Diskuze k článku

A má vůbec smysl šifrovat?

Příspěvků 38

10.9.2010 3:43

Jeden ze starych filmu, co mam rad. Zakazany bejval.

Rene Bartosek 76.?.?.?

A je to divne furt je aktualni. Treba ho casem zase zakazou. vlastne dneska proste bude z duvodu nezajmu uveden. Malo akcni, malo mrtvol, zadna automobilova honicka, zadne zemetreseni a ani poradna postelova scena.... Hlavne ta pasaz o lumpech a poctivych lidech. Clovek by to ani s tou poctivosti nemel prehanet. Pravda je to o malych lumpech a malych lumparnach, clovek si to musi ponekud aktualizovat.
http://www.youtube.com/watch?v=udgL7gR5Nrw

227842

10.9.2010 8:29

RE: Jeden ze starych filmu, co mam rad. Zakazany bejval.

Luxor 195.?.?.?

Reakce na 227842

Taky znám jeden krásný a nadčasový film. Jmenuje se "Vyšší princip". Snažím se žít podle jeho poselství, ale bohužel pořád prohrávám na všech frontách [pláč]

227847

10.9.2010 22:09

Zakazy, cenzura

autocenzor 77.?.?.?

Reakce na 227842

Film se nebude vysilat z duvodu nizke sledovanosti.

227897

10.9.2010 6:39

Každý by mal niečo urobiť...

Oli63 88.?.?.?

...aby ho neodsúdilo vlastné svedomie. Už nejaký čas aktívne sledujem diskusné servre typu "Zvedavec." A neunikla mi jedna vec. Vykecávanie nám gojimom ide. Niektorí jedinci sú schopní reagovať takmer na každú tému. Obšírne, ale bez efektu. A to im stačí na umlčanie svedomia. Bojujeme proti systému obkecávaním. A systém sa smeje lebo vie, že sme neškodní.
Pes, ktorí breše nehryzie. Je načase začať robiť niečo skutočné...

227844

10.9.2010 8:02

RE: Každý by mal niečo urobiť...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 227844

[cool] [cool] [cool]

227846

11.9.2010 15:42

RE: Každý by mal niečo urobiť...

Druid 89.?.?.?

Reakce na 227844

http://www.youtube.com/watch?v=YawagQ6lLrA

227915

10.9.2010 7:39

Dobré téma

jean.laroux jean (tečka) laroux (zavináč) seznam (tečka) cz 194.?.?.?

Nad tímto tématem si dnes klade podobné otázky velmi mnoho lidí. Jsou tu dva zásadní pohledy:
¨
1. Nechat permanentnímu monitoringu volné pole a důvěřovat ve skutečnost, že když (podle mne) nic zlého nedělám nemám také co skrývat. A tak je zde prostor pro různá data zpřístupněná různým institucím, prostor pro různá online řešení, kdy data svěřujeme nějakému majiteli serveru namísto našich HDD a nakonec třeba i prostor pro akceptaci podkožního RFID implantátu. Tento pohled podepírá argumentace zajištění našeho bezpečí.

2. Uchovat si svou vlastní osobní svobodu a nenechat se monitorovat více než je to nutné. V tomto pohledu je jistá podvědomá nedůvěra způsobená pozorováním systému. Přesně jak uvádí pan Stwora, systém dnes už v oblasti svobod porušuje co se dá a není zde tedy absolutně žádná jistota, že naše data nezneužije proti nám. Třeba ne dnes ale někdy v budoucnu až ten permanentní monitorovací systém "rozjedou" naplno. Pak bude člověk monitorován doslova na každém kroku a jeho pohyb i komunikace budou zaznamenávány. Systém pak bude naprosto přesně vědět, kde se pohybujete, s kým jste se setkal a co spolu probíráte. Vlastně již dnes je systém schopen nás takřka permanentně monitorovat. Jen zatím plošně neukládá všechny informace o všech lidech do nějaké databáze. ZATÍM se soustředí jen na pár vybraných jedinců. Pokud v budoucnu dojde k rozšíření takového dohledu na všechny občany, bude to naprosté ovládnutí a zotročení populace. Označí-li systém např. bojovníky za naše pošlapávané svobody jako nepřítele nebude vůbec žádný problém rozkrýt celou skupinu a okamžitě ji eliminovat. We are the Borg. Uĺl be assimilated. Resistance is futile. Vzdáváme se budoucí možnosti bojovat za naše ideály. Za naši svobodu. Spolu s důvěrou dáváme do ruky systému neomezenou moc nad námi. Dáváme systému moc nad našimi potomky, které již nyní svou neopatrností pacifikujeme.

