Diskuze k článku

Připravuje Gruzie a Západ nový konflikt v kaspické oblasti?

Příspěvků 19

10.7.2009 5:54

Tam ,kde je olej, tak ,tam nebude klid do doby , kdy hlavní elita to nedostane

kozoroh 61.?.?.?

Jaké to štěstí pro nás, Čechy, Hodonín nestojí za to, aby nás někdo "osvobozoval" odnás samotných a od našich plánů, co s tím nerostným bohatstvím uděláme, na to povolení bychom asi nikdy nedostali.Neštastná země která je obyvatelstvem chudá,ale přírodními zdroji bohatá, dokonce se boj o moc nad olejem přenese do polárních krajin Severního Polu a zájem vzrůstá o Jižní Pol, kam se tak zvaní badatelé poslední dobou hrnou,dokonce i Čínský "vědci" přijeli "studovat", aby jako něco,náhodou nepromeškali.Svět je doslova rozeštvaný kam se jen podíváte, Indové spouštějí svou první atomovou ponorku,NATO se rozšiřuje, USA dalo Israelu na nukleární program 2.775 billionů dolarů,staví nové základny po celém světě, takže vůbec nemusíme čekat na předpověd majského kalendáře ,že svět zkončí 2012 a může to začít,tady v Kaspické oblasti, politicky jsou vidět nepokoje v celém světě ,nikdo není spokojený s tím,co má, všichni chtějí víc a víc,dejte mi celý svět a ještě 5 PROCENT NAVÍC. Lže se,krade se, poctivým a skromným lidem se znepřijemnuje život,zatímco kriminalníkům se život ulehčuje,kdo krade,je chytrý,kdo nekrade je hlupák, to je heslo tohoto světa dnes a podle toho to tak vypadá,že budoucnost bude nukleárně záživá můžem pozorovat,jak, bohatí se zásobují a zahrabávají se společně s politiky pod zem.Všichni vědí,že jednoho dne přetopený "hrnec" vybuchne a přípravy jsou vplném proudu,proč se lékaři snaží o nového člověka ze skumavky, klonování,výskum spermií a jejich umělé nahražení, vše předpovídá,že jednoho dne, nezůstane,kámen na kameni, tak to nepřežije ani ta pumpa na olej a i ten,co by chtěl pumovat.Jestliže se nám na polích farmářů oběvují podivné kresby, tak, možná je to varováním proti tomu,jak je elitou veden tento svět, politicky,nábožensky a všechno ostatní je zkorumplovanost lidského myšlení,jež se podřídilo dábelskému mamonu, jehož konec je světová katastrofa, jak k tomu přijdou ty země, kde není naprosto nic, proč by se tam válčilo a přesto budou muset umřít?
Proč člověk ,jako takový není spokojen ,co má, copak , toho nemá dost ke svému žití?

195315

10.7.2009 6:52

RE: Tam ,kde je olej, tak ,tam nebude klid do doby , kdy hlavní elita to nedostane

Perunwit 90.?.?.?

Reakce na 195315

... kousek níž pod článkem o tom "městě v Kazachstánu" jeden čtenář vzpoměl sovětstké drancování našich přírodních zásob; uranu atd... jaký to paradox, s Vámi je bohužel třeba též souhlasit - ještě že u nás zatím o ničem podobně cenném, např. velkých zásobách ropy, zatím nevíme.
K dnešní situaci a mezilidským vztahům... dnešní lidé se neustále někam derou, povzbuzováni médii. Média argumentují potřebností a chtěností tohoto "vývoje" a výsledkem toho je pohyb chtělo by se říci v kruhu. Ona je to ale spíš spirála. Pohyb se zrychluje, jak stoupáme, stoupá i síla, která na nás působí a jestli to budeme my, kdo stihne dojít na pomyslný vrcholový bod, pak to budeme my, kdo zažije pád vedle základny... tam, kde se celá historie započala. Bohužel mám pocit, že ti, kdo přežijí, se oklepou, udělají několik přešlapů na místě a pak se vydají rovnou k prvnímu závitu spirály. A... hurá nahoru.

