Diskuze k článku

Americká ekonomika směřuje držkou k zemi

Příspěvků 175

12.8.2009 0:16

ale s usa

dub 89.?.?.?

se svět v žádném případě nezhroutí...

197665

12.8.2009 0:51

Obama je bábka

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 78.?.?.?

Prezident USA hraje o čas, a elity si zatiaľ napchávajú svoje vrecká všetkým cenným čo nájdu(fabriky, zlato atď). [bliji]

197667

12.8.2009 1:50

Dobrá, ale těžká otázka!

korutan 81.?.?.?

Na to, rozseknout to nyní, kdy si stále ještě lze nalhávat, že existuje jakási pochybná šance „vyřešení“ (třeba se stane zázrak, nebo katastrofa, která to vyřeší za něho) by bylo asi potřeba víc osobní odvahy, než kolik se jí dá nasbírat v celém Bílém domě!

Ale nejde právě o to, aby to „řešení“ bylo co nejdrastičtější?! Nešlo o to i v poslední opravdové krizi v třicátých letech minulého století!? Nejrůznější studie a publikace o tom dost přesvědčivě píší a v kontextu předchozích i současných globalizačních snah to dává smysl a má logiku. Stejně jako názory na umělou podstatu krize současné. Takže řešení se bude oddalovat, co to půjde a pak, ať se děje vůle boží! Tedy pardon, voldemrdí! Myslím, že se spoléhají na vlastnictví finanční i reálné moci, které díky této řízené krizi ještě prohloubili: Masivně vznikající, špičkově vyzbrojené, soukromé armády budou v nastanuvším konfliktu dobrým nástrojem prosazování nejrůznějších soukromých zájmů! .Jejich postavení jim umožní kašlat na jakékoliv konvence a v duchu vlastního kodexu budou používat všechny myslitelné i nemyslitelné způsoby ovládnutí a likvidace neovládnutelných: Nakonec, právě probíhá v přímém přenosu detailní školení v tom, jak lze ignorovat jakékoliv právo, zákon, o dohodách nemluvě!! A to na všech úrovních!!

Americká společnost je na takový druh konfliktu připravená daleko lépe, než-li lidé v Evropě, či Asii. Proto si myslím, že právě oni budou první obětí tohoto konečného řešení! Jestliže druhá světová válka měla za důsledek snížení počtu obyvatel v Evropě, masivní likvidaci smíšené židovské populace a vznik Izraele, co se dá očekávat jako výsledek exploze spojené s co nejdéle oddalovaným řešením současné krize?? Tipoval bych něco obdobného, ale v „globálním“ rozsahu!
[bliji]

197669

12.8.2009 7:46

RE: Dobrá, ale těžká otázka!

Jarmila 83.?.?.?

Reakce na 197669

Jestliže druhá světová válka měla za důsledek
>snížení počtu obyvatel v Evropě, masivní likvidaci
>smíšené židovské populace a vznik Izraele, co se dá
>očekávat jako výsledek exploze spojené s co nejdéle
>oddalovaným řešením současné krize?? Tipoval bych něco
>obdobného, ale v „globálním“ rozsahu!

> [bliji]

Jen jestli už pro nás nemají připravené viry, proti kterým Španělská chřipka byla procházka růžovým sadem. A když tady všichni po ránu tak pěkně blijí, tak já tedy taky: [bliji]

197678

12.8.2009 9:53

RE: Dobrá, ale těžká otázka!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 197669

Kromě domněnky:
>Ale nejde právě o to, aby to „řešení“ bylo co nejdrastičtější?!
by to vcelku mohlo odpovídat realitě, bohužel tam nenacházím roli oficiální armády a jejích arzenálů. A toto neumím zahrnout bez velké katastrofy do Vámi načrtnutého scénáře. Představa, že by armáda zůstala se svými "hračkami" v klidu, je nereálná.
Proto si také myslím, že ta výše citovaná domněnka může sice nastat , ale pouze nechtěně. A potom si jen přát, abychom byli raději poblíž epicentra...

197689

12.8.2009 10:25

RE: Dobrá, ale těžká otázka!

korutan 81.?.?.?

Reakce na 197689

Omlouvám se, jaksi jsem to zašmodrchal! Opravdu to vypadá, jako kdyby se oficiální armády problém netýkal. Ale opak je pravdou. Stejně jako v Iráku budou oficiální armády tvrdou rukou šířit demokracii a DOBRO jako takové! Všemi prostředky, konvenčními zbraněmi počínaje a chemií a atomem konče. Nakonec jsme toho svědky již nyní na řadě míst na Zemi. A zase stejně jako v Iráku, Afghanistánu, budou speciální a soukromé jednotky provádět operace, od nichž se v krajním případě můžou vlády té které země distancovat! Budou bojovat proti vytvořenému vnějšímu nepříteli, a pomáhat potlačit opozici – nepřítele vnitřního! Bude to pěknej čurbes! Jak píšete; co nejblíže epicentra, ať to máme za sebou!

197692

12.8.2009 4:21

Vždyť je to jejich hra

Čechomil 69.?.?.?

Ekonomika je jen hra většinou v rukou židů. Hra, kterou ostatní gojové urputně hrajou a snaží vyhrát, ale samozřejmě nemají šanci. Stačí jen vyměnit hru a bude pohoda. 40 procent žrádla v americe schnije, než aby se sežralo. Článek navádí jakousi představu, že ekonomika je cosi objektivního jako přírodní zákony a může na ni dojet každý kdo špatně hraje. Není to tak. Je možné, že budou krize a i občanské války, ale nebude to kvůli ekonomice samotné, ale proto, že nás židi do toho doženou, možná použitím ekonomiky nebo vatažením starých nepřátelství a gojské vzájemné nenávisti. Nechápu ale proč by to teď dělali! My všichni gójové přece jdeme poslušně do jejich oprátky, naše národy vesele a bez odporu promíchávají barevným obyvatelstvem, skoro každý čech, i když nenávidí cikány, tak si idiotsky přeje aby pracovali a neuvědomuje si, že právě ti slušní a pracující barevní jsou mnohem větší hrozba. Tak proč by židi riskovali a dělali nějakou krizi? Potřebují, abychom měli plné žaludky a zbytečně se nesmýkali na cestě do otroctví. Jakmile totiž člověk má opravdový hlad, tak velmi rychle vystřízliví a je mu jasné kam patří. Jediná naše šance je židovská vlastnost, že pakud žid nemá všechno, tak není spokojen. Na to zatím vždycky žid dojel, ale je každé století chytřejší a zkušenější. Zatím to pro nás vypadý zcela beznadějně, právě proto, že máme plné žaludky. Takže pokud žid bude trpělivý, tak nemáme šanci. Pokud v nedočkavosti udělá nějakou chybu a my budeme mít hlad, tak máme šanci, jen na to musíme být připraveni a mít jasno v hlavě v což můžeme bohužel doufat u jen asi pět procent lidí.

197670

12.8.2009 10:52

RE: Vždyť je to jejich hra

židé 90.?.?.?

Reakce na 197670

Ekonomika je jistě víra, naprosto nezaložená na jakémkoliv exaktním přístupu k oběživu. Prostě se tisknou peníze tam, kde je reálná moc, o tom jistě není pochyb už pro většinu z nás.

Proč ale opět protižidovská rétorika. Jsem žid a věřte mi, že Vaše argumenty velmi ztrácí zjednodušenou protinárodnostní optikou, navíc klamavou. Proč si myslíte, že židé mají v rukách to a to? To opravdu připomíná nenávistné seznamy údajných židů v kultuře, či politice etc. Dovoluji si připomenout, že veškerá rozumná legislativa, tedy preventivní je z Židovských zákonů.

Například povinnost ponechávat desetinu ze sklizně na polích pro méně majtené (katolici z toho pěkně udělali desátky zcela proti smyslu tohoto opatření). Židovské zákonodárství řešilo hygienu a skutečná protiepidemická opatření skutečně odborně dávno před tím, než kdosi "náhodně" objevil vir (Vir je v překladu jed [smích].

A tak bych mohl pokračovat dále od hlubokého smyslu pro funkční rodinu, přírodu a přirozenou selekci schopnotí. Myslím, že je velmi fanatické opírat se pořád do židů, kteří skutečně trpí pogromy už tisíciletí. Mrzí mě, že pořád to do lidí kdosi cpe, nyní tedy Vy, proč?

197695

12.8.2009 11:25

RE: Vždyť je to jejich hra

ôlô l0 (tečka) 0l (zavináč) volny (tečka) cz 88.?.?.?

Reakce na 197695

Vše co zavání těmito tipy náboženství, je mi protivné. Křesťanství toleruji jen do té míry, že tato odnož judaismu je již více srostlá s naší kulturou, avšak rozumě oddělit se to stejně nedá a ani již nevidím důvod. Spíš bych se s tím snažil smířit.
Ale tyto náboženství (katolického typu), jako je židovství, islám, křesťanství jsou ze své podstaty netolerantní. Proto ta odvěká rivalita, a tak snadno propukající zášť. Tolerance je tady v důsledku často chápána jako oslabení toho kterého vyznání.
Tak snad proto...

(Nějaký nápad jak z toho ven?)

197699

12.8.2009 19:09

RE: Vždyť je to jejich hra

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 197699

Nemyslím, že vámi uvedená náboženství jsou z podstaty netolerantní. Lépe řečeno, tolerantní člověk by v nich jistě našel mnoho, co by jeho toleranci teoreticky "ospravedlnilo". Netolerantní jsou někteří lidé, a ze své podstaty všechny ideologické a tedy i náboženské organizace. Z toho plyne, že ven z toho jen tak, že budu pracovat na své toleranci a nebudu se organizovat.

197732

12.8.2009 20:49

RE: Vždyť je to jejich hra

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Reakce na 197732

to jako že si člověk (tvor společenský) zakáže organizovat se? a proč, pokud se mu to zdá dobré?
toleranci je možno razit i skupinově, ne jen individuálně.
zatím se mi ale jako nejméně tolerantní jeví výroky pana "olo" - vadí mu především katolíci, pak také křesťanství, židovská víra a islám. a toto je opravdu na pováženou... když někomu vadí cca polovina lidstva (resp. víra/církve poloviny lidstva).
jestli spíš nebude chyba v něm, než v té víře v Boha. a je jedno, jestli mu někdo říká JHVH nebo Bůh nebo Alláh.

197739

12.8.2009 22:30

RE: Vždyť je to jejich hra

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 197739

Mluvil jsem záměrně v první osobě jednotného čísla. Vy si hledejte svou cestu, jak z toho ven, když se vám nezdá ta moje.

Ovšem "razit toleranci", notabene organizovaně, mi přijde jako protimluv. Toleranci můžete pěstovat jen sám v sobě, možná tak ještě ve svých dětech, nic jiného nefunguje.

197745

12.8.2009 23:49

RE: Vždyť je to jejich hra

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 197745

To je nesmysl... vaše námitky. Toleranci samozřejmě lze pěstovat jak ve svých dětech, tak i v jiném kolektivu (třeba i v církvi, pokud má tolerance-chtivé, prozíravé vedení). Navíc společné snažení mívá obvykle daleko větší sílu, dopad, než snažení jedince.
Vaši individualistickou cestu vám samozřejmě nikdo nebere. Jen to možná vypadá na daleko větší roztříštěnost - co člověk, to pravda... co člověk, to "církev"... a pokud se nedomluví dnešních nekolik církví, jak by se mohly domluvit (a tolerovat) miliardy subjektů?!

197753

13.8.2009 8:22

RE: Vždyť je to jejich hra

ôlô l0 (tečka) 0l (zavináč) volny (tečka) cz 88.?.?.?

Reakce na 197739

Je to tak. Přesně tady moje tolerance končí.
Důvod je jednoduchý. Katolicismus si nárokuje všeobecnost (tím jsou si ta náboženství podobná) a svá pravidla tak aplikuje na každého, ať v pozitivním, tak v negativním směru. Skutečný vyznavač je dogmatik, je to totiž podstatou jeho náboženství vždyť jeho pravidla jsou přeci pravidla samotného nejvyššího. Proto vyžaduje bezmeznou toleranci, respekt, pokoru vůči svým pravidlům a tedy pravý opak k těm, kteří se cítí být mimo.
Já nemohu být tolerantní vůči bezmezné netoleranci. To je totiž přesně to, co ale po mě chce nejen náboženství, ale každý takový systém. Je tu nerovnost vztahu ve své podstatě. A i kdyby vyznávala celá planeta to samé, pro mě je to pořád jako jeden. Nebo má snad více životů větší platnost než jeden?

197782

13.8.2009 10:17

RE: Vždyť je to jejich hra

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 197782

To mi přijde jako rozumné zhodnocení situace. Nicméně netolerance vůči netoleranci nedá vzniknout toleranci, naopak, celková energie netolerance je ještě posílena. Tlak pouze vyvolává protitlak. Ten moudřejší prostě musí přestat tlačit první, a tím nádor netolerance "podvázat, devitalizovat", jinudy cesta nevede. Což jistě v praxi neznamená, že si mám nechat všechno líbit. To pak není o netoleranci, ale o blbosti a neschopnosti vymezit si hranice - (viz diskuze o kouření a pasivním kouření).

Člověk ve hmotě "ze zákona" nemůže fungovat jinak, než v rámci určitých hranic, kterými se v/z celku "vymezil", vydělil. Jeho stvořená existence je vlastně stále jen "boj" o tyto hranice, a hledání křehké rovnováhy, za kterých by tato paradoxní situace byla co nejsnesitelnější. Jakmile tuto rovnováhu definitivně najde, hranice se rozplynou samy od sebe, a dualita to zabalí.

197795

13.8.2009 11:13

RE: Vždyť je to jejich hra

ôlô l0 (tečka) 0l (zavináč) volny (tečka) cz 88.?.?.?

Reakce na 197795

Shovívavost vůči zvůli je uvolnění prostoru pro takové jednání. Proto je možné výcvik pokorných oveček považovat za vytváření jednostranně orientovaného společenství, tedy pán a otrok, kdy otrok nekonečně toleruje zákony pána.
Vědomá netolerance je jediný nástroj jak dojít k rovnováze. Pokud se na druhé straně objeví tolerance, rovnováhy je dosaženo a další uplatňování vědomé netolerance není nutné.
To je ale opravdu věc osobních kvalit a teprve potom můžeme dosáhnout tolerantní společnosti.

197802

13.8.2009 12:07

RE: Vždyť je to jejich hra

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 197802

Není žádná "druhá strana". Je jen zrcadlo, ve kterém se nemůže objevit něco, co není ve vás.

Ale třeba je to vše o chápání pojmu "vědomá netolerance". A na těch osobních kvalitách se shodneme.

197816

14.8.2009 17:48

RE: Vždyť je to jejich hra

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Reakce na 197802

jsi velmi naivní a hloupý, pokud si myslíš, že netolerancí se jednoho dne dosáhne vyrovnání a tolerance! [oči v sloup] uvažoval jsi vůbec o tom nesmyslu, když jsi to psal? vědomá netolerance jako nástroj k dosažení rovnováhy?

197926

14.8.2009 17:44

RE: Vždyť je to jejich hra

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Reakce na 197782

končí? tvoje tolerance nikdy nebyla! [smích] alespoň v tom náboženském slova smyslu. myslíš si, že tvůj úsudek je jediný možný a správný (že máš nárok na jakýkoliv názor, i kdyby to byla objektivní pitomost), a kdokoliv si myslí a společně hlásá něco jiného, je podle tebe dogmatik. což je tvoje absolutní netolerance jiného názoru, směřování, snažení (a to na základě pouhého tvého subjektivního názoru). kdybys byl alespoň trochu tolerantní, sice bys třeba názory jiných odmítl, ale nevyjadřoval by ses k nim tak nenávistně, alergicky, jak to činíš.

jestliže ty tedy hodláš být netolerantní třeba ke katolíkům, co pak je zavazuje vůči tobě k toleranci? a platí to o všech podobných vztazích.
nenávistí a skupinovým odsuzováním se na zemi nemůže vybudovat nic lepšího, ale spíše peklo.

197925

12.8.2009 11:36

RE: Vždyť je to jejich hra

korutan 81.?.?.?

Reakce na 197695

Promiňte mi moji nevědomost, ale k Vašemu příspěvku mám jednu, pro mne velmi zásadní otázku, v jakém smyslu jste židem? Národní smysl tohoto pojmu je, i podle výsledků výzkumů Izraelských vědců, velmi diskutabilní. Pokud jste vyznávající judaismus, a tím se hlásíte k židovství, jste obeznámen nejen s Vámi vyjmenovanými přínosy lidstvu, ale zajisté i s talmudským učením. A potom Váš výčet a výtky mi přijdou dosti pokryteckými! Protože pak Vám musí být znám dvojí metr, který uplatňujete uvnitř a vně své komunity!

Vámi vzpomínané Židovské zákony jsou ve své podstatě velmi dobré! Bohužel, jejich platnost a řízení se podle nich, je závazné pouze pro židy uvnitř komunity! Určuje pravidla jednání a chování mezi členy židovské obce, komunity, společenství, říkejme tomu jak chcete! Vůči vnějšku, vůči gojimům, tyto zákony závazné nejsou! To, že křesťanství tyto zákony z velké části převzalo a některá pravidla pokroutilo, je pravdou. Ale nezapomínejme, že i tvůrci Židovských zákonů čerpali se zdrojů daleko starších! V době, kdy Mojžíš dával základy vašemu náboženství na základě pokynů hořícího keře, a tím začal formulovat první židovské zákony, existovala na Zemi společenství již tisíce let stará, namátkou například Čína, ke kterým se dají vystopovat prameny oněch Vámi vzpomínaných židovských zákonů. Ale bez dvojího metru a teorie a vyvolenosti! A tento váš postoj, jako komunity, byl a vždy bude zdrojem oněch, jak vy označujete „nenávistných“ postojů ostatní společnosti! Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá!

197700

12.8.2009 11:48

RE: Vždyť je to jejich hra

abc 89.?.?.?

Reakce na 197695

Na niekoho to treba zhodiť, tak to bolo vymyslené "chazarmi" ! S tým ani vy nič neurobíte. Proste židia sa pre "chazarov" stali obetnými baranmi. Proti židom píšu len tí neinformovaní, ktorí nevidia za maskou žida "chazara". Bohužiaľ história im dáva za pravdu. Ikeď židia vlastne nemali inú možnosť,len zdokonaľovať uctievanie "zlatého teľaťa"...
A čo sa týka Biblie,hoci boli na jej napísanie použití židia,príchodom Krista sa stala svetovým kultúrnym dedičstvom. Poviem to v stavbárskej terminológii.Keďže Adam s Evou zlýhali v projektovej úlohe vytvoriť na zemi raj,boli vybratí židia pre ich bohabojných predkov napr.Abraháma. Ale aj prvostupňový projekt so židmi mal chyby,lebo projekt bol dokonalý ale židia nedokonalí. Zavrhli Krista, stavbyvedúceho a preto boli zavrhnutí Bohom. To však nezabránilo "chazarom" zneužiť Boží projekt nazvaný tiež Božie kráľovstvo, jeho tragikomickou napodobeninou NWO...
Od Krista až dodnes sa realizuje Boží vykonávaci projekt s "duchovnými židmi",ktorí sú vyberaní nielen zo židov ale z ľudí všetkých národov. Zanedlho bude tiež skončený výber ľudí,ktorí sa budú chcieť zapojiť do Božieho projektu zmeniť túto zem na raj.Tento trojstuňový Boží projekt sa určite podarí,lebo: projekt je dokonalý,dielovedúci je dokonalý,aj všetci Bohom vybratí ľudia sa stanú pod Božou vládou dokonalými.

P.S.Od roku 70 n.l.po dobití Jeruzalema rimanmi,a zničení rodopisných záznamov,už žiaden žid fakticky nedokáže príslušnosť k tomuto etniku. Preto je toľko falzifikátorov a na čele ktorých stoja "chazari". Je mi vás ľúto,ale tu nepomože ani plakať.Treba začať vážne študovať Božie dobré posolstvo zaznamenané v Biblii.
http://www.watchtower.org/b/bh/article_00.htm

197701

12.8.2009 14:05

RE: Vždyť je to jejich hra

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 62.?.?.?

Reakce na 197695

"Proč ale opět protižidovská rétorika. Jsem žid a věřte mi, že Vaše argumenty velmi ztrácí zjednodušenou protinárodnostní optikou, navíc klamavou. Proč si myslíte, že židé mají v rukách to a to?"

Pokud Vám to nevadí, vmísím se do diskuse.

Musíte chápat kontext. Existují politické, finanční a lobbystické elity, z nichž řada jsou Židé, ať sekulární, či judaisté. Pro většinu lidí, i řadu čtenářů Zvědavce (včetně mé osoby), je velmi obtížné rozlišit tyto a nádavkem ještě oficální politiku Izraele, jednotlivých izraelských politických stran, náboženských uskupení a výkladů samotných rabínů.
Do toho ještě vnáší chaos židé konvertité, a islámští a křesťanští sionisté, a židovští občané různých států, kteří mají raději Izrael než stát jehož mají občanství a jsou podle toho ochotni jednat (např. služba v izraelské armádě či spolupráce s agenty izraelských tajných služeb v neprospěch státu v němž žijí).

Další kapitolou je ochrana zločinců s izraelským pasem, před stíháním mimo Izrael či snížení jejich trestu na minimum či ignorace mezinárodního práva s odůvodněním údajné ochrany zájmů Izraele.

Obtížnost tohoto rozlišení, spjatá s nekalými činnostmi lidí a organizací jako jsou rotschildští baroni, židovští zaměstnanci Pentagonu a vlastníci Hollywoodu(chrlícímu morální balast a odpad zejména do západních zemí) a médií (u nás dříve Železný, nyní Lauder - TV NOVA), dozorčí rada a vlastníci amerického rezervního systému FED, brutální akce IDF, agresivní židovští osadníci na palestinských územích, různé AIPAC, JDL, ADL ap. které vše co jen zdálky zavání kritikou a historickým revizionismem (třebas dobře míněnými) židů (a jejich oficiální historie a výkladu různých jevů) tvrdě napadají a perzekuují, spolu s šovinistickými a šovinisticky a superemacisticky vykládanými a (realizovanými)pasážemi Tóry, Babylónského Talmudu a třeba Schulchan Aruchu, a judaistické kořeny islámu a křesťanství, jejichž radikální interpretace dnes přináší rovněž své ovoce (např. americký evangelikální supremacismus), a kdy tohoto rozlišení není často schopna ani část židů, nás přivádí do této situace:

-nežidé z principu bez ohledu na skutečnost ,která se jim, když už si dají tu práci, obtížně rozpoznává, dají vinu 90ti procentům židů a 10 nechají s tím, že ne všichni jsou v nekalostech zapleteni

-židé z 90ti procent o všech svých z principu (díky židovské sociální strategii podmíněné výchovou) bez ohledu na skutečnost tvrdí, že jsou nevinní a stále pronásledovaní a o 10 procentech které jsou jakž takž ochotny sebekritiky(a kritice naslouchat) se vyjádří jako o sebenenávistnících

Kam to vede, vidíte sám. Takže se prosím nepodivujte. Nalejme si čistého vína.

Není důsledku bez příčiny.

197709

12.8.2009 17:27

RE: Vždyť je to jejich hra

HHBB 85.?.?.?

Reakce na 197709

Pouštím se do obhajoby žida, myslím, že za to nemůže o nic víc, než třeba křesťan…
>Existují politické, finanční a lobbystické elity, z nichž řada jsou Židé, ať sekulární, či judaisté.
Problém první. Co když je Žid virtuální postava. Ve skutečnosti není, ale je vyroben jako obraz nepřítele. Za blázna je pak Žid i Židobijec…
>je velmi obtížné rozlišit tyto a nádavkem ještě oficální politiku Izraele…
To je stejná potíž. Jsou tam Židé, nebo někdo jiný. Je politika Izraele politika židů, nebo třeba sionistů. Jsou sionisti židé, nebo Židé, nebo jen političtí manipulátoři. A kdo jsou vůbec strůjci sionismu. To přece může být úplně někdo jiný. Za co tu pak mohou židé, jestliže tak vůbec můžeme někoho s jistotou označit…
>Do toho ještě vnáší chaos židé konvertité, a islámští a křesťanští sionisté, a židovští občané různých států
No to je přesně ono, mohou si za to ti opravdoví židé? Jsou-li…
>-nežidé z principu bez ohledu na skutečnost ,která se jim, když už si dají tu práci, obtížně rozpoznává, dají vinu 90ti procentům židů
No a to je přesně to, co tím asi mělo být splněno. A pravý strůjce piklí je z obliga.
>Není důsledku bez příčiny.
No tak právě na to bychom si měli dát opravdu pozor.

197722

12.8.2009 17:46

RE: Vždyť je to jejich hra

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 77.?.?.?

