Diskuze k článku

Demokracie nebo demokratura? Čast 2.

Příspěvků 84

4.3.2010 7:06

Tak nevím o čem je řeč,

M.Š. 88.?.?.?

když to co je v nadpisu,tedy zda jde o demokraturu nebo demokracii,píši již nejméně deset let.No jo,názory se přehlíží,aby snad,pro boha svatého,někdo nebyl první než já,a já a já...
Naskýtá se také otázka,co si pod pojmem demokracie možno představit.Co jedinec,to názor.Jistě,že pro bolševníka,který zprivatizoval nekalým způsobem(..ne nekalým,avšak patřičně upraveným privatizačním zákonem...)co se dalo,je pojem demokracie poněkud jiného rozměru,než ovčana,který byl,je a bude jen a jen ovčan,pro toho totalita samozřejmě neskončila a pod názvem demokracie vidí jen a jen demokraturu,neb nic jiného nenastalo a ani nenastane.Nebo si snad někdo myslí,že bývalí mocipáni a vyvolení,pustí jen tak mimochodem a jednoduše vládu a moc nad "masami"..?No,kdo si myslí,že ano,je s prominutím hňup a nebo naivka a nebo se spřáhl s bejvalými vyvolenými a za prebendy a navrácený majetek prodal svoji duši.Že ano,páni disidenti...tak nějak to bylo.Pro národ a ovčany z toho poučení plyne...."necinkej klíči,když už,tak jedině klíčem po hlavě...".Přehlédneme-li posledních dvacet let,musím konstatovat,že K.Kryl byl prognostický genius,kam se hrabe prognostický ústav se svými šmejdy a hajzlíky.Položíme-li si otázku,zda bylo možno jít jinou cestou,musíme si odpovědět,že s občanským materiálem švejkovského a poněkud podprůměrného(..až na světlé výjimky,těžce vykloubené z průměru a patřičně za tento přečin národem potrestané....)myšlení,není a nebude možno dělat zázraky.Lze jen doufat,že se budeme převalovat ve svém smradlavém průměru a se svými broučkovskými pseudoproblémy v bahně průměrnosti a zaostalosti co nejdéle a že tento národ nespláchne nějaká očistná povodeň.

M.Š.

214004

4.3.2010 8:20

Vím, o čem je řeč.

baki 85.?.?.?

Je o tom, co se všeobecně již dávno ví. Pouze jsou některá tvrzení podkládána čísly. která se zdají být věrohodná. Je zde správně nastavena vazba, na "Velké bratry", což se oficielně nesmí. Je zde zdůrazněno, že my, jako národ ve střední Evropě, nejsme schopni sobě zachovat národní důstojnost. Líbí se mi zhodnocení i našeho denního tisku a reportérů, kteří nás informují o "dění ve světě". Těm, kteří se domnívají, že jsme schopni si sami zabezpečit svou suverenitu, se článek jistě líbit nebude.

214005

4.3.2010 10:13

Tohle ja paradni priklad

Stan 91.?.?.?

jak pomoci balicku pravd a polopravd, lze do textu propasovat i paradni lzi. Pan Socialista si dal vskutku praci, doufam ze se u toho nezpotil. Skoro se mi zaclo po komousich styskat. [chechtot] [velký smích] [chechtot] [chechtot]

214010

4.3.2010 13:14

RE: Tohle ja paradni priklad

Erwin 91.?.?.?

Reakce na 214010

Výrazy autora článku jako např. /Nemohu a nehodlám obhajovat komunistickou nedemokratickou praxi./ mají navodit pocit, že není žádný bolševik. Po prvním dílu jsem si nebyl jist. Nyní už ano.Jak poleno. Podsouvá nám myšlenku, že pokud je tento režim špatný (samozřejmě, že je), musí být logicky ten komunistický dobrý. A to je velká lež. Všimněte si způsobu rétoriky a použitých výrazů jako popis některých dějů. Jak z učebnice. Marx prý přichází na západě opět ke slovu...jaká to škoda, že už nemůžeme vidět v TV soudružku Švorcovou...policejní stát bez policistů...chudinka Štěpán...fašizující Dělnická strana...likvidace českého národa Němci...soudruzi z té svobody po nástupu Gorbačova úplně zpanikařili...Nemám rád smajlíky, ale dnes si to neodpustím [chechtot]

214023

4.3.2010 13:57

RE: Tohle ja paradní příklad té nejbrutálnější komunistické propagandy

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 214023

Autor v ní vyslovuje tvrzení typu :

> Po pravdě nutno konstatovat, že členství v RVHP, přes všechny její byrokratické nedostatky, bylo pro nás po celou dobu vysoce výhodné.

Tak nehoráznou lež jsem už dlouho nečetl. Z mnoha uvedu jen jeden argument. Tím je československý uran. Jáchymovská pánev byla za éry "výhodné RVHP" zcela vydrancována. Z ohromného bohatství nezbylo zhola nic. Veškerá produkce šla jen a výhradně do SSSR. Podrobnosti viz zde.

Cituji z tohoto odkazu :
V letech 1966 až 1989 bylo do uranového průmyslu vloženo neuvěřitelných 37,6 miliard Kčs dotací.
Současná koruna se má k té ze sedmdesátých let asi 10:1. V dnešních cenách jde tedy cca o 370 miliard Kč. Zdůrazňuji slůvko dotací. Náklady na těžbu hradil SSSR údajně dodávkami jiných surovin. Když ovšem bylo třeba těžbu uranu takto masivně dotovat, učiní si jistě každý čtenář úsudek o tom, jak "výhodné" pro nás bylo jej pro SSSR dolovat.

Mít tak dnes to vydrancované bohatství k dispozici, mohli jsme si žít jako v Norsku.

214026

4.3.2010 15:18

RE: Tohle ja paradní příklad té nejbrutálnější komunistické propagandy

canario447 canario447 (zavináč) centrum (tečka) sk 190.?.?.?

Reakce na 214026

Myslim ze sa neskutocne pleties.keby si studoval nieco ohladom banictva ( hornictvi - doly) vedel by si jednoduchy fakt, ktory pani "suduhovia" vedeli uz pekne davno.Banictvo je vysoko neziskovy sektor, (nie vsetok) ale hlavne co sa tyka uhlia a cuduj sa svetu aj uranu. Dovod? Nekutocne vysoke naklady na tazbu - spristupnenie zdroja - (tam spada vystahovanie, presidlenie celych oblasti ktore boli predtym obyvane, nutnost vystavby novych obytnych zon, napravy skod sposobene tazbou, rekultivacie a mnoho, dalsicha dalsich veci.Ak by sme pouzili tvoju logicu, ze tazba uranu u nas bola vysoko dotovana a teda nam ZSSR neplatilo vlastne nic, tak sa s tou istou logikou pozrime na tazbu hnedeho a cierneho uhlia ( ci uz na slovensku alebo ostravsku, kladne a pod) a dojdeme k zaveru ze aj tato tazba bola za onej ery vysoko dotovana a neziskova. Takze,ak si podniky,elektrarne a obyvatelia v tej dobe kupovali uhlie, tak cena ktoru zan platili bola smiesna( paralela k dodavkam surovin zo ZSSR za uran) a teda to uhlie ludia vlastne dostavali zadarmo. S tymto vsak zrejme nikto suhlasit nebude, pretoze vsetci zan platili a uhlie svojho casu bolo pre nase hospodarstvo klucovou surovinou, aj ked ho vlastne dotoval stat. Dnes by sa to dalo prirovnat k takej hluposti ako je smeisny cukor. Neviem kolko stoji kilo cukru v cechach,ale na slovensku cca 30 korun. ( informacia stara tak 5 rokov) Aky je paradox tato cena pre obycajnych ludi, ked sa na nu pozrie pohladom statnych vyvozov cukru do zahranicia za vysoko dotovanu cenu 14 korun s odovodnenim ze je to vyhodny vyvoz a vyhodne dotacie. ( s tymto prisiel nas "super podnikatel" p. Majsky a presvedcil vladu, ze je pre nu vyhodne predavat cukor do zahranicia za 14 korun a zbytok vyrobcovy doplacat zo statneho rozpoctu)Kto mi vysvetli ,ako nieco take moze byt pre stat vyhodne, alebo vyhodnejsie ako za taku istu expotnu sumu predavat predmetny cukor vlastnemu obyvatelstvu?Nuz ak to zvladne, tak tam si najde odpoved aj na otazku ako to bolo s uranom.

214028

5.3.2010 6:41

RE: Tohle ja paradní příklad té nejbrutálnější komunistické propagandy

Pepa z depa 96.?.?.?

Reakce na 214028

Nechci se vam plest do debaty, ale byvale Ceskoslovensko vyvazelo uhli do zapadnich statu(napriklad Velka Bitanie), aby zjiskalo devizy.
Pritom Anglie mela uhli dostatek. Proc by si mela devastovat svoji krajinu, kdyz si ji muze devastovat jiny(socialisticky stat)?
Az nam nezbyde zadny uhli, tak nam to Anglie v budoucnu vrati, ale my to zapatime 10x [naštvaný]

Nebo kdyz se vozilo drevo do Rakouska a za to jsme dostali
nedostatkovy veprovy maso, ktery nikdo na zapade nechtel.

To byla vyhodna ekonomie, ale jak pro koho [bliji]

214080

5.3.2010 11:43

RE: Tohle ja paradní příklad té nejbrutálnější komunistické propagandy

canario447 canario447 (zavináč) centrum (tečka) sk 190.?.?.?

Reakce na 214080

Lutujem ale toto neberiem. Prave VB bola v devastacii svojej prirody vdaka tazbe na tom omnoho horsie ako CSSR, kde v 80 rokoch prebiehal intenzivny rekultivacny program na odstranenie pozobenia tazby. Toto su podobne informacie ako o fame ako sa stavala u nas papieren.Stavali ju Juhoslovana s Kanadou a sirila sa fama ze Kanade za nu platime derevom,aby si oni uchranili svohu prirodu a nenicili ju.Faktom je, ze sme platili drevom, lebo Knadada tu prirodu uz yakmer totalne vydrancovanu ma.Prebiehaju tam protesty drevorubacov, ktory su za navrat rucnej prace do lesov, zrusenie mechanizacie a podobne, pretoze sa lesy nestihaju obnovovat v svojom 60 - 80 rocnom cykle. Ak sa u nas robia holo ruby, tak by som prial ludom vidiet co znamena holorub prave v Kanade

214105

5.3.2010 11:54

RE: Tohle ja paradní příklad té nejbrutálnější komunistické propagandy

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 214105

Jo vidět holoseče v Kanadě stojí za to, ale je z toho deprese. Ovšem z města nebo ze silnice to vidět není, musí se hloub do přírody, někdy stačí i za nejbližší kopec. Je to k pláči k tomu poslouchat řeči dřevo těžících koncernů jak se hezky starají a sázejí nové stromky. Zvláště Britská Kolumbie je toho neslavným příkladem.

214106

5.3.2010 13:20

RE: Tohle ja paradní příklad té nejbrutálnější komunistické propagandy

canario447 canario447 (zavináč) centrum (tečka) sk 190.?.?.?

Reakce na 214106

Ono to je prave ta sranda, ze dnes vdaka technike ma tuto moznost kazdy.Staci si tuknut do googla na satelitne mapy so zobrazenim povrchu a pozriet napriklad slovenske lesy v sucasnosti. jeden by zaplakal nad tymi holinami co tam vznikli za poslednych 20 rokov. To tu predtym nikdy nebolo.A to iste si moze ktokolvek pozriet v Kanade, alebo napriklad take pralesy v Brazilli. Aj tam bolo dreva ze sa zdalo nekonecne a dnes? Dosli sme tak daleko ze mahagon je uz roky len na pridel( ano skutocne na pridel, jednotlive staty maju stanovene limity kolko ton mahagonoveho dreva mozu kupit a su to smiesne cisla) a ceder je zakazane tazit uplne.

214112

5.3.2010 13:55

RE: Tohle ja paradní příklad té nejbrutálnější komunistické propagandy

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 214028

Nejprve nesmysl, ohledně toho, že
> Banictvo je vysoko neziskovy sektor.
Lidé dolují (baňujú), pane Canario, od nepaměti. Už egyptští faraoni, staří Římané, Keltové, ... Kdyby bylo hornictví neziskové, ležela by dodnes většina nerostného bohatství pod zemí. A lidé by místo hornictví dělali něco, co je uživí. V normální (tedy ideologií nepokřivené společnosti) lidé obvykle konají jen to, co má smysl. Slovo dotace je socialistický eufemizmus pro krádež. O tom, že v ČSSR bylo v éře "budování socializmu" dotováno kde co, nepolemizuji.

Nikde jsem neřekl, že SSSR nám za uran neplatil. Ovšem sám fakt, že jeho těžba musela být dotována je důkazem toho, že bídně.

Polemizuji s autorovou lží, že RVHP byla pro nás výhodná. Doložil jsem, že Sovětským svazem vynucené dolování uranu (pro sebe jsme nepotřebovali ani gram) muselo být v létech 1966-1989 dotováno. Čísla z předchozích let nemám, ale selský rozum říká, že ta těžba byla zřejmě dotována od samého počátku, tedy od roku 1945. Takže celkovou sumu dotací odhaduji (v dnešních cenách) na 750 miliard Kč. Touto mamutí částkou doplatila naše země (jen v oboru dolování uranu) na "výhodné" RVHP. Kdyby oné "výhodnosti" nebylo, nemuseli jsme nic dolovat a tedy ani dotovat. A lidé mohli místo dolování uranu dělat něco užitečného. Třeba dál vyvíjet některé výrobky, v nichž jsme po válce patřili ke světové špičce. Motocykly, sportovní letadla, auta, obráběcí, textilní a obuvnické stroje, ... A ne je nechat zastarat tak, že všechny tyto ČS (kdysi špičkové produkty) byly počátkem devadesátých let na světových trzích naprosto neprodejné. Krom toho by nám zůstaly pod zemí nesmírné zásoby uranu, jimiž jsme dnes mohli uhradit část nebo dokonce celý státní dluh.

Ještě stále soudíte, že jsem nesprávně odpověděl
>na otazku ako to bolo s uranom?

214113

7.3.2010 0:55

RE: Tohle ja paradní příklad té nejbrutálnější komunistické propagandy

canario447 canario447 (zavináč) centrum (tečka) sk 190.?.?.?

