Diskuze k článku

Zbraně s ochuzeným uranem: Mrtvé děti v Iráku a Afghánistánu jsou smutnou skutečností

Příspěvků 53

30.10.2009 6:56

Chyby v prekladu

H.Linek 76.?.?.?

V prekladu je hodne chyb, coz by nebyl velky problem, kdyby to nemenilo smysl celych vet.
V poslednim odstavci napriklad neni rec o pozadavku odchodu z Iraku a Afghanistanu. To by bylo ostatne nesmyslne. Odchod z Iraku probiha po vyhrane valce podle planu. Autor mluvi pouze o vycisteni (cleanup) obou zemi.

203677

30.10.2009 14:05

RE: Chyby v prekladu

Maze 91.?.?.?

Reakce na 203677

Ako chces vycistit ten uran, ktory je rozpraseny vo forme mikroprasku po celom Bagdade? To chces vybagroat cele mesto a postavit ho nanovo? [zmaten]

203698

30.10.2009 14:41

RE: Chyby v prekladu

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 203698

Nepodceňovat americký know-how. Už US firmy zabývající se nanotechnologií vyvíjejí miniaturní vysavače pro tento účel. Po vysání veškerého DU prachu se potom kolektivně odeberou do Idaha, kde se sami pohřbí v hlíně nic netušícího amerického farmáře. [velký smích] [chechtot] [chechtot] [chechtot]

203701

30.10.2009 18:31

RE: Chyby v prekladu

H.Linek 76.?.?.?

Reakce na 203698

S tim cistenim opravdu nevim, to se musite zeptat autora, ktery to navrhuje.
Skodlivost DU je - ostatne podobne jako globalni oteplovani - dost sporna. Nekdo tomu veri, nekdo ne, presvedcive vedecke dukazy zatim nejsou. Presto se ji americka armada a namornictvo snazi nahradit wolframem.
Munici s ochuzenym uranem vlastni a pouziva 17 - 20 armad. Rusko ji pouzilo ve valce proti Gruzii.
Kdyby se o techhle vecech clanek aspon zminil, dal by se oznacit za vyvazeny. Takhle je to jen antiamericka propaganda.

203715

30.10.2009 21:27

RE: Chyby v prekladu

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 95.?.?.?

Reakce na 203715

Na margo neškodnosti DU viem povedať toto:
Oxid uraničitý je rozpustný v kyseline chlorovodíkovej a jeho vo vode rozpustný oxidačný produkt oxid uránový je zas silno jedovatý tak ako čistý urán či oxid uraničitý. Keďže kyselina chlorovodíková je hlavnou zložkou tráviacich štiav v žalúdku tak ľahko rozpustí ten jemný uránový prach čo vzniká horením munície z DU. Keďže urán ako ťažký kov má tú nepríjemnú vlastnosť že poškodzuje DNA, myslím si že každý domyslí čo môže urobiť v ľudskom tele trocha uránu.

Čo sa týka munície z DU 2 štáty ju dali do hlavnej výzbroje svojich armád, USA a Veľká Británia, zhodou okolností podľa mojich informácií tie isté štáty vetujú snahy aby muníciu z DU zakázali (prinajmenšom USA-tuším bolo to spomínané i tu). Takže až tak skoro nedočkáme náhradu relatívne lacnej munície z DU za drahšiu z volfrámu.

Čo sa týka protiamerickej propagandy môžem povedať 2 veci:
1)Vojna v Gruzínsku bola pred rokom, takže sa to ešte nemohlo prejaviť signifikantne, inak Irak je púštne krajina, tak to tam nie je dosť vlhkosti aby volne poletujúce čiastočky uránu zviazala voda. Z toho vyplýva že ani nemôžeme očakávať tak prudký nárast ako v Iraku.
2)Narozdiel od Američanov Rusi nestrieľali po všetkom s muníciou vyrobené z DU čo vzdialene pripomínalo vojenské ciele-ukazovali aj zábery z Iraku v televízií.

Sumarizujem:
Môžem o Vašich názoroch povedať toto:
Nevidíte les od stromu, a s prepáčením (neberte to ako narážku na Vašu prípadnú impotenciu) pripomínate mi eunucha ktorý vie ako na to ale z nejakého dôvodu to nedokáže.
V krátkosti nemáte ochotu meniť na svojich primitívnych názoroch tak ako Pergill, Vojta a spol.

203728

30.10.2009 22:46

RE: Chyby v prekladu

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 203715

To je jednoduche pokud predstavitele Pentagonu tvrdi o bezpecnosti DU i dalsimi hlavouni projdou praktickym testem, tak ziskaji verohodnost. Muzete se k tomu pripojit i vy, kdyz se budete opravdu snazit, tak to klapne. Prakticky test je velmi jednoduchy, nejlepe do cerstveho vraku tanku nebo vozidla zasazenoho touto munici na 15 minut zhlubaka dychat.

203736

31.10.2009 8:17

RE: Chyby v prekladu

Občasný čtenář 24.?.?.?

Reakce na 203715

>Skodlivost DU je - ostatne podobne jako globalni oteplovani -
>dost sporna. Nekdo tomu veri, nekdo ne, presvedcive vedecke
>dukazy zatim nejsou.

Není to vůbec otázka víry. Škodlivost a veškeré další údaje o DU jsou vědecky zpracovány a dokázány. Nic sporného na tom není. Výborný kompilát informací o Depleted Uraniu zpracoval např. fyzik Vladimír Zajíc z Brookhaven National Laboratory, který vám doporučuji k nahlédnutí, pokud se zajímáte o fakta.

http://members.tripod.com/vzajic/index.html

http://vzajic.tripod.com/6thchapter.html#DU%20Ammunition%20Use%20in%20Iraq

http://vzajic.tripod.com/7thchapter.html#Radiological%20Limits%20on%20Uranium%20Intake

>Presto se ji americka armada a namornictvo
>snazi nahradit wolframem.

Ale zatím nenahradila a DU se používá vesele dál. Ona totiž ta náhrada není plnohodnotná. Váhově je to totéž, ale v dalšíh vlastnostech munice vychází výhodněji DU. Ovšem výměnou za Tungsten by se stala munice bezpečnou, co se týče radiaktivity a jedovatosti. Sloučeniny Tungstenu jsou podstatně méně jedovaté.

203744

31.10.2009 20:00

RE: Chyby v prekladu

H.Linek 76.?.?.?

Reakce na 203744

Obcasny ctenari, nemate pravdu. Je to otazka viry. Stejne jako v situaci s globalnim oteplovanim najdete argumenty vedcu pro i proti. Zde mate hned 4 odkazy http://www.america.gov/st/pubs-english/2005/Januar...
Americke namornictvo nahradilo uz pred 10 lety vsechnu munici ve 20mm rychlopalnych kanonech Phalanx CIWS munici, ktera pouziva slitiny tungstenu. Cesky wolframu. A probiha i vymena dalsi munice, hlavne tankove.
Rusove, kteru DU munici vynalezli a dodnes masove vyrabeji o techhle vecech uz tradicne stydlive mlci.