Mnoho lidí proti připravovanému monitoringu bojuje. Mnohé země demonstracemi zablokovaly např. přijetí projektů el. dokladů. Vnímají je jako mezikrok k další fázi, kdy systému již nebude stačit jen "odložitelná" kartička ale bude se snažit nás označkovat bezkontaktním chipem (neodložitelným), který bude možno lokalizovat na velkou vzdálenost. Osobně velmi dobře znám problematiku RFID a znám mnoho případů, kdy může být tato technologie skutečně dobrým sluhou. Dokonce bych se nebránil ani el. dokladům za předpokladu, že by šlo o kontaktní chipy bez možnosti dálkové detekce a s minimem osobních informací ve své paměti. Problém je, že tento doklad může být skutečně jen mezikrokem. Je to jako s tou žábou co se velmi pomalu uvaří v hrnci a ani si toho nevšimne. Nemyslím, že je účelné vynakládat své úsilí v boji proti RFID či jiným chipům. Rozhodně bychom ale měli bojovat proti řízenému monitoringu a chránit si svá data.

227845

14.9.2010 11:45

RE: Dobré téma

andy_warhol 90.?.?.?

Reakce na 227845

Máte úplnou pravdu v tom co chcete sdělit, jen ten příměr s žábou, tolik oblíbený a tolik výstižný neplatí = je to jenom taková pohádka. ale o tom váš příspěvek není.
Je to těžké vysvětlit tohle někomu, kdo i za komunistů byl v pohodě a nic neřešil, takový člověk nedokáže vůbec ani pomyslet, že by měl za něco bojovat.

228069

10.9.2010 8:36

Sifrovani je kuchynkou "ke spitani" v nadnarodni korporaci

MoUdrostrak 85.?.?.?

Vazeny pane Stworo, velice mne mrzi, ze jste smysl meho prispevku prevratil:

Nevyzyval jsem k zadne zbabelosti. Sifrovani jsem prirovnal ke kuchynce v nadnarodni korporaci, kam si naivky a naivove chodi spitat nejcitlivejsi intimity nebo nadavat na nacastvo ci spradat pletichy proti kolegum. A neni zadnym tajemstvim, ze i v "Nejobdivovanejsich zamestnavatelich" jsou prave "kuchynky na patrech" prospikovany kamerami a mikrofony.

Zadny skandal nehrozi: pokud jsou kamerky a mikroforny zamestnanci odhaleny, nacastvo se pohotove vymluvi, ze investice za statisice a miliony chrani salamy a salaty za par korun, protoze si par zamestnankyn stezovalo, "ze jim je nekdo ukradl". Pravicujici oVce na to vysvetleni zabuci - a jdou zase pracovat a splacet leasingy, hypoteky, skolne, plasticke operace - a nominovat nacastvo na Zamestnavatele roku[smích]

Proto prave tam - a i v sifrovane korespondenci - je dokonce NEBEZPECNE si sdelovat cokoliv, co by mohlo kohokoliv z ucastniku svym obsahem poskodit. Z cehoz vyplyva, ze nema cenu chodit citlive zalezitosti resit do kuchynek, natoz treba i lobbistickych kavaren a restauraci, ale ani je sifrovat. A naopak si pocinat tak, aby clovek druhe naivne neohrozil.

227848

10.9.2010 8:41

RE: Sifrovani je kuchynkou

MoUdrostrak 85.?.?.?

Reakce na 227848

fuj tajbl, vypadlo mi v NACA"L"STVO chronicky "L"[pláč]

227849

10.9.2010 13:35

Zase ty cestičky mezi paneláky...

lesov 89.?.?.?

"Kdyby byl kapitánem StarTrek a Borgové by na něj a jeho posádku vyrukovali s jejich obvyklým „resistence is futile“ (odpor je marný), jenom by sklopil uši a řekl „ano, máte pravdu, vzdáváme se, je to marné...“ Fujtajkl. Takhle by nikdy neměl chlap mluvit."

Takže chcete boj, nikdy TO neskončí!
Píšete, že každý musí začít u sebe, bojovat etc...
To je utopie, vezměte si ty cestičky z titulku, 30 let bydlím na jednom místě a jsou tam pořád. Když zaprší, voda bere zeminu ze stovek takových míst jenom v nejbližším okolí a jde to do kanalizace stejně jako Vaše ideály a předsevzetí.
Dokud budou mít lidi co ztratit, budou držet hubu a krok, zvlášť tady v české, předposrané kotlině, kde si skoro každej přeje aby sousedovi chcípla ta koza. To už ani není závist, páč když jim dáte kozy dvě aby už na tu sousedovic kozu nemysleli, tak nebudou chtít nebo taky jo ale stejně budou myslet na to aby sousedovi ta koza chcípla. Tak nevím, jestli se dá s takovým matriálem něco dělat. [cool]

227858

10.9.2010 14:17

Nic špatného jsem neudělal

jp 94.?.?.?

Navíc argument "nic špatného jsem neudělal" může dnes použít jen opravdový prosťáček.

Co je špatného a co ještě ne se dneska totiž mění podle toho, jak se to vrchnosti hodí. Už neplatí křesťanská morálka či kulturní zvyklosti. Pravidla se stanovují pružně a s ohledem na zcela jiné priority...

227860

12.9.2010 16:12

RE: Nic špatného jsem neudělal

hc 90.?.?.?

