Diskuze k článku

Maďarská naděje má jméno Jobbik

Příspěvků 94

3.4.2010 6:07

Israelsky haaretz priznal,ze v Madarsku se stretli domaci s domacnelymi.

kozoroh 61.?.?.?

Madarsko je zeme ,kde po staleti zpet se stala mistem nekolikaopakovaneho prilivu Chazaru po rozbiti Chaarske rise,ktera pred svym koncem prijala judaismus, jako statni nabozenstvi.Uz v minulosti Chazari-predelany na zidovstvi meli vysadni postaveni.During the 12th century, Jews held leadership positions in the economic institutions in Hungary. In 1251, King Bela IV gave Jews legal rights and welcomed Jewish immigration.
http://www.jewishvirtuallibrary.org/jsource/vjw/Hungary.html#Communist Rule- zdenenajdete zminku o Chazarech a ani o zidovskych komunistech.
Samozrejme se Janos Kadar,tak ve zkutecnosti nejmenoval.Jak dopadlo Madarske povstani proti komunismu vsichni vime.Madarsko melo uz v roce 1919 zidovskou vladu vedenou Bela Kun,jez se proslavil vrazdama hned v prvnim mesici vlady, cekove byl 133 dni u moci, kde nechal vyvrazdit cele rodiny. Janos Kadar, a jeho zido-komunisticka vlada ma na "svedomi" mnoho zivotu vlastenecky smyslejicich Madaru uz daleko pred revoluci.
Takze, Madarsko ma dobrou pamet komunisticke vlady Janos Kadara,ktery se zidovskou vladou nad Madary.
Takze,ctenari,neni se ,co divit,ze Madari uz toho maji dost,problem je v tom,ze narusuji proces jedne svetove vlady a zde bude ten kamen urazu a s nim i propaganda svetoveho tisku.Madarsko tedy bude zkusebnim procesem v odporu proti svetovlade.
'Proud Hungarians must prepare for war against the Jews' - Haaretz ... 2 Jun 2009 ... 'Proud Hungarians must prepare for war against the Jews'-News and commentary relating to events in Israel, the occupied territories, ...
www.haaretz.com/hasen/spages/1089550.html
Dnes se musime,my starsi usmivat nad naivitou Madaru v dobe Budapeskeho povstani,ze "Zapad" prijde Madarum na pomoc, nebot dnes vime,ze jak v Moskve,tak ve Washingtonu byli,jedni a ti samy, proto i Certov dostal dulezite misto ve vlade "USA"
Z historie komunistickeho Madarska je znam proces kardinalem Jozsef Mindzetiho,kde Hanna F. Sulner (pozdeji utekla do Vidne a zkoncila v USA),jej dostala na sibenici.To bylo v dobe presidenta Matyas Rakosi,jinak Rosenfeld, mel syna u tajne policie,kde i jeho ministri byli znamy svou krutosti,takze , Jozsef Revai byl ideologicky sef, Farkas a Gero, pravim jmenem Singer,Zoltan, jinak zvany Weinberger, byl, byl ministrem prumyslu,vsichni zide,byli casti, pricinou povstani v Budapesti.
Tou dobou,skorem vsechny komunisticke vlady vychodniho bloku meli zidovske vedeni.
Jews and the state: dangerous alliances and the perils of privilege By Ezra Mendelsohn
V Madarsku se vzdy tocilo kolem zidu:
The rejection of Eichmann’s offer by the Allies only underscored the ultimate powerlessness of the Jewish people during the Holocaust. The Allies were unwilling to do anything to save Jewish lives, whether it meant trading 10,000 trucks for a million Jewish lives *
The few thousand saved by the agreement, prominent Jews and members of the Zionist youth organizations, were, in Eichmann's words, "the best biological material."

216280

3.4.2010 11:32

RE: Israelsky haaretz priznal,ze v Madarsku se stretli domaci s domacnelymi.

abc 89.?.?.?

Reakce na 216280

Maďarizácia a pomaďarčovanie s osobitným zreteľom na naše mestá
Napísal Beksic Gustáv vydanie Budapešť účastinná spoločnosť 1883
VII. ( str.54-58)

Vpozoruhodnej knihe Károlya Keletiho som sa dočítal, že v tejto oblasti sú to práve chazari, ktorí presadzjú národnostný záujem. Preto pokladám za najväčšiu chybu antichazarizmu skutočnosť, že svojimi výčinmi pôsobí vlastne proti národnej idey, proti maďarskej politike.
Faktom je, že veľká prevažná časť nášho obchodu je v chazarských rukách.
Tak je to aj s veľkou časťou nášho priemyslu, obchodné transakcie vykonávajú v tejto oblasti chazari.
Aj to je pravda, že maďarskú príslušnosť nášho priemyslu a obchodu, pokiaľ je maďarská, vďačíme maďarizácii chazarov.
Maďari sa síce venujú priemyslu, ale obchodu iba vo výnimočných prípadoch. B6
A ak je náš obchod vo výške 54% predsa maďarský, je to nepochybne zásluha chazarov. Maďarskí obchodníci sú chazari. A chazari sa masovo pomaďarčujú. Iba ich malé percento ešte nevie po maďarsky.
Keď budú vedieť všetci, ba ich materinský jazyk bude maďarčina, v najbližšej generácii bude už maďarský aj náš priemysel, obchod.
Národnosti predstavujú iba nepatrný podiel na priemysle a obchode.
Iba Nemci vykazujú solídny počet a aj to iba preto, že sa chazari, ktorí sa ešte nepomaďarčili, vo výkazoch vzťahujúcich sa na priemysel a obchod, uvádzajú v rubrike Nemci. B7
Ale oveľa skôr sa pomaďarčia ako Nemci, alebo ktorákoľvek národnosť zaoberajúca sa priemyslom a obchodom. Maďarizácia chazarov prebieha totiž najvýraznejšie v čase, keď sa objavila epidémia antichazarizmu. Útok sa viedol práve proti elementu, ktorý je najnevyhnutnejším spojencom maďarskej rasy, najvýraznejším nástrojom pomaďarčovania, lebo prevažne býva v mestách. Jazyk priemyslu a obchodu je všade svetovým jazykom, ktorý sa rozširuje. Jazyk priemyslu a obchodu je všade vo svetovom jazykom, ktorý sa rozširuje. Chazari si osvoja maďarčinu ako jazyk priemyslu a obchodu. Antichazarizmus zabrzdil práve tento proces. Je možné, že na istý čas zadrží pomaďarčovanie chazarov, priemyslu a obchodu. To by bol len prirodzený jav, lebo akcia vždy vyvolá reakciu. Antichazarizmus by nžm mohol odňať tých 625 tisíc chazarov, bez ktorých by nás nebolo ešte ani 6 miliónov.
Ale pevne verím, že hoci chazari môžu byť oprávnene rozhorčení pre poburovanie proti nim, neprestanú byť maďarskými vlastencami. Keď sa však vyparí dusivý opar antichazarizmu a spoločenský mier sa v Hun-gárii obnoví - a už je v takej pozícii, že sa čoskoro obnoví - maďarizácia chazarov bude plynule napredovať. Ani my nemúžeme vymýtiť antichazarizmus, ani my nemôžeme zabrániť jeho návratu ako chronickej choroby a ano ho zlikvodovať do takej miery, že by chazari celkom splynuli s maďarskou spoločnosťou.
Bude to jeden z najkrajších úspechov vekého národného diela pomaďarčovaia. Bude to narýchlejšie a najdo...Automaticky kráceno

216297

3.4.2010 11:44

RE: Israelsky haaretz priznal,ze v Madarsku se stretli domaci s domacnelymi.

abc 89.?.?.?

Reakce na 216280

Bude to narýchlejšie a najdokonalejšie dosiahnuteľný úspech. Po pomaďarčení chazarov, priemyslu a obchodu, naše mestá získajú všade od Karpát až po Drávu maďarský ráz.
Maďarský priemysel a obchod je teda istou zárukou maďarizácie krajiny. B8
---
Biblia pozná len jeden národ, ktorý vládne!
presnejšie jednu degenerovanú sektu idúcu už pár tisíc rokov za mocou! (KGB-13-ty oddiel)

To je len jeden úryvok zo 118 stránkovej diskusie na prope na tému Aké sú ciele maďarstva /rozumej chazarstva/ z roku 1883:

http://www.protiprudu.info/diskusia/index.php?subpage=forum&s=posts&f=1&t=1239

Doplňujem o video, o situácii na Slovensku dnes, pod vplyvom okupačných médií

http://dolezite.sk/Mala_vojna_a_STV_51.html

216299

3.4.2010 7:55

Som jednoznacne proti Jobbiku - na Slovensku Jebiku...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Kriesenie ducha iredenty podla hesla Madarsko je vsade, kde ziju Madari.........

http://www.sme.sk/c/4889016/jobbik-chce-zrusit-tri...

http://spravy.pravda.sk/jobbik-chce-revidovat-tria...

Madarsko v 20.tom storoci 4x vojensky napadlo uzemie Slovenska. Zrejme v tomto trende chce pokracovat aj v 21.storoci...

216282

5.4.2010 7:50

RE: Som jednoznacne proti Jobbiku - na Slovensku Jebiku...

Frank51 77.?.?.?

Reakce na 216282

Problém je v tom, že je to jejich historické území. Nebo co byly Horní Uhry?

216426

5.4.2010 10:24

RE: Som jednoznacne proti Jobbiku - na Slovensku Jebiku...

Joe Chiclets 89.?.?.?

Reakce na 216426

Si nejaký krátkozraký, Frank51 - čo tak zájsť až po Veľkomoravskú či Samovu ríšu? Alebo kam až? Alebo sa ti zachcelo späť do R-U mocnárstva?

216430

5.4.2010 13:08

RE: Som jednoznacne proti Jobbiku - na Slovensku Jebiku...

FrankieL 195.?.?.?

Reakce na 216426

Už sa teším, ako si Kelti začnú robiť nárok na Čechy, historické územie Keltov[smích]

216442

6.4.2010 15:22

RE: Som jednoznacne proti Jobbiku - na Slovensku Jebiku...

Sam Ting Wong 213.?.?.?

Reakce na 216442

To je právě problém územních nároků - kde se zastavit? Nicméně Slované se ke Keltům chovali slušně a nevymlátili je. Kelti pomřeli v nějaké bitvě a Slované jejich zbytky nenásilně asimilovali.
Pokud bychom šli až do této doby, tak by se Sudeťáci asi proskočili, protože bychom si začali nárokovat třeba Berlín, který byl původně slovanský.

216508

3.4.2010 8:42

XrX

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

1.Toto programove vyhlasenie sa bude naozaj realizovat?
2.Rozdiel medzi slovom a konanim je uz teraz zrejmy.Vsimnite si vyhlasenia predstavitelov o narodnostnych otazkach...
3.Ide o manipulaciu masy za nejakym konkretnym ucelom.Ako vzdy ide o mocensky boj.Retorika a styl komunikacie sa prisposobuje dobe.
4.V pripade "problemov" existuje niekolko moznosti "eliminacie" nepohodlnych krokov alebo osob.Veci sa daju dat rychlo do "normalu"

216284

3.4.2010 10:32

Tabu Jobbik

Pavel z Brna 212.?.?.?

Diky za tenhle clanek, Jobbik je TABU pro ceske noviny, ktere se omezi spis na pretisteni plakatu Vony s Hitlerem. Jezdim do Madarska pravidelne a je neuveritelne, jakou tam ma Jobbik podporu napric spolecnosti. Neni to strana skinu, fasistu, vyholenych lebek, jak se snazi media presvedcit. Chodi tam na mitinky cele rodiny od dedy az po 6leteho vnuka. Rozkradena zeme uz neveri slibum politiku a lhat se neda do nekonecna. Je tam atmosfera jako na Vaclavaku v roce 1989 v listopadu.

Mluvil jsem s jednim clenem Jobbiku a ptal se na Slovaky. Rekl mi, ze neciti nenavist proti slovenskemu narodu, ale vymezuji se proti slovenske vlade a SNS. SNS je odporna zkorumpovana partaj mafiana Sloty, typicky obrazek politika dnesni doby. Slota vola po tancich na Madary a sedi ve slovenske vlade.
Benesovy dekrety jsou okrajova cast programu. Ano, chteji revizi Benesovych dekretu, protoze ty rikaji, ze vsichni Madari jsou zlocinci a musi se vystehovat a majetek jim propada. To ma byt spravedlnost? Benesovy dekrety jsou nejsprostsi forma rasismu, propagovana do dnesni doby jako zaklad statu. Rici, ze Madari a Nemci jsou vsichni zlocinci a propada jim majetek je v poradku? Co kdyby se udelaly podobne dekrety proti cikanum?

