Diskuze k článku

Zdivočelá země

Příspěvků 156

2.2.2010 4:43

zivot v koncentraku

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 64.?.?.?

osobne na zivot v depresivnim koncentarku moc rad nevzpominam,ale kazdy si cenime svobodu asi jinak,nekdo preferuje valet se na kavalci,zasivat se po schuzich nebo hajlovat a vyrvavat v pruvodech prvomajovych oslav, a temhle soudruhum se zrejmne v CSSR hodne moc libilo,no a vecer si pak chodili ozrat huby do mistnich putyk IV. cenove skupiny,tech bylo po cele republice socialisticke mraky,od tech nadrazackych spinaren az po ty zahulany diry po zacouzenych sidlistich,ne to rozhodne neni pro mne

211194

2.2.2010 6:52

RE: zivot v koncentraku

Anonymus 85.?.?.?

Reakce na 211194

Tady nikde nebyla řeč o nějakých manýrech. Pokud jsem četl, je to převážně hospodářské srovnání, ale nikdo tě k ničemu nenutí a nenutil ani tehdy.
Já v té špatné době žil, velmi dobře si pamatuji co to obnášelo.
Rozhodně jsem se nenudil a nezašíval. Byl jsem vytížen i o víkendech - takže o pavalování na kavalci nebylo ani pomyšlení.
Na schůze jsem chodil jen minimálně, poslední, na kterou mě vyštvali, mě s tála prémie (osobní hodnocení). Do prvomájového průvodu, tam jsem byl naposled ve škole, někdy v době do roku 1970.
A ve finále, asi tři roky před pádem režimu, když sem si s jedním soudruhem vjel do chlupů natvrdo a praštil občankou na stůl ( tehdy se dávalo razítko do občanky, pro ukončení pracovního poměru), jsem byl asi první soukromník na okrese. Nikdo mě nijak neubližoval. Zaplatil jsem měsíčně 50Kčs poplatek, tato částka kryla sociální a zdravotní pojištění a pak jsem koncem roku odvedl daň z příjmu, a nikdo si mě nijak zvlášť nevšímal a já měl klid.
Když jsem si někdy zašel na pivo, tak jsem jej s chutí vypil, ale dnešní patoky, snad mimo Bernarda, se nedají pít a také do hospody nechodím. Mimo to, bylo tady 37 hospod,bufetů a jídelen dohromady, dnes je tady přes 100 podobných zařízení.

čtverky - byly sice hlučné, ale ve trojce se dalo slušně běžně posedět, a když jsem šel do dvojky, tak měl každý stůl své soukromí, klid a pořádek. Když jsme jednou trochu přebrali a kolega si začal pobroukávat "Ej od Buchlova..." přišla servírka a diskrétně nás upozornila "pánové, tady nejste v bufetu" a byl klid, nikdo si nic nedovolil.
Dnes pokud bych chtěl nerušeně posedět s nějakou návštěvou, bohužel takové zařízení neexistuje.
Tak takový byl život v koncentráku, podle tebe. Dnes je to horší, ale není kam odejít... o to je to nejhorší, podle mne

211200

2.2.2010 12:40

RE: zivot v koncentraku

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 211194

Uhel pohledu. Vrstevnice Adiny Mandlové, paní Gérova popisovala nedávno v tv stav masarykovy republiky a věru nemohlo se to absolutně porovnat s poznatky gynekologa dr. Steinbacha. Pokus o kompromis v roce 68,kdy se rozjely soukromé živnosti,byl zničen. Nato zustalo,Varšavská smlouva nikoliv a jen vypatlanec v tom nevidí symboliku. Pujdeme volit,ačkoliv známe okřídlené,že kdyby by byly volby k něčemu,dávno by je zrušili.Takže, milí rodáci,kdo z nás je neuplatný,obstál by, aniž by stal obětí autonehody? Nějaký Radek John kandiduje za Prahu 5,kde tloustne nějaký Jančík. Jak to John přežije,jestliže ho zvolíme?

211234

3.2.2010 23:49

RE: zivot v koncentraku-JOHN

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 211234

Teda zrovna soudruh John asi spasa nebude, byl agent STB, před listopadem lítal do ameriky a psal o tom knížky a po listopadu nám nějak zmodral a teď VVčkuje, to podle mě není spása, ale průser v jíné barvě.

211394

3.2.2010 9:17

RE: zivot v koncentraku

nabhoth denabhoth (zavináč) yahoo (tečka) com 130.?.?.?

Reakce na 211194

myslim ze je smutne ze mas takuto extremnu reakciu.
Kapitalizmus nie je o nic lepsi ako bol socializmus. mozes cestovat - hej a kam? do ameriky ? a co tam? Zarabat? a co z toho?

Myslim ze kazdy system ma vyhody a nevyhody. Hnit sa da takisto v kapitalizme ako v socializme (pozri wellfare system v amerike)

prostredie - ditto - pozri monsanto, mitsubishi chemical, alebo pfizer. a mozes si to prirovnat s takymi istymi firmami za sociku.

najnebezpecnejsie co sa deje v tychto rokoch ze ludia xcu rychlo rychlo co najdalej od socializmu. A dostanu sa do takeho isteho srabu ako predtym. Prazdne obchody vystriedaju nizkokvalitne produkty v zlatom baleni. Rozbyte cinzaky vystriedaju pekne vyzerajuce nic nevydrziace novodomy. sudruhovia su vystriedany bilionarmi ktory manipuluju svetom daleko nad hlavami.

Leninizmus je nebezpecny na hociktoru stranu

211337

19.3.2010 17:25

RE: zivot v koncentraku

Loyza de Contayner 213.?.?.?

Reakce na 211194

Nikdo vás nenutil válet se na kavalci a ožírat se v putykách (kterých bylo tehdy asitak čtvrtina oproti dnešnímu stavu) Mým největším a nejkrásnějším koníčkem např. bylo chodit s oddílem dětí po lesích a po horách, učit je poznávat a chránit přírodu, v létě s nimi tábořit. V tom mi nikdo nebránil. A srandu jsme si užili i v těch prvomájových průvodech.
Každý je tak svobodným, jak svobodným se cítí. Depresivně na mne působí mnohé věci dnes. Např ty stavby supermarketů a průmyslové zóny na periferiích, mnohé televizní programy, nebo pohlad na lidské trosky, posedávající kol nádraží a parků.

215387

2.2.2010 5:11

Me se to libi

Oldis 81.?.?.?

Ta cisla jsou rozhodne zajimava, a poucna. Zaujate? Asi ano, ale co neni? To co o sobe tvrdi ze zaujate neni a je to objektivni je kolikrat zaujate nejvic. Toto si naobjektivitu nehraje, ale pouziva to fakta, cisla, tim je to vyrazne duveryhodnejsi. Soucasna pro kapitalisticka propaganda nepouziva cisla a fakta ale jen fraze, jako ze v kramu je vetsi vyber a muzete vycestovat. Ale k cemu je mi vyber kdyz mam v ruce korunu a rohlik stoji 2,5 a douska 3,5 [smích]

211195

3.2.2010 9:20

RE: Me se to libi

Emil22 213.?.?.?

Reakce na 211195

A k čemu by vám byl socialistický rohlík, který většinou už po 14té hodině nebyl, kdybyste v ruce měla jen desetník? Co tak zvednout zadek a jít si vydělat? Mimochodem za korunu se rohlík dá pohodlně koupit i dnes, stejně jako houska. Čím víc vylhaných čísel, tím je to důvěryhodnější? Není, jen to ukazuje, co všechno autor musel pokřivit, aby si dokázal sám před sebou obhájit takovou sprostotu, které očividně fandí.

211338

3.2.2010 18:20

RE: Me se to libi

kosk 77.?.?.?

Reakce na 211338

I nyní se stává že se rohlík tady nedá odpoledne sehnat, to není argument. Svoboda je jako tehdy, vocaď pocaď. Myslet si můžeš co cheš ale držet hubu musíš, jinak taky můžeš přijío o práci.

A necítím rozdíl mezi tím když někdo někoho zabije ve vězení, nebo ho donutí skočit z mostu, jelikož se dostal, ne vlastní vinou, mezi dlužníky (mám na mysli např podnikatele, kterým nezaplatí jejich klienti a oni díky pravomocem státu a vybíráním daní - a faktu, že naivně oni sami svým dodavatelům zaplatili - se dostanou do platební neschopnosti a pak přijde exekutor, který jim pro 50-tis. dluh sebere barák za dva Mega).

Výsledkem je v obou případech smrt nevinného člověka a likvidace osudů jejich rodiny, blízkých. Je, z mého pohledu, druhořadé, jeslti je na mrtvole napsáno "zabit v káznici" nebo "spáchal sebevraždu". Výsledek je stejný, myšleno pro něj a jeho blízké.

Je smutné, že tohle nechápete. Tak Vám přeji ať se nedostanete ani do jednoho z uváděných případů. Osobně nefandím ani jednomu z uvedených. Ale žil jsem dost dlouho v obou systémech (o pár let déle v tom "totalitním" abych mohl srovnávat.

Jasně, článek je pokřivený. Zjevně záměrně. Ale pokřivené je dneska vše, co si přečtete v oficiálních mediích. Na předchozí eru socializmu se svádí skoro všechno. Zejméně když někdo "nahoře" krade. Za chvíli se bude na období socializmu svádět i to, když dostanete průjem... [bliji]

211366

5.2.2010 12:47

RE: Me se to libi

vagabundus 83.?.?.?

Reakce na 211338

Je pěkné frázovat "čím více vylhaných čísel, tím je to důvěryhodnější". Co takhle se pustit do polemiky a dokázat třeba na statistických či historických číslech, co autor vylhal. Jinak podobné žvásty o vylhanosti jsou obdobné jako nic všeobecnost objímající bláboly současných ekonomů a politiků.

211627

5.2.2010 13:45

RE: Me se to libi

Řehoř 90.?.?.?

Reakce na 211338

Ta čísla nejsou vylhaná, jenom se některým, viď Emile,nehodí do jejich přihlouplého světa.
Ještě k tomu rohlíku, ten dnešní má jednu nevýhodu, nedá se jíst. Žvýkačka to není a pečivo to také není, není totiž pečený.

211636

5.2.2010 15:05

RE: Me se to libi

Amík 96.?.?.?

Reakce na 211338

>A k čemu by vám byl socialistický rohlík, který většinou
>už po 14té hodině nebyl, kdybyste v ruce měla jen desetník?
>Co tak zvednout zadek a jít si vydělat? Mimochodem za korunu se
>rohlík dá pohodlně koupit i dnes, stejně jako houska. Čím
>víc vylhaných čísel, tím je to důvěryhodnější? Není,
>jen to ukazuje, co všechno autor musel pokřivit, aby si
>dokázal sám před sebou obhájit takovou sprostotu, které
>očividně fandí.
Tak milej zlatej, zvedněte p...el a podívejte se po českým venkově. Tam kdysi v tom strašlivým socialismu byla v každý vesničce prodejna, kde alespoň podle vas do 14.hodiny bylo možný koupit i ten rohlík. Dnes se tam da koupit tak leda velký kulový, protože v tom vašem slavným českým kapitáááálismu tam zmizely i ty prodejny!!!
Navic jste zrušili, nebo silně omezili z těch vesnic veškeré dopravní spoje, takže člověk se do nejbližšího města bez auta nedostane. To si račte zjistit!!!
A to jsem se pohyboval jen na návštěvě po místech, kde jsem v bývalé domovině vyrůstal, jak je to v celý republice tedy nevim. Takže tady nevyskakujte, co všechno musel autor pokřivit. Ne, že bych chtěl hájit minulej režim, ale když ten současnej stojí v mnoha směrech ještě za větší hovno než ten minulej, tak hájím pouze objektivitu. A tu zde v tomto případě křivíte vy.

211653

6.2.2010 14:38

RE: Me se to libi

Oldis 81.?.?.?

Reakce na 211338

Jo takovej socialistickej rohlik, z toho clovek nedostane alergii na lepek, a to byl rohlik, dnes je toho rohliku pulka za 10x tolik, vzduchem nafoukle nic. Zvednou zadek a jit si vydelat? clovece kam na ty fraze chodite? do mfdnes? nebo do strakovky? jit vydelat? vy delate jako kdyby zamestnancu byl nedostatek a prace cekala na kazdem rohu, stezovat na zakazky si tedy nemohu, ale ta prace leckde neni a urcite ne rpro kazdeho [mrknutí jedním okem], to je fraze jak z bolsevicky agitky [mrknutí jedním okem] vy ste vystudovanej bolsevik?

211758

2.2.2010 5:28

Není co dodat,

Anonymus 85.?.?.?

ale neodpustím si poděkování autorovi za velmi ceněný výčet položek, který by si případný čtenář velmi pracně opatřoval, pokud by se vůbec k některým údajům propracoval.

Jen tak pro doplnění:
Už ani ti sebevrazi nejsou co bývali. Pamatuji si, když se upálil Jan Palach a následně i Jan Zajíc.
Po obou zůstal dopis na rozloučenou. Dnes, když je někde zpráva o sebevraždě, ještě ani u jednoho se podobný dopis nenašel, který by informoval o důvodu zoufalého činu.

Kladu si otázku - nepíší? nebo je to tím, že už vývoj dospěl do takové fáze, že se lidský život stal také spotřební položkou, včetně hodnoty osobnosti a podle toho jsme informováni.
Když chci vyhodit děravé ponožky, také o tom nikomu nesděluji.

Omlouvám se, je mi trapně z té poslední věty, ale bohužel takto to vidím.

211196

2.2.2010 17:10

RE: Není co dodat,

Oldis 81.?.?.?

Reakce na 211196

to si vystihnul. Cena cloveka spociva v tom kolik dokaze vydelat bankam, tj kolik jak se schopen se zauverovat a jak splacet. Proto take dnes ti "nejlepsi lide" maji miliardy a ti nejhorsi nemaji nic a podle toho se k nim taky pristupuje. Hanba!

http://mustwatch.hztz.cz/film/zakladni-prijem-grundeinkommen/
http://mustwatch.hztz.cz/film/us-now/

211250

2.2.2010 17:36

RE: Není co dodat,

Peptalkin 91.?.?.?

Reakce na 211196

Ale co by nepisali..len media to nedavaju ludom pred oci a taketo listy sa zataja. Proste z neboztika vyrobia media chudaka a luzra, ktory nezvladol zit v tak super systeme aky tu mame. Si tiez naivny, ked ta takato lahka moznost nenapadla. Taki ako si Ty su pre system vdacnymi obetami. Len nasavaju do seba demagogiu a nepremyslaju a nenamahaju svoju sedu mozgovu koru.

211253

2.2.2010 8:03

ČR tehdy 'ze svého' každoročně darovala???

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 188.?.?.?

Nebyť tejto pasáže, tak by som článok bral, ale veď toto nie je ani zďaleka pravda!
"Česká republika tehdy "ze svého" každoročně darovala okolo 35 mld. Kčs (dnešních asi 175 mld. Kč) Slovensku, ..."
prakticky všetky podniky mali svoje gernerálne riaditeľstvá v Prahe a teda aj účtovné čísla šli vo výkazoch cez Prahu!
Preto to "darovanie ze svého".
Slovensko bolo budované za účelom hrubej výroby, kde finalizácia sa diala prakticky výhradne v česko-moravských podnikoch.
Pozrite si štatistiky pána Ondriáša ako aj iných slovenských ekonómov, tie hovoria niečo iné.
Nakoniec aj delenie federálneho majetku bola "pekná klasická bratská levárna"!

211201

2.2.2010 9:30

RE: ČR tehdy 'ze svého' každoročně darovala???

8-P 88.?.?.?

Reakce na 211201

Vždycky mě udivuje kde se ve vás bere ta ublíženost a neochota přiznat si, že Slovenský průmysl byl vybudován na těžkých dotacích z Čech, Moravy a Slezska. Možná proto byly ředitelství v Praze, nemyslíš?

211206

2.2.2010 12:04

RE: ČR tehdy 'ze svého' každoročně darovala???

kavol 109.?.?.?

Reakce na 211206

kde by se brala, důsledek porevoluční propagandy určené k rozdělení, to vše spojené s klasickou zapšklostí (aneb podívejme se na Brno vs Praha apod.)

ať se tady ti vocasi podívají, kolik a jakých fabrik mělo Slovensko po první světové při dělení Rakouska Uherska, jak na tom tehdá byli relativně k Čechám, a pak si to srovnají se situací v '89 ... jistě, to všechno se tam vybudovalo z domácího bohatství získaného pasením ovcí [chechtot]

211228

2.2.2010 20:30

RE: ČR tehdy 'ze svého' každoročně darovala???

qwe 88.?.?.?

Reakce na 211228

Od r.1968 se národní důchod dělil ČR-SR fifty-fifty, a to v Čechách bylo 10mil obyvatel a na Slovensku asi 5 mil.

211262

3.2.2010 20:08

RE: ČR tehdy 'ze svého' každoročně darovala???

Vince 78.?.?.?

Reakce na 211262

Priatelia češi, prečo plytváte svojími vzácnymi slovami na tieto provokácie, ktoré Vám sem píšu angloslovakisti, sfanatyzovaní propagandou V.I.Mečiara, zakladateľa druhého slovenského štátu? Videl som veľmi dobre čo sa dialo pri rozbíjaní ČeskoPomlčkaslovenska. Ako prišli tajní do jedného obchodu a zhabali "Protokoly sionských mudrcov", a hrozili mu paragrafom (asi)120 o zákaze národnostného, náboženského, atď. štvania. Keď sa zľakol a chcel sa zbaviť protičesskéj štvavej literatúry, znova mu tajní hrozili väzením, tentokrát ale paragrafom o potláčaní slobody slova a prejavu. Takto sa u nás na slovensku veci majú, veru tak... Angloslovakistickým vypatlancom, ktorí za všetkou pozitívnou zmienkou o Čechoch vidia strašidlo Čechoslovakizmu, to ťažko vysvetlíš.

211375

30.8.2010 9:06

RE: ČR tehdy 'ze svého' každoročně darovala???

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 86.?.?.?

Reakce na 211262

Mohl by mi někdo dodat odkaz na příslušný zákon o dělení československého národního důchodu podle klíče 50:50? Nebo na nějakou literaturu? Prosím ale ne tím způsobem, že na Googlu je toho spousta nebo že to je v ekonomických ročenkách apod. Prosím o konkrétní údaj, pokud možno.

226995

3.2.2010 0:09

to je jako s tim vynalezem

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 64.?.?.?

Reakce na 211206

to mate podobny problem jako s tim cernoskym vynalezem,jedna se o obycejny hreben,udajne hreben vymyslel cernoch

211288

2.2.2010 17:40

RE: ČR tehdy 'ze svého' každoročně darovala???

Peptalkin 91.?.?.?

Reakce na 211201

Presne tak, slovaci robili na ich kkty a vraj ze oni nam nieco darovali... z nasich penazi nam hodili almuznu. Zlate ceske rucicky...Dejte mi lidi, ja to udelam... Toto su ich rucicky.

211254

3.2.2010 20:39

RE: ČR tehdy 'ze svého' každoročně darovala???

Vince 78.?.?.?

Reakce na 211254

Už len nezveličuj. Tento banánový miništátik darovaný Bruselom a založený otcom všetkých slovákov V.I.Mečiarom, podľa vzoru prvého slovenského štátu darovaného Hitlerom a založený tatíčkom Josefom Tisom, Ti teraz dáva možnosť ukázať zlaté slovenské ručičky. Zatiaľ čo Vy sa tam v Bratislave napchávate dobrotami, my východňári si tu tak môžme akurát "sušiť huby". Vôbec Vás nes...re, že Vy slováci, okrádate nás východňárov, a že pragocentrizmus ste šikovne nahradili Bratislavocentrizmom. Dosť bulo Braťyslavy! Vládnime si v Košicoch, sebe samy! Predzigajme še do europy!
Občas keď mám voľno, zastihnem reláciu "Slovenčina na slovíčko". Vypráva tam taká slovenská jazykovedkyňa, nejaká doktorka Dorka Horká-uhorka. Oplatí sa aj Vám to vypočuť. Tie perly ktoré z úst vypúšťa, stoja za všetky tie peniaze, ktorými je platená. Napríklad nás nevzdelaných slovákov poučovala, že správne po slovensky sa nepovedá: "závadná voda". Slovom "závadná voda", hutoria len "čechoslovakistický hutoráši". Slovo "závadná" je českého pôvodu a preto je nesprávne. Správne sa po slovensky hovorí: "voda nefungujúca". Pretože slovo "nefungujúci, je ideálnym ekvivalentom nášho slokei speakingu, proti tomu ilegálnemu česskému importovanému slovu: "závadnný"...

211378

4.2.2010 4:51

RE: ČR tehdy 'ze svého' každoročně darovala???

hera 86.?.?.?

Reakce na 211378

Paní doktorka Dorka Horká-uhorka se prejavila ako nepripravená sliepočka. Slovo "závadná" nie je českého pôvodu, lebo je poznajú jak Srbi, tak Chorvati. To znamená, že to slovo je ovela staršie, totiž praslovanské. U Juhoslovanov má iba posunutý význam: "vaditi se", "svářeti se". Ak si chcela pôžičať naozaj "slovenské", tedy latinské, slovo, mala poslucháčov poučiť, že majů hovoriť "defektná voda". Což je tak ako tak rovnaký logický nezmysel ako "nefungujúca" voda, iba je používajú aj Rusi, Poliaci, Ukrajinci atd. Kedysi se hovorilo o mŕtvej a živej vode... V dnešných časoch bude lepšie pôživať slova ako "pitná", "technická" či na opačnom koncu "znečistená", "kalná" a čo ja viem. Ale nie "nefungujúca" .... [oči v sloup]
"Závadná voda" je voda s chybami, ale s akými chybami? Z hladiska akého kriteria je "závadná"? Pitného? Technického? Dopravného? Nezmrazitelného? Či akého?

211416

4.2.2010 20:25

RE: ČR tehdy 'ze svého' každoročně darovala???

Peptalkin 91.?.?.?

Reakce na 211378

Vince, myslim ze si uderil vedla. Ja od Bratislavy byvam daleko a som na strednom Slovensku. A nepaci sa mi ze pises... Vy slováci, okrádate nás východňárov

Vy na vychodnom Slovensku snad nie ste Slovaci?

211531

2.2.2010 20:34

RE: ČR tehdy 'ze svého' každoročně darovala???

Tvrdas 89.?.?.?

Reakce na 211201

"prakticky všetky podniky mali svoje gernerálne riaditeľstvá v Prahe a teda aj účtovné čísla šli vo výkazoch cez Prahu"

prvni lež : učtovalo se dle umístění narodních či oborových podniků , ne dle generálnách ředitelství.
druhá lež : počítám že minimalně 1/3 až polovina generálních ředitelství byla mimo Prahu , např ve Zlíne byly dvě GŘ , v Brně 4 GŘ atd .
Fungovalo to tak že pokud byl ve VHJ či sdružení velký podnik bylo GŘ většinou v místě největšího podniku. Vyjímkou bylo např GR Hutnictví a železa , a skoro všechny PZO
rozčlenění na Česko a Slovensko ve statistikách a účtování bylo velmi tristní....
Tolik tedy k námitkám onoho pána .O levárně při dělení majetku nemůže mluvit tento pán protože káže bludy...

211264

3.2.2010 8:59

RE: ČR tehdy 'ze svého' každoročně darovala???

orels 213.?.?.?

Reakce na 211201

Cela tahle diskuse "kdo komu co" je zalozena na chytre manipulaci, na zaklade ktere byl spolecny stat rozdelen: ZAVIST. Vyvolavani zavisti v lidech a pocitu ublizenosti. Pritom Ceskoslovensko byl prumyslove propojeny stat, vazjemne na sobe zavisly a vzajemne se podporujici. Tady neni misto na zavist, ale spis na obdiv, jak jsme spolu umeli zit. Kdykoli jedu na Slovensko, pocituji pratelstvi, nikoli nevrazivost. Ta je zamerne zivena. Vsichni, kdo tu diskutujete nad CS, peclive a i nekolikrat si prectete, prosim toto:
Vážení spoluobčané,
V nedávné době jsem podepsal historicky významné dokumenty pro naši Československou republiku, to jest, dekrety prezidenta Československé republiky. Tyto dokumenty nám dávají naději, že se již nikdy nebudou opakovat tragické události let 1938 a 1939.
Vědom si neblahých zkušeností našeho národa, zejména z druhé světové války, zanechávám vám odkaz, ve kterém vás varuji před možnými pozdějšími požadavky za znovu osídlení našeho pohraničí sudetskými Němci, kteří byli po právu na základě mých dekretů z naší republiky odsunuti. Může se stát, že mé dekrety vydané z rozhodnutí vítězných mocností druhé světové války, budou odstupem času revanšisty prohlášeny za neplatné. Může se stát, tak jako v minulosti, že se najdou Čeští vlastenci, kteří se
budou Sudetským Němcům za jejich odsun omlouvat a že budou nakloněni otázce jejich návratu. Nenechte se oklamat a jejich návratu nedopusťte. Hitlerové odchází, avšak snaha o ovládnutí Evropy Německem zůstává. Mohou se najít vlastizrádci, kteří budou opět usilovat o odtržení Slovenska od České republiky. Bylo by to pošlapání odkazu našeho prvního prezidenta Ceskoslovenské republiky T. G. Masaryka a jeho spoluzakladatele M. R. Štefánika. Vedlo by to k zániku obou našich národů.
Nezapomeňte, že mé dekrety se týkají i potrestání vlastizrádců, že mají trvalou platnost a potrestejte všechny případné vlastizrádce, ať je to kdokoliv a v kterékoliv době.

