně, horující pro spravedlivý
>život, morálka je součtovou hodnotou mezi tím, co nabízí
>společnost a tím, co se v nás přenáší skrze námi
>zpracované informace z minulosti.

Je třeba začít rozlišovat mezi morálkou a etikou. Etika upravuje nazírání hodnoty. Morálka o poznané hodnoty usiluje. Bez etiky není poznání dobra a zla. Bez morálky není vítězství dobra nad zlem.

Jinak myslím, že s vašim sdělením intuitivně souhlasím, i když, přiznám se, příliš sdílné není, což je asi dáno tím, že kombinujete "technologický" jazyk s jazykem přirozeným (původním).

235118

30.12.2010 22:40

RE: Pocit = směrování osobní volby

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 235118

..u toho rozlišování je vhodné vždy najít časovou souvislost, co bylo dřív, kudy jde "spád smyslu".
Ano, etika jako osobní a později "množinový" přístup k jevu (+ jeho řešení) postupně vytváří základnu pro skupinové jednání = vytváří morálku.

...a společnost musí padnout na hubu tak hluboko, aby se protrhla mem/brána v globální paměti. To se sice děje, ale ještě jsme se nedostali k projevům v odpovídající razanci. Ty by měly přijít v roce "rozhraní dimenzí" dobra a zla (2011).
jako národ máme šanci nepadnout tak hluboko, dokonce můžeme nastavit cestičky, kudy se prokousat účelově kolabujícím systémem distribuce peněz.
Peníze jako společný jmenovatel mezi prací a morálkou už neplní svou funkci, to cítí česky myslící člověk už dávno. A postupně se vytvářejí vztahy, postavené na původním platidle lidí - na dodržení daného slova.
...ale jde to hrozně pomalu, jsou to ostrůvky důvěry a důvěry/hodnosti.

235194

29.12.2010 12:26

stav mysli

fohat 88.?.?.?

v seriálu Standy Motla byla zmínka o statečném písničkáři,který přežil Rakousko,ale nepřežil okupaci.Gestapo ho po prvním zatčení varovalo,podruhé již ho zatklo při natáčení Mestečka na dlani.Chci tím říci,že není protivník,jako protívník.Když von Neurath vkročil poprvé do pracovny T.G.Masaryka.postavil se do pozoru,smekl a vzdal mu čest.Po Unoru se vsadilo na podlost a nízkost,kterou vyškolený Reicin a Miroslav Pich Tuma používali do krajnosti.Dnes vám lyžuje VELKÝ KNÍR ve Špindlu a stádo lidí v Matrixu mu vzdávu slávu.Indiánská legenda praví,že lidský duch má dvě složky,jednu,co se stará o tělo a druhou,co se stará o duchovní vzestup.Ta druhá je dnes v lidech zakrnělá tou první,která v lese nevidí krásu,ale prkna a prachy,v ženě vídí špínu a ne něhu.Každý má ještě možnost oživit tu zakrnělou část a probudit sebe...

235094

29.12.2010 12:47

Bezúročné peníze - úvěry ?

Guru 78.?.?.?

Tak to dopadá, když někdo, kdo prostudoval 4 jógínské knížky a poté absolvoval 15 seminářů, kde se probíralo "opravdové jsoucno" se stane ekonomem Nové Jogínské Totality.

Problém - Bezúročné peníze (patrně na mysli byly bezúročné úvěry):

varianta a) Máte zájem o bezúročnou půjčku 5 miliard Kč, splatnou za 10 let ?

Ano ? Já také a dalších cca 3 miliardy obyvatel planety Země asi také.

Co se stane, když každému nebo každému druhému půjčíte nově emitovaných 5 miliard Kč ?

Nastane hyperinflac v řádu stamiliónů procent ročně.

Poté co zbývající druhá poloviny obyvatelstva planety Země uvidí, jak super výhodné je bezúročně dlužit 5 miliard, obzvláště když inflace z tohoto dlužníkova závazku za rok udělá hodnotu rovnou 2 rohlíkům, poté již všichni budou chtít bezúročné úvěry na 10/30 let.
Krátce: 1.ledna si za úvěr 5 miliard koupíte 5 skvěle fungujících fabrik a za rok díky hyperinflaci celý bezúročný úvěr splatíte tak, že prodáte 2 rohlíky a máte v kapse oněh 5 miliard na splacení celého dluhu. 5 fabrik navíc vám zůstalo.

varianta b) špičkoví jogínští ekonomové v čele s p. Lhotákem si uvědomí nebezpečí popsané v bodě (a) a zvolí osvědčenou variantu (b), kde:

budou chápat, že každý občan nemůže dostat tolik miliard bezúročného úvěru, kolik si přeje, jenom omezené množství peněz nově emitovaných prostřednictvím nových úvěrů bude k dispozici.

O tom, jak velké množství nových peněz bude k dispozici bude rozhodovat rada jogínských stařešinů. Kdo nezvládá techniku kundalíní bude diskriminován a nebude v radě stařešinů.

Dále bude zřejmé, že nemůže všech 7 miliard obyvatel i s nemluvňaty každý obdržet nové úvěry.

Rada stařešinů bude rozhodova, kdo má nárok na nový bezúročný úvěr a kdo ne.

Něco velmi velmi podobného jsme však již viděli v reálsocialismu a nefungovalo to.

Co teď pane Lhoták, kde najdeme ty nejlepší jogíny do rady stařešinů, kteří místo trhu budou mnohem lépe vědět, na co a komu poskytnout úvěry ?

A mimochodem úvěry do studené fůze dopadnou špatně.

Lhotákův totalitní svět řízený Radou stařešinů nebo zaplaven 155 kvadrilióny nových hyperinflačních peněz-úvěrů by nebyl o moc lepší než dnešní Chazarsko-Talmudistický hnus a kultůra (propaganda)

235095

29.12.2010 16:57

RE: Bezúročné peníze - úvěry ?

E123 78.?.?.?

Reakce na 235095

Člověče, Vy jste buď článek nečetl celý nebo nejste schopen porozumět psanému textu?? V článku je jasně uvedeno, že k "vyhrabání se ze současného marasmu" je nutná změna myšlení, ale Vy ve své argumentaci používáte to současné, kterého je právě nutné se zbavit. Víte Vy o tom, že i dnes na světě existují lidé, kteří ke svému štěstí nepotřebují 5 fabrik a několik miliard na kontě?? Že jim třeba ke štěstí stačí mít jistotu stálého (byť malého) příjmu, milující rodinu a dobré přátele?? Jste schopen toto pochopit?? Pokud ano, dobře pro Vás, pokud ne, je zřejmě každá debata s Vámi marná.

Kdysi jsem si totiž naivně myslel, že každý člověk je schopen duchovního vývoje, že pokud mu dodám dostatek přesvědčivých důkazů a argumentů, musí ho tyto vyvést z omylu. Bohužel/bohudík, po setkání s několika jedinci (záměrně nepíši lidmi) především z oblasti finančnictví a ekonomie, jsem byl nucen uznat, že zřejmě existuje určité procento populace, jejichž duševní zakrnělost je, alespoň slovy, nezvratná. Pevně doufám, že toto není Váš případ.

235107

29.12.2010 19:03

RE: Bezúročné peníze - úvěry ?

Guru 78.?.?.?

Reakce na 235107

Moc pěkné, opravdu.

Jaký konkrétní způsob distribuce "bezúročných peněz" do ekonomiky tedy navrhujete ?


Prosím držme se reality, ne zase něco z hlav sněhobíle čistých fanatických komunistů, jejichž závěrečné shrnutí neúspěchu komunismu bylo:

"komunismus je/byl perfektní systém, to lidi byli špatní a zkažení - je nezbytné vyměnit všechny lidi"

235121

29.12.2010 21:15

RE: Bezúročné peníze - úvěry ?

E123 78.?.?.?

Reakce na 235121

Nenavrhuji žádný, jelikož v tomto jsem laik, ovšem také mám pocit, že úrok "vytváří" další peníze (založené na dluhu) což je podle mého názoru špatně. A i kdyby úrok špatný nebyl, v dnešní době se jedná spíše o lichvu než o úrok. Jak jinak než lichvou lze nazvat fakt, že pokud si půjčím např. 70000 celkově zaplatím 120000. Jinými slovy bance "nasypu" 70% původní půjčené částky ve formě zisku pro banku. (snad jsem ta procenta trefil)

A k těm komunistům... Žádný systém (myšlenka) nezdiskreditoval sám sebe, byli to VŽDY lidé kteří ho zdiskreditovali svým jednáním, takže ti Vaši "sněhobíle čistí fanatičtí komunisté" mají v podstatě pravdu. Neexistují oběti systému, jsou jen oběti lidského jednání. Vraždilo se i ve jménu Ježíše a já se ptám: Je Ježíš vinen tím, že se v jeho jménu vraždilo??

235137

29.12.2010 22:14

RE: Bezúročné peníze - úvěry ?

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 235121

Kryté peníze, a úrok by byl. Lichvu postavit samozřejmě mimo zákon a to i mravní. Právně to je i dneska, ale vynutit dodržování takového zákona. Dříve byl lichvář vyvrhelem společnosti sice bohatým, ale vyvrhelem. Na společenské večírky ho nikdo nezval, přestože celý ten cirkus pomáhal financovat. Ve jménu budoucího zisku samozřejmě.
http://www.blisty.cz/art/56340.html

235138

30.12.2010 18:38

RE: Bezúročné peníze - úvěry ?

aristokrat aristokrat (tečka) tomas (zavináč) centrum (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 235107

"nutná změna myšlení"
to vidím jako kámen úrazu

235178

29.12.2010 17:25

RE: Bezúročné peníze - úvěry ?

Ladislav Kopecký l (tečka) kopec ky (zavináč) centrum (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 235095

A Sound and Effective Financial System


Contents

At the root of evil

Douglas's three propositions

How to finance production

The financing of public works

The circulation of financial credit

The social dividend to all

Taxes in the light of Social Credit

by Louis Even

Můžeš studovat: http://www.michaeljournal.org/soufin1.htm

235111

29.12.2010 19:27

RE: Bezúročné peníze - úvěry ?

Guru 78.?.?.?

Reakce na 235111

Prostudoval jsem teze pana autora, kterého jste mi doporučil:

a studený pot hrůzy mne polil, pan autor nejenom, že se elegantně vyhnul problematice nekonečné poptávky po penězích "bez úroku" ale doslova navrhuje jeden centralizovaný totalitní orgán:

"Money is loaned to the producers (industry) by the National Credit Office"

patrně řízený Radou vševědoucích a neomylných Stařešinů,
kteří mnohem lépe než trh vědí komu přidělit a komu nepřidělit vzácné zdroje (které lze koupit za úvěr).

Prostě jeden totalitní orgán, u kterého když nepochodíte,tak zbytek života můžete strávit přednáškami na VÚMLu nebo meditacemi o jsoucnu u Lhotákových nadlidských jogínů.

zde moudro doporučené výše panem tykavkou:

http://www.michaeljournal.org/soufin6.htm

235125

30.12.2010 14:54

RE: Bezúročné peníze - úvěry ?

