Diskuze k článku

Kolonialistické pohnutky za operací v Mardžá

Příspěvků 35

17.2.2010 20:42

Morálka?

Sam Ting Wong 81.?.?.?

Jakou mohou mít nepřátelští vojáci (rozuměj US a jejich spojenci) morálku, když nebojují za nic, co by jim bylo vlastní. Spousta naivků se nechala zrekrutovat s vidinou dobrých příjmů a pohádkového zabezpečení v armádě. Minimálně US Army nabízí svým vojákům neuvěřitelné zázemí. Některé základny se spíše podobají soukromým vojenským městům s vlastními nákupními centry a veškerou vybaveností, která je tam jen pro US soldáty.
Není divu, že si pak Rambové naříkají, když je skřípnou jiní vojáci, kteří brání svoji vlast a jsou odhodlaní položit za ni život. Ono se pěkně machruje ve velkém džípu na základně, holky jsou z nich určitě paf. Ale když přijde na to, že jsou vlastně v armádě a mají bojovat, jde do tuhého. Tedy, pokud se jim postaví odhodlaní bojovníci za svobodu. US soldáti jsou samozřejmě stále borci, když mohou terorizovat civilisty, kteří nemají moc možností, jak se bránit po zuby ozbrojenému Rambovi.

Je to celé tak zbytečné a přináší to tolik neštěstí na obou stranách. Kéž by se ti slavní US gerojové vzpamatovali a otočili své zbraně proti těm, kdo skutečně terorizují celý svět, kdo si vymýšlejí tyhle konflikty a války, kdo zotročují obyčejné lidi a kdo se živí na cizím neštěstí.

212807

17.2.2010 21:58

RE: Morálka?

Antoninus 88.?.?.?

Reakce na 212807

Zde bych vám akorát připoměl že právě US army měla v historii vždy velmi vysokou morálku což trvá do dnes. Dnes ji mají v mnohých ohledech ještě vyšší protože se už nejedná o odvedence kteří jsou tam povinně jak tomu bylo v minulosti.
To že nebojují za nic je pouze z vašeho pohledu, z pohledu vojáka NATO je to zcela jiné, on věří že ve své misi chrání svou zemi a mnozí si také myslí že přinášejí prosperitu do Afganistánu. Tedy bojovat mají za co když k tomu přidáte že vždy v bojích nakopaly Talibancům zadky a vždy se můžou spolehnout že další posily a zálohy jsou připraveny na pomoc tak morálka musí být velice vysoká.

To jak jsou američané zpohodlnělí a zbabělí si myslely už Japonci a pak s úžasem sledovaly jak američtí piloti se vrhaly skoro až sebevražedně na zastaralých strojích proti modernějším japonským protějškům, v úžas je uváděla odvaha pilotů bombardérů kteří útočily bez kytí stíhačů a najednou nemohly uvěřit tomu že ti zpohodlnělí američané zvládají i ty nejtvrdší podmínky a bojují v boji muže proti muži téměř stejně odhodlaně jako císařští vojáci.
Z čehož vyplývá že podceňovat protivníka se nevyplácí. I když chápu že Talibanci potřebují nějak uchlácholit své válečníky a tak je jistě krmí příběhy o zbabělosti a zpohodlnělosti američanů. Bohužel pro Talibance nováčci takto vychovaní utrpí při střetu s odhodlaným a profesionálním protivníkem těžký šok.Antoninus

212810

17.2.2010 23:09

RE: Morálka?

Laskavý 88.?.?.?

Reakce na 212810

Kecy značky Antoninus se snad ani nedají číst!!!Ty rozumbrado,
když tak US army slavně vítězí, tak bych rád věděl, proč se naprosto veřejně diskutuje o tom, že se bude muset Taliban podplatit a koupit ho, by si sedl s "vítězi" ke společnému stolu a konečně si řekli, jak dál v Afganistánu! Zatím dostávají síly NATO pěkně na díru a hlavně Talibanu je to jedno, ten je v Afganistánu doma,ten tam může být dalších 150 let, ale okupanti zakrátko zvednou kotvy a se svěšenými ocasy odtáhnou domů, někteří v černých pytlích a že už jich bylo!!!!V unavovací válce nemohou uspět!!!! Jenom teď musí namluvit západní veřejnosti, že v Afganistánu slavně "zvítězili". Hitler , když dostal na díru u Stalingradu, tak také jenom měnil pozice! Také "vítězství" v Iráku je docela jasný malér!!! Co se bude dít, až okupanti odtáhnou, nikdo neví!!! [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup]

212813

17.2.2010 23:49

RE: Morálka?

Antoninus 88.?.?.?

Reakce na 212813

Předtím než začnete mluvit o kecech nějaké značky se zamyslete nad tím co plodíte sám.
Asi jste nepochopil řádně co jsem napsal, pojem že NATO bojově vítězí je myšleno že vítězí ve střetech a to většinou velice drtivě.
Když tak dostávají podle vás na zadek tak mi napiště tu hrdinou bitvu kterou bojovníci Talibanu vybojovaly a v boji tak daly na zadek vojákům NATO. Řekl bych že takovou nenajdete a pak jsou to vaše všechno vlastně jen "kecy" řečené do větru.

