Diskuze k článku

Spiknutí proti umění, část I

Příspěvků 123

11.11.2009 5:26

Vysledek uz tu mame

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 79.?.?.?

Vandalismus - fenomen prolezly ve vsech ostatnich fenomenech dneska. Ujal se nejdrive v politice a nasledne vsude. Amen.

204500

11.11.2009 7:32

jenom Židé za to nemohou

mig 78.?.?.?

Je snadné za vším vidět jednoduché principy, že všechno řídí Židé apod. Autorka hájí křesťanství a že je prý v rozporu s židovskou vírou... Ale pak si na internetu taky můžete přečíst články o vzniku samotného křesťanství jakožto židovského nástroje ke zničení starověkého Říma... Kde je tedy pravda? Je křesťanství v rozporu nebo je přímo jejich nástrojem?

Lidé by chtěli mít svět jednoduchý a přehledný, aby se v něm mohli orientovat. Chtěli by jednoduchého a přehledného Boha, aby měli pocit vlády jedné ruky a že vše má řád. Proto rádi hledají jednoduché principy všeho. Hledají hlavně viníky všeho.

A že byli někteří Židé umělci, kteří změnili vkus většiny, za to ale nemůže žádné spiknutí, ale nejspíš to, že byli dobrými umělci. Nevím jestli byl Andy Warhol Žid, ale jeho pop-art ovlivňuje umění dodnes. Spíš se věci podléhají přirozenému vývoji. Kultura realismu a romantismu v umění byla vystřídána pravým opakem. Za nějakou dobu dojde k přesycení konceptuálním uměním a možná se dočkáme neorealismu a neoromantismu. Je to přirozený vývoj a nikdo by asi nedokázal něco takového jako lidský vkus centrálně řídit, když je tak těžké řídit mnohem primitivnější věci.

204502

11.11.2009 10:21

RE: jenom Židé za to nemohou

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 95.?.?.?

Reakce na 204502

Andy Warhol cize Andrej Varchola, jeho rodicia pochadzali z rusnackej /rusinskej/ dediny Mikova pri Medzilaborciach na Slovensku. Povodom bol Rusnak, cize Rusin...

204510

11.11.2009 10:54

RE: jenom Židé za to nemohou

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 204502

Ale principy (ideje) jsou skutečně JEDNO-DUCHÉ. A to doslova. Vzhledem k tomu, že existují v nestvořeném světě, nejsou dualisticky rozděleny na "dobro a zlo", i když my lidé nemůžeme jejich odraz zde, ve hmotě, jinak vnímat, protože my sami a naše vnímání reality už plně dualismu podléhá/me. Pokud si pozorně pročtete a hlavně procítíte Starý Zákon a Nový Zákon, přijdete sám na to, jak se jejich princip, podstata, od sebe bytostně liší (velmi zjednodušeně řečeno princip "oko za oko, zub za zub" proti principu "nastav i druhou tvář". Tímto ale neříkám, že se každý žid ve všem chová podle prvního, judaistického principu a každý křesťan podle druhého, křesťanského. Zmatek do problému vnáší hlavně a především zaměňování těchto jednoduchých, nehmotných principů s "hmotnými" projevy, chováním, organizacemi a směry, které si přisvojují jméno těchto principů, aniž by ovšem zcela realizovaly jejich obsah. Princip křesťanství je "v rozporu" s principem judaismu (Ježíš přišel "psát nové zákony na staré desky" ), to ale neznamená, že by se ten "rozpor" při dobré vůli nedal mírově překonat, že by ony protiklady nebylo možno sloučit, sjednotit. Zatím ale bohužel většinou chybí právě ona dobrá vůle, často na obou stranách.

204511

11.11.2009 11:53

Ještě poslední poznámka

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 204511

k rozdílnosti principů judaismu a křesťanství. Mottem Starého Zákona je výhradně "nadvláda vyvoleného národa nad ostatními národy" (a je na věřícím, zda to pochopí v "pokleslém", čistě materialistickém smyslu, či zda to produchovní a povznese), Nový Zákon na svět hmoty "dlabe" a jde mu výhradně o spásu duše (a zase - je na konkrétním věřícím, jak to ve svém životě zrealizuje - pokud to nějak pokroutí, není to vina principu).

204516

11.11.2009 15:02

RE: Ještě poslední poznámka

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 204516

Ještě bych k tomu něco dodal. Starý zákon můžeme brát jako zákon karmy. S tím právě souvisí to oko za oko, zub za zub. V praxi to je vlastně zákon o zachování energie. Všechny špatné skutky jsou odměňovány zlem, dobré dobrem. Pokud bychom to převedli na karmické učení, SZ pak tomu plně odpovídá.

Nicméně NZ je něco ÚPLNĚ jiného. Jde vlastně o odstranění karmických "zákonitostí". Ježíš řekl, že můžeme vstoupit do Božího království okamžitě. Stačí ho jen přijmout. Tím pádem se ruší princip zachování energie - karmické zákony.

Což je velice pozoruhodné. Ale zároveň to odpovídá představě milujícího Boha. Milující Bůh přeci nebude trestat své děti, ale "odpustí" jím. Pokud jsou si schopni odpustit sami. Moje teorie je taková, že člověk po smrti začně vnímat svůj život v božské perspektivě, tím pádem mu okamžitě dojdou všechny prasárny, které v životě udělal. Dle SZ by se musel vrátit a prožít tyto prasárny na vlastní kůži. Nicméně dle NZ má možnost přijmout odpuštění.

Ježíš ovšem řekl, že do Božího království můžeme vstoupit OKAMŽITĚ!!! Toho je ovšem schopný málokdo, neboť se každý drží SZ jako klíště.

Samotné křesťanství má pak velice málo společného s křesťanskými církvemi, zejména s katolickou. Mnohdy KC dokonec jedná v příkrém rozporu s jeho učením. Ale nebudu se zde rozepistovat, abych neurazil místní katolíky... Ti většinou přijímají křesťanství jako soubor dogmat, pravý smysl jim tím pádem naprosto uniká. Ovečky KC jsou zotročeni učením, které je mělo osvobodit.

A co se týká židů... Není na světě pověrčivější sekty. Zůstali ve středověku a už se neposunou dále. Jejich svět je založen na materialismu a jejich rabíni se trpělivě starají, aby jejich ovečky zůstaly sto let za opicemi. Ono se pak stádo daleko lépe ovládá. Je mi jich líto. Nechtěl bych svůj život řídit souborem pravidel, které si vymyslelo pár pošahanců. Například bych si nerad kálel o šábesu do kalhot a tak pod.

204526

11.11.2009 15:15

RE: Ještě poslední poznámka

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 204526

Ještě jsem teď našel zajímavý článek, který je určen především pro katolíky. Opět se týká těch nesmyslů, co KC soustavně šíří, spolu se zákazem kondomů.

Cituji: Argentinský jezuita Funes je spíše skeptický pokud jde o možnost, že by byly brzy objeveny další formy života. V roce 2008 však prohlásil, že víra v Boha je slučitelná s vírou v mimozemšťany, a dokonce řekl, že by mohla existovat planeta obydlená bytostmi, které se neprovinily prvotním hříchem.

Co to katolíci furt melou o prvotním hříchu? Ano, nějaký prvotní hřích být musí, jinak by nemohli své učení aplikovat na celou populaci. Oni mají v rukávu jedno eso. A tím je sex. V okamžiku, kdy se sex a přirozená lidská sexualita začnou označovat za něco špinavého (viz NEPOSVRNĚNÉ početí - to znamená, že všechna ostatní početí byla poksvrněná? [naštvaný] ), najednou je z celé lidské populace banda nechutných hříšníků.

204527

11.11.2009 23:22

RE: Ještě poslední poznámka

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 201.?.?.?

Reakce na 204527

trochu si to pletete dogma o neposkvrnenem poceti znamena neco zcela jineho, nezli si myslite . neco si o tom prectete.

204548

12.11.2009 15:52

RE: Ještě poslední poznámka

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 204548

Zajděte se zeptat do kostela babiček, jak to chápou. Pak si o tom popovídáme.

204634

12.11.2009 18:20

RE: Ještě poslední poznámka

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 201.?.?.?

Reakce na 204634

ty babicky to urcite nechapou tak jak predpokladate.

204643

11.11.2009 23:27

RE: Ještě poslední poznámka

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 201.?.?.?

Reakce na 204527

pokud jde o tu planetu bez dedicneho hrichu, to vubec neni nic noveho v kat. cirkvi

204551

12.11.2009 14:38

RE: Ještě poslední poznámka

Winston.Smith 213.?.?.?

Reakce na 204527

Pane hestroy, takto mastit dohromady teze o sexu, prvotním hříchu a neposkvrněném početí, je naprosto zcestné.
Prvotní hřích nemá se sexem absolutně nic společného. Jde o prvotní hřích, kterého se dopustili lidé proti Bohu (OBRAZNĚ se to lze dočíst hned na začátku Bible, to je ta velká tlustá kniha, která bohužel chybí spoustě lidem v knihovničce). Tento prvotní hřích je dědičný a přechází z pokolení na pokolení.

Termín neposkvrněné početí se užívá v souvislosti s Pannou Marií. Ona neposkvrněnost naprosto nesouvisí se samotným aktem plození, ale právě s oním prvotním hříchem. Aby se Panna Maria mohla stát Bohorodičkou (matkou bohočlověka Ježíše Krista), nemohla být zatížena poskvrnou prvotního hříchu. Proto se jí dostalo od Boha jedinečné milosti, že byla tohoto dědičného hříchu uchráněna.

Nechci tu dělat přednášku z teologie, ale když už jste to nakousl...
Mrzí mě, že spousta lidí křičí proti křesťanství, ze kterého naše civilizace vzešla a přitom neznají základní pojmy...

204628

12.11.2009 17:30

RE: Ještě poslední poznámka

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 204628

No právě. Je v tom zmatek, že? Zajímalo by mě, jak by dopadla anketa, v které by se na tyto věci ptali babiček v kostele.

Ano, právě o tom prvotním hříchu mluvím. Co je to za nemysl? Vy věříte té příhodě o jablku? Vždyť je to směšné.

Vy věříte tomu, že Bůh je tak mstivý, že trestá lidi za to, že jejich předci ho v něčem neposlechli? Už to, že se odděluje Bůh od člověka je dle mého jedním z nejhorších omylů. Všechno je jedno. Bůh pak stvoří člověka k obrazu svému, dá mu naprostou svobodu, jednu věc mu zakáže a pak ho za to trestá po generace?

Vy byste to svým dětem neodpustil? Je něco, co byste svým dětem neodpustil? Kdo myslíte, že je schopen většího odpuštění? Vy, nebo Bůh?

Už chápete, jaký je to celý nesmysl? O tom mluvím.

SZ je v podstatě karmický zákon. Prvotní hřích je pak karmické zatížení. Neposkvrněné početí je pak početí bez karmického zatížení. Souhlasíte?

Podle mého je schopen pochopit skutečný význam NZ (SZ je mi úplně u zadku, se zlým a pomstychtivým Bohem nechci mít vůbec nic společného) asi tak jeden ze 100.000. Ostatní to berou jako dogma a dokonce věří, že Ježíš se narodil bez pohlavního styku (obávám se, že neposkvrněné početí spojuje s tímto stykem většina "věřících"[mrknutí jedním okem].

Někteří si dokonce myslí, že Ježíš byl historická postava... Bílý s modrýma očima... [chechtot] [chechtot] [chechtot]

204641

13.11.2009 12:33

RE: Ještě poslední poznámka

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 201.?.?.?

Reakce na 204641

...Podle mého je schopen pochopit skutečný význam NZ (SZ je mi úplně u zadku,
se zlým a pomstychtivým Bohem nechci mít vůbec nic společného) asi tak jeden ze 100.000...


neni NZ bez Stareho Zakona, a nema bez nej smysl.
dulezite je jestli ten buh chce mit neco spolecneho s vami [naštvaný]
je jiste prijemne byt tak lacine jednim z tech asi tak 100.000...

204702

13.11.2009 12:25

RE: Ještě poslední poznámka

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 201.?.?.?

Reakce na 204628

Josef Mikovec: V nejednoho boha věřiti (ne)budeš[zmaten]

http://www.czechfreepress.cz/index.php?option=com_... [překvapení]

204700

15.11.2009 14:11

RE: Ještě poslední poznámka

martas300 68.?.?.?

Reakce na 204628

Co by nekriceli.Spocitejte si kolik lidi za dobu pusobeni KC muselo zemrit.Kolik lidi muselo zemrit ve jmenu Jezise Krista [Amerika].Kolik deti bylo a je sexualne zneuzivano bozimi sluzebniky,a nikdy za to nebyli ani nejsou potrestani.
Dekuji pekne,s takovym nabozenstvim nechci mit nic spolecneho.

204825

13.11.2009 12:27

RE: Ještě poslední poznámka

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 201.?.?.?

Reakce na 204526

odkud to vite?

204701

12.11.2009 13:53

RE: Ještě poslední poznámka

abc 89.?.?.?

Reakce na 204516

Nemôžem to nechať bez reakcie. Zákon je len jeden. Zmluvy sú dve. Stará a Nová. V žiadnom prípade neboli vyvolený národ z titulu nadvlády, ale ukážky iným národom, čo znamená riadiť sa Božím zákonom. Že zlýhali? Aby sa ukázalo, že zákon bol dokonalý a oni hriešni. Preto prišlo vykúpenie a oslobodenie. Ale to neznamená , že sa Boh vydlabal ako píšete na hmotné veci. Svet mu stále patrí. A jeho predsavzatie zo zeme urobiť večného obydlie pre ľudí ale v rajskej podobe, od tohto svojho zámeru tiež neupustil. Nové bolo len to, že vláda sa mala vrátiť tam, kde patri, do neba.

204620

12.11.2009 0:55

RE: jenom Židé za to nemohou

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 201.?.?.?

Reakce na 204511

“Cultural domination has been an underappreciated facet of American power... with approximately half a milion foreign students flocking to the United States, with many of the ablest never returning home. Graduates from American universities are to be found in almost every Cabinet on every continent... As the imitation of American ways gradually pervades the world, it creates a more congenial setting for the exercise of the indirect and seemingly consensual American hegemony... Whatever one may think of its aesthetic values, America's mass culture exercises a magnetic appeal, especially on the world's youth. Its attraction may be derived from the hedenostic quality of lifestyle it projects, but its global appeal is undeniable. American television programs and films account for about three-fourths of global market. American popular music is equally dominant, while American fads, eating habits, and even clothing are increasingly imitated worldwide. The language of the Internet is English, and an overwhelming proportion of the global computer chatter also originates from America, influencing the content of global conversation.

