Diskuze k článku

Stepan Bandera - fašista alebo hrdina?

Příspěvků 44

20.2.2010 6:47

Není špatných ani dobrých lidí.

baki 85.?.?.?

Bandera byl dobrý pro určitou část lidí, a špatný pro tu druhou. Jak jinak. Stejně jako Hácha byl pro část našeho národa zrádce, pro druhou spasitel mírnící německou okupaci. Pravda je někde jinde. Jak významnou úlohu hrál v tom či onom historickém údobí a jak je kým vnímán. Vždyť i Jan Hus je pro určitou část lidstva hříšníkem, Jan Žiška darebákem.
Jestliže byl Banderas pro Juščenka hrdinou, bude pro řadu dalších lidí, hlavě potomků zavražděných, darebákem.
Stejně jako bratři Mašínové. Pro pozůstalé po zavražděných jsou to darebáci, pro lidi podobného zaměření zase hrdinové bojující za naši "svobodu" (kterou teď máme a ze které se "radujeme"[mrknutí jedním okem].

213052

20.2.2010 9:22

RE: Není špatných ani dobrých lidí.

Kadlik 88.?.?.?

Reakce na 213052

"kterou teď máme a ze které se radujeme" LOL BIG LOL tady tomu totalitnimu utahovani normalizacnich sroubu rikas svoboda asi si zapomel ze od podpisu LS uz nejsme ani svrchovanej samostatnej stat ale jen chuda kolonije ktery narizujou co ma delat soudruzi v bruselu. a kdyz si udeas domaci ukoly tak zistis ze sou to vetsi kreatury a zrudy nez kdy moch bandera bejt ne teda vsichni to bych krivdil tem sluznej a poctivej euro poslancum co tam sou ale tech je tak malo ze nic nesvedou a stejnak uz tam dlouho nevidrzej

213055

20.2.2010 12:59

RE: Není špatných ani dobrých lidí.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 213055

ani spatni ani zli-jsou jen vitezove a porazeni.vitezove historicky rikaji kdo je zly.
V dnesni EU Risi bude tezke najit v kazdem state par lidi,kteri se proti LS a jejim ustanovenim budou UCINNE BRANIT.
Loutkari z Bruselu nam rikaji co si mame myslet a delat,je jen otazkou,jestli si to i my nechame libit.
Kazdy musi zacit u sebe,az nas bude vic,najdeme se-a na krk jim slapnem

213061

20.2.2010 15:38

RE: Není špatných ani dobrých lidí.

baki 85.?.?.?

Reakce na 213055

Je velká škoda, že sis nevšiml úvozovek kolem slova "radujeme".

213072

20.2.2010 13:01

RE: Není špatných ani dobrých lidí.

Palo sk 80.?.?.?

Reakce na 213052

Pre mňa sú zločinci aj rodičia kt. vychovali takých strážnikov ktorý strielali ľudí na hraniciach, nebolo to slušné zamestnanie, zlodeji čo rozkradli majetok starých rodičov , menová reforma v 50tych rokoch. Všetkých komunistov od najnižšej funkcie po najvyššiu treba povešať... [naštvaný]

213062

20.2.2010 13:18

RE: Není špatných ani dobrých lidí.

Ivan Dědoch 77.?.?.?

Reakce na 213062

Co Bandera na Slovensku a Moravě, když se probíjel na západ. Mnoho čechů zahynulo při potyčkách, připomínají Mašíny.

213064

7.4.2014 22:23

RE: Není špatných ani dobrých lidí.

Laurencik 87.?.?.?

Reakce na 213064

to boli jednotky Ruská osvobozenecká armáda (ROA) po vedením generála Vlasova nemiešaj hrušky a jablka. Tieto dokonca prešli aj prahou počas pražského povstania počas svojho ústupu na západ. Aj ked západ ich potom aj tak vydal na istu smrť rusom

308113

20.2.2010 13:57

RE: Není špatných ani dobrých lidí.

čochtan 213.?.?.?

Reakce na 213062

Chtěl jsem mít k tomuto blábolu poznámku, ale nechám si ji pro sebe, protože to je škoda všech slov a musel bych porušit pravidla diskuse stran uvedení správného jména pana Palo sk.

213065

20.2.2010 16:35

RE: Není špatných ani dobrých lidí.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

Reakce na 213062

Správne, za špatne odvedenú prácu. Keby ju urobili poriadne, bol by od tebe podobných pokoj.

213075

20.2.2010 19:16

RE: Není špatných ani dobrých lidí.

wqe 88.?.?.?

Reakce na 213062

No, jsem rád, že jsou lidi, kterým je všechno jasné...

213081

20.2.2010 20:17

RE: Není špatných ani dobrých lidí.

Bazooka Joe 89.?.?.?

Reakce na 213062

Ty musíš byť veľmi mladý človek... [chechtot]

213084

20.2.2010 6:54

Tohle jen tak nezotpovime,ale otazka je spatna, hrdina a nebo fasista.

kozoroh 59.?.?.?

Hrdina je ten co vetsinou bojuje a nasadi svuj zivot za svou vlast,za svobodu, tudiz je v podstate vlastenec,narodovec,nacionalista a take fasista, tak,jak nam to media od konce druhe svetove valky zaonacili ve vsech modernich slovnikach.Historie Ukrajiny, Polska a Ruska, to je pro tuto diskusi moc velke "sousto".Bandrovci prosli Polskem, pres Slovensko az do Rakouska a Nemecka, srazka s oddili nove vytvorenych jednotek SMB vetsinou koncili velkymi ztratami proti dobre vycvicenym ukrajinskym nacionalistum.Ukrajina se octla behem druhe svetove valky mezi dvema mlynskymi kameny,z jednoho problemu spadli ne svou vinou do ruheho a zpet.K Nemcum,jako osvoboditelum od komunismu se pridali ne jenom Ukrajinci,ale i kozaci z Ruska,rovnez i pobatlske meli sve dobrovolniky v radach SS Waffen.
Vložený obrázek
Obdobna situace byla i v Polsku,kde vedli boj ,jak proti Nemcum,tak proti Rusakum a i proti Ukrajinske dobrovolne armade, jakozto i proti Banderovcum- pekny zmatek,ze ano?
Rovnez se vyskytla otazka na ruska vojska,jsou osvoboditele a nebo okupanti?
Germans are welcomed
In Ukraine, the German soldiers were astonished to see the native population welcoming them. The Ukrainians cheered them on and proclaimed the Germans their liberators from Soviet communism.
Here's the question: Why did the Ukrainians welcome the Germans at first? Well, it's pretty simple. Besides finding joyful Ukrainians, the Wehrmacht found hundreds of mass graves, as well as city jails that were filled with dead, mutilated bodies. In Lviv, 3,500 corpses were found in the prison. In all of Ukraine, 19,000 executed prisoners were found in their cells. Priests were crucified, pregnant women had their babies torn from their wombs, and others were castrated, dismembered, beheaded, and eyes gouged out to name a few of the ghastly tortures.

