Diskuze k článku

Čierne slzy zeme

Příspěvků 26

3.9.2010 7:18

Nechapem preco

AA 195.?.?.?

sa tolko pise o apokaliptickom zaniku ludstva, o prirode postavenej proti cloveku (povodne,hurikany, etc.) a pri tom sa vobec neberie do uvahy, alebo sa o tom proste nikde nepise, ze slnecna aktivita je na maxime za posledne desatrocia a slnko je naozaj nekludne. Je to cyklus opakujuci sa po 50, ci 60 rokoch a je uplne normalny. Povodne, poziare a hurikany su vtedy intenzivnejsie a pocasie je "divne".

227418

3.9.2010 13:12

RE: Nechapem preco

udo udo321123zavinacazetbodkask 91.?.?.?

Reakce na 227418

Treba to tu riešiť a nie pateticky plakať nad nejakou apokalypsou.
Žiadna nebude. Vymyslela ju elita. Pri svojom správaní nič iné ani nepozná. Keď sa zaoberala prognózami prebiehajúcich sociologických procesov zistila približné obdobie, kedy nastane stav rezonancie dvoch základných procesov určujúcich život človeka.
a) zmena generácii cca.25 rokov(12-58r-dlhodobé sociologické štatistiky)
b) zmena technosféry vyrobenej človekom (má kľúčový vplyv na zmenu kultúry a vývoj psychiky jednotlivca a kolektívu)- od pästného klinu po koleso stovky tisícov rokova, od kolesa po parostroj tisíce a od auta po mobili desiatky rokov..

Ak teda porovnáme(zoberieme ako etalóny času) tieto základné procesy z humanitných a prírodných vied, zistíme, že rezonancia nastala v 1.pol 20.stor. - 2 svetové vojny, revolúcie.. Ľudstvo sa zatriaslo a prežilo, lebo zmena išla rýchlo. Ako tzv. flatter proces v letectve - lietadlo sa trasie, tak pilot pridá rýchlosť, aby vyšiel zo stavu rezonancie. Inak môže urvať krídla [smích] Pri rezonancii buď nastane zmena systému, prenos informácii, alebo jeho deštrukcia. To platí aj pre sociálne systémy.
Nastala zmena motivácie. Od faktologického vnímania nevyhnutne k metodologickému. Spôsob skladania "faktov" a či z nich dostaneme to, alebo ono. Práca s informáciami a spôsob priblíženia sa pravde (objektívnej realite). To na margo jednej zo súčasných stratégii elity zahltenia-utopenia obyvateľstva v informáciách. Neustále sa veci menia. Kedysi sa niekto niečo naučil robiť(napr opravovať boty) a žil z toho celý život. Vedomosti sa dávali z generácie na generáciu. Teraz to neplatí. Toto je 2. najvážnejší dôvod sociálnych(generačné rozpory,..), psychologických a ďalších problémov. Nastala jednoducho iná logika sociálneho správania.

V prognózach elity sa toto obdobie nazývalo apokalypsa. Pre nich mnohé 1000 ročné metódy riadenia más prestávajú byť funkčné. Nevedeli prognózovať za túto pomyselnú hranicu. GP (Globálny prediktor) viac - menej vzhľadom na jeho ciele udržateľne subjektívne postupne ovládol objektívny globálny h-is-torický proces koncentrácie (prostriedkov výroby, komunikácie, obchodu a dopravy)= moci.
Je to 1. základná príčina súčasných problémov. Trvalo to pár tisíc rokov od starého Egypta cca. 5 tis. rokov dozadu podľa spomínaných odhadov a záznamov. GP alias Konceptuálna moc nie je fikcia ako možno nejaký Bin Ládin. Momentálne má ale skôr už iba o korekčnú funkciu. Predikčnú z väčšej časti stratil v rámci jeho riadenia na tiež spomínanom tandemnom princípe Prediktor-Korektor.

Cirkev teda prespala apokalypsu a my žijeme z pohľadu sociálnej psychológie v postapokalyptickom období. Nestrašme tu teda ľudí nejakou apokalypsou. To je zákazka pre pár cvokov, nie pre nás [velký smích]

227436

4.9.2010 21:12

RE: Nechapem preco

abc 89.?.?.?

