Diskuze k článku

Pravice nebo levice?

Příspěvků 38

12.12.2010 2:15

Velmi zajímavá diskuse o ekonomice - vyjímečně pravdomluvný ministr financí Slovenska!

63 88.?.?.?

http://plus.joj.sk/plus-tv-archiv/lampa/09-12-2010...

Banky uloupily demokracii. Světovou krizi způsobila prolhaná,zlodějská,bankovní mafie z USA! "Nový" bankovní komunismus
a lá USA, kdy zisky jsou soukromé, ale ztráty jsou veřejné! Marx musí v hrobě rotovat smíchy! Takové ekonomické "všivárny" nemohl ani tušit!
USA jsou rakovinou celé planety! Jenom komunistické Číně ročně dluží dalších cca 200 miliard USD! Americká tasemnice vysává a destabilizuje celý svět!

234071

12.12.2010 8:19

RE: Velmi zajímavá diskuse o ekonomice - vyjímečně pravdomluvný ministr financí Slovenska!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 234071

>USA jsou rakovinou celé planety! Jenom komunistické Číně
>ročně dluží dalších cca 200 miliard USD! Americká
>tasemnice vysává a destabilizuje celý svět!
Vyvstavaji navazujici otazky: Skonci Spojene staty s timto trendem? Pokud neskonci (coz skoro prichazi v uvahu, ze to proste z takoveho rozjezdu uz nejde), do jakych poloh a situaci to nejen tam, ale na celem svete dospeje? Muze se stat, ze to neskonci valkou? Je vubec mozne, ze zeme, ktera bude na totalnim dne a pritom ma takovy zbrojni arzenal, bude se na ten arzenal jenom mlcky divat? (Uz ani nezminuji, ze si ta zeme stale vic a vic vynucuje nadvladu nad svetem.) Jeste jednou se zeptam - je vubec pravdepodobne, ze v te ekonomicky zoufale situaci nechytne ta zeme na svoje zbrane, aby se domnele zachranila?

234077

12.12.2010 6:07

Nic nového

Hm 178.?.?.?

V tomto dokumentu: http://odpor.wz.cz/VYZVY/kommanif.htm ve třetí části, v odstavci dva "Konzervativní aneb buržoazní socialismus" je to již dávno vysvětleno. Takže nic nového pod sluncem!

234076

12.12.2010 11:37

RE: Nic nového

kurvas kurvas (zavináč) seznam (tečka) cz 62.?.?.?

Reakce na 234076

Nikdo netvrdí, že je v článku něco nového, ale je to hezky shrnuto a má i pozitivní závěr. Mě osobně se představa toho, že politik na základě sebereflexe udělá zprávně rozhodnutí, příjde svělá.

234079

12.12.2010 13:11

Pravice nebo levice?

drfie 78.?.?.?

Myslím, že lidé volí střídavě různé strany v naději, že volbou nové mafie oslabí starou mafii. Případně že konflikt zájmů dvou mafií povede k rozkolu mezi nimi, že se budou trochu držet v šachu a voličům dají pokoj.
S kritikou demokracie a pojetí práva bych celkem souhlasil, to ale samozřejmě znamená, že nelze nazývat současný stát liberálním - současný stát je právě z těch důvodů, které autor uvádí, silně antiliberální.
Podobně volný trh - ten samozřejmě funguje, ale problém je, že stát do něj zasahuje (např. "tištěním peněz" ), přiděluje různá privilegia (bankám, velkým politicky blízkým firmám), apod., takže ve výsledku je ta volnost trhu také značně omezená.

234082

12.12.2010 13:24

Řeší se již dávno vyřešené.

baki 90.?.?.?

Zbývá než posoudit, kdo nám vlastně vládne. Po zkušenostech z Rakouska-Uherska, z druhé světové války, ze všech mezinárodních dohod, ať již v USA po první světové válce, na konferencích na Jaltě a Postupimi atd. atd. je to již jednoznačné. Jak vznikla naše republika v roce 1918?? Kdo nás dal Hitlerovi v roce 1938?? Kdo nás dal v roce 1945 Stalinovi??
Takových otázek je možno položit desítky. Ale po zodpovězení víme jednoznačně, že ani lid, ani Češi v naší republice nikdy nevládli.
Pak je disputace nad tím, zda je možná lidovláda zcela zbytečná. Není!!! Již jsem se na těchto stránkách k tomuto několikrát vyjádřil.

234083

12.12.2010 14:36

trochu věčně žhavé historie

fohat 88.?.?.?

http://www.blisty.cz/files/isarc/9909/19990929i.html

234084

12.12.2010 16:48

RE: trochu věčně žhavé historie

fohat 88.?.?.?

Reakce na 234084

osobně prožité ,funguje to v každé situaci http://www.demiurg.cz/index.php?option=com_content&task=view&id=232&Itemid=33 [cool]

234088

12.12.2010 15:09

Neřekl bych, že vlády jsou nezodpovědné,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 83.?.?.?