Ladislav Kopecký l (tečka) kopecky (zavináč) centrum (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 235125

Co tedy navrhujete, panu Guru? Vy věříte, že zde nějaká funkční demokracie někdy byla a že takový systém může dlouhodobě fungovat? Vy kolem sebe vidíte nějakou demokracii? Já teda ne! Máte demokracii například v zaměstnání? A to, že můžete jít jednou za čtyři roky k volbám považujete za demokracii?

235171

30.12.2010 16:09

RE: Bezúročné peníze - úvěry ?

Guru 78.?.?.?

Reakce na 235171

Pan Kopecký,

Vaše otázka dosti odbočila od tématu.

To, co navrhuji by zabralo pár desítek stránek minimálně.

Zde (výše) jsem se vyjadřoval pouze k totalitnímu principu jakéhosi Centrálního Úvěrového Úřadu navrhovaného autory, které jste doporučil.

a) k tzv. "bezúročným penězům": pan Lhoták měl patrně na mysli bezúročné úvěry. Koncept bezúročných úvěrů je znám v Islámském bankovnictví, avšak neznamená, že možnost používat ihned vzácné zdroje (které si za úvěr obstaráte) je zcela zdarma. Není zcela zdarma. Vypůjčovatel si sjedná s islámskou bankou dohodu o zjednodušeně řečeno podílu z případného zisku z budoucího byznysu, kterýžto podíl ze zisku připadne bance. Tj. nejedná se o pevný procentuální úrok z úvěru, který musí vypůjčovatel zaplatit, i kdyby měl být zničen.
To, že banky islámského světa prošly obdobím globální krize se ctí lze však spíše připsat jiným systémovým odlišnostem. Na toto téma existuje dostatek srozumitelných článků. Krátce: islámské banky nesmí půjčovat nebo samy provádět gambling (hry s nulovým součtem) tak jako U.S. aj. banksteři., taktéž podvodné účetnictví ve stylu Enron by zde bylo považovánbo za podvod (v U.S. je opět pro banky povoleno) atd. atd.

tzv. "bezúročné peníze" (přesněji bezúročné úvěry) zcela zákonitě vyústí vždy v korupci, skryté poplatky, diskriminaci jedněch proti druhým, nekonečnou poptávku po nekonečné výši úvěrů atd., krátce: vyústí v marasmus, totalitu, teror, vraždy, úplatky - je to cesta nikam

b) jelikož jste odbočil od tématu, krátce k Vašim posledním otázkám:
V zaměstnání tj. ve firmě nelze požadovat/očekávat demokracii.
Firma je organizace řízena na principech nadřízenosti a podžízenosti a odpovědnosti. Je absurdní aby uklízečky hlasovaly o tom, že ČEZ má investovat dalších 30 miliard v Šaškistánu. Jakmile tato investice bude silně ztrátová, to jako mají nést odpovědnost všichni zaměstnanci, kteří hlasovali. To je slabomyslné. Do firem demokracie nepatří.

K demokracii v širší společnosti mám podobný názor jako F.A. Hayek: on to co se děje nazývá "korupční mutace demokracie"
tzn. něco jako rakovinu, která postihla demokracii.

Řešení není jednoduché a nevejde se na zde povolený počet řádků, nicméně situace není zcela beznadějná - existují nástroje.

235172

30.12.2010 18:45

RE: Bezúročné peníze - úvěry ?

Ladislav Kopecký l (tečka) kopecky (zavináč) centrum (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 235172

Podle mého názoru úrok vnáší do finančnictví nerovnováhu. Ideální je, když se množství peněz v oběhu odvíjí od velikost HDP. To znamená, že zde musí být nějaká centrální autorita, která na základě velikosti HDP emituje peníze. V případě rovnováhy mezi množstvím peněz a HDP se lze vyhnout inflaci. Inflace okrádá o úspory. Lépe je na tom ten, kdo má dluhy. Emitovat peníze nemůže soukromá banka, která zároveň půjčuje peníze. Takhle to je nyní a tudy cesta nevede. Doporučuji přečíst si tento článek:

http://bnw-nwo.wz.cz/finance/AFP.htm

Pro zjednodušenou představu, jak současný systém funguje, doporučuji článek Finančnická pohádka:

http://bnw-nwo.wz.cz/finance/louis_even.pdf

Když to řeknu velmi stručně, tak současný finanční systém slouží jako mocenský nástroj k ekonomickému podrobení celých národů finanční oligarchii prostřednictvím organizací jako MMF, SB atd.
A tohle se musí změnit. Kdyby neexistovalo půjčování na úrok, tyto organizace by ztratily svou moc.

235179

30.12.2010 20:43

RE: Bezúročné peníze - úvěry ?

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 235179

Začne se švidnlovat s počítáním HDP.

235187

30.12.2010 22:02

RE: Bezúročné peníze - úvěry ?

Ladislav Kopecký 85.?.?.?

Reakce na 235187

A kdo by z toho měl prospěch? O HDP se vedou statistiky i nyní, ne? Kromě toho HDP není třeba znát přesně. Uvádí se tolerance + - 3%

235190

30.12.2010 23:44

RE: Bezúročné peníze - úvěry ?

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 235190

Kdo má prospěch z nastavení kurzu měn? Furt slyšíme, že někdo má podhonocený kurz, měnová válka,...

Jistě pane anonymous, započítat ztráty do růstu blahobytu je podivné. Vlastně když nemáme hurikány, tak máme aspoň ty záplavy. Jinak by nás ty líznuté gripeny ve jménu blahobytu a růstu HDP museli bombardovat, humanitárně DU municí, jak jinak. Ještě by se nám zvadlo HDP díky nárustu rakoviny a léčení raněných.

235201

30.12.2010 22:28

RE: Bezúročné peníze - úvěry ?

Anonymus 109.?.?.?

Reakce na 235187

René, a pokud se do HDP započítává i dluh, to není švindl?
Podle těchto výpočtů slavili socani svého času velký úspěch, když HDP vylítlo na 6% za nakoupené gripeny.
Ještě teď se nám z toho úspěchu motají palice [překvapení] [překvapení] [překvapení]

235193

30.12.2010 23:34

RE: Bezúročné peníze - úvěry ?

Magnus Maximus 88.?.?.?

Reakce na 235095

No kdysi dávno, ale z historického hlediska včera se úrok za půjčení peněz nevybíral. Bylo to považováno za silně nekřestanské. Nakonec i dnes v Izraeli máte někde na dveřích bank ceduli, že Žid Židovi půjčí bezúročně. Žid nežidovi nikoliv ... Co vy na to ?

235199

29.12.2010 13:42

50 let je dlouhá doba...

Ladislav Kopecký l (tečka) kopecky (zavináč) centrum (tečka) cz 85.?.?.?

Když člověk sleduje, jak se vše urychluje, jak roste uvědomění lidí, tak lze těžko uvěřit tomu, že tento marasmus bude trvat a prohlubovat se ještě dlouhých 50 let. Osobně čekám podstatné změny do 3 let. Proč zrovna za 3 roky? V roce 2013 končí smlouva, podle níž byl na 100 let ustaven Fed. Nikdo si neumí představit, že by se tato smlouva obnovila a jelo se dál postaru. I když Amerika upadá, pořád je velmocí číslo jedna, to znamená, že zrušení Fedu ovlivní celý svět. Otázkou je, co bude po Fedu. Existují alternativy? Ano existují. Mluví se o tom, že tvorba peněz by měla být vrácena federální vládě - viz článek Peníze patří lidu, ne mezinárodním bankéřům (http://bnw-nwo.wz.cz/finance/AFP.htm). Na konci článku je zmínka o finančním systému s názvem Sociální kredit. O co jde se můžete dočíst třeba zde: http://bnw-nwo.wz.cz/finance/solution.pdf
Tento systém vymyslel na začátku 20. století skotský inženýr C.H.Douglas a byl dále rozpracováván. Letos na podzim se konala již 71. konference o Sociálním kreditu nedaleko kanadského Montrealu:
http://bnw-nwo.wz.cz/finance/konference.pdf
Nechce se mi věřit, že pan Stwora, jako kanadský občan, o této události neví.

235098

30.12.2010 23:00

RE: 50 let je dlouhá doba...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 82.?.?.?

Reakce na 235098

Co myslíte,jaké změny asi přijdou. Pokud chcete provést změny, musíte mít politickou moc je prosadit, sebelepší alternativa je bez této moci bezcenná. Bohužel politická moc je v rukou těch, kteří zavedou změnu v tomto smyslu http://www.blisty.cz/art/56400.html

235195

31.12.2010 13:31

RE: 50 let je dlouhá doba...

Ladislav Kopecký 85.?.?.?

Reakce na 235195

Vypadá to, že moc převezmou ti, kdo napsali toto:

"„Naši Mudrci svěří vládní žezlo jenom těm, kteří prokáží schopnost panovat
s potřebnou tvrdostí, ba bude-li to nutné, i krutostí.” (24,5)
„Opilství bude zakázáno zákonem jako zločin proti lidské důstojnosti, protože
vlivem alkoholu klesá člověk na úroveň zvířete.” (23,4)
„Abychom lid přivykli poslušnosti, musí být veden ke skromnosti. Proto musí
být omezena výroba luxusního zboží. Tím obnovíme morálku, zkaženou honbou za
marnivostmi.” (23,1)
„... Jakmile přejde moc do našich rukou, přestane také nezaměstnanost hrát svoji
dosavadní úlohu.” (23,3)"

Víte, z čeho to je? Takže se připravme na tvrdou totalitu. Já bych osobně spíš bral ten kritizovaný sociální kredit. Éra kapitalismu již splnika svůj účel, podobně jako komunismus, a bude nahrazen Novým světovým řádem. [bliji]

235242

31.12.2010 15:12

RE: 50 let je dlouhá doba...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 96.?.?.?

Reakce na 235242

>Vypadá to, že moc převezmou ti, kdo napsali toto:
>
>"„Naši Mudrci svěří vládní žezlo jenom těm, kteří
>prokáží schopnost panovat....

>Víte, z čeho to je? [bliji]


Víme a všechno běží přesně podle toho... z toho mi je bohužel také na [bliji]

235246

29.12.2010 16:20

Evropský film

fohat 88.?.?.?

žádný pomník holokaustu 200mil.puvodních obyvatel Amerik.Koukněte se....http://www.youtube.com/watch?v=A7CKjx4J9bY&feature=related

235104

29.12.2010 16:41

chybné údaje

Jaromír 80.?.?.?

článek je dobrý ale datování je naprosto špatné. Jak už zde zmínil quido, kalijuga trvá 432 000 let a zatím z ní uběhlo jen 5 000 let. Stále ještě žijeme ve zlatém věku, který má trvat 10 000let. Po skončení zlatého věku bude vše upadat, je popsáno, že na konci kalijugy budou lidé velcí jako trpaslíci a budou se navzájem požírat, nebude co jíst, země nebude rodit. Teprve poté sestoupí Bůh, vyhubí bezbožné, nastolí pravé náboženství a začne nová juga - satyajuga.