Lastly America has become a Mecca for those seeking advanced education. (Z.Brzezinski, The Grand Chessboard)

Tím zároveň dává radu a instrukce Co dělat, a jak se bránit, nejen mimo rámec, ale dokonce i v rámci a koridoru reifikované, komodifikované, instrumentalizované buržoasní racionality. K uváděné mass culture jen poznámku. Mass culture, masscult neboli maskultura, maskult čili маскултура, маскулт, to jest masová kultura je taková, která je určena masám a masové společnosti, avšak nemůže, a kdyby mohla, nesmí být masami tvořena (ostatně by tím vlastně přestala být maskulturou), naopak tyto masy jsou do jisté míry tvořeny, přikrmovány i vykrmovány právě touto maskulturou. Přidržíme-li se jedné, ne zbytečně náročné, avšak promyšlené definice maskultury. Tím se take liší od kultury lidové nejen tradiční, ale i současné popular culture, od cultura operária, tj. dělnické kultury, tedy ve východní oblasti dělkultu či výslovně proletkultu(?) a midcult (viz Ecléa Bosi, Cultura de Massa e Cultura Popular,11a edição revista, Petrópolis, RJ: Editora Vozes ) subculture, subversivní kultury, i subkultury a kultury plně zlidovělé. Mluví se i o masscult High society (Viz Costa Lima, Luiz, Teoria da cultura de massa,6a. ed., ... In: LIMA, Luiz Costa , Teoria da cultura de massa, Rio de Janeiro: Paz & Terra) , poučí Dwight MacDonald, “Masscult and Midcult” 1960 a Dominic Strinatti.

204569

11.11.2009 11:43

Ještě pár slov k zajímavé úvaze:

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 204502

.. Ale pak si na internetu taky můžete přečíst články o vzniku samotného křesťanství jakožto židovského nástroje ke zničení starověkého Říma... Kde je tedy pravda?..

A nechcete zde náhodou i vy najít nějaký "jednoduchý princip, jednoduchou pravdu"? [mrknutí jedním okem]

Skutečná víra je čistě osobní záležitostí věřícího, a je tedy definována výhradně tím, jak ji chápe a hlavně realizuje dotyčný subjekt. Není a nemůže být určována "zvnějšku", tedy tím, jak ji definuje či realizuje (případně zneužívá) někdo jiný. Pokud sám chápete a žijete křesťanství jako náboženství soucitu a milosrdenství, nemůže na tom nic změnit případná zlá vůle či manipulace třetích stran. Skutečnému principu křesťanství nemůže uškodit ani fanatizmus, ani chladný kalkul těch, co se tento princip snaží zneužívat a tím profanovat. Tato manipulace ale může uškodit vám, pokud jí podlehnete a přijmete ji za "pravdu".

204513

12.11.2009 0:36

RE: Ještě pár slov k zajímavé úvaze:

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 201.?.?.?

Reakce na 204513

...
...Skutečná víra je čistě osobní záležitostí věřícího, a je tedy definována výhradně tím, jak ji chápe a hlavně realizuje dotyčný subjekt...takova vira je egocentrismus. nz zakon chape viru jinak. a cirkev jako nezbytnost...co buh zjevil skrze proroky a ...zalibilo se duchu svatemu a nam...atd.

204566

12.11.2009 14:05

RE: Ještě pár slov k zajímavé úvaze:

abc 89.?.?.?

Reakce na 204566

Viera má presnú definíciu, aby sme si neplietli dojmy s pojmami. Je to isté očakávanie vecí v ktoré človek vložil svoju nádej /budúcnosť/, zrejmý dôkaz o tých veciach, hoci niektoré z nich nevidí verí im, pretože sa majú uskutočniť v budúcnosti. Zvlášť pojem "zrejmý dôkaz" je pre veriaceho kardinálny, lebo to čo je o Bohu možné vedieť, to Boh o sebe a svojom zámere zjavil v Biblii. Napr. keď človek odmieta veriť v existenciu Stvoriteľa, nemá sa na čo vyhovoriť, iba na svoju nemorálnosť.Budúcnosť určil Boh proroctvami, a žiadne z nich sa neprednieslo z ľudskej vôle alebo ľudskými schopnosťami.

204623

12.11.2009 19:58

RE: Ještě pár slov k zajímavé úvaze:

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 204566

Netvrdím. že NZ je pro mne jediným zdrojem skutečné víry, a jediným zdrojem pochopení Krista.

"Egocentrismus" je jen slovo, a jinak, než v subjektivním boji se svým egem ani víru realizovat nemůžete. Církev by mohla být nápomocna v počátečních fázích víry (která je vlastně procesem hledání), kdyby ovšem dávno neměla zcela jiné starosti (hromadění majetku, vlivu a moci).

204650

13.11.2009 11:57

RE: Ještě pár slov k zajímavé úvaze:

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 201.?.?.?

Reakce na 204650

..Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Netvrdím. že NZ je pro mne jediným zdrojem skutečné víry, a jediným zdrojem pochopení Krista.
"Egocentrismus" je jen slovo, a jinak, než v subjektivním boji se svým egem ani víru realizovat nemůžete. Církev by mohla být nápomocna v počátečních fázích víry (která je vlastně procesem hledání), kdyby ovšem dávno neměla zcela jiné starosti (hromadění majetku, vlivu a moci)...

....i toto je zase jen vase subjektivni az egocentricke pojeti vyzadujici nadmerne sebevedomi , nebo jeho znacny nedostatek. ne prijeti toho co buh zjevil skrze proroky a krista. egocentrismus neni jen slovo , ma svou definici v psychologiii a svuj smysl v etice. ciorkve jsou ruzne. pomozte te sve aby se zmenila...

204697

13.11.2009 17:41

RE: Ještě pár slov k zajímavé úvaze:

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 204697

Většina z nás nedokonalých oscilujeme mezi nadměrným a nedostatečným sebevědomím a snažíme se nalézt tu správnou rovnováhu mezi nimi. Já se snažím přijmout to, co Bůh zjevil, ale přiznám se, že nedůvěřuju prorokům, ani tomu, že Bůh se zjevuje jenom skrze ně. A mé přesvědčení je, že věci se mění pouze v závislosti na tom, jak se měním já, takže neplýtvám energií na změnu církví. Ale snad přičtete mému egocentrickému já k dobru, že toto své přesvědčení nikomu nevnucuju, a pokud vy máte jiné, s pánembohem ho realizujte jak uznáte za vhodné.

204738

14.11.2009 17:05

RE: Ještě pár slov k zajímavé úvaze:

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 201.?.?.?

Reakce na 204738

..A mé přesvědčení je, že věci se mění pouze v závislosti na tom, jak se měním já,...to je je jeste horsi nezli egocentrismus

204781

11.11.2009 23:49

RE: jenom Židé za to nemohou

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 201.?.?.?

Reakce na 204502

to je vecna a inteligentni reakce

...Je to přirozený vývoj a nikdo by asi nedokázal něco takového jako lidský vkus centrálně řídit, když je tak těžké řídit mnohem primitivnější věci.....pochopitelne.

...možná se dočkáme neorealismu a neoromantismu...velice pravdepodobne

...
Lidé by chtěli mít svět jednoduchý a přehledný, aby se v něm mohli orientovat... v tom to je!!!!!

204555

13.11.2009 12:57

RE:

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 201.?.?.?

Reakce na 204555

Svého času bylo psáno ve Spiegelu o předobrém úmyslu papežově, a pro spásu Vašich duší musím odpovědět, zvláště těm měkkým idealistům potřebným iluzí: myslíte, že tento papež opravdu chce oficiálně a n e o m y l n ě ex catedra zrušit nauku o osudu nepokřtěných, jak naznačuje Spiegel?

Nemýlí se? Bude snad dokonce vysloveně zakázano tuto nauku šířit nebot se po tolika staletích stala kacířská? Možná se Spiegel mýlí. Rozhodně je mylná česká interpretace a úvaha, kterou jsem četl o nepokřtěných dětech v dočasném očistci; slabošsky nekřestanští humanisté.

Nešlo tedy o očistec, ale ani o předpeklí, nýbrž takzvaný l i m b u s;
ten byl či je věčný a nezměnitelný, tedy něco v tomto smyslu horšího.

Před tim se učívalo, že tyto

děti budou věčně trpět mukami pekelnými:

myslím, že začátek, alespon knižní, je u sexualně patrně ne zcela normálního "svatého" Augustina, ale je možné, že tak byly chápany některé pasáže v Novém Zakoně i dříve - jen žádne iluze o některých formách křestanství, zvláště ne o tom katolickém.

Pravoslavná církev dědičný hřích v tomto smyslu a limbus a očistec v žádném smyslu neučí, tedy jí se tyto výtky nemohou týkat.

Limbus to už byl v kat. církvi jistý pokrok,
ale utrpení nepokřtěných dětí v pekle tím odsouzeno jako omyl nebylo. A nejsem si jistý zda bylo odsouzeno vůbec, myslím, že oficiálně a výslovně ne, jen o tom většina kněží přestala mluvit; ale znal jsem jednoho, který tuto možnost bral stále v úvahu.

Katolictví bylo a je kruté v theorii i praxi. Sám jsem na toto téma mluvil s řadou kněží i theologicky vzdělaných laiků: možnost spásy, tedy posmrtné blaženosti nepokřtěných dětí v nebi zamítali, někdy způsobem, který svědčil o naprostém nedostatku minimální morální inteligence nebo intuice, nebo jen docela obyčejného lidského citu. Kdybych opakoval některé výroky nebylo by mi to věřeno. Někteří jsou ted ve funkci, jeden vysoko. Pokusy o řešení problému jistě byly, ale bez vlivu na mocensky kvalifikované.
Většině katolíků je pochopitelně stejně totálně jedno, co jejich církev učí. Pobaví i poděsí psychologicky zajímavé výroky jako ,,to jsem rád/ráda, že nevím čemu musím věřit, jinak bych nemohl/nemohla věřit " !

Smutné nebo trapné. Zkuste vašim známým katolíkům nebo sobě předložit nějaké, dogma a tvrzení římskokatolickou církví odsouzené jako kacířství: většina označí jako dogma právě to co bylo odsouzeno, a jako herezi pravdu neomylně vyhlášenou. Pak se vám budou nejspíše vyhýbat.
Kněží občas i zbožně zalžou v zájmu vaší spásy a netradicionalističtí intelektualové sami sebe zoufale okecávají.

Seznam literatury na téma křtu > limbu > očistce > pekla by byl dlouhý, ale když papež otočí i většina otočí, a budou agresivně obhajovat to, co se stejnou vervou ještě v...Automaticky kráceno

204704

12.11.2009 4:39

ano ,lide chteji mit svet prehledny

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 64.?.?.?

Reakce na 204502

ano,lide chteji mit svet prehledny a jednoduchy,na tom osobne neshledavam nic prazvlastniho a ustanoveni principalni roviny v zivote cloveka je preci zadoucim charakterem humanistickeho cloveka

v jednom s vami ale souhlasim,jenom Zide za to nemohou

204581

12.11.2009 14:30

RE: ano ,lide chteji mit svet prehledny

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 201.?.?.?

Reakce na 204581

ta jednoduchost a prehlednost vede k omezenosti, dogmatismu a vetsinou take strachu. v politice k diktatu.

204626

11.11.2009 7:43

Jednoduché řešení

Jarmila 88.?.?.?

Jednoduché řešení od většinové společnosti je takové, aby toto „umění“ nekupovala a na všech frontách se mu pečlivě vyhýbala. To znamená nechodit na žádné výstavy „moderního“ umění a zejména ignorovat všechny věci, které vehementně propaguje mainstream. A to se týká nejen výtvarného umění, ale i hudby, filmů a knih. Stále prostě musíme mít na paměti tu skutečnost, že mají veškerá masmédia ve svých rukou a snaží se nám vymývat mozky podle svého gusta. Hlasujme svými peněženkami, prostě si ty jejich hnusy nekupujme!

204503

11.11.2009 9:56

Rekl bych

mkadlec 62.?.?.?

ze autroka clanku dost prestrelila. Rozhodne v tom "kdo za to muze". Jinak s popisem stavu soucasne kultury a umeni vcelku souhlasim.
Kdo za to muze? Podle meho nazoru postmoderni doba. Je nas moc. Pred casem jsem tady postoval prispevek, ktery se tohoto tematu uzce dotyka.
Jak? Vsimnete si, ze vetsina umelcu dnes netvori proto, ze by chtela neco, napriklad myslenku, vyjadrit, ale proto ze chteji byt slavni. A dostat zaplaceno, samozrejme, ale toho si vsimneme az o neco pozdeji. Kdyz se podivate do meho vyse odkazaneho prispevku, zjistite v bode 3, ze dnesni posahana "umelecka" tvorba je pravdepodobne snahou o podobne zviditelneni. Jenom namalovat krajinku nebo nahatou holku uz dneska nestaci, krajinek mame dost, ba spoustu a hambatejch holek je v televizi, casopisech a na erotickych webstrankach mraky, cili prumerny potencialni konzument umeni je temito motivy presycen. Tak nezbyva nez tvorit veci, ktere zaujmou sokem, exkrement v plechovce, pochcaneho Krista, vystavu mrtvol....
Vzpominam si na reklamu Benettonu, ktera zobrazovala mozaiku slozenou z ctvercovych fotografii muzskych a zenskych genitalu. Pred temi (asi) deseti lety to byl sok, media a mravokarne organizace to odsoudili, reklama se nakonec objevila pouze v tisku zpravidla u clanku o jejim zakazu. Dneska by nikoho kolaz z pipin a pindiku nikoho uprimne nesokovala, uz to tu proste jednou bylo. Takze se musi vymyslet vetsi kalibr, viz vyse, jinak proste nezaujmete. Postmoderni clovek nebude stat destitky minut pred Monou Lisou nebo sochou Davida a obdivovat krasu usmevu nebo hru svalu, potrebuje neco co vysle svoji zpravu okamzite, strucne a jasne, vzdyt prece 'hele mamo, tamhle je plechovka se srackama, nech tu mrtvolu uz bejt'.
S tim souvisi bod 4 z meho vyse zminovaneho prispevku o snizeni parici aktivity. Mohlo by se zdat, ze ne, ale domnivam se ze je to tak. Musi se totiz uvazit, ze mysi se za normalnich pari pouze za ucelem rozmnozovani, nikoliv tak lide (a bonobove). Pro lidi je sex druh spolecenskeho kontaktu. Cili, vlastnictvi mrtvoly ci pomoceneho krucifixu muze byt ekvivalent prislovecne sbirky motylu.

