Diskuze k článku

Dalajlámovštění

Příspěvků 79

14.9.2009 1:16

Dalajláma přimlaskával

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 83.?.?.?

Maovi, dnes přimlaskává zedníkům...
Sinobolševiky nemusím, ale nejspíš svého času našli s tibetskými budhisty jisté styčné body...

200247

14.9.2009 4:20

RE: Dalajláma přimlaskával

ada 66.?.?.?

Reakce na 200247

Ja jen doufam ze uzivaji hosi nalezite prostredky neb jak to chyti jeden maj to vsichni . Ja osobne bych jim dal. [zmaten] [zmaten] [zmaten] [zmaten] [zmaten] [zmaten] [zmaten]

200248

14.9.2009 6:14

RE: Dalajláma přimlaskával

Saša 74.?.?.?

Reakce na 200247

> dnes přimlaskává zedníkům...

Dle Vašeho odkazu a dle Buddhismu: „mezi božstvím a lidstvím není reálného rozdílu. Sebezbožštění člověka lze dosáhnout lidskými silami.“ Na Fárum 2000 hovořil dalajláma o tom, že si nepřeje, abychom se stávali buddhisty. Již mně svítá, tak zase božství jen pro vyvolené, že? Být Bohem je tak blboučce svůdné, nedivím se postiženým egocentrismem, až na to, že „zbožštěným“ chybí svědomí. „ Jeho svátost“ Tändzin Gjamcchov dobře osvědčenou metodou od nás požaduje sympatie na základě lítosti nad historickou křivdou, snad abychom neviděli kdo je ukřivděn současně. Podobné ideologie jsou vyhovující neb je to vymakaný fašismus zdůvodňující zabíjení „zbožnou“ vírou míru. George Orwell by měl být povinnou četbou.

200251

14.9.2009 16:32

Evropa jen trapně konzumuje a nadává na druhé

Fortepsai 83.?.?.?

Reakce na 200251

Budhismus není o božství každý se může stát osvíceným ale nesměl by být tak zaslepený konzumem či nenavisti není to o tom jestli se zajímám o valky ve světě či jiné politické záležitosti tohle jsou věci které nás akorát tak brzdí v našem vyvoji . A navíc pravý budhismus jako takový není předáván skze dalajlámu nebot ten je už dost ovlivněný politikou . A stohodle článku citím velikou zlobu ,ale tahle zloba je zase rožšiřována dalé na ludi co to čtou . Buď te štastni s každeho detailu a váš svět se změní ! Nehledejte pořád chyby v něčem ale naopak hledej te to nejlepší co je ve vás. Ano teď už přesně vím jak zareagujete ale stejně vám nedá myšlenka ,že všichni lidé jsou vnitřně dokonalí i ti ,které nemáte vůbec rádi . Prazáklad je stejny ať chcete ,nebo ne a docela mi vadí když pišete o člověku který reprezentuje lidi kterým berou chramy a nauky staré tisíce let a svobodu kterou oni znali skrze tyhle nauky kdežto vetšina světa ani neví co to pojem svoboda je . Ani si neumíte představit co to pro dajlámu je že tibet je přeměnován . Neukazujte pořád na druhe ale podivejte se hlavně na sebe , kdo jsem ? Proč tu jsem ? Kdo je ten kdo tohle píše? Myslím , že lepší by bylo kdyby jse lide začali spojovat a ne navzájem na sebe házet špínu děkuji. Učím se jak mít rád lidi a je to někdy až moc těžké ,ale zatim to jde (zatím)! Měj te se Dobře !!!
[smích]

200302

14.9.2009 7:06

Lze se něčemu divit?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Pokud si někdo alespoň okrajově všímá vývoje američanů od dob osídlování ameriky, nemůže jej podobná situace nijak překvapit. V dnešní době, po mnohých zkušenostech, nelze jinak, než tento stav nazvat hloupostí, pokud ještě někdo věří v nějakou kladnou hodnotu američanů. Vždy chladnokrevně zneužívali důvěru k tomu, aby se dostali k nějakému cíli, a nikdy jim na takovém člověkovi ( nebo lidech) nezáleželo, po upotřebení, jej jako vymačkaný citron ponechali svému osudu, pokud jej přímo nenastrčili svému nepříteli, jako výměnu za další získání si důvěry. Nikdy do hry nevložili vlastní životy, nebo nějakou hodnotu, vždy to byly cetky a padělky, které směňovali za zlato, diamanty... jedním slovem za hodnoty. Vzpomeňme na staré časy, kdy jablonecké korálky vydávané za perly a diamanty...
Vzpomeňme, kdy při obchodech s indiány, jim prodávali zmetkové pušky.
Bohužel, po ovládnutí indiánského území, které si přisvojili, stejné praktiky vyvážejí do celého světa, pod označením WHO - jaký asi sledují cíl?
Vždy najdou někoho, který jim uvěří a odvede špinavou práci, aby jej následně odklidili.
Viz Saddám, viz Bin Laden, viz Miloševič, viz Karadžič a další.
Možná se i Dalailáma dočká svého ocenění, zrovna jako Saakašvili a další poskoci.

200253

14.9.2009 7:42

Jeho exklusivní spojení a Veškrnou mluví za vše...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

200256

14.9.2009 8:16

Jen drobnost

satai 94.?.?.?

Namísto kdysi vysoké kultury jim podsunuly splašku sadistických a vulgárních filmů a seriálů, které jim dodávají „profíci“ z Hollywoodu.

Asi chodite do jinych divadel a kin nez ja. Pak se ale nedivte, ze vidite jenom splasky a nepotkate se s tou "vysokou kulturou".

200257

14.9.2009 10:23

RE: Jen drobnost

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 200257

Zatím jsem v divadle neviděl ani jeden film z Hollywoodu. Kam na to chodíte? Když jste takový kulturní nadšenec, tak zde vyjmenujte tři hezké hollywoodské filmy z poslední doby.

Ještě jste se zapomněl zmínit o tom, jaké filmy dávají v televizi. Také samá umělecká díla, že?

Vaše poznámka je zcela mimo mísu. Je to něco, jako by si někdo stěžoval na to, že v Pardubicích smrdí Paramo a vy byste řekl, že nic necítíte, protože žijete v Praze. Úplně stejně nesmyslná logika.

Autor měl na mysli degradaci vkusu, ke kterému dochází v široké populaci, samozřejmě mimo pana Sataie, který na kvalitní filmy hollywoodské produkce chodí raději do divadla. [oči v sloup]

200264

14.9.2009 16:05

RE: Jen drobnost

satai 192.?.?.?

Reakce na 200264

Spis jsem tim chtel rici, ze kvalitni kultura proste porad existuje. A jako vzdy je v mensine (ostatne ve "zlatych casech" prvni republiky take pripadalo na jednu Bilou nemoc nekolik prostoduchych komedii, kterym dnes z piety radeji rikame "klasika"[mrknutí jedním okem]. A stale neni problem si kvalitu najit. Nebo jeste jednou a pro jistotu: autor vyjadruje svuj dojem, ze ty "hollywoodske splasky", vytlacili neco duleziteho a nenahraditelneho, nejakou "vysokou kulturu". Ja tvrdim, ze ne. Vetsina se stale diva na mizerny prumer az podprumer stejne jako si pred sto lety listovala v kalendarich a krvavych romanech.

TV nemam, pocitam, ze stale vychazi vstric vkusu vetsiny. Coz opet nic nedokazuje.

Nevim, cemu rikate "hezke", ale tri kvalitni US filmy za posledni rok neni problem najit (jakkoli to neni pro mou argumentaci podstatne). Up, Public Enemies, Frost vs. Nixon, Burn after Reading, Changeling, Gran Torino... A trebas v tomto mesici bude velmi pravdepodobne stat za hrich District 9 (toceny v JAR, ovsem v Jacksonove produkci). A ani ta mizerna vetsina US filmu ocividne neohrozila nase. Stale se tu toci dobre filmy a ne jen Troska (napadaji mne trebas Karamazovi, Muzi v riji nebo Protektor).

Ad Paramo: ja netvrdim, ze Pardubice nesmrdi, tvrdim, ze Katedrala stale stoji (a ze kdo chce, muze se tam zastavit). To je rozdil.

200297

14.9.2009 23:21

RE: Jen drobnost

mtk 80.?.?.?

Reakce na 200297

>Vetsina se stale diva na mizerny prumer az podprumer stejne jako " pred sto lety listovala v kalendarich a krvavych romanech.
A jakápak byla pracovní doba před 100 lety? "Když už se podařilo zkrátit pracovní dobu hen na těch cirka 8 h, tak se ta gumovačka musí dohnat někde jinde, třeba v halywůdu a jiných drahokamech, cože ...." .... A kalendáře a krvavé romány ráčíte srovnávat s TV v každé domácnosti? Von ten dosah, záběr, bude asi trošku jiná kategorie, ne? Pane Satan, jste moc aktivní, z toho pak plynou taktické chyby. [vyplazený jazyk]

>hollywoodske splasky", vytlacili neco duleziteho a >nenahraditelneho, nejakou "vysokou kulturu"
"Mlha se hlásí" - Nuže Mlho, všiml jste si, jak se za posledních 20 let změnil přístup např. k násilí ve filmech? Všiml jste si rozdílu průměru "klasiky" 30. let a třeba Pulp Fiction či toho posledního defektního trháku chudáčka Tarantina? Ne? Tak mlžte dál, Mlho. Jako kolovrátek.

