Diskuze k článku

Kolaps dolaru? Čeká jej „arabský naftový šok“?

Příspěvků 78

10.10.2009 5:15

Zlí Izraelci versus hodní Arabové?

já008 86.?.?.?

Ale kdeže, je dobře že tam američani(nebo kdo) židovský stát ustavili. Jedni maniaci se tam mlátí s druhými maniaky už 60 let a to je dobře , jen se musí zabránit aby nám sem své problémy tahali skrze muslimskou imigraci a zavádění židonacistického apartheidního multikulturalismu. [cool]

202144

10.10.2009 15:02

RE: Zlí Izraelci versus hodní Arabové?

Arkan 70.?.?.?

Reakce na 202144

Mám takový špatný dojem, že si trochu protiřečíte. Stát Izrael nebyl ustanoven Američany, nýbrž plán rozdělení Palestiny byl rezolucí č. 181 schválen na Valném shromáždění OSN 29. 11. 1947. Pro schválení bylo zapotřebí dvoutřetinové většiny (tj. států hlasujících) a tak se podařilo nakonec tuto dvou třetinovou většinu dát dohromady. Zadarmo to nebylo, ale tři země Haiti, Libérie a myslím že i Filipíny se nakonec daly přemluvit a hlasovaly pro. Konečný výsledek byl 33 vs. 13 (10 abstencí) a tím byl vytvořen stát Israel. Pro hlasoval i SSSR, USA, Francie, jenom Velká Británie se hlasování nezúčastnila.

Když se podíváte na tu původní mapu rozdělené a schválené Palestiny, tak musí být každému jasné, že z vojenského hlediska takové rozdělení nebylo udržitelné. Někdy dvě oddělené izraelské oblasti byly spojeny jen silnicí. Ale židé si řekli, že lepší je vrabec v hrsti nežli holub na střeše a že se to jako obvykle nějak vykrystalizuje. A k tomu také došlo, po několika vítězných válkách z původních 1 890 dunamů (km2) na dnešních přes 20 000 dunamů (km2).

Pokud jde o ty muslimské maniaky, ty k nám bude tahat EU, resp. určovat každému státu jisté kvóty, pokud bude Lisabonská smlouva schválena ve své dnešní podobě. Když mluvíte o tom multikulturalismu, už to slovo multi znamená mnoho, takže stát, který podporuje multikulturalismus (stát "politicky korektní", stát "kocábovský"[mrknutí jedním okem] nemůže současně provádět politiku apartheidu, to se vzájemně vylučuje.

202169

10.10.2009 16:22

RE: Zlí Izraelci versus hodní Arabové?

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 202169

Pravda Izrael ma za sebou 60 let valky, nekdy vice horke. Nekdy jak rika treba Lieberman konfliktu s nizkou intenzitou. Nuklearni rachejtle, ktere se nekomentuji. Spickove nemecke ponorky i pres sliby upravene na strileni tech rachejtli. Prumysl Izraele produkuje TOP vojenskou technologii, problem je voda, samozrejme suroviny, velmi spatne vztahy skoro s kymkoliv jako dusledek pristupu sionistu v domaci i zahranicni politice. Nebyt lobingu zahranicnich sionistickych organizaci typu AIPAC, tak je Izrael davno v mezinarodni izolaci a dopadne jako JAR. Spojene staty mozna drive nez lobiste z AIPAC ztrati vliv si nebudou z ekonomickych duvodu dalsi masivni podporu sionistickeho rezimu dovolit. Co potom?

202172

10.10.2009 6:33

Sranda ohne ...

Tom 24.?.?.?

... ale tenhle hlod mě doslova vychechtal ze židle: "Pokud chcete americkou vojenskou pomoc proti případnému izraelskému útoku ..." [chechtot] [pláč] [chechtot]

202147

10.10.2009 12:08

Pre pána Stworu

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 84.?.?.?

Keď sa o niečom takom začne otvorene hovoriť, tak už je rozhodnuté. Je to podobný jav ako v prípade obchodných záležitostí, dlhší čas sa šepká v kuloároch, čo sa udeje a napokon keď sa zainteresovaný priznajú, tak už je dávno rozhodnuté a takpovediac je už po funuse.
Inak čo teraz môžu zainteresovaný robiť, keď nechcú proti USA otvorene vystúpiť?

Toto je môj názor. [cool]

202156

10.10.2009 21:26

RE: Pre pána Stworu

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 84.?.?.?

Reakce na 202156

Dodávam že autorom popísaný dej bude mať 2 fázy, ktorá príde prvá neviem:
1) Čína oznámi že prestane fixova5 Juan na dolár a jeho mena bude fixovaná na zlato.
2) Producenti ropy-hlavne arabské štáty- oznámia že za olej budú prijímať aj iné meny ako americký dolár..

Dôsledkom týchto krokov bude, že dolár stratí funkciu rezervnej meny a stane sa bezcenným kúskom zeleného papiera, Američanom sa to nebude páčiť pretože im to totálne rozloží ich ekonomickú a vojenskú hegemóniu. Len dodávam že ich ekonomika drží nad vodou len pomocou Číny a arabských producentov ropy.

Ľudia môžete reagovať. [cool]

[velký smích]

202185

11.10.2009 0:32

RE: Pre pána Stworu

Rostislav Mucha 85.?.?.?

Reakce na 202185

Připomíná mi to teorii her, model "lose-lose". Aby peníze mohly být znovu měřítkem hodnot, je nezbytné, aby dolar ztratil svoji pozici světové měny. Pokud se tak ovšem stane, ztratí hodnotu, což povede ke zchudnutí USA. Ty se proti tomu mohou bránit asi jedině vyvoláním nové, tentokrát už větší války. Nepřipadá vám to jako bludný kruh?

202195

11.10.2009 3:11

RE: Pre pána Stworu

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

Reakce na 202195

bohužiaľ, skutočne sa hrá hra lose-lose a navyše už zastrelili zopár spoluhráčov, čo chceli z hry odísť

202201

11.10.2009 2:02

RE: Pre pána Stworu

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 202185

Myslím, že to není tak jednoduché, jak se vám zdá.

1) čína nic takového neoznámí, protože by tím způsobila prudký propad kursu dolaru, přičemž má za cca bilion dolarových dluhopisů a dolarů z obchodu. pokud by takovým neuváženým vyhlášením dolar klesl (dejme tomu, optimisticky) prozatím jen o 10%, čína by tak přišla "jen tak" o hodnotu 100 miliard amerických dolarů... a propad by mohl spíše akcelerovat.
dovoluji si odcitovat rozumná slova z článku na iHNed:
...Snaha o diverzifikaci a oproštění od amerických dluhopisů je ale běh na dlouhou trať.
...
Čína zatím nemá jinou možnost, než pokračovat v nákupu dluhopisů americké vlády, i když je už teď zdaleka největším věřitelem Spojených států. Napsal to dnes oficiální list čínské komunistické strany People's Daily, který vychází v angličtině a prezentuje názory strany zahraničnímu publiku. Diverzifikace čínských devizových rezerv tak podle listu bude zřejmě mnohem obtížnější, než si Čína představovala.

Čína samozřejmě nakupuje v Evropě i jinde po světě (jakékoliv solidní firmy, v krizi výhodně), dále zlato, euro... ale není schopna převést veškeré své dluhopisy v USD na zlato - tolik ho ani není na trhu (kdo by dnes prodával zlato?), a máme zde i jiné hráče, kteří také nejsou blbí a dolarů se ve stejné době zbavují, a podobným způsobem. s nákupy podniků v evropě zase tak úspěšní nebyli, protože v evropě existuje jakási předpojatost, averze vůči čínskému vlastnictví evropských podniků... tedy němci, francouzi, španělé raději prodají komukoliv jinému, jen ne číňanům. a euro je navázané na dolar, tedy při pádu dolaru by to nebyla také žádná výhra.

2) producenti ropy pravděpodobně vyhlásí, co říkáte (írán už ropnou burzu za euro má, a nic moc), ale ropa se bude i nadále obchodovat za dolary!!! proč? protože se jich budou všichni chtít tímto způsobem zbavovat. jak jinak? co si asi mohou koupit v USA? procesory od intelu, pár krámů od HP, Windows od MS, a pár blbých léků od amerických farmaceutických koncernů. nic víc. tedy musejí utrácet ty dolary v oběhu aspoň za ropu, což jsou poměrně velké objemy. a tím na tom budou samozřejmě prodělávat šejkové a případně i rusové, pokud za dolary budou prodávat, protože než ropu dopraví, než vyprší splatnost a než dolary za něco utratí, odepíší z objemu dodávky dejme tomu procento, dvě, tři... jen proto, že jde o inflační měnu. proto se jim také nelíbí dodávat ropu za USD, ale ono to kvůli setrvačnosti a objemu USD v oběhu jinak nepůjde. nebo jen velmi pomalu se to bude měnit.
tím dojde k dvojímu efektu: ropa poroste na ceně (slábnoucí dolar znamená více dolarů za tentýž objem ropy) + snaha prodeje ropy i za jiné měny bude zrychlovat pád hodnoty dolaru kvůli relativní nepotř...Automaticky kráceno

202197

11.10.2009 2:07

RE: Pre pána Stworu

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 202185

>>dokončení:
...
tím dojde k dvojímu efektu: ropa poroste na ceně (slábnoucí dolar znamená více dolarů za tentýž objem ropy) + snaha prodeje ropy i za jiné měny bude zrychlovat pád hodnoty dolaru kvůli relativní nepotřebnosti, nechuti obchodovat za něj - dolar poněkud zrychlí pokles své hodnoty.
nemůže to být ale příliš rychlé, protože by to poškodilo hlavní světové hráče, držící hodně dolarů (USA, Čínu, Japonsko i Rusko), a to si tyhle země nepřejí, tedy tomu svou spojenou silou zamezí. a jejich síla je jistě větší, než arabských zemí. (nemusí jít o vojenskou sílu, tu teď nemám na mysli).

osobně si myslím, že už od počátku krize je tohle souručenství hlavních hráčů domluveno -jestli si vzpomínáte, všichni evropští politici byli po spuštění krize z USA nabuzení a každý uvažoval o zbavení se USD a obával se defaultu dolaru. pak přišel summit, kde si to vyříkali, a najednou jako mávnutím kouzelného proutku evropští politici zářili a mluvili o tom, jak je třeba USA pomoci (cpali do nich nějaké miliardy hotovosti), a jednak se dohodli na těch poměrně nesmyslných "stimulačních balíčcích" do ekonomik. NĚKDO jim tam prostě vysvětlil, že default dolaru, pád ekonomiky USA je nevýhodný pro všechny, a že musejí amíkům pomoci a držet s nima.

202198

11.10.2009 13:53

RE: Pre pána Stworu

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 84.?.?.?

