Diskuze k článku

Válka o "svobodné" mozky

Příspěvků 18

25.11.2010 8:28

trefeny hrebik na hlavicku

Tsignotschka 90.?.?.?

naprosto s vama souhlasim, hlavne s mizenim ruznych informaci, verte, ze to neni jen POCIT. A ta rychlost je ohromna, jeste pred cca 3 lety tech informaci bylo mnohem vice nez ted, vetsina zalozek na weby s velmi kontroverzni a dulezitou tematikou mi nefunguje, odkazy na blbosti funguji vesmes do ted.

Jestli nekdo zalohuje dulezite informace a podelil by se o ne, tak urcite nebudu sam kdo by to privital, aby taky zarchivoval aspon neco pro pristi generace.

232969

25.11.2010 13:08

RE: trefeny hrebik na hlavicku

udo1 udo321123zavinacazet (tečka) sk 46.?.?.?

Reakce na 232969

Robil som 5 rokov v jednej veľkej americkej korporácii a tiež sme mali oddelenie, ktorého úlohou bolo po nete mazať všetky negatívne správy o firme. či patrili pod PR, IT oddelenie, alebo mali špeciálny status, neviem. Keď som pri mojich pracovných riserčoch na hlavne fórach videl niečo negatívne, postupne všetko po tichu mizlo [smích]
Viem si predstaviť, že s ešte trochu väčším rozpočtom na oddelenie by sa pre "Nikoho" budúcnosť dalo urobiť ešte vieac. [velký smích]

Re: J.Laroux: Príspevok o Onizme SME sobota 20. 11. 2010 16:00
"Úplne vážne: Naplánovali si november komunisti sami?":

Fašistická podstata denníka Sme je všeobecne známa. U denníka Pravda je to takmer to isté, akurát má mierne posunutú cieľovú skupinu.. Ostatne, ako aj ostatné periodiká u nás a v okolitých štátoch. Sme je však jednou z vlajkových lodí so všetkými dôsledkami pre posádku..

Na mieste osôb autorov Sama Trnku, Lukáša Kodoňa a Pavla Grausa by som si dobre rozmyslel dôsledky ochrany a propagácie antihumánneho globálneho fašistického systému pre seba, blízkych a svoje rodiny v rámci nevyhnutnej kolektívnej zodpovednosti. Alebo sú pre nich peniaze všetko, či dokonca naozaj veria tomu, čo prezentujú?

Nie je podstatné, či majú túto operáciu typu short overstack(marketingový termín pochádzajúci z námornej navigácie=zavedenie danej interpretácie faktov do absurda a ich označenie ako celku za konšpiráciu) z vlastnej hlavy tzv. proaktívne autocenzúrou, alebo priamym príkazom. Podstatné je, že ju a ďalšie vykonali. Budú mať zákonite kvôli tomu problémy. Ide o to, či pochopia prečo sa ich súkromná situácia zhorší a vyvodia z dôsledky, alebo nie. Osobne im prajem aby to radšej čím skôr pochopili. Prosím nebrať ako vyhrážku, ale konštatovanie, varovanie. Sú obyčajnými pešiakmi, žoldniermi prvej línie v prebiehajúcom globálnom informačnom konflikte a obávam sa, že nezvolili správnu, víťaznú stranu.

232990

25.11.2010 9:00

Jen pár poznámek

JaJa 27.?.?.?

Nedovolím si komentovat celý článek, protože by to bylo na dlouhé povídání, takže si spíše dovolím vypíchnout určité body/omyly:
1. Nemá cenu se ohánět, jakou kde kdo má ústavu, protože všude (pokud někde ne, dejte mi vědět a já se tam odstěhuji) ji buď nedodržují a nebo ji mají dodatky tak osekanou/omezenou, že to vyjde nastejno. Zkuste říct v USA, že prezident je... (cokoliv, možná by stačila i pravda, tedy lhář a terorista) a svoboda nesvoboda projevu, věřím, že skončíte buď v base a nebo v Guantanamu na Kubě v černém pytli.