Váš
Dr. Edvard Beneš

211335

3.2.2010 14:14

RE: ČR tehdy 'ze svého' každoročně darovala???

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 211335

Výborný příspěvek na téma závisti a nacionalismu mezi Slováky a Čechy orelsi.

Už je načase, aby si diskutující na emotivní téma KDO na KOHO ve federaci doplácel konečně uvědomili, že přihřívají polívčičku těm silám, které od nepaměti využívají nástroj moci, tj. "Divide et impera - Rozděl a panuj". Brnká se na emoce, animální pudy a instinkty a negativní povahové rysy (závist a strach) a je vidět, že u nevědomých spoluobčanů to stále zabírá...[smích]

Takoví diskutující by si měli uvědomit, že Slováci a Češi jsou bratrské národy a nebýt voldemortích deprivantů, nikdy by neřešili KDO a CO a možná by stále byli v jednom společném státě, kde jsou obě národnosti ostatně vzájemnými sňatky tak promíchané, že hledat rozdíly je k smíchu.

jansmith[smích]

211357

3.2.2010 14:57

RE: ČR tehdy 'ze svého' každoročně darovala???

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 62.?.?.?

Reakce na 211335

"Hitlerové odchází, avšak snaha o ovládnutí Evropy Německem zůstává."

EU je důkazem že nelhal, ale proč nechal Němcům Lužici a Stalinovi Podkarpatskou Rus?!

"Mohou se najít vlastizrádci, kteří budou opět usilovat o odtržení Slovenska od České republiky. Bylo by to pošlapání odkazu našeho prvního prezidenta Ceskoslovenské republiky T. G. Masaryka a jeho spoluzakladatele M. R. Štefánika. Vedlo by to k zániku obou našich národů."

Na to že nechal Beneš (s tichým souhlasem Masaryka) sestřelit Štefánika a dobrovolně podepsal souhlas s protektorátem měl docela kuráž hovořit o vlastizrádcích.

211359

2.2.2010 9:30

pro upřesnění

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Jak obyčejně rád a nejen tady upozorňuju, u nás nikdy nešlo o "komunismus" ale socialismus. Komunismus pokud vím nikdy nikde nebyl,leda ve Startreku a některých románech od A+B Strugackých či Jefremova, hi!
Vyskytuje se tedy pouze v názvech...
Z toho pohledu je zajímavý, že kritika neustále padá na nikdy nepoužitý politický systém - místo aby se kritizoval socialismus a jeho verze.
Z mýho pohledu je zas zajímavý, že tak kapitalistický zřízení jak je v USA mohlo vyplodit dle mne typicky komunistickou společnost ve Startreku (myslím pozemšťany a až od Next Generation!). A ještě jim to "prošlo", hi!
Druhá strana je taky zajímavá: pokud vynechám Jefremova což je spíš propaganda, tak Strugačtí mají velice zajímavý styl psaní: na jedné straně tvrdou kritiku socialismu v Bajka o Trojce či asi i Les, na druhé straně fungující komunismus třeba ve Vlny tiší vítr. A tvrdě fungující kapitalismus v Piknik u cesty...

Podle mne komunismus není zcela nereálný zřízení - ovšem nemůže fungovat "dnes a s těmato lidma"! A pokud by se pohyboval někde v mezích toho ve Startreku či ve Vlny tiší vítr, jaksi nemám proč být proti! Problém je, že na to zatím nemáme technologie
(i kdyby: vy byste používali "nulapřepravu" (Vlny tiší vítr) či "transportéry" (Startrek) kdyby fungovaly jako Vodafon či UPC???).

Krysa

211207

2.2.2010 9:38

Ilustrace

Lucas 89.?.?.?

Jen jako ilustraci předcházejícího doporučuji kliknout na následující odkaz. Který pohled na socialistické Československo je mi bližší,myslím nemusím vysvětlovat...

http://www.photokotek.com/absurdistan/index_2.html

211208

2.2.2010 12:15

RE: Ilustrace

herbert 194.?.?.?

Reakce na 211208

Podla popisov k jednotlivym fotkam sudim, ze pan autor by vytkol cloveku aj nos medzi ocami.

211229

2.7.2010 5:22

RE: Ilustrace

LaFox 90.?.?.?

Reakce na 211208

Kecy v noci. Je to jen prostě manipulativní výběr. Když budu chtít, tak ti ze současného kapitalismu udělám takový výbět fotek, že to bude k zblití [smích]

223216

2.2.2010 9:53

Tak to beru

8-P 88.?.?.?

Článek se mi líbí, možná kdyby k němu autor dodal seznam zdrojů informací, byl by ještě lepší.

Avšak s jednou věcí nesouhlasím. Komunismus byl, je a vždycky bude zločinecká ideologie. Vyspělé Československo ustálo komunismus jakž takž se ctí, ale jsou země, jako například Rusko, pro které Komunismus představoval katastrofu nepředstavitelných rozměrů.

Ostatně lidé na Československém komunismu nekritizují elektrifikaci a plynofikaci, stavbu dálnic a vyspělý průmysl (tedy obyčejnou, neideologickou práci), ale úřední ideologickou šikanu, zákazy cestovat, zákazy osobního vlastnictví, a všeobecnou nesvobodu. Kromě toho je nepochybné, že kvalita Československého strojního inženýrství se od roku 50 do roku 90 prakticky nezměnila, místy dokonce zhoršila (čest vyjímkám).

Holt kde není svoboda dělat něco nového, nic nového se dělat nebude. Proto je komunismus zločin.

Přesto souhlas s tím, že to co zde proběhlo od roku 90 je zdivočelá země. Důvod vidím především v tom, že Čechoslováci za 40 let komunismu zapomněli, že za hranicemi žijí medvědi a vlci. Je to jako s alergiemi. Když malé dítě vyrůstá ve sterilním prostředí, jeho imunitní systém se nenaučí bojovat s nemocemi. Československý komunismus byl to "sterilní prostředí", a tak zanechal zdejší populaci absolutně nepřipravenou na to co je "tam venku".

No a pak se otevřely hranice, a vlci byli vpuštěni mezi nechráněné, komunismem odchované ovce.

Bohužel, miliónům čekých ovcí dodnes nedochází co se ve velké politice a financích za posledních 20 let stalo a děje, a tak se ani po tak dlouhé době nebrání.

Proto se mi Váš článek líbí - protože je informativní.

211209

2.2.2010 10:45

RE: Tak to beru

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 211209

ad: Komunismus byl, je a vždycky bude zločinecká ideologie. Vyspělé Československo ustálo komunismus jakž takž se ctí, ale jsou země, jako například Rusko, pro které Komunismus představoval katastrofu nepředstavitelných rozměrů.
--------
Sorry, ale u nás i tam byl SOCIALISMUS! Né komunismus! Zajímalo by mne kdy si to někdo uvědomí...
Mě to totiž připadá poněkud "mimo" aneb štěkáte u blbýho stromu! Je to to samý, jako když já teď budu řvát, že katolíci a celý katolický náboženství jsou teroristi a masoví vrazi. A jako odůvodnění použiji upalování "čarodějnic" a inkvizici! A teď mi ukažte že nejsou a především vynechte argument, že "to bylo před 200 či více lety"! TO SAMY by se totiž dalo použit za dalších 200let v souvislosti s komunismem!
A mimochodem, komunista nejsem a nikdy jsem nebyl v KSČ, jen bych rád, aby se používaly ty správné argumenty a výrazy!

JAK můžete "ustávat" něco, co tu nikdy nebylo???
A navíc tedy "pro prdel": CO za systém mají ve Startreku (což asi znáte na rozdíl od Strugackých) podle vás, když kapitalismus to zaručeně není? Viděl jste tam (na Zemi) banky, peníze... etc?

Nebo FAKT máte dojem, že stávající verze kapitalismu je to "nejlepší z možného"? (Otázkou je i jiná věc: zda to není "nejlepší z možného" pro vás osobně, že? Pak by logicky každé jiné zřízení snad kromě otrokářského pro vás muselo být noční můrou...)

Krysa

211216

2.2.2010 12:31

RE: Tak to beru

8-P 88.?.?.?

Reakce na 211216

hele kryso, já tam neobhajuji stávající verzi kapitalismu, takže mi nestrkej do huby co jsem nenapsal. Byli jsme sice Československá Socialistická... ale vládla nám KOMUNISTICKÁ STRANA, která znárodnila osobní majetky a osobní bankovní konta miliónů občanů. O startreku se tady nebavíme.

Takže kryso, jseš na řadě abys začal používat správné argumenty a výrazy...

211231

2.2.2010 22:51

RE: Tak to beru

kubrt 94.?.?.?

Reakce na 211231

Znárodňovalo se, pokud se nemýlím ve vlnách nebo podle postupného plánu. Velké podniky, malé podniky, na finále i živnostníci.
To že odrbali osobní konta milionů lidí při měnové reformě v padesátejch bych nenazýval znárodnění. Ostatně se to nové svoloči povedlo během pár let plošně u všech lidí co měli pár peněz "ve strožoku na horší časy" .
Opravdu byly znárodněny miliony osobních majetků a osobních bankovních kont? Tolik bylo u nás "boháčů a fabrikantů" ? Pokud vycházím z počtu obyvatel ČSR v druhé půlce čtyřicátých let, musel by být boháč či fabrikant zhruba jeden z deseti aby to hodilo meloun, pokud pomineme děti a starce [smích].

211281

3.2.2010 10:17

RE: Tak to beru

8-P 88.?.?.?

Reakce na 211281

Opravdu byly znárodněny miliony osobních majetků a osobních bankovních kont?

Proč se mě na to ptáte?

211345

2.2.2010 19:46

RE: Tak to beru

Vanguard 94.?.?.?

Reakce na 211216

Podle oficiální bolševické nauky je socialismus prvním stadiem komunismu, takže komunismus u nás ve svém prvním stadiu byl, soudruhu...nelži.

211259

2.2.2010 21:01

RE: Tak to beru

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 211259

Řekl bych (jako je tomu v tvém případě zde v debatách často), že se poněkud mýlíš Vanguarde.

Podle toho, co tady ideologicky a legračně ve věci komunismu a socialismu podsouváš by například lidské embryo mělo být jako první stádium člověka také již plnohodnotným člověkem. Vidíš příteli a kamaráde, že jako vždy i v tomto případě záleží na interpretaci, motivaci a v ideálním případě čistém svědomí toho, kdo interpretuje.

A Peace s tebou.

jansmith[smích]


PS:
Mimochodem nedá mi, abych se tě na základě naších dřívějších debat na téma válečných zločinů Izraele (IDF) v Gaze nezeptal na to, co říkáš na poslední oficiální informace i tom, že izraelský establihment po dlouhém kličkování konečně PŘIZNAL použití zbraní na bázi bílého fosforu v tamních civilisty hustě zabydlených zástavbách? Stejně ale nikoho zodpovědného tak nějak po farizejsku nepotrestal, že...

211268

3.2.2010 12:18

RE: Vanguarde jsi typický přiklad ideologa

Tvrdas 89.?.?.?

Reakce na 211259

Nejsi schopen ba ani ochoten vyvrátit ani jeden fakt a číslo z článku.
Tak začneš frázemi a dohady.

211352

5.2.2010 13:01

RE: Tak to beru

vagabundus 83.?.?.?

Reakce na 211259

Zajímavá úvvaha. Z historického vývoje společenství je kapitalismus předchůdce socializmu. Bez otrokářství by nemohlo dojít k přerození ve feudalismus a posléze v buržoázní revoluci a změnu v kapitalismus. Později pak v přerod v socializmus. Výsledek, předkomunistické stádium jež lze nazvat nejranějším základem komunismu tu bylo už ve stařičském Římě, kde fungovalo otrokářství. Už to vidím. Augustus Cezar, komunista.

211631

5.2.2010 18:57

RE: Tak to beru

Takyjeden 77.?.?.?

Reakce na 211631

Už jsem to zde psal, že
používat k označení zločinného a zločineckého systému jeho vlastní terminologii je více než zcestné!Ruský bolševizmus nastolený Uljanovem a jeho satelity, Maova Čína, Ho-Či-Minův Vietnam, Fidelova Kuba, Hodžova Albanie, Titova Jugoslávie, Pol-Potova Kambodža, Kim Ir Senova Korea... to byly a jsou fašistické režimy a jejich sjednocujícím prvkem je jméno vládnoucí kliky tzv.: "Komunistické strany" a ideologie, která vycházela a vychází z paranoidních představ rabínského synka - německého polovzdělance Karla Marxe. Proto takovéto zřízení nazývám "komunistické" a ne podle onoho Marxe či Lenina.

211679

2.2.2010 10:53

RE: Tak to beru

jd 195.?.?.?

Reakce na 211209

Jenom bych upřesnil pár věcí ve vašem příspěvku. Komunismus u nás nikdy nebyl. Komunismus není zločinecká ideologie, pouze byli u vesla zločinci. Zákaz cestovat nikdy nebyl, pouze to bylo obtížnější, dostat se dnes do USA je větší problém, než z ČSSR. Zákaz osobního vlastnictví je další blábol, na který naletěli blbečci. Osobní vlastnictví bylo nedotknutelné, společné byly pouze VÝROBNÍ PROSTŘEDKY. A co se týká svobody, o tom by mohl vyprávět pan Stwora, Dělnická strana, KSM, technaři a další statisíce lidí u nás. Kvalita strojního inženýrství u nás byla vždycky na špičkové úrovni, viz. Škoda Plzeň, ČKD, Tatra, atd. Dnes jsme jenom montovny šmejdů. Hranice byly zavřené jenom proto, že jsme měli všechno za pár kaček a kdyby byly hranice otevřené, tak nás tady sežerou Němci a Rakušáci. A taky proto, aby se k nám nedostávali zločinci, kteří nám naši pracně vybudovanou zemi zničenou válkou nerozkradli Havlovi a Vlkovi kamarádi. Takže vidím, že jste taky výtvor současné propagandy, přestože se tváříte, že patříte mezi informované. Nepatříte.

211217

2.2.2010 12:39

RE: Tak to beru

8-P 88.?.?.?

Reakce na 211217

"Komunismus u nás nikdy nebyl. Komunismus není zločinecká ideologie, pouze byli u vesla VLÁDNOUCÍ KOMUNISTICKÉ STRANY zločinci."

Komunismus je zločinná ideologie, a jestli tohle nechápete tak jste asi komunista, milý pane. Kolik mrtvých má komunismus na svědomí? už jste to počítal?

O nedotknutelném osobním vlastnictví napište živnostníkům a statkářům, kteří díky komunistům přišli o všechno.

Kvalita strojního inženýrství - jako třeba Škoda 120 z roku 89? Inženýři z mercedesu by mohli závidět.

Hranice byly zavřené protože si to přáli komunisti v Kremlu, a ne jako ochrana před Němci.

OMG


[bliji]

211233

2.2.2010 15:10

RE: Tak to beru

jd 195.?.?.?

Reakce na 211233

Ano, jsem komunista. Vy určitě víte, kolik mrtvých má KSČ na svědomí, sám jste to počítal, nebo vám to řekli na Nově, nebo ČT1? Kvalita strojního inženýrství, jako třeba Tatra, to byla konkurence Mercedesu a BMW, proto musela Tatra Příbor skončit, protože jejich vozy byly na vyšší technické úrovni, než zmiňovaný Mercedes. Jejich patenty se využívají dodnes, jako třeba motor chlazený vzduchem, uložený nad zadní nápravou. Zalistujte v paměti, kdo to využívá...Ferarri, Lamborghini, Porsche, atd. Netvrdím, že všechno bylo ok, ale měly se měnit jenom drobnosti, ne celý systém, to jsme se vrátili o několik století zpět.

211242

2.2.2010 17:04

RE: Tak to beru

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 211242

Ale patenty Tatry z první republiky nevymysleli komunisti, že ne?

211249

3.2.2010 10:11

RE: Tak to beru

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 80.?.?.?

Reakce na 211242

vysoká technická úroveň byla, jenže jak mnohé skvělé produkty skončily - viz http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10209988352-zaslapane-projekty/

211342

2.2.2010 17:50

RE: Tak to beru

Peptalkin 91.?.?.?

Reakce na 211233

To si sa kde docital, kde komunizmus je zlocinecka ideologia? V Idnes, alebo v Mladej Fronte? Co tak napisat, kolko mrtvych ma na svedomi kapitalizmus a to celosvetovo, pretoze take noznice ktore
tvori kapitalizmus neurobi ziadna ina ideologia. Aj nabozenstvo ma na svedomi vela mrtvych, Tiez je to zlocinecka ideologia? Komunizmus je system dobry,ale to by u vesla nesmeli byt zlodeji a podvodnici. A komunista nie som, len viem o co v nom v podstate ide.

A taktiez neziamienajte si pojmy. Komunizmus nie je socializmus.

211255

3.2.2010 10:19

RE: Tak to beru

8-P 88.?.?.?

Reakce na 211255

http://en.wikipedia.org/wiki/The_Black_Book_of_Communism

Můžete ocitovat kde zaměňuji pojmy?

211346

4.2.2010 20:28

RE: Tak to beru

Peptalkin 91.?.?.?

Reakce na 211346

Wikipedia nie je pre mna relevantny zdroj.

Chacha a uz len tym nazvom Black Book viem ze to ma do objektivity daleko.

Tam kde moze ktokolvek napisat cokolvek(samozrejme nic protiizraelske a protiamericke) ma pre mna mizernu objektvnu hodnotu.

211533

3.2.2010 13:31

RE: Tak to beru

korutan 81.?.?.?

Reakce na 211233

Vážený pane – dámo?
Podle obsahu Vašich ctěných příspěvků mám pocit, že jsem rozluštil význam Vaší značky 8-P! Pokud chcete posuzovat zločinnost ideologie podle počtu mrtvých, nenajde v Evropě nezločineckou partaj, ani církev! Neexistuje ideologie, za kterou by se netáhla krvavá stopa! Ale to není omluvou pro jednání žádné z nich, natož té komunistické ve dvacátém století! Jenom, prosím Vás, nezaměňujte židovské vyvražďování pravoslavných křesťanů v Rusku pod rouškou Revoluce za důsledek ruského komunismu!
Ale jedna, naprosto podstatná, věc zde zatím stále uniká, není tu nikde uvedená! A to, že drtivá většina vládnoucí komunistické elity a jejich tandemistů – čekatelů na funkci v partaji, dál pokračuje v zahřívání nejteplejších míst v řídicích funkcích tohoto státu. A z toho opět jako za komunistů, sedí na klíčových pozicích Fischerovi bratři ve víře! Opravdu si myslíte, že je to náhoda a že důsledky tohoto faktu nás nedostihnou!? Že ta negativa, která zajisté vidíte i Vy, 8-P, ale z osobních důvodů jim nevěříte, nebo nepřikládáte důležitost, jsou jakýmsi vedlejším produktem nezřízené hrabivosti některých z nás!?
Ta čísla, která jsou v článku uvedena, ta srovnání jsou tendenční. Zajisté. Ale kdy naposledy jste dostal netendenční, nezaujatou, nic nepreferující informaci, sdělení!? Třeba z ČT? Že se tak tváří, jako nezaujaté zpravodajství!? To jedna věc, ale dáváte-li trochu pozor, slyšíte, jak Vám podsouvají nejrůznější dezinformace, jak říkají věci tak, aby bylo slyšet jenom to, co chtějí, aby se k Vám dostalo!
Pokud nezaujaté sdělení chcete z této televize získat, musíte počkat na půlnoční vysílání a doufat, že se trefíte zrovna do dne, kdy „něco“ z důvodu vyváženosti jsou nuceni uveřejnit! Většinou ve spojení s tím nejtendenčnějším komentářem , jaký k uvedenému tématu mohou sehnat!
Žil jsem v té době, a stále si pamatuji, co mne tehdy štvalo a kvůli čemu jsem se hádal! Jenže žiji dále a bohužel, těch věcí, které mne štvaly tehdy neubylo. Změnily se,. jsou to věci jiné, ale jsou podstatnější protože jsou existenční a jejich víc!

211355

4.2.2010 8:15

RE: Tak to beru

8-P 88.?.?.?

Reakce na 211355

Že ta negativa, která zajisté vidíte i Vy, 8-P, ale z osobních důvodů jim nevěříte

Můžete mi proboha napsat, co jsou ta negativa která vidím ale nevěřím jim?

Nechápu že když tady napíšu že komunismus je zločinecká ideologie, hned mě obviníte z obrany současného režimu. Já tady současný režim neobhajuji, pouze konstatuji, že komunismus byl, je a bude zločin.

To židovské vyvražďování o kterém píšete proběhlo taky v Číně a jinde, protože komunisti věří v evoluční teorii, a proto se snažili "vyšlechtit" ideálního komunistu.

211423

2.2.2010 14:44

RE: Tak to beru

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 211217

jo, lidi se odnaučili číst mezi řádky, protože si nacpali pupky lesklým šuntem. A pověsili se na TíVí.

Bude fuška to zas dát trochu do pořádku.....

211240

4.2.2010 13:06

RE: Tak to beru

jamaja 88.?.?.?

Reakce na 211209

to je to , kde sa urobili najzávažnejšíe chyby....čítala som a podškrtávala v tej dobe knihu Komárka, ktorá bola dokonalou analýzou akoby mal smerovať vývoj....aj si ho krátky čas držali v politike a neskôr sa ho zbavili. Situácia nebola v takom stave, žeby nebola dala reformovať...lež nezabúdajme nato, že to bol zámer zvonku, ktorí zaranžovali revolúciu, rozbitie Česko-slovenska, úplný krach ekonomiky aby si nás mohli úplne podmaniť. Naším politikom nikdy nešlo o nás , iba o ich vlastné korytá a preto tak ochotne počúvali diktát západu, preto nás zapredali, nahnali nás do klepca NATO a EÚ a preto nás budú aj naďalej hnať do klepca NWO.

211467

2.2.2010 10:15

poučné čítanie

sandman 90.?.?.?

Článok aj čísla v ňom sú ozaj zaujímave. Nedá sa zo všetkým súhlasiť a niektoré fakty sú ozaj dosť jednostranné. Napriek tomu to bolo poučné čítanie. Mám 35 rokov a nebudem mudrovať o tom ako bolo, pretože v "89" som bol tuším ôsmak [smích] ,aj keď treba povedať ,že na "dobu temna" a "život v koncentráku" (ako sa často toto obdobie ,AJ neprávom prezentuje) spomínam rád, ale bol som decko.
Čo ma však vždy trápilo a nechápal som, bolo ako je možné, že sme ako spoločnosť premárnili jedinečnú príležitosť pri páde jedného režimu stvoriť niečo nové, prijať túto dejinnú možnosť a výzvu a poskladať si svoj "nový" svet podľa seba. Namiesto toho sme tupo prijali doktrínu konzumného kapitalizmu aj s chybami o ktorých sa dobre vedelo. V tomto kontexte má autor pravdu a štrngajúca revolúcia vyznieva ako divadielko pre masu, rozšírenie trhov na východnú Európu s heslami ako "lacná a vzdelaná pracovná sila" alebo "prerozdelenie majetku v prospech úzkej skupiny elít a zlodejov" . Nechcem však tvrdiť ,že je všetko len zle, už len existencia zvedavca a to že si môžem napísať svoj názor verejne je dôkaz.
Podľa mňa je zbytočne obracať sa do minulosti a smútiť za socializmom, treba však spoznať minulosť objektívne a čeliť novým výzvam, veľký brat neoslabil ,práve naopak. Máme však možnosti aj prostriedky ako tomu čeliť, aj keď to niekedy vyzerá bledo, ostatné je iba na Nás.

