Diskuze k článku

Malá úvaha o pyramidách

Příspěvků 121

16.10.2010 3:49

Přičiňuji

vymylimimozek 109.?.?.?

podpis.

230079

16.10.2010 7:48

Ano,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

JPG. Vaše řešení spojuje idealismus s pragmatismem a autenticitou. Člověk cítí, že vám nejde o slova, ale o řešení, a že to, co navrhujete, taky sám žijete a realizujete. Tudy vede i podle mne cesta jak pro společnost, tak pro každého jejího člena zvlášť.

230082

16.10.2010 9:38

moc pekny clanecek

Tsignotschka 90.?.?.?

jen by me zajimalo kolik lidi opravdu neco aktivne dela, nez jenom kecani na forech, preposilani odkazu, prekladani clanku atd... (tohle je samozrejme taky velmi dulezite - prvni krok, pro spoustu lidi odrazovy mustek, vcetne me - dekuji)
Jen mi tady chybi vira v cloveka, rikate ze nema smysl stavet nove pyramidy, jelikoz to bude za chvili to same, tzn. asi vubec neverite, ze jsou na svete slusni, moralni lide. Jenze bohuzel hierarchie musi nejaka byt, at se Vam to libi nebo ne, cela priroda na tomhle stoji, a lidstvo nebude vyjimkou, jen bohuzel zrovna u lidi vetsinou ti nejvetsi volove vedou stado tupych ovci.
Jinak co se tyce revoluci, tak jich opravdu probehla velka spousta, ale jestli byly vsechny aspon trosku podobne te nasi sametove (nemyslim tim jeji "nenasilnost"[mrknutí jedním okem], tak to zadne revoluce nebyly. Dokud nebudou Kalouskove a podobni viset za koule v pruvanu, tak se opravdu zadne zmeny nedockame.
Mir s vama vsema, dobro zvitezi, ale bez boje, s laskou jako Jezis to nepujde, hajzliku uz je fakt hodne.

230084

16.10.2010 11:12

RE: moc pekny clanecek

fohat 88.?.?.?

Reakce na 230084

představuji ti Ježíše,trochu se poptávej....http://www.youtube.com/watch?v=nSDpEZk34vQ Takový materiálek chodí ještě k volbám....

230093

16.10.2010 10:41

Jistě

kalik 84.?.?.?

V podstatě to shrnuje můj názor, že každý musí začít se svojí změnou a inspirovat v životě ostatní. Zdá se to jako málo, ale lidé vidí, že žijete jinak, že jste spokojený, sťastný ať se děje, co se děje. Lidé se inspirují, pokud uvidí funkční příklad pro sebe. Pak se z toho může strhnout lavina v celé společnosti a změna přijde de facto sama, jako lusknutím prstů. I já se snažím dělat osvětu v naší rodině, ukazovat alternativní pohledy, řešení. Někdy se daří, někdy méně, ale postup tu je (viz. alternativní medicína, životní styl apod.). Jedna z nejdůležitějších změn je však odpoutání se od hmoty a orientace k duchu (duchovnu).

230088

16.10.2010 11:37

RE: Jistě

fohat 88.?.?.?

Reakce na 230088

jak to vidí Bulva http://www.youtube.com/watch?v=6-bD2s6lJtY&feature=player_embedded#at=48

230096

16.10.2010 10:43

k názoru

mazz 82.?.?.?

no tak hodne zdaru! jen ovce si muze myslet, ze v ohrade, kde je zavrena s vlky muze vlky premluvit. Jeste k tomu kdyz se ohrada zmensuje. (jo tak to je drsny)
PS: staci se jen jinak podivat! A co treba tu pyramidu otocit!? [smích]

230089

16.10.2010 11:13

RE: k názoru

XiXao.man 213.?.?.?

Reakce na 230089

[smích] To je velice zajímavá myšlenka hodná širšího rozvedení, neboť jak známo má každá pyramida pod zemí zrcadlový obraz. Přetočením pyramidy "vzhůru nohama" by totiž vznikl díky zrcadlovému obrazu zcela jiný "geometrický" útvar s naprosto jinou"rezonancí".

230094

16.10.2010 11:01

ANO, ALE

Min23 80.?.?.?

"Deprivanty nevyhubíme, ale je třeba se pokusit, aby jich v populaci bylo méně. A to lze jedině výchovou nové generace". S tím lze pouze souhlasit, jenomže deprivanti právě nyní vedou tajnou totální válku proti celé naší civilizaci s úmyslem nechat ji pomalu vymřít a osídlit naše území muslimy a nepřizpůsobivými. Jejich snažení zahrnuje i výchovu dětí, proto školství vypadá tak, jak vypadá. Pro začátek by stačilo, aby lidé měli více dětí, nejlépe 3 a více. Co dalšího může člověk ovlivnit? Třeba slušnost v jednání, čestnost, nepoužívat sprostá slova. Deprivanti se snaží o debilizaci a vulgarizaci národa. Deprivanti glorifikují homosexualitu a stále o ní informují v médiích. Nic proti homosexuálům, ale propagace homosexuality je pro společnost škodlivá (proto ji propagují). Je potřeba, aby si to lidé uvědomili. Bojujte proti zlu a utrpení. Ihned můžete začít kupovat jen bio vejce (nebo alespoň vejce slepic chovaných na podestýlce). Tím bojujete proti utrpení nosnic zavřených celý život v klecích a navíc uděláte něco pro své zdraví. Pokud můžete, deprivanty a nečestné lidi odstraňujte z vedoucích funkcí, atd. Prostě dělejte opak toho co chtějí a dělají deprivanti. Hodně štěstí ve válce s nimi! [smích]
Doporučuji přednášku 75 min. (listujte dolu) František Koukolík - Vzpoura deprivantů: http://stara.hvezdarna.cz/index.php3?s=11&subs...
Také je tam přednáška: MUDr. František Koukolík, DrSc., Příspěvek k filosofii stupidity 85 minut.

230090

17.10.2010 21:26

RE: ANO, ALE

mtk 88.?.?.?

Reakce na 230090

Výživné přednášky. Dík za odkaz. [smích]

230171

16.10.2010 11:02

Dynamika jednání

XiXao.man 213.?.?.?

Jedním ze skvělých způsobů, jak výrazně zpomalovat špičky pyramid a jejich podřízené vrstvy spočívá v dymamickém jednání davu. Dalo by se to přirovnat k onomu často používanému stádu ovcí. Pro ovčáka a jeho psy je největší pohodlí, pokud se stádo klidně pase a chová předvídatelně. Pak je čas využít zdroje získané ze stáda na stavbu dalších ohrad. Pokud se však stádo chová "zdivočile" neustále utíká, nebo dokonce často zdrhne k jinému ovčákovi, zaměstnává to celý ovčákův "aparát" a navíc je nucen bojovat s druhými ovčáky o své ovečky. Dá se tedy souhlasit s autorem, že individuální svobodně konající občan s morálkou je pro špičky problém. Ovečky v davu totiž pak nejednají podle stejných schémat, ale nepředvídatelně podle svého svědomí a každá jinak. Stádo pak utíká všemi směry a ne jedním a psi mají problém...

230091

16.10.2010 11:05

Totéž už jsem tu psala

Lin 85.?.?.?

... v jednom z komentářů, kde píšu o hierarchické společnosti.
Tak to totiž podle mého je. Všechny revoluce a změny, které tu kdy byly, jen vyměnily jednu špičku hierarchie za druhou. Prostě se na "vrchol" dostala jen jiná skupina lidí a je bláhové si myslet, že tito lidé, když se na onu špici dostali, nebudou využívat svou moc na úkor ostatních "článků pyramidy".
Ono "začít u sebe" je základem a v onom smyslu tu píšu stále dokola (a marně). Lidé se nejlíp učí podle vzorů a každý z nás může být oním vzorem pro druhé = že je možné žít poctivě, bez zlodějin, korupce, kamarádíčků a podrazů = že je možné žít s čistým svědomím a bez uplatňování moci. Převzít odpovědnost za svůj vlastní život a moci se každému beze strachu podívat do očí. Pak ztratí na významu nějaké práskání a držení člověka v hrsti tím, že "se něco na něj ví".
Bože můj, tak stará "věc" a vy to vydáváte za objev století... [smích] Vždyť právě o tomhle píšou všechny duchovní nauky i filosofie, kolik jich po světě je. Udržovat si SVOU vlastní čistotu - a v tom je nezlomná síla každého člověka.

230092

16.10.2010 14:32

RE: Totéž už jsem tu psala

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 230092

Vložený obrázek

Každý mnohobuněčný organismus v přírodě je zkonstruován tak, že se skládá z řídící hlavy a z těla, které tu hlavu poslouchá. Čili na tom by nebylo nic nenormálního, že i mnohobuněčné lidstvo má svou řídící hlavu, své „kukadlo na vršku“. Nenormální je na tom to, že ta řídící hlava není součástí toho těla. Že se separovala zvlášť, že je od těla (lidstva) striktně odseknutá- že tam prostě neexistuje mezi tou řídící hlavou a tělem žádná oboustranná zpětná vazba. A to je přesně ta zabudovaná systémová, strukturální chyba od samého začátku.

Představte si člověka, jehož „chytrá hlava“ rozhodne, že není třeba se do dvacetistupňového mrazu obléci, že se půjde proběhnout do lesa jen tak nahý. Odvetou celého organismu bude to, že hlava i tělo těžce onemocní. Řídicí hlava se ze svého blbého rozhodnutí poučí a příště již nikdy neporučí tělu, aby běhalo po lese nahé. U řídící hlavy lidstva je to však jiné. Oboustranná vazba mezi kukadlem na vršku a zbytkem populace totiž neexistuje. Hlava s tělem je spojena pouze jednosměrným kanálem, s jehož pomocí vysává z těla živiny a dává tělu rozkazy. Výsledek je ten, že tělo je neustále oslabováno, jak jej parazit furt vysává, kdežto parazit- řídící hlava jen vzkvétá. A když dá tělu příkaz, že má běžet do lesa nahé, tak to dopadne tak, že tělo těžce onemocní a trpí, kdežto hlava je v pohodě a nedělá si z toho žádnou hlavu, protože na rozdíl od těla si sedí v teple a pohodlí.

Jaké z toho plyne poučení? Že nestačí si udržovat SVOU vlastní čistotu, že je potřeba nějakým způsobem svrhnout tu ničemnou parazitickou hlavu s očkem na vršku. Protože k čemu je Vám Lin Vaše vlastní čistota, když Vás parazit pošle do války, zničí Vaše celoživotní úspory, nebo na Vás postřikuje chemtrails, či viry laboratorní chřipky, atd.,atd.

230108

16.10.2010 15:02

RE: Totéž už jsem tu psala

Lin 85.?.?.?

Reakce na 230108

Paní Jarmilo, berete všechno jen "od hlavy". [smích]
Hlava ale nerozhoduje o procesech v lidském těle. Lidské tělo je uspořádané právě nehierarchicky - tj. - že hlava vůbec nerozhoduje o tom, jaký orgán si právě "zaslouží pozornost".
Už bylo dokonce věděcky dokázané, že při pocitu hladu nebo žízně je hlava ta poslední, kdo se co dozví a tělo dělá opatření daleko dříve - bez vašeho vlivu či vlivu "hlavy".
A nezlobte se, mám prostě odlišný "názor" (spíš přesvědčení). Hlava umí vyhdnocovat a nabízet možnosti podle již známých skutečností (zkušeností). Ovšem řídící centrum lidského života není. A k čemu mi je vlastní čistota? [smích] Těžko odpovědět při takové otázce. Jde o mé vlastní lidství a způsob prožití života. Že ho můžu ztratit? Ale samozřejmě... smrti se nevyhne vůbec nikdo. Jediná jistota, kterou máte. Ono je totiž jedno, jestli tu budete sto nebo deset let. Záleží na zůsobu prožití života. Zdravím vás a nevykládejte si ve zlém, že nic víc nechci rozebírat nebo vysvětlovat. Ono to totiž ani nejde.

230113

17.10.2010 8:55

RE: Totéž už jsem tu psala

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 230113

Teď jsem si uvědomila, že jsem se včera dost dobře nevyjádřila, neboť jsem svou myšlenku nedokončila a snad proto jsem Vás neoslovila.[smích]

To je jasné, že nestačí tu parazitickou hlavu jenom svhnout, protože místo ní okamžitě naskočí jiná parazitická a deprivantská „elita“. Je potřeba zrušit to špatné systémové nastavení společnosti.A to se dá zlikvidovat jedině tak, že se v celém světě zavede přímá demokracie, jaká existuje ve Švýcarsku.

Píšete, že hlava nerozhoduje o procesech v lidském těle. To je do jisté míry pravda, že mnohé procesy v těle fungují automaticky nezávisle na hlavě, srdce pumpuje krev a žaludek se taky neptá na povely z mozku. Naše společnost také dál setrvačně fungovala, aniž si všimla, že nahoře je půl roku bezvládí, jak se ČSSD s ODS hádá o koryta. Ovšem v konečném důsledku česká vláda-hlava naše životy ovlivňuje fatálně a né že ne. Nechali nám rozkrást průmysl, zavinili velkou nezaměstnanost, chtějí nám sem nasadit radarové středisko, ožebračují nás o poslední sociální jistoty, mají v úmyslu rozkrást i zdravotnictví, ještě víc rozvrátit školství, atd.atd. Takže ano, uznávám, že vlastní čistota a zachování si lidství jsou také důležité. Ale tady nejde o to, že se smrti nevyhneme, tady jde o to, aby se nám žilo dobře a příjemně. Abychom se furt díky těm zkorumpovaným šmejdům nahoře netřásli strachy o svou existenci a prožívali tak nehodnotný a smutný život, který ani nestojí za to žít.

230145

17.10.2010 9:57

RE: Totéž už jsem tu psala

Lin 85.?.?.?

Reakce na 230145

Ano, váš příspěvek beru a rozumím mu. Čtu vaše komentáře a tak tuším, kam jste tím mířila. Přímá demokracie je podle mého slibná cesta a cíl hledat nemusíme, protože ten je přímo před námi. Sama jste ho popsala = svět jako místo k životu, snesitelné pro každého.
I já jsem se nevyjádřila srozumitelně s tou svou zatrackanou "čistotou". Pokusím se vysvětlit, i když výsledek může být všelijaký. Neumím to. [smích] Těch "čistých" je pořád zatraceně málo a proto je také svět stále stejný. Když vezmete do úvahy, že "čistí" se dívají na svět jinýma očima a mají jiné hodnotové měřítko, pak čím více takových, tím jinší priority společnosti.
Zatím je to tak, že politika je velice výnosný bynys. Takže se tam cpou lidé, jejichž životním cílem je hromadění (moci nebo hmoty). Na nich se přiživuje ještě spousta dalších okolo. Do pravidel společnosti prosazují to, co vyhovuje jim a lidem stejného ražení. Možná jsou i přesvědčení, že dělají maximum "pro lidi" a diví se, že jim za to nejsou vděční. Jsou totiž neschopní vidět svět i život jinak, než podle sebe. Je pro ně nemožné pochopit důvody jednání "jiných" a často je mají za neschopné pitomce a podivíny. (viz: "Ty nechceš být bohatý?" - "Za tuhle cenu a za těchto okolností NE".) Pro mě je logické, že se do politiky nehrnou "čistí" - už jen z toho důvodu, že by neměli s kým spolupracovat, protože ti "druzí" jejich pohnutky a činy vůbec nejsou schopní pochopit.
Nemám žádný recept na "lepší politiky". Jen si říkám, že pokud bude společnost více "čistá", budou pak naprosto jiné i její "parametry na politika". Posuny k lepšímu jsou v posledních deseti letech viditelné, takže určité politické "typy" už u lidí nemají šanci. Jsou prostě přežité a i když se ti chytřejší snaží navlékat na sebe kabáty lidskosti, není jim to moc platné, protože... smrdí... [smích]
Ano, jsem všema deseti pro "zrušení špatného systémového nastavení" - nebo aspoň rozrušení. A ten "čistý jedinec" je jednou z cest - nikoliv jedinou.
Zdravím vás a děkuju. [smích]

230148

17.10.2010 15:16

RE: Totéž už jsem tu psala

mazz 82.?.?.?

Reakce na 230145

"A to se dá zlikvidovat jedině tak, že se v celém světě zavede přímá demokracie, jaká existuje ve Švýcarsku." s tim nelze nez souhlasit! pridejte k tomu i pravidla moralky a jsme u systemu akcionaru [smích]

230157

17.10.2010 18:15

RE: Totéž už jsem tu psala

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 173.?.?.?

Reakce na 230145

Jarmilo rekl bych ze svet je vice mene ovladany zenskyma rodidlama.No a ted navic i ritni otvory odvedou kus prace. Zapomente na lidskou hlavu.

230164

17.10.2010 21:01

RE: Totéž už jsem tu psala

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 230164

Se mi zdá, že jste velký filosof. To jste na to přišel sám, že ve vrcholu pyramidy je místo oka kosočtverec? No a ty řitní otvory mě dorazily,je třeba zapomenout na to, že někteří lidi mají hlavu.

230167

17.10.2010 21:41

RE: Totéž už jsem tu psala

HHBB 85.?.?.?

Reakce na 230167

Ten triangl, to je voko boží. To není žádný elitní páprda, kterého je možno sestřelit. V tom je ten vtip. Jedná se o fiktivní veličinu - velkého architekta, stvořitele a svatou trojku, oko Horovo, vševidoucí oko dohlížitelovo. Je to symbol Boha – jediné absolutní veličiny, které je v obvyklém pojetí vše podřízeno. Vždyť to se přeci nedá vyměnit, nebo na to spáchat atentát. [mrknutí jedním okem] V to se přeci věří. A není to jen na dolaru, ale najdete to třeba jako součást mnoha katolických oltářů (a speciálně v našich zemích).
A ten kosočtverec… moc bych se tomu neposmíval, na tom skutečně něco je. Hierarchie je pouze jakési strnulé schéma, ale je tu ještě praktická stránka, jak tu moc vykonávat a uplatňovat – jenže to už by bylo OT, i když určitě zajímavé. [smích]

230172

17.10.2010 22:10

RE: Totéž už jsem tu psala

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

Reakce na 230172

Daleko účinnější než popření víry (ale i skutečnosti), která se vám nelíbí, je její změna na takovou, která se vám bude líbit. A to platí i pro víru v Boha. Změňte jeho povahu z něčeho (podle vás) škodlivého, destruktivního, na něco laskavého a konstruktivního, a vyhrál jste - tedy pokud vám jde o tento druh výhry. S tou změnou začněte od sebe - je jen na vás (a vašem podvědomí), jak "Boha" chápete. [mrknutí jedním okem]

230176

18.10.2010 1:02

RE: Totéž už jsem tu psala

tmo 89.?.?.?

Reakce na 230176

to vypadá skoro jako moudrý text. až na to, že strašlivě relativistický, subjektivistický. -relativismus v postoji ke všemu je dnes morem světa / "moderní" upadající společnosti. vše lze podle podobných chytráků popřít, zčásti popřít, přizpůsobit k obrazu svému, "vylepšit", překročit... i když často jde jen o iluze hlupáčků s omezeným rozhledem, a výsledek se ukáže býti ke škodě zlepšovatele i jeho okolí a celé lidské společnosti.

něco holt je, jak to je. tečka. nic na tom nezmění lidské vůle změnit to tak, aby to nebylo, nebo aby to tak nebylo.
a aby si člověk vyráběl své bohy či bůžky, kteří by se mu líbili, to je poněkud troufalé nebo infantilní - troufalé, pokud jde o skutečného Boha, infantilní, pokud si člověk snaží vytvářet nějaké iluzorní bytůstky, smyšlenky. něco prostě vyžaduje jakousi poctivost, snahu, námahu, sebezapření, disciplínu. obvykle to, co za má něco stát. snaha usnadnit si všechno, vede ke změkčilosti a zkřivení. a nakonec k neštěstí člověka.

nejde vždy a za všech okolností, aby se člověku všechno líbilo.
a nejde ani, aby se všechno líbilo všem. a bůh je holt společná "veličina", nadřazená všem... těm, kterým se líbí, i jeho nepřátelům. vždy lze něco (co je, jaké je) přijat nebo odmítnout. nic složitého - ano, tak prosté to je. a ti, co odmítnou to "nejvíc existující bytí", jsou nejzoufalejší zoufalci. zřejmě i ve výsledku svého postoje/života.

230182

18.10.2010 17:16

RE: Totéž už jsem tu psala

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

Reakce na 230182

Já se s vámi nepřu o tom, že něco je, jak to je - pouze o tom, že vy, tmo, či já, nemůžeme nikdy chápat to, co je, jinak než subjektivně - zejména to platí o povaze Boží. Nebo vy, tmo, víte s konečnou a definitivní platností, co nebo kdo je Bůh a jaké má vlastnosti? Pokud byste odpověděl ano, jste zralý na psychiatrickou diagnozu. Takže záleží jen na vás, které z Božích vlastností (které jsou z definice VŠECHNY), si vyberete, a budete je realizovat ve svém životě. Pokud jste destruktivní typ, budete se zřejmě koncentrovat na destruktivní stránku Boží povahy, budete ji hlásat a budete ji realizovat, a naopak. A pokud byste měl problém vůbec uznat, že je tu autorita, která vás převyšuje (a případně zahrnuje), budete v dětinském vzdoru popírat, že by to bylo vůbec možné - jako to dělají ateisté.