Reakce na 227436

Časové postupnosti uskutočňovania predsavzatia Stvoriteľa so zemou robilo vždy ľuďom veľké problémy. Keď si k tomu ešte prirátame popletenie si pojmov z dojmami, tak zablúdenie v labyrinte sveta je viac ako isté. Udo, predstavte si, že ste v neznámej krajine a vy sa pýtate okoloidúcich ako sa dostanete z bludiska. Niekto vám dá do ruky mapu a tá mapa vás vedie, tak že časom získate k nej dôveru. Inými slovami chcem povedať, že pre normálnych ľudí je tou mapou Biblia, ktorá im dáva jediná východisko z bludiska. Tí ktorí túto mapu používajú vedia,kde sa v prúde času nachádzame. Na rozdiel od vás. Rozhodne si nemyslia ako vy, že sme prepásli "Apokalypsu", lebo vedia, že Apokalypsa je mapa. Apokalypsa znamená prorocké Odhalenie alebo Zjavenie Jánovi, ako budú vyzerať posledné dni ľudstva na zemi, skôr ako sa Kristus ujme vlády nad ňou a vytvorí z nej raj. Okrem množstva symbolov, tak ako sú v každej mape, nájdeme v nej aj ich vysvetlenie. Ak by ste brali celú Bibliu ako inšpirované Božie slovo, potom by vám tiež pomohla ako mapa dôjsť do cieľa a prežiť do nového sveta spravodlivosti. Nepletiete si pojem Apokalypsa s pojmom Armagedon? Ubezpečujem vás, že ten sme ešte neprepásli.Lebo Armagedon je posledná zastávka ľudstva v časovom pláne záchrany ľudstva, po ktorom budú pokračovať v živote len tí, ktorí mali toľko pokory, že sa naučili už dnes používať mapu! [mrknutí jedním okem]

227514

4.9.2010 22:50

RE: Nechapem preco...nič si z toho nerob, ani ja som Tvoje myslenie nepochopil

Ľubomír 77 89.?.?.?

Reakce na 227514

Zdravím abc,

podľa mňa, Udov príspevok veľmi dobre zohľadňuje skutočnosť medzi nebom a zemou...

>Časové postupnosti uskutočňovania predsavzatia Stvoriteľa so
>zemou robilo vždy ľuďom veľké problémy. Keď si k tomu
>ešte prirátame popletenie si pojmov z dojmami, tak zablúdenie
>v labyrinte sveta je viac ako isté.
Udo, predstavte si, že ste
>v neznámej krajine a vy sa pýtate okoloidúcich ako sa
>dostanete z bludiska. Niekto vám dá do ruky mapu a tá mapa
>vás vedie, tak že časom získate k nej dôveru. Inými slovami
>chcem povedať, že pre normálnych ľudí je tou mapou Biblia,
>ktorá im dáva jediná východisko z bludiska.

Tu si myslím,že si zišiel zo správnej cesty, že pozeráš na tú nesprávnu mapu...Čo myslíš pod bibliou ? Starý zákon, alebo ten Nový, mnohokrát doplnený a prepísaný, keď bolo potrebné ovečky troška viac nahnať do košiara ?


Lebo Armagedon je posledná zastávka
>ľudstva v časovom pláne záchrany ľudstva, po ktorom budú
>pokračovať v živote len tí, ktorí mali toľko pokory, že sa
>naučili už dnes používať mapu! [mrknutí jedním okem]

Tu je abc veľmi dôležité poznanie,či pozeráš do tej správnej mapy...
[smích]

A či pozeráš do tej správnej mapy je závislé od množstva faktorov. Ale asi najdôležitejšie je preštudovať veľké množstvo rôznorodých máp,ktoré sú rozmanitými falzifikátmi na rôznej kvalitatívnej úrovni.Ak potom použiješ analyticko-syntetickú funkciu svojho mozgu, možno dôjdeš aj na zistenie, ktorá mapa je tá pravá, alebo sa najviac blíži k pravde...

Tá Tvoja mapa ...je podľa mňa celkom vydarený falzifikát...

S pozdravom

Ľubomír

227521

5.9.2010 13:48

RE: Ja som Tvoje myslenie pochopil

abc 89.?.?.?