211212

2.2.2010 14:48

RE: poučné čítanie

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 211212

...jsou různé cesty k jiné formě ekonomiky, zkuste načíst tohle.

http://mustwatch.hztz.cz/film/zakladni-prijem-grundeinkommen/
..a probrat, co by mohlo fungovat - a kdy.

211241

2.2.2010 17:10

RE: poučné čítanie

sandman 90.?.?.?

Reakce na 211241

Ďakujem, niečo podobne už som videl resp. čítal o tom. Dokonca je viacero alternatívnych modelov ako by ekonomika a spoločnosť mohli fungovať, peniaze bez úroku a podobne.
Horšie to však bude s presadením podobných vízii. A to ako zo strany systému, tak ľudí.
Som si istý tým, že keby ekonómovia, politológovia, filozofi ,..., a všeobecne "vedci" brali svoju prácu ako poslanie a nie iba ako spôsob obživy bolo by na svete oveľa viac podobných teórii. A to nehovorím o tom ,že medzi politikmi niet skoro žiadnej osobnosti. Byť vzdelaný a múdry, by mal byť záväzok k tomu niečo dobré vytvoriť, nie iba spôsob ako prežiť v džungli. Vravím to schválne, pretože si myslím, že napriek všetkému by takáto zmena mala ísť z "hora" ,pretože keď pôjde z "dola" (a všetko nasvedčuje tomu ,že to ešte nehorí ,ale už to vrie), tak to pôjde do takých sračiek, že nám za bábkovou demokraciou bude ešte ľúto.
A to sa vraciam tak trochu k článku o ktorom (ne)diskutujeme, nie-je dôležité ktorá "totalita" bola ,či je lepšia, ale ako z toho von.
Philiph K. Dick - Valis " -impérium nekončí- , klietka je tak veľká ,že mreže už ani nevidíme"

211251

2.2.2010 19:04

RE: poučné čítanie

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 211251

..cestičky se tvoří, ale člověk nesmí tak rychle stárnout. Nesmíme své myšlení zavřít do kolejí.

http://mustwatch.hztz.cz/film/us-now/

...mlaďoši už ví jak na to.

211258

2.2.2010 20:37

RE: poučné čítanie

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 211258

Doufejme, že "už ví jak na to", i když podle mne to ještě neví, ale intenzivně HLEDAJÍ, a to je dobře.


Problém je, že takové snahy mladých změnit Svět se objevovaly i v minulosti lidstva, ale vždy nakonec dojely na zkorumpování mlaďochů tzv. E/elitami (přesněji řečeno voldemortími E/elitami a lokajskými pseudoautoritami)...[smích]

I ti mlaďoši totiž dříve nebo později dospějí a sami nebo pod tlakem zvenčí si uvědomí, že je nutno "platit složenky", že život v Matrixu je svým způsobem bezpečný a pohodlný a pokud se člověk správně "snaží" a je příslušníkem "té právné" společenské vrstvy (třídy), tak i velmi příjemný (Cypher).

Zkorumpovat (postupně) rebelující mysl mladého člověka je stejně snadné, jako pomocí Propagandy a Brainwashingu udržet v nevědomostí a "ve spánku" většinovou (dospělou) populaci a o tom že to funguje je celá historie lidstva až do současnosti.


Jedno se ale oproti minulosti změnilo, a to MĚNÍ POMĚR SIL.

Je zde internet, a to je něco, co nelze ovládat, nelze nikým 100% kontrolovat, globální médium kde Propagandě a Brainwashingu v konkurenci s nezávislými informacemi a fakty padají kalhoty a jehož vývoj není možno spolehlivě určovat ani předvídat...

Díky němu rychle přibývají počty NOVÝCH rebelujících a hledajících mlaďochů. Jejich narůstající počet poprvé v historii začíná převyšovat počet těch, kteří se postupně unavili a přizpůsobili Systému (tj. začali s ním kolaborovat a původní snahy hledat a vykonat změnu odložili či úplně přerušili).

Narůstání počtu rebelujících a hledajících mlaďochů je tedy rychlejší než úbytek "starochů", zesiluje se i mentální energie, která se toho pohybu globálně účastní a to by mohlo vzbudit optimismus i u těch dospělých, kteří z pozice nenapravitelných pesimistů (tzv. poučených optimistů..[smích]) nevidí naději a díky své depresi či podléhání pocitu sebelítosti rozsévají negativní energii katastrofických vizí, kdy podle nich lidstvo probudí jedině až globální "armagedon".

jansmith[smích]

211265

3.2.2010 4:10

RE: poučné čítanie

Peptalkin 91.?.?.?

Reakce na 211251

Sandman, nemas nahodou tu knizku v pdf? rad by som ju zaradildo svojho repertoaru....

sem:

http://cid-1876017105b2929a.skydrive.live.com/browse.aspx/.Public/E-Books%20-%20faktografia

Rovnako tak vsetkych vyzyvam, pokial mate namet na nejake skvele knihy, prevazne politicko-historicke, ktore este nemam v zozname(zoznam este nie je skompletizovany z diel ktore mam na HDD), dajte mi vediet na mail: jebemnato(at)gmail.com

Dakujem Microsoftu [chechtot] [chechtot] [chechtot], ze mi umoznuje volnym miestom na svojom HDD sirit literaturu, ktora je ludom odopierana.

211316

3.2.2010 9:29

RE: poučné čítanie

sandman 90.?.?.?

Reakce na 211316

Ďakujem všetkým za reakcie.
Niekedy ráno vstávam s pocitom, ze na to mame a šanca nakopať "veľkému bratovi" prdel je na dosah... okolo obeda po debate s kolegami uz som mierne-dosť skepticky a večer pri správach ma prepadne beznádej.
Vďaka takýmto komunitám mi optimizmus vydrží aspoň do 15:30 a večer to nie je také zle.
[chechtot]
K tej knižke je to sci-fi a majú ju v každom kníhkupectve, nie je o raketách a kozme, ale o bohu a hľadaní pravdy. Mám pocit že na seba volne naväzujú Valis, Ubik, a Božká invaze. Navyše som old-school a mám iba knižky, mám rád tu vôňu a šuštanie papiera. [cool]

211339

2.2.2010 10:28

Dar ceska pre slovensko

raduzo 88.?.?.?

Nikdy som nechcel aby sa Ceskoslovensko rozdelilo... ale vdaka takym idiotskym nazorom ze cesi darovali nieco slovakom???
To akoze slovaci sedeli doma na vajciach nic nerobili a cesi makali a posielali penezi na ucet slovakom ???
A slovaci len kukali a uzivali si LOVE??
Hm. Tak potom je to teraz podobne aj u vas v cesku.
Vas sused brat nemec vam daroval penezi a to tak ze pre neho makate v jeho podnikoch. Takze podla logiky ceskej to ze nemec investoval v cesku rovna sa ze doplaca na hnusnych cechov a dava im penaze. A cesi len lezia a vyvaluju vajcia tak ako slovac.
A vsetky zisky idu do nemecka hahaha!!!!
Paneboze som rad ze uz nie je ceskoslovensko ale velka rit cesko a este vecsia rit slovensko.
PS: hlupakovi vsetko hlupe

211213

2.2.2010 11:00

RE: Dar ceska pre slovensko

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 211213

No holt tak to přesně je! Ovšem musím říct, že rozdělení mě nijak nenadchlo. A asi ani většinu lidí v čR a SR...
A ze všeho nejvíc mne sraly ty kydy o tom, jak se na před musíme rozdělit, abysme se pak sloučili v posrané EU! TIM jsme to teda fakt vytrhli!

Krysa

211220

2.2.2010 16:21

RE: Dar ceska pre slovensko

hera 86.?.?.?

Reakce na 211213

Našla jsem tu dvě reakce ze Slovenska a bohužel je tomu tak, že Slováci jsou přesvědčeni, že si za socialismu Slovensko vybudovali, že Češi na Slovensku vybudovali fabriky, aby je Slováci živili, že "brat Nemec daroval Čechům peníze" atd. atd. Jsou to všechno hospodské řeči. Ekonomické posílení Slovenska bylo zájmem jak prvorepublikové, tak socialistického Československa. 1918 chodili Slováci s nahými zadky a přesto 1938 zradili, kdy díky Čechům chodili v botách a kalhotech. Remcání proti Čechům začíná už někde na hranicích s Moravou a stupňuje se čím blíže jsme Brnu (jsme prý Čecháčkové) a vrcholí na západním Slovensku. Čím dále pak na východ, tím více se kyvadlo zase vychyluje k náklonosti k Čechům a svůj vrchol dosahuje na Podkarpatské Rusi. A to nezávisle na režimu socialistickém nebo kapitalistickém, nezávisle na ekonomických investicích. Západní Slováci se s Československém nikdy neztotožnilli a byla velká chyba, že se tato slovenská mentalita tak přehlížela. Ne, braní ohledů na Slováky za socialismu byla velká chyba. Československu udělalo dobře, že se část vojenské výroby přesunula na Slovensko s ohledem na agresivní Německo, ale tím to také mělo skončit. Žádné stavění přehrad na Váhu, školství a pod. Když už, tak jen takový průmysl a skladiště, který(é) lze snadno sestavit a zase odstěhovat. Kollár byl pro zavedení češtiny na Slovensku, Štúrovci byli proti. Bohužel se menšina z nějaké vesnice prosadila. Asi někde tady začal rozpad "Československa", pokračoval nešťastným pojmenováním tohoto území na "Československo" a bohužel pokračoval omylem Sametová revoluce, kdy jsme se zbavili 20ti leté nadvlády Slováků nad tímto územím. Češi by se měli zbavit romantického pohledu na Slováky, časem se zbavit Moraváků (nechť se se Slováky spojí do Velkomaďarska) a přiznat si, že naše přežití jako národa je možné pouze ve spojení s Poláky. A Poláci by si měli přiznat, že jejich národní přežití je možné pouze ve spojení s Rusy, Ukrajinci atd. Snad k tomu někdy v daleké budoucnosti dojde ... A nezapomeňme na Slovince, Lužické Srby v Německu, na Slovany v Italii, na Kosovo, na jižní Makedonii ukradenou Asiaty na jihu Balkánu atd. atd.

211246

3.2.2010 8:03

RE: Dar ceska pre slovensko

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 62.?.?.?

Reakce na 211246

"Remcání proti Čechům začíná už někde na hranicích s Moravou ... Čím dále pak na východ, tím více se kyvadlo zase vychyluje k náklonosti k Čechům a svůj vrchol dosahuje na Podkarpatské Rusi."

svatá pravda, východní část Slovenska a Podkarpatská Rus nikdy rozdělení v 89. neakceptovaly


"Žádné stavění přehrad na Váhu"

to je zbraň proti Maďarům, protože při synchronizovaném vypuštění všech stavidel se dá údajně vytopit Budapešť [mrknutí jedním okem]

"Asi někde tady začal rozpad "Československa", pokračoval nešťastným pojmenováním tohoto území na "Československo""

bez tohoto názvu by nikdy ke vzniku samostatného státu nedošlo


"Češi by se měli zbavit romantického pohledu na Slováky, časem se zbavit Moraváků (nechť se se Slováky spojí do Velkomaďarska)"

Co je tohle za kecy???!!! Tento trapný šovinismus nás může přivést tak akorát do záhuby! Odvrhnout od sebe dva sobě nejbližší národy, které k nám i přes malé rozpory nerozlučně patří, by bylo koncem všeho.

Slováky nedělá partička bratislavských nacionalistů, stejně jako Moraváky nedělá partička brňáků, obdobně pak za Čechy nemohou hovořit pražáci. Nacionální vášně jsou často dílem velkoměstského provincialismu -ignorujícího okolní kontext a vazby-, který mezi Slovany středoevropského prostoru nemá místo!!![naštvaný]

Navíc moravský nacionalismus je iniciován nadnárodní šlechtou(Lichtenštejnové) ve spojenectví s Vatikánem (Morava je mnohem katoličtější než Čechy). Vlajka Moravy je totožná s Lichtenštejnskými barvami! coby bývalé území tohoto panovnického rodu.

Vložený obrázek

Vložený obrázek

A potichu celá věc nabírá na obrátkách:

Kdo a proč a pod čí záštitou vydal tuto knihu:Moravská dominia Liechtensteinů a Dietrichsteinů
a proč stejný autor předkládá i tuto?:
Jihočeské dominium
Nejbohatší monarchové Evropy? Lichtenštejni

"naše přežití jako národa je možné pouze ve spojení s Poláky"

Ne jen s Poláky, ale se všemi Slovany okolo. Polabskými, lužickými, korutanskými, moravskými, slezskými, kašubskými, polskými, uherskými, slovenskými, ukrajinskými, rusínskými, běloruskými. Poté i všemi Slovany jižními, jak píšete.
Ve spolupráci s Rusy, jejichž národní charakter má jinou povahu, kvůli specifickým dějinám i rozlehlosti a rozmanitosti prostoru, který obývají.

211329

4.2.2010 2:42

RE: Dar ceska pre slovensko

hera 86.?.?.?

Reakce na 211329

Děkuji za informace o Liechtenštejnech. Vím o tom, ale nesleduji konkrétní jména. Mě také naprosto stačilo podívat se na nakladatelství, které tyto věci vydává: KOSMAS. Četl jste v rubrice Čtení z klasiky v minulém roce O Slovanech úplně jinak? Pan Horák (Moravák) napsal velmi poučnou knihu, kterou jsem právě díky Zvědvaci loni objevila a přečetla od začátku do konce a naopak. Několikrát. Objevil se mi úplně nový svět (ten minulý) a zcela nový pohled na ten dnešní. Pořídila jsem si také knihu od Jožefa Šavli a Mateje Bora (chorvatský pseudonym, původem ale Slovinec) Naši předkové Venéti a dozvěděla se tam věci, nad kterými jsem jenom žasla. Tušil jste například někdy, že Bodamské jezero se jmenovalo Venétské jezero, tj. Slovanské? Tušil jste někdy, že jméno "rakouského" města Bregenz je vlastně zdrobnělina a znamená "břeh", tj. že to bylo slovanské město? Že nad švýcarským Davosem je průsmyk Strela? Že asi tak 20 km západně od Zurichu leží vesnice Windisch, což je poněmčelé označení pro obec Venetů (tj. Slovanů)? Že mezi švycarským Wattwilem a Liechtenštejnskem jsou dvě vesnice Krummenau (tedy Krumlov) a Nesslau (Neslovice)? V knize Šavleho a Bora je na tisíce takových příkladů. Ale abych se vrátila ke Kosmasovi. Podle Horáka skupina kolem Kosmase sebrala veškerý slovanský materiál a pak jej spálila. Dějiny se pak napsaly znovu, tentokrát ale v německém duchu. Slované nepřišli do Evropy někdy v 6. stol. n.l., jak dnes tvrdí Němci, nýbrž to je etnikum, které v Evropě žije od poslední doby ledové. To je takových 10-12000 let. Podle Němců uměli Slované počítat jenom do tří a vše nad to bylo "mnogo". Svatá prostoto. Slovanský početní systém převzali od Slovanů jak Řekové, tak Římané. Tisíc se psalo zkratkou T, sto zkratkou S atd. Pro pětku byl symbol podobající se dlani, tj. V. Tři-čtyři, pět-šest, sedm-osm, devět-deset .... Ta čísla se rýmují. To v evropských neslovanských jazycích nenajdete. Přitom "šest" znamená "š-pěst", tj. jeden prst a jedna pěst; sedm: pěst a dva prsty. Raději skončím, protože vidím, že bych se hrozně rozpsala. Ještě k "Československu". Když se přemýšlelo, jak ten nový státní útvar pojmenovat, tak byla celá řada návrhů. Nakonec si nevěděli rady a tak se název zvolil analogicky k Rakousku-Uhersku.
To údajné vraždění Štefanika bych si na Vašem místě nechala do nějaké slovenské hospody, aby řeč nestála. Poznámka žádné stavění přehrad na Váhu je samozřejmě nereálná, poněvadž ty už stojí. Stejně tak nereálné jsou některé mé poznámky. I to spojování s Poláky má svoje ale, poněvadž to je národ katolíků a to my nejsme a nikdy nebudeme. Mě při psaní šlo o vytvoření nějaké vize do budoucna. A v tom jsme si naprosto za jedno, což mě těší.

211401

4.2.2010 3:55

RE: Dar ceska pre slovensko

canario447 canario447 (zavináč) centrum (tečka) sk 190.?.?.?

Reakce na 211401

Nemozem si pomoct,ale zrejme od toho co clovek cita, taky pohlad aj na svet ziska, a potom sa mozeme divit, ze niekto prisudi slovakom a moravakom za ulohu padnut pod madarsko, ale pre cechov velke slovanske spojenie este aj so slovanmi v Italii. Aku to ma prosim logiku? Alebo slovaci a moravania snad nepatria k slovanom?Dodnes som netusil, ze patrime madarom.Sa dozvedam novinky.

211411

4.2.2010 8:22

RE: Dar ceska pre slovensko

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 62.?.?.?

Reakce na 211411

Pane canario, Maďaři patří vám! Na 50% slovanských genů z celku v Maďarsku připadá jen asi 5-10% genů maďarských (zbylé geny jsou z okolí)!!! To je klasický poměr usedlíci/šlechta, který známe i odjinud (Rurikovci v Rusku, Keltové v Irsku, Mamlúci v Egyptě ap.) Maďarsko je tedy stále slovanský etnos, ovšem pomaďarštěný. Podobně jako bývalé východní Německo, podobně jako Rakousko. Tam je to zas poněmčené.

211427

4.2.2010 13:32

RE: Dar ceska pre slovensko

canario447 canario447 (zavináč) centrum (tečka) sk 190.?.?.?

Reakce na 211427

Je my znama tato genova studia, takze sa nehadam.ja som reagoval koli tejto vete od Hera ". Češi by se měli zbavit romantického pohledu na Slováky, časem se zbavit Moraváků (nechť se se Slováky spojí do Velkomaďarska) a přiznat si, že naše přežití jako národa je možné pouze ve spojení s Poláky" kde mi to pride ako nezmysel.
Dalsia konstatovanie co mi pride ako nezmysel je, ze mala byt prijata cestina ako jazyk,ale Sturovci to odmietli a tam asi zrejme zacal problem s Ceskoslovenskom.Zas dalsia dedukcia ktoru nechapem ( skor postoj pisatelky) Slovaci mali svoj jazyk cele starocia a nevidim nijaky dovod preco by mali prechadzat na cestinu ( myslene v tom obdobi) Myslim, ze ale mozem suhlasit s tym, ze tam zacal problem Ceskoslovenska, ale len pre vsetkych tych co si priali uzemie slovenska pocestit.Zasa ale mozem povedat ze nechapem zmysel tohto pocinu. Pretoze ci sa to niekom z tychto ludi paci,alebo nie, povodne stary slovaci ( ak niekto chce slovania) a stary cesi boli spolu kazdy so svojim kmenovym narecim.Az casom sa odtrhli ceske kmene a usidlili trochu obdalec.To ze sa pouzilo na upravu pre spisovnu slovencinu urcite narecie, predsa nehovori nic o tom zeby slovaci nemali svoj vlastny jazyk.

211472

4.2.2010 14:25

RE: Dar ceska pre slovensko

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 62.?.?.?

Reakce na 211472

souhlasím

211480

4.2.2010 8:10

RE: Dar ceska pre slovensko

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 62.?.?.?

Reakce na 211401

Fascinuje mě, kolik lidí se odkazuje na pana Horáka. Ne, že bych apriori jeho teze odmítal, ale v mnohých věcech, které uvádí, je na hraně a často i za ní.
Proč se také nečte o našich slavistech, historicích a archeolozích? Třeštík, Lutovský, Podborský, Měřínský, Klanica, Charvát, Beranová, Profantová, Váňa a mraky dalších...
Laici si honí info na jedné knize od laika a řadě internetových spekulací. A pak to tak vypadá. Dojmy se vydávají za fakta, a na těch se pak staví národní mýty. Podobně jak u pražského kanovníka Kosmase, o kterém píšete. Ten si naše mýty o Libuši a spol. pro změnu vytahal převážně z řeckých a římských mýtů či klasiků, okořenil to biblickými motivy a sem tam přidal reálii ze svého života a bum!, český národní mýtus byl na světě. Praha stověžatá, mléko a strdí, neobydlená země...

Co se týče názvů v Německu a Rakousku, souhlasím. Dříve tam Slované byli, i slovo Korutany se odvozuje údajně od Korytany.


"To údajné vraždění Štefanika bych si na Vašem místě nechala do nějaké slovenské hospody, aby řeč nestála."

Je vidět, že jste ve vlivu masarykovského mýtu. Tatíček národa. Také volba.
Nicméně, chcete-li tvrdá data, přečtěte si: Kauza Štefánik
Legendy, fakty a otázniky okolo vzniku Česko-Slovenskej republiky

Pro mě národní báje o ideologizovaných pantátech nejsou, ten balast musí pryč. Jiráskovský o dobách temna (zapoměl nám sdělit, že protestanté by nás v případě vítězství poněmčili mnohem brutálněji než katolíci; většina z tzv. 27 českých pánů byli říšští Němci), obrozenecký-romantický, masarykovský (založený na Masarykově zradě přísahy císaři a vzniku ČSR bez mandátu obyvatel české kotliny coby francouzském protektorátu) i kterýkoliv jiný. Musíme vynosit všechny kostlivce ze skříně. Jinak nás budou strašit ještě tisíc let, a udržovat nás v neschopnosti.

"I to spojování s Poláky má svoje ale, poněvadž to je národ katolíků a to my nejsme a nikdy nebudeme."

Poláci jsou v těžké schíze. Rozpor mezi cizáckým (pax Romana) katolicismem (který je ale paradoxně udržel historicky naživu) a slovanstvím-pohanstvím. Tvrdá historická zkušenost je navíc nahnala do geopolitické spolupráce s evangelikálsko-židovským zámořským šejtanem. Jak tuto bolest léčit netuším.

"Mě při psaní šlo o vytvoření nějaké vize do budoucna."

Ta vize existuje, a překvapivě právě u katolických Poláků. Mezimoří(Intermarium). To je recept jak na zparchantělou EU, tak na ruskou nevypočitatelnost. Aniž by to vylučovalo spolupráci s nimi. Jen dát pozor na to, kdo za projektem stojí.

211422

6.2.2010 23:01

No vida, kam až může zajít debata

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 211422

nad článkem hlavního ekonomického poradce předsedů federálních vlád (Štrougala do roku 1988, Adamce v roce 1989. Čalfy v roce 1990) - až na doušky o vraždících Mašínech a skorolegálním nastolení diktatury (!) se s ním dá souhlasit.
Páni byli popraveni na Staromáku všeho všudy 3, z toho etnickým Skopčákem byl jen Šlik. V Říši (svaté římské) jsme byli tenkrát všichni, později to jaksi splynulo s Německem a i proto nás v Mnichově tak lehce hodili přes palubu.
Dle jmen byla německého původu nanejvýš třetina z popravených a sestřelení Štefánika byl možná omyl protivzdušné obrany, při tehdejším jejím stavu (a pár funkčních stíhačkách) je nějaká údajná snaha o úmyslný sestřel vysoce nepravděpodobná (Štefánikovi řada lidí doporučovala cestu vlakem, bombardéry Caproni nepatřily k nejspolehlivějším)...

211786

4.2.2010 9:00

RE: Dar ceska pre slovensko

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 62.?.?.?

Reakce na 211401

Jinak ty knihy o šlechtických dominiích nevydal kosmas (to je knihkupectví), ale Libri. Tam bych nějakou konspiraci příliš nehledal.

Samotný název pro Slovany (latinské označení sclavus- otrok) coby Venedy lze hledat u Germánů (Wendi, Veneti). Ovšem jak Slované nazývali sami sebe, je otázkou. Odpověď na ni hledám mezi Bílými Chorvaty (u nás východní Čechy- Slavníkovci coby pravděpodobná boční větev Přemyslovců), íránskými Sarmaty, Skyty; údajně germánskými Markomany (teorie Mar-Kumáni)a sásánovskou íránskou šlechtou ujíždějící z bitvy u al-Qādísíe po porážce od Arabů (teorie spojení: oáza Mérv, perský hrdina Mar-Ahva a slovanská Marava-Morava)
Bitva se konala v listopadu r. 636. (ve stejné době vzniká Sámova říše; zoroastrický posvátný spis Avesta- obsahuje jméno Sâma - byl tak zván staroíránský panovník Keresâspa a bylo to i jméno jeho otce. )

Ale to by bylo na delší povídání.

211434

4.2.2010 15:13

RE: Dar ceska pre slovensko

hera 86.?.?.?