Reakce na 197722

milý HHBB dopouštíte se zbytečné relativizace s vyzněním, že židé za nic nemohou, i kdyby mohli, a kdoví jestli vůbec existují

pán s nickem "židé" se za žida označil a hovořil i o dalších, máme tu zmínky i z jiných zdrojů, tak sem prosím nezanášejte další pohledy o neexistenci, které nic neřeší, a hledají viníka jinde - je to sice pohodlné na někoho ukázat/neukázat, ale cíl je situaci řešit, ne ji odsouvat do jiné sféry, abychom opět byli bezvýsledně na začátku a skuteční viníci nás kvůli naší blbosti se tím zaobírat a relativizovat mezitím sápali svými pařáty na kusy

já situaci diferencoval nakolik jsem uměl s tím, že jsem nepřidával ani jedné ze stran, jak je doufám dostatečně patrné

nakolik se ale vina tu i tam odhalí, je třeba na ni poukázat, ne si hrát na bratrstvo lásky a pravdy a new ageovský "pozitivní" vodnářský komunismus, kdy je všechno na všech a dohromady na nikom a podle toho to tak vypadá

197726

12.8.2009 19:03

RE: Vždyť je to jejich hra

HHBB 85.?.?.?

Reakce na 197726

>já situaci diferencoval nakolik jsem uměl s tím, že jsem nepřidával ani jedné ze stran, jak je doufám dostatečně patrné
Souhlasím. Já jen potřeboval někoho (chytlavého) do diskuze, protože to je to, co je předmětem mylné generalizace. Myslím, že jeho podivování je oprávněné právě proto, že to je tak nejasné. Cítí se být označen, přestože se cítí být nevinen, říkat mu ať se nediví, mu moc nepomůže…
>a skuteční viníci nás kvůli naší blbosti se tím zaobírat a relativizovat mezitím sápali svými pařáty na kusy
Přesně proto jsem reagoval. Relativizace tam byla vnesena přede mnou, a proto tvrdím, že ukazovat na žida jako viníka je podivné už vzhledem k tomu, že do toho vnáší kdosi záměrně chaos.
Diskutující se označil za žida s poukazem na to, že nechápe, proč by měl být něčím vinen, jen z důvodu že je žid. Říkám, že má pravdu i s ohledem na nevyjasněnost pojmu žid. Mnoho židů, nebo Židů, se tak může přeci označovat v rámci politické manipulace zrovna tak jako z pouhého prospěchářství, či jim to prostě jenom někdo přišije.
Proto hájím prostého žida, či Žida, i kdyby měl být virtuální. Morálka mě teď nezajímá, zajímá mě praktická stránka takového označování s tím, že i ty jsi toto označení použil jako důvod k podezření (vliv židů na média a finančnictví).
Proto se ptám, jak by měla vypadat praktická stránka věci, aby nám problém nepřerostl přes hlavu s ohledem na nevinně se cítícího žida a nejasného manipulátora v pozadí, který se takto skrývá, ať už nám předhazuje vizi nepřítele virtuálního, či skutečného.

Myslím, že poodkrytí tohoto problému pomůže daleko lépe celou věc řešit, než budeme rozsápáni pařáty, a to našimi vlastními židokřesťanskými či jinými.
(klidně tykej, je to jen diskuze pouhých nicků, a zas tak milý také nejsem) [smích]

197731

12.8.2009 23:51

RE: Vždyť je to jejich hra

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 77.?.?.?

Reakce na 197731

"říkat mu ať se nediví, mu moc nepomůže…"

"Problém" je v tom, že jsem to dost obšírně rozvedl, a nezůstal u jedné věty.

"Proto hájím prostého žida, či Žida, i kdyby měl být virtuální. "

Už mi svítá.

"že i ty jsi toto označení použil jako důvod k podezření (vliv židů na média a finančnictví). "

Kdyby to byly jevy, které se více týkají třeba Křováků, píšu o křovácích, a ne o židech, to dá rozum.

"Proto se ptám, jak by měla vypadat praktická stránka věci, aby nám problém nepřerostl přes hlavu s ohledem na nevinně se cítícího žida a nejasného manipulátora v pozadí"

No vidíš, ty už sis svého "žida" našel taky, akorát mu říkáš manipulátor v pozadí. Třeba žádný není a je to tvoje projekce podobně jako je generalizace, že židé za vše můžou, což je s nejvyšší pravděpodobností nesmysl.
Jinak praktické řešení je v důsledném rozboru problematických jevů, které bývají s židy a jejich sympatizanty spojovány a postupné oddělení zrna od plev.

"je to jen diskuze pouhých nicků"

Nick je sice hávem, ale v hávu jsou skuteční lidé, takže žádné pouhé nicky. [cool]

197754

13.8.2009 6:55

RE: Vždyť je to jejich hra

HHBB 85.?.?.?

Reakce na 197754

>že židé za vše můžou, což je s nejvyšší pravděpodobností nesmysl.
To je to, co bychom si měli uvědomit i s důsledky, které z toho plynou. Když se podíváš na diskuzi, je tu kde kdo s problémem hotov jedna dvě, třeba:„Ten židovský příspěvek shora uvedený v této diskuzi je opravdu chabým pokusem zmást nás goje“. Dle mého, je právě toto důkaz zmatenosti.
Mám svého „žida“ ale možná i „antižida“, ale zkouším s tím pojmem pracovat jako neurčitým i když ho mám pracovně docela dobře vykresleného. [mrknutí jedním okem]
Potíž je, že žid je skutečně mnohovýznamový a dnes více než kdy před tím. Dokonce je víc spojován se sionisty než s těmi dalšími. Přitom právě nejspíš sionismus je kladivem na židy a tím nejen na ně, neboť nikdo neví přesně kdo to je, tedy potenciálně jsme každý „žid“ nebo „antižid“. Už cítíš ten fígl?
Proto bych byl opatrný s označováním viníků obecně (nejen židů), protože ukazování prstem skončí zase zpátky u mě. Žid, ať je to kdo je to, může za to úplně stejně jako každý další, i kdyby byl virtuální, neboť i na průser jsou potřeba dva. Ten kdo namáčí a ten kdo se namočí. Pokud se židy sympatizuji (ale stejně tak s každým), tak jen proto, že ani já, ani nikdo jiný tu nemůže být ten „spravedlivý“.
V tomto směru bych radši poukazoval na moje pochybení, tedy kde jsem se v tom vykoupal a co dělat abych se z toho dostal.

(nick je v diskuzi osvobozující, umožní ti zbavit se toho těžkého lidského batohu, který si povětšinou jako skuteční vlečeme a dělá nás zranitelnější)

197772

13.8.2009 7:32

RE: Vždyť je to jejich hra

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 62.?.?.?

Reakce na 197772

Souhlas, a nemáš-li dalších otázek k tématu, považoval bych ho ze své strany za vydiskutovaný.

197777

12.8.2009 20:10

RE: Vždyť je to jejich hra

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 197726

Mám pocit MedoBedo, že jsi svůj diskuzní šíp v polemice s HHBB vystřelil tak trochu mimo terč...[smích]


Jako i v jiné své reakci na tebe (v jiném vlákně) znovu použiji jankovu rétoriku. Myslíš to dobře, ale vrstva, na které vnímáš informaci (kterou velmi zajímavým způsobem HHBB zde vyjádřil) nejde dostatečně do hloubky a míjí nezbytnou podstatu, která by mohla vést k pochopení společenských i jiných dějů kolem nás. Nebo to podle tvé rekce tak vypadá...

HHBB se podle mne pokusil vyjádřit myšlenku, že věci nemusejí být takovými, jak na první pohled vypadají a že židovská karta může být jen dalším způsobem jak sofistikovaně manipulovat myslí průměrných, egem a emocemi ovládaných občanů k obrazu svému.


Asi nemá smysl, abych to dále rozváděl, protože HHBB to udělal dostatečně srozumitelně a je jen na případných dalších čtenářích Zvědavce, aby se nad tím co napsal nezaujatě a v souvislostech zamysleli.

Strašení a hledání viníka, společně s kouřovou clonou zevšeobecňování je pro mafiánského pokrytce, schovávajícího se za náboženskou či jinou kartu, jen způsob jak vytvářet živé štíty nebo jak odklonit nepříjemný zvědavcův zájem mimo oponu, za kterou pro moc a peněží historicky působí.

jansmith[smích]

197736

31.10.2009 19:58

RE: Vždyť je to jejich hra

Tomas Marlen 95.?.?.?

Reakce na 197726

New ageovský "pozitivní" vodnářský komunismus. Tak tato definice hipíka 70.let se mi opravdu zalibila. Dobre vy, pane s nickem "MedaBeda"

203771

13.8.2009 5:16

RE: Vždyť je to jejich hra

Čechomil 69.?.?.?

Reakce na 197709

Ze zkušenosti vím, že jakákoliv debata s "rozumným" židem za kterého se Vy vydáváte je vždy past na zabíjení času, ale znovu se toho tedy dopustím v nicotné naději, že se mýlím. Osobně jsem poznal a znám dost židů na to abych si udělal úsudek, s některými mě pojí téměř něco co zavání i přátelstvím (ne kamarádstvím to je zcela jiná kategorie) a s některými mě pojí spojenectví pokud je to pro oba výhodné. Jiní jsou židovští debilové a pak jsou tu židovky což jsou opravdu zvláštní stvoření. Jsou to většinou chazaři, ale znám i nějaké sefardy. Pak jsou tu ti židé o kterých také mluvíte o kterých vím a osobně neznám, ale vím o jejich činech protože jsou obecně známi.
Do teď neznám žida, který by nepropagoval nebo neměl názor,
že barevná imigrace do mého národa je v pořádku a že jsou to taky lidé a podobné hovadiny.
Neznám, žida který by alespoň názory částečně nepropagoval oficiální propagandu. Jsou samozřejmě takoví co mlží, jako třeba Noam Chomsky, ale vždy jim jde o stejný výsledek. Když ty svoje známé nezávisle poslouchám, tak je to jako kdyby si chodili pro rozumy do jedné synagogy.
Teď naopak znám židy, ne tedy osobně, co se buď pod falešným národnostním označením nebo přímo dostali jakoby náhodou do nejvyšších funkcí, jako příklad za všechny uveďme francouzského prezidenta a nebo českého předsedu vlády a také toho prezidenta. Jak byste si to představoval, že židi sedí na nejvyšších místě v jiných národech a když je nějaká bída tak se to bude svádět na někoho jiného než toho kdo to vede? Je přece přirozené vinit židy když oni to vedou, nebo ne? Máte pravdu, že je mnoho různých židů, ale mě zajímají hlavně ti co to vedou a jestli jsou třeba sionisté nebo ne je úplně jedno. Všiml jste si, že násilná barevná imigrace probíhá do všech bílých národů na celém světě zároveň, to přece také není náhoda, to je práce židů. Nebudu pokračovat s vypočítáváním důkazů neb je jistě znáte a sám některé uvádíte. Také věřím, že 90 procent židů je nezapletených, ale jak už jsem napsal, tak těch 10 procent vždy podporují. Já to chápu, protože nemají jinou možnost a jsou neustále naháněni do jednoho stáda svými víše postavenými soukmenovci. Co však chcete po mně abych s tím dělal. Já se s tím nechci zabývat a když vidím problém a jsem donucen se s tím zabývat tak je pro mne jediné jednoduché řešení a to je ať židé mezi námi nežijí, ať nám dají pokoj, a ať se zabývají jen sami sebou na místo splétání plánů s jinými národy. Ještě tedy jednou, co od čechů a evropanů očekáváte, co mají s Vámi a s temi nejhoršími 10 procenty vašich soukmenovců dělat? Máme dost problémů a nenávisti sami mezi sebou, neš abychom řešili ty židovské. Šalom

197769

13.8.2009 9:44

RE: Vždyť je to jejich hra

ôlô l0 (tečka) 0l (zavináč) volny (tečka) cz 88.?.?.?

Reakce na 197769

Já vím, že to bude znít asi hodně paranoidně (co nezní), ale pořád se mi to tam vrací.
Jestliže systém spěje k úpadku a budeme předpokládat, že je to řízené, pak by dosazování "typických" židů do pozic oddaných služebníků systému mělo najednou úplně jiný význam s ohledem na budoucnost, nebo se v něčem pletu?

197789

13.8.2009 10:27

RE: Vždyť je to jejich hra

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 197789

Proč? Židé jsou, jak známo ze SZ, ochotni svému b-hu obětovat i vlastního syna.
Tím ale spíš chci říci, že každou teorii můžete, když chcete, dovést do "logického" konce, argumenty jsou vždy ochotně k dispozici.

Ale samozřejmě to může být všechno jinak, tak, jak si to náš "normální" a logický mozek a hlavně cit ani nedovede představit.

197798

13.8.2009 14:13

RE: Vždyť je to jejich hra

pietroo 195.?.?.?

Reakce na 197769

Když jsem byl jednou na diskuzi s rabínem Sidonem, odpověděl na dotaz jak řeší židovské náboženství vztah s Palestinci větou, že "výbojné války jsou (v judaismu) povoleny". To byla celá odpověď. Když si pak přečtu rozhovor s našim předsedou vlády Fischerem, že ho "zaujal judaismus", co ode mne tento člověk očekává? Čím ho judaismus zaujal? Genocidou Starého zákona, pak verbální genocidou Talmudu, nebo současnou genocidou "výbojnou válkou" v Palestině? Nebo tím, že je "vyvolený", dodává mu to zřejmě sebedůvěru? Ale je to na úkor těch druhých. Co od nás čekají Židé v americké vládě, nebo vyznavači "křesťanského" sionismu, sionisté ve všech médiích, kteří fanaticky obhajují status quo? Není to spíš otázka a problém těch údajně slušných Židů, aby se už konečně ozvali? A jestliže se neozvou...
Co je to za "demokracie" (žádná není), kde je předsedou vlády člověk, který se jaksi tváří, ale doma mezi svými třeba vyznává ideje výbojných válek Židů a jejich nadřazenosti, tedy "výbojné války" proti celému světu? V kterém století žije? Pro jaké ideje pracuje? Mám nad ním nějakou kontrolu? Má tam namontované kamery? Ne ty namontuje mi, abych držel hubu, kdyby se mi to náhodou nelíbilo. Něco mi třeba nakecá ve volbách, a pak si stejně dělá co chce. Nemám nad ním vůbec žádnou kontrolu.
Kde je rozhořčení "hodných" Židů nad různými Sidony? A jestliže není, pak to znamená co? [smích]

197828

13.8.2009 19:54

RE: Vždyť je to jejich hra

HHBB 85.?.?.?

Reakce na 197828

>Mám nad ním nějakou kontrolu?
Tedy z mého pohledu, co si kuchtí Sidon, je více méně jeho problém, pokud udržím sebe pod svou vládou. Tím, že jsem zatažen do židovského pseudoproblému, se spíše oslabuju, než abych ho vůbec byl schopen řešit.
Ostatně z pozice moralizování je stejně neřešitelný. Je to totiž metoda (jako každého náboženství) jak věci podvázat a naopak přivést do dogmatické a patové podoby, ať tomu přisoudíme hodnocení, jaké chceme.
(Postoj židů k různým židům svědčí o jejich slabší sebereflexi, což je dle mého spíš projev strachu a také slabosti, než toho ostatního)

197848

13.8.2009 22:10

RE: Vždyť je to jejich hra

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 197848

Jak jsem tomu rozuměl, měl pietroo na mysli kontrolu nad předsedou vlády, zřejmě tedy občanskou a voličskou kontrolu nad (tentokrát nevoleným) představitelem moci.

Postoj židů k ostatním židům mi připadá spíš jako důsledek čehosi jako "skupinové duše", pečlivě geneticky ochraňované a budované židovsky specifickým způsobem.

Pro mne naopak bylo ponoření se do židovského problému velmi podnětné a přínosné. Zdá se mi, že cesta od Starého Zákona k NZ, od judaismu k čistému křesťanství, je symbolikou evoluce duše vůbec - od "živočišného" materialismu k jeho produchovnění idealismem a soucitem, kterýmžto procesem procházíme všichni. Vyvolený národ je vyvolen k tomu, aby tuto cestu personifikoval.

197853

13.8.2009 22:35

RE: Vždyť je to jejich hra

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 77.?.?.?

Reakce na 197853

"k čistému křesťanství"

Nic jako čisté křesťanství není. Na to, aby mohlo být čisté, se musí vzdát své judaistické podstaty, několika málo důležitých základních kamenů celého tohoto panbabylonského výtvoru.

Bylo by pak však ještě křesťanství křesťanstvím? Křesťanství bez SZ? Bez starověkých genocid, žárlivého a násilného kmenového bůžka JHVH (syna mezopotámského El-a známého z bible jako Elohim) a zejména nároku na výlučnost, která si osobuje smést jakoukoliv jinakost z cesty a to stále, i nyní?

197855

14.8.2009 7:48

RE: Vždyť je to jejich hra

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 197855

Čisté křesťanství je podle mne čistý obsah Nového Zákona - a to právě v protikladu k obsahu Starého Zákona. Právě o tomto protikladu můj předchozí příspěvek byl. Lidstvo jako celek ovšem ještě nikdy nepřekročilo svou "zvířecí" podstatu, kterou symbolizuje SZ, a zřejmě ji nikdy nepřekročí (možná ani překročit nemá). Obsah NZ (čistého křesťanství) zřejmě dokážou pochopit a realizovat vždy jen jednotlivci, a to právě v "boji" svým vlastním Zvířetem.

Pro mne je křesťanství tím, za co je považuji já, ovšem to, že někdo tento pojem chápe a praktikuje jinak, je skutečnost, se kterou těžko mohu něco dělat.

197883

14.8.2009 0:22

RE: Vždyť je to jejich hra

HHBB 85.?.?.?

Reakce na 197853

>kontrolu nad předsedou vlády, zřejmě tedy občanskou a voličskou kontrolu
To se přeci snad nikde reálně nevyskytuje.
>Postoj židů k ostatním židům mi připadá spíš jako důsledek čehosi jako "skupinové duše", pečlivě geneticky ochraňované a budované židovsky specifickým způsobem.
No o vysvětlení toho specifika nám tu tak nějak jde. Mě to už přijde jak nějaký sci-fi…
>od judaismu k čistému křesťanství, je symbolikou evoluce duše vůbec
Tak takový černý humor je i na mě moc…
>- od "živočišného" materialismu k jeho produchovnění idealismem a soucitem, kterýmžto procesem procházíme všichni.
Tak to jsem netušil, co už mám všechno za sebou…a ještě před sebou…
>Vyvolený národ je vyvolen k tomu, aby tuto cestu personifikoval.
Prosím personifikovat pokud možno beze mě, já pak do toho nebudu muset kecat.

(zkusil jsem tu hájit v diskuzi „virtuálního žida“ z čistě praktického důvodu, ale raději toho nechám…)

197862

14.8.2009 15:00

RE: Vždyť je to jejich hra

pietroo 195.?.?.?

Reakce na 197848

A jak udržíte sebe pod svou vládou? Jako zdánlivý guru, který se tváří, že je v pohodě, když uvažuje stylem: Mějme důvěru v ty lidi ve vládách atd.(včetně těch Židů) jinak jsem vlastně ten zlý a ubohý já sám, atd. nechce se mi to rozvádět. Nejsem ve skutečnosti spíš nesvéprávná trubka? Co se týká sci fi a virtuálních židů, pak moje zkušenost je velmi konkrétní. Znám paní židovského původu, bývalá členka Slovenské akademie věd, bydlí kousek ode mne, vzal si ji můj známý, která uvažuje tímto sidonovským stylem, zná se i se Sidonovým synem, dále Fedorem Gálem, a dalšími pražskými židy a zednáři. Na té diskuzi se Sidonem jsem byl také díky ní. Je až moc inteligentních lidí židovského původu, kteří opravdu touží po světovládě a cítí se naplnovat tato stará proroctví židovského náboženství (třeba jmenovaný Fedor Gál, bývalý šéf VPN na Slovensku, dokud ho právě pro jeho původ nevyhnali), i když jsou to ateisté. To není sci fi, ani absurdita, ale smutná realita. Chce to jen zkušenost. Dlouhou zkušenost. Není to pseudoproblém. Nějak jsme s ní našli způsob koexistence, ale přátelstvím bych to asi nenazval. Na druhé straně jí vděčím za vhled do reality, za konkrétní potvrzení toho, co člověk intuitivně i racionálně odvodí. Co se týká toho jak uvažují ti úplně nahoře (Rothschild, Rockefeller), jejich vztah k židovství, je jiná věc, to nevíme, faktem je, že mnoho Židů, a dokonce ne-Židů uvažuje mnou naznačeným způsobem, propůjčují se k roli poskoků toho nejvyššího klanu a těžko mohou očekávat důvěru ostatních lidí odkazem na demagogii, že existují i Židé jiného smýšlení jako např. pravoslavní, které také znám. Ti, pokud jsou čestní, a to jsou jen jednotlivci, tak nás varují před svými soukmenovci a umožňují nám vhled do pro nás Evropany zdánlivě absurdního židovského uvažování. (Koneckonců i vydavatel tzv.protokolů byl židovského původu. Virtuální sci fi "Žid" tu informaci ale v médiích pokud vím vždycky zamlčí.) [mrknutí jedním okem]

197911

14.8.2009 16:39

RE: Vždyť je to jejich hra

HHBB 85.?.?.?

Reakce na 197911

Díky za ohlas.
Už jsem ani nečekal, že se do toho někdo pořádně pustí. Předně vůbec nepochybuji o ničem, co jsi uvedl (i z mé zkušenosti). Pojem „virtuální žid“ jsem si zavedl jako pracovní, vzhledem k naprosté neurčitosti. Pokud si za žida dosadím mocichtivého a nábožensky zatíženého mamonáře, tak to potom má už jiný dopad. Ale takový žid je spíš nebezpečím sám pro sebe, později vyplyne proč.
Teď, proč pseudoproblém. Nadsázka, ale ne tak docela. Pokud se přestanu ztotožňovat se současným mocenským systémem, nejsem už dál jeho částí, a je to pro mě pseudoproblém. Má to smysl?
Pokud ten systém nechci, tak má. Zásadní. A to je na druhou stranu přesně to, proč mě chtějí polapit. Všichni mocichtivci jdou po mě (po každém), dělají mě součástí systému a jejich zájmů, pokud se nechám. Komunisté tomu říkali uvědomělost a angažovanost, dnes je to občanská poslušnost spojená se společenskou (systémovou) úspěšností voliče-spotřebitele.
Nejdokonalejší je však náboženský (či skrytě náboženský) systém. Jde až přímo do duše a zasahuje přímo cíl. Takový systém dokonale sjednotí víru (vnitřní sílu člověka) se svými zájmy. Vytvoří si oddaného a pokorného služebníka. Je proto zlý? Nebo hodný? Nic takového. Je to jen praktikování moci.
Zednáři jsou svým způsobem vyjádřením snahy se z toho vymanit. Byli také značným nebezpečím pro vládce systému, a tak jsou již dávno infiltrováni a jejich zájmy jsou již dávno zájmy jiných. Mám mnoho důvodů si to myslet. I židovská část zednářství je to, co mám na mysli. Odtud jsou židé manipulováni do viditelných pozic služebníčků systému (proto ten strach z těch různých seznamů apod.), což je chlácholí a činí jim to zadostiučinění. Jenže už teď v tom vidím na konci past. Ten viditelný systém jde řízeně ke dnu, a to si nejspíš bude žádat hlavy viníků, a kdo to asi bude… V ten moment splní své poslání i protokoly a s nimi i sionisté. Protokoly a sionisté jsou výborný krycí manévr, kouřová clona, jako mnoho jiných. Struktura skutečné moci v pozadí jde asi opravdu jinudy.
Teď bych jen pomalu opouštěl loď, která se nedá zachránit… Kam? Určitě budeme mít šanci to probrat později, většina témat se stejně motá okolo.
(Hezkou sobotu a neděli [smích] )

197919

12.8.2009 20:53

RE: Vždyť je to jejich hra

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Reakce na 197695

je žid a Žid. je také ještě něco jiného nežid ale žid podle víry. a je něco úplně jiného židovský pěšák a jakobyžidovský darebák (voldemort), který židovství jen zneužívá, ale nežije tu víru. a ještě něco úplně jiného je sionistický dobytek.

a tyto kategorie/nuance je třeba rozlišovat, když se mluví o židech.

197740

13.8.2009 11:52

Čechomil asi nemá rád lidi

pje 193.?.?.?

Reakce na 197695

Souhlasím s vámi, argumentace paušalizujícími argumenty nikdy nikam nevedla a s pravdou (kromě té jediné - ale které?) neměla nic společného. Mějte však na paměti, že jakýkoli kodex může být nástrojem práva i bezpráví - záleží na tom, kdo a jak jej bude vykládat. Puritánští křesťané obhajují svůj bezohledný run na peníze tím, že to bůh je má tak rád, když tak bohatnou a že to dělají z lásky k bohu. Hledejte v Novém zákoně a najdete... Naopak mnozí židé se obrací ke svému bohu jako jeho vyvolení s prosbou o účinné vypořádání se s nevyvolenými. Hledejte ve Starém zákoně a najdete... A pak hledejte spojnice mezi prvními a druhými a zkuste obeslat biskupy a rabíny ohledně interpretace... Každý Bůh je také jen tou optimisticky nazíranou autoritou, která slabému či nevědomému dodá sílu, resp. náhradní vědění. Té síly a té pravdy však neměří žádný Bůh, ale jeho všemožní zástupci na zemi...