Reakce na 214113

je jedno ci sa dolovalo alebo nedolovalo od nepamati. To s tym bohuzial nic nema. Ak sa bavime o dolovani v historii, dolovalo sa vzdy najma to co v dase dolovania bolo potrebne. Vysvetlim aj tie dotacie.(vraj socialistycky vymysel znamenajuci kradez) A pouzijem slovo moderne zo sicasnosti a to subvenicia (zrejme demokratizky vymysel pre oznacenie kradeze.Takze, ak odmyslime, zlato, striebro a diamanty ( co boli vacsinou veci co sa tazili v historii, zostanu nam zelezo, medene rudy a uhlie. Vsetky tieto nerast sa povacsine tazili viacmenej povrchovo a primitivnym sposobom.O tom ako boli v tej historii plateny banici ako zili a podobne, pomlcime.Co sa zmenilo v sucasnosti. Napriklad ropa.Ropy je na svete neskutocne mnozstvo, ALE. Tazi sa len ta co je lahko pristupna a ked sa lozisko zatvara, pod zemou ostava viac ako 60 % ropnych zasob.Dovod? Bolo by to neekonomicke tazit ten zostatok. Preto ze je ropy este stale ako tak dost, lozisko sa zavrie a ide sa na dalsie "lahko"dostupne. Pri uhli, uz ale napriklad tak lahko dostupne zdroje niesu a kedze uhlie je potrebne na vselico ine ako len na kurenie ( chemicky,priemysel, farmaceuticky, potravinarsku, strojarensky a neviem este aky priemysel) musi sa tazit tam kde je.To jeho tazbu predrazuje. Ak by sa tazba premietla do cien uhlia bolo by nepredajne, tak sa pouzivaju subvenice. To iste plati pri urane.Dovod je ze byva velmi rozptyleny a teda stoji velku namahu jeho vytazenie( stoji to vela ) Cital som si celu tu stranku o zmluve ZSSR CSSR o urane a okrem polemik ci to bolo vyhodne alebo nebolo som tam nic extra nenasiel.Az na zmienku ze USA platilo v tej dobe cca 3 - 5 dolarov za kilo . Zda sa snad ze oni platili vela a Rusi nam malo?Naivna domnenka,z e keby sme ho nepredali ZSSR bol by este v zemi a dnes by sme s nim zaplatili statny dlh( mimochodom, co s tym ma statny dlh sucasnosti? Aj ten zavinili komousi v 50 rokoch? Ved ho vytvorili "novy" demokraticky vladcovia spolu so slobodou)je uplna somarina.Dovod? Ak by sme ho vtedy nepredali ZSSR predali by sme ho USA, Neemecku,Francuzku alebo ktorej kolvek inej krajine pod ktoru by sme spadali,tak ako sme spadali pod ZSSR. Co sa tyka nasich vyrobkov a ich vraj nepredajnosti. Doporucujem prejst sa trochu svetom a pytat sa na tie vyrobky(zastarale, bezkonkurencie a nepredajne) Zaujimave ze taky smejd ma vsade kam sa clovek zvrtne zvucne meno a ludia len spominaju, ze pred 20 rokmi sa dalo take nieco kupit. Tie vyrobky neboli v 90 nepredajne koli svojej nekvalite alebo zastaralosti.Boli nepredajne koli tomu ze museli byt nepredajne,aby vypratali trhy pre zapad. Napriklad taka JAWA. Tusim kazdy pozna. Nechapal som ked som videl tuto motorku uplne novu prvy krat cca pre 5 rokmi. Aby sme si rozumeli,pozeral som sa na nasu staru JAWA 350( ta modernizovana co mala zdvihnute vyfuky) ale na motorke bol napis AVA, je z Ciny a v Latinskej amerike su nimi preplnene ulice. Inymi slovami, kopia toho nasho "nrpredajneho braku" sa vyraba dodnes a velmi dobre sa predava.Takze, ako to ze nase originali boli nepredajne?

214252

4.3.2010 18:48

RE: Tohle ja paradní příklad té nejbrutálnější komunistické propagandy

Teonanacatl 89.?.?.?

Reakce na 214026

Můj profesor v předmětu Dějiny NH ovšem tvrdí, že se nám Rusové za uran férově revanšovali geologickým průzkumem celého území ČSSR. Tento průzkum by byl nesmírně drahý a ve světě ho dodnes ovládá málokdo, Rusové jsou v tomto oboru špička.

214045

4.3.2010 20:58

RE: Tohle ja paradní příklad té nejbrutálnější komunistické propagandy

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 214045

Aha, provedl se geologicky pruzkum nove provincie. Cesky masiv je z geologickeho hlediska nesmirne pozoruhodny. Kolik lidi asi vi, ze tato oblast patrila historicky k velmi vyznamnym nalezistim vseho mozneho v Evrope? Treba i velke mnozstvi drahych kovu. Nejaci bastardi pred par lety rozpradali znacnou cast zlatych rezerv CNB, prej zlato neni burzoazni, ale barbarsky prezitek. A hrozne vyhodne to vymenili za dolary, mozna i za tehdejsi hit finacnictvi, tedy derivaty vseho druhu. Dneska se ten finacni hit hodi, za predpokladu, ze je vytisneny na mekkem papire, tak na jednu praktickou vec.

Nevim, teda kolik toho zlata z narodniho pokladu zbylo, ale ted nejaky umelec ausgerechnet potrebuje kapku zlata na EXPO a chce ho rovnou tunu. Prej to pojisti u Loyda. Neni to uzasne za tunu zlata mit pripadne hromadu potisteneho papiru!?! Ministr financi rika, ze transfer nechce v dnesni dobe nikdo prevzit na vlastni triko. Nic prekvapiveho, zdalipak pan ministr financi vi, kteri hajzlove maji odpovednost za masivni vyprodej ceskeho narodniho zlateho pokladu pred nekolika lety? Byli povyseni za dobre odvedenou praci? [bliji]

V kazdem pripade jako sef resortu nese hlavni odpovednost, takze by se nemel schovavat za nekoho jineho. Pokud se mu zapujceni zlata nelibi, coz naprosto souhlasim, pak je to vyrizeno a tecka. Dr. Rasin by se s nikym o necem takovem, prilis dlouho nebavil. Bylo by zajimave sledovat, pokud by se nekdo ministra financi Rasina pokusil k necemu takovemu nutit. Pravda za prvni republiky litali behem rozprav v parlamentu vzduchem i lavice. Tehdy to zmrdi meli obtiznejsi vseobecne i v parlamentu, dneska jim toho projde vice. Ale vseho docasu, kdyz dojdou chleb a hry, lid si toho povetsinou povsimne a zacne mit neprijmene otazky. [velký smích] [velký smích]

Takze souhlasim s diskutujicimi prede mnou. Tenhle system ma s kapitalismem a nejakym trhem spolecneho asi jako trojkolka s raketoplanem. Ze to je dlouhodobe nefunkcni neni nic prekvapiveho, ale to v zadnem pripade neznamena, ze realny socialismus byl z dlouhodobeho hlediska funkcni system. Taky nebyl a v tom zavode systemu padl o par let drive, protoze zlikvidoval iniciativu lidi na mikroekonomicke urovni. Ten druhy system sice lidem iniciativu ponechal, ale na makrourovni vyzral do mrte pres verejne rozpocty to, co ta iniciativa lidicek byla schopna vyprodukovat.
http://www.novinky.cz/domaci/193875-janota-nechce-... [velký smích]

214055

4.3.2010 15:30

RE: Tohle ja paradni priklad

Jiřin hlavakarel (zavináč) gmail (tečka) com 90.?.?.?

Reakce na 214023

jojo, mám podobné hodnocení, v prvním dílu to nebylo ještě tak zřetelné, ale tady se autor odkopal
skoro to na mě dělá až dojem, že je mu líto, že se s tou bolševickou "smetánkou" nesvezl do dnešních elitářských časů s nevyčerpatelnými koryty pro těch pár tisíc, kteří si převlíkli kabáty a s průkazkou STB vybudovali mafiánský otrokokapitalismus se sametovou českou tváří
ale je to jen dojem, nechci křivdit někomu, koho neznám

na světě neexistuje "lidský" politický systém, alespoň zatím, nikdy tu nebyl, není a při dnešním genofondu ani nebude

musela by se změnit DNA...

214030

4.3.2010 15:57

RE: Tohle ja paradni priklad

Stan 91.?.?.?

Reakce na 214023

mas naprosto pravdu, rano jsem to jen preletl, ted vidim tez, je to zastydly bolsevik, paradni perlicka je tohle ""Neexistují" pojmy jako třeba revoluce, sociální spravedlnost, neefektivnost soukromého vlastnictví", to jsem si malem cvrkl smichy do trenyrek, primo krecovity pokus o reanimaci te bolsevicke mrtvoly. Da se to odskrtnout pod titulkem "zlodej krici chytte zlodeje". Otazka je zda to Vladimir prehledl, nebo se s tim sajrajtem ztotoznuje, pokud ano da se cekat ze to zde brzo zdegeneruje podobne jako na slovenskem serveru dolezite.sk na koutek zmagorelych marxistu. [velký smích]

214031

4.3.2010 16:02

RE: Tohle ja paradni priklad

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 206.?.?.?

Reakce na 214031

Máte pravdu. Mně se ten článek také zdá až příliš levicový. Měl jsem to v dodatku vypíchnout. Udělám to aspoň dodatečně. [zahanbení]

214033

4.3.2010 16:09

RE: Tohle ja paradni priklad

Stan 91.?.?.?

Reakce na 214033

to jsem Vladimire skutecne rad, tohohle serveru by totiz bylo skoda. [smích]

214034

4.3.2010 17:52

RE: Tohle ja paradni priklad

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 214034

(Čistě osobní útok, kousavý, posměšný tón. Nulová informační hodnota. Cenzurováno. Editor)

214042

5.3.2010 7:21

RE: Tohle ja paradni priklad

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 214034

Tohohle serveru už začíná být škoda, Editor to žádným doplňkem k jednomu článku nemůže zachránit. Článek je sice poněkud jednostranně orientovaný ale Zvědavce nepoškozuje. Základem Zvědavce je diskuse. Konfrontační diskuse z extrémních pozic vedená jedinci s přebujelým egem a navíc za pomoci urážek ukončí Zvědavce brzo a definitivně. Články informující o dalším propadu systému to nezachrání, mnohý nemusí skoro nic číst, cítí to na sobě a vidí už i pouhým pohledem z okna...
Podle mne je potřeba se alespoň pokoušet o syntézu budoucího...

214086

6.3.2010 21:02

RE: Tohle ja paradni priklad

smoke 89.?.?.?

Reakce na 214034

Měl jsem Zvědavce za spíše konzervativní (v klasickém slova smyslu) webzine, ale poslední dobou se mi taktéž zdá, že zde neomarxisté dostávají příliš mnoho prostoru.

Myslím, že v této souvislosti neuškodí připomenout činy různých hnutí insirovaných myšlenkami Marxe a náboženství dialektického materialismu:

1) Ruská revoluce a následná občanská válka (8 mil. obětí)
2) Kolektivizace a následný Holodomor (7 mil. obětí)
3) Protisovětská činnost, političtí vězni otrokářského systému GULAG (13 mil. obětí)
4) Čínská pozemková reforma (5 mil. obětí)
5) Velký skok vpřed (30 mil. obětí)
6) Kulturní revoluce (8 mil. obětí)
7) Vláda Rudých Khmérů (2 mil. obětí)
8) Propagandistické a zákonné přijetí a naplňování tezí tzv. Frankfurtské školy (současné celosvětové vymírání evropské kultury a jejích nositelů od Ameriky po Dálný Východ)

Zastánci těchto myšlenek potřebují nějakou paternalistickou autoritu (státostrana), která vše "spravedlivě" nalinkuje, sami jsou totiž nedospělí, příliš pohodlní se jakkoliv (i po malých krocích) ubírat směrem k nezávislosti na Systému. Myslí si, že stačí docházet do kolbenky, či čerpat dávky a občas jít na brigádu, a už mají nárok na to, žít v materiálním přepychu, jen z titulu občanství, ostatní věci nechť zařídí jiní. Ve skutečnosti mají stejný žebříček hodnot (materialistický) jako jimi nenávidění politici, bankéři a představitelé korporací. Na pozicích v Systému by se s největší pravděpodobností chovali stejně, ne-li hůře - jak dokládá výše uvedená historie.

214241

6.3.2010 22:36

RE: Tohle ja paradni priklad

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 214241

Že bychom se ubírali směrem k systému zde na Zvědavci se mi nějak nezdá. Co se mi zdá je že na rozdíl od nás, kteří jsme vzali na vědomí konec marxismu a snažíme se postupovat dál, vyvíjet lidskou společnost dále, tak Vy jaksi jste zamrzl v proti-komunistickém odboji. Ten už skončil pane, vyhráli jste a jste zase tam jako před tím. Cinkání skončilo, čas se zamyslet jak dál. Nebo jste příliš pohodlný a hodláte spát na vavřínech vítězství na komunismem?

214245

6.3.2010 23:58

RE: Tohle ja paradni priklad

smoke 89.?.?.?

Reakce na 214245

Měl jsem na mysli poslední dobou větší počet článků velebících bolševický státně dirigistický model uspořádání společnosti a na to navázanou aktivitu souhlasných diskutérů, kteří už sní o tom, jak opustí svá místa skladníků a budou si užívat svůj zasloužený Základní příjem. Na rozdíl od Vás si nemyslím, že je marxismus mrtev, jeho trockistická větev v podání tzv. Franfurtské školy je ideologickým základem pro upřednostňování multi-kulti imigrace, propagace homosexuality a promiskuity jako zdravého životního stylu, protekcionismus Židů atd. To jsou podle nich nové revoluční třídy, které nahradí zlenivělé západní dělnictvo, většinou nemající o jejich revoluční vymoženosti z historických důvodů zájem. Ale to by nejspíš chtělo z Vaší strany aspoň minimální snahu se informovat.

A jak dál? Dle mého názoru je třeba zastavit výše uvedené sociální inženýrství a vlastně jakoukoli organizovanou náboženskou, ideologickou a reklamní ingerenci do lidského vědomí a podvědomí postavit mimo zákon. Zrušit systém fiat money a frakčních rezerv. Monopoly a oligopoly tím pádem odříznout od hlavních zdrojů financování, rozdělit je na velké množství konkurenčních subjektů zajišťující správné fungování zákona nabídky a poptávky. V oblasti politické zavést přímou demokracii v kombinaci se zastupitelskou, s imperativním mandátem (možnost odvolání). Samozřejmě bych toho mohl uvést více, ale jsem si vědom, že žádný systém není dokonalý a to je důvod, proč by se měl každý snažit o maximální míru nezávislosti a soběstačnosti, kombinované s materiální skromností a pokorou k životu.

214250

7.3.2010 15:54

RE: Tohle ja paradni priklad

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 214250

Jak demokraticke na totalitni na zpusob. Vsecko co neni spravne postavit mimo zakon. Pouze jsem to z vaseho prispevku shrnul, nemusim doufam doslovne citovat pasaze, z kterych se k tomu zaveru dosel. Co je ten spravny nazor?! Ma to znamenat, ze by jste zavedl ideozlocin a vykaslal se na svobodu projevu?