Reakce na 227521

Je to myslenie nezávislého človeka poplatné duchu doby v ktorej žijeme,ktorý odmieta používať mapu, a diví sa tomu , že došiel spoločne s inými nezávislákmi do slepej uličky do bezvýchodiskového stavu. Ľubomír tvoja reakcia mi pripomína tvrdenia politruka na PŠM /politickom školení mužstva na vojne alebo v base/, ktorému došli argumenty, pretože stratil orientáciu a nevie kde je sever /neverí v Boha /a tým pádom nevie používať ani mapu/neverí ani Bohu/. Mapa je pritom pravá, nesfalšovaná. Ozaj si myslíš že Stvoriteľ, ktorý vytvoril vesmír, zem ,život duchovných a telesných tvorov je taký fušer, že by nedokázal k svojmu stvoreniu priložiť návod na použitie? Alebo by si radšej videl na každom steble trávy, na každom liste stromu, atď. vyrazený nápis Made in Jehova? To by už ľudia, nemali šancu prevracať kabáty! Problém je v niečom inom. V slobodnej vôli človeka, za ktorú Stvoriteľ urobil človeka zodpovedným. Za čo? Napríklad za to, čo urobili so Starým zákonom farizeji, saduceji, herodiáni, zákonníci, a neskôr talmudisti tým, že zbavili Božie slovo moci vlastnými výkladmi a nariadeniami. Preto ich Kristus pri prvom príchode zavrhol, označil ich za pokrytcov a otvorene sa ich spýtal ako uniknú súdu gehenny? Inými slovami ešte im dal príležitosť na pokánie, čiže zmenu myslenia.
To isté urobila s Novým zákonom falošná cikev, vymyslením liturgie a vyučovaním nebiblických náuk, čím opäť urobila Božie slovo neplatné. A to aj napriek tomu, že Biblia dáva výstrahy každému, kto by k nej niečo pridal alebo ubral,že tomu Kristus pri svojom druhom duchovnom príchode pridá rán, alebo odoberie ich podiel na večnom živote! Falošným vykladačom sa darilo šestnásť storočí držať Božie slovo ukryté až do vynájdenie knihtlače, keď bola vytlačená prvá Biblia. Nakoniec Písmo Sväté tiež predpovedalo úplné pochopenie Božieho plánu záchrany ľudstva ,až v čase konca v posledných dňoch sveta a označilo tých, ktorí privádzajú ostatných ľudí k Božej spravodlivosti za hviezdy, ktoré sa budú skvieť na nebeskej oblohe po večné časy. Sú to tí, ktorí opäť vytiahli na svetlo Božie význam Božieho mena Jehova, ktoré pokrytci zamenili za tituly Pán, Hospodin, Boh. Zahasili neuhasiteľné peklo, ktorým cirkvi naháňali nevedomým ovečkám strach. Odhalili pohanský pôvod náuk o nesmrteľnej duši, trojici bohov v jednom, posmrtný život a ďalšie. Jednoducho odhalili Pravdu Božiu a zavrhli náboženské lži. Odhalili pôvodný význam biblických pojmov a začali používať Bibliu ako mapu. Kto? Pravá cirkev, zbor prvorodených zapísaných v nebi, tí ktorí dostanú podiel spolu s Kristom na nebeskej vláde nad zemou na tisíc rokov, zatiaľ čo ostatní ľudia dostanú príležitosť žiť večne na zemi. Ozaj je to také ťažké pochopiť? Alebo je ľahšie hrať sa na slepú babu a zastierať si oči pred pravdou? Mapa sa nezmenila, zmenili sa ľudia, na svoju škodu.

227562

5.9.2010 22:21

RE: Ja som Tvoje myslenie pochopil...vidím, že bohužiaľ si mnohé nepochopil

Ľubomír 77 89.?.?.?

Reakce na 227562

Zdravím abc,

hmmm...nikde som nepovedal, že neverím v nejakého boha, ale nemám vôbec chuť na nejakú náboženskú dišputu.Z Tvojho príspevku je zrejmé, že niečomu veríš.Ja Ti to nechcem a ani nebudem vyvracať...
Len sa zamysli nad množstvom nelogických viet a tvrdení, ktoré si vo svojom príspevku napísal...No a ten politruk a ďalšie tvrdenia na moju adresu...Pouvažuj ( skôr sa silne pozri do svojeho vnútra ) nad svojou vierou v Boha, čo Ti jeho viera hovorí a ako to realizuješ vo svojom pozemskom živote...

No podľa mňa takto svoj podiel na nebeskej vláde asi nezískaš [smích]

Ozaj a ako vieš,že Tvoja mapa je tá pravá a prečo mal Ježiš na kríži INRI ( prečo bol označený za židovského kráľa ),alebo to tam tí talmudisti z Vatikánu dokreslili ?

S pozdravom

Ľubomír

227611

5.9.2010 7:08

RE: Nechapem preco

kolokol 93.?.?.?

Reakce na 227514

Původně jsem nechtěl na Uda reagovat, těžko mluvit s někým, kdo všechny, kteří mají jiný náhled na věc, posílá předem do cvokárny. Tak jen asi tolik, že by opravdu neměl jen na základě rozumbradování dělat ukvapené závěry.
A že si není vědom vyšších sil, které určují linii vývoje třeba právě na Zemi, ještě neznamená, že nepůsobí a nezapůsobí. Budha říká, že lidstvo je na šachovnici světa tím nejposlednějším pěšákem. Udo by asi namítl, že on vyrukoval s vlastními názory a já jen předkládám poznání druhých. Na odpovídám - Pýcha předchází pád ...