pouze se zodpovídají komusi jinému než svým voličům. Jinak by si bylo lze vysvětlit "levicové" vlády jednající "pravicově", případně naopak ?
Nebo záhadný výsledek voleb v obou demokraturou rozpojených čs. územích, kdy se dostali k lizu "pravičáci" maximálně zostuzení svými nedávnými výsledky ?
V českých zemích proběhl mediální puč se zaměřením na naši čím dál tím víc gramotnější mládež, na Slovensku se stáhl doposud léta trpěný Baťko Vladko a nemastnou neslanou kampaní ponechal díky "protiextremistickému" 5 % prahu (mimochodem velice demokratické, pramálo krittizované opatření) Fica napospas "pravicovému" slepenci.
V celé Evropě se po zadlužovacím údobí (zdroje jsou - eurorobot Špidla) lichváři zřejmě lekli, že penízky pracně vytvořené ze vzduchu neuvidí a vrhli se pod zástěrkou krize (prezentované odborníky téměř jako přírodní jev) za spolupráce lokajů ve vládách na samo obyvatelstvo. A bylo by hloupé, kdyby toto prováděli naši polistopadoví socialisté z leknutí, kteří přece mají to sociální cítění ...
Na závěr bych dodal citát z diskuze na Novinkách (pod vcelku zajímavým výrokem) : "Pravice zastává typicky levicový postoj (družstva), levice zase uhla doprava (zrušení dotací). Hlavně se tu, pravičáci a levičáci, zase zhádejte" ...

234085

12.12.2010 15:55

Pravice nebo levice

Akronym 89.?.?.?

Zdravím pán Lhoták,

výborne ..., dúfam, že si po prečítaní Vášho článku mnohí uvedomia, že pravice nebo levice, sú len prakticky identické chápadla rovnakej HYDRY.Čím skôr to bežní ľudia pochopia , tým lepšie, ak už nie je neskoro...Pevne verím, že ešte nie...
Pán Lhoták, vidím, že jasne vidíte obrovské nebezpečie, máte podporu od autora tohoto webu...Napriek tomu, že tu diskutuje veľké množstvo ľudí, ktorých môžeme nazvať disidentmi ( sú proti špinavému hlavnému prúdu ), k Vášmu článku sa vyjadrili až 4 kusy ( k času keď píšem svoj príspevok )...Prečo ???

Svoje príspevky tu prezentujú ľudia, ktorých obdivujem, majú obrovský prehľad o situáciach, ktoré sa dejú okolo nás, vidia aj to, čo je bežnému človeku skryté, alebo utajené...Napriek tomu Vás tie nicky skôr kritizujú...Chápem, že kritika je ľahšia forma nesúhlasu, ako sa otvorene postaviť proti, ale predsa.........Kde sú tí kecálkovia z tohto webu ??? Prečo k Vášmu článku nereagujú tí, čo tu majú množstvo "perfektných" pripomienok k nič nehovoriacim článkom ???

S pozdravom Akronym

234086

12.12.2010 17:23

Anellus

Anellus anellus (zavináč) centrum (tečka) cz 85.?.?.?

O jaké pravici a levici je tady vlastně řeč. Co se týká období po převratu v r.89 tak u nás levice nikdy nevládla. Doufám, že nikdo s trochou paměti a selským rozumem snad nepovažuje ČSSD za levici. Levicové jsou jen ty politické strany a uskupení, která mají za cíl vybudovat socializmus, posléze komunizmus a v současné době je jejich hlavním poznávacím znamením preference společenského vlastnictví výrobních prostředků a uznávání marx-leninské teorie, hlavně existence tříd. Ani současnou KSČM nelze, z tohoto pohledu, klasifikovat jako levicovou ale z větších stran má k levicovosti nejblíž. To, že si některé pravicové strany jako např. ČSSD před volbami přisvojují levicovou rétoriku pro zmatení voličstva je věc jiná.

234091

12.12.2010 18:49

RE: Anellus

Oldis 195.?.?.?

Reakce na 234091

jenze stejne tak jako se cssd neda oznacit za levicovou, neda se oznacit ani za pravicovou, stejne tak ods a vv, nejblize k pravici ma top09 ale i ta je spise stranou stredovou. v praxi to pak vypada tak ze volime ciste v ramci stredu a proto se porad nikam nic nehybe a vse se v podstate deje pres kopirak.

234093

12.12.2010 19:44

RE: Anellus

Jiřík 62.?.?.?

Reakce na 234093

Můj dojem - všechny strany mají společného majitele. Tedy až na komunisty a ty malé strany, které nezasahují do politiky. A uvažuji, zda i komunisté nemají jakousi domluvu s majitelem režimu, poněvadž jsou neobvykle pasivní. Jinak si neumím vysvětlit takové věci jako je kupříkladu podpora homosexuálů, či různých parazitujících etnik. Je evidentní, že politik usilující se dostat na nejvyšší posty okamžitě mění názory jakmile postu dosáhne. Pokud by je nezměnil, nebude mít dlouhého trvání. Nejvíce to bylo vidět na bývalém ministru zdravotnictví Ivanu Davidovi, který byl nedřív s přispěním "nezávislých" médií očerněn a následně "odejit".
Důvod neznám, ale zřejmě trval na některých svých představách, které byly pro majitele režimu nepřijatelné. Občas se sice některý politik "přeřekne", ale zatím téměř každý svůj "omyl" hleděl rychle napravit. Takže z větších stran lze snad -co se týče prosazování vyhlašovaného programu- mírně důvěřovat jen komunistům, kteří se přece jen řídí jakousi ideologií, a lze je pomocí této ideologie i kontrolovat. Ale to zase ta ideologie musí voliči vyhovovat! Takže pro ty, kterým nevyhovuje, recept neexistuje. A jak bylo při posledních volbách vidno, pro osobní prospěch se dokáže voda smíchat s ohněm a vůbec to nevadí. Nezbývá než se smířit se skutečností, že termín "poctivý politik", je současně synonymem pro hlupáka.

