Diskuze k článku

Odešel člověk a kamarád

Příspěvků 115

6.10.2010 22:52

Sebevražda?

Rene Bartosek 76.?.?.?

Nevěřím, že někdo jako David slíbí příjít podpořit k soudu a pak se týden před tím ustřelí hlavu. Dávám to tady písemně a na ustředí si s tím můžou... [naštvaný] [pláč]

229483

6.10.2010 23:15

RE: Sebevražda?

Zatřepálková 217.?.?.?

Reakce na 229483

Jsem jeho matka. Opravdu to tak bylo. Já jsem cítila, že se trápil, nabízela jsem pomoc, jenže on se nesvěřoval. A já jsem svou pomoc vnucovat nemohla. Kdo zdal Davida, ví, že to nešlo. Nevím, co si tím mohou na ústředí. Já jim děkuji, že tak krásný příspěvek uveřejnili.

229484

6.10.2010 23:44

RE: Sebevražda?

Ľubomír 77 89.?.?.?

Reakce na 229484

Vážená paní Zatŕepálková,

úprimnú sústrasť.

Len matka, ktorej odíde syn ,vie aká je to bolesť.Všetky ďalšie slová sú úplne zbytočné...

Pevne verím, že tam kde odišiel, mu bude lepšie.

Ľubomír

229488

6.10.2010 23:55

RE: Sebevražda?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

Reakce na 229488

Velmi děkuji za účast. Opravdu je to velmi těžké přežít vlastní dítě. Nejtěžší je otázka, kdo za smrt tak mladého člověka může. Možná my všichni.

229489

7.10.2010 0:30

RE: Sebevražda?

mtk 88.?.?.?

Reakce na 229489

Za smrt Davida Zatřepálka může David Zatřepálek. Ať byly pohnutky jakékoliv, ten poslední verdikt učinil David Zatřepálek. Je to ale velmi překvapivé; člověk, jenž se dokázal osvobodit od systému a razit vlastní svéráznou cestu, nakonec zvolil nic neřešící směr; jakoby chobotnici, které zdárně čelil, náhle a nečekaně podlehne. Ale kdo ví, o čem rozvažoval v posledních chvílích. Davida jsem si zde na Zvědavci velmi vážil, je pro mě rána tato zpráva. Připojuji se s vyjádřením úpřímné soustrasti. Ač jsem Davida osobně neznal, získal si mé srdce.

229491

7.10.2010 0:45

RE: Sebevražda?

Rene Bartosek 76.?.?.?

Reakce na 229484

Je mi to moc líto paní Zatřepálková. Víte David patřil k zvláštnímu druhu přátel na internetu. Skoro u nikoho neznám tvář, nevím jak zní jejich hlas, znám pouze jejich písemný projev způsob myšlení, některé názory... Ta druhá strana mě zná podobným způsobem. Nevěřím, že si David vzal sám život, musím na tom trvat, jde to zevnitř z mé intuice.

Ustředí to jsou místa mimo tenhle web, kde donášejí špiclové. Asi jsem si to měl odpustit v takový okamžik, ale bylo ve mně příliš hněvu a bezmoci. Omlouvám se. [pláč]

229492

7.10.2010 3:38

RE: Sebevražda?

Peptalkin 62.?.?.?

Reakce na 229484

Pani Zatrepalkova, uprimnu sustrast....

Jedna vec je ista, smrtou si vas syn urcite polepsil. Tento svet uz vela pozitiv neponuka. Vsade kde sa pozriete, je same svinstvo, nasilie, korupcia. A tento cely moralny upadok je sposobeny tym, ze clovek pojeda masp, co z neho urobilo krvilacnu selmu a peniaze zase primitivnu a falosnu hyenu. Na tento svet je velkou vyhrou sa radsej ani nenarodit. Hanbim sa za toto skurvene ludske pokolenie, ktore denno denne devastuje tuto planetu a vrazdi nevinne zvierata.

V maji tohto roku som sa tiez pokusil vziat si zivot. Ani by som nepovedal, ze pokusil. Isiel som do toho natvrdo aj napriek tomu ze som nicn neponechal na nahodu som ostal bez ujmy na zive. Nepomohla ani cca 8-nasobna smrtelna davka jedu. Asi ten Boh skutocne existuje, ked mi nedovolil odist aj napriek tomu ze som velmi chcel.

Nikdy by som nikoho nesudil za to, ze si niekto siahol na zivot. Je to kazdeho vysostna vec, skoncit vtedy, ked to tak citi.Nikto sa nas nepytal, ci chceme prist na tento svet, tak nech aspon akceptuju, ked chceme z neho odist.

Vas syn je hrdina, dokazal sa postavit tomuto zlocineckemu systemu a odmietol skakat, ako piskali.

Budte silna!

229497

6.10.2010 23:16

RE: Sebevražda?

Martin300 68.?.?.?

Reakce na 229483

Je mozne,ze clovek je jiz natolik zoufaly,ze si sahne na zivot ?Pana Davida jsem neznal,ale naprosto jsou mi blizke jeho pocity a rozhorceni nad situaci v CR.A naprosto stejne,premyslim posledni dobou o odchodu nekam mimo "civilizaci".Protoze at dela clovek cokoli,musi se denne potykat s lidmi,kteri vas nechapou,s urednickou zvuli,a s nemyslnymi zakony,vyhlaskami a narizenimi.

Velika skoda takoveho cloveka,a rovnez pripojuji pochybnost nad slovem sebevrazda.

229485

7.10.2010 13:31

RE: Sebevražda?

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 229485

Martine, každému někdy "dojdou baterky". A když žije sám, odloučený od všeho mimo internet - tak hlava začne fungovat jinak. A v jeho blízkosti se asi nenašel nikdo, kdo by mu, možná i vrazil pár facek - aby z něj ta tíha spadla. Někdy obyčejná facka dokáže život zachránit, s tím nic nenaděláme....
Tím, jak se snažím propojovat běžné události s věcmi "mezi nebem a Zemí" - mě cosi napadá a jsem z toho smutný. I já mám podíl na jeho činu - i když ve velmi přeneseném a možná i opačném smyslu.

On nám bude za pár dní už pomáhat "shora", ve formě myšlenkového egregoru, který svým životem on naplnil. A kupodivu se patrně jeho smrt projeví v naší zemi postupným zlepšením, urychlením procesu vyčištění společnosti od různých parazitů....
Naše práce nekončí smrtí, to už dnes ví každý, kdo si uvědomí, že z bible byla stať o reinkarnaci účelově odstraněna. A proto muselo vzniknout i náboženství ze stejného pramene, kde se posmrtný život zas poněkud zveličuje. Muslimové a jejich džihád mají také právo "na kyslík", naučí nás něco z toho, co zas křesťani dělají špatně - třeba tu honbu za penězi "zlatým teletem"...

..měj se tam Davide hezky, vzpomínáme a tím ti dodáváme energii ve tvé druhé, nehmotné "šichtě"....

229520

6.10.2010 23:21

To mě podržte...

Andrew Siddur 62.?.?.?

... na (jistě ne velmi starých) fotografiích vidím robustního muže s jistým pohledem, žádné utrápené tělo a snad ani duši...

Ale dovedu pochopit, že se to tak někdy možná sejde, když má člověk po krk celého přebyrokratizovaného, uměle demencializovaného světa, že si říká, že to už přece nejde skoro přežít, a pak přijde nějaké neštěstí i v osobním životě.
Potom už skutečně může jít o život...

Po stejné zmínce o paní Evě Cironisové je to další smutná zpráva.
Jméno David Zatřepálek alias DavidZ mi utkvělo v paměti, hlavně tím neobvyklým křestním jménem (říkejte si co chcete, ale svému synovi bych nikdy nedal jméno David; nevím, možná to má co do činění s tím, že když zná člověk lidi s určitým jménem, a většina z nich jsou magoři, tak potom to jméno začne přehlížet...?), jehož nositel mu zde ale dělal jen tu největší čest.
A naprosto převážil tu mou tunu magorů, za což bych mu rád poděkoval.
Díky, Davide.

229486

7.10.2010 20:13

RE: To mě podržte...

Vašek 78.?.?.?

Reakce na 229486

Můj syn se jmenuje David a nastydím se za to [smích]

229539

6.10.2010 23:38

R.I.P.

Vodník 94.?.?.?

Byl to slušný a solidní diskutér. Tragedie. Ať je mu země lehká.

229487

7.10.2010 0:21

S bolestí v srdi

Radim Lhoták rlhotak (zavináč) zvedavec (tečka) info 83.?.?.?

David byl můj synovec. Vídali jsme se zřídka, naše osudy se míjely, přesto jsme měli mnoho společného. Nikdy jsme se však nedokázali spojit, najít vzájemné posílení v našem hledání pravdy a v boji proti úpadku současné společnosti, který jsme oba vnímali jako trn zabodnutý v srdci, jenž nám nedává klidu a víru v budoucí očekávání. Nejsem asi ten, kdo dokáže vyjádřit tragiku jeho smrti bez zbytečného sentimentu. Jeho smrt mě zasáhla příliš bolestně, víc, než bych čekal. Proto jsem vyjádření významu, jaký smrt Davida má pro nás pro všechny, ponechal na Vladimíru Stworovi. Myslím, že jsem nemohl volit lépe. Skuteční muži umírají a jiní dále bojují za pravdu a lidství, které bylo v naší době tak poníženo. David mě zval k návštěvě jeho panství, do jeho vzdorovitého úniku od všeho, čím se cítil tak ohrožený a dotčený ve svých představách důstojného života. Místo, jaké si zvolil pro svoje odhodlání žít si po svém způsobu, bylo opravdu krásné. Navštívil jsem ho jen jednou, a cítil jsem, že bych dokázal snít z místa jeho chatrče, při pohledu na krásné hvozdy a nedotčená zákoutí přírody tak, jako jsem se dosud nikdy snít neodvážil. Přesto jsem nikdy víc jeho místo vytoužené svobody nenavštívil. Nyní si to vyčítám tak, jako možná mnozí další blízcí Davida, kteří si hleděli jen svých problémů a starostí. Myslím však, že Davidova smrt je mementem pro nás pro všechny, myslím, že jeho smrt není hodná lítosti, protože bychom potom museli vyslovit politování sami nad sebou. Skuteční muži umírají a jiní dále bojují za nápravu věcí lidských. S bolestí v srdci žehnám Davidovi na jeho poslední cestě. S jeho odkazem a s nadějí v srdci hledím k úsilí mužů, kteří zvedají prapor padlých a směřují k budoucímu vítězství. Děkuji Vladimíru Stworovi i mému synovci, že svým životem či smrtí ukazují ostatním neporazitelnou sílu a odhodlání nedopustit, aby se tento náš svět rozložil v tratolišti otrockého a bezduchého zmaru.

229490

7.10.2010 13:40

RE: S bolestí v srdci

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 229490

...jo, události i lidé do sebe zapadají, David si před svým narozením vzal asi větší úkol, než mu bylo dopřáno zvládnout. Ale je doba, kdy po skončení práce v hmotném těle přejdeme do pokračování, kde už tělo nepotřebujeme. Ta linie je nekonečná, ale o tom si budeme (nebo budete) asi teprve za nějaký čas povídat. Ti, kdo umírají v této době, ti už jsou zřejmě schopni si svou duši (nehmotná forma těla) zkompletovat v onom "prázdném" prostoru - a budou nám napovídat, co máme dělat.
Je to ono písmenko "s", které chybí na začátku slova "vědomí". Citlivost na "zvuky prostoru" si pěstujeme právě používáním svědomí.

229521

7.10.2010 1:51

Upřímnou soustrast

Antiseptik 69.?.?.?

Paní Zatřepálkové a ostatním blízkým Davida. Neznal jsem ho, mimo jeho příspěvky zde, mám ale pocit že jeho úprk z civilizace byl více méně úprkem z znetvořené civilizace, než snaha žít o samotě. Pro lidi kteří by chtěli žít ve smysluplném a spravedlivém světě je dnešek hodně trpkým údělem. Čest jeho památce.

229496

7.10.2010 5:02

Upřímnou soustrast

PavelK 62.?.?.?

paní Zatřepálková a přátelé na tomto webu. Myslím, že David volil nejprve svobodu a oproštění se od systému paní Veseckých, Berdychů, katarských princů a jejich dnešních pomahačů - Sašů, Černýchnegrů a Tupolánků, či jak se všichni ti darebáci jmenují. Tento systém jej však chtěl pokořit absolutně na soudu. Proto asi David volil svobodu absolutní - smrt. [pláč]

Aby jeho smrt nebyla zbytečná, je potřeba nést jeho pochdeň dále a aktivně bojovat proti tomuto orwelovskému systému, ve kterém nyní žijeme. Nechceme přeci být cílem a ani nástrojem útisku jiných národů a sebe sama.

229500

7.10.2010 7:59

Na smrť je času dosť...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 195.?.?.?