At si kazdy udela obraz. Ale pamatuju si, jak mi Laszlo rikal, ze nema nic proti Slovakum jako lidem, ale vadi mu Ficova vlada. Pro mne je nejlepsi doporuceni to, ze Jobbik pomlouvaji oficialni media a omilaji ty osvedcene notoriety.

216290

3.4.2010 11:26

RE: Tabu Jobbik

Olas 94.?.?.?

Reakce na 216290

Pavle z Brna,
bylo by určitě vhodné si zmiňované dekrety nastudovat s přihlédnutím k době kdy vznikaly a teprve po dobré analýze celého problému se pustit s chladnou hlavou do podobných úvah.
Ano, Maďaři jak správně uvádíte nemají nic proti Slovákům pokud ti budou žít jinde než na Slovensku. Podobně lze interpretovat i Němce co se týká jejich názoru na Sudety a vůbec na celou naši republiku. Totéž tvrdí i Poláci v proslulém "Ostravica granica", kteří okamžitě po podepsání Mnichovské dohody byli rychlejší na Slezsku než samotní Němci. Nikdo z těchto národů nemá nic proti Čechům, pokud tito budou jinde než jsou jejich představy.

Doporučil bych osobně, nechte problém Slováků samotným Slovákům. Starejme se raději co se děje na našem hnojišti a nestrkejme frňák do problémům s hlubšími kořeny viděnými prizmatem "Co Brňák to frňák".

Přeji Vám skvělou náladu a dostatek času k přemýšlení.

216295

4.4.2010 2:44

RE: Tabu Jobbik

Souhlasník/Nesouhlasník 83.?.?.?

Reakce na 216295

Uvádíte velmi výmluvné případy. Ještě bych ovšem přidal příklad Čechů, kteří vytvořili tzv. Československo, aniž by to konzultovali s tehdejším Moravským sněmem, hned roku 1918 zakázali vyvěšování moravských vlajek a komunistické diktatury bleskově využili ke zrušení tisícileté zemské hranice a ke včelenění Svitavska do tzv. východních Čech a Dačicka se Slavonickem do tzv. jižních Čech. Zatímco do tragického roku 1918 si Morava a přilehlé Slezsko o svých financích rozhodovalo samo, nyní jde drtivá většina daní do Prahy, kde se teprve rozhoduje, jak budou přerozděleny, aby potom šly miliony místo do Boršic na Uherskohradišťsku do Boršic u Blatnice, jako se tomu stalo nedávno.
http://zpravy.idnes.cz/poslanci-si-spletli-borsice...

Že jsou to všechno detaily? Uvědomme si, že v ŽÁDNÉ zemi Evropy nejsou ekonomické nůžky rozevřeny tak jako v tzv. "České republice": Podle posledních údajů Eurostatu je Praha na úrovni Paříže (tedy na špici), zatímco euroregion střední Morava (Olomoucko, Zlínsko) je na úrovni bulharských (tedy nejchudších) krajů. Přitom se asi shodneme, že je v zájmu každého státu, aby byl svazkem sebevědomých, prosperujících regionů a ne bujícího zazobaného centra a okolních zanedbaných periferií. Právě kvůli podobné propastné diferenciaci může Česká republika ve spojené Evropě zaniknout, protože společnost je společností jen do té doby, dokud existuje vzájemná solidarita a snaha o SPOLEČNOOU prosperitu.
Češi jsou zákeřní, nic neberou vážně, dokáží cokoli zesměšnit, a proto není záhodno věřit jejich slovům. Jak se praví v moravské epopeji Všichni dobří rodáci: Za každým Čechem jde ďábel s měchem. A Čechem zde rozumějme lidové čecháček, čížek či vulgárnější, ale roztomilé "cajzl" [smích].

216363

4.4.2010 16:48

RE: Tabu Jobbik

Olas 94.?.?.?

Reakce na 216363

Snad by bylo dobré se zamyslet nad tím, kdo nás v Praze zastupuje. Pokud si pamatuji, tak vždy v několika vlnách ze všech krajů bez rozdílu se stěhovala tzv. zastupitelská "elita a její suita" do Prahy, kde okamžitě stylem POTURČENEC HORŠÍ TURKA se z nich stali ti Vámi označení "čížci" se vším všudy. Je zajímavým detailem, že odjakživa jsme se zajímali o vše co se dělo ve světě, ale už jaksi jsme zapomínali na to co se děje u nás. Bylo to za komunistu a je to i dnes a snad ještě horší. Ještě pikantnější je skutečnost, že všichni co se "umatlali" s komunisty se rázem stali horliví a odvážní komunistobijci.
Se zlou pochodíte, když jim toto připomenete. Občas si říkám "Kdo tedy byl tehdy komunistou".
Věřím pevně, že tito jedinci by, pokud by se naše země propojila s Tureckem, měli rázem na hlavě fez a na zadku vypálený půlměsíc.

Tohle bude asi problém naši společnosti.

216401

9.4.2010 22:48

RE: Tabu Jobbik

Bývalý pohraničnik skulptor (zavináč) poczta (tečka) onet (tečka) pl 77.?.?.?

Reakce na 216295

Není nahodou Jobbik buditelem Madarskeho naroda? Češi taky maji nějakou špinu za nehtama /viz nový dějepis/. "demokrace" udělala z nas (Čechů, Poláků, Slováků, Madarů) otroky Spojených Statů a nadnarodního kapitalu. Pořad se tahne štvani těch narodu proti sobe. Heslo "Ostravica granica" to už minulost. Dneska mladi Poláci maji to v prdeli.A to hluboko!!! Ja pamatuju jak české prodavačky odmítaly prodeje zboži Polákům. Ale pamatuju taky že to naštvala Vás komunistická vlada. Dnes vlada vás /a nas/ chce nacpat do americké prdele. Jobbik to povšinmoul.
Bývalý pohraničnik z Polska
Chyby prominte>Pavle z Brna,
>bylo by určitě vhodné si zmiňované dekrety nastudovat s
>přihlédnutím k době kdy vznikaly a teprve po dobré analýze
>celého problému se pustit s chladnou hlavou do podobných
>úvah.

>Ano, Maďaři jak správně uvádíte nemají nic proti
>Slovákům pokud ti budou žít jinde než na Slovensku. Podobně
>lze interpretovat i Němce co se týká jejich názoru na Sudety
>a vůbec na celou naši republiku. Totéž tvrdí i Poláci v
>proslulém "Ostravica granica", kteří okamžitě po podepsání
>Mnichovské dohody byli rychlejší na Slezsku než samotní
>Němci. Nikdo z těchto národů nemá nic proti Čechům, pokud
>tito budou jinde než jsou jejich představy.

>
>Doporučil bych osobně, nechte problém Slováků samotným
>Slovákům. Starejme se raději co se děje na našem hnojišti a
>nestrkejme frňák do problémům s hlubšími kořeny viděnými
>prizmatem "Co Brňák to frňák".

>
>Přeji Vám skvělou náladu a dostatek času k přemýšlení.

216754

10.4.2010 9:28

RE: Tabu Jobbik

abc 89.?.?.?

Reakce na 216754

Paradoxne je buditeľom Maďarov /po Kossútovi, Petofim/ opäť Slovák Zázrivec/z/.Szomorú története tele van tévedésekkel./Smutná história je plná omylov/ http://spravy.pravda.sk/jobbiku-veli-vona-rodeny-zazrivecz-d6c-/sk_svet.asp?c=A100409_182812_sk_svet_p12

216797

3.4.2010 14:44

RE: Tabu Jobbik

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 95.?.?.?

Reakce na 216290

Skoda ze ste naletel tejto propagande. Skoda! Málo znalý človek sa lahko dá oklamať. Nepoznáte jazyk krajinu ani daný stav. Škoda.

216315

4.4.2010 19:37

RE: Tabu Jobbik

lordcrovax 78.?.?.?

Reakce na 216290

cele co ste napisali, je pekna hovadina

216410

7.4.2010 7:36

RE: Tabu Jobbik

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 195.?.?.?

Reakce na 216290

Je mile vediet, ze niekto ma aj dobru skusenost s Jobikom ale realita je niekde inde. My na juhu Slovenska mame osobnu skusenost - sikanovanie Slovakov na dedinach kde je prevaha madarsky hovoriacich obcanov, madarska hymna v rozhlasoch, madarska hymna v kostoloch, fyzicke utoky na obcanov slovenskej narodnosti (pozeral by si sa na to inak ak by ta fyzicky napadli len s tym odovodnenim ze si Slovak) teoretizovanie o ich programe alebo o Benesovych dekretoch si mozete nechat na akademicku podu, realita je ina a co je nahorsie ked sa da podmet na media tak pre komercne je odpoved to nie je zaujimave a pre verejnopravne - to nie je v sulade s nasich programom ...

216544

3.4.2010 11:13

Jobbik nie a nie.

roman 95.?.?.?

Tato madarska strana ma v programe vela dobreho pre madara. Skuste najst nieco o mensinach, nie - lebo tento ma madarsko
za poslednych 40 rokov vyrieseny. Mensiny teda okrem ciganov
prakticky neexistuju, boli asimilovane. Jobik ako taky by mi
nevadil, ak by nevolal po zmene hranic. Ako by sa k tomu staval
nas zapadny sused ak by na mitingoch 2 najsilnejsej strany v nemecku zaznievali sluby o navrateni nemeckeho uzemia, kde zili
sudetsky nemci atd. Madarsko sa radikalizuje a moze to mat
dosledky pre celu strednu europu. Pocinajuc zrusenim Benesovych
dekretov po Trianon. Jedina vyhoda by bola sanca zbavit sa ciganov na spornych uzemiach. S Jobbikom to na dobre spoluzitie nevyzera.

216294

3.4.2010 15:24

RE: Jobbik nie a nie.

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 206.?.?.?

Reakce na 216294

Aha. No, jestli je to tak, jak píšete, tak Jobbik asi není to pravé ořechové. Tohle jsem nevěděl.

Ono opravdu existuje úzká hranice mezi zdravým patriotismem a škodlivým nacionalizmem. Pokud by Jobbik zastával pouze národnostní postoj s respektem vůči jiným národům, tak proč ne. Pokud by ale prosazoval myšlenku Velkého Maďarska na úkor svých sousedů, tak s tím mám docela problém i já.

216321

3.4.2010 16:19

RE: Jobbik nie a nie.

sxg 95.?.?.?

Reakce na 216321

Maďarsko použilo proti Slovákom biogenetickú zbraň, avšak zo Slovákmi vyhubila aj Maďarov, pretože obyvateľstvo bolo značne geneticky príbuzné. Po území bývalého Uhorska sa dnes premávajú lúpeživé hordy Rómov, kvôli hladu je u nich rozšírený kanibalizmus a jedno bližšie nešpecifikované etnikum svetlejšej pleti, ktoré žije z pašovania orgánov, predaja zbraní, drog a otrokov, potešiteľné je, že medzi ním sa kanibalizmus nevyskytuje...

216328

3.4.2010 11:31

Problem

pozornato 78.?.?.?

Problem s touto stranou vznika prave v momente ked verejne a jednoznacne proklamuje zmenu statnych hranic na ukor Slovenska aj s pomocou armady. Bojim sa aby z toho nevznikol jeden velky problem, pri ktorom sa zas da za pravdu madarom. Keby slovaci mali takuto stranu uz by u nas bolo desat inspenktorov EU a Madarsko si nikto nevsima

216296

3.4.2010 12:40

jobbik - Slovensko - dekrety

Kar 90.?.?.?

Já myslím že není možné neustále poukazovat na analogii Maďarů na Slovensku a Benešových dekretů.

Maďaři na Slovensku stále žijí a to v nemalém počtu. To že by radši byli pod křídly Maďarska je slovenský problém.

Kdežto u Benešových dekretů jde dnes už jenom o peníze. Pochybuju že někdo z potomků odsonutých němců by dnes chtěl žít u nás. Jde jenom o možnost získat peníze.

Zkrátka tam vidím rozpol
Živý problém X Vyřešená hostorie


Kdyby byli po Válce Maďaři odsunuti tak bych se zastal Slováků. Takhle ale zůstanu v tomto problému naprosto neutrální.

A kdybych k tomu tak nějak přidal svůj světonázor (což jsem neudělal) tak bych se zastal Maďarů. Radši ať tu zem spravuje Jobbik se svým programem než aby ji dále prasily dnešní politické sily NWO ...

216305

3.4.2010 15:23

RE: jobbik - Slovensko - dekrety

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 216305

Vize Velkeho Madarska je ziva. A Madari ziji vsude na okolo ve znacnem poctu. Poruseni povalecneho usporadani je nejenom problem CR, ale cele Evropy. Cely slavny Lisabon pujde do haje zelenyho. Uz ted premysleji v Berline, jak to udelat aby bankrotujici staty mohli byt vytlaceny z eura. A bez centralni meny je efektivne fungujici centralne rizeny superstat nemyslitelny.