195319

10.7.2009 11:08

RE: Tam ,kde je olej, tak ,tam nebude klid do doby , kdy hlavní elita to nedostane

Václav Semerád vsemerad (zavináč) volny (tečka) cz 194.?.?.?

Reakce na 195319

Dnes je moderní tvrdit, že se historie pohybuje po spirále... dříve se tomu říkalo bludný kruh... [chechtot]

195340

10.7.2009 13:07

RE: Tam ,kde je olej, tak ,tam nebude klid do doby , kdy hlavní elita to nedostane

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 195340

trefné. Taky se dá použít chodit okolo horké kaše. Nejspíš ta pravda bude ve středu té spirály, kroužením okolo se jenom udržujeme ve stejné vzdálenosti od ní. No a to stoupání, to je jenom grafické vyjádření uplynulého času. Lezeme od nikud nikam. [chechtot] [chechtot]

195354

10.7.2009 15:14

RE: Tam ,kde je olej, tak ,tam nebude klid do doby , kdy hlavní elita to nedostane

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 195340

Mozna, ze tim ma byt upozorneno na dynamiky deni, ktere konci v uzlovem bodu. Samozrejme pri neuspesnem civilizacnim testu muzeme skoncit v dalsich bludnych kruzich nez si vsimneme, ze se postupne zmensuji. To zmensovani ma na svedomi mozna kolektivni podvedoma zkusenost. Presneji receno nas se dalsi velky bludny kruh v rade netyka, ale tech po nas. [mrknutí jedním okem]

195367

10.7.2009 12:09

RE: Tam ,kde je olej, tak ,tam nebude klid do doby , kdy hlavní elita to nedostane

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 195319

K představě spirály jeden dotaz. Z jakého důvodu popisuješ pohyb ve spirále směrem vzhůru?

To stoupání ve spirále vzhůru má symbolizovat lidský pokrok? Jaký pokrok? Vědeckotechnický? Co je vlastně pokrok?

Pokrok by mělo symbolizovat něco pozitivního, kladného, povznášejícího - harmonického.

Opak pokroku je úpadek (decay).


Jakým směrem se pohybuje historicky spirála naší civilizace? Směřuje pozitivním směrem tj. k ROVNOVÁZE nebo naopak směřuje k mediálně i jinak podporované NEROVNOVÁZE - sebedestrukci, a to nejen z materiálních příčin (postupný nedostatek energetických a jiných zdrojů, znečištěné, vybydlené, finálně zničené životní prostředí), ale i k vůli pokusům o erozi obyčejných lidských morálních a etických hodnotových žebříčků viz. podprahové působení pejorativně zde nazývaných "židomédií"??

Jsou ospravedlnitelné cesty k pokroku i války a krize (jak je často mediálně některými rádoby "filozofy" podsouváno, viz. glorifikace takového ukazatele jako je růst HDP), které jsou samy plodem nerovnováhy a způsobují je zásahy ega a chamtivost těch, kteří mají v rukách světové/globální opratě a lokajství a ovčanství těch na tzv. nižších úrovních?


A kde je pokrok většinové populace v duchovní oblasti a tím nemám na mysli farizejskou propagandu světových náboženství, která nemá za cíl lidskou mysl osvobozovat, ale naopak ovládat?


Představa spirály směřující vzhůru je podle mne opět jen příkladem naučeného společného koncenzu vnímání většinové lidské mysli neboli způsobu jak tato lidská mysl interpretuje něco, co ve skutečnosti vypadá úplně jinak. Mysl a ego si rádo věci přikrášluje, aby lépe vypadalo samo před sebou nebo ne? (viz. tak oblíbené eufemizmy)


Tedy ještě jednou. Směřuje v našem případě, pokud vezmeme v úvahu shora popsané, Spirála naší civilizace směrem vzhůru nebo naopak sestupuje dlouhodobě směrem dolů? A je to vůbec spirála, jak si ji představuje lidská mysl nebo se ve skutečnosti jedná o nějaký způsob oscilace nahoru-dolů s dlouhodobým sklonem do určitého směru? Napadá mě Teorie superstrun.

