Diskuze k článku

Bernanke uvažuje o „jaderné“ možnosti

Příspěvků 20

15.10.2010 6:45

Hra o čas.

Rene Bartosek 76.?.?.?

Šlo by z toho vymáčknout nějaký čas. Jistě načasování je po volbách, ale taky před zimou. Přežít zimu, kdy se zastaví sezonní práce bude s časem stále obtížnější. Otázka je k čemu ten čas jde použít? Domnívám se, že FED měl skutečně záměr dostat prachy do ekonomiky a snažil se stabilizovat situaci v USA, ale ukazuje se, že toxických derivátu je takový objem, že bankám nezbývá než pokračovat ve hře ve virtualním kasinu, aby se udržely nad vodou. V realné ekonomice, která se pohybuje kolem nuly nelze vykázat ekonomický výkon, nezbývá než negativní toxický hajzlpapír, vyvažovat "ziskem" mimo realnou ekonomiku. Kdo vydrží nejdéle, ten bude sklízet, tedy pokud budou i po "sklizni" platit majetko-právní vztahy. Majetek se jaksi neobejde od legitimity a ta je dána masově respektem lidiček k mocenskému uspořádaní.

230015

15.10.2010 8:30

"Dusevni" hodnota dolaru se odrazi v cene zlata.

Esmate 85.?.?.?

Cena unce zlata v dolarech se za posledni dva roky zdvojnasobila. Tempo se v tomto roce jeste zvysilo. Domnivam se, ze potrebna vira k udrzeni dolaru, (spojena se strachem, ze nase truhlicka s dolary bude bezcenna) se behem par mesicu pri tomto rustu zhrouti natolik, ze se cena zlata v dolarech v pristim roce asi tak ztrojasobi. To tempo je ohromujici.
http://www.goldprice.org/spot-gold.html
To se zase napakujou kluci zidovsky. [smích] Jsem zvedav, jak se bude jmenovat pristi americka mena. [smích]

230018

15.10.2010 8:46

RE: "Dusevni" hodnota dolaru se odrazi v cene zlata.

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 178.?.?.?

Reakce na 230018

>To se zase napakujou kluci zidovsky. [smích] Jsem zvedav, jak se
>bude jmenovat pristi americka mena. [smích]

Že by Goldstone [vyplazený jazyk] (z mena Goldstein, pre tých čo by nechápali).

230020

15.10.2010 18:33

RE:

sova 147.?.?.?

Reakce na 230018

Bude to "amero", oni na to ty kluci uz davno mysleli...

http://en.wikipedia.org/wiki/North_American_Union

230059

15.10.2010 21:45

RE:

aristokrat aristokrat (tečka) tomas (zavináč) centrum (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 230059

tenhle hoax je starej snad jak internet sám [mrknutí jedním okem]

230068

15.10.2010 9:21

Všetko čo vypusti z huby Bernanke su len dristy

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 82.?.?.?