Reakce na 211434

Jak Slované nazývali sami sebe zjistil pan Horák. Říkali si VÁNI. Doklad o tom naleznete na tabulce PY Ta-711 druhá řádka čtvrtý a pátý znak. Čte se to VÁNÁ. Mezi třetím a čtvrtým znakem je čárka, která ale významově patří ke třetímu znaku. To označení je i na jiných tabulkách. Snadnější pro vás bude asi internet kde si najdete tabulku s lineárním B a na čtvrtém řádku 4tý a 5tý znak plus čárka. Pokud je mi známo, čte se to VÁNÁM. Stáří těch destiček se uvádí na 12 stol.př.n.l. a lze je dát do souvislosti s tehdejším gigantickým zemětřesením s epicentrem někde v Egejském moři. Následovaly asi požáry, které nám tabulky zachovaly, protože se tím vypálily. Jinak by se to rozmočilo v deštích. Také se uvádí, že dobytí Troje souvisí s tímto zemětřesením, poněvadž se jako rok zemětřesení uvádí 1184 př.n.l., což je údajně podpořeno nějakým datováním radiokarbonovou metodou. Mezi Vámi uvedenými historiky a panem Horákem je jeden obrovský a zásadní rozdíl. Horák rozluštil lineární B a venetské (dříve etruské) písmo a čerpal tak přímo z pramenů slovanských. Od slova VÁNI je také odvozeno označení VENETI, ale nechtějte po mě, abych po tom ted pátrala.

211487

4.2.2010 3:01

RE: Dar ceska pre slovensko

hera 86.?.?.?

Reakce na 211329

Úroveń českých medii je katastrofální. Už i ten rozhlas je “zglajchšaltovaný” a vysílá pouze “korektní” a “vyrovnané” zprávy a pořady. Například dnes tam byl pořad, který se jednoznačně nesl v duchu revanšismu. Nějaký mladíček vyprávěl v pořadu Před půlnocí o svých knížkách o Sudetech!!! Rozhlasáci z 5.května 1945 by nevěřili svým uším. Sem tam to v soukolí i zaskřípe. Napřklad dnes tam byl rozhovor o tom, jak ČEZ cvičí skupinu bijců v jednom vojenském “soukromém” učilišti, jak se tam výběrčí proudu jednak učí zacházet se zbraněmi a jednak jako vojenská přepadová skupina. Zástupce ČEZu k tomu řekl, že jejich výběrčí jsou ohrožováni na životě a že se to hlavně dělá v těch případech, kdy se předpokládá odpor neplatičů se zbraní v ruce. Na dotaz rozhlasu odpověděl zástupce policie, že o takových postupech nevěděl a že je překvapený. Načež mu zástupce ČEZu odpověděl, že o tom musel vědět, poněvadž v případech neobvykle velkého odběru elektřiny se prý předpokládá, že se v tom místě ilegálně produkují drogy nebo nějaká jiná ilegální činost a že to vzniklo na podnět policie. Polovojenské jednotky výběrčích za elektřinu tak suplují stát. Celá republika se určitě smála. Před půlnocí se zpráva opakovala, ale již zpracovaná a bez informace o polovojenském výcviku výběrčích elektřiny a důvodu k tomu.

211404

4.2.2010 8:15

RE: Dar ceska pre slovensko

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 62.?.?.?

Reakce na 211404

Sudety jsou stále aktuální otázka. Landsmanšaft jede na plné obrátky. Snad nic na současném uspořádání nezmění Lisabon. To bych jinak zakládal polovojenské jednotky stejně jako ČEZ také, a hlásil se do součinnosti s AČR na obranu celistvosti naší země, případně do aktivních záloh. Nesmíme dopadnout jak lužičtí bratři.

Na ČEZáky už dupe kriminálka, věřím, že dostanou po zásluze.

211424

6.2.2010 23:20

RE: Dar ceska pre slovensko

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 211424

Romana vůbec nemusím, ale proč by měli "dostávat" za výcvik svých zaměstnanců, které při odhalování černých odběrů čeká pravděpodobně konfrontace s Vietkongem nebo nepřizpůsobivými, to opravdu nechápu.
Spíš mi z toho vyznívá obava NWO z toho, aby nevzrůstal počet bojeschopných občanů jakéhokoli druhu mimo jím ovládané represivní složky.
V USA z toho má obzvlášť těžkou hlavu ...

211791

8.2.2010 17:12

RE: Dar ceska pre slovensko

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 62.?.?.?

Reakce na 211791

"proč by měli "dostávat" za výcvik svých zaměstnanců, které při odhalování černých odběrů čeká pravděpodobně konfrontace s Vietkongem"

Na jakékoliv konfrontace je tu policie, která má svoji činnost vymezenou zákonem, který jí ukládá práva i povinnosti, a útok na ni se rovná více rokům v chládku. Těm chlapům z ČEZu zákon hraní na vojáky neumožňuje. Tečka. (Docela by mne též zajímaly jejich psychotesty, k legálnímu držení zbraně, asi by se leckdo podivil.)

Mají-li oprávněné obavy, že budou mít problém s "Vietkongem", ať si zavolají 158 a dohodnou součinnost, od toho tu policie je, spolu s celníky, jde-li o zboží. Nezvládne-li to ona, nastupují speciální zásahové jednotky. Běžný postup. Nekonají-li snad, mají nadřízené. A ti svoje nadřízené. Na konci jsou politici. Nekonají-li oni, a lidé je stále volí, znamená to, že společnost krádeže toleruje, a jakožto nejvyšší zdroj moci demokratického státu takové jednání de facto legalizuje.

Není tedy možno si hrát na vojáky jen tak. Pokud by totiž docházelo k vytváření podobných precedensů jako je ozbrojené křídlo ČEZu, už by nic nezabránilo jiným subjektům (Dělnická strana, Romové, KSM, Svaz zahrádkářů, Sdružení Feministek ČR a kdokoliv jiný) v zakládání podobných polovojenských jednotek.

Výsledek si už snad domyslíte. Je-li však v kurzu fašismus a vytváření jeho ozbrojených křídel, pak demokracie, která je tu už pouze formálně, byla jako metoda soužití ukončena i fakticky a nastává otevřená vláda silnějšího (bohatšího), jakožto poslední vývojové stádium kapitalismu. To ovšem zakládá na novou socialistickou revoluci coby prostředku dolních 90% k rezistenci vůči útlaku. 1. vývojové stádium komunismu, jak tu už poznamenal pan Vanguard.
Proto, chce-li společnost komunismus, ať pokračuje v tolerování podobných bojůvek. Ani český hřbet nejde ohýbat do nekonečna, a selžou-li tradiční vládnoucí strany, i nejzavilejší antikomunista si spočítá 1+1. Češi měli vždy blíže k žaludku než k idejím, tak ať se tady někdo zas šeredně nemýlí.

211944

12.2.2010 14:27

RE: Dar ceska pre slovensko

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 211944

Ačkoli nejsem nikterak nadšen z ČEZu, jsem toho názoru, že zbraně a polovojenské organizace nemusí být s demokracií v rozporu a že z ozbrojeného lidu mají bobky leda tak ti, kteří to s ním nemyslí dobře ...

212353

2.2.2010 10:40

Bez muceni priznavam...

mkadlec 62.?.?.?

nedal jsem to, nevydrzel jsem dal nez do konce prvni casti. Mozna casem.
Na minulem rezimu (v roce 90 jsem odchazel z vojny) mne ze vseho nejvic vadilo protezovani CCCP, vsudypritomne ksichty vrchnich polibdiru, neustale citovani zaveru tohohle sjezdu a tamtoho sjezdu.. Chtelo se mi blejt z rozjasanych prvomajovych pruvodu, z nadsenych zprav o prekroceni petiletky, z vojenskych prehlidek. Nebojovali jsme s terorizmem, pravda, ale zase jsme bojovali s vnitrnim nepritelem. Jo a taky o zrno.
Uznavam, pokud nekomu slo jen o to mit plne bricho a byt v teple, byl to idelani spolecensky rezim. Ale v okamziku kdy jste chteli neco vic, tak jste narazili na "delnickou" pest.

Ale na druhe strane je fakt, ze dneska zase mame ksichty politiku kam se podivate, zase jsou noviny plny kydu ze snemovny. Sice o mnoho min rudych hvezd ale o to vic ruzi a modrych ptaku. Kdyz vidim Trautnberka je mi stejne na bliti jako z Jakese. A zase bojujeme s vnitrnim nepritelem akorat se mu ted rika extremizmus a ne kontrarevoluce. A nemame na tapete rudou vlajku vlajku s kladivem a srpem, ale takovou tu modrou s hvezdickama. A neni to "Se sovetskym svazem na vecne casy a nikdy jinak" ale pro zmenu USA nas Ochrance a Vzor.

211215

2.2.2010 10:53

RE: Bez muceni priznavam...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 211215

Vnucování "polibdíra" se moc neliší od vnucování dnešních představitelů stran. Předtím bylo vše podle Ruska, teď zas podle EU či Američanů. Běžnýho člověka sere oboje stejně.
A propaganda je úžasná, snad abyste neprodávali ani třešně...
"někdo" by to "zas" mohl špatně pochopit, že?!

Krysa

211218

2.2.2010 13:04

RE: Bez muceni priznavam...

fohat 85.?.?.?

Reakce na 211215

Jedem člověk přijel nedávno z bratrského Izraele a protože znal propagandu v 50 letech, náramně ho ta izraelská podobnost nasrala, že tam NIKDY nepojede. [bliji]

211236

2.2.2010 10:56

Beznadějně zotročeni

Slave 80.?.?.?

Myslím že oligarchie dala křečkům do klece kolotoč tak šikovně aby běželi co nejrycheji a přitom si neuvědomovali že stojí na místě. Dokud si křečci tento fakt neuvědomí, bude jakýkoliv systém jen kulisou pro zakrytí klece. Ti nejrychlejší křečci, obdivováni většinou, si ale nikdy nepřipustí, že běželi jen aby se zabavili, v sázce je pro ně tak moc, že raději zemřou než by se podívali ven.

211219

2.2.2010 11:05

Zajimave

Kadlik 88.?.?.?

Zajimave jak clanek tak debata co si bohuzel neuvedomuje ani pisatel clanku ani diskutujici je to kdo komunizmus vymyslel,zprodukoval a zaplatil jeho vzestup k moci a proc.
doporucuji k teto problematice neco nastudovat zcela to pak meni uhel pohledu na to co se tu unas a potazmo ve svete za poslednich 100 let delo [mrknutí jedním okem]

211221

2.2.2010 11:47

RE: Zajimave

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 211221

>Zajimave jak clanek tak debata co si bohuzel neuvedomuje ani
>pisatel clanku ani diskutujici je to kdo komunizmus
>vymyslel,zprodukoval a zaplatil jeho vzestup k moci a proc.

>doporucuji k teto problematice neco nastudovat zcela to pak meni
>uhel pohledu na to co se tu unas a potazmo ve svete za poslednich
>100 let delo [mrknutí jedním okem]

"Komunismus" rozhodně u žádné "moci" není neb není nikde, kolikrát to mám opakovat???

Otazkou je to "něco" co se má na studovat, že. Možná by bylo dobrý, kdybyste vyplodil podobně obsáhlý článek včetně odkazů "co kde kdo," a o jakém "úhlu pohledu a odkud kam" mluvíte?!

A druhou otázkou je, zda záleží na myšlence nebo "kdo to vyprodukoval" či "proč to vyprodukoval". Použití ve výsledku může být zcela jiné, že. Vy vyrobíte nůž na chleba a soused s ním zapíchne starou! JE to snad VAŠE vina?
Podle vás ano, takže abyste snad nic nevymýšlel...raději.

Osobně si myslím, že myšlenka komunismu ale např. ani křesťanského náboženství nebyla vymyšlena "extrémním teroristou a psychopatem" za účelem likvidace části lidstva v koncentráku či upálením! VY si to myslíte???

Tak vám to teda řeknu jinak:

Nejde vůbec o to jakou politiku či hnutí a náboženství děláte!
Nyní i dříve se po "rozšíření myšlenky" a to jakokkoliv dobré DYCKY se najde dostatek gaunerů co vám z toho nadělají neskutečný bordel a VY to neuhlídáte ani s kalašnikovem!

Jistý věci holt s lidma s jistým myšlením realizovat nejde!
To ale neznamená, že ta myšlenka je hovadina nebo dokonce zločinná!

Co komunismus: vemte si "desatero" od katolíků! To by teprve byla prdel, kdyby v nejaký zemi trvali na "dodržování", co???

Krysa

211227

2.2.2010 12:48

RE: Zajimave

Alexus 77.?.?.?

Reakce na 211221

KAdliku, muzes prosim napsat linky ci kde najdem informace o tom, kdo vymyslel a zprodukoval a zaplatil komunismus ????

211235

2.2.2010 22:58

RE: Zajimave

Pejsatel 90.?.?.?

Reakce na 211235

Jak křestanstvi tak komunizmus pochazi s jedne dilny. Komunizmus napsal na zakazku Karl Mordechaj Marx a uskutečnil Vladimir Blank Iljič Lenin a Lev Bronštejn Trocky ktery připlul na parochodě společně s 300 (spartanci) sionisty z New Yorku. Financovali je přes Šiffa, Warburga, Parvusa a dalšich Rotšildovci, stejně jako pozděj jednoho rakouskeho maliře... Nejvetšim katem ruskeho narodu byl Trocky a to byl jeden z mnoha důvodu proč mu tovarišč Stalin nechal namontovat do hlavy cepin po čemž Trocky stotožnil se s Hamletem a po zbytek života trapil se otazkou "byt či nebyt" Na druhy den rozhodl se nebyt za což mu děkujeme. Odkazu na tema financovani valek a revoluci včetně te francouzke [smích] spousty, stači hlědat. Ignorujte "hi Z TORY i" učte se lidske dějiny .)

211283

2.2.2010 12:34

Ještě bych k tomu dodal:

Bubeník 89.?.?.?

Diktát KSČ byl nahrazen diktátem zbohatlé elity a jejich médií a poskoků nového režimu.
90% tisku ovládají vlastníci z Německa. Státní televize a rozhlas je pod kuratelou téže zlodějské elity. Historie se hodnotí jen z pozice tzv.pravice. Existuje cenzura tichem a novinářů píšících dle svého chlebodárce. Korupce ovládá státní úřady i justici.
Z poslanců se stali vyžírky v dozorčích radách, sluhové bohatých a investorů. Většina národa nechápe, že je totálně ožebračena privatizací-prodejem kapitálu, který měl a mohl výdaje státu financovat. Proto se snížily penze a stamiliardové rezervy několikrát prošustrovaly. Dávno bylo logické, že po odstátnění majetku není z čeho penze financovat a vznikl dluh nejméně 2760 mld Kč. Penzijní účet byl vytunelován na 100 let dopředu. Zvýšení daní, cen, snížení dotací a přídavků je zdůvodňováno jen krizí, ale to je další lež.

211232

2.2.2010 13:47

zdivočelá země

beatles 188.?.?.?

Bohužel je to tak. Současní gauneři se nebojí. Je to zločinný režim horší toho minulého. Jen doufám že to nebude trvat dlouho. Dnes pracuji 12 hod. denně včetně sobot. Kdybych tak pracoval za socialismu tak bych byl za vodou kdežto dnes mám dluhy...Nemluvím ani o těch co mají bohužel 10 000 kč za měsíc. Nejhorší je na tom že si myslí že mají hodně. Demoralizace a následná islamizace to je výsledek. Je to na draka. Kapitalismus je založený na těch nejhorších pudech. Nebýt křestˇanství které to trochu obrušuje už bychom dávno jako lidstvo zanikli.

211239

2.2.2010 15:14

Vzpomínkový optimismus

Garion 85.?.?.?

No, článek mě velmi zaujal, děkuji kamarádovi za zaslání odkazu. S řadou věcí se nedá nesouhlasit, protože to jsou fakta. Přesto s vyzněním textu souhlasit nemůžu. Je mi 40, čili jsem svůj život prožil 50/50 v obou dobách. Oba moji rodiče byli dělnického původu, nijak jsem tedy netrpěl rodinnou perzekucí. Přesto bych tu dobu znovu zažít nechtěl. Asi snad své pocity neumím ani pojmenovat. Snad se dají shrnout do jednoho slova - SVOBODA. Ať už v pozitivním či negativním smyslu. Pokud se budu moct rozhodnout, zda žít v komunistickém socialismu s dostatkem materiálních požitků anebo v tvrdé realitě reálného ekonomického kapitalismu se všemi nejistotami, má volba bude ta druhá.
Autotovi článku bych vytknul tzv. vzpomínkový optimismus. Přijde mi, že z doby socialismu vzpomíná jen na pozitivní věci a proti nim staví negativa dnešní doby. Tento optimismus asi známe všichni, kdo vychovává děti - "to za našich mladých let..." nebo "kam ten svět s těmi dnešními mladými spěje...". Autor prostě porovnává dvě neporovnatelné doby. Nikdo nedokáže říct, jak by to s námi dopadlo, kdyby se socialistický blok udržel. Já osobně souhlasím s dokumentaristy, kteří tvrdí, že ekonomika východního bloku byla na dně a padla by tak jako tak.
Divně se mi jeví srovnání porodnosti. Zatímco v poválečném ČSSR autor chválí prudce stoupající porodnost (jiná snad ani být nemohla), posměšně se vyjadřuje o klesající křivce dnešní doby. Tím je samozřejmě dán i růst HDP v době minulé. Rostla produktivní populace a důchodců bylo málo. Dnes je poměr produktivních diametrálně odlišný a i proto nemůžeme čekat srovnatelné výsledky. Podle mě je trend nižší porodnosti správný z hlediska ekologie planety. To je zásadní hledisko, jak posuzovat své činy.
Závěr: Souhlasím s autorem, že dnešní dobu můžeme označit termínem "zdivočelá země". Poměry, v jakých žijeme, se mi také nelíbí, přesto je tenhle svět pořád lepší než ten šedý nekreativní svět doby minulé.

211243

2.2.2010 16:21

RE: Vzpomínkový optimismus

Abbe 68.?.?.?

Reakce na 211243

Jsem zhruba o patnáct let starší, což mě samozřejmě nedává patent na rozum, ale dle mého, šeredně se pleteš. Zažil jsem Československý socialismu, Yugoslávský hybrid a Americký kapitalismus. Ten, jak určitě víš, se zprofanoval na podzim minulého roku, to pamatuješ. Ne? Časem ti dojde, že byť "za drátem" nebylo bezdomovců, sebevražd, umrzlých, bordelů a uliční prostituce, exekucí a kriminalita byla celkově na podstatně nižší úrovni. Nemluvím o zaměstnanosti, vzdělání, zdravotní péči a zabezpečení přestárlých. To jsou totiž jediná podstatná kriteria k určení životní úrovně. A to v USA (Českém to vzoru), páchne, věř mě.
Článek vystihuje situaci celkem přesně, až na ty volné byty, to mě upřímně rozesmálo...

211245

2.2.2010 17:11

RE: Vzpomínkový optimismus

J.B.B.C. 200.?.?.?

Reakce na 211245

Ja si z doby "vedeckeho socialismu" zcela zretelne pamatuji nedostatky, smrad, spinu, poruchove, mizerne vyrobene kramy vseho druhu. Zkratka zadratovany koncentrak, ktery by se behem nekolika let rozsypal i bez nejake revoluce.
Kdyz me, ktery cekal 5 let na pitomou vyjezdni dolozku nejaky hejhula zacne presvedcovat, ze se cestovat dalo a ze bylo lepe nez dnes, musim se smat.
Tem kteri si stezuji na dnesni bordel a korupci bych doporucil navstevu zapadnich zemi, ktere komunistickou diktaturu nepoznaly. Tam je situace mnohem lepsi. Proc ?
Protoze tam nevladli pres 40 let zasrani komunisti !

211252

4.3.2010 10:29

RE: Vzpomínkový optimismus

Honza999 80.?.?.?

Reakce na 211252

Tam je situace mnohem lepsi. Proc ?
Protoze tam nevladli pres 40 let zasrani komunisti !


Myslíte, že stav v ČSSR byla JEN vina "komunistů"? Máte klapky na očích, vaše zúžené zorné pole vám nedovoluje objektivní hodnocení.

Podívejte se na VÝCHOZÍ PODMÍNKY (a pohlížejmě na to čistě ekonomicky, politiku ponechme stranou).

Na jedné straně územně válkou nedotčené USA s nastartovaným průmyslem jedoucím na plné obrátky. S trezory plnými zlata získaného jen a jen díky II.WW - bylo to (nejen) zlato ruské, německé (včetně zlata získaného Němci ze zubů obětí koncentračních táborů) a britské.. Bylo tam i zlato z ČSR. S dolarem jako světovou reservní měnou, což je největší a nejvýkonnější pumpa na hodnoty, jaká kdy v historii lidstva byla vymyšlena - umožnilo to Spojeným státům TISKEM dolarů a řízením inflace odebírat "desátek" z celosvětové ekonomiky. Plus na straně USA skupina průmyslově vyspělých států (byť některé z nich byly částečně válkou poškozeny) jako odbytiště zboží v první poválečné fázi a jako silní partneři pro spolupráci ve fázích dalších. V neposlední řadě měly USA v porovnání s SSSR v podstatě nedotčenu i demografickou strukturu.

Na druhé straně SSSR s téměř zcela zdevastovanou a vypálenou eropskou částí a téměř neindustralizovanou asijskou částí (od dob samoděržaví toho na Sibiři moc nestihli, ani stihnout nemohli). Se ze značné části vybitou populací mužů v produktivním věku. Plus na straně SSSR jako spojenci z větší části zaostalé agrární země - Rumunsko, Bulharsko, Polsko, Maďarsko, Kuba, Čína (dočasně), Albánie (dočasně), Jugoslávie (očasně) - žádné hospodářské zázraky a bez finančních injekcí zvenčí tam ani žádné hospodářské zázraky udělat nešly.

A navíc, tento druhou světovou posílený ekonomický obr pumpující pro sebe zboží a suroviny z větší části světa vyhlásil válkou zdevastvanému ekonomickému trpaslíkovi nemilosrdnou hospodářskou válku - nesměnitelnost měny (a tím pádem automaticky vzniklý černý trh) a obchodní embarga byly hlavními překážkami na cestě možného "trpasíkova vzestupu".

Socialismus neprohrál proto, že by byl zas tak nevýkonný. Kdybyste se vy v ringu postavil Muhammadu Ali, také byste dostal na budku.

214011

2.2.2010 19:57

RE: Vzpomínkový optimismus

Garion 89.?.?.?

Reakce na 211245

Váš názor respektuji, ale nesouhlasím. Paměť mám dobrou, nebojte se. Nikde netvrdím, že americký kapitalismus vyznávám a považuji za správnou cestu. To ne. I když jsou mé vlastní zkušenosti relativně malé, jsem přesvědčen že cesta s ostnatým drátem není pro lidstvo ta pravá. Určitě dříve nebyla tak vysoká kriminalita, bylo méně bezdomovců, sebevražd, umrzlých, bordelů (skrytých) atd.... ale za jakou cenu? Když si vezmu na paškál Česko, tak ta cena byla ztráta svobody. Čekal nás život v šedi, hlavně nevyčnívat z davu. Proč lidé emigrovali? Aby šli do horšího? Asi ne. A Amerika? Tam svoboda je. Ale řekl bych, že dojela na optimistickou ekonomiku (nereálné finanční operace na burzovním trhu či hypoteční bublina) a na přistěhovalce. Bezdomovci, bordely, sebevraždy, kriminalita - na tom všem mají význačný podíl právě přistěhovalci. A to může být to vaše měřítko. Proč by lidé utíkali z dobrých režimů? Kolik lidí požádalo o azyl kdysi v SSSR, Iráku nebo dnes v Číně či v KLDR? Proč ten proud emigrantů směřuje právě z těchto zemí do těch s větší kriminalitou, s více bezdomovci, bordely atd... Zřejmě pro více lidí je důležitější moci si rozhodnout o svém osudu víceméně sami než být popostrkován režimem cestou s určitými mantinely a malým rozletem. Chápu, že někomu více vyhovuje jedna cesta a druhému ta druhá. Můj názor je, že v ČR je více těch, kteří si na svobodu nechtějí nechat sáhnout.

Co však s tou naší společností a systémem? To je otázka...

211260

2.2.2010 22:01

RE: Vzpomínkový optimismus

hc 90.?.?.?

Reakce na 211260

>Zřejmě pro více lidí je důležitější moci
>si rozhodnout o svém osudu víceméně sami než být
>popostrkován režimem cestou s určitými mantinely a malým
>rozletem.
Většina lidí, kteří se stěhovali a stěhují do USA nebo západní Evropy jsou ekonomičtí imigranti, kterým je nějaká svoboda ukradená.