203772

1.11.2009 13:13

RE: Chyby v prekladu

Občasný čtenář 24.?.?.?

Reakce na 203772

Četl jste ty odkazy na Zajícův kompilát? Tam to máte do podrobna popsané. Jak toxicitu chemickou, tak účinky Alfa záření a spousty dalších podrobností. Takže otázka víry je pouze to, zda věříte vědecké studii, nebo povrchnímu a velice nedokonalému článku z http://www.america.gov/st/pubs-english/2005/Januar...

Nicméně i tam je to dosti sporné. Cituji:

"The most detailed ongoing study on the health effects of DU exposure is of 33 friendly fire veterans of the Gulf War, most of whom have embedded DU shrapnel in their bodies that cannot be removed. To date none has developed any abnormalities due to uranium chemical toxicity or radio toxicity, despite showing greatly increased levels of uranium in their urine. However, it is generally accepted that more comprehensive studies on long-term health effects are needed".

Takže to více-méně potvrzuje i ten Zajícův kompilát. On také tvrdí, že většina studií nepotvrzuje abnormality způsobené DU municí, nicméně je stále potřeba, více dlouhodobých studií... Nic ve zlém, ale asi jste ty odkazy na Zajícův kompilát nečetl, že. Chemická toxicita a radioaktivita a jejich působení na živé organismy jsou vědecky dokazatelné a dokázané, takže jakápak otázka víry?


Máte nějaký odkaz na to, že DU munice byla nahrazena před 10 lety wolframovou? Mám pouze nedokonalé informace např zde:

http://www.army-technology.com/contractors/ammunition/cime_bocuze/

Asi mi to nějak uniklo a rád si opravím informace. Děkuji.

Jinak bych ještě dodal, že ani Tungsten není zcela bez problémů.

http://www.familiesagainstcancer.org/?id=65

http://www.thefirearmblog.com/blog/2009/04/21/warning-tungsten-bullets-could-be-a-health-hazard/

203804

1.11.2009 21:41

RE: Chyby v prekladu

H.Linek 76.?.?.?

Reakce na 203804

Vsimnete si obcasny ctenari, ze zde neobhajuji jakousi uplnou neskodnost DU munice.
Souhlasim celkem s tim, co jste napsal Bartoskovi. Je potreba dalsiho vyzkumu. Pokud se nekdy dostanu na Stredni Vychod a budu prolezat vraky ruskych tanku, pouziji radeji masku a budu se snazit nevirit kolem sebe prach.
Myslim si, ze se zadna z dvaceti zemi jejichz armady tuhle munici pouzivaji nepretrhne samym usilim dokazat jeji skodlivost. Ovsem jeste mene duveryhodni jsou notoricti levicaci a takzvani bojovnici za mir, jejichz touha odzbrojit Ameriku, (ale nikoliv jeji potencionalni protivniky) je vseobecne znama. Jejich kecy o malych detech rovnez.
Neznam na svete armadu, ktera by nedala svym vojakum ty nejucinnejsi zbrane jen proto, ze by se vojakum protivnika mohlo udelat bebicko.
Pokud nebude za munici s DU rovnocena nahrada a pokud budou mit obrovske zasoby tehle munice zeme jako Rusko a Cina, budou je mit i demokraticke zeme. Aspon doufam, ze budou.

203844

2.11.2009 3:00

RE: Chyby v prekladu

wilonix 213.?.?.?

Reakce na 203844

Opět tabulka pro srovnání ...
http://en.wikipedia.org/wiki/Depleted_uranium
Zkuste hádat kdo má ty největší zásoby ...
Ostatním vyčítáte, že patří k jakési sortě levičáků nenávidějící USA, nicméně sám nejste o nic lepší - jen je váš pohled vázán na druhou stranu.
Co tu ostatním vlastně vyčítáte? To že nevidí věci stejně jako vy?
To že oni na rozdíl od vás koukají nekriticky na někoho jiného, jež je oponentem vašeho vzoru?
Nebo snad to, že vám zrovna kritizují USA?
Většina lidí sem píšící kritizuje jakoukoliv zemi, která udělá cokoliv v rozporu s humanitou.
USA je prostě současnej hegemon, jehož akce mají globální charakter a proto je také nejvíce na očích.

203858

2.11.2009 10:28

RE: Chyby v prekladu

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 203844

Člověče, když si čtu tuhle diskusi, tak si říkám, že konečně našli toho schopného člověka, který Zvědavce oddělá. Číst tyhle nesmysly je opravdové nefalšované utrpení, z kterého se mi zvedá žaludek. Z lidí jako jste vy, je mi opravdu špatně. Jste zdrojem všeho zla na zemi.

Ale na ústředí řekněte, že konečně narazili na toho pravého...

A přeji vám, opravdu od srdce vám přeji, aby vaši rodinu nikdy nepostihl takový osud, který vy přejete všem lidem, kteří žijí ve státech okupovaných globálním teroristou - USA. Přeji vám, aby do bytu vašich rodičů nevtrhli US žoldáci a chladnokrevně je nepostříleli, tedy pravý opak toho, co přejete iráckým, afghánským nebo jiným rodinám.

A také vám přeji, abyste ve svém životě došel poznání, že zabíjet není správné, jak si myslíte a ostatní tu o tom dokola přesvědčujete a že matky dětí poškozených DU vám a podobným "lidem", jako jste vy, jednou odpustí. Vy, jako příznivce neomarxismu, sice nevěříte na duchovno, ale věřte, že zákon zachování energie platí i tam. Takže si nakonec můžete být jistý, že podobnou zkušenost, kterou tak rád dopřáváte iráckým dětem, zažijete jednou i vy sám.

203876

1.11.2009 17:12

RE: Chyby v prekladu

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 203772

Tady je neco ze stare diskuze at s Vama furt dokola nemusim ztracet cas. Takze polonium je taky alfa zaric a taky toxicke a zabilo spolehlive Litvinenka. Kdyby bylo v mensim mnozstvi, tak by to trvalo dele nez par tydnu.

Vypichnu vam srovanani 238U a izotopu Po. Na rozdil od uranu neni polonium samozapalne, to znamena ze na male castecky, ktere lze lehce vdechnout nebo kontaminuju pudu, pisek, vodu, se horenim zmeni pouze ten uran z DU munice. Navic nejstabilnejsi izotop Polonia se ma polocas rozpadu 103 roku. Z duvodu ozareni i otravy se pouzil v pripade Litvinenka izotop s kratkym polocasem rozpadu 138 dnu. Vicemen za rok uz zustane pritomna i v mrtvem tele pouze osmina mnozstvi. Po dvou letech, klesne mnozstvi polonia pod 1%, coz bude problematicke najit a za dalsi rok zustane dvakrat nic.

