Diskuze k článku

Změny jsou nutné, ale možná je nyní důležitější, kdo a jak je provede

Příspěvků 111

31.3.2010 8:10

Stránky Mirka Zelenky

Roman XXL 93.?.?.?

Některé velmi zajímavé články tohoto autora vycházejí již delší dobu na serveru pana Chvátala(Matrix-2001.cz).
Jeho pohledy a osobní filosofický pohled na dnešní situaci ve společnosti i co do stavu jednotlivce, jsou žádoucím čtením pro každého hlouběji uvažujícího člověka i když není nutno souhlasit se vším. Na jeho myšlenkách je velmi dominantní rys, že se nikomu nesnaží hned na první pohled nic nutit a volně vede k zajímavým závěrům bez potřeby si v textu ulevovat a nebo napadat jiné. Dost příkladný autorský přístup v komunikaci!
Případnému zájemci o další články pana Zelenky odkaz na jeho web.

/http://www.miroslav-zelenka.cz/cz/clanky/skonci-v-letosnim-roce-informacni-embargo/

Východní myšlenka Taoismu, důležitá pro jistý kurs a trvalý směr změny o níž se mluví dle mého názoru v článku. Otázka je spíše kdo bude mít zájem o život v bohatství ctností, spíše než v bohatství prchajícím ze světa rychleji než bublinky v sodovce. Opravdu,- snad všichni si přejí změnua protože je těžké se na ní shodnout, nezbývá logicky, než přijmout moudrost vyšší podstaty. Jako jeden příklad staré moudrosti, kde autor nebo zdroj myšlenky byl jistě dále než třeba mnozí autoři spekulací a polemických textů:

"Plodit a nevlastnit,
Tvořit a nepodržovat,
Vést a neovládat,
tomu se říká: hluboký Život"

(Tao-te-ťing) [smích]

216060

31.3.2010 11:48

Známkování

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Se známkováním mám nemalý problém. Vždy, když mne článek zaujme a vidím jeho potřebnost pro diskusi témat - které rozebírá, bych rád dal za jedna. Jako třeba tady.
Ale se závěry nemohu souhlasit, takže za 4? Myslím dokonce, že jsou úplně mimo, včetně té paralely s šedesátýmosmým. Přes masmédia je možný pouze malý průsak toho podstatného, je to skoro jako čtení "mezi řádky" v ruďasu až do doby, kdy se situace začne doopravdy překlápět(kam?!) na ÚV.
V té době bude možné ale také očekávat, že i špička pyramidy bude se snažit mít stejný názor jako většina - částečně obranné mimikry a počínající prozření, že není jiná planeta, a že závislost je úplně obrácená, než si do té doby namlouvali.
Volby, i když si nemyslím, že budou tím podstatným co přinese změnu, bych spíše propagoval jako "nácvik" samostatné svobodné volby. Vše kolem voleb je velmi vhodná půda pro zásadní diskuse o tom, co chceme a co nechceme, ale také o tom, co umíme a co můžeme zorganizovat... Zrovna jedny se blíží...
Nadpis článku:"Změny jsou nutné, ale možná je nyní důležitější, kdo a jak je provede" je jako upoutávka dobrý. Mne by ale hlavně zajímalo o jaké změny půjde, a pak to další... Já bych dokonce o ŽÁDNÉ změny nestál, dokud nebude široký (uskutečnitelný!) konsensus o tom, jaké mají být. Jinak půjde jen o stěhování z jedné ohrady do druhé (možná hezčí).
Leda by to bylo zakleto v tom - KDO tu změnu provede, tak to bývá v pohádkách. Tenhle chlév ale budeme muset nejspíše čistit všichni... [naštvaný]

216063

31.3.2010 11:51

Kritika

Choronzon 85.?.?.?

Zdravím,

Vím, že se tím pravděpodobně vystavím kritice sám, ale nedá mi to a dovolím si napadnout tento článek.


Nevím kde autor došel k jeho poznání, že žádný návhr neřeší situlaci z pohledu všech. Tento návrh je pochopitelný a zdřejmý.
Svoboda a vlastnictví.

Chcete být svobodní? Vlastníte sami sebe? Své tělo? Nebo Vás vlastní někdo jiný? Když budete jako svobodný člověk pěstovat brambory, kolik brambor vám může být zabaveno "státem" a přerozděleno jinam.
Jaké daňe chcete? A na co je chcete použít?


V textu jsou neustále zmiňovány jakési změny a stav připravenosti na ně. Autor poněkud tajmně zastírá co vlastně má být onou podstatou změny.
Vzápětí se však vybarvuje v pasáži: "Žádný sebelépe vymyšlený a navržený systém nemůže a nebude „dobře“ fungovat..."

Tvrdě prohlašuje že nikdy v dějinách lidstva se nic takového nevyskytlo. Zajímavé. A co systém dělby práce? Zapomněli jsme na takovou základní věc? Je to možné. Zdá se to totiž naprosto samozdřejmé. A také proto je to zcela zásadní.

Jsme společností založenou na dělbě práce. Možnost dělby práce nutně vyžaduje možnost směny. Tím nám tedy vniká trh. THRHEM je myšlen virtualni prostor kde dochází ke směne.
O směně je možno říci, že do ní vstupují subjekty jednající.

Připadá vám to triviální? Mě se zdá, že takovéto naprosté základy si autor článku patrně neuvědomuje.

Směna je nutná pro společnost založenou na dělbě práce.
A oním systémem který dle autora nikdy v prubehu dejin neexistoval je TRH.

Autor místo toho odbočuje raději k pojmu jako je "úroveň vědomí". Autor je přesvědčen že již dochází k "potřebné" změně vědomí. To je zajímé. Mohu i sám sebe zařadit do kolonky těch jež se vyvíjí "správně? [velký smích] Nebo jde u mne o změnu "nepotřebnou". To se od autora nedozvíme...

V zápětí nám říká, že existují "ti v jejichž zájmu změna není". Ani v této části se nedozvíme co je myšleno onou změnou. Autor se opět omezuje na poukazování na kontrarevolucionáře (zde si to již neodpustím [velký smích]) kterí změně brání.

Autor dochází k tak fantasknímu prohlášení jako že: "Není lepší řešení pro globální elity než přesvědčit většinu, aby chtěla to co ony."

No to je snad nejlepší řešení pro nás všechny, ne? Jaká jiná forma by měla být v našem společenství přípustná než právě PŘESVĚDČOVÁNÍ ?

A nebo snad po onom tajuplném procesu zvaném "změna" již budeme nekalého přesvědčování uchráněni? [překvapení]


V dalším procesu autor již nepokrytě napadá pravolevý koncept a odvrhuje jej jako evidentně zastaralý. Ba co více. Činí tak způsobem, že každý kdo jej ještě neodvrhl dle autora patřičně nedozrál pro onu "změnu" - ať to znamená cokoliv.

216064

31.3.2010 11:51

RE: Kritika

Choronzon 85.?.?.?

Reakce na 216064

Popřením rozdílu mezi pravicí a levicí. Mezi svobodou a otroctvím. Mezi Totalitní a svobodnou společností. Jejich označením za "umělou polaritu", autor definitivně finišuje.
A o odstavec později se již netají a prozrazuje co onou změnou myslí když píše: "Čeká nás skutečná revoluce"

Nad demokratickými principy je definitivně zlomena hůl. Prává a levá je odhozena na hromadu jako zastaralá. Blíží se změna, revoluce. Autor vidí proměnu úrovně vědomí.


Jeden z posledních odstavců již ponechávám zcela bez komentáře a zakončuji tím kritiku tohoto článku. Myslím, že je patrno odkud vítr vane.

"Domnívám se, že zde bude jeden zásadní rozdíl proti roku 1968. V tomto roce došlo k uvolnění informací o SKUTEČNÉ PODOBĚ REÁLNÉHO SOCIALISMU, ale všechny ostatní součásti desinformace lidstva zůstaly nedotčeny. V současné době bychom však neměli zůstat u odhalení nedostatků reálného kapitalismu, ale mělo by dojít k podstatně širšímu odkrytí nám utajovaných skutečností, které nejsou spjaty s určitou formou společenského zřízení."

216065

31.3.2010 11:58

RE: Kritika

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 216065

Rozděl a panuj. Víte, co to znamená a k čemu se to užívá? Jestli ne, pak je skutečně zbytečné vám něco vysvětlovat o levici a pravici. Budete se muset ještě dlouhý čas potácet v nevědomosti, než vám to celé dojde.

216066

31.3.2010 12:20

RE: Kritika

Tsignotschka 90.?.?.?

Reakce na 216065

Nezlobte se, ale vubec jste ten clanek nepochopil, vysvetleni proc po me nechtejte, nejsem schopen Vam to sdelit abyste to pochopil. Radeji si zkuste poradne pocist na strankach pana Zelenky, mozna potom trosku pochopite o cem autor pise a nebudete se tu chytat za slovicka.

216067

31.3.2010 12:51

RE: Kritika

Jiřin hlavakarel (zavináč) gmail (tečka) com 90.?.?.?

Reakce na 216065

ahoj Choronzone,
copak ty to nevidíš, že žádná pravá a levá se v realitě neprojevuje?
copak ty nevidíš, že demokratické principy v realitě nefungují?
copak ty si opravdu myslíš, že si dnes můžeš vypěstovat brambor, kolik tě napadne a stát a EU ti do toho nebudou kecat?

pokud jsou tvoje odpovědi ne - ne - ano, pak nemá cenu s tebou diskutovat, neboť naše názorové, filozofické, informační a morální množiny se ani v jediném bodu nepronikají...

216070

31.3.2010 13:05

RE: Kritika

Choronzon 85.?.?.?

Reakce na 216070

Ahoj

Pravá a levá se projevuje neustále. Prostřednictvím nás všech. Našeho přesvědčení.

Demokratické principy nefungují? A čím nahradíme přesvědčování? Donucením? Násilím?

ANO. To si piš že si to myslím. Z EU můžeme klidně odstoupit. Socialismus nemusíme přijmout. Jsme Češi. Máme vlastní stát. Jestliže jsi se vzdal svých nadějí tak zalez do kouta, ale aspon neprekazej tem co chtejí za svobodu bojovat.

216071

31.3.2010 13:46

RE: Kritika

micha michaVej (zavináč) seznam (tečka) cz 195.?.?.?

Reakce na 216071

Líbí se mi ten žlutý kosočtverec pana MZ.V úterý jdu normálně do práce,občanku mám,tak to do toho letošního letního slunovratu snad nějak doklepeme. [smích]

216074

31.3.2010 14:18

RE: Kritika

Jiřin hlavakarel (zavináč) gmail (tečka) com 90.?.?.?

Reakce na 216071

doufám, že jsi při tomto stupni naivity alespoň adekvátně mladý [smích]

žádných nadějí jsem se nevzdal a rozhodně si vyprošuji tvoji reakci v závěru [mrknutí jedním okem]

216075

31.3.2010 13:19

RE: Kritika

Gobseck mj18 (zavináč) seznam (tečka) cz 90.?.?.?

Reakce na 216070

Jakto že se neprojevují levá a pravá? Žijeme v duálním světě, jsou tu neustále proti sobě dva extrémy, plus a mínus, noc a den, teplo a chlad, chudý a bohatý atd. Všude kam se podívám. Tyto protiklady se maj strídat, jako když se řeže dříví, každej chvilku tahá pilku. Vidíte problém kde není a kde je ho nevidíte. Protiklady který proti sobě mají v tomto hrát (banky proti politikům)se spojili dohromady. Banky už nekopou za svý klienty a politici taky ne. Obě strany se chovaj jak prodejný děvky. Proto je nutná změna.

Problém je negramotnost lidí v ekonomickém smýšlení (jinak by to nenechali dojít tak daleko), neboli že u většiny vyhrává chtíč nad rozumem. Jak dole, tak nahoře. Trpí tím stejně vůdcove světa, jako lůza dole.

Všem co kritizuji "neviditelnou ruku trhu", bych těl říct, že s demokracii nemá nic společnýho a že tu nikdy nebyla u moci, vždy ji někdo omezoval.

216072

31.3.2010 15:18

RE: Kritika

Jiřin hlavakarel (zavináč) gmail (tečka) com 90.?.?.?

Reakce na 216072

to jsme se nepochopili, myslel jsem to tak, že se neprojevuje rozdíl mezi pravou a levou politikou, v souladu s tebou jsem přesvědčen, že u nás a nejspíš i za hranicemi je jen jeden druh politiků a stran - s ideologií "urvi, co můžeš pro sebe"
[smích]

216080

1.4.2010 11:42

RE: Kritika

Choronzon 85.?.?.?

Reakce na 216080

To by mne zajímalo koho budou lidé s přístupem podobným tomu vašemu (a nebude jich určitě málo) volit...

216130

1.4.2010 12:48

RE: Kritika

Jiřin hlavakarel (zavináč) gmail (tečka) com 90.?.?.?

Reakce na 216130

mne by to také zajímalo [smích]
jak říkáš, nás, bez urážky, inteligentních, zodpovědných, zkušených, rozumných, spravedlivých a poctivých jistě není málo
nejspíš proto máme problém volit mafie levých či pravých gaunerů, kterým nejde o nic jiného, než o koryta, pocit moci a hru na novodobé šlechtice
co je ale pro nás společným znakem - nežereme mafiím mediální propagandu a brnkání na ego ve formě "když nezvolíte nás, zvolíte naše soupeře" [mrknutí jedním okem]

216135

1.4.2010 12:54

RE: Kritika

Choronzon 85.?.?.?

Reakce na 216135

Já mohu říci koho budu volit naprosto jasně - Svobodné.

Až se rozhodnete komu svěříte svoji důvěru, dejte vědět. [smích]

216137

2.4.2010 18:34

RE: Kritika

Tibo brazlie.blogspot.com 189.?.?.?

Reakce na 216137

Jsi nepochopil, ze je uplne jedno kdo koho voli.

Dokud budou lidi chodit k volbam, do prace a hrat si na danove poplatniky a spotrebitele, tak se nic nezmeni.

Takze doufam, ze ti jini se na tohle vsechno vybodnou. Kaslat na volby je jen zacatek.

216235

3.4.2010 12:05

RE: Kritika

Choronzon 85.?.?.?

Reakce na 216235

Ne. tohle jsem opravdu nepochopil.

A co by se mělo podle tebe menit? Prestat volit? Prestat chodit do prace? Hrát si na spotřebitele?

Skus nastudovat jaký je rozdíl mezi malým a velkým státem. Mezi kapitalismem a socialismem a vyber si tu stranu která dle tvého názoru nejlépe hájí ideály jež jsi si sám zvolil.

Pokud to neudelas a svuj hlas zahodis, tak prosím. Ostatní to ale udelají. A Ty nemas nasledujici 4 roky právo si na nic stezovat.

216303

3.4.2010 15:44

RE: Kritika

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 216303

> Pokud to neudelas a svuj hlas zahodis, tak prosím. Ostatní to
>ale udelají. A Ty nemas nasledujici 4 roky právo si na nic
>stezovat.

Ono je to přesně naopak. Ten kdo chodí volit ty parchanty nahoře, tak potom už si nemůže na nic stěžovat, protože ty mafiány a zloděje, kteří za 20 let nadělali bilion dluhu a rozkradli republiku, sám a dobrovolně zlegalizoval.

Kdežto kdo nevolí, nedal nikomu pravomoc, aby za něj o všem, jak nějaký absolutistický vládce, neomezeně rozhodoval. A ještě ke všemu bez možnosti odvolání, když se dopustí nějakého zločinu. Takže právě ten kdo nikoho nevolí, má právo si kdykoliv stěžovat na úmyslně špatně zavedený systém zástupitelské totality, která funguje bez kontroly a bez odvolání politiků.

Pane Choronzone, mně připadá, jako byste neměl zájem se ze žádných zdejších příspěvků poučit jak chodí svět. Vás to v podstatě nezajímá a vedete si pořád jen tu svou.

216324

6.4.2010 8:45

RE: Kritika

p. 125.?.?.?

Reakce na 216303

....videt veci cernobile a cemu neni rozumet se nastuduje a tim se ziska patent na rozum..hlavne vse sporadane a ulozit do krabicek s nalepkami,aby mysl mela klid.. videt vse idealizovanym prizmatem rannych nadeji ktere mela
prinest demokracie...ta mela vyresit problemy zoufaleho a mnohokrat zklamaneho lidstva..ale ta sama demokracie tak casto a hanebne zklamala/a zklamava/ pod zcela mirnym natlakem..jiz tak davno genius z Recka dvema vetami vysvetlil zakladni problemy a nedostatky demokracie..../Sokrates/

216493

2.4.2010 10:41

RE: Kritika

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 86.?.?.?

Reakce na 216065

No vidíte! TAk přece jen jste pouhý materialista.. [velký smích]

216191

2.4.2010 11:15

RE: Kritika

Choronzon 85.?.?.?

Reakce na 216191

Není to zvláštní? Když se nekdo s velkými gesty a řečmi nezřekne peněz jakožto zla je ihned označen za materialistu. [velký smích]

Tusím, že s podobnou argumentací přisli národní socialisté v německu proti představitelům rakouské školy.

Odkázal bych vás na patřičné zdroje, ale předpokládám, že osvícený "nematerialista" vašeho ražení nemá zapotřebí se seznamovat s během materiálního světa jímž toliko opovrhuje.

216198

6.4.2010 20:26

RE: Kritika

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 82.?.?.?

Reakce na 216198

O penězích jsem vůbec nepsal. A když už tedy o penězích - co takhle se jich umět vzdát bez velkých gest a mlčky ( a navzdory tomu je umět užívat?) - to je totiž skutečné VZDÁNÍ SE. Bez fanfár, utrápených ksichtů, s veselým pohvídáváním kráčet životem... jenže tohle je jiná kategorie postojů, které jdou úplně mimo směr Vašeho uvažování - ne že jste hloupý, ale prostě nemáte "radary" natočené tímto směrem. A to je přece v pořádku! Je to Váš život, Vaše zkušenosti...

Tak a proč tedy hmotař?
Protože Vaše reakce k článku vypichuje už POUZE TO, CO JE "UPEČENÉ" (volby, strany, blablabla), tedy HMOTNÉ, hotové.
Autor článku oproti Vašemu HMOTAŘSKÉMU chápání skutečnosti pracuje s běžně nevnímatelnou (tedy NEHMOTNOU), leč naprosto zásadní veličinou a ... a sice VĚDOMÍM. Zde konrétně míní společenské vědomí lidského rodu, tedy ono "napětí v prostoru" v obalu Země, kam všichni ukládáme mimoděk a nevědomky (to drtivá většina z nás - VÁS NEVYJÍMAJE)jen vyjímečně pár jedinců uvědoměle, své touhy, přání, vize atd. atd. ve formě dosud nehmotné energie, která je-li živena nějakou dobu (upnutím oněch jedinců na tuto ideu, přání) a (POZOR) určitou kvalitou, uzraje jako předpoklad a "náhle" se překvapivě zhmotní. Např. někdo zformuluje jakési "ideály", které jsou dostatečně lákavé pro xxxx lidí a ... a je na světě nový směr uvažování, nové auto, nový vynález, nová politická strana, objeví se správná milenka, milenec, zakázka atd. atd.

