Diskuze k článku

Zahnal Bibi Obamu do kouta?

Příspěvků 48

3.6.2009 12:35

Počty obětí Irácké války...

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Nikdo z válečníků neuvádí skutečné počty obětí. Je to propaganda válečných "úspěchů" a nikdo s politiků, kteří vehnali svůj národ do války nechce vypadat jako břídil a válečný zločinec. Sověti oficiálně uvedli 10 až 15 tisíc zabitých vojáků ve válce v Afganistánu (1979-1989) a přitom neoficiálně se uvádí okolo sto tisíc padlých. Naprosto stejná situace je v současné válce v Iráku. Oficiální statistika uvádí (cituji z článku):
V té válce přišlo o život 4500 Američanů a 35 tisíc bylo zraněno. Na irácké straně byly zřejmě stovky tisíc mrtvých.
----------
Do oficiální statistiky obětí války se zahrnují pouze vojáci zabití přímo na bojišti. Kdo podlehne zranění při převozu do nemocnice, v nemocnici a nebo při dopravní i jiné nehodě v místě nasazení se už do statistiky nezapočítává. Asi tak před půl rokem jsem se o tomhle dočetl z neveřejných zdrojů, kde bylo uvedeno, že počet zabitých vojáků US Army je kolem osmi tisíc a doživotních mrzáků přes padesát tisíc. Počty zabitých žoldáků soukromé armády Black Water a soukromých firem zúčastněných na rekonstrukci Iráku (např.Halliburton) se rovněž nedostanou do mediálních zpráv. O tom se taktně a zarytě mlčí.

192557

3.6.2009 15:49

RE: Počty obětí Irácké války...

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 192557

Pokud ta cisla 8 000 mrtvych a 50 000 zranenych s trvalymi nasledky jsou pravdiva, pak to znamena, ze zraty se pohybuji okolo 10% bojeschopneho muzstva. Aspon tady pisou, ze regularni armada mela aktualne stav 550 000, zrejme to nebude cislo tykajici se bojovych jednotek. Vzhledem k tomu, ze Afganistan se promenil v nocni muru a Irak je na pokraji rozpadu a obcanske valky to znamena, ze nebylo dosazeno strategickcyh cilu. Kontrola techto oblasti nebyla dosazena.

Potvrzuji to i diplomaticke aktivity Obamovi administrativy. Nemluve o ekonomickem dopadu na USA. Loutkove rezim by byl z fiancniho hlediska mozny v Iraku, ktery by mel zdroje na financovani velmi predimenzovane armady a represevniho aparatu. V Afganistanu je to naprosta iluze. V Iraku tomu vsak brani etnicke a nabozenske duvody. Ukazalo se, ze hightech prevaha dokaze velmi efektivne znicit mene moderni stalou armadu, ale je velice neefektivni proti odhodlanemu protivniku v guerilove valce.

Eskalace konvencniho konfliktu na zeme jako Iran nebo Pakistan nejakou snahu o kontrolu vubec neumoznuje, protoze by guerilove jednotku byly vycviceny a vyzbrojeny modernimi zbranovymi systemy pro pechotu, typu raket odpalovanych z ramene. Velice pravdepodobne by v takovem pripade tyto zbranove systemy byly dodany masove bojujicim skupinam v Afganistanu a mozna i v Iraku. Dale by doslo ke stretu zajmu s Cinou, ktera vyznamnou cast ropy bere z Iranu i pripade "pouze" masivniho leteckeho uderu. Jaderny program Iranu je rozptyleny v prumyslove infrastrukture ( stovky objektu )a sance ze i pokud by to nebylo umyslem, tak sance ze nedojde k vaznemu poskozeni prumyslove kapacity Iranu je miziva.

Nelze tedy silou docilit kontroly v tomto regionu, lze vytvorit pouze chaos nabo zniceni pomoci zbrani ZHN nebo modernich taktickych nuklearnich zbrani do ekvivalentu 5kT TNT a to s rizikem globalniho konfliktu. V cim zajmu je pouziti silovych reseni, at si kazdy zodpovi sam.
http://en.wikipedia.org/wiki/United_States_Army
http://www.czechfp.cz/site/?p=7454
http://www.czechfp.cz/site/?p=7457
http://www.czechfp.cz/site/?p=7457

192571

3.6.2009 17:50

RE: Počty obětí Irácké války...

