Diskuze k článku

Ropná katastrofa v Zálivu: Hrozí katastrofa transatlantického znečištění

Příspěvků 49

22.5.2010 10:48

Střelec

Střelec 77.?.?.?

Že katastrofa ovlivní oblast Golfského proudu je už zřejmě jisté. Že to tam postihne oceánskou faunu i floru je pochopitelné. Jsou už nějaké předpoklady jak to ovlivní klima na západní polokouli a v západní části východní polokoule ? Pokud je mi známo, tak počasí v Evropě se tvoří kromě u Islandu i v Mexickém zálivu, jehož charakter se nyní asi změní.

219889

23.5.2010 10:12

RE: Střelec

Saša 74.?.?.?

Reakce na 219889

U moře již nebudete používat olej na opalování nebo proti opálení a snědou barvu dostanete po prvním vykoupání.
Nafta v přímořských letoviscích teče zdarma. [mrknutí jedním okem]

Dle oficiálních zdrojů, uniká do Golfského proudu zatím „malá část“ oleje. Zprávy jsou z pohledu USA a laděny optimisticky. Nic takového rozsahu se nikdy ještě nestalo, ze satelitů je vidět jen část oleje na povrchu. Nějak nám dávají špatné zprávy po kapkách, všechny články naříkají, jak utrpí turistika, Florida, východní pobřeží USA. Skutečnost je taková, že co se nevyplaví na pobřeží v Mexickém zálivu, postupně se dostane do Golfského proudu a to včetně jedovatých dispergovadel . Ovlivnění Golfského proudu mimo pobřeží USA se Američanů přeci netýká a tak se o tom moc nedočtete, je uváděno jako možnost v nejhorším případě.

219934

22.5.2010 12:30

Co říct...

Lin 85.?.?.?

Že je tahle katastrofa opravdu dost závažná, o tom svědčí i způsob, jakým informují média. Probíhá to bez hysterie, jinak tolik oblíbené při jiných katastrofách daleko menšího rozsahu (skoro bych řekla, že v poměru k téhle katastrofě to byly jen okrajové události). Nehysterčí mediálně ani Greenpeas. Přitom následky už teď musí být dost hrozné, vytéká to už měsíc.
O zkorumpovanosti zainteresvaných nemůže být pochyb. Však je to byznys a tam jde stranou všecko. Složky, které mají kontrolovat a redukovat možná nebezpečí, jsou závislé na penězích korporací, takže nepůjdou proti nim. Nemusíme chodit moc daleko, stačí se porozhlédnout po naší republice, jak to chodí. Pokud se ozvou hlasy proti, že "projekt" vážně naruší celý ekosystém krajiny, vystoupí ihned "politické autority", které tyto hlasy postaví do pozice "škůdců rozvoje, sabotérů blahobytu" - viz např. "boj" o dálnici přes Český ráj.
Podle mě nemuselo k téhle katastrofě vůbec dojít. Těžit ropu z "hlubin" je podle mě blbost. Alternativní zdroje už existují a ať mi nikdo neříká, že jsou nepoužitelné. Tzv. volná energie byla objevená už před sto lety. Auta na elektriku a na "vodu" už byla také s úspěchem odzkoušená. Jenže ...
Na energiích stojí vlastně veškerá světová moc. Kdo je vlastní, má zisky a moc. Takže zpřístupnit energie za velmi levno "masám" by se rovnalo ztratit moc a zisky. Nebylo by čím držet lidi v šachu, svět by se dozajista změnil. Všechny ty "oil company" by šly k ledu. A o to nejspíš jde. Raději nás budou dusit zplodinami a ohrožovat podobnými katastrofami samu existenci našeho života.

219891

22.5.2010 12:56

RE: Co říct...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 81.?.?.?

Reakce na 219891

Není to tak jednoduché - sice existuje několik patentů, ale skutek utek: stačí projet Internet, kdyby šlo vodu snadno použít muselo by se objevit důkazy (fotky, videa, detailní popis), to co je dostupné jsou jen teorie a polovičaté úvahy doplněné návody na boostry. Do získání HHO jako plnohodnotného paliva by muselo být vloženo míň energie než je získáno, tj účinnost by musela být cca 200%. To co reálně funguje je booster, tj elektrolýzou se vytvoří kyslíko-vodíková směs (HHO), která se přimíchá do palivové směsi což sníží spotřebu destilátu nafty (benzín) nebo nafty o pár drobných, zato je nutné mít nerezové ventily atd (tj dost prodražený tunning). Celý ten humbuk kolem aut na vodu (Stanley Meyer apod) působí dojmem reklamy na drahé tuningové doplňky.
Jinak různými těmi napěťovými články využívající potenciál půdy, atmosféry apod lze získat nejvýš pár mA, spíš jen uA..

219892

22.5.2010 20:57

RE: Co říct...

Lin 85.?.?.?

Reakce na 219892

Tak...já nevím, nejsem na fyziku ani techniku.
Jen vím(a spodněji mi to "80" potvrzuje), že elektrická auta jezdila už počátkem minulého století, koncem století zas - a zas se žádná nevyrábějí. A volnou energii využíval už Tesla. Dokonce na jeho vynálezu energie z vakua sestrojili Rusové vakuovou bombu. Tak to přeci "nějak" jde a ne že ne. Určitě toho leží po šuplíkách vědců dost - anebo je to v sejfech. Uzamčený.

219910

23.5.2010 0:16

RE: Co říct...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 81.?.?.?

