Diskuze k článku

Americký obranný raketový systém je nejdražší podvod století

Příspěvků 33

14.8.2009 0:46

Však

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 78.?.?.?

Každému súdnemu človeku bolo jasné že tento systém nie je určený na obranu, ale na ťahanie peňazí z peňaženiek daňových poplatníkov a na uchlácholenie ľudí v pocite falošnej bezpečnosti.

197865

14.8.2009 0:52

PRO

wilonix 213.?.?.?

Toto není žádná novinka - v podstatě podobný dopis psali sovětští vědci Reganově administrativě po spuštění projektu hvězdných válek. Američtí vědci tehdy narazili naprosto logicky na stejné problémy se kterými se museli neúspěšně potýkat i sovětští vědci. Cílem jejich dopisu bylo tehdy upozornit jejich kolegy ze zámoří že koncepce obrany rozsáhlého území (ať už energetické zbraně, nebo zbraně s reaktivním pohonem) proti jadernému útoku je neproveditelná a jediný efekt který bude mít je zvýšení napětí a další nepotřebné zbrojení. I dnes se v podstatě dokáží obě země vypořádat pouze s lokální hrozbou při omezeném rozsahu (řekněme do deseti hlavic).

197866

14.8.2009 5:32

A jé je

Hm 212.?.?.?

To je ale škoda! Na jedné straně přijdou různí chytráci (i u nás) o tučné zisky. A na druhé straně velcí sociologičtí samoukové typu Hitlera, Stalina a pod. o své velkoplošné humanitární bombardování.

197873

14.8.2009 5:46

Pro NEZVĚDAVCE leho 1

občan čr 192.?.?.?

Tak jsem uposlechl včerejší výzvy a navštívil servr Nezvědavec.
A mé dojmy?
Jedním slovem "HNUS"
Jelikož předpokládám, že člověk, který nemá na víc, než sloužit v armádě do které seberou každého, a dotáhnout to za dvacet roků na roťáka, zřejmě si nedokáže to jedno slovo rozvést natolik, aby to pochopil, proto to udělám za něj.
Po přečtení několika řádků jsem zjistil, že někdo je buzerant, jiný pedofil a všichni, kdož chodí na "Zvědavce" jsou antiživlové. To znamená, že i já, jelikož se účastňuji diskuzí, patřím do této nelichotivé skupiny, jen si momentálně nedokáži přivlastnit žádnou ze zmíněných nálepek.

Protože je internet virtuální realita, jsem postaven pouze k nějakému názoru, ke kterému se svobodně rozhodnu, jestli se vyjádřím, nebo to přehlédnu a jdu dále. Nevím jak dotyčný zjišťuje další nezveřejněné vlastnosti jednotlivých nicků, pokud to nejsou jen jeho domněnky sloužící k zesměšnění a pošpinění, případně k znechucení psát do diskuze.
Ačkoliv jsem neměl odvahu číst vše, co je tam uvedeno, aby náhodou nedošlo k újmě na zdraví, udělal jsem si , nebo lépe řečeno jsem si pouze doplnil obraz amerického vojáka.
Celý tento projekt je v duchu, jak lze chápat celou ameriku. My máme pravdu a Vy ji přijmete, nebo Vás k tomu donutíme jakýmkoliv prostředkem. Vyhrožováním, pomluvami, špiněním v tomto případě, v jiných případech třeba demokratické bombardování, klika že Zvědavec sídlí v Kanadě, jinak by to mohlo být na pořadu dne.
Tenhle vymytý mozek, nositel demokracie, která v sobě zahrnuje především toleranci, se ještě nestydatě chvástá na svém webu co je vlastně zač, a jedním dechem naznačuje jak opak je pravdou. Jak je netolerantní k jinému názoru, k jinému náboženství, k jiným kulturám a v neposlední řadě už mu vadí i sexuální orientace. Opravdu ukázkový demokrat a vzorový americký voják.

197874

15.8.2009 6:21

RE: Pro NEZVĚDAVCE leho 1

Satanist 75.?.?.?

Reakce na 197874

Mate recht co se tyce toho sprostyho a pomlouvacnyho hnusu na Nezvedavci. Ale vubec bych se nad tim nerozciloval, oni totiz Ti prolhani zoufalci plni hnusu kteri maji podle tech jejich nicim nepodlozenych zvastu v kotrbach misto malyho mozku velky hovno nestojej ani za to aby panu Stworovi, Vam nebo me vylizali prdel.

197953

14.8.2009 5:47

Pro NEZVĚDAVCE leho 2

občan čr 192.?.?.?