Pravda je, že spirála vypadá líp.[smích][smích]

jansmith[smích]

195347

10.7.2009 12:43

RE: Tam ,kde je olej, tak ,tam nebude klid do doby , kdy hlavní elita to nedostane

jean.laroux jean (tečka) laroux (zavináč) seznam (tečka) cz 194.?.?.?

Reakce na 195347

Já bych se raději odpoutal od třírozměrného vidění zmiňované spirály. Zde neplatí VZHŮRU(VPŘED)=POHYB POZITIVNÍM SMĚREM, DOLŮ(VZAD)=NEGATIVNÍ SMĚR. Jde prostě jen o pohyb dle jistých obecných principů či zákonů bez relativistických přívlastků vztažených k subjektivnímu vnímání reality lidským jedincem.

Velmi zajímavě uchopil Hegel dialektiku (umění diskuze). Pokud jej chápu správně, definoval evoluční pohyb jako samonosnou ideu podobnou entitě, kterou nazýváme bohem. Tento pohyb probíhá dle jistých neměnných principů a ovlivňuje všechny prvky, které se jej zůčastňují. Proto se také vše opakuje. Co se mění je kvantitativně, kvalitativní úroveň a vnější smyslově uchopitelná projekce vázána na veličinu času. Tyto změny v parametrech přerušují kruh a mění jej ve spirálu.

Pokud akceptujeme např. jeho teorii negace negace, jež se opírá o definici TEZE, ANTITEZE a cílové SYNTÉZY pak můžeme empiricky předpokládat, že evoluce společnosti nemusí být vždy ovlivněna jen základním motorem vývoje (základním principem) a dá se předpokládat existence jistých subprostorů v rámci objektivní reality. Pokud někdo začne účelově ovlivňovat tezi a následně i antitezi může tak programovat konečnou syntézu. To co se jeví jako přirozený výsledek vývoje pak může v reálu být výsledkem cílené a nepřirozené manipulace. Vzniká tak vlastně virtuální vesmír (matrix, subprostor) v němž jsou zůčastněné jednotky uzavřeny aniž by tušili, že existují ve virtuální a ne v objektivní realitě (byť v té existují také). Pro představu je virtuální svět uzavřenou místností. Pokud v ní žijeme od narození netušíme a ani tušit nemůžeme existenci domu ve kterém je místnost a světa ve kterém je dům. Světem je pro nás pouze ona místnost.

Z religiozního pohledu si lze univerzální princip (skutečný pohyb uskutečňovaný skrze teze, antiteze, syntézu) představit jako boha a virtuální svět si lze představit jako "klam" do něhož jsme uvrženi satanem. (... i to může mít svůj účel)

Pokud univerzální princip (boha) definujeme jako základní TEZI a satana jako ANTITEZI pak výslednou syntézou může být poznání, že existence virtuálních světů uvnitř toho univerzálního má "možná" jistý účel. V každém případě je však existence virtuálního světa časově omezená vůči univerzálnímu principu. Lze ovlivnit subjekty v objektivní realitě a uzavřít je do virtuálního prostoru ale nelze popřít samotný princip. Zaniká-li virtuální svět, který se příliš vzdálil objektivní realitě dojde pochopitelně i k zániku subjektů v tomto virtuálním subprostoru. Dům shoří i s obyvateli.

195350

10.7.2009 12:12

RE: Tam ,kde je olej, tak ,tam nebude klid do doby , kdy hlavní elita to nedostane

insider 78.?.?.?

Reakce na 195315

jsou ruzné předpovědi a hypotézy.Edgar Cayce, spící prorok, měl vizi na rok 2000. Zřejmě meditační usilí tichých lidiček,o kterých není zmínka ve sdělovadlech, prodloužilo a trochu změkčilo klimatické změny, přesuny polu.Jak z toho ven?Největší dřina je s myšlenkovým stereotypem.přehodit mysl na positivní vnímání,to je makačka,když vypatlanec hodí kýbl barvy na čelní okno soupravy metra,tisíce drobností,co nasere.Zmínka je o evakuaci lidiček na paprsku, nebo malých lodích nahoru na obří lod, kde lidé z budoucnosti nám aktivují po tisíce let záměrně zakrnělé čakry a zaktivují konečně mozek na sto procent.Setkání s rodinou a lidmi, co se sebou makají, to je standart.Ostatní,co si hrabou města a kryty v podzemí a mají současnost na tričku,ti si to zopakují v opačném gardu. [chechtot]

195348

10.7.2009 17:45

RE: Tam ,kde je olej, tak ,tam nebude klid do doby , kdy hlavní elita to nedostane

Ibrahim Ag Alhabib 90.?.?.?

