Diskuze k článku

Seznam „zlých hochů“?

Příspěvků 22

6.5.2010 8:36

Opravdu zli hosi

Evzen Bily 87.?.?.?

Reporteri bez hranic kritizuji kdekoho. Vcetne americkych medii behem invaze do Iraku. Ty ctyri zminene zeme se dostaly na seznam z velice dobrych duvodu. Dostaly se tam, protoze vlady vsech ctyrech zemi ovladaji prakticky vsechny media, coz vylucuje demokracii, vcetne demokratickych voleb.
A Vladimir Putin je opravdu byvaly dustojnik K.G.B.
Bez uvozovek.

218807

6.5.2010 15:22

RE: Opravdu zli hosi

Střelec 77.?.?.?

Reakce na 218807

Pane Bílý,

zkuste si připomenout, kdo ovládá veškerá media v Severní Americe a v západní Evropě, včetně našich. Bohužel to nejsou vlády, ale skuteční predátoři. Do jaké myslíte, že patří skupiny ? Putin možná je bývalý důstojník KGB. Ale tvrdíte to tak jistě, jako byste viděl doklady o tom. Ale myslíte, že jako bývalý KGB nemůže pracovat ve prospěch svojí země ? Zatím to vypadá, že si mohu Rusové gratulovat k takovému politikovi, který dokáže své území ochránit od skutečných světových predátorů. Bohužel se takoví nenacházejí na významných postech u nás. Proto jsme už zcela sežráni.

218826

6.5.2010 15:29

RE: Opravdu zli hosi

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 218826

Gratuluji pane střelče.
Přesně to samé jsem chtěl napsat panu Bílému s tím,že i tady v ČR je potřeba někoho,kdo pozvedne národní hrdost a vytvoří podmínky pro to,abychom si vládnuli sámi -bez pomoci Voldemortů.

218827

6.5.2010 23:11

RE: Opravdu zli hosi

steve 174.?.?.?

Reakce na 218827

.. navrhuji Vondru a "bozskou Vlastu". Do vlady prizvat Hurvinka, Palinovou, Kefalina, Timura a jeho partu, brooklynskeho rabina. Narodni hrdost se zvedne i s zaludkem ...

218847

8.5.2010 20:20

RE: Opravdu zli hosi

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 24.?.?.?

Reakce na 218847

Jak jste mohl zapomenout na Madlu??? [smích]

218968

6.5.2010 17:48

RE: Opravdu zli hosi

steve 97.?.?.?

Reakce na 218826

STRELEC - kratke, strucne, - zcela presne, vystizne ! Naprosto souhlasim ...

218833

6.5.2010 18:46

RE: Opravdu zli hosi

Mirko D. 82.?.?.?

Reakce na 218826

To je snad jednoduchá otázka i pro pana Bílého. Věřím, že ví kdo ovládá tato média, a přesto se snaží mlžit. Stejně jako v Severní Americe a Evropě, tak i v Rusku ovládá (nebo ovládala) tato skupina deníky s velkými náklady, jako např. Izvestia a Komsomolskaja Pravda. Ovšem všeho do času, ruský stát je dnes natolik ekonomicky a politicky silný, že tato média vykupuje přes určité polostátní firemní giganty zpět. A to je velmi dobře, bez tohoto kroku není možné nebýt vazalem těchto skupin, viz. ČR. Izvestia již dnes Rusko kontroluje a Komsomolskaja pravda od toho nemá daleko, jen tak dál. Doufám, že i unás k tomu jednou dojde a budemem mít zase české noviny. Zkrátka stát, který ovládá svůj tisk se dostane na nějaký podobný seznam zlých hochů. Tyto jejich seznamy a nálepky ovšem nemají hodnotu ani pos...... papíru.

218837

7.5.2010 8:46

RE: Opravdu zli hosi

Evzen Bily 87.?.?.?

Reakce na 218837

Strelce, Mirko D. a dalsi,
kdo ovlada media demokratickeho sveta, to opravdu nevim. Asi jejich redaktori a vlastnici. A je me to uplne jedno - hlavne, ze nejsou cenzurovana.
Ani vam jiste neunikl rozdil mezi Lidovkami a Halo Novinami, New York Times a Wall Street Journal, NBC a FOXem. Rozmanitost nazoru a moznost kritiky i tech nejvyssich papalasu je znakem svobody, o kterem se muze ruskemu divakovi nebo ctenari jen zdat.
Po cesky vlastnenych komunistickych novinach, ktere psaly lzi predepsane Moskvou se me nestyska.

