Diskuze k článku

Geneticky modifikovaná semena jsou pro pěstitele nebezpečná

Příspěvků 76

7.6.2009 0:10

problém není v GMO ale v legislativě

Jiří Koubek 88.?.?.?

Problém není v GMO jako takových, ale spíše v legislativě spojené s touto problematikou. Na jedné straně je snaha producentů komerčních plodin o pokrytí nákladů na vývoj (které rozhodně nejsou malé) a o co největší zisk, na straně druhé jsou tu kontroverzní soudní případy s lidmi, kteří nikdy GMO záměrně nepěstovali. Možná by to chtělo i opačné zákony, které by umožňovaly lidem, u nichž byly nalezeny GMO a kteří se snaží o produkci tzv. bio-potravin, zažalovat výrobce GMO semen. Což by zase zavedlo tlak na legislativní změny v patentových zákonech, které by se přizpůsobily realitě 21. století.
Co se týče editorovi poznámky na konci, měl by se trochu nad sebou zamyslet. Řadu z těch lidí, jež se na Bílé knize podíleli, znám osobně. Nedá se o nich rozhodně říci, že by to byli vědci v uvozovkách, ani že by přijímali nějaké úplatky od Monsanta (všimné či jak to chcete nazvat). Jeho ničím nepodložené tvrzení by se někým dalo klasifikovat jako pomluva.

192761

7.6.2009 0:23

RE: problém není v GMO ale v legislativě

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 192761

A pritomnost genetickych manipulaci na farmach, kde je nikde nepouzivali by se dalo kvalifikovat jak? Jako kontaminace zivotniho prostredi nebo soukromeho ci verejneho majetku? Jakou maji potom zodpovednost vedci, kteri tvrdi, ze vsechno je v poradku? Kdyz nekomu zaseru pole bez toho, ze by se o to zadal treba pesticidy, tak aspon nebudu mit tu drzost se s nim soudit, ze je neopravnene pouziva a porusuje patentove pravo. Kazdy soudce i s verejnosti by se mnou vybehl.

Mosantu zatim jde o to prinutit lidi prestat pestovat prirodni produkty, aby neexistovala moznost vyberu. Jenomze chamtivost ukazuje, ze dochazi k pronikani umele vytvorenych genu a to znacnou rychlosti. Zustavaji nam tady samozrejme rizika, ponevadz se nejedna o zadnou cilenou a testovanou manipulaci v laboratornich podminkach, ale o nahodne geneticke interakce. Nemluvim o tom, co muze vzniknout jako novinka v mikrosvete mezi bakteriemi. Ale to uz jsem probirali, ze ano? Vypada to, ze zdravy rozum prece jenom v hodine dvanacte probudil a odpor vuci GMO potravinam zacina narustat, prave z duvodu potencionalnich rizik.

192762

7.6.2009 16:15

RE: problém není v GMO ale v legislativě

Jiří Koubek 88.?.?.?

Reakce na 192762

Proto říkám, že je třeba změnit legislativu.
Ale rozhodně se od vás nechám poučit o genových interakcích v půdě mezi bakteriemi...

192786

7.6.2009 16:52

RE: problém není v GMO ale v legislativě

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 192786

To je ta evoluce, Darwin pamatujete? Ja sice neverim pouze na evoluci, ale uznavam jeji existenci a projevy predevsim, kdyz se otevre protor v ekosystemech po nejake katastroficke udalosti, kdy je treba se prizpusobit i drastickym zmenam a objevui se hodne volnehop protoru v ekolgickych nikach. Pravda ani prirodni katastrofa nedokaze spustit novinku typu prenosu zivocisneho genu treba na kukurici.

Nejrychlejsi evolucni motor maji ty male potvory. Bakterie zrejme trumfnou viry, kdyz nova vakcina proti chripce je ucinna rok maximalne dva. GMO pri masove aplikaci je rychla zmena, o neco pomalejsi nez katastrofa, ale hodne rychla. A ty nejrychlejsi motory, co s ni prijdou do styku na ni budou samozrejme reagovat a to nejrychleji. A v tomhle prostredi se pohybuji slozitejsi organismy, hmyz, bezobratli...My by jsme byly trochu dal od primych zmen, kdyby jsme to nebastili.

Radeji vubec neuvazuju o dopadech GMO na vnitrni rovnovahu v organismech, ktere Beschamp rikal teren. Clovek nepotrebuje znat detaily genetickych manipulaci, aby chapal v komlexni rovine, ze to zakonite vyvola zmeny ve velmi komlikovanem a provazanem prostredi jako biosfera to plati dvojnasob. To, ze geneticke manipulace neumoznuji primy zmeny, aspon v takovou elementrani zodpovednost genetiku mozna naivne verim, tak toto nema absolutne vliv na sekundarni odezvu v biosfere.

P.S. Popsat zmeny v necem, co nedokazeme ani v realnem case zaregistrovat je nemozne. Na to narazite, ze nevime ani kolik druhu bakterii existuje, ze ano? O tech novych budeme brzo vedet, protoze na tyhle novinky si bude muset zvyknout zbytek biosfery. Na rane budou prvni organismi, ktere budou v intezivnim primem styku s genetickymi manipulacemi. K ostatnim se to dostane s vetsim casovym spozdenim. Pokud by jsem masove nekonzumovaly GM produkty, tak by jsme meli nejaky casovu odklad nic vice. Hodne zajimave bude co GMO provede s temi cirka 2-ma kg bakterii, ktere jsou nasi soucasti. Doufam, ze neverite, ze lze vytvorit sterilni prostredi i uvnitr lidi. Ja osobne verim na absoltutni biologickou sterilitu, tak v "jadru nukearniho reaktoru", v primarnim chladicim okruhu uz nam kypi zivot.
http://www.osel.cz/index.php?clanek=4395
http://www.gewo.cz/health/antoine_bechamp.htm
http://forum.zvedavec.org/index.php?topic=32.msg14...

192789

8.6.2009 17:43

RE: problém není v GMO ale v legislativě

pje 195.?.?.?

Reakce na 192786

Pane Koubku, moc prosím, jak dlouho trvalo vědcům, aby dokázali, že jiní vědci považující DDT za účinnný pesticid jaksi ignorovali možnost kumulativního efektu v bioorganismech účastnících se potravního řetězce? Zatímco šlechtitelství nutí křížené jedince vyrovnat se s kombinací genetických konfigurací jako organismy a ty lze dle reakce snadno "vypustit" nebo naopak "terminovat", u GM je jedinou modifikací právě a jen genetická konfigurace jedince bez interakce celých organismů bez možnosti ekologického sledování v reálném čase (nerouboval jste někdy ovocné stromy, že byste ty rozdíly lépe analyzoval?). Uff, je mi z vědy o biologických superproducentech, jíž dělají vědci neschopní sledovat ani zhoubnou energetickpou bilanci, čím dál tím hůře. Nepleťte si, prosím interdisciplinaristy se škarohlídy, univerzitní vzdělání třetího stupně se zatím ještě nedá zcela koupit...

192858

10.6.2009 4:04

RE: problém není v GMO ale v legislativě

p 125.?.?.?

Reakce na 192858

"vedci" neprestanou nikdy pracovat na zniceni sveta to je dnes videt vice nez kdykoliv predtim..jako dite na venkove bych nyni nebo zanedlouho zvykal sebevrazedna seminka....

192954

10.6.2009 3:59

RE: problém není v GMO ale v legislativě

p 125.?.?.?

Reakce na 192762

...vedci jsou dnes zlocinci kteri se vymkli jakekoliv kontrole/a temer vzdycky byli/..Semena z Monsanta napr. pachaji sebevrazdy aby se nedaly pouzit po celkem kratkem case,cili jsou to zajiste zrudy ze ktery se casem vyklube co???

192953

7.6.2009 1:03

RE: problém není v GMO ale v legislativě

hc 90.?.?.?

Reakce na 192761

Nezkorumpovaným vědcům bez uvozovek také nepřipadalo divné krmit býložravce masem, že?

192763

7.6.2009 18:39

RE: problém není v GMO ale v legislativě

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 192761

Co tedy pane Koubek, oznacit "vedce" o kterych mluvime za hloupe pitomce, kteri nejsou schopni a predevsim ochotni domyslet rizika svych cinu, at uz z hlediska prirody, tak z hlediska pravniho, kdy se objevuje zjevna snaha nadnarodnich korporaci rozkrast=privatizovat to posledni co zbyva = prirodu. A za tim ucelem jsou ochotni zajit kamkoliv. Je to podle vas presnejsi?

192791

7.6.2009 23:09

RE: problém není v GMO ale v legislativě

hestroy 90.?.?.?

Reakce na 192761

Čekal jsem, že se náš starý dobrý pan Koubek ozve. Samozřejmě, že většinu těch vědců zná osobně. Vrána k vráně sedá, rovný rovného si hledá a šmejdi vždy drží pospolu, že pane Koubku?

192801

8.6.2009 0:15

RE: problém není v GMO ale v legislativě

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 147.?.?.?

Reakce na 192801

Urážíte spoustu výjimečných lidí, které ani neznáte, ještě k tomu v prostředí, kde se nemohou bránit. Jestli jste takový hrdina, řekněte jim to osobně.

192804

8.6.2009 12:58

RE: problém není v GMO ale v legislativě

hestroy 90.?.?.?

Reakce na 192804

Není problém, soudruhu anonyme, ehm, pane Koubku... Rád bych jim to řekl přímo do očí. Vám tyhle prasárny nevadí, že? Nevadí vám, že GM plodiny zamořují vše okolo? A navíc se ani neumíte podepsat, to jste tedy hrdina!!! Že, pane Koubku? A jestli vy se považujete za výjimečného člověka, rád bych věděl, co vás k této šílené myšlence dovedlo, pane anonyme Koubku? To, že pracujete proti lidem? To, že poslušně plníte příkazy Systému? To, že jste schopný dokola opakovat oficiální propagandu? Nebo co vlastně, pane anonyme Koubku?

192841

8.6.2009 17:54

RE: problém není v GMO ale v legislativě

pje 195.?.?.?

Reakce na 192804

Někteří z grantů živí a singulárním tématem hluboce zaujatí kolegové jsou na můj vkus příliš ješitní, dokonce jsem zaslech, že jde o ješitné pitomce. Není skvělé v krítkém čase dosáhnout superprodukce, skvělé by ji bylo trvale udržet. Kdyby - kdyby totiž nešlo o technologii projektovaných vlastnosti na bioorganismus, jehož přirozená (bez vnějších energetických a jiných dotací) existence není možná, resp. je ostře konfliktní s jinými organismy. Takže doporučuji všem vašim skvělým kolegům, aby položili hlavu na špalek a čekali, jestli tenhle jejich "bohulibý" (???) experiment nenadělá moc škod, za které by pak kat konal svou povinnost. Není na škodu se občas začíst třeba do Čapka, chrání to před zblbnutím...

