Diskuze k článku

Spravedlivý stát

Příspěvků 156

2.9.2010 9:04

Hezká utopie.....

jobb24 90.?.?.?

....a teď tu o Červené Karkulce [oči v sloup]

227319

2.9.2010 16:16

RE: Hezká utopie.....

udo udo321123zavinacazetbodkask 91.?.?.?

Reakce na 227319

Momentálne z časových dôvodov tak trochu v skratke s ohľadom na vážnosť témy:

Všetky zmeny samozrejme postupne, ako dlhodobú tendenciu..

1.Postupne začať kryť emisie peňazí nejakým invariantom.
Obecne sa vie, že peniaze nemajú žiadnu reálnu hodnotu.
Ak by bola časť emisie garantovaná priamo napr. spomínanými univerzálne použiteľnými energojednotkami (občan si môže platobnú jednotku priamo vymeniť za kWh elektriny, jednotku iného energonosiča, či potravín, atď. kde už teraz aj tak tvoria okrem úveru skryte celoplošne väčšiu časť ceny). Občania budú samozrejme preferovať aj vzhľadom na globálnu ekonomicko-politickú situáciu používanie týchto jednotiek už len kvôli sociálnej bezpečnosti. Zabezpečí sa tak postupne priamoúmerné množstvo obeživa v porovnaní s objemom tovarov a služieb.

2.Náväzne sa úroky znížia k nule a akékoľvek úročenie sa následne môže charakterizovať právne ako trestné. Banky sa postupne transformujú na čisto investičné spoločnosti, ktoré majú právo na zisku z investícii do výroby a služieb, nie ale na paušálnom úroku (malý, obrovský rozdiel). Už neraz spomínané funkčné modely tejto tendencie existujú napríklad v Japonsku, Libanone, Vietname, Malayzii,..

Tak sa odstráni hlavná príčina inflácie (úrok), ktorá je nežiadúca, pretože neumožňuje občanovi plánovať zajtrajšok (rodinu, osobný rozvoj,..prirodzené samoriešenie demografického, dôchodkového a ostatných sociálnych problémov). Optimalizácia výroby a služieb samozrejme bude pokračovať. Mala by sa zvážiť tendencia centrálneho tlaku vždy postupne veľkú časť takto uvoľnených krytých finančných prostriedkov premietnuť do celoplošného zníženia cien. Ak totiž finančné prostriedky uvoľnené optimalizáciou, na ktorej majú zásluhu hlavne občania(ich práca a kultúra), nebudú takto zväčša vrátené im samým, budú sa zákonite kumulovať znova v rukách "elity" s príslušnými známymi ďalekosiahlymi dôsledkami.
Občania si toto musia ustrážiť aj zvyšovaním miery chápania a aktívneho postoja. Celoplošne elitou cielene propagovaný nihilizmus, katastrofičnosť a beznádej treba chápať práve z tejto pozície a vyrásť na nich.

3. Postupne by sa mohlo touto a ďalším hotovými metódami pristúpiť postupne k nejakej forme základného platu na pokrytie primárnych potrieb občana a uvoľnenie jeho potenciálu. Argument, že by ľudia potom nič nerobili je blbosť. Aj tak zo sociologických štatistík vyplýva, že väčšina celkovej práce podľa nie je finančne ohodnotená(domácnosti, veľká časť soc.sféry, služieb..) Zrušil by sa teda systém tzv. sociálnych dávok, dôchodkov,.. a tým aj náklady na štátny aparát za to zodpovedný. Príslušný podporný systém zmien daňovej politiky na báze presunu z ťaźiska z dani z prijímu na DPH tu už bol neraz prezentovaný. Momentálne by podľa rôznych prepočtov na pokrytie základných potrieb občana (jedlo, uby...Automaticky kráceno

227372

2.9.2010 17:22

RE: Hezká utopie.....

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 227372

Zdravím udo,

vlastne až teraz som sa prepracoval k Tvojmu príspevku...
Ad1)Ako si myslíš, že by k emisii krytia peňazí malo dôjsť ???

Kto by to vykonal, myslíš si , že tie stajne slobodomurárov, čo zaviedli peniaze do dnešnej stoky ( tzn. peniaze, ktoré nie sú ničím kryté ), sa len tak zachechcú a zveria zdroj svojich príjmov nejakým snílkom...Čo myslíš,možno ani realne nemyslíš, kto to vykoná...? Tí zvrátení, dobre vyberaní politici, úplne jedno jest v akom štáte ??? Alebo prídeš ty UDO a im to vysvetlíš a oni blažení padnú na kolená ???

Ak chceš bojovať proti mnohohlavému drakovi, musíš poznať jeho úchylky...preto skoro všetci politici sú úchylní...Sú potom ľahšie ovládateľní, stačí to pochopiť a vieš, že od nich nikdy nemôžeš očakávať nič, čo by bolo dobré pre drvivú väčšinu národa...Ak začneš básniť, aj takých treba, ale obyčajne zomreli s množstvom detí v úplnej chudobe...

Len toľko Udo k Tvojim utopistickým úvaham...Ale nezúfaj, si jeden z mála, ktorý sa snaží dosiahnúť spravodlivejší svet,i keď troška nerealisticky.V dnešnej dobe si ojedinelý človek,v prichádzajúcej dobe budeš možná patriť k hlavnému prúdu, ktorý túto úchylnú čvargu prerazí...
[smích]

S pozdravom

Ľubomír

227384

2.9.2010 21:47

RE: Hezká utopie.....

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 208.?.?.?

Reakce na 227384

Proc porad premyslite jako otroci, proboha?Penize se nemusi kryt nicim, chapete to?Nicim!Staci jen jedno, vyrvat je z rukou chazarske mafie a prestat je pujcovat na urok!Tak dosahnete toho, ze jich v ekonomice bude obihat stale stejne mnozstvi a parazite nebudou mit sanci je znehodnocovat, protoze je nebudou moci neomezene tisknout.Je to tak jednoduche, ale bohuzel tezko uskutecnitelne, jiste chapete proc.

227402

2.9.2010 22:33

RE: Hezká utopie.....

aristokrat aristokrat (tečka) tomas (zavináč) centrum (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 227402

přesně
žádné krytí není třeba stačí udržovat konstantní velikost peněžní zásoby vzhledem k něčemu (třeba počtu obyvatel, nebo ekonomické výkonnosti) [smích]

227406

3.9.2010 0:42

RE: Hezká utopie.....

udo udo321123zavinacazetbodkask 91.?.?.?

Reakce na 227402

Krytie energiou môže byť dočasné.
Ak budeme tak ďaleko, že bude možná dohoda výmeny bez krytia,
prosím..
Zatiaľ asi ťažko.
Nechoďme zo stromu rovno do rakety.
Na prechádzku po lese hádam ešte chvíĺu času máme, či nie? [velký smích]
Buďme realisti.
Energia sa javí ako jediná zodpovedajúca priamoúmerne stavu hospodárstva a tým potrebe obeživa.
Možno je ale iný lepší návrh, či variácia, optimalizácia tohto ..
ďakujeme..ďalej..

Vysvetlivky:
(prebiehajúca diskusia je zároveň učením sa pracovať s minule spomínaným tzv. intelektuálnym synchronizátorom.. téma a návrhy, optimalizácie riešení skupiny počas jednotlivých kôl. Najlepšie sú skupiny 2, kde na konci ich hovorcovia hľadajú konečné riešenia v dialógovom režime na eliminovanie emócii (skutočná podstata dialektiky) hlavne pri strategických rozhodnutiach = princíp v súčasnosti často v politológii spomínaného tandemného spôsobu riadenia - má tendenciu charakterovo silno udržateĺných riešení..)

227415

3.9.2010 20:36

RE: Hezká utopie.....

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 65.?.?.?

Reakce na 227415

Energii kryt penize je sebevrazda.Penize se jednoduse vytisknou a hotovo.Padelani bude trestne a pujcovani na urok jakbysmet.Jejich hodnota bude kryta jen lidskou praci, je to tak proste.

227477

4.9.2010 0:50

RE: Hezká utopie.....

tmo 89.?.?.?

Reakce na 227477

>Penize se jednoduse vytisknou a hotovo.Padelani bude trestne a pujcovani na urok jakbysmet.Jejich hodnota bude kryta jen lidskou praci, je to tak proste.
Prosté je to možná pro prosťáčky, kteří by rádi diktovali celému světu, ale chybí jim i pouhý rozum pro pochopení reality světa a složitých vazeb v něm:
- jak by se měnil počet peněz s přibývajícím počtem obyvatel planety? 5 miliard v roce 1987, dnes (jen o 23 let později) je to už 7 miliard.
- jak by se zohlednilo stále přibývající množství hodnot, které těžbou, vynálezy a výrobou/výstavbou denně vzniká, k těm hodnotám, které už předtím existovaly? peníze jsou přece odrazem nějaké hodnoty... -to by snad starší hodnoty byly už neprodejné???
- jak by se zohlednily a zobchodovávaly hodnoty, které člověk prací nevyrobil? například zvěřina rostoucí sama v lese a množící se bez zásahu člověka? nebo ryby v moři? nebo energie slunce, větru a vody, na které se člověk nijak nepodílí? podobné je to s fotosyntézou a růstem například stromů v pralesích Amazonky, nebo obecně všech rostlin...
- někteří by se zeptali i na práci strojů... zaplatit jim? ((-:
- jak by se odlišila lidská práce poctivá a nepoctivá? fyzická a duševní? a jak by se oceňovalo umění? od hodiny? nebo za počet čar/tónů? trh by přece neexistoval...
- jak by se zohlednila neustále se dynamicky měnící hodnota existujících statků? povodně, zemětřesení... sucho, požáry, neúroda. Přece je jiná skutečná hodnota tuny pšenice v roce nadúrody a v roce neúrody, kdy se vyprodukuje např. jen pětina potřebné komodity...?
- jak zohlednit stárnutí domů a výrobků vůbec? nové peníze za opravy již jednou vyrobeného? je to přece práce... Při úklidu, praní, mytí nádobí zase nové hodnoty nevznikají... jen se udržuje nějaký stav.
- co s důchodci, kteří přece už nepracují... takže by jim nenáležely žádné peníze, které by se měly dávat jen za práci?
- jak by se řešila nedostupnost financí pro podniky a tím pádem dopad na zaměstnávání lidí, když by bylo půjčování za odměnu trestné, a bez odměny by nikdo nepůjčoval?

A tak by se dalo pokračovat. Věci jsou mnohem složitější, než se některým může zdát. Bravurně a samoregulačně to vše řeší volný trh. Ten ale nýmandi odmítají a chtějí určovat jiným lidem, jak by měli žít, poroučet přírodě, "vylepšovat" ji a svět řídit ze vzduchoprázdna ve své hlavě.

227483

4.9.2010 2:45

RE: Hezká utopie.....

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 173.?.?.?

Reakce na 227483

TMO, kvuli kalkulativnim mozkum jak jste vy jde vse k certum. Uz jsem tu psal- ted budu delat par dnu za kravu, potom mam domluvene lososy. Ubytovani a storage mam zadarmo, staci sem tam neco spravit. Je fakt ze potrebuji auta a platit energii a zamestnance - banky se v tom udelaly nepostradatelne. Spotreba je nestesti lidsva, ruinuje se tim priroda a jeji bohatstvi a je to nejrychlejsi ceta ke zkaze. Jestli ze si neuvedomime ze bankeri nase doby jsou paraziti-hodne stesti.

227489

4.9.2010 13:55

RE: Hezká utopie.....

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 208.?.?.?

Reakce na 227483

Vas asi priroda neobdarila zrovna smyslem pro uvazovani, vidte.Jakou hodnotu ma bankerem vytvoreny urok, jehoz prostrednictvim byly natistene nove penize?Ja tvrdim, ze zadnou!Zkuste mi to vyvratit.

227499

4.9.2010 23:16

RE: Hezká utopie.....

tmo 89.?.?.?

Reakce na 227499

>Vas asi priroda neobdarila zrovna smyslem pro uvazovani, vidte
Je to přesně naopak. -Vás.
>Jakou hodnotu ma bankerem vytvoreny urok, jehoz prostrednictvim byly natistene nove penize?
Tak třeba to už tentokrát konečně pochopíte: úrok je odměna za službu. Odměna je legální ve všech službách, půjčovnách, pekárnách atd. Dokonce i v obchodě, kde se k již vyrobenému zboží nepřidá ani jedna molekula, ale přesto cena pouhým přesunem vzroste až na dvojnásobek nákupní ceny. -Jakou hodnotu má tedy obchodníkem vytvořená marže (=jeho odměna)?
Jakou hodnotu má státem stanovená daň? Jakým právem ji žádá a vynucuje? Neposkytuje službu řádnou a dokonce ani vyžádanou.
Úrok je proti desítkám procent jen nepatrnou odměnou, ale přesto u tupých jedinců vzbuzuje největší zuřivost a neochotu k pochopení, ačkoliv je k úvěru nikdo nenutí. Navíc jde u úvěru zcela bezpečně, bez nejmenší pochyby, o finanční službu, která je obecně velmi žádaná a prospěšná. A lidé ji vyhledávají zcela dobrovolně.
>Ja tvrdim, ze zadnou!Zkuste mi to vyvratit.
Vyvráceno.
Každá služba má takovou tržní cenu, jakou je někdo ochoten zaplatit. Zde je to odměna, na které se svobodně dohodly obě strany - věřitel i dlužník, který si službu vyžádal.

227522

5.9.2010 22:08

RE: Hezká utopie.....

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 208.?.?.?

Reakce na 227522

Coze, chazare?Odmena?A za co?Co jste za ten urok jako bankovni parazit do prdele vytvoril?Hovno, kulove hovno!A to porad mektete o odmene, volnem trhu a svobodne smene.
Odmenou taky muze byt kulka mezi oci misto muceni.
Diky tomu hovnu se ve svete tisknou papirky, az se zavaruji rotacky, udrzuji se pri zivote ty nejhorsi politicke rezimy, krize neustupuje a vy chazari mecite, ze urok je odmena.LOL.
Kdybyste si tu urokovou odmenu smenovali jen mezi sebou, tak do tydne pochcipate hlady, vy LEMPLE.

227609

6.9.2010 1:36

RE: Hezká utopie.....

serpico 77.?.?.?

Reakce na 227609

[chechtot] [chechtot]

trochu ostřejší ale pravdivé,souhlas.. [cool]

227618

6.9.2010 16:42

RE: Hezká utopie.....

tmo 89.?.?.?

Reakce na 227609

(Na vypuštěné 2 věty netýkající se tématu Vám odpovídám emailem. Díky - moderátor)
Jinak kdyby to náhodou prošlo, tupounům odpovím:
Odměna je za službu, kterou nikdo nikomu nenutí.
U služby v půjčovně čehokoliv se pána za pultem taky ptáte, co za půjčovní poplatek vytvořil, když bere peníze? A to si bere značně víc, než 0,1 promile denně.
Službu nikdo nemusí chtít a jakýkoliv kontrakt podepisovat. Tím pádem se ho úrok v podstatě netýká. Proč tedy tolik emocí?
A rovněž papírky nikdo nikomu nenutí násilím - když k nim máte takovou averzi, neberte ani jeden, "LEMPLE".

227644

6.9.2010 23:25

RE: Hezká utopie.....

udo udo321123zavinacazetbodkask 91.?.?.?

Reakce na 227522

tmo 89..
"Jakou hodnotu má státem stanovená daň? Jakým právem ji žádá a vynucuje? ..
..Každá služba má takovou tržní cenu, jakou je někdo ochoten zaplatit."


A neporovnávajte dane s úrokmi..
Samozrejme až na to, že významná časť daní ide na "krytie"úrokov.
Zasa raz opakujem so všetkou vážnosťou, že vina tzv. politikov je v tomto zanedbateľná. Oni nemajú žiadnu rozhodovaciu právomoc v nijakej významnej oblasti. Myslím, že to veľmi dobre viete.

Inak Tmo 89.., toto sme tu už všetko veľa, veľa krát detailne rozoberali.
Prečo je úrok zásadne neprípustný, prečo je to jednoznačne zločin proti ľudskosti a z pohľadu politiky bezpochyby velezrada, toho je plný internet.
Takže zase a znova..

Predstavme si nasledovnú situáciu:
K Vašim deťom príde cudzinec a presvedčí ich, že je čarodejník a že lietanie je strašne dobrý pocit. Najrýchlejšie ho vraj zažijú, keď skočia do priepasti, čo je za dedinou. Ak mu ešte aj dajú svoje hračky a peniažky, čo dostali od babky na vianoce, zabezpečí, že sa takto dostanú ešte aj do inej dimenzie, kde je všetko krajšie.

Pýtam sa:
Keď Vám pár decák skočí, necháte ďalšie ďalej s kľudom "angličana" skákať iba preto, že ostatné im kričali, keď leteli, aké to je super?

Na prvý pohľad niekomu možno neviditeľný sociologicky vražedný dopad "bankovníctva" cez kasínový pyramídový efekt(Ponziho schému) je detailne popísaný na konkrétnych príkladoch aj napr. tu. Je to nepochybne podstata väčšiny dnešných globálnych problémov.

citácia:
"Rozdiel je len v tom, že jeden darebák (bankár) používa na olúpenie čestných ľudí kasínový efekt a druhý darebák (bandita, zlodej, podvodník) používa na olúpenie svojich obetí hrozbu, násilie, využíva ich nepozornosť a naivnú dôverčivosť. Následky násilia, nepozornosti a dôverčivosti sú badatel'né ihneď, alebo krátko po čine. U obetí vyvolávajú hnev. Preto veľakrát, keď sú banditi, zlodeji a podvodníci prichytení pri čine, dobijú ich na smrť ináč mierumilovní a láskaví ľudia, ktorí možno vo svojom živote ešte nikdy nikomu neskrivili ani vlas na hlave. Následky kasínového efektu sa však nedostavia ihneď, ani po krátkom čase. Keď sa napokon dostavia, ich príčiny sú také nejasné a obec je už taká vysilená a zmätená, že ani nevie odkiaľ fúka vietor a koľko je hodín. Následky sa dostavujú v rôznych časových intervaloch. U niekoho sa ani nedostavia, ale presne ako pri rulete, hracích automatoch či lotérii sa finančná situácia niektorých jednotlivcov ešte vylepší. Týchto pár náhodných šťastlivcov potom zlodeji vo frakoch všade ukazujú a oslavujú nie ako príklad zákonitej náhody, ale ako výsledok úrokového bankovníctva v kombinácii s tvrdou húževnatou prácou. Pravda, tak ako v lotérii, ani tam nikdy neukážu masy prehrávajúcich. Títo tiež po ce...Automaticky kráceno

227659

6.9.2010 23:29

RE: Hezká utopie.....

udo udo321123zavinacazetbodkask 91.?.?.?

Reakce na 227522

citácia:
"Rozdiel je len v tom, že jeden darebák (bankár) používa na olúpenie čestných ľudí kasínový efekt a druhý darebák (bandita, zlodej, podvodník) používa na olúpenie svojich obetí hrozbu, násilie, využíva ich nepozornosť a naivnú dôverčivosť. Následky násilia, nepozornosti a dôverčivosti sú badatel'né ihneď, alebo krátko po čine. U obetí vyvolávajú hnev. Preto veľakrát, keď sú banditi, zlodeji a podvodníci prichytení pri čine, dobijú ich na smrť ináč mierumilovní a láskaví ľudia, ktorí možno vo svojom živote ešte nikdy nikomu neskrivili ani vlas na hlave. Následky kasínového efektu sa však nedostavia ihneď, ani po krátkom čase. Keď sa napokon dostavia, ich príčiny sú také nejasné a obec je už taká vysilená a zmätená, že ani nevie odkiaľ fúka vietor a koľko je hodín. Následky sa dostavujú v rôznych časových intervaloch. U niekoho sa ani nedostavia, ale presne ako pri rulete, hracích automatoch či lotérii sa finančná situácia niektorých jednotlivcov ešte vylepší. Týchto pár náhodných šťastlivcov potom zlodeji vo frakoch všade ukazujú a oslavujú nie ako príklad zákonitej náhody, ale ako výsledok úrokového bankovníctva v kombinácii s tvrdou húževnatou prácou. Pravda, tak ako v lotérii, ani tam nikdy neukážu masy prehrávajúcich. Títo tiež po celý život tvrdo a húževnato pracovali a tvorili materiálne hodnoty, no ich finančná situácia sa vôbec nevylepšila. Po smrti, keď ležia v truhle, jediným dôkazom ich tvrdej a húževnatej práce sú ich dve mozoľnaté, zrobené a drsné ruky! Nič iné, žiadne bohatstvo po nich neostáva. Nekonečné milióny takýchto ľudí nám masoví manipulátori neukážu nikdy! Usmiatu tvár výhercu ukážu vždy, ale celoplošný záber multimiliónových más, pozbavených svojich peňazí neukážu NIKDY!

Takto, vytvorením falošnej predstavy v mysliach miliónových más ujdú strašnému trestu! Čo vari chceme marxizmus? Absolútne nie! Vlastnenie výrobných prostriedkov a obohatenie sa vlastnou produktívnou prácou je jedna vec. Aby však niekto držal v neustálom poddanstve kasínovým efektom milióny a milióny čestných, pracovitých, nič netušiacich a dôverčivých ľudí, to je predsa niečo celkom iné!"

Netvrdím, že vo všetkom súhlasím s autorom, ale veci týkajúce sa Banksterov popisuje veľmi dobre.

227660

7.9.2010 8:39

Úrok je matematicky a fyzikálně neobhajitelný (RE: Hezká utopie.....)

peprOl 90.?.?.?

Reakce na 227522

> Tak třeba to už tentokrát konečně pochopíte: úrok je odměna za službu.
> Odměna je legální ve všech službách, půjčovnách, pekárnách atd. [...] Dokonce i v obchodě, [...]
> obchodníkem vytvořená marže (=jeho odměna)? [...] má státem stanovená daň? [...]

Zboží vzniká aritmetickou řadou (sčítání). Jakákoliv daň a jakákoliv marže je vázána na konkrétní zboží. I když je taky vyjádřena v procentech, je to matematicky něco úplně jiného než úrok.

> Úrok je proti desítkám procent jen nepatrnou odměnou, ale přesto u tupých jedinců vzbuzuje
> největší zuřivost a neochotu k pochopení, ačkoliv je k úvěru nikdo nenutí.

S těmi tupci pomalu. Mohl byste zjistit, že jím jste sám, protože jste to opravdu nepochopil. Spravedlivost úroku je totiž jen zdánlivá. Hodnota produkovaná úrokem roste geometrickou řadou (násobení; vzniká úrok z úroku). Zdánlivě malý úrok roste po více letech do astronomických částek -- bez práce.

Kdo obchoduje se zbožím, obchoduje s něčím, co s lety ztrácí hodnotu (nebo dokonce rychleji). Spotřebovává se to. V tomto smyslu současné peníze NEJSOU ekvivalentem zboží, jakkoliv to může tak vypadat.

> Navíc jde u úvěru zcela bezpečně, bez nejmenší pochyby, o finanční službu,
> která je obecně velmi žádaná a prospěšná. A lidé ji vyhledávají zcela dobrovolně.

Aby byla finanční služba srovnatelná s jinými službami, musela by být odměna za tuto službu odvozená od množství práce, kterou musí poskytovatel vynaložit. Množství práce je ale velmi podobné, když si půjčíte 10 tisíc nebo milión.

Lidé si půjčují pod vlivem oficiální klamavé reklamy. Půjčka není nikdy výhodná (leda pro toho, kdo půjčuje). Lidé se často pro půjčku nerozhodují proto, že by si chtěli půjčit. Společnost je penězi manipulována tak, že je to pro ně zdánlivě jediné východisko.

227674

3.9.2010 11:21

RE: Hezká utopie.....

jean.laroux jean (tečka) laroux (zavináč) seznam (tečka) cz 194.?.?.?

Reakce na 227402

Půjčovat na úrok se nadá zakázat ale půjčování na úrok se dá úspěšně eliminovat tak, že stát a právní systém přestane krýt věřitele. Když se jakákoliv smlouva na úvěr postaví ze zákona jako právně nevymahatelná klasický úvěrový systém padne. Pak již stačí jen odstranit černou lichvu

Co ale se stávajícími úvěry ? Zejména se jedná o miliardová zadlužení celých států [zmaten]

227430

3.9.2010 14:39

RE: Hezká utopie.....

tmo 89.?.?.?

Reakce na 227430

>Když se jakákoliv smlouva na úvěr postaví ze zákona jako právně nevymahatelná
...ano, pak by oficiální půjčky přestaly existovat, ale protože poptávka po nich by byla dál (navzdory tvrzením zoufalců, že půjčka peněz není službou za odměnu, že není žádoucí a užitečná -lidé to ale v praxi vidí jinak), přesunulo by se vše na černý trh (jako za prohibice, včetně kriminálních jevů).
Pokud by stát černý trh s komoditou peníze potíral (věznil za to jednu, druhou, nebo obě strany "nelegální" smlouvy), byl by nepopulární u občanů, a režim by mohl být svržen. Úroveň obyvatel by klesala, viz níže. Dále by se zaplnily věznice, a stoupl by počet nezaopatřených dětí a manželek uvězněných. Dále by se zvýšily náklady státu (vězení, ostraha, strava aj.), přičemž zisky státu by významně poklesly jak od bank, které by už zisky z půjček nevykazovaly, a tedy neplatily daně, a také z důvodu zaškrcení ekonomiky ochuzením o životodárnou mízu -bez peněz nelze podnikat, a s hůře (a zřejmě i dráže) dostupnými penězi se podniká jen omezeně, v první fázi dejme tomu na 50%. Vlivem výrazného zpomalení podnikatelské činnosti, z důvodu nedostatečného a nepružného přísunu peněz, by došlo také k propouštění části zaměstnanců, což by se dále podepsalo na prodejnosti zboží (nezaměstnaní moc nenakupují) a ziscích obchodníků, tedy i na daňovém výnosu z obchodu, zatížilo by to státní rozpočet za zvýšený počet nezaměstnaných a samozřejmě výrobní firmy by díky výrazně nižším ziskům platily rovněž menší daně (pokud vůbec nějaké).
Nůžky by se rapidně rozevřely, během velmi krátké doby! -zatímco státní výdaje by rostly, státní příjmy by poklesly na nezvladatelné minimum.
Pokud jde o stamiliardová zadlužení států, tam jsou vaše obavy zcela na místě. Pokud by se podle stejného vzoru přeneslo cynické neplacení závazků i na úroveň států, znamenalo by to u chudších a slabších věřitelských států krachy a revoluce (stát by nebyl schopen nadále plnit jakékoliv sociální, zdravotnické či bezpečnostní funkce, nemluvě o vzdělání). U silnějších států by došlo k vymáhání dluhů válkami. Na to by těžce doplatili obyvatelé obou stran. Mezinárodní obchod by poklesl pod 50%, opět s fatálními důsledky pro firmy a zaměstnanost (i pro komfort obyvatel - na svém domácím trhu by nenacházeli oblíbené zahraniční zboží). Tím by dál klesala úroveň vývoje průmyslového i v soukromém sektoru.
Z výše uvedeného jasně plyne, že zpochybnění práva svobodně se dohodnout na půjčce za odměnu, jakož i zpochybnění povinnosti plnit závazky ze smluv, by vedlo ke katastrofálnímu propadu ve všech oblastech, s nedozírnými riziky revolucí a válek. Nikomu by to neprospělo! PROTO BY MĚ VÁŽNĚ ZAJÍMALO, PROČ TO ZDE NĚKTEŘÍ NAVRHUJÍ, A JINÍ O TOM UVAŽUJÍ JAKO O REALIZOVATELNÉ MOŽNOSTI.

227439

3.9.2010 15:55

RE: Hezká utopie.....

aristokrat aristokrat (tečka) tomas (zavináč) centrum (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 227439

samozřejmě ekonomické dopady by byly velmi negativní skoro až katastrofální ale to jenom protože BYCHOM SE DOSTALI NA REÁLNOU VÝKONNOST EKONOMIKY půjčky jsou něco jako steroidy pro ekonomiku krátkodobě až střednědobě dochází k raketovému růstu dlouhodobě to končí všeobecným krachem (ke kterému se ted blížíme)

227445

3.9.2010 20:46

RE: Hezká utopie.....

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 65.?.?.?

Reakce na 227445

Ano, je neuveritelne, jak jsou lide hloupi jen proto, protoze chteji byt individualne bohati!Ale jak mohou vsichni bohatnout, kdyz musi vratit vzdy vic nez si pujcili?To je vec, ktera me fascinuje uz dlouha desetileti.V prirode neexistuje zadny organismus, ktery by se sam od sebe dobrovolne energeticky oslaboval az ke svemu totalnimu zaniku.U lidi to mozne je.

227478

4.9.2010 0:12

RE: Hezká utopie.....

micha michaVej (zavináč) seznam (tečka) cz 92.?.?.?

Reakce na 227478

Mě tahle věc fascinuje zatím jen pár let,zato velmi intenzivně. U lidí je zřejmě možné ledascos,ale u Boha je možné vše. [smích]

227482

4.9.2010 1:09

RE: Hezká utopie.....

tmo 89.?.?.?

Reakce na 227478

>kdyz musi vratit vzdy vic nez si pujcili?To je vec, ktera me fascinuje uz dlouha desetileti.
Ta věc vás evidentně fascinuje proto, že jste za celá ta dlouhá léta ještě nepochopil, že se nejedná o uzavřený systém, nýbrž o otevřený, stále expandující. A že člověk, schopný konat novou a novou práci za jídlo, které stále znovu a znovu na poli roste, může vytvářet stále víc nových hodnot, tedy za rok například splatí dluh i s úroky, a pak už má zařízení, pořízené díky úvěru, jen pro sebe, a může nadále produkovat a zisk zůstává už jen jemu. Tak jasná věc ale dochází jenom některým... proto můžete klidně zůstat u té fascinace. Je to podobné, jako byste se divil, že jeden den jste měl jen stůl, další den jste si vyrobil/pořídil i židle a pak ještě ubrus. -Kde se to asi vzalo...??? No nejspíš z vaší práce, které každý den na světě přibývá. Proč by tedy nemělo přibývat peněz, které jsou odrazem hodnot?

