Diskuze k článku

Malé zamyšlení nad státním dluhem

Příspěvků 78

19.5.2010 5:43

Nejde o napravu

Esmate 85.?.?.?

Úmyslem mafie těch, jejichž jméno nesmíme vyslovit, je vytvořit deficitní systémy na celém "cîvilisovanem" světě. Ne se obohatit, (tito pánové jsou už tak bohatí, že je jim to jedno) ale získat moc, která jim jejich postavení může udržet.

Čím větší dluhy, tím větší závislost a možnost získávání majetku pomocí peněz. Nikdo nemá v úmyslu přestat s dluhy, nebo je dokonce splácet. Představy, že by vlády tento problém měly řešit jsou směšné. Vláda, která by se o toto pokusila, velice brzy dovládne.

Nejnovější příklad je Řecko. Kdyby Řecko udělalo "bankrot", francouské a německé banky přijdou o peníze. Jinak se nestane nic. Tyto "záchranné" miliardy tečou do bank, které pracují podle pravidla: Zisky nám, ztráty daňovým poplatníkům. Vláda vládne dál.

Udělat z lidí žebráky, kontolované nejmodernější technikou, aby neměli prostředky se vzepřít.

V rámci příprav na občanské války a potlačování nepokojů, vytvořit armády, (žádné rekruty, na které není spoleh) z profesionálních vrahů, kteří "pracují" za peníze a kterým je jinak všechno jedno.

219635

19.5.2010 6:01

RE: Nejde o napravu

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 206.?.?.?

Reakce na 219635

Obávám se, že máte pravdu. [naštvaný]

219636

19.5.2010 10:41

RE: Nejde o napravu

Střelec 77.?.?.?

Reakce na 219636

Vladimíre, vy se neobáváte, vy to víte, že Esmate má pravdu [mrknutí jedním okem]

219656

19.5.2010 23:06

RE: Nejde o napravu

udo udo321123zavinacbodkask 91.?.?.?

Reakce na 219636

Čo a komu vlastne dlžíte?
Požičali vám váš vlastný dlh [smích][smích], ktorí vyjadrili vo svojich vlastných ničím nekrytých zmenkách. To je pre každého triezvo rozmýšľajúceho človeka absurdné.

Proste to neuznať a postaviť mimo zákon ako podvod a zločin proti ľudskosti. Presne podľa ústavy. Ak to len jedna krajina urobí, budú humanitárne bombardovať. Ak sa na tom dohodnú reprezentanti viacerých krajín, je ten prístup plne reálny.

Nie len u nás, a u vás je hodne politikov, ktorí plne chápu situáciu a chcú to riešiť. Je ich stále viac. Nie sú všetci zlí. Sú v podstate vo všetkých stranách a rozprávajú sa o tom v "kuloároch". Potrebujú ale podporu zdola. Keď to občania nechápu a nepodporia, oni nemôžu nič urobiť. Či chcete zase raz "novú" krv do politiky, čo sa bude ďalšie 4 roky snažiť porozumieť ako reálna globálna politika funguje? [smích] Keď očakávate od vašich zástupcov podľa médii zlo, tak ho úspešne vyprojektujete. Znova: Qui bono?

Zodpovedné osoby sa cez "slobodné" média prihovoriť nemôžu. Viď poslednú sériu leteckých, automobilových a iných nehôd, samovrážd a podobne s následnou exemplárnou denunciáciou odvážlivcov pomocou "mienkotvorných" kolaborantov. Posledne likvidácia celej vlády v priamom prenose, čo chcela prave o tomto rokovat. To si nedovolilo ani Gestapo, Čeka, ci NKVD za totálnej vojny. Zúfalý čin.

Vôbec to nie je také zložité. Vždy sa udeje vzhľadom na morálku a chápanie situácie jednotlivcom a tak isto spoločnosťou objektívne najlepšia možná varianta (jedno z hlavných pravidiel). Túto situáciu treba chápať ako skúsenosť a výzvu na osobný a tak isto kolektívny rast. Aj od toho sme tu .. Isté veci sa máme od nich učiť. Tiež tu nie sú len tak. Vyberať, hodnotiť, každý jeden. Netreba sa báť. Myslím, že to dopadne dobre. Ide o to, či chceme budúcnosť pre nás a naše deti a akú. Tak sa aj stane.

Ďalšie sociálne, finančno-ekonomické, atd. kroky sme tu už pár krát preberali.

219700

20.5.2010 17:38

RE: Nejde o napravu

simplimus 85.?.?.?

Reakce na 219700

Pro určitou nápravu současného vývoje, vedoucího neodvratně k rozličným drastickým krizím, by bylo prospěšné, kdyby lidé nemuseli volit jednu stranu, ale mohli si zvolit několik lidí, kterým důvěřují, ze všech kandidátů ze všech přihlášených stran. Je zde řada lidí, velmi schopných a chápajících obrovské problémy, kteří se však s ohledem na stanovený volební systém do poslaneckých křesel s největší pravděpodobností nedostanou (kupř. paní Bobošíková).Současní politici nejsou schopni řešit nahromaděné problémy v zájmu celku ( např. zdravotnictví, nezaměstnanost, romská otázka, důchody, korupce, kriminalita) a řešení neustále odkládají, nebo jednotlivé strany navrhují taková řešení, která jsou výhodná pouze pro sympatizanty dané strany, ale nikoliv přijatelná pro celou většinovou společnost. Podotýkám, že se nemusí jednat vždy o řešení , která by lahodila všem. Má-li si národ utáhnout opasky, musí se to týkat všech, snad s výjimkou sociálně nejslabších, a vedoucí činitelé státu by měli jít příkladem. O miliardových zakázkách a smlouvách nemohou rozhodovat jedinci, ale zvolená skupina odborníků ze všech oborů, kterých se to týká. Na ministerstvech, vysokých školách a vědeckých ústavech snad máme takových lidí dost. Zvláštní pozornost je třeba věnovat právním závazkům takových smluv. Je nepřijatelné, aby za nezodpovědnost některých lidí, kteří dosavad byli prakticky nepostižitelní, pykal celý národ stále rostoucím zadlužováním.
Je potěšitelné, že v poslední době přibývá lidí ve všech společenských vrstvách, kteří si plně uvědomují závažnost situace, odmítají se na „tureckém“ hospodaření podílet a dávají to najevo i v médiích.Tito lidé, zejména na vyšších společenských pozicích, projevují svou obrovskou statečnost, protože pravdivá kritika a radikální opatření směřující k účinné nápravě jsou pro mnohé jejich kolegy naprosto neakceptovatelné, a potřebují proto podporu všech čestných a pracovitých lidí.Osobně si myslím, že toto postupné uvědomování vlivných myslících lidí probíhá na celém světě, a že je to jedna z možných cest, jak náš svět dostat k lepší budoucnosti bez neustálých obav o trochu důstojný lidský život.

219777

20.5.2010 18:14

RE: Nejde o napravu

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 219777

No jo ale vybírat si vůdce podle jejich schopností? To je příliš logické, kam by potom přišli ti co s tím manipulují? Mimo to zcela neproveditelné, neb loutky si smíme volit pouze z lidí již koupených, právě aby náhodou něco nezačalo fungovat. Logicky je systém politických stran hovadina, ale tak to vyhovuje těm co to ovládají. [smích]

219778

19.5.2010 19:00

RE: Nejde o napravu

steve 70.?.?.?

Reakce na 219635

ESMATE - zcela, do pismene pravdive. A zastaveni zrudnosti tohoto pocinani - budiz vyslysena slova Jana Smolika v "Vyssiho principu": .. "vrazda na Tyranovi neni zlocinem".
.. neexistuje ZADNA jina cesta. Pouze boj na ZIVOT, nebo smrt ...

219687

19.5.2010 21:24

RE: Nejde o napravu

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 219687

Steve, doufám, žes nepotratil rozum a ten boj bereš jako boj slov - tedy polemiku. Včetně důkazů psaných i zvukových.
A tenhle boj, papírové a zvukové bomby - ten je určitě už připravený, zdokladovaný a čeká se na startovní výstřel - volby.
Je určitě v Čechách dost lidí, kteří vědí kudy z dluhového průseru ven. Němci patrně připraví "půdu", už dnes je na netu "nástřel" odsazený od měny národa, který sice nemusíme mít zrovna v největší lásce, ale který prokazuje schopnost systémového myšlení. Včetně vhodného výhledu do blízké přítomnosti (projekt "Základní příjem"[mrknutí jedním okem].
My v téhle šarádě asi sehrajeme úlohu prostředníka - nejen kvůli geografické poloze a vzácné historické zkušenosti - kdy se o nás vždy přetahuje východ nebo západ.
Oni vědí proč - a my jim to budeme muset dokázat. Máme jazyk, kterým lze dokázat cokoliv čímkoliv - to jsme pochytili z matematiky, tuhle schopnost. Jen ještě nebyly postulovány "axiomy češtiny", znalost obsahu každého písmene a číslice v českých slovech.
Když jsem teď sledoval reportéra + Vandase na Hydeparku, tak byl tlak reportéra na "vhodná témata" tak zřejmý, že si toho snad lidi začnou všímat. A když ne, tak budou ovečkami ještě o chvilku déle.
No, další hyd(e)paráda v podání VM začíná, jdu "sledovat cvrkot"...

