Diskuze k článku

Nejít k volbám je výrazem osobní odpovědnosti

Příspěvků 90

28.5.2010 22:58

????????

solfernus 86.?.?.?

Takže podle Vás je řešením nedělat nic?
Pak se ovšem vydáváte dobrovolně do rukou všem *-istům (kteří k volbám dorazí!)

Pokud tento postoj obhájíte sám před sebou - budiž - Váš postoj, Váš problém... ale obhájíte ho i před Vašimi potomky? (a jejich potomky? a celou Vaší rodinou, příbuznými, známými, kamarády?)

Očekávám Vaši reakci, protože asi pod pojmem "osobní opovědnost" myslíme každý něco jiného.... [zmaten]

220473

29.5.2010 7:04

RE: ????????

Dan13 85.?.?.?

Reakce na 220473

Souhlasím s Vámi. Nejít k volbám je spíše osobním selháním a zbabělým útěkem před odpovědností.

Ještě bych to bral, pokud dotyčný nevolič dělá něco proto, aby buď příště měl koho volit nebo aby byl svět lepší i bez voleb. Pokud jenom fňuká či filozoficky mudruje a nedělá nic proto, aby jednou už fňukat nemusel, je defacto na straně těch, na které ukazuje žalobným prstíkem.

Postoj autora neřeší vůbec nic, jen konzervuje současný neutěšený stav. Nic na světě není zadarmo, ani demokracie. Je to neustálý boj a dřina, do které se prostě některým lidem (možná většině) nechce. Takže bojujte a dřete za lepší systém nebo lepší svět dle svých představ, ale hlavně nefňukejte.

220502

29.5.2010 16:11

RE: ????????

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 220502

Člověče, co k tomu dodat? Je vidět, že absolutně netušíte, jak tahle "demokracie" funguje. Ale já vám to přeju. Počkejte ještě 50 let, třeba vám to pak dojde, až zjistíte, že jste tím, že jste šel k volbám, umožnil bývalým bolševikům setrvat u moci celý jejich život.

>Pokud jenom fňuká či filozoficky mudruje a nedělá nic proto, aby jednou už fňukat nemusel, je defacto na straně těch, na které ukazuje žalobným prstíkem.

Vy jste ten článek nečetl? Nejít k volbám je řešení!!! Ten, kdo nejde k volbám, alespoň nebude za pár měsíců, až zjistí, jaké grázly zase zvolil, za blbce.

Koho byste volil v USA? Obamu? Naději a změnu? Můžete konkrétně popsat, k jaké změně tam došlo? Nezapomínejte, jak tam lidé na mítincích dojetím plakali. A hrozně se snažili něco změnit, jako vy. A čeho se jim dostalo?

Je to něco, jako byste žil v koncentráku a chodil pravidelně natírat ploty s ostnatým drátem, abyste žil v pěkném prostředí. Volil byste kápa baráku a byl byste náramně spokojený s tím, jak jste si to vězení krásně opravil.

Lidi jako jste vy, kteří mají klapky na očích a budou je mít celý život, udržují tenhle zvrácený systém v chodu. Je opravdu smutné, že to nevidíte. Bohužel na to doplácím i já.

220529

31.5.2010 6:26

RE: ????????

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 220529

>Počkejte ještě 50 let, třeba vám to pak dojde, až zjistíte, že jste tím, že jste šel k volbám, umožnil bývalým bolševikům setrvat u moci celý jejich život.
Určitě Váš hlas systém nepotřebuje, či Vaše chození k volbám. Miliony se řídili Vašim příkladem a opět se nic nestalo. Spíše to spadlo do větších hov.n. Ale Vy budete plkat stejným stylem až do konce svých dnů, a otravovat atmosféru diskuse tak, aby se nikdo s nikým na ničem rozumném nedomluvil.

>Ten, kdo nejde k volbám, alespoň nebude za pár měsíců, až zjistí, jaké grázly zase zvolil, za blbce.
Kdo nic nedělá - nic nezkazí, ale taky se nepoučí.
Je to pohodlnější než být konfrontován se skutečností. To se pak můžeme natřásat chytrostí, odpovědností - na papíře.

>Lidi jako jste vy, kteří mají klapky na očích a budou je mít celý život, udržují tenhle zvrácený systém v chodu.
Já si myslím, že ti co něco dělají, byť blbě, mohou za čas něco změnit. Zatímco nic nedělající se mohou jen do nekonečna pohoršovat, že to kolem blbě funguje.
Už tady bylo řečeno mnohokrát, že systém je nastaven tak, že se ani absencí 95procent voličů nezhroutí. Tak proč nezkusit vynutit změny legální cestou. Voliči právě letos dokázali docela slušně přeorat sněmovnu, bohužel špatným směrem. To je ale práce médií, která je vidět. A Internet udělal málo, právě pro chybějící cílevědomou práci na sjednocování se na určitém SPOLEČNÉM postupu s ostatními.

220621

31.5.2010 15:02

RE: ????????

Oli63 88.?.?.?

Reakce na 220621

Človeče, pýtajte si u psychiatra Xanax. [pláč]

220658

31.5.2010 23:01

RE: ????????

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 220658

Tento přípravek byl předepsán Vám. Nedávejte jej žádné další osobě. Mohl by jí ublížit, a to i tehdy, má-li stejné příznaky jako Vy.
Píší to na příbalovém letáku hned zkraje.
Přečtěte si pozorně celou příbalovou informaci dříve, než začnete tento přípravek užívat.

220741

31.5.2010 16:33

RE: ????????

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 220621

Nebudu na ty vaše nesmysly reagovat nijak obsáhle, nemá smysl diskutovat s někým, kdo má "jasno".

Ale zeptám se vás jinak. Když už máte tolik keců o tom, že je nutno něco dělat, rád bych se zeptal , kolik trestních oznámení jste již podal na zloděje, kteří nám 20 let rozkrádají zemi? Kolik trestních oznámení jste podal na strany, které po volbách nesplnili ze svého programu ani písmeno?

Žádné, že? Jediné, co jste schopný udělat, je jít jednou za 4 roky hodit lístek do urny tomu, kdo vám slíbil, že to udělá za vás... To je ta odpovědnost? Jste směšný!

>Už tady bylo řečeno mnohokrát, že systém je nastaven tak, že se ani absencí 95procent voličů nezhroutí.

Tím už tady bylo řečeno máte na mysli to, že jste to řekl vy? Ach tak, tak to musí být pravda, omlouvám se, že jsem to nepochopil...

Pane odvážný anonyme. Kdybyste sem nemohl psát anonymně, tak sem ani nic nenapíšete a vy chcete ostatrním kázat o odpovědnosti? Vy, takový pokrytec? OMG, to je opravdová ubohost. Je mi vás opravdu, ale opravdu líto...

220670

31.5.2010 19:15

RE: ????????

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 220670

Hustone, máme problém.[smích]


Vypadá to, že někteří "disidenti" si neuvědomují, že jako zastánci pasivní rezistence zahozením svého hlasu výsledek voleb ve skutečnosti pomohli zlegalizovat.

Jako Pilát si umyli ruce (tj. dobrovolně se zbavili jediné možnosti, jak v takto košér nastaveném Systému ovlivnit poměr sil a alespoň NĚCO změnit) a předpokládám, že o to úporněji budou nadále chodit na různé webziny o Systému diskutovat a kritizovat jej. Nemá smysl jmenovat, ale někteří navíc velmi sofistikovaně.


Už to tady zaznělo, ale bez medializace a spojení značného počtu nespokojených občanů k činu (např. skrze internet), který politicky korektní média nebudou moci ignorovat, byl jejich "protest" neviditelný a v konečném důsledku zbytečný. To i díky nim se k moci dostala modrá klika v čele se zprofanovanou ODS - plus předem domluvené satelity HOP09 a VV (tj. nezávislými analytiky v předstihu avizovaná pravicová trojkoalice).


A podávat trestní oznámení? Dobrá. Kolik jich zmínění volební disidenti tedy podali, v kolika případech uspěli a jak to Systém poznamenalo? Je možno uvést konkrétní příklady? Dozvěděli se o tom v širším měřítku i občané ČR? Mělo to nějaký vliv na fungování Systému a politiku ČR?

Dokonce i zakladatel hnutí nenásilné rezistence vůči britskému establishmentu Mahátma Gándhí postupoval aktivně a s ostatními nespokojenci pouze nediskutoval..[smích] On a jeho stoupenci se mimo jiné zvedli a šli dlouhý pochod až na pobřeží, aby nabrali na břehu oceánu špetku mořské soli. O jeho protestu (kdy probudil nadkritické množství občanů) věděla celá Indie a média jej nemohla ututlat. Vedlo to k tomu, že se tehdejší Systém zatřásl a nakonec došlo k zásadním změnám.


Co se týče protestu, kdy se volby ignorují (nebo se jde a vhodí se nesouhlasný text), v našem případě o něm kromě několika zasvěcených neví NIKDO (mainstream se pouze klasicky zmínil, že účast byla druhá nejnižší)[smích] a legrační na tom je, že košér rozkrádání a odrbávání většinových občanů, které v ČR již nějaký rok úspěšně probíhá, bude gradovat a důsledky neminou ani samotné "disidenty".

Závěr?
Nevadí, že mnoho znechucených občanů nešlo volit nebo že vhodili nesouhlasný text. Nechť si každý dělá co chce, máme tzv. "demokracii". Úsměvné ale je, že to zde někteří prezentují jako protest, který by snad měl vést k oslabení Systému.

A realita? K ničemu podobnému nedošlo, určité procento disidentů si pouze vnitřně ulevilo, nedosáhlo vůbec ničeho a ještě zahozením svého hlasu pomohlo k pozicím výše jmenovanému stračímu establishmentu tz. politických recyklátů.

My two cents a Peace se všemi.


jansmith[smích]

220699

31.5.2010 20:59

RE: ????????

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 220699

Už tady bylo řečeno mnohokrát, že systém je nastaven tak, že se ani absencí 95procent voličů nezhroutí.

Představte si pane jansmithi situaci, že by poslanci odsouhlasili zákon, ve kterém by stanovili, že za dokázanou loupežnou vraždu stačí dát zločinci podmínku. Připadal by Vám takový zákon normální? Že byste jako nad ním krčil rameny a říkal: No to víte, nedá se nic dělat, tak jsou nastaveny podmínky Systému a proto je musíme dodržovat.

Mně na rozdíl od Vás nepřipadá normální, že jsou podmínky voleb nastaveny tak neuvěřitelně benevolentně, že jsou platné i v případě i kdyby se k nim dostavil jeden volič. To je zajímavé, ale u referend (která se stejně žádná nekonají, protože nejsou absolutně žádoucí), tam jsou naopak podmínky velmi přísné. Tam je stanoveno, že se musí dostavit nadpoloviční většina obyvatel, jinak je referendum neplatné.

220724

31.5.2010 22:08

RE: ????????

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 220724

Plně s vámi souhlasím paní Jarmilo a rozumím vaším argumentům. O tom, že podmínky voleb jsou za stávajícího Systému tzv. košér proelitářské není sporu.


Problém je podle mne jinde.