Nevím zda rozlišujete ale je rozdíl mezi vítěztvím v boji a politickou prohrou. Ideálním příkladem byl Vietnam kde američani dávaly vietnamcům na zadek kde mohly (vojensky) ale politicky to prohrály.

Ale vzhledem k tomu že vy nerozlyšujete tak důležité věci se nemá cenu s vámi bavit jelikož tak nejste schopen pochopit politickou situaci a už vůbec ne možné výsledky či následky. Tedy příště by bylo dobré zdržet se poznámek o "rozumbradech" a více dbát na dodržení daného tématu a úrovně vlastních příspěvků.
Děkuji
Antoninus

212821

18.2.2010 0:54

RE: Morálka?

Laskavý 88.?.?.?

Reakce na 212821

Okupanti z USA už "vítězí" v Afganistánu 7 let a slavně "zvítězí"
stejně jako ve Vietnamu!!!! Jdou od "vítězství" k "vítězství" a to tak , že ovládají stále menší území Afganistánu a v některých provinciích už tak slavně "zvítězili", že jenom strachy prdí do hlíny na svých základnách a nevystrčí ani nos!!!! Už i v samotném Kábulu "zvítězili" tak,že jim Taliban zatápí, kdy si vzpomene!!!!
Holt okupanti z USA v Afganistánu jenom "vítězí", jako ten Hitler, ale hubou v televizi!!!! Tam jim to jde nejlépe!!!! [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]

212827

18.2.2010 1:12

RE: Morálka?

steve 72.?.?.?

Reakce na 212827

Pane Laskavy,
.. je tak trochu pravdou, ze se to vitezstvi trochu tahne ( vice to "hodi"[mrknutí jedním okem]. My uz jsme zvitezili davno, akorat to dalybancy jeste nevedi ..., a az se to dovedi - to my uz budeme vsickni doma. [smích] .. a pak slozi zbrane, pod postel.

212830

18.2.2010 16:06

RE: Morálka?

Karel z Čech 85.?.?.?

Reakce na 212830

Amikaňouři se rychle učí, že Asie není Latinská Amerika. V Iráku se naučili, že jen co trochu víc zvítězí, tak už je dosazená proamerická kolaborantská vláda vypakovává ze země. V Afganistánu potřebují vítězit po celou dobu, po kterou budou chtít čerpat kaspickou ropu a plyn. Proto město Mardžáh hodlají vítězně dobývat celý měsíc. Nevím kolik těch měst a vesnic na trase ropo a plynovodu v Afganistánu je, ale jistě na pár desítek let si amikanci své vítězení naplánovali. Jen se ještě musí s Talibanem domluvit, aby jim to vítězení odsouhlasil. EU již teď vybírá peníze na provizi pro Taliban, aby si bušistán Taliby ke schválení svého vítězení získal.
Je moderní složitá doba a bez tučného úplatku protistraně se nejen ve sportu, ale ani ve válce, nedá vítězit.

212884

18.2.2010 22:21

RE: Morálka?

Antoninus 88.?.?.?

Reakce na 212827

Psal jsem vám to výše, rozlišujte laskavě politiku a boj!! Onu bitvu jste nezmínil (ani to momentálně není dost dobře možné) tedy jste tak sám dokázal jak se boje v Afganistánu mají.

Mluvíte tu obecně ale řekněte konkrétně které město Taliban dobil, ale myslím tím opravdu dobil? ne obsadil po odchodu vojsk NATO.

Pokud Taliban zatápí v Kábulu kdy se mu zachce tak jakto že musí používat sebevražedné útočníky kteří jsou znakem totálního zoufalství a neschopnosti v dané oblasti jakkoliv jinak zasáhnout!!!!!!!

Vaše s prominutím tlachy o prdění do hlíny ani nemá cenu díky výše zmíněnému ani komentovat. Tedy budu se opakovat ale zamyslete se nad úrovní valstních příspěvků.


Antoninus

212925

18.2.2010 23:08

RE: Morálka?

Andrew Siddur 85.?.?.?

Reakce na 212925

nekonstruktivní vsuvka - nastudovat dobýt x dobít, prosím. [mrknutí jedním okem]

212928

18.2.2010 23:24

RE: Morálka?

Antoninus 88.?.?.?

Reakce na 212928

Omlouvám se, bohužel gramatické chyby či překlepy jistě v mých příspěvcích můžete najít snažím se však aby jich tam bylo co nejméně, ale píši v rychlosti (stěžují to i jiné náležitosti) a na pečlivou kontrolu rozhodně není čas. Navíc důležitější než gramatika je obsah a právě na ten by se měl člověk soustředit v prvé řadě, gramaticky zprávná věta je k ničemu pokud nemá obsah. Příště si ale i díky vaší "nekonstruktivní vsuvce" zkusím na tento jev dát více pozor.
DěkujiAntoninus

212929

18.2.2010 14:16

RE: Morálka?

valda 212.?.?.?

