Diskuze k článku

Jednoduché vnímání Američanů ruinuje svět

Příspěvků 21

19.3.2010 6:05

rujnuje

LaFox 90.?.?.?

určitě neee [smích] když tak ruinuje

215349

19.3.2010 13:25

RE: rujnuje

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 62.?.?.?

Reakce na 215349

přesně tak, chtělo by to občas korektora [cool]

215378

19.3.2010 14:29

RE: rujnuje

Vladimír Stwora 206.?.?.?

Reakce na 215349

Omlouvám se. Už jsem to opravil. [zahanbení]

215381

19.3.2010 7:31

Fungovat to bude

Václav Semerád vsemerad (zavináč) volny (tečka) cz 194.?.?.?

Američané jsou asi jediný národ na světě, který skálopevně věří vlastní oficiální propagandě. [chechtot]
(Názor americké novinářky)

215350

19.3.2010 7:50

MOC SI VERI

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Podle me si US establishment moc veri s moznosti manipulovat s verejnym minenim, v dnesni dobe je nebere vazne skoro nikdo.

215352

19.3.2010 8:27

Polylogismus

Choronzon 85.?.?.?

Je to škoda. Vážně je to škoda, že když se snažíte (autore) přinést ostatním lidem nějaké informace, nečiníte tak zodpovědně.

Váš popis američanů je typickým příladem nacionálního polylogismu. Je možné, že pro nějaké snadnější sdělení podobných informací je možno jej použít když třeba něco vysvětlujete dítěti. Tvrdit, že Němci jsou takoví a Češi makoví, znamená přisuzovat jejich mozkům jinou logickou strukturu. To je nesmysl.

Takže vám děkuji za článek jež přináší určité informace, ale jehož nadpis a závěr je naprosto chybný. [smích]

215356

19.3.2010 10:03

RE: Polylogismus

Saša 74.?.?.?

Reakce na 215356

>(autore) přinést ostatním lidem nějaké informace,

> Váš popis američanů je typickým příladem nacionálního
>polylogismu.

Autor je Američan a ví o čem mluví. Američané jsou vychováváni ve víře, že jsou nejspravedlivější a jediný civilizovaný národ. Ve své samolibosti, většina uvěří, ti s IQ pod 100 snad všichni. Je to záměrné, podporuje to nacionalismus a spokojenost tupého davu. Všichni nikdy nejsou blbci, ale snadno uvěříte tomu, co lichotí a čemu chcete věřit. Všichni Češi a ostatní imigranti v „Americe“ a to i ti vyloženě tupí si zas myslí, že jsou chytřejší než průměrný Američan.
Ta nesprávná logika polylogismu je Američanům vtloukána do hlavy médii a vládou, obdobně a za zcela stejným účelem jak za nacismu. Polylogismus je jednostranný pohled, většinou sobecký a často lživý. Američané jsou vychováváni v nacionalistickém a lživém polylogismu. Média je v tom utvrzují.

215361

19.3.2010 11:20

RE: Polylogismus

Cynik 62.?.?.?

Reakce na 215361

USA + NATO pomohli Severnej aliancii zvrhnúť v Agfanistane Taliban. Predpokladal som, že jej budú ďalej pomáhať maximálne leteckými silami a neveľkým pozemným kontingentom ochraňujúcim letecké základne a do pozemných operácií sa nebudú zvlášť angažovať. Nastoľovanie "demokracie" v Afganistane som spočiatku považoval za zlý vtip médií. Mýlil som sa. V Iraku som predpokladal, že sa USA + NATO z Afganistanu poučili, nezrušia irackú armádu, nebudú nastoľovať "demokraciu", len nepriamo ovplyvňovať politický vývoj. Opätovne som sa mýlil. Z týchto dvoch príkladov mi vyplýva, že autorove názory sa blížia k interpretácii objektívnej reality. Pokiaľ by USA + NATO tak idiotsky nezasiahli v Afganistane a Iráku, tak by som považoval vojenskú kampaň proti Iránu za oprávnenú. Táto však takto postráda legitimitu dovtedy, kým Irán nevyrobí (neodskúša)jadrovú zbraň. Touto problematikou sa zaoberám už dlhšiu dobu, ale doteraz nedokážem jednoznačne konštatovať, či sú Američania takí neskutočne hlúpi idioti, alebo len ziskuchtivý (ropa) a mocichtivý idioti. Alebo sú oboje?