218862

7.5.2010 10:02

RE: Opravdu zli hosi

Saša 74.?.?.?

Reakce na 218862

Evžene Billy a další, přihořívá [mrknutí jedním okem]

>kdo ovlada media
>jejich redaktori a vlastnici.

Majitelé, ovládají media, tedy vlastníci… Skoro jste to uhodl! Je zajímavé, že často objektivní zpravodajství najdete právě ze zemí, o kterých je nám tvrzeno, že nemají tu svobodu tisku. . Mě nezajímá s kým který papaláš spí nebo kam chodí do kostela. Ostatně i to co napíší v New York Times nebo ohlásí Fox News je záměrné. Naše „svobodná“ media nejsou zas až tak svobodná, jsou ideologicky zavádějící až ke lži, vzpomeňte zpravodajství FOX News [mrknutí jedním okem]

218869

7.5.2010 11:13

RE: Opravdu zli hosi

Střelec 77.?.?.?

Reakce na 218862

Ale pane Bílý. Je přece známo, že media na západě, tedy ta významná, vlastní Rupert Murdoch se svou korporací, mediální magnát, který se angažuje i v jiných částech světa. Je to věrný příznivec republikánů a obdivovatel klanu Bushů. Jestliže vytýkáte Putinovi KGB, tak proč nevytýkáte prezidentu G. Bushovi šéfování obdobné instituce v USA ? Proč nevytýkáte celému klanu Bushů podporu nacistického Německa, a to až do poloviny válečných let, kdy jim to bylo alespoň administrativně zatrženo ?

Vrátím se k mediím. U nás nepozorujete cenzuru ? Já ano. A úplně stejně rozsáhlou jako v předlistopadovém režimu. Pozoruji přímo lži, které jsou v tisku, TV i rozhlase uváděny. Ale ještě mnohem zákeřnější vidím manipulace. Prostě uvádění polopravd a věcí vytržených ze souvislostí. Když se uvede alespoň kousek pravdy navozuje to u prostých lidí dojem, že je pravda všechno. Co jiného než lež je tvrzení, že ČSSD zadlužuje tuto zemi, když nejvíce ji zadlužila vláda s ministrem financí Kalouskem, který nyní kříčí, přímo řve, jak to zadlužila ČSSD a že se s tím musí něco udělat a pochopitelně z toho si má každý odvodit, že recyklovaní ve straně TOP09 se toho rádi ujmou a dokáží to.

Tuto otázku by bylo možno rozebírat hodně dlouho. K tomu tu není prostor. Přeji vám, abyste měl možnost seznámit se s problematikou mediálních masáží prakticky prováděných a s jejich cíli. Na internatu to lze najít.

218871

7.5.2010 22:31

RE: Opravdu zli hosi

steve 97.?.?.?

Reakce na 218862

..hlavne, ze nejsou cenzurovana ..
--
..ach jo, Pane Evzene, takovy velky, a takove klukovske napady. Zamyslete se nad sebou, jdete trochu do sebe. Nebo tu novinarinu vemte na Foxu na "part time" - aby jste do toho trochu "vniknul" .. [mrknutí jedním okem]

218921

10.5.2010 7:28

RE: Opravdu zli hosi

p 125.?.?.?

Reakce na 218862

pan Bily bili bily dum...presvedcovat nekoho o skutecnosti je ztrata casu....pan Bily potrebuje take v hlave hlavne vybilit...

219036

6.5.2010 21:21

RE: Opravdu zli hosi

mt-svk 91.?.?.?

Reakce na 218826

Aj ja som si myslela, že Putin robí pre blaho Ruska. Ale posledné kroky jeho vlády ohľadom hospodárstva ma nechávajú na pochybách.

Ku slobode slova, na ruskom internete nemôžete napísať slovo Putin, inak sa vám vybodkuje (vyhviezdičkuje). Prípadne sú blokované stránky naladené v prospech čečenských teroristov. Ale inak si tam môźete nájsť prakticky všetko. Viem to, lebo ho ćasto prezerám. Je určite liberálnejší ako internet na Západe. Taktiež v Rusku neexistuje trest za popieranie holokaustu, ako je to vo "vyspelých" demokraciách.

Putin dôstojníkom KGB bol, sám to priznáva.

218840

7.5.2010 1:16

RE: Opravdu zli hosi

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 218807

Vyborna kvalifikace byt dustojnikem zpravodajske sluzby. Napr. expresident Bush st byl reditelem CIA, Robert Gates byl reditelem CIA. Tihle lide vedi velmi dobre jak funguje ta nase slavna civilizace. Mnohem lepe nez treba velky dramatik, humanista a demokrat Havel a jemu podobni velikani jako treba vojevudce a strateg Saakasvilli, taky velky demokrat, kdyz neni na tom seznamu. [velký smích] [velký smích]

218853

6.5.2010 14:01

Predatori

canario447 canario447 (zavináč) centrum (tečka) sk 190.?.?.?