Takovy 238U ma polocas rozpadu 4.5 miliardy let. Ono pro jeden lidsky organismus je vcelku jedno jestli je to 100 let nebo miliarda, ale pro kontaminaci zivotniho prostredi, at uz jde o vzduch, zeminu, pisek roznasenou vetry zprvu lokalne, ale nakonec globalne nebo kontaminaci vody, to je vyznamny rozdil. Mereno na lidske generace se rozdil projevi i pro lidi. Nepochybne to casem povede stejne jako u pri zakazu jadernych testu a k nahrazeni 238U v DU munici, wolframem, ktery neni samozapalny a ekonomicky je to narocnejsi. Ponevadz pan nebo kman, vdechnout mikroskopicke svinstvo muze kazdy.
http://www.zvedavec.org/nazory_3245.htm#ptr195787
http://cs.wikipedia.org/wiki/Polonium
http://cs.wikipedia.org/wiki/Uran_(prvek)

203814

1.11.2009 17:41

RE: Chyby v prekladu

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 65.?.?.?

Reakce na 203814

>je to narocnejsi. Ponevadz pan nebo kman, vdechnout mikroskopicke
>svinstvo muze kazdy.

No jo ale to musi ten kazdy si pospisit se honem nadechnout hned po zasahu DU munici aby stihnul se nadechnout kdyz je DU v dostatecne koncentraci. Jinak ma smulu, nebo stesti?

203818

1.11.2009 21:20

RE: Chyby v prekladu

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 203818

Ono s polocasem rozpadu je prakticky naveky, pravda rozptyli se to a v mensi koncetraci bude klesat sance na konatminaci. Konec koncu cloevke ve svem zivote dycha oneco dele nez 15 minut, takze ma pomerne dost casu, aby pri velkem rozptyleni neco zajimaveho vdechl, ze ano? To pitome DDT se rozklada daleko rychleji a presto se da najit leckde v ekosystemu, i tam kde se prestalo pouzivat pred desitkami let. Dokonce i tam, kde nikdy nebylo pouzivano.

203842

2.11.2009 12:35

RE: Chyby v prekladu

Kevin 78.?.?.?

Reakce na 203818

Spechat vubec neni potreba. Tady nejde o koncentraci. Staci kdyz se vam nekde v plicich usadi JEDINA castecka a zacne alfa zarenim zpracovavat bunky kolem sebe. A za par mesicu nebo let vam najednou doktor rekne ze mate rakovinu plic...

Litvinenka potrebovali sejmout rychle, tak pouzili "pro jistotu" koncentraci, ktera byla nebezpecna i pro okoli. Kdyby tolik nespechali, mohl Litvinenko zemrit za rok ci dva na "uplne normalni" rakovinu...

203885

1.11.2009 19:04

RE: Chyby v prekladu

Občasný čtenář 24.?.?.?

Reakce na 203814

Pane René, v podstatě bych neviděl až tak velký problém v tom větrem rozptýleném DU. Tím se už drasticky sníží jednak riziko vdechnutí částic oxidů U, tak případné rozpuštění ve vodě a vstřebání do rostlin, které druhotně mohou být potravou pro lidi. Nicméně úplně vyloučit ani to nelze. Tady je hlavní nedorozumnění v tom, že nejsou žádné dlouhodobé studie působení vysokých dávek DU na člověka a někdo si myslí, že riziko neexistuje. Na laboratorních zvířatech však jsou dlouhodobé účinky vyzkoušeny a toxicita a kancerogenita prokázána byla. Sem tam zemře po létech nějaký veterán z války v zálivu na leukémii, či jiné nemoci, ale to se velice těžko dokazuje, že to bylo vinou DU, ikdyž třeba bylo. Navíc Pentagon i NATO o tomto téma vydávají objektivních zpráv jako šafránu. Logicky. Pokud panují pouze dohady, lze tuto munici používat dál. Pokud se osoba nepohybuje přímo tam, kde koncentrace shořelého uranu není příliš vysoká, riziko vdechnutí většího množství DU oxidů je malé.
A to je případ vojáků, kteří tam operovali dočasně. Jinak to ovšem bude s obyvatelstvem, které v takovém kontaminovaném území žije trvale, rodí se a vyrůstají tam jejich děti atd....

203828

1.11.2009 21:15

RE: Chyby v prekladu

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 203828

Ja s vami souhlasim, ale uvidite, ze to dopadne jako jako s nuklernimi testy, az byla atmosfere dost plutonia, tak se to ukoncilo a smitec. Ony ty testy se taky delali v oblastech mimo civilizaci. To same bude s DU, jestli ma informace skutecneho serizoniho vyzkumu k dispozici pouze elita na tom nic nemeni. Z bombardovani Srbska DU munici prejde evropskou elitu velmi brzo usmev, a nejenom evropskou. Rakovina je svina a nevybira si podle spolecnskeho postaveni a ani spickova zdravotni pece neni vsemocna. Samozrejme nejtragictejsi dusledky budou primo v mistech hromadneho pouziti DU munice.

203841

31.10.2009 13:00

RE: Chyby v prekladu

wilonix 213.?.?.?

Reakce na 203715

Škodlivost DU není vůbec sporná. Jedná se o alfa zářič a navíc vysoce toxický.
Pokud jde o vaše tvrzení že ji Rusko použilo ve válce s Gruzií tak doufám že máte i nějaký relevantní zdroj informací jinak jde o propagandu z vaší strany.
Rusko ji samozřejmě ve výzbroji má ale k jejímu použití nebyl v této válce důvod.
Holt zase jste to zkusil a zase to nevyšlo ...

203750

31.10.2009 19:36

RE: Chyby v prekladu

Prazak 76.?.?.?

Reakce na 203750

>Škodlivost DU není vůbec sporná. Jedná se o alfa zářič a
>navíc vysoce toxický.

A skodlivy je pouze pro deti ze, jak napovida uz titulek tohoto nenavistneho dzihadistickeho hoaxu.

>Pokud jde o vaše tvrzení že ji Rusko použilo ve válce s
>Gruzií tak doufám že máte i nějaký relevantní zdroj
>informací jinak jde o propagandu z vaší strany.

Pokud by ten zdroj byl stejne kvalitni jako propaganda tohoto nesmyslneho clanku, tak at sem s tim radeji nechodi.

>Rusko ji samozřejmě ve výzbroji má ale k jejímu použití
>nebyl v této válce důvod.

Kdezto v kazde valce vedene proti USA od pocitacu, tech co nemaji do ceho pichnout se vzdy ten duvod najde a pripadnym zajemcum o sireni nenavisti a lzi se uz nejak vysvetli. Treba tak hloupe jako to delate vy?

>Holt zase jste to zkusil a zase to nevyšlo ...