192859

9.6.2009 1:09

RE: problém není v GMO ale v legislativě

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 192859

[cool][cool][cool]
Velice zajimavy pohled na vec z hlediska celkove energeticke bilance biosystemu. Protoze tato celkova bilance bude zhruba konstatni a menit se muze pouze energetickou aktivitou z vesmiru anebo geotermalni aktivitou nasi maticky Zeme. Nemluve o takovych "srandach" jako klesajici hladina spodnich vod, ktere vylozene energetickou kapacitu biosystemu snizuje.

192873

9.6.2009 1:16

RE: problém není v GMO ale v legislativě

TS 85.?.?.?

Reakce na 192859

Existuje nejaky - jakykoliv - organismus, jehoz existence je mozna bez vnejsich energetickych dotaci?

192874

9.6.2009 5:12

RE: problém není v GMO ale v legislativě

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 192874

To urcite neexistue, ale existuje nejaka konecna energeticka kapcita ekologicke niky. Intenzivni zemedelstvi potrebovalo tusim pred 50 lety na kalorii produkce potravin kalorii vstupu, v 70-tych letech byl pomer 1:10, pak se to pro jistotu prestalo zverejnovat. Proc se znepokojovat, ze ano? Jenomze nejde pouze o energii z fosilnich paliv, ktrou jsem schopni docasne pumpovat do systemu v nadbytku. Jde o spodni vody, erozi, dopady na pudni organismy, obsah mineralu v pude... Jde o kapacitu regenerace pudy, obnovu spodni vody, samocistici schopnosti...

Nektere veci jde osidit genetickymi manipulacemi nebo technologiemi, ale vetsinou na ukor vetsi devastace do budoucna. Vysoka intezita vyuzivani obnovitelnych zdroju ma svou temnou stranu mince, a nelze ji provadet do nekonecna. Bez ohledu na typy metod, kterymi toho dosahujeme konecny efekt stale rostouci intezity "uspesnosti" vyuziti obnovitelneho zdroje nejake konecne hodnoty. Nakonec to konci v situaci, kdy dosahneme kapacity prostredi a jakykoliv zisk je zaznamenan na ukor okamzite ztraty nekde jinde. S tim, ze kazda metoda ma sve specificke prednosti i negativa.

Otazak je, zda jsem dosahli az na limitu kapacity prostredi? Bez ohledu na odpoved, tady je dalsi otazka. Zda je rozumne vubec dosahnout na hranici teto kapacity?

192878

8.6.2009 1:22

Koubek je dle editora provokatér pouze druhé kategorie!

Montaznik 88.?.?.?

Reakce na 192801

Kdo nečetl IDNES pozorně i s komentáři čtenářů, přikládám přečtené, které považuji za velmi fundované,ne jako bláboly Koubka:

Jedna se o zatim jedinou genove upravenou obilovinu ktera je v EU povolena pestovat, kukurice Mon810. Nemecko, Rakousko, Francie a dalsi staty ji zakazalo pestovat protoze predstavuje nebezpeci pro zivotni prostredi. Genove upravena kukurice Mon810 produkuje ve vsech castech rostliny (koreny, stvol, listy, pyl, etc.) jedovatou latku Bacillus thuringiensis ktera se vyskytuje jinak pouze v pudnich bakteriich. BT je protein (bilkovina) Cry1Ab.Tato jedovata latka ma nicit housenky motyla Ostrinia nubilalis. Nove vyzkumy v Luxemburgu prokazaly ze tato latka take nici napr. ostatni motyly, vodni zivocichy, slunecka dvoutecna a dalsi hmyz. K tomu se dale zjistilo ze pyl Mon810 se siri daleko vic a dal nez bylo dodnes predpokladano. Dalsi problem vznika pro vcelare jelikoz med i se sebemensimi priznaky pylu z Mon810 je soudnim rozhodnutim v Nemecku zakazano prodavat. Nejsou to zadne vykriky do tmy nebo straseni Greenpeace , vsechno se da najit na IT.

Je to tak bezpecne ze to v Nemecku stat zakazal pestovat
ti blby Nemci tomu vubec nerozumej a tak to radsi zakazali pestovat genove zmenenou kukurici. Mimo Nemecka zakazalo pestovat geneticky upravenou kukurici dalsich 5 statu. . At ziji pitomci a loby v Kocourkove. Jsem rad ze uz tam nebydlim.
Deutschland verbietet Anbau von Genmais
http://www.sueddeutsche.de/wissen/337/464931/text/

Před 50ti lety totéž tvrdili o DDT.
Krmili nás tím celé dětství. Po té jiní vědci zjistili, že je velmi škodlivé a zakázali to. Pouhých 12 let je v životě přírody nanosekunda. Již jsem četla, že tam, kde pěstovali tyhle plodiny, co nechutnají škůdcům, tak se snížil počet ptáků. Chceme-li jednodruhovou přírodu, tak vědo vzhůru. Ale já chci přírodu pestrou (pro odborníky diverzifikovanou), protože nikdy nevíme, co z ní budeme potřebovat.

192806

8.6.2009 13:02

RE: Koubek je dle editora provokatér pouze druhé kategorie!

TS 85.?.?.?

Reakce na 192806

Rozhodnuti zda neco pestovat nebo nepestovat nebyvaji technicka ale politicka. Viz rozlicne zakazy na pestovani (i technickeho) konopi. Chtit po politicich, aby rozumeli necemu jinemu, nez ziskavani hlasu pro svoje strany nebo penez pro svoje kapsy, by bylo naivni. (To plati jak pro zakazy, tak i pro povoleni. To, ze je neco rozhodnuti politika, nevypovida nic o tom, jestli to je dobre ci zle.)

Min housenek - min ptaku. Logicke.

Pokud se zeptate odborniku, budou s vami co se tyce diverzifikace za jedno. Za monokulturizaci nemuze veda ale ekonomika, hon za ziskem. Za kazdou cenu zvysit mezirocni zisk, aby se akcionari nezlobili, bez ohledu na nasledky; a pak skoupit drobne zemedelce co jeste meli rozum a nedelali rozhodnuti ze sklenenych mrakodrapu tisice mil daleko o krajine, kterou nikdy nevideli.

Pokusy udrzet cistou neozranou monokulturu dlouhodobe vzdy selzou, nebot vzdy se najde nejaky jiny skudce ktery se chce nakrmit; je treba se smirit s tim, ze efektivita zemedelstvi ma svoje limity, a spis se zamerovat na udrzeni rozumnych vynosu a pripadnou zbytkovou ozranost produktu resit strojovym tridenim.

192842

8.6.2009 13:02

RE: Koubek je dle editora provokatér pouze druhé kategorie!

hestroy 90.?.?.?

Reakce na 192806

Díky za velmi podnětný příspěvek, pane Montážníku. To jsem zvědavý, co na to náš výjimečný člověk Koubek...Asi nic. Své už zkusil, proti argumentům tohoto typu nemá šanci. Takže asi zase u jiného článku o GMO nebo o koncentračních táborech.

192843

7.6.2009 6:10

TAK TO JE DRZOST PŘÍMO NESMÍRNÁ

O Č 24.?.?.?

Tomu tedy říkám drzost! Vyrobit geneticky modifikovanej produkt, nechat si to patentovat, za draho to prodat, zamořit tím celou planetu a pak se s postiženejma tím jejich zamořením ještě soudit! [bliji]

192766

10.6.2009 4:17

RE: TAK TO JE DRZOST PŘÍMO NESMÍRNÁ

p 125.?.?.?

Reakce na 192766

o uspesich Monsanta svedci velke mnozstvi sebevrazd indickych farmaru/Zvedave/kteri byli donuceni dem.vladou a okolnostmi zacit pestovat tyto biozrudy...ostatne diky vede ani my navime dnes jakou potravu my dnes pozivame,pripravenou nam ziskuchtivymi korporacemi...

192955

7.6.2009 6:56

eeeee

Mgr. Jiri Znalek 67.?.?.?

eeeee, namisto urazek vedeckych procovniku by snad bylo vhodne napsat neco o pozitivech geneticky modifikovanych plodin. Treba o odolnosti GM plodin vuci nejruznejsim skudcum. Diky ktere se nemusi skoro vubec postrikovat odpornymi chemikaliemi na jejichz prodeji bohatnou nadnarodni chemicke koncerny. Ale kdyz ma nekdo radeji plny talir chemikalii, proc mu tu radost nedoprat.

192767

7.6.2009 9:20

Monsanto aka I.G.Farben

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Reakce na 192767

Jestli jste získal titul v příbuzném oboru, tak byste měl uvažovat o vrácení diplomu.

1)Ty GMO plodiny které nepotřebují chemikálie, je nepotřebují proto, že si je samy syntetizují v každé buňce. To znamená, že každá buňka obsahuje pesticid, na rozdíl od dřívějška, kdy byl pesticid aplikován postřikem na povrch rostliny a dovnitř se dostala jen malá část, zbytek se za pár týdnů odpařil nebo byl smyt deštěm.

2)Většina GMO plodin od Monsanta má naopak manipulacemi zvýšenou odolnost proti herbicidům. A to proto, aby mohly být dávkovány ve vyšších koncentracích. Jedná se především o herbicid Roundup který má pod patentovou ochranou právě Monsanto a který patří k nejvíce používaným na světě.

Co se týká vědecké komunity, tak souhlas s GMO vyslovují především vědci z oblasti fyziologie, výživy a šlechtění rostlin. Těm se do ruky tímto dostává nová "hračka" se kterou si mohou hrát další desetiletí (jako malý capart se sirkami v seníku) a na výzkum žádat milionové granty jak od státu tak od GMO firem.
Naopak neznám žádného vědce z oblasti ekologie nebo ochrany půd, který by s GMO souhlasil. Opravdu by mě zajímalo, jaké bylo složení vědecké komise, která toto posuzovala a hlavně, jaká byla metodika výzkumu, protože zahraniční výzkumy jejich výsledky nepotvrzují.

Tak mě napadá, že Monsanto je dnešní obdoba německé I.G.Farben ale s tím rozdílem, že její výrobky potenciálně ohrožují miliardy lidí, což je tisíckrát víc než v případě I.G.Farben za 2.sv. války.
A proč Bill Gates s hrstkou dalších elitářů zakládá na Špicberkách banku semen původních organizmů?
Tady něco hodně, hodně smrdí.

192770

7.6.2009 9:42

RE: Monsanto aka I.G.Farben

Jiří Koubek 88.?.?.?

Reakce na 192770

Možná vám to zůstalo utajeno, ale je rozdíl mezi přírodním pesticidem a pesticidem uměle syntetizovaným v laboratoři. Takový přírodní pesticid (př. Bt toxin) nemá zaznamenané škodlivé efekty na lidi, obratlovce, opylovače, pouze na určitý druh škůdce. Dále není třeba pravidelně práškovat a v ŽP se snadno rozloží. Osobně neznám nikoho z odborných kruhů, kdo by byl proti širšímu zavádění GMO, a to jsou i lidé, kteří se ochranou ŽP zabývají douhé roky. Vědci typu "vědecký poradce Greenpeace" tvoří opravdu minoritu, jen je je hodně slyšet.
A pokud tady tvrdíte, že zahraniční výzkumy závěry Bílé knihy nepotvrzují, uveďte ty zahraniční výzkumy.