Reakce na 219910

auta na elektřinu jsou i nádražní "ještěrky" - i v čř si několik týpků ulilo drážní aku a pak používali v autech, jenže to není řešení, protože potřebujete aku, které mají omezenou životnost a jsou ukrutně drahé (a výrobně náročné, i na suroviny). Řešením je rozklad např vody na palivovou směs, která krom paliva (vodík) už obsahuje i okysličovadlo, což by snad nějak mělo jít, jenže pak se tu musí regulovat atd. Nejčastěji je na Internetu popsaný "HydroStar", ale nikdo nepotvrdí jestli funguje - vypadá to, že každopádně nevyrobí dost paliva aby to utáhlo motor, takže stejně nutno přimíchávat benzín/naftu... Jistě Tesla byl geniální vynálezce, mj vynalezl 3-fázovou soustavu a nejen to - ale je otázka jak dalece nejsou kolem něho šířené spekulace tehdejších senzacechtivých U.S.novinářů. Pokud nějaké řešení funguje určitě by to už bylo na Internetu v tisících odkazů přes youtube, torrenty atd což se zatím nestalo.
Možná jedno odzkoušené řešení je dřevoplyn = běžela nań celá německá ekonomika snad od r.1943 (když Američani začli ničit všechny rafinerie vč rumunské Ploesti byl benzín vyhrazen pouze pro bojové jednotky), jenže to nejde schovat pod kapotu, a není dost dřeva (povolit to masově by byla další eko-katastrofa).
Jinak všechny ty zařízení na "volnou energii" popisované na Internetu jsou jen experimenty, které nemají šanci fungovat jako výkonné energetické zdroje.
Asi ideální by byl implozivní motor poháněný reaktorem, který dostatečně účinně (200%) štěpí vodu na tu palivovou směs,
princip popisoval teoreticky mj V.Schauberger, ale těžko lze dopátrat podrobnější technicky hodnotné info.
Jinak i korporace propagují motor na vodík, který se ovšem musí čerpat stlačený u stanic jako LPG nebo benzín, což nic neřeší..
Jinak bomba je nanic, energie musí být moderovatelná (uvolňovaná řízeně).

219921

23.5.2010 12:24

RE: Co říct...

Lin 85.?.?.?

Reakce na 219921

Víte, potíž je asi v tom, že vy stavíte svou skepsi vůči "volné energii" na nějakých odkazech na netu a "samodomo" výrobě použitelných zařízení. Myslíte si snad, že funkční a něco řešící plány by byly na netu? No...nevím... Existuje na netu nějaký plánek, jak si vyrobit atomovku nebo tu vakuovku? Možná jo, já nevím. [smích] Ale zcela určitě byste měl s tou domáckou výrobou trocha problém a "úspěch" by visel v luftě. Vaše vlastní úspěšnost ale nedokazuje, že atomovka(vakuovka)neexistuje, nevyrábí se a je nepoužitelná. Chci tím říct, že když něco není na netu (nebo je, ale neúplné, neživotaschopné), neznamená to, že neexistuje žádný přesný a funkční plán.
Stroji, využívajícími energii z atmosféry, se vážně zaobíralo už nacistické Německo. A mám dojem, že bylo docela úspěšné. A přesto žádnými takovými dneska nelétáme (nejezdíme) a na netu žádné plánky nenajdete.

219942

23.5.2010 16:51

RE: Co říct...

djb 90.?.?.?

Reakce na 219942

jak na atomovku [vyplazený jazyk]

tohle kolovalo po internetu a bbs-kách už před patnácti lety,)

nikdy jsem to sice nepřečetl, ale vypadá to, že si někdo dal práci[smích]

219945

23.5.2010 20:23

RE: Co říct...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 81.?.?.?

Reakce na 219942

Proč skepsi? Skoro všechny velké patenty a vynálezy byly "samodomo", třeba všechny Teslovy vynálezy. Mimochodem uplatnění Teslovy turbíny klopýtlo na modelu který si nechal dělat profesionálně na zakázku u odborné firmy (tenké kotouče se odstředivou silou zdeformovaly). Hodně věcí kolem volné energie jde najít v národních patentech - třeba jeden zajímavý existuje jen v japonštině.. [pláč]
PS ty stroje využívající implozivní pohon v Německu byly vynálezy zmíněného V.Schaubergera, původně taky "samodomo", principy jde dohledat roztroušené v různých národních patentech (kromě Rakouska např Francie, Brazílie) - plánky na netu najdete (ale špatně se hledají), ovšem využít to na vozidlo, těžko by prošlo homologací [smích]

219949

23.5.2010 21:01

RE: Co říct...

Lin 85.?.?.?

Reakce na 219949

Vy mě mučíte. [pláč] Víte, že vám nemůžu oponovat, protože si jako "technik" umím tak akorát zapnout zip. Atomovku nebo auto na vodu si asi těžko vyrobím, i kdybych uměla japonsky. Mávám bílým praporkem a ustupuju do neviditelna... [pláč]

219951

23.5.2010 21:07

RE: Co říct...

steve 97.?.?.?

Reakce na 219951

Lin - trpelivost, vydrzte. Od zipu k atomove bombe a japonstine to uz neni daleko !!!

219952

23.5.2010 21:41

RE: Co říct...

Lin 85.?.?.?

Reakce na 219952

Stýve, já vás... [cool] Nebýt vašich komentářů, které mě vždycky povalí ze židle, tak vám za tuhle posmívačku uškubu nožičky! Trpělivá už jsem byla - a atomovku pořád nemám, i když jsem tu na ní dostala návod od pana "djb". Jediné,co jsem z těch vzorů pochopila, bylo "Li + n" - a to jsem přeci já. [smích]

219954

22.5.2010 15:24

RE: Co říct...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 80.?.?.?

Reakce na 219891

Auta na elektřinu již byla nejen odzkoušena, ale byla v Kalifornii v roce 1996 i v běžném provozu, pak je zakázali!
Kdo zabil elektromobil: http://mustwatch.hztz.cz/film/kdo-zabil-elektromob... [bliji]

219895

22.5.2010 19:19

RE: Co říct...

steve 72.?.?.?

Reakce na 219891

..dost závažná .. ??
... Lin - myslim, ze neni slovo, ktere presne vystihne to - co bude nasledovat. Valka je valka - tam alespon jakz takz vite na cem jste - pokud jeste jste ...
.. Tohle bude - nemam slovo ..., je mi smutno, .. bezmocnost dohani k zurivosti, kdy uz tohle vsechno skonci ??

219901

22.5.2010 21:00

RE: Co říct...

Lin 85.?.?.?

Reakce na 219901

No jo, já vím...mluvím jak rádio...
Je to hrozný, hrozný, hrozný!! Nechala bych všechny ty panáky osobně to z tý vody vycucat!

219911

22.5.2010 17:03

Konspirace???

Filip Svoboda 217.?.?.?