Neviditelné protesty nebo strkání hlavy do písku (a nadávání izolovaných skupin po hospodách nebo po novu po webzinech) v historii nikdy ke změně (k lepšímu) nevedlo. Nebo ano?

Co třeba debaty proti zvůli sionistického Izraele nebo probírání kontroverze 911 na internetu? Informoval o nich někdy mainstream nezávisle? Dostaly se nezávislé argumenty do širšího povědomí nevědomých a změnily názor podprahově oblbovaných občanů Planety?

Nikoli. Pouze aktivní akce rozhoupala světová média (příklad máme např. v současné humanitární flotile pro Gazu, které se zúčastnilo kromě aktivistů plno svět.osobností a novinářů) a v případě podmínek v Gaze se (pod tlakem zdola) začíná Svět zase i něco více zajímat. Povědomí lidí Planety se zase alespoň o něco více probudilo.


Jak jsem si dovolil poznamenat jinde. Nevolit nebo hodit neplatný volební lístek nemá smysl, pokud se o tom společně s odpovídajícími argumenty nedozví široká veřejnost (a nejen parta nespokojených), pokud to mainstream nemůže ututlat a pokud ovčáci nemusí začít nic vysvětlovat.

Já vím, bez změny podstaty Systému ke zlepšení nedojde, ale "boj" se vede o duše, mysl a názory nadkritické většiny obyvatelstva planety a ta se pasivitou nebo neviditelnými protesty těch, co tzv. "vědí" (navíc za ovčáky dlouhodobě vedeného a cíleného brainwashingu) k nezávislosti a kritickému přístupu neprobudí. V případě voleb navíc pasivita nebo neviditelné protesty vyhovují establishmentu a těm, kdo se v rámci jeho vazeb tlačí k moci...


Pouze můj názor, nikomu jej nevnucuji a Peace se všemi, co se nad ním alespoň zamysleli.

jansmith[smích]

220735

1.6.2010 7:20

RE: ????????

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 220735

Dobrá, nechme to být pane jansmithi. Za rok si povíme, k čemu jsou volby dobré. Většina občanů zase jako vždy zjistí, že byli podvedeni. Zase zjistí že domluvení mafiáni opět beztrestně kradou miliardy ze státního majetku a dál jako vzteklí utahují šrouby. Opět jako vždy zjistí, že jsou volby na dvě věci, protože absolutně nic neřeší. Děje se tak již 20 let od bolševického puče- ale některým lidem to dodnes nedochází.

220778

31.5.2010 21:31

RE: ????????

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 220670

Nemá cenu diskutovat s někým, kdo zjevně žije v právním státě (hi), a všechno vyřeší trestním oznámením.
Plků o anonymech jsem si od Vás milý Jindřichu Sládku, který se nebojíte ani Sida, přečetl za ty roky tuny. Stěžujte si Editorovi, dokud tady trpí ty "ubohosti", budu psát anonymně.

220730

29.5.2010 7:50

Matematická zákonitost

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 220473

Matematická zákonitost podvodných voleb tkví v tom, že vládnoucí organizovaní zločinci nemohou volby nikdy prohrát. Obyvatelstvo je rozloženo tak, že 10 procent lidí, kteří jsou bohatí a mají se velmi dobře, jde vždy volit automaticky ODS. Jiných 10 procent voličů, kteří se mají hodně špatně, jde naopak vždy automaticky volit ČSSD nebo komunisty. Zbytek voličů různě experimentuje, což jim ale není nic platné, protože velké parlamentní strany mají vítězství tak jako tak automaticky zaručeno. Je to způsobené právě tím podvodem, že se neberou do úvahy nevoliči a strany vítězí ve volbách i v případě, když by přišlo k volbám jen pouhých 10 procent voličů a 90 procent obyvatelstva by nikoho nevolilo. Čili z toho důvodu je zastupitelská demokracie podvod, protože nemá žádný limit, kdy by měly být správně volby NEPLATNÉ. Volby by měly být neplatné v případě, když by se dostavilo k volbám méně než 50 procent voličů. Pak by se měly konat druhé volby, ve kterých by nefigurovaly strany, ale ucházeli by se o post do poslanecké sněmovny na svou vlastní zodpovědnost JEDNOTLIVCI, nezávislí na žádné politické straně.

Až Vám zase nějaký Kalousek pošle složenku, že máte zaplatit 150 tisíc dluhu, tak si nestěžujte na jeho drzost a poslušně tu složenku zaplaťte, protože budete spoluvinen. Budete spoluvinen proto, jelikož jste ty organizované zločince, co rozkrádají úplně všechno, poslušně zvolil a tím zlegalizoval. Kdežto my co je nevolíme, s klidným srdcem můžeme říci: Já jsem tyto organizované mafiány nevolil, tak ať si ONI ty dluhy, co nadělali bez našeho souhlasu, zaplatí sami.

220504

29.5.2010 21:52

RE: Matematická zákonitost

Lin 85.?.?.?

Reakce na 220504

Paní Jarmilo, psala jste to už ráno a jak je vidět večer, s věšteckou jasnozřivostí. Procentuelně to odpovídá. Jen je docela dobře možné, že oněch 10% "extrémistů" se nám již rozšířilo na 20%. Pro komunisty těch cca 10% odpovídá jejich stálým voličům. Zbytek voličstva si "zaexperimentoval". Teď je otázka, jakým směrem se experiment pohne. Když to píšu, je mi u toho spíš úzko, takže duhovou TOPnaději nesdílím.
Kdosi tady v diskusi psal (a já zapomněla kdo a kde) o experimentu tvorby nových stran, které měly polapat odpadlíky od stran vládnoucích, vůči kterým panovala v podhradí taková naštvanost.
Musím říct, že tohle tedy vyšlo skutečně TOP. Zdařilo se, mají vzor pro jiné země, které volby teprve čekají.
Horší to bude s námi. Obávám se, že z dychtivého očekávání změn zbudou jen oči pro pláč, protože "změna" je jen v názvu a barvě stran, košťata v nich zůstala stejná.

220546

29.5.2010 22:04

RE: Matematická zákonitost

steve 70.?.?.?

Reakce na 220546

.. košťata v nich zůstala stejná....
---
.. no vidite. Takze - pokud jste si misto volebniho imbecilismu doprala nekde v mile zahradni restauraci dobre kaficko, vetrnicek nebo rakvicku - zvolila jste sebe.
.. a ti co dnes oslavuji vitezstvi ve volbach ( vitezstvi NAD volici ) - ti se postaraji - aby ti "volici" byli v jeste vetsim hnoji .... Vsadte se !!!

220548

29.5.2010 22:12

RE: Matematická zákonitost

Lin 85.?.?.?

Reakce na 220548

Stýve, dopřála jsem si větší procházku po našich kopečkách, bylo nádherně. A ten splín na mě padnul až teď, po tom, co jsem koukla do PC.
Rakvičku bych přenechala s díky našim voličům - na oslavu "vítězství změny".
A nebudu se sázet... vím, že vyhrajete.

220551

31.5.2010 14:44

RE: Matematická zákonitost

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 220546

Ty volby dopadly skutečně zvláštně. Kdybych byla zasvěceným mafiánem na statistickém úřadě, kde jen velmi úzká skupina lidí ty výsledky sčítá a tím rozhoduje o konečném výsledku sčítání- tak by ty volby dopadly přesně tak, jak dopadly. Je to náramný výsledek- přesně podle představ vládnoucích organizovaných zločinců!!! Čili já osobně se domnívám, že ty výsledky voleb byly sprostě zfalšované. A ať mi ti nahoře dokážou že nikoliv. Oni mi ale nic pochopitelně dokazovat nebudou, i když by mohli. Protože v dnešní době internetu už dávno ty výsledky voleb měly být zveřejněny všem k dispozici, takže by si každé volební středisko a každá obec mohla ty výsledky zkontrolovat. Ale nikdo si nic kupodivu veřejně zkontrolovat nemůže. Čili jak říkám, celé volby jsou podvod na entou. A ti co chodí stále tvrdošíjně volit nejsou voliči, ale bohužel praví a nefalšovaní VOLOVÉ. [oči v sloup]

220655

31.5.2010 14:50

RE: Matematická zákonitost

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 220655

ha ha ha! [smích]) falšování voleb je naprostý nesmysl. kdybyste někdy byla předsedou volební komise jako já, věděla byste lépe, jak to tam chodí, jak se vše několikrát po sobě do mrtě vypočítává.

holt přišlo málo příznivců socanů k volbám, tak to projeli. a hodně lidí bylo naopak silně naštvaných na ParobIbka, kterému chtěli jít hodit prostestní hlas. ani se nedivím. že se podařilo probudit více mladých, které Jyrka neumí zaujmout/oslovit, to je jen dobře.

volil jsem sice malou stranu, která vůbec do parlamentu neprošla, ale v zásadě jsem s výsledkem spokojen (s omezením demagogické, agresivní a populistické levice). snad se konečně začne každý snažit, aby aktivně zabezpečil sebe a svou rodinu, a nečekal jen na milodary od státu =od nás, ostatních plátců daní.

220656

31.5.2010 16:22

RE: Matematická zákonitost

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 220656

>kdybyste někdy byla předsedou volební komise jako já

Zaplaťpámbů, že jsou tu lidé jako jste vy. Jinak by tenhle zvrácený systém už musel desetkrát padnout!

>holt přišlo málo příznivců socanů k volbám, tak to projeli

Ten, kdo dosud nepochopil, že hra na levici a pravici slouží jen k udržování této "demokracie", je naivní, až to bolí...

>že se podařilo probudit více mladých, které Jyrka neumí zaujmout/oslovit, to je jen dobře.

Ano, volili TOP 09 nebo VV. Grázly a mafiány. Tomu se říká probuzení, to vám povidám! Jen naivkové, jako jste vy, nad tím jásají, já to považuji za naprostou prohru.

>snad se konečně začne každý snažit, aby aktivně zabezpečil sebe a svou rodinu, a nečekal jen na milodary od státu =od nás, ostatních plátců daní.

Co to melete? Kdo má jako čekat nějaké milodary? Spíš bych od státu požadoval, aby mi přestal krást moje peníze!!! Já chápu, že tohle vás netíží, vy jste rád, že vyhrála "pravice". S tímhle přístupem to půjde rychle do kytek.

Člověče, v tomto státu se každý den ztratí přes miliardu Kč, které jdou do kapes "pravičáků" i "levičáků", kteří hrabou na státním. Tohle by vás mělo zajímat!!! Zjistěte si, kolik proti rozkradeným cca 200-400 miliardám ročně, tvoří sociální dávky. OMG a to si o sobě ještě myslíte, jak jste nad věcí... Vždyť jste úplně mimo!!!

220669

31.5.2010 23:43

RE: Matematická zákonitost

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 220669

>Jinak by tenhle zvrácený systém už musel desetkrát padnout!
jasně, když schováš hlavu do písku, režimy okamžitě poté padají jako hrušky.