234097

12.12.2010 21:25

Otázka stojí jinak

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Většinové mínění a s ním i autor soudí, že politiku ovládli ti nejhorší lotři. Prolhaní zkorumpovaní syčáci, kteří bez skrupulí zradí nejlepšího přítele, poruší všechny své předvolební sliby a za peníze udělají cokoliv. A proto ztratilo smysl rozlišovat mezi pravicí a levicí.

Dle mého soudu stojí otázka jinak. Tvoří lotři většinu společnosti? Jestliže ano, je vše v pořádku. Lotry zastupují v politice ti největší z nich. Nebo snad většinu společnosti tvoří slušní lidé? Sociologické průzkumy tvrdí, že vysoce inteligentních deprivantů (opravdu nebezpečných lotrů) je mezi námi méně, než 1%. Pak ještě existuje pár procent lidí, kteří si s morálkou nečiní větší starosti. Ovšem drtivou většinu naší populace údajně tvoří slušní lidé.

Proč tedy ta drtivá většina slušných lidí není schopna vybrat ze svého středu pár výjimečných lidí? Mimořádně schopných a čestných lidí, kteří se za žádných okolností nedají zkorumpovat? A budou čestně a hospodárně spravovat naši zem? Proč se na kandidátkách nacházejí jen jména samých lotrů? Slušná většina se nedokáže z nějakého důvodu spojit a postavit se menšině lotrů? Proč?

Očekávám odpověd, že bohatí loutkáři nic takového nepřipustí. Za své peníze si koupí cokoliv. Proti tomu lze namítnout, že když na tak dobrou věc daruje každý slušný občan této země jedinou stokorunu, má nově založená politická STRANA SLUŠNÝCH k dispozici 900 milionů Kč (mezi přispěvatele nepočítám platící členy stávajících politických stran a hnědočechy). Co je jediná stokoruna proti 150 tisícům dluhu, kterými ti syčáci za dobu svých vlád zatížili každého z nás. Z tohoto pohledu by se možná vyplatilo dát i tisícikorunu. Pak by kapitál nové politické strany představoval 9 miliard. Že by se ani s takovou částkou nedalo vybojovat vítězství slušných na lotry?

234101

12.12.2010 21:58

RE: Otázka stojí jinak

Anonymus 109.?.?.?

Reakce na 234101

Vojto, tento článek se Ti povedl!
Radostí jsem měl úsměv na tváři, bohužel, než sem odklikl reakci a začal pět chvalozpěvy, nějak mě ten úsměv tuhne.
Ne z důvodu, že bych přišel o 100Kč, ale tak nějak sem i při té euforii, zabrouzdal v paměti...
Kolik již ušlechtilých lidí a myšlenek jsem za život slyšel a viděl, a jaký je výsledek?

234104

12.12.2010 22:50

RE: Otázka stojí jinak

Radim Lhoták rlhotak (zavináč) zvedavec (tečka) info 83.?.?.?

Reakce na 234101

Otázka stojí poněkud jinak. Pokud by většina lidí splňovala kritérium morálních jedinců, kteří nadřazují zájem obecní nad zájem osobní, potom by ta většina teprve nabyla práva a schopnosti mluvit do věcí obecních. Taková většina by potom snadno vybrala ze svého středu morálně nejvyspělejší zástupce, kteří by jí mohli vládnout. Jenomže tento předpoklad splněn není, protože většina lidí myslí a priori na svůj vlastní prospěch. Myslím ovšem, že tato podmínka nebyla splněna nikdy ve známé historii, proto nutně selhávaly i demokratické systémy moci. Jediná šance pro lid je, že jim začnou vládnout výjimeční jedinci, kteří o dobru pro celek mají jasno a to ve prospěch všech, jedinci, kteří budou ušlechtilí, a také vznešení, protože budou stát proti nechápavému a nízkému mínění té ne dost morální většiny. Proto v historii největším dobrem pro lid byli právě ušlechtilí a osvícení vládci. Takové jedince si ale lid svojí většinou vybrat neumí ani nemůže. A mám obavu, že tomu tak nebude ani v budoucnu. Přitom nemusí jít o vládce absolutistické na úrovni států, ale o vládce samosprávných celků, kteří si toho nejvyššího vládce již sami zvolí.

234106

12.12.2010 23:13

RE: Otázka stojí jinak

Anonymus 109.?.?.?

Reakce na 234106

Otázkou v prvé řadě je, kde ty vyjímečné a osvícené jedince vzít?
I kdyby se některý našel, tak ten zbytek jej uštve a nenechá jej nic vytvořit.
Myslím, že momentálním řešením by snad ani nebylo, jestli pravice, nebo levice, protože je to stejna banda po jedné louce pasená. Ale osobní odpovědnost za každé rozhodnutí, podvázaná vlastnictvím, nebo směnkou s ručiteli. Odborná kontrola nezávislými odborníky a možnost okamžitého odvolání z funkce, při pochybení. Veškeré pokusy lobingu postavit mimo zákon.
Pročistit komunální politiku od kamárádíčků a spřízněných duší - popisoval jsem Vojtovi minule. Prokazování i nyní by nebylo až tak složité.

234109

12.12.2010 23:37

RE: Otázka stojí jinak

Radim Lhoták rlhotak (zavináč) zvedavec (tečka) info 83.?.?.?

