Diskuze k článku

Explozivní dluhové domino: nadcházející finanční katastrofa

Příspěvků 50

10.3.2010 10:56

zas ty nebohé řecké případně maďarské matropříklady

r.m. 86.?.?.?

Už mne to unavuje, ta záplava tendenčních lží a polopravd. Ozývají se hlasy, že by se důchodcům měly snížit důchody jako v Maďarsku. Jsem všema deseti pro. Ale tam to bylo o tom, že důchody byly 72% a snížili jim to po zásahu MMF na 60%. U nás živoříme za necelých 40%. tak hurá do Maďarskýho scénáře. Řekové si taky pohorší - do důchodu půjdou až v 60 letech. haha, národ stupidů jsou ti čížkové. Češi zase v cizím žoldu okrádají Čechy. Zvyk donesený z normalizace. [chechtot]

214495

10.3.2010 20:00

Krize kapitalistického systému? Omyl

Antoninus 88.?.?.?

K tomuto článku bych docela rád napsal pár slov kdo to chce vidět i z jiného pohledu si je přečte kdo chce vidět jen jeden pohled nechá být.

v prvé řadě pojem "kapitalismu" je výmysl komunismu v zásadě označuje společnost založenou na vloném trhu. Ale díky pro mnohé lidi zavedení tohoto pojmu budu ho v následujících větách užívat také pro lepší srozumitelnost.
První hlavní problém je hodnocení že "kapitalismus" (tedy volný trh) stojí před katastrofou. Takovéto hodnocení situace absolutně odporuje realitě protože být to na volném trhu krize by byla ale následoval by opět vzestup a tak pořád dokola, tedy by se nejednalo o žádnou systémovou krizi a nejednalo by se také o žádnou katastrofu ale o přirozený jev (který ostatně i momentální krize byla). Ovšem dnešní svět není o volném trhu ale o dalo by se říci kombinaci "kapistalismu" a "socialismu". Právě toto spojení způsobuje onen problém protože při krizi vlády učinily "socialistické" opatření aby nemusely zrušit "socialistické" vymoženosti a to je právě to co dostává celý systém do krize je tak porušena rovnováha a celý proces se tak nejspíše skutečně může dostat v budoucnu možná do krachu tedy pan autor článku hledá na nesprávném místě když mluví o problémech "kapistalismu". Je to právě "socialismus" který dostává celý západní svět do krize (dost paradoxní skoro dvacet let po pádu východního bloku).
A tak se děje to že ve snaze zachovat sociální výhody pro lidi, a zachovat jim práci vlády činí to že podporují různé společnosti i přes jejich špatné hospodaření na úkor obyčejných lidí kteří pak na tom jsou ve výsledku biti nejvíce (vyšší daně, možné snížení životní úrovně, či nedostatek práce díky zachovávání na trhu neschopných společností které měly skrachovat).

Ohledně možného výsledku krize bych vůči článku akorát rád dodal že pokud by se zhroutily akciové trhy tak nejvíce by na tom utrpěly právě ony nadnárodní korporace a společnosti které v akciích mají obrovské množství majetku (zbytek si snad domyslíte samy).

Ovšem i já tvrdím že díky zásahům vlád západní svět čeká další krize, která dopadne právě na obyčejné lidi. Bude to však právě díky oněm obyčejným lidem kteří již řadu let podporují ve vládě toho kdo jim toho více naslybuje a né toho kdo stát povede ke prosperitě či situaci lépe rozumí. Takovýmto způsobem není možné samozřejmě zvolit vládu která dokáže najít pro zemi dobrou cestu z krize. Více zatím můžete vidět v Řecku.

Jelikož i tento příspěvek je omezený tak tímto skončím, je potřeba se zamyslet nad tím kde je skutečný problém a ne ho hledat tam kde by se to hodilo.Antoninus

214520

10.3.2010 21:14

RE: Krize kapitalistického systému? Omyl

calimero 147.?.?.?

Reakce na 214520

Mozu za to vlady, asi tak, ako ked vezmete palicu, zmlatite psa a poviete, ze za to moze ta palica [smích]....

Nazyvajte to ako chcete, ale za to co tu aktualne mame, mozu nenazrani ludia, hrstka ludi ktori na zaklade toho, ze maju peniaze, maju aj pocit(a bojim sa ze opravneny), ze na nich nie je meter. Nehovorim tu o bohatych ludoch, hovorim tu o hyperbohatych ludoch, ktori uz dobrych 200 rokov nevedia co je to uzitocna ludska praca a veskeru svoju energiu venuju spekulacii a ozobracovaniu vsetkych ostatnych. (rasove zlozenie tejto hrstky nechame na teraz stranou)

Problem tohoto systemu (ak to odmietate nazyvat kapitalizmom) je predovstkym v tom, ze niekto si peniaze musi zarobit pracou a niekto ich "zaraba" skrtnutim pera. A vzdy ked to pracantov raz za cas prestane bavit a zacnu hlbat nad podstatou svojho nestastia, pripravi sa pre nich nejaka "zabava", ktora ich mysle spolahlivo zamestna...na priklad vo forme vojny, krizy, statneho prevratu, ci prirodnej katastrofy(to posledne zatial nevieme dokazat)

Ad vysledok krizy a obete.... ano asi par aj celkom bohatych ludi pride o nejake peniaze, lenze to nicomu z vyssie uvedeneho neodporuje. Toto totiz nie je boj bohatych a chudobnych, ale boj hrstky hyperbohatych a vsetkych ostatnych. A ti prvi nam to uz 200 rokov natieraju na celej ciare. Mozete si byt isty, ze ONI este na ziadnej krize ani vojne nikdy neprerobili [bliji]

214522

10.3.2010 22:16

RE: Krize kapitalistického systému? Omyl

Střelec 77.?.?.?

Reakce na 214522

Podle mne se vůbec nemýlíte. Superbohatí jsou ve skutečnosti bankéři a zbrojaři. Oni sice škrtají perem, ale stojí je to také nějakou duševní námahu, aby škrtli správně ve svůj prospěch. Bankéři musejí vědět jakým směrem vést toky peněz a zbrojaři musejí zásobovat správné skupiny lidí, aby jednak bylo vražděno podle jejich scénáře a také aby peníze za zbraně dostali zpět. Proto musí oba, jak bankéři tak zbrojaři spolupracovat. Jsou na sobě závislí.

214527

10.3.2010 22:26

RE: Krize kapitalistického systému? Omyl

Antoninus 88.?.?.?

Reakce na 214522

Posledních 200 let [chechtot]

Omlouvám se zda se vás to dotkne, ale je to poněkud (jemně řečeno) pitomost. Kde byly ti "hyperpohatí" lidé v roce 1815? Kdo to byl? Kde měly své bohatství? To by mě dosti zajímalo vzhledem k tehdejším možnostem.
Či také způsob v tehdejších dobách nabytí takového bohatství to by bylo velice zajímavé vzhledem ke tehdejším kapacitám vytváření statků. [chechtot]
To že v těchto dobách byla aristokracie bylo jasné ale pojmem "hyperbohatí" bych je nenazval ani omylem.

Asi holt patříte mezi lidi kteří musí své neštěstí svést na někoho bohatého, a nejlépe "neviditelného" já vím je to velice snadné protože proč se zabývat realitou?

Taky mám na vás otázečku a co starověk? Co středověk? Mluvíte o posledních 200 letech ale je zajímavé že politickém dění (války, revoluce, a další) se děje pořád podle stejného scénáře bez ohledu na datum. Války měly podobný důvod vzniku před naším letopočtem stejně jako dnes. Tedy jak to ovlivnily ti podle vás "oni"? Kde tedy jsou? Ve středověku či starověku opravdu by být nemohly i přesto války revoluce a "ožebračování" bylo stejné jak dnes nebo horší.

No ale je to asi zbytečné vy potřebujete někoho na koho to svést bohužel takový postoj dnešní společnost doslova drtí a žene do záhuby. Jak se dnes píše dost často opravdu je potřeba aby se lidi konečně probudily a začaly formovat změny v systému k lepší budoucnosti svých potomků místo nadávání že za to přeci můžou "oni".

Zde se vás nechci dotknout nebo vás urazit pokud se tak stalo omlouvám se.Antoninus

214528

10.3.2010 23:30

RE: Krize kapitalistického systému? Omyl

calimero 147.?.?.?

Reakce na 214528

Nedotkol ste sa ma drahy priatel.

200 rokov som pouzil zamerne, to je z hruba doba, kedy boli polozene zaklady dnesnych hyperbohacov, ktorych bohatstvo sa zaklada na lichve. Vtedy pavda tito ludia hyperbohatymi este neboli, ale uz na tom usilovne pracovali. (No aby sme boli uplne presni, zaklady boli polozene asi o nieco skor.)