192771

8.6.2009 9:16

RE: Monsanto aka I.G.Farben

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 98.?.?.?

Reakce na 192771

Příslušná státní komise v USA která má na starosti schvalování GMO je schvaluje jak na běžícím pásu, bez nějakých fundovaných studií. Pokud je mi známo, tak zatím neodmítla schválit ani jednu GMO plodinu z těch stovek plodin, které touto komisí prošly.Takže o nějakém prokázání zdravotní nezávadnosti nemůže být řeč.
Možná že některé toxiny se snadno rozloží v ŽP, ale předtím projdou mým trávícím traktem, než se do životního prostředí dostanou.Takže děkuji, nechci.
Neuvedl jste výzkumy, které podle vás potvrzují zdravotní nezávadnost.

192821

8.6.2009 10:24

RE: Monsanto aka I.G.Farben

dejmal 62.?.?.?

Reakce na 192771

Bohužel, ta neškodnost nebyla dostatečně testována. Pokud si dobře pamatuji, sběr pylu výše zmíněného mutantu zkracuje průměrný život včelí dělnice, což ve výsleky ohrožuje celé včelstvo.

192828

7.6.2009 8:51

Zločinecká organizace Monsanto.

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Americký Institute for Resposible Technology varuje veřejnost: "Vědecký výzkum chovných zvířat potvrdil zdravotní rizika spojená s používáním geneticky modifikovaného krmiva. Prokázané problémy zahrnují neplodnost, snížení imunity, urychlené stárnutí, negativní dopad na regulaci insulínu, změny ve vývoji důležitých orgánů a problémy zažívacího ústrojí". Podrobným studiem došli vědci k tomuto závěru: "Komzumací geneticky modifikovaných potravin nastávají v organismu nejen náhodné a nepatrné změny. Ty změny jsou markantní".

Stále více lékařů se připojuje s varováním svých pacientů a veřejnosti. "Silně doporučuji svým pacientům konzumaci organických potravin"..."Po zjištění, že sojové boby jsou geneticky modifikované, zakazuji svým pacientům - trpících na alergie - konzumaci sojových výrobků"..."Obzvláště děti jsou vystaveny rizikům geneticky modifikovaných potravin. Bez dlouhodobých a adekvátních testů se naše děti stávají pokusnými králíky".

Nezbytným varováním by pro nás měly být testy na pokusných krysách. Skupina oplodněných krys, krmených GM sojou, nedochovala svoje mláďata déle než tři týdny a mláďata byla při porodu podstatně menší. Na druhou stranu, u skupiny krys krmených sojou přírodní, byla průměrně jen desetiprocentní
úmrtnost mláďat. U krys mužského pohlaví krmených GM sojou byla pozorovatelná změna zabarvení jejich varlat. Místo normální růžové barvy byly varlata zbarvená tmavomodře. Laboratorní testy na krysím embriu také prokázaly změny v jejich DNA. Stejné výsledky testů byly prokázány použitím geneticky modifikované kukuřice. Tato laboratorní studie byla provedena na požadavek rakouské vlády.

Podobné výsledky byly pozorovatelné používáním geneticky modifikované kukuřice jako krmivo u chovných vepřů na chovatelských farmách ve Spojených státech. Několik tuctů chovatelů zaznamenalo na tisíce neoplodnitelných prasnic. U většiny z toho mála úspěšně oplodněných se vyskytly problémy později v průběhu těhotenství. Prasnice nebyly schopny mláďata donosit. Předčasný porod byl běžným jevem a u některých prasnic docházelo ke ztrátě mateční vody. Naprosto stejné výsledky byly pozorovatelné u chovu hovězího dobytku, rovněž krmeným geneticky modifikovanou kukuřicí.

U lidské populace lze již také pozorovat následky konzumace geneticky modifikovaných potravin. Závratně se zvyšuje neplodnost u obou pohlaví. Stále častěji se setkáváme se zvýšenou úmrtností novorozeňat, která se v porovnání k předchozím desetiletím rodí poslední dobou podváhu.

Další kapitoly v článku:
"GM potraviny vyvinuty k vlastní výrobě toxicidů".
"Genetická modifikace potravin vyvolává imunitní adversní reakce".
"Chovná zvířata hynou v nadměrných počtech".
"Nejhrůznější zji

192768

7.6.2009 8:53

RE: Zločinecká organizace Monsanto.

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 192768

- dokončení -

"Nejhrůznější zjištění - GM změny se přenášejí do našeho organismu, kde zůstávají".
"Varování vědců vládních organizací je ignorováno, nebo utajeno".
"Nebezpečně málo výzkumu a výskyt nevyzpytatelných chorob".
Více informacíTADY.

192769

7.6.2009 11:59

RE: Zločinecká organizace Monsanto.

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 78.?.?.?

Reakce na 192769

Preložený článok je tu.

192775

7.6.2009 17:17

RE: Zločinecká organizace Monsanto.

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 192775

>Preložený článok je tu.
-------------------------
Díky. Kdybych to věděl dříve, ušetřilo by mi to práci. Drobná oprava mého předchozího příspěvku. Napsal jsem: "Zvíře mužského pohlaví", ale každý pořádný samec moc dobře ví, že správně je: sameček".
Další odkazy (bohužel vše v angličtině):
Zákaz pěstování GMO v Německu.
Monsanto soudí Německo kvůli zákazu pěstování GMO.
Situace GMO na kanadském trhu, další odkazy v uvedeném článku.

Monsanto má ve Spojených státech silné lobby a neustále tlačí na kongres prosazování GMO a zákaz pěstování organických produktů, nebo jeho omezení. Lobby Monsanta prosadila zákaz označování GM produktů určených pro maloobchodní trh, takže zákazníci nemají možnost posoudit, co je a co není geneticky upraveno. Vědecký výzkum Monsanta je záměrně manipulován a vědci, kteři na tomto zločinu odmítají spolupracovat, jsou propuštěni ze zamřestnání. Do dnešního dne bylo vzneseno Monsantem v USA 1500 soudních žalob na farmáře, kteří pěstují organické produkty a kontaminací se na jejich pole přenesly rostliny s genetickou modifikací. Monsanto k tomuto průzkumu používá vlastní policii a je silné podezření, že právě tato skupina zločinců kontaminaci záměrně provádí. Počítají s tím, že neustále šikanovaní farmáři nakonec přistoupí k pěstování GMO.

Televizní zpravodajská agentura FoxNewsTV propustila dva reportéry, kteří odmítli spolupracovat na propagačním pořadu firmy Monsanto. Zdá se tedy, že existuje stále ještě dosti lidí, kteří se řídí svým svědomím a kteří si uvědomují nedozírné katastrofální následky pro lidstvo a naší společnou budoucnost, lze-li o naší budoucnosti vůbec hovořit. [pláč]

192790

8.6.2009 7:47

RE: Zločinecká organizace Monsanto.

Jarmila 83.?.?.?

Reakce na 192790

Skutečně je to pravá a nefalšovaná zločinecká organizace, protože již asi sto let vyrábějí jen samé jedy a tím šíleným způsobem škodí lidstvu. Četla jsem o nich článek, už ho ale bohužel nemohu najít, ve kterém byla popsána celá stoletá historie této zločinecké korporace. Tak popíšu jen z hlavy, co jsem si o nich zapamatovala: Vyráběli nejen škodlivý DDT, který dodnes lidstvu škodí, ale také četné další karcinogenní herbicidy a pesticidy, jichž je velmi dlouhá řada. Všechny tyto jedy se kumulují a trvale poškozují přírodu. Také vyráběli různé další chemikálie, zejména polychrované bifenyly (PCB), které vytvářely obrovské množství toxických odpadů, jež se v přírodě rovněž neustále koncentrují. V době vietnamské války se neštítili tito organizovaní zločinci namastit si kapsy výrobou prášku Orange, díky němuž je dodnes Vietnam na mnoha místech neobyvatelný a dodnes se rodí těžce poškozené děti, o čemž se podplacený mainstream moc nešíří. Obrovské zisky získali i z dalšího jedu- z karcinogenního umělého sladidla. V neposlední řadě vyrábějí také růstové hormony pro krávy, díky nimž všestranně ničí zdraví krav a činí jejich život utrpením.

Závěrečné zhodnocení: organizovaní zločinci z Monsanta by měli být doživotně odsouzení a za své zločiny pykat ve vězení.

192815

8.6.2009 12:43

RE: Zločinecká organizace Monsanto.

TS 85.?.?.?

Reakce na 192815

Par poznamek.

Skodlivost DDT sama o sobe je nesporna. Otazkou je, nakolik je vyvazena negativnim ucinkem na populaci malarii-siricich komaru.

Vsechny jedy se nekumuluji. Kazda chemikalie ma svuj polocas existence v prostredi, za ktery se jeji mnozstvi snizi na polovinu (hodnota zalezi i na typu prostredi, pritomnosti vody, slunce, teplote, mikroorganismu..., ale nebyva nekonecna, obvykle jde o par let maximalne); soucasny trend je prave z duvodu prevence akumulace v prostredi uprednostnovat latky s kratsim polocasem na rozdil od POP, "persistent organic pollutants". Ne vsechno co je jedovate je zaroven perzistentni.

Karcinogenitu pesticidu je nutno posuzovat v kontextu prirodnich karcinogenu a biopesticidu, ktere jsou treba i v jablkach. Nebo hydrazin v houbach - ano, houby v malem mnozstvi produkuji karcinogenni raketove palivo. Jedna prirodni biohoubicka denne, a mate o 1:1000 vyssi sanci na rakovinku. Rizika je nutno posuzovat v kontextu.

Agent Orange byl vzdy v kapalne forme. Jmenoval se vzdy Agent Orange, nikoliv pouze Orange.

Vyznamna mnozstvi dioxinu z Agent Orange se na postrikanych mistech nenachazeji. (Coz neznamena, ze Operation Ranch Hand nebyla svinarna a ze z te doby nejsou nasledky.) Naproti tomu byvale americke letecke zakladny, kde se s defolianty manipulovalo, jsou porad jeste zamorene. On je prece jenom rozdil mezi jemnym posprejovanim a politim.

V tomhle pripade nemusi byt media podplacena. Ke zpravam podobneho typu se spatne shani inzerenti; kdo by vedle takovych obrazku chtel mit svoje zbozi. Cost-benefit tedy vede k neskodnym zpravam ze zivota celebrit. Uplatky bych zrovna v tomhle nehledal.