Tady je odkaz na jednu superšílenou konspirační teorii, podle které jsou viníci speciální jednotky KLDR.
http://orgo-net.blogspot.com/2010/05/ekologicka-ka...
To jen tak pro zajímavost. Tento článek mě ale inspiroval k úvahám, že odpálit tajně ventil v hloubce 1,5 km by nemělo být moc složité. V té hloubce přece nikdo není, kamery tam nejsou, sonary to tam jistě nesledují. Takže mě napadlo, že kdyby chtěl jeden z konkurentů British Petroleum dosáhnout toho, aby jeho konkurent ztratil cca 15 mld USD (možné náklady BP) a podstatně zhoršit jeho pověst, nemělo by to být moc těžké zařídit, aby se na to nepřišlo.

219896

22.5.2010 18:17

RE: Konspirace???

steve 72.?.?.?

Reakce na 219896

pane Filipe Svobodo, pratele i nepratele,
.. ucast specislnich jednotek KLDR je zhola nemozna - maji rozum.
Coz se o olejarich rici neda. Poslanim olejare je odvadet ze svych nepatrnych zisku velike dane, kterych stat uzije pro rozkvet zivota sveho naroda !! (tanky, bomby, aids, svinska chripka, srandovni filmova tvorba "jak uz jsme vyhrali", hry "jak uz oni prohrali", nakup malych cernousku pro adopci buzerantskymi pary a jine zakladni potreby naroda !!
.. Na miste katastrofy byl viden asi v hloubce 900 metru Putin, ve 12 stovkach sonary zaznamenaly vycvikove stredisko mudzahidu, kteri jakozto poustni narod - miluji "zakladni splyvani" v jakemkoliv mnozstvi vody, ventiluji tak svoji zodpovednou teroristickou praci. Pochroumovanim ventilu. Cizich.
.. patrani bych vedl timto smerem. Zcela jiste se objevi i zakerne spojitosti na Turecko, Brazilii a Iran !!
..PS: ve vcerejsich novinach: .. unik muze byt vyssi ne 5x(puvodni odhad), ale az 40x !!
.. Afghanistan zazije nebyvaly rozkvet, panensky ciste afghanske hory zaziji novou bublinu trhu s pozemky a nemovitostmi !! Pokud tam Golfsky proud take neco nezanese. Mudzahidi budou delat v domech bohatych americanu securitaky a dojde k vzajemnemu porozumeni - coz je planem Elit ...

219899

22.5.2010 20:22

RE: Konspirace???

Datel 75.?.?.?

Reakce na 219899

Stive Vy jste bullshitak. Zamlcel Jste Chaveze, ktery byl jeste niz. Ja vim ze to neprenesete, ale ten dizastr je dobry pro nas. Nebudeme se bat ze nam neco zarezne, ze nam zaskoci rybi kost, usetrime penize na ruzne kremy, nemusime se tolik slunit - staci skocit do more. Nemuzou nas vinit z rasizmu - staci skocit do more. Ke klouzani nepotrebujeme snih a mraz- staci namocit boty.Hergot jabych ty kteri nam to usnadnili ,vyvesil na ukazku aspon do ctyrech metru a pekne za krk, aby meli ten spravny nadhled.

219908

22.5.2010 20:46

RE: Konspirace???

steve 72.?.?.?

Reakce na 219908

vyvesil na ukazku aspon do ctyrech metru a pekne za krk, aby meli ten spravny nadhled.
--
.. nestane se. A jake bude pokracovani ??
.. firma BP ma pojistku. U AIG nebo podobneho mamuta. Pojistovna bude vyplacet (pouze tretinu nebo polovinu), Rozsah skod = pasivni bilance !? Kdo pomuze pojistovnam !! Obama, vlada - se Stimulacnimi balicky !! Opet a Zase. Kdo to vse zaplati ?? MY - a kurevsky !! V samem konci se BP poradne namaze, pojistovny samozrejme taky.
.. sefove si rozdeli miliardove bonusy a lide si ten zadek budou vytirat prstem - jak zasvecene a pravdive uvadite !!

219909

22.5.2010 21:04

RE: Konspirace???

Lin 85.?.?.?

Reakce na 219909

Ale Stýve, tak to nekažte...
Aspoň chvíli mít ten pocit, že "mají nadhled"... aspoň malinkou. Třeba ta vizualizace pomůže aspoň k tomu, že si třeba půjdou zaplavat a sežere je žralok.

219912

22.5.2010 21:24

RE: Konspirace???

steve 72.?.?.?

Reakce na 219912

Lin - dneska rano jsem cetl v Herald Trib. clanek nejakeho profesora, ktery tvrdi, ze unik muze byt vetsi 200x oproti uvadenemu 5x. Vini BP ze zlocinu proti planete, protoze zcela odmita vstup jinych stran k datum a vyhodnoceni skutecneho stavu .. , co dela vlada - nic. Kryje BP - asi vi proc !!
.. Tohle se krute dotkne cele planety, stovkam milionu lidi znici uz tak bidnou existenci. Tato katastrofa uz neni pouze lokalni zalezitost !! Dotkne se pristich generaci.
.. V mediich je vice zprav - o tom kde, ktery buzerant zahnul svemu soubuzerantovi o vikendu - nez o teto katastrofe !!
.. Oni taji skutecnost, je jim jedno jestli za 10 let na druhe strane oceanu more vyvali na lidi miliony tun svinstva a znici vse zive. Kaslou na vsechno a vsechny.
.. kde vkroci, ceho se dotknou - to se drive nebo pozdeji promeni v utrpeni a zkazu !!

219913

22.5.2010 21:27

RE: Konspirace???

Datel 75.?.?.?

Reakce na 219913

Stive a musim se opakovat . Zbyvaji jen ty opratky.

219914

22.5.2010 21:29

RE: Konspirace???

steve 72.?.?.?

Reakce na 219914

.. uz vcera - bylo pozde !!

219915

22.5.2010 21:31

RE: Konspirace???

Datel 75.?.?.?

Reakce na 219915

Co jme nestihli dnes , muzeme dohonit zitra.

219916

22.5.2010 21:39

RE: Konspirace???

steve 72.?.?.?

Reakce na 219916

.. zitra je nedele. No - proc ne!?. "abc" bude mit radost, ze jdeme do prace i 7. den - den Boziho pracovniho klidu.