určené na oblbnutie tych, čo odmietaju zapojit vlastny mozog a vytvorit si vlastny nazor. A nema to nič spoločne s tým, čo v skutočnosti robí FED. Vzhľadom na to, že FED robí pôžičky svojim materským bankám, ktoré účtovne nevplývajú na jeho bilanciu (a preto FED predsa nemôže dopustiť u seba audit, lebo keby vyšla najavo cifra, ktorú rozdal ako pôžičky, tak dolár by sa používal iba ako fototapety), je na svete obrovské množstvo cifier na monitore, ktoré sa nazývajú dolár. Jedná sa o sumy MILIÓNY MILIÁRD dolárov, ktoré sú určené na skúpenie sveta. Takže zlato nie je bublina, zlato je porovnávač a uchovávač hodnoty, a papieriky alebo cifry na monitore padajú hodnotou už aj v hlavách ľudí, ktorí informačne plávajú v skutočnom svete ako hovno na hladine rieky. Zlato stúpa preto, že niektorí začínajú chápať obrovský podvod Fiat money systému. A nestúpa zlato, to len ľudia začínajú chápať podstatu systému cifier na obrazovke bez akejkoľvek hodnoty. A tie cifry sa znehodnocujú v myslení ľudí. Ak sa obyčajní ľudia začnú čo i len trocha dostávať do obrazu, tak každý za svoje cifry na monitore skúpi všetko, čo sa dá, od tých, ktorí sú menej informovaní. A čo fungovalo ako reálne peniaze niekoľko posledných tisícok rokov??? Žeby zlato a striebro??? Alebo dolár??? A to nevieme, aké je situúcia s ostatnými menami ako Euro, Juan, Yen atd.
Uvedomte si jeden podstatny problem v hlbke systemu. Na svete je iba urcite mnozstvo zlatých, medených a uránových baní, iba určitá plocha zeme (v rámci Zemegule) a pozemkov, iba určité množstvo ropy a zlata na povrchu, iba určité množstvo tovarov, iba určité množstvo nehnuteľností, atď. A toto všetko už niekomu patrí. A vy ako svetoví bankári chcete čo najviac prerozdeliť od ostatných k sebe. Tak vytvoríte elektronický nezabezpečený DOLÁR, presvedčíte hlupákov, že cifra na monitore je hodnota a skupujete svet. Akú hodnotu majú cifry na monitore? Len dovtedy, kým je dostatok hlupákov. A potom nastupuje doba, keď sa začína naberať masa informovaných ľudí, ktorí so sebou strhnú lavínu hlupákov. Ako to skončí neviem. Ale Fiat money nemôže už dlho existovať. A dovtedy chcú urvať čo najviac a zakonzervovať systém na čo najdlhšiu dobu. A ak systém zakonzervujú, lebo hlupákov je stále veľa, tak sme v prdeli všetci, aj tí, ktorí ste na tomto serveri platení za dezinformáciu.

230024

15.10.2010 9:23

pokračovanie

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 82.?.?.?

Sme na jednej lodi, len vy ste naviac poskoci (poskok). Ale potopíme sa spolu, aj my a naše rodiny, aj vy a vaše rodiny. Takže by som vám odporučil ísť niekde do internetovej kaviarne bez kamier, trochu ďalej od miesta bydliska a trochu ozrejmiť pravdu a dať protiklad tej informácie, za ktorú (písanie drístov) ste platení. Možno vám to osobne pomože v budúcnosti, lebo neviete, aká tá budúcnosť bude, nezávisle od toho, kto vás platí. Ste ako sluhovia najviac na odstrel, páni zmiznú (možno aj z planéty). A vy tu ostanete. Spolu s nami. Hmmm...

230025

15.10.2010 11:49

...ještě "vybílit" ty zuby...

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Ano, pan Bernanke není debil, ví, že musí měnu (společnost, postavenou na půjčování a přerozdělování peněz "ze vzduchu"[mrknutí jedním okem] zničit z obou stran.
Zrušením daně ze mzdy těch úplně dole - a financování služeb státu (opět hlavně pro ty dole) ze stejné, Bernieho dluhové pokladny urychlí kolaps měny, protože se zasekne celá byrokratická mašina přerozdělování. A v takovém zmatku se leccos omezujícího "ty dole" dá protáhnout schvalovací procedůrou, protože lidi budou mít radost z utrácení.
...móóóc mazaně vymyšleno pane Bernanke...., gratuluji.

Možná ale, že se ten pán včas dozví o možnosti posílat papírky z tiskárny zpátky tou rourou, kterou je k nám on a "tiskaři papírků" hrnou.
Daně je nutné nechat, popř. je snižovat postupně, ale státní dluh lze rozdávat formou těch dluhových papírků lidem. Po kouskách, rychlost lze nastavit = vyrovnat rychlostí, jakou roste úrok státního dluhu. Rozdávat zatím jen "opačnou rychlost vzduchu".