230200

18.10.2010 22:12

RE: Totéž už jsem tu psala

tmo 89.?.?.?

Reakce na 230200

já, jakožto člověk, nemůžu s vědomím své nedokonalosti, nikdy říct něco s konečnou platností, aniž bych riskoval svůj omyl. nicméně podle dosažitelných faktů se musím držet i jen těch relativních jistot, usilovně sháněných jakožto nejvíce věrohodných. jistěže každý chápeme subjektivně, asi každý trošku jinak, ale je třeba se držet faktů, a nelze se navzájem vybízet "každý si věřme čemu chce" -to by se pak někdo mohl domnívat (v extrémním případě), že věří v Boha, a přitom by věřil v ďábla. z principu věci je totiž Bůh nějaký, a ne jiný. prostě na základě toho, co udělal, a co neudělal... jak se (z našeho pohledu v minulosti) choval, resp. co řekl.
A naprosto nechápu, proč právě mně píšete větu
>pokud byste měl problém vůbec uznat, že je tu autorita, která vás převyšuje (a případně zahrnuje)...
-já jsem totiž nic takového neodmítal uznat, jednoduše proto, že si to myslím, zřejmě shodně s vámi.

230209

18.10.2010 22:18

RE: Totéž už jsem tu psala

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

Reakce na 230209

To je nedorozumění, citovanou větu jsem nepsal pro vás, jen jsem vyjmenoval všechny možnosti. Neměl jsem to formulovat ve druhé osobě jednotného čísla, ale nějak obecněji [smích]

230210

18.10.2010 7:17

RE: Totéž už jsem tu psala

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 230172

Já tu pyramidu chápu tak, že to voko NENÍ BOŽÍ. Ale je to elitní páprda, kterého bude v blízké budoucnosti MOŽNÉ SESTŘELIT.[smích] Tato „elita“ bude zbavena své neomezené totalitní moci tím, že budou odstraněny systémové strukturální chyby v řízení. V čem ty chyby spočívají, jsem již popsala výše. Pyramidový systém neomezené moci je velmi špatný systém řízení, měl by být rozbořen a nahrazen celosvětovou přímou demokracií, kde každá lidská bytost bude mít svůj kousek rozhodovací moci.

230188

18.10.2010 10:17

RE: Totéž už jsem tu psala

HHBB 188.?.?.?

Reakce na 230188

To by asi šlo, sejmout nějakou žábu na prameni, ale tam už čeká mnoho dalších žíznivců. A proč? To je právě ten posun od uctívání abstraktní veličiny nekonečné autority ke skutečnému projevu v chování. To nejde po nějakém hmatatelném schodišti, ze kterého se můžeme vyhodit, a pak bude dobře. To jde po jemných silách spojujících veškerou existenci a ti, kteří cítí nad sebou autoritu a svou vírou ji dále posilují, zajistí tak nějaký její skutečný projev. A těch je na tomto světě zdrcující většina. Proto v momentě, kdy lidé vytvoří globální komunitu, vzniká i globální hierarchie, zase jakýsi vrchnostenský žebříček, kde je ta „spodina“ až po ty „horní“ - odstupňováno právě dle poskytnuté síly (energie), která je daná vírou v jakousi nadřízenost a podřízenost věcí. Tady už je opravdu jedno, co uctívám, protože v každém případě jsem uctívač a již se na tom podílím svou silou – tedy nějak uplatněnou vírou.
Od pana 78 je hezké, že přišel s tím, ať začnu od sebe, jenže on prakticky chce, ať začnu od Boha. A tma mu to vytknul, protože pro něj je řád (systém) něco, co nepřísluší člověku zpochybňovat, neb je to boží. No to jsou věci… [chechtot]
Když jsem tu zavrhoval sestřelování abstraktního oka dříve s tím, že je dobré se obrátit raději k vlastní proměně, bylo mi to vyčteno, protože ti parchanti dál v úkrytu budou zlobit nepotrestáni. Jarmilo, to čertisko, jako vyjádření zla – diávolos – je žalovník v nějakém původním slova smyslu (dokonce se řecký i český výraz podobá) a pamatujete si ještě na ty dětské říkačky o žalovníčcích. To se pak stále hledají viníci, abychom si na ně stěžovali, čímž předpokládáme autoritu, která má trestat, nebo nějak napravovat. A to jsme už na cestě hlouběji do toho pekla autoritářsky uspořádané společnosti. Prostě se na toho páprdu vybodněte a přemýšlejte, jak ho přestanete živit a první předpoklad je, že se nebudeme vůči němu vymezovat a budeme na něj dlabat i s celým „NWO“. (Což ale neznamená, že nemůžeme nějaké ty páprdy po očku sledovat.) [mrknutí jedním okem]

230194

18.10.2010 16:35

RE: Totéž už jsem tu psala

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 230194

Prostě se na toho páprdu vybodněte a přemýšlejte, jak ho přestanete živit a první předpoklad je, že se nebudeme vůči němu vymezovat a budeme na něj dlabat i s celým „NWO“

To není tak jednoduché, vybodnout se na ty, co nám vládnou. Každý jednotlivý člověk připomíná buňku v těle, která je do tělesné tkáně pevně zabudovaná. Je pevnou součástí všech tělesných procesů, nemůže se svobodně vymknout z těla a žít si po svým. Stejně jako člověk neuteče společnosti ze spárů a nemůže si dělat, co si zamane. To by šlo, kdyby nemusel jíst, neměl žádné další potřeby a taky aby společnost ho respektovala a nechala ho na pokoji. Vzpomněla jsem si, jak jeden pár utekl od civilizace, žil v domku na samotě a své dceři dali jméno Bouře, protože se narodila v bouři. Hned přišly sociální pracovnice, dceru jim zabavily a šouply do ústavu, přestože se o ni vzorně starali- a to jenom proto, že si chtěli žít po svým.

Já se domnívám, že ta mocenská pyramida je dokonale a promyšleně vypracovaná, takže momentálně zatím nemáme šanci ze spárů vládců uniknout. Pokusím se nastínit, jak to mají všechno mazaně vymyšlené. Na planetě je zhruba 200 států. Pro každý jednotlivý stát mají vládci světa vymezeno 20 klíčových hlídačů. To dělá pro celý svět pouhých 4000 klíčových lidí. Takže v každém tom státě mají 2 klíčové lidi pro tisk, 2 pro armádu, 2 pro policii, 2 pro politiku, 2 soudnictví, 2 průmysl, 2 bankovnictví, 2 náboženství. Proč zrovna dva lidi? Oni vyberou dva zednáře, kteří se nesnášejí a ti se vzájemně hlídají a donášejí na sebe. Tak mají jistotu, že jim oba dobře slouží. Každý ten vrcholný lokaj (zednář) má pod sebou asi 50 nižších, velmi dobře placených lokajů. Takže pod každou tou dvojicí k sobě vzájemně antagonistických nejvyšších zednářů slouží 100 oddaných nižších poskoků, kteří se svého výnosného místa drží zuby nehty. V tisku to jsou například VŠICHNI šéfredaktoři a to vysvětluje, že všichni píšou tak servilně a jako jeden muž. Dostávají prostě příkazy shora od nejvyšších šéfiků, kteří jsou napojeni na globální vládce. Proto když globální vládce rozhodne, že se začne šílet kolem prasečí chřipky, nebo globálního oteplování, tak vydá rozkaz nejvyšším dvěma šéfikům(zednářům) ve všech zemích, ti dají rozkazy šéfredaktorům a hysterie může začít.

Takže abych to shrnula, když v každé sféře mají svých pouhých 100 poslušných nohsledů, tak na celý stát jim vlastně celkem vystačí pouhých 1000 lokajů a mají ten stát dokonale v hrsti. Deset milionů bezmocných občanů proti jednomu tisíci vysoce postavených lokajů. To se potom není co divit, že takový ředitel ČEZu Martin Roman bere tak úděsné prachy, vždyť je to za to, že i on patří mezi těch 1000 klíčových lokajů.

230198

18.10.2010 18:52

RE: Totéž už jsem tu psala

HHBB 85.?.?.?

Reakce na 230198

1/2
Je mi to jasný, že třeba z pohledu prodavačky v lídlu to vypadá, tak jak to vypadá, a těžko jí nadchne nějaké filozofování blábolistů na internetovém fóru. Chce nějak přežít, hlavně proboha žádné experimentování, to se to votočí ještě k horšímu, báby ze sociálky jí seberou děti, totiž těm je to stejně šumafuk, protožekdyž je to živí, stejně jako jí zase živí prodej jedovatých sraček, exekutora lepení nálepek na pračky a ledničky, policajta buzerování těch poslušných, úředníky živí množství formulářů a vyčerpaných žadatelů, úvěrového úředníka snaživý dlužník atd., atd.…
Prostě to je sytém, kde si největší každodenní peklo dělají lidi sami sobě navzájem bez ohledu na výši svého bidélka a vytvářejí předpoklady pro fungování sobě adekvátních tzv. elit, tedy nejlepší z těch nejlepších v oboru buzerace. Bez každodenní mravenčí práce mravenců na vybudování pakárny by prostě žádná pakárna nevznikla. Vlastně většinu svého úsilí lidé věnují právě tomu, a to za současného rozčilování se na ty druhé, že dělají nemlich to samé. A teď si představte, že jim to tak pálí, že se přinejlepším naserou na trojúhelník… [mrknutí jedním okem]
Co s tím chcete dělat…
Zdá se, že útěky se nedaří… ne že by za každým křovím číhal žid s lasem, ale prakticky všude jsou přítomni každodenní dělníci pakárny, kteří nesnesou pohled na někoho, kdo by s nima nechtěl makat na společném zatuchlém mraveništi. Z toho tak nějak vyplývá, že když je žid synonymem nepříjemností, tak každá pilná systémová včelka mutuje v očích toho druhého v žida.

Teď k těm vašim zednářům, co mají všechny na obojku. [smích] Myslíte, že by to bylo nějak možné, kdyby jim přičinlivé mraveniště nešlo na ruku? Zednář nezednář, spikutí rabíni v kryptě, bílej papež, černej papež, nikdo by nebyl schopen zkoncentrovat tolik sil, kdyby mu ji ten zbytek neposkytoval. Každá ta buňka strádá jen proto, že se uvrhla do stavu nerovnováhy svým nehospodárným počínáním. Plýtvá svou energií ve svůj neprospěch a v podobě parazitické ignorace se jí to vrací.

230203

18.10.2010 18:54

RE: Totéž už jsem tu psala

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 230198

2/2
Svět své oko stejně nemá, je ve fázi chaotického přerodu a jisté síly zase chtějí svůj hierarchický sytém, chtějí, abychom uvěřili v existenci NWO, v nějaké očko na vrcholku, ve skrytou moc tajemných sil, ve svou vlastní nicotnost a bezmocnost. Ale nevěřte, že všichni chtějí totéž, i mezi těmi, kteří disponují značnou mocí, jsou ti, kteří by si přáli prakticky to samé, co nakonec i ta prodavačka v lídlu. Ale systémy jsou setrvačné, cokoliv prosadit proti zvykům zatuchající masy je téměř nemožné. Se změnou charakteru organismu se musí měnit charakter každé buňky, tedy i toho nejmizernějšího šejdíře v té nejtemnější díře. Svět trpí nehoráznou lichvou, která ho přivedla na pokraj chaotického kolapsu, ale buďte si jistá, že se na tom podílí téměř každý, pokud nežije mimo globální finanční systém.
Můžeme hádat, čí to byl plán, ale patrně ne těch, kteří se v tomto měli fajn. Nakonec všeobecně přijímaná lichva uvrhla lidstvo do beznadějné konfrontace, štvaní se za pochybnými jistotami, které prostě v takovém prostředí neexistují prakticky ani v náznaku. V důsledku toho se všechno poměřuje penězi a nevýnosné pak ztrácí smysl, přičemž cokoliv se dříve nebo později musí stát v takovém systému nevýnosné. Nic není totiž efektivnější než automaticky generovaná čísla na kontech. Jen šílenec tomu chce konkurovat užitečnou produkcí, o smysluplných činnostech ani nemluvím. Pokud si to dostatečný počet buněk neuvědomí včas, samo tělo se neuvědoměle pohřbí, a o to asi bolestivěji. Ale ani to není problém vršku pyramidy, to je nakonec mentální problém každé včeličky pohlcené systémem.

hhbb

230204

18.10.2010 23:24

RE: Totéž už jsem tu psala

mazz 82.?.?.?

Reakce na 230204

dobrej postřeh!

230212

19.10.2010 0:24

RE: Totéž už jsem tu psala

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 230204

Sakra, zase překračuju měsíční kvotu..[smích] Snad nedostanu od editora čočku, jak se stalo od voličů Bártovi z VV..[smích], ale ještě na tebe hábečko zareaguju. Čte se to hezky, co píšeš, ale podobně jako v Bibli i v tom co ve svých příspěvcích píšeš průběžně ty vidím podobně jako ve "svatých" knihách vložený chybný source-code.

Jistě máš hodně pravdy v tom, že, cituji: "Svět své oko stejně nemá, je ve fázi chaotického přerodu a jisté síly zase chtějí svůj hierarchický sytém, chtějí, abychom uvěřili v existenci NWO, v nějaké očko na vrcholku, ve skrytou moc tajemných sil, ve svou vlastní nicotnost a bezmocnost." Pokud se ale budou zneužívání, ale probouzející se lidé chovat jako ovce a mechanismy a příčiny PROČ a KÝM jsou zneužíváni nebudou studovat a učit se z nich, tak nemají šanci něco v dohledné a smysluplné době změnit k lepšímu. Možná za tisíc let a to již zde naše judaisticko-křesťanská košér civilizace, pro svou sebestřednost a špatně skrývané sobectví a chamtivost, ani nemusí být.


Dříve tyto možnosti neměli lidičky vůbec, byli absolutně v rukou demagogů a mocných ideologů. Dnes se ale poprvé v historii poměr sil mění a už to tady v debatách zaznělo. Monopol na Pravdu a informace narušil nečekaně a raketově zatím neregulovatelný internet, a to také dává naději do budoucna, že to povede konečně k nevratnému překlopení nadkritické množiny občanů Planety a nastanou změny, které odstaví od moci ovčáky, tebou správně zdůrazňovanou lichvu a mnou správně zdůrazňované pokrytecké farizeje.

Nikoli věšením na kandelábry a jak jste zde s Médou strašili pogromy, ale informovaností a adresností při prosazování změn jak uvnitř, tak navenek. Politika "hlavně nejmenovat" a nechat to s vírou, že se to zlepší SAMO tzv. vyhnít je naivní (podobně se chovají egem ovládání kritici Systému a na protest nejdou volit a tím jej s úsměvným pocitem disentu pomáhají udržovat v chodu) a je to přesně to, v co ovčáci chtějí, aby ovce uvěřily.

Končím a Peace s námi oběma,


jansmith[smích]

230213

19.10.2010 7:29

RE: Totéž už jsem tu psala

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 230204

Napsal jste to moc hezky, což o to.... ale něco mi na tom nesedí.[smích] Nesedí mi na tom to, že připisujete stejnou sílu miniaturnímu bezmocnému hráči, který stojí proti velkému mocnému hráči. Drobné včeličce z lídlu dáváte stejnou sílu jako papalášům nahoře, kteří tvoří zákony. Exekutoři lepí nálepky na pračky a socprc rodičům děti zabavují, protože jim mu to zákony umožňují. Čili 99,9% občanů se musí řídit tím, co pro ně vymyslí 200 zkorumpovaných poslanců. A těch 200 zkorumpovaných poslanců se zase řídí několika zkorumpovanými úředníky z Brusele a těch pár zkorumpovaných úředníků z Brusele se zase řídí tajnými pokyny ještě z vyšších míst, až odněkud z výšin bílého domu či vršku Jeruzaléma.[smích] A to je přesně ta pyramida moci, proti které nejen naši občané, ale prakticky celé lidstvo je bezmocné. Široké vrstvy obyvatelstva zatím nemají v rukou sebemenší páku, jak tuto umně vystavenou Pyramidu moci rozbít.

Takže to není o tom, jak píšete, že je to je systém, kde si největší každodenní peklo dělají lidi sami sobě navzájem bez ohledu na výši svého bidélka. Ale je to o tom, že lidi mají seshora nalajnovaný život a nemohou se proti tomu sebeméně bránit. Bránit se mohou výhradně jen občané Švýcarska, kteří kdykoliv těm nahoře zatnout tipec, když vytvoří jakýkoliv blbej zákon. Ostatní občané z jiných zemí trpí v podstatě v těžké totalitě, neboť zastupitelská demokracie je podvod na entou a neřeší vůbec nic. Jakékoliv volby jsou směšnou fraškou a zdá se, že občané znovu a znovu doufají, že když půjdou k volbám, tak něco změní. Ne, nezmění vůbec nic, vyhrají tak leda z koláče díru a z opice řiť, jak říkávala moje máma. Proto stále pořád dokola tvrdím, že jedině Přímá demokracie může napravit poměry a rozbít světovou totalitní pyramidu moci.

230219

19.10.2010 9:53

RE: Totéž už jsem tu psala

HHBB 188.?.?.?

Reakce na 230219

Ale ta včelička může mít skutečně naprosto stejnou moc. Jenom se vzdává možnosti ji sebrat a zužitkovat. Většinu svých sil věnuje na sbírání medu pro někoho druhého. Když tak na to koukám, tak se nabízí otázka, co se včelařem, který včelky korumpuje jejich vlastním medem a dělá včelkám boží voko [mrknutí jedním okem]. Pokud by si včelka byla schopna uvědomit včelaře, stejně to nic nemění na její situaci, dokud nebude schopna měnit své zvyky. Tedy jestli v sobě včelka od kasy v lídlu objeví tuto schopnost, klidně vyšachuje včelaře. Když už jsme u těch přirovnání, tak bez určitých zásadních předpokladů, podvýživou trpícím včelkám, nějaké včelí referendum od ignorantského včelaře stejně nepomůže. Vždyť nakonec v dluzích se topí i Švýcaři i se svým referendováním, akorát na rozdíl od nás, nebudou muset bránit svoje rodiny holejma rukama, když by bylo nejhůř, a to má nakonec větší váhu, než tisíce referend…
Ještě k tomu, co psal jenda…
Když někdo hledá viníka své mizérie, obvykle proto, že s ním chce zamést, proto tenkrát zněla otázka, co si od toho šmírování a slídění po těch „voldemr…“ slibujete. Zbytek si chlapci již dotvořili. Nehledě na to, že tu roli judaismu stále přeceňujete. Je to jen jedna složka celého komplexu pravidel, jak zpracovávat lidské chování a zdaleka ne nejstarší. Když byl formován ve svých základech, tak dávno existovala ucelená nauka, ze které vychází prakticky veškerá světová náboženství a nejen to, mnoho dalších učení, které se do povědomí západu začaly dostávat relativně nedávno. Vždyť nakonec s velkou pravděpodobností vůbec nejstarší části bible jsou přepisem záznamů v klínovém písmu, a to se používalo mnohem severněji, než byla nějaká Judea věčně se svářící s Izraelem, přičemž obě tyto království byly součástí impéria.
Internet bych také v jistém směru nepřeceňoval. Informace je základní stavební složkou existence. Staví, ale i boří. Je úplně jedno, kolik je jí k dispozici, protože je jí vždy a všude nadbytek, je totiž ve všem. Když někdo po ní cítí hlad, může se jí klidně cpát a přecpávat a klidně i díky internetu. A stejně jako z jídla, tak i z tohoto se může dělat pěkně zle, pokud s tím neumíme zacházet. Přitom na léčbu mnoha chorob často stačí aspoň chvíli vytrávit. [smích]

230224

19.10.2010 11:04

RE: Totéž už jsem tu psala

mtk 88.?.?.?

Reakce na 230224

>Přitom na léčbu mnoha chorob často stačí aspoň chvíli vytrávit. [smích]
To je trefné přirovnání, není nad to, v-sr-t to svinstvo. Mě se tak náramně ulevilo. Všem doporučuji. Podrobný návod jak na to zašlu na dobírku za neuvěřitelně nízkých 999,-Kč. [chechtot]

230231

19.10.2010 16:16

RE: Totéž už jsem tu psala

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 82.?.?.?