227540

6.9.2010 13:24

RE: Nechapem preco

udo udo321123zavinacazetbodkask 91.?.?.?

Reakce na 227540

kolokol 93..
"ůvodně jsem nechtěl na Uda reagovat, těžko mluvit s někým, kdo všechny, kteří mají jiný náhled na věc, posílá předem do cvokárny."

moje vyjadrenie:
"Cirkev teda prespala apokalypsu a my žijeme z pohľadu sociálnej psychológie v postapokalyptickom období. Nestrašme tu teda ľudí nejakou apokalypsou. To je zákazka pre pár cvokov, nie pre nás"


To je nedorozumenie kolokol 93..
Nikdy by som si obecne nedovolil ľudí posielať do cvokárne. Mojim vyjadrením som myslel istú konkrétnu skupinu, ktorá spomínanú demagógiu cielene vedome dlhodobo propaguje.

"A že si není vědom vyšších sil, které určují linii vývoje třeba právě na Zemi, ještě neznamená, že nepůsobí a nezapůsobí. Budha říká, že lidstvo je na šachovnici světa tím nejposlednějším pěšákem. Udo by asi namítl, že on vyrukoval s vlastními názory a já jen předkládám poznání druhých. Na odpovídám - Pýcha předchází pád ..."

a) nikdy som netvrdil, že vyšišia sila neexistuje. Opäť nedorozumenie

b) myslím, že ľudstvo rozhodne nehrá na "šachovnici" zanedbateľnú rolu

c) mnohé z mojich tvrdení nemajú pôvod u mňa, ale sú prevzaté od rôznych ľudí. Ak vidím, že niekto má na niečo dobrý názor, možno lepší ako ja, mal by som svoj prehodnotiť. O to sa aj snažím s väčším, či menším úspechom .. byť proste človekom. Tak nejak zhruba vnímam svoj postoj. Všetci sa učíme minimálne do konca tohto života. Kto s tým prestane, zomrie. Tak, ako zomrie ten, kto prestane tvoriť, či dýchať. Také sú pravidlá "hry" a základné atribúty našej role v nej.

227641

6.9.2010 18:19

RE: Nechapem preco

kolokol 93.?.?.?

Reakce na 227641

Ok, četl jsem a omlouvám se za to, že jsem předjímal víc, než bylo zdrávo. A děkuji za upřesnění pozic.

227651

6.9.2010 16:49

RE: Nechapem preco

udo udo321123zavinacazetsk 91.?.?.?

Reakce na 227514

abc 89..
Nepletiete si pojem Apokalypsa s pojmom Armagedon?

Armagedon je podľa Vašich zdrojov miesto apokalypsy.
Ja ale nemyslím miesto, ale chápanie sveta a následne svetonázor s názvom Apokalyptický.

Trochu mám inak obavu o Vašu mapu Abc..
Kaď som si občas pozeral tzv. Jánovo evanjelium,
ktoré sa hodne líši od ostatných kanonizovaných spolu s apokryfmi,
napadlo ma, že "otcovia" cirkvi museli byť fakt hodne "osvietení(kým?)", keď tam dali túto kompiláciu.
Vraj patrí v chrámoch idealistického ateizmu k najčítanejším.
Pri efekte, ktorý má z hľadiska sociálnej psychológie na danú cieľovú skupinu, by bolo zaujímavé zamyslieť sa aj nad tým, čo asi tak bolo úlohou autorského kolektívu z názvom Ján. Pri ostatných "blahých zvestiach" sa dá uvažujúcim človekom na jednotlivé témy čo to namietať a polemizovať, kďežto Jánovo je tak absurdné, že akýkoľvek dialóg na túto tému je zbytočný. Ergo buď v to veríš, alebo do pekla s tebou. Javí sa teda ako faktický základ, pilier tejto "viery", tzv. h-is-torického kresťanstva .. Niečo ako jedna z bejzbolových pálok našich čisto hypotetických zadávačov úlohy..

Predpokladám Abc, že si myslíte o sebe, že veríte v Boha, veríte biblii a pravdepodobne aj v niečo, čo sa spomína ako Satan.
Ak teda nabudúce budete čítať svoju mapu, skúste sa spýtať samého seba, na koho masku sa pozeráte.
Používajte, čo Vám bolo dané zhora.

227645

3.9.2010 8:24

kupředu bez ohledu na ostatní

ar_649 88.?.?.?