Kdyz jsem maturoval psal se rok 1989, zazil jsem jeden necely semestr VUML. Pro vyucujiciho byl seminar s velmi logickymi uvazujicimi lidmi prirodovedecke fakulty rekneme velmi vybusny. Nas hrozne nebavilo a pokladali jsme to za vyhozeny cas. A protoze nas to sralo, tak jsem si z domacich ukolu z toho Rudeho prava vybirali specialne pasaze vlezdoprdelistu rezimu a podrobily jsem logicke analyze. A panu docentovi ci jaky mel tenhle soudruh titul z toho veselo nebylo, prece nemohl nechat shodit Rude pravo. On se jiste chystal na tvrdou odplatu pri zkouskovem obdobi, coz zmenil plysovy prevrat.

Neco jineho byly clanky skutecne NOVINARU, kteri psali s logikou mezi radky. Chvala Bohu za ne!! Ty clanky uvedomelych soudruhu staly za hovno, protoze rezim byl ideove prazdny. Ono se zas tak moc nezmenilo, dneska kdyz si novinar dovoli napsat otevrene sve nazory, tak brzo bude delat neco jineho nez novinarinu. Drtiva vetsina lidi od nomenkalturniho kadra po posledniho clovicka tem myslenkam hlasanych na vsech kanalech proste pri pohledu na skutecnost neverila. Akorat soudruzi na rozdil od systemu demokratury byly natolik pitomi, ze to zvyraznili potlacenim jinych nazoru.

Mnoo, "prezil" jsem a musim objektivne uznat velmi kvalitni vzdelavaci system z realneho socialismu. Co se tyce vseobecne urovne vzdelani vedl si velmi dobre. Za stareho rezimu jsem se naucil "cist mezi radky" a pouzivat zdravy rozum. Prestoze jsem prosel vyrazne ateitickou vychovou a tim realnym socialismem jsem hluboce verici clovek. Tak ceho bych se mel bat? Marxistickeho clanku na Zvedavci? Rude parvo jich kdysi bylo plne a narod to stejne prestal bastit.

Ceho se desim je nastup ideopolicie. Myslenky, ktere se boji svobodne debaty stoji za ... a z toho duvodu nepreziji bez represe. Mimoto jakakoliv ideologie pokud ma byt uspesna musi byt zalozena na kvalitni kritice stavajicich pomeru. Jinak nema sanci lidi oslovit. A uz z duvodu kritickych postrehu neni od veci si precist cokoliv. Kdyz u toho clovek pouziva tu vec mezi usima, tak zadne nebezpeci mu nehrozi. Tady jsou diky diskuzi vsichni zucastneni nuceni pouzivat tu vec mezi usima. Dokonce i ti, co by tu diskuzi nejradeji i s timhle webem zavreli. Treba nasi pratele z antiwebu. [mrknutí jedním okem]

214284

7.3.2010 21:52

RE: Tohle ja paradni priklad

pompejus 83.?.?.?

Reakce na 214284

Vážený, nebudu a ani nemíním se vyjadřovat k zavádějícím a nic neříkajícím myšlenkám. Ale i já jsem v roce 1989 studoval VŠ. Chci jen podotknout, že lež má krátké nohy. VUML se na žádné vysoké škole nevyučoval a v začátkem roku 1990 bylo zrušeno jakékoliv vyučování spojené marxleninskou filozofií. Chci jenom podotknout, že vzdělaný člověk se nepotřebuje uchylovat ke lžím a k prezentování nepravdivým informacím, jenom proto aby snažil se ukojit své libido jaký on že to není antikomunista a antisociál. Bohužel podobných individuí je v tomto státě mnoho.

214321

8.3.2010 0:52

RE: Tohle ja paradni priklad

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 214321

Maturoval jsme v kvetnu 1989, nastoupil jsem v zari 1989 na UP Olomouc obor Anorganicka chemie. A stojim si za zatim, ze marxismus se do 17. listopadu 1989 vyucoval pro vsechny obory Prirododvedecke fakulty UP Olomouc. Na tyhle prednasky o "filosofii" chodili povinne matematikove, optici, chemici, biologove...Nektere obory je mivali spolecne. A tyto prednasky pokracovali oficialne do ukonceni zimniho semestru. Zmenilo se pouze to, ze byla zrusena bud zkouska nebo povinny zapocet, to uz si presne nepamatuju. V letnim semestru uz byly prednasky o skutecne filosofii pro prirodovedce. Slo o nepovinne prednasky a ucast byla kupodivu docela slusna. Pravda vyucujici byla dlouhovlasa dama ( to si pamatuju velmi dobre ), vzhledove tak okolo 40-ti. Tezko tedy rict z ceho tedy ten zajem o filosofii pramenil. Dcera byla cela mamina v mladsim provedeni, pravdepodobne z gymnazia na Hejcine.[smích]

Vase libido mi je vcelku ukradene, stejne tak dojemna starost o mou malickost v otazce toho libida. Ja jsem nastoupil ke studiu uz v roce 89, zazil jsem prednasky z marxiticke filosofie stejne jako zbytek studentu, kdzy jsme u toho obdobi, tak za svou aktivitu behem plyse bych si dneska dal par facek. Necitim se jako, ze by mi byl osud lidicek ukradeny. Ono se to snadno zjistit z archivu. Zatim si mimochodem taky stojim a jsem pod tim i podepsany.Pravda nevidim to mozna v te spravne stranicke linii. [velký smích] [velký smích]

I kdyz nekdy si rikam jako treba ted, jestli se nemam na lidi ...., a jet si jenom na sebe. Mam takovy pocit, ze bych sehnal i jinou praci nez rucickama, kdyby me nekdo dokazal presvedcit, ze je neco ochoten udelat tak, aby to prave ti obycejni lidickove odnesli, co nejmene v te nasi skvele budoucnosti, ktera nam odena v cernem vykopla dvere. Ale to uz jsme zase u toho libida, ale abych po bolsevicku na rovinu priznal erekci jsme pri psani jeste nemel. Vy s tim snad mate jinou zkusenost? Nepovidejte? Pravda nymfonka a impotent si sexualni revoluci a nepochybne i to libido predstavuji ponekud odlisnym zpusobem. [vyplazený jazyk] [velký smích]

214337

8.3.2010 9:33

RE: Tohle ja paradni priklad

smoke 194.?.?.?

Reakce na 214284

Myslím, že jste to špatně pochopil. Svoboda projevu spočívá pouze ve sdělování osobních názorů, organizovaný brainwash sledující své cíle s tím nemá nic společného. Bez náboženských a ideologických mafií se myslím dost dobře obejdeme a jejich eliminací můžeme dosáhnout skutečně nezávislého rozhodování občanů prostřednictvím přímé demokracie.

214355

8.3.2010 17:53

RE: Tohle ja paradni priklad

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 214355

Jo, ja myslim, ze smerujeme k tomu stejnemu. Od toho je diskuze, aby jsem k tomu dosli. [smích]Z toho duvodu je myslim blbost, bat se na nekoretnim webu soupnout informaci z jakekoliv oblasti nazoroveho spektra. Vsak se o tom bude diskutovat z ruznych uhlu pohledu. Silne levicove nazory jsou vyborne pro analyzu a kritiku chyb stavajicich pomeru. To, ze meri jako kazda ideologie dvojim metrem a vidi jinou optikou vlastni omyly to uz je druha vec. Nemluve o tom, ze maji i zajimave podnety k udrzeni stability spolecnosti.

Nelze proste cloveka degradovat na uroven bezne ekonomicke komodity, bez zavaznych dusledku pokud tento proces probiha v realu prilis dlouho. Clovek se lisi i od velmi specialni komodity jako je energie v jakekoliv forme. Jinak receno ekonomika by mela byt nastrojem pro existenci civilizace a to civilizace na humannim zaklade. Lide by nemeli byt degradovani na "kladivka" k maximalizaci moci.

Ono je lepsi mit castecnou moc s sirokym dosahem v kvetouci civilizaci nez absolutni moc v malem regionu, kde je jeste mozne udrzet pomoci teroru a sily nejaky ostruvek struktury v oceanu spolecenskeho chaosu, ktery vicemen nema jinou moznost nez se transformovar do komunit. Zminulosti zname rodove a kmenove spolecenstvi. Problem je, ze cast mocenske elity se hnala, zenu a bude to zkouset i v buducnu za myslenkovou chimerou. Veri, ze lze pomoci sofistikovaneho teroru a kontroly vytvorit svetovladu. Ale to padne prave na ekonomickych omezenich a vubec psychicke podstate lidi. Lidi v sobe maji hluboce zakodovane smerovani ke spolupraci. Pouzivani teroru mimo psychicky narusene jedince vyvolava v lidech pocit hnusu ze sebe sama.

Prima demokracie se muze prosadit pouze, kdyz lidi zacnou vytvaret komunity na jekemkoliv zaklade. Vytvorit politickou stranu nema prilis smysl, pokud se dostane do parlamentu, tak je behem kratke doby vedeni zkorumpovano. Ukazkovym prikladem jsou cesti zeleni. Ale komunity to je jinaci. Vytvari totiz trvalejsi spolecenske vazby. Pokud stat selze ve fungovani vecicek verejneho zajmu, jako je treba zdrava populace, domaci bezpecnost, solidarita s temi, kdo se dostanou do problemu, dokonce jsou zabranit odlivu zisku z lokality ( vlastni mena )... Fungujici komunity maji potencial tento prostor zaplnit, a protoze v komunitach funguje zpetna vazba a josu na lokalnim zaklade, tak tam funguje naprava chyb maleho rozsahu, nez dokazi narust do vetsich rozmeru.

Hloupy stat se dostane z komunitami do konfliktu nebo bude vubec klast prekazky pro jejich vznik, ale krize si stejne vynuti, aby nektere pro spolecnost dulezite funkce verejneho zajmu byly vykonovany, protoze bez nich spolecnost nemuze existovat. Pokud stat zrezignuje z ekonomickych duvodu na nejake funkce, tak by mel podporit alternativu, ktera je nahradi. Jenom tak si dokaze zachovat legitimitu moci, samozrejme komunity s tou lokalni primou demokracii zvysi tlak na centralni moc, aby byla efektivni a ukazala svou uzitecnost.

Treba Roosevelt po porade s ekonomy z Harvardu, omezil moznost pouzivat vlastni menu v komunitach, ale pokud by to nenahradil mozno...Automaticky kráceno

214382

8.3.2010 17:54

RE: Tohle ja paradni priklad

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 214382

Treba Roosevelt po porade s ekonomy z Harvardu, omezil moznost pouzivat vlastni menu v komunitach, ale pokud by to nenahradil moznosti lidi ekonomicky prezit, nastartovanou v magaprojektech New Deal, tak by to nikdy nemohlo fungovat. Plus regulace pro spekulativni kapital penez tvorenych dluhy hrajici ve virtualnim kasinu ,ale s dopady na skutencou ekonomiku. Kartel oligrachie byl prinucen respektovat spolecensko-ekonomickou realitu. Ted mame zderegulovano, komunity prestaly existovat a jsem v riti jako v roce 1930. S tim rozdilem, ze o svetove valce si muze cast elit nechat zdat, diky technologicke urovni. [mrknutí jedním okem]

214383

8.3.2010 18:56

RE: Tohle ja paradni priklad

Stan 91.?.?.?

Reakce na 214383

Omyl,stale opakovany nesmysl, totiz ze New Deal pomohl USA z krize, zustane i pres opakovani zase jen nesmyslem. Skutecnost je takova, ze New Deal a zakony z roku 1933 o obnove prumyslu a regulujici zemedelstvi prodlouzily depresi nejmene o 7 let. Doslo pouze k tvorbe statnich jobu za zcela neprimerenych nakladu a v roce 1940 bylo v privatnim sektoru mene jobu nez 1929, minimalni mzda zcela vyradila z pracovniho trhu davy nekvalifikovanych a zakony pouze prispely k tvorbe monopolu a zdrazeni. Dalsim nesmyslem je tvrzeni ze ted mame deregulovano, krome duvodu ktere jsem zde uz uvedl drive, byla jednim z hlavnich duvodu soucasne krize regulace trhu realit, dle hesla " kazdemu Amrdolovi dum", s cilem ulehceni financovani koupe domu kazde hole riti, vysledkem byl pravy opak, nasledkem zalozeni Government sponsored Enterprises Fannie Mae a Freddie Mac (ty jsou dnes bankrot a pod statni spravou) byl narust cen baraku v nekterych oblastech az 4x a miliony holych zadku prisly nejen o barak ale nasledkem krize i o job. Hlavnim duvodem krize je ale samozrejme regulace a manipulace uroku. V lidksych dejinach patrne nebyla zadna krize, ktera by nebyla zpusobena zasahy potentatu do hospodarstvi. [smích]

214389

8.3.2010 19:35

RE: Tohle ja paradni priklad

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 214389

Ja jsem si vedom, ze ekonomicky to neni nejefektivnejsi. Jenomze neustale musim premyslet o mezich pevnosti spolecenske struktury, kdy muze dojit ke kolapsu a vynutit si to zavedeni diktatury. A co si budeme povidat diktatura, je co se tyce ekonomicke efektivity..., 7 let deprese nemusi byt zas az tak vysoka cena. Ano hlavni problem je manipulace s temi papirky pres centralni banky. Mam zly pocit, ze bourka, ktery by ty hajzliky splachla do kanalu bude natolik silna, ze splachne do kanalu i civilizaci. Rekneme, ze by bylo hezke, pokud by byla bourka, ktera by splachla do kanalu pouze fiat money a civilizace by to nejak prezila, ale vcetne elity ktera by se musela oprit i jine berlicky moci nez tiskarnu kreditu. Pravda jedna vec jsou v riri ryby, a druha vec je tvrda skutecnost, ktera si velikost te bourky ridi podle jinych parametru nez zboznych prani.

214394

8.3.2010 20:15

RE: Tohle ja paradni priklad

Stan 91.?.?.?

Reakce na 214394

zrejme jste Rene prehledl ze diktaturu stejne mame, obavam se ostatne ze zamenujete pojmy civilizace a technicky pokrok, civilizacne jsme jeste stale ve stredoveku, technicky pokrok se do kanalu splachnout neda, toho zbytku skoda nebude. [smích]

214400

8.3.2010 22:53

RE: Tohle ja paradni priklad

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 214400

Ale jo, ja jsem te demokratury povsimnul i toho rozdilu mezi treba Ustavou a praktickym naplnovanim a dodrzovanim te Ustavy. Ale ted jsme mel na mysli, kdy nezbude nic jineho nez nastolit v praxi tuhy rezim ,ani ne tak z duvodu udrzeni moci, ale z duvodu, aby se nerozpadl vubec nejaka zakladni struktura statu. Ja myslim, ze jedina moznost jak prinutit armadu USA zasahnout na domaci pude je chaos a mozna o vyvolani velkeho chaosu nekterym smejdum jde.