Reakce na 195315

já mám všechno, rodinu, dům, auto nemám a ani nechci, naučil jsem se obdělávat sad, zahradu...teď si jen přeji aby jsme tu spolu byli co nejdéle...lže se, krade se, mám vlastní zkušenosti, je tomu tak, utíkám se právě proto do toho sadu, utíkám před realitou, strom je přítel, lásku do něj vloženou vrátí mnohonásobně.....až na ty obrazce v polích s Vámi souhlasím

195375

10.7.2009 20:15

RE: Tam ,kde je olej, tak ,tam nebude klid do doby , kdy hlavní elita to nedostane

insider 78.?.?.?

Reakce na 195375

http://www.lucypringle.co.uk/photos/2009/jul.shtml Známí britští duchodci,DOUG A DAVE,co sekají ty kruhy a obrazce jako vepř cvičky,by to měli ukončit.Jiří X Doležal z REFLEXU by se tam měl uvelebit a blokovat je. [oči v sloup] [oči v sloup]

195390

10.7.2009 10:56

asi se něco bude dít

costmen 90.?.?.?

v Právu je zaručená zpráva o tom,že primitivní rusáci si sestřellovali svoje letadle ve Wargeorgi.Ideologická příprava ma boj začala

195338

10.7.2009 23:45

RE: asi se něco bude dít

wilonix 213.?.?.?

Reakce na 195338

Asi takto.
Zde je dobrá analýza události
http://blisty.cz/2009/7/10/art47871.html
Klasické podcenění nepřítele (nebo spíše uvěření že USA o plánované válce nevědělo a Gruzii nebude pomáhat)

195400

11.7.2009 13:25

RE: asi se něco bude dít

r.m. 213.?.?.?

Reakce na 195400

Onen článek Štěpána Kotrby na http://blisty.cz/2009/7/10/art47871.html je plný pravopisných chyb a překlepů, ale budiž. Jenže kdyz najedete myší na poslední obrázek článku objeví se popis "ruské tanky v Gruzii" jenže to nejsou žádné tanky.
Jsou to Beviny, alias BVP,pásové bojové vozidlo pěchoty, Kotrba očividně nebyl na vojně, jinak by si je nemohl splést, ten kanónek na nich na tanky atd. nestačí, je na likvidaci zakopaných nebo opevněných kulometů atd. střela projede předprsní okopu a je po ptákách .
čus [chechtot]

195438

11.7.2009 16:12

RE: asi se něco bude dít

wilonix 213.?.?.?

Reakce na 195438

Ano ten popisek je zcestný. To ale na celkové analýze mnoho nemění (jde o BMP2). Jinak na boj s tanky je na BMP2 instalováno odpalovací zařízení pro AT-5B/Konkurs-M. 30mm kanon 2A72 je určen pro boj s pěchotou nebo pro omezenou ochranu před vzdušnými jednotkami nepřítele.

195445

11.7.2009 12:59

Abcházia

abc 85.?.?.?

je posledná enkláva, torzo, toho čo zostalo z bývalej Chazárie...Tomu kto pozná dejiny Chazarov a o čo sa usilujú viac netreba hovoriť.Slučka sa sťahuje.Sporná otázka,kto má právo vládnuť vrcholí. Raz a navždy bude vyriešená a to precedentne. Tých ,ktorí hľadajú mier a božiu spravodlivosť oslobodí Boží zásah a prežijúce ľudstvo sa vydá po ceste,ktorú mu na začiatku určil Stvoriteľ. To všetko o čom tu píšeme si ľudstvo muselo pre poučenie vytrpieť, raz a navždy. Už sa dejiny opakovať nebudú.Pre múdrych toto poučenie stačilo. Aký zmysel by malo chodiť stále dokola?http://www.watchtower.org/b/20031115/article_01.htm
http://www.watchtower.org/b/20051201/article_02.htm

195436

13.7.2009 0:37

RE: Abcházia

rutherford.lump 88.?.?.?

