Diskuze k článku

Poslední aktivita Číny v eurozóně znehodnotí americký dolar

Příspěvků 18

11.10.2010 2:19

Cina hra podla "pravidiel"

xml 85.?.?.?

Je zbytocne byt vazalom iluzii, ze Cina vymysli vlastnu hru. Ona musi proste hrat podla pravidiel ake uznava ostatny svet. Ostatny svet ine pravidla nepozna preto vytvarat nove moze len centralizovany nadnarodny IMF resp. WB ako sa to uz stalo po skonceni WW2. A "ONI" to dobre vedia. Preto aj to vyjadrenie premiera Wen Jiabao, ze Juan sa nesmie posilnit, inak by to viedlo k ekonomickym a socialnym nepokojom, kt. by mohli rozdrvit Cinu.

Toto "ONI" dobre vedia a tymto sposobom drzia noz Cine na krku. Nepriatelom Ciny prestava byt EU, USA ci NATO. Ale umele institucie tvoriace globalne pravidla HRY. Podla viacerych zdrojov je nevyhnutne "pravidla hry" nastavit tak, aby sa Cina stala nepriatelom Ruska. Ako k tomu dojde snad dnes este nikto nevie, no vyjadrenia premiera Ciny naznacuju ich podriadenost pravidlam, kt. neurcili sami a okolnostiam kt. z velkej casti nesposobili. [oči v sloup] Preto nasmerovanie krokov Ciny k vlastnej zachrane v ekonomicky chradnucom svete sa bude zuzovat k jedinemu moznemu kroku a to k utoku na Rusko. Vivat NWO [bliji]

229771

11.10.2010 6:25

Cina, Rusko a 17. nemeckych spolkovych zemi

MoUdrostrak 90.?.?.?

Cina je tisicileti vedena filosofi ctici rovnovahu. Zapad naopak je veden vzdy fascinaci k agreSSi a expanSSi. Rusko je geostrategicky a surovinove globalni jednickou a kazdy agressor si vzdy na Rusku vylamal zuby. Rusko si urcuje, s kym bude obchodovat svoje suroviny a komu dovoli dovazet jako protihodnotu na svuj trh.
'
Proto neni Nemecko pritozenym hospodarskym partnerem zbankrotovanych a vybydlenych slavnych JůYsEj - ale naopak Rusko ma v Nemecku prirozeneho dodavatele, ktery obstoji nejen na ruskem trhu, ale i proti cinske produkci. A zaroven je Nemecko bytostne zavisle na ruskych surovinach.

Cina se odhodlala si od Zapadu odkoupit Zapadem vySSavane Recko. Cina tedy misto toho, aby se nechala nasmerovat proti Rusku, pretrhava nervova vlakna v euroatlaticke agreSSivni civilizaci. A Cinu to nestoji jedineho vojaka.

Cina zaroven odkupem Recka vyrovnava obchodni saldo s predluzenymi JůYsEj. A JůYsEj ji jeste musi byt za to vdecne! Cely svet nema jinou volbu, nezli to akceptovat. Nebo rozpoutat posledni globalni valku.

Rusko drzi cely svet v sachu geostrategicky a surovinove. Cina produkci a diky tomu financne. Nemecko (a diky tomu i jeho 17. slovansky hovořící spolková země Tschechei) ma v ruce technologickeho zolika = jak v Cine, tak i treba v KLDR vlada pouziva Mercedes[smích].

Posilenim EUR ziskava 17. nemeckych spolkovych zemi levnejsi zdroj energie a surovin. A diky vysoce bezkonkurencni produkci neni tolik zavisle na zdrazeni sveho exportu. Na rozdil od drivejsich "hvezd" trhu bez privlastku = Irska, Pobalti, Islandu, JůYsEj. Takze pro EUropu je Rusko, Cina i Nemecko velkym pozehnanim! Cim bude JůYsEj hure, tim bude 17. spolkovym zemim a srdci EUropy lepe! Proto chceme zRADAR, abychom si to dokazali pokazit [velký smích]

229776

11.10.2010 10:31

RE: Cina, Rusko a 17. nemeckych spolkovych zemi

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 229776

...jako obvykle - přesné, s vhledem do situace. Děkuji MouDrostaku...

