Diskuze k článku

Před summitem G-20: Jakou muziku si objednal FED?

Příspěvků 28

12.11.2010 3:15

Hledám ekonoma, prosím

JaJa 27.?.?.?

Může mi někdo vysvětlit, proč se v článku několikrát mluví o oslabení US$, ale mrknu-li se na kurz k CZK, tak US$ velmi tvrdě posiluje a to i navzdory tomu, že česká burza též posílila... Takže předpokládám, že na trhu je po těch bezcenných zelených papírkách hodně velký zájem...[mrknutí jedním okem]

232336

12.11.2010 10:47

RE: Hledám ekonoma, prosím

udo1 udo321123zavinacazet (tečka) sk 46.?.?.?

Reakce na 232336

Re:JaJa 27..
"Může mi někdo vysvětlit, proč se v článku několikrát mluví o oslabení US$, ale mrknu-li se na kurz k CZK, tak US$ velmi tvrdě posiluje a to i navzdory tomu, že česká burza též posílila... Takže předpokládám, že na trhu je po těch bezcenných zelených papírkách hodně velký zájem..."

JaJa, hádam nepatríte k dinosaurom, čo žijú v ilúzii, že trh sa riadi sám?

A.."Jakou muziku si objednal FED?"

Že by teda naozaj tú pohrebnú?
Tá ta ta tá ta ta tá ta tá ta ta..
Nejako tomu nahému cisárovi nepasuje žiadne oblečenie.
Trasie sa, je mu zima, ale má absurdné rozmery a to je problém..

232342

12.11.2010 15:00

RE: Hledám ekonoma, prosím

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 79.?.?.?

Reakce na 232336

Nejsem ekonom, ale dnes jsem zase pozorne sledoval nekolik svetovych TV stanic.
Pochopil jsem toto, snad se nemylim: US vlada nekolik mesicu tlacila na Cinu, aby zvedla kurs sve meny, ale Cina stale odmita. Tim, ze ma slabou menu, ziskava pry snazeji zahranicni kontrakty. Spojene staty se proto rozhodly ucinit protiopatreni, ktere by vedlo k oslabeni dolaru, a to tim, ze se rozhodly posilit svoje banky novymi nepodlozenymi dolary. Odhadly, ze to umozni snazeji ziskavat kontrakty mimo svoje uzemi. Jenomze svetove burzy ten dolar drzi na stejne urovni. Zatim, a neda se predpovedet, jak dlouho tato situace potrva.

232351

13.11.2010 6:16

RE: Hledám ekonoma, prosím

JaJa 27.?.?.?

Reakce na 232351

Díky, takhle jsem taky přemýšlel. Oslabí svou měnu, čímž zvýší svůj export (no jo, ale ono se tam ještě něco kromě zbraní vyrábí, co jde na export??? Já myslel, že veškeré takové fabriky už mají v Číně apod...). Automaticky měl vylítnout kurz zlata do nebeských výší a naopak dolar měl oslabit. Se zlatem to ale nijak moc nehlo (roste pořád stejně rychle) a US$ naopak posílil. Jediné, co vzrostlo, je cena nafty v US$... Buď mají na trzích ještě nějaké jiné informace, které já nemám (např. že bude válka), a nebo svět se chce držet nepodloženého dolaru zuby nehty... [oči v sloup] Tady přestávají platit veškeré ekonomické poučky. [zmaten] Tedy, jen ty, co se přednášejí na školách... [chechtot]

232366

13.11.2010 14:25

RE: Hledám ekonoma, prosím

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 79.?.?.?

Reakce na 232366

>nebo svět se chce držet nepodloženého dolaru zuby nehty...
Mozna. Nemam vubec predstavu, smysl a ani cas zjistovat, kolik US dolaru (bankovek) je vytisteno a nasledne v obehu na celem svete, myslim si vsak az detinsky, ze nejvic ze vsech men..., mozna se co do poctu (vzhledem k mnozstvi obyvatel) k dolaru priblizuje cinsky juan. Ale i kdyby, jako spise ze asi ne, tak svet zatim nema zkusenost s cinskou schopnosti v teto oblasti vest svet, a navic hraje nejvetsi roli to, ze USA vlastni nejmohutnejsi zbrojni arsenal, coz ja osobne povazuji za rozhodujici, za nejzdatnejsi oprate, a proto i dalsi velmoci radeji snaseji tuto americkou ekonomickou nestabilitu. Bohuzel, anebo mozna i bohudiky. Kdo vi, jak by bylo jinak.

232386

14.11.2010 12:10

RE: Hledám ekonoma, prosím

pavelh14 213.?.?.?