Reakce na 195436

je nanajvýš paradoxné, ak si práve Jehovisti obtierajú zobáky o Chazarov...
viz http://uloz.to/350867/skryta-moc-za-svedky-jehovov...

195528

13.7.2009 16:24

RE: Abcházia

abc 85.?.?.?

Reakce na 195528

Chazari sa boja jedine Jehovových svedkov, lebo jediní na celom svete prezreli ich trik, ktorým zneužili Jehovom zavrhnutý telesný Izrael. Každý iluminát zo slobodomurárov 33 rádu sa nakoniec dozvie, že ich plán NWO je satanský, a že oni bojujú proti samotnému Jehovovi a budú zničení v Armagedone. Boh totiž k svojej mesiášskej vláde Božiemu kráľovstvu na čele s Kristom povolal behom veku evanjelia 144 000 vyvolených duchovných izraelitov,to je ľudí s každého národa, kmeňa a jazyka.Keďže Satan nič nové nevymyslí,buduje si tiež svoj duchovný chrám humanity.Doporučujem doštudovať ciele iluminátov,slobodomurárov, protokoly mudrcov a porovnať s tým,čo sa píše v Biblii, čo učia Jehovovi svedkovia a čo sa deje na zemi. Je to "nebe a dudy"...

195600

15.12.2009 1:39

RE: Abcházia

sdfsdfsdf 90.?.?.?

Reakce na 195600

lol, iluminati, jestli jeste existuji a jim podobni, politici apod dobre vedi co delaji a za kim doopravdy stoji.

to my jsme jen obecenstvo kterym je predkladana jejich vyziva

206990

15.7.2009 12:06

politika z Tbilis

tapanmisra tapanmisra (zavináč) seznam (tečka) cz 217.?.?.?

ano, bezpilotni prostredky se pouzivaji tez ke spionazi a zjistovani podminek pro pripravovany boj. Vse tedy nasvedcuje, ze se neco chysta. Nebo, ze by tam poslali bezpil. prostredek jen z politickych duvodu, aby se ukazali ? To by bylo opravdu ubohe gesto. Cokoliv vojenskeho podniknou, bude smeteno ruskou armadou, nemaji jedinou sanci. Ted zalezi, jestli .... mozky tamjesich politiku si to uvedomi.

195764

Příspěvků: 19

10.07. 05:54 kozoroh  Tam ,kde je olej, tak ,tam nebude klid do doby , kdy hlavní elita to nedostane
10.07. 06:52 Perunwit  RE: Tam ,kde je olej, tak ,tam nebude klid do doby , kdy hlavní elita to nedostane
10.07. 11:08 Václav Semerád  RE: Tam ,kde je olej, tak ,tam nebude klid do doby , kdy hlavní elita to nedostane
10.07. 13:07 Antiseptik  RE: Tam ,kde je olej, tak ,tam nebude klid do doby , kdy hlavní elita to nedostane
10.07. 15:14 Rene Bartosek  RE: Tam ,kde je olej, tak ,tam nebude klid do doby , kdy hlavní elita to nedostane
10.07. 12:09 jansmith1984  RE: Tam ,kde je olej, tak ,tam nebude klid do doby , kdy hlavní elita to nedostane
10.07. 12:43 jean.laroux  RE: Tam ,kde je olej, tak ,tam nebude klid do doby , kdy hlavní elita to nedostane
10.07. 12:12 insider  RE: Tam ,kde je olej, tak ,tam nebude klid do doby , kdy hlavní elita to nedostane
10.07. 17:45 Ibrahim Ag Alhabib  RE: Tam ,kde je olej, tak ,tam nebude klid do doby , kdy hlavní elita to nedostane
10.07. 20:15 insider  RE: Tam ,kde je olej, tak ,tam nebude klid do doby , kdy hlavní elita to nedostane
10.07. 10:56 costmen  asi se něco bude dít
10.07. 23:45 wilonix  RE: asi se něco bude dít
11.07. 13:25 r.m.  RE: asi se něco bude dít
11.07. 16:12 wilonix  RE: asi se něco bude dít
11.07. 12:59 abc  Abcházia
13.07. 00:37 rutherford.lump  RE: Abcházia
13.07. 16:24 abc  RE: Abcházia
15.12. 01:39 sdfsdfsdf  RE: Abcházia
15.07. 12:06 tapanmisra  politika z Tbilis