Na zaver: za tohle opravdu zide nemuzou. Postmoderni umeni se tady proste vyvinulo v reakci na civilizaci prelidneni a vysoke informacni hustoty. Producenti, galeriste a vseobecne obchodnici s umenim se na tomto trendu jen snazi vydelat. Bez ohledu na rasovou ci nabozenskou prislusnost.
Mimochodem, na www.artnest.cz je manifest, ktery podle meho nazoru (jo, psal jsem ho ja [smích] ) docela hezky vyjadruje to, co se tady snazim vyjadrit.

204509

11.11.2009 11:00

RE: Rekl bych

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 204509

.. Jinak s popisem stavu soucasne kultury a umeni vcelku souhlasim.
Kdo za to muze? Podle meho nazoru postmoderni doba. Je nas moc. ..

Tím jste to ale moc nevyřešil. Logická otázka pak je, kdo může za postomoderní dobu, za to, že se vydala tím směrem, kterým se vydala, A PROTO je tam, kde je. Ale i můj názor je, že hledat viníka a svrhovat na něj vinu je kontraproduktivní a pouze to zhoršuje situaci, pokud zároveň nezačneme od sebe a od své viny.

204512

11.11.2009 23:58

RE: Rekl bych

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 201.?.?.?

Reakce na 204512

postmodernismus je dusledek modernismu, at
uz---- reakce na nej---- ,
nebo ciste teoreticky, dovedeni do dusledku. nic rizeneho. nanejvyse castecne urychleny vyvoj. pokud by doba nebyla pro to ,,zrala,, nemohlo by se nic takoveho ujmout.tezko si ovsem predstavit na modernismus jinou reakci. uvedene ukazky vsak nejsou nijak postmoderni.

204559

12.11.2009 0:44

RE: Rekl bych

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 201.?.?.?

Reakce na 204509

http://www.marxists.org/reference/subject/philosophy/works/us/jameson.htm
I

The last few years have been marked by an inverted millenarianism in which premonitions of the future, catastrophic or redemptive, have been replaced by senses of the end of this or that (the end of ideology, art, or social class; the “crisis” of Leninism, social democracy, or the welfare state, etc., etc.); taken together, all of these perhaps constitute what is increasingly called postmodernism. The case for its existence depends on the hypothesis of some radical break or coupure, generally traced back to the end of the 1950s or the early 1960s.

As the word itself suggests, this break is most often related to notions of the waning or extinction of the hundred-year-old modern movement (or to its ideological or aesthetic repudiation). Thus abstract expressionism in painting, existentialism in philosophy, the final forms of representation in the novel, the films of the great auteurs, or the modernist school of poetry (as institutionalised and canonised in the works of Wallace Stevens) all are now seen as the final, extraordinary flowering of a high-modernist impulse which is spent and exhausted with them. The enumeration of what follows, then, at once becomes empirical, chaotic, and heterogeneous: Andy Warhol and pop art, but also photorealism, and beyond it, the “new expressionism”; the moment, in music, of John Cage, but also the synthesis of classical and “popular” styles found in composers like Phil Glass and Terry Riley, and also punk and new wave rock (the Beatles and the Stones now standing as the high-modernist moment of that more recent and rapidly evolving tradition); in film, Godard, post-Godard, and experimental cinema and video, but also a whole new type of commercial film (about which more below); Burroughs, Pynchon, or Ishmael Reed, on the one hand, and the French nouveau roman and its succession, on the other, along with alarming new kinds of literary criticism based on some new aesthetic of textuality or écriture ... The list might be extended indefinitely; but does it imply any more fundamental change or break than the periodic style and fashion changes determined by an older high-modernist imperative of stylistic innovation....

204567

11.11.2009 12:02

něco pro děti

insider 85.?.?.?

http://www.youtube.com/watch?v=Dc88pjcjxeg docent doktor Marek Benda csc , absolvent plzenské Sorbony, nezaměnovat s bolševickou vokovickou Sorbonou,i když to vyjde nastejno,je právem hrdý na tatíka disidenta.

204518

11.11.2009 12:17

Podle mne perfektní článek o umění

Antiseptik 69.?.?.?

Taky jsem studoval na umělce. Nejdřív doma a po emigraci i zde v Kanadě. Nechal jsem toho po dvou příhodách. První bylo setkání s velmi vlivnou kritičkou moderního umění v Torontu na výstavě napodobenin lidských těl jako řeznictví. Snazil jsem se jí ukázat několik diapositivů, které tako dáma vidět ani nechtěla. Zeptala se mě: "Je vaše práce šokující?"
opáčil jsem: "No asi moc ne, zabývám se jiným pohledem"
"Umění musí být šokující" A odešla ode mne.
Druhá příhoda byla s jednou velmi bohatou rodinou v Torontu, které se moc líbila jedna moje bronzová soška. Ovšem požádali mne zda si ji mohou den dva nechat a poradit se se znalcem. Znalec jim doporučil nekupovat, neb si nemyslel že soška získá časem na ceně.
Tak jsem se dal na užité umění, nechtěje nikoho pro nic a za nic šokovat a nebo vytvářet pouze investice. Dokonce jsem našel i galerii která se moje kovové svícny snažila prodat. Ovšem marně, mnoho lidí vstoupilo prý do galerie vida můj svícen ve výloze. Ovšem šokovala je cena.
"Proč mám platit za svícen 30 dolarů když svícny mají i v Eatonu za 5 z velkovýroby v Asii?"
Tak jsem toho nechal úplně. Myslím si že pokud se z umění bude dělat obchod jako jiný, tak to žádné umění není ale obchod.
Ovšem největší vliv na to co je považováno za umění mají galerie, kritici, znalci. Nikoliv umělci. Ti nesou zodpovědnost za stav v jakém to je. Ovšem ti tu zodpovědnost nepociťují, pro ně bylo, je a bude umění pouze uměním prodat, čili obchodem.
Ani Varhol by nikomu nic neříkal, bez obchodníků a jejich blábolů. Dnes jsem rád že se takových pitomostí nemusím zúčastňovat. Pokud si někdo myslí že kritici a majitelé galerií poznají co je dobré a co ne, tak ať si to myslí. Dokud budou lidi kupovat jen to za čem se dá vydělat, tak bude "umění" pouze obchodem. S tím já nic společného mít nechci a ani nemohu.

204519

11.11.2009 14:25

RE: Podle mne perfektní článek o umění

yaga 82.?.?.?

Reakce na 204519

Stav dnešního pomateného umění odpovídá dnešní bezradné době, jejíž jsme všichni součástí. Všichni máme možnost tvořit- své životy i umělecká díla. To je přece dobrá zpráva - není třeba plakat nad tím, kam jsme se to dostali, ale vykročit z otupělého mechanického rytmu a naplnit své životy tvůrčím způsobem v každodenních drobnostech. Antiseptiku, Tvá díla jsem neviděla, vím jen to, že by byla velká škoda, kdybys opravdu rezignoval.

204525

12.11.2009 1:12

RE: Podle mne perfektní článek o umění

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 204525

Odpovím vám všem najednou.
1. Pověsil jsem to už dávno na hřebík a asi se s tím utrhl.
2. Nijak mi to nemrzí protože:
a. To nemělo cenu.
b. Být umělcem zní sice hezky ale je to fuška za hodně málo peněz, někdy vůbec žádný a to v emigraci dost dobře dělat nejde.
c. Místo umění jsem si pořídil děti, taky jsou fuška a stojí peníze, ale vyrostly. [smích]
3. Stejně by ze mne žádnej Michelangelo nebyl, tak co.
4. Dobře jsem udělal. Jen tak pro radost sochařina dělat nejde, stojí to moc peněz, místa a času.
5. Ale děkuji za zájem. Potěšilo mi to.

204572

11.11.2009 17:14

RE: Podle mne perfektní článek o umění

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 79.?.?.?

Reakce na 204519

Spravny umelec je ten, kdo posloucha svuj vnitrni hlas a pak jej realizuje bez ohledu na cokolov venkovniho. A jeste jedna zalezitost je dulezita - aby umelec tomu svemu zajmu propadl tak, ze se to stane jeho zavislosti, a vsechno ostatni je bezpredmetne. Tak trochu je pro me pan Stwora, ale opravdu jen do urcite urovne. Jeste totiz nedospel do urovne van Gogha.

204530

11.11.2009 23:34

RE: Podle mne perfektní článek o umění

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 201.?.?.?

Reakce na 204530

clanek je celkove trapny a navic obsahuje zcela faktograficke omyly a nepravdy, pokud ne lzi , o lukacsovi, frankurtske skole atd. o primitivnim hodnoceni nemluve. zcela demagogicky se davaji do souvislosti veci, ktere spolu nesouvisi.zbytek nezbytna paranoia

204552

12.11.2009 0:14

RE: Podle mne perfektní článek o umění

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 81.?.?.?

Reakce na 204552

Ostatním čtenářům:

Všimněte si: Příspěvek trhá původní článek na kusy dokonale položenými a nevyvratitelnými argumenty. Co věta, tak důkaz. Vyvrací jeden odstavec za druhým, vždy položí protiargument, vysvětlí, v čem se autorka mýlí a své tvrzení doplní řadou odkazů. Je patrná hluboká znalost autora příspěvků. [velký smích] Ano, teď jsem úplně přesvědčen. [cool]

204562

12.11.2009 0:29

RE: Podle mne perfektní článek o umění

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 201.?.?.?

Reakce na 204562

kazdemu kdo vi neco o umeni a historii, o benjaminovi, lukacsovi, adornovi a frankfurtske skole, sotva muze pripadat clanek jinak a sotva bude ztracet cas jeho rozebiranim. staci upozorneni pro ty, kteri se s necim takovym setkavaji poprve a maji dobrou vuli. presvedcen byt nemuzete o nicem jestlize se s clankem jak vidno, apriorne a bez znalosti realii ztotoznujete a zapada do do vaseho ,, edicniho charakteru,,a svetoveho nazoru.

204564

21.11.2009 9:53

RE: Podle mne perfektní článek o umění

mtk 88.?.?.?

Reakce na 204564

>kazdemu kdo vi neco o umeni a historii, o benjaminovi, lukacsovi,
>adornovi a frankfurtske skole, sotva muze pripadat clanek jinak a
>sotva bude ztracet cas jeho rozebiranim. staci upozorneni pro ty,
>kteri se s necim takovym setkavaji poprve a maji dobrou vuli.
>presvedcen byt nemuzete o nicem jestlize se s clankem jak vidno,
>apriorne a bez znalosti realii ztotoznujete a zapada do do vaseho
>,, edicniho charakteru,,a svetoveho nazoru.
O umění něco, Adornovi, benjaminovi, frankfurtským splaškám něco vím. A připadá mi, že jste prachobyčejný rejpal.

205402

12.11.2009 1:13

RE: Podle mne perfektní článek o umění

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 204562

Mě to taky vyrazilo dech jak to dobře rozebral. [velký smích] [velký smích] [velký smích]

204573

11.11.2009 23:18

RE: Podle mne perfektní článek o umění

korutan 81.?.?.?

Reakce na 204519

V hodnocení článku se k Vám přidávám!
Je mi líto těch lidí, co si v Torontu chtěli koupit Vaši bronzovou sošku, ale nekoupili! Ošidili sami sebe o možnost, těšit se z její krásy při každé možné příležitosti!
Myslím si, jsem o tom hluboce přesvědčený, že umění je strašně důležitým prvkem života. A to jak pro umělce, tvůrce, z jehož stavu mysli a díky jeho schopnostem to dílo spatří světlo světa, tak pro toho, který je přijme a těší se jím ve svém vlastním životě.
Dílo vypovídá o nich obou! Dívám-li se na umělecké dílo, dívám se i do duše autora! A taky tak trochu do duše budoucího kupce! Co asi tak může o svém autoru vypovídat Pochcaný Kristus nebo plechovka výkalů!? Co to je za člověka, jakých kvalit morálních a lidských se mu dostává? A co to je asi za člověka, který si tyto „díla“ koupí, a lidé, kteří se pro hrst stříbrných okolo motají a pějí chválu!?
Pokud mi to peněženka dovolí, rád se obklopuji krásnými věcmi, které mi něco říkají, oslovují mne. A tak mám například obraz, který mi vždy připomíná jeden nádherný první jarní den roku 1992. A skrze ten obraz se mohu znovu a znovu těšit i z onoho zážitku, který se k tomu dni váže!
A to je, podle mne, smysl umění. Povznést mysl, potěšit srdce, kladně nabít! A tak mne opravdu mrzí, jestli jste své tvorby nechal úplně! Doufám, že ne a že i dál tvoříte, alespoň pro sebe a své blízké!?

204547

12.11.2009 0:08

RE: Podle mne perfektní článek o umění

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 201.?.?.?

Reakce na 204547

zcela obecne, nezavisle na uvedenych ukazkach.
to co povazujete za krasne a umelecke bylo v mnoha pripadech v dobe vzniku povazovano za opak a autori za blazny atd. to co je podle vas smysl umeni docela urcite umeni nevystihuje. je to velice uzke a chude.
vyradite tim z dejin umeni vetsinu nejlepsich del.
..Povznést mysl, potěšit srdce[chechtot] , kladně nabít [velký smích] ! ...vlastne tim umeni docela zjemnele prospecharsky, neumelecky a mestacky zneuzivate. takovy pristup uz dlouho vyvolava u umelcu provokujici reakce.

204561

12.11.2009 1:22

RE: Podle mne perfektní článek o umění

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 204561

Podívejte se, umění nemusí být nutně povznášející, srdce potěšující. Může klidně nasírat, ale musí k tomu mít důvod který je jasný a něco říkat kromě toho že šokuje, jinak šokuje jen vlastní blbostí. Ale nějak se musíte na to rád koukat i jako divák, natož majitel, který na to bude koukat zbytek života. Jak dlouho se budete blaženě koukat na konzervu hovna? Já nevidím vůbec nic špatného na povznášení mysli a těšení srdce. Vy ano? Klidně by to mnohdy stačilo a udělalo víc. Pokud šokování samo osobně stačí, pak byla Stalinova socha na Letné mistrovské dílo. Už jenom svou velikostí.

204574

12.11.2009 11:25

RE: Podle mne perfektní článek o umění

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 189.?.?.?