A protože jste se tohoto prvku (VĚDOMÍ a práci NA PŘÍČINÁCH, nikoliv až na DŮSLEDCÍCH) ihned svým komentářem lapnul a dále rozvinul, tak to svědčí o tom, že prostě na "říši příčin" nemáte dosud rozvinutá čidla - jste větší, či menší hmotař. Byť očividně pracant, sebevzdělávající se, snad i poctivec atd. atd.
Navíc Váš komentář (tedy reakce) odvádějící tok myšlenky na peníze, poté nějaké komentáře historického dění no a nakonec zaškatulkování mé osoby jako jedince opovrhujícího světem a osvíceného "nematerialisty" svědčí o dalším nepochopení - a sice "jako nahoře, tak dole" - Smaragdová deska.

Taky bych Vás odkázal na patřičné zdroje, ale nemělo by to samozřejmě význam. Tak jako mě nezajímá Váš směr vzdělávání a životního směrování (očividně z Vás roste politik - snad SLUŠNÝ), tak Vás zase nezajímá můj směr "pohledu" do neviditelna jako zdroje všeho viditelného.
Mějte se, jak si zasloužíte. [smích]

216523

31.3.2010 12:29

RE: Kritika kritika

alesh 94.?.?.?

Reakce na 216064

Nic ve zlém, jen mne napadá otázka,zda-li Vámi dosazované termíny do kritizovaného článku (jako trh, přesvědčování) a snaha o směřování čtenáře směrem Vašeho chápání je ten jediný správný výklad zmíněného textu?

Myslím si, že kritika je dobrá a co víc, dokonce nutná a důležitá právě tím, že dokáže odhalit slabiny.
Zde si je ale potřeba uvědomit,že to je jen její první část. Druhou části je návrh správného řešení, kterým je tato kritika obhájená.

Naopak kritika bez snahy o posunutí kritizovaného "předmětu" dopředu mi připadá zbytečná.

S pozdravem

216068

2.4.2010 11:32

RE: Kritika kritika

Choronzon 85.?.?.?

Reakce na 216068

Zdravím,

Kritika i kdyby nenavrhla lepší alternativu tak zbytecná není. Ted to myslím vseobecne a ne jen u tohoto clanku. Kritika má svůj smysl, protože pokuazuje na nedostatky. Kritika může nebo nemusí navrhnout alternativu. V případě, že ji nenavrhuje však není automaticky nadbytečná. Poukazuje na chyby a nedostatky. Možná vybídne někoho jiného aby s alternativou přišel.

Kazdopadne mate pravdu, ze clanek lze urcite chapat i v jiných významových rovinách než v té kterou jsem kritizoval já. Je to hodně díky tomu, že je psán povšechně a neurčitě. Užívá pojmy pod kterými si může kdokoliv představit cokoliv.

Slovo TRH jsem do článku dosadil já. Poukázáním na to, že v historii je takový systém který funguje a prochází celou naší historií založenou na dělbě práce.
Slovo PŘESVĚDČOVÁNÍ označuje takový způsob přístupu ke sdělování informace kde není použito vynucování. Myslím, že pokud se chceme zříci násilí, tak nám mnoho jiných cest vyjma přesvědčování nezbude.

s pozdravem [smích]

216199

31.3.2010 14:37

RE: Kritika

hc 90.?.?.?

Reakce na 216064

Důsledkem dělby práce je především rozdělování. Pokud skupina jednotlivců vytváří společný produkt, pak tento produkt mezi ně musí být nějak rozdělen. A v tom rozdělování musí být nějaký systém, na jehož podobu může mít každý úplně jiný názor.

216077

2.4.2010 11:39

RE: Kritika

Choronzon 85.?.?.?

Reakce na 216077

trefil jste hřebíček na hlavičku.

Nyní je potřeba říci, zda bude ponecháno čistě na trhu a cenových signálech aby se o dělbu bohatství (produktu práce např.) postarali.

Nebo bude stát intervenovat.

V druhém případě se budou názory na rozsah rozcházet od člověka ke člověku. Každý bude mít jinou představu o tom kdo by měl dostat více a kdo méně. Každý kdyby měl moc chopit se přerozdělování by byl nepochybně veden "dobrými úmysly".

Liberální teze vychází z toho, že nic takového není potřeba. Prostřednicvím cen a trhu je každý člověk podílející se na dělbě práce odměňován automaticky. Není třeba žádného zásahu ze stran státu.
Oním systémem tedy může být naprosto cokoliv. Jakýkoliv konstrukt regulací a nařízení. A nebo jím může být trh samotný který ustanoví spontánní řád.
Druhý případ nám kromě vyšší produktivity přinese i větší ekonomickou (a v důsledku toho i politickou) svobodu.

216201

2.4.2010 18:47

RE: Kritika

hc 90.?.?.?

Reakce na 216201

Po první světové válce se v tehdejším nedostatku na př. Československo spolehlo na tvrdou regulaci a během nějakých pěti let se z poválečného marasmu vyhrabalo. Naopak Německo se spolehlo na uvolnění trhu a během pěti let se zhroutilo. Vy kazatelé jediných správných cest jste veřejné nebezpečí, protože žádná jediná správná cesta neexistuje. Různé situace vyžadují různá řešení.

216236

6.4.2010 9:47

RE: Kritika

p. 125.?.?.?

Reakce na 216201

...pathologicka touha nahradit vse bohem trhu a jeho liberalnim idejemi provazene chrestenim minci v truhlicce..cennove signaly jsou zde presentovany jako spasonosna vseresici vsemocna sila pocitajici /tomu vice,tomu mene/ a ignorujici zcela dnesni nemoc mezamestnanosti.Podilejte se na delbe prace rekl slepej a sel do kina...Volny trh nam rika ze snizeni nezamestnanosti okamzite prinasi inflaci protoze se dostane vice penez pracujicim/tedy tem co neco produkuji/ ale silene zdrazovani je naopak velmi zdrave pro ekonomiku ,protoze prinasi biliony a temer neomezenou moc nekolika desitkam kardinalu / omezeny pocet/imperialismu..kteri slouzi trznimu bohu a jeho hlavniho prikazani bezpodminecneho a stale se zvysujiciho zisku /pomoci levnejsich contraktoru/vymenou za zkusene a loyajalni pracovni sily,/viz nestesti takto zpusobena pri tezbe ropy, Exxon Valdez dale pouziti nezkusenych a malo placenych lidi z ulice pracujicich nekolik hodin tydne/viz Toyota a US automobilove corporace,/ taktez usetreni penez napr. pro dulezitou udrzbu stroju a zarizeni a to vse nasypat jako zisk /.i podvody na danich a neustale vynalezani novych podvodu a kradezi pro nenasytneho boha trhu a jeho za nic nerucici akcionare bez omezovani od kohokoliv a cehokoliv / a ignorovat ./obrovska svetova nestesti/Indie,Cina,atd./ a kdyz veci nejdou po dobrem postve se stat a vlada a zoldaci za hranice ukoristit co je dulezite pro trh a bezpodminecne zvysovani zisku....na ukor zivotu nic netusici populace...Buh trhu take vyzaduje zvysovani a vynalezani novych dani a poplatnici nemaji narok vedet ,nebo urcit na co vlastne plati/ pensijni fondy jsou predmetem zlodejskych spekulaci volneho trhu a stale se opakujici problem zvysujici se procento populace v pensijnim veku neni resen protoze to neni problem volneho trhu..Nikdo vsak nesmi rict zaplatime pensijni pojisteni misto valceni a zbrojeni ...jak si preje 99%vsech lidi///Dale spolecny majetek vsech lidi je dnes prodavan/privatizovan/zlocinci ve vladach/kteri si zaruci beztrestnost/ levne kapitalistum /triku na tomto poli je bezpocet/kteri se spoji do monopolu a spirala nekonecneho vykoristovani ve jmenu boha volneho neomezenoho a svobodneho trhu pokracuje..

216497

31.3.2010 13:38

jak provést změny - nápad je již na světě

sympatizant 62.?.?.?

Změna musí proběhnout "legálně", t.j. využitím prostředků, které tzv. "demokracie" nabízí, t.j. volbami. Avšak očekávat změnu chování od zvolených poslanců "standardních" politických stran asi nemá smysl, jak praxe potvrzuje (Mám na mysli hájení zájmů nikoliv široké voličské základny ale úzkých zájmových skupin včetně doprovázejících symptomů jako korupce, klientelizmus, zadluženost, morální rozpad..) Lékem chce být založení internetové politické strany přímé demokracie, které je v konečné fázi příprav. Bylo vyvinuto rámcové prostředí, které obsahuje:
a.. definování ideového základu (programu) strany
b.. vytvoření stanov
c.. vytvoření webové aplikace, která realizuje činnost politické strany
se všemi aspekty a procesy, na kterých stojí chod běžných politických
stran
Zásadním rozdílem proti standardním stranám je konstituce strany zdola nahoru – lídry si vyberou všichni členové v přímých volbách. Stejně tak na tvorbě programů, kontrole jejich dodržování a rozhodovacích procesech participují všichni členové strany. Samozřejmě, vše za naprosté transparentnosti veškerých procesů v aplikaci probíhajících.
Webová aplikace je ve stadiu doprogramování, po jejím dokončení následuje petiční fáze sbírání potřebných souhlasů se založením strany. Ambicí nové internetové politické strany přímé demokracie bude nabídnout ke stávajícímu portfoliu politických stran silnou alternativu nové kvality, kde hlas každého jednotlivce se bude aktivně podílet na směrování společnosti po celé 4 roky, nejenom 1 x za 4 roky, jak je tomu doposud.
Tolik velice stručně k tomu jak věci změnit. Další problém – Kdo je změní - však zůstává. Po 20ti letech „budování demokracie“ jsou lidé opět politikou znechuceni a prosyceni nedůvěrou k politikům a jejich prázdným slibům. Množství odborníků, kteří mají společnosti co nabídnout se drží od politiky co nejdál. Bude velmi důležité přesvědčit tyto přirozené lídry, že politika se dá dělat i jiným stylem, než se kterým jsme dennodenně konfrontováni. Pouhá existence nástroje na realizaci změn však nestačí. Pouze kvalitní lídři a aktivní účast voliče na chodu společnosti mohou politice vrátit tvář.

216073

31.3.2010 14:29

RE: jak provést změny - nápad je již na světě

mkadlec 62.?.?.?

Reakce na 216073

Změna musí proběhnout "legálně", t.j. využitím prostředků, které tzv. "demokracie" nabízí...

Prominte, ale tohle nebude fungovat. Sice nam zahrajou jinou frasku a Kasparka nahradi Kalupinka ale porad to bude pimprlova komedie a porad bude tahat za nitky stejny loutkar.

216076

1.4.2010 9:42

RE: jak provést změny - nápad je již na světě

sympatizant 62.?.?.?

Reakce na 216076

Jak myslíte, že to bude fungovat, kdo podle Vás nám zahraje jinou frašku? Vtip je v tom, že tím ansámblem, orchestrem nebo loutkařem, když chcete, v tomto případě nejsou ONI, ale MY...

216126

1.4.2010 16:48

RE: jak provést změny - nápad je již na světě

mkadlec 62.?.?.?

Reakce na 216126

Vy jste poslanec? Mebo ministr? Pak by to davalo smysl. Jinak ONI sou ti kdo zakony odhlasuji a MY ti, kteri je dodrzuji.

216150

2.4.2010 0:04

RE: jak provést změny - nápad je již na světě

pavelh14 p (tečka) hlavka (zavináč) esotop (tečka) cz 62.?.?.?

Reakce na 216073

Asi jsem stejný ideaista, protože přesně tohle jsem se s pár kolegy snažil udělat již 2x. Také si totiž myslím, že jediná možnost dostat se z tohoto marasmu je - pokud to nemá být násilím - cestou nekompromisní přímé demokracie. Dokonce již tehdy bylo vše připraveno a vše viselo jen na sebrání potřebných 1000 podpisů. Fungovalo to dokonce již celostátně. A kolik myslíte, že se sebralo podpisů? Bylo to asi 200 a z toho jsem jich 100 sebral za nezměrného úsilí sám. Pak se počáteční nadšení vytratilo a byl konec.
Pokud se ale někomu podaří (a jsem zase optimista - asi nevyléčitelný) dát dohromady pár nadšenců, kteří to myslí opravdu upřímně (ne jako Standa G.), pak ať mne kontaktuje- mám k dispozici těch 200 podpisů !!

216167

2.4.2010 10:39

RE: jak provést změny - nápad je již na světě

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 216167

Skutečně jste idealista, protože nemáte tušení, jak to v politických stranách ve skutečnosti chodí.
I když se Vám nakrásně podaří sehnat 1000 podpisů a založit stranu, stejně to vše bude po čase odsouzeno k zániku. Technologie moci ve stranách je dokonale promyšlena- je to dokonale vymyšlený podvod. Bez peněz strany nemohou existovat. Schází jim peníze na propagaci strany, na propůjčení sálů, kde by se mohli všichni scházet, atd., atd. Do několika let tyto živořící pidistrany samy od sebe zaniknou. Pokud strana sežene nějaké sponzory, kteří do ni cpou miliony, pak to není pochopitelně zadarmo. Ti sponzoři si tam nasadí své lidi, kteří jsou nesmírně pracovití a dřou na rozdíl od autentických nadšenců, kteří mají činnost ve straně jen jako svého mimopracovního koníčka, ve dne v noci. Automaticky se vyškrábou do vedení strany a začnou v ní vše řídit. Když má strana naději, že ve volbách uspěje, je těsně před volbami očištěna od nežádoucích, nepohodlných lidí (obvykle to bývají ti idealisti, ti autentičtí zakladatelé strany). Dělá se to formou stranických pučů, tak jako se to stalo v ODS, ČSSD, DEU, v ODA, v SZ, v PB a v mnoha dalších stranách. Do voleb už jdou jen zákulisními loutkaři (sponzory, investory) přísně schválené figurky, které trůní na kandidátkách na předních volitelných místech. To vysvětluje podivný fakt, jak je možné, že ODS i ČSSD má tak nemožné lídry. Proč voličům není divné, že tyto strany, které mají několik tisíc členů, nenajdou ve svých řadách charakternější a slušnější lidi?

Takže Vaše strana, která by propagovala přímou demokracii, by nejpravděpodobněji dopadla tak, že by se dříve nebo později rozpadla. Pokud by se nerozpadla a dostala by se dokonce do parlamentu, tak už by v ní byli na vedoucích pozicích lidi, kteří by před volbami naslibovali hory doly, ale po volbách by si dělali co chtěli a na přímou demokracii okamžitě zapomněli.

Z té situace, do které se dostala většinová populace celého světa (99 procent běžných lidí proti 1 procentu světových superboháčů), zatím není žádného úniku.

Jarmila

216189

2.4.2010 11:40

RE: jak provést změny - nápad je již na světě

Lin 85.?.?.?

Reakce na 216189

Souhlasím, Jarmilo. Politika je o penězích a přesně takhle to funguje. Jen bych podotkla, že čistky u nových stran probíhají často až po prvním volebním úspěchu - tj. pokud se čirou náhodou podaří prorazit procentní limit. Pak se okamžitě mění i "umístitelné pozice" - často aférami (dobé je všechno, třeba i to, že kdysi kdesi spáchal dopravní přestupek), "dobrovolným" vzdáním se pozice ve prospěch své profese (pak se nabízí otázka, proč vůbec do pilitiky lezl a kandidoval), tzv. "rozdílnost názorů" (taky často užívané, tzv. "neslučitelné s linií strany" ), popř. se hodí ještě komunistická minulost, "mravní úhona" v podobě účasti na koncertu nějaké kapely před dvaceti lety atd.

216202

2.4.2010 15:15

RE: jak provést změny - nápad je již na světě

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 216202

Ano, přesně tak Lin, provoz politických stran stojí velké peníze a jak se říká, bez peněz do politiky radši vůbec nelez. Taková kampaň ToPu musela stát nejméně 100 milionů korun. Stejně tak i kampaň nové strany VV, která se taky vehementně tlačí do parlamentu. A mě by zajímalo, kde ty obrovské peníze na to ti hoši vzali?

Těch stranických fint a křiváren je nepřeberné množství, jak účinně zlikvidovat protivníka. Malá nepohodlná stranička se dá efektivně zlikvidovat třeba i tak, že je do ní infiltrováno několik provokatérů. Ti tam přímo odborným způsobem provokují na stranických schůzích hádky všeho druhu, až členů postupně ubývá, přestávají na schůze chodit, protože jsou znechuceni, a strana nakonec pro nezájem zanikne.

216223

2.4.2010 13:24

RE: jak provést změny - nápad je již na světě

sympatizant 178.?.?.?

Reakce na 216189

Dobrý den Jarmilo,
díky za vzkaz. Domnívám se, že nelze úplně srovnávat intermnetovou stranu přímé demokracie se standardními politickými stranami v několika oblastech - zmíním pouze výstavbu strany a princíp otevřenosti. Detailně jsou rozdíly mezi tradičními stranami a naší popsané v samotné aplikaci, která bude již brzo dostupná na webu. Zatím mi dovolte pokusit se stručně vysvětlit o co půjde.
1)Peníze jsou samozřejmě důležité, ale proti tradičním stranám se jsou naše náklady nesrovnatelně menší. Strana bude fungovat na internetu, nepotřebujeme mšstská/okresní/krajská atd..sídla ani kanceláře, ani pronájem místností na sněmy nebo sjezdy, ani masivní placený aparát. Celý provoz strany bude mít na starosti pouze 1 kancelář. (Zatím nejvyšší položkou je cena programování webové aplikace simulující chod standardních stran)
2)strana nebude mít hierarchickou strukturu - žádný předseda, místopředsedové atd..Směrování strany bude určeno v tzv. faktických fórech. Do různých z nich -podle svého výběru-se mohou zaregistrovat členové, kteří si pak přímou volbou zvolí lídra fóra z členské základny. Předpokládám, že lídři se budou "rekrutovat" z odborníků na danou problematiku. To jest lidí, kteří mají co společnosti nabídnout, ale z nějakých důvodů doposud neměli o politiku zájem. U této kategorie lze očekávat vyšší morální kvality, než u stávající politické garnitury. Pokud očekávání nestačí, strana (díky internetu) bude mít kontrolní mechanizmy jak ve fórech na kontrolu plnění volebních programů, tak v obousměrné komunikaci lídr -(resp. reprezentant) a člen. Zpětná vazba je zde rychlá a přímá (u tradičních stran se ke "svému" poslanci prakticky neostanete. Takže pokud by reprezentant začal např. v parlamentu prosazovat něco jiného, než bylo navrženo, prodiskutováno a odsouhlaseno v rámci strany, musel by se okamžitě zodpovídat členské základně.
Takže klasický přístup klasických stran-naslibovat hory doly a poté si dělat co chci by u nás neměl být tak jednoduchý.
Píšete, že z tohoto marasmu není úniku. Tohle je právě pokus o takový únik. Zda se chytne netuší v této chvíli nikdo. Hodně bude záležet na tom, zda se podaří oslovit ty správné lidi - ted nemyslím ani tak sponzory (i když by se hodili[mrknutí jedním okem]), ale vzdělanou část populace a vrátit jí chuť ke správě věcí veřejných. Přeji Vám hezké velikonoční svátky.