227485

4.9.2010 10:23

RE: Hezká utopie.....

HHBB 85.?.?.?

Reakce na 227485

Zamyslel jste se aspoň trochu nad tím, co jste tu sepsal, nebo jste to jen tak vyplácal do prostoru.
Otevřený systém je otevřený proto, že si něco vyměňuje se systémem jiným. Expanze proto znamená pohlcování systému jiného. Po té se jedná opět o jeden systém, který je opět nucen „expandovat“. Je to nic než iluze o „pokroku“, jenže ve skutečnosti je to nerovnováha přímo v podstatě. Ten systém je vlastně stále na pokraji zhroucení.
Ty kecy o „jídle na poli“ už jsou celkem nesnesitelné (proto jsem se vlastně donutil k reakci), neboť nic takového neslouží k úhradě úroků. Už jiným (podobným ignorantům) jsem tu naznačoval, že žádná banka jídlo jako splátku nebere.
Jednoduše – půjčil jste si peníze, a tím jste se stal vazalem instituce do doby, než je vrátíte včetně pravidelného poplatku ze zapůjčeného objemu, tedy zase peněz, což je vlastně ona vazalská daň. A ony peníze na poli nerostou. (ta instituce je obvykle vazalem jiné, vlastnictví je jen fiktivní pojem, systémem vládne někdo jiný, protože figurovat někde jako věřitel systému je hraní si se svou brzkou likvidací)
Pokud umíte aspoň trochu počítat, rychle si spočítáte, že pokud se všechny peníze do oběhu dostávají úročené (přičemž bývají dále znova úročeny), je třeba je na tu pravidelnou splátku množit. A to na poli nejde. Jde to jen novým tisknutím. Ale i ty nové peníze jsou zatíženy zase úrokem, tedy se jedná o absurdní kolečko.
Je to ale opravdu tak absurdní?
Jeden význam to opravdu má. Spolehlivě to dostane společnost pod tlak, kdy výsledkem je honba za produkcí. Tedy takové společenství potřebuje nějakou produkci v zoufalé honbě ji směnit za peníze ve snaze se vyvázat z dluhů. A to je dokonalý materiální motor. Na konci je také agresivní atomizované společenství (nebo spíš uskupení) lidí připravených expandovat. A o to právě běží. Vychovat si agresivní a materiálně zaměřenou populaci. Proč? No, to můžeme zkusit hádat…
Jinak jste, tmo, docela trefil to, že věci se berou z práce. Otázka je, jestli jste ale pochopil, že se to množení je vlastně přeměna. V zásadě to množit nelze (z ničeho), lze jen něco přeměňovat. Pokud něco vzniká, tak to bere sílu z něčeho jiného (něco zase zaniká). Proto ty peníze množené úroky jsou buď pouhým nekrytým číslem, nebo žerou sílu někoho jiného.

Pozn.: Pro ty, kteří za vším vidí „Žida“, chci doplnit, že všechny tyto systémy na zatížení populace zaváděl, zakazoval, povoloval či jinak reguloval někdo jiný. A ten si také vyrábí a používá Židy. Důvod je snad jasný.

227497

4.9.2010 22:39

RE: Hezká utopie.....

tmo 89.?.?.?

Reakce na 227497

Kdo vás oprávnil se jiných drze ptát, zda se zamysleli? Jen aby to platilo o vás, a alespoň z poloviny tak kvalitně. K hodnocení jste nebyl vyzván a nemáte na to ani podklady, ani úroveň.
Nemám ale potřebu se s vámi hádat. Vy si klidně vyměňujte něco se systémem jiným, pohlcovaným, já si ponechám svou reálnou představu o otevřeném systému, kde ze strany "přírody" energie a zdroje připlývají a lidským přičiněním i nové hodnoty skrze práci (nikdy neukončenou), zatímco na druhém konci jsou hodnoty destruovány časem, rovněž přírodou (povětrnostními a jinými vlivy), člověkem atd., načež jsou pak opět přírodou recyklovány. Zrod a zmar nemusí být nutně v každém okamžiku v rovnováze, především s ohledem na množství lidí a vyčerpávání zdrojů. To si ale příroda pružně řeší po svém.
>Ty kecy o „jídle na poli“ už jsou celkem nesnesitelné (proto jsem se vlastně donutil k reakci), neboť nic takového neslouží k úhradě úroků.
Nesnesitelný je někdo jiný... svou natvrdlostí a nabubřelostí.
Samozřejmě, že potravinářské plodiny na poli slouží k úhradě úroků! Sedlák si půjčí na traktor, a za 4 roky jej splatí z výtěžku z prodeje plodin, které mu vyrostly z živin v zemi, z vody a sluneční energie. Zaplatí tak jistinu i úrok, a ještě se sám uživí. A traktor, který předtím neměl, mu zůstává k ulehčení práce. Nebo-li přírodní zdroje a jeho práce mu zaplatily úvěr (traktor, který díky úvěru mohl užívat o X let dříve, než by na to s koněm vydělal a ušetřil). Jde o příklad, takže žádné námitky stran výnosnosti a dotací.
>se stal vazalem instituce do doby, než je vrátíte včetně pravidelného poplatku ze zapůjčeného objemu, tedy zase peněz, což je vlastně ona vazalská daň
Úvěrem se nestane člověk vazalem, nýbrž smluvní stranou, která něco získá, a na druhé straně se pro tu výhodu zavázala dobrovolně plnit nějaké závazky (=vytvářet novou prací nové hodnoty =peníze, a ty si nenechá, nýbrž splatí tím jiné peníze, předtím zapůjčené, a místo piva v hospodě zaplatí dohodnutou odměnu =úrok za službu, kterou si vyžádal).
>je třeba je na tu pravidelnou splátku množit. A to na poli nejde. Jde to jen novým tisknutím
Jasně, ty chytrolíne, že se nové peníze musejí tisknout, a to jako odraz nově vzniklé hodnoty vyrostlé na poli, nebo vytvořené novou prací.
>Ale i ty nové peníze jsou zatíženy zase úrokem, tedy se jedná o absurdní kolečko.
Není to tak zlé - nové peníze jsou na počátku úročeny například jen 0,25% dnes v USA nebo 0,75% v ČR. To jsou z každé stovky bezvýznamné haléře, kterými se teoreticky obohatí stát... a ten se jinak daněmi obohacuje až o 50% z hrubé výplaty za vykonanou práci, ale to vám asi už tolik nevadí. Pro mě je to daleko absurdnější.
>Spolehlivě to dostane společnost pod tlak, kdy výsledkem je honba za produkcí
Tlak je pro lidi nutností. Bez tlaku by zhnili, ...Automaticky kráceno

227517

4.9.2010 22:43

RE: Hezká utopie.....

tmo 89.?.?.?

Reakce na 227497

dokončení:
...
Tlak je pro lidi nutností. Bez tlaku by zhnili, přinejmenším by bez práce a povinností pozbyli jakoukoliv morálku.
A honba za produkcí je především pro svoje blaho a zabezpečení rodiny, ne pro nějaké usmolené halíře. Tím spíše, že nikdo se nemusí zadlužit, takže pak nesplácí žádné úroky. Je to dobrovolné, pro ty, co chápou výhody úvěru.
>Otázka je, jestli jste ale pochopil, že se to množení je vlastně přeměna
Až se naučíte formulovat srozumitelné věty a ověříte si tak vlastní schopnosti, zkuste zase někoho posuzovat.
>V zásadě to množit nelze (z ničeho), lze jen něco přeměňovat.
Óóó, skláním se před vaším poznáním! To by jistě nikoho jiného nenapadlo... Co třeba bezplatný zdroj slunce a zemské energie (termální, magnetická...), a také chemická energie vložená do celého vesmíru, včetně člověka?
>peníze množené úroky jsou buď pouhým nekrytým číslem, nebo žerou sílu někoho jiného.
Peníze nejsou množeny úrokem, ale státní tiskárnou cenin, a vydávány do oběhu centrální bankou proti nějaké jiné cenině, zástavě, jiné hodnotě nebo závazku. Hodnoty samozřejmě vznikají z práce a zdrojů okolí.
>A ten si také vyrábí a používá Židy
Bu bu bu! [velký smích] abyste se náhodou z té své fobie nepotentoval.

227518

5.9.2010 10:08

RE: Hezká utopie.....

HHBB 85.?.?.?

Reakce na 227518

>Kdo vás oprávnil se jiných drze ptát, zda se zamysleli?
[chechtot]

No, potřebu se hádat sice „nemáte“, přesto tomu dáváte hodně… [mrknutí jedním okem]
Asi nemá cenu rozebírat všechna vaše „zamyšlení“, ale jedno si přece jenom nenechám ujít:
>Nebo-li přírodní zdroje a jeho práce mu zaplatily úvěr
Nevím, jestli se mi ještě chce smát, protože to je spíš tragédie. Povězte, kterému „přírodnímu zdroji“ nabízí ten farmář produkty, aby mu je „zaplatil“… Jelikož sám lidi jaksi z přírody vylučujete (viz smysl textu), co potom je to, co to zaplatí?
Intenzita vašeho zamýšlení je opravdu na pováženou, neboť kalkulujete s „výtěžkem z prodeje“, aniž se ptáte, kde na to ti kupující vezmou to, co potřebují v globále naprosto stejně, jako ten farmář – tedy vždy více, než měli před tím. Bilance jednotlivce možná vyrovnat půjde, ale jen za předpokladu, že jiný (nebo jiní) ji nikdy nevyrovnají, tedy obecně je to nic než pustý teoretizující výmysl.
Zvlášť zajímavý je i ten pojem „vydělat“, co si myslíte, že si asi představovali pod tím pojmem ti, co vám ho vnesli do hlavy?
>Jasně, ty chytrolíne, že se nové peníze musejí tisknout,
protože by po splacení všech dluhů, zůstalo v oběhu 0,-, tedy ti, kdož si půjčují, skutečně udržují celý ten bordel v chodu, jinak by to dávno zkrachovalo. Ten tvůj plk o tom, že si nikdo nic půjčovat nemusí, je sice brilantní výplod, jenže to udělá za tebe nějaká jiná instituce, která tě pak zpoplatní, takže se z toho stejně nevyvlečeš, proto ty tvé nářky nad daněmi jsou ve skutečnosti slzy nad dluhy.
Peníze sice množeny úrokem nejsou, ale jsou množeny na základě sílících požadavků na jejich objem díky tomu úroku.

...a jakou že fobii bych to měl mít, rád se nechám překvapit, nešlo by to upřesnit? [velký smích]

227548

5.9.2010 11:26

RE: Hezká utopie.....

tmo 89.?.?.?

Reakce na 227548

>Povězte, kterému „přírodnímu zdroji“ nabízí ten farmář produkty, aby mu je „zaplatil“
Jsem šokován takovou tupostí, neschopností pochopit realitu i text, ale o to větší nabubřelostí a vyřváváním nesmyslů.
Textem "přírodní zdroje a jeho práce mu zaplatily úvěr" bylo samozřejmě míněno, že ten člověk pro zaplacení úvěru (dokonce vč. titěrné odměny=úroku) nemusel říznout do svého stehna, ale potřebné (až nadbytečné) zdroje mu poskytla příroda, díky níž mohl jinému zaplatit dluh. A dluh nebyl samoúčelný, ale vyžádaný, užitečný (zbyl traktor či další majetek i vyšší potenciál zemědělce), a jen bezvýznamný kousek výnosů byl ušetřen, například ze zbytné spotřeby luxusu, a dobrovolně zaplacen jako odměna za výhodnou službu.
>Jelikož sám lidi jaksi z přírody vylučujete
Jsem šokován podruhé, a nebude náhodou, že od téhož nabubřelého nechápavce. Je to totiž přesně naopak - ze všech mých textů je zřejmé, že člověk, včetně všech svých rozhodnutí, i ekonomických, je součástí přírody. Jeho motivace je přírodní, jeho zdroje jsou přírodní. A dokud to funguje volně, podle přírody, je vše v pořádku.
>Intenzita vašeho zamýšlení je opravdu na pováženou
Ano, tahle věta podle mě svědčí o nabubřelé hlouposti svého autora. Nic nechápe, ale zcela neoprávněně a z pozice neschopného bude posuzovat "intenzitu" myšlení jiného...
>kde na to ti kupující vezmou to, co potřebují v globále naprosto stejně, jako ten farmář – tedy vždy více, než měli před tím
I totální debil v blázinci už pochopil, že to ti kupující vezmou z výtěžku své práce (která je přínosem/hodnotou navíc, oproti předešlému stavu), a část jejich výtěžku připlynula z "přebytkové" přírody. A všichni sloužící za mzdu i všichni produkující zboží a prodávající s velkou rezervou ziskovosti, si mohli dovolit zaplatit to procentíčko, zahrnuté coby úrok v nějakém produktu. Ceny totožného zboží se přece u různých prodejců liší o 10 nebo i 20 a více procent, a přesto to nikdo neřeší tolik, jako necelé jedno procento při emisi peněz.
K dalším vašim "teoretizujícím výmyslům", plynoucím z totální zmatenosti a nepochopení, se už nebudu vyjadřovat. Je to zbytečné, vysvětlovat něco někomu, kdo nemá kapacitu na to, aby pochopil... a navíc možná ani pochopit nechce, protože by se mu zřítila jeho trapně nedomyšlená lživá teorie o kriticky těsném nedostatku zdrojů.

227554

5.9.2010 15:37

RE: Hezká utopie.....

HHBB 85.?.?.?

Reakce na 227554

> potřebné (až nadbytečné) zdroje mu poskytla příroda, díky níž mohl jinému zaplatit dluh
Dluhy je možné splácet „díky nadbytečné přírodě“? [chechtot]
A já měl za to, že je nutno někde „vydělat“ peníze a ono je zatím stačí posekat na poli, jako nadbytečné…

> ze všech mých textů je zřejmé, že člověk, včetně všech svých rozhodnutí, i ekonomických, je součástí přírody.
Aha, a co je potom tohle? : „…ze strany "přírody" energie a zdroje připlývají…“ - Tak je ten člověk součástí, nebo je na jiné „straně“…

> a část jejich výtěžku připlynula z "přebytkové" přírody
Já jsem měl za to, že to bereš vážně, ale on to má být takový suchý humor, že jo.
To by u té „výpusti z přebytkové přírody“ stálo za to stát s kýblem a chytat ty peníze na úroky do něj, no ne? Nebo je ten „z přírody připlynulý výtěžek“ něco, co bere věřitel místo peněz?

Není nad to, setkat se v diskuzi se „šokovanou kapacitou“. [velký smích]

227573

4.9.2010 14:10

RE: Hezká utopie.....

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 208.?.?.?

Reakce na 227485

Kampak az chcete expandovat vy myslivno?Do nejblizssi galaxie?Splatit dluh i s uroky znamena vydat vzdycky vic energie, nez jsem prijal!To je vse.Penize pribyvaji proto, protoze hodnoty vytvari pouze dluznici a na urocich pak parazituji bankeri, protoze energii dluzniku vynalozenou navic si nechavaji pro sebe.Podle Vas, vy "inteligente" to muze pokracovat porad a donekonecna, ze?Smich.

227500

5.9.2010 0:16

RE: Hezká utopie.....

tmo 89.?.?.?

Reakce na 227500

>Kampak az chcete expandovat vy myslivno?
>Podle Vas, vy "inteligente" to muze pokracovat porad a donekonecna
Komu nadáváte, vy myslivno a "inteligente? Zklidněte hormony a buď zapněte vypnutý mozek, nebo se nesnažte strkat nos do věcí, které nejste schopen pochopit:
>Splatit dluh i s uroky znamena vydat vzdycky vic energie, nez jsem prijal!
U vás možná ano (dáváte víc, a už se zmenšujete, nejen nahoře), ale u jiných lidí to tak není. Energie totiž vstupuje do systému zvnějšku a zadarmo, tedy ji nemusím vyrábět a dodávat já na svůj úkor. A naprostá většina lidí něco dělá a prodává to se značným přebytkem, rezervou. Na to podle chytrolínů nemají právo, protože požadují víc, než dali. Ale oni to tak prostě dělají, a to už od počátků lidstva (například zemědělci, obchodníci, atd.). Kde se ten přebytek k zaplacení asi vzal, co?
>Penize pribyvaji proto, protoze hodnoty vytvari pouze dluznici a na urocich pak parazituji bankeri
Ha-ha. Sdělím vám tajemství - peníze vznikají jako odraz jiných hodnot. Banka je emituje, ale vydá jen proti odpovídající protihodnotě (cennému papíru, zástavě, záruce, smlouvě). A pokud je smlouva dobrovolně podepsána a také dodržena, a cenný papír vyplacen, vše dopadlo 1-1=0... s výjimkou odměny (nazývané úrok), která je žádaná a placená v každé existující službě a za každé zboží. Nikdo neprodává chleba jen za nákladové ceny, ale narazí si k tomu marži. A nikdo neposkytuje jakoukoliv službu zadarmo. Už si to laskavě v palici opravte.
>na urocich pak parazituji bankeri, protoze energii dluzniku vynalozenou navic si nechavaji pro sebe
To je nesmysl. Pak by parazitoval pekař, švec, krejčí, údržbář, půjčovna lodí, aut i nářadí, uklízečka... všichni poskytují něco, co jiní lidé žádají, a do ceny si zakalkulují zisk pro sebe. Přesto jim nikdo do parazitů nenadává. A to si přičítají procentuálně mnohem, mnohem víc než banka.
>to muze pokracovat porad a donekonecna, ze?
Ano, pokud uklízečka může pořád uklízet a někdo jí za to zaplatí. Pokud půjčovna aut má své zákazníky, nové a nové, a ti stále jsou ochotni platit půjčovné. A stejně tak i pokud stále budou zájemci o úvěry, a budou ochotni, místo piva v hospodě, zaplatit drobný poplatek za rok užívání cizích peněz ve svůj prospěch. Prostě dokud bude přibývat lidí a práce a hodnot, do té doby bude přibývat i peněz.

227525

5.9.2010 18:14

RE: Hezká utopie.....

mtk 88.?.?.?

Reakce na 227525

Předpokládám, že když srovnáváte pekaře s bankéřem, tak máte na mysli nějaké báječné bankovnictví ze sousední galaxie, a ne systém částečných rezerv.

227592

5.9.2010 22:22

RE: Hezká utopie.....

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 208.?.?.?

Reakce na 227525

Energie nikam nevstupuje, ta se da jen se premenovat.Pokud jedna kilowatthodina ma nejakou penezni hodnotu a ja jich mam vratit vic nez jsem prijal(pujcil), tak speji k energetickemu zaniku.Bezte si expandovat na nejaky takzvane ekonomicky server, takovych chytraku jako vy jsou v Cesku mraky.Porad donekonecna pujcovani na urok fungovat muze akorat ve vasem chorem mozku, protoze se geometrickou radou dostanete do takovych hodnot, ze byste potreboval osidlit a kolonizovat nejblizsi galaxii.Umite vubec pocitat?
Hodnoty mohou pribyvat, i kdyz si od vas nepujcim ani vindru.Napriklad jsem si bez uroceneho uveru(hypoteky) dokazal postavit vlastni dum.Divne, ze?Podle vaseho debilniho nazoru jsem vlastne zadnou hodnotu nevytvoril.Smich.

227612

3.9.2010 20:31

RE: Hezká utopie.....

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 65.?.?.?

Reakce na 227430

Co se stavajicimi statnimi uvery?Jedno reseni existuje, snazit se vytahnout z bank vsechnu hotovost.Tim zpusobite jejich hromadny bankrot, protoze logicky nejsou schopny splnit svoje zavazky a mnoho veritelu utre nos.Stat pak krachujici banky nucene prevezme a svoje dluhopisy proste vymeni za natistene penize a sprovodi je tak ze sveta i s dluhy.Takze penize jako takove prestanou existovat, protoze budou muset byt uspokojeni i ti veritele, na ktere se predtim nedostalo.K tomuto smeruje vyvoj v USA, retezec krachujicich bankovnich ustavu se nam krasne prodluzuje...

227475

4.9.2010 2:38

RE: Hezká utopie.....

udo udo321123zavinacazetbodkask 91.?.?.?

Reakce na 227430

Ako sme sa tu už bavili..
Požičali si štáty Právne niečo konkrétne okrem papiera?
Čo majú potom "führerom" vlastne vrátiť a o čom sa s nimi vlastne baviť? Pár zástupcov im postupne poloźí túto otázku.
Čo odpovedia gf(globálni fašisti)- h-is-torické kva kva kva? A čo urobia chápajúci zástupcovia s podporou z dola? Zasmejú sa.. To je všetko.
Je pozícia zástupcov systému z akéhokoľvek aspoň trochu reálneho pohľadu obhájiteĺná?

227488

2.9.2010 22:34

RE: Hezká utopie.....

udo udo321123zavinacazetbodkask 91.?.?.?

Reakce na 227384

Na spomínaných krytých emisiách a aj ostatných postupných tichých krokoch pracujú v tichosti veľmi konkrétne viaceré štáty so semi-samostatnou politikou.
Vo významných odborných kruhoch sa to berie ako fakt, ako jeden z najpravdepodobnejších možných udržateľých reálnych scenárov vývoja, riešenia súčasnej situácie.

Slobodomurári hrajú len svoju čiastkovú rolu v systéme.
Spomínali sme tu, že oni karty nerozdávajú.
Sú to mierne povedané okultní idioti s obmedzenými vedomosťami, ako vo všetkých pyramídových organizáciách so systémom "zasväcovania". Tých ich pár stužiek, odznačikov a prsteňov je dnes už na smiech. Istú rolu zohrávajú, zohrávali pri výmene politických garnitúr "pravice, lavice, konz.,lib.,dem,..bla, bla"
Ich rola sa odžila. Snažia sa zúfalo dokonca o verejnú reklamu.
Už aj u študentov na PFUK sú na verejné pobavenie pri pive.

Inak presne ako hovoríš Ľubo, je dôležité, aby sa o to zaujímala veľká časť obyvateľstva. Na tom sa to láme. Myslím ale, že chápajúcich ľudí s príslušným postojom je hodne a rastie vďaka inetu geometrickým radom nie len u nás. Možno sa im zmenu podarí ešte pár rokov zdržať, ale je to nepravdepodobné. Spomínané analýzy a riešenia sú vypracované. Vie sa presne čo treba spraviť. Treba už len kooperovať a postupne veci meniť vo svojom okolí. Nečakať na zmenu zhora. Tá príde podľa pravidiel sama od ľudí. Pozorujme, klaďme chápavé otázky v robote, politikom a navrhujme riešenia. Najlepšie vo viacerých variantách. Robí to zázraky. Proste si ani ich vymytý výkonný aparát nebude môcť dovoliť viac tie prasárny.

Politici potrebujú vidieť pochopenie reality od nás. Prečo sa asi zrazu v parlamente, vláde vždy všetci noví za chvíľu začnú správať tak čudne. To nie je žiadne vudu prosim pekne [smích]
Nemajú o tom možnosť komunikovať s ľuďmi, sú odrezaní.
Všetky "slobodné" médiá, všetky dôležité "neziskovky", firmy,.. sú pod kontrolou agresora z vojenského pohľadu. Oni to naozaj tak berú a v kluboch opití o tom takto hovoria(nemyslím politikov). Riadi sa to všetko nepriamo tu viackrát popisovanými metódami. Prebieha globálny vojenský konflikt v plnom rozsahu. Informačná vojna. Dnes sa nebojuje na frontoch o miliónoch vojakov s puškami a delami..

Už sme tu neraz rozoberali dôvody prečo je situácia pre elitu neudržateľná. Pravidlá hrajú proti nim. Majú síce veľké skúsenosti, prostriedky a odhodlanie, ale stratili čas..
Mnohé sa od nich aj môžeme a máme naučiť a mnohí z nich zmenia postoj. Netreba sa báť. Stačí sa úprimne snažiť chápať obecný reálny chod vecí a svojim postojom prispieť k spoločnému dielu.
Toľko k ideálom [velký smích]
Koncept sme tu už rozoberali.
Ten je samozrejme prvotný.

Možno toto celé popisované niekto vníma takmer ako virtuálnu realitu, scifi.
To však na veci nič nemení.
Nehovorím že nejaký človek pozná celú pravdu,
sú ale aj tu minule viackr...Automaticky kráceno

227407

3.9.2010 15:26

RE: Hezká utopie.....

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 188.?.?.?

Reakce na 227407

Ano pri zruseni pravni garnce za uvery by vznikle vakuum vyplnila cerna lichva. Tu ale stat potirat nemusi. Nekryty lichvar totiz potrebuje vymahace dluhu a jeho cinnost je take nekryta pravne. Presneji: Je primo protipravni. Staci tedy potirat vymahace a za to stat nepopularni nebude nikdy. Btw. Lichvar poskytuje pujcky s nekrestanskym urokem a za to take neni popularni a to zejmena u tech co si u nej pujcili. Takze ani pri primem potirani lichvaru bych nepokoje neocekaval Spise podporu.

Ale zpet na stromy. Likvidace uveroveho systemu ma smysl pouze v uzavrenem systemu ktery nesoutezi smerem ven. Pokud soutezi tak je uverovy system vzdy dynamictejsi a v konkurencni vyhode. Priklad: Dva jedince napadne prevratna inovace. Jeden z nich si pujci a relizuje ji hned a ten druhy spori a pokusi se ji realizovat za 10 let az nasetri. Kdo s inovaci ovladne trh? Na stranu druhou primo nezavrhuji myslenku na zruseni pravniho kryti uveru. Ten druhy inovator totiz muze nalezt ticheho spolecnika, ktery ma v danou chvili jiz nasetreno. Nepujde tedy o pujcku ale o partnerstvi kde investicni riziko plne prechazi na investujiciho a nositel inovace participuje prostrednictvim dohodnuteho zisku. Takze zacit HNED SE VLASTNE BEZ UVERU DA. To je vlastne princip leasingu kdy pouzivate neco co neni Vase. I tak si ale myslim, ze ma mnohem vetsi dynamiku klasicky uverovy system [cool]

227443

3.9.2010 16:21

RE: Hezká utopie.....

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 227443

A v té dynamice je právě ten problém, čím rychleji se něco pohybuje tím spíš se to nevyhne překážkám a narazí. Kam proboha spěcháme? Nikam jinam než do hrobu se stejně nedostaneme, a ten ještě nikomu neutekl.

227448

3.9.2010 20:30

RE: Hezká utopie.....

jean.laroux jean (tečka) laroux (zavináč) seznam (tečka) cz 94.?.?.?

Reakce na 227448

Hezká úvaha ale co z toho plyne ? Myslím praktický závěr ? Sjednotit systém do globálního celku a zbrzdit dynamiku ? Fungovalo by to nebo by se to časem rozpadlo zevnitř ? Já myslím, že uměle bržděná dynamika v sjednocené říši vytváří přetlak a jediným ventilem na tlakáči by v tomto případě musela být tvrdá ruka centrálního vedení.

227474

4.9.2010 1:27

RE: Hezká utopie.....

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 227474

Jsme moc zvyklí vidět věci vzhůru nohama, připadá nám to asi už normální. V podstatě není třeba nic brzdit, je třeba to ale nepopohánět k rychlejšímu pohybu. Globální celek by nás vlastně neměl ani zajímat, starat se jen o vlastní komunitu. Správně píšete o přetlaku díky brzděné dynamice v sjednocené říši. A co takhle nic nesjednocovat ale naopak drobit? Idee a nápady si samozřejmě sdílet můžeme ale dělat se navzájem závislými ohledně každodenních potřeb je přeci taková pitomost ovšem díky našemu převrácenému vidění nám to tak nepřijde. Drobit, drobit a zase drobit. Drobky slupnou mravenci když se nám nebudou hodit. Ona taková drobná komunita se nikdy nezmůže ani na M1A1 tank natož F-16 aby někoho ohrožovala. Žádná drobná komunita ho ani nevyrobí, na co taky?

227486

4.9.2010 9:17

RE: Hezká utopie.....

jean.laroux jean (tečka) laroux (zavináč) seznam (tečka) cz 94.?.?.?

Reakce na 227486

No a o tom to je. Jestli se to totiž nepopohání dopředu tak nějak samo od sebe tj. přirozeně [smích]

227493

4.9.2010 15:13

RE: Hezká utopie.....

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 227493

Víte co ji popohání? expandování pole působení. Právě ta globalizace. Pokud by totiž komunity, města a státy fungovali jako soběstačný celek tak se nemá kam expandovat, jenom s narůstající populací. Nutně by se veškerá činnost ve snaze o zisk obrátila směrem ke kvalitě nikoliv kvantitě. Jenom snaha prodávat dále a dále, vede opačným směrem. K čertu s kvalitou, nechce tento, prodáme jinde. Co zlevňuje výrobu je masová kvantita, pro firmičku vyrábějící něco kus po kuse je ušetření pár korun na nekvalitnějších komponentech na nic, jen riskuje že ztratí jméno. Velké korporace si nebudují jméno na kvalitě, ti prodávají šmejd pomocí jména získaného reklamou a možná v minulosti. V tom je celé to obrácené vidění světa, ztratila se souvislost a soudnost, nahrazená zárukami od prestižně znějících jmen pro které ušetření koruny na kusu při výrobě představuje miliony zisku. Nepotřebují Vás ani jako zaměstnance ani jako zákazníka, pokud nebudete makat levně a kupovat z úctou ku jménu. Najdou jinde jiné, dosud zblbnuté, vyrobí tuhle a prodají jinde. To žene svět, sice do pr..le ale žene a stále rychleji.

227503

4.9.2010 20:27

RE: Hezká utopie.....

jean.laroux jean (tečka) laroux (zavináč) seznam (tečka) cz 94.?.?.?