Pozrel som si tu stranku Reporterov bez hranic a celkom sa cudujem,co za ludia su na tom zozname,a ze tam nejako nevidim tolko citovaneho Chaveza z Venezuely. Pritom v sprave z ameriky sa pise ze Venezuela je na tom velmi zle co sa slobody tlace tyka, pretoze tam bol zabity 1 ( slovom jeden) novinar v suvislosti s kriminalitou a ako tvrdi sprava, neustalymi zmenami zakonov ( bola len jedna podstatna zmena zakona a to prijatie zakona o vysielani a transmisii) dosiahla vlada nahle zrusenie 34 regionalnych rozhlasovych a tv stanic. Realita je ze nebola obnovena licencia len jednej TV stanici,koli nesplneniu podmienok prave menovaneho zakona o vysielani a retransmisii a z toho isteho dovodu boli pozastavene licencie spominanych 34 rozhlasovych stanic.Je divne, ze reporteri bez hranic nerozlisuju branienie slobode prejavu a platenie licencnych poplatkov za vysielacie prava a je celkom divne ze viac ako 400 rozhlasovych ( celostatnych aj regionalnych) rozhlasovych stanic nema problemy s plnenim podmienok zakona ( mimochodom Venezuelsky zakon o vysielani a retransmisii je velmi podobny nasej obdobe tohoisteho zakona, skoro ako cez kopirak)a akurat tych 34 stanic s tym malo neskutocne problemy.Napriklad, majitel jednej rozhlasovej stanice vysvetloval, ze on nema preco platit za fekvenciu pretoze on radio zdedil. Akosi zabudol, ze zdedit moze, rozhlas ako taky, budovu, pozemok a zariadenie,ale nie vysielaciu frekvenciu ktoru prideluje stat a za ktoru sa na celom svete plati.To iste plati o TV. Vysiela tu viac ako 100 stanic, a nedavno bolo pozastavene vysielanie 5 TV staniciam, z dovodu neplnenia zakona. Je zaujimave, ze 4 z tychto stanic uz vysielaju znovu, iba "slavna" RCTV nijakym sposobom, nemoze splnit predmetny zakon a poziadat o obnovenie licencie. No co, sloboda sa da vysvetlovat kadejako, aj podporovanim kriminalnych cinov.
No a co ma zaujalo na tej sprave najviac je konstatovanie, ze ta zla Venezuela dosiahla mizerny rank 124 nasledovana Kolumbiou s rankom 126. To uz je ako mozne, ze Kolumbia, ta krajina co je celej Latinskej Amerike vydavana za vzor demokracie a slobody prejavu ma horsie skore ako cervena Venezuela?Tiez je celkom zarazajuci udaj o jednom zabitom novinarovi vo Venezuele aj to nie koli politickym motivom, a niekolkym ( tusim 8) zabitych novinarov v Kolumbii z cisto politickych motivov.O Mexiku uz ani nehovorim.Proste divny to svet,ked na jednej strane sa dostanu do "slavnej" 40 ludia z krajin s omnoho lepsim skore ako ma Venezuela a ostatne krajiny Latinskej Ameriky a ludia z tychto krajin tam niesu. Nie zeby som volal po ich umiestneni v TOP 40, ale konkretne pri Chavezovi mi to pride divne,pretoze na jeho adresu som este necital nic ine iba ako cenzuruje, brani v slobode prejavu, brani spravodajcom vykonavat sloboodne svoje povolanie a pod. Prekvapujuco tam nieje.
Zato v inom zozname TOP najvplivnejsich ludi planety sa prekvapujuco dozvieme ze tam patri taka osobka ako Paulinova. Kurnik, no nech mi uz niekto vysvetli aky vplyv alebo dolezitost ma tato prisprostala babenka niekde z Aliasky na svet a svetove dianie
[velký smích]

218825

6.5.2010 16:29

RE: Predatori

Peter Micko 213.?.?.?

Reakce na 218825

Ako to v skutocnosti so slobodou medii a vobec ako sa vo Venezuele zije, celkom zaujimavo popisuje dokument War on Democracy od skutocneho novinara a reportera Johna Pilgera. Doporucujem ho.

218829

7.5.2010 18:25

Jen přemýšlím...

Lin 85.?.?.?