235105

29.12.2010 16:43

Zlatý věk

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Osobně jsem skeptický k možnosti, že by přišel "zlatý věk" i po nějaké apokalypse. Přišel nějaký zlatý věk po 2. světové válce? Nevím. Možná tím zlatým věkem byl pro někoho "reálný socialismus", režim, který jsme tu měli zhruba před 20 lety. Ale to bude možné říct, až nezaujatí historikové budu schopni zhodnotit nejen dobu předtím, ale i potom, tj. tu současnou.

Před těmi 20 a něco lety jsem v sobě našel odvahu jít na demonstraci proti režimu, ačkoli jsem počítal s tím, že mohu dostat pendrekem nebo v horším případě to nemusím přežít. Myslíte, že bych šel zas? Znalým budiž odpovědí slova Neznámého vojína z písničky Karla Kryla. I tehdy jsme byli plni ideálů, čekali jsme dobu, která bude lepší než ta předchozí. Kam to dospělo? Možná ještě o morálce nekáže vrah (i když už se jim dostává vyznamenání) ale zloděj, pokrytec nebo otec všech tunelů a mafiánské arcikápo už toho postupně ze svých nevymáchaných úst vypustili až dost - přemnoho dobrých rad o morálce, pravdě, lásce, i o útěcích před právníky pro nás ostatní.

V diskuzi zaznělo, proč je v ČR jen jeden Machálek a v EU jen jeden Farage. Protože pro většinu lidí je život již i tak dost složitý a nemají energii ani čas se angažovat ve veřejném životě. Politika proto zůstává většinou jen pro ty, kteří se jí živí. Mezi nimi to jsou především různí gauneři, pro něž je politika možností relativně snadné obživy a bezpracného zisku. Oni se pak už postarají, aby jim zbytek slušných lidí rychle vyklidil pole. Nevidím žádnou možnost, jak by slušný člověk mohl dělat politiku a zůstat v ní. Současný systém je neopravitelný, teoreticky by se sice vždy dalo něco dělat, ale je to vše o nutné energii, které se bohužel nedostává. Podobně jako rozjetý vlak, který se řítí krajinou šílenou rychlostí a zastaví se, jen pokud mu dojdou koleje nebo narazí do zdi. Takže až se atomové bomby postarají o radikální zjednodušení života přeživších a odstraní z jejich dosahu všechny přebytečné věci, přeživší budou mít možná dost času na starost o své nejbližší okolí, zlepšení morálky a vztahů v lidské společnosti. A věci vzdálené na jejich život stejně nebudou mít vliv. Možná to ale dopadne úplně naopak a budou zde jen gangy a bandy vzájemně se vraždících lidských trosek, bojujících o tu trochu zdrojů a surovin, které jim apokalypsa zanechala.

235106

29.12.2010 19:07

Něco optimistického, když máme ty Vánoce.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Pan Žák se podivuje nad českou vychcaností, když ji dělá panstvo tak se na ni pohodlněji dá kouknout. Ve stavu nouze doktoři musí poslouchta befel, kdyby měli dělat zadarmo, to se podívejme? Hezky to pan ministr vymyslel, a kdopa mu radil? Ministr státní kasy nebo Káča jau jau Biomasa nová to rádkyně premiéra nebo MuDr. Joch osobně? Dvojice s titulem MuDr. udělá zřejmě válečnou poradu a stav nouze je na světě, že ano?

Ono doktoři by měli poslouchat morální befel v srdci, když lidi okolo nich jsou na tom zdravotně špatně. To je pravda, ale taky doktor by měl být schopen aspoň důstojné existence. Už jsme to v budování korektního kapitalismu dopracovali do stavu, kdy se žáci mohou učit respektu k pedagogickému sboru, když jeho členy potkají na vedlejšáku u kasy v blidlu. No což, že nám všeobecná úroveň vzdělaní klesá to se projeví tak za 20 let.

Unavenej doktor po přívydělku u kasy v supermarketu se projeví na pacientovi v nemocnici okamžitě. Ale dějujeme za upřímnost pane ministře, na zdravotnictví dopadla živelná pohroma a to máme vládu od června nebo od kdy. Teď byla doktorům vyhlášena válka, takže to dá rozum, stav ohrožení bude vyžadovat později stanné právo nebo rovnou mobilizaci. Co takhle natáhnout ostnatý drát kolem hranice a doktorům rovnou vzít doklady? Ale jak jste pane ministře sdělil lidu, resortu pod vaším vedením kolaps nehrozí. Chápu, při dočasném užití metod válečného komunismu nebo fašismu či jiné totality, tomu i začínám věřit.
http://www.blisty.cz/2010/12/29/art56397.html
http://www.blisty.cz/2010/12/28/art56370.html
http://www.blisty.cz/art/56321.html
http://www.blisty.cz/art/56278.html

235122

29.12.2010 20:08

Jen k tomu Teslovi malá poznámka

qwe 89.?.?.?

Elektromagnetické pole a tedy veškeré projevy elektřiny je beze zbytku popsáno čtyřmi Maxwellovými rovnicemi a ať Tesla dělal co dělal, muselo to být v tomto rámci. Proto nevěřím na jeho neznámé elektrické objevy.

235131

29.12.2010 20:21

Počty let nehrají žádnou roli!

Vodník 85.?.?.?

Je třeba předpokládat, že i v hinduismu se jedná o symbolické počty. Navrch každý cyklus se skládá z druhotných cyklů, takže nevíme, jestli je před námi pralaja (konec "malého" cyklu) nebo mahápralaja (konec "velkého" cyklu) a popravdě řečeno nám to může být fuk. Jak pan Lhoták správně uvádí, tento cyklus se jednoznačně chýlí ke konci.

Nejsem si pouze jist, nakolik máme/můžeme/musíme pracovat na tom, aby k přechodu do dalšího cyklu (jeho první fase, "zlatého věku" ) došlo nenásilnou cestou, resp. nakolik máme v tomto ohledu nějaké šance. Pravoslavná duchovní literatura oplývá různými apokalyptickými proroctvími, které se stejně přesně hodí na naši dnešní dobu jako ono hinduistické. Vzpomínám si na jedno, kde se na konci posluchač ptá starce: "A co má křesťan dělat v těch posledních dnech? Jak má pomáhat ostatním a světu?" A starec odpovídá: "V těch posledních dnech ten, kdo si udrží víru a spasí svoji duši, bude považován před Bohem za velkého."

235132

1.1.2011 0:24

RE: Počty let nehrají žádnou roli!

Lentilka 85.?.?.?

Reakce na 235132

Ano, z vnějšího hlediska je to přesně to ono.

Jenže mi nešlo o uvedení nějaké pravdy, na to jsou zde mnohem lepší (viz. přesně ta vaše zkratka), mi šlo o to nabídnout Radimovi Lhotákovi obrázek toho, jak - patrně neuvědoměle - zkresluje jednoduše "dohledatelné" skutečnosti a tím i znehodnocuje ty myšlenky, které se snaží publikovat.

To, jak nakonec vlastně sám sebe "chytil", mne samého velmi překvapilo a rozhodně to nebylo mým úmyslem.

Přál bych mu, aby to bylo jeho poslední takové "chycení se", ale za dané situace mu více pomoci nemohu.

235277

29.12.2010 20:47

Žvásty

Mrkva 94.?.?.?

Klasické náboženské žvásty. Proroctví nefungují a nikdy nefungovala. Každý člověk je pánem svého života - ne žádná víla, bůh, neviditelný růžový jednorožec nebo karma - Imaginární přátelé jsou pro děti. Pokud by jen polovina lidí vymýšlející takovéhle hovadiny dělala něco užitečného, pokrok by šel daleko rychleji kupředu.
Mimochodem, žijeme v nejlepší době, jakou lidstvo pamatuje. Važme si toho.

235133

29.12.2010 21:11

RE: Žvásty

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 235133

Já bych spíše použil výraz, že si odpovídám za svůj život sám na základě nekonečného množství voleb. Pokud jde o kmány pány, tak něčemu jako karmě to je skutečně šumák. Karma všechno sází neúplatně a neosobně podle jednoho metru. A taky měří pomalejším tempem, poněvadž kdyby jsem dostali po hubě za každou špatnost hnedka, tak by bylo v tu ránu po svobodné volbě. Aby jsme si pak nestěžovali, že jsme nevěděli, bylo nám dáno k tomu privilegiu volby taky svědomí. A pokud jde o nejlepší dobu, tak to už je na úhlu pohledu. Dvěma miliardám lidí, co musí existovat s jedním dolarem na den to možná masově viděno přijde jinak. Čistě z materialistického vidění světa samozřejmě.

A k čemu všemu je ten čistě materiální pokrok dobrej? Že se kupříkladu člověk z důvodu nové plasmy, auťáků, baráku a dalších vídobitků honí jako vůl? Všechno na úvěr, takže mu rostou žaludeční vředy ze starostí, co kdyby náhodou ztratil fleka? A že příroda je díky tomu našemu pokroku zdevastována, zasviněna a vyplundrována na "holý kámen"? A z toho všeho lidi kypí zdravím a štěstím? Čistě materilním pokrokem se z člověka stává egoistický sobecký závistivý hajzlík? Ale člověk není stavěnej na individualní způsob života a hajzlíci bez lidí taky neumí dlouhodobě přežít. To vám říkám jako člověk s pověstí podívína a samotáře.

235136

30.12.2010 2:19

RE: Žvásty

Rejpal 96.?.?.?

Reakce na 235136

Pane, vy asi nejste zenaty [mrknutí jedním okem]
KDYBY STE BYL, TAK VITE ZE KAZDA ZENSKA CHCE VSECHNO HNED, NE AZ TO BUDE MIT JEJICH SOUSED [mrknutí jedním okem]
Proto chlap musi makat, az se z neho kouri, aby to vse obstaral.
Beda mu, jestli to doma nebudou mit, hned je z toho rozvod [vyplazený jazyk]

A myslis si, ze zenskou zajima to, ze stratis praci. Ne vubec, jeste budes platit alimenty az se ztoho poseres [naštvaný] [zmaten]

235151

30.12.2010 23:55

RE: Žvásty

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 235151

Je třeba dopředu říct mám holou řiť ,ale jinak si žiju docela spokojeně a nemíním na tom nic extra měnit. A můžu vás ujistit, že se zařizováním svatby nejsou problémy. Pokud nějáká rozdejchá tenhle úvod, pak rychle pochopí, že to nebyl vtip, ale čistá skutečnost, tož to pak není až tak zle. Buď uteče a kamarádkám řekne, co ty bylo za vola nebo si žije spokojeně s tou spokojenou holou řití. Pravda Yettiho prej už i někdo viděl. [velký smích] [mrknutí jedním okem]

235202

2.1.2011 9:08

RE: Žvásty

Rejpal 96.?.?.?