Reakce na 212821

Vy o valce asi vite ho...no.Ja toho vim moc.Byl jsem tam jako sovetsky vojak koncem 80-ch.Drzim palce afgancum,chcete li talibancum.Soveti meli najivni predstavu kdyz tam sli,americany naopak,velice pragmatickou az zistnou.Jak rusove tak americane musi dostat na frnak,to neni jejich vlast,jejich zakony.

212876

18.2.2010 22:32

RE: Morálka?

Antoninus 88.?.?.?

Reakce na 212876

Jasný když mi někdo pro mě úplně neznámý řekne že o válce vím ho..no. tak to určitě musí být pravda [chechtot]

Promiňte ale váš prostinký příspěvek moc nesvědčí o vaší znalosti války, výte já nedám moc na chlubení se typu "já tam byl" "já už učinil to a to" toto může na internetu prohlásit úplně kdokliv, a právě tyto poznámky mnohdy svědčí o opaku ten kdo věci skutečně rozuměl by se nevytahoval a vyvedl by mě z omylu (pokud bych na nějakém byl), psal by zasvědceně a ne mimo mísu, prostě bylo by to na jeho příspěvku znát.
Na vašem příspěvku to bohužel znát není ať už jste tam byl nebo ne.

Byly to právě rusové co tamní odpor dost decimovaly a nebýt americké vojenské pomoci a lidských zdrojů kmenových území na které sověti nemohly odpor by vyhasnul. Tedy již ani sověti vojensky na frak nedostaly problémem bylo jejich vlastní špatné hospodaření a pro odboj bylo štěstí že sovětská ekonomika se zhroutila dříve než síly odboje. A dle mého názoru se to samé stane zemím NATO jelikož i země NATO špatně hospodaří a velice brzy nebudou ochotny vydávat ani trošku peněz na válku která se jim brzy bude zdát zbytečná.

Další vývoj bude občanská válka Talibanců proti zbytku Afganistánu tedy to budou když to řeknu hodně zjednodušeně Paštuni proti Afgáncům.


Antoninus

212926

20.2.2010 19:50

RE: Morálka? decimovali,

r.m. 86.?.?.?

Reakce na 212926

decimovali, decimovali, decimovali, decimovali....
jak někdo s takovou tupostí pro vyjadřovací úlohu gramatiky v psané češtině si dovoluje analyzovat situaci při tak malém množství informací.
Přečtěte si nějaké internetové noviny v Afghánistánu, použijte google překladač a neplácejte si zbytečně játra, vi jeden. [chechtot]

213082

20.2.2010 21:13

RE: Morálka? decimovali,

Pastinak original 217.?.?.?

Reakce na 213082

to me zajima,ale nejak se nedokazu dostat na zadny original afghansky noviny..muzete mi poslat nejaky odkaz??diky

213088

20.2.2010 21:37

RE: Morálka? decimovali,

Antoninus 88.?.?.?

Reakce na 213082

Hlavně že jste tam našel chybu, jistě máte radost protože k věci asi reagovat nedokážete, navíc styl vašeho upozornění na gramatickou chybu však svědčí o tom že jste se raději vyjadřovat neměl.

Výte možná právě protože gramatice nepřikládám takový význam (a ani v ní nejsem dobrý z určitích důvodů) můžu provádět analízy situace v Afganistánu.

Právě lidé kteří místo k tématu reagují na gramatiku nemají k tématu co říci, a nedokáží danému příspěvku oponovat. Ve svém přesvědčení jsou však tak fanatičtí že se snaží pomluvit příspěvek který se jim nelíbý alespoň gramatikou když obsahem je daleko daný přispěvek (či přispěvatel) daleko přesáhl.

A pro vás, své informační zdroje získávám z různých zdrojů a podle toho jak mé dosavadní analýzy situace vycházely nemám důvod si myslet že bych potřeboval více infromací. Včem si myslíte že Afgánské noviny budou lepší než noviny na jiném kousku světa? Že by tam byla lepší propaganda?Antoninus


PS: V textu jsou další gramatické chyby, pokud jste zapálený do Češtiny můžete hledat jsou velice okaté.

213090

21.2.2010 21:33

RE: Morálka?

valda 212.?.?.?

Reakce na 212926

A co vy vite o valce?Co muze vedet clovek o valce,kdyz nebyl zranen,mucen a nasledne,po mesicich vezneni(nebylo to nejhorsi,priznam se) zjistil,ze pravdu maji ti na druhe strane a ne on i ne ti co ho tam poslali.Jake jine svedectvi chcete,kdyz nemate vlastni?? Chcete li-zradil jsem vlast,protoze se mi lide tam pripadli ferovejsi.Chcete vedet cely muj pribeh?Asi tezko vam ho muzu povedeta take proc,kdyz vidim ze i ted "znalci"vaseho typu melou jen blaboly.Suka militaristiceskaja.

213136

21.2.2010 23:02

RE: Morálka?

steve 97.?.?.?

Reakce na 213136

Suka militaristiceskaja
.. nech ho byt, at se vypovida - kdyz ma touhu. Potahni nosem a ucitis odkud to smrdi ..