219694

19.5.2010 21:49

RE: Nejde o napravu

steve 70.?.?.?

Reakce na 219694

čeká se na startovní výstřel - volby.
.. a kolik tech startovnich vystrelu za poslednich 20 let bylo?
Vsechny byly "zdokumentovany", v cilove pasce byli vzdy ti sami hochstapleri a tleskali jim stale vice zbidaceni divaci, kteri se prave vratili od svobodnych voleb. Dej mi vedet za pul roku, jak pokracuje vyzdoba cirkusoveho sapito k vystrelu v roce201? ...

219695

19.5.2010 22:28

RE: Nejde o napravu

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 219695

spíš mi řekni, koho jsi volil, jak dalece dovedeš pod maskou poznat člověka.
A jak dalece ten člověk je k určitým krokům donucený a do jaké míry se smí rozhodovat podle svého svědomí. Vychcanost (taktika?)v jedné kauze nemusí znamenat vychcanost celého člověka.
Kolikrát ses vnitřně rozhodoval "v kůži" těch lidí? S jejich prioritami, způsoby a možnostmi jednání apod.??
Sleduješ-li situaci průběžně, tak snad pár slušných lidí mezi poslanci najdeš.
Nebo ne?
Hra "na jednu bránu" samozřejmě funguje stále, ale už vnímám lidi, kterým to vadí, kteří hledají, kudy z drátů kamarášoftismu ven...

219699

19.5.2010 7:13

Strany

Sam Ting Wong 81.?.?.?

Mě také přijde úsměvné, když např. ODS nabízí "řešení a odpovědnou politiku". Kdyby to byla nová strana, tak může člověk ještě hloupě doufat, že skutečně něco nabízí. Ale oni už ve vládě seděli a nepředvedli ani řešení ani odpovědnou politiku. Ale to jim nebrání natisknout plakáty, kde se jejich kandidáti křečovitě šklebí a slibují hory doly. ČSSD je to samé v bledě oranžovém.
Bohužel, jak již bylo řečeno, mediální agentury odvedly svoji práci na jedničku a lidé to baští a baští. Vždyť se podívejte na volební hesla ČSSD, vyvolávají strach - nezvolíte nás a zůstanou poplatky u lékaře. Zemanovci zase straší Paroubkem, který prý bude od června ovládat náš život.
A když vidím na billboardu ulíznutého Kalouska, tak se musím smát. Tohle snad může sežrat jen jeho babička. Takový brutus s výrazem miliuse.
Je mi líto, ale nevidím žádnou stranu, která opravdu nabízí řešení nebo odpovědnou politiku. Jsou to jen pletichy, které mají udržet teplá místečka. Počítám, že vládní figurky jsou zaúkolované, odměny přislíbené a kdo usedne do křesel dostane poplácání po rameni, provizi na účet a pak začne plnit úkoly, které nemají nic společného se zájmem republiky.
A těch peněz, co narvali do kampaní a které jim proplatí daňový poplatník...

219640

19.5.2010 11:06

RE: Strany

djb 90.?.?.?

Reakce na 219640

co si myslíte o SSO svobodní.cz
Volí je Jakl, asi i Klaus, progam mají, podle mě, více méně správný.

Ale, dá se tomu věřit? Je tam nějaké napojení na něco/někoho...?

219658

19.5.2010 12:51

RE: Strany

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 219658

ODS č.2

219664

19.5.2010 15:44

RE: Strany

maru 213.?.?.?

Reakce na 219658

Dluhy za 1. vlády ODS - tedy Klause:
1) Ztratil se majetek asi za 700 miliard (majetek za další bilion byl restituován)
2) Ztratilo se asi 150 miliard přebytku z důchodového zabezpečení – bylo to použito k "vyrovnání" státního rozpočtu (až bude třeba, tak se to tam vrátí - říkal tehdejší premiér Klaus)
3) Asi za 200 miliard bylo nutno sanovat banky
4) Přesto všechno zůstal po ODS dluh 170 miliard

Takže i když nepočítáme ten bilion, tak to máme 520 miliard schodku za 7 let prvního vládnutí ODS.

219672

19.5.2010 16:35

RE: Strany

quido2 81.?.?.?

Reakce na 219672

Pokud je to 150 mld.kč ukradených z důchodového fondu, tak by měli důchodci žalovat stát pro neochránění jejich investice, podobně jako Lauder (CME). Ten v porovnání za zmařenou investici ve stovkách milionů, zažalovalˇčeský stát za neochránění jeho investice, a vysoudil 10,5 mld.

Nejdříve mezinárodní soud ve Štocholmu se vyslovil ve prospěch ČR. Lauder se obrací na mezinárodní soud v Londýně a ten vynesl opačný verdikt. Tedy pokud by se postupovalo podle stejného klíče u důchodců, to by byla suma!!! Že se jedná o krádež potvrdil i zesnulý Otakar Moteil.V každém případě by měla odborná veřejnost důchodců zapracovat a poslat Kalouskovi protiúčet za zmařenou investici na slušné přežití.

219677

20.5.2010 0:05

RE: Strany

LaFox 90.?.?.?

Reakce na 219658

Svobodní mají, jako snad jediná strana, v programu vystoupení z EU. Taky tam mají zachování koruny. Ale ten Payne v předsednictvu, fuj [pláč]

219705

19.5.2010 14:11

RE: Strany

r.k. 188.?.?.?

Reakce na 219640

ČSSD straší podobně jako strašila v bleděmodrém před lety ODS (mobilizace proti levici atd.). Dnes je to k smíchu, a za pár let bude k smíchu dnešní strašení ČSSD. Tedy teoreticky, prakticky se může stát, že prostě lékaři nebudou, a potom si my, co ještě dožijem, se slzou dojetí vzpomenem na těch pakatelních 30 kaček všimného doktorovi, k smíchu nám asi nebude. Politikům všechny grázloviny procházely díky obětnímu beranovi kterého měli v "komunistech". Jelikož po 20 letech a bez Havla na hradě který vymyslel pravítko "demokratické" a "nedemokratické" strany, čímž ze všech kromě KSČM udělal hodné kluky, už není čím lidi oblbovat, sázejí na "řešení a odpovědnou politiku". Zní to relativně inteligentně, ale jak již bylo uvedeno, leda kdyby to byla nová strana, pro mě je to prázdné heslo a tyhle volby prohrané ať vyhraje kdokoliv.

219669

19.5.2010 8:00

Autore

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 81.?.?.?

nesplacený státní dluh je bezpodmínečnou podmínkou k tomu, aby dluhy i s úroky mohly splácet jiné subjekty - občané a firmy.Čím více dluhů nesplatí stát, tím více se mohou zadlužit jeho obyvatelé.Z toho je patrné, že bez státního dluhu nemůže kapitalismus v dnešní podobě vůbec fungovat.Od věčně opilého politika typu Kalousek nemůžete očekávat trochu logického uvažování.Onehdy v televizi tento osel prohlašoval, že hypotéka je něco jiného než spotřebitelský úvěr.

219643

19.5.2010 9:50

RE: Autore

jan386 147.?.?.?

Reakce na 219643

Ale pochopitelně, že hypotéka je něco jiného nežli spotřebitelský úvěr. Odlišuje se od něj:
a) výší vypůjčené částky
b) dobou splácení
c) ve většině případů úrokovou sazbou.

Hlavním rozdílem však je, že spotřebitelský úvěr si obvykle lidé berou na statek fakticky buďto bezcenný (dovolená), nebo na takový, jehož cena je po skončení spotřebitelského úvěru poloviční (různá elektronika). Hypotéku si však lidé berou buďto na dům nebo na byt, které jsou sice v dnešní době extrémně nadhodnocené, avšak pořád představují nějakou hodnotu, i kdyby jí byl pouze pozemek, na kterém dům stojí.

Dále: bez státního dluhu by kapitalismus mohl existovat zcela bez problému (problém je, že dnes žádný není), dokonce i ten dnešní hybrid by to zvládl za předpokladu, že stát se nebude motat do všech oblastí lidského života a bude sloužit tomu, k čemu byl vytvořen (tedy poskytovat základní právní rámec, vnější a vnitřní obranu a několik málo dalších věcí). V situaci, kdy stát je největším zaměstnavatelem v zemi, sociální dávky bere půlka obyvatel, reálné zdanění občanů je kolem padesáti procent mzdy a přesto se stát každým rokem masivně zadlužuje, je zřejmé, že si stát vzal na záda víc, než je schopen unést.