Reakce na 227503

Pokud budou komunity, ekonomické subjekty a státy fungovat v konkurenčním prostředí, budou se vždy snažit předhonit ty druhé. Chcete odstranit konkurenční prostředí ? A jak ? Socialistickým modelem ? Vidíte kolem jak takový model dopadne ? Zůstala fungovat jedině Čína a to proto, že se nesnažila jít proti soutěživosti a podnikání ale naopak je podporovala. O S.Korei nebo Kubě nemluvím. Ty takřka nefungují protože je okolní svět odřízl. Kdybychom začali realizovat některé ze zdejších nápadů tak se dostaneme do stejné izolace. Představujete si to příliš jednoduše a nedomýšlíte důsledky pane. Pokud změna tak na mezinárodní úrovni. Takový global resistance a global revolution [cool]

227508

5.9.2010 11:12

RE: Hezká utopie.....

mazz 82.?.?.?

Reakce na 227508

čína nám všem brzy ukáže, že socialismus funguje! očekávám, že se v příštích letech začne v číně exponenciálně zvedat životní ůroveň! Stejně jako se měla začít zvedat u nás, ale nějak se to pokazilo [smích] a máme tu kapitalismus!

227552

5.9.2010 20:13

RE: Hezká utopie.....

jean.laroux jean (tečka) laroux (zavináč) seznam (tečka) cz 94.?.?.?

Reakce na 227552

Mám pocit, že se současná podoba kapitalismu postupně mění něco co se čím dál více podobá čínskému modelu. Jen bude vše zabaleno do jiných slov a hlavní slovo budou mít jiné skupiny lidí.

227601

5.9.2010 18:33

RE: Hezká utopie.....

mtk 88.?.?.?

Reakce na 227448

>Kam proboha spěcháme? Nikam jinam než do hrobu se stejně nedostaneme, a ten ještě nikomu neutekl.
[chechtot] Tak to je bonmot měsíce, Antiseptiku. Palec hore. [smích]

227593

4.9.2010 10:12

RE: Hezká utopie.....

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 227443

>I tak si ale myslim, ze ma mnohem vetsi dynamiku klasicky uverovy system
Vy jistě máte na mysli nějaký jiný úvěrový systém než ten současný. Důsledky současného právě prožíváme jako globální finanční krizi.
Jinak je to též o smyslu života či civilizace vůbec. Takhle to vypadá, že nejdůležitější se Vám jeví velikost dynamiky.

>Takze zacit HNED SE VLASTNE BEZ UVERU DA.
Proč HNED, kam ten spěch? Co riziko?
Našetřím-li nejdříve na realizaci nápadu, prokazuji tím sobě i společenství schopnosti pro realizaci většího nápadu. Podle toho může vypadat výsledek (=skvost).
Už tím, že se realizace nápadu se zakládá na úvěru, vzniká větší riziko pro společnost, neb se snadněji dá realizovat i každá "blbost" (zbytečné čerpání neobnovitelných zdrojů, druhotné poškozování životního prostředí nepřínosným odpadem, bubliny, krize). Banka to případně i odepíše (lehce nabyl - lehce pozbyl). Rozhodujícím pro snížení rizika pro společnost se mi jeví, že každý napadnutý skvělou myšlenkou, než ji zrealizuje, ji nejdříve spořením "odpracuje". Nevyloučí se tím sice všechny umanutosti...
Z dnešní situace plyne, že potřebujeme (jako sůl) zklidnit radikálně právě tu dynamiku (skrze finančnictví). Souvisí to právě s nejdynamičtějším oborem parazitování na skutečných tvůrcích hodnot. Pravda, někteří si na parazita tak zvykli, že bez úvěru nejsou sto ani vypravit děti do školy.
Naznačovaná řešení též znamenají zplanýrování celé mocenské pyramidy a proto odtud lze čekat velmi významné potíže. Než ale na to doopravdy dojde, budou nejdříve zkoušeny různé kosmetické (pochopitelně neúčinné) korekce. Zrovna jsem někde četl, že poskokové elit dohodli ten pravý dohlížecí orgán na banky. [oči v sloup]

227495

4.9.2010 20:18

RE: Hezká utopie.....

jean.laroux jean (tečka) laroux (zavináč) seznam (tečka) cz 94.?.?.?

Reakce na 227495

Ne. Mám na mysli ten současný. On opravdu dynamiku má, nenechte se mýlit. Jen ten zisk z dynamiky plyne do pár soukromých kapes. Do kapes lidí, kteří ovládají ten úvěrový systém a kapes pár vrstev pod nimi [mrknutí jedním okem] Dokonce i Váš osobní bankrot resp. bankrot mnoha příslušníků lůzy v tomto systému tu JEJICH dynamiku podporuje. Pokud se dostanete do platební neschopnosti čeká Vás exekuce a Vaše půda i majetek se dostane do těch správných rukou tj. rukou těch co na to mají aby to v dražbě koupili tj. do rukou těch o kterých jsem psal na začátku. Ti co to odkoupí to navíc odkoupí v dražbě za mnohem menší cenu než za kterou jste to Vy koupil. Nazval bych to zlodějská dynamika.

Jak se chcete prosadit na trhu s tím svým skvostem, když už se s ním prosadil dávno někdo jiný ? Tj. ten co nešetřil ale buď si půjčil nebo našel tichého společníka, který na sebe převzal investiční riziko a zaplatil vše hned ????? Pokud byste chtěl přejít na spořivý systém na místo toho úvěrového musel byste to v konkurenčním prostředí zavést úplně všude tj. bylo by nejdříve nutné vytvořit homogenní celek s jednotnými pravidly, který ekonomicky neovlivňuje nikdo zvenčí. Snad by se možná dalo i konkurovat se systémem bez úvěrů a s využitím kombinovaného sponzoringu tj. sponzoring státní a sponzoirng komerční (tiší společníci). Jak jsem tu již několikrát psal .. úvěrový systém přináší opravdu mnoho problémů ale nemá smysl jej zakazovat. Je naprosto přirozený a funguje již od pravěku. Půjčíš mi pár koz a já ti jich za rok vrátím 5. Proč ne ? Jde o oboustranně výhodnou smlouvu. Problém nastává když na sebe riziko věřitele bere stát. Problém je když se zdivočelý stát zadlužuje a to na úkor či na vrub svých obyvatel.

227507

5.9.2010 12:00

RE: Hezká utopie.....

tmo 89.?.?.?

Reakce na 227507

Jste podivuhodně smíšená osobnost. Na jedné straně správně chápete výhody a dynamiku přirozeného =přírodního systému (nynějšího, motivačního a právního), a na druhé straně mluvíte nenávistně o "soukromých kapsách" některých, ovšem ty menší, rovněž soukromé kapsy, z nějakého záhadného důvodu šetříte.
Podle mě je peněžní a úvěrový systém dostatečně spravedlivý a zcela dobrovolný:
- nesouhlasíte s existujícími penězi? Pak je neberte! Od nikoho! A zkuste si žít sám pro sebe, na políčku na vesnici, a maximálně něco vyměňujte, zboží za zboží. Pokud se vám to zdá výhodné, proč to probůh neděláte a "podporujete" nějaké ÚDAJNÉ zloděje?
- a úvěr si nemusí vzít už vůbec nikdo! nesouhlasíte s odměnou za tu úvěrovou službu, jménem úrok? Pak zaručeně nepodepíšete úvěrovou smlouvu, dokonce se o to ani nebudete zajímat. Budete dál orat s koněm a uštvanou ohnutou manželkou, vše pojede sotva desetinovou rychlostí, ale na tom vám přece nezáleží, ani na vaší desetinové životní úrovni. Takže pěkně budete dřít a šetřit, a až na důchod si něco pěkného koupíte... zatímco všichni ostatní, kteří pochopili výhody úvěru, si prožijí snadnější a plnější život.
Ohledně exekucí: mám obavu, že si krámy nějaké lůzy skutečně ani náhodou nekoupí ti nejbohatší, které pokládáte za vládce úvěrového systému. Ti mají poněkud jiné nároky a standard, díky pochopení systému, který dokázali využít.

S druhou půlí víceméně beze zbytku souhlasím, zvláště se samotným závěrem. Pokud volný trh, tak bez regulací státu, bez přenášení rizik a krachů na všechny občany. Proto také tvrdím, že to chce MINIMÁLNÍ stát, a ne silnější, socialističtějí, více regulující a represivnější režim. Ale zoufalci z lůzy si ve své hlouposti myslí, že by takový stát lemplům zajistil něco víc, na úkor schopěnšjích a pracovitějších, kterým by to vzal. Doufají ale marně... silný má dost síly a vlivu, aby si své uhájil, a hloupý nuzák zůstane vždy dole, není dost chytrý, aby pochopil věci jak jsou, aby jich dokázal využít, a nedokáže si ve své "bystrosti" ani pohlídat, aby jej opět (v každém systému) neřídil někdo šikovnější. A ti šikovnější opět vytvoří vládnoucí vrstvu, která si bude žít SPRAVEDLIVĚ na úkor těch bIbců, a to třeba i v komunistickém celosvětovém lágru. Vždy se vynoří ti lepší, schopnější, a ujmou se vlády nad lůzou. To je součást přírodních zákonů.

227556

5.9.2010 20:10

RE: Hezká utopie.....

jean.laroux jean (tečka) laroux (zavináč) seznam (tečka) cz 94.?.?.?

Reakce na 227556

Pane jako odpověď na má slova jste sem uvedl povětšinou Vaše vlastní domněnky ale nemám Vám to za zlé [mrknutí jedním okem] Možná by se mnoho vyjasnilo, kdybychom spolu debatovali délé. Díky za Váš názor

227600

4.9.2010 14:16

RE: Hezká utopie.....

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 227407

Zdravím udo,

>Na spomínaných krytých emisiách a aj ostatných postupných
>tichých krokoch pracujú v tichosti veľmi konkrétne viaceré
>štáty so semi-samostatnou politikou.

>Vo významných odborných kruhoch sa to berie ako fakt, ako
>jeden z najpravdepodobnejších možných udržateľých
>reálnych scenárov vývoja, riešenia súčasnej situácie.

Mohol by si uviesť aj nejaké konkrétnejšie informácie...ktoré, aké modely, aké kroky...Veľmi by ma to zaujímalo.>
>Slobodomurári hrajú len svoju čiastkovú rolu v systéme.
>Spomínali sme tu, že oni karty nerozdávajú.
>Sú to mierne povedané okultní idioti s obmedzenými
>vedomosťami, ako vo všetkých pyramídových organizáciách so
>systémom "zasväcovania". Tých ich pár stužiek, odznačikov a
>prsteňov je dnes už na smiech. Istú rolu zohrávajú,
>zohrávali pri výmene politických garnitúr "pravice, lavice,
>konz.,lib.,dem,..bla, bla

>Ich rola sa odžila. Snažia sa zúfalo dokonca o verejnú
>reklamu.
Áno, súhasím, pokiaľ sa to týka len takých tých okultných praktík...Ale, oni výrazne zasahujú do bežného sociálno-politického stavu spoločnosti ( aj keď karty nerozdávajú...).

>Už aj u študentov na PFUK sú na verejné pobavenie pri pive.
Udo, Ty si na PFUK pedagógom alebo študentom( samozrejme odpovedať nemusíš) ?
>

>Myslím ale, že chápajúcich ľudí s príslušným postojom je
>hodne a rastie vďaka inetu geometrickým radom nie len u nás.
Ba,tu by som o nejakom geometrickom rade silne pochyboval, možno ešte ten aritmetický so slabou konštantou...viď nedávne voľby v ČR a SR...

>Možno sa im zmenu podarí ešte pár rokov zdržať, ale je to
>nepravdepodobné. Spomínané analýzy a riešenia sú
>vypracované. Vie sa presne čo treba spraviť. Treba už len
>kooperovať a postupne veci meniť vo svojom okolí. Nečakať na
>zmenu zhora. Tá príde podľa pravidiel sama od ľudí.
>Pozorujme, klaďme chápavé otázky v robote, politikom a
>navrhujme riešenia. Najlepšie vo viacerých variantách. Robí
>to zázraky. Proste si ani ich vymytý výkonný aparát nebude
>môcť dovoliť viac tie prasárny.

V tomto som trošku pesimista ( aj keď pevne verím, že k pozitívnej zmene zákonite príde ),podľa mňa je táto hra rozohratá na desaťročia, samozrejme, pokiaľ nedôjde ku katastrofickému scénaru,alebo nejakej katastrófe globálneho významu.Tá by im totiž okamžite zobrala vietor z plachát.


Prebieha globálny vojenský
>konflikt v plnom rozsahu. Informačná vojna. Dnes sa nebojuje na
>frontoch o miliónoch vojakov s puškami a delami..

Plný súhlas. Zatiaľ toľko, lebo ma už kráti limit znakov...

S pozdravom

Ľubomír

227501

6.9.2010 15:00

RE: Hezká utopie.....

udo udo321123zavinacazetbodkask 91.?.?.?

Reakce na 227501

"Mohol by si uviesť aj nejaké konkrétnejšie informácie"

Zdravím Lubo..
1. Linky, odkazy na online knižnice, analytické práce, dokumenty,.. som tu pár krát uvádzal. Klikni na moje meno v príspevkoch a si v konte. Tam to neminieš.

2. Tendencia reálneho zasahovania aktívnych Slobošov do politiky výrazne klesá. Žiadny, čo len trochu normálny človek pozerajúci reálne do budúcna sa s nimi nebaví. Nedá sa s nimi na ničom normálnom pracovať. Vždy navonok do tváre jedno povedia a druhé urobia. Zombifikovaní bezchrbťáci bez vlastného hodnotenia situácie. Slepo vykonávajú rozkazy vyššej inštancie v pyramídke. Z práce s nimi vždy kuká prúser. Ťažko s nimi.. Kto s nimi obchoduje riskuje istým spôsobom viac, ako pri obchode s tzv. židáckym typom občana.
Sloboši hlavne na príkaz z hora bez mihnutia oka podrazia aj vlastných. Ich systém od jednej konkrétnej udalosti stratil perspektívu.
Či ho zmenia sami, alebo budú ďalej spolu s ostatnými kolieskami čakať na Godota - spomínané GP (projektantské oddelenie stojace nad ich štruktúrou) na predefinovanie metód je na nich.
GP (Globálny prediktor) nezvykne meniť ciele.
Istým spôsobom majú na prvý pohľad paradoxne podobný problém ako cirkvi.

3. Čo sa týka PFUK, poznám sa dobre s viacerými absolventami.

4. Myslím že práve voľby to dokazujú, ak sa na ne pozrieme trochu inak..

5. S Vašim časovým odhadom súhlasím. Tak, tak, postupná zmena. Nikto tu nechce puče, revolúcie(aj tak vykonávateľ nikdy nenesie plody), katastrofy a podobné sprostosti. . Vyzerá inak, že oni už nejakú tú katastrofu prežili..
Proste tudy cesta nevede, jak se za moravou ríká.

avec plaisir

udo

227642

7.9.2010 18:31

RE:udo

Ľubomír 77 89.?.?.?

Reakce na 227642

Zdravím udo,


>
>Zdravím Lubo..
>1. Linky, odkazy na online knižnice, analytické práce,
>dokumenty,.. som tu pár krát uvádzal. Klikni na moje meno v
>príspevkoch a si v konte. Tam to neminieš.

Ak môžem poprosiť, uveď prosím Ťa ( prepáč, že Ti tykám, aj keď si už asi starý borec )
nejakú peknú chronológiu informácií daného druhu pre obyčajný plebs ( tak nejak slušne analyticko - synteticky zladenú ).Tie informácie majú pre budúcnosť bežných smrteľníkov zásadný význam pre pochopenie dejov, ktoré sa dnes odohrávajú, a ktoré sa budú odohrávať v nasledujúcej blízkej budúcnosti...Prečítal som si viaceré Tvoje príspevky a z nich mi je zrejmé, že si dostatočne prenikol pod povrch dejov a môžeš svojim poznaním posunúť aj poznanie iných...Ak však to má niekto prácne vyhľadávať v útržkovitých reakciách, ťažko bude mať ucelený názor...veď to poznáš ...

>3. Čo sa týka PFUK, poznám sa dobre s viacerými
>absolventami.

Môžem sa opýtať na Tvoju profesiu ? ( samozrejme, odpoveď je hlboko dobrovoľná ).


>
>4. Myslím že práve voľby to dokazujú, ak sa na ne pozrieme
>trochu inak..

Skús mi Tvoju odpoveď vysvetliť bližšie, aby som ju správne pochopil...Podľa mňa staré zlo pomaly odchádza a je nahradzované ešte väčšim zlom, samozrejme zaobalené do krajších šiat...Alebo výmena jednej finančnej skupiny za druhú, záleží ako sa na to pozeráme...Ako to vidíš konkrétnejšie Ty ?

>
>5. S Vašim časovým odhadom súhlasím. Tak, tak, postupná
>zmena. Nikto tu nechce puče, revolúcie(aj tak vykonávateľ
>nikdy nenesie plody), katastrofy a podobné sprostosti. . Vyzerá
>inak, že oni už nejakú tú katastrofu prežili..

Tu, ak som to správne pochopil, tak hovoríš o vrchole riadiacej pyramídy ?

Je vous en prie

Ľubomír

227709

8.9.2010 19:15

RE:udo

udo udo321123zavinacazetbodkask 91.?.?.?

Reakce na 227709

1. Je to na začiatku mojich príspevkov viac krát spomenuté aj s linkami.
Takže ešte raz odkaz na knižnice - základy problematiky
Kratky kurz-úvod do politického marketingu
riadenie lokálnych a globálnych procesov
filozofické pojednávania a poradenstvo
dokopy niečo cez 3000 strán na zorientovanie.
ďalšie knižnice analýz a riešení
časť prednášok

Ďalej v tých knižniciach nájdete desiatky tisícov strán analýz a návrhov riešení na rôzne ekonomické, sociálnopsychologické, aktuálne politické a ďalšie témy.

Niečo v angličtine:
eng. political analysis

2. Moja profesia?
štúdium: Automatizácia a riadenie na STU Sjf,
Politický marketing a riadenie SPBSTU,
práca: Siemens, Dell, MVSR,.. ,momentálne poradenstvo pri tréningoch osobnostného rozvoja pre rôzne firmy, štátne organizácie a "neziskový" sektor

3. To je na dlhšie, ale hádam skoro každému je jasné, že to divadlo, čo je v "slobodných ľudových" médiách nemá s reálnou politikou nič spoločné. Posledných pár rokov v podstate všetci politici chápu situáciu a spoločného nepriateľa a začali potichu kooperovať, aby sme mali nejakú budúcnosť. Navonok sa ďalej musí hrať divadlo. To isté v okolitých štátoch. Situácia nie je jednoduchá. Na ich mieste by som konal rovnako. Jednotlivci, či malé skupiny by v extrémnom prípade mali "nehody", alebo by spáchali samovraždu". X-krát sa to stalo, ak vnímavo občas sledujete, čo sa deje. Je tam kopec kolaborantov. Potrebujú cítiť pochopenie reality a podporu zdola. Je úplne jedno, kto akože vládne. Aj tak nemá žiadnu reálnu moc. Rozhodujú možno tak o farbe príboru v lietadle, ale určite nie o type lietadla, či jeho kurze. Už majú tiež dosť tých sprostostí a mnohí chcú nejakú udržateľnú budúcnosť. Keď aj porobili zlobu, ale zmenia postoj nech zostanú, ak majú skúsenosti a nie sú úplne kajlaví. Pozrite tie materiály, nechajte to sadnúť v hlave a postupne Vám začnú dochádzať detaily. Potom budete vedieť aj z absolútnej globálnej hnedej spodiny, odpadu, ako je Pravda, Sme, či Týždeň vyčítať, čo sa asi tak reálne deje.
Bonne chance

Udo

227780

8.9.2010 22:25

RE:udo

Ľubomír 77 89.?.?.?

Reakce na 227780

Zdravím udo,

ďakujem za odpoveď.Sledujem, že máš za sebou slušnú kariéru ( alebo pred sebou ? ).Pri tom poradenstve,čo momentálne je Tvojim jobom,si viazaný nejakými striktnými mantinelmi, alebo im aj predhodíš niečo spod pokličky, ako to prezentuješ tu na zvedavcovi?


>3. To je na dlhšie, ale hádam skoro každému je jasné, že to
>divadlo, čo je v "slobodných ľudových" médiách nemá s
>reálnou politikou nič spoločné. Posledných pár rokov v
>podstate všetci politici chápu situáciu a spoločného
>nepriateľa a začali potichu kooperovať, aby sme mali nejakú
>budúcnosť.
Hmm... myslíš si, alebo vieš, že všetci politici chápu situáciu a poznajú nepriateľa ?

Navonok sa ďalej musí hrať divadlo. To isté v
>okolitých štátoch. Situácia nie je jednoduchá. Na ich mieste
>by som konal rovnako. Jednotlivci, či malé skupiny by v
>extrémnom prípade mali "nehody", alebo by spáchali
>samovraždu". X-krát sa to stalo, ak vnímavo občas sledujete,
>čo sa deje. Je tam kopec kolaborantov.
Ale áno, už mám dosť prežité a niečo naštudované, aby som to celé divadlo chápal.A nehody, ala Haider, či pád poľských činnovníkov, sú mi tiež jasné...


Potrebujú cítiť
>pochopenie reality a podporu zdola. Je úplne jedno, kto akože
>vládne. Aj tak nemá žiadnu reálnu moc. Rozhodujú možno tak
>o farbe príboru v lietadle, ale určite nie o type lietadla, či
>jeho kurze. Už majú tiež dosť tých sprostostí a mnohí
>chcú nejakú udržateľnú budúcnosť. Keď aj porobili zlobu,
>ale zmenia postoj nech zostanú, ak majú skúsenosti a nie sú
>úplne kajlaví.

Tu by som až tak nesúhlasil - majú lokálne obmedzenú moc v rámci ich " mandátu ".Ak urobili zle, musia niesť dôsledky...veď oni si vybrali svoju cestu, nikto ich k tomu nenútil...Predsa, ak sa dám do partie s vykradačmi hrobov a trezorov, musím si byť vedomý,že ponesiem zo svojej činnosti dôsledky.Ak vidím, že slúžim " satanovi " ,je v počiatkoch jednoduché ešte povedať...No .

Pozrite tie materiály, nechajte to sadnúť v
>hlave a postupne Vám začnú dochádzať detaily. Potom budete
>vedieť aj z absolútnej globálnej hnedej spodiny, odpadu, ako
>je Pravda, Sme, či Týždeň vyčítať, čo sa asi tak reálne
>deje.

Samozrejme, ak mi čas dovolí, si tie materiály postupne pozriem, ešte raz vďaka. Čo sa týka " slobodných médií " , no udo, zas ma až tak nepodceňuj ( nič v zlom ).Samozrejme,že dnes už "troška" čítam medzi riadkami, ba z tých spomínaných plátkov už čítam len veľmi málo článkov, len tie,ktoré služia k tomu,aby som bol v obraze...

>Bonne chance...

A toi aussi.

S pozdravom

Ľubomír

227797

10.9.2010 13:22

RE:udo

udo udo321123zavinacazetbodkask 91.?.?.?

Reakce na 227797

Ľubomír 77 89..

Zdravím Ľubo.

1.V práci sa snaží o to, aby si ľudia vedeli pomôcť sami.

2. Nezaháňaj do extrému, lebo budeš označený za extrémistu [velký smích]
Veľa politikov je dobre informovaných.

3.Väčšie útoky sa robia z pravidla pomocou matríc, takmer nikdy nie priamou akciu, či dokonca direktívami, rozkazmi. Dal som Ti viacero linkov s dosť podrobnými informáciami ak ťa zujímajú "nehody" z posledného obdobia.

4. Ak sa sami nezmenia, tak, či tak ponesú veľmi ťažké dôsledky aj so svojím okolím a rodinami. Systém je tak nastavený. Porušili pravidlá, ale majú možnosť zmeny. Nemalo by sa to riešiť osobne, lebo tiež ponesieš dôsledky.

5. Kľudne si ich prečítaj po preštudovaní tých materiálov aj pravidelne z novej perspektívy. Je niekedy zaujímavé a poučné pozerať nepriateľovi do tváre.

Drž sa

Udo

227856

6.9.2010 23:46

RE: Hezká utopie.....

udo udo321123zavinacazetbodkask 91.?.?.?

Reakce na 227372

som zabudol označiť tento svoj príspevok, takže ešte raz na záver..

5. Súkromné vlastníctvo áno, ale nie vlastníctvo prírodných zdrojov ako takých, v tom v podstate súhlasím. Isť smerom k obecnému vlastníctvu pôdy ako k zdroju je na dlhšiu diskusiu. Má ale hlbokú podstatu, keď sa pozrieme do dejín a katastrofálnych sociálnych dôsledkov privatizácie pôdy, ktorá začala v Anglicku v pol.18.storočia(nasledovala síce priem. revolúcia, ale za akú cenu??). Teraz tento absurdný stav, ako aj úroky(kedysi oprávnene trestané smrťou) paradoxne vnímame po dlhodobom brainwashingu ako normálny. On je pritom podstatou všetkých problémov, ktoré tu máme.
Znova: Pravda je vždy skrytá na povrchu..
Prečo asi majú novinári zakázané o podstate problémov diskutovať?
Samozrejme, že to sami väčšinou nevedia. Sú vymieľaní a riadení tými istými spomínaními podprahovými technikami, ako celý zvyšok výkonného aparátu elity. Ich zodpovednosť sa tým však nezmenšuje. Nechcel by som byť v ich koži, ich rodín a blízkych z objektívnych dôvodov..

Ok, to tak na úvod..
Poprosím ostatných hore napísané opraviť, zmeniť, doplniť, odôvodniť a poskytnúť ďalšie možné riešenia.
Ďakujem

Udo

227661

2.9.2010 16:29

RE: Hezká utopie.....

udo udo321123zavinacazetbodkask 91.?.?.?

Reakce na 227319

Aj tak zo sociologických štatistík vyplýva, že väčšina celkovej práce podľa nie je finančne ohodnotená(domácnosti, veľká časť soc.sféry, služieb..) Zrušil by sa teda systém tzv. sociálnych dávok, dôchodkov,.. a tým aj náklady na štátny aparát za to zodpovedný. Príslušný podporný systém zmien daňovej politiky na báze presunu z ťaźiska z dani z prijímu na DPH tu už bol neraz prezentovaný. Momentálne by podľa rôznych prepočtov na pokrytie základných potrieb občana (jedlo, ubytovanie, doprava) nemalo byť potrebné pracovať viac, ako 2-2.5h denne pri súčasných technologických možnostiach (takmer plná automatizácia všetkých základných procesov výroby závislá primárne na spomínanej EL.ENERGII). Všetko ostatné ide preč hlavne vo forme skrytých úrokov. Tzv. korupcia je z tohto pohľadu naozaj zanedbateľná. Je samozrejme ako kamufláž reality zo známych dôvodov výdatne podporovaná najmä korporatívne. Ak politik, či úradník looove nezobere, tak v novinách sa napr. môže objaviť novinárska kačica o love jeho syna s nezletilou holkou a pod. Ak looove zoberie, viac väčšinou aj tak nedostane, lebo už raz zobral a ostatnú story s celoplošným vydieraním poznáme. Keď máte rodinu, ako sa asi v takej situácii rozhodnete?? Tiež som robil jeden čas v štátnej správe..
Chronický bankster kričí chyťte chudáka a v novinách zaplatí článok o nevyhnutnosti riešenia (ním podporovanej) narastajúcej drobnej kriminality.
Ako keď zástupcovia globálnych fašistov u nás a u vás hovoria o radikalizácii "pravicovej" bejbyskinscény. Smiať sa a či plakať?
Rozhodne skôr smiať im do tváre.
Všade, kde ich vidíme, aby bola ich hanba osobná a aj verejná [velký smích][velký smích] Pre ich vlastné dobro..

4. Daňová a dotačná politika sa musia koordinovať pri našich malých štátoch so susedmi, takisto ako celé riešenie situácie, inak budeme tiež zaradení na zoznam "Darebáckych štátov" a z demokratúrno-humanistických dôvodov operatívne bombardovaní nechápajúcimi zombiceitmi [velký smích].
Sme teda "odsúdení" na spoluprácu. Užívajme si túto situáciu a nenechajme sa navzájom na prvej politickej línii (internetových fórach) pivom a rožkom opitými a 30striebornými JEVrikmi platenými politickokorektnými vymletými aparatčikmi rozoštvávať. Naše a aj ostatné okolité vlády spomínané kroky už minimálne 5-8 rokov vedia, len sa po posledných incidentoch oprávnene tak trochu boja o život. Ak uvidia vo verejnosti(aj napr. na int.fórach) širšie pochopenie reality a podporu, pustia sa do toho. Tiež tých sprostostí už majú plné zuby a cítia sa ako idioti poplatný štatútu v rámci systému s nemožnosťou mať ozajstný vlastný názor.
Opakujem, pochopenie reality a tlak musí ísť zdola, inak je hlúposť očakávať zmenu.

5. Súkromné vlastníctvo áno, ale nie vlastníctvo prírodných zdrojov ako takých, v tom v podstate súhlasím. Isť smerom k obecnému vlastníctvu pôdy ako k zdroju je na dlhšiu diskusiu...Automaticky kráceno

227376

2.9.2010 16:35

RE: Hezká utopie.....

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 91.?.?.?

Reakce na 227319

5. Súkromné vlastníctvo áno, ale nie vlastníctvo prírodných zdrojov ako takých, v tom v podstate súhlasím. Isť smerom k obecnému vlastníctvu pôdy ako k zdroju je na dlhšiu diskusiu. Má ale hlbokú podstatu, keď sa pozrieme do dejín a katastrofálnych sociálnych dôsledkov privatizácie pôdy, ktorá začala v Anglicku v pol.18.storočia(nasledovala síce priem. revolúcia, ale za akú cenu??). Teraz tento absurdný stav, ako aj úroky(kedysi oprávnene trestané smrťou) paradoxne vnímame po dlhodobom brainwashingu ako normálny. On je pritom podstatou všetkých problémov, ktoré tu máme.
Znova: Pravda je vždy skrytá na povrchu..
Prečo asi majú novinári zakázané o podstate problémov diskutovať?
Samozrejme, že to sami väčšinou nevedia. Sú vymieľaní a riadení tými istými spomínaními podprahovými technikami, ako celý zvyšok výkonného aparátu elity. Ich zodpovednosť sa tým však nezmenšuje. Nechcel by som byť v ich koži, ich rodín a blízkych z objektívnych dôvodov..