Reakce na 232366

Vaše úvaha je správná. Děje se tak proto, že tohle nemá s reálnou ekonomikou již vůbec nic společného. Vše se odehrává a řídí pomocí spekulací na burzách - čili naprosté odtržení od čistých tržních principů a konkurence - a to je konec tohoto systému. Nelze neustále křísit mrtvolu!
Alternativní ekonomický systém, který 100% odstraňuje fatální chyby toho současného, je zde: www.ekonomickareforma.cz

232401

13.11.2010 8:43

RE: Hledám ekonoma, prosím

mo 85.?.?.?

Reakce na 232336

Prosímvás tady se celou dobu co pamatuju (mnoho let) nepíše o nějakém oslabení dolaru, ale o totální ztrátě jeho hodnoty a hyperinflaci která je vždycky už za rohem. Faktem je, že v roce 2004 byl kurz EUR/USD 1.37 a po 6 letech je dnes eeee 1.37. A to přesto, že se Čína a Rusko se údajně po celou dobu až panicky zbavují dolaru jak můžou a USA údajně tiskne dolary na 3 směny.
Takže nebojte, je to určitě už za rohem.

232372

15.11.2010 17:55

RE: Hledám ekonoma, prosím

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 232372

a podle čeho tu směnnou hodnotu papírových peněz stanovujete?Jestli měníte růžový hajzlpapír za modrý v kursu 1:1 nebo 1:1.3 nebo 2:1, tak je to úplně jedno.Všechny papírové peníze se tisknou na dluh, takže nemá smysl je poměřovat nějakou výkonností ekonomiky.

232423

13.11.2010 7:33

g20 (a zejména Čína a Rusko) ukázala FEDu fuckáče - na místě zrůdných činů JůYsEj

MoUdrostrak 90.?.?.?

V diplomacii nikdy není nic "náhodou". Místo konání "prosebného" summitu a jeho rozsah hodně napoví:

Jižní Korea je geograficky téměř jen čínsko-ruským poloostrovem či spíše enklávou v čínské a ruské oblasti podobně, jako byla Vídeň a Rakousko v nárazníkovém "neutrálním" pásmu mezi hodným Západem a zlým Východem. Nejde tedy o žádnou obdobu někdejší funkce Islandu, který naopak byl přibližným geografickým středem vzdálenosti mezi Moskvou a Washingtonem.

To, že téměř všichni světoví politici museli jet až na hranice Číny a Ruska, předznamenává kdo tahá za kratší mocenský konec lana a musí se volky nevolky obtěžovat vycestovat dále za své hranice.

Původně se "mělo jednat, dokud se nedohodnou". Během několika hodin bylo jasné, že není o čem jednat: Ti, kteří jsou dnes skutečnými zástupci svých oVčanů, kteří je zvolili, odmítli návrhy těch politiků, kteří tančí pod slogany "dýmů-krásy" jen pro své loutkáře a úzkou skupinu zadavatelů. Svět odmítl zaplatit dluhy za podvodné fondy, které neslouží jako kumulátoři pro realizaci investic. Ale jsou těmi, co dali odstranit a zohýbat zákony a regulaci těchto fondů, jen nástrojem rozkradení veřejných statků a okradení většinových drobných investorů do vlastních kapes.

Zajímalo by mne, co na to resp. jakou poučku by vynesl náš, celým světem uznávaný a obdivovaný, guru a nepřítel všech regulací chránící většinu před predátory: Slavný ProfeSSor Big Toonnel z Hradu?

V každém případě je jasné, že si ve slavných bankrotujících a krachujících JůYsEj budou brzy muset obtloustlí, zlenivělí a pohodlní obyvatelé překližkových vill stáhnout klimačky a topení o hezkých pár stupňů. Možná ale všichni přemluví zlé slovanské širokolící Rusy, aby si od slavných bankrotujících a krachujících JůYsEj odkoupili zpět Aljašku.

Třeba by aktiva takto od zlých slovanských širokolících Rusů vydržela hodným Emeričanům a jejich cestě "dýmů-krásy" po jednu zimu, plnou dárků, Santy, tepla krbu, dozlatova propečených krocanů a humanitárního bombardování pár dalších milionů neznámých civilistů někde daleko.

Historie se vrací ve spirále: Slavné bankrotující a krachující JůYsEj vražděním Korejců a dobrovolnických Číňanů chtělo před 60 lety "zadržovat komunismus". Nyní se museli Emeričané vrátit na místo činu prosit druhou stranu, která tehdy stála na druhé straně barikády, aby se smilovala nad emerickou ekonomikou "dýmů-krásy", dluhů, podvodů, humanitárního bombardování, mučení a zRADARů.

V diplomacii není nikdy nic náhodou!

232367

13.11.2010 8:24

RE: g20 (a zejména Čína a Rusko) ukázala FEDu fuckáče - na místě zrůdných činů JůYsEj

mo 85.?.?.?