213140

21.2.2010 23:35

RE: Morálka?

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 77.?.?.?

Reakce na 213136

Konktaktujte mne na e-mail, Váš nemohu dohledat. Rád pokecám.

213142

22.2.2010 0:01

RE: Morálka?

steve 97.?.?.?

Reakce na 213136

.. stejne jako Beda Meda bych rad pokecal. Pokud mate ochotu, kontaktujte me pres Editora. Hodne stesti !! steve

213145

22.2.2010 0:43

RE: Morálka?

Antoninus 88.?.?.?

Reakce na 213136

A jak výte že jsem zraněn nebyl? Víte to asi stejně jako já můžu věděto o vaší minulosti, která může být i jiná než ji popisujete. V životě jsem narazil na kopu lidí co si vymyslely úplné legendy jen aby ve společnosti vypadaly dobře a to se ani nemohly schovat za internet.
Jak jsem psal výše lepší než "machrovat" (něčím co by mohl na internetu napsat každý) by bylo vhodné psát k tématu a ony znalosti či názory ukázat což by bylo mnohem přínosnější.

Jinak divil by jste se ale právě traumata z válek (utrpěná zranění, psychický šok apod.) naopak obzory daným lidem celkem logicky omezují jelikož vidí jen ten svůj kousek. Jinak danou válku uvidí voják co byl zraněn a zajat a jinak ji uvidí voják co byl svědkem a účastníkem úspěšných bitev může se přitom jednat o úplně tu samou válku.
Je to jako když na mravence spadne kapka vody, pro toho mravence je povodeň i přesto že je všude kolem sucho.
Protože například co by mohl vědět o válce voják co byl čerstě odveden (prošel však základním výcvikem) a hned v první misi byl zraněn a zajat, zbytek války pak strávil v zajateckém táboře. Co takový voják může vědět o dané válce? Fakticky nic!!! Dozvídat se začne až se ze zajetí dostane.
Stejně tak jiný voják který byl v zákopu při tankovém útoku bude mluvit o "stovkách" tanků i přesto že něj útočilo mnohem nišší množství, a naopak teoretik který sotva přičuchnul ke střelnému prachu ve štábu bude díky analytickým schopnostem, i více informacím a právě díky tomu že tam nebyl (nebyl tak vystaven psychickému tlaku z porážky) vědět skutečný počet a skutečnou situaci na bojišti.
I Hanibal se držel v bitvách spíše zpátky a udržoval si tak přehled o situaci.

Tedy váš příběh neznám a se rozhodně nebudu vyjadřovat k nějaké zradě ale klidně bych si ho i poslechnul ale na jiné úrovní než tu píšete.

Píšete znalci mého typu přítom jste se k věci nevyjádřil pouze vykřikujete že právě vy máte patent na zkušenosti z války (ničím však nepodložený), vaše příspěvky zatím spíše vypovídají o mizivé znalosti tématu, vůbec jste se k němu nevyjádřil a případné mé "omyly" jste nevyvrátil a tedy to asi "omyly" nebudou. Pokud o válce by jste něco věděl diskutoval by jste a své zkušenosti (pokud nějaké jsou) by vám měly poskytovat v dané diskusi výhodu, a případně obohatit vašeho oponenta bez toho aby vůbec věděl že nějaké zkušenosti máte.Antoninus

213147

22.2.2010 22:57

RE: Morálka?

valda 212.?.?.?

Reakce na 213147

To mate pravdu,k clanku jsem se nevyjadroval,ale k vasemu komentari.Pokud jste byl nekde ve valce ,tak asi opravdu jen z povzdali .Nevim co dodat:hodne mluvite (pisete) ale jste mimo misu.Myslim ze i umyslne. Ja toho nemusim psat hodne abych vam dal najevo,ze jste zvanil.Pokud jste jeden s tech co rozhoduji o zivotech jinych lidi tim,ze je presvedcuji o smyslu valceni a o muslimskem nebezpeci,tak Buh vas at potresta!Verte,On to vidi.Jste nebezpecny komik. v-c 254136.Mozna nekomu to neco rekne.

213225

23.2.2010 10:04

RE: Morálka?

Antoninus 88.?.?.?

Reakce na 213225

Výte to je právě ten problém, díky lidem kteří si myslí že stačí napsat "jste mimo mísu" bez toho aby jste popsal kde je onen přispěvatel mimo mísu, se občasně diskuse místo vyměnování názorů a vzájemnému obohocování případně i novými informacemi stane jen místo vzájemného urážení a o nějakém obohacení některé ze stran nemůže být řeč.
Promiňte ale pouhé prohlášení "jste mimo mísu" bez jakéhokoliv podkladu či věcné reakci k obsahu příspěvku na který reagujete se rovná pouhé pomluvě. Vím že vy využíváte toho že pouhá pomluva na lidi neuvěřitelně funguje.