Jobbik je pouze jina dominova kostka pro desintegraci LS, ktere tak jako tak probehne. Ale pres Velke Madarsko by to mohlo byt ponekud vice dynamicke. Balkan sam o sobe je sud se strelnym prachem, uz by nam do toho krome Velke Albanie chybelo jenom Velke Madarsko. Ukazkovy pripad. kdy korektni pstrosi politika namixovana s korupci necha problemy nafouknout do obludnych rozmeru. Pak staci, aby se jich chytli populiste, kterym nejde o nic jineho nez se dostat k moci, ale na rozdil od tech krotkych politiku, kteri se zanori hluboko do koryt, tak tihle maji vetsi ambice. Jedna se o vseobecny trend v politice v byvalych satelitech SSSR. Do jake miry to plati pro zapadni Evropu nedokazu posoudit.

216320

3.4.2010 12:43

A ještě odkaz

Kar 90.?.?.?

Plno zajímavých informací o Jobbiku v češtině mají zde https://hrdost.net/forum/viewtopic.php?f=9&t=94&start=50 .

216306

3.4.2010 13:18

zadna analogie se sudety ani neni

ladin 86.?.?.?

nemuzete srovnavat se sudety,protoze nemci na ceskem uzemi byli vzdy jen cizinci zatimco madari zili ve sve vlastia po rozpadu uher se najednou ocitli na uzemi jineho statu

216308

3.4.2010 15:31

RE: zadna analogie se sudety ani neni

Lin 85.?.?.?

Reakce na 216308

Maďaři žili ve své vlasti? Kde jste to vzal? A Slováci tedy žili na území Maďarů?
Máte to asi pomotané, jinak si neumím vaši větu vysvětlit. Území, na kterém žijí Slováci, bývalo součástí Velkomoravské říše, která byla v 9. století nejmocnějším slovanským státem ve střední Evropě. V době svého největšího rozkvětu se rozkládala, na nynějším území Čech, Moravy, Slovenska, patřila k ní Panonie, Červená Rus, oblasti při horní Visle a Odře a území Lužických Srbů, tedy široké území mezi Karpatami a Dunajem, Šumavou a Potisím. Ohrožována byla nejen od západu Franky, ale i od východu novými ugrofinskými kmeny - MAĎARY. Tyto nájezdy způsobily i rozpad říše a přesunutí slovanského centra do Čech.

216322

7.4.2010 20:19

RE: zadna analogie se sudety ani neni

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Reakce na 216308

asi to neprejde cenzurou, ale (Slovo vypuštěno. –Moderátor)

1, Nie su to ziadni Madari ale pomadarceni Slovaci a Rusini
2, A ti z Madarska tam privandrovali na juzne Slovensko, ked ich tam vytlacili Turci, ked Budin bol skoro dve storocia sidlom tureckeho pasaliku.

216575

3.4.2010 14:28

Mali by ste najprv poznať

illwyx 95.?.?.?

Mali by ste najprv poznať danú krajinu. Jej minulosť a HLAVNE! dokonale ovládať jazyk! Potom si o tom vela prečítať a napisať článok. Vona Gábor??? Odstúpil pre škanály s gay-mi a ich fotkami. Zitite si politické a rodinné "zázemie" pani Krisztina Morvai. Nebudem to tu rozvázdať a hlavne prekladať zdroje. Nemám na to čas. Článok je absolutne neobjektívny!!! Je to ako keď sprostý žilinský novinár píše o madarskej problematike. [naštvaný]

Je to taká istá banda pokrytcov ako hocikto iný. V každej krajine kde sa zhoršuje ekomomika sa toto dá očakávať. A saamozrejme fico and slota kompany toto krásne využijú vo svoj prospech. Už zahlásili aká je toto strašná hrozba pre slovensko.

Oni neviriešia cigánsku otázku. V madarsku nie su menšiny. Jedine cigáni a židia. pre malo inteligentného je nepriatel cislo jedna cigán a pre viac rozumovo nadaného zid. S týmto nechcem bagatelizovať problémi spolunažívania s cigánmi ale toto oni nevyriešia.

Vážená Samantha, preber sa možno vieš preložiť ale to je dosť málo. Preložiť viem aj ja ale pred tým si overujem zdroje a info.
"Překlad přímo ze stránky Jobbik pořídila Samantha"

Hlavne toto im prelož: "Meszirol jott ember azt mond amit akar!"
Z ďaleka prichádzajúci človek ti povie čo chce!
[chechtot]

216313

3.4.2010 15:16

RE: Mali by ste najprv poznať

Kar 90.?.?.?

Reakce na 216313

Gábor Vona odstoupil ? Kvůli fotkám s buz.... ? Nebyl to náhodou někdo jiný ?

216319

3.4.2010 18:07

RE: Mali by ste najprv poznať

Olas 94.?.?.?

Reakce na 216313

Vážený příteli, nevím proč, ale při pročítání Vašich řádků mě napadlo to typické "Co je volovi po sobotě když jde v pátek na jatka". Neberte to prosím jako urážku, ale pouze jako zhodnocení toho co jste napsal.
Mějte příjemný den a snažte se rozkrýt podstatu problému spočívající v základním Machiavellistickém mechanizmu ovládání davu, spočívajícím v jednoduchém schématu "Je nutné poštvat lidi (plebs, národy, etnika) proti sobě a v klidu dav dále manipulovat pomocí obratných proklamací, pseudoideí a spravedlivých??? nároků". Nevím proč se zajímáme o problémy jiných a neřešíme mnohem palčivější problémy vlastní.

216331

6.4.2010 7:21

RE: Mali by ste najprv poznať

p. 125.?.?.?

Reakce na 216331

...samozrejme,ze rozdeleni ceska a slovenska bylo v prvni rade zamerne oslabeni a pro nastavajici lisabonske otrokare /jako pro p.H...snadnejsi kolonizaci a rozkradeni obou zemi a ekonomicke oslabeni...3mil.slovaku se snadneji prodaji,rozdeli,po rozvraceni ve prospech malych narodnostnich skupin,ktere budou novymi kolonisty spolknuty...to ze je dnes v mode vlku chodit v berancich maskach nemeni nic na skutecnosti,ze Francie,Britannie jsou vzdy pripraveny kolonizovat../ napr.treba Egypt 1956/ i pomoci bomb atd..jakkoliv..1918 Cs. byla uzitecnou kolonii proti Nemecku a hned jak uzitecnost nebyla treba kolonie i kdyz demokraticka,vysoce kulturni a vyspela byla odhozena zrovna tak jako Habes i za cenu Hitlerova ovladnuti strategicky dulezite posice..pote zoufala snaha Francie a Britannie udrzet strategicky dulezite Polsko za cenu vyvolani svet.valky prisla pozde..Garance Britu a francouzu celistvosti polskeho uzemi selhala take v pripade kdy SSSR prepadlo a uchvatilo velkou cast Polska.Proc nevyhlasila Britanne a Francie valku SSSR se dnes zadny historik nezepta...

216488

3.4.2010 16:10

Pacho: Na pánskééé!

sxg 95.?.?.?

V Maďarsku sa k moci dostáva ideológia, ktorá je rovnako extrémistická a arogantná ako ideológia "úbohých židov v mori Arabov." A veď nech sa pobijú kurvy s prostitútkami.
http://ema.blog.sk/detail-komedia-o-strasidle.html...
Pacho: Na pánskééé!
http://www.youtube.com/watch?v=Ugd4IDlvivk

216326

3.4.2010 16:14

Fico: Na pánskééé!

sxg 95.?.?.?

Reakce na 216326

"Toto sú mimoriadne nebezpečné veci, ktoré sa dejú, pretože akoby nám chcel dať niekto najavo, že je tu nejaké územie, ktoré vždy patrilo k Maďarsku. Určite boli veľmi opatrní, aby neporušili zákon, ale je to veľkým varovaním pre nás pre všetkých v súvislosti s voľbami v Maďarsku. Ak Jobbik bude druhá najsilnejšia strana v Maďarsku, je to strana, ktorá má absolútne iný postoj k Trianonu, strana, ktorá odmieta hranice, ktoré existujú medzi Slovenskom a Maďarskom. Je to strana, ktorá je extrémne naladená proti Slovensku a najradšej by Slovensko zadupala pod zem," vyhlásil premiér.

216327

3.4.2010 21:03

RE: Fico: Na pánskééé!

Sam Ting Wong 81.?.?.?

Reakce na 216327

Jen aby si Maďaři s velkým Maďarskem nenaběhli. Budapešť byla v minulosti slovanská, takže pokud chtějí revidovat, měli by si napřed spočítat, jestli se nebudou muset stěhovat zpátky do Mongolska.

216342

3.4.2010 19:59

pane Stworo

djb 90.?.?.?

já už se asi opakuju, ale to vypadá jako pořád dokola stejná chyba.
Naprosto souhlasím s tím, že pro zdraví a zachování národa je potřeba vlastenectví (nikoliv fašistický nacionalismus) pěstovat.
Souhlasím s tím, že by bylo potřeba aby v každém parlamentu seděla nějaká rozumná vlastenecká, nefašistická strana.

Ale, zkrátka, Vy v boji proti multikultuarismu(což je správné) a v zoufalém hledání alespoň něčeho trochu vlasteneckého mezí tím odpadem politických stran se jako pověstný tonoucí chytáte každého stébla.

Už to tu bylo s Dělnickou stranou, bylo to tu Le Penem, s Jorgem Heiderem (omlouvám se za zřejmě špatně přepsaná jména) a teď je to tu zas.

Vy jakmile vidíte něco vlasteneckého, hned jde rozum stranou, přestáváte vidět veškeré problémy a hned stranu propagujete jako svého favorita.

Přitom většina vlasteneckých stran se vždy nakonec ukáže jako parodie, tuto myšlenku zesměšňující. Parodie, které jen veřejnosti ukazují, že vlastenecká strana = fašizující, popř. něčím trapná a odsouzeníhodná.

Obávám se, že u těchto Maďarů je to totéž. O těch já tedy nic nevím, tedy je neodsuzuji zatím, ale už jen z toho článku to vypadá, že se jedná o nějaké uměle podpořené Maďarské ultra nacionalistické křídlo, které má jen dva úkoly. Přiživit nevraživost Slováků a Maďarů, zdiskreditovat vlastence a potichu zmizet v dějinách.

Znáte to rozděl...

216337

3.4.2010 21:21

RE: pane Stworo

Kar 90.?.?.?

Reakce na 216337

Jelikož mají podle průzkumů asi 20% hlasů tak to asi parodie nebude.

216343

4.4.2010 0:35

RE: pane Stworo

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 216343

Znamena to, ze existuje hromada problemu, ktere lidi velmi pali. Tihle nasadili takovy kurz, ze prinutili ostatni politicke subjekty v Madarsku k takove retorice, ze to prudce zvysilo napeti se sousedy, kde se vyskytuje vetsi madarske mensiny. Nejde zdaleka pouze o vztahy se Slovenskem. Vtip je v tom, ze pokud budou reseny problemy, pak neni treba hrat az do extremu na narodni citeni. Vlastenecvi a expanzivni nesmasenlivy nacionalismus jsou rozdilne veci. Otazka je zda zkorumpovane politicke strany ve vychodni Evrope jsou schopny resit na co se 20 let kaslalo nebo se toho zneuzivalo k cachrum.

216354

3.4.2010 21:39

RE: pane Stworo

Vladimír Stwora 206.?.?.?

Reakce na 216337

Vždyť jsem tady v diskuzi připustil, že možná Jobbik nebude to pravé. Snažíme se dopátrat jakési pravdy, proto jsem ten článek uveřejnil a přidal pozitivní komentář na závěr. Možná to bylo ode mě naivní. Možná bych měl svou poznámku předělat. Pokud je pravda, co tady diskutující uvádějí...

Vím, že přehnaný nacionalismus může být nebezpečnější než oficiálně vnucovaný kosmopolitismus.

216344

3.4.2010 21:55

RE: pane Stworo

djb 90.?.?.?

Reakce na 216344

děkuji za upozornění, to jsem přehlédl a jsem rád, že jste opatrný.


pro Kara (Karu?): Dvacet procent, pokud to je pravda, nevypovídá nic o kvalitě strany. Pouze to ukazuje, že lidé něco podobného hledají.

216346

3.4.2010 20:34

Jobbik je nebezpečenstvo !

Dušan 85.?.?.?

Rád by som svojich českých bratov upozornil, že Jobbik je v súčasnosti asi najnebezpečnejším politickým zoskupením minimálne v strednej Európe. Majú vlastnú polovojenskú gardu a pred niekoľkými dňami boli u nás na Slovensku v Komárne pričom pravidelne hovoria o Slovensku ako o "Hornej zemi" a hovoria, že sa budú snažiť o úpravu hraníc z pred trianonu. Jediné v čom je Fico "zlý" je, že ubezpečil SLovákov, že bude brániť a chrániť záujmy SR pred fašistami z Maďarska.