Reakce na 232367

Minulý summit G20 byl v Kanadě a příští má být ve Francii. Doufám, že nechcete tvrdit, že to jsou enklávy v čínské a ruské oblasti [chechtot] Kdo tam podle vaší teorie tahal nebo bude tahat za kratší konec když to mají soudruzi z Číny a Ruska takovou dálku?
Zřejmě ani vůbec netušíte o čem se v Soulu jednalo. Nebyly to dluhy jakýchsi fondů, ale otázka volného obchodu a měn.
Dále byste si už měl konečně vybrat jestli jsou teda ti Američani obtloustí leniví a bydlící v klimatizovaných vilách a nebo umírají hladem na potravinových lístcích bez zdravotního pojištění ve stanových městečkách.

232371

13.11.2010 11:39

RE: g20 (a zejména Čína a Rusko) ukázala FEDu fuckáče - na místě zrůdných činů JůYsEj

MoUdrostrak 90.?.?.?

Reakce na 232371

Smim se nezdvorile zeptat, kolik Vam je let, kdyz mate tak omezeny obecny rozhled a misto argumentu papouskujete jizdni rady?

Pokud hledáte symbolický převratný moment, kdy slavné krachující a bankrotující JůYsEj přestaly komandovat svět ve 21. století a museli své místo postoupit pro století ASIJSKÉ, tento týden v Soulu se odehrál pravděpodobně ten okamžik. [cool] [cool] [cool]

"If you seek a symbolic moment when the United States ceased to command the 21st-century world and ceded its place to the Asian century, this week in Seoul was arguably that moment." ..." For there to have been no mention of undervalued currencies or trade imbalances would have been a real slap in the face for the US." [chechtot] (http://www.guardian.co.uk/commentisfree/2010/nov/13/g20-summit-seoul-survivors-editorial )


k dalsi Vasi argumentaci: Obtloustlii a lini Emericane jsou skutecne vystehovavani exekutory pro stale rostouci neschopnost platit za lekarskou peci ze svych lepenkovych "vill" a cim dal vic cerpaji chudinske zebracenky.

232380

13.11.2010 11:59

RE: g20 (a zejména Čína a Rusko) ukázala FEDu fuckáče - na místě zrůdných činů JůYsEj

Luxor 195.?.?.?

Reakce na 232380

Tedy nechci nějak zpochybňovat Vaše tvrzení, jelikož jsem v USA nikdy nebyl a tedy nemohu ani posuzovat. Ale za sebe mohu říci, že bych byl šťastný člověk, kdybych se mi podařilo poctivou prací vydělat tolik, abych si na důchod mohl dovolit zakoupení nějaké té lepenkové vily. Jo a taky bylo zajímavé, když dělali rozhovory s lidma co v USA stáli frontu na jídlo za lístky. Většina z nich potvrdila, že mají vlastní bydlení a takové samozřejmosti jako kabelovka apod.

232381

13.11.2010 12:38

RE: g20 (a zejména Čína a Rusko) ukázala FEDu fuckáče - na místě zrůdných činů JůYsEj

Anonymus 109.?.?.?

Reakce na 232381

>...jelikož jsem v USA nikdy nebyl a tedy nemohu ani posuzovat.

Vůbec o nic jsi nepřišel, oni jezdí sem k nám se představovat sami.

Podívej na poslední případ s Bartákem.
Musel by jsi také znát, jakým sprostým způsobem amici vydrbali s Pragovkou.
Další pokračování už je trochu veřejné, tak sleduj.
Sledovat můžeš stejně jen po okamžik, než se to všechno zamete pod koberec a všichni grázli z toho vyjdou jako lilie.
Stejné a velmi podobné podrazy v kauze Železný.

Budiž toto dalším varováním pro všechny anální alpinisty. Na všechny jednou dojde, kdy je vytřepou i z kalhot, a poté ...
Tuto politiku "korektnosti a čestnosti" už praktikují minimálně 200 roků, ale jak vidno lidstvo je nepoučitelné.

232383

13.11.2010 13:37

RE: g20 (a zejména Čína a Rusko) ukázala FEDu fuckáče - na místě zrůdných činů JůYsEj

Luxor 195.?.?.?

Reakce na 232383

Ale dyť jo, to ti neberu. Já jenom tvrdím, že všude je chleba o dvou kůrkách. Pořád se tady vykládá jací jsou amíci hloupí, obézní lidé, ale když se koukám kolem sebe, tak mám pocit, že na tom tedy nejsme o mnoho lépe. Já USA moc v lásce nemám, ale nic to nemění na věci, že bych tu zemi někdy rád poznal na vlastní oči. Všichni mí známí, kterých jsem se vyptával na zážitky z USA byli nadšeni. Téměř všichni si (k mému překvapení) stěžovali pouze na jediné- že v "Zemi Svobody" vládne neskutečná míra fízlování (nejen úřadů, ale i lidí vzájemně). Já bych jen od někoho rád slyšel, jak se v USA doopravdy žije, bez růžové pravicové propagandy a bez škodolibých levicových úšklebků. Myslím, že na Zvědavec chodí lidé co v USA žijí, moc rád bych si přečetl jejich názor (stejně jako bylo zajímavé povídání od lidí ze Švýcarska pod nějakým dřívejším článkem)

232385

13.11.2010 14:31

RE: g20 (a zejména Čína a Rusko) ukázala FEDu fuckáče - na místě zrůdných činů JůYsEj

Martin300 68.?.?.?