Reakce na 202198

Máme tu Iránsku ropnú burzu, o tom som vedel.
Možno som nebol príliš jasný, kroky ktoré som popísal sa udejú najskôr o rok alebo prinajmenšom v priebehu 5 rokov.
Súhlasím s Vami v tom čo teraz robí Čína a Európa, zbavujú sa dolára všemožným spôsobom, ale dosiahnú určitý bod v ktorom si globálny hráči uvedomia že dolárové rezervy sú bezcenné-nedá sa za ne kúpiť nič cenné, teda majú menšiu cenu ako ten papier načo ich vytlačili- a jednoducho dlhy odpíšu s tým že prejdú na zlatý/strieborný/hocijaký štandard.

202214

11.10.2009 7:58

iranska ropna burza

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 213.?.?.?

Reakce na 202185

17. února 2008. Místo Teheránu byl za její působiště zvolen ostrov Kiš v Perském zálivu (označen za volnou obchodní zónu).
zdroj dolezite.sk

202206

11.10.2009 22:53

RE: iranska ropna burza

insider 85.?.?.?

Reakce na 202206

http://free-energy.webpark.cz/ Otázka je,proč se utajují určité informace,které by ropu daly k ledu? Ostatně tato zpráva je zřejmě jen vrchol ledovce... [oči v sloup] [oči v sloup]

202247

10.10.2009 12:09

Ropa za Euro

arid arid (zavináč) seznam (tečka) cz 88.?.?.?

Před válkou v Íráku oznámil Saddám Husain, že ropu bude jeho země prodávat pouze za Eura. Toto bylo posléze považováno za důležitý důvod Saddámův režim svrhnout stůj co stůj. Je pochopitelné, že o tomto důvodu se nikdo moc nezmiňoval. Radši. Dnes ropné státy cítí, že by se mohly spolu s dolarem potopit, tak tyto hlasy začínají nabývat na síle. Ať jde o jakoukoli měnu, jenom ne dolar.

202157

10.10.2009 14:10

RE: Ropa za Euro

Martin Myslivecek 68.?.?.?

Reakce na 202157

Nekde jsem cetl,ze napr. Dubai se zbavuje svych dolarovych rezerv vytvorenim obrovskeho stavebniho boomu.Utapi dolary v nesmyslnych projektech jako sjezdovka uprostred pouste,palmovy ostrov a podobne projekty.
Na jednu stranu se to muze nekterym lidem zdat jako mrhani penez,na druhou stranu je to chytry tah jak se zbavit prebytecnych dolaru.

202165

10.10.2009 21:01

RE: Ropa za Euro

Arkan 70.?.?.?

Reakce na 202165

Dubai to opravdu dělá, buduje sněhové sjezdovky, přístavy pro turistické lodě, palmové ostrovy, přepychové hotely, dálnice (které vedou nikam, nebo do pouště), rozšiřuje letiště, atd. Můj spolužák tam se svou manželkou byl a nemohl si Dubai vynachválit.

Dubai se také následkem těchto - podle vás - nesmyslných projektů stává i velice atraktivním turistickým centrem. Možná, že si uvědomují, že jedou ta ropa dojde a PAK CO? Lepší rozvinutý turismus, dokud na to máme, než se vrátit zpět k datlím a velbloudům.

Možná, že se chtějí zbavit přebytečných dolarů, ale spíše bych si myslel, že myslí na budoucnost.

202182

10.10.2009 21:07

RE: Ropa za Euro

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 84.?.?.?

Reakce na 202182

Myslím si že takto zabijú 2 muchy s jednou ranou, myslia na budúcnosť bez ropy a zbavujú sa "bezcenného" dolára.

202183

11.10.2009 2:26

RE: Ropa za Euro

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 202183

ano, je to tak. snaží se o diverzifikaci.
UAE mají už jen menší část příjmů z ropy. většinu tvoří obchod, turistický ruch plus sektor služeb, developerské projekty, prodej a pronájem nemovitostí, rozvoj free zón, bankovnictví, rozjíždějí vlastní burzu.

202199

11.10.2009 16:33

RE: Ropa za Euro

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 208.?.?.?

Reakce na 202199

>ano, je to tak. snaží se o diverzifikaci.
>UAE mají už jen menší část příjmů z ropy. většinu
>tvoří obchod, turistický ruch plus sektor služeb,
>developerské projekty, prodej a pronájem nemovitostí, rozvoj
>free zón, bankovnictví, rozjíždějí vlastní burzu.

Až na to, že tam mají šariju a provozují otrokářstí (kafeel systém). Velký podíl na jejich blahobytu mají tak moderní otroci ze zemí třetího světa.

202221

12.10.2009 16:04

RE: Ropa za Euro

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 202221

>Velký podíl na jejich blahobytu mají tak moderní otroci ze zemí třetího světa.
---ano, o tom vím... tedy pokud chcete nazývat otrokářstvím pracovníky z asie, afriky a oceánie, kteří za nízké platy makají od rána do noci (nebo od noci do rána... na směny) bez jakéhokoliv zdravotního či sociálního zajištění, a samozřejmě bez odborů (ty by místní zaměstnavatelé nepřipustili... dle mě vcelku rozumně... to by se nikam nedostali a pořád by jen řešili nějaké protesty a paroubkovsko-škromachovské vymrčování či vydírání).
druhá strana téže mince ale vypadá takto: ty pracovníky do UAE nikdo nenahnal násilím, přišli sami, protože chtěli. tamní podmínky jsou pro ně výhodné, rozhodně výhodnější než v jejich původních státech. vydělají si na život (ekvivalent našich 10.000 Kč), něco pošlou domů rodinám, a po čase s tím seknou. kdyby zůstali doma, nevydělali by nic (v některých zemích není zaměstnání... peníze... jídlo). a tak je lepší takto pracovat na šejka, než sedět doma a s rodinou dobrovolně umřít hlady.

202287

12.10.2009 21:09

RE: Ropa za Euro

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 208.?.?.?

Reakce na 202287

>něco pošlou domů rodinám, a
>po čase s tím seknou. kdyby zůstali doma, nevydělali by nic
>(v některých zemích není zaměstnání... peníze... jídlo).
>a tak je lepší takto pracovat na šejka, než sedět doma a s
>rodinou dobrovolně umřít hlady.

Mýlíte se. Svobodu seknout s prací tito lidé v drtivé většině případů vůbec nemají. Jedná i o kvalifikované pracovní síly s diplomem, a když takový zahraniční pracovník přijede do země, zjistí, že podmínky zaměstnání neumožňují návrat do své vlasti i kdyby milionkrát chtěli. To proto, že jim arabská pracovní agentura naúčtuje patřičnou nemalou sumu za zprostředkování práce a za přemístění či rovnou přestěhování z jejich domoviny. Pak se ještě účtuje za stravu a ubytování, které zpravidle se rovnají průměrné dělnické mzdě, takže na konci měsíce otrokovi nezbyde vůbec nic. Znám případ, kdy člověk s doktorátem odněkud z Filipín přijal adekvátní práci v Saudské Arábii, ale když přijel, nebyla pro něj jiná práce než práce taxikáře, takže musel nejen zplácet sumu za zprostředkování taxikářské práce a za letenku, ale i za taxík a licenci, suma sumárum to dělalo přes 20 tisíc $$. Octl se tak v té samé situaci jak jsem popsal a vlastně dopadl ještě hůře, protože nebyl schopen vydělat ani na splátky dluhu. Dluh mu tedy narůstal bez jakékoliv šance na splacení a tenhle člověk je vlastně do smrti odsouzen do otroctví. Pokud se nestane zázrak, nikdy už neuvidí svou rodnou zemi a svou rodinu. Nejedná se o žádný zvláštní případ, takových jsou v arabských zemích desetitisíce a kvůli rozšířené módě řitního alpinismu do muslimských konečníků se o tomhle problému skoro vůbec nemluví.

202304

13.10.2009 14:05

RE: Ropa za Euro

leo69 89.?.?.?

Reakce na 202182

Argument, že až dojde ropa, tak do Dubaje budou jezdit turisti, jsem už také slyšel. Ale pokud ropa skutečně dojde, tak tam ti turisti budou přijíždět na kolech, parostrojích, nebo létajících balonech??

Pravda bude asi taková (jak už jste prakticky zmínil), že se tam zřejmě v podstatě staví takové modernější "hladové zdi". Všichni (kteří chtějí a možná i nechtějí) mají práci, funguje odbyt potravin pro tisíce dělníků, využívají se další služby (prádelny, čistírny, ...,), prostě využívají vše, co takový dav lidí spotřebuje a za co může utrácet svě vydělané peníze... A že je tam na těžkou práci většinově obyvatelstvo jiných regionů? Tím zřejmě lépe - dá se vydělat více lidem a zmiňovaná spotřeba má větší rozsah.

Takže peníze se točí a nikdo tam nemá čas a chuť vymýšlet "lotroviny" z přebytku volného času a energie [smích] [velký smích] A to, jestli tam budou v budoucnu (po jakékoli krizi?) třeba jezdit (budou mít jak a čím jezdit?) nějací turisti, to už bude bonus navíc. (Tamní Emír a šejkové mají zřejmě už tolik US peněz, že neví co s nimi a tak jich část, které už nemají jak pozlatit a jinak přeměnit, otáčejí ve hře zvané stavební boom a mají z toho prospěch všichni).

m, [mrknutí jedním okem]

202340

10.10.2009 23:18

RE: Ropa za Euro

arid arid (zavináč) seznam (tečka) cz 88.?.?.?

Reakce na 202165

tak se mi vkrádá myšlenka, co by se stalo, kdyby například Čína vzala všechny své dolarové rezervy a v jeden den skoupila všechny nemovitosti v USSA co by byly k mání. Bylo by možné, že by si koupila třeba celou Kalifornii ?

202191

11.10.2009 0:06

RE: Ropa za Euro

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 84.?.?.?

Reakce na 202191

Áno, ale prečo zastavovať len pri Kalifornií, môžu predsa kúpiť celé USSA aspoň 2-krát za .tie doláre čo majú

202193

11.10.2009 10:19

RE: Ropa za Euro

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 202193

>Áno, ale prečo zastavovať len pri Kalifornií, môžu predsa kúpiť celé USSA aspoň 2-krát
no, to si myslím, že je velmi přehnané tvrzení [velký smích] za bilion USD by si koupili (pokud by to mělo vůbec smysl) nějaké cca 3 miliony domků s menším pozemkem kolem (v ceně 200-400 tis. USD/kus). na skoupení USA to absolutně stačit nemůže.
nemluvě o tom, že aby mohli skoupit nějakou souvislejší oblast v Kalifornii, museli by být všichni tam ochotní prodat. což nehrozí, ani kdyby číňané nabízeli dvojnásobek ceny obvyklé.

202207

11.10.2009 16:59

RE: Ropa za Euro

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 84.?.?.?