Například jsem si všiml, že mu vadí nejen Zvědavec, ale také "Nezákladnám", i tenhle web jsem si prohlédl, abych zjistil o co vlastně kráčí.
Tenhle člověk by si v prvé řadě měl uvědomit, že na Zvědavci jsou články převzaté z jiných webů, popř. přeložené, a tudíž nelze editora posouvat do autorské role, na Nezákladnám jsou nějaké výzvy, popř. stanoviska, které já nepovažuji nijak za škodlivé. Proč ne, vždyť je to nějaké hnutí, které má nějaké myšlenky, se kterými chtějí někoho oslovit, jak jinak by to asi měli zvěřejňovat?
A názory na těchto webech je jiná kategorie, za které nelze obviňovat vlastníky webu, to snad každý pochopí. No, každý asi ne!
A k doplnění k webu "Nezákladnám". Když už tento člověk kritizuje web s jeho obsahem, měl by také kritizovat cca 70% občanů ČR, kteří nesouhlasí s umístněním americké základny na našem území. Lidé nechtějí takové nositele demokracie, jakým je např. autor Nezvědavce a jemu podobní.
To, že je emigrant a uprchl před totalitou, bych možná pochopil, ale nemůžu pochopit jeho neospravedlnitelné chování kterým se na svém webu chvástá. Nemůžu přehlédnout jeho zbabělost, arogantnost, špinavost, pomlouvačnost, mstivost a další podobné atributy. Anebo jsou to standarddy amerického vojáka a občana? V tom případě je dobře, že emigroval, a ještě lépe by udělal, kdyby se přestal starat o občany ČR. Tady se už dávno nenosí jeden názor, se kterým musí všichni dobrovolně souhlasit!
Vážený, o takové patrony a dobrodruhy nestojíme!

197875

14.8.2009 9:44

RE: Pro NEZVĚDAVCE leho 2

Fernet 85.?.?.?

Reakce na 197875

> To, že je emigrant a uprchl před totalitou, bych možná pochopil
ale kdeže [smích] V roce 1984 bujela hlavně ekonomická emigrace....

197888

18.8.2009 3:27

RE: Pro NEZVĚDAVCE leho 2

Rejpal 24.?.?.?

Reakce na 197888

A co je na tom spatneho odejit za lepsim [oči v sloup]
Zazliva snad v nynejsi dobe neko mladym ze odchazeji z ekonomickych duvodu z Ceske Republiky?
Drive se tomu rikalo, ze se chodilo na zkusenou do sveta? [mrknutí jedním okem]

198091

18.8.2009 8:25

RE: Pro NEZVĚDAVCE leho 2

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 198091

Rejpale, snad Vám v tom guláši udělám trochu pořádek
>A co je na tom spatneho odejit za lepsim [oči v sloup]
Mnoho. Podrobněji níže.
>Zazliva snad v nynejsi dobe neko mladym ze odchazeji z ekonomickych duvodu z Ceske Republiky?
Ano, já. Odchází-li z ekonomických důvodů definitivně schopní lidé, je to špatně. Ochudí tuto zemi dvakrát, jednak přijdeme o schopné lidi, a takto vyklizený prostor zaplní zvenku či zevnitř ti, pro které je tady ekonomický ráj. Bude li to ve velkém, je to pohroma. Navíc tam venku zůstanou, alespoň v první generaci, občany druhé kategorie.
>Drive se tomu rikalo, ze se chodilo na zkusenou do sveta? [mrknutí jedním okem]
Nic proti tomuto. Odcházeli i za prací, ale přinesli domů jak peníze, tak zkušenosti, přehled o světě kolem. Ale hlavně se vrátili, a svými zkušenostmi pomáhali doma, těm z nich vzešli.

Že by jste byl přece jen propagátor multi-kulti?

198099

18.8.2009 15:00

RE: Pro NEZVĚDAVCE leho 2

Rejpal 24.?.?.?

Reakce na 198099

Souhlasim se vsim, co jste napsal.

Ja jsem ale vlastne reagoval na ty emigranty z totality.
Ti kdyz odesli za lepsim, tak se vratit nemohli.
Tedy mohli, ale museli by do vezeni za nelegalni opusteni republiky.
Nekteri si "upravili" svoje vztahy s komunisty(tisicema dolaru), ale to uz je na jine tema...

Chtel jsem hlavne rozjet debatu na tema jit nekam za lepsi praci a perspektivou [mrknutí jedním okem]

198122

19.8.2009 0:28

RE: Pro NEZVĚDAVCE leho 2

občan čr 148.?.?.?

Reakce na 198122

Rejpale, dovol trochu doplnění tvých příspěvků.

Odejít na zkušenou a vrátit se zpět, jak to bývalo celkem běžné v dřívějších dobách, proti tomu snad nikdo nic nenamítá, spíše naopak. Trochu to nakousl pisatel přede mnou. Ti lidé byli především vlastenci, hrdí na to že jsou češi a věděli co je jejich morální povinností a jak se chovat ke své vlasti.
Což dnes se velmi nenosí. Ono také není na co být hrdý.
Pokud bychom třeba nechtěli být hrdí na to, že náš premiér někde pobíhá s vytrčeným brkem, že několik politiků jsou členy tajných spolků a další je agentem nadnárodního zbrojního monopolu atd.
Nebo bychom snad měli být hrdí na naše úplně zbytečné zadlužení, ke kterému nemuselo dojít, kdyby se lépe hospodařilo s privatizovaným majetkem.
To snad máme být hrdí na skupinku rektálních alpinistů, kteří nám vládnou? Na výsledky jejich vládnutí, jako je korupce, podvody, ožebračování obyvatelstva ve prospěch jejich zjištných zájmů? Na rozkradenou republiku? Na to, že z nás chtějí vytvořit evropskou kolonii a zbavit nás posledního zbytku suverenity, která nám ještě zbyla?