Nevím co tu mluvíte o bohu, když přitom můj život neznáte, no ale to nic v historii si skoro vždy obě strany konfliktu myslely že jejich nepřátele potrestá bůh. [smích]

Tedy já rozhodně zůstanu u jak vy píšete "hodně psaní" díky kterému jsem párkrát výborně podiskutoval s lidmy kteří opravdu diskutovat chtěly k věci a co více už mě to překvapivě i obohatilo či přivedlo nový pohled na svět stejně tak mé psaní to samé již učinilo na straně druhé, proto se vynasnažím abych nepraktikoval pomluvy (a nyní použiji váš slovník) vašeho typu.

Tím bych naši rozmluvu ukončil, nebudu vám řikat že "jste mimo mísu" jelikož předchozí příspěvky o tom svědčí. Opravdu o další pomvy nemám zájem tedy hodně štěstí v dalším životě a případně diskusích.Antoninus

213277

23.2.2010 12:14

RE: Morálka?

valda 212.?.?.?

Reakce na 213277

Jste jako zenska na trznici...Zbytek si domyslite sam.A neberte to ode me jako urazku.

213285

18.2.2010 3:42

RE: Morálka?

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 212810

Srovnavat udatnost americkych vojaku, kteri s silnym protivnikem na stejne bojove urovni bojovali urputne o nadvladu v Pacifiku behem druhe svetove valky je ponekud mimo misu. Americka armada je pretizena minimalne od roku 2003, kdy zacala okupace Iraku. Rekruti jsou pod urovni skutecne armady. Faktem je, ze USA jsou nuceny platit zoldnere. Jinak receno pozemni sily jsou desitky tisic muzu pod pozadovanym stavem. Rezervy jsou prakticky na nule. Technologicka ani letecka prevaha nedokaze zajistit splneni pozadovanych cilu, to jest dosadit rezim skutecne loajalni. Nejde to z toho duvodu, ze jakakoliv loutkova vlada, ktera ma pud sebezachovy je nucena refletkovat skutecnou situaci napr. v Iraku.


Tady mate zdroj vojenskeho experta, ktery by rad prezencni sluzbu. Pokud si clovek projde seznam rizikovych faktoru, tak podle nej je protovnikem pro USA cely svet. Dekuji pekne, ja mam o tom, co to je republika diametralne odlisnou predstavu. A nevim o zadnem imperiu v historii, ktere by dokazalo zabranit vnitrnimu ekonomickemu kolapsu pomoci bajonetu. A Spojene staty nebudou v tomto smeru zadnou vyjimkou, naopak imperialni valecna dobrodruzstvi ekonomiku znici. Tomu napadu prezencni sluzby, bych se ale nebranil. Bude to znamenat, ze vojensko-prumyslovy komlex pujde do stretu s obcanskou americkou spolecnosti. A ja si na rozdil od pana Lewise myslim, ze tato obcanska spolecnost je sice zblbla propagandou, ale velice silna.
http://www.blisty.cz/2010/2/18/art51291.html

212836

18.2.2010 22:47

RE: Morálka?

Antoninus 88.?.?.?

Reakce na 212836

Ono to moc mimo mísu není protože právě to že bojovaly proti stejně silnému protivníkovy morálku spíše snižuje, vědomí přesily hodně podporuje bojového ducha. Tedy oproti vojákům v Afganistánu by měly mít američané v pacifiku horší morálku (měly za sebou některé poráždy, odvody byly povinné, a japonci měly z počátk auru neporazitelnosti). Chuť bojovat paradoxně podporuje i vědomí že Talibance moc zajatce neberou. Tedy ano je tu rozdíl a to že morálka v pacifiku za druhé světové by u amerických vojsk měla být nižší než v Afganistánu.

Máte však plnou pravdu o přetížení americké armády po roce 2003, což je dané tím že je profesionální a je závyslá na dobrovolných rekrutech s dobrou kondicí. Díky tomu zase na druhou stranu kvalita nových vojáků je vysoká (mnohem vyšší než u povinné vojenské služby), ale jejich kvantita je malá a hlavně se nedá jen tak naverbovat velké množství vojáků.
Tato přetíženost je daná, tím že v Afganistánu a Iráku velká část vojáků plní posádkové činnosti což vyžaduje hodně lidí které ale profesionální armáda nemá. Profesionální armáda je dobrá pro tvrdé údery, v případě války však má nevýhodu že jak jste zprávně psal rezervy jsou malé nebo žádné.

Je zajímavá myšlenka že by USA přešly na povinou vojenskou službu, pro jejich armádu by to však momentálně bylo asi nestravitelné, vzhledem k dosavadnímu zaměření.
USA již ztrácí svou pozici ve světě, a momentální jejich ekonomická a rozpočtová situace je velice špatná. Viníkem však nejsou armádní výdaje ale špatné hospodaření vlády USA, je dobré si povšimnout že s úplně stejnými (nebo i většími) problémy se potýkají vlády západoevropských zemí které ale na armádu vydávají doslova směšné částky. Je to o hospodaření, pokud se v USA (a také v Evropě) nenaučí hospodařit zhroutí se.Antoninus

212927

19.2.2010 4:00

RE: Morálka?