Reakce na 235202

Kolik zenskejch si vas s tou holou riti v dnesni dobe vezme? [vyplazený jazyk]
Neznam moc takovych zenskejch [mrknutí jedním okem]

235331

2.1.2011 17:44

RE: Žvásty

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 235331

Já jsem byl vždycky zatraceně vybíravej s kým si sednu k jednomu stolu a dám pohárek vína. To výběr ženy je mnohem vážnější záležitost. Kdo chce kámen, který ho v těžkých časech potáhne k zemi, ať staví výběr životního partnera na luxusní káře a jiných "vídobitcích" civilizace. Jistě bude vybírat z houfu okouzlujícíh tváří. Jak by řekl velký Goethe " vnější krása je otevřený dopis, který vám otvírá dveře", ale jak by řekl soudruh nadporučík Hamáček věc má z marxistického hlediska i druhou stránku.

Taky neznám moc takovejch ženskejch, ale vím že existují a jsou vysoce ceněné. Taky v mých očích stojí vysoko. Kupodivu chlapi se s nimi nechtějí rozvádět a dávají si majzla, aby se náhodou nechtěla jejího milována polovička trhnout sama. Žádné problémy s alimentama, zádné problémy se soudama, nikdo nemusí vyhledat pomoc cvokaře a jiných felčarů. [mrknutí jedním okem]

P.S. "Mnohé ženy pláčou, že nezískali muže svých snů, jiné zase proto, že ho získali."
Annete Kolb
Šlo by nahradit slovo žena slovem člověk, ale nechtěl jsme prznit citát. Pak by to znělo "Mnozí lidé pláčou, že nezískali partnera svých snů, jiní zase, že ho získali." Jak by řekl Švejk na půllitrem lidi netouží po tom, co by potřebovali a pomohlo jim to, lidé touží po ideálech, ale střet s realitou bývá tvrdý, obvzlášť v okamžiku dopadu.

235369

2.1.2011 20:13

RE: Žvásty

Rejpal 96.?.?.?

Reakce na 235369

Ja si myslim ze zen, ktere nepotrebuji tisice satu ve skrini je jak safranu [mrknutí jedním okem]
Bohuzel chlapy vyhledavaji vetsinou potvory, s kterymi si dobre pokecaj a zasoulozi [vyplazený jazyk]
Pak se s nima ale ozenej a "lezou" po soudech a cvokarich [pláč]

Ted tedy nepisu o sobe [mrknutí jedním okem]

235390

2.1.2011 20:54

RE: Žvásty

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 178.?.?.?

Reakce na 235390

>Pak se s nima ale ozenej a "lezou" po soudech a cvokarich [pláč]
>
>Ted tedy nepisu o sobe [mrknutí jedním okem]

Až na toho cvokára mne to znie ako prípad pána Lhotáka.

235398

2.1.2011 21:15

RE: Žvásty

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 235390

Já taky nepíšu o sobě. Já s tím problémy nemám dlouho. Za prvé jsem neaktraktivní tuctový chlápek, Za druhé mám holou prdel. Za třetí dříve intuivně dnes vědomě razím zásadu poctivého přístupu v životě. Kdykoliv jsem to porušil, tak jsem dostal tvrdě zpátky. Dnes při pochopení co to je karma mi to dává všechno smysl. Za čtvrté nemám rád kecy typu, Paris Hilton má nové kozy ha, ha, ha. Ale svět chce být baven. Za páté jak řekla jedna slečna, která to se mnou vydržela nejdýl: " s tebou nemá cenu diskutovat, protože jsem moc chytrý a vždycky najdeš způsob jak zdůvodnit logicky své stanovisko."

Tehdy jsem tomu nerozuměl, a zhlediska logiky mi to přišlo jako absurdní výmluva, ale dnes vím, že měla svou pravdu. Čas 8:45 scéna se žvýkačkama. To je ta o mužské a ženské logice, ve filmu je tam lepší pasáž o pěti minutách času, ale to víte starý film málo mrtvol, málo efektů a nechutných detailů, nic zajímavého pro youtube třetího milénia. Samozřejmě je tady šarm, máte šarm můžete mít holé pozadí, tuctový ksicht s přeraženým nosem.... A pak záleží jenom na vás zda vsadíte na kvantitu s hezkýma nohama a budete mít hromadu trablů nebo šarm investujete do vysoké kvality. Problém je jako vždy volba, holt člověk nemůže mít všechno.
http://www.youtube.com/watch?v=whETPa5z6dI&pla...

Nedbejte pouza na slova, hledejte podstatu skrytou za slovy.
Rozvíjení duševních schopností musí doprovázet rozvíjení srdce. Chytrost je dobrá vlastnost, ale sama o o sobě nestačí. Musíte mít také dobré srdce. Cvičte snášenlivost, trpělivost a laskavost v myšlení, řeči a skutcích.
Grandmamster Choa Kok Sui

235401

7.9.2012 9:34

RE: Žvásty

petrskalsky 80.?.?.?

Reakce na 235331

takových ženských nepotřebuje jeden znát moc. jednomu stačí najít jednu. Dá se to

274534

29.12.2010 20:52

Apokaliptické vize

Anonymus 109.?.?.?

Vážení čtenáři, je tady konec roku - bývá to čas bilancování. Ohlížíme se zpět, co jsme všechno...atd
Ale také se díváme s novou nadějí do nového roku a přemýšlíme, copak nám asi přinese?
Toto je věčné téma každého jedince, nebo skupin, že s přihlédnutím k realitě přizpůsobují svá zbožná přání.
Nejinak je tomu i v naší centrále BIS. Pojďme nahlédnout pod pokličku tajných služeb, s čímpak kalkulují do budoucna?

235134

30.12.2010 2:58

Vse z clanku hovori ve prospech Islamu

MoUdrostrak 85.?.?.?

Islam je nejprudceji rostouci nabozenstvi v rozvinutych i mene vyspelych zemich.
Jsem v uzasu, na kterych (z hlediska historie a odlehlosti) mistech sveta se setkavam se stavbami novych mesit a zakladanych mistnich siroce medializovanych a propagovanych Muslimskych Lig. Rovnez i ctnosrne po muslimsku zahalenych zen a divek, misto jeansu, tilek a sortek nebo mini.
Jako by to byla odpoved na feminismus, lichvu, materialnost, povrchnost a lzivou ucelovost krachujiciho a hrouticiho ce Emerickeho snu.
I zaver Proroctvi v clanku pana Lhotaka odpovida casto uvadenemu Novemu Kalifatu.

235152

30.12.2010 10:59

RE: Vse z clanku hovori ve prospech Islamu

E123 78.?.?.?

Reakce na 235152

Víte ono je třeba si uvědomit, že islám je o cca 6oo let "mladší" než křesťanství. Muslimové sice technologicky žijí v 21. století, ale nábožensky ve století patnáctém. A když se ohlédnu na to co páchali "křesťané" v 15. století ale i po něm (kolonizace nového světa, hony na čarodějnice...) jeví se mi současný vývoj islámu (fanatismus, džihád...) jako pochopitelné jevy.

V historii většinou skupina, kterou něco sjednocovalo (náboženství; kmenová, národní, etnická příslušnoct) vždy porazila roztříštěné skupiny. Jelikož se současný "Západ" utápí v relativizmu, dekadenci a sebeobviňování (syndrom bílého utlačovatele), z hlediska historické zkušenosti nad námi islám bude triumfovat. [pláč]

235166

30.12.2010 3:07

Kaja Marx a ze svych divek si nenechame delat KURVY!!!!!!!

IVANFOJT 64.?.?.?

Casto mne pripada , ze svetove machinace mocnaru se kryji Bibli (2012) ci Hindujismem Ci koranem a vse je na stejnou notu. A tak svet je svet method manipulovani lidmi a narody , na zaklade psychologickych conceptu , ktere jsou protlacovany mocnari k dosazeni politicko ekonomickych cilu, a je lehko najit info v literature. Jestlize mocnari, se rozhodnou ovladnout svet a ukrast ho komunistum jak to udelaji?? Musi znicit moralni hodnoty pomoci osvedcenych method. A kdyz se na to podivame z hlediska ekonomicke teorie Kaji Marxe a cisel , je jasne , ze ta dnesni ekonomie a spolecnost jsou velice manipulovany a ze drogy a pornografie kraci spolu v jedne ruce za ucelem poskodit rodiny zivot a oslabit spolecnost a snizit IQ naroda. Hitler to delal tvrdeji , ten inteligentni lidi jednoduse strilel a nemel rad Zidy, coz melo to stejny efekt. Ale zacina to u pornografie a delani z divek kurvy misto poctiveho pristupu k zivotu (jako 1920-1930 Nemecko). K cemu mluvit o pitome bohyne Kali .... ctete filosofy a historii. A premyslejte jestli lidumil Havel se za to vse tak trochu citi spoluodpovedny ci zije ve zjednodusenem svete divadelnich kulis . Ale pravda je jednoducha , clovek s smyslem pro moralni hodnoty nemuze v zivote chybovat a Kali se prilis nepocita!!

235154

30.12.2010 3:30

Troška myšlenek.

Lentilka 85.?.?.?

Pane Lhotáku,
zkuste se, prosím, zamyslet nad těmito několika myšlenkami:
1. S těmi "přesnými" daty si nejsou jistí ani ti, kdož je ve svých "předpovědích" používají, natož aby hovořili tak, jak chápete ono "proroctví". Mimo to, jsou známy tzv. dlouhé cykly a krátké cykly, sem tam i něco mězi tím. Krátký cyklus Kalijugy trvá něco přes 2000 našich let, a zdroje, ze kterých pravděpodobně vznikla vaše úvaha o "přechodu" věků, s vysokou pravděpodobností operují s těmito krátkými cykly, i když ve článku je interpretujetete jako cykly dlouhé. Přesně řečeno, nejpravděpodobnější výpočty hinduistických mudrcůsoučasnosti vedou na situaci, že se nacházíme na hranici 42. přechodu krátkého cyklu kalijugy do dvaparajugy ve dlouhém cyklu kali, ve třetím eonu existence tohoto projevení.
2. Jiný "věk" dlouhého cyklu - dle zdrojů, které citujete - než "aktuální" Kali, je charakteristický existencí nezávislou na hmotě, z čehož vyplývá, že v takové konstelaci psát o "přežití" (ve smyslu hmotné existence, na kterou se stále odkazujete) je nesmysl, anebo nepochopení podstaty myšlenek oněch starých textů.
3. Je to právě omezenost hmotou - a v dnešní době i přímá ("dědičně převzatá"[mrknutí jedním okem] podřízenost vědomí hmotě - která způsobuje veškeré problémy existence jak ji "známe" a "chápeme". Takže jediná možná změna je svázána se změnou vědomí, ve smyslu odstranění omezení hmotou - což je laicky řečeno smrt, v tom významu, jak ji dnes chápeme.
4. Je pravda, že cesta z tohoto omezení hmotou je ve "spolčování", ale rozhodně ne ve významu spolčování hmotných entit, které i nadále zůstávají v područi omezení hmotou (obstarávání potravy, rozmnožování, nemoce atd.), protože právě skrze toto omezení vzniká ona domnělá "nerovnováha" a tedy i následné "vyvažování" (bolestí a utrpením).
Ona právě i ta bolest a utrpení může u "zralých" jedinců vést k pochopení principu aktivace onoho omezení hmotou a následně i k zrušení tohoto omezení vymaněním se z hmoty jako takové. Jinak řečeno, ona ta současná situace je srovnatelná se "svatým týdnem" maturantů, kdy je potřeba všechny naučené vědomosti uvést v řád tak, aby je bylo možno efektivně (a hlavně prakticky) použít v období zkoušek, které nutně po "svatém týdnu" následují...