Nekteri si "upravili" svoje vztahy s komunisty(tisicema dolaru),
Tady to není zcela přesné. Tady je potřeba vzít v úvahu, že se jednalo především o náhrady za vzdělání. Proto také docházelo k zabavování majetku některých emigrantů. Trochu o tom něco vím. Pokud jsi se s tehdejším režimem vyrovnal, měl jsi volný pohyb a mohl jsi přijet na návštěvu a zase svobodně odejet. Jeden známý se vrátil, vyrovnal si své dluhy, pobyl zde více jak rok a potom zase odjel a nikdo mu v ničem nebránil. Bylo možné vycestovat i na nějakou dobu a poté se vrátit zpět, třeba na studie a podobně. Dalo to třeba vyřizování a vysvětlování, ale možné to bylo. Pokud jsi se po takové stáži vrátil, nikdo Ti nezabavoval majetek, ani po tobě nechtěli žádné náhrady.

Ale já svůj původní příspěvek psal proto, že člověk, který vstoupil do armády, do které nabírají bezdomovce po ulicích, kde udělal za dvacet roků závratnou kariéru a dotáhl to na roťáka, chce někoho moralizovat. Člověk, který dobrovolně se vsadil do role placeného vraha.
Pro mně jsou hrdinové čeští letci působící za války v anglii, nebo gen. Svoboda se svým vojskem, kteří prošli Duklou a podobně, ale ne nějaká zkrachovaná existence, která si léčí své mindráky na cizí úkor a ještě chce někoho poučovat. Nechci se stavět do role soudce, ale takových podobných mluvků, nasˇeru do rána kýbl.
Ono není těžké, někoho pošpinit, někomu nasadit psí hlavu, někoho hrdinně odstřelit popřípadě vybombardovat civilní obyvatelstvo, ale odvést poctivou práci, něco smysluplného vytvořit, to by měl být smysl života!
Člověk, kterému byl adresován prvotní článek, kdyby měl jen špetku soudnosti, tak by ty informace které sdělil, pečlivě skrýval a nikdy be se něčím podobn...Automaticky kráceno

198133

14.8.2009 9:55

RE: Pro NEZVĚDAVCE leho 2

Fernet 85.?.?.?

Reakce na 197875

Jo a koukal jsem se na nezvědavci na Mindy... a nevím jak autor Nezvědavce ,ale podle mně je to fakt kočka...a to jsem o jenom o dva roky starší než autor nezvědavce....

197890

17.8.2009 18:06

RE: Pro NEZVĚDAVCE leho 2

Satanist 75.?.?.?

Reakce na 197890

Uz by jste mel vedet, ze lhari na Nezvedavci nebo na Eretz vsechno prekrouti. Vedi to svetove osobnosti ktere tomuto problemu zidu venovali hodne casu i stranek a vedel to i autor Main Kampf nebo Henry Ford kdyz o tom pravdive napsali velmi obsahla pojednani dnes zverejnene pro sirokou verejnost i na internetu.

198067

14.8.2009 8:33

Falešný pocit bezpečnosti , za velké peníze a strach k tomu všemu.

kozoroh 59.?.?.?