219917

22.5.2010 22:22

RE: Konspirace???

Datel 75.?.?.?

Reakce na 219917

Jo pane Stive, ja to rikal uz davno (ohledne opratek , dokonce jem je ucil jak se vazou.)a meli za vola. No a ted kdyz kredity dochazeji ?Jinak Steve moje adresajeCACPG@YAHOO.ca, tak se ozvete.

219918

27.5.2010 9:05

RE: Konspirace???

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

Reakce na 219916

Dohonit, pohonit, či nahonit?

220302

22.5.2010 22:53

Webcam

Aja 74.?.?.?

spolecnosti BH, zabery unikajici ropy zde .
Am.administrativa donutila spolecnost zabery zpristupnit.

219919

23.5.2010 0:09

RE: Webcam

Martin300 68.?.?.?

Reakce na 219919

Ted jsem koukal na CNN a nejakej prechytralej vedec tam mudroval,jak je velice tezke (nemozne) posbirat vyteklou ropu senem,vlasama,piskem,filtrama do klimatizace,a jine blbosti - ani zminka o tom,ze by ten vrt meli treba necim zasypat.Ani zminka o mnozstvi ropy pod vodou,jen o tom co je na hladine.Takze se ptam povolanejsich,copak to nejde jednou provzdy necim zasypat ?
A samozrejme v zaveru ujistoval,ze i kdyz lidi nadavaji proc s tim nikdo nic nedela,tak pry na tom pracuji nejlepsi inzenyri a pry delaji co mohou... chce se me [bliji]

219920

23.5.2010 0:46

Jak to dopadlo s tou Íránskou pomocí?

J. 88.?.?.?

Zprvu jsem někde narazil na zprávu že se Írán nabídl pomoci, soudruzi v USA na to oficialně neodpověděli. To už je pár dnů. Už se to nějak hnulo?

Chápu politickou nepohodlnost pomoci od Íránu pro USA ale oceány nejsou jen jejich.

219922

23.5.2010 2:07

link na článek

J. 88.?.?.?

Reakce na 219922

http://www.mediafax.cz/zahranici/3034385-Iran-nabidl-pomoc-s-ropnou-skvrnou-v-Mexickem-zalivu

219927

23.5.2010 0:46

Kde jsou zelení?

Anonymus 85.?.?.?

Tak mimochodem mě napadla myšlenka, co asi dělá Bursík s Káčou.
Proč nesebere ty svý ovečky z Greenpeace a nejde sbírat politický body?
Určitě by si u voličů více šplhnul, jako s Tibetskou vlajkou na parlamentu, nebo na komíně ČEZu ad.

219924

23.5.2010 3:07

Jak dloho to vezme, nez se politici a prumyslnici v tezbe dohodnou.

kozoroh 59.?.?.?

Svet je jeden velky Hollywood, tovarny na reklamy, na prosle zbozi.
Tece, olej tece a svet se diva, tak , jak se dival na zachranu dvou verlib, svetovy tisk a TV media denne nas informovali, svet se diva, jak se v ramci bezpecnosti sveta snizuje atomovy arsenal, Hollywoodske filmy ukazuji napriklad ohrozeni sveta obrovskym meteoritem a zapad-vychod se spoji, aby pomoci atomovych zbrani zachranili zem, Hollywoodska utopie, proti dnesku, kdy olej tece do more a je to katastrofa ne jen pro Ameriku, ale pro cele lidstvo a kde je propagovana TV spoluprace, z dilny propagandistu? President Obama mohl pozadat o technickou pomoc Rusko, jakozto i BP a zucastnene firmy se rovnez obratit na cely svet k zachrane prirody a odvraceni katastrofy, jez muze mit nedozirne nasledky pro vsechny, kdyz vezmem v uvahu, co vsechno more dava lidstvu k obzive. Kde, je celosvetova organisace Spojenych Narodu a vsechny jejich komise s armadou byrokratu na vsechno mozne a nemozne, kde jsou?
Proste, svet je jeden velky Hollywood, representovany velmi spatnymi herci, kostymi a licidla jsou perfektni, ale ,charakter "hercu" a zotpovednost k lidstvu, jako takovemu, naprosto zadna. Kde, je odezva v politikach stredni Ameriky, ticho, jakoby se jich to netykalo, jakoby zadna prirodni katastrofa nebyla a nebo k nim zprava o tom jeste nedosla, nectou noviny, nedivaji se na TV, jak jinak si to vysvetlit. Obcan dnes muze posoudit realitu zivota a fantasii-nezkutecnost, Hollywoodskeho podani, na urovni komercniho triku, jez muze mit ve zkutecnosti nedozirne nasledky pro vsechny staty sousedici s morem, kdyz si odmyslime nasledky na obyvatelych more a pobrezi, zasazenych oblasti. Nakonec, jak zname lidstvo a jeho smysl pro
obchod-vyderacstvi, tak na nasledky katastrofy ostatni "vyderaci" muzou zvysit ceny v supermarketech s veskerym zbozim- produkty, z more, coz se uz stalo mnohokrate. Kde je ta solidarita, svetova zotpovednost, ta spojena sila lidstva, vyresit tento problem, tak, jak nam fimova produkce nekdy ukazuje na obrazovkach TV." Zkutek, utek," jak rikali nasi dedove, kazdy hlavne hrabe, kolik jen muze, na svem "pisecku", to je realta sveta, mamon predevsim a za kazdou cenu.Ted je jenom otazka, zda Rusko by bylo schopno mit takovou technologii,ktera by byla v Mexickem zalivu ucinna.

219928

23.5.2010 6:22

RE: Jak dloho to vezme, nez se politici a prumyslnici v tezbe dohodnou.

Anonymus 85.?.?.?