Reakce na 227860

Tak to bylo vždy. I křesťanství je ohebné, přesněji řečeno různě interpretovatelné. A pro každou diskusi existuje jeden spolehlivý a univerzální argument - klacek.

227951

13.9.2010 11:12

RE: Nic špatného jsem neudělal

smoke 194.?.?.?

Reakce na 227951

Přesně tak. Podívejme se například na to, jak se v křesťanství oportunisticky měnil postoj k lichvě.

227984

10.9.2010 14:33

Myslím, že obecně užívat šifrování smysl nemá!

64 88.?.?.?

Špatně jsem se v příspěvku, který je zde v článku citován, vyjádřil!
Začněme od práva,které jasně říká, že zpráva přenášená el.médii je ze zákona chráněná! Dokonce ani zaměstnavatel, podle výroku nejvyššího správního soudu nemá právo na vaši poštu, i když je fyzicky umístěna na počítači zaměstnavatele!
Takže pokud já šifruji svoji poštu vlastně dávám na vědomí, že souhlasím se zločinem, který páchá nějaká třetí osoba a jsem praktickým spolupachatelem!
Článek 13. Základní listiny práv a svobod a právní řád poskytuje poměrně širokou ochranu soukromí člověka. Tato ochrana může být prolomena pouze na základě zákona a za podmínek, které stanoví zákon.
Trestnost porušování dopravovaných zpráv je ve dvouch stupních, kdy dle § 239 za porušování je trest jenom 6 měsíců, tak potom dle § 240, kdy jde o úmysl způsobit jinému škodu nebo opatřit sobě nebo jinému neoprávněný prospěch, je trest již podstatně vyšší!
Takže , když se vrátím na zem, tak "šifrováním" říkám, já vím, že je zde zjevně porušován zákon, ale já se budu bránit sám, nepodám trestní oznámení a tím fakticky rezignuji na společnost jako takovou!To je tak trochu anarchie!
Vím, že sklidím zde na Zvědavci všeobecný posměch, podívejte se na naivního prosťáčka,co se ohání paragrafy, ale tak to opravdu není! První a rychlá cesta do pekel pro společnost je rezignace na právní pořádek!!!
Trochu změním téma, ale do daleko důležitější oblasti. Nejsem přesvědčen, že tím nejhorším zloduchem v této oblasti všeobecného a bezbřehého špiclování je stát!
Špiclovací technologie,ať již audio, nebo video je dnes vysoce výkonná a poměrně laciná, takže co si dřív mohli dovolit pořídit jenom mocné státní organizace, si dnes může pořídit každý!!!
A tady začíná to maso!!! Kdokoliv, kdo je na vás nějak naštván,manžel na milence své ženy, či naopak,znepřátelená firma,která se vám chce dostat na kobylku a zničit si tak konkurenci,konkurent v zaměstnání, to všechno jsou cíle!!!
Dokonce nejenom špiclování, ale i umisťování nějakých informací do kyberprostoru, které vás mají poškodit - podvržené texty,fotomontáže a jiné internetové "kratochvíle",to jsou všechno možnosti, jak zneužít přepravované zprávy a jistá anonymita a také při globální síti, není možné dostat se rychle k adresátovi!!!
Nejhorší je takzvaně "špatně" zamilovaný počítačový odborník, protože takový zhrzený milenec dokáže svým obětem a okolí provádět věci, nad kterými žasnou i zkušení kriminalisté z odboru IT!!!!
Takže, kdo máte chuť si klidně šifrujte svoje zprávy, když vás to baví,ale já nepovažuji podobný druh ochrany za přínosný!
Jsem přesvědčen, že se brzo začnou podmínky v kyberprostoru rychle měnit, protože příkladně v některých uzlech světové internetové sítě je zahlcenost SPAMEM až 95% a síť zač...Automaticky kráceno

227861

10.9.2010 14:35

RE: Myslím, že obecně užívat šifrování smysl nemá!

64 88.?.?.?

Reakce na 227861

Jsem přesvědčen, že se brzo začnou podmínky v kyberprostoru rychle měnit, protože příkladně v některých uzlech světové internetové sítě je zahlcenost SPAMEM až 95% a síť začíná kolabovat a náprava není možná, protože je "svoboda" asi jako naše veselá "demokracie"! Tímto neradostným zjištěním bych mohl skončit, ale ještě malou doušku - vzpomenu vždy na Chaplina, který měl svého Kida, který mu rozbíjel okna, aby on měl dost práce a mohl zasklívat! Stejná hra se odehrává na netu formou virů a antivirů a my jí platíme a zatím se nenašel nikdo, kdo by vykřikl, že král je nahý!

227862

10.9.2010 15:00

RE: Myslím, že obecně užívat šifrování smysl nemá!