Co starovek/stredovek?... k tomu len tolko, ze ludia sa klbcili vzdy, a vdy si boli rovni a rovnejsi..... to bez debaty. Rozdiel bol v tom, ze vtedajsi mocni vedeli kde je hranica, vedeli, ze ak budu moc tlacit na pilu tak dopadnu zle. Toto je jediny ale o to podstatnejsi rozdiel medzi vtedy a dnes. Vtedy sa v mene zisku ohrozovali prava jednotlivcov, skupin, maximalne narodov. Dnes sa ohrozuje existencia prirody a ludstva ako takeho. Mna netrapi, ze niekto sa ma lepsie ako ja, tak ako ma (nebudeme si nic nahovarat) netrapi, ze niekto sa ma horsie. Trapi ma, ze niekto ma moc rozhodovat o zivote a smrti milionov a jedinou jeho motivaciou je co najviac sa na tom nabalit.

Ad moje nestastie,... nepovazujem sa za nestastneho, napoak.... mam iba strach, aby moje (relativne) stastie niekto svojou nenazranostou nezmaril.

214529

10.3.2010 23:32

RE: Krize kapitalistického systému? Omyl

Pepa xy 62.?.?.?

Reakce na 214528

Pane Antoniusi, mám jen malou poznámku k tomu probuzení lidí, o kterém píšete. Calimero je probuzený, Vy ještě ne. Přál bych Vám, aby se Vám to také povedlo.

214530

11.3.2010 1:00

RE: Krize kapitalistického systému? Omyl

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 214530

Co člověk, to názor. Já mám zase pocit, že Vy i pan Calimero jste spíše "nabuzeni" než "probuzeni". A to primitivní propagandou z Zeitgeistu a podobných "perel".

Jedinou obranou proti propagandě je vědění. Přál bych Vám, aby se Vám jej dostalo.

214532

11.3.2010 1:27

RE: Krize kapitalistického systému? Omyl

Pepa xy 62.?.?.?

Reakce na 214532

Pane Vojto, zdravím Vás. Já občas do zdejší diskuze nahlédnu, takže už to Vaše "vědění" trochu znám. Vím, že Vaše "vědění" je neovlivnitelné sebelepším argumentem. Prostě 1+1=3 a kdo to neví je podle Vás hlupák. S vámi se já přít nebudu.

214534

11.3.2010 10:32

RE: Krize kapitalistického systému? Omyl

kingpin 85.?.?.?

Reakce na 214528

Pane Antoniusi, je to sice offtopic, ale nejdrive se naucte psat cesky spravne i a y a pak se teprve poustejde do diskuzi. Pusobite smesnym dojmen a znacne vas to v diskuzi diskvalifikuje at uz mate pravdu ci ne. Tolik hrubek v jednom odstvaci se velmi tezko prehlizi. Nejde pouze o obsah, ale take o formu.

214558

11.3.2010 19:36

RE: Krize kapitalistického systému? Omyl

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 214558

Pravda ja taky pisu bez diakritiky z duvodu casovych a s otresnymi gramatickymi hrubkami z duvodu osobni povahy. Nejsem nahodou hlavnim tercem vasi poznamky ? [velký smích] [velký smích] A na rozdil od vas davam prednost obsahu, i kdyz forma jiste ma taky svou vahu. V kazdem pripade nez hovadiny napsane bez chyb a ve stylu laureata Nobelovi ceny za literaturu, tak radeji myslenky byt podane tou horsi formou.

A prestoze se s uzivatelem Antoniem povestinou nazorove rozchazim, tak patrim k tem oponentum, kteri pri psani pouzivaji tu vec mezi usima. Jak tedy takova oponentura zalozena na logice a racionalnim pristupu ke skutecnosti myslenkove snizuje diskuzi pro me predstavuje velkou zahadu? Ale jiste nam to dokazete vysvetlit vzletnou formou umocnenou obsahem s patricnou hloubkou myslenky.

214598

11.3.2010 23:31

Hrubky.

in-ocean 79.?.?.?

Reakce na 214558

Navic kde berete jistotu, ze uzivatel tohoto nicku je Cech? Nebo predjimate, ze vsichni maji prvnim jazykem jazyk cesky?
Nebo si myslite, ze ten kdo muze mluvit napr.znakovou reci je hloupejsi nez vy, ktery umite psat krasopisne?

214614

14.3.2010 12:57

RE: Hrubky.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 214614

Ten starořímský nick je nejvíc ze všeho rádoby demagog ve službách kapitálu a když svoje moudra ještě vylepší o pár hrubek, které by byly jako takové klasifikovány i v pomocné škole, je pro něho neštěstí na světě. Kdo kolem sebe hodlá vytvářet aureolu vzdělance, nesmí zapomenout na prostý fakt, že tito lidé prochází letitým jazykovým drilem a pokud někde zaváhají, dovedou si nalézt prostředky k nápravě, jimiž jsou dnes již i automatizované jazykové korektory. Fatální gramatické omyly takovéto týpky pak usvědčí z povrchnosti i v jiných oblastech, do nichž se jim podaří sem tam nakouknout, aby se mohli opět blýsknout svojí sečtělostí, vydávajíce ji za oslňující vzdělanost.

Ten starověký nick jak vidno přitom ani netuší, celý tento kolotoč světového kapitálu má kořeny ve Velké francouzské revoluci. Nebo to záměrně posměšně popírá, aby odvrátil možnou pozornost od těch, kdo že to tenkrát financovali všechny znepřátelené strany a měli z toho už tenkráte obrovský profit, který posléze zmnohonásobili v mnohých jiných konfliktech, aby ho dovršili v posledních dvou světových válkách a následné válce studené. Posměchem častuje své oponenty, aby zakryl, kdo že to má dnes zálusk vyvoláním krize převzít vládu nad celým světem poté, kdy naplní proroctví svých mudrců, pro něž devastují křesťanskou morálku neřestmi všeho druhu, sobectvím, mamonem a atomizací společnosti rozbíjením toho základu, jímž je rodina a obec. Ten starořímský nick a pár dalších zde, jsou jen slouhy těch uzurpátorů moci. Jako jimi je i mnoho jiných na všemožných postech ve světě a nemáme-li my, v jejich žargonu gojímové, těm proroctvím podlehnout nadobro, musíme to zlo před ostatními, kteří ještě neprohlédli tuto špinavou hru, bez milosti odhalovat včetně jeho nositelů a ne ho, i je, z jakýchsi záchvatů pseudohumanity, či pominutí mysli, ještě obhajovat a rezignovat na to poslední co nám ještě zbývá. Na pud sebezáchovy.

Editor snad k těm uzurpátorům ještě nepatří a nezasáhne nyní svojí rukou cenzora, jinak k nám buď už jen ten Bůh milostiv.

214897

14.3.2010 15:33

RE: Hrubky.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 214897

Ja pisu taky s hrubkami a bez diakritiky. Nepopiram, ze to muze svedcit o nekterych osobnich charakterovych rysech jako neduslednost, ktera se v mem zivote zcela jiste projevuje. I kdyz pri nekterych konkretnich cinostech napr. sportu jsou nekdy na mou adresu slyset stiznosti jestli to az neprehanim nemel bych trochu ubrat pri tlaku na pilu. Ale, ze bych vedome byl v necich sluzbach?

214906

14.3.2010 23:18

RE: Hrubky.

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 95.?.?.?

Reakce na 214906

Bartošek ako klasické Rímske meno. [zmaten] [chechtot] [chechtot]

Pán Bartošek ste vedľa ako tamtá bedľa, totiž reagujete na nesprávny príspevok.

214968

20.3.2010 12:32

RE: Krize kapitalistického systému? Omyl

Antoninus 88.?.?.?

Reakce na 214558

Děkuji za radu toto jsem se učil již dlouho bohužel je tu i jiná eventualita která gramaticky zprávné psani zabraňuje (doufám že jste dost inteligentní a víte která i když podle vašeho příspěvku).
Možná působím směšným dojmem ale jen v očích "směšných" lidí kteří by zavrhly třeba i Enteina jen proto že by psal gramaticky špatně, ale co hlavně psal by proti jejich teorii. Tedy v očích takovýchto lidí budu klidně diskvalifikován.
Píšete že ať už mám pravdu nebo ne, zamyslete se nad tím co jste napsal? Z vašeho příspěvku vyplívá že pravdu lidé klidně odvrhnou jen kvůli i a y. To je silné slovo, tedy pro vás lži napsané krásnou češtinou jsou lepší než pravda napsaná gramaticky špatně. Hmmm to je zajímavý pohled na svět.

Tedy zde vám můžu dodat toto vždy jde v prvé řadě o obsah!!!!!!
Forma je jen poddružná a teoreticky na ní nezáleží. Pravda je pravdou i pokud je napsána obrázkovým písmem pro vás ale ne. Vám když někdo krásnou češtinou napíše že kulka z kulometu vás nezabije tak vyběhnete proti kulometnému hnízdu jen kvůli tomu že ten kdo vám říkal že vás ta kulka zabije psal gramaticky špatně. Být vámi trošku bych přehodnotil to co je opravdu důležité.


