Diskuze k článku

Bankrot – otázka času

Příspěvků 9

5.5.2010 8:31

Drobna poznamka

herbert 194.?.?.?

Island nepatri do eurozony.

218742

5.5.2010 10:33

RE: Drobna poznamka

Karel z Čech 85.?.?.?

Reakce na 218742

Islanďané v referendu svobodně rozhodli, že nikomu žádné dluhy splácet nebudou. Tak je vymalováno a mají pokoj. Byla přece každého věc a svobodné podnikatelské rozhodnutí zda a kolik do islandské ekonomiky investoval. Ve svobodné společnosti, kde nevládnou chazarské vlády, si každý nese své podnikatelské riziko. Pouze vazalské státy na sebe přebírají závazek hradit zahraničním investorům škody vzniklé špatným investováním.

218771

6.5.2010 1:09

RE: Drobna poznamka

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 218744

A to je jeste pouze ten malicky dilecek odpovednosti. Protoze investor krome rizika ztraty investice nenese dnes v korytkovem kapitalismu zadnou jinou odpovednost. Ted teprve koukam jako v Jirikove videni, ze BP prijala odpovednost za skody zpusobene unikem ropy v Mexickem zalivu. A to muze byt vyznamny precedens. Nejde drzet moc a nemit odpovednost, aspon to nejde naveky. Fungujici system ma sice obrovskou setrvacnost, ale pokud se "zrnek pisku" nahromadi casem prilis moc, tak... A kzade odmitnuti odpovednosti je zrnko nebo mala planeta pisku.

To, ze vlada prevezeme nad bankrotujici financni instutici ruceni je volny trh jako remen. [velký smích] [velký smích] To pak znamena, ze investor nenese vubec zadne rizika! K Recku, jak vubec soudruzi jako Barosso dosli na ten napad, ze by zeme mimo eurozonu meli sanovat Recko? Jenom fakt, ze mimo eurozonu je i Londyn, znamena ze se takovy financni incest nebude poradat, pokud by meli platit jenom gubernie jako CR nebo Polsko, tak by jsem uz cvakali, kdyby na chleba nebylo.

Ono bude velky problem vysvetlit Nemcum, az se polozi dalsi ekonomika eurozony, ze maji zachranovat euro. Slovensko s mnohem mensimi prijmy na hlavu nez Recko musi pujcit? To jke tragikomicka fraska. Meli se v Bruselu nejprve zeptat bolseviku, jak se utajuji ekonomicke prusery, ktere se sanuji z vykonejsich regionu sojuzu.

Takze nejprve je treba zavest politickou diktaturu a teprve pak, centralne planovanou ekonomiku. Samozrejme je treba pocitat zhruba v horizontu 50 let stagnace s ekonomickym kolapsem, za predpokladu, ze bylo z ceho brat nez se s timhle typem hospodareni zacalo. Protoze v eurozone krome Nemecka maji vsichni holou prdel, tak bych to videl max na jednu nedokoncenou petiletku.

218797

7.5.2010 12:49

RE: Drobna poznamka

herbert 194.?.?.?

Reakce na 218744

Ja som to uviedol v suvislosti s vetou v clanku, kde sa spomina Island ako sucast eurozony. Vsetky spomenute staty v eurozone su, ale Island ma stale svoju menu...

"Řecko, s rozpočtovým deficitem 12,7% GDP jen za minulý rok, se jeví být největším problémem, ale nezapomínejme, že v eurozóně ho následují Irsko s 12,5%, Island s 11,2%, Portugalsko s 8% a Itálie s 5,3%. Žádný z nich neodpovídá limitům stanoveným Evropskou komisí."

218880

5.5.2010 8:38

Nevím o čem mluvíte,

M.Š. 88.?.?.?