Když začneme nerozvážně a slepě jít kupředu, většinou (až na náhody) to končí tak, že dílo pokazíme a následky pak opravujeme (pokud ještě jdou) s mnohem větší energií, než kdybychom šli opatrně a pomalu. To co nás žene, není naše touha mít vše co největší/nejnovější/nejlepší (ikdyž ta je taky, ale až v pozadí), ale touha "těch nahoře" o maximalizaci zisku, na úkor všeho ostatního. Podnikatel, který chce maximální zisk bez ohledu na ostatní věci, brzo zkrachuje (pokud je zdravá společnost) a následky mohou být tragické. Je to JEPIČÍ touha po zisku.

227424

3.9.2010 9:17

Dobrý pláč, ale nad cizím hrobem

Martin Středa 82.?.?.?

Autor sice pláče dobře, ale pouze nad důsledky humanistické výchovy apostatické civilace. Vrací se zpět antická, pohanská kultura smrti. Lze ji zastavit, pomalu i rozhodně, trpělivě i s utrpením, ale chce ji někdo vůbec zastavit?

227426

3.9.2010 11:01

MULTIKULTURALISMUS JE ZHOUBA

Albert77 80.?.?.?

"...umelé a neprirodzené miešanie národov a kultúr v záujme práv, slobôd, integrácie." Autor má naprostou pravdu a budoucnost vidí oprávněně pesimisticky. Další důkaz, že integrace nefunguje přišel z Německa: http://eurabia.cz/Articles/4874-proc-muslimy-laka-... Muslimové jsou dvojnásobně násilnější než křesťané. Německá vláda nyní konečně ví, proč 90% všech vězňů v berlínské věznici tvoří právě muslimové.
Obávám se, že všechno skončí v roce 2029 občanskou válkou s muslimy: http://www.youtube.com/watch?v=Kw9ME-ThvVY&fea...

227429

3.9.2010 16:14

RE: MULTIKULTURALISMUS JE ZHOUBA

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 227429

Trošku mě nudí jednoduché svádění všeho na někoho jiného. Třeba na ty muslimy. Myslíte si snad že kdyby muslimové vůbec nebyli tak by svět byl jedna báseň? Všechno má své důvody a nad nimi je potřeba se zamyslet a je řešit, nikoliv důsledky. Ovšem naše civilizace řeší pouze důsledky. Jo kdybychom se do muslimského světa nenaváželi a nesnažili jsme se jej změnit k obrazu svému, možná by si tam žili a my bychom se jimi zabývat nemuseli. No jo ale oni mají olej a ten my chceme. Příčina rozkolu mezi muslimy a námi bílými je naše vina, my se snažíme věčně je předělávat v přesvědčení že my víme líp co a jak. Víme prd, jenom naše sebevědomí přerostlo náš mozek. O nic jiného nejde než jednat s lidmi férově a pravdivě, což je asi to poslední čeho jsme schopni. Naše společnost stojí na lži a přetvářce, na falešné představě že víme co děláme zatímco je pravdou že jsme žádný problém nikdy nevyřešili, postavili jsme civilizaci na základě konzumace surovin které nemáme a bohatství někoho jiného, které hodláme získat za natištěné papírky a pokud to nepůjde tak silou.
Mohli bychom se konečně začít učit z vlastních chyb a přestat se vrtat ve věcech někoho jiného kterým rozumíme jako pes počítačům?

227446

3.9.2010 16:54

RE: MULTIKULTURALISMUS JE ZHOUBA

Albert77 80.?.?.?

Reakce na 227446

Vážený Antiseptiku, nemohu s Vámi souhlasit. Mně vůbec nevadí muslimové, ať si klidně staví mešity, modlí se 5x denně, ale doma! Ať nekolonizují naši zem a nevedou proti nám natalitní válku! Slyšel jste výrok, že muslimové dobudou Evropu vagínami svých žen? Oni se nechtějí integrovat do naší společnosti, oni si nás chtějí podrobit. Samozřejmě netvrdím, že naše civilizace dělá vše dobře, ale tady nejde o svádění něčeho na muslimy, tady probíhá dobyvačná válka islámu proti nám, o které většina médií mlčí. Podívejte se na situaci v jaké jsme - Kolonizace světa: http://www.youtube.com/watch?v=UTzEpt49yeU [bliji]

227454

3.9.2010 19:07

RE: MULTIKULTURALISMUS JE ZHOUBA

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 173.?.?.?

Reakce na 227454

Ale za to jsou prece zodpovedni ti, kteri je nabiraji. U muslimu je to obycejna reakce ze jdou za lepsim. Podivejte na krestany a zidy jak se roztahuji.