Kdyby se PCB "neustale koncentrovaly", pri soucasnem zastaveni jejich produkce by byl problem jednoduchy - pockat dokud nebudou v krystalicke cistote a pak je spalit ve vysokoteplotni peci. Jenomze v realite se akorat dosahne urcite rovnovazne koncentrace a tak to i zustane, s postupnym poklesem jak se molekuly odbouravaji (v tomhle pripade sice jistym ale pomalym, nebot PCB jsou POP). Jenomze lidi chteji svitit, topit, k tomu potrebuji elektrinu, k tomu potrebuji transformatory, a PCB byly sveho casu vyborne transformatorove oleje.

Monsanto je jenom symptom vetsiho problemu - nadmerne intenzifikace zemedelstvi a prilis vysoky vliv penez. Ne kazda genova modifikace musi byt nutne spatna; muj oblibeny priklad je zlata ryze. Jenomze vetsina je urcena pro zisk a dalsi intenzifikaci, a tak ostatni faktory jsou jen sekundarni. Patenty na geny jsou svinarna.

Na druhou stranu bacha na kseftare s prirodnejsim nez prirodnim a zdravejsim nez zdravym, to je taky verbez. Takovy dr. Mercola je typicky sarlatan. Strasi skodlivosti elektromagnetickych poli, a pak vam proda feritove perly za tri az petinasobek nominalni ceny.

192840

9.6.2009 15:13

RE: Zločinecká organizace Monsanto.

Jarmila 83.?.?.?

Reakce na 192840

Mě by tedy hlavně zajímalo, kvůli čemu vlastně Monsanto ten Agent orange vyrábělo? Aby zničili přírodu a zdraví Vietnamcům? Za to by ale měli být hnáni před soud jako váleční zločinci.

192909

9.6.2009 16:52

RE: Zločinecká organizace Monsanto.

Takyjeden 77.?.?.?

Reakce na 192909

To bylo celkem jednoduché,paní Jarmilo.SS ao aplikovali ,
aby na Vietnamce viděli.
Tedy tak jsem o tom četl,ale bližší a rozhodně rozsáhlejší informace by mohl poskytnout třeba pan trodas.

192921

9.6.2009 17:03

RE: Zločinecká organizace Monsanto.

Aja 74.?.?.?

Reakce na 192909

Pro pani Jarmilu.
Agent Orange .

192923

10.6.2009 7:42

RE: Zločinecká organizace Monsanto.

Jarmila 83.?.?.?

Reakce na 192923

Díky Ajo, tam je to napsané černé na bílém. 70 tisíc tun jedu svrhli na Vietnamce a dneska se Monsanto tváří- já nic, já muzikant. Taky je s podivem, že si Rusové nevšimli, že má Spolana Neratovice techtle-mechtle s americkým Monsantem.Jinak měli dokonalý přehled o kdejakém okresním tajemníkovi, schvalovali každý prd- ale u Spolany si nevšimli, že vyrábí jedy pro Američany? Divné.

192968

10.6.2009 8:55

RE: Zločinecká organizace Monsanto.

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 192968

>...Taky je s podivem, že si Rusové nevšimli, že má Spolana Neratovice techtle-mechtle s americkým Monsantem.
--------------
Ty techtle mechtle probíhaly přes Švýcarsko, takže nebylo poznat, kdo je cílovým zákazníkem. Ono se v té době ani nevědělo, jaké dalekosáhlé zničující účiky se za tím svinstvem schovávají. Jenom Monsanto vědělo, co vyrábějí a pro jaké účely to bude použito. Zcela určitě to ví i Koubek, ale zřejmě nechce přijít o výplatu, tak dělá, že neví. Asi nemá děcka, tak mu na budoucnosti naší existence prd záleží? Následky se projevují sice už nyní, ale on si myslí, že to už nějak do důchodu překlepe a po nás potopa. [pláč]

192979

9.6.2009 17:05

RE: Zločinecká organizace Monsanto.

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 192909

>Mě by tedy hlavně zajímalo, kvůli čemu vlastně Monsanto ten Agent orange vyrábělo?
------------
Odpověď najdete, paní Jarmilo, ve hlavičce této větve. Tato zločinecká organizace byla právě pro tyto účely také založena. Ten jejich slogan, že "vývojem GM produktů k nasycení nás všech", je další zákeřná strategie zakrytí jejich skutečných plánů. Není to žádná náhoda, že se na seznamech "pozvaných" hostů na setkání skupiny Bilderberg objevuje jméno zástupce firmy MONSANTO. A už vůbec by nás nemělo překvapit, že právě tyto "elity", které stojí prozatím ještě v pozadí světových událostí, tak právě ONI se živí výhradně organicky pěstovanými produkty.

Na setkání Bilderbergů se již několikrát hovořilo o nutnosti drastického snížení lidské populace z důvodů zachování životaschopnosti naší planety. V roce 1970 s tím začal Robert McNamara a v tyto dny se s tím už netají ani David Rockefeller. Několikrát se o této "nutnosti" také zmínil Henry Kissinger. Když to nejde omezením porodnosti, tak se to musí zařídit jinak. Ať už je to Agent Orange, AIDS, ptačí chřipka, či ta s vepřovou příchutí, tak i ta genetická modifikace všeho, co příjde na náš talíř je vyvinuto jenom s jediným cílem a to - zachování životaschopnosti naší planety. [pláč]

192924

9.6.2009 17:36

RE: Zločinecká organizace Monsanto.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 192909

Ovšem nejšerednější na Agentu je,že jsme ho vyráběli my ve Spolaně Neratovice,kde se vyráběly jednotlivé složky Agenta a přes Švýcarsko se to prodávalo do USA,kde to jen stačilo smíchat v určitém poměru. Omluvou židobolševikovi,nám a i Voldemortům v USA budiž to,že v té době ještě nikdo pořádně neměl prozkoumán ůčinek a ukládání Dioxinů,kterých je Aget plný. Ostatně všichni víme,že účinky Agenta na lidi poznali jak ve Vietnamu,tak i vojáci USA ! [cool] Nejvíce to odnesli lidé,kteří v tomto provozu pracovali..dnes už nežije ani jeden a do jednoho umřeli na Rakovinu . Pokud si někdo vzpomene na poprask při záplavě ,tak mu vyvstane problém se zatopením Spolany Neratovice. Tehdy se bálo i Německo,že voda vystoupí až k této oplocené,zamčené provozovně a dojde k vyplavení těch látek do Labe.....uvažovalo se,že se tato budova obleče do železobetonového sárkofágu,aby se navždy zabránilo možné kontaminaci Labe. V době,kdy jsem tam pracoval,tato budova byla jen oplocená,okna přetaženy vlnitým plechem a uvnitř,dle vyjádření investora Spolany,byla stále kompletní dobová výrobní linka i s chemikáliema v tancích. Prý to tehdy bylo uzavřené ze dne na den a zakázán vstup.Pracovalo tam prý v té době kolem 28lidí a po roce práce se u prvních objevily boule po těle ..ostatně to bylo i v naší TV-ČT1,rozhovor s posledním tehdejším pracovníkem této linky,který popisoval,jak rychle jeho tehdejší spolupracovníci umírali ! [cool]

192927

10.6.2009 11:24

RE: Zločinecká organizace Monsanto.

TS 85.?.?.?

Reakce na 192909

Kvuli zisku. Dostali za to zaplaceno. Neni otazkou "proc to delali" ale "kolik na tom vydelali".

Proc ve vsem hned hledate nejaky vyssi zamer? Do pruseru se da dostat i bez nej.

192988

7.6.2009 16:03

RE: Zločinecká organizace Monsanto.

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 192769

Perfektni informace. V zemedelstvi se prosim pekne znacna cast zvirat chova na porazku. Pasik se po jednom roce zabije na maso a smitec. Jestlize jsou problemy s kusy dobytka vybranymmi na odchov, tak jake jsou dlouhodobe dusledky GMO stravy? Clovek prosim pekne nejde po roce na porazku? Kazdy biologicky organismus je prizpusoben obrovskym mnozstvim generaci ke konzumaci produktu dostupnych jako potrava v prirode. Bylo by iluzi predpokladat, ze umele rychle vytvoreny produkt bez jakychkoliv negativnich dopadu zapadne do tohoto dlouhodobeho prirodniho vyberu vznikleho vzajemnym pusobenim biologickych druhu v komlikovanych vztazich potravnich retezcu.

192785

7.6.2009 11:10

Zrovna tuhle v TV novinách...

leo69 89.?.?.?

Zrovna tento víkend dávali ve večerních hlavních zprávách (tuším to byla ČT1) spot o bramborách se speciálně vyšlechtěným větším obsahem selenu. Mimo sdělení, že tento typ brambor je naprosto úúúžasný a velice zdravý a že v následujících letech se budou u nás (v ČR) pěstovat ve zvětšené míře, bohužel nepadlo ani slovíčko o jejich GM původu, zřejmě aby náhodou těm méně chápavějším konzumentům nedošlo odkud vítr vane. V reportáži bylo dále řečeno, že u nás je tradičně veliká spotřeba jídla z brambor na "tisíc" způsobů a proto tyto brambory budou žádaným a výborným doplňkem naší stravy... Fakt mi z té reportáže málem naskakovaly pupínky, jaká to byla nalejvárna.

Proč má například britská královská rodina (a jistě nejen ona) pro svoji potřebu své BIOfarmy s přísným EKOzemědělstvím, když jsou GM plodiny tak úžasně zdravé a vynikající?

Říkám NE! GM potravinám a navíc za podmínek popsaných v článku, kdy si nějaká banda parchantů bude nárokovat patenty na setbu a ještě stíhat zemědělce co jim GM parazitická setba zasrala pole! Je to xindl, včetně těch kompetentních, kteří jim to povolují.

m, [smích]

192772

7.6.2009 13:34

RE: Zrovna tuhle v TV novinách...

mtk 80.?.?.?

Reakce na 192772

>Proč má například britská královská rodina (a jistě nejen
>ona) pro svoji potřebu své BIOfarmy s přísným
>EKOzemědělstvím, když jsou GM plodiny tak úžasně zdravé a
>vynikající?

No jistěéé... Ani místní tajtrdlíkové Koubek se Sataiem to nežerou, ale ideologicky se rvou jak pitbulové. [chechtot]

192780

7.6.2009 14:30

RE: Zrovna tuhle v TV novinách...

24.?.?.?

Reakce na 192772

>Proč má například britská královská rodina (a jistě nejen
>ona) pro svoji potřebu své BIOfarmy s přísným
>EKOzemědělstvím, když jsou GM plodiny tak úžasně zdravé a
>vynikající?

Přesně tak! Na maličkostech sotva postřehnutelných se sami ''vyvolení'' usvědčují. Ani přes všechna vědecká ujištění vrchní část nadlidí nepoužívá GM potraviny. Nabízí se množství otázek proč? Že vono to zase nebude tak bezpečně prověřené, jak se nám, plebejcům, snaží namluvit určitá skupina vědců? Že by nám lhali?

192781

7.6.2009 15:26

RE: Zrovna tuhle v TV novinách...

insider 78.?.?.?