Technicky pokrok se sam o sobe znicit neda, ale jde zrusit komlexni civilizace. A jak nebude civilizace, tak ten technicky pokrok se casem stane legendou a mytem. Staci se podivat jak jsem po stredoveku v Evrope znovuobjevovali antickou civilizaci. A to mi nekteri pratele z netu rikaji, ze jsem nenapravitelny optimista. Samozrejme pro drtivou vetsinu lidi jsem depresak nejvyssiho kalibru.

214405

7.3.2010 16:42

RE: Tohle ja paradni priklad

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 214250

Podle mne to co se děje není Marxismus. Je to přerostlý Oligarchismus. Ti co vládnou světem nejsou ti co propagují základní příjem, ten by byl pro nynější vládce tím nejhorším možným řešením. Vládcům světa se podařilo nejen rozšířit mezinárodní obchod a monopolismus obchodu ale také odstranit skoro veškeré sociální zabezpečení, zprivatizoval zisky a znárodnit ztráty. To vše za cenu zahánění populace to čím dál tím větší finanční nejistoty a strachu o přežití. Starej se jak můžeš. Základní příjem je obrana proti tomu. Těžko lze někoho dohnat pracovat za mzdu nestačící k životu, pokud má život zajištěn. Většina lidí by do práce podle mne chodila, pokud by ta práce poskytovala životní náplň a navíc peníze. Se základním příjmem by samozřejmě klesly zisky postavené na vydírání a zoufalství. Což je ale dobře. Tak zvaná "trickle down economy" totiž nefunguje, to odkapávání peněz ze shora bylo pouze způsobeno nedostatečným těsněním u potrubí, nikoliv přirozenou závislostí. Není mi filosoficky jasné proč by měli mít majitelé koncernů a bank zajištěný stále vzrůstající zisk a prostý lid naprosto nic, zvláště v prostředí kdy suroviny jsou postupně nedostupnější a dražší. Z jakého titulu mají občané světa do nekonečna zajišťovat ziskovost jedněm a utahovat opasek sami sobě?
Základní příjem nemá nic společného s tím co se děje. S tím co píšete ke konci jako řešení v celku souhlasím, já jsem pro rozdrobit koncerny na menší podniky, ovšem nejen na papíře ale též z různými nezávislými majiteli, pokud možno domácími. Ovšem to se samo od sebe nestane, k tomu se lze dostat pouze znemožněním fungování ekonomie tak jak funguje dnes. Dobrovolně to z ruky nedají, kdo by také pustil slepici snášející zlatá vejce z ruky pro nic a za nic.

214288

4.3.2010 19:06

RE: Tohle ja paradni priklad

Saša 74.?.?.?

Reakce na 214033

Stan nařizuje, politickou korektnost Zvědavce! Máme již jen jeden pohled a je občanskou povinností se s ním ztotožnit! Kam bychom došli s nějakou sociální spravedlností, to dopadneme jak Obama a budeme se snad pokoušet o bolševické výmysly jako sociální zabezpečení a zdravotnictví. Nežerte tu Ameriku i s chlupama, vždyť náš kasínový kapitalizmus je zlatý pro banky a promile obyvatel.
Se Stanem a teabaggers na věčné časy!

Nevím jestli se smát nebo brečet [chechtot] [naštvaný]

214048

4.3.2010 21:26

RE: Tohle ja paradni priklad

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 214048

Ten clanek je skutecne levicovy, takze nevidim problem, kdyz to bylo receno. Jak fungoval realny socialismus vsichni vime. Jugoslavie jako alternativa byla znicena, ale i ta Jugoslovai mela v 80-tych letech tedy behem studene valky vazne hospodarske problemy. Bylo to v dobe soupereni dvou systemu, takze ze zapadu nebyl tehdy duvod Jugoslavii skodit. Ekonomicka realita je vsak ekonomicka realita. Vychodni blok zacal proste od 70-tych let tvrde zaostavat za zapadem, i presto ze zapad celil lokalnimu oilpeaku v USA ( nejvesti historicke zasoby ropy ) a ropne krize vyvolane OPEC behem valky na blizkem vychode. Paradoxne existence dvou bloku, znamenala v socialni oblasti progres, protoze ty bloky mezi sebou souperili.

Pokud jde o Obamu, tak ten ma na vyber v hromadce pouze spatne karty. A navic Obamu i Caina finacovala v kampani ta stejna sorta lidi. I prestoze president Obama ziskal rekordne penez od lidicek. Ale prave v tomto kritickem obdobi je kdokoliv v funkci presidenta USA schopen zmenit i zasadni veci. Pokud ziska podporu skutecne mocenske elity, a ona podpora vyznamne casti elity jde ziskat. Na heslu lepe mit omezenou moc nez zadnou moc. System neni schopen pokracovat dale v existenci! Jsou z toho dve cesty ven, konfronatace a hra vabank a ja dodavam realisticky chaos, bezvladi, zadna moc. Nebo transformace systemu o rozbiti makroekonomickeho monopolu. A to rozbiti makroekonomickeho kartelu bude, tak jako tak uskutecneneno. O to se nahromadene deformace trhu postaraji.

Bylo by dobre, aby pri tom nedoslo k hromadnemu kolapsu statu. A ten pokus udrzet pohromade aspom elementarni strukturu spolecnosti bude ekonomicky velmi nakladny, pokud tato elementrani struktura nebude udrzena, tak vzroste riziko globalni konfrontace. Pravdepodobne by musela do hry vstoupit armada, a doslo by ke vzniku diktatur. A dikatatura to je osemetna vec, i kdyz se tyranem nebo dikataorem stane clovek s dobrymi umysly, tak...Stan ma pravdu, ze nejefektivnejsi by bylo to nechat padnout naraz nez to sanovat a smejdum, kteri za tyto sracky nesou odpovednost pomahat. V minulosti to tak fungovalo i s rychlym kolapsem. Jenomze v minulosti byla technologicka uroven ponekud jinde.

214057

5.3.2010 3:13

RE: Tohle ja paradni priklad

Saša 74.?.?.?

Reakce na 214057

>Ten clanek je skutecne levicovy,

Zvědavec má v záhlaví politicky nekorektní webzíne

Dává si za úkol presentovat provokující myšlenky bez ohledu PRAVÁ nebo LEVÁ . Víme, že opravdový extrém je nějak nezdravý, posouzení je na čtenáři. Uslintaně označit někoho za zastydlého bolševika je nejen extrémní, ale i urážlivé. Jde o autora, jehož článek byl Zvědavcem publikován, když budete škatulkovat a urážet autory, nebudou zrovna nadšeně nechávat zde články zveřejnit. Za chvíli si počtete jen, co Vám udrobí ostatní politicky korektní media. Každý článek se vždy někomu nebude líbit a je na něm napsat co je v článku špatného a to bez plivání na autora. Podobně něco zas stojí za vyzvednutí a zamyšlení, ač to nechceme, něco dobrého na tom může být. Jsou tisíce různých pohledů, dav si může přát, co mu není prospěšné. Editor své doplnění napsal dobře, ač autor článku mohl pro větší dopad přehánět. Stanem opovrhované sociální smýšlení a spravedlnost je podobné představám teabaggers, že Obama jim chce něco vzít, je Hitler a komunista současně. Jejich důvody jsou stejně vypatlané.

214075

5.3.2010 3:39

RE: Tohle ja paradni priklad

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 214075

V tom se docela shodnete s Židy ze SPLC...
A samozřejmě, že mulatovy reformy by poplatníky něco stály...

214077

5.3.2010 9:27

RE: Tohle ja paradni priklad

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 62.?.?.?

Reakce na 214077

"Židé ze SLPC" tam mají pěkný odkaz: Crisis Cooker
Vložený obrázek

Prozíraví už tuší, že se něco děje. Kšeftovat s pomůckami na přežití vlivem blížící se hrozby (nikoliv běžné military shopy) ale zatím napadlo asi jen málokoho [velký smích]

Nějak mi to připomnělo reklamní hlášku z nsec-88 na Turnerovy deníky: "Co budeš dělat, až přijdou zabavit Tvé zbraně?" [velký smích] [velký smích] [velký smích]

214093

6.3.2010 11:15

RE: Tohle ja paradni priklad

Saša 74.?.?.?

Reakce na 214093

>Crisis Cooker

Dobře jsem se zasmál, $182.45 no nekup to!

Nejkrásnější je na konci té stránky: „když Izrael nebo US bude bombardovat Irán, nebo když budeme mít znovu teroristy na svém území… Nezapomeň začít postupně nakupovat brikety, pokud to ještě jde a po pár pytlích, abys nevzbudil podezření.“

This purchase could easily prove to be a “life-saving” purchase. If Israel or the U.S. bombs Iran, or if we have terrorist activities on our soil again…
Don’t forget to start buying bags of charcoal while you can. Buy a few bags at a time so as not to grow suspicion.
[velký smích]

214192

8.3.2010 19:41

RE: Tohle ja paradni priklad

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 77.?.?.?

Reakce na 214192

[chechtot]

214396

6.3.2010 11:00

RE: Tohle ja paradni priklad

Saša 74.?.?.?

Reakce na 214077

Musel jsem si najít co je SPLC (Southern Poverty Law Center) – jedna z organizací štvoucí proti tak zvaným (US) demokratům a ospravedlňující (US) republikány. Jsou zaměřeni na nejslabší sociální vrstvu, považují ji za samé blbce. Převážná část zaměřené vrstvy na jihu USA (Alabama, Georgia, Florida) se skládá z černochů, náboženských fanatiků,latinos a imigrantů. Hrají na strunu vlastenectví, boje proti rasovému útisku a za „svobodu“. Pod heslem „boje proti nenávisti“ hledají nenávist k zneužití právě té samé vrstvy lidí. Takové preventivní očkování, bych řekl. Rekrutují a nasazují do politického boje teabaggers.

Je pravda, že rozdíl mezi Bushem a Obamou je povrchní, především barva, retardovaný árijec oproti inteligentnímu mulatovi. G.W.B. byl odvážnější, 284 exekutivními rozkazy prosadil co by samotná vláda US neschválila. Výmluvný inteligent Obama dostal za sliby Nobelovu cenu míru a ihned poslal další vojska do daleké a pusté země ztrestat horaly a vybíjet negramotné vlastence pro slávu Ameriky a navzdory přání voličů. Jediný jeho slib zatím nesplnil. Univerzální zdravotní péči jen tak na půl usmlouval, ale se soukromými pojišťovnami pro jejich větší zisk a tedy finanční ztrátu pojištěnců. Největší obava nejen pitomých teabaggers je ze ztráty zaměstnání a ekonomie jde do prdele a státní dluh narůstá. Není divu, že jeho popularita klesá, není to jen pro barvu pleti. Kdyby nositel ceny míru na místo zvýšení, snížil válečný rozpočet „jen“ na polovinu mohl by zaplatit i drahé zdravotnictví z rozpočtu a stále by Amerika zůstala nejvyzbrojenější zemí světa a zcela jistě se ubránila. Některým Židům je těžké se zavděčit, G.B.W se to nepodařilo.
Jak tu již napsal René, je „lépe mit omezenou moc než žádnou moc“ a pokud průměrnému Američanu postačí elegantní sliby, tak je skoro u moci.

214190

5.3.2010 10:40

RE: Tohle ja paradni priklad

Stan 91.?.?.?

Reakce na 214075

tvuj problem je, ze si pletes vyznam slov socialni a socialisticky, bolsevicky system SSSR se vsemi prilehlymi guberniemi byl na hony vzdalen od neceho co se da nazvat socialni, byl to system zlocincu, ostatne podobne jako ten dnesni, a pokud ti vadi ze urazim ty kteri ho obhajuji, je to tvoje vec. Pokud se tyka Obamy, debilkove kterym rikas teabaggers zrejme nepostrehli, ze jde pouze o dalsiho manaska z druheho kridla jejich vlastni republikansko-demokraturske mafie. Jedno ti ale mohu garantovat, stupidni napady typu Zakladni prijem nebo nesmysly ktere napsal v dalsim clanku Jan Konas nemaji nejmensi sanci na realizaci a jsou na hony vzdaleny uz jen od pochopeni danych problemu, natoz nejakeho reseni. Hlupaci kteri obhajuji socialismus nechapou, ze prave dnesni zbankrotela plutokracie obsahuje prevazne prvky tohoto systemu. [chechtot]

214102

5.3.2010 20:05

RE: Tohle ja paradni priklad

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 214075

Ja prece nerikam, ze mi vadi zdroj informaci. Rikam, ze kdyz nekdo tvrdi, ze ten clanek ma levicovy charakter, tak to je pravda. Kriticke postrehy vuci systemu jsou velmi dobre, naopak nizka mira kriticnosti k realnemu socialismu je taky fakt. [smích] [mrknutí jedním okem]

214150

4.3.2010 13:18

RE: Tohle ja paradni priklad

valda 212.?.?.?

Reakce na 214010

Pro vas se hodi ruske prislovi(ne bolsevicke,pro poradek,aby jste ze slova "rusky"nedostal koprivku): смотрит в книгу,а видит фигу...

214024

4.3.2010 13:20

Španělská vesnice

Laskavý 88.?.?.?

Přidávám velmi příhodný článek od profesora Jana Kellera, který krásně s nadsázkou popisuje naši "Španělskou vesnici"!!!!


Je to už nějaká doba, co jsem se při výuce v Barceloně dostal do velké tísně.
Jen tak na okraj jsem studentům zmínil, že náš stát v průběhu devadesátých let ve velké a malé privatizaci rozprodal zájemcům tuzemským i zahraničním téměř vše od malých venkovských obchůdků, přes pivovary a potravinářství až po doly a hutě. Studenti bez dechu zírali: Tak to musí být teď váš stát nejbohatší z celé Evropy.
Nedokázal jsem jim vysvětlit, že i když naši šikovní politici všechno obratně prodali, dokázali přitom astronomicky zadlužit celou zemi a každého občana zvlášť. Společně jsme usoudili, že se to rozumně vysvětlit nedá.
Probírali jsme potom různé evropské systémy sociálního zabezpečení. Katalánští studenti si až dosud mysleli, že Španělsko dává z celé Evropy na sociální výdaje nejmenší díl svého hrubého domácího produktu. Byli překvapeni, když zjistili, že ČR dává na sociálně potřebné lidi ještě méně. Jakmile jsem jim sdělil, že podle exministra Nečase je to pořád ještě trestuhodně mnoho a naše země takové sociální plýtvání prostě utáhnout nemůže, přestali tomu úplně rozumět. Poměry v srdci Evropy se i pro Španěly staly španělskou vesnicí.
Bylo velké štěstí, že se to odehrálo ještě před zavedením rovné patnáctiprocentní daně. Musel bych vysvětlovat, že bohatým snižujeme daň jednak proto, jak vysvětlil exministr Kalousek, abychom je netrestali za úspěch. Ale hlavně proto, jak moudře dovysvětlil expremiér Topolánek, že oni potom začnou platit do státní pokladny o to více. Tři roky nám to takhle každý den servírovali. Astronomický státní dluh zatím dále nakynul.
Raději zaplatit sto korun a nechat si vystavit nemocenskou než o poměrech v Česku jet něco vykládat lidem do Evropy. Jak jim jen vysvětlit, že bohatí nezačali z nižších daní platit více, i když krize se nás podle posledních zpráv dotkla na kratší dobu a méně hluboko než sousedů, kde bohatí platí? Jak objasnit, že zoufale chudý sociální stát je vydáván za nemístně rozmařilý? A jak vysvětlit, že z toho všeho nás pevně hodlají vyvést titíž politici, kteří to takhle zřídili?
I prváci by se tomu ve škole vysmáli. To jen český volič drží, drží a drží. [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]

214025

4.3.2010 15:28

parada

canario447 canario447 (zavináč) centrum (tečka) sk 190.?.?.?

