Diskuze k článku

Finanční základ duchovní expanze Západu do Ruska: technologie Vatikánu

Příspěvků 9

10.11.2010 18:39

To není zas až tak nová zpráva.

Vodník 94.?.?.?

Římští katholíci jsou aktivní v pravoslavných zemích, včetně Ruska, už dlouho. Nemyslím, že budou úspěšní. Pokud by ruská pravoslavná hierarchie zradila pravoslaví a přijala unii s Římem, dopadne jako všechny předcházející unie, tj. mizerně. Mohlo by v horším případě dojít ke schismatu uvnitř ruského pravoslaví, já si ale myslím, že to hierarchové dobře vědí a nenechají to tak daleko dojít, byť by je svrběly ruce i nohy.

232281

12.11.2010 13:16

RE: To není zas až tak nová zpráva.

udo1 udo321123zavinacazet (tečka) sk 46.?.?.?

Reakce na 232281

Re:Vodník 94..
"Římští katholíci jsou aktivní v pravoslavných zemích, včetně Ruska, už dlouho.."

To by sme potom mali trochu prehrabať h-is-toriu a posvietiť si na vznik tzv. pravo-slávnej cirkvi. Anlyzovať roky 1340 B.C.... 987 A.D., 1453, 1472, 1547, 1618, 1646, 1917 z pohľadu globálneho h-is-torického procesu vo vzťahu ku kultúre a územiu bývalého ZSSR.

V krajinách našich východných susedov koluje známy vtip o moskovskom patriarchovi, ako o generálnom sekretárovi strany idealistického ateizmu [smích]
Týka sa to samozrejme svojim spôsobom aj rímskeho pápeža..

Bonusová otázka:
Čo znamená v hovorovej reči výraz Pop?
Prach otciv prodavšij..

Tzv.oficiálne hierarchické ateistické "Kresťanstvo" (Pavlianska sekta) prinieslo aj mnoho dobrého skrz početných pozitívnych prvkov, ktoré v ňom pretrvali. Podstata jeho deformácie z ideologického boja počas prvých storočí po jeho vzniku bola dočasne zavŕšená roku 325 na Koncile v Nicea.
Prirodzená nedôvera voči Pavlianizmu a záujmom jeho tvorcov je teda určite opodstatnená. Je súčasťou technologicky pomerne úspešnej, no nemenej vražednej, odborne nazývanej tzv. Biblickej koncepcie riadenia kultúry a koncentrácie moci.. predchodcu a pôvodcu dnešnej formy globalizácie..

Všetko musíme hodnotiť a prehodnocovať, ak dostaneme podozrenie, že daný pohľad neprospieva rozvoju ľudského potenciálu a nezodpovedá objektívnej realite z pohľadu Človeka.
Neexistuje patent na absolútnu pravdu. Možno ju má Príroda, Boh, Allah,..
Z pozície Ľudí existujú iba metódy priblíženia sa ku nej, ktoré závisia od miery chápania a postoja jednotlivca, či kolektívu.

232349

12.11.2010 21:19

RE: To není zas až tak nová zpráva.

Vodník 94.?.?.?

Reakce na 232349

Uf! Řekl bych, že mám jiný názor, ale debata na toto thema přesahuje rámec možností internetové diskuse.

>Anlyzovať roky 1340 B.C....
>987 A.D., 1453, 1472, 1547, 1618, 1646, 1917 z pohľadu
>globálneho h-is-torického procesu vo vzťahu ku kultúre a
>územiu bývalého ZSSR.
U některých těch dat nevidím žádné souvislosti.

>Neexistuje patent na absolútnu pravdu. Možno ju má Príroda,
>Boh, Allah,..
>Z pozície Ľudí existujú iba metódy priblíženia sa ku nej,
>ktoré závisia od miery chápania a postoja jednotlivca, či
>kolektívu.
Takovou methodou přiblížení je právě např. pravoslavná církev.

232359

15.11.2010 11:58

RE: To není zas až tak nová zpráva.

udo1 udo321123zavinacazet (tečka) sk 46.?.?.?

Reakce na 232359

re:Vodník 94..
"Takovou methodou přiblížení je právě např. pravoslavná církev."