Dokud existovalo "strašidlo komunismu", mocní na Západě se museli bát. To už teď nemusejí. Proto s pádem sovětského "komunismu" padnul i "kapitalismus s lidskou tváří". Teď už to bude jen čím dál tím větší žumpa.

211275

3.2.2010 5:26

RE: Vzpomínkový optimismus

Abbe 68.?.?.?

Reakce na 211260

V pořádku, každý má právo na svůj názor, do té doby, než ti začnou říkat, že se svým názorem zapadáš do skupiny teroristů. To se totiž začíná odvíjet tady... tedy v USA. Proč lidé utíkají do Ameriky? Boha jeho... To kdybych věděl... Nejspíš proto, že houby vědí, jak to tu chodí... Doba, kdy jsi přišel, něco uměl a uplatnil to je dávno pryč. Za prvé, průmysl je v Mexiku a Číně takže s přijímáním je to slabší, za druhé, jsi cizinec, tudíž na druhém místě... Už ani ty podlahy po WalMartech neseženeš, to si hlídá emigrační. Amerika a svoboda? Dovol abych se zasmál... Výběr nad 10000 tisíc tvých peněz musíš hlásit IRS, to samé s nákupy, vládou schválené odposlechy telefonů kohokoliv kdo vyčnívá, mohl bych pokračovat, ale nechci si kazit večer. Kdysi dávno jsem si pro sebe definoval místní svobodu jako stav, kdy si můžeš dělat co chceš, pokud to není protiprávní, každému jsi víceméně lhostejný. Jinými slovy, "nobody care", ta to vystihují přesně. A co se rozhodování lidí týká o vlastním osudu? Zase vedle, za nitky tahá v zákulisí velkej žid, jak řekl Sálus. A lidi už jsou takoví, že půjdou za tím kdo slíbí větší kotletu. Tenhle trend ještě chvíli potrvá, nedělám si iluze...

211317

3.2.2010 14:19

RE: Vzpomínkový optimismus

Garion 85.?.?.?

Reakce na 211317

Proč mi neustále podsouváte Ameriku? Já si jí neberu za vzor ani v mém původním příspěvku ani v tom druhém. Zmínil jsem se o ní stejně jako o jiných státech. K těm emigracím jsem měl spíše na mysli to, že se utíká z režimů komunistických do demokratických a nikoliv naopak. Vy se na to koukáte z hlediska američana. Asi jsem se vyjádřil nejasně. Jinak o životě v Americe mám pouze zprostředkované informace, nikdy jsem tam nebyl, ale řada mých přátel tam absolvovala několikaletý pracovní výlet, takže nějaké malé povědomí mám. A nevím o tom, že by rodilí američané emigrovali do jiných států a bylo jim v tom bráněno. Amerika má řadu svých problémů, přesto jsou američané na svou zemi stále hrdí. Tak a teď už jsem věnoval Americe daleko víc času než jsem chtěl. Článek je o nás a i diskuse by se měla tohot tématu držet. Já se pořád budu přiklánět k demokracii (která za minulého režimu nebyla, ať si říká kdo chce co chce) i za cenu toho, co se děje ve vládě teď. Jsem naivní a stále věřím, že až tihle zkorumpovaní lidé z vysokých funkcí odejdou, nahradí je generace, ketré se tyhle praktiky hnusí a povedou zemi rozumně, i když to bude mnohé z nás bolet. Rozházelo se spoustu peněz a majetku a cesta na rovnou silnici bude ještě dlouhá a hrbolatá.

211358

2.2.2010 23:32

RE: Vzpomínkový optimismus

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 91.?.?.?

Reakce na 211245

I mne je viac à dnes Sa bojím ísť večer pp ulici.
Cítim sa ako krtko, zalezený.
Za socializmu som tak dostal akurát Po Hube, keď som
si pripadal byť chlap.
Dnes Ani v skupine Sa nedá ísť bez obáv!

211287

2.2.2010 18:16

RE: Vzpomínkový optimismus

Peptalkin 91.?.?.?

Reakce na 211243

"Nikdo nedokáže říct, jak by to s námi dopadlo, kdyby se socialistický blok udržel."

Ale to vies ze by sa v klude udrzal...Len niekto na zapade sa rozhodol, ze uz prisiel ten cas, prebrat nase majetky a narodne bohatstvo pod svoj patronat a stedro uplatil vladny aparat,aby to zahral na revoluciu a potichu odvzdal spravu CSSR pod sionisticky vplyv. To je to, comu sa dosial brani Ahmadinedzad v Irane, Chaves vo Venezuele, Lukasenko v Bielorusku. Ale kedze statnici tych krajin nie su taki uplatni sviniari ako boli u nas, tak sionisticka masineria sa rozhodla zmocnit sa tych krajin stoj co stoj a denno denne pomocou medii sputoli klamlivu a deminizujucu masineriu, pricom vidia len jediny ciel. Co najskor zvhrhnut dalne vlady, vtrhnut do vnutra, rokradnut co sa da a zasadit centralne banky pod svoj vplyv...A to je cesta k neviditelnej a rafinovanej otrocine... Lzobny system ruinuje krajinu za krajinou...A to je umysel.

211256

3.2.2010 1:45

RE: Vzpomínkový optimismus

p 125.?.?.?

Reakce na 211243

...doufam ze v penzi se te svobody nazerete a napijete a ze vam take zaplati nejem a dalsi veci......napr.zdravotni peci.a mozna ze kdyz poprosite Havel da almuznicku...

211307

3.2.2010 18:52

RE: Vzpomínkový optimismus

kosk 77.?.?.?

Reakce na 211243

Jsem asi o 10 starší, takže mám přibližně stejné zážitky také. Ale jak přibývá let, tak se mění i priority. Svoboda je dnes pro mě prázdné slovo, protože tehdy jsem nemohl za západ kvůli výjezdní doložce, dnes nemám dost peněz. Výsledek je tedy v praxi stejný. S možností se vyjadřovat... dnes stále jemohu řadu věcí říci nahlas, aby to na mě nemělo důsledky. A je jedno, jeslti to bylo tehdy nebo dnes. V obou případech by následky mohly být velmi citelné.

A jelikož mám malé děti, tak bych nyní ocenil, kdyby neexistovala problematika drog, nebyla tak velká šikana, nebyly tak propastné majetkové rozdíly, kdy se děti kastují málem už i ve školce. Učitel byl autorita, dnes je díky zákonům jeho autorita okleštěna a na některých školách je o strach učit. Co z těch dětí vyroste? Oni budou jednou rozhodovat i o našem osudu.

A také, jelikož se blíží doba, kdy budu starý a v důchodu, bych docela rád, kdyby mi stát za moje celoživotní odvádění daní umožnil někde dožít v klidu svoje stáří abych nemusel případně skončit pod mostem. Nejsem podnikatel, ani zloděj, jsem jen obyčejný člověk dělající svoje povolání. Začíná se zdát, že to pro přežití nebude stačit. Ale co ještě bych měl dělat. Takových jako já, jsou tady miliony.

Vaše úvahy o správném trendu porodnosti z hlediska ekologie planety moc nechápu?? Počet lidí stoupá ale v naší civilizaci klesá. Že by se zrovna asiaté, nebo afričané chovali nějak ekologicky to mi hlava nebere (jinak nic proti nim). A u nás mají porodnost zejména ty skupiny obyvatelstva, které zas tak moc nepracují a nedá se předpokládat, že jejich potomci budou vytvářet hodnoty, ze kterých by něco ukáplo do důchodového systému až já (a Vy) budeme staří. Neradostné vyhlídky.

Tím netvrdím, že socializmus byl ideální. Ale pokud ho budete hodnotit komplexně, tak to byla minimálně plichta. Samozdřejmě každý se ale zaměříme na jiné detaily a posuzujeme to odlišně. A nedá se říci, že by to bylo špatně. Je to jen prostě jiný úhel pohledu. [smích]

211368

2.2.2010 16:14

článek zcela odvádí od podstaty problému - fungování "lidské" společnosti

Jiřin 90.?.?.?

nebudu hodnotit článek, je mi 44, takže jsem zažil celkem "podrobně" oba systémy a nemám fakticky ani filosoficky důvod se přidávat v diskuzi na stranu jednoho nebo druhého tábora, myslím tím zastánce kapitalismu nebo komunismu/socialismu

btw, někdo tu zmínil, že komunismus není se současnými lidmi realizovatelný, pod to bych se podepsal s tím, že bychom ale museli (naivně) předpokládat, kdybychom ho chtěli realizovat, že se použije jen jeho "křesťanská" část, tedy bez práce nejsou koláče, každému podle jeho potřeb (ale tady už narážíme na lidský genofond a nenažranost mnoha bytostí) a zcela vynecháme třídní boj, diktaturu proletariátu, lidové milice a se sovětským svazem na věčné časy [smích]))

ale abych se vrátil k původní myšlence - takovéto statistické úvahy, kolik se toho postavilo, kolik je jaký HDP, jestli je reálná parita USD/Kč(s) (mimochodem není, je to politická dohoda dávno dávno dozadu), nikoho z nás nikam neposunou z jednoho prostého důvodu: na současné Zemi existuje jen jeden principiální systém existence lidských bytostí - zákon džungle a silnějšího, a to prosím až tam, kam jsme schopní se do historie jakkoliv, ale pravdivě, podívat

všecky sociálně-politické systémy mají v principu jediný cíl, pro velmi malou skupinu bytostí s nulovou morálkou a emoční a sociální inteligencí zajistit co největší pocit moci a materiálního nadbytku

tak tomu je stovky, tisíce let a je lhostejné, jak se danému systému říká, jaké používá prostředky pro ovládnutí většiny menšinou, jaké má "reálné" projevy v podobě "svobody, demokracie, platů" [smích]))

dokud tedy bude lidský genofond v dané - historické i dnešní - struktuře, je jedno, v jakém systému budeme žít, vždy to bude o "elitách a sockách", o ovládání, zločinech, mafiích, lichvách, nebudu to všecko vyjmenovávat...

je z toho jediná cesta - pracovat každý sám na sobě, protože lidská bytost má možnost vývoje a když se změní jistá část populace, je naděje, že to ovlivní strukturu celého genofondu

bez této změny jsou vlastně všecky tyto "materialisticko-finanční" úvahy o tom kterém zřízení mlácením prázdné slámy [smích]

opatrujte se a buďte na sebe hodní, ti kteří toho jste schopni [smích]

211244

3.2.2010 18:57

RE: článek zcela odvádí od podstaty problému - fungování

kosk 77.?.?.?

Reakce na 211244

Pod tohle bych se i podepsal. Smutné, leč pravdivé.

211369

2.2.2010 16:52

Kritika

Malcik 89.?.?.?

Velmi chabý článek, který důsledně manipuluje s informacemi. Psát reakci na každou nepřesnost nemá smysl, to by vydalo možná na desítky stránek (příště prosím pište kratší články ve více dílech, aby byla možná smysluplná reakce).
Přesto se pokusím napsat to nejdůležitější:

1) Vše měříte národním bohatstvím - počtem staveb, ropovodů apod. Bohatstvím je ale jen to, co má pro lidi nějaký užitek. A užitek nemusí mít jen továrny, ale i kvalitní služby apod. To, že je zde méně tohoto nebo méně tamtoho, nic nevypovídá o schopnosti ekonomiky uspokojovat potřeby lidí. Podívejte se třeba na to, jak "bohatá" je Čína: http://www.youtube.com/watch?v=0h7V3Twb-Qk

2) Stejně tak říkáte, že tehdy ekonomika vyprodukovala tolik a tolik komodity A, a dnes vyprodukuje méně. No a co? Prostě lidi tuto komoditu nechtějí, tak se místo ní vyrábí komodity jiné. Pokud nepočítáme produkci kupovanou vládou, tak se vyrábí jen to, co lidé chtějí, protože si za to platí vlastními penězi.

3) Tvrdíte, že naše ekonomika měla na to, aby byla jedna z nejbohatších na světě. Tomuto jsem se hlasitě zasmál. Zkuste to vyprávět někomu, kdo měl možnost za komoušů vycestovat na západ a porovnat životní úroveň reálnou (nikoliv jakousi kouzelnou statistiku jménem HDP, o níž sám tvrdíte, že je nespolehlivá) [smích] Nejsem si jistý, jestli se třeba ve Francii musely stát fronty na pomeranče a na banány. Nejsem si jistý, jestli můžete tvrdit, že jsme měli stejné množství aut, televizí a vůbec čehokoliv.

4) Často zakládáte svá tvrzení na kurzu 10 Kč za dolar. Nevím sice, kde jste tento kurz vzal, každopádně skutečný rovnovážný kurz byl odhalen, až když se začalo volně směňovat. Kurz vypsaný tehdejší centrální bankou byl úředně stanovený, ekonomicky naprosto nepodložený a kdyby soudruzi řekli, že byl kurz 1 Kč za dolar, tak takový prostě byl a naše bohatství by rázem bylo ještě 10x větší, než jste uvedl. Magie [smích]

Obecně: chápal bych, kdybyste obhajoval morální stránku komunismu. Já jako morální považuji svobodu a respektování vlastnických práv. Vy můžete jako morální považovat, že všichni mají stejně. Nesouhlasil bych s Vámi, ale respektoval bych to, protože se jedná o hodnotový soud, kde nikdo nemáme patent na pravdu.
Ale snažit se mě přesvědčovat, že z ekonomického hlediska fungoval socialismus lépe než dnešní systém, to prostě nechápu. Je kouzelné, jak moc lidé dokáží překroutit čísla, aby jim vyšlo to, co chtějí.

Nakonec - souhlasím, že dnešní systém je špatný. Špatný v tom, že máme velké množství regulací, pošlapávání svobody, příliš velká role vlády, existence centrální banky. Špatný v tom, že se nejedná o skutečný kapitalismus. Kdybych mohl, ihned bych náš systém změnil, ale evidentně opačným směrem, než Vy.

211248

2.2.2010 20:30

RE: Kritika

canario447 canario447 (zavináč) centrum (tečka) sk 190.?.?.?

Reakce na 211248

Uff.som neveriaci,ale vdaka bohu ze to zmenit nemozete.naozaj

211261

2.2.2010 20:43

RE: respektování vlastnických práv

Lotras 89.?.?.?

Reakce na 211248

To Malcik, pojem "vlastnická práva" zamlžují podstatu jejich vlastností...znamená to že obhajujete vlastnická práva k otrokům...i takový obsah historicky obsahovali. Přesněji to dělili marxisté...vlastnictví osobní a vlastnictví výrobních prostředků.

A jinak ukažte prosím jedinné překroucené číslo . Jinak vy osobně mlžite a vědomě lžete - mluvíte nesmysly a nepravdy.Zkrátka ani nedosahujete úrovně komunistických ideologů , ale jste spíše velmi omezený pisálek rádoby pravicových frází.

211266

3.2.2010 8:13

RE: respektování vlastnických práv

Malcik 89.?.?.?

Reakce na 211266

Nikoliv, vlastnická práva se nemůžou vztahovat k osobám a neobhajuji otroctví. Moje ideologie je svoboda a nekonfliktnost, a těžko můžete otroctví považovat za svobodu. Vlastickými právy jsem myslel vlastnická práva na hmotný majetek.

Překroucené číslo jsem ukázal například na tom, že autor naprosto nesmyslně a naivně použil kurz 10 Kč za dolar k měření našeho bohatství. Tímto učinil naše bohatství papírově několikanásobně vyšším, než ve skutečnosti bylo.
Dále jsem upozornil na tři další věci, například že papírová hodnota bohatství (ať už je jakákoliv) nic neznamená - důležité je, co dokážeme vyprodukovat a co si za to dokážeme koupit. Abych to ilustroval na příkladu, podívejte se třeba na Švýcarko nebo na státy typu Finsko, Švédsko - tam neuvídíte moc velké množství továren, ropovodů, oceláren a podobných "symbolů síly". Přesto mají tyto státy jedny z nejvyšších životních úrovní na světě. "Bohatství" je naprosto prázdný pojem, tedy alespoň na makroekonomické úrovni.

Pokud si myslíte, že lžu nebo něco překrucuji, podložte to prosím argumenty, nezůstávejte u zbabělého siláckého zvolávání.

211331

3.2.2010 0:24

RE: Kritika

bufet 91.?.?.?

Reakce na 211248

„ Majitelia kapitálu a obchodu budú podporovať a stimulovať u robotníkov potrebu kupovať ich drahé výrobky : byty, domy a technológie, pri tom ich zaväzujúc aby brali drahé hypotekárne úvery na neudržateľnej úrovni. Na konci nesplatene dlhy vyvolajú bankrot bánk, ktoré budú museť byt zoštátnené a tak štát potom pôjde cestou ktorá vedie ku komunizmu..." ( Karl Marx, Das Kapital) ... toto som dostal emailom, neviem či takáto stať je naozaj v knihe Kapitál, lebo som ju nečítal. Ale dávam to na zamyslenie.

Chcel by som do vašej pozornosti upriamiť jeden zákon, ktorý funguje v prírode. Je to ZÁKON PRIRODZENÉHO VÝBERU. Tento zákon funguje tak, že že "lepší" jedinec (silnejší, múdrejší, inteligentnejší, rýchlejší,...) sa vždy dostane do pozície nadradenej tomu "horšiemu" jedincovi. Tým pádom sa "lepší" jedinec stáva vodcom stáda a má výsadu, že môže oplodniť viac samíc. Takto sa genofond "lepšieho" viac rozširuje, ako genofond "horšieho" a druh ako taký sa vyvíja. Vyplýva z toho to, že "lepší" jedinci "ťahajú" vývoj svojho druhu, ale prospech z toho majú v konečnom dôsledku VŠETCI ČLENOVIA druhu.

Voľný trh je snahou okopírovať zákon prirodzeného výberu do správania ľudskej spoločnosti. Vo svojom rannom štádiu voľný trh naozaj kopíroval zákon prirodzeného výberu, ale súčasný kapitalizmus nemá už s týmto zákonom nič spoločné.
V súčasnosti nie sú "lepší" tí, ktorí sú naozaj LEPŠÍ, ale tí, ktorí sú bohatší a na dôvažok ich bohatstvo NEPRISPIEVA k prospechu VŠETKÝCH ČLENOV druhu.

Mám 47 rokov a mám iba dve možnosti. Buď sa budem snažiť byť "lepším", ale to musím byť sviňa na n-tú, alebo budem LEPŠÍM a moja rodina možno nebude mať čo jesť.

211292

3.2.2010 7:41

RE: Kritika

Malcik 89.?.?.?

Reakce na 211292

Všimněte si spojení "budou podporovat a stimulovat u robotníkov potřebu kopovat jejich drahé výrobky". Tomu moc nerozumím. Jako že kapitalista řekne chudáčkovi robotníkovi, kup si moje výrobky, a on mu na to chudák naletí, takže si je koupí? Když mu řekne, aby skočil z okna, tak taky skočí? Kupovat si něco je svobodné právo každého. Pokud se robotníkovi výrobek líbit nebude, tak si ho prostě nekoupí a kapitalista zkrachuje. Vždyť je to jednoduché a spravedlivé. Vyrobit něco, stejně tak jako něco koupit, je svobodné právo každého a jediný způsob směny tak může být směna, která je oboustranně dobrovolná.

Co se týče zadlužování, tak já sice nevím jak ostatní, ale pokud bych měl říct, kdo je u mě nejNEzodpovědnější a největší dlužník, tak je to určitě stát. Mým jménem si půjčil již přes 110 000 Kč, aniž bych s tím kdykoliv souhlasil. A asi těžko můžeme tvrdit, že by si tyto peníze půjčil na financování nějakých perspektivních investic. Tedy evidentně se dá říct, že nebýt státu, dluhy v ekonomice by rázem byly úplně jinde. V soukromém trhu problém, zdá se, není. Hypotéky si samozřejmě lidé brali soukromně, ale opět pouze díky státu - stavebnictví bylo uměle podporované (v ČR příspěvek na stavební spoření, v Americe Freddie a Fannie) a dále subprime hypotéky byly myslitelné jen díky podhodnoceným úrokovým sazbám, díky kterým banky měly přístup k levné likviditě. Kdyby neexistovala státní instituce jménem centrální banka s monopolem na emisi peněz a s funkcí zachránce komerčních bank, tak jednak úrokové sazby by byly výše (hypotéky a jakékoliv jiné dluhy by podražily) a jednak banky by neměly možnost státní záchrany. Žádné subprime hypotéky by se nedávaly, protože nikdo v bance není tak blbý, aby vyhodil peníze do kanálu, když by věděl, že ho stát nezachrání.

Tvrdím, že bohatství ostatních přispívá k prospěchu ostatních. Na svobodném trhu je každá směna oboustranně výhodná. Pokud směnou utrpíte, nemusíte jí provádět. Aby byly produkty kvalitní, o to se postará konkurence. Osobně jako nekvalitní vidím zejména důchodový systém, zdravotnictví, dopravní infrastrukturu - tedy překvapivě státní služby. Stát vás násilím nutí je používat a platit, protože kdyby si lidé mohli svobodně vybrat, tak by stát zkrachoval. Je to jako kdybych vlastnil firmu, vyrábějící nekvalitní produkty, a prodával bych je tak, že bych se samopalem obcházel domácnosti a pod hrozbou smrti jim nutil, aby si moje produkty koupili.

211326

3.2.2010 1:26

RE: Kritika

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 211248

Autor článku pane Malciku také tak trochu zapomněl vysvětlit, z čeho komunisté ty své "socialistické úspěchy" financovali. ČSR byla po válce světovou špičkou v řadě oborů. Proč? No protože ty obory zde vybudovali osvícení prvorepublikoví podnikatelé.

Byli jsme světovou velmocí ve výrobě obráběcích strojů, obuvi, motocyklů, textilních strojů, aut, skla a porcelánu, kolejových vozidel, cukrovarnických technologií, bižuterie, zbraní, turbin a generátorů, sportovních letadel, traktorů, ... Tatru 87 (Hanzelka a Zikmund) jsme mohli prodávat do celého světa. Ještě dnes působí v reklamním spotu na Matonku elegantním dojmem. Praga V3S je stále terénní jedničkou. Na Haiti by jich brali, jen kdyby byly.

Know-how i výrobní kapacity (továrny) ukradli komunisté v roce 1948 jejich právoplatným vlastníkům. A co s nimi udělali? Vydrancovali je. Fabriky, zprvu vyrábějící prvotřídní produkty, musely odvádět všechen zisk (daň 98%) k přerozdělení. A komunističtí diletanti přerozdělovali. Do úspěšných fabrik nevraceli nic (nač, když jsou úspěšné), až z nich udělali technická muzea. Původně špičkové firmy s odbytem do celého světa (JAWA, ČZ) nedostaly dlouhá desetiletí ani korunu ze svých zisků na vývoj nových výrobků či inovaci svých výrobních technologií. V roce 1989 nejen že jejich výrobky nebyly po světě prodejné. Ve srovnání se zahraniční konkurencí byly žalostné.

Jedním slovem úpadek. A lidé ten úpadek viděli. A věděli, že když to komunistickým "hospodářům" nezatrhneme, skončí to jako v SSSR, RSR či BLR. Hladem.

Takto tedy vidím já cenu za těch pár kilometrů dálnice, ropovod, hromadu panelových škatulí a pražské Metro. Ovšem možná, že se mýlím. Že ty naše výše uvedené špičkové poválečné produkty komunisté skvěle rozvinuli, až se svět o ně rval. Třeba o čtyřkolový Velorex? České počítače? Škodu 1203? Či elegantní botky z Barexu? [velký smích]

211305

3.2.2010 2:18

RE: Kritika

p 125.?.?.?

Reakce na 211305

...vydrancovat znamena znicit. To se stalo jen do jiste miry.Dale nejsem si jist do jake miry zminene uspechy byly dilem revolucniho nadseni a do jake miry obdivuhodnym schopnostem Cechu .Take v kulture jsme dosahli neobycejnych uspechu .Fakt je ze po case diky "zastydlym revolucionarum "nase spolecnost zacala stagnovat...a taktez v oblasti ekonomicke jsme jako narod dost beznadejni...

211309

3.2.2010 7:47

RE: Kritika

Malcik 89.?.?.?