Krasne napisany clanok a groteskne pravdivy.je mi smeisne citat nasledne rakcie ktore sa snazia zosmiesnit autora poukazanim , ze ale ved to je bolsevik jak poleno, to je len cista propaganda az na konstatovania ze sa do clanku dostali klamstva. Ktore, kde, ake? nech mi ich niekto ukaze.Ale nie vytrhnute z kontextu, ale pekne v suvislostiach s ostatnymi vecami na ktore su tie tzv. klamstva naviazane.Bohuzxial, ten clanok je krute pravdivy a realny ci bude niekto o autorovi pisat ze je bolsevik,alebo nie, a nerobi nic ine, len pekne ukazuje nasu kazdodenu realitu a sucasnost. Zijem v zahranici, a ked sa ma niekto pyta preco vlastne nezijem v svojej krajine, je takmer nemozne to vysvetlit.Preco? Ako sa da vysvetlit nieco, co ani nema vlastne pomenovanie, co sa sklada z pocitov a podobne? A ak aj zacnem vysvetlovat podrobnosti ( napriklad podobne ako su opisane v clanku) je to nevysvetlitelne, nepochopitelne, nezrozumitelne. Inymi slovami, kazdy vonku si mysli ze nieco take predsa nemoze byt pravda. Smutne je na tom to ,ze ano je to pravda, a takto pekne vo vlastnom smrade si tu zijeme. Myslim, ze sa to ale pomaly a isto zacne menit.Nespokojnost u ludi stupa priam nasobne.Ak by sme si dovolili trosku predstavivosti, tak mat v roku 89 narod dnesnu nespokojnost, tak tu mame nie neznu revoluciu ale vojnu ako remen. Dnes sa na pocudovanie nic nedeje, ludia su hluchy, slepy.Zrejme chyba nejaka osobnost co by ludi zobudila.Ja len dufam, ze to neportva dlho a taka osoba sa najde

214029

4.3.2010 16:34

Nefunguje ani Lenin, Hitler, Stalin, Havel ani Klaus. Pokus pokračuje!

Mrky 89.?.?.?

Autor článku dle svého nezpochybnitelného práva subjektivně interpretuje historii v období komunismu, ale i současnost. Na nás čtenářích je porovnat vlastní zkušenosti nebo vlastní názor s jeho názorem a buď nás článek obohatí či nikoli. Pokud v ČSSR žilo kolem 1 milionu komunistů, nelze očekávat, že v roce 2010 bude situace významě jiná. Tito lidé se pouze stáhli do ústraní nebo převlékli kabáty ( viz. Jakeš, Mohorita, Klaus, Zeman). Není důležité kdo byl či nebyl členem, pokud musíme vedle sebe žít. Pro mne je článek důležitý v tom, že vidím, že současná doba je neutěšená. Jako dítě jsem zažil dobu po vpádu "spřátelených vojsk" našich bratrů, což autor poněkud opomíjí a nezávislost zmiňovaná v jeho článku je poněkud sporná. Článek říká, že současnost je neutěšená - s tím souhlasím. Článek se snaží vylíčit dobu před rokem 1989 jako lepší až idilickou - s tím nemohu souhlasit. Můj závěr je, že ti mocní ještě pořád nenalezli optimální formu vlády, ale dost možná jsme jen krůček od její instalace. Dost možná jím bude částečně uskutečněný sen svobodných zednářů či Hitlera dnes nazývaný EU. Žádný předchozí systém na lidi nemyslel, vždy to byly zájmy vládnoucích skupin (ani T.G.Masaryk nebyl výjimkou, pouze to po vzoru zednářů maskoval za filosofii a krásná slova, kterých se obyčejný člověk nenají). Takových článků jako tento je spousta, ale nikdo zatím napřišel na to, jaký systém je spravedlivější (snad vyjma Platona). Já jsem jej rovněž neobjevil, proto nemohu autoru nic vyčítat, ale je fér pokud po kritice následuje alespoň nástin východiska, jinak je to mlácení prázdné slámy.

214035

4.3.2010 18:47

Výkrik do pustatiny. Časť 2.

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 95.?.?.?

Staré dobré časy, kde sú?
Snáď ani neboli, to je síce pravda ale za "totáča" sme mali istoty a keď sme držali hubu a krok sme mohli dosť dobre vyžiť.
Po 89 sociálne istoty a aj všetko iné zmizlo, ľudia žijú v permanentnom strese o svoj krk, potom sa čudujeme že tu vládnu zákony džungle, doslova a do písmena (to je možný dôvod brutality).

Čo sa týka riešenia, to je na nás, lebo čakať že politici, štát či ktokoľvek iný vyrieši problémy za nás zadarmo a pritom nenarobí v lepšom prípade 10 ďalších je hlúposť.
Márne čakáme ako Ž/židia na príchod spasiteľa(nie nemyslím si že oni márne čakajú, myslím si že my čakáme márne na pomoc z hora), Boh nám dal rozum a ruky na to aby sme ju používali.
Čo sa týka spôsobu riešenia na čo nestačím sám, tak vtedy vyhľadám pomoc, podľa možnosti človeka s podobnými problémami, viac hláv viac vie. Myslím si niečo na spôsob samizdad.

V skratke na akú p*ču sú nám vedúce osobnosti nejakej revolúcie, vždy sklamali, vyriešme problémy sami.

214044

5.3.2010 7:02

RE: Výkrik do pustatiny. Časť 2.

Pepa z depa 96.?.?.?

Reakce na 214044

Dovoluji si tady napsat vetu od Karla Kryla:
"Nuž – mnohý zvolil emigraci než by se doma plazil".

Ja jsem udelal to samy a nikdy jsem toho nelitoval.
V emigraci nejsou tez jenom "medy", ale ziju tady radsi nez v ty demokrature v Cechach.
Nic se tam od padu komunistu nezmenilo, snad jen to ze lidi jsou vice "skodoliby" [zmaten] [pláč]

214082

4.3.2010 18:51

Slovensko bude zkoumat majetek lidí - kdy se bude zkoumat a zabavovat u nás!!!!!

Laskavý 88.?.?.?

Slovenský parlament ve čtvrtek schválil zákon o prokazování původu majetku. Pro zákon hlasovalo 116 ze 132 přítomných poslanců. Návrh předložil premiér Robert Fico. Pokud zákon podepíše prezident Ivan Gašparovič, bude platit od prvního ledna 2011.
Pro změnu ústavy bylo potřeba minimálně 90 hlasů, jimiž koalice nedisponuje. Návrh podpořila také opozice.
Naopak proti hlasovalo několik poslanců Lidové strany HZDS Vladimíra Mečiara. Bývalý slovenský premiér zákon kritizoval. „Nebudu tento zákon využívat v politickém boji,“ slíbil Fico.
Podle zákona hrozí osobám nebo firmám propadnutí nelegálně získaného majetku ve prospěch státu. Finanční policie bude podávat návrh prokurátorovi v případě majetku, který přesahuje prokazatelné příjmy o 1500 násobek minimální mzdy, co je 450 tisíc eur.
Prokurátor následně vyzve podezřelého, aby do 30 dní vysvětlil nebo dokázal, jak majetek získal. O jeho případném propadnutí státu rozhodne soud.
Zákon umožňuje zásah proti lidem, kteří prokazatelně žijí nad své poměry, u nichž je důvodné podezření, že podstatná část jejich majetku pochází z nepoctivých zdrojů.
„Slovenskou společnost dlouhodobě traumatizuje a demoralizuje skutečnost, že státní orgány nemohou účinně zakročit proti takovýmto osobám,“ uvedl Fico.

Slováci jsou jasné špičky!!!! Takhle na zloděje a korupčníky!!!!
Už se klepejte hovádka, že po volbách přijde levicová vláda a ta si udělá pořádek i u nás!!!! Už mají modrá zlodějská hovádka stažené řitě a klepou se strachy!!!! To slyším až sem!!!!! [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]

214046

4.3.2010 21:41

RE: Slovensko bude zkoumat majetek lidí - kdy se bude zkoumat a zabavovat u nás!!!!!

canario447 canario447 (zavináč) centrum (tečka) sk 190.?.?.?

Reakce na 214046

Tak ohladne toho zakona o preukazovani majetku by som az tak nejasal,ze by sa mal niekto triast.Zakon najpravdepodobnejsie napadne ustavny syd, tak ako jeho schvaleneho predchodcu.A ak to aj neurobi, tak sucasny zakon o preukazovani majetku je tak osekany a tak pokruteny, ze je vlastne na dve veci.na hovno a na nic, a verim ze podla tohto zakona nebude nikto ani kontrolovany ani sankcionovany a uz vobec nie, ze mu bude odnaty nezakonne nadobodnuty majetok.Vlada to mala v programe, a program splnila.Ako? To uz je predsa jedno, zakon mame, co uz koho do toho ze je pravne nepouzitelny.maximalne tak na sikanovanie nepohodlnych ludi

214058

5.3.2010 10:02

RE: Slovensko bude zkoumat majetek lidí - kdy se bude zkoumat a zabavovat u nás!!!!!

prostej člověk 89.?.?.?

Reakce na 214046

Hele, ale to musí být docela blbé si myslet, že pořídit si nějaké bohatsví jde jenom skrze zlodějiny. No jo no, ale pán je soudruh, že. Koukám socialismus nebo kapitalismus, voni myslejí pořád stejně. [velký smích] [velký smích] [velký smích]

214095

5.3.2010 20:07

RE: Slovensko bude zkoumat majetek lidí - kdy se bude zkoumat a zabavovat u nás!!!!!

canario447 canario447 (zavináč) centrum (tečka) sk 190.?.?.?

Reakce na 214095

Nebud prosim ta smiesny.Ukaz mi jedneho jedineho zbohatlika u nas alebo v cechach ktory "zbohatol" poctivou,legalnou pracou bez akych kolvek svindlov, podvodov, korupcie a znamosti? A ak takeho najdes, tak som zvedavy ci si ochotny dat za neho ruku do ohna, ze naozaj je vsetko tak ako to tvrdi. takze naco do toho pleties politiku= ci je niekto cerveny alebo modry= To s tym nic nema. Zlodej zostane zlodejom v akejkolvek farbe.Takze namiesto pisanie " je blbe si mysliet ze bohatstvo sa da ziskat len zlodejinou" poprosim aspon o jedneho takeho cloveka ako ukazkovy pripad, ze to ide aj poctivo.Potom mozno budem ochotny uverit tomu, ze to tak ide naozaj.A to budeme este stale len pri jednom.Koloze to ma dnes CR milionarov? [zmaten]

214152

6.3.2010 18:23

RE: Slovensko bude zkoumat majetek lidí - kdy se bude zkoumat a zabavovat u nás!!!!!

smoke 89.?.?.?

Reakce na 214046

No zajisté se všichni zloději a korupčníci třesou před příchodem intelektuálního velikána Jiřího Paroubka [chechtot] Za jeho vlád totiž trpěli v mukách pekelných [překvapení]

A také nesmím opomenout Váš obdiv k ÚV KS Číny, která nepochybně dělá vše pro boj pracujících za sociální jistoty a vymoženosti a v neposlední řadě za spravedlnost [chechtot] S těmito lidumily těm vrahům z Wall Streetu natrhneme pr...! [chechtot] Psali to přeci v Haló novinách a v Bolševických listech tak to musí být sakra pravda!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (Když už je tam tolik těch vykřičníků, sakra!!!) [chechtot]

214230

4.3.2010 19:36

k části policie justice a trestná činnost

l.leimas 88.?.?.?

policie a justice je existenčně přímo závislá na tvz. težkém zločinu, vraždy násilí a krádeže, ty stvořily policii a ty dělají občana povolným vůči krácení občanských práv. Ovčan ve strachu ze zločinu podporuje rozsáhlé policejní pravomoce. Ty pravomoce, ale policie nepotřebuje a nepoužívá k ochraně práv občana, ale naopak k jeho škodě a posílení moci elit kterým policie slouží. A stejně tak justice. Tento monopol na ochranu "občana" je nejžárlivěji střežený monopol, monopol moci. To jen pro ty kteří to jěště nepochopili. prostě lump je policisty nejlepší spojenec. Z čeho by jinak žili. No a opčan (od opice) řečený řádný je prostě jen tažné zvíře.