Prave naopak, nevychazi to vam konspiratorum siricim nenavist a propagandu islamskych fasistu proti USA. Clanek ve kterem zoufaly autor vydira verejnost domelym utrpenim deti, ktere jsou promyslene vrazdeni a zdurazni to uz v titulku je uz predem odsouzen jako lez a nenavistna propaganda. Americane napr. v Iraku uz nevystrelili nekolik mesicu. V Afganistanu jsou jednotky OSN. Vsichni vrazdi ochuzenym uranem, nebo jen ti krveziznivi kluci z USA? A jak jste dokazal, ze prave jen oni? Nijak! Vy jste se jen ochotne zaradil do stada, ktere nemuze v noci spat nad tim jak americane vrazdi deti po celem svete, ze humanisto. Holt jste zkusil oblbovat necim co jste okopiroval od druhych a ono se to u kazdeho nechyta, ze?

203768

1.11.2009 18:47

RE: Chyby v prekladu

wilonix 213.?.?.?

Reakce na 203768

1) Škodlivý je všem, ne jen dětem. Pokud jsem někde toto napsal, že je neškodný pouze dětem, tak ukažte kde ...
2) Takže nemáte žádnou ověřenou informaci o tom že by ji rusové ve válce s Gruzií použili. Bravo - ale to pískání kolem jste si mohl odpustit.
3) Opět - kde zde vedu válku proti USA???
Já jen reagoval na onen nesmysl o tzv. neškodlivosti DU. Možná by se to chtělo i naučit číst.
4) Jediný komu to nevyšlo jste vy. Zaměřil jste se na špatnou osobu. Nejspíše máte pocit že pokud se zde pustíte do umírněnějšího diskutéra pak lehce získáte vítězství. Ale vězte, že lehké to rozhodně nebude.
Na další nesmyslné výpady již nebudu reagovat.

203826

2.11.2009 12:59

RE: Chyby v prekladu

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 203826

Tak to děláte jen dobře. Bubáci totiž žijí ze lží a z nenávisti. Jejich příspěvky tomu naprosto odpovídají. Tito "lidé" chtějí jen zabíjet, většinou ty, na které ukáže propaganda. Je škoda, že někteří "lidé" nemají schopnost jakéhokoliv samostatného uvažování, jediné čeho jsou schopni je dokola opakovat průhledné lži a hlásat nenávistnou propagandu. V historii člověka by se bez těchto "lidí" nemohla rozpoutat žádná genocida, jsou hybnou silou vraždění a šíření nenávisti.

Ale nakonec mi je těchto lidí líto. Oni nemohou za to, že mají úplně zatemnělou mysl a slouží Satanášovi. Na konci života jim to zlé začne docházet, to zlo je dožene a oni budou s hrůzou prosit za odpuštění. Nicméně v dalším životě budou muset okusit jejich vlastní meducínu, kterou by tak rádi ordinovali kdekomu, na kterého televize ukáže. Hloupost je největší nepřítel lidí, když se rozdávala, lidé jako Linek nebo Pražák si vystáli frontu pro přídavek.

203887

2.11.2009 16:56

RE: Chyby v prekladu

korutan 81.?.?.?

Reakce na 203768

Není mým zvykem psát vulgarity, napadat diskutující nebo zpochybňovat jejich zdravý rozum, či je jinak zesměšňovat. Ani v přímé diskuzi, ale ani v této anonymní, internetové. Tento Váš příspěvek však ve mne vyvolal potřebu upustit od těchto dobrých zvyků a touhu, Vám dát za Vaše slova :
>autor vydira verejnost domelym utrpenim deti, ktere jsou
>promyslene vrazdeni
přes držku!
Pražáku! Editor zde zakazuje napadání, urážení jednotlivých přispěvatelů! Nepřejte si, co bych Vám napsal, kdyby tomu tak nebylo! Tak Vám alespoň řeknu, že většinou mi zvracení dělá problém! Po přečtení Vašeho příspěvku jsem se pozvracel zcela spontánně! Škoda jen, že to nemohlo být na Vaši DU obohacenou hlavu! Máte-li nějakou!? [bliji] [bliji] [bliji]

203906

3.11.2009 1:44

V podstatě je to čistý flaming.

Prazak 76.?.?.?

Reakce na 203906

(Nesouvisí s článkem, příspěvek zrušen. - Moderátor.)

203946

2.11.2009 23:55

RE: Chyby v prekladu

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 95.?.?.?

Reakce na 203715

Munici s ochuzenym uranem vlastni a pouziva 17 - 20 armad. Rusko ji pouzilo ve valce proti Gruzii.
Kdyby se o techhle vecech clanek aspon zminil, dal by se oznacit za vyvazeny. Takhle je to jen antiamericka propaganda.


Čo sa týka gruzínska neviem či tam bolo použitá munícia z DU, keď áno tak to potrvá minimálne ešte 3 roky kým sa to merateľne prejaví, pretože celý cirkus sa tam udialo pred rokom.

Čo sa týka munície z DU jedine USA a Veľká Británia ju zaradila medzi hlavnú výzbroj, a zhodou okolností tieto dve bašty a exportéri demokracie sú proti aby zakázali muníciu z DU-bolo to spomínané i na Zvedavci, keď vypukla Iracká vojna.
Takže nedočkáte sa toho aby relatívne lacná munícia z DU bola nahradená muníciou z drahšieho volfrámu.

Je mi to jedno ako to nazývate, čo urobili "dobrý" chlapci z USA a z VB je svinstvo, keby to isté urobili Rusi tak by ste boli celý bez seba, že akí sú Rusi zlí atď, atď.
Pretože exportovať demokraciu so zbraňami a zvrhávať riadne volené zvolené vlády, ktorý nie sú podľa ich gusta (viď. farebné revolúcie) a podržať servilných diktátorov (viď. Egypt a nedávno aj Libéria) je pokrytectvo kolosálnych rozmerov a Vy ste nielen naleteli im ale stali ste sa ich hlasnou trúbou.

203938

30.10.2009 22:02

Chyby v překladu nejsou vůbec důležité

Laskavý 88.?.?.?

Reakce na 203677

Spíše bych uvítal , kdyby se nějaký odborně zdatný diskutér, pokusil odpovědět na právní souvislosti použití DU a právní řešení!
Při prohlášení o vyhrané válce v Iráku se musím silně pousmát - je to takové Pyrrhovo vítězství, kdy jsou nuceni okupanti z USA "smrdět" v betonových pevnostech,ze svěšenými ocasy a nesmí vystrčit ani nos, protože se jako okupanti chovali jako slon v porcelánu několik let a pokud by zase vyrukovali na veřejnost, stávající politická garnitura , která je instalována v Iráku , by to politicky nemusela přežít! Irák je už hodně unaven z násilí, zabíjení statisíců, které má na svědomí US ARMY a také ještě z větší části privátní zabijáci, kteří jsou placeni vládou USA!!!
Společnost je záměrně rozvrácená, podle vzorce, rozděluj a panuj, kde dnes v Iráku proti sobě stojí a nevraží , každý s každým! Samostatnou kapitolou jsou Kurdové, kteří jenom čekají na příležitost, protože budou chtít uplatnit svoje nezadatelné mezinárodní právo na sebeurčení a jejich požehnaně, cca 30 milionů a takové množství obyvatel není možné jenom tak přehlédnout. I když tady si myslím, že by tenhle proces mohl proběhnout nenásilnou cestou! Takového vývoje se ale bojí USA jako čert kříže, protože se může stát,že se všechny frakce v Iráku spojí a prvního koho vykopou ze hřiště bude USA a až potom se budou dohadovat spolu a to opravdu dohadovat, protože mrtvol a vyhnaných občanů z Iráku je už přespříliš! Politicky v Iráku
prohráli USA na celé čáře a už jsou jenom takovou smutnou odcházející stafáží! Hromady pobitých a umučených Iráčanů budou hovořit ještě za desítky let a budou těžkou politickou zátěží v celé oblasti a myslím, že i na celém světě!! Napadat státy,vraždit a mučit jejich občany na podkladě vylhaných a prefabrikovaných důvodů se nevyplácí a USA budou muset přijmout účet i bez hostinského!!!!! [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup]

203734

31.10.2009 20:13

RE: Chyby v překladu nejsou vůbec důležité

H.Linek 76.?.?.?