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

36

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc září přispělo 72 čtenářů částkou 12 448 korun, což je 36 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Odvolali Hanu Lipovskou17.09.21 16:11 Česká republika 7

Diskuze lékařů: Máme málo covidových pacientů. Mohli bychom započítat i uzdravené, aby to bylo děsivější17.09.21 11:38 USA 2

Italové budou moct do práce jen s potvrzením o bezinfekčnosti17.09.21 11:31 Itálie 3

Náhubky dětem! Teď!17.09.21 11:27 USA 1

EU Vyšetřování: Miloš Zeman nešířil Putinovy lži, přiznala BBC. Lži šířila pražská kavárna17.09.21 11:23 Británie 1

Další šílený zákon přijat: Metr a půl od cyklisty15.09.21 18:40 Česká republika 10

Německý hlavní patolog bije na poplach: "Vakcína je příčinou úmrtí ve 30-40 % pitvaných, nedávno očkovaných osob."15.09.21 18:00 Německo 0

Transgender vyhrál v ženských smíšených bojových uměních - a užíval si to15.09.21 13:26 USA 2

UK oficiální dokumenty: Na covid nejvíce umírají lidé po druhé dávce vakcíny15.09.21 12:52 Británie 1

Varování: Po vakcinaci těhotné matky se dítě narodilo s nervovou poruchou15.09.21 12:09 USA 0

Předaly české hygienické stanice své kompetence Světové zdravotnické organizaci?15.09.21 11:26 Česká republika 1

My vám dáme ivermektin! Do řady a očkovat, holoto!15.09.21 10:50 Česká republika 4

Naštvaný Babiš - Testovat očkované? „Ne! To nikdy nebude!”15.09.21 10:18 Česká republika 2

USA změnily definici vakcíny a přidaly k ní genetickou složku15.09.21 10:06 USA 0

V slovenskom zariadení pre seniorov v okrese Snina ochorela na Covid-19 polovica klientov, dvaja zomreli. VŠETCI BOLI ZAOČKOVANÍ15.09.21 09:58 Slovensko 0

ČEZ a americká firma Westinghouse Electric podepsaly dohodu v hodnotě několika miliard korun o modernizaci Temelína15.09.21 09:49 Česká republika 3

Ázerbájdžán, podporovaný Tureckem a Pákistánem, připravuje eskalaci s Arménií15.09.21 09:26 Neurčeno 0

MUDr. Jan Hnízdil: Pandemie by se dala ukončit ze dne na den !15.09.21 08:46 Česká republika 0

Somálec ve Vídni ubodal dvě ženy14.09.21 09:34 Rakousko 1

Vládní sebranka ponechala střídání letního / zimního času na dalších 5 let13.09.21 21:19 Česká republika 2

Měnové kurzy

USD
21,61 Kč
Euro
25,36 Kč
Libra
29,72 Kč
Kanadský dolar
16,96 Kč
Australský dolar
15,72 Kč
Švýcarský frank
23,22 Kč
100 japonských jenů
19,66 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
5,53 Kč
100 maď. forintů
7,19 Kč
Ukrajinská hřivna
0,81 Kč
100 rublů
29,68 Kč
1 unce (31,1g) zlata
37 878,56 Kč
1 unce stříbra
485,84 Kč
Bitcoin
1 026 716,51 Kč

Poslední aktualizace: 17.9.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 5 752