215367

19.3.2010 12:23

RE: Polylogismus

sxg 178.?.?.?

Reakce na 215356

>Tvrdit, že Němci jsou takoví a Češi
>makoví, znamená přisuzovat jejich mozkům jinou logickou
>strukturu.

Ste sa odkopal vy rasista, náš vyvolený psychológ, si myslí niečo iné.
PS: A on musí vedieť čo hovorí, bo chcel prehlásiť aj Klausa za blázna. /as že je iba "čecháček" a nie dostatočne vyvolený/

Psycholog Hubálek:
Psychologové se léta dohadovali, zda existuje něco jako psychologie národů. Já jsem tvrzení, že existuje psychologie Čecha, psychologie Němce či Rusa, dlouho odmítal, dnes se také domnívám, že existuje. Stejně jako jisté vzorce chování u toho kterého národa.

Ja doplním, aj vyvolencov a iných etník.

215372

21.3.2010 14:27

RE: Polylogismus

karel4u 189.?.?.?

Reakce na 215356

Mozky lidi z ruznych narodu jsou opravdu rozdilne. Je to tim, ze vzdelani ktere lidi ziskavaji, takzvana propaganda, tedy dynamika mysleni tvori takzvane "neuropaths", tedy konexe v mozcich ktere definuji zpusob mysleni.
Vezmete si napriklad sebe. Tim, ze jste si precetl radu textu jste mirne odlisny v mysleni vetsiny prispevovatelu a bez realne kritiky techto textu, ktere ocenujete na zaklade vasi osobni dynamiky odmitate mineni ostatnich lidi bez ohledu na jejich osobni experience.
Tato tvrdohlavost by vam v institucich vyssiho mysleni prinesla zcela jiste nejmene opovrzlive prezdivky, protoze nejvice ocenovana je flexibilita mysleni. Tedy myslet z obou stran.

215516

19.3.2010 10:27

fluorizace vody

mayca 94.?.?.?

Mám dojem, že ten sklon Američanů věřit propagandě a chovat se jako ovce snad opravdu souvisí s fluorizací vody, narozdíl například od našeho státu, kde se s fluorizací v roce 1989 přestalo.

215363

19.3.2010 14:05

No to zase raz niekto

calimero 147.?.?.?

...doslova a do pismena "Objavil Ameriku!" [chechtot] (v dobrom slova zysle) Od nepamati tu boli vacsie ci mensie podfuky, ktore mocni tohoto sveta pouzivali voci prostemu ludu a voci sebe navzajom. Rozdiel je moznosiach a rozsahu presadenia podfukov a v slabnucich moznostiach obrany proti nim. Problem moderneho sveta je v kratkej politickej pamati.... jednoducho asi hlavne to, ze uz sme davno nikde ziadneho politika neobesili. Naopak dokonca rozdavame ceny za mier humanitarnym (a inym) bombarderom. No a aby toto bolo mozne, musi prebiehat sustavny reset pamate/debilizacia mas. Na to aby tato debilizacia udrela do oci nemusime do Ameriky, staci si zapnut Vyvolenych, Superstar alebo aj take obycajne spravy. [bliji]

215380

19.3.2010 15:22

RE: No to zase raz niekto

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 215380

Jedna poznámka k tomu co jsi napsal calimero.Ty ceny za mír humanitárním bonbometčíkům nerozdáváme, jak jsi napsal, cituji "my", ale rozdávají je po polobotky v zadnicích tzv. Elit zaboření Lokajové Systému, kteří nejsou "my" a vše co činí činí z kolaborace, potažmo naděje, že budou jednou oni nebo jejich potomci za své služby tzv. "připuštěni"..[smích]


Pozor na GENERALIZACI (zevšeobecňování), protože to je jeden z nástrojů mocenských E/elit a jejich Lokajů k odvěkému ovládání (manipulaci) podvědomí nevědomé masy. A Peace s nimi.


jansmith[smích]

215382

19.3.2010 18:24

RE: No to zase raz niekto

maut 82.?.?.?