Vložený obrázek
Neni proto divu,ze mnozi ukrajinci, kde v rodinch byli bolseviky zavrazdeni clenov erodiny,tak,okamzite vstoupili do tvorici se svobodne armady Ukrajiny.
{img]http://www.wumag.kiev.ua/20053/P74_5.jpg[/img]
Timto vlasne odpovidam neprimo,jaka vubec byla moznost a volba te doby na svou vlastni zachranu,jak by se rozhodl kazdy z Vas v teto chaoticke situaci?
V jakem strasnem politickem a mocenskem prostredi mel Bandera a jeho lidi prezit, jejich pozdejsi oznaceni,neukazuje pravy stav te doby,kdy vlastne vladla beznadeje ,kam se jen clovek obratil, nakonec,dnes v Afganistanu a Iraku pro jejich obyvatele je to same, zoufala situace jedince a celeho naroda,zkaza,kam se obrati,jaka muze byt jejich moznost na preziti.General Vlasov byl v Moskve popraven, Bandera byl zastrelen a velka cast Ukrajinskych dobrovolniku byli v Rakousku vydany sovetum a nikdo z nich neprezil, tak,jak strileli Vlasovce bez soudu a sve vlastni vojaky ,co se vzdali, vzdat se znamenalo smrt z obou stran.

213053

20.2.2010 15:48

RE: Tohle jen tak nezotpovime,ale otazka je spatna, hrdina a nebo fasista.

l.leimas 93.?.?.?

Reakce na 213053

legrace bude až se v Katyni potká polský prezident s ruským (možná se tam sejdou premiéři) a překvapený Polák se dozví že vraždy mají na svědomí Bandera a jeho boys. A je to možné, ti Poláci byli postřílení německými zbraněmi a svázáni německými provazy. (papírové provazy Rusko nevytábělo). Němci tehdy Ukrajince (Banderu) podporovali a Ukrajinci Poláky zabíjeli rádi. Tak že, jestli mají Rusové nějaké důkazy vytáhnou je právě v Katyni na tom setkání. Určitě není náhoda že pozvání přijali právě po Banderově jmenování. Pro Ukrajinskou teorii hovoří i místo vraždění. NKVD by určitě nevolila místo tak blízko civilizace (v rekreační oblast když o kousek dál jsou hluboké bažinaté lesy) a Němci by stříleli jinými nejlépe ruskými zbraněni. Kreml by to po válce určitě tajil a Ukrajinu z mnoha pochopitelných důvodů chránil, kromě jiných důvodů, Chruščov Brežněv a Černěnko byli Ukrajinci. Zájem chránit Ukrajinu ale dnešní Rusko nemá. Jinak profesor Hájek (účastník vyšetřování v Katyni a vyslanec ČSSR v OSN,ten který vstup vojsk prohlásil za okupaci a v 68 zůstal v USA), O Katyni napsal knihu se závěrem že SSSR za vraždani nestojí. A ten závěr nikdy neodvolal.

213073

21.2.2010 18:21

RE: Tohle jen tak nezotpovime,ale otazka je spatna, hrdina a nebo fasista.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

Reakce na 213073

Hmmm . V Katyni po odkryti hrobov robila vyskum mediznarodna komisia patologov, v ktorej bol aj profesor Frantisek Subik inac basnik pisucim pod menom Andrej Zarnov.

Wikipedia pise :

Koncom apríla 1943 sa Žarnov musel ako lekár zúčastniť na medzinárodnom vyšetrovaní masových hrobov v Katyňskom lese, ktorého dôkazový materiál využila vtedajšia nacistická propaganda vo svoj prospech. Pretože išlo o brutálnu stalinskú likvidáciu tisícov poľských dôstojníkov, čo sa po celé nasledujúce polstoročie najprísnejšie tajilo a popieralo, Žarnov musel za svoju verejnú správu o týchto vojnových zločinoch niesť represívne dôsledky po celý život (väzenie, emigrácia). Pre zistenie otrasných faktov okolo vrážd dôstojníkov, otvorene vystríhal pred sovietskym boľševizmom. Odvtedy jeho občianske osudy dostávali nebezpečný spád, od jesene 1944 priam hrozivý. Odmietal Slovenské národné povstanie a neuznával londýnsku vládu. Otvorene podporoval režim Jozefa Tisa aj príchod nemeckých vojakov na Slovensko a ich protipartizánske akcie. Slovenská národná rada „odporučila rozsudok smrti pre 38 zločincov“, čím sa mysleli výlučne domáci spisovatelia. V mennom zozname celkom na konci, podľa abecedného poradia nachádzalo sa aj meno Andreja Žarnova.

Po svojom prepustení z väzenia bol nútený prijať subalterné miesto patológa v Trnave, na ktorom zotrval až do svojej emigrácie, avšak v apríli roku 1952 ho ako patológa prizvali do Trenčína zisťovať patologické zmeny na pľúcach niekoľkých desiatok obetí nešťastia explózie v jednom zo závodov v Novej Dubnici.

Pred komunistickou totalitou emigroval zo Slovenska na dvakrát. V roku 1945 (po niekoľkých mesiacoch ho deportovali naspäť do Bratislavy a zatkli) a potom definitívne v roku 1952. Za významnej finančnej pomoci svojho priateľa a kolegu z Lekárskej fakulty, profesora Jána Fridrichovského emigroval v apríli 1952 za premyslených a utajených okolností, keď v neskorých večerných hodinách spolu so svojou rodinou opustili svoje vtedajšie bydlisko v Trnave a nasadli do vrtuľníka, ktorý pre nich priletel a ktorý ich v tú noc dopravil do Rakúska. Najprv sa zdržiaval v Rakúsku (1952), neskôr v Nemecku (1952 - 1953). V roku 1953 definitívne odišiel do USA. Tu pôsobil v rokoch 1955 - 1963 ako lekár v Cronswille State Hospital, neskôr (1963 - 1974) v Harlem Valley State Hospital, Wingdale. V exile pôsobil vo viacerých krajanských inštitúciách a spolkoch. Bol členom Spolku slovenských spisovateľov, Slovenského ústavu, kultúrnej komisie Svetového kongresu Slovákov a predsedom Spolku slovenských spisovateľov a umelcov v zahraničí.