>Ten, kdo dosud nepochopil, že hra na levici a pravici slouží jen k udržování této "demokracie"
já jsem to použil jen jako zkratku. v rozsáhlejší diskusi tvrdím totéž - že dělení na levou a pravou je zavádějící a mnohdy dostatečně nevyjadřuje rozdíly. já (ač konzervativec) jsem nemohl volit takzvaně pravicové strany, protože nesouhlasím s účastí ve válkách a s podporou politiky USA/NATO, dále proto, že nesouhlasím s nesmyslným (obtěžujícím, nelogickým a duplicitním) doplácením ve zdravotnictví, a rovněž mám určité problémy s jejich podporou členství v EU.

>Grázly a mafiány. Tomu se říká probuzení
míněno bylo samozřejmě probuzení z pasivity tvého typu: "být denně fet, ale hlavně v jednom kuse platonicky nadávat".
dokážeš-li DOKÁZAT, že je někdo grázl nebo mafián, je tvoje povinnost to nahlásit na Policii ČR nebo na Státním zastupitelství. jinak plané štěkání si můžeš nechat na podobné diskuse... abys tady měl vůbec co psát.

>já to považuji za naprostou prohru
tak jsi měl založit stranu svatých, anebo pomoct skvělému Jyrkovi vyhrát. každopádně něco aktivně měnit.

>Co to melete? Kdo má jako čekat nějaké milodary?
nemelu. je zde velký počet lenochů, co by makat mohli, ale nebudou, protože byli měkkými socialistickými zákony demotivováni a zabezpečeni. to doufám skončí, nebo se to alespoň zredukuje a vytvoří tlak na to, aby vychcaní na dávkách zvedli prdele a šli se snažit a tvořili aktivně hodnoty pro sebe i okolí.

>Spíš bych od státu požadoval, aby mi přestal krást moje peníze
zdanění je všude, a "pravice" je pro zdanění co nejnižší (na rozdíl od socanů), a to je příhodné pro aktivní lidi. socky daně ani pojistné neplatí, tedy nelze hovořit o tom, že by jim stát něco kradl.

>v tomto státu se každý den ztratí přes miliardu Kč
lžeš. víš vůbec kolik má rok dní? a PŘES miliardu? pak by zde musel být každoroční deficit nejméně 365-400 miliard, ale ve skutečnosti (za paroubka se sobotkou) narůstal asi o 100 miliard za rok... tedy jsi to jen tak "lehce" přepískl... cca o 300%. ale to nevadí... ukazuje to, jak jsi přesný a poctivý. pár set miliard sem... pár tam... komu na tom záleží, co? podle AI je ztráta korupcí a předražením asi 60 mld./rok.
samozřejmě jsem pro omezení velikosti rozpočtu i pro přísnější kontrolu a transparentnost výdajů státu, a tím pádem i pro menší plýtvání.

>Vždyť jste úplně mimo!!!
ale no no... [velký smích] zklidni hormony. a mrkni do zrcadla.

220747

1.6.2010 15:11

RE: Matematická zákonitost

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 220747

Dobře, ty statečný anonymní občane. Již ti, že se nepodepíšeš jasně svědčí o tom, že jsi skutečně svědomitý občan, ale všechno má své meze, že? Vykřikovat něco o odpovědnosti a pak se schovat za popelnici, to umí opravdu jen ti nejsvědomitější. Gratuluju!

>podle AI je ztráta korupcí a předražením asi 60 mld./rok.

Aha a já myslel, že AI mluvila o 20 až 40 % rozpočtu... Zajímavé...

To, že používáš taktiku podsouvat svému oponentovi, že je levičák, to je ohraná písnička. Necvičíš si to náhodou na diskusích na Novinkách? Tam chodí podobní excperti. Ne, tam by ses vlastně musel podepsat, takže tam nechodíš, že jo? [chechtot]

No nic, přečti si, co o tom již dávno někdo napsal v jistých Protokolech:

5) Lid je dnes bídou přikován k těžké práci mnohem pevněji, než tomu bylo v dobách otroctví nebo roboty. Z toho nebo onoho se mohl nějakým způsobem osvobodit, ale duchovní bídy se nezbaví. Do konstitucí jsme vložili práva, která jsou pro lid úplně bezcenná, která mohou existovat jen v jeho představách, ale nikdy je nemůže uplatnit v praxi. Jaká je to výhoda pro proletáře, přetíženého prací a trudným údělem, že v demokracii mají žvanilové právo poučovat a novináři právo psát vedle vážných věcí kdejaký nesmysl? Jaký význam má ústava, když z ní proletariát nemá jiný užitek, než že smí sbírat drobty z našeho stolu, které mu velkomyslně poskytujeme v podobě volebního práva, aby mohl vybírat mezi našimi náhončími? Republikánská práva jsou pro tyto nešťastníky jen trpkým výsměchem, protože chomout každodenní práce jim znemožňuje jejich užívání a zbavuje je jistoty stálé existence, závislé spíše na stávkách, které jsou organizovány zaměstnavateli a jejich soudruhy.

Víc nemám, co bych k tomu dodal...

220840

1.6.2010 15:28

RE: Matematická zákonitost

quido2 81.?.?.?

Reakce na 220840

Gratuluji. Váš příspěvěk má úroveň i patřičnou tvrdost.Musím se vám přiznat, že jsem měl do nedávna podezření, že jste poněkud vychytralý. Tedy se omlouvám a děkuji.

220842

1.6.2010 16:18

RE: Matematická zákonitost

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 220840

> Lid je dnes bídou přikován k těžké práci mnohem pevněji, než tomu bylo v dobách otroctví nebo roboty [chechtot]

Popisovat tímto blábolem stav naší současné společnosti je úsměvné. Soudím, že mnohem blíže k realitě je:

Lid je dlouhým obdobím rostoucího blahobytu zhýčkán více, než kdykoliv předtím. A tak z nedostatku skutečného strádání a bídy trpí frustrací. Frustrací z toho, že jeho blahobyt neroste stejně rychle, jako blahobyt nejvyšší příjmové skupiny ve společnosti. A protože nikdo si netroufá označit sebe sama za strádajícího a trpícího, užívá ve svých argumentech a tirádách jakýsi imaginární "lid, přikovaný k těžké práci ..."

Nebo nám snad chcete tvrdit, pane Hestroyi, že právě Vy jste ten "přikovaný chudák"? [velký smích]

Přesto dovolte, abych Vám poděkoval. Vy a Vám podobní nechcisté jste svou neúčastí ve volbách přece jen něčeho dosáhli. Díky vám nedošlo k patu. A to je nadějné. [smích]

220852

2.6.2010 21:13

RE: Matematická zákonitost

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 220852

Pane Vojto, vy jste (cenzurováno. Neurážejte diskutující. Editor). Je mi líto, že musím použít tento termín, ale nenapadl mě lepší.

>Lid je dlouhým obdobím rostoucího blahobytu zhýčkán více, než kdykoliv předtím. A tak z nedostatku skutečného strádání a bídy trpí frustrací.

Vy možná máte peněz dost, sice nevím, kde je berete, ale věřte tomu, že minimálně polovina populace se musí ohánět jak šílená. A to vůbec nemluvím o zbytku světa, na jehož úkor západní svět žije. Velice bych vám přál pracovat 12hodinové směny na páse, za plat 15.000 Kč čistého. Pak byste si tyhle debilní kydy nechal od cesty...

Opravdu nevím, jestli jste jen ubohý provokatér, nebo prostě jen nevíte, která bije...

220994

1.6.2010 17:43

RE: Matematická zákonitost

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 220840

>Dobře, ty statečný anonymní občane
dobře, zbabělý a stejně anonymní kverulante hestroyi.

>Aha a já myslel
myslet zmanená hovno vědět. bijci korupce (VV) mluví právě o 60 mld. ročně, s odvoláním na zdroje AI. ale to ty nemůžeš vědět, jak to vlastně přesně je, protože se tím přece (s hlavou v písku) nezabýváš a strany jsou stejně všechny spolčené proti tobě a všem přikovaným, co?

>Do konstitucí jsme vložili práva
ano, do keců, canců a konstitucí vpašovali líbivý, leč jedovatý osten slůvka "právo"... právo na něco, práva občana. nejen že slibem nezarmoutí, ale ještě pomatou hlavy podobným naivkům, že by mohli mít právo na skvělý zajištěný život. už jim ale "zapomněli" říct, že pro kvalitní život je třeba IQ, aktivního, pozitivního myšlení, vůle, morálky (pracovní)... a že to každý mít nemůže ve vrchovaté míře, protože ne každý je stejně obdařen. -ne penězi ale schopnostmi. a s tím se idioti nedokážou smířit... že je někdo lepší, a že ze tedy má (spravedlivě) líp než ty. a z toho plyne osten závisti a nenávisti. a pak už jsi v zajetí, šášulo. ale jiném, než si myslíš.

220859

2.6.2010 21:15

RE: Matematická zákonitost

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 220859

>ano, do keců, canců a konstitucí vpašovali líbivý, leč jedovatý osten slůvka "právo"... právo na něco, práva občana. nejen že slibem nezarmoutí, ale ještě pomatou hlavy podobným naivkům, že by mohli mít právo na skvělý zajištěný život.

OMG, ty jsi (osobní výpad. Cenzurováno. Jestli nenecháte osobních výpadů a urážek, zablokuji vám přístup. editor), že? Nečekal jsem, že ani nejsi schopný porozumět psanému textu, vždyť to byl argument proti tobě...

>a s tím se idioti nedokážou smířit..

To mě velice mrzí, že se neumíš smířit sám se sebou. Je mi opravdu líto, (cenzurováno, další urážka)...

(Zbytek cenzurován. Žádný přínos do diskuze, pouze výpady a zesměšňování. editor.)

220995

1.6.2010 17:52

RE: Matematická zákonitost

steve 97.?.?.?

Reakce na 220840

Hestroy - nech ho byt ..., vis co myslim !?

220860

31.5.2010 21:13

RE: Matematická zákonitost

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 220656

Pokud neexistuje ze všech stran transparentní všeobecná zpětná kontrola voleb, tak lze volby na samém vrcholku kdykoliv zfalšovat a né že ne! Copak brání našim statistikům, že nezveřejní výsledky voleb ze všech volicích středisek na internetu? Vždyť by to měla být v dnešní době naprostá samozřejmost! Pokud se to neděje a volby jsou stále v rukou malé zasvěcené skupinky lidí, která ty výsledky sčítá, ale nezveřejňuje je, pak je to velká podivnost.

V celé republice je dejme tomu 10 000 volebních míst. Vůbec by nebyl problém zveřejnit výsledky hlasování ze všech těchto volebních míst na internetu. Proč je to vlastně tajné, když to tajné být nemá?

220727

1.6.2010 0:34

RE: Matematická zákonitost

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 220727

>Copak brání našim statistikům, že nezveřejní výsledky voleb ze všech volicích středisek na internetu? Vždyť by to měla být v dnešní době naprostá samozřejmost!
Všechny Volby z různývch pohledů od roku 1990 jsou k mání. I např. v které obci, kdo dostal kolik preferenčních hlasů.

220754

1.6.2010 7:11

RE: Matematická zákonitost

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 220754

Link, který jste zde předložil nedokazuje, že ti nahoře nešvindlují a nefalšují konečné výsledky. Aby bylo sčítání hlasů průkazné, mělo by to správně probíhat tímto způsobem: předsedové volebních komisí by ty konečné výsledky ihned po sečtení a po svém podpisu za správnost vyhotovení, je hodili volně na internet všem občanům k plné dispozici. Aby si občané ty výsledky mohli všemi směry sami volně prostudovat.