216213

2.4.2010 15:04

RE: jak provést změny - nápad je již na světě

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 216213

Zrovna jsem dostala jeden nápad a tak Vám ho tu v rychlosti načrtnu. [smích]

Web s názvem: PŘÍMÁ DEMOKRACIE
Ten web by spravovalo několik počítačových odborníků, kteří by za tu správu webu brali normální plat. Kdo by je platil? Lidi.

Jak by to probíhalo. Na tomto webu by se hlasovalo o politicích, o zákonech a třeba o všem možném, meze se nekladou. Hlasovalo by se tím způsobem, že ten kdo by chtěl hlasovat, musel by zaplatit ze svého účtu 100 Kč. Za tuto částku by mohl dejme tomu dvacetkrát hlasovat.

Například jedna z nesčetných otázek by zněla: Souhlasíte s tím, že politici zakoupili předražené pandury za 14 miliard korun? Ano, by dostalo dejme tomu 20 hlasů, což by představovalo 100 Kč. Ne by dostalo 2000 hlasů, což by představovalo 10 000 Kč.
Pod Ano i Ne by byly zveřejněny nicky hlasujících lidí. Každý by si mohl rychle zkontrolovat, zda se tam nachází, tím způsobem, že by do okénka napsal svůj nick a vyhledávač by ho okamžitě našel v dlouhém sloupci jiných nicků. Vedle jeho nicku by byl zveřejněn počátek jeho IP adresy počítače a taky číslo, kolikrát ještě může hlasovat (třeba pětkrát)
Když by si svůj kredit vyčerpal, musel by znovu zaplatit 100 Kč, aby mohl znovu o čemkoliv hlasovat. Každý přihlášený nick by byl originál, nesměly by se tam nikde vyskytnout dva stejné nicky.

Aby byli lidi více motivováni k hlasování, tak u každého ukončeného hlasování by proběhlo losování. Zatím nemám představu, jak by mělo to losování probíhat, aby bylo naprosto průhledné a nedalo se nikde podvádět. Výherci by se jeho výhra zaslala na jeho účet. Představovala by 50 procent z 10 100 Kč (vybraná částka z otázky o pandurech). Zbývající částku by dostali jako plat za vedení webu ti počítačoví odborníci.[smích]

Také Vám přeji hezké Velikonoce a slunečné dny.[smích]

216222

2.4.2010 18:54

RE: jak provést změny - nápad je již na světě

sympatizant 178.?.?.?

Reakce na 216222

Děkuji za přání,
bohužel absolutně nemohu souhlasit s Vámi navrhovaným modelem. Hlasovat budou moct jenom členové. Cena členského bude 30,- CZK měsíčně.
V žádném případě si nebude možné počet hlasů koupit - to postavíte celý systém přímé demokracie na hlavu. Co by to přineslo? V konečném důsledku žádnou změnu, pouze místo (zatím více-méně latentní) korupce provázející prosazování zájmů lobistů by bylo možné hlasy legálně kupovat...
Pár informací k nákladům: Webhosting, na kterém běžíme dnes stojí mezi 2-3 tisíci korun měsíčně, samotnou aplikaci, její upgrady a správa bude pokrývat 1/10 členských příspěvků. Jediné další náklady představují kancelář strany, její zaměstanec/ci a vybavení.
Jinak vystihla jste důležitý prvek pro ůspěch projektu a tou je motivace lidí. Losování výherců může být dobrý marketingový tah, ale ne ve fázi rozjezdu strany, kdy prostě na to nebudou peníze. Hlavní MOTIVACE změnit věci k lepšímu by mohla být přímo úměrná míře frustrace obyvatelstva a ochoty aktivně se na těchto změnách podílet. Pokud se lidé spokojí pouze s nadáváním po hospodách, nic se nestane.

216237

2.4.2010 20:21

RE: jak provést změny - nápad je již na světě

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 216237

To jsme si momentálně vůbec nerozuměli. Tento můj nový nápad, co jsem jen tak narychlo načrtla, by se netýkal žádné nově vznikající internetové strany. Bylo to z mé strany myšleno jen jako takový nezávazný a zábavný anketní web. Díky tomu webu, nazvanému Přímá demokracie, by si lidé mohli porovnat výsledky oficiálních agentur veřejného mínění, s naprosto svobodným internetovým hlasováním o čemkoliv. Jsem přesvědčena, že oficiální agentury, které provádějí výzkum veřejného mínění, velmi často lžou a výsledky různě falšují. Často prohlásí kdejakého politika za nejoblíbenějšího a já se té jeho oblíbenosti v mainstreamu nestačím divit.

Ti co by zaplatili 100 Kč poplatek by si tím pochopitelně nekupovali žádné hlasy, ale možnost dvacetkrát hlasovat v různých anketách o různých a rozdílných věcech. A při té příležitosti by měli dvacetkrát naději, že mohou vyhrát peněžitou částku. Byla by to tedy napínavá hra, která by všechny bavila, nikdo by se nenudil a všichni se zaujetím sledovali výsledky anket a ještě by přitom dělali užitečnou věc, že by projevili na konkrétní jev v politice svůj názor.[smích]

Jarmila

216242

2.4.2010 12:36

RE: jak provést změny - nápad je již na světě

sympatizant vpriehoda (zavináč) volny (tečka) cz 178.?.?.?

Reakce na 216167

Dobrý den Pavle,
rád bych se zeptal na pár detailů - ve Vašem případě šlo o internetovou politickou stranu, to znamená měli jste hotovou aplikaci simulující její chod?

216210

2.4.2010 15:57

RE: jak provést změny - nápad je již na světě

pavelh14 p (tečka) hlavka (zavináč) esotop (tečka) cz 78.?.?.?

Reakce na 216210

Ne, nešlo čistě o internetovou stranu, i když komunikace byla zatím pouze přes internet. Ta strana se měla jmenovat SOČR (Strana obnovy České republiky), což si myslím je pěkný název, ale především na toto jméno mám těch 200podpisů.
Jinak s tou hierarchií to je přesně ono, co jme měli též v úmyslu. Žádné vedení, žádná hierarchie - jen laterálně umístěné buňky, které by spolupracovali. Výhoda je, že takový systém se nechá těžko napadnout (nelze zasáhnout neexistující centrum), navíc prakticky všechny buňky jsou samostané a obejdou se ve své činnosti bez ostatních. Vše je to tedy naprosto závislé na morálce a vysokém stupni duchovního (neplést si s náboženstvím) vývoje všech zainteresovaných. Jinak to nemůže fungovat!!
V přímé demokracii jsme chtěli jít až tak daleko, že by se všchny výstupy(návrhy) z parlamentu nejdříve vystavily k hlasování všem zainteresovanýcm a po proběhnutí internetového referenda (ankety), která by musela být naprosto transparentní a zabezpečená, by byl výsledek na poslední chvíli předán poslancům k hlasování v parlamentu. Toto referendum, respektivě výsledky, by byly pro hlasující poslance závazné a museli by hlasovat v poměru k výsledku konkrétního referenda.
Tím by se zamezilo jakémukoliv lobbingu a korupci přímo u poslanců. A to je jediná cesta, jak z toho marastu ven!

Žádný program simulující činnost, ani referenda jsme ale zatím neměli. Jen dobrý nápad.

216226

2.4.2010 19:31

RE: jak provést změny - nápad je již na světě

sympatizant 78.?.?.?

Reakce na 216226

Škoda, že jsme se netrefili do názvu SOČR, takhle budeme muset sehnat všech 1000 podpisů..[mrknutí jedním okem]
Našim (dlouhodobým) cílem bude prosadit se DO a V parlamentu. Pokud jsem správně pochopil Vaši myšlenku, SOČR měla fungovat jakoby "nad" parlamentem, který by musel respektovat výsledky vámi organizovaných hlasování-jakýsi předchůdce senátu s "právem veta". K čemu pak ale složité delegování moci via tolik různých stran, když nakonec stejně jejich činnost můžeme en bloc zamítnout? My nechceme kontrolovat ostatní strany a chování jejich představitelů, ani o nich hlasovat. Jde nám o kontrolu NAŠICH poslanců a plnění NAŠEHO programu. Chceme nabídnout alternativu k současným tradičním stranám založenou na jiné filozofii konstituce a chodu strany, než je u stran stávajících.

216239

3.4.2010 0:30

RE: jak provést změny - nápad je již na světě

pavelh14 62.?.?.?

Reakce na 216239

Ne, ne. Špatně pochopeno! Ty internetová referenda (ankety)by byly závazné při hlasování v PS jen pro poslance této nové strany. Asi by to celé nemělo zpočátku velký význam (při malém počtu poslanců), ale byl by to příklad - precedens.
Lidé (voliči) jsou dnes totiž nejvíce znechuceni nezájmem poslanců po jejich zvolení a usednutí do parlamentních lavic. Takto by si mohli pomocí referend sami určovat, jak mají jimi zvolení poslanci hlasovat. To by zajisté vedlo k zatažení většího počtu občanů do politického dění a v dalších volbách by to mohlo dopadnout s počtem poslanců podstatně lépe.

216264

3.4.2010 9:54

RE: jak provést změny - nápad je již na světě

mkadlec 85.?.?.?

Reakce na 216264

Ty internetová referenda (ankety)by byly závazné při hlasování v PS jen pro poslance této nové strany.
A tohleto se mi libi.
Jakapak by byla zpetna vazba z hlasovani v pralamentu na hlasovani na webu? Jak by se chovali poslanci, kdyz by se clenska zakladna strany rozhodla hlasovat v primem rozporu s volebnim programem strany? Jak by byly zohledneny hlasy volicu-neclenu strany, resp tech kteri nechteji nebo nemohou zaplatit vami zminovany prispevek?
V pripade, ze tyto otazky dokazete zodpovedet, budu vas projekt rad podporovat (ne ze by vam na tom muselo zalezet [smích] ).

216287

3.4.2010 14:46

RE: jak provést změny - nápad je již na světě

pavelh14 p (tečka) hlavka (zavináč) esotop (tečka) cz 62.?.?.?

Reakce na 216287

Rád vám na všechny otázky odpovím.

1) Zpětná vazba: Již dnes je možno o tom, jak jednotliví poslanci hlasovali, zjistit přesně na internetu. Pokud by se tedy zjistilo, že některý z "našich" poslanců hlasoval jinak, než dle referenda, pak bude okamžitě odvolán a nahrazen jiným.

2) Hlasování v rozporu s programem: I dnes snad každý poslanec hlasuje dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, a tedy se může dostat do rozporu s programem své strany. [chechtot] Že ne!? Že by tam pak stačil jeden z každé strany a ne 200 dobře (u)placených. Ano máte pravdu! Jednoduchým řešením je omezení programu strany na Listinu lidských práv a svobod, na Ústavu a především na zdravý rozum, který se dostaví vždy, když člověk (poslanec) bude myslet především na ty, kterými byl zvolen a ne jen na vlastní prospěch, jak je tomu dosud.
Program by tedy byl určován a prosazován registrovanými příznivci a členy této strany průběžně během celého volebního období pomocí poslanců především při tvorbě zákonů v parlamentních výborech (klubech) a pak následně (po proběhnutých kontinuálních internetových referendech) dle výsledků poměrným hlasováním v Poslanecké sněmovně. Hlavní práce poslanců by tedy spočívala při práci na tvorbě zákonů apod. v parlamentních výborech (klubech). Při vlasním hlasování o těchto navržených zákonech by fungovali pouze jako zvedači ruky dle vůle lidu. Jistě by se tím zamezilo lobbingu přímo v PS a dalším nešvarům, které naás nejvíce všechny trápí, protože poslanci této strany by do poslední chvíle nevěděli jak budou hlasovat a tedy by se nemohli nechat uplatit - jednoduché a 100% účinné.
Jistě mnozí namítnete, že obyčejní lidé těmto věcem nerozumí a nemohou tedy o všem rozhodovat v referendech. Mám opačný názor. Jednak se již mnohokrát ukázalo, že poslanci té které konkrétní problematice nerozumí už vůbec a jednak je i vědecky dokázané, že velká skupina organizmů (do této snad patří i člověk) vždy při potřebě rozhodnout, rozhodne správně ku prospěchu celku, NAOPAK od zištného rozhodnutí jednotlivce, či malé skupinky lidí, kteří si hájí JEN své zájmy ze své pozice.
3)Zohlednění hlasů nečlenů strany Opět velice jasné a jednoduché. Pokud bude mít někdo zájem vzít věci do svých rukou, zaregistruje se a pak již bude moci hlasovat v referendech jak je mu libo. Výsledek referend pak bude odrážet skutečný názor všech zainteresovaných. Ostatní mohou nadávat v hospodách - jejich hlas ovšem vyslyšen nebude! Jistě pochopíte, že registrace je nutná, aby nedocházelo k manipulacím s hlasy. Přístup k internetu dnes má prakticky každý. I na nejodlehlejších vesnicích je na Obecním úřadě volný přístup i pro dědečky a babičky a jistě jim každý rád poradí, kde mají zmáčknout ANO, či NE.
Pokud se jedná o nějaký příspěvek, já jsem to nenavrhoval, i když je to vcelku zajímavá myšlenka (a...Automaticky kráceno

216316

3.4.2010 14:47

RE: jak provést změny - nápad je již na světě

pavelh14 p (tečka) hlavka (zavináč) esotop (tečka) cz 62.?.?.?

Reakce na 216287

....pokračování Pokud se jedná o nějaký příspěvek, já jsem to nenavrhoval, i když je to vcelku zajímavá myšlenka (alespoň zpočátku, kdy je třeba vše toto prosadit).Nicméně, to losování je velmi zajímavé. Raději totiž zaplatím pár korun, a budu mít jednak šanci něco zpět vyhrát, ale především budu vědět, že je můj názor brán v úvahu a nepřijdu tedy nakonec o mnoho více, pokud rozhodování nechám na lobbistických parlamentních skupinách, jak je tomu nyní!

216317

3.4.2010 15:45

RE: jak provést změny - nápad je již na světě

mkadlec 85.?.?.?

Reakce na 216317

Mate mou podporu

216325

4.4.2010 14:08

RE: jak provést změny - nápad je již na světě

pavelh14 62.?.?.?

Reakce na 216325

Děkuji za podporu. Jen mi není známo, zda by se našlo dost takto smýšlejících občanů, kteří jsou ochotni opravdu nezištně pomoci při obnově morálky v této zemi. Jeden projekt (SOČR, který vznikl jako reakce na volbu prezidenta před asi 2roky) zašel velmi brzy na úbytě. Totiž projekty, které nemají za cíl jen další uchopení moci a zisk peněz mohou existovat pouze a jen s podporou lidí, kteří jsou velmi morálně a především sociálně a duchovně (opět zdůrazňuji že duchovno není primárně náboženství) na výši, což je bohužel v současné společnosti velmi potlačováno a naopak za úspěch se považuje množství nahrabaných peněz a mocenský vliv!
Pokud by takový projekt měl být úspěšný, musí se prostě najít a spojit větší skupina lidí, která nebude mít za cíl zištné hmotné cíle, ale opravdový morální a hodnotový přerod.
Tak trochu mi mrzí, že pán s nickem sympatizant, který napsal článek, na který reagujeme, stále plně nepochopil, co jsem vlasně chtěl říci i když je to tak jednoduché. Asi to bude tím, že dnešní společnost schválně patrně vše tvoří komplikované a nesrozumitelné ze zřejmých důvodů. Lidé potom na jednoduché a jasné věci nejsou schopni adekvátně reagovat zvláště, když stále slyší od současných politiků vždy ohrnující odpověď: To je jednoduché řešení, a tím je vždy myšleno špatné řešení. Ale opak je vždy pravdou. V jednoduchodti je genialita, úmyslná složitost prospívá intrikářům a podvodníkům!

216391

4.4.2010 17:09

RE: jak provést změny - nápad je již na světě

Antiquus 95.?.?.?

Reakce na 216391

Máte mou podporu také, ale zkuste se podívat na veřejnou diskusi k ekonomické reformě na http://ekonomickareforma.ning.com/. Moc by mně zajímal Váš názor a dalších. jako pana Kadlece, Sympatizanta, ale i Jarmily 88, Lin, Vojty a ...
Děkuji. Přeji hezké velikonoce. [smích]

216403

3.4.2010 22:31

RE: jak provést změny - nápad je již na světě

sympatizant 178.?.?.?

Reakce na 216287

- pokud reprezentant v parlamentu nehlasuje v souladu s usnesením členské základny, okamžitá zpětná vazba se projeví od ztráty preferencí/koeficientů důležitých při stranických volbách, až po volbu nového lídra
- nepředpokládám hlasování členské základny v přímém rozporu s programem strany z prostého důvodu - vy by jste vstupoval do strany, která prosazuje program Vám naprosto nevyhovující? Jiná věc je, že členové mohou program usměrňovat či modifikovat - ale to je v souladu s principy demokracie
- hlasovat mohou pouze členové. Důvod je prostý - u členů je známá jejich osobní identita (nezapomeňte prosím, že řeč je pořád o specifickém prostředí internetu a v něm fungující politické strany). Jistě chápete, že není možné brát v potaz hlasy anonymních připojení-to nemá s přímou demokracií nic společného. S jistou dávkou fantazie to lze srovnat s hlasováním černých duší v klasických stranách. Ovšem nečlenové mají plný přístup k webové aplikaci v dalších rolích - návštěvník a uživatel (liší se právy) a mohou být plně obeznámení s programovým směrováním a děním ve straně. Pokud si získáme jejich důvěru, nic jim nebude bránit volit nás v parlamentních volbách [mrknutí jedním okem]

216351

4.4.2010 8:58

RE: jak provést změny - nápad je již na světě

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 216351

Kdyby to mělo být tak jak si to přejete Vy, pak by se ovšem musely změnit předpisy na Ministerstvu vnitra. Vzhledem k tomu, že MV je součástí veškeré té falešné hry na demokracii, tak ONI své nařízení a předpisy zásadně měnit nebudou.

Jarmila

216366

3.4.2010 22:08

RE: jak provést změny - nápad je již na světě

sympatizant 178.?.?.?