Reakce na 230231

[velký smích] ano, to kakání je v té očistě těla i vědomí obsažené také... [velký smích] .
Tuším ale, že HHBB měl na mysli cílené, systematické dlouhodobé hladovění, které kupodivu a v první řadě očišťuje osobní vědomí toho hladovějícího. Tělo jistě také, ale ta psyché - to jsou dost razantní "odžívání hříchů".
Samozřejmě, že se jedná o dlouhodobější hladovky, nikoliv o 1, 2, 3 denní. Ta pravá švanda začíná ca. od 5 dne ÚPLNÉHO HLADOVĚNÍ, čili ani sousto (jakékoliv soustíčko by byl velký průser, jen tak si něco přizobávat a přitom "hladovět" - spouští se klasická podvýživa) jen pít ČISTOU vodu + nějaké ty očistné procedury.
Je zajímavé (a logické), že se velmi bystří smysl, myšlení atd. To ale většinou ve fázi po ukončení toho delšího hladovění.
Takže nejen kakat, ale i nepapat! [chechtot]

230250

19.10.2010 13:02

RE: Totéž už jsem tu psala

jansmith1984 192.?.?.?

Reakce na 230224

Čočka od editora zatím nepřišla [smích], a tak ještě poznámka:

Máš pravdu hábé, že by se ten judaismus (a mafie, které jsou pod jeho ochrannou známkou a ochranou schovány) neměl přecěňovat, všechno souvisí se vším a vazby jsou komplikovanější.

Ale ani podceňovat nebo bagatelizovat, jak to děláš ty, drahý příteli a kamaráde..[smích]

A to jak z faktického hlediska, tak ani z filozofického. Snaha ovládat mysl a konání tzv. obyčejných lidí zde existuje od nepaměti (viz. zneužívání lidských animálních pudů a instinktů) a postupně se globalizuje. Nástroje se vyvíjejí od prvních lidských komunit POSTUPNĚ a jedním z nejúčinnějších jsou - postupně na základě konkrétních kroků, konkrétních lidi a konkrétních skupin zdokonalované - peněžní vazby, mezi mnoha např. ladění úroků, košér lichvy atd. (obecně tzv.cashflow). Problém je, že jsou mechanismy tohoto nástroje (tak zásadního pro chod planety a koncentraci MOCI) znepřehledněn a jeho původci a správci chráněni před oficiální pozorností autocenzurním přístupem někým vlastněného mainstreamu (za všechny uvedu p.Murdocha), tj. košér principem "hlavně nejmenovat" a když, tak v rozporu se skutečnou realitou.

Judaismus a jeho dítka (křesťanství a islám, prostředníctvím jejich vlastních establishmentů a lokajů) mají zásadní vliv na uspořádání a chod této Planety a žádní Babyloňané či Atlantiďané do toho již hovořit nemohou (možná jezovité, či maltézáci [smích], ale i ti se vývojově zařadili mezi ty košér).

MOC a vliv byly v čase předány, kumulují se v nových rukou (s průběžně dopřesňovaným cílem) a žijí pod zásahy nových ovčáků vlastním, dobře opečovávaným, životem.

Nehovořím přímo o NWO. Nikdo neví jak to s tímto fenoménem doopravdy je. Hovořím o filozofii, na které je vystavěn judaismus (zneužívající chybně interpretovaný princip DUALITY), na který jeho dítka: křesťanství a islám úspěšně navázala (byť deklarují, že oni NE) a který se dá vyjádřit jednou větou: Chci celý Svět a ještě 5% navíc.

To je to, o čem se musí mezi probouzejícími diskutovat a nikoli pasivně čakat, jak se to samo, postupnou duchovní prací lidiček na sobě, nějak [smích] vyřeší. Nevyřeší, takhle ne. To je totiž ta DLOUHÁ duchovní cesta. Problém je, že celospolečenské děje akcelerují a na DLOUHOU duchovní cestu již nezbývá mnoho času. Notabene, když je paralelně k dipozici i KRÁTKÁ, plus k tomu nástroje probouzejícího se vědomí, jako cesta uvědomování si nebo veskrze světské sdílení necenzurovaných informací a tím snad konečně vyčlenění se ze stáda.

A tak to podle mne je,


jansmith[smích]

230240

19.10.2010 14:33

RE: Totéž už jsem tu psala

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 230224

Nějak jste mi zapomněl podrobněji popsat pane HHBB, jakou moc může projevit včelička-prodavačka z lídlu, jakým konkrétně způsobem může vyšachovat včelaře, či lídlového manažéra.[smích] Poraďte! Popište!! To mi fakt není jasné, jak se může obyčejný člověk bránit zvůli silnějším.

No, nebudu to dále tajit, pan Stwora mi slíbil, že mi zde v blízké době zveřejní mou Přímou demokracii. Abyste si předem připravil munici a své případné námitky proti ní, tak Vám zde dám předem link:http://www.kubata.nazory.cz/clanky/kap20.htm

230244

19.10.2010 15:52

RE: Totéž už jsem tu psala

HHBB 85.?.?.?

Reakce na 230244

Ale nezapomněl, je to tam, akorát to nevidíte. První krok je konkrétní, a tím přestane ovcovatět. Tedy další kroky se týkají již něčeho a někoho jiného. Pokud chcete, aby někdo ovečku vyvedl, tak to nebude fungovat, bude pořád ovcí na jiném místě. A je úplně jedno, jakou podobu má pastýř, pro ovci to je pořád oko na pyramidě, ať si pod tím představuje páprdu na obláčku, na trůně, v kryptě, nebo třeba v kanceláři v patře…
Konkrétní první krok je – přestat se na to vázat, oko ji pronásleduje a roste v ní pocit malosti a závislosti. To je důvod, proč se chce spolčovat, má pocit, že „bude-li nás víc, nebudeme se bát vlka nic“ a v referendu si odhlasuje, že se bude mít dobře... [mrknutí jedním okem]
Kdepak.
Chce to přestat vejrat na pyramidu a začít čučet na sebe. Jak, tak to pěkně a konkrétně popisuje třeba „Had“ v průběhu mnoha podobných diskuzí zde na fóru. Evidentně ví, o čem píše, jenže ovečka hypnotizována okem to lehce může přehédnout.
Chce to měnit své zvyky. Jakékoliv. Česání, zavazování bot, čištění zubů, stravování, prostě cokoliv. Postupem času ovečka získá vládu nad tím, co to vlastně tropí.

Ostatní se pak postupně objeví – a je toho dost a dost. A nakonec by mohlo zafungovat i to referendum. [smích]

230248

19.10.2010 17:10

RE: Totéž už jsem tu psala

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 230248

To tedy skutečně nevidím.[smích] To jsou pořád jen takové abstraktní výmluvy, ale nikoliv konkrétní rady do života. Tak já Vám dám konkrétní příklad. Bavila jsem se před týdnem s jednou vysokoškolačkou, která dělá brigádu v Bille. Je to tam tak blbě projektováno, že ty prodavačky sedí pořád v průvanu. Ptala se úředníků, zda by mohla vyfasovat nějakou teplou vestu. Řekli, že nemají. Tak se pěkně teple oblékla sama. Načež přišel manažér a řekl, že je nepřípustné, aby byla navlečena v teplých svetrech, že musí mít tu předepsanou uniformu. Přitom ti samí úředníci si v kancelářích topí a mají tam přímo přetopeno. Studentka ovšem ty prachy velmi potřebuje aby ulehčila rodičům a tak sedí dál v průvanu s červeným nosem a ledovýma rukama, protože jinou brigádu nesežene. Jak byste tu situaci řešil Vy?

230254

19.10.2010 18:16

RE: Totéž už jsem tu psala

HHBB 85.?.?.?

Reakce na 230254

[chechtot]
Nechci si připadat, že jsem zde ve vlákně selhal, tak se pokusím vycouvat s návodem, který je vlastně k ničemu, protože skutečné řešení leží v tom okamžiku, kdy dotyčný pocítí, že takový návod nepotřebuje.

Ach jo. Tak tedy - pokud ten paňáca není přístupný k nějakému navrhovanému přijatelnému řešení, obleču se, jak potřebuji a ukážu mu fakáče. On musí udělat krok, který případně bude muset obhájit proti někomu, kdo ho jebe. Pokud to udělá, můžu spustit podnikovou revoluci nastydlých proti průkazně nehospodárnému antisociálnímu menedžmentu, on se někdo přidá, protože zdvižený prostředník ukázal, kdo má situaci pod kontrolou. K tvrdým řešením obvykle nedochází, neboť vyměklý manžer se chce vyhnout potížím „zhora“ a jistě najde přijatelný obleček.
Prvotní otázka však je, zdali jsou to zrovna peníze, co tak nutně potřebuji, neboť tím si vytvářím do budoucna velmi zapeklitou situaci systémové včelky bojovnice válčící proti dalším systémovým včelkám, neboť jsou to právě ty peníze, které jsou v systému chráněné lichvy tou návnadou, o kterou se vede boj.

230258

20.10.2010 7:27

RE: Totéž už jsem tu psala

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 230258

To se dalo čekat, že budete ve svých konkrétních radách bezradný a že nic světoborného té dívce neporadíte proti existujícím okovům. Tak říkáte vyfakovat, jo? A výsledek? Manažer za ní příjde, že už žádné brigádníky nepotřebují, ať se sbalí a zítra už nechodí. A že nepotřebuje peníze? To se má jít pást na louku?[naštvaný]

230276

20.10.2010 9:10

RE: Totéž už jsem tu psala

MoUdrostrak 90.?.?.?

Reakce na 230276

Jarmilo, jediná rada je doporučit slečně brigádnici co nejteplejší funkční prádlo (termoprádlo). A zejména ochránit prostup chladu k dolním končetinám.

Podobné problémy (s uniformou) řeší i jiné profese (armáda, policie, doprava...). Nejvíce postižené bývají i např. letušky a stewardi. Jejich jump seaty jsou pád centimetrů od prostředí za kabinovými dveřmi, kde je i -80C a které nasává teplo z jejich těl a okolí. A nesmějí porušit stejnokrojovou kázeň a přitom vypadat chic. Stejně tak se s tím musí vypořádat i horolezci, kteří v mrazu střídají extrémní tělesnou námahu a mnoha hodinami v klidu bez pohybu. A pak si pamatuju z dětství návod pana Jaroslava Foglara: spojit ruce jako když se modlím, sevřít je maximálně v sedě nebo v leže mezi koleny a třít co nejvíce dlaněmi o sebe. Celým tělem se díky námaze rozlije teplo z dodané energie. Poslední radou je otřelý trik vojáků v (čestné) nehybné stráži: ohybat a rozevírat sevřené prsty v botech. A to samé se pokoušet dělat co nejčastěji i u rukou.

Bohužel, stejnokrojová kázeň a estetika je někdy nadřazená logice. Jinak čistě právně má prodavačka výhodu v tom, že její nadřízený je povinen se řídit platnou legislativou. Tzn. posuzovat rizika a přijímat opatření k jejich odstranění resp. minimalizaci.

Vynucování dodržování legislativy je však v pravicujícím náspáněknížejícím Česku - zejm. ze strany zotročených zaměstnanců - takřka nemožné. A proto jsem začal spíš ověřenými prostředky selského rozumu (a rovněž ne právě lacinými, ale velice účinnými oděvními součástkami). Díky legislativě EU má i v Česku právní nárok na vybavení ochrany proti chladu zaměstnanec ZDARMA http://www.tzb-info.cz/docu/predpisy/0003/000370o1.png (sloupec č.7) a zaměstnavatel tento náklad zařaditelný jako daňový uznatelný. Záleží tedy na blahovůli otrokáře resp. jeho dozorce a na míře nerovnoprávného a nevyváženého postavení pro jeho zisk otročící lidské bytosti.

Je mi to upřímně líto, ale je to tak - zanadávejme si společně z plna hrdla na zlé levičácké francouzské odbory, které tuto prozaměstnaneckou, protikonzumní a protispotřebitelskou legislativu třímají ve svých pažích. Možná tyto odbory a odbojní zaměstnanci i zkomplikují panu vydavateli přestup při nadcházejícím letu do pravicujícího a moUdrého Česka. V Česku by si účast v manifestacích, blokádách a stávkách za svá občaská a zaměstnanecká práva žádná otrokyně od kasy z Billy něco podobného ze strachu před ztrátou zaměstnání nedovolila!

230286

20.10.2010 9:42

RE: Totéž už jsem tu psala

HHBB 217.?.?.?

Reakce na 230276

Podívejte, dal jsem vám názorný příklad, jak prosadit svetřík v podnikovém minireferendu. Jak chcete prosadit cokoliv jiného, když trpíte pocitem bezmoci a strachu? Takhle si neprosadíte ani suchý z nosu. Nebo myslíte, že si někdo odhlasuje více moci a někdo mu ji dá? Opravdu si myslíte, že jde něco takového takto dát?
(Jistě, když tam brigádníka nepotřebují, tak se tam můžu přisr… pouze v trenkách a za almužnu. To je skutečně lepší se jít pást. Nebo jim chcete odhlasovat, že ho potřebují?)
Padat si z jendou do náruče, to by vám ale šlo. Jenda sice nechápe, že nelze komentovat všechno, co kdo na internetu plácne, za to dobře chápe, že košer je právě jeho kapsa. Tak si ty peníze do jendovi kapsy odhlasujte, odhlasujte si v referendu zavření deviantů do polepšovny a konec konců i teplé svetříky v bille. To možná zvládnete spolu, ale určitě se nedivte, když se vám to nebude dařit mezi lidmi, lidi potřebují přesně to co jenda, i ta brigádnice, peníze do své košer kapsy, a to je dělá agresivní vůči sobě, a krotké vůči systému.
I kdybychom zázrakem prosadili referendum o finančním systému, nikam by nevedlo, patrně bychom projeli i odmítnutí, natož prosadili řešení, tady je hlasování k hov.. úplně, neboť hlasovat se dá pouze o hotovém řešení. Lidé v drtivé většině končí u nadávání, ale přes své zvyky se nemají šanci dostat a systém je zvyk. Lichva a její podržtažky musí být mocensky (pořádným klackem) chráněné, jinak by to nefungovalo, a moc sice mohou mít devianti, ale jenom proto, že se mohou opřít o deviantní armádu těch ochotných deviantům sloužit. A zase je můžete dál zkoušet přesvědčit o užitečnosti referenda, možná vám to i někteří odkývou, ale věřte deviantní podržtažce. [mrknutí jedním okem]

230290

19.10.2010 19:52

RE: Totéž už jsem tu psala

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 230254

Hábečko na jendusmithe pro jistotu nereaguje [smích], a tak mu tady něco hodně dobře napsaného vložím prostřednictví vás, paní Jarmilo a předpokládám, že to bude zajímat i vás a ostatní:


Světu vládnou psychopati. - Kateřina Březová

Malá část na ukázku o čem je řeč:
---Psychopati, prostřednictvím své schopnosti intuitivně rozpoznat sobě rovné, také rychle stoupají po společenských stupíncích a shlukují se okolo pák moci společnosti, kde jejich celospolečenský zlý vliv metastázuje.

Následný ‚negativní výběr‘ vede k dosazování dalších psychopatů a dalších patologických deviantů nižšího stupně, kteří jsou přístupní jejich záměrům a to do doby, dokud se nedosáhne kritického množství lidí s patologickými poruchami, čímž se zrodí “patokracie”.

Patokracie přežívá díky pocitu ohrožení ze strany společnosti normálních lidí. Zůstat na vrcholu je pro panovníky tudíž klasickým problémem „být či nebýt.“ Tudíž biologická, psychologická, morální a ekonomická zkáza většiny normálních lidí se pro patokraty stává ‚biologickou‘ nezbytností. Mnohé prostředky slouží k tomuto cíli, počínaje koncentračními tábory, včetně válčení s neústupným dobře vyzbrojeným protivníkem, který zdevastuje a oslabí lidskou sílu na něj vrženou: synové normálního muže, vysláni bojovat za iluzorní „vznešenou věc“.

Jakmile jsou vojáci bezpečně mrtví, jsou prohlášeni za hrdiny, kteří budou oslavováni v písních a stanou se tak užiteční pro vychování nové generace oddané patokracii a vždy ochotné zemřít pro její ochranu.
---

A další zde: Světu vládnou psychopati.


jansmith[smích]

230261

20.10.2010 7:37

RE: Totéž už jsem tu psala

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 230261

Moc hezky napsaný článek. Spousta lidí už dovede pojmenovat pravdu, ale ještě nedovede pojmenovat, jak se konkrétně normální lidé mají bránit proti vládnoucím psychopatům typu Kalouska a spol. Rozhodně si nepomůžou tím, že se pořád budou účastňovat zastupitelského podvodu a budou pořád chodit spořádaně k volbám a pořád dokola budou volit psychopaty, rozdělené rovnoměrně napravo i nalevo. Ale chce to, aby lidé konečně pochopili tu záměrnou systémovou chybu řízení společnosti, která umožňuje vzestup a vládnutí psychopatů a začali bouřit ve velkém, že chtějí přímou demokracii. [mrknutí jedním okem]

230278

20.10.2010 14:48

RE: Totéž už jsem tu psala

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 230278

Taky si myslím, že je ten článek dobře napsaný, ale podstatné na něm je, že podob.úvah (od různých lidí) značně přibývá. Globál.povědomí lidstva se díky sdílení informací formuje a mění k pochopení Podstaty. Lidé začínají původce svět.problémů pojmenovávat a to je přesně to, co by tzv. E/elity a jejich lokajové rádi nějak košér ukočírovali.

Paradoxně filozof hábečko provádí svými příspěvky přesně to, za co sám kritizuje katol.církev a ve vztahu k jendovi se chová přesně jako mocenské E/elity k oponentům. A jde tak daleko, že dokonce legračním užitím výrazu "košér" dokonce košér způsobem nakukuje do jeho kapsy..[smích]

Pokud by tomu tak nebylo, tak by nemohl stejně jako na judaistické filozofii postavená Katol.církev Pravdu zabalit do spousty vzletných, ale klouzacích slov (i když je fakt, že svá přirovnání a podobenství poslední dobou hb omezil[smích]) a nabádat probouzející se, aby farizeje a pokrytce sdílením nezávislých a hodnověrných informací aktivně nestudovali, nesnažili se je pojmenovávat a místo toho podprahově původce a viníky sviňáren, které se v ČR i jinde po světě historicky dějí, hledá ve většinové populaci. To ONI mohou za chování svých ovčáků, je to tak? (a možná i proto se do sporu s nim blahé paměti zapojil i přítel a kamarád "mirda" a Peace s ním).

Ano, má pravdu, tzv. obyč.lidé jako ovce na základě strachu, nevědomosti a podléhání někým přiživovaným závislostem (animálním pudům a instinktům) pomáhají status quo, v souladu s plánem, udržovat v chodu, ale jen orientací na sebe, sebeobviňováním se, meditacemi či modlením pozitivní změny nepřivolají.

Práce na sobě ANO, to je ta DLOUHÁ duchovní cesta, ale zároveň je třeba pracovat na KRÁTKÉ, do které je možno přiřadit i studium SOUVISLOSTÍ a vazeb sil, které manipulují pro MOC a peníze do těch správných kapes ovečkami (Tak jak to po tisíciletí ukazuje vztah judaistické filozofie, údajně danou vyvoleným od Boha, k majetku a penězům: tj. CHCI CELÝ SVĚT A JEŠTĚ 5% NAVÍC), o kterém zde hábečko podobně jako vyvolení které obhajuje, také tak nějak nerad přímočaře hovoří.


A co dělají E/elity a svět.ovčáci, když jsou oponenty zatlačeny do kouta nebo jim docházejí svaly a argumenty?? Nejdříve se své kritiky a oponenty snaží nějak zpacifikovat (např. korupce, diskreditace či odstranění) a když nic z toho nelze použít, tak přestávají s oponenty "důstojně" komunikovat a počkají, až to vyhnije.

A to je přesně to, co zde nedávno ve vztahu k jendovi ukázal i přítel a kamarád hábečko. A je to kupodivu stejný přístup, který vidíme i na E/elitách USraele ve vztahu k Iránu - které, kdyby měly debatovat a obhájit před veřejn. své pokrytectví a lži proti přímým námitkám Ahmadinežáda, tak raději "demokraticky" odejdou.

A Peace s nimi i s přít. a kamarádem hábečkem.


jansmith[smích]

230320

21.10.2010 18:36

RE: Totéž už jsem tu psala

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 230320

..."a možná i proto se do sporu s nim blahé paměti zapojil i přítel a kamarád "mirda" a Peace s ním"...
----
Ano, přesně tak. A když jsem si později uvědomil, že s hábéčkem absolutně nic nehne (ani zastrašování, ani vyhrožování) [velký smích] , tak jsem to vzdal a zůstal jsem jenom na příjmu.. [mrknutí jedním okem] Proto vyčkávám.
----
Pouze žertuji a není to ani - "naše silná trojka v plné polní". Já se opět z diskuze potichu vytratím a zaujmu pozici nezávislého pozorovatele. Všechny vás tady zdravím, tebe obvzlášť Jendo. Sleduji jak bojuješ. S některými z vás jsem v občasném spojení via email a až na to budou příhodné podmínky, snad se sem zase v plné síle a plný nutného pesimismu opět vrátím. Mír, spokojenost a život ve vzájemné harmonii všem lidem dobré vůle...a peace s tebou jendo.