197811

12.8.2009 10:56

RE: Vždyť je to jejich hra

Oli63 88.?.?.?

Reakce na 197670

Myslím, že ste to pomenoval úplne presne.
Dúfajme, že keď to príde, bude tých percent viac.
A čím skôr to príde, tým lepšie.
Hrozbou u nás nie sú cigáni, oni sú len nástroj na vyvolanie nepokojov. Ak splnia svoj účel, padnú.
Chazar ich nebude živiť zadarmo.
Nepokoje majú za účel presmerovť pozornosť gojimov na nepodstatné problémy.
Pod svetlom je najväčšia tma.

197696

12.8.2009 11:08

Do hry jsou zataženi mimo jiných i židé

ôlô l0 (tečka) 0l (zavináč) volny (tečka) cz 88.?.?.?

Reakce na 197670

Jako americký prezident mohu mít ještě menší možnosti, než pisálek u klávesnice compu. Já tu na rozdíl od něj, mohu aspoň říci, co si opravdu myslím a asi mám i větší šanci na počet těch co uvěří, než těch druhých.

Otázka dluhu je vedlejší. Je to stejně fikce. Rozhodující je geopolitická moc a ta je dána reálnou šancí do něčeho kecat. Opírá se o zpravodajce, vojáky, korupci, mafii a zákulisní manipulaci, kdy jedni vědí to, co chtějí, druzí se vezou a ti třetí třeba ani neví, která bije. HDP je vycucáno z prstu již jen tím, jak je výpočet nastaven. Pokud se reálné hospodaření bude pohybovat mimo faktory výpočtu, tak ekonomika jako by neexistovala (případ Ruska)… Dluh se dá třeba také odepsat tím, že věřiteli rozbiju hubu (fakticky i obrazně řečeno), a tak jak může být vyroben, tak může být vygumován. Ti co chtějí uplatňovat moc nad tímto světem, určitě nejsou jednotni (vlastně uvnitř dění je tomu často právě naopak) a sem tam si také dávají na frak. A je jisté, že do toho chtějí namáčet každého. Je zase na ostatních, jestli se nechají. A ti se bohužel velice často nechají.

Nedá mi, abych nezmínil vystoupení Evelyn Rothschilda v TV někdy vloni. Napadly mě tenkrát dvě věci. Vlastně říkal, že jim už fušuje do řemesla kde kdo, a tak si to teď ti packalové musejí vyžrat jako důsledky za to svoje diletantsví…Tak to je jakási ukřivděnost. Co mě však ale docela udivilo je samotný fakt, že se náš starý známý „zákulisník“ objevil v televizi. To totiž znamená, že tomu vlastně velí někde někdo jiný…(není prostor to rozebrat, ale jen námět na zamyšlení).

Prostě penězoměnci ztrácejí půdu pod nohama. (A nemusí to být židé, naopak to, že to padá na jejich hlavy, je součást hry).
Na první pohled to může být důvod k radosti. Avšak jen na první, který by byl spíše důsledkem naivity a planých nadějí na „darovanou svobodu“. Něco by mohla napovědět i „opoziční“ postava Rona Paula, či „ivestigativce“ A. Jonese. Od nich totiž vedou klikaté nitky zpět do Evropy. Teď už jen, co je to ta Evropa. Něco by mohl napovědět i tento obrázek. Tak se podívejte.

Vložený obrázek

197697

12.8.2009 18:01

RE: Do hry jsou zataženi mimo jiných i židé

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 77.?.?.?

Reakce na 197697

a to je socha jakého pána tam vzadu? [velký smích]

197728

13.8.2009 4:40

RE: Do hry jsou zataženi mimo jiných i židé

Rejpal 24.?.?.?

Reakce na 197728

Prece Lenina, copak jsi to nepoznal [chechtot]
Proboha co vas ve skole ucili? [mrknutí jedním okem]

197768

13.8.2009 7:23

RE: Do hry jsou zataženi mimo jiných i židé

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 62.?.?.?

Reakce na 197768

ach tak [velký smích]

197775

13.8.2009 8:32

RE: Do hry jsou zataženi mimo jiných i židé

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 62.?.?.?

Reakce na 197768

No, co jsem slyšel, tak soudruh Lenin řekl: učit se, učit se, učit se. Jsem tedy komunista pokud se furt něco učím? [smích] [chechtot]

197784

13.8.2009 10:07

RE: Do hry jsou zataženi mimo jiných i židé

ôlô l0 (tečka) 0l (zavináč) volny (tečka) cz 88.?.?.?

Reakce na 197768

Tenhle sedí. Tam toho postavili, aby se to nepletlo a stejně se to plete... [mrknutí jedním okem]

197792

14.8.2009 2:10

RE: Do hry jsou zataženi mimo jiných i židé

lesan lesanekusa (zavináč) yahoo (tečka) com 75.?.?.?

Reakce na 197768

myslel sem ze lenin nosil placatu cepicu????

197869

14.8.2009 3:42

RE: Do hry jsou zataženi mimo jiných i židé

Rejpal 24.?.?.?

Reakce na 197869

No mozna ze si cepici vymenil [mrknutí jedním okem]

Kdyz uz se tady pise o tech cepicich, znate tento vtip:

Kolchoznici z Ruska jeli za odmenu na vymennou rekreaci do USA. Byli se take podivat, jak se vyrabej Fordy . Prisli do takove haly, kde na pasech do dokola jezdily ruzne casti Fordu. Jeden z kolchozniku prijde za jednim z americanu a pta se ho: Ty Johne, kolik ty si tak vydelas na hodinu? A John rika, no asi tak 14 dollaru. Ty Johne, to jsou ale pekny penize, a co si tak muzes koupit za mesicni vyplatu . John rika: No ja si muzu koupit vojetyho Forda. No to je teda vybome, rika ten Rus. Exkurse skoncila a Americani slibili, ze za mesic prijedou na exkurzy kolchozu . Rusove odjeli domu a zacali delat ruzne upravi v kolchozu, aby se to americanum libilo . Jednoho dne prisel predseda kolchozu za zemedelci, a rika jim: Podivejte, az prijdou americani a budou se ptat, kolik si vydelate na hodinu, tak jim reknete, ze vydelate 20 rublu . A kdyz se budou ptat, co si muzete koupit za mesicni vyplatu, tak jim reknete, ze si muzete koupit 2 ojety Moskvice . Mesic utekl, jako voda a uz tu byli americani . Nejdrive si prohledli kolchoz a potom byla mala debata, v niz se americane ptali take na to, kolik si kolchoznici vydelaji na hodinu . Jeden s americanu se ptal Kolji, a ten mu rekl, ze si vydela 20 rublu . Potom se jeden american ptal Kolji, co si muze koupit za mesicni vyplatu a Kolja rikal: No predseda me rikal, ze si mam koupit 2 ojety Moskvice, ale ja se na nej vyseru, pridam si 5 rublu a koupim si cepici s ksiltem . [chechtot]

197871

14.8.2009 8:40

RE: Do hry jsou zataženi mimo jiných i židé

ôlô l0 (tečka) 0l (zavináč) volny (tečka) cz 88.?.?.?

Reakce na 197871

Tady na tu by mu stačilo těch 20, nemá kšilt...

197886

12.8.2009 19:22

RE: Do hry jsou zataženi mimo jiných i židé

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 197697

Do Hry jsme zataženi nerozlučně všichni. A dokud se budeme snažit alokovat "zlo" na jakoukoli konkrétní postavu či skupinu kamkoliv "out there", do té doby to bude mít zlo dobrý. Ta mrška udělá vše, aby se nám zavděčila, aby se jevila tam, kde ji chceme vidět, dokud ji budeme hledat jinde než v sobě.

197733

12.8.2009 21:26

RE: Vždyť je to jejich hra

Maut 88.?.?.?

Reakce na 197670

Čechomil : Do nedávna jsem si myslel, že to vylézání pánů světa na pódium, na světla ramp a evidentní netrpělivost a rostoucí agresivita jejich výkonných útočných skupin je daná generační výměnou v jejich strukturách. Egocentrismus a arogance vítězů, majitelů světa. Možná je to ale i něčím jiným - nemají už moc času a stojí ve slepé uličce. 1) Jimi vymyšlený a zrealizovaný model kasínového kapitalismu na bázi Ponziho pyramidy dojel na konečnou, přestává být koho okrádat, dalším krokem je světová válka, nic menšího slepou ulici neuvolní. 2) V podmínkách vlastnictví státu (vládci světa)ztrácí vlastnictví kapitálu smysl, výběr daní je jistější podnikání (s výběrem garantovaným orgány státu) než než jakákoliv jiná podnikatelská činnost vč. bankovnictví. 3)Chazary systematicky rozložená židokřesťanská civilizace je v hajzlu. No, pusťte si toto video a pochopíte - čass i prostor se krátí http://www.youtube.com/watch?v=UTzEpt49yeU) Událost typu WTC 11/9 je zřejmě za dveřmi, podmínky pro nastolení VELKÉHO CHAOSu jako zásadního předpokladu pro skokovou realizaci další fáze implementace NEW WORLD ORDER jsou naplněny. Že by v září?

197741

31.10.2009 19:40

RE: Vždyť je to jejich hra

Tomas Marlen 95.?.?.?

Reakce na 197670

Nemyslim, že jsou to jenom Židi (většina možná) kdo drží svět za koule, ale budiž. Důvodem proč je třeba současnou "hru" restartovat a začít podle nových pravidel je její "zastaralost a zamotanost", která blokuje cíle těch nejvlivnějších, kteří - jak ty říkáš "nebudou spokojeni dokud nebudou mít všechno". Opět dám za příklad příběh Rokefellerů. Standart Oil, jejich rodiná společnost na počátku 20. století svým 90% podílem v ropném průmyslu, neskutečne rychle rostoucím bohatsvím a vlivem se stala trnem v oku samotné vlády USA, následovalo obvinění z monopolismu, jejich jméno bylo pošpiněno a Standart Oil byl projistou porozdelovan na mensi spolecnosti. Vlada jim jednoduse nedovolila rust donekonecna. To byla prvni polovina 20. stoleti. Rodina se ponaučila rychle a z hříšně mocných a "špinavých" ropařů se stali největší mecenáši vědy, umění a vůbec všeho humanistického. Mezitím posilovali svuj politický vliv (nejen ve spojených státech) a kontrolu nad bankovním sektorem, čímž oni a zbytek nejvlivnějších získal téměř obsolutní kontrolu nad onou pomyslnou "hrou". K čemu mi, ale je vlastnictví převzaté hry, když stejně nemůžu přímo měnit její pravidla, protože ji oficiálně stejně nevlastním? Osobně bych tu starou hru "nepřímo vyhodil" a začal svou vlastní ve které už budu mít všechno pod kontrolou já.

Nahradmě slova: hra, za slovo: zákony a vlády současného světa a frázi: "nepřímo vyhodil" za nějakou plánovaou odlidňovací katasrofu a máme připravenou půdu globalního New Ordereru pro 21. století. "Žid bude mít konečně všechno"

203769

12.8.2009 4:21

Situace se opravdu lepsi

V.L. 69.?.?.?

Napriklad vzrust prodeje domu (poklesem v prodeji domu cela krize zacala) byl v cervnu v USA celych 11%. Udaje za cervenec budou podle ocekavani jeste vyssi. Takze zadny konec kapitalismu, nebo Ameriky. Komousi se radovali predcasne.

197671

12.8.2009 6:01

RE: Situace se opravdu lepsi

Hm 80.?.?.?

Reakce na 197671

Je zábavné zajímat se o jediný ukazatel, který údajně rozpoutal tuto krizi. Ve všech zemích, které mají zájem o trvalé vyřešení krize se sleduje saldo zahraničního obchodu. V tomto ohledu jsou USA již několik desetiletí v minusových číslech a zatím neexistuje jakákoli naděje na obrat. Zatím se to snaží řešit takzvaným „vývozem demokracie“, to znamená rozbitím hospodářství ne(přítele), kterému chtějí pomoci a následným jeho znovuoživením. Ideální by bylo, kdyby celou tuto aktivitu "pacient" zaplatil ze svého nebo alespoň koalice (konzilium), která se na tom podílí. Zatím to nevychází a náklady jsou astronomické. Tak se čeká a doufá se, že krize přeskočí jinam. Podle jejich oblíbeného hesla: Když se bojuje tak ať umírá ne(přítel).

197672

13.8.2009 4:13

RE: Situace se opravdu lepsi

V.L. 69.?.?.?

Reakce na 197672

Pockejte, tech ukazatelu jsou desitky a vetsina nmiri jednim smerem. Vsak o tom psal i editor.
Tahle krize je bezesporu tezka, ale pomalu konci a to i v Americe. Prodej novych domu je velice dulezity ukazatel, protoze zahrnuje desitky nejruznejsich odvetvi prumyslu a hlavne ukazuje na duveru spotrebitele.
Mam pocit, ze nekteri z mistnich prispevatelu budou koncem krize a nasledujici prosperitou trpce zklamani.

197766

12.8.2009 6:32

RE: Situace se opravdu lepsi

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 197671

To by mohlo znamenat, že v květnu se prodalo v USA 10 (ks) domů, v červnu 11 (ks) - cca o deset procent více a v červenci se dá čekat prodej 13 -ti (ks) což bude o cca 20 procent více než v červenci. To ale nic nevypovídá o cenovém trendu, zda jde o výprodej se ztrátou, či rozjezd nové "bubliny". Nějak mne to optimizmem nenakazilo, ale Vám to přeji...

Má-li to masovější charakter, může to taky znamenat začátek stěhovávání národa do perspektivnějších zemí...
Věštit o stavu hospodářství z pohybů na trzích (včetně burzovních) je jen o málo lepší, než z kávové ssedliny! Smysl pohybů spekulativního kapitálu jde většinou spolehlivě rozkrýt až po akci.
Ale lze skoro s jistotou předpovědět, že základní trend přející velkým a připraveným hráčům přesune značné majetky od základny k vrcholu pyramidy, ve smyslu symboliky požírájícího se hada.
A proletáři jako obvykle...

197673

13.8.2009 12:00

RE: Situace se opravdu lepsi

pje 193.?.?.?

Reakce na 197671

Řekl bych, že předčasně se radujete vy a i důvod bych vám sdělil, mám ale za to, že o to moc nestojíte... Ohledně měsíčního ukazatele vzrůstu prodeje domů kromě statistické irrelevance jen tolik, že nejrychleji stoupá cesta poté, co hodně hluboko klesla...

197813

14.8.2009 23:50

RE: Situace se opravdu lepsi

rataj 85.?.?.?

Reakce na 197813

Prodej domů a jiných realit tu opravdu výrazně stoupá, ale bohužel ne domorodcům. Bylo to i v naší TV, tuším na Nově. Domy si kupují především Číňané a snaží se tak získat nějaké opravdové hodnoty za dolary, jichž mají (ovšem jen ti jejich taky jaksi vyvolení) v důsledku zahraničního dluhu USA u nich nadbytek, a že se jich chtějí rozumně rychle zbavit, svědčí zajisté jen o jejich prozíravosti. Bojím se, bojím, aby ti chudáci amerikáni nakonec nedopadli jako ...

197941

12.8.2009 6:41

Vi nekdo,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 79.?.?.?

jaky opravdovy duvod je za soucasnym setkanim USA, Kanady a Mexika na nejvyssi urovni?

197674

12.8.2009 10:49

RE: Vi nekdo,

abc 89.?.?.?

Reakce na 197674

Pravdepodobne oficiálne založiť Severoamerickú úniu...
Bližšie info je vo videofilme Zeitgeist v čase 1.41.51 http://video.google.com/videoplay?docid=-6341186127906342455

Mám ťažšiu otázku:
Vie niekto vysvetliť skutočný dovod, prečo sa "chazari" začali masívne sťahovať do Maďarska - "zemi zaslíbené"? Že by tam konečne našli svoje korene? Alebo myši utekajú, lebo vycítili,že to čo chystajú USA resp. Palestíne nebude "kóšer"?
http://www.protiprudu.info/august09.html#e

197694

12.8.2009 13:48

RE: Vi nekdo,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 82.?.?.?

Reakce na 197694

A co když ty židy opět jen někdo použije na připravu dalsí války?

http://chelemendik.sk/ShowDoc.php?d=1133&c=Ser...

http://chelemendik.sk/ShowDoc.php?d=1143&c=__S...

197708

12.8.2009 7:44

Myslím, že nás čeká to samé...

Soudce Lynch 88.?.?.?

Akorát, že naše měna není používána jako rezervní měna...
Veřejný dluh [zmaten]

197677

12.8.2009 8:15

GRAF - jak je to s HDP a dluhem?

djb 90.?.?.?

na Grafu je uvedena vertikální stupnice 0% - 25%.

Bylo by možné doplnit procent čeho?

Jediné co mě logicky napadá by bylo HDP. Ovšem podle článku Putin nařídil vyplatit zbytek dluhu SSSR byl v roce 2005 dluh USA 53% HDP, podle grafu zde by to bylo 8% - 9% HDP, což nesedí.

Dále je ve zmíněném článku psáno že v roce 1998 mělo Rusko dluh 146,4% HDP a přesto je mu v 2009 prorokována úspěšná nezadlužená budoucnost.

Zatímco USA se svým dluhem 53% HDP je prorokována blízká smrt.

V článku Putin... se též operuje s termíny "veřejný dluh" a je porovnáván se "zahraničním dluhem". Je to totéž a mohu to srovnávat?

Nechci být přehnaný optimista ani pesimista, ale údaj o dluhu vzhledem k HDP je zřejmě podstatnější než absolutní čísla.

197680

12.8.2009 9:31

RE: GRAF - jak je to s HDP a dluhem?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 197680

>Nechci být přehnaný optimista ani pesimista, ale údaj o dluhu vzhledem k HDP je zřejmě podstatnější než absolutní čísla.
To je pravda, ale nižšího řádu. Důležitější je trend dluhu, a reálná perspektiva pro splácení alespoň úroků. Jinak jde vytloukání klínu klínem s dalším navýšením základu.
Něco o termínech veřejný dluh(hrubý, čistý)...
http://www.econ.muni.cz/~ivan/xxx/subjects/ver_eco...

197684

12.8.2009 9:40

RE: GRAF - jak je to s HDP a dluhem?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 212.?.?.?

Reakce na 197680

tu ide o dlh SSSR, nie o sucasne rusko. /aspon tak tomu rozumiem/

197686

12.8.2009 9:44

RE: GRAF - jak je to s HDP a dluhem?

MartinX 212.?.?.?

Reakce na 197680

To je roční nárůst k HDP. Celkový se musí sečíst za všechny roky.
Samozřejmě, vyjde nižší než skutečný, protože není započítán inflační nárůst a úroky na jejich zaplacení.

197687

12.8.2009 8:59

Stále stejné vysvětlení

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Při všech obdobných tématech se diskuze pohybuje v kruhu stejných vysvětlení.

Dle mého názoru pokud nepochopíme následující myšlenku, nelze pochopit podstatu problému.

Nejedná se o selhání systému ani jednotlivců. Jedná se o předem připravený plán, který je maximálně pouze korigovaný podle momentální situace. Součástí tohoto plánu jsou všechny mimořádně jevy (finanční a hospodářská krize, terorimus, epidemie, chemitrails apod.). Rovněž už se nejedná o získávání peněz. Principem je přesun vlastnictví, případně odčerpávání peněz, ale ne zisk. Podstatou je získání moci, a to moci pokud možno absolutní. Tato hypotéza uspokojivě vysvětluje vše, co se děje narozdíl od ostatních hypotéz, i když vypadá velmi konspiračně až paranoidně.

Tento diskuzní příspěvek lze použít téměř do všech diskuzích s obdobným tématem.

197681

12.8.2009 16:58

RE: Stále stejné vysvětlení

HHBB 85.?.?.?

Reakce na 197681

V celku jo, paranoia je fajn, čím víc tím líp, neboť tím se nakonec paranoidní stane ten zbytek, podle zákona „většina má pravdu“.
Ale součástí tohoto fóra již obvykle bývá i požadavek aspoň nástinu jakéhosi řešení, nebo aspoň nějakého odhalení, odkud by mohl ten vítr…

197720

12.8.2009 9:21

Otázka

korutan 81.?.?.?

Je tu ještě nejedna zásadní otázka. Je společnost schopna a ochotna pravdivě analyzovat a definovat skutečné příčiny této krize? A pokud ano, bude schopna přijmout potřebná opatření?

V článcích, ale i v diskusních příspěvcích, se zde rozebírají nejrůznější důvody krize. Občas zde probleskne snaha o komplexnější pohled, ale jenom probleskne, aby v zápětí byla přebita množstvím malicherných příspěvků bazírujících na detailním rozpitváváním jednoho dílku skládačky, nebo pravopisu, slovosledu, gramatice! Mimo zvědavce pak diskuze na toto téma je ještě komplikovanější. Ve valné většině případů nemožná. Masmedii zpracovaná populace není ochotna si pokládat jakékoliv „přebytečné“ otázky! Natož na ně hledat odpovědi!

A když se sám pokouším nalézt odpověď na otázky po příčinách krize, nacházím jako první jednu, která zde i často zaznívá; za vším hledej žida! Ale jakého!? Žida jako náboženské hnutí? Nebo žida jako národní příslušnost? Jenže židovský „národ“ jako takový prý neexistuje! Kolik je židů v moři 7 miliard obyvatel planety? To jsou opravdu tak „dobří“, že dokáží manipulovat skoro celým světem? A nebo se jedná o staré označení pro člověka který dokáže vytěžit pro sebe maximum, bezohledně, tvrdě, případně úskokem a za každou cenu?! Bez specifické národní nebo náboženské příslušnosti! Tím se dostávám ke své druhé odpovědi na základní otázku po příčině krize! Není tou příčinou naše hrabivost, bezohlednost, ochota prodat vlastní babičku pokud z toho bude „profit“, co způsobuje právě tuto a všechny ostatní krize!? Nejsme to mi sami, kdo připuštěním úpadku morálních principů dláždí cestu probíhajícím dějům!? Ve filmu „Vyšší princip“ je postoj profesora oceněn i gestapákem! Kdo by jeho hledisko vyššího principu morálního ocenil dnes!? Nebyl by většině populace k smíchu jako nepraktický, nemotorný člověk neschopný pochopit potřeby dneška!? Nestal by se okamžitě předmětem manipulace, zneužití? Nejsme těmi židy vlastně mi sami!?
Že v příčinách krize hrají nemalou roli zájmy nejrůznějších skupinek, skupin, národů, náboženských a jiných společenství je určitě pravdou! Jsem ale přesvědčený, že i zde hraje nejdůležitější roli základní morální výbava každého jednoho člena těchto uskupení!!

197682

12.8.2009 12:55

RE: Otázka

in-ocean 79.?.?.?

Reakce na 197682

100% souhlas. K jejich hram nas muzou zvat jak chteji, je jen a jen na nas jestli se rozhodneme hrat ci nehrat.
Samozrejme ti co nas zvou pouzivaji masaze naseho mozku, aby ziskali vyhodu.
Korutane, libi se mi vase prispevky.

Dam priklad. Dnes mi prislo od TV Licencing zase vyhrozovani, ze pokud nemam licenci blabla.
Obalku jsem vzal, preskltl adresata (The Present Occupier), vedle napsal "Return to sender" "No contract" a nemaji sanci.
Zaprve nejsem present occupier a i kdyby tam bylo me jmeno tak ani ja nejsem me jmeno. Se mnou nemaji zadny contrack, pod ktery jsem se podepsal. Nemaji sanci.

P.S. - telku nemam, ale o to zde nejde a ani je to nezajima, protoze jsem ji jiz 2x rikal, ze na adrese TV neni.

197704

12.8.2009 14:08

RE: Otázka

Jarmila 83.?.?.?

Reakce na 197682

Přemýšlím již delší dobu nad tím, jak je asi stavěná světová pyramida moci- s tím okem na vrcholu. Představuji si to asi takto: To oko ve špičce pyramidy představuje 6 členů Rothsichildovy dynastie a 6 členů Rockefellerovy dynastie. Jsou to vždy muži, ženy do toho netahají. Těchto 12 mužů rozhoduje o světě a hlasuje, jak s tím světem dále naloží. Proto je ta špička symbolicky odříznuta od zbytku pyramidy. Zbytek pyramidy je z nějakého důvodu rozdělen na 13 dílů. V prvním dílu, hned po vládnoucím oku, se nachází asi 200 rodinných příslušníků R+R (Rothschildi+Rockefellerové), čili mezinárodní bankéři. Ti na pokyny vládnoucích 12 mužů řídí děje ve světě. Sami by ale nic nezmohli, i když jsou neomezeně bohatí, proto ke svým světovládným rejům nutně potřebují tajnou zločineckou organizaci: zednáře a ilumináty. Potřebují ji proto, jelikož své nekalé a nečisté praktiky vládnutí nemohou pochopitelně provádět veřejně, transparentně. Jak prohlásila na smrtelné posteli matka Rothschildů: Kdyby mí synové války nechtěli, tak by ty války nebyly.( Ale oni války chtějí, protože se na nich neskutečně bohatne. A ty války musí vymýšlet potají, za zády většinové společnosti.)