Reakce na 234109

Jesliže podle Vás neexistují výjimeční jedinci, kteří pro smysl vlastního života vystoupili na onu pomyslnou horu poznání, pokud v ně nevěříte a nechcete je podpořit, protože jste přesvědčen, že vetšina je tak jako tak ušlape, potom nemá žádný smysl mluvit o odpovědnosti za nějaká rozhodnutí či o kontrole odborníků, kteří si zase jen hřejí vlastní polívčičku. Mluvíte o podvázání vlastnictvím. Snad nemáte na mysli odpovědnost oněch funkcionářů ke svému vlastnictví, a snaze si co nejvíce nahrabat, myslím tím onu odpovědnost sama k sobě, jak se dnes o tom tak s oblibou mluví a v parlamentu si politici předhazují, kdo je ekonomicky úspěšnější a tudíž schopnější. Toho jsme dnes svědky. Jinak opravdu nevím, jak současná masa zhlouplé většiny posoudí, jaká rozhodnutí jsou ta špatná, aby za ně dotyční nesli odpovědnost a postih. Od odborníků to rovněž neočekávám, protože jestli má dnes někdo naprosto zvrhlou představu o tom, jak má fungovat vyspělá společnost, tak jsou to právě ti naši humanitní vědci. Stačí se ohlédnout po vývodech třeba takové evoluční psychologie, sociální antropologie či genderových studií.

234114

12.12.2010 23:55

RE: Otázka stojí jinak

Anonymus 109.?.?.?

Reakce na 234114

Nemyslím, že by nebyli vyjímeční jedinci, ale získat je pro politiku je věc druhá.
A pokud by se uvolili do politiky vstoupit, aby měli možnost i něco pozitivního udělat.
Myslím, že o hmotné odpovědnosti je nutné mluvit, protože z politické si nikdo nic nedělá - výsledky jsou hmatatelné.
Pokud jsem napsal odborník - měl jsem na mysli odborníka, ne pavědce, a že by se našli, o tom jsem přesvědčen.

234115

13.12.2010 0:19

RE: Otázka stojí jinak

Radim Lhoták rlhotak (zavináč) zvedavec (tečka) info 83.?.?.?

Reakce na 234115

Dnes pro politiku možná ne, ale pro to, aby učinili něco pozitivního pro společnost a nápravu věcí lidských, určitě ano, pokud by přitom nemuseli živořit jako poslední cikán na okraji společnosti, což by si asi ta většina představovala, aby měla nějaký důvod ke svému selhávání a krátkému pohledu.

234117

13.12.2010 0:35

RE: Otázka stojí jinak

Anonymus 116.?.?.?

Reakce na 234117

to je druhá strana mince.
Pokud by byly výsledky, klidně ať mají třeba procentuelní podíl, a v tom případě třeba několika milionový plat měsíčně, ale zaslouženě!!!

234120

13.12.2010 11:52

RE: Otázka stojí jinak

Radim Lhoták rlhotak (zavináč) zvedavec (tečka) info 83.?.?.?

Reakce na 234120

Nejprve je potřeba vytvořit mechanismy pro výchovu a péči o takové osobnosti, potom jim dát vůbec šanci něco vykonat tím, že budou vybráni pro vládu, a teprve potom je hodnotit či soudit. Jenomže praxe je opačná, vynášeni jsou sluhové režimu, v lepším případě ti, kdo hrají na struny populismu, zadupáván každý, kdo projeví nezávislé myšlení a výjimečné schopnosti, a to i ve vědě a průmyslu, natož pak v politice. Zkrátka mantra demokratismu a spravedlnosti postavené na rovnosti má výsledky, jakých jsme svědky, a většina ji bude oslavovat do té doby, než prožije to nejtěžší utrpení.

234147

13.12.2010 20:23

RE: Otázka stojí jinak

Anonymus 109.?.?.?

Reakce na 234147

Teď jsem podobně odpovídal Vojtovi.
Ano, v prvé řadě je třeba nekompromisně vyčistit "Augiášův chlév", nastavit mantinely tak aby dosavadní hříchy nebyly možné, nebo je tvrdě omezit.
Nyní je v módě tkzv. NERV, který by měl provádět analýzy současného stavu a nastínit možná východiska. Už tady jsou položeny základy přístích průšvihů.
Myšlenka je dobrá, ale personální obsazení je poněkud diskutabilní, přesto že se všichni zaklínají odborností.

V prvé řadě nekompromisně odtajnit akciovky na majitele a potom by se v celé nahotě ukázalo kdo v tom NERVu vlastně sedí, a bylo by i jasné s jakými záměry.
Také je podezřelé když šedá eminence stojící napříč stranami, které vodí jako loutky, zasedá v NERVu.
Již dnes lze sledovat z úst některých politiků, že něco není v pořádku, i když jsou to jen útržky.

234188

13.12.2010 0:36

RE: Otázka stojí jinak

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 234115

Těch skutečně osvícených panovníků bychom našli v naší historii jako šafránu. Proč? Protože osvícených lidí obecně je málo. A to i v řadách někdejší aristokracie, pane Lhotáku.

Ani ty nejsilnější politické partaje nedokážou sehnat pořádné vůdce. A tak staví do svého čela různé Novotné, Jakeše, Grosse, Čunky, Paroubky, Topolánky, ... Škoda slov.