200329

15.9.2009 6:30

RE: Jen drobnost

Perunwit 90.?.?.?

Reakce na 200329

Nechápu moc, proč se do Satai-e s kolegou Hestroyem navážíte, jeho slova já osobně můžu v zásadě potvrdit. Minimálně Gran Torino a Po přečtení spalte, jsou moc pěkná dílka a je asi spíš Vaší chybou, pánové, že si neumíte najít cestu nebo čas k té "správné kultuře". Spousta braku se k lidem dříve navíc neměla jak dostat, proto o něm nebylo takové povědomí, to je třeba taky zohlednit, hen tu globalizaci. Pokud trpíte faktem, že nedokážete kápnout na dobré filmové dílko, nechte si zde: http://www.csfd.cz vypsat žebříčky jednotlivých žánrů a hurá do kin, nebo na DC++. Tarantino dobrou práci dělal, jak je na tom s posledním filmem, to zatím nevím, ale jsem si jistej, že na rozdíl od "klasiky 30tých let" ho určitě dokoukám. Je zbytečné vyskakovat jako čertík z krabičky, když jsme na jedné lodi.

200348

15.9.2009 23:13

RE: Jen drobnost

serpico 77.?.?.?

Reakce na 200348

potvrzuji,já nejsem žádnej filmovej maniak,takže spousta dobrejch snímků mi uniká ale zrovna "Gran Torino" je podle mě hodně dobrej film,aj slza mi na konci ukápla,to se mi stalo naposledy v dětství u filmu "Lesie se vrací"...
a jinak docela pár slušnejch filmů jsem viděl na ČT2 v pořadu "Nezávislé léto" ale asi už neběží,nevím,TV už dva roky nemám...

200429

15.9.2009 10:58

RE: Jen drobnost

Robocrep 217.?.?.?

Reakce na 200329

Stavíte nahotu ve filmech na úroveň násilí, nebo ne?

Víte o tom, že dneska v Hollywoodu je za problém považována nahota?
Zatímco násilí a naznačovaná sexuální prverze prochází filtrem samozvaných mafiánských komisí snadno, někdy je problém s ukázanou bradavkou. Co je dovoleno jednomu, je zakázáno jinému.
(Bohužel už si nevzpomenu název dokumentu který se tím zabýval, i na Zvědavci na něj kdysi někdo odkazoval...)

Takže ano, Hollywood pouští do světa sračky, jejichž úkolem je někdy vydělat prachy, jindy propagovat nějaké úchylné názory.

Jenže mimo to vzniká i dost dobrých filmů, rozhodně souhlasím se sataiem i Perunwitem, kdo se
zajímá, ten si je najde.

Taky můžete americkou tvorbu ignorovat úplně žejo, i u nás v Evropě se točí filmy...


>"Mlha se hlásí" - Nuže Mlho, všiml jste si, jak se za
>posledních 20 let změnil přístup např. k násilí ve
>filmech? Všiml jste si rozdílu průměru "klasiky" 30. let a
>třeba Pulp Fiction či toho posledního defektního trháku
>chudáčka Tarantina? Ne? Tak mlžte dál, Mlho. Jako
>kolovrátek.

Co se týká nárůstu násilí ve filmech ... tak to se dá vysvětlit úplně jednoduše.
Je naprosto logické, že přístup k násilí je jiný než ve 30. letech (i když to je sporné, i tenkrát se točily brutality...)

Zkrátka a dobře, snahou umělců je vždycky přijít s něčím novým nebo šokovat. Někdy prostě volí jednoduchou cestu: víc krve, víc sprostých slov. Říká se tomu posouvání hranic. Neznáte?
No a divák, jakmile pozná že ta filmová brutalita kromě snahy posunout hranice a šokovat žádný jiný účel neměla, mávne nad takovým dílkem rukou, zapomene na něj i na tvůrce a vrátí se k něčemu hodnotnějšímu. A tak to má být. Nebo ne?

200375

16.9.2009 10:11

RE: Jen drobnost

mtk 78.?.?.?

Reakce na 200375

Hm, a dokážete definovat rozdíl mezi řemeslem a uměním? A potom oba termíny zkuste aplikovat na Hollywood.
>zkrátka a dobře, snahou umělců je vždycky přijít s něčím novým >nebo šokovat.
To je právě ten omyl. Pokud umění přisoudíte tuto hlavní roli (šok, novota), potom nemluvíte o umění. To má totiž z principu dvě kategorie - formu a obsah. A pokud hovoříme o produkci made in Holly., najdete jistě celou řadu řemeslně dobře smontovaných kusů (=Tarantino, ovšem, jak známo, myšlenkově nepůvodní). Umění bych se ani nepokoušel tam hledat (nepopírám ojedinělé vyjímky). Spíš něco na způsob "tafelmusik".
>No a divák, jakmile pozná že ta filmová brutalita kromě snahy >posunout hranice a šokovat žádný jiný účel neměla, mávne nad >takovým dílkem rukou, zapomene na něj i na tvůrce a vrátí se k >něčemu hodnotnějšímu.
A tohleto opravdu pozorujete?

200472

14.9.2009 8:30

Tibet inak:

sxg 95.?.?.?

http://dolezite.sk/Tibet_jinak_verte_neverte_.html

200258

14.9.2009 9:11

RE: Tibet inak:

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 78.?.?.?

Reakce na 200258

Pán sxg, ako správne vkladať príspevky je tu.

200260

14.9.2009 12:29

RE: Tibet inak:

Oli63 88.?.?.?

Reakce na 200260

Pan Oracle

ctrl C tu, ctrl V do príkazového riadku prehliadača

ale ináč obsahovo je ten článok, na ktorý dal link sxg celkom zaujímavý, že ?

200274

14.9.2009 22:43

RE: Tibet inak:

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 78.?.?.?

Reakce na 200274

Áno, článok je zaujímavý. Inak ja požívam Firefox.
PS: Rád rýpem a napomínam...

200324

15.9.2009 9:15

RE: Tibet inak:

Oli63 88.?.?.?

Reakce na 200324

[smích]
tiež Firefox

200360

15.9.2009 13:16

RE: Tibet inak:

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 78.?.?.?

Reakce na 200360

Brat môj. [chechtot] [chechtot]

200388

14.9.2009 9:06

Dalajlama je "jejich" hlásná trouba...

Filla 94.?.?.?

takže není se co divit, že se k určitým tématům nevyjadřuje. Nechtělo se mi tomu zpočátku ani věřit, ale je tomu skutečně tak. Děkuji autorovi za článek, považuji to za výbornou ukázku toho, jak se nenechávají někteří lidé ještě pořád oblbovat tím, co jim řeknou v TV a jinde.
Obzvlášť trefná je část, kde se zmiňuje o široké propasti mezi slovy (mír, demokracie, lidská práva) a činy (skutečností).

Málokdo si dnes uvědomuje, že spolu s konzumací zpráv dlabe i obrovské množství propagandy. Ten, kdo to postřehne, už v konzumaci nepokračuje, bo by se akorát tak řádně [bliji]

Je smutné, že stačí otevřít hranice, nacpat obchody k prasknutí čínským a jiným šmejdem - a lidi přestanou tu diktaturu, ve které žijí, vidět. Listopadová fraška 89´žádnou totalitu nikdy neukončila. Ale spousta lidí věří, že jo.
To je možná ta iluze, ta virtuální realita, o které se zmiňuje buddhismus. A největší roli v tom sehrávají právě média, díky kterým se celá ta holografická konstrukce "zatím" (!!!) nezřítila. "Zatím" (!!!) ještě natírají bílou na černo a naopak.

200259

14.9.2009 9:25

Vše je příliš relativní....

Alexa 90.?.?.?

...a vlastně už ani nepřekvapí, že media tuto relativitu nezdůrazňují.

Všechny akce mající v záhlaví "Free Tibet" jsou buď pokrytecné, sebe-propagační(Strana zelených), neinformované nebo jen zkrátka moderní.
Ano, Čína obsadila Tibet a učinila z něho svou součást a poskytla ji částečnou autonomii. Na začátku 20. století ho obsadili Britové. V dávnější minulosti Tibet napadl a dočasně ovládl Čínu, atp. Tohle neustálé volání po něčím osvobození je podivné. Vždy je "správné" vrátit stav věcí k nějakému datu. Proč právě k němu? Protože to jedněm vyhovuje a ti druzí nejsou zrovna v oblibě.