Potrebujete azda na dialóg so svojim otcom sprostredkovateľa?
To by nesvedčilo o tom, že máte dobrý vzťah.
Akoby ste iba verili že existuje..

re:Vodník 94..
"U některých těch dat nevidím žádné souvislosti."
K zatiaľ uznávanej h-is-torickej osnove (chrbtici oficiálnych dejín) a tým dátumom..
Prvá zo spomínaných udalostí sa odohrala v starom Egypte.
2. na bývalej Kyjevskej Rusi,
3. v býv. Východrímskej ríši,
4.-7. v býv. Moskovskom kňažestve,
8., ako asi viete [smích], v Petrohrade

Dalo by sa tam samozrejme ešte pár dôležitých dátumov pridať..

232418

15.11.2010 18:12

RE: To není zas až tak nová zpráva.

Vodník 94.?.?.?

Reakce na 232418

>Potrebujete azda na dialóg so svojim otcom sprostredkovateľa?
>To by nesvedčilo o tom, že máte dobrý vzťah.
>Akoby ste iba verili že existuje..
Církev není prostředníkem nýbrž léčebnicí, kde se duše má očišťovat, aby dosáhla osvícení a zření Boha. Dialog provádí pravoslavný křesťan při každé modlitbě.

U těch dat - co myslíte tím Egyptem? Achnatona? 1453 a 1917 jsem se domníval, že vím, pokřtění Rusi taky, jinak ruské dějiny pořádně neznám a souvislosti mi pořád unikají.

232425

16.11.2010 12:17

RE: To není zas až tak nová zpráva.

udo1 udo321123zavinacazet (tečka) sk 91.?.?.?

Reakce na 232425

re:Vodník 94..
"Církev není prostředníkem nýbrž léčebnicí, kde se duše má očišťovat, aby dosáhla osvícení a zření Boha. Dialog provádí pravoslavný křesťan při každé modlitbě."

Problém je v tom, že "cirkvi" sa opierajú o bibliu, v ktorej sú 2.bohovia. Jeden, Otec, miluje a pomáha a druhý, pán ničí a zabíja. Boh Šalamúnovej piesne lásky a rasisticko-fašistický boh Izaiiáša. Že by sa kresťanstvo so svojou hierarchiou, tak ako akékoľvek iné "náboženstvo" nebolo dostalo pod kontrolu elít s neobmedzenými prostriedkami, je vysoko nepravdepodobné.
Je takmer nemožné byť v systéme ateistických, na biblii postavených "náboženstiev" a zároveň byť v kontakte s Bohom. Aj pri najväčšej snahe..
Tieto systémy sa v podstate vylučujú, sú antagonistické, aj keď sa snažia prirodzene pôsobiť dojmom kompatibility, či dokonca totožnosti.

Všetky "náboženstvá", kde sa vyskytuje hierarchia sú koncipované ako otrocké ideológie. Judaizmus je zasa príkladom jednej z ideológii výkonného, podľa potreby periodicky holokaustovaného aparátu. Plánovač konceptu sa snaží vždy zostať bezpečne skrytý.

re:Vodník 94..
"U těch dat - co myslíte tím Egyptem? Achnatona? 1453 a 1917 jsem se domníval, že vím, pokřtění Rusi taky, jinak ruské dějiny pořádně neznám a souvislosti mi pořád unikají."

Áno Achnaton. Tam niekde sa datuje prvá h-is-tórická zmienka o boji dvoch základných koncepcii života.
Bonusová otázka:
Prečo si myslíte, že dnešní "kresťania" po každej modlidbe vyslovujú formulku Amen, Amiň, či Amon..
Ku komu sa vlastne modlia a koho systém posilňujú ako baterky?

Okrem ďalších boli 2 kľúčové operácia prebrania kontroly nad pôvodným Ježišovým kresťanstvom:
1. Operácia riaditeľa tajnej služby Synedrimu Pavla z Tarzu
2. Operácia nadaného otrokárskeho politika Konštantína v Nicae. Obe boli prevedené pomerne profesionálne, usudzujúc podľa dnešných príznakov. Obaja boli pravdepodobne výkonnou mocou, neboli plánovačmi.
To, čo sa môže niekomu javiť ako dnešná nefunkčnosť spoločnosti prameniaca s úchylnej predsavy "dedičného hriechu", môže byť pre niekoho dlhodobým zámerom, ak sa chápeme.