Reakce na 219928

Také mě zaráží ten klid.
Pro Temelín, který momentálně nevykazuje žádné škody na životním prostředí se blokují hranice. Kvůli ČEZu, který postupně modernizuje své provozy se protestuje i na střeše parlamentu. "Kvůli přejeté žábě na silnici jsou schopni bursíci udělat pomalu státní převrat", To na straně jedné, a tady jsme ohroženi bytostně celý svět, a nikdo ani nepípne, to je na celé věci velmi podivné.
Jelikož nikde na tuto a podobné otázky, které se vynořují na mysli, jsem nikde nenašel žádné odpovědi, začínám si konspirativní teorie vytvářet sám, jedna z možných variant:
-Jedná se opravdu o nešťastnou událost, se kterou nikdo nekalkuloval a tudíž nebyl připraven žádný scénář protestů a manifestací s podobným cílem?
-byl postižen cíl, jenž běžně bývá zdrojem pro impuls pro protesty a manifestace, které po celém světě podrývají autority místních vlád a manipulují veřejné mínění?
Nabízejí se další podobné teorie, nicméně tak obrovská katastrofa, která ohrožuje celé lidstvo a na druhé straně liknavost při řešení problému, klid ve všech svérách informací, čas běží, nedozírné škody každým momentem narůstající a klid po pěšině. Nabízející se pomoc není brána v potaz, ani se nesnaží nikdo o něčem podobném jednat, naopak se dozvídáme, že pomoc je odmítána, ...???

219930

23.5.2010 7:52

RE: Jak dloho to vezme, nez se politici a prumyslnici v tezbe dohodnou.

Datel 75.?.?.?

Reakce na 219930

Vy a Kozoroh, jste pravdivi.A vazim si Vas. Ale v tomto pripade-selhali zodpovedni- nikdo nerekne jmenovite kdo je zodpovedny. V pripade vrtu neexistuje nekalkulovat s necim- za co berou ty penize? Protesty nepomuzou. Co pomuze je ucpat trubku. Ohledne tech protestu- korupce je korupce.Problem dnesni spolecnosti je absoluni nezodpovednost. Ruzne imunity a bratreni.Nehledejme za tim zadnou konspiraci, ale nezodpovednos a nenazranost. Reseni- ztrata majetku a u tech hlavnich ? Kulka mezi oci.Ja jako sef maleho byznysu jsem zodpovedny za vsecny chyby. A oni ne? Jo misto volebnich listku klacky. Znate lepsi reseni?

219932

23.5.2010 22:07

RE: Jak dloho to vezme, nez se politici a prumyslnici v tezbe dohodnou.

Anonymus 85.?.?.?

Reakce na 219932

Samozřejmě, že ty protesty nepomůžou, běžně mají opačný efekt.
Nyní to poznal předseda vlády na vlastní kůži. A to jen vhodili Číňanům dopis do schránky, jelikož neuznali za vhodné Velkému Havlovi ani otevřít dveře.
Jsou mi tyto skutečnosti jasné, ale není mi jasné proč se hraje neustále jen na jednu branku.
A konkrétně v tomto případě by bylo na místě, alespoň předat upozornění na am.velvyslanectví, že tady končí legrace!
Obzvláště když odmítají nabízenou pomoc.
Vzpomeňme na Ukrajinský Černobyl, jaké byly reakce na adresu Rusů, a nyní to vypadá, jako by se ani nic nestalo.

Řešení?
Jakýmkoliv způsobem je odstavit od moci a přimět je k odpovědnosti bez imunity!
Aby si začali vážit toho, že je někdo pověří svou důvěrou!

219956

23.5.2010 23:41

RE: Jak dloho to vezme, nez se politici a prumyslnici v tezbe dohodnou.

Datel 75.?.?.?

Reakce na 219956

Neznam Cechy , ale prichazim do styku s nasimi slechtici. A u flasky wisky se jim pekne rozvazuji jazyky. Ne o nejake konspiraci, ale o pohrdani lidma.Tito bezcharakterni paraziti Vam naslibuji, po zvoleni pokrouti jejich sliby. Ja vim ze se opakuji, ale pokud chceme mit jakztaz budoucnost pro nase potomky, pomuzou jen klacky.

219958

24.5.2010 0:23

RE: Jak dloho to vezme, nez se politici a prumyslnici v tezbe dohodnou.

Anonymus 85.?.?.?

Reakce na 219958

Pravděpodobně Vám neodpovím na Vaše první slova. Moje odpověď by také nemusela být objektivní, protože ze mně by hovořil nějaký duch patriota a proto nemám rád patolízaly a připosránky. Napsal bych Vám, že jsme nejlepší, což dokazuje momentálně výsledek na MS v hokeji... [chechtot]

Ale vážně, ze života: přicházím do kontaktu s mnoha lidmi, od bezdomovců až po lidi s mnohamiliardovým majetkem a myslím, je to vždy o člověku, o jedinci. Bastarda, zrovna tak jako rovného člověka najdete ve všech vrstvách, proto asi nejde paušalizovat a hromadně hodnotit.
Asi bych se nezmýlil, že těch rovných je nějak málo, nebo čímdál méně.
Možná je také něco pravdy na slovech klasika "Dej mi moc, a já Ti zjevím, kdo vlastně jsem"

219960

24.5.2010 3:36

RE: Jak dloho to vezme, nez se politici a prumyslnici v tezbe dohodnou.

Datel 75.?.?.?

Reakce na 219960

Tak Vam blahopreji,je to uspech.Ti hraci jsou srdcari.

219968

24.5.2010 4:19

RE: Jak dloho to vezme, nez se politici a prumyslnici v tezbe dohodnou.

Anonymus 85.?.?.?

Reakce na 219968

Děkuji za kluky, zaslouží si to...
Rozepsal bych se, ale šéf by nás vykázal do patřičných míst,
je to na "jinů notečku"

219969

27.5.2010 1:04

RE: Jak dloho to vezme, nez se politici a prumyslnici v tezbe dohodnou.

čěf 94.?.?.?

Reakce na 219932

Ale v tomto pripade-selhali zodpovedni- nikdo nerekne jmenovite kdo je zodpovedny. V pripade vrtu neexistuje nekalkulovat s necim- za co berou ty penize?.
Jmenovitě je to přeci generální ředitel BP, Tony Hayward.
Říká to Ema. My máme Emu. Ema má maso. Ó, my se máme.
Myslím, že jediná správná reakce BP na takovouhle katastrofu je, aby se ten pán zastřelil.

220270

23.5.2010 8:47

RE: Jak dloho to vezme, nez se politici a prumyslnici v tezbe dohodnou.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 82.?.?.?