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 227862

Já si myslím že jako obvykle řešíme důsledky nikoliv příčiny. A díky tomu se nikam nedostaneme. Pokud je to naše právo si myslet co chceme, pak je to potřeba dělat veřejně, stát za tím a to právo bránit, nikoliv vlastní myšlení zašifrovat a tím vlastně přiznat že si nemyslíme že to právo máme, nebo alespoň že je v pořádku nám to právo upírat. Není to nic divného, standardní přístup. V Dawson College také dospěli k názoru že když nějaký magor střílí po škole tak je to potřeba řešit více kamerami, lepším telefonním systémem aby se děti v ohrožení mohli dovolat mamince a psychologem. Psychologem pro oběti, nikoliv aby se zabýval tím magorem, ne těmi co magoři dosud nejsou, na těch je potřeba pracovat. Stojíme hlavou dolů, žene se nám krev do hlavy a nemůžeme už myslet. Souhlasím z nešifrováním a domáháním se práva že mojí správu podle zákona nikdo kromě toho komu je určena číst nesmí.

227863

10.9.2010 16:44

RE: Myslím, že obecně užívat šifrování smysl nemá!

kosk 93.?.?.?

Reakce na 227863

Já naopak svoje data na kompu šifruji, protože na rozdíl od předchozích příspěvků se nedomnívám že žijeme v právním státě. Znám soudní případy, které se táhnou dvacet let a konec v nedohlednu. Navíc už několikrát roběhly rozsudky s výsledkem jednou tak a jednou naopak. Možná mě takový bude čekat, ještě nevím. Za tu dobu než to skončí budu už v důchodu, ne-li pod drnem.

To tady není v mé představě právní stát, něco co funguje, něco na co bych se mohl spolehnout. Navíc, když mám informace zašifrovány, tak mě zde nikdo nemůže z ničeho obvinit, nebo mi ukrást mou práci. Je to i pro můj osobní pocit, ten je také důležitý.

Pokud nejsem zločinec, tak nejspíš fakt, že mám šifrované disky nikomu nebude ani přiliš vadit a budu mít dobrý pocit, že jsem pro bezpečnost udělal maximum co umím. Je to stejné jako se zbraní, je pro někoho dobré jí vlastnit, nosit a umět jí dobře použít.

Jistě lze i zde říci, to není třeba, je možno se obrátit na policii a oni nechají z Vašeho mrtvého těla vyjmout kulky a pak s pravděpodobností asi 50% najdou toho kdo Vám to udělal. Vaše děti a žena (pokud nebudou taky mrtvý) můžou pak přijít na hřbitov k Vašemu hrobečku a říci "Táto, tak voni ho chytli, pude sedět na 14 let a po sedmi ho zasejc pustí..., to máš radost viď.

hmm... [mrknutí jedním okem]

227872

13.9.2010 7:41

RE: Myslím, že obecně užívat šifrování smysl nemá!

jp 94.?.?.?

Reakce na 227862

Ale to je přece příšerná logika, nepoužívat zabezpečení, protože nikdo nemá právo něco páchat. Naprosto sedící analogie je: nezamykat dveře. Děláte to?

227969

13.9.2010 7:50

RE: Myslím, že obecně užívat šifrování smysl nemá!

MoUdrostrak 90.?.?.?

Reakce na 227969

Spatna analogie[cool]:

[překvapení] Mluvite za (i) zamcenymi dvermi o vecech, kdyz vite ze je uvnitr prostoru stenice?! [překvapení]

227971

10.9.2010 18:19

Žime, kým sa dá

Erika 52 emickova (zavináč) marticonet (tečka) sk 91.?.?.?

Som si temer istá, že každý zamestnávateľ sleduje poštu zamestnancov, pokiaľ sa to deje cez pracovnú dobu, má vraj nárok, lebo je pánom nášho pracovného času. Dokonca to môže byť dôvod na prepustenie ak napr. treba znižovať počet zamestnancov.
Čo sa týka toho šifrovania, môj názor je, že mám dosť rokov na to, aby som si stála za svojimi názormi, veď ich formoval sám život.
Nebojím sa a druhý dôvod je, že neverím, že to môže niečo utajiť, ani o to nestojím, lebo svoje názory slobodne vyjadrujem všade, kde sa diskutuje o tom, čo ma zaujíma.
Šikovný hacker sa dostane do zašifrovanej databáze Pentagonu, bolo by naivné myslieť si, že šmíráci sú menej šikovní.
Čoho sa treba naozaj báť, sú veci, ktoré nám môžu podsunúť, bez nášho vedomia nás namočiť do nejakých nekalých veci.
Tomu však žiadne šifrovani nepomôže, koho si vyberú, toho aj tak dostanú.
Preto by sme sa nemali báť, stojme si na tom, kto skutočne sme
a žime, kým sa dá.

227875

10.9.2010 20:43

Každý někdy porušil nějaký zákon.

271/2007 Sb. 77.?.?.?

Např. zákon trestající "držení" "dětského porna". Před rokem 2007 nebyl. Atd., atd.

227893

10.9.2010 20:51

K zayšlení

bobánek 213.?.?.?

http://www.abclinuxu.cz/zpravicky/unikla-studia-o-sledovani-obcanov-v-eu [chechtot]

227894

10.9.2010 22:13

Technicky ohledně šifrování

Kar 90.?.?.?