Vezměte "rozum do hrsti",jak se u nás říkávalo a říkají mnozí dodnes. Udělejme si představu,že celá Evropa "americkýcm systémem obrany" udělala takový neproniknutelný dešník, chránící Evropu a ted se střetnutí civilisací odehraje ve střední Asii a nebo i , dejme tomu v Africe, pozadím,jak velmoci přiznaly, že uSA a Rusko, má 26.000 atomových zbraní.Ted si představte jedna letí na Evropu a je ve vzduchu zničená, kde zkončí radiaktívní material teto střely? Ten se přece nezničí,nebo snad ano?
Ted si vezměte ,že jenom každá atomová bomba ma mnohonásobně větší účinost než Hirošímská bomba, ted těch 26.000 někde explodují,kam pujde to radiaktívní mračno? Když,tolik atomových,nepočítam jiné státy,co je mají také, Israel,Británie, Francie, Čína A JINÍ,tak nakolik zamoří tuto planetu, že veškerá voda bude raiaktívní,pole zemědělců bude k nepoužití, pokud by vůbec po takovém zásahu někdo přežil i tam ,kde by atomová bomba nepadla by byl radiaktivní déšt, přes období "dobrého počasí" vítr by přinesl radiaktivní spad,tak,jak po Černobylu několikráte radiaktívní mrak obletěl zemi a pozvolna klesal k zemi,na což máme příklad s deploid uranium,které vítr vane do okolních zemí Afganistánu,Iraku,Somalska a dřívější Jugoslavie, vzestup radiaktivity zazanmenali i v Londýně a jinde a celosvětový vzestup rakoviny nám jen dokazuje,jak je lidstvo hloupé, když si ničí vlastní planetu a možnost žít jinám zatím neexistuje.Takže i tam,kde by válka nebyla by lidé umírali, jakoby byli ve válečném stavu.
Kde,jinde najdete příklad sebe zničení,přímo a nepřímo, rozumně vzato, po takové válce jenom s tisíci atomovýma pumama,kdo by vůbec přežil, ale jak se zda tak politici=lidsvo stále provokuje,zastrašuje a tím zkouší nakolik je silna lidská společnost,až do doby,kdy prst zmačkne " červený" knoflík a události budou mít už svůj vlastní spád o jehož konci se už vůbec nedozvíme.Nebude vítězů ani poražených,jen planeta se vyčistí od hlupaků vinných a nevinných, nebot ti nevinní svým nezájmem o věc a nebo se zajímají o něco zcela jiného budou takto svým dílem zotpovědni,jako každý z nás, pokud jste ignorant a nebo politický ganster,tak,řeknete, že až to bouchne,tak stejně už o ničem nebude už vědět, "PO NÁS POTOPA"
Jeden zájemce o věc napsal,že veškerá pevnina by byla pokryta asi 12 a nebo více, v jednom a tom samém místě, výbuchy, takže,už nemám žádnou představu,co by v takovém místě vůbec mohlo přežít a když by přežilo,tak,jak by do příštích dnů vůbec mohlo existovat.Ten dlouhý "americký nos" co strkají do Afganistánu a Iráku nás=lidi, může jednoho dne přijít draho, ta účast NATA v těchto zemí dávají ukázku mezinárodnosti, což byly prvky první a druhé světové války a války v Koreji, kde se zůčastnily i vojska OSN, které, údajně bylo vytvořeno,aby válkám zabránilo.Jen t...Automaticky kráceno

197885

14.8.2009 11:58

RE: Falešný pocit bezpečnosti , za velké peníze a strach k tomu všemu.

Karel z Čech 88.?.?.?

Reakce na 197885

Pane kozorohu, přece nemůžete takhle nechutně kazit vojáčkům jejich hry. Jistě i jim musí být naprosto zřejmé, že po atomové válce inteligentní život na Zemi nepřežije. K tomu nejsou potřeba žádné rakety a skutečně žádná ochrana proti tomu neexistuje a existovat ani nemůže. Bohatě k tomu postačí, když jedna strana konfliktu vyveze menší část svých jaderných zbraní na povrch a odpálí je na místě samém. Radioaktivita pak život na Zemi vyhladí během několika hodin a to na staletí. Je možné, že pár jednotlivců přežije v podzemních bunkrech, ovšem jak dlouho? Kolik desítek let se i v nejlépe vybaveném a zásobeném bunkru dá vydržet? A co to bude během té doby za život? A nakonec i ti, co přežili první okamžiky jaderných výbuchů, skončí tak, jak skončili ti, co to budou mít první za sebou. Jaký ochranný štít chcete proti větrem se šířícímu radioaktivnímu prachu vymyslet? To je přece evidentní nesmysl. Částečně účinnou ochranu lze zrealizovat proti útoku státu, který má k dispozici jednu, dvě či dvacet atomových bomb a náloží. Ovšem proti stovkám, tisícům a desetitisícům atomových bomb neudělá nikdo nic, ani kdyby se rozkrájel.

Jako voják či politik však takto nemůžete uvažovat. Kapři si sami rybník nevypustí. Ani vojáci se sami neprohlásí za zbytečné. A politik chce mít moc rozhodovat o našich penězích. Abychom byli ochotni platit, tak nás politici a vojáci musí trvale strašit velmi vážným nebezpečím. Jaderné zbraně takovým nebezpečím pro existenci lidstva skutečně jsou. Ale i takové nebezpečí je třeba trvale přiživovat. Proto je potřeba vymýšlet a vyrábět zdraně stále novější, účinnější a na takový vývoj a takovou výrobu peníze přidělovat, aby z přidělovaných peněz mohla do kapes politiků téct slušná provize.

Socialismus byl pro profesionální politiky záležitost málo atraktivní. Atraktivnost tohoto povolání roste s působením lobbistů, které socialismus nepřipouštěl. Tehdy, ať politik schválil či pomohl zamítnout zákon takový či makový, tak od nikoho do kapsy žádnou provizi nedostal. Nikdo mu ji ani nenabídl - nebyl důvod. Zato dnes, zejména zbrojní státní zakázky, jsou pro politiky terno. Je to naprosto jistá výhra v loterii, ať už schválí peníze či výhodný zákon tomu či onomu. Dnes lobbisté s penězi se o každéého politika přímo perou.