Antoninus

215435

12.3.2010 17:11

RE: Krize kapitalistického systému? Omyl

altruista 82.?.?.?

Reakce na 214528

Precitajte si historiu rodu Rothschildov, kam siahaju ich bankarske korene. A samozrejme aristokracia bola hlavne zadlzena, to sa da lahko zistit. Aj krali boli zadlzeni. A logicka otazka je komu? Zeby predkom sucastnych 12-15 najbohatsich bankarskych rodin sveta???

214681

12.3.2010 14:24

RE: Krize kapitalistického systému? Omyl

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 92.?.?.?

Reakce na 214522

Máte naprostou pravdu ... jejich soukemnovci ze střední a východní Evropy nechtěli podpořit jejich válečné plány (2.sv.válka)na přerozdělení případně již zglobalizování světa, a tak bylo rozhodnuto jejich "najvyššími", že budou za to potrestáni ... a ONI, jak dobře víme, znají jen jediný trest, trest smrti, proto museli jejich nebozí soukmenovci do koncentráků a do plynu, při plném vědomí tohoto zvěrstva, kterého se na vlastní krvi dopustili ... tady je v tomto důkaz o zvrácenosti jejich myšlení a charakteru vůbec ... nevěřím jim ani nos mezi očima, natož jejich víru, kterou zprznili a zmrzačili jen na pouhý prostředek k dosažení pozemské moci a bezbřehého blahobytu ... jak se říká, lžou, jako když tiskne ... bohužel dnes už více tisknou, než stačí lhát, proto jsme tam, kam nás stihli dovést ... věřím, že svému osudu neuniknou, a že jejich konečné potrestání bude mementem pro ostatní zpupné národy ... [bliji] [bliji] [bliji]

214660

10.3.2010 22:09

RE: Krize kapitalistického systému? Omyl

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 214520

Svata pravda za vsecko muze ten zpropadeny stat. Vzdyt ve jmenu statu se nacpalo nekolik bilionu na zachranu tech prilis velkych bank, i kdyz Lehman Brothers nebyl dost velky a taky mel prevahu veritelu v zahranici. [velký smích] [velký smích] Taky neschopni marnotratni lenosi jsou vinni, nedokazou pochopit, ze miliardy lidi dokazi neumrit hlady pri prijmu pod 2$ denne. A duchodci jsou taky vinni. Cely zivot jak idoti platily dane a ted v duchodu meli tu drzost, ze hned behem prvniho roku neumreli.

Pokud jde o snizovani duchodu u vaseho kolegy predrecnika, tak to je mejlka. Madari byli vzdycky vzpurni, tak si vydupali i lepsi duchod. Ale supi z mezinarodnich instituci se bavi o snizovani neefektivnich nakladu a optimilazaci prostredi pro pujcku z mezinarodmich instituci. Jednim z techto lidumilu je expert SB Svejnar a svet div se kandiduje v CR za CSSD. Takze at Cesi nebo jinde zapomenou, ze se jim bude pridavat na madarskou uroven nebo ubirat roky pro nastup do duchodu jako treba Rekum, dyt to jsou taky rebelove.

Zrusit jednotlive socialni system, zdravotnictvim, vzdelavaci system, ale taky dopravou, policajty, soudnim a pravnim system.... Tomu se rika neefektivni optimalizace statni spravy. Z toho duvodu bude nejlepe zrusit rovnou cely stat, milion much jednou ranou. Kdo ma vetsi klacek bude mit lepe vyargumentovanou pravdu jako za starych dobrych casu v jeskyni. Pak samozrejme zrusime dane k cemu by jsme je meli platit? De facto muzeme zrusit i penize. Kyj problemy pri smene zbozi, mezilidskych vztazich... hrave vyresi.

214526

12.3.2010 13:29

RE: Krize kapitalistického systému? Omyl

yvetta 83.?.?.?

Reakce na 214526

Souhlasím s Vámi, peníze už dfct. ztratili svou hodnotu, protože krize bude mít důsledky jinde a vrátí se časy, kdy za pecen chleba pro své děti budete chtít dát auto, zlato a jiné tretky a oslintky moderní doby, žel nikdo je nebude chtít,ergo proto, že elektřina a plyn se stanou exkluzivním nadstandartem a všechny výdobytky doby zmízí jako pára nad hrncem s nutností se najíst a zajistit to základní pro své rodiny. Peníze budou v rukou konglomerátů a bank, potažmo jedinců...rozhodně ne v rukou chudiny. Ta bude ráda, že dostane lístky na cukr nebo maso. Tedy jakékoliv diskuze n téma akcií a jiných slátanin je bezpředmětná.
Pro případ prodlení kterékoliv platby dle této smlouvy, sjednávají strany smluvní pokutu ve výši 0,05 % za každý den prodlení, trh bude hlůídat mocný kyj a glotina mocných a nebude
čas na žvasty o paroubkách či topolánkách, i oni se stanou lloutkami, které ovšem budou muset vyřknout ta slova: střílejte na děti i na ženy, když budou krást jídlo. Ty bohaté bankéře nikdy nepoznáme a nikdy nám neodhalí svou totožnost, vyjměje je tedy ze svých hlav a začněme myslet na sebe - utíkejte na venkov, kupte vlastní pole a zahradu, učte se pěstovat a prodejte vše nepotřebné a kupte koně, krávu, slepice....to bude vaše deviza a síla, jídlo a váš dům bude vaše deviza. To ostatní
nebude mít smysl...prozatím.

214652

12.3.2010 14:13

RE: Krize kapitalistického systému? Omyl

Sam Ting Wong 213.?.?.?

Reakce na 214652

Asi by nebylo od věci uvědomit si pravdu ve Vašich slovech, když hovoříte o budoucí bezcennosti určitých komodit. Zároveň s tím je však potřeba si uvědomit, co naopak velkou hodnotu získá.
Namátkou mě napadá, že třeba semínka zeleniny se mohou vyvažovat zlatými šperky, protože šperků se člověk nenají. Ředkvičky a brambory porostou skoro všude a během případného nedostatku v zásobování způsobeného (zase nějakou) krizí mohou znamenat rozdíl mezi životem a smrtí.

Skoro slyším Juldu jak zase ze záhrobí volá: "Lidé bděte!" Upravil bych to na: "Lidé proberte se!" Spočítejte si 1+1 a začněte se podle toho zařizovat. Současný ekonomický systém jde do kytek. Je to jen otázka času. Vykašlete se nové modely mobilů a pořiďte si věci, které vám budou opravdu užitečné, až nám loutkaři podtrhnou koberec pod nohami.

214657

17.3.2010 16:42

RE: Krize kapitalistického systému? Omyl

loketak 195.?.?.?

Reakce na 214520

Tady nejde o problém kapitalizmu ani socializmu, banky naakumulovaly moc a můžou si v klidu hrát monopoly, kde mají obsazená všechny políčka. Někde jsem četl výstižná slova že dochází k "privatizaci zisku a socializaci ztrát". Jestli je článek pravdivý alespoň z části tak nám ukazuje jak pod záminkou záchrany našich úspor a jiného, deregulovali v bankovnictví co se dalo a výsledek je tu. Jenom by mě zajímalo co si na nás ještě připravili.

215206

11.3.2010 8:38

hyperbohatí

Střelec 77.?.?.?

Hyperbohatí byli vždycky a téměř všude. Záleží jen na tom jak kdo bude definovat slovo hyperbohatí. Právě dnes nám ve zprávách sdělili, že 3 Češi jsou v americkém žebříčku mezi nejbohatšími lidmi světa. Zde je hranice majetek alespoň ve výši 1 miliarda dolarů. Můžeme je tedy považovat za hyperbohaté ? Možná ani ne, možná by to mohlo být jen prvních 100 nebo 10. To záleží na dohodě. Předpokládám však, že Calimero pod pojmem hyperbohatí vidí ty, kteří pomocí svého bohatství ovládají nejen dění v USA, ale jeho prostřednictvím i ve světě. V minulosti za hyperbohatou můžeme považovat např. církev katolickou. Možná i dnes. Dnešní hyperbohatí mají pro nás význam v tom, že naprosto podstatně ovlivňují dění ve většině světa a potažmo život většiny lidí. Nikoliv pozitivně. Dokud se lidé nezorganizují a neukáží jim, že dál už takto ne, potom se nic nezmění. Potíž je v tom, že hyperbohatí mohou používat svých peněz k dobrému zaplacení svých služebníků, kteří jim na jejich "pořádek" dohlédnou a zajistí ho. Takže jakákoliv změna pokud bude, bude jen krvavá.

214549

11.3.2010 9:59

RE: hyperbohatí

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 74.?.?.?