Reakce na 202207

Aký je zahraničný dlh USSA?
Ohromný, viac než 10^18.
Ktorý štát je najväčším veriteľom USSA?
Čína.
Splatí svoj dlh niekedy USA týmto tempom ?
Nie.
Spadli ceny nehnuteľností viac než o polovicu dôsledkom prasknutia hypotekárnej bubliny?
Áno.

Tak potom o čom sa bavíme?

202223

11.10.2009 18:52

RE: Ropa za Euro

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 202223

trošku přeháníš...
rozlišuj: je různý dluh - celkový, vnitřní, domácí, zahraniční... z hypoték) a je obchodní deficit.
čína má necelý bilion v amerických státních dluhopisech - viz tady píšou zcela přesnou sumu ke konci června 2009: 776,4 miliardy, v dubnu 2009 ještě 696 miliard USD.
k tomu nějaké papírové dolary a nějaké elektronické (kredity z obchodu). myslím, že se čína snaží se toho zbavovat co nejdříve, tedy asi nebude držet v penězích zbytečně víc než čtvrt bilionu USD. =pak se tedy jasně pohybujeme v případě číny kolem 1 bilionu USD v součtu (dluhopisy+hotovost). a když to podělíš nějakou průměrnou cenou nemovitostí (RD), dostaneš se na počet, které jsem napsal předtím. a tu cenu jsem bral dnes aktuální, z internetu, kde šlo v některých případech o úplně nové domy, zčásti ještě i nedostavěné. tedy už po poklesu cen (a většina z těch inzerátů nebyla z drahé Kalifornie, ale z Floridy a jiných méně lukrativních lokalit).

"Tak potom o čom sa bavíme?"
...nesmíš si informace (nebo dojmy) cucat z palce. to bys pak mohl začít mluvit třeba o trilionech a že si číňani koupí celý svět [velký smích]

202234

11.10.2009 21:37

RE: Ropa za Euro

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 84.?.?.?

Reakce na 202234

Preháňať je ľudské. [vyplazený jazyk]
Naschval som tam dal také číslo, viem že dlh USSA nedosahuje ani bilión-zatiaľ.
Jedna vec je to že ešte ceny nehnuteľností neklesli o toľko ako som predpokladal, druhá vec keď zoberiem trilión US dolárov tak som najbohatší muž planéty, keď zoberiem trilión Zimbabwejských dolárov tak akurát kúpim chlieb možno k tomu aj plátok šunky.
Takže s dolárom bude ako s Weimarskou markou tam trilión veľa neznamenal.
Otázka je kedy sa to nastane?

202241

11.10.2009 18:03

RE: Ropa za Euro

Arkan 70.?.?.?

Reakce na 202191

Velice pochybuji o tom, že by Čína měla takové dolarové zásoby, aby si mohla koupit Kalifornii. Pokud jste nikdy v Kalifornii nebyl, tak nemáte ani představu o tom, jak bohatý stát to je, co všechno tento americký stát produkuje. Kdyby byla Kalifornie samostatná, tak by - podle hodnocení ekonomů - její GNP představoval šestou či sedmou nejsilnější ekonomiku světa. Takže tolik peněz zase Čína - ještě - nemá.

202228

11.10.2009 18:36

RE: Ropa za Euro

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 84.?.?.?

Reakce na 202228

Kdyby byla Kalifornie samostatná, tak by - podle hodnocení ekonomů - její GNP představoval šestou či sedmou nejsilnější ekonomiku světa. Takže tolik peněz zase Čína - ještě - nemá.

Keď je takým spôsobom bohatá ako USA, tak potom... [mrknutí jedním okem]
Zaujímalo by ma kto robil toto hodnotenie?
Snáď tí istý ekonómovia ktorí tvrdili že s USSA je všetko v poriadku. [oči v sloup]

202233

11.10.2009 21:37

RE: Ropa za Euro

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 202233

Oracle, prosím tě, než tady budeš veřejně a takto autoritativním způsobem vyhlašovat podobné věci, buď tak moc hodný, a fakt se seznam se základními fakty! Arkan má totiž pravdu.


Kalifornie je nejlidnatější a třetí největší stát USA. Kalifornie je stát s nejvyšším HDP v USA. Tvoří celých 14 % ekonomiky Unie. HDP Kalifornie činí 1,4 bilionu dolarů.

Kalifornie se pyšní pátou nejsilnější ekonomiku na světě, včetně Spojených států. (tato informace může být už trošku "zastaralá", nicméně tomu tak bylo v roce 2002 a ještě i 2003, kdy Schwarzenegger začal řešit potíže s hotovostí).

Kalifornie je největším centrem počítačového průmyslu na světě, který je soustředěn v Silicon Valley. V Kalifornii se vyrábí nejvíce filmů na světě.

202242

12.10.2009 19:00

RE: Ropa za Euro

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 84.?.?.?

Reakce na 202242

Zdá sa že moja predchádzajúca reakcia nedošla.

Problém pre mňa predstavuje to, že kto napísal to hodnotenie, pretože keď sú to tí istý ľudia ktorý spískali hodnotenie ekonomiky USSA, hovoriac že všetko je v poriadku, tak to je nanič platné.

USSA sú na pokraji bankrotu a rozpadu,takže s nimi ako veľmocou dlho nerátal. Čo sa tíka Silicon Valley tam sa deje výskum a vývoj čipov a programov, väčšina výrobných kapacít sa presunulo na ďaleký východ.

202294

13.10.2009 10:40

RE: Ropa za Euro

Danislav 195.?.?.?

Reakce na 202294

Človeče, "Zjavenie" (Oracle),

majte trochu úcty k tomu slovenčinovi a narábajte s ypsilonom opatrnejšie. V týchto vašich výrazoch má byť všade mäkké "i" namiesto "y":

- zainteresovaný priznajú
- globálny hráči
- istý ekonómovia
- istý ľudia ktorý spískali

Sorry, ale oči ma bolia, keď to čítam.

202327

13.10.2009 18:40

RE: Ropa za Euro

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 91.?.?.?

Reakce na 202327

Myslím si že kontrola pravopisu vo Firefoxe je nanič.

202366

10.10.2009 12:18

íránská burza

Zdenda_K 84.?.?.?

Pane Stworo, ptáte se kde je íránská ropná burza. Íránská ropná burza neboli Iran Petroleum Exchange, Oil Bourse in Kish se nachází na ostrově Kish v Perském zálivu. Obchoduje se zde s ropou a jejími deriváty převážně v Euru a jiných nedolarových měnách. Roku 2007 Írán oznámil, že veškerou ropu prodává za jiné měny než americký dolar. Plán íranské ropné burzy je stát se 4. světovou ropnou burzou, na které se ovšem bude obchodovat výhradně za íránské riály (čímž neuvěřitelně stoupne jejich hodnota) a euro či jiné světové měny (rubl...). Čína jako největší odběratel íránské ropy platí za ropu v Eurech, Japonsko se domluvilo s Íránem na platbě za japonské jeny.
Takže burza jede, stačí jen nakupovat [smích]

202158

10.10.2009 12:21

Základní problém dolaru je každoroční těžký deficit zahraniční ho obchodu , hlavně s Čínou.

Laskavý 88.?.?.?

Když přijdete v USA a dnes nejenom v USA do některého obchodu,cca 90% zboží je vyrobeno v Číně,Vietnamu a dalších zemí regionu.
Každoroční deficit zahraničního obchodu USA je více jak 200 miliard USD a stále stoupá. Každým rokem se zvyšuje zadlužení USA a tento trend není možné udržovat do nekonečna.Věřitelské země řeknou dost i za cenu ztráty odbytu, protože neustále vyrábět na dluh není možné!Nehledejte za těžkým až katastrofálním propadem dolaru nějaké záhady! Prostě USA "žerou" na dluh a už přehnaly míru! USA dluží obrovské sumy také Japonsku a jak se zdá , dochází po zvolení levicové vlády v Japonsku sblížení s Čínou a takový politický a ekonomický tlak by USA nemusely ustát. Ve hře je také Rusko, které sice nepředstavuje tak silného obra v ekonomice, ale má karabáč na USA , jaderný potenciál, takže se USA budou muset chovat slušně.
Fakt, že se producenti ropy a další státy domlouvají na odchodu z dolarové zóny je pouze důsledkem astronomického dluhu, který USA vytvořily a teď nikdo neví , a myslím , že i v USA, jaké zvolit východisko k řešení situace.Dluh narůstá každým měsícem a není nikoho , kdo by řekl dost v USA.Když se nenajde nikdo v USA,nastane odchod světa od dolaru s málo předvídatelnými důsledky.Vůbec si nedovedu představit , co všechno je na dolaru závislé.Doufám, však , že má svět dostatek rozumu,aby takovou změnu uskutečnil postupně, bez politických a sociálních otřesů,které by pocítily ekonomiky všech států a zaplatily tak za neodpovědnou politiku USA! Myslím, že v současné situaci, ani vyvolání nějakého většího válečného konfliktu USA nezachrání.
Budou se muset Američané uskrovnit a také začít něco vyrábět a přestat válčit, jiná cesta není! [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup]

202159

10.10.2009 12:48

RE: Základní problém dolaru je každoroční těžký deficit zahraniční ho obchodu , hlavně s Čínou.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 202159

>Budou se muset Američané uskrovnit a také začít něco vyrábět a přestat válčit, jiná cesta není!
---mám obavu, že lidé rozhodující v USA (a ve světě) nejsou takoví beránci, že by své miliardy dobrovolně strčili do trezoru, a řekli: tak si tady nečinně ležte, až pomůžeme prostým američanům a zdraví americké ekonomiky, pak vás zase vytáhneme a začneme znovu vydělávat na válce a největším byznysu s čínou ap.
je možné, že pružní pánové v nadnárodních firmách se přizpůsobili situaci a svůj kapitál přelili do číny, kde vidí, že se přelévá aktivita. -to je přece docela přirozené a já to považuju za pravděpodobné. Hong Kong, Tchaj Wan, Čína, Japonsko, Korea... to je nyní "vlast" těchto lidí. tu předešlou (působiště zvané USA) už ti nejinformovanější dávno opustili, protože tam byli tehdy, kdy šlo o reálně nejsilnější ekonomiku s potenciálem. nyní v USA púotenciál v podstatě není, a i kdyby malý byl, chatrný dolar je přílišným rizikem. Řekl bych, že na co používají USA je jen odbytiště pro přebytečné dolary - kupují za ně luxusní nemovitosti v nejlepších, nejbezpečnějších čtvrtích, a investují zbytečné dolárky i do zbrojního průmyslu USA a armádních podniků - prozatím Irák, Afghánistán, kde vidí možnost zisku teritoria pro své budoucí panství, ropná ložiska, produktovody, obchod... i s drogami. berou to prostě jako investici - používají armádu USA a její servisní firmy (BlackWater ap.) jako soubor prostředků k pronajmutí pro nějaké své strategické účely. prostě byznys.