2. Nevšiml jsem si, že by u nás v TV byly nějaké diskusní pořady. S Jílkovou/Moravcem to na mě nezkoušejte, protože to jsou parodie na diskusi. Skákání oponentům do řeči moderátorem je to nejmenší, ačkoliv je to porušení základu diskuse. Tam jde jen o emoce, zesměšnění nepohodlných a hrubost... Vzpomeňte si na film "Ulovit miliardáře" [chechtot]

3. Zapomeňte na nějaké široké filosofické diskuse v TV. O ty majitelé nestojí. Ti chtějí jen prachy/moc, takže přednost mají slaboduché seriály plné násilí/krve, protože tam je max. sledovanost lidí a tedy max. reklam. Popřípadě uměle vyvolané kauzy, které buď a) maskují horší kauzy, b) slouží k očerňování oponentů v boji o koryta (ať už politiků či mafiánů), c) ohýbají veřejné mínění (většinou na polit. objednávku, ať už v pozadí jsou vlády a nebo tajné služby) [zahanbení]

4. Kdysi "dávno" (no, není to tak dlouho, asi 15 let[smích] jsem zaznamenal dobrou myšlenku. Při vystoupení politiků a jiných potentátů v TV by tito byli připíchlí na polygrafu (detektor lži) a protože to většinou nejsou vyškolení agenti tajných služeb, divák by okamžitě viděl, zda-li daná osoba mluví pravdu a nebo "práší". No, ze zjevných důvodů to neprošlo, protože (by) se zjistilo, že lžou všichni...[chechtot]

5. Co se týče "ztracených webů", zkuste archive.org [mrknutí jedním okem]

232973

1.12.2010 15:52

RE: Jen pár poznámek

Sam Ting Wong 213.?.?.?

Reakce na 232973

O co jde majitelům TV? Zde je odpověď z úst člověka, který by o tom mohl něco vědět:

"Dalo by se říct, že komerční vysílání je reklama obklopená programem. Reklama je na tom celém to nejdůležitější, a program je tam jenom proto, aby se divák přilákal k jejímu sledování."
Ivan Rössler, bývalý šéf zábavy na Nově

Zdroj: http://www.digizone.cz/clanky/opomijet-starsi-divaky-je-chyba-rika-ivan-rossler/

233544

25.11.2010 9:25

Válka o svobodné mozky

jansmith1984 193.?.?.?

Kdybych neslíbil občas nepříliš objektivnímu p.Stworovi, který mě po přestřelce s hábečkem a mtk obvinil z tlachavosti.[smích], že se tady tento měsíc již neukážu, tak bych nějaké příklady o mizejících nepohodlných informacích přidal (např. o pozorovacím stanovišti UNIFIL v Libanonu - 2006, které bylo záměrně odstřelováno dělostřelectvem IDF a mezinárodní pozorovatelé v něm, přestože izraelské velení bylo o přibližující se palbě kanadským příslušníkem UNIFILu mjr. Paeta Hess-von Kruedenerem informováno, usmrceni).

Takhle jen poděkuji jean.larouxovi za článek, který velmi přesně vystihuje a pojmenovává situaci, upozorňuje na Podstatu, je vyvážený a navíc nastiňuje možná východiska. Přesně tento typ článku má, narozdíl od mnoha jiných, tu správnou vypovídací hodnotu a moc měnit deformované vnímání populace. Čím více v takovém stylu jich po internetu bude, tím lépe.

A nyní opět odcházím do měsíční ilegality, odvolávám co jsem odvolal a slibuji co jsem slíbil.


jansmith[smích]

232976

25.11.2010 11:37

RE: Válka o svobodné mozky

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 79.?.?.?