Takže já jako občanka bych si klikla na volební středisko, kde jsem měla volit a podrobně bych si prostudovala, jak konkrétně v naší čtvrti volby dopadly. Taky bych si zkontrolovala kolik lidí z celkového počtu volilo a kolik lidí nevolilo. Pak bych si namátkově vybrala ještě několik dalších autentických volebních středisek z celého Česka a porovnávala jejich výsledky s výsledky voleb v naší čtvrti. Pak bych ty výsledky sečetla a zprůměrovala.

Pokud by mi vyšly jiné výsledky, než jak je sečetla úzká skupina lidí ve vrcholných orgánech statistického úřadu, pak bych věděla, že něco není v pořádku. Kupříkladu kdyby mi vyšlo, že TOP O9 v deseti místech republiky zcela propadl, ale ti nahoře by měli sečteno, že dostal od občanů 11% hlasů, tak bych měla jistotu, že lžou a že jsou konečné výsledky zfalšované.

220777

1.6.2010 8:09

RE: Matematická zákonitost

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 220777

>Link, který jste zde předložil nedokazuje, že ti nahoře nešvindlují a nefalšují konečné výsledky.
Tak jak to interpretujete, to sice můžete. Ale, v každé okrskové komisi má právo sedět zástupce strany, která ve volbách kandiduje. A strana, která celostátně kandiduje, má také obvykle takové zastoupení ve volebních komisích. Taková strana je schopná provést paralelní kontrolu sčítání hlasů. Divil bych se, kdyby všichni to sčítání nechali na staťáku. Zejména ti, co se jim ten volební výsledek nezdá.
Je to tedy snadno kontrolovatelné, ale ne pro každého občana. Založte "stranu pro kontrolu voleb", a můžete výsledky dávat na internet. Obávám se ale, že by se Vám to brzy jevilo jako zbytečná práce, protože oficiální výsledky tam už jsou, a kdyby někde snad byli rozdíly se stavem v okrskové komisi, tak tam by dříve ječely postižené strany, a hned by Vám slízli agitační smetanu.
Takže asi tak.

220781

1.6.2010 14:05

RE: Matematická zákonitost

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 220781

Představte si, že byste sázel sportku, kde by se vítězná čísla losovala nikoliv veřejně před očima všech sázejících, ale tajně a za zavřenými dveřmi. Takto podobně dodnes v podstatě probíhají i volby- tajně a za zavřenými dveřmi. Je pravděpodobné, že u sportky tímto tajným způsobem tažené, by zázračně vyhrávali první a druhou cenu různí spříznění lidé, kteří se kamarádí s panem ředitelem Sportky- Hušákem. Taktéž to možná probíhá i u tajného sčítání konečných výsledků voleb- vyhrávají spříznění mafiáni.

Váš argument, že si to strany mohou všelijak pokoutně a oklikou ohlídat neobstojí. Neohlídají si to! Nemají k tomu žádné páky. Takže vůbec nemohou těm nahoře dokázat, zda někomu potají nepřidali vítězná procenta.

220830

1.6.2010 14:59

RE: Matematická zákonitost

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 220830

Každý člen volební komise má možnost, a nejspíše i úkol od své vysílací strany, kontrolovat všechny operace. Výsledky sčítání může porovnat s oficiálními. Já sám jako volič jsem si ověřil, že mnou daný, v místě "exotický" preferenční hlas byl zcela vpořádku zaevidován. Více pro objasnění značné až nepřekonatelné obtížnosti manipulace s výsledky voleb neumím udělat.
Sám vidím větší možnosti pro manipulaci při veřejném losování čísel, např. pomocí počítačem řízených trysek a snímacích senzorů. Myslím, že s dnešní technikou jsou právě tam možná "kouzla" spíše, než při poctivé kontrole zainteresovanými straníky ve volebních komisích.
Tajná volba má za cíl chránit voliče před tlaky a případným postihem ze strany různě mocných. Já například bych ustál i veřejně volit. Ale nedoporučoval bych to. Už i tak, různé kolektivy a prostředí mají značný vliv, na jinak rozumné lidi. Takoví dva hecíři na pracovišti ze dvou "největších táborů" (třeba sportovních), nedovolí "měkčím náturám" se hlásit, kvůli případnému zesměšnění, k nějakému "outsiderovi". To zvládne bez problému jen silná osobnost.

220834

1.6.2010 18:57

RE: Matematická zákonitost

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 220834

> Já například bych ustál i veřejně volit.

Vy? Vždyť se bojíte se podepsat i tady... OMG, tyhle řeči mě fakt dostávají...

220866

2.6.2010 21:34

RE: Matematická zákonitost

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 220866

Nebojím Jindřichu, ani Sida, ani Vás. Ale je to takový můj zvyk. Stěžujte si u Editora, že to zde trpí. Až to zatrhne, pak si případně vymyslím nějakou změť písmen. Já vím, Vy tím naznačujete jaký jste hrdina, a to Vám zvedá sebevědomí. A jinak jste v tom textu nic nenašel, aspoň chybějící čárky, nebo aspoň špatný slovosled... To taky jednoho potěší...

221001

1.6.2010 15:01

RE: Matematická zákonitost

djb 90.?.?.?

Reakce na 220777

Tam by to hlavně mělo být v Excelu, volební okrsky pod sebou a výsledek ověřitelný za pět vteřin na jedno kliknutí. Vy, autorka elektronických účetních voleb a to byste vyhledávala sčítala a průměrovala[smích].

Každopádně to tam takhle není, nebo to nemůžu najít. A to ČSÚ v exelu dává kdejakou kokotinu.

Na druhou stranu, dovedu si představit při velikosti některých okrsků, že by to pak téměř přestalo být anonymní.

Nicméně, výsledek voleb je podle mě dobrý. Ne kvůli těm co zvolili, ale protože to vypadá, že koalice by mohla být tak silná, že se nebudou moct vykecávat a také proto, že je to změna. A až se ukáže, že i změna je na prd, budou lidé zase o krok blíž poznání, že tudy cesta nevede.

220835

2.6.2010 20:40

RE: Matematická zákonitost

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 220835

No jo no. Tady alespoň vidíte, že i úplný počítačový analfabet má šanci kdykoliv vymyslet něco skutečně geniálního.[smích]

Výsledek voleb není vůbec dobrý. Do roka a do dne budou všichni občané ČR zase velmi na vládnoucí mafiány nadávat. Ale co už, lidé jsou neopoučitelní a pořád budou chodit důležitě k volbám v domnění, že mohou něco změnit.

Zde je zajímavá odezva dámy Bobošíkové. Ne že bych tu dámu milovala, ale má stejný pocit jako já, že volby byly v konečných výsledcích zfalšovány:
http://domaci.eurozpravy.cz/politika/9754-bobosik...

220990

2.6.2010 21:00

RE: Matematická zákonitost

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 220990

> Do roka a do dne budou všichni občané ČR zase ... nadávat.

Ovšem někteří nadávají už teď. Nebo ne, paní Jarmilo?

Docela by mě zajímalo, jaký výsledek voleb by uspokojil Vás? Tedy pokud vynecháte nesmysly o odvolatelnosti libovolného politika. Takový stav by vedl k permanentní válce všech proti všem, nikdy nekončící volební kampani a každodenním doplňovacím volbám. [smích]

220992

2.6.2010 21:03

RE: Matematická zákonitost

Anonymus 85.?.?.?

Reakce na 220992

Vojto, UVIDÍME, řekl slepý a šlápl do ...

220993

31.5.2010 15:55

RE: Matematická zákonitost

quido2 81.?.?.?

Reakce na 220655

Na vaší domněnce, že volby jsou zfalšované, se zamýšlí více lidí. A opět se potvrzuje,že ti, kdo řídí nervovou soustavu společnosti, to jest vlastníci masmédií a silových rezortů, mají obrovskou moc. Je prakticky nemožné jim dokázat podvod. Viz budova č.7 vedle věží obchodního centra v New Yorku. A přesto, že je nemožné, aby se zřítila tak vzdálená budova od obou věží jimi uvedeným způsobem, stalo se. Amerika má 300 milionů a my jen 10. Jestliže dokážou zmanipulovat tak velkou zem, tak my jsme jen třešnička na dortu.
I já mám ve věci voleb ve své mysli nejistotu.

220666

31.5.2010 16:16

RE: Matematická zákonitost

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 220666

jenže to, co vy uvádíte (WTC 1,2,7) je dílo skutečných spiklenců ve spolupráci s masmédii, a absolutně to nemá spojitost s volbami!!! volby se prakticky nedají zfalšovat přes média. a mimo několika stupňů kontroly jsou u voleb vždy cizí pozorovatelé.
tomu, že budovy WTC spadly tak, jak média psala a jak se nyní díky tomu věří ve značné části světa, tomu nevěří nikdo rozumný (ani já).
ovšem jarmiliny ničím nepodložené dojmy o zfalšování těchto voleb, to je science fiction... zoufalství někoho, kdo nesnese vítězství toho, kdo vyhrál. kromě podobných figurek nikdo volby nezpochybnil (žádná z politických stran).
spojovat tyhle zcela různé věci je směšné.

220667

1.6.2010 4:04

RE: Matematická zákonitost

steve 97.?.?.?

Reakce na 220667

..tomu nevěří nikdo rozumný (ani já). ..
----
...!!.. a dobre delate !! "Predstavte si, ze ten zednik spadnul ze 30. patra a tem gumakum na nohach se vubec nic nestalo !!
.. a jeste nezapomente uvest, ze v konvoji do Gazy se vsichni tesi naramnemu zdravi => odmena ve forme kybliku vanilkove zmrzliny vas nemine !! Nepolevujte v usili - cekaji Vas dalsi 4 roky blazene prosperity !!!

220773

31.5.2010 16:18

RE: Matematická zákonitost

mkadlec 62.?.?.?

Reakce na 220655

Nemyslim ze by volby byly zfalsovane. Vicemene vysledky odpovidaly ocekavani, aspon teda memu [smích] Navic, kdyby byly volby zmanipulovane tak rvouni paroubkoidi by rvali neuveritelne. A navic, dsss by nedostala ani hlas.

220668

31.5.2010 16:58

RE: Matematická zákonitost

quido2 81.?.?.?

Reakce na 220668

Zní to logicky a přesvědčivě, dtto argumenty pána 220666. Je tedy třeba větší transparentnost, tak aby byla možná okamžitá zpětná kontrola v jednotlivých volebních střediscích. A to doposud není splněno. Pokud se jedná o dsss, že by nedostali ani hlas, tak tady se určitě mýlíte. Tihle pánové, myslím mistry falše, se vyznají. Dokážou skutečně udělat z komára velblouda. Mají kompletně zdokumentované jejich sympatyzanty a podle toho by se řídili.

220676

3.6.2010 12:48

RE: Matematická zákonitost

mkadlec 62.?.?.?