Zajímalo by mě, zda lidé co tvrdí že šifrování je nebezpečné vůbec něco vědí o jeho technické stránce.

Předem říkám, že nejběžnější dnes používané šifrování NENÍ k dnešnímu datu prolomeno a je tedy zcela bezpečné.

Dnes se většinou jedná o šifru jménem AES. Technické informace zde http://en.wikipedia.org/wiki/Advanced_Encryption_Standard

Šifra je to otevřená, takže možnost nějakých zadních vrátek je nulová. Algoritmus této šifry může zkontrolovat kdokoliv.
O její kvalitě napovídá např. to, že ji oficiálně využívají úřady USA.

O její prolomení se neustále snaží ti nejlepší z hackerů, kteří tak na práci pro nějkou vládu hážou bobek.
I kdyby se to podařilo prolomit, bylo by to zcela jistě u nějaké vládní či bankovní instituce. Na tu by byl veden útok který by vyžadoval tolik úsilí. Ne na osobní cokoliv kohokoliv.

Když zůstaneme v naší republice tak jako dobrý důkaz stačí toto https://hrdost.net/forum/download/file.php?id=348


Osobně šifruju vše co jen jde. K názorům, že to nějaká třetí strana může číst řeknu jediné - absolutní BLBOST.

227898

12.9.2010 17:41

RE: Malá technická

waterfall 89.?.?.?

Reakce na 227898

Šifrování je tak bezpečné, jako jeho nejslabší článek... Pokud nejste odborník, necháváte jistě dost vrátek otevřených. Když pominu ty nejtriviálnější (např. virus z pornostránek), tak to může být například podvržená falešná verse WinZipu nebo jiného hodně oblíbeného programu, která "keyloggerem" zaznamená vaše hesla ke všem šifrovaným diskům...

A pokud máte počítač SW chráněný a eliminujete rizikové chování... pak může zafungovat fyzický přístup... Policie se nenápadně vloupe do místnosti k vašemu počítači... a změní koncovku vaší klávesnice... ta původní bude nahrazena novou, která má paměť XX GB a zaznamenává veškeré stisky kláves po dobu několika let... No a až příjde čas a budete zatčen, sice odmítnete prozradit hesla... to jim ovšem nevadí, oni už je dávno mají uloženy a vás k tomu odšifrování nepotřebují...

Nebo vy snad kontrolujete HW v pravidelných intervalech a poznal byste změnu? Máte fyzicky přístup natolik obtížný, že by nešlo "náhradu" nenápadně provést? Co když odejdete na záchod při návštěvě někoho důvěryhodného, který výměnu za 30 vteřin provede... A veříte veškerému SW, který jste instalovali...? Jste si jistri, že na jeho obsah/funkce nemůže mít vliv vláda...?

Tudíž ANO, chránit se. Ztěžovat jim cestu. Jistě lze 100% zabezpečit komp. Ale není to zadarmo. Dá to dost práce a přemýšlení. Pozor na nejslabší články řetězu!!!

227955

13.9.2010 12:35

RE: Malá technická

Petr Řehák 194.?.?.?

Reakce na 227955

Presne tak nejslabsi clanek [mrknutí jedním okem]
Ted jsem zrovna delal jednoduchej sifrovaci programek pro komunikaci po emailu s pritelkyni (maji v praci dementni sefy co jim ctou i kdyz me posle email ze uz se tesi domu).
Protoze to podminky dovoluji zvolil jsem zpusob one time pad .. jednoduse lze dokazat ze pokud nemate v ruce klic neexistuje zpusob jak zpravu rozlustit .. ovsem slabsich mist je hned nekolik.
Kdyz napr. pominu ze staci nechat defaultni seed generatoru nahodnych cisel ktery je vetsinou pocet milisekund or roku 1970 (cili staci odhadnout rok spusteni generatoru a z nemozneho je razem "pouze" cca 31 miliard moznosti. Tak nejjednodussi moznost je proste jen pustit u ni na pocitaci v pozadi program co zaznamena vystup na obrazovku a nemusi nikdo ani resit zadny louskani sifry.
Proste a jednoduse kdyz nekdo bude chtit zjistit co ukryvate pod silnou (nebo i neprolomitelnou) sifrou tak na to nepujde pres lamani ty sifry .. zrovna tak jako lupic vam do baraku nepoleze prostredkem zdi, ale spis drevma a nebo nejlepe oknem.

227991

13.9.2010 12:51

RE: Technicky ohledně šifrování

mkadlec 62.?.?.?

Reakce na 227898

NSAKEY
Jestli si myslite ze ted uz tam neni tak jste naivni. Jen je lip schovanej.