Mirda [mrknutí jedním okem]

230460

22.10.2010 10:14

RE: Totéž už jsem tu psala

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 230460

Jestli mi dneska po ránu něco udělalo upřímnou radost, tak skutečnost, že si se tady zase objevil, mirdo, příteli a kamaráde..[smích]

Říkal jsem si, že jsi asi zaměstnán na nějakých jiných projektech a na debaty tady ti nezbývá čas nebo energie a zároveň vzpomínal na Spirit a názory, které jsi tady prezentoval a občas v debatách i připomněl tvůj moudrý výrok o tom, že jsme tady proto, abychom se od sebe všichni učili.


Z toho nevyjímám ani přítele a kamaráda hábečka, Médu a mtk, od kterých jsem já osobně načerpal mnoho zajímavých postřehů, ale to neznamená, že je zároveň nepodrobím kritickému zkoumání, které bych ale nenazval bojem, ale pouhopouhým mírovým nastavováním zrcadla.

Tato, jak v legraci uvádím: "svatá trojice" si zde může povídat cokoli, ale pokud se chová STEJNĚ jako ti, které kritizuje (viz.jimi, podotýkám legitimně, pitvána katolická církev - mimochodem dítě peníze a vyvolenost hlásajícího judaismu) a jedním dechem sofi filipikou, kterou podprahově obhajuje ovčáky, nabádá čtenáře/občany/ovečky (stejně jako KC) k podrobení se, k pokoře a zaměřením se na sebe, nikoli na pojmenovávání souvislostí a konkrétních vyvolených vazeb a ovčáků, tak potom je něco shnilého ve státě "danském" (v jejich přístupu) a pro mne jsou tito oponenti svým způsobem pokrytečtí a nedůvěryhodní.

A ty se mirdo zatím měj, zase se ozvi a Peace s námi se všemi.


jansmith[smích]

230540

22.10.2010 11:49

RE: Totéž už jsem tu psala

HHBB 188.?.?.?

Reakce na 230540

Sice píšeš, že jsi „mnoho načerpal“, ale to podstatné ti nejspíš stále uniká. Omyly nemáš jen v interpretaci toho, co jsem zde psal třeba já, ale i v jiných tezích, které jsi přijal za své (pokud to nemá být jen snaha o provokování, ale má v tom být i pokus o diskuzi).
Třeba zrovna KC využívá daleko pravděpodobněji promyšlenou syntézu, která vyšla daleko více z kultu velké matky, mitry, polyteistické hierarchie, případně zoroastrismu. Staro/novožidovství již do toho bylo přifařeno, konec konců jsou to jen mladší deriváty výše zmiňovaného, podobně jako většina lokálních verzí náboženství starověkého orientu. Dá se zjednodušeně říci, že nacucala kde co. [mrknutí jedním okem]

230547

22.10.2010 21:24

RE: Totéž už jsem tu psala

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 230547

Tady s tebou souhlasím příteli a kamaráde. KC samozřejmě nacucala kde co..[smích] Vždyť křesťanství je víra košér "zdokonalována" a předávána ideology, a Ježíšovým snahám o reformaci judaismu se bryskně, i díky Šaulovi vyhnula. Problém ale je, že staro/novožidovství (judaismus) být mladšími deriváty, jak jsi napsal: výše zmiňovaného, nemusí.

Předně, koncept judaismu (viz. chybný source-code DUALISMU) mohl existovat již před Mitrou (ostatně hinduismus je také jiná forma stejně monoteistického náboženství jako judaismus, křesťanství nebo islám), ale důležité je, že koncep jednoho Boha, v hinduismu i více Bohů - odděleného/oddělených od všeho ostatního (byť abc to popírá) a zejména od lidským bytostí (i lidských bytostí mezi sebou, i vůči jiným bytostem vyskytujících se na Zemi - což je lidem vkládáno do hlav monoteismem) se line všemi těmito náboženstvími a to (klidně od období mitry) je prapříčinou všech problémů, kterými se lidská rasa skrze nevědomost nebo záměrně někým zneužívaných evolučně zděděných animálních pudů a instinktů, pro MOC a později peníze do těch správných kapes, potýká.


Nelze proto pranýřovat katolickou církev a stejným, ne-li přísnějším způsobem nepranýřovat i pokrytecký judaismus a v rámci judaismu i ideology a E/elity, které se dříve i dnes za něj (tj. vyvolenost, pohrůžku antisemitismu) košér skrývají.

A toho, ať si to přiznáš nebo ne, se ve svých příspěvcích, akcentem na KC (jezovity, maltézáky) a bagatelizací judaismu (těch co se za něj skrývají) dopouštíš košér způsobem i ty příteli a kamaráde.

Navíc, přístupem, který využívají i monoteistická náboženství. Tj. Pravda, nikoli virtuální, je jimi (klidně stokrát cenzurovanými a upravovanými svatými knihami) znepřehledněna a obalena do spousty vzletných slov, mýtů, přirovnání a podobenství a tak jednoduché pravdy a zásady vnímat a v praxi dodržovat obyčejným lidičkám, v rámci brainwashingu, přímo nebo podprahově znemožňují.

jansmith[smích]

230607

23.10.2010 8:18

RE: Totéž už jsem tu psala

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 230607

Zde je taková krásná pyramida moci pane jansmithi. Všimněte si tam těch monoteistických náboženství. A zdá se, že na vrcholu trůní anglická královna.Takže přece jen kosočtverec.[smích]
Vložený obrázek

230632

23.10.2010 12:05

RE: Totéž už jsem tu psala

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 230632

Ano paní Jarmilo, ta pyramida je skvělé vyvedená a vlastně v jistém smyslu koreluje s tím, co zde prezentuje i HHBB.

Podle toho obrázku má být hlavou anglická královna a pod ní tajné lóže a uskupení atd... Problém s britskou královnou je ale v tom, že ona nereprezentuje "hábečkem oblíbenou" katolickou církev (KC) nýbrž církev anglikánskou, která je ale v bledě modrém stejný ideology pokřivený monoteistický, pravdoláskovský s prominutím, "šmejd" jako KC, ale blahé paměti se odmítnutím papeže (oddělením od Říma) zájmem jednoho hlavouna o jeden půvabný kosočtverec od ní formálně odtrhla.


Tahle znázornění pyramid jsou zajímavé a podněcují zájemce k debatě o tom, na kolik jsou fikcí a na kolik opravdovou realitou. Podle mne je třeba sledovat cashflow a nevidět vrcholek moci jen v britské panovnici (navíc nepatří k hábečkem pranýřované KC), a to už proto, že pokud se bavíme o penězích (a ty jsou v našem Systému symbolem a podstatou MOCI - tj. košér: CHCI CELÝ SVĚT A JEŠTĚ 5% NAVÍC)), tak nesmíme zapomínat, že v Londýně je ještě jeden stát ve státě a tím je CITY. No a zde už je jen krůček k zamyšlení nad tím, kteří vyvolení vznik CITY v Londýně his-toricky iniciovali, zorganizovali a PROČ a kdo má tudíž skutečný prst na tepně Britského cachflow. Ani náhodou to není královna, která jen reprezentuje ovčáky navenek, ale někdo úplně jiný.

A jsme obloukem zpět u příčiny naší disputace s hábečkem, který těmto košér silám a uskupením poskytuje skrze akcent na vliv jezovitů a maltézáků (tj.KC) KRYTÍ a možná záměrně pomíjí fakt, že tato i jiné odnože oficiálních křesťánských náboženství jsou pouhými klony monoteistického (DUALISMUS vytvářejícího a zneužívajícího) judaismu (hábečkovy mitry), byť uznávám, že se tyto klony tváří a navenek vystupují JINAK. Důležité je si ale podle mne uvědomit, že trpí stejnou deformací jako jejich monoteistický "rodič" a tuto "nemoc" vnímání reality předávají i věřícím, které skrze pokryteckou a deformovanou ideologii ovládají.

A PEACE s nimi všemi.


Poznámka: Legrační na tom z mého pohledu ale je, že velký kritik KC a sofista hábečko (byť on mé námitky popírá) se chová podobně blahosklonně a přezíravě jako ideologové a vyvolení těchto monoteistických náboženství a z nějakého jen jemu známého důvodu stejně jako oni rád selektuje (zaměřením na tzv. soupeře judaismu KC), místo aby "nakládal" [smích] všem stejně.


jansmith[smích]

230662

23.10.2010 18:27

RE: Totéž už jsem tu psala

HHBB 85.?.?.?

Reakce na 230662

>vlastně v jistém smyslu koreluje s tím, co zde prezentuje i HHBB
To akorát tak koreluje maximálně s představami tvými a možná Jarmily, což je to, co tu občas krituzuji, včetně plácání báboviček v podobě pyramid. Pokud něco popírám, tak jsou to naprosto komické interpretace toho, co jsem tu snad měl dle tebe prohlašovat.
Takhle si hochu nepokecáme... to už tu jednou bylo a o nějaký nějaký diskuzní exhibicionismus mi taky nejde, jendo. [smích]

PS.: Mitraismus a jeho deriváty lze najít na obrovském území, jeho kořeny sahají až do prehistorie a dob šamanismu. Judaismus byl vypěstován relativně nedávno.

230692

24.10.2010 11:59

RE: Totéž už jsem tu psala

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 230692

To jsi příjemně překvapil hábečko, že reaguješ. Máš od jendy malé bezvýznámné plus...[smích] Škoda jen, že reaguješ více pod tlakem (např. porovnáním tvého stylu diskuze/nediskuze s těmi, které kritizuješ - tj. bohorovným stylem nábož.ideologů a některých košér svět.politiků, kteří také raději kloužou než komunikují) než z férového zájmu vysvětlit a obhájit stanovisko.

No, ale dobrá, pojďme vážněji, tedy alespoň do doby, než nám editor nadělí čočku [smích] za překročení kvóty...


Pokud se týká báboviček, klouzání, košér podobenství a přirovnání, tak na to zde máš patent ty, příteli a kamaráde a nechtěj po mně, abych tě zde začal zpětně citovat. Pokud ti nejde o diskuzní exhib., tak se pojďme bavit férově - na rovinu.

Pokud jde o mitru vs judaismus, tak jak jsem psal prve, existují i názory, že judaismus není zas tak mladý jak se tváří a jak bývá prezentováno. Ale i kdyby to tak nebylo, tak platí to, že judaismus je leader v prosazování monoteismu v novodob.dějinách a že se jedná o nábož.ideologii, ke které se nejvíce ze všech ostatních náb.směrů přibližuje naše realita (nastavením ekonomických a finančních nástrojů - tj. pro MOC a peníze do těch správných košér kapes metoda MANDRAKE = CHCI CELOU ZEMI A PET PROCENT NAVIC.

TADY tě příteli a kamaráde ctí, že košér lichvu a NEKŘESŤANSKÝ úrok kritizuješ a v této věci provádíš i záslužnou osvětu. Tvůj vědomý nebo možná nevědomý problém ale je, že původcům a nositelum tohoto systému poskytuješ svými (anti KC) příspěvky KRYTÍ a opravdové ovčáky (R&R Ltd. mafie a pod.) odmítáš diskutovat nebo bagatelizuješ. Můj přístup narozdíl od tvého říká: žádné hlavně NEJMENOVAT, ale pojďme se bavit o všech.


Poslední má poznámka: Pokud by establ. kat.církve (potomci jezovitů a maltezáků) měl opravdu pod palcem světové dění a finance tak jak předjímáš a chtěl např. vést Izrael skrze sionisty do konfliktu s Araby, proč vyzývá Izrael k ukončení okupace Palestiny?

Není to tak, že KC je jen JEDNÍM z mocenských a ideologických ovčáků na globální svět.šachovnici a už vůbec ne ten s největším vlivem na světové cashflow a finanč.ekonom.nástroje? Copak opravdu nevnímáš error source-code DUALISMU, který přinesl do naší reality deformovanou nábož.ideologií a do vnímání a chování oveček judaismus (nebo ať je po tvém mitra) a nikoli jeho pozdější dítě křesťanství, které v rozporu s Ježíšovým učením, i díky ideologům jako farizej Šaul, mandrake systém pouze převzalo?


Nyní jsem zvědavý na tvou reakci a zejména jestli konečně přistoupíš na férový dialog nebo budeš pokračovat ve svém stylu. A Peace s tebou, příteli a kamaráde,


jansmith[smích]

230768

24.10.2010 16:37

RE: Totéž už jsem tu psala

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 230768

Zapoměň na to, jak se KC prezentuje, to je, a vždycky bylo, divadlo pro důvěřivce.
(Ale mě prostě nebaví tvůj úlysně bodrý styl, jinak obvykle na toho, kdo chce normálně diskutovat, reaguji, když v tom budeš pokračovat, tak se už dalších reakcí ode mě nedočkáš a dezinterpretace názorů kohokoliv na tom nic nezmění, nepovažuji to za "tlak", ale za něco, co nemá valnou úroveň.)

230786

24.10.2010 19:49

RE: Totéž už jsem tu psala

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 230786

Nevymlouvej se na můj, jak si se vyjádřil: úlysně bodrý styl hábečko [smích] a pokud nejsi sofi klouzající diskutér, tak se pojďme bez emocí normálně bavit. Tedy přinejmenším do chvíle, než nám dá editor čočku..[smích] za to, že mu nafukujeme server nebo proto, že nám skončí argumenty.

Podle mne by nám dát "čočku" neměl, protože právě takové (podle mě k podstatě mířící, i když možná zbytečně vyhraněné) diskuze (nikoli diskuze zmatených pepků a arogantních Josephů) tento webzin informačně oživují a nikoli umrtvují.


Souhlasím, přestaňme si tedy vyčítat svoje styly a zkusme se bavit k věci, např:

Chápu, že stavíš svou řeč na tezi, že R&R Ltd. mafie jsou jen vykonavateli a obětí něčích záměrů, ale nemyslím si, že je správne o těchto tzv. R&R Ltd. velmi vlivných silách, nikoli podle mne obětech, (v jejich košér zájmu, nikoli našem) NEMLUVIT.

Můj názor je, že je tomu naopak, že tyto síly/mafie nikdy svůj vliv neztratily (byly zde dříve než ty katolické/pseudokřesťanské/egyptské, jen jejich pracovní, nikolik však ideologické, metody se s dobou sofistikují) a pokud takový vliv jak tvrdíš nikdy neměly, tak jsou dnes podle mne minimálně na stejné mocenské úrovni s ovčáky, které ty stavíš v hierarchii nad ně. A proto stojí za rozbor, a to i proto, že ne nadarmo zde v debatách opakovaně zdůrazňuji chybný source-code DUALISMU = judaismu, který ty nekomentuješ, protože podporuje moji verzi - vysvětlenou minule.


Ať je to jakkoli, je dobré se bavit o VŠECH liniích a SOUVISLOSTECH a pokud máš k mému názoru konkrétní námitky, podložené fakty, SEM S NIMI.

Bavme se o nich a klidně bez zavádějících přirovnání, kudrlinek, báboviček nebo bohorovného mlčení. Tedy JASNĚ, KONKRÉTNĚ, NA ROVINU a BEZ EMOCÍ - padni komu padni. Z dosavadních zkušenosti se ale obávám, že tak transparentně a nelichotívě pro jednu z linií z nějakého důvodu nechceš jít.


jansmith[smích]

230808

23.10.2010 17:19

RE: Totéž už jsem tu psala

aristokrat aristokrat (tečka) tomas (zavináč) centrum (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 230632

jarmilo když vytvořím kopu hoven tu pak vyfotím řeknu že to je pyramida moci tak tu fotku budete taky postovat diskuzí jako důkaz? [velký smích]

230686

25.10.2010 1:45

RE: Totéž už jsem tu psala

udo udo321123zavinacazetbodkask 91.?.?.?

Reakce na 230632

re: Jarmila
"Zde je taková krásná pyramida moci.."

Jarmila, prečo ale má niekto (v tomto prípade kráľovná) aj v tvojom obrázku nad hlavou oko ODDELENÉ od pyramídy?

Je s ňou spojené akurát krížom na jej korune, ktorú jej udeľuje. Kríž je starý symbol kolobehu života, znovuzrodenie. Nie preto, že ako na ňom mal zomrieť chudák dobrák Ježiš. Symbol kríža sa vyskytoval tisíce rokov pred prvými h-is-torickými zmienkami o kresťanstve. Je to jednoducho vodorovná čiara, symbol horizontu a zvislá je klesajúce, resp. stúpajúce slnko. Zánik svetla a znovuzrodenie svetla, energie(hmoty), života. Cyklický chaos, preskupenie a znova poriadok a tak dokola. Pohyb, kmitanie. Ves(ť)mir, kde niet statiky. Proces Tvorenia. Boh. Oni sa ho vždy snažili, snažia a aj budú snažiť imitovať. Pokiaľ si to dostatočné množstvo ľudí neuvedomí.. Je to z ich pozície celkom pochopiťeľa stratégia. Rozoberali sme to tu. Byť na mieste akože absolútnej moci, určite by som nechcel byť identifikovateľný. Iba hlupák, kto nemá moc, alebo vie, že ju môže hocikedy stratiť, sa ňou vystatuje. Kto ju má dlho (veľmi dlho) a je si hodne istý, že ju bude mať ďalej, je vždy rozumne ticho, ak si ju chce ponechať.

Otázka je teda, kto je(sú) to oko moci?

Aj preto ma kedysi znova zaujala roz-Pravka Pán prsťenov a podobné ďalšie a ďalšie príbehy a folklórne námety [smích]
Bavíme sa o staaaarych známych veciach ..

230836

25.10.2010 7:24

RE: Totéž už jsem tu psala

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 230836

Napsal jste zajímavou připomínku pane udo. Ano, vypadá to, že nad anglickou královnou je ještě vyšší moc. Pokud to oko stále nebudeme považovat za boha, kdo je to tedy?

Ve filmu Prsten moci se snaží vypravěči dokázat, že kořeny rodu Windsorů sahají až do starého Egypta. V té době vedle faraonů vládli i mocní kněží. Je možné se domnívat takovou variantu historie, že tito starověcí kněží si podrželi svou tajnou moc až do dnešních časů. Ve Vatikánu mají v tajném archivu v hebrejštině zaznamenanou skutečnou historii, ze Švýcarska si udělali svou pokladničku, z Washingtonu své centrum vládnutí, z London city své centrum obchodu a bankovnictví.

230841

25.10.2010 12:43

RE: Totéž už jsem tu psala

udo udo321123zavinačazetbodkask 91.?.?.?

Reakce na 230841

re: Jarmila
"Ve filmu Prsten moci..V té době vedle faraonů vládli i mocní kněží."
Nie vedle, ale nad Faraónmi..
Min. raz, niekedy okolo roku 1340 B.C. sa im ale jeden vážne vzoprel a zvolil alternatívu..
Ako dopadol on a mnohí ďalší, vieme..
Vieme ale aj kde pravdepodobne urobili chyby a ako mali postupovať. To je poučenie ozajstných pradávnych dejín, magistra vitae.
Bez toho nie je možná zmena.

Myslím inak, a nie len ja, že v niektorých vašich vyjadreniach sa pohybujete hodne blízko objektívnej reality globálneho h-is-torického procesu koncentrácie moci [smích]

V určitých úzko odborných kruhoch by Vám bolo odpovedané asi podobnou terminologickou formuláciou..

Všetci by mali vedieť, kto tu má reálnu moc na tejto úrovni a aké sú ich ciele a metódy jej výkonnej zložky.
Zároveň treba však formulovať, čo chceme a nie, čo nechceme.

230881

20.10.2010 9:59

RE: Totéž už jsem tu psala

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 230261

Jendošmite, místo Hábéčka reaguju (bez dovolení) já. Ono je asi dobré se zamyslet nad skutečným (nebo zkrátka jiným výkladem) významem slova psycho/pat.
Tito lidé, k nimž asi také patřím - mají své "senzory" nastavené do rovnováhy (pat=remíza). Jedná se o vlastnosti a schopnosti horní soustavy mozků v lebce - a dolní soustavy "mozků" v dutině tělní, která pomocí srdce kočíruje celou tu naší hmotnou skořápku pro vědomí (i VĚDOMÍ). Mají/máme/ je v rovnováze, propojenější víc než většina populace.
Smůla je v tom, že většina současných psychopatů "jde s dobou zla", rozpozná včas!!, kdy je třeba přeskočit na jiného "koně", vedoucího k ještě větší moci.
Proto příroda, jak je jejím zvykem, vytváří k těmto psychopatům protiváhu - lidi s běžným zaměstnáním, ale schopné číst "data z prostoru" svým podvědomím (dolní soustavou "mozků"[mrknutí jedním okem], kteří si hledají kamarády tady na internetu nebo ve svém okolí. Ti preferují "duchovní oblast žití", kde funguje všechno jak má - protože oni vstupují do projektu, nikoliv do hmotné reality, jejich tělo "je v klidu", cestuje jen jejich aktivní "balíček vědomí".

Globální podvědomí je "žolík", o který se dnes velmoci perou. A jejich nástroje pro ovlivňování podvědomí zatím nejsou ve stavu, aby je mohli globálně použít, naštěstí... (tvrdím, že mají "zaracha" zvenčí, ale dokázat to nemohu)
Zkrátka všichni, kdo už poznali duchovní "polovinu člověka", tak až se jí nabaží, se rádi vrátí k nám, k mnohým skrytým PSI/chopat/um, vybavených selským rozumem. (Sel s kým?)
Technologie PSI (mechanické, frekvencemi ovládáné funkce mozků) může vždy jen následovat to, co je připravené v informačních polích prostoru v nehmotné, nemechanické formě.