Faktem je, že v době obsazení Čínou byl Tibet feudálním státem a Dalajlámovském hlásání demokracie se mohlo lidem možná tak zdát(nejspíš ani to ne). Většina obyvatel pracovala jako rolníci a ti, co se chtěli trochu emancipovat a zbavit se daňového zatížení(daň v podobě velké části úrody)se rozhodli raději kočovat. Kulturní revoluce nebyla skutečně ryze pozitivní událostí, ale demonizovat přítomnost číňanů je myslím také hloupost. Investovali do Tibetu mnoho prostředků a přesto, že mnoho památek zníčili, mnoho jich také zachránili - paradoxní. Na posouzení kdy bylo lépe, zda před nebo po kulturní revoluci může rozhodně lépe zodpovědět ten, kdo nežil jako láma, ale ten na koho se vždy zapomíná - běžný člověk "tam dole".

Dalajláma se tak jeví jako pokrytec. Otázkou je, jestli je pokrytec záměrně nebo jeho pokrytectví vychází z Tibetské tradice fungování lamaistického státu. Ať tak či onak, jeho přátelení se s lidmi jako Havel, jeho hlásání(selektivní a subjektivní) demokracie z něj tvoří spíše nedůvěryhodného maskota. Do jisté míry mu v tom pomohlo velmi úzké napojení na západní kulturu a především na západní politiky a media.

Dalajláma není "poustevník z chýše" a je mnohem více informovaný než by se mohl jevit. Uvědomuje si s kým se přátelí, kdo se zve jeho přítelem a co je tak hájené jeho slovy? Možná ano a přesto, že je duchovně založený, má zájem i na hmotném zabezpečení v podobě návratu léna. Nerozumím tomu. Nebylo by to však poprvé v historii Tibetu, kdy by jeho nejvyšší představitelé brali duchovní stránku života jen jako skvělou zástěrku pro materiální požitky.

200261

14.9.2009 9:37

RE: Vše je příliš relativní....

Filla 94.?.?.?

Reakce na 200261

...Tak už jen to, že dostává tolik prostoru a pozornosti v západních médiích (a u politiků) zcela jasně naznačuje, že pro ně není nebezpečný. Skutečných zastánců pravdy a svobody se totiž zbavují (v nejlepším případě naprostou ignorací).
Pokud by Dalajlama skutečně chtěl a mohl píchnout do vosího hnízda, už by to dávno udělal.

200262

14.9.2009 11:14

RE: Vše je příliš relativní....

pietroo 195.?.?.?

Reakce na 200261

Jiná otázka: Odkud bere dalajláma pro svou činnost finance? Takže asi proto je dnes už jen maskotem USA. Asi má pocit, že nemá na výběr, než se spojit se Západem (se vším všudy) proti Číně. Jinak by židovská média nezajímal.
(Jinak na článku se mi nelíbí tendence napadat "západní euro-atlantickou civilizaci", jakoby jsme za agresivitu USA a farizejství ideologie lidských práv mohli my, přitom z 90 procent je tato "západní civilizace" dnes otrokem zcela nezápadních lidí, neevropské mentality: Židů.)

200268

14.9.2009 13:36

RE: Vše je příliš relativní....

Alexa 90.?.?.?

Reakce na 200268

Ohledně financování se tu už objevil nějaký ten odkaz. Je vcelku běžné, že nepřítel mého nepřítele je můj přítel a proto bude proti mému nepříteli podpořen(mediálně, finančně, ...).

Nakousl jste docela důležitou otázku. Kdo je to to "my"? Pokud je "západní euro-atlantická civlizace" symbolizována lidmi jako Havel, organizacemi jako NATO a OSN a prezentována medii jako iDnes tak mé "my" se necítí býti součástí oné "západní euro-atlantické civilizace". Ano, je to v jistém smyslu vybrakování pojmu a nahrazením ho něčím nižším a odporným. Možná bychom se "my" měli jméno "západní euro-atlantické civilizace" snažit očistit a bránit ho. Vyplatí se to však? To jméno bylo pošpiněno mnohokrát a z velké míry svým vlastním přičiněním. Na tom ono "my" nemá příliš zásluh. Proto mi autorova tendence nevadí, narozdíl od Vás. Mé "my" se s tímto pojetím "západní euro-atlantické civilizace" příliš nestotožňuje.

200279

14.9.2009 14:03

RE: Vše je příliš relativní....

pietroo 195.?.?.?

Reakce na 200268

Ještě bych doplnil, že ta západní filozofie má také silnou tendenci k vidění světa jako "snu". (Ale v západním pojetí z toho plyne důraz na aktivitu, "čin", tím se liší od buddhismu ). Podle zmíněného Kanta se např. věci pro nás konstruují mimo jiné pomocí "Einbildungskraft"= "silou fantazie". Fichte říká, že žijeme "sen ve snu". Také soudobě rozšířená subjektivistická interpretace kvantové fyziky nespadla z nebe, ale vychází ze západní filozofie (Mach...).(Mezi touto interpretací a východními naukami pak dělá analogii např. Capra: Tao fyziky). Dá se říct, že filozofii se v podstatě nepodařilo překonat solipsismus = "sen". (Buď se vychází z "já" a pak je problém se dostat k "druhému", k něčemu co zakládá intersubjektivitu, anebo se vychází např. z "jazyka", tedy jakoby něčeho intersubjektivního, ale zase tam mizí subjekt a zůstávají jen neosobní struktury.)
To, že někteří tibetští mniši podporovali Hitlera, myslím, že tohle Židé "dalajlámovi" a "Tibetu" nikdy nezapomenou. Taková gesta onen mstivý národ myslím nedělá. Dalajláma je pro ně jen momentálně užitečný. (Ptali se jednoho tibetského mnicha v Německu za Hitlerova režimu co tam dělá a on odpověděl: "Spojuji a rozpojuji".)
( Tzv. "Válka proti terorismu" (Irák, Afgánistán), jakkoli fiktivní, byla odůvodněna nenávistí islámu. Ale proč je ten "islám" naštvaný na "západní" civilizaci? Protože je pobouřen izraelskou politikou v Palestině. A tuto brutální politiku "západní" země podporují. Protože jsou poskoci židovské a prožidovské lobby v USA a Anglii a jejich kapitálu. A co strašilo v hlavě samotnému Bushovi? Hlásil se ke "křesťanskému sionismu", tedy k vyvolenosti Židů. Ať se tedy pojmenuje ten zodpovědný, kdo "duchovně" vede tuto údajně "západní" civilizaci. Západní člověk to není. Je to bohužel asiatská psychika.)

200285

14.9.2009 20:27

RE: Vše je příliš relativní....

HHBB 85.?.?.?

Reakce na 200285

> To, že někteří tibetští mniši podporovali Hitlera, myslím, že tohle Židé "dalajlámovi" a "Tibetu" nikdy nezapomenou.
Ani bych se nedivil, na to se asi blbě zapomíná (viděno z pohledu žida v transportu)
>Taková gesta onen mstivý národ myslím nedělá. Dalajláma je pro ně jen momentálně užitečný.
Ale komu je užitečný, židovi v kibucu, tomu z amerického předměstí, nebo tomu tahači nitek z Wall Streetu... Takže, kdo se bude mstít a hlavně komu? Nebo všichni všem?
(A to nějak ti mstící se Židé zneužijí toho Dalajlámu?)

200320

14.9.2009 23:05

RE: Vše je příliš relativní....

aristokrat aristokrat (tečka) tomas (zavináč) centrum (tečka) cz 77.?.?.?

Reakce na 200320

pánové nezapomente že kontakty mezi třetí říší a tibetem probíhaly zejména koncem 30. let tzn. dávno před "endlosungem" později za války už nějaká podpora dalaj lamy hitlera jaksi ztrácela význam a i ty kontakty byly přerušeny protože mezi německem a tibetem ležely tisíce kilometrů nepřátelského území
a taky hitlera před válkou a na jejím začátku pdoporoval kde kdo a nevím že by se třeba bushovi nebo rockefellerovi židi nějak mstili
spíše naopak a to samé bude platit u dalaj lamy [mrknutí jedním okem]
nadto termín "mstivý národ" je silně zavádějící národ nemůže být mstivý mstiví můžou být příslušníci toho kterého národa
tím se nechci zastávat dalaj lamy ani židů oba jsou jen figurky na šachovnici s větším či menším významem [smích]

200325

26.9.2009 10:13

RE: Vše je příliš relativní....

baul 94.?.?.?

Reakce na 200325

oh boooze, co sa tu dokaze vykonstruovat, ze dalajlama spolupracoval s hitlerom a pod.?!
Budhizmus rozprava o nesmrtelnosti a to Hitlera a spol.pritahovali, boli si vedomi smrti a Hitlera to desilo,preto podporoval strasne vedu, lebo stale dufal v nesmrtelnost a tak to bolo aj s budhizmom, ale ako samozrejme z opacnej stranky.Kde s vedeckeho-materialneho je vasa nesmrtelnost nemozna, z duchovneho ano, a budhizmus naproti hlasaniu krestanstva nevravi o nesmrtelnosti po zivote ale ktora vyplinie z tohto zivota a v tomto zivote, podobne ako to hlasal Jezis, ale bol skomoleny resp.nepochopeny ludia, ktory z neho spravili nabozenstvo a tym to zabili, musite zazit tu v tomto zivote nesmrtelnost, preto je znam, ze Tibetsky mnich ked umiera sa smeje a nie ako krestania placu, to je len potvrdenia, ze budhizmus je nesmrtelny a krestania o nesmrtelnosti nic nevedia, smrti sa boja, a lipnu na tomto svete.