Reakce na 216264

Aha. Pokusím se to zrekapitulovat- SOČR má vlastní program, který prosazují její poslanci. Pokud většina poslanců v parlamentu prosazuje odlišný resp. ne zcela shodný program, další hlasování poslanců SOČR je podmíněno souhlasem v referendu občanů s tímto "odlišným" programem. Což ale prakticky nelze z časových důvodů realizovat. Jinak naprosto s Vámi souhlasím s potřebou zapojení co největšího počtu občanů do politického dění. Uvidíme, co na to řekne praxe...

216348

2.4.2010 11:45

RE: jak provést změny - nápad je již na světě

Choronzon 85.?.?.?

Reakce na 216073

Zajímalo by mne jakého politického smýšlení bude ona strana?
Bude zastávat více osobní svobodu nebo kolektivní morálku?
Bude více pro svobodný trh, nebo to bude jen jiný pohled na to jak by se mělo regulovat.

O jaké teze se bude strana opírat při tvorbě legislativy?

Způsob jakým chcete stranu provozovat totiž není zdaleka tak podstatný jako ideový základ oné strany.

216204

2.4.2010 13:32

RE: jak provést změny - nápad je již na světě

sympatizant 178.?.?.?

Reakce na 216204

Dobrý den,
ideovým základem je Kulturnost v souladu s hodnotami zakotvenými ve Všeobecné deklaraci lidských práv přijaté a vyhlášené rezolucí Valného shromáždění OSN 10. prosince 1948, v Listině základních práv a svobod uvedené Federálním shromážděním ČSFR jako ústavný zákon č. 23/1991 Sb. z 9. ledna 1991 (v ČR později znovu vyhlášená pod č. 2/1993 Sb.; který je součástí právního řádu České republiky) a v Chartě základních práv Evropské unie ze 7. prosince 2000 (upravené 12. prosince 2007).

216215

3.4.2010 12:08

RE: jak provést změny - nápad je již na světě

Choronzon 85.?.?.?

Reakce na 216215

To nepovazuji za odpoved na to co jsem se ptal. Kulturnost je pojem pod nímž si může každý představit cokoliv.

Jste strana pravicová? Nebo levicová? Jak se stavíte k daňím? K velikosti vlády? K veřejnému a soukromému vlastnictví?

Kteří myslitelé jsou pro vaši stranu ideovým pilířem?

216304

3.4.2010 21:49

RE: jak provést změny - nápad je již na světě

sympatizant 178.?.?.?

Reakce na 216304

Vážený pane Chromozome,
ptal jste se na ideový základ strany a dostal jste odpověď. Nespecifikoval jste předem, která odpověď je pro Vás přijatelná (resp. co by Vás uspokojilo) a která méně. Mrzí mne, že jsem se netrefil do Vašeho vkusu a pokusím se to napravit. Připravovaná strana si na barvy nehraje. Podle nás důležitější,než verbální deklarace k levici nebo pravici je skutečné chování klasických stran. Oba tyto elementy jsou v českém prostředí skoro spolehlivě v ambivalentní pozici. Jako příklad si vemte Bursíkovy "zelené". Možná mám zelený zákal, ale jediné, co by podle mne spojovalo Bursíkovy zelené se zelenou barvou je maskování amerického radaru na českém území.
Naší snahou není společnost polarizovat, ale naopak sjednocovat při řešení problémů, které pálí celou společnost, bez ohledu na věrovyznání, barvu pleti nebo dresů, které občané volí. Věřím, že je to možné. Podobně je to i s programem. Opravdu Vás uspokojí slovní nebo papírová deklarace "co budeme dělat v rezorech a) b) c) d)...", jak to vidíme u takřka všech současných stran již 20 let? Nemáte pocit, že jde spíš o slohová cvičení, než o konkrétní programy založené na měřitelných analýzách východiskového stavu? Konstituce naší strany proběhne zdola nahoru, včetně rozvoje detailů programu a volby lídrů přes jednotlivé oblasti, přičemž o základní ideové linii jsem se již zmínil. Konkrétní odpovědi na Vaše otázky Vám poskytnou odhlasovaná usnesení v jednotlivých faktických fórech. Já reprezentuji pouze servis, který navíc dle stanov ani nemůže být jejím členem...

216345

3.4.2010 22:21

RE: jak provést změny - nápad je již na světě

Choronzon 85.?.?.?

Reakce na 216345

uff. neberte to prosim spatne, ale pripadate mi jako dalsi takova ta středová strana. Bojite se přihlasit jak nalevo tak napravo abyste náhodou neztratili potencionální voliče.

Co mne doslova zaráží je vaše snaha bagatelizovat rozlišení liberál - totalitář jako "polarizaci".

Jak mohu poznat, zda vaše strana je levicová nebo pravicová?

Jste pro aby stát vyplácel důchody? Jste pro aby stát zajistoval zdravotní peci? Jste pro cla? pro subvence? Zrusili by jste antimonopolní urad?

To vse jsou otázky ktere jsou náhle jasné pokud se např přihlásíte k liberalismu.

Nebo jste strana zastávající intervencionismus?

Jakou máte ekonomickou filosofii? Monetarismus? Keynesiánství? Laissez faire?

Je obtížné abych na takovéto otázky dostal odpověď?

216350

3.4.2010 23:05

RE: jak provést změny - nápad je již na světě

sympatizant 178.?.?.?

Reakce na 216350

1)No, mohu Vám prozradit, že už jsme byli nařčeni z levicovosti - díky Listinám lidských práv, o které se opírá náš program. Takže zařazení mezi středové strany je jistý posun vpřed - už chybí pouze kladný názor nějakého bigotního pravičáka.[smích].
2)Rád bych Vás ujistil, že momentálně se ztráty potenciálních voličů vůbec neobáváme z prostého důvodu: nejenom že nemáme žádné členy, ale zatím ani stranu-vše je v přípravné fázi.
3)Vy tvrdíte že bagatelizuji rozlišení liberál-totalitář, já tvrdím, že ho neakcentuji. Pouze jiný úhel pohledu, n'est ce pas?
Víte, osobně si umím docela dobře představit otázky, v řešení kterých se "liberál" Franta shodne s "totalitářem" Pepou. Mediální techniky hledání (třídního)nepřítele za každou cenu mne unavují, jsou primitivní a slouží pouze účelu eliminaci vzájemné solidarity "postižených" vrstev společnosti.
4)Moje osobní odpověď na všechny Vaše otázky je ANO.S výjimkou některých, kde bych odpověděl NE. Obě odpovědi však nelze považovat za relevantní, protože nemohu reprezentovat politickou linii strany.

216352

4.4.2010 8:56

RE: jak provést změny - nápad je již na světě

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 216352

Jak jsem již dříve naznačila, stranický systém jsem definitivně zavrhla, neboť je to promyšlený podvod na voličích. To z toho důvodu, že technologie moci je perfektně MATEMATICKY propočtena tak, aby se k ovládnutí společnosti dostaly pouze předem pečlivě vybrané loutky, které jsou pak řízeny nevolenými loutkaři ze zákulisí. Jak jen to ti loutkaři dělají? Jednoduše. Máme zde asi 200 zaregistrovaných stran a ministraniček. Do voleb se nakonec přihlásí asi 25 stran, protože splní všechny předepsané a povinné náležitosti. Volič si probírá lístky a odkládá stranou všechny neznámé malinkaté straničky, o kterých nikdy neslyšel. To z toho důvodu, že ví, že kdyby některou z nich volil, tak jeho hlas propadne, protože se ministranička nepřehoupne přes stanovenou pětiprocentní hranici pro vstup do parlamentu. (to je ta první, dobře matematicky propočtená rafinovaná sviňárna, která zabraňuje jakýmkoliv demokratickým změnám.) Tím odpadne víc jak polovina malinkých a neznámých stran. Voliči zůstane v rukou 10 větších stran. Nechce volit profláknuté velké strany a tak odloží stranou ČSSD, ODS, KSČM, lidovce i zelené. Neskočí na špek ani pochybným novým stranám, které mají bilboardy na každém rohu a slibují hory doly. Odloží tedy stranou i TOP 09 a Věci veřejné. Zbudou mu v ruce tři strany. Jednu z nich vybere a vhodí do urny. Po volbách zjistí, že jedna z těch tří stran se dostala do parlamentu, ale získá pouze jedno křeslo, což absolutně nijak neovlivní budoucí hlasování o čemkoliv. Volby zákonitě vyhrají, jako vždy, největší profláknuté strany a k nim se přidruží tři noví minivítězové, kteří získali v parlamentu pár křesílek. Tito minivítězové jsou TOP 09, VV a jedno křeslo neznámé ministraničky. V průběhu 4 let se ukáže, že lídři TOPu i VV jsou stejné svině jako kdokoliv jiný. Zklamaný volič tedy za 4 roky opět volí nějakou jinou stranu, aby za 4 roky opět zjistil, že byl opět oklamán. No a takhle to u nás již běží celých 20 let a loutky v parlamentu a ve vládě, řízené loutkaři, mají absolutní moc, dělají si neomezeně co chtějí, odsouhlasí jakýkoliv paskřivný zákon namířený proti zájmům lidu, také si pro sebe odsouhlasí ty největší platy a prebendy a řídí stát k neodvratnému krachu, aniž by byl kdokoliv za cokoliv sebeméně zodpovědný. To je ta jejich zástupná demokracie!!!

Ještě pár slov k té vaší internetové straně. Pokud se budete deklarovat jako strana, tak budete muset dodržovat všechny předpisy stanovené Miniosterstvem vnitra. To znamená, nejen posbírat 1000 podpisů, ale každý rok podávat povinně zprávu o účetnictví strany, zprávu o zvolení řídích orgánů strany, zprávu o programu strany, o sjezdech strany a já nevím co všechno ještě. Čili by ste se museli stát klasickou stranou se vším všudy. Kdyby to mělo být tak jak si to přejete Vy, pak by se ovšem musely změnit před...Automaticky kráceno

216365

4.4.2010 10:04

RE: jak provést změny - nápad je již na světě

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 216365

Pardon, to pokračování mělo být zde:

pak by se ovšem musely změnit předpisy na Ministerstvu vnitra. Vzhledem k tomu, že MV je součástí veškeré té falešné hry na demokracii, tak ONI své nařízení a předpisy zásadně měnit nebudou.

Jarmila

216371

4.4.2010 19:17

RE: jak provést změny - nápad je již na světě

sympatizant 178.?.?.?

Reakce na 216371

Jarmilo, my se chceme stát stranou se "vším všudy"(mám na mysli začlenění se do politické souteže,nikoliv nálepku zkorumpovanosti), akorát od standardních stran se budeme zásadně lišit způsobem konstituce strany, rozhodovacími a kontrolními procesy v ní (a tím pádem minimálními projevy korupce[mrknutí jedním okem]). Občané na rozdíl od klasických stran budou mít přímou možnost se jak aktivně podílet na tvorbě politiky, tak na dodržování volebního programu. Vztah/povinnosti politických stran vůči MV je upraven zákonen, jak jste již sama naznačila. Pokud program strany a její činnost je v souladu s právním řádem ČR, není důvod, aby MV do ní zasahovalo (za předpokladu, že strana vůči MV dostojí svým povinnostem) a tudíž nás ani MV a jeho předpisy nemusí v této chvíli nějak zvláště zajímat.

216408

5.4.2010 8:35

RE: jak provést změny - nápad je již na světě

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 216408

Držím Vám palce, ať se Vám vše podaří, tak jak si přejete. Je fakt, že jednou se nějak začít s internetovou přímou demokracií musí a průkopníci čehokoliv to mají vždycky těžké. Třeba byste tam pak mohli použít i ten můj nápad dotazních anket, spojených s losováním o peněžní ceny.[smích] Je možné, že když se Vám ten projekt podaří v brzké době zrealizovat, že Vás okamžitě začnou napodobovat i všechny ostatní strany. Tím pádem by se přenesla veškerá stranická činnost do veřejného prostoru internetu, kde by lidé měli vše na očích a mohli o všem veřejně hlasovat, což by bylo naprosto skvělé.

Pokud budete potřebovat můj podpis, ráda se podepíšu, aby tato nová internetová strana mohla vzniknout. Snad by bylo dobré, kdybyste vytvořil formulář, kde by lidé mohli zapsat své jméno, adresu, rodné číslo a jejich podpisem by bylo to, že by ten formulář zaslali ze svého počítače, takže by tam byla jejich originální IP adresa. Ovšem nemám tušení, jak by se k tomu postavilo MV. Tyhle věci si musí člověk, zakládající novou stranu, všechny pečlivě zjistit, aby něco neudělal špatně.

Taky je zde možnost zkontaktovat nějakou již existující, schválenou ministraničku a navrhnout jim, zda by svou činnost nechtěli převést do virtuálního prostoru a používat všemi směry přímou, internetovou demokracii. Nedělat to ovšem jako strana VV, která již nyní falšuje výsledky.

Jarmila

216429

5.4.2010 13:36

RE: jak provést změny - nápad je již na světě

sympatizant 178.?.?.?

Reakce na 216429

Děkuji za přání, začátky jsou opravdu velmi těžké - chybí spolupracovníci, financujeme to z vlastních kapes...Nicméně pokud se nám podaří oslovit kreativní lidi Vašeho formátu, nemuselo by to dopadnout špatně.[mrknutí jedním okem] Podpisový banner je na stránkách připraven, bohužel dle vyjádření z MV musí být podepsán originálně, t.j. petiční archy nemohou být poslány elektronicky (po naskenování originálního podpisu) ale normální poštou, což je menší komplikace. Petiční akci chceme spustit spolu s ostrou verzí webu asi za 4-6 týdnů (aplikace se pořád doprogramovává). Její start se pokusím předtím avizovat na webu (příp. jinak), tak uvidíme..

216443

6.4.2010 7:42

RE: jak provést změny - nápad je již na světě

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 216443

Po zkušenostech s reálnou politikou již nikdy nechci být členem žádné strany, ani té internetové. Stranický systém, to jsou všechno jen takové tanečky a divadélko pro naivní veřejnost, aby se měla čím zabývat a hlavně aby se v co nejhonějším počtu dostavila k volbám a zvolila loutkaři předem vybrané loutky, nemorální floutky (Podívejte se třeba na ksicht Béma, já myslím, že to mluví samo za sebe). A když se náhodou voliči nedostaví v hojném počtu, tak to taky vůbec nevadí, protože jsou volby platné i v případě, i kdyby přišlo jen 1 procento voličů. Což opět samo o sobě mluví za sebe, jaký jsou volby ohromný podvod, když jsou takovéhle podmínky ze zákona nastaveny. Ale když chtějí občané pořádat referendum, tak jsou jim házeny pod nohy nikoliv klacky, ale přímo klády. Když se totiž k referendu dostaví méně jak 50 procent oprávněných voličů, je referendum neplatné. Nad takhle nastavenými podmínkami přímo žasnu. 50 procent voličů představuje 3,5 milionů lidí- ale referendum je přesto neplatné. Kdežto kdyby se k volbám dostavilo 1 procento voličů, čili pouhých 70 000 lidí, tak jsou volby platné. No, nechám toho lamentování, jen jsem chtěla naznačit, že současný stranický systém a současné volby jsou mi naprosto ukradené, jsem již někde úplně jinde. Ale kdybyste si chtěl o těch věcech ještě něco prodiskutovat, tak Vám ráda odpovím a taky Vám ráda podepíšu ten podpisový arch. Moje adresa: kubata1@seznam.cz.

Jarmila

216489

4.4.2010 9:32

RE: jak provést změny - nápad je již na světě

Choronzon 85.?.?.?

Reakce na 216352

Je pravda, že i já si myslím, že listina lidských práv je jen cár papíru [velký smích] V směšnosti a nedefinovatelnosti ji předčí jen evropská listina práv... Ale to je o něčem jiném.

Opravdu mne zaráží že stále trváte na tom, že se mohou totalitář a liberál shodnout při řešení "některých problémů".
Já bych jakožto liberál mohl uvést asi 4 funkce ke kterým je potřeba vláda. Všechny ostatní považuji za zásahy do mé osobní svobody.

Jak se může liberál s totalitářem shodnout např při stanovení veřejného školství? Zajímalo by mne jak chcete liberála přesvědčit, že jemu odebrané peníze (daň nezbytná na financování školství) nemusí chápat jako svoji újmu a omezení své svobody. Co když liberál žádné děti nemá a ani nechce mít. Není spravedlivé aby byl okraden o část svých prostředků při vzdělávání dítěte svého souseda Pepy.
A to je problém který se týká všeho co financuje stát.

Skuste mi vysvětlit jak se může liberál shodnout s totalitářem při rozhodování zda uvalit clo? Dnešní unie funguje v tak spletitém systému dotací, regulací, kvót a podobných nesmyslů. Myslíte, že vám nějaký liberál odslouhlasí clo nebo subvence?

Přijde mi, že se chcete tvářit taknějak povšechně. Argumentovat pokud možno bez zabíhání do podrobností.

A... Jeste by mne zajímalo kteří filosofové, ekonomové či jiné osobnosti stojí jakožto vzor pro vaši stranu.

Nebo jste jako nová strana v knize Podivuhodna dobrodruzstvi Jonatana Gulli? Která nehlásá žádný konkrétní program nýbrž rozdává jen čisté listy papíru? A voliči sami si na ně doplní co chtějí? V té knize bylo jejich heslo tuším "chceme to co chcete vy a nechceme to co nechcete vy".

Kdo by takovou stranu mohl nevolit. [chechtot]

216368

5.4.2010 13:03

RE: jak provést změny - nápad je již na světě

mtk 88.?.?.?

Reakce na 216368

Vy jste do té pravice tak zažraný, že už nevidíte ani na pravo ani na levo...[chechtot] Chtělo by to trochu vystoupit ze strnulého pojmového dogmatismu a trochu nadhledu...

216441

31.3.2010 15:19

reakcia

gary hobson 213.?.?.?

k dnesnemu stavu by som dodal demokracia a trhovy system ,, priepasti medzi ludmi v zdrojoch to je zivna poda pre korupciu ktora nikdy nezmizne, lebo clovek je masirovany prezentovanim zhrnania zhrnania atd. z medii a teda vzdy bude nachylny zobrat peniaze co je uzavretý kruh sam o sebe ,,, k teme politiky lavica alebo pravica neexistuje maju obidve spolocny princip teda donatorov ktori tahaju nitky tu sa nepohneme iba ak by politicke strany neboli tak aparatne velke a neprodukovali by naklady na ich udrzbu a teda zmysel sponzoringu by zanikol,,,,,

stale treba ale rozmyslat v tom ze v prostredi trhoveho hospodarstva a demokracie rozmyslame o novom systeme teda budeme stale obmedzovaní mantinelmi terajsich info co nam davaju z okolia,,,

zhrnul by som to takto mozno zmena nastane ak :
- by sa odtajnil program NASA teda co sa nam taji , mozny dopad na dalsie posuny v technologiach a novych uzemiach posobenia spolocnosti ludstva

- prekonanie penazi ako vyjadrenia hodnot v spolocnosti

- celkova zmena hodnot ako je moc, prestiz , spolocensky status , peniaze, ale to by sme museli najst ine vyssie hodnoty ktore by nam odkrylo nase vedomie uz po skoku v nasom vedomi , musi prist neaky impulz ci uz v technologii alebo inej hodnote ktora nas posunie dalej ,,, podla mna

216081

31.3.2010 16:01

Změny jsou nutné, ale, ale co?