Soudíte-li, pane Anonyme, že "výjimečných jedinců" je k mání dost, buďte tak laskav a napište nám jména alespoň několika z nich. Jména lidí, kteří by dle Vás mohli a měli být členy naší vysněné VLÁDY NÁRODNÍ SPÁSY. Lidí, kteří jsou nejen sdostatek vzdělaní, čestní a moudří. Ale jsou schopni se i pod velkým tlakem vždy správně a rychle rozhodnout. A mají i dar přesvědčit národ, že to co činí, konají především v jeho zájmu. A kteří mají navíc tolik osobní statečnosti, aby odolali všem pomluvám, špinění, spílání, ..., které je ve službách lidu čeká. Neboť ještě nikde a nikdy se nevyskytl takový politik, který by se dokázal zavděčit úplně všem.

Moc prosím o pár jmen. Díky. [smích]

234121

13.12.2010 0:47

RE: Otázka stojí jinak

Anonymus 109.?.?.?

Reakce na 234121

pár jsou dva
prof. Zelený
ekonom Ševčík

zajisté bych ještě některé našel, ale z patra se špatně vymýšlí

234122

13.12.2010 1:18

RE: Otázka stojí jinak

Anonymus 109.?.?.?

Reakce na 234122

přidal bych Zdeňka Mahlera

234123

13.12.2010 14:55

RE: Otázka stojí jinak

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 234123

Díky pane Anonyme. Cením si toho, že jste přinesl svou kůži na trh a uvedl jména lidí, jichž si vážíte. Dokazujete tím, že nepatříte do řad "nechcistů". Ti si obvykle neváží vůbec nikoho a ničeho. S výjimkou sebe sama. Divím se, že se dosud neozval žádný z nich s názorem, že jste nejspíš najatý agent, neboť zase cpete do české vlády Židy. [mrknutí jedním okem]

Z Vámi uvedených jmen vím trochu více snad jen o panu Mahlerovi. Rovněž si ho velmi vážím. Jako vzdělaného, nesmírně charismatického a snad i moudrého pána. O obou zbývajících toho moc nevím. Trochu toho ale vím o řízení. Studoval jsem je a zajímám se o ně. Nejen v teorii. Také jsem je trochu praktikoval. Zkušenost mě naučila, že k řízení lidí je třeba mít něco víc, než jen vzdělání, moudrost a charisma. Je třeba mít schopnost, motivovat lidi. To znamená, pochopit ta nejskrytější lidská přání a touhy. A svá rozhodnutí jim podřídit. Nebo alespoň "své" lidi přesvědčit o tom, že co činím, je vlastně jejich přáním. Baťa to uměl. Ale také Hitler, Stalin, Mao a Pol Pot.

Dnes se lidem, kteří mají schopnost řídit jiné, říká manažeři. Myslíte, že ti, které jste jmenoval, už někdy úspěšně řídili větší týmy lidí? Jsou to manažeři? Já myslím, že ne. A tak soudím, že k řízení státu bychom měli spíše povolat lidi, kteří se už jako kvalitní manažeři osvědčili. A když říkám osvědčili, tak mám na mysli PRAKTICKY OSVĚDČILI. To znamená, že řízenou jednotku (firmu, koncern, město, ...) dlouhodobě vedou k prosperitě a jejich lidé si jich přitom váží. Máme vůbec někoho takového?

234163

13.12.2010 20:05

RE: Otázka stojí jinak

Anonymus 109.?.?.?

Reakce na 234163

ad1/
Nehodnotím a netřídím lidi podle národnosti, nebo barvy.
Hodnotím podle výsledků, charakteru, odvedené kvalitní práce apod.

ad2/
Baťa to uměl! - nemůžu jinak, než souhlasit

Ty další čtyři jména, asi by bylo rozumnější rozebrat jednoho po druhém a každého zvlášť.
Ale tím je nevylučuji z řady. ( připadne mi tady tento seznam lidí, jako otázka z testu IQ - kdo nepatří do řady?)
No, každopádně se jedná o vyjímečné osobnosti

ad3/
Máme. Věřím v to, že by se našli, ale nechtějte jména - těžko bych hledal alespoň slabý odvar od Bati.

Ale pojďme raděj k NECHCISMU, je to snadnější.
Podívejte se na dnešní koalici. Nenamítám nic proti úsporám, pochopím že je třeba udělat změnu dosavadního stavu.
Potud je mi to jasné.
Ale není mi jasné, proč se reformy dělají způsobem, jakým se dělají.
Kdysi jste se přiznal, že jste ekonom, dnes jste prozradil, že se zabýváte, nebo zabýval managementem.
Položím také otázku - dá se s tímto způsobem, jak to dnes vidíme, souhlasit?
Jak hodnotíte NERV? (současný stav personálního obsazení)
jak hodnotíte dnešní volby v ODS?

234185

14.12.2010 18:26

RE: Otázka stojí jinak

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 234185

Vážím si Vašeho zájmu o mé názory na současnou politiku, pane Anonyme. Abychom se nevzdalovali příliš od tématu, budu stručný. Pan Lhoták řekl o něco výše velmi moudrou věc.
> většina lidí myslí apriori na svůj vlastní prospěch ...

Má pravdu. Vyjděme z této skutečnosti a posuďme její vliv na politiku. Pravicová ideologie praví. Chceme-li mít co největší blahobyt, nechť se nejprve postará především každý sám o sebe. Pak bude mít většina blahobyt a zbude i na ty, kteří se o sebe starat nemohou. Proto zredukujme stát a přerozdělování na minimum a ponechme prostředky těm, kteří je vydělali. Oni vědí nejlépe, co s nimi.

Levicové myšlení říká. Vezměme co nejvíce prostředků bohatým. Svěřme je silnému státu, který z těchto peněz zajistí blahobyt nám všem.