Německo následně může přinést systém, který se u nás může realizovat jako prototyp. Míním samozřejmě projekt "základní příjem" - tedy způsob, jak z dluhů udělat aktiva pouze změnou asociačních řad v našem vědomí.
Situace se blíží k rozuzlení, dvoutisíciletý okruh poznání, který spojuje dva galaktické projekty pro tuto sluneční soustavu končí ruským potenciálem zdrojů a čínskou pracovitostí - tato dvojice vytváří intelektuální a systémové rozhraní mezi německým a českým způsobem, jak řešit problémy.
Za čas bude patrně zřejmé, proč dvojice civilizací (Atlantská a naše) může nastavit zcela jiný způsob existence člověka. Peníze jako poslední společný produkt odměny za potřebnou nebo už vykonanou práci dochází ke svému naplnění - virtuálita nul a jedniček je už pouze udržována v našich myslích, navázaných na poznatky o hmotě.
Jsme v době, kdy se prolínají technologie mentální (levitace a další techniky - takzvané triky) s technologemi PSI (ovládajícícmi naše vědomí bez naší vědomé účasti na takových manipulacích). A zbývá tedy nabídnout širší populaci dvojici nástrojů, kterými lze poopravit naše asociační vazby do podvědomí. To ale souvisí se změnou našeho pohledu na vztahy ve fyzice prostoru - je třeba propojit poznatky, získané přímo - vhledem vědomí do prostoru - s těmi, které poznáváme zkoumáním samotné hmoty. Pro začátek doporučuji stránky http://www.pentablue.net/temata.html , ale každý člověk má svou osobitou cestu, která jiný pohled na fyziku "člověka v prostoru" nepotřebuje.
Přeji příjemné počtení. Pan Karel Kourek má velmi hezky zpracovanou tu polovinu, kterou věda opomíjela, ale už ji z podobného úhlu zpracovává také...

229802

13.10.2010 7:48

RE: Cina, Rusko a 17. nemeckych spolkovych zemi

MoUdrostrak 90.?.?.?

Reakce na 229802

Pane Janko, super odkaz! Velice dekuji! Ale vidim to na nejaky prodlouzeny vikend, abych to cele pojmul jako jeden celek. Stacil mi ale zacatek a dava to velice dobre hlavu a patu!

Dnesni Blisty odkazuji zase na: http://www.wwf.org.uk/what_we_do/campaigning/strategies_for_change/

"Odpověď je zřejmě obsažena v nejzajímavějším textu, jaký jsem letos četl. Common Cause (Společný zájem), analýza, kterou napsal Tom Crompton z ekologické organizace World Wildlife Fund, zkoumá celou řadu fascinujících nedávných objevů v psychologii. Nabízí, myslím, řešení v krizi, která nyní postihuje všechny správné kauzy, od sociálního zabezpečení až po klimatické změny.
Pokrokově zaměření lidé, argumentuje Crompton, bohužel slepě věří mýtu, že člověk dokáže racionálně poznávat realitu. Říká tomu mýtu "osvícenský model". Na základě tohoto mýtu věříme, že lidé činí racionální rozhodnutí na základě zhodnocení faktů. Na to, aby člověk lidi přesvědčil, stačí přece, aby se jim předložila fakta. Těch lidé využijí k tomu, aby se rozhodli, jaká alternativa bude nejlépe podporovat jejich zájmy a touhy.
Z řady psychologických experimentů však vyplývá, že tak to nefunguje. Namísto, abychom prováděli racionální analýzu pozitiv a negativ, přijímáme jen ty informace, které potvrzují naši totožnost a naše hodnoty, a odmítáme informace, které jsou s nimi v rozporu. Své myšlení přizpůsobujeme své společenské totožnosti a ochraňujeme ji před jejím zpochybňováním. Když se setkáme s lidmi, kteří nám předkládají nepříjemná fakta, většinou to jen posílí náš odpor vůči jakýmkoliv změnám."konec citace. http://blisty.cz/2010/10/13/art54933.html

Podvedome to vim, chovam se podle toho. A diky tomu se mam patrne lepe, nezli ostatni, co se prvoplanovite pachti. A ptaji se mi, jak to delam?! Kriticke a nestandartni mysleni je dnes uzkoprofilove zbozi. A stale poptavka po nem, presahuje nabidku[smích] Bohuzel, bohudik je to i dle onech textu nestandardni vychovou a vlivem okoli. Coz si dnes malokdo muze u svych potomku dovolit.