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 212927

Moralka neni pouze o kvalitach protivnika, ale o vlastnim presvedceni proc bojuju? Pokud jde o prezencni sluzbu, pak politicka unosnost a vojensti planovaci si prilis nerozumi. A to vubec nemluvim o ekonomicke strance veci. Nekdo si proste mysli, ze verejny rozpocet nemuze zkolabovat. Imperium se muze efektivne opirat o vojenskou silu, pokud ma nejakou aspon solidni ekonomickou zakladnu. Dokud ma zbytku sveta schopnost nabidnout i nejaky ten cukr, tak skoro nemusi pouzivat bic. Ale pokud cukr dojde, tak i nekolik karabacu je k nicemu.

212941

19.2.2010 19:39

RE: Morálka?

Antoninus 88.?.?.?

Reakce na 212941

V tom máte plně pravdu, nezáleží jen na protivníkovy, je to však jeden důležitý aspekt. Vlastní přesvědčení v tomto může daleko překonat nebo dokonce eliminovat právě faktor "síly nepřítele". Při hodnocení morálky dané armády je potřeba vycházet ze všech těchto eventualit.

Bohužel většina lidí na západě (včetně politických představitelů) si dnes snad i myslí že veřejný rozpočet nemůže zkolabovat.

Imperium se může opírat o armádu a za určitých podmínek se ekonomická síla může opírat o vojenskou moc. Příklady toho se dají najít spíše ve starověku, dnes tomu bývá opačně a to jak píšete že vojenská síla se musí opírat o ekonomiku.Antoninus

213018

19.2.2010 15:56

RE: Morálka?

fist.of.heaven 213.?.?.?

Reakce na 212810

píšete neskutečné nepravdivé sračky.zřejmě akcionář že?

213003

19.2.2010 19:31

RE: Morálka?

Antoninus 88.?.?.?

Reakce na 213003

Opravdu příspěvek na úrovni [chechtot]

Víte že toto se dá napsat na úplně každý příspěvek (včetně vašeho) a může ho napsat kdokoliv i když neví ani na co odepisuje?

Jistě by diskusi prospělo více věcnosti a méně pomlouvání protože váš příspěvek je pouhá pomluva.Antoninus

213017

17.2.2010 21:44

Tak tomu říkám propaganda

Antoninus 88.?.?.?

Tenhle článek je jak vystřižený z propagandy druhé světové války. Jak tu vzletně Taliban nazývají jinak, přitom se starými Mudžáhidy jak zde bojovníky Talibanu nazývají nemají mnoho společného. Ale že by nebyly ani podpůrci Talibanu na Taliban hrdí?

Docela jsem se zasmál u líčení situace a morálky vojsk NATO, to by člověk měl pocit že je tam Talibanci byjí po stovkách a ne že ztrácejí jen jednotlivé vojáky, a ty stovkové ztráty jsou spíšen na Talibanské straně [chechtot]

No ale dobře že sem takový článek sem daly, takový propagandistický kecy se dnes už opravdu moc nevidí.
A hlavně jsem se dobře pobavil [velký smích]Antoninus

212809

17.2.2010 22:19

RE: Tak tomu říkám propaganda

Osel 62.?.?.?

Reakce na 212809

Ja sa tiez divim, ze tu uverejnili takuto trapnu a ocividnu propagandu... myslim, ze ludia v Cesku a SLovensku odkojeni komunistickou propagandou sa pri citani tohto clanku mozu len smutne pousmiat a spomenut si na casy pred rokmi. My uz tu mame "protilatky", ziada si to sofistikovanejsi kaliber[smích]

Ako hovoria herci, je to šmíra... A to bez ohladu na to, co si myslim o tej vojne... hodnotim len uroven clanku. Ostatne, aj autor si asi mysli podobne, lebo sa skryva pod nicnehovoriacim pseudonymom.

212811

18.2.2010 10:40

RE: Tak tomu říkám propaganda

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 212809

To psal asi nějaký robot, podle úrovně češtiny. Asi nějaký robot z dob socialismu, kterému vyměnili pár obvodů a rázem je z něj modernizovaný "soudobý" robot. Jen nevím, kde ti soudruzi udělali chybu. Ten robot je nějaký polámaný... Četl jsem to několikrát za sebou, ale stejně jsem nedokázal pochopit smysl. [oči v sloup] [chechtot] Je potřeba na tom ještě zapracovat...

212852

18.2.2010 1:03

Sokola na ne!! .. na ty dalybance.

steve 72.?.?.?

Sokola na ne !! .. na ty mudzahydy a dalybance. A rozpustit je po "sokolsku". Mudzahydy jsou skoro jako Delnicka strana. Dalybancy maji taky vysoke boty a pasujou mikiny.
.. a nasi soldates je porazi, a natotata Nato taky. Nas soldates je uvedomely a bojuje obranne. A mudzahydy vedou utocnou valku, a tudiz - nespravedlyvou !!
PS: to neni propaganda, to je vsecko pravdyve a je to v novynach a na CNN.

212828

18.2.2010 3:13

Vietnam, Afganistan, Iraq a velke mnozstvi zakladen po svete.

kozoroh 61.?.?.?