Ti dole, což jsme všichni - vykoupí zboží jen v míře velikosti toho "daru", což lze regulovat v poměru velikosti státního dluhu k pracovitosti lidí v takovém státu pomocí obslužného programu v osobních kreditních kartách.
Osobní "kreditky" s delegovaným okruhem čerpání (na bydlení a základní potřeby) pak umožní změnit postupně státní dluh na kredit.
Osobní i firemní dluhy zůstávají, budou postupně splácené, musí být, jinak by to nefungovalo... Ty mezistátní dluhy pak v rámci dotčených subjektů formou koeficientů mezi aktivy a pasivy států.

Toto se dá snad nastavit a odzkoušet během příštího roku.
"Jádro" nemusí nutně bouchat, může i klíčit.
A "klíč" je od otvírání dveří jiné ekonomiky, která lidi naučí najít svojí hranici, kdy je nutné jít pracovat.

...kolikrát projekt "základního příjmu" budu muset ještě popisovat, než to dojde někomu, komu ještě selskej rozum funguje....., připomínám, že jsem výrobcem sklolaminátových dveří, vhodných do stávajících, většinou plechových zárubní....

230035

15.10.2010 17:37

RE: ...ještě

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 230035

>Daně je nutné nechat
A to jako proč? Jako projev státního násilí/donucování, nebo jako zákonem posvěcenou zlodějnu? Každá daň někomu ukrade z výtěžku jeho práce/snahy cca 20 a víc procent! Toto že je potřeba zachovat? Proč? Aby to zločinní politici mohli neefektivně "přerozdělit"? ...tzn. zčásti rozkrást, zčásti prošustrovat za neefektivní investice a ze zbylé části rozdat sockám, které jsou tou poslední skupinou, kterou je třeba podporovat a hýčkat? ...jako jediná skupina ze všech nepřinese zpátky ani korunu.

Bernanke to náhodou dělá dobře, chytře... Když už nepomohlo sražení úrokových sazeb na nulu (lidi se v nejisté době i tak bojí zadlužit se), tak ty peníze nechá v kapse všem aktivním lidem, kteří vydělávají! A to je skvělé. Co je méně skvělé, že si pak stát chybějící finance v rozpočtu půjčí od FEDu a zadluží tak tytéž pracující lidi, každého rovným dílem dluhu státního. Ale to se bude splácet v budoucnu, takže to dnes málokoho trápí. Americké ekonomice by to skutečně mohlo krátkodobě pomoct, především pokud by lidé kupovali domácí produkty a služby.

Soudím, že daň z příjmů je nehorázná, zcela nespravedlivá. A měla by být zrušena naprosto všude. DPH nebo spotřební daně jsou až-až... (=20-30% ze všeho, co se ve státě pohne). To by mělo stačit každému státu na střízlivý státní aparát a nutné společné výdaje.

Základní příjem je totální pitomost, to už byste mohl prokouknout, kdybyste nebyl až po uši ponořen do rádoby intelektuálského ezoterického hloubání. Je to totiž přesný opak Bernankeho - on lidi povzbudí k aktivitě: "když vám neukradneme část vašich výdělků, vyplatí se vám minimálně o pětinu více pracovat. Zatímco základní příjem bez přičinění se je demotivační, a dobrá polovina lemplů se nebude snažit už vůbec, nebýt lemplem, a spokojí se i s tím málem, se "základem". Méně práce, méně peněz, méně utrácení, méně nákupů produktů, tím pádem méně výroby (protože nebude tolik třeba) méně sháňky po pracovnících, strojích i energii a službách, opět méně pracujících, méně práce a méně hodnot, včetně peněz... - cesta k zaručené chudobě. Kam asi bude spět takto redukovaná ekonomika, ví každý - do sraček... bude se vyrábět méně a méně, až se na to vykašlou všichni, i ti poslední tahouni a nadšenci. -proč živit líné základním příjmem, když to nebere konce a jde to od 10 k 5.
P.S.: ty nevkusné dveře jsem viděl. kromě plných, čistě bílých (někam do podnikového prostředí) se nedá uvažovat ani o jedněch.