Je to smutné, keď mladý človek otočí zbraň sám proti sebe. nemôžem a nechcem ho súdiť, neviem čo cítil a aké mal problémy. No svojím predčasným odchodom ublížil svojim blízkym, priateľom i celej spoločnosti. Mohol urobiť ešte veľa dobrého pre spoločnú vec. Človek sa nesmie nechať zdeptať a dobrovolne urobiť "špinavú prácu" za tých, ktorí by nás najradšej videli v plynovej komore. V jedno úprimne verím; neprišli sme na tento "krásny" svet dobrovolne, no máme tu určité poslanie. V tomto poslaní nie je nevyhnutné uspieť, ale je potrebné snažiť sa žiť a konať podľa svojho svedomia. Na odchod je času vždy dosť. Dobrí a čestní ľudia by mali odchádzať ako poslední. Tie psychopatické hyeny, ktoré už tisícročia menia ľudský svet na žumpu či peklo, sa tu držia zubami-nechtami... [pláč]

229504

7.10.2010 8:32

Úprimnú sústrasť, mamička

Erika 52 91.?.?.?

Kto sa nikdy nestretol s depresiou, nevie ako vtedy b o l í žiť.
Tá bolesť je psychická i fyzická a keď jej miera prekročí svoju únosnú hranicu, zabúdame na všetkých, ktorým svojim konaním ublížime. Na rodinu, priateľov, blízkych.
Hľadáme len únik za každú cenu, aj tú najvyššiu.
Rodina si vždy kladie otázky: nemali sme to vidieť? nemohli sme niečo urobiť? nemohli sme tomu zabrániť?
Tieto otázky sú neopodstatnené, nik nedokáže zbrúsiť hrany života, do ktorých denne narážame.
Smrť je vždy veľmi bolestné riešenie pre tých, čo zostanú, najmä dobrovoľná.
Je to však iba prechod do inej dimenzie, kde utíchla zbesilá vrava sveta a prichádza pokoj.
Zbaví nás okov a všetkej spútanosti, prináša konečnú slobodu.
Posledná cesta je cestou za svetlom.
Pokoj s Vami.

229506

7.10.2010 9:37

Ztrata cloveka

MoUdrostrak 90.?.?.?

Cestovani je dalsi stupen vzdelani. Jakmile vidime problemy jinych casti sveta, zapominame na nase. Resp. je pak neshledavame tolik palcivymi.

To nic nemeni na tom, ze zrudnosti, jake na nas a nasem okoli pase nase Vrchnost, co ji my jejim bohem ji prisouzene GOJim/hovada nesmime jmenovat, jsou neoddiskutovatelne. Na druhou stranu, my jsme uz/jeste/zatim UVNITR loupeziveho opevneneho velehradku, ze ktereho nase Vrchnost vyssava blizky i vzdalenejsi svet. A koná do neho svymi najezdy nove a nove krizacke vypravy.

Lide mimo Schengen a sferu NATO zatim vetsinou ziji v mensim materialnim dostaku, nezli my. Na druhou stranu jsou obvykle stastnejsi, vic si vazi pomoci druheho a jeste neztratili schopnost se radovat i davani - nejen z prijimani.

David se stal dobrovolne poustevnikem. A nakonec si sahl na zivot a skoncil to. Mozna, kdyby videl chut do zivota tech, kteri jsou za branami naseho "raje", ziskal by jinou perspektivu.

Slusnejsi a citlivejsi "pochybuji". Priroda (a nase naprogramovani) se zase prirozene brani, aby jedna cast pozemstanu se prilis nevymanila ostatnim. Proto neni nekdy jednoduche stat na spici (chtene-nechtene) pyramidy a pritom se za svuj "blahobyt" citit spoluvinikem, kdyz vim, za jakou cenu a na ci ukor.

V kazdem pripade i Davidova obet jde na konto nasi jedinym spravnym bohem nam GOJim/hovadum urcene Vrchnosti! Uprimnou soustrast jeho zdejsim kamaradum, mamince a blizkym!

229510

7.10.2010 11:32

Musím reagovat

baba_Blažková babaBlazkova (zavináč) atlas (tečka) cz 89.?.?.?

Je mi opravdu moc líto maminky Davida. Není nic horšího než přežít své dítě. Všechno na světě je pomíjející, veškeré "hmotno" zaniká, postavené domy, zasazené stromy, to všechno jednou zmizí, jen naše myšlenky, naše naděje, sny, náš duch pokračuje prostřednictvím našich dětí navzdory času.

Davida však chápu. V dnešním světě je smrt skutečně jediná možnost svobodného rozhodnutí. Mám s tím osobní zkušenost.

Nevím dost přesně, jak je to s životem, vesmírem a tak. Vím však, že nějaká pravidla existují. A v souladu s těmito pravidly mi bylo dáno najevo, že ještě nepřišel můj čas k odchodu. A proto, že je kolem opravdu hodně Zla, poslali mi (nebe, Bůh, vesmír - co já vím, kdo) anděla. Malinkatého usměvavého andílka, a vím to, že je to můj anděl strážný, protože jen díky ní se věci kolem začínají hýbat a začíná se ukazovat Pravda. Dodává mi sílu bojovat. Skoro vůbec nepláče, budí se a usíná s úsměvem na rtu.
Včerejší soud jsem navzdory všemu očekávání, navzdory "kádrovým" posudkům vyhrála. Díky svému Andílkovi.

Jen se musím zeptat. Musím. A veřejně. Na sklo.
Vladimíre, kurva, o co tady jde? Jsi šéf toho našeho spolku tady. Vezem se v tom ve větší či menší míře s tebou. Trodas sedí v base, David je mrtvý, já se "schovávám" v azyláku před samozvanými výkonnými orgány státní moci (jakpak se máte vy, Jarmilo?). Ještě nezaujímám žádné stanovisko, ale těch náhod je trochu moc, fakt mi to tak připadá. Proto se ptám, o co, kurva, gou?

229514

7.10.2010 12:13

RE: Musím reagovat

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 229514

Díky Kateřino za optání, mám se dobře, ale momentálně tady hořce pláču za Davida. Proč to ten kluk udělal? Vždyť ještě v úterý se normálně bavil na Zvědavci. Neměl si tu pistoli kupovat, to svádí ke zkratkovitému jednání. Já vím, je Vám z toho taky moc smutno, proto používáte silácké výrazy. Abych pravdu řekla, taky mě v jednu chvíli napadlo, že lidé, kteří se víc angažují na Zvědavci, nějak podezřele špatně dopadají. Ale hned jsem tu myšlenku zavrhla. Je to prostě tak, že je na světě příliš mnoho zla, jak píšete, které se nevyhýbá ani Zvědavcům.

Moc Vám blahopřeji k Vašemu vítězství, alespoň jedna pozitivní zpráva. Držím Vám palce a ať Váš Andílek prospívá do krásy a má stálý důvod se na svou mámu šťastně usmívat.

229515

7.10.2010 12:34

RE: Musím reagovat

baba_Blažková babaBlazkova (zavináč) atlas (tečka) cz 89.?.?.?

Reakce na 229515

Spíše bych řekla, že ti, kteří se Zlem aktivně nebojují, nejsou pro ně zajímaví. Ale i tak by mě hodně zajímalo stanovisko třeba mého tchána. Jestli je něco, co bych měla vědět. A ten, kdo si pamatuje mé jméno a příjmení, ví, na koho se obracím, a ten, kdo je dostatečně "paranoidní", také ví proč.

229516

7.10.2010 15:14

RE: Musím reagovat

jp 94.?.?.?

Reakce na 229516

Ale i tak by mě zajímalo jméno toho Vašeho tchána...
Jsem ten, kdo nepamatuje - a přesto je zvědavej. Ale asi je to příliš osobní, takže se moc omlouvám. Přeju hezký den... [smích]

229523

7.10.2010 16:22

RE: Musím reagovat

baba_Blažková babaBlazkova (zavináč) atlas (tečka) cz 89.?.?.?

Reakce na 229523

Nikdo z Nich (kterýchkoli). Takže pro nezasvěcence jméno nedůležité. Ale HODNĚ toho ví ještě z časů, které minuly. O hodně věcech, které se dějí dnes. Špatný kádrový profil, tedy dnes. Dobrej chlap, IMHO. A podezírám ho, že sem chodí. V reálu jsme každý na jiné straně barikády. Bohužel.
Howgh.

229529

7.10.2010 15:14

RE: Musím reagovat

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 206.?.?.?

Reakce na 229514

>Jen se musím zeptat. Musím. A veřejně. Na sklo.
>Vladimíre, kurva, o co tady jde?

Co se děje? To se děje, že slušní lidi začínají prohrávat. Žijeme ve světě, kde vládnou deprivanti. Dorostla generace prázdných egoistů a převzala vedení. Je to následek dlouhodobé a promyšlené demontáže úcty, disciplíny, mravnosti, etiky, hloubky myšlení.

Ale neboj se, všeho do času. Nic není trvalé. Kyvadlo se zase vrátí. Ještě hodně takových Zatřepálků na to doplatí, než se to stane, ale vrátí se.

229524

7.10.2010 15:33

RE: Musím reagovat

Luxor 195.?.?.?

Reakce na 229524

Hezky řečeno Vladimíre. Za sebe musím říci, že svůj boj se zmrdy zatím stále totálně prohrávám. Je to velice, velice deprimující. Často mívám poraženecké nálady, ale pak si vždy vzpomenu na Váš krásný článek s titulem "Nikdy se nevzdávat" a zase je o něco lépe...

229525

7.10.2010 16:10

RE: Musím reagovat

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 206.?.?.?

Reakce na 229525

>Hezky řečeno Vladimíre. Za sebe musím říci, že svůj boj
>se zmrdy zatím stále totálně prohrávám.

Ne, neprohráváte. Dokud stojíte a víte, kde je vpravo a vlevo, je to dobré. Jenom jste se oddělil od stáda a prošlapáváte vlastní cestu. Je to mnohem těžší, protože jdete první - jako ve sněhu. Ale časem se za vámi vydají další.

Čapek říkal, že člověk musí mít v sobě kus krystalu, po kterém se všechna špína spláchne.

229527

7.10.2010 19:20

TAKY MUSÍM REAGOVAT

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Reakce na 229524

Slušní lidé nezačínají prohrávat. Pouze nesmí propůjčovat médiím autoritu rozhodce. Média a jejich tvorbu - pro vrchnost želané a pro nás neželané reality - ignorovat!

229536

9.10.2010 13:07

RE: TAKY MUSÍM REAGOVAT

Raději ne 83.?.?.?

Reakce na 229536

Ale ne. Jen si udělejte vlastní médium s vlastní pravdou. Zvědavec, například. Pomožte jim, raději aktivitou než finančně.

Dělám podobné anti- médium, jde to na dočekávání dobře. Dosahujeme návštěvností, jaké jsme považovali před několika měsíci za naprosto nedosažitelné. Máme médium, a médium znamená vliv.

Nelíbí se vám to? DIY!

229699

7.10.2010 20:38

RE: Musím reagovat

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 173.?.?.?

Reakce na 229524

Slusny clovek ktery nestrati svou slusnost, neprohraje nikdy.

229540

8.10.2010 16:54

RE: Musím reagovat

steve 97.?.?.?

Reakce na 229540

Slusny clovek ktery nestrati svou slusnost, neprohraje nikdy.
--------------------
.. naprosto souhlasim. A David neprohral ....

229623

9.3.2012 19:27

RE: Musím reagovat

proud 90.?.?.?

Reakce na 229524

ne ne Vlado(omlouvam se,jsem tykaci),a nejenom ty,vy vsichni zvednete hlavy a drzte se,jdete do toho na plny koule ,vas kamos by to tak chtel,byl v tom prece s vama ! Zadny padani na duchu,je nas porad jeste dost co vime a vidime a umime pouzivat sedlackej rozum,a podle toho i vychovavame svy deti.Tuhle zemi a tenhle narod jim nenechame! Nejsem tady na sajte doma,presto sem chodim casto cist a vim,ze se rvete jak se da,nejste sami,je nas hodne a kazdej den vic.Vsak to prece sami slychate na nakupech,v praci a vubec mezi lidma.Nase chvile prijde a nebude to dlouho trvat,kdyz se nepodari napoprve,podari se priste,jen je treba pokracovat v praci s lidma,ukazat jim znovu smysl,narod,vlastenectvi a kulturu,po ktery nam sahli a snazej se nam ji zastrit a schovat za pozitkarstvi a materialismus.Davida je skoda,neznam ho,jen z vasich prispevku soudim,ze to byl dobrej chlap.Vybral si po svym,svobodne,mel na to pravo a my nemame pravo ho soudit,udelal co chtel a tak to ma bejt,urcite svuj padnej duvod mel a je treba ho respektovat.Uprimnou soustrast a sakra nevzdavejte to,vono to pude,jak se rika,fandim vam...................proud

264962

9.3.2012 20:33

RE: Musím reagovat

steve 166.?.?.?

Reakce na 264962

DIKY - proude !! [cool]

264965

7.10.2010 16:21

RE: Musím reagovat

udo udo321123zavinacazetbodkask 91.?.?.?