230294

20.10.2010 18:38

RE: Totéž už jsem tu psala

mazz 82.?.?.?

Reakce na 230244

V první řadě chci říct, že řešíte docela složitou otázku ve které jsou důležité dvě věci a to systém a pud sebezáchovy.
1/ Zaměstnavatelé těží z nezaměstnanosti!!! (dobré si uvědomit)
2/ Zaměstnanec ve svém vlastním zájmu nenadává, protože by se mu mohlo stát, že poletí! To je většinový případ. Pak tu máme profese dejme tomu "odborné", kde si zaměstnanec může dovolit nadávat, protože si je jist "svou vlastní cenou"! To mu dává "právo-jistotu" nadávat.
3/ chápu tu prodavačku (brigádnici), ona je systémem zahnána do kouta takovým způsobem, že je připravena k vykořisťování.
Chápu i hhbb, že to může začít řešit, ale většinou to dopadne tak, že se za ní nikdo nepostaví. (ostatní prodavačky už jsou "připravený" - to asi není nejvhodnější slovo, ale budiž)
4/ není to tak, že si lidé neváží sami sebe, ale většinou mají existenční strach(u takovýchto lidí může i jednoměsíční výpadek příjmu přihodit veliké problémy). Z pohledu kapitálu, jsou to ti nejlepší lidé(zaměstnanci).
a jsme u jádra... [smích]

PS: jsem zvědav na Vaši přímou demokracii, i když moc nevěřím, že nějak zásadně pomůže(to je jen můj momentální subjektivní pocit, který se po přečtení Vašeho návrhu může změnit). Lidé budou mít akorát starosti navíc. A těch má většina nadhlavu!

230339

20.10.2010 6:42

RE: Totéž už jsem tu psala

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 173.?.?.?

Reakce na 230198

Jarmilo , kdyz Vy tak placate. At si ti vladci vladnou, pokud maji komu.

230273

17.10.2010 21:59

RE: Totéž už jsem tu psala

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 173.?.?.?

Reakce na 230167

Ale jo, pro ten zensky kosoctverec, spravny chlap udela vse.Ja vymydlil hospodu a holka si stejne vzala toho prvniho na zemi. A dobre vite ze buzeranti jsou ted na vrcholu. Co se tyce toho kosoctvece- dobre vite ze my chlapi jsme jesitni a vy zeny to umite vyuzit. Ale ted co se tyce pyramid- poddolovat a spadnou. V praxi to znamena byt ferovy a eliminovat prizivniky.

230175

17.10.2010 18:06

RE: Totéž už jsem tu psala

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 173.?.?.?

Reakce na 230108

Jarmilo v minus dvaceti odklizim snih polonahy (pokud neni vitr). A navic hlava ziviny nevysava, v tak velkem procentu. A pouceni ? Drzme sve hlavy vzhuru.

230162

16.10.2010 14:44

RE: Totéž už jsem tu psala

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

Reakce na 230092

"..Bože můj, tak stará "věc" a vy to vydáváte za objev století.."

Pravda je nejstarší věcí na světě - popravdě řečeno byla tu před světem, je tu pořád a bude tu i po světě. To je ale prázdná proklamace, dokud si na tu pravdu nepřijdete sama. Dokud nejste ochotna/schopna tu pravdu vidět/slyšet (dokud nemáte oči k vidění a uši k slyšení), není Vám nic platné, že už o ní před vámi psalo či mluvilo tisíce Lin. Ten tzv. "aha" zážitek přijde až tehdy, kdy k němu dozrajete, a každý k němu dozráváme v závislosti na našich předchozích osudech a zkušenostech. Ani vy jste se zřejmě s chápáním té "staré věci" nenarodila - pokud ano, jste jedna z mála výjimek a budete si muset vypěstovat trpělivost s normálními smrtelníky [smích].

230111

16.10.2010 18:51

RE: Totéž už jsem tu psala

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 230111

...a hele, konečně někdo, kdo ví o čem "to " je...
a třeba dozraje i ke svému jménu....

230131

17.10.2010 10:20

RE: Totéž už jsem tu psala

fohat 88.?.?.?

Reakce na 230111

doktor a pan Tolle mají společné NYNÍ a od toho lze proklamovat opravdové BYTÍ..http://www.youtube.com/watch?v=nyC9MKH1k98&feature=related [chechtot]

230149

16.10.2010 15:17

RE: Totéž už jsem tu psala

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 206.?.?.?

Reakce na 230092

>Vždyť právě o tomhle píšou všechny
>duchovní nauky i filosofie, kolik jich po světě je. Udržovat
>si SVOU vlastní čistotu - a v tom je nezlomná síla každého
>člověka.

Já to nevydávám ani za svou věc, ani za objev století.[velký smích] Jenom to připomínám, abychom si zase znovu nemalovali věci narůžovo, že stačí vyházet zkorumpované vládce a duha míru a štěstí se rozklene. Protože k tomu jednoduchému řešení to už zase směřuje.

Máte pravdu, píšou o tom skoro všechny filosofie a duchovní nauky.

230114

16.10.2010 23:00

RE: Totéž už jsem tu psala

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 230114

Vladimíre, nevím, kde jste sebral tu větu o vrcholu pyramidy, který se nesmí ani na vteřinu opustit. Ale pochopil jste ji asi špatně.
Každá pyramida moci (a jinou se zatím nedaří stavět) je ukotvena tím, že proti sobě postaví ty dva, na kterých stojí ten "vrchol". Je to ono klasické "rozděl a panuj", vrchol obsadí vždy ten, co ty dva rozdělil.
A jestli pod nimi jsou jiní dva, dvě dvojice, tak je postup obdobný. Pokud si chce tenhle "podložka pod vrcholek" udržet flek, tak musí postupovat obdobně. A základna takové pyramidy nemá šanci se domluvit jinak než skrze tu druhou pyramidu, která vede od základny dolů, do nitra Země. Ti na vrcholu používají také svoji nehmotnou pyramidu, tu, která spojuje vrchol té, kterou sami vytvořili.

K pochopení, jak funguje "Merkaba", tedy tyto celkem tři pyramidy (jedna z hmotných lidí a jejich myšlenek, druhá i třetí je čistě nehmotná, obě navazují na tu hmotnou, jedna základnou, druhá vrcholem) - je třeba propojit směry těch nehmotných, tedy shora dolů, do Země, skrze lidi. A dělá se to propojením (nad)vědomí s (pod)vědomím. Dřív se tomu říkalo osvícení, ale jde ve skutečnosti o prolínání frekvencí, kterými spolupracuje náš mozek s tím, co známe jako tep srdce. Tep je komplexní, všesměrovou frekvencí, která nás nepřetržitě spojuje s prostorem, do "té modré barvy oblohy", u mnohých s prostorem i mnohem větším.
Ale obávám se, že tohle tu asi moc lidí nepobere, nejsme zvyklí pitvat naše mentální vnitřnosti.
Pyramida je zkrátka přirozený, logický přírodní postup, který při svém rozpadu nastavuje po řadě podobností konečné "překlopení" stále větších celků.
Po přeměně mocenské struktury, postavené na moci peněz přejdeme k formě moci, postavené na důvěryhodnosti. Ale bude to ještě chvilku trvat, nikdo svou moc nepředá dobrovolně, když nevidí východisko.
A východisko se už objevuje s rostoucím množstvím "volného času". Někdo jej využije k lenošení - ti postupně zaniknou, dožijí ve své realitě. A jiní si začnou připravovat "projekty soběstačnosti", ti se postupně dozví, jak a proč žijeme v informačním podzemí.
Vy Vladimíre jeden takový "projekt soběstačnosti" provozujete, já jich mám také několik. A ti, co čtou servery, kde se objevují netradiční články, ti si vlastní projekty vytvoří také. Každá pozitivní myšlenka nebo zápis přibližuje i pozitivní formy skutečnosti - jen to někdy trvá déle, než kolik máme trpělivosti -než ta světlejší přítomnost zaklepe na dveře.

230138

16.10.2010 11:59

Sokratovo chceš-li hnout světem, hni sám sebou. :) I díl příspěvku

ji 90.?.?.?

Obecně filozofové plácají nesmysly, zkusím rozebrat na tomto Sokratovo....

A) Sokrates se zde popírá sám ve své větě. Ve větě máme dva předměty, velmi kvalitativně rozdílné - svět a sebe. Sokrates zde užil naprostý protimluv - jako příměr a ukázku toho, jak jsou tyto "moudra" jen prázdným libozvučným tlacháním si dovolím zaměnit dva předměty. Auto a psí boudu. Sokrates tedy radí, abych pohnul psí boudou, když chci změnit svět??? To je klam.

B) Pokud někdo namítne, že to je příměr, pak také nefunguje. Chci-li změnit společnost = svět, naprosto s ním nehnu změnou ani sebe, ani svých postojů. Kupříkladu pokud, pochopitelně nebudu chtít sdílet hodnoty a způsoby světa, mohu žít v rámci možnosti na samotě, v klášteře, kdekoliv. Kvalita systému - světa zůstane absolutně neovlivněna.

Tento i další skvostně znějící ale infantilní výnost tedy je k ničemu a těžko to kdo (fakticky) vyvrátí.

To jsou totiž vážení přátelé jen kecy, které můžeme příjmout s úcty k Sokratovi, nebo komukoliv jinému, kdo libozvučně píše zcela protikladné a nepoužitelné téze.

Svět jistě chápeme jako systém, ve kterém musíme žít, ale ať zvolíme jakýkoliv způsob změny sebe, svět jako systém nezměníme ani o píď.

Proto je vhodné svět popsat, více méně varovat před ním méně zkušené, vzdělané v pravém slova smyslu a potom můžeme ale na rozdíl od pana Sokrata zkonstatovat, že svět nelze změnit vůbec. Lze jít příkladem, jak se ve světě chovat, aby nás co nejméně "postihl". To pomíjím narcismus těchto "filozofů", kteří vychází už ze zcela pomýlené myšlenkové "základny", že každý má možnost měnit ať už cokoliv, natož svět a sebe.

V praxi vidíme, jak stále rafinovaněji, technologicky zdatněji a pro citlivější "občany" odpudivěji a iraconálně je svět řízen, jak je moc pečlivě centralizována, přičemž ale se ruší jakékoliv téměř možnosti postihnout konkrétní zvěrstva vykořisťování, válek, usurpace díky několikanásobné kontrole politickou, justiční, vojenskou a propagandistickou, nutno říci i "lékařskou" mocí, kdy lze jednotlivce odepsat dnes už tisíci způsoby a naopak nelze dohledat spravedlivý proces prakticky v jakékoliv oblasti.

Na zemi se vystřídalo mnoho názvů, ale svět - systém jde krutě k absolutnímu "sjednocení" nehledě na zájmy kohokoliv jiného, než mocných oligarchů, bankéřů, farmaceutů, zbrojařů etc., tedy ke sjednocení "právních", monetárních a sociálněsprávních "norem". Ten systém zespodu je nezničitelný, navíc na něm parazituje mnoho řekněme služebníků této krutě kontrolované hry "letadlo", kdy na zotročení lidí, zničení přírodních zdrojů, iracionalizaci snad už všeho parazituje minoritní část lidí, která ale efektivně a beze zbytku ovládá zbytek ať už v přímých koloniích či relativně ještě volnějších pol. systémech.

Fóra jsou d...Automaticky kráceno

230099

16.10.2010 17:02

RE: Sokratovo chceš-li hnout světem, hni sám sebou. :) I díl příspěvku

Maurikius 195.?.?.?

Reakce na 230099

Zdravím Vás,

snažím se rozumět Vaší frustraci ohledně výroků filozofů a z ní pramenící skepsi. Ale rezignací a konstatováním: "že to nejde" se k řešení problému rovněž příliš nepřiblížíme.
Tedy dobrá, máte pravdu a není reálná možnost, jak ovlivnit světové dění, s nímž jsou "vnímaví" lidé čím dál více nespokojeni. A nebude třeba lepší strávit zbytek života marným bojem? (myšleno ovšem pacifisticky [smích] S tím, že bez ohledu na výsledek mi nikdy nikdo nemůže vzít víru, že to je smysluplné, pokud si ji já sám dokáži udržet? Vyjít na cestu, třeba s tím, že PRAVDĚPODOBNĚ nedojdu na její konec, ale už jen kráčet po ní je to, "oč tu běží"?
Já vím, že to zní nesmírně idealisticky, ale nevím, jak "realističtěji" to vyjádřit.
Řekl jste: "ať zvolíme jakýkoliv způsob změny sebe, svět jako systém nezměníme ani o píď" - já naopak věřím, že tím, že změním sám sebe, právě změním svět, jehož jsem součástí (vzpomeňte si na báseň J. Donnea) o onu pomyslnou píď (krásné slovo)...

230120

16.10.2010 17:32

RE: Sokratovo chceš-li hnout světem, hni sám sebou. :) I díl příspěvku

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

Reakce na 230099

Klíč k pochopení Sokratova výroku hledejte spíše v tom, že se zamyslíte nad podstatou a vztahem "sebe" a "reality" (světa). Nejen staré duchovní nauky a filosofie, ale i moderní fyzika dospívají k názoru, že tyto dvě věci nejsou až tak oddělené a na sobě nezávislé, jak se nám zdá, ale spíše to vypadá tak, že se vzájemně vytváříme, zrcadlíme, odrážíme, že jsme z jednoho materiálu, který se vzájemně prolíná a prostupuje - prostě že jsme NAKONEC JEDNO. Proto každé hnutí v nás mění svět a naopak.

230122

16.10.2010 12:00

II. díl

ji 90.?.?.?

Na zemi se vystřídalo mnoho názvů, ale svět - systém jde krutě k absolutnímu "sjednocení" nehledě na zájmy kohokoliv jiného, než mocných oligarchů, bankéřů, farmaceutů, zbrojařů etc., tedy ke sjednocení "právních", monetárních a sociálněsprávních "norem". Ten systém zespodu je nezničitelný, navíc na něm parazituje mnoho řekněme služebníků této krutě kontrolované hry "letadlo", kdy na zotročení lidí, zničení přírodních zdrojů, iracionalizaci snad už všeho parazituje minoritní část lidí, která ale efektivně a beze zbytku ovládá zbytek ať už v přímých koloniích či relativně ještě volnějších pol. systémech.

Fóra jsou dobrá ke vzdělávání a aby člověk nebyl drcen tím, že se "mu to snad jen zdá" a poznal tu odpudivou tvář světa, si myslím, jakoukoliv změnu zespodu pokládám za nemožnou. Změnu člověka ke které toto poznání v šíří studia přispívá pokládám za prospěšnou a jedinou možnou věc, což lze ale napsat rozumně a nikoliv v protikladu, jako to udělal Sokrates. Ani jeden z filozofů objektivně nepříspěl podnes k jakékoliv změně světa ani tisíci citáty a kdo zná životopis Sokrata, tak ví, jak sám nebyl schopen ani sebereflexe. Navíc jeho názor "NIKDO NEČINÍ ZLO ÚMYSLNĚ" je dramatickou neznalostí nepochopením tisíckrát doložené protikladné pravdy, že řada z nás lidí má potěšení z ničení druhých na psychické i fyzické úrovní a to řada nemalá. Pokud filozofická autorita učí takové absurdity na úrovni naivity dítěte ze třetí třídy, má je jako stěžejní program, tak je to politik jako každý jiný.

230100

16.10.2010 16:53

RE: Sokratovo chceš-li hnout světem, hni sám sebou.

alestes 90.?.?.?

Reakce na 230100

Zdravím ji,

proč útočíte na jednoho z nejmodřejších lidí, jací kdy žili?
Každý má své vidění světa, i Sokrates ho měl. Vzhledem k tomu, že je velmi výraznou postavou starověku, jeho vidění asi sdílelo více lidí.

A) Občas je dobré si uvědomit, že svázán vlastními předsudky vůči sobě, sleduji hru stínů na stěně jeskyně. Možná si mohu dokonce myslet, že jsem jedním z těch stínů nebo, že ostatní jsou taky těmi stíny.
Klamem je, že svět je okolo mne. Místo toho je uvnitř. To jaký se jeví závisí jen na mně na nikom jiném.

"Navíc jeho názor "NIKDO NEČINÍ ZLO ÚMYSLNĚ" je dramatickou neznalostí nepochopením tisíckrát doložené protikladné pravdy, že řada z nás lidí má potěšení z ničení druhých na psychické i fyzické úrovní a to řada nemalá. Pokud filozofická autorita učí takové absurdity na úrovni naivity dítěte ze třetí třídy, má je jako stěžejní program, tak je to politik jako každý jiný."

Jste si jistý, že víte, kdo nebo co jste? Stínem nebo světlem? Nebo obojím?

230118

16.10.2010 12:06

K deprivantům

Antiseptik 69.?.?.?

S deprivanty není potřeba aktivně bojovat a špinit si ruce. Ani to nejde a této úrovni. Deprivanty je potřeba, při své cestě ku spravedlivějšímu světu na osobní úrovní uprostřed absurdna, prostě ignorovat kde se dá. Hlavně je nepodporovat. Pyramida společnosti vzniká mentálně pouze tím že ty nahoře vidíme nahoře, zkuste je vidět stejně dole jako sebe sama, přestat uctívat pohlaváry pro jejich moc a ejhle pyramida se může jevit jako placka. Ta třetí dimenze zvedající špičku do výšin je pouze iluze podpořená naší ochotou ji ve výšce vidět. Není nic hroznějšího pro špičáka pyramidy než s ním mluvit na stejné úrovni, dát mu najevo že jeho nadřazenost je pouhou iluzí. Ovšem nelze chtít potom nějaké výhody, naopak snášet nelibost s úsměvem. [smích]

230101

16.10.2010 13:15

Všetci máme pocit

SP 217.?.?.?

že treba niečo zmeniť. Cítime, že takto to ďalej nejde.Ale jasná vízia nie je. Je to aj tým, že väčšina mozgov, ktoré by mohli niečo jasne naformulovať ide v prúde a zaradili sa do stredných a horných vrstiev pyramídy. Tak na čo by sme robili zmeny. Je to pohodlnejšie. Zmena by mohla nastať ak by sa z nejakého dôvodu stratil pocit pohodlia pre túto strednú časť ľudí. Na nejaké samouvedomenie osobne už neverím. Musí sa niečo stať a potom , modlime sa, aby sa k moci dostal zdravý rozum reprezentovaný napríklad vôlou a činmi strednej časti pyramídy. K tomu by mohla pomôcť snaha o zavedenie priamej demokracie./ kým je ešte čas , kvôli demografickému vývoju/. Zastupiteľská demokracia sklamala.

Citát Gerald Celente: "....Otázka: Po vašem líčení se situace zdá takřka bezvýchodná.
Odpoveď: Věřím v systémy, jakým je třeba ten švýcarský – v přímou demokracii. Jenže tady jsou politici arogantní. A je to proto, jak je k nim přistupováno – jako ke šlechtě, se všemi těmi červenými koberci. Samozřejmě, že si pak domýšlí, že jsou lepší než ostatní.

230103

16.10.2010 14:19

Díky všem

JPG 89.?.?.?

Díky Vladimíre, že jste si všiml [smích]

Jsem rád, že se tu diskutuje - a u těch důležitých věcí se diskutuje vesměs konstruktivně a pozitivně.

Měl bych pro všechny dobré lidi jeden příspěvek - nápad, ... něco k realizaci. Byl tu nápad na diskusní fórum, to je OK a já mám zas jiný.

Pokusme se vytvořit společný sdílený kalendář důležitých událostí, které teprve příjdou. Vysvětlím pro budoucích: Kalendář událostí proběhlých je v tomto smyslu o řád méně důležitý, spíš jen pro archivaci kontextu. Náš směr života je jen jeden. Nikdo nežije do minulosti, ale žijeme do budoucnosti. Povědomí o času, vzdálenosti a vlivu na nás je častokrát zkreslený. Neumíme posoudit, co se děje a co má na nás vliv když to bude až za rok.

První krok je kalendář technicky vyrobit (myslím si že to je proveditelné buď naprogramováním vlastního, nebo využít jiných služeb co jsou na internetu) Udělat jednoduše a teprv později přidávat nové vlastnosti.

Druhý, náročnější krok je dát kalendáři obsah. Psát do něj společné události, které lze cílevědomě plánovat a nejen pasivně očekávat. Každé události dávat nějakou adekvátní důležitost a nějaký kontext. Osobní, místní i širší.
Dát důvod události proč ji realizovat, proč ji plánovat a proč ji sdílet. Klidně i vyzvat ke spolupráci.

Událost, které se stanou nezávisle na nás zas psát, přijímat a chápat v kontextech, které nám-všem mohou přinést větší vhled, než strohá zpráva o události samotné. Propojovat, hyperlinkovat.