Reakce na 220676

Stran te transparentnosti. Napadlo mne jak udelat volby transparentnimi pomerne slusne a relativne levne.
Volebni listek by byl opatren carovym a tedy i alfanumerickym kodem. kod by si mohl volic opsat (nebo by mel listek odrtzitelny kupon s kodem) a na k tomu urcene strance by si mohl zadanim kodu overit, ze jeho lstek byl zarazen do scitani hlasu. Diky carovemu kodu, do ktereho by byl zahasovan kod strany, by se listky i snaze (strojove) scitaly. Samozrejme, ze listky by se vydavaly ve volebni mistnosti (odpadla by nakladna a IMHO zbytecna distribuce do schranek), idealne v zalepene obalce, aby byla zachovana anonymita volice. Volebni komise by tak nevidela, jake listky komu vydava. Nemam jeste vyreseno jak by to bylo s preferencnimi hlasy, ale urcity posun k transparentnosti voleb by to byl. A treba mne neco jeste napadne [smích]

221067

31.5.2010 17:05

RE: Matematická zákonitost

HHBB 85.?.?.?

Reakce na 220655

Vlastně ony dopadly, tak jak dopadnout měly. Není potřeba vůbec nic takto falšovat, naopak systém potřebuje, aby přesně toto dokonale potvrdilo legitimitu cirkusu a to s neotřesitelnou přesností a platností.
Ovšem jiná věc je míra navity lidí volících „změnu“ TOP09. Ale myslím, že právě toto je nutno prodělat. Tato zkušenost je nutná. Hlavní roli zde nejspíš hráli emoce – strach z rostoucího dluhu, který se stal hlavní zbraní voleb a Kalouskův složenkový trik prostě klapl. Lidi mají dluhů nejspíš pokrk. Oranžoví prostě toto neodhadli a dluhy „podcenili“. Modří ztratili proto, protože to co předvádí, prostě už leze krkem i některým skalním fandům...

220680

29.5.2010 13:46

RE: ????????

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 220473

Celý volby jsou k smíchu. Nic se nezmění. Běžte volit, nebo vyhrajou komunisti! Bububu, tak teď jste mě fakt k smrti vystrašili. Zvlášť, když jsou všechny strany stejný jako ta komunistická. Jenom jejich lži se sem tam v něčem liší. Všechny strany byly, jsou a budou ve své podstatě stejný. Je to fraška.

220527

29.5.2010 17:29

RE: ????????

Oli63 88.?.?.?

Reakce na 220473

Prečo máte pocit, že ísť voliť je "urobiť niečo" ?
Povedali Vám to v televízii ?
Osobná zodpovednosť....

"Voľby" sú voľba medzi smrťou obesením alebo zastrelením.
Moja osobná zodpovednosť mi hovorí...
Nebuď medzi tými čo volia smrť.
Autorova asi tiež.

A propos., kde bola Vaša osobná zodpovednosť, keď Klaus podpísal ten európsky plagiát ?

220539

28.5.2010 23:59

Neodpovědnost.

.x.x.x. 88.?.?.?

Vyjádřit nesouhlas s tímto systémem by šlo způsobem, který popisujete, kdyby existovaly tzv. bílé lístky - ty vyjadřují názor, že nepodporujete existující kandidáty a máte zájem na tom, aby se něco změnilo.

Pokud nepůjdete volit, není to vyjádření odporu ale OPAK, že jste spokojený s existujícím a necháte volbu na ostatních, protože vám vyhovuje cokoliv.

Přijde mi krajně neodpovědné, značit tento netečný, neaktivní a odevzdaný postoj slovem odpovědnost.

220482

29.5.2010 0:08

Kua, zase jsem se projevil nezodpovědně a hodil jsem to tam -

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

a přitom jsem pozoroval na tvářích některých volících spoluobčanů výraz odpovědnosti přímo budovatelské, podobně jako při volbách r.1986, kdy jsem se v neblazé předtuše, že by mi mohla být otlučena kdesi v budoucnu o hlavu spoluvina na totalitním řádu, zařadil mezi 0,61 % nehlasujících. Nepomohl jsem si však a záhy jsem se ocitl v šedé zóně.
Čili asi zase naletěli mediálním klaunům a v blízkém Statistickém úřadu ani nebudou muset nic upravovat. On i ten náš židovský pan premiér má takovou popularitu darovanou od "nezávislých" médií dost možná kulivá svému statistickému působení - když na něj ovce neslyší z bedny kletby, ani si nevšimne, že ji vlastně pěkně ostříhal ...
Jinak je zajímavé, že TV pečlivě pokryla "volitelné" předsedy partají a nechala je v průběhu voleb i pronést úvahy o procentech získaných hlasů (Svoboda) či rozšafnou výzvu k volební účasti a volbě třeba i méně sympatické strany (asi té jeho - kníže Bilderberg).
Technická - na jednotné kandidátce NF si občan mohl leda tak škrtat kandidáty, se kterými nesouhlasil, nikoli vybírat strany. Pokud by se takových našla většina, musela by strana nastrčit nějakého jiného. Po Praze se r.1982 šuškalo, že na východním Slovensku jednoho nezvolili, co na tom bylo pravdy, nevím...
V kauze LTO naštěstí mizely spíše miliardy než stovky lidí, ale k vraždám došlo. Jedna z mála skutečně investigativních novinářek to za všeobecného nezájmu zveřejnila v Českém deníku, po několika letech si údajné prvenství s mediálním humbukem přivlastnili Johnovi Nováci. Vzhledem k těmto okolnostem a k tomu, že k obdobným trikům docházelo v téže době i v USA, čuchám jistý etnický rozměr tohoto výnosného kšeftu.
Šel by velice rychle zarazit pouhým zbarvením údajných LTO, to však bylo odmítnuto s tím, že by to "musel schválit parlament" a bylo by to na dlouho ...

220483

29.5.2010 8:35

vyjimecny clanek

Jan Ermacora jh (tečka) story (tečka) ww2 (zavináč) gmail (tečka) com 92.?.?.?

Nize uvedene reakce jsou dukazem toho,ze ve skolach se uci opakovani faktu predlozenych.A bohuzel cteni je chapano velice uzce.Autor clanku rekl vse v kostce,ale bohuzel diskutujici umi pouze cist.Pred pripadnymi vylevy,doporucuji precist si Mastrichtskou smlouvu-obzvlaste se zamerit na cl.104 a souvisejici.Muzete se uvolit a nic,vubec nic nezmenite!Jedine date tomuto ,systemu,zdani legalnosti.Cituji L.Amstronga-na vasi otazku vam neodpovim,protoze kdybyste byl schopen moji odpoved pochopit,tak by jste mi ji nepolozil. [mrknutí jedním okem]

220507

29.5.2010 8:48

Několik otázek

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 79.?.?.?

Co zapřičiňuje, že komunisté se opět "derou" k moci?
a) Dopustili se během posledních dvaceti let nějaké zákulisní politické podlosti?
b) Byli nějak zainteresováni do rozprodeje státního majetku, který dospěl k vytunelování a následně k zániku mnoha pracovních příležitostí?
c) Byli zapleteni do korupčních skandálů? (Byla Dolejšova aféra skutečnou korupcí anebo jen mediálně nafouknutou bublinou?)
d) Byli zapleteni do afér Krejčířů a spol?
e) Zavinili státní dluh?
Atd.
Ne, byli v ústraní a drželi se zásad, které si stanovili. Zásad, které by spíše zemi ekonomicky nepomohly a politicky v mezinárodním kontextu taky ne.

Politici a media bez ustání masírují občany komunistickou hrozbou, která se krůček za krůčkem "dere" k moci, a většina země má z toho oprávněné obavy. Já taky.

Co tedy zapřičiňuje tu komunistickou zdatnost, když samotní komunisté v nekalostech nejedou a jsou v ústraní?

Je to jednoznačné: Chamtivost současných politiků, kteří jsou u moci. Jejich chamtivost vede ke špatným anebo nekalým rozhodnutím, která se následně snaží pomocí medií, vlastněných finančníky, retušovat. V zákulisí vévodí kolotoč velkých prachů. A to společnost deptá.

Co by tedy zem ozdravilo? Je vůbec možná náprava? Přiznávám se, nevím.

220508

29.5.2010 9:55

RE: Několik otázek

mazz 82.?.?.?

Reakce na 220508

"Co by tedy zem ozdravilo? Je vůbec možná náprava? Přiznávám se, nevím."
ano, je to možné, i když zatím nepravděpodobné...
(časy se mění a i my se brzy změníme...)
www.uscm.cz = řešení
PS: je to na pořádné zamyšlení

220511

29.5.2010 12:47

RE: Několik otázek

Olas 94.?.?.?

Reakce na 220508

Co zapřičiňuje, že komunisté se opět "derou" k moci?

Je zajímavé, že náš "dramatik" se před dvacíti roky obklopil obrkomunisty (Čalfa, Dyba, Dlouhý a další) a dlouhá léta to nikomu z těch současných komunistobijců a antikomunistů nevadilo, a právě po uplynutí oněch dvacíti roků na jejímž začátku vypukla divoká privatizace a bývalí komouši se napakovali se náhle objevilo stádo kritiků současných komunistů. No a začalo zaklínání Satanem, pardon komunisty. Raději prosazujeme zrušení KSČM než bychom se snažili o odhalování těch kteří naši ekonomiku nejen zruinovali, ale navíc rozprodali a zadlužili. Volby skončí a zase bude do příštích voleb ticho po pěšině. Asi tak, jak to dopadlo po povodni 1997 v Troubkách. Mám neblahý dojem, že na další roky se jak s povodní, tak i vladnoucí galerkou nebude nic dělat.
Zase začne fungovat hospodský parlament (kde všichni vědí co dělat, ale nikdo nic nedělá) ale po návratu z hospody budou cestou ti "odvážnější" proti nevhodné politice a režimu protestovat shazováním odpadkových košů, kácením dopravních značek a případně čmáráním po zdech.
Nejsem ani pesimista, ani optimista pouze realista, který si všímá.

220524

30.5.2010 6:44

RE: Několik otázek

baki 83.?.?.?

Reakce na 220508

Stávající komunisté v komunistické straně nejsou tak nebezpeční. Ti charakterově horší zahodili v roce 1989 komunistické legitimace a na shromážděních lidu nadávali na komunisty a byli vovčany oslavováni. Pak zaujali dobrá místa v Klasově vládě a naší ekonomiku zrujnovali a národní bohatství rozkradli. Dále zaujali dobrá místa v různých radách a podnicích. (Na příklad - člen předsednictva ÚV KSČ soudruh Vasil Mohorita se stal ředitelem Brněnské zbrojovky, atd.) Takže to, co provádíme, je jen pláč nad rozlitým mlékem. Souvislosti jsou úplně jinde, než kde je hledáte. Komunisté sice ztratili moc politickou, avšak mají moc ekonomickou. A tak mohou diktovat, co potřebují.

220559

30.5.2010 8:38

RE: Několik otázek

Kropáč kropac20 (zavináč) seznam (tečka) cz 94.?.?.?

Reakce na 220559

Bloudíte příteli, bloudíte. Ti, kterým se při podobných příležitostech říká komunisté, jsou ve skutečnosti potomci poradců a politruků Stalina, kteří sem přišli spolu se slavnou Rudou armádou. Oni zároveň ukotvili základ současné síly Izraele.