Ok, to tak na úvod..
Poprosím ostatných hore napísané opraviť, zmeniť, doplniť, odôvodniť a poskytnúť ďalšie možné riešenia.
Ďakujem

227378

2.9.2010 16:55

RE: Hezká utopie.....

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 227378

Možná by bylo dobré nejprve definovat pojem "řešení". Je to podle vás každá utopická teorie, která vás napadne, nebo něco, ce je reálně možné - s přihlédnutím k reálnému stavu věcí (a hlavně lidí) - nějakým rozumným způsobem prosadit a realizovat?

227382

3.9.2010 0:19

žiadna utópia.....

udo udo321123zavinacazetbodkask 91.?.?.?

Reakce na 227382

Riešenie= cieľ + metóda jeho dosiahnutia
sme to tu rozoberali:
Našu psychiku formuje kultúra v ktorej žijeme.
Je riadená, alebo sa riadi sama?
Ak nevieme identifikovať subjekt,
aká je tendencia, cieľ, koncepcia jej riadenia?
70-80% námetov v kultúre za posledných cca500 rokov je biblických.
Ergo biblia je zrejme koncepciou riadenia našej kultúry.
Je táto koncepcia v poriadku - obrovské sociálne problémy, biosférne, klimatické..?
Čo konkrétne je na kultúre dobré a čo zlé a aké by to malo byť(ciele)?
Zhodnotenie súčasného stavu.
Navrhnúť metódy(väčšinou sú známe) na korekciu chýb
a dosiahnutie príslušného cieľa.
Prípadne návrh a vytvorenie algoritmizovaného
samoregulovacieho systému(v jednom evidentne chybovom momentálne sme) na dosiahnutie týchto cieľov,
jeho kontrola, korekcia prípadne eliminácia pri dosiahnutí cieľov, či modifikácia na ďalšie ciele.
V podstate to, čo je v tu viackrát spomínanej tzv. plnej funkcii riadenia.
Intelekt jednotlivca a kolektívu je z tohto pohľadu séria algoritmov spracovania informácii..
ďalej emocie, intuíciu, svedomie,.. sme tu rozoberali.

Všetko samozrejme ako systém s odkrytými kódmi.
To je zároveň jeho bezpečnosť ak sa chápeme(a´la linux [smích])
Biblia je systém so zakrytými kódmi(a´la windows[smích]).
Vždy jedno deklaruje a opak koná.
Tzv. autorské práva = Pyramídový systém ne-fungujúci na báze zadržiavania informácii
atď, atď.. to sme tiež tu viac ráz rozoberali
Procedúry tvorenia, riadenia fungujú vo všetkých humanitných
a aj prírodných vedách v princípe rovnako.
Ich pojmový, terminologický aparát je univerzálny, spája všetky odbory.
Tvoriť, realizovať sa je základná potreba ako jesť, piť, dýchať, sex..
Môžeme ísť ďalej a ďalej do detailov...

Takže..milý anonym..Ďalšie otázky? Pridáš sa? Návrhy?

227414

2.9.2010 22:42

RE: Žiadna utópia.....

udo udo321123zavinacazetbodkask 91.?.?.?

Reakce na 227378

zvyšok reakcie na 227384 ľubomír

Nehovorím že nejaký človek pozná celú pravdu,
sú ale aj tu pred nedávnom viackrát spomínané metódy zistenia, priblíženia sa k objektívnej realite.
Zodpovednosť za naše deti a vnúčatá je na každom z nás..

227410

2.9.2010 10:59

Drahí veriaci

felix10 147.?.?.?

Tento článok by mal byť povinným čítaním pre všetkých úradníkov, ale hlavne pre členov vlády, parlamentu a ministerstiev !

227327

2.9.2010 21:59

RE: Drahí veriaci

fohat 85.?.?.?

Reakce na 227327

Lidé z Plejad,kteří jsou ve vývoji o dva tisíce let napřed, se ozvali koncem 80LET se zakladními prvky k přežití.Kontrola porodnosti,maximálně jedno dítě,nestavět na HDP,ale na stabilním hospodářství,kde se konkurenčně nedrancují suroviny.Nechali nám ovšem tu svobodnou vuli,zasahují ovšem v případech,kdy se v blbství předháníme jadernými hlavicemi. Malá ukázka je ve filmu Den,kdy se zastavila Země. [zahanbení]

227404

2.9.2010 11:18

Solidarity?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

U nás? Kde??? Nečas a Schwarzenberg nám spíš dají "soli do řiti"!

Krysa

227330

2.9.2010 12:10

Veškerá upotřebitelná energie i její výroba je ve vlastnictví a režii státu.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

A tohle mi připadá dost nebezpečný. To bych v principu musel platit státu za to že mám solární nabíječku??? Nebo větrák na chalupě s akumulátorovnou?

Předpokládám, že jde ale spíš o omyl v definici. Tedy doufám.
Jinak se toho nějakej ekoblb chytne a bude chtít daně i za ty nabíječky... a posléze platit za vítr, vodárně za to že mám vlastní studnu a podobně.

Krysa

227337

2.9.2010 12:20

Nástin řešení

jean.laroux jean (tečka) laroux (zavináč) seznam (tečka) cz 85.?.?.?

Dovolím si trochu oponovat.

1)Neznamená to trochu příliš administrativy ? Pokud chcete rozdělovat půdu tak ji nejdříve musíte někomu sebrat. Co když si ji někdo koupil za těžce "vydřený prachy" ? Rozdělíte tedy ukradenou půdu. Fajn. A co děti až dospějí ? Kde oni dostanou půdu, když je už rozdělená ? Počkají až ji zdědí ? UFF .. Jsem docela plodný. Jestli budou i moji potomci pak budou nakonec chudáci brzy stavět barák na cca 2 m čtverečních půdy. Nebylo by tedy lepší ukradenou půdu rovnou znárodnit (pak teprve bude všech) a znemožnit aby ji mohl kdokoliv vlastnit ? Stát pak bude půdu jen pronajímat a je vyděláno ni ? [mrknutí jedním okem]
2)A jsme opět u znárodnění surovinových zdrojů. Kdo je chce využít musí si je od státu koupit. Tož dobře. Globálně by to snad mohlo i fungovat ale globální komunistický model tu ještě není. Jak pak budou takové firmy co si budou kupovat od státu suroviny konkurovat na světovém trhu ? Neizoluje nás to ? Pochopitelně to vyžene zahraniční investory. Budeme schopni je nahradit ? Bude tím investorem nakonec sám stát ? UFF UFF
3)Jde v podstatě o zestátnění energetického průmyslu. Odstraníte-li výnosnost (ziskovost) pak to pochopitelně ZADARA žádný podnikatel dělat nebude. Převezme to tedy opět stát. Nebude tedy žádných právních subjektů o nichž tu mluvíte. Ne, že by to stát dělat nemohl. On to vlastně většinovým podílem v ČEZu dělá i teď. Myslíte si ale, že by bylo přínosem kdyby odkoupil i ten zbytek akcií ? Kdo by to u státu řídil ? Jak by to tam řídil ?
4)Stát zajišťuje lidem bezplatnou veřejnou dopravu, vzdělání a zdravotní péči v míře odpovídající jeho celkovému bohatství. Znamená to, že když stát schudne (a to se může snadno stát pokud na nás svět uvalí embargo) pak budeme míň jezdit, míň se učit a míň se léčit ? Jak bude takový soukromý dopravce konkurovat státu ? Vše si musí sám vybudovat a sám spravovat tzn. náklady promítne do drahých lístků. Stát oproti tomu poskytne bezplatnou dopravu. Budu hóodně váhat jestli mám jet do prahy zadarmo nebo za pět stovek [mrknutí jedním okem] Takže jsme zase u klasického komunismu.
5)Každý má právo mít střechu nad hlavou. Tož to jistě. Už jsem dostal od státu kus pozemku. Na tom kousku si postavím střechu nad hlavou nebo mi ji postaví stát. A co moje děti ? Moje početné potomstvo ? Budou mít tu střechu nad hlavou na mém pozemku nebo stát nařídí zabrat kus pozemku pro jejich střechu nad hlavou od souseda co nedělá děti ? A co voda a teplo ? Budou zadara nebo budu platit podle síly státu ? To jsme zase, kde jsme už byli. Abych nakonec nezahloval za vodu majlant [mrknutí jedním okem]
6)Plátci přímých daní (daň z příjmu) jsou pouze soukromé právnické osoby. No to se nám toho ale do kasy moc nenasype. Právnická osoba ty daně totiž hodí do nákladů tak, že sníží mzdy svým zaměstnancům a nakonec tedy opět padne zátěž na stát v důsledku snížení koupěschopnosti obyvatel. Budem...Automaticky kráceno

227338

2.9.2010 12:23

.. pokračování

jean.laroux jean (tečka) laroux (zavináč) seznam (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 227338

... Budeme tedy diktovat právnickým osobám jak mají nakládat se svým ziskem ? Já bych řekl, že to právnické osoby raději zabalí. Pod křídlem státu jim bude líp.
7)Ach ty peníze. Když někdo někomu půjčí peníze tak na tom pochopitelně něco musí vydělat ne ? Nemůžete po někom chtít aby půjčoval jen z lásky k bližnímu. Navíc pokud se podniká tak přijdete na čas o část prostředků, jež by se daly investovat a to je ztráta, kterou je třeba úrokem vykrýt. A to už vůbec nezmiňují krytí možné inflace, která tu bude tak jako tak. Neměl by se hromadit kapitál ? Zakážete křečkům dělat zásoby na zimu ? V podnikání je to podobné. Hromadíte kapitál nejen pod postel abyste se mohl večer kochat zlatým odleskem tolárků. Hromadíte kapitál také proto abyste mohl reinvestovat a rozšiřovat firmu. A tím také lépe dotovat stát [mrknutí jedním okem] Zakážete li hromadění kapitálu zlikvidujete podnikání. Manipulovat trh se budete snažit vždy. To je součást tržního principu. Jde o součást konkurenčního boje. Jde o to aby zde byly mantinely. Souhlasím, že současná manipulace trhu je už zcela mimo kontrolu a mimo všechny mantinely. Zbytek ani nemá smysl komentovat. Opět tu hraje roli schopnost mezinárodní konkurence a další faktory o kterých jsem již mluvil.
8)Stát zajišťuje ochranu přírodního prostředí. Každý subjekt, ať fyzická či právnická osoba, který toto prostředí poškodí, je povinen zaplatit pokutu podle zjištěné míry poškození. Každý výrobní či jinak podnikatelský provoz znečišťující životní prostředí je povinen platit ekologickou daň státu. TO UŽ FUNGUJE DNES.
9)Stát v žádném případě nemůže hospodařit na dluh a je zakázáno, aby využíval úvěrových nástrojů zahraničních bank. NO .. To by bylo hezké ale na co stát potřebuje peníze ? Na svůj vlastní provoz. Když si nepůjčí a nebude fungovat ve vztahu k okolním zemím pak nebude mít prostředky na obranu, na bezplatné zdravotnictví, dopravu, střechy nad hlavou a dalších milion věcí, které byste rád rozdával. Stát nikdy nebude zcela soběstačný a už vůbec ne v mezinárodním antagonistickém konkurenčním prostředí. Když už tak by se možná dalo uvažovat o zrušení garancí státu za úvěry. Veškeré úvěry by byly tak rizikem věřitelů a zároveň by byly právně nevymahatelné = likvidace úvěrového business. Vakuum by vyplnila neoficiální lichva, kdy by lichváři vymáhali dluhy nelegálně s pomocí vymahačů. Kdyby stát zlikvidoval i vymahače odstranil by pak lichvu. Lidé by si tedy nepůjčovali protože by jim nikdo nepůjčil a šetřili by a šetřily. To by bylo také hezké. Ale zase je tu ten okolní svět, kde si maník koupí dům na úvěr a pak si užívá dokud je mladý. I když pak jako otrok věřitelů celý život splácí. U nás by tedy nebyl otrok věřitelů ale barák by získal až na stará kolena. To by se min. v počáteční fázi moc lidem nelíbilo. Koukali by se závistí v...Automaticky kráceno

227339

2.9.2010 12:24

.. dokončení

jean.laroux jean (tečka) laroux (zavináč) seznam (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 227339

.. Koukali by se závistí ven a za chvíli by zase cinkali klíčema jako diví. Život z úspor a bez dluhu je hezká idea ale svět funguje přesně tím druhým způsobem. Aby to mohlo fungovat, muselo by se to zavést opět globálně. Takové komunistické NWO [mrknutí jedním okem]

227340

2.9.2010 14:31

RE: .. dokončení

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 227340

Jinak než celosvětově a ke všemu po všeobecném krachu by to zavést nešlo. Je to sice lepší než chcípnout hlady na ulici ale právě proto to nikdo kdo hlady zrovna nechcípá nevezme. A mimo Vámi zmíněné problémy je jich víc. Třeba rozpočítané hranice kolik si mohu našetřit bez placení negativního úvěru, pokud ostatní ušetří méně a hranice klesne tak z toho co bylo ještě v loni povoleno budu letos platit? A kde v tomto světě plným vyžírků a chytráků chce autor najít tu fůru nezkorumpovaných altruistických úředníků do vedení státu?

227351

2.9.2010 15:02

RE: jean

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 227340

>.. Koukali by se závistí ven a za chvíli by zase cinkali
>klíčema jako diví. Život z úspor a bez dluhu je hezká idea
>ale svět funguje přesně tím druhým způsobem. Aby to mohlo
>fungovat, muselo by se to zavést opět globálně. Takové
>komunistické NWO [mrknutí jedním okem]

Zdravím jean,

no troška na Váš článok koukam jako puk...
[smích]

Čo myslíte, koľko z peňazí v obehu je v reálnej podobe ( vytlačených papierikov a vyrazených mincí ) a koľko z celkovej masy peňazí má reálny ekvivalent vo vytvorených hodnotách na našej matičke Zemi ?

Tu sa dostávame k Vašej hezké ídei života bez dlhov! Kto myslíte, že nám tu zaviedol systém života na dlh a čo tým sleduje ?

Ak sa pozriete na graf indexu DOW JONES, napr. od r. 1900, zarazí Vás niekoľko strmých nárastov za pár rokov.Ak ste v obraze, nebude pre Vás problém identifikovať, prečo k ním došlo a čo je na príčine ... [smích]

Napr. od r. 1990 zaznamenal tento index rast z hodnoty 2000 na hodnotu cca 11 000!!! Hah to je 550 % nárast...To bolo vykradnutie východoeurópských štátov, vrátane ČR!!!

Kto si myslíte , že sa nabalil a kto im to všetko umožnil ???
A kto stojí v pozadí???
O akom komunistickom NWO hovoríte ??? Poznáte, kto vytvoril komunizmus a kde na pyramíde moci stojí v slobodomurárskom chlieve ?

S pozdravom

Ľubomír

227354

3.9.2010 11:38

RE: jean

jean.laroux jean (tečka) laroux (zavináč) seznam (tečka) cz 194.?.?.?

Reakce na 227354

Rozluštit dnes objem skutečně krytých a nekrytých peněz je takřka nemožné. Jsou tu pokusy o audit zlatých rezerv a omezení FEDu ale iniciátoři podobných nápadů obvykle náhodou vypadávají z oken nebo se jim náhodou zaseknou ve stošedesátce brzdy [cool]

Život na dluh nikdo nevymyslel. Je spjatý s úvěrovým systémem. Jestliže existuje někdo kdo půjčí a panovník mu půjčování právně ochrání pak tedy existuje věřitel. Pokud existuje chráněný věřitel pak existují dlužníci, kteří nejprve investují a pak splácí. Ti mají jasnou výhodu před těmi co nejdříve šetří a až pak investují. V osobním životě většina lidí zvolí zadlužení a užívání si zamlada než šetření a užívání si chvíli před smrtí. To, že se dostanou do úvěrového otroctví většina lidí obětuje na oltář momentálního pocitu z blahobytu, který je umocňován soutěživostí. Má to soused musím to mít taky.

Neobhajuji úvěrový systém protože je příčinou krizí ale směji se naivním představám těch, kteří by ho chtěli nějak snadno zakázat.

V pozadí systému stojí pochopitelně věřitelé .. tj. bankéři. Nemusím snad rozebírat kdo má v rukou úvěrový systém jmenovitě.

Komunistické NWO je takový slovní vtípek na závěr. Komunismus je utopistická idea, podobně jako představy autora tohoto článku. NWO je despotický direktivní model, který se velmi podobá reálné praxi známé z různých fašistických nebo socialistických režimů. Náš tzv. demokratický systém už ve svém principu dávno není demokratický a k despotickému NWO se blíží stále rychleji. Těmi despoty budou nakonec právě věřitelé, kteří poddané dostanou do platební neschopnosti a cestou exekutorů jim seberou veškerou půdu a majetek. Současné kroky vlády jsou přesně a naprosto v tomto duchu. Lidé, mají díky úvěrům vyčleněný min. zůstatek na jídlo. Např. 5000 na měsíc. Pokud jim klesne příjem o 7 tisíc přestanou něco platit aby nepadali hlady a brzy mají na krku exekutora.

Stačí to tak ? [mrknutí jedním okem]

227431

3.9.2010 16:20

RE: jean

tmo 89.?.?.?

Reakce na 227431

Z počátku příspěvku jsem s vámi vřele souhlasil... až jsem narazil na:
>Neobhajuji úvěrový systém protože je příčinou krizí
Mám totiž obavu, že jednak neprokážete příčinu krizí v úvěrech, ale hlavně si myslím, že se vám zásadně pletou dvě věci:
1. úvěry / úvěrový systém
2. emise peněz
Zatímco to první je založeno na přirozené, dvoustranně i společensky a ekonomicky výhodné svobodné dohodě, na nabídce a poptávce, to druhé je velmi uzavřené, zahalené tajemstvím a exkluzivním, nikým nekontrolovaným právem pár jedinců.
To první je dobré, to druhé je problém!
Proto bych moc prosil všechny trouby (tím nemyslím vás, vy chápete), aby přestali brojit proti úvěrům (dle nich lichva) a odměně za tu službu (dle nich úroku). Toto je zcela v pořádku, pokud si to trh žádá a lidé ke smlouvě přistupují dobrovolně. Nepřináší to problém nikomu, a má to jen ten, kdo chce... komu se to vyplatí.
Místo toho bych navrhoval náhradní a mnohem důležitější a racionálnější téma: jak nadále ošetřit emisi peněz, aby nemohly nahodile vznikat nekryté peníze, což se projevuje inflací a neoprávněnými výhodami některých vyvolených.
Jistě, emise a úvěry do jisté míry souvisejí (jen bankovní úvěry, nebankovní nevytvářejí další emisi). Ale emise proti jakési jistotě splácení z příští práce/hodnot, nebo proti rozumné zástavě, jsou ještě v pořádku. Horší je, když úvěry jsou nekryté, jen na politickou objednávku, a emise pro úvěr státu není krytá ničím než předpokladem, že stát nemůže zkrachovat, a že nakonec může být zátěž splátek přenesena na občany toho státu. Tedy občané (a jejich děti a vnuci) za něco, co si neobjednali a z čeho nemají nic než inflaci=znehodnocení jejich vlastních výdělků a úspor, mají splácet těžké splátky i s úroky vrcholným světovým bankéřům a vyvoleným mocným, NEdobrovolně, a to za průsery, které nasekal stát/politici svým direktivně pojatým úchylným plánováním a deformacemi v oblasti bydlení, dotací, vymyšlených ekologických "záchran světa", sociálních "vymožeností" (=prožírání na úkor potomků) ap.

Největší škůdce je tedy stát a jeho úředníci a politici. Přitom leví tupouni volají právě po zvýšení pravomocí tohoto škůdce=státu... chtějí, aby řídil věci více, což se rovná ve výsledku hůře.
Socialisté a komouši si dělají naděje, že by se z toho ochablého a dále ochabujícího státu mohli mít lépe právě oni, chudí, neschopní a slabí, na úkor silných (kteří si to samozřejmě nenechají líbit a uhnou). Proč si to lůza myslí, to je mi záhadou - neschopní se neměli dobře ještě nikdy v historii... vždy jejich neschopnosti využili ti schopnější a zbohatli právě tito, zatímco nuzní zůstali stále dole. Jenže tihle zoufalí komoušci doufají, že by mohli uspět hrubou silou tupého ale početného stáda... že by případně mohli i b...Automaticky kráceno

227447

3.9.2010 16:25

RE: jean

tmo 89.?.?.?

Reakce na 227431

dokončení:

...že by mohli uspět hrubou silou tupého ale početného stáda... že by případně mohli i bohaté zabít, zavřít nebo prostě převzít (ukrást) věci do svých rukou. Jenže k dobrému řízení nemají evidentně schopnosti - kdyby je měli, už by se prosadili v dnešním či minulém systému. Komuna umí jen ničit, vraždit, lid ulice je velice neinteligentní, hloupý, a neumí úspěšně řídit ani sebe, natož jiné/společnost. Ukázali to revolucionáři v Sovětském Rusku, u nás v padesátých letech... neuměli nic ani převzít po krádeži z dřívějších soukromých rukou. Neuměli ve fabrikách, neuměli hospodařit ani na poli, ani ve chlévě. A motivovanost byla mizerná, produktivita a snaha o vývoj/inovace ještě horší, vybuzená nanejvýš na chvíli, tupě, jednostranně, ideologií a stachanovskými závazky za splnění plánů pětiletky.
Tudy cesta nevede. Už to prosím pochopme všichni. A nedělejme si plané naděje, že tentokrát se vše podaří lépe, že dokonalého socialistického člověka tentokrát opravdu zformujeme, a že poručíme větru, dešti, že zkroutíme fungující přírodu do nějakého utopicky "dokonalejšího" tvaru, a toto všem pro jejich "blaho" vnutíme. Nikdy se to nepodaří, a to ani skrze mocný socialistický režim, tajné, represe a koncentráky. Šlo by opět jen o marný pokus, skrze chudobu, šeď, utrpení, ztrátu svobod až k pokornému návratu k přirozenosti - možná pokojně, ale spíše za cenu mnohé krve. Příroda prostě funguje. A člověk i jeho chování (i trh) je součástí přírody.

227449

3.9.2010 16:52

RE: jean

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 227449

Hezky jste nám to vysvětlil proč máme držet hubu a krok a přestat si myslet že snad víme co bychom chtěli. Vedení to vede správně a není třeba něco měnit. Takže příště až se nám něco nebude líbit si uvědomíme že je to nejlepší možné a basta. [chechtot]

227453

3.9.2010 17:52

RE: jean

tmo 89.?.?.?

Reakce na 227453

>Hezky jste nám to vysvětlil proč máme držet hubu a krok
Ale toto já jsem vůbec nenapsal! Nejste vy nějak zapšklý, předpojatý nebo zakomplexovaný?
>a přestat si myslet že snad víme co bychom chtěli.
Sice by mě zajímalo, zda konkrétně vy víte, co byste chtěl, ale ani o tom jsem dosud nic nepsal.
>Vedení to vede správně a není třeba něco měnit.
Právě že píšu (čehož jste si zjevně při mizerném čtení opět nevšiml), že emise peněz v rukou omezeného okruhu lidí je špatně, a že toto je věc, o níž by se mělo hovořit, a ne volný trh (tedy příroda), anebo snahy o deformování trhu zákazy a represemi, přičemž právo rozhodnout se svobodně, zda nějakou smlouvu uzavřu a dodržím, je přece výsostným právem každého jedince.
>Takže příště až se nám něco nebude líbit si uvědomíme že je to nejlepší možné a basta
Dělejte jak myslíte. Mluvte ale laskavě za sebe, a ne tím stádním způsobem "až se nám něco nebude líbit" nebo "si uvědomíme že je to nejlepší možné". -Máte na osobní a jen osobní názor odvahu? Nebo spíše váš "příspěvek" sledoval snahu o rýpání a signál pro smečku, že by se měla s vámi sjednotit a začít disciplinovaně společně štěkat na nepříjemnou pravdu?

227462

3.9.2010 18:20

RE: jean

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 227462

>Dělejte jak myslíte. Mluvte ale laskavě za sebe, a ne tím stádním způsobem "až se nám něco nebude líbit" nebo "si uvědomíme že je to nejlepší možné".

>Už to prosím pochopme všichni. A nedělejme si plané naděje, že tentokrát se vše podaří lépe...

Zajímavé... Vy stádním způsobem uvažovat můžete a někdo jiný ne?

227464

3.9.2010 18:28

Omezte, prosím, počet svých příspěvků

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 206.?.?.?

Reakce na 227464

Od počátku měsíce jich tady máte 13 a je 3. Informační hodnota 0, pouze plevelíte diskuzi napadáním diskutujících. Takže nashledanou příští měsíc.

227466

3.9.2010 20:25

RE: Omezte, prosím, počet svých příspěvků

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 95.?.?.?

Reakce na 227466

Koho ste vykopli pán Stwora?
Hesteroy-a alebo tmo, lebo v prípade 1. je škoda, to z jednoduchého dôvodu tmo píše drísty alá mainstream, nieže by som nesúhlasil s niektorými názormi, ale jeho neschopnosť rešpektovať názory iných je ozaj nepríjemná, kým hesteroy len kritizuuje jeho názory a agresivitu.

227473

7.9.2010 17:27

RE: Omezte, prosím, počet svých příspěvků

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 227473

Pokud mohu soudit já, agresivně se chová rozhodně hestroy, a navíc falešně, protože podsouvá nepravdivá tvrzení protistraně, čímž se ji snaží diskreditovat. Není totiž pravda například to, že by se tmo choval stádně - je přece úplně jasné, že jde proti proudu, proti zdejšímu stádu, proti jednoduchým a nedokazatelným tvrzením.
Když už jsme u toho, ani ty vaše "drísty" nejsou zrovna příjemné. A vaše dobře patrná nesnášenlivost a snaha někoho označit jako nežádoucího (pokud má netypické názory), můj názor velmi dobře dokládá. Jen mentální chudáci ale nesnesou jiný názor, a potřebují svět přebarvit podle své jediné "pravdy".
Že vám se něco zdá jako mainstream (ačkoliv mainstream možná ani neznáte), to neznamená, že jsou to od tmo většinově šířené názory. Podle mě jsou prostě logické, správné a dobře zargumentované. A proto je mi tmo příjemnější, než stovka neinteligentních řvounů, kteří jen tupě machrují, když papouškují spiklenecké teorie o zlém úroku a kasínovém kapitalismu... ačkoliv ani nechápou jeho základní principy a vztahy. Ale kdo o věci nic neví, má, jak se zdá, nejvíc sebejisté a zaručené zprávy o krachu a konci světa. A tupí lidé také bývají nejvíc hrubí, hluční a útoční.

227704

7.9.2010 21:19

RE: Omezte, prosím, počet svých příspěvků

micha michaVej (zavináč) seznam (tečka) cz 92.?.?.?

Reakce na 227704

Řekni prosím,že Ty a tmo jsou dvě různé osoby,ať se navečer trochu pobavím.A když dodáš drahouši namoudušinapsíušinakočičísvědomí,tak učiním pokus Ti uvěřit. [smích]

227726

10.9.2010 20:25

RE: Omezte, prosím, počet svých příspěvků

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 227726

Já myslím, že tmo a anonym 88 jsou pořád a stále jedni a titíž lidé, co se tady v různých obměnách stále dokola objevují. To znamená Joseph ala Pepek Vyskoč a jeho věčný souputník 88, kdy se navzájem vždy v diskusi podpírají jak dva jednonozí.

U tmo je typické, že šíleně opovrhuje většinovou společností.Je to pro něho jen lúza, která není schopná si vládnout, ale zato je kupodivu schopná makat jak barevná na ty parazity, kteří jí vládnou. To samé platí i pro jeho souputníka: i on velmi opovrhuje plebsem, který prací vytváří skutečné hodnoty. A připomenu do třetice i dalšího výtečníka, který vždy opovrhuje normálními lidmi- Vojta 49.

Tak otevřeně přiznávám, že já zase velmi opovrhuji tmo, který se domnívá, že paraziti, kteří nevytváří žádné hodnoty, jen vytváří peníze ze vzduchu, což je aktivita, která by měla přináležet státu, nikoliv soukromníkům, jsou obdivuhodní broučkové. [bliji]

227891

10.9.2010 20:38

RE: Omezte, prosím, počet svých příspěvků

micha michaVej (zavináč) seznam (tečka) cz 92.?.?.?

Reakce na 227891

Jarmilo,že Ty taky trochu opovrhuješ?Tmo je těžce nemocné, velice ublížili tmo,jak mohu opovrhovat tmo? [smích]

227892

5.9.2010 18:53

RE: jean

mtk 88.?.?.?

Reakce na 227462

tmo, proč vám vadí emise peněz? Dle přírodních zákonů silnějších a schopnějších si v našem současném banovnictví ti silnější a schopnější prosadili systém, který jim vyhovuje, a kterým ve 20.století po sobě zanechali docela solidní spoušť. (přeci se nebudou ptát nějakých kecálků a tmů na internetu, co mají dělat). A to, že se systém jednou zřítí, asi ti silnější a schopnější nějak nezaregistrovali. Kde udělala soudružka příroda chybu... ? Mě se zdá současný systém výrazem dokonalého volného trhu - ti nejschopnější si dělají naprosto svobodně co chtějí. Nicht wahr?