Reakce na 211305

Ano, máte pravdu. Po válce jsme byli opravdu silná ekonomika, Češi byli poměrně vzdělaný a "šikovný" národ. Byli jsme prostě moderní západní země. Co jsme teď, víme všichni.
Příbuzný po revoluci řídil strojírenský podnik, který byl v roce 1948 znárodněn a po revoluci privatizován. Tento podnik existoval od 19. století a vyráběl opravdu kvalitní produkty. Když příbuzný po revoluci převzal jeho řízení, tak se nacházel v katastrofálním stavu, výroba prakticky stála, podnik měl dluhy kam se podíval, a jeho zaměstnanci se vyznačovali hlavně tím, že byli poslušní vůči Straně. Je tedy celkem dobře vidět, jak "kvalitně" ho soudruzi řídili - až na pokraj krachu. (Netřeba dodávat, že po porevoluční restrukturalizaci podnik opět začal vyrábět a dnes má několikaprocentní podíl na světovém trhu a je silně ziskový. Jeho produkty jsou nyní jako součástky ve vlacích a tramvajích, kterými možná jezdíte do práce.)

211328

3.3.2010 16:16

RE: Kritika

Zeměžluč 195.?.?.?

Reakce na 211248

Konečně trochu přemýšlivý, lidsky normální a vzhledem k poskytnutému prostoru ne povrchní příspěvek. Je zvláštní, že autor tak přesně ví, jaké tu bylo bohatství, když žongluje s čísly(hlavně v Zdivočelé zemi), ale nikdo mi dodnes nevysvětlil jaká byla tehdy hodnota koruny(ke které se vztahuje) a jakým výpočtem se k ní dopídil v zemi, kde byly měny minimálně tři - bony, koruny v hospodářství, koruny vyplácené jako mzdy, koruna ve kterých se plánovalo atd. a podobné další nesmysly. Na jedné straně, vypočítává hospodářské úspěchy ekonomiky založené na válečném modelu ruském(poučeném německými zkušenostmi z války) a na straně druhé, jakoby zapomínal na obrovský vnitřní dluh, vzniklý zastaralými technologiemi a předpotopním zařízením fabrik. Uzavřené hodpodářství, kde se platí barevnými papírky, to asi taky není nějaký vrchol a nakonec by tu byl stejně hlad jako v Rumunsku a vypínání elektr. proudu, protože ani velký Ruský medvěd by nám nedodával ropu za nějaké netržní ceny. Taky ty svoje výplody píše na PC, které nebyly za komančů zrovna moc používané.Socialistické zřízení prostě selhalo ekonomicky, nic jiného se nestalo! Přečtěte si např. knihu od P. Durmana "Útěk od praporů" jako úvodní studijní materiál(!) Vzpomeňte si na fronty na maso ("...vajíčka? ty jsou přece ve čtvrtek..." r. 1979) Něco jiného je, že jsme to země s vytunelovanou demokracií, kde jistá část lidí ze sebe udělala elitu a další velká část lidí jim to žere a svoje názory si vybrušuje čtením Blesku. Divné je to, že údajně tak vzdělaný národ (jednou jsem slyšel, že jsme nejvzdělanějším národem Evropy) se nechal tak rychle zblbnout a skočil na teorii, že nejlepší je malý nebo pokud možno žádný stát, nejlepší je aby stát nic nevlastnil a hlavní je konzumovat, konzumovat, konzumovat. Chodit do nákupních středisek na výlet v neděli s rodinou. Je vidět, že ani nevíme na co nám ta svoboda vlastně je. Zajímavé je že ti „blbější“ Slovinci se nenechali o zestátněný průmysl připravit, neskočili na Washingtonskou konvenci, neprivatizovali všechno jako blázni, kdy jediným parametrem pro tento akt byla ale opravdu, opravdu rychlost(viz názory pana profesora z Hradu ). A co je to vlastně svoboda, svoboda cestovat, když nemáte peníze, svoboda stát se bezdomovcem(?) nebo svoboda být exekutorem, případně podvádět na daních a nebo podnikat v hazardu? Pak se před volbami lidi, kteří by měli být ostražití, pokud někdo začne mluvit o privatizaci zdravotnictví(proboha, vždyť už máte 20 let zkušeností s rozkrádáním)nechají zblbnout a volí modré straky, které jim chtějí demontovat solidární zdravotní systém před očima. Dál je taky zvláštní naše umanutost nebo posedlost různými klišé např. lidi kteří o sobe prohlašují, že jsou pravicového zaměření, by každého adresáta sociálních dávek považovali za parazita a necha...Automaticky kráceno

213974

2.2.2010 20:58

k clanku

canario447 canario447 (zavináč) centrum (tečka) sk 190.?.?.?

Velmi zaujimavy clanok, hlavne co sa tyka faktov a cisel.Je na zamyslenie situacia kam sme sa v tej "tzv" slobode dostali. Co sa tyka slovenska k tejto casti sa radsej nebudem vyjadrovat, lebo to nema zmysel.Napisem vsak nieco ine. Vela ludi sa tu ozvalo ohladom dratov, ze sloboda im je milsia, niektory pisu o povalacoch, co si myslim ze je uplny nezmysel, niektory sa pokusali vyvratit fakty a cisla, uplnymi nezmyslami a na uz yolko otrepanej fraze ohladom radov na banany a pomarance sa uz len pousmievam ( mimochodom, chy ba ti tam zmienka o hajzelpapieri, aby si to mal komplet)a to uz len preto, ze som sa pomarancami napchaval kazdy den,ale to je fuk.
Predstavme si ale spolocnost tak ako bola opisana pred 89 so vsetkymi tymi hospodarskymi vysledkami a pridajme k tomu nasledovne. Predstavme si ze v tom CSSR by neboli obohnate hranice drotom, ze vycestovat by mohol kazdy tak ako dnes kedy sa mu zachce. Predstavme si, ze by neexistovala cenzura a neboli zakazane filmy a spevaci a podobne. Tiez si mozme predstavit, ze by nebolo zakazane sukromne podnikanie, najma zivnostnikov a drobnych podnikatelov - samozivitelov, povedzme do poctu 50 zamestnancov.A skusme si predstavit, ze by naopak tyto drobny sukromnici boli vsemozne podporovany, ci uz vyhodnymi nizkourocnymi pozickami,alebo starostlivostou statu o umiestnenie ich produktov na trhu a na vyvoz.Skusme si k tomu pridat, ze by nebola v ustave zmienka o nadradenosti jednej politickej strany a taktiez ze by neboli zakazane dalsie politicke strany a este aj normalne volby a farebne zostaveny parlament.Pripocitajme k tomu sukromne radia, televizie, vydavatelstva.Taktiez nesmieme zabudnut , ze by neexistovala zakladna vojenska sluzba ale bola by profesionalna armada, skolstvo a zdravotnictvo tak ako sme ho poznali pred 89, povolene demonstracie a protesty a volne zhromazdovanie.Co sa tyka hospodarstva predstavme si skladby asi nasledovne : 33% sukromny podnikatelia do 50 zamestnancov, 33% statno sukromne firmy pol na pol( vsetky firmy,ktore nespadaju pod tretiu skupinu, napriklad autobusova doprava a pod.) a 33% statne firmy ( vsetko velke na narodnej urovni, cize zeleznice,telekomunikacie, energetika,posta, hlavne banky,tazky priemysel, potravinovy priemysel atd, atd,proste vsetky odvetvia narodneho charakteru a vsetky,alebo vacisna velkych firiem by patrila statu tak ako sme to poznali.)A skusme si este predstavit ciele ako energeticka sebestacnost, potravinova sebestacnost a pod. veci tak ako sme boli na to zvyknuty.
Taky hruby nacrt na predstavu socializmu v takejto podobe.Vie si to takto niekto predstavit a vie si predstavit zit v takej spolocnosti?

211267

2.2.2010 21:46

RE: k clanku

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 211267

Já si takovou společnost představit dovedu, možná že jsem i doufal, že taková v 89 nastane. Dodnes nechápu proč nenastala, chtěli jsme přece všichni svobodu (tu osobní svobodu), nikoliv svobodu si přivlastnit to, co bylo včera všech a následně to prodat! Bohužel k tomu jsme se mohli dohrabat naposled v 68, nikoliv v 89, tam už jsme se nehrabali sami nikam ale jako vždy, byli dohrabáni jinými rovnou do ekonomického hrobu.

211272

2.2.2010 23:22

RE: k clanku

canario447 canario447 (zavináč) centrum (tečka) sk 190.?.?.?

Reakce na 211272

No ja som to popisal preto, ze presne o takyto socializmus sa uz 11 rokov pokusaju vo Venezuele. Bohuzial, je nepredstavitelne aku vlnu odporu to vyvolalo na zapade a ako sa vsetky media sveta idu potrhat o to dokazat, ze v tej blbej Venezuele je to presne tak ako sme boli za sociku zvyknuty my,alebo ako to dodnes funguje niekde v KDLR.Maju este jednu smolu.Nemaju za sebou take hospodarske vysledky ake sme mali my pred 89.Tak,alebo onak, radsej som odisiel do tejto socialistickej slobody ako zit v tej kapitalistickej takzvanej slobode u nas

211285

3.2.2010 0:13

RE: k clanku

J.B.B.C. 200.?.?.?

Reakce na 211285

Akorat jste Canario zapomnel pripomenout, ze v te uzasne demokraticke Venezuele zrovna zavreli jednu z poslednich nezavislych televiznich stanic a ze pri demonstracich proti tomuhle bohulibemu cinu zavrazdili komunisticti fizlove studenta.
A ze tam proces zavadeni socialismu neni ani podle diktatora Chaveze jeste vubec u konce.
Vitezny Unor jako podle kopiraku. Vcetne poradcu ze SSSR (v tomto pripade Kuby).

211289

3.2.2010 0:38

RE: k clanku

canario447 canario447 (zavináč) centrum (tečka) sk 190.?.?.?

Reakce na 211289

Som sa zasmial.Mas informacie zarucene z pravej ruky. Ta nezavisla jedina tv co tu akoze zavreli, je jednou zo 105 sukromnych nezavislich TV v krajine, a ako jedina si odmietala plnit zakonom predpisane nariadenia.Hold mala smolu.Co sa tyka zastreleneho mladika, netusil som, ze uz to stihli media otocit a ze ho uz maju na svedomi policajti.Ono, toho studenta, zastrelili prave opozicny demonstranti, aby sme sa bavili o faktoch. Takze asi tolko k vylevom o ZSSR a podobnym dristom. Ked o tom nevies nic viac, iba to co si precitas v nejakej "spravne" orientovanej tlaci, radsej sa nevyjadruj,lebo sa zosmiesnujes

211295

3.2.2010 0:51

RE: k clanku

J.B.B.C. 200.?.?.?

Reakce na 211295

Ale no tak, Canario. Proc to lhani. Kdo zastrelil studenta za PROTICHAVEZOVSKYCH demonstraci nezatajuje ani sam Chavez.
A ta televizni stanice nebyla "jedna ze 105". Byla to posledni dulezita, celostatni TV stanice, ktera se nebala.
Chavez ji napred odebral pravo vysilat na radiovych vlanach a zustal ji jen kabel. A i ten ji ted Chavez vzal.
A zakon, ktery ta stanice porusila ? Odmitla za sve penize vysilat v hlavnim vysilacim case projevy diktatora.
Peknou svobodu nam to chystate !

211299

3.2.2010 1:38

RE: k clanku

canario447 canario447 (zavináč) centrum (tečka) sk 190.?.?.?

Reakce na 211299

Nuz,pekne po poriadku.Co sa tyka 15 rocneho studenta, su momentalne zadrzany ty ktory sa na jeho zastreleni podielali, takze ano Chavez nic nepopiera a ani nikdy nepopieral, ze ho zastrelili opozicny demonstranti pocas svojho protestu. Ono, policajti by ho tazko mohli zastrelit, pretoze policajti nasadzovany na demonstracie nemaju strelne zbrane ani len s gumovymi projektilmy.jedine co maju k dispozicii su metace granatov so slznym plynom.Ale to je fuk. K tej jedinej celostatnej TV co sa nebala,je to na zasmiatie.Pretoze je RCTV je nepodstanta TV a dokonca nieje ani celostatna. To vychadza uz z ich nazvy RCTV . Radio Caracas television.Celostatnou TV je Globovision ( globoteror) a Venevision.Teda dve najviac kriciace opozicne TV.Aby sme sa drzali faktov. Chavez nikomu neodobral ziadnu licenciu. RCTV nebola licenia na terestrialne vysielanie obnovena po tom co jej skoncila platnost. A nerurobil to Chavez ale rada pre vysielanie, tak isto ako v CR neudeluje licencie Klaus ale rada pre vysielanie. A co sa tyka samotnej RCTV,asi si mala rozmysliet ci bude verejne podporovat nezakonny a protiustavny prevrat a teda pachat trestnu cinnost, manipulovat a verejne klamat a podobne. Co sa tyka neudelenia licencie, hned tu dolu je rozhodnutie ktore sa z toho tvrdenia ze by to bolo nedemokraticke vysmieva a tvrdi pravy opak.K ostanym blabolom som odpovedal nizsie

211306

3.2.2010 2:07

RE: k clanku

p 125.?.?.?

Reakce na 211306

...to sou mi vymozenosti media ktery lzou,klamou a kradou dostanou ve Venazuele pres cumak...Chavez je pro me na urovni Husa a Havlicka a p.Stvory /po nedavnych policejnich persekucich/ i kdyz bych disputoval s p.S.o autocenzure..

211308

3.2.2010 3:36

RE: k clanku

canario447 canario447 (zavináč) centrum (tečka) sk 190.?.?.?

Reakce na 211308

Znie to mozno cudne,ale ano, tak nejako. Zvlastne, nemalo by to byt tak v tych ospievanych demokraciach?Vo Venezuele sudia policajtov, ktory si plnili vsetko mozne len nie svoje povinnosti. A aj ich odsudia. Stalo by sa to u nas? Vo Venezuele sudia riaditelov bank ktore rozkradli a vytunelovali - stalo by sa to u nas?
Vo Venezuele posadili do chladku aj brata ministra ( podotykam ze ministra od Chaveza) za tunelovanie.Stalo by sa to u nas? Nie nestalo,u nas su pani podvodnici chraneny este vacsimi podvodnikmi, zrejme typu de usted. A co sa tyka nejakych prirovnani k niekomu, je mi suma fuk koho kto ako hodnoti, trebars aj ako ferda mravca' toboz nejaky ubohy provokater,totizto na takych nazorch prd zalezi. bez nejakych faktov su to len prazdne blaboly, a to je tak jedine co vam vsetkym v tej skupinke ostava.

211314

3.2.2010 8:08

RE: k clanku

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 211299

Možná by se J.B.B.C měl zamyslet, jestli to s tím zastřeleným studentem ve Venezuele nemělo být jako se zabitým studentem Martinem Šmídem v rámci demonstrace na Národní třídě v 89tém v Praze...[smích]

Nebo s těmi při invazi do Kuvajtu údajně Iráčany z inkubátorů vyhazovaných dětmi a teď neřeším důvod, proč nastoupil Saddám do Kuvajtu.


Prostě obojí to byla propaganda a lži za "Pravdu, Lásku a údajně i demokracii" bojujících sil s cílem vybudit vlastní lidi a světové veřejné mínění proti režimu, který je tak nějak nutno košér způsobem pro NĚČÍ košér zájmy zlikvidovat.

Vlastně nejedná se o běžný US přístup, kterým se americký establihment s hubou od ucha k uchu a žvejkačkou v ní ani netají? "Naší parchanti, kteří lžou kudy chodí a třeba vraždí jsou v pořádku a jsou to ti správní hoši".

Podobně v bledě modrém se chová v boji za práva vyvoleného národa nejen na okupovaných územích "kdo by to byl řekl, že?" i establishment izraelský. A Peace s nimi.

jansmith[smích]

211330

3.2.2010 0:50

RE: k clanku

canario447 canario447 (zavináč) centrum (tečka) sk 190.?.?.?

Reakce na 211289

Tu ti to dam ohladne tej nezavislej TV, teda RCTV Internacional,ako sa tituluju:

Venezuelská vláda prezidenta Huga Chaveza nijakým spôsobom neobmedzila pravo slobodného prejavu, vlastníctva,r ovnosti pred zákonom a rovnosti postavenia súkromných komunikačných firiem Globovision a RTCV, tak ako tieto spoločnosti uvádzali vo svojej žalobe podanej na CIDH (Interamericka komisia ľudských práv so sídlom vo Washington, D.C., U.S.A – obdoba európskeho súdneho dvora pre ľudské pravá v Štrasburgu) proti Venezuele. Toto rozhodnutie vydala medzinárodná inštancia na základe preskúmania podania zo dna 3. marca 2009 vo veci Gabriela Perozo a ďalší (Globovision a RCTV) kontra Venezuela.

V tomto zmysle, komisia nenariaďuje ani nevytyčuje, žiadne odškodné z titulu vzniku morálnej, či fyzickej ujmy, alebo majetkovej ujmy v prospech žalujúcich strán. Venezuelu zaväzuje uhradiť súdne trovy vo výške 10 000 dolárov.

Obžaloba v podaní požadovala uhradiť 947 000 US dolárov ako náhrada za materiálne škody, 60 000 US dolárov ako súdne trovy, a odškodné za morálnu ujmu a fyzickú ujmu podľa uváženia komisie. Taktiež požadovala vynesenie verdiktu, že Venezuela je vinná z porušovania slobody slova, práva na súkromný majetok, a porušenie rovnosti pred zákonom podľa Venezuelskej ústavy.

Všetky body obžaloby boli zamietnuté ako neopodstatnené, teda že k nim nedošlo zo strany Venezuely.

Súhrn vyhlásenia komisie:

1.Nedokázalo sa porušovanie slobody prejavu zo strany štátu voči žurnalistom a pracovníkom Globovision ( článok 24. medzinárodnej dohody)

2.Nedokázalo sa porušovanie, alebo obmedzovanie práva na súkromný majetok zo strany štátu voči žalobcovi ( článok 21. medzinárodnej dohody)

3. Nedokázalo sa, že štát nedodržoval rovnosť v postavení pred zákonom voči žalobcovi (

lánok 24. medzinárodnej dohody)

4. Mimo obžalobu, komisia vytýka vláde pochybenie v rámci svojich vyhlásení z ktorých mohli obyvatelia nadobudnúť dojem, že vláda ”nariaďuje”, nebrániť tretím osobám prekážať v práci žurnalistom a pracovníkom Globovision a RTCV

Na základe vyhlásenia komisie, táto nariaďuje Venezuele:

1. Efektívne viesť vyšetrovanie v trestných stíhaniach podľa podaní zo strany Globovision

2. V oficiálnom vládnom vestníku a minimálne jednom celoštátnom denníku uverejniť znenie vyhlásenia komisie

3.Vláda ma prijať potrebne kroky k zabráneniu tvorenia prekážok tretích osôb, ktoré by mohli obmedziť slobodu prejavu žurnalistom a pracovníkom Globovision

4. Ukladá štátu Venezuela uhradiť súdne poplatky a trovy vo výške 10 000 US dolárov

Mozes si to nalistovat na nete v orginali. Takze, toto rozhodnutie od jednej komisie,ktora je posledna na svete co by nadrzala Venezuele trvalo vydat rok, a je zaujimave, ze hned ako sa zrusilo kablove sirenie signalu RCTV ( Tato TV totizto nebola zatvorena, ona moze dalej vysielat, akurat nie na uzemi Venezuely, pretoze si neplni miestne za...Automaticky kráceno

211298

3.2.2010 0:53

RE: k clanku

canario447 canario447 (zavináč) centrum (tečka) sk 190.?.?.?

Reakce na 211298

miestne zakony na vysielanie)vedela vydat vyhlasenie, ktore si ale ostro protireci s tymto co skumali a spisovali rok. Takze sa moze ocakavat dalsi sud a prezradim ti vysledok. Bude presne taky isty ako tento co som ti tu dal teraz. Preco? nuz pretoze existuju zakony a mila RCTV si myslela, ze staci ked si k nazvu RCTV prilepi Internacional a uz sa jej zakony Venezuely netykaju.Hlboko sa mylila. A inak, ma stale sancu vysielat, samozrejme ak bude respektovat predpisy.Alebo je snad v demokracii normalne, ze respektovanie zakonov len vyzadujeme, ale uz nas sa to netyka?

211300

3.2.2010 0:57

RE: k clanku

J.B.B.C. 200.?.?.?

Reakce na 211298

Aha, venezuelska stanice ktera odmitla vysilat nekonecne dlouhe projevy diktatora nesmi vysilat na uzemi Venezuely. Ale jinak je vsechno v poradku.
O demokracii pane vykladejte lidem, kteri nezazili komunisticky utlak na vlastni kuzi.
Ja s vami koncim a jdu zvracet.

211302

3.2.2010 1:25

RE: k clanku

canario447 canario447 (zavináč) centrum (tečka) sk 190.?.?.?

Reakce na 211302

Vela zdaru s so zvracani. Vravim, ak o tom nemas sajnu, nesnas sa diskutovat. Nejednalo sa o ziadne nekonecne Chavezove prejavy, ale o priestor ktory ma kazda tv v krajine poskytnut na odvisielanie z dolezitych akcii narodneho charakteru, to bola jedna vec, dalsou bolo oznacovanie reklamy pred zaciatkom a na konci a dalsia skutocnos radenie programov to vysielacieho casu podla zakona na ochran deti a mladeze. Nic z toho si RCTV neplnila s odovodnenim, ze nemusi. Takze, demokracia podla vas znamena co???? To ze si mozem robit co chcem,alebo to ze v pripade ak si neplnim zakonom stanovene veci zrusi sa mi cinnost? Otazocka. Preco toto iste podla zakona o vysielani a retransmisii musia urobit aj nase TV? Myslim ze v CR to bude obdobne, aj ked som necital vas zakon.Co sa stane u nas,alebo v CR s TV,pripadne rozhlasom, ktory si neplni podmienky zakona o vysielani? Bude upozorneny, nasledne bude pokutovany a nasledne mily demokrat mu bude odobrata licencia ak nedoslo k naprave. Nuz neviem ci si niekto pri tolkom zvracani nevyzvracal aj mozok a teraz zrejme nema cim mysliet.Ale si len ukazka klasicky zmanipulovaneho obcana, alebo provokater. Vo Venezuele je 105 TV stanic. Z toho az jedna je statna, ale pises mi ze prave zatvorili jedinu nezavislu TV. Ked uvediem na pravu mieru, ze televiziu nikto nezatvoril,len bol vypnuty signal tejto televizie pre kablove rozvody vo Venezuele, odpovies nejakymi nezmyselnymi prejavmi o ktore sa vobec nejedna? Pride to len mne ako divna dedukcia,alebo aj inym? Ak bola nezavysla,ako pises, preco potom zavysela od financii z USA? A co taka Globovision, co kludne vysiela dalej? Ta uz nieje nezavysla? Co take CNN Espanol vysielane z USA, ty tiez niesu nezavysli, co take Kolumbijske stanice, co uplne kludne vysielaju na uzemi Venezuely? Tiez nie su nezavysle? Hmm? Nejake fakty prosim. A co sa stalo so studentom? uz ziadne narazky? Ziadna reakcia?Len chabe pripomienky na demokraciu a zmienka o zvracani? ubohe, ale typicke pre vsetkych provokaterov co sem chodia pustat svoje mudra

211304

3.2.2010 2:42

RE: k clanku

J.B.B.C. 200.?.?.?

Reakce na 211304

Nevim, kde jsme se Canario domluvili na tykani. Takove komunisticke manyry si nechte laskave na schuzi. Nekonecne okecavani a mlzeni take.
Ja na rozdil od vas procestoval Jizni Ameriku krizem krazem a vim,o cem mluvim.
Demokracie udelala za poslednich 20 let na tom kontinente velky krok vpred a dnes dostava na frak jen diky populistickym marxistickym diktatorum,ktere zde tak chvalite.
Narozdil od nevzdelane casti populace ktera tam dava temto zlocincum sve hlasy, je v Cechach i na Slovensku vetsina lidi nejen vzdelanych,ale navic ma s s tim vasim primitivnim druhem propagandy mnohalete zkusenosti.
S tim zavrazdenym studentam a duvodem pro zavreni posledni skutecne svobodne televizni stanice jsem vas nachytal pekne na hruskach, co ?
Priste nezatajujte fakta, drzte se pravdy a uvidite, ze to pujde lepe.

211310

3.2.2010 3:25

RE: k clanku

canario447 canario447 (zavináč) centrum (tečka) sk 190.?.?.?