214050

4.3.2010 19:36

Myslím si, že...

daniela 95.?.?.?

zastánci ideologií demokratického typu polknou fakta uvedená v článku jako horký brambor.Takhle nás systematickou převýchovou z občana socialistického státu na občana demokratického státu zblbli, že zastánci demokratické ideologie nejsou za žádných okolností ochotni byť jen trochu málo připustit, že v socialismu nebylo myšleno a uskutečňováno všechno zcela špatně.
Za socialismu byla nesporně kriminalita mnohem menší.Prokazují to nejen statistiky, ale i dobří pamětníci té doby.Vchody do paneláků se opravdu většinou nezamykaly,dveře rodinných domů bývaly často odemknuté celou noc a společné procházky penzistů při měsíčku byly naprosto samozřejmá věc.To jsou fakta.Takové moje vzpomínky z té doby.
Nutno také připustit, že bylo více "nemakačenků",kteří plnily kriminály za "příživnictví",než vrahů a různých deviantů.Ano,komunisti přísně požadovali, aby si každý i ten největší "lempl"na svoji obživu legitimně vydělal.
Bez vztahům k ideologiím, které vždy zavání fanatismem,může člověk posoudit,co bylo nebo je dobré a co ne.Pokud posuzujeme danný systém jen podle přívlastku,těžko také posoudíme, co by lidem jednoho konkrétního státu prospělo.Zapomínáme však,že lidské společenství neplní jen lidé nadaní jistým talentem a rozumem. V každé zemi vždy byli a budou lidé s jednoduším myšlením,talentovaní či zruční.A vláda by rozhodně měla plnit funkci ochránce všech svých obyvatel.Dobrá demokratická vláda by měla mít zajištěnou a všem dostupnou zdravotní péči,vzdělávání,bydlení a možnost pracovních příležitostí i pro tyto obyvatele,nad kterými se v dnešní době krčí pohrdavě nosem.Ti lidé jsou možná "neschopní".Ale patří mezi nás,nemůžeme je vymazat ze životů jen proto,že se nehodí do "krámu".Stát musí mít připravenou pomocnou ruku.Pokud nemá, pak nemůže být řeč o demokratické vládě.Pokud neumožní talentovanějším a podnikavějším občanům svůj talent a um uplatňovat a rozvíjet ve prospěch svých spoluobčanů,pak ani tohle není skutečná demokratická vláda.
A pokud vláda nedohlíží na řádné potrestání zločinů,korupcí a dodržování zákonů všem stejnou měrou,tak jak si může někdo myslet,že tenhle systém je demokratický a nemůže být lepší?!
Na diskusích padají názory, že vláda není povinna.Pak ale, nač si vládu platíme, když nemá vůči svým platičům žádné povinnosti?Jak je možné,že v demokratické vládě jsou už 20 let prakticky ti samí lidé, včetně jejich rodinných příslušníků? Tohle přeci prvky demokratického vyspělého státu nejsou!
Demokratické je,že uskupení vnitřního systému státu je takové, jak si jej přeje mít naprostá většina jeho obyvatel a ne, jak si jej přejí mít jedinci. [zmaten]

214051

4.3.2010 20:15

RE: Myslím si, že...

Bufet 91.?.?.?

Reakce na 214051

naprostá váčšina si nepraje uskupenie také, ake je, ale NEMÁ ŠANCU TO ZMENIŤ. Keby to chcela zmeniť, potrebuje:
- mať veľa peňazí na financovanie špeciálnej politickej strany
- dobre sa zorganizovať (napr. cez internet)

Má naprostá väčšina peniaze alebo prístup na internet (jediné zatiaľ slobodné médium) ?

214052

4.3.2010 21:42

RE: Myslím si, že...

Mirko D. 82.?.?.?

Reakce na 214052

Obávám se, že toto by zdaleka nestačilo. Systém je pevně uchycen a ti, kteří ho nainstalovali, rozhodně nejsou zdejší politici. Tento systém, pokud se bude cítit opravdu ohrožen, bude schopen totální likvidace protivníka, a to jednotlivce, skupiny obyvatel a dokonce i celého státu. Nakonec běžně tento postup uplatňuje po světě. Má na to určitou stupnici nátlaku, začínaje " lehkým" upozorněním a konče likvidací, příkladů je bezpočet. Nedělejme si iluze, žeby se nás to netýkalo. Vždy je možno tzv. otevřít např. otázku našich neustále diskriminovaných spoluobčanů nebo otázku sudetských Němců a zneužít je pro "legalizaci" krajního řešení - humanitárního bombardování. To by byl ovšem extrém ke kterému by došlo pokud by nová politická síla nepodlehla již dříve "jemnějšímu" nátlaku systému- tj.vytlačení na okraj společnosti pomluvou a lží, kriminalizováním, onálepkováním nálepkou extrémistů-rasistů-neonacistů-teoretiků spiknutí atd.. Pokud by i přes toto dosáhla tato síla moci, tak je zde ještě blokáda hospodářská a až nakonec silové řešení. Ovšem nepochybujte o tom, že byse nepoužilo všech možností.
To jasně ukazuje, že změna není možná z prostoru České republiky, tady se musí přemýšlet globálněji neboť i tento systém je globální. Možností je např. revoluce ve spojených státech (což není až tak nemožné), pokus o změnu ve více zemích Evropy najednou(velká síla je Německo, to ovšem systém ví a pevně ho drží). Bohužel to vypadá jen na jednu možnost, III.světová válka, tam ovšem výsledek může být zcela opačný a systém naopak už bude neporazitelný a své kroky k cíli díky následkům války silně urychlí. Nakonec je dost pravděpodobné, že válku za tímto účelem i sám vyvolá.

214059

4.3.2010 21:59

RE: Myslím si, že...

Bufet 91.?.?.?

Reakce na 214059

by tu mohla byť ešte jedna možnosť, o ktorej sa v poslednej dobe uvažuje. Je to tá možnosť, že človek by mohol v blízkej budúcnosti nadobudnúť schopnosť MYŠLIENKOU MENIŤ REALITU.
[smích]

214060

5.3.2010 17:28

RE: Myslím si, že...

daniela 95.?.?.?

Reakce na 214060

Změnou postoje k jistým věcem si člověk může změnit blízkou budoucnoct.Tedy,stačí "změnit názor".Lidský jedinec z fyzikálního hlediska je jako magnet.Stačí si všimnout,že zatímco jeden je neustále zavalený "průšvihy", druhému štěstí přeje.Platí také,čím víc se bojíte, že někde selžete, pak zcela jistě se budete obviňovat, že jste smolař.Strach=průšvih,spokojenost=štěstí,radost.Atd.
Z fyzikálního hlediska jde o zákon přitažlivosti.Funguje a vždy fungoval 100%,stačí si všímat.Následky se projevují,bohužel, až s odstupem nějakého času.
A stejným způsobem se přírodní zákonitosti chovají i v globálním měřítku.Pokud přimějete lidi, jako celek či alespoň dílec myslet "jinak",začne se měnit i vše kolem nás.A v tom to je,

..že človek by mohol v blízkej budúcnosti nadobudnúť schopnosť MYŠLIENKOU MENIŤ REALITU..

Momentálně jsme středně vyspělá civilizace.Kdy budeme vysoce vyspělá civilizace,je otázka toho, kdy lidé začnou myslet "jinak".Když to zkusíte i Vy, pak budete dalším,který to bude moci potvrdit zase těm dalším...
[chechtot] [překvapení] [překvapení] [smích]

214138

4.3.2010 22:37

RE: Myslím si, že...

daniela 95.?.?.?

Reakce na 214059

pane Mirko D,ano, musí se přemýšlet globálně.Až to příjde příště, tak už nám klíče stačit rozhodně nebudou.Vlastně je to celé tak, jak píšete.Šlo by do extrémů,byl by v tom celý svět.Ovšem,nemuselo by to být tak tragické,kdyby se pyramidě urazil on vrcholek-tj.hlava matrixu.

Bohužel to vypadá jen na jednu možnost, III.světová válka, tam ovšem výsledek může být zcela opačný

Já osobně se obávám roku 2012.Udělali ten rok až nebezpečně "populární".Taková novodobá modla.A lidé na to věří.Fanatismus velké většiny lidí,to není dobré...

214065

4.3.2010 23:56

RE: Myslím si, že...

Mirko D. 82.?.?.?

Reakce na 214065

Ano, tento rok je tak populární až si vytvořil auru magické přitažlivosti, plno lidí jeho možnou apokalypsu očekává s nedočkavostí a zcela bez jakékoli soudnosti pomíjí jasná případná negativa. Přesto to rok 2012 pravděpodobně nebude. Tímto by případná válka pozbyla podstatného psychologického efektu, ikdyž dalších efektů by bylo jistě bezpočet. Válka musí naopak přijít zcela nečekaně, kdy myšlení lidí bude nastaveno na nepravděpodobnost nebo i nemožnost takové hrůzy- psychologický efekt nečekané rány bude smrtící. Vycházím z logické úvahy, myslím správné. Tedy pokud to přijde, tak nedlouho po tomto datu.

...kdyby se pyramidě urazil on vrcholek-tj.hlava matrixu... to je možné, ale zase jen výše uvedeným, např. tou zmiňovanou revolucí ve státech, jisté pokusy tam už byly a věřím v další.

214067

5.3.2010 4:28

Matrix

Outofjacket 155.?.?.?

Reakce na 214067

Pane Mirko,
pisete k veci, bez urazek a to co piste ma logiku. Navic se neohanite ani "bolsevikem", ani "kapitalistou" (coz je pokuseni, jemuz velmi noho diskutujicich neodola).
Ve svem prispevku jste pouzil slovo Matrix. Velmi vyztizne, s dopadem jaky si naprosta vetsina nedokaze predstavit ani v nejcernejsim snu! Mnozi videli film stejneho jmena. V posledni dobe se dal na youTube shlednout film They Live (Oni ziji). Podobne filmy se nam snazi predat (mozna vedome) aspon naznakem urcite poselstvi a je na nas co si z toho vybereme.
Cela tato lidska spolecnost SKUTECNE zije v Matrixu a to bez toho, ze by si to jeji prislusnici uvedomovali. Existuji autori (je jich zatim jako safranu...), kteri se snazi poodhalit pravdu o tom kdo nas drzi v zajeti nasi 3. dimenze a brani nam v tom, abychom mohli prohlednout - a zachranit se. Jejich zavery jsou v hlavnich bodech totozne (budu jmenovat alespon autorku Lauru Knight-Jadczyk) - zhruba receno, do naseho Matrixu jsme uzavreni od velmi davne doby (doby "padlych andelu"[mrknutí jedním okem]. Uroven naseho vedomi nam nedovoluje videt vice, nez kam dosahnou nase soucasne schopnosti - a to co vidime, povazujeme (omylem) za vesmir/svet v jeho celkove podobe. Nove poznatky na poli kvantove fyziky a pribuznych oboru vsak jasne rikaji, ze svet jak ho vnimame je jen zlomkem toho co opravdu existuje. V tomto bode musime odhodit nase soucasne chapani toho co je "realita" a odvazne se pustit na pruzkum toho(teroreticky ovsem, aspon zatim) cemu se nekdy rika "hyperdimenzni entity" v casoprostorech vyssich nez jen ten nas. Pokud se obrnime trpelivosti a otevrenou mysli, pak informace ktere jsou jiz dnes dostupne nas uvedou v uzas, sok, nebo primo stav hruzy. Zjistime totiz, ze existuje nekdo/neco, co nas po tisicileti drzi ve sveraci kazajce Matrixu a pro co jsme totez jako treba dobytek pro nas: zdroj potravy. Tim nemam nevyhnutelne na mysli zdroj biologicke potravy - jde hlavne o psychickou energii ktera je nami vyzarovana a muze byt jako takova take prijimana. Pro "hyperdimenzni entity" zavislymi na negativni energii (z nichz strach, nenavist a zavist jsou ty hlavni) jsme nepostradatelnym zdrojem - a je v jejich existencnim zajmu, aby zde existovalo co mozna nejvice sporu vseho druhu a ovsem take valek. Teoreticky vzato, jejich konec by nastal kdyby vsichni lide na teto planete se nahle zacali snazit dojit porozumeni a miru a zavrhli vsechny takove city, ktere propaguji temnou/zlou energii. Nechci diskutujici na Zvedavci unavovat dalsimi detaily - kdo bude chtit, muze se docist o techto vecech hodne: na internetu i v knihach. Nicmene chtel jsem zduraznit co je moznou pricinou toho, ze svet se potaci v nenavisti a hruzach vseho druhu, ackoli vetsina si preje pravy opak.

Zdravim,

Ouofjacket [zmaten]

214078

5.3.2010 9:06

RE: Matrix

quido2 81.?.?.?

Reakce na 214078

Tak tak,musí být přinejmenším narušena mocenská základna. Tak jako u nemoci musí být rozpoznána a odstraněna její příčina.Ostatní pokusy o nápravu společenského řádu budou neúspěšné.

214092

5.3.2010 10:52

RE: Matrix

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 214078

Pane Outofjacket, to je ono!
I když to mnohým, zejména materialistům, přijde jako špatně uchopitelné - skoro jako duchařina.
To je to co, se má ve školách, ale i doma učit jako základ člověčenství, umět se nekonfliktně domluvit s jinými. [mrknutí jedním okem]

214103

5.3.2010 18:11

RE: Matrix

daniela 95.?.?.?

Reakce na 214078

Pane Ouofjackete,Pokud se obrnime trpelivosti a otevrenou mysli, pak informace ktere jsou jiz dnes dostupne nas uvedou v uzas, sok, nebo primo stav hruzy.

Ne jen trpělivost, ale i změna myšlení, jak už jsem napsala panu Mirkovi.Viditelně jste nakloněn názorům, že člověk je velký energický potenciál.Ano, to je.Jen o tom naprostá většina lidí neví či pochybuje.

Cela tato lidska spolecnost SKUTECNE zije v Matrixu a to bez toho, ze by si to jeji prislusnici uvedomovali.

Tajné spolky opravdu nic neponechaly náhodě.Díky nim je lidstvo tam, kde je.Filmové krváky,vystavování "úspěšných"lidí na obdiv těm chudším,neustálé vyvolávání stresů..To vše v lidech vyvolává pocity závisti,potřeby se "bít",obavy z toho, co bude..Už tohle vše kdyby ustalo,udělalo by to v lidech divy.

214144

5.3.2010 17:37

RE: Myslím si, že...

daniela 95.?.?.?

Reakce na 214067

Tedy pokud to přijde, tak nedlouho po tomto datu.

Ano, to si také myslím.Svým způsobem, byl by to rok jako každý jiný, aníž bychom nějaký posun na obloze pocítili, ale "někdo" nás chce mít "připravené". III. SV nebo 911 nebo hologram v obraze Ježíše? No, uvidíme.Ale jak říkáte, asi to přijde po té..

214141

4.3.2010 22:15

RE: Myslím si, že...

daniela 95.?.?.?

Reakce na 214052

To máte pravdu.Bez peněz to asi nepůjde.Ale zůstat bez šancí na lepší svět?! To se mi moc nezamlouvá.Ještě věřím, že se tam mezi těmi Rotschildovci apod."zjeví"nějaký ten mesiáš, který dá věci do pořádku. [smích]

214064

5.3.2010 3:26

V konečném součtu jsme ztratili nejen hodně peněz,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

ale třeba i suverenitu.
Domnělé (editorem zmíněné) zisky by se dostavily tak jako tak, Jakešův režim mj. plánoval už na prosinec 1989 uvolnění cestování a sotva by tedy vydržel ve své rigidní podobě.
Pokud snad ano, následoval by nejspíš osud Jugoslávie, možná by byli záminkou i mediálně piplaní superutlačovaní.
Autor je opravdu kovaný bolšán, kterému se v ekonomických tématech dá často přisvědčit. Ovšem měl by mít na mysli, že se komunistů o instalaci jejich ráje většina občanů neprosila (znárodnění proběhlo již r. 1945 a pravice prakticky u nás neexistovala) a že tito svojí aktivitou nadobro zprofanovali "dělnickou věc" i samo slovo socialismus.
Vlastně namazali skluzavku směrem k NWO a ten je za to ne snad krvavě pronásleduje, ale kavalírsky šanuje, což i těm nejméně chápavým naznačuje případ Polednová.
Rovněž na Štěpána se nemuselo nic horko těžko shánět, i když byl evidentně obětním vepřem (slovo beránek se tu opravdu nehodí).
Už tenkrát četní lidé na soudkyni apelovali, aby upustila od této frašky mající za cíl navodit zdání historické spravedlnosti.
Poté, co případ Slánského & Co - hit osmašedesátníků ze "štvavých vysílaček" nahradila po plyši stravitelnější Milada Horáková, přišlo zřejmě někomu po 19 letech hloupé, že jedna její katyně v klidu dožívá. Jelikož nebyla vyvolená, bylo možno přistoupit k drobnému porušení špinavých dohod...
Inu, jak pravil kdysi Satinský, režim padol, ale veľa sa neudrel.
A ten upozaděný David, to je opravdu k smíchu ...