227595

4.9.2010 15:26

RE: jean

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 227431

Zdravím jean,

>Rozluštit dnes objem skutečně krytých a nekrytých peněz je
>takřka nemožné.
Beriem to ako odhad renomovaných nezávislých ekonómov ( no veď viete, nezávislých od tých bradatých , ako napr. teraz Ben Shalom Bernake ), ale vo svete je dnes asi 10 krát viac virtuálnych peňazí, ako je pozemských statkov.Ak by sa to malo dostať na hypotetickú reálnu úroveň, tak by sme šmahom, toho čarovného prútika, boli bez vypadnutia z okna, 10 krát chudobnejší.
>Život na dluh nikdo nevymyslel.

To myslíte vážne ???
>V osobním životě většina lidí zvolí zadlužení a
>užívání si zamlada než šetření a užívání si chvíli
>před smrtí.
Áno, súhlas, aj podľa mojej mienky to takto v určitom priblížení funguje pre bežné ovečky ( ale len pre ovečky...vlci jsou za vodou ...).
>V pozadí systému stojí pochopitelně věřitelé .. tj.
>bankéři. Nemusím snad rozebírat kdo má v rukou úvěrový
>systém jmenovitě.
Ah jo, tu je ten základný omyl, dnešného vnímania , kto stojí v pozadí systému.Podľa mňa to bankári nie sú, tých len niekto vytvoril, umožnil im prakticky bezpracný zisk a veľmi dobre ich udržiava, aby udržiavali... stádo ...no tých ovečiek...na uzde!

Religiozita obyvateľov sveta vytrvalo klesá a už sa nedávajú oblbovať ...beránkem božím...Treba používať sofistikovanejšie metódy.Bankstri sú jedným z nich...

>Komunismus je utopistická idea, podobně jako představy autora
>tohoto článku.

Hmm...nesúhlasím...možno v určitom stupni vývoja stáda je vnímanie komunizmu ako utópia, pretože sme zažili niečo brutálne, čo má od pravého komunizmu vzdialenosť niekoľkých svetelných rokov.Keďže dnes vieme, že Mordechaj Marx to vytvoril na objednávku určitých kruhov,a ten model ktorý bol aplikovaný , sa absolútne neujal...tak ho jednoducho zrušili...okradli obyvateľov Vých. Európy o statky, ktoré aj v tom tyranskom komunizme vytvorili a pracujú ďalej...Bojujú proti Al Kaide... Čo myslíš jean, čo tým sledujú a prečo sa im tak nedarí ?

Náš tzv. demokratický systém
>už ve svém principu dávno není demokratický a k
>despotickému NWO se blíží stále rychleji.

Hmm...A ktorý systém doteraz vytvorený človekom možno charakterizovať ako demokraticky, v tom správnom chápaní slova demokritos ??? Mňa napádajú len snáď tie natívne národy, ktoré žijú úplne mimo civilizácie,ale veď, aj tam je nejaký načalnik, či šaman...

>Stačí to tak ? [mrknutí jedním okem]

Drahý jean,

či stačí,alebo nestačí...to vôbec nie je podstatné.Dôležité je,aby sme sa vzájomne obohatili o svoje poznatky, vedomosti, znalosti, skúsenosti atď. a začali aj viac používať mozog ( veď nám pracuje len na 5 - 15 % ako tvrdia vedci ).Ak sa prezentujeme tu na nekorektnom webzine, tak ak nie sme rozvracači diskusií alebo platení agenti...tak náš cieľ je preddefinovaný...Hľadáme lepší a spravodlivejší svet...
[smích]

S pozdravom

Ľubomír

227504

4.9.2010 20:51

RE: jean

jean.laroux jean (tečka) laroux (zavináč) seznam (tečka) cz 94.?.?.?

Reakce na 227504

Lubomír, kdo vymyslel život na dluh ? Podle mne to byl nějaký prapředek, který si půjčil od souseda párek koz, které mu za rok vrátil i s potomky v počtu ks 5. Těch potomků se pochopitelně za ten rok narodilo 8 tj. 3 ks mu zůstaly. Ten co si půjčil vydělal protože má kozy a ten co půjčoval také protože je rok nemusel krmit a nyní jich má 5. Kdo podle Vás vymyslel život na dluh ?

Když nejsou v pozadí bankéři a tzv. elita tak kdo tedy ? Ještírci ? Podle mne může být nad viditelným stupněm stupeň neviditelný ale ten je z našeho pohledu také elitou.

Komunismus je stále pro mne utopie a to v základním principu. Každému dle jeho potřeb je naprostý nesmysl. Je to naprosto proti lidské podstatě. Lidé nejsou stejně schopní, ochotní, pracovití atd. a proto nemohou všichni dostat stejně a to co potřebují. Kde také na to rozdávání vzít ? Jak definovat to co člověk potřebuje ? Mám potřebu mít 3 auta. Já je potřebuji. Jedno do terénu, jedno na silnici a další na balení koček. To je moje potřeba. Pokud mi stát řekne abych si vzal co potřebuji a nebude mít pro každého 3 auta pak bude muset začít regulovat tj. začít lidem vysvětlovat, že 3 auta nepotřebují. A tak se v komunismu stane stát tím, kdo bude určovat lidské potřeby a bez ohledu na lidské schopnosti. Obludnost! Nemyslíte ?

Demokracie je ve své podstatě jen idealistický pojem s velmi relativní možností praktické aplikovatelnosti. Lid nikdy nemůže vládnout sám o sobě ale jen skrze své zastupitele. Tj. někoho na koho deleguje svou důvěru. Nikdy se nepodaří prosadit takovou úroveň kontroly aby bylo eliminováno riziko svévole zastupitelů. Je jedno jestli je zastupitelem monarcha, jedna strana nebo koalice stran. Vždy tu může být někdo kdo tahá za nitky zastupitelů mnohem efektivněji než lid. Dnes jsou to lobisté jistých skupin - tzv.elit. K demokracii se lze jen blížit. Možná byl tento model společnosti, ve kterém žijeme, před pár lety demokratickému ideálu blízko. Snad i nejblíže ve vztahu k jiným modelům. V současnosti se ale demokratickému ideálu velmi rychle vzdalujeme. Lidé to cítí. Cítí, že na věci přestávají mít vliv.

227512

5.9.2010 16:42

RE: jean

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 227512

Máte pravdu v tom, že člověk na současném vývojovém stupni (hned za zvířaty), je tak sobecký, že něco na způsob komunismu nemůže vzniknout. I jeden vlk dokáže zabít tisíc ovcí, čili i jeden chamtivý člověk dokáže obrat o majetek tisíce lidí, pokud se nebudou bránit. Tedy k něčemu takovému může dojít až někdy v budoucnu, kdy materiální hodnoty nebudou cílem života, ale pouze prostředkem. Prostě až lidstvo postoupí o stupeň výše a oprostí se od dnešních přízemních potřeb.
Jinak taky apeluji na znalejší, aby zkusili osvětlit pozadí.. Opravdu to jsou nepozemské entity, dá-li se to tak nazvat?

227582

5.9.2010 17:19

RE: jean

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 227512

"..Jak definovat to co člověk potřebuje ? Mám potřebu mít 3 auta. Já je potřebuji. Jedno do terénu, jedno na silnici a další na balení koček. To je moje potřeba. Pokud mi stát řekne abych si vzal co potřebuji a nebude mít pro každého 3 auta pak bude muset začít regulovat tj. začít lidem vysvětlovat, že 3 auta nepotřebují. A tak se v komunismu stane stát tím, kdo bude určovat lidské potřeby a bez ohledu na lidské schopnosti. .."

Proč by to měl někdo definovat? Nechte je, ať to vyzkouší, a uvidíte, že velmi brzo poznají, že tři auta nejsou to, co skutečně potřebují. Dokud o tom ale budou jenom snít, nikdy na to nepřijdou.. Vtip celého tohoto projektu je v tom, přijít na to, co jsou vaše SKUTEČNÉ potřeby, a ty potom uspokojovat.

Ale uznávám, že ani takto to zatím není reálně uskutečnitelné.

227589

5.9.2010 23:07

RE: jean

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 227512

Zdravím jean,

>Lubomír, kdo vymyslel život na dluh ? Podle mne to byl nějaký
>prapředek, který si půjčil od souseda párek koz, které mu
>za rok vrátil i s potomky v počtu ks 5. Těch potomků se
>pochopitelně za ten rok narodilo 8 tj. 3 ks mu zůstaly. Ten co
>si půjčil vydělal protože má kozy a ten co půjčoval také
>protože je rok nemusel krmit a nyní jich má 5. Kdo podle Vás
>vymyslel život na dluh ?
Sledujem jean, že príbeh o spomínaných kozách Vám prirástol k srdcu, ale nie je to dobrý príklad...lebo ten čo tie kozy požičal s veľkou pravdepodobnosťou robil aj niečo iné a ten čo si ich požičial určite tiež...A kto vymyslel život na dlh? V takom ponímaní, ako sa používa dnes, to bolo zrušením zlatého štandardu (1. kolo v r. 1933 a dielo dokonali v r. 1971 ) , keď sa bankstrom uvoľnili ruky na prakticky neobmedzené pumpovanie nekrytých peňazí do ekonomiky.Ale to je na veľmi dlhú debatu...
>
>Když nejsou v pozadí bankéři a tzv. elita tak kdo tedy ?
>Ještírci ? Podle mne může být nad viditelným stupněm
>stupeň neviditelný ale ten je z našeho pohledu také elitou.

Hmm...podľa mňa, tesne pod Hórovým okom nad pyramídou ( tou na 1 USD bankovke ) je anglická kráľovská rodina, ktorej ministra financii robí barón Rothschild.Ještírci - no možno aj ( o kráľovskej anglickej rodine sa princezna Diana vyjadrila vo svojich pamätiach, keď už formálne k ním nepatrila - " to ani v skutočnosti nie sú ľudia " ).Ale samozrejme, že možno sa mýlim,pretože keby som to určite vedel,tak by som tu určite neprispieval...

>
>Komunismus je stále pro mne utopie a to v základním principu.
>Každému dle jeho potřeb je naprostý nesmysl. Je to naprosto
>proti lidské podstatě.

Celkom dosť som prečítal o natívnych kmeňoch, ktoré ešte žijú úplne mimo civilizáciu.Spomeniem len 1 príklad.V amazónií žije kmeň, ktorý má všetko spoločné - dokonca aj ženy a deti sú spoločné.Samozrejme má načelníka, ktorý ich riadi,ale vyberajú si ho oni na základe určitých predpokladov,( nie podľa toho ako ich dokáže oklamať, ako je to v moderných civilizovaných štátoch ), pretože ho môže rada starších hocikedy odvolať...Načelník sa má lepšie len v tom, že jeho chatrč je o niečo honosnejšia, aby bolo zrejmé, kto má nejakú výsadu. Pri zmene náčelníka dochádza aj k zmene bývania...


K demokracii se lze
>jen blížit. Možná byl tento model společnosti, ve kterém
>žijeme, před pár lety demokratickému ideálu blízko. Snad i
>nejblíže ve vztahu k jiným modelům. V současnosti se ale
>demokratickému ideálu velmi rychle vzdalujeme. Lidé to cítí.
>Cítí, že na věci přestávají mít vliv.

Áno súhlas, len si myslím,že socializmus je veľmi vzdialený od demokracie.

S pozdravom

Ľubomír

227614

6.9.2010 1:31

RE: jean

serpico 77.?.?.?

Reakce na 227512

pane laroux,vaše obhajoba života na dluh po vzoru půjčených koz je absolutní nesmysl,nechcete nám snad namluvit,že půjčit si párek koz s tím,že je vrátím a navrch přidám 5 kůzlat nebo si půjčím 5 tisícikorun a vrátím 7 tisícikorun je to samé..no,pokud si myslíte,že ty prachy hodíte pod polštář,budete je pěkně zahřívat a starat se,tak za rok se rozmnoží a můžete jich vrátit víc,tak to potom ano..

k tomu komunismu,nejsem zastáncem žádného -ismu ale ve druhé větě tohoto odstavce,kde uvádíte(citujete) heslo(motto) komunismu,jste (ne)úmyslně vynechal druhou čast,celé to zní takto:"každému dle jeho potřeb,každému dle jeho zásluh",což zcela mnění smysl této věty,takže další komentář,který jste ušil na míru vašemu "ořezanému" heslu,byl naprosto zbytečný...

co se týče zastup.demokracie,tak si myslím,že by za dobrých podmínek byla možná,pokud by byla rozdrobena do menších celků,tzn.že půjdu volit svého zastupitele,kterého znám delší dobu a vím,že je to přímej člověk..jestliže udělá levárnu,bude dohledatelný a potrestaný tvrdým postihem(např.uhrazení veškerých škod a doživotní zákaz vykonávat jakoukoliv funkci ve státní správě),centralizace moci jako byla SSSR,dnes EU je takto nastavena vědomě kvůli anonymitě rozhodujících(když se něco posere,tak se to svede na EU parlament ale nikdy na jednotlivé rozhodující)..

serpico

227617

6.9.2010 7:57

RE: jean

jean.laroux jean (tečka) laroux (zavináč) seznam (tečka) cz 194.?.?.?

Reakce na 227617

Serpico, každé přirovnání někde kulhá a nejde ho brát doslovně. Nesnažím se vůbec obhajovat život na dluh. Všichni víme z vlastní zkušenosti do jakých potíží nás dluhy mohou dostat nicméně i přesto vnímám život na dluh jako něco naprosto přirozeného co tu existuje po celé věky. To co je podstatné je abychom se nedostali až do příliš velké závislosti na věřitelích. Někde musí existovat kontrola a regulace. Zase nejde o nic nového. Snahy a regulaci např. lichvy tu byly už ve středověku a snad i dříve. Je naprostý a absolutní NESMYSL ZAKAZOVAT poskytování úvěrů. Stát ale může zrušit garance za dluhy. Právní systém by mohl za jistých podmínek zrušit platnost smlouvy o úvěru. Třeba právě v případě lichvy byť ta se velmi těžko definuje. Je spousta případů, kdy pracovník banky za úplatek zprostředkoval smlouvu člověku, který by díky insolvenci neměl mít na úvěr za normálních okolností nárok. Nejde o výjimky. Podobných případů znám z doslechu hned několik. A to jde prosím jen o mé bezprostřední okolí. Zde by měl soud planost úvěrové smlouvy zrušit a škodu vymáhat po svém zaměstnanci. Myslím, že cestou zákazů cesta nevede ale přesto je nutno udělat v úvěrovém systému pořádek. Bohužel si vůbec neumím představit jak srovnat dluhy státní ale co je podstatné zamezit budoucímu zadlužování státu. Současnou pravou cestou bohužel cesta nevede. Tou se drastickým způsobem odstraňují následky ale ne samotná příčina problému. Navíc se tímto způsobem ve finále způsobí ještě větší krize a tím ještě větší propad české ekonomiky. Důkazem je třeba kauza Barták. Poté co před svým odchodem zprostředkoval několik nevýhodných smluv a završil to 6-ti miliardovým hotelem v ÚVN, tohoto "člověka" přijme za svého náměstka ministr financí. To je už výsměch. Miliardy tečou dál do soukromých kapes a ti, kteří stát zadlužili nejvíce jako např. právě Kalousek pak mají ještě drzost obviňovat z dluhů občany.

Heslo "Každému dle jeho zásluh" jsem už raději nerozebíral vůbec. Jde totiž ještě o větší obludnost. Kdo definuje zásluhy ? Zase stát ? Nebo strana ? Tím, že budu aktivně provolávat hesla budu mít jistě mnoho zásluh. Více než ten schopný, který pracuje, aby pro společnost udělal více nebo třeba jen, aby byl lepší než ostatní. Postavit zásluhy (definované systémem) nad schopnosti člověka je .. [bliji] .. Jde o potlačení přirozené soutěživosti na úkor vlezdoprdelkovství.

227627

6.9.2010 10:35

RE: jean

aristokrat aristokrat (tečka) tomas (zavináč) centrum (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 227627

s tímhle musí mít problém každý člověk vychovaný debilní kapitalistickou výchovou kdy je neustále zdůraznováno že musí víc makat víc se snažit aby měl víc a víc když je systém postaven na expanzi tak to prostě ani jinak nejde
ale s tím je (bohužel/bohudík) ted konec další expanze už pomalu není možná takže bud všichni se stejně debilními nápady typu "má potřeba jsou tři auta" srazí paty a spokojí se s jedním ojetým nebo bude výsledkem krach sociální bouře a občanské války žádná jiná možnost není
je to o výchově kdyby se takový systém udržel celosvětově alespon po 2 generace tak by lidem vychovaným v takovém systému bylo divné že někdo by chtěl víc než jedno auto stejně jako je vám divné že byste mohl nechtít 3
jediná možnost je hemounskému obyvatelstvu everoatlantické oblasti toto hamounství vykopat z hlav bud násilím nebo nějakým šokem (obrovský celosvětový hospodářský krach)

227635

6.9.2010 11:24

RE: jean

jean.laroux jean (tečka) laroux (zavináč) seznam (tečka) cz 194.?.?.?

Reakce na 227635

Aristokrate víte právě to Vaše vykopávání někomu něco z hlav mě děsí. Člověka nejde vychovat proti jeho přirozenosti. Hromadění majetku je lidská přirozenost ať se Vám to líbí nebo ne. Nejde vždy o nějaké hamounství stylu "Hamty Hamty .. Ať mám víc než tamty". Hrabivost má své opodstatnění. Křeček si dělá zásoby na zimu aby ji přežil. Člověk jedná naprosto stejně. Zavařujete na zimu okurky ? Proč ? Nejste hamoun, když máte plný špajz okurek ? NEJSTE .. je to na celou zimu. Stejné je to s penězi. Životní zkušenost nás učí, že není vždy dobře. V budoucnu může přijít krize. V důsledku nepříznivého vývoje ekonomiky, v důsledku nepředvidatelných sociálních změn nebo v důsledku třeba přírodních katastrof. Mohou nás třeba napadnou mimozemšťané. Co já vím. Může to být cokoliv. A tak se zásobíte. Svou rodinu zásobíte. Zcela podvědomě syslíte do své nory maximum toho co jste nasyslit schopen. Trvanlivé potraviny, zlato nebo peníze. Peníze jsou asi tou nejhorší "zásobou" ale v relativně stabilním prostředí se dají ukládat. Nejde jen o zásobu na krizová léta ale např. o spoření si na nějaký budoucí plán. Můžete šetřit na dům nebo auto a na milion dalších věcí. Je to hamounství střádat peníze ? Měl by jste být povinen někomu vysvětlovat na co, že si konkrétně syslíte ?

Prostě a jednoduše mají lidé tendenci shromažďovat zásoby a je naprosto naivní si myslet, že jim výchovou vtlučete do hlavy nějakou míru. Míra může být dána jen možnostmi. Pokud se Vám nelíbí, kolik si někteří lidé nahrabali nebudu Vám to zazlívat. Ale ono to není primárně o tom KOLIK TOHO MAJÍ. Jestli mají jedno nebo deset aut. Je to o tom JAK K TOMU PŘIŠLI !

227638

7.9.2010 17:35

RE: jean

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 227638

Naprosto s vámi souhlasím. Někteří nešťastníci-revolucionáři by rádi, aby jejich "jediná pravda" přebarvila celý svět jednotně... udělala nového člověka (když už komunistický se nevyvedl, tak nějakého jiného, utopického). A pro takovou svou deformující snahu jsou ochotni zmordovat hlavy dvou i více generací, omezit svobody a represemi prosadit svou vůli. Byť by byla sebelépe dobře míněná, není to dobrá snaha, a většinou se ukáže, nejpozději po pár letech, že je to nedomyšlené, jaké to má všechny chyby v koncepci a nedostatky v realizaci. Jen Boží příroda funguje. Ale toho se pyšný člověk držet nechce, a rád by přírodu "vylepšoval", poroučel větru, dešti i všem bližním na celém světě.

227706

8.9.2010 7:50

RE: jean

mazz 82.?.?.?

Reakce na 227706

Mnoho lidi by chtelo vladnout, ale kdyz se bavime o tom, že by kazdy do toho mohl kecat, tak uz vsichni "couvaj". Neboji se snad oni, ze by jim spolecnost zabranila delat "aktivity", ktere povazuje za nemoralni??????????????????????????
verite ze, moralka celku je mensi(horsi) nez moralka ELITY???????

227746

7.9.2010 20:28

RE: jean

aristokrat aristokrat (tečka) tomas (zavináč) centrum (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 227638

nesouhlasím lidská přirozenost není individualista honící se za chimérou pohádkového zbohatnutí ale jedinec vyznávající kolektivní strategii v rámci občiny, rodu,... dosadte si co chcete ničemný individualismus a liberalismus nám byl vnucen důsledným a dlouhodobým vymýváním mozků
na druhou stranu i kdybyste měl pravdu co s tím? tvrdá realita totiž hovoří jasnou řečí to jak funguje dnešní systém a lidé v něm je do budoucna naprosto vyloučeno zachovat budto srazíme paty nebo se navzájem pomlátíme
co si vyberete?

227720

6.9.2010 7:57

RE: jean

jean.laroux jean (tečka) laroux (zavináč) seznam (tečka) cz 194.?.?.?

Reakce na 227617

Problém zastupitelské demokracie je nízká úroveň kontroly. Pokud zvoleným zastupitelům nemůžeme koukat pod prsty a už vůbec nemáme šanci je přes prsty klepnout pak se ze zastupitelské demokracie stává svévole. Přímá demokracie také podle mne není tím pravým ořechovým. Jako smysluplný kompromis si představuji jistou kombinaci zastupitelské a přímé demokracie spočívající na vysoké úrovni dohledu nad činností státu (nad zastupiteli) např. detailní zveřejňování všech zakázek spjatých se státními financemi, smysluplný systém umožňující referenda atp. To je na delší debatu ..

227628

6.9.2010 9:30

RE: jean

Luxor 195.?.?.?

Reakce na 227628

Naprosto přesně vystiženo !

227631

6.9.2010 10:13

RE: jean

jean.laroux jean (tečka) laroux (zavináč) seznam (tečka) cz 194.?.?.?

Reakce na 227631

Díky. Možná bych ještě trochu rozebral pojem "Smyslupný systém referend". Nejspíše se do mne nyní pustí pár lidí s tzv. "chipovou totalitou" nicméně i přesto si dovolím navrhnout základní rámec přímé účasti občanů na politice země formou elektronického systému. V současné době je ve fázi projektování zavedení elektronických občanských průkazů. Tyto průkazy lze využít na různé úřední agendy a třeba také jako identifikátor občana při elektronických volbách. Pokud bude mít občan možnost se jednoznačně identifikovat v systému, bude možno pomocí webu zakládat např. i strany. V neposlední řadě bude pak možno pořádat referenda. Jistě, že referendum něco stojí a má velký vliv na práci vlády a parlamentu a nebude tedy možné vyhlásit referendum na téma např. "Utratit sousedovic čokla protože mi zakousl kočku". Pro referendum se bude vždy muset vyslovit určitý-dostatečný počet občanů-voličů. V praxi to může tedy být např. tak, že občané-voliči cestou v systému registrované strany navrhnou téma referenda a strana tento návrh předloží do sekce v rámci příslušné webové aplikace "Návrhy referend". Zde se k návrhu budou moci připojit občané-voliči a podpořit jej. Jakmile se u příslušného návrhu objeví určité procento občanů-voličů pak bude referendum skutečně vyhlášeno a následně provedeno. Opět elektronickou formou. Nyní se do referenda budou moci zapojit všichni občané. Všimněte si, že v případě navrhování referenda používám pojem občan-volič a při realizaci samotného referenda jen pojem občan. Má to svou logiku. Výchozím bodem je provedení voleb elektronickou cestou. V systému je tedy seznam občanů-voličů, kteří se účastnili voleb a delegovali tedy svou důvěru na své zastupitele. To jsou občané-voliči, kteří podle mne mají právo zasahovat do politiky po volbách navrhováním referend. Ti co nevolili, by podle mne toto právo mít neměli. Po vyhlášení referenda se však již do referenda zapojit mohou. Nejde tedy o žádné vnucování povinnosti účasti na politice státu všem občanům ale jde o poskytnutí možnosti těm, kteří by rádi věci ovlivnili a sejdou se v dostatenčném počtu. Pokud by fungoval systém elektronicky bylo by provedení referend rychlé a levné.

227634

2.9.2010 15:19

RE: .. dokončení

tmo 89.?.?.?

Reakce na 227340

>Takové komunistické NWO
Ano, takové chudé, komunistické NWO, stále méně fungující a stále chudší. Až by opět přišlo to "cinkání klíčema". Nebo-li je to ukrutánská utopie, neuskutečnitelná šílenost ke škodě všech. zoufalost, i kdyby se to nějakým zázrakem násilně podařilo zavést na 100% povrchu Země. (pokud jen izolovaně, šlo by o další "úspěšnou" Severní Koreu). Proč?
- regulace a represe nemají lidé rádi. nemají-li rádi omezující systém, je to začátek jeho konce
- veškeré regulace by podlomily a dále podlamovaly funkčnost a efektivitu výroby a obchodu (nejen ve vztahu k dnešnímu západnímu motivujícímu systému, ale i z roku na rok a ze dne na den, v rámci tohoto uzavřeného koncentráku)
- kde není pozitivní motivace (jen omezení, hrozby, tresty), tam klesá výkon, i snaha lidí. to znamená, že by se stále méně lidí snažilo poctivě pracovat v tom socialistickém bordelu, a šikanované, svázané podniky by produkovaly stále méně zboží (stále méně kvalitnějšího), i méně a méně zisku, takže by stát neměl dostatečné zdroje na přerozdělování
- kde jsou garance státu, že má každý (i parazit) nárok na kde co (bydlení, dopravu, zdravotnictví, a snad i jídlo), tak tam opět klesá motivovanost k jakékoliv snaze a výkon... tedy i výnos, a daný komunistický systém se rychle sune k všeobecné chudobě a krachu.
- zakáže-li se šetřit (ať už komodity jako potraviny nebo jiné věci a peníze) a případně i půjčovat za smluvenou odměnu, bude se to nesmyslné nařízení obcházet. možná i šmírovat všudypřítomnými tajnými a trestat ze strany represivního aparátu státu, ale to se pak stát stane zónou strachu a gigantickou věznicí, přičemž nebude mít ani na živení těch vězňů (a jejich napospas zbylých rodin). možná tedy, že by se stal obří trestaneckou kolonií, kde na nucených pracích lidé dřou, aby si sami vydobyli chléb ze země, pod hlavněmi dozorců. netřeba asi říkat, že je to sešup z dnešního standardu, odchod od dnešních svobod, a šedivé vězeňské živoření - POKUD TOHLE JE CÍLEM ÚVAH AUTORA, PAK SE MU PODAŘILA USILOVNÝM PŘEMÝŠLENÍM VYMYSLET ZARUČENÁ CESTA DO POZEMSKÉHO PEKLA.
sociální inženýři a socialističtí fantasté, vymýšlející "vylepšení", která chtějí všem z lásky vnutit, vždy byli a jsou neštěstím pro své okolí. vždy "vědí" zaručené recepty, jak by mohla fungující příroda být znásilněna a tak fungovat "lépe". divné, že po každém takovém umělém pokusu umírají stamiliony a následuje bída nepředstavitelných rozměrů a nakonec opět převrat k normálu.

227358

2.9.2010 16:04

RE: .. dokončení

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 83.?.?.?

Reakce na 227358

Asi jste četl jiný článek a věštíte ze skleněné koule. Regulace trhu a obchodu existovala vždy v historii od dob, kdy bylo co regulovat. Nejregulovanější trh byl ve feudalismu. Ještě omezenější, než v socialismu (např. nevolnictví byla jedna z forem regulace trhu). Přesto se mu nepodařilo zničit svobodné stavy. Úspěšný v tom byl teprve kapitalismus, onen Váš "motivujícímu systém". Tam, kde nereguluje trh vládnoucí síla, která dbá o svobodu svých lidí, zmocní se veškeré moci oligarchie, což je současnost. Tato oligarchie na lidi kašle a přejde od skrytého k otevřenému feudalismu, jakmile to bude možné, pak zavede mnohem tvrdší regulace, ne však za účelem svobody člověka. Půjde ovšem již o feudalismus bez svobodných stavů, budou jen bohatí a otroci. Pokud je ještě vůbec možná svoboda prostých lidí, je nutná společenská smlouva ve formě státního zřízení, které potřebnou silou a regulací trhu navrátí lidem svobodu a vrátí současné plutokratické elity na zem.

227367

2.9.2010 20:43

RE: .. dokončení

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 227367

Já jsem teda četl článek váš, ale vidím tam bohužel tytéž nesmysly.
Že se na obchodnících (aktivních lidech, kteří něco distribuují k těm, co to potřebují) vždy nějaký lenivý závistivec snažil přiživit (feudál nebo přerozdělující socialistický stát), to přece není argumentem, že je to tak správně! Právě naopak. Povede to k distorzím, pnutí, uhýbání před zdaněním (okrádáním), a pokud k tomu odírání nakonec z pozice síly dojde, obchodník má dvě možnosti:
1) přirazit si na dalších obchdech víc, aby mu po okradení vrchností zbylo dost zisku pro život, potřeby rodiny a rozvoj firmy.
2) nebo ukončit činnost, přestat plnit službu zájemcům, a pověsit se na krk státu.
V případě direktivně nařízené marže (nízké) mu nezbyde, než obchodování nechat, nebo to přenést na černý trh a daně neplatit žádné... to je přece logický výsledek vašeho socialisticky-plánujícího snažení.
Netuším, kde nějaká vaše oligarchie něčeho zmocňuje - podle mého názoru majetek získává KAŽDÝ snaživý, aktivní, pracovitý, schopný a chytrý, zatímco ti ostatní zůstávají chudí. Tak je to správně. Přírodní výběr, zdravý trh.
Kdo chce regulovat, musí i kontrolovat a provádět represi. Tím se pochopitelně dostaneme k tomu zmíněnému policejnímu komunismu a mega-koncentráku. Lidé totiž chtějí být svobodní a bohatí, nebo se mít alespoň trochu dobře. O vaše černé můry nikdo nestojí. Už jsme si i v relativně mírnějším socialismu vyzkoušeli, že to nefunguje. Stát není dobrý plánovač, organizátor, hospodář ani hlídač a pán. Nejlépe funguje svobodný trh - poskytuje maximum zboží v nejlepší možné kvalitě, o kterou je zájem, sám si spravedlivě reguluje, kdo uspěje a kdo padne. Každý dobrý má šanci zbohatnout, a každý lempl má (díky fungující tržní ekonomice) alespoň naději na dávky od státu.