Bol jeden z prvých profesorov patológie na Slovensku. V roku 1943 sa ako člen medzinárodnej komisie súdneho lekárstva zúčastnil na exhumácii povraždených poľských dôstojníkov v Katyňskom lese a svojou analýzou potvrdil účasť staliniského ZSSR na tomto masakri. V emigrácii bol členom viacerých vedeckých organizáci

213127

22.2.2010 18:24

RE: Tohle jen tak nezotpovime,ale otazka je spatna, hrdina a nebo fasista.

l.leimas 88.?.?.?

Reakce na 213127

Celý problém se vším slovenkým té doby je že to bylo slovenské. Tedy v prvé řadě fašistické a hitlerovské, v druhé řadě jak to říct zdvořile "nepříliš statečné" Řekl bych že nejlepší popis vojensko politické reality Slovenska 38 - 45 dává kniha generála Viliama Sachera "Dukla bez legend". A že se o ní moc neví, no není divu ani v Husákovském "Těžkoslovenku" nestáli o to popisovat chování většiny Slováku v Anglii nebo v SNP. Čest vyjímkám i o nich je ta kniha, ale o vyjímkách byla celá poválečná glorifikace SNP. Ale vyjimka je vyjimka a zbabělost je zbabělost. Například ponechání Francouzkých bojovníků u Strečna svému osudu a útěk slovenských otcou a synou domů mamičkám pod zástěry. No asi tak bych viděl i pana profesora patologie. Kdo zaručí, že nebyl fašista když Slovenko bylo spojencem Hitlera.

213191

22.2.2010 21:36

RE: Tohle jen tak nezotpovime,ale otazka je spatna, hrdina a nebo fasista.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

Reakce na 213191

typicky cechackovsky postoj......najviac nacistov bolo v Cechach, ked hajlovali na Vaclavaku na Hitlerove narodeniny....

Je mi z vas na blitie [bliji] [bliji]

213214

23.2.2010 14:05

RE: Tohle jen tak nezotpovime,ale otazka je spatna, hrdina a nebo fasista.

l.leimas 93.?.?.?

Reakce na 213214

uklidni se drahý slovenký bratře, jestli chceš popíšu slovenské loučení s českými (moravskými) dělníky na Myjavě a Staré Turé v letech po rozpadu republiky. A pak přidám ještě i jejich jednání a chování když se ti stejní po vlně ekonomických úspěchů Slovenska přišli nabízet jako levná pracovní síla do kordárny Velká n. Veličkou. Můžeš tu mít výroky a výkřiky i s jménem datem a místem. Snadno ověřitelné protože pamětníci jěště žijí. Pak budeš moc blít lépe a radostněji a třeba se i někdo přidá.

213297

20.2.2010 10:15

Anny Ondráková

mark 88.?.?.?

Anny Ondráková(česká herečka a žena Maxe Schmelinga)věnovala Banderovi jako sponzorský dar kolem 1 milionu korun(jsem se dočetl)

213057

20.2.2010 14:26

ani

klub 213.?.?.?

Hitler neustúpil zo svojiích názorov.

213067

20.2.2010 17:33

Ťažko povedať...

Bazooka Joe 89.?.?.?

Akosi sa ktosi sekol "v preklade" (?): "predaný" = "prodán", "odovzdaný" = "předán". Potom vznikajú rôzne komické situácie, keď niekto chce za niečo, čo mu bolo odovzdané, ešte aj zaplatiť... (Alebo tu chcel niekto naznačiť, že toto vyznamenanie bolo zakúpané?)
K samotnému Banderovi: Bola to zložitá doba, doba 2. svetovej vojny, deľby Európy, doba, v ktorej sa časti Európy zmocnili určité národy a ideológie... , ale to je tu vlastne aj dnes. Banderov prípad je jeden z mnohých, ktorý dokazuje, že angažovať sa za národ NIE na strane víťazov je vlastne kontraproduktívne... [smích] Slováci v tom majú mimoriadne hlboké skúsenosti... víťazi im to vždy "vysvetlili", dokonca i víťazi z toho "najbližšieho národa"...

213077

20.2.2010 19:08

Na tuhle otazku neni snadna odpoved

n.z. 99.?.?.?

Kdo chce vest vaznou diskuzi, mel by predtim neco cist:
http://www.encyclopediaofukraine.com/....
pod sekci History je vse do detailu popsano.

Z toho mala co jsem o historii Ukrajiny cetl a slysel (od Ukrajince) vim asi tolik, ze dnesni Ukrajina je vicemene umely utvar - vychodni a zapadni casti maji spolu historicky a kulturne malo co delat (to se take dokonale odrazi v dnesni situaci, viz nedavne volby).

Bandera byl z Halice, tedy z te zapadni casti a mel proto pravo a povinnost byt halicsky vlastenec. Jestlize mela Halic nejake ambice behem poslednich let R-U imperia, kompletne ztratila sanci po konci I s.v. Jak vime byla z vetsi casti zabrana Polaky, kteri se tak jak pisatel dobre pise, chovali v Halici jak.... prasata. Cloveku jich muze byt lito za to co dostali pozdeji od Nemcu, ale jen do jiste miry. Z toho titulu je treba videt i Banderu a jeho hnuti.

Clanek roznodne prispiva k rozsireni obzoru ctenaru; diky za nej! Ukrajinci jsou nam spolu se Slovaky nejblizsi narodnost - meli bychom neco o nich znat.

213080

22.2.2010 17:51

RE: Na tuhle otazku neni snadna odpoved

Vanguard 195.?.?.?

Reakce na 213080

"Ukrajinci jsou nam spolu se Slovaky nejblizsi narodnost"

Odkdy? A bližší než Poláci nebo Rakušáci?