ale jde o jistou formu schizofrenie.Pokud vím,tak lisabonská smlouva původně měla ve svém portfoliu stať,týkající se hospodářství,ekonomie,společného postupu v případě ekonomických potíží.Pokud vím,tak jedním z nejotrlejších a nesprostších oponentů byla česká republika,zastoupená,poněkud nadutými, myšlenkovými pochody jistého člověka,který,dá se říci zničil ekonomiku česka.
Být vlivnou osobností EU,tak bych přijal razantní opatření,a nepřijal bych zaostalé a politicky nevyzrálé země,především východní evropy.Také byly přehlíženy,po vzoru USA,symptomy, které reprezentovala přihlouple poradenská ekonomická reprezentace,včetně bankéřů,kterým jaksi uplaval rozum(zda jim chyběl a nebo úmyslně..toť otázka..).Na případě EU,je vidět,že není nejlepším řešením rozšíření za každou cenu,protože se zvětší trh a bude vymalováno.Záleží a vždy bude záležet na jakosti a přizpůsobivosti trhu.To samé lze říci o globalizaci,kterou podporuje,aniž by střízlivě uvažoval,kdejaký trotlík.Ovšem,že tyto psané řádky a vyřčené myšlenky lze přijmout jedině v případě,pokud nejde jen o krátkodobé výhody s tím,že pak se uvidí,jak postupovat dále,což je běžná praxe.Uvidíme,uvidíme,řekl slepý.....jen aby jsme se nedivili.
Jednoduše řečeno,EU bez centralizované koncepce ekonomiky,bez centralizovaného řízení ekonomiky na způsob vlády jednotlivé země,je absolutní nesmysl.Pak je nesmysl i koncepce EU,rozprostřené na jednotlivé státy bez nějakého společného bodu.Tedy jen a jen jistá forma společného státu,federace,spojené státy evropské a pod.,nic jiného nemá cenu a smysl,čím dříve se tohle pochopí tím lépe.
Být představitelem EU,tak pustím k vodě všechny ty neupřímné a ruku natahující trotlíky a za EU budu považovat jen a jen staré a původní země EU.Ostatním stejně nic jiného nezbyde než přicmrndovat a lézt do zadku,pokud se nebudou schopni mentálně povznést aspoň na úroveň přijatelného partnera.....

M.Š.

218743

6.5.2010 1:56

Immanuel Wallerstein povestinou pise velmji racionalne,

Rene Bartosek 68.?.?.?

Ale v tomto pripade je prani otcem myslenky. Evropa je ekonomicky i narodne velmi pestra a ruznoroda. Ma to svoje pro i proti. Nejde zdaleka pouze o Belgii nebo Recko, jde principielne o fungovani moderniho statu. Normalni clovicek nemuze nasekat dluhy jako stat, a velmi rychle je konfrontovan s odpovednosti. Paskvil LS prekrocil realne moznosti prirozene nevynucene spoluprace v Evrope a nic nez uplatnovani sily ho, proto nemuze drzet pri zivote.

Jednotna mena pri velke ekonomicke rozdilnosti znamena rizka, ktere se v plne nahote projevi behem krize. Recko a jizni Evropa nutne potrebuje jine plosne opatreni centralni banky nez treba Nemecko. Ukazkovym prikladem je Polsko, ktere i diky moznosti manevrovani se zlotym dokazalo dojit k hospodarskemu rustu. Toto je ekonomicka i politicka realita dnesni Evropy a ta je jasne ohranicena nejakymi limity, ktere nelze prekrocit, aniz by za to nebylo nutne zaplatit!!

Vlada kanclerky Merkelove se pokusi zacharnit euro. Jinak receno ekonomicke svindly tentokrate provozovane statem nebudou mit patricne dusledky, zadna odpovednost. To je mravne naprosto neobhajitelne a ekonomicky to znamena fungovani subjektu, ktere udelali hrube chyby a budou mit moznost v tom pokracovat. Velmi spatny signal do budoucna!! Stalo se to v bankovnim sektoru a dnes muzeme pozorovat dusledky teto pstrosi politiky. V podobne situaci je vsak Portugalsko, Spanelsko, ale predevsim Italie, coz je ekonomika G8. Pro Evropu by bylo nejlepe umoznit Recku vystup z eurozony a zrusit projekt LS.

Drzet integraci nad ramec skutecneho zajmu obyvatel Evropy je mozne pouze silou a povede to rychle ke kolapsu i pozitivni inegrace Evropy od konce valky. Ekonomicky vicemene nezbyva nez tvrdy dohled na finacnim systemem vsech zemi, ktere jsou v problemech. Pri ekonomicke ruznorodosti to vsak bude znamenat pouze vyber mezi dvema spatnymi kartami a vytvori to tlak na prerozdelovani ekonomickeho vykonu. Proste ekonomicka ruznorodost v Evrope je nekopaktibilni s jednou centralni bankou bez moznosti velmi masivniho prerozdelovani zdroju centralni vladou!!

Jsem zvedavy, jak to nekdo chce zajistit politicky pruchozi ve Spanelsku nebo predevsim v Italii. V Italii je problem postavit vlady skoro vzdy, jak to chce nekdo dosahnout pri tvrdem dohledu na ekonomiku ze zahranici mi je zahadou. Ono bude problem prinutit k prerozdeleni ekonomickeho vykonu opakovane i Nemce. Obavam se, ze eurohujeri budou radeji riskovat kolaps i te pozitivni urovne integrace v Evrope nez svoje korytka.
http://www.czechfreepress.cz/index.php?option=com_...

218798

6.5.2010 3:07

Centralni rizeni hospodarstvi a tim i politiky, uz jsme si jednou prodelali.

kozoroh 59.?.?.?