Reakce na 232385

Dobry den!
Za 12 let pobytu v US mohu za sebe rici pouze to,ze nazor si clovek udela az po letech zde travenych.Nelze (alespon si to myslim) si udelat nazor na danou zemi za mesicni dovolenou,jak si lze casto precist v clancich ruznych pisalku,kteri US projeli a pak rozumuji,jak ze to zde funguje.
Jsou zde mnoha plus a mnoha minus.
Za sebe mohu rici,ze jsem spokojen jak rychle funguji urady,kdyz cokoli potrebuji,narozdil od CR,zrovna tak soudy a predevsim policie.Verte,ze kdyz jste v situaci kdy potrebujete pomoc a ta pomoc se dostavi do trech minut,tak to zcela jiste ocenite.Jinak ano,US funguje na konzumu na dluh.Takze vsichni se maji radoby dobre,ale jen dokud maji praci.Pak casto koncej prave v tech stanovych mesteckach.Smutne je,ze vetsina americanu zije stale jeste v presvedceni,ze jsou narod number1,ze maji byt pysni na to,ze jsou amici,a tak nacionalismus a vecne vyvesovani vlajek je pro nas cechy,co jsme museli vlajky vyvesovat,ponekud usmevne.To presvedceni ale v nich pestuji media a politici.
Myslim si,ze v jadru nejsou americani zli,(tedy ti obycejni lide)jen jsou za ta leta konzumu a medialniho brainwashingu naivni az hloupi.Ale to lze sledovat dnes i u ceskych obyvatel.

K tomu fizlovani mezi lidma - je to castecne pravda,ale je to na dlouhe povidani.Ze strany uradu nevim,nemam takovou zkusenost,ale jen dodam,ze takovou buzeraci jakou zazivam na ceskych uradech,jsem zde za 12 let nezazil.

Preji hezky den [smích]

232387

13.11.2010 15:23

RE: g20 (a zejména Čína a Rusko) ukázala FEDu fuckáče - na místě zrůdných činů JůYsEj

Luxor 195.?.?.?

Reakce na 232387

Zdravím vás Martine a děkuji za zajímavý report. Měl bych ještě dotaz. Jak je to s tou obrovskou nezaměstaností ? Opravdu se nedá sehnat žádná slušně placená práce ? Nezajímají mně oficiální statistiky, zajímá mně zkušenost člověka, který tam dlouhodobě žije ( ikdyž chápu, že na tuto otázku je asi problém odpovědět- bude se to zřejmě lišit stát od státu, region od regionu.)
Díky

232388

13.11.2010 18:45

RE: g20 (a zejména Čína a Rusko) ukázala FEDu fuckáče - na místě zrůdných činů JůYsEj

Martin300 68.?.?.?

Reakce na 232388

Zdravim Vas !

Zalezi na regionu a na tom co umite.Ja jsem obkladac,a nemohu si stezovat.Prace je ted samozrejme min,protoze nikdo nechce renovovat,kdyz hodnota domu a bytu sla dolu,a ani nevypada ze pujde v dohledne dobe nahoru,spise naopak.Nekdo zminoval papirove baraky.Ano je to samej sadros,ale ti majetnejsi maji vsichni zdene domy.Nejvice me stve ze nekdo kdo sam bydli v panelaku,kritizuje sadrokartonove domy tady.

Ze sve zkusenosti reknu asi tohle.Firma ktera nam dodava praci,mela pres tricet subcontraktoru (mezi nemi i ja).Dnes je nas asi 6.Proste ti co umi,ale taky treba spolehlivy,a ne predrazeni maji praci porad.
jinak samorzejme prislo o praci spousta tech,kteri makali pro velke korporace,jako napr.automobilky.Hodne lidi prislo o praci i ve statnim sektoru,policiste,hasici,apod. coz dost velky pruser,protoze u techto zamestnani by se melo setrit az nakonec.Pred par mesici (tady na Floride) jsem videl,ze v Miami se prislo na praci u hasicu prihlasit pres 500 lidi.A v Sarasote na servirky a cisniky pres 1200 lidi za jediny den.

Takze ano,je spousta lidi bez prace.Ale zaroven clovek jede okolo nakupnich center,a parkoviste jsou narvana autama,zrovna tak restaurace.Takze je videt,ze zatim jeste lide maji co utracet.

Hezky den.