Reakce na 232976

>Kdybych neslíbil občas nepříliš objektivnímu p.Stworovi,
>který mě po přestřelce s hábečkem a mtk obvinil z
>tlachavosti.[smích], že se tady tento měsíc již neukážu, tak
>bych nějaké příklady o mizejících nepohodlných
>informacích přidal
>
>A nyní opět odcházím do měsíční ilegality, odvolávám co
>jsem odvolal a slibuji co jsem slíbil.
Kdybyste si nasel, jak na me kolikrat pan Stwora reagoval, a ja presto jsem psat sem neprestal a on taky i presto mi to slovo poskytuje, zmenil byste postoj. Tak to proste brat nemuzete. Pan Stwora vlastni veskera prava tohoto vyjadrovani, i moje, i vase, vystupuje pod svym pravym jmenem, je znama jeho adresa, vystavuje se na verejnosti bez skryvacek (na rozdil od nas, kteri jsme budto uplne anebo castecne anonymni), byl a bude souzen (za nekoho jineho), proto ma pravo zasahovat na tomto webu podle sveho svedomi i vule. Ze se nekdy muze mylit, je pochopitelne, cili - no a co? Vyuzivejme proto moznosti svobodne se projevovat, dokud je prilezitost a jde to, za cas to treba nebudeme mit k dispozici.

232981

25.11.2010 12:21

RE: Válka o svobodné mozky

Etheral 77.?.?.?

Reakce na 232981

...souhlas, nosí kůži na trh.

232985

25.11.2010 10:48

a co s vládou?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 178.?.?.?

a nelze podle § 403 odst. (1) podat trestní oznamení na tu skvadru, co nám např. omezuje právo na bezplatné zdravotnictví či vzdělání garantované ústavou ČR? [smích]

232978

25.11.2010 12:12

RE: a co s vládou?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 232978

Takové trestní oznámení zajisté podat lze. Ale... Vláda je kolektivní orgán, rozhodující ve sboru a parlament i senát jsou na tom stejně. Pouze prezident vystupuje osobně, ale ten je zase prohlášen beztrestným. Pro nemožnost zahájení i těch úvodních úkonů v trestním řízení, tak musí být takové podání jako nedůvodné odloženo. Pachatel nejenže není neznámý, ale není vůbec a tak se žádný trestný čin nestal. To v tom lepším případě. V tom horším bude oznamovatel zažalován přinejmenším pro pomluvu, pro urážku, pro napadení úřední osoby a to od všech výše uvedených... A JE TO!... Jak (s)prosté. [pláč]

232984

25.11.2010 16:19

RE: a co s vládou?

baki 90.?.?.?

Reakce na 232984

Souhlasím s anonymem. Navíc nutno podotknout, že kdyby se řada "informací" neztrácela, pak by asi byla jiná vláda. Ne proto, že by jako celek byla "trestná", ale protože podle "ztracených informací" by asi většina členů vlády byla v lochu.

233004

25.11.2010 11:46

Něco žvástů

Kropáč kropac20 (zavináč) seznam (tečka) cz 62.?.?.?

Před časem jsem svému (snad) příteli napsal o tom, že je třeba pěstovat svobodu myšlení. I když vlastně vždy svoboda myšlení je, souvisí publikace těchto myšlenek se svobodou projevu. Pouze myšlení posouvá kupředu vědění. Vědět je sice kvalitativně na vyšší úrovni než pouze myslet, avšak porucha nastává, pokud se z určitého stavu vědění udělá dogma, vylučující další vývoj poznání. K tomu došlo v kause "holokaust". Nic pozměňujícího vůči stavu v době konání Norimburgského tribunálu není přípustné. Při tom se nejedná o popření holokaustu, nýbrž precizování jeho průběhu a příčin k tomu vedoucích. Poněkud to evokuje prohlásit: "A přece se točí!"

232982

25.11.2010 12:31

RE: Něco žvástů

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 232982

Ovšem při vědomí toho, co následovalo... [oči v sloup]

232986

25.11.2010 16:31

...

\/\/ 212.?.?.?

Diky normalovemu rozlozeni pravdepodobnosti muzeme predpokladat, ze kazda informace ma stejnou pravdepodobnost byt absolutne pravdivou ci absolutne lzivou ... snaha zabranit sireni "neprijemnych" informaci je pak vymezenim "intervalu spolehlivosti". Proti temto "intervalum spolehlivosti" se vsak jiz v minulosti bojovalo a my ted diky nekterym, kteri tyto intervaly ignorovali nebo zamerne porusovali (spisovatele, fyzici, lekari, filosofove, atd.), muzeme vyuzivat vymozenosti soucasne civilizace ...