229917

13.10.2010 9:25

RE: Cina, Rusko a 17. nemeckych spolkovych zemi

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 229917

[smích]
podle domény mě najdete, povídat si můžeme až do "(A+LE)+L=Ů(-já)"

229922

12.10.2010 1:11

vySSavane Recko ???

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 64.?.?.?

Reakce na 229776

A prosim vas kdo to Recko vysava? Myslim ,ze lini Balkanci dokonale a do posledni kapky krve vysavaji EU.Rekove stareho anticke Sparty byli davno pokoreni geneticky vychodnimi kmeny.Ti dnesni moderni Rekove nemaji spolecneho nic se staviteli Athen,snad jen jazyk a pismo,ktere prevzali od stare helenisticke kultury.V novodobem Recku se poslednich par tisic let uspesne vyrabi ovci syr ,pasou ovce a kozy.Hlavne se tam v tom krasnem kopcovitem kraji moc nepracuje a pracovat nebude.Zije se predevsim z turismu a dotaci germanskych kmenu.

229844

12.10.2010 7:08

RE: vySSavane Recko ???

MoUdrostrak 90.?.?.?

Reakce na 229844

A prosim vas, co bylo driv - vejce nebo slepice?

To se jednoho dne zli lini recti Balkanci probudili. A rekli si: Zacneme si brat pujcky, zvedneme si platy a pozitky. A zaplati je za nas naivni pracovite a skvele germanske kmeny. Vazne a fakt tomu verite?!

Nebo to bylo tak, ze aby slo do Recka vyvazet a zlym linym reckym Balkancum prodavat VW, Mercedesy, Siemensy, Miele, Skodovky, Krupsy a dalsi vyrobky pracovitych a skvelych germanskych kmenu, tak prave pracovite a skvele germanske kmeny ponoukaly banky, aby zlym linym reckym Balkancum povolili kreditni uzdu s tim, ze na tom prece vsichni "vydelaji" zisk...

Vazne verite tomu, ze pracovity Ind se ma stejne dobre v Indii, jako stejne pracovity Ind v zemich, kde se davaji pujky na pozadani?!

Glut of Money

The upswing in Germany will therefore be further boosted by the supply of cheap money, which in turn poses risks. If the economy is already doing well, a continuing glut of money will cause prices and wages to rise faster than in neighboring countries. That in turn will make Germany less competitive.

While that might constitute a challenge for German companies, it also offers an opportunity for other euro-zone members. After all, products from France or Spain will then be cheaper.
Such a situation has been seen once before in the history of the monetary union, except with the initial conditions reversed. Ten years ago, the countries on the periphery of the euro zone were booming, while Germany was limping along after them.

At that time, the German government and industry, through at times painful reforms, laid the foundations for an increase in German competitiveness. If the countries that are currently struggling were to follow their example, they would find themselves better off a few years down the road. The current situation shows that such reforms will certainly not hurt them. ( http://www.spiegel.de/international/europe/0,1518,713503,00.html )

229853

11.10.2010 6:55

Čína by mohla být schopna sanovat eurozónu.

Rene Bartosek 76.?.?.?

Za předpokladu, že to bude kryté zbožím. Jde si představit, že vzhledem na demografii bude mít zájem o zemědělskou produkcí, plus výroba určena pro luxusní klientelu. Taky to, ale vytvoří tlak na zboží made in China do Evropy. Něco za něco, nic není zadarmo, ale furt lepší než mrchožrouti z MMF nebo SB. Pro přechod na systém krytých peněz by to mohlo být důležité. Mezinárodní obchod je nutný pro přežití komlexní civilizace a vynutí si použití kryté měny.