Co je to stát? No to jsou přece různé instituce. A co jsou to instituce? To jsou zástupy lidí. Jakých lidí? Lidí, kteří myslí vždy a především na svůj vlastní prospěch. A kolika lidí? No přece čím silnější stát, tím víc jich musí být.

Důsledek? Čím více peněz uloupí stát těm, kteří jsou schopni je vydělávat, tím více jich bude promrháno. Státní úředníci, kteří právě mají moc, jsou dokonce tak drzí, že se nespokojí s promrháním toho, co z nás vydřeli. Naopak nás stále přesvědčují, že vybrané peníze k "zajištění blahobytu lidu" nestačí a je třeba si na ten "blahobyt" půjčit. Přesvědčení, že za náš státní dluh mohou zlí vykořisťovatelé, bankéři či nějací tajemní ONI, je blud. Sice často opakovaný, leč přesto blud. Za státní dluh mohou výhradně a jenom politici a úředníci, kteří mají právě moc.

Nemyslím, že NERV či ODS mohou o své vůli nějak výrazně změnit další směrování naší země. To je bohužel závislé na konsenzu všech koaličních partnerů.

Závěr? Místo chamtivých a sobeckých lidí by nám měla vládnout korektní, jasná a přísná PRAVIDLA. Které pravidlo bych doporučil jako první? Doplnit ústavu o jednoduché ustanovení. Vláda je povinna (s výjimkou mimořádných živelních pohrom) hospodařit s vyrovnaným rozpočtem. A bylo by.

234240

14.12.2010 19:05

RE: Otázka stojí jinak

Anonymus 109.?.?.?

Reakce na 234240

Trochu si rýpnu - ano mám zájem o názor, obzvlášť k předchozím článkům.
Vždyť to musí být znát, že některé názory mě iritují. A to z důvodu, ne že by byly od věci, ale jako by byly z jiného světa. Jako byste nevnímal (nechtěl vnímat) realitu.
Nadále děkuji za školení, alespoň se můžeme jakože přidržet tématu. [smích]
Hospodařit s vyrovnaným rozpočtem, nemám žádné připomínky a plně souhlasím.
>Nemyslím, že NERV či ODS ...
Tak rychle začněte myslet[chechtot]
>Přesvědčení, že za náš státní dluh mohou zlí vykořisťovatelé, bankéři či nějací tajemní ONI, je blud.
Tato věta je na delší rozbor, ale rozhodně bychom se dostali do vyústění, že budeme ve při[velký smích]
>jenom politici a úředníci, kteří mají právě moc.
částečně je odpověď již zde

234245

12.12.2010 22:52

Finančnická pohádka

Ladislav Kopecký l (tečka) kopecky (zavináč) centrum (tečka) cz 85.?.?.?

http://bnw-nwo.wz.cz/finance/louis_even.pdf

Zde je krásně vysvětleno, jak náš kapitalistický systém funguje: je založen na promitivním podvodu a rozum se vzpírá pochopit, že se jím nechala oklamat celá společnost. Opravdu to stojí za přečtení, i když pro mnohé to nebude nic nového. Zde je krátká citace:

"11. Extáze Martina Goldena
Martin je sám. Chvilka usebrání – a pak si to celé pro sebe uzavře:
“To je pro mne dobrý obchod. Tihle muži jsou dobří pracovníci, ale jsou hloupí. Jejich hloupost a důvěra jsou mou silou. Oni chtěli peníze a já jsem jim nasadil řetězy. Oni mne zahrnuli vděkem, zatímco já jsem je obelstil.
“Ach! Velký bankéři, cítím jak se tvůj génius zmocňuje mého bytí. Dobře jsi to řekl, učiteli můj: «Když mne nechají kontrolovat peníze národa, může mi být jedno, kdo dělá zákony.» Já jsem pánem Ostrova ztroskotanců, protože já kontroluji jeho peněžní systém.”
“Dokázal bych kontrolovat celý vesmír. To, co já, Martin Golden, dělám zde, to mohu dělat na celém světě. Protože já jednou z tohoto ostrova vyjdu a vím, jak vládnout, aniž bych potřeboval žezlo.”
A celá struktura bankovního systému se Martinovu duchu jeví stále radostnější."

Ještě, když je řeč o politických stranách, jeden krátký úryvek:

"15. Kontrola tisku
Martin ví, že ten, kdo kontroluje peněžní systém národa, kontroluje celý národ. Ale také ví, že aby si tuto kontrolu udržel, je třeba udržovat národ v nevědomosti a bavit ho jinak.
Martin si všiml, že mezi těmi pěti jsou dva konzervativci a tři liberálové. Toho si všiml díky debatám oněch pěti onoho večera, kdy se stali jeho otroky. Hádali se červení a modří.
A právě tehdy, Jindřich, nejméně zaujatý, navrhl shromáždění voličů, aby mezi sebou lépe vyřešili situaci tíživou pro všechny....Shromáždění, jež je nebezpečné pro každou diktaturu.
Martin se tedy pustí do plánu, jak jejich politické neshody prohloubit a zhořknout co nejvíce.
Použije svou malou tiskárnu a natiskne týdeníky: “Slunce” pro červené a “Hvězdu” pro modré.
“Slunce” v zásadě říká: Pokud již nejste pány své země, je příčina v přívržencích modré, kteří tolik lpí na velkých zájmech.
“Hvězda” v zásadě říká: váš národní dluh je dílem těch proklatých červených, ochotných k jakémukoliv politickému dobrodružství.
A tak se naše dvě politické skupiny hádají čím dál tím více a zapomínají na pravého kováře řetězů, toho, kdo kontroluje peníze, Martina."