214076

5.3.2010 12:20

porovnanie

canario447 canario447 (zavináč) centrum (tečka) sk 190.?.?.?

Mna by celkom zaujimalo, keby niekto urobil poovnanie statneho rozpoctu za cias CSSR a dneska a ich vzajomne porovnanie co sa tyka objemu ale tiez vydavkov na jednotlive rozpoctove polozky. Mozno (myslim ze urcite) by vysli na povrch velmi zaujimave skutocnosti napriklad aj o tom ako sa vlastne kradlo za sociku a ako sa kradne dnes.Tiez by bolo dobre porovnat vyvoj inflacie za onych casov a dnes, napriklad za obdobie 20 rokov v oboch rezimoch, a tiez zvysovanie platov, dochodkov a podobne. Niekto si moze povedat ze to je hlupost a nema to opodstatnenie,ale ja si myslim ze ma. Nemozem to tvrdit s urcitostou, ale tusim ze dnes je statny rozpocet vacsi ako mala k dispozicii CSSR a pritom stale na nic niesu peniaze. Pritom naopak je mi zahadou kde sa prali peniaze predtym na vsetku tu vystavbu co bezala, na vraj stratove hospodarstvo, devastaciu krajiny a podobne. Niekto tvrdi ze sme zili na dlh. Dufam ze vsewtci tvrdici takehot niecoho po 20 rokoch rozpredavania statu uz vytrizveli z tohto nazoru a pri letmom pohlade na dlh za CSSR a sucasne dlhy ci uz CR, alebo SR ma kazdy viac jasno kedy sme zili alebo zijeme na dlh.

214108

5.3.2010 20:07

RE: porovnanie

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 214108

To by byla zajimava srovnani, ale mam takovy pocit, ze dohrabat se ke skutecnym cislum by nebylo jenom tak, pravdepodobne by to bylo tajne. [velký smích] [velký smích]

214151

5.3.2010 20:11

RE: porovnanie

canario447 canario447 (zavináč) centrum (tečka) sk 190.?.?.?

Reakce na 214151

Ono k cislam sa dostat da. Cital som ich z posledneho valneho zhromazdenia NZ CSSR kde sa o nich bezne hovorilo, teda ak hovorime o tych za cias CSSR. Ak by bolo nieco tajne a ono to zrejme utajovane uz asi aj je, tak to vysledne porovnanie a nejaka odborna ekonomicka analyza. Asi by to privela ludom otvorilo privelmi oci a to je stav vysoko neziaduci [chechtot]

214153

5.3.2010 20:22

RE: porovnanie

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 214153

Ja mel na mysli skutecna data. Taky pamatuju, jak byl plan furt ve skluzu a na jednou na konci roku bum ho a byl prekrocen. Chtit skutecna cisla dneska, kdy se od toho odviji ratingove hodnoceni? [velký smích] [velký smích] [mrknutí jedním okem]

214155

6.3.2010 16:03

RE: porovnanie

canario447 canario447 (zavináč) centrum (tečka) sk 190.?.?.?

Reakce na 214155

Ono tie zasadania UV KSC a pripadne NZ CSSR byvali na pocudovanie az ukazkovo pravdive.Teda podla toho co tam rozpravali.Dal som si tu namahu a par som si ich precital a clovk "zirz" ako ked si kupil VIZIR.... [chechtot] Nie ale naozaj.Citat tie zapisy stenografiek o tom co kto povedal, s cim vystupil a co kritizoval,alebo navrhoval je sice otravne, je to neskutocne dlhe a plne roznych blabolov ze so ZSSR na vecne casy a podobne, ale vacsina veci su tam hlboko odborne, na prekvapenie velmi kriticke s realnym hodnotenim situacie v tej dobe. Napriklad sa tam hovorilo o niecom takom ako su bytove jadra v panelakoch, o tom ako stoja za dve veci, ze ludia ich nechcu, ze v novych bytoch sa nasledne vyhadzuju a nahradzuju muranymi, alebo o pakovych vodovodnych bateriach a ze nimi treba nahradit stavajuce klasicke.O bytovej vystavbe, o tom kde sa ako rozkrada,kolko a kto to robi,ale napriklad aj o otvoreni hranic,povoleni zivnosti a podobne. Aj o tom ako sa neplni plan a preco a ako potom zazracne ku koncu roka je vsetko splnene a preco.Ked som si te zaznamy cital a nasledne som pozeral zasadanie parlamentu u nas, tak som sa nemohol zbavit dojmu nad rozmyslanim, v ktorom asi sedeli a sedia odbornici a poslanci co nieco pre krajinu robia a chcu robit a v ktorom je to len o politikarceni, brani tucneho platu a korupcii.Co sa tyka raitingu CSSR o nom neviem, ale mam prihodu tesne po prevrate. Vo vseobecnosti sa tvrdilo za nasa koruna za CSSR nemala velku hodnotu v zahranici,a ze sme mali problemi s valutami a dvizami pretoze o nasu korunu banky zaujem nemali. Budiz.Lenze hned po prevrate som ma moznost vycestovat do Holandska.Pisal sa rok 1990 a boli zavedene limity na vymenu penazi.Ak si dobre pamatam tak najskor sa dalo vymenit za nemecke marky cca 4500 a neskor 7000 Kcs na osobu. Ja som mal len tych 4500 KCS vymenenych za holandske guldeny v kurze 1:14, a nejake nase peniaze so sebou v Holandsku.Ake bolo moje prekvapenie, ked mi dochadzali financie a znamy u ktoreho som bol mi navrhol, ze podme do banky opytat sa ze ci mi tam zamenia Kcs. Prekvapko.Zamenili, a velmi ochotne v kurze 1:11,50. Tolko asi k raitingu CSSR v zahranici. Mimochodom, nasledne mi menili omnoho viac nasich korun,pretoze az do okolkovania nasich penazi som z Holandska vozil ku nam auta a kedze bol problem zohnat u nas dostatocnu hotovost v zahranicnej mene, vymienal som peniaze tam.Boli velmi radi a vzdu to bolo v lepsom kurze ako u nas doma. Ked sa peniaze okolkovali, banka stratila akykolvek zaujem o nase Kcs a mne zo dna na den skoncil kseft.... [velký smích]

214214

6.3.2010 16:19

RE: porovnanie

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 214214

Pravda kurz meny je mnohem uveritelnejsi ekonomicky udaj nez nejaky rating. Neni to sice zlata cihla, ale je to mnohem lepsi nez pozlacena cihla z wolframu. [velký smích] [mrknutí jedním okem]

214218

6.3.2010 2:09

Zda se mi, ze se zde deje urcite mateni pojmu

novy zacatek 99.?.?.?

v chapani pozice ci domneleho umyslu pisatele. Pisatel je nazyvan socialistou, zastydlym bolsevikem atd., bez rozumneho opodstatneni. Neni to spravedlive.

Totiz, je dobre si pripomenout co se v klasickem myslenim povazuje za levicove, levicactvi a podobne. Levicove je typicky to, co oponuje ustanovenemu (kapitalistickemu) systemu a je zpravidla pokrokove se socialni prioritou. Snazi se zmenit existujici system hodnot a pravidel. Je-li pisatel kriticky k dnesku, muze to byt povazovano (s primhourenim oka) za levicove. Jsou prave tak v ceske spolecnosti kritici, kteri ani zdaleka za levicove povazovani byt nemohou. Naopak, snahu videt predchozi system v pozitivnich tonech bych nazval klasicky pravicovym - ospravedlnuje cast systemu moci te doby ktery, ac na zacatku zalozen na levicovych hodnotach se zprofanoval a svoji 'levicovost' ztratil.

Tezko by kdo mohl dnes povazovat kuprikladu hnuti Ron Paula v Americe za 'levicove' za to, ze nesmlouvave kritizuje soucasny americky paskvil moci financni zlodejske oligarchie. System muze byt v tomto pripade prave tak 'levicovy' a kritik naopak 'pravicovy'. Na teto zdanlive absurdite chci dolozit nespolehlivost zazitych terminu. Takze, urcita pruznost pohledu je ku prospechu. Leva a prava jsou velmi snadno zamenitelne a proto ztratily smysl. Stara zakorenena terminologie je uzitecna tak k vyhozeni z okna. Tim vic me prekvapuje, ze jinak premyslivi ctenari jako Stan a dalsi na ni s takovym gustem rajtuji.

V kazdem pripade cenim praci autora clanku a odvahy vydavatele jej publikovat. V uhrnu to prispiva k vyvazenosti Zvedavce. Nezapomenme: kazdy projev volnomyslenkarstvi je ranou pod pas soucasne nomenklature.

214175

6.3.2010 14:02

V diskusi k jistému blogu

M.Š. 88.?.?.?

jsem napsal:..."Je velice zajímavé,až směšné,
jak se antikomunisté v politických stranách,úřadech,justici a mnohde jinde chovají zdánlivě demokraticky,avšak toto jejich chování je šaškárnou,jelikož již sám jejich "původ" je bolševický,jejich chování je až zvěrsky bolševické a možná horší než samých bolševiků.Jak je vidět,od svých učitelů daleko nedošli,jen využívají nových a "novátorských" metod.Kdysi se říkalo,že poturčenec horší turka a je s podivem jak toto řčení v česku spolehlivě funguje,asi něčím se musí jiný nedostatek nahradit,když inteligence chybí.
Někde jsem napsal,že kdyby tehdejší bolševici měli dnešní možnosti a "vědecké" poznatky,jak psychologicky ovládat masy(marketing),zřejmě by byli u moci dodnes.Ostatně,když se to tak vezme,jsou u moci stále a pořád,jelikož překabátěné bolševiky působící v tzv.demokratických stranách za demokraty nelze považovat ani náhodou.Také se lze zamyslet nad pojmy politicko ekonomickými.Mám dojem,že mezi kapitalismem a "socialismem" zas až tak
velký rozdíl není,"socialismus" byl a je jen státním kapitalizmem.O tomto nás dnes a denně přesvědčují privatizátoři z let devadesátých,rekrutujících se bolševických
řad stejně tak,jak soudci,úředníci a jiná zbytečná a škodná čeládka.Vyměnili jen ideologie,ve své podstatě stejné,takže se ani nemuseli moc namáhat,praktiky byly a jsou opět a zase stejné.Taktéž s propagandistických amerických filmů žádná rozumná demokracie nečiší a jde jen a jen o ztrátu iluzí,bohudíky za to.
Takže o čem je řeč,vše je jen záležitostí propagandy a reklamy a doufám,že jen do času,jelikož míra nedůvěry ve vše a všechno zřejmě překročila svou míru.Nikomu a ničemu se nedá věřit-a s vírou nevírou se nedá fungovat, ani v ekonomie ne.To by si měl každý,jen trochu inteligentní a rozumný člověk uvědomit,pokud ovšem nejsou uvedené vlastnosti navýsost deficitní,česky nedostatkové,což je více než pravděpodobné.
Kdo mě vyvrátí,že socialismus a kapitalismus jedno jsou,základem obého jest těžký materialismus,přestože jsme se ve škole učili,že
my(náš světonázor je materialistický).kdežto na západě jde o idealismus(jo,jo se znakem dolaru místo panenek v očích).
Obě ideologie taktéž těžce drancují přírodní zdroje a energie.Pak nevím,na čem společném se domluví,až zdroje dojdou,což nemusí dlouho trvat.Také není jisté,jak se zachovají klimatické změny a
pak bude každá ideologie na starou kočku.A pak babo raď.

M.Š.

214203

6.3.2010 16:05

RE: V diskusi k jistému blogu

Pepa z depa 96.?.?.?

Reakce na 214203

Pekne napsany. Ted vam tady napisu, jak me sef v praci(podotykam ze ziju v Kanade) serval, kdyz jsem toto nalepil v nasi bunce, kde jime obed:

After 22 years of living in Canada I found out what is the difference between Communism and Capitalism.

In Communism when you complain they send you to a mental institution and when you keep complaining more, they put you in jail.

When you complain in Capitalism, nobody cares, because nobody listen.

214215

6.3.2010 16:34

RE: V diskusi k jistému blogu

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 214215

Tomu se říká v demokracii

SVOBODA SLOVA [velký smích]

214220

6.3.2010 16:48

RE: V diskusi k jistému blogu

Pepa z depa 96.?.?.?

Reakce na 214220

Jo to jsem si take myslel [pláč]

214223

7.3.2010 17:41

RE: V diskusi k jistému blogu

rataj 85.?.?.?