230055

15.10.2010 14:20

Bernanke bere kde ani smrt nebere

Antiseptik 69.?.?.?

S takovým vhodným jménem a má takovou smůlu. Je úplně jedno kolik monopoly money Bernanke natiskne a vtlačí do oběhu, ekonomika světa začne zase fungovat pouze potom co se přestane předstírat že by mohly ještě někdy platiti. Dvě kila brambor je víc než dvě kila papíru od Federal Reserve. Svět se nenápadně zbaví US dolarů kam až to půjde a pak přestane tuto hru hrát, neb se rozehrává nová kde FED není falešným bankéřem a díky tomu nikdo sice pohádkově nebohatne ale celkem všichni žijí. Zcela zajímavá informace se mi naskytla od majitele firmy kde jsem si právě dohodl kontrakt na práci přes zimu, v Kanadě tato firma platí od 12 do 15 dolarů na hodinu a jejich sesterská firma v US platí lidem 8, protože za to lidi v klidu sežene. Nejen že jde US dolar tam kam patří ale ještě ke všemu obyčejným lidičkám ho nesvěří, US dolar je asi pouze do hry na Wall Streetu. [chechtot]

230043

15.10.2010 15:31

RE: Bernanke bere kde ani smrt nebere

dub 89.?.?.?

Reakce na 230043

tahle šaškárna má jenom jeden cíl.
oblbnout ovce, aby nezačaly panikařit příliš rychle a pyramidová hra se udržela ještě chvli nad vodou, protože chlapci něco chtějí a potřebují. a co to je plyne z toho, co dělají.
tenhle postup bude mít za následek obrovskou hyperinflaci, kdy dojde k ožebračení populace a státu a nakonec ke krachu a státnímu bankrotu. bankám to vyhovuje, protože jim to umožňuje inflačně odstřelit smradlavý aktiva a ještě být číselně v zisku.
pokud by nedocházelo k monetizaci, mohl by dluhy inflačně odstřelit i stát, ale v tomto případě je tu 100% monetizace, takže se dosáhne přesného opaku, a to geometrickou řadou.
dalším cílem je snaha to hovno přehodit do zahraničí exportem hyperinflace před dolarové rezervy. jenže lidi venku najsou američani (rozuměj nejsou idioti), takže zatímco denska vyhazujou hajzpapír vidlema, zítra to bude po lodích.
důsledkem bude zrychlení spirály monetizace a urychlení nevyhnutelného.

takže jediným, kdo by z tohoto scénáře měl prospěch jsou jen a pouze a výhradně banky. všichni ostatní spláčou nad vejdělkem tečka.

230048

15.10.2010 14:47

To vše je píčovina,ale není to debil z připosranosti.. :-)

hanccc 193.?.?.?

-aby se v tom prase vyznalo..inflace ,deflace ,reflace ,desinflace..to je na felaci [překvapení]

-monetární instituce společně s fiskálním stimulem zvýší nominální bohatství sektoru domácnosti..aby beztak všechny ve výsledku vysáli tou svou onanií v které se normální člověk nemá šanci orientovat i když není debil..nebo právě proto ?..no a pak si jednu nedej..

[bliji]

230047

15.10.2010 21:24

Čudujem

mt-svk 91.?.?.?

sa tým, ktorí veria zlatu. Akonáhle to bude mocným vyhovovať, buď ho budú musieť občania povinne predať štátu za predom určenú cenu, alebo bude zhabané. Alebo si skutočne myslíte, že nám ho nechajú? [chechtot]

230067

16.10.2010 2:50

RE: Čudujem

Rene Bartosek 76.?.?.?