Reakce na 214549

Hyperbohatí nejsou zámožní se stonásobkem průměrného příjmu, nejsou to Hollywoodské hvězdy, špičkoví sportovci a dokonce to nejsou ani vedoucí bank. Pojem hyperbohatí snad trochu osvětlí graf ve tvaru L (krátké video) nebo popis. Jsou to lidé, kteří se o nějaký výdělek nestarají ani škrtnutím pera, to dělají štáby dobře placených lidí a právníků starajících se o daňový únik. Je to někde tam kde cena peněz ztrácí významu a stává se mocí. Je to nějaké promile rodin, dle grafu příjem těchto lidí (promile) představuje 37% veškerého příjmu a procento vlastnictví je ještě větší. Graf je pro USA, ale v jiných zemích propast mezi plebsem a jimi bude větší. Nebylo by nic tak drasticky špatného s principem kapitalizmu, až na to, že ten odstup se rozšiřuje. Pohádkově zámožní, ač mohou finančně zajistit generace potomků, jsou podobní více než 99% populace, jen zlomek procenta má tolik, že již vůbec nejde o peníze, ale o moc.

214553

11.3.2010 11:27

RE: hyperbohatí

Střelec 77.?.?.?

Reakce na 214553

V zásadním si neprotiřečíme. Vyjadřujeme skutečnost jenom jinými slovy. Pojem hyperbohatí může být vyložen rozličně, v diskusích je používán nespecificky. V encyklopedii není uveden. Vy jste ho zde vysvětlil tak jak ho zřejmě chápete. Podobně ho chápu i já, jen s tím rozdílem, že sice v konečné fázi jde o moc, ale ta je docílena pomocí peněz, takže jde i o peníze. Je to moc nejvyššího stupně. Na nižších stupních jde o moc rovněž, jenom tato moc je uplatňována v menším okruhu působení.

214564

11.3.2010 10:00

"Jen více takových Kožených"

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 82.?.?.?

http://nr1a.com/privatizace.htm [bliji] [bliji]

214554

11.3.2010 10:44

Banky

kingpin 85.?.?.?

Nelze nez souhlasit se clankem. Je videt, ze pan vi o cem mluvi. Sanace bank v USA , teda spis okradeni obcanu USA ve prospech elitarske mensiny, je jen dukazem toho, kdo taha za nitky. Nikdo by nikdy nechranil bankrotujici zemedelce, automobilky, spatne prosperujici podnikatele a jina odvetvi. Zde je zdarny priklad toho, ze na kazdeho jiny metr. Banky samy o sobe vlastneny soukromymi vlastniky jsou zachranovany s penez danovych poplatniku, coz je neco tak absurdniho a frustrujici pro tyto obcany, protoze ti musi hospodarit s prebytkem, pokud se dostanou do nesnanzi , tak jim nikdo nepo,uze. Naproti tomu soukrome banky jsou sanovany ze statnich penez, bez nejakeho padneho duvodu.Kdo zapricinil jejich chybna rozhodnuti, obcane? Pote co je stat zachrani, jakou maji motivaci hospodarit upsorne? Zadnou.
Je hrozne, ze musime prihlizet necemu tak nehoraznemu.
Akorat me to nuti k tomu si rict jak zvracena jednesni spolecnost a vlady zkorumpovane bankami. Nevidim jediny proc nenechat banky padnout a penize ktere jsou statem jistene vyplatit vkladatelum. Pak by se castka pohybovala v miliardach a ne bilionechjak je tomu nyni a stale stoupa. Nehlede na to , zebanyk si stale za jejich spatne hospodareni vyplaceji , nechutne bonusy. Fuj chce se mi blejt......

214561

11.3.2010 20:19

Tady povestinou sbiram informace jineho razu.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Predevsim z oblasti technologii a prirodnich ved ve srozumitelne podobe pro laiky, ale tohle je dost dobre ohledne zlateho standartu.
http://scienceworld.cz/clovek/chvala-zlatych-penez...

214604

11.3.2010 22:45

RE: Tady povestinou sbiram informace jineho razu.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 214604

Ty informace za moc nestojí. Samotný dnešní stav dokazuje, že se jedná pouze o milou vzpomínku na minulost.
Existuje jedna "výhodná" vlastnost zlata v možnosti ukládání (spoření) bezprostředně ve zlatě, která činí takové nápady bezpředmětnými. Jinak řečeno zlaté mince by se postupně "ztrácely" z oběhu do úspor(v soukromí), a musely by být neustále doplňovány, případně by zlato muselo být v téže cenové relaci volně k mání v jiné formě pro účely vytváření rezerv. A tady by se opět ukázalo, že na takový skutečný zlatý standard, zlata není dost. I v současnosti se zlato přestěhovalo z bank kamsi do soukromí, to je též důsledek této "gravitační" síly.
Jednalo-li by se jen o papírovou měnu tzv. vázanou na zlato, která by neměla možnost skutečného převodu na zlato, to by mohlo sice fungovat, ale pouze v jiné (např.bezúročné) ekonomice, kde "hodnoty" nemohou vznikat z ničeho (z dluhu nebo v "kasínech" atd.). K tomu všemu je totiž potřeba uvažovat také elektronické bezhotovostní placení, a existence hodnot mimo klasické peněžní oběživo pouze v elektronické podobě (konta), mnohdy ve značně větších objemech než peněžní oběživo, které mohou být z principu svého vzniku ("kasína", úroky) zdrojem inflace, čili znehodnocováním oběživa.
Rychlokvašení "lékaři" současných poměrů nechtějí léčit celou nemoc "penězokazectví" a nastolit tak obnovení všeobecné důvěry, kdy lze platit i pouhým slibem budoucího plnění, stejně úspěšně jako zlatem. Nýbrž jako všelék nabízí stabilitu skrze jinak skvělé vlastnosti zlata - formou zlatého standardu. Navrhovaná léčba fungovat nemůže, protože tyto vlastnosti zlata se mechanicky nedají převést do vlastností vztahů ve společnosti (mezi lidmi).

214613

11.3.2010 23:47

RE: Tady povestinou sbiram informace jineho razu.

Alexus 77.?.?.?

Reakce na 214613

To co popisujete, clanek popisuje jako jeden z ireleveantnich nepravdivych argumentu....zkuste to jeste jednou.....zlate penize jsou cesta ven....protoze RUST...je iluze...to neni potreba...proto tu nejsme....da se vydelavat i zit a nepotrebujem proto mit NEKRYTE FALESNE PENIZE....V soucasnosti VSECHNY Money na svete JSOU DLUH...nejvic v USA....je to dluh vuci Centralnim bankam....hnus, ktery se blizi ke svemu konci.....
A vlastnosti zlata se ve spravnem pomeru do spolecnosti prevest muzou...jen proste musite nastavit spravne kurs....tot vse....v minulosti to fungovalo a muze to fungovat i v budoucnosti..nyni je rovnovaha narusena.....Lide uz nepouzivaji penize ,protoze by jim verili...ale protoze jim nic jineho nezbyva ,krome par jedincu ,keri chytre skupuji zlato...A bohuzel vetsina uz je tak zmanipulovana,ze je pouziva mechanicky...nepremysli nad nimi....a to bude treba zmenit... [mrknutí jedním okem]

214616

12.3.2010 14:41

RE: Tady povestinou sbiram informace jineho razu.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 214616

>clanek popisuje jako jeden z ireleveantnich nepravdivych argumentu....zkuste to jeste jednou.....
Vy myslíte, že když to budu číst dostatečně dlouho, že s tím článkem začnu souhlasit... něco jako irské referendum [naštvaný]
Jsem zvyklý myslet samostatně, bez ohledu na knihy, články...zkuste to podle mne, nebo vyvraťte mé argumenty. [mrknutí jedním okem]

214663

12.3.2010 16:22

RE: Tady povestinou sbiram informace jineho razu.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 214663

Hmm, zajimavy pristup pro praci s informacemi. Co neni podle osobniho samostaneho mysleni, to je blbost. Jak by rekla Jirina Bohdalova logika je blbost. BLBOST!! Mne bylo hnedka divne jestli jste ten odkaz cetl do konce, podle vasi reakce? Ty vase protiargumenty po kterych volate jsou tam totiz zmineny primo v te nesrozumitelne pseudolisabonske smlouve. Ciste mezi nami jenom tak na okraj ten fascikl odhaduju na dve slabe stranky formatu A4. [velký smích] [velký smích]
http://www.youtube.com/watch?v=jcgraOQovGc

214671

12.3.2010 20:07

RE: Tady povestinou sbiram informace jineho razu.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 214671

[oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup]

214688

13.3.2010 1:10

RE: Tady povestinou sbiram informace jineho razu.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 214688

Copak byl ten text moc dlouhy? Nebo jste v tom videu poznal nektere vlastnosti lidske povahy? Za predpokladu, ze jste to dokoukal do konce, pravda chtit po velikanech 10 minut casu je troufalost, ze ano?