Jezis vravi: Ked ty nebudes tak vstupis do Kralovstva nebeskeho. Vyspeli duchovny ludia to pochopia tak ako to je v budhizme,ze ked odhodis ego a ty nebudes vstupis do Kralovstva nebeskeho-vecneho zivota a Krestana to chapu pomylene, ze ked umries tak vtedy vstupis do Kralovstva nebeskeho a v tom spociva aj otazka, preco Jezis vynechava pri smrti nebo a peklo, ktore je tak prezentovane krestanstvom?, inac by povedal, ze ked budes (dobry) vstupis do Kralovstva nebeskeho, pretoze krestanstvo hovori o pekle, ale on to vynechava, cize rozprava o uplne niecom inom, rozprava o smrti ega-stotoznenia sa s myslou, co je budhisticke, joginske,zenove, taici alebo vsetky tieto smery smerujuce k jednemu bodu vyuzivaju rozne pristupy k cloveku, pocnuc aktivitou v joge,taici a pasivitou budhizmu.


v Janovi

Jezis vravi: pravda,pravda, poviem tebe, ak si sa znova narodil, nemozes vidiet kralovstvo nebeske.
Nikodem: Ako moze byt muz zrodeny, ked je stary? On nemoze vstupit druhy krat cez matkinu delohu, moze?
Jezis: pravda,pravda, poviem tebe, iba raz moze byt zrodeny v svete a iba raz v duchovnom svete, to co je hmota je hmota a co je dusa je dusa.
Nebud rozruseny, ze som ti povedal, ze sa musis narodit este raz.

201121

14.9.2009 19:57

RE: Vše je příliš relativní....

HHBB 85.?.?.?

Reakce na 200268

>Jinak by židovská média nezajímal
Předpokládám, že se nejedná o média izraelská, ale veškerá západní (dle konstatování „z 90 procent je tato "západní civilizace" dnes otrokem zcela nezápadních lidí, neevropské mentality: Židů.“)
A postavy tohoto typu ( podrobněji zde) se dostali do „židovských“ médií jak…
Nedopatřením? [mrknutí jedním okem]

200317

14.9.2009 23:05

RE: Vše je příliš relativní....

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 188.?.?.?

Reakce na 200268

no co sa financii tyka, tak v Bratislave ked bol na "debate" s narodom v hale na Pasienkoch bolo vstupne 10,- EUR....
len si tak hovorim, v ktorom kostole, mesite, synagoge alebo na ktorej akcii s duchovnym sa vybera vstupne? [zmaten]

200326

15.9.2009 17:04

RE: Vše je příliš relativní....

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 77.?.?.?

Reakce na 200268

Dalajlama chce zpět do Tibetu, obnovit svou teokratickou vládu, alespoň v rámci autonomie, a hodlá pro to udělat cokoliv.
CIA používá tibetskou kauzu k narušování integrity Číny. Podobně jako ujgurskou.

Obchod.

viz moje předchozí příspěvky na toto téma:

1)
2)
3)

200406

14.9.2009 12:37

RE: Vše je příliš relativní....

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 200261

Viděl jsem Dalajlámu kdysi osobně v Nelsonu (B.C.) na nějakém setkání s místními Budhisty. Dojem na mne moc neudělal. Hlavně mi připadal jako dítě, kterého pozornost světa baví, poskytuje mu mnoho zábavy v podobě cestování jako VIP a zcela zadarmo. Lidi ho poslouchají s úctou. Proč by se vyjadřoval proti těm co mu to umožňují?
Rád jsem že autor tento článek napsal, neboť naprostá absurdita a jednostranné vidění světa Dalajlámou mi do této chvíle vlastně tak úplně nedošly.

200275

14.9.2009 13:26

RE: Vše je příliš relativní....

Alexa 90.?.?.?

Reakce na 200275

>Proč by se vyjadřoval proti těm co mu to umožňují?

Good point [mrknutí jedním okem]

>Rád jsem že autor tento článek napsal, neboť naprostá absurdita a jednostranné vidění světa Dalajlámou mi do této chvíle vlastně tak úplně nedošly.

Ano, jsem stejného názoru. Trochu mě zahanbuje, že často mám v ruce všechny indicie, jen mě nenapadne je takhle spojit.

200278

14.9.2009 13:51

RE: Vše je příliš relativní....

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 200278

Sympatické konstatování, paní Alexo. Ukazuje se, že duchovní a humanitní velikáni nejsou vždy tím, za co je máme.

V této souvislosti mě napadá, posoudit podobně kritickým pohledem třeba také Matku Terezu. V době její největší slávy (Nobelova cena) získává její nadace dle střízlivých odhadů příspěvky ve výši jeden milion USD denně. Pobočky, v nichž jsou příspěvky shromažďovány, úspěšně fungují dodnes. I u nás.

A já si ne a ne vybavit, že bych při některé velké katastrofě zaslechl, že postiženým pomohla právě tato nadace. Nebo někdo o nějaké konkrétní pomoci od této nadace ví? Třeba po záplavých u nás či po tsunami v jihovýchodní Asii?

200283

14.9.2009 16:15

RE: Vše je příliš relativní....

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 200278

Nevyčítejte si to, paní Alexo. Člověk je "geneticky" naprogramován tak, že chce věřit nějakému vyššímu ideálu. Asi to v průběhu evoluce bylo nějakým způsobem výhodné, když je víra tak pevně zakořeněna. Bylo by špatné vylít s vaničkou i dítě, a kvůli falešným prorokům zavrhnout víru vůbec. Životní zkušenosti nás naučí rozlišovat mezi falešnou a pravou duchovností, ta pravá je obecně neokázalá. Myslím, že vám toto ani nepotřebuji psát, ale dělám to tak trochu natruc panu Vojtovi, který se hned přihrnul se svou "antiduchovní" troškou do mlýna [mrknutí jedním okem]

200298

14.9.2009 22:07

RE: Vše je příliš relativní....

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 200298

Asi něco dělám špatně, pane "85". Na Vaše doporučení si čtu o pravé duchovnosti. A v souvislosti s ní nalézám především adjektiva typu pokorný, vlídný, moudrý, laskavý, chápavý, skromný, vstřícný, ... Čtu já vůbec správné texty? [mrknutí jedním okem]

200323

14.9.2009 23:06

RE: Vše je příliš relativní....

aristokrat aristokrat (tečka) tomas (zavináč) centrum (tečka) cz 77.?.?.?

Reakce na 200323

jestli nebude problém v tom že moc čteš a málo přemýšlíš [velký smích]

200327

15.9.2009 2:08

RE: Vše je příliš relativní....

Jiří Kramář kramar (tečka) radun (zavináč) gmail (tečka) com 93.?.?.?

Reakce na 200298

Vážený anonyme 85, já bych netrucoval ani docela maloučko, protože ve Vojtově větě:

Ukazuje se, že duchovní a humanitní velikáni nejsou vždy tím, za co je máme.

čtu pouhý fakt, že ty dnešní spousty profesionálních dobráků u něj stejně jako u mne vzbuzují nepříjemný pocit z rafinovaně zištného podvodu a ze sledování utajovaných cílů. A jako perličku navrch musím napsat, že dalajlámův úsměv u mne vždy vyvolává vzpomínku na stejně mravného a vykutáleného jednatele firmy - po pět let mého dřívějšího zaměstnavatele, jehož komplicem v podnikání byl obecně známý ogar s gulama.
Ovšem duchovnost bych s evolucí člověka nespojoval ani náhodou. To abych už samotný její pojem neznesvěcoval následnou a nepřebernou řadou podvodníků v historické době lidstva a neurážel její dnešní opravdové ctitele a vyznavače.

200333

14.9.2009 13:24

RE: Vše je příliš relativní....

djb 90.?.?.?

Reakce na 200261

Kamarádšofty s Havlem bych Dalajlámovi nevyčítal. Co on o něm může vědět. Havel má v zahraničí velmi kladnou image, pochybuji, že kdy vyšel v cizině kritický článek. Pro něj to je jedna z tisíců postaviček, které se s ním "přítelí" v desítkách zemí.
Autor má ovšem pravdu, Dalajláma o lidském bezpráví víc mlčí, než mluví.

Pro mě osobně tento Dalajláma přestal být důvěryhodný tímto: Dalajláma zvažuje porušit tradici, svého nástupce chce jmenovat.

Přitom, jak známo, cituji:"Podle staleté budhistické tradice bývají reinkarnace tibetských duchovních hledány tibetskými mnichy až po smrti lámů. ".

200277

14.9.2009 13:44

RE: Vše je příliš relativní....

Alexa 90.?.?.?

Reakce na 200277

jj, spojení s Havlem může být skutečně naivita a neznalost. I když v jeho věku a s jeho moudrostí? Snad skutečně neznalost, než prospěchářství...