227398

2.9.2010 23:08

RE: .. dokončení

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 83.?.?.?

Reakce na 227398

Dobré, vskutku, obchodníci obvykle distribuují to, co lidé nepotřebují, okrádají snaživé, pracovité, schopné a chytré, kteří se snaží vytvářet hodnoty a dřou za pár šupů, protože se snaží být proti oněm handlířům užiteční. Osobně jsem tedy ještě neviděl inteligentního, čestného, pracovitého a vzdělaného obchodníka, který by byl úspěšný. Dokonce ani opravdu bohatého podnikatele. Většinou vídám jen tupé chamtivce a tlučhuby, co nevzali v životě za pořádnou práci, a vesměs připomínají odpadlé vidláky, a že jsem jich již za svůj život viděl...Pouze platí pravidlo: Pokud potká kupec kupce, obchod je uzavřen...a prachy tečou. Je to věc téhož charakteru, bohužel toho nejnižšího. Proto zde dnes máme vládu kupců a kupeckou morálku s názvem volný trh, neboli "trhni kde se dá a na hodnoty nehleď".

227412

3.9.2010 10:37

RE: .. dokončení

tmo 89.?.?.?

Reakce na 227412

>obchodníci obvykle distribuují to, co lidé nepotřebují
Lež - to by přece byli sami proti sobě. To, co lidé nepotřebují, to nekoupí, tudíž by obchodník neměl zisk a dělal by to zadarmo... což ale nedělá, protože není hloupý jako někdo, a prodává věci, o které lidé mají zájem. A z takového prodeje má zisk. Zasloužený.
>okrádají snaživé, pracovité, schopné a chytré, kteří se snaží vytvářet hodnoty a dřou za pár šupů
Opět lež - lidé nosí peníze obchodníkům sami a dobrovolně, a dávají jim je výměnou za zboží. Tedy nejde ani náhodou o krádež.
Pokud někdo ÚDAJNĚ schopný a chytrý dře za pár šupů, tak není chytrý ani schopný, nýbrž bIb.
>protože se snaží být proti oněm handlířům užiteční
Kdyby obchodník nebyl užitečný, nikdo by jej nepotřeboval, nevyhledal, nic by od něj nekoupil a nedal by mu tedy vydělat. Tím pádem by musel obchodník zemřít hlady. To, že se tak neděje, je opět ukázkou lži nebo pomatenosti člověka, tvrdícího zjevné nesmysly.
To, že jste neviděl bohatého podnikatele, to je vaší omezeností, místní i jinou... zřejmě proto kolem sebe vidíte (cituji) "jen tupé chamtivce a tlučhuby, co nevzali v životě za pořádnou práci, a vesměs připomínají odpadlé vidláky".
>Pokud potká kupec kupce, obchod je uzavřen... a prachy tečou
I tohle je nesmysl. Obchodník by se s jiným obchodníkem musel podělit o zisk, protože trh koncovou cenu stlačuje. Proto se zde dostávají dva obchodnící do střetu, kdo ze zisku víc urve pro sebe. Takže v případě dvou opravdu schopných obchodníků bývají naopak jednání nejtvrdší, a vyjednává se o každou korunu.
>trhni kde se dá a na hodnoty nehleď
První půle je správně, a je to projevem bystrosti, aktivního přístupu, snahy využít příležitosti. Druhá půlka věty je ale opět nějakým ideologickým žvástem. Hodnotu zboží si sám zváží nakupující. Buď to potřebuje a zdá se mu za danou cenu směna výhodná, a pak vytáhne peněženku a koupí, nebo pokud ho to výrazně nepřesvědčí, peněženku nevytáhne, a jde jinam, kde hodnotu pro sebe vidí.

227428

3.9.2010 11:48

RE: .. dokončení

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 83.?.?.?

Reakce na 227428

Vidíte lidi a jejich myšlení jako kalkulačku, a to je Váš velký problém. Naproti střízlivému kalkulu lidé jednají emotivně a na základě mnoha sklonů, které nelze logicky popsat a jsou většinou značně zmanipulované a předpojaté. Fakt, že lidé kupují zbytečnosti, je například jeden z takových těžko uchopitelných fenoménů. A snahou obchodníků je jim ty zbytečnosti vnutit.

Není žádným tajemstvím, že cenu lidské práce určují obchodníci tím, že bez ohledu na skutečnou užitnou hodnotu jejího výsledku, manipulují poptávku bez ohledu na tuto hodnotu. Svým působením svádějí lidi k marnivosti a podsouvají jim věci a ceny podle vlastních hodnotových kritérií. Nejraději prodávají věci, na kterých se dá nejvíce vydělat. Typickým příkladem jsou produkty ducha. Ta nejhodnotnější díla se prodávají špatně, protože jim málo lidí rozumí a dokáže rozeznat jejich hodnotu, proto obchodníci taková díla podceňují nebo je vůbec odmítají, a lidem cpou jen podřadný brak. Slogan, že není problém něco vyrobit, ale to něco prodat, jasně dokumentuje jejich vliv a vidění sama sebe. Jejich opovržení k tvůrčí práci je evidentní a tudíž si cení víc marketingového guru, než tvůrčího člověka, kterého nutně okrádají ve prospěch těch, kdo zcela beze smyslu trh manipulují. Jinými slovy podtrhnou toho, kdo je užitečný, a podmažou toho, kdo žádný reálný užitek netvoří, včetně sebe sama a sobě podobné.

No a jak probíhají obchody? Opět nikoliv prvotně podle ekonomického kalkulu a skutečné hodnoty či kvality toho, s čím se obchoduje. Každý obchod vyžaduje minimálně dvě strany, aktéry, kteří se na obchodě buď dohodnou, či nikoliv. A dohoda je nejsnažší tam, kde si aktéři padnou do oka.

Takže, než někoho začnete označovat za lháře, zkuste se nejdříve trochu zamyslet.

227433

3.9.2010 17:03

RE: .. dokončení

tmo 89.?.?.?

Reakce na 227433

Jako kalkulačku lidi nevidím, a můj problém toto rozhodně není. Naopak váš problém je, že nedokážete logicky uvažovat, a proto pak výsledkem jsou emotivní výkřiky, a absurdní utopie, které se s realitou prakticky vůbec nepotkávají.
>lidé jednají emotivně a na základě mnoha sklonů, které nelze logicky popsat a jsou většinou značně zmanipulované
No a co?! Pokud je prostředkem rozhodovacího procesu lidí COKOLIV, a výsledkem je rozhodnutí, že je pro daného jedince potřeba mít něco, co jej údajně učiní šťastnějším, než držba bankovky v kapse, pak je to obchod férový a pro nakupujícího každopádně výhodný (myslí si, že získal víc, výhodněji, než protistrana, a tudíž je šťastný jak z výhodné koupě, tak i z užívání té věci/zboží. Každopádně jej k tomu nikdo nedonutil, a on sám sáhl do peněženky a položit bankovku před obchodníka.

>cenu lidské práce určují obchodníci tím, že bez ohledu na skutečnou užitnou hodnotu jejího výsledku, manipulují poptávku bez ohledu na tuto hodnotu
To je ukrutný nesmysl! Nikdo nechce redukovat hodnotu výrobku a tím i práce dělníka, který jej vyrobil! Každý obchodník by rád měl cenu vyšší, obrovskou, protože z vysoké ceny je i procento nominálně velká suma. Stejně tak výrobce nemá zájem prodávat to levněji, než jakou to má SKUTEČNOU cenu na trhu. Skutečnou cenu pak určuje trh, neboli zájem těch posledních lidí v řetězci. Pokud je zájem LIDÍ nízký, musí cena dolů. Pokud je zájem obrovský, cena (i při stejných výrobních nákladech) letí nahoru. To je přirozené, a kdokoliv by to dělal jinak, deformoval by trh a podvazoval ziskovost na jedné straně, a inovace na straně druhé.

>Ta nejhodnotnější díla se prodávají špatně, protože jim málo lidí rozumí
A kdo jako určil, která díla jsou nejhodnotnějsí!?! To přece určuje člověk, počet zájemců. Tedy opět trh. Pokud se najde alespoň jeden člověk, pro něhož to má hodnotu nejvyšší, třeba i celého jeho majetku, pak to za tu obrovskou sumu koupí. Pokud se ale nikdo takový nenajde, prodá se to levně, protože to zřejmě PRO NIKOHO nemělo cenu vyšší.

>lidem cpou jen podřadný brak
Opět nesmysl. Brak se nedá nikomu nacpat. Mně třeba ho můžete cpát denně, vrchem-dolem, a já si ho stejně nekoupím. Pro nákup čehokoliv musí existovat kupující, který je přesvědčený, že zboží má ve skutečnosti vyšší cenu než cena na cenovce =jeho peníze. Jinak nekoupí a podrží si své peníze, podle něj cennější, než ten brak.

>Jejich opovržení k tvůrčí práci je evidentní
Ne, není. Tvůrčí ale také (subjektivně) KVALITNÍ práce si každý váží. A samozřejmě to ocení v penězích při nákupu. A pokud o takovou práci je zájem, obchodník zvýší objednávky od výrobce, ten to zpozoruje a zvedne cenu. A koncový zákazník musí nově zvážit, jestli je to i za zvýšenou cenu výhodné.

>si cení víc marketingového guru, než...Automaticky kráceno

227457

3.9.2010 17:10

RE: .. dokončení

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 227457

To Vás asi učili ve škole ne? V realitě obchodníka zajímají jen dvě věci, prodejnost artiklu a rozdíl mezi cenou za kterou to koupil a za kterou to může prodat. Hodnota artiklu nikde žádnou roli nehraje. Práce si neváží už jen z prostého důvodu že čím levněji pracující pracuje tím větší je jeho profit nikoliv naopak. [smích]

227459

3.9.2010 17:30

RE: .. dokončení

tmo 89.?.?.?

Reakce na 227459

Pane, pokud zvládáte čtení, zkuste to pozorněji - píšu, že cenu (neboli skutečnou hodnotu produktu) určuje trh = zájem kupujících, nebo jak vy píšete "prodejnost artiklu". Toto je totiž skutečně zásadní parametr, a právě ten nejvíc určuje cenu, ne doba strávená při výrobě nebo pracnost.
Samozřejmě, že obchodník hledá nejlevnější cenu (nejlevnějšího výrobce), aby rozšířil svou marži, ale to činí právě také s ohledem na prodejnost (zájem lidí o danou značku) a s ohledem na kvalitu/poruchovost (počet reklamací), protože nejlepší výrobek je ten, který se prodá a už se nevrátí. Při množství reklamací se snadno zisk změní ve ztrátu, a toto si obchodník ve vlastním zájmu pohlídá (a spálí-li se jednou, podruhé už ne). Takže nebude prodávat tupě jen to nejlevnější.
Výjimkou z toho jsou bohužel potraviny, kdy žereme často šílené věci, jen proto, že to lze jen stěží reklamovat a jen těžko se dá prokázat škodlivost (často až po dlouhodobém užívání).
>Práce si neváží už jen z prostého důvodu že čím levněji pracující pracuje tím větší je jeho profit nikoliv naopak
Je pravda, že je výrobce i obchodník i koncový spotřebitel rád, že jde něco na odbyt za dobrou (tu správnou) cenu. Kdyby byla produktivita pracovníka ve výrobě nízká, stal by se totiž výrobek pro příliš vysokou cenu neprodejným, neschopným konkurence, a výrobní firma by mohla zavřít, obchodník by to nekoupil a k zákazníkovi by se to prakticky nedostalo. Ovšem to VŮBEC nesouvisí s tím, jak si kdo koho váží, a absolutně to nesouvisí s ohodnocením takového produktivního makáče. Naopak já bych si produktivního pracovníka vážil, protože pomalých a líných lemplů je dost, ale poctivých makáčů málo, jsou vzácní. Proto je třeba je zaplatit, aby zůstali. A podobně uvažuje (ve vlastním zájmu) každý zaměstnavatel. Kecy o malé úctě pro vysokou produktivitu jsou tedy vycucané z palce, úplně nesmyslné, a jsou zřejmě jen projevem osobní zakomplexovanosti. Mimochodem: nikdo nikoho nenutí dělat to, co právě dělá. Kdo je nespokojen, cítí se nedostatečně oceněn, může jít jinam. Trh určí, zda si to o sobě myslel oprávněně, nebo šlo jen o jeho mylný dojem.

227460

3.9.2010 17:09

RE: .. dokončení

tmo 89.?.?.?

Reakce na 227433

dokončení:

>si cení víc marketingového guru, než tvůrčího člověka, kterého nutně okrádají ve prospěch těch, kdo zcela beze smyslu trh manipulují
Opět NE! Nikdo na zeměkouli si nebude platit neproduktivního guru. Pokud mi ale guru přinese zisk nebo úsporu, pak se s ním o peníze navíc rád rozdělím. To nesouvisí s dělníkem ve výrobě, s ním to bylo po staru, jako základ. S guru je to ještě něco navíc, navýšení zisku. Tak tedy alespoň musí být přesvědčen majitel, jinak to nebude platit. A slovo "krádež" nebo "okrádat" užívejte laskavě jen tam, kde patří. S dělníkem je cena za jeho práci jasně smluvena předem, a dělník měl možnost rozhodnout se podepsat nebo nepodepsat pracovní smlouvu. Pokud byl spokojen s nabídnutou cenou za svou práci, vzal to. Ale pak nemůže tvrdit, že když dostane zaplaceno tolik, kolik si dohodl, že jej někdo okrádá. Ostatně vždycky může jít pryč, a nabídnout svou práci za jinou cenu. Pokud ta práce má na trhu vyšší cenu... a je možné, že třeba i ano. Pak tedy najde lepšího zaměstnavatele. Ale v opačném případě je zřejmě lempl, co má jen nadnesené představy o své ceně nebo odměně za svou mizernou práci. Nikdo o něj nestojí, a tak skončí na pracáku.

>dohoda je nejsnažší tam, kde si aktéři padnou do oka
No a? Kde je tedy něco špatně? Udělali příjemný obchod, dobře se cítí. Pokud pak zboží bude úspěšně prodáno koncákovi, v souladu s tržní cenou a konkurenčními tlaky, je vše OK. Jinak to zaplatí ten naivní obchodník, co se nechal oklamat šarmem obchodního partnera. Zákon přírody.

Pokud někdo nechce být označován za lháře, neměl by lhát. Je to základ slušnosti. A přemýšlení má předcházet nějakému tvrzení.

227458

3.9.2010 17:41

RE: .. dokončení

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 227458

>Pokud někdo nechce být označován za lháře, neměl by lhát. Je to základ slušnosti. A přemýšlení má předcházet nějakému tvrzení.

Tím máte na mysli své tvrzení, že cyklista jedoucí 30km/hod vydává energii 75W?

227461

5.9.2010 13:01

RE: .. dokončení

tmo 89.?.?.?

Reakce na 227461

>>Pokud někdo nechce být označován za lháře, neměl by lhát. Je to základ slušnosti. A přemýšlení má předcházet nějakému tvrzení.

>Tím máte na mysli své tvrzení, že cyklista jedoucí 30km/hod vydává energii 75W?
Ne, tím mám na mysli třeba i zlomyslné lháře, kteří vytrhávají nesouvisející věci odjinud, a ve zkreslující souvislosti a podobě to předkládají proto, aby jiné poškodili a maskovali tak svou vlastní hloupost. Pro toto si zlovoně vymyslí i cyklistu jedoucího celý den rychlostí 30 km/h.
Jakou energii produkuje člověk neurčuje nějaký hestroy, ani já, ale je to už dávno určeno vědci, kdysi konkrétně Jamesem Wattem. Pokud ho nepovažujete za dostatečnou autoritu, a sebe stavíte výše než jeho, pak už k tomu není třeba nic dodávat [velký smích]

227560

5.9.2010 15:36

23 příspěvků od začátku měsíce. A je teprve 5.

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 206.?.?.?

Reakce na 227560

Takže až do příštího měsíce nashledanou.

227571

5.9.2010 16:17

RE: 23 příspěvků od začátku měsíce. A je teprve 5.

tmo 89.?.?.?

Reakce na 227571

Asi bylo o čem psát, anebo se vyskytlo příliš mnoho zmatků a nechápavých šílenců, které bylo nutno opravit. A místo abyste byl rád, že do toho bordelu někdo vnese i světlo, fakta, správné vidění reality, a dělá to dokonce pro své bližní zadarmo, tak jen ze sebe děláte mechanické počítadlo a odmítáte kvalitu. No, pak vám není pomoci... vy si určujete, jaký balast bude tvořit váš web [smích]

227576

5.9.2010 16:27

A je teprve 5. Ne, už je pátého!

Václav Zezdisral 121.?.?.?

Reakce na 227571

Vidíš Hestroyi, Boží mlýny melou, i když někdy se zpožděním čtyřech dní
Na počátku byla "tmo" a Pán Bůh zvolal "Budiž světlo!", a zrušil tmu [chechtot]
Vložený obrázek

227578

5.9.2010 16:31

RE: 23 příspěvků od začátku měsíce. A je teprve 5.

mtk 88.?.?.?

Reakce na 227571

Do pátého vystřílet všechnu munici, panečku, to je kadence. Solidní výkon. [velký smích]

227580

5.9.2010 17:10

RE: 23 příspěvků od začátku měsíce. A je teprve 5.

micha michaVej (zavináč) seznam (tečka) cz 92.?.?.?

Reakce na 227580

Že jo?Jak tak čtu tmo,hned dostanu chuť vypálit náboj do vzduchu,jako třeba teď. [smích]

227588

8.9.2010 22:51

RE: .. dokončení

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 227340

>Život z úspor a bez dluhu je hezká idea ale svět funguje přesně tím druhým způsobem.
Funguje?
Takže jste se zařadil hned vedle Tmo a 88. I podobné tapetování Zvědavce těmi hlubokými vhledy do života lidí.
Hamižnění uvádíte jako další lidskou přirozenost hned po úvěrech či půjčkách.
Materiální zásoby jsou sice žádoucí, ale jen do určité výše. Ty nad určitou míru jsou plýtváním prací i zdroji. A finanční rezervy si každý kvůli inflaci vytvoří minimální, může-li vůbec.
Já žiju asi v takovém divném prostředí, rodiče nikdy žádnou půjčku neměli, a rodiče manželky rovněž, jak jsem si nedávno ověřoval. Postavili domy či chaty bez půjček, dětem umožnili školy.
Článek ani diskuse nebyli o praktickém provedení oprav havarujícího systému, či o udržení jeho rozvoje (konkurenceschopnosti) ale o systémových chybách (úvěr a úrok) a nutnosti globálně zmírnit "tempo" navzdory "potřebám" bank.
Nemusíte reagovat. Pod jiným mým příspěvkem ohledně "dynamiky" jste projevil tak značnou nechápavost, že jsem se tam vzdal odpovědi na Vaši reakci.

227798

9.9.2010 11:04

RE: .. dokončení

jean.laroux jean (tečka) laroux (zavináč) seznam (tečka) cz 194.?.?.?

Reakce na 227798

Já jsem se nikam nezařadil Vážený anonyme. To Vy jste mě zařadil [mrknutí jedním okem]

Víte přání a realita jsou dvě odlišné věci. Já jsem popsal jen realitu takovou jaká jej, byť se mi nemusí vůbec líbit. Hamižnost mě může odpuzovat stejně jako odpuzuje Vás ale to mi nebrání hledat její podstatu a vůbec mi to nebrání označit shromažďování prostředků k životu (zásobení se) za přirozené. Pokud žijete v rodině bez dluhů, jste šťastný člověk. Mnoho lidí ale spíše podlehne nejdříve pokušení pořídit si věci hned na úvěr a očekávají, že nebudou mít problémy s plněním závazků. Tyto problémy ale v mnoha případech bohužel nastávají a to člověka ničí. Člověk se tedy poučí, úvěry s vypětím splatí a dále je na úvěry opatrný. Nebo také skončí na dlažbě jako bezdomovec. I to je alternativa. Úvěry a dluhy jsou tedy velké riziko a na tom se určitě shodneme. Na čem se neshodneme jsou závěry. Vy byste (pokud se nepletu) rád našel nějaké systémové řešení v zákazu úvěrů. Možná byste rád mentoroval a dělal z lidí co si půjčují hlupáky. Pro mne je ale tento postoj velmi povrchní a nic neřešící. Člověka můžeme varovat ale nemůžeme mu upřít možnost svobodně se rozhodnout. Člověk není dítě, za které máte odpovědnost a prostě ho nenecháte, aby si na tu rozpálenou plotnu sáhnul. Není lepší než neustále hlídat to dítě hledat způsob jak učinit plotnu bezpečnější ?

Ve vztahu k dynamice jsme možná každý hovořili o něčem jiném. Někdy jsou dva úhly pohledu tak rozdílné, že se těžko sejdou. Klidně bych mohl i Vaše reakce považovat za nechápavost ale nechme to již být.

227818

2.9.2010 15:47

Je otázka,zdali stát a jaký stát může být vůbec spravedlivý?

64 88.?.?.?

Článek je velmi dobrý, především proto, že vybudí diskuzi,která je v éře zlodějského,prolhaného,vraždícího, mafiánského kapitalismu,potřebná jako sůl!
Jenom mám hodně vysoko zdvižený prst - pozor,pozor,abychom s vaničkou nevylili i to pověstné dítě! Hrát si na všeobjímající stát není dobré, to už známe z historie.
Ale něco praktických návodů, které jsou známé a které fungují.
V roce 1946 došlo v ČSR ke znárodnění,jehož úroveň byla docela optimální. To znamená cca 20% stát - to jest velká energetika,velký a těžký průmysl,velké banky, a především základní zdroje jako je voda a další nezbytné potřeby a zbytek hospodářství v soukromo tržní ekonomice,která by měla tvořit cca 80% ekonomiky a tam by se uplatnila síla volného trhu při tvorbě kapitálu a jeho investiční síle pro rozvoj hospodářství!
Kdo dnes řídí ekonomiku světa - banda šejdířů, především těch správných vyvolených, kteří nemají žádnou odpovědnost a kteří rozvracejí celý svět nesmyslnými válkami a vyvoláváním "krizí", na kterých opět bohatnou a mnoho lidí ryje držkou zem a nemá ani na úplně základní, bazální lidské potřeby a to myslím v rámci našeho bohatého "západu", kde by se snadno nechala spravedlivější společnost ustanovit!!! Zatím to vidíme ode zdi ke zdi - jednou všeobjímající "socialismus" který škrtí lidi svou blbou ideologií a nesvobodou a proti tomu nástup mafiánského kapitalismu, který vlastně dělá to samé, jenom skrytější formou, kdy lže a hlásá svobodu a demokracii, ale jenom pro někoho, stejně jako za toho našeho socialismu a zase rejou lidé držkou v zemi!!!!! V Praze je těch žebráků a bezdomovců už opravdu přespříliš a situace bude ještě horší!!!!
Dobrý námět pro ekonomy a filosofující národohospodáře je dnes Čína! Tam jsou sice u moci jakoby komunisté, ale kteří pochopili, že není možné společnost svazovat a uzurpovat nějakou nesmyslnou ideologií.
V Číně se připravuje veliká sociální reforma a stát už na ní má prostředky , pro Asii neprosto nezvyklé vymoženosti, kdy každý občan Číny bude mít zdravotní pojištění a sociální pojištění pro případ nouze a penzi na stáří!!!! To je opravdu revoluce jako hrom!!!! Nevím v jakých objemech se sociální transfery budou v Číně aplikovat / nic moc to asi nebude - Čína má roční důchod na obyvatele jenom 9 000 USD,USA 42 000 USD, ale i málo je tomto případě hodně!!!/,ale každý začátek je těžký. V bohaté Americe není zdravotní pojištění pro všechny zavedeno do dneska!!! Obama se snaží,ale zde je problém s úrovní!!! USA dává na zdravotnictví 14% HDP, nejvíce na světě a má vysoký, ale také velmi drahý!!! standard ve zdravotnictví, který udržet pro každého bude veliký problém!!! Pro srovnání Česko dává na zdravotnictví jenom 6,8%, oproti tomu třeba Rakousku nebo Německu nad 10% a ještě v eurech!!!!
Myslím si, že se nechá...Automaticky kráceno

227362

2.9.2010 15:48

RE: Je otázka,zdali stát a jaký stát může být vůbec spravedlivý?

64 88.?.?.?

Reakce na 227362

Pokračování -

Myslím si, že se nechá zavést podstatně spravedlivější stát, kde by byla opravdu masívní sociální síť pro chudé a málo úspěšné, aniž by tím byly narušeny běžné ekonomické vazby ve společnosti.
Jednou z cest je také "občanský" plat, o kterém se hodně hovoří právě v Německu, Rakousku, Francii a jinde.
Pokud nebude zaveden spravedlivější typ společnosti, čekají nás otřesy, které mohou způsobit veliké škody i pro ty velmi bohaté!
Oni neví, s čím si zahrávají!!!!

227364

2.9.2010 16:06

RE: Je otázka,zdali stát a jaký stát může být vůbec spravedlivý?

Anonymus 85.?.?.?

Reakce na 227364

Nedávno byla na novinkách anketa o zdravotnictví.
Vložený obrázek
Je sice třeba tento výsledek brát s jistou rezervou, výsledky můžou být částečně zkreslené. Ale přesto je tento výsledek hodný k zamyšlení. Hlavně výsledek hospodaření ve zdravotnictví ve vztahu k této anketě.

227368

2.9.2010 16:32

RE: Je otázka,zdali stát a jaký stát může být vůbec spravedlivý?

64 88.?.?.?

Reakce na 227368

Anketa nic neříká! Největší konzumenti zdravotního pojištění jsou děti a staří lidé nad cca 60 let věku.
Třeba já jsem nebyl u doktora snad 20 let a když jsem přišel k obvodní lékařce, tak jsem jí jenom poblahopřál, jak krásně vypadá vzhledem k věku, protože si jí pamatuji jako mladou holku! To musím zaklepat, zdraví je prostě statek vrtkavý a za rok mě může skolit rakovina nebo infarkt a na zdravotní pojišťovně a důchodu si vezmu hovno!!!! Tak to na světě chodí.
Spíš by ti zdraví měli mít pokoru a úctu k Prozřetelnosti a platit zdravotní pojištění jako druh odpustku, za to , že jim Pánbíček zdravíčko ráčil naděliti a nebrblat! Jinak se na to dívat nelze!
Jenom, že se v českém zdravotnictví neskonale krade! To je problém!!! Máme cca 32 000 lékařů v činné službě a cca 4 000
dealerů, kteří pracují pro farma firmy!!!! To je čísílko!!! Co, to koukáte na drát!!!! A v Praze už je lékárna na každém rohu , tuším něco kolem 300!!! a všechny se živí!!!! Po zbraních jsou léky největší kšeft na světě a zase jsme tam, kde jsme začali, u relativně spravedlivého státu, který by dokázal zatnout všem
těmto světovým zlodějům a šejdířům típec!!!!! Ale, za plať Panbůh, že jsme zdraví a že nám chutná, přečteme si Zvědavce a je nám hej!!!! Nic jiného asi na tom světě nemáme!!!!

227377

2.9.2010 17:18

RE: Je otázka,zdali stát a jaký stát může být vůbec spravedlivý?

Anonymus 85.?.?.?

Reakce na 227377

No, neříká?
Je mi jasné, že ten kdo má opravdové problémy, asi nebude klikat na novinkách v anketě - proto jsem uvedl, že to může být zkreslené. Ale přesto by se dalo uvažovat, že účastníci ankety jsou většinou platiči pojistného. Minimální zdr. pojistné je něco kolem 1500Kč, plus potom dle výdělků. Stát vyplácí na děti a důchodce asi 30% minima.
Ale svého času jsem podnikal ještě v době, kdy byl bolševik aktivní a to ti "zlí komunisté" chtěli měsíčně celých 50Kčs na sociální a zdravotní pojištění. Celá platba šla na jeden účet.
A paradox je ten, že se nikde nehovořilo, ani nepsalo, že by bylo zdravotnictví ve ztrátě. O školství se nezmiňuji. U armády bylo železa, že to likvidují ještě dodnes. Ve městě jsem si zaparkoval zdarma, kde jsem si usmyslel. Výčet srovnání s dnešní dobou by byl asi obsáhlejší, než úvodní článek.
Logicky se nabízí otázka - kam ty prachy jdou?

227383

2.9.2010 16:11

RE: Je otázka,zdali stát a jaký stát může být vůbec spravedlivý?

64 88.?.?.?

Reakce na 227364

Každé páté dítě ze základní školy loni kradlo v obchodě

Praha - Pětina dětí z pražských základních škol loni kradla v obchodech, polovina všech žáků vyzkoušela cigarety a tři čtvrtiny alkohol. Většina školáků se také setkala s šikanou. Vyplývá to z průzkumu, který si zadal pražský magistrát a na který odpovědělo více než 11.000 dětí.

A dodávám,my jsme mládež nová, my jsme mládež Nečasova, Topolánkova a mohl bych pokračovat vyjmenováváním vůdců, ale jak je vidět, systém je prohnilý, až hanba!!!
Nejlépe mě dostal jeden mladý cikán v 8. třídě základní školy , který na dotaz reportéra televize, co bude dělat až vyjde ze školy odpověděl, že nic, až budu větší, tak mně táta koupí prostitutku / on řekl kurvu / a ta mě bude živit!!!!
My staří blbci jsme chtěli být kosmonauty a nevím, čím vším a tady mládež nová ,je pragmatická,má to jasné hned od počátku !!!!
[oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup]

227371

2.9.2010 15:55

Ano, tak by měl stát fungovat

Řehoř 92.?.?.?