A o tom to je...

234107

12.12.2010 23:28

Problémem jsou samotné politické strany!

64 88.?.?.?

Dostat se v politické straně v nominaci při volbách na kandidátce na volitelné místo,znamená mít hodně "ostré" lokty!
Slušný člověk se ve stranické džungli na volitelné místo nedostane!
Také proto jsou ve vrcholné politice povětšinou úchylné svině a deprivanti, kteří mají na vnitrostranický boj žaludek! Nevím, jaká je situace v jiných státech, ale praxe bude podobná, i když ne tak hnusná a pokleslá,jako u nás v Kocourkově!

234111

13.12.2010 2:09

Židozednářská demokracie!

Abmull 77.?.?.?

Nejenom, že lidé chodí s naivitou "volit", ale ještě o tom žvaní
a čekají 20 let na výsledky! Doteď nepochopili, že 17. listopadu
1989 nebyla žádná revoluce a že jim byla tehdy rafinovaně podsunuta
globalizace (sjednocení světa pod jedinou židovskou vládu). Tento
kurs (k tomuto cíli) probíhá už cca 290 let! Lidé zkrátka do teď
nepochopili, že celá světová politika komunismu nebyla řízená z
Moskvy, nýbrž z New Yorku a bolševismus byl takticky stažen z oběhu a nahrazen židozednářskou demokracií která je mnohem
rafinovanějším systémem vlády. Všechny strany jsou totiž podstaveny
a řízeny zednářstvem z pověření svých židovských příkazců především
z B´nai B´rith! Všechno co se kolem nás děje je jeden obrovský
podvod!!

234127

13.12.2010 2:10

Tak jak na to?

n.z. 99.?.?.?

Autor rika nevolit. Nevolit, eh? Vite co to znamena v Australii?
http://www.aec.gov.au/faqs/voting_australia.htm

Dalo by se rici, ze spravci stada maji dva pristupy jak zachazet s davem. Jeden je sproste ignorovat, viz Kanada. Druhy je vynutit si poslusnost a uhodit bejcakem, kdyz shledano za potrebne. Co dela lepsiho obcana? Chcete hadat?

234128

13.12.2010 11:42

RE: Tak jak na to?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 187.?.?.?

Reakce na 234128

v Latinske Americe rozdily levice a pravice docela jiste jsou. a velice viditelne. tam volit smysl ma.

234146

14.12.2010 1:05

RE: Tak jak na to?

n.z. 99.?.?.?

Reakce na 234146

Jo a Brazilie a Argentina maji take volebni povinnost. A myslim ze take Uruquay. Vsak bacha na to coby se delo kdyby lide k urnam nemuseli.

234204

14.12.2010 15:40

Asi Vás urazím všechny

Jiří Kramář kramar (tečka) radun (zavináč) gmail (tečka) com 93.?.?.?

Vážení spoludebatéři tohoto "spikleneckého centra"! Marně si lámu hlavu, proč se nikdo z Vás nezmiňuje o poměrně dobře utajovaném ale nejefektivnějším nástroji pro řízení společnosti, jímž již pěkně dlouho je bezpochyby organizovaný zločin. A při dobré vůli lze za zločinné spolčení považovat každou politickou stranu. Dobrý právník by měl být tedy schopen - nebýt ovšem právě toho organizovaného zločinu - dosáhnout rozpuštění každé politické strany požitím příslušného zákona proti zločinnému spolčování.
Metody organizovaného zločinu v politice se od starověku nezměnily nejspíš proto, že jsou jednoduché a účinné. Objeví-li se na politickém jevišti skutečný idealista, snažící se o nápravu prohnilých poměrů, je nejdříve snaha jej koupit, v případě neúspěchu zastrašit a není-li ani pak svolný ke spolupráci - nezbývá než jej "fyzicky eliminovat".
Každému, jenž si právě nyní pomyslel něco o přehánění nebo o pustém blábolení doporučuji, aby se rozpomenul na případ nazvaný "Veselý tanečník". Tehdy jsem si ponejprv po "velkém plyšáku" pomyslel, že se nic nezměnilo a pěkně dlouho ještě nezmění. Jedině snad v tom smyslu, že si své demokraticky zvolené prezidenty třeba po americkém vzoru také čas od času sami demokraticky zastřelíme, což bude stylově humánnější, než je jako doposud zvolna likvidovat v nějakém vězeňském zařízení pro nespáchaný ale dobře vykonstruovaný zločin. Naštěstí se však ukázalo, že já - zajisté zabedněný zbabělec - žiji mezi mnohem inteligentnějšími lidmi, jimž korupce přijde jako nejlepší volba ze všech tří špatných alternativ.
Takže z tohoto mého úhlu pohledu určitého zlepšení při správě těch nemnoha zbývajících věcí veřejných bylo přece jen dosaženo.

234235

15.12.2010 20:49

Pojmy

hlprtn 147.?.?.?

Nebylo by špatné vyjasnit si některé pojmy, například, co je levicová strana a co pravicová.