Nevím, jestli uvažuju správně, takže prosím, případně opravte mé "myšlení" (uvažuju teď do písmenek):
Média jako taková jsou více či méně lživá a "poplatná" (komu, čemu).
Putin i Ahmadinežád patří podle mě k nejinteligentnějším a nejméně ovlivnitelným politikům světa a svoje vědomosti umějí oba použít. Inteligence a jistý způsob prozíravosti se staly jejich výhodou (podle mého), takže umějí předem odhadnout, kam jsou tlačeni a udělají pravý opak toho, co se od nich očekává.
Tak si říkám, proč těmhle "svobodným novinářům" vadí zrovna tihle dva.
A ano, Putin byl "zaškolený" v KGB. Myslím si, že to pro něj byla velká škola "praktik totality", takže se asi umí dost dobře orientovat a vidí jiným do karet.

218907

7.5.2010 21:06

RE: Jen přemýšlím...

Střelec 77.?.?.?

Reakce na 218907

Lin, s vámi lze téměř vždy souhlasit. Přemýšlíte velmi logicky. Na vaši otázku proč "svobodným novinářům" vadí dva politici, kteří jsou zároveň vlastenci (u nás je to skoro sprosté slovo), by mě napadlo velmi rychle vysvětlení. Jistě ho máte i vy, jenom jste položila řečnickou otázku. "Svobodní novináři" jsou svobodní jenom do té míry, dokud slouží majiteli, spojenému s řídící imperiální skupinou. Jejím cílem je ovládnutí světa a Putin s Ahmadinežádem jim to kazí. To že byl Putin v KGB mluví v současnosti v jeho prospěch, jak píšete.

218917

8.5.2010 19:35

RE: Jen přemýšlím...

Lin 85.?.?.?

Reakce na 218917

Děkuju - i já vaše příspěvky většinou přijímám bez výhrad.
Někde jsem v diskusi postřehla, že jste psala v ženském rodě (teda snad jsem dobře četla), takže jestli jo, těší mě uznání od vás dvojnásob.
Vlastenectví je dneska dost nedostatkové "zboží", protože jak se někde objeví zmínka o národu a národní hrdosti, hned se objeví nálepka nacionalismu. A už to jede: nacionalista = extrémista = xenofob = nácek třetí říše = Hitler.
Možná je to právě proto, že uchránit si nějakou národní identitu není "v zájmu". V postkomunistických zemích je to celkem snadné, protože se vždy vhodně odkáže na kolektivní trauma "hříchů minulosti". Jakmile tam někde začne nějaká ovečka trošku koukat za plot, okamžitě se hodí do placu komunisti a procesy, kolaborace s fašisty i komunisty, vytáhnou se inkriminované seznamy a ovce už zas poslušně čučí do trávy...

218965

7.5.2010 22:18

RE: Jen přemýšlím...

steve 97.?.?.?

Reakce na 218907

Lin - ja Vas pozoruji uz dlouho. Hluboce a detailne. A rovnez bedlive, a z ukrytu. Vy o me nevite, delam to mazane, mam k tomu predpoklady stejne jako Putin - jsem "zaskoleny" .., mohl bych byt klidne president - ale nechci, protoze Vas musim pozorovat !!
.. Vase prispevky jsou - rekl bych ... Ano. Hodne Ano.
Proto Vam ze sveho ukrytu preji mnoho stesti a zdravi. A i nadale Vas ukrutne pozoruji ...
Pouze bych dodal, ze dalsim takovym "nezviklatelnym" politikem je Vasa Havlu. Toho nezviklaly ani chlastacky s STBakama, ani cinkani klicema ..

218920

8.5.2010 19:45

RE: Jen přemýšlím...

Lin 85.?.?.?

Reakce na 218920

A kurňa... tak proč nejste na tom seznamu zlejch hochů? [zmaten]
Ne - takhle to nejde, ty seznamy nejsou úplné. Žádám doplnit!!
Má nezviklatelná občanská svoboda, vybojovaná vyviklaným Vašíkem, je v ohrožení!!
[vyplazený jazyk]

218966

17.9.2010 23:10

reakcia

gary hobson 213.?.?.?

niekedy pocas vlady meciara naznacil podstatu vnimania slobody medii americky velvyslanec , ktory povedal ze sloboda medii je v ich vlastneni,,, tym je povedane vsetko,,, kazdy demokrat sa ohradzuje ze v dnesnej dobe neexistuje cenzura tychto medii ale cenzura tu je a ta vyplyva z politickeho zafarbenia vnutornych pochodov sefredaktora alebo vyssie vlastnika media.... sloboda tlace je utopia nerealna