214711

11.3.2010 23:56

RE: Tady povestinou sbiram informace jineho razu.

Rostislav Mucha 85.?.?.?

Reakce na 214613

Myslím, že pojem "měna vázaná na zlato" znamená, že stát udržuje jen takový objem peněz, který je krytý státními rezervami drahých kovů či nerostů (zlata, platiny, popř. dalších); ty však nejsou určeny k veřejnému obchodování. Stát rezervy drží coby zástavu, garanci hodnoty měny. V takovém případě nejsou peníze zbožím (jako je tomu dnes), ale měřítkem hodnot jiných komodit či služeb. Máte pravdu v tom, že v dnešní době takový model není možný. Patrně se k němu vrátíme až po kolapsu nynějšího zastaralého "vlčího" kapitalismu, který odpovídá době svého vzniku, tzv. století páry.

214617

12.3.2010 1:51

RE: Tady povestinou sbiram informace jineho razu.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 214613

Vy mluvite o inflaci, zajimave ze Spojeme staty 100 let do zalezeni FED inflaci neznali a dokazali existovat s drahymi kovy nebo jejich papirovymi smenkami, kdykoliv na pozadani smenitelnych v bance za za zlato nebo stribro. Pokud by banka zkusila fixlovat ve velkem, tak by riskovala krome runu banku, ze skonci jeji vlastnici jako vanocni ozdoby na kandelabrech. A bylo to s kratkou epizodou centralni banky, kterou zrusil president Jackson ( pravdepodobne otraveny ), kdyz vyplatil dluh USA tehdy 5 milionu $.

S dobrymi investicemi by zas takovy problem nebyl. Samozrejme by sli vypsat i dluhopisy ale museli by se za ne rucit konkretnim majetkem. Jinak receno nekdo by mel za neco konkretni odpovednost a to by si vlada nebo nekdo zatra rozmyslel jit do deficitu bez viry, ze bude schopna vyrovnat dluh. Samozrejme nejake virtualni spekulativni kasino by pri tom masove provozovat neslo. Ma nekdo snad zajem strkat skutecne zdroje v masovem meritku do spatnych investic?

Sice by nebyla mozna takova expanze investic, protoze centralni banka by nemohla dat do obehu extra kredity. Tedy na makrourovni by si nemohli tahat kredity z kouzelneho klobouku. A protoze by to nemohl delat nikdo, tak by i na te makrourovni byly mene deformovane trzni vztahy. Ale na druhou stranu by nam nehrozili bubliny, ktere mohou smest globalne ekonomiku. A uz vubec by nehrozili manipulace s urokovymi sazbami ( mnzostvi kreditu v obehu ) centralnich bank, ktere mohou znicit i dobre dlouhodbe investice jako mavnutim kouzleneho proutku. At uz diky blbosti nebo zamerne.

Jinak receno zvedlo by to mezi investory pocit duveryhodnosti, neco co dnes stezi mohou zazit. Pravda centralni banky by dnes jako optimum videli urokovou sazbu, tak -5%, coz se neda vykouzlit ani s fiat money. I z toho duvodu cela ta pyramida se musi zhroutit, protoze se jedna expanzivni system zalozeny na expanzi meny vytvarene exponencialne z dluhu. Takze system zalozeny na vazbe se zlatem sice neumoznuje expanzi podporovanou exponencialni tvorbou nicim nekrytych kreditu, ale nehrozi mu kazdych zhruba 60 let totalni kolaps. Pri spojeni s technologickou urovni muze byt tento nas finacni kolaps i kolapsem realne ekonomiky a s ni civilizace jako takove.

Vubec nemluvim o tom, ze diky prilis rychle expanzi jsme narazili na ekologicke a zdrojove limity teto planety, a nejsem na reseni problemu, ktere z toho plynou dostatecne pripraveni, protoze dusledky jsou i reakce na tyto jsou vzdy opozdene oproti pricinam. V pripade, ze novych negativnich pricin je prilis mnoho, tak to neni dobra zprava pro cloveka, ktery je stale soucasti prirody. Tato rychlost znamena, ze demograficky vyvoj vystrelil do stratosfery a zavadi se prekotne inovace, kde je problematicka dlouhodoba zpetna vazba na prirodu i cloveka. V kazdem pripade si kolaps financiho systemu, ktery je nevyhnutelny, vynuti odklon od fiat money. A budeme muset hledat alternativu, ve ktere zlato bude nepochybne mit vyznamnou roli.

214625

12.3.2010 23:58

RE: Tady povestinou sbiram informace jineho razu.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 214625

Napsal jste toho hodně ale vesměs o něčem jiném, abyste nakonec uzavřel "logicky":
>V kazdem pripade si kolaps financiho systemu, ktery je nevyhnutelny, vynuti odklon od fiat money. A budeme muset hledat alternativu, ve ktere zlato bude nepochybne mit vyznamnou roli.
Důvody pro tento závěr jsou podle Vás patrně v onom článku. Jako např.tenhle:
>V extrémně nepravděpodobném případě, že by nám mimozemšťané uloupili téměř všechno stříbro a na celé Zemi by zůstalo jen sedm atomů tohoto cenného kovu, přešel by trh zřejmě na měď či jiné médium).
>To je mimochodem také důvod, proč byla Amerika 19. století svědkem tak dramatického zvýšení životní úrovně – relativně konstantní peněžní zásoba ve spojení s neustále rostoucí zásobou spotřebního zboží znamená klesající ceny, takže si lidé mohli kupovat stále více věcí za stále méně peněz.
nebo tenhle:
>Člověk si v politických a akademických kruzích rozhodně nezíská přízeň propagací monetárního systému, který by politici nemohli zneužívat k obohacování sebe a svých kamarádů, který by vyléčil jejich závislost na půjčování a utrácení a který by jim znemožnil financování rozmanitých bailoutů.
Jediné co mohu odtamtud opsat a podepsat je závěr posledního příspěvku v diskusi pod článkem - 11.03.10, 09:01 lemming:" Suma sumárum mi přijde, že většinu "námitek" si autor buď vymyslel, nebo je nepochopil [mrknutí jedním okem]"
Já jen dodám, že aby takový naturální zlatý standard fungoval a mince se z oběhu ve velkém "neztrácely" do soukromých úspor , zejména v krizových obdobích, bylo by nutno zavést tresní čin vlastnění peněz v míře větší, než obvyklé. [chechtot]
Ale to asi Vy pane Bartošek nevyřešíte, neboť ukázka z knihy na to nikde neodpovídá. To je neštěstí čtenáře, který má sice hodně načteno, ale o tomhle ještě v životě nečetl. [velký smích]
Silní hráči... manipulace trhů... úplně jiné druhy oběživa než před 200 lety, a mravy, a časy...a zase prý začneme od zlatého telete, a konec - konec je právě k vidění. Tedy pro vidoucí.

214704

13.3.2010 1:18

RE: Tady povestinou sbiram informace jineho razu.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 214704

Ja sice nevim co bude fungovat v budoucnu ve finacnictvi, ale chapu, ze je velmi lakave regulovat ekonomiku pomoci mnozstvi obeziva, ktere zalezi pouze na vuli a zamerech nekoho, kdo ma toto privilegium. Ale jaksi tahle hra z duvodu kolapsu nemuze pokracovat. A silne pochybuju, ze hraci kteri se budou podilet na novem finacnim systemu pripusti, aby nemeli ohledne regulace nejakeho ekvivalentu ekonomicke smeny silne slovo. A protoze lidicky maji ve zvyku, kdyz maji moznost a hodi jim tom vyhody zneuzivat situace a porusovat jakekoliv slibi, tak ta nova mena bude muset byt chte nechte vazana na neco, co nelze jednoduse ve velkem mnozstvi vytvaret. Uvidite, ze i elektronicke ksefty budou nuceny se prizpusobit tomuto staronoveme trendu. A mejlka ja nemam hodne nacteno, ja jsem clovek z lidu a mam hodne nacumeno v bedne. [velký smích] [velký smích]

214713

13.3.2010 10:09

RE: Tady povestinou sbiram informace jineho razu.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 214713