227470

4.9.2010 1:05

RE: MULTIKULTURALISMUS JE ZHOUBA

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 227454

Jak už jsem napsal, kdyby jsme se jim nevměšovali do jejich světa tak by sem nelezli. Kolikrát to budu muset opakovat, všechno začalo tím že nenecháme jejich svět na pokoji, co sakra dělali Britové v Afganistanu už před víc než sto lety? Lezli jim snad Afgánci do Anglie tenkrát? Celý problém je jen díky kolonizaci, kdy cizinci nakonec tím získali oprávnění přístupu, pak se to samozřejmě rozroste. Jo nelézt tenkrát ta kráva Viktorie do Indie tak nemají v Londýně ani jednoho Inda. Dojde to konečně někomu že problém vždy vzniká mnohem dřív než se projeví, dokonce může nějakou dobu vypadat jako přínos. Oni Vám muslimové nelezou domu aby Vás štvali, ale protože jsme je naštvali a štveme už pěkně dlouho. Můj děda vezl první lokomotivu do Persie a to nebyli žádné problémy, naopak hudba a červený koberec pro mašinfíru. Kdo asi způsobil že to už tak není? Nemá s tím náhodou dost společného fakt že CIA jejich demokracii převrátila už v 50 letech, nasadila šacha a už se to vezlo.

227484

6.9.2010 13:21

RE: MULTIKULTURALISMUS JE ZHOUBA

hc 90.?.?.?

Reakce na 227484

>Jak už jsem napsal, kdyby jsme se jim nevměšovali do jejich
>světa tak by sem nelezli.

Ale lezli. Takoví Arabové byli už i ve Španělsku. A o Osmanské říši jste už určitě také slyšel.

227640

8.9.2010 16:11

RE: MULTIKULTURALISMUS JE ZHOUBA

64 88.?.?.?

Reakce na 227640

Pan Antiseptik má pravdu.Bílá rasa způsobila od 15. století tolik škod a utrpení ostatním rasám a kulturním okruhům, že to ani za 100 let pomoci "rozvojovým" státům nemůžeme nahradit!
Pořád se zde preferují židé,ale co ty všechny ostatní "holokausty" ,které má "bílá" západní kultura na triku.Náš způsob života založený na vysokém stupni konzumu ani není pro některé oblasti světa vhodný a působí zde obrovské problémy a přesto je jim pro zisk "kolonizátorů" a okupantů vnucován!
Třeba Afrika, ale i obě Ameriky,Asie a další oblasti.
Proč není možné nahradit utrpení černochům, což je cca 150 let a židé cca 65 let jsou jediní, kdo trpěli! Nechci říci, že by snad židé netrpěli, ale měla by být nějaká spravedlnost, protože utrpení je jenom jedno,ať je již pácháno na kterémkoliv členu lidské společnosti! Kritizujeme jiné, ale zamést si špínu před vlastním prahem neumíme!!!
Přikláním se také k názoru, že přílišné pronikání jednoho etnika a odlišné kultury do oblasti kulturně jiné, není v pořádku.
Oni sem chtějí jít, nikoliv proto, aby zde šířili islám, ale oni se docela prostě chtějí mít ekonomicky lépe , než doma!!!!
Nevím, co je na tom k nepochopení. Kolik uteklo lidí od nás za komunismu, protože se prostě chtěli mít na západě lépe a také lepší životní úrovně dosáhli, je otázkou zda byli také šťastnější. Mnozí jistě ano, ale dost lidí si ani po mnoha letech na exil nezvykli a není to o majetku a financích. Jde právě o způsob života, o jakési vykořenění, které jsme mnoha lidem v rozvojovém světě způsobiliˇ, ukázali jim "pozlátka" západu a teď si stěžujeme nad tím, co jsme sami svojí nenažraností a chamtivostí způsobili!!! Kdo a za jakým účelem lákal Turky do Německa, Alžířany do Francie a dnes prská, že je jich mnoho!!!! Takže potrestáme ty , kteří chtěli více zisku, natáhli do Německa Turky, do Francie Alžířany a do Británie všechny koloniální národy!!!! Teď se nad rozlitým mlékem blbě bilancuje a budeme pěkně papat, co jsme si navařili! Zrovna mne napadá drobná alegorie s geneticky upravenými potravinami, kde také budeme čumět jako puci na led , až se něco kardinálně posere!!!! [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup]

227761

9.9.2010 0:10

RE: MULTIKULTURALISMUS JE ZHOUBA

hc 90.?.?.?

Reakce na 227761

Bych to s tím sebemrskačstvím nepřeháněl. Oni ti Arabové nebo Turci mají sami imperiálních zvěrstev na triku až dost. A také nechápu to "my". Já tedy rozhodně nemám pocit, že bych měl něco společného třeba s anglosaským imperialismem.