Reakce na 192781

Kdo vystoupí ze 7 ve stanici Metro Hostivař a jde po levém chodníku kolem benzinové pumpy, uzří dnes zřejmě nefunkční budovu,která za soudruhu sloužila,jako nomenklaturní udírna masa a uzenin pro UV KSČ.Ještě koncem 80 let to z ní zuřivě dýmalo.A kdo se po pádu železné opony producíroval za bývalými dráty,uzřel polnosti,pěstěné,jako za starých času, též pro rektální vyměšování soudružských vyvolencu.To funguje ve všech systémech. [oči v sloup]

192783

7.6.2009 16:39

RE: Zrovna tuhle v TV novinách...

Sam Ting Wong 81.?.?.?

Reakce na 192781

To mi připomíná, jak naši SocDem prominenti posílají svoje děti do soukromých škol. Když je státní školství tak skvělé, proč tam svoje děti nepošlou?
Podobných otázek by se zřejmě dalo položit více a odpověď na všechny bude vždy stejné - to, co dostávají ovčané je šmejd, určený k jejich likvidaci. Elity to vědí a snaží se tomu vyhnout a zajistit si lepší podmínky.

192788

7.6.2009 12:11

materialismus a vibrace

insider 78.?.?.?

kdo se dopotácí životem k fatálnímu rozpoložení, že tělo je nejen chemická fabrika, ale snuška vibrací energetického rázu, je v pohodě, nebot žádné srágory, jakkoliv dábelsky podbízivě šlechtěné se ho nedotknou.Takže na tržnici větří, jako stavěcí pes a instiktivně si hází do koše ty srágory, které jeho chemická fabrika zpracuje. FUNGUJE to precizně. [chechtot] [chechtot]

192776

7.6.2009 13:17

pro doplnění

mayflower 88.?.?.?

Brambory s vyšším obsahem selenu se získají přihnojením sloučeninou selenu a ne genetickou modifikací(kdepak by se asi ten selen vzal),účinná látka Roundupu-glyfosát-už dávno nemá patentovou ochranu a tak ji může a také vyrábí kde kdo(je to látka toxicky nevýznamná a neperzistentní),reakce za článkem jsou typickou snůškou neznalosti problematiky ve smyslu tvrzení, že GMO mají geny a neGMO je nemají. Bt kukuřice obsahuje toxin Bacillus thurigiensis, který se používal(a asi ještě používá) v biozemědělství ve formě postřiku plodin přípravky s obsahem B.t.

192778

7.6.2009 16:17

RE: pro doplnění

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 192778

Jedna vec je postrik a druha naprosto odliosna vec nastava, pri aplikaci latky po geneticke uprave primo v bunkach plodin. Clovek zvykly na chlast vypije pul litra tvrdeho. Kolik by toho tvrdeho ve zdravi vypil pres injekcni strikacku primo do zily? Forma v jakych se vyskytuji latky je zatracene dulezita. Zive organismy preferuji pro vysoke zuzitkovani koloidni formu prakticky cehokoliv. Ucinost biochemickych reakci, pak i nekolinasobne narusta. Jestlize Bt vyvolal vyrazne negativni reakce u stovek lidi pri postriku, jaka bude odezva po geneticke manipulaci, kde s tim prijdou do styku miliony lidi? Dale jakym zpusobem se dlouhodobe budou projevovat i mene vyrazne negativni odezvy nez propuknuti nemoci jako u lidi citlivejsich?

192787

7.6.2009 16:01

GM potraviny nejsou bezpečné a jejich uvádění na trh je pouze kvůli zisku,nikoliv kvůli potřebě!

Montaznik 88.?.?.?

Současné zemědělství v EU pracuje s vysokými přebytky ve výrobě potravin / dotace jsou udělovány, když farmář neoseje!/ a proto je zavádění GM plodin naprosto zbytečné a jde pouze o zisk dotyčné firmy, která podplatí kde koho, aby se na trh dostala!!!
Nepotřebujeme ustavičný růst nad všechny meze - velmi pěkný článek na toto téma v BL http://www.blisty.cz/art/47224.html ,který rámcově dokresluje celý problém.Úplně nesmyslné je používání GM plodin v ČR, kde jsme nuceni normami EU drasticky snižovat vlastní zemědělskou produkci! V ČR v současné době leží přes 100 000 ha dříve užívané zemědělské půdy ladem! Stav skotu je již na cca 45% oproti roku 1990!Není odbyt na mléko,maso, obilí a další plodiny!
Takže schvalovat používání GM plodin v ČR může pouze ideologicky ovlivněný nebo zaplacený hlupák!!!
GM plodiny jsou také potenciálně nebezpečné i když je riziko nízké, přesto existuje a žádný soudný vědec dnes nevystoupí
a neprohlásí, že jsou GM plodiny naprosto 100% bezpečné!!!
To mohou prohlásit ideologicky ovlivnění, nebo podplacení jedinci z vědecké obce, i když je pořád velká část vědců, kteří varují před používáním GM plodin!
Je to stejný příběh jako s používáním jaderné energie, než přišel Černobyl!!! Do té doby také všichni řvali, že je "jádro"
naprosto bezpečné,že se nic nemůže stát!!! Ale jenom do té doby, než se skutečně něco stane!A nějaká chyba v genetických modifikacích by mohla být pro lidstvo naprosto fatální, bez možnosti následné opravy!!! [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup]

192784

7.6.2009 20:55

RE: GM potraviny nejsou bezpečné a jejich uvádění na trh je pouze kvůli zisku,nikoliv kvůli potřebě!

Václav Semerád vsemerad (zavináč) volny (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 192784

Takže schvalovat používání GM plodin v ČR může pouze ideologicky ovlivněný nebo zaplacený hlupák!!!

Maličkaté podotknutí: Už by ses měl naučit rozlišovat mezi hlupáky a darebáky! [smích]

192794

9.6.2009 22:27

RE: GM potraviny nejsou bezpečné a jejich uvádění na trh je pouze kvůli zisku,nikoliv kvůli potřebě!

rataj 85.?.?.?

Reakce na 192784

To je zas jedna taková absurdita na n-tou, kterými jsme v současnosti krmeni. Něco takového není u nás vůbec zapotřebí. Jak pravdivě píšete, v EU je zatím ohromný přebytek potravin a naši zemědělci jsou nuceni nařízeními EU (v čí asi prospěch?) drasticky omezovat výrobu, čímž naše potravinová soběstačnost i samotná existence některých zemědělských hospodářství je, nebo může být v budoucnosti značně ohrožena. Navíc, pokud je mi známo, i u nás máme šlechtitelské stanice, které úspěšně vyvíjejí bezpečné nové druhy osiv přirozenými postupy.
U GM plodin údajně ČAV zkoumala 12 let vliv na životní prostředí bez negativních zjištění, ale jak ověřila možnou toxicitu a alergenitu potravin vyrobených z GMO, jak ověřila možné negativní působení takových výrobků např.na lidi postižené různými chorobami vnitřních orgánů, na alergiky, nebo na kojence, kteří dostanou tyto látky do krve z mateřského mléka? Rovněž se mi zdá zkušební doba 12 let s ohledem na možné značně nebezpečné důsledky naprosto nedostatečná a masové uplatňování GM plodin by dle mého názoru mělo být ve světě připuštěno až na základě dlouhodobého koordinovaného výzkumu nezávislých laboratoří a vědeckých pracovišť z různých kontinentů a jejich společného souhrnného stanoviska, s ohledem na životní prostředí i zdravotní vlivy . Osobně si myslím, že nám hrozí i zaplevelení přírody od mutantů s těmito plodinami a rozsáhlé ničení původní flóry. Na možné dostatečně neověřené hokus – pokusy nás už dávno upozorňovala kniha Biologická časovaná bomba Gordona Rattraye Taylora (Praha : Orbis, 1970).

192944

7.6.2009 20:26

Oldis

Oldis 88.?.?.?

docela mam strach z toho ovladani setby skrz korporaci ktera ma pentovana semena, jak muze stat dovolit firme aby takovym zpusobem kontrolovala zemedelstvi? jak muze nekdo ovlivnit jakej pil opili jeho pole z jehoz tezby nasledujici rok zasazi. Patentovani plodin by se melo zakazat.

192792

7.6.2009 22:50

Akademie environmentální medicíny vyzývá k okamžitému moratoriu

orbi 195.?.?.?

Dnes vyzvala Americká akademie environmentální medicíny (AAEM), aby "lékaři poučili své pacienty, lékařskou komunitu a celou veřejnost, aby se vyhýbala geneticky modifikovaným potravinám (GM potraviny), kdykoli je to možné....
http://orgo-net.blogspot.com/2009/05/nove-varovani...
[pláč]

192797

9.6.2009 12:52

Varování ministra zdravotnictví

John Dovany 78.?.?.?

Reakce na 192797

Stát nás přece vždy chránil. Není se čeho obávat. Prostě teď bude na každé potravině nápis -

Varování ministra zdravotnictví: Konzumace potravin způsobuje problémy erekce a rakovinu.

A je to, no ne?

192894

8.6.2009 8:13

Použiť ich vlastnú zbraň

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 194.?.?.?

Keďže je to celé založené na súdnom vymáhaní, treba aby tí čo sa im na poli našli GM a nezasiali to tam, zažalovali Monsanto za kontamináciu polí a je to.

192817

8.6.2009 10:56

Lzi, lzi, lzi a zase - LZI

trodas trodas (zavináč) seznam (tečka) cz 77.?.?.?

Jo, a cenzura... [smích] Tento prispevek do diskuze nesel pridat, at jsem delal, co jsem delal...
Vložený obrázekVložený obrázek

A protoze me nastvali, tak jsem napsal na par mailu "Akademie demagogie" co si o nich myslim:
spod@kav.cas.cz , info@cas.cz , novakova@kav.cas.cz , predseda@kav.cas.cz , ibp@ibp.cz

Předmět: Copak vy jste to za banda lharu tam v "Akademii ved"?!

Poslouchejte, přátelé, tohle už je moc. V souvislosti s sdělením, že, cituji:
"Pěstování geneticky modifikované kukuřice je bezpečné, zjistila Akademie věd"
http://zpravy.idnes.cz/pestovani-geneticky-modifik...

Bych vás rád upozornil, že jste u každého myslícího člověka zrovna klesli na úroveň Blesku v důvěryhodnosti. I nezasvěceným (jsem odborníkem na výpočetní techniku, nikoliv na zemědělství a agrikulturu) je známo, že to je nestydatá, Monsantem zaplacená lež! Chcete nás mermomocí dostat do takových sraček, jako v USA, kde se ukázalo, že jedno pole s GM sračkami nuticími nakupovat farmáře každý rok setbu od Monstanta pod hrozbou sankcí a generujících tak Montanstu neuvěřitelné roční zisky, KONTAMINUJE další pole šikoro daleko!

A pak přijde právník, udělá test, zjistí že v poli které farmáž nikdy GM sračkami naosadil má GM geny a plodiny licensované Monstantem (kontaminace) a že tedy musí platit Monsantu také.