229778

11.10.2010 7:05

RE: Čína by mohla být schopna sanovat eurozónu.

Rene Bartosek 76.?.?.?

Reakce na 229778

Ne na věky samozřejmě, ale mohlo by to vytvořit obchodní vazby, které by mohly i lecos přežít, co se týče změn.

229779

11.10.2010 9:48

RE: Čína by mohla být schopna sanovat eurozónu.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 229778

mena je kryta-Duverou,-prominte ustepacnou poznamku

229795

12.10.2010 3:46

RE: Čína by mohla být schopna sanovat eurozónu.

Rene Bartosek 76.?.?.?

Reakce na 229795

To je pravda fiat money jsou kryté důvěrou bez ní by nemohli existovat? A jak dlouho ta důvěra vydrží? Na věky? Mno, nevím kurzy docela lítaj, burzy nám taky měli za poslední roky nějakou dynamiku, ale podle toho, že se vypařili bilióny, to s tou důvěrou nevypadá valně. Chtělo by to na důvěře máknout aspoň v bedně, ale v USA kde už 77% lidí žije od výplaty k výplatě se lidem důvěruje čím dál obtížněji, ale třeba je to pouze lokální záležitost a mimo Spojené státy jsou lidé plní optimismu, co se týče nejenom papíru, ale i naší skvělé budoucnosti.

229847

12.10.2010 10:52

RE: Čína by mohla být schopna sanovat eurozónu.

aristokrat aristokrat (tečka) tomas (zavináč) centrum (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 229847

důvěra vydrží tak dlouho jak dlouho bude existovat
vaše manželství je taky kryto důvěrou a dokud se nezačnete chovat jako prase tak ta důvěra vydrží [mrknutí jedním okem]
peníze nemusí být kryté zlatem i krytou měnu lze rozesrat a zlikvidovat peníze musí spravovat lidi kteří nedovolí jejich likvidaci pak bych se nebál ani kdyby to byly fiat money vzniklé jako dluh
zase je to v lidech a v tom jak jsou kontrolováni [mrknutí jedním okem]

229862

12.10.2010 22:08

RE: Čína by mohla být schopna sanovat eurozónu.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 91.?.?.?

Reakce na 229795

Tá poznámka je skutočne uštipačná. Dnešná mena je vynútená a krytá zákonom. Už od pradávna ludia verili len komoditám. Naposledy to boli drahé kovy.

229899

11.10.2010 9:22

Čínské pravidlo tisíciletí

waterfall 193.?.?.?

Čína byl vždy (tísíce let) velmocí... jen posledních 200 let ne!

Nyní se čína vrací ke své původní síle a rovnováze světa. Světa východu a západu!

229793

11.10.2010 9:57

Volny Pad dolaru

Kingpin 80.?.?.?

Je to jasny signal smerem k USA aby uz si konecne ovedomily kdo tady vladne.
Odkoupeni dluhu recka znamena jasnou podporu Eura od cinanu a policek amikum kteri pres zadluzene recko chteli oslabit a zneduveryhodnit euro.

Je to dalsi ukazka toho ze US jsou v koncich co se tyce dolaru a jejich fiat money.
Cina prevzala celou afriku, nyni i jizni ameriku a jejich nadstandartni obch. styky s iranem dokazuji to, ze mocnosti nemaji sve nepratele ,ale pouze sve zajmy.

USA uz mohou kricet, nadavat, mlatit do stolu ,ale je to neprosto zbytecne,protoze z pozice sily a jejich schopnosti ovlivnovat veci ve svete uz jejich hegemonie davno skoncila.

229796

11.10.2010 11:58

Devalvacia dolara je nevyhnutna

calimero 147.?.?.?