Reakce na 204574

mate pravdu antiseptiku. vcelku s vami souhlasim.
take nevidim nic spatneho...na povznášení mysli a těšení srdce. ...jen jsem poznamenal, ze umeni neni pouze toto, dokonce bych rekl ze v nekterych dobach nemuze byt a snad ani nema byt pouze toto. to je pak unik a prisluhovani.
ty ukazky , ktere jsou uvedeny, zrovna nepatri mezi projevy postmodernismu ani umeni. neni duvod jimi argumentovat , tak jak to v clanku autorka provadi.kdo si neco takoveho koupi at na to zira.
dnes by stalinova socha pusobila zabavne.jako cerny humor.muselo by se ovsem zapomenout na reality a obeti. znam sberatele techto puvabu. v 50. letech sedel . v sedesatych rehabilitovan. dnes zklaman.

204600

12.11.2009 7:48

RE: Podle mne perfektní článek o umění

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 204561

Slovo umění je od slova uměti, nikoliv od slova šokovati (za každou cenu). Proto si vždy a zásadně domů koupím dílo, které ve mně evokuje krásné pocity, dobrou náladu, povznesenou mysl, potěší mé srdce a kladně mě naladí. Proto jsem si taky nedávno koupila domů krajinku se zamrzlou řekou, která ve mně probouzí krásné nostalgické vzpomínky na dětství, kdy jsme se po takové tajuplně zamrzlé řece, obklopené nevýslovně krásnými třpytivými zasněženými větvemi, proháněli na bruslích. Vy si klidně kupte konzervu s hovnem, nikdo Vám v tom nebrání.[velký smích]

204588

12.11.2009 12:06

RE: Podle mne perfektní článek o umění

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 189.?.?.?

Reakce na 204588

to je mile. ale nejsou pouze tyto dve moznosti.

204607

12.11.2009 12:08

RE: Podle mne perfektní článek o umění

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 189.?.?.?

Reakce na 204588

mozna ze ta krajinka je opravdu umeni, mozna ze to je sracka zrovna jako ta v konzerve. [chechtot]

204608

12.11.2009 13:53

RE: Podle mne perfektní článek o umění

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 201.?.?.?

Reakce na 204588

,,,,dílo, které ve mně evokuje krásné pocity, dobrou náladu, povznesenou mysl, potěší mé srdce a kladně mě naladí.,,,[oči v sloup]
tak to vam musi byt vetsina umeni od praveku do dneska velice vzdalena. zneuzivate umeni.

204621

13.11.2009 2:11

RE: Podle mne perfektní článek o umění

Tajemnik 76.?.?.?

Reakce na 204588

>Proto si vždy a zásadně domů koupím dílo, které ve mně evokuje krásné pocity, dobrou náladu, povznesenou mysl, potěší mé srdce a kladně mě naladí.

Proc tak rozvlacnene. Reknete rovnou krabici levneho stolniho vina a jsme doma.

204671

13.11.2009 6:13

RE: Podle mne perfektní článek o umění

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 204671

Mno, nevim jestli by jste si tuhle idylku dokazal koupit jako krabicove vino.
http://jchewitt.files.wordpress.com/2009/02/august...
Kdyz uz jsem u tech levnych mazanic, v pameti mi jeste asi z gymplu utkvelo, ze jeden z "Monetu", kteri se mi vzdycky pletli. Tak jeden z nich asi to bude Claude, mel kamose majitele restaurace, ktera byla na ostruvku na Seine, a ten byl dobreho srdce a ty mazanice bral misto placeni uctu. Potomci meli pri nalezu tech mazanic, ktere dedecek schoval zrejme jako kycovite krajinky ve sklepe, docela radost.
http://kawilmes.files.wordpress.com/2009/07/claude...
http://blindflaneur.com/wp-content/uploads/2008/04...
Co si pamatuju z historie umeni, tak povestinou ti dnes slavni umelci meli casto problem neumrit za sveho zivota takrikajic hlady. Umeni nemusi sokovat za kazdou cenu. Sok neni jedina cesta, ktera se lidem vryje hluboko do pameti, coz dle meho nazoru laika by melo byt jednim z kriterii umeni. Tedy natolik emocialne pusobit, ze jsou dlouhodobe tyto emoce fixovany v pameti.

Naopak nase psychika ma tendenci casem vymavazavat sokujici udalosti milosrdne z pameti. Kdyby me nekdo zabil na miste, tak nevim jak vypada Entropa od Cerneho a prohledl jsem si ji dukladne, ale nektere sokujici obrazy treba od Daliho si vybavim, stejne tak jako nektere, ktere sokujici nejsou. Ale protoze nejsem depresivni maniak, abych se machal ve svych depresich navozenych zrakovym sokem, tak na ocich by si treba v baraku nechal ty mene znepokujici umelecka dila, respektive jejich repliky, ponevadz nejsem Rotschild.
[mrknutí jedním okem]

204677

13.11.2009 11:51

RE: Podle mne perfektní článek o umění

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 201.?.?.?

Reakce na 204677

dali pusobi depresivne na vas, na jineho muze pusobit jinak.

204696

14.11.2009 0:40

RE: Podle mne perfektní článek o umění

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 204696

To je pravda, ale ja jsem netvrdil, ze Dali tvori pouze sokem a vyvolava depresivni asociace. O kus dal jsem umistil odkaz na jednu plachetnici, kde jsou misto plachet motyly. Ale treba na tohle bych se prilis casto divat nechtel.
http://cuilcheanna.files.wordpress.com/2009/01/dal...
http://www.vincesear.com/wp-content/uploads/2008/0...
http://www.blacksunsoftware.com/pics/illusion/dali...
http://www.pitt.edu/~aca4/library/artwork/images/D...
http://media.photobucket.com/image/dali/chezcake4r...
http://www.toonpool.com/user/1305/files/salvador_d...

204752

13.11.2009 7:43

RE: Podle mne perfektní článek o umění

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 204671

I Vy kujóne jeden. Vy lišáku podšitý. Tak já ten krabčák tak pečlivě tajím a tajemník to na mě práskne.[chechtot]

Ty dva obrázky, co jsem si koupila jsou od Eduarda Tomka. Každý může posoudit sám, jak se mu Tomkova tvorba líbí. (Ale ty moje dva obrázky tam nejsou).

http://cs.wikipedia.org/wiki/Eduard_Tomek
http://www.eduardtomek.estranky.cz/

204680

13.11.2009 9:01

RE: Podle mne perfektní článek o umění

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 79.?.?.?

Reakce na 204680

>Ty dva obrázky, co jsem si koupila jsou od Eduarda Tomka.
>Každý může posoudit sám, jak se mu Tomkova tvorba líbí.
Pro me je Tomek kvalita. Pro techniku a siri zaberu. Hlavne uznavam divadelni scenografii. Umistit do cizi textove predlohy svoje osobite vyjadreni, hovori o odvaze a taky o hlubsim vzdelani - pojeti divadla a osobnosti autora textu. Posudte, jak snazsi pro malire je pristoupit k malbe vylozene podle sveho vyberu a vkusu v porovnani s navrhovanim sceny ci kostymu. Klobouk dolu pred takovymi borci.

204684

13.11.2009 12:02

RE: Podle mne perfektní článek o umění

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 201.?.?.?

Reakce na 204680

tomek umeni je. ale vidite tu relativitu , v jine dobe, a pro nektere lidi i dnes to bude mazanice atd. i sovetsti socialisticti realiste, pokud tema jejich obrazu bylo nepoliticke se mnoha lidem libi vice. tedy nebudou-li vedet kdo a co je autor.

204698

14.11.2009 0:42

RE: Podle mne perfektní článek o umění

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 204698

Panove podivejte se prvni, co svede pani Jarmila nebo jeji dcera stvorit za "mazanice". [mrknutí jedním okem]

204754

13.11.2009 8:34

RE: Podle mne perfektní článek o umění

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 79.?.?.?

Reakce na 204588

>Slovo umění je od slova uměti, nikoliv od slova šokovati (za
>každou cenu).
S tim ceskym slovem bych takto nezongloval, protoze se tyka ceske kotliny a povetsinou uzivane slovo ART v ruznych jinych jazykovych variantach se schopnosti umet az tak blizko nesouvisi.

>Proto si vždy a zásadně domů koupím dílo,
>které ve mně evokuje krásné pocity, dobrou náladu,
>povznesenou mysl, potěší mé srdce a kladně mě naladí.
>Proto jsem si taky nedávno koupila domů krajinku se zamrzlou
>řekou, která ve mně probouzí krásné nostalgické vzpomínky
>na dětství, kdy jsme se po takové tajuplně zamrzlé řece,
>obklopené nevýslovně krásnými třpytivými zasněženými
>větvemi, proháněli na bruslích.
Zustanu u ceskeho pojmu umeni, abychom mohli pokrocit v debate. Jak by mely umelecke vytvory existovat, nikdo nemuze nadiktovat. Dukazem toho je to, ze stale se objevuji nove smery, tendence i techniky. Svym vyjadrenym postojem jste dospela temer k jadru veci - o uspechu rozhoduje zajem verejnosti, nazveme to jeste prilehaveji - penize. Pro autora je sice prijemne slyset, ze se mu vec vydarila, ale stale to nedokazuje, ze za zady nemuze byt opacny nahled. Kdyz vsak konzument otevre penezenku, nesporne dokazuje, ze se mu vec opravdove libi.
Vystizne ve vasich slovech je i to, ze rozhodujici je, kdyz umelecky vytvor evokuje - povznasi, uklidnuje, uspokojuje.
Bohuzel, umelecke vytvory, hlavne vytvarne, hodne lidi take kupuje byznysove - se smyslem koupit lacino s predpokladem, ze casem vytvor vydela mnohonasobek. Timto zpusobem (zejmena bohati) kurvi strategii obchodu i vkus davu tapajicich, kterych je stale vic.

>Vy si klidně kupte konzervu
>s hovnem, nikdo Vám v tom nebrání.[velký smích]
Hnus. Jsou to...; dodejme si veskere vulgarni privlastky, protoze vsechny tem, kdo se nejak o zrod takoveho hnusu, jeho progres az ke zvyjimecneni zaslouzili, nalezi.

204682

13.11.2009 21:39

RE: Podle mne perfektní článek o umění

Kacka 98.?.?.?

Reakce na 204682

art1 (OED) http://www.askoxford.com/concise_oed/art_1?view=uk

• noun 1 the expression of creative skill through a visual medium such as painting or sculpture. 2 the product of such a process; paintings, drawings, and sculpture collectively. 3 (the arts) the various branches of creative activity, such as painting, music, and drama. 4 (arts) subjects of study primarily concerned with human culture (as contrasted with scientific or technical subjects). 5 a skill: the art of conversation.

— ORIGIN Latin ars.

krome tohohle vyznamu:
art2

archaic or dialect second person singular present of BE.

Takze nejen cestina, umeni znamena neco umet, skill.

A mala poznamka k debate: mam vzdycky velkou radost, kdyz vidim, jak spinave, nepoctive ziskane penize ziskavaji tak uzasne hodnoty, jako hovna v plechovkach. Kupci dostavaji adekvatni protihodnotu ke svym penezum.

A Zidi za to opravdu nemohou, najdete je, stejne jako vsechny ostatni narody a vyznani na obou stranach barikady.

Nebudte rasista, pane Stworo, je to hloupe.

204745

16.11.2009 6:08

RE: Podle mne perfektní článek o umění

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 79.?.?.?

Reakce na 204745

>art1 (OED) http://www.askoxford.com/concise_oed/art_1?view=uk
>
> • noun 1 the expression of creative skill through a visual
>medium such as painting or sculpture. 2 the product of such a
>process; paintings, drawings, and sculpture collectively. 3 (the
>arts) the various branches of creative activity, such as
>painting, music, and drama. 4 (arts) subjects of study primarily
>concerned with human culture (as contrasted with scientific or
>technical subjects). 5 a skill: the art of conversation.

>
> — ORIGIN Latin ars.
>
>krome tohohle vyznamu:
>art2
>
>archaic or dialect second person singular present of BE.
>
>Takze nejen cestina, umeni znamena neco umet, skill.

Vychazi z latiny vsechny jazyky? [zmaten]

204889

13.11.2009 1:17

RE: Podle mne perfektní článek o umění

korutan 81.?.?.?

Reakce na 204561

Tak jo! Nevystihuji to, co umění je! Dokonce je, podle Vás, zjemněle prospěchářky, neumělecky a měšťácky zneužívám! Pokud můj přístup vyprovokuje nějakého umělce k vzedmutí jeho tvořivého génia k ještě odvážnějšímu navršení pytlů, nebo snad k vytvoření ještě daleko šokéznější kraviny, nechť! A dokonce mu přeji, že našel, nebo případně najde, pár „na slovo vzatých odborníků“, kteří jeho dílo ocení a odmění!
Za umění lze vydávat totiž cokoliv, když se k tomu dá ta správná omáčka, zdůrazní se hloubka umělcem vnímaného nekonečna nebo naopak, smysl pro detail nebo jindy zase celek! Pomáhá tajemno obklopující „umělce“, žádoucí je servilní legenda vyhovující současnému společenskému klimatu! Vydávání za umění pak výrazně podporuje právě onen, zde opakovaně zmiňovaný šok! A hlavně, když ty soudy pronáší na slovo vzatý „odborník“! Většinou člověk, který nikdy nic nevytvořil, ale za to přesně ví, kdy má tít, kdy pochválit a kdy zpustit hurónský řev obdivu!
Ale nemějte mi za zlé, že si domů nepořídím umělecké dílo, které mne bude nasírat, nebo zaplavovat pesimismem! Proč bych to měl dělat!? Domníváte se, že by mne to obohatilo!? Čím!?
A ještě jeden postřeh, díla, jejichž umělecká hodnota je prověřená staletími také šokují, geniálním souladem obsahu a formy! Dokonalostí vyjádření myšlenky! A je úplně jedno, o jaké umění se to zrovna jedná.

204666

11.11.2009 23:25

RE: Podle mne perfektní článek o umění

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 201.?.?.?

Reakce na 204519

ano , ale to nebyl duvod zanechat umelecke tvorby. v kapitalismu je vsechno komodifikovano a stava se zbozim. umeni prtesto zustava umenim.

204550

11.11.2009 23:41

RE: Podle mne perfektní článek o umění

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 201.?.?.?