232392

13.11.2010 21:52

RE: g20 (a zejména Čína a Rusko) ukázala FEDu fuckáče - na místě zrůdných činů JůYsEj

Luxor 195.?.?.?

Reakce na 232392

Děkuji vám Martine, že jste si dal práci s textem. Pro mně je to velmi zajímavé čtení. Držím palce ať se vám v novém domově daří. A někdy se zase podělte o zajímavosti za oceánem.

232394

13.11.2010 22:54

RE: g20 (a zejména Čína a Rusko) ukázala FEDu fuckáče - na místě zrůdných činů JůYsEj

Martin300 68.?.?.?

Reakce na 232394

Nemate zac pane Luxor.S tim novym domovem to nebude tak horky.Vite ja jsem sem prisel jako mnoho jinych za lepsim zivotem,a ted kdyz se mam relativne dobre,me to jiz netesi.Ten konzum a materialismus omrzi.Naopak se zacinam poohlizet po jednodussim zivote,byt mene zavisly na systemu,apod. ale to je na jine tema.Navic to zde do budoucna nevidim ruzove.
[pláč]

232397

14.11.2010 12:31

RE: g20 (a zejména Čína a Rusko) ukázala FEDu fuckáče - na místě zrůdných činů JůYsEj

pavelh14 213.?.?.?

Reakce na 232397

Je moc fajn, že se neohlížíte jen po tom pozlátku, ale všímáte si i jiných věcí. Každý, kdo to takto dělá, musí dojít k závěru přesně jako vy a to nemusí ani dlouhodobě pobývat v USA, či jíných státch. Stačí jen prokouknout to maskované pokrytectví současných elit.
Možná by nejen vás zajímala tato alternativní verze nového ekonomického systému na: www.ekonomickareforma.cz, která by odstraňovala vše, co se vám nelíbí a podpořila vše, co se vám líbí.

232402

14.11.2010 16:52

RE: g20 (a zejména Čína a Rusko) ukázala FEDu fuckáče - na místě zrůdných činů JůYsEj

Luxor 195.?.?.?

Reakce na 232397

Chápu vaše dilema. Kořeny se jen tak přetrhat nedají. Každá země a každá doba má své výhody i nevýhody. Můj životní cíl je také "nezávislost na systému" . Mějte se

232405

13.11.2010 22:52

RE: g20 (a zejména Čína a Rusko) ukázala FEDu fuckáče - na místě zrůdných činů JůYsEj

jen tak 96.?.?.?

Reakce na 232385

>Všichni mí známí,
>kterých jsem se vyptával na zážitky z USA byli nadšeni.
>Téměř všichni si (k mému překvapení) stěžovali pouze na
>jediné- že v "Zemi Svobody" vládne neskutečná míra
>fízlování (nejen úřadů, ale i lidí vzájemně). Já bych
>jen od někoho rád slyšel, jak se v USA doopravdy žije, bez
>růžové pravicové propagandy a bez škodolibých levicových
>úšklebků. Myslím, že na Zvědavec chodí lidé co v USA
>žijí, moc rád bych si přečetl jejich názor (stejně jako
>bylo zajímavé povídání od lidí ze Švýcarska pod nějakým
>dřívejším článkem)
Já tedy žiji v USA víc než 25 let a pracoval jsem v několika firmách, v té poslední skoro 20 let. Nikdy nikde jsem se nesetkal s "neskutečnou mírou fízlování". To je pro mne tedy překvapení, že vám to všichni, kdo navštívili Státy, tvrdili. Jak se to konkrétně projevovalo? Kdo je konkrétně šmíroval, můžete prosím popsat?
Co já poznal, tak lidé jsou si zde v podstatě lhostejní, ale pokud potřebujete pomoc, jsou vstřícní a usměvaví a ochotni pomoci. Nikde jsem se nesetkal s takovou mírou neúcty k člověku, jako za doby, kdy jsem se pokusil vrátit se na důchod na trvalo do původní mé vlasti. Zajímavé zjištění, protože pokud jsem tam pobýval pouze na návštěvách, tak se mi to nijak zlé nejevilo. Po návratu jsem tam byl nemile překvapen a v konečném důsledku, který zde nemíním publikovat, jsem se s manželkou vrátil zpátky do USA. Zklamán tím, kam až poměry v mé vlasti dospěly.
Zde v USA je soukromý majetek posvátný, nekrade se v takové míře a na každém kroku, zde vymahatelnost práva netrvá roky, zde vám za každou sebemenší nezaplacenou čásku nevyhrožují okamžitě exekucí celého vašeho majetku, ale jsou ochotni s vámi slušně vyjednávat. A to jsem si já trouba myslel, že i tam v ČR se to tomu co je zde, alespoň minimálně podobá a že se s odchodem ''komunismu'' všechno zlepšilo.
Naopak, jak vidím čím dál víc, bují tam pouze svinstvo, korupce a zlodějna, nefunguje uspokojivě nic, je tam obrovská neúcta k člověku, zejména občanovi (zákazníkovi) při jednání na úřadech, úměrně stoupající důležitosti toho kterého úřadu. Hrubost, násilí, arogance, vydírání a plno dalších zhovadilostí se stalo normou i v běžným životě, což člověku nepomáhá a působí na něj negatívně a silně depresívně. Tak to je typický obrázek současnýho Česka jak se jeví mě, to jest v těsném srovnání se situací v USA!
Jinou otázkou je zahraniční politika USA, zdravotnictví, pojištění atd. Tam už tedy USA rozhodně chválit nemohu.