S tím jmenováním jsem to netušila. Díky za odkaz. Ono je to vůbec zvláštní, protože Tibetské proroctví tvrdí, že posledním dalajlámou měl být ten 13. - tedy ten předchozí. Toho současného našli s velkými potížemi(ale přesto při jeho poznání neměli pochybnosti).

Jmenování nástupce je skutečně nezvyklé a dost možná to ukazuje na to, že tento dalajláma už není tím skutečným dalajlámou.

200280

14.9.2009 13:50

RE: Vše je příliš relativní....

aristokrat aristokrat (tečka) tomas (zavináč) centrum (tečka) cz 77.?.?.?

Reakce na 200280

dalaj lama a havel budou zřejmě oba zednáři navíc pokud by dalaj lama nebyl pravý tak by toto podezření ještě posílilo

200282

14.9.2009 15:43

RE: Vše je příliš relativní....

Pavel -Čert- Němec 195.?.?.?

Reakce na 200282

Jak se pozna, ze je dalajlama "pravy"? Z pohledu ateisty je jedno, jestli nekdo ukaze prstem na dite a prohlasi, ze jde o xtou inkarnaci nebo dojde ke zvoleni sveho nastupce primo.

200292

14.9.2009 16:20

RE: Vše je příliš relativní....

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 200292

Ovšem ten váš pohled ateisty věřícího budhistu zřejmě nezajímá, pane Pavle. On vám svou víru nevnucuje, a pokud vás ve skutečnosti postup hledání pravého dalajlamy nezajímá (jinak je dost pramenů, kde byste jej našel), není známkou vkusu ani vzdělání něčí tisíciletou víru zesměšňovat.

200299

15.9.2009 8:39

RE: Vše je příliš relativní....

Pavel -Čert- Němec 195.?.?.?

Reakce na 200299

Ja polozil naprosto racionalni dotaz. Pokud pan aristokrat neni budhista, nevim proc by ho melo znepokojovat, ze nastupce nebude jmenovan podle tradic. Stejne tak kohokoliv na zapade s vyjimkou hrstky lidi. Takze si svoje poucky o vkusu a vzdelani laskave strcte vite kam...

200353

15.9.2009 17:30

RE: Vše je příliš relativní....

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 77.?.?.?

Reakce na 200292

dalajlama je mongolský politický titul

duchovní linii v Tibetu drží tulkuové a karmapové

200411

14.9.2009 16:21

RE: Vše je příliš relativní....

djb 90.?.?.?

Reakce na 200280

To není jen nezvyklé. To je naprostý nesmysl. Dalajláma je vždy hledán po smrti předchozího, protože se hledá jeho reinkarnace. Jak může dalajláma jmenovat svoji reinkarnaci?
Tibetský budhismus umožňuje Dalajlamovi při využití všech kliček pouze určení svého dalšího narození, tedy jmenování rodičů (co když budou po jeho smrti ale bezdětní nebo též zemřou?).
Toto prohášení(přímé jmenování nebo vypsání voleb) je totéž, jakoby papež prohlásil, že Kristus šel do důchodu a od příštího roku to za něj bere Obama. Dalajláma se tím zbavuje duchovní stránky a zůstává jen jeho politická část. Tibeťané by ho okamžitě měli přestat uznávat.
Výmluvy, že dalšího Dalajlámu chce vybrat Čína, těžko brát vážně, jakoby současný byl Čínou uznaný - Dalajláma je exilová postava.
Dalajláma se též může rozhodnout, vcelku "legitimně", že žádná další reinkarnace nebude - což by bylo v souladu s proroctvím i vyřešení situace, kdy tibet je považován za zralý na to být bez Dalajlámy a Čína se chce vměšovat. Nic takového se ovšem nechystá. Politická linie moci a vlivu v regionu zřejmě musí být zachována.


Nutno podotknout, že Dalajlama na tuto změnu připravuje pomalu lidi již od 70 tých let a proroctví o 13-tém Dalajlámovi, se alespoň na internetu často nalezne jako o 14-tém Dalajlámovi.
(nemám ale historický podklad, kt. by rozhodl zda je správná 13ka nebo 14ka)

200300

14.9.2009 18:43

RE: Vše je příliš relativní....

Alexa 90.?.?.?

Reakce na 200300

Nesmysl to až tak není. Skutečně to může být otázka politiky a nikoliv tradic. Už v době nalezení 14.dalajlámy nebyla Čína ochotná umožnit mu vládu nad Tibetem(v duchovním slova smyslu). Dokonce žádala za dalajlámu jakési výkupné, které poté ještě navýšila. Tohle si současný dalajláma uvědomuje a možná je v tom ještě něco víc, co ho přivedlo k takovému rozhodnutí. To jsou skutečně jen dohady.

>Nutno podotknout, že Dalajlama na tuto změnu připravuje pomalu lidi již od 70 tých let a proroctví o 13-tém Dalajlámovi, se alespoň na internetu často nalezne jako o 14-tém Dalajlámovi.
>(nemám ale historický podklad, kt. by rozhodl zda je správná 13ka nebo 14ka)

Můj zdroj je knihovna, konkrétně knihy Helmuta Uhliga.

200313

14.9.2009 19:11

RE: Vše je příliš relativní....

djb 90.?.?.?

Reakce na 200313

S tím samozřejmě souhlasím, že politicky to může být nejlepší cesta někoho zvolit. Technicky ale nemůže ukázat na někoho a říct "to je moje reinkarnace". Může říct nanejvýš, že další D. nebude, což je zcela nasnadě - odpovídá to proroctví a D. se tak může rozhodnout - k tomu ho budhismus opravňuje, popř. další D. bude až, co já vím čína zemře[smích].
V podstatě tím chci říct, že já být D., tak takové rohodnutí by přes mé svědomí neprošlo a proto si to neumím představit. Cokoliv jiného ano.

Helmut Uhlig bude spolehlivý zdroj. Na mě působí "inkrementace" dalajlámů jakoby někdo jednoho účelově přihodil, aby "se tam vešel" ještě stávající. Což je také dohad.

200314

15.9.2009 13:45

RE: Vše je příliš relativní....

Tonda82 213.?.?.?

Reakce na 200277

Já osobně si myslím, že je to účelová snaha se zalíbit i materialistům, protože v dnešní době na tyhle "nesmysly" (reinkarnace - čeho? ducha, ale kdeže, dualismus těla a ducha je snad dávno mrtvý) jen tak nikoho nenachytá...
Víc příznivců = víc moci

200390

14.9.2009 10:14

achjo

KoZe koze (zavináč) seznam (tečka) cz 90.?.?.?

prosil bych autora clanku aby se nepoustel do tematu, kteremu, zda se, nerozumi. Mam na mysli jeho "uvod do buddhismu a jeho zakladnich piliru". Je to snuska pokroucenych a zkreslenych polopravd, ktere ve spolecne kombinaci vytvareji poradny borsc.

200263

14.9.2009 10:28

RE: achjo

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 200263

Ach jo. Škoda, že když někdo něco kritizuje, nenapíše konkrétně co. Pak je taková kritika jen snůška tří vět, které kromě obecného znehodnocení článku nenabízí ani jediný argument, který by podpořil kritikovo znechucení. Samozřejmě, že pak není možné brát takovou kritiku vážně, jde jen o plácnutí do vody.

200265

14.9.2009 11:11

RE: achjo

bejbous 78.?.?.?

Reakce na 200263

ano asi tak. S částí o Dalajlámovi souhlasím, ale nepochopil jsem následné navážení se do buddhismu samotného

200267

14.9.2009 11:17

RE: achjo

neon 217.?.?.?

Reakce na 200263

K tomuhle tvrzeni se taky pripojuji. Vytykat budhismu, ze se snazi o opusteni tohoto sveta a vidi zde jen utrpeni, je velka neznalost tematu a nepochopeni veci.

200269

14.9.2009 13:17

RE: achjo

MITRA 86.?.?.?

Reakce na 200263

Prosil bych o bližší vysvětlení.

200276

14.9.2009 15:50

RE: achjo

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 86.?.?.?

Reakce na 200263

Bingo!
Ještě že takto v článku identifikovaný "buddhismus" je... sakra, vlastně ani nevím, co bych trefně napsal - prostě nesmyslně poskládáné a povytrhované texty....
A pokud tedy někdo chce s buddhismem začít a pokračovat?
Je to suché a prosté:
1. uvědomování si sebe sama v plném rozsahu tělem (nohama) počínaje, myšlenkami, pocity a náladami konče. To tělo vnímat a "osahávat" vědomím resp. uvědomováním na povrchu, uvědomovat si pohyby, vědět co a proč dělám, živě vnímat sebe i okolí - tímto vznikne časem "pohraniční soustředění".
2. naučit se radovat bez příčiny a nezávisle na vnějších okolnostech i různých niterných vzdutí, jejichž zdroj člověk dosud nedokáže dosud vystopovat.
3. touto bezpříčinnou radostivostí prodchnout, prostoupit vše z bodu 1 - neboli "koupat a vykoupat celou bytost"
4. všeho se chopit z vlastní vůle.... "místo přání na trůn vůli dosaď" (G.Meyrink)
5. no a tohle vše prostě žít, žít a žít, minutu po minutě, hodinu po hodině, až je z toho celodenní UVĚDOMOVÁNÍ A VLÁDNUTÍ SOBĚ - a pokud se tedy člověk těchto, ehm, PROSTÝCH zásad drží, tak se začnou dít zajímavé věci, pochopitelně související s VLÁDOU.