197897

16.8.2009 3:07

RE: Falešný pocit bezpečnosti , za velké peníze a strach k tomu všemu.

kozoroh 61.?.?.?

Reakce na 197885

Je blbost a inteligence,jedno a to samé, nakonec posudte samy, které ze zvířat si s odpuštěním " sere do vlastního hnízda", tak,jak lidé ničí svou vlastní planetu na které žijí.
Navštivte rense.com a přesvěčte se, ale,dřív néž tak učiníte, tak vezměte v úvahu,že deploid uranium ma poloviční rozpad své ničivé síly dva biliony roků, pokud dostanete "žhavé tělisko do těla,tak zemřete na rakovinuplic a nebo žalůdku, pochovají Vás a žhavé tělisko putuje dál a ničí opětně další obět,nebot je v našem koloběhu života nezničitelné a dostane se na náš stul v podobě ryby a nebo zeleniny a přiletí k Vám vzduchema nebo vodou. President Bush nařídil udělat ještě více deploid uranium bomb, jakoby, už ted nestačilo zamoření planety a je jedno,kde žijete,Černobylský radiaktivní mrak obletěl několikráte naší zeměkouli.Podnikatel na lidskou blbost,All Gore s programem oteplování planety naprosto přehlíží "americký" radiaktivní yamořování, jakobz chtěl přežít těch 2 bilionz roků v bunkru.Nakonec,důkazem je vzrůstající počet onemocnění rakovinou, který všude vzrůstá.
===========
3rd US Nuke Dropped At The End
Of 'Desert Storm' In 1991?
By Marek Glogoczowski
At that time, the photos documented the terrible malformations of children born in Basra region, after the Desert Storm attack of the USA against Iraq in January-February 1991.

There deformities were commonly attributed to DU, Depleted Uranium, which the US used in ammunition against Iraqi tanks. For me, as a physicist, DU radiates too feebly to give such terrible long term effects. And only 17 years later, in 2008, an information leak occurred ­ in particular thanks to Italian official RAI agency ­ that on the last day of Desert Storm - on the highway linking Basra and Kowait - the US Air Force killed approximately 100 thusand people fleeing Kowait with a medium-small size 5 kiloton atomic bomb.
www.marek.glogoczowski.zaprasza.net
http://rense.com/general87/d2h.htm
Consulting the "Seismological International Center on line data archive" we found that in the area indicated by the veteran, a seismic event with a power of 5 kilotons was registered the last day of the conflict.
------------
Touto cestou za několik desetiletí se ženám budou rodit lidské nestvůry, tak,jak už se v Iraku a v Afganistánu rodí.Není to hazardování s darem života na této planetě?Svět je plný všelijakých kostelů a náboženství, věření v nějakého Boha v jehož jmenu si ospravedlnují vraždy a ničení lidských hodnot a lidského životního prostředí, není nakonec terrorismus jediným prostředkem,jak se těchto "mocných" zbavit"? Nebot rozumná cesta neexistuje, vidina mamonu a vlády nad světem je příliš silná,nad zdravím rozumem, pudem sebezáchovy.
Můj děda vždycky říkal,že politiky je třeba třískat, hlava,nehlava, to prý je jediná cesta,jak by naslouchali hlasu lidu,né odborníků na nic a na všechno.
Jestliže se píší člán...Automaticky kráceno

197975

14.8.2009 10:17

Zdá se mi, že je to všechno velký omyl.

baki 89.?.?.?

Jak potvrdili v době gruzínsko - ruské války tehdejší náši čelní vládní představitelé (i ministryně obrany naší republiky), je dobře, že budeme-li mít tento obranný systém, budeme lépe čelit vojenské hrozbě ze strany Ruska. Je tedy zřejmé, že tento "raketový deštník" je určen i proti Rusku. Nelze ovšem vyloučit, že je namířen PŘEDEVŠÍM proti Rusku. Do dohod mezi naší vládou a USA nevidím. Že by naše vláda cítila potřebu nás pravdivě informovat, nepředpokládám.

197891

14.8.2009 11:29

RE: Zdá se mi, že je to všechno velký omyl.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 194.?.?.?

Reakce na 197891

trosku jiny pohled... u nas v cr se tuneluje statni rozpocet a rozkradaji penize ovcanu mimo jine armadou tak, ze se nakupuji vadne padaky, vyzbroj, opravuuji tanky, nakupuji transportery na hovno atd.

Ale usa je velka zeme, tak tam jedou ve velkem. Cele to zbrojeni je jen megatunel na americke danove poplatniky, nevadi ze nefunguje, hlavne ze se vytahnout penize z ovci , tere se obloukem od zbrojovek dostanou zpet do kapes politiku a lobbistu, kteri to protlacujou. Je to takove podnikatelske perpetum mobile , dokud budou ovcane, bude se tocit. a protoze je zbrani moc, musi se obcas pouzit aby meli ovcane viru ze jsou dulezite a aby se vyprazdnili skaldy pro nove hracky. Neni to o obrane usa nebo dokonce evropy, je to business.