Takže tohle ROZHODNĚ neskončí (nebo na léta se nepřeruší) jen proto, aby ONI pomáhali nějaké americké ekonomice - podle nich je americká ekonomika jen prostor, kořist, příležitost, ale patří američanům, tak ať si američané vyřeší problémy sami... proč by ONI řešili pauzou nějaké potíže?! jim jde o kšeft, a byznys se musí hýbat stále. a když ne tady, tak jinde, kam se přelila aktivita a prosperita.

202161

12.10.2009 21:24

RE: Základní problém dolaru je každoroční těžký deficit zahraniční ho obchodu , hlavně s Čínou.

H.Linek 76.?.?.?

Reakce na 202159

Situace se pane Laskavy v posledni dobe vyviji presne naopak, nez jak pisete. Deficit americkeho zahranicniho obchodu se poslednich nekolik mesicu snizuje diky rostoucimu exportu. Americke zbozi je pro zbytek sveta levnejsi. A rostouci export nastartoval prave ten typ recovery, jaky Amerika potrebuje. Zadna stavebni bublina, zadne spekulace burzy, vyroba.
Prave stoupajici vyroba totiz prinese i snizeni nezamestnanosti a s tim spojene dalsi kladne aspekty. A nakonec pochopitelne i zpevneni dolaru.
Nepatrim k lidem kteri si mysli, ze trh vsechno vyresi. Ne, trh vyresi SKORO vsechno. Pozorujte prosim pristich par roku vyvoj americke ekonomiky. Hodne se priucite.

202305

12.10.2009 23:24

RE: Základní problém dolaru je každoroční těžký deficit zahraniční ho obchodu , hlavně s Čínou.

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 84.?.?.?

Reakce na 202305

Viete čo ste napísali je krásne a ružové.
Ale problém je v tom že v USSA už nie sú žiadne výrobné kapacity, totiž všetko sa presunulo do Číny a do zemí 3.sveta. Je to s nimi ako v tomto vtipe:

Toho dne se Joe Smith vzbudil brzy, neboť jeho budík (Made in Japan) byl nastaven na šestou hodinu. Zatímco v hrníčku (Made in China) začínala vařit voda, oholil se elektrickým strojkem (Made in Hongkong), navlékl si košili (Made in Sri Lanka), značkové džíny (Made in Singapur) a tenisky (Made in Korea).

Poté, co si na své nové elektrické pánví (Made in Indie) připravil snídani, usedl ke stolu se svou kalkulačkou (Made in Mexiko), aby si spočítal, kolik může dnes utratit. Když si srovnal čas na svých hodinkách (Made in Tchajwan) s časovým signálem z rádia (Made in Indie), nasedl do vozu (Made in Germany) a pokračoval v hledání nějaké dobře placené práce v Americe.

Na konci dalšího marného a neradostného dne se Joe rozhodl trošku si odpočinout. Vklouzl do sandálů (Made in Brasil), nalil si sklenici vína (Made in France) a pustil televizi (Made in Indonesia). A přemýšlel, proč se mu nedaří najít dobře placenou práci v … Americe...

Bohužiaľ. [pláč]

202308

12.10.2009 23:28

RE: Základní problém dolaru je každoroční těžký deficit zahraniční ho obchodu , hlavně s Čínou.

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 202305

Už se na to těším. Americké zboží na každém světovém rohu. Jen jestli se ten deficit nesnižuje spíš kvůli upadajícímu importu než rostoucímu exportu. Ovšem aby se Vaše sny naplnily, bude ten dolar muset ještě hodně dlouho a nebo hodně rychle padat.

202310

10.10.2009 12:22

Osud U.S. Dollaru se bude odvíjet trochu jinak

Guru 78.?.?.?

Osud U.S. Dollaru se bude odvíjet trochu jinak než si představují velcí loutkáři.

1) Faktem číslo 1 je: Pokud zvýšíte peněžní masu v oběhu na dvojnásobek (což privátní organizace Federal Reserve System (aka FED) učinila), tak vždy budou konsekvence. Ceny zboží nemusí nutně hned ráno vyskočit na dvojnásobek, protože touto měnovou expanzí se víceméně nahrazovaly ztráty bank v řádu (U.S.) 1,6 až 2 tisíce miliard USD. Konsekvence však budou, to je vcelku jasné.

2) Kurs U.S. dollaru kromě rozpočtových schodků ovlivňuje zejména zahraniční platební/obchodní bilance. A zde je třeba se pozastavit. Když ceny ropy klesají, znamená to, že U.S. platí méně za dováženou ropu a jejich schodek zahraničního obchodu je nižší => to je příznivé pro dollar.

Jak jsem zde již upozornil, kolem vánoc je předpokládán druhý opravný pokus představit veřejně Free Energy technologii ORBO.
Tentokráte to má proběhnout masívně s humbukem, v akci má být více mechanismů v různých konfiguracích - vše přístupno veřejnosti + webcam vysílání. Přístup k licencím souběžně s představením.

Prostá úvaha: Pokud někde v Dublinu nebo Londýně poběží před úžaslým publikem a vztekajícími se profesory fyziky několik Free Energy (over unity) mechanismů, budou miliardoví spekulanti sázet spíše na pokles cen ropy nebo naopak?
Spíše na pokles. Pokud analytici pochopí, že význam ropy jakožto topidla poklesne, ropa půjde dolů. Což se projeví na zahraniční platební bilanci U.S. => a v následných měsící může dollar posilovat. Tento předpoklad ovšem nebude platit, pokud vláda U.S. bude dělat další trilionové schodky nebo FED půjčí "nevzpomínám si komu" (cituji Shaloma Helikoptéra Bernankeho) další triliony svým Talmudistickým neocons comrades.

202160

10.10.2009 20:11

RE: Osud U.S. Dollaru se bude odvíjet trochu jinak

kontra-kastrol 85.?.?.?

Reakce na 202160

A pokud do konce roku 2009 žádné ORBO nebude, přestanete už o tom mluvit? Mi to celé připadá spíše jako nějaký podvod.

202179

10.10.2009 21:34

RE: Osud U.S. Dollaru se bude odvíjet trochu jinak

Guru 78.?.?.?

Reakce na 202179

a po kolika minutách analýz Vám to připadá jako podvod ?

Podvod na koho ?

202186

10.10.2009 22:22

RE: Osud U.S. Dollaru se bude odvíjet trochu jinak

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 202160

I já jsem k ORBO stále skeptický, pane Guru. Ze stránek Steornu plyne, že se tato firma snaží ORBO rozeběhnout už od roku 2005. A stále marně. Není to na konstrukci tak jednoduchého zařízení podezřele dlouhá doba?

Ovšem tiše si přeji, aby se přece jen podařilo zrevidovat některý z přírodních zákonů a zařízení fungovalo. A Vy byste naši sázku vyhrál. Doufám, že v tom případě přijmete krom vyhrané tisícikoruny i mé pozvání na oslavu. Nezapomněl jsem na ně.

202188

10.10.2009 22:54

RE: Osud U.S. Dollaru se bude odvíjet trochu jinak

Guru 78.?.?.?

Reakce na 202188

Zdravím pane Vojta,

nezapomněl, mám zapsáno v kalendáři.

Zatím je třikrát potvrzen tento termín (doslova):

"in winter" a "this year"

z čehož plyne velmi úzký časový rámec.

Sázku jsem nechtěl zvyšovat, protože peníze použiji efektivnějším

způsobem.

Existují tzv. Put Opce, které vydělají, pokud daná firma jde ke dnu. Je jedna, co z jedovatého kadmia dělá "ekologické" solar panely. Akcie oné firmy lítají za 150 USD. Koupím Put Opce se vzdálenějším Strike Price - takové opce jsou k mání za 20 - 30 centů. Vydělat můžou i 20 dolarů/kus. Této firmě se to mimochodem přihodilo již 2x za poslední rok a půl.

A možný zisk 9.000 % je to, co mne zajímá.

Prohrát můžu jenom těch 20 centů.

To je větší adrenalin než sázení na fotbal.

202190

11.10.2009 18:00

RE: Osud U.S. Dollaru se bude odvíjet trochu jinak

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 202188

Vojto, ty fyzikální zákony, které máte na mysli, ty už fungují jinak. jen nemáte zatím šanci si toho všimnout, jste příliš naplněný svým "učením". Vzpomeňte pána Heisenberga, vždy sledujete jen jednu linii - tudíž ta druhá druhá vám uniká, nemáte šanci se svým přístupem vnímat obě najednou. To jde až vytvořenít společného jmenovatele, tím je čas. Pochopení, čím je pro lidstvo čas skutečně - a ne to, co do nás cca 2000 let vtloukali.

každá technologie se může spustit tehdy, když je pro ni lidstvo připravené. Jinak by ji zas pokurviloa převedlo pod pláštěnku některých informovanějších.

Zdánlivé off topic:
je ve vašich schopnostech vysvětlit, proč po papežovi při jeho projevu putoval pavouček - a co to značí pro ty, kdo rozumí řeči přírody a znají vztahy mezi "oktávou dimenzí", utajované po dobu nejméně tohoto letopočtu (letopočet = program pro zemskou populaci)
Vím, že odpověď nemůžete znát, také toto píšu pro zcela jiné lidi, kteří mají dost prostředků a schopností si potřebné informace získat. A udělat příslušné kroky, přijatelné pro veškerou populaci.

202227

11.10.2009 18:27

RE: Osud U.S. Dollaru se bude odvíjet trochu jinak

aristokrat aristokrat (tečka) tomas (zavináč) centrum (tečka) cz 77.?.?.?

Reakce na 202227

janko proč nechodíš na forum?
my tam takovéhle debaty vedeme taky [velký smích]

202232

11.10.2009 21:16

RE: Osud U.S. Dollaru se bude odvíjet trochu jinak

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 202232

hmmm, asi proto, že jsem to netušil, zkusím se polepšit.

202238

11.10.2009 1:20

RE: Osud U.S. Dollaru se bude odvíjet trochu jinak

kosk 77.?.?.?

Reakce na 202160

Free Energy technologie ORBO má být cosi jako perpetum mobile. Je smutné, když má někdo i v 21. století tak mizerné vzdělání, že na takový nesmysl může věřit. [bliji]

Na bludičky a hejkaly věříte také? [mrknutí jedním okem]

202196

11.10.2009 10:53

RE: Osud U.S. Dollaru se bude odvíjet trochu jinak

Guru 78.?.?.?

Reakce na 202196

Ano pane Kosk, máte naprostou pravdu.

Lidstvo je nepoučitelné. Ještě v r. 1905 všechny vědecké kapacity
tvrdily, že člověk nemůže jet nebo letět rychlostí vyšší než 100 km/hod, protože by to přivodilo okamžitou smrt a přesto se našlo pár lidí s mizerným vzděláním a ti si dovolili pochybovat.