Takove Monsanto, rovnez usiluje o naprostou kontrolu nad vsemi svetovymi plodinami pomoci genetickeho inzenyrstvi,co by patent na obzivu obyvatelstva.EU je rovnez centralizace moci a kontroli nad masou obyvatelstva,jestli budou prosperovat a nebo ne, jeotazkou vedlejsi pro armadu byrokratu,kteri se sami sebe budou odmenovat horentnimi sumami penez , bez ohledu,zda nekdo krachuje a nebo nadmerne prosperuje, "obchodem",bez produkce.Jak je to s britanii dnes,kdyz nove narozene dite dostane "do vinku" 23.000 "paund" statniho dluhu,zatimco lordove si nechali proplatit neexistujici pujcky na domy az po krmeni akvarinich rybicek, tak,jak banky a manazeri v "krachu" milionove odmeny v podstate za spatne vedeni spolecnosti.To neni jen Recko a dalsi zeme,to je celosvetove byrokraticke okradani obcanu, nebot,platbou dluhu bude system,jez vezme vsem urcitou castku penez,uspor,penze,majetku a to jakoukoliv formou procesu "ozdraveni narodohospodarstvi".Jestlize obcan bude zkracen o 10 000 dolaru, tak milionar take zaplati co by zert tech 10 000 dolaru,ale duchodce,nebo studenta nebo telesne postizeny,vdova a jini, budou mozna na mizine a na vic jeste vice v podruci milionaru,bilionaru a trilionaru, velkych nadnarodnich spolecnosti,mafie tohoto sveta.Upadek hospodarstvi je dalsi krok k zotrocovani lidi moderni cestou,bez okovu a pout na rukou.
http://graphics8.nytimes.com/images/2010/05/02/wee...

Da se predpokladat,ze tak zvani representanti lidu,vlada -politici postavi mezi rebelujici obcany a sebe,silu policejnich zboru a vojaska ve jmenu terrorismu,nez pravy obraz jejich neschopnosti prestat rabovat vlastni vysledky prace vsech lidi at uz pod jakymkoliv programem,jez obohacuje jen hrstku samovyvolenych,jez se zcela odlidnili ve jmenu mamonu.
Jiz, ted, zacina teci krev demonstrantu v Recku a Thaiska,jakozto pred tim v zemich byvalych sovetskych republik,coz ukazuje, ze elita sveta se nebud echtit dobrovoln epodridit potrebam vetsiny a tim muzem ocekavat vice a vice anarchizmu a terrorismu,jez v minulosti byl sam o sobe hybnou silou dnesni svetove elity,jez jim v mnohem dopomohl k dnesnim posicim ve svete.Nase jednadvacate stoleti,nebude stoletim klidu,ale meznikem preziti lidske civilisace,jako takove, jiz pred nami byli zde jine civilisace,jez zmizeli beze stopy.
"Just look at us. Everything is backwards; everything is upside down. Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality" - Michael Ellner

218801

6.5.2010 18:35

RE: Centralni rizeni hospodarstvi a tim i politiky, uz jsme si jednou prodelali.

steve 97.?.?.?

Reakce na 218801

* !!!"Just look at us. Everything is backwards; everything is upside down. Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality" - Michael Ellner !!!
--
.. "a jitra jsou zde ticha .."

218836

7.5.2010 1:12

Lze se docist na BL.

Rene Bartosek 68.?.?.?

Ze Recko neni problem lidicek, kteri jsou ochotni maknout, ale jde o odbyt, korupci... Zenbudhista neda zebrakovi rybu, ale nauci ho rybarit. Jenomze Recko je v situaci bankrot nebo balicek z eurozony a tech, co nemaji rohodne zajem na padu eura. Pokud tedy nebude snizena mira korupce...., tak dojde ke skrtum. Nevidim duvod proc by na slovensku meli pujcovat penize Recku a zkousnout se skripenim zubu 13-ty a 14-ty plat v Recku, kdyz Slovaci musi vyzit s platy 12-ti.

Mluvit o skodolibosti za velkou louzi je prehnane, pokud by padlo euro, tak z papirku, kterym se rika penize by prilis nezbylo. Jestlize nema euro padnout, pak pujcka ani 110 miliard euro behem tri let nemuze dat lidem v Recku tu praci. K oziveni ekonomiky bude nutne mit volnou ruku, a to s centralni bankou v Bruselu nepujde dohromady.

Jestlize nekdo chce zachranit euro, tak bude muset akceptovat, ze nektere zeme eurozony, ktere zfalsovali kriteria pro prijeti budou nuceny z eurozony vystoupit. At nikdo nepocita s tim, ze je politicky pruchozi prinutit treba Nemecko k masivnimu prerozdelovani ekonomickeho vykonu. Mozna to pujde udelat jednou, podruhe ani nahodou a smat se "usmolenym eurum" na pomoc z "podtater" muze pouze ukazkovy pitomec.