220563

30.5.2010 9:29

RE: Několik otázek

baki 83.?.?.?

Reakce na 220563

Pak je problematická charakteristika komunisty. Já vycházím z toho, že komunista je ten, kdo vstoupil do komunistické strany i přes to, že věděl o všech nespravedlnostech vzniklých za vlády komunistů a ještě je podporoval. Zároveň ve své činnosti vycházel z "Komunistického manifestu" Marxe a Engelse (a pod.) Pokud vycházíte z jiné charakteristiky bude dobré, když nás s ní seznámíte.

220565

29.5.2010 10:26

Hysterie voličů

Sam Ting Wong 81.?.?.?

Nemohu si nevšimnout, jak jsou propagátoři voleb hysteričtí, když vidí, že čím dál více lidí přestává hrát tuto falešnou hru na demokratické volby. Obviňují nás z nezodpovědnosti a omezenosti, případně z utíkání od problémů. Oni jako ti zodpovědní jdou a udělají co? Buď potvrdí stávající mafiány nebo pomohou do parlamentu dosadit nové. Zcela odhlížejí od faktu, že po volbách se volební program mění na cár papíru, který se hbitě upravuje podle potřeby. A tomu říkají odpovědnost.
Systém se voliči zabývá jen před volbami, protože potřebuje, aby svojí účastí celý podvod legalizovali. Pokud se ve velkém počtu k volbám nedostavíme, Systém to nemůže ignorovat a bude se o tom psát a mluvit. A možná se konečně objeví prostor k nějakým změnám.
Bohužel prosazení některé nové strany do parlamentu nevyřeší vůbec nic. Kalousek půjde na ruku každému, kdo nabídne víc, Kníža se prospí a pak nás bude uklidňovat, že na Bildebergu jen pili kávu a povídali si, jak jim roste mrkev na zahrádce. Pidistrany budou maximálně vydírat při jednáních, kdy jejich dva hlasy v parlamentu budou rozhodující. Navození takové situace je podle vás odpovědnost?
Je to skoro až úsměvné, jak se obhájci hry na volby zuby nehty drží této frašky a velkými slovy ji obhajují a přitom si neuvědomují, že jejich tzv. odpovědnost, kterou projeví účastí na volbách, nic nemění. Systém si je zařadí mezi poslušné, poplácá po rameni pochvalnou zmínkou ve večerních zprávách a pak je kopne kamsi.
Ale když ono to vypadá tak pěkně, všechny ty průzkumy, rozbory situace, názory, diskuze atd. Skoro jako fotbalový pohár. Když se do toho člověk zamotá, ani si nevšimne, že život spočívá v něčem jiném.

220514

29.5.2010 17:16

RE: Hysterie voličů

Dan13 90.?.?.?

Reakce na 220514

Cituji :
"Pokud se ve velkém počtu k volbám nedostavíme, Systém to nemůže ignorovat a bude se o tom psát a mluvit. A možná se konečně objeví prostor k nějakým změnám."

Tak se ptám, o jakém prostoru to píšete ? Objeví se sám nebo ho objeví někdo ? A má podle Vás vypadat ? Vaše doufání v nějaké "možná" je myslím k ničemu. Podívejte se, jak to proběhlo už X krát s volbami do Senátu. Mluvilo a psalo se o tom, ty debaty si pamatuji. Ale to je tak všechno.

Mě by zajímalo, co konkrétně Vy jste udělal pro to, aby se "objevil prostor". Nebo co plánujete udělat ? Když to bude rozumné, velmi rád se k Vám přidám.

220538

29.5.2010 17:36

RE: Hysterie voličů

Sam Ting Wong 81.?.?.?

Reakce na 220538

Doufání v možná je jistě k ničemu a já na něj nespoléhám. Jen konstatuji, že nad velkou volební neúčastí se Systém pozastaví (pravděpodobně). A pokud nepozastaví, tak nebudu zklamán, protože neočekávám, že by se stávající Systém dal skutečně reformovat. Historie dává mnoho příkladů, že to nefunguje. Musí být nahrazen jiným systémem.
Já osobně plánuji větší zapojení na komunální úrovni, kde je šance mít vliv na to, co se u nás v obci bude dít. I když za hlavní považuji žít svůj malý život v pokoji a pokud možno s láskou a předávat tyto hodnoty lidem kolem sebe. Nejvíc mohu ovlivnit pouze svůj vlastní svět. A když ho proměním na kvalitní a třeba tím ovlivním někoho dalšího, budu to považovat za vítězství.
Nevím, jestli Vám to jako odpověď stačí. Nemám zaručené velké řešení, mám jen to malé, které jsem naznačil.

220540

29.5.2010 20:27

RE: Hysterie voličů

kolokol 93.?.?.?

Reakce na 220540

Máš recht. Výsledky voleb jasně ukázaly, že je marnost pokoušet se touto cestou něco změnit. Spousta lidí tu (i v jiných diskusích) píše o odpovědnosti a nedochází jim, že tu s režimem hrají falešnou předem prohranou partii. Možná si to jen nechtějí připustit, aby nepodlehli frustraci... [oči v sloup]

220544

29.5.2010 22:16

RE: Hysterie voličů

sympatizant 78.?.?.?

Reakce na 220538

Samozřejmě prostor ke změnám -a to hned systémovým - tady je. Jde o implementaci strany přímé demokracie, která zatím na politické scéně absentuje do stávajícího sytému demokracie zástupní. Na její realizaci se pracuje, brzy začneme sbírat podpisy...

220552

29.5.2010 11:25

Nejít k volbám je pohodlnost a zbavení se odpovědnosti

Monika 89.?.?.?

Původně jsem nechtěla jít k volbám. Jsem znechucená jako většina občanů, kam nás politické strany dovedly. Jenže…právě ta odpovědnost k rodině, přátelům, kolegům a hlavně k sobě samé mne nakopla. Nevolila jsem žádnou stranu s nádechem oranžové či modré barvy. Stačilo jen pozorně sledovat, zjišťovat, kdo v čele strany je a jak se v průběhu let choval. Nakonec jsem kandidáta na vhození volebního lístku do urny našla. Překvapující bylo, že přátele i kolegové došli ke stejnému názoru. Volila jsem, i když tuším, že pokud by se strana dostala do poslanecké sněmovny, že to nebude už žádná sranda, pohodlný život, ale život, kde bude potřeba ukázat, co v nás je. Všem přeji pěkný den a pokud možno spokojenost po vyhlášení výsledků voleb. [smích]

220517

29.5.2010 20:25

RE: Nejít k volbám je pohodlnost a zbavení se odpovědnosti

sympatizant 78.?.?.?

Reakce na 220517

Ach jaj, Solfernus, Dan a teď ještě tohle...[oči v sloup]
Opravdu by mě, vážení odpovědní přátelé, zajímala jména těch spasitelů, které jste s odpovědností k rodině, přátelům, kolegům a sobě volili... [cool]
Při vší úctě Moniko, takovou snůšku drístů snad nevypotil blahé paměti ani svazák Nečas na oblastních schůzích SSM..

220543

29.5.2010 22:09

RE:

Monika 89.?.?.?

Reakce na 220543

Při vší úctě, proč Vás to zajímá, když urážíte? Nebyla jsem svazačka a ani jiskra jasná, ale vy asi ano, když moc dobře víte jak to na schůzích SSM chodilo. [chechtot]

220550

29.5.2010 22:27

pardon

sympatizant 78.?.?.?

Reakce na 220550

promiňte Moniko, nechtěl jsem urazit Vás osobně, pouze jsem poněkud neomaleně vyjádřil názor na kvalitu obsahu Vašeho přízpěvku, což snad není to samé...Jinak jiskrou i pionýrem jsem opravdu byl, svazákem nikoliv...

220553

29.5.2010 22:58

RE: pardon

Monika 89.?.?.?

Reakce na 220553

Co je na tom tak špatného, že jsem šla po dvaceti letech volit a dát hlas jiné straně, která tu ještě nebyla? Být zodpovědná a zkusit něco změnit s čím vnitřně nesouhlasím? Bohužel, nepovedlo se, ta strana se ani nedostala přes pět procent. U moci budou stále stejní lidé a na netu jen ti, co budou kritizovat. Promiňte, že můj příspěvek Vás obsahově popudil. Ráda si dělám věci po svém a určitě nejsem ovce, která jde kam stádo zavelí. [smích]

220555

30.5.2010 7:20

RE: pardon

kolokol 93.?.?.?

Reakce na 220555

I když se vyjádřil Sympatizant poněkud drsnějším způsobem, jádro jeho příspěvku je vpořádku. A sice to, že akceptováním pseudodemokratických voleb žádnou faktickou odpovědnost neprokazujete. Do důsledku vzato je to právě opak toho, co byste ráda. Ale neberte to jako výtku. Já na rozdíl od vás k minulým volbám chodil. Až tyto jsem ignoroval právě na základě shodného názoru (byť pozdě přijatého) s autorem článku.

220560

30.5.2010 9:08

RE: pardon

Monika 89.?.?.?

Reakce na 220560

A já uvěřila, že je nás víc, kdo už nebude volit strany, které tu byly a strany nové, které se na oko tváří, že chtějí změnu. Pár figurek se stáhne z politiky a opět se půjde po vyšlapané cestičce. Přeji pěkný den.

220564

29.5.2010 23:10

RE: pardon

HHBB 85.?.?.?

Reakce na 220553

já jsem zjistil, že jsem byl svazák, když mě vylučovali... [chechtot]
(nekecám, až tehdy mi to došlo)

220557

30.5.2010 18:26

RE: pardon

steve 97.?.?.?

Reakce na 220557

.. ja jsem delal predsedu SSM a pak se provalilo, ze nejsem clenem SSM ..., - taky me vyloucili z "predsedovani". Vazne !! A dovedete si predstavit, co se potom delo ?? [smích]

220585

30.5.2010 14:17

RE: Nejít k volbám je pohodlnost a zbavení se odpovědnosti

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 220517

>Nejít k volbám je pohodlnost a zbavení se odpovědnosti

Milá Moniko, co myslíte, že je větším vyjádřením odpovědnosti? Jít na policii a zažalovat všechny dobytky, co nás okrádají, nebo jít k volbám, zvolit někoho, kdo slíbí, že to udělá za vás a pak mít 4 roky klid?

Co je výraz většího pokrytectví?

Jinak už jsem naprosto pochopil, že vysvětlovat lidem naprosto zřejmé věci je zbytečné, úplně zbytečné. Jeden den si tě vyslechnou, odkývají vše a druhý den jdou k volbám.

220572

30.5.2010 20:24

RE: Nejít k volbám je pohodlnost a zbavení se odpovědnosti

Monika 89.?.?.?

Reakce na 220572

Milý hestroy, pravděpodobně by každého takového troufalce v nejlepším případě zavřeli do blázince. Od sobotu jsem otrávená, že jsem se stala jen figurkou na šachovnici, když to vidím co se děje. Dalších 20 let už k volbám nepůjdu. Pokud budu číst články na zvědavci mám dojem, že brzy skončím v kazajce já [smích].