Reakce na 229514

Žiadnu paniku prosím K. [smích]
a) Treba chápať, aké sú ciele toho systému a ako pracuje, aké používa metódy táto "temná" moc. Neexistuje v tomto zmysle žiadne vudu, ezoterika, či metafyzika. Na tejto úrovni vlády a vojny existuje iba umenie práce s matricami, ich projektovanie, nabíjanie, spúšťanie kontrola a riadenie. Najvyššia úroveň vedenia vojny. Kamennou sekerou kovový stožiar nezotneš a mrakodrap nepostavíš.. [smích] S priamymi direktívami, rozkazmi sa pri identifikácii štruktúry ich riadenia nestretnete. V štátnom aparáte, "tajných" službách a ani vo firmách. Aj vraždy jednotlivcov a celých kolektívov sa v drvivej väčšine robia týmto spôsobom. Ak si niekto evidentne sám strelí guľku vôbec to nemusí byť sebevražda. Takisto, ako nie je podstatné, či lietadlo zničia teroristi, technické nedbalosť, ľudský faktor u pilota, alkohol, či raketa. Aj tak vražda zostane vraždou s príslušnými automatickými dôsledkami pre zúčastnených. Krásne z pohľadu špičiek projekčného aparátu je, že sa potom plebs donekonečna háda a bije o možných variantách priebehu týchto udalostí. Sekundárny nádherný efekt.. Pri väčšine operácii sa spravidla používajú matrice. Kto nechápe, ako fungujú, aké sú pravidlá a ako môže bojovať jednotlivo a kolektívne v tomto tisícročia trvajúcom informačnej konflikte, bude mať pocit, že sa daná udalosť odohrala sama sebou, božie dopustenie, vlastné zlyhanie,..blabla.
A bábkari za oponou s obľubou simulujúci boha, či prírodu sa smejú do popuku..
Príde, zrejme nastal ten čas, že ich smiech prejde. Majú naozaj problém s internetom. Je ideálnou zbraňou v rukách "dobytka" na sledovanie, prevracanie a ničenie ich matríc a vytváranie vlastných aj pri minimálnom rozpočte a skúsenostiach.
Prvé je naozaj pochopiť reálne fungovanie, ciel a pravidlá najvyššieho systému. Ich systém iba simuluje najvyšší, pričom je pod ním a platia príslušné dôsledky. Len tak sa dostanete mimo neho a môžete sa naozaj slobodne rozhodovať a konať. Do lesa neujdete, pretože objektívny subjektívne riadený proces globalizácie bol zavŕšený.

b) Za tejto situácie sú rôzne formy samovrážd od kardiovaskulárnych chorôb, rakoviny, alkoholu, narkotík, až po slučku, či guľku svojim spôsobom prirodzenou súčasťou dnešného stavu. U ľudí a zvlášť u detí a mladistvých je samovražda normálnou reakciou. Keď niekto nedýcha, neje a nepije, zomrie. To isté platí, ak netvorí a nenapĺňa svoj potenciál. Ak zavriete zviera z voľnej prírody do klietky, či psovi zomrie jediný kamarát, väčšinou prestanú prijímať potravu a zomrú. Ten stav nie je normálny, je chybný. To, čo sa ale javí pre nás v rámci riadenia spoločnosti ako chyba, môže byť pre niekoho iného cieľ. Na zaplakanie je, že aj systémom vychovaní psychológovia a psychiatri sa zaoberajú špekuláciou nad príznakmi a príliš často sa ani nezamyslia nad podstatou. Vzdelávací, ideologický, "nábo...Automaticky kráceno

229528

7.10.2010 16:24

RE: Musím reagovat

udo udo321123zavinacazetbodkask 91.?.?.?

Reakce na 229514

dokončenie..
...Vzdelávací, ideologický, "náboženský", zákonodárny, výkonný, súdny a ostatné aparáty zákonite väčšinou podvedome pracujú pre koncept systému, ktorý ich vytvoril.

Podrobnosti, zdroje, analýzy a metódy som tu neraz podrobne popisoval aj s linkami na knižnice dokumentov, video a mp3 záznamov..

229530

7.10.2010 17:46

RE: Musím reagovat

Rene Bartosek 76.?.?.?

Reakce na 229514

Taky patřímm do spolku. V ČR mi někdy v červenci přišla obálka s modrým pruhem, možná jse měl soudní termín taky na včera, probíhá soud se žháři z Vítkova, tak proč nevzít nepřatele pravdoláskového režimu hezky hromadně a společně je veřejně ocejchovat? Že nejste žhář, a kdo to bude už zítra vědět? Ale nevím, co bylo v té obsílce.

Dokud nejsem v ČR, tak mě to nezajímá. Může se stát, že na hranicích při návratu budu hned zadržený a nastoupím do basy. Zvláštní právní řád, který umožnuje několik let flastru na tvrdo, aniž by o tom dotycný tušil. Už chybí zavést jenom tajné pravdolaskové tribunály, sedět by v nich mohli pouze ti uvědomělí demokraté. To by tak hrálo, aby soudit mohla třeba lúza jako např. v porotním soudu v USA.

Tady vím o jednom naprosto jasném pokusu o nehodu. Na kole bych asi srážku s náklaďákem rozdejchával ztuha. Obvzlášť, když šofér byl hodně dobrej. Mladej trouba, tak 20, ani by pitomec nevěděl proč? Poněvadž jako řidč byl zatraceně dobrej, a ubehlo od toho já nevím půl roku, tak silně pochybuju, že by nedošlo k opakování. Pokud bych byl soft cíl bez ochrany, tak už jsem součástí černé kroniky. V USA hodně vysoko je nade mnou držena ochranná ruka.

Zatím! Jak říká Bovariová svým způsobem jsem užitečný a dost možná mně v tu chvíli řekla pravdu. A Bovariová patří k těm lépe informovaným. Pravděpobně někomu dlužím za svůj život i vícekrát, možná se jednou připomene a bude po mně moct v tu chvíli požadovat opravdu hodně, i když ne cokoliv. Prázdné šeky já nevypisuju, jednou budu stát před Bohem a tam by se pak to cokoliv mohlo blbě zdůvodňovat. Mně se může stát nehoda, když někdo bude tvrdit sebevražda, tak lže jako když naše svobodné média tisknou. Vašeho tchána se určitě zeptejte, řekl bych, že vám dluží upřímnou odpověď. Pak bude na vás, jak s tím naložíte. A nejsem blázen Kateřino, jako hluboce věřící člověk si za svědka toho, co jsem napsal v tomto diskuzním příspěvku beru Boha.

P.S. Žijete v azylovém domě, dobře že takové domy existují. Netaleží často tolik na vzhledu baráku jako na lidech, kteří tam žijí. Štěstí vzniká uvnitř, ani to dítě není náhoda. Jaké jste dala jméno? [smích]

229533

7.10.2010 20:54

RE: Musím reagovat

baba_Blažková babaBlazkova (zavináč) atlas (tečka) cz 89.?.?.?

Reakce na 229533

Nechci, aby si někdo myslel, že zaměňuji příčinu za důsledek. To, co se děje mně, je jen důsledkem toho, jaká jsem. Abych se chovala jinak, to by mi museli udělat přinejmenším lobotomii. Pak bych určitě obstála v testech agility a měla bych skvělé kádrové posudky. Tudíž bych nepila krev spoustě konzumentek Ordinace v růžové zahradě, z nichž mnohé jsou k mé smůle ozbrojeny razítky. Členství ve Zvědavci je jen další z mých mnoha prohřeškům proti dobrým mravům tak, jak jsou definovány Systémem.
Jen se bojím diskreditace OS.
A nevěřím nikomu, i když bych moc chtěla.

Andílek je Kačenka, taťka to tak chtěl, tak proč ne, stejně jsem mu ve všech ostatních věcech kolem mimina odepřela právo diskuse, pouze v tom, jak se ke svému otcovství postaví, jsem mu ponechala absolutní svobodu.
Že nepřišla náhodou, to vím; i způsob, jaký zvolila, tomu odpovídá. Narodila se nečekaně, drobet předčasně a nestandartní cestou. Kdyby tomu tak nebylo, jsem si jistá, že by mi byla promptně odebrána už z porodnice. Ty saně už by "na něco přišly". Tady v azylu na nás nemůžou, je v tom zainteresováno příliš mnoho lidí na to, aby o mně mohly tvrdit, že zanedbávám péči o dítě. Jistá dobrá duše z magistrátu města Ostravy mi kladla včera na srdce, ať se zde držím zuby nehty a ať hlavně nejednám s OSPOD na půdě jiné než azylové a to v přítomnosti svědka - službu konající pracovnice či řádové sestry a ať důsledně žádám vše zaprotokolovat. Chjo, to je svět.

229541

8.10.2010 16:43

RE: Musím reagovat

Rene Bartosek 76.?.?.?

Reakce na 229541

Táta vybral dobré jméno. [smích] Výborná rada, furt jsou na světě dobří lidé a člověk, který dostává soustavně kapky by je někde ani nehledal!! [smích] Se sviněma není dobré mluvit beze svědků. A svině, která není úplně vylízáná ví, že za přítomnosti svědků si nemůže dovolit svinské chování. [mrknutí jedním okem]

229619

7.10.2010 15:58

Musím

Takyjeden 77.?.?.?

napsat,že je mi to moc líto.
Všechna další slova jsou zbytečná.

229526

7.10.2010 16:40

ČEST...

hyperboreus 94.?.?.?

Zvědavce a převážnou část diskutérů jsem vzal už dávno za své,i když se diskuzí už předlouho neúčastním.Spokojím se s rolí pozorovatele..A jsem hodně moc spokojen s myšlenkami zde...Jen dnes po přečtení této zprávy jsem smuten... [pláč] ČEST DAVIDOVĚ PAMÁTCE...

229531

7.10.2010 18:38

...

mt-svk 91.?.?.?

Úprimnú sústrasť. [pláč]

229534

7.10.2010 18:49

Vzpomínejme a jednejme

Řehoř 92.?.?.?

Netruchleme!
Jestliže se naše společnost dostala do tak kritického stavu, že se slušní lidé střílejí, je nejvyšší čas tento stav změnit. Přestat teoretizovat a vzít svůj život do svých rukou a nesvěřovat je jakýmsi politickým zrůdám, které navozují pro lidi nesnesitelné stavy. Těch pár zmetků si nesmí dělat s lidmi, co chce!

229535

7.10.2010 21:26

Uff

Soudce Lynch 81.?.?.?

Když jsem četl rekci od Davida o tom, že se dostaví k soudu, tak mi to utkvělo v hlavě. Takový divný pocit jsem měl. Možná to bylo proto, že jsem věděl, že když něco slíbí, tak to dodrží... Stejně jako s pochodem na kótu 718, ale přeci jenom jsem měl takové divné tušení. Stejně divné, jako když se oběsil můj kamarád z kraje tohoto roku.
A teď, když jsem četl tu smutnou zprávu, tak mi ten okamžik kdy jsem četl o tom, že se David dostaví na podporu pana Stwory k soudu, opět vyvstal v hlavě.
Paní Zatřepálková,
Váš syn byl velice rovný a morálně nepokřivený člověk!
Dej mu Pán Bůh nebe.

229543

8.10.2010 16:50

RE: Uff

Rene Bartosek 76.?.?.?

Reakce na 229543

David u toho soudu bude, i ta lidská sběř, která kromě zlatého telete mamonu nevěří v nic, to bude cítit. Splní svoje slovo, tak jako tak.

229622

8.10.2010 16:56

RE: Uff

steve 97.?.?.?

Reakce na 229622

.. a bude tam nejen David .....

229625

7.10.2010 22:08

Proč...???

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

V sobotu seděl u nás v hospůdce a koukali jsme na skvělý basket.Tvrdil že 9.10. přijde s kamarádem Marcelem na zábavu a dáme panáčka slivovice,ale.... Nikdo tady nechápe co se stalo ani proč se stalo.Ale prostě stalo se a nikdy se to nevrátí.Davida jsme brali a .....Rodině přejeme upřímnou soustrast.Hospoda Hlinná Petr,Jitka a místní štamgasti. [zmaten]

229544

8.10.2010 4:44

Fatalita

Aja 74.?.?.?

Chybis tu, Davide.
Hodne.

229551

8.10.2010 7:48

RE: Fatalita

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 229551

Ano Ajo, je to tak, David neunesl špínu současného světa. Někomu k životu stačí, když se jako prase válí v bahně, rochní se a hrabe majetek pod sebe. Do upadajícího světa mu nic není, je slepý a hluchý, je maximálně spokojený, že žije v teplé špinavé stoce plné krys a potkanů, neví, že by svět mohl vypadat jinak, kdyby byl systém nastaven jinak. Existují ale také jiní lidé, než chrochtající prasata u koryta, kteří nemohou žít v pekle, protože svou existenci prožívají uceleně- asi jako kdysi zrovna i Karel Kryl. To co trápí a sužuje celé lidstvo, to trápí a sužuje i je. Vzpomínám si, jak byl David velmi nemile překvapen, když jsem zde na Zvědavci popisovala, jak nám chemtrails zde v Česku již ničí přírodu. Nemohl takové zhovadilosti uvěřit, že by se vládci světa rozhodli postřikovat nás a přírodu jedy a těžkými kovy, jak nějaký hmyz.

229555

8.10.2010 8:20

Upřímnou soustrast rodině

Islander 96.?.?.?

Osobně jsem Davida neznal, ale když čtu všechny jeho příspěvky zde, nemohu uvěřit, že se jednalo o sebevraždu. Podle projevu a jeho životního odhodlání to tomu do poslední chvíle neodpovídá. Chybí motiv.
Projevuji soustrast rodině a čest jeho památce.