227800

9.9.2010 1:38

RE: MULTIKULTURALISMUS JE ZHOUBA

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 227800

Sebemrskačství je naopak stále nedostatečné. Z hlediska planety jako celku jsme v podstatě nejen k ničemu ale pěkný škůdci. To taková žížala jak je užitečná, nebo včela. Mimochodem se moc neohánějte expanzí hnusných Arabů do Evropy, alespoň nám přinesli matematiku a jiné vědy. Mimo to je to pěkně dávno zatímco my se roztahujeme 500 let a nebere to konce. Ke všemu jaksi na to ani nebohatneme, máme víc dluhů než je vůbec na světě peněz. Možná že bychom toho měli konečně nechat?

227807

9.9.2010 15:11

RE: MULTIKULTURALISMUS JE ZHOUBA

hc 90.?.?.?

Reakce na 227807

Arabové toho do Evropy přinesli pramálo - naštěstí. A vážně nechápu, proč bych se měl fackovat za něco, s čím já nemám nic společného. Mám se snad Rusům omlouvat za Drang nach Osten, když jsem Čech jako poleno?

227827

3.9.2010 18:31

duchovní byznys

fohat 85.?.?.?

aneb,jak si lidé hrají http://gnosis9.net/view.php?cisloclanku=2010090002 Jde o to,kdo na ten festival přijede vlakem ,nebo busem, s báglem na zádem,tomu lze věřit,že to se Zemí myslí upřímně. Skoro každý hraje svoji roli,pro pracoviště,pro rodinu,pro modní trendy.Pak se Země nasere a tyhle pokrytce,hrající si na ekologii,sejme.Holt,začít u sebe,to je dřina na zbytek života.Tuny papíru jsou popsany s návody,jak bubnovat,meditovat,žrát,disfunkce,podle E.Tolle stejně skoro každého dostane k PRAVDĚ O SOBĚ a ta není lichotivá. [zahanbení]

227467

4.9.2010 18:08

Naše životy sú prikrátke

Tak je to 86.?.?.?

a naša rola na ovplyvnenie klímy je preceňovaná. Katastrofa týchto rozmerov v Mexickom zálive mohla prísť aj z tektonických dôvodov, potom by jej však už nebolo možné čeliť, tak ako nie je možné zatvoriť činnú sopku, iba vyprázdniť pole.
To, že planétu pretvárame na svoju potrebu = teda pre človeka, je v poriadku pretože bez človeka nieto zmyslu vecí. Všetko sa dá robiť aj lepšie a po funuse každý mudruje. Keď vybuchla sv. Helena, alebo Krakatoa jediné šťastie bolo, že to bolo v neobývaných oblastiach. Môžme byť šťastní, že TERAZKY vlastne nie sú ŽIADNE skutočné katastrofy ako sa stávali v geologickom období Zeme skôr pravidelne než výnimočne.

227505

5.9.2010 7:29

Tendencne informacie prevzate z medii

XrX 85.?.?.?

V clanku je vela tendencnych nepravd,ktore su propagovane mediami.
S tou ropou to nebude az take horuce.Priroda si poradi sama s tym co vyprodukovala aj ked to trochu potrva.
Co sa tyka pocasia,bude ine ako sme ho poznali.Priroda si sama strieda doby tepla a chladu.S tym sa neda nic robit.Nie je to nic vynimocne,len media to tak prezentuju.Ludska cinnost a prdenie krav ma precenovany ucinok.Clovek si mysli ze ten stav ktory pozna je ten spravny...
Co sa tyka slnecnej aktivity je naopak strasne slaba oproti normalu a 11 rocnemu cyklu.Ziadne erupcie ani vyrony plazmy.Nieco podobne tu uz bolo asi pred 150 rokmi,ked sa aktivita slnka niekolko desatroci drzala na minime.
Zelena mafia potrebuje agendu a dalsie financie.Koli tomu ten pokrik.
Na druhej strane setrnejsie zaobchadzanie s prirodnymi zdrojmi bude nevyhnutne.