Všiměte si, že mainstream media nás sice denně pilně informují v nepřetržitém proudu útržkovtých událostí, ale tyto pseudozprávy nám jsou k ničemu, protože:
1) většinou informují co už se stalo - nic s tím neuděláme
2) nedávají nám kontext o věci takový, jaký si zaslouží
3) informace není podána komplexně a mnohdy je účelově zkreslena, či je přímo propagandou
4) nestíháme je zpracovat rozumem, ale pouze emocemi (jsme zděšeni, naštváni, vystrašeni, zhnuseni...) Zatímco rozum potřebuje úvahu, vnitřní dialog a čas , emoce se projevují impulsivně. Pak teprve je vhodné jednat. To vede k disharmonii jednotlivce ale i společnosti. Lidé se více chovají iracionálně, přestože o sobě samých tvrdí opak. Jednání zpracované rozumem je kvalitní. Jednání podnícené emocemi je většinou nekontrolovatelné a zpravidla nekonstruktvní, povrchní, ...

Třetí krok je, abychom mezi sebou našli takové lidi, kteří ten "kalendář" naší budoucnosti dokáží smysluplně naplnit. Jste to vy všichni. Není tu žádný Vůdce, který události plánuje a diktuje.

Čtvrtým, nejtěžším krokem je aby se ty chtěné, cílevědomé a konstruktivní události nejenom množily, ale aby byly do jisté míry synchronní, nebo kooperativní. Aby měly sílu ve skutečném životě.

230106

16.10.2010 15:21

Malá poznámka

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

Reakce na 230106

"..Jednání zpracované rozumem je kvalitní..""

Jediný přípodotek k jinak velmi zajímavým a nevšedním příspěvkům: rozum sám není zárukou kvality jednání. Zpracovává-li i jinak výkonný rozum jen špatné emoce, nebo je-li jedinec bez emocí, je výsledek nekvalitní. Deprivanti jsou většinou anetičtí - chybí jim emoce, přebývá jim rozum - a právě proto se dostávají do čela ve společnosti, kde platí právo silnějšího. Bez zranitelných emocí s fungujícím rozumem jste prostě "silnější". Rozum je prostředek, který má emoce reflektovat a "čistit". Ideálním základem pro jednání jsou jsou rozumné city a citlivý rozum.
Myslím ale, že jsme v tomto zajedno, a že jste se jen ne dost přesně vyjádřil.

230115

16.10.2010 15:40

RE: Malá poznámka

JPG 89.?.?.?

Reakce na 230115

ano, to je pravda... nenapsal jsem to dost jednoznačně, Emoce určitě patří do našeho života a je dobré je společně s rozumem používat. Díky [smích]

230116

16.10.2010 17:16

RE: Malá poznámka

dub 78.?.?.?

Reakce na 230115

no řekněme to takto. v tomto systému má člověk dvě "centra" -- hlavu a srdce. a každé zpracovává na jiné úrovni a trochu odlišný typ informací.
a jakékoliv zpracování musí probíhat na obou úrovních, jinak se to zvrhne (podrobněji nemá cenu specifikovat).

takže musí existovat rovnováha, kdy hlava (duch, mužská složka)) zpracovává racionálně impulzy z okolí, včetně "nejasných" pocitů ze srdce, a snaží se je vysvětlit, objasnit, zdůvodnit, namodelovat. v tandemu v podstatě konceptualizovat informace srdce.
srdce (láska/emoce/ženská složka) působí na jemnější úrovni (s větším dosahem), povícero intuitivně a podvědomě, a funguje jako zpětná vazba hlavy, kdy navrhované koncepty nabízené hlavou porovnává se svoji informační vrstvou (klidně tomu říkejte svědomí, lidskost, jak chcete).

bez součinnosti obojího dochází k problémům. čisté rácio vede v extrému k čistě egoistickému účelovému jednání, kdy si je schopno zdůvodnit myšlenkovým konstruktem cokoliv. doslova. čistá pasivní složka vede v extrému k bezyšlenkovitému, silně pudovému iracionálnímu chování, kdy se v důsledku konfliktů emocí není schopna pohnout z místa a dobrat jakéhokoliv řešení, a především jeho realizace.

takže bez rovnováhy to nejde. jinak vznikne buď ledově racionální fašista, nebo mentálně nestabilní vystrašenej poseroutka...

230121

16.10.2010 22:11

RE: Díky všem

Maurikius Maurikius (zavináč) seznam (tečka) cz 195.?.?.?

Reakce na 230106

Zdravim Vas,

jakou formu by kalendar dle Vaseho nazoru mohl mit? Prikladam odkaz jako moznou inspiraci: http://www.tdz-online.eu/akce

230136

17.10.2010 12:23

RE: Díky všem

JPG 89.?.?.?

Reakce na 230136

Forma by měla být taková, aby naplnila tyto potřeby:
- zadání, popis, přesunutí místa i času, zušení
- sdílení ve skupině, nebo veřejné zobrazení událostí
- rozlišení událostí veřejných a skupinových (osobní nehrají roli, to ať si řeší každý sám jinde)
- vyjádření kontextu, nebo vlivu na budoucnost (jak dlouho událost trvá, ...)
- tvorba a zařazení typu události (může být věc konsensu)
- synchronizace s nějakým osobním kalendářem nebo jiným osobním kalendářem
- možnost přidat hyperlink na související událost nebo web
- zdůraznění, jak moc klíčová je událost (určeno například počtem souvisejících návazných událostí, nebo počtem úřastněných uživatelů)
- praktická orientace uživatele pro "tady a teď" (proto nejsou vhodné nějaké lineární fronty, u kterých je nutno filtrovat a scrollovat.)

Nevymýšlím tu nic převratného, přiznejme, že některé prvky má Google Kalendář, nebo facebook, wiki, nebo jiné webové služby jako http://www.whichtime.com Je k diskusi, zda je použít, nebo zda tvořit něco nového. Jistě existují open-source frameworky, takže po technické stránce lze najít již usnadněnou cestu.

Formu tedy není nutno vynalézat od začátku, pouze ladit. Důležitý je obsah a smysl. Ten už jsem naznačil a zbytek je na diskusi.

Když si kalendář budu moci přidat jako widget na svůj web, tak fajn.
Když budou do kalendáře linkovány události se mnou nesouvidející, můžu je vidět pokud budu chtít.

Není cílem tvořit nějaký nový "Office pro Zvědavce" [smích] Cílem nápadu je mít a nacházet kontexty, nacházet kolektivní vůli k realizaci událostí. Anebo mít zprávy o tom, co příjde. Zpravodajské weby jen vrší zprávy, to je nanic.

230152

17.10.2010 18:15

RE: Díky všem

Alex33 62.?.?.?

Reakce na 230152

JPG, vďaka za vašu snahu. Podobné myšlienky máme určite viacerí, teda minimálne ja sa pohrávam s myšlienkou nasadenia podobného "plánovača udalostí" pre členov našej rozvetvenej rodiny. Narazil som o.i. aj na jeden zaujímavý engine a dávam Vám ho touto cestou do pozornosti. Nejde síce o free produkt, ale cena nieje zasa likvidačná ani pre jednotlivca. http://www.socialengine.net/
Myslím že aj v rámci komunít je potrebné sa uberať touto cestou. Internet prináša obrovské komunikačné možnosti, my ich však využívame len zlomkovo. Používanie služieb ako GoogleCalendar sa mi nezdá príliš vhodné, nakoľko stačí "málo" a dáta sú preč.

230163

16.10.2010 14:20

Díky všem 2

JPG 89.?.?.?

dodatek..

Je častý sebeklam, že lidé se chovají pouze kompetitivně, tj. že zvítězit lze nejlépe a nejsnadněji tak, že máme kolem sebe co nejvíce prohrajících. že jsme úspěšní díky tomu, že jiná nejsou. Tímto bych rád dal příklad, že tomu tak není. Naše úspěchy z větší části závisí na úspěších ostatních lidí, dokonce i na úspěších mnoha generací lidí před námi... My to jen nedostatečně chápeme a nedostatečně uvědomujeme.

Prosím tedy, zkuste se zamyslet, jetli je nápad k něčemu,
Přes svou pracovní vytíženost jsem ochotný jej podporovat a rozvíjet. Jen jseme na něj neměl prozatím čas a prostředky.

Vladimíre, pokud se Vám do toho chce, celý projekt Vám nechám... vytvořte jej, rozviňte... asi nemusím vysvětlovat že směrem tak, aby sloužil všem kdo cítí ten smysl. A třeba přidá energii a nový smysl vašemu budoucímu publikování.

Držme si palce.

230107

16.10.2010 14:37

Forum nefunguje??

Ji 90.?.?.?

Omlouvám se, ale opravdu jsem vložila příspěvek dopoledne, sice dvoudílný, ale věřím k věci. Vůbec se tu neobjevil, pokud je to chyba systému, velmi se panu redaktorovi omlouvám. Pokud ale nebyl uznán vhodným [smích], tak opravdu nejde fórum dělat, je o rozdílných názorech, byť pravda může někoho iritovat. Jitka

230110

16.10.2010 16:25

Důležitý je cíl

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 94.?.?.?

Nezlobte se, podle mého názoru jde diskuse na toto téma někam "do vytracena". Myšlenka, že je třeba začít u sebe je jistě správná, ale moudří lidé ji praktikují sami od sebe už od nepaměti, a svět je stále téměř stejný.

Co tu chybí, je ušlechtilý cíl, který lidstvo v současnosti nemá. Komunismus se přinejmenším dočasně zdiskreditoval, většina masových duchovních proudů, jako třeba křesťanství, na tom není o moc lépe; kam člověk dohlédne, je tu diskreditace původně dobrých myšlenek, skoro jako by to bylo záměrné. Konzumní společnost, založená na neustále zvyšující se spotřebě se ovšem diskredituje sama od sebe a nemusí tomu nikdo pomáhat. Problém je v tom, kam má lidstvo směřovat a jaké má být. Hodně se spekuluje o NWO, ale chybí důvěryhodné informace - musím bohužel konstatovat, že vlastně o něm téměř nic určitého nevím, takže nevím, mám-li být pro nebo proti.

Připusťme, že existují moudří a ušlechtilí lidé, kteří cítí za lidstvo spoluodpovědnost a záleží jim na tom, jaká budoucnost náš druh čeká. Tito lidé si potřebují utřídit myšlenky, vzájemně spolu diskutovat, potřebují pravdivé informace a také vzdělání. Teprve pak může takové snažení přinést něco pozitivního - slepý slepého vést nemůže. Problém pyramidy a její špičky - je reálný a závažný, ale zatím nevíme, jestli je řešitelný (i když se to prozatím nikdy uspokojivě nepovedlo). Existují různé teoretické vědecké disciplíny, jako teorie informace, teorie her a další, které mohou dát nějaké náměty, existuje také spousta historických zkušeností dřívějších civilizací, užitečná by byla i psychologie, možné inspirace a zdroje informací by mohly být i v uspořádání společenství jiných organismů, prověřených evolucí. Problém je, že nikdo neobsáhne všechno vědění, které by zde mohlo být užitečné. Diskuse vzdělaných a moudrých lidí je nezbytná, přičemž jistý jazykový nebo překladatelský servis, ve smyslu nápadu jean.larouxe, by ji mohl usnadnit.


Problém současných "elit", které skutečnými elitami nejsou, mohou být jejich sobecké záměry, ale nemusí tomu tak být vždy, předem bych proto nikoho nevylučoval. Co tu hlavně chybí, je cíl, dobrá, nosná myšlenka, jak dál. Pojďme diskutovat hlavně o tom.

230117

17.10.2010 12:32

RE: Důležitý je cíl

JPG 89.?.?.?

Reakce na 230117

Ano, skvělý závěr [smích]
sobeckým elitám se víceméně "daří" protože oni ten svůj cíl mají velmi jednoznačně daný. Jsou tedy velmi cílevědomí v tom, jak jej naplnit.

Myslím si, že existuje nějaký ideový protiklad k sobectví. Zároveň je realizovatelný i prakticky, jej je potřeba se k tomu dobrat. Naše civilizační návyky nám tu cestu dost poničili, takže na první pohled není moc patná.
Můj cíl vidím skrz prostředky, které pomohou jej najít:
- vzdělání (na vhodné úrovni)
- vztah (k sobě, lidem, přírodě, Zemi)
- víra ( !!! pozor, zcela zásadně nikoliv jako náboženství, ale ve smyslu "sebedůvěra, sebeintegrace, pokora k běhu světa tak jak je, ..)
- vůle

Na to m se dá stavět a cíl pak lépe vyplyne,

230153

19.10.2010 8:14

RE: Důležitý je cíl

Erwin 91.?.?.?

Reakce na 230153

To, co píšete v těchto několika příspěvcích, má hlavu a patu. Dovolil bych se vyjádřit k poslední větě :
>Na tom se dá stavět a cíl pak lépe vyplyne,
Cíl je dle mého prvotní předpoklad, který musí být naopak zcela zřejmý. Cíl v rodině, obci, komunitě, ve státě.
Náš stát nemá žádný cíl, protože naši nejvyšší představitelé jsou jen loutky v rukou loutkařů. Nikdy neví, kterým směrem budou vedeni. Takto funguje celý kapitalistický volný trh, není omezen hranicemi státu, je odnárodněný. Cíle hospodářské, politické a zahraniční dávno neexistují. Ten, kdo má cíl, má obrovskou výhodu. Na jasných cílech je třeba založit strategii, kterou dobře popisujete.

230221

16.10.2010 17:01

čekání

kedu 78.?.?.?

Úvaha je v některých momentech výstižná a i zajímavá. Mám však výhradu k návrhům směřujícím k bourání a podobně.
Podle mého osobního soudu je jádro problému nesmírně prosté a je spíše otázkou zda si to občané uvědomují.
Základem je funkční a vymahatelný právní řád, kvalitně definovaná ústava a bezpečnostní složky podřízené pouze společenské potřebě nikoli výhradně státní.
Vymahatelný právní řád musí být někým definovaný a ten někdo musí mít veřejnou podporu.
Kvalitně definovat ústavu lze a úzká skupina lidí, která je toho schopná potřebuje velkou veřejnou objednávku a obecnou podporu.
Bezpečnostní složky jsou většinou tvořeny lidmi, kteří mají úzké vazby na civilní společnost. Proto je poměrně logické, že i na tyto lidi lze působit, lze s nimi komunikovat a lze také překvapivě zjistit, že je mezi nimi značné množství osob hluboce nesouhlasících se stávajícím stavem. U nich lze v budoucnu očekávat příklon k silám slibujících potřebnou změnu uvnitř mocenského aparátu.
Závěrem se dá říci, že nejlepším přítelem je tvůj bývalý nepřítel. Bourat, bojovat a nevím co ještě umí spousta lidí. Je to ale velmi nízká činnost, která v důsledku sebou nese riziko stejně kvalitativní reakce někdy i podstatně horší a brutálnější.
Pracovat na změně společenského řádu má smysl. Bourat společenský řád je vždy spojené s obrovskými riziky, které nebudou odpovědní lidé nikdy chtít podstoupit.
Navrhoval bych přestavbu nebo transformaci, úpravu, korigující zásahy...
Důvodem mého postojem je následující úvaha: Zlo v jednotlivci obsažené ve formě sociopatie, bezcitnosti, sobectví, hamižnosti a brutality bude stále přítomné. Jeho projevy jsou možné pouze za určitých specifických podmínek, které je nezbytně nutné splnit, například se jedná o korupci v justičním a bezpečnostním systému řízeném politicky respektive řízeném ctihodnými loutkáři. V momentu, kdy by právo bylo vymahatelné, tak se prostor pro rejdy negativních postav zúží natolik, že se tyto přestanou ve svých záležitostech angažovat, protože možné důsledky z takové činnosti by pro ně byly i krajně nepříjemné.

Je velikou fantazií spíše utopií si myslet, že výše uvedou proměnou lze dosáhnou morálnější společnosti jako celku. Sám za sebe jsem přesvědčený, že společnost je složená z těch nejroztodivnějších postav a je proto nutné definovat pouze základní parametry soužití a zabránit některým lidem v konání nehezkých věcí. Oni, někteří z nich, se pak v důsledku stanou i našimi přáteli a budou pracovat pro blaho společnosti, protože nezapomínejme, že se jedná o vysoce nápadité a schopné lidi.

230119

16.10.2010 18:19

Vidím to trochu jinak

Řehoř 92.?.?.?

Řešení, které navrhuje JPG, je sice řešením pro malé, věřící si skupinky, které dejme tomu vytvoří pyramidu, ale nic neřeší. Je to začínání které je zas a znovu na začátku a než se někam dostane, jeho nositelé zemřou, aniž by užili plody své práe, nebo dohlédly konce.
Ti, kdo jsou na vrcholu pyramidy, té velké, mají tohle skvěle zvládnuté a pohybují se pouze v jejím vrcholu, takže jim prakticky nehrozí, že budou mimo hru. Takže budou pořád těmi, kdo budou celou hru řídit.
Celá velká pyramida se může skládat z tisíců malých, ale šéfovat celý systém, bude pořád ta vrcholová, takže úsilí i vrcholků těch malých pyramid, bude nanic.
Zcela jasně se to projevuje v současném světě, kde skupina na vrcholu pyramidy, která se skládá z nemorálních lidí, dosadila vlastně ve všech státech světa do vlád, stejné nemorální kreatury.
A tyhle malé vrcholové pyramidy ovládají nemorálními zákony, všechny jim, ze zákona podřízené pyramidy i ty, tvořené morálními lidmi.
Řešením, je podle mého soudu převrat. Převrat, spojený s revolucí, to znamená nové rozdělení majetků ve společnosti. Jak v té státní, tak celosvětově. Jistě se do mně pustíte, jako do komunisty, kterým jsem nikdy nebyl, ale zkuste se zamyslet, jestli náhodou tohle není řešení.
Vyprávět si totiž o tom, že je třeba žít morálně a vychovávat v morálce i budoucí, ne generace, ale potomky, je krásné, ale pro žijící lidi, v nedohlednu.
A každý člověk žije jen jednou a domnívám se, že chtěl život prožít, nebo alespoň jeho část, ve společnosti spravedlivé.

230126

16.10.2010 18:42

RE: Vidím to trochu jinak

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 230126

Můj názor je, že celosvětovou elitu může odstranit jen zase celosvětová revoluce. Je ale něco takového samo od sebe možné? Bez nějakého mimořádného impulsu, nebo mimořádné vůdčí osobnosti, která by strhla lidi na celém světě, pravděpodobně ne. A lokální revoluce svět nezmění, spíše budou potlačeny. Křesťané mají v tomto jasno - svět se změní po druhém příchodu Ježíše Krista. Já, jako věřící v mimozemské civilizace, si myslím, že jsme v jejich rukou, ev. v jejich plánech. A sami Zemi nezměníme, v tomto jsem dosti skeptický. Více snad pan Janko, pokud se ozve. Na závěr jen zajímavý dokaz, že by znamení??
http://www.osud.cz/bbc-zacala-vysilat-spot-na-mimozemskou-civilizaci-zeta-reticuli

230130

17.10.2010 13:04

RE: Vidím to trochu jinak

JPG 89.?.?.?

Reakce na 230126

Ano, muj příklad řešení je pro malé skupinky. Je však pro jednotlivce jediný přirozenéý a zpracovatelný. Vznik hierarchické společnosti je sice báječný vynález civilizace, který však dlouhodobě funguje jen na základě mravních pravidel jednotlivců. Nikoliv na základě zákonů, byť jsou formulovány jakkoliv složitě. Výsledky vidíme kolem sebe.

Téma pyramid přidal vydavatel, tedy vyjádření nechám na něm [smích]
Stejně jako on však sdílím myšlenku, že podstatné je začít u sebe. Všechna ostatní "řešení" včetně revolucí jsou už od toho jen odvozena. Kdo čeká, že i revoluci lze outsourcovat, bude později překvapen, že byla revoluce ukradena. A to se stalo zrovna v Československu před dvaceti lety. Výsledek outsourcované revoluce byl následně ukradený lidmi, kteří zjistili že i po změně chování k sobectví jim zůstanou delegované hodnoty.

To, co vrcholky pyramid neumí používat, je to, co právě může pomoci nám. Je to osobní vklad a osobní svoboda. Jejich metoda je právě opačná. Dokáží delegovat úkoly, operovat se strategiemi a přenášet odpovědnosti, platit penězi. O to méně dokáží být blízko vůli a prožitku lidí, kteří jsou vnitřně svobodní a odpovědní svou životní podstatou.

230154

16.10.2010 20:37

Kto mlčí, ten svedčí, kto nekoná, ten súhlasí.

Erika 52 91.?.?.?