227992

11.9.2010 9:28

šifrování má jen lokální význam

JanaJ 78.?.?.?

počítám, že třeba Mosad nemá problém přečíst nakonec všechno, tedy když "o něco jde", že...
...takové ty "facebooky" leda slouží tajným službám krásně na získávání přehledu a mapování sítí případné "opozice" proti všemu, co není dirigováno v organizovaném politicko-mediálním mainstreamu [smích]

227906

12.9.2010 13:01

U O2 v tuto chvíli Zvědavec nepřístupný?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 96.?.?.?

Zdravím - a ať mír jak bílý holoubek nad celým světem letí -

- mám dnes problém s přístupem na Zvědavce standardní cestou.

Podezřívám O2 (můj poskytovatel ADSL), že má opět nějakou neplechu s DNS servery, nebo zrovna ladí "filtry".

Pokud je v tom snad, zrovna teď, měSSíc před tím, "co už by dávno zakázali, kdyby to mohlo něco změnit", politická vůle, vyjadřuji tímto příslušným "zúčastněným" svůj ODPOR (ten přitom v tuto chvíli létá jako DVA BLESKY), zhnusení a nepochopení jejich kroku.
Je zde mnoho jiných - a akutnějších adeptů - na cenzuru přístupu; často se tvářících jako "oficiální", "nejdůvěryhodnější" či "nejčtenější".

Testováno teď na aktuálních verzích IE, FF, Opery, jak s DNS servery přidělenými od O2: 194.228.110.17; 194.228.41.113 (primární; sekundární), tak s DNS servery OpenDNS 208.67.222.222; 208.67.220.220.

227945

12.9.2010 13:42

O2 + Zvedavec opět OK

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 98.?.?.?

Před chvílí jsem sem psal, že s O2 ADSL je v ČR zrovna nemožné přistoupit na Zvědavce, jak se standardně přidělenými DNS adresami od O2, tak s těmi od OpenDNS.

Nyní už je opět vše v pořádku. Výpadek tedy trval cca od 12.00 do 13.30.

Nesetkal se někdo v tuto dobu také s problémy?

(editor může oba mé příspěvky případě spojit; díky)

227946

12.9.2010 16:02

RE: O2 + Zvedavec opět OK

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 206.?.?.?

Reakce na 227946

Problémy mívám i já. Server je přetížen. Jedeme na sdíleném hostingu.

227950

12.9.2010 21:57

RE: O2 + Zvedavec opět OK

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 98.?.?.?

Reakce na 227950

Dobrá, přetížení zní také uvěřitelně.

Nicméně pokud máte statistiku přístupů, podívejte se, jestli se zrovna dnes nedělo "něco" podivného.
Třeba zvýšený počet návštěv s určitým kódem odpovědi (401, 403-zakázáno, 404-nenalezeno, 405), atd...
Mimochodem - teď, cca od 21h, se Zvědavec opět spíše nenačte.

Perlička závěrem, ať tu "nedostupnost" zakončíme nějak vesele:
Známý má u svého webu též jakousi statistiku, a říkal, že se mu na jednu ze stránek dostal člověk po zadání dotazu "Nečas je žid" do Googlu (a následném kliknutí na odkaz na stránku).
Ukázalo to i firmu, ze které byl dotyčný připojen.
A nešlo o žádnou jinou, než o českou pobočku této IT společnosti.
Osobně nejsem příznivcem nějakého nepatřičného sledování přístupů, ale toto mě vskutku zaujalo.
A trochu i pobavilo, jaké "problémy" řeší pracovníci IT ve chvílích volna.

227959

12.9.2010 20:33

anonym

anonym 194.?.?.?

nebolo by dobre dat zvedavca aj na siet tor?

227957

13.9.2010 1:46

Podivejte jak se chova BIS

jen tak 96.?.?.?

http://zpravy.idnes.cz/lide-z-bis-tlacili-na-podnikatele-ten-si-je-nahral-na-kameru-pnq-/domaci.asp?c=A100912_210704_domaci_mad

Kdyz se takhle chovali estebaci tak si vsichni mohli rozthnout drzky, ze to je porusovani lidskych prav. A co je to ted???

227965

13.9.2010 7:31

RE: Podivejte jak se chova BIS

MoUdrostrak 90.?.?.?

Reakce na 227965

Doufam, ze pan Stwora ve finale uzna, ze konal (alespon v tomto svem prispevku) pro MoSSad, BIS, NSA a dalsi medvedi sluzbu, kdyz mne a kolegu 64 pokousel prirovnavat ke ZBABELCUM, kdyz neverime funkcnosti a neprustrelnosti jim zboznovaneho SIFROVANI. A co nechceme rikat a sdelovat verejne, tak nesdelujeme ani do sifer.

O co v clanku lz-i-Dnes http://zpravy.idnes.cz/lide-z-bis-tlacili-na-podnikatele-ten-si-je-nahral-na-kameru-pnq-/domaci.asp?c=A100912_210704_domaci_mad jde: Ceska firma vyvinula sifrovaci program pro mobily, ktere jsou jinak bez omezeni nahravany a jejich zaznamy vyuzivany represivnimi slozkami. K majiteli spolecnosti se dostavili na "friendly talk" BISoni. A presvedcovali ho, aby do programu zanesl backdoor a oni nadale meli pristup k louskani hovoru, aniz by to porizovatele a uzivatele programu vedeli. Majiteli nabizeli i nevystopovatelne cerne konstantni uhrady za otevrena zadni vratka. Kdyz majitel odmitl, zacali ho vydirat, ze poslou/aktivuji vice zle BISonske kolegy "z operativy", kteri se uz nemazli.