Reakce na 215382

K tomu varování před generalizací bych se rád přidal. Z jiného pohledu.
Vždy posmutním, když se i erudovaní diskutující opakovaně ohánějí tím, že Američané mohou za to či ono v dnešním světě. Ukazuje to na zásadní nepochopení reality a sil, které uvádějí události do pohybu. Američané, totiž, nevládnou ve svojí republice již od atentátu na prezidenta Andrewa Jacksona. Pokus o změnu odnesli Kennedyové. A poté, co ministr financí Paulson (z J.P.Morgan) přišel do Kongresu s požadavkem na 700 miliard USD z kapes občanů USA pro bankstery v rámci programu TARP s tím, že pokud to zástupci lidu USA neodsouhlasí, tak jim banskteři položí US ekonomiku a vyhlásí stanné právo(svědectví D. Kucinice a 5 dalších kongresmanů), tak už de-facto nemají ani demokracii, ani republiku. Svoje iluze si však pěstují i nadále, protože přiznat si debakt 200+letého projektu nového svobodného světa je pro ně nemyslitelné, neamerické a morálně devastující. Musí padnout hubou do vlastních výkalů, aby začali myslet a sebezáchovně jednat. A na tom se teď pracuje.
Kdo nežil v USA déle nepochopí, že drtivá většina Američanů se politikou a otázkami společnosti nezabývá, protože na to mají vrstvu lidí, co si na to platí-politiky. Ti jsou ale zkorumpováni (kombinací mamonu a vydírání) a slouží proponentům Nového světového pořádku. Obyčejní, ale i akademicky vzdělaní Američané nemají představu nejen o reálném fungování vlastního státu, ale ani mezinárodní právo jim nic neříká (exteritorialita US práva a vzdělávací systém), protože co oni dělají, dobře dělají a i kdyby se brodili po kolena v cizí krvi nevinných, jsou přesvědčeni o tom, že nesou svobodu a pokrok světu. Co si myslí či chtějí ostatní je nezajímá. Nechápou plánovitost akcelerující destrukce Ameriky (coby alternativy "regime ancient"[mrknutí jedním okem]a jejích hodnot, zakotvených v jejich ústavě, netuší, že se s té ústavy, na kterou přísahají, stal již od roku 1913, ale zejména od 60. let hajzlpapír, s kterým si část jedné specifické 2% menšiny vytírá provokativně řiť před jejich vlastníma očima, aniž by chápali, která bije. Neuvěří tomu, že může existovat v jejich středu někdo, pro koho je rozbití USA nutným předpokladem jedné světové vlády, a to do konce jejich amerického, nyní již zfetovaného snu. Pateticky přísahají na vyprázdněné symboly, formu považují za důležitější než obsah, zaklínají se vlastní vyjímečností naočkovanou politicky korektní propagandou a umírají za cizí a zahraniční zájmy a zisky. Je nutno rozlišovat mezi Američany a jejich stávajícími elitami. Jako národ si Američané zasluhují víc než náš soucit. Jdeme totiž do vlastní záhuby v jejich stopách. Jejich osud bude i naším v tom zglobalizovaném světě strachu.

215392

19.3.2010 20:34

RE: No to zase raz niekto

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 215392

Ano, generalizace je jen jedním z účinných nástrojů posilování virtuální reality, kterou běžnou populaci (pro moc a peníze do těch správných tzv. košér kapes) přímo nebo cestou svých Lokajů, mediálních pseudoautorit, POKRYTECKY po dlouhá staletí masírují tzv. E/elity. Jak dalece jde o E/elity ve svém pocitu vyvolenosti morálně zdegenerované nebo E/elity mafiánsky voldemortí ponechám do pléna...[smích]

Co jsi napsal maute je podle mne velmi jasná a hluboká sonda do Podstaty a leccos objasňuje i ve vztahu k dalším (na Zvědavci často probíraným) a nevědomé mysli na první pohled málo patrným SOUVISLOSTEM.


Ve zdejší rubrice "Ve zkratce" je uveden odkaz na Video přednášku profesora Jana Kellera - Arogance financí a řekl bych, že zapadá přesně do tématu.

Jan Keller: Arogance financí (16.3. 2010) - část 1až9
http://www.youtube.com/view_play_list?p=A3A05669C4...


Nejen všem Zvědavcům se širším vhledem, ale zejména diskutérům - přátelům a kamarádům jako Choronzon nebo Vojta49 (a jim názorově blízkým) doporučuji k pečlivému studiu.


jansmith[smích]

215399

19.3.2010 21:42

RE: No to zase raz niekto

calimero 147.?.?.?