234337

Příspěvků: 38

12.12. 02:15 63  Velmi zajímavá diskuse o ekonomice - vyjímečně pravdomluvný ministr financí Slovenska!
12.12. 08:19  RE: Velmi zajímavá diskuse o ekonomice - vyjímečně pravdomluvný ministr financí Slovenska!
12.12. 06:07 Hm  Nic nového
12.12. 11:37 kurvas  RE: Nic nového
12.12. 13:11 drfie  Pravice nebo levice?
12.12. 13:24 baki  Řeší se již dávno vyřešené.
12.12. 14:36 fohat  trochu věčně žhavé historie
12.12. 16:48 fohat  RE: trochu věčně žhavé historie
12.12. 15:09  Neřekl bych, že vlády jsou nezodpovědné,
12.12. 15:55 Akronym  Pravice nebo levice
12.12. 17:23 Anellus  Anellus
12.12. 18:49 Oldis  RE: Anellus
12.12. 19:44 Jiřík  RE: Anellus
12.12. 21:25 Vojta49  Otázka stojí jinak
12.12. 21:58 Anonymus  RE: Otázka stojí jinak
12.12. 22:50 Radim Lhoták  RE: Otázka stojí jinak
12.12. 23:13 Anonymus  RE: Otázka stojí jinak
12.12. 23:37 Radim Lhoták  RE: Otázka stojí jinak
12.12. 23:55 Anonymus  RE: Otázka stojí jinak
13.12. 00:19 Radim Lhoták  RE: Otázka stojí jinak
13.12. 00:35 Anonymus  RE: Otázka stojí jinak
13.12. 11:52 Radim Lhoták  RE: Otázka stojí jinak
13.12. 20:23 Anonymus  RE: Otázka stojí jinak
13.12. 00:36 Vojta49  RE: Otázka stojí jinak
13.12. 00:47 Anonymus  RE: Otázka stojí jinak
13.12. 01:18 Anonymus  RE: Otázka stojí jinak
13.12. 14:55 Vojta49  RE: Otázka stojí jinak
13.12. 20:05 Anonymus  RE: Otázka stojí jinak
14.12. 18:26 Vojta49  RE: Otázka stojí jinak
14.12. 19:05 Anonymus  RE: Otázka stojí jinak
12.12. 22:52 Ladislav Kopecký  Finančnická pohádka
12.12. 23:28 64  Problémem jsou samotné politické strany!
13.12. 02:09 Abmull  Židozednářská demokracie!
13.12. 02:10 n.z.  Tak jak na to?
13.12. 11:42  RE: Tak jak na to?
14.12. 01:05 n.z.  RE: Tak jak na to?
14.12. 15:40 Jiří Kramář  Asi Vás urazím všechny
15.12. 20:49 hlprtn  Pojmy

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

34

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 52 čtenářů částkou 12 058 korun, což je 34 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Tisíce Čechů hlásí zdravotní problémy po očkování, 65 úmrtí a jede se dál13.05.21 20:49 Česká republika 0

Otevřený dopis lékařů VLÁDĚ A PARLAMENTU ČR. Rozhodujme pro SVOBODU! (20. 3. 2021)13.05.21 18:36 Česká republika 0

Chcete se zařadit mezi inteligenty a zvýšit si socioekonomický status ? Nechejte se očkovat 13.05.21 10:59 Česká republika 8

Nový otvorený list - tentoraz aktívnych francúzskych vojakov11.05.21 09:10 Francie 0

Klaus Schwab požaduje globální zdravotní průkaz založený na implantovatelném mikročipu10.05.21 19:57 Neurčeno 1

Oficiální apartheid v Česku vyhlášen!10.05.21 17:46 Česká republika 3

Školy s rouškami zaznamenaly o 37% více infekcí než školy bez roušek!10.05.21 07:54 Slovensko 0

Přestaňte se podílet na testování dětí, vzkazuje učitelka na gymnáziu svým kolegům08.05.21 22:03 Česká republika 2

Vrbětice 2014, po sérii explozí07.05.21 15:46 Česká republika 0

Arenberger07.05.21 13:25 Česká republika 1

Skutečná pandemie vypukne PO očkování06.05.21 16:56 Rakousko 4

Pozvánka na 9.květen05.05.21 23:13 Česká republika 3

Nemyslete si, že základním nezdaněným příjmem od Pirátů něco dostanete05.05.21 19:59 Česká republika 4

Lehmann skončil ve vedení Herthy Berlín kvůli rasistickému vzkazu05.05.21 17:30 Německo 0

Francúzski odborníci bijú na poplach: Je potrebné zastaviť všetky očkovania proti korone!05.05.21 17:20 Francie 1

Další dobrá zpráva: CIA pro diversitu04.05.21 10:41 USA 1

Podvodné okrádání lidí televizí Barandov falešným teleshoppingem04.05.21 00:17 Česká republika 1

Prof. Žaloudík: Covidový bizár pokračuje. Není důležité jaká opatření se dělají, o medicínu tu nejde29.04.21 12:57 Česká republika 3

Zajímavá diplomová práce: Aktéři selhání integrovaného záchranného systému: muniční sklad ve Vrběticích27.04.21 23:03 Česká republika 0

Ruské společnosti se bojí dodávat ropu do Běloruska kvůli sankcím USA27.04.21 21:59 Rusko 1

Měnové kurzy

USD
21,09 Kč
Euro
25,49 Kč
Libra
29,62 Kč
Kanadský dolar
17,32 Kč
Australský dolar
16,28 Kč
Švýcarský frank
23,29 Kč
100 japonských jenů
19,25 Kč
Čínský juan
3,27 Kč
Polský zloty
5,63 Kč
100 maď. forintů
7,14 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,47 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 432,00 Kč
1 unce stříbra
567,97 Kč
Bitcoin
1 039 551,46 Kč

Poslední aktualizace: 14.5.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 6 640