232396

14.11.2010 13:55

RE: g20 (a zejména Čína a Rusko) ukázala FEDu fuckáče - na místě zrůdných činů JůYsEj

Martin300 68.?.?.?

Reakce na 232396

Dobry den !

Mohu jen dodat,ze se pod vse co jste napsal podepisuji.Vystihnul jste to mnohem lepe nez ja,a hlavne ty duvody,proc nemam chut se vubec do CR vracet.
Jeste bych se jen vyjadril k tomu "fizlovani",ktere vlastne ani neni fizlovani v pravem slova smyslu.To ze se treba sousedi zajimaji kdo vedle nich bydli,co dela,kolik ma deti,apod. se me ze zacatku zdalo trochu vlezle,ovsem dnes to spise beru jako obezretnost.Myslim si,ze neni na skodu vedet,kdo vedle vas bydli.Pouze 2x,kdyz jsem byl se zenou na rybach,na nas zavolali pobrezni policii,vzhledem k tomu ze jsme se spolu bavili cesky,a mistni se nejspise domnivali,ze nebudeme mit listky.Opet,nejprve jsem byl nastvany,ale po case kdyz jsem videl jaky bordel u vody po sobe nechavaji nekteri hispansti emigranti,se jim nedivim.A k chovani ze strany mistni policie jen dodam,ze takovou miru slusnosti jsem v CR na zadnem urade ci policii v zivote nezazil.

232403

14.11.2010 16:07

RE: g20 (a zejména Čína a Rusko) ukázala FEDu fuckáče - na místě zrůdných činů JůYsEj

jen tak 96.?.?.?

Reakce na 232403

Též Vás zdravím. Vážím si toho, že popisujete věci pravdivě.
[mrknutí jedním okem]

232404

14.11.2010 17:03

RE: g20 (a zejména Čína a Rusko) ukázala FEDu fuckáče - na místě zrůdných činů JůYsEj

Luxor 195.?.?.?

Reakce na 232396

Zdravím pane a díky za zajímavé povídání. Jak se ukazuje, tak život v těch ošklivých kapitalistických USA zas tak špatnej nebude [smích] .
To co mi bylo popisováno návštěvníky "států" bylo myšleno asi v tom smyslu jak píše pan Martin. Sousedé mají údajně tendence nadmíru strkat nos do života lidí ve svém okolí a pak to hlásí na ouřady. Např.kamarád mi popisoval, že měl velké problémy, když vzal sousedovo dítě na koupaliště. Hned byl v jakémsi podezření z nekalých úmyslů, snad pedofilie nebo co. Nicméně připouštím, že lidé si události rádi přibarvují a k většině různých skandálů a "perliček" si autor často tak 50% přidá [smích]. Takže jsem rád, že jste tady uvedli věci trochu na pravou míru. Ikdyž musím uznat, že pro čecha to musí být skoro až šokující zjištění. U nás je totiž spíše druhý extrém- naprostá atomizace společnosti, nezájem o své okolí. Lidi z jednoho paneláku se ani nepozdraví...

232406

13.11.2010 12:13

RE: g20 (a zejména Čína a Rusko) ukázala FEDu fuckáče - na místě zrůdných činů JůYsEj

mo 85.?.?.?

Reakce na 232380

Můj omezený rozhled pramení zřejmě z toho, že jsem v USA 10 let žil a pracoval. Stavěl jsem podle vás ty "lepenkové vily" (další věc o které nevíte nic). Je sice pravda že už jsem tam 5 let nebyl, ale za mého pobytu jsem překvapivě neviděl plazit se po ulici umírající nemocné ani žádné chudáky ve stanech ani žebrající důchodce. Nebyl jsem samozřejmě všude, je možné, že někde v Mississipi to tak dnes třeba je. Nicméně za mého pobytu nebyl problém pro šikovného řemeslníka se 2 zaměstnanci vydělávat 100k USD za rok a práce bylo nad hlavu. Jo a je mi 38.

232382

14.11.2010 8:02

RE: g20 (a zejména Čína a Rusko) ukázala FEDu fuckáče - na místě zrůdných činů JůYsEj

MoUdrostrak 1.?.?.?