Dokonce i ve 21. století více než 100 milionů Američanů uvěřily, že pan Patologický lhář není podvodník a splňuje podmínku Ústavy USA a je doopravdy narozen na území USA. Jeho vlastní babička, která byla přítomna jeho porodu v Coastal Province Hospital v Keni byla označena za bludičku a hejkala.

Miliony lidí uvěřily Chazarské Talmudistické guvernérce státu Havaj, která se přiznala, že vydala příkaz vyhotovit onen známý padělek rodného listu pana Patologického lháře (padělěk natištěný proporcionálním fontem na laserové tiskárně bez podpisu porodníka).
A všichni pochybovači dostali nálepku vašeho pukavce.

A nyní zde máme originál: narozen večer v pátek v 19:24 hod,
supervisor podepsal v pondělí 7.8. 1961

Nepozvrací mne váš pukavec pane Kosk?

http://www.askcongress.info/

Vložený obrázek

202209

12.10.2009 3:20

RE: Osud U.S. Dollaru se bude odvíjet trochu jinak

kosk 89.?.?.?

Reakce na 202209

Aha. Jestli Vám rozumím dobře (pokud ne, tak se omlouvám) ale takže z faktu, že jste si někde přečetl, že

"v roce 1905 všechny vědecké kapacity tvrdily, že člověk nemůže jet nebo letět rychlostí vyšší než 100 km/hod, protože by to přivodilo okamžitou smrt"

odvozujete, že všechny ostatní přírodní (fyzikální, matematické, chemiké a já nevím ještě jaké) zákony neplatí, nebo o nich lze (a je správné) pochybovat? Co má doprčic zákon o zachování energie společné se sto let starými novinovými články (kde se nejspíše výše uvedená věta vyskytuje)??

To je opravdu zajímavé uvažování, jehož hluboká logika mě vážně dojímá. Ale asi jí prostě nepochopím a spíše si výhledově koupím kotel na dřevo, pár kolektorů na střechu a pořádnou izolaci obvodových zdí. Dokaváď to je za rozumnou cenu.

Holt někteří lidi jako já nepřejí pokroku a jsou tak nějak nemoderní a zpátečnický. Prostě konzervy. Věřit na fyzikální zákony ze školy, taková ubohost! Nu, hodně štěstí s perpetuem. [smích]

202252

12.10.2009 7:58

RE: Osud U.S. Dollaru se bude odvíjet trochu jinak

djb 90.?.?.?

Reakce na 202252

Přesně vzato neplatí žádný fyzikální zákon. Každý má pouze vyhrazené meze platnosti, ve kterých je prověřený. Což ale není zde podstatné.

Četl jsem, pravda asi před rokem a asi pět minut, nějaké konstrukční plány, z nichž zhruba STEORN vychází a žádné perpetuum mobile tam na mě nekoukalo.

Podívejte, pokud byste vyrobil "baterii na jaderný pohon", která dává 10 Volt po dobu 20ti let - to lze, to doufám souhlasíte - a k této baterii připojil motorek, v 19tém století by na to koukali jako na perpetuum mobile po celých 20 let.

Napadla Vás, vcelku primitivní, obrácená otázka? Pokud STEORN má něco, co se zdánlívě točí a dává elektřinu bez přívodu energie, není to spíš tak, že existuje přehlížený zdroj energie?

Funguje to zhruba tak, že soustava magnetů obíhá v kruhu na vzduchovém polštáři s minimálním třením, hnána magnetickou silou. Vytváří proměnné pole a indukuje elektrický proud na okolo rozmístěných cívkách.

Pokud máte jen trochu povědomí o magnetismu musí Vám být ihned jasné, že skýtá mnoho nepředstavitelných možností jak uvolňovat vázanou energii.

Možná by stačilo přestat bulvárnět pojmy typu neplatnost fyzikálních zákonů a raději pořádně hledat, kde nechal tesař díru a taky trochu přát tomu pokroku,-)

202263

12.10.2009 20:37

RE: Osud U.S. Dollaru se bude odvíjet trochu jinak

kosk 77.?.?.?

Reakce na 202263

Malé povědomí o magnetizmu mám. Alespoň na to abych si docela dobře dovedl představit, že soustava magnetů na jakémkoliv polštáři, i kdyby byl zcela bez tření (což není možné) vyčerpá svoji magnetickou sílu už tím že se k sobě přiblíží. Pak se celá ta legrace zastaví. Pokud ne, tak je to hnáno něčím jiným (například nějakou setrvačnsotí těžkého nemagnetického tělesa). Klidně to může vytvářet i elektrický proud. Tím se ale celá ta legrace bude brzdit, až se zastaví. Pohybová energie se promění v teplo při tření a trochu té elektrické energie.

Zase to závisí na tom, že tomu nejdříve energii dodáte a zpátky jí dostanete méně. To není cesta, jak získat zdroje energie pro lidstvo.

V podstatě by to v tomhle případě fungovalo jako dynamo na kole. Kolo se bude chvíli setrvačností otáčet a světlo bude svítit. A postupně slábnout, až zhasne. Kolo se dotočí...

Jo, přehlížený zdroj energie si také dovedu představit. Jako nějakou skrytou baterku s motorkem v celém tom zařízení, kterou fakt každý přehlídne, a ona to celé pohání. [velký smích]

Ono lze ledacos vytvořit tak aby to vypadalo jako skutečné. David Copperfield ve svém představení létá ve vzduchu na jevišti, prochází velkou čínskou zdí... věříte tomu? Já ne, jsou to iluze a o některých i vím jak fungují, alespoň rámcově.

Vámi uváděný příklad baterky na jaderný pohon je docela běžná věc, existují plutoniové generátory které například pohání sondy letící ven ze sluneční soustavy (fungují desítky let, byť nají malý výkon, ale docela stabilní). Ale to je prostě přeměna tepelné energie vzniklé rozpadem plutonia na elektrickou - bohužel to ale odpovídá těm fyzikálním zákonům.

Co to je vázaná energie ve Vašem pojetí? Je to něco, co se dá změřit, zvážit, ověřit že to funguje? Nevěřím že může fungovat zařízení, kde budete vyrábět energii "z ničeho". Lidi to zkouší vyrobit už snad stovky let. Všechno, co jakoby fungovalo, se nakonec ukázalo jako podvod.

No, věřte si čemu chcete. Ale uvidíte, že to nebude fungovat.

202302

13.10.2009 7:48

RE: Osud U.S. Dollaru se bude odvíjet trochu jinak

djb 90.?.?.?

Reakce na 202302

Žádná magentická síla se přiblížením magnetů nevyčerpá. Vemte do ruky dva magnety a přibližte je k sobě opačnými póly. Tlačí to pořád od sebe, viďte.

Samozřejmě se to zastaví, ale to je dáno tím, že se to uspořádá do stabilní polohy.

Žádná magnetická síla nezmizí, proto tomu říkáme permanentní magnet(zmizí, ale je to na dlouhá léta).

Vím, že Vás plutoniovým generátorem dnes neohromím, já jsem doufal, že pochopíte, že v případě využití energie dostatečně velké, lze sestrojit stroj, který se zdánlivě chová jako perpetuum mobile, ale ve skutečnosti energie mizí v poměru přiliš pomalu, abychom to zaznamenali.

Perpetuua mobile dnes známe. Např. proud v supravodiči se pohybuje bez tření a beze ztrát trvale.(ovšem nekoná práci).

Nejběžnější perpetuum mobile je jakýkoliv elektron obíhající okolo atomu. Ten Váš zákon zachování energie, pokud by platil pro elektron, by způsobil, že kterýkoliv atom(a tedy celý vesmír) by se zhroutil za asi 10 psec(piko sekund) - úvodní úloha ke kvantové fyzice a závěrečná k záření elmag, pole.

Dokážete mi vysvětlit, jaká energie pohání elektron, že se nezastaví?

Fyzika na to má snadnou odpověď. Elektron energii neztratí, protože mu to neumožňuje kvantování energie a on tak malé množství vyzářit nemůže, proto ho nevyzáří. Tečka.
Proč to nejde? Prostě to nejde [chechtot]
S tím se budu muset spokojit.

Elektron ovšem při pohybu tvoří el.proud a okolo něj se vytváří magnetické pole.(ještě působí jeho spin, ale to je teď jedno).

A tohle magnetické pole, které vzniká z nezastavitelného pohybu(to není čarování, to Vám potvrdí každý student fyziky) je přesně to, co se projevuje navenek magnetickou silou.

Samozřejmě, jeden atom nemá takovou sílu, abyste to mohl měřit, ale atomů je v hmotě velmi mnoho a pokud mají tyto malé magnety stejnou orientaci pólů, pole se sečte a projeví.

Tak teď u doufám začínáte chápat magnetismus.

Vázaná energie je (co jen já vím) jednak v uspořádání atomů a za druhé přímo v atomech, "kinetická" energie pohybu elektronu, jeho spinu, zkrátka, je jí tam dost a měřit(spočítat)se dá.

Co se týče ztráty energie o tom hovoří tzv. Poyntingův theorém, není to nic jiného, než že co se z obvodu odvede/vyzáří za el./mag. energii to z něj musí zmizet.

Pokud STEORN funguje, já si to představuji tak, že musí vyčerpávat magnety - a to může být sakra pomalý proces.

Abychom si rozuměli - magnetický motor je sice teoreticky možný a je to "jen" konstrukční problém, ale díky vlasnostem mg. pole velmi špatně řešitelný(snad se to zkouší už stovky let). Toho jsem si vědom a proto STEORNu zas až tak nevěřím, ale je tu určité promile naděje na úspěch.

To že si já nedokážu představit jak by to udělali, to jim nebrání být chytřejší než já. Až s tím vylezou na světlo - uvidíme.

202320

13.10.2009 11:54

RE: Osud U.S. Dollaru se bude odvíjet trochu jinak

Guru 78.?.?.?

Reakce na 202320

"Pokud STEORN funguje, já si to představuji tak, že musí vyčerpávat magnety - a to může být sakra pomalý proces"
--------------------------------------------

Zdravím pane djb,

pěkný příspěvek.

pouze upřesním:

ORBO technologie během své činnosti NEVYČERPÁVÁ magnety.

Co je ještě zajmavější: po cca 400 tisících cyklech byly magnety o cca 2,6% silnější než předtím.

Nikoho neznásilňuji, aby tomu věřil.

Kdo bude připraven, bude však určitě ve větší pohodě než Dubajští šejkové, Abramovičštajn, pan generální Roman, akcionáři do solar panelů (jako Soros-štajn) a dalších pár tisíc potentátů ze staré gardy včetně jejich nájemných klaunů jako Gore-štajn atd.