At taky nekdo zapomene, ze nejake euro bude svetovou obchodni menou, coz by ho stabilizaovalo podobne jako dolar. Ten novy svet je multipolarni a velci hraci toho multipolarniho sveta takovou vyhodu jako tistenou svetovou obchodni menu, krytou hezkym usmevem nedovoli nikomu. [velký smích] [velký smích]

218852

Příspěvků: 9

05.05. 08:31 herbert  Drobna poznamka
05.05. 10:33 Karel z Čech  RE: Drobna poznamka
06.05. 01:09 Rene Bartosek  RE: Drobna poznamka
07.05. 12:49 herbert  RE: Drobna poznamka
05.05. 08:38 M.Š.  Nevím o čem mluvíte,
06.05. 01:56 Rene Bartosek  Immanuel Wallerstein povestinou pise velmji racionalne,
06.05. 03:07 kozoroh  Centralni rizeni hospodarstvi a tim i politiky, uz jsme si jednou prodelali.
06.05. 18:35 steve  RE: Centralni rizeni hospodarstvi a tim i politiky, uz jsme si jednou prodelali.
07.05. 01:12 Rene Bartosek  Lze se docist na BL.

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

80

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc listopad přispělo 130 čtenářů částkou 28 058 korun, což je 80 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Ředitel řecké JIP: Umírají vakcinovaní. Vláda musí přestat dělat rozdíly mezi očkovanými a neočkovanými28.11.21 12:49 Řecko 0

Povinnou vakcinací namydlí Babiš starší generaci schody do hrobové jámy28.11.21 08:54 Česká republika 2

Lidé po napíchání mRNA utrejchem ztratili 40% imunity, dále ztrácejí 3,3% až až 6,4% týdně až k 0%28.11.21 08:32 Neurčeno 3

Ukrajinská armáda zaútočila vo viacerých regiónoch Donbasu. Objavili sa pripravení americkí vojnoví poradcovia28.11.21 07:28 Ukrajina 0

Švýcarsko omezilo vstup Čechů do země28.11.21 07:22 Švýcarsko 0

Nejvíce proočkované Portugalsko vyhlašuje výjimečný stav a zavádí opatření kvůli covid-1928.11.21 07:12 Portugalsko 1

Ladislav Větvička také začíná mít problémy s cenzurou na blogu iDnes26.11.21 23:08 Česká republika 1

Demonstrace na Letné 28.11. 2021 od 14:0026.11.21 21:38 Česká republika 6

Rakousko-chorvatská diplomatická vojna! Chorvatský prezident nazval rakouský lockdown fašizmem!26.11.21 03:25 Chorvatsko 12

Odborová organizace Pro Libertate - pomoc neočkovaným v zaměstnání26.11.21 03:02 Česká republika 2

Už neexistují oběti Covidu, jen oběti zločinného jednání vlády a Mengele-lékařů26.11.21 02:53 Evropská unie 0

České nemocnice zahlcuje epidemie infarktů a mozkových příhod očkovaných26.11.21 01:33 Česká republika 0

Vědci varují: mRNA vakcíny proti Covidu dramaticky zvyšují riziko cévních příhod25.11.21 23:17 Evropská unie 0

Babiš: Očkování má být v Česku povinné pro lidi nad 50 let!25.11.21 17:38 Česká republika 8

Výpověď dvou lékařů:shedding po vakcínách ohrožuje děti+nebezpečí vakcín,podložené studiemi25.11.21 13:06 Slovensko 2

Zuzana Čaputová si dělá z lidí výsměch25.11.21 01:38 Slovensko 4

Petice proti povinnému očkování24.11.21 22:38 Česká republika 4

Jak manipulatori.cz manipulují24.11.21 17:30 Česká republika 3

Tajemný utrejch23.11.21 22:03 USA 4

Tak na udání. Dorazili. Ve dvou. Ani tak jsem se nezalekl a šel do boje23.11.21 19:12 Česká republika 7

Měnové kurzy

USD
22,66 Kč
Euro
25,65 Kč
Libra
30,23 Kč
Kanadský dolar
17,71 Kč
Australský dolar
16,14 Kč
Švýcarský frank
24,53 Kč
100 japonských jenů
19,99 Kč
Čínský juan
3,54 Kč
Polský zloty
5,44 Kč
100 maď. forintů
6,94 Kč
Ukrajinská hřivna
0,84 Kč
100 rublů
29,99 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 614,50 Kč
1 unce stříbra
524,05 Kč
Bitcoin
1 227 353,39 Kč

Poslední aktualizace: 28.11.2021 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 5 046