Bohužel to, jako obvykle, odskáče střední a nižší třída až se věřitelé skutečně tvrdě přihlásí o své peníze. Řecko je trochu extrémní případ, ale my zatím máme nakročeno k podobnému osudu.

219654

19.5.2010 11:45

RE: Autore

HHBB 78.?.?.?

Reakce na 219654

>Hlavním rozdílem však je, že spotřebitelský úvěr si obvykle lidé berou na statek fakticky buďto bezcenný (dovolená)
Pokud pomineme to, že onu "bezcennost" určil kalouskovský způsob myšlení, cena je vždy dána ochotou (nebo nutností) směnit.
Tedy kromě jakéhosi "sazebníku" rozdíl nevidím.
A jak bylo řečeno výš: "že bez státního dluhu nemůže kapitalismus v dnešní podobě vůbec fungovat" se dá usoudit i příčina, proč se v kapitalistickém světě dluh nikde nedaří odstranit. [smích]
Pokud přece jen někde v onom kapitalismu není, je to tím, že se tam usadil nějaký ten věřitel, nebo nemají opravdický kapitalismus. [mrknutí jedním okem]

219661

19.5.2010 13:53

RE: Autore

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 82.?.?.?

Reakce na 219654

Pochopitelne ze hypoteka je uver, ktery vyprodukuje ve sve podstate spoustu nekrytych penez vytistenych ze vzduchu, tak jako vsechny urocene uvery na cokoli.K osudu Recka maji nakroceny vsechny zeme, ve kterych je kapitalismus zalozen na pujcovani penez a spekulacich.

219667

19.5.2010 9:05

lidi

mazz 82.?.?.?

si trochu nevšimli, že jdem vstříc tzv. šach matu...
a nejenom v našem státě... [pláč]
udělat šach mat elitě = předělat státy na a.s. [velký smích]

219648

19.5.2010 10:36

Dokud se radikálně nezmění celý ten prolhaný systém financí, nezmění se nic

skeptik2 195.?.?.?

Kdyby byla nějaká strana, která by s tím něco opravdu chtěla dělat, musela by začít radikální reformou celého finančního systému. Dnes už snad s výjimkou fanatických voličů ODS a TOP09 nikdo nedokáže bez uzardění tvrdit, že současnou krizi v jejím objemu nezavinil finanční systém a jeho nastavení, navzdory tomu nám politici i média namlouvají, že jedině když zredukujeme výdaje na veřejné služby a solidaritu a snížíme daně nejbohatším, něco zachráníme. Je to jak v hořícím domě šetřit na vodě, aby si pán na zámku měl v čem umýt nohy. --- Je přece zřejmé, že ten pravicí adorovaný trh může fungovat jen tehdy, budou-li jeho účastníci schopní se opravdu racionálně rozhodovat, čili rozumět minimálně jeho jazyku a mít dostatek informací o jeho objektech. Finanční systém je ale - nepochybně záměrně - nastavený do podoby nesrozumitelného magického rituálu jen pro zasvěcené, který běžná lusa má adorovat a klanět se mu, ale nepřemýšlet o něm. Jeho jazyk je stejně nicneříkající a stejně pompézní jako starý katolický latinský ritus mše pro obyčejného rolníka. Kdo z běžných lidí, vč. třeba čtenářů Zvědavce, má reálnou představu o tom, co jsou to vlastně "swapy", "hedgeové fonty" a další posvátné termíny rituálního finančního jazyka? Peníze, symbolické zástupné hodnoty toho, co se v rámci trhu směňuje, neříkají ve skutečnosti o hodnotě směňovaného vůbec nic, jak tedy může být stav světa, krize, státního dluhu atd. nějak ve vyprázdněném finančním jazyce bez obsahu nějak popisován? ---- Čekám na stranu, která ve svém programu bude mít alespoň radikální konstatování tohoto jevu, která se pokusí o to, aby se ze současných tajemných bohů investičních společností, bank a burz stalo to, čím původně byly: jednoduchými schránkami chránícími peníze před zlodějem lépe než slamník, veřejnými institucemi schopnými půjčit na zajímavý projekt nikoli na lichvářský úrok, ale za poplatek kryjící náklady transakce, účetními, schopnými vnímat, že nemohou půjčovat více, než mají a schopnými pohlídat dva sloupečky "má dáti" a "dal", veřejnými institucemi, schopnými zajistit, že jazyk oběhu peněz bude srozumitelný i nejposlednějšímu absolventovi ZŠ schopnému sčítat a násobit --- takový program by v budoucnu mohl mít za výsledek to, že finanční systém začne plnit tu úlohu, ku které vznikl, totiž jazyka umožňujícího smysluplný rozhovor. Zatím je to jazyk podvodníka, jehož mnohomluvnost má zakrýt ruku šátrající v mé kapse. ---- Radikální změnu žádná strana neslibuje, budu tedy volit spíš ekvivalent hození kamenu do okna, za nímž si smetánka užívá a nehodlá vnímat co se na druhé straně skla děje. Je nutné zakřičet, aby to už někdo zaslechl. Budu volit KSČM. Kdo má ucho a mozek, porozumí. Kdo ne, co dělat.

219655

19.5.2010 14:05

RE: Dokud se radikálně nezmění celý ten prolhaný systém financí, nezmění se nic

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 81.?.?.?

Reakce na 219655

Rozumím-li dobře Vašemu příspěvku, pane Skeptiku2, je základní příčinou současných ekonomickým potíží světa finanční systém. Tedy banky, burzy, hedgeové fondy, ...

Je-li Vaše přesvědčení pravdivé, měl by mít největší ekonomické potíže stát, který je přímo "hnízdem" těchto "ekonomických pijavic dneška". Ne? Tím státem je Švýcarsko. Jakýpak má to "semeniště finančních lotrů" státní dluh? Nula?!? Jak je to možné?

Ve Švýcarsku (a řadě dalších nezadlužených zemí) působí stejný finanční systém, jako u nás či v Řecku. Argument o nezadluženosti těchto zemí falzifikuje Vaši hypotézu o příčině krize, pane Skeptiku2. Příčinou současné zadluženosti i ekonomické deprese musí být tedy něco jiného. Co by to jen mohlo být? [mrknutí jedním okem]

219668

19.5.2010 16:07

RE: Dokud se radikálně nezmění celý ten prolhaný systém financí, nezmění se nic

maru 213.?.?.?

Reakce na 219668

Svycarsko ma statni dluh 43.50 % HDP

https://www.cia.gov/library/publications/the-world-factbook/rankorder/2186rank.html

Bez dluhu jsou:
1.Lichtenstejnsko - danovy raj
2.Brunej - nejbohatsi stat na svete - ropne kralovstvi
3.Palau - rozvojovy zemedelsky ostrovni statecek

219674

19.5.2010 16:18

RE: Dokud se radikálně nezmění celý ten prolhaný systém financí, nezmění se nic

skeptik2 195.?.?.?

Reakce na 219668

Jak jste přišel na to, že Švýcarsko má nulový veřejný dluh? V procentech HDP má dluh vyšší než ČR (podle CIA World Factbook 43,5% HDP 2009 - http://www.webcitation.org/5nvfxCBRI). A kterou "řadu dalších států" máte na mysli? ---- Nicméně ilustrujete přesně to, co jsem měl na mysli - a to tu lež o té nezadluženosti jde poměrně snadno jedním kliknutím vyvrátit, přesto obhájcům statu quo stojí za to z nějakých důvodů jí zdánlivě sofistikovaně dále manipulovat. Proč asi?

219675

19.5.2010 21:55

RE: Dokud se radikálně nezmění celý ten prolhaný systém financí, nezmění se nic

smutný klaun 213.?.?.?

Reakce na 219675

Čím více budou státy i jednotlivci zadlužení, tím více to nahrává
těm nejbohatším jedincům, bankám a korporacím.Protože ztráty bank a velkých nadnárodních společností musí zaplatit dlužníci, spotřebitelé a řadoví daňoví poplatníci a naopak zisky jsou bohatými privatizovány, nemohou v delším časovém horizontu prodělat.Ovládaným masám pak nabídnou úpadkovou kulturu, reklamy na nepotřebné krámy (na něž si lidé vezmou další úvěry) a manipulaci naivních občánků prostřednictvím koupených sdělovacích prostředků. Vzdělání je a bude stále více formální, přemýšlet je nežádoucí a perfektně vymyšlený plán jak několik tisíc nejmocnějších ovládne stamiliony prostáčků jede dále. A nůžky se rozvírají ...
Má to však dvě slabiny. Nesmí se to zastavit a lidé nesmí začít přemýšlet.