Kropáč kropac20 (zavináč) seznam (tečka) cz 94.?.?.?

Je třeba změnit fungování lidské společnosti, jako celku. Na tom bychom se shodli. Ale co změnit a jak, to bude těžké, snad nemožné, pokud se to má provést demokraticky. Ta demokratická volba totiž předpokládá, že menšina se podřídí většině bez uplatnění moci. A zde je to ..., napíši pryč. Jde totiž o rozdílné pojetí nejen smyslu života, ale i určení jeho kvality, zejména žádostivosti. Asi tak: nepotřebuji ke spokojenosti každoročně nový mobilní telefon, ani módní oděv a obuv. Moji kvalitu života nezhoršuje ani skutečnost, že nemám automobil, že si nepotřebuji pronajímat těla žen a mužů k častějšímu prožití orgasmu, nebo abych jim dal přostředky k obživě. Tak bych mohl pokračovat. Jenže lidé se chovají převážně jako rybářova žena z pohádky O zlaté rybce. To bude ten nepřekonatelný problém. Lidé jsou zotročování vlastní žádostivostí, 80% (odhad) těch naříkajících by bylo ještě horšími pány, pokud by získali moc. Abych sepsal všechny souvislosti, byla by z toho náramně objemná kniha o mnoha stránkách drobného tisku. Nepokušejte se uvádět něco o stylu života opic na Kubě, nebo že auto potřebujete k cestě do zaměstnání či nákupu. To je o něčem jiném. Jeden nadmíru inteligentní člověk mi také začal vykládat něco o dělbě práce, levicové a pravicové politice a podobných pitomostech. Nakonec z něj vypadlo, že by si zaplatil výlet kosmickou raketou. Nestačí mu, že cestuje po celém světě za účelem sběru všech pitomostí, které si pak vozí domů. Ale snažil se mne přesvědčovat, abych také pracoval od nevidím do nevidím a nebyl líná socka. Teď se mi bude vyhýbat. Technika je již na takovém stupni rozvoje, že není problém něco vyrobit s minimální účastí lidské práce. Ale lidské myšlení je retardováno. Kvalita myšlení. To je něco jiného, než kvantita informací.

216084

31.3.2010 19:57

kdopak má čas?

fohat 90.?.?.?

při otrocké práci,kde jsou lidé záměrně udržováni ve strachu o místo,splácení hypoték,atd.Luxus uvah o životě,změnách systému si muže dovolit bud velice bohatý člověk, ala pan Koláček,nebo duchodce, ala Robert Dean. [oči v sloup]

216094

31.3.2010 20:48

RE: kdopak má čas?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 216094

.....ono to není zase tak složité.....

Víte, co je to digitální diktafon ?
Cca 3000,- Kč.
Zaznamená Váš rozhovor s Vaším nadřízeným.
Pokud tento rozhovor bude zaznamenávat celý Váš kolektiv spolupracovníků, pak to již není legrace !
U soudu to pak NEBUDE LEGRACE pro žalovanou firmu - Vašeho nadřízeného, jehož Vaše firma pověřila zastoupením ve funkci "xy".

Každý dělník má dnes strach se postavit vidírání firem, že příjde o prac. místo, fšichni drží hubu a makají !

Kdyby se dělníci na "dílně" spojili a používali dig. diktafony k nahrávkám, tyto dig. záznamy pak použili k hromadným žalobám vůči firmám, jež zneužívají své mocenské postavení vůči dělníkům, to by jste se divili - hromadné žaloby nejsou LEGRACE !!!

Jeden z prvních krůčků, jak si zachovat dělnickou důstojnost !

Dělník se po "x" letech praxe bez inženýra "obejde" !
Inženýr bez dělnických rukou - odpovězte si sami - a hlavně beze strachu a s profesionální hrdostí !!!

NEJSME OTROCI - ZA MIKROMZDU !!!

216097

31.3.2010 22:33

Mimoň

Upak 88.?.?.?

Autor je tzv. Mimoň, plantá koše s baněmi, jak se u nás říká. Lidé, kteří vlastní výrobní zdroje a prostředky, se těchto prostředků NIKDY nevzdají dobrovolně a bez boje. Nezaměstnanost bude růst, poklesne až při další degradaci lidské práce a hodnoty člověka. Ať si pan Zelenka přečte Mechanické piano od Vonneguta, třeba se mu v hlavě rozbliká žárovka a pochopí. Lidé bohužel nejsou tak uvědomělí, aby "revoluce" začala sama od sebe na úrovni širokých mas. Právě naopak, dnešní doba mnohem efektivněji ohlupuje lidi. Otázkou zůstává, zda to celé je vůbec řízeno "elitami". Můj názor je, že to řízeno není, ale na tomto "chaosu" se určité typy lidí a jejich předkové perfektně přiživují a hrabou majetek již několik set let. Lidská společnost je řízena nikoli rozumem, ale pudy a chtíčem, a to je základní problém. Dokud se budeme chovat jako zvířecí bestie, nikdy se nepozvedneme dostatečně vysoko, aby se vyrovnala životní úroveň, aby každý z nás cítil svou potřebu pro celou společnost, aby každý z nás pracoval s pocitem, že někam směřujeme.

216106

3.4.2010 22:00

RE: Mimoň

Magnus Maximus 88.?.?.?

Reakce na 216106

Výborně pane Upak. S vaším příspěvkem plně souhlasím. Historie lidstva je plná takových příkladů. Ty tzv. elity, chcete-li super bohatí se nikdy bez boje a mrtvých nevzdají. Změna musí nastat, bude však krvavá. Jinak to nejde. Takoví velmi bohatí a v důsledku toho velmi vlivní, blahé paměti v našich podmínkách jmenujme Andreje Babiše, Petra Kellnera, Bakalu, Pitra by měly být zlikvidováni.A s nimi mnoho dalších. Tak to v historii lidstva vždy chodilo. Jinak k žádné změně nedojde. Samozřejmě těch lidí je u nás a ve světě více. Už z Antiky jsou zdokumentovány příklady přerozdělování zdrojů ve společnosti. To není komunismus, ale syrová realita. Už od pradávných věků se vždy za určité období nahromadil obrovský majetek u malé části lidí a většina byla více či méně chudá. Tyto obrovské rozdíly nakonec vždy vyústily v krvavé přerozdělení zdrojů. Lidské dějiny nejsou v podstatě o ničem jiném než o tomto přerozdělování. Vždy teče krev. A poteče opět. Pomineme-li eru budování socialismu u nás, tak například už T.G. Masaryk podepsal tzv. pozemkovou reformu, kde šlo v zásadě o to vzít část majetku bohaté šlechtě (mám na mysli půdu) a za drobný peníz ji předat tehdy drobným malo-rolníkům, protože například ve středověku 18 ti šlechtickým rodům patřilo dle různých autorů 80 až 95 % území tohoto státu, to znamená půda, lesy, louky, rybníky a všechny stavby, které tehdy byly postaveny. Další velké majetky měla církev a velkostatkáři. A konečně asi 1 - 3 % zbývalo na zbytek populace, který mohl tenkrát činit cca 5 mil. lidí. Podotýkám, že s tímto počtem si nejsem jist. Ale už z těchto údajů plyne obrovská nerovnováha ve společnosti co se týče majetkového rozdělení a tím pádem i moci. Před Masarykem to byla už Marie Terezie, která prováděla pozemkové reformy. Čili další velké tlaky na přerozdělení ve společnosti přijdou. Jde o to kdy. A ještě malá poznámka: to tzv. znárodňování tedy určitý mechanismus kontroly majetků nevymysleli komunisti, ale tyto mechanismy jsou známy právě už od Antiky, čili nic nového pod sluncem.

216347

31.3.2010 23:13

Výkřik na poušti

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Pan Zelenka postavil svůj článek na emocích. On nepíše o tom, co bezpečně ví. Sděluje nám to, co cítí. Co považuje za správné. Jak by měl podle něho svět fungovat. Jenže bohužel. Světu je lhostejné, co by si přál pan Zelenka. Vyberu jen několik nejkřiklavějších příkladů.

> je nutné vyjít z jedné základní skutečnosti – změna společnosti nutně a zákonitě nastane. Z čeho vycházím při tomto tvrzení – změnu si přeje většina lidí.

Ano. Každý si přeje nějakou změnu. Někdo víc peněz, jiný chcíplou sousedovu kozu. Další víc lásky, někdo benzín za 150, další touží po dětech, ... PROBLÉM je v tom, že co člověk, to přání JINÉ ZMĚNY.

> Globální elity již nepotřebují více peněz, protože jich mají tolik, že je již nemohou nikdy utratit.

Elity nemají své peníze doma v matraci, ani na tučném bankovním kontě. Nejbohatší Evropan, Bernard Arnaut, podniká v oděvním průmyslu. Má své peníze uloženy ve výrobních závodech, v zásobách materiálu i hotových výrobků, v provozních prostředcích, ... A co je hlavní? Jeho peníze tak slouží nám všem, jeho zákazníkům. Kdybychom nekupovali jeho oděvy, zkrachoval by.

A kdyby měl o 100 milionů USD víc? Třeba by mohl postavit svůj další závod na Haiti a dát tak práci lidem, postiženým zemětřesením. Kdybychom naopak rozdělili těch 100 milionů rovným dílem mezi všechny nás "chudé", vyjdou na každého 2 centy. Panečku! [velký smích]

> Nikdy nikde v dějinách lidstva neexistoval dlouhodobě systém, který by dobře fungoval, ...

A to je ten důvod, proč počet lidí na této planetě vzrostl v uplynulém století z 1,5 na 6 miliard? Tedy podle dosaženého výsledku fungoval ten "systém 20. století" ne toliko úspěšně, ale přímo úžasně. Nikdy předtím se lidstvu nic podobného nepodařilo.

> Co bylo prvotní příčinou každé revoluce v dějinách? Změna ve vědomí lidí, v jejich informovanosti.

Příčinou každé revoluce byla IDEA. A musel s ní přijít někdo tak charizmatický, jako třeba Spartakus, Ježíš z Nazaretu, Jan Hus nebo Hitler. A ta IDEA musela obsahovat dvě zásadní složky. V první musela nabídnou lidem něco, po čem velmi toužili. Jednoduše a srozumitelně, CO CHTÍT. A ve druhé ukázat JAK TOHO DOSÁHNOUT. A onen charizmatický vůdce musel lidi přesvědčit, že CO CHTÍT je reálné a cesta JAK TOHO DOSÁHNOUT je schůdná. Pokud mu lidé neuvěřili a nedokázal je pro svou IDEU nadchnout, nestalo se vůbec nic. Žádná revoluce se nekonala.

Závěr? Volání po "změně", o níž NEVÍME CO má být jejím obsahem, NETUŠÍME JAK "změny" dosáhnout, ani KDO jí prosadí, není nic víc, než výkřik na poušti.

216107

31.3.2010 23:21

RE: Výkřik na poušti

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 216107

Hitler a hned vedle Kristus. Neni idea jako idea, ze ano? Ja bych Hitlera spise soupl vedle Herzla nebo Lenina. Tam by si ideove az na nejake detaily vzajemene porozumeli a mohli se obohatit.

216108

1.4.2010 8:53

RE: Výkřik na poušti

mkadlec 62.?.?.?

Reakce na 216107

Příčinou každé revoluce byla IDEA. A musel s ní přijít někdo tak charizmatický, jako třeba Spartakus, Ježíš z Nazaretu, Jan Hus nebo Hitler.

Revoluce s vudci, zvlaste charizmatickymi, obsahuje jeden problem. Stado revoltujicich ovecek je vedeno tam kam charizmaticky vudce smeruje. Jestlize smeruje do pr.. propadliste dejin, skonci na propadlisti dejin, viz vami zminovany Spartakus, Jan Hus, Hitler a koneckoncu i ten Jezis. Zatimco r/evoluce, zpusobene menicimi se podminkami, jako zmena matriarchalni spolecnosti na patriarchalni, zmena otrokarskeho systemu na feudalni atd. zadne (aspon zaznamenane) charizmaticke vudce nemela. Naopak tyhle zmeny se staly tak nejak samy od sebe v dusledku toho, ze ty predchozi veci na zaklade vnejsich okolnosti proste prestaly fungovat nebo vyhovovat. Takze z dlouhodobeho hlediska jsou vasi charizmaticti vudci pouze nasilne vyboceni z dejinneho trendu. Zbyly po nich jen popraviste, mrtvi a utrpeni.
Revoluce, o ktere mluvi (podle meho nazru) pan Zelenka, je revoluce vedomi, rict si naco potrebuju tretiho bavoraka nebo ctvrte blilianty posazene svycarske hodinky, kdyz vidim, ze tenhle bezdak nema co jist. Uvedomit si to. Vychazet z toho postoje behem svych rozhodnuti, nepremyslet o ostatnich jako o odelene entite ale jako o soucasti celku, jehoz jsem take casti. Protoze kdyz trpi cast, trpi i celek. Zit proste, aby ostatni mohli proste zit.

216121

1.4.2010 12:50

RE: Výkřik na poušti

Jiřin hlavakarel (zavináč) gmail (tečka) com 90.?.?.?

Reakce na 216121

super
to je na jedničku na lodičce s kytičkou, jak říkal náš profesor [smích]

216136

1.4.2010 14:31

RE: Výkřik na poušti

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 216121

Máte pravdu, pane Kadleci. Ani mě se nelíbí potoky krve a hory mrtvol. Jako produkty revolucí. A proto nemám rád ani ty revoluce. Ať už je vedl Mohamed, Lenin nebo Mao.
(Vsuvka pro pana Bartoška : tato kombinace jmen už vyhovuje?) [mrknutí jedním okem]

Změnu společensko-ekonomické formace bych spíše označil slovem evoluce. Však i Vy jste použil výraz r/evoluce. Právě proto, že nejde o proces, který probíhá skokem a násilím (jako revoluce), ale spíše dlouhodobě a jen pod mírným tlakem společensko-ekonomického vývoje. Například dělby práce.
(Vsuvka pro bádavé : není on ten přechod ke globalizaci stejně zákonitý, jako všechny předchozí změny společenských formací? Je-li, má smysl proti němu bojovat?)

Z dlouhodobého hlediska jsou jakékoliv revoluce (i s těmi svými charizmatickými vůdci) jen zdrojem lidského neštěstí. V tom s Vámi vřele souhlasím, pane Kadleci. A proto raději dál od těch, kteří s žárem v oku hřímají o nutnosti další revoluce. [smích]

A chtít (spolu s panem Zelenkou) provést nějakou revoluci lidského vědomí? Naprostý nesmysl. Stejný, jako žádat jabloň, aby namísto jablek začala (revolučně [velký smích] ) plodit pštrosí vejce. Jak lidské vědomí, tak jabloňový metabolizmus se vyvíjely miliony let. Žádným nedestruktivním způsobem je nelze v historicky krátké době změnit.

Dle mého soudu budou jabloně i za deset tisíc let stále plodit jablka. I lidé (dožijí-li se té doby) budou stále stejní. Někteří schopní a jiní neschopní. A v důsledku toho chudí a bohatí. A i za těch deset tisíc let ti neschopní nebudou schopni pochopit, že příčinou jejich (relativní) chudoby nejsou ti bohatí, ale oni sami.

Neschopný totiž není schopen ani rozpoznat, že je neschopný. Je to smutné, ale bohužel je tomu tak. To není nějaký můj výkřik na úrovni "tvrzení" pana Zelenky. To je fakt, potvrzený řadou seriózních vědeckých studií.

Nevěříte-li, zkuste si provést malý průzkum sám. Zeptejte se libovolných deseti lidí, jak dobří jsou řidiči. Pravděpodobnost pevně stanoví, že z deseti řidičů musí být pět podprůměrných a pět nadprůměrných. Všimněte si, že skoro všichni dotazovaní sami sebe označí za nadprůměrné řidiče. Ti podprůměrní svou neschopnost prostě nejsou schopni poznat.

A k předchozímu nepopulárnímu odhalení ještě jeden můj dohad. Soudím, že neschopní lidé jsou sami se sebou velmi spokojeni. Ovšem těžce nespokojeni jsou s vlastnostmi a chováním druhých. Nikdo pro ně není autoritou, nic pro ně není svaté. A čím hlouběji, tím hůř. Zkuste se zeptat bodrého opilce, trávícího většinu svého života v nálevně, co nebo koho má rád. Odpověď? Všichni jsou svi..., všechno stojí za ho... všechny by nakopal do pr... Jen on sám je OK. K smíchu nebo k pláči?

216144

1.4.2010 16:14

RE: Výkřik na poušti

Antiquus 95.?.?.?

Reakce na 216144

Pane Vojta, zase jste nepochopil podstatu článku. To potvrzujete i z diskuse s panem Kadlecem. Nechci vám říkat co by jste měl, protože nic nemusíte, ale zkuste myslet někdy pravou hemisférou a taky srdcem. Ovšem jste-li toho schopen. Taky bych vám doporučil se na stránky pana Zelenky podívat a přečíst si pár článků, které tam uvádí než jej budete odsuzovat a posuzovat.
Zdravím vás s porozuměním a shovívavostí [smích]

216148

2.4.2010 11:53

RE: Výkřik na poušti

mkadlec 62.?.?.?

Reakce na 216144

S prvnimi tremi odstavci vaseho komentare souhlasim.

Ke zbytku bych se vyjadril.
A chtít (spolu s panem Zelenkou) provést nějakou revoluci lidského vědomí?
Zalezi na tom, jak vnimate slovo revoluce. Pokud jen jako tu s charizmatickymi vudci pak souhlasim, takova revoluce je pitomost. Ale budeme li uvazovat takovou zmenu jako r/evoluci tzn. zmenu vzniklou evolucne lec revolucniho vyznamu (napriklad letani u plazu->ptaci, 3d plnobarevne videni u primatu->clovek) tak uz to takovy nesmysl neni. Zkuste zauvazovat timhla smerem a ja vam trochu pomuzu. Aistoteles (myslim) se v jednom ze svych spisu zminoval o tribarevne duze. My vidime sedm barev.
Dal. Tricet tisic let zpatky byla jedina teakce lidskeho jedince na clena jine tlupy prastit ho kamenem po hlave. Pred peti tisici lety uz jich prastili jen par a zbytek zotrocili. Petset let zpatky je zacali presvedcovat o tom ze jejich pambu je fakt prdak a stoji za to v nej verit a dneska premyslime o tom jak druheho obrat o penize. Ne, ze by to byl ideal ale ten posun je myslim zrejmy. Vyvoj je mozny a probiha.
Vite jak moc se lisi vnimani reality moji babicky a moji dcery? Dcera s prehledem ovlada pocitac, na ktery by babicka v zivote nesahla pac nerozumi poradne ani dalkovemu ovladani od settopboxu.