V 2. až 13.dílu pyramidy jsou tedy zednáři a ilumináti, kteří tajně, křížem krážem řídí celou společnost. Hodnosti zednářů mají 33 stupňů, a kdo se jim jednou upíše, tak je to stejné, jako by se upsal ďáblu. Tito lidé, kteří se upíšou ďáblu získají za to celoživotní velmi vysoké postavení a požitky- jenže na oplátku už se ze svého závazku nikdy nevyvlečou, musí sloužit ďáblu až do smrti. To vysvětluje všechny ty tragické figurky typu Havla nebo Schwarzenberga, kteří získali všemožné posty a pocty, ale budou muset sloužit s vyplazeným jazykem ještě i na smrtelné posteli. Tito lidé se musí celý život přetvařovat, hrát si na něco, co vůbec nejsou a hlavně umět MLČET. Proto obvykle přestanou i pít alkohol, aby pod jeho vlivem něco neprozradili. Z nejvyšších zednářů se stávají prezidenti států (jako třeba Masaryk či Beneš), z níže postavených zednářů se stávají nejvyšší představitelé politiky, tajných služeb, vojska, policie, tisku, bank, či nejdůležitějšího byznysu. Prostě zastávají různé klíčové posty, odkud si vybírají vhodné, poslušné, dostatečně bezpáteřní, bezcharakterní a zkorumpovatelné podřízené (deprivanty), kteří za velmi vysoký plat plní jakékoliv příkazy, ale radši se na nic neptají. Tato dobře propracovaná síť moci, tato peněžní pyramida moci funguje tak dokonale, že se plní jakýkoliv plán, který si těch 12 vládnoucích mužů v oku pyramidy vymyslí.

To vysvětluje, proč je 7 miliard obyčejných lidí planety bezmocných. Neexistuje žádná zpětná vazba, jak vládnoucí moc korigovat. Jednou za 4 roky se zúčastnit volební frašky, to je opravdu směšné, ne-li k spíš k pláči.

197710

12.8.2009 15:19

RE: Otázka

ôlô l0 (tečka) 0l (zavináč) volny (tečka) cz 88.?.?.?

Reakce na 197710

Takto by se to patrně moc dlouho neudrželo, i kdyby to tak vůbec mohlo vzniknout. Také si rád přečtu nějakou tu spikleneckou literaturu, ono na každém šprochu…
Ale raději si to promítnu, jestli to odpovídá tomu, co se opravdu odehrává kolem mě. Pak to zkusím dát do souvislostí s tím, co si přečtu, a jestli to nějak zapadá. Když ne, tak si pak vytvořím vlastní pracovní hypotézu a zkouším dál sesazovat obrázek.
To oko opravdu není ani jednoho R. Rozhlédněte se po městě, zajděte si do některého z kostelíků, či většího kostela, jistě tam na oko narazíte. A visí tam už dlouho. To k tomu oku.
Teď k Iluminátům. Tento pojem používali zrovna ti, kteří používali i to oko, a to dávno před tím, než se první Bauerové objevili na scéně.
Vzývání zlatého telete je starý trik jak svět sám, co předhodit masám k uctívání a držet je tak v jejich omezenosti. O těch mamonících židech toho každý ví víc než dost. Jak dlouho je vůbec možné se s takovým renomé vůbec držet u moci…Žid tahající za provázky, hm, no nevím kdo mu to ještě spolkne, aby mohl dělat to oko na vrcholu pyramidy…
Finanční oligarchie ano, ale ta je dávno zmapovaná, průhledná, a proto dělá jen to co má. Hraje svou roli a je pěkně začleněna do pyramidy. Mají své rodiny, svá obydlí, své kanceláře své dědičné kariéry atd.
Oko je však odjinud. Na to jsou tu jiní, s velice dlouhou zkušeností aby věděli, že musí být oblíbení, chudí, láskyplní a vlídní, aby je někdo vůbec baštil. Pak teprv můžu dělat "oko". [mrknutí jedním okem]

197713

13.8.2009 8:03

RE: Otázka

Jarmila 83.?.?.?

Reakce na 197713

Ta pyramida moci s okem na vrcholu existuje přinejmenším už asi 3000 let. To znamená, že po celou tu dobu zde patrně existuje tajná společnost, která se považuje za vyvolenou a potají řídí děje ve světě. Lidé jsou smrtelní, takže se v té společnosti pořád obměňují, ale princip je stále stejný- že ta tajná společnost stále drží tu světovou moc pevně v rukou. Zednáři se patrně věnují světské moci, ilumináti možná mají na starosti náboženskou moc – a to nejen u judaistů, ale i křesťanů a muslimů. Proto narazíte na vševidoucí oko v kdejakém kostelíku.

Vzhledem k tomu, že R+R jsou dnes nejbohatší lidé světa, z toho důvodu mám důvodné podezření, že jsou to právě oni, kdo tomu světu dnes velí z řídícího oka. A jak už jsem psala, především velí všem pokrevně spřízněným mezinárodním bankéřům, ale řídí i ty výkonné řídící složky- zednáře i ilumináty.

197780

13.8.2009 9:25

RE: Otázka

ôlô l0 (tečka) 0l (zavináč) volny (tečka) cz 88.?.?.?

Reakce na 197780

Pokud by platilo, že peníze znamenají moc, tak by ta struktura mocných tomu odpovídala. Ale asi budu hodně radikální, neboť si to nemyslím. Moc nepochází z peněz, ale z víry. Víra je vůle a vůle je moc. Být majetný se zdá být mocný, ale ta samá věc dělá majetné zranitelné.
Skutečnou moc má ten, kdo ovládá víru. Odtud bych také se strukturou moci začal. Tím nechci říct, že se R nepohybují vysoko v této struktuře, tam je také posouváme tím, že věříme v moc peněz, bez toho by se jim to rychle sesypalo.
Co mě připadá, že jsou příliš zřejmí a viditelní v tom, jakou hrají roli. Proto mám důvod si myslet, že jejich moc se musí opírat ještě o jiný a důmyslnější systém, aby se udržela, a tam již mají svou vymezenou roli.

197787

12.8.2009 15:20

RE: Otázka

abc 89.?.?.?

Reakce na 197710

...proč je 7 miliard obyčejných lidí planety bezmocných?

Preto že Médiokracia "chazarov" vyzerá v praxi takto: http://dolezite.sk/Mame_demokracii_nebo_mediokraci...

197714

12.8.2009 16:47

RE: Otázka

HHBB 85.?.?.?

Reakce na 197714

O BBC jsem psal minule (problém je, že kromě bible nic jinýho nečteš). Když budeš věřit na chazara za každým bukem, tak se nedojdeš za chvíli ani vy…
To je taky odpověď na těch 7 miliard chromých, kteří neumí vzít odpovědnost za své jednání do svých rukou, spoléhají se na autority, bojí se chazarů a satanášů, staví strážní věže (asi aby se ohlídali) a čekají, že jim na zem spadne království nebeské…

197719

12.8.2009 23:59

RE: Otázka

korutan 81.?.?.?

Reakce na 197710

Dobrý večer, pní Jarmilo. Myslím si, že ta stavba pyramidy bude ještě složitější. Ale to je můj názor a není proto, co Vám chci říci, podstatný.
Představuji si, že celý ten systém pracuje na principu hromadění moci a peněz. Čím více peněz, tím více moci a naopak. To jsou ty hrátky zvané krize, kdy dochází k masivním přesunům peněz a tím k upevňování moci vyvolených! Mezi krizemi se jenom vydělává. Ty peníze, respektive bankovky vnikají, jak jsme si tu už mnohokrát dokladovali, jako dluh. Dluh jednotlivce, ale i společnosti – státu. Ten systém je propracovaný a spolehlivě funguje. Soukromé banky tisknou, dávají do oběhu, nebo z oběhu stahují peníze podle svých finančních strategií apod. Lidé za peníze makají a odvádí daně. Ze svého podílu na vytvořené hodnotě odvedou v podobě zákonných daní a poplatků 75% státu. Z těch zbývajících 25% uhradí veškeré své potřeby a osobní závazky jako jsou půjčky, úvěry apod. Někteří jsou schopni i ušetřit! A z toho, co stát vybere, platí svoje dluhy,nebo alespoň úroky z těch dluhů. A platí je oněm soukromým bankám! Mnohdy na splácení vlastního dluhu už ani nezbude!
Když v období minulé Velké krize v 30 letech si začali pomáhat některá města vytvořením, na bankovnictví nezávislého „finančního „systému, byl z toho ohromný poprask! A rychle jim bylo bankéři s přispěním podplacených soudů, takové jednání zatrhnuto: A to je podle mne cesta, jak se z té nadvlády „vyvolených“, ale spíše voldemrdů dostat!! Prostě jim zatípnout přísun financí! Oni jsou ukrutně bohatí, ale také mají nezřízená vydání a potřebují ždímat co nejvíce ovčanů! Tam pramení jejich moc a síla! Zatípněme jim přísun peněz a budou v řiti dřív než se nadějí!! Představuji si, že tohle by mohla být cesta k řešení!

197756

13.8.2009 2:43

RE: Otázka

p 125.?.?.?

Reakce na 197756

..zijeme ve vylepsenem otrokarskem radu..napr otrok musel byt ziven sacen ubytovan osetrovan/kdyz nemocen/ atd. a zadne dane neplatil...byl drahy jako dneska asi deset aut..proto ta pece..dnes dostanete od zida almuznu misto platu a starej se-hledej si byt,potravu si sezen,obleceni take..starej se nebo chcipnes.... a hlavne plat asi tak tisic dani a dane z dani....

197762

13.8.2009 8:19

RE: Otázka

Jarmila 83.?.?.?

Reakce na 197756

Přeji dobré ráno pane korutane.[smích] Já jsem jen tou pyramidou peněžní moci chtěla naznačit to, že běžní lidé nemají šanci cokoliv změnit, i kdyby se sami chovali vzorně a čestně, protože Systém je rafinovaně nastaven tak, že 90 procent obyvatelstva, jak napsal již někdo pode mnou, jsou jen takoví vylepšení otroci. Ano, stavba pyramidy je o něco složitější, vedle vylepšených nevolníků, u nichž funguje vztah nadřízený-podřízený, existují ještě tzv. svobodní nezávislí lidé, které jsem dříve nazývala volní radikálové. Těchto svobodných, nezávislých lidí, kteří nevězí ve svazujících vztazích nadřízený-podřízený, je ovšem žalostně málo, takže nemohou pyramidu moci nijak ohrozit.

Z toho důvodu mají voldemorti neomezenou moc, protože jim nikdo v podstatě nestojí v cestě. Ta pyramida moci je fakt za ta staletí perfektně vymakaná. [oči v sloup]

197781

12.8.2009 17:33

RE: Otázka

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 197682

Hledaje příčiny krize představte si to takto. Bohatí bohatnou, diky tomu chudí chudnou. Nastala doba kdy je příliš málo peněz mezi lidma nakupovat to množství zboží na kterým se snaží zbohatnout jiní. Příliš mnoho peněz je k dispozici k investování, mnohem víc než je k dispozici investic které jsou solventní a seriozní. Začnou vznikat pseudo investice, které nic nevynášejí, jejich chvilkový zisk je způsoben pouze zvýšeným zájmem, díky množštví investorů. Existuje asi jakási finanční logika, když peníze přestanou dostatečně rychle a dostatečně daleko obíhat, tak zasmrádnou a ztratí hodnotu. Nic nového to není, hladové zdi se stavěli už kdysi. Tento boj o to, komu to bude všechno patřit je u konce se zjištěním, že pokud chceme aby peníze měly hodnotu, nesmí sedět na zadku ale obíhat od Jardy ke Karlovi přes Alenu, pak k Frantovi a od něj zpátky k Jardovi. Když si jeden z nich vymyslí, že si je všechny nechá, kolo se zastaví a je najednou po hře. Oběživo je ten správný výraz pro peníze. Ovšem neplést si obíhání peněz z půjčováním, to není to samý, sice to tak zvonku vypadá ale je něco jiného. Půjčování má smysl na pořízení něčeho dlouhodobě hodnotného, nikoliv na normální životní výdaje. Amerika si nepůjčuje na dlouhodobou a trvalou hodnotu, jako že by stavěla zrovna nějakou infrastruktůru, půjčuje si na přežití a placení úroků z úroků. Cesta do pekel.

197723

12.8.2009 9:26

Dobrej článek

Souhlasník/Nesouhlasník 88.?.?.?

"...A to nemluvím o desítkách milionů lidí nedobrovolně pracujících na part time (jak se kdysi říkalo na částečný pracovní úvazek), jehož typickým znakem je, že kromě menšího počtu hodin a minimální mzdy zaměstnavatel neplatí zaměstnanci ani podporu v nezaměstnanosti..."

Copak když v USA člověk pracuje na plný úvazek, a je propuštěn, tak mu bývalý zaměstnavatel platí podporu? Myslel jsem, že i v USA platí podporu v nezaměstnanosti stát.

Závěrečná otázka: Myslím, že je lepší s kolapsem počkat, protože nyní je ještě těžiště světové ekonomiky v USA, zatímco do pěti let se zřejmě definitivně přenese jinam (zřejmě do Číny, Indie apod.), takže pak rozklad Spojených států nebude tolik bolet.

197683

12.8.2009 9:47

Situace se hodne zlepsila...aspon v Cr

Ursus 83.?.?.?

Pozoruju to na zakazkach. V cervenci jsme nemeli pomalu do ceho pichnou, ale ted uz zase jedem na plny obratky. Ale spis to bylo zpusobene tim, ze lide vyckavali, bali se, a kdyz zjistili, ze se nic moc nedeje, tak by najednou chteli vse hned [smích] ...

197688

12.8.2009 11:23

RE: Situace se hodne zlepsila...aspon v Cr

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 197688

>a kdyz zjistili, ze se nic moc nedeje, tak by najednou chteli vse hned [smích] ...
Nechci Vám kazit radost, ale je předčasná. Některé jevy mají setrvačnost a jejich důsledky se projeví opožděně, ale s nečekanou silou, jako např. zpětná vlna u tsunami.
Chodím nakupovat, a docela mne potěšila cena litru mléka trvanlivého s 1,5proc. tuku za 7,50Kč. Moje radost netrvala dlouho, večer jsem zahlédl zprávy o rozprodávání stád krav i do zahraničí včetně inzerce i malých chovatelů. To povede k nesnadno obnovitelnému stavu poklesu krav i chovatelů (firem) i pracovních míst. Už nejásám. Brzy nebude nadbytek a vznikne prudký nedostatek s "odpovídající" vyšší cenou. Obchodní řetězce, májí přitom trvale zisk. Likvidační cena je nespíš výslednicí menší poptávky a tlaku řetězce, aby mu zůstal zisk pokud možno zachován, či dokonce větší(?).
Kdyby šlo nakupovat u nějakého soukromníka, a radši mu platit vyšší cenu aby přežil, a my s ním.
http://www.sbernice.net/605081/ekonomika/kvuli-niz...

197698

12.8.2009 12:47

RE: Situace se hodne zlepsila...aspon v Cr

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 197698

Oprava, následující chybná věta:
To povede k nesnadno obnovitelnému stavu poklesu krav i chovatelů (firem) i pracovních míst.
má být
To povede k nesnadno obnovitelnému stavu počtů krav i chovatelů (firem), i pracovních míst.

Při dohledávání referenčních článku jsem zjistil, že tento stav výprodeje a likvidace stád trvá nejméně od jara. Poslední odkazy k tematice (i když OT) jsou http://www.rozhlas.cz/pardubice/zpravodajstvi/_zpr...
http://www.denik.cz/ekonomika/ceny_mleko_stado_kra...

197703

12.8.2009 15:18

RE: Situace se hodne zlepsila...aspon v Cr

Ursus 83.?.?.?

Reakce na 197703

Problem je, ze trh s mlekem a obecne cele zemedelstvi je docela dost pokriveny Evropskou unii. Takove dotace a kvoty...proste z toho dela bordel. Clovek si dneska nemuze koupit kravu jen tak a zacit prodavat mleko...proste nehoraznej bordel. Cele je to nastaveny tak, ze ceksej zemedelec nemuze nikdy konkurovat treba Francouzskymu....Ja pracuju ve Stavebnictvi a tam zase jedeme na plny obratky. Sice neco krachlo, ale to bylo zpusebene spise politikou bank.

197712

12.8.2009 23:43

RE: Situace se hodne zlepsila...aspon v Cr

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 197712

>Problem je, ze trh s mlekem a obecne cele zemedelstvi je docela dost pokriveny Evropskou unii. Takove dotace a kvoty...proste z toho dela bordel.
Tím jste mi zrovna zpochybnil nápad, doporučit Obamovi podobné řešení kvót a dotací, třeba i státní záruku na odkup nasmlouvaných kvót potravin za přiměřenou cenu zahrnující náklady a přiměřený zisk. Já se totiž dosud domníval, že zemědělská potravinářská produkce, je jako jedna z mála, vhodná pro plánovací systém řízení, zejména pro snadnou předpověď roční spotřeby jednotlivých komodit, a na druhou stranu k potlačení významných rizik závislých např. na počasí, které je potřeba zajistit pomocí organizace rezerv. Že tady je trh jako regulátor naprosto nevhodný, neb reaguje příliš prudce na obvykle velmi dlouhé i víceleté cykly zemědělského provozu. Vybít nebo prodat stádo dojnic je otázka dní, taky zrušit podnik, prodat půdu je pouhá chvilka oproti opačnému pochodu. Ale zdá se, že Vy máte na mysli nějaké progresívnější metody. Musíme se blíže tedy blíže podívat na Vaše nápady. Vy píšete:
>Clovek si dneska nemuze koupit kravu jen tak a zacit prodavat mleko...proste nehoraznej bordel.
Kdyby se to jako mohlo, tak Vy by jste, v případě nedostatku mléka na trhu, koupil kravku jen tak, a zacal prodávat mléko. Na můj vkus to je dost děravé. Nejsem sice zemědělec, takže moje úvahy berte s rezervou. Ten jeden kus je málo, to je návrat k malovýrobě- nedostatečná schopnost konkurence. Navrhuji stádo. Než půjdeme kravky koupit, měli bychom je mít kde ustájit. Vybudovat kravín, nebo vhodné prostory zadaptovat. Kravky musí mít od první vteřiny co žrát (jíst). Mléko by jsme měli produkovat alespoň v kategorii bio - tedy biomléko. A tak krmení musí být taky bio, tedy biomasa. Tu, jak jsem kdesi zaslechl, dodávají Zelení. Navázat kontakty (prý nějaká Kateřina u těch Zelených), připravit smlouvy, zjistit ceny. Domyslet co s hnojem, podestýlka atd... No a teď to hlavní koupit to stádo. Bohužel teď mne nic nenapadá, kde se kupuje stádo krav. Momentálně jsou sice na prodej od těch zemědělců, kteří kvůli nerentabilitě ruší chovy, ale do nerentability se sami přece nepohrnem. Musíme až to bude rentabilní, a vlastně pak bude stádo nedostatkovým zbožím až bude chov krav na mléko rentabilní. Máte na to vůbec nějaké šmrdlíky, toho bude taky potřeba dost. Kupoval jsem kde co, ale prodejnu s krávami neznám. Tady už musíte sám. Jde o živé tvory, takže asi objednat, u nějakého chovatele, nějaký rok předem, než to začne být rentabilní. Já bych do toho nešel, to je samá neznámá. Kdy zase potom bude produkce mléka nerentabilní? Přece nelze čekat, že až se do toho pustíte, že to bude pak navěky stabilně rentabilní. No a dojení (málem bych zapomněl), to umíte?
Pokračování následuje

197750

13.8.2009 11:52

RE: Situace se hodne zlepsila...aspon v Cr

Ursus 83.?.?.?

Reakce na 197750

Ono zemedelstvi v EU je jeden velkej problem. Myslenka je dobra, ale ta se po letech nekde ztratila. Zustala byrokracie, papirovani, vyhlasky, papirovani a zase to papirovani. Takze kdyz rikate, ze trh reaguje moc rychle( otazka je jestli je to spatne, sam zastavam nazor, ze by se melo regulovat co nejmene, spise vubec) tak urad zase reaguje moc pomalu. A ty dopady, prehmaty platime vsichni......

197810

13.8.2009 16:56

RE: Situace se hodne zlepsila...aspon v Cr

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 78.?.?.?

Reakce na 197810

Najlepšie by bolo, keby každá rodina pestovala/vyrábala potraviny sám.
Potom by sme sa netrápili s reguláciou trhu.

197840

12.8.2009 23:46

RE: Situace se hodne zlepsila...aspon v Cr

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 197712

Dokončení.
>Ja pracuju ve Stavebnictvi a tam zase jedeme na plny obratky. Sice neco krachlo, ale to bylo zpusebene spise politikou bank.
To je móc dobře, že jedete na plné obrátky ve Stavebnictví, aspoň nebudete mít pokušení koupit krávu jen tak. [velký smích]

197752

13.8.2009 0:15

RE: Situace se hodne zlepsila...aspon v Cr

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 69.?.?.?

Reakce na 197752

A co máte proti jedné krávě? Vejde se do malé stáje, sežere setinu toho co sto krav a kdyby náhodou dneska její mléko nikdo nechtěl... tak ho vypijete sám a je to. Zítra bude mléko zase. Small is beautiful.

197758

13.8.2009 2:54

RE: Situace se hodne zlepsila...aspon v Cr

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 197758

>A co máte proti jedné krávě?...
Vám bych tu jednu krávu schválil bez připomínek, Váš příspěvek totiž dýchá člověčinou.
Vy s tou krávou, alespoň podle toho co píšete, nehodláte vstupovat na "pokřivený mléčný trh Evropské Unie" jako pan Ursus. A snad i EU by Vámi takto pojatý prodej zemědělských přebytků nesankcionovala. Pan Ursus se už první větou projevil jako liberální ekonom, nepřímo obhajující skvělé regulační schopnosti nedeformovaného a neposkvrněného trhu. K němu se pak ta jedna kravka nehodí, nanejvýš snad jako maska skromnosti. Navíc rentabilita by u něj byla, zcela jistě, na prvním místě. Takže, jsež-li kravko nerentabilní a není-li kupec, šup s tebou k řezníkovi pod kudlu. Tomu by ani její nerentabilní mléko nechutnalo.
To vlastně ani nebylo tolik o kravách, jako o lidech...

197764

13.8.2009 12:03

RE: Situace se hodne zlepsila...aspon v Cr

Ursus 83.?.?.?

Reakce na 197764

Ano mate pravdu... myslim si, ze by se do trhu, nebo do vseho melo zasahovat co nejmene.... a nemyslim, si ze bych byl nejaky spatny clovek. A o zisk, to jde prece i dnesnim zemedelcum, vlastne vsem, jinak by nam nebeceli na krizovatkach a nerozlevali mleko do ulicich...a podotykam, ze na zisku, renrabilite neni nic spatneho.... Muzeme si tady spolu pekne povidat o zisku a o kravickach, reznicich, ale v relite. Jde vzdycky o ten zvanec, kterej vam zadarmo nikdo neda. O tu strechu nad hlavou, kterou si musite zajistit.

197814

13.8.2009 22:48

RE: Situace se hodne zlepsila...aspon v Cr

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 197814

>Ano mate pravdu... myslim si, ze by se do trhu, nebo do vseho melo zasahovat co nejmene....
Tímto potvrzujete, že do Vás vidím jako do starých pendlovek.
Na takové závěry:
>a nemyslim, si ze bych byl nejaky spatny clovek.
je pro mne zatím moc brzy. Zvláště zvážím-li, že tváří v tvář likvidaci (vybíjení či prodej do zahraničí) stád dojnic, nemáte starost o budoucnost nejen našeho zemědělství (zbytků potravinové soběstačnosti), ani Vám nedochází souvislost s cenovou politikou obchodních řetězců. Zato zisk (rentabilita) všech zůčastněných je pro Vás posvátná kráva:
>A o zisk, to jde prece i dnesnim zemedelcum, vlastne vsem, jinak by nam nebeceli na krizovatkach a nerozlevali mleko do ulicich...a podotykam, ze na zisku, renrabilite neni nic spatneho....
Patrně byl podle Vás zisk správně rozdělen posvátným trhem tak, že jeden účastník trhu je v důsledku tohoto rozdělení likvidován. Proč se angažuje překupník (obchodní řetězec) v cenovém tlaku (až likvidačním) na dodavatele, když mohl ceny pro koncového zákazníka ponechat beze změny, či dokonce zvýšit. Jaká může být motivace tohoto likvidačního tlaku, když vzhledem ke komoditě, lze očekávat skoro stabilní zájem zákazníků. Nižší cena mne (a nejspíš nikoho) nepřiměje k vyšší spotřebě. Taky si například nekoupím tři chleby, když bochník je za skoro třetinu původní ceny. Protože se jedná o základní potravinu, tak ani zvýšení ceny nedocílí snížení objemu prodeje. Proč se tedy tak obchodní řetězce angažují v likvidačním tlaku na farmáře?
Ještě pořád se Vám zdá být vše v pořádku?
Pokud ano, tak to asi nebudete dobrý člověk...
Nebo, že by to bylo na Vás moc složité, a že i přes moji úpornou snahu nasvítit problém ve správném úhlu, zůstáváte realitou nedotčen, zahalen v modrých poučkách...