>tak ta nova mena bude muset byt chte nechte vazana na neco, co nelze jednoduse ve velkem mnozstvi vytvaret.
Ale co kdybychom tu vyježděnou cestičku, formovanou obavami před penězokazectvím mincí z vzácných kovů, zcela zavrhli. To totiž souvisí pouze s tou naturální formou zlatého standardu.
Půjde-li jen o navázání relace mezi papírovými penězi a komoditním košem, je taková obava zcela bezpředmětná, ta se řeší u papírových peněz ochrannými prvky. Dokonce by takový referenční komoditní koš mohl mít formu receptu a technologického postupu s deklarací určité kvality nějakého běžného potravinářského výrobku, který by měl třeba takovou vlastnost, kromě vnitřní nesporné hodnoty, že se ho jednotlivci nevyplatí hromadit. Dokonce by nevadilo, kdyby si ho byl schopen skoro každý vyrobit sám.
Třeba taková oříškočokoládová zmrzlina.
Ne, nedělám si srandu. Skuste použít to mezi ušima.
Základem této krize není krize monetární, ta je jen vedlejším produktem krize mravní. A chápat to obráceně, či tak se to pokoušet vysvětlovat, je cesta do nové etapy otroctví. Jistě společnost potřebuje k dobrému fungování zdravou měnu, ale ta vyžaduje potřebné prostředí - emisní kázeň i pro ostatní oběživo atd. Z hlediska současné finální krize je nynější stav měny důsledkem krize mravní.
Je to zejména spekulativní kapitál a jeho vlastníci, kteří si silou svých peněz otevřeli postupně všechny (regulační) stavidla, dosud je omezující, aby mohli "legálně" dosahovat co největších zisků bez ohledu na následky. Už sám konstrukt Kapitálu má v sobě zabudován zdroj krizí z nadvýroby. Ten spočívá v rozdílu mezi poddimenzovanou kupní silou na trhu a celkovou cenou zboží na trhu. Zpětná vazba z trhu je příliš opožděná a neschopná rychlé regulace a tady nastupuje pomoc od "pumpovačů" peněz do ekonomiky. Život na dluh je vlastně pomocným proudem pro jinak se neustále ucpávající průtok zboží do spotřeby, kvůli nízké kupní síle. Tato "pomoc" je ale také limitována skutečnými možnostmi dlužníků dostát svým závazkům.
Pokusí - li se bankéři o ještě větší zisky, začnou lovit reklamou zákazníky - dlužníky, kteří nejsou schopni dostát svým závazkům (a banky jim přesto půjčují), jsme tam - kde začíná (např.realitní) bublina. Vykazování aktiv z budoucích jistých pasiv s následným přebalováním do samostatných investičních balíčků. Když nikde jinde, tak tady je ten "mravní hnůj" docela dobře cítit, a dosud trvající "monetární léčení" - to už je "mravní žumpa" jako hrom.
Zatím ale pravda jejich peněz vítězí... [naštvaný]

214751

13.3.2010 22:14

RE: Tady povestinou sbiram informace jineho razu.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 214751

Vida najednou, kdyz neslysim veci o emotivnim rozpolozeni a o tom, co je dlouhe nebo kratke ke cteni se da konecne diskutovat. Ano netvrdim, ze zlato bude jedina vecicka, ktera bude stat za garanci nejakych papirku. Ale urcite z praktickeho hlediska je lepsi presunout cihlu zlata nez nekolik vagonu oriskove zmrzliny. O tom uz konecne mluvil Keynnes behem Velke krize, ktera podle vseho bude v vbudouicnosti nazvana malou hospodarskou krizi a velka dostane oznanceni to, co nezadrzitelne nabira obratky v nasi soucasnosti.

Naprosto souhlasim, ze spekulativni kapital a ruzni fiskusove z toho propojeni novych penez mnohem pevneji s ekonomickou skutecnosti nadseni nebudou, ale urcite to bude pro fungovani lidske spolecnosti mnohem efektivnejsi, kdyz s chybami v tvrdem ekonomickem vyuctovani budeme konfrontovana rychleji a nebudeme je moct nahromadit do obludnych rozmeru a prenest na budouci generace. Takto presne pracuje lidska psychika, kdyz ma moznost prenest neco neprijmenho na dlasi den. A na tom stavajici financni system stavi svou legitimitu. Samozrejme existuje limita, kdy nahromadeni ruznych deformaci a chyb a nedostatek novych dluhu nutnych pro expanzi fiat money znemozni funkcnost tohoto systemu. A pak nastava cas tvrdeho uctovani.

214847

14.3.2010 4:14

RE: Tady povestinou sbiram informace jineho razu.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 214847

Na závěr bych přidal, že propagace zlata (zlatého standardu) je také nepřímou propagací jeho současných vlastníků, jako možných budoucích zakladatelů "nové měny". Je přece samozřejmé, že zavádět zlatý standard asi moc nepůjde bez většího množství onoho kovu...
Takoví lidé, kteří se hrdě angažují v propagaci něčeho, čeho konce nejsou sami schopni dohlédnout, bývají trefně klasifikováni jako užiteční idioti.

214872

14.3.2010 8:49

RE: Tady povestinou sbiram informace jineho razu.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 214872

Nahromadit zlato sice na startovni care noveho systemu prinase jiste klady, ale furt je to lepsi nez byt zavisly na nekom, kdo si vytvari menu z niceho. Koneckoncu nahromadeni prilis velkeho mnozstvi zlata ma negativni vliv na ekonomiku. Spanelsko ziskala 500 let zpatky takove ohromne mnozstvi drahych kovu, ze si mohlo dovolit vsechno kupovat v zahranici. Na cemz profitovalo to zahranici vzrustem vyrobnich kapacit a Spanelsko hospodarsky stagnovalo.

Kdyz uz jsme u tech idiotu? Jak se rika lidem, kteri treba preferuji euro? Tedy menu, kterou nelze ovlivnovat na domacim piskovisti? Coz pri ruznorodem vykonu v Evrope bude vytvaret pnuti a protichudne tendence na reseni tech ekonomickych problemu. Nemluve o tom, ze silne pochybuju o principielni proveditelnosti, ze by nekdo byl schopen on-line shromazdit komlexni data nutna k reseni konkretnich situaci, vcetne dostatecne predpovedi jake budou reakce zucastnenych. Racionalni homo economicus je teoreticky konstrukt, skutecni lide z masa a kosti takhle v drtive vetsine nereaguji. V Recku by jiste radi ted delali a zrejme neco jineho nez v Bruselu ci kde ta centralni banka sidli.

Nepochybne vubec nejvyhodnejsi pozice je vytvaret papirky v pozici svetove meny jako byl dlouhodobe dolar. CR nikdy nebude v extra vyhodne pozici ohledne vytvareni papirove meny, z toho duvodu je lepsi to mit podlozene nejakou komoditu typu draheho kovu a nejlepe ekonomickym vykonem. Zlato sice nahamounit rychle nepujde, ale stavet na solidnim poctivem pristupu to by casem mohlo fungovat. A ono za vysledky dobre prace se da smenit i to zlato.

Jak uz jsem rekl neni tak podstane co by chteli uzitecni idioti meho typu, ale co muze ci nemuze fungovat. A druha vec co budou preferovat jako svetovou menu ti, co maji ekonomicky schopnost produkovat nezbytne veci jako potraviny, energii, suroviny, a ruzne vyrobky industrialni povahy. A verte mi, ze v BRIC, ale treba i takove Nemecko, Japonsko, Jizni Korea maji slusnou schopnost vytvaret skutecne veci, tak tyhle zeme si to mezi sebou vysavluji, at uz je budou podporovat uziotecni idioti nebo nebudou. Bohuzel ja jsem nemohl zakazat neuzitecnym idiotum v CNB prodej zlatych rezerv. Ono blizka budoucnost nam brzo ukaze, kdo patri do Bohnic a koho meli zavrit do basy.

214877

14.3.2010 16:16

RE: Tady povestinou sbiram informace jineho razu.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 214877

Vidím že jste se rozpálil do běla. To jsem opravdu nechtěl. Dokonce i basu s Bohnicemi jste do toho guláše zamíchal. Nemáte být tolik vztahovačný, já Vás chtěl pouze přimět k zamyšlení - neoctnul-li jste se na špatném břehu. Ale nepovedlo se.
Před tím jsem myslel, že spolu probereme můj oříškočokoládový zmrzlinový měnový standard, a tu jste zase bez rozmyslu napsal:
>Ale urcite z praktickeho hlediska je lepsi presunout cihlu zlata nez nekolik vagonu oriskove zmrzliny.
To sice ano, ale nevysvětlil by jste mi, k čemu by se přesouvalo to nebo ono, Vy s tím chcete snad kočovat?
Mnou myšleny byly peníze papírové (včetně drobných mincí nezlatých a nestříbrných), navázané na koš produktů vycházejících z receptu oříškočokoládové zmrzliny.
Definice vztahu mezi referenčními komoditami je myšlena tak, že řekněme, jedna porce oříškočokoládové zmrzliny - definované kvality a objemu (váhy), bude se hodnotou rovnat deseti centům nového oříškočokoládového dolaru. A tento referenční vztah bude platit navěky. Tečka. V koši referenčních produktů jsou zastoupeny různým poměrem některé potravinářské komodity požadované kvality. K tomu, aby byl definován standard opět nepotřebujeme ty tuny zmrzliny, nýbrž to, že výchozí komodity z nichž je složena ona zmrzlina, jsou masově zastoupeny v základních potřebách společnosti. No, a aby to nebyla jen teoretická souvztažnost, tak u každé pobočky státní(emisní) banky by byla cukrárna, v níž by tato zmrzlina (měnový standard) byla navěky dostupná, za deklarovanou cenu 10 centů, ke kontrole kvality mlsnými jazýčky šestnact hodin denně, o svátcích a víkendech zvláště. Činnost a dohled nad kvalitou těchto cukráren by zajišťoval státní fond hmotných rezerv, který by udržoval rezervy produktů komoditního koše, pro případné výkyvy trhu či neúrody, nikoli jen pro potřeby měnového standardu. Tím nevylučuji užití zlata i jako rezerv pro stát či jednotlivce. Ale jako měnu vřele doporučuji oříškočokoládový dolar, alespoň do doby, než někdo přijde s něčím lepším... Takto definovaný dolar by měl výhodu, že produkty komoditního koše (potravinové) by byly za sto let k mání za stejnou cenu jako dnes, a i za peníz ušetřený by bylo k dostání prakticky totéž až na mírné možné variace uvnitř koše. A zlato ať klesá či stoupá, jak si "trh" či belzebub přeje. [mrknutí jedním okem]