Reakce na 230067

Mno, když elita zajistí, že lidi nebudou chcípat hlady někde pod mostem v masovém měřítku, tak zlato ani nebude, tak žádané. Má to háček aspoň základní věci v systému musí fungovat. Nevím o žádné elitě v historii, která rozdejchala delší období nefukčnosti naprosto elementarních systémových nezbytností. Typu, bezpečnost, potraviny, střecha nad hlavou... Pravda sem tam elita, která selhala ve své funkci a nezajistila fungování systému, kterému říkáme civilizace, tak semtam do zkázy strhla všechny.

Současný systém padá v důsledku chyby, která je zabudovaná přímo v základu systému. Expanzivní systém není v budoucnu schopen prostě fungovat. Jediné východisko pro pokračování civilizace je transformace, a nutná podmínka je nezmanipulovatelná měna. Pokud bude měna zmanipulovatelná, povede to vždy k expanzi. Lidi rádi žijí na dluh, nejraději na skrytý dluh a k vytváření skrytých dluhů se fiat money přímo nabízejí.

230077

15.10.2010 23:06

Přišlo emailem:

Saša 204.?.?.?

Informace o daňovém zatížení pracujících – přečti pozorně celé !!!

Níže uvedený text není žádná legrace, které se po internetu běžně šíří. Je to smutná skutečnost, kterou si pracující běžně neuvědomují. A přitom jde o jejich peníze.


100 000,- = VÁŠ HRUBÝ PŘÍJEM (na kolik si Vás firma cení)

19 270,- = soc.pojištěni "zaměstnavatele" 26% hrubé mzdy

6 630,- = zdrav.pojištěni "zaměstnavatele" 9% hrubé mzdy

103,- = povinné úrazové pojištěni 0.14% hrubé mzdy

Tyto položky za Vás musí státu odevzdat firma, o tom žádné informace nemáte.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

73 997,- = HRUBÁ MZDA (údaj na výplatní pásce)

5 920,- = soc.pojištěni "zaměstnance" 8% z hrubé mzdy

3 320,- = zdrav.pojištěni "zaměstnance" 4,5% z hrubé mzdy

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

64 747,- = ZÁKLAD DANĚ

20 719,- = Daň z příjmu max. 32%

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

44 028,- = ČISTÁ MZDA (vyplaceno) sazba přímých daní 56%


10 039,- = DPH 5% nebo 19% + spotřební daně (uveden průměr DPH)

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

36 989,- = zůstatek - celková daňová kvóta zdanění práce je 64%


Za 100 000,- které za Vaši mzdu vydá Váš zaměstnavatel si můžete koupit zboží v celkové hodnotě 36 989,-.
V případě nižších příjmů a zdanění nejnižší sazbou daně z příjmu 15% je konečný zůstatek 45 111,-, tj. celková daňová kvóta 55%. Progrese tedy skutečně není velká - 9% - pouze s tou drobností že absolutní zatížení všech příjmů, vysokých i minimálních, je drtivé.

Do práce chodíte proto, abyste si mohli za vydělané peníze něco koupit.Když si tedy za zbylých 36 989,- Kč "něco" koupíte (kromě potravin je dnes skoro všechno v sazbě 19% a tam bude patřit i bydlení), prodávající odvede státu daň z přidané hodnoty o kterou jsou prodávané zboží, nebo služby pochopitelně dražší. Ve skutečnosti tedy zůstane jenom 30 326,- Kč. Takže z každých Vámi vydělaných sto tisíc skoro sedmdesát tisíc dostane stát, protože pracujete, abyste si mohli něco koupit.

Není to žádný trik ani manipulace, je to prostý souhrn faktů, který stát zahaluje houštím tisíců stránek zákonů, vyhlášek a pokynů. Kromě těchto daní stát vybírá ještě mnoho dalších daní od lidí, podniků a podnikatelů - daně z nemovitosti, daně z prodeje nemovitostí, darovací daně, daně dědické, daně z příjmů, daně silniční, atd., atd.