Reakce na 204550

,,,Walter Benjamin, věřil, že smyslem umění je lidi co nejvíce deprimovat, protože pesimismus byl nezbytným předpokladem pro světovou revoluci. „Šířit pesimismus,“ prohlašoval zlověstně, „neznamená nic jiného než odstranit z politiky morální aspekt.“ V deprimování sebe sama byl Benjamin víc než úspěšný. Spáchal totiž sebevraždu... [chechtot]tohle je ovsem naprosty nesmysl.

benjamin spachal sebevrazdu, kdyz na uteku z francie , byl zadrzen spanely a obaval se vydani gestapu. neslo tedy ani v nejmensim o to co si tendencni autor textu vymyslel.

204553

12.11.2009 0:55

RE: Podle mne perfektní článek o umění

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 204553

Kdyby se méně sebedeprimoval, třeba by mu došlo, že Franco proti Židům nic nemá a nezamordoval by se ...

204570

12.11.2009 11:14

RE: Podle mne perfektní článek o umění

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 189.?.?.?

Reakce na 204570

frankuv rezim sice proti zidum nijak nevystupoval, ale uprchliky vydat mohl. vzhledem k jistym vnejsim atributum a projevum pratelstvi a spojenectvi s nemeckem, jakoz i teroru vuci levici mohl mit marxista benjamin, ktery byl nemeckym obcanem docela opravnene obavy. jestlipak jste cetl jeho knihy a studie?

204599

12.11.2009 18:37

RE: Podle mne perfektní článek o umění

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 201.?.?.?

Reakce na 204570

http://www.whokilledwalterbenjamin.com/
http://www.weeklystandard.com/Content/Public/Artic...

204645

13.11.2009 9:19

RE: Podle mne perfektní článek o umění

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 204550

..umeni prtesto zustava umenim..

To je jako byste řekl "zdraví zůstává zdravím" i v nemocném. A vlastně byste měl pravdu.

204685

11.11.2009 23:56

RE: Podle mne perfektní článek o umění

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 204519

Mno, jo takovy svicen se s hovnem primo od umelce zabalenym v plechovce vubec neda srovnat.Jooo, takovy da Vinci to mel jednoduche, ten sokoval svou dokonalosti. Dneska az na vyjimky, kterym projevi skutecnou uctu az budoucnost je dulezite prodat. K tomu, aby se dalo prodat jsou v konzumistanu potreba dve veci. Za prve necim sokovat, aby nebyla velka prace s medialni masazi a schopnost dobre lizat prdel, aby ti co maji vliv na medialni masaz umelce pozdvihli do zorneho pole verejnosti a teprve az na tretim miste nebo nekde dal je bohuzel umelceky talent, coz je pro zmenu sokujici pro me!?! Jednou si budouci generace budou nad timto absurdistanem tukat na celo.

204558

12.11.2009 1:50

RE: Podle mne perfektní článek o umění

p 125.?.?.?

Reakce na 204558

author clanku nema jasno o umeni,kritizuje vytvory/casto odporne/ jako UMENI,nebo jako jeho soucast.Taktez povazuje vyrobce techto vytvoru za umelce.Author clanku by mel vyvinout trochu usili a nejdrive se orientovat a najit hranici /coz neni tak tezke/,kde umeni zacina

204576

12.11.2009 13:29

RE: Podle mne perfektní článek o umění- smutne

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 201.?.?.?

Reakce na 204558

prave, ze mnozi z tech ktere dnes uznavame jako genialni, ve sve dobe za ne povazovani nebyli.
a casto sokovali, pojetim , zpracovanim , vyrazem. v samotne technicke dokonalosti samozrejme umeni nespociva. ta byva take hodnocena ruzne. vemte si priklad el greca.nebo impresionisty a post-impresionisty. v hudbe najdete prikladu mnohem vice.
pochopitelne, ze dnes je umeni zbozi.
proc by umeni melo byt vyjimka.
to je prece princip kapitalismu.
integralni system hodnot je dnes nezadouci i NEMOZNY.
existuje, ale v jine spolecnosti a v jine dejinne rovine.

hovno v konzerve vlastne docela dobre nasi dobu charakterizuje[chechtot] i kdyz o to pachateli neslo.

ovsem stale existuje umeni. i takove, ktere je spojeno s technickou dokonalosti.

vice manipulace je v tom, co je vetsine predkladano a je pro ni pristupne a pusobive. [naštvaný] co tato vetsina za umeni povazuje.
v clanku uvedene priklady k tomu nepatri. a umeni uz z vetsi casti take ne.
i kulturni kapital vlastni a rozdeluje nevelka skupina .
s etnickym puvodem to nema co delat.se systemem ano.

“Pokud jde o konzumerismus, je možno docela dobře doufat, že jeho historický význam se nakonec ukáže v tom, že
pro lidské společenství bylo nutné prožít zkušenost konzumerismu jako způsobu života už jenom proto,
aby si místo něj zvolilo něco radikálně odlišného.

Avšak pro většinu světa nebudou sklony ke konzumerismu objektivně dostupné; zdá se tedy, že jasnozřivá diagnóza radikální teorie šedesátých let – že kapitalismus byl sám o sobě revoluční silou vzhledem k produkci nových potřeb a přání, jež systém nemohl uspokojit – nyní možná nalezne své uskutečnění v globálním měřítku nového světového systému.”
http://www.sok.bz/index.php?option=com_content&task=view&id=59&Itemid=49

204614

13.11.2009 0:31

RE: Podle mne perfektní článek o umění- smutne

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 204614

Ja mam rad obraz Boure nad Toledem. Ale Greco maloval, nevysral hovno do plechovky a netvrdil, ze to je umelecke dilo. To by nebylo jeste, tak tragicke. Tragicke je, ze galerie to vystavi a snazi se to legimitizovat jako umeni. Jiste spravne tady zaznelo, ze existuje nejaka hranice. Nektere obrazy Salvatora Dali jsou sokujici, ale neobraci cloveka ke zvireckosti naopak vyvolava asociace, ktere jsou varovanim, aby se clovek nestal divou zveri.

Od Gugenheimovi nadace jsem jeste v 88 videl v Praze sbirku holandkych mistru, nektere ty tmave platna pusobila az ponure. Chapu, ze vsechno nemuze byt radostnym impresionismem, ale plechovku s hovnem bych si rozhodne nekoupil. A pokud se mi neco libi, tak kaslu na to, jestli mi kunshistorik, rekne, ze to neporoste s casem na cene. Kdyz si kupuju neco, co ma zprijemnit to cemu rikame domov, tak se neni potreba chovat jako makler na burze. Co tomu reknou snobi na navsteve, kteri se pri porizovani veci umelecke hodnoty chovaji jako investicni bankeri je mi putna. Stejne, tak mi prijde hloupocke nedat 30 $ za svicen, ktery se mi libi a ric, ze za 5 babek si poridim neco z autoamticke linky, co se tomu bude mozna podobat.
http://www.google.com/imgres?imgurl=http://www.pen...
fficial%26hs%3DzA4%26sa%3DN%26start%3D200%26um%3D1" rel="nofollow" onclick="window.open('http://images.google.com/imgres?imgurl=http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/a/a9/The_Face_of_War.jpg&imgrefurl=http://journablog.blogspot.com/2008/02/salvador-dali-face-of-war.html&usg=__zrR6d3BfFWDh-gtNCmdl-SGbuCQ=&h=469&w=633&sz=44&hl=en&start=217&um=1&tbnid=6jcgi8BWVLFfWM:&tbnh=102&tbnw=137&prev=/images%3Fq%3Dsalvador%2Bdali%26ndsp%3D20%26hl%3Den%26lr%3Dlang_cs%26client%3Dfirefox-a%26channel%3Ds%26rls%3Dorg.mozilla:en-US[překvapení]fficial%26hs%3DzA4%26sa%3DN%26start%3D200%26um%3D1');return false;">http://images.google.com/imgres?imgurl=http://uplo...
fficial%26hs%3D2C4%26sa%3DN%26start%3D240%26um%3D1" rel="nofollow" onclick="window.open('http://images.google.com/imgres?imgurl=http://www.theglobalart.com/art_history/salvador_dali/slides/Salvador%2520Dali%2520-%2520Self-Construction%2520with%2520Boiling%2520Beans.jpg&imgrefurl=http://www.theglobalart.com/art_history/salvador_dali/slides/Salvador%2520Dali%2520-%2520Self-Construction%2520with%2520Boiling%2520Beans.html&usg=__KUZkYa0_ZHfUYwK5BuTChWO7qOk=&h=540&w=532&sz=56&hl=en&start=253&um=1&tbnid=M43Q9eotl5ufzM:&tbnh=132&tbnw=130&prev=/images%3Fq%3Dsalvador%2Bdali%26ndsp%3D20%26hl%3Den%26lr%3Dlang_cs%26client%3Dfirefox-a%26channel%3Ds%26rls%3Dorg.mozilla:en-US[překvapení]fficial%26hs%3D2C4%26sa%3DN%26start%3D240%26um%3D1');return false;">http://images.google.com/imgres?imgurl=http://www....

204662

13.11.2009 1:03

RE: Podle mne perfektní článek o umění- smutne

steve 97.?.?.?

Reakce na 204662

.. kdysi jsem videl Picassovu skicu v uhlu, ... muzska postava s byci siji, byci hlava, pod nim zena ..
.. bylo to strasne a pritom nadharne. Jednoduche tahy a Michelangelovska dokonalost tel, svalu .., jakoby jste videli kazdy detail, trebaze tam nebyl .., ten zvlastni pocit je porad ve mne, mraziva hruza i neznost ..
..a holandsti Mistri ?? - krasna ponurost, jako Bachovy fugy ..
....
ale konzervy prodejcum vice sypou. Ti si potom davaji Grecy doma do sifoneru. Sracky v konzervach jsou pro stado, a stado je ke srackam systematicky a cilevedome vychovavano.

204665

13.11.2009 5:48

RE: Podle mne perfektní článek o umění- smutne

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 204665

Ja netvrdim, ze Picasso protoze se zalibil tem, co ovlivnuji medialne a penezi, co to vlastne ma byt umelecke dilo, tak rozhodne bych se nedovazil tvrdit, ze to neni umelec. Lecos se da na siti najit, ale clovek musi mit sirsi povedomi o tom, co hleda. Mozna je to tenhle minotourus nebo satyr. A taky bych dokazal na Picassovi najit i co se mi libi. Treba od Dali bych si ty sokujici veci na kazdodenni dosah oci nedal, protoze nejsem z psychologickeho hlediska typ clovek, co vyhledava deprese v nejakem psychickem sebemrskactvi.

Ale Picaso rozhodne ve svem umeni neprodukoval hovno, stejne jako tento pan. Koneckoncu extrementy dokazou produkovat nejenom lide, ale pouze cast lidi dokaze vytvaret umelecka dila. Umberto Ecco je nepochybne mistrem psane myslenky a ma pravdu, ze ohledne te psane myslenky je to s internetem jak s ohnem dobry sluha, spatny pan. Clovek musi nejprve naucit pracovat s informacemi ve forme vzdelani pojateho v sirokem renesancnim zakladu, aby je dokazal vnimat jakop soucast nejakeho vysiho celku. A pak nehrozi, ze se stane otrokem site, ale naopak dokaze vyzuivat jeji potencial.
http://www.blisty.cz/2009/11/13/art49813.html
http://eaobjets.files.wordpress.com/2009/04/haus-d...
http://eaobjets.files.wordpress.com/2009/04/haus-d...
fficial%26sa%3DN%26start%3D100%26um%3D1" rel="nofollow" onclick="window.open('http://images.google.com/imgres?imgurl=http://djcbriggs.googlepages.com/101Michelangelo.jpg/101Michelangelo-full%3Binit:.jpg&imgrefurl=http://djcbriggs.googlepages.com/michelangelodrawings&usg=__QhhYF7OUbIaJmrvB3oZKs_QQObM=&h=1887&w=1400&sz=413&hl=en&start=117&um=1&tbnid=1Vc1e_e66_79aM:&tbnh=150&tbnw=111&prev=/images%3Fq%3Dmichelangelo%26ndsp%3D20%26hl%3Den%26client%3Dfirefox-a%26channel%3Ds%26rls%3Dorg.mozilla:en-US[překvapení]fficial%26sa%3DN%26start%3D100%26um%3D1');return false;">http://images.google.com/imgres?imgurl=http://djcb...
da Vinci byl vsestrany lidsky genius a o lidkse anatomii toho vedel hodne nejenom o ni.
http://z.about.com/d/arthistory/1/0/u/d/ldvpg_08.j...
http://www.1st-art-gallery.com/thumbnail/68033/1/A...
http://download.cnet.com/i/tim/20090420/8482a2805a...
http://www.encore-editions.com/artists/davinci/Div...
http://imagecache2.allposters.com/IMAGES/MEPOD/100...
http://www.bestofpps.com/wp-content/uploads/art-sa...
fficial%26sa%3DN%26start%3D960%26um%3D1" rel="nofollow" onclick="window.open('http://images.google.com/imgres?imgurl=http://image54.webshots.com/54/8/42/41/451984241XQFllX_fs.jpg&imgrefurl=http://travel.webshots.com/photo/1451984241078316824XQFllX&usg=__AVsFk6HxC4eVO-k7HKHVKOktY0M=&h=1704&w=2272&sz=336&hl=en&start=972&um=1&tbnid=N15tFIsVgCBQbM:&tbnh=112&tbnw=150&prev=/images%3Fq%3Ddali%26ndsp%3D20%26hl%3Den%26client%3Dfirefox-a%26channel%3Ds%26rls%3Dorg.mozilla:en-US[překvapení]fficial%26sa%3DN%26start%3D960%26um%3D1');return false;">http://images.google.com/imgres?imgurl=http://imag...

204676

13.11.2009 9:56

RE: Podle mne perfektní článek o umění

Saša 74.?.?.?

Reakce na 204519

>Taky jsem studoval na umělce. Nejdřív doma a po emigraci i zde
>v Kanadě. Nechal jsem toho po dvou příhodách. První bylo
>setkání s velmi vlivnou kritičkou moderního umění v Torontu
>na výstavě napodobenin lidských těl jako řeznictví.