220597

30.5.2010 20:35

RE: Nejít k volbám je pohodlnost a zbavení se odpovědnosti

steve 97.?.?.?

Reakce na 220597

Mila Moniko,
.. vzpomente si za 20 let / u vasich pristich voleb / znovu na Hestroye. To co rika( v dobrem slova smyslu) - je cit, laska, zodpovednost, moralka, etika a mnoho vice .. take zkusenost a vzdelani ... Mate mnoho casu / coz jest relativni /... Preji, aby jste uz nemela v zivote "po sobote" .....

220598

30.5.2010 22:05

RE: Nejít k volbám je pohodlnost a zbavení se odpovědnosti

Monika 89.?.?.?

Reakce na 220598

A tak pyšně jsem vycházela z volební místnosti a ve svých letech jsem si myslela na "růžové zítřky". Napsal jste to moc pěkně, jen člověk nesmí být slepý s hlavou v oblacích, protože to pak mají naši politici velice jednoduché.

220609

30.5.2010 23:11

RE: Nejít k volbám je pohodlnost a zbavení se odpovědnosti

serpico 77.?.?.?

Reakce na 220609

nic si z toho nedělejte a zkuste se na věc podívat z jiného úhlu pohledu,čím více znechucených a podvedených lidí,jakým jste se stala Vy,tím dříve máme šanci na zmněnu,opravdovou zmněnu...i když...možná..tak vlastně ani nevím,protože když jsou lidé schopni dát hlas TOP 09,která je složena z těch největších grázlů a podvodníků,tak nás to bude ještě docela dlouho a hodně bolet...

220613

30.5.2010 23:24

RE: Nejít k volbám je pohodlnost a zbavení se odpovědnosti

steve 97.?.?.?

Reakce na 220613

když jsou lidé schopni dát hlas TOP 09 ..
složena z těch největších grázlů a podvodníků
---
.. to me doslova sokovalo ! Nedelal jsem si prilisne iluze o ceskem "volici", ale tato primitivni stupidita mi vyrazila dech !!

220614

31.5.2010 0:08

RE: Nejít k volbám je pohodlnost a zbavení se odpovědnosti

Tsignotschka 90.?.?.?

Reakce na 220614

maji vygumovano a naprogramovano a to si jeste o sobe mysli, ze jsou ti nejchytrejsi kdyz je volili, no ale jak rekl sam knize:
"TOP 09 vem čert, jde o tento stát" - s lidma se asi jaksi nepocita [velký smích]

220615

31.5.2010 0:30

RE: Nejít k volbám je pohodlnost a zbavení se odpovědnosti

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 77.?.?.?

Reakce na 220614

Od bučka k bučku, nikdy ne prostředkem.

Omlácení po pravé i levé straně, kličkujeme vstříc náruči další totality. S perutěmi a se zobákem. Rytíř Karl se o to už rád postará.

220617

1.6.2010 2:58

RE: Nejít k volbám je pohodlnost a zbavení se odpovědnosti

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 220609

>A tak pyšně jsem vycházela z volební místnosti a ve svých letech jsem si myslela na "růžové zítřky".
Vy jste zapomněla, že máte jen jeden hlas. Každý volič by se před volbou měl smířit s tím, že nemá šanci významně ovlivnit výsledek voleb svým jedním hlasem. Ten, kdo jde k volbám s představou, že výsledek voleb bude podle něj, nebude zklamán pouze tehdy, když volí stejně jako "většina". Ti co volí proti "většině" jsou v menšině.
Volby jsou způsob, jak řídit společnost. Časté manipulace voličů pomocí různých triků působí pochybnosti o tom, zda se tímto mechanizmem dá skutečně řídit společnost. Myslím, že dá, jen se musí lidé před volbami domluvit na prioritách a na tom, kdo nejvíce ty představy priorit bude naplňovat. Tato přípravná fáze je nejdůležitější, je k tomu zapotřebí se správně orientovat, zejména nenechat se ovlivňovat různými "rušičkami", masmédii počínaje a chorobnými skeptiky konče. Chceme-li změnu kurzu, pak ji musíme nejdříve "připravit" v předvolební diskusi se zapojením co největšího množství voličů, a též najít způsob jak to provést... Tím vhozením lístku do urny pak jen potvrzujeme dohodu (shodu) předtím v diskusi docílenou. Nekoná-li se ona předchozí etapa ujednocení, volby potom odráží šum a dílčí dohody a částečné "manipulace". Tak tomu bylo v letošních volbách. Ale povedlo se ukázat, že existují metody jak zacvičit se smrdutým rybníkem. V tom bych viděl naději pro příště.

220770

30.5.2010 20:52

RE: Nejít k volbám je pohodlnost a zbavení se odpovědnosti

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 220597

Vítej Moniko mezi námi nevoliči, co dávno přestali chodit k volbám a stát se tak voly. Nevolím už mnoho let (sice v Kanadě ale situace je stejná), naposledy jsem volil starostu města před víc jak 20ti lety, aby nevyhrál ultrapravicový idiot který stejně vyhrál neb mu mnoho lidí věřilo ty kecy co říkal. No starostoval několik let než ho začali honit federálové neb byl také daňový účetní a radil klientům jak se nezákonně vyhýbat daním. Nakonec zkrachoval ale ne dřív než se mu podařilo naplnit celý městský výbor svými lidmi z nichž jeden se ukázal tak, že když jsem s ním mluvil o možnosti koupi pozemku od města mi nenápadně požádal o úplatek a jednu zase chytili při krádeži v obchodě. Kázali ovšem všichni o morálce jako diví.

Volit bych šel jen v případě že by bylo koho, což se v systému politických stran nemůže stát. Alespoň jednu výhodu to má, ať je to jak je to můžu si říct "no já toho vola nevolil, na mě to nesvádějte!"
Věřím že jediná možnost by byla kdyby volit nešel naprosto nikdo, pak by se muselo sakra něco změnit. Ale problém je, že je dost lidí kteří nejen že volí, ale ke všemu to spíš vidí ne jako výběr kdo bude vládnout, ale jako uhádnutí kdo vyhraje. Sice v této loterii nelze vůbec nic vyhrát ale to jim vůbec nevadí. Mějte se.

220600

30.5.2010 22:35

RE: Nejít k volbám je pohodlnost a zbavení se odpovědnosti

Monika 89.?.?.?

Reakce na 220600

Kdybych neměla koho volit nešla bych, proto jsem 20 let nevolila,
jenže toho člověka už delší dobu sleduji. Vzdělanost, společné názory, kultivovanost projevu, jasný program, žádné kauzy v pozadí.
Jenže....chybělo pouhých přes 1,3 % a mohla usednout do PS.

V Kanadě si občané města mohou volit starostu? Zajímavé a jen škoda, že toto je vůle zastupitelstva města v ČR. Vždyť my si ani nemůže zvolit svobodně prezidenta.

Líbí se mi atmosféra diskutování na Zvědavci, klidná, trpělivá a hlavně bez vulgarismů. Pánové díky. Zítra začíná další den a další politické špinavosti, ale mne čeká práce, která mne stále baví. Mějte se tu pěkně.

220611

1.6.2010 12:11

RE: Nejít k volbám je pohodlnost a zbavení se odpovědnosti

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 220600

>Věřím že jediná možnost by byla kdyby volit nešel naprosto nikdo, pak by se muselo sakra něco změnit.
Souhlas.
Vypadalo by to asi takto. Po oněch volbách by vystoupil šéf dosavadní exekutivy v médiích a oznámil by skutečnost, že o volby se již skoro nikdo nezajímá, a tudíž zřejmě všichni souhlasí s tím, aby funkce ve vedení země (světa) přešli na dědičný základ. V další části tohoto proslovu by se sám ustanovil panovníkem státu (světa), a najmenoval by další sbírku nohsledů do dědičných státních funkcí...

220807

2.6.2010 21:18

RE: Nejít k volbám je pohodlnost a zbavení se odpovědnosti

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 220807

>Po oněch volbách by vystoupil šéf dosavadní exekutivy v médiích a oznámil by skutečnost, že o volby se již skoro nikdo nezajímá, a tudíž zřejmě všichni souhlasí s tím, aby funkce ve vedení země (světa) přešli na dědičný základ

Aha, máte na mysli USA, kde to již funguje?

220996

2.6.2010 21:22

RE: Nejít k volbám je pohodlnost a zbavení se odpovědnosti

steve 70.?.?.?

Reakce na 220996

[chechtot] [chechtot]
a funguje to Dobre !! Vsichni jsou STASTNI !! [chechtot]

220997

2.6.2010 21:24

RE: Nejít k volbám je pohodlnost a zbavení se odpovědnosti

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 81.?.?.?

Reakce na 220996

Omezte laskavě počet svých příspěvků. Je teprve 2. a máte jich tu už 16 (přičemž řada z nich porušuje pravidla této diskuze).

Nárok máte na 10 slušných příspěvků za měsíc. Děkuji.

220999

2.6.2010 22:06

RE: Nejít k volbám je pohodlnost a zbavení se odpovědnosti

steve 70.?.?.?

Reakce na 220999

Pane Vladimire,
.. vsak ja nic sprosteho nerikam. To, ze politicka garnitura ceske republiky je zkorumpovana smecka zlocincu financovana a udrzovana ideologickym korytem napajenym izraelskym potrubim .., to uz je dnes znamo i Sasovi Vondru ..., sam knize to potvrzuje svym prohlasenim "jak ho tatinek vodil po zidovskem hrbitove" a ukazoval mu hroby. A rikal mu: "toho vyhrabeme - ten ma zlate zuby" ...
.. ja se tady chodim obohacovat vedomostmi. I kdyz vedomosti ziskane na strankach nasi Verky Tydli.. jsou mnohem hlubsi, a formuji ctenare do podoby buldozeristy v Gaze, popr. 18. leteho cucacka, ktery hrave rozpozna 12ti leteho teroristu a jeho okamzitym odstrelem tak zabrani vzniku teroristy, ktery by odvezl kapelu muzikantu na letiste ...
.. nerad bych ztratil Zvedavce jenom kvuli tomu, ze bych napsal ... Aaa, tak to ja nenapisu !!! Az nekdy jindy, az nebudete na me tak ostrazity !!
.. potom napisu, ze kdyz se tady mluvi O ruznych "Baahmafutrach", o hvezdach v 6D, o kolackach, o hezkych rodinach, o lidstvi nebo o ptackach - je tady klid a mir a lide nebezpecne "souzni" (prevzato od "mtk" - copyright) ..
.. ale jakmile prijde rec na zkurveny fasisticky zabijacky izrael - z kanalu se vyroji okamzite banda sionistickych fanatickych chlemstacu krve, ledvinovych obchodniku, shrbenych sluzebnicku a mladych perspektivnich obcanu se spravnym pohledem a orientaci ziskanou studiem ve stavajicim systemu skolske vychovy ...
.. potom to tady napisu, a muzete me treba vyloucit !! A ja si zmenit nick na "Parkanova" a vlezu oknem ...

221004

3.6.2010 6:57

RE: Nejít k volbám je pohodlnost a zbavení se odpovědnosti

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 221004

Steve, Editor napomíná Hestroye, ne Vás.