213190

20.2.2010 20:37

Svoboda

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

BOJOVALY za ni miliony lidí. A miliony také pro ni zemřeli. Skutečně patří k tomu, co je pro lidstvo nejcennější. The World Book Encyclopedia svobodu definuje jako „možnost vybírat si a své volby dosáhnout“. Kniha pokračuje: „Z právnického hlediska jsou lidé svobodní tehdy, pokud na ně společnost neklade žádné neoprávněné, nadbytečné či nerozumné nároky. Společnost také musí chránit práva lidí, tedy základní lidská práva, pravomoci a privilegia.“ Vypadá to jednoduše. V praxi se však zdá, že je téměř nemožné, aby se lidé dohodli na tom, kde přesně by měly hranice svobody být. Svoboda jak by se zdálo z článku závisí na tom, v jaké krajině žijete. Je však zajímavé, že pravá svoboda vůbec na místě kde žijeme nezávisí. Ježíš v roce 32 n. l. v Jeruzalémě svým učedníkům řekl: „Jestliže zůstanete v mém slovu, jste skutečně moji učedníci a poznáte pravdu a pravda vás osvobodí.“ (Jan 8:31, 32) Co Ježíš tímto výrokem myslel? Jeho židovští posluchači toužili být osvobozeni z římského područí. Ježíš ale nemluvil o svobodě od politického útlaku v tom čase. Ježíš svým učedníkům sliboval něco mnohem lepšího.Svobodu v mezích daných Bohem, která vede ke štěstí. Naproti tomu zotročení tvory, nedokonalostí, slabostí a nesprávnými ideologiemi vede k útlaku a k neštěstí. Svoboda se také liší od svévolného rozhodování, což je přehlížení Božích zákonů a vlastní rozhodování o tom, co je správné a co je nesprávné. Tak dochází k zasahování do práv druhých a to působí problémy, jak můžeme vidět z následků působnosti nezávislého, svéhlavého ducha, jehož vštípil Adamovi a Evě had v Edenu. (1. Mojžíšova 3:4, 6, 11–19) Pravá svoboda je vázaná zákonem, Božím zákonem, který umožňuje jednotlivým lidem, aby se plně projevovali správným a prospěšným způsobem a aby uznávali práva druhých, což přispívá ke štěstí všech. — Žalm 144:15; Lukáš 11:28; Jakub 1:25

LIDSTVO zoufale potřebuje osvobození od mnoha tísnivých podmínek. Jak ale ukázaly dějiny, nastolit takové svobody přesahuje lidské schopnosti. Bůh slibuje lidem, kteří touží po pravé slobodě, že „jim setře každou slzu s očí a smrt již nebude a nebude již ani truchlení ani křik ani bolest“. (Zjev. 21:4) Tato vyhlídka dobře ladí s popisem skutečné svobody: „I tvorstvo bude osvobozeno ze zotročení zkaženosti a bude mít slavnou svobodu Božích dětí“! — Řím. 8:21.Činitel, který uskuteční takové podivuhodné svobody, je vláda, kterou Bůh vytvořil proto, aby spravovala celou Zemi. Je to nebeské Boží království. Jeho prostřednictvím se bude dít Boží vůle „jako v nebi, tak i na zemi“. (Mat. 6:6) Právě toto království vbrzku „rozdrtí a ukončí všechna tato [dnes existující] království a samo bude stát na neurčité časy“. — Dan. 2:44. [mrknutí jedním okem]

213086

20.2.2010 22:49

RE: Svoboda

udo udo321123 (zavináč) azet (tečka) sk 213.?.?.?

Reakce na 213086

Pekný večer prajem pán 89..
S pár vecami, ktoré ste povedali súhlasím,
ale mám dve otázky k Vašim vyjadreniam:

"Naproti tomu zotročení tvory, nedokonalostí, slabostí a nesprávnými ideologiemi vede k útlaku a k neštěstí."

Čo prosim rozumiete pod slovným spojením "správna" ideológia?

"Činitel, který uskuteční takové podivuhodné svobody, je vláda, kterou Bůh vytvořil proto, aby spravovala celou Zemi."

Kto je podľa vás tou vládou, ktorá má spravovať celú zem?

213092

21.2.2010 1:27

RE: Svoboda

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 213092

Podle slovníka cizích slov je ideológie /gr./ soustava představ, názorú a pojmú, vyjádřených v rozličních formách společenského vědomí v politice, umění, věde a pod.
„Nesprávna ideologie je jakákoli teorie, která popírá nebo ignoruje úžasné důkazy o plánu v rostlinném i živočišném světě,to není věda, ale ideologie.“ Encyclopedia Americana se zmiňuje o několika rysech lidské ideologie, které z historického hlediska vedly k válkám. Patří mezi ně náboženská nesnášenlivost, rasismus, rozdíly v kultuře, protichůdné ideologie (například komunismus a kapitalismus), nacionalismus a doktrína o národní svrchovanosti, hospodářské podmínky a všeobecná podpora militarismu. Vidíte v tomto výčtu něco, co se v nejbližší budoucnosti pravděpodobně změní? Budou snad národy méně odhodlané zachovat si svou svrchovanost? Zmírní se rasistické cítění lidí? Budou náboženští fundamentalisté méně fanatičtí? To je velmi nepravděpodobné. Co je na základě uvedeného správna ideologie? Stručně řečeno — občané, kteří neporušují zákon, by měli být ponecháni na pokoji. Správna ideologie je správne zhodnocení skutečností. Druh správního vědomí o Bohu, o světe ako celku, o přírodě, společnosti a člověku.

Vládou, která má spravovat zem je Boží vláda, která zaručí skutečné řešení problémů lidstva. Problémy, které je třeba vyřešit, vyžadují moc, schopnosti a vlastnosti, jaké nemá žádný člověk. Bůh může lidstvo osvobodit od vlivu Ďábla a jeho démonů, a slíbil, že to udělá. Žádný člověk to udělat nemůže. Bůh učinil opatření pro něco, čeho by nikdy nemohla dosáhnout lékařská věda — odstraní hřích, a tak skoncuje s nemocemi a smrtí a umožní lidem, aby byli takoví, jací skutečně chtějí být. Dokonalými, zdravými a šťastnými. Stvořitel má taky potřebnou znalost (země a všech životních procesů), aby vyřešil problémy výroby potravin a zabránil nebezpečnému znečištění, nebo lidské snahy bez poznáni často plodí jen další problémy. Boží slovo,které přetváří život púsobí na lidi, kteří reagují na jeho vedení tak,že se stávají láskyplnými osobami s vysokou mravností, stávají se společností lidí, kteří odmítají chopit se zbraně proti svému bližnímu a kteří žijí v opravdovém míru a bratrství, ačkoli jsou ze všech národů, ras a jazykových skupin. Takí lidé jsou Bohem vybíraní během věku hlásaní evangelia do této nebeské vlády. Jejich počet je obmedzený na 144 000 vykoupených se země, aby se spolu s Kristem po vzkřísení k nebeskému životu, stali novou vládou nad lidstvem. [mrknutí jedním okem]

213099

21.2.2010 9:37

RE: Svoboda

Kadlik 88.?.?.?