@ridici, v tomhle s vami bohuzel musim souhlasit.
@opilci, i v tomhle, aspon ve valne vetsine pripadu. Ale na druhou stranu ja jich zas tolik neznam. V hospode kam se chodim opijet a povidat si je vetsina lidi relativne rozumnych a to ze maji radi aspon nekoho je tam docela dobre poznat

216205

3.4.2010 14:29

RE: Výkřik na poušti

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 216205

Evoluce je, pane Kadleci, od určité doby mým koníčkem. Proč? Přišel jsem totiž na velmi důležitou věc. Evoluce je ta jediná skutečná (nepřepisovatelná) historie druhu homo sapiens. Je zapsána v našich genech. A jen ten, kdo pozná tuto svou reálnou historii pochopí, v čem spočívá smysl života, proč člověk disponuje svým mimořádným mozkem, které lidské vlastnosti jsou ty nejdůležitější, jaké jsou základní lidské pohnutky, lidské možnosti, jaký je trend dalšího možného vývoje, ...

Proč o tom mluvím? Protože Vaše představy o evoluci (zběsilé vzájemné útočení našich předků před 30ti tisíci léty, pouze tříbarevné vidění lidí v době Aristotela, ...) jsou zdvořile řečeno slabé. Vaše "znalosti" nebudu vyvracet. Ale zkuste se zamyslet třeba nad tím, kdo stvořil ty nádherné mnohabarevné kresby v sídlech Mínójců či hrobkách egyptských faraónů tisíce let před Aristotelem, když myslíte, že lidé ještě 350 let před Kristem vímali jen tři barvy?

Nic si z toho pane Kadleci nedělejte. Podobně žalostné představy o své evoluční historii má drtivá většina lidí. Pana Zelenku nevyjímaje.

A nyní to podstatné. Většina lidí neví téměř vůbec nic o nutriích. A proto také nikoho ani nenapadne, zkoušet navrhovat jakékoliv zásahy do jejich chovu či opatření ke zlepšení jejich genetických vlastností. Pan Zelenka má o člověku podobné znalosti, jako o nutriích (prošel jsem si jeho web). Je to směs pověr, předsudků, mýtů a bludů. A na základě těchto svých "znalostí" navrhuje onu svou ZMĚNU. Opravdu myslíte, že diletant, který o předmětu svého zájmu skoro nic neví je schopen ten předmět kvalifikovaně "opravit"?

216314

3.4.2010 15:39

RE: Výkřik na poušti

mkadlec 85.?.?.?

Reakce na 216314

... když myslíte, že lidé ještě 350 let před Kristem vímali jen tři barvy?
Tohle je vazne legracni. Nic takoveho si nemyslim. My vnimame v DUZE 7 barev a presto zakladni Pantone vzornik obsahuje 65000 jednotlivych barev. Tak proc by minojske kresby nemohly byt krasne barevne i s omezenym barvocitem, nehlede k tomu nektere ty kresby jsem videl jak na fotkach tak restaurovane primo na Krete a Knossu a myslim, ze kdyz to srovnate s dnesnim vytvarnym umenim, barevnost dnesnich vytvarnych del je vyrazne vyssi.
K memu strucnemu nastinu evoluce mezilidskych vztahu jste se ani poradne nevyjadril, jen jste zminil tu tricet tisic let starou situaci, ale budiz.
Většina lidí neví téměř vůbec nic o nutriích...
Ani ja nevim nic moc o nutriich a v zivote bych si neosoboval pravo se jim rypat v genetickem kodu. Ale o sobe, alespon co do psychiky a mezilidskych vztahu, vim dost a troufam si tvrdit, ze ZMENA, kterou navrhuje pan Zelenka je aspon z meho hlediska uzitecna.
Je to směs pověr, předsudků, mýtů a bludů.
Urcite jste si taky precetl neco od prof. Groffa a jak vas tak tady uz par patku ctu, urcite jste ho prohlasil za diletanta, sarlatana atakdale.
Muzu se vas na neco zeptat?
Vy, kdyz se rozhlidnete okolo sebe, tak si s uspokojenim reknete, ze je vsechno v poradku? Ze svet funguje tak jak ma? Ze nasi dobrotivi vudci nas v duchu bratrske lasky vedou k lepsim zitrkum? Nebo nedejboze, ze to co ted prozivame, JSOU ty lepsi zitrky?
A druha otazka, kterou bych vlastne chtel polozit vsem svetovym politikum: Proc delate to co delate? Co je vase nejvyssi hodnota, jakasi prvni direktiva?

216323

4.4.2010 0:55

RE: Výkřik na poušti

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 216323

Nejprve odpovím na Vaše otázky, pane Kadleci.

Rozhlédnu-li se kolem sebe, vidím lidskou společnost s mnoha chybami. Ovšem v celé lidské historii tu nejsvobodnější, nejbohatší, nejzhýčkanější. Nebo myslíte, že byla nějaká lepší doba? Ve které byste Vy osobně žil raději?

Naši vůdci jsou právě tací, jaké si volíme. Klaus, Zeman, Špidla, Gross, ... přece nebyli dosazeni do křesla českého premiéra žádnou cizí mocností. Kdybychom měli někoho tak osvíceného, jako byl v šedesátých létech japonský premiér Ikeda, určitě bychom byli dál.

A co je mou nejvyšší životní direktivou? Tou je základní princip mravní. Jím žiji a vštípil jsem jej i všem svým potomkům.

Nyní bych Vám chtěl pogratulovat. K Vašemu
> o sobe, alespon co do psychiky a mezilidskych vztahu, vim dost
Já mám na rozdíl od Vás pocit, že toho vím žalostně málo. Proto poprosím na oplátku o Vaši odpověď. Jak byste se svými znalostmi řešil náledující modelovou situaci?

Pracujete v hlubinném dole. Dnešní směnu máte na starosti výhybku typu Y. Ta rozděluje důlní koleje z hlavní štoly do dvou čelních ražeb. Štola se směrem k čelům silně svažuje. Náhle dostáváte hlášení, že na překladišti se utrhlo několik plných vozů a jedou směrem k Vám. Nemáte žádnou možnost vozy zastavit či zpomalit. Ani sebeobětování nepomůže. Lidé v rubání, kam vozy vjedou, s určitostí zahynou. Jediné, co můžete udělat, je nasměrovat vozy výhybkou. V levé větvi pracuje na čele 6 mužů, Vašich dobrých přátel, vesměs otců rodin. V pravé větvi pracuje jen jediný svobodný a dosud bezdětný střelmistr. Váš syn. Máte posledních pět sekund. Kam vozy pošlete?

Opravdu moc by mě zajímal Váš názor. Netroufnete-li si odpovědět za sebe, zkuste alespoň odhadnout, jak by odpověděl pan Zelenka.

Současné problémy mě trápí stejně, jako Vás. I já bych chtěl pro své děti, vnuky, ... jen tu nejlepší budoucnost. Velmi se však bojím diletantů, kteří se zbrkle snaží opravovat něco, čemu nerozumějí. Fungování lidské společnosti. Viz drtivá většina historií zaznamenaných revolucí. Na jejich tragických výsledcích jsme se snad shodli. [smích]

216357

4.4.2010 10:18

RE: Výkřik na poušti

mkadlec 85.?.?.?

Reakce na 216357

Nejprve odpovim na vasi otazku.
Kam vozy pošlete?
To je nahodicka, zrovna o takovychhle "modelovych situacich" jsme v patek diskutovali s ostatnima opilcema u nas v hospode.
A tak vam pripraven odpovidam.
Nevim. Ted nejsem v one situaci neznam svoji emocionalni zatez, nevim co by mi hrozilo v pripade jakekoliv moznosti. To je pravdiva odpoved.
A ted alibistickou. Nikam. Nechal bych vyhybku, tak jak je a pozdeji bych se pred ostatnimi vymluvil a pred sebou omluvil, ze jsem ochromen strachem nestacil vcas zareagovat.
Ale v kazdem pripade vam odpovidam, ze se predevsim cely zivot snazim nedostat do situace, kdy bych musel delat podobne volby. Volby, ktere bych pred svym svedomim nemohl unest. Doporucuju na tohle tema nadherny, lec dost depresivni film Butterfly Effect, ktery je prave o tom jak muzou nase ciny ovlivnit osudy jinych lidi, jinymi slovy posrat, na co sahnem.

A ted odpovim na na otazky z vasich odpovedi [smích]
Ja kdyz se rozhlednu okolo sebe, vidim lidi kteri jsou v ruzne mire pohlceni strachem. Nekteri o to jestli zaplati pristi najem, jini pristi splatku hypoteky, dalsi zas jestli si budou moct koupit ctvrteho bavoraka. Anebo jstli u vesla zustanou i pristi volebni obdobi. Samozrejme ze jsou na nasi planete i oblasti, kde se boji o to jestli se zas jednou za par dni naji nebo jestli je nahodou nekdo v pristi vterine nesejme. Ale to nemeni nic na tom, ze valna vetsina lidskych bytosti na teto planete je ovladana strachem. Soucasna situace prispiva k tomu ze ten faktor strachu je i tam kde driv nebyl pomerne vysoky a ma zvysujici tendenci.
O tom kde a kdy bych zil najradeji, jsem mnohokrat premyslel a dosel jsem k nazoru, ze tady a ted. Ale to neznamena, ze se mi libi uplne vsechno a ze si myslim ze se neda nic zmenit. Jenze ja se snazim zacit u sebe. Ona ta panem Zelenkou zminovana revoluce totiz zacina presne tam, ve mne, tedy v onom konkretnim jedinci, ktery chce neco zmenit. Takze chceme li neco zmenit musime zacit od sebe. Proc? Protoze mnenit jine lidi nemuzete, muzete je pouze omezit ve smeru, kterym nechcete aby se vydali, pokud na to mate dost moci. Coz se okolo nas deje neustale, i prave ted.

Naši vůdci jsou právě tací, jaké si volíme. Klaus, Zeman, Špidla, Gross, ... přece nebyli dosazeni do křesla českého premiéra žádnou cizí mocností.
Premyslel jste nekdy o tom jak vlastne probihaji ty takzvane volby? Obcan je vystaven medialnimu tlaku PR agentur, ktere kdyz se do nich nasype dost penez, dokazou volicskou zakladnu presvedcit i o tom, ze Stalin je dobrotivy taticek sveho naroda a Hitler chce dobro celeho sveta. Nemuzete vinit lidi za to jakou mame vladu, protoze o tom kdo bude zvolen nerozhoduje kvalita volebniho programu ale mnozstvi penez nasypane na konto PR agentury. V ramci predvolebniho boje se nediskutuje o programech a cestach jak je naplnit ale o "kvalitach" oponenta a skvrnach v jeho minulosti. Je to obycejny marketing, nic vic.

216374

4.4.2010 10:19

RE: Výkřik na poušti

mkadlec 85.?.?.?

Reakce na 216357

pokracovani...
A co je mou nejvyšší životní direktivou? Tou je základní princip mravní. Jím žiji a vštípil jsem jej i všem svým potomkům.
Tak tohle bych chtel abyste trosku rozvedl, jestli by vas to neobtezovalo. Nejsem si jist jestli onen zakladni princip mravni chapu stejne jako vy. Ja osobne pod zakladnim mravnim pricipem rozumim ono zname krestanske (ac krestan nejsem) "Miluj blizniho sveho" a "Co nechces aby cinili jini tobe, necin ty jim" ktere si rozvadim do pozitivniho co chces aby jini cinili tobe ucin ty jim. A vztahuju to na maximalni mozny pocet bliznich.

Nakonec, mam pocit ze jste jednu vec z clanku pana Zelenky opravdu nepochopil. Pan Zelenka nevyzyva k nejake manipulaci s lidskym genomem nebo vedomim. Abysme jako zacali napravovat ostatni. Vyzva zni: Zmente perspektivu sveho pohleddu na svet, na spoecnost, na lidi okolo sebe. A jak jste si v jednom ze svych prispevku v tomhle vlakne povzdechl, mozna je ta globalizace opravdu nutna, ale ne jako globalni ekonomicke zotroceni pod karabacem tech, kteri se o to momentalne pokouseji. Jestli je jina funkcni cesta, nevim, ale zajimava cesta je prezentovana v knize Hovory s Bohem II.

216375

4.4.2010 18:09

RE: Výkřik na poušti

Antiquus 95.?.?.?

Reakce na 216375

Moc pěkná odpověď na otázku pana Vojty. Jinak každý příspěvek od Vás, ale i pana Vojty je na hlubší rozbor a skoro by si zasloužil i nový článek. Pro pana Vojtu potom, kromě Hovorů s bohem II bych ještě doporučil Čtyři dohody od Miguela Ruize.
Pro ostatní typu Choronzon... Nehřešte slovem - hovořte jako osobnost, říkejte jen to co si myslíte, vyhýbejte se užívání slova proti sobě nebo k pomlouvání druhých, užívejte sílu slova ve jménu pravdy a lásky.
Neberte nic osobně - nikdo nedělá nic kvůli vám, co druzí říkají a dělají je projevem jejich vlastní situace a snů, když budete imunní proti názorům a činům druhých, nestanete se obětí zbytečného utrpení.
Nevytvářejte si žádné domněnky - nalezněte odvahu klást otázky a vyjádřit, co skutečně chcete, komunikujte s ostatními tak jasně, jak jenom dovedete, abyste se vyhnuli nedorozuměním, smutku a dramatům.
Dělejte vše tak, jak nejlépe dovedete - vaše činnost se mění od okamžiku k okamžiku. Dělejte však za všech okolností vše, jak nejlépe dovedete, a vyhnete se zbytečným soudům a lítosti.
To byly hluboké myšlenky z knihy od M. Ruize.
A ještě by se měl zamyslet nad úryvkem z Tao-te-ting:
"Plodit a nevlastnit, tvořit a nepodržovat, vést a neovládat, tomu se říká: hluboký Život" - tento příspěvek je od Romana XXL, vložený hned na počátku. Má také můj souhlas a palec nahoru.
Přeji všem pěkné a prosluněné (i vnitřně) velikonoce. [smích] [smích]

216405

5.4.2010 1:25

RE: Výkřik na poušti

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 216375

Díky, pane Kadleci. I když jste při hrozbě smrti Vašeho potomka (po racionální úvaze) výhybkou nepohnul, soudím, že realita by vypadala jinak. V takových situacích totiž nejednáme racionálně, ale rozhodují za nás emoce. Za něž vděčíme nikoliv výchově, ale miliony let trvající evoluci. Kdyby se v podobné situaci ocitla Vaše dcerka, neváhal byste zachránit jí život na úkor jiných. A stejně by se ve vztahu ke svému dítěti zachovala drtivá většina lidí.

Upřednostňovat své blízké přede všemi ostatními je evoluční danost. Posilovaná v nás už od dob našich prvních savčích předků. Proč? No protože organismy (pokud by takové existovaly), které se staraly více o cizí potomstvo než o vlastní, žádné vlastní nezanechaly. Evoluce nás vybavila účelnými vlastnostmi, které plní hlavní evoluční poslání všeho živého. Rozmnožovat se rychleji a úspěšněji, než hyneme.

Mým obecným principem mravním je skutečně "nečiň druhým ...". Problém mám s "miluj bližního svého". Snaží-li se mě někdo přesvědčit, že všichni lidé jsou jako mí bratři a sestry, je zle. Proč? No protože všichni lidé mými bratry a sestrami prostě nejsou!

Blížíme se k podstatě naší diskuze. Vy stále horlíte pro to, aby lidé "změnili pohled". A myslíte tím hlavně to, aby se bohatí dobrovolně vzdali části či většiny svého (dle Vás nesmyslně obrovského) majetku ve prospěch potřebnějších. Říkám to správně, že?

Vraťme se myšlenkově o 100 let zpět. Tehdy se v Rusku rozbíhal boj mužiků a proletariátu proti tehdejší ruské buržoazii a feudálům. Odhaduji, že Vaše rodina dnes žije ve srovnání s většinou současných lidí na Haiti, v latinskoamerických, afrických či asijských slumech na tak vysoké životní úrovni, že ten rozdíl je podobný, jako mezi tehdejší ruskou buržoazií a chudinou. A to dokonce i tehdy, kdybyste byl nějaký čas na podpoře.

Na naší planetě údajně žije 1,4 miliardy lidí za méně, než 20 korun denně. Proč tedy Vy sám okamžitě neprodáte dceřin mobil, její značkové oblečení, obutí, počítač, kolo, sportovní vybavení, ... ? Nic z toho přece nutně k životu nepotřebuje. Teplo jí bude i v oblečení ze "sekáče". Proč totéž neudělá pan Zelenka? A všichni stoupenci názoru, že bohatí se mají vzdát ... ? A nepodpoříte alespoň ty, kteří žijí jen za 10 korun denně. Pro takového člověka znamená desetikoruna denně růst životní úrovně o 100%! Co je pro Vás 10 korun denně?

Ale! Vzít vlastní dceři to, co má ráda? I když by se bez toho obešla? Nikdy! Vždyť to je Vaše dítě. To nejcennější, co na tomto světě máte. Ať dávají ti, kteří jsou ještě bohatší.

A hleďme? Náhle se nám ten původně zásadní princip (nechť bohatí dobrovolně ...) sesypal. A už vůbec není zásadní. Teď se začneme handrkovat o míru. Kde leží ta hranice, za níž jsou ti opravdoví "zlí bohatí"? [velký smích]

216421

5.4.2010 2:35

RE: Výkřik na poušti

Islander 24.?.?.?

Reakce na 216421

Zjevne soudite podle sebe sama. Asi budete prekvapen, ale znam mnoho lidi, kteri si dokazi odeprit cast vlastniho zisku a podporit ty, kteri jsou jeste potrebnejsi. Ja sam davam na dobrocinne ucely nekolik stovek dolaru rocne, ac duchodce. A muj sef firmy, kde jsem leta pracoval, dnes stary pan, puvodem Cech, zalozil v Canade vlastni firmu a nikdy nezil sobecky, pral lidem, zamestnancum umoznil neslychane benefity ikdyz je tezky milionar a dnes jeho rodina vlastni celou radu tovaren v mnoha zemich. Kde lezi hranice? Na to si odpovezte sam - asi ve vnimani vzit se do situace druhych, opravdu potrebnych. Anebo bejt sobec a koukat jen sam na sebe a druhe spise prehlizet, pohrdat jimi a dokonce je odrbavat. Kazdej neni jako vy, ale chapu, ze je vas takovych bohatych vetsina. Hluboce s takovymi pohrdam.

http://www.radio.cz/cz/clanek/66468

216422

5.4.2010 16:20

RE: Výkřik na poušti

mkadlec 85.?.?.?

Reakce na 216421

I když jste při hrozbě smrti Vašeho potomka (po racionální úvaze) výhybkou nepohnul, soudím, že realita by vypadala jinak.
Je to mozne, nevylucuju to. Psal jsem, ze nevim. Vzal jste si moji alibistickou odpoved za bernou minci i kdyz takhle byla minena ta treti cast moji odpovedi na vasi otazku.