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 192571

>Pokud ta cisla 8 000 mrtvych a 50 000 zranenych s trvalymi nasledky jsou pravdiva....
------------
K dnešnímu dni ta čísla budou podstatně vyšší. V rámci snižování nákladů spojených s válkou se snižují náklady na zabezpečení zmrzačených veteránů (i jídlo ve špitálu si musí sami platit), ale samotné nákldy na válčení se zvyšují. Propaganda zapracovala a vojáci šli s nadšeným odhodláním bránit svobody Američanů daleko od domova, kde je nikdo neohrožoval. Ani ty svobody, ani jejich prosperitu, jak zdůvodňoval útok 9/11 válečný zločinec G.W.Bush. Až teprve smrt kamaráda některým z nich otevře oči. Bojovat a umírat daleko od domova pro zájmy jiné země. Další smutnou motivací pro "práci" v armádě je uměle vytvořená ekonomická krize. Miliony Američanů bez práce, miliony dobrovolných bojovníků za "svobodu" vlasti. Pokud by se Američané zdráhali, příkaz k povinému odvodu je již připraven, stejně tak, jako byly odvody pro válku ve Vietnamu. Muži i ženy ve věku 18 až 26 let. To je ta první várka a kdyby se nedosáhlo požadovaných počtů, věková hranice se zvyšuje.

>...V Afganistanu je to naprosta iluze.
--------
Ta válka zkrátka nejde vyhrát, ať jsou jakékoliv důvody. Ať už je to heroin a nebo ropovod napříč Afganistánem? Copak se válečníci nepoučili z minulosti? Už i kanadský ministerský předseda S.Harper vznesl dotaz: "Je vůbec nějaká naděje, že tu válku lze vyhrát"? A já tvrdím - jistěže není. Je v tom totiž podstatný rozdíl - bojovat za prachy a zájmy někoho jiného a nebo bojovat za vlast. Na technickém vybavení nezáleží.

>...Jaderny program Iranu je...
-------
A já to doplním. Kdyby Irán měl atomové zbraně, tak si na Irán Izraelci přestanou vyskakovat. Nikdy nevíš, kdy protivník zmáčkne ten červený knoflík? Jediný "problém" Iránu je v jejich obrovských zásobách ropy (větší zásoby než má Irák) a také v jejich nezávislosti na finančním systému západního "demokratického" světa. Irán je neoconcům trnem v oku již od počátků devadesátých let minulého století. Možná si ze čtenářů někdo vzpomene, kdy krátce po útoku 9/11 proběhla informační propaganda (vymývání mozků), že Mohammed Atta byl viděn v Praze ve společnosti člena iránské tajné výzvědné služby? Irán měl být prvním terčem útoku, jenomže by to bylo příliš velké sousto a na obrovské rozloze. Proto se nakonec přistoupilo k plánu "B" - obestoupit Irán z obou stran a vytvořit si v Iráku a v Afganistánu vojenské základny, na čemž se v současné době neúspěšně pracuje.

P.S. René, díky za odkazy.

192578

5.6.2009 22:54

RE: Počty obětí Irácké války...

Vlado Z 212.?.?.?

Reakce na 192578

Několik postřehů: Kde jste viděl příkaz k povinnému odvodu v USA? Můžete nám dát link? Která část ekonomické nebo finanční krize byla uměle vyvolaná? Víte, že USA v té krizi ztratili tolik, že by za to mohli naverbovat klidně další desetitisíce placených žoldnéřů?
Souhlasím, že válka o Afghánistán nejde vyhrát-jenže tady nejde o válku o Afghánistán, ale o válku proti Tálibánu, to je velký rozdíl. Jde tedy o to, zda jse nám podaří afghánce přesvědčit, že bez Tálibů jim bude lépe než s nimi - k tomu je třeba budovat školy, studny, ale taky umět vesničany ochránit, aby je Tálibové "za zradu" nepostříleli.
A k třetímu odstavci-Izrael na Irán nikdy neútočil-vždy jen reagoval na dosavadní (verbální) útoky Íránu. Írán jadernou bombu nepotřebuje na obranu proti nikomu -nemá v regionu nepřítele (kromě Al-Kaidy a Tálibů-a na ty atomovka neplatí). Američané nemají vojenskou kapacitu Irán obsadit nebo k něčemu donutit a dobře to vědí, žádný útok z jejich strany nehrozí. Pokud se vůbec o nějakém bombardování uvažovalo, tak o bombardování jaderného zařízení-a to by udělal Izrael-právě proto, aby si USA oficiálne nezadaly.

192736

6.6.2009 1:20

RE: Počty obětí Irácké války...

steve 70.?.?.?

Reakce na 192736

Vlado - vzdyt uz jste dospely, veliky clovek. Muzete se divat na nepristupne filmy, tlacit se na zenske, plivat z mostu do reky ... A Vy s takovym prispevkem ...
--
.. jenom heslovite:
1./ -byl na spadnuti pred hlasovanim o "ek. stimulech - baliccich" na zachranu bank. Stanne pravo + povinny odvod. Argument, ze takovy zakon neexistuje v teto chvili je blbost, aby existoval, na to staci par hodin - emergency situation.

2./- Která část ekonomické nebo finanční krize byla uměle vyvolana
.. a kolik tech krizi jeste mas? Zeleznicni?, Rajcatova ? Menstruacni ? Hudebni ? .. dale nema smysl komentovat, jakozto mimozemstan se musite nejdrive aklimatizovat.
3./ -
Víte, že USA v té krizi ztratili tolik, že by za to mohli naverbovat klidně další desetitisíce placených žoldnéřů?