Majitel rozhovory s BISony vsak nahraval a lz-i-Dnes to shodou okolnosti i-dnes troubi do sveta. Dokonce i portpatrol BIS, jindy mlcenlivy, Subert slibuje nasledky pro aktery. Ze jde o obdobu odposluchavanych nadnarodnich "kuchynek" skutecnym zadavatelum se nic nestane, je nabiledni.

Opakuju: Jen naiva, datista, informacni idiot nebo magor by veril SIFROVANI a ohrozil protistranu tim, ze by ji primel sifrovani verit a komunikovat "pod jeji ochranou" citlive informace.

227968

13.9.2010 9:53

RE: Podivejte jak se chova BIS

waterfall 193.?.?.?

Reakce na 227968

Jak jsem uvedl výše, pokud nemáte kontrolu nad softwarem - nebo dostatečnou důvěru v jeho provedení, tak to je samozřejmě riziko.

Na druhou stranu jste v článku jistě četl, že to odmítli udělat (tak jako většina firem z oboru) a že ta šifra je obtížně prolomitelná... Tudíž pokud budete mít dostatečně bezpečné heslo a program nemá zabudovaný backdoor, máte relativní bezpečí... Oni sice mají program na "louskání", ale to jim u bezpečného hesla (např. 30 znaků) může taky trvat léta...

227978

14.9.2010 14:19

RE: Podivejte jak se chova BIS

MoUdrostrak 193.?.?.?

Reakce na 227978

Ja nezpochybnuju technickou stranku, ale logickou. Uz tady na to poukazali i dalsi. Staci zapojit dalsi reseni, aby bylo odhaleno, co bylo sifrovano nebo desifrovano (snimac klavesnice, scanner screenu...). A osoba, co se citi "bezpecne diky tomu, ze sifruje", se diky tomu chova nebezpecne ke svym citlivym udajum, sdelenim, rizikum.
'
A dale pochybuju, ze vsichni se zachovaji, jako presentovany zhotovitel sifrovaciho reseni. BISoni si na tajnou sluzbu pocinali velice amatersky, kdyz se nevybavili dostatecnymi agrumenty. Je to jako s uplatky: kazdy ma svou cenu. Pokud je uplacen, vyhovi a mlci. Pokud je mu nabidnut nedostatecny uplatek, hrozi nebezpeci, ze to oznami nebo se alespon o tom verejne siri.
'
BISoni neodhadli dostatecne protistranu a sklizi ostudu.

Nevycuju, ze mohlo jit i o zpravodajskou hru a "o provokaci do supliku", kterych probiha mnoho, ale ne vsechny jsou posleze vyuzity. Tahle afera nyni lz.iDnes zverejnena, muze mit za ucel nastolit v BIS situaci pro skatulata hejbejte se[smích] A za cil ma zohledneni soucasnych mocenskych pozic i ve zpravodajskych sluzbach po oslabeni ODS-CSSD Opo-pseudo-koaly [vyplazený jazyk]

228080

14.9.2010 16:04

RE: Podivejte jak se chova BIS

Petr Řehák 194.?.?.?

Reakce na 228080

No kazdopadne nevim kolik z vas napadlo jestli to nemuze byt velmi kvalitni reklama. Ono to reseni co dana firma prodava neni zrovna z tech nejlevnejsich, ale i pomerne drahe reseni ktere bude mit v mediich zadarmo reklamu jako "sifrovani na ktery jsou i zpravodajske sluzby kratke" se bude prodavat urcite mnohem lepe.
A i kdyby to bylo nejdokonalejsi a neprolomitelne reseni porad je tu ten nejslabsi clanek retezu [mrknutí jedním okem]