Reakce na 215392

Pardon,

mozno to z mojho prispevku tak uplne nevyznelo, ale ja uprimne verim v to, ze jediny rozdiel medzi americanmi a nami vsetkymi ostatnymi je v tom, ze oni mali to stastie/smolu, ze si u nich Voldemorti postavili hniezdo [cool]

215403

19.3.2010 22:02

RE: No to zase raz niekto

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 215403

Ještě k té přednášce Jana Kellera: Arogance financí.


Na serveru Dolezite.sk se v diskuzi objevil link na DOTAZY do diskuze, na které po přednášce sociolog J.Keller odpovídal a které do původního odkazu ve zdejší rubrice "Ve zkratce" nebyly zahrnuty.

Mimo jiné hovoří i problému polit. pravice a levice a problematice jankem zde zmiňovaného tzv. občanského (základního) příjmu.


Všechny části (jak uvedené přednášky, tak i diskuze) jsou k dispozici zde:
http://www.youtube.com/user/TVSolidarita#p/c/A3A05...


jansmith[smích]

215404

20.3.2010 16:53

RE: No to zase raz niekto

sxg 95.?.?.?

Reakce na 215403

Vložený obrázek

215448

19.3.2010 19:54

Asi to bude složitější

Mrky 89.?.?.?

Velmi často zde diskutujeme na podobná témata. Důvod proč je jasný, ale nejsem si tak úplně jistý, jestli je autor článku arbitr, který může soudit jiné. Já jím rozhodně nejsem, a to asi i protože nejsem američan. Z článku cítím, že z něj vyplývá následující: 1) není blbec ten kdo lže, ale ten kdo věří své vládě 2) občané jiných států jsou na tom o mnoho lépe, protože vlastním vládám nevěří 3) společnou kritikou a posmíváním klamaným američanům, změníme důsledky toho co jejich vláda světu provede. Uvedené výroky jsou extrémní nicméně popisují částečně i diskusi. Ukázkové sebemrskačství američana by dle mého názoru mělo následovat sebemrskačství miliónů čechů a slováků, kteří věřili komunistické vládě před rokem 1989 nebo těch kteří po roce 1989 uvěřili OF nebo VPN a jejich nástupcům. To, že politický význam ČR nebo SR je v kontextu světové politiky téměř zanedbatelný, nedělá z těchto lidí menší důvěřivce než z američanů. Záměrně píši důvěřivce, protože stydět se mají ti kteří těmto lidem lžou a v tichosti je okrádají o jejich práva a majetky a ne slušní lidé.

215396

19.3.2010 21:38

Inteligence vetsiny Americanu

Sovak 80.?.?.?

Vzpominam si jak casto si Americane pletli Ceskoslovensko s Jugoslavii a o tom, kdo je v cele tech statu nevedeli nic.Zajimava otazka pro psychologa? Je mozne, aby vetsina naroda znala svetovou politiku jako nejaka zena z venkova od krav?
Asi takovym lidem se nevejde do mozku vice nez jejich denni starost ci spokojennost a vse ostani je nazajima. Vynecham, ze velka cast Americanu neni aglickeho puvodu, ale i ti, co maji anglicke predky nejsou na urovni Evropanu.Nejlepe to vyjadril v roce 1938 Chamberlein- mame snad bojovat za zem, o ktere nic nevime- to bylo Ceskoslovensko, kde denne se jmeno objevilo ve vsech novinach. Ano -Anglicane z jeho povahy nazajima, co se deje jinde.Pak se nelze divit, ze prenechavaji politiku jiz nekolik desetileti Zidum, kteri maji jine geny.
A jestlize se bude tvrdit, ze Iran nutno znicit tak jako Irak, tak nereknou, ze tomu nerozumi, ale odkyvaji nazor druhych.

215402

20.3.2010 7:54

RE: Inteligence vetsiny Americanu

quido2 81.?.?.?

Reakce na 215402

Oči mají a nevidí, uši mají a neslyší. Váš příspěvek by měli bez emocí přijmout mnozí. Je pravdivý a pravda je vždy velmi nebezpečná pro vymívače mozků, neboť boří umělé pravdy. Viz Mnichov, Kosovo,Irák, Afganistán, a nyní jimi nenáviděný Irán a Palestinu.