229559

8.10.2010 8:25

Je to opravdu velice smutné...

hestroy 77.?.?.?

Znal jsem DavidaZ pouze z diskuse. Vím, že to byl slušný člověk. Je mi opravdu velice líto, že se rozhodl vyřešit své problémy tímto způsobem. Asi se dostal do slepé uličky, z které neviděl východisko. Jen doufám, že nebyl katolík.

A ještě bych rád vyjádřil svůj nefalšovaný odpor k názorům paní Strigy. Ona musí být hodně nešťastná. Z jejich příspěvků lze cítit opravdovou nenávist, netoleranci a naprosté nepochopení. Není to hezký pohled...

229562

8.10.2010 14:38

RE: Je to opravdu velice smutné...

tmo 89.?.?.?

Reakce na 229562

>odpor k názorům paní Strigy. Ona musí být hodně nešťastná. Z jejich příspěvků lze cítit opravdovou nenávist, netoleranci a ...
a je takový štěk proti Strize něčím podložený? co o ní víte? myslím že prd. ona je přímá, samostatně myslící, pravdivá, ať vhod či nevhod. je tvrdá žena do tvrdé doby. jen někdo to holt nezvládá pobrat.
pokud jde o intoleranci, tam bych to viděl přímo opačně - jak zazní jiný názor, než má stádečko, je třeba zaměřit proti němu agresivitu, ostouzet a provokovat dav, aby se také přidal, co? prostě jediný přípustný názor, jako za komoušů - pěkně jednotně, v jedné frontě. jinakost je podezřelá... zlikvidovat.

229605

8.10.2010 14:43

RE: Je to opravdu velice smutné...

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 229605

Herr tmo, já chápu, že vám přijde naprosto normální začít mrtvého pomlouvat, že byl příživník atd. Striga napadá vše, co se neshoduje s jejím viděním světa. O tom by mohl vyprávět například pan Liška. Hyenismus, to je jediné, jak se dá neomluvitelné pomlouvání Strigy nazvat. A vůbec, nereagujte na mě. Já na ty vaše nesmysly také nereaguji. [bliji]

229607

8.10.2010 17:38

RE: Je to opravdu velice smutné...

tmo 89.?.?.?

Reakce na 229607

ne-Herr-čte... je to trapné, ta nekonečná narážka na němce, mezi. něž se nepočítám. a nepiště "chápu - vy nechápete nic. dokonce ani to, že nešlo o pomluvu, ale o pouhý její vlastní, originální názor na tu věc... v kontrastu s tou ostatní senilní kondolující klakou. Já celkem i dobře chápu, že přecitlivělí reagují, jak reagovali... ale mé sympatie jsou jinde. sice toho borce nikdo neznal, ale všichni se cítí hrozně důležitě, povinování ke společné účasti zde (na povel), sjednoceně při tom "neštěstí" -jenže on si vážně sáhnul na život sám, takže o neštěstí nešlo. ukončil to, zkrátil si to (ať to bylo cokoliv), takže bych to nazval spíše opačně, než statečností/hrdinstvím... asi shodně se Strigou. chápal bych to jen, kdyby zemřel ve vypjaté situaci za někoho... pro někoho by položil život. nebo kdyby trpěl nesnesitelnými bolestmi někde sám, bez možností léčby. ale tak tomu nebylo. prý dělal v bezpečnostní agentuře, takže přístup do civilizace měl. je spíš tragické, že se od lidí, od života odvrátil. a od života se dá odvrátit jedině ke smrti.
jediné co můžu, je snažit se pochopit to, proč to asi udělal. ale to jsou jen plané domněnky, stejně jako vaše přesvědčení. a nenacházím pro to zatím vysvětlení. logiku/rozumný smysl to nemá, a o city/vztah k někomu tam asi taky nešlo.
každopádně Requiescat in Pacem... a budiž mu Bůh milosrdným soudcem.

229629

8.10.2010 17:59

RE: Je to opravdu velice smutné...

steve 97.?.?.?

Reakce na 229629

.. ostatní senilní kondolující klakou .. - pomerne "originalni" vyjadreni .., spise - idiotske ..
--
.. vase: .. "sice toho borce nikdo neznal" .. - muzete uvest jestli toto "osloveni" se stalo beznym a ZADOUCIM pro urcitou vekovou skupinu az "poMasinec" nebo "predMasiny" / .., - mysleno ve smyslu "spolecenskeho" uznani ...
.. predem dekuji za nasledujici, zcela jiste - velice nesenilni a borecke vysvetleni.

229633

8.10.2010 21:20

RE: Je to opravdu velice smutné...

tmo 89.?.?.?

Reakce na 229633

-reagujete proto, že máte co říct, nebo jen a pouze proto, že se chcete hádat? a řadíte se snad k té stádní klace s povinně jednotným postojem?
-reagujete proto, že mi chcete sdělit, co se vám zdá idiotské? děkuji, ale je mi to jedno.
-reagujete na zvýrazněného borce proto, že jste hnidopich, že nechápete, co to znamená (borec a baba), anebo proto, že jste alergik? pak si na to vezměte prášek. a nebudete muset řešit ani vaše vadné domněnky o emocionálním zabarvení toho termínu, ani Mašíny, o které tady vůbec nejde.

229666

9.10.2010 3:07

RE: Je to opravdu velice smutné...

steve 72.?.?.?

Reakce na 229666

tmo, jsi malo moudry. Vlastne - ted - uz vubec ...

229689

8.10.2010 8:48

Sebevražda není hrdinství...

Lucie 90.?.?.?

Je to vždy smutné, když odejde (dobrovolně či nedobrovolně) člověk a nejhorší je to pro matku. Sama jsem matka tří dětí. A také žiju s rodinou jako David v horách.
Sebevraždu, promiňte, nepovažuji za hrdinský čin. Hrdinství je zůstat v tomhle světě a prát se s ním, nevzdávat své ideály, i přesto, že je člověk někdy sám. Vždy může něco změnit, ikdyž jsou to zdánlivé maličkosti, ale z maličkostí se skládá celek.
Přeji hodně síly mamince Davida a těm dalším, kteří to nevzdají.

229565

8.10.2010 9:47

Pro Lucii a paní Strigu

Saša 204.?.?.?

Reakce na 229565

Zesnulý se nemůže bránit ani vysvětlovat a proto je podlé ho soudit. Nechci vás unavovat s teorií, jak se běžní lidé dostanou tak daleko, ale přes vrozený instinkt sebezáchovy tam může dospět téměř každý.

Nejlépe to napsala Aja, Chybíš tu, Davide! Hodně

Upřímnou soustrast mamince a všem co ho znali, ztratili jsme kamaráda.

229570

9.10.2010 0:39

RE: Pro Lucii a paní Strigu

tmo 89.?.?.?

Reakce na 229570

podlé je spíše dělat sobecky nevratné kroky, které jiné zasáhnou... a být k tomu lhostejný.
Lucie nikoho nenapadala. ona vyjádřila svůj názor na sebevraždu. a myslím, že správný, plně se s ním shoduji. -hrdinství je prát se s životem, s těžkostmi, ne z problémů zkratkovitě utéct. (zkratkovitě jsem použil citlivě, abych nemusel použít jiný výraz).
a pokud se někdo nemůže bránit, pak jedině proto, že se té možnosti sám dobrovolně vzdal. tak tady nehrajte na city. uměle dojímat a moralizovat jiné by uměl každý... kdyby chtěl být trapný.
jinak nic proti kamarádovi. zřejmě to byl dobrý člověk. mj. válčit sám na palouku v lese s kozama, je docela obdivuhodné. opravdu.

229685

8.10.2010 10:10

životní láska

Ivča 217.?.?.?

Ač jsme s Davidem poslední roky spolu nežili, nikdy jsem ho nepřestala milovat a obdivovat. Byl to pro mě Muž s velkým "M". Celý život jsem se měla od něj co učit, ráda jsem mu naslouchala, nikdy jsem neuměla tak rychle a správně utřídit myšlenky jako on. Všichni víte, že David byl opravdu FORMÁT. Jen si budu vždycky vyčítat, že jsem neuměla najít cestu v tomto prostředí a alespoň částečně naplnit jeho představy a udržet fungující rodinný život. Běžně na tyto stránky nechodím, vždy jsem je spíš četla s Davidem přes rameno, povídali jsme si o všem. V podstatě jsem měla informace co nového na webu zprostředkované od Davida. Co se odstěhoval na stránkách jsem nebyla, takže mě nikdo neznáte, ale chtěla bych mu toho tolik říct co jsem nestihla.. Všem se omlouvám, že se k diskuzi připojuji(jako nováček):
"Lásko, jsem hrdá, že jsem Tvoji ženou, jsem šťástná, že spolu máme dvě užasné děti. Ač jsme v současnosti žili každý svým životem nikdy nepřestanu být na Tebe pyšná a hrdě nosit Tvoje jméno. Možná sis v ten daný okamžik neuvědomil, kolik neštěstí to pro nás všechny bude znamenat.
Lásko, věř hrozně těžko se žije [pláč]. Tvá Čufínková

229572

8.10.2010 16:39

RE: životní láska

steve 97.?.?.?

Reakce na 229572

Ivco - dekuji. Pro Davida ...

229618

8.10.2010 12:03

Omlouvám se předem

Lin 82.?.?.?

Původně jsem vůbec nezamýšlela se tu nějak zviditelňovat. Ovšem po přečtení některých příspěvků bych k odreagování potřebovala boxovací pytel. Kristepane... jak si kdo dovolí takhle soudit člověka - notabene úplně neznámého člověka?! Kdo si myslíte, že jste? Ředitelé zeměkoule? Jak VY můžete soudit, jestli ten člověk žil nebo nežil správně, zda byl takový či makový a jestli odešel "správně"? Soudit nepřísluší ani jeho nejbližším a tady se někteří "slušňáci" snaží o jakýsi "morální profil" někoho, s kým ani vtěřinu nedýchali stejný vzduch.
Jestli jste si ještě nevšimli, tak smrt vlastní rukou volí čím dál víc lidí, včetně celebrit. Není vám na tom nic divnýho? NIc vás nenapadá?

Eh... je mi z toho blivno a dneska obědvat určitě nepůjdu. Jděte k šípku, vy "slušní lidé".....

229592

8.10.2010 15:13

RE: Omlouvám se předem

steve 97.?.?.?

Reakce na 229592

Lin - bez obeda budeme oba dva .....

229612

8.10.2010 13:00

Květiny pro oběť kolektivního šílenství

horus 86.?.?.?

I když zde nediskutuji často, velice rád často navštěvuji tyto stránky. Nacházím zde potěšení duše se setkávání s myšlenkami krásných lidí. To v dnešní době není málo. Většinu z nás nikdy nenapadne, že mnoho z toho, co víme, ve skutečnosti nemá reálný základ, ale je vlastně jakousi sdílenou iluzí, nevyřčeným porozuměním a mlčenlivou shodou mezi "lidmi". Zaujal mne Davidův příběh a jeho smutný konec. Též si myslím, že to nebyla sebevražda.
Já sám též občas potřebuji dobít baterky a proto opouštím tu námi si neuvědomovanou kolektivní psychózu ve které žijeme. Pobyt v krásné přírodě mi pomáhá k nabrání sil do další smysluplné práce.
Chci zde pomyslně, upřímně položit na uctění památky opravdového člověka jednu kytičku vedle svého vyjádření upřímné soustrasti všem pozůstalým.
Ještě bych rád poprosil pana Stworu, nebo někoho, kdo ví, kdy a kde proběhne poslední rozloučení s naším kamarádem Davidem, ať zde dá vědět. Rád bych ho doprovodil spolu s některými z vás na jeho poslední cestě. Davide neboj, nebyl jsi v tom sám. Vstanou noví bojovníci.

229596

8.10.2010 13:08

Přátelé...

leo69 89.?.?.?

pozor na to! Z duchovních nauk je známo, že adept, který se v mysli a vědomí začne vzdávat světa, musí bezpodmínečně svému tělu a vědomí vnutit dobrou náladu, která není ovlivňována dojmy z venčí. Chápu to i v případě Davida tak, že on, jako nespokojený člověk s věcmi světa vnějšího a stavem této společnosti, vstoupí/l jakoby "nevědomě" na duchovní Cestu a Světa, který ho sere, se začne/al vzdávat tak, jako to činí duchovně usilující adept. Svět následně začne působit na vzdávajícího se člověka velice silnými zpětnými rázy (smutek, nešťastné pocity, beznaděj...), což může vyústit (a dost často i vyústí) v sebevraždu. Teď, když už o tom víte, tak se snažte mít za všech okolností "veselou" mysl (je to taková trošku už otřepaná fráze, ale je to pravda), najděte si na všem i tu pozitivní stránku a buďte tím ostrovem ve vlnobití vnějších okolností. Mnohým z nás toto v nadcházejím období totiž může velmi pomoci...

m,[mrknutí jedním okem]

229598

8.10.2010 13:17

Člověk, kterého zabil systém

Radim Lhoták rlhotak (zavináč) zvedavec (tečka) info 83.?.?.?