Reakce na 213099

Tak ty 2 posledni nabozemsky blaboly sou fakt sila prikladna NWO propaganda a vyplach mozgu. 1. si uvedomtte kdo a proc bibly napsal 2."Bůh může lidstvo osvobodit od vlivu Ďábla a jeho démonů, a slíbil, že to udělá. Žádný člověk to udělat nemůže."Tak takle ubohou berlicku uz sem dlouho neslysel. Proboha clovece prober se a uvedom si ze ty ses ten buch my vsichni jsme mocny vsetvorici bytosti ktery jsou schopny vytvaret si svoji vlasti realitu ve ktery zijem jen svym vlastnim chtenim. takze zadnej buch a uz vubecne ten kteryho si vymyslela katolicka cirkev nas nezachrani muzeme to bejt jenom my samy a nase vlastni chteni. Tak se prosivas uz proberte lidi a zacnete se hejbat smerem ke svetlu uz nemame moc casu!

213107

21.2.2010 9:38

RE: Svoboda

baki 85.?.?.?

Reakce na 213099

I já mám nějaké dotazy.
Náboženská nesnášenlivost, jako příčina válek. Jsem rád, že vy jste nábožensky snášenlivý. Ono totiž považovat jiná náboženství ža méněcenná je věcí, která k náboženské nesnášenlivosti přímo vede. Ale co vede k náboženské nesnášenlivosti?? Není to tvrzení, že "moje náboženství je to nejsprávnější???"
- "Vládou, která má spravovat zem je Boží vláda..." Máte Vy tu schopnost posoudit, že ta Vaše představa je ta nejlepší??
- "jejich počet je omezený na 140 000 vykoupených..." Takováto selekce je pro mě nepřípustná. Pokud dáte trvání existence lidí na 5 000 let, je to necelých 25 vykoupených za rok. Má je Bůh už předem vytypované??? Je přece vševědoucí...
- Nemyslíte, že Bůh je podstatně lepší, než zde prezentujete???

213108

21.2.2010 11:29

RE: Svoboda

udo udo321123zavinacazetbodkask 213.?.?.?

Reakce na 213099

OK, predpokladám, že sa jedná o tzv. jehovistickú ideológiu. Okrem iného, akože Boh všetko vyrieši za nás a "vyvolených" zoberie niekam ku sebe. Nič proti Vám, ale myslím, že táto ideológia je tiež podstatou satanistická, ako akákoľvek iná. Či je nejaké nebo (resp. čo je po smrti), neviem a s istotou ani nikto tu na zemi. Keď tomu veríte, je to Vaša vec. Takisto ak veríte v Boha.

Ja verím Jemu a nie v Neho. Snažím sa s ním komunikovať a spolupracovať s Ním. Je to náš otec. Hovorí ku všetkým každý deň jazykom životných okolnosti, ak svet vnímame ako mozaiku. Stačí počúvať. Každý aspoň trochu súdny človek chápe, že tu sú nejaké zákony. V tom máte pravdu. S mierou slobody rozhodovania rastie proporcionálne aj miera zodpovednosti. Myslim, že sa na neho treba obracať osobne a nie sprostredkovanie cez akéhokoľvek vuduguru. Všetky danosti k tomu má každý od narodenia.

Všetky ideológie a náboženstvá sú prostriedkom riadenia príslušných skupín, či vedome, alebo nevedome. Aj keď na povrchu môžu vyzerať ako chutný koláčik na prvý pohľad lahodiaci našim základným potrebám. Našťastie nám každému dal okrem iného aj mozog. Skúsme ho aspoň občas trochu samostatne používať. Výsledky bývajú zaujímavé. Inak sa môže stať, že po smrti zažijeme nepríjemné prekvapenie [smích]

213112

21.2.2010 13:11

RE: Svoboda

daniela 95.?.?.?

Reakce na 213112

Napsal jste to velmi pěkně.Je vlastně velmi škoda,že si lidé pletou ideologie se skutečnou vírou.Poznání,poznávání,to je celé náboženství.

Ja verím Jemu a nie v Neho. Snažím sa s ním komunikovať a spolupracovať s Ním. Je to náš otec. Hovorí ku všetkým každý deň jazykom životných okolnosti, ak svet vnímame ako mozaiku. Stačí počúvať. Každý aspoň trochu súdny človek chápe, že tu sú nejaké zákony

Opravdu pěkně řečeno.

213117

21.2.2010 12:41

RE: Svoboda

steve 97.?.?.?

Reakce na 213099

Vazeny - ve vsi ucte ke tvoru lidskemu ..
.. vite, ja tech bozich kseftu zazil na trech svetadilech az moc ..
Mozna - vemte panaboha a tech 140 000 vyvolenych, a bezte treba na ryby, nebo na kuzelky. Ale hlavne - nedelejte z nas voly.
Zkuste to treba na Hrade, tam je dost grazlu, kteri se k vam pridaji. A urcite to neco "hodi".
.. kolik jste odecetli z dani za "kancelarske potreby" za minuly rok ?? Zeptejte se ve vasi kancelari na Mannhattanu.
.. a bezte se s vasim vychcanym krvavym bohem laskave bodnout !

213115

21.2.2010 21:01

RE: Svoboda

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 77.?.?.?

Reakce na 213099

"Bůh může lidstvo osvobodit od vlivu Ďábla a jeho démonů, a slíbil, že to udělá."

Ďábla stvořil opět Bůh. Je to temná polovina jeho charakteru. Takže budu rád, když nás od sebe osvobodí. [cool]

213134

21.2.2010 22:49

RE: Svoboda

steve 97.?.?.?

Reakce na 213134

.. Ďábla stvořil opět Bůh.
--
.. a dal si na svem nejoblibenejsim miminu poradne zalezet. Tohle mimino je nejlepsi bic na stado. A pod Strazni Vezi je ochrana. Hlavne nezapomenout zaplatit a vsechno odevzdat bohu.
Prevody do "Buhbank" bez poplatku. Pristi chlastacka bozich zvestovatelu v restauraci "Michelangelo" na Manhattane, NY. Pouze pro pozvane - vyvolene. Stetky a herak zdarma ...
.. Nase naruc je otevrena .., ukazeme vsem Bozi lasku, Vitejte v oaze lasky a procitnuti ..
.. pro nahanece jezdici na kole v paru, v bilych kosilkach se slajfkou a s ruksackem na zadech mame tuny brozurek ..
.. pro "vyvolene" pripraveny Ferrari, Lamborginni a jine nutne "kancelarske potreby" ..
--
Prijdte k nam - My vas OCHRANIME pred dablem !