202334

13.10.2009 15:28

RE: Osud U.S. Dollaru se bude odvíjet trochu jinak

HHBB 88.?.?.?

Reakce na 202334

což by znamenalo, že zhmotňování lze provádět z ničeho [smích]

202347

13.10.2009 16:25

RE: Osud U.S. Dollaru se bude odvíjet trochu jinak

djb 90.?.?.?

Reakce na 202334

Děkuju za pochvalu, ale Vaše tvrzení znamená, že můj pěkný příspěvek je zcela irelevantní[smích].

Nicméně, to co píšete by nejspíš znamenalo, že ORBO jako vedlejší efekt zvyšuje zpětnou magnetizací uspořádání magentických domén.

Což zas tak šokující není. Já tedy na ten zákon zachování energie dost spoléhám a i tak bych se ho jen tak nevzdal - zdroj tedy musí být jinde.

Ještě mě napadá jisté blouznění o působení odstředivé síly, která může např. přesunovat volné elektrony, ale jestli by mohla pohnout s doménou a jestli přesun volných elektronů má na magnetizaci nějaký vliv(spin mají), to si jist nejsem. Musel bych to prověřit, popř. přepočítat.

Už jsem chtěl pana Koska ušetřit dalších podrobností, ale vzhledem k tomu, že magnetismus je v podstatě přímý přenos kvantového jevu na makrosvět, a co hůř, jak asi víte, magnetismus je průvodní relativistický efekt elektřiny, tedy přímo kvantově mechanický relativistický efekt přenesený do makrosvěta. Je o tedy jedna z nejhorších věcí, která Vás může ve fyzice potkat [chechtot].
Zkrátka prostoru pro hledání dalších zdrojů energie je pořád dost.
Nehledě na to, že - a toho jsem teprve chtěl p. Koska ušetřit - na úrovni času a množství hmoty v řádech elementárních kvant neplatí ani ten zákon zachování energie - prostě energie na zlomky času mizí a objevuje se, pouze vystředovaná "makro hodnota" se zachovává. zde ale zase má fyzika dost prostoru v jiných prostorech a anebo místech tohoto prostor, kde energie může alternovat a nikoliv se objevovat a mizet.

Takže ani touto novou informací od Vás jsem ORBO nezavrhl, ale asi by to chtělo trochu déle o tom přemýšlet a podívat se na detaily.

202356

14.10.2009 17:37

RE: Osud U.S. Dollaru se bude odvíjet trochu jinak

Guru 78.?.?.?

Reakce na 202356

ORBO efekt byl testován na 8 Irských a Britských univerzitách.

Prozatím se žádné vědecké kapacitě nepodařilo zjisti z jakého zdroje se ona energie "bere".

Bokem vyvíjejí atomární simulátor, který by snad mohl pomoci ozřejmit tuto záhadu.

V každém případě, je lépe být připraven, že fyzika se může opět po čase přepisovat.

Chápete doufám ty konsekvence pro neakademický svět?
Konkrétně pro seriózní mamutí energetický byznys v dosavadním pojetí. ORBO je totiž mobilní, levné a škálovatelné.

202464

14.10.2009 23:04

RE: Osud U.S. Dollaru se bude odvíjet trochu jinak

djb 90.?.?.?

Reakce na 202464

Důsledky pro reálný svět chápu. Ty jsou vcelku zřejmé a tedy nudné(no, dobrá, v praxi bude krach různých nadnárodních korporací a možná i několika států dost akční, ale je to vše dáno).
Pro mě je daleko zajímavější fyzikální pozadí.
Přepisování fyziky se neobávám, to co platí a je ověřeno zkrátka platí a je ověřeno, objevy jako STR, OTR, kvantovka nebyly přepisování, ale doplnění, extrapolace fyziky na další jevy v dosud neměřitelných podmínkách. Pokud nebude platit zákon zachování energie v tom a tom případě, to neznamené, že přestane platit ve všech ostatních.
Na to už je dnes fyzika dostatečně opatrná a vyzrálá, nic se netvrdí s absolutní platností, jen v hranicích možného ověření. Zato fyzici k stáru začínají být konzervativní a často už nevěří že by to neplatilo tam, kde se to vlastně ještě nepotvrdilo.

Toto může být podobné. Prostoru je tam pro hledání stále dost, ale určitě nemám ambice to rozlousknout za pár minut na webovém fóru[smích].

202498

13.10.2009 11:05

RE: Osud U.S. Dollaru se bude odvíjet trochu jinak

HHBB 88.?.?.?

Reakce na 202302

Když má být energie zachována, na což někdo vyslovil zákon, tak to znamená, že se energie neztrácí. Tedy je nezničitelná, a potom celé to divadlo je perpetum mobile, o čemž se zase někdo vyslovil, že neexistuje.
No vtip je v tom, že se všechno musí přeměňovat, aby to bylo, jinak to nebude. A máme to. Tak se přeměňujeme a zároveň přeměňujeme a tím ženeme to perpetum mobile kolem rovnovážného středu. Když měníme třeba věci tuhé na plynné, tak oni zase mění okolí, což se vše děje formou vlnění, které je vlastně předávání neboli výměna mezi shluky sil, které vnímáme díky nějakému uspořádání v určitém okamžiku a zase způsobem nějaké výměny.
Tedy výměna a přeměna je to perpetum mobile zvané bytí, takže to jsou v podstatě kouzla a čáry. [překvapení]
[mrknutí jedním okem]

202330

13.10.2009 23:15

RE: Osud U.S. Dollaru se bude odvíjet trochu jinak

Rostislav Mucha 85.?.?.?

Reakce na 202330

Pane HHBB, nejsem sice fyzik, ale myslím, že energie se zachovává (a tedy se neztrácí) pouze v uzavřeném systému. Pokud jej otevřete a část energie vyvedete, tj. použijete na práci, celková energie uzavřeného systému se sníží. Proto nechápu, jak může fungovat "perpetuum mobile", čili něco věčně se pohybujícího. Možná může (a tím reaguji i na příspěvky pana djb), ovšem za předpokladu, že nebude energii vydávat, třeba na práci. K čemu by to potom bylo dobré?

202377

14.10.2009 10:15

RE: Osud U.S. Dollaru se bude odvíjet trochu jinak

HHBB 88.?.?.?

Reakce na 202377

Jestli systém uzavřeme (teoreticky), tak bude jeho další setrvání záviset na vlastní výměně uvnitř systému, která vlastně ten systém tvoří. Jestliže se zastaví, zanikne systém.
Zastaví se zcela uzavřený systém, nebo nezastaví…
Každý systém, který známe, je otevřený. Pokud by se ho podařilo nějak uzavřít, tak je to samostatný vesmír. Z toho asi vyplývá, že vesmír je nejspíš uzavřený systém, který tedy nemůže mít ztráty a ani vnější zdroje, tedy je to samohyb.
O co však jde, je hledání vnitřních zdrojů (zásob) uvnitř systému, které by byly pohotově volně využitelné. Zatím našemu systému není nejspíš umožněno ho nalézt (oni ale jsou), neboť společnost zaměřená na bezbřehé plýtvání by tak narušila rovnováhu drastickým způsobem, což se nyní děje již za hranicí únosnosti. Při určité mentální kvalifikaci budeme schopni i přejít na tyto zdroje, aniž bychom si definitivně uřízli větev. Základním předpokladem je totiž nejen umět vytvářet, ale i krotit své potřeby, kdo to ale dnes umí…
Hmatatelný svět je jen zlomek vesmírných sil. Obrovská část je mimo naše schopnosti vnímání. Co je však ještě zajímavé, síly zanikají a zase se objevují z oblasti, kterou jsme zcela trefně pojmenovali věčnost. Síla spočívající ve věčnosti nemá uspořádání, tedy nepodléhá času a přestává být známou silou a stává se zdrojem i úložištěm všeho. A tak i my se pohybujeme v rámci nekonečných možností, ale naše omezenost nám brání se jich chápat. [smích]

202412

12.10.2009 11:17

RE: Osud U.S. Dollaru se bude odvíjet trochu jinak

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 202252

před každým objevem si lidi mysleli, že to nejde. a pak najednou někdo přišel a ukázal jim, že to jde. to je nejlepší důkaz.
a nějaké teoretické zákony o zachování energie, přičemž ani pořádně nechápeme co to je... co je elektřina, magnetismus, všechny energetické částice ve vesmíru neznáme, nevíme, zda je nebo není další "prostor", jak přesně to může fungovat s černou dírou, zda máme duši a jak může fungoval mentální energie, pohybování předměty vůlí atd. -tedy: teoretické zákony o zachování energie, jsou úplně k ničemu, jen popisují něco do jakéhosi teoretického "řádu", škatulek, a dle dosavadních zjištění to zatím jaksi sedí. fungují jako brzda, jako zeď, za niž nelze... asi podobně jako tvůj rychlostní limit 100km/hodinu [smích] i ten se ti dnes zdá směšný, když jezdíš po dálnici 220km/hodinu.

kdyby se vynálezci měli nechat brzdit škarohlídy, co na ně posměšně pokřikovali, že to stejně nebude fungovat, nikdy by jejich vynálezy nevznikly, nešokovaly a nezměnily svět.
nejlepší důkaz je praktická ukázka... například, že žárovka bude svítit. překonávat dosavadní názory a objevovat něco nového, vždy o kousek dál, s ignorováním dobových konvencí, to je poslání a dílo lidského ducha/vůle.

202268

12.10.2009 23:26

RE: Osud U.S. Dollaru se bude odvíjet trochu jinak

Magnus Maximus 88.?.?.?

Reakce na 202209

Pane Guru kdepak nějaké ORBO. Přečtěte si článek na Novinkách o tom že energetická krize se odkládá, protože byly objeveny nové technologie, které umožní vytěžit nedostupné zásoby ropy a zemního plynu z ropných břidlic. Toto by mohlo způsobit že se začne spekulovat na pokles cen ropy. Na tuto informaci spíše zareagují spekulanti než na nějaké perpetum ... Bude to určitě stravitelnější i pro širokou veřejnost. Je zajímavé, že se tato informace objevila právě ted v době krize. Je to náhoda nebo účel ? Jestli se ukáže že je to pravda, tak veškeré alternativní zdroje energie mohou mít docela odzvoněno. Myslím že to bude mít dalekosáhlé důsledky.

202309

11.10.2009 11:16

RE: Osud U.S. Dollaru se bude odvíjet trochu jinak

Moxastin 80.?.?.?

Reakce na 202196

Bohuzel jde len o viru. Aj ked by to bolo hezke, ale nejaka obycajna masinka co ma delat v ramci fyzikalnych zakonov nikdy nemoze delat "over unity". to neprichadza do uvahy.