Reakce na 203734

Laskavy, nezlobte se, ale opakujete porad dokola to stejne.
Kdyby americti vojaci v Iraku jeste dnes patrolovali na ulicich a bylo jich potreba vice a vice, rikal byste ze prohravaji.
Ale kdyz uz na ulicich nejsou potreba a pomalu se ze zeme stahuji, vykrikujete porad dokola, ze jsou zalezli se svesenymi ocasy.
To je podle me od vas pekne demagogicke.

203773

30.10.2009 7:11

DU

nono2 193.?.?.?

http://images.google.ru/images?hl=sk&source=hp...


Americkí hajzli, nasrali to nielen "tam ďaleko" ale aj u nás v Európe, rovno pod nosom.

203679

30.10.2009 18:35

1969

valda 212.?.?.?

Po precteni tohoto clanku,maji nase obcany jeste moralni pravo odsuzovat okupaci Ceskoslovensjka rusama?Irak,Afganistan...to je okupace.Litujte lidi tam a ne docasne utazene opasky ceskych "vlastencu"

203716

30.10.2009 19:30

RE: 1969

hc 90.?.?.?

Reakce na 203716

Originální názor... Jenže on si sem náš přítel a spojenec nejvěrnější spolu s vojáky a tanky nastěhoval dokonce i ty jaderné zbraně.

203721

31.10.2009 5:50

RE: 1969

anonym 98.?.?.?

Reakce na 203721

Ale nepouzil je.

203742

4.11.2009 17:08

RE: 1969

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 203721

Že by tady byly po srpnu '68 i ty jaderné hlavice, není prokázáno a první kdo by ještě dneska ječel jak Viktorka u splavu, by byl zajisté náš osvoboditel Kocáb... Že však byly Pershingy s jadernými hlavicemi již před tím srpnem '68 v NSR i jinde ve státech NATO a to spolu s pokusem o vytržení ČSR z jeho spojenectví ve Varšavském paktu, je oproti tomu nezpochybnitelným faktem... A jako by ani to nestačilo, tak namísto Gorbymu přislíbenému rozpuštění NATO, se NATO jako rakovina šíří až k samým hranicím RF i s těmi jadernými hlavicemi, dokonce nyní se snahou USA o jejich modernizaci na účinnější mobilní verzi, která zajisté zásluhou našich politiků nemine ani ČR. To vše v době, kdy v Evropě není k existenci jak NATO, tak jaderných raket, důvod... Kdo zde tedy vládne originálním názorem - oproti faktům?

204152

1.11.2009 4:54

Skutecnost

J.B.B.C. 67.?.?.?

Skutecnost je trochu jina, nez pisou v Halo Novinach. Staci naslouchat lidem, kteri o tom vsem neco vi z vlastni zkusenosti.
http://nezvedavec.org/files/tyden.pdf

203784

1.11.2009 16:25

RE: Skutecnost

steve 97.?.?.?

Reakce na 203784

kteri o tom vsem neco vi z vlastni zkusenosti.
... no prave, ... Obsluha vzorna, cisnik v mirnem predklonu, pri placeni se usmivat ..
.. zcela jiste jste nepochopil. Nic si z toho nedelejte, zivot bezi dale ..

203811

1.11.2009 17:44

RE: Skutecnost

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 65.?.?.?

Reakce na 203784

>Skutecnost je trochu jina, nez pisou v Halo Novinach. Staci
>naslouchat lidem, kteri o tom vsem neco vi z vlastni zkusenosti.

>http://nezvedavec.org/files/tyden.pdf

Je to moc dlouhy a pro zdejsi moc silny kafe. Kdyz by si to precetli do konce, tak by to taky nemuseli rozchodit. Ja pochybuju, ze se jedna o jedinyho cecha vojaka v US Army. Jich je tam urcite vic a nekecaji s reporterkami jako tenhle.

203820

2.11.2009 15:37

RE: Skutecnost

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 203820

Nemuseli rozchodit co? Že někteří Češi jsou vymatlané opice? Že někteří Češi ještě pořád nepochopili, co je to výraz propaganda? Že někteří jsou tak hloupí, že okupace cizích zemí je pro ně obranná válka? Že někteří jsou tak tupí, že uvěří tomu, co jim říkají v televizi a v dalších kanálech propagandy?

Víte, pro ty pomalejší to raději připomenu. V každé válce je hned po zbraních důležitá propaganda.

Já chápu, že ne každý je to schopen pochopit. Proto se našli i Němci, kteří když slyšeli u Berlína dělostřeleckou palbu, tak se domnívali, že vítězství je na dosah. Člověk to takovým lidem nemůže mít za zlé. Někteří lidé jsou inteligentní, jiní tupí jak poleno.

Má to ale cenu vysvětlovat emigrantům, kteří jsou placeni za válečnou propagandu? Má to cenu vysvětlovat různým Lehům, Mikinům a jiným trotlům ze spolčení vymytých hlav? Český národ je znám tím, že se v něm vždy najde dost ochotných podržtašků, slouhů a vlezdoprdelků. Jedni udávali za císaře pána, jiní bolševikům z Ruska, další bolševikům z USA.

Má cenu někomu vysvětlovat, že do armády jdou jen lidi, co se neumí uplatnit v normálním životě? Většinou narušené osobnosti s násilnými sklony?

203898

2.11.2009 22:56

RE: Skutecnost

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 208.?.?.?

Reakce na 203898

>Má cenu někomu vysvětlovat, že do armády jdou jen lidi, co
>se neumí uplatnit v normálním životě? Většinou narušené
>osobnosti s násilnými sklony?

No, mě seržant Kulíšek jako narušená osobnost s násilnými sklony moc nepřipadá. A v tom jeho článku nevidím žádnou válečnou propagandu, spíš naopak, jsou to většinou fakta, které z něj reportér docela šikovně vytáhnul. Mě ten článek v Týdnu působí spíš jako osobní zpověď než propaganda, v podstatě je to docela zajímavý příběh.