197857

13.8.2009 23:01

RE: Situace se hodne zlepsila...aspon v Cr

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 197857

Jo jo, tady to vypadá, že modrá je dobrá.......[smích]

jansmith[smích]

197858

14.8.2009 14:58

RE: Situace se hodne zlepsila...aspon v Cr

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 197858

Jansmithi, je hezké od Vás, že se bavíte. Bacha na něj, je hrozně rafinovaný, naposledy mi předhodil po kravách ovečky. [velký smích]
Ale konspirátor to není, pod posledním článkem se víceméně přiznal sám:"Mi jde o zahackovani USA ve stredni Evrope. Proc? Staci se podivat na Ivana jak se stavi na zadni."

197910

14.8.2009 19:00

RE: Situace se hodne zlepsila...aspon v Cr

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 197910

Jó, čas od času je to tady legrace 85ko. Modrý ptáci tak rádi bombardují modrými hovínky, že z toho občas až bolí břišní svaly...[smích]


Škoda, že nevím, která 85ka jsi, abych tě mohl pochválit za některé velmi zajímavé příspěvky některých 85tek v různých vláknech a třeba přidat i svůj komentář. Za 85ku se svého času schovával i "vibrátor" Joseph, a tak se nediv, že tato ajpina zde nemá moc dobrou pověst..[smích]

Ne že by to nakonec nebylo jedno a nevím jak pro ostatní, ale pro mne je důležitý nick diskuzního partnera a pouhá (superanonymní..[smích]) ajpina je pro mne výraz lenosti přidat pár stisků klávesy navíc nebo výraz pokryteckého záměru mást srozumitelnost debaty či výraz zbytečné arogance, a to už tedy musí být, abych na takovou ajpinu reagoval.

Zdá se mi, že vypovídací hodnotou svých příspěvků prokazuješ příslušnost k diskuterům, kterým stojí za to zde naslouchat, tak pokud se k nim pro adresnost posloupnosti přidáš i volbou avataru/nicku, bude to myslím jen ku prospěchu pro všechny zúčastněné.

Pokud ne, peace s tebou.


jansmith[smích]

197929

15.8.2009 0:34

RE: Situace se hodne zlepsila...aspon v Cr

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 197929

Jansmithi, Vás oslovit, no to jsem si zase dal! Já Vás chtěl navnadit aby jste medvěda (ursus-e) vzal do svých osvědčených inkvizičních kleští: cože jako s těma kravkama či ovcema medvěd doopravdy dělá. Ty řeči o zisku, rentabilitě, EU, kvótach mi byli totiž podezřelé. Ale to vy ne. Vy by jste snad chtěl mne natahovat na skřipec.
Po několik let se tady snažím propagovat, že není důležitý autor myšlenky, ale myšlenka samotná. A tak se nejedná u mne ani o výraz lenosti, ani o pokrytecký záměr... ani o výraz arogance. Ale také o nátlak na sebe sama, abych myšlenky formulval uceleně a srozumitelně a nespoléhal se na značku své firmy(nick), že mi bude lajdáctví prominuto, protože jsem to já, známý zvědavec, už zdálky podle nicku rozpoznatelný. V anonymitě zůstávám též proto, že nikdo nebude vůči mojí osobě(nicku) kumulovat averzi z minula, a tak spíše přistoupí k diskutovanému problému neutrálně. Já si totiž myslím, že by kvalita diskuse o řád stoupla, kdyby se provozovala pod softwérovým anonymizérem, který by pro každý článek přiřadil každému diskutujícímu náhodný nick s platností na diskusi jen pod daným článkem. Pod jiným článkem by byly přiděleny jiné (nové) značky.
Důsledky:
Automaticky by přestali do takovéto diskuse přispívat lidé, kteří si sem chodí hlavně leštit ego. I sidové, lehové apod., kteří chodí rozkládat diskusi, by ztratili na přitažlivosti (jako trofej), neb by byli pokaždé jako někým jiným. Nemohli by si sčítat své rozbíječské zásluhy, snad by je ani nikdo neplatil, neb by to bylo hůře prokazatelné. A nynější anonymové by ztratili smysl též, protože všichni by byli jako anonymové. (A dodatečně by šla identita dohledat, pokud by s diskusí byla uložena aktuální převodní tabulka nicků.) Historie příspěvků jednotlivých diskutujících by ovšem, v takovém systému neměla smysl, ale tu Vy stejně nepoužíváte, neb kliknutím na tu 85.?.?.? u daného příspěvku, by jste si snadno zjistil všechny moje příspěvky za dobu, co mám pevnou IP adresu.
Takhle paralelne zřízený anonymizovaný diskusní klub, vedle stávající 4.cenové skupiny (Editor promine), by mohl v jiné atmosféře vytvořit předpoklady pro cílevědomější diskusi na Zvědavcovi.

197943

16.8.2009 2:15

RE: Situace se hodne zlepsila...aspon v Cr

google 93.?.?.?

Reakce na 197943

dobre som to pochopil, ze vy - jediny nezistny z nas zvedavych egoistov- sa preto nebudete identifikovat,
lebo vam ide len o odosobnenu myslienku.

a co ta vasa myslienka ma za ucel a pre koho je urcena? pre dalsie cisla?

co keby sme rozsirili tu vasu uslachtilu ideu na cely svet?
kazdy dostane cislo, uniformu a vrece na hlavu a budu sa pocitat uz len myslienky.
ved o tu vam predsa ide?

vy ste si v tomto svojom prispevku napoleroval vlastne ego, ako som to tu davno od nikoho nezazil.

197974

16.8.2009 5:51

RE: Situace se hodne zlepsila...aspon v Cr

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 197974

>co keby sme rozsirili tu vasu uslachtilu ideu na cely svet? kazdy dostane cislo, uniformu a vrece na hlavu a budu sa pocitat uz len myslienky.
---------------------
S tím se už počítá, pane google. Další generace počítačů tohle vyřeší. Čtečka na klávesnici a pro přístup stačí skánovat prst a fertig. Při nákupu počítače zákazníkovi zdarma implantují pod pokožku RFID čip a už není ani nutné si pamatovat heslo. To bude zakódované v tom čipu. A nejen to heslo. Tam bude zakódováno všechno možné i nemožné a dokonce kdo shrnuje a kdo už shrnovat nemůže [velký smích] Kdyby se někdo šprajcnul a chtěl si ponechat ten starý počítač? I tohle mají vyřešeno. Ten "starý" už jednoduše fungovat nebude.

Ale k článku: "Amerika padá na držku" a to tak RYCHLE, že to ani nelze sledovat.

197977

16.8.2009 6:53

RE: Situace se hodne zlepsila...aspon v Cr

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 197974

Jansmith síce nie ste, ale zdá sa, že toto nikoho iného nezujíma, a tak som rád, že reagujete aspoň Vy, aj keď Vy poslednou dobou reagujete skoro na všetkých viac voľáko nasrato ako k veci. My sme spolu už dávnejšie prebrali i také veci ako rámce očakávania, i mnohé dimenzie ega, takže len toľko na úvod. Nuž ale začnime.
>dobre som to pochopil, ze vy - jediny nezistny z nas zvedavych egoistov- sa preto nebudete identifikovat,
>lebo vam ide len o odosobnenu myslienku.
Skoro dobre pochopil, a keby ste kládol viac dôraz na vec, a nie na osobu, dalo by sa to aj lepšie čítať.
Možno, že som naozaj jediný nezištný...ale to nechávam na iných.
Býva to tak, že potrefená husa zagága, no aké máte problémy Vy?
>a co ta vasa myslienka ma za ucel a pre koho je urcena? pre dalsie cisla?
Ak to čo píšem, číta "číslo" alebo človek, to závisí na vývoji príjemcu už dávno pred tým, čo ja stlačím klávesu. Ja síce chápem čo máte na mysli, chápem aj pocit ohrozenia z potlačovania rôznych slobôd, ale týmto smerom to nebolo myslené.
Účel môjho príspevku bol v návrhu lepších (trebárs i umelých) podmienok, aby tí, ktorí sú schopní premýšľať o spoločných veciach nestroskotávali na prekážke nezvládnutia s egom súvisiacich problémov. V mojom príspevku som menoval iba niektoré. Neviem, možno sa Vám to páči ako je tu zvyčajne v diskusii živo, lenže ja to vidím skôr ako nekonečnú hádku, bez perspektív akejkoľvek dohody. A tu sa nedohodnú na ničom ani tí, ktorí by to v kľudnejšom prostredí dokázali. Pri rešpektovaní obvyklých "demokratických postupov", nejde vylúčiť rôzne neprínosné či rozkladné elementy žiadnym jasnozrivým vyhadzovačom, ale možno by to šlo filtrom technického typu.
>co keby sme rozsirili tu vasu uslachtilu ideu na cely svet?
>kazdy dostane cislo, uniformu a vrece na hlavu a budu sa pocitat uz len myslienky.
No rozširovať na celý svet tieto vízie, to nemusíte. Ono sa to rozšíri i bez Vášho pričinenia, ak sa ľudia dosť rýchlo nedohodnú na spoločnom pozitívnom konaní.
Ale v jednom máte úplnú pravdu, už teraz sa počítajú iba myšlienky. Plky, emócie, paranoia nebudú ten vhodný komunikatívny materiál pre dohovor.
>ved o tu vam predsa ide?
Ak ste čítal dobre predchádzajúce, tak mi ide o opak.
>vy ste si v tomto svojom prispevku napoleroval vlastne ego, ako som to tu davno od nikoho nezazil.
Dosť nechápem Vašu reakciu. Ale bol by som Vám vďačný, keby ste mi to ukázal dajako na príklade (ja som inak enormne chápavý), ako to mnou napísané bude vrhať na mňa v budúcnosti nejaký lesk či slávu, keď ani s nickom a už vôbec nie s menom alebo s výzorom to nejde spojiť.
Možná to bude len Vaša precitlivelá reakcia na to, že nič, z obsahu mnou napísaného, nejde logicky roztrhať na cucky. Toľko pravdy po hromade... v tom bude asi dáka čertovina, no nie?

197979

16.8.2009 8:32

RE: Situace se hodne zlepsila...aspon v Cr

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 197974

Pozrite google, pripravili ste ma o kus noci, a tak aby ste to nemali tak jednoduché, skúste tie vecné, nie osobné stránky, môjho príspevku posúdiť. Mirda sa tiež môže pridať. A dajte do toho pre začiatok aj trochu dobrej vôle. Ak ovšem nie je vašou vrcholnou prioritou len kritizovať a hľadať blchy i tam, kde nie sú. Nemusíte písať traktáty. Ja sám si myslím, že v najhoršom sa to neosvedčí, keby sa k realizácii i našla dobrá vôľa.

197983

16.8.2009 13:25

RE: Situace se hodne zlepsila...aspon v Cr

google 93.?.?.?

Reakce na 197983

skuste precitat moj prispevok este raz, ci nie je viac vecny nez osobny?

vas napad je len nezmyselny pokus pripravit svet o farbu, vonu....
este raz, pre koho tu tie svoje nezistne myslienky chcete postovat?
pre cisla?
nezistnost vazeny pane, medzi ludmi neexistuje.

ja uprednostnujem konkretnych ludi, aj s ich egom, s predstavou o nich (na nete).
nie nedolezitou castou informacie/komunikacie je aj osobnost, ktora ju priniesla,
pretoze ta ma svoju historiu, (napriklad tu je to prispevkova historia) ktora umoznuje
adresatovi lahsie uchopit vysielanu ideu.
vy si snad myslite, ze anonymny napisany text - hocako dobry by aj bol - je
oprosteny ega?
nie je, len ta hra s vlastnym egom je rafinovanejsia.
prispevky zbavene osobnosti su akurat tak pre pocitac, ako to dobre uviedol Mirda.
on pochopil moj prispevok okamzite a spravne, len vy sa odvolavate
na udajne zameranie z mojej strany na vasu osobu, namiesto toho aby ste sa snazil
pochopit, co konkretneho som vam chcel k vasemu napadu zdelit.
zapracovalo tam snad vase ego, ktore sa nechce vyrovnat s tym, zeby ste eventualne mohol nemat pravdu?
ked predsa citam knihu od Nietsche-ho, tak ma ovplyvnuju jeho predchadzajuce diela, alebo nie?

197990

16.8.2009 15:37

RE: Situace se hodne zlepsila...aspon v Cr

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 197990

>skuste precitat moj prispevok este raz, ci nie je viac vecny nez osobny?
Ja by som nikdy nepísal príspevok, bez toho aby som rozumel dostatočně tomu, na čo reagujem. Vecným sa môže zdať skôr tento, na ktorý teraz reagujem. Ten pôvodný som podrobne rozobral odstavec po odstavci v mojom príspevku č.197979. A nemám, čo by som na tom menil. Ten č.197979 ste zrejme nečítal, pretože som Vás v ňom upozornil, že celú širokú problematiku ega sme my dvaja už kedysi dosť podrobne preberali a naviac vo vzájomnej shode. Rovnako ako rámce očakávania. My sme vlastne starí známi, lenže Vy buď nečítate všetko, čo bolo na Vašu adresu odo mňa napísané, alebo Vás opustila pamäť, až ma dokonca napadá, či ste to naozaj Vy. Tuná sa stávajú aj prípady, že niekoho i zamenia v nemocnici. Alebo mu tam zabudnú podaktorý orgán prišiť.
Takže, až si prečítete vyššie napísaný môj príspevok č. 197979 reagujúci podrobne na Váš prvý, a ozvete sa, môžeme pokračovať. Inak to považujem za ukončené.
Upozorňujem vopred, že veľmi neznášam formulácie, ktoré mi podsúvajú niečo, čo som netvrdil, výnimku má u mňa jansmith, lebo to tak robí furt. Už teraz sa teším na Vašu adekvátnu reakciu.
Váš...

197996

16.8.2009 17:29

RE: Situace se hodne zlepsila...aspon v Cr

google 93.?.?.?

Reakce na 197996

nemam vam co dodat.

197998

16.8.2009 18:05

RE: Situace se hodne zlepsila...aspon v Cr

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 197996

Já sem také jen jedna anonymní 85, ale dá se mi,že v této diskuzi trochu odporujete sám sobě. Pokud se odvoláváte na dlouhou historii toho, co už máte s panem googlem za sebou, tak nepřímo uznáváte, že konkrétní osobnost partnera v diskuzi je přinejmenším stejně důležitá jako myšlenkový obsah každého příspěvku. Kromě toho, vaše odmítnutí důležitosti a hodnoty emocí je nelogické a neracionální, protože emoce (ať už reflektované ale daleko více nereflektované) v diskuzi hrají velmi podstatnou roli - a nejen v diskuzi. Nepřeceňujte úlohu loga, racia, slova v komunikaci a nepodceňujte úlohu emocí, vždyť právě nedávno tu jeden diskutér napsal tato moudrá slova:

"Před časem jsem viděl dva, nejdříve se chvíli prohlíželi navzájem se zjevným vzájemným potěšením. Pak se na sebe usmáli, potom na sebe mrkli, nato se zvedli ze židlí a odešli. Beze slov.
Mnohokrát jsem nenápadně pozoroval řemeslníky při práci. Pouhým pozorováním jsem „odkoukal“ nejen pracovní postupy ale troufnu si říci i vnitřní kvality těch řemeslníků. Beze slov. "
[mrknutí jedním okem]

198000

17.8.2009 5:36

RE: Situace se hodne zlepsila...aspon v Cr

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 198000

Takže teraz prejdem do češtiny. To že Vy nejste já, přesto že jsme oba 85-ky je minimálně nám dvěma jasné.
>Já sem také jen jedna anonymní 85, ale dá se mi,že v této diskuzi trochu odporujete sám sobě.
Máte pochopitelně pravdu, to se děje při rozvíjení myšlenek skoro vždy, zvlášte při snaze o stručné vyjádření se omezujeme na to, co považujeme za podstatné, a tak různé souvislosti zůstanou "neošetřeny". Ty rozpory mohou být, bez znalosti všech souvislostí, ale jen zdánlivé.
>Pokud se odvoláváte na dlouhou historii toho, co už máte s panem googlem za sebou, tak nepřímo uznáváte, že konkrétní osobnost partnera v diskuzi je přinejmenším stejně důležitá jako myšlenkový obsah každého příspěvku.
Plně s Vámi souhlasím.
Ale to s googlem nebylo ani tak odkazováním se na naše dřívější kontakty, ale bylo upozorněním, že zjevně nečetl můj předchozí příspěvek s podrobným rozborem jeho předchozí reakce, kde jsem se mu tímto odkazem na historii vlastně představil, abych vyloučil další případná nedorozumění. Bohužel stalo se, že pan google reagoval až na můj druhý příspěvek bez toho aby četl ten první. Diskutujte potom s někým, kdo má už rozsudek hotový, aniž si přečte vše v diskusním vlákně od svého oponenta. To ale bylo jen pro ilustraci chyby pana googla a našeho vzájemného nedorozumění, a snad to nebude charakteristické pro osobnost pana googla. Problém důležitosti osobnosti diskusního partnera bych opět rozvinul po krátkém uvedení do dalších souvislostí, které lze jinak pracně zrekonstruovat z mých vstupů do zdejší diskuse. Jádrem mého snažení není dobře si podiskutovat s příjemnými lidmi o všem možném, ale vytvořit jakýsi účinnější formát řízené diskuse, který by umožnil rychlejší a méně chaotické sjednocování názorů v oblasti správy věcí veřejných, a mohl se tak stát základem pro jakousi "školu hrou" na téma: vládneme si, t.j. sami sobě. Snad i s možnou budoucí extrapolací do reality. A z tohoto úhlu pohledu přistupuji ke zdejším někdy zcela chaotickým hádanicím. Zde se vyskytuje dost lidí(a na doslech jsou jistě i další), kteří by jistě takový směr diskuse preferovali. Ale různé žabomyší války sektářského typu tomu brání.
Nyní zpět k důležitosti osobnosti diskusního partnera.
Obvyklý ("demokratický" ) formát diskuse připouští účast všech, kteří mají klávesnici. Bez ohledu na jejich schopnosti, a také bez ohledu na jejich motivaci(záměr). Že v tom výsledném objemu zaniknou skutečně promyšlené úvahy, je každodenní praxe.

Pokračování následuje

198029

17.8.2009 5:51

RE: Situace se hodne zlepsila...aspon v Cr

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 198000

dokončení

Potřebovalo by to "filtr na osobnosti". O tom byla vlastně moje snaha pod současným článkem (jinak sice zcela OT), se kterou jsem zatím, jak se zdá, pohořel u jádra zdejších diskutérů.
Když vidím, jak značnému množství diskutujících vyhovuje zdejší každodenní dávka adrenalinu, tak se ani nesnažím o případnou publikační činnost, a jen zkouším diskutovat aspoň střípky ze svých představ.
>Kromě toho, vaše odmítnutí důležitosti a hodnoty emocí je nelogické a neracionální, protože emoce (ať už reflektované ale daleko více nereflektované) v diskuzi hrají velmi podstatnou roli - a nejen v diskuzi. Nepřeceňujte úlohu loga, racia, slova v komunikaci a nepodceňujte úlohu emocí,...
Snad jsem Vás už v předchozím přesvědčil, že to vidím vlastně až moc komplexně. Kdyby jste ale měl nějaký nápad na "filtr" nebo i poznámky k tomu , budou vítány. Snad nám to Editor umožní, i když jde o podkopávání současné praxe a navíc ještě OT.

K tomu zbytku Vašeho příspěvku jen tolik: poslední odstavec jsou jen chytrá změť písmen - kódy. Důležité jsou kvalita obou jak vysílače tak přijímače. Ale jinak je to strašná duchařina, totiž i když je přenos bezchybný, vždy bývá slyšeno něco alespoň trochu jiného, než bylo vysíláno. [mrknutí jedním okem]

198030

17.8.2009 10:25

RE: Situace se hodne zlepsila...aspon v Cr

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 198030

..Jádrem mého snažení není dobře si podiskutovat s příjemnými lidmi o všem možném, ale vytvořit jakýsi účinnější formát řízené diskuse, který by umožnil rychlejší a méně chaotické sjednocování názorů v oblasti správy věcí veřejných, a mohl se tak stát základem pro jakousi "školu hrou" na téma: vládneme si, t.j. sami sobě. Snad i s možnou budoucí extrapolací do reality. ...Potřebovalo by to "filtr na osobnosti"....

Myslím, že jsem vás zhruba pochopil. Smysl mé námitky ale byl ten, že toto je utopická, neracionální a nereálná snaha. Osobnosti (a jejich reflektované i nereflektované emoce) hrají v realitě daleko větší roli než abstraktní myšlenky. Abstraktní myšlenky jsou na živé city slabé a nemají proti nim šanci. Těžko říci, jestli bohudík nebo bohužel. já se kloním i při vší té hrůze, kterou city dokážou způsobit, k bohudík - jsem radši živým člověkem než mrtvým počítačem - a jsou to právě mé city, které mě od něj liší.

...Když vidím, jak značnému množství diskutujících vyhovuje zdejší každodenní dávka adrenalinu...

vidíte to sám, i sebeinteligentnější a dle vlastního názoru seberacionálnější lidé se scházejí spíš proto, aby se pohádali, než aby se shodli (jejich nereflektované emoce jsou silnější než jejich racio), a s tím nelze naprosto nic udělat, tedy kromě toho, že si každý jeden své motivace uvědomí a změní je. Praxe ukazuje, že k tomu mu nepomůže racionální diskuze a logické argumenty, ale pouze a jedině nějaká tvrdá životní lekce.

.... totiž i když je přenos bezchybný, vždy bývá slyšeno něco alespoň trochu jiného, než bylo vysíláno.

No vidíte, a kam na tento zákon s "logikou" a "raciem" [mrknutí jedním okem]

198046

17.8.2009 13:16

RE: Situace se hodne zlepsila...aspon v Cr

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 198046

Vezmu to od konce, protože tam mám jasno, ten začátek u mne zatím varíruje ...a zraje.
>No vidíte, a kam na tento zákon s "logikou" a "raciem"
Pojmem duchařina jsem obešel parametry vysílače i přijímače, ale pokud by šlo o pitvání těchto na "hardvérové" úrovni, tak nám nic jiného než logika a racio nepomůže. A zcela logicky jde vysvětlit ten rozdíl přijímaného i vysílaného. Pokud ovšem jde o prožitek samotný, tam už je i s logikou konec, ale to neznamená že v budoucnosti výzkumníci ty různé libé vjemy nepopíšou jako fyzikálně - chemické reakce... nezkonstruují generátory... Fuuj!
Možná je už i zčásti hotovo...
>vidíte to sám, i sebeinteligentnější a dle vlastního názoru seberacionálnější lidé se scházejí spíš proto, aby se pohádali, než aby se shodli (jejich nereflektované emoce jsou silnější než jejich racio), a s tím nelze naprosto nic udělat, tedy kromě toho, že si každý jeden své motivace uvědomí a změní je. Praxe ukazuje, že k tomu mu nepomůže racionální diskuze a logické argumenty, ale pouze a jedině nějaká tvrdá životní lekce.
No právě, že to vidím, nemohu se smířit s představou, že to masově dovrávorá do té tvrdé životní lekce. Tomu by se mělo zabránit. Katastrofických scénářů, jež se zdají být už v počátečních realizačních fázích, je více než dost. Jsem si jist, že není nezbytně potřeba být nejdříve postižen nějakou tvrdou životní lekcí, aby jeden vážně prozřel. Já se kupříkladu necítím být postižen, ale dlouhodobě přerovnávám své priority. No a oponenta si v té diskusi dělám většinou sám. A protože vidím na obě strany, nemohu se podvádět. Jakási samodiskuse. Takových lidí asi musí být povícero. A další, hledající odpovědi, vyčuhují z davu. Co chybí je jejich synergické propojení a vytvoření jakési byť pro začátek jen velmi volné rozptýlené komunity, která by mohla při pozdější vyšší koncentraci prezentovat životaschopnost a nezávislost. A na kterou by se mohli pohodlněji nabalit další. To sice může vzniknout spontánně, ale kdyby se našlo právě několik bystrých lidí "bez negativních emocí", kteří "své prvorozenství neprodali za mísu čočovice", tak by toto mohli detailněji rozdiskutovat a přiblížit návrat do ráje. Kde je ovšem vzít a nekrást... Tak mne napadlo, že by to nutně nemuseli být moudří kmetové(skoro bez emocí), ale i bystří a snaživí dorostenci. Jenže jak těmto "amputovat jejich negativní emoce", aby z té diskuse něco vypadlo jako výstup.
Pokračování následuje.