Reakce na 214203

Určité rozdíly mezi tzv socialismem a naším dnešním kapitalismem existují, a to značně podstatné. Komanči se totiž snažili maskovat své skutečné aktivity jakousi mantrou, že vše konají pro člověka a jeho dobro. Aby tomu lidé do určité míry uvěřili, byli nuceni realizovat řadu populárních opatření (relativně dostupné a levné státní a družstevní byty téměř pro každého, bezplatná lékařská péče, rozvětvená síť velmi levné veřejné dopravy aj.), která byla obsažena v plánech rozvoje, a jejichž realizace byla pravidelně veřejně vyhodnocována. Tento nákladný plánovaný sociální program prakticky znemožňoval, aby se komunistické špičky nějak enormně „napakovaly“. Bezesporu tito lidé měli značné vymoženosti proti běžným občanům, ale zřízení jim prakticky neumožňovalo, aby se velkého majetku, např. velké vily, zmocnili zcela zadarmo, nebo za pakatel. Státní dluh byl na nízké úrovni. Přitom jsou však naprosto neomluvitelná zvěrstva, která byla na určitých nevinných lidech a skupinách v období komunistické vlády spáchána.
Dnes po 20 letech tzv kapitalismu, kdy jsme se dle našich slavných prognostiků měli dostat na úroveň předních západních států, naši zastupiči téměř vyprodali národní majetek a nasekali obrovský dluh, kterým jsme se dostali díky jim skoro do situace, jaká je popisovaná např. v románě Zelené peklo, kde námezdní pracovníci v amazonském pralese jsou nastaveným systémem svých „chlebodárců“ donuceni dělat do úmoru jen na své dluhy. Přitom produktivita práce je dnes podstatně vyšší, než za socialismu, kdy se skutečně někteří lidé jen flákali.
Z chování našich spoluobčanů, jak se projevuje i na internetu, je zřejmé, že je tu stále značné množství lidí, kteří jsou se současným stavem plně spokojeni, a k nim patří zejména ti, kteří z něho profitují, a nějak si nedokážou uvědomit, že co se týká společnosti jako celku se dřive či později dotkne i jich, a že nezdravé jevy nemohou nakonec přinést nic dobrého. Ti, co mají to štěstí a dělají to, co je opravdu těší a z čeho mají pěkný příjem, jsou na tom též lépe, než dříve, protože tehdy svobodná volba povolání a příprava pro ně byla omezená.
Konec konců jsme si svobodně nevybrali, v jakém společenském řádu jsme se narodili, a ani jeho změnu jako jedinci, pokud nezaujímáme nějaký významný post, nemůžeme prakticky vůbec ovlivnit. Co však můžeme, je zachovat si lidskou tvář a nepodléhat negativním vlivům. Dobří lidé se vyskytují v každém řádu i společenské třídě.
Obecná náprava by byla možná, jen kdyby si to skutečně většina lidí přála a dala to jasně a důrazně najevo. A nešlo by to bez sjednoceného úsilí lidí v dostatečně velké části světa, protože ojedinělé vybočení z řady se nepřipouští.

214293

11.3.2010 14:18

Musíme se sebrat a konečně to vyřešit...!!!

KKAATTAA 62.?.?.?

Někdo říká že dříve byla doba zlá. Já tu dobu nezažila ,ale stačí mi vyslechnout si názory našich prababiček a podobných lidí co dobu ,,jako zlou´´ zažili. Jediné co bylo hloupé bylo že lidi nechtěli pouštět mimo ČR, ale řekněme si to takhle.. kdo z normálních lidí může dnes jet například na dovolenou když běžná rodina s dvouma dětma v bytě který navíc nepatří jim se může sebrat a jet v létě a nebo kdykoli na dovolenou ven ze státu?? Sáhněme jen okolo sebe kolik známe lidí, kteří jsou budto zadluzeny a jsou bez práce. Dělnický plat ve fabrice je tak když řeknu hodně 15.000,- hrubého a to ani není vypočítejme si celkový příjem do 1 rodiny pak odečtěte vydaje měsíční el,voda,plyn, jídlo, a pronájem a to je jen základ na přežití je to KATASTROFA a pak vidíte v televizi jak si PÁNI POSLANCI ZVYŠUJÍ PLATY A BUDOU I DÁLE 15.000,- 30.000,- .. JÁ NECHÁPU ZACO!!!!DÁT JIM 15.000 NA MĚSÍC TAK CHCÍPNOU A NEDEJ BOŽE ABY MUSELI JEZDIT MHD! LIDI SEBERME SE KONEČNĚ TO CHCETE POŘÁD TAKHLE ŽÍT A NECHAT SI SRÁT NA HLAVU KDYŽ TO ŘEKNU SLUŠNĚ???? At si říká kdo chche co chche bylo líp práce byla děti měli práci jakmile vylezli ze škol a dnes musí vyset rodičům na krku ... Je to velmi smutné rodiče by se měli už pomalu chystat do důchodu a mělo by se to otočit aby se zas prozměnu děti postarali, ale obávám se že v ČR se to jen tak samo nezmění.. A TÍMTO VYZÍVÁM VŠECHNY KDO JE NA TOM PODOBNĚ A MÁ CHUŤ S TÍM NĚCO UDĚLAT POJDME SPOLEČNĚ ZALOŽIT SKUPINU A NAJÍT LIDI KTEŘÍ PŮJDOU DO TOHO S NÁMA A BUDOU CHTÍT LEPŠÍ ZÁKONY, PENÍZE A HLAVNĚ STÁLOU PRÁCI !!! MYSLÍM ŽE JDE VŠECHNO JEN CHTÍT A MYSLÍM ŽE TADY BY SE MĚLO UŽ ZAČÍT JINAK BUDE HŮŘ!!!!

214574

29.8.2010 23:21

Rek bych, ze nejlepsim dukazem toho,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 194.?.?.?

ze zijeme opravdu ve svobodne demokracii, je fakt, ze magori tohohle typu muzou svobodne publikovat snusky demagogickych lzi, aniz by skoncil v blazinci. Fakt, ze zijeme ve svobodne spolecnosti, ilustruje to, ze vetsine "obycejnych" lidi, jsou tyhle uchylne marxisticke zvratky srdecne jedno. Ale pisateli bych vrele doporucil nekolikaletou exkurzi do severni Koree, kde by v socialne spravedlive hlady chcipajici spolecnosti urcite ziskal veselejsi a svetlejsi pohled na budoucnost.

226976

Příspěvků: 84

04.03. 07:06 M.Š.  Tak nevím o čem je řeč,
04.03. 08:20 baki  Vím, o čem je řeč.
04.03. 10:13 Stan  Tohle ja paradni priklad
04.03. 13:14 Erwin  RE: Tohle ja paradni priklad
04.03. 13:57 Vojta49  RE: Tohle ja paradní příklad té nejbrutálnější komunistické propagandy
04.03. 15:18 canario447  RE: Tohle ja paradní příklad té nejbrutálnější komunistické propagandy
05.03. 06:41 Pepa z depa  RE: Tohle ja paradní příklad té nejbrutálnější komunistické propagandy
05.03. 11:43 canario447  RE: Tohle ja paradní příklad té nejbrutálnější komunistické propagandy
05.03. 11:54 Antiseptik  RE: Tohle ja paradní příklad té nejbrutálnější komunistické propagandy
05.03. 13:20 canario447  RE: Tohle ja paradní příklad té nejbrutálnější komunistické propagandy
05.03. 13:55 Vojta49  RE: Tohle ja paradní příklad té nejbrutálnější komunistické propagandy
07.03. 00:55 canario447  RE: Tohle ja paradní příklad té nejbrutálnější komunistické propagandy
04.03. 18:48 Teonanacatl  RE: Tohle ja paradní příklad té nejbrutálnější komunistické propagandy
04.03. 20:58 Rene Bartosek  RE: Tohle ja paradní příklad té nejbrutálnější komunistické propagandy
04.03. 15:30 Jiřin  RE: Tohle ja paradni priklad
04.03. 15:57 Stan  RE: Tohle ja paradni priklad
04.03. 16:02 Vladimír Stwora  RE: Tohle ja paradni priklad
04.03. 16:09 Stan  RE: Tohle ja paradni priklad
04.03. 17:52 hestroy  RE: Tohle ja paradni priklad
05.03. 07:21  RE: Tohle ja paradni priklad
06.03. 21:02 smoke  RE: Tohle ja paradni priklad
06.03. 22:36 Antiseptik  RE: Tohle ja paradni priklad
06.03. 23:58 smoke  RE: Tohle ja paradni priklad
07.03. 15:54 Rene Bartosek  RE: Tohle ja paradni priklad
07.03. 21:52 pompejus  RE: Tohle ja paradni priklad
08.03. 00:52 Rene Bartosek  RE: Tohle ja paradni priklad
08.03. 09:33 smoke  RE: Tohle ja paradni priklad
08.03. 17:53 Rene Bartosek  RE: Tohle ja paradni priklad
08.03. 17:54 Rene Bartosek  RE: Tohle ja paradni priklad
08.03. 18:56 Stan  RE: Tohle ja paradni priklad
08.03. 19:35 Rene Bartosek  RE: Tohle ja paradni priklad
08.03. 20:15 Stan  RE: Tohle ja paradni priklad
08.03. 22:53 Rene Bartosek  RE: Tohle ja paradni priklad
07.03. 16:42 Antiseptik  RE: Tohle ja paradni priklad
04.03. 19:06 Saša  RE: Tohle ja paradni priklad
04.03. 21:26 Rene Bartosek  RE: Tohle ja paradni priklad
05.03. 03:13 Saša  RE: Tohle ja paradni priklad
05.03. 03:39  RE: Tohle ja paradni priklad
05.03. 09:27 MedaBeda  RE: Tohle ja paradni priklad
06.03. 11:15 Saša  RE: Tohle ja paradni priklad
08.03. 19:41 MedaBeda  RE: Tohle ja paradni priklad
06.03. 11:00 Saša  RE: Tohle ja paradni priklad
05.03. 10:40 Stan  RE: Tohle ja paradni priklad
05.03. 20:05 Rene Bartosek  RE: Tohle ja paradni priklad
04.03. 13:18 valda  RE: Tohle ja paradni priklad
04.03. 13:20 Laskavý  Španělská vesnice
04.03. 15:28 canario447  parada
04.03. 16:34 Mrky  Nefunguje ani Lenin, Hitler, Stalin, Havel ani Klaus. Pokus pokračuje!
04.03. 18:47 Oracle  Výkrik do pustatiny. Časť 2.
05.03. 07:02 Pepa z depa  RE: Výkrik do pustatiny. Časť 2.
04.03. 18:51 Laskavý  Slovensko bude zkoumat majetek lidí - kdy se bude zkoumat a zabavovat u nás!!!!!
04.03. 21:41 canario447  RE: Slovensko bude zkoumat majetek lidí - kdy se bude zkoumat a zabavovat u nás!!!!!
05.03. 10:02 prostej člověk  RE: Slovensko bude zkoumat majetek lidí - kdy se bude zkoumat a zabavovat u nás!!!!!
05.03. 20:07 canario447  RE: Slovensko bude zkoumat majetek lidí - kdy se bude zkoumat a zabavovat u nás!!!!!
06.03. 18:23 smoke  RE: Slovensko bude zkoumat majetek lidí - kdy se bude zkoumat a zabavovat u nás!!!!!
04.03. 19:36 l.leimas  k části policie justice a trestná činnost
04.03. 19:36 daniela  Myslím si, že...
04.03. 20:15 Bufet  RE: Myslím si, že...
04.03. 21:42 Mirko D.  RE: Myslím si, že...
04.03. 21:59 Bufet  RE: Myslím si, že...
05.03. 17:28 daniela  RE: Myslím si, že...
04.03. 22:37 daniela  RE: Myslím si, že...
04.03. 23:56 Mirko D.  RE: Myslím si, že...
05.03. 04:28 Outofjacket  Matrix
05.03. 09:06 quido2  RE: Matrix
05.03. 10:52  RE: Matrix
05.03. 18:11 daniela  RE: Matrix
05.03. 17:37 daniela  RE: Myslím si, že...
04.03. 22:15 daniela  RE: Myslím si, že...
05.03. 03:26  V konečném součtu jsme ztratili nejen hodně peněz,
05.03. 12:20 canario447  porovnanie
05.03. 20:07 Rene Bartosek  RE: porovnanie
05.03. 20:11 canario447  RE: porovnanie
05.03. 20:22 Rene Bartosek  RE: porovnanie
06.03. 16:03 canario447  RE: porovnanie
06.03. 16:19 Rene Bartosek  RE: porovnanie
06.03. 02:09 novy zacatek  Zda se mi, ze se zde deje urcite mateni pojmu
06.03. 14:02 M.Š.  V diskusi k jistému blogu
06.03. 16:05 Pepa z depa  RE: V diskusi k jistému blogu
06.03. 16:34 Vojta49  RE: V diskusi k jistému blogu
06.03. 16:48 Pepa z depa  RE: V diskusi k jistému blogu
07.03. 17:41 rataj  RE: V diskusi k jistému blogu
11.03. 14:18 KKAATTAA  Musíme se sebrat a konečně to vyřešit...!!!
29.08. 23:21  Rek bych, ze nejlepsim dukazem toho,

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

103

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 117 čtenářů částkou 36 210 korun, což je 103 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Nakažení očkovaní jsou podle Tečky bezinfekční25.10.21 17:51 Česká republika 12

Nová nařízení vlády? Máme pro vás právní návody pro důstojný a svobodný život 25.10.21 17:13 Česká republika 2

Ameriku zaplavila vlna lítosti těch, co se nechali naočkovat24.10.21 17:07 USA 3

Měnit pohlaví dětí je zločin proti lidskosti24.10.21 09:58 Rusko 1

Hliník se odstěhoval do Humpolce......24.10.21 09:53 Evropská unie 0

Po celé Itálii vyrazili lidé i přes zákaz do ulic, podpořili je i Francouzi (VIDEA)24.10.21 09:44 Itálie 2

Zákon, který omezuje základní svobody 67 milionů Francouzů, schválilo 23 % poslanců!22.10.21 17:54 Francie 2

Policie pokračuje ve stíhání exposlanců Volného a Roznera, souhlas sněmovny už nepotřebuje 22.10.21 17:34 Česká republika 4

Soud zrušil další nezánonný paskvil - příjezdový formulář21.10.21 19:50 Česká republika 0

Nesvítí, nefouká... Data z Německa kříží plány EU21.10.21 17:38 Německo 5

Už na nás "vláda" zase chystá další šikanu a buzeraci20.10.21 20:19 Česká republika 6

Majitelé lesů raději zakáží cyklistům vjezd do lesa úplně19.10.21 20:20 Česká republika 5

Americké vojenské biologické laboratoře v Kazachstánu19.10.21 18:59 Kazakhstan 0

Evropská agentura pro léčiva zahájila hodnocení vakcíny společnosti Pfizer pro děti ve věku 5-11 let19.10.21 09:23 Evropská unie 2

Krize toaletního papíru!19.10.21 08:31 Česká republika 5

USA jsou připraveny posílit obranné schopnosti Gruzie - šéf Pentagonu přijel do Tbilisi18.10.21 09:21 Gruzie 3

Fauciho jedy18.10.21 09:16 USA 2

Kanadská provincie vydala nová pravidla COVID, která umožňují vládě zabavit soukromý majetek17.10.21 18:30 Kanada 2

„Tak to ne!“ Povinné vakcíny narazily na vážný odpor. Hnízdil spustil kanonádu17.10.21 17:46 Česká republika 1

Volby, AfD naletělo šmejdům17.10.21 04:52 Německo 1

Měnové kurzy

USD
22,18 Kč
Euro
25,73 Kč
Libra
30,53 Kč
Kanadský dolar
17,93 Kč
Australský dolar
16,67 Kč
Švýcarský frank
24,09 Kč
100 japonských jenů
19,47 Kč
Čínský juan
3,47 Kč
Polský zloty
5,58 Kč
100 maď. forintů
7,04 Kč
Ukrajinská hřivna
0,84 Kč
100 rublů
31,78 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 002,52 Kč
1 unce stříbra
541,44 Kč
Bitcoin
1 393 304,63 Kč

Poslední aktualizace: 26.10.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 6 505