227541

Příspěvků: 26

03.09. 07:18 AA  Nechapem preco
03.09. 13:12 udo  RE: Nechapem preco
04.09. 21:12 abc  RE: Nechapem preco
04.09. 22:50 Ľubomír 77  RE: Nechapem preco...nič si z toho nerob, ani ja som Tvoje myslenie nepochopil
05.09. 13:48 abc  RE: Ja som Tvoje myslenie pochopil
05.09. 22:21 Ľubomír 77  RE: Ja som Tvoje myslenie pochopil...vidím, že bohužiaľ si mnohé nepochopil
05.09. 07:08 kolokol  RE: Nechapem preco
06.09. 13:24 udo  RE: Nechapem preco
06.09. 18:19 kolokol  RE: Nechapem preco
06.09. 16:49 udo  RE: Nechapem preco
03.09. 08:24 ar_649  kupředu bez ohledu na ostatní
03.09. 09:17 Martin Středa  Dobrý pláč, ale nad cizím hrobem
03.09. 11:01 Albert77  MULTIKULTURALISMUS JE ZHOUBA
03.09. 16:14 Antiseptik  RE: MULTIKULTURALISMUS JE ZHOUBA
03.09. 16:54 Albert77  RE: MULTIKULTURALISMUS JE ZHOUBA
03.09. 19:07  RE: MULTIKULTURALISMUS JE ZHOUBA
04.09. 01:05 Antiseptik  RE: MULTIKULTURALISMUS JE ZHOUBA
06.09. 13:21 hc  RE: MULTIKULTURALISMUS JE ZHOUBA
08.09. 16:11 64  RE: MULTIKULTURALISMUS JE ZHOUBA
09.09. 00:10 hc  RE: MULTIKULTURALISMUS JE ZHOUBA
09.09. 01:38 Antiseptik  RE: MULTIKULTURALISMUS JE ZHOUBA
09.09. 15:11 hc  RE: MULTIKULTURALISMUS JE ZHOUBA
03.09. 18:31 fohat  duchovní byznys
04.09. 18:08 Tak je to  Naše životy sú prikrátke
05.09. 07:29 XrX  Tendencne informacie prevzate z medii
09.09. 09:05 abc  MULTIKULTERALIZMUS LZE PŘEKONAT POZNÁNIM A LÁSKOU

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

14

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 25 čtenářů částkou 5 049 korun, což je 14 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Skutečná pandemie vypukne PO očkování06.05.21 16:56 Rakousko 2

Pozvánka na 9.květen05.05.21 23:13 Česká republika 3

Nemyslete si, že základním nezdaněným příjmem od Pirátů něco dostanete05.05.21 19:59 Česká republika 3

Lehmann skončil ve vedení Herthy Berlín kvůli rasistickému vzkazu05.05.21 17:30 Německo 0

Francúzski odborníci bijú na poplach: Je potrebné zastaviť všetky očkovania proti korone!05.05.21 17:20 Francie 1

Další dobrá zpráva: CIA pro diversitu04.05.21 10:41 USA 1

Podvodné okrádání lidí televizí Barandov falešným teleshoppingem04.05.21 00:17 Česká republika 1

Prof. Žaloudík: Covidový bizár pokračuje. Není důležité jaká opatření se dělají, o medicínu tu nejde29.04.21 12:57 Česká republika 2

Zajímavá diplomová práce: Aktéři selhání integrovaného záchranného systému: muniční sklad ve Vrběticích27.04.21 23:03 Česká republika 0

Ruské společnosti se bojí dodávat ropu do Běloruska kvůli sankcím USA27.04.21 21:59 Rusko 1

Aliance národních sil nabízí záruku za tři obviněné bojující za Donbas26.04.21 23:02 Česká republika 1

Lubomír Volný 20.4. ve sněmovně k Vrběticím26.04.21 17:13 Česká republika 2

Největší smrtnost má vakcína od Pfizeru24.04.21 10:02 Neurčeno 15

Lidé už pochopili, že si z nich vláda dělá srandu a na náhubky kašlou23.04.21 19:40 Česká republika 6

České karikatury politiků vyhostí další 60 pracovníků ruské ambasády22.04.21 17:53 Česká republika 5

My z vás tu chuť bojovat proti banderovcům a ukronacistům vytlučeme22.04.21 15:04 Česká republika 1

Ruská FSB zveřejnila video z tajného rozhovoru agentů CIA připravujících puč v Bělorusku21.04.21 20:39 Rusko 3

Život vašich dětí a život dětí vrchnosti21.04.21 20:03 Česká republika 2

Češi dávají Rusku ultimátum! Trapnost už nemůže být větší21.04.21 19:29 Česká republika 7

Policista Chauvin shledán vinným ve všech třech bodech obžaloby21.04.21 14:51 USA 2

Měnové kurzy

USD
21,31 Kč
Euro
25,72 Kč
Libra
29,64 Kč
Kanadský dolar
17,51 Kč
Australský dolar
16,57 Kč
Švýcarský frank
23,49 Kč
100 japonských jenů
19,53 Kč
Čínský juan
3,30 Kč
Polský zloty
5,63 Kč
100 maď. forintů
7,17 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
28,71 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 797,55 Kč
1 unce stříbra
585,05 Kč
Bitcoin
1 189 574,89 Kč

Poslední aktualizace: 7.5.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 6 299