203934

3.11.2009 10:35

RE: Skutecnost

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 203934

Ano, velice zajímavý příběh, z kterého vyplývá co? Že US vojáci jsou vlastně takoví opraváři pokažených států a v Iráku byla hromada ZHN?

Člověče, zamyslete se nad sebou... V Iráku umřelo milión lidí. Dokážete si představit například policejní akci, kde by při záchraně jednoho člověka pozabíjeli sto dalších kolemjdoucích?

Ale vám je to jedno, Iráčan pro vás není člověk, že? Takže se nemusíte nijak vzrušovat.

203966

2.11.2009 18:52

RE: Skutecnost

djb 90.?.?.?

Reakce na 203820

Co bychom na tom měli nerozchodit? Tady ten pán Kulíšek, pod přezdívkou Leho si na Zvědavci před nějakým tím pátkem vypsal duši. To co je v článku je malý odvar toho co zde napsal. příspěvky nicku Leho

Víte, já takových lidí znám mnoho osobně. Tím se zde liším od ostatních a protože je znám osobně, je pro mě přijatelné, že někdo tomu upřímě věří. Upřímě zde chce Američany a radary a rakety je stresován Rusy. A nikdo je přitom neplatí.

Ti co znám a tady pan Kulíšek mají jedno společného. Za minulého režimu se jim udála nějaká křivda, zlá tragedie apod. Výsledek je, že oni mají bipolární svět dobro = USA, zlo = CCCP. Přesně tak to bylo za komunistů. Na Ameriku se vyhlíželo jako na toho dobrého a nejlepšího obdivuhodného bratra.

A z toho už plynou všechny jejich další, poměrně zaslepené názory.

Přitom, v podstatě, USA = CCCP a jen si každý orá to svoje políčko. USA je na tom samozřejmě s demokracií lépe, ale je tu jeden rozdíl.

Pokud srovnáte období(vybírám, nevýrazné vynechávám) Brežněv, Gorbačov, Jelcin, Putin - zjistíte, že Rusko je stále light-diktatura, ale jde dobrým směrem. Přirozenou cestou k demokracii.
(což lze, bombami jako v Iráku, to lze špatně)


Pokud se podíváte na(vybírám, nevýrazné vynechávám) Kennedy - Nixon - Carter - Bush - Clinton - Bush - Obama

zjistíte, že to jde s demokracií dolů. Dokonce skrz Obamu začíná prorůstat socialismus.

203915

2.11.2009 19:21

RE: Skutecnost

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 203915

Spojene staty maji dobry fundament zalozeny na individualismu teto spolecnosti, nemyslim ,ze by nektere kolektivni prvky by mohli byt skutecne nebezpecne, nevylucoval bych ani pozitivni efekt, ktery by byl schopen vyvazovat deformace lobismu na politicky system a ekonomiku.

I kdyz ja osobne bych prefereval posileni prvku prime demokracie, coz by vytvarelo autoregulacni plosne systemove opatreni. Jenomze to je momentalne neslucitelne se systemem, a bez vule skutecne mocenske elity nemuze dojit ke transformaci. Vedlo by to ke snizeni konzumu a vzniku vetsi lokalni spoluzodpovednosti lidicek, ono nest primo vice dusledky sveho jednani je vzdy prospesne a eliminuje to chyby, nez narostou do obludnych rozmeru.

Rozhodujici bude, ktere myslenkove proudy v mocenske elite prevazi. Zda konfrontacni, ktere povede ke zniceni komlexni civilizace, kdy "vitezove" jestli nejaci vubec budou, ziskaji na nejaky cas prakticky absolutni moc. Tato moc se casem rozpadne na casti, protoze tato nestabilita je primo vlozena uvnitr ambici lidi usilujici o hromadeni moci. Anebo prevazi kooperujici pristup, ktery bude nucen resit premenu expenzivniho systemu existence lidstva, ktery narazil na hranice stojici v ceste dalsi expanzi. A to nutne povede k jistym pararelam s fungovanim biologickych systemu, ktere jsou stabilni v dlouhodobem casovem horizontu. Moc bude sice pro mocenskou elitu parcialni, ale v ramci civilizace.

203920

4.11.2009 0:41

RE: Skutecnost

steve 97.?.?.?

Reakce na 203915

.. ale stejne. Ja rad serzanty. Jenom jak to slovo tajemne voni, chutna po svobode, velikych autech a taky zvejkackach. A taky ty spravnacke filmy z Huloudu jak tam porad strileji a je tam more mrtvosu a zenske maji velike kaucukove cecky a dobre sukaji ...
Leho, Neleho. Jo - von je dost "uvedomely", ale von vo tom nevi. Kdyz by se mu ten domecek jeho pravdy a jistoty nejak porouchal, byl by hodne smutnej - asi. Asi urcite. Urcite, Tak ho nechte at ve sve vire dodycha ... Cim bude starsi, tim bude "uvedomelejsi". Na vozicku bude jezdit na srazy veteranu, na ksiltovce 90 az 316 odznaku, nasivky ruznych divizi i na trenclach a na kline vrtule z Apache ..., a ty dve plechove placky propadnou ve finale pod rost ..
... a je vymalovano.

204048

1.11.2009 18:45

RE: Skutecnost

Prazak 76.?.?.?

Reakce na 203784

>Skutecnost je trochu jina, nez pisou v Halo Novinach. Staci
>naslouchat lidem, kteri o tom vsem neco vi z vlastni zkusenosti.

>http://nezvedavec.org/files/tyden.pdf

Vyborny a zajimavy clanek. Konecne neco, co je z prvni ruky. Myslim, ze by si to mel v prve rade precist pan Peleska, ktereho strasi ve dve v noci nejaci okupanti. Je to dukaz toho, ze vojak muze byt vzdelany a inteligentni a ne jen cvicena opice lidove demokraticke armady, i kdyz pochazi ze zeme, ktera vojenske blby produkovala na pase.

203825

2.11.2009 13:08

RE: Skutecnost

mkadlec 62.?.?.?

Reakce na 203825

Skutecne vyborny a zajimavy clanek. Jako ukazka propagandy naprosto dokonaly. Clovek by skoro mel chut s tou partou skautiku vyrazit nekam do sveta na vylet, ze?
Podivejte, nejsem iealista a vim ze armady jsou zapotrebi. Ale to nemeni nic na tom, ze lide, kteri jdou do armady, tam jdou s tim, ze budou zabijet lidi. A to myslim z psychologickeho hlediska otakovych lidech neco vypovida. A armada USA to nedela z obrannych duvodu (nenechte se, prosim, vysmat s preventivni obranou), ale z duvodu utocnych a zistnych.
BTW: Ptam se, a ocekavam odpoved, procpak skautici jeste nevyrazili na vylet do Severni Koreje? Proc dali prednost pofidernimu "asi maji ZHN" v pripade Iraku nebo "mozna je tu BinLadin" v pripade Afganistanu, pred jistym "mame atomovku a nebudeme vahat ji pouzit" v pripade KLDR?

203888

2.11.2009 17:32

RE: Skutecnost

H.Linek 76.?.?.?