197895

14.8.2009 13:44

RE: Zdá se mi, že je to všechno velký omyl.

Ursus 83.?.?.?

Reakce na 197891

Jasne, ze je urcen proti Rusku...komu to vadi? Me ne. A nechapu proc to vadi vam, vzdyt prece nefunkuje?

197904

14.8.2009 14:58

RE: Zdá se mi, že je to všechno velký omyl.

l.leimas 82.?.?.?

Reakce na 197904

protiraketová obrana a radar jsou dvě různé věci. Nefunkčnost jedné nevylučuje funkčnost druhé. Radar asi funkční bude, funkční ve smyslu šmírovacího zařízení, které bude s*rát sousedy tedy Rusko. Asi jako když si dáte silný dalekohled na balkon a fotíte detajly hvězdy v protějším okně. Taky vás nebude mít ráda, jenže ta s tím nebude moct nic dělat. Rusko je v trochu jiné situaci a je předvídatelné podle zásady velkého a malého psa. Nechápete? Nevadí, napovím, velkého psa obvykle přesvědčujeme buřtem malého holí. Rus se s Amerikou nakonec dohodne a nám nakopne zadek. To je to co chápe 70% národa ale nedokáže pochopit voličstvo některých stran.

197909

14.8.2009 18:33

RE: Zdá se mi, že je to všechno velký omyl.

baki 89.?.?.?

Reakce na 197904

Vadí mi, že až do gruzínské krize nás vláda krmila nepravdivými informacemi. Myslím si, že představitelé námi volení, by měli mít tolik slušnosti, aby nás o celé věci pravdivě informovali. A myslím si také, že by nám to mělo vadit všem. Jsem si ale vědom toho, že lži nám servírované z nejvyšších míst jsou již brány jako věci normální.

197927

14.8.2009 12:30

Jen klid, obrana bude

ôlô l0 (tečka) 0l (zavináč) volny (tečka) cz 88.?.?.?

Však oni to dohoní v Hollywoodu, o tom nemám pochyb. Tam se dá vyrobit i galaktický deštník… [cool]

197898

14.8.2009 13:43

Mi je celkem fuk, jestli to funkuje, nebo ne

Ursus 83.?.?.?

Mi jde o zahackovani USA ve stredni Evrope. Proc? Staci se podivat na Ivana jak se stavi na zadni.

197903

14.8.2009 15:11

RE: Mi je celkem fuk, jestli to funkuje, nebo ne

Karel z Čech 88.?.?.?

Reakce na 197903

V zájmu dobrých sousedských vztahů je potřeba USrael vykopat z celé Evropy jednou provždy.

197912

14.8.2009 16:49

RE: Mi je celkem fuk, jestli to funkuje, nebo ne

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 72.?.?.?

Reakce na 197912

Ano, nesmime si Ivana rozzlobit, nebo nam ukaze zac je toho loket jako v 1968. [pláč] [pláč]

197920

17.8.2009 11:52

RE: Mi je celkem fuk, jestli to funkuje, nebo ne

mtk 78.?.?.?

Reakce na 197920

Mno, celkem se stalo hovno v tom vašem 68, Maďarsko byla už silnější káva, ale "demokratický" humanitární nášup v Jugoslávii jsou schopni trumfnout už jen nadlidi v pastátě s davidovou hvězdou.

198050

14.8.2009 15:13

RE: Mi je celkem fuk, jestli to funkuje, nebo ne

pietroo 195.?.?.?

Reakce na 197903

To je taky důvod proč je Bushovi a možná i Obamovi nějaká funkčnost radaru úplně lhostejná. Jedná se o geopolitiku, posílení vlivu v Evropě atd. To naivní akademik vědec nechápe. Ten je v těchhle věcech vždycky pomalejší.

197913

15.8.2009 1:26

RE: Mi je celkem fuk, jestli to funkuje, nebo ne

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 77.?.?.?

Reakce na 197913

"edná se o geopolitiku, posílení vlivu v Evropě "

Viděl bych to ještě černěji - to je regulérní válka o nadvládu USA nad Evropou. Američanům kolabuje ekonomika, Evropa se vyšvihla nad ně.

Proto tolik základen v Evropě, destabilizace Balkánu prostřednictvím Kosova, špiclování evropských firem Echelonem (Clintonovo okřídlené: "Co je dobré pro Boeing, je dobré pro USA" - při aféře, kdy tato firma získala díky informacím z Echelonu exkluzivní kšeft, který vyfoukla evropské firmě), snaha vyrobit napětí protiraketovou obranou, poďobaným Juščenkem dělajícím z Evropy rukojmí svých plynových ambicí, a pokakaným kravatožroutem Saakašvilim, aby dělal bordel na Kavkaze. Oni by strašně rádi, kdyby se Rusko chytlo s Evropou a dali si vzájemně po držce.