233008

25.11.2010 16:39

Souhlas

Etheral 77.?.?.?

...se závěrem článku fakt souhlas. Alternativní informace mizí a lidé propadají novým dogmatům, která přijímají za reál. Viz.docházení ropy (ta permanentně dochází již cca 40 let [chechtot] ), globální oteplování ( http://www.21stoleti.cz/view.php?cisloclanku=2007061906 ).....(http://www.ourcivilisation.com/aginatur/swindle.htm)...

233009

25.11.2010 23:35

Minúta ticha za ČRo Leonardo.

vanak 178.?.?.?

Dňa 16.09.2010 v relácii Monitor odznela informácia, ktorá by sa dala považovať za 80 000 variant (veď viete čoho).
Konkrétne po 26 minúte a 11 sekunde (stream - http://www2.rozhlas.cz/stream/02142799.mp3 alebo stiahnuť - http://www.rozhlas.cz/_audio/obezita-muze-souviset... ).
Preto predpokladám, že aj vzhľadom na prisnejšie posudzovanie ... tiskem, filmem, rozhlasem, televizí, veřejně přístupnou počítačovou sítí nebo jiným podobně účinným způsobem ... je zatvorenie tejto štvavej stanice otázkov krátkeho času.

233034

27.11.2010 7:29

Moc hezky clanek

Satanist 207.?.?.?

zajimave psany. Jeste zajimavejsi jsou v clanku vypsany a do detailu popsany paragraphs ktery maji k democracii hodne daleko. Kdyz se nad tim kdokoliv zamysli tak zjisti, ze tim ze kdokoliv neveri udavanymu 6 milionovymu cislu a rekne svuj nazor na vec jeste Holocaust zidu chazarum nepopira! Fakt je ze chazari vydavajici se za zidy o Holocaustu zidu krome jejich nesmyslnych cancu nepodali za 60 let jeden jedinej hmatatelnej dukaz. Zato experti kteri studovali leta udajny Holocaust zidu podali hmatelny dukazy proti kterym israeliti nemohli vznest jediny argument dokazuje ze hodne zveliceny holocaust zidu byl uplne jinak! V Madarsku co se tyce demokracie jsou na tom obcani o trosku lip. To diky zakonodarcum kteri podobny zakony o popirani Holocaustu zidu v Madarsku poslali do prdele i s temi kteri na takovych podobnych nesmyslnych zakonech k vlastnimu prospechu lpeli a propagovali je!

233203

28.11.2010 0:53

Uz dnes maji techniku,ze Vam vygumuji pamet a inteligenci,co by jedinci.

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 59.?.?.?

Kdo, se spokoji jen se skolskym vzdelani a s tim,co mu pisi v novinach,nasloucha pseudohistorikum a vselijakym jinym,tak,dusevnea mozna i moralne zakrni, ale,je dukazem aobrazkem statniho zrizeni.Komunisti na takovy vlastni system neveri,coz, dokazali,jak rychle vymenili kabaty v dobe sametove revoluce, za Dubceka mnozi svuj kabat tak rychle vymenili, ze na to mnozi doplatili.Prikladem"vymyvani mozku" byla zejmena veskera propaganda kolem druhe svetove valky, hrdinny sovetsky svaz a neomylny Stalin a zradci svetoveho delnictva,imperialisti zapadu, to byl denni program, s tim,jsme rostli a s tim i umirali, mnozi.Je to politika,jak s jednou stranou Mesice ,co vidime,ale,ne druhou stranu, ackoliv clovek-obcan,pohledneli na opacnou stranu, tak se dochyli od statniho-komunistickeho,ale i demokratickeho uceni a pro politiky se stane nebezpecny,nebot, nedej Boze, ma vlastni rozum a dokonce jej pouziv aa nespolehne se na rozum vladnouci tridy, cili,sam se vyradi od stada a je z neho"cerna ovce".V programu jedne svetove vlady,Elita chce vladnou" planete opic", ne premyslivym lidem se svobodnym nazorem na vec, prerust myslenkama,oficialniho ideologa a udelat z nej blbce,to je zlocin,tady jde o koryto, jen si vzpomente kolik komunistickych reditelu vyhazelo kolem sebe lidi schopne a "obalilo se " hlupakama,aby jeho moudrost vynikla, ale jeho hloupost se takto zakryla.Narod za desitky roku dospel k nazoru,ze plavat proti proudu je nebezpecne, nac se angazovat a tak sam se privest do maleru,vzdyt Ti to za to nestoji.Nakonec ,co reknete o tomto projevu,coz je stale "zakazane ovoce", nebyla by to revolucni myslenka dneska?
Národní pospolitost přece neklade závazky pouze jedné straně, nýbrž i té druhé.
Stejně jako dělník hřeší proti duchu skutečné národní pospolitosti, když bez ohledu na veřejné blaho a stav národního hospodářství klade, opírajíce se o svou moc, vyděračské podmínky, tak i podnikatelé poškozují tuto národní pospolitost, když nelidským a vykořisťovatelským způsobem vedením svého podniku zneužívají národní pracovní sílu a z jejího potu pro sebe ždímají miliony. Takový podnikatel pak nemá právo hovořit o národní pospolitosti, nýbrž je to sprostý egoistický ničema, který vnášením sociální nespokojenosti vyprovokovává pozdější sváry, které pak tak nebo tak musí vést k poškození národa.