216338

3.4.2010 22:17

Maďaři

lucifuge 213.?.?.?

Jezdil jsem na Slovensko dříve. Vždy jsem se tam setkal s nepřátelskými projevy, až s nenávistí. V Maďarsku se ke mně chovali vždy přátelsky a pěkně. Mám je rád. Historické hranice Slovensko nemá, zvláště na jihu, je to novodobý útvar. Nedivím se tedy ničemu, ať hlásá kdokoliv cokoliv.

216349

4.4.2010 10:09

RE: Maďaři

bovec 88.?.?.?

Reakce na 216349

Také Maďarsko je novodobý útvar, nejen Slovensko. Historický stát jsou Uhry, stát založený údajně křesťany více národů.

216372

3.4.2010 23:18

Je možné se poučit a shlédnout film o Maďarsku a o celé problematice!

Montaznik 88.?.?.?

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/210251000120...
Každému doporučuji, o Maďarsku a jejich pocitech nevíme skoro nic.
Nejde jenom o "Velké" Maďarsko , jde o mnohem více, o základní otázky, ale nemyslím,že dojde k nějaké revoluci.

216353

4.4.2010 0:47

Jobbik je hrozba

Dušan 85.?.?.?

Dovolím si tvrdiť, že drvivá väčšina Slovákov s obavami a so strachom očakáva maďarské voľby a to práve kvôli vysokej podpore extremistickeho Jobbiku. Jobbik neuznáva súčasné slovenské hranice a jeho predstavitelia verejne hovoria o potrebe posilniť armádu pretože ju budú potrebovať pre dobitie južného slovenska. Predstavitelia Jobbiku hovoria, že Maďarsko má na severe hranice s Poľskom. Jobbik ma vlastnú polovojenskú gardu, ktorá však bola maďarským súdom prednedávnom zakázaná. Keby som si nebol vedomý toho, že autor článku nežije na Slovensku a nepozná skutočné pomery aké tu vládnu a záujmy JObbiku tak by som tento článok považoval vo vzťahu k slovákom za vyslovene provokačný. Vyhlásenia maďarských fašistov o tom že plánujú upraviť naše hranice sú u nás pomerne citlivou vecou a to nie len preto, že nás Maďarsko v 20. storočí vojensky napadlo 4 krát. Komplexom trpia jedine Maďari, ktorí sa nemôžu zmieriť s povojnovým usporiadaním hraníc a veľká časť z nich považuje juh Slovenska ešte stále za súčasť v budúcnosti obnoveného Uhorska.

216355

4.4.2010 10:14

RE: Jobbik je hrozba - (1 či 2 státy)?

bovec 88.?.?.?

Reakce na 216355

Je lepší mít jeden silný stát, než dva slabší...

216373

4.4.2010 11:01

RE: Jobbik je hrozba - (1 či 2 státy)?

Lin 85.?.?.?

Reakce na 216373

Co? Rozumím tomu tak, že bude pro Slovensko lepší být součástí Maďarska? Že tak bude silnější?
Aha... tak v tom případě je NWO a jeden globální svět tím nejlepším řešením pro lidstvo. [oči v sloup]

216380

4.4.2010 13:19

RE: Jobbik je hrozba - (1 či 2 státy)?

Dušan 85.?.?.?

Reakce na 216373

Slovensko už bolo súčasťou Uhorska, ktoré ho 1000 rokov utláčalo a myslím, že žiadny Slovák po tom netúži.

216388

4.4.2010 14:54

RE: Jobbik je hrozba - (1 či 2 státy)?

bovec 88.?.?.?

Reakce na 216388

Pisatel bovec mohl mít na mysli také něco jiného.
Jsou lidé, kteří si nevšímají, že jim v minulosti existence Československa pomohla.

216394

4.4.2010 23:35

RE: Jobbik je hrozba - (1 či 2 státy)?

Lin 85.?.?.?

Reakce na 216394

Aha... tak to jsem tu větu takhle nepochopila a omlouvám se.
Nevím, jestli Slovákům v minulosti pomohlo být součástí Československa, ale tuším, že v dnešní době by jim to asi nepomohlo vůbec. Někdy mám pocit, že dějiny se opakují v kruzích a nyní si prožíváme obdobu počátku třicátých let. Naštvaní a ožebračení lidé nebudou schopni včas rozeznat nacionalismus od vlastenectví (je to dost obtížné v bouřlivých časech) a volání po "pevných národních vůdcích, kteří vyvedou své země z bídy", už občas slyším.

216418

5.4.2010 16:24

RE: Jobbik je hrozba - (1 či 2 státy)?

LaFox 90.?.?.?

Reakce na 216418

ne až tak v kruzích, ale ve spirále určitě ....

216451

5.4.2010 19:51

RE: Jobbik je hrozba - (1 či 2 státy)?

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 216451

Ano, bude to tak jak píše LaFox, tj. ve spirále. A POZOR, ještě je dobré se zamyslit nad tím, že se může jednat o spirálu nejen vzestupnou, ale i sestupnou.

Pokud půjde o spirálu vzestupnou a vědomí lidské rasy se tudíž poučilo, tak se zhůvěřilosti minulých věků a století nezopakují...[smích]

Pokud se lidé (mimochodem podobně jako v minulosti i dnes pro MOC a peníze do těch správných kapes systematicky a pomocí chybně chápané ideologie DUALISMU řádně manipulování a brainwashed) dostatečně ve své nevědomosti a ovčím syndromu NEPOUČILI, budou nuceni svou historii (viz. násilí, krev, E/elitami organizované divide et impera) zopakovat nebo může dojít i k horšímu, viz. případný, lidským zásahem náhle odstartovaný, globální armagedon.

To by byl potom kvikot přátelé, co říkáte?..[smích][smích].

A můžeme si být jisti, že nejvíce by kvičeli ti příslušníci lidské rasy s nejvíce nacpanými "panděry" a pocitem vyvolenosti a to také proto, že na rozdíl od chudého plebsu mohou v rámci modly k tzv. zlatému teleti (vzhledem na judaismu vystavěném Systému voldemortí plutokracie) materiálně nejvíce ztratit. A Peace s nimi.


jansmith[smích]

Dovětek:
Proč zmiňuji starozákonní judaismus a nikoli např. později nezneužité Ježíšovo křesťanství nebo islám??? Je to i na základě hezké definice Miroslava Zelenky z jeho knihy "Elegantní Bůh", definice která zní, cituji: "judaismus: náboženství s personifikovaným dogmaticko-materialistickým pojetím boha".

My two cents.

216460

9.4.2010 12:38

RE: Jobbik je hrozba - (1 či 2 státy)?

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 216460

Sorry za překlep v předchozím příspěvku [smích] a pro pořádek přidávám opravu:


...Dovětek:
Proč zmiňuji starozákonní judaismus a nikoli např. pokrytci později ZNEUŽITÉ Ježíšovo křesťanství nebo islám???
...

jansmith[smích]

216694

4.4.2010 17:29

RE: Jobbik je hrozba - (1 či 2 státy)?

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 216373

To si Nemci mysleli taky, ale nejak se uskutecneni te predstavy behem protektoratu lisilo od toho, co si o tom mysli Cesi.

216404

4.4.2010 0:51

Jobbik a Zvědavec

anti-anti 85.?.?.?

Super, další jako by informativní článek, který je jen překlad oficiálního vyjádření fašistické strany (politické strany směřující k totalitě) v Maďarsku. Autor v komentáři přiznává, že o Jobbiku téměř nic neví, ale nacionální strany jsou označovány za humus. U strany, která je proti cikánům a Židům a má vlastní polovojenskou ochranku, je toho příliš mnoho podobného s nacismem, aby s tím mohla sympatizovat média a je to HUMUS. A to, že strana o sobě netvrdí, že je fašististická a antisemitistická neznamená, že to není pravda.

Když má vydavatel a majitel webu nějaký názor, ať ho napíše, pokud názor nemá a neví o Jobbiku nic ať nic tak ať o Jobbiku nepíše vůbec. Jediné co tímto článkem s komentářem, že o Jobbiku nic neví je, že se mu sem slézají otevření nacisti a antisemité. To, že nyní napíše do diskuze, že s Jobbikem nesouhlasí je něco v naprostém kontrastu s tím co je napsáno v poznámce editora.

Když se tento HUMUS se sám označuje za nacionální a vlastenecký, tak to neznamená, že vlastenectví zahrnuje negativní vlastnosti reprezentované nacismem, fašismem, rasismem nebo homofobií. (Dovolil bych si tvrdit, že editor používá logický klam když z jednoho pravdivého tvrzení se snaží obrácením implikace vyvozovat opačné tvrzení.)

Naše demokracie zakazuje Ústavou (tedy nejvyšším zákonem) pošlapávat lidská práva a zrušit změnit demokratické uspořádání státu. To se snaží Jobbik změnit a myslím si, že to všem musí být jasné. (Tím tvrdím, že demokracii neznamená vládu lůzy a vaše podivení nad tím, že má být respektována vůle lidí, kteří chtějí porušovat Ústavu je nesmyslná.)

Pokud by většina lidí v ČR odhlasovala vyjímku z lidských práv pro Vaši popravu za obtěžování čtenářů na Internetu a přepubliková bludů a nesmyslů a byla by to skutečně vůle lidu, bylo by to demokratické? Zcela jistě ne a stejně tak není demokratická strana Jobbik, i kdyby ji volili všichni občané Maďarska.

216356

4.4.2010 1:10

RE: Jobbik a Zvědavec

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 216356

A u nás se zase každý samolibý, vůlí občanů pohrdající, ultralevák a národofob má za velkého humanistu a antifašistu.
Proč do toho pletete naši ústavu, ostatně Ústavním soudem dovedně ohýbanou, suď Bůh ...

216358

4.4.2010 2:18

RE: Jobbik a Zvědavec

Montaznik 88.?.?.?

Reakce na 216356

Buď máme demokracii, nebo nemáme! Takže buď máme svobodu projevu , anebo nemáme!
Demokracie nemůže být jenom půlka, nebo 70% , to prostě nejde.
Můžeš anti-anti prskat jak chceš,ale nic nezměníš. Strana Jobbik je řádně zaregistrovaná v Maďarsku jako politická strana a také jako taková má neomezenou možnost politického působení,tj. předávat a vysvětlovat svůj volební program voličům.Jobbik splňuje maďarské zákony na politické strany, pokud by nesplňoval , byl by zakázán. Co zakazuje naše Ústava si můžeš anti-anti namazat na prsa, protože v Maďarsku jsou v platnosti maďarské zákony a ty nemáš jako občan ČR, žádné právo do nich jediným slovem kecat!!!!
Demokracie je právě silná svou svobodou výběru a volby. Jobbik nabídl občanům Maďarska nějaký program,který se Maďarům líbí a proto jej volí a ty anti-anti můžeš jenom držet pysk!!! Nic jiného Ti nezbývá!!! Tvoje drzé kecy jsou ve skutečnosti zasahováním do politické integrity jiného státu!!!
O popření demokracie bychom mohli hovořit pouze tehdy, kdyby se Jobbik snažil změnit nebo upravit volební systém tak,aby v příštích volbách nemohl být demokraticky odvolen!!! Prosím,nechte všechny tyto postupy a legislativu na občanech Maďarska, kteří jsou suverénní voliči a nepotřebují rady nějakého anti-anti!!!!
Stejné kecy jsem zde poslouchal, když se dostali v Rakousku k moci byť jen na zemské úrovni "Svobodní" a nic převratného se nestalo, demokracie se nikam v Rakousku neposunula ani o milimetr!!! Není rok 1933 v Německu a Maďarsko je součástí sjednocené Evropy, kde se musí najít dostatek demokracie a svobody i pro hodně odlišné názory!!! Že se to některým lidem a politickým uskupením v EU nebude líbit, je věc druhá, ale to je asi tak všechno, co mohou dělat, prskat jako anti-anti!!!!
Globální svět je již takhle ustanoven celý - někdy jde až o schizoidní postupy - u nás řádí náhle po 20 letech probuzený patologický antikomunismus a přitom ekonomicky i politicky nejúspěšnější stát světa Čína, je řízen Komunistickou stranou Číny a můžeme mít jakékoliv antikomunistické kecy a to je asi tak všechno!!!!Zajímavý ekonomický systém Číny je především v tom, že strategické rozhodování na úrovni státu si ponechalo centrální vedení, což je pouze cca 20% celého ekonomického výkonu národního hospodářství, zbytek cca 80% je ostře tržní, bez jakéholiv zatížení ideologickým balastem centrální ekonomické moci!! Je vidět, žo tolik popíraná "třetí" cesta v ekonomice může fungovat, ať si panáček na Hradě, velký popíratel třetí cesty, může stříknout do trenek.
Proč pořád někdo musí druhému kecat do jeho věcí!!! Myslím, že máme doma dost problémů sami /korupce, zlodějny všeho druhu a zločinnost všeobecně!/ a kde bereme tu drzost a neomalenost, kecat někomu jinému do naprosto zásadně a pouze jeho záležitostí!!! [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup]

216361

4.4.2010 10:42

RE: Jobbik a Zvědavec

anti-anti 85.?.?.?