228256

Příspěvků: 22

06.05. 08:36 Evzen Bily  Opravdu zli hosi
06.05. 15:22 Střelec  RE: Opravdu zli hosi
06.05. 15:29  RE: Opravdu zli hosi
06.05. 23:11 steve  RE: Opravdu zli hosi
08.05. 20:20  RE: Opravdu zli hosi
06.05. 17:48 steve  RE: Opravdu zli hosi
06.05. 18:46 Mirko D.  RE: Opravdu zli hosi
07.05. 08:46 Evzen Bily  RE: Opravdu zli hosi
07.05. 10:02 Saša  RE: Opravdu zli hosi
07.05. 11:13 Střelec  RE: Opravdu zli hosi
07.05. 22:31 steve  RE: Opravdu zli hosi
10.05. 07:28 p  RE: Opravdu zli hosi
06.05. 21:21 mt-svk  RE: Opravdu zli hosi
07.05. 01:16 Rene Bartosek  RE: Opravdu zli hosi
06.05. 14:01 canario447  Predatori
06.05. 16:29 Peter Micko  RE: Predatori
07.05. 18:25 Lin  Jen přemýšlím...
07.05. 21:06 Střelec  RE: Jen přemýšlím...
08.05. 19:35 Lin  RE: Jen přemýšlím...
07.05. 22:18 steve  RE: Jen přemýšlím...
08.05. 19:45 Lin  RE: Jen přemýšlím...
17.09. 23:10 gary hobson  reakcia

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

37

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 58 čtenářů částkou 13 108 korun, což je 37 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Kódy do covidpasu začneme vydávat od 1. června, řekl Babiš. Dezinformace! tvrdilo MZ před rokem16.05.21 18:42 Česká republika 0

V Británii se objevil první nepohlavní starosta města16.05.21 18:30 Británie 1

Školy s rúškami zaznamenali o 37% viac infekcií než školy bez rúšok16.05.21 11:29 USA 9

Agenti GRU stihli kromě Vrbětic a Skripala i ozařovat americké diplomaty16.05.21 09:55 Rusko 2

V zemi s největší mírou proočkovanosti vypukla nová epidemie koronaviru14.05.21 19:40 Seychelles 4

Tisíce Čechů hlásí zdravotní problémy po očkování, 65 úmrtí a jede se dál13.05.21 20:49 Česká republika 11

Otevřený dopis lékařů VLÁDĚ A PARLAMENTU ČR. Rozhodujme pro SVOBODU! (20. 3. 2021)13.05.21 18:36 Česká republika 1

Chcete se zařadit mezi inteligenty a zvýšit si socioekonomický status ? Nechejte se očkovat 13.05.21 10:59 Česká republika 15

Nový otvorený list - tentoraz aktívnych francúzskych vojakov11.05.21 09:10 Francie 0

Klaus Schwab požaduje globální zdravotní průkaz založený na implantovatelném mikročipu10.05.21 19:57 Neurčeno 1

Oficiální apartheid v Česku vyhlášen!10.05.21 17:46 Česká republika 3

Přestaňte se podílet na testování dětí, vzkazuje učitelka na gymnáziu svým kolegům08.05.21 22:03 Česká republika 2

Vrbětice 2014, po sérii explozí07.05.21 15:46 Česká republika 0

Arenberger07.05.21 13:25 Česká republika 1

Skutečná pandemie vypukne PO očkování06.05.21 16:56 Rakousko 4

Pozvánka na 9.květen05.05.21 23:13 Česká republika 3

Nemyslete si, že základním nezdaněným příjmem od Pirátů něco dostanete05.05.21 19:59 Česká republika 4

Lehmann skončil ve vedení Herthy Berlín kvůli rasistickému vzkazu05.05.21 17:30 Německo 0

Francúzski odborníci bijú na poplach: Je potrebné zastaviť všetky očkovania proti korone!05.05.21 17:20 Francie 1

Další dobrá zpráva: CIA pro diversitu04.05.21 10:41 USA 1

Měnové kurzy

USD
20,96 Kč
Euro
25,46 Kč
Libra
29,56 Kč
Kanadský dolar
17,31 Kč
Australský dolar
16,30 Kč
Švýcarský frank
23,25 Kč
100 japonských jenů
19,17 Kč
Čínský juan
3,26 Kč
Polský zloty
5,62 Kč
100 maď. forintů
7,17 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,33 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 655,52 Kč
1 unce stříbra
574,88 Kč
Bitcoin
1 003 875,72 Kč

Poslední aktualizace: 16.5.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 4 865