...Automaticky kráceno

230070

15.10.2010 23:08

RE: Přišlo emailem, pokračování:

Saša 204.?.?.?

Reakce na 230070

Kde ty peníze jsou, když zdravotnictví je v krizi, školství zanedbané, po silnicích se skoro nedá jezdit, atd. atd.? Platíme tolik za své sociální jistoty, nebo spíš za "jistoty" vládních úředníků a za jistoty těch, kterým se nechce pracovat? Jestliže podstatně vzrostl počet vládních úředníků, jestliže nezaměstnanost stoupla na dvojnásobek, pak pochopitelně jsou také vyšší výdaje. Větší zdanění práce samozřejmě prodražuje pracovní sílu a vedle zdražování výrobků a služeb vede také k propouštění, protože firmy a podnikatelé buď krachují nebo nejsou schopní uživit tolik zaměstnanců, kolik by potřebovali. Mnohem víc peněz se však propadne a zašantročí v neprůhledných, pochybných a často předražených státních zakázkách a v korupci spojené s jejich realizací.

Proč je to lidem jedno? Proč se neptají, jak je možné, že v Chorvatsku postaví 100 km dálnice za jediný rok a za poloviční cenu než u nás, proč se neptají, kam se ztrácí stovky miliard ze státního rozpočtu, proč se neptají, kdo jednou bude platit ty ohromné dluhy a úroky z těchto dluhů tak špatně hospodařícího státu, jak dlouho nám porostou daně?

A to ještě zapomínáme na spotřební daň, která je na alkoholu, benzínu, cigaretách atd., ta je ve většině případů 30% a více.
Nutné doplatky na léky, školní potřeby, zdravotní péči (zuby,klouby.........).

Poplatky za odpad, vodné stočné, energie, kde podíly má zase náš hodný stát, který nám občanům prodává energie mnohem dráž, než ji prodává do zahraničí. Poplatky za komíny, za vodu, která naprší na náš majetek, rozhlas, televize a další.

Jestli nechcete, aby bylo ještě hůř, ptejte se,
a také pošlete tento email svým známým.
Tak málo lidí ví, o kolik je stát ve skutečnosti obere...

230071

15.10.2010 23:40

RE: Přišlo emailem, pokračování:

Martin300 68.?.?.?

Reakce na 230071

"Proč je to lidem jedno? "

1) Protoze zatim jeste maji co ztratit

2) Neinformovanost,zavinena zcasti medialni masazi,a radnym vyplachem mozku

3) Typicke pro vestsinu "neotravuj,nejak bylo - nejak bude".

230072

16.10.2010 18:08

RE: Přišlo emailem:

mp 81.?.?.?

Reakce na 230070

A k tomu zdaneniu ešte doplnam :
Ak si chce človek našetriť 1 milion korun (na kúpu domu, auta,...), a ak každý rok nasporí 100000 korun, tak pri inflacii 10% sa v poslednom roku sporenia miera znehodnotenia nasporeného balíka rovná presne ročnému vkladu do sporenia.
Prakticky VŠETKY jeho nasporené peniaze za jeden rok su zdanené inflačnou daňou 100 %. Môžte sporiť do nekonečna, a ten milion nikdy nebude.
Pri menšej inflacii je miera zdanenia síce menšia, ale stále obrovská. A to sa jedná o peniaze, ktore už boli zdanené ODVODMI a daňou z príjmu.

230124

16.10.2010 3:13

Spekulace s dolarem stejne zkonci at se snazi jakkoliv katastrofu odvratit.

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 59.?.?.?