Človek je prirodzene od narodenia dobrý.
Sociologicky leží mimo tejto charakteristiky Norm.štat.rozdelenia max.cca. 5% populácie.
Ak ľudia zostanú "ovečkami", bude ich týchto 5% kamikadze ďalej ovládať na ceste do toľko oslavovanej apokalypsy.

Zamyslite sa prosím nad podstatou a nie nad detailami.

232442

11.11.2010 11:34

Lidovky 11. listopadu 2010

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 79.?.?.?

Na vraždu si mě najal Vatikán, tvrdí atentátník na papeže Jana Pavla II.

http://www.lidovky.cz/na-vrazdu-si-me-najal-vatikan-tvrdi-atentatnik-na-papeze-jana-pavla-ii-1j5-/ln_zahranici.asp?c=A101111_095025_ln_zahranici_mtr

Samozrejme ze ten clovek muze kecat, treba bez rozpaku, kdyz si to odsedel, ci na zaklade toho, ze je darebak, anebo vlivem sve prostoty, ale castecne muze byt na tom i cosi pravdy. Tezko to v nedostacne informovanem davu posuzovat. Ale urcite je to zajimave - vdyt jsme se o Vatikanu v minulosti dozvedeli (my, podle "boziho" potvrzeni jeho nynejsiho vladce, ateiste) o kdovijakych zrudnych pocinech.

232306

11.11.2010 16:26

Vatikán má leckde svoje prstíčky!

63 88.?.?.?

Zase abychom neházeli všechny do jednoho pytle!Je mnoho milionů poctivých lidí, věřících, katolíků nebo jiných, kteří s tímhle mocenským svinstvem nemají co společného, ale je možné doložit, že se Vatikán podílel,anebo přímo zosnoval mnoho takových akcí!
Nemusím snad dávat příklady, historie Vatikánu je hodně "černá",třeba jenom od Jana Husa počínaje, až po těžké zločiny ve 20.století.
Také za to sklízí Vatikán po zásluze "plody" v podobě destrukce církve,kdy u nás je pouze cca 6% lidí, kteří se k církvi hlásí a trend je každým rokem velký úbytek, protože staré ročníky odcházejí a mladí se příliš do církve nehrnou! Také padají tradiční dogmata - v minulém roce se narodilo poprvé více dětí svobodným rodičům, než manželům, takže "svátost" manželská také vzala za své! Dříve nemyslitelný jev, aby dítě nemělo lože manželské v papírech, dnes každý s farářem vyběhne "svinským" krokem, když mu bude meldovat, aby se vzali, protože proč se brát, když se zase cca 70% manželství v Praze rozvede!
Je to přirozené, protože manželské papíry nijak dítěti více lásky a péče od rodičů nezajistí!
Tady je vidět pokrytectví a morální propad vedení církve katolické a celého Vatikánu, který má v Evropě velké problémy, příkladně už také i v katolickém Polsku!

232316

12.11.2010 20:39

Vatikán kontra ateisti

Lin 85.?.?.?

Nepřekvapilo mě, že Vatikán chce "expandovat" a že za jeho "misí" jdou v těsném závěsu peníze. Však Vatikánu šlo o peníze vždy až v první řadě. Kde jinde platí líp, že "káže vodu, pije víno", než právě v katolické církvi. Po svých ovečkách chce asketický život plný otrocké práce, chudoby a utrpení - a sám...
Zaujala mě ale část o "nabídce" jezuitského vzdělávání. Duchovní vzdělávání podle Ignáce z Loyly, kde každý "je povinen pohlížet na nadřízeného jako na samotného Krista", bylo dobře (a nechvalně) známé i v našich zemích. Ještě zajímavější je, že nás nedávno pan papež pěkně zkritizoval, označil za ateisty "bez víry" a také nám "doporučil" vzdělávání podle sv. Ignáce. Jsem tedy moc a moc zvědavá, jakým způsobem chce Vatikán u nás i v Rusku "potírat ateismus" a "překonávat historická negativa" jezuitského řádu. Pokud vím, měli jsme v našich krajích jeziuty rádi jak osinu (v ...) a ne nadarmo byl u nás tento řád zakázaný už před více jak dvěstě lety.
Nevím, co si pan papež představuje pod slovem ateista. Určitě každého, kdo není katolík. Jinak si totiž neumím vysvětlit, že jiní (a skuteční) duchovní si naopak naši zem oblíbili pro její celkem slušnou duchovní atmosféru. O Rusku se říká totéž, ale nemůžu posoudit.