198054

17.8.2009 13:24

RE: Situace se hodne zlepsila...aspon v Cr

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 198046

Dokončení
>Myslím, že jsem vás zhruba pochopil. Smysl mé námitky ale byl ten, že toto je utopická, neracionální a nereálná snaha. Osobnosti (a jejich reflektované i nereflektované emoce) hrají v realitě daleko větší roli než abstraktní myšlenky. Abstraktní myšlenky jsou na živé city slabé a nemají proti nim šanci. Těžko říci, jestli bohudík nebo bohužel. já se kloním i při vší té hrůze, kterou city dokážou způsobit, k bohudík - jsem radši živým člověkem než mrtvým počítačem - a jsou to právě mé city, které mě od něj liší.
Zdá se že jen zhruba, ale i tak to není k zahození, neb existuje báze pro diskusi. Možná to i bude skoro zbytečné po tom jak jsem ještě více utopických vizí navršil výše. Předně mi nešlo o amputaci emocí u lidí. To bylo od počátku nepochopení. Mám rád člověka takového jaký je i s jeho chybami. Jde mi ale o to, vytvořit jakési speciální laboratorní podmínky pro kultivaci diskuse, v zájmu plnokrevného člověka. Kdyby se takové fungující umělé prostředí podařilo na nějakou dobu vytvořit, mohli by se po době "karantény" určitě odstranit omezující bariéry a duch toho místa by věci rídil sám dále.Umělá omezení nejsou ve společnost nic zvláštního, použil jsem například slovo karanténa, které například takový zásah do běžných poměrů představuje. Pár dalších příkladů : Operační sál,nástroje, oděv jsou dezinfikovány, kvůli lepším výsledkům. Podobně půda v množírnách výpěstků je upravena podobně. Prostě zajišťujeme technickými prostředky, aby určité děje byli pod kontolou po nezbytnou dobu. Nic víc jsem neměl na mysli.

198055

17.8.2009 16:20

RE: Situace se hodne zlepsila...aspon v Cr

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 198055

Já to tušil, že to vše děláte jen pro jejich dobro. A vděk, jako obvykle, žádný. V takovýchto momentech to pak jednoho trochu svádí přitvrdit, a nacpat to moje dobro těm nevděčníkům do chřtánu jak huse šišky. Nebo alespoň obejít přirozený vývoj a tak nějak laboratorně ho urychlit. Vytvořit v laborce za sterilních podmínek nějakou tu účinnou protilátku. Bohužel, praxe ukazuje, že pouze prodělaná nemoc, která nás nezabije, nás posílí, a očkování má více negativních než pozitivních účinků.

..Jsem si jist, že není nezbytně potřeba být nejdříve postižen nějakou tvrdou životní lekcí, aby jeden vážně prozřel....

Taky jsem býval, ale už dlouho nejsem. Má zkušenost je jiná. Ta lekce totiž musí zasáhnout právě až v rovině citů, úpravy v rovině racia jsou nedostatečné a pomíjivé. V tomto slzavém údolí jde o "pročištění citů", o reflexi těch dosud nereflektovaných a o jejich "prosvětlení raciem" ( ne o pouhý přenos dat mezi racii) a bohužel, jak krásně formuloval Jung, toto uvědomění se rodí POUZE v emocionálním konfliktu.

Ale i na to si musí přijít každý sám, takže považuju za zbytečné tu nadále šermovat argumenty - emoce jsme si už vyměnili [mrknutí jedním okem]

198062

17.8.2009 17:46

RE: Situace se hodne zlepsila...aspon v Cr

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 198062

>Já to tušil, že to vše děláte jen pro jejich dobro. A vděk, jako obvykle, žádný. V takovýchto mome...
Já taky, že Váš zájem je pouze předstíraný.
Nic nedělám nebo děsně málo, křešu možná jiskru pro přemýšlení. Dávno je mi jasné, že si to každý musí projít sám.
>nacpat to moje dobro těm nevděčníkům do chřtánu jak huse šišky.
Člověk má ukončit diskusi hned když ucítí, že se mu protistrana už po druhé snaží podsouvat to, co nikdy nenapsal. To se týká té Vámi několikrát zdůrazňované amputace emocí člověka a jeho degradace do úrovně počítače. I když nic takového v mých příspěvcích nikdy a nikdo nenajde. Protože dvakrát táž chyba už nemůže být omylem, při existenci dobré vůle. A protějšek nám už fabuluje o pokušení, o silovém řešení a v příštím kole už objevil fašistu...
Jste dobrý ale jen typický politlog...
Sbohem...

198065

17.8.2009 21:04

RE: Situace se hodne zlepsila...aspon v Cr

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 198065

Je mi líto, že jsem vám šlápl do báboviček, ale vzal jste si to zbytečně osobně. Mé soukromé přesvědčení je, že "logickou" diskuzí se nevyřeší nic, tedy rozhodně nic důležitého, a to za jakýchkoli, i laboratorních, podmínek. Ještě nikdy diskuze nezabránila válce, krizi, hladomoru atd., a že bylo kdysi umění disputace pěstováno na mnohem vyšší úrovni než dnes. Tzv. logická, neosobní diskuze jen odvádí pozornost od skutečných, tj. osobních a emocionálních problémů jak jednotlivců, tak civilizace.

To, že jsem tu "na obchůzce" je trefný postřeh, ale rozhodně ne jako politolog. Spíš jako "emocionolog". A hlavně se soustředím na své emoce, to je nejužitečnější.

Nevím ale, proč by vám můj proklamativně subjektivní názor měl vadit v realizaci těch vašich.

198074

17.8.2009 11:44

RE: Situace se hodne zlepsila...aspon v Cr

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 198030

Pánové 85ky. Nebylo by přece jen lepší, než život komplikovat (sorry, že vám vstupuji do hovoru, ale myslím, že to má smysl), přijmout pravidlo webzinu, který v zájmu zachování kontinuity jako zde na Zvědavci archivuje reakce pisatelů a nick v klidu používat?

Je zajímavé sledovat, jak se diskutující, kteří sami přiznávají, že "jádro" jejich superanonymní variantu diskuze nepřijalo (a byly explicitně vysvětleny důvody proč), stále od této zbytečná nedorozumnění generující formy nedokáží odpoutat a dokonce ji "vylepšují".

To podle mne nemůže být samo sebou a zdá se mi, že pomalu začíná být jasné odkud vítr fouká...


85ka, která přešla z sk na cz jazyk poodhalila své představy o formátu diskuze a ráda by (jak sama píše): "Obvyklý ("demokratický" ) formát diskuse, který připouští účast všech" přeonačila na filtrovaný.

A má to být proto, aby více zaznívaly (a opět cituji): "skutečně promyšlené úvahy". Milá 85ka, zdá se ale přehlédla skutečnost, že pro skutečně promyšlené úvahy (pro tzv. publikační činnost) zde na Zvědavci existuje od jeho vzniku možnost odesílat je jako samostatný článek přímo editorovi. Nebo ne?


Vrátím se k diskuzi. Takže místo toho, aby diskutující stáli svými nicky ve vláknech dlouhodobě za svými názory, nastoupí filtovaná varianta z dílny superanonymních 85tek a dalších superanonymních ajpin a až tehdy začnou všichni diskutující (podobně jako autor myšlenky) chápat věci komplexně a skončí i žabomyší války sektářského typu...[smích]

Chápu to správně vážená 85ko?

Není to náhodou tak, že v demokratické výměně názorů se názory a myšlenky, kterým stojí za to naslouchat vytříbí v rámci seriozní polemiky v uvozovkách samy???


Takže zde by to mohlo být tak, že diskutující, kteří nedosahují intelektuálních kvalit tuto variantu řízené diskuze prosazující 85tky (kdo bude arbitrem kvality?) budeme filtrovat a místo toho, aby bylo každému na jeho úrovni (tedy na úrovni, kde se na své cestě osobního růstu momentálně nachází), umožněno se (v rámci editorem stanovených pravidel) učit diskutovat a argumentovat, budeme (jak píše autor nápadu) "ošetřovat souvislosti".

Úžasné. Jsem zvědav, co za návrhy pro zkvalitnění diskuze zde ještě z minority některých superanonymních ajpin vzejdou.


Legrační je i to, jak si ty osobně 85ko stěžuješ na to, že google pravděpodobně nečetl tvůj předchozí příspěvek a že tedy došlo mezi vámi k neporozumění, ale jedním dechem horuješ pro systém, který tato technická nedorozumění přídává k těm, která vznikají samotným nepochopením příspěvku oponenta.

jansmith[smích]

198049

17.8.2009 17:54

RE: Situace se hodne zlepsila...aspon v Cr

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 198049

Jenesmithe, když vidím děcko, jak křičí a kope nožičkama, že něco nejde podle jeho, nemám s ním žádný soucit a nejradši bych ho nakopl taky. Já vím, svědčí to o tom, že ještě nejsem duchovně zcela vyvinut a dualita mnou mává, ale nemůžu si pomoct.

198066

17.8.2009 18:38

RE: Situace se hodne zlepsila...aspon v Cr

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 198049

Jsem unaven maratonem diskuse, a dám si asi delší pauzu. Ten druhý se bohužel ukázal být něčím takovým - jako politolog na obchůzce. Nakonec začal ježit srst, zejména obavou, že by se mohlo aspoň na menší ploše přestat s neškodným kraftáním. To by mohl být Váš člověk - podobné názory...
Takže Vám jansmithi už nebudeme kazit přehledno na Zvědavcovi. Nebudu se věnovat ničemu dalšímu kromě ujištění, že to co jsem napsal je dle mne natolik jednoznačné, že to nepotřebuje další autorský komentář. Já chápu Váš pocit ohrožení, když někdo "nahlas" přemýšlí o věcech, které jste neschválil. Nové nápady byli často odsuzovány jako utopie a fantasmagorie...
Ale přece se jen zastavím u jedné perly, padla do mého nedostatkem spánku unaveného oka:
>Není to náhodou tak, že v demokratické výměně názorů se názory a myšlenky, kterým stojí za to naslouchat vytříbí v rámci seriozní polemiky v uvozovkách samy???
Jansmithi, buďte od té dobroty, a povězte unavenému poutníkovi, kde že probíhá takováhle demokratická ... seriozní polemika, kde leží ta země zaslíbená?
Tady?... a na čem jste se usnesli ? , že si my - podezřelé ajpiny máme zvolit nick a nebýt liní, atd...[oči v sloup]
Možná zase někdy příště, ale to by potřebovalo jakousi společnou základnu pro diskusi, a zatím ji nevidím.
Dobrou...

198071

17.8.2009 23:11

RE: Situace se hodne zlepsila...aspon v Cr

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 198071

Dobře milé 85ky. I já jsem myslím vyjádřil všechno, co mělo být z mé strany řečeno a je čas končit.

Energie k další "rozborce" by sice byla...[smích] Nejsem unavený ani se necítím nepochopeným poutníkem, protože variantu transparentní formy diskuze ostatní zdejší féroví kolegové myslím bez problému podpořili, ale je čas se rozloučit, protože jsem jasně "deklaroval"[smích], že "superanonymním" ajpinám (pro jejich "supersofistikovanou" snahu prosazovat nepřehledný model diskuze) nedůvěřuji a reagovat na ně budu jedině za předpokladu, že budu mít pocit, že to má z nějakého důvodu smysl. To právě skončilo.

Navíc mám pocit, že čtu příspěvky maličko polešeného Josepha (také se rád čas od času maskoval za "super" ajpinu 85.?.?.? - to je náhodička, že?) a v debatách s nim toho na jiná témata, bohužel bez naděje na koncenzus (např. ohledně vyjádření ke Gaze), také zaznělo až až... Vidíte, teď mne napadlo. Možná by bylo zajímavé požádat vás o stejný názor na farizejství sionistů v Gaze jako Josepha, ale na základě vašeho dosavadního přístupu mi něco říká, že bych se dočkal stejné reakce. Navíc legrace už bylo v tomto vlákně dost, takže si to necháme na někdy jindy. Souhlasíte?


Jako s Josephem, ani s vámi milé 85ky jsme se názorově tedy nesešli a byť uznávám, že (opět stejně jako u Josepha) jsou některé vaše postřehy v pohodě, celkově hrajete (stejně jako on) pokryteckou hru a tu podporovat je podle mne opravdu, ale opravdu bezpředmětné.


A pokud máte pocit, že váš přístup k diskuzi a k partnerům v ní je tzv. "košér", dobrá.

Klidně v něm pokračujte. Nebojte, nic vám nenařizuji, ani neschvaluji. Je mi to v zásadě jedno, byť snahu přivítat vás mezi nicky jsem projevil vrchovatě[smích]. A závěr? Nevím jak ostatní, ale pokud se mne týká, tak budu pokračovat v mantinelech, které jsem ve smyslu komunikace s diskutéry jako vy avizoval.

Peace s vámi.


jansmith[smích]

198080

19.8.2009 6:39

RE: Situace se hodne zlepsila...aspon v Cr

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 198080

Jansmithi, copak to, že mne oslovujete zase s ajpinami, Josephem , Gazou? A pochybnostmi o vlastních schopnostech vyzkoumat kdo je kdo.
Proč strašíte svými závěry:
>celkově hrajete (stejně jako on) pokryteckou hru a tu podporovat je podle mne opravdu, ale opravdu bezpředmětné.
>Nevím jak ostatní, ale pokud se mne týká, tak budu pokračovat v mantinelech, které jsem ve smyslu komunikace s diskutéry jako vy avizoval.
Já z těchto Vašich úvah čtu jen to, že chcete mít jako ten politolog poslední slovo, ze kterého vyplyne pro případného čtenáře jak skvěle do toho všeho křiváctví vidíte.
A přitom, s trochou fištrónu, lze dokonce dělat i frekvenční analýzu přes slova či oblíbená spojení. A někteří to umí i bez počítače, pouhým čtením textu. Velcí formátové si to ovšem nechávají pro sebe. Takoví by nikdy neřekli:
Jansmithi, upadli Vám kalhoty! [vyplazený jazyk]
I když ano, i když ne... Mirda s Vámi

198143

19.8.2009 20:25

RE: Situace se hodne zlepsila...aspon v Cr

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 198143

Dobře 85.?.?.?ko. Carpe diem a Peace s tebou.

jansmith[smích]

198191

16.8.2009 15:36

RE: Situace se hodne zlepsila...aspon v Cr

mtk 80.?.?.?

Reakce na 197943

>Po několik let se tady snažím propagovat, že není
>důležitý autor myšlenky, ale myšlenka samotná. V anonymitě >zůstávám též proto, že nikdo
>nebude vůči mojí osobě(nicku) kumulovat averzi z minula, a
>tak spíše přistoupí k diskutovanému problému neutrálně.
Uplně popíráte vícevrstevnost a pohnutky každé myšlenky. Vyjádřená myšlenka je jen část té věci, podstatný je též záměr. Všiml jste si, že výraz obličeje řečníka vám odhalí třeba cynismus? Když hovoříte s vyprofilovanou identitou, můžete částečně sledovat tyto vedlejší pochody - máte možnost odhalit např. úskok. Absolutní anonymita povede k absolutnímu chaosu. Víte, že se lépe manipuluje dezorientovaný? Registrujete rozdíl, když hovoří o "míru" Váš oblíbený soused, anebo G.W.BU(S)H ??? [mrknutí jedním okem]"

197995

16.8.2009 16:49

RE: Situace se hodne zlepsila...aspon v Cr

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 197995

>Uplně popíráte vícevrstevnost a pohnutky každé myšlenky.
Mohl by jste toto tvrzení nějak lépe dokumentovat na textu ode mne. Nedaří se mi to tam najít. Nezdá se Vám, že diskutujete jen se sebou, přičemž se "tváříte" jakože diskutujete se mnou?
>Vyjádřená myšlenka je jen část té věci, podstatný je též záměr.
Někde tvrdím opak?
>Všiml jste si, že výraz obličeje řečníka vám odhalí třeba cynismus?
Ve Vašem obličeji zrovna nemohu nic přečíst. Kde se stala chyba?
>Když hovoříte s vyprofilovanou identitou, můžete částečně sledovat tyto vedlejší pochody - máte možnost odhalit např. úskok.
Souhlas, ale nespletl jste si komunikační médium. Tuto záměnu médií z Vaší strany považuji za úskok.[mrknutí jedním okem]
>Absolutní anonymita povede k absolutnímu chaosu.
Jednak absolutní anonymita se, ke škodě věci, ani nedá docílit. Často i za změněným nickem poznávám původní nick. Neschopnost se v takovém prostředí orientovat, by měla vyloučit z diskuse ty, kteří se bez té berličky (nicku) nemohou pohybovat, a přinutit ty kteří to dokáží, pečlivěji zkoumat i to, co jinak se dá považovat za bernou minci.
>Víte, že se lépe manipuluje dezorientovaný?
Vím. Ale to není k tomu určeno. Navíc by to bylo dobrovolné, a pod veřejnou kontrolou i zvenku.
>Registrujete rozdíl, když hovoří o "míru" Váš oblíbený soused, anebo G.W.BU(S)H ??
Neregistruji, o míru hovořícího dobrého souseda totiž nemám. [mrknutí jedním okem]

197997

16.8.2009 18:12

RE: Situace se hodne zlepsila...aspon v Cr

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 197997

Nemyslím, že "záměna médií" hraje roli. Ještě nebyl vynalezen způsob, jak oprostit psaný text od emocí, a i když ty emoce nemůžeme odezírat, existuje přece mnoho způsobů, jak je "vyčíst" i z psaného textu. Sám v reakcích na spoludiskutéry také často přímo či nepřímo hodnotíte nejen jejich myšlenky, ale i jejich osobnost. A proč ne, život je o vztazích mezi nejen myslícími, ale i cítícími lidmi, výměnu mrtvých informací ponechme počítačům.

Píši to i jako PS je svému předchozímu příspěvku, ke kterému byste mi zřejmě úskočnou výměnu médii vytkl také.

198001

17.8.2009 6:06

RE: Situace se hodne zlepsila...aspon v Cr

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 198001

Doufám, že jsem Vám ( případně i jiným) svojí odpovědí u vašeho předchozího příspěvku dostatečně vysvětlil.

198031

17.8.2009 10:56

RE: Situace se hodne zlepsila...aspon v Cr

mtk 78.?.?.?

Reakce na 197997

Jdete na to moc s "matematickou" logikou, analyticky pitvat metafory je práce na draka, z toho asi pak plyne Vaše snaha po odosobnění. Ale máte to marné! Už jste zařazen, zaškatulkován. [mrknutí jedním okem]
P.S. Ne že mi ten pokus o humor zase rozšroubujete na základní dílce! [smích]

198048

17.8.2009 13:32

RE: Situace se hodne zlepsila...aspon v Cr

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 198048

No asi to bude ode mne obrana před konkurencí. Na WL si netroufnu, tak aspoň odháním začínající amatéry (humoristy), jak umím. [smích]

198056

18.8.2009 10:14

RE: Situace se hodne zlepsila...aspon v Cr

mtk 78.?.?.?

Reakce na 198056

[chechtot] [chechtot] [smích]

198102

16.8.2009 3:29

Jansmithi, pýcha předchází pád.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 197929

Jansmihti píšu Vám, ale i jiným čtenářům, o jedné temné stránce (nejen Vašeho) ega. Kdo má oči k vidění a mozek k přemýšlení, pláče - nebo se ďábelsky chechtá, zejména nad Vašimi projevy "skromnosti" po tak vydatném filosofování o dualitě vesmíru a ega zvláště (diskuse za článkem "Kdo vlastní TV média" ). Že by někdo, jen trochu rozumný, mohl stát o pochvalu od Vás Jansmithi? Je to od Vás veliká domýšlivost, zejména když na prvním místě je Váš nick - reprezentant Vašeho ega na internetu, pak dlouho, dlouho nic, a někde tam na konci "ajpina 85 s nedobrou pověstí". A takto skrze Vaší pýchu a nadřazenost, promlouvá vašimi ústy Zlo (Ďábel), které tak snadno, a bez problémů odhalujete u jiných "nadřazených" jako nemoc, a zdroj vší zkázy, ale to břevno v oku svém nevidíte. Jansmithi, není to jen Vaše temná stránka. Takhle zavirované mozečky mají i mnozí jiní, proto se pořád všichni spíše hádáme, než nacházíme souzvuk. A Ďábel tak má z našeho počínání hojnou sklizeň. Aby našimi ústy mohlo promlouvat Dobro (Bůh) musíme hlavně potlačit v sobě to, co se navenek projevuje jako pýcha a nadřazenost. Ale to vy Jansmithi moc dobře víte. Našel bych to napsané, byť jinými slovy, v mnoha Vašich příspěvcích. Jen do praxe, na tom nejdůležitějším místě - u sebe, se Vám to nedaří dotáhnout. Není co objevovat, vše již bylo mnohokráte v historii na mnoha místech probráno i závěry správné učiněny: "Pýcha předchází pád." Jen žít podle toho třeba...
Nezatracuji Vás, to můžete jen Vy sám.

Takže Jansmithi, pokud ano, i pokud ne, mír s Vámi.

197976

16.8.2009 13:54

RE: Jansmithi, pýcha předchází pád.

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 197976

Nezlob se 85ko. Nechtěl jsem tě svou úvahou o anonymních ajpinách rozohnit a už vůbec ne vyprovokovat klasickou snahu ega odklonit diskuzi od tématu a začít v nekonečném flameware (do chvíle, než to editor utne) rozebírat motivace a osobnost oponenta. Většinou to vede k analýzám, kdo kdy co jak a proč myslel a když to přeženu ad absurdum, tak dojde k dokazování si (jako v Knoflíkové válce u Živusíka) kdo má "většího piňdoura"...[smích]

V mém případě sem se pouze pokusil vyjádřit svůj názor na diskuzní "superanonymitu" 85tek a že mě osobně nick diskutujícího pro zpřehlednění vlákna a posloupnosti diskuze vyhovuje. A to zvláště na webzinu, který uchovává archiv debaty jako zde na Zvědavci. No a pokud má protistrana s identitou svého nicku problém, respektuji to a na takového pro mne méně důvěryhodného diskutéra (z důvodů které jsem uvedl jinde, viz. Joseph a jeho používání 85tek), reaguji jen když mám pocit, že to má zvláštní smysl.Narazil si na vlákno "Kdo vlastní TV média", připomněl tím debatu na téma Duality (kde jsem si dovolil na jednu 85ku zareagovat), použil jsi expresivně Ďábla a Boha a teď vidím, že se ti to, pokud to byls ty, moc nelíbilo a v tomto vlákně ses přišel vyventilovat.

Nebo tos nebyl ty a byla to jiná 85ka??? Právě zde vidíš, že v debatě je dobré pro zpřehlednění používat nick, který zajistí, aby diskutující reagovali nebo odpovídali na reakce toho správného oponenta. Pokud nebudeme diskutovat, ale pouze uvádět myšlenky jako články, na které se jako v tištěných novinách nereaguje, potom máš pravdu, že je nick zbytečný.

Nějaká 85ka (byls to ty nebo nějaká jiná?..[smích]) celkem jasně ve svém příspěvku vyjádřila svou motivaci. Proč zůstavá za superanonymní ajpinou bez nicku (viz. že nikdo nebude vůči osobě(nicku) kumulovat averzi z minula, a tak spíše přistoupí k diskutovanému problému neutrálně), což znělo z určitého pohledu docela logicky a dá se s tím souhlasit...


Já dodávám, že naprosto totožný přístup mohu mít i v debatě s nickem a že právě debata s nickem mě učí ovládat při vyjádřování svých názorů mé ego a svou případnou averzi vůči druhému. Tedy, spojuji "příjemné" s užitečným, vím na koho reaguji, učím se a dokonce neporušuji ani tezi, že není důležitý autor myšlenky, ale myšlenka samotná. Pokud své ego neovládám, tak svou averzi vůči oponentovi neudržím ani v případě, že se jedná o superanonymní ajpinu.


Závěr?
Možná máš s analýzou mé osobnosti a ega pravdu, možná ne. Navrhuji ponechat jak to je na ostatních čtenářích vlákna a osvobodit se od vlastní sebestřednosti třeba tím, že se vrátime k tématu. A klidně mi tykej, tady v debatě jsme si za nickem všichni rovni. Tím urputným vykáním mi připomínáš "superkultivovaného" Vojtěcha49...[smích]

jansmith[smích]

197991

16.8.2009 17:51

RE: Jansmithi, pýcha předchází pád.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 197991

Jansmithi, napsal jste toho jako obvykle mnoho, k věci jako obvykle málo. Budu stručný, a ostatní necháme na jindy.

>Nezlob se 85ko.
Nezlobím se. Je to patrné i z mého závěrečného pozdravu.

>Nechtěl jsem tě svou úvahou o anonymních ajpinách rozohnit a už vůbec ne vyprovokovat klasickou snahu ega odklonit diskuzi od tématu a začít v nekonečném flameware (do chvíle, než to editor utne) rozebírat mo
Je možné, že jste nechtěl, ale začal jste to Vy...

>Nebo tos nebyl ty a byla to jiná 85ka???
I kdyby mne prsty svrběli sebevíc, tak tam, kde už ve vlákně řádí jiná 85, pouze pozoruji, abych do diskuse nevnášel chaos. A mám za to, že tak činí i jiné 85-ky.

>Nějaká 85ka (byls to ty nebo nějaká jiná?..[smích]) celkem jasně ve svém příspěvku vyjádřila svou motivaci. Proč zůstavá za superanonymní ajpinou bez nicku (viz. že nikdo nebude vůči osobě(nicku) kumulovat averzi z minula, a tak spíše přistoupí k diskutovanému problému neutrálně), což znělo z určitého pohledu docela logicky a dá se s tím souhlasit...
Vidíte, tady se pokoušíte zmást čtenáře tím, že ze sebe děláte hloupějšího. Diskusní vlákno se pozná snadno, každý příspěvek, který není samostatným a reaguje na ...