Reakce na 219930

mozna, ze ma dojit k celoplanetarni "samoredukci" otroku...
pote az bude dosazen potrebny pocet, tak si prirodu obnovi ve sve plne krase... technologie, ktere existuji presahuji(jak by asi rekl steve) ty nejvlhci sny... ohledne volne energie, kazdy kdo ma "neco" vymysleno ma sevrenou prdel... jit s tim mezi lidi = smrt
[pláč] [pláč] [pláč] [pláč] [pláč]
PS:mozna to ma poslouzit(az zacnou byt videt opravdove dopady) k vzestupu vedomi, ze to takhle dal nejde a bude zavedena celoplanetarni vlada (NWO) [pláč]

219933

23.5.2010 7:47

RE: Jak dloho to vezme, nez se politici a prumyslnici v tezbe dohodnou.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 219928

Předem se omlouvám, že Vám to k tomu vašemu přilepím. Ale ten "Hollywood" mne inspiroval k myšlence, že ropy je tam jen poskrovnu ,a že tam je spíše nějaká velká "dýmovnice", jinak ten "pozorovatelský" klid těžko vysvětlit, mimo pokračování 9/11 tvrdšími prostředky.

219931

24.5.2010 8:17

RE: Jak dloho to vezme, nez se politici a prumyslnici v tezbe dohodnou.

p. 125.?.?.?

Reakce na 219931

...ne filmove ale skutecne progresivni silenstvi se zda byt jiz mezi nami...napr. jednim prstem zmacknute tlacitko vygumuje stovky miliard dolaru,usraelska krise jiz byla nedavno za nami a najednou vypuklo zbesile financni silenstvi v EU,lzi o ropedesetina toho co skutecne vyteka byla oznamena/ ohrozujici cely svet, kdepak je apostol ocistovani sveta All to Gore,asi onemnel ,a co mirumilovny president ktery valci vsude/ vcetne vyhlaseni valky proti svemu vlastnimu lidu / kde muze a vyhrozuje prostrednictvim Hitlery Clinton/v uloze psa nakazeneho vzteklinou snad od izraelskeho min.predsedy?/ je laureat ceny miru /norske akademiky uz neni mozne podezrivat z opilosti ale primo z nemoci dusevnich v pokrocilem stadio degenerace.../posedly po zbrojeni 700 bilionu pro tento rok priznanych/vice bilionu utajenych/ a proti komu????

219974

24.5.2010 3:12

RE: Jak dloho to vezme, nez se politici a prumyslnici v tezbe dohodnou.

kozoroh 61.?.?.?

Reakce na 219928

Porozhlidneme se v dnesnim tisku, nic moc tam nenajdeme, protoze mocni olejari maji velky vliv po celem svete,takze ,kdyz v tak zvane "olejove krisi" zvysili ceny jednou tolik,tak se obcane mohli presvedcit o naproste nemohoucnosti svych politiku,kteri rekli,ze s tim nic nemohou delat,ackoliv pohonnych hmot bylo nadbytek, uskladnenych na nekolik desitek roku,jak se pozdeji zjistilo.Jak je to s danema,vidime ted v Australii,kde doly, plati jen 13% dani ,oproti obcanovi,ktery primou a neprimou dani plati vic jak 80%, to same je s olejari, cetl jsem jednou platek,kde jsem se docetl ,ze velke firmy neplati nic a nebo jenom to nejmensi minimum s tim,kdyby jim vlada-politici chteli v ramci spravedlnosti udelat vetsi dan ,tak vyhrozuji,ze propusti lidi a tim zvysi nezamestnanost,coz se zase v ulici mest obrati proti vlade-politikum a tak to jde dokola,proste,jsou nedotknutelni a na vic "nahore" nad ostatnima.Take jsem jednou cetl,ze do duchodu kdysi velky olejarsky expert dostal "vyslusna"(royalty) vic, jak 120 milionu dolaru, takze si kazdy udelejte predstavu sam a navic stale mel cenne papiry te firmy,takze,i zde dostaval sva procenta navic,co to je za spolecnost a jeji postaveni k ostatnim obyvatelum teto planety,ne statu, politikum a jinym,obcanum planety,coz ted mame pre docima v pripade teto katastrofy a spravne,prispivajici rikaji,kde jsou vsichni ty ochranci prirody a vselijaci jini poplatni urcenemu smeru k nasemu urcenemu ziti.
Proste vsichni jsme si rovni, ale je mnoho tech,kteri jsou "rovnejsi" nas vsech a budou s pribyvajici lety vice a vice rovnejsi,tak,jak se rika,ze jen 300 nejbohatsich rodin,prakticky vlastni vice, jak 70% veskereho prirodniho bohatsvi a tak neni divu, ceho jsme cas od casu svedky v pripade prohlaseni milionarky,jez verejne rekla,ze dan ejsou pro chude a ne pro bohate, podle toho je i tak s nami zachazeno nasemi korupcnimi politiky.Takze sledujme dej a pozorujme, kolik moci ma president Obama, co muze a co neuze udelat v teto veci, osobne si myslim,ze naprosto nic.Bude to jen divadlo pro verejnost, ze starny politiku,udelat zdani,ze maji pravo do neceho mluvit,ale, vysledek bude ubohy pro americke obcany a vsech ostatnich statu postizenych touto katastrofou,od medii rovnez nic necekejme, spise nektery odvaznejsi novinar prijde o misto.Nakonec,ukazka reseni katastrofy je dobrym prikladem,jak bude vypadat nase obcanska posice k jedne svetove vlade, "po lopate receno"-"nula od nuli pojde".Jsou jedinci a nebo zkupiny verici na zaraky,ale za cely muj zivot jsem nemel moznost nejaky ten zazrak videt a nebo prozit-budmena to pripraveni,ze zazrak se nebude konat ani v tomto pripade, realne,uz je na nej pozde,skoda uz je udelana.

219965

24.5.2010 20:17

RE: Jak dloho to vezme, nez se politici a prumyslnici v tezbe dohodnou.

Magnus Maximus 88.?.?.?