...protože všichni lidé mými bratry a sestrami prostě nejsou!
Nevidite je tak. Nemam vam to za zle. Ale vysvetlete mi, proc se lidi i ruznych narodnosti a etnik v potecialne nouzove ale bezkonfliktni situaci chovaji soudrzneji? Protoze je to taky evolucni danost. Rika se tomu preziti druhu a jedinci, kteri to nemaji, nebo to na vedome urovni popreli, zpravidla redefinici toho, kdo je soucasti jejich druhu, jsou podle meho nazoru projev nasi atomizovane spolecnosti. Proste postmoderni doba. Funguje to i se zviratkama, viz mnou vzpominany experiment japonskych vedcu.

Nebudu s vami diskutovat o vzdavani se majetku bohatych lidi, protoze si obecne vzato nemyslim, ze by to tak melo byt. Bohati lide, podle meho nazoru, nejsou "ciste zlo" jak se mi pravdepodobne snazite vlozit do ust. Nikdy jsem nic takoveho nerekl. K problemu bohatych a chudych vas opet odkazu na Hovory s Bohem II, ktere pomerne presne vystihuji muj nazor na to jak by se mi to mohlo libit. A souvisi to i s tou globalizaci. Zkuste si to precist.

Na naší planetě údajně žije 1,4 miliardy lidí za méně, než 20 korun denně.
Proc neprodam dcerin mobil? Protoze je to velka, dospela holka, a sama si rozhoduje o tom co k zivotu potrebuje a co ne. Nicmene vzdycky, jsem ji i sveho (shodou okolnosti taky uz dospeleho) syna vedl ke skromnosti a k tomu aby nepoklonkovali dnes modnimu trendu posuzovani lidi podle napr. znacek obleceni nebo toho jak maji vychytany mobily a mptrojky.
A vubec, na nasi planete sice zije 1.4 miliardy lidi za 20kc denne ale v civilizovane casti sveta se denne vyhodi tolik potravin ze tyhle lidi by z toho mohli zit cely mesic.

Náhle se nám ten původně zásadní princip (nechť bohatí dobrovolně ...)
Abych to shrnul. Na zle bohate ohavne imperialisty mne fakt nedostanete. To co se vam tady snazim vysvetlit je to, ze kdyby lide jednali z pozice "i (dosadte libovolnou narodnost ci etnikum) je clovek" a jako takovy si zaslouzi lidske zachazeni a dustojne podminky. Myslite si ze je nas tady na to moc? Ani nahodou. Dali si statistici tu praci, a spocetli, ze tahle planeta ma dostatek zdroju pro civilzovanou stredni zivotni uroven pro 10 miliard lidi. Cili, kdyz je nas 7.5 miliardy zbyva dost na to aby vsichni, opakuji vsichni meli pristup k zakladnim zivotnim potrebam jako je jidlo, hygiena, zakladni zdravotni pece, osaceni a civilizovane bydleni a jeste zbyde dost na to aby pomerne dost lidi bylo znacne bohatych.
A mozna vam prijde, ze uz s tim otravuju (v takovem pripade se omlouvam), ale precete si Hovory s Bohem II. Jak nase diskuse tak i clanek ke kteremu se vztahuje, se uzce dotyka ustrednich temat te knihy.

216450

6.4.2010 1:45

RE: Výkřik na poušti

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 216450

Oceňuji Vaši vlídnou odpověď, pane Kadleci. A přijímám Vaši radu. Opatřil jsem si Hovory s Bohem II.

Se smíšenými pocity jsem přečetl prvních 14 stránek. Většina Božích "rad" přesvědčuje autora o tom, aby se neřídil rozumem, neplánoval své budoucí činy, neuplatňoval ve svých rozhodnutích své znalosti a zkušenosti. Bůh zde naopak radí autorovi, aby se řídil výhradně svými city. Znamená to emocemi? Těmi našimi archaickými, zvířecími emocemi? A to, co nás odlišuje od zvířat, produkt našeho neokortexu - racio, to máme odvrhnout? Své znalosti a léty nabyté zkušenosti také? Ty, které se u výjimečných lidí spojují až v tolik žádanou moudrost? Proč? Obávám se, že takové "rady" nedokážu akceptovat.

Nyní cituji ze strany 14:

A přece vám říkám tohle: Proste a bude vám dáno. Hledejte a naleznete. Klepejte a bude vám otevřeno.“

Vyskočte z okna a budete létat.

„Jsou lidé, kteří dovedou například levitovat. Věříš tomu ?“

Slyšel jsem o tom.

„A jsou lidé, kteří dovedou procházet zdmi. A lidé, kteří vystupují ze svého těla.“

Ano, ano. Ale já jsem nikdy nikoho neviděl projít zdí ...
-------------------------- konec citátu

Tomu už vůbec nerozumím. Vaše názory, které zde prezentujete ukazují, že jste zkušený a racionální muž. Proč mi doporučujete pohádky? Těmto "radám" mám uvěřit? Nebo co s nimi mám počít?

Pokusím se číst dál. A třeba pochopím. Proč se mám já starat o to, aby všichni lidé měli
> pristup k zakladnim zivotnim potrebam jako je jidlo, hygiena, zakladni zdravotni pece, osaceni a civilizovane bydleni ...

Proč se o to nemají postarat ti lidé především sami? A nechcete-li brát bohatým, kdo se o to má postarat?

Běžný český občan, který celý život pracoval, platil daně, přispíval si na zdravostní a sociální pojištění obdrží při odchodu do důchodu průměrný důchod. Tedy bídný. Cikánovi, který žil celý život z podpor, nepřispěl ani korunou do společných sociálních zdrojů, je důchod vypočten z průměrné mzdy. Tedy z 24.000 korun. A proto nadprůměrný. Opravdu chcete tuto do nebe volající nespravedlnost ještě prohloubit a platit podobný luxus dalším práce se štítícím lemplům? Proč?

216476

6.4.2010 9:17

RE: Výkřik na poušti

mkadlec 62.?.?.?

Reakce na 216476

Pokusím se číst dál. A třeba pochopím. Proč se mám já starat o to, aby všichni lidé měli...
Ctete dal. A treba pochopite.
Běžný český občan, který celý život pracoval, platil daně...
Vami popisovana situace je skutecne tristni. Podle meho nazoru by mel onen Cikan dostat zivotni minimum. Luxus v zadnem pripade. Luxus je za praci, za cokoliv jineho maximalne zivotni minimum.

Navrhuju tuhle debatu ukoncit. Ne ze by mne nebavila, naopak nadherne jsem si s vami pokecal a dal jste mi prilezitost spoustu veci si utridit v hlave. Ale uz jsme asi rekli vesechno a cokoliv dalsiho by bylo rozmatlavani nebo opakovani uz receneho.

216495

2.4.2010 22:41

RE: Výkřik na poušti

Andrejko25 213.?.?.?

Reakce na 216144

Pekne ste to povedali o tých schopných a neschopných. Nikdy nebude ziadna rovnost ludi kym ludia su rozlicný.

216256

1.4.2010 16:19

RE: Výkřik na poušti

prostej člověk 85.?.?.?

Reakce na 216121

To je zvláštní druh solidarity. Proč až od třetího bavoráka a čtvrtých hodinek ? Proč né už od čtvrtého knedlíku, třetího piva a páté cigarety ? To mi připomíná jednoho revolucionáře od nás z vesnice. Taky by rozdával, ale jak padne co by do toho dal, tak je po revoluci. Po šestým pivu, najednou zjistíte, že on by vlastně ani tak nechtěl třetího bovoráka, ale bohatě by stačil jeden a k tomu nějakou fešnou kočku. Když ale jaksi nemá ani to bávo a kočku, tak sakra je lepší ta revoluce. Víte já to nechápu. Co mi má být furt po tom, kdo má jakýho bavoráka a nebo hodinky. To je jako kdyby někdo řešil kolik si na zahradě vypěstuju brambor, kolik nasypu sejkorkám do krmítka apod. Každý přeci dělá to co ho uspokojuje, někdo kupuje ty bavoráky a druhý třeba pomáhá bezďákům a sype sejkorkám. Nevidím nic špatného na jednom, nebo druhém. I když já radši ty sejkorky. Důležité je, že mi nikdo pod záminkou revoluce nenařizuje, co mám dělat. Do revoluce bych se pouštěl až tehdy, pokud by mi ty bavoráky nařizovali.

216149

1.4.2010 17:10

RE: Výkřik na poušti

mkadlec 62.?.?.?

Reakce na 216149

Mne je jedno, kolik kdo (vas nevyjimaje) ma bavoraku a hodinek. Jen jsem chtel naznacit neco hodne draheho v takovem mnozstvi, ktere nemuzu sam vyuzit. Podle meho nazoru, mit pro osobni potrebu tri auta a ctvery hodinky je hola zbytecnost, bez ohledu na znacku a cenu. A je mi jedno jestli pomahate bezdakum nebo sypete sejkorkam nebo nakupujete auta a hodinky dokonce ani nerikam, ze na necem z toho je neco dobreho nebo spatneho. Ale muj nazor je ten, ze vlastni tri auta a ctvery hodinky nepotrebuju. Ale lidi, kteri akumulujou kapital jen proto, aby mohli vyse uvedene vlastnit BEZ TOHO aby se zamysleli nad tim, jak prospet ostatnim mi proste nesedi a podle meho nazoru by jim mnou zminovana revoluce vedomi docela prospela. O tom to cely je, nemyslet jen na sebe ale treba taky na bezdaky a na sejkorky. Ale mozna vam to casem dojde, treba po milijooonpaaty. Aaaneboo, po milijoonsesty. [smích]

216151

1.4.2010 17:28

RE: Výkřik na poušti

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 24.?.?.?

Reakce na 216149

Jasně, bejt totální sobec, na nikoho se neohlížet! Že se někdo dostane do situace třeba vozejčkáře a že mu seberou i tu státní podporu a nechaj mu usmolený 2000 což není ani na mizerný živoření, je zcela OK. Co je nám do takovejch a natož jim pomáhat, že?
Jen bych vám ze srdce přál, abyste se do podobnejch situací, to jest třeba do situace toho vozejčkáře jednou dostal a byl odkázanej na těch 2000 a všichni okolo byli takoví sobci, jak se tady presentujete.

216152

1.4.2010 21:12

RE: Výkřik na poušti

prostej člověk 85.?.?.?

Reakce na 216152

Prosím vás, jak můžete chtít, aby pro nás měli pochopení ti nahoře, když se nedokážeme pochopit ani my dole. On o voze a druhý o koze. Z čeho prosím vás soudíte, že jsem proti solidárnosti třebas s tím vozíčkářem ? To by mě fakt zajímalo.
Mimochodem já totální sobec na nikoho se neohlížející, bych vám nikdy nepřál to co vy mne. Poukázal jsem pouze na ukrutnou falešnost a radoby solidárnost, některých andělů v hojné míře se zde vyskutujících, kteří za krásná slova schovávají naprosto něco jiného. Jako se říká, že pes který štěká nekouše, má životní zkušenost mně naučila, že anděl, který příliš mává křídly nakonec ani nevzlétne.

216156

1.4.2010 1:23

Vse zalezi na nas, lidech

ho 95.?.?.?

Cim drive se oprostime od zbytecnosti a zacneme se venovat podstatnym vecem tim drive muze nastat zmena. Zmena je jak ruze, ktera nerozkvete pres noc. Pak nadejde den kdy si lide reknou A a to A bude platit. Zmena je tak dulezita jako naucit se jezdit na kole, plavat ci psat. Pred tim jsme se take pouze koukali na kolo, stali na brehu ci zkoumali pismenka a premysleli co znamenaji. Pochopeni nasi soucasne situace ve ktere jsme je jedna vec. A ze ji nezna velke mnozstvi lidi nebo ji nepriklada dulezitost je jasne. Penize jsou velkou soucasti ve zmene a jejich existence by se mela zvazit. Jeden moudry clovek rekl, ze dokud budou existovat penize jako hnaci motor nasi spolecnosti tak se nikdy nezbavime soucasnych problemu. Dokud si neuvedomime, ze to co nam nabizi nase matka Zem je pro nas vsechny a ze bychom na vsem co tu mame meli pracovat spolecne tak tu vzdy budou valky o cokoli. To jsou fundamenty, ktere je nutne si uvedomit. Ale otazkou je zdali mame na pochopeni? Pochopeni, ktere se muze nekomu zdat, ze zavani socialismem. Nikoli. Pochopeni, ze my vsichni plujeme na stejne lodi. Ze pokud tu bude stale existovat vidina zisku tak to skutecne dobre pujde vzdy stranou. Na svete existuji miliony prikladu, ktere nam dokazuji, ze v dnesni dobe nezalezi na tom co dobreho nam lidem muze prinest nova myslenka, ale zda se da zpenezit. Kapitalismus sice uspel nad socialismem, ale jen kratce. Nyni je na case zmenit i tento system. Necim dokonalejsim ne vsak dokonalym, jelikoz dokonalosti nikdy nedosahneme. [smích]

216111

1.4.2010 7:45

RE: Vse zalezi na nas, lidech

prostej člověk 85.?.?.?

Reakce na 216111

No hlavně nee ten ráj, povinný ráj. Víte, to by pro spousta lidí bylo nesnesitelný. Pro prosté lidi s mojí náturou, je ho škoda. Ostatně už v matrixu bylo řečeno, že ho lidé po zavedení odmítali. Tento systém pořád umožňuje spoustu volby, jak si život zařídit. Ovšem ráj by možnost volby vylučoval. Takové nwo naruby.

216117

1.4.2010 8:10

RE: Vse zalezi na nas, lidech

Jan Vacek janvacek (zavináč) ymail (tečka) cz 84.?.?.?

Reakce na 216111

Ano, že to chce změnu, je stále zřejmější. A že ta změna by měla být pro všechny, začíná být také jasné. Je důležité si opravdu uvědomit, že touha po změně nyní roste skutečně po celém světě a že to tudíž je projevem a důsledkem něčeho, co je vlastní celému lidstvu. Jakmile pak dojdeme k pochopení, že nejsme jeden od druhého nijak odděleni, ale vzájemně závislí a spojeni, zjistíme, že jediná správná změna je ve prospěch všech. začne nám pak vadit, že někde lidé hladoví nebo umírají. Není třeba se bát nějakých -ismů, ale vzít si ponaučení jak z kapitalismu, tak ze socialismu, které ve své době byly založeny na pokrokových myšlenkách a vzít to lepší z obou a přidat něco nového. Jediná cesta k rovnováze, je sloučení protikladů, nyní na globálním základě. [oči v sloup]

216120

1.4.2010 9:24

RE: Vse zalezi na nas, lidech

mazz 82.?.?.?

Reakce na 216120

100% s Vámi souhlasím, tohoto by si měl být vědom každý člověk na planetě!!! i pan chromozom [smích] prava leva vlastnictvi svoboda - jak dítě ve školce, opakuje to co mu nalhali rodiče/společnost

216125

1.4.2010 7:14

Konec světa?! A pořád dokola...

MoUdrostrak moudrostrak (zavináč) web (tečka) de 90.?.?.?

Vše už bylo vymyšleno, žijeme jen v opakující se příčinné a následné smyčce: Stav dnešního marasmu se neliší od marasmu před WWII. Stejná bitva o zdroje a trh (resp. odbytiště, kde lze vytěžit zdroje na produkci). A do toho (samozřejmě) zájmy producentů zbraní (a dneska o to víc zbraňových systémů a zRADARů), kteří na napětí profitují a je v jejich BYTOSTNÉM ZÁJMU (a zájmu nás, co investujeme do jejich akcií), aby (potřebné?)napětí a konflikty byly spouštěny a vzrůstaly.
'
Naprosto dokonale to popsal (a obdržel za svůj mistrný popis Pulitzerovu cenu) v The Lanny Budd series (zejm. v The Presidential Agent...). Vývoj VŽDY musí díky nám všem a našim zájmům skončit v patu a ve slepé ULIČCE, ze které je nutné se dostat katarzí válkou a znovurozdáním karet.
'
Člověk nemá jinou šanci, nežli plynout s davem a buď na pohybu spoluprofitovat nebo jen vegetovat (pěstovat na okraji davu tax-free brambory a namlouvat si, jak je free a nezávislý). A plodit pro systém potomky.
'
Může se pokusit o burcování okolí, ale buď sklouzne opět k letargii. Nebo přijde definitivně o iluze (viz. Der Baader Meinhof Komplex...).
'
Takže vždy skončí u otázky: MÁ CENU SE SNAŽIT PŘEDEM NALAJNOVANÉ ZMĚNIT?! [vyplazený jazyk]

216115

1.4.2010 9:09

RE: Konec světa?! A pořád dokola...

mazz 82.?.?.?

Reakce na 216115

ANO, vždy se můžete rozhodnout, že po té nalajnované cestě nepujdete a už jenom tím, že o tom mluvíte/přemýšlíte...
Co Žiška, Hus a další? ti také nejdřív nadávali v hospodě [smích]

216123

1.4.2010 10:13

Bud velmi naivni a nebo promysleny clanek

artast 24.?.?.?

Drive nez budu reagovat na tento clanek, nejprve se predem omlouvam, protoze tato reakce bude velmi kriticka.

Ted k nekterym vyrokum pana Zelenky:

1. Uz z prvni vety: "...či přelidněnost Země apod. je změna rovněž potřebná." lze vyvodit, ze pan Zelenka je bud velmi naivni a neznaly faktickeho stavu "zalidneni" a nebo je pouhym propagatorem tzv. eugenic vedecke pseudo-discipliny, ktera je sponzorovana Rockefellerem a jemu podobnymi. Ti maji v planu drasticky zredukovat svetovou populaci o 70-80% behem nekolika malo desetileti a to dokonce neni tajemstvim (napr. i Bill Gates to s drzosti verejne propaguje).