Reakce na 232382

To, ze jste pred lety mel v JuYsEj prijem 100k nijak nevyvraci fakta na ktera jste mel a mohl reagovat. Takovy prijem jste mel jen diky boomu, krery iniciovala realitni bublina a financni podvody, ktere poslaly JuYsEj i s pasaliky na hnojiste dejin.

232400

20.11.2014 8:52

RE: g20 (a zejména Čína a Rusko) ukázala FEDu fuckáče - na místě zrůdných činů JůYsEj

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Reakce na 232400

Já byl v USA celkem třikrát nebo čtyřikrát, vždycky na pár dní na nějaké konferenci. Bydlel jsem jednou v té lepenkové "vile" u VŠ profesora s příjmem cca 80k ročně. Dřevěný dům byl něco na způsob naší větší chaty. Nebyl špatný, ale když se někdo nahoře obrátil na posteli, slyšel jsem to dole v pokoji pro hosty. Kolega profesor, když mi oplatil návštěvu, byl v šoku z našeho menšího zděného domku, postaveného svépomocí za socíku a spláceného 20 let z platu uklízečky plus 5 let z platu absolventa Mat-Fyz na UK. Já byl naopak v šoku způsobem přivedení elektřiny (vrchem, zadrátováním ulice) a absencí hromosvodu na těchto stavbách. Pan profesor nechápal, co to je stavět svépomocí, tvrdil, že svůj dřevěný dům taky postavil sám, ale kleště a šroubovák neuměl vzít do ruky.

S US úřady nemám zkušenosti, ale v Central Parku jsem potkal bezdomovce, kterého jsem obdaroval pár dolary a on se se mnou podělil o svůj názor na USA. Na rozdíl od mnoha našich bezdomovců to byl celkem pozitivní a inteligentní člověk, nadšený tím, že si může povykládat s někým z východní Evropy. Naše malá zemička byla pod jeho rozlišovací schopností, myslel, že jsem odkudsi z bývalého Sovětského svazu. Podle něj není Amerika špatná země, dokud máte práci a peníze. Nepůsobil jako povaleč, věčně nalitý alkoholem, prostě jednou přišel o práci a pak postupně o všechno.

Tohle postupně dorazilo i sem, spolu s neduhy amerického školství, výchovy a dalšími vymoženostmi kapitalismu, o kterých se nám ani nesnilo. Na druhou stranu mi Amíci připadali většinou pozitivnější než mnozí Češi, a když máte úspěch, víc vám ho, zdá se, přejí. Za těch pár dní se mi nepodařilo zjistit, jestli je to doopravdy, nebo jen zvyk a maska, asi jako když se vás zeptají, jak se máte, chtějí slyšet že dobře a reálný stav už nikoho nezajímá.

321534

Příspěvků: 28

12.11. 03:15 JaJa  Hledám ekonoma, prosím
12.11. 10:47 udo1  RE: Hledám ekonoma, prosím
12.11. 15:00  RE: Hledám ekonoma, prosím
13.11. 06:16 JaJa  RE: Hledám ekonoma, prosím
13.11. 14:25  RE: Hledám ekonoma, prosím
14.11. 12:10 pavelh14  RE: Hledám ekonoma, prosím
13.11. 08:43 mo  RE: Hledám ekonoma, prosím
15.11. 17:55  RE: Hledám ekonoma, prosím
13.11. 07:33 MoUdrostrak  g20 (a zejména Čína a Rusko) ukázala FEDu fuckáče - na místě zrůdných činů JůYsEj
13.11. 08:24 mo  RE: g20 (a zejména Čína a Rusko) ukázala FEDu fuckáče - na místě zrůdných činů JůYsEj
13.11. 11:39 MoUdrostrak  RE: g20 (a zejména Čína a Rusko) ukázala FEDu fuckáče - na místě zrůdných činů JůYsEj
13.11. 11:59 Luxor  RE: g20 (a zejména Čína a Rusko) ukázala FEDu fuckáče - na místě zrůdných činů JůYsEj
13.11. 12:38 Anonymus  RE: g20 (a zejména Čína a Rusko) ukázala FEDu fuckáče - na místě zrůdných činů JůYsEj
13.11. 13:37 Luxor  RE: g20 (a zejména Čína a Rusko) ukázala FEDu fuckáče - na místě zrůdných činů JůYsEj
13.11. 14:31 Martin300  RE: g20 (a zejména Čína a Rusko) ukázala FEDu fuckáče - na místě zrůdných činů JůYsEj
13.11. 15:23 Luxor  RE: g20 (a zejména Čína a Rusko) ukázala FEDu fuckáče - na místě zrůdných činů JůYsEj
13.11. 18:45 Martin300  RE: g20 (a zejména Čína a Rusko) ukázala FEDu fuckáče - na místě zrůdných činů JůYsEj
13.11. 21:52 Luxor  RE: g20 (a zejména Čína a Rusko) ukázala FEDu fuckáče - na místě zrůdných činů JůYsEj
13.11. 22:54 Martin300  RE: g20 (a zejména Čína a Rusko) ukázala FEDu fuckáče - na místě zrůdných činů JůYsEj
14.11. 12:31 pavelh14  RE: g20 (a zejména Čína a Rusko) ukázala FEDu fuckáče - na místě zrůdných činů JůYsEj
14.11. 16:52 Luxor  RE: g20 (a zejména Čína a Rusko) ukázala FEDu fuckáče - na místě zrůdných činů JůYsEj
13.11. 22:52 jen tak  RE: g20 (a zejména Čína a Rusko) ukázala FEDu fuckáče - na místě zrůdných činů JůYsEj
14.11. 13:55 Martin300  RE: g20 (a zejména Čína a Rusko) ukázala FEDu fuckáče - na místě zrůdných činů JůYsEj
14.11. 16:07 jen tak  RE: g20 (a zejména Čína a Rusko) ukázala FEDu fuckáče - na místě zrůdných činů JůYsEj
14.11. 17:03 Luxor  RE: g20 (a zejména Čína a Rusko) ukázala FEDu fuckáče - na místě zrůdných činů JůYsEj
13.11. 12:13 mo  RE: g20 (a zejména Čína a Rusko) ukázala FEDu fuckáče - na místě zrůdných činů JůYsEj
14.11. 08:02 MoUdrostrak  RE: g20 (a zejména Čína a Rusko) ukázala FEDu fuckáče - na místě zrůdných činů JůYsEj
20.11. 08:52  RE: g20 (a zejména Čína a Rusko) ukázala FEDu fuckáče - na místě zrůdných činů JůYsEj