No a jaképak potom studování, vím dobře, že spousta lidí, jež "studují" (čtou, čtou a čtou a ještě jednou čtou) a vědí z buddhismu, kde,kdy a jak se jaký buddhistický světec vysral (pokud existuje záznam), vlastně vědí o budhismu jen to, co ten světec při té činnosti vyprodukoval...
Nevím, kam spadá dalajláma, ale formulace, že je oproti všem evropanům, resp. "zápaďanům" ten nej, nej, nej - to už dávno není pravda [smích]
No, nic zpět k tvorbě mrzkých západních hodnot, abych zaplatil bydlení a vůbec hmotný život... [velký smích]

200293

14.9.2009 23:48

RE: achjo

mtk 80.?.?.?

Reakce na 200293

>No, nic zpět k tvorbě mrzkých západních hodnot, abych
>zaplatil bydlení a vůbec hmotný život... [velký smích]

[oči v sloup] A kdo Vás proboha nutí? Fascinují mě "teoretičtí budhisté". Přečtou si pár překladů a pak vyprávějí cosi o "mrzkých západních hodnotách" (ne že by v lecčems nebyly), a pak stejně tlučou do klávesnice Made in China (žejo?), nakupujou v Tescu, jezdí v auťáku, poslouchají mp3, skladujou hermelíny v ledničce ... jako ti ostatní západní mrzáci. [smích] Kdo vám brání k 20-ti letému výletu do Tibetu? Vzdejte se "všeho" a pak Vás nebude rozčilovat nějaký článek na síti ... [mrknutí jedním okem]

200330

15.9.2009 15:35

RE: achjo

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 86.?.?.?

Reakce na 200330

Ty vole- to byl nepovedený (jak vidno) pokus o humor! Nikdo mě nenutí, rozhodl jsem se a "jedu".
A co bych jako v tom Tibetu hledal - jačí hovna?
Vzdání se všeho, nó pane, to je ale rada! K nezaplacení! POkud jste to vyzkoušel (přeskočil jsem k vykání), tak víte, oč se jedná. Ovšem když to tady plácáte na netu, tak asi nevíte ani jak začít...
Ten článek mě nerozčílil - od toho mám svůj business [velký smích] na zpracovávání těchto reakcí.
Jen jsem si dovolil zareagovat na očividný nesmysl a splácání koblihů s vepřovým to celé následně vydávané za narozeninový dort...
Zdar a sílu ve vzdávání se všeho! Že by..?

200399

16.9.2009 9:49

RE: achjo

mtk 78.?.?.?

Reakce na 200399

[velký smích] [velký smích]

200467

15.9.2009 10:05

RE: achjo

kolokol 93.?.?.?

Reakce na 200293

Nazdar český mahajánisto [smích]
Samozřejmě jsem se taky začal smát, když autor článku začal definovat pilíře budhismu. Přitom má to pravé přímo pod nosem.
Ale radit tady někomu? To bych moc neriskoval.
Připoměl jsem si článek, ve kterém Stwora dává najevo své sympatie k budhismu. Na závěr však pokládá hypotetickou otázku směrem k Budhovi, kterou prokazuje, že jádro učení je mu zatím cizí. Prostě tento server je fajn, ale rozhodně ne o nejvznešenější nauce [smích]

200370

15.9.2009 15:40

RE: achjo

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 86.?.?.?

Reakce na 200370

Zdarec!
Neradím - klábosím, jen když řeknu "A", tak se snažím i o "B" -ne vždy vydařeně, ale nešť.
Jo s těmi sympatiemi editora k budhismu je to fakt - ovšem KAŽDÝ Z NÁS VÍ PŘECE TO SVÉ NEJLÍP (a je to správně - nemůžeme být fáborky v názorovém větýrku jiných) a každý z nás zraje po svém, TAKŽE ... [mrknutí jedním okem]

Sebeuvědomění s úsměvem 3x zdar! Nazdar.

200400

14.9.2009 10:59

az nam umre dalajlama

Oldis 81.?.?.?

by me zajimalo jak se urci ten novy, struktura ktera ho nasla posledne uz neexistuje.

200266

14.9.2009 11:18

Buddhizmus

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 209.?.?.?

Tak především tibetské náboženství je Lámaizmus a od původního hínajánového či mahajánového buddhizmu, což jsou směry mající k původnímu buddhovu učení nejblíž, se liší. Buddhizmus vznikl v Indii a jeho původní formu je nejlepší hledat tam. Potíž je v tom, že drtivá většina Indů vyznává hinduizmus, který s buddhizmem nemá moc společného. Je to spíš polyteistický maglajz od Buddhy, přes Višnua a Šivu až po bohyni smrti Kálí, než kompaktní učení s nějakým silným etickým poselstvím. A tím se dostáváme k tomu co nám mocipáni servírují jako "buddhizmus". Není tajemstvím, že mnozí východní "guruové" vydávající se za mistry buddhizmu nabyli v USA obrovského bohatství (vila na pobřeží Floridy, v garáži několik Cadillaců,luxusní jachta,...) během 60` a 70` let v éře hippies. Naivní, duševně vyprahlí američané se dobrovolně vzdávali svých majetků a následovali své "mistry" aby unikli duševní prázdnotě. Samozřejmě že místo slibovaného osvícení se akorát stávali totálně závislými na svých "mistrech" a místo buddhizmu jim byl vštěpován sektářský hinduizmus. To vše se dělo za tiché podpory těch, kteří v USA skutečně vládnou. Bylo to velmi užitečné pro likvidaci tradičního protestantského křesťanství v USA. Později byl tento hinduizmus přetransformován na hnutí NewAge který více vyhovoval zednářským cílům. Východní "guruové" splnili svůj účel a teď bylo nutné přejít do druhé fáze. Z likvidace tradičních křesťanských hodnot na přímé vštěpování hodnot zednářských a od jednotlivých chamtivých "guru" k centrálnímu zednářskému velení. Ostatně, dnes je většina menších církví a sekt pod jednotným zednářským vedením, ačkoliv navenek budí dojem nezávislosti. A v Evropě je to velmi podobné ale víc rafinované a skryté.

Není nutné zavrhovat buddhizmus jako takový. Jen je potřeba jej odlišit od zednářských sektářských paskvilů, které se za něj vydávají.A skutečné buddhisty od zednářských posluhovačů. Ti si z buddhizmu vybrali jen to co se jim hodilo. Podle buddhy člověk nemá být ovce, která pasivně přijímá svůj osud předurčený karmou (opak toho co nám zednářští guruové vnucují aby jsme byli lépe ovladatelní). Jen varuje před vnucováním svých hodnot druhým lidem a radí, že napřed si člověk má udělat pořádek sám v sobě. Podobně jako s třískou v oku svého bližního, pro kterou nevidím trám v tom vlastním.

200270

14.9.2009 12:29

No to je hnus

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Gratuluji k dalšímu nárůstu dekadence, klidně se pusttě kdykoli a jakkoli do kohokoli, vedete přece svatou válku, že?

200273

14.9.2009 15:42

RE: No to je hnus

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 200273

Budhismus se necitim rozebirat. Jsem hluboce verici clovek, a verim, ze existuje jeden zdroj vseho a k nemu je nekonecne mnozstvi cest. Na druhoustranu jsem registroval vyjadreni papezu k Palestine i jinym oblastem, kde probihaji velmi nehezke veci. Dalajlam nic, nezajima ho to? Zajima ho pouze osud Tibetu? Trochu uzky obzor pro duchovni osobnost velkeho nabozenstvi. Existuje nebo existovala od 70-tych let vazba na CIA, tusim slo o nejake finance. CIA urcite nefinancuje jenom nekoho z ciste lasky k bliznimu svemu.

200291

15.9.2009 8:53

RE: No to je hnus

honzaa 89.?.?.?

Reakce na 200273

Pročpak ne, vždyť ten flanďák je zcela zjevný podvodník

200357

14.9.2009 13:47

zaujimave ...

tony_bee 125.?.?.?

priznam sa, ze ma pohlad na dalajlamu z takehoto uhlu prekvapil. samotny budhizmus vyzyva, aby ludia jeho ucenie neprijimali automaticky, ale aby dosledne overovali na vlastnych skusenostiach jeho pravdivost. takze v istom smere je tento clanok budhisticky ... nikdy som sa nad tym v tomto smere ani len nezamyslel, takze som autorovi vdacny za rozsirenie obzoru.
ale ... prave pred chvilou sme sa o tom bavili s kamaratom a vtedy som si uvedomil, ze autor tohto clanku nebral do uvahy jednu vec, a to zrejme najpodstatnejsiu. dalajlama je predstavitel duchovneho hnutia, ktore jednoznacne uci svojich veriacich vzajomej laske medzi vsetkymi zivymi bytostami. preto dalajlama svojimi stretnutiami s vplyvnymi ludmi (nech uz su akykolvek, v budhisti ucia neposudzovat ... a myslim, ze to plati aj pre krestanstvo) len naplna toto ucenie. a v konecnom dosledku mozno robi este nieco viac... vsak jeden z naujucinnejsich sposobov ako ovplyvnit konanie inych je prostrednictvom komunikacie. asi tazko zmenite havlicka alebo busicka tym, ze budete na nich nadavat na forume.

okrem noveho pohladu na vec ma mierne prekvapil stadovity a papouskovity charakter prispevkov v diskusii. ja viem, je dobre si obcas zanadavat, ale trochu to pripomina inkviziciu.