Samozrejme,ze odvraceni,pozdrzeni katastrofy se nedela pro nas,ale hlavne, ti co se nakapsovali na vsech stranach a nebylo to malo, jim,jde hlavne,aby hlavy nepadali, jak za francouske revoluce, kdy naskrobene limecky sly na spalek.
$2 Trillion False Flag At US Treasury
The Fed's Furtive Filching

$2,000,000,000,000.00 dollars has been stolen from the US Treasury!! What happened? Who did it? Did they get away with it?
The answers: A 'false flag' event, the Federal Reserve, and yes.
The theft was planned.
Ryba smrdi od hlavy,ze ano, takze "Federalni bankou " muzou zacit,jen,aby se neobevil clanek,ze se jedna o antisemitismus.Po pravde receno v USA neni jediny clovek,ktery by s plnou zotpovednosti rekl,kolik se vlastne ukradlo,kolik je to trilionu dolaru a jestli tam je jeste neco,co se neukradlo,proste nasi ceskou reci bychom mohli rici,ze tunelari vytunelovali tunelare,tak je to zcela srozumitelen,ale nezoufejte,naprava se cini,coz velmi dobre zobrazili na rense.com.
US Government 'hiding true amount of debt'
By Gregory Bresiger September 20, 2010 9:09AM From: NewsCore
THE actual figure of the US' national debt is much higher than the official sum of $US13.4 trillion ($14.3 trillion) given by the Congressional Budget Office, according to analysts cited on Sunday by the New York Post.
Vložený obrázek
Tistenim penez,nicim nepodlozene, ma za ucel, aby zlodeji meli dostatek casu se ztratit a tak uniknout zotpovednosti,tou zlodejnou je cela svetova elita, zde jde o obchod ,kde chteji prodat nekomu i dluhy a i zmizele triliony,jenom z neexistujicich dolaru stale pobiraji procenta,takze,koryto nesmi vyschnout.
Instead of returning any money back to the Treasury, they are exchanging the garbage for Treasuries. Thus, the Fed's balance sheet will remain in the $2,000,000,000,000.00 range and they have effectively pulled off the most successful heist in history. And to make it worse, we are going to have to pay them interest on the looted Treasuries!
Mr Kotlikoff says the debt is actually $US200 trillion.

230078

16.10.2010 21:07

Tohle není přímo o financích.

Rene Bartosek 76.?.?.?

Vypíchnu pouze tohle. Cituji:

Generál Wall oznámil Cameronovi, že navrhované škrty prostě neprovede.

Britský premiér má jistě padné důvody, aby věděl proč musí ustoupit formálně nižšímu členu exekutivy. Tak jako tak platí, že hra na vojáky je limitována zdroji, z kterých může být tato hra převedena na skutečnost. Schyluje se k tomu, že Taliban s minimální výzbrojí, ale s užitím efektivní strategie, uštědří nejtvrdeší porážku západnímu vojensko-průmyslovému komlexu. Konečně proč ne, má už skalp toho východního z 80-tých let. Otázka není co by si přála část elity i lidí, až po spodní patra společenské struktury, otázka je jaké možnosti schopné samostané existence jsou na výběr do budoucna.
http://www.blisty.cz/2010/10/15/art55007.html
http://www.czechfreepress.cz/index.php?option=com_...