221030

3.6.2010 8:45

RE: Nejít k volbám je pohodlnost a zbavení se odpovědnosti

quido2 81.?.?.?

Reakce na 221004

Klídek pane Steve.Když jsou všichni k smrti unaveni, pak teprve tehdy si zajucháme. To je náš úkol. Musíme vydržet. Na druhé straně, současné západní vzdělání se soustředilo na hmotu. Neexistuje univerzita, která by vědecky zkoumala duchovní disciplíny. Z toho důvodu se daří mnoha podvodníkům mást laickou veřejnost. Jejich výplody pouze matou . Ne nadarmo pověřil Rothschild jezuitu profesora Adama Weishaupta aby zpracoval do souboru nauku mysteriózních náboženství. V roce 1798 se v americké Philadelphii konal tajný sjesd iluminátů. Zde byla založena společnost: NEW WORLD ORDER. Jedná se o organizované matení. To co nazýváme náboženskou svobodou je ve skutečnosti hluboká nevědomost.

Filozofie je disciplína zkoumající svět jako celek, hledá skutečnou povahu věcí, snaží se řešit otázku pravého poznání a mimo jiné zkoumá i principy rozumového chápání. Světská filozofie bez vědecké základny duchovní dimenze, je nedokonalá.
No a ptáčkové a sem tam nějaké kydy jsou taky potřeba. To dává diskusi na Zvědavci štávu.

Vůbec se nevzrušujte, protože reakce panna Vladimíra byla směrována na jinou osobu.

221038

4.6.2010 11:42

RE: Nejít k volbám je pohodlnost a zbavení se odpovědnosti

mtk 88.?.?.?

Reakce na 220999

Pravidla diskuze je třeba vyžadovat, ale ten počet příspěvků se mi nezdá. Proč by nemohl mít autor článku výjimku na obhajobu ? [zmaten] Když byl uveřejněn článek, měl by být k dispozici i prostor v diskuzi. Můj názor.

221187

Příspěvků: 90

28.05. 22:58 solfernus  ????????
29.05. 07:04 Dan13  RE: ????????
29.05. 16:11 hestroy  RE: ????????
31.05. 06:26  RE: ????????
31.05. 15:02 Oli63  RE: ????????
31.05. 23:01  RE: ????????
31.05. 16:33 hestroy  RE: ????????
31.05. 19:15 jansmith1984  RE: ????????
31.05. 20:59 Jarmila  RE: ????????
31.05. 22:08 jansmith1984  RE: ????????
01.06. 07:20 Jarmila  RE: ????????
31.05. 21:31  RE: ????????
29.05. 07:50 Jarmila  Matematická zákonitost
29.05. 21:52 Lin  RE: Matematická zákonitost
29.05. 22:04 steve  RE: Matematická zákonitost
29.05. 22:12 Lin  RE: Matematická zákonitost
31.05. 14:44 Jarmila  RE: Matematická zákonitost
31.05. 14:50  RE: Matematická zákonitost
31.05. 16:22 hestroy  RE: Matematická zákonitost
31.05. 23:43  RE: Matematická zákonitost
01.06. 15:11 hestroy  RE: Matematická zákonitost
01.06. 15:28 quido2  RE: Matematická zákonitost
01.06. 16:18 Vojta49  RE: Matematická zákonitost
02.06. 21:13 hestroy  RE: Matematická zákonitost
01.06. 17:43  RE: Matematická zákonitost
02.06. 21:15 hestroy  RE: Matematická zákonitost
01.06. 17:52 steve  RE: Matematická zákonitost
31.05. 21:13 Jarmila  RE: Matematická zákonitost
01.06. 00:34  RE: Matematická zákonitost
01.06. 07:11 Jarmila  RE: Matematická zákonitost
01.06. 08:09  RE: Matematická zákonitost
01.06. 14:05 Jarmila  RE: Matematická zákonitost
01.06. 14:59  RE: Matematická zákonitost
01.06. 18:57 hestroy  RE: Matematická zákonitost
02.06. 21:34  RE: Matematická zákonitost
01.06. 15:01 djb  RE: Matematická zákonitost
02.06. 20:40 Jarmila  RE: Matematická zákonitost
02.06. 21:00 Vojta49  RE: Matematická zákonitost
02.06. 21:03 Anonymus  RE: Matematická zákonitost
31.05. 15:55 quido2  RE: Matematická zákonitost
31.05. 16:16  RE: Matematická zákonitost
01.06. 04:04 steve  RE: Matematická zákonitost
31.05. 16:18 mkadlec  RE: Matematická zákonitost
31.05. 16:58 quido2  RE: Matematická zákonitost
03.06. 12:48 mkadlec  RE: Matematická zákonitost
31.05. 17:05 HHBB  RE: Matematická zákonitost
29.05. 13:46  RE: ????????
29.05. 17:29 Oli63  RE: ????????
28.05. 23:59 .x.x.x.  Neodpovědnost.
29.05. 00:08  Kua, zase jsem se projevil nezodpovědně a hodil jsem to tam -
29.05. 08:35 Jan Ermacora  vyjimecny clanek
29.05. 08:48  Několik otázek
29.05. 09:55 mazz  RE: Několik otázek
29.05. 12:47 Olas  RE: Několik otázek
30.05. 06:44 baki  RE: Několik otázek
30.05. 08:38 Kropáč  RE: Několik otázek
30.05. 09:29 baki  RE: Několik otázek
29.05. 10:26 Sam Ting Wong  Hysterie voličů
29.05. 17:16 Dan13  RE: Hysterie voličů
29.05. 17:36 Sam Ting Wong  RE: Hysterie voličů
29.05. 20:27 kolokol  RE: Hysterie voličů
29.05. 22:16 sympatizant  RE: Hysterie voličů
29.05. 11:25 Monika  Nejít k volbám je pohodlnost a zbavení se odpovědnosti
29.05. 20:25 sympatizant  RE: Nejít k volbám je pohodlnost a zbavení se odpovědnosti
29.05. 22:09 Monika  RE:
29.05. 22:27 sympatizant  pardon
29.05. 22:58 Monika  RE: pardon
30.05. 07:20 kolokol  RE: pardon
30.05. 09:08 Monika  RE: pardon
29.05. 23:10 HHBB  RE: pardon
30.05. 18:26 steve  RE: pardon
30.05. 14:17 hestroy  RE: Nejít k volbám je pohodlnost a zbavení se odpovědnosti
30.05. 20:24 Monika  RE: Nejít k volbám je pohodlnost a zbavení se odpovědnosti
30.05. 20:35 steve  RE: Nejít k volbám je pohodlnost a zbavení se odpovědnosti
30.05. 22:05 Monika  RE: Nejít k volbám je pohodlnost a zbavení se odpovědnosti
30.05. 23:11 serpico  RE: Nejít k volbám je pohodlnost a zbavení se odpovědnosti
30.05. 23:24 steve  RE: Nejít k volbám je pohodlnost a zbavení se odpovědnosti
31.05. 00:08 Tsignotschka  RE: Nejít k volbám je pohodlnost a zbavení se odpovědnosti
31.05. 00:30 MedaBeda  RE: Nejít k volbám je pohodlnost a zbavení se odpovědnosti
01.06. 02:58  RE: Nejít k volbám je pohodlnost a zbavení se odpovědnosti
30.05. 20:52 Antiseptik  RE: Nejít k volbám je pohodlnost a zbavení se odpovědnosti
30.05. 22:35 Monika  RE: Nejít k volbám je pohodlnost a zbavení se odpovědnosti
01.06. 12:11  RE: Nejít k volbám je pohodlnost a zbavení se odpovědnosti
02.06. 21:18 hestroy  RE: Nejít k volbám je pohodlnost a zbavení se odpovědnosti
02.06. 21:22 steve  RE: Nejít k volbám je pohodlnost a zbavení se odpovědnosti
02.06. 21:24 Vladimír Stwora  RE: Nejít k volbám je pohodlnost a zbavení se odpovědnosti
02.06. 22:06 steve  RE: Nejít k volbám je pohodlnost a zbavení se odpovědnosti
03.06. 06:57  RE: Nejít k volbám je pohodlnost a zbavení se odpovědnosti
03.06. 08:45 quido2  RE: Nejít k volbám je pohodlnost a zbavení se odpovědnosti
04.06. 11:42 mtk  RE: Nejít k volbám je pohodlnost a zbavení se odpovědnosti

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

47

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 92 čtenářů částkou 16 306 korun, což je 47 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Už na nás "vláda" zase chystá další šikanu a buzeraci20.10.21 20:19 Česká republika 6

Majitelé lesů raději zakáží cyklistům vjezd do lesa úplně19.10.21 20:20 Česká republika 5

Americké vojenské biologické laboratoře v Kazachstánu19.10.21 18:59 Kazakhstan 0

Evropská agentura pro léčiva zahájila hodnocení vakcíny společnosti Pfizer pro děti ve věku 5-11 let19.10.21 09:23 Evropská unie 2

Krize toaletního papíru!19.10.21 08:31 Česká republika 5

USA jsou připraveny posílit obranné schopnosti Gruzie - šéf Pentagonu přijel do Tbilisi18.10.21 09:21 Gruzie 2

Fauciho jedy18.10.21 09:16 USA 2

Kanadská provincie vydala nová pravidla COVID, která umožňují vládě zabavit soukromý majetek17.10.21 18:30 Kanada 2

„Tak to ne!“ Povinné vakcíny narazily na vážný odpor. Hnízdil spustil kanonádu17.10.21 17:46 Česká republika 1

Volby, AfD naletělo šmejdům17.10.21 04:52 Německo 1

Od severu k jihu je Itálie zablokovaná16.10.21 19:43 Itálie 2

Slovinský premiér označil poslance Evropského parlamentu za "Sorosovy loutky"15.10.21 19:07 Slovinsko 4

Do Tatier už len elektromobilom?15.10.21 19:04 Slovensko 6

Izrael zaútočil na Sýrii pod krytím dopravních letadel15.10.21 18:55 Sýrie 0

Hlavní vražedný nástroj v britských nemocnicích15.10.21 18:39 Británie 0

Pilot zemřel při letu několik dní po očkování15.10.21 10:38 USA 3

Roušky všude a restaurace jen pro očkované. Vláda po volbách zvažuje zpřísnit opatření14.10.21 17:03 Česká republika 2

Osoby s vagínami14.10.21 13:29 Neurčeno 3

Plyn čerpaný do evropských zásobníků klesl na minimum13.10.21 17:33 Evropská unie 2

Policie Feriho stále nevyslechla13.10.21 12:48 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
22,06 Kč
Euro
25,65 Kč
Libra
30,44 Kč
Kanadský dolar
17,87 Kč
Australský dolar
16,50 Kč
Švýcarský frank
24,04 Kč
100 japonských jenů
19,34 Kč
Čínský juan
3,45 Kč
Polský zloty
5,57 Kč
100 maď. forintů
7,04 Kč
Ukrajinská hřivna
0,84 Kč
100 rublů
31,02 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 427,12 Kč
1 unce stříbra
533,66 Kč
Bitcoin
1 393 557,56 Kč

Poslední aktualizace: 22.10.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 6 303