>Možná máš s analýzou mé osobnosti a ega pravdu, možná ne. Navrhuji ponechat jak to je na ostatních čtenářích vlákna
Rád bych neměl, jinak souhlas.

>A klidně mi tykej, tady v debatě jsme si za nickem všichni rovni.
Ta druhá půlka věty je OK, i když možná my (bez nicku) jsme si rovnější.[vyplazený jazyk] Není to důležité, jen mám za to, že když už nic jiného vykání připomíná noblesnější doby. A skoro z pricipu brání sklouznutí k hulvátství. Cit pro jazyk nedovolí zůčastněným patvary typu: Vy vole! To zvolání byla jen ilustrace! [mrknutí jedním okem]
Aby jste nežil v pochybnostech, která 85 toto zplodila, tak zde místopřísežně prohlašuji, že jsem to byl já. [mrknutí jedním okem]

197999

16.8.2009 19:52

RE: Jansmithi, pýcha předchází pád.

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 197991

>V mém případě jsem se pouze pokusil vyjádřit svůj názor na diskuzní "superanonymitu" 85tek a že mě osobně nick diskutujícího pro zpřehlednění vlákna a posloupnosti diskuze vyhovuje.
------------------
Souhlas Jendo s každou větou tvého příspěvku. Nechci to tady celé kopírovat... Ta disluze s anonymními pětaosmdesátkami mi připadá jako hulákání do vrby. Ale co potom, když každá vrba má číslo 85 (????) a každá vrba vypadá stejně. Má to vůbec význam se pouštět s číslem do seriozní diskuze? Tímto se i vytrácí motiv - výměna názorů. Je to stejná vrba, se kterou jsem diskutoval včera?

Pokud si zdejší pánové přejí hrát na schovávanou, tak je to jejich škoda, ať už je to lenost, arogance a nebo záměr (strategie). Myslím si, že nejen já osobně, ale i ostatní čtenáři neradi hovoří s prázdným šuplíkem, natož z něho čerpat informace [chechtot] [velký smích]...

198006

16.8.2009 22:16

RE: Jansmithi, pýcha předchází pád.

Saša sasa (zavináč) mts (tečka) net 74.?.?.?

Reakce na 198006

Jsou to malí klucí [smích] Je to dovoleno a tak si hrají. Svým způsobem jejich škoda. Z příspěvku vyznívá představa o člověku. Narazil jsem na ytube Pomáhat a chránit - Klasický projev příslušníků policie v České republice Instruktáž hodonínských policistů - audio záznam
Když uslyšíte toho policajta, měli byste chuť se s ním bavit i kdyby najednou z něj zázrakem vypadlo něco inteligentního?
S kým mám "tu čest" je prostě důležité, ač za nickem je to jistě stejně anonymní.

198010

17.8.2009 2:46

RE: Jansmithi, pýcha předchází pád.

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 198010

>...Je to dovoleno a tak si hrají. Svým způsobem jejich škoda.
---------------
To je úplně stejné, jako na maškarním bále. Po protančeném večeru, až do okamžiku, kdy si dáma konečně sundá masku, tak nemáš ani tušení, koho držíš v náruči? Nakonec zjistíš, že to ani dáma nebyla [chechtot] [chechtot] [chechtot] [chechtot]

Kliknul jsem si na to video/audio na YouTube už z pošty. Neuvěřitelné. To jsou ti naši ochránci zákonů (!!!) Doposud jsem si myslel, že platí: "tvrdá práce - hrubý jazyk", což tak nějak pasovalo na horníky v ostravsko-karvinských dolech. Ale tohle??? a u policie???? Nechtělo se mi tomu ani věřit a myslel jsem si, že trpím halucinacemi. Dokonce jsem začal blouznit i o létajících autech. Poraďte mi, pane Sašo. Jsem to jenom já??? Co tam vidíte vy?

P.S. Omlouvám se moderátorovi za O.T., ale jednou za čas je potřeba ten přetlakový ventil napětí uvolnit. Právě se stalo. Trošička humoru nikoho nezabije. [velký smích]
Jendo, pokud tohle čteš, tak opět souhlas. A je to přesně tak, jak to naznačil ve své reakci kolega dole - mlácení prázdné slámy. Na ty pisatele "zpozabuku" (85 a jiné anonymy) reagovat na vlastní nebezpečí [chechtot] [velký smích] a také...chybami se člověk učí. Ať si každý sám zjistí, je-li sporák rozpálený. [mrknutí jedním okem]

198025

17.8.2009 3:12

RE: Jansmithi, pýcha předchází pád.

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 198025

To nebyl ten odkaz. Tady to je:
Flying car.

198026

16.8.2009 22:41

RE: Jansmithi, pýcha předchází pád.

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 198006

Ano mirdo. Myslím si přesně to co ty. Pánové od v uvozovkách 85tek (neboli ti, kteří jsou schovaní za tzv. superanonymní ajpinu[smích]) si s ostatními čtenáři diskuze praděpodobně rádi hrají na schovávanou, což podle mne může být ten zmiňovaný záměr diskuzi znepřehlednit (tj. cílená strategie) nebo jde z jejich strany opravdu jen o lenost přidat pár kliknutí navíc či určitý projev nevědomé arogance.

Je jasné, že nikdo nehovoří rád, jak si trefně poznamenal, s prázdným šuplíkem a pokud se nejedná o další strategii tzv. Josephů nebo infiltrujících se person z nezvědavce, eretz apod., tak by si takový pisatel od superanonymní ajpiny měl uvědomit, že v diskuzních fórech, kde se diskutuje maximálně seriózně, k věci a s úpřímnou snahou hledat odpověďi (a nikoli jen farizejsky kalit vodu), je takový přístup brán jako matoucí a seriózní diskuze nehodný.


Podle mne je uvádění nicku v příspěvcích také určitým projevem slušnosti a pokud to pro "pány" není argument, tak to bude nejen jejich škoda, ale i škoda pro jejich názory, protože se tím snižuje jejich validita a tudíž snaha ostatních se jimi zaobírat.


Sám sem zvědav, jetli se nad stanoviskem pisatelů, kterým uvedení nicku nečiní žádné psychické ani jiné problémy zamyslí a řeknou si: Dobrá, nediskutuji na žumpě jakou je nezvědavec nebo některé mainstreamová fóra a proč bych tedy nepřijal nepsané pravidlo tohoto webzinu (notabene, když mi stojí za to do něj investovat svůj čas), nezvolil si nějaký nick a nezačal ho používat.

Pokud nikoli, svět se nezboří a Peace s nimi. Nevím jak pro ostatní, ale pro mne osobně zůstanou v takovém případě nevěrohodní, kontrolka bliká a pokud na ně budu reagovat, tak jak sem napsal prve, jedině pokud budu mít pocit, že to má z nějakého důvodu zvláštní smysl.

jansmith[smích]

198013

18.8.2009 14:38

RE: Jansmithi, pýcha předchází pád.

Jarmila 83.?.?.?

Reakce na 198013

No a co když jsou ty dvě pětaosmdesátky ve skutečnosti nejnovější modely inteligentních robotů, nasazených zde na Zvědavce s cílem, jestli to normální lidé v diskusi poznají? [smích] Píšou sice jakoby logicky, ale přesto některé jejich odpovědi jsou velmi zvláštní, jakoby takové strojové. Každý normální člověk chápe, že bez jména to prostě nejde. Roboti to ale nechápou, těm je to jedno, jim stačí jen to číslo.

198120

16.8.2009 21:39

RE: Jansmithi, pýcha předchází pád.

micha michaVej (zavináč) seznam (tečka) cz 92.?.?.?

Reakce na 197976

Tomuhle se chlapče říká mlácení prázdné slámy. [smích]

198009

17.8.2009 10:01

RE: Jansmithi, pýcha předchází pád.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 198009

Tomu říkám stručně a jasně! Napadlo mi to sice taky, ale jako nezlomný optimista jsem přece jen doufal, že mlácením z Jansmithe nějaké zrníčko vypadne. Bohužel jste měl nejspíš pravdu. [pláč]

198043

18.8.2009 23:17

RE: Jansmithi, pýcha předchází pád.

micha michaVej (zavináč) seznam (tečka) cz 92.?.?.?

Reakce na 198043

Mluvím k Tobě,to by jeden sukovici polámal,ale něčeho co by se alespoň vzdáleně podobalo upřímnému přiznání jomožnájsemudělalchybumůjpostojnemusíbýttedjedinýsprávnýnebosemsejendohajzluspatnevyspal by se jeden nedočkal.Pevnost sukovice a Tvé páteře si všimni prosím nezmiňuji.Tak snad modlitba a půst,mej se. [smích]

198132

14.8.2009 9:52

RE: Situace se hodne zlepsila...aspon v Cr

Pavel -Čert- Němec 195.?.?.?

Reakce na 197857

>Nižší cena mne (a nejspíš nikoho)
>nepřiměje k vyšší spotřebě. Taky si například nekoupím
>tři chleby, když bochník je za skoro třetinu původní ceny.
>Protože se jedná o základní potravinu, tak ani zvýšení
>ceny nedocílí snížení objemu prodeje. Proč se tedy tak
>obchodní řetězce angažují v likvidačním tlaku na
>farmáře?

Nezapominejte, ze tech retezku je nekolik, takze cena na objem prodeje rozhodne vliv ma. A pokud odradim zakaznika cenou zakladnich potravin, prijdu i o zisk na vsem ostatnim, co diky tomu nekoupi.

Nevim jestli jde nejak legislativne osetrit vykupni ceny, ale uvital bych cokoliv, co by retezce donutilo zpomalit nebo zastavit expanzi, zvlast do mensich obci.

197889

14.8.2009 12:33

RE: Situace se hodne zlepsila...aspon v Cr

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 197889

Vezmu to v obráceném pořadí
>A pokud odradim zakaznika cenou zakladnich potravin, prijdu i o zisk na vsem ostatnim, co diky tomu nekoupi.
Souhlas. Z toto plyne, že žádný řetězec, tím pádem, nepůjde proti proudu zlevňování základních potravin ostatních řetězců. To znamená, že řetězce i bez domluvy táhnou v tlaku na farmáře vlastně za jeden provaz. Z toho též plyne, že se ceny dlouhodobě v těchto řetězcích nemohou nijak významněji lišit. A taky neliší. Pokud ovšem nepůjde o vnitřně dotovanou cenu (dumping). Výjimku tvoří krátkodobé akce.
Takže koncový spotřebitel pro pečivo a mléko, pokud nemá jiný důvod, nepůjde dál než do nejbližšího řetězce, a ani nemá důvod ani možnost situaci ovlivnit.
Pokud mi v předchozí úvaze nenajdete chybu, plyne že řetězce to dělají jako přes kopírák. Tudíž je pro daný problém jedno, že jich je více. A tudíž vaše úvodní:
>Nezapominejte, ze tech retezku je nekolik, takze cena na objem prodeje rozhodne vliv ma.
neodpovídá skutečnosti. Jen pro ilustraci uvedu, že mléko např. nakupuji vždy v akci - obvykle několik kartónů, a mohu zodpovědně prohlásit, že se i tyto ceny (v akci) bývají rovněž přes kopírák. A jen z důvodu , že obvykle nemohu čekat na akci s mlékem v mně nejbližším Penny, tak nákupy realizuji i v jiných (Globusu nebo Kauflandu), které méně často ale pravidelně navštěvuji.
Závěrečná otázka: Je tento likvidační tlak na farmáře způsoben nedomyšlenou touhou obchodních řetězců po větším zisku, v rámci jejich monopolního postavení na nekorigujícím trhu, nebo je to promyšlená příprava hladomoru?

197899

13.8.2009 12:04

RE: Situace se hodne zlepsila...aspon v Cr

Ursus 83.?.?.?

Reakce na 197758

TO jsem se jen otrel o centralni planovani [smích] Jinak o kravicce jsem premysleli, ale nakonec jsme si poridili ovecky, dve.

197815

12.8.2009 15:21

RE: Situace se hodne zlepsila...aspon v Cr

Ursus 83.?.?.?

Reakce na 197698

a kdyz zjistili, ze se nic moc nedeje, tak by najednou chteli vse hned...tim jsem spis myslel, ze se planovaly nejaky projekty, rekonstrukce. A lidi to ze strachu pred krizi odkladali. Clovek nevedel co bude. Vyckavali, ale jak to sleduji, tak se to vraci zase do starych koleji...akorat banky, jsou dnes hyper opatrne.

197715

12.8.2009 10:19

Presny clanek

Ekonom 192.?.?.?

tohle je moc dobry a vystizny clanek. cteme tady to, o cem si dost lidi septa. je smesne cist noviny s jejich krecovitymi pokusy o optimisticke zpravy. lidi hodne zapominaji. pred par lety se tu na Zvedavci prognozovalo, ze americka ekonomika pujde ke dnu. malokdo tomu veril, a mame to tady. tohle je jenom predehra ke krizi a bide.

197691

12.8.2009 10:42

JE DOBRÉ SI NEUSTÁLE PŘIPOMÍNAT HISTORII

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 82.?.?.?

Aby se nám opět brzy neopakovala
WALL STREET AND
THE RISE OF HITLER

http://tinyurl.com/ycsnwo [pláč]

197693

12.8.2009 13:15

Existuje třetí osvědčená cesta z ekonomických šlamastik,

Vandal po deseti letech 70.?.?.?

a to jsou jak všichni víme války.Jsem přesvědčen, že po tom co byl schválen do své funkce pan Ahmadenijad a další Sorosova barevná revoluce selhala, sionisti nemají na vyhnutí pokud si chtějí uchovat jejich šílený plán na Eretz Israel a v nejbližší době začít bombardovat Irán. Jedině nukleární zbraně v rukou Iránu by tu tlupu zlodějů Palestiny přiměly vystěhovat se zpátky do zemí z kterých přišli (včetně ČR). Ten židovský příspěvek shora uvedený v této diskuzi je opravdu chabým pokusem zmást nás goje; to platilo možná před internetem, dnes jsou už koně ze stodoly venku, jak se tu v Kanadě říká. Ten kdo hledá vysvětlení pro dnešní světovou situaci najde nepřeberné množství literárních děl gojů, kteří si od židů propůjčili jejich chutzpa a strhli masku lidskosti z židovských tváří, i když za to draze zaplatili. Jeden z mých oblíbených je Revilo P. Oliver, autor THE JEWISH STRATEGY. Vřele doporučuji.

197706

14.8.2009 2:22

RE: Existuje třetí osvědčená cesta z ekonomických šlamastik,

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 77.?.?.?

Reakce na 197706

Vložený obrázek

The Jewish strategy /pdf

197870

12.8.2009 16:25

A co inflace

Jan_Jan 194.?.?.?

V článku se zapomíná na jednu věc, kterou mohou Američani využít - hyperinflace. Pokud by kurz dolaru třeba klesl na desetinu, tak by se věřitelům Čína, ... 10x snížilo množství devizových rezerv z USD. Platy v Americe by 10x vzrostly, ceny taky, dluhy 10x snížili. Kdo by na to doplatil by byly lidé, kteří mají peníze v bankách a věřitelé USA, tak proč to neudělat?

197718

12.8.2009 17:09

RE: A co inflace

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 197718

Protože hyperinflace sice umoří dluhy ale s tím i vše ostatní, je to cesta do pekel. Proto. A ti co mají peníze v bankách určují směr, taky proto. BTW dolar na desetinu už dávno klesl, srovnejte si ceny před dvaceti lety z dneškem. Ovšem kurz nikoliv, neb tato hyperinflace byla globální. Mimo to světová měna jako je dolar by přestala okamžitě být světovou, vlastně asi vůbec měnou. Kdyby chtěli něco koupit musli by platit něčím jiným a to v hyperiflačním kursu. Nikdo by to nebral. Ani venku ani doma.

197721

12.8.2009 23:32

RE: A co inflace

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 197721

Jan Jan má pravdu, a já nechápu, co "vše ostatní" by kromě dluhů umořila hyperinflace. Od dluhů by prostě pomohla (i když i od úspor neinformovaných střádalů, ale co je komu do nich, že... ti velcí by o tom samozřejmě věděli předem a převedli by majetek na nemovitosti, nyní výhodně levné, nebo na zlato či jiné jistoty). Možná by to naštvalo Číňany a hrozila by snad i válka... nevím. To ale jistí s přehledem nejsilnější armáda USA.
Že by pak dolar nebyl rezervní měnou, to by už nikoho netrápilo - USA by byly bez dluhů (vše zadarmo vybudováno, vyzbrojeno), a to je hlavní. A tu starou měnu by bylo možné zakrátko zrušit, a nahradit ji měnou novou (Amero podložené zlatem - to amíci údajně skoupili z celého světa).
Je to velmi jednoduchý plán, a funkční.

197748

15.8.2009 22:47

RE: A co inflace

serpico 77.?.?.?

Reakce na 197748

docela dobrá myšlenka,další kousek do velké skládačky...

197969

15.8.2009 23:13

RE: A co inflace

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 69.?.?.?

Reakce na 197748

Hyperinflace neumoří jen dluhy a úspory ale taky kupní sílu peněz co máte zrovna v kapse nebo v bance. Udělá z ekonomiky doslova bordel, neb stoupá po hodině a znehodnotí veškeré snahy se udržet při životě. Co Vás vede k přesvědčení že by svět vzal po zkušenosti s dolarem Amero vážně, zlatem ho podložit nemohou, leda tak každou tisícovku jedním gramem. [chechtot]

197972

12.8.2009 22:18

Autor má pravdu, bohužel

Honzajs jan (tečka) dvorak (zavináč) pro-investory (tečka) cz 89.?.?.?

Tohleto je opravdu možná scénář.

Co na to investoři?
Čím dál více jako možná se mi jeví skoková změna "pravidel hry". Tam budou nutné hodně rychlé reakce. Uvažujete i tímto směrem? Připravenost na scénáře a), b), c) a tedy schopnost správné reakce bude podle mě důležitější než to, zda dnes koupím akcii A nebo B.

Co se týče financí, lidé obecně mají tendenci věřit dobrým zprávám a ignorovat ty špatné a nezabývat v dostatečné míře těmi špatnými („však ono to nějak dopadne“).

Přitom v běžném životě se snaží riziko maximálně eliminovat – třeba se rozhlédnou, když přechází ulici. To znamená, že posoudí rizika vstoupení do vozovky a vstoupí jenom, když je riziko nulové nebo velmi malé. Důležité je očekávat rizika a snažit se je eliminovat (proto se při přecházení ulice rozhlédneš).

Kdo se nepřipraví, dojede na to

Výsldky firem také indikují horší stav ekonomiky, než to na první pohled vypadá:
http://www.pro-investory.cz/aktualni_analyza/co_na...


Ještě něco: již 2 roky jsem předplatitelem Hat Trick Report Jima Willieho. Po dohodě s ním jsem začal publikovat výňatky z jeho reportů. Jsou zde:
http://www.pro-investory.cz/hat_trick_report_jim_w...

197742

12.8.2009 22:28

Ekonomika jsou především čísla a až potom nějaká spiknutí!

Montaznik 88.?.?.?

USA za minulý rok

dovoz 1 727 000 000 USD
vývoz 927 500 000 USD

USA - světový obchod /vývoz + dovoz / 21,39%
z toho vývoz USA / svět 8,99%
dovoz USA / svět 16,82%

deficit USA 7,83% !!!
7,83% celého obratu světového obchodu je deficit USA, který
je kryt státními dluhopisy, jejichž největším kupujícím je Čína,
která si tím investuje svoje stále stoupající prodeje zboží
a služeb do USA. Podle předních ekonomů je deficit 7,83% "smrtící" číslo a nikdo si dnes nedokáže představit další vývoj.
Prognózy nejsou schopny postihnout konkrétní realitu a vliv na
další ekonomický obraz světa!

Pro srovnání HDP/rok 1. svět 59.590.000 000 000 USD
2. USA 12.410.000 000 000
3. Čína 8.182.000 000 000
4.Japonsko 3.914.000 000 000
5.Indie 3.699.000 000 000
6.Německo 2.454.000 000 000
7.GB 1.869.000 000 000
8.Francie 1.822.000 000 000
9.Itálie 1.651.000 000 000
10.Brazílie 1.568.000 000 000
11.Rusko 1.539.000 000 000
12.Kanada 1.080.000 000 000

46.Česko 185.700 000 000


Zadlužení USA je cca 57% HDP, což činí cca 7.072.700 000 000 USD,
což je opravdu strašidelné číslo a skoro dotahuje HDP Číny
a je větší než HDP Japonska a Německa dohromady.
Méně objektivní ekonomové tvrdí, že dluh USA 57% HDP není přesné číslo a ve skutečnosti je ještě vyšší!
Především nejsou již skoro USA schopny plnit dluhovou službu, kde úroky ze státních dluhopisů dosahují astronomických čísel
a tím je podkopán systém dolaru jako rezervní světové měny!!!
Takže ani obrovská inflace a okamžitý pokles dovozů a tím vyrovnání krutého deficitu USA,je před těžkým propadem nezachrání!!!
Je to podobné jako při startu letadla, kdy už je překročena brzdící rychlost a letadlo musí do vzduchu,děj se co děj!!!
O to bude "držkopád" tvrdší!!! A pomoc od někoho veškerá žádná -
objem deficitu je příliš veliký! Kdo třeba tvrdí, že Čína prodá
dolary, které má jako státní dluhopisy USA se hluboce mýlí!
Není komu, objem je příliš veliký!!!
Amerika zatáhla celý svět do takového dluhu,že bohužel na držku
půjdeme všichni!!!!! [pláč] [pláč] [pláč] [pláč] [pláč] [pláč] [pláč] [pláč] [pláč] [pláč] [pláč] [pláč]

197743

12.8.2009 23:18

RE: Ekonomika jsou především čísla a až potom nějaká spiknutí!

Honzajs jan (tečka) dvorak (zavináč) pro-investory (tečka) cz 89.?.?.?

Reakce na 197743

Zadlužení je mnohem větší. Je cca 100 biliónů USD.
Podívejte se na zhruba rok starý článek R. Fischera - šéfa dallaského Fedu.

http://dallasfed.org/news/speeches/fisher/2008/fs0...

197747

12.8.2009 23:44

RE: Ekonomika jsou především čísla a až potom nějaká spiknutí!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 197743

Ano, na držku "půjdeme" všichni. Tedy půjdou tam ti, co jsou prakticky zcela navázáni na dolar, na dnešní peněžní systém.
Proto vysmátí budou ti, co vědí, kdy ten krach (hyperinflaci) dopustí, protože se na to připaví - zbaví se všech levných papírků zvaných dolary, a dají je hlupákům, kteří jim za to na poslední chvíli dají skutečné hodnoty: farmy, domy, fabriky, pozemky... A takovým pak může být jedno, že těm, co prodali, se dolary promění v bezcenný papír. Může jim být jedno, že světový finanční systém padl. Může jim být jedno že lidé páchají sebevraždy a mají hlad (protože se naučili jako ovce vše kupovat za dolary v supermarketu, kde teď nikdo nic nebude dodávat... za bezcenné peníze). Vysmátý bude ten, kdo bude mít svůj dům, svou energii, svoje jateční zvířata na svých pozemcích, hroudu másla, pytel obilí, mlýn na mouku, brambory ve sklepě, slepice v kurníku atd.

197751

12.8.2009 23:59

RE: Ekonomika jsou především čísla a až potom nějaká spiknutí!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 69.?.?.?

Reakce na 197751

A víte že i v tom je možná problém? Mám silný podezření že těch papírků co se jim říká dolary se natisklo mnohonásobně víc než je na světě solidních objektů na koupi. A ne každý majitel nemovitosti je takový moula aby na poslední chvíli prodával. Takže tratit budou i bohatí a to hodně a dost neradostně.

197755

13.8.2009 0:03

RE: Ekonomika jsou především čísla a až potom nějaká spiknutí!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 197751

Nestačí umět hodnoty "naobchodovat". Hladové kobylky jdou i přes ohňovou bariéru a sežerou všechno i se šťastným majitelem až na bílou kost.

197757

13.8.2009 13:51

RE: Ekonomika jsou především čísla a až potom nějaká spiknutí!

Lubo123 62.?.?.?

Reakce na 197751

A súkromnú armádu, ktorá mu to všetko uchráni.

197826

12.8.2009 23:10

co si myslíte o tomto?

JPG 89.?.?.?

http://www.gold-eagle.com/editorials_08/laird080609.html

197746

13.8.2009 4:31

KEBY SOM BOL JA PREZIDENTOM USA,

Peter Szakal petrik (zavináč) somine (tečka) net 24.?.?.?

tak pekne potichu, v noci z nedele na pondelok by som sa vyparil.

Zbabele, ale cestne!

197767

15.8.2009 23:06

RE: KEBY SOM BOL JA PREZIDENTOM USA,

serpico 77.?.?.?

Reakce na 197767

ty woe,tak to mě dostalo...
"Zbabele, ale cestne!"
dobrej nápad...

[chechtot] [chechtot]

197971

16.8.2009 7:39

RE: KEBY SOM BOL JA PREZIDENTOM USA,

Jarmila 83.?.?.?