A to není nebezpečné, samo o sobě? Děláte si z nás srandu, nebo jste vážně natvrdlí?
Nebo jste jen dostali dobře zaplaceno?

Zajisté GM plodiny nejsou nebezpečné. V USA je nejvíce vražd, násilných sexuálních zločinů a nejvyšší nezaměstnanost na světe. (ne oficiálně, protože jako nezaměstnaný je člověk v USA veden jen 3 týdny, pak je "dlouhodobě nezaměstnaný" a to je "jiná kategorie, které se nevede ani v evidenci (!) )

Zcela určitě nemá legendární blbost "average Joe" nic společného s GM plodinami, to v žádném případě!
Chraň židáky na něco takového jen pomyslet!

192830

8.6.2009 12:14

RE: Lzi, lzi, lzi a zase - LZI

leo69 89.?.?.?

Reakce na 192830

Podle mne to ten jejich systém vyhodnotil jako reklamu na spol. Monsanto [smích] Stačilo zřejmě udělat i tečku, nebo mezeru, jako u slova ži.dáci, sr.aček, atd. i ve slově Monsanto a možná i pro jistotu v kontaminuje [mrknutí jedním okem]

To je ta všude proklamovaná demokratická svoboda slova (a bude hůř). [pláč]

m,[mrknutí jedním okem]

192837

10.6.2009 11:11

RE: Lzi, lzi, lzi a zase - LZI

trodas trodas (zavináč) seznam (tečka) cz 77.?.?.?

Reakce na 192837

Tecky ve slove "zidaci" i "sracek" jsem zkousel 5x, na ruznych mistech, tak, aby se treba delilo slovo "zi.daci" tak, aby se z nej "zid" nedalo dostat a pod, ale neucinne.

Nakonec jsem to cele prepracoval a vlozil jinak.

Z Akademie ved mi samozrejme neodpovedeli.

192986

10.6.2009 4:29

RE: Lzi, lzi, lzi a zase - LZI

p 125.?.?.?

Reakce na 192830

..proc s tim GM mudrci tak pospichaji? Rozsirenim vsude nemine ani Usrahell...

192956

10.6.2009 11:13

RE: Lzi, lzi, lzi a zase - LZI

trodas trodas (zavináč) seznam (tečka) cz 77.?.?.?

Reakce na 192956

A koho zajima par magoru na okupovanem uzemi Palestiny? [smích]

Ze bankeri jsou hlavne zide jeste neznamena, ze se s spoluzidaky budou mazlit. Prave naopak. Vzdyt zide vrazdi zidy na dennim poradku - staci vzpomenout na Patrii, jak zidi zidy vyhodili do luftu na prostest...

192987

8.6.2009 15:20

Raz si Monsanto

Tak je to 192.?.?.?

patentuje časť ľudského genómu, napríklad modrooký blondýn s IQ nad 100 a potom sa bude uchádzať o vlastnícke práva. Teraz sa o to snaží u prasiat. GM je už nemožné zlikvidovať, pretože peľ je tu a už NIKDY sa ho nezbavíme tak ako buriny. Po Monsante potopa.

192849

9.6.2009 10:28

nezávislé soudy!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 93.?.?.?

nechci se nechat zatáhnout do diskuse o gm produktech. bylo by to nadlouho.jenom říkám,že s tím nesouhlasím. ale co se týče žalob monsanta, tak to je úplně na hlavu. ve skutečnosti by měla tato společnost platit ostatním za to, že jim zasvinila pole a úrodu, zejména pak organickým zemědělcům. těm vlastně znemožnila "výrobu". za to by měli v normálních podmínkách vysoudit neskutečné odškodné, takříkajíc zabezpečení do konce života...

192887

9.6.2009 20:58

ČEŠTÍ VĚDCI JSOU PRO GENETICKY MODIF. POTRAVINY - SBOHEM ROZUME!

Geg 80.?.?.?

V dnešní Lidové demokracii je článek o gen. modif. rostlinách, jak jsou neškodné a je tam zvýrazněný text o tom, že tyto rostliny mohou být uplatněny při výrobě biopotravin! No comment.
[bliji] [bliji] [bliji]

192941

10.6.2009 13:07

Takovou zbírku nesmyslů jsem už dlouho neviděl.

jogín 195.?.?.?

Přes šílené horování proti GMO není ani jediný případ trvalého poškození zdraví, natož smrti na celém světě. Biologové používají bakterie jako zkumavky v obrovském měřítku- byly připraveny miliardy nejrůznějších konstruktů- a nic. Když budeme brát vážně princip předběžné opatrnosti, musíme zakázat auta (jedno okresní město českých mrtvol každoročně) a zlikvidovat i chůzi po ulici- mohla by nám spadnout na hlavu taška. A kontroly nových plodin GMO běží i v USA, nebyla třeba povolena odrůda kvůli tomu, že se účinná látka (bílkovina) neničila varem, i když pro savce jedovatá nebyla. Ty strášlivé GMO jedy jsou bílkoviny, čili ničí se varem a jsou stravitelné. Ano, jedna GMO vyvolávala u citlivých lidí alergie, byla vyřazena dávno před přihlášením odrůdy, jenže přesně totéž postihlo i odrůdy brambor připravené křížením s botanickým druhem. Mimochodem, asi třetina naší vlastní DNA je výsledek působení virů. Celá argumentace proti GMO je postavena na skutečnosti, že neškodnost nelze dokázat, vždycky je nějaké kdyby. Nikdo nemůže dokázat že rohlíky nejsou jedovaté- lidi s célakií poškozují a chleba jim ničí střevo taky. Měli bychom pečivo zakázat? Dokázat, že něco neexistuje není možné, zkuste najít důkaz, že nejsou hejkalové. Takový důkaz muže podat jen vševědoucí.

192993

10.6.2009 20:24

RE: Takovou zbírku nesmyslů jsem už dlouho neviděl.

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 192993

Chcete snad zrusit evoluci? Pane Koubek ji zrejme zrusit nemini. Nejrychlejsi evolucni motor maji ty mrnave potvory. A geneticke manipulace jsou za ty miliarady let zivota jiste uzasne novinky. Takze jak? Budou na tyto novinky evolucne reagovat organismy v biosfere? Vedecky pokrok nebo rizika jsou pouze terminy popisujici stav veci. V kazdem pripade vedecky pokrok musi v otazce neskodnosti GMO zavrhnout evoluci. At to nemusim psat dvakrat.
http://www.zvedavec.org/nazory_3198.htm#ptr192789

193015

10.6.2009 21:35

RE: Takovou zbírku nesmyslů jsem už dlouho neviděl.

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 193015

Ve svém příspěvku, na nějž odkazujete, píšete pane Barošku nesmysly. Zkuste se podívat alespoň na základní literaturu o tom, co jsou to geny. Doporučuji třeba Richard Hawkins, The Selfish Gene. Tam zjistíte, že máte v buňkách svého mozku stejné geny, jako má ve svých buňkách pšenice. Pojem "živočišné a rostlinné geny" je s prominutím ....ina.

193019

11.6.2009 1:19

RE: Takovou zbírku nesmyslů jsem už dlouho neviděl.

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 193019

Jestli vy jdete na procenta ohledne geneticke shody neni podstatne. Nepodstatne je i slovickareni v geneticke terminologii. S tou psenici se geneticky shodujeme zhruba ze 2/3 se simpanzem dokonce na 99%. A kupodivu na rozdil od aut je videt zretelny rozdil. Nemuzete mit vsechno. Bud jsou GMO produkty bezpecne a je nemozna sekundarni odezva v biosfere, ale potom nelze pocitat s evoluci jako reakci na zmeny v biosystemu.

Doufam, ze novy geneteticky material chapete jako soucast prostredi. A ze jako novinka pusobi evolucne jako zmena faktoru tohoto prostredi. Jestli to chapate jinak, tak me uvedte na spravnou cestu jak to chapou vedci vaseho typu, ale prosil bych konkretni argumenty. Jak uz jsem rekl, na chapani evoluce neni treba byt genetikem. Dokud jsem sel i tak daleko, ze jsme natolik experti v mladem oboru jako geneticke manipulace na molekularni urovni a primarni prenos genetickych manipulaci mimo laboratorni zamer- a priori prohlasil za nemozny. Coz je eufemicky receno primo naivni optimismus. O vojenskem genetickem vyzkumu z tohoto uhlu pohledu, radeji neuvazovat.

Pokud jde o nejake zakladni stavebni kameny hmoty. Tak ve svych bunkach mame i stejne atomy jako treba zula. Zrejme bude zalezet drobet na usporadani tech jednodussich stavebnich kamenu. Zatim jsem si nepovsiml, ze by se nejakemu treba orangutanovi podarilo namalovat Monu Lisu. Mozna jim misto bananu davame malokdy paletu s barvami a stetcem.

At tedy zustaneme u tech genu nebo nukleotidu a nereknete, ze jsem to s tou zulou prehnal. Pokud jste nejakeho genia srovnatelneho s lidskymi mimo lidi nekde zpozoroval? Kuprikladu vydareny klasek jecmene? Seznamte nas s tim. Bude to velmi silny argument, ze usporadani castic hmoty do celku, byt tak komlikovane jako geny, kde zpusob usporadani nehraje zadnou extra roli s ohledem na vysledek. Dal by se s tim i vysvetlit vznik inteligence, coz si evolucne jaksi nedovedu predstavit. Po malych krocich totiz na rozdil od drapu nebo rychlosti nenabizi zvysovani kapacity intelektu nejakou vyhodu pro preziti. Vyhoda prichazi az pri prekroceni nejake kvalitativni hranice, ke ktere je potreba hromada malych zlepseni od rekneme simpanze k cloveku.

P.S.
Sobecky gen jsem cetl, Darwinovu teorii evolucniho vyberu, taktez. Pravda uz od toho ubehl nejaky patek. Velmi rad si necham vysvetlit od vzdelaneho cloveka, kde jsem pri pochopeni udelal zrejme dla vasi reakce hrubou chybu. A jak je tedy znemoznena sekundarni evolucni odezva v biosfere na fungl novy geneticky material s takovym fajnovostmi jako napr. vneseni zivocisnych genu treba do kukurice? Komercni blbosti jako svetelkujici "meduzovite" prase nebo cervene floreskujici pes pod UF zarenim neni treba rozebirat. I kdyz tyto dokazuji, ze pokud by se vyskytoval cerveny cudlik, s napis pozor zniceni vesmiru, pak i o vzdelane zvedave vedecke s prominutim voly, kteri by to zmackli, by nebyla zadna nouze.

193031

11.6.2009 18:29

RE: Takovou zbírku nesmyslů jsem už dlouho neviděl.

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 193031

Každý genetický materiál je, pane Bartošku, součástí prostředí. To je neoddiskutovatelné. Pravdu máte i v tom, že působí evolučně. Například GMO kukuřice, rezistentní vůči zavíječi, snižuje v přírodě počet výskytů právě onoho zavíječe.