214915

14.3.2010 21:00

RE: Tady povestinou sbiram informace jineho razu.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 214915

Ale co Vas vede, ja mam ve zvyku se rozpalit do bela pouze tvari tvar, aby to nebylo zbytecne plytvani adrenalinem a melo to nejaky efekt. A kdo tuto situaci se mnou zazil, ten na ni pravdepodobne jenom tak nezapomene. [mrknutí jedním okem]

Na vztahy na veky neverim ani v prirodnich vedach, kde taky nakonec prisli napr. s teorii inflancniho vesmiru, natoz v mezilidskych vztazich, ledaze by ta ekonomie ve vasem osobnim pojeti byla neco neobycejneho zvlastniho a specialniho. Naveky je pouze vesmirne Absolutno, aspon v to jedine naveky pevne verim, ale tomu je nejaka krize meny a co ji nahradi.... [smích] [mrknutí jedním okem]

Co produkce tech potravin, na cemz vsem zavisi? Na pocasi, na stabilite klimatu, na ekologicke devastaci? Mam pokracovat? Toz asi tak, bez zlata se pri te mene budeme obchazet dost tezko. Obvzlast na zacatku po padu fiat money bude znacne vysoka neduvera. A prave, kdyz si lidi za nejake papirky pro me za me s nazvem oříškočokoládového dolaru budou moct na pozadani v bankach vymenit za zlato ci stribro, tak se ta duvera muze obnovit. Samozrejem drzet fyzicky zlato znamena pro obycejneho clovicka hromada extra starosti. Velci investori budou na pocatku taky pozadovat jednou za cas vyuctovani. Co myslite budou pozadovat vagon zmrzliny nebo nekolik zlatych minci? Muzeme se vsadit. Ja sazeni beru jako zabavu, takze se sazim dycky o male pivo. [mrknutí jedním okem]

214939

15.3.2010 2:58

RE: Tady povestinou sbiram informace jineho razu.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 214939

Zdá se, že pořád nechápete, že byl -li by zaveden jiný standard, žádné zlato a stříbro v tom primárně nefiguruje, a žádnou banku nemůžete nutit k výplatě zlata či stříbra za její papírovou měnu, právě tak jako nyní. Zahraniční clearing by probíhal jako dosud na kurzovním základě.
A důvěra v měnu je v první fázi vnucena zákonem, který stanoví čas nástupu platnosti nové měny, počáteční kurzy k jiným měnám podložené mezinárodními dohodami, přepočtovým kurzem ke staré měně, dobou překrytí platnosti obou měn (staré i nové) a konečným datem platnosti staré měny pro výměnu v bankách. To je rámcově vše.
>Velci investori budou na pocatku taky pozadovat jednou za cas vyuctovani. Co myslite budou pozadovat vagon zmrzliny nebo nekolik zlatych minci? Muzeme se vsadit.
Nevím o jakém vyúčtování mluvíte, ani nevím, že by dnes, či včera kromě Brettonwoodských dohod měl někdo nárok na něco jiného, než běžný kurzovní clearing ,spojený s držením rezervních měn pro udržování kurzu vlastní měny. Další možnosti jsou, v případě nedůvěry v naši měnu, možnosti výměny bártrové např za obilí apod., včetně zlato za zboží. Zlato ani stříbro nenahradí důvěru, s tím máte pořád problém. Důvěra se může obnovit pouze transparentním pořádkem ve všem, co s měnou nějak souvisí (a že toho je!). Zlato je myšlenková past, do níž padá každý, kdo neví, co to je skutečná důvěra. Pochopí to určitě tehdy, když zlato bude bezcenné a v praxi nesměnitelné za brambor či krajíc chleba. Je možné, že do té doby nezadržitelně vstupujeme.
Z toho, jak píšete, přičemž se pořád vracíte k tomu zlatu, se mi zdá, že pro Vás je důvěryhodný kdokoli, kdo nabízí zlatý standard jako řešení, zatím co ti, kteří nabízí transparentní pořádek bez zlata, se Vám jeví jako nedůvěryhodní. Ani to, že zlato se z veřejného prostoru "svojí zvláštní gravitační silou ztrácí do soukromých skládek" Vás nevaruje. Zdá se že Vám není pomoci.
Ale to pivo není špatný nápad, zatím. [mrknutí jedním okem]

214984

15.3.2010 7:19

RE: Tady povestinou sbiram informace jineho razu.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 214984

Duveru vynutit zakonem? Kdyz se fixlovalo za starych casu, ze se snizoval obsah kovu v mincich, a lidi vdeli, ze se fixluje. Ani bolsevik si zakonem nedokazal vytvorit duveru. Takze jak chcete dnes v dobe krize v ruzne financi derivaty v nejaky papir vytvorit duveru zakonem? To bych potreboval upresnit. Nerikam, ze skutecne transparetni ekonomicky system by nemohl byt duveryhodny, ale jak dosahnout te on-line transparentnosti v praxi? Dejte link na ten vas ekonomicky system pokud se vyskytuje na netu. To, ze nekdo nahromadil zlato me nedesi. Zlato se velice rychle prestehuje, tam kde je skutecny ekonomicky vykon. Joo, ja jsem pro, zajit na pivo. To, ze maji lidi ruzne nazory me taky nedesi. [mrknutí jedním okem]

214989

14.3.2010 22:37

RE: Tady povestinou sbiram informace jineho razu.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 214915

Jeste, aby nedoslo k nejakemu nedorozozumeni. Ja vim jak to myslite s temi oriskove-cokoladovymi dolary, ale lidi jim prvni musi verit. Dam vam pripad z historie. De Gaulle jako president Francie a nejenom on mel pochybnost o kryti dolaru zlatem jako mezinarodni obchodni meny. V bance to sice za drahy kov Frantovi Boruvkovi nesmenili, ale franouzska vlada za dolary, ktere se ji nahromadilo mohla pozadovat zlato. Charles de Gaulle teda pozadoval za "pytle" dolaru zlate cihly. Az jednoho krasneho dne byly nuceni rict v USA koncime, zlato za dolary nedavame ani vladam. Samozrejme pokud by dolary byly skutecne kryte zlatem, tak by zadny problem vzniknout nemohl.

Jenomze v systemu fiat money je uplne kryti zlatem pouze v teoretickem case nula. Samozrejme prebytek Francie byl jenom pomerne mala cast emitovanych dolaru, ale ukazala se, ze realne byla tato relativne mala cast dostacujici ( spolu s Francii byli i jini ), aby i formalni kryti dolaru jako mezinarodni obchodni meny padlo. A to ekonomika USA byla v te dobe velmi vykonna, a protoze profitovala z dolaru jako svetove meny, tak nehrozilo, ze by v USA dochazelo k hromadne smene dolaru za zlato. Pokud neco takoveho nebylo vubec zakazano v ramci zakona.