Reakce na 219965

Naprosto souhlasím s tím, že olejáři mají velký vliv na informace. V tomto směru doporučuji přečíst knihu od Václava Cílka s názvem Nejistý plamen, kterou vydalo nakladatelství Dokořán v roce 2008, ISBN 978-80-7363-218-2. Tato knížka pojednává o ropě a o všem co se kolem ní děje. Dovolím si krátkou citaci ohledně vypouštěných informací pro veřejnost ...
Cituji: Podle bridského sociologa Anthonyho Giddense produkují pouhé čtyři velké zpravodajské stanice, tedy informační monopoly podobné jiným monopolům 90 % všech hlavních světových zpráv. Je zde cítit ruka velkého Otce - Manipulátora. Reakcí většiny lidí na pocit, že jsou manipulováni, je většinou vztek. A o několik odstavečků dále .... Pokud se ptáme spřátelených amerických novinářů, jak se za této situace vůbec dokážou orientovat ve světě, tak odpovídají, že i v těch největších novinách věří jen některým rubrikám či lidem a že svůj obraz o světě získávají kombinací šesti až deseti prověřených internetových zdrojů, z nichž každý dobře ovládá většinou jen jednu či dvě zpravodajské oblasti..... V současné době se informace nedají potlačovat, ale dají se ředit a neutralizovat opačnými informacemi ..... V informační aréně pak vedle sebe stojí dva protichůdné názory podepřené různými komentáři, ale výsledek je takový, že pokud člověk nepracuje pro FBI nebo podobnou organizaci, tak se v záležitosti nemůže vůbec orientovat. Myslíme si že strategie ředění a neutralizace informací se v posledních letech začíná používat záměrně a systematicky s cílem vytvořit neprůhledný informační labyrint. Zatímco dřívější režimy informace skrývaly, dnešní politici a korporace je násobí a trivializují téměř bezvýznamnými, ale zato velkými objemy dalších dat. Pokud je cílem ideologie ovládat masy, pak se totéž děje v současnosti nikoliv přímým působením hesel, ale znejistěním faktů a hodnot ... Tolik Václav Cílek...

220008

24.5.2010 7:54

RE: Jak dloho to vezme, nez se politici a prumyslnici v tezbe dohodnou.

p. 125.?.?.?

Reakce na 219928

...vyzdimas rybu pred usmazenim a mas palivo na cestu do Benesova...ale vazne navrh v us senatu aby BP zaplatilaVSECHNY skody byl zamitnut jednim hlasem /soudruzka Makovski/,coz je mozne v urgentnich situacich / pry s ohledy na udajne ztraty maminek a tatinku????/ protoze corporacne vhodny a prevelice vyhodny zakon rika ze at je skoda jaka chce corporace plati jen do vyse 75 milionu dolaru,tedy drobne pro tak obri podnik nevzdory pokryteckemu hulakani soudruha Nobela Hussaina Bombamy....vytecneho to pokracovatele soudruha Bushe...nedavne vybombardovani dvou skol v Afg. is s zaky bylo napraveno postavenim hajzlu ve skole treti v zajmu neochvejneho pratelstvi lidu US a Afg. /aby se snad zaci meli kam schovat az se zase bude bombardovat....

219973

24.5.2010 1:35

Tohle je na rozdil ohledne hysterie globalniho oteplovani problem!

Rene Bartosek 68.?.?.?

Jedna se o problem, kde hlavni odpovednost nese lidska cinost. Nepripada v uvahu, aby to mohlo byt reseno bez trestne pravni legislativy. Pokud bych ja jako jednotlivec zpusobil takovou ekologickou, tak sedim po pravu v base az zcernam.

Ve "vyspelem" svete mozna dojde ke zmene zakonu a zvyseni odppovednosti firem. Meli by byt zruseny ruzne lobisticke vyjimky ohledne bezpecnosti. Jednim z negativnich dusledku lobismu je ten, ze zpomaluje technicke inovace. *Kdo by se zabyval technickym resenim problemu, kdyz muze mnohem "levneji" upravit legislativu, ze ano? Dale nemela by byt povolena tezba v oblastech, kde v pripade havarie nejsem technologicky schopni havarii odstranit. Pokud proste ve 3 km jsme pouhymi pasivnimi divaky pri havarii, tak to nese sve dusledky.

Situace zemi tretiho sveta a nejedna se pouze o tezbu ropy je katastrofalni. Ve clanku zminena Ghana v souvislosti s rozsahem skod v Mexickem zalivu je pribeh potencionlaniho prusvihu skutecne v globalnim meritku. Ono masivni znecisteni morskych proudu v Atlantiku se neobejde bez velmi tvrdych dusledku. Ze by slo o zvelicenou historku? Nemyslim, doslo k jednani s vladou v Havene a to je pri vztazich USA-Kuba velmi neobvykle!!

Tady ma zajimave postrehy Greer. Pokud korporace nejsou schopny nest odpovednost za sve dusledky, pak budopu muset byt k tomuto prinuceny. Ta doba, kdy dusledky nesly verejne rozpocty uz minula, protoze verejne rozpocty jsou bankrot. Nemluve o tom, ze 20 miliard papirku rekneme za dvacetiletou devastaci regionu Mexickeho zalivu je velmi spatny obchod. Papirky i ze statni tiskarny, pokud nejdou smenit za potraviny nemaji extra vyzivnou hodnotu.
http://www.blisty.cz/art/50727.html

219962

25.5.2010 23:42

Zabije chamtivost, nenažranost, bezohlednost, ničemnost a sobectví planetu?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Vložený obrázek