200281

14.9.2009 14:34

protože dalajláma je

fist.of.heaven 213.?.?.?

"liščí duše". je to normální asur, kamarád havla, který je ze stejného těsta... [bliji]

200287

14.9.2009 14:35

Zklamání

neom 160.?.?.?

Opravdu podprůměrný článek. Souhlas s Koze. Autor se pouští do něčeho, o čemž má minimum, spíše žádné informace. [oči v sloup]

200288

14.9.2009 17:37

V prvom rade by som chcel podotknúť, že lámaistický buddhizmus

Gibi z Wilsonova 195.?.?.?

je "sparchantělý buddhizmus". Od pôvodného učenia Buddhu sa má ako jehovizmus k evanjeliám. Celý starý Tibet, ktorý reprezentuje
tento starý muž-dajaláma, bol odporný feudálny systém. Držal svojich poddaných v nevedomosti a porobe. 30% obyvateľstva boli leniví mnísi, roztáčajúci modlitebné mlynčeky. A ostatní chudáci na nich tvrdo robili. Vrcholom vtedajšej spoločenskej pyramídy bol najväčší parazit dalajláma /jeho zbierka usa áut bola povestná, pričom v celej zemi bolo iba pár kilometrov asfaltových ciest!/. Ale čo by zbožní, zrobení chudáci nevytrpeli pre svojho "Boha" na Zemi. Chvalabohu Čína tam urobila poriadok a krajinu dostala do 21.storočia. Nakoniec tie kreatúry s ktorými sa dalajláma spája, hovoria za všetko. Preto aj "humanitárny bombardér" Vašek-Šašek. Dalajláma nie je žiadne prerastené dieťa, žiaden hlupáčik, je to ikona kapitalistického manipulovania s hlúpym davom. Nakoniec trocha exotiky a pár velemúdrych prázdnych kecov z úst "Jeho svätosti" sú dobrý materiál na ohlupovanie ľudí. Lámaistický buddhizmus nie je buddhizmom, je to duševná nauzea. Buddhu musí sekať v krížoch jeho astrálného tela od božského smiechu, keď počúva "Jeho svätosť" a jeho vyznavačov [bliji]

200307

14.9.2009 17:47

Dalajláma svatozář rozhodně nemá !

daniela 88.?.?.?

Tibet,v našich představách státeček plný zbožných lidí.Avšak,když už je zmínka o dalajlámovi, je také dobré se poohlédnout,jakým státem Tibet ve skutečnosti byl.Historická fakta uvádějí,že tibeťané,pod nadvládou duchovních byli více zatíženy daněmi než kterýkoliv jiný stát té doby.Existovala povinnost prvorozené syny odvádět do klášterů,kde jim byly systematicky vtloukány náboženské texty do hlavy, včetně krutých trestů,těžké práce na panských respektive "svatých" polích apod.Já tedy nemám důvod za budhistického svatého pána, který byl i v dobách funkčnosti tibetského státu toho příčinou,orodovat.Dalajláma není nic jiného,než zaniklá funkce jakési hlavy státu.Jako nám byla jako ovcích pravidelně opakována v kostelích poslušnost k bohu, jako evropské státy trpěly pod nadvládou "velebníčků" či lépe z Vatikánu se udávala kvóta, jak lid-ony tiché ovce vychovávat,tak i v Tibetu byly z lidí vychovávány tiché a poslušné ovce.Tohle vévodství přeci nemá nic společného se svátostí! Nechci rozhodně tvrdit, že pod nadvládou číňanů je dnes tibeťanům lépe,pravda,že možná i hůře.Avšak,podle činů poznáš člověka.A jsou-li oněmi činny pouze dalajlámovi prázdná slova,pak není o nic svatější než náš papež,než my "obyčejní".Vzhledem k tomu,že je to muž v exilu,bych jistě i očekávala, že se bude držet v ústraní, aby v klidu dožil.To však vidět není,Místo toho je "všudepřítomný", všude vítaný....A za vším hledej peníze.A tedy bych je rozhodně hledala i tady.Nedivila bych se, kdyby jednou vyšlo na světlo,že vpuštění číňanů na tibetské území byla práce tohoto "svatého muže".Co by mu v tom bránilo? Svědomí?! No...postaráno je o pána velmi, ale opravdu velmi slušně.Což mě zaráží. Nenechme se zmást jeho denní miskou ovesné kaše a skromným oranžovým přehozem! [vyplazený jazyk]

200308

14.9.2009 18:04

Dalailama není politik, jeho úkolem není říkat, co si myslí o politice

mig 78.?.?.?

Dalailama není politik. Ve světě Buddhismu se má za to, že by se představitelé buddhistických škol vůbec neměli míchat do politiky. Mějme na paměti, že Dalailama je právě představitelem jedné ze škol. Jeho úkolem není vyslovovat jakékoli politické názory, nýbrž šířit Buddhovo učení. A že hájí Tibet? Ten se ho totiž přímo týká. Už jen tím si způsobil pohrdání mezi ostatními buddhistickými školami, které trvají na tom, že by se neměl míchat do politiky ani ohledně Tibetu. Proto se nelze divit, že se nevyjadřuje k ostatnímu světovému dění.

200310

15.9.2009 8:56

RE: Dalailama není politik, jeho úkolem není říkat, co si myslí o politice

honzaa 89.?.?.?

Reakce na 200310

Boha vždyť předtím než ho komunisti vyhnali byl tam absolutní vládce - co ještě chcete

200358

14.9.2009 18:06

Dalailama dej mi drama

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 71.?.?.?

Dalailama je kaspar a figurka.

Narozen v blahobytu, uctivan po cely zivot, nemuze nikdy pochopit politicko-ekonomickou situaci.

Zaprodanci, bridilove a pseudointelektualove typu Havel vyuzivaji tohoto naivniho, omezeneho mongoloida na posileni svych pozic.


Howhg, domluvil jsem

200311

14.9.2009 19:47

Načo sa púšťať do dalajlámu

Tak je to 88.?.?.?

keď tu máme Havla, ktorý tak šermoval morálkou, až som mu aj veril. Moja chyba. Najprv si zameťme pred vlastným prahom-zhodnoťme si našich politikov a potom dalajlámu.

200316

14.9.2009 20:11

RE: Načo sa púšťať do dalajlámu

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 200316

A proc ignorovat mlceni dalajlamy? [překvapení] Jeho svatost zrejme, az tak svata nebude. Havel tady byl mnohokrat probran a to velmi kriticky na rozdil od masmedii, ktere se na nej divaji jako na zlate tele. Tady se na nej divame perspektivou bombardujiciho humanismu.

200319

15.9.2009 2:40

Fašisti a Tibet - Ráno kúzelníkov:

sxg 91.?.?.?

Musíme si dobře všimnout této myšlenky přeměny rasy. Shledáme se s ní u Hitlera a nevymřela ani dnes. Je třeba si dát také pozor na myšlenku „neznámých nadřazenců“. Najdeme ji ve všech černých mystikách východu i západu. Obývají pod zemí nebo přišli z jiných planet, jsou to obři podobní těm, kteří prý spí pod zlatým krunýřem v tibetských kryptách, nebo jsou to beztvaré a děsivé zjevy, jak je popisuje Lovecraft. Tito „neznámí nadřazenci“, vyvolávaní v pohanských a pekelných obřadech, skutečně existují? Když Machen mluví o světě zla, „plném jeskyní a soumračných obyvatel“, pak se dovolává jakožto žák Zlatého úsvitu jiného světa, kde se člověk stýká s „neznámými nadřazenci“. Pokládáme za jisté, že Hitler sdílel tuto víru. A ještě více, že se domníval, že poznal styky s „nadřazenci“.
Uvedli jsme Zlatý úsvit a německou Společnost Vrilu. Za chvíli budeme mluvit o skupině Thule. Nejsme tak pošetilí, abychom chtěli vykládat historii společnostmi zasvěcenců. Ale kupodivu uvidíme, že všechno souvisí a že v době nacismu nad námi po několik let vládl „jiný svět“. Byl přemožen. Není mrtev. Ani za Rýnem, ani jinde. A to není děsivé, děsivá je naše nevědomost.

200335

15.9.2009 2:43

RE: Fašisti a Tibet - Ráno kúzelníkov:

sxg 91.?.?.?