2. Ve vyroku "Pravděpodobně vážnější problém než je vlastní koncentrace moci a vlastnictví je skutečnost, v kterých rukách a k jakému účelu k této koncentraci dochází. Problém není globalizace a celosvětová vláda, ale kdo a za jakým účelem bude vládnout." pan Zelenka pouze nastinuje problem "KDO" je ten co koncentruje moc. Bohuzel take nikdo z dosavadnich prispevatelu nereagoval na to. Ja to tedy provedu za Vas vsechny. Ti kdo vladnou svetu uz po vice nez 1000 let jsou stale ti sami. Jsou to potomci Khazarske rise (nemaji se skutecnymi zidy nic spolecneho protoze mluvi jinym jazykem Yiddish) a prostrednictvim lichvy a intrik si postupne podmanili veskery "zapadni" svet (a to nejen ekonomicky). Tento narod mel vzdy velke problemy ve vsech zemich, kde jeho prislusnici zili. Jako doklad uvadim seznam mest a zemi s rokem odkud byli po problemech vyhosteni: 1012 Francie; 1182 Horni Bavorsko; 1276 Anglie; 1290 Francie; 1306 Francie; 1322 Saxony; 1349 Madarsko; 1360 Belgie; 1370 Slovensko; 1380 Francie; 1394 Rakousko; 1420 Lyons; 1420 Cologne; 1424 Mainz; 1438 Augsburg; 1438 Horni Bavorsko; 1442 Holandsko; 1444 Brandenburg; 1446 Mainz; 1462 Mainz; 1483 Warsawa; 1483 Spanelsko; 1492 Italie; 1492 Litva, 1495 Portugalsko, 1496 Neapol, 1496 Navarre, 1498 Nuremberg, 1498 Brandenburg, 1510 Prusko, 1510 Janov, 1515 Neapol, 1533 Italie, 1540 Neapol, 1541 Praha, 1541 Janov, 1550 Bavorsko, 1551 Praha, 1557 Papezske Staty, 1569 Madarsko, 1582 Hamburg, 1649 Vienna, 1669 Slovensko; 1744 Morava; 1744 Cechy.
Takove mnozstvi zemi uz neco charakterizuje. To proste nemuze byt nahoda, ze tento narod neni schopen "prizpusobit se" ostatnim spolunarodum (potvrdil to i znamy historik 19.stoleti, Bernard Lazare).

3. Vetou: "Takže to víceméně není o systému, jak je většina lidí přesvědčena a denně přesvědčována, ale o lidech, přesněji o stavu jejich vědomí." se autor nas snazi presvedcit, ze je problem pouze v nas a nasem vedomi. Tento vyrok je typicky pro soucasne "kontrolovane" politology, protoze uvadi bezne "masy" do povedomi sebekritiky a tim padem blokuje uvedomovani si fungovani vlastniho systemu.

4. Vyrokem: "Nový systém nutně musí být šit na míru lidem, kteří ho budou realizovat, jinak nemá šanci na úspěch" mne autor doslova sokoval, ci lepe receno ujistil "pro koho vlastne pracuje". Kdo si mysli, ze bude realizovat ty zmeny?!!! Samozrejme ze to budou "th...Automaticky kráceno

216127

1.4.2010 13:53

RE: Bud velmi naivni a nebo promysleny clanek

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 216127

Zkuste se nejdříve pdívat na stránky autora, než ho takto rychle odsoudíte a přiřadíte.

216143

2.4.2010 0:40

RE: Bud velmi naivni a nebo promysleny clanek

artast 24.?.?.?

Reakce na 216143

Vazeny panepani,

Drive nez Vam odpovim, se jeste jednou musim vratit k memu poslednimu prispevku. Nechapu jak se mohlo stat, ze nebyl otisten cely. Mozna pan Stwora mi to muze rici. To je opravdu skoda, protoze na konci clanku jsem panu Zelenkovi doporucil precit si knihy od urcitych autoru, aby konecne pochopil jak ve skutecnosti funguje svet a kdo ho "ridi".

Ted uz k Vasi zadosti o precteni si stranek pana Zelenky.
Udelal jsem si na to cas a precetl jsem je temer vsechny. Bohuzel ani po tomto cteni jsem na pana Zelenku nezmenil nazor. Prestoze souhlasim s nekterymi jeho nazory (napr o planech NWO) ani jeden z jeho clanku (dokonce ani clanek o konspiracnich teoriich) se nezabyva ulohou bank, resp. Rothschildu a jim podobnych mezinarodnich banksteru z historickeho hlediska. Mnozi presidenti, historikove a ekonomove minuleho a predminuleho stoleti o tom mnohokrat referovali pri svych projevech a pametech a pan Zelenka o tom nic nevi? Neni Vam podezrele, ze se nikde neznimuje o techto historickych faktech a o osobach, jejichz soukrome banky (dnes jsou to napr. FED, BOE, ECB, BOJ, atd.) ovladali a stale ovladaji ekonomicky vyvoj nejen ve vsech "zapadnich" statech ale dnes uz temer na celem svete prostrednictvim vydavanim statnich dluhopisu a uctovanim za ne uroku? Dokud penize budou mit cenu, dotud pouze tato skupina lidi bude reprezentovat skutecneho vladce sveta a pan Zelenka stejne jako mnoho dalsich lidi o tom stale nema poneti.

[překvapení]

216171

2.4.2010 1:20

RE: Bud velmi naivni a nebo promysleny clanek

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 206.?.?.?

Reakce na 216171

Nic jsem vám nevymazal. Nejspíše jste to vůbec neuložil.

216173

5.4.2010 22:31

RE: Bud velmi naivni a nebo promysleny clanek

artast 24.?.?.?

Reakce na 216173

Pane Stwora,
Dekuji za odpoved, asi mate pravdu.

Soucasne se take vracim k vyse uvedene poznamce anonymniho autora " 88.?.?.?" a vyrizuji mu, ze pokud ma zajem, jsem ochoten mu, stejne jako panu Zelenkovi dat jmena opravdovych historiku kapitalismu a socialismu, nevahajicich riskovat cokoliv jen aby lide konecne "prokoukli" a pochopili jak ve skutecnosti funguje svet a kdo ho "ridi". Jejich knihy se beznym zpusobem nedaji ziskat a pravdepodobne take nejsou prelozeny do cestiny.

216470

6.4.2010 8:10

RE: Bud velmi naivni a nebo promysleny clanek

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 216470

Možná by bylo vhodnější, místo toho, abyste doporučoval, co si kdo má přečíst, o čem a jak psát, abyste napsal článek vlastní a poslal ho panu Stworovi k uveřejnění.

216490

6.4.2010 22:53

RE: Bud velmi naivni a nebo promysleny clanek

artast 24.?.?.?

Reakce na 216490

Pane "88.?.?.?",
Pokud bych mel napsat clanek o tom jak svet ve skutecnosti funguje, asi by to byl moc dlouhy clanek. Ja to vsak delat nebudu a radeji nize uvedu aspon par autoru a knih, ktere o tom referuji na vyssi urovni a do detailu. Bohuzel asi take nejsou v cestine. Pokud pan Zelenka a Vy umite anglicky, pak se hodne dozvite. Take vetsinu techto knih lze dnes uz sehnat jen prostrednictvim P2P networku. Mnoho stesti.
Zde jsou:

Eustace Mullins - The Federal Reserve Conspiracy, 1954, 144 pages; Mullins' New History of the Jews, 1978, reprint of 1968 edition; The World Order, A Study in the Hegemony of Parasitism, 1985, 217 pages;

Carroll Quigley - The Anglo-American Establishment: From Rhodes to Cliveden. 1981, 354 pages; Tragedy and Hope: A History of the World in Our Time. 1966,1348 pages; The Evolution of Civilizations: An Introduction to Historical Analysis. 281 pages;

Jim Marrs - Above Top Secret (paperback, October 2008); The Rise of the Fourth Reich: The Secret Societies That Threaten to Take Over America (hardcover, June 2008);

Andrew Carrington Hitchcock (zamerne opomenuty jeho knihy ve Wikipedia) - The Synagogue of Satan: The Secret History of Jewish World Domination, 2007;

[smích]

216536

1.4.2010 22:48

dialektika

petars 95.?.?.?

pri poznáni nových, mňe cudzích, názorov,postojov, pre mňa neprijatelných hladísk a argumentov je nevyhnutná dialektika,- ak sa chcem posunúť dopredu,- mám viac rokov, ale s tým že by som mal všetko vyriešené a jednoznačné v poznaní som sa ešte nestotožnil do takej miery ako mnohý dnešný mladý (aj v tejto diskusii) Pre niektorých je problém porozumieť aj textu a čo potom myšlienkam, cudzím myšlienkam, schopných nezapadnúť do našich hotových myšlienkových stereotypov ako sa dá potom porozumieť obsahu ako celku.

216164

3.4.2010 10:27

RE: dialektika

mazz 82.?.?.?

Reakce na 216164

v dnešním světě je těžké "stotožnit pohledy", protože každý přemýšlí v jiné rovině poznání, věci co jsou pro jednoho samozřejmostí(např. přemýšlení v rámci celku/společnosti - udržitelný chod) jsou pro jiného okrádání... atd. Takže cesta bude dlouhá... až sjednotíme základní fakta(na kterých se všichni schodnem), pak tepr se opravdu posunem... můj názor [smích]

216289

Příspěvků: 111

31.03. 08:10 Roman XXL  Stránky Mirka Zelenky
31.03. 11:48  Známkování
31.03. 11:51 Choronzon  Kritika
31.03. 11:51 Choronzon  RE: Kritika
31.03. 11:58 hestroy  RE: Kritika
31.03. 12:20 Tsignotschka  RE: Kritika
31.03. 12:51 Jiřin  RE: Kritika
31.03. 13:05 Choronzon  RE: Kritika
31.03. 13:46 micha  RE: Kritika
31.03. 14:18 Jiřin  RE: Kritika
31.03. 13:19 Gobseck  RE: Kritika
31.03. 15:18 Jiřin  RE: Kritika
01.04. 11:42 Choronzon  RE: Kritika
01.04. 12:48 Jiřin  RE: Kritika
01.04. 12:54 Choronzon  RE: Kritika
02.04. 18:34 Tibo brazlie.blogspot.com  RE: Kritika
03.04. 12:05 Choronzon  RE: Kritika
03.04. 15:44  RE: Kritika
06.04. 08:45 p.  RE: Kritika
02.04. 10:41  RE: Kritika
02.04. 11:15 Choronzon  RE: Kritika
06.04. 20:26  RE: Kritika
31.03. 12:29 alesh  RE: Kritika kritika
02.04. 11:32 Choronzon  RE: Kritika kritika
31.03. 14:37 hc  RE: Kritika
02.04. 11:39 Choronzon  RE: Kritika
02.04. 18:47 hc  RE: Kritika
06.04. 09:47 p.  RE: Kritika
31.03. 13:38 sympatizant  jak provést změny - nápad je již na světě
31.03. 14:29 mkadlec  RE: jak provést změny - nápad je již na světě
01.04. 09:42 sympatizant  RE: jak provést změny - nápad je již na světě
01.04. 16:48 mkadlec  RE: jak provést změny - nápad je již na světě
02.04. 00:04 pavelh14  RE: jak provést změny - nápad je již na světě
02.04. 10:39  RE: jak provést změny - nápad je již na světě
02.04. 11:40 Lin  RE: jak provést změny - nápad je již na světě
02.04. 15:15  RE: jak provést změny - nápad je již na světě
02.04. 13:24 sympatizant  RE: jak provést změny - nápad je již na světě
02.04. 15:04  RE: jak provést změny - nápad je již na světě
02.04. 18:54 sympatizant  RE: jak provést změny - nápad je již na světě
02.04. 20:21  RE: jak provést změny - nápad je již na světě
02.04. 12:36 sympatizant  RE: jak provést změny - nápad je již na světě
02.04. 15:57 pavelh14  RE: jak provést změny - nápad je již na světě
02.04. 19:31 sympatizant  RE: jak provést změny - nápad je již na světě
03.04. 00:30 pavelh14  RE: jak provést změny - nápad je již na světě
03.04. 09:54 mkadlec  RE: jak provést změny - nápad je již na světě
03.04. 14:46 pavelh14  RE: jak provést změny - nápad je již na světě
03.04. 14:47 pavelh14  RE: jak provést změny - nápad je již na světě
03.04. 15:45 mkadlec  RE: jak provést změny - nápad je již na světě
04.04. 14:08 pavelh14  RE: jak provést změny - nápad je již na světě
04.04. 17:09 Antiquus  RE: jak provést změny - nápad je již na světě
03.04. 22:31 sympatizant  RE: jak provést změny - nápad je již na světě
04.04. 08:58  RE: jak provést změny - nápad je již na světě
03.04. 22:08 sympatizant  RE: jak provést změny - nápad je již na světě
02.04. 11:45 Choronzon  RE: jak provést změny - nápad je již na světě
02.04. 13:32 sympatizant  RE: jak provést změny - nápad je již na světě
03.04. 12:08 Choronzon  RE: jak provést změny - nápad je již na světě
03.04. 21:49 sympatizant  RE: jak provést změny - nápad je již na světě
03.04. 22:21 Choronzon  RE: jak provést změny - nápad je již na světě
03.04. 23:05 sympatizant  RE: jak provést změny - nápad je již na světě
04.04. 08:56  RE: jak provést změny - nápad je již na světě
04.04. 10:04  RE: jak provést změny - nápad je již na světě
04.04. 19:17 sympatizant  RE: jak provést změny - nápad je již na světě
05.04. 08:35  RE: jak provést změny - nápad je již na světě
05.04. 13:36 sympatizant  RE: jak provést změny - nápad je již na světě
06.04. 07:42  RE: jak provést změny - nápad je již na světě
04.04. 09:32 Choronzon  RE: jak provést změny - nápad je již na světě
05.04. 13:03 mtk  RE: jak provést změny - nápad je již na světě
31.03. 15:19 gary hobson  reakcia
31.03. 16:01 Kropáč  Změny jsou nutné, ale, ale co?
31.03. 19:57 fohat  kdopak má čas?
31.03. 20:48  RE: kdopak má čas?
31.03. 22:33 Upak  Mimoň
03.04. 22:00 Magnus Maximus  RE: Mimoň
31.03. 23:13 Vojta49  Výkřik na poušti
31.03. 23:21 Rene Bartosek  RE: Výkřik na poušti
01.04. 08:53 mkadlec  RE: Výkřik na poušti
01.04. 12:50 Jiřin  RE: Výkřik na poušti
01.04. 14:31 Vojta49  RE: Výkřik na poušti
01.04. 16:14 Antiquus  RE: Výkřik na poušti
02.04. 11:53 mkadlec  RE: Výkřik na poušti
03.04. 14:29 Vojta49  RE: Výkřik na poušti
03.04. 15:39 mkadlec  RE: Výkřik na poušti
04.04. 00:55 Vojta49  RE: Výkřik na poušti
04.04. 10:18 mkadlec  RE: Výkřik na poušti
04.04. 10:19 mkadlec  RE: Výkřik na poušti
04.04. 18:09 Antiquus  RE: Výkřik na poušti
05.04. 01:25 Vojta49  RE: Výkřik na poušti
05.04. 02:35 Islander  RE: Výkřik na poušti
05.04. 16:20 mkadlec  RE: Výkřik na poušti
06.04. 01:45 Vojta49  RE: Výkřik na poušti
06.04. 09:17 mkadlec  RE: Výkřik na poušti
02.04. 22:41 Andrejko25  RE: Výkřik na poušti
01.04. 16:19 prostej člověk  RE: Výkřik na poušti
01.04. 17:10 mkadlec  RE: Výkřik na poušti
01.04. 17:28  RE: Výkřik na poušti
01.04. 21:12 prostej člověk  RE: Výkřik na poušti
01.04. 01:23 ho  Vse zalezi na nas, lidech
01.04. 07:45 prostej člověk  RE: Vse zalezi na nas, lidech
01.04. 08:10 Jan Vacek  RE: Vse zalezi na nas, lidech
01.04. 09:24 mazz  RE: Vse zalezi na nas, lidech
01.04. 07:14 MoUdrostrak  Konec světa?! A pořád dokola...
01.04. 09:09 mazz  RE: Konec světa?! A pořád dokola...
01.04. 10:13 artast  Bud velmi naivni a nebo promysleny clanek
01.04. 13:53  RE: Bud velmi naivni a nebo promysleny clanek
02.04. 00:40 artast  RE: Bud velmi naivni a nebo promysleny clanek
02.04. 01:20 Vladimír Stwora  RE: Bud velmi naivni a nebo promysleny clanek
05.04. 22:31 artast  RE: Bud velmi naivni a nebo promysleny clanek
06.04. 08:10  RE: Bud velmi naivni a nebo promysleny clanek
06.04. 22:53 artast  RE: Bud velmi naivni a nebo promysleny clanek
01.04. 22:48 petars  dialektika
03.04. 10:27 mazz  RE: dialektika

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

103

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 117 čtenářů částkou 36 210 korun, což je 103 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Nakažení očkovaní jsou podle Tečky bezinfekční25.10.21 17:51 Česká republika 12

Nová nařízení vlády? Máme pro vás právní návody pro důstojný a svobodný život 25.10.21 17:13 Česká republika 2

Ameriku zaplavila vlna lítosti těch, co se nechali naočkovat24.10.21 17:07 USA 3

Měnit pohlaví dětí je zločin proti lidskosti24.10.21 09:58 Rusko 1

Hliník se odstěhoval do Humpolce......24.10.21 09:53 Evropská unie 0

Po celé Itálii vyrazili lidé i přes zákaz do ulic, podpořili je i Francouzi (VIDEA)24.10.21 09:44 Itálie 2

Zákon, který omezuje základní svobody 67 milionů Francouzů, schválilo 23 % poslanců!22.10.21 17:54 Francie 2

Policie pokračuje ve stíhání exposlanců Volného a Roznera, souhlas sněmovny už nepotřebuje 22.10.21 17:34 Česká republika 4

Soud zrušil další nezánonný paskvil - příjezdový formulář21.10.21 19:50 Česká republika 0

Nesvítí, nefouká... Data z Německa kříží plány EU21.10.21 17:38 Německo 5

Už na nás "vláda" zase chystá další šikanu a buzeraci20.10.21 20:19 Česká republika 6

Majitelé lesů raději zakáží cyklistům vjezd do lesa úplně19.10.21 20:20 Česká republika 5

Americké vojenské biologické laboratoře v Kazachstánu19.10.21 18:59 Kazakhstan 0

Evropská agentura pro léčiva zahájila hodnocení vakcíny společnosti Pfizer pro děti ve věku 5-11 let19.10.21 09:23 Evropská unie 2

Krize toaletního papíru!19.10.21 08:31 Česká republika 5

USA jsou připraveny posílit obranné schopnosti Gruzie - šéf Pentagonu přijel do Tbilisi18.10.21 09:21 Gruzie 3

Fauciho jedy18.10.21 09:16 USA 2

Kanadská provincie vydala nová pravidla COVID, která umožňují vládě zabavit soukromý majetek17.10.21 18:30 Kanada 2

„Tak to ne!“ Povinné vakcíny narazily na vážný odpor. Hnízdil spustil kanonádu17.10.21 17:46 Česká republika 1

Volby, AfD naletělo šmejdům17.10.21 04:52 Německo 1

Měnové kurzy

USD
22,18 Kč
Euro
25,73 Kč
Libra
30,53 Kč
Kanadský dolar
17,93 Kč
Australský dolar
16,67 Kč
Švýcarský frank
24,09 Kč
100 japonských jenů
19,47 Kč
Čínský juan
3,47 Kč
Polský zloty
5,58 Kč
100 maď. forintů
7,04 Kč
Ukrajinská hřivna
0,84 Kč
100 rublů
31,78 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 002,52 Kč
1 unce stříbra
541,44 Kč
Bitcoin
1 393 304,63 Kč

Poslední aktualizace: 26.10.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 7 543