228096

Příspěvků: 38

10.09. 03:43 Rene Bartosek  Jeden ze starych filmu, co mam rad. Zakazany bejval.
10.09. 08:29 Luxor  RE: Jeden ze starych filmu, co mam rad. Zakazany bejval.
10.09. 22:09 autocenzor  Zakazy, cenzura
10.09. 06:39 Oli63  Každý by mal niečo urobiť...
10.09. 08:02  RE: Každý by mal niečo urobiť...
11.09. 15:42 Druid  RE: Každý by mal niečo urobiť...
10.09. 07:39 jean.laroux  Dobré téma
14.09. 11:45 andy_warhol  RE: Dobré téma
10.09. 08:36 MoUdrostrak  Sifrovani je kuchynkou "ke spitani" v nadnarodni korporaci
10.09. 08:41 MoUdrostrak  RE: Sifrovani je kuchynkou
10.09. 13:35 lesov  Zase ty cestičky mezi paneláky...
10.09. 14:17 jp  Nic špatného jsem neudělal
12.09. 16:12 hc  RE: Nic špatného jsem neudělal
13.09. 11:12 smoke  RE: Nic špatného jsem neudělal
10.09. 14:33 64  Myslím, že obecně užívat šifrování smysl nemá!
10.09. 14:35 64  RE: Myslím, že obecně užívat šifrování smysl nemá!
10.09. 15:00 Antiseptik  RE: Myslím, že obecně užívat šifrování smysl nemá!
10.09. 16:44 kosk  RE: Myslím, že obecně užívat šifrování smysl nemá!
13.09. 07:41 jp  RE: Myslím, že obecně užívat šifrování smysl nemá!
13.09. 07:50 MoUdrostrak  RE: Myslím, že obecně užívat šifrování smysl nemá!
10.09. 18:19 Erika 52  Žime, kým sa dá
10.09. 20:43 271/2007 Sb.  Každý někdy porušil nějaký zákon.
10.09. 20:51 bobánek  K zayšlení
10.09. 22:13 Kar  Technicky ohledně šifrování
12.09. 17:41 waterfall  RE: Malá technická
13.09. 12:35 Petr Řehák  RE: Malá technická
13.09. 12:51 mkadlec  RE: Technicky ohledně šifrování
11.09. 09:28 JanaJ  šifrování má jen lokální význam
12.09. 13:01  U O2 v tuto chvíli Zvědavec nepřístupný?
12.09. 13:42  O2 + Zvedavec opět OK
12.09. 16:02 Vladimír Stwora  RE: O2 + Zvedavec opět OK
12.09. 21:57  RE: O2 + Zvedavec opět OK
12.09. 20:33 anonym  anonym
13.09. 01:46 jen tak  Podivejte jak se chova BIS
13.09. 07:31 MoUdrostrak  RE: Podivejte jak se chova BIS
13.09. 09:53 waterfall  RE: Podivejte jak se chova BIS
14.09. 14:19 MoUdrostrak  RE: Podivejte jak se chova BIS
14.09. 16:04 Petr Řehák  RE: Podivejte jak se chova BIS

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

47

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 92 čtenářů částkou 16 306 korun, což je 47 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Už na nás "vláda" zase chystá další šikanu a buzeraci20.10.21 20:19 Česká republika 6

Majitelé lesů raději zakáží cyklistům vjezd do lesa úplně19.10.21 20:20 Česká republika 5

Americké vojenské biologické laboratoře v Kazachstánu19.10.21 18:59 Kazakhstan 0

Evropská agentura pro léčiva zahájila hodnocení vakcíny společnosti Pfizer pro děti ve věku 5-11 let19.10.21 09:23 Evropská unie 2

Krize toaletního papíru!19.10.21 08:31 Česká republika 5

USA jsou připraveny posílit obranné schopnosti Gruzie - šéf Pentagonu přijel do Tbilisi18.10.21 09:21 Gruzie 2

Fauciho jedy18.10.21 09:16 USA 2

Kanadská provincie vydala nová pravidla COVID, která umožňují vládě zabavit soukromý majetek17.10.21 18:30 Kanada 2

„Tak to ne!“ Povinné vakcíny narazily na vážný odpor. Hnízdil spustil kanonádu17.10.21 17:46 Česká republika 1

Volby, AfD naletělo šmejdům17.10.21 04:52 Německo 1

Od severu k jihu je Itálie zablokovaná16.10.21 19:43 Itálie 2

Slovinský premiér označil poslance Evropského parlamentu za "Sorosovy loutky"15.10.21 19:07 Slovinsko 4

Do Tatier už len elektromobilom?15.10.21 19:04 Slovensko 6

Izrael zaútočil na Sýrii pod krytím dopravních letadel15.10.21 18:55 Sýrie 0

Hlavní vražedný nástroj v britských nemocnicích15.10.21 18:39 Británie 0

Pilot zemřel při letu několik dní po očkování15.10.21 10:38 USA 3

Roušky všude a restaurace jen pro očkované. Vláda po volbách zvažuje zpřísnit opatření14.10.21 17:03 Česká republika 2

Osoby s vagínami14.10.21 13:29 Neurčeno 3

Plyn čerpaný do evropských zásobníků klesl na minimum13.10.21 17:33 Evropská unie 2

Policie Feriho stále nevyslechla13.10.21 12:48 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
22,06 Kč
Euro
25,65 Kč
Libra
30,44 Kč
Kanadský dolar
17,87 Kč
Australský dolar
16,50 Kč
Švýcarský frank
24,04 Kč
100 japonských jenů
19,34 Kč
Čínský juan
3,45 Kč
Polský zloty
5,57 Kč
100 maď. forintů
7,04 Kč
Ukrajinská hřivna
0,84 Kč
100 rublů
31,02 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 427,12 Kč
1 unce stříbra
533,66 Kč
Bitcoin
1 393 557,56 Kč

Poslední aktualizace: 22.10.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 5 842