230135

Příspěvků: 20

15.10. 06:45 Rene Bartosek  Hra o čas.
15.10. 08:30 Esmate  "Dusevni" hodnota dolaru se odrazi v cene zlata.
15.10. 08:46 Oracle  RE: "Dusevni" hodnota dolaru se odrazi v cene zlata.
15.10. 18:33 sova  RE:
15.10. 21:45 aristokrat  RE:
15.10. 09:21  Všetko čo vypusti z huby Bernanke su len dristy
15.10. 09:23  pokračovanie
15.10. 11:49 janko  ...ještě "vybílit" ty zuby...
15.10. 17:37  RE: ...ještě
15.10. 14:20 Antiseptik  Bernanke bere kde ani smrt nebere
15.10. 15:31 dub  RE: Bernanke bere kde ani smrt nebere
15.10. 14:47 hanccc  To vše je píčovina,ale není to debil z připosranosti.. :-)
15.10. 21:24 mt-svk  Čudujem
16.10. 02:50 Rene Bartosek  RE: Čudujem
15.10. 23:06 Saša  Přišlo emailem:
15.10. 23:08 Saša  RE: Přišlo emailem, pokračování:
15.10. 23:40 Martin300  RE: Přišlo emailem, pokračování:
16.10. 18:08 mp  RE: Přišlo emailem:
16.10. 03:13 Robert Nohejl  Spekulace s dolarem stejne zkonci at se snazi jakkoliv katastrofu odvratit.
16.10. 21:07 Rene Bartosek  Tohle není přímo o financích.

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Masivní protesty v Paříži proti covid pasům a omezením. Policie se připojila k demonstrujícím01.08.21 12:56 Francie 0

Vakcinovaní lidé tvoří 75% nedávných případů COVID-19 v Singapuru, ale jen málo jich onemocní01.08.21 12:49 Singapur 0

Povinost testování bude platit i pro očkované osoby31.07.21 11:42 Česká republika 0

Útok mačetami tři na jednoho a za článkem chybí diskuze. Je to jasné31.07.21 10:55 Česká republika 2

Absolutní zrůdnost: učitelka nabízí jedničky za očkování31.07.21 10:46 Česká republika 3

Léčba ivermektinem už jen pro vyvolené, lék nedostane výjimku ministerstva30.07.21 21:23 Česká republika 1

Vláda: My vám sem ty afghánské islamisty dopravíme i za cenu lží a podvodu30.07.21 09:54 Česká republika 0

Babišův bonus za očkování v podobě dvou dní volna připraví českou ekonomiku o 21 miliard29.07.21 21:29 Česká republika 3

CDC říká, plně očkováni lidé šíří variantu delta a měli by nosit náhubky29.07.21 21:19 USA 0

Máme se nejlépe za 20 let, hlásí Češi29.07.21 18:16 Česká republika 3

Poslanec Milan Mazurek hovoří ve slovenském parlamentu29.07.21 10:09 Slovensko 1

Antigenní testy nefungují dobře28.07.21 02:58 Česká republika 2

Soud zrušil povinost nošení náhubků v dopravě a obchodech27.07.21 13:14 Česká republika 4

Kandidátka Zelených na německou kancléřku Baerbocková vyslovila slovo negr a má problém27.07.21 10:47 Německo 2

Co visí na autobusovém nádraží v německém Lübz27.07.21 10:36 Německo 2

Lékaří se konečně shodli v poznání, že Ivermectin je bezpečný a účinný lék proti Covidu-1926.07.21 21:03 Neurčeno 1

Nechte se očkovat, budete fit26.07.21 15:53 Británie 0

V Singapuru zavedli navzdory 52% "proočkovanosti" zase lockdown26.07.21 06:08 Singapur 0

V Rize v Lotyšsku odhalili sochu. Pokochejte se25.07.21 23:29 Lotyšsko 1

Jsem očkovaný a testovaný, ale musím mluvit do skříně. Tak o čem to je. Petr Rada na tiskovce25.07.21 23:21 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
21,48 Kč
Euro
25,49 Kč
Libra
29,87 Kč
Kanadský dolar
17,22 Kč
Australský dolar
15,78 Kč
Švýcarský frank
23,73 Kč
100 japonských jenů
19,58 Kč
Čínský juan
3,32 Kč
Polský zloty
5,58 Kč
100 maď. forintů
7,12 Kč
Ukrajinská hřivna
0,80 Kč
100 rublů
29,37 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 963,78 Kč
1 unce stříbra
547,80 Kč
Bitcoin
910 676,64 Kč

Poslední aktualizace: 1.8.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 6 154