215419

Příspěvků: 21

19.03. 06:05 LaFox  rujnuje
19.03. 13:25 MedaBeda  RE: rujnuje
19.03. 14:29 Vladimír Stwora  RE: rujnuje
19.03. 07:31 Václav Semerád  Fungovat to bude
19.03. 07:50  MOC SI VERI
19.03. 08:27 Choronzon  Polylogismus
19.03. 10:03 Saša  RE: Polylogismus
19.03. 11:20 Cynik  RE: Polylogismus
19.03. 12:23 sxg  RE: Polylogismus
21.03. 14:27 karel4u  RE: Polylogismus
19.03. 10:27 mayca  fluorizace vody
19.03. 14:05 calimero  No to zase raz niekto
19.03. 15:22 jansmith1984  RE: No to zase raz niekto
19.03. 18:24 maut  RE: No to zase raz niekto
19.03. 20:34 jansmith1984  RE: No to zase raz niekto
19.03. 21:42 calimero  RE: No to zase raz niekto
19.03. 22:02 jansmith1984  RE: No to zase raz niekto
20.03. 16:53 sxg  RE: No to zase raz niekto
19.03. 19:54 Mrky  Asi to bude složitější
19.03. 21:38 Sovak  Inteligence vetsiny Americanu
20.03. 07:54 quido2  RE: Inteligence vetsiny Americanu

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

14

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 23 čtenářů částkou 4 874 korun, což je 14 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Pozvánka na 9.květen05.05.21 23:13 Česká republika 1

Nemyslete si, že základním nezdaněným příjmem od Pirátů něco dostanete05.05.21 19:59 Česká republika 2

Lehmann skončil ve vedení Herthy Berlín kvůli rasistickému vzkazu05.05.21 17:30 Německo 0

Francúzski odborníci bijú na poplach: Je potrebné zastaviť všetky očkovania proti korone!05.05.21 17:20 Francie 1

Další dobrá zpráva: CIA pro diversitu04.05.21 10:41 USA 1

Podvodné okrádání lidí televizí Barandov falešným teleshoppingem04.05.21 00:17 Česká republika 1

Prof. Žaloudík: Covidový bizár pokračuje. Není důležité jaká opatření se dělají, o medicínu tu nejde29.04.21 12:57 Česká republika 2

Zajímavá diplomová práce: Aktéři selhání integrovaného záchranného systému: muniční sklad ve Vrběticích27.04.21 23:03 Česká republika 0

Ruské společnosti se bojí dodávat ropu do Běloruska kvůli sankcím USA27.04.21 21:59 Rusko 1

Aliance národních sil nabízí záruku za tři obviněné bojující za Donbas26.04.21 23:02 Česká republika 1

Lubomír Volný 20.4. ve sněmovně k Vrběticím26.04.21 17:13 Česká republika 2

Největší smrtnost má vakcína od Pfizeru24.04.21 10:02 Neurčeno 15

Lidé už pochopili, že si z nich vláda dělá srandu a na náhubky kašlou23.04.21 19:40 Česká republika 6

České karikatury politiků vyhostí další 60 pracovníků ruské ambasády22.04.21 17:53 Česká republika 5

My z vás tu chuť bojovat proti banderovcům a ukronacistům vytlučeme22.04.21 15:04 Česká republika 1

Ruská FSB zveřejnila video z tajného rozhovoru agentů CIA připravujících puč v Bělorusku21.04.21 20:39 Rusko 3

Život vašich dětí a život dětí vrchnosti21.04.21 20:03 Česká republika 2

Češi dávají Rusku ultimátum! Trapnost už nemůže být větší21.04.21 19:29 Česká republika 7

Policista Chauvin shledán vinným ve všech třech bodech obžaloby21.04.21 14:51 USA 2

SÚKL hrozí Právu pokutou až půl milionu za články o ivermektinu21.04.21 11:15 Česká republika 4

Měnové kurzy

USD
21,50 Kč
Euro
25,80 Kč
Libra
29,87 Kč
Kanadský dolar
17,51 Kč
Australský dolar
16,61 Kč
Švýcarský frank
23,52 Kč
100 japonských jenů
19,66 Kč
Čínský juan
3,32 Kč
Polský zloty
5,63 Kč
100 maď. forintů
7,19 Kč
Ukrajinská hřivna
0,78 Kč
100 rublů
28,73 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 480,97 Kč
1 unce stříbra
570,25 Kč
Bitcoin
1 223 183,24 Kč

Poslední aktualizace: 6.5.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 5 923