To byste mohl znát naši rodačku a umělkyni šoků paní Janu Štěrbákovou
Vložený obrázek
Na obrázku, ještě za mlada, je zavěšena v drátěné krinolíně. Někdy v té době kolem roku 1991 se proslavila
šatičkami z 20Kg plátků hovězího na ptáčky.
Jiné dílo je "Seduction Couch", ve skutečnosti drátěný gauč, který při dotyku obdaří ranou elektrického proudu. Feministické časopisy nad tvorbou jen učůrávaly. Při jedné exhibici, již se nepamatuji zda to bylo v souvislosti se zavěšením v drátěné krinolíně nebo snad v šatech z hovězího se místnost zatmí, bouchne prskavka a umělkyně se zjeví na zlomek vteřiny puritánské audienci nahá. Vytvořila také uvadlý penis z olova. Dělá si ze snobů srandu a kypí blbými nápady, „přece ta geniální myšlenka“! Její umění je dnes v řadě světových galeriích moderního umění, například
dílo jejího psa Jack Russell teriéra je Queensland Art Galery
v Australii. Bez ironie tohle by se mně asi líbilo; zavěsila totiž psovi na obojek miniaturní filmovou kameru a nechala ho pobíhat po břehu řeky St. Lawrence v Montrealu. K záznamu psího štěkání dodala Sebastiana Bacha Goldberg Variations.

204689

11.11.2009 17:45

oho-ho!!

loutka 212.?.?.?

Ze zajmem jsem sledoval asi pred rokem russky porad"Jmeno Russka".Obdobu naseho Nejvetsiho Cecha.Nemluvim o tom ,ze ceska soutez v porovnani s russkou byla slusne receno nezajimava.Jeden z diskuteru,a byly to velice vyznamne osobnosti russke politiky,kultury a nabozenstvi,uvedl citaty z prace Marxe.Psalo se o snaze ,doslova,zniceni Slovanu!!Jeho pohled na slovany byl identicky jako jako pozdeji pohled Hitlera na Zidi.A stejne tak umysly. Nevite o tom neco vic?

204534

12.11.2009 0:19

RE: oho-ho!!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 204534

Pravověrní marxisté mají v národnostní otázce i dnes jasno, je jen pozoruhodné, jak se tehdejší náhled "klasiků" shoduje s dnešními názory věrchušky na naše antiradarníky : "Stačí se podívat, co Marx a Engels psali v letech 1848-1849, aby si každý, kdo se zajímá o marxismus nikoli proto, aby jej odmítal, uvědomil, že Marx a Engels tehdy přímo a jednoznačně stavěli proti sobě "celé reakční národy", které byly "ruskými předsunutými hlídkami" v Evropě, a "revoluční národy": Němce, Poláky a Maďary. To je fakt. A tento fakt byl tehdy nesporně správně odůvodněn: v roce 1848 se revoluční národy bily za svobodu, jejímž hlavním nepřítelem byl carismus, kdežto Češi a jiní byli skutečně reakčními národy, předsunutými hlídkami carismu."

204563

12.11.2009 13:58

RE: marxista.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 201.?.?.?

Reakce na 204563

tento fakt byl castecne oduvodnen, ale marx a engels povazovali nektere narody za menecenne a nezasluhujici vlastni narodni existenci natoz samostatnost. cesi mezi ne dle nich patrili. celkove hodnoceni slovanu bylo spise negativni , stejne tak jihoamericanu.kolonialismus a otroctvi marx a nekteri prvni marxiste schvalovali.

204622

12.11.2009 0:53

RE: oho-ho!!

jm 201.?.?.?

Reakce na 204534

http://www.blisty.cz/art/49408.html
Mechanismus systému, který chce být univerzální, musí vylučovat jakoukoli kauzální intervenci zvenčí. V tom je jeho neodstranitelná slabost...

”Ideological forms are not the product of consciousness but rather produce it.”

“Ideologies are systems of claims. Claims are manipulated images. Images are forms of action”.
Fredric Jameson
Na téma funkce, role a vlivu masmédií, především televize a filmu, existuje nespočetně studií, článků a teorií. Ty které se snaží o důsledný objektivismus bez hodnocení a zařazení, což se vylučuje, až po ryze úzce politické nebo subjektivní. Jejich ideologičnost, chtěná či nechtěná, stejně jako chtěná či nechtěná ideologičnost a politická funkce filmu a televize, je povětšinou neviděna a/nebo popírána.Stejně jako se celkově, častěji nepřímo nebo šifrovaně, v masmediální produkci zrcadlí doba, kolektivní nevědomí, potřeby systému, tak je sledovatelná strategie ideologického aparátu, zájmy Megastruktury i soupeřících, symbiotických oligarchií. Pro nedostatek a nemožnost vytvářet přesvědčivější, účelnější a působivější mimikry a vyrovnávající iluze uchovává ideologické podvládí zužitkovatelné modernistické a vzdáleně osvícenecké prvky, zdání klasického liberalismu, tradici individualismu a kašírované, většinou dobově trivializované nadčasové mýty. Zbytek je z větší části regulovatelná selektivní kulturní metastáze. Moc v rámci kultury a jejím prostřednictvím závisí na tvorbě, konstrukci a kontrole systému symbolů a v jejich rámci mediálních kodů s požadovanou předvolenou účinností, umožňující podřizující internalizaci, ztotožnění, stimulovanou projekci, falešnou dichotomii, odosobňující resistenci vůči nekonvenujícímu, nekomfornímu a vůči odlišné komformitě, a směrovanou agresivitu. Chladnou cestou tvořený, prokalkulovaný i samoplozením vznikající newspeak masmédií a jejich systém stimulů vytvářejí použitelný, předvídatelný, přehledný vnitřní svět, ilusorní extenzi opouzdřených osobností, iluzorní nezávazné společenství a psychosociální paralelismus, které se stávají pro postižené sociálně diferencovanou úlevnou potřebou. Pro odolnější kategorie včleněných, anebo pro postižené nezužitkovatelnými vedlejšími příznaky, je vhodná kulturní izopatie, v případě neúspěchu oboustranně vítaná kulturní segregace. Možnosti úniku, úkrytu, odolnosti, obrany, útoku i destrukce jsou dosažitelné. Jednu z mnoha možností nevylučující ostatní představuje „elitism for everybody“
F. Jameson o filmu
Jameson, F., Archaeologies of the Future: The Desire Called Utopia and Other Science Fictions (2007)
John Hess: Film and ideology

“Cultural domination has been an underappreciated facet of American power... with approximately half a milion foreign students flocking to the United States, with many of the ablest n...Automaticky kráceno

204568

12.11.2009 0:29

Podle toho perverzního scénáře vyvolených

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Frankfurťanů se jede dodnes a stále rychleji močálem temným podél rudých skal ...
Nevěřím, že by jakýsi "přirozený vývoj" obrátil vkus mas od skutečného umění k čiré perverzitě ...

204565

12.11.2009 11:31

RE: Podle toho perverzního scénáře vyvolených

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 189.?.?.?

Reakce na 204565

masy uz davno nemaji vkus.

..,,Skutečnost, že se v politické a ekonomické oblasti zvětšuje význam kultury, není způsobeno tendencemi k separaci či diferenciaci těchto tří oblastí, ale spíše tím, že byly univerzálnějším způsobem prosyceny a prostoupeny komodifikací (procesem převádění věcí na zboží), která už nabyla schopnosti kolonizovat široké zóny kulturní sféry, jež jí byly dosud ušetřeny a které k ní byly z velké části nepřátelské a odporovaly její logice. Skutečnost, že kultura se dnes do velké míry stala byznysem, má za následek, že většina toho, co bylo obvykle považováno za specificky ekonomické a komerční, se stalo také kulturním. Do této charakteristiky je třeba zahrnout nejrůznější diagnózy konzumerismu či tzv. společnosti obrazu” .
http://www.sok.bz/index.php?option=com_content&...

204602

12.11.2009 11:52

RE: Podle toho perverzního scénáře vyvolených

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 189.?.?.?

Reakce na 204565

co se vam libi a nelibi je jedna vec. ale to sebevedome rozhodovani o tom co je a co neni skutecne umeni v tomto pripade pusobi nemistne. zrejme byste za skutecne umeni nepovazoval ani mnohe co bylo vytvoreno pred vice nez sto lety. pokud byste to znal. a zrejme z 20.stoleti toho take moc neznate.

204604

12.11.2009 12:05

RE: Podle toho perverzního scénáře vyvolených

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 189.?.?.?

Reakce na 204565

pokud vase znalosti frankfurtske skoly vychazi z clanku na ktery se odvolavate , tak to je zoufale malo a tendencne prekroucene. autor zrejme nikoho z uvedenych ,,frankfurtanu,, natoz gramsciho necetl. stejne jako vy. jeho uzce ultra-katolicka pozice prenasece bohem zjevenych pravd znacne snizuje etickou hodnovernost autora.
zcela smesne je to, ze je nizka uroven vzdelani v usa je vinnou franfurtanu...


..."Američan Allan Bloom v knize The Closing of the American Mind napsal, že absolventi středních škol v USA patří k nejútlocitnějším negramotům na světě s nejnižšími výsledky testů na světě ve srovnávacích zkouškách, avšak s nejvyššími výsledky v citlivosti k problémům, jako je životní prostředí-jen tím dosvědčil „úspěch"Frankfurtské školy". ...a soucasne jeji kladny vliv..v citlivosti k problémům, jako je životní prostřed.. precenuje.

204606

12.11.2009 13:46

RE: Podle toho perverzního scénáře vyvolených

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 201.?.?.?

Reakce na 204606

DOPORUCUJI

SVĚT NA PŘEDĚLU
O POLITICKÉ A MORÁLNÍ KRIZI KAPITALISMU
MILAN VALACH

204618

13.11.2009 0:38

A jéje, blog je v tahu !

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 204606

Ale za to určitě nemohou ctitelé Franfurťanů, ba ani jeden místní ideofízl, míšenec a bývalý verbální transsexuál ...
Marxismu i dvacátého století jsem si užil tak akorát, a umění (jako řada dalších jevů) má svůj vrchol prostě jen jednou ...

204663

12.11.2009 13:26

RE: Podle toho perverzního scénáře vyvolených

Dale Coper 86.?.?.?

Reakce na 204565

A co tohle je to ještě umění nebo už perverze?

204613

12.11.2009 15:17

RE: Podle toho perverzního scénáře vyvolených

mkadlec 62.?.?.?

Reakce na 204613

nevim jestli je to umeni nebo perverze. ale je to krasa. dekuju.

204630

12.11.2009 9:52

pokroucené umění

Erwin 91.?.?.?

Jeden významný muž 20.století to řekl v roce 1941 zcela jasně a srozumitelně : "...to co se nám od 20.let přehazuje jako umění, jsou v oblasti malířství samé zmrzačené čmáranice.Rychlý úpadek umění za výmarské republiky jednoznačně dokazuje, jak ničivě se na tomto poli projevil vliv židů.Nejlepší je, s jakou neuvěřitelnou drzostí k tomu žid dospěl.Pomocí uměleckých kritik, které jeden žid splácal dohromady o druhém, bylo národu, který uvěří všemu, co čte černé na bílém, vsugerován umělecký názor, aby všechno, co bylo vyloženým kýčem, pokládal za poslední umělecký výkřik....nejšílenější však je, že židé, jak se nyní při konfiskacích židovského majetku zjistilo, za peníze, které si za tyto kýče nahrabali, nakupovali výslovně dobré a cenné obrazy...."

204593

12.11.2009 13:50

RE: pokroucené umění

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 201.?.?.?

Reakce na 204593

ten muz jehoz jmeno nam radeji zatajujete[zmaten] ,toho o umeni moc nevedel. sam byl vyznavacem kycu . ve vymarske republice docela jiste nebyl upadek umeni.

204619

12.11.2009 14:28

RE: pokroucené umění

Erwin 91.?.?.?

Reakce na 204619

Jen jsem chtěl na jednom případu demonstrovat, že pisatelka článku nám nic nového nesděluje. I obyčejní lidé bez příslušného vzdělání už věděli své ( i když tomu, jak Vy říkáte, nerozuměli). Taktéž vznik "nového moderního umění", jak jsem chtěl ukázat tímto příkladem, není jen otázka několika posledních let či 3 desetiletí.Ano, tušíte správně, měl jsem na mysli Adolfa Hitlera.

204625

12.11.2009 14:38

RE: pokroucené umění

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 201.?.?.?

Reakce na 204625

,,Jen jsem chtěl na jednom případu demonstrovat, že pisatelka článku nám nic nového nesděluje. I obyčejní lidé bez příslušného vzdělání už věděli své ( i když tomu, jak Vy říkáte, nerozuměli). Taktéž vznik "nového moderního umění", jak jsem chtěl ukázat tímto příkladem, není jen otázka několika posledních let či 3 desetiletí.Ano, tušíte správně, měl jsem na mysli Adolfa Hitlera.,,

ten rozhodne neni autoritou v umeni. neni autoritou v nicem.
moderni umeni je narocne, ale dokonce kdyz tem obycejnym lidem ukazete neco z umeni davnych veku, a reknete jim , ze se jedna o soucasne, odsoudi to zrovna tak. vetsinou jim jde o technickou dovednost a nejcasteji o libivost. neni to otazka vzdelani.
sentimentalita byva mnohdy spojena s bezcitnosti.zvolil jste v tomto trefny priklad.

204627

13.11.2009 0:53

Zato ta marxistická banda

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 204627

je blahodárná autorita jedna báseň ...
Spíš ji dobře "prodali" titíž pánové, co distribuují do médií to povedené "umění" ...

204664

13.11.2009 14:22

RE: Zato ta marxistická bandaje blahodárná autorita jedna báseň ... Spíš ji dobře "prodali" titíž pánové, co distribuují

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 201.?.?.?

Reakce na 204664

inteligentni pisatel ..zato ta marxisticka banda..., ktery tuto marxistickou bandu konfrontuje s hitlerem
predklada SMRT ZÁPADU (recenze knihy Pata Buchanana)
http://www.euportal.cz/Articles/30-smrt-zapadu-recenze-knihy-pata-buchanana-.aspx
prisne az zaostale a ztrnule katolickeho, ktery zcela lezerne vedle sebe stavi jednim dechem naproste protiklady,
krestanstvi a kapitalismus,
kapitalismus a demokracii.
a vidi alibisticky zachranu zapadu v tom co se jednoznacne neosvedcilo. protoze takove priznani by zpomalilo proces upadku, musi se hledat vinici . nejlepe nejaka redneckum neznama skupinka, ktera dokazala zvratit bohabojny chod barvotiskovych dejin. idealem je preslapovani na miste.
buchanan predevsim zamenuje priciny a dusledky!!!!! ty priciny vidi velice povrchne. nechape co pusobi rozklad spolecnosti, ze jde o podstatu systemu, ktery uz davno
neutralizoval, intoxikoval a podridil si i katolickou cirkev.
predevsim v usa.
odvolavat se na protestantismus je kontradiktorni a paradoxni. protestantismus je na strane likvidatoru.
kapitalismus jednoduse byt jiny dnes nemuze,kupr. multikulturalismus je siamske dvojce i potomek i zbran globalizace
stejne tak ostatni hodnoty , buchananem propagovane jednak selhaly, jednak se nehodi prave tomu co p.b. chce obhajit. pri sve priskrcene etice p.b. nevidi negativni roli usa, agrese, valky a predevsim
podrizenost systemu hodnot,etiky, kultury, nabozenstvi,spolecenskeho usporadani. zcela opacnym zajmum a principumna, kterych kapitalismus a predevsim Pozdni kapitalismus
stoji. proto take p.b. nemohl byt nikdy vice nez poradcem honoris causa. snazil se o prezidenta, ale na to byl zcela nevhodny pro vsechny, kteri podil na moci. vcetne republikanu. protoze nechape oc jde. zabudnuty slav.