219696

20.5.2010 0:31

RE: Dokud se radikálně nezmění celý ten prolhaný systém financí, nezmění se nic

pavelh14 213.?.?.?

Reakce na 219696

Mrkněte na: www.ekonomickareforma.cz Myslím, že tohle je řešení!
[smích]

219706

19.5.2010 23:28

RE: Dokud se radikálně nezmění celý ten prolhaný systém financí, nezmění se nic

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 81.?.?.?

Reakce na 219675

Pojmy veřejný dluh a státní dluh se poněkud liší, pane Skeptiku2. Já jsem s dovolením hovořil o státním dluhu. Tedy o pojmu, jímž se zabývá článek, pod nímž diskutujeme. Ten je tvořen státními dluhopisy, kterými vláda obvykle pokrývá schodek státního rozpočtu. Trvám na tom, že Švýcarsko (a třeba také Estonsko) dlouhodobě hospodaří bez schodků a státní dluhopisy nevydává. Nebo Vy snad o nějakých (utajených [velký smích] ) víte?

Takže jste žádnou lež o nulovém zadlužování nevyvrátil. Jen jste se vyvlékl z odpovědi na otázku, která je Vám nepříjemná.

219702

20.5.2010 14:21

RE: Dokud se radikálně nezmění celý ten prolhaný systém financí, nezmění se nic

skeptik2 195.?.?.?

Reakce na 219702

"Government debt (also known as public debt or national debt) is money (or credit) owed by any level of government; either central government, federal government, municipal government or local government." http://en.wikipedia.org/w/index.php?title=Government+debt&oldid=113284292

Téma článku asi není jasné pouze vám.

Nicméně pokud to podle vás je jinak, klidně se víc rozepište, podložte odkazy, dodejte, anebo aspoň odkažte spolehlivé statistiky, týkající se třeba toho Švýcarska atd.

Pro zajímavost - proč si myslíte, že třeba zmíněný CIA Factbook chápe "government debt" ve smyslu výše zmíněné definice a neřídí se vašimi názory?

219761

19.5.2010 14:55

RE: Dokud se radikálně nezmění celý ten prolhaný systém financí, nezmění se nic

Erwin 91.?.?.?

Reakce na 219655

To, co popisujete, je zcela správně a pěkně vyjádřeno. I když volit komunisty by mne v životě nenapadlo. Když tak nad tím ovšem přemýšlím, tak máme s komunisty vlastně společného nepřítele, není-liž pravda.

219670

19.5.2010 15:18

RE: Dokud se radikálně nezmění celý ten prolhaný systém financí, nezmění se nic

tatíček 90.?.?.?

Reakce na 219670

Pane Erwine, copak vám není jasné, že komunisti si tak říkají už jen ze setrvačnosti, komunistické ideje se již dávno ukázaly jako naprosto neuskutečnitelné, a dnešní "komunisti" už dávno převzali trend, který je už dávno nastaven? Myslíte, že kdyby se dostali k moci, že by nezačali rvát kořist stejně jako každý jiný mocipán? Je dnes úplně jedno, jak se která politická strana jmenuje a jejich líbivé programy slouží pouze jako výtah k moci, dnes jsou nejvyšší modlou peníze - bohatství, proto všichni tolik touží po moci - tím se k nim nejlépe dostanou.
Copak to není úplně postavené na hlavu, politici se předhánějí jak získat voliče, myslíte že proto, že jsou masochisti a budou si libovat v tom, že až zvítězí, budou se tady rochnit v tomhle bordelu a dávat ho do pořádku? Bylo by to tak strašně lukrativní, aby za to stály všechny ty kampaně, peníze, oblbování lidí atd.? Já myslím, že ne.

219671

20.5.2010 7:06

RE: Dokud se radikálně nezmění celý ten prolhaný systém financí, nezmění se nic

Erwin 91.?.?.?

Reakce na 219671

Ano, je mi to jasné. Ovšem nesouhlasím s Vámi v závěru příspěvku. Jak chcete docílit toho, aby se k moci dostal někdo, kdo myslí na republiku, kdo by opravdu chtěl zbavit tyto lumpy moci a získal si nás svým odhodláním toto změnit a být dobrým služebníkem národa ? Jsou 2 možnosti, násilí nebo volby. První možnost bych si dovolil nyní zavrhnout. Pokud někdo takový reálně existuje a chtěl by nás vyvést z tohoto hnoje, musí vložit mnoho prostředků k tomu, aby byl slyšet. Ono k tomu stejně jednou dojde ( a nelze pak vyloučit variantu 1), ale to už stát bude na huntě a možná, že bude již příliš pozdě.

219721

20.5.2010 8:58

RE: Dokud se radikálně nezmění celý ten prolhaný systém financí, nezmění se nic

tatíček 90.?.?.?

Reakce na 219721

Ano, máte naprostou pravdu. Vlastně Vám mohu jen závidět Váš optimismus a naději. Já už jsem totiž rezignoval, podle mne to řešení není v lidech, pravděpodobně bude muset přijít nějaká vyšší moc. Já mám totiž obavy, že ty všelijaké programy různých stran jsou již anachronismem, zas pouhá setrvačnost, protože je to zvykem. Za posledních cca 70 let so odehrála světová válka, 40 let od zrušení bretton-woodských dohod, 20 let globálního internetu a dnes se peníze vytváří tím, že se prostě připíšou na konto, to všechno jde tak strašně rychle v kontextu dějin, že 99% lidí na téhle zeměkouli včetně mne nemůže chápat, co takové věci znamenají a co se kvůli nim může vyvrbit. A obávám se, že to zbylé 1% pouze nejasně tuší, kam to může směřovat. Ale nějaké řešení zřejmě nezná nikdo. Čili docílit toho, aby se k moci dostal někdo, kdo to myslí dobře s republikou, prostě nejde. Kdyby se takový jednotlivec našel, bude tou skrumáží. která se tu po volbách opět vytvoří bez ohledu na stranickou příslušnost, nemilosrdně smeten. A pojede se dál v nastaveném trendu, stáhnout lidi ještě o to, co jim zbylo. Zdroje tu ještě jsou.

219731

20.5.2010 9:45

RE: Dokud se radikálně nezmění celý ten prolhaný systém financí, nezmění se nic

Erwin 91.?.?.?

Reakce na 219731

Co má člověk dělat, když je rozeným optimistou ? Být zhnusen a rezignovat jsou 2 věci. Jeden významný člověk kdysi řekl, že pokud ve vězení sedí ještě jediný člověk, který věří, není nic ztraceno. Bez víry se těžko žije a nedokážu si představit, že bych se s rukama v klíně měl podílet na "zářné" budoucnosti svých dětí. Těžko bych odpovídal na otázku, co jsi udělal, abychom i my měly šanci důstojně žít. Měl jsi k tomu příležitost.

219735

19.5.2010 19:26

RE: Dokud se radikálně nezmění celý ten prolhaný systém financí, nezmění se nic

simplimus 85.?.?.?

Reakce na 219655

S tím lze souhlasit. Ale očekávat, že by se to mohlo stát v naší zemi, je dle mého názoru pouze zbožným přáním, jehož splnění by však jistě většina lidí uvítala.Světový finanční systém je tak silně provázaný a navíc propojený se světovou ekonomikou, že je vyloučené, aby se taková malá země nějak od něho odpoutala. Snad by to bylo možné jinde, kdyby se vytvořil nový svazek mocných států, který by byl tak hospodářsky soběstačný, že by se mohl ze stávajícího řetězu odtrhnout (určité náznaky tu jsou, snad se k tomu ozvou povolanější, např Stan), celosvětově jen v případě, kdyby si to vynutila většina lidstva, které zatím čeká jak Šípková Růženka na probuzení. Jinak máte zcela pravdu, že v tomto finančním systému se používá rituální jazyk. A nejedná se jenom o finančnictví, ale i o justici, a různá komplikovaná sdělení společností o poskytovaných službách (např. ČEZ), která jsou pro většinu lidí bez pečlivého prostudování nových pojmů nesrozumitelná. Kdo asi má zájem mlžit, nebo přímo lidi oblbovat?

219689

19.5.2010 23:48

RE: Dokud se radikálně nezmění celý ten prolhaný systém financí, nezmění se nic

Rostislav Mucha 85.?.?.?

Reakce na 219655

Toto jsou slova, která lze podepsat. Blahopřeji vám k užití tzv. selského rozumu. Souhlasím i s racionalitou volby KSČM. Kdyby mi to dovolilo svědomí pamětníka reálného socialismu (v jeho plné kráse včetně verbování ze strany StB), udělal bych totéž. Takhle jsem nucen vybrat stranu, jejíž volbou budu jenom hlasovat proti "kapitalismu s nelidskou tváří". Na okraj podotýkám, že se necítím být chudákem.

219703

19.5.2010 11:26

Realita

Lin 85.?.?.?

Souhlasím s myšlenkou článku, že "řešení státního dluhu" je dneska "těžkým kalibrem" ve volební kampani. Utvrzují voliče v mylném obrázku "rozežraného občana", který způsobil státní dluh svou nestřídmostí a tak je ho potřeba "umravnit". Realita je ale jiná. Dost jsme si tu o ní povídali a přesto se ještě pořád najde hodně těch, kteří obrázku "rozežraného občana" stále věří.
Našla jsem včera jednu diskusi, která docela dost vysvětluje. Má víc jak dvě hodiny, takže - počítejte s tím, pokud si chcete poslechnout.

http://plus.joj.sk/plus-tv-archiv/lampa/13-05-2010.html

219660

19.5.2010 12:50

Čechům dluží dnešní režim 2 miliony Kč každému !!!

Ekonom 80.?.?.?

http://outsidermedia.cz/Cechum-dluzi-dnesni-rezim-...

219663

19.5.2010 16:34

RE: Čechům dluží dnešní režim 2 miliony Kč každému !!!

Karel IV 90.?.?.?

Reakce na 219663

Vsechny staty, kromě některych uvadenych mají státní dluh, vsichni dluzí, ale komu.....Mam pocit ze banky tyto penize ani nemají, ale uroky frcí dal, nekdo si maze kapsu a neco neni v poradku..napr CR kazdou sekundu zvysuje svuj dluh o 8 000,- Kč. Ti co pujcuji penize nemají, ale uroky manipuluji vlady a prerozdeluji finance...

219676

20.5.2010 5:31

RE: Čechům dluží dnešní režim 2 miliony Kč každému !!!

Esmate 85.?.?.?

Reakce na 219676

Maji pane Karle banky peníze mají - ve vždy potřebném množství. O to se starají "národní" banky (také patřící mafií těch, jejichž jméno nesmíme vyslovit) a potřebné množství se natiskne, nebo se potřebná částka zadá na počítači a šup, penízky jsou zde. [smích]

Ty doby, kdy byly peníze podloženy "veškerým majetkem a prací", nebo dokonce zlatem, jsou nenávratně za námi. Proto je a bude peněz vždycky dost - na rozdíl od toaletního papíru z dob rozkvětu socialismu v Čechách. [smích]

219719

19.5.2010 16:36

Proč volit komunisty? Snad kvůli cestě ke spravedlivější společnosti.

Laskavý 88.?.?.?

I když je volit nebudu, mám jiné koně. Možná KDU,ale to je jedno.
Když se zde bavíme o státním dluhu, tak jste ale všichni přehlédli zásadní politický postoj,a to je způsob, anebo cesta , jak se dostat ke spravedlivější společnosti. To je základní otázka!!! Máme státní dluh, ale najednou jsou zde strany , kteří chtějí , aby dluh platili ti občané, kteří jsou "ovládáni" a kteří jistě žádný dluh státu nezpůsobili. To je krajně nespravedlivé, i když je možné postihnout a dohnat "škůdce", kteří dluh zavinili. Jeden příklad za všechny. Československo mělo poměrně velkou námořní flotilu,vzhledem k velikosti ČSFR,která vydělávala i v tvrdém tržním prostředí. Kdo zavinil, že tyto lodě byly rozkradeny a podnik rozkulačen!!! Máme na Hradě osobu, která vykřikovala "více Kožených" a my jsme ho ještě zvolili za prezidenta. Tady se začíná odvíjet příběh, který vedl k dnešním dluhům!!!Hlavně "oposmlouva" vedla k tomu, že se dvě partičky zlodějů daly dohromady a tak to tady v našem Kocourkově funguje do dnes!!! Máme před volbami, ale kdo má paměť, tak si jistě vzpomene na plakáty - s Klausem nebo do leva!! A za tři neděle už si se Zemanem leželi v náručí!!!! To vedlo k naprostému politickému a ekonomickému marasmu!!! [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji]

219678

19.5.2010 17:02

RE: Proč volit komunisty? Snad kvůli cestě ke spravedlivější společnosti.

quido2 81.?.?.?

Reakce na 219678

Pane Laskavý,sleduju vaše příspěvka delší čas, patříte k Topu diskutérů. Bezesporu máte velký přehled.Určite tedy víte,že celá strategie demokratizace bývalých satelitů SSSR má jiné loutkovodiče. Tuzemská řídící "elita" je ve skutečnosti řízena. No a obyčejný člověk je "důležitý" o volbách. Podívejte se jak dopadli důchodci.

219681

19.5.2010 20:53

RE: Proč volit komunisty? Snad kvůli cestě ke spravedlivější společnosti.

Anonymus 85.?.?.?

Reakce na 219678

Již předem se omlouvám, ale útočit na něčí přesvědčení není zrovna nejlepší volba pro komunikaci, spíše pro konflikt, ale nějak mě to nedá, abych se znovu nezeptal, jestli ta KDU je tou správnou volbou, obzvláště s Cyrilem v čele.
Zbývající text již nějak vstřebu, i když na některé detaily mám trochu jiný názor.
Ale zaujal mě nadpis, "Proč volit komunisty"
Od doby, kdy Topolánek otočil o 180° po volbách se zabývám tím, koho volit v příštích volbách, a ty jsou již za týden.
Ať to probírám z kterého konce chci, vždy mě vychází jediné: =Neserioznost, podrazy apod." napříč všemi stranami. I v kontextu osob, jež si založili nové subjekty - nepředpokládám, že přemalováním loga můžu očekávat něco jiného. Totéž platí i o svobodných, kteří mě hned v prvopočátku zaujali. Ale jen do doby, kdy se ukázalo, že Topolánek jede vabank přes mrtvoly a najednou začala vznikat nová strana, která začala absorbovat odpadlíky (možná odpadlíky - pokud to nebyl přímo záměr) z ODS, kteří začali na sebe poutat znechucené pravicové voliče.

No nic, v prvé řadě jde o státní dluh a jak z toho.
Již zde bylo popsáno mnoho teorií, ale jako reálné bych viděl snížit byrokracii minimálně na polovinu ( není to utopie )
odpoutat se od EU a vystoupit z NATO. Jelikož žádný z těchto bodů není obsažen u žádné ze stávajících stran, mimo KSČM, jinou volbu také nevidím. A z návratu do normalizace bych také neměl obavy, svět je momentálně trochu jinde. Z čeho jiného jdou obavy? z omezování svobod jednotlivce? - k tomuto bych jen uvedl, že staří bolševici byli jen břídili proti dnešním praktikám.

219692

19.5.2010 21:04

RE: Proč volit komunisty? Snad kvůli cestě ke spravedlivější společnosti.

steve 70.?.?.?

Reakce na 219692

.. [smích] [cool] , "jsem s Vami, budte se mnou" ...

219693

20.5.2010 1:14

RE: Proč volit komunisty? Snad kvůli cestě ke spravedlivější společnosti.

Alexus 77.?.?.?

Reakce na 219693

Chlapi....to s tě mi Komanči myslíte vážně ??? Víte sami,že díky JAKOrevoluci v 89.....jsou komanči rozlezlí celou sněmovnou a kromě Komančů ve všech ostatních stranách....jen se tím nechlubí....A kovaní soudruzi...by nás zadlužili ještě více...

A co říkáte na piráty ?

http://www.ceskapiratskastrana.cz/pages/ceska-piratska-strana/volebni-program.php

U mě má přednost svoboda před ekonomikou, vzhledem k tomu....jak bylo řečeno ve filmu Collapse ( http://www.imdb.com/title/tt1503769/ )
.....POLITIKA je pokračováním Ekonomiky jinými prostředky.....

219707

20.5.2010 1:23

RE: Proč volit komunisty? Snad kvůli cestě ke spravedlivější společnosti.

Lin 85.?.?.?

Reakce na 219707

Píchnu to sem - na konec.
Když nevíte, koho volit, udělejte si test, která ze stran nejvíc odpovídá vašim požadavkům:
http://cs.kohovolit.eu/cz

219708

20.5.2010 2:17

RE: Proč volit komunisty? Snad kvůli cestě ke spravedlivější společnosti.

Anonymus 85.?.?.?

Reakce na 219708

Tak jsem to vyzkoušel, a trefil se do svého rozhodnutí.
Vítězně vyšla ČSSD, ale tu volit nemíním. Jsou zrovna tak důvěryhodní jako Topolánkova ODS, nemluvě o tom, že nehledě na sliby, je to tatáž pakáž jako ta modrá, jen pro ty důvěřivější.
Na druhém místě je PS, ale pro jistotu, aby ODS nedostala ani zlomek mojeho hlasu, je volit nemůžu.
Potom se o třetí a čtvrté místo dělí svobodní a ksčm - takže volba je jasná a moje nezvratné přesvědčení také.

219713

20.5.2010 8:22

RE: Proč volit komunisty? Snad kvůli cestě ke spravedlivější společnosti.

Alexus 77.?.?.?

Reakce na 219713

TO anonymous 85.... Nerozumím tomu , jak může být Pirátská strana spojena s ODS ????

Dyt spolu nemají nic společného.

219729

20.5.2010 16:16

RE: Proč volit komunisty? Snad kvůli cestě ke spravedlivější společnosti.

Anonymus 85.?.?.?

Reakce na 219729

Nenapsal jsem, že mají něco společného, ale že hrozí poměrné rozdělení hlasu i pro další strany, pokud by PS nepřekročila 5% hranici. A to přeci nemůžu dopustit. ODS už ode mě nedostane vůbec nic, a vůbec nikdy ani omylem!

219772

21.5.2010 9:22

RE: Proč volit komunisty? Snad kvůli cestě ke spravedlivější společnosti.

Jiří Koubek 88.?.?.?

Reakce na 219772

V tom případě se budete spolupodílet na tom bordelu, který tady po volbách vznikne. Člověk by si neměl vybírat "nejmenší zlo", ale měl by volit stranu, které bez výhrady věří.
Jinak není šance, že by se někdy něco změnilo.

219808

21.5.2010 10:02

RE: Proč volit komunisty? Snad kvůli cestě ke spravedlivější společnosti.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 219808

>V tom případě se budete spolupodílet na tom bordelu, který tady po volbách vznikne.
Strašení pro nás není, a bordel větší být už snad ani nemůže. Kdo má peníze koupí pár přeběhlíků, a pojede se dál. Ale ty komunisti, nejsou tak špatný nápad. Hlas nepropadne, a tudíž se nerozpočítá do průměru jako souhlas s tím, co zvolíte Vy. To také není k zahození...

219811

21.5.2010 10:17

RE: Proč volit komunisty? Snad kvůli cestě ke spravedlivější společnosti.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 208.?.?.?

Reakce na 219808

Nesmysl, nejvetsim zlem je umele rozdelovani spolecnosti, ktere slouzi zajmum tech, o kterych nelze psat.Ani jeden z politiku neni schopen financni krizi zabranit, protoze k tomu potrebuje celonarodni sjednoceni.Situace je zoufala a po volbach bude jeste zoufalejsi.

219813

21.5.2010 10:37

RE: Proč volit komunisty? Snad kvůli cestě ke spravedlivější společnosti.

Anonymus 85.?.?.?

Reakce na 219808

Vážený pane Koubek, jsem člověk upřímný, někdy až moc.
Do posledních voleb jsem volil pravici, to znamená, že mám spolupodílnictví na tom bordelu co je tady nyní. Běžně říkám, že díky Topolánkovi, který mě otevřel oči, ale on byl jen šéfem té partaje a loutkou v rukou Vondry a pod. Všimněte si, že Topolánek to odnes za všechny, ale tito se vytratili jako pára nad hrncem a v pozadí čekají na další příležitost. Ale tato odpověď není o tomto.
Podle Vás bych měl volit toho, komu věřím. Vy snad někoho takového na politické scéně vidíte? Já ne!!!
>Jinak není šance, že by se někdy něco změnilo.
Právě proto, aby se něco změnilo, proto jsem dospěl k tomuto závěru.

Pokud to vidíte jinak, je mi líto. Také jsem měl jiné představy, ale ke každému rozhodnutí a názoru musí člověk dozrát vlastními zkušenostmi. A že doba nazrála na změnu musí vidět každý soudný člověk, proto je třeba otočit kormidlem a to zásadně, než se dočkáme takovéto reality:
http://www.youtube.com/watch?v=T6WKMNmFsxM

219817

21.5.2010 20:48

RE: Proč volit komunisty? Snad kvůli cestě ke spravedlivější společnosti.

Datel 75.?.?.?

Reakce na 219817

Ano vlastni zkusenosti. A ta by mne vedla ke dvema volbam a po zamysleni vlastne k volbe jedne-misto volebnich listku, kyje a brat to hlava nehlava. Protoze dokud si politici neuvedomi ze lide jsou ti kteri je zivi a oni jsou pouze zamestnaci, tak se absolutne nic nezmeni. Volebni listky nic nezmeni.

219862

23.5.2010 11:26

RE: Proč volit komunisty? Snad kvůli cestě ke spravedlivější společnosti.

mtk 88.?.?.?

Reakce na 219817

>Vážený pane Koubek, jsem člověk upřímný, někdy až moc.Do posledních voleb jsem volil pravici, to znamená, že mám spolupodílnictví na tom bordelu co je tady nyní.
To je podle mě omyl. Měla ODS ve volebním programu korupci, zadlužování, tunelování, válčení? Politici si uzurpují mandát, kterým nedisponují.

219937

20.5.2010 1:44

RE: Proč volit komunisty? Snad kvůli cestě ke spravedlivější společnosti.

Anonymus 85.?.?.?

Reakce na 219707

Já to alespoň myslím smrtelně vážně.
Protože pokud někdo sklame mou důvěru (jako ODS)
tak si nezaslouží více mé pozornosti, a měl jsem s nimi dlouho trpělivost. A nezaslouží si ji ani její deriváty.

Komanči co jsou rozlezlí v jiných partajích, nejsou pravověrní komanči, jen u komančů někdy byli. Běžně se jim říká kabátníci.
Nechci zde opěvovat starou dobu, bohužel výsledky hovoří jasně.
Kdyby nás chtěli zadlužit, měli na to zhruba 40 roků, ale v 89 předali republiku nezpochybnitelně v plusu ( a ne malém). Za těch dvacet roků se veškerý majetek zázračně vypařil včetně pohledávek a k tomu ještě 1,3bil dluhu, který se ovšem nevypaří - ten budeme muset tvrdě zaplatit.
Nejen že se vypařil hospodářský majetek. Ale vypařil se státní zlatý poklad. Vypařily se státní důchodové fondy, které měli komanči v rezervě a mohl bych pokračovat dále.

219710

20.5.2010 7:32

RE: Proč volit komunisty? Snad kvůli cestě ke spravedlivější společnosti.

Erwin 91.?.?.?

Reakce na 219710

A co takhle DS (DSSS) ? Po vyslovení či přečtení názvu strany se mnozí ihned iracionálně staví na zadní. Proč ? Je to stavění na zadní opravdový odpor k jejich programu nebo je to podvědomá reakce na to, jak jsou prezentování v médiích ? Pěkně sestříhané šoty z akcí, detailní záběry na kanady, vyholené hlavy atd. K naprosté dokonalosti dovedená propaganda těchto lůmpů. Mnozí zde na Zvědavci pochopitelně oprávněně nadávají na mainstream, ale pokud se něco v tomto mainstreamu napíše o DS, mnozí nad tím nepřemýšlí a nálepkují. Upřímně řečeno, ze všech stran je mi nejbližší jejich program. To, že je T.Vandas všude v tisku a TV diskreditován a kriminalizován, nemá u mě žádnou váhu. Jedinými dvěmi ukazateli strany je pro mě program a důvěryhodnost jejich představitelů. Zatím mě nezklamali. Doporučuji právě jim dát šanci.

219724

20.5.2010 11:52

RE: Proč volit komunisty? Snad kvůli cestě ke spravedlivější společnosti.

mtk 88.?.?.?

Reakce na 219724

MedaBeda zde kdysi postoval loga a symboly DS, které nápadné připomínají atributy NSDAP. Myslím, že se jedná o další udici. Důvěřuj, ale prověřuj.

219748

20.5.2010 12:14

RE: Proč volit komunisty? Snad kvůli cestě ke spravedlivější společnosti.

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 219748

To jsem postoval já, Tomáši!!! [smích]

219753

20.5.2010 12:19

RE: Proč volit komunisty? Snad kvůli cestě ke spravedlivější společnosti.

mtk 88.?.?.?

Reakce na 219753

Uf, omlouvám se, proto jsem to nemohl v archivu najít. Dík za odkaz. Popel na mou hlavu. [smích]

219757

21.5.2010 14:36

RE: Proč volit komunisty? Snad kvůli cestě ke spravedlivější společnosti.

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 77.?.?.?

Reakce na 219757

a já jak se rodí lidové legendy...

[velký smích]

219836

23.5.2010 11:28

RE: Proč volit komunisty? Snad kvůli cestě ke spravedlivější společnosti.

mtk 88.?.?.?

Reakce na 219836

Já se fakt snažil, Ježíši, prokoukli mě ...

219938

20.5.2010 12:56

RE: Proč volit komunisty? Snad kvůli cestě ke spravedlivější společnosti.

Erwin 91.?.?.?

Reakce na 219748

promiňte mtk, ale tohle má být argument ?

219758

20.5.2010 14:26

RE: Proč volit komunisty? Snad kvůli cestě ke spravedlivější společnosti.

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 219758

Ne, samozřejmě, že to není argument. Nějaká strana sice ke svým spotům dává německou muziku, v logu má ekvivalent loga NSDAP, ale samozřejmě, že to žádný argument není.

Protože je to naprosto "logické", že národní česká strana používá německé logo a německou muziku. Jak jinak zdůraznit češtví, že? Každý správný Čech je totiž Němec!

[chechtot] [chechtot] [chechtot]

219762

20.5.2010 14:39

RE: Proč volit komunisty? Snad kvůli cestě ke spravedlivější společnosti.

f-čelař 78.?.?.?

Reakce na 219758

Kdyby chtěl někdo zdiskreditovat myšlenky obsažené v programu DS, tak by to těžko mohl dělat lépe, než právě DS … A kdyby někdo chtěl „nenápadně“ poukazovat na sympatie DS k idejím říše, tak by to nemohl dělat lépe, než právě Ervín… asi tak… [smích]

219766

23.5.2010 11:33

RE: Proč volit komunisty? Snad kvůli cestě ke spravedlivější společnosti.

mtk 88.?.?.?

Reakce na 219758

Myslím, že Fčelař a Hestroy podali vyčerpávající odpovědi (díky za ně); opravdu netuším, co chcete řešit. Ta bílá už bělejší fakt nebude.

219939

19.5.2010 16:45

Nepředběhl Mistr Jan Hus dobu?

Laskavý 88.?.?.?

Úryvek z jeho kázání:
Tak jako hejno krkavců snesli se na tuto zemi, aby
vyklovali každé zrnko zlata a stříbra.
Nemají slitování. Jejich srdce zjedovatěla touhou po
bohatství. Se vším kupčí, všechno prodávají.
Chceš pokřtít dítě? Zaplať! Chceš loupit a vraždit? Zaplať a bude ti odpuštěno.
Ale pak, kdyby sám ďábel zaplatil, vstoupil by na nebesa?
A za peníze takto vydřené z chudého lidu koně krásné chovají, čeleď
nepotřebnou drží, v kostky hrají a na své kuběny kožichy drahé věší,
zatímco Kristus chodil bos a neměl, kde by hlavu složil.
Však poznejte se, vy zloději chudého lidu neboť Bůh i lid vás vidí.


Taky ho za to upálili ........

219680

19.5.2010 17:33

RE: Nepředběhl Mistr Jan Hus dobu?

mazz 82.?.?.?

Reakce na 219680

to vždy bylo... a nebude!
až lidé pochopí, co se jim snažím říct, pak už nebudou řešit co a jak bylo, ale co a jak udělat [smích]

219684

19.5.2010 18:45

RE: Nepředběhl Mistr Jan Hus dobu?

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 178.?.?.?

Reakce na 219680

Dať to na letáky a plagáty a potom bude mazec. [smích]

219686

19.5.2010 19:03

RE: Nepředběhl Mistr Jan Hus dobu?

steve 70.?.?.?

Reakce na 219686

Oracle - vyjdete z lunaparku falesnych iluzi. Temi letaky a plakaty je prikryt. A potom zacit ten "mazec". S virou, ze vase deti a vnuci budou zit jako LIDE ...

219688

21.5.2010 12:29

RE: Nepředběhl Mistr Jan Hus dobu?

Anonymus 85.?.?.?

Reakce na 219686

Já bych to dal rovnou na lopatu [chechtot]

219827

20.5.2010 0:02

RE: Nepředběhl Mistr Jan Hus dobu?

Rostislav Mucha 85.?.?.?

Reakce na 219680

Notoricky známý, ale skvělý citát, pane Laskavý! V souvislosti s ním mě napadá, jak bylo kdysi pracné "bezpracně" získávat peníze. V moderní době, v době měny odpoutané od zlatého (či jiného) standardu, se vydělává miliónkrát víc např. nákupem a prodejem něčeho, co ještě , anebo vůbec neexistuje, viz "futures" nebo "hedge fondy".

219704

21.5.2010 13:07

RE: Nepředběhl Mistr Jan Hus dobu?

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 219704

Nejvíc peněz je prostě v iluzích. K tomu patří i filmový průmysl. Díky tomu že naše peníze jsou také iluzorní, je to docela patřičné. [smích]

219830

23.5.2010 10:27

Malé zamyšlení nad státním dluhem - jenom jedna z děr pro příklad

Fanda 85.?.?.?

Že by náš nejlepší ministr financí v tomto nebyl namočený, to bych se divil. Podívejte se na: http://www.novinky.cz/ekonomika/180483-stat-pomohl...

219935

23.5.2010 11:38

centralizace eurozóny

Luky lvaca (zavináč) seznam (tečka) cz 89.?.?.?

existuje ekonomický důvod pro fiskální centralizaci eurozóny?

219940

25.5.2010 11:58

elita a dluhy

flavius sixtus maiorian 195.?.?.?

cílem současného dluhového systému je ekvivalent jakéhos dlužního otroctví ....tedy trvalá závislost na nikdy nesplatitelném dluhu..takto to fungovalo např. u jihoamrických statkářu kdy peon si stale pujčje u svého patrona jemuž dluží ptotože urok je třeba 50% takže to celkem logicky nikdy nebude schopen zaplatit...cílem pujčujícího tedy neni zisk z uroku ale trvala vlada nad dlužníkem...v tomto příoadě se jedná o globální proces..............
další důležitým faktorem je přesum mikolvpeněz ale nemovitostí do rukou elity v podttě jako v době říma...mnejpve padli v době občanských bálek drobní otrokáři hospodařící na své " villa rustica" pote v době přechodu na principát "ranné cisařství" větší otrokáři a v dobš diokleciana a konstantina zustalo v celé říši jen 6000 majitelu pudy (z vice než 50 0000 000 ale dle některých odhadů i 80 000 000 lidi ...zbytek byt občané )z nichž 300 reprezentovalo skutečnou elitu s danovou imunitou, příjmem až 1,5 tuny! zlata rocne, disponujicími bandou bucelariu....veskere dane pltila luza tedy chudy lid kdy doslo k zaniku rozdilu mezi otrokem a obcanem, kurialove byla zbidaceni

220077

26.10.2010 0:49

Od vás to sedí pane Křiváku

Jaromír Kudrna 90.?.?.?

Neuvěřitelné,Malé zamyšlení nad státním dluhem,píše pseudovědec Ponkrác,který neslýchaným způsobem ohlupuje naivní lidi za účelem,aby si napakoval na jejich hlouposti svoji vlastní kapsu.

230991

Příspěvků: 78

19.05. 05:43 Esmate  Nejde o napravu
19.05. 06:01 Vladimír Stwora  RE: Nejde o napravu
19.05. 10:41 Střelec  RE: Nejde o napravu
19.05. 23:06 udo  RE: Nejde o napravu
20.05. 17:38 simplimus  RE: Nejde o napravu
20.05. 18:14 Antiseptik  RE: Nejde o napravu
19.05. 19:00 steve  RE: Nejde o napravu
19.05. 21:24 janko  RE: Nejde o napravu
19.05. 21:49 steve  RE: Nejde o napravu
19.05. 22:28 janko  RE: Nejde o napravu
19.05. 07:13 Sam Ting Wong  Strany
19.05. 11:06 djb  RE: Strany
19.05. 12:51  RE: Strany
19.05. 15:44 maru  RE: Strany
19.05. 16:35 quido2  RE: Strany
20.05. 00:05 LaFox  RE: Strany
19.05. 14:11 r.k.  RE: Strany
19.05. 08:00  Autore
19.05. 09:50 jan386  RE: Autore
19.05. 11:45 HHBB  RE: Autore
19.05. 13:53  RE: Autore
19.05. 09:05 mazz  lidi
19.05. 10:36 skeptik2  Dokud se radikálně nezmění celý ten prolhaný systém financí, nezmění se nic
19.05. 14:05  RE: Dokud se radikálně nezmění celý ten prolhaný systém financí, nezmění se nic
19.05. 16:07 maru  RE: Dokud se radikálně nezmění celý ten prolhaný systém financí, nezmění se nic
19.05. 16:18 skeptik2  RE: Dokud se radikálně nezmění celý ten prolhaný systém financí, nezmění se nic
19.05. 21:55 smutný klaun  RE: Dokud se radikálně nezmění celý ten prolhaný systém financí, nezmění se nic
20.05. 00:31 pavelh14  RE: Dokud se radikálně nezmění celý ten prolhaný systém financí, nezmění se nic
19.05. 23:28  RE: Dokud se radikálně nezmění celý ten prolhaný systém financí, nezmění se nic
20.05. 14:21 skeptik2  RE: Dokud se radikálně nezmění celý ten prolhaný systém financí, nezmění se nic
19.05. 14:55 Erwin  RE: Dokud se radikálně nezmění celý ten prolhaný systém financí, nezmění se nic
19.05. 15:18 tatíček  RE: Dokud se radikálně nezmění celý ten prolhaný systém financí, nezmění se nic
20.05. 07:06 Erwin  RE: Dokud se radikálně nezmění celý ten prolhaný systém financí, nezmění se nic
20.05. 08:58 tatíček  RE: Dokud se radikálně nezmění celý ten prolhaný systém financí, nezmění se nic
20.05. 09:45 Erwin  RE: Dokud se radikálně nezmění celý ten prolhaný systém financí, nezmění se nic
19.05. 19:26 simplimus  RE: Dokud se radikálně nezmění celý ten prolhaný systém financí, nezmění se nic
19.05. 23:48 Rostislav Mucha  RE: Dokud se radikálně nezmění celý ten prolhaný systém financí, nezmění se nic
19.05. 11:26 Lin  Realita
19.05. 12:50 Ekonom  Čechům dluží dnešní režim 2 miliony Kč každému !!!
19.05. 16:34 Karel IV  RE: Čechům dluží dnešní režim 2 miliony Kč každému !!!
20.05. 05:31 Esmate  RE: Čechům dluží dnešní režim 2 miliony Kč každému !!!
19.05. 16:36 Laskavý  Proč volit komunisty? Snad kvůli cestě ke spravedlivější společnosti.
19.05. 17:02 quido2  RE: Proč volit komunisty? Snad kvůli cestě ke spravedlivější společnosti.
19.05. 20:53 Anonymus  RE: Proč volit komunisty? Snad kvůli cestě ke spravedlivější společnosti.
19.05. 21:04 steve  RE: Proč volit komunisty? Snad kvůli cestě ke spravedlivější společnosti.
20.05. 01:14 Alexus  RE: Proč volit komunisty? Snad kvůli cestě ke spravedlivější společnosti.
20.05. 01:23 Lin  RE: Proč volit komunisty? Snad kvůli cestě ke spravedlivější společnosti.
20.05. 02:17 Anonymus  RE: Proč volit komunisty? Snad kvůli cestě ke spravedlivější společnosti.
20.05. 08:22 Alexus  RE: Proč volit komunisty? Snad kvůli cestě ke spravedlivější společnosti.
20.05. 16:16 Anonymus  RE: Proč volit komunisty? Snad kvůli cestě ke spravedlivější společnosti.
21.05. 09:22 Jiří Koubek  RE: Proč volit komunisty? Snad kvůli cestě ke spravedlivější společnosti.
21.05. 10:02  RE: Proč volit komunisty? Snad kvůli cestě ke spravedlivější společnosti.
21.05. 10:17  RE: Proč volit komunisty? Snad kvůli cestě ke spravedlivější společnosti.
21.05. 10:37 Anonymus  RE: Proč volit komunisty? Snad kvůli cestě ke spravedlivější společnosti.
21.05. 20:48 Datel  RE: Proč volit komunisty? Snad kvůli cestě ke spravedlivější společnosti.
23.05. 11:26 mtk  RE: Proč volit komunisty? Snad kvůli cestě ke spravedlivější společnosti.
20.05. 01:44 Anonymus  RE: Proč volit komunisty? Snad kvůli cestě ke spravedlivější společnosti.
20.05. 07:32 Erwin  RE: Proč volit komunisty? Snad kvůli cestě ke spravedlivější společnosti.
20.05. 11:52 mtk  RE: Proč volit komunisty? Snad kvůli cestě ke spravedlivější společnosti.
20.05. 12:14 hestroy  RE: Proč volit komunisty? Snad kvůli cestě ke spravedlivější společnosti.
20.05. 12:19 mtk  RE: Proč volit komunisty? Snad kvůli cestě ke spravedlivější společnosti.
21.05. 14:36 MedaBeda  RE: Proč volit komunisty? Snad kvůli cestě ke spravedlivější společnosti.
23.05. 11:28 mtk  RE: Proč volit komunisty? Snad kvůli cestě ke spravedlivější společnosti.
20.05. 12:56 Erwin  RE: Proč volit komunisty? Snad kvůli cestě ke spravedlivější společnosti.
20.05. 14:26 hestroy  RE: Proč volit komunisty? Snad kvůli cestě ke spravedlivější společnosti.
20.05. 14:39 f-čelař  RE: Proč volit komunisty? Snad kvůli cestě ke spravedlivější společnosti.
23.05. 11:33 mtk  RE: Proč volit komunisty? Snad kvůli cestě ke spravedlivější společnosti.
19.05. 16:45 Laskavý  Nepředběhl Mistr Jan Hus dobu?
19.05. 17:33 mazz  RE: Nepředběhl Mistr Jan Hus dobu?
19.05. 18:45 Oracle  RE: Nepředběhl Mistr Jan Hus dobu?
19.05. 19:03 steve  RE: Nepředběhl Mistr Jan Hus dobu?
21.05. 12:29 Anonymus  RE: Nepředběhl Mistr Jan Hus dobu?
20.05. 00:02 Rostislav Mucha  RE: Nepředběhl Mistr Jan Hus dobu?
21.05. 13:07 Antiseptik  RE: Nepředběhl Mistr Jan Hus dobu?
23.05. 10:27 Fanda  Malé zamyšlení nad státním dluhem - jenom jedna z děr pro příklad
23.05. 11:38 Luky  centralizace eurozóny
25.05. 11:58 flavius sixtus maiorian  elita a dluhy
26.10. 00:49 Jaromír Kudrna  Od vás to sedí pane Křiváku

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

44

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 87 čtenářů částkou 15 402 korun, což je 44 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Už na nás "vláda" zase chystá další šikanu a buzeraci20.10.21 20:19 Česká republika 3

Majitelé lesů raději zakáží cyklistům vjezd do lesa úplně19.10.21 20:20 Česká republika 4

Americké vojenské biologické laboratoře v Kazachstánu19.10.21 18:59 Kazakhstan 0

Evropská agentura pro léčiva zahájila hodnocení vakcíny společnosti Pfizer pro děti ve věku 5-11 let19.10.21 09:23 Evropská unie 2

Krize toaletního papíru!19.10.21 08:31 Česká republika 5

USA jsou připraveny posílit obranné schopnosti Gruzie - šéf Pentagonu přijel do Tbilisi18.10.21 09:21 Gruzie 2

Fauciho jedy18.10.21 09:16 USA 2

Kanadská provincie vydala nová pravidla COVID, která umožňují vládě zabavit soukromý majetek17.10.21 18:30 Kanada 2

„Tak to ne!“ Povinné vakcíny narazily na vážný odpor. Hnízdil spustil kanonádu17.10.21 17:46 Česká republika 1

Volby, AfD naletělo šmejdům17.10.21 04:52 Německo 1

Od severu k jihu je Itálie zablokovaná16.10.21 19:43 Itálie 2

Slovinský premiér označil poslance Evropského parlamentu za "Sorosovy loutky"15.10.21 19:07 Slovinsko 4

Do Tatier už len elektromobilom?15.10.21 19:04 Slovensko 6

Izrael zaútočil na Sýrii pod krytím dopravních letadel15.10.21 18:55 Sýrie 0

Hlavní vražedný nástroj v britských nemocnicích15.10.21 18:39 Británie 0

Pilot zemřel při letu několik dní po očkování15.10.21 10:38 USA 3

Roušky všude a restaurace jen pro očkované. Vláda po volbách zvažuje zpřísnit opatření14.10.21 17:03 Česká republika 2

Osoby s vagínami14.10.21 13:29 Neurčeno 3

Plyn čerpaný do evropských zásobníků klesl na minimum13.10.21 17:33 Evropská unie 2

Policie Feriho stále nevyslechla13.10.21 12:48 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
21,88 Kč
Euro
25,53 Kč
Libra
30,27 Kč
Kanadský dolar
17,79 Kč
Australský dolar
16,49 Kč
Švýcarský frank
23,82 Kč
100 japonských jenů
19,16 Kč
Čínský juan
3,42 Kč
Polský zloty
5,57 Kč
100 maď. forintů
7,04 Kč
Ukrajinská hřivna
0,84 Kč
100 rublů
30,89 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 093,43 Kč
1 unce stříbra
534,30 Kč
Bitcoin
1 423 327,31 Kč

Poslední aktualizace: 21.10.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 7 954