Reakce na 216361

Vy nechápete demokracii. Máme Ústavu a na ní stojí demokracie. Pokud by si lid mohl odhlasovat nedemokratické zákony, nebyla by to demokracie.
Stejně tak nemáchápete svobodu projevu, která neznamená, že můžete šířit myšlenky poškozující základní práva a svobody jiných lidí.

Naše demokracie má možná své problémy, ale rozhodně naděje nemá jméno fašismus.

216377

4.4.2010 15:15

RE: Jobbik a Zvědavec

smoke 89.?.?.?

Reakce na 216377

"Fašismus by měl být spíše nazýván korporativismem, protože je spojenou silou státu a korporací." (B. Mussolini).

To už tady přeci dávno máme, jestli jste si neráčil povšimnout.
Že jsme k tomu denně masírováni neomarxistickou a eurokomunistickou propagandou atomizující společnost do vzájemně antagonistických menšin celé situaci pouze napomáhá.
[bliji]

216398

5.4.2010 17:17

RE: Jobbik a Zvědavec

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 216377

Demokracie je utopie, stejně jako komunismus. Možná o něco méně idealistická, o něco více založená na realitě, ale přesto stále jen utopie. Proto se k jejímu fungování zavedla demokracie zastupitelská, kdy lid zastupují zvolení zástupci, přičemž hodnota každého hlasu při volbě těchto zástupců je stejná. Z toho logicky vyplývá, že většina by měla určovat další vývoj. Bohužel je tu mnoho „ale“. Prvním problémem je, že zastupitelé nejsou lidmi odvolatelní. Druhým, je systém stran, kdy strany mnohokrát drží linii, kterou jim neurčují voliči, nýbrž různé lobbyistické tlaky.

216453

4.4.2010 11:13

RE: Jobbik a Zvědavec

iwllix 95.?.?.?

Reakce na 216361

Aj hitler bol demokraticky zvolený, vazený pane! Ak by jobbik prisiel k moci a mal by prilezitost, tak by sa postaral aby aj pri tej moci ostal. Dufajme ze to tak nebude. Zase vidím ze "prefektne" ovládate momentálne udalosti co sa deju v Madarsku, slovom aj písmom. Ak by ste mal viac info, tak to sebavedomie by vám v značnej miere kleslo a nehájili by ste vec a stav, o ktorom nič neviete. Zase napr. Nič ani len netušíte o tých ludoch co sú vo vedení tejto strany.

A to že nie je rok 1933??? Koľko toho máte naštudované o ľudskej psychike ako funguje v krajných situáciách. Viď. posledný pokus vo francuskej televízii. Ale je ich aj viac len sa tomu treba venovať. Alebo oktobrové udalosti 2007 v maďarsku...

"několik dní, ale plné dva měsíce, ne desítky tisíc, ale statisíce Maďarů demonstrovaly proti vládě, za její odstoupení, za výměnu politické garnitury, za změnu volebního systému, proti plutokracii ovládající Maďarsko bez ohledu na jeho občany a jejich vůli. Také v Maďarsku byla proti demonstrantům nasazena ozbrojená moc.
Video najdete tu... zvuk je po madarsky ale staci aj obraz:http://www.sturovo.com/tmp/HirTVNahled.jpg - Nahlad obrazkov k videu. http://www.sturovo.com/tmp/Hirek_okt.23_HirTV.avi http://www.sturovo.com/tmp/Okt23_oszefoglalo.avi http://www.sturovo.com/tmp/Rogan_Antal_HirTV.avi "

Kde tu vidíte demkoratické prejavy na ktorej strane barikády sa demokraticky obhajujú práva občanov???!!!.

A naposledy Madari nie sú česi!!! To si skuste uvedomiť! V 1968 ste si trochu s prepáčením zaskackali pred takami rusov a 5-10 alebo ani toľko ľudí neštastnou náhodou umrelo? Porovnajte si to s rokom 1956 kedy bola Budapešť viac zdevastovaná ako za 2. svetovej vojny! Ja by som si dal na to veľký pozor koho a čo hájim na základe demokracie bez paričných znalosti, či už dejín národa, alebo ich kultúry a mentality.

216381

4.4.2010 16:03

RE: Jobbik a Zvědavec

karel4u 189.?.?.?

Reakce na 216356

Takze, jestli jsem Vam rozumel, vlastenectvi je to, co
Vy prohlasite za vlastenectvi. Tedy, Vy jste ten kdo definuje jak ma to vlastenectvi vypadat.
Souhlasite tedy s tim, ze vlastenectvi by melo byt takove, ze by Vam umoznilo si delat s narodem to co chcete. Lide kteri si uvedomuji a citi nespravedlnost a korupci, protezovani urcitych trid a kteri maji zajem vybojovat svuj Narod zase pro sebe, zbavit se utlacovani, to podle Vas nejsou vlastenci. Proc?
Pouzivate velka slova, mohl by jste je prelozit aby jsem tomu rozumel? Napriklad misto antisemitismu pouzit boj proti korupci, misto fasismu, napriklad snaha o poradek v politice a tak podobne.

216400

4.4.2010 1:14

Vasa nádej Morvai Krisztina

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 95.?.?.?

Ak niekoho zaujíma pohnutá minulosť pani Morvai Kristiny tak tu:

http://joch.blog.idnes.cz/c/95968/Antisemitismus-n...

216359

4.4.2010 2:06

Globální kapitalismus založený na svobodném pohybu nadnárodního kapitálu selhal

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

- takové konstatování muselo mezinárodní obchodníky pořádně nadzdvihnout. A podrobný popis maďarské mizérie (která by jako z oka vypadl té naší, i s Romáky) včetně "blahodárného" působení zahraničních investorů rovněž.
Tito pánové nemají rádi odhalovače podstaty jejich usilovně budovaného ráje.
Jobbik dělá na nacionalisty v zemích, kde zdeptaní proléti (pro které platí, že čím větší lejno člověk má, tím víc si ho hlídá) a zkorumpovaná inteligence nejsou schopni odporu proti cizáckým plutokratům, dobrý dojem svojí organizovaností a vůlí k rezistenci.
U našeho (bývalého ?) bratrského národa je tomu pochopitelně naopak, neboť trianonská křivda je za Dunajem stále živá a maďarští turisté v Paříži na zámeček rituálně plivají. Přitom jižní hranice Slovenska byla ustanovena s ohledem na vojenskou udržitelnost a nikoli dle národnostních poměrů (které vedly např. k parcelaci německého Slezska).
Ale myslím, že se nemusí bát, Jobbik většinu nezíská, a i kdyby, EU je nedá a budou moci i nadále pod hvězdnatým praporem upevňovat s námi TV družbu ...

216360

4.4.2010 8:20

Ted se ukaze,zda krestansky svet se zmuze na odpor v ramci vlastniho JA.

kozoroh 59.?.?.?

Six Jewish Companies Own 96% of the World's Media « Pak Alert Press 16 Mar 2009 ... By permitting the Jews to control our news and entertainment media, we are doing more than merely giving them a decisive influence on our ...
pakalert.wordpress.com/.../six-jewish-companies-own-96-of-the-worlds-media/ -
O, cem chci psat, je vlasne zkouska s udalostmi v Madarsku, jak, pravdive budem informovani, svetovy tisk a cenzura se poucila, ze vlastni propagandou nestaci na internet a proto mnozi bossove se ze vsech sil snazi ovladnou tento zatim jediny hlas lidu, aby opet meli vse pod kontrolou ,kdyz do toho investovali biliony dolaru. Takze, ctenari,ted bude dulezite dostavat pravdive zpravy, co dela ten Joobik, tak, rikajic,"rovnou od cepu" a to srovnavat s temi 96% kontroli svetoveho tisku.
Kazdopadne budeme v procesu polopravd a lzi, vsemoznych prav a vsemoznych humanitnich zakonu,az po antisemitismus,co by posledni zbran.
V Israelu,kazdy zid muze rici,ze Israel je pro Israelce,nabozensky a nebo politicky nazor takto vyrceny neni nazvan projevem fasimu a nebo antisemitismu,ale pokuste se ve sve zemi rici to same, Cechy,cechum,Madarsko,madarum a dostanete se do diskuse koncici koncentrakem a holocaustem, jez je rovnez na programu vasi krestanske vlady,proti vlastnim lidem.Tak zvani zide,chteji predelat krestansky svet k jejich vlastnimu prani,ale, krestansky svet nepredelal zidovstvo ani ne za nekolik stoleti, at pouzil kral a nebo cisar,jakychkoliv zakonu, tak tak zvany zid zustal zidem,ale neni povoleno,aby Madar zustal Madarem ve vlastni zemi k narodnim hostum vseho druhu.Ani,sveho casu vsemocna katolicka cirkev nedokazala i s vlivem krale udelat ze zida krestana, vznikli Marranos, tak zvani krestansti zide,ale, doma stale praktisovali sve "zidovstvi",tak,jak tvrdi,jednou jsi zidem a to navzdy, at jses treba katolickym biskupem ,jako je Parissky biskup o kterem se drive uvazovalo,jako nastupce na papezsky stolec, tezko je si predstavit nejvyssiho rabbina,co by krestana.
Pro srovnani projevem na universite (jeste zatim krestanske) zidovskeho historika a jednoho profesora,ze Evropa muze byt znicena israelskymi atomovymi zbranemi, s opacnym efektem,ze by krestansky profesor na Tel Aviv universite verejne pred studenty rekl,ze Israel muze byt znicen atomovymi zbranemi z Evropy, takova predstva se mi zda uplne nemozna, jsem si jist,ze by svym studentum-posluchacum ,nanejvyse prednasel navic jen pet minut a nic vic.Takze, Madarsko bude ukazkou,co si muzou Madari ve vlastni zemi dovolit a co ne,pod primym dohledem mluvciho jedne svetove vlady, svetoveho tisku.Tady v podstate veci jde o vic ,nez o hnuti JOBBIK, tady jde o skryty zapas v informovanosti verejnosti a zda Madari v Madarsku obhaji sve domaci pravo ridit si sve vlastni veci ve sve zemi,to je to,co mnohym krestanskym zemim dnes plne chybi.

216364

4.4.2010 10:57

Otázka pro odpůrce Jobbiku

Kar 90.?.?.?

Když pomineme územní nároky - co je podle vás na Jobbiku špatného ? Jejich program jsem četl celý a plně s ním souhlasím.
Klidně bych se nebál nazvat ho "programem rozumu" v dnešním pošahaném světě.
Tak proč tady píšete že jde o naci- faši- ... ismus škodlivější než cokoliv jiného ? S tím nesouhlasím. Podle mě je to i s tím šovinismem daleko lepší, než to co máme teď.

216378

4.4.2010 11:30

RE: Otázka pro odpůrce Jobbiku

djb 90.?.?.?

Reakce na 216378

Ale ne, to je přeci trapné. Argumentace volbením programem? Ukažte mi jedinou stranu, která spolehlivě dodržuje volební program.
To je zcela všeobecné. Volební program je propaganda na zaujmutí cílové skupiny. Pokud chcete soudit stranu musíte znát její představitele, jejich historii a názory. Tak daleko moje znalost Maďarska nesahá.

A co se týče známého faktu:
"když pomineme územní nároky" ??? To je vtip? To tedy nepomineme, leda bychom se pominuli. To je tak zásadní věc, že zcela válcuje jakýkoliv jiný program.

216382

4.4.2010 15:26

RE: Otázka pro odpůrce Jobbiku

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 95.?.?.?

Reakce na 216378

Keď prihliadneme k desatoru. Čo je na oficiálnej cirkvy zlé? Zase jeden čo si prečítal len tento "užasný" zdroj. Nič o tom nevie a ani nemá šancu sa dozvedieť, kvôli kulturalnym a jazykovým bariéram a má "názor". To by nevadilo, ale skúste sa pozrieť dozadu v dejinách a začať myslieť. Prečo nevrátiť celú nacionalistickú obrodu z 18-19 storočia? Veď keď odliadneme od rozpadu monarchií, dvoch svetových vojen. Genocíd. Stalina a Hitlera a iných to nebolo až také zlé. Nie!?