214965

14.3.2010 23:34

RE: Tady povestinou sbiram informace jineho razu.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 214965

To píšete dobře, ta důvěra je určitě důležitá, ale u mého modelu je šestnáct hodin každý den i ve svátek a o víkendu ověřovatelná každým občanem, na rozdíl od Brettonwoodských dohod, kde nárok na ověřování výměnou měl pouze stát. Takže pro důvěryhodnost jsem udělal maximum. Více udělat nejde. [mrknutí jedním okem]

214972

15.3.2010 0:19

RE: Tady povestinou sbiram informace jineho razu.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 214972

Tak jako tak bude v tech dynamickych rovnovahach malokdy nadcasovy primo magicky moment, kdy to bude skutecne na presne nule. Takze v realu budou existovat i mezi ciste barterovou smenou ( pouze teoreticky priklad )nejake zustatky nebo deficity tech cokoladovych dolaru. A jak znam lidi, tak budou pozadovat na ty zustatky neco jineho nez kbelik cokolady. Holt fungovat v praxi bude pouze ten model, kteri lidi budou v dostecnem mnoztvi akceptovat. [mrknutí jedním okem]

214979

15.3.2010 4:18

RE: Tady povestinou sbiram informace jineho razu.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 214979

>Tak jako tak bude v tech dynamickych rovnovahach malokdy nadcasovy primo magicky moment, kdy to bude skutecne na presne nule. Takze v realu budou existovat i mezi ciste barterovou smenou ( pouze teoreticky priklad )nejake zustatky nebo deficity tech cokoladovych dolaru. A jak znam lidi, tak budou pozadovat na ty zustatky neco jineho nez kbelik cokolady.
Pro zahraniční lidi klasický mezinár. clearing, pro místní - v místní oříškočokoládové papírové měně s vyčíslením třeba na tisíciny, v praxi zaokrouhleno na jednotlivé centy (v nezlatých mincích). Něco z toho z jiného úhlu v příspěvku č.214984.
>Holt fungovat v praxi bude pouze ten model, kteri lidi budou v dostecnem mnoztvi akceptovat.
Svatá pravda, nepoučitelnost je matka katastrofy, alespoň tak to cítím po poměrně namáhavém maratonu v tomto vlákně.

214986

Příspěvků: 50

10.03. 10:56 r.m.  zas ty nebohé řecké případně maďarské matropříklady
10.03. 20:00 Antoninus  Krize kapitalistického systému? Omyl
10.03. 21:14 calimero  RE: Krize kapitalistického systému? Omyl
10.03. 22:16 Střelec  RE: Krize kapitalistického systému? Omyl
10.03. 22:26 Antoninus  RE: Krize kapitalistického systému? Omyl
10.03. 23:30 calimero  RE: Krize kapitalistického systému? Omyl
10.03. 23:32 Pepa xy  RE: Krize kapitalistického systému? Omyl
11.03. 01:00 Vojta49  RE: Krize kapitalistického systému? Omyl
11.03. 01:27 Pepa xy  RE: Krize kapitalistického systému? Omyl
11.03. 10:32 kingpin  RE: Krize kapitalistického systému? Omyl
11.03. 19:36 Rene Bartosek  RE: Krize kapitalistického systému? Omyl
11.03. 23:31 in-ocean  Hrubky.
14.03. 12:57  RE: Hrubky.
14.03. 15:33 Rene Bartosek  RE: Hrubky.
14.03. 23:18 Oracle  RE: Hrubky.
20.03. 12:32 Antoninus  RE: Krize kapitalistického systému? Omyl
12.03. 17:11 altruista  RE: Krize kapitalistického systému? Omyl
12.03. 14:24  RE: Krize kapitalistického systému? Omyl
10.03. 22:09 Rene Bartosek  RE: Krize kapitalistického systému? Omyl
12.03. 13:29 yvetta  RE: Krize kapitalistického systému? Omyl
12.03. 14:13 Sam Ting Wong  RE: Krize kapitalistického systému? Omyl
17.03. 16:42 loketak  RE: Krize kapitalistického systému? Omyl
11.03. 08:38 Střelec  hyperbohatí
11.03. 09:59  RE: hyperbohatí
11.03. 11:27 Střelec  RE: hyperbohatí
11.03. 10:00  "Jen více takových Kožených"
11.03. 10:44 kingpin  Banky
11.03. 20:19 Rene Bartosek  Tady povestinou sbiram informace jineho razu.
11.03. 22:45  RE: Tady povestinou sbiram informace jineho razu.
11.03. 23:47 Alexus  RE: Tady povestinou sbiram informace jineho razu.
12.03. 14:41  RE: Tady povestinou sbiram informace jineho razu.
12.03. 16:22 Rene Bartosek  RE: Tady povestinou sbiram informace jineho razu.
12.03. 20:07  RE: Tady povestinou sbiram informace jineho razu.
13.03. 01:10 Rene Bartosek  RE: Tady povestinou sbiram informace jineho razu.
11.03. 23:56 Rostislav Mucha  RE: Tady povestinou sbiram informace jineho razu.
12.03. 01:51 Rene Bartosek  RE: Tady povestinou sbiram informace jineho razu.
12.03. 23:58  RE: Tady povestinou sbiram informace jineho razu.
13.03. 01:18 Rene Bartosek  RE: Tady povestinou sbiram informace jineho razu.
13.03. 10:09  RE: Tady povestinou sbiram informace jineho razu.
13.03. 22:14 Rene Bartosek  RE: Tady povestinou sbiram informace jineho razu.
14.03. 04:14  RE: Tady povestinou sbiram informace jineho razu.
14.03. 08:49 Rene Bartosek  RE: Tady povestinou sbiram informace jineho razu.
14.03. 16:16  RE: Tady povestinou sbiram informace jineho razu.
14.03. 21:00 Rene Bartosek  RE: Tady povestinou sbiram informace jineho razu.
15.03. 02:58  RE: Tady povestinou sbiram informace jineho razu.
15.03. 07:19 Rene Bartosek  RE: Tady povestinou sbiram informace jineho razu.
14.03. 22:37 Rene Bartosek  RE: Tady povestinou sbiram informace jineho razu.
14.03. 23:34  RE: Tady povestinou sbiram informace jineho razu.
15.03. 00:19 Rene Bartosek  RE: Tady povestinou sbiram informace jineho razu.
15.03. 04:18  RE: Tady povestinou sbiram informace jineho razu.

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

80

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc listopad přispělo 130 čtenářů částkou 28 058 korun, což je 80 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Ředitel řecké JIP: Umírají vakcinovaní. Vláda musí přestat dělat rozdíly mezi očkovanými a neočkovanými28.11.21 12:49 Řecko 0

Povinnou vakcinací namydlí Babiš starší generaci schody do hrobové jámy28.11.21 08:54 Česká republika 2

Lidé po napíchání mRNA utrejchem ztratili 40% imunity, dále ztrácejí 3,3% až až 6,4% týdně až k 0%28.11.21 08:32 Neurčeno 3

Ukrajinská armáda zaútočila vo viacerých regiónoch Donbasu. Objavili sa pripravení americkí vojnoví poradcovia28.11.21 07:28 Ukrajina 0

Švýcarsko omezilo vstup Čechů do země28.11.21 07:22 Švýcarsko 0

Nejvíce proočkované Portugalsko vyhlašuje výjimečný stav a zavádí opatření kvůli covid-1928.11.21 07:12 Portugalsko 1

Ladislav Větvička také začíná mít problémy s cenzurou na blogu iDnes26.11.21 23:08 Česká republika 1

Demonstrace na Letné 28.11. 2021 od 14:0026.11.21 21:38 Česká republika 6

Rakousko-chorvatská diplomatická vojna! Chorvatský prezident nazval rakouský lockdown fašizmem!26.11.21 03:25 Chorvatsko 12

Odborová organizace Pro Libertate - pomoc neočkovaným v zaměstnání26.11.21 03:02 Česká republika 2

Už neexistují oběti Covidu, jen oběti zločinného jednání vlády a Mengele-lékařů26.11.21 02:53 Evropská unie 0

České nemocnice zahlcuje epidemie infarktů a mozkových příhod očkovaných26.11.21 01:33 Česká republika 0

Vědci varují: mRNA vakcíny proti Covidu dramaticky zvyšují riziko cévních příhod25.11.21 23:17 Evropská unie 0

Babiš: Očkování má být v Česku povinné pro lidi nad 50 let!25.11.21 17:38 Česká republika 8

Výpověď dvou lékařů:shedding po vakcínách ohrožuje děti+nebezpečí vakcín,podložené studiemi25.11.21 13:06 Slovensko 2

Zuzana Čaputová si dělá z lidí výsměch25.11.21 01:38 Slovensko 4

Petice proti povinnému očkování24.11.21 22:38 Česká republika 4

Jak manipulatori.cz manipulují24.11.21 17:30 Česká republika 3

Tajemný utrejch23.11.21 22:03 USA 4

Tak na udání. Dorazili. Ve dvou. Ani tak jsem se nezalekl a šel do boje23.11.21 19:12 Česká republika 7

Měnové kurzy

USD
22,66 Kč
Euro
25,65 Kč
Libra
30,23 Kč
Kanadský dolar
17,71 Kč
Australský dolar
16,14 Kč
Švýcarský frank
24,53 Kč
100 japonských jenů
19,99 Kč
Čínský juan
3,54 Kč
Polský zloty
5,44 Kč
100 maď. forintů
6,94 Kč
Ukrajinská hřivna
0,84 Kč
100 rublů
29,99 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 614,50 Kč
1 unce stříbra
524,05 Kč
Bitcoin
1 227 353,39 Kč

Poslední aktualizace: 28.11.2021 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 5 656