Afgánské opium by pak přes Bondsteel mohlo proudit více bezpečně, řada amer. firem by si přišla na zajímavé benefity ap. Zásobovat slabší stranu svými zbraněmi, a bylo by vymalováno. Stále to samé. Peníze. (proto také řada firem panáčkovala před Bushem když chtěl vtrhnout do Iráku - až na výjimky ale zákazky dostaly především ty americké)

Třešní na dortu je bombardování. Privatizuje, vyskladňuje staré zásoby munice
tak se dá nakoupit obratem nová, modernizovat), drtí odpor na prach (většiny i dříve neústupných politiků), vytváří respekt v okolních státech. S úspěchem použito v Jugoslávii. Nádavkem se natáhne ropovod Ambo a je vymalováno. Všechno se točí kolem byznisu. A když není přístup na trhy, stačí si prostor vyčlenit obsahem pumovnic. Záminka typu demokracie, svoboda či něco podobného se dá napsat za odpoledne, a koupená média to už sama adekvátně rozmáznou a zideologizují. [bliji]

197947

14.8.2009 17:42

RE: Mi je celkem fuk, jestli to funkuje, nebo ne

aristokrat aristokrat (tečka) tomas (zavináč) centrum (tečka) cz 77.?.?.?

Reakce na 197903

Ivan je můj bratr at se mi to líbí nebo ne, a pak ami dobytek nemá ve střední evropě co pohledávat. At si stavějí radary třeba v Mexiku. Bezpečnost hamburgržroutů je mi ukradená. [smích]

197924

16.8.2009 20:31

RE: Mi je celkem fuk, jestli to funkuje, nebo ne

serpico 77.?.?.?

Reakce na 197924

já to vidím úplně stejně jako Vy...
nechápu ty zaryté antirusy,pro které je každej Rus svině,vůbec si neuvědomují,že s okupací v 68ém nesouhlasila většina "normálních" občanů tehdejšího vých.bloku,bylo to rozhodnutí vlády,žádné referendum nebylo...
já se považuji za slovana a určitě mám povahově blíž k Polákovi,Slovákovi,Rusovi,Srbovi než k burgržroutům,ať si strčej svůj radar a rakety do prdele,všude se rozlejzaj jak vši [naštvaný]
vždycky půjdu na pivo radši s Rusem než s amíkem...

P.S. stejně si myslím,že jednou budeme s Ivanem zase kamarádi,tentokrát však né z povinnosti ale opravdu upřimně...
a já bych byl za to moc rád [smích]

198007

17.8.2009 10:29

RE: Mi je celkem fuk, jestli to funkuje, nebo ne

serpico 77.?.?.?

Reakce na 198007

dodatek : samozřejmě to platí i obráceně,spousta američanů nesouhlasí s výbojnou politikou USA,nechtějí nacpat radar a rakety po celém světě,určitě je většina amíků normálních a příjemných lidí(ale pro mě hloupých),za špatnou situaci nemůže jen komunismus,kapitalismus nebo jiné ismy,vždycky je to jen o člověku,jaký je on sám,jak se chová a jaké má priority...

198047

14.8.2009 17:29

jen mě zajímá

daniela 88.?.?.?

proč ten radar nemají zájem montovat v Palestině nebo třeba v takovém prominentním státě, jako je Izrahel?Že by USA měli na naší, respektive evropské, bezpečnosti větší zájem? No, moc se mi to nezdá. [chechtot]

197922

20.8.2009 6:16

RE: jen mě zajímá

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

Reakce na 197922

Dobrá otázka. A jednoduchá odpoveď - do ruska odtiaľ nedovidí.