Mně se článek velmi líbí a jsem přesvědčen, že tak, jak píše autor, by měl stát být organizován. Je možné dolaďovat detaily, ale základem, by mělo být to, co je v článku obsaženo.

227365

3.9.2010 9:30

Alternativa podle Svobodných lidí - neplést se Svobodnými občany

Evropan 835 (zavináč) seznam (tečka) cz 90.?.?.?

Stát, počet pracovníků na 10 milionů občanů:
Státní správa 100 lidí-výběr daní ze zisku(10%)-soud a trestní agenda, přerozdělování do níže uvedených oborů.
Právníci 10 lidí-ochrana občana před státem atd., placeni z nedotknutelného fondu daní.
Ústřední banka a pojišťovna 100 lidí-emise měny ve zlatě nebo zaručeném ekvivalentu a úschova peněz a smluv občanů, ne lichva ani znehodnocování.
Zbytečné obory:
Energetika a dodávky vody-Každý subjekt má vlastní zdroj energie a vody /také např. tzv. studená jaderná fúze,na výrobu vody např. princip vírové trubice/.
Doprava a komunikace-každý subjekt vlastní své vlastní zdroje energie a může na přepravu využívat také pohyb vzduchem,budovat a udržovat komunikace-neúčelné.Budovat a udržovat sídla nad 1000 obyvatel-neúčelné.
Sociální sféra-neexistuje,každý o sebe pečuje sám,jen skutečně starým a nemohoucím pomáhá jejich rodina.
Ekonomické obory-neexistuje uplatnění.
Užitečné profese, objem v %:
Domácí soukromníci a sdružení,žádní zaměstnanci:
Zemědělství 30% ,
Výroba užitných věcí 40%.
Služby a maloobchod- své vlastní produkty, řemeslné a další práce 5%
Stát platí z 10% daně:
Věda a technika, základní výzkum 20%.
Vzdělávání 3%-každý se učí sám!
Média,knihovny telekomunikace a Internet 1%.
Zdravotnictví 1%-každý si pečuje o své zdraví sám!
Nekomerční profese:
Řízení státu - volená Rada + všeobčanská referenda,
Kultura
Sport
Obrana-každý občan+stát dodá techniku.

227427

4.9.2010 5:11

Svet jde uplne jinou cestou, nez jakou bychom si prali, zlo vitezi, kam jen pohlednete.

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 59.?.?.?

Urcite veci kolem nas dostavaji spad, aniz bychom to zpozorovali, ale, diky internetu muzeme cist:
Cast-1;secretly forsed brain implants;Explosive court case.
Cast -2;;secretly forsed brain implants:mra SCAN IMAGE, MDICAL AND INVESTIGATIVE REPORT.
Cast -3:;secretly forsed brain implants:Top SS, FBI agent reveais chipped civilian casualties.
Tak, na cestek jedne svetove vlade, nepripadne otazka, kdo nam bude vladnout,bud z pozadi a nebo na tribune,ale,jak nam bude vladnout a jaky bude v celku nas zivot?
Par dnu zpet, vedci a farmari v poradu o klonovani zvirat se predhaneli, jake, ze to ma vyhody, farmar ukazoval krasne vyhlizejici zdrave stado" udelane ze skumavky" s vysvetlenim, ze jsou mnohem zdravejsi a odolnejsi nemocem a lze je manipulovat, ktere na maso a ktere na mleko, jinymi slovy se nemuzem v budoucnosti bez genetickeho inzenyrstvi obejit.
Nasledoval rojev vedce GI, ktery dokazoval, treba na mysich, jaky je rozdil vyprodukovane "vedecke mysli" a te ,obycejne, prirodni. Dokazoval, ze mys z laboratore je vice cila, ma lepsi pamet, dokaz einteligentne reagovat na zmeny kolem ni, proste z teto zakladny presel, ze lidsvo te dstoji na prahu vybudovat si klonovanim mnohem inteligentensiho cloveka, jako nikdy pred tim, dat mu vlastnosti, podle naseho prani. Jinymi slovy, ne vyber z tisice uchazecu,ktery je nejschopnejsi, ale, vytvorit, udelat si podle vlastniho prani, nebo i prani Elity, ktera tak umocni svou totalitu,coz bude skvela prilezitost pro cele lidstvo, dle vedcu a medii, mit takovou vladu velice schopnych laboratorne urcenych inteligentu, jez povedou lidskou spolecnost.
Jen, omylem maly dodatek, jez zamerne a nebo omylem vyslovil tento vedec: ze jen velmi mala vrstva lidi bude takto vylepsena do vedoucich posic lidstva a zde se vtira otazka, kteri z toho billionoveho clovecenstvi se stanou tou novou Elitou sveta?
Zatimco ti neurceni, a nebo jen urceni k fysicke praci, budou co?
Osobne myslim, ze uz je to zbytecne, nebot uz dnes mame lidi, jez se sami urcuji byt vladnouci tridou sveta a cas od casu nam to davaji plne pocitit, kdo je tady panem.
Prirodne splodit potomka, bude asi oznaceno za sabotaz vuci statu a nasledky budou souzeny podle zakonu, tech nejvybranejsich representantu moci, kterou si sami urci k nasemu potrestani.Tady uz nejde o politiku,ale o preziti vetsiny lidstva,jak profesor Pianka uci na universite o kolik bilionu lidi se musi snizit populace,aby se "zachranil svet",mne to pripada,ze Elita nepotrebuje tolik nadbytecneho mnozstvi slouzicich.Kazdy si mysli,ze to bude on,co zustane, ze likvidace postihne druhe,coz by mu nevadilo v ramci jeho sobectvi a s tim Elita pocita,ze to bude o tolik snadnejsi.
Verme vedcum.

227490

4.9.2010 10:15

RE: Svet jde uplne jinou cestou, nez jakou bychom si prali, zlo vitezi, kam jen pohlednete.

mazz 82.?.?.?

Reakce na 227490

to je přesně ono, lidé si neuvědomují, že dnes je možné skoro vše plně automatizovat (jen se staci podivat na zemedelstvi), budou "jen" potreba lide na vyvoj a udrzbu pro elitu, nekde pisi 500 mil. ze 7 mld. lidi, kdyz proberete tech 500 mil, tak zjistite, ze vy a vase rodina se do top 500mil. (tech zivych) nejspis nedostane!!! to je cesta jak udrzet KAPITALISMUS!
Pokud by se někomu zamlouvala redukce počtu populace, tak má velice omezené myšlení! Lidé jsou podle mě primitivové, protože i mravenci se "stádně" chovají mnohem chytřeji než člověk! Pokud by vsichni lidé světa měli nárok na odpovídající procento zdrojů země(planety) = řekněme takový globální akcionář, pak by se svět začal ubýrat ůplně jiným směrem! Pokud by se lidé rozhodli "samoredukovat", byl by to náznak šílenství a neschopnosti řešit důsledky svých činů. Na druhou stranu již dnes existují technologie, které by vyřešili potřebu energie, půdy a počasí!!! Mnoho lidí čerpá informace z toho co jse naučili ve škole, ale svět se mění, technologie přibývají a měly by být použity ve prospěch všech!!! A proto začlente je do svých myšlenkových pochodů (všichni)! Otevřou se vám dveře do spravedlivého světa po kterém tak všichni bažíte! www.uscm.cz

227496

4.9.2010 20:32

RE: Svet jde uplne jinou cestou, nez jakou bychom si prali, zlo vitezi, kam jen pohlednete.

Evropan 835 (zavináč) seznam (tečka) cz 90.?.?.?

Reakce na 227496

500milionů je moc, maximum vidím tak na 50milionech. Politické nálepky jsou hloupost. Příští světová bude biologická, nepadne ani facka. Pomocí virů a prionů se vymezí civilizační okruh, který bude zachován globálně, např. podle odlišné mitochondrie, kódů genu OCA2 apod. Uvnitř zachovaného okruhu se to potom doladí jemněji. Kapitalisté, socialisti, ilumináti atd. atd. na to nebudou mít žádný vliv, spadnou-li mimo okruh nebo budou nějak neduživí, bude jim moc a bohatství na nic...Budoucnost patří zdravým, inteligentním, samostatně myslícím, pozitivním svobodným lidem. To ostatní je jen těžká koule na noze lidstva a planety.

227510

4.9.2010 20:44

RE: Svet jde uplne jinou cestou, nez jakou bychom si prali, zlo vitezi, kam jen pohlednete.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 173.?.?.?

Reakce na 227510

Vy jste moc najivni a nepremyslivy. Po tisice roku se deli svet na pany a sluzebniky a to se nezmeni. Vidite 50 milionu tech nelepsich. Tato zeme by, ale podle vasi pohadky uzivila mnohem vic lidi. Kde jste priel k te padesatce?

227511

4.9.2010 22:16

RE: Svet jde uplne jinou cestou, nez jakou bychom si prali, zlo vitezi, kam jen pohlednete.

Evropan 835 (zavináč) seznam (tečka) cz 90.?.?.?

Reakce na 227511

Aby měl každý dostatek životního prostoru, je 50 milionů až moc: Evropa má 10 mil. km2, přibližně 60% je v příjemné osídlitelné krajině. Při osidlování Asie, která má 44,6 mil. km2 a cca 20% je pro Evropany v příjemné a bezpečné zóně, Afrika cca 10% z 30,5mil km2, Amerika cca 20% z 42,5mil. km2 a Austrálie a Oceánie 20% z 8mil. km2. Takže na celičkém širém světě je jen cca 28 - 30 milionů km2 území, kde je příjemné podnebí a je relativně bezpečně z hlediska sopečné činnosti a zemětřesení, tsunami a extrémního počasí. To znamená, že na jednoho člověka vybyde něco přes polovinu km2. Možná by bylo lepší ještě méně, ale podle materiálů k viru Felicitas to asi nejde.

227515

4.9.2010 23:20

RE: Svet jde uplne jinou cestou, nez jakou bychom si prali, zlo vitezi, kam jen pohlednete.

aristokrat aristokrat (tečka) tomas (zavináč) centrum (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 227515

výborně takže 30 mil km2 zadejme si to pro 7 mld. populaci a ejhle na jednoho člověka připadá nějakých 3500 m2 což si myslím že je až až
a ten vir to je nějaká další zaručená předpověd? [velký smích]

227523

5.9.2010 9:47

RE: Svet jde uplne jinou cestou, nez jakou bychom si prali, zlo vitezi, kam jen pohlednete.

Evropan 835 (zavináč) seznam (tečka) cz 90.?.?.?

Reakce na 227523

vychází to pro hypo 7miliard nějakých 4300m2, což je chlíveček pro každého o poloměru 37m. Každý člověk vyprodukuje v průměru 1,5 tuny odpadu za rok, kdyby si ho měl nechávat "doma", brzy by se k sobě už nevešel. Virus Felicitas = Štěstí, název pochází z neformální diskuse v hotelu Černý orel po hlavním programu na konferenci Forensica 2010 letos v květnu v Telči, jedná se o špičkové odborníky v oboru forenzní genetiky, takže ne žádní "misionáři 2012".

227546

5.9.2010 10:24

RE: Svet jde uplne jinou cestou, nez jakou bychom si prali, zlo vitezi, kam jen pohlednete.

aristokrat aristokrat (tečka) tomas (zavináč) centrum (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 227546

samozřejmě ale započítáme li že velká část lidstva žije ve městech a taky že lidé i na venkově jsou navyklí shlukovat se do určitých společenství a ještě to že v jednom domě jich žije víc než jeden vyjde nám obrovský životní prostor kde se dostane bohatě na každého a ještě zbyde obrovská plocha pro pěstování potravy takže žádné přelidnění se nekoná jen by bylo záhodno nějak zastavit další růst
no a k tomu viru měl jsem na mysli že se jedná o nějakou další konspirační teorii tahanou různými alexi johnosony jak králíky z klobouku pokud tomu tak není pak by mě zajímalo kde ten virus vznikl jak se projevil (předpokládám že už na něj umírají lidé) potažmo i jestli vznikl skutečně přirozenou cestou
já osobně vycházím z faktu že když se o jakési prasárně "globální elity" ví předem na alternativních webech tak je to vždy hoax [mrknutí jedním okem]

227549

5.9.2010 11:08

RE: Svet jde uplne jinou cestou, nez jakou bychom si prali, zlo vitezi, kam jen pohlednete.

Evropan 835 (zavináč) seznam (tečka) cz 90.?.?.?

Reakce na 227549

položme si otázku: K čemu je potřeba tolik lidí? Vysoká spotřeba přírodních zdrojů, znečišťování životního prostředí atd. Nevidím důvod. K čemu jsou potřeba města? Každá lidská jednotka - rodina potřebuje určité teritorium. Hromadné bydlení ve městech způsobuje psychický diskomfort, tím více, čím je okolo více neznámých lidí. Velkoměstská kriminalita je důsledkem. Felicitas, zatím, asi neexistuje, je to jen teoretická konstrukce ideálního viru pro razantní snížení populace, původní nápad vznikl v hlavě jakéhosi indického biologa, jak selektivně redukovat vlastní populaci. Uvedený virus "slepí" každý dostatečně odborně erudovaný odborník z veřejně dostupných informací. Tzv."globální elity" nejsou zdaleka tak na koni, jak popisují konspirační teoretici, jsou součástí systému, který si žije vlastním životem a je chaoticky uspořádaný asi tak jako počasí. Takže žádné strachy, stojím si za svým názorem - výrazně méně lidí, více zdrojů a prostoru pro všechny. A přeji si, aby co nejvíce převažovali lidé po všech stránkách úplně zdraví,tvůrčí, samostatně myslící,vnitřně vyrovnaní a šťastní,ekonomicky nezávislí, nemanipulovatelní. To je sice zatím utopie, ale realizovatelná po hypotetickém Velkém virovém a xx třesku.

227551

5.9.2010 15:05

RE: Svet jde uplne jinou cestou, nez jakou bychom si prali, zlo vitezi, kam jen pohlednete.

aristokrat aristokrat (tečka) tomas (zavináč) centrum (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 227551

aha takže já naivka jsem si myslel že dostanu nějaké zajímavé informace ale jak koukám pán bude nějaký eugenik amatér [mrknutí jedním okem]
ptáš se "k čemu tolik lidí?" já ti poradím začni u sebe příklady táhnou [mrknutí jedním okem]

227568

5.9.2010 16:18

RE: Svet jde uplne jinou cestou, nez jakou bychom si prali, zlo vitezi, kam jen pohlednete.

Evropan 835 (zavináč) seznam (tečka) cz 90.?.?.?

Reakce na 227568

ani náhodou eugenik, jsem egoista, starám se o sebe a nechávám ostatní žít, jak se jim líbí. Ale určitě budu raději žít v nepřelidněném, stabilním a svobodném světě, kde si každý může dopřát denně např. zvěřinu či velrybí maso bez toho, že by hrozilo vyhubení - sežrání některého druhu. Kromě toho, podle obecných informací, soudím, že pro zdravého středoevropana uvedený hypotetický virus nepředstavuje významné zdravotní riziko. Navíc existují prostředky, jak případné replikaci účinně zabránit.

227577

7.9.2010 20:36

RE: Svet jde uplne jinou cestou, nez jakou bychom si prali, zlo vitezi, kam jen pohlednete.

aristokrat aristokrat (tečka) tomas (zavináč) centrum (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 227577

pokud jsi egoista a ne eugenik amatér s rukou v nočníku pak nechápu proč se staráš o to jaký je vliv lidí na životní prostředí nebo o to jak se žije lidem v přelidněných oblastech?
rozdíly mezi lidskými rasami nejsou tak velké aby bylo možné vyrobit virus zohlednující tyto rozdíly bez jakéhokoli rizika [mrknutí jedním okem]
a no a na závěr mám pro tebe jedno zajímavé zjištění představ si že takzvaná ekologická stopa lidí moc nekoreluje s množstvím obyvatel pochybuji že by se nějak příliš tvůj údaj 1,5 tuny odpadu na člověka změnil kdyby v jeden den zmizeli všichni afričani a asiati což by bylo odhadem 2/3 úbytek obyvatel na zemi
ale velmi by se změnil kdyby zmizela hrstka obyvatel severní ameriky což je z hlediska celkového počtu obyvatel Země zanedbatelný počet takže snížením počtu si myslím že cesta nepovede tedy pokud není tvůj plán likvidace bílých což tvůj příspěvek přímo vylučuje [mrknutí jedním okem]

227722

7.9.2010 17:22

RE: Svet jde uplne jinou cestou, nez jakou bychom si prali, zlo vitezi, kam jen pohlednete.

MedaBeda 77.?.?.?

Reakce na 227568

musíš změnit lokál aristokrate, řada loupežníků z kopců už předvedla lepší průvod, než amatéři koukající lačně po holubech, padajících "mocným" z nosu [velký smích]

227703

6.9.2010 15:07

RE: Svet jde uplne jinou cestou, nez jakou bychom si prali, zlo vitezi, kam jen pohlednete.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 194.?.?.?

Reakce na 227551

Brave New World!

227643

6.9.2010 19:55

RE: Svet jde uplne jinou cestou, nez jakou bychom si prali, zlo vitezi, kam jen pohlednete.

Evropan 835 (zavináč) seznam (tečka) cz 90.?.?.?

Reakce na 227643

to ne, tam právě byli oblíbení pseudohumanisti a manipulátoři

227653

5.9.2010 3:56

Zidovsky vedec ucici na Texaske universite uz to ma vybadany,jeden z deviti prezije.

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 61.?.?.?

Possibly Jewish Scientist Eric Pianka Calls For Death of all Humanity - 3 Aug
30 Apr 2009 ... Jewish Scientist Eric Pianka Calls For Death of all Humanity, minus Jews of Course. Jews are not 10% of the world population. ...
majorityrights.com/.../jewish_scientist_eric_pianka_calls_for_death_of_all_humanity/
Jeho prednasky maji u "krestanskych studentu" velky uspech, neni se co divit pri dnesni lenosti myslet a apatie stada k vecem kolem nas.
A Texas scientist advocates killing nine-tenths of the world’s population by an airborne Ebola virus, writes John Ballantyne.

An award-winning Texas scientist was given a standing ovation after he advocated the extermination of 90 per cent of the Earth’s population by an airborne Ebola virus.

http://www.sas.org/tcs/weekl...
Nakonec,je urcite mnoho lidi, z rad krestanu,kteri s nim budou souhlasit uz jenom s tim,ze je to zidovsky vedec
, to ma dneska zvuk a jsou lide kteri v tomto smeru takovym jako je Pianka neodporuji,mozna,ze i podekuji,az proces zacne, kdo ten proces zacne je jasne a nasi politici to schvali,mozna,ze na to pridaji nase dane.
Vložený obrázek

Pianka suggests that we should begin to sterilize the human population now, a call that has previously been put forward by Henry Kissinger in a declassified document of the National Security Council (1974) entitled "The Implications of World-wide Population Growth on the Security and External Interests of the United States".
Note: Pianka although not a Jew, is tied in with the Rockefellers & he is a CFR member. http://www.infowars.com/articles/life/pianka_kill_90_percent_echos_un_elite_ngo_policies.htm

"This is a terrible thing to say. In order to stabilize world population, we must eliminate 350,000 people per day. It is a horrible thing to say, but it's just as bad not to say it."

The Melbourne Age reported on recently uncovered documents detailing Nobel Peace Prize winning microbiologist Sir Macfarlane Burnet's plan to help the Australian government develop biological weapons for use against Indonesia and other "overpopulated" countries of South-East Asia.
Uz v minulosti ,jeden general otevrene prohlasil,ze jeho nejvetsim nepritelem je jeho vlastni vlada.

227538

5.9.2010 20:24

Spravedlivý stát

Anonymus 85.?.?.?

Toto heslo asi nebude nikdy platit v plném slova smyslu pro každého, vždy budou existovat případy, kdy bude někdo nespokojen.
Zde jsou popsány dnešní problémy trochu detailně.

227603

6.9.2010 11:22

*O avantgardě,vědcích a elitě*

quido2 81.?.?.?

Avantgarda lidstva schází na úbytě. V celé diskusi převládá ostrá kritika člověka, který, i když se v některých detailech mýlí, hledá smysluplně cestu pro štaštnější budoucnost lidstva. Naproti tomu, obludné a zrůdné teorie o masakru miliard lidí, které přednáší na Texaské univerzitě židovský vědec Eric Pianka se posuzují jako možnost a co víc, nastupující generace, studenti, jim se zalíbením naslouchá. Jak je to možné? Je to záštiplnost a zlomyslnost, která se usídlila v lidských duších. Avantgardu, která má lidstvo vést, ve skutečnosti ovládá znečištěné vědomí- nízké pudy.

Tisíciletími ověřený řád pro štastný život lidských bytostí je popsán ve Vedách. Před naší civilizací existovaly, a to statisíce let, jiné civilizace, které žily v souladu s tímto řádem. Počátek je popsán ve šruti-původních védských písmech. Základní a nejdůležitější knihou je neznečištěná Bhagavad-gíta. Dále čtyři Védy:Rg,Jadžur,Sáma a Atharva. K této literatuře se řadí Purány,Upanišády,Mahábhárata,Védanta -sútra a Šrímad-Bhágavatam,který svou transcendentální povahou převyšuje ostatní.

Současná civilizace tedy se zalíbením naslouchá dekadenci všeho druhu, a dostatečně si neuvědomuje, že za svoje chyby bude tvrdě platit, podle nesmlouvavých a tvrdých zákonů hmotné přírody.

227637

7.9.2010 15:51

RE: *O avantgardě,vědcích a elitě*

MedaBeda 62.?.?.?

Reakce na 227637

"Tisíciletími ověřený řád pro štastný život lidských bytostí je popsán ve Vedách."

Např.? [smích]


"Dále čtyři Védy:Rg,Jadžur,Sáma a Atharva"

Tak schválně, která pasáž z některé z nich se Vám nejvíce líbí? [cool]


"Současná civilizace tedy se zalíbením naslouchá dekadenci všeho druhu, a dostatečně si neuvědomuje, že za svoje chyby bude tvrdě platit, podle nesmlouvavých a tvrdých zákonů hmotné přírody."

Prorocká slova pane Quido, co se jimi pro změnu začít řídit a neplácat hovadiny?: "Aby člověk mohl rozvinout svou inteligenci,musí na začátku pochybovat. Pochybování není ale na místě, jsou-li informace přijímány ze správného zdroje.Krišna říká v Bhagavad-gítě,že pochybování o slovech autority je příčinou zkázy."

227695

7.9.2010 23:33

RE: *O avantgardě,vědcích a elitě*

quido2 81.?.?.?

Reakce na 227695

ad 1) Védský společenský systém se nazývá varnašráma dharma, je založený na čtyřech společenských řádech a čtyřech duchovních stavech.

ad 2) Duchovní věda, předávaná posloupností duchovních učitelů, kteří viděli za ohradu hmotné přírody, jasně definuje jak máme studovat. Pouze domýšlivý a duchovně nevyzrálý člověk nedbá jejich pokynů a spekuluje. Poslouchat pokyny moderních filozofů, týkající se studia Véd, včetně jejich komentářů, je duchovní sebevraždou. Pro mě vaše názory, týkající se duchovního vývoje nemají vůbec žádnou cenu, můj názor je, že nesmysly o duchovní vědě plácáte vy. Nemám ale nic proti tomu, abyste je šířil mezi vaše sympatizanty. Měl byste se ale raději věnovat tomu, čemu rozumíte. Podle mě máte znalosti v politologii,prognostice a historii. To beru.

ad3)Pokud nevidíte dekadenci v učení židovského vědce Erika Pianky, jeden z devíti přežije, nebo alternativním přístupu k zoofílii, incestu a homosexualitě, tak se podívejte kolem sebe. Je mnoho lidí, kterým tato dekadentní kultura leze krkem. Viz hnutí občanů :A dost. A nejen jim.

Odhadl jsem vás hned z počátku. Nechtěl jsem a nechci s vámi diskutovat. Povyšuje se i nad slova Bhagavad-gíty. To je přímo unikátní a ukazuje to vaši duchovní vyspělost. Tím jste se ale odsoudil sám.

227730

8.9.2010 0:23

RE: *O avantgardě,vědcích a elitě*

MedaBeda 77.?.?.?

Reakce na 227730

Obecné věci máte nabiflované nazpaměť tam i zpět. K věci už ochoten diskutovat nejste.

Dharmašástru nějakou přečtenou máte? V tom mám mezeru (mimo tematicky související Kautiljovu Arthašástru, která mi bydlí v knihovničce), aspoň bych se od Vás konečně něco relevantního dověděl, ale tuším, jaká by od Vás asi byla odpověď po sebrání zbytku sebevědomí na nadatlení několika řádků pro mě.


"nesmysly o duchovní vědě plácáte vy"

Věda a víra jsou dvě různé věci. Vy propagujete slepou víru a zašťitujete ji vědou. Humorné. Věda není víra. To si prosím zapamatujte.

Žádnou Védu (či alespoň nějakou její jednotlivou bráhmanu, áranjaku či upanišadu) jste pochopitelně nečetl, jinak byste mi odpověděl na otázku, na což marně drahnou dobu čekám. Gramatika sanskrtu, texty v původních jazycích, nezávislé hloubání, ... nic z toho Vám nic neříká. Ale nekriticky papouškovat cizí jednostranně prezentované a sektářsky deformované myšlenky... to je terno.

Pouze tu donekonečna omíláte Bhágavadgítu jako součást eposu Mahábhárata a Bhágavata puránu čili Šrímad Bhágavadatam. To Védy nejsou. Ty jste zdařile vyjmenoval jednotlivými názvy (učivo střední školy - literatura), ale nic bližšího k nim nesdělil. Natož ocitovat nějakou pasáž, a vyjádřit k ní svůj názor.
Papouškovat umí i cvičená opice. Já hledám Člověka.

"Pro mě vaše názory, týkající se duchovního vývoje nemají vůbec žádnou cenu"

Slepá víra se potřebuje utvrzovat, já jsem pouze nástrojem.
Ve výsledku jsem jak vidno kontaproduktivní k svému původnímu záměru, ale když už, tak se vším všudy. Ke Krišnovi už se ale nedostanete. Zvědavec Vás pevně upoutal u světských záležitostí [velký smích]

"Nechtěl jsem a nechci s vámi diskutovat".

Krčit se u zdi, to by Vám šlo. Až dojde na "horší" věci než je diskuse, co budete dělat potom? Teď přijdete o bábovičku, kterou stejně vezme vítr (životnost krišnovských konvertitů je dle mých rozhovorů s nimi cca 3 roky) . Co až dojde na reálné hrozby či životní překážky? Sesypete se?

"Povyšuje se i nad slova Bhagavad-gíty."

V čem konkrétně? Nezaměňujte prosím Prabhupádu s Bhágavadgítou. Máte v tom zmatek.

Jde-li o povyšování se nad slepou víru, tak na to vemte jed.

Jsem učitel asurů i vétálů
z lebky popíjím nápoj nesmrtelnosti,
zkrvaveným mečem stínám vaišnavy
okovanou botou dupu po jejich květinách,
modrého boha upoutal jsem k pluhu,
by zoral to, co jeho ovečky nebyly schopny,
milenky jeho svedl jsem do jedné,
však žádná neměla v sobě Život,
jak moje milá MaháKálí...


[cool]

227733

8.9.2010 6:48

RE: *O avantgardě,vědcích a elitě*

quido2 81.?.?.?

Reakce na 227733

Sebrat zbytek sebevědomí na odpověď pro vás nepotřebuji. Co ale potřebuji, je překonat odpor vám odpovídat. Tolik slátanin o duchovní vědě Véd, které jsem si ve vašem podání přečetl, vyvolává ve mně odpor vám odpovídat.

Věda a víra jsou dvě různé věci. S tím souhlasím a nikde nepropaguju slepou víru, kterou zaštituji vědou. To je jenom váš osobní výklad. Duchovní nauka Véd je velká věda- a porozumět této vědě vyžaduje řídit se pokyny autorizované literatury v systému parampary, kterou sepsali skuteční duchovní vědci. Hlavní postavou je Vyásadeva inkarnace určená pro sepsání Véd. Mimo tohoto rši (riši) sepsali svoje filozofické nazírání další velcí rišiové jako Guatama, Kánada, Jaimini, Kapila, Aštavakra a patří k nim i Pataňjálí. Zde už je problém, neboť každý z těchto rišijů zastává odlišný způsob filozofického nazírání, stejně jako moderní filozofové a spekulanti.

Rozdíl mezi šesti filozofickými cestami výše uvedených slavných mudrců a cestou Vyásadeva je následující: Védské transcendentální poznání sestupuje přímo od Osobnosti Božství. Tedy pouze Vyásadeva má přímé transcendentální poznání.
Mysl je hmotná,a proto poznání,které předkládají materialističtí spekulanti a to jste právě vy, není v žádném případě transcendentální a nikdy nemůže být dokonalé. Světští filozofové, kteří jsou sami o sobě nedokonalí,nesouhlasí s jinými filozofy,protože světský filozof není filozofem, dokud nepřijde se svojí vlastní teorií. Podobně nemůžeme získat Absolutní poznání od sektářů a jejich nauky.

O sesypání přemýšlejte raději vy. Je mi 72 let a nikdy jsem se u zdi nekrčil a šel jsem v životě rovně. Díky Bohu Všemohoucímu, mám i v tomto pokročilém věku ještě dostatek energie.

Korunou všeho je sdělení o tom, co Krišna říká v Bagavad gítě a co vy popíráte. Komentář Prabhupády odpovídá skutečným výrokům Křišny. Takže ani v tomto nemohu vzít svoje slova zpět. Budu vám tedy velmi vděčný, když se ve své velikosti budete obracet na sobě rovné a ponecháte moji maličkost bez povšimnutí.

227745

9.9.2010 0:34

RE: *O avantgardě,vědcích a elitě*

MedaBeda 77.?.?.?