213138

22.2.2010 20:44

RE: Svoboda

fikoš 88.?.?.?

Reakce na 213099

Každé náboženství je s největší pravděpodobností jen setkání hlupáka s darebákem. Určitě je důležité v něco věřit, a to by měl každý z nás ale neznamená to,že se u toho musí nechat manipulovat.

213207

21.2.2010 11:19

Co s fanatiky?

Saša 74.?.?.?

Reakce na 213086

Co s fanatiky, kteří do diskuzí lepí články vypocené hlídací věží Jehovistů? Sekta jim to nařizuje a pan 89, převtělený „abc“ Zvědavce obšťastňuje nejméně jednou denně. Při vší úctě k náboženskému cítění spolubližních, kdybych místo politické debaty chtěl číst o ďáblech a Satanech tak si to dám do Google a jistě mě vyskočí Watch Tower Bible and Tract Society of Pennsylvania.

Bible a ostatní „svaté knihy“ ospravedlní každé svinstvo. Všichni mají ten „správný“ výklad a tu „pravou“ knihu. Pan 89/abc obvykle začne rozumě, třeba: „klam je zavádějící nebo nespolehlivý argument, u něhož závěr nevyplývá z předchozích výroků neboli premis. Klamy však mohou být velmi přesvědčivé, protože často silně působí na city — ne na rozum.“ Dále nalepí článek z hlídací věže „Jak na lidi působí ničemní duchové? a Měli by jsme se ničemných duchů obávat?“ Slova to do pranice.[chechtot] Snad rozdělení osobnosti a na to je diagnóza. Ono se pozná co je zdravý rozum a co jsou následky „studia“ překroucených „dobrých knih“ z hlídací věže.

Chlape 89/abc, Vy dovedete argumentovat i bez našeptávání, Vaše citace a odvolávání ubírají věrohodnosti. Lidé podobné výlevy ignorují. Mám podezření, že pan Udo je domluvený spoluhráč ze „studijního“ večírku, aby Vám dal příležitost pokračovat, co jste právě probrali. „Bůh může lidstvo osvobodit od vlivu Ďábla a jeho démonů, a slíbil, že to udělá.“ No, to jsem si oddych, ale.. Proč to všemohoucí Bůh již dávno neudělal a neosvobodil nás alespoň od Vás!? Poslední věty příspěvku o svobodě, je snad Boží výprodej, jen 144 000 vyvolených ze všech národů a jazykových skupin. Ještěže se nemusíme namáhat, je již dávno vyprodáno, „svědků“ dle nich prý je 6000 000. To číslo mně bere dech, ta shoda.

213111

21.2.2010 12:13

RE: Co s fanatiky?

udo udo321123zavinacazetbodkask 213.?.?.?

Reakce na 213111

Môj spoluhráč to asi zabalil [zmaten] [smích]

213113

21.2.2010 12:46

Otroctvo

abc 89.?.?.?

Milí diskutujúci,Sáša, Udo a ďalší, nie je žiadnym tajomstvom, že jediní kto stojí v ceste NWO sú Jehovovi svedkovia. Ich jedinečné celosvetové zvestovateľské dielo má ľuďom otvoriť oči, prebudiť ich, aby videli ako a kým sú manipulovaní.Strážna veža ich celosvetovo vydávaný časopis sleduje ako sa na podklade biblických proroctiev, napĺňa Božie predsavzatie s ľuďmi na zemi. Zdablivo sa zdá, že majú navrh elity NWO, ktorým sa darí pod vedením okultných satanistických skupín zotročiť celé ľudstvo. Kto zo zvedavcov by chcel poprieť túto skutočnosť?
Väčšina z ľudí však nechápe Božie predsavzatie so zemou, prečo Boh chce raz a navždy vyriešiť spornú otázku ohľadne vlády nad zemou. Keďže sporná otázka vlády nad zemou vznikla v nebi v srdci Satana, a bola prenesená na ľudí, Boh zapojil do vyriešnia obe strany konfliktu.Keďže neupustil od svojho zámeru , aby ľudstvo žilo večne v zdraví a dokonalosti na zemi, poslal Krista, aby vykúpil ľudstvo, a zmaril všetky pokusy Satana zničiť ľudstvo. Tých pokusov bolo v dejinách ľudstva nespočetne veľa. To že všeobecná nádej ľudstva je večný život v raji na zemi
potvrdil aj v poslednej chvíli svojho života Ježiš, keď povedal zomierajúcemu lotrovi, že bude tiež žiť v raji. Žalm 37:29,Príslovia 2:21,22, Lukáš 23:43

A teraz prečo povolal Boh do nebeskej vlády s Kristom iba 144 000 vykúpených ľudí? Je to podobne ako keď obmedzený počet ľudí, vládne v tej ktorej krajine na zemi. Ostatní ľudia majú z vlády úžitok. A platí, že ľudia majú takú vládu ako si zaslúžia.V tom nie je nič nepochopiteľné. Nepochopiteľné pre mňa je to, že to ľudia nechápu. Dnes je na zemi vyše 7 miliónov ľudí, ktorí to pochopili, uverili Bohu a tešia sa na prežitie veľkého súženia, ktoré ešte prívrženci NWO na zemi chystajú zotročenému ľudstvu. Takže keď to zhrniem , vláda nad zemou je Bohom vybratý počet ľudí, ktorí budú 1000 rokov spolu s Kristom vládnuť nad obnoveným ľudstvom. Keď píšem obnoveným, tak myslím, duchovne aj telesne.Okrem prežijúcich ľudí, ktorých počet nie je dopredu určený /môžete nakoniec medzi nich patriť aj vy Sáša a Udo/, príde väčšina ľudí do opätovnej existencii bytia na zemi prostredníctvom vzkriesenia a budú ich nakoniec miliardy.- Matúš 24:3,14,21,22,1.Jána 3 kap.8 verš, Zjavenie 7:9,14-17 [mrknutí jedním okem]

213116

21.2.2010 15:44

RE: Otroctvo

baki 85.?.?.?

Reakce na 213116

Tato odpověď se mi vůbec nelíbí, smrdí sobectvím. Já, když se tedy budu ucházet o přízeň Boha uvedeným způsoobem, mohu se dostat mezi 144 000 vyvolených (jak uvádíte "boží selekci"[mrknutí jedním okem]. To znamená, že jsem se tam "vmáčknul" na úkor někoho jiného. A každý, kdo se snaží mezi ně dostat by se tam dostal na úkor jiných. Takovéto učení, které vede k sobeckosti nemůže být božským záměrem. A pokud ano, nechci mít s takovým Bohem nic společného. Jsem přesvědčen, že Bůh je mnohem lepší a spravedlivější, než se nám snažíte namluvit. Snad Vaše učení sestavoval sám Satan.