Cena dolara je poslednych par rokov udrziavana len zotrvacnostou a vojenskou silou USA. USA to vyhovovalo nakolko tlacili nove a nove dolare vlastne zo vzduchu. Export USA prakticky uz ziadny nema takze samozrejme cim vyssia cena zo vzduchu vytlaceneho dolara tym lacnejsi benzin do silnych americkych aut..... ze je cena ropy vysoka USA nevadi oni si vedia dolare vytlacit a ak nieco platite vzduchom tak je vam jedno ake je to drahe.

Chvilu to sice trvalo ale ostatne deti na svetovom pieskovisku tuto spinavu hru tlsteho haranta v modrobielom hviezdnatom klobuhu zacinaju jedno po druhom prekukavat. Prichadzaju postupne na to ze jeho vzduchove zelene formicky uz vlastne k nicomu nepotrebuju a zi ich vyjde ovela lacnejsie urobit si vlatne hoc ak by aj mali byt zlate.... pravda este sa v tejto otazke trochu hladaju predsa len pouzivali tie zelene pridlho.

Vsetci uz ale vedia ze USA uz nema svetu co ponuknut, suroviny tam uz ziadne nie su, populacia je tlsta, stara a na pracu si bude len tazko znovu zvykat, to co je tam mlade a zdrave je opalene, pocuva hip-hop, zasadne nemaka a povacsinou je dost nevzdelane ci dokonca mierne retardovane, takze v zasade technologicky naskok je uz tiez ta-tam.

To co som pisal o USA v zasade plati aj pre EU s tym rozdielom ze sa tolko nepocuva hip-hop ale zas o to viac sa nosia na hlave rucniky. No a s tou vzdelanostou sme na tom stale este o cosi lepsie. Dalej nasou velkou vyhodou je ze na nas nie su ostatne deti tak nasrate ako na USA. Ak to vezmeme za spravny koniec tak by na chvilu mohli nase modre formicky s zltymi hviezdami nahradit tie zelene vzduchove. Lenze to Voldemorti nedovolia to radsej zorganizuju dalsi europsky armagedon a z USA zase urobia pristav mieru a pokoja co im zachrani dalsich 50rokov.

229807

12.10.2010 0:36

RE: Devalvacia dolara je nevyhnutna

smutnyklaun 84.?.?.?

Reakce na 229807

Nepodceňoval bych technologickou vyspělost některých odvětví v USA (elektronika, letectví, genetika, lékařská technika, makromolekulární chemie, biotechnologie aj.). Je však jasné, že pozici hegemona světové ekonomiky a politiky USA rychle ztrácejí a nyní jsou více než kdykoliv v minulosti závislé na přísunu energetických surovin, zboží a financí, zejména pak z rychle nastupující Asie.Další a ještě výraznější pokles hodnoty dolaru je pouze otázkou času.Vojenská síla USA je však dosud mimořádně velká, a proto je třeba ji respektovat a počítat s ní.

229841

12.10.2010 1:51

US $ ?

Satanist 207.?.?.?

Ono to je jedno s druhym, US $ jde srat a navic US Government jich ma malo. Je to jako kdyz mate 10 der na kalhotach, jeden flastr a nevite na kterou diru ho prisit nejdriv. Vcera na TV ( CBC news )bylo ve zpravach, ze v USA budou legalizovat cannabis. Doslova prelozeny - US Government ocekava z prodeje cannabis velky penize na taxach! Mozna US Government kdyz tam economie jde rychlym krokem do prdele tez bude legalizovat cocaine, opium, nebo methamphetamine. Skoda ze se nezminili v ty zemi svobody kdyz uz na ty TV meli reci jak vopice chcanek co udelaji s lidmi ktery jsou v USA kriminalech za to, ze u nich poldove nasli ilegalni substance. [chechtot]