Reakce na 227745

"O sesypání přemýšlejte raději vy. Je mi 72 let a nikdy jsem se u zdi nekrčil a šel jsem v životě rovně. Díky Bohu Všemohoucímu, mám i v tomto pokročilém věku ještě dostatek energie."

Měl jste tedy dost času si to, o čem tak navenek básníte, přečíst. Kriticky. Ale žádnou pasáž z toho, o čem tak navenek básníte, z Vás nemohu dostat. To je problém. Vy jste ty věci totiž nečetl. Vy pouze citujete osobu, která je četla za Vás (a vyložila tak, jak se jí hodilo, pochopitelně) [velký smích]
Jakou hodnotu má pak její papouškování, když jste za celý svůj požehnaný život nedal své škole žádný přínos? Komentář, komentovaný překlad, cokoliv... Ani mi nejste schopen říct, co se Vám líbí z nějaké ze 4 Vámi jmenovaných Véd. Jakou má pak hodnotu pouhé vyjmenovávání jejich názvů?

"Díky Bohu Všemohoucímu"

To je křesťanský výraz. Máte to nějaké synkretické. Nejste náhodou secret catholic? [smích]

"každý z těchto rišijů zastává odlišný způsob filozofického nazírání"

Jaký? Stačí mi to stručně.

"autorizované literatury v systému parampary"

Prabhupáda žádnou doloženou paramparu nemá. Její stopa se ztrácí kdesi u podvodníka Čaitanji. A jeho studia na Scottish Church College v Kalkatě, kde načichl křesťanským misionářstvím. A pak ztotožnil Krišnu s Kristem, vtipálek [velký smích] ("Actually, it doesn’t matter — Krishna or Christ — the name is the same." zdroj)

Vložený obrázek

Nebo jste snad schopen vyjmenovat celou nepřerušenou linii učitelů Prahupády až k rišiům? [velký smích]

"Komentář Prabhupády odpovídá skutečným výrokům Křišny."

Vy jste s Krišnou hovořil, aby Vám tuto informaci verifikoval? Nebo opět spoléháte na slepou víru? [mrknutí jedním okem]

"Budu vám tedy velmi vděčný, když se ve své velikosti budete obracet na sobě rovné a ponecháte moji maličkost bez povšimnutí."

Copak copak, slepá víra se otřásá v základech?

227802

9.9.2010 10:39

RE: *O avantgardě,vědcích a elitě*

quido2 81.?.?.?

Reakce na 227802

Váš příspěvek o patro výš. Pouze do nekonečna omíláte Bhagavad-gítu jako součást eposu Mahábhárata a Bhagavata puránu čili Šrímad-Bhágavatam. To Vedy nejsou.

To je fakt a začít studiem Véd je velkou chybou. Původně se Védy tradovaly pouze v ústním podání,ale před více jak 5 000 lety je sepsal Vyásadeva (Vjásadeva),inkarnace zmocněná pro literární činnost. Ten předal lidstvu Purány,Védanta -sútru, Mahábháratu a Védy. Toto písemné sdělení bylo potřebné s přicházejícím úpadkovým věkem Kali-yugy. Ovšem duchovně vyzrálým lidským bytostem stačí pouze Bhagavad-gíta, jejíž poselství a význam je neoddiskutovatelný.

Historická důležitost Bhagavad-gíty.
Poprvé přednesl Šrí Krišna Bhagavad-gítu bohu slunce před stamiliony lety. Védská literatura je tedy stará stamiliony let. Tuto skutečnost musíme přijmout a tak pochopit historickou důležitost Bhagavad-gíty na základě Krišnovy výpovědi,aniž by došlo ke zkreslení. Tlumočit toto poselství bez ohledu na Krišnovu vůli je největší přestupek. Esence Bhagavad-gíty je ve verši (11.55):

Ö synu Pándua,ten,kdo Mi prokazuje čistou oddanou službu,bez znečištění plodonosnými činnostmi a myšlenkovou spekulací, kdo pracuje pro Mě, činí Mě nejvyšším cílem svého života a je přátelský ke všem živým bytostem, zaručeně dospěje ke Mně.

čistá podoba oddané služby je popsána v Bhakti-rasámrta-sndhu(1.1.11)
Pokud jde o práci,je třeba přeorientovat všechnu svou energii na jednání spojené s vědomím Krišny (Bhakti-rasámrta-sindhu(1.2..255) To jsou pokyny ke studiu.

Pokud chcete znát odlišný způsob filozofického nazírání jednotlivých rišijů- existují čtyři vaišnavské sampradáji: Brahmá-sampradája,Rudra-sampradája, Šrí-sampradája a Kumára - sampradája, počínající Brahmou, Šivou, Lakšmí a Sanatkumárou.

Bhagavad -gíta musí být studována velmi důkladně a pod vedením člověka oddaného Krišnovi.Musíme se snažit porozumět Bhagavad-gítě bez jakýchkoli subjektivních výkladů. Obsahuje nejen vše,co je možno nalést v jiných knihách,ale i věci zcela jedinečné. Gíta má zvláštní postavení. Je to dokonalá teistická věda,neboť je podána přímo Nejvyšší Osobností Božství, Šrí Krišnou. Vaše naléhání,abych konečně sdělil něco z Véd, pochopitelně nevyslyším. Takové laické studium totiž zastavuje duchovní vývoj a jsme před takovýmto přístupem varováni.

Epos Mahábhárata, jejímž obsahem je i Bhagavad-gíta je však sestaven tak, aby ho byli schopni chápet i duchovně méně vyvinuté lidské bytosti. Příliš dlouhé texty nezkrácených akademických překladů jsou nad jejich síly.

Další vaše výplody o Čajtanjovi Maháprabhu a Prabhupádovi nebudu komentovat. Před vámi byli jiní rišiové kteří vše řádně popsali a vysvětlili. Mimo nich však existují celé skupiny podvodníků a podle toho co píšete , jsou vašimi oblíbenci. Nečekejte však o...Automaticky kráceno

227815

9.9.2010 10:49

RE: *O avantgardě,vědcích a elitě*

quido2 81.?.?.?

Reakce na 227815

dokončení:
Nečekejte však ode mě,že budu tak hloupý abych jim naslouchal.

Váš další dotaz na posloupnost duchovních učitelů až k Prabhupádovi, která je též ověřená, najdete opět v Bhagavd-gítě, takové, jaká je.

Další vaše provokativní a nízké otázky, jako je: Vy jste s Krišnou přímo hovořil..., jsou ukázkou, kam jste se ve svém vývoji dostal. Vy o vnitřním životě vůbec nic nevíte a neurvale urážíte ty, kteří tento vnitřní život mají. Mimoto se snažíte vnutit svou vůli a vaše subjektivní názory druhým lidem. Vaše věc. Mě osobně jste však zcela lhostejný. Odpověděl jsem proto, aby vaše nabubřelé ego příliš nedominovalo.

227816

11.9.2010 20:42

RE: *O avantgardě,vědcích a elitě*

MedaBeda 62.?.?.?

Reakce na 227815

Tisíciletími ověřený řád pro štastný život lidských bytostí je popsán ve Vedách. Před naší civilizací existovaly, a to statisíce let, jiné civilizace, které žily v souladu s tímto řádem. Počátek je popsán ve šruti-původních védských písmech. Základní a nejdůležitější knihou je neznečištěná Bhagavad-gíta. Dále čtyři Védy: Rg,Jadžur,Sáma a Atharva.

zdroj

"Vaše naléhání, abych konečně sdělil něco z Véd, pochopitelně nevyslyším. Takové laické studium totiž zastavuje duchovní vývoj a jsme před takovýmto přístupem varováni."

[velký smích] [velký smích] [velký smích]


Tímto s Vámi diskusi na Vaši žádost končím. Nemá to cenu. Tragikomedie.

227925

12.9.2010 10:14

RE: *O avantgardě,vědcích a elitě*

quido2 81.?.?.?

Reakce na 227925

Děkuji.

227942

7.9.2010 11:24

Úrok je vždy nespravedlivý, aneb příklad pro tmo

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Pro přispěvatele tmo, který tak vehementně obhajuje spravedlnost úroku, uvedu příklad příroda versus úroky. Vezměme to na dolary, které jsou zatím existující měnou:

Mám $1000 a vrazím to do zemědělství. Přijměme zjednodušený model ze středověku, kdy jsme schopni navíc vyprodukovat desetinu (desátek). To znamená, že každý rok z $1000 získám $100. Je to tak? (Je to zjednodušený příklad. Upravte si koeficienty podle sebe.)

Pokud budu pěstovat to něco po dobu 10 let, získám celkově $1000 navíc. Pokud to budu dělat (v rámci rodiny) 100 let, získám z původního $1000 celkem $10.000. Pokud to budu dělat 200 let, získám $20.000, za 500 let (doba kolonizované Ameriky) to dělá $50.000. Jediný způsob, jak na tom vydělat víc, je expandovat a za ten výdělek koupit další půdu a zaset víc. Jenže to má jeden háček. Množsví půdy není neomezené a expandovat chtějí i jiní. Takže z dlouhodobého hlediska expanze skončí a musím tedy počítat z hlediska půdy ustálený stav (bez expanze).

Teď si zahrajme na bankéře, který částku $1000 začne půjčovat na 10% úrok (aby první rok vydělal totéž, co zemědělec). Tady není probém expandovat, protože když mám peníze, tak je prostě mám. Nemusím bojovat o zakoupení další půdy pro expanzi. Expanze není ničím bržděná. Takže po jednotlivých letech mám celkem (zaokrouhleno):

1. $1000 x 1,1 = $1100 (tj. $100 navíc)
2. $1000 x 1,1 * 1,1 = $1210 (tj. $210 navíc)
...
10. $1000 x 1,1^10 = $2594 (tj. $1594 navíc -- bez expanze jen $1000 navíc)
...
100. $1000 x 1,1^100 = $13 781
200. $1000 x 1,1^200 = $189 905 276
300. $1000 x 1,1^300 = $2 617 010 996 188
400. $1000 x 1,1^400 = $36 064 014 027 524 436
500. $1000 x 1,1^500 = $496 984 196 731 226 689 629

Slušné prachy, co? Chudák prostý zemědělec nějak pokulhává, ne? A to jen za reálnou dobu, co byla kolonizována Amerika.

227685

25.10.2010 23:20

RE: Úrok je vždy nespravedlivý, aneb příklad pro tmo

tmo 89.?.?.?

Reakce na 227685

>Pro přispěvatele tmo, který tak vehementně obhajuje spravedlnost úroku, uvedu příklad příroda versus úroky
Pro přispěvatele peprOl, který bohužel uvažuje příliš mechanicky a nereálně.
1) 1000 dolarů za 500 let nemá ani náhodou hodnotu původních 1000 dolarů... je nějaká inflace, a to ne až po 500 letech, ale dost citelná už i po 5-10 letech. ono u hypoték úrok 6% minus 3% inflace není vůbec žádná hitparáda! zbývají pouhá 3%. a nikde není záruka, že za pár let nenastane hyperinflace (místo zisků ztráty), nebo válka, která zničí mnoho domů a zabije příliš mnoho dlužníků, kteří pak už nikdy nic nesplatí.
2) ten hloupý příklad předpokládá, že vždy přesně po roce půjčím přesně maximální možnou sumu (základ+výnos), což je zcela nereálné. prodlevy 2 měsíce, 6 měsíců jsou zcela běžné, a odchylka od 1100 v druhém a dalším roce může být také značná, pokud si zákazník přeje jen $ 1000 nebo 700, a nikoliv 1100, jak by rád půjčovatel.
3) ten hloupý příklad předpokládá poměrně vysoký úrok 10%, což pro hypotéky v žádném případě neplatí, a ty tvoří vzhledem k vysoké ceně nemovitostí největší podíl ze všech úvěrů (obvykle se sazbou 4-6%)
4) ten hloupý příklad předpokládá, že všechny úvěry jsou řádně spláceny a zajištěny, ale nejsou! A i kdyby zástava byla OK, je vždy prodleva, než se spustí exekuce, než je vykonána, než je zástava prodána (a to se ne vždy podaří za odpovídající cenu). některé úvěry se nezdaří nikdy ničím nahradit, tedy jsou odepsané jako ztráta, kterou je ovšem nutno odečíst od zisků z jiných kontraktů, takže to značně pohne s průměrnou ziskovostí.
5) příklad neuvádí žádné náklady, spojené s těmito procesy (kancelářské budovy/prostory, energie, plat pracovníka/ů, právníků, výpočetní a komunikační technika, poplatky, účetní, vlastní čas... a daně), a i když se to zdá jako maličkost, nakonec hraje roli i součet velmi malých odchylek.
6) i po sto letech je výsledná suma (dokonce i při tomhle ideálním navýšení) naprosto nezajímavá, při té hotovosti/vkladu z příkladu. A nikdo z žijících lidí si nemůže myslet, že má cenu celý život půjčovat, a nic si z toho neužít (neodebrat). Prostě náš život obvykle netrvá ani těch 100 let -aktivní období dospělého obvykle max. 50 let. Za tuhle dobu je to o ničem. Jen starosti.

Naprosto nechápu, proč závistivě vypočítáváš/sleduješ zisk někoho jiného. Proč se tomu nevěnuješ sám, když jsi to tak fantasticky vypočítal?! A když si (jako každý Lojza) představuješ, jak je to děsně jednoduché, bez problémů. Bohužel na problémy narazí každý až tehdy, kdy to-něco začne prakticky dělat. A platí to o laickém pohledu kohokoliv na jakýkoliv obor lidské činnosti.
Výsledkem nakonec je, že o zisk se asi jednat bude, ale ZDALEKA NE o takový, jak jsi poměrně legračně vypočítal. Život holt není matematika.

230981

26.10.2010 0:17

RE: Úrok je vždy nespravedlivý, aneb příklad pro tmo

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Reakce na 230981

"1000 dolarů za 500 let nemá ani náhodou hodnotu původních 1000 dolarů... je nějaká inflace, a to ne až po 500 letech, ale dost citelná už i po 5-10 letech. ono u hypoték úrok 6% minus 3% inflace není vůbec žádná hitparáda! zbývají pouhá 3%. a nikde není záruka, že za pár let nenastane hyperinflace (místo zisků ztráty), nebo válka, která zničí mnoho domů a zabije příliš mnoho dlužníků, kteří pak už nikdy nic nesplatí."

- INFLACIA je cisty produkt uverov na urok... Ak by neboli uvery na urok, tak by nebola ani inflacia. Nemala by totiz ako vzniknut, ak sa bude v obehu udrziavat vzdy dostatocne mnozstvo penazi. Obeh by riadila statna banka, ktora by bola centralnou a zaroven jedinou v state.Rovnako tak by poskytovala aj bezurocne pozicky....

"a zabije příliš mnoho dlužníků, kteří pak už nikdy nic nesplatí.""

- Ak si si nevsimol, tak ak zomrie nejaky dlznik, vsetky tieto nesplatene uvery sa hodia na chrbat "statu", co su vlastne vsetci ludia a uvery sa rozhodia medzi vsetkych. Banka nepride v skutocnosti o jediny cent na uveroch,. Smrtou nejakeho dlznika v skutocnosti dlh nezanika, len sa presuva na statne bremeno, ktore sa prejavi vo forme nejakej dane, bud nejakej novovytvorenej, alebo stavajucej zvysenej a platia ho vsetci. Krasne vidiet, ako zadlzenie krajiny neustale stupa, v tomto pripade domace....

230988

Příspěvků: 156

02.09. 09:04 jobb24  Hezká utopie.....
02.09. 16:16 udo  RE: Hezká utopie.....
02.09. 17:22  RE: Hezká utopie.....
02.09. 21:47  RE: Hezká utopie.....
02.09. 22:33 aristokrat  RE: Hezká utopie.....
03.09. 00:42 udo  RE: Hezká utopie.....
03.09. 20:36  RE: Hezká utopie.....
04.09. 00:50 tmo  RE: Hezká utopie.....
04.09. 02:45  RE: Hezká utopie.....
04.09. 13:55  RE: Hezká utopie.....
04.09. 23:16 tmo  RE: Hezká utopie.....
05.09. 22:08  RE: Hezká utopie.....
06.09. 01:36 serpico  RE: Hezká utopie.....
06.09. 16:42 tmo  RE: Hezká utopie.....
06.09. 23:25 udo  RE: Hezká utopie.....
06.09. 23:29 udo  RE: Hezká utopie.....
07.09. 08:39 peprOl  Úrok je matematicky a fyzikálně neobhajitelný (RE: Hezká utopie.....)
03.09. 11:21 jean.laroux  RE: Hezká utopie.....
03.09. 14:39 tmo  RE: Hezká utopie.....
03.09. 15:55 aristokrat  RE: Hezká utopie.....
03.09. 20:46  RE: Hezká utopie.....
04.09. 00:12 micha  RE: Hezká utopie.....
04.09. 01:09 tmo  RE: Hezká utopie.....
04.09. 10:23 HHBB  RE: Hezká utopie.....
04.09. 22:39 tmo  RE: Hezká utopie.....
04.09. 22:43 tmo  RE: Hezká utopie.....
05.09. 10:08 HHBB  RE: Hezká utopie.....
05.09. 11:26 tmo  RE: Hezká utopie.....
05.09. 15:37 HHBB  RE: Hezká utopie.....
04.09. 14:10  RE: Hezká utopie.....
05.09. 00:16 tmo  RE: Hezká utopie.....
05.09. 18:14 mtk  RE: Hezká utopie.....
05.09. 22:22  RE: Hezká utopie.....
03.09. 20:31  RE: Hezká utopie.....
04.09. 02:38 udo  RE: Hezká utopie.....
02.09. 22:34 udo  RE: Hezká utopie.....
03.09. 15:26  RE: Hezká utopie.....
03.09. 16:21 Antiseptik  RE: Hezká utopie.....
03.09. 20:30 jean.laroux  RE: Hezká utopie.....
04.09. 01:27 Antiseptik  RE: Hezká utopie.....
04.09. 09:17 jean.laroux  RE: Hezká utopie.....
04.09. 15:13 Antiseptik  RE: Hezká utopie.....
04.09. 20:27 jean.laroux  RE: Hezká utopie.....
05.09. 11:12 mazz  RE: Hezká utopie.....
05.09. 20:13 jean.laroux  RE: Hezká utopie.....
05.09. 18:33 mtk  RE: Hezká utopie.....
04.09. 10:12  RE: Hezká utopie.....
04.09. 20:18 jean.laroux  RE: Hezká utopie.....
05.09. 12:00 tmo  RE: Hezká utopie.....
05.09. 20:10 jean.laroux  RE: Hezká utopie.....
04.09. 14:16  RE: Hezká utopie.....
06.09. 15:00 udo  RE: Hezká utopie.....
07.09. 18:31 Ľubomír 77  RE:udo
08.09. 19:15 udo  RE:udo
08.09. 22:25 Ľubomír 77  RE:udo
10.09. 13:22 udo  RE:udo
06.09. 23:46 udo  RE: Hezká utopie.....
02.09. 16:29 udo  RE: Hezká utopie.....
02.09. 16:35  RE: Hezká utopie.....
02.09. 16:55  RE: Hezká utopie.....
03.09. 00:19 udo  žiadna utópia.....
02.09. 22:42 udo  RE: Žiadna utópia.....
02.09. 10:59 felix10  Drahí veriaci
02.09. 21:59 fohat  RE: Drahí veriaci
02.09. 11:18  Solidarity?
02.09. 12:10  Veškerá upotřebitelná energie i její výroba je ve vlastnictví a režii státu.
02.09. 12:20 jean.laroux  Nástin řešení
02.09. 12:23 jean.laroux  .. pokračování
02.09. 12:24 jean.laroux  .. dokončení
02.09. 14:31 Antiseptik  RE: .. dokončení
02.09. 15:02  RE: jean
03.09. 11:38 jean.laroux  RE: jean
03.09. 16:20 tmo  RE: jean
03.09. 16:25 tmo  RE: jean
03.09. 16:52 Antiseptik  RE: jean
03.09. 17:52 tmo  RE: jean
03.09. 18:20 hestroy  RE: jean
03.09. 18:28 Vladimír Stwora  Omezte, prosím, počet svých příspěvků
03.09. 20:25 Oracle  RE: Omezte, prosím, počet svých příspěvků
07.09. 17:27  RE: Omezte, prosím, počet svých příspěvků
07.09. 21:19 micha  RE: Omezte, prosím, počet svých příspěvků
10.09. 20:25 Jarmila  RE: Omezte, prosím, počet svých příspěvků
10.09. 20:38 micha  RE: Omezte, prosím, počet svých příspěvků
05.09. 18:53 mtk  RE: jean
04.09. 15:26  RE: jean
04.09. 20:51 jean.laroux  RE: jean
05.09. 16:42  RE: jean
05.09. 17:19  RE: jean
05.09. 23:07  RE: jean
06.09. 01:31 serpico  RE: jean
06.09. 07:57 jean.laroux  RE: jean
06.09. 10:35 aristokrat  RE: jean
06.09. 11:24 jean.laroux  RE: jean
07.09. 17:35  RE: jean
08.09. 07:50 mazz  RE: jean
07.09. 20:28 aristokrat  RE: jean
06.09. 07:57 jean.laroux  RE: jean
06.09. 09:30 Luxor  RE: jean
06.09. 10:13 jean.laroux  RE: jean
02.09. 15:19 tmo  RE: .. dokončení
02.09. 16:04  RE: .. dokončení
02.09. 20:43  RE: .. dokončení
02.09. 23:08  RE: .. dokončení
03.09. 10:37 tmo  RE: .. dokončení
03.09. 11:48  RE: .. dokončení
03.09. 17:03 tmo  RE: .. dokončení
03.09. 17:10 Antiseptik  RE: .. dokončení
03.09. 17:30 tmo  RE: .. dokončení
03.09. 17:09 tmo  RE: .. dokončení
03.09. 17:41 hestroy  RE: .. dokončení
05.09. 13:01 tmo  RE: .. dokončení
05.09. 15:36 Vladimír Stwora  23 příspěvků od začátku měsíce. A je teprve 5.
05.09. 16:17 tmo  RE: 23 příspěvků od začátku měsíce. A je teprve 5.
05.09. 16:27 Václav Zezdisral  A je teprve 5. Ne, už je pátého!
05.09. 16:31 mtk  RE: 23 příspěvků od začátku měsíce. A je teprve 5.
05.09. 17:10 micha  RE: 23 příspěvků od začátku měsíce. A je teprve 5.
08.09. 22:51  RE: .. dokončení
09.09. 11:04 jean.laroux  RE: .. dokončení
02.09. 15:47 64  Je otázka,zdali stát a jaký stát může být vůbec spravedlivý?
02.09. 15:48 64  RE: Je otázka,zdali stát a jaký stát může být vůbec spravedlivý?
02.09. 16:06 Anonymus  RE: Je otázka,zdali stát a jaký stát může být vůbec spravedlivý?
02.09. 16:32 64  RE: Je otázka,zdali stát a jaký stát může být vůbec spravedlivý?
02.09. 17:18 Anonymus  RE: Je otázka,zdali stát a jaký stát může být vůbec spravedlivý?
02.09. 16:11 64  RE: Je otázka,zdali stát a jaký stát může být vůbec spravedlivý?
02.09. 15:55 Řehoř  Ano, tak by měl stát fungovat
03.09. 09:30 Evropan  Alternativa podle Svobodných lidí - neplést se Svobodnými občany
04.09. 05:11 Robert Nohejl  Svet jde uplne jinou cestou, nez jakou bychom si prali, zlo vitezi, kam jen pohlednete.
04.09. 10:15 mazz  RE: Svet jde uplne jinou cestou, nez jakou bychom si prali, zlo vitezi, kam jen pohlednete.
04.09. 20:32 Evropan  RE: Svet jde uplne jinou cestou, nez jakou bychom si prali, zlo vitezi, kam jen pohlednete.
04.09. 20:44  RE: Svet jde uplne jinou cestou, nez jakou bychom si prali, zlo vitezi, kam jen pohlednete.
04.09. 22:16 Evropan  RE: Svet jde uplne jinou cestou, nez jakou bychom si prali, zlo vitezi, kam jen pohlednete.
04.09. 23:20 aristokrat  RE: Svet jde uplne jinou cestou, nez jakou bychom si prali, zlo vitezi, kam jen pohlednete.
05.09. 09:47 Evropan  RE: Svet jde uplne jinou cestou, nez jakou bychom si prali, zlo vitezi, kam jen pohlednete.
05.09. 10:24 aristokrat  RE: Svet jde uplne jinou cestou, nez jakou bychom si prali, zlo vitezi, kam jen pohlednete.
05.09. 11:08 Evropan  RE: Svet jde uplne jinou cestou, nez jakou bychom si prali, zlo vitezi, kam jen pohlednete.
05.09. 15:05 aristokrat  RE: Svet jde uplne jinou cestou, nez jakou bychom si prali, zlo vitezi, kam jen pohlednete.
05.09. 16:18 Evropan  RE: Svet jde uplne jinou cestou, nez jakou bychom si prali, zlo vitezi, kam jen pohlednete.
07.09. 20:36 aristokrat  RE: Svet jde uplne jinou cestou, nez jakou bychom si prali, zlo vitezi, kam jen pohlednete.
07.09. 17:22 MedaBeda  RE: Svet jde uplne jinou cestou, nez jakou bychom si prali, zlo vitezi, kam jen pohlednete.
06.09. 15:07  RE: Svet jde uplne jinou cestou, nez jakou bychom si prali, zlo vitezi, kam jen pohlednete.
06.09. 19:55 Evropan  RE: Svet jde uplne jinou cestou, nez jakou bychom si prali, zlo vitezi, kam jen pohlednete.
05.09. 03:56 Robert Nohejl  Zidovsky vedec ucici na Texaske universite uz to ma vybadany,jeden z deviti prezije.
05.09. 20:24 Anonymus  Spravedlivý stát
06.09. 11:22 quido2  *O avantgardě,vědcích a elitě*
07.09. 15:51 MedaBeda  RE: *O avantgardě,vědcích a elitě*
07.09. 23:33 quido2  RE: *O avantgardě,vědcích a elitě*
08.09. 00:23 MedaBeda  RE: *O avantgardě,vědcích a elitě*
08.09. 06:48 quido2  RE: *O avantgardě,vědcích a elitě*
09.09. 00:34 MedaBeda  RE: *O avantgardě,vědcích a elitě*
09.09. 10:39 quido2  RE: *O avantgardě,vědcích a elitě*
09.09. 10:49 quido2  RE: *O avantgardě,vědcích a elitě*
11.09. 20:42 MedaBeda  RE: *O avantgardě,vědcích a elitě*
12.09. 10:14 quido2  RE: *O avantgardě,vědcích a elitě*
07.09. 11:24  Úrok je vždy nespravedlivý, aneb příklad pro tmo
25.10. 23:20 tmo  RE: Úrok je vždy nespravedlivý, aneb příklad pro tmo
26.10. 00:17  RE: Úrok je vždy nespravedlivý, aneb příklad pro tmo

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Petice VOLNÉHO bloku za obnovení školní výuky bez povinnosti roušek, testování a očkování02.08.21 16:13 Česká republika 0

Pozvánka na Letnou 28. srpna 2021 na akci „Zachraňme republiku“02.08.21 15:41 Česká republika 0

Vláda počítá s tím, že po očkování umřou děti02.08.21 15:31 Česká republika 0

Mimochodem věděli jste, že Rusové nesmějí na olympiádě prezentovat svou vlast?01.08.21 22:11 Rusko 2

Kdo chce bít psa Lukašenka, hůl si najde01.08.21 21:57 Belorusko 2

Očkované ženy hlásí zvětšení prsou01.08.21 18:46 Neurčeno 4

Očkovaných a neočkovaných triedia na kúpalisku farebnými náramkami01.08.21 17:43 Slovensko 3

Masivní protesty v Paříži proti covid pasům a omezením. Policie se připojila k demonstrujícím01.08.21 12:56 Francie 1

Vakcinovaní lidé tvoří 75% nedávných případů COVID-19 v Singapuru, ale jen málo jich onemocní01.08.21 12:49 Singapur 0

Povinost testování bude platit i pro očkované osoby31.07.21 11:42 Česká republika 1

Útok mačetami tři na jednoho a za článkem chybí diskuze. Je to jasné31.07.21 10:55 Česká republika 3

Absolutní zrůdnost: učitelka nabízí jedničky za očkování31.07.21 10:46 Česká republika 3

Léčba ivermektinem už jen pro vyvolené, lék nedostane výjimku ministerstva30.07.21 21:23 Česká republika 1

Vláda: My vám sem ty afghánské islamisty dopravíme i za cenu lží a podvodu30.07.21 09:54 Česká republika 1

Babišův bonus za očkování v podobě dvou dní volna připraví českou ekonomiku o 21 miliard29.07.21 21:29 Česká republika 3

CDC říká, plně očkováni lidé šíří variantu delta a měli by nosit náhubky29.07.21 21:19 USA 0

Máme se nejlépe za 20 let, hlásí Češi29.07.21 18:16 Česká republika 3

Poslanec Milan Mazurek hovoří ve slovenském parlamentu29.07.21 10:09 Slovensko 1

Antigenní testy nefungují dobře28.07.21 02:58 Česká republika 2

Soud zrušil povinost nošení náhubků v dopravě a obchodech27.07.21 13:14 Česká republika 4

Měnové kurzy

USD
21,49 Kč
Euro
25,51 Kč
Libra
29,87 Kč
Kanadský dolar
17,23 Kč
Australský dolar
15,78 Kč
Švýcarský frank
23,73 Kč
100 japonských jenů
19,59 Kč
Čínský juan
3,32 Kč
Polský zloty
5,58 Kč
100 maď. forintů
7,11 Kč
Ukrajinská hřivna
0,80 Kč
100 rublů
29,35 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 944,02 Kč
1 unce stříbra
547,92 Kč
Bitcoin
855 618,85 Kč

Poslední aktualizace: 2.8.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 7 169