213121

21.2.2010 18:14

RE: Otroctvo

abc 89.?.?.?

Reakce na 213121

Čas ukáže kto mal pravdu. [mrknutí jedním okem]

213126

21.2.2010 23:41

RE: Otroctvo

udo udo321123zavinacazetbodkask 213.?.?.?

Reakce na 213126

Áno, pán ABC, zákon času je mocný. Podĺa zákonu času bude raz táto prekliata pyramída so všetkými "náboženstvami", ideológiami a ostatnými svinstvami rozrušená.

Je dobré vnímať ju ale pozitívne v zmysle motivácie (pre každého osobne) sa učiť naozaj chápať svoje okolie a vedome ho pretvárať. Svet sa nedá zmeniť, pokiaľ mu nerozumieme. Tak sa pyramída pri sociologicky kritickom množstve informovaných neovčanov zruší sama.

Ideológie a náboženstvá bránia plnému rozvoju človeka, teda naplneniu jeho duchovného potenciálu a jemu Bohom daných budúcich úloh. Tým pádom sú proti hierarchicky najvyšším zámerom a podľa zákonu času odsúdené na zánik. Toť PRAVDA.

213143

21.2.2010 16:17

RE: Otroctvo

udo udo321123zavinacazetbodkask 213.?.?.?

Reakce na 213116

Milý pán ABC. Len malá oprava. Svedkovia Jehovovi nie sú jediní, kto má svoju funkciu v rámci toho, čo vy nazývate NWO. Z dielne týchto profesionálov (ich predkov) pochádzajú, resp. sú nimi dodatočne upravené všetky dôležité "náboženstvá".

Najlepšie, keď sa masy riadia sami, neriešia podstatné problémy, čo tu sú a nechajú to na "boha", či pár vyvolených, čo akože majú kľuče od miešačky-svetlo nad gebulou a nezištne povedia a napíšu ostatným čo a jak majú robiť a poslúchať. Tak sa zo "zeme utrpenia dostanú do neba blaženosti, či raz(nikto nevie kedy, ale určite skoro) dojde veľký vuduguru, čo všetkých zachrani a všetko porieši". Z hrobu sa ale nikto nemože vratiť a upozorniť na podvod. V tom je jeden z fígľov.

Konceptuálna moc (globálny prediktor) nie sú blbí amatéri. Ideológia slúži na urobenie podvodu stráviteľným pre nerozmýšľajúcu dobrácku väčšinu. Na jej báze sa robia zákony, vládne sa a súdi. Raz h-is-torické "kresťanstvo", marxizmus, kapitalizmus, liberalizmus, judaizmus, či aky -izmus, alebo náboženstvo so svojou príslušnou funkciou. Je naivné v podstate ktoréhokoľvek hľadať Boha.

To, čo píšete v druhej časti, pán ABC tu už pár krát bolo. Preštudujte si trochu dejiny prosim, či "h-is-toriu" vývinu "náboženstiev" - amonov kult, atonov kult, judaizmus, h-is-torické kresťanstvo (nemá myslím nič spoločné s chudakom dobrákom Ježišom, čo sa asi niekde v hrobe obracia, keď to vidí)a ostatné kulty. Myslim, že normálny psychicky zdravý človek kult nepotrebuje. Nič nové. Je to o tom, do akej miery spoločnosť chápe obecný chod vecí a vie ich pomenovať. V podstate stači zdravý sedliacky rozum.

Prosím zoberte si podstatu toho, čo Vám chcem povedať a neprevracajte to do absurdít ..

213122

23.2.2010 8:28

pár slov k veci

Jan 81 195.?.?.?

Tak ako autor píše, Bandera je velmi rozporuplná osobnosť, ako to u politikov z čias II. svetovej vojny všeobecne chodí. Jeden ich stavia do pantenonu, iný ich zatracuje... Faktom je, že banderovské tlupy po vojne a v posledných dňoch vojny napáchali na slovensko-poľskom pohraničí toľko zločinov ako nacisti. Vtedy už boli preukázateľne v službách angloamerických síl. V dedine Baligrod v Beskydách povraždili desiatky ľudí, ktorí vychádzali po nedelnej omši z kostola.... takýchto prípadov bolo viac než dosť. V niektorých prípadoch proti ich vyčínaniu musel zasiahnuť samotný Wermacht... Bojovníci, prechádzajúci smerom na západ, s obľubou tvrdili, že teraz bude nová, III. svetová a oni sa späť vrátia s Američanmi...

213265

23.2.2010 11:32

RE: pár slov k veci

svornost 212.?.?.?

Reakce na 213265

No, pokial viem, Baligrod je na Polskej strane. Banderovci mali s Poliakmi nevyrovnane ucty a snazili sa ich likvidovat, kde sa dalo. Na Slovensku ale mali prikaz spravat sa k obyvatelstvu slusne. A podla toho tak aj bolo. K jedinemu masakru na Slovensku doslo opat na strane uhlavnych nepriatelov banderovcov - komunistov a zidov. Bolo popravenych 11 zidov v Kolbasove na vychode Slovenska a tiez par komunistickych funkcionarov. Inak nedoslo k ziadnym incidentom, kradeziam ani drancovaniu. Wermacht zasahoval proti banderovcom - ale nie preto, ze by robili zverstva (co nepopieram), ale preto ze na nich banderovci utocili prave tak ako na cervenu armadu.

213282

23.2.2010 15:27

RE: pár slov k veci

steve 97.?.?.?

Reakce na 213282

.. do jedne male slovenske vesnicky na polsko - slovenske hranici prisel Stefan se svymi chlapy. Stefan se ubytoval v drevence u zeny se sesti detma. Chlapi nasekali drevo, opravili trochu chlivek a vymazali pec .., dal ji penize, podekovali za pohostinnost ... Vite jak to Ukrajinci obradne delaji ??
.. potom ji komunisti odvedli jeji jedinou kravu, pozdeji ji na 3 mesice zavreli, protoze u ni nasli prase, ktere chovala na cerno. Pro svych sest deti. Ta stara pani byla velice pobozna, ale vzdycky rikala - Stefana na vas - vy bestie.