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

8

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc srpen přispělo 19 čtenářů částkou 2 971 korun, což je 8 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Premiér Scott Morrison: Lockdown je v NSW nezbytný, přibylo 199 případů05.08.21 00:17 Austrálie 1

Rezoluce Rady Evropy 2361 (2021)04.08.21 15:53 Česká republika 1

Bude ministerstvo konečné soudu prokazovat, zda tu máme epidemii?04.08.21 14:13 Česká republika 0

Přinesl nám pandemii VIR anebo LIDÉ a politici z ASPEN INSTITUTU?04.08.21 13:56 Neurčeno 0

Cvičení při Covid-1904.08.21 09:51 Neurčeno 0

Na Bruntálsku jsou ještě lidé normální a nenechali si vymýt mozek04.08.21 09:30 Česká republika 4

Sydney: Násilná vakcinace04.08.21 09:10 Austrálie 5

Připojte se k žalobám proti diskriminaci osob neočkovaných proti c-1904.08.21 07:24 Česká republika 0

Izrael zavádí karanténu pro příchozí cestující - ale i pro očkované!03.08.21 21:01 Izrael 1

Německo si došláplo na kritika covid teroru03.08.21 09:54 Německo 0

Na webech píšicích pravdu neinzerujeme, zní z firem po výzvě pražské rady02.08.21 22:37 Česká republika 2

Už i česká pošta se připojila k oslavě úchylnosti02.08.21 20:47 Česká republika 0

Prague Pride pro děti02.08.21 19:45 Česká republika 1

Von der Leyen: Nový milník Evropské vakcinační strategie02.08.21 19:13 Evropská unie 2

Evropská komise a Bill Gates oznámili své partnerství v oblasti Green Dealu02.08.21 18:12 Evropská unie 1

Petice VOLNÉHO bloku za obnovení školní výuky bez povinnosti roušek, testování a očkování02.08.21 16:13 Česká republika 0

Pozvánka na Letnou 28. srpna 2021 na akci „Zachraňme republiku“02.08.21 15:41 Česká republika 0

Vláda počítá s tím, že po očkování umřou děti02.08.21 15:31 Česká republika 1

Mimochodem věděli jste, že Rusové nesmějí na olympiádě prezentovat svou vlast?01.08.21 22:11 Rusko 2

Kdo chce bít psa Lukašenka, hůl si najde01.08.21 21:57 Belorusko 3

Měnové kurzy

USD
21,47 Kč
Euro
25,43 Kč
Libra
29,87 Kč
Kanadský dolar
17,11 Kč
Australský dolar
15,85 Kč
Švýcarský frank
23,70 Kč
100 japonských jenů
19,62 Kč
Čínský juan
3,32 Kč
Polský zloty
5,59 Kč
100 maď. forintů
7,17 Kč
Ukrajinská hřivna
0,80 Kč
100 rublů
29,32 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 893,70 Kč
1 unce stříbra
545,97 Kč
Bitcoin
843 496,67 Kč

Poslední aktualizace: 4.8.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 5 601