216399

4.4.2010 11:33

Mne se jejich program tez libi

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 80.?.?.?

byt Madar, tak mam o volbach jasno. Jen je skoda, ze zde u nas nemame podobnou stranu s tak masivni podporou verejnosti. Jobbiku fandim.

216383

4.4.2010 13:37

Jobbik

calimero 188.?.?.?

Madari maju iba jeden problem a sice ze cim vacsi su nacionalisti tym mensimi panmi su vo vlastnej krajine [smích] . Po tom co v strednej a vychodnej Europe zavladla "demokracia". Madari boli od sameho zaciatku zo vsetkych demokratov najdemokratickejsi... rozumej: pchali sa zapadu do zadku, tak silno, ako len vladali a zapad ich o to viac hladil po tvari o co viac ich potajomky ozobracoval.

Na Slovensku(vdaka bohu za ten dar) podobnemu procesu istu chvilu celkom uspesne branil Meciar. Nie ze by teda Meciarizmus a jeho tzv. tvorba "domacej kapitalotvornej vrstvy" bol pre Slovensko boh vie ake pozehnanie, ale aj klinec v oku by bol lepsi nez to co prebiehalo v Madarsku a inde. V neposlednom rade to iste prebiehalo aj v Cechach ale tam sme mali stastie v nestasti a sice, ze Cechy su moc blizko zapadu, nez aby si tam zapad mohol dovolit zriadit hladovu dolinu podobnu ako zriadil v Madarsku, na Ukrajine a inde.

Proste hola ekonomicka pravda o Madarsku je taka, ze Madari sa aktualne nemaju cim najest a nebyt MMF uz by boli vyhlasili statny bankrot. Dalsia pravda je, ze o co viac (mozno) by chceli slovenki Madari do Madarska srdcom o to viac rozumom dakuju za ten dar ze su stale na Slovensku. V Madarsku uz nie je madarskeho nic a bude este horsie, ked sa prezeru peniaze z MMF a dalsie nebude chciet nik pozicat.(potom sa mame este na Slovensku na co tesit a este s laskou spomenieme na Slotu a jeho tanky)

No ako do toho zapada Jobbik? Len tak, ze nech uz sa najde v spolocnpsti akykolvek jav, vzdy sa najde niekto, kto z neho pohotovo vytazi. Madari sa maju zle a su z toho nasrati, lenze odmietaju uznat, ze nasrati mozu byt akurat tak na seba a tu prichadza Jobbik, ktory obvini zo sucasneho stavu vsetkych, len nie Madarov samotnych. Takto jednoduche vysvetlenie sa prijima vzdy o to lahsie o co je situacia zalostnejsia a o co prostoduchejsi je prijimatel a ze prostoduchych je v kaznom narode (Slovakov nevynimajuc) vzdy nadostac. Takze tam sa priatelia vzalo 20% Jobbiku.

Inak nas Slota je taky isty Slovak ako su Jobbikovci Madari. Hra narodnostnymi kartami a v kazdych volbach si nimi vytrieska tych svojich par percent, dost na to, aby si dalej mohol robit svoj business.

Prial by som Madarsku aby sa dokazalo chlapsky chytit za nos podobne ako nedavno Ukrajinci, otvorene povedat ze sa stala chyba a zvolilo si konecne aspon trochu pro-madarsku vladu, ktora bude vladnut Madarom, pre Madarov a predovsetkym bude sa starat hlavne o svojich volicov = Madarov na uzemi Madarska. Potrebuju vodcu co nepolezie do zadku ani na zapad ani na vychod a nebude Madarom vesat na nos buliky o tom ako im skodia Slovaci, Srbi, Rumuni a co ja viem kto este aby si mohol v tichosti robit svoj business. Problem Madarov je ze zatial tam na vyber nikoho takeho nemaju. Asi este neklesli dost hlboko aby sa objavil.

216389

6.4.2010 18:07

RE: Jobbik

KILLROY 192.?.?.?

Reakce na 216389

zaujimave zhrnutie, diky.

216513

9.4.2010 12:16

RE: Jobbik reakcia calimero

gary hobson 78.?.?.?

Reakce na 216389

tak tak suhlasim, mozu byt zli iba na seba v Madarsku, ekonomiku a svoje hospodarenie nezvladli a je jednoduchsie zivit nove temy o nepriateloch naokolo, ale ked to vezmeme od podlahy v systeme trhoveho hospodarstva bud rasties ekonomicky a tesis sa z prilevu investicii do krajiny alebo nehladis na zdroje ake mas k dispozicii a co chvila pride bankrot,,,, su to cykly ktore sa tu budu opakovat vecne v systeme trhoveho hospodarstva ktory neni prekonany nicim novym zial.....a k tej historii este tolko idey o europskej unii su pekne ale su iba na ekonomickom systeme ziadne myslenie ludi sa nezmeni vobec , pretoze dnesna europska unia je zlepena cela na peniazoch a zaujmoch ,,,, a vidime na jobbiku a sns to ze akokolvek ludi co sa nedotklo zitie v R-U vobec tak su nachylni uverit v tuto retoriku niecoho velkeho co tu bolo a naco je zjavne na juhu este neaky narok aj v sucasnosti,,, myslenie ludi zijucich inymi prioritami tejto hightech doby sa vlastne nezmenilo vobec , vzdy tu teda bude nieco nacom nas rozdelia od seba zial ,,, a pricinu rastucich percent jobbiku by trebalo hladat v ekonomike Madarska ktora neplni sluzbu pre Madarov a teda Slovensko ma s tym pramalo spolocneho,,,,,

216692

4.4.2010 20:29

Aby ste boli v obraze - jobbik

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 95.?.?.?

Niekto si dal tú námahu a nieco vám prelozil.
http://krija.blog.pravda.sk/2010/03/28/to-vrazedne...

http://krija.blog.pravda.sk/2010/03/21/ten-musi-by... Video so slovenskými titulkami.

216412

4.4.2010 23:40

Proc ne Jobbik ?

holst 95.?.?.?

Do problemu mezi Slovenskem a Madarskem nevidim a tudiz nekomentuji. Nicmene se mi zda, ze toto handrkovani svedci o inteligentni vyspelosti lidru v obou taborech. Co se tyce programu (vynechavam problemy se sousedy) Jobbiku, co je na tom spatne? Copak nesmi rikat pravdu? Kdybychom tuto stranu meli v CR tak ji jdu volit take. A pokud po zmene touzi velke mnozstvi Madaru tak ji take budou mit. My jsme v bledemodrem problemu a potrebujeme zmenu tez. V CR by nam vsak neuskodilo vice cinu nez slov. Jsme pozadu. Namisto nacionalismu bych se primlouval k patriotismu, kde i Vietnamec milujici svou domovinu - Madarsko ma stejne postaveni jako Madar s rodem pamatujicim Atillu. Lide hajici svou zem, lid, hospodarstvi a vse ostatni jsou potrebni. Prave oni si mohou vydobyt ZMENU, ktera je tak potrebna a opravdu nutna v celosvetovem meritku. Problem bude spise ve vecne neschopnych politicich, nadnarodnich koncernech, mediich a jinych prvcich ktere touzi po rozjeti problemu mezi lidmi. My si vsak casto neuvedomujeme kdo z te ci one situace profituje.

216419

5.4.2010 0:32

RE: Proc ne Jobbik ?

Stojan 95.?.?.?

Reakce na 216419

Ak by v ČR bola strana, ktorá by žiadala "naspäť" územie Slovenska, tak by si ju išiel voliť? Ja si o sebe myslím, že som fest nacionalista, ale to by som radšej išiel protestovať proti tejto strane. Lebo sa nakoniec ešte môže stať, že tá "spasiteľská" strana zatiahne štát do väčších problémov, v akých bol predtým. Navyše, tak chcú pomáhať ľuďom, až chcú zniekoľkonásobiť armádu. To bude určite veľmi lacné, vojaci sú produktívny, stavajú byty a tak, a určite tie peniaze nebudú chýbať na niečo dôležitejšie, príklad na zdravotníctvo.

216420

6.4.2010 20:04

RE: Proc ne Jobbik ?

holst 95.?.?.?

Reakce na 216420

Zdravim te Stojane. Kdybych byl Slovak tak bych mozna take reagoval podrazdene na Jobbik. Podivej, Madari stejne nezaberou Jizni Slovensko. Jde o provokace. Nicmene muj odstavec byl spise urcen programu na podporu ekonomiky a 'odstraneni' neschopnych lidru. Proto jsem dal problemy se sousedy do zavorky a nevyjadruji se. Zaroven vime, ze zadna strana nikdy nenabidne univerzalni program, ktery se zalibi vsem. Madari stejne tak jako Cesi jsou ted nasy na strany co neresi vubec nic. My mame take problemy se Sudetaky a je mi to putna jelikoz to je uz uzavrena vec. Stejne tak je to u Vas. Hranice jsou jasne dany, nic se menit nebude. Komu se to u Vas nelibi tak at si sbali par svestek a odtahne jinam.

216520

5.4.2010 8:09

Jobbik a revízia hranic.

Prorok 188.?.?.?

Zdá sa že autor článku je len naturalizovaný maďarón. Tak aby bolo jasné, v prípade že by sa Jobbik dostal v Maďarsku k moci okamžite by došlo k zvýšeniu tlaku na zrušenie Benešových dekrétov a volanie po revízii Trianonu, takže páni za riekou Moravou netešte sa že Vás by útoky maďarónov obišli. Myslíte si že ČR nevznikla na základe Trianonu, alebo že zrušenie Benešových dekrétov by nepostihlo ČR, a možno viac ako Slovensko. Poviem to jednoducho a expresívne, pádom Slovenska padne aj Česko, zdá sa že naše národy sú na seba a vzájomnú podporu dosť odkázané, alebo si myslíte že sa Vás zastane Nemecko alebo Francúzsko?

216427

5.4.2010 11:34

RE: Jobbik a revízia hranic.

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 77.?.?.?

Reakce na 216427

"pádom Slovenska padne aj Česko, zdá sa že naše národy sú na seba a vzájomnú podporu dosť odkázané"

Přesně tak!

Maďaři se nikdy nespokojili s tím co dobyli od svého vpádu do pannonské nížiny. Chtějí spolknout Uhry celé, původně slovanské.

"Když jsme se dozvěděli, že Uhři vtrhli do Itálie, moc jsme toužili, Bůh je naším společným svědkem, uzavřít s těmito Slovany mír slibujíc ..." (oficiální dopis bavorských biskupů papeži Janovi IX. z roku 900, viz. Magnae Moraviae Fontes Historici, III, Brno 1969, str. 242)

"Když přidáme k slovanskému území Uhersko, jak někteří chtějí, protože se jeho obyvatelstvo neliší ani zvyky, ani jazykem, rozrůstá se rozloha slovanské řeči tak hodně, že ji téměř není možno odhadnout" (Helmoldova Kronika z 12. století- Helmoldi presbyteri chronica slavorum, in: Magnae Moraviae Fontes Historici, I, Brno 1966, str. 254) porov. Helmolda kněze buzovského Slovanská kronika, Praha 1947, str. 13.

216433

5.4.2010 16:16

ČSR vznikla před Trianonem, v

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 216427

pražských ulicích a formálně byla podpořena vítězi ve Versailles. Trianon jen definitivně stanovil slovenskou hranici.
Naše národy (spolu s řadou dalších) již o suverenitu přišly a při vší úctě, vzájemné zastání nám bude platné ještě méně než podpora většiny světa Srbům po krádeži Kosova.
V souvislosti se ztrátou samostatnosti jsou nebezpečnější neblahé snahy neomarxistů z Brusele o změnění tváře Evropy pečlivě skrývanou, řízenou a před zraky bídačené populace mediálně skrývanou imigrací, jak je ostatně v odkazu ze článku uvedeno.

216449

5.4.2010 18:51

RE: ČSR vznikla před Trianonem, v

quido2 81.?.?.?

Reakce na 216449

Krátké,výstižné a pravdivé.Mám stažený projev Slobodana Miloševiče, který přednesl před "Mezinárodním trestním tribunálem" v Haagu ve dnech 31.srpna a 1.září 2004 a také článek: Račak, 11 let poté. Vše je pečlivě naplánované předem.

216458

5.4.2010 18:36

Velke Madarsko

zicho 92.?.?.?