235156

30.12.2010 13:33

RE: Troška myšlenek.

Radim Lhoták rlhotak (zavináč) zvedavec (tečka) info 83.?.?.?

Reakce na 235156

Dobrý den, nejsem znalec hinduismu, nemohu proto reagovat na Vaše sdělení o cyklech. Co se týká duše a její omezenosti hmotou, nezastávám existenci lidské duše o sobě, a to ani v náboženském smyslu její věčnosti, tak ani ve filosofickém, jak ho interpretovalo karteziánství. Podle mne je lidské vědomí vlastnost hmoty. Nebýt ve vleku hmoty, ale dát se duchovní cestou, potom chápu trochu jinak, než Vy. Vše samozřejmě souvisí s jazykem, který vznikl jako potřeba sdělení a dorozumění se v nouzi, teprve hlubší pochopení toho, v čem ona nouze spočívá, že nouze hmotná je především důsledkem nouze duchovní, že vyšší forma hmoty je její idea, tedy esence, substance pak a její existence v čase je odrazem této esence, to vše ukazuje k ideji Boha a k nezávislosti na hmotě ve smyslu přiblížení se božské dokonalosti, v níž právě ideje dávají lidem schopnost povznést se nad časnost hmotných substancí, spojit se v duchovní sféře a tak vládu hmoty nad lidským vědomím otočit v opak.

235169

30.12.2010 20:18

RE: Troška myšlenek.

Lentilka 85.?.?.?

Reakce na 235169

Dokázal byste popsat v kontextu toho, že vědomí je produktem (vlastností) uspořádané hmoty, to vaše "otočit v opak" (myšleno asi tak, že vědomí bude hmotě "nadřazeno" - dotaženo do konce, hmota bude ve svém důsledku produktem vědomí)?

Podle klasické logiky to není možné bez popření vstupního kritéria o vědomí, jakožto produktu hmoty, což ale zákonitě lze vzít jako důkaz sporem, že vědomí produktem (vlastností) hmoty být, za takové situace, ani nemůže - takže všechny takto vytvořené "závěry" je nutné z tohoto pohledu striktně revidovat a opravit...

A právě ta schizofrenie různých závěrů (jednou je základem hmota, jindy je zase duch hmotě nadřazen) je to, co mně ve vašich myšlenkách "neladí" - přesně to, že z mého současného pohledu nejsou vnitřně konzistentní a navíc takto nejsou ani spojité.

Pokud tento "teoretický úvod" použiji prakticky na myšlenku, jak a kudy ze současné situace k "lepším zítřkům", nelze vynechat složku "nutné podpory" hmotné stránky lidského života, a to je přesně ten bod, který nelze trvale vyřešit bez ustavení nezávislosti na oné "hmotné podpoře individuální existence". A tuto nezávislost nelze - alespoň podle mne - v kontextu podmínek existence ve hmotném světě - ustanovit vůbec.

Všechny ty legendární kulty a kultury se staly význačné jen právě na tom, že starostí o svou vlastní hmotnou existenci "přenechali" jiným, většinou otrokům či podmaněným, kterým ale přesně tu šanci vyniknout v dějinách tímto vzali. Proto, i když se zdá, že to byl ideál, ve skutečnosti to ideál nebyl, ba dokonce to nebyla ani harmonie, natož, aby to byl nějaký kosmický soulad. A stejně tak se tedy mohu domýšlet, že i ten váš ideál - ve smyslu spojování se v kompaktní skupiny pro přežití - žádným ideálem nebude, ale že bude jen dalším nástrojem (ideologií), jak ty naivnější a úpřímné donutit živit ty bezcharakterní a lživé.

Jak tedy lze, podle vás, dosáhnout ono "otočit v opak", bez toho, abyste popřel svou tezi, že "vědomí je vlastností hmoty"?

235183

30.12.2010 23:06

RE: Troška myšlenek.

Radim Lhoták rlhotak (zavináč) zvedavec (tečka) info 83.?.?.?

Reakce na 235183

Moje, dejme tomu, nepřesné vyjádření (otočit v opak) si sama dovedete do svévolného důsledku a pak k němu rozvíjíte argumenty. Z Vaší polemiky na mě dýchá vícero účelových sofismat, a proto nemám příliš chuť se do dalšího zaplétat. Vyjádřím opět jen pár tezí, buď je pochopíte, nebo ne, ale s výrokovou logikou na mě nechoďte, jsem vzděláním matematik:
1) Vysvětlil jsem svůj názor na ontologické otázky vědomí, ideje a p., nepřesně, ale myslím, že vzdělaný člověk si je umí dát do platné filosofické soustavy. Nikde jsem neřekl, že lidské vědomí může produkovat hmotu, nevím, zda máte na mysli zhmotnělé představy, ale to považuji na nemožné. Tedy žádný rozpor.
2) Onen opak měl znamenat to, že nadvláda hmoty nad duchem, čímž se rozumí determinace mysli jako produktu vědomí ve smyslu přitakání materiálním hodnotám proti duchovním, může nabýt opačného znaménka. Jde tady o epistémé, které je neseno ideou Boha a esence všech materiálních věcí jako prvotní existence. Jinak řečeno: idea může hmotě přiřknout jiný význam i váhu, než odpovídá její spontánní reflexi v lidském vědomí, a to i přesto, že je produktem vědomí coby vlastnosti hmoty. Ještě jinak: K tomu, abychom pochopili esenci jako ideální předobraz věcí, není nutné předpokládat, že chápající mysl existuje o sobě nezávisle na hmotě. Nicméně právě omezenost lidského chápání je patrně dána tím, že lidské vědomí je vlastností hmoty, tedy substance stvoření, a samo není schopno stvoření, neboť veškeré esence jsou dány pouze z vůle Boží, včetně lidské mysli.
3) K Vašemu pojetí legendárních kultů a kultur: Vím přesně, kam směřujete a nebudu to raději pojmenovávat, abych nevyvolal zbytečné emoce. Mohu k tomu jen říci, že Vaše tvrzení „… kultury se staly význačné jen právě na tom, že starostí o svou vlastní hmotnou existenci "přenechali" jiným, většinou otrokům či podmaněným, kterým ale přesně tu šanci vyniknout v dějinách tímto vzali…“ je zcela nepodložená a účelová fikce, jíž se má vyvrátit nárok na „podřízenost“ žen mužům ve všech kulturách, jaké kdy lidstvo vytvořilo. Důsledkem je současná bezkulturnost a celkový duchovní i morální úpadek. Problém těch, kdo tyto feministické interpretace minulosti konstruují, je ten, že naprosto nechápou, nakolik ve skutečnosti nikdy nešlo o podřízenost ženy ve smyslu podřízenosti otroka vůči otrokáři. Je to jen zarputilé zdůvodňování nezdůvodnitelného, v němž přání, či spíše emoce, je původcem myšlenky. Rozdělení mužské a ženské role má komplementární význam a ten, kdo má ještě svých pět pohromadě, žena či muž, dobře chápe, v čem je prospěšný například takový patriarchální řád.

235196

31.12.2010 0:08

RE: Troška myšlenek.

Lentilka 85.?.?.?

Reakce na 235196

Myslím, že jste se s odhadem silně netrefil. Myšlenka na otroctví žen mne opravdu ani nenapadla (a bylo by zajímavé zjistit, proč napadla vás), naopak, myslel jsem na bohatý Římský lid a jeho otroky anebo v dnešní situaci na elitu a její otroky (i když z falešného soucitu se takovému pojmenování sama sebe většina lidí brání).

Šlo mi pouze o to, že pokud prorokujete o "nápravě společenství" musím k tomu podotknout, že to nebude fungovat, pokud k tomu "A" (vytvoření soběstačných a z vnějšku sebeubránivších se komunit) nezviditelníte i to "B", a tedy to, že to bude fungovat jen a pouze po dobu kritických nedostatků základních potřeb pro přežití (období, kdy "přežití skupiny" je více než "osobní majetek"[mrknutí jedním okem].

Jakmile se ale naskytne jakákoli první možnost pro vytvoření individuálního "zbohatnutí"/"získání výhody" (a tím převzetí rozhodčí role/moci v takové komunitě), bude schopnějšími lidmi v komunitě využita. Takto vznikaly i první organizace mafie, kde většinou za prvotním zbohatnutím stály porušení psaných i nepsaných pravidel ve výchozí komunitě...

Tyto věci jsou člověku jakoby "vrozené" v rámci atavistického "zachování sama sebe a svého rodu" a všichni ti, kdož je dokázali nějakými metodami udržet na uzdě byli v dějinách vždy smeteni těmi, kdož měli tu odvahu pravidla porušovat. Ano, jsou známy čestné výjimky, ale dějiny stejně ve většině případů šly jinou, než jejich cestou...

Snažil jsem se k tomuto "B" napsat i moje zdůvodnění pro oponenturu k vašemu "ideálnímu" proroctví, ato, že nebude fungovat do té doby, dokud člověk nepozná, že je vlastně na hmotě nezávislý - a tedy ani ne to, že je v jejím područí, avšak ani to, že ji může svou vůlí ovládat. Obě tyto varianty totiž vedou na touhy umístit sama sebe a své okolí do roviny elity a nastavit "pravidla" tak, aby tato rovina byla vyjmuta z obecných pravidel soužití.

Takže si dovoluji tvrdit, že ať už jsou vstupní ideje jakékoli, po čase v každém společenství postaveném na zákonech hmoty zvítězí tendence k využívání a zneužívání moci a tendence se k této moci dostat jakýmikoliv prostředky. A proto si zároveň dovoluji tvrdit, že vaše metoda fungovat bude jen po krátkou dobu - anebo nebude fungovat vůbec - pokud do ní nevložíte podmínku nezávislosti jedince a celé skupiny na hmotné formě. Mimo jiné, je to přesně to, co vám z těch hinduistických textů, na které se skrze použití pojmu "věk kalijugy", Krišnovy obrazy budoucnosti z Mahabharáty odvoláváte (a jiné), zcela uniklo.

Odůvodnění, proč používáte pojmy z hinduistické filosofie vytrženě z kontextu ve kterém jsou platné, a při poukázání na tuto skutečnost jen poznamenáte, že vlastně vůbec nevíte, o čem je řeč (ono "nejsem znalec hinduismu"[mrknutí jedním okem], nepište, ale spíše si logicky domyslete, jakou váhu vašim tvrzením tímto dáváte.

235204

31.12.2010 1:12

RE: Troška myšlenek.

Radim Lhoták rlhotak (zavináč) zvedavec (tečka) info 83.?.?.?

Reakce na 235204

1) Uvedl jsem hinduistické proroctví, stejně tak bych mohl uvést proroctví třeba křesťanské nebo židovské. Moje tvrzení nevycházejí z hinduismu, a jsem si přitom jist, že nejsou s hinduismem ani v rozporu.