Total Public Debt 12,351,624,191,901.06 Dolaru
For those of you keeping score at home that's 12 trillion dollars!
To je dnesni situace "Americke" vlady. Mam moznost porovnat tuto novou valku, ktera ma byt predzvesti vetsi valky, krestansky svet proti muslimskemu,jak bylo israelskym generalem prohlaseno ajak se zda ,tak "krestansky svet" zcela spolknul navnadu k pristi- jiz dnesni, svetove valky. Tak,jsem shledl 13 video zaznamu Vietnamske valky, kde Americane vystridali Francouze v zemi ,ktera byla 200 roku stale pod nejakym kolonizatorem a nakonec vyustila Vietnam , dnesnich dnu.
(Vietnam a television History)pres veskerou snahu s nejmodernejsimi zbranemi,mnohe mimo zenevskych dohod, napalm a jedovate postriky, kobercove bombardovani,Vietnam a okolni staty prezili bombarodovani,kam se svrhlo vic bomb nez za celou druhou svetovou valku, vyvolava otazku, je vubec mozne, porazit narodni hnuti odporu,placenymi zoldneri?
Svym zpusobem takto vedena valka je vlastne opiovou valkou, coz je hlavni duvod,nebot podle hlaseni Svetove Zdravotnicke Organisace Spojenych Narodu,pomalu 90% opia na evropskem a Americkem trhu pochazi prave z Afganistanu a na evropskem trhu a v Australii se obevuji dalsi dragy, jez mnohe postihuji skolni mladez a dospivajici mladez.
Jak, lze shlednout cifru, jez znaci dluh, tak si lze predstavit vydelek z obchodu s dragama a financni ztraty ve vedeni valek, ktere muzou zkoncit celosvetovym konfliktem, s pozadim 2100 nuklearnich pokusu v minulosti s nuklearni valkou pritomnosti, NATO, USA, Britanie, Australie, byvale staty sovetskeho bloku a cele evropske spolecenstvi na jedne strane ve jmenu statu Israel a zbytku sveta na druhe strane. Kde je inteligence lidstva anebo ,jsou lide vubec inteligentni?
Musi lidstvo prozit a nebo neprezit novou valku,kdyz po te prvni,valce ,vsech valek slibovali,uz ne zadnou dalsi valku,tato byla posledni.
Muze se lidstvu vyplatit neokolonisace za cenu odlidneni teto planety,jak predpovedel i Adolf Hitler?
*Thus it denies the value of personality in man, contests the significance of nationality and race, and thereby withdraws from humanity the premise of its existence and its culture. As a foundation of the universe, this doctrine would bring about the end of any order intellectually conceivable to man. And as, in this greatest of ail recognizable organisms, the result of an application of such a law could only be chaos, on earth it could only be destruction for the inhabitants of this planet.
If, with the help of his Marxist creed, the Jew is victorious over the other peoples of the world, his crown will be the funeral wreath of humanity and this planet will, as it did thousands of years ago, -Main Kampf

212835

19.2.2010 6:52

RE: Vietnam, Afganistan, Iraq a velke mnozstvi zakladen po svete.

kozoroh 59.?.?.?

Reakce na 212835

Valka ve Vietnamu nezkoncila, jak si ostatni svet mysli, po americke invasi v gungli zustali byvaly spolubojovnici americanu, zejmena mnohych CIA ,jemz Hmong kmeny v mnohem pomohli,jez ted opustene od spojencu, stale pokracuji v odporu proti komunistum Vietnamu,nebot nemaji ,jako nepratele jedine vychodisko,nez dal bojovat a tak oblast Vietnamu,Laosu a Cambodia, je stale mistem boje o kterem svet nevi.Na 200 000 Hmong utecencu se usadilo v USA.
The secret army still fighting Vietnam war
http://www.independent.co.uk/news/world/asia/the-secret-army-still-fighting-vie...

Vložený obrázek

Va Ming Lee, 45, with other Hmong fighters and children at their hidden camp in the jungles of Laos. Mr. Lee holds a M-79 grenade launcher given to him by the CIA when he served for them in the secret war against the communists in Laos.
More than 30 years ago, when the Vietnam War finished and the CIA pulled their agents out, Cher Fer was a young man. When the Americans left, they took a handful of Hmong fighters with them, leaving more than 10,000 of their allies behind to fend for themselves. Bitter at their betrayal, the Laos government persecuted those who had fought alongside the Americans, forcing the Hmong to retreat deep inside the jungle.
Zde muzem jen dodat,ze v roce 1971 i veterani Vietnamske valky protestovali proti politice USA, jakozto i mnoho studentu z americkych universit, proto dnes jsou to zoldneri a ne odvedenci,aby se vyhnuli demonstracim ve Washingtonu.