Podla mojich informacii Jobbik zbiera hlavne volicov, ktorym este z krvi nevyprchalo velke Madarsko, cize byvale Uhorsko. Boh chran ak dostoja svojich slov. "Mame uzemne poziadavky a preto potrebujeme silnu armadu" hlasal jeden z nich. Ako za Hitlera. No super :-/

216454

5.4.2010 18:48

Množstvo českých prispievateľov

Joe Chiclets 89.?.?.?

a žiaľ, aj editor, p. Stwora, sa dopúšťa neustále podobnej chyby, podobne ako ČT pri reportážach či informovaní z oblastí, týkajúcich sa aj Slovenska: Pýtajú sa, resp. preberajú "správy" od úplne nesprávnych ľudí - to bol aj problém komickej dvojice M. Šimek-Bubílková, ktorí boli vynikajúci pri satire českých pomerov, ale boli úplne trápne vedľa, keď šlo o pomery slovenské. Teraz na ČT beží (bežalo ?) niečo o prvom roku demokracie (1990), no a o vtedajšom dianí na Slovensku bol českou televíziou povolaný zo Slovenska informovať P. Zajac (zo sprofanovanej VPN), na Slovensku demokraticky (viackrát vo voľbách) odmietnutý rád-by-politik, predseda mimoparlamentnej výťahovej strany OKS. (Mamička tohto superdemokrata bola židoboľševickou kádrovníčkou, prezývanou "Lenin v sukni"...)
Maximálna neinformovanosť o dianí, ktoré sa týka i Slovenska, ktorým dianie v Maďarsku bezpochyby je, jej jednostranné, neobjektívne tlmočenie i tu na stránkach Zvedavca, vzbudzuje pocit, že ide o úmysel, o akúsi odpoveď Slovákom za to, že sa opovážili opustiť ten fantastický čs. dom...
K samotnému Jobbiku: Je dostatočné množstvo materiálov (aj v češtine či slovenčine), ktoré pravdivo o tejto strane informujú. Vychádzať z materiálu Jobbiku na posúdenie jej charakteru je dosť naivné. Ani NSDAP nemala v 1930 napr. riešenie nemeckej hospodárskej situácie vojnovou cestou.
O.i. Jobbiku prekážajú tzv. Benešove dekréty - pokúsim sa otvoriť oči českých čitateľov: Tieto sa týkajú oveľa viac Česka, než Slovenska. Zo Slovenska bolo týmito dekrétmi "postihnutých" minimum maďarských nacistov a kolaborantov. To, že ich nebolo viac, za to môže "prezieravá" Benešova politika: Nechať nám tu na Slovensku maďarský problém.

216457

5.4.2010 20:56

RE: Množstvo českých prispievateľov

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 178.?.?.?

Reakce na 216457

Zial tu sa kazdý kto tvrdí, ze o tom vie dopusta tej chyby ze nevie. Nepozná mentalitu minulosť a jazyk toho národa. Prečíta si niečo po česky a nemá minimálnu sancu si to z iného zdroja overiť, ak zadáte do googla Jobbik po Sk vsetko je proti, ak hladáte po HUN je to samá propaganda. Jediná sanca je žiť na hranici a byť nezaujatý voči obom. Vedieť výborne po SK aj HUN. Poznať a sledovať bez emócií. Ja túto možnosť mám. [mrknutí jedním okem]

216463

5.4.2010 19:34

zrnko historie

poprd 92.?.?.?

http://www.psp.cz/eknih/1925ns/ps/stenprot/009schuz/s009003.htm

Aby som ilustroval toto systematické falošné a zákerné jednanie so strany maďarskej, vzpomeniem tu nasledujúce. R. 1924 bol som prítomný na medziparlamentárnej konferencii v Berne, kde medzi inými zastupoval barón Szterényi, bývalý maďarský minister obchodu, Maďarsko. Referoval o hospodárskej solidarite. V referáte svojom vzpomínal, v akom ubohom stave sa nachodí Maďarsko a - ako to už býva u maďarských politikov - vinu dával mierovej smluve trianonskej a hľadal vzbudiť súcit s týmto ubohým Maďarskom u svetovej verejnosti. Z rečí jeho zaznamenal som si nasledujúci pasus: "V starom Uhorsku mali sme - a je to výdobytok vtedajšieho ministra výučby, nášho slávneho kolegu, grófa Alberta Apponyiho - úplne bezplatnú elementárnu výučbu ((pozn. ktora kazdemu umoznila zadarmo absolvovat nasilny kurz jazyka madarskeho)), aká pri všeobecnej povinnosti návštevy školy ani nedá sa mysleť. Žiaľ, dotedy bolo u nás inak. Štátné, obecné i cirkevné ľudové školy boly v tomto ohľade rovnopovinné, a bolo to posledne menovaným umožnené príspevkom zo štátnej pokladnice. Teraz má byť táto bezplatnosť elementárnej výučby odstranená, alebo prinajmenej obmedzená, lebo štát nemá k tomu potrebných prostriedkov. A to v zemi uprostred Europy, kde ešte, žiaľ máme vždy 23.6% analfabetov a podľa posledného súpisu nenavštevuje školu 381.744 školopovinných detí. Následkom nedostatku štátnych prostriedkov muselo byť v Maďarsku 17 stredných škôl zrušené, ačkoľvek až do vtedy nedostatku potrebného počtu stredných škôl nemohlo byť veľkému procentu detí poskytnuté vyučovanie stredoškolské. I veda musí trpeť obmedzenia, lebo z príčin budgetárnych musel byť zrušený určitý počet katedier na našich univerzitách."

Ďalej rozprával pan Szterényi o hrozných pomeroch v obore zdravotníctva v Maďarsku a hovoril: "V Maďarsku sme tak ďaleko došli, že v súvise s finančným plánom sanačným musel byť zmenšený počet vrchnostenských lekárov a zrušená celá rada nemocníc. Význam tohoto opatrenia možno dostatočne posúdiť len tak, keď sa vezme do povahy, že u nás je vôbec menej vrchnostenských lekárov, než je pre nich systemizovaných miest. (Předsednictví převzal místopředseda inž. Dostálek.) Úmrtnosť v Maďarsku je jednou z najvyšších v Europe a postúpila behom dvoch rokov z 19,9% na 24% ako následok veľkej biedy. Lekár a liek náležia u nás už k najväčšiemu prepychu, miliony obyvateľstva si ho už viac nemôžu dovoliť. Zbiednenie u nás ide už tak ďaleko, že musíme obmedziť ochranu matiek a kojencov následkom nedostatku finančných síl, a to v zemi, v ktorej úmrtnosť kojencov po Rusku - rozumejúc pod tým predválečné Rusko -je v celej Europe najväčšia. 18,5%, po žive narodených v r. 1923, kde číslo mrtvo narodených je 3 1/2krát väčšie než najvyššie číslo mrtvo narodených v Europe. To je obraz kultúrny,...Automaticky kráceno

216459

5.4.2010 20:40

RE: zrnko historie

poprd 92.?.?.?

Reakce na 216459

To je obraz kultúrny, ktorý stredná Europa dnes poskytuje."
Pri takomto líčení pána Szterényiho ktoré srdce by sa nezachvelo nad biedou Maďarska! Isteže vyvolalo súcit u každého človeka. Ale referent zabudol referovať o niečom inom k doplneniu tohoto obrazu biedy. Zabudol referovať, že Maďarsko, ktoré trianonským mierom dostalo najúrodnejšie, podľa maďarského basnika, mliekom a medom oplývajúce kraje bývalého Uhorska, len preto je v úžasnej biede, len preto musí žobrať o pomoc u iných státov, lebo svoje peňažné prostriedky plýtva na celkom iné ciele, než sú tie, ktoré majú slúžiť hospodarskemu povzneseniu zeme a blahobytu obyvateľov. Maďarsko vzdor všetkým obmedzeniam, ktoré na seba prijalo mierovou smluvou trianonskou, až šialene zbrojí. Jeho financie vyčerpávajú prípravy k válke. Pre Maďarsko záväzky trianonského mieru sú ničím, činnosť vojenskej kontrolnej komisie medzinárodnej sabotuje. Ako sa pripravuje Maďarsko na válku, vidieť z toho, že dnes nielen stredoškolskí žiaci sú vojensky vycvičovaní, ale vojenskú pohotovosť Maďarska tvoria a vojensky sú formovaní všetci financi, policajti, hajníci, ba ešte i hasiči. Budžetárne podliehajú patričným rezortom, vnútra, zemedelstva, financií a školstva atď., ale disciplinárne a administratívne podliehajú ministerstvu honvédstva. Na tieto veci, na ohrožovanie mieru, na rozvratnú propagandu v súsedných štátoch má Maďarsko peňazí dosť, ale pre najprimitívnejšie kultúrné potreby zeme ich nemá. Veríme, že potom ľud toho štátu musí trpeť.
Najhroznejšie je to, že túto biedu vlastného ľudu politikovia a štátnici maďarskí vystavujú na odiv sveta, aby mohli kryť vlastné nehumánné ciele.

216461

5.4.2010 23:37

RE: zrnko historie

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 178.?.?.?

Reakce na 216459

"Referoval o hospodárskej solidarite. V referáte svojom vzpomínal, v akom úbohom stave sa nachodí Maďarsko a - ako to už býva u maďarských politikov"

Nie len u politikov. Ak sa dáte do reči hoc aj vo vlaku s niekým co má nižšie IQ, skôr-neskôr končí téma u tianonu. Všetko co sa im nedarí zapríčinil trianon a to je DOST nebezpečné. Chúdatká zabudli že od vtedy uplynulo 100 rokov a na hovno sa zmohli... (na málo) Ak ak nie rianon, tak porážka po 2. sv. vojne a rusi. Vždy niekto iný može za to ze su v hovne. A pred trianonom monarchia a vyjednanie a pred tým turci. Je to národná mentalita stále nariekať. z 300 000 ľudových piesní ktoré majú sa v 80% stažujú a nariekajú.

216474

6.4.2010 2:19

RE: zrnko historie

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 178.?.?.?

Reakce na 216474

Vdaka tejto mentalite maju najvyssie statistické vysledky samovrážd.

Na 100 000 obyvatelov pripadajuci pocet samovrazd európe.
Udaje z roku 2007.


Rakúsko 13,2
Bulharsko 9,5
Ciprus 2,2
Cechy 11,9
Éstonsko 16,8
Finsko 17,6
Grécko 2,6
Lotšsko 17,8
Litva 28,4
Madarsko 21,4
Slovensko 8,8

Ak si to porovnáme s práve skrachovaným gréckom, alebo s susedným slovenskom tak je to zarážajúci rozdiel.
V polovici 80-tich rokov to bolo - 46(!). V roku 2009 - 23.

216477

6.4.2010 13:02

RE: zrnko historie

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 95.?.?.?

Reakce na 216474

>"Referoval o hospodárskej solidarite. V referáte svojom
>vzpomínal, v akom úbohom stave sa nachodí Maďarsko a - ako to
>už býva u maďarských politikov"

>
>Nie len u politikov. Ak sa dáte do reči hoc aj vo vlaku s
>niekým co má nižšie IQ, skôr-neskôr končí téma u
>tianonu. Všetko co sa im nedarí zapríčinil trianon a to je
>DOST nebezpečné. Chúdatká zabudli že od vtedy uplynulo 100
>rokov a na hovno sa zmohli... (na málo) Ak ak nie rianon, tak
>porážka po 2. sv. vojne a rusi. Vždy niekto iný može za to
>ze su v hovne. A pred trianonom monarchia a vyjednanie a pred
>tým turci. Je to národná mentalita stále nariekať. z 300 000
>ľudových piesní ktoré majú sa v 80% stažujú a nariekajú.

Musím s Vami súhlasiť kvôli tomu že som slovenský Maďar, 2 veci čo s Maďarmi z Maďarska zdieľame je jazyk a čiastočne aj kultúra, ako pán Chelemendik správne poznamenal sme po Maďarsky hovoriaci Slováci, pretože sme múdrejší a chýba z nás tá seba-zničujúca mentalita charakterizujúca Maďarov z Maďarska, čo je dobrá správa pre Slovenských Maďarov a zlá pre každého na okolo, kto je trochu inteligentnejší tomu dôjde prečo, ja to nepoviem otvorene.

Čo sa týka maďarských politikov na oboch stranách kto presadzuje autonómiu, dvojité občianstvo atď buď je
1)idiot s 2 závitmi na mozgu
2)má nekalé politické ciele
3)idiot s nekalými zámermi
Pretože obyčajná Maďarská menšina vie, že bol by hlúpy smradľavý tót(Slovák) z Horného Uhorska ktorý je dobrý tak akurát na:
1)platenie daní
2)pracovanie na ich lenivý zadok
3)odovzdávanie hlasu na tú "správnu stranu"
Preto si myslím že je potrebné dokončiť dolný ťah rýchlostných ciest lebo tým náramne zlepšilo ekonomickú situáciu a minimalizovalo prípadné odstredivé tendencie.
Na margo tých rečí Maďarských politikov chcem poznamenať, že pri pozeraní televíznych novín z Maďarska občas celá rodina v chóre konštatuje:

Sú to idioti?!

Na margo sťažovania a nariekania slovenský preklad Maďarskej hymny je dosť výrečný (český preklad je v tomto ohľade menej presný).

216505

6.4.2010 21:45

RE: zrnko historie

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 178.?.?.?