Teď ještě, co s tím. Takových změn v prostředí, které zapříčinily snížení výskytu některých druhů třeba až na nulu, se událo dodnes nepočítaně. Až tak, že to 99% dosud existujících životních forem nepřežilo. A to prosím téměř bez zásahu člověka. Připusťme, že i člověk a jeho konání je nedílnou součástí přírody, tedy prostředí. Může se stát, že si člověk to prostředí vlastními zásahy těžce poničí. Tomu dle mého soudu nedokáže nikdo zabránit. Tím ovšem vznikne nový mocný evoluční tlak, který třeba pozdvihne stávajícího člověka na vyšší úroveň. Nebo to člověk, jako druh nepřežije. Tak už to v evoluci chodí.

Jediné, co nelze žádnou silou zastavit, jsou změny prostředí. Jak ty obří, působené slepými přírodními silami, tak ty drobné, zapříčiněné člověkem. To ovšem neznamená, že byste neměl bojovat proti GMO plodinám. To je Vaše svaté právo.[smích]

193097

12.6.2009 2:36

RE: Takovou zbírku nesmyslů jsem už dlouho neviděl.

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 193097

GMO plodiny uz jsou pouze takova tresnicka na dortu. Velmi pravdepodobne zpusobi pruser velkeho kalibru ve chvili, kdy uz budeme mit problemy nakrmit nasi zelenou revoluci nejakou fosilni energii a nemluvim o neustale klesajici hladine spodnich vod. Mam chapat ten mocny evolucni tlak jako riziko nebo vedecky pokrok? A mam to vztahovat i ke gentickym manipulacim masove uzivanym v intezivnim zemedelstvi? Nejak to z vasi reakce nejde jednoznacne zjistit.

Akorat s tim povznesenim na vyssi uroven pomoci plneho zlabu at uz s GMO nebo bez nej, vam musim poprat hodne stesti. Ja kracim jinou cestou neverim tomu, ze vice plny zaludek, hromadeni veci.... me muze povznest na nejakou vyssi uroven. Rozhodne vam neberu vasi viru v nekonecny rust pomoci inovaci v konecnem rozmeru planety Zeme. Pravda lidska chamtivost ma takove tempo, ze inovace nestihaji. Krasne to ukazeje pocet virtualnich kreditu a obehu kreditu v realne ekonomice, kde se toci zhruba 0.5% penez z celkoveho poctu vykouzlenych.

Ziju v USA, kde si Mosanto vylobovalo nerozlisovani GMO produktu. Jedine jidlo, o kterem jsem si skoro jisty, ze je organicke jsou produkty od Amishu. Ti by museli zavrhnout viru v Boha, aby v tomto podvadeli. Vecne tady nebudu, obvzlast rikat na plnou hubu verejne nazory na vec, ma pry zhoubny vliv na delku zivota. Je tady hromada lidi, kteri si takhle zivot nezkracuji a zdravejsi zpusob zivota vcetne stravovani by jim i jejich potomstvu mohl byt k necemu dobry. Vidite, v tom ja osobne vidim moznost dostat se na vyssi uroven. Rika se tomu skrze sluzbu druhym, slouzime sobe.

193141

13.6.2009 14:02

RE: Takovou zbírku nesmyslů jsem už dlouho neviděl.

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 193141

> pravděpodobné prů..ery různého druhu ...

předpovídáte pane Bartošku velmi často. A před Vámi je předpovídali jiní. A před nimi ještě další. Některým lidem zřejmě působí radost, varovat lidstvo před (údajnými) hrozícími katastrofami. A vůbec nevadí, že se katastrofy jaksi nekonají. Vždyť další "smrtelné nebezpečí", před nímž je třeba lidstvo důrazně varovat, je už opět za rohem. [smích]

Genetické inženýrství je po vynálezu ohně, kola, ..., termonukleární reakce, jen dalším krokem na cestě lidského poznání. Jistě. Oheň, kolo, ..., termonukleární reakce způsobily lidstvu strašlivé škody. Měly by být proto zakázány? Nikoliv. Přínosy těchto vynálezů byly o řády vyšší, než ony zmiňované škody, ne?

Tak klidně pusťte "službu druhým" k vodě. Budete mít méně stresů a klidnější spaní. Namísto bádání o možných budoucích katastrofách se raději podívejte, co je to třeba Gynostemma pentaphyllum. Ubezpečuji Vás, že radost z toho, až Vám bujně poroste na balkóně, je nevýslovná. A dokonce se mi daří ji množit a obdarovávat jí své přátele. Není to o něco lepší "služba druhým"? [smích]

193233

13.6.2009 17:55

RE: Takovou zbírku nesmyslů jsem už dlouho neviděl.

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 193233

Ach, tak ja patrim zrejme statisticky k tem povercivym vesnickym babkam. Nemam se tedy znepojovat ani s hladinou spodnich vod, erozi, koncici erou levne ropy, ubytekem pudnich oragnismu... Jestli jsem to spravne pochopil, tak rizika masoveho pouzivani GMO jsou pro vas prijatelna i v dlouhodobem casovem horizontu, ze ano?

Strach treba ze ZHN nemam do tech chvile dokud bude fungovat strategicka rovnovaha a prvni nuklearni uder bude zroven poslednim. Kdyz uz jsme u tech krucku pokroku. Zajimave proc se nekdo snazit vyvijet nuklearni zbrane s izotopy s rychlym polocasem rozpadu? Ze by jisti lide vericimu tomu vedeckemu pokroku, chteli techto zbrani preventivne ve jmenu humanity a treba toho pokroku pouzit? Jestlize se zamyslim nad moralnimi kvalitami lidi s timto spojenych, tak nad jejich plany v oboru gentiky radeji nepremyslim, ponevadz bez davky rohipnolu bych zrejme nedosahl toho klidneho spani, kterym trpite vy osobne.

193241

13.6.2009 18:30

RE: Takovou zbírku nesmyslů jsem už dlouho neviděl.

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 193233

Cizí geny se nepřenášejí na baktérie zažívací soustavy. Použití genů rezistentních vůči antibiotikům je tedy bezpečné. Rika Pokrok

Cizí geny se prokazatelně přenesly do bakterií v lidském střevě už po jediném pozření karbanátku z GM sóji a sójového mléka. „Britští výzkumníci poprvé demonstrovali, že DNK materiál z geneticky upravených plodin si najde cestu do bakterií v lidském střevě, což vyvolává potenciálně závážné zdravotní obavy.“ /The Guardian, 1992. Realita

MUDr. Murray Lumpkin, dřívější ředitel divize Anti - infective Drug Products při FDA, varoval: „ZAVÉST GEN KÓDUJÍCÍ REZISTENCI VŮČI ANTIBIOTIKŮM DO NORMÁLNÍ STŘEVNÍ FLÓRY CELÉ POPULACE PŘEDSTAVUJE OHROMNÉ ZDRAVOTNÍ RIZIKO.“ Zrejme potizista s vedeckymi tituly, ktery byl nedosatecne uvedomely.


Jeden z prikladu v citovanem zdroj: http://www.mwm.cz/index1.php?make=rubrika&idr=63&pjmeno=&p1=&kredit=&list=2 Genetiky manipulované rostliny? NE, děkuji!

Muzu pokracovat dlouho. Rozhodne nejsem dobry jako Sibila nebo prorok, kdyz uz jsem u tech castych predpovedi. Ja nedokazu fubgovat jako proprok nebo vedma. Ja funguju prakticky pouze v racionalni rovine. Mimochodem tmare v bankovnim sektoru, kteri predvidali financni problemy vyhazovali z prace. Jak jsou na tom s pracovnim flekem a penezovody ve forme grantu genetici, kteri netleskaji tomu pokroku s dostatecnym nadsenim? Je vubec pripustne zkoumat v genetice rizika? Aby ten pokrok nahodou nebyl tak "jasnozrivy" jako s popiraci globalniho oteplovani z duvodu lidske cinosti. [velký smích] [velký smích]

193244

11.6.2009 1:11

RE: Takovou zbírku nesmyslů jsem už dlouho neviděl.

TS 85.?.?.?

Reakce na 193015

Prenos genu mezi nepribuznymi druhy se tak trochu stava i v prirode. Takze taky nic noveho pod sluncem.

193030

11.6.2009 4:58

RE: Takovou zbírku nesmyslů jsem už dlouho neviděl.

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 193030

O to prece v tomto konkertnim uhlu pohledu nejde. Je to naprosto nepodstatne pro sekundarni interakci v bisosfere!! Genetici tvrdici, ze vse je bezpecne se skutecne musi zrict fungovani evolucni teorie, pak lze poprit sekundarni odezvu. Zda dojde jako dusledek reakce na novotu dojde k prenosu genu, nebo se aktivuje nejaka nepouzivana cast genetickeho kodu anebo jakakoliv jina moznost reakce. To je pouze omacka jakou je uskutecnena ta sekundarni odezva. Naprosto nedulezity je zpusob teto reakce, protoze tato reakce nejde odblokovat pri primarni geneticke manipulaci.

Zcela jiste ma vyznam masovost a dynamika zavadeni novot v prirode, prizcemz roste evolucni tlak, z toho duvodu ze se uvolni prostor v jinak zaplnenych ekologickych nikach. A to znamena prilezitost pro tentokrat vyvolanou zmenou prostredi, ktere fungujici systemy nedokazali vsetrebat, nedokazali se prizpusobit. Masove zavadeni GMO funguje trochu jinak, protoze vytvari tlak na fungujici ekosystemy nejsilneji to pusobi na tzv. skudce. Pomineme-li mikrosvet vsudypritomnych bakterii a viru. Ja prece netvrdim, ze nedochazi k prenosu genetickeho materialu v prirode. Je zde vsak otazka rychlosti a masovosti techto prenosu a urcite limitovane kvalitativni urovne v jejmz ramci probehne geneticka vymena?

193038

10.6.2009 17:09

Vetsi zisk .. ale v jakem meritku ?

Petr Řehák 194.?.?.?