204711

13.11.2009 22:27

RE: Zato ta marxistická banda je blahodárná autorita jedna báseň ...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 204711

V konfrontaci s marxistickou bandou byl Hitler břídil - ostatně bez milionů bolševických obětí před jeho nástupem k moci by patrně nikdy neuspěl. Nacistické oběti se do vypuknutí války počítaly v řádu stovek.
Navíc ta frankfurtská banda není vůbec neznámá, leda snad její pravá role v řízené destrukci naší civilizace. Aby zůstala tato okolnost co nejméně známá i nadále, byl promptně zamáznut blog, na který jsem odkazoval. Toto již není konspirace, ale NWO realita.
Tomu, že Buchanan nejde ani mainstreamovým republikánům pod fousy se vůbec nedivím, takových lidí je ostatně povícero ...

204747

13.11.2009 23:58

RE: Zato ta marxistická banda je blahodárná autorita jedna báseň ...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 94.?.?.?

Reakce na 204747

Za oběti bolševismu nemůže Stalin ale FŠ. Hodně svérázný názor [chechtot]

204750

15.11.2009 20:49

RE: Zato ta marxistická banda je blahodárná autorita jedna báseň ...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 204750

FŠ se jen postarala, aby jich bylo dost i do budoucna. A ten bolševismus a rudý teror v Rusku neinstaloval ani nevymyslel Stalin, za bývalého mentora neoconů Trockého by bylo nejspíš ještě hůře ...

204857

12.11.2009 13:34

Ako hore, tak dole

abc 89.?.?.?

Od roku 1914 po zhodení Satana diabla z nebies sa uzatvoril jeho vplyv do oblasti zeme a odpočítavajú sa svetu jeho posledné dni. Satanovi sa nepodarilo úplne ovládnuť ľudstvo preto ho chce zničiť tým, že ho dovedie do konfrontácie so Stvoriteľom. Jeho vplyv je deštrukčný v každej oblasti. Umenie nevynímajúc. Preto je vidieť toľko zvráteností v umení, lebo len odráža jeho myslenie.Ako hore, tak dole.

204616

14.11.2009 5:35

RE: Ako hore, tak dole

abc 89.?.?.?

Reakce na 204616

Satanova vláda v umení v praxi http://www.osud.cz/cs/clanek.php?id=9773

204762

14.11.2009 10:35

RE: Ako hore, tak dole

HHBB 85.?.?.?

Reakce na 204762

>Satanova vláda v umení v praxi

[cool] [mrknutí jedním okem]

204766

14.11.2009 14:13

RE: Ako hore, tak dole

abc 89.?.?.?

Reakce na 204766

hahaha [chechtot] HHBB asi ste ma nepochopili, aj božskej Kája o tom /vplyve lumíkov na svet/ ví něco říct, podobne ako Jackson, aj o tom verejne hovoril. Rozlišovacia schopnosť a zdravý úsudok je ozaj vzácnosťou, Ale ako pobavenie to bolo dobré. Mám rád hudbu každého druhu aj dychovku, pokiaľ sa v nich oficiálne alebo podprahovo nepropaguje satanizmus, perverznosť a oplzlosť. Posielam vám na oplátku niečo pekné na prečítanie o hudbe ako Božom dare a zdravom úsudku.
http://www.watchtower.org/b/200805b/article_01.htm
http://www.watchtower.org/b/20050515a/article_01.htm

204774

12.11.2009 15:05

Úpadek umění

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 213.?.?.?

Přesně chápu, o čem autorka v článku mluví. Jen podle mého názoru je v článku vliv židů na úpadek umění příliš přeceňován. Ano, je jich zde zastoupeno velké procento, ale tento úpadek hodnot (a to nejen v umění) je všeobecný. Souhlasím s autorkou, že umění by mělo být krásné. V souladu s "vyšší estetikou", s vyšším řádem. Ano, v souladu s Bohem. A je úplně jedno, zda jde o hyperrealistické, abstraktní, nebo jakkoli "jiné" dílo. I v abstraktním obraze může být sladění barev a tvarů lahodící lidskému oku a pohladit diváka po duši.

O této problematice umění psal velice vtipně židovský spisovatel a dramatik s kunsthistorickým vzděláním Ephraim Kishon ve své útlé knize "Picassova sladká pomsta". Rozhodně doporučuji, budete plakat... naštěstí smíchy! [chechtot]
Zde více:
http://cs.wikipedia.org/wiki/Ephraim_Kishon

204629

12.11.2009 18:18

RE: Úpadek umění

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 201.?.?.?

Reakce na 204629

http://en.wikipedia.org/wiki/Neo-Gramscianism
http://en.wikipedia.org/wiki/Antonio_Gramsci
http://en.wikipedia.org/wiki/Frankfurt_School
http://en.wikipedia.org/wiki/Theodor_W._Adorno
http://en.wikipedia.org/wiki/Herbert_Marcuse

204642

12.11.2009 21:41

Jiri Skala

Aja 74.?.?.?

obdrzel dnes cenu Jindricha Chalupeckeho za vytvarne prace .

204653

12.11.2009 22:08

RE: Jiri Skala

steve 97.?.?.?

Reakce na 204653

FANTASTICKE !! IMPOZANTNI !!
"RECONSTRUCTION" je obdivuhodne dilo skutecneho Mistra lidskeho nitra. Stale stojim v uzasu v garazi a nejsem schopen slova, umisteni onoho tretiho pytle zdola v prostoru je doslova sokujici. Dilo Mistra pusobi vsemi smery neuveritelnou rychlosti !! Manzelka po shlednuti "RECONSTRUSTION" jiz stacila zakopat tchana na zahrade a poslat dceru na ulici "za umenim" ..
Talibove slozili zbrane a Buh si zakryl tvar. Stud za sedmidenni zfusovanou fusku "stvoreni sveta" ho vehnal do nebeske nadrazni restaurace na ruma. Sixtinska Madona nastoupila do uklidove firmy " Best Art Cleaning" a Michelangelo se obratil v hrobe, pichnul si do zily a jeho komentar "vzdyt to jsem nechtel" zaniknul ve hrmotu svisticich humanitarnich bomb zakladatele ceny Jindricha Chalupeckeho ...

204655

12.11.2009 22:19

RE: Jiri Skala

Saša 74.?.?.?

Reakce na 204655

Vložený obrázek
Ještě se chechtám..

204656

12.11.2009 23:51

RE: Jiri Skala

steve 97.?.?.?

Reakce na 204656

Ano, Pane Saso - to je poslani skutecneho umeni - prinaset lidem radost, obohatit ...
Priznam - nejsem znalec umeni, pouze veliky pritel. "Reconstruction" ve mne rovnez vzbudilo radost, na cas bude klid od dcery, vrati se az bude bez penez ..
Ve mne ten obraz vsak rovnez probouzi nejistotu, touhu jit hloubeji do jadra Mistrovy snahy !! Proto se ptam : nevite co je v tech pytlich ?? Neztvrdlo uz to nahodou Mistrovi ?? Koupil ty pytle nebo ukradl ?? Hluboke umeni provokuje v lidech otazky ...
... Zmitam se v nejistote .. Je ten vaclav jenom takovy "vaclav", nebo jeste vetsi "vaclav" ??

204659

13.11.2009 1:26

RE: Jiri Skala

Aja 74.?.?.?

Reakce na 204656

No, neni to krasa, umelecka galerie v kazde garazi, v kazdem sklepe...jsme nesmirne kulturni narod. [chechtot]

204667

13.11.2009 1:55

RE: Jiri Skala

steve 97.?.?.?

Reakce na 204667

Ano, jsme skutecne nesmirne kulturni narod. A proto bychom meli udelat dalsi krok - darovat ceske korunovacni klenoty do Izraele. Teda - pokud tam uz nejsou. Ty prave ..
.. Jako vyjadreni solidarity nad utrpenim ...
To by jsme byli jeste vice kulturnejsi !
A sedice v garazi s detmi na kline hledet na "Reconstruction" ..

204669

13.11.2009 2:14

RE: Jiri Skala

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 69.?.?.?

Reakce na 204667

Pokud mate zajem, mam dva pytle ztvrdle omitky, vase za 200$ i s instalaci. [chechtot]

204672

13.11.2009 3:53

RE: Jiri Skala

steve 97.?.?.?

Reakce na 204672

.PRITELI ! - Vase nabidka a pohled na dilo pana Jiriho Skaly me inspiroval (a to je cilem umeni).
200$ pro Vas neni dira do sveta a ja je usetrim - prijmete-li muj navrh. Stanme se spolecniky dle modelu dnesni doby, budme onymi "pakami" svobodneho trhu !!
Navrhuji kontaktovat Mistra Umelce. Nabidneme mu novou serii inspiraci ( Vase 2 pytle ) na dalsi soutez. On to vyfoti a zase vyhraje (ted uz bude jenom vyhravat) .. Prvni pytel vyfoti "na lezato" a obraz se bude jmenovat "Vzpominka na krivdu", druhy pytel na stojato - obraz se jmenuje: "Omitka - dar naroda V. Havla na udrzbu Zdi narku".
.. Tohle Mistr nemuze odmitnout, jakekoliv vyhrady, a doMistroval by. V soutezi samozrejme zvitezi, my ho navstivime v prihodne dobe a oznamime mu: "naval prachy a 6 tydnu do New Yorku, nebo rekneme ze pises na Zvedavce" !! Navali !!
.. Priteli - Vase dva pytle a muj pohled na "Reconstruction" jsme zprofitovali do 150 000 a 6. tydnu v "zemi snu".
Bude to cisty obchod ve smyslu Klausova "neznam spinave penize".
Bude mi cti byt Vasim spolecnikem na kolbisti muz a andelu.
Rovnez diky "Zvedavci" za 2 pytle a Vas ... [smích]

204675

13.11.2009 16:44

K čomu je dobré náboženstvo

abc 89.?.?.?

Určite k tomu, aby nás učilo rozlišovať dobré a zlé a to nielen v umení. Práve umenie by bez zobrazovania boja so zlom nemohlo ani existovať. Prajem všetkým bohatý duchovný weekend. Máme o čom premýšľať, pokiaľ sa neuspokojíme len s telesnými potrebami. http://www.watchtower.org/b/20060901/article_01.htm

204730

13.11.2009 19:11

Jen ŽIDI?? Stěží!!

DS 77.?.?.?

Nemyslel bych si, že současné umění ničí jen to, že většinu trhu s ním ovládají Židé, rozhodně ne... Problém je v tom, že společnost sama natolik zmutovala, že všechno, co je odporné, nevhodné, destruktivní, se jí líbí a podporuje to. Rozklad společnosti je vidět všude kolem nás, ne jen na umění (affirmative action pro černý, zvýhodňování homosexuálních sňatků na úkor normálních, je toho spousta...). Tentokráte bych se musel Židů zastat, protože oni se jen dokážou vhodně adaptovat, nabízet to, po čem je na trhu hlad, tím pádem si jen zvětšují odbyt, nabízené zboží pak optimalizují podle poptávky... A zase celkem logicky vzato, nakreslit (vymodelovat, vytesat, cokoli...) "abstraktní" hnůj stojí méně času a tudíž i méně peněz, proto se ušetří náklady na výrobu, jinými slovy vzroste zisk z prodeje. Z toho vyplývá, když si na patlanici vydělám 1000,- a na vzhledném umlěckém obrazu jen 500,-, tak co zvolím?
Jeden příklad za všechy, nedávno jsem se zájímal o prodeje obrazů a zajímalo mě, která díla jdou nejvíce na odbyt. Možná to bude pro někoho překvapivé, ale většina lidí (přinejmenším dosti silná menšina) upřednostní opornou patlanici před něčím hezkým, přitom má však na výběr, tak proč by si lidé vybírali patlanici, když by se jim nelíbila? (jistěže můžete argumentovat tak, že většina lidí zvolí patlanici pro to, že je to moderní a co je moderní ("cool" nebo jak se to dnes říká) je správné, ale zase proč byste si dávali patlanici domů na zaď, kde Vám ji nikdo nepříjde obdivovat, když byste se na ni nemohli sami dívat, že?)
Já osobně bych to viděl jen jako opakování minulosti... Každá společnost se jednou musí rozložit a zkončit, ta naše nemůže být vyjímkou. A také že není, plíseň, která si hoduje na jejich ostatcích, už vidíme dnes, umění je jen jedno z mnoha míst, kde se to projevuje...

204743

14.11.2009 1:58

Mame umeni a umeni, podle toho,kdo ,co si vybere

kozoroh 59.?.?.?

Co, myslite ,mel tento clovek malirsky talent?

Vložený obrázek

204756

14.11.2009 10:44

RE: Mame umeni a umeni, podle toho,kdo ,co si vybere

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 95.?.?.?

Reakce na 204756

Mal, ale nemal žiadny vkus, preto namaľoval hrozný gýč.
Inak kto to je?

204767

14.11.2009 12:16

RE: Mame umeni a umeni, podle toho,kdo ,co si vybere

kozoroh 59.?.?.?

Reakce na 204767

Co, rikate tomuhle obrazu, od stejneho umelce.

Vložený obrázek

204768

14.11.2009 17:43

RE: Mame umeni a umeni, podle toho,kdo ,co si vybere

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 95.?.?.?

Reakce na 204768

Mal talent, vkus nemal, aspoň čo sa týka výberu farieb, neustále používa tie nechutné pastelové farby. Obe vymenované diela sú dobré na pohľadnice, ale do bytu/domu by som to nevyvesil.
Vy ste maľovali tie obrazy?