Abych očistil památku Davida, která by mohla být poskvrněna neurvalou zaslepeností takových přispěvovatelů, jako Striga, uvedu alespoň pár fakt z jeho života:

David několik posledních let hledat způsob, jak se uživit svobodně, čestně a důstojně, aniž by se musel otrocky sklonit před současným systémem. Před několika lety si na dluh koupil ojetý jeep a motorovou pilu. Na živnostenský list se začal živit jako dřevorubec. On žil na úpatí Krušných hor, které v té době trpěly mnoha kalamitami. Podepsal smlouvu s lesní společností a úplně sám s jeepem, přívěsem a pilou jezdil do lesů odklízet zasažené stromy. Dřel sám v lesích v zimě, v dešti, porážel nemocné stromy, dobýval padlé ze země, sám bez pomoci dřevo snášel a nakládal na malý přívěs a vozil na určené místo. Výdělek mu sotva stačil na uživení a splácení dluhů. Ale on s tím vystačil a nestěžoval si. Po dvou letech spekulanti přišli na myšlenku, že bude lépe dřevo, jehož cena díky velkému objemu popadaných stromů klesla, nechat to dřevo ležet a tak vyšroubovat ceny. Snížili proto sazbu vytěženého dřeva soukromým dřevařům na tak nízkou úroveň, že je zlikvidovali. David proto musel skončit.

Pokračování...

229599

8.10.2010 13:38

RE: Člověk, kterého zabil systém

Radim Lhoták rlhotak (zavináč) zvedavec (tečka) info 83.?.?.?

Reakce na 229599

David to ale nevzdal. Za pomoci své přítelkyně si koupil velký kus louhy uprostřed lesa, kde chtěl začít na vlastní pěst hospodařit. Louku zrekultivoval, pořídil si stádo koz a postavil dřevěnou chatrč u lesa, kde žil i v krutých mrazech a pečoval o zvířata, jimž v létě sklízel a sušil seno. Na pozemku nebyla voda, musel ji tam sobě i kozám vozit v kanystrech. Musel proto vykopat studnu. Za peníze vydělané hlídáním objektů za 50 Kč/hod si najal vrtnou soupravu. Ta se bohužel na pozemek nedostala pro nepřístupné cesty, které tam vedly. Nechal si proto proutkařem určit místo, koupil skruže a začal sám kopat. Po hrozné dřině a 8 metrech hloubky na vodu nenarazil. Někdo řekne smůla, pro něj to ale byla těžká tragédie v situaci, kdy neměl žádné peníze a všechno se mu hatilo. K tomu mu místní úřad začal jít po krku, že má na pozemku nepovolenou stavbu, míněna ona dřevěná bouda a chlív pro kozy. Nakonec se ještě nakazil od klíštěte boreliózou. Jeho snaha hospodařit trvala 3 roky, nebylo to žádné místo rozjímání za něčí podpory, ale dřina, sebezapření a dolování obživy tím nejtěžším způsobem. David by to nevzdal, pokud by ho jeho odhodlání žít svobodně a nezávisle bez škemrání o milodary či otrocké práce přivedlo do stavu, kdy by se dokázal uživit. Zůstal v tom ale nakonec úplně sám, i pro jeho blízké bylo těžké sdílet s ním tak velké nepohodlí. Nikdy se nepřestanu obdivovat jeho síle a odhodlání, s jakým dokázal pět let bojovat a s nejvyšším sebezapřením si razit cestu ke svému cíli. Nakonec prohrál. Kdo je vinen? Kdo chce soudit?

229600

8.10.2010 14:08

RE: Člověk, kterého zabil systém

neon 217.?.?.?

Reakce na 229600

Nádherný příběh, děkuju!

Mě na tom nejvíc děsí to, že člověk tak silný jako on to nevydrží.. a nebo právě proto, že je silný, tak to udělal.

Já teď nevím jestli si z toho brát nějaké ponaučení, jako např. že se o osamostatnění od Systému ani nesnažit, a nebo v tom hledat nějakou chybu a přemýšlet jak na to jít lépe.

V tomhle vidím důležitost diskuze - kde si budem radit, jak to udělat lépe, co změnit, jak se nenechat zlomit.
Ta cesta Ven by mohla existovat, ale jak? Sám to hodně řeším a tento příklad je vážně odrazující.

Ale na druhou stranu vím, že často v té dřině, boji s přírodou o teplo, jídlo, pohodlí, v tom vězí to prapodivné vnitřní štěstí a naplnění, které člověk nikdy nenajde v pohodlí konzumního života.

229603

8.10.2010 18:34

RE: Člověk, kterého zabil systém

Radim Lhoták rlhotak (zavináč) zvedavec (tečka) info 83.?.?.?

Reakce na 229603

Jedno poučení bych měl. Příroda je krásná, spravedlivá, ale tvrdá. Ani v pravěkých dobách člověk proti ní nemohl obstát sám. Proto se vyvinul v sociálního a kolektivního tvora. Současná doba člověka odcizila sobě samému a udělala z něj inidividualizovaného otroka systému. David nemohl zvítězit sám na vlastní pěst. Sice mohl využít technických vymožeností, coby kolektivního výdobytku, ale tato společnost mu to nedovolila. Neměl peníze a pokud by dostal úvěr (o čemž pochybuji), musel by odevzdat větší část toho, co vyprodukuje, současným zlodějům hodnot a lidské důstojnosti. A na to by nemohl stačit sám. Pokud někdo chce vzdorovat systému, musí se spolčit ve větším počtu lidí, kteří pevně a statečně potáhnou za jeden provaz a nedají se rozdělit ani zlomit odporem, který se na ně bude snášet ze všech stran. Několikrát jsem o tom tady psal, šanci má pouze nový, hrdý a statečný rod většího počtu lidí, kteří si vytvoří vnitřní kulturu a pevný řád, z něhož neustoupí ani o píď. Pro takové společenství jsou největší problém ženy, které ho vždy bez skrupulí zradí, aby se vydaly pohodlnější cestou k systému, byť jako hájené otrokyně. Ony jsou jedním z pilířů tohoto marasmu, který také na nich staví. Jim otroctví nevadí, pokud budou zajištěné. Viz také můj článek zde "Cesta národní obnovy", jehož původní název zněl "Cesta národního odporu".

229635

8.10.2010 19:12

RE: Člověk, kterého zabil systém

Ľubomír XXL 89.?.?.?

Reakce na 229635

Zdravím Radime,

>Jedno poučení bych měl. Příroda je krásná, spravedlivá,
>ale tvrdá. Ani v pravěkých dobách člověk proti ní nemohl
>obstát sám. Proto se vyvinul v sociálního a kolektivního
>tvora.

Potiaľ ,naprostý súhlas.

Současná doba člověka odcizila sobě samému a
>udělala z něj inidividualizovaného otroka systému. David
>nemohl zvítězit sám na vlastní pěst. Sice mohl využít
>technických vymožeností, coby kolektivního výdobytku, ale
>tato společnost mu to nedovolila. Neměl peníze a pokud by
>dostal úvěr (o čemž pochybuji), musel by odevzdat větší
>část toho, co vyprodukuje, současným zlodějům hodnot a
>lidské důstojnosti. A na to by nemohl stačit sám.

Tu som sa zarazil...

Vôbec nechcem debatovať o Davidovi ( každá smrť ľudského jedinca je obrovská tragédia, zvlášť pre rodinných príslušníkov, ja som to taktiež zažil, takže viem o čom píšem ).

Pozrite sa pán Lhoták,

systém ( akýkoľvek ) funguje mimo nás , tým myslím bežných občanov( máme len nepatrnú schopnosť ho zmeniť ). Tí čo by ho mohli zmeniť ( to sú tí, čo si ich vyberá Mensa a iné špecializované ustanovizne, ktoré im ponúknu blaho na Zemi ), tak tí sú za mladi, keď ešte nemajú žiadne škrupule, pokiaľ ich rodičia k ním tvrdo nevychovali, ktorí vytvárajú tu avangardu , ktorá to vedie úplne do kelu ( môžete si tam dosadiť , čo vás napadne ).

Čo ich k tomu vedie ? Nič iné , len tie špinavé geršle...
Takže , ak ste svoje deti nevychovali dobre, tak sa vôbec nečudujte dôsledkom...

Vaše deti sú pokračovateľmi Vášho JA,ak chcú odísť tak odídu ( veď to vidíte mnohokrát vo svojom reálnom živote...deti multimilionárov sú obyčajní narkomani, detički " celebrít " sú potetované a nechápu cestu života, a tak by som mohol pokračovať skoro do nekonečna).Ak s vlastnými deťmi nemáte dobrý vzťah, tak si uvedomte, že Vaše deti sú vlastne
Vašim zrkadlom...Ak si to uvedomíte, pochopíte ako funguje tento špinavý svet...☺

Napísal som tu dnes viacero článkov, ale asi nie som in, aby mi to prešlo cez cenzúru...

S pozdravom

Ľubomír

229641

8.10.2010 22:29

RE: Člověk, kterého zabil systém

Radim Lhoták rlhotak (zavináč) zvedavec (tečka) info 83.?.?.?

Reakce na 229641

Nějak vůbec nechápu, kam míříte. Já se jen pokusil vyvodit z Davidovy smrti ponaučení pro člověka, který uvažoval vydat se na podobnou cestou. Ptal jsem se hned na začátku Davida, jak si to hospodaření představuje, jak se tam chce uživit. On měl ve všem jasno. Těch ovcí měl první rok asi deset. Řekl mi, že k uživení rodiny jich bude potřebovat sto, a týmiž ústy prohlásil, že bude potřebovat větší pozemek, a ukazoval mi, kam ho rozšíří. Do celého podniku šel se svojí novou přítelkyní, která tomu všemu fandila a podporovala ho. Ona měla dvě dcery, on měl dvě dcery. Jsem přesvědčen, že David snil, jak všem vytvoří bezpečný a svobodný kout země, v tom zapadlém koutě, kam se autem nedostaneš a pěšky je to štreka, kde se o všechny postará, až nám ostatním půjde do tuhého, až si začneme jít vzájemně po krku v dobách nejhorší krize, která nás teprve čeká. Jen pro sebe by to nedělal. Bohužel, přes své pochybnosti jsem ho nemohl varovat, že v páru s ženou a čtyřmi pubertálními děvčaty to nemůže dokázat. Vysmál by se mi. V názoru na ženy se mnou nesouhlasil. Měl vždy svojí hlavu. Dokud tam všechny za ním jezdily nadšeně kempovat, zdálo se mu, že je vše na dobré cestě. Bylo to nové, bylo tam krásně, mohl se cítit jako paša v harému. Jenomže z nového se po dvou letech stala okoukaná věc, z hodpodářství plného dřiny, problémů, kozích bobků, nepohodlí a sebezapírání, břímě. Tak tam nakonec zůstal sám se svými nezdary, a to byl jeho konec.

229672

8.10.2010 23:04

RE: Člověk, kterého zabil systém

Radim Lhoták rlhotak (zavináč) zvedavec (tečka) info 83.?.?.?

Reakce na 229672

Pardon, koz, ne ovcí, už se do toho ke své bolesti zaplétám, emanicipovaný ženský živel tady působí rozkladně, nakonec jako všude, stačí jedna feministka typu Strigy, a celá komunita i pieta je vzhůru nohama. Tímto končím svoji účast v diskusi, může mi být jen líto, že jsem hned na začátku nepřitvrdil, aby Vladimír celé to vlákno se Strigou vymazal.

229678

11.10.2010 1:22

RE: Člověk, kterého zabil systém

Striga 85.?.?.?

Reakce na 229678

(Příspěvek zrušen. Strigo, toto není místo k podobným úvahám. Sejděte se s Radimem, dejte si do držky, ale netahejte to sem. Editor.)

229768

11.10.2010 10:47

RE: Člověk, kterého zabil systém

Striga 85.?.?.?

Reakce na 229768

Nejen ve společenském systému jsou vyvolení. Na systém možno zde nadávat do utahání huby a klávesnice, nicméně kritika kritiky systému a autorů kritiky zde možná není.

Ve svém, editorem smazaném příspěvku jsem nikoho nenapadala, jen jsem shrnula fakta o Davidově způsobu života a poukázala jsem na to, že si svůj konec způsobil sám tím, že šel do předem nedostatečných podmínek, ve kterých s ním jeho blízcí logicky nechtěli být.

A kritizovala jsem jeho obdivovatele, kteří obdivují vlastně to, co ho ve finále zabilo. Zabíjející podmínky nejsou hodny obdivu, ale pozornosti a odmítnutí.

Zůstal sám a zabil se. Nezabil ho systém, sám se odrovnal, jako by šel bez vody do pouště.

Do mě tady může kopat kdekdo, podsouvat mi věci, které jsem nikdy nepsala, vulgárně mi nadávat,ale já kritizovat nesmím.

Pane Stworo, sbohem. Vrkejte si tady s partou vyvolených, jak je svět zlý,plný podlých židů, Židů a cigánů, a brečte si tu kolektivně s partou stejně smýšlejících.

Já jdu dělat něco smysluplnějšího než se bavit s někým, kdo nesnese jiný názor. Když máte otevřenou diskuzi pod článkem, nedivte se, že někdo diskutuje. I na nepovolená témata. Chacha, demokracie a otevřenost internetu....