Ako správne píše Linn, ryzí charakter a čistota je dôležitá pre spoločnosť, rovnako ako pre jednotlivca.
Pravdou však je aj to, a je to smola, že to veci n e z m e n í. A ako zas správne hovorí Jarmila, niet toľko času, aby sme mohli čakať, že sa spoločenské, politické, či akékoľvek zmeny uskutočnia prerodom všetkých jednotlivcov v morálne čisté a nasledovania hodné osoby.
Bola by to utópia očakávať, že je niečo také možné. Mohli by sme čakať celé tisícročia. Márne.
Je potrebné zmobilizovať svoje sily a vhodným katalyzátorom každej zmeny môže byť osobnosť vodcu v dobrom slova zmysle.
Aj ten najlepší vodca je však nanič, ak je nanič cieľ.
Nie je celkom pravda, že revolúcie nič nemenia. Dôkazom je, ako ľudia žili a žijú v určitých obdobiach.
To je len tvrdenie tých, ktorým vyhovuje pasívna a apatická spoločnosť. Preto má takú podporu budhizmus a iné náuky, vyzývajúce k nekonaniu, meditáciám a očakávaniu nirvány.Vlastné "zdokonaľovanie" vraj postačí...Veď všetko ostatné je len bludná predstava v našej hlave. Ilúzia. S týmito tvrdeniami nesúhlasím.
My radšej nemlčme, keď sa deje krivda a konajme, keď nesúhlasíme. To je historická skúsenosť.

230133

17.10.2010 0:39

RE: Kto mlčí, ten svedčí, kto nekoná, ten súhlasí.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 94.?.?.?

Reakce na 230133

Souhlasím, i nejlepší vůdce je na nic, když je na nic cíl.

Doposud to bylo tak, že cílem každého druhu během evoluce bylo přežití. Možná v tom není vše, ale minimálně bychom měli zkoumat, jaké chování a strategie nám zajistí přežití a jaké ho ohrožují. Já jsem člověk vědy, odchovaný mayovkami a sci-fi knížkami a filmy, které u nás vycházely před rokem 1989. Věřím v rovnost všech lidí, bez rozdílu národnosti, rasy nebo barvy pleti. Neměli bychom zůstávat jen na této planetě. Potřebujeme rozvíjet vědu, vzdělání a zastavit plýtvání surovinami, dokud nějaké máme. Až bude všechno vytěženo, proplýtváno, technologie a znalosti budou pohřbeny pod ruinami civilizace, už se odtud nehneme, a bude nás čekat dlouhý úpadek. Možná je to nezbytné, aby lidstvo zmoudřelo, ale i tak bychom měli udělat opatření, abychom mohli dosažené poznatky zachovat a používat aspoň některé,energeticky nenáročné technologie.

Společnost by měla být uspořádaná tak, aby se mohl rozvíjet (a tedy i slušně žít) potenciálně každý. Neopakovatelnou hodnotu má každý jedinec, protože nikdo nemůže předem vědět, jak důležitý je jeho příspěvek k našemu společnému přežití. Přitom všestranný rozvoj lidstva nelze oddělit od boje o přežití - příroda poskytuje dostatek příkladů toho, jak organismus či společenství, které se nerozvíjí, spěje k zániku. Naopak, každá smysluplná činnost, výchova, vzdělávání, škola, věda, duchovní sebezdokonalování - to vše je, doslova a do písmene, náš boj o život. Naskýtá se otázka, proč to tedy - někdy - tak flákáme, a proč plýtváme silami na různé "pitomosti"?

230142

17.10.2010 10:47

RE: Kto mlčí, ten svedčí, kto nekoná, ten súhlasí.

Lin 85.?.?.?

Reakce na 230133

Eriko, nemyslela jsem, že by člověk měl být pasívní nebo dokonce apatický. Nikdo by neměl mlčet, když je svědkem nějakého bezpráví nebo šlendriánu. Ovšem změnit druhé nemůžete. Můžete jim jen dát příklad - že je to možné, že tak se dá smysluplně žít. A ve společnosti - ne někde na samotě u lesa. V takovém způsobu života opravdu nevidím žádný přínos - izolovat se ve "svém čistém světě".
Měnit můžete jen sama sebe a proto jsem psala o nutnosti práce na sobě. Je to ovšem tvrdá dřina a výsledky se nedostaví hned teď. Je hodně těch, kteří se jí pokusí podstoupit, ale velice málo těch, kteří vydrží a "nezběhnou" nebo nezabloudí ve slepých uličkách.
Jsem přesvědčená, že právě tahle změna je jednou z cest k "jiné" lidské společnosti. Není to ale okamžité řešení s okamžitě viditelnými výsledky. Takže ne že že se "věci nezmění"... Změní - a hodně. Jen si všimněte, kolik se v diskusích objevuje volání po "lepší morálce a hodnotách". Jak toho chcete docílit? Direktivně? Nařídit nějaké "hodnoty" povinně uznávané? Pokud lidé mají "něco" dodržovat, musí o smysluplnosti být vnitřně přesvědčení. Jinak to budou jen obcházet - jako se to děje nyní. Proto nejsou společenství se silným vlivem náboženství nikterak lepší, než ty bez něj.
Volání po "silném vůdci" nesdílím. To je pro mě hodně nebezpečná cesta.

230151

17.10.2010 0:08

Tentokrát..

Protiproud 94.?.?.?

Tentokrát ta změna bude tak rychlá jako atomová bomba,že žádný tajný služby apod. nestihnou na to reagovat. Super elita zmizí jako pára nad hrncem. A pokud ne,tak zmizí úplně všechno včetně civilizace jak ji známe. Tímto zdravím toho estébáka z BIS,co to tady monitoruje: běž si dát kafe a začni měnit i svoje myšlení dokud je čas,nebo se do dvou let rozpustíš v přívalech Světla. Kokote.

230140

17.10.2010 9:19

RE: Tentokrát..

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 178.?.?.?

Reakce na 230140

> Kokote.

Po prvé, prestaň ho chváliť, tým že vstúpil do BIS preukázal to, že na kokota nemá, on je iba puceček v chladnej vode.

Druhá vec je on také veci nepochopí, bude si myslieť že sme Izraelský štátny teroristi z Mossadu, máme atómovku a chceme ju aj použiť v hlavných mestách.

Po tretie on nezamyslí nad sebou, on nebude meniť svoje myslenie, je na to príliš obmedzený. Tak ako Vanguard aj on verí "autoritám" a nepoužíva svoju hlavu. [cool]

230146

17.10.2010 15:50

smutek a marnost

leoso 85.?.?.?

Původně jsem chtěl pouze reagovat na závěrečné věty článku:

Plody, které zasejeme, ale nesklidíme. Bude to práce bez odměny

Omyl. Není lepší odměny než hřejivý pocit u srdce a čisté svědomí když člověk vykoná něco dobrého jen tak, bez očekávání odměny. Protože čisté srdce a čisté svědomí jsou k NEZAPLACENÍ.

Ale po přečtení rozhádaných přízpěvků k článku musím říci že napravit lidstvo se nikdy nepovede. Lidská touha po moci a úspěchu je geneticky dána, takže pokud neproběhne změna DNA všechny pokusy o změnu společnosti jsou marné.
to ovšem neznamená že by se o to lidé neměli pokusit.
Co nechceš aby tobě činili jiní, nečiň ty jim.

230158

17.10.2010 19:41

RE: smutek a marnost

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 94.?.?.?

Reakce na 230158

Mně se to nezdá tak zlé... Diskuze je kultivovaná, přináší zajímavé náměty, trochu se lišíme v názorech - chtěl jsem původně říct, co člověk, to jiný názor, a tím tuhle poznámku ukončit.

Jenomže mně napadlo něco jiného. Různost v názorech je možná dána různými informacemi, které každý z nás má. Nadarmo se neříká, že kdo ovládá a vhodně filtruje informace, manipuluje celou společností. To by ale nešlo, pokud by byli jedinci navzájem velmi odlišní. Vzhledem k tomu, že manipulace s masami lidí zřejmě úspěšně probíhala v minulosti i dále probíhá, zase tak moc odlišní od sebe v průměru nebudeme.

Plyne z toho jeden nadějný závěr: potřebujeme pravdivé, úplné a přesné informace. Na jejich základě budeme dělat velmi podobné, konzistentní a správné závěry, aniž by bylo potřeba se na nich příliš domlouvat. Hodí se k tomu ještě zopakovat výrok, který ale není můj: Pravda vás osvobodí.

230165

17.10.2010 21:46

RE: smutek a marnost

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

Reakce na 230165

Myslím, že máte pravdu jen z poloviny. Nejen, že jsou nám informace "filtrovány" zvenčí, nejsilnějším filtrem informací jsme my sami. Pochopitelně, nejsme ustrojeni na to, abychom mohli příjmout "všechny" informace. Musíme si vybírat jen ty, co jsou pro nás důležité. JENŽE -míra oné důležitosti je naprosto subjektivní, a její skutečná kriteria nejsou často zjevná ani nám samým. Racio hraje ve výběru relativně zanedbatelnou roli. Pravda, přesnost, správnost - to vše jsou neuchopitelné, relativní pojmy, a ani dva se neshodneme na jejich definici bez výhrad. Myslím, že skutečné dohodě a pokroku dnes spíše překáží než pomáhá víra ve samospasitelné racio, které často ani není ochotné vyhledat si racionální, vědecké informace o povaze svého omezeného vlivu.

230173

18.10.2010 2:06

RE: smutek a marnost

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 94.?.?.?

Reakce na 230173

Ano, jistě, máte pravdu, hrubě jsem to zjednodušil. Vy nevíte přesně, jak jsem to myslel a já nevím přesně, jak to myslíte Vy. Přesto myslím, že v rovině o které hovoříte, skutečnost, která je za všemi těmi slovy, je pro nás oba ta stejná (a jen každý z ní vidíme jen trochu jinou část).

Ale cíle mojí úvahy nebyly původně tak vysoké. Chtěl jsem upozornit na to, že současný systém (politický, společenský, naše západní civilizace, a jistě by se to dalo upřesnit, ale nechce se mi do toho) s lidmi manipuluje na základě určitých podobností, používá jistých schémat (neznám je všechny, ale stálo by za to je hledat a odhalit). Kdyby tyto podobnosti neexistovaly nebo byly malé, schémata by byla neúčinná a hromadná manipulace by nefungovala (např. reklama, volby proti zájmům voličů a další). Ale je to právě naopak - jedinci v davu vykazují určité podobnosti, které z nich dělají dav. Chtěl jsem vyjádřit myšlenku, že podobnosti mezi lidmi, běžně zneužívané k manipulaci, mohou zafungovat i pozitivně, především u lidí, jimž směřování a budoucnost lidstva leží na srdci a kteří budou mít pravdivé informace. Absolutní shoda na pozitivním a správném programu není přece nutná, ale uskutečnit ji aspoň v míře, v jaké se zatím projevuje spíš negativně, by nemělo být nemožné.

Pak je tu samozřejmě (nerozhodnutelná) otázka, zda "software", který nám běží v hlavě či vědomí, je v podstatě tentýž a má jen jiná vstupní data, nebo se liší a když, tak jak moc. Otázka pochopitelně není beze zbytku rozhodnutelná, ale jisté indicie tu jsou. Kromě toho, co jsem uvedl v úvaze o citlivosti člověka k hromadné manipulaci, je tu i názor (buddhistický), že kořenem všeho "zla" je nevědomost.

230185

18.10.2010 8:01

RE: smutek a marnost

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

Reakce na 230185

"...Absolutní shoda na pozitivním a správném programu není přece nutná, ale uskutečnit ji aspoň v míře, v jaké se zatím projevuje spíš negativně, by nemělo být nemožné..".

Myslím, že důležitějš než shoda je autentická, upřímná snaha o onu shodu. Ale ta, jak píši neustále, nezáleží ani tak na nějakých informamcích či výhradně na našem raciu, ale jednoduše na tom, jakým jsme každý z nás člověkem. Kdybychom byli pozitivními a správnými lidmi, pozitivní a správný program by z toho vyplynul.

Píši to jen jako doplněk k vašim příspěvkům, se kterými jinak souhlasím.

230190

17.10.2010 21:52

RE: smutek a marnost

Antiquus 95.?.?.?

Reakce na 230158

Zajímavá myšlenka, zajímavý námět, velmi zajímavá diskuse, ale také musím souhlasit s názorem, že lidská touha po moci a úspěchu je geneticky dána a pokud neproběhne změna v DNA pokusy o změnu společnosti jsou marné - ovšem v současnosti máme krůček k tomu, aby k té změně došlo, vlastně již u mnohých dochází. Tzv. Libertiarismus a jeho dosud vnímané "být či mít" a odvozené - jsem tím víc, čím více mám; tedy musím chovat nepřátelské city vůči těm druhým - ke svým zákazníkům, které chci podvádět, ke svým konkurentům, které chci zničit, ke svým zaměstnancům, které chci vykořisťovat. Nemohu být v důsledku nikdy uspokojen, protože mé nároky nikdy nekončí. Musím závidět těm co mají více a bát se těch, kdo mají méně. Všechny tyto pocity však musím potlačovat abych se jevil sobě (ostatním stejně jako sobě) usměvavým, racionálním, poctivým, laskavým člověkem, jaký se na veřejnosti snaží prezentovat. Takto nějak to již dříve a výstižně pojmenoval E. Fromm. No a od tohoto se potom odvíjejí i ty různé manipulace lidstva v souvislosti s teorií tzv. neuralgických uzlů, aby jej bylo možno ovládat. Udržovat lidstvo v permanentním stresu a v tzv. krysím závodě. Skutečné "ozdravné" procesy pak zůstávají stranou pozornosti, protože lidský rozum není s to se ani "usadit" a uvědomit si je.
Proto je jen málo těch, kteří jsou připraveni pro nezávislý postoj a život. K tomu je potřeba mít určitou vnitřní sílu, a pokud to bude zapotřebí tak i ochotu opustit davy. Proto je osobní svoboda člověka možná pouze tehdy, pokud je dostatečně dobrý, moudrý, vyrovnaný, rozvážný a rozlišující.
Janko zmínil ve svém příspěvku (dříve shora) systém Merkaby - souhlasím ovšem vrcholy těch pyramid - vlastně oktaedru se musí točit a to v určité periodě -potom bude moc rovnoměrně rozložená a nebude zneužitelná. No doufám, že jste mne pochopili.
Držím palce a věřím pro nás lidské bytosti v pozitivní brzkou změnu. [mrknutí jedním okem]

230174

18.10.2010 1:17

RE: smutek a marnost

Olas 78.?.?.?

Reakce na 230174

Rád bych doplnil. LIBERTARISMUS je od 1930 roku především z USA pocházející politická filozofie, jakou LAISSEZ-FAIRE společnost požaduje. Zdůrazňuje, že každé individum má právo na život a majetek. Svoboda, vlastnictví a rovnost před zákonem jsou směrnicí této politiky. Nevím zda je vhodné použít pro E.Fromma a jeho "Mít nebo být?" uváděnou kategorizaci. Zajímavým je v tomto kontextu jeho "The Anatomy of Human Destruktivity" (Anatomie lidské destruktivity). Zajímavé je i Frommovo poselství:
"Kdybychom si uvědomili, co skutečně víme o sobě a o druhých, nemohli bychom déle žít tak, jak dosud, nemohli bychom přijímat tolik lží!"

No a závěrem ještě jeden zajímavý citát:
"Čím méně jsi a čím méně se projevuješ svým životem - tím více máš, tím více odcizenější je tvůj život."
Karel Marx
ASI NELZE REALITU BYTÍ VNÍMAT POUZE PRIZMATEM DICHOTOMICKÉHO "ČERNÁ-BÍLÁ"

230184

17.10.2010 23:03

RE: smutek a marnost

aristokrat aristokrat (tečka) tomas (zavináč) centrum (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 230158

to je hezké mockrát jsem nad tím přemýšlel
problém je že když nebudu chtít abyste mě zdravil tak vás nepozdravím
a když mi nebude vadit že mi dáte facku tak vám dám facku
a ted jak z toho ven [mrknutí jedním okem]

230179

18.10.2010 9:23

RE: smutek a marnost

leoso 85.?.?.?

Reakce na 230179

z mého pohledu jste uhodil hřebíček na hlavičku.přesně o tom to je.
spousta lidí žije v přesvědčení že život je boj a řídí se základnímy zákony přírody sežer, nebo budeš sežrán. zabij, nebo budeš zabit.
A právě takoví lidé v minulosti i v součastnosti určovali a určují nejen jakým směrem se lidstvo ubírat, ale i v co mají lidé věřit. 1000 let se evropské země hlásí ke křesťanství a jak to vypadalo a vypadá vidí všichni. přikázání jako nepokradeš, nezabiješ atd. neraspektovali lidé ze základny, a už vůbec ne ti z vrcholku pyramidy. a jsem přesvědčen že ať se svět změní jakýmkoli směrem lidská mysl si to zase přebere po svém a dál si bude nalhávat že podvod není podvod, že je to finanční úspěch. že vražda není vražda, a obhájení životního prostoru.
a vlastně i to co nyní píši není nic jiného než touha obhájit a prosadit vlastní názor.( jak přízemní, přesto reálné).
jak z toho ven??? nevím. u všech řešení které jsem četl, nebo mě napadly vždy narazím na nepřekonatelné bariery. takže jako jediné možné řešení se nabízí už zmíněné Sokratovo chceš-li hnout světem, hni sám sebou
tato cesta není vůbec snadná, ale jinou cestu navidím.

230192

17.10.2010 21:15

subjektivita

ppppp 78.?.?.?

Predsa len by som doplnil, že si myslím, že ak by aj mal každý rovnaké informácie, čo kam vedie, hoci až na úroveň povedzme neba, pekla, alebo čohosi iného, tak stále nie je isté, či by sa každý rozhodoval rovnako. Nejaká vlastná subjektivita v rozhodnutí tam bude. Inak by bol človek asi stroj a naprogramovaný automat. Takisto ide povedať, že jedna skupinka ľudí sú už iba naprogramované automaty, a iná skupinka ešte nenaprogramované, prípadne automatmi nie sú.

230169

19.10.2010 20:07

RE: subjektivita

udo udo321123zavinacazetbodkask 91.?.?.?

Reakce na 230169

Áno ide o výber pravdivých informácii indivíduom. Nečakať, kým mu ich niekto predostrie, spoliehať sa na válov, "autoritu", "pozitívneho cenzora".
Ide o METÓDU SPOZNÁVANIA PRAVDY, nie fakt momentálnej dejinne objektívnej pravdy. Inak sa budeme na mož
ných variantách donekonečna hádať. Metodiky sme tu neraz podrobne preberali (pre jpg,oracle,larouxe,..).
Každý tu má jedinečnú rolu, isté ideálne predurčenie v rámci tej-ktorej situácie.
Dôležitá je ale vždy dlhodobá tendencia, nie dosiahnutie ideálu ako takého, s následným rizikom sklamania. Robiť veci na 80%. Nechať niečo aj na HNR. Dôverovať mu a vnímať ho. Netreba sa báť chýb. Vôbec to nie je zložité. Otec nikdy nedá svojmu dieťaťu zámerne nesplnitelnú úlohu nad jeho sily. Chce ale zároveň aby vyrástlo a on s ním..

GP(globálny prediktor) sú, ako bolo správne podotknuté, oddelení od pyramídy. Stále sa snažia vyzerať ako Boh(HNR, Príroda,vesmír,..). Je to stará známa stratégia elity elít. Evidentne ale vzhľadom na globálne problémy nenapĺňajú rolu, ktorú kedysi dávno na seba vzali.
Laroux a Jpg. majú pravdu, že treba myslieť globálne a konať lokálne. Kto nechápe systém ako celok, robí v najlepšej viere a ideálnom postoji neustále lokálne prúsery. Je to na každom jednom. Mierou chápania masy sa pyramída zruší sama. Je to jeden z cielov, nevyhnutných tendencíi nastavenia systému z dielne HNR(Boh,..). 2D trojuholník, či 3D pyramída vôbec nie je ideálnym tvarom. Je fatálne nebezpečná, nestabilná hlavne v extrémnych situáciách.

Existuje prastarý príbeh o posledných dňoch jednej veľkej civilizácie..
Vrchný žrec, ktorý sa volal Mu, povedal pred zúfalým davom rútiaceho sa takmer dokonale absurdného systému:
"Zomriete všetci a ďalšie civilizácie, ktoré prídu po vás zahynú tiež, ak nepochopia to, čo ste neboli schopní pochopiť vy.."

Náš genetický potenciál sa mení s naším okolím, ktoré z veľkej časti vytvárame my samy. Je z istého pohľadu nositeľom aj negenetických informácii, ako bolo v diskusii správne naznačené..
Preto je tak dôležité chápanie riadenia kľúčových parametrov kultúry, ako základu podvedomia más a základných dlhodobých procesov zmien v rámci sociálnej psychológie.

230263

19.10.2010 21:08

RE: subjektivita

udo udo321123zavinacazetbodkask 91.?.?.?

Reakce na 230263

Ešte jedno k predchádzajúcim diskusiám..
SPRÁVNE CHÁPANIE POJMU HIERARCHIA,
s ktorým sa tu často operuje..
Pri mozaikovom spôsobe vnímania okolia, kde všetko so všetkým PRIMERANE súvisí, existuje aj istá hierarchia v ovplyvňovaní, moci systémov. Napr. klasické: ..vákuum?..-atóm-molekula-bunka-orgán-človek-spoločnosť-zem-slnečná sústava-galaxia-vesmír-príroda=Boh?..