229845

Příspěvků: 18

11.10. 02:19 xml  Cina hra podla "pravidiel"
11.10. 06:25 MoUdrostrak  Cina, Rusko a 17. nemeckych spolkovych zemi
11.10. 10:31 janko  RE: Cina, Rusko a 17. nemeckych spolkovych zemi
13.10. 07:48 MoUdrostrak  RE: Cina, Rusko a 17. nemeckych spolkovych zemi
13.10. 09:25 janko  RE: Cina, Rusko a 17. nemeckych spolkovych zemi
12.10. 01:11  vySSavane Recko ???
12.10. 07:08 MoUdrostrak  RE: vySSavane Recko ???
11.10. 06:55 Rene Bartosek  Čína by mohla být schopna sanovat eurozónu.
11.10. 07:05 Rene Bartosek  RE: Čína by mohla být schopna sanovat eurozónu.
11.10. 09:48  RE: Čína by mohla být schopna sanovat eurozónu.
12.10. 03:46 Rene Bartosek  RE: Čína by mohla být schopna sanovat eurozónu.
12.10. 10:52 aristokrat  RE: Čína by mohla být schopna sanovat eurozónu.
12.10. 22:08  RE: Čína by mohla být schopna sanovat eurozónu.
11.10. 09:22 waterfall  Čínské pravidlo tisíciletí
11.10. 09:57 Kingpin  Volny Pad dolaru
11.10. 11:58 calimero  Devalvacia dolara je nevyhnutna
12.10. 00:36 smutnyklaun  RE: Devalvacia dolara je nevyhnutna
12.10. 01:51 Satanist  US $ ?

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

41

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 80 čtenářů částkou 14 452 korun, což je 41 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Majitelé lesů raději zakáží cyklistům vjezd do lesa úplně19.10.21 20:20 Česká republika 0

Americké vojenské biologické laboratoře v Kazachstánu19.10.21 18:59 Kazakhstan 0

Evropská agentura pro léčiva zahájila hodnocení vakcíny společnosti Pfizer pro děti ve věku 5-11 let19.10.21 09:23 Evropská unie 0

Krize toaletního papíru!19.10.21 08:31 Česká republika 4

USA jsou připraveny posílit obranné schopnosti Gruzie - šéf Pentagonu přijel do Tbilisi18.10.21 09:21 Gruzie 2

Fauciho jedy18.10.21 09:16 USA 2

Kanadská provincie vydala nová pravidla COVID, která umožňují vládě zabavit soukromý majetek17.10.21 18:30 Kanada 2

„Tak to ne!“ Povinné vakcíny narazily na vážný odpor. Hnízdil spustil kanonádu17.10.21 17:46 Česká republika 1

Volby, AfD naletělo šmejdům17.10.21 04:52 Německo 1

Od severu k jihu je Itálie zablokovaná16.10.21 19:43 Itálie 2

Slovinský premiér označil poslance Evropského parlamentu za "Sorosovy loutky"15.10.21 19:07 Slovinsko 4

Do Tatier už len elektromobilom?15.10.21 19:04 Slovensko 5

Izrael zaútočil na Sýrii pod krytím dopravních letadel15.10.21 18:55 Sýrie 0

Hlavní vražedný nástroj v britských nemocnicích15.10.21 18:39 Británie 0

Pilot zemřel při letu několik dní po očkování15.10.21 10:38 USA 3

Roušky všude a restaurace jen pro očkované. Vláda po volbách zvažuje zpřísnit opatření14.10.21 17:03 Česká republika 2

Osoby s vagínami14.10.21 13:29 Neurčeno 3

Plyn čerpaný do evropských zásobníků klesl na minimum13.10.21 17:33 Evropská unie 2

Policie Feriho stále nevyslechla13.10.21 12:48 Česká republika 1

Analýza českého MZ : Nejvíc příznaků covidu a úmrtí tento rok na covid je u lidí po první dávce očkování!13.10.21 12:09 Česká republika 7

Měnové kurzy

USD
21,92 Kč
Euro
25,50 Kč
Libra
30,27 Kč
Kanadský dolar
17,75 Kč
Australský dolar
16,40 Kč
Švýcarský frank
23,76 Kč
100 japonských jenů
19,18 Kč
Čínský juan
3,44 Kč
Polský zloty
5,57 Kč
100 maď. forintů
7,03 Kč
Ukrajinská hřivna
0,84 Kč
100 rublů
30,92 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 823,86 Kč
1 unce stříbra
523,16 Kč
Bitcoin
1 371 716,72 Kč

Poslední aktualizace: 19.10.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 5 987