Dáte volnost a svobodu potud, pokud Vám vyhovuje. Jasně, je to Váš web. Ale nemluvte o svobodě slova, jednomu ji dáte až do urážek a vulgarit a jinému berete možnost i slušného vyjádření.

Nebo se bojíte, že by se mnou mohl někdo souhlasit a narušit jednolitý šik zdejších přikyvovačů?

A teď znova do mě, editor to mazat nebude...

229805

11.10.2010 12:36

RE: Člověk, kterého zabil systém

prostej člověk 85.?.?.?

Reakce na 229805

Strigo,
jak s váma souhlasím, jak se mi zamlouvá vaše pragmatické uvažování, přece jenom i když je diskuze otevřená, přečtete si ještě jednou nadpis a článek.

I když s váma souhlasím o zdejší celkové ukňučenosti a názory páně Lhotáka mi přijdou nechlapské i když v nich vzývá pravý opak. Přece jenom, byť prostej člověk vím, co se sluší....

Myslím, že vaše názory, patří pod jiný článek, obecněji zaměřený. Takto mi to přijde, že na ránu sypete sůl a to není fér. Jinde v přímém boji, pod jiným článkem, bych to chápal, považoval za tvrdost a pragmatičnost, ale tady a teď ?

229810

11.10.2010 13:36

RE: Člověk, kterého zabil systém

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 229805

Davide nezlob se na ni, ta ženská je nepříčetná.

229814

11.10.2010 14:53

RE: Člověk, kterého zabil systém

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 229805

A ještě něco Strigo. Představte si, že byste si hodila laso a první co bych udělala, by nebylo to, že bych Vás s lítostí oplakávala, ale neprodleně bych nelítostně začala na Zvědavci rozebírat Vaši soukromou situaci, proč jste si nikdy nepořídila děti a proč jste ve svých čtyřiceti letech byla bez chlapa. Nikdo by mě v mém řadění nezastavil a pokud by mi někdo oponoval, že se se to momentálně nehodí, vytahovat takové věci, tak bych se nenechala v žádném případě zviklat a neúprosně bych pokračovala ve svých soudech dál. Že jste se upnula jen na psy, protože s muži jste patrně nedovedla žít, nebo spíš oni s Vámi pro Vaši neústupnou, tvrdou a zlou povahu. A že tutově i ti psi s Vámi trpěli, protože jistě intuitivně tušili, že jakmile by onemocněli, nebo přišli o nohu, ihned byste je dala utratit.

229818

11.10.2010 15:01

RE: Člověk, kterého zabil systém

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 229818

Jo a ještě něco: Věřte, že za Vás by mi z oka neukápla ani slza.To mi tedy věřte!!

A Davídkovi posílám na zítřejší poslední pouť tuto píseň:
http://www.youtube.com/watch?v=zGOLf9CIZLk

229819

11.10.2010 15:07

RE: Člověk, kterého zabil systém

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 229819

Jarmilo, myslím, že vysvětlovat základní principy lidské slušnosti někomu, kdo si dá tak výstižný nick, je naprostá ztráta času. Nemějte jí to ale za zlé. Nešťastní lidé často svoje neštěstí ventilují urážením a napadáním ostatních a jelikož nechápou ani sebe, jak můžou chápat ostatní?

Ale vystihla jste to přesně. Striga už by měla nechat tohle téma na pokoji, nechápe, že se odkopává čím dál víc.

229820

11.10.2010 15:45

RE: Člověk, kterého zabil systém

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 229820

Jo, soudit umí každý hňup, ale chápat lidi, to už umí méně lidí, a to i v případě, že vystudují sociologii. Před 20 lety jsem zažila velké trauma v souvislosti se sebevraždou kluka, kterého jsem znala z veselé party, která se vyskytovala u mých příbuzných. Byl velmi chytrý, sečtělý a citlivý, byl to ženatý čtyřicátník, který měl tři děti. Po revoluci ale přišel o práci, začal mít trvalé zdravotní problémy s páteří a s manželkou si přestal rozumět, žil s přítelkyní. Zabalil to, jednoho dne zmizel a už ho nikdo nikdy nenašel. Přišlo mi to tak líto, že tak skvělý kluk už není, že jsem z toho měla 14 dní depresi, jakou jsem do té doby nikdy v životě nezažila. Od té doby vím, jak vypadá deprese- je to tak strašný stav, že to nikomu nepřeju. Přesto že ten kluk způsobil bolest svým rodičům, přítelkyni, přátelům, mně, svým dětem, nikdy mě nenapadlo ho za odchod ze světa odsuzovat. Lidi nejsou povinni za každou cenu žít, když nechtějí a došli k závěru, že život za to nestojí. Nejsou povinni nikomu skládat účty, je to jejich život a jejich svoboda.

229822

11.10.2010 15:12

RE: Člověk, kterého zabil systém

Islander 96.?.?.?

Reakce na 229805

Strigo, nezlobte se na mne, obvykle nikdy nehodnotím osobu, ale obsah příspěvku, ale Vy jste prostě netaktní. Prostě se nehodí psát o zesnulém kdejakou pomluvu v takto pohnutých dnech pro pozůstalé a rodinu. Já se domnívám, že váš příspěvek byl smazán kvůli tomu. To to proboha nechápete??? To si svoje hodnocení nemůžete odpustit, nebo nechat na jindy???

229821

8.10.2010 23:15

RE: Člověk, kterého zabil systém

Ľubomír XXL 89.?.?.?

Reakce na 229672

Zdravím Radime,

Vy tu na tomto webe uverejňujete silne filozofické články...
Mne osobne je Davidovej smrti veľmi ľúto ( verte, že keď to teraz píšem, tak sa mi kotúľajú slzy po tvári ), hoci som ho vôbec nepoznal, ale každá smrť ľudského jedinca je určitá tragédia...( viem to veľmi dobre pochopiť, lebo som podobnú tragédiu zažil ).

Vôbec ste ma nepochopil...skúste si ešte raz prečítať, to čo som napísal...

Pán Lhoták, všetko mi je z Vášho popisu Davidovho života úplne jasné.Ba niekedy by som chcel aj ja, v lone prírody takto pôsobiť...Ale potom ako realista precitnem a pochopím, že v dnešnej dobe je to len chiméra...

Iste chápete, že ak človek nemá zázemie je silne zraniteľný...
Možno tu je ten otáznik, ktorý sa mi ani nechce , ani nepatrí hľadať...

S pozdravom

Ľubomír

229679

9.10.2010 13:31

RE: Člověk, kterého zabil systém

mtk 88.?.?.?

Reakce na 229672

>On měl ve všem jasno.
Nezlobte se, ale měl bych dotaz: proč šel David na místo, kde není voda?? Bez elektřiny, plynu to jde. Ale bez vody?

229700

9.10.2010 13:56

RE: Člověk, kterého zabil systém

Radim Lhoták rlhotak (zavináč) zvedavec (tečka) info 83.?.?.?

Reakce na 229700

Nevím, zkuste dnes hledat velký zemědělsky využitelný pozemek, který Vás uživí, který bude trochu chráněný od civilizace a který bude ke koupi za cenu přijatelnou pro nemajetného člověka, který si na něj musí půjčit. Tu louku našel v Českém středohoří, majitel o ni neměl zájem a nevyužíval ji, proto byla levná. Kdysi dávno šlo o horské pastviny. Bohužel s vodou nic podobného nenašel, jinak by asi musel zaplatit milióny. Nejsem ovšem odborník na reality.

229702

9.10.2010 13:57

RE: Člověk, kterého zabil systém

mtk 88.?.?.?

Reakce na 229702

ok.

229703

8.10.2010 20:30

RE: Člověk, kterého zabil systém

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 229635

Málem se stalo pane Lhotáku, že jsem s Vámi chtěla výjimečně souhlasit- a tu máš čerte kropáč, Vy jste mi to zhatil. Píšete, že pro to Vaše bájné svobodné společenství, nezávislé na Systému, by byly největším problémem ženy. Tušíte to správně, bodejť ne, když jste si to ve svých minulých článcích představoval tak, že i v tom svobodném společenství by ony byly také nadále jen poslušnými otrokyněmi. Děkuji nechci, to už radši útěk do zajištěného otroctví než do toho nezajištěného, když mi nechcete dopřát stejnou svobodu jako mužům.

229655

8.10.2010 21:00

RE: Člověk, kterého zabil systém

Radim Lhoták rlhotak (zavináč) zvedavec (tečka) info 83.?.?.?

Reakce na 229655

Svoboda toho společenství se nezakládá na svobodě jednotlivců v něm. Ti jednotlivci mohou být svobodní jen skrze to společenství, v němž panuje přirozený řád a vzájemnost založená v hierarchii. V té hierarchii jsou na vrcholu přirozené autority s tím, že neporoučí, ale naslouchají a rozhodují. Přirozenou autoritou pro mladého muže je starší a zkušený muž, přirozenou autoritou pro dítě je rodič, přirozenou autoritou pro ženu je její muž. Tam kde ženy křičí po rovnosti a rovných právech, nemůže nikdy panovat soulad, takové společenství nemůže obstát před nepřáteli ani samo před sebou, nebude schopné se ani organizovat k nutné obraně, která je věcí mužů. V takovém společenství musí muži dobývat a chránit, ženy rodit děti a starat se o ně. Jinak nemá vůbec smysl na něco takového pomýšlet.

229662

8.10.2010 20:35

RE: Člověk, kterého zabil systém

baba_Blažková babaBlazkova (zavináč) atlas (tečka) cz 89.?.?.?

Reakce na 229635

Lhotáku, Lhotáku. Vám ani smrt blízkého člověka nezabrání, abyste se svou nevymáchanou ... ústy neotřel o ženské. Jste jako ti trapní chlapečkové na základní škole, kteří bijí některé holčičky jen proto, že nemají dost koule na to, aby je pozvali na zmrzku. Vy byste se měl léčit, člověče.

229658

8.10.2010 21:06

RE: Člověk, kterého zabil systém

Rene Bartosek 76.?.?.?

Reakce na 229658

Můj Bože, nechte na hlavě i s Jarmilou. Houby víte jak Radimu Lhotákovi asi je. Pokud mluvíte o respektu k Davidovi a máte ho, tak nejvyší čas začít mlčet. Lidi, kteří napsali "pouze" upřímnou soustrast mají více rozumu než my všichni dohromady.

229663

8.10.2010 22:30

RE: Člověk, kterého zabil systém

baba_Blažková babaBlazkova (zavináč) atlas (tečka) cz 89.?.?.?

Reakce na 229663

Já jen upozornila na OT.
Ani honu na strigu jsem se nezúčastnila. To byl teda fakt lynch.

Pan Lhoták využije i debatu o extrémních výkyvech teplot během posledního léta k tomu aby se otíral o ženské. Kdybych se já takto otírala o tu druhou půlku lidstva, byla bych cenzurována.

Jak se cítí, to mohu jen tušit. Asi mu není zrovna do skoku a je to pochopitelné. Domnívám se však, že mnozí se tu cítí podobně, ne-li hůř. A přesto si odpustí podobné komenty na účet kohokoli, kdo by se tady tím mohl cítit dotčen.

Je to strašně smutné, tedy to, co se stalo.
Jak už jsem napsala, i já byla malilinkatý kousíček od takového nevratného kroku. Nebudu to do detailů rozepisovat, stačí snad to, že v ten konkrétní okamžik mi velmi neodbytně začal zvonit mobil a na druhém konci byl někdo, kdo mě ještě nehodil do žita. Prozřetelnost? Tušení? David takové "štěstí" neměl. Já ano.
Děsí mě představa, jak by se tady debatovalo nade mnou, když to tak pročítám. Ale přesně si dokážu představit, jak by mě coby ženskou okomentil pan Lhoták.

Ještě tady proběhlo pozastavení nad tím, že se poslední dobou zabíjejí lidé aniž by po sobě nechali dopis na rozloučenou. Já ho tenkrát taky nepsala. Nebylo totiž komu. A o tom to celé je. Rodiny jsou rozbity, přátelé už si nejsou tak blízcí. Objetí degradovalo na souhlas k sexu. Neočekávané zazvonění u dveří znamená většinou nepříjemnost. Kdokoli s příslušnou funkcí vám může vlézt až do prádelníku. Všechno je sledováno a odposloucháváno. To je fakt na mašli. [pláč]

229673

9.10.2010 0:35

RE: Člověk, kterého zabil systém

Rene Bartosek 76.?.?.?

Reakce na 229673

Striga dostala o co si řekla, několikrát velmi slušně jí lidé něco sdělili a bylo to naprosto ignorováno. Já jsem si taky na svou karmu při tom lecos naložil a budu nucen ten hnůj vykydat. Řiká se tomu žádost o odpuštění, Boha, sebe-sama dokonce i strigu. Rozumíte Kateřino budu si muset klást otázky a skutečně upřímně v rovině myšlení a hlubší něco udělat.

Taky si budu muset položit otázku zda jsem něco mohl udělat pro Davida, a znovu celý proces zopakovat a tak to jde dokola. To není žadné formální 10 krát růženec a 5 krát otčenáš. Musí to být naprosto upřímná snaha. Striga to je nic, zítra už budu schopen proces odpuštění absolvovat, to jsme zažil horší okamžiky v životě lidském a vůbec největší problém v té hře na upřímnost bývá naše ego.