Reakce na 197971

>ty woe,tak to mě dostalo...
>"Zbabele, ale cestne!"
>dobrej nápad...
>
> [chechtot] [chechtot]

Takhle již kdysi cestoval prezident Beneš. Prý tenkrát řekl: Mám plán- aeroplán. A odfrčel před válkou do Londýna.

197980

15.8.2009 23:35

RE: KEBY SOM BOL JA PREZIDENTOM USA,

Rejpal 24.?.?.?

Reakce na 197767

Busch uz to udelal, vyparil se v hodine dvanacty a ted se jen chechta, jak se z toho bez problemu "vyklouzl" [naštvaný]

OBAMA TO SNADNY MIT NEBUDE [pláč]

197973

16.8.2009 5:58

RE: KEBY SOM BOL JA PREZIDENTOM USA,

vodnik007 71.?.?.?

Reakce na 197973

Obama jeste nevi do jaky sracky slapl! [zmaten]

197978

16.8.2009 8:39

RE: KEBY SOM BOL JA PREZIDENTOM USA,

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 197978

>Obama jeste nevi do jaky sracky slapl!
----------------------------------------
Ten to moc dobře ví. Vždyť si ho na to vychovali.
Vložený obrázek

197984

13.8.2009 11:35

Chvála české monetární profesionalitě

pje 193.?.?.?

Předně bych rád vyzdvihl činnost banky-nebanky (odbor řízení státního dluhu) na ministerstvu financí ČR, která pro ministerstvo zajišťuje emise vládních dluhopisů a jejich umístění (prodej) na trhu. Zájemci si mohou na webu ministerstva financí najít detaily o tom, že emisní politika je uměřená a transparentní, privátní dealeři jsou předběžně i průběžně informováni a ČNB jako měnová autorita s tím vším nemá krommě technické stánky emise NIC společného. Výsledkem je nad očekávání příznivá poptávka po českých vládních dluhopisech, což znamená současně příznivé podmínky pro splácení. Již to, že Fed je primárním kupujícím (získá vládní US bondy do svých aktiv), je monetizací par excellence, o tutlací politice prostřednictvím krycích swapů (motivem není výnos ale skrytí skutečné tržní situace) nemluvě.

Jinak US populace musí být ještě hloupější než jsme si všichni mysleli - chytrý se ve špatných dobách chopí řešení a zapracuje na prevenci před opakováním problému, hloupý bez pozitivistické masáže ztratí chuť do života... Z toho ovšem plyne jistá nezávislost zbytku světa na stavu ekonomiky USA a také pravděpodobná reemigrace z USA do zdravějších částí Evropy. Společně to očekávané novodobé stěhování národů asi ve zdraví nemusíme přežít, zvýší-li se tím průměrný počet blbů na jednotku udržitelnosti...

197805

13.8.2009 13:08

Jako prezident USA...

Lin 82.?.?.?

...bych toho asi moc udělat nemohla. Neměla bych k žádaným krokům potřebnou moc. Ta je v rukou jiných [smích]
Ovšem - mohla bych to těm skutečně mocným aspoň znepříjemnit a to bych určo dělala. Aspoň bych jim křížila plány (když už nic jiného).

197823

14.8.2009 13:45

USA jak?

E.T. 85.?.?.?

Článek a tolik příspěvků,
spousta vysvětlení,
chytrých, moudrých, znalých?
Moje babička vždy říkávala: Všeho do času...
Ano: VŠEHO DO ČASU...
Jednou každý sám za sebe, a nebude žádné: já nemoh...

197905

15.8.2009 22:51

To už se ví všchno přece hodně dlouho.....jak to všechno dopadne.

Vítěz 62.?.?.?

Jestli vás to zajímá, tak v poslední knize NZ v Bibli (Zjevení) je docela přesně popisováno to, jaké scénáře tu popisujete at uz z jedné nebo z druhé strany. Je až udivující jak moc se to podobá. Krize, války, globalizace, nový světový pořádek...atd.

197970

20.8.2009 17:45

RE: To už se ví všchno přece hodně dlouho.....jak to všechno dopadne.

tom01 212.?.?.?

Reakce na 197970

http://novazeme.ning.com/profiles/blogs/proroctvi-palmovych-listu-o . Hezké jak to všechno do sebe zapadá. Tady je napsaný jeden možný a myslím si i reálný scénář vývoje světové (hlavně USA) ekonomiky a dalších věcí celého světa z proroctví palmových listů.


Od roku 2011 podle západního kalendáře se krize ještě prohloubí, protože v USA a potom i v Evropě začnou peníze stále rychleji ztrácet svou hodnotu. To bude důsledek nesprávné hospodářské a finanční politiky, která je postavena na falešném základě - na představě neustálého ekonomického růstu. Vlivné kruhy v USA i v Evropě věřily po celá desetiletí, že svět je hrou, při níž rozhoduje chamtivost a vlastní prospěch. Dojdou však k trpkému poznání svého omylu a stanou se obětí kruté hry iluze hmotného světa, májina závoje. Pozemský svět není nekonečný a stejně tak není bez hranic ani lidské štěstí, ani neomezený ekonomický růst.
Systém narazí na limitující hranici. V roce 2012 zkolabuje finanční systém USA. Stát již nebude schopen dostát svým závazkům vůči osobám, které zaměstnává. To povede k řetězové reakci a k chaosu v celé společnosti. Řada obchodů, továren a bank zkrachuje, stále více lidí bude bez práce, a tím i bez obživy. Ve velkoměstech bude docházet k nepokojům a k rabování, ozbrojené bandy budou řádit také na venkově. Lidé budou umírat. Vláda se pokusí dostat situaci pod kontrolu nasazením loajálního zbytku armády, což se jí ovšem podaří jenom zčásti. Hospodářská situace tak povede k poměrům, které budou připomínat občanskou válku. Tato situace potrvá až do poloviny roku 2017. Pak zasáhnou vojenské jednotky spřátelené země ze severu a nastolí opět pořádek. Nepokoje budou největší od dob občanské války
v 19. století, jenže tentokrát proti sobě nebudou bojovat sever a jih, nýbrž východ a západ USA.

Úpadek amerického hospodářství a znehodnocení americké měny dolehnou velmi těžce i na Evropu, zvláště na Německo, které je ve velké míře závislé na exportu. Ačkoliv inflace v Evropě nedosáhne takových rozměrů jako ve Spojených státech, budou její důsledky, především pro chudší vrstvy obyvatel, katastrofální. Mnoho lidí bude žít ve skutečné bídě.
Ve velkých městech propuknou nepokoje, bude docházet k rabování, cílem útoků nespokojených davů se stanou i veřejné budovy a úřady. Situace ovšem nebude tak dramatická jako v USA, neboť v Evropě není soukromé držení zbraní tak rozšířené; také policie a armády zůstanou vcelku intaktní. Naproti tomu v Americe budou vojáci a policisté, kteří nedostanou výplatu, často revoltovat.

NJN už v bibli je psáno, že se nesmí půjčovat na úroky. Lidé jsou nepoučitelní, proto se budo muset znovu poučit a je to nutné. Bohužel.... [pláč] [pláč] [pláč] >Jestli vás to zajímá, tak v poslední knize NZ v Bibli
>(Zjevení) je docela přesně popisováno to, jaké scénáře tu
>popi...Automaticky kráceno

198269

31.10.2009 18:23

Špatné se nakonec v dobré obrátí, dluh vyrovnáme vlastní krví

Tomas Marlen 95.?.?.?

Osobně se domnívám, že řešení příjde ze strany nadnárodních organizací, které co se globálního vlivu týče, převyšují moc jaké koliv země. Věřím v Nový řád, věřím v "Rockefellerovu vizi" jednotného světa. Je pravděpodobné, že do deseti let dojde k děsivé události, která zredukuje lidskou populaci a lidé ve strachu z toho, že by se mohla situace v budoucnu opakovat, zvolí s nadšením, dnes tak nenáviděnou cestu globální jednoty, cestu o které už teď doufám vybraní lidé z Triatrální komise a Bilderbergské skupiny tajně jednají. Raději příjmu plánovanou katastrofu, něž nesmyslný konec v chaotickém ohni obačanských a jederných válek bez jakékoli výhlídky na lepší svět.

Ps: sou to sr*čky, ale něco na tom je. Znáte snad někdo jinej scénář toho jak by mohla skončit tahle epocha docházejích fosilních paliv, zadluženosti, lidské přemnoženosti a kulturně náboženských propastí tak velkých, že nedovolí ani v 21. století aby se dva rozdílné národy mohly postavit vedle sebe čelem, natož pak spolu vedly dialog????????

203765

Příspěvků: 175

12.08. 00:16 dub  ale s usa
12.08. 00:51 Oracle  Obama je bábka
12.08. 01:50 korutan  Dobrá, ale těžká otázka!
12.08. 07:46 Jarmila  RE: Dobrá, ale těžká otázka!
12.08. 09:53  RE: Dobrá, ale těžká otázka!
12.08. 10:25 korutan  RE: Dobrá, ale těžká otázka!
12.08. 04:21 Čechomil  Vždyť je to jejich hra
12.08. 10:52 židé  RE: Vždyť je to jejich hra
12.08. 11:25 ôlô  RE: Vždyť je to jejich hra
12.08. 19:09  RE: Vždyť je to jejich hra
12.08. 20:49  RE: Vždyť je to jejich hra
12.08. 22:30  RE: Vždyť je to jejich hra
12.08. 23:49  RE: Vždyť je to jejich hra
13.08. 08:22 ôlô  RE: Vždyť je to jejich hra
13.08. 10:17  RE: Vždyť je to jejich hra
13.08. 11:13 ôlô  RE: Vždyť je to jejich hra
13.08. 12:07  RE: Vždyť je to jejich hra
14.08. 17:48  RE: Vždyť je to jejich hra
14.08. 17:44  RE: Vždyť je to jejich hra
12.08. 11:36 korutan  RE: Vždyť je to jejich hra
12.08. 11:48 abc  RE: Vždyť je to jejich hra
12.08. 14:05 MedaBeda  RE: Vždyť je to jejich hra
12.08. 17:27 HHBB  RE: Vždyť je to jejich hra
12.08. 17:46 MedaBeda  RE: Vždyť je to jejich hra
12.08. 19:03 HHBB  RE: Vždyť je to jejich hra
12.08. 23:51 MedaBeda  RE: Vždyť je to jejich hra
13.08. 06:55 HHBB  RE: Vždyť je to jejich hra
13.08. 07:32 MedaBeda  RE: Vždyť je to jejich hra
12.08. 20:10 jansmith1984  RE: Vždyť je to jejich hra
31.10. 19:58 Tomas Marlen  RE: Vždyť je to jejich hra
13.08. 05:16 Čechomil  RE: Vždyť je to jejich hra
13.08. 09:44 ôlô  RE: Vždyť je to jejich hra
13.08. 10:27  RE: Vždyť je to jejich hra
13.08. 14:13 pietroo  RE: Vždyť je to jejich hra
13.08. 19:54 HHBB  RE: Vždyť je to jejich hra
13.08. 22:10  RE: Vždyť je to jejich hra
13.08. 22:35 MedaBeda  RE: Vždyť je to jejich hra
14.08. 07:48  RE: Vždyť je to jejich hra
14.08. 00:22 HHBB  RE: Vždyť je to jejich hra
14.08. 15:00 pietroo  RE: Vždyť je to jejich hra
14.08. 16:39 HHBB  RE: Vždyť je to jejich hra
12.08. 20:53  RE: Vždyť je to jejich hra
13.08. 11:52 pje  Čechomil asi nemá rád lidi
12.08. 10:56 Oli63  RE: Vždyť je to jejich hra
12.08. 11:08 ôlô  Do hry jsou zataženi mimo jiných i židé
12.08. 18:01 MedaBeda  RE: Do hry jsou zataženi mimo jiných i židé
13.08. 04:40 Rejpal  RE: Do hry jsou zataženi mimo jiných i židé
13.08. 07:23 MedaBeda  RE: Do hry jsou zataženi mimo jiných i židé
13.08. 08:32 MedaBeda  RE: Do hry jsou zataženi mimo jiných i židé
13.08. 10:07 ôlô  RE: Do hry jsou zataženi mimo jiných i židé
14.08. 02:10 lesan  RE: Do hry jsou zataženi mimo jiných i židé
14.08. 03:42 Rejpal  RE: Do hry jsou zataženi mimo jiných i židé
14.08. 08:40 ôlô  RE: Do hry jsou zataženi mimo jiných i židé
12.08. 19:22  RE: Do hry jsou zataženi mimo jiných i židé
12.08. 21:26 Maut  RE: Vždyť je to jejich hra
31.10. 19:40 Tomas Marlen  RE: Vždyť je to jejich hra
12.08. 04:21 V.L.  Situace se opravdu lepsi
12.08. 06:01 Hm  RE: Situace se opravdu lepsi
13.08. 04:13 V.L.  RE: Situace se opravdu lepsi
12.08. 06:32  RE: Situace se opravdu lepsi
13.08. 12:00 pje  RE: Situace se opravdu lepsi
14.08. 23:50 rataj  RE: Situace se opravdu lepsi
12.08. 06:41  Vi nekdo,
12.08. 10:49 abc  RE: Vi nekdo,
12.08. 13:48  RE: Vi nekdo,
12.08. 07:44 Soudce Lynch  Myslím, že nás čeká to samé...
12.08. 08:15 djb  GRAF - jak je to s HDP a dluhem?
12.08. 09:31  RE: GRAF - jak je to s HDP a dluhem?
12.08. 09:40  RE: GRAF - jak je to s HDP a dluhem?
12.08. 09:44 MartinX  RE: GRAF - jak je to s HDP a dluhem?
12.08. 08:59  Stále stejné vysvětlení
12.08. 16:58 HHBB  RE: Stále stejné vysvětlení
12.08. 09:21 korutan  Otázka
12.08. 12:55 in-ocean  RE: Otázka
12.08. 14:08 Jarmila  RE: Otázka
12.08. 15:19 ôlô  RE: Otázka
13.08. 08:03 Jarmila  RE: Otázka
13.08. 09:25 ôlô  RE: Otázka
12.08. 15:20 abc  RE: Otázka
12.08. 16:47 HHBB  RE: Otázka
12.08. 23:59 korutan  RE: Otázka
13.08. 02:43 p  RE: Otázka
13.08. 08:19 Jarmila  RE: Otázka
12.08. 17:33 Antiseptik  RE: Otázka
12.08. 09:26 Souhlasník/Nesouhlasník  Dobrej článek
12.08. 09:47 Ursus  Situace se hodne zlepsila...aspon v Cr
12.08. 11:23  RE: Situace se hodne zlepsila...aspon v Cr
12.08. 12:47  RE: Situace se hodne zlepsila...aspon v Cr
12.08. 15:18 Ursus  RE: Situace se hodne zlepsila...aspon v Cr
12.08. 23:43  RE: Situace se hodne zlepsila...aspon v Cr
13.08. 11:52 Ursus  RE: Situace se hodne zlepsila...aspon v Cr
13.08. 16:56 Oracle  RE: Situace se hodne zlepsila...aspon v Cr
12.08. 23:46  RE: Situace se hodne zlepsila...aspon v Cr
13.08. 00:15  RE: Situace se hodne zlepsila...aspon v Cr
13.08. 02:54  RE: Situace se hodne zlepsila...aspon v Cr
13.08. 12:03 Ursus  RE: Situace se hodne zlepsila...aspon v Cr
13.08. 22:48  RE: Situace se hodne zlepsila...aspon v Cr
13.08. 23:01 jansmith1984  RE: Situace se hodne zlepsila...aspon v Cr
14.08. 14:58  RE: Situace se hodne zlepsila...aspon v Cr
14.08. 19:00 jansmith1984  RE: Situace se hodne zlepsila...aspon v Cr
15.08. 00:34  RE: Situace se hodne zlepsila...aspon v Cr
16.08. 02:15 google  RE: Situace se hodne zlepsila...aspon v Cr
16.08. 05:51 Mirda  RE: Situace se hodne zlepsila...aspon v Cr
16.08. 06:53  RE: Situace se hodne zlepsila...aspon v Cr
16.08. 08:32  RE: Situace se hodne zlepsila...aspon v Cr
16.08. 13:25 google  RE: Situace se hodne zlepsila...aspon v Cr
16.08. 15:37  RE: Situace se hodne zlepsila...aspon v Cr
16.08. 17:29 google  RE: Situace se hodne zlepsila...aspon v Cr
16.08. 18:05  RE: Situace se hodne zlepsila...aspon v Cr
17.08. 05:36  RE: Situace se hodne zlepsila...aspon v Cr
17.08. 05:51  RE: Situace se hodne zlepsila...aspon v Cr
17.08. 10:25  RE: Situace se hodne zlepsila...aspon v Cr
17.08. 13:16  RE: Situace se hodne zlepsila...aspon v Cr
17.08. 13:24  RE: Situace se hodne zlepsila...aspon v Cr
17.08. 16:20  RE: Situace se hodne zlepsila...aspon v Cr
17.08. 17:46  RE: Situace se hodne zlepsila...aspon v Cr
17.08. 21:04  RE: Situace se hodne zlepsila...aspon v Cr
17.08. 11:44 jansmith1984  RE: Situace se hodne zlepsila...aspon v Cr
17.08. 17:54  RE: Situace se hodne zlepsila...aspon v Cr
17.08. 18:38  RE: Situace se hodne zlepsila...aspon v Cr
17.08. 23:11 jansmith1984  RE: Situace se hodne zlepsila...aspon v Cr
19.08. 06:39  RE: Situace se hodne zlepsila...aspon v Cr
19.08. 20:25 jansmith1984  RE: Situace se hodne zlepsila...aspon v Cr
16.08. 15:36 mtk  RE: Situace se hodne zlepsila...aspon v Cr
16.08. 16:49  RE: Situace se hodne zlepsila...aspon v Cr
16.08. 18:12  RE: Situace se hodne zlepsila...aspon v Cr
17.08. 06:06  RE: Situace se hodne zlepsila...aspon v Cr
17.08. 10:56 mtk  RE: Situace se hodne zlepsila...aspon v Cr
17.08. 13:32  RE: Situace se hodne zlepsila...aspon v Cr
18.08. 10:14 mtk  RE: Situace se hodne zlepsila...aspon v Cr
16.08. 03:29  Jansmithi, pýcha předchází pád.
16.08. 13:54 jansmith1984  RE: Jansmithi, pýcha předchází pád.
16.08. 17:51  RE: Jansmithi, pýcha předchází pád.
16.08. 19:52 Mirda  RE: Jansmithi, pýcha předchází pád.
16.08. 22:16 Saša  RE: Jansmithi, pýcha předchází pád.
17.08. 02:46 Mirda  RE: Jansmithi, pýcha předchází pád.
17.08. 03:12 Mirda  RE: Jansmithi, pýcha předchází pád.
16.08. 22:41 jansmith1984  RE: Jansmithi, pýcha předchází pád.
18.08. 14:38 Jarmila  RE: Jansmithi, pýcha předchází pád.
16.08. 21:39 micha  RE: Jansmithi, pýcha předchází pád.
17.08. 10:01  RE: Jansmithi, pýcha předchází pád.
18.08. 23:17 micha  RE: Jansmithi, pýcha předchází pád.
14.08. 09:52 Pavel -Čert- Němec  RE: Situace se hodne zlepsila...aspon v Cr
14.08. 12:33  RE: Situace se hodne zlepsila...aspon v Cr
13.08. 12:04 Ursus  RE: Situace se hodne zlepsila...aspon v Cr
12.08. 15:21 Ursus  RE: Situace se hodne zlepsila...aspon v Cr
12.08. 10:19 Ekonom  Presny clanek
12.08. 10:42  JE DOBRÉ SI NEUSTÁLE PŘIPOMÍNAT HISTORII
12.08. 13:15 Vandal po deseti letech  Existuje třetí osvědčená cesta z ekonomických šlamastik,
14.08. 02:22 MedaBeda  RE: Existuje třetí osvědčená cesta z ekonomických šlamastik,
12.08. 16:25 Jan_Jan  A co inflace
12.08. 17:09 Antiseptik  RE: A co inflace
12.08. 23:32  RE: A co inflace
15.08. 22:47 serpico  RE: A co inflace
15.08. 23:13  RE: A co inflace
12.08. 22:18 Honzajs  Autor má pravdu, bohužel
12.08. 22:28 Montaznik  Ekonomika jsou především čísla a až potom nějaká spiknutí!
12.08. 23:18 Honzajs  RE: Ekonomika jsou především čísla a až potom nějaká spiknutí!
12.08. 23:44  RE: Ekonomika jsou především čísla a až potom nějaká spiknutí!
12.08. 23:59  RE: Ekonomika jsou především čísla a až potom nějaká spiknutí!
13.08. 00:03  RE: Ekonomika jsou především čísla a až potom nějaká spiknutí!
13.08. 13:51 Lubo123  RE: Ekonomika jsou především čísla a až potom nějaká spiknutí!
12.08. 23:10 JPG  co si myslíte o tomto?
13.08. 04:31 Peter Szakal  KEBY SOM BOL JA PREZIDENTOM USA,
15.08. 23:06 serpico  RE: KEBY SOM BOL JA PREZIDENTOM USA,
16.08. 07:39 Jarmila  RE: KEBY SOM BOL JA PREZIDENTOM USA,
15.08. 23:35 Rejpal  RE: KEBY SOM BOL JA PREZIDENTOM USA,
16.08. 05:58 vodnik007  RE: KEBY SOM BOL JA PREZIDENTOM USA,
16.08. 08:39 Mirda  RE: KEBY SOM BOL JA PREZIDENTOM USA,
13.08. 11:35 pje  Chvála české monetární profesionalitě
13.08. 13:08 Lin  Jako prezident USA...
14.08. 13:45 E.T.  USA jak?
15.08. 22:51 Vítěz  To už se ví všchno přece hodně dlouho.....jak to všechno dopadne.
20.08. 17:45 tom01  RE: To už se ví všchno přece hodně dlouho.....jak to všechno dopadne.
31.10. 18:23 Tomas Marlen  Špatné se nakonec v dobré obrátí, dluh vyrovnáme vlastní krví

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Šílené, lidé to dál trpí? Známý právník udeřil na Vojtěcha.28.10.21 09:08 Česká republika 0

Štvrtá vlna fašizace je tady27.10.21 23:28 Česká republika 0

Britská vláda přiznává: dvě injekce a kus vaší přirozené imunity je pryč27.10.21 18:30 Británie 1

Počas Španielskej chrípky 92% ľudí umrelo na bakterialnu infekciu z nosenia rúšok27.10.21 18:13 Neurčeno 1

České banky začínají podléhat teroru Green Deal26.10.21 23:01 Česká republika 5

Pravda s očkovacím utrejchem leze na porvch - vláda podepsala likvidační smlouvu26.10.21 19:51 Česká republika 3

Očkovaní: Nula protilátek. Neočkovaní: Plno. Vynesla laborantka26.10.21 18:51 Česká republika 3

Už je to tady: Covid se stal epidemií neočkovaných, tvrdí vladní loutky26.10.21 11:07 Česká republika 8

Nakažení očkovaní jsou podle Tečky bezinfekční25.10.21 17:51 Česká republika 16

Nová nařízení vlády? Máme pro vás právní návody pro důstojný a svobodný život 25.10.21 17:13 Česká republika 2

Ameriku zaplavila vlna lítosti těch, co se nechali naočkovat24.10.21 17:07 USA 3

Měnit pohlaví dětí je zločin proti lidskosti24.10.21 09:58 Rusko 1

Hliník se odstěhoval do Humpolce......24.10.21 09:53 Evropská unie 0

Po celé Itálii vyrazili lidé i přes zákaz do ulic, podpořili je i Francouzi (VIDEA)24.10.21 09:44 Itálie 2

Zákon, který omezuje základní svobody 67 milionů Francouzů, schválilo 23 % poslanců!22.10.21 17:54 Francie 2

Policie pokračuje ve stíhání exposlanců Volného a Roznera, souhlas sněmovny už nepotřebuje 22.10.21 17:34 Česká republika 4

Soud zrušil další nezánonný paskvil - příjezdový formulář21.10.21 19:50 Česká republika 0

Nesvítí, nefouká... Data z Německa kříží plány EU21.10.21 17:38 Německo 5

Už na nás "vláda" zase chystá další šikanu a buzeraci20.10.21 20:19 Česká republika 6

Majitelé lesů raději zakáží cyklistům vjezd do lesa úplně19.10.21 20:20 Česká republika 5

Měnové kurzy

USD
22,16 Kč
Euro
25,72 Kč
Libra
30,46 Kč
Kanadský dolar
17,91 Kč
Australský dolar
16,63 Kč
Švýcarský frank
24,13 Kč
100 japonských jenů
19,50 Kč
Čínský juan
3,46 Kč
Polský zloty
5,56 Kč
100 maď. forintů
7,08 Kč
Ukrajinská hřivna
0,84 Kč
100 rublů
31,37 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 853,07 Kč
1 unce stříbra
532,40 Kč
Bitcoin
1 305 594,54 Kč

Poslední aktualizace: 28.10.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 11 810