220125

Příspěvků: 49

22.05. 10:48 Střelec  Střelec
23.05. 10:12 Saša  RE: Střelec
22.05. 12:30 Lin  Co říct...
22.05. 12:56  RE: Co říct...
22.05. 20:57 Lin  RE: Co říct...
23.05. 00:16  RE: Co říct...
23.05. 12:24 Lin  RE: Co říct...
23.05. 16:51 djb  RE: Co říct...
23.05. 20:23  RE: Co říct...
23.05. 21:01 Lin  RE: Co říct...
23.05. 21:07 steve  RE: Co říct...
23.05. 21:41 Lin  RE: Co říct...
22.05. 15:24  RE: Co říct...
22.05. 19:19 steve  RE: Co říct...
22.05. 21:00 Lin  RE: Co říct...
22.05. 17:03 Filip Svoboda  Konspirace???
22.05. 18:17 steve  RE: Konspirace???
22.05. 20:22 Datel  RE: Konspirace???
22.05. 20:46 steve  RE: Konspirace???
22.05. 21:04 Lin  RE: Konspirace???
22.05. 21:24 steve  RE: Konspirace???
22.05. 21:27 Datel  RE: Konspirace???
22.05. 21:29 steve  RE: Konspirace???
22.05. 21:31 Datel  RE: Konspirace???
22.05. 21:39 steve  RE: Konspirace???
22.05. 22:22 Datel  RE: Konspirace???
27.05. 09:05  RE: Konspirace???
22.05. 22:53 Aja  Webcam
23.05. 00:09 Martin300  RE: Webcam
23.05. 00:46 J.  Jak to dopadlo s tou Íránskou pomocí?
23.05. 02:07 J.  link na článek
23.05. 00:46 Anonymus  Kde jsou zelení?
23.05. 03:07 kozoroh  Jak dloho to vezme, nez se politici a prumyslnici v tezbe dohodnou.
23.05. 06:22 Anonymus  RE: Jak dloho to vezme, nez se politici a prumyslnici v tezbe dohodnou.
23.05. 07:52 Datel  RE: Jak dloho to vezme, nez se politici a prumyslnici v tezbe dohodnou.
23.05. 22:07 Anonymus  RE: Jak dloho to vezme, nez se politici a prumyslnici v tezbe dohodnou.
23.05. 23:41 Datel  RE: Jak dloho to vezme, nez se politici a prumyslnici v tezbe dohodnou.
24.05. 00:23 Anonymus  RE: Jak dloho to vezme, nez se politici a prumyslnici v tezbe dohodnou.
24.05. 03:36 Datel  RE: Jak dloho to vezme, nez se politici a prumyslnici v tezbe dohodnou.
24.05. 04:19 Anonymus  RE: Jak dloho to vezme, nez se politici a prumyslnici v tezbe dohodnou.
27.05. 01:04 čěf  RE: Jak dloho to vezme, nez se politici a prumyslnici v tezbe dohodnou.
23.05. 08:47  RE: Jak dloho to vezme, nez se politici a prumyslnici v tezbe dohodnou.
23.05. 07:47  RE: Jak dloho to vezme, nez se politici a prumyslnici v tezbe dohodnou.
24.05. 08:17 p.  RE: Jak dloho to vezme, nez se politici a prumyslnici v tezbe dohodnou.
24.05. 03:12 kozoroh  RE: Jak dloho to vezme, nez se politici a prumyslnici v tezbe dohodnou.
24.05. 20:17 Magnus Maximus  RE: Jak dloho to vezme, nez se politici a prumyslnici v tezbe dohodnou.
24.05. 07:54 p.  RE: Jak dloho to vezme, nez se politici a prumyslnici v tezbe dohodnou.
24.05. 01:35 Rene Bartosek  Tohle je na rozdil ohledne hysterie globalniho oteplovani problem!
25.05. 23:42  Zabije chamtivost, nenažranost, bezohlednost, ničemnost a sobectví planetu?

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

37

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 58 čtenářů částkou 13 108 korun, což je 37 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Kódy do covidpasu začneme vydávat od 1. června, řekl Babiš. Dezinformace! tvrdilo MZ před rokem16.05.21 18:42 Česká republika 2

V Británii se objevil první nepohlavní starosta města16.05.21 18:30 Británie 3

Školy s rúškami zaznamenali o 37% viac infekcií než školy bez rúšok16.05.21 11:29 USA 9

Agenti GRU stihli kromě Vrbětic a Skripala i ozařovat americké diplomaty16.05.21 09:55 Rusko 2

V zemi s největší mírou proočkovanosti vypukla nová epidemie koronaviru14.05.21 19:40 Seychelles 4

Tisíce Čechů hlásí zdravotní problémy po očkování, 65 úmrtí a jede se dál13.05.21 20:49 Česká republika 11

Otevřený dopis lékařů VLÁDĚ A PARLAMENTU ČR. Rozhodujme pro SVOBODU! (20. 3. 2021)13.05.21 18:36 Česká republika 1

Chcete se zařadit mezi inteligenty a zvýšit si socioekonomický status ? Nechejte se očkovat 13.05.21 10:59 Česká republika 15

Nový otvorený list - tentoraz aktívnych francúzskych vojakov11.05.21 09:10 Francie 0

Klaus Schwab požaduje globální zdravotní průkaz založený na implantovatelném mikročipu10.05.21 19:57 Neurčeno 1

Oficiální apartheid v Česku vyhlášen!10.05.21 17:46 Česká republika 3

Přestaňte se podílet na testování dětí, vzkazuje učitelka na gymnáziu svým kolegům08.05.21 22:03 Česká republika 2

Vrbětice 2014, po sérii explozí07.05.21 15:46 Česká republika 0

Arenberger07.05.21 13:25 Česká republika 1

Skutečná pandemie vypukne PO očkování06.05.21 16:56 Rakousko 4

Pozvánka na 9.květen05.05.21 23:13 Česká republika 3

Nemyslete si, že základním nezdaněným příjmem od Pirátů něco dostanete05.05.21 19:59 Česká republika 4

Lehmann skončil ve vedení Herthy Berlín kvůli rasistickému vzkazu05.05.21 17:30 Německo 0

Francúzski odborníci bijú na poplach: Je potrebné zastaviť všetky očkovania proti korone!05.05.21 17:20 Francie 1

Další dobrá zpráva: CIA pro diversitu04.05.21 10:41 USA 1

Měnové kurzy

USD
20,96 Kč
Euro
25,46 Kč
Libra
29,56 Kč
Kanadský dolar
17,31 Kč
Australský dolar
16,30 Kč
Švýcarský frank
23,25 Kč
100 japonských jenů
19,17 Kč
Čínský juan
3,26 Kč
Polský zloty
5,62 Kč
100 maď. forintů
7,17 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,33 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 655,52 Kč
1 unce stříbra
574,88 Kč
Bitcoin
1 003 875,72 Kč

Poslední aktualizace: 16.5.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 6 477