Nevim ci termodynamicke zakony potrebuju tolikrat potvrdit vsemoznymi experimentami. Uz mi to pripada ako keby sme skusali gravitacny zakon hadzenim vsech moznych predmetov na zem...

Ty vole 1,568 kg zula pada... OK, skusime ci pada aj 1,569 kg zula

202211

11.10.2009 18:05

RE: Osud U.S. Dollaru se bude odvíjet trochu jinak

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 202211

Mokasíne, a jestlipak víš, že vždy existuje ta poslední kapka, která donutí celý džbán, ukotvený na pouze jedné rovnováze, k vylití?
popřemýšlej, proč existuje "trojnost", Od trojice bóží třeba k trojici slepého a vědomého techti "placebo efektu".

Země už fakticky není placatá, fyzika už také není tou, které ses naučil věřit.
Howgh.

202230

10.10.2009 12:50

problém

peter54 78.?.?.?

sa nejak rieši, hlavným cielom je zachovanie kontinuity, bez zlomov a nepredvídatelných udalostí, zotrvačnosť starých pohladov na nové výzvy, globálná ekonomika chce globálný svet a nie diktatúru jednej! alebo................???

202162

10.10.2009 20:01

Vychova a vzdelani novych spojencu USA v zahranici

tapanmisra tapanmisra (zavináč) seznam (tečka) cz 217.?.?.?

V rade statu existuji tzv. prestizni americke skoly pro studenty a deti. Vyucuje se tam v anglictine a musi se platit tucne skolne. V techto skolach, ktere jsou zrejme i v Cine si americane vychovavaji budouci spojence. Ze studentu se postupne stanou vzdelani lide, kteri ziskaji strategicke a politicke pozice. Stavaji se spojenci USA. Myslim, ze neni vice co dodavat. Dolar si USA v Cine i jinde podrzi a nemusi nutne vyhrozovat vojenskym utokem. Valka probiha i na jinych urovnich.

202178

10.10.2009 21:15

RE: Vychova a vzdelani novych spojencu USA v zahranici

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 202178

Výborná poznámka od tapanmisra. Krásný příklad, jak si US establishment vychovává své budoucí spojence, kteří později košér Systému pomohou ZEVNITŘ rozložit nepohodlné "staré" pořádky...[smích]


Krásný příklad je mediálně známý ochutnávač kravat Gruzínský prezident Saakašvili, který podle Wiki studoval nejen ve Štrasburku, v italské Florencii na Akademii evropského práva a v Haagu na Akademii mezinárodního práva, ale i v bratrských USA na Columbia University v New Yorku a na George Washington University, což má být soukromá univerzita ve Washingtonu, D.C.

Vojenští a jiní poradci kterých za "mír a demokracii" bojujících států mu pomáhali připravovat jeho dělostřeleckou palbu na spící Cchinvali si již, předpokládám, každý zájemce najde z dostupných zdrojů sám (napovím: USA a Izrael).

jansmith[smích]

202184

11.10.2009 3:04

Misto US $$$$$$$$$$$$$$$

Satanist 75.?.?.?

budou amera , sionisti i chazari uz na tom pracuji. [chechtot]

202200

11.10.2009 4:06

dolar je vycerpany

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 64.?.?.?

dolar je v posledni fazi pred totalnim kolapsem,predni ekonomove jako kuprikladu vehlasny Bob Chapman usuzuji,ze dolar padne do konce roku 2011 a muze zkolapsovat i mnohem drive.

zde je vice informaci

http://theinternationalforecaster.com/International_Forecaster_Weekly/Dollar_Devaluation_A_Means_To_Cope_With_Debt

202202

11.10.2009 4:55

Svetovy smelinari znehodnotily vysledky lidske prace.

kozoroh 59.?.?.?

Je to tak,dnes kazdy smelinar,jez bohatne bez prace, tedy i svym zpusobem kriminalnik, je povazovan verejnosti dlouhodobe tak upravenou za chytreho obchodnika, clovek,zivici se poctivou praci,jez v tom systemu memuze zbohatnout, je povazovan,ze v tom neumi chodit. Okradat druhe se nepovazuje za ostudu,ale za sikovnost, spravne to rekl americky milionar,kdyz prohlasil,ze zbohatnul tim ,ze okradl chudaky, jina milionrka neplatici dane u soudu prohlasila ,ze placeni dani je jen pro chude.Nakonec,jeden takovy Madoff to dokazuje svetu a z pravnickeho hlediska se ocekava,ze ze zdravotnich duvodu bude propusten."Never before has so much phantom money been printed out of thin air, backed by nothing, producing practically nothing," Tudiz ,co delaji kriminalni jednotlivci, "chytri", tak delaji vlady to same se svou menou na okradani svych spoluobcanu,media slouzi na odvadeni pozornosti,jak se to tak organisuje,narazit na zavrene dvere bank,kdyz si jdete pro uspory, se legalizovalo a navic se vedouci obstastnili extra milionovymi premoemy pred ocima vsech, vlady i obcanu a bez to zcela bez studu. Nebudem mluvit o moralce , ta je mrtva. Vlada tiskne penize a uspory duchodcu,takto mizi znehodnocenim meny z dob jejich produktivity.Ocekava se :People Should Brace
For 'Greatest Depression'2012 Forecast - Food Riots, GhostMalls, Mob Rule, Terror

http://rense.com/general87/brace.htm
Nastane cas lidskeho financniho kanibalismu, nebot zde uz nejsou zadne zabrany,proc by nebyl.Ze veci zachazeji az prilis daleko muzem poznat podle clanku ,kde tak zvani zide (Ashke-nazi )obvinuji zidy (zionisty)Blaming Jews for Financial Meltdown
Fraudsters on the Roof by Joachim Martillo
John Kenneth Galbraith in his book on the 1929 crash points out that Goldman Sachs triggered the stock market crash. As I remember, Goldman Sachs had no non-Jewish employees at the time and very much reflected the values and attitudes (as well as the financial skulduggery) of wealthy uptown Manhattan German American Jews ("Our Crowd"[mrknutí jedním okem].
Obvineni:In any case, if the US government does not address the root cause of the financial meltdown by abolishing the State of Israel, eradicating Zionism, purging Zionists from positions of responsibility and influence, and making a clawback of the wealth that Jewish Zionists (and non-Jewish collaborators or fellow travelers like Warren Buffet) have plundered or defrauded from the rest of us, we can expect an increasing financial disaster far worse and far more enduring than either the Long or the Great Depression.
Rukavicky dolu a na plnou pusu reknou to,co si krestane nemohou dovolit.In the past most people assumed that only Nazis and anti-Semites would talk about Judeobolshevism. Then we got to look at Soviet archives with the fall of the Soviet Union, and Yale Jewish studies scholar Benjamin Harshav pointed out in Language in a Time of Revolution that there is a lot of truth in the idea of Judeobolshevism.
http://eaazi.blogspot.com/2009/01/blaming-jews-for-financial-meltdown.html
Certa,muzete vyhnat jen dablem.

202203

13.10.2009 1:09

RE: Svetovy smelinari znehodnotily vysledky lidske prace.

mech mechcz (zavináč) gmail (tečka) com 82.?.?.?

Reakce na 202203

víte pane Kozorohu, šmelináři, jak píšete v titulku "svého" příspěvku, rozhodně neznehodnotily výsledky lidské práce, nicméně připouštím, že Světoví šmelináři znehodnotili výsledky lidské práce. Ale takové téma by bylo na delší povídání.

202313

13.10.2009 4:00

RE: Svetovy smelinari znehodnotily vysledky lidske prace.

kozoroh 61.?.?.?

Reakce na 202313

Nemusime to rozvadet, staci maly priklad,kdyz pred deseti roky nekdo delal za 10 dolaru na hodinu a za peknych par roku nasetril nejaky obnos ,dejme tomu ,pred duchodem mel v bance
30 000 dolaru, coz bylo na starsi barak, tak , to byly velke penize,ale ,kdyz je neinvestoval, tak ted , po deseti letech ,co je tech 30 000 dolaru, co on poctivou praci ,dolar k dolarku nasetril proti tem milionovym, co na burse a jinde vydelavaji miliony a to jsou v dnesnim svete "zabari" ,protoze tady jde o biliony,jako "Medoff" ,co mu jen dokazali,65 Billionu zproneveril, ty pred deseti roky vydelavali miliony,po tech desiti rokach billiony a ted nova vrstva lehkozivku uz ma v Americe "klub" triliononaru, a ted si vemte ,co Vase uspory a Vas duchod.
Normalni clovek se s nimi absolutne nemuze merit a oni se od nas ,prumernych" vzdaluji svym bohatstvim velmi rychle, takze ,stredni vrstva mizi a zustanou dve . chdi,co nebudou nic mit a nesmirne bohaty,co budou mit vsecko, takze na svetovou revoluci uz je prichystano.75% Veskerych prirodnich zdroju vlastni 300 rodin,zbytek sveta tech 6.5 billionu ,ma ten zbytek ,ze ktereho jim kazdy den pomalu a jiste ukrajuji,az nic nezbyde.Svetove banky jdou ,komu na ruku,chudym a nebo bohatym,tak,jak soudy,tak ,jak pravnici,tak ,jak doktori.
Moderní bankovní systém vyrábí peníze z ničeho. Tento proces je pravděpodobně tím nejvíce ohromujícím fíglem, který byl kdy vymyšlen. Bankovnictví bylo počato v nerovnosti a zrodilo se z hříchu… Bankéři vlastní Zemi. Vezměte jim ji, ale ponechte jim moc vytvářet peníze, a škrtem pera vytvoří dost peněz, aby si ji koupili zpět… Vezměte jim tuto velkou moc, a všechna velká bohatství zmizí, přičemž by to byl mnohem lepší a šťastnější svět pro život… Ale pokud chcete pokračovat a být nadále otroky bankéřů a platit náklady za své vlastní otroctví, pak nechte bankéře pokračovat ve vytváření peněz a kontrole úvěru.
Sir Josiah Stamp, ředitel Bank of England, 1927

Vzpominam na jeden z prvnich Trkovich filmu, Milionar,jez ukradl slunce, neco mi to dnes pripomina.

202317

12.10.2009 14:40

Trochu inak.

Zhulenec 194.?.?.?

[smích] skusme sa pozriet na vec nad ramec pravidiel sucasnej hry.

1. rozpad socialistickej sustavy bol len polovica "velkej pecky" ktora nas caka. Cela udalost by sa mohla nazvat presun moci so Zapadu na Vychod.
2. druha polovica bude rozpad USA (jadro kapitalistickej sustavy). Ako jin a jang, obe casti nemozu existovat jedna bez druhej.
3. jedine na co sa caka a co sa pripravuje, je obcianska vojna v USA, budu rozdelene medzi velkych hracov. Tym si hraci vykompenzuju straty so zaniku dolaru.
4. do buducna sa takto ponuka riesenie ohromneho mnozstva problemov. Pardon. Nie riesenie, len odklad. Ale to je o inom.