Možno je na vine moja zvláštna depresívna povaha ale čo sa mi páči sú diela Muchy(hlavne plagáty), Monet, Manet, Van Gogh, ostatný expresionisti, Churchill a Hittler(len krajinky čo on vyviedol s tou WWII a genocídou to zásadne odsudzujem a s jeho myšlienkami zásadne nesúhlasím).

204785

15.11.2009 4:32

RE: Mame umeni a umeni, podle toho,kdo ,co si vybere

Prazak 98.?.?.?

Reakce na 204768

>Co, rikate tomuhle obrazu, od stejneho umelce.

No, kdyz to prezentujete vy pane Nohejl, tak to bude urcite od strycka Hitlera.

204812

15.11.2009 18:31

RE: Mame umeni a umeni, podle toho,kdo ,co si vybere

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 91.?.?.?

Reakce na 204812

Hitler bol proti kresťanstvu a hlavne proti Katolíckej cirkvi, takže ste vedľa ako tamtá bedľa pán Pražák Sionista von Nedouk.
S týmto vyhlásením ste nadobro získali šľachtický titul, prinajmenšom medzi nedoukmi, sionistami, propagandistami a podobnou ľudskou škodnou. [cool]

204844

14.11.2009 20:26

vynikajuci a odvazny clanok

dumislav 78.?.?.?

vynikajuci a odvazny clanok. ale autorka zan cenu od vladcov sveta nedostane [smích] preto ju chcem takto aspon ja moralne ocenit a podporit. medzinarodne ceny dostanu ideologicky spravne nasmerovani zvazaci ako napr. nas pan Hvorecky. precitajte si, za aku sracku, ale ideologicky samozrejme "na urovni" dostal medzinarodnu cenu. http://hvorecky.sk/2009/06/29/koniec-detstva-retro-leto-1989/ ceny nielen vo vytvarnom umeni sa dnes davaju hlavne poslusnym ideologicky spravne nasmerovanym ludom aby spravnym smerom ovplyvnovali stado.

204790

14.11.2009 22:01

RE: vynikajuci a odvazny clanok

Bily Piton 88.?.?.?

Reakce na 204790

Vsimnite si ,ze ked chce nejaky reziser ziskat oscara natoci film o holokauste.Na pozadi utrpenia zidov rozvinie nejaky slaboduchy pribeh a vyznamne umelecke dielo je na svete.Kvanta blbcov,predstierajucich inteligenciu sa o nom budu pozitivne zmienovat na kazdom kroku aby potvrdili svoju intelektualnu uroven.Vznika tak nielen fantomove umenie,ale aj fantomova inteligencia.O tych blbcoch je dobry clanok tu:
http://dolezite.sk/Zvazaci_ortodoxni_a_uzitocni_idioti.html

204796

Příspěvků: 123

11.11. 05:26  Vysledek uz tu mame
11.11. 07:32 mig  jenom Židé za to nemohou
11.11. 10:21  RE: jenom Židé za to nemohou
11.11. 10:54  RE: jenom Židé za to nemohou
11.11. 11:53  Ještě poslední poznámka
11.11. 15:02 hestroy  RE: Ještě poslední poznámka
11.11. 15:15 hestroy  RE: Ještě poslední poznámka
11.11. 23:22  RE: Ještě poslední poznámka
12.11. 15:52 hestroy  RE: Ještě poslední poznámka
12.11. 18:20  RE: Ještě poslední poznámka
11.11. 23:27  RE: Ještě poslední poznámka
12.11. 14:38 Winston.Smith  RE: Ještě poslední poznámka
12.11. 17:30 hestroy  RE: Ještě poslední poznámka
13.11. 12:33  RE: Ještě poslední poznámka
13.11. 12:25  RE: Ještě poslední poznámka
15.11. 14:11 martas300  RE: Ještě poslední poznámka
13.11. 12:27  RE: Ještě poslední poznámka
12.11. 13:53 abc  RE: Ještě poslední poznámka
12.11. 00:55  RE: jenom Židé za to nemohou
11.11. 11:43  Ještě pár slov k zajímavé úvaze:
12.11. 00:36  RE: Ještě pár slov k zajímavé úvaze:
12.11. 14:05 abc  RE: Ještě pár slov k zajímavé úvaze:
12.11. 19:58  RE: Ještě pár slov k zajímavé úvaze:
13.11. 11:57  RE: Ještě pár slov k zajímavé úvaze:
13.11. 17:41  RE: Ještě pár slov k zajímavé úvaze:
14.11. 17:05  RE: Ještě pár slov k zajímavé úvaze:
11.11. 23:49  RE: jenom Židé za to nemohou
13.11. 12:57  RE:
12.11. 04:39  ano ,lide chteji mit svet prehledny
12.11. 14:30  RE: ano ,lide chteji mit svet prehledny
11.11. 07:43 Jarmila  Jednoduché řešení
11.11. 09:56 mkadlec  Rekl bych
11.11. 11:00  RE: Rekl bych
11.11. 23:58  RE: Rekl bych
12.11. 00:44  RE: Rekl bych
11.11. 12:02 insider  něco pro děti
11.11. 12:17 Antiseptik  Podle mne perfektní článek o umění
11.11. 14:25 yaga  RE: Podle mne perfektní článek o umění
12.11. 01:12 Antiseptik  RE: Podle mne perfektní článek o umění
11.11. 17:14  RE: Podle mne perfektní článek o umění
11.11. 23:34  RE: Podle mne perfektní článek o umění
12.11. 00:14 Vladimír Stwora  RE: Podle mne perfektní článek o umění
12.11. 00:29  RE: Podle mne perfektní článek o umění
21.11. 09:53 mtk  RE: Podle mne perfektní článek o umění
12.11. 01:13 Antiseptik  RE: Podle mne perfektní článek o umění
11.11. 23:18 korutan  RE: Podle mne perfektní článek o umění
12.11. 00:08  RE: Podle mne perfektní článek o umění
12.11. 01:22 Antiseptik  RE: Podle mne perfektní článek o umění
12.11. 11:25  RE: Podle mne perfektní článek o umění
12.11. 07:48 Jarmila  RE: Podle mne perfektní článek o umění
12.11. 12:06  RE: Podle mne perfektní článek o umění
12.11. 12:08  RE: Podle mne perfektní článek o umění
12.11. 13:53  RE: Podle mne perfektní článek o umění
13.11. 02:11 Tajemnik  RE: Podle mne perfektní článek o umění
13.11. 06:13 Rene Bartosek  RE: Podle mne perfektní článek o umění
13.11. 11:51  RE: Podle mne perfektní článek o umění
14.11. 00:40 Rene Bartosek  RE: Podle mne perfektní článek o umění
13.11. 07:43 Jarmila  RE: Podle mne perfektní článek o umění
13.11. 09:01  RE: Podle mne perfektní článek o umění
13.11. 12:02  RE: Podle mne perfektní článek o umění
14.11. 00:42 Rene Bartosek  RE: Podle mne perfektní článek o umění
13.11. 08:34  RE: Podle mne perfektní článek o umění
13.11. 21:39 Kacka  RE: Podle mne perfektní článek o umění
16.11. 06:08  RE: Podle mne perfektní článek o umění
13.11. 01:17 korutan  RE: Podle mne perfektní článek o umění
11.11. 23:25  RE: Podle mne perfektní článek o umění
11.11. 23:41  RE: Podle mne perfektní článek o umění
12.11. 00:55  RE: Podle mne perfektní článek o umění
12.11. 11:14  RE: Podle mne perfektní článek o umění
12.11. 18:37  RE: Podle mne perfektní článek o umění
13.11. 09:19  RE: Podle mne perfektní článek o umění
11.11. 23:56 Rene Bartosek  RE: Podle mne perfektní článek o umění
12.11. 01:50 p  RE: Podle mne perfektní článek o umění
12.11. 13:29  RE: Podle mne perfektní článek o umění- smutne
13.11. 00:31 Rene Bartosek  RE: Podle mne perfektní článek o umění- smutne
13.11. 01:03 steve  RE: Podle mne perfektní článek o umění- smutne
13.11. 05:48 Rene Bartosek  RE: Podle mne perfektní článek o umění- smutne
13.11. 09:56 Saša  RE: Podle mne perfektní článek o umění
11.11. 17:45 loutka  oho-ho!!
12.11. 00:19  RE: oho-ho!!
12.11. 13:58  RE: marxista.
12.11. 00:53 jm  RE: oho-ho!!
12.11. 00:29  Podle toho perverzního scénáře vyvolených
12.11. 11:31  RE: Podle toho perverzního scénáře vyvolených
12.11. 11:52  RE: Podle toho perverzního scénáře vyvolených
12.11. 12:05  RE: Podle toho perverzního scénáře vyvolených
12.11. 13:46  RE: Podle toho perverzního scénáře vyvolených
13.11. 00:38  A jéje, blog je v tahu !
12.11. 13:26 Dale Coper  RE: Podle toho perverzního scénáře vyvolených
12.11. 15:17 mkadlec  RE: Podle toho perverzního scénáře vyvolených
12.11. 09:52 Erwin  pokroucené umění
12.11. 13:50  RE: pokroucené umění
12.11. 14:28 Erwin  RE: pokroucené umění
12.11. 14:38  RE: pokroucené umění
13.11. 00:53  Zato ta marxistická banda
13.11. 14:22  RE: Zato ta marxistická bandaje blahodárná autorita jedna báseň ... Spíš ji dobře "prodali" titíž pánové, co distribuují
13.11. 22:27  RE: Zato ta marxistická banda je blahodárná autorita jedna báseň ...
13.11. 23:58  RE: Zato ta marxistická banda je blahodárná autorita jedna báseň ...
15.11. 20:49  RE: Zato ta marxistická banda je blahodárná autorita jedna báseň ...
12.11. 13:34 abc  Ako hore, tak dole
14.11. 05:35 abc  RE: Ako hore, tak dole
14.11. 10:35 HHBB  RE: Ako hore, tak dole
14.11. 14:13 abc  RE: Ako hore, tak dole
12.11. 15:05  Úpadek umění
12.11. 18:18  RE: Úpadek umění
12.11. 21:41 Aja  Jiri Skala
12.11. 22:08 steve  RE: Jiri Skala
12.11. 22:19 Saša  RE: Jiri Skala
12.11. 23:51 steve  RE: Jiri Skala
13.11. 01:26 Aja  RE: Jiri Skala
13.11. 01:55 steve  RE: Jiri Skala
13.11. 02:14  RE: Jiri Skala
13.11. 03:53 steve  RE: Jiri Skala
13.11. 16:44 abc  K čomu je dobré náboženstvo
13.11. 19:11 DS  Jen ŽIDI?? Stěží!!
14.11. 01:58 kozoroh  Mame umeni a umeni, podle toho,kdo ,co si vybere
14.11. 10:44 Oracle  RE: Mame umeni a umeni, podle toho,kdo ,co si vybere
14.11. 12:16 kozoroh  RE: Mame umeni a umeni, podle toho,kdo ,co si vybere
14.11. 17:43 Oracle  RE: Mame umeni a umeni, podle toho,kdo ,co si vybere
15.11. 04:32 Prazak  RE: Mame umeni a umeni, podle toho,kdo ,co si vybere
15.11. 18:31 Oracle  RE: Mame umeni a umeni, podle toho,kdo ,co si vybere
14.11. 20:26 dumislav  vynikajuci a odvazny clanok
14.11. 22:01 Bily Piton  RE: vynikajuci a odvazny clanok

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

80

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc listopad přispělo 130 čtenářů částkou 28 058 korun, což je 80 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Demonstrace na Letné 28.11. 2021 od 14:0026.11.21 21:38 Česká republika 0

Rakousko-chorvatská diplomatická vojna! Chorvatský prezident nazval rakouský lockdown fašizmem!26.11.21 03:25 Chorvatsko 2

Odborová organizace Pro Libertate - pomoc neočkovaným v zaměstnání26.11.21 03:02 Česká republika 1

Už neexistují oběti Covidu, jen oběti zločinného jednání vlády a Mengele-lékařů26.11.21 02:53 Evropská unie 0

České nemocnice zahlcuje epidemie infarktů a mozkových příhod očkovaných26.11.21 01:33 Česká republika 0

Vědci varují: mRNA vakcíny proti Covidu dramaticky zvyšují riziko cévních příhod25.11.21 23:17 Evropská unie 0

Babiš: Očkování má být v Česku povinné pro lidi nad 50 let!25.11.21 17:38 Česká republika 7

Výpověď dvou lékařů:shedding po vakcínách ohrožuje děti+nebezpečí vakcín,podložené studiemi25.11.21 13:06 Slovensko 2

Zuzana Čaputová si dělá z lidí výsměch25.11.21 01:38 Slovensko 4

Petice proti povinnému očkování24.11.21 22:38 Česká republika 2

Jak manipulatori.cz manipulují24.11.21 17:30 Česká republika 2

Tajemný utrejch23.11.21 22:03 USA 4

Tak na udání. Dorazili. Ve dvou. Ani tak jsem se nezalekl a šel do boje23.11.21 19:12 Česká republika 6

Při povinném očkování by policie mohla přijít o 10 tisíc lidí, píše Švejdar23.11.21 16:23 Česká republika 2

Příběhy lidí z ČR a Slovenska o poškození z covid očkování23.11.21 13:28 Česká republika 0

Během úterý vláda rozhodne o povinném očkování lidí od 60 let a některých profesí23.11.21 11:35 Česká republika 6

Čučkaři z BIS už objevili další nebezpečné vazby v národě23.11.21 10:59 Česká republika 1

Už mají v Rakousku šikanu i očkovaní - lockdown22.11.21 21:27 Rakousko 2

Neočkovaná farmaceutka: U léčiv musíme hodnotit risk / benefit, to se u vakcíny proti covidu neděje22.11.21 16:44 Česká republika 1

Nový řád. Už nevěřím, že covid je náhoda. Zakázaný Hnízdil přitvrdil22.11.21 15:59 Česká republika 2

Měnové kurzy

USD
22,71 Kč
Euro
25,66 Kč
Libra
30,25 Kč
Kanadský dolar
17,80 Kč
Australský dolar
16,18 Kč
Švýcarský frank
24,59 Kč
100 japonských jenů
20,02 Kč
Čínský juan
3,55 Kč
Polský zloty
5,45 Kč
100 maď. forintů
6,94 Kč
Ukrajinská hřivna
0,84 Kč
100 rublů
30,02 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 538,88 Kč
1 unce stříbra
523,89 Kč
Bitcoin
1 236 302,06 Kč

Poslední aktualizace: 26.11.2021 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 10 019