232357

Příspěvků: 9

10.11. 18:39 Vodník  To není zas až tak nová zpráva.
12.11. 13:16 udo1  RE: To není zas až tak nová zpráva.
12.11. 21:19 Vodník  RE: To není zas až tak nová zpráva.
15.11. 11:58 udo1  RE: To není zas až tak nová zpráva.
15.11. 18:12 Vodník  RE: To není zas až tak nová zpráva.
16.11. 12:17 udo1  RE: To není zas až tak nová zpráva.
11.11. 11:34  Lidovky 11. listopadu 2010
11.11. 16:26 63  Vatikán má leckde svoje prstíčky!
12.11. 20:39 Lin  Vatikán kontra ateisti

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

50

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc září přispělo 101 čtenářů částkou 17 396 korun, což je 50 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Následky rozhodnutí EU dopadne na občany tvrdě již tuto zimu. A tím to bohužel neskončí26.09.21 08:07 Evropská unie 1

Pre tých, ktorí ešte veria na tzv. demo - voľby 25.09.21 22:17 Německo 0

Lékař ze záchranky kandiduje za Volný blok25.09.21 22:00 Česká republika 0

Více než 90% nových případů COVID-19 v Izraeli pochází z řad plně očkovaných osob25.09.21 14:13 Izrael 4

Očkovací teror pro zahraniční studenty25.09.21 10:42 Česká republika 1

Takhle se říká ne tyranii! Australané se postavili proti policejnímu státu24.09.21 18:44 Austrálie 1

35 000 neočkovaných řidičů kamionů bude blokovat od 27. září Itálii24.09.21 18:40 Itálie 1

Klimatičti alarmisté demonstrují v Praze24.09.21 15:45 Česká republika 3

Svědectví lidí po vakcinaci24.09.21 15:00 Izrael 9

Nový návrh zákona by omezil podporu v nezaměstnanosti pro ty, kteří byli propuštěni kvůli odmítnutí očkování24.09.21 11:40 Izrael 0

Patnáctiletý "hoch" ubodal v Sasku o rok starší dívku24.09.21 11:26 Německo 0

Až na konci roku Němci odstaví tři tisíce megawattů v jaderkách24.09.21 09:12 Německo 2

I obhájci obviněných ze zločinů nenávisti půjdou za katr23.09.21 12:55 Česká republika 2

Jak reagovali američtí astronauti, když měli přísahat na bibli, že se skutečně procházeli po měsíci23.09.21 08:31 USA 3

Vyšetřování dvou mnichů kvůli zapálení antén 5G21.09.21 16:34 Francie 17

Izraelský lidový výbor – Ještě žádná vakcína nikdy nezpůsobila tolik zranění. Zpráva o nežádoucích účincích vakcín.21.09.21 15:49 Izrael 2

Výzva lékařů a odborníků zabývajících se problematikou nemoci Covid-1921.09.21 15:45 Česká republika 1

Šest válek, které Rusko ostudně prohrává20.09.21 21:43 Rusko 7

Zaočkovaný arcibiskup Babjak sa počas návštevy pápeža nakazil covidom-19. Hovorí sa aj o ďalších menách20.09.21 15:24 Slovensko 1

Jak vypadá elektromobilita v praxi :-)20.09.21 15:21 Česká republika 8

Měnové kurzy

USD
21,71 Kč
Euro
25,44 Kč
Libra
29,71 Kč
Kanadský dolar
17,16 Kč
Australský dolar
15,76 Kč
Švýcarský frank
23,51 Kč
100 japonských jenů
19,60 Kč
Čínský juan
3,36 Kč
Polský zloty
5,52 Kč
100 maď. forintů
7,13 Kč
Ukrajinská hřivna
0,81 Kč
100 rublů
29,94 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 005,01 Kč
1 unce stříbra
486,95 Kč
Bitcoin
942 519,86 Kč

Poslední aktualizace: 26.9.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 3 899