V dnesnich dnech, vydridustvi bank,pojistoven,elektraren, kdy je tak zvana ekonomicke krise,tak Ti u vesla si sami sobe ve vladach odhalasovavji zvyseni na platu, podniky zvysuji ceny a i domaci Vasi cinzi, jeden kouka "ocesat" toho druheho, od statu, az po soukrome podniky a to bez milosti,to je zakon kapitalu, v nemz Vam tisk,media rikaji,ze je to tak spravne,ze se s tim neda nic delat, ze vedeni ma starosti,zatimco Vy si v klidu pracujete, pokud na neco nemate,tak to neni chyba nikoho vice,nez Vase, proste musite jit s dobou a nestourat procto tak je a jaka je vlastne pravda za tim vsim, ze to vytrubovane trzni hospodarstvi je vlasne ganstersky podnik do ktere...Automaticky kráceno

233258

28.11.2010 0:59

RE: Uz dnes maji techniku,ze Vam vygumuji pamet a inteligenci,co by jedinci.

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 59.?.?.?

Reakce na 233258

mimo par vyvolenych nema pravo nikdo videt a aby videl,musi se preskolit,samovzdelavat, informovat a nakonec procitnout "z kocoviny propagandy a lzi", sam se osvobodi, zacne byt clovekem,tak,jak jej priroda postavila na povrch teto planety, jez mu byla dana, jakozto i ostatnim.Takze,ten novy svetovy poradek,kde bohati maji byt jeste bohatsimi a chudi,jeste chudcimi,je take bitvou hloupe udelat jeste hloupejsimi a chytre jeste chytrejsimi, zabranit aby masa lidi se nerozpadla na premyslejici jednotlivce, co kdyby jej lidi v jeho nazorech sledovali, podporovali,sirili a tim se vymkli "danemu poradku" a tak by vznikla "masa" take,ale z tisice premyslivych, jez by takto pohrbila to,co jim skola a media lili do hlavy cela desetileti, pak by mozna vznikl novy svetovy poradek,ale,jez by byl mnohem spravedlnejsi,socialne-demokraticka spolecnost,nez ten dosavadni.
Z propagacnich duvodu i to ,co vcera byla pravda a dnes neni, pokud se nepredeletane dostatecne rychle,tak,muzete byt postizen vladnouci klikou, takze ,mnoha inteligence je merena, jak rychle rozpoznate "zmenu smeru vetru" a prispusobite se,jak se zda komunisti jsou mistri v tomto ohledu,jaci jsou z nich dnes pilni podnikatele.