Reakce na 203888

Mkadleci, vy se ptate a ocekavate odpoved na otazku, proc Amerika nepomuze i v Severni Koreji. Tak ja vam odpovim:
Amerika v Koreji uz pekne dlouho pomaha. Pomaha od doby, kdy pod vlajkou UN zastavila komunistickou agresi ze severu. Na osvobozeni cele Koreje nema v soucasne dobe prostredky ani naladu diky tzv. Leninovym uzitecnym idiotum.
To jsou lide, kteri sice sami ziji ve svobode, ale polykaji komunistickou nebo muslimskou propagandu i s navijakem a jsou ochotni hned pri prvnim vystrelu zacit plakat nad obrazky mrtvych deti, ktere si az do te doby hraly s pionyrskymi satky na pisecku.
Takze kvuli temto idiotum, pane Mkadlec. Kvuli nim ziji miliony lidi v diktature, v otroctvi, ve fyzicke a dusevni bide.
Uz toho radeji necham, vzpomnel jsem si, jak nam kdysi komunisti ukazovali v kazdych Televiznich Novinach zabery demonstrantu jecicich pred nejakou americkou ambasadou a nechci rici neco sprosteho.

203908

2.11.2009 17:42

RE: Skutecnost

H.Linek 76.?.?.?

Reakce na 203888

Mkadleci, vy se ptate a ocekavate odpoved na otazku, proc Amerika nepomuze i v Severni Koreji. Tak ja vam odpovim:
Amerika v Koreji uz pekne dlouho pomaha. Pomaha od doby, kdy pod vlajkou UN zastavila komunistickou agresi ze severu. Na osvobozeni cele Koreje nema v soucasne dobe prostredky ani naladu diky tzv. Leninovym uzitecnym idiotum.
To jsou lide, kteri sice sami ziji ve svobode, ale polykaji komunistickou nebo muslimskou propagandu i s navijakem a jsou ochotni hned pri prvnim vystrelu zacit plakat nad obrazky mrtvych deti, ktere si az do te doby hraly s pionyrskymi satky na pisecku. A rozhorcovat se kvuli pouzivani DU munice proti komunistickym tankum.
Takze kvuli temto idiotum, pane Mkadlec. Kvuli nim ziji miliony lidi v diktature, v otroctvi, ve fyzicke a dusevni bide.
Uz toho radeji necham, vzpomnel jsem si, jak nam kdysi komunisti ukazovali v kazdych Televiznich Novinach zabery demonstrantu jecicich pred nejakou americkou ambasadou a nechci rici neco sprosteho.

203910

2.11.2009 18:05

RE: Skutecnost

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 81.?.?.?

Reakce na 203910

Prosím čtenáře, aby nereagovali. Jde s velkou pravděpodobností o někoho z nezvědavce: http://en.utrace.de/?query=76.73.42.202. Ostatně stejně jako autor prvního příspěvku v této větvi: http://en.utrace.de/?query=67.159.44.103 Pánové si zjevně spletli lokál a hodlají nám tady plevelit diskuzi "vysoce kvalitními" názory jisté skupiny. V podstatě je to čistý flaming.

203912

2.11.2009 19:28

RE: Skutecnost

H.Linek 76.?.?.?

Reakce na 203912

Ne, nemate pravdu editore.
Ja zde napsal svuj nazor, ke kteremu jsem dospel na zaklade zivotnich zkusenosti v diktature i ve svobodne zemi. Ke kteremu jsem dospel cetbou knih a studiem historie.
A protoze za svym nazorem stojim, nemam potrebu si k jeho obhajeni pomahat berlickami, jako je patrani po identite lidi, se kterymi nesouhlasim.
Nebo jejich osocovanim z toho, ze jde o placene agenty, jako to dela nekolik ctenaru vaseho Zvedavce.
Pokud chcete poznat cemu se rika flaming, porovnejte moje nazory s urazenim, ktere zde provozuji Hestroy nebo Laskavy.

203922

3.11.2009 10:42

RE: Skutecnost

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 203922

Já se snad rozpláču. Opravdu jste mě dojal, pane H.Linek, teď už chápu, že jste slušný člověk. [chechtot] [chechtot] [chechtot]

Jen je mezi námi jeden rozdíl. Zatímco vy podporujete vraždění lidí, já jsem proti. Vy nejste zaslepen, vy to děláte účelově.

Jinak díky editore, je dobré vědět, že Prazak a Linek jsou jakousi zvláštní náhodou z jednoho místa.

203967

3.11.2009 13:24

RE: Skutecnost

korutan 81.?.?.?

Reakce na 203912

Pane Stworo, nevím sice co je to flaming, ale to, co ti přispěvatelé jako Pražák, H Link, a další zde produkují, to je neuvěřitelný humus! Při pokusu vnějšího předstírání kvality a serióznosti, se chovají principiálně morálně hůře, než-li jakýkoliv popírač holocaustu!!! [naštvaný] [bliji]

203976

3.11.2009 14:51

RE: Skutecnost

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 203976

Je to jenom taktika pouzita v internetove diskuzi, ve skutecnem svete ve hre na hodneho a zleho strejdu potrebujete dva. Na netu pokud pouzivate aspon proxy vam k uspesne imitaci staci dva nicky. Mno, je krize a zrejme nejsou lidi. [velký smích] [velký smích] Ja si myslim, ze lidi by i byli, ale vyprovokovat prilis informovane diskutujici na Zvedavci k reakci je kontraproduktivni, takze to je na snazivcich, co delaji nekomu medvedi sluzbu. [mrknutí jedním okem]

203979

4.11.2009 4:54

RE: Skutecnost

steve 97.?.?.?

Reakce na 203912

Editore - prisezne prohlasuji, ze ja ty mamlasy ani nectu, ale dost me vzteka, ze musim porad hodne tocit tim koleckem na potkanovi, abych to prejel ..
Neslo by jim udelat takovy "extra folder" aby tam ta hnojarina automaticky padala ? A kdo by mel na to naladu a zaludek - mohl by si ten kontejner - folder otevrit a demokraticky se v tech srackach prehrabovat .. Vite - jak jednou psal Wentzlik Lischku jak se hrabal v kontejneru pred volbama .., a kolik tam nasel sracek !?
.. ten folder se treba pojmenuje LI-PR atd. sro. Treba.
.. a dalo by se na Zvedavci zase hodne naucit v cistem vzduchu, protoze tahle banda moralnich hochstapleru to tady vsechno zasere stejne jako vsude a vsechno ceho se dotknou. A to je jejich cil.
--
Necenzurovat !! Muj pravnik shledal prispevek jako nezavadny. Pravnik je vyborny, chytry, dravy, mlady (19 let), jeho tatinek, maminka, vsichni dedove a 4 babicky zahynuli v holokaustu ..
Takze pozor - necenzurovat. Nebo se do holokaustu pripise taky - rikal. A udela nam "tanec" ...

204061

2.11.2009 11:19

Zkušenosti z Jugošky

Slezan 88.?.?.?