2) Pokud operujete s nezávislostí na hmotě, měla byste jasně říct, o jakou nezávislost jde, jistě to nelze říct absolutně, což jste asi měla na mysli, když jste opak srovnala se smrtí. Já neprorokuji žádný nový ideální svět, a moc nevěřím tom, že hidnuismus ano, mimochodem osobně jsem v naprostém rozporu s vizí "božího království", jak ho prorokuje například křesťanství.

3) S Vašemi generalizacemi o přirozené nutnosti zneužití moci k individuálnímu prospěchu naprosto nelze souhlasit, možná to tak sama cítíte, já ovšem ne. Je to zase jen povrchní a nepodložené sofisma, tedy zdání dané Vaší dojmologií.

4) Se souvislostmi týkajícími se sobeckého genu do značné míry souhlasím, proto také většinou mluvím o rodových či kmenových společenstvích, nikoliv o smíšených komunitách.

5) Společenství postavené na zákonech hmoty, co to je? Chcete mi snad tvrdit, že lze postavit cokoliv na světě v rozporu se zákony hmoty? A víte Vy vůbec, co to ta hmota je?

6) Pokud mě chcete napadat, že jsem použil pojmy z hinduismu v rozporu s jejich významem, tak to dokažte, takto se jen předvádíte. Pochybuji, že sama jste takový znalec.

235206

31.12.2010 2:56

RE: Troška myšlenek.

Lentilka 85.?.?.?

Reakce na 235206

ad. 1, jist si můžete být jak chcete, přesto v rozporu jste. Právě ta rozpornost byla tou příslovečnou kapkou, pro kterou jsem napsal tu prvotní "trošku" k zamyšlení.

ad. 2, zřejmě nevíte, co píšete. Zjevně žijete ve světle naivní idey, že mysl je schopná pojmout a kontrolovat sama sebe. Není tomu tak. Mysl je jednoduše ovlivnitelná a pokud si někdo dá práci s tím, aby vytvořil matici vzorů, ve kterých se vaše mysl pohybuje, bude schopen vás motivovat k akcím, které byste nikdy ani ve snu nepředpokládal, že byste si kdy dovolil je udělat. Mysl sama je postavena na podloží, které není s to ani pojmout, natož ovládat, a to, jak mi odpovídáte je více než průkazné potvrzení tohoto faktu. Vy totiž ani nevidíte, co píši, jen se necháváte unášet svou vlastní představou a na ni reagujete. Nedáváte mi vůbec žádné prostředky, abych do toho toku vašich vlastních představ mohl vnést myšlenku novou, která by alespoň z části odpovídala na vaše dotazy. Jste více než plný myšlenek a představ vlastních, a více do vašeho vědomí již asi nevejde.

ad. 3, chápu, že pro vás je velmi příjemné nechat se unášet myšlenkami na ideální svět, snažil jsem se jen říci, že ideální svět v hranicích existence vymezované hmotou a jejími zákonitostmi nemůže existovat. Jak jsem již psal, například celá duchovnost antiky (ve smyslu rozvíjení intelektu - jak odhaduji, že pojem "duchovnost" sám chápete) byla postavena na otroctví a práci otroků. Otroci byli tou hybnou silou, která dovolovala elitě (patriciům a z části i plebejům) nezabývat se "přízemními" potřebami své "hmotné existence" a tak dávala "prostor" k času rozvíjet intelekt. A jakýkoli pokus a "změnu pravidel" byl vždy násilně potlačen. V nedávné historii roli otroka zastával ekonomicky nerozvinutý svět se svými zdroji. Aktuální situace světa vychází z toho, že tato role již není zabezpečována na takové úrovni, aby byly pokryty potřeby "těch rozvinutějších", takže to dnes vypadá tak, jak to vypadá. A právě to, že je "najednou" nedostatek "zdrojů", ukazuje, jak to ve skutečnosti s tím lidstvím a člověkem vůbec je. Můžete to nazvat "mou dojmologií", avšak historie nám nedává (respektive, s žádným jsem se zatím nesetkal) ani jeden důkaz, že by tomu kdy bylo jinak.

ad. 4, vy žijete ve světě, kde rod či kmen je zárukou, že v něm nehoří boj o moc nad ostatními členy a přesto všichni drží pospolu? To jste asi jediný.

235209

31.12.2010 2:57

RE: Troška myšlenek.

Lentilka 85.?.?.?

Reakce na 235206

ad. 5, i když už není "prostor", přesto to zkusím. "Zákony hmoty" jsem pojmenoval zákonitosti, pomocí kterých hmotu "definujeme", zákon o zachování, zákon akce a reakce... Otázka "stavění cokoli ve světě" úzce souvisí s tím, jak definujeme "svět". Pokud definice "světa" vychází pouze z hmoty, jakákoli skutečnost překračující zákonitosti definující hmotu by zákonitě vedla i mimo takto definovaný "svět". Mohu vás ale uklidnit - "Svět" je možné definovat i jinak... A k hmotě samé - místo "definují" by bylo lépe použít "vymezují", avšak důvodně se domnívám, že takto by to na vás už byla moc silná "káva" - ono "vymezení" totiž zcela zřejmě uvozuje otázku "vymezuje v čem?", na kterou asi zatím nemáte odpověď.

ad. 6, já z vašeho prohlášení odvodil, že vás hinduismus až tak nezajímá, jen si z něj vybíráte "zajímavá" pojmenování, takže ani netuším, proč vás zajímá jak tyto pojmy použít ve správném kontextu. Zkusím to zase zkratkou, pokud to nebude postačovat, dovolím si upozornit, že by stálo za to obstarat si celé (a rozhodně použitelné/správné) překlady těch "palmových listů". Filosofie hinduismu je založena na principu projekce vědomí do hmotného těla ("jednoho ze tří světů"[mrknutí jedním okem], kde je toto vědomí svázáno s zákonitostmi tohoto světa ("hmoty"[mrknutí jedním okem] a tedy i omezeno ve svých schopnostech a možnostech. Toto omezení je chápáno jako dočasné a odpovídá jakémusi univerzálnímu ("kosmickému"[mrknutí jedním okem] principu, který se v hmotném světě projevuje jako kombinace zákona zachování a zákona akce a reakce (určitě jste narazil na pojem "karmanový zákon", tak to je ono) a několika dalších zákonitostí. Všechny pojmy, které hinduismus využívá jsou tedy svázány s principem opětovných zrození a interakcí s tímto karmanovým zákonem, a to ve smyslu, že jakákoli osobní aktivita (překračující rámec vlastní osoby) je brána jako nová akce a je tedy potřeba počítat i s patřičnou reakcí. A vy najednou navrhujete, na podkladě vašich vlastních interpretací hinduistických textů, jakousi světskou akci (spolčování se za účelem zachování té dočasné - a ve své podstatě z hlediska hinduismu i zcela iluzorní - existence), a to bez zřetele na reinkarnační cyklus a karmanový zákon, které jsou v hinduismu klíčové. Všimněte si, že nikde v těch originálních textech není ani slovo o tom, že by se tato dočasná existence měla jakkoli chránit a bránit, dokonce v nich není ani slovo o nějaké "externí" akci (jediné doporučované jsou akce "interní" - meditace a obětování bohům), veškerá aktivita ve všech procesech popisovaných v těchto obrazech je dána božstvu samému ("... a tehdy Já se rodím a ..."[mrknutí jedním okem].
Pokud to takto nestačí, nemohu více nabídnout, musíte začít pečlivě číst vy sám. Určitě vám a vašim myšlenkám toto čtení velmi prospěje.

235210

31.12.2010 10:56

RE: Troška myšlenek.

Vodník 85.?.?.?

Reakce na 235210

Ad Lentilka: myslím, že jsem podstatnou část Vašich námitek shrnul velmi zkráceně o něco výše.

235229

31.12.2010 12:26

RE: Troška myšlenek.

Vodník 85.?.?.?

Reakce na 235229

Pardon, oprava odkazu.

235236

31.12.2010 13:23

RE: Troška myšlenek.

Radim Lhoták rlhotak (zavináč) zvedavec (tečka) info 83.?.?.?

Reakce na 235210

Vím přesně, co píši, a dost dobře tuším, i kam směřuje Vaše psaní, a nenašel jsem ve Vaší snaze přesvědčit se o opaku jediný argument proti, jen mi vkládáte do úst nové a nové teze, jak se Vám hodí do krámu, a pak na ně rozvíjíte argumenty.

Nikde jsem netvrdil, že mysl není ovlivnitelná, stejně bych ani netvrdil tak tvrdý předpoklad, že není schopná sebekontroly. Vy prostě jen generalizujete jisté skutečnosti a tak vytváříte nepravdivé dojmy, navíc zcela účelově. Kdybyste stála proti někomu jinému, kdo má opačný názor od mého, budete docházet sama před sebou k opačným závěrům, což je typicky ženský způsob polemiky, něco Vám emotivně nekonvenuje, tak oponujete, abyste si vykompenzovala ty emoce. To nikam nevede. Přitom nejde o žádné podnětné myšlenky.

Vaše teze, že duchovnost antiky byla postavena na otroctví, tedy že bez něho by se jen utápěla v obstarávání základních potřeb a na duchovní pohyb by jí už nezbyl prostor, tak to považuji za docela směšné. Nicméně s neporazitelnou vehemencí, s jakou to tvrdíte, to podle Vás platí na všechny kultury a civilizace. Podle Vás navíc každý duchovní stav nutně živí otroci. Nikdo jiný k tomu nemá důvod. No nic.

K bezesporné definici hmoty, či alespoň k „vymezení“ její podstaty dosud nedospěla ani moderní fyzika, natož pak Vy.

Hinduismus mě zajímá jako každý jiný duchovní diskurs světa, a například fakt, že se neztotožňuji s existencí duše o sobě, s její reinkarnací ani věčným blaženstvím v božím království, ještě neznamená, že nemohu vycházet z věčných pravd o životě na zemi, jež to které myšlení nutně zahrnuje. A spolčování se za účelem dosažení lepšího stavu, tedy ne k zachování ale ke změně současného stavu, z nich vychází. Jestli navíc tvrdíte, že podle hinduismu není žádný důvod chránit, tedy ani zušlechťovat současný stav lidské duše, potom ať se k tomu vyjádří jeho znalci. Potom by ovšem všechny ty duchovní cesty východního myšlení (meditace, kontemplace, nirvána) postrádaly jaksi smysl.

Na závěr: Nestačí jen pečlivě číst, ale je třeba také samostatně a kriticky myslet, abyste si přečtené poznatky mohla dát do smysluplné vnitřní soustavy, ne se jen nechat unášet dojmy podle svých citových reakcí, jinak nikdy nedospějete smysluplného poznání. Ach ty ženy…

235240

31.12.2010 23:00

RE: Troška myšlenek.

Lentilka 85.?.?.?

Reakce na 235240

Díky za explicitní potvrzení. Doposud jsem si myslel, že naděje existuje. Dokázal jste mne přesvědčit o opaku.