233259

Příspěvků: 18

25.11. 08:28 Tsignotschka  trefeny hrebik na hlavicku
25.11. 13:08 udo1  RE: trefeny hrebik na hlavicku
25.11. 09:00 JaJa  Jen pár poznámek
01.12. 15:52 Sam Ting Wong  RE: Jen pár poznámek
25.11. 09:25 jansmith1984  Válka o svobodné mozky
25.11. 11:37  RE: Válka o svobodné mozky
25.11. 12:21 Etheral  RE: Válka o svobodné mozky
25.11. 10:48  a co s vládou?
25.11. 12:12  RE: a co s vládou?
25.11. 16:19 baki  RE: a co s vládou?
25.11. 11:46 Kropáč  Něco žvástů
25.11. 12:31  RE: Něco žvástů
25.11. 16:31 \/\/  ...
25.11. 16:39 Etheral  Souhlas
25.11. 23:35 vanak  Minúta ticha za ČRo Leonardo.
27.11. 07:29 Satanist  Moc hezky clanek
28.11. 00:53 Robert Nohejl  Uz dnes maji techniku,ze Vam vygumuji pamet a inteligenci,co by jedinci.
28.11. 00:59 Robert Nohejl  RE: Uz dnes maji techniku,ze Vam vygumuji pamet a inteligenci,co by jedinci.

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Šílené, lidé to dál trpí? Známý právník udeřil na Vojtěcha.28.10.21 09:08 Česká republika 0

Štvrtá vlna fašizace je tady27.10.21 23:28 Česká republika 0

Britská vláda přiznává: dvě injekce a kus vaší přirozené imunity je pryč27.10.21 18:30 Británie 1

Počas Španielskej chrípky 92% ľudí umrelo na bakterialnu infekciu z nosenia rúšok27.10.21 18:13 Neurčeno 1

České banky začínají podléhat teroru Green Deal26.10.21 23:01 Česká republika 5

Pravda s očkovacím utrejchem leze na porvch - vláda podepsala likvidační smlouvu26.10.21 19:51 Česká republika 3

Očkovaní: Nula protilátek. Neočkovaní: Plno. Vynesla laborantka26.10.21 18:51 Česká republika 3

Už je to tady: Covid se stal epidemií neočkovaných, tvrdí vladní loutky26.10.21 11:07 Česká republika 8

Nakažení očkovaní jsou podle Tečky bezinfekční25.10.21 17:51 Česká republika 16

Nová nařízení vlády? Máme pro vás právní návody pro důstojný a svobodný život 25.10.21 17:13 Česká republika 2

Ameriku zaplavila vlna lítosti těch, co se nechali naočkovat24.10.21 17:07 USA 3

Měnit pohlaví dětí je zločin proti lidskosti24.10.21 09:58 Rusko 1

Hliník se odstěhoval do Humpolce......24.10.21 09:53 Evropská unie 0

Po celé Itálii vyrazili lidé i přes zákaz do ulic, podpořili je i Francouzi (VIDEA)24.10.21 09:44 Itálie 2

Zákon, který omezuje základní svobody 67 milionů Francouzů, schválilo 23 % poslanců!22.10.21 17:54 Francie 2

Policie pokračuje ve stíhání exposlanců Volného a Roznera, souhlas sněmovny už nepotřebuje 22.10.21 17:34 Česká republika 4

Soud zrušil další nezánonný paskvil - příjezdový formulář21.10.21 19:50 Česká republika 0

Nesvítí, nefouká... Data z Německa kříží plány EU21.10.21 17:38 Německo 5

Už na nás "vláda" zase chystá další šikanu a buzeraci20.10.21 20:19 Česká republika 6

Majitelé lesů raději zakáží cyklistům vjezd do lesa úplně19.10.21 20:20 Česká republika 5

Měnové kurzy

USD
22,16 Kč
Euro
25,72 Kč
Libra
30,46 Kč
Kanadský dolar
17,91 Kč
Australský dolar
16,63 Kč
Švýcarský frank
24,13 Kč
100 japonských jenů
19,50 Kč
Čínský juan
3,46 Kč
Polský zloty
5,56 Kč
100 maď. forintů
7,08 Kč
Ukrajinská hřivna
0,84 Kč
100 rublů
31,37 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 853,07 Kč
1 unce stříbra
532,40 Kč
Bitcoin
1 305 594,54 Kč

Poslední aktualizace: 28.10.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 4 476