Reakce na 216505

Už sa raz hlasovalo o dvojitom občianstve. Skončilo to tak že v rumunsku boli na niektorých miestach vypísané tabule že, "maďarov z madarska neobsluhujeme!" Nechcu ich tam veď načo aj. Tu v SK sme maďaróni a a v MR blbý hornozemci. Ani na voz ani z voza.

216529

6.4.2010 21:58

RE: zrnko historie

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 178.?.?.?

Reakce na 216505

"Preto si myslím že je potrebné dokončiť dolný ťah rýchlostných ciest lebo tým náramne zlepšilo ekonomickú situáciu a minimalizovalo prípadné odstredivé tendencie." Nič z toho nebude. Už počas komunistov tu nemali odvahu robit a investovat do strategických klucových podnikov a investícií kvoli spornemu uzemiu a teraz to bude len horsie. Kto na to doplati? Ten kto tu zije. [pláč]

216530

5.4.2010 22:35

Ak by mal niekto

Joe Chiclets 89.?.?.?

záujem o predolebné defektné zmýšľanie Maďarov, tak tu je link:

http://krija.blog.pravda.sk/2010/03/28/to-vrazedne-ticho-je-ubijajuce/

216471

7.4.2010 9:36

To vražedné ticho je ubýjajúce

abc 89.?.?.?

Podobný článok aj diskusia, ale z opačného uhlu pohľadu je aj na
http://dolezite.sk/To_vrazedne_ticho_je_ubijajuce_190.html
Máme podobné problémy, len niektorí si neuvedomujú ich vážnosť a zamieňajú si dojmy s pojmami.

216550

9.4.2010 12:46

RE: To vražedné ticho je ubýjajúce

abc 89.?.?.?

Reakce na 216550

O voľbách v Maďarsku a Jobbiku online odpovedal Imrich Fuhl, slovenský novinár žijúci v Maďarsku.

http://spravy.pravda.sk/odpovede.asp?t=FUHL

216696

7.4.2010 23:05

Myslim ze pre rozkrytie by stacilo pochopit historicku podstatu problemu

Pat&Mat 91.?.?.?

Co Bela zasial to si odvtedy vyzieraju vsetci naokolo... forma realizacie zamerov je zavisla len na momentalne najlahsie aplikovatelnom algoritme typu "skatule skatule hejbejte se!"

216587

Příspěvků: 94

03.04. 06:07 kozoroh  Israelsky haaretz priznal,ze v Madarsku se stretli domaci s domacnelymi.
03.04. 11:32 abc  RE: Israelsky haaretz priznal,ze v Madarsku se stretli domaci s domacnelymi.
03.04. 11:44 abc  RE: Israelsky haaretz priznal,ze v Madarsku se stretli domaci s domacnelymi.
03.04. 07:55  Som jednoznacne proti Jobbiku - na Slovensku Jebiku...
05.04. 07:50 Frank51  RE: Som jednoznacne proti Jobbiku - na Slovensku Jebiku...
05.04. 10:24 Joe Chiclets  RE: Som jednoznacne proti Jobbiku - na Slovensku Jebiku...
05.04. 13:08 FrankieL  RE: Som jednoznacne proti Jobbiku - na Slovensku Jebiku...
06.04. 15:22 Sam Ting Wong  RE: Som jednoznacne proti Jobbiku - na Slovensku Jebiku...
03.04. 08:42  XrX
03.04. 10:32 Pavel z Brna  Tabu Jobbik
03.04. 11:26 Olas  RE: Tabu Jobbik
04.04. 02:44 Souhlasník/Nesouhlasník  RE: Tabu Jobbik
04.04. 16:48 Olas  RE: Tabu Jobbik
09.04. 22:48 Bývalý pohraničnik  RE: Tabu Jobbik
10.04. 09:28 abc  RE: Tabu Jobbik
03.04. 14:44  RE: Tabu Jobbik
04.04. 19:37 lordcrovax  RE: Tabu Jobbik
07.04. 07:36  RE: Tabu Jobbik
03.04. 11:13 roman  Jobbik nie a nie.
03.04. 15:24 Vladimír Stwora  RE: Jobbik nie a nie.
03.04. 16:19 sxg  RE: Jobbik nie a nie.
03.04. 11:31 pozornato  Problem
03.04. 12:40 Kar  jobbik - Slovensko - dekrety
03.04. 15:23 Rene Bartosek  RE: jobbik - Slovensko - dekrety
03.04. 12:43 Kar  A ještě odkaz
03.04. 13:18 ladin  zadna analogie se sudety ani neni
03.04. 15:31 Lin  RE: zadna analogie se sudety ani neni
07.04. 20:19  RE: zadna analogie se sudety ani neni
03.04. 14:28 illwyx  Mali by ste najprv poznať
03.04. 15:16 Kar  RE: Mali by ste najprv poznať
03.04. 18:07 Olas  RE: Mali by ste najprv poznať
06.04. 07:21 p.  RE: Mali by ste najprv poznať
03.04. 16:10 sxg  Pacho: Na pánskééé!
03.04. 16:14 sxg  Fico: Na pánskééé!
03.04. 21:03 Sam Ting Wong  RE: Fico: Na pánskééé!
03.04. 19:59 djb  pane Stworo
03.04. 21:21 Kar  RE: pane Stworo
04.04. 00:35 Rene Bartosek  RE: pane Stworo
03.04. 21:39 Vladimír Stwora  RE: pane Stworo
03.04. 21:55 djb  RE: pane Stworo
03.04. 20:34 Dušan  Jobbik je nebezpečenstvo !
03.04. 22:17 lucifuge  Maďaři
04.04. 10:09 bovec  RE: Maďaři
03.04. 23:18 Montaznik  Je možné se poučit a shlédnout film o Maďarsku a o celé problematice!
04.04. 00:47 Dušan  Jobbik je hrozba
04.04. 10:14 bovec  RE: Jobbik je hrozba - (1 či 2 státy)?
04.04. 11:01 Lin  RE: Jobbik je hrozba - (1 či 2 státy)?
04.04. 13:19 Dušan  RE: Jobbik je hrozba - (1 či 2 státy)?
04.04. 14:54 bovec  RE: Jobbik je hrozba - (1 či 2 státy)?
04.04. 23:35 Lin  RE: Jobbik je hrozba - (1 či 2 státy)?
05.04. 16:24 LaFox  RE: Jobbik je hrozba - (1 či 2 státy)?
05.04. 19:51 jansmith1984  RE: Jobbik je hrozba - (1 či 2 státy)?
09.04. 12:38 jansmith1984  RE: Jobbik je hrozba - (1 či 2 státy)?
04.04. 17:29 Rene Bartosek  RE: Jobbik je hrozba - (1 či 2 státy)?
04.04. 00:51 anti-anti  Jobbik a Zvědavec
04.04. 01:10  RE: Jobbik a Zvědavec
04.04. 02:18 Montaznik  RE: Jobbik a Zvědavec
04.04. 10:42 anti-anti  RE: Jobbik a Zvědavec
04.04. 15:15 smoke  RE: Jobbik a Zvědavec
05.04. 17:17  RE: Jobbik a Zvědavec
04.04. 11:13 iwllix  RE: Jobbik a Zvědavec
04.04. 16:03 karel4u  RE: Jobbik a Zvědavec
04.04. 01:14  Vasa nádej Morvai Krisztina
04.04. 02:06  Globální kapitalismus založený na svobodném pohybu nadnárodního kapitálu selhal
04.04. 08:20 kozoroh  Ted se ukaze,zda krestansky svet se zmuze na odpor v ramci vlastniho JA.
04.04. 10:57 Kar  Otázka pro odpůrce Jobbiku
04.04. 11:30 djb  RE: Otázka pro odpůrce Jobbiku
04.04. 15:26  RE: Otázka pro odpůrce Jobbiku
04.04. 11:33  Mne se jejich program tez libi
04.04. 13:37 calimero  Jobbik
06.04. 18:07 KILLROY  RE: Jobbik
09.04. 12:16 gary hobson  RE: Jobbik reakcia calimero
04.04. 20:29  Aby ste boli v obraze - jobbik
04.04. 23:40 holst  Proc ne Jobbik ?
05.04. 00:32 Stojan  RE: Proc ne Jobbik ?
06.04. 20:04 holst  RE: Proc ne Jobbik ?
05.04. 08:09 Prorok  Jobbik a revízia hranic.
05.04. 11:34 MedaBeda  RE: Jobbik a revízia hranic.
05.04. 16:16  ČSR vznikla před Trianonem, v
05.04. 18:51 quido2  RE: ČSR vznikla před Trianonem, v
05.04. 18:36 zicho  Velke Madarsko
05.04. 18:48 Joe Chiclets  Množstvo českých prispievateľov
05.04. 20:56  RE: Množstvo českých prispievateľov
05.04. 19:34 poprd  zrnko historie
05.04. 20:40 poprd  RE: zrnko historie
05.04. 23:37  RE: zrnko historie
06.04. 02:19  RE: zrnko historie
06.04. 13:02 Oracle  RE: zrnko historie
06.04. 21:45  RE: zrnko historie
06.04. 21:58  RE: zrnko historie
05.04. 22:35 Joe Chiclets  Ak by mal niekto
07.04. 09:36 abc  To vražedné ticho je ubýjajúce
09.04. 12:46 abc  RE: To vražedné ticho je ubýjajúce
07.04. 23:05 Pat&Mat  Myslim ze pre rozkrytie by stacilo pochopit historicku podstatu problemu

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

80

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc listopad přispělo 130 čtenářů částkou 28 058 korun, což je 80 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Ředitel řecké JIP: Umírají vakcinovaní. Vláda musí přestat dělat rozdíly mezi očkovanými a neočkovanými28.11.21 12:49 Řecko 0

Povinnou vakcinací namydlí Babiš starší generaci schody do hrobové jámy28.11.21 08:54 Česká republika 2

Lidé po napíchání mRNA utrejchem ztratili 40% imunity, dále ztrácejí 3,3% až až 6,4% týdně až k 0%28.11.21 08:32 Neurčeno 3

Ukrajinská armáda zaútočila vo viacerých regiónoch Donbasu. Objavili sa pripravení americkí vojnoví poradcovia28.11.21 07:28 Ukrajina 0

Švýcarsko omezilo vstup Čechů do země28.11.21 07:22 Švýcarsko 0

Nejvíce proočkované Portugalsko vyhlašuje výjimečný stav a zavádí opatření kvůli covid-1928.11.21 07:12 Portugalsko 1

Ladislav Větvička také začíná mít problémy s cenzurou na blogu iDnes26.11.21 23:08 Česká republika 1

Demonstrace na Letné 28.11. 2021 od 14:0026.11.21 21:38 Česká republika 6

Rakousko-chorvatská diplomatická vojna! Chorvatský prezident nazval rakouský lockdown fašizmem!26.11.21 03:25 Chorvatsko 12

Odborová organizace Pro Libertate - pomoc neočkovaným v zaměstnání26.11.21 03:02 Česká republika 2

Už neexistují oběti Covidu, jen oběti zločinného jednání vlády a Mengele-lékařů26.11.21 02:53 Evropská unie 0

České nemocnice zahlcuje epidemie infarktů a mozkových příhod očkovaných26.11.21 01:33 Česká republika 0

Vědci varují: mRNA vakcíny proti Covidu dramaticky zvyšují riziko cévních příhod25.11.21 23:17 Evropská unie 0

Babiš: Očkování má být v Česku povinné pro lidi nad 50 let!25.11.21 17:38 Česká republika 8

Výpověď dvou lékařů:shedding po vakcínách ohrožuje děti+nebezpečí vakcín,podložené studiemi25.11.21 13:06 Slovensko 2

Zuzana Čaputová si dělá z lidí výsměch25.11.21 01:38 Slovensko 4

Petice proti povinnému očkování24.11.21 22:38 Česká republika 4

Jak manipulatori.cz manipulují24.11.21 17:30 Česká republika 3

Tajemný utrejch23.11.21 22:03 USA 4

Tak na udání. Dorazili. Ve dvou. Ani tak jsem se nezalekl a šel do boje23.11.21 19:12 Česká republika 7

Měnové kurzy

USD
22,66 Kč
Euro
25,65 Kč
Libra
30,23 Kč
Kanadský dolar
17,71 Kč
Australský dolar
16,14 Kč
Švýcarský frank
24,53 Kč
100 japonských jenů
19,99 Kč
Čínský juan
3,54 Kč
Polský zloty
5,44 Kč
100 maď. forintů
6,94 Kč
Ukrajinská hřivna
0,84 Kč
100 rublů
29,99 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 614,50 Kč
1 unce stříbra
524,05 Kč
Bitcoin
1 227 353,39 Kč

Poslední aktualizace: 28.11.2021 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 8 500