Náhodou jsem našel tento článek.
http://kosovoonline.cz/index.php?option=com_conten...

203881

Příspěvků: 53

30.10. 06:56 H.Linek  Chyby v prekladu
30.10. 14:05 Maze  RE: Chyby v prekladu
30.10. 14:41 Antiseptik  RE: Chyby v prekladu
30.10. 18:31 H.Linek  RE: Chyby v prekladu
30.10. 21:27 Oracle  RE: Chyby v prekladu
30.10. 22:46 Rene Bartosek  RE: Chyby v prekladu
31.10. 08:17 Občasný čtenář  RE: Chyby v prekladu
31.10. 20:00 H.Linek  RE: Chyby v prekladu
01.11. 13:13 Občasný čtenář  RE: Chyby v prekladu
01.11. 21:41 H.Linek  RE: Chyby v prekladu
02.11. 03:00 wilonix  RE: Chyby v prekladu
02.11. 10:28 hestroy  RE: Chyby v prekladu
01.11. 17:12 Rene Bartosek  RE: Chyby v prekladu
01.11. 17:41  RE: Chyby v prekladu
01.11. 21:20 Rene Bartosek  RE: Chyby v prekladu
02.11. 12:35 Kevin  RE: Chyby v prekladu
01.11. 19:04 Občasný čtenář  RE: Chyby v prekladu
01.11. 21:15 Rene Bartosek  RE: Chyby v prekladu
31.10. 20:29 Rene Bartosek  RE: Chyby v prekladu
31.10. 13:00 wilonix  RE: Chyby v prekladu
31.10. 19:36 Prazak  RE: Chyby v prekladu
01.11. 18:47 wilonix  RE: Chyby v prekladu
02.11. 12:59 hestroy  RE: Chyby v prekladu
02.11. 16:56 korutan  RE: Chyby v prekladu
03.11. 01:44 Prazak  V podstatě je to čistý flaming.
02.11. 23:55 Oracle  RE: Chyby v prekladu
30.10. 22:02 Laskavý  Chyby v překladu nejsou vůbec důležité
31.10. 20:13 H.Linek  RE: Chyby v překladu nejsou vůbec důležité
30.10. 07:11 nono2  DU
30.10. 18:35 valda  1969
30.10. 19:30 hc  RE: 1969
31.10. 05:50 anonym  RE: 1969
04.11. 17:08  RE: 1969
01.11. 04:54 J.B.B.C.  Skutecnost
01.11. 16:25 steve  RE: Skutecnost
01.11. 17:44  RE: Skutecnost
02.11. 15:37 hestroy  RE: Skutecnost
02.11. 22:56  RE: Skutecnost
03.11. 10:35 hestroy  RE: Skutecnost
02.11. 18:52 djb  RE: Skutecnost
02.11. 19:21 Rene Bartosek  RE: Skutecnost
04.11. 00:41 steve  RE: Skutecnost
01.11. 18:45 Prazak  RE: Skutecnost
02.11. 13:08 mkadlec  RE: Skutecnost
02.11. 17:32 H.Linek  RE: Skutecnost
02.11. 17:42 H.Linek  RE: Skutecnost
02.11. 18:05 Vladimír Stwora  RE: Skutecnost
02.11. 19:28 H.Linek  RE: Skutecnost
03.11. 10:42 hestroy  RE: Skutecnost
03.11. 13:24 korutan  RE: Skutecnost
03.11. 14:51 Rene Bartosek  RE: Skutecnost
04.11. 04:54 steve  RE: Skutecnost
02.11. 11:19 Slezan  Zkušenosti z Jugošky

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

47

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc září přispělo 94 čtenářů částkou 16 491 korun, což je 47 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Až na konci roku Němci odstaví tři tisíce megawattů v jaderkách24.09.21 09:12 Německo 0

I obhájci obviněných ze zločinů nenávisti půjdou za katr23.09.21 12:55 Česká republika 0

Jak reagovali američtí astronauti, když měli přísahat na bibli, že se skutečně procházeli po měsíci23.09.21 08:31 USA 3

Vyšetřování dvou mnichů kvůli zapálení antén 5G21.09.21 16:34 Francie 13

Izraelský lidový výbor – Ještě žádná vakcína nikdy nezpůsobila tolik zranění. Zpráva o nežádoucích účincích vakcín.21.09.21 15:49 Izrael 2

Výzva lékařů a odborníků zabývajících se problematikou nemoci Covid-1921.09.21 15:45 Česká republika 1

Šest válek, které Rusko ostudně prohrává20.09.21 21:43 Rusko 7

Zaočkovaný arcibiskup Babjak sa počas návštevy pápeža nakazil covidom-19. Hovorí sa aj o ďalších menách20.09.21 15:24 Slovensko 1

Jak vypadá elektromobilita v praxi :-)20.09.21 15:21 Česká republika 8

Náhubky u dětí způsobily oslabení imunity a teď se plní ordinace20.09.21 01:35 Česká republika 1

Odsunutý sudeťák potomkem sv. Ludmily - církev opět ukázala, kdo je jejím skutečným spojencem19.09.21 12:00 Česká republika 5

Ópiová akože "epidémia" v USA: Ako vyzerá jedna ulica vo Philadelphii19.09.21 10:43 USA 0

Očkovaná učitelka nakazila 3 očkované učitele a 60 dětí musí do karantény :-)18.09.21 14:24 Česká republika 3

Izraelští vědci hlásí, že třetí dávka vakcíny může ochránit očkované 12 dnů :-)18.09.21 13:56 Izrael 5

Naprosto šílená propaganda - "Očkovaný prý zemřel kvůli neočkovanému"17.09.21 18:59 USA 1

Zprávu o EU: Hrozí pandemie neočkovaných. Nové centrum pro výměnu citlivých informací. Green Deal...17.09.21 18:58 Evropská unie 0

WHO vydáva nové odporúčania týkajúce sa úpravy ľudského genómu17.09.21 18:24 Evropská unie 1

Odvolali Hanu Lipovskou17.09.21 16:11 Česká republika 7

Diskuze lékařů: Máme málo covidových pacientů. Mohli bychom započítat i uzdravené, aby to bylo děsivější17.09.21 11:38 USA 2

Italové budou moct do práce jen s potvrzením o bezinfekčnosti17.09.21 11:31 Itálie 3

Měnové kurzy

USD
21,62 Kč
Euro
25,39 Kč
Libra
29,67 Kč
Kanadský dolar
17,06 Kč
Australský dolar
15,79 Kč
Švýcarský frank
23,38 Kč
100 japonských jenů
19,58 Kč
Čínský juan
3,35 Kč
Polský zloty
5,50 Kč
100 maď. forintů
7,13 Kč
Ukrajinská hřivna
0,81 Kč
100 rublů
29,72 Kč
1 unce (31,1g) zlata
37 888,86 Kč
1 unce stříbra
490,47 Kč
Bitcoin
958 817,95 Kč

Poslední aktualizace: 24.9.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 6 536