Reakce na 211310

Mozem sa len smiat nad tolkou ubohostou a domyslavostou. Tykam kazdemu, keby niekto precestoval spanielske krajiny ako pise, tak by vedel, ze je to taky zvyk,a nema to nic spolocneho s komousami. nenachytal ma nikto na nicom, pretoze su to bludy a vymysli, ja v tej Venezuele narozdiel od niekoho kto tadeto mozno cestoval zijem a mam tu moznost pozerat aj tu slavne neslavnu RCTV ( alebo mal som,kym vysielala). Ja som polozil presne otazky,aj s nazvami predmetnych stanic, ale nejak sa mi nedostalo odpovedi. Tiez som poskytol preklad rozhodnutia medzinarodnej komisie o vraj porusovanych pravach predmetnej televizie, tiez ziadna odpoved. O studentovi, mosem dodat aj meno aj skolu kam chodil, a dokonca aj vide ktore zachytava jeho zastrelenie,kde siroko daleko nebolo ani policajta, zato tam boli opozicny demonstranti s pistolkami. ( vraj mierova demonstracia) a takto by som mohol pokracovat do nekonecna. Ta demokracia v latinskej amerike urobila tak neskutocny krok ako napriklad v Kolumbii, ze? Mimochodom, mam tam manzelku a pracuje na prokurature, tak mam informacie z prvej ruky a to by len jeden zvracal.Treba si zotriet ten modry pot z cela a neoblbovat

211313

3.2.2010 14:00

RE: k clanku

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 211313

Dobře jsi to napsal canario447. Legrační je už to, jak se někdo může rozčilovat nad naprosto obvyklým tykáním v anonymním fóru, notabene pokud se sám identifikuje pouze nickem a montovat do toho navíc soudruhy...[smích]


Přítel a kamarád J.B.B.C. je klasickým příkladem diskutéra, který se pokouší dělat vlny, ale pokud je fakty a konkrétními příklady nebo dotazy dotlačen do kouta, ze kterého se již není možno tak nějak "vyverbalizovat", takpo Josephovsku nastupují bonmoty (např. o zvracení), napadání oponenta nebo bludy o "končení".

Je příznačné, že přesně takoví diskutéři ideologicky ladí s ideologiemi mafiánského kapitalismu nebo sionismu a přesně jako ideologové mafiánského tzv. košér kapitalismu rádi bez uzardění malují černou na bílou a naopak. Samozřejmě o to více se cítí dotčení, když jsou v diskuzi přichyceni s kalhotami dole a pokud bonmoty nezaberou, tak z diskuze s výroky o zvracení stejně nakonec utečou.


Není takové chování nejjasnějším příkladem pro případného čtenáře k zamyšlení, kdo se sem chodí bavit a rozebírat problémy s čistým svědomím (vyzbrojený relevantními a těžko zpochybnitelnými informacemi) a kdo naopak jen jako záměrný nebo nevědomý Lokaj Systému, který velmi často kope za něčí branku?

A Peace s nim.

jansmith[smích]

211356

3.2.2010 15:11

RE: k clanku

Garion 85.?.?.?

Reakce na 211356

Je tak snadné zobecňovat, pane Kováři. Já bych kupříkladu řekl, že přesně takoví diskutéři ideologicky ladí s ideologiemi komunismu nebo komunistického socialsmu a přesně jako ideologové dogmatického komunismu rádi bez uzardění malují černou na bílou a naopak. Samozřejmě o to více se cítí dotčení, když jsou v diskuzi přichyceni s kalhotami dole a pokud bonmoty nezaberou, tak z diskuze s výroky o zvracení stejně nakonec utečou.

Takovéto chování bylo právě vždy znakem soudruhů, kteří neměli argumenty a jakákoliv diskuze sklouzla dříve nebo později k opakování nelogických dogmat režimu, jelikož žádný soudruh nemohl už z principu přiznat, že režim zastrašuje lidi, potlačuje individualitu apod. V tomto případě Canario měl sílu argumentace na své straně, takže i mně (jakožto člověku neznalému Venezuelské problematiky) se jeví jeho názor jako pravdivý (i když pravdivý z jeho pohledu). Takže prosím diskutéry, aby nehodnotili podle jedince celý -ismus. Až takových bude většina, tak prosím, můžete zobecňovat tak, jako já o pár řádek výše.

PS: viz scéna z jednoho slavného filmu: "Po čem my voláme? Po satiře. Pozitivní konstruktivní satira!" [chechtot]

211361

3.2.2010 23:36

RE: k clanku

J.B.B.C. 200.?.?.?

Reakce na 211313

Canario, kdyz muzete nejake informace dodat, tak je misto planych kecu dodejte. Pokud opravdu zijete ve Venezuele a ctete krome komunisticke propagandy i neco jineho, jiste jste si vsiml, ze ti mrtvi byli dva. Jeden z nich byl mlady komunisticky fanatik ktery zahynul pri rvacce, druhy student stredni skoly zavrazdeny chavezistickymi fizly.
Vase zoufala snaha omluvit za kazdou cenu zlociny ktere slouzi k potlaceni demokracie je smesna.
Pripominate me lidi, kteri jeste na konci roku 48, kdy v Cechach a na Slovensku musela media papouskovat linii KSC mluvili o tom, ze Gottwald je demokrat, ktery bude podporovat soukrome vlastnictvi.
Neco takoveho se da mozna pochopit u nevzdelaneho indiana z venezuelskeho pralesa, ale rozhodne ne u prislusnika naroda,ktery zazil barbarstvi a zverstva komunisticke diktatury na vlastni kuzi.
Nebo snad to nebylo na Slovensku tak zle ?

211392

4.2.2010 2:30

RE: k clanku

canario447 canario447 (zavináč) centrum (tečka) sk 190.?.?.?

Reakce na 211392

Ja mozem dodat vselico, ale myslim, ze to nema ziadny zmysel.Vyssie su dodane nejake veci a su to fakty, z inych ako komunistickych zdrojov, ale aj tak mi tu niekto omiela svoje ohladom zrusenej RCTV po kabli.Naco sa viac namahat. Mne je ukradnuty niekto kto si mysli ze sa oplati verit medialnej prozapadnej propagande. Skoda sa namahat. A mimochodom,niesom komunista, necitam len komunisticku tlac alebo media ( viacmenej ich necitam vobec) a ani nemam rad komunistov. Ale na rozdiel od hlupakov, ktory delia svet len na cervenych a modrych dokazem rozoznavat aj ine farby.A tiez dokazem diferencovat, ale to je niekomu zbytocne vysvetlovat. Staci zmienka o niekom z amazonskeho pralesa a je mi jasne s akym dusevnym chudakom mam tu cest.Je mi ukradnute co sluboval Gottwald staci mi ze viem co robil, a mozem to porovnavat s tym co sa deje tu.Myslim,ze vstci modry, vratane vsetkych medii sveta sa mozu aj na ruby obratit, ale nenajdu vo venezuele nic take co sa snazia na nu zvalit.Je mi to hrozne luto, ale je to realita a nezmeni ju nik blabolmi o Husovy, ani o Gottwaldovi ani o soc. uderkach a podobnymi tahmy. Doprajem kazdemu, nech sa pride pozriet na vlastne oci,uz som to pisal na inom fore, poskytnem ubytovanie a stravu zadarmo. Bolo mi odpovedane ze si mam trhnut. Hmm, tak si teda trhnem, no boze svet sa nezruti a ani vtedy ak nejaky zaslepeny praviciar nebude verit tomu co hovorim.Prezumcia neviny paradoxne plati aj tu. Sranda nie? Kto by to len cakal od tych komousov. Preco ja mam niekomu vyvracat jeho blabol zalozeny na fantazii a dokazovat ze sa tak nestal? Z akeho dovodu? Alebo to tvrdia nejake media? A? Ak niekto tvrdi ze bol niekto zastreleny policiou pri demonstracii, co nema vo vybave strelne zbrane, tak asi by mal svoje tvrdenie vediat aj dolozit a dokazat. V opacnom pripade sa jedna len a len o blabol aj s celou tou omackou okolo o nejakych praktikach KSC u nas

211399

2.2.2010 21:24

Jsem musel zamáčknout slzu...

prostej člověk 85.?.?.?

Čoveče, je mi 40, 3 děti, šťastně ženatý. Jsem prostý, psát moc neumím, inteligence jsem taky zrovna moc nepobral. Umím se radovat z každého dne, co tu jsem. Né že by bylo za komančů nějak strašně blbě, alespoň tedy v té části co jsem zažil. Jedno vím, ale fakt jistě. Ten ráj na zemi, bych už znovu nepřál ani sobě, natož svým dětem.

211271

2.2.2010 21:56

Co bylo,bylo

daniela 95.?.?.?

Autor článku měl snahu vyjádřit fakta hospodaření minulého režimu.
Dlouhý článek a přesto krátký.Ještě zapoměl poukázat,kolik se vybudovalo rekreačních středisek,pionýrských táborů,kolik vzniklo chatařských oblastí,kulturních domů atd.Jako malé holce mi rostly tyhle výtvory před očima.A byly krásné.Byly na tu dobu totiž vysoce moderní.Bylo to dílo českých rukou.Takže,ono se za bývalého režimu neohazovalo povrchně oprýskané domy novou fasádou.Ono se stavělo nové a nové.Aby to sloužilo nám,obyvatelům země České.

Vůbec nemá smysl se přít o to,bylo-li dobře či špatně.Je to hodně věcí ideologie.Je to také hodně věcí toho,co posuzovatel klade na první místo.V čem je vlastně vrchol "životních snů".
Velký dům,silné auto,skvostné výrobky atd.,dnešní nejsilnější trumfy,proč je lepší i ta špatná demokracie.
Jistotu příjmu,čas na vlastní záliby,čas na rodinu a hlavně stát bezpečný,solidární a schopný zajistit svým občanům solidní život ve stáří,pokládám já za to nejdůležitější.
Bylo lépe.Bez diskuse.Život byl v mnohém jednoduší.Ta etapa však zkončila.Je tu doba šíleného mamonu,bezpráví a korupce.
Pravda.Kdybychom si naše dědictví lépe chránily,kdybychom měli vůbec nějakou tu možnost ovlivnit,kdo nás bude dále vést a jak,mohlo být vše jinak.Stačilo jen opravovat a dotvářet chyby předešlého vedení.Vždyť jsme chtěli jen trochu té svobody,jen méně té šedi!Není to přímo naše vina, že jsme si nechali kdysi tak bohatý,plně soběstačný Československý stát rozkrást,zpustošit,zruinovat.Neměli jsme možnost udělat něco více.Nemohli jsme tušit,že za dveřmi jednacích místností se disidenti a studáčtí odboráři nebijí za naše Nové Československo s demokratickými prvky,ale za přerozdělování majetku a moci mezi pár vyvolenými.Je to škoda.Mohla to být krásná a šťastná,ta naše země- Česká a Slovenská. Hledejme tedy cestu ven z marasmu.

211274

2.2.2010 22:23

RE: Co bylo,bylo

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 211274

Hezky napsané daielo, klobouk dolů.

Jedna z mála realitu popisujících reakcí. Bez zbytečných emocí, zášti, lokajského podlézání voldemortím E/elitám nebo ideologického sofi klouzání.

jansmith[smích]

211277

2.2.2010 22:49

co bylo bylo?

devil 188.?.?.?

To máte pravdu. Stačilo kousek svobody a také více informací...Byl jsem krmený od 15 let Svobodnou evropou Hlasem Ameriky atd. Vystřízlivění je bohužel tvrdé. Morálka v hajzlu a nezachrání to ani nová fasáda na domech. Ono stačí se podívat zezadu. Tam většinou je fasáda stará. A to jak na baráku tak duchovně.Bohužel z tohoto marasmu není východisko. Jen osobní poznání sám sebe a poznání Boha. Poznáte pravdu a pravda vás osvobodí. To co se tu děje nemá obdoby. Je to síla. Nevěříte? Věřte! Bolševik byl slabý odvar. A to jsme si mysleli že je to peklo! Omyl! Vítej na palubě! Ted to začne! Dˇábel.

211280

3.2.2010 0:32

Zdivočelá země

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 82.?.?.?

Zajímavý článek,ale může někdo poradit co s tím?Tento národ si nechá kálit na hlavu odjakživa.Na náměstí je nikdo nedostane.Kdosi prohlásil že Cechum ke spokojeností stačí pivo a fotbal po případě hokej.

211294

3.2.2010 0:48

Cenzura i na Zvědavci?

čochtan 213.?.?.?

OK, když již můj příspěvek nebyl zveřejněnm tak bych očekával aspoň nějakou poznámku, neřku-li emailík se zdůvodněním proč. Nejsem si vědom toho, že bych ve svém příspěvku napsal něco co je v rozporu s Vašimi pravidly.

Vodník Čochtan [zmaten]

(Pravděpodobně došlo k nějaké chybě při podávání příspěvku. Podejte prosím znovu. Vaše email odpovídá No Such User Here – Díky - moderátor)

211297

4.2.2010 14:49

RE: Cenzura i na Zvědavci?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 213.?.?.?

Reakce na 211297

Nevím jakou emailovou adresu máte v databázi, ale já jsem se registroval s mou obchodní emailovou adresou, která není na žádném Free mailu, ale na mém placeném serveru a denně mi na ni chodí 15-20 emailů. Takže žádné - No Such User Here - tam nemůže být. Ale to nevadí, nic se neděje. Jsem na to zvyklý, že se nevhodný příspěvek nezveřejní a omluví chybou při vložení.

Chtěl jsem jenom ostatním uživatelům říct, že autor článku není někdo, kdo si vložená data vycucal z prstu, ale dlouholetý ekonom specialista, mimo jiné poradce několika šéfů vlád. Chtěl jsem ještě upozornit na další velmi zajímavý článek pod názvem "Banky nebo lichva", zveřejněný v BL na adrese http://blisty.cz/art/43860.html

211486

3.2.2010 8:43

Omlouvám se

Emil22 213.?.?.?

za svůj minulý pokus napsat, že se nám tady žije 1000x lépe než za zločineckého režimu. Po dnešním článku jsem teprve pochopil, že většina přispěvatelů jsou buď zapšklými členy lidových milicí nebo nemocnými frustráty, kteří sice mají pohotové hospodské recepty na makroekonomickou diverzifikaci zdrojů (aniž by znali statistická data a význam základních pojmů), patent na morálku jiných a jiné skvělé vlastnosti levicových ředitelů zeměkoule, ale nejspíše dosahují hluboce podprůměrných příjmů a z nenávistí koukají kolem sebe na ty bohatší a úspěšnější. Za vším vidí zlodějnu, spiknutí a jejich sprostota jde tak daleko, že jsou ochotni odkývat i tak zvrácený článek, jako je tento. To co autor ušmudlal s těch čísel se ani omylem neblíží faktům. Pouze smíchal hrušky s červivýma jabkama a celé to zmanipuloval aby mu ta chvála komunistického neřádstva dala takový výsledek, jaký pro svoji propagandu potřeboval. Je to hnus! Údaj po údaji, resp. lež po lži se dá poměrně snadno odhalit, ale proč to tady dělat? Má se člověk něčím takovým špinit, kazit si den a zbůhdarma plýtvat časem? Pro koho? Pro tlupu frustrátů, kteří stejně věří těm svým vylhaným mantrám? Obávám se, že skutečnou hrozbou pro budoucnost země nejsou zloději a podvodníci, kteří se sem tam obohatí na státních zakázkách, ale frustráti, kteří kazí vzduch a infikují lidi, kteří si celkem spokojeně žijí, dokud se tady (ale i jinde) nedoví, že jejich morální povinností je cítit se špatně v tom prohnilém zkorumpovaném kapitalismu. Jak je libo, užijte si to! Já jdu na procházku s vnukama. Venku svítí sluníčko a těším se na další krásný den, který samozřejmě přeji všem lidem dobré vůle.

211334

3.2.2010 19:13

RE: Omlouvám se

kosk 77.?.?.?

Reakce na 211334

Já tedy nebyl členem milicí, naposledy SSM a to aniž bych o to nějak stál (naštěstí ani po mě nic nechtěli). Členy SSM jsem se stal tak,že na gymnasiu asi druhý den nás obešla jedna spolužačka, každého se zeptala na jméno, příjmení a adresu. Nakonec nám řekla, že jsme všichni od teď členy SSM [chechtot] A bylo.

Stejně tak se nepovažuji na člana tlupy flustrátů. Pokud se tedy za flustráta nepovažuje z definice člověk, který má schopnost nazaujatě uvažovat a přijímat i opačné argumenty, pokud mají nějaké logické podložení. Pokud chápete flustráta takto, tak to to se potom s hrdostí hlásím do skupiny flustrátů.

Svobodu si představuje každý jinak. Mě se na její současné podobě nelíbí, že kolem mě běhá řada lidí, kteří vidí svět černobíle a podobně jako ti "komouši" s přehledem škatulkují lidi podle schématu "kdo není s námi je proti nám". Dobrá ukázka takového člověka jste velmi pravděpodobně Vy. (nemímím to jako urážku, jen konstatování)

Na závěr bych podotkl, že IMHO je nemožné s podobnými lidmi vytvořit snesitelný žádný režim. Ale určitě by jste se dobře upatnil "nahoře" v Socializmu i dnes v tom PseudoKapitalizmu. [bliji] Využijte toho, nebudete litovat. (Myslím že Vy určitě ne)

211370

3.2.2010 23:16

RE: Omlouvám se/ Emile, Emile "nová persóno" na serveru "Zvědavec".

Gibi z Wilsonova 195.?.?.?

Reakce na 211334

Asi ste skutočne myšlienkovo podobný svojmu predchodcovi z 60.rokov
v ČS TV Robotovi Emilovi. On ten vtedajší Robot Emil príliš vedomostí nepobral a bola to taká komická figúrka. Vy ste jeho reinkarnácia. Vaše žvanenia nebudem vyvracať, dostal by som sa na váš primitívny level odkiaľ plkáte. Pouvažujte, čo sa tak vrátiť na domovské stránky "Nezvědavce", alebo pokiaľ "dlíte" v Tel Avivu, skočit na jedno dobré chladené pivo. Oddýchnete si a pár šekelov ste si už zarobili. Pokiaľ ste, nedajbože občanom ČR, potom vás chápem. Celé príbuzenstvo v KSČ, to je trauma na celý váš život. Tak sa snažte, očistite sám seba a svoju rodinu od toho "bolševicko-komunistického" hnusu, ktorý vám v minulosti prinášal toľko dobrého. Nie? Vy to nie ste. Potom nie ste Emil ale Mašín s medailou do kovaného komunistu Topolánka! Nehnevajte sa, musím vás obdivovať, také čudo ako vy sa nájde iba v ČR alebo Izraeli!

211389

3.2.2010 22:21

Milý Vladimíre, viete, že Vás mám rád i keď mi v mnohých veciach nekonvenujete.

Gibi z Wilsonova 195.?.?.?

Mám Vás rád za Vašu odvahu a odvahu s akou uverejňujete články autorov, s ktorými nesúhlasíte. Možno je to Vaša finta, náplň práce, taktika. Nebudem o tom rozmýšľať. Tento uverejený článok mi hovorí z duše. Nezakrývam si oči pred realitou vtedajšieho režimu, ale občan mal svoju dôstojnosť, pravda za úplatu, keď chodil raz za 4 roky k povinným a fraškovým voľbám. Ale mal strechu nad hlavou, istotu v zamestnaní, zdravotnú, bezplatnú starostlivosť a iné "počitky", ktoré sú dnes iba fantáziou. Môžete mi oponovať "dementogrací", "slobodou", voľnosťou vycestovania /za čo, keď žijem od výplaty do výplaty, pokiaľ ju vôbec mám ?/. Ach nemohli sme čítať objavné kecy "frankfurtskej školy" a iných korifejov "slobodnej západnej kultúry". Aj tá "mjúzik" bola na hunte! Musím Vás sklamať, ja som si čítal Ericha Fromma, počúval tzv.západnú muziku a hlavne nebál sa o svoj ďalší osud. Osobne som bol slobodný. Takí ako Vy , čo boli neslobodní emigrovali. A nakoniec sa ten "západný poriadok/neporiadok" dostal až do strednej Európy. Obyčajná rakovina, ktorá "rozhlodá" tento svet. Nič nové nepriniesla, iba
chaos a zmar. Za peknou larvou je rozpadnutý "ksicht" zombí. Toť kapitalizmus. Ale aj tak Vás mám rád. Na záver: "zločiny komunizmu /ktorý nikdy neexistoval/ blednú pred zločinmi kapitalizmu, ktorý zatiaľ funguje. Je dosť možné, že skončí v ohromujúcom raketovom "špektákle", ktorý skončí túto nemohúcu civilizáciu. Bude to škoda? Komu? Jednoducho ľudský rozum je "ve psí". BTW: "dementograce", dávam vlákno, kedy vôbec v ľudských dejinách bola? Demokrace=Reálny socializmus majú jedno spoločné, nikdy neexistovali. Primitívne logo pre OVČANOV.

211382

4.2.2010 7:37

Nevymlouvejre se na ideologii, každý musí začít se slušností u sebe.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 195.?.?.?

V poslední době mě čím dál víc zaráží skutečnost, proč jsme "černobílým národem". Proč příznivec ČSSD nenávidí ODS, proč Sparťan nesnáší Slávistu, proč se plive na každého s jiným názorem. Že by pozůstatek socialistické ideologie o třídním nepříteli? Těžko říct. Každopádně řeči o tom jak je kapitalismus či socialismus lepší jsou opravdu jen řeči o ničem. Náš stát i po tzv. revoluci řídí stejní lidé. Jaká to může být změna. Jedinou změnou je to, že místo biče marxismu je nyní používán bič konzumu. A bordel je tu pořád stejný. Pořád tu jsou lidi, kteří mohou beztrestně vše a zbytek, co může držet ústa a krok. Přátelé, toto, co se zde nyní děje není kapitalismus (stejně jako tu nikdy nebyl socilismus v pravém slova smyslu), podívejte se za hranice, je tam daleko větší pořádek, faktury se obvykle platí a když zůstane ležet člověk na silnici, tak mu zpravidla ostatní pomohou. To tady jsme si sami, svým chováním a jednáním, vybudovali toto prostředí korupce, nenávisti atp. Stačí přejet autem hranice a člověk okamžitě vidí rozdíl v chování lidí - jsou ohleduplnější, méně agresivní. A představa, že se najde politická strana "svatých", která tu všechno zachrání, je také hodně naivní. Politici jsou jen vzorky společnosti, jejím obrazem. Takže čekání, že tam příjde někdo slušný, je podle mě marné. Co s tím? Těžko říct, každopádně by si měl každý zaést před vlastním prahem, pokusit se dobře vychovat děti (což je v této době opravdu oříšek) a doufat, že bude líp.

211418

4.2.2010 8:21

VAZENI SPOLUOBCANE......... PART 1

RICHO9 euroman1996 (zavináč) hotmail (tečka) com 76.?.?.?

Urcite si vsichni vzpominate na mistni rozhlas kde se vzdy zacinalo timto... Vazeni spoluobcane.....

Rad bych sem taky neco napsal a dostal ze sebe par veci co si asi normalni Cesky obcan neuvedomuje.
Ziju jiz vice nez 15 let v zahranici (radeji nebudu psat kde) a za tu dobu jsem mel moznost poznat ten Kapitalismus z jine stranky a tady je muj nazor a uvaha:

V prve rade Kapitalismus ne nijak nelisi o Komunismu co se tyce systemu je jen zalozen na hodnotach

Kapitalisticka hodnota se nachazi JEN v majetku, penezich vse ma svou cenu a vse se da koupit! Smutne konstatovano i lidsky zivot!!! Vse je opratrne planovano s pomerne presnou vypocitavosti a nic neni udelano bez jakehokoliv zisku! Vzdy na tom nekdo vydela a posune se o kousek vyse a v prvni prilezoitosti za sebou odhodi zebrik.
Lide ziji ve stalem strachu a kdyz se jen trosku vyjasni kapitalisti a jejich zidovsti vudci a pratele vymysli nejakou hrozbu bud teroristy, pad na trhu a praseci chripky, ekonomickou krizi, silene kravy nebo "konec sveta 2012" Stale se nekde valci nebose neco deje a to vse opet vypocitave aby nekdo vydelal a nekdo zustal pozadu.

Jednoduse se staci jen zamyslet. Napriklad:
Americky trch je stabilizovan a jiz se firmam nepodari udelat vetsi vydelek a podporuji politiky a proto se najde duvod a jde se do valky kde se postupne pod kontrolou USA a jejich CIA zacne budovat Americky kapitalismus presne tak jak se vybudoval u nas v CR. Nasadil se predem vybrany president, udelaji se ulevy zahranicnim investorum a firmam, politici dostanou odmenu a zacnou se pohybovat jak jim nekdo diktuje.
Postupne se vsechno rozkrade udelase vzdy nekde nejaka afera at se o tom mluvi a hezky pomalu ale jiste se dostaneme do Americkeho kapitalismu kde (udajne) vsichni maji pravo na vsechno ale nedostanou nic!