Reakce na 200335

Je možné, že by to byl jeden z Němců poslaných do Tibetu se zvláštní misí nacistickými pohlaváry. Anglické noviny pátraly po osobnosti, jež se skrývá za jménem Lobsang Rampa, ale nedospěly k žádnému závěru. Buď jde o skutečného lamu zasvěcence, neboť autor se prohlašuje za syna jednoho z vysokých hodnostářů bývalé vlády ve Lhase, a je tedy nucen skrývat své jméno, anebo jde o jednoho z Němců z tibetských výprav mezi rokem 1928 a koncem hitlerovského režimu.

200336

16.9.2009 20:32

Lidská práva budou dodržená

VáclavH 89.?.?.?

Lidská práva budou dodržená, i kdybychom vystříleli půlku zeměkoule, Váš Václav Havel.

200525

Příspěvků: 79

14.09. 01:16  Dalajláma přimlaskával
14.09. 04:20 ada  RE: Dalajláma přimlaskával
14.09. 06:14 Saša  RE: Dalajláma přimlaskával
14.09. 16:32 Fortepsai  Evropa jen trapně konzumuje a nadává na druhé
14.09. 07:06  Lze se něčemu divit?
14.09. 07:42  Jeho exklusivní spojení a Veškrnou mluví za vše...
14.09. 08:16 satai  Jen drobnost
14.09. 10:23 hestroy  RE: Jen drobnost
14.09. 16:05 satai  RE: Jen drobnost
14.09. 23:21 mtk  RE: Jen drobnost
15.09. 06:30 Perunwit  RE: Jen drobnost
15.09. 23:13 serpico  RE: Jen drobnost
15.09. 10:58 Robocrep  RE: Jen drobnost
16.09. 10:11 mtk  RE: Jen drobnost
14.09. 08:30 sxg  Tibet inak:
14.09. 09:11 Oracle  RE: Tibet inak:
14.09. 12:29 Oli63  RE: Tibet inak:
14.09. 22:43 Oracle  RE: Tibet inak:
15.09. 09:15 Oli63  RE: Tibet inak:
15.09. 13:16 Oracle  RE: Tibet inak:
14.09. 09:06 Filla  Dalajlama je "jejich" hlásná trouba...
14.09. 09:25 Alexa  Vše je příliš relativní....
14.09. 09:37 Filla  RE: Vše je příliš relativní....
14.09. 11:14 pietroo  RE: Vše je příliš relativní....
14.09. 13:36 Alexa  RE: Vše je příliš relativní....
14.09. 14:03 pietroo  RE: Vše je příliš relativní....
14.09. 20:27 HHBB  RE: Vše je příliš relativní....
14.09. 23:05 aristokrat  RE: Vše je příliš relativní....
26.09. 10:13 baul  RE: Vše je příliš relativní....
14.09. 19:57 HHBB  RE: Vše je příliš relativní....
14.09. 23:05  RE: Vše je příliš relativní....
15.09. 17:04 MedaBeda  RE: Vše je příliš relativní....
14.09. 12:37 Antiseptik  RE: Vše je příliš relativní....
14.09. 13:26 Alexa  RE: Vše je příliš relativní....
14.09. 13:51 Vojta49  RE: Vše je příliš relativní....
14.09. 16:15  RE: Vše je příliš relativní....
14.09. 22:07 Vojta49  RE: Vše je příliš relativní....
14.09. 23:06 aristokrat  RE: Vše je příliš relativní....
15.09. 02:08 Jiří Kramář  RE: Vše je příliš relativní....
14.09. 13:24 djb  RE: Vše je příliš relativní....
14.09. 13:44 Alexa  RE: Vše je příliš relativní....
14.09. 13:50 aristokrat  RE: Vše je příliš relativní....
14.09. 15:43 Pavel -Čert- Němec  RE: Vše je příliš relativní....
14.09. 16:20  RE: Vše je příliš relativní....
15.09. 08:39 Pavel -Čert- Němec  RE: Vše je příliš relativní....
15.09. 17:30 MedaBeda  RE: Vše je příliš relativní....
14.09. 16:21 djb  RE: Vše je příliš relativní....
14.09. 18:43 Alexa  RE: Vše je příliš relativní....
14.09. 19:11 djb  RE: Vše je příliš relativní....
15.09. 13:45 Tonda82  RE: Vše je příliš relativní....
14.09. 10:14 KoZe  achjo
14.09. 10:28 hestroy  RE: achjo
14.09. 11:11 bejbous  RE: achjo
14.09. 11:17 neon  RE: achjo
14.09. 13:17 MITRA  RE: achjo
14.09. 15:50  RE: achjo
14.09. 23:48 mtk  RE: achjo
15.09. 15:35  RE: achjo
16.09. 09:49 mtk  RE: achjo
15.09. 10:05 kolokol  RE: achjo
15.09. 15:40  RE: achjo
14.09. 10:59 Oldis  az nam umre dalajlama
14.09. 11:18  Buddhizmus
14.09. 12:29  No to je hnus
14.09. 15:42 Rene Bartosek  RE: No to je hnus
15.09. 08:53 honzaa  RE: No to je hnus
14.09. 13:47 tony_bee  zaujimave ...
14.09. 14:34 fist.of.heaven  protože dalajláma je
14.09. 14:35 neom  Zklamání
14.09. 17:37 Gibi z Wilsonova  V prvom rade by som chcel podotknúť, že lámaistický buddhizmus
14.09. 17:47 daniela  Dalajláma svatozář rozhodně nemá !
14.09. 18:04 mig  Dalailama není politik, jeho úkolem není říkat, co si myslí o politice
15.09. 08:56 honzaa  RE: Dalailama není politik, jeho úkolem není říkat, co si myslí o politice
14.09. 18:06  Dalailama dej mi drama
14.09. 19:47 Tak je to  Načo sa púšťať do dalajlámu
14.09. 20:11 Rene Bartosek  RE: Načo sa púšťať do dalajlámu
15.09. 02:40 sxg  Fašisti a Tibet - Ráno kúzelníkov:
15.09. 02:43 sxg  RE: Fašisti a Tibet - Ráno kúzelníkov:
16.09. 20:32 VáclavH  Lidská práva budou dodržená

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Očkované ženy hlásí zvětšení prsou01.08.21 18:46 Neurčeno 0

Očkovaných a neočkovaných triedia na kúpalisku farebnými náramkami01.08.21 17:43 Slovensko 1

Masivní protesty v Paříži proti covid pasům a omezením. Policie se připojila k demonstrujícím01.08.21 12:56 Francie 1

Vakcinovaní lidé tvoří 75% nedávných případů COVID-19 v Singapuru, ale jen málo jich onemocní01.08.21 12:49 Singapur 0

Povinost testování bude platit i pro očkované osoby31.07.21 11:42 Česká republika 0

Útok mačetami tři na jednoho a za článkem chybí diskuze. Je to jasné31.07.21 10:55 Česká republika 3

Absolutní zrůdnost: učitelka nabízí jedničky za očkování31.07.21 10:46 Česká republika 3

Léčba ivermektinem už jen pro vyvolené, lék nedostane výjimku ministerstva30.07.21 21:23 Česká republika 1

Vláda: My vám sem ty afghánské islamisty dopravíme i za cenu lží a podvodu30.07.21 09:54 Česká republika 1

Babišův bonus za očkování v podobě dvou dní volna připraví českou ekonomiku o 21 miliard29.07.21 21:29 Česká republika 3

CDC říká, plně očkováni lidé šíří variantu delta a měli by nosit náhubky29.07.21 21:19 USA 0

Máme se nejlépe za 20 let, hlásí Češi29.07.21 18:16 Česká republika 3

Poslanec Milan Mazurek hovoří ve slovenském parlamentu29.07.21 10:09 Slovensko 1

Antigenní testy nefungují dobře28.07.21 02:58 Česká republika 2

Soud zrušil povinost nošení náhubků v dopravě a obchodech27.07.21 13:14 Česká republika 4

Kandidátka Zelených na německou kancléřku Baerbocková vyslovila slovo negr a má problém27.07.21 10:47 Německo 2

Co visí na autobusovém nádraží v německém Lübz27.07.21 10:36 Německo 2

Lékaří se konečně shodli v poznání, že Ivermectin je bezpečný a účinný lék proti Covidu-1926.07.21 21:03 Neurčeno 1

Nechte se očkovat, budete fit26.07.21 15:53 Británie 0

V Singapuru zavedli navzdory 52% "proočkovanosti" zase lockdown26.07.21 06:08 Singapur 0

Měnové kurzy

USD
21,48 Kč
Euro
25,49 Kč
Libra
29,87 Kč
Kanadský dolar
17,22 Kč
Australský dolar
15,78 Kč
Švýcarský frank
23,73 Kč
100 japonských jenů
19,58 Kč
Čínský juan
3,32 Kč
Polský zloty
5,58 Kč
100 maď. forintů
7,12 Kč
Ukrajinská hřivna
0,80 Kč
100 rublů
29,37 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 963,78 Kč
1 unce stříbra
547,80 Kč
Bitcoin
886 290,82 Kč

Poslední aktualizace: 1.8.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 7 028