.. ztratil jak kdo. A budte klidny - zoldaci jsou stale verbovani !! [smích] , penez je dost.
4./ - ..nejde o válku o Afghánistán, ale o válku proti Tálibánu
- ..podaří afghánce přesvědčit, že bez Tálibů jim bude lépe než s nimi
- ..vesničany ochránit, aby je Tálibové "za zradu" nepostříleli.
- .. Izrael na Irán nikdy neútočil-vždy jen reagoval na dosavadní (verbální) útoky Íránu
.. to myslis opravdu vazne ?? Pokud ano - prosim te, kde a jak jsi k tomu prisel ??
...... ten zbytel ani nebudu copy-paste.
---
To co jsi napsal myslis opravdu jako prispevek do diskuse ?? Vis, ze internet slouzi i jako databaze a vyhledavac informaci ??
Pouzivas spisovnou cestinu. V teto chvili nemohu najit odpoved na svoji otazku: Co Vlado timto prispevkem vlastne sleduje?
Je to provokace ?, nebo opravdu az tak hluboka neinformovanost ?
.. vse v dobrem Vlado. Akorat me to az skoro sokovalo ..

192742

6.6.2009 3:58

RE: Počty obětí Irácké války...

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 192736

Soveti je presvedcovali 10 let a nic, Zapad je presvedcuje 8 let a taky zatim nic. Dokud je nepresvedcite, ze jste schopni porazit Taliban tak... Co ztratili USA neni podtatne, to jsou ztraty nekoho jineho, kdo plati dane. USA jsou pouze nastrojem. Izrael pernamentne vyhrozuje utokem na Iran, dokonce by rad aby USA provedli spinavou praci za nej. Jde o zniceni nekolik stovek dobre zakopanych objektu rozptylenych v civilni infrastrukture, takze to nebude chirurgie, ale reznicina. Krome toho soude podle Libanonu 2006 nebo Gazy ted v zime, tak slavna IDF neni schopna z vojenskeho hlediska preciznich operaci anebo vedeni preferuje masakry a jatka ve velkem.

Izrael neziskal minule leto svoleni od konciciho presidenta Bushe k utoku na Iran. Riskovat globalni konflikt bez toho, ze by hlavni hraci rekli, ze do toho jdou, to si neliznou ani sefici v Tel Avivu, ponevadz se jedna o hru minimalne o tridu nahoru, kde nemaji hlavni slovo a hezky musi poslouchat co se jim rekne. Jinak receno, pokud napadnou Iran, tak meli souhlas shora a samozrejme vsichni ucastnici vysoky hry si toho budou vedomi. Muzeme si tedy navzajem poprat hodne stesti. Prej mit rychle za sebou, kdyby neco, kdyby nahodou...., je pro nas obycejne lidi ta lepsi varianta.
http://www.youtube.com/watch?v=jE1AGHo3qa8&fea...

192743

6.6.2009 8:47

RE: Počty obětí Irácké války...

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 192736

>...Kde jste viděl příkaz k povinnému odvodu v USA? Můžete nám dát link?
------------
Bohužel, nemohu vyhovět. Pamatuji si, kde jsem o tom četl, ale už si nevzpomínám na název článku a hledání v archivu tak dva až tři roky zpátky je na několik dní a to už je zase mimo můj rámec časových možností. Budete mi muset věřit.

>Která část ekonomické nebo finanční krize byla uměle vyvolaná? Víte, že USA v té krizi ztratili tolik, že by za to mohli naverbovat klidně další desetitisíce placených žoldnéřů?
-------------
Kde jste byl celou tu dobu? [velký smích] Nejedná se o ztrátu, ale o převody majetku do rukou vyvolených (bankéřů, majitelů nadnárodních korporací, majitelů ropného a automobilového průmyslu, atd.) s cílem vyvolat hyperinflaci. Všechno ovládané přes Wall Street - obchodní burzu, která je zase ve vlastnictví vyvolených Voldemortů. Obama jim k tomu jenom přihrává na předem vypočítané a perfektní smeče. Rány si už potom musí vylízat pracující třída - daňoví poplatníci. Amerika je zadlužena na několik generací a dluh už absolutně nelze splatit. K čemu to povede? Už jste zaslechl něco o NWO a zavedení jedné světové vlády? Historie se opakuje. Stejná situace nastala v Rusku roku 1917, ale teď na to mají dokonalejší prostředky a lepší technologie.

>...Souhlasím, že válka o Afghánistán nejde vyhrát-jenže tady nejde o válku o Afghánistán, ale o válku proti Tálibánu, to je velký rozdíl.
------------
Už mi to nedělejte. [chechtot] Kde jste byl celou tu dobu? Jenom tedy krátce. Talibán byl dosazen do vlády přičiněním USA a CIA. Nebylo to z důvodů šíření demokracie, ