Diskuze k článku

Inspirační foto – vyhlášení vítězů

Příspěvků 12

9.5.2010 17:22

Navrhuji se kriticky podivat na soucasne udalosti

n.z. 99.?.?.?

v Moskve: spolecna marsparada ke dni vitezstvi.
http://english.aljazeera.net/news/europe/2010/05/2...

Legitimni otazka: proc je tam 12 tisic vojaku NATA se zbrani v ruce? Proc je tam do--dele cinan Hu? Chce tim rici, ze s Cinou take nebudou zadne problemy? Jen rusti komuniste (dnes rusti vlastenci) jsou velmi a to pravem nastvani. Je to vzdani se NATU? Je to predzvesti neceho jeste hroznejsiho? Proc se tohle nedelo pred peti lety k jeste kulatejsimu vyroci? Proc tolik ocucavacich setkani Clinton-Lavrov v posledni dobe? Co vlastne znamenal ten debilni vypinac z jmenem Peregruzka (forsaz) asi pred rokem?

Ta saskarna v Praze byla toho predstupnem, mozna jen casti vetsiho procesu. Zatim jsem nenasel komentar v semizdatu, ktery by mel vztah k teto udalosti. Rozhodne ale doporucuji uvazit poznamku (Ve zkratce) prispevovatelky ze Slovenska, ktera varuje pred skutecnymi intencemi ruskeho vedeni.

Pripomenme si poznamku kdysi britskeho min. predsedy Disraeliho: "skutecna vlada je velmi odlisna od te, co se jevi napovrch".

219009

10.5.2010 3:35

RE: Navrhuji se kriticky podivat na soucasne udalosti

KILLROY 178.?.?.?

Reakce na 219009

z Vasho linku: About 10,000 Russian troops took part as well as about 1,000 Nato soldiers, primarily from the US, UK and France.

219028

10.5.2010 13:03

RE: Navrhuji se kriticky podivat na soucasne udalosti

n.z. 99.?.?.?

Reakce na 219028

Dik za pripominku - a popel na moji hlavu.

219054

10.5.2010 10:04

RE: Navrhuji se kriticky podivat na soucasne udalosti

quido2 81.?.?.?

Reakce na 219009

Navrhuji se kriticky podívat na současné události.

V tom případě musíme vycházet z historických nezfalšovaných faktů. V článku Čína obklíčena řetězem amerických základen (24,2,2010) píše pan Antoninus: Tedy fakta mluví tak,že Wehrmacht i přes své kvality na válku na východě byl zoufale nepřipraven. Jaká byla tedy skutečnost???

Plán napadení SSSR měl název Barbarosa a byl německým velením připraven a podepsán Hitlerem v prosinci 1940.Je to podrobná směrnice k provedení útoku. V té době ze strany SSSR existovalo pouze memorandum o jehož realizaci mělo být teprve rozhodnuto. Této přípravné strategii předcházely Stalinovy čistky. Za pohých 15 měsíců v letech 1937-38 Stalin vyvraždil:
3 z 5 maršálů,--13z 15 velitelů armád,--8 z 9 admirálů flotily a admirálů prvního stupně,--50 z 57 velitelů armádních zborů,-- 154 z 186 velitelů divizí,--11 z 11 náměstků komisaře obrany a 98 z 108 členů nejvyšší vojenské rady.--43 285 vysokých důstojníků bylo odsouzeno k dlouholetým žalářům. Dopady tohoto zločinu byly v nadcházející válce obrovské.

Naproti tomu na německé straně pokračovaly přípravy na válku dle plánů. Z Balkánu jsou staženy desítky divizí,armády jsou plně vyzbrojeny. Tyto přípravy byly sovětské rozvědce známé.Stalin je však ignoruje a vydává další rozkazy k přesunu jednotek bez zabezpečení obrany.

V den útoku(22,června 1941) bylo na německé straně připraveno:
153 německých divizí, 12 rumunských pěších divizí, 2 slovenské pěší divize plus jedna slovenská motorizovaná divize, 3 italské motorizované divize a 18 finských divizí. K tomu přistupovaly: 4 rumunské jezdecké brigády, 1 tanková brigáda a 3 horské brigády. Dále 2 maďarské motorizované brigády a jedna jezdecká. Převaha německé armády a zkušeného velení byla přímo hmatatelná.

Také Bulhaři a Španělé byli spojenci Hitlera a neutrální Švýcarsko vyrábělo pro Wehrmacht přesné časovace a zaměřovače. Zbrojovky poražené Evropy pracovaly pro Wehrmacht.

Před útokem nemá RA zajištěnou obranu a je špatně vyzbrojena. V západním vojenském okruhu byly soustředěny asi 3/5 divizí a vojáků RA. Těmto vojskům však chyběly 2/5 až 1/2 výzbroje. Mimoto tu noc (22,6,1941) se přesouvali místní velitelé ke svým jednotkám ze štábů armád.Tito velitelé byli ukolébáni dřívějším Stalinovým ujištěním,že válka proti Německu začne až v r.1942. Této filozofii klidu odpovídalo zajištění obrany na linii doteku armád.Hitler měl bezpochyby přesné informace.Načasování útoku bylo perfektní.

Po zahájení útoku postoupil Wehrmacht stovky kilometrů bez většího odporu.Na zemi byly zničeny tisíce ruských letadel a bylo ukořistěno obrovské množství techniky. Do konce r.1941 bylo zajato nebo zabito 3,5 milionů vojáků RA. Totální porážka SSSR se zdála být nezvratná.

219046

10.5.2010 10:36

RE: Navrhuji se kriticky podivat na soucasne udalosti

quido2 81.?.?.?

Reakce na 219046

dokončení:
Pozadí podpory Hitlera bylo euroatlantické.O tom svědčí proces ze dne 20.10.1942,kdy Leo T.Growley,vládou USA ustanovený správce nepřátelského majetku,zabavil na základě zákona o obchodování s nepřítelem veškerý majetek Newyorské banky UBC. Došlo ke krizi mezi frakcemi iluminátů (Rothschild Rockefeller- Hitlerovi se též přezdívalo Rothschildův baron.)V případě rychlého vítězstí v Rusku byly dny Anglie sečteny. Německo by získalo surovinovou základnu a nevyčerpatelný zástup otroků.To byl pravděpodobně důvod změny strategie USA a v konečné fázi i strategie Stalina. Neb i ten byl řízen ilumináty-svobodnými zednáři zrovna jako jeho předchůdce Lenin. Viz multimilionář Hamer, přítel Lenina-Skrull, který měl právo přiletět do Moskvy kdykoli a měl ložnici hned vedle Leninovy. Podrobnosti se možná dozvíme po odtajnění archívů Woshingtonu, Moskvy , ale především tajných archívů svobodných zednářů.

Za jakou cenu přeměnil Stalin agrární Rusko? Byl to on a ti co ho řídili, kdo jsou zodpovědni za události v době hladomoru v r.1930 A za gulagy,kde byly umučeny miliony občanů, přičemž, jako u generálů a důstojníku měli "přednost" ti nejlepší z Gojů. Toto vraždění v předvečer války bylo dábelské a nemá žádné racionální vysvětlení.

Také generál Vlasov vypracoval pro německé velení analýzu, kde píše: Na německý útok nebyla RA připravena.Nezabezpečení obrany a idiotické velení byly příčinou drtivých neúspěchů RA. Stalin se prohlašuje za velkého vojevůdce a vyzná se ve všem nejlépe ze všech. Zbylé velení RA je úplná průměrnost, je mezi nimi několik lepších než ostatní.Timošenko a Vorošilov jsou neschopní, Sapošnikov je starý a unavený,Mereckov je negramotný.

Lidé jsou úmyslně mateni. Historie lidstva, zvláště pak historie dvacátého století a události v Rusku jsou plné polopravd, manipulací, úmyslného matení a lží. Jestliže dojde k objektivní analýze tak bude jasné, že prostý ruský voják byl zrazen, a nesl veškerou tíhu této zrady. Navzdory této zradě a idiotickému velení, dokázal v této válce zvítězit. Za to mu patří bezesporu úcta a poděkování.

219048

10.5.2010 16:39

RE: Navrhuji se kriticky podivat na soucasne udalosti

Lin 85.?.?.?

Reakce na 219048

Děkuju moc za tenhle komentář. Podepisuju!
Vystihuje přesně situaci.
I to, že Stalina si nejvíc odskákali u nich doma.

219060

10.5.2010 21:31

RE: Navrhuji se kriticky podivat na soucasne udalosti

steve 97.?.?.?

Reakce na 219048

Za to mu patří bezesporu úcta a poděkování.
.. mnohonasobne podekovani !!, a hluboka ucta !!

219069

11.5.2010 6:48

RE: Navrhuji se kriticky podivat na soucasne udalosti

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 81.?.?.?

Reakce na 219069

Pro Lin85 a Steve97.
Nejsme sami,kdo vnímá pokleslé zkreslování historie. Je nás bohužel v této naší české kotlině málo. Nastupující generace myslí v jiném, a bohužel leckdy nejen lživém ale i záštiplném duchu. Je vidět, že Guruové- teroristé pera, pracují spolehlivě. Dnes a denně a jejich úsilí neochabuje.

Můj otec byl legionář a za WWII u nás provedlo gestapo domovní prohlídku. Ještě dnes, když si to vybavím, cítím hrůzu. Co museli prožívat lidé na Ukrajině a Rusku, kde bylo vypáleno na 4000 vesnic, děti naházené do studní a další hrůzi, si nedovedu vůbec představit. A podívejme se, co dělá současný politický astablisment. Jaké informace nám podával Jan Urban o válce v Jugoslávii, nebo senátor Štětina o válce v Čečně, či snaživý jakýsi radní konšel v Brně, který nechal odstranit symboly SSSR z pomníku. Všeho dočasu. Je vidět, že i na Západě začíná foukat jiný vítr. Rusko nebude zdecimováno ekonomicky, to se nepovedlo. Tomu novému větru odpovídá i účast jednotek NATo na přehlídce v Moskvě.
Zdravím a přeji Vám hezký den

219086

12.5.2010 21:43

RE: Navrhuji se kriticky podivat na soucasne udalosti

steve 174.?.?.?

Reakce na 219086

pro v anonymite81
.. prave jsem skoncil rychlotest. Jako reakci na Vas prispevek, jsem vybehl z kavarny kde sedim, na chodnik a zeptal jsem se 16 prochazejicich mladych lidi - "Kdy skoncila nejvetsi valka ?" a "Kolik v ni zahynulo ruskych lidi"
---
.. nejblize pravde byla odpoved:".. byl jsem rok v Iraku s Narodni gardou - jako opravar a prevazeli jsme tanky .., je to tam tvrde, jsou tam pisecne bourky ..
.. pane-ni, to neni vtip - to je realita !! Uz me ta moje "srandovni novinarina" nekdy zmaha, puvodne jsem se timto chtel odreagovat a ziskat nove poznatky od svych spoluobcanu. A vychazi z toho deprese. Dostavam se do stadia, kdy zacinam chapat toho trileteho chlapecka v kocarku, ktery rika holcicce v kocarku: "jak ja to dneska bez toho fermetrazinu v tech jeslich vydrzim ?? .."

219177

13.5.2010 11:47

RE: Navrhuji se kriticky podivat na soucasne udalosti

quido2 81.?.?.?

Reakce na 219177

Mnó, to jsem si vypůjčil od pana Bartoška, ale tím mu samozřejmě neupírám autorství. V reakci na váš příspěvek konstatuji, že veselost je zdraví půl a čistota druhá je půle. Musíme ten srab, který se na nás hrne, nějak ustát.

Když se dívám na ty krásné děti, které vídám na procházkách povznáší mě to a usmívám se a věřím, že přes všechna úskalí a nebezpečenství lidstvo nakonec přežije. Že ale dojde v blízké budoucnosti k obrovské celospolečenské, globální krizi, je víc než pravděpodobnost.

Pokud se jedná o znalost historie mezi mládeží, mohu pouze konstatovat, že je silně okleštěná, nebo žádná. Svědčí o tom i poškozování pomníků rudoarmějců. Viděl jsem dva případy. Mysl mládeže je nesprávně vedena. Mnoho jich vyznává filozofii amerického revolucionáře J.Pubina, který ve své knize "ČIN", praví: Smíchali jsme mladost, hudbu, sex, narkotika a duch buřičctví se zrádcovstvím a takovéto kombinaci nelze odolat.
Viz technopáty a nedávno na novinkách bylo napsáno, že v Praze vykřikovali pochodující vyznavači mariánky heslo: Kdo nekouří s námi, kouří proti nám. Mnozí mladí lidé tento "výdobytek" svobody urputně brání. Takže asi tak.

219214

13.5.2010 18:35

RE: Navrhuji se kriticky podivat na soucasne udalosti

Lin 85.?.?.?

Reakce na 219177

Stýví - a vy jste si dneska svou dávku fermetráku nezapomněl doma? [smích]

219235

9.5.2010 18:49

Hlasovani nebylo uplne KOSER

Arachnea 75.?.?.?

Be careful in choosing your enemies, for you will become one of them.

Japan’s Samurai proverb

219013

Příspěvků: 12

09.05. 17:22 n.z.  Navrhuji se kriticky podivat na soucasne udalosti
10.05. 03:35 KILLROY  RE: Navrhuji se kriticky podivat na soucasne udalosti
10.05. 13:03 n.z.  RE: Navrhuji se kriticky podivat na soucasne udalosti
10.05. 10:04 quido2  RE: Navrhuji se kriticky podivat na soucasne udalosti
10.05. 10:36 quido2  RE: Navrhuji se kriticky podivat na soucasne udalosti
10.05. 16:39 Lin  RE: Navrhuji se kriticky podivat na soucasne udalosti
10.05. 21:31 steve  RE: Navrhuji se kriticky podivat na soucasne udalosti
11.05. 06:48  RE: Navrhuji se kriticky podivat na soucasne udalosti
12.05. 21:43 steve  RE: Navrhuji se kriticky podivat na soucasne udalosti
13.05. 11:47 quido2  RE: Navrhuji se kriticky podivat na soucasne udalosti
13.05. 18:35 Lin  RE: Navrhuji se kriticky podivat na soucasne udalosti
09.05. 18:49 Arachnea  Hlasovani nebylo uplne KOSER

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

103

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 117 čtenářů částkou 36 210 korun, což je 103 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Nakažení očkovaní jsou podle Tečky bezinfekční25.10.21 17:51 Česká republika 0

Nová nařízení vlády? Máme pro vás právní návody pro důstojný a svobodný život 25.10.21 17:13 Česká republika 1

Ameriku zaplavila vlna lítosti těch, co se nechali naočkovat24.10.21 17:07 USA 3

Měnit pohlaví dětí je zločin proti lidskosti24.10.21 09:58 Rusko 1

Hliník se odstěhoval do Humpolce......24.10.21 09:53 Evropská unie 0

Po celé Itálii vyrazili lidé i přes zákaz do ulic, podpořili je i Francouzi (VIDEA)24.10.21 09:44 Itálie 2

Zákon, který omezuje základní svobody 67 milionů Francouzů, schválilo 23 % poslanců!22.10.21 17:54 Francie 2

Policie pokračuje ve stíhání exposlanců Volného a Roznera, souhlas sněmovny už nepotřebuje 22.10.21 17:34 Česká republika 4

Soud zrušil další nezánonný paskvil - příjezdový formulář21.10.21 19:50 Česká republika 0

Nesvítí, nefouká... Data z Německa kříží plány EU21.10.21 17:38 Německo 5

Už na nás "vláda" zase chystá další šikanu a buzeraci20.10.21 20:19 Česká republika 6

Majitelé lesů raději zakáží cyklistům vjezd do lesa úplně19.10.21 20:20 Česká republika 5

Americké vojenské biologické laboratoře v Kazachstánu19.10.21 18:59 Kazakhstan 0

Evropská agentura pro léčiva zahájila hodnocení vakcíny společnosti Pfizer pro děti ve věku 5-11 let19.10.21 09:23 Evropská unie 2

Krize toaletního papíru!19.10.21 08:31 Česká republika 5

USA jsou připraveny posílit obranné schopnosti Gruzie - šéf Pentagonu přijel do Tbilisi18.10.21 09:21 Gruzie 3

Fauciho jedy18.10.21 09:16 USA 2

Kanadská provincie vydala nová pravidla COVID, která umožňují vládě zabavit soukromý majetek17.10.21 18:30 Kanada 2

„Tak to ne!“ Povinné vakcíny narazily na vážný odpor. Hnízdil spustil kanonádu17.10.21 17:46 Česká republika 1

Volby, AfD naletělo šmejdům17.10.21 04:52 Německo 1

Měnové kurzy

USD
22,16 Kč
Euro
25,73 Kč
Libra
30,52 Kč
Kanadský dolar
17,91 Kč
Australský dolar
16,61 Kč
Švýcarský frank
24,11 Kč
100 japonských jenů
19,49 Kč
Čínský juan
3,47 Kč
Polský zloty
5,57 Kč
100 maď. forintů
7,03 Kč
Ukrajinská hřivna
0,84 Kč
100 rublů
31,77 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 062,55 Kč
1 unce stříbra
532,05 Kč
Bitcoin
1 408 631,46 Kč

Poslední aktualizace: 25.10.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 5 167