213306

24.7.2014 22:06

Demagogie neuvěřitelného ražení

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Pana autora článku bych přirovnal k rakovině. Nikdo nepřikládá pozornost jeho rétorice, dokud se zdá být neškodnou.
Co by nám tak řekl o Hitlerovi? I on byl přeci jen člověk, který se snažil postavit za svůj národ a bojoval za něj všemi prostředky až do úplného konce... Máme tedy podle jeho filosofie oslavovat Hitlera? Nebo alespoň zvažovat, zda to není vhodná varianta úvahy? [překvapení]

314000

Příspěvků: 44

20.02. 06:47 baki  Není špatných ani dobrých lidí.
20.02. 09:22 Kadlik  RE: Není špatných ani dobrých lidí.
20.02. 12:59  RE: Není špatných ani dobrých lidí.
20.02. 15:38 baki  RE: Není špatných ani dobrých lidí.
20.02. 13:01 Palo sk  RE: Není špatných ani dobrých lidí.
20.02. 13:18 Ivan Dědoch  RE: Není špatných ani dobrých lidí.
07.04. 22:23 Laurencik  RE: Není špatných ani dobrých lidí.
20.02. 13:57 čochtan  RE: Není špatných ani dobrých lidí.
20.02. 16:35  RE: Není špatných ani dobrých lidí.
20.02. 19:16 wqe  RE: Není špatných ani dobrých lidí.
20.02. 20:17 Bazooka Joe  RE: Není špatných ani dobrých lidí.
20.02. 06:54 kozoroh  Tohle jen tak nezotpovime,ale otazka je spatna, hrdina a nebo fasista.
20.02. 15:48 l.leimas  RE: Tohle jen tak nezotpovime,ale otazka je spatna, hrdina a nebo fasista.
21.02. 18:21  RE: Tohle jen tak nezotpovime,ale otazka je spatna, hrdina a nebo fasista.
22.02. 18:24 l.leimas  RE: Tohle jen tak nezotpovime,ale otazka je spatna, hrdina a nebo fasista.
22.02. 21:36  RE: Tohle jen tak nezotpovime,ale otazka je spatna, hrdina a nebo fasista.
23.02. 14:05 l.leimas  RE: Tohle jen tak nezotpovime,ale otazka je spatna, hrdina a nebo fasista.
20.02. 10:15 mark  Anny Ondráková
20.02. 14:26 klub  ani
20.02. 17:33 Bazooka Joe  Ťažko povedať...
20.02. 19:08 n.z.  Na tuhle otazku neni snadna odpoved
22.02. 17:51 Vanguard  RE: Na tuhle otazku neni snadna odpoved
20.02. 20:37  Svoboda
20.02. 22:49 udo  RE: Svoboda
21.02. 01:27  RE: Svoboda
21.02. 09:37 Kadlik  RE: Svoboda
21.02. 09:38 baki  RE: Svoboda
21.02. 11:29 udo  RE: Svoboda
21.02. 13:11 daniela  RE: Svoboda
21.02. 12:41 steve  RE: Svoboda
21.02. 21:01 MedaBeda  RE: Svoboda
21.02. 22:49 steve  RE: Svoboda
22.02. 20:44 fikoš  RE: Svoboda
21.02. 11:19 Saša  Co s fanatiky?
21.02. 12:13 udo  RE: Co s fanatiky?
21.02. 12:46 abc  Otroctvo
21.02. 15:44 baki  RE: Otroctvo
21.02. 18:14 abc  RE: Otroctvo
21.02. 23:41 udo  RE: Otroctvo
21.02. 16:17 udo  RE: Otroctvo
23.02. 08:28 Jan 81  pár slov k veci
23.02. 11:32 svornost  RE: pár slov k veci
23.02. 15:27 steve  RE: pár slov k veci
24.07. 22:06  Demagogie neuvěřitelného ražení

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

30

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 40 čtenářů částkou 10 502 korun, což je 30 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Nový otvorený list - tentoraz aktívnych francúzskych vojakov11.05.21 09:10 Francie 0

Klaus Schwab požaduje globální zdravotní průkaz založený na implantovatelném mikročipu10.05.21 19:57 Neurčeno 1

Oficiální apartheid v Česku vyhlášen!10.05.21 17:46 Česká republika 3

Školy s rouškami zaznamenaly o 37% více infekcí než školy bez roušek!10.05.21 07:54 Slovensko 0

Přestaňte se podílet na testování dětí, vzkazuje učitelka na gymnáziu svým kolegům08.05.21 22:03 Česká republika 2

Vrbětice 2014, po sérii explozí07.05.21 15:46 Česká republika 0

Arenberger07.05.21 13:25 Česká republika 1

Skutečná pandemie vypukne PO očkování06.05.21 16:56 Rakousko 4

Pozvánka na 9.květen05.05.21 23:13 Česká republika 3

Nemyslete si, že základním nezdaněným příjmem od Pirátů něco dostanete05.05.21 19:59 Česká republika 4

Lehmann skončil ve vedení Herthy Berlín kvůli rasistickému vzkazu05.05.21 17:30 Německo 0

Francúzski odborníci bijú na poplach: Je potrebné zastaviť všetky očkovania proti korone!05.05.21 17:20 Francie 1

Další dobrá zpráva: CIA pro diversitu04.05.21 10:41 USA 1

Podvodné okrádání lidí televizí Barandov falešným teleshoppingem04.05.21 00:17 Česká republika 1

Prof. Žaloudík: Covidový bizár pokračuje. Není důležité jaká opatření se dělají, o medicínu tu nejde29.04.21 12:57 Česká republika 3

Zajímavá diplomová práce: Aktéři selhání integrovaného záchranného systému: muniční sklad ve Vrběticích27.04.21 23:03 Česká republika 0

Ruské společnosti se bojí dodávat ropu do Běloruska kvůli sankcím USA27.04.21 21:59 Rusko 1

Aliance národních sil nabízí záruku za tři obviněné bojující za Donbas26.04.21 23:02 Česká republika 1

Lubomír Volný 20.4. ve sněmovně k Vrběticím26.04.21 17:13 Česká republika 2

Největší smrtnost má vakcína od Pfizeru24.04.21 10:02 Neurčeno 15

Měnové kurzy

USD
21,05 Kč
Euro
25,51 Kč
Libra
29,70 Kč
Kanadský dolar
17,35 Kč
Australský dolar
16,39 Kč
Švýcarský frank
23,24 Kč
100 japonských jenů
19,34 Kč
Čínský juan
3,27 Kč
Polský zloty
5,62 Kč
100 maď. forintů
7,12 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,34 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 465,93 Kč
1 unce stříbra
575,12 Kč
Bitcoin
1 218 273,45 Kč

Poslední aktualizace: 12.5.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 6 727