Tenhle článek není na debatu o příčínách sebevraždy a ani čemkoliv jiném. Radima chápu ten musí něčím zaměstnat svou mysl, protože uvnitř nakoupil svoje. Doufám, že teď lynch vidíte i z trochu jiného uhlů pohledu. Jak jsem řekl, ti co řekli "pouze" upřímnou soustrast, kterou cítili, tak ti prokázali skutečnou moudrost a úctu v tomto okamžiku života. Měl jsem to taky udělat, ale čas nejde vrátit.

229684

10.10.2010 15:58

RE: Člověk, kterého zabil systém

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

Reakce na 229673

Já jsem si všimnul, že některé účastnice diskusí naopak nejsou ochotny pripustit ani nejmenší otření se o ženy. Třeba má v mnohém pan Lhoták pravdu. Jenom to neumí vysvětlit, nebo někteří nejsou schopni pochopit. Třeba bude někdy příště možnost si o těchto věcech podebatit. Teď a tady se to fakt nehodí.

229753

11.10.2010 10:01

RE: Člověk, kterého zabil systém

baba_Blažková babaBlazkova (zavináč) atlas (tečka) cz 89.?.?.?

Reakce na 229753

V čem má pravdu? A v cen se naopak já mýlím? Doporučuji diskusi pod jeho posledním článkem. Sám se tam dost ztrapnil, když jednoho nesouhlasícího diskutujícího nařknul, že je ve skutečnosti žena. To už je demagogie. Jeho články nečtu. Ani na jeho bláboly pod nimi nereaguju. Podezírám jej, že v skrytu duše tajně doufá, že se tu nějaká "chytne" a on si konečně vrzne. Taková moje soukromá antifreudovština.
Bylo by mi to jedno, kdyby to bylo v jiné situaci. Ale tady umřel člověk.

229798

11.10.2010 10:51

RE: Člověk, kterého zabil systém

Striga 85.?.?.?

Reakce na 229798

On se neztrapnil. To nebyla demagogie. Nepíše bláboly.

Trapné demagogické bláboly píšete vy.

Nebo ne, pane editore? Koho smažete teď?

229806

8.10.2010 16:25

RE: Člověk, kterého zabil systém

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 229600

Pane Lhotáku, naprosto chápu vaše rozhořčení, když se objeví lidé, kteří začnou mrtvého pomlouvat a označovat ho za příživníka. Je to nepochopitelné, neuvěřitelné a hlavně velice, velice odporné. Přijměte prosím moji omluvu za tyto "lidi". Jsem si jistý, že Striga nikdy nic podobného nezažila, přesto si dovoluje urážet. Ale koneckonců víte, jaká je a vůbec mě to od ní nepřekvapuje.

229617

8.10.2010 18:36

RE: Člověk, kterého zabil systém

Radim Lhoták rlhotak (zavináč) zvedavec (tečka) info 83.?.?.?

Reakce na 229617

Děkuji...

229636

8.10.2010 16:47

RE: Člověk, kterého zabil systém

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

Reakce na 229600

Měl smůlu, že nenarazil na Strigu a spol., kteří žijí jen pro své bližní, a jistě by mu rádi pomohli, určitě i něčím jiným než jen planými plky na netu. Ale takových je, jak vidno, v reálu málo.

Zdá se, že David byl mimořádná osobnost a vybral si pro tento život velmi těžkou cestu. Je to archetypální vzor osamělého hrdiny, bílého rytíře, Dona Quijota. S takovými typy jejich blízcí neměli nikdy snadný život, a oni sami nakonec v naprosté většině zaplatí cenu nejvyšší. Jistěže není vzorem k obecnému následování (taky by na to 99 % lidí nemělo), ale bez pár takových by lidstvo bylo skutečně jen přemnoženými opicemi.

229620

8.10.2010 20:34

RE: Člověk, kterého zabil systém

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 229620

Moc krásně jste to napsal. Díky.

229657

9.10.2010 3:42

Vážení truchlící

Boudník 74.?.?.?

Mě zaráží to, že zdejší truchlící se nezajímají ani o to, kdy a kde bude David mít pohřeb. A že by se někdo oplakávajících pokusil třeba vybrat alespoň na věnec to uř vůbec ne. Ta tryzna zde vedená vypadá jak nahrávka z Barandova a s opravdovou úctou k mrtvému a neštastne matce se dost rozchází. Pan Bartošek o ní hovoří, ale sám se dost necitlivě hned v úvodu snaží paní Z. vnutit názor i přes její nesouhlas, že kdosi Davida zavraždil.

229691

9.10.2010 4:24

Pohřeb

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 206.?.?.?

Reakce na 229691

Pro všechny, kteří by případně chtěli přijít, obřad se koná 12.10.2010 v 11:00 v Ústí nad Labem.

229692

9.10.2010 13:44

RE: Pohřeb

Radim Lhoták rlhotak (zavináč) zvedavec (tečka) info 83.?.?.?

Reakce na 229692

Upřesňuji: V rozlučkové síni Nového krematoria - U Krematoria 5, Ústí nad Labem - Střekov 1571

229701

9.10.2010 7:41

Souhlasim se Strigou

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 79.?.?.?

Dosud jsem se nevyjadril, citil jsem, ze budu muset, ale nevedel jsem jak. Pokazde mi zatrne, kdyz se o nejake tragedii dozvim, a pak nasleduje smutek a bezradnost, ze zivot nelze vratit. Nejtezsi je to pak pro pozustale, padne na ne brime az do poslednich dnu. Maminko, preji Vam silu, kterou jste dosud nepotrebovala.

Pozorne ctu diskuzi - je mi ponaucenim i zklamanim. Ponaucenim proto, ze VZDY SE MA CIM CLOVEK OBOHATIT, a zklaman jsem tim, ze lide neumi absorbovat hlavni pointy nazoru a na ne vecne reagovat. Naopak nejvetsi dojem na me udelala zena pod nickem Striga. Uhlem pohledu a vyjadrenim. Uz ve svem prvnim prispevku v teto diskuzi se tu prakticky zajimala o jadro tragedie, cim se ten nestastnik zivil atd. Nikdo ji odpoved nedal, jen kdekdo nelogicky rozvadel domnenky, jez ona ani nenaznacila, a napadal. Je mi vzdy smutno z urovne takove diskuze, uvedomuji si, ze prave zosnovatele spolecenskeho poradku maji v rukou tu nejdokonalejsi zbran - tuto neschopnost davu.

Pripojuji se k poslednimu prispevku Strigy, se kterym se obraci na Lhotaka:

>nešlo to napsat hned? To jsem se musela stokrát ptát, abych napřed dostala stokrát vynadáno a nakonec konečně strýc napíše - makal, snažil se, nevyšlo to. To nemohl žádný rádobykamarád napsat už jen z úcty k Davidovi hned?

>Netrefit úspěch není pro člověka ostuda, to se stává.

>Ale tady bylo pro spoustu lidí ohromným, až sadistickým potěšením trefovat se do mě, když jsem se na toho člověka ptala.

>Díky, udělali jste o sobě hezký obrázek.

Souhlasim s Vami, Strigo, umite jit po logice. Taky se mi libi, ze jste nasla zastani v Jirim Kramarovi, Lucii a diskutujicim pod znackou "tmo".

229694

9.10.2010 15:49

RE: Souhlasim se Strigou

Lin 85.?.?.?

Reakce na 229694

Možná lidé neumějí vstřebat hlavní pointy názorů, ovšem... Nekrolog není o názorech, debatu "s názory" vylučuje a dovolávat se v tomto případě nějaké "svobody názorů" nebo "úhlů pohledu" na způsob odchodu zemřelého je necitelné a pro pozůstalé kruté. Když nemáš čím bys potěšil nebo povzbudil - mlč nebo odejdi.
A to je jádro, které zůstalo skryté mj. i vám.

229709

10.10.2010 18:32

RE: Souhlasim se Strigou

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 79.?.?.?

Reakce na 229709

"Pište jen máte-li co říct", je tu s malickou chybickou jakoby nenarizeno. Ano, mam co rict.
Nemyslete si, ze nenalezam slov po vasi vytce, namirene OSOBNE (tentokrat, samozrejme, ne proti vuli dohlizitele) na me. Vcera, asi pred 30 hodinami, jsem vam zde vysvetlil, proc jsem napsal, co jsem predtim napsal, podotykam, ze nevulgarne a neosobne!!!, zel, z nejake nevyzpytatelne priciny se ten prispevek neobjevuje. Inu, svoboda je krasne slovo, to se musi nechat, jenom v realite jaksi...

229756

9.10.2010 9:02

upřímnou soustrast

Jiří Koubek 118.?.?.?

hlavně rodině a nejbližším přátelům.
A ještě trochu komentáře těm, kteří tady vzbudili takovou bouřlivou diskusi. Nemyslím si, že je správné se vyjadřovat o té sebevraždě jako výraz zbabělosti a útěku od problémů, ovšem stejně tak to není výrazem osobní statečnosti. Duševní rozpoložení člověka je velmi křehká věc. Nikdo nemůže vědět, kde se nachází jeho osobní limit, za kterým cítí, že už nemůže dál a rozhodně toto nemůže tušit, kde se taková hranice nachází u jiného člověka. Někoho může "sesypat" psychický stres v práci, ale proti rodinným tragédiím může být značně imunní, u někoho to může být naopak.
Pokud DavidZ nesouhlasil se systémem, tak to, jak s pokusil žít, je výrazem osobní odvahy, málokdo se k takovému kroku odváží. V jeho sebevraždě bych ovšem neviděl ani odvahu, ani zbabělost, pouze vyjádření nemožnosti žít dál a velkou tragédii pro pozústalé. A něco jako evoluci a přírodu bych to toho také netahal, člověk se svým chováním z přírody značně vyčleňuje.
Proto ještě jednou upřímnou soustrast a R.I.P.

229695

9.10.2010 15:11

O motivaci k sebevraždě víme příliš málo

Striga 85.?.?.?

Možná by stálo za to zamyslet se, v souvislosti s Davidovou smrtí, jak málo běžný občan ví o sebevražedném uvažování člověka, který neví, jak dál.

Ponechám bokem demonstrační sebevraždu, tu jsem naštěstí nepotkala. Ale bohužel jsem byla dost blízko dvěma bilančním sebevraždám. První byla šedesátiletá paní,které doma odcházel starý pes na srdíčko a v nemocnici dcera na rakovinu. Paní ten den měla návštěvu, s kamarádkou vypily něco alkoholu a paní vypověděly nervy. Dosud zatínala zuby a snažila se vydržet,ale alkohol uvolnil emoce a složila se.

Naštěstí ji napadlo zavolat mi a mi naštěstí došlo, že slušná zákaznice, volající opilá a ubrečená v deset večer, má asi hodně velký problém, že se něco děje.

Bohužel o pár let později se jednalo o kamaráda, hráče a alkoholika, který propil a prohrál rodinu, majetek, byt. Šli jsme po delší době na kafe a mi nedošlo, že jeho smutné, rezignované oči a prosba o peníze jsou příznakem krajní nouze. Za pár týdnů se oběsil.

První paní jsem možná zachránila od nejhoršího. Slíbila jsem jí pomoc s veterinou a psem, naplánovala zítřek a činnost. Možná to ji odvrátilo od činu, protože mluvila o tom, že si neví rady, že to skončí se sebou i se psem.

Druhého člověka jsem nechala bez pomoci, nepoznala jsem totiž, že ji potřebuje.

Umíme spoustu technických věcí, máme ohromné znalosti všeho možného, ale málo nás rodina učí, jak zacházet s mezilidskými vztahy, jak poznat jemné náznaky, že je druhý v úzkých a volá o pomoc.

Kdyby tahle vyhrocená diskuze vedla k tomu, že někomu v budoucnu docvakne - hele bacha, ten je v koncích jako David, pozor... tak ta diskuze nebyla marná.

Chce to víc vzájemnosti. Ne se jen honit za penězi, ctižádostí, kariérou, postavením. Dát si pozor, aby člověku při uskutečňování jeho snů někdo stál po boku, aby někdo ty sny chtěl uskutečňovat s ním. Aby ten člověk neskončil sice s realizovanými sny, ale sám. Anebo v horším případě s rozbitými sny a sám....

229707

9.10.2010 15:51

RE: O motivaci k sebevraždě víme příliš málo

Lin 85.?.?.?

Reakce na 229707

Tímto jste si v mých očích polepšila "skóre".
Výše jste psala něco ve stylu "to jste mohli říct hned". Takže nápodobně - toto jste mohla napsat hned.

229710

9.10.2010 17:17

RE: O motivaci k sebevraždě víme příliš málo

micha michaVej (zavináč) seznam (tečka) cz 92.?.?.?

Reakce na 229710

Mám slabost pro Strigu,neboť sentimetalita je slabost naroubovaná na brutalitu.R.I.P. Davide,ale dlouho Ti to nevydrží,budeš se muset vrátit a dokončit to jinak. [smích]

229715

9.10.2010 17:09

RE: O motivaci k sebevraždě víme příliš málo

Rene Bartosek 76.?.?.?