[vyplazený jazyk] čo Vy všetci na to ?

Zhulenec

202279

14.10.2009 0:09

RE: Trochu inak.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

Reakce na 202279

Ten zhulenec na tebe pasuje[smích]))

202384

14.10.2009 1:52

RE: Trochu inak.

steve 97.?.?.?

Reakce na 202384

Ten zhulenec na tebe pasuje
---
ani bych nerekl .., Jirka Bushu byl zhuleny pul roku non stop (a dodnes mu to chybi na rekordu), a presto vesele sefoval dvema valkam atd. atd. , a taky SVOBODE, a DEMOKRACII ... A "hodilo" to tak 2 miliony mrtvol. A slusny "vyvar" do kapsy ...
.. a dneska sedi v baraku v Dallasu a co myslis, ze dela ?? Hadej ..

202393

13.10.2009 0:29

Prdlačky,

mech mechcz (zavináč) gmail (tečka) com 82.?.?.?

zaručené zdroje... Jsou zaručené už od Kuvajtu napadení, pane...
Pojďte si radši hrát

202312

Příspěvků: 78

10.10. 05:15 já008  Zlí Izraelci versus hodní Arabové?
10.10. 15:02 Arkan  RE: Zlí Izraelci versus hodní Arabové?
10.10. 16:22 Rene Bartosek  RE: Zlí Izraelci versus hodní Arabové?
10.10. 06:33 Tom  Sranda ohne ...
10.10. 12:08 Oracle  Pre pána Stworu
10.10. 21:26 Oracle  RE: Pre pána Stworu
11.10. 00:32 Rostislav Mucha  RE: Pre pána Stworu
11.10. 03:11  RE: Pre pána Stworu
11.10. 02:02  RE: Pre pána Stworu
11.10. 02:07  RE: Pre pána Stworu
11.10. 13:53 Oracle  RE: Pre pána Stworu
11.10. 07:58  iranska ropna burza
11.10. 22:53 insider  RE: iranska ropna burza
10.10. 12:09 arid  Ropa za Euro
10.10. 14:10 Martin Myslivecek  RE: Ropa za Euro
10.10. 21:01 Arkan  RE: Ropa za Euro
10.10. 21:07 Oracle  RE: Ropa za Euro
11.10. 02:26  RE: Ropa za Euro
11.10. 16:33  RE: Ropa za Euro
12.10. 16:04  RE: Ropa za Euro
12.10. 21:09  RE: Ropa za Euro
13.10. 14:05 leo69  RE: Ropa za Euro
10.10. 23:18 arid  RE: Ropa za Euro
11.10. 00:06 Oracle  RE: Ropa za Euro
11.10. 10:19  RE: Ropa za Euro
11.10. 16:59 Oracle  RE: Ropa za Euro
11.10. 18:52  RE: Ropa za Euro
11.10. 21:37 Oracle  RE: Ropa za Euro
11.10. 18:03 Arkan  RE: Ropa za Euro
11.10. 18:36 Oracle  RE: Ropa za Euro
11.10. 21:37  RE: Ropa za Euro
12.10. 19:00 Oracle  RE: Ropa za Euro
13.10. 10:40 Danislav  RE: Ropa za Euro
13.10. 18:40 Oracle  RE: Ropa za Euro
10.10. 12:18 Zdenda_K  íránská burza
10.10. 12:21 Laskavý  Základní problém dolaru je každoroční těžký deficit zahraniční ho obchodu , hlavně s Čínou.
10.10. 12:48  RE: Základní problém dolaru je každoroční těžký deficit zahraniční ho obchodu , hlavně s Čínou.
12.10. 21:24 H.Linek  RE: Základní problém dolaru je každoroční těžký deficit zahraniční ho obchodu , hlavně s Čínou.
12.10. 23:24 Oracle  RE: Základní problém dolaru je každoroční těžký deficit zahraniční ho obchodu , hlavně s Čínou.
12.10. 23:28 Antiseptik  RE: Základní problém dolaru je každoroční těžký deficit zahraniční ho obchodu , hlavně s Čínou.
10.10. 12:22 Guru  Osud U.S. Dollaru se bude odvíjet trochu jinak
10.10. 20:11 kontra-kastrol  RE: Osud U.S. Dollaru se bude odvíjet trochu jinak
10.10. 21:34 Guru  RE: Osud U.S. Dollaru se bude odvíjet trochu jinak
10.10. 22:22 Vojta49  RE: Osud U.S. Dollaru se bude odvíjet trochu jinak
10.10. 22:54 Guru  RE: Osud U.S. Dollaru se bude odvíjet trochu jinak
11.10. 18:00 janko  RE: Osud U.S. Dollaru se bude odvíjet trochu jinak
11.10. 18:27 aristokrat  RE: Osud U.S. Dollaru se bude odvíjet trochu jinak
11.10. 21:16 janko  RE: Osud U.S. Dollaru se bude odvíjet trochu jinak
11.10. 01:20 kosk  RE: Osud U.S. Dollaru se bude odvíjet trochu jinak
11.10. 10:53 Guru  RE: Osud U.S. Dollaru se bude odvíjet trochu jinak
12.10. 03:20 kosk  RE: Osud U.S. Dollaru se bude odvíjet trochu jinak
12.10. 07:58 djb  RE: Osud U.S. Dollaru se bude odvíjet trochu jinak
12.10. 20:37 kosk  RE: Osud U.S. Dollaru se bude odvíjet trochu jinak
13.10. 07:48 djb  RE: Osud U.S. Dollaru se bude odvíjet trochu jinak
13.10. 11:54 Guru  RE: Osud U.S. Dollaru se bude odvíjet trochu jinak
13.10. 15:28 HHBB  RE: Osud U.S. Dollaru se bude odvíjet trochu jinak
13.10. 16:25 djb  RE: Osud U.S. Dollaru se bude odvíjet trochu jinak
14.10. 17:37 Guru  RE: Osud U.S. Dollaru se bude odvíjet trochu jinak
14.10. 23:04 djb  RE: Osud U.S. Dollaru se bude odvíjet trochu jinak
13.10. 11:05 HHBB  RE: Osud U.S. Dollaru se bude odvíjet trochu jinak
13.10. 23:15 Rostislav Mucha  RE: Osud U.S. Dollaru se bude odvíjet trochu jinak
14.10. 10:15 HHBB  RE: Osud U.S. Dollaru se bude odvíjet trochu jinak
12.10. 11:17  RE: Osud U.S. Dollaru se bude odvíjet trochu jinak
12.10. 23:26 Magnus Maximus  RE: Osud U.S. Dollaru se bude odvíjet trochu jinak
11.10. 11:16 Moxastin  RE: Osud U.S. Dollaru se bude odvíjet trochu jinak
11.10. 18:05 janko  RE: Osud U.S. Dollaru se bude odvíjet trochu jinak
10.10. 12:50 peter54  problém
10.10. 20:01 tapanmisra  Vychova a vzdelani novych spojencu USA v zahranici
10.10. 21:15 jansmith1984  RE: Vychova a vzdelani novych spojencu USA v zahranici
11.10. 03:04 Satanist  Misto US $$$$$$$$$$$$$$$
11.10. 04:06  dolar je vycerpany
11.10. 04:55 kozoroh  Svetovy smelinari znehodnotily vysledky lidske prace.
13.10. 01:09 mech  RE: Svetovy smelinari znehodnotily vysledky lidske prace.
13.10. 04:00 kozoroh  RE: Svetovy smelinari znehodnotily vysledky lidske prace.
12.10. 14:40 Zhulenec  Trochu inak.
14.10. 00:09  RE: Trochu inak.
14.10. 01:52 steve  RE: Trochu inak.
13.10. 00:29 mech  Prdlačky,

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

34

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 52 čtenářů částkou 12 058 korun, což je 34 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Tisíce Čechů hlásí zdravotní problémy po očkování, 65 úmrtí a jede se dál13.05.21 20:49 Česká republika 0

Otevřený dopis lékařů VLÁDĚ A PARLAMENTU ČR. Rozhodujme pro SVOBODU! (20. 3. 2021)13.05.21 18:36 Česká republika 0

Chcete se zařadit mezi inteligenty a zvýšit si socioekonomický status ? Nechejte se očkovat 13.05.21 10:59 Česká republika 8

Nový otvorený list - tentoraz aktívnych francúzskych vojakov11.05.21 09:10 Francie 0

Klaus Schwab požaduje globální zdravotní průkaz založený na implantovatelném mikročipu10.05.21 19:57 Neurčeno 1

Oficiální apartheid v Česku vyhlášen!10.05.21 17:46 Česká republika 3

Školy s rouškami zaznamenaly o 37% více infekcí než školy bez roušek!10.05.21 07:54 Slovensko 0

Přestaňte se podílet na testování dětí, vzkazuje učitelka na gymnáziu svým kolegům08.05.21 22:03 Česká republika 2

Vrbětice 2014, po sérii explozí07.05.21 15:46 Česká republika 0

Arenberger07.05.21 13:25 Česká republika 1

Skutečná pandemie vypukne PO očkování06.05.21 16:56 Rakousko 4

Pozvánka na 9.květen05.05.21 23:13 Česká republika 3

Nemyslete si, že základním nezdaněným příjmem od Pirátů něco dostanete05.05.21 19:59 Česká republika 4

Lehmann skončil ve vedení Herthy Berlín kvůli rasistickému vzkazu05.05.21 17:30 Německo 0

Francúzski odborníci bijú na poplach: Je potrebné zastaviť všetky očkovania proti korone!05.05.21 17:20 Francie 1

Další dobrá zpráva: CIA pro diversitu04.05.21 10:41 USA 1

Podvodné okrádání lidí televizí Barandov falešným teleshoppingem04.05.21 00:17 Česká republika 1

Prof. Žaloudík: Covidový bizár pokračuje. Není důležité jaká opatření se dělají, o medicínu tu nejde29.04.21 12:57 Česká republika 3

Zajímavá diplomová práce: Aktéři selhání integrovaného záchranného systému: muniční sklad ve Vrběticích27.04.21 23:03 Česká republika 0

Ruské společnosti se bojí dodávat ropu do Běloruska kvůli sankcím USA27.04.21 21:59 Rusko 1

Měnové kurzy

USD
21,09 Kč
Euro
25,49 Kč
Libra
29,62 Kč
Kanadský dolar
17,32 Kč
Australský dolar
16,28 Kč
Švýcarský frank
23,29 Kč
100 japonských jenů
19,25 Kč
Čínský juan
3,27 Kč
Polský zloty
5,63 Kč
100 maď. forintů
7,14 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,47 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 432,00 Kč
1 unce stříbra
567,97 Kč
Bitcoin
1 039 551,46 Kč

Poslední aktualizace: 14.5.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 8 709