198229

Příspěvků: 33

14.08. 00:46 Oracle  Však
14.08. 00:52 wilonix  PRO
14.08. 05:32 Hm  A jé je
14.08. 05:46 občan čr  Pro NEZVĚDAVCE leho 1
15.08. 06:21 Satanist  RE: Pro NEZVĚDAVCE leho 1
14.08. 05:47 občan čr  Pro NEZVĚDAVCE leho 2
14.08. 09:44 Fernet  RE: Pro NEZVĚDAVCE leho 2
18.08. 03:27 Rejpal  RE: Pro NEZVĚDAVCE leho 2
18.08. 08:25  RE: Pro NEZVĚDAVCE leho 2
18.08. 15:00 Rejpal  RE: Pro NEZVĚDAVCE leho 2
19.08. 00:28 občan čr  RE: Pro NEZVĚDAVCE leho 2
14.08. 09:55 Fernet  RE: Pro NEZVĚDAVCE leho 2
17.08. 18:06 Satanist  RE: Pro NEZVĚDAVCE leho 2
14.08. 08:33 kozoroh  Falešný pocit bezpečnosti , za velké peníze a strach k tomu všemu.
14.08. 11:58 Karel z Čech  RE: Falešný pocit bezpečnosti , za velké peníze a strach k tomu všemu.
16.08. 03:07 kozoroh  RE: Falešný pocit bezpečnosti , za velké peníze a strach k tomu všemu.
14.08. 10:17 baki  Zdá se mi, že je to všechno velký omyl.
14.08. 11:29  RE: Zdá se mi, že je to všechno velký omyl.
14.08. 13:44 Ursus  RE: Zdá se mi, že je to všechno velký omyl.
14.08. 14:58 l.leimas  RE: Zdá se mi, že je to všechno velký omyl.
14.08. 18:33 baki  RE: Zdá se mi, že je to všechno velký omyl.
14.08. 12:30 ôlô  Jen klid, obrana bude
14.08. 13:43 Ursus  Mi je celkem fuk, jestli to funkuje, nebo ne
14.08. 15:11 Karel z Čech  RE: Mi je celkem fuk, jestli to funkuje, nebo ne
14.08. 16:49  RE: Mi je celkem fuk, jestli to funkuje, nebo ne
17.08. 11:52 mtk  RE: Mi je celkem fuk, jestli to funkuje, nebo ne
14.08. 15:13 pietroo  RE: Mi je celkem fuk, jestli to funkuje, nebo ne
15.08. 01:26 MedaBeda  RE: Mi je celkem fuk, jestli to funkuje, nebo ne
14.08. 17:42 aristokrat  RE: Mi je celkem fuk, jestli to funkuje, nebo ne
16.08. 20:31 serpico  RE: Mi je celkem fuk, jestli to funkuje, nebo ne
17.08. 10:29 serpico  RE: Mi je celkem fuk, jestli to funkuje, nebo ne
14.08. 17:29 daniela  jen mě zajímá
20.08. 06:16  RE: jen mě zajímá

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

61

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červenec přispělo 105 čtenářů částkou 21 389 korun, což je 61 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Ministerstvo nehodlá respektovat rozhodnutí soudu ohledně uznávání protilátek22.07.21 18:33 Česká republika 3

V Malajsii zavřeli očkovací centrum, nakazilo se 200 už očkovaných zaměstnanců21.07.21 18:44 Malajsie 0

Afektované slečny ve službách státu dělají tečku21.07.21 18:31 Česká republika 0

Saúdská Arábie zakáže od začátku srpna neočkovaným lidem vstup na veřejná místa21.07.21 15:29 Saudská Arábie 1

Lékařka Křížová obviněna protiextremistickým oddělením Policie za šíření poplašné zprávy o COVID-1921.07.21 12:12 Česká republika 4

Ubodal ve Würzburgu tři ženy a křičel Alláhu akbar. A verdikt? Měl psychické problémy20.07.21 23:19 Německo 1

Paříž: Prefektura Seine-Saint-Denis povolila instalaci dočasných jatek u příležitosti muslimského svátku Aïd-el-Kébir20.07.21 15:40 Francie 3

Tak prý nebudou proplácet testy20.07.21 15:21 Česká republika 1

Červený kříž bude pašovat migranty na lodi Ocean Viking19.07.21 17:09 Evropská unie 1

Plně očkovaná americká gymnastka Kara Eaker je pozitivní na Covid-1919.07.21 16:49 Japonsko 0

Globalistická Británie: politika cukru a biče a nikoli svoboda19.07.21 16:17 Británie 0

Byznys zuří kvůli buzeračnímu trasování, do izolace musí i premiér Johnson :-)19.07.21 11:58 Británie 2

Očkovaný Ondřej Perušič přijel na Olympiádu a bum ho. Má to.19.07.21 11:27 Japonsko 2

Lejnová přiváží do Prahy nabídku, kterou nelze odmítnout19.07.21 11:12 Česká republika 1

Británie zažila hororový víkend - 5 lidí náhle zemřelo19.07.21 10:46 Británie 0

Zomrel Milan Lasica (†81): Odpadol na koncerte, oživiť sa ho už nepodarilo!19.07.21 07:48 Slovensko 3

Festival v Cannes se snažil dohnat Ameriku...18.07.21 13:13 Francie 1

Rusko zablokovalo článek o Palachovi na webu Českého rozhlasu.18.07.21 12:50 Rusko 5

Exministr kultury Herman převzal nejvyšší vyznamenání sudetských Němců17.07.21 18:58 Německo 1

Policejní bezmoc, stát na feťáky, žebráky, dealery drog v Praze kašle17.07.21 13:47 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
21,79 Kč
Euro
25,65 Kč
Libra
29,96 Kč
Kanadský dolar
17,35 Kč
Australský dolar
16,05 Kč
Švýcarský frank
23,69 Kč
100 japonských jenů
19,71 Kč
Čínský juan
3,36 Kč
Polský zloty
5,61 Kč
100 maď. forintů
7,12 Kč
Ukrajinská hřivna
0,80 Kč
100 rublů
29,50 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 271,88 Kč
1 unce stříbra
548,45 Kč
Bitcoin
745 434,95 Kč

Poslední aktualizace: 25.7.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 6 649