Reakce na 229707

[smích]

229714

9.10.2010 20:11

RE: O motivaci k sebevraždě víme příliš málo

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Reakce na 229714

Vedel by som to detailne opisat, Pozeral som sa smrti uz priamo do oci.

229721

9.10.2010 23:18

RE: O motivaci k sebevraždě víme příliš málo

Rene Bartosek 76.?.?.?

Reakce na 229721

Já si vystačím se svou osobní zkušeností, zřejmě jsem ještě neskončil, co mám skončit.

229727

10.10.2010 7:26

Nesmite to prezivat

Gonzaless 216.?.?.?

Je to tak. Vule bozi. Odstup. Good bless ju

229736

10.10.2010 13:35

Velka škoda....

XiXao.man 213.?.?.?

Podobné tragedie jsou velice smutné. Je však třeba, aby si všichni pozůstalí včetně nás tady na Zvědavci uvědomili, jak nám budou takto "padlí bojovníci" chybět a nikdy nešli stejným směrem. Doufejme, že nás tato ztráta posílí a umožní jednotlivců lépe zvládat to bahno, ve kterém se proti proudu brodíme. Děkuji moc panu Vladimírova za nádherná slova a podporu, kterou poskytl v nouzi i mě. Vladimír "pouští svůj chléb po vodě a on se mu jistě vrátí"...

229746

11.10.2010 22:34

Program se vymkl kontrole

Abstrakt 78.?.?.?

Možná si při tom někdo vzpomene jak funguje Organismus. Buňky, které se vymknou kontrole, mají v sobě zabudovaný (od organismu) autodestrukční mechanismus.. Jeden z důvodů se domnívat, že nás chovají jako buňky JEJICH civilizačního - lidstva - Superorganismu (Proč si myslíte je internet? - To je přece nervová soustava a její nezávislost je chorý mýtus). Je škoda když dobří lidé hynou, aby jiní mohli žít. Co všechno se ještě "musí" stát? Co všechno dovolíš? Nemám strach. Už nehodlám dál utíkat.

229838

12.10.2010 21:16

David

bobina 78.?.?.?

Škoda tak mladého člověka, mamince musí být hrozně a nedá se zapomenout, některé příspěvky přesně odráží dnešní morálku. TO SE MÁME NA CO TĚŠIT!

229896

Příspěvků: 115

06.10. 22:52 Rene Bartosek  Sebevražda?
06.10. 23:15 Zatřepálková  RE: Sebevražda?
06.10. 23:44 Ľubomír 77  RE: Sebevražda?
06.10. 23:55  RE: Sebevražda?
07.10. 00:30 mtk  RE: Sebevražda?
07.10. 00:45 Rene Bartosek  RE: Sebevražda?
07.10. 03:38 Peptalkin  RE: Sebevražda?
06.10. 23:16 Martin300  RE: Sebevražda?
07.10. 13:31 janko  RE: Sebevražda?
06.10. 23:21 Andrew Siddur  To mě podržte...
07.10. 20:13 Vašek  RE: To mě podržte...
06.10. 23:38 Vodník  R.I.P.
07.10. 00:21 Radim Lhoták  S bolestí v srdi
07.10. 13:40 janko  RE: S bolestí v srdci
07.10. 01:51 Antiseptik  Upřímnou soustrast
07.10. 05:02 PavelK  Upřímnou soustrast
07.10. 07:59  Na smrť je času dosť...
07.10. 08:32 Erika 52  Úprimnú sústrasť, mamička
07.10. 09:37 MoUdrostrak  Ztrata cloveka
07.10. 11:32 baba_Blažková  Musím reagovat
07.10. 12:13 Jarmila  RE: Musím reagovat
07.10. 12:34 baba_Blažková  RE: Musím reagovat
07.10. 15:14 jp  RE: Musím reagovat
07.10. 16:22 baba_Blažková  RE: Musím reagovat
07.10. 15:14 Vladimír Stwora  RE: Musím reagovat
07.10. 15:33 Luxor  RE: Musím reagovat
07.10. 16:10 Vladimír Stwora  RE: Musím reagovat
07.10. 19:20  TAKY MUSÍM REAGOVAT
09.10. 13:07 Raději ne  RE: TAKY MUSÍM REAGOVAT
07.10. 20:38  RE: Musím reagovat
08.10. 16:54 steve  RE: Musím reagovat
09.03. 19:27 proud  RE: Musím reagovat
09.03. 20:33 steve  RE: Musím reagovat
07.10. 16:21 udo  RE: Musím reagovat
07.10. 16:24 udo  RE: Musím reagovat
07.10. 17:46 Rene Bartosek  RE: Musím reagovat
07.10. 20:54 baba_Blažková  RE: Musím reagovat
08.10. 16:43 Rene Bartosek  RE: Musím reagovat
07.10. 15:58 Takyjeden  Musím
07.10. 16:40 hyperboreus  ČEST...
07.10. 18:38 mt-svk  ...
07.10. 18:49 Řehoř  Vzpomínejme a jednejme
07.10. 21:26 Soudce Lynch  Uff
08.10. 16:50 Rene Bartosek  RE: Uff
08.10. 16:56 steve  RE: Uff
07.10. 22:08  Proč...???
08.10. 04:44 Aja  Fatalita
08.10. 07:48 Jarmila  RE: Fatalita
08.10. 08:20 Islander  Upřímnou soustrast rodině
08.10. 08:25 hestroy  Je to opravdu velice smutné...
08.10. 14:38 tmo  RE: Je to opravdu velice smutné...
08.10. 14:43 hestroy  RE: Je to opravdu velice smutné...
08.10. 17:38 tmo  RE: Je to opravdu velice smutné...
08.10. 17:59 steve  RE: Je to opravdu velice smutné...
08.10. 21:20 tmo  RE: Je to opravdu velice smutné...
09.10. 03:07 steve  RE: Je to opravdu velice smutné...
08.10. 08:48 Lucie  Sebevražda není hrdinství...
08.10. 09:47 Saša  Pro Lucii a paní Strigu
09.10. 00:39 tmo  RE: Pro Lucii a paní Strigu
08.10. 10:10 Ivča  životní láska
08.10. 16:39 steve  RE: životní láska
08.10. 12:03 Lin  Omlouvám se předem
08.10. 15:13 steve  RE: Omlouvám se předem
08.10. 13:00 horus  Květiny pro oběť kolektivního šílenství
08.10. 13:08 leo69  Přátelé...
08.10. 13:17 Radim Lhoták  Člověk, kterého zabil systém
08.10. 13:38 Radim Lhoták  RE: Člověk, kterého zabil systém
08.10. 14:08 neon  RE: Člověk, kterého zabil systém
08.10. 18:34 Radim Lhoták  RE: Člověk, kterého zabil systém
08.10. 19:12 Ľubomír XXL  RE: Člověk, kterého zabil systém
08.10. 22:29 Radim Lhoták  RE: Člověk, kterého zabil systém
08.10. 23:04 Radim Lhoták  RE: Člověk, kterého zabil systém
11.10. 01:22 Striga  RE: Člověk, kterého zabil systém
11.10. 10:47 Striga  RE: Člověk, kterého zabil systém
11.10. 12:36 prostej člověk  RE: Člověk, kterého zabil systém
11.10. 13:36 Jarmila  RE: Člověk, kterého zabil systém
11.10. 14:53 Jarmila  RE: Člověk, kterého zabil systém
11.10. 15:01 Jarmila  RE: Člověk, kterého zabil systém
11.10. 15:07 hestroy  RE: Člověk, kterého zabil systém
11.10. 15:45 Jarmila  RE: Člověk, kterého zabil systém
11.10. 15:12 Islander  RE: Člověk, kterého zabil systém
08.10. 23:15 Ľubomír XXL  RE: Člověk, kterého zabil systém
09.10. 13:31 mtk  RE: Člověk, kterého zabil systém
09.10. 13:56 Radim Lhoták  RE: Člověk, kterého zabil systém
09.10. 13:57 mtk  RE: Člověk, kterého zabil systém
08.10. 20:30 Jarmila  RE: Člověk, kterého zabil systém
08.10. 21:00 Radim Lhoták  RE: Člověk, kterého zabil systém
08.10. 20:35 baba_Blažková  RE: Člověk, kterého zabil systém
08.10. 21:06 Rene Bartosek  RE: Člověk, kterého zabil systém
08.10. 22:30 baba_Blažková  RE: Člověk, kterého zabil systém
09.10. 00:35 Rene Bartosek  RE: Člověk, kterého zabil systém
10.10. 15:58  RE: Člověk, kterého zabil systém
11.10. 10:01 baba_Blažková  RE: Člověk, kterého zabil systém
11.10. 10:51 Striga  RE: Člověk, kterého zabil systém
08.10. 16:25 hestroy  RE: Člověk, kterého zabil systém
08.10. 18:36 Radim Lhoták  RE: Člověk, kterého zabil systém
08.10. 16:47  RE: Člověk, kterého zabil systém
08.10. 20:34 Jarmila  RE: Člověk, kterého zabil systém
09.10. 03:42 Boudník  Vážení truchlící
09.10. 04:24 Vladimír Stwora  Pohřeb
09.10. 13:44 Radim Lhoták  RE: Pohřeb
09.10. 07:41  Souhlasim se Strigou
09.10. 15:49 Lin  RE: Souhlasim se Strigou
10.10. 18:32  RE: Souhlasim se Strigou
09.10. 09:02 Jiří Koubek  upřímnou soustrast
09.10. 15:11 Striga  O motivaci k sebevraždě víme příliš málo
09.10. 15:51 Lin  RE: O motivaci k sebevraždě víme příliš málo
09.10. 17:17 micha  RE: O motivaci k sebevraždě víme příliš málo
09.10. 17:09 Rene Bartosek  RE: O motivaci k sebevraždě víme příliš málo
09.10. 20:11  RE: O motivaci k sebevraždě víme příliš málo
09.10. 23:18 Rene Bartosek  RE: O motivaci k sebevraždě víme příliš málo
10.10. 07:26 Gonzaless  Nesmite to prezivat
10.10. 13:35 XiXao.man  Velka škoda....
11.10. 22:34 Abstrakt  Program se vymkl kontrole
12.10. 21:16 bobina  David

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

54

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 89 čtenářů částkou 18 870 korun, což je 54 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Venezuela schválila rozmístění ruských raket na svém území!24.01.22 17:18 Venezuela 0

Proč chybí diskuze u článku, že běžkař dostal infarkt?24.01.22 10:06 Česká republika 2

Šéf Pfizeru obvinil „dezinformátory“ ze smrti milionů lidí!24.01.22 08:08 Neurčeno 1

Brusel: velké střety mezi policií a demonstranty!23.01.22 19:19 Belgie 0

Povinná štěnice v mobilu pro účastníky olympiády, která sleduje a cenzuruje23.01.22 17:33 Čína 1

Šéf německého námořnictva skončil. Kvůli výrokům o Putinovi a Krymu23.01.22 11:47 Německo 3

Do ostravských hutí vozí uhlí z Austrálie23.01.22 11:43 Česká republika 2

DLR pozoruje asi 120 tisíc ukrajinských vojáků u linie dotyku!23.01.22 08:18 Ukrajina 1

Petice za zrušení pandemického zákona22.01.22 23:28 Česká republika 0

EMA zjistila, že "posilující dávky" imunitu naopak snižují22.01.22 07:42 Evropská unie 3

Lukašenko vyzývá "mezinárodní podvodníky" k ukončení pandemie koronaviru21.01.22 19:35 Belorusko 4

Srbsko zrušilo Austrálii licenci na těžbu lithia21.01.22 17:24 Srbsko 1

Už se to láme. Britský časopis si stěžuje na cenzuru FB a Novinky.cz to uveřejnily21.01.22 11:22 Británie 0

Česko dodá Ukrajině dělostřeleckou munici, uvedlo Ministerstvo obrany ČR21.01.22 10:03 Česká republika 9

Rusko chce zakázat těžbu krypta a omezit transakce20.01.22 17:18 Rusko 7

Pfizer od roku 2020 vydělal "asi 36 miliard dolarů", potvrzuje generální ředitel Albert Bourla20.01.22 16:18 Neurčeno 0

Studená sprcha pro Ukrajinu: Podle Bidena je členství Kyjeva v NATO v brzké době nepravděpodobné20.01.22 15:22 USA 1

Údajný vynálezce mRNA vakcín Malone málem zemřel po vakcíně proti COVIDu19.01.22 22:39 USA 4

Čína - země, kde zítra znamená včera19.01.22 16:43 Čína 0

WHO hovorí, že neexistujú žiadne dôkazy pre podávanie posilňujúcich dávok „vakcín“ pre deti a mládež19.01.22 08:22 Neurčeno 0

Měnové kurzy

USD
21,53 Kč
Euro
24,39 Kč
Libra
29,18 Kč
Kanadský dolar
17,14 Kč
Australský dolar
15,45 Kč
Švýcarský frank
23,56 Kč
100 japonských jenů
18,90 Kč
Čínský juan
3,40 Kč
Polský zloty
5,39 Kč
100 maď. forintů
6,81 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
27,92 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 565,14 Kč
1 unce stříbra
520,85 Kč
Bitcoin
756 612,54 Kč

Poslední aktualizace: 24.1.2022 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 10 264