To, že jste podle nicku usoudil, že vám odpovídá žena (a ve svách odpovědích od té doby píšete úplné nesmysly) to by se dalo přejít. Jenže, zároveň s tím jste úplně oslepl k argumentům, které píši a navíc i píšete ze zcela patetického postoje - a tím jakákoli další případná diskuze postrádá smyslu.

Můj závěr tedy je ten, že jakákoli další aktivita ve smyslu pokusů vám ukázat, jak moc jste unesen představou o skvělosti vlastních závěrů od reality, jak moc vás okouzlení sama sebou obírá v možnosti interagovat s okolím a tak podobně, je vlastně jen ztráta času.

Z mé zkušenosti je jakýkoli pokrok v duchovní rovině rovnocenný přijetí faktu, že není rozdílu mezi mnou a mým okolím, ba dokonce až tak, že to okolí je verifikační autoritou, která potvrzuje pravdivost (skutečnost) anebo nepravdivost (iluzornost) mých vlastních závěrů. Znamená to názory a myšenky ze svého okolí velmi pozorně sledovat a nezaujímat automatická předběžná stanoviska.

Berte to jako radu člověka,který ve své minulosi dělal stejné chyby, které prezentujete dnes vy.

Do Nového i nového roku vám přeji, abyste se dokázal z vlastních chyb i poučit, nejen je nevidět.

P.S. Asi tomu nebudete věřit, ale pohlaví ženského opravdu nejsem... [mrknutí jedním okem]

235273

1.1.2011 13:42

RE: Troška myšlenek.

Radim Lhoták rlhotak (zavináč) zvedavec (tečka) info 83.?.?.?

Reakce na 235273

Pokud mě ponecháte při domněnce, že jste žena, a přitom tomu tak není, potom nečekejte, že se debata bude ubírat rozumným směrem. U ženy předpokládám jistý způsob myšlení a také jistou motivaci k opozičnímu postoji. Tomu také přizpůsobuji vedení polemiky, protože vím, že většinou nejde o hledání pravdy či konsenzu, ale o obhajování osobních pozic. Snažím se proto hledat, o jakou pozici jde, a pak se tomu přizpůsobit, nejlépe resistencí. Pokud při tom uvádím nějaké obecné teze, tak jen proto, že se jedná o debatu veřejnou, kterou může číst i někdo jiný. Pravdou ale je, že pokud jsem konfrontován s ženským myšlením, obvykle velmi rychle získávám pocit, že všechna slova ztrácejí svůj obsah. To je možná subjektivně osvojená, ale stále se potvrzující zkušenost. I pokud jsem se kdy setkal s ženským uchopením filosofie, vždy z toho ona svévolná hra s pojmy a jejich ohýbání podle potřeby účelu, jakého má být dosaženo, čišelo na sto honů. Tedy pokud nešlo o čistou reprodukci filosofického názoru bez vlastního úsudku. Bohužel zatím jsem nikde nenašel příklad, který by to alespoň ve výjimce vyvracel. A není to ani Ayn Randová, která žádný filsofický systém nesystematizovala a pojmově netříbila, i když k filosofii objektivismu mám byť kritický, přesto uctivý postoj.

235285

31.12.2010 0:10

Utopia?

XrX 85.?.?.?

Clanok ponuka riesenie zalozene na sebareflexii a sebakontrole jedinca vo vztahu k spolocnosti.Je to naivne riesenie.Tade cesta nevedie.
Autor si vsima len pozitivnu stranku ludskej bytosti.Neberie do uvahy pudy a negativne sily,ktore su neoddelitelnou sucastou kazdeho jedinca aj spolocnosti.Bohuzial sme sucastou prirody a koname zmyslame aj na zaklade tych najniszich pudov.Je to BIOS,ktory sme dostali ako zakladnu vybavu,ktory sa neda vymazat ani upgradovat.Zla stranka osobnosti tvori nutny protipol dobreho a je vsade pritomna.Rovnovaha je len iluziou a stale je to boj.Boj na urovni osobnosti,rodiny skupiny atd.
99% jedincov,nevie,nechce a nemoze pochopit svoju ulohu a vyssi princip bytia.Je uplne zbytocne nieco vysvetlovat,priroda ich vybavila brnenim cez ktore sa nemozu dostat.Zasadna zmena nikdy nemoze byt nezna a nemoze prebehnut na zaklade myslienky ci nejakej celospolocenskej sebareflexie.Vzdy to bola a musi byt sila,ktora prinesie nejaku zmenu.
Napriek technickemu aj myslienkovemu pokroku sa clovek a jeho negativna stranka zmenila len minimalne,alebo vobec.Nase potreby a pohnutky su stale rovnako prizemne.Nemozeme sa na zaklade akokolvek dobrej myslienky vymanit z prirodneho druhu Sapiens a konat,zit podla idealov ci filozofie.
Uz tisice rokov je to prave negativna sila a boj proti nej,ktora nas posuva dopredu.
Caka nas doba novej tyranie.Architekti noveho sveta nic nenechali na nahodu a technicky pokrok bude zneuzity voci cloveku ako nikdy v minulosti.Ludia ohluchli a ohlupli.Sily dobra si mozno zamerne vybrali dlhsiu dovolenku,aby prichadzajucu dobu temna porazili az ked to bude ziaduce a nevyhnutne.Nikdy to nebolo lepsie.Na jednej strane zivot a utrpenie na druhej smrt a vecny pokoj...

235205

31.12.2010 1:25

RE: Utopia?

Radim Lhoták rlhotak (zavináč) zvedavec (tečka) info 83.?.?.?

Reakce na 235205

Dostal jsem jako reakci na můj článek také takovouto otázku:

"Myslíte, že by tradiční znalosti byly tak vzácné, ba přímo posvátné, kdyby o nich věděl kdekdo? Je moudré je vystavovati na odiv dnešnímu materialistickému plebsu?"

Souvisí to s Vašim příspěvkem, co myslíte?

235207

31.12.2010 15:58

To jsou stesky nad loňským rozlitým mlékem...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

>Proto stále méně podnikatelů chce podnikat ve výrobě, kde vznikají skutečné hodnoty. Více se obchoduje a prodává, než vyrábí

Toto tvrzení je nesmysl - pociťujete snad NEDOSTATEK vyrobených věcí? nedostatek existujících hodnot, zboží? Nebo je to přesně naopak... tzn. že zboží je přebytek, a hledají se zoufale cesty, jak to prodat a moci vyrábět dál... a tím jak vydělat, tak i někoho zaměstnat. A je za těchto okolností překvapením, že se hledají a uplatňují spíše obchodníci, než výrobci? Vždyť výrobců může být klidně i málo, ale fabrik vlastní hodně a jejich stroje a automatizované linky vyrobí i tak přebytek produktů pro celý svět.

>dědí se jen peníze, cennosti, nikoliv statky

Opět nesmysl. Peníze jsou převoditelnou hodnotou... něčím, co si vyměníte za cokoliv, co je vám milé a potřebné. Cennosti jsou relativní - co je pro jednoho cennost, pro potomka a dědice může být šunt. Nechte to na tom mladém, zda to chce užívat a uchovávat.
A statky? V širším významu se samozřejmě dědí. A zemědělské statky se také dědí, i když mnohem méně než dřív. Smiřte se s tím, že svět už nikdy nebude takový, jako před 100 lety, kdy grunt bylo to nejvíc. Svět se změnil, a dnešní lidé vědí nejlépe, jak se přizpůsobit a jak nejlépe přežít. Přizpůsobivost je základní dovednost člověka. Bez ní by vyhynul... takže se mi zdáte jako druh k vyhynutí (a ne, že bych s vámi v něčem nesouhlasil, třeba v těch morálně-existencionálních záležitostech).

235250

4.1.2011 2:28

Já sem pro

kurvas kurvas (zavináč) seznam (tečka) cz 89.?.?.?

začít teď je lepší

235517

21.1.2011 15:32

Kali nieje Kálí

Viny 77.?.?.?

Ako z názvu príspevku (a z pôvodného významu uvedených mien) vyplýva, vek označovaný ako Kali, nieje odvodený od mena Bohyne Kálí. Slovo "Kali" v spojení Kali Yuga je označenie (mužského) démona Kali.... Teda pôvodné zamyselnie v úvode článku, stráca týmto na význame.

V konečnom dôsledku je však nutné pochopiť, že všetky zmeny o ktoré sa snažíme či chceme snažiť, snahy o rovnú spoločnosť, plnú lásky, nádeje, radosti....je možné zaviesť len v jedinom prípade. A to zmenou/pripravenosťou ľudí na takýto svet. Ak budú v nás (v každom z nás!!) jestvovať tendencie, ktoré doviedli tento svet do stavu, v ktorom je...je len otázkou času než sa prejavia a aj z raja vytvoria za moment peklo.

Recept na SKUTOČNÚ zmenu je jednoduchý a (ako všetko ostatné jednoduché a jediné fungujúce) extrémne nepolulárny - zmeniť prv sám seba, plne. Až potom je možné začať uvažovať o zmene okolia....a sveta. Či sa mýlim? [smích]

236564

13.3.2011 23:09

Kali ne Kálí

ParamaK 188.?.?.?

Jen upřesnění k úvodu - bohyně Kálí, jinak známá jako Durgá, manželka pána Šivy, je velice příznivá osobnost, ačkoliv její hrůzostrašné vzezření je mnohdy matoucí. Její jméno není v názvu současného věku.
Kali-Yuga je odvozene od slova Kali (krátce) - Kali znamená černý, temný, nepříznivý a Yuga znamená věk, epocha - Kali je temná osobnost - zosobnění všech špatných vlastností, hříchu a bezbožnosti. [smích]