No on ten vetsi zisk je jen "lokalni". Je to stejne jako s perhnanym hnojenim. Sice mate 2x takovou urodu, ale seberete ziviny z pudy na 3 roky dopredu. Tak trochu zivot na dluh coz je dneska tak in alespon v "moderni" spolecnosti. Sranda je ze pak prebytky stejne nekde vylejou do pole nebo spali v kamnech (taky znak "modernosti"[mrknutí jedním okem]
To jestli nejaka studie tvrdi ze to a to je super a bezpecne je proti memu doufam si rict zdravemu rozumu slabej argument. Ono to same se tvrdilo o DDT to same se tvrdilo o azbestu a to same se bude priste tvrdit treba o mikrocipech do mozku.
Kdyz si odmyslim na chvilku ten hlavni problem a sice ze to zasira neuveritelnym templem doposud relativne ciste zdroje nutne pro zivot. Kdyz na chvilku zapomenu ze nikdo nedokaze v laboratori nasimulovat jak to bude vypadat za 50 let nebo za 100let kdyz se bude kousek po kousku tohle svinstvo vmesovat do "normalnich prirodnich" zdroju. Je tu jeste ta rovina pravni ktera je momentalne dosti absurdni. Pokud lidi co za timhle svinstvem stoji jsou ochotni a schopni jit do soudnich sporu a vyhravat soudni spory ktere likviduji i pestitele co s nima nechteji mit nic spolecneho ... proboha dokonceni tehle vety snad delat nemusim, ale presto. Za par desitek let taky muze byt situace takova ze 90% jakekoliv potravy bude geneticky zmanipulovane a ten zbytek se bude neuspesne branit zamoreni. Ono totiz 90% tech "modernich" pestitelu sahne po zparchantelem GM smejdu aby vubec prezil tvari v tva konkurenci protoze 90% lidi zase koupi radsi chleba za 20 bez nutnosti znat "vyrobni tajemstvi" nez chleba 200. Na zaver snad jen optimisticky dufam ze muj pravnuk nebude vychovavat deti ve svete kde se zapomelo na DDT, azbest i obe svetove valky, HIV a jaderne bobmy protoze jediny problem je SGM ... syndrom geneticke modifikace ...

193005

Příspěvků: 76

07.06. 00:10 Jiří Koubek  problém není v GMO ale v legislativě
07.06. 00:23 Rene Bartosek  RE: problém není v GMO ale v legislativě
07.06. 16:15 Jiří Koubek  RE: problém není v GMO ale v legislativě
07.06. 16:52 Rene Bartosek  RE: problém není v GMO ale v legislativě
08.06. 17:43 pje  RE: problém není v GMO ale v legislativě
10.06. 04:04 p  RE: problém není v GMO ale v legislativě
10.06. 03:59 p  RE: problém není v GMO ale v legislativě
07.06. 01:03 hc  RE: problém není v GMO ale v legislativě
07.06. 18:39  RE: problém není v GMO ale v legislativě
07.06. 23:09 hestroy  RE: problém není v GMO ale v legislativě
08.06. 00:15  RE: problém není v GMO ale v legislativě
08.06. 12:58 hestroy  RE: problém není v GMO ale v legislativě
08.06. 17:54 pje  RE: problém není v GMO ale v legislativě
09.06. 01:09 Rene Bartosek  RE: problém není v GMO ale v legislativě
09.06. 01:16 TS  RE: problém není v GMO ale v legislativě
09.06. 05:12 Rene Bartosek  RE: problém není v GMO ale v legislativě
08.06. 01:22 Montaznik  Koubek je dle editora provokatér pouze druhé kategorie!
08.06. 13:02 TS  RE: Koubek je dle editora provokatér pouze druhé kategorie!
08.06. 13:02 hestroy  RE: Koubek je dle editora provokatér pouze druhé kategorie!
07.06. 06:10 O Č  TAK TO JE DRZOST PŘÍMO NESMÍRNÁ
10.06. 04:17 p  RE: TAK TO JE DRZOST PŘÍMO NESMÍRNÁ
07.06. 06:56 Mgr. Jiri Znalek  eeeee
07.06. 09:20  Monsanto aka I.G.Farben
07.06. 09:42 Jiří Koubek  RE: Monsanto aka I.G.Farben
08.06. 09:16  RE: Monsanto aka I.G.Farben
08.06. 10:24 dejmal  RE: Monsanto aka I.G.Farben
07.06. 08:51 Mirda  Zločinecká organizace Monsanto.
07.06. 08:53 Mirda  RE: Zločinecká organizace Monsanto.
07.06. 11:59 Oracle  RE: Zločinecká organizace Monsanto.
07.06. 17:17 Mirda  RE: Zločinecká organizace Monsanto.
08.06. 07:47 Jarmila  RE: Zločinecká organizace Monsanto.
08.06. 12:43 TS  RE: Zločinecká organizace Monsanto.
09.06. 15:13 Jarmila  RE: Zločinecká organizace Monsanto.
09.06. 16:52 Takyjeden  RE: Zločinecká organizace Monsanto.
09.06. 17:03 Aja  RE: Zločinecká organizace Monsanto.
10.06. 07:42 Jarmila  RE: Zločinecká organizace Monsanto.
10.06. 08:55 Mirda  RE: Zločinecká organizace Monsanto.
09.06. 17:05 Mirda  RE: Zločinecká organizace Monsanto.
09.06. 17:36  RE: Zločinecká organizace Monsanto.
10.06. 11:24 TS  RE: Zločinecká organizace Monsanto.
07.06. 16:03 Rene Bartosek  RE: Zločinecká organizace Monsanto.
07.06. 11:10 leo69  Zrovna tuhle v TV novinách...
07.06. 13:34 mtk  RE: Zrovna tuhle v TV novinách...
07.06. 14:30  RE: Zrovna tuhle v TV novinách...
07.06. 15:26 insider  RE: Zrovna tuhle v TV novinách...
07.06. 16:39 Sam Ting Wong  RE: Zrovna tuhle v TV novinách...
07.06. 12:11 insider  materialismus a vibrace
07.06. 13:17 mayflower  pro doplnění
07.06. 16:17 Rene Bartosek  RE: pro doplnění
07.06. 16:01 Montaznik  GM potraviny nejsou bezpečné a jejich uvádění na trh je pouze kvůli zisku,nikoliv kvůli potřebě!
07.06. 20:55 Václav Semerád  RE: GM potraviny nejsou bezpečné a jejich uvádění na trh je pouze kvůli zisku,nikoliv kvůli potřebě!
09.06. 22:27 rataj  RE: GM potraviny nejsou bezpečné a jejich uvádění na trh je pouze kvůli zisku,nikoliv kvůli potřebě!
07.06. 20:26 Oldis  Oldis
07.06. 22:50 orbi  Akademie environmentální medicíny vyzývá k okamžitému moratoriu
09.06. 12:52 John Dovany  Varování ministra zdravotnictví
08.06. 08:13  Použiť ich vlastnú zbraň
08.06. 10:56 trodas  Lzi, lzi, lzi a zase - LZI
08.06. 12:14 leo69  RE: Lzi, lzi, lzi a zase - LZI
10.06. 11:11 trodas  RE: Lzi, lzi, lzi a zase - LZI
10.06. 04:29 p  RE: Lzi, lzi, lzi a zase - LZI
10.06. 11:13 trodas  RE: Lzi, lzi, lzi a zase - LZI
08.06. 15:20 Tak je to  Raz si Monsanto
09.06. 10:28  nezávislé soudy!
09.06. 20:58 Geg  ČEŠTÍ VĚDCI JSOU PRO GENETICKY MODIF. POTRAVINY - SBOHEM ROZUME!
10.06. 13:07 jogín  Takovou zbírku nesmyslů jsem už dlouho neviděl.
10.06. 20:24 Rene Bartosek  RE: Takovou zbírku nesmyslů jsem už dlouho neviděl.
10.06. 21:35 Vojta49  RE: Takovou zbírku nesmyslů jsem už dlouho neviděl.
11.06. 01:19 Rene Bartosek  RE: Takovou zbírku nesmyslů jsem už dlouho neviděl.
11.06. 18:29 Vojta49  RE: Takovou zbírku nesmyslů jsem už dlouho neviděl.
12.06. 02:36 Rene Bartosek  RE: Takovou zbírku nesmyslů jsem už dlouho neviděl.
13.06. 14:02 Vojta49  RE: Takovou zbírku nesmyslů jsem už dlouho neviděl.
13.06. 17:55 Rene Bartosek  RE: Takovou zbírku nesmyslů jsem už dlouho neviděl.
13.06. 18:30 Rene Bartosek  RE: Takovou zbírku nesmyslů jsem už dlouho neviděl.
11.06. 01:11 TS  RE: Takovou zbírku nesmyslů jsem už dlouho neviděl.
11.06. 04:58 Rene Bartosek  RE: Takovou zbírku nesmyslů jsem už dlouho neviděl.
10.06. 17:09 Petr Řehák  Vetsi zisk .. ale v jakem meritku ?

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

41

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 80 čtenářů částkou 14 452 korun, což je 41 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Majitelé lesů raději zakáží cyklistům vjezd do lesa úplně19.10.21 20:20 Česká republika 0

Americké vojenské biologické laboratoře v Kazachstánu19.10.21 18:59 Kazakhstan 0

Evropská agentura pro léčiva zahájila hodnocení vakcíny společnosti Pfizer pro děti ve věku 5-11 let19.10.21 09:23 Evropská unie 0

Krize toaletního papíru!19.10.21 08:31 Česká republika 4

USA jsou připraveny posílit obranné schopnosti Gruzie - šéf Pentagonu přijel do Tbilisi18.10.21 09:21 Gruzie 2

Fauciho jedy18.10.21 09:16 USA 2

Kanadská provincie vydala nová pravidla COVID, která umožňují vládě zabavit soukromý majetek17.10.21 18:30 Kanada 2

„Tak to ne!“ Povinné vakcíny narazily na vážný odpor. Hnízdil spustil kanonádu17.10.21 17:46 Česká republika 1

Volby, AfD naletělo šmejdům17.10.21 04:52 Německo 1

Od severu k jihu je Itálie zablokovaná16.10.21 19:43 Itálie 2

Slovinský premiér označil poslance Evropského parlamentu za "Sorosovy loutky"15.10.21 19:07 Slovinsko 4

Do Tatier už len elektromobilom?15.10.21 19:04 Slovensko 5

Izrael zaútočil na Sýrii pod krytím dopravních letadel15.10.21 18:55 Sýrie 0

Hlavní vražedný nástroj v britských nemocnicích15.10.21 18:39 Británie 0

Pilot zemřel při letu několik dní po očkování15.10.21 10:38 USA 3

Roušky všude a restaurace jen pro očkované. Vláda po volbách zvažuje zpřísnit opatření14.10.21 17:03 Česká republika 2

Osoby s vagínami14.10.21 13:29 Neurčeno 3

Plyn čerpaný do evropských zásobníků klesl na minimum13.10.21 17:33 Evropská unie 2

Policie Feriho stále nevyslechla13.10.21 12:48 Česká republika 1

Analýza českého MZ : Nejvíc příznaků covidu a úmrtí tento rok na covid je u lidí po první dávce očkování!13.10.21 12:09 Česká republika 7

Měnové kurzy

USD
21,92 Kč
Euro
25,50 Kč
Libra
30,27 Kč
Kanadský dolar
17,75 Kč
Australský dolar
16,40 Kč
Švýcarský frank
23,76 Kč
100 japonských jenů
19,18 Kč
Čínský juan
3,44 Kč
Polský zloty
5,57 Kč
100 maď. forintů
7,03 Kč
Ukrajinská hřivna
0,84 Kč
100 rublů
30,92 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 823,86 Kč
1 unce stříbra
523,16 Kč
Bitcoin
1 371 716,72 Kč

Poslední aktualizace: 19.10.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 7 902