212946

Příspěvků: 35

17.02. 20:42 Sam Ting Wong  Morálka?
17.02. 21:58 Antoninus  RE: Morálka?
17.02. 23:09 Laskavý  RE: Morálka?
17.02. 23:49 Antoninus  RE: Morálka?
18.02. 00:54 Laskavý  RE: Morálka?
18.02. 01:12 steve  RE: Morálka?
18.02. 16:06 Karel z Čech  RE: Morálka?
18.02. 22:21 Antoninus  RE: Morálka?
18.02. 23:08 Andrew Siddur  RE: Morálka?
18.02. 23:24 Antoninus  RE: Morálka?
18.02. 14:16 valda  RE: Morálka?
18.02. 22:32 Antoninus  RE: Morálka?
20.02. 19:50 r.m.  RE: Morálka? decimovali,
20.02. 21:13 Pastinak original  RE: Morálka? decimovali,
20.02. 21:37 Antoninus  RE: Morálka? decimovali,
21.02. 21:33 valda  RE: Morálka?
21.02. 23:02 steve  RE: Morálka?
21.02. 23:35 MedaBeda  RE: Morálka?
22.02. 00:01 steve  RE: Morálka?
22.02. 00:43 Antoninus  RE: Morálka?
22.02. 22:57 valda  RE: Morálka?
23.02. 10:04 Antoninus  RE: Morálka?
23.02. 12:14 valda  RE: Morálka?
18.02. 03:42 Rene Bartosek  RE: Morálka?
18.02. 22:47 Antoninus  RE: Morálka?
19.02. 04:00 Rene Bartosek  RE: Morálka?
19.02. 19:39 Antoninus  RE: Morálka?
19.02. 15:56 fist.of.heaven  RE: Morálka?
19.02. 19:31 Antoninus  RE: Morálka?
17.02. 21:44 Antoninus  Tak tomu říkám propaganda
17.02. 22:19 Osel  RE: Tak tomu říkám propaganda
18.02. 10:40 hestroy  RE: Tak tomu říkám propaganda
18.02. 01:03 steve  Sokola na ne!! .. na ty dalybance.
18.02. 03:13 kozoroh  Vietnam, Afganistan, Iraq a velke mnozstvi zakladen po svete.
19.02. 06:52 kozoroh  RE: Vietnam, Afganistan, Iraq a velke mnozstvi zakladen po svete.

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

17

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc prosinec přispělo 30 čtenářů částkou 5 777 korun, což je 17 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Odbory Pro Libertate vyzvaly ministra vnitra k jednání o zamezení nátlaku na očkování bezpečnostních sborů08.12.21 04:44 Česká republika 0

Důvod akce Covid: Světová dohoda o pandemii - WHO chce omezovat lidská práva pod záminkou pandemie08.12.21 04:22 Evropská unie 0

Evropa rychle spaluje své zásoby plynu07.12.21 21:58 Evropská unie 1

Zpochybnění vakcinace jako jediné "správné" cesty... Odkazy na studie a další zajímavosti07.12.21 10:59 Neurčeno 0

Kubek, Svrčinová a další sadisté se bojí. A to je dobře :-)07.12.21 10:48 Česká republika 3

Po 1.2.2022 plánují cizinci exodus z Rakouska06.12.21 16:17 Rakousko 0

Aplikace e-Rouška uhnila a končí05.12.21 19:16 Česká republika 4

Pfizer “fair play”05.12.21 10:12 Neurčeno 7

Očkováním k rakovině? Nová zjištění jsou šokující04.12.21 23:56 Neurčeno 4

Chytrá karanténa se ukazuje jako krádež stovek milionů z majetku nás všech03.12.21 23:02 Česká republika 1

Vrak letounu F-35, který havaroval ve Středozemním moři, ukradla neznámá země.03.12.21 15:59 Neurčeno 6

Mutace Omicron – globalistická autoritářská příručka svlečená do naha02.12.21 20:21 Neurčeno 0

Turecko si uzurpuje enormní množství ruského plynu pro sebe02.12.21 18:35 Turecko 1

Vakcínu Valneva ČR neobjednala!02.12.21 17:46 Česká republika 8

Profesor Alexander Reďko o Covid-1930.11.21 17:25 Rusko 2

Dostálovi hrozí vyhazov z týmu Pirátů. Nelíbí se jim, jaká data šíří o covidu30.11.21 16:49 Česká republika 1

Deklarace lékařů k nátlaku na očkování30.11.21 15:25 Česká republika 1

Vláda chce zavést povinné píchání mRNA injekcí - přesto, že tvrdila, že to je lež30.11.21 10:54 Česká republika 4

Otevřeli nové očkovací centrum - už ne "udělejme tečku" ale "jedna tečka za druhou"30.11.21 10:34 Česká republika 2

Slovinsko: Řidiči musí při tankování předložit osvědčení COVID29.11.21 21:21 Slovinsko 3

Měnové kurzy

USD
22,53 Kč
Euro
25,44 Kč
Libra
29,87 Kč
Kanadský dolar
17,83 Kč
Australský dolar
16,07 Kč
Švýcarský frank
24,40 Kč
100 japonských jenů
19,85 Kč
Čínský juan
3,55 Kč
Polský zloty
5,55 Kč
100 maď. forintů
6,93 Kč
Ukrajinská hřivna
0,83 Kč
100 rublů
30,52 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 322,45 Kč
1 unce stříbra
506,92 Kč
Bitcoin
1 132 155,20 Kč

Poslední aktualizace: 8.12.2021 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 5 613