239426

Příspěvků: 126

29.12. 03:24 Satanist  Posudte sami .......
29.12. 18:19 fohat  RE: Posudte sami .......
04.01. 13:23  RE: Posudte sami .......
05.01. 07:21 Rejpal  RE: Posudte sami .......
29.12. 04:07 Anonymus  Proroctví asi není v lidských silách změnit.
29.12. 04:58 Satanist  RE: Proroctví asi není v lidských silách změnit.
29.12. 11:31 janko  RE: Proroctví asi není v lidských silách změnit.
29.12. 19:00 Anonymus  RE: Proroctví asi není v lidských silách změnit.
06.01. 10:30 Martin pl  RE: Proroctví asi není v lidských silách změnit.
06.01. 21:26 janko  RE: Proroctví asi není v lidských silách změnit.
29.12. 19:10 Radim Lhoták  RE: Proroctví asi není v lidských silách změnit.
29.12. 19:45 Anonymus  RE: Proroctví asi není v lidských silách změnit.
30.12. 20:24 Anonymus  RE: Proroctví asi není v lidských silách změnit.
30.12. 00:14 Magnus Maximus  RE: Proroctví asi není v lidských silách změnit.
30.12. 05:43 Rejpal  RE: Proroctví asi není v lidských silách změnit.
30.12. 17:07 Magnus Maximus  RE: Proroctví asi není v lidských silách změnit.
31.12. 11:27  RE:To v tom EUparlamentu sedí samí blbci?
31.12. 17:00  RE:To v tom EUparlamentu sedí samí blbci?
29.12. 08:41 risi  kalijuga-satyajuga
29.12. 08:58 E123  Podařený článek
29.12. 09:33  RE: Podařený článek
29.12. 19:35 Anonymus  RE: Podařený článek
29.12. 14:53 Vita  RE: Podařený článek
30.12. 08:50  RE: Podařený článek
30.12. 23:24 Hladovec  RE: Podařený článek
05.01. 02:56 kurvas  RE: Podařený článek
29.12. 15:48 hc  RE: Podařený článek
29.12. 19:55 E123  RE: Podařený článek
29.12. 22:55 karel 4u  RE: Podařený článek
29.12. 10:23 quido2  *Kali-yuga- věk Kali*
29.12. 11:14 kolokol  RE: *Kali-yuga- věk Kali*
29.12. 17:47 quido2  RE: *Kali-yuga- věk Kali*
29.12. 18:30 Vojta49  RE: *Kali-yuga- věk Kali*
30.12. 02:03 Rejpal  RE: *Kali-yuga- věk Kali*
30.12. 13:34 Vojta49  RE: *Kali-yuga- věk Kali*
30.12. 18:03 Rejpal  RE: *Kali-yuga- věk Kali*
30.12. 21:09 Rene Bartosek  RE: *Kali-yuga- věk Kali*
02.01. 08:55 Rejpal  RE: *Kali-yuga- věk Kali*
30.12. 20:43 quido2  RE: *Kali-yuga- věk Kali*
31.12. 13:40 Vojta49  RE: *Kali-yuga- věk Kali*
31.12. 16:08 quido2  RE: *Kali-yuga- věk Kali*
31.12. 16:35 Radim Lhoták  RE: *Kali-yuga- věk Kali*
31.12. 18:17 quido2  RE: *Kali-yuga- věk Kali*
01.01. 14:46 hc  RE: *Kali-yuga- věk Kali*
01.01. 17:29 quido2  RE: *Kali-yuga- věk Kali*
29.12. 14:53 Rene Bartosek  RE: *Kali-yuga- věk Kali*
29.12. 18:35 quido2  RE: *Kali-yuga- věk Kali*
29.12. 19:17 Rene Bartosek  RE: *Kali-yuga- věk Kali*
29.12. 22:48 quido2  RE: *Kali-yuga- věk Kali*
30.12. 03:50 Rene Bartosek  RE: *Kali-yuga- věk Kali*
30.12. 09:29 quido2  RE: *Kali-yuga- věk Kali*
30.12. 21:26 steve  RE: *Kali-yuga- věk Kali*
30.12. 22:08 janko  RE: *Kali-yuga- věk Kali*
30.12. 23:35 Rene Bartosek  RE: *Kali-yuga- věk Kali*
31.12. 07:12 janko  RE: *Kali-yuga- věk Kali*
31.12. 07:13 janko  RE: *Kali-yuga- věk Kali*
29.12. 11:14 Oracle  Lhotákoviny
29.12. 17:24 Radim Lhoták  RE: Lhotákoviny
29.12. 17:52 Radim Lhoták  RE: Lhotákoviny
30.12. 22:22 janko  RE: Lhotákoviny
29.12. 11:30 Robert Nohejl  Syty , hladovemu neveri,ale muze mu dat dobrou radu-dietu!!
29.12. 11:32 janko  Pocit = směrování osobní volby
29.12. 11:33 janko  RE: Pocit = směrování osobní volby
29.12. 18:45 Radim Lhoták  RE: Pocit = směrování osobní volby
30.12. 22:40 janko  RE: Pocit = směrování osobní volby
29.12. 12:26 fohat  stav mysli
29.12. 12:47 Guru  Bezúročné peníze - úvěry ?
29.12. 16:57 E123  RE: Bezúročné peníze - úvěry ?
29.12. 19:03 Guru  RE: Bezúročné peníze - úvěry ?
29.12. 21:15 E123  RE: Bezúročné peníze - úvěry ?
29.12. 22:14 Rene Bartosek  RE: Bezúročné peníze - úvěry ?
30.12. 18:38 aristokrat  RE: Bezúročné peníze - úvěry ?
29.12. 17:25 Ladislav Kopecký  RE: Bezúročné peníze - úvěry ?
29.12. 19:27 Guru  RE: Bezúročné peníze - úvěry ?
30.12. 14:54 Ladislav Kopecký  RE: Bezúročné peníze - úvěry ?
30.12. 16:09 Guru  RE: Bezúročné peníze - úvěry ?
30.12. 18:45 Ladislav Kopecký  RE: Bezúročné peníze - úvěry ?
30.12. 20:43 Rene Bartosek  RE: Bezúročné peníze - úvěry ?
30.12. 22:02 Ladislav Kopecký  RE: Bezúročné peníze - úvěry ?
30.12. 23:44 Rene Bartosek  RE: Bezúročné peníze - úvěry ?
30.12. 22:28 Anonymus  RE: Bezúročné peníze - úvěry ?
30.12. 23:34 Magnus Maximus  RE: Bezúročné peníze - úvěry ?
29.12. 13:42 Ladislav Kopecký  50 let je dlouhá doba...
30.12. 23:00  RE: 50 let je dlouhá doba...
31.12. 13:31 Ladislav Kopecký  RE: 50 let je dlouhá doba...
31.12. 15:12  RE: 50 let je dlouhá doba...
29.12. 16:20 fohat  Evropský film
29.12. 16:41 Jaromír  chybné údaje
29.12. 16:43  Zlatý věk
29.12. 19:07 Rene Bartosek  Něco optimistického, když máme ty Vánoce.
29.12. 20:08 qwe  Jen k tomu Teslovi malá poznámka
29.12. 20:21 Vodník  Počty let nehrají žádnou roli!
01.01. 00:24 Lentilka  RE: Počty let nehrají žádnou roli!
29.12. 20:47 Mrkva  Žvásty
29.12. 21:11 Rene Bartosek  RE: Žvásty
30.12. 02:19 Rejpal  RE: Žvásty
30.12. 23:55 Rene Bartosek  RE: Žvásty
02.01. 09:08 Rejpal  RE: Žvásty
02.01. 17:44 Rene Bartosek  RE: Žvásty
02.01. 20:13 Rejpal  RE: Žvásty
02.01. 20:54 Oracle  RE: Žvásty
02.01. 21:15 Rene Bartosek  RE: Žvásty
07.09. 09:34 petrskalsky  RE: Žvásty
29.12. 20:52 Anonymus  Apokaliptické vize
30.12. 02:58 MoUdrostrak  Vse z clanku hovori ve prospech Islamu
30.12. 10:59 E123  RE: Vse z clanku hovori ve prospech Islamu
30.12. 03:07 IVANFOJT  Kaja Marx a ze svych divek si nenechame delat KURVY!!!!!!!
30.12. 03:30 Lentilka  Troška myšlenek.
30.12. 13:33 Radim Lhoták  RE: Troška myšlenek.
30.12. 20:18 Lentilka  RE: Troška myšlenek.
30.12. 23:06 Radim Lhoták  RE: Troška myšlenek.
31.12. 00:08 Lentilka  RE: Troška myšlenek.
31.12. 01:12 Radim Lhoták  RE: Troška myšlenek.
31.12. 02:56 Lentilka  RE: Troška myšlenek.
31.12. 02:57 Lentilka  RE: Troška myšlenek.
31.12. 10:56 Vodník  RE: Troška myšlenek.
31.12. 12:26 Vodník  RE: Troška myšlenek.
31.12. 13:23 Radim Lhoták  RE: Troška myšlenek.
31.12. 23:00 Lentilka  RE: Troška myšlenek.
01.01. 13:42 Radim Lhoták  RE: Troška myšlenek.
31.12. 00:10 XrX  Utopia?
31.12. 01:25 Radim Lhoták  RE: Utopia?
31.12. 15:58  To jsou stesky nad loňským rozlitým mlékem...
04.01. 02:28 kurvas  Já sem pro
21.01. 15:32 Viny  Kali nieje Kálí
13.03. 23:09 ParamaK  Kali ne Kálí

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

54

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 89 čtenářů částkou 18 870 korun, což je 54 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

EMA zjistila, že "posilující dávky" imunitu naopak snižují22.01.22 07:42 Evropská unie 0

Lukašenko vyzývá "mezinárodní podvodníky" k ukončení pandemie koronaviru21.01.22 19:35 Belorusko 2

Srbsko zrušilo Austrálii licenci na těžbu lithia21.01.22 17:24 Srbsko 1

Už se to láme. Britský časopis si stěžuje na cenzuru FB a Novinky.cz to uveřejnily21.01.22 11:22 Británie 0

Česko dodá Ukrajině dělostřeleckou munici, uvedlo Ministerstvo obrany ČR21.01.22 10:03 Česká republika 5

Rusko chce zakázat těžbu krypta a omezit transakce20.01.22 17:18 Rusko 6

Pfizer od roku 2020 vydělal "asi 36 miliard dolarů", potvrzuje generální ředitel Albert Bourla20.01.22 16:18 Neurčeno 0

Studená sprcha pro Ukrajinu: Podle Bidena je členství Kyjeva v NATO v brzké době nepravděpodobné20.01.22 15:22 USA 1

Údajný vynálezce mRNA vakcín Malone málem zemřel po vakcíně proti COVIDu19.01.22 22:39 USA 4

Čína - země, kde zítra znamená včera19.01.22 16:43 Čína 0

WHO hovorí, že neexistujú žiadne dôkazy pre podávanie posilňujúcich dávok „vakcín“ pre deti a mládež19.01.22 08:22 Neurčeno 0

Jan Kodeš k aféře Novak Djokovič19.01.22 08:08 Česká republika 5

O čem se mlčí - Jindřich Rajchl18.01.22 17:21 Česká republika 0

Majú rúška a respirátory v školách význam?18.01.22 09:37 Sierra Leone 0

Rusko stahuje své diplomaty a jejich rodiny z Ukrajiny18.01.22 07:03 Rusko 2

Soňa Peková: 15.1.2022 Lékařský dům17.01.22 22:01 Česká republika 6

Covidové zpovědi17.01.22 17:48 Česká republika 2

S pravdou ven - svědectví zdravotních sester17.01.22 17:46 Česká republika 0

Studie firmy Pfizer – mýty a fakta o studii, která spustila celosvětové očkování17.01.22 16:38 Kanada 0

Mezioborová konference lékařů - 4. díl: otázky a odpovědi16.01.22 16:52 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
21,52 Kč
Euro
24,41 Kč
Libra
29,17 Kč
Kanadský dolar
17,10 Kč
Australský dolar
15,45 Kč
Švýcarský frank
23,60 Kč
100 japonských jenů
18,92 Kč
Čínský juan
3,39 Kč
Polský zloty
5,39 Kč
100 maď. forintů
6,81 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
27,73 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 471,82 Kč
1 unce stříbra
522,53 Kč
Bitcoin
782 117,75 Kč

Poslední aktualizace: 22.1.2022 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 10 478