Jednotlivé systémy sa navzájom doplňujú, sú z časti, či celkovo podmnožinami iných systémov, alebo sú dokonca antagonistické..
Ak som na urćitej úrovni systému, mám problém a neviem ho riešiť, treba ísť v miere chápania min. o úroveň ďalej a riešiť ho tam. Ak to nejde ani tam, ísť ešte ďalej.. Najlepšie priamo na najvyššiu inštanciu (sociologický termín HNR - Hierarchicky najvyššie riadenie - Boh, príroda..). Máme na to predispozície. Z tohto pohľadu neexistujú klasické spoločenské, či vedecké,.. "autority".

Každú "autoritu" treba podľa miery chápania dlhodobých objektívnych procesov, subjektívných zámerov riadenia nadradených systémov a osobného postoja hodnotiť. V čom asi tak môže mať pravdu, prípadne kde metódy hľadania objektívnej reality z pohľadu HNR signalizujú podvedomú, či zámernú deformáciu?

230264

20.10.2010 19:01

RE: subjektivita

mazz 82.?.?.?

Reakce na 230264

Můj subjektivní pocit z vašich dvou příspěvků je velice dobrý [smích]

230340

21.10.2010 22:42

RE: subjektivita

udo udo321123zavinacazetbodkask 91.?.?.?

Reakce na 230340

re:mazz..
Dik za podporu [smích]

230499

20.10.2010 15:04

Výborný postřeh

brozkeff brozkeff (zavináč) gmail (tečka) com 89.?.?.?

Možná to tu nepadlo tak jednoduše, ale to, co tu je velmi dobře popsáno, jen vystihuje jeden z nesčetných projevů lidské NEVĚDOMOSTI. Mezi tím je i třeba to nikdy nekončící přesvědčení "teď je to špatně, ale když tamty svrhneme a uděláme to tak a tak, konečně to bude SPRÁVNĚ". A ono se to namísto toho jen procyklí a žádné skutečně fundamentální řešení nenastává.

Jsou tu dvě kvality, které je IMHO nesmírně důležité, aby bez ohledu na to, jak temná doba je a bude, přežívaly a byly předávány.

Zaprvé - jasné intelektuální vědění: západní vzdělanost je obrovským pokladem. Jen je nutné ji držet v rámci Akademie "čistou", aby se všechno hned nezkomodifikovalo (= neučinilo prodejnou "komoditou", kde se jen hledá podnikatelský užitek) a nezprofanovalo. "Vědecký duch" bez přívlastků je jako břitva, která bez milosti seká dogmata, mýty, tradice, a všechna další zatemnění lidské mysli.

Zadruhé - a to souvisí v zásadě s tím prvním - nekonceptuální moudrost "OPRAVDOVOSTI", překračující všechna sektářská omezení a poukazující na společnou esenci všech opravdových Cest, ať už spirituálních, či třeba filosofických.

230327

20.10.2010 20:46

RE: Výborný postřeh

udo udo321123zavinacazetbodka (tečka) sk 89.?.?.?

Reakce na 230327

navrhnite Váš Koncept brozkeff.

230347

20.10.2010 22:45

RE: Výborný postřeh

brozkeff brozkeff (zavináč) gmail (tečka) com 81.?.?.?

Reakce na 230347

Koncept čeho? Fungování společnosti? Ten nemám.

Mám jen představu toho, co chci během svého života dělat. Podpořit, aby tu nadále vznikali vzdělaní (bod 1) a především moudří (bod 2) jedinci.

Jak jedno, tak druhé vzniká, a o tom jsem prakticky přesvědčen, jen tak, že se tyto kvality předávají z generace na generaci. Tedy musí existovat nepřerušená linie předání. Ano, i "intelektuální vzdělanost" ohromně urychlí živý kontakt s učitelem. Ta metaintelektuální už se prakticky bez gurua neobejde. (Ideální, pokud samozřejmě tyto kvality mohou předat rodiče.)

230362

21.10.2010 9:35

RE: Výborný postřeh

udo udo321123zavinacazetbodkask 91.?.?.?

Reakce na 230362

Re: brozkeff 81..
"moudří jedinci" = (lat.)inteligentní = chápajúci jedinci.
Vzniká otázka: Čo majú chápať tí jedinci?

"Jak jedno, tak druhé vzniká, a o tom jsem prakticky přesvědčen, jen tak, že se tyto kvality předávají z generace na generaci"
Áno, a každá generácia pridá to svoje, svoju zmenu vzhľadom na meniace sa okolnosti, spoločnosť. To je ten spomínaný ideálny liberálny konzervativizmus [smích]
Bez tradície a zároveň zmeny, aktualizácie udržateľný rozvoj nie je možný. Prečo si potom dávajú niektoré "politické strany" do názvu: konzervatívny, liberálny, pravica, ľavica a podobné marginály?

"Tedy musí existovat nepřerušená linie předání."
Nie je to nevyhnutné. V kolektívnom podvedomí sa toho mnoho uchováva. Tak isto aj v najvyššom známom systéme. Informácie sa nestrácajú. Pravda vždy víde na povrch. Skôr, či chvíľu neskôr.. Na tom stojí svet [smích]

"Ta metaintelektuální už se prakticky bez gurua neobejde."
Áno, treba konzultovať s okolím. Je to dôležitá forma príjmu informácii a autokorekcie.
Guru, kňaz, politik, či profesor v obecnom ponímaní, je ale neprípustný ako autorita. Musí byť hodnotený. Nikdy nemôžeme apriori bez diskusie od niekoho prijímať všetko, aj keď si myslíme, že sa od neho čosi môžeme naučiť. Síce to môže myslieť dobre, ale vždy bude pod kontrolou štatútu systému daného "náboženstva", nejakej formy výkonnej moci, či "vzdelávacieho" aparátu. Akékoľvek "náboženstvo" musí byť z pohľadu riadiacej elity
a)hierarchické,
b)ateistické.
Potom má podporu. Inak ho nepodporia a ak prežije, preregulujú ho, zavedú do absurda..
Otázka je, nakoľko boli elity v týchto snahách v priebehu stoviek a tisícov rokov, pri svojich skúsenostiach, čase, odhodlaní a v podstate neobmedzených prostriedkoch, úspešné?

Na komunikáciu so svojim Otcom nepotrebujeme sprostredkovateľa. Hovorí ku nám stále vo forme životných okolností. Stačí vnímavo počúvať a pýtať sa. Vždy odpovie. Cez deň a aj v snoch v príbehoch. Je zdravé byť s ním v kontakte. Kto sa opája iba intelektom a je pritom egocentrik, nikdy nemôže dopadnúť dobre, pretože nekooperuje s HNR a jeho cieľmi a nenapĺňa svoj potenciál. Zahynie psychicky a aj fyzicky. To je jedno s nemnohých hlavných pravidiel života.

230394

31.10.2010 0:35

Hledat cestu, jak uniknout zmaru a rozkladu společnosti?

Hladovec 83.?.?.?

Abych pravdu řek, tak odjakživa bylo každé společenství utvářeno zejména silou. Není to nic divného, při pohledu do živočišné říše je to také běžné a pochopitelné. Vždyť život obvykle znamená boj o přežití, výsadní postavení a rozmnožení.

Naše představy teď budou téměř určitě odlišné, ale obnova společnosti je možná zřejmě zase jen na základě síly. Síla znamená míru bezpečí, naději v budoucnost, přitahuje, motivuje, budí respekt a uznání, odstrašuje. Síla je zřejmě jediná energie, na které funguje každé životaschopné společenství. Bez respekt budící síly by za normálních okolností také nevznikl ani jediný stát.

Takže síla zde stojí na jedné straně. Na druhé straně bude muset být asi cosi, co tu sílu dokáže v rámci společenství schraňovat, tříbit a kontrolovat. Cosi, co zajistí, aby se nerozplývala špatným směrem a nekazila se. Otázka je, co vše tím cosi může být. Vůbec nejsem nějaký filozof, znalec dějin, či mocenských systémů a to co zde píšu (nebo chci psát) je proto tak nějak volné a bez odborných výrazů. Chtěl bych napsat něco o tom, co všechno to cosi může být. Ale nevím, asi tomu zde nechám ještě čas a prostor. Je to tedy spíš otázka, co vše tím cosi může být a jak to sílu ovlivňuje.

Také souhlasím s tím, že revoluce cestou svržení starého většinou postrádá smysl. Je to spíš jen reinstalace starého systému, která cestou ztrát odstraní i část té nežádoucí zátěže, převážně je to ale cesta chaosu bez možnosti vzniku nové kvality a časem se staré problémy objeví znovu. V přírodě bezpečně platí, že co je životaschopné, to se časem rozroste a prosadí se samo. I v tomto smyslu by bylo možné pohlížet na revoluce.

PS: Berte to prosím jako část, rád bych ještě něco napsal k diskutovaným možnostem jedince stát se „lepším“, snad v samostatném komentáři.

231416

31.10.2010 0:48

Jak uniknout rozkladu?

Hladovec 83.?.?.?

Reakce na 231416

PS: Ten nadpis jsem použil jako pomůcku při psaní, zde působí přemrštěně. [velký smích][bliji]
Reagujte prosím až zde.

231418

3.11.2010 19:17

jaký národ, taková vláda ?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

o tom proč začít u sebe, se píše na
http://jakynarodtakovavlada.angelfire.com
taky je tam vysvetleno, proč může "slušný" člověk účině měnit svět k lepšímu, i kdyby se o jeho slušnosti se nikdo nedozvěděl

231870

26.11.2010 13:50

Jen jedno z mnoha řešení:

czenda ze sudet 77.?.?.?

Splodit potomka, řádné ho vychovat, dát mu co nejlepší možné školské vzdělání, ale zároveň ho vzdělávat sám, hlavně co se týče morálky, historie, náhledu na dění ve světě a podporovat jeho schopnost vytvořit si vlastní názor a postarat se sám o sebe ve všech možných podmínkách. Dnešní svět Vám bude neustále házet větší a větší klacky pod nohy, ale hlavní je to nevzdávat, přežít potomkovo pubertu a pak se těšit na dalšího partnera pro diskuzi a "odboj".

233100

Příspěvků: 121

16.10. 03:49 vymylimimozek  Přičiňuji
16.10. 07:48  Ano,
16.10. 09:38 Tsignotschka  moc pekny clanecek
16.10. 11:12 fohat  RE: moc pekny clanecek
16.10. 10:41 kalik  Jistě
16.10. 11:37 fohat  RE: Jistě
16.10. 10:43 mazz  k názoru
16.10. 11:13 XiXao.man  RE: k názoru
16.10. 11:01 Min23  ANO, ALE
17.10. 21:26 mtk  RE: ANO, ALE
16.10. 11:02 XiXao.man  Dynamika jednání
16.10. 11:05 Lin  Totéž už jsem tu psala
16.10. 14:32 Jarmila  RE: Totéž už jsem tu psala
16.10. 15:02 Lin  RE: Totéž už jsem tu psala
17.10. 08:55 Jarmila  RE: Totéž už jsem tu psala
17.10. 09:57 Lin  RE: Totéž už jsem tu psala
17.10. 15:16 mazz  RE: Totéž už jsem tu psala
17.10. 18:15  RE: Totéž už jsem tu psala
17.10. 21:01 Jarmila  RE: Totéž už jsem tu psala
17.10. 21:41 HHBB  RE: Totéž už jsem tu psala
17.10. 22:10  RE: Totéž už jsem tu psala
18.10. 01:02 tmo  RE: Totéž už jsem tu psala
18.10. 17:16  RE: Totéž už jsem tu psala
18.10. 22:12 tmo  RE: Totéž už jsem tu psala
18.10. 22:18  RE: Totéž už jsem tu psala
18.10. 07:17 Jarmila  RE: Totéž už jsem tu psala
18.10. 10:17 HHBB  RE: Totéž už jsem tu psala
18.10. 16:35 Jarmila  RE: Totéž už jsem tu psala
18.10. 18:52 HHBB  RE: Totéž už jsem tu psala
18.10. 18:54  RE: Totéž už jsem tu psala
18.10. 23:24 mazz  RE: Totéž už jsem tu psala
19.10. 00:24 jansmith1984  RE: Totéž už jsem tu psala
19.10. 07:29 Jarmila  RE: Totéž už jsem tu psala
19.10. 09:53 HHBB  RE: Totéž už jsem tu psala
19.10. 11:04 mtk  RE: Totéž už jsem tu psala
19.10. 16:16  RE: Totéž už jsem tu psala
19.10. 13:02 jansmith1984  RE: Totéž už jsem tu psala
19.10. 14:33 Jarmila  RE: Totéž už jsem tu psala
19.10. 15:52 HHBB  RE: Totéž už jsem tu psala
19.10. 17:10 Jarmila  RE: Totéž už jsem tu psala
19.10. 18:16 HHBB  RE: Totéž už jsem tu psala
20.10. 07:27 Jarmila  RE: Totéž už jsem tu psala
20.10. 09:10 MoUdrostrak  RE: Totéž už jsem tu psala
20.10. 09:42 HHBB  RE: Totéž už jsem tu psala
19.10. 19:52 jansmith1984  RE: Totéž už jsem tu psala
20.10. 07:37 Jarmila  RE: Totéž už jsem tu psala
20.10. 14:48 jansmith1984  RE: Totéž už jsem tu psala
21.10. 18:36 Mirda  RE: Totéž už jsem tu psala
22.10. 10:14 jansmith1984  RE: Totéž už jsem tu psala
22.10. 11:49 HHBB  RE: Totéž už jsem tu psala
22.10. 21:24 jansmith1984  RE: Totéž už jsem tu psala
23.10. 08:18 Jarmila  RE: Totéž už jsem tu psala
23.10. 12:05 jansmith1984  RE: Totéž už jsem tu psala
23.10. 18:27 HHBB  RE: Totéž už jsem tu psala
24.10. 11:59 jansmith1984  RE: Totéž už jsem tu psala
24.10. 16:37  RE: Totéž už jsem tu psala
24.10. 19:49 jansmith1984  RE: Totéž už jsem tu psala
23.10. 17:19 aristokrat  RE: Totéž už jsem tu psala
25.10. 01:45 udo  RE: Totéž už jsem tu psala
25.10. 07:24 Jarmila  RE: Totéž už jsem tu psala
25.10. 12:43 udo  RE: Totéž už jsem tu psala
20.10. 09:59 janko  RE: Totéž už jsem tu psala
20.10. 18:38 mazz  RE: Totéž už jsem tu psala
20.10. 06:42  RE: Totéž už jsem tu psala
17.10. 21:59  RE: Totéž už jsem tu psala
17.10. 18:06  RE: Totéž už jsem tu psala
16.10. 14:44  RE: Totéž už jsem tu psala
16.10. 18:51 janko  RE: Totéž už jsem tu psala
17.10. 10:20 fohat  RE: Totéž už jsem tu psala
16.10. 15:17 Vladimír Stwora  RE: Totéž už jsem tu psala
16.10. 23:00 janko  RE: Totéž už jsem tu psala
16.10. 11:59 ji  Sokratovo chceš-li hnout světem, hni sám sebou. :) I díl příspěvku
16.10. 17:02 Maurikius  RE: Sokratovo chceš-li hnout světem, hni sám sebou. :) I díl příspěvku
16.10. 17:32  RE: Sokratovo chceš-li hnout světem, hni sám sebou. :) I díl příspěvku
16.10. 12:00 ji  II. díl
16.10. 16:53 alestes  RE: Sokratovo chceš-li hnout světem, hni sám sebou.
16.10. 12:06 Antiseptik  K deprivantům
16.10. 13:15 SP  Všetci máme pocit
16.10. 14:19 JPG  Díky všem
16.10. 15:21  Malá poznámka
16.10. 15:40 JPG  RE: Malá poznámka
16.10. 17:16 dub  RE: Malá poznámka
16.10. 22:11 Maurikius  RE: Díky všem
17.10. 12:23 JPG  RE: Díky všem
17.10. 18:15 Alex33  RE: Díky všem
16.10. 14:20 JPG  Díky všem 2
16.10. 14:37 Ji  Forum nefunguje??
16.10. 16:25  Důležitý je cíl
17.10. 12:32 JPG  RE: Důležitý je cíl
19.10. 08:14 Erwin  RE: Důležitý je cíl
16.10. 17:01 kedu  čekání
16.10. 18:19 Řehoř  Vidím to trochu jinak
16.10. 18:42  RE: Vidím to trochu jinak
17.10. 13:04 JPG  RE: Vidím to trochu jinak
16.10. 20:37 Erika 52  Kto mlčí, ten svedčí, kto nekoná, ten súhlasí.
17.10. 00:39  RE: Kto mlčí, ten svedčí, kto nekoná, ten súhlasí.
17.10. 10:47 Lin  RE: Kto mlčí, ten svedčí, kto nekoná, ten súhlasí.
17.10. 00:08 Protiproud  Tentokrát..
17.10. 09:19 Oracle  RE: Tentokrát..
17.10. 15:50 leoso  smutek a marnost
17.10. 19:41  RE: smutek a marnost
17.10. 21:46  RE: smutek a marnost
18.10. 02:06  RE: smutek a marnost
18.10. 08:01  RE: smutek a marnost
17.10. 21:52 Antiquus  RE: smutek a marnost
18.10. 01:17 Olas  RE: smutek a marnost
17.10. 23:03 aristokrat  RE: smutek a marnost
18.10. 09:23 leoso  RE: smutek a marnost
17.10. 21:15 ppppp  subjektivita
19.10. 20:07 udo  RE: subjektivita
19.10. 21:08 udo  RE: subjektivita
20.10. 19:01 mazz  RE: subjektivita
21.10. 22:42 udo  RE: subjektivita
20.10. 15:04 brozkeff  Výborný postřeh
20.10. 20:46 udo  RE: Výborný postřeh
20.10. 22:45 brozkeff  RE: Výborný postřeh
21.10. 09:35 udo  RE: Výborný postřeh
31.10. 00:35 Hladovec  Hledat cestu, jak uniknout zmaru a rozkladu společnosti?
31.10. 00:48 Hladovec  Jak uniknout rozkladu?
03.11. 19:17  jaký národ, taková vláda ?
26.11. 13:50 czenda ze sudet  Jen jedno z mnoha řešení:

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

46

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 79 čtenářů částkou 16 094 korun, což je 46 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Zeman se omluvil za bombardování Jugoslávie a poprosil srbský národ o odpuštění18.05.21 13:52 Česká republika 4

Za výrok, že ženy mají vaginy, čelí studentka kárnému řízení a možná i vyhazovu17.05.21 17:28 Británie 0

Existuje u nás skupina nikým nevolených, kteří řídí stát17.05.21 14:03 Česká republika 3

Kódy do covidpasu začneme vydávat od 1. června, řekl Babiš. Dezinformace! tvrdilo MZ před rokem16.05.21 18:42 Česká republika 16

V Británii se objevil první nepohlavní starosta města16.05.21 18:30 Británie 3

Školy s rúškami zaznamenali o 37% viac infekcií než školy bez rúšok16.05.21 11:29 USA 11

Agenti GRU stihli kromě Vrbětic a Skripala i ozařovat americké diplomaty16.05.21 09:55 Rusko 3

V zemi s největší mírou proočkovanosti vypukla nová epidemie koronaviru14.05.21 19:40 Seychelles 4

Tisíce Čechů hlásí zdravotní problémy po očkování, 65 úmrtí a jede se dál13.05.21 20:49 Česká republika 15

Otevřený dopis lékařů VLÁDĚ A PARLAMENTU ČR. Rozhodujme pro SVOBODU! (20. 3. 2021)13.05.21 18:36 Česká republika 1

Chcete se zařadit mezi inteligenty a zvýšit si socioekonomický status ? Nechejte se očkovat 13.05.21 10:59 Česká republika 15

Nový otvorený list - tentoraz aktívnych francúzskych vojakov11.05.21 09:10 Francie 0

Klaus Schwab požaduje globální zdravotní průkaz založený na implantovatelném mikročipu10.05.21 19:57 Neurčeno 1

Oficiální apartheid v Česku vyhlášen!10.05.21 17:46 Česká republika 3

Přestaňte se podílet na testování dětí, vzkazuje učitelka na gymnáziu svým kolegům08.05.21 22:03 Česká republika 2

Vrbětice 2014, po sérii explozí07.05.21 15:46 Česká republika 0

Arenberger07.05.21 13:25 Česká republika 1

Skutečná pandemie vypukne PO očkování06.05.21 16:56 Rakousko 4

Pozvánka na 9.květen05.05.21 23:13 Česká republika 3

Nemyslete si, že základním nezdaněným příjmem od Pirátů něco dostanete05.05.21 19:59 Česká republika 4

Měnové kurzy

USD
20,83 Kč
Euro
25,42 Kč
Libra
29,55 Kč
Kanadský dolar
17,27 Kč
Australský dolar
16,21 Kč
Švýcarský frank
23,18 Kč
100 japonských jenů
19,11 Kč
Čínský juan
3,24 Kč
Polský zloty
5,62 Kč
100 maď. forintů
7,25 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,22 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 857,79 Kč
1 unce stříbra
585,27 Kč
Bitcoin
897 291,61 Kč

Poslední aktualizace: 18.5.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 10 110