Takze jestli jste si toho jeste nevsimli ( a asi ne podle toho co tady pisete) stali jste se vsichni KAPITALISTICKYMI ROBOTY a makate, nespokojene rvete a nakonec se uchlastate pod mostem!
Cesky clovek ma urcite zlate rucicky ale totalne blbou palici a to opet jen dokazuje ze nam ten panbuh dal vsem vseho stejne ale na jine mista [smích]
Mate hypoteky, byty a auta .....to co jste nemeli v CSSR a urcite v nich dobre vypadate a vsichni cumi co vsechno mate a ty mobily a pocitace a kreditky a Armani nebo Boss? Jo? Vsadim se ze vecer stejne sedite u vasi 50 palcove plazmy a premyslite nad tim co budete delat az stratite praci, prijdou na vas ze kradete, nebo budete nemocni a zakalite na raka.... k cemu vam to vsechno bude?? Potomci se porvou kdyz ne pozabiji do konce zivota se prestanou bavit a co ty vase majetky nadelaly?? Rozbyly rodiny a stejne to k nicemu neni auto zrezavi byt se proda penize rozhazou a muze se zacit znova......
Takze vsichni ti co jste tak veseli a stastni pro ty mam par otazek.....
Vsimli jste si ze se lidi tak nejak uz navzajem ani nemaji moc radi? Jeden druheho nerespektuje a kdyz vas chyti infarkt na ulici 15 s tech triceti co se na vas budou bezpomocne divat se urcite radujou ze bude vic mista na parkovani u Makra.

211426

4.2.2010 10:00

RE: VAZENI SPOLUOBCANE......... PART 1

8-P 88.?.?.?

Reakce na 211426

Vážený spoluobčane,

naučte se nejdřív rozdíl mezi kapitalismem a komunismem, a až potom sepisujte moudra. Komunismus je ideologie hlásající centrální plánování a zrušení osobního vlastnictví. Kapitalismus je hospodářský systém založený na individuálních schopnostech a osobním majetku.

Avšak čistý kapitalismus, který byl svého času v USA (shodou okolností tehdy v USA vynalezli elektriku, žárovky, letadla, rádio, a Ford začal vyrábět auta ve velkém) již dnes nikde na světě nenaleznete. Socialisti si přivlastnili pojem "kapitalismus", a výsledek je že lidé jako Vy nedokážou správně formulovat rozdíly mezi jedním a druhým.

211439

4.2.2010 13:23

RE: VAZENI SPOLUOBCANE......... PART 1

hc 90.?.?.?

Reakce na 211439

>Komunismus je ideologie hlásající
>centrální plánování a zrušení osobního vlastnictví.
>Kapitalismus je hospodářský systém založený na
>individuálních schopnostech a osobním majetku.

To jsou definice jako od repetenta páté třídy zvláštní školy.
Třeba zde v odstavci "Druhy a formy vlastnictví v komunistickém režimu" si udělejte alespoň rámcovou představu.

>Avšak čistý kapitalismus, který byl svého času v USA
>(shodou okolností tehdy v USA vynalezli elektriku, žárovky,
>letadla, rádio, a Ford začal vyrábět auta ve velkém) již
>dnes nikde na světě nenaleznete. Socialisti si přivlastnili
>pojem "kapitalismus", a výsledek je že lidé jako Vy
>nedokážou správně formulovat rozdíly mezi jedním a druhým.

Co je "čistý kapitalismus"? Hodil jsem ten výraz do Guglu, ale vysvětlení jsem nenašel. Gugl je asi komunista. [velký smích]

211469

6.2.2010 8:00

RE: VAZENI SPOLUOBCANE......... PART 1

RICHO9 76.?.?.?

Reakce na 211439

VAZENY VZDELANCE A KAPITALISTICKY PROLETANTE!

Musim vas upozornit ze jse se opet stal jednim s tech kteri zaslepene ctou jen dve vety a nechapou podstatu celeho obsahu.Musim smutne konstatovat ze asi budete jeden s tech co zbabele utekli z CSSR a ted nenechaji dopustit na kapitalistycky svet. Opravdu vas lituji jestli jste se stal jednim sjejich obeti "Brain washingu" Vzhledem k vasi absenci v CSSR bych vas rad seznamil se seznamem vynalezu vernych Ceskych vedcu a vynalezcu kteri HRDE bojovali s lidma a rezimem ale nikdy neprodali svou zemi a nekde jinde se vydavali za hrdeho Cecha kteri v dnesni dobe jezdi zpet se nechat lecit v nasich nemocnicich protoze si to v kapitalisticke zemi nemuzou dovolit.
Takze pro vasi informaci:
- Kontaktní čočky-umělé polyamidové vlákno Silon-Kaplanova turbína-Ruchadlo-Kostka cukru-První záchytná protialkoholní stanice na světě-První železnice na evropském kontinentě-Remoska-
Verzatilka-Patentka neboli stiskací knoflík -Plastická trhavina SEMTEX-........ co treba lodni sroub nebo poloautomaticka prevodovka nebo rypadlo u nas zvane BOBR????
Samozrejme to neni dostatek vynalezu proslavit tak malo zemi jako je CR ale vetsina z nich byla ukradena kapitalisty kteri se diky tomu proslavily.
i stim vasim Forden ti usly fakta.
Henry Ford mel 40 let kdyz vyrobil prvni vuz v roce 1907 kdezto nas Leopld Svitak mel za sebou velmi luxusni vuz a jako prni automobil v Rakousku Uhersku v roce 1897 automobil se jmenoval President.

Jeste jednou upresnuji ze cely muj clanek byl muj nazor a zadne porovnavani a fylozofovani o vyznamu slov. Na to ja nejsem dostatecne vzdelan a nemam to problem priznat. To ja nechavam jinym jako jste treba VY.
Takze ....Vam dekuji za venovany cas a precteni jen casti ale i presto.
S pozdravem zustava Verny a Hrdy Cech a politycky analfabet!

ZDAR JAK SVINA
Richo9

211725

4.2.2010 8:25

VAZENI SPOLUOBCANE......... PART 2

RICHO9 euroman1996 (zavináč) hotmail (tečka) com 76.?.?.?

Znate aspon jednoho ve vasi rodine ktery jede v drogach?? pokud ne tak lzete bude jich urcite vic a vsadim se ze to mate zasebou vy sami taky. Co jidlo chutna vam?? To je dobre protoze Kapitalisti se snazi!!! Delajiho samozrejme tak aby bylo co nejchutnejsi a proto je nacpane chemii do takove miry ze uz to nema s jidlem nic spolecneho. Jak jsem se zminoval - maji k tomu duvod- ! Potrebujou vam prodat jejich tabletky aby vas udelaly zavyslimi a nakonec vas OTRAVILY obrazne receno Ibuprofenem! To vse proto ze nemaji na duchody a vy budete NAVIC!!!!!!!!!! a co je navic tak se musi odstranit!
No takze co ted?
nebud tady vychvalovat Komunismus protoze neni co chvalit nebo porovnavat!
Ja vim co Ja vim a nezbyva mi nic jineho nez se sam podle toho zaridit>
Musim se stat sam svym Remeslnikem (to uz mam za sebou) tak jak rika muj otec Musis umet 49 remesel a posledni je BID. Koupit pudu kde si budu pestovat jidlo abych nezemrel hlady a nakonec vystudovat Cinskou medicinu aby me nekdo neotravil............... Jo a vam kteri se tady osocujete, nadavate si, vytahujete seznamy a prehazujete kabaty............... Tem se ja budu jen smat protoze po vas zbyde misto na parkovisti pro jine!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Opet pouzuji citat sveho Otce "Proti vetru se curat neda" (a to jsem byl slusny)
Nevim proc My Cesky Narod jsme takovy BLBCI a nechame se opit TVRDYM rohlikem!!!!!!!!!!
Jaky je to rozdil Komunista nebo Kapitalista delaji krmi vas stejnou srackou akorat s jineho koryta a jak je videt tak vam chutna............
CO VAS V CR CEKA??

To stejne co v USA

Decka budou blbe ze nenapocitaji do 100 bez kalkulacky (protoze stat bude mit kontrolu nad skolstvim) Vlada nema rada inteligentni lidi. Proc? Blbci nepindaj nahlas a nejsou nebespecni ozerou se a maji blbe kecy "u piva"

Bude moznost vlastnit a mit vsechno ... to ale stoji penize a tak se bude vic makat a platit vetsi dane aby mohl stat vice utratit na tom jak vas kontrolovat a poslouchat vase tel. hovory a sledovat vas satelitem a ladovat do vas ty cenzurovane SRACKY v TV a radiu

Slovo RODINA se vymaze z Ceskeho jazyka a nikdo nebude ani uz vedet co to znamena decka se prihlasi do ruznych Gangu a vetsina z nich zkonci v krymu nebo na drogovem leceni.

Kazdy bude mit nekoho v rodine s rakovinou a bude si myslet ze to bylo v genech.

Budete verit na teroristy za kazdym stromem a koupite si plastenku a sacky na nohy a ruce, masky uz asi nesezenete [pláč]

Vubec bych se nedivil kdyby jste zacli na zahrade kopat bunkr protoze bude konec sveta 2012! jo vlastne meli by jste uz zacit ten datum neni tak daleko.......

211428

4.2.2010 8:26

VAZENI SPOLUOBCANE......... PART 3

RICHO9 euroman1996 (zavináč) hotmail (tečka) com 76.?.?.?

Jo a ten Cerny president nas nezachrani ........ to je taky spocitane .......... pujde se na Afriku tam je ropa diamanty, zlato a jeste tam nejsou Cinani .......... Bilym Cernosi neveri......ze? Jeste stesti ze se tam OBAMA narodil.
Jak jsme mi ti Cesi ale BLBY!!! Nebo vychlastani pivem...... nejsmutnejsi ovsem je ten fakt ze nejen uz se moc potomku nerodi ALE dobrovolne se vzdavame Ceskeho Jazyka!
V mediich, restauracich a uz i ve skolach a mozna ze i v divadlech ........ se nemluvi Cesky ale nejakou Americkou Cestinou se slovy: jsem cool a to bylo funny, potkame se v restaurantu a dame si neco z menicka.
TO JE NA ZAMYSLENOU !!!!!!!!!!!
Tak a ted me muzete hnojit jak chcete je mi to totiz uplne UKRADENE.
Ja vim co vim a proti vetru curat nebudu.............................

ZDAR JAK SVINA

Richo9
[překvapení] [naštvaný] [naštvaný]

211429

30.1.2011 10:00

Hi there from Russia

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 83.?.?.?

Well, you've got what you deserved, together with us Russians.
We're in the same shit now. That's why we do know that feel, our Czech bros.
Sad but true - Socialist times weren't that bad.

237089

26.4.2012 12:32

Tento dokument by se dal číst při obžalobě exponentů změny společenského systému na území bývalé ČSSR

Jaroslav Machytka 188.?.?.?

Tento dokument je zákonitě subjektivní ale zároveň je třeba říci, že obsahuje tvrdá data a tím vystavuje účet exponentům změny společenského systému na území bývalé ČSSR.
Pokud si ho někteří četli, musí je mrazit v zádech a ........
Jejich luxus jim nakonec k ničemu nebude.

Teď už se jen čeká na novou, avšak lidsky kvalitní osobnost v Evropě a potažmo pak i v ČR.
Já věřím, že už někde existuje.

267816

Příspěvků: 156

02.02. 04:43  zivot v koncentraku
02.02. 06:52 Anonymus  RE: zivot v koncentraku
02.02. 12:40  RE: zivot v koncentraku
03.02. 23:49  RE: zivot v koncentraku-JOHN
03.02. 09:17 nabhoth  RE: zivot v koncentraku
19.03. 17:25 Loyza de Contayner  RE: zivot v koncentraku
02.02. 05:11 Oldis  Me se to libi
03.02. 09:20 Emil22  RE: Me se to libi
03.02. 18:20 kosk  RE: Me se to libi
05.02. 12:47 vagabundus  RE: Me se to libi
05.02. 13:45 Řehoř  RE: Me se to libi
05.02. 15:05 Amík  RE: Me se to libi
06.02. 14:38 Oldis  RE: Me se to libi
02.02. 05:28 Anonymus  Není co dodat,
02.02. 17:10 Oldis  RE: Není co dodat,
02.02. 17:36 Peptalkin  RE: Není co dodat,
02.02. 08:03  ČR tehdy 'ze svého' každoročně darovala???
02.02. 09:30 8-P  RE: ČR tehdy 'ze svého' každoročně darovala???
02.02. 12:04 kavol  RE: ČR tehdy 'ze svého' každoročně darovala???
02.02. 20:30 qwe  RE: ČR tehdy 'ze svého' každoročně darovala???
03.02. 20:08 Vince  RE: ČR tehdy 'ze svého' každoročně darovala???
30.08. 09:06  RE: ČR tehdy 'ze svého' každoročně darovala???
03.02. 00:09  to je jako s tim vynalezem
02.02. 17:40 Peptalkin  RE: ČR tehdy 'ze svého' každoročně darovala???
03.02. 20:39 Vince  RE: ČR tehdy 'ze svého' každoročně darovala???
04.02. 04:51 hera  RE: ČR tehdy 'ze svého' každoročně darovala???
04.02. 20:25 Peptalkin  RE: ČR tehdy 'ze svého' každoročně darovala???
02.02. 20:34 Tvrdas  RE: ČR tehdy 'ze svého' každoročně darovala???
03.02. 08:59 orels  RE: ČR tehdy 'ze svého' každoročně darovala???
03.02. 14:14 jansmith1984  RE: ČR tehdy 'ze svého' každoročně darovala???
03.02. 14:57 MedaBeda  RE: ČR tehdy 'ze svého' každoročně darovala???
02.02. 09:30  pro upřesnění
02.02. 09:38 Lucas  Ilustrace
02.02. 12:15 herbert  RE: Ilustrace
02.07. 05:22 LaFox  RE: Ilustrace
02.02. 09:53 8-P  Tak to beru
02.02. 10:45  RE: Tak to beru
02.02. 12:31 8-P  RE: Tak to beru
02.02. 22:51 kubrt  RE: Tak to beru
03.02. 10:17 8-P  RE: Tak to beru
02.02. 19:46 Vanguard  RE: Tak to beru
02.02. 21:01 jansmith1984  RE: Tak to beru
03.02. 12:18 Tvrdas  RE: Vanguarde jsi typický přiklad ideologa
05.02. 13:01 vagabundus  RE: Tak to beru
05.02. 18:57 Takyjeden  RE: Tak to beru
02.02. 10:53 jd  RE: Tak to beru
02.02. 12:39 8-P  RE: Tak to beru
02.02. 15:10 jd  RE: Tak to beru
02.02. 17:04  RE: Tak to beru
03.02. 10:11  RE: Tak to beru
02.02. 17:50 Peptalkin  RE: Tak to beru
03.02. 10:19 8-P  RE: Tak to beru
04.02. 20:28 Peptalkin  RE: Tak to beru
03.02. 13:31 korutan  RE: Tak to beru
04.02. 08:15 8-P  RE: Tak to beru
02.02. 14:44 janko  RE: Tak to beru
04.02. 13:06 jamaja  RE: Tak to beru
02.02. 10:15 sandman  poučné čítanie
02.02. 14:48 janko  RE: poučné čítanie
02.02. 17:10 sandman  RE: poučné čítanie
02.02. 19:04 janko  RE: poučné čítanie
02.02. 20:37 jansmith1984  RE: poučné čítanie
03.02. 04:10 Peptalkin  RE: poučné čítanie
03.02. 09:29 sandman  RE: poučné čítanie
02.02. 10:28 raduzo  Dar ceska pre slovensko
02.02. 11:00  RE: Dar ceska pre slovensko
02.02. 16:21 hera  RE: Dar ceska pre slovensko
03.02. 08:03 MedaBeda  RE: Dar ceska pre slovensko
04.02. 02:42 hera  RE: Dar ceska pre slovensko
04.02. 03:55 canario447  RE: Dar ceska pre slovensko
04.02. 08:22 MedaBeda  RE: Dar ceska pre slovensko
04.02. 13:32 canario447  RE: Dar ceska pre slovensko
04.02. 14:25 MedaBeda  RE: Dar ceska pre slovensko
04.02. 08:10 MedaBeda  RE: Dar ceska pre slovensko
06.02. 23:01  No vida, kam až může zajít debata
04.02. 09:00 MedaBeda  RE: Dar ceska pre slovensko
04.02. 15:13 hera  RE: Dar ceska pre slovensko
04.02. 03:01 hera  RE: Dar ceska pre slovensko
04.02. 08:15 MedaBeda  RE: Dar ceska pre slovensko
06.02. 23:20  RE: Dar ceska pre slovensko
08.02. 17:12 MedaBeda  RE: Dar ceska pre slovensko
12.02. 14:27  RE: Dar ceska pre slovensko
02.02. 10:40 mkadlec  Bez muceni priznavam...
02.02. 10:53  RE: Bez muceni priznavam...
02.02. 13:04 fohat  RE: Bez muceni priznavam...
02.02. 10:56 Slave  Beznadějně zotročeni
02.02. 11:05 Kadlik  Zajimave
02.02. 11:47  RE: Zajimave
02.02. 12:48 Alexus  RE: Zajimave
02.02. 22:58 Pejsatel  RE: Zajimave
02.02. 12:34 Bubeník  Ještě bych k tomu dodal:
02.02. 13:47 beatles  zdivočelá země
02.02. 15:14 Garion  Vzpomínkový optimismus
02.02. 16:21 Abbe  RE: Vzpomínkový optimismus
02.02. 17:11 J.B.B.C.  RE: Vzpomínkový optimismus
04.03. 10:29 Honza999  RE: Vzpomínkový optimismus
02.02. 19:57 Garion  RE: Vzpomínkový optimismus
02.02. 22:01 hc  RE: Vzpomínkový optimismus
03.02. 05:26 Abbe  RE: Vzpomínkový optimismus
03.02. 14:19 Garion  RE: Vzpomínkový optimismus
02.02. 23:32  RE: Vzpomínkový optimismus
02.02. 18:16 Peptalkin  RE: Vzpomínkový optimismus
03.02. 01:45 p  RE: Vzpomínkový optimismus
03.02. 18:52 kosk  RE: Vzpomínkový optimismus
02.02. 16:14 Jiřin  článek zcela odvádí od podstaty problému - fungování "lidské" společnosti
03.02. 18:57 kosk  RE: článek zcela odvádí od podstaty problému - fungování
02.02. 16:52 Malcik  Kritika
02.02. 20:30 canario447  RE: Kritika
02.02. 20:43 Lotras  RE: respektování vlastnických práv
03.02. 08:13 Malcik  RE: respektování vlastnických práv
03.02. 00:24 bufet  RE: Kritika
03.02. 07:41 Malcik  RE: Kritika
03.02. 01:26 Vojta49  RE: Kritika
03.02. 02:18 p  RE: Kritika
03.02. 07:47 Malcik  RE: Kritika
03.03. 16:16 Zeměžluč  RE: Kritika
02.02. 20:58 canario447  k clanku
02.02. 21:46 Antiseptik  RE: k clanku
02.02. 23:22 canario447  RE: k clanku
03.02. 00:13 J.B.B.C.  RE: k clanku
03.02. 00:38 canario447  RE: k clanku
03.02. 00:51 J.B.B.C.  RE: k clanku
03.02. 01:38 canario447  RE: k clanku
03.02. 02:07 p  RE: k clanku
03.02. 03:36 canario447  RE: k clanku
03.02. 08:08 jansmith1984  RE: k clanku
03.02. 00:50 canario447  RE: k clanku
03.02. 00:53 canario447  RE: k clanku
03.02. 00:57 J.B.B.C.  RE: k clanku
03.02. 01:25 canario447  RE: k clanku
03.02. 02:42 J.B.B.C.  RE: k clanku
03.02. 03:25 canario447  RE: k clanku
03.02. 14:00 jansmith1984  RE: k clanku
03.02. 15:11 Garion  RE: k clanku
03.02. 23:36 J.B.B.C.  RE: k clanku
04.02. 02:30 canario447  RE: k clanku
02.02. 21:24 prostej člověk  Jsem musel zamáčknout slzu...
02.02. 21:56 daniela  Co bylo,bylo
02.02. 22:23 jansmith1984  RE: Co bylo,bylo
02.02. 22:49 devil  co bylo bylo?
03.02. 00:32  Zdivočelá země
03.02. 00:48 čochtan  Cenzura i na Zvědavci?
04.02. 14:49  RE: Cenzura i na Zvědavci?
03.02. 08:43 Emil22  Omlouvám se
03.02. 19:13 kosk  RE: Omlouvám se
03.02. 23:16 Gibi z Wilsonova  RE: Omlouvám se/ Emile, Emile "nová persóno" na serveru "Zvědavec".
03.02. 22:21 Gibi z Wilsonova  Milý Vladimíre, viete, že Vás mám rád i keď mi v mnohých veciach nekonvenujete.
04.02. 07:37  Nevymlouvejre se na ideologii, každý musí začít se slušností u sebe.
04.02. 08:21 RICHO9  VAZENI SPOLUOBCANE......... PART 1
04.02. 10:00 8-P  RE: VAZENI SPOLUOBCANE......... PART 1
04.02. 13:23 hc  RE: VAZENI SPOLUOBCANE......... PART 1
06.02. 08:00 RICHO9  RE: VAZENI SPOLUOBCANE......... PART 1
04.02. 08:25 RICHO9  VAZENI SPOLUOBCANE......... PART 2
04.02. 08:26 RICHO9  VAZENI SPOLUOBCANE......... PART 3
30.01. 10:00  Hi there from Russia
26.04. 12:32 Jaroslav Machytka  Tento dokument by se dal číst při obžalobě exponentů změny společenského systému na území bývalé ČSSR

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

103

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 117 čtenářů částkou 36 210 korun, což je 103 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Nakažení očkovaní jsou podle Tečky bezinfekční25.10.21 17:51 Česká republika 12

Nová nařízení vlády? Máme pro vás právní návody pro důstojný a svobodný život 25.10.21 17:13 Česká republika 2

Ameriku zaplavila vlna lítosti těch, co se nechali naočkovat24.10.21 17:07 USA 3

Měnit pohlaví dětí je zločin proti lidskosti24.10.21 09:58 Rusko 1

Hliník se odstěhoval do Humpolce......24.10.21 09:53 Evropská unie 0

Po celé Itálii vyrazili lidé i přes zákaz do ulic, podpořili je i Francouzi (VIDEA)24.10.21 09:44 Itálie 2

Zákon, který omezuje základní svobody 67 milionů Francouzů, schválilo 23 % poslanců!22.10.21 17:54 Francie 2

Policie pokračuje ve stíhání exposlanců Volného a Roznera, souhlas sněmovny už nepotřebuje 22.10.21 17:34 Česká republika 4

Soud zrušil další nezánonný paskvil - příjezdový formulář21.10.21 19:50 Česká republika 0

Nesvítí, nefouká... Data z Německa kříží plány EU21.10.21 17:38 Německo 5

Už na nás "vláda" zase chystá další šikanu a buzeraci20.10.21 20:19 Česká republika 6

Majitelé lesů raději zakáží cyklistům vjezd do lesa úplně19.10.21 20:20 Česká republika 5

Americké vojenské biologické laboratoře v Kazachstánu19.10.21 18:59 Kazakhstan 0

Evropská agentura pro léčiva zahájila hodnocení vakcíny společnosti Pfizer pro děti ve věku 5-11 let19.10.21 09:23 Evropská unie 2

Krize toaletního papíru!19.10.21 08:31 Česká republika 5

USA jsou připraveny posílit obranné schopnosti Gruzie - šéf Pentagonu přijel do Tbilisi18.10.21 09:21 Gruzie 3

Fauciho jedy18.10.21 09:16 USA 2

Kanadská provincie vydala nová pravidla COVID, která umožňují vládě zabavit soukromý majetek17.10.21 18:30 Kanada 2

„Tak to ne!“ Povinné vakcíny narazily na vážný odpor. Hnízdil spustil kanonádu17.10.21 17:46 Česká republika 1

Volby, AfD naletělo šmejdům17.10.21 04:52 Německo 1

Měnové kurzy

USD
22,18 Kč
Euro
25,73 Kč
Libra
30,53 Kč
Kanadský dolar
17,93 Kč
Australský dolar
16,67 Kč
Švýcarský frank
24,09 Kč
100 japonských jenů
19,47 Kč
Čínský juan
3,47 Kč
Polský zloty
5,58 Kč
100 maď. forintů
7,04 Kč
Ukrajinská hřivna
0,84 Kč
100 rublů
31,78 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 002,52 Kč
1 unce stříbra
541,44 Kč
Bitcoin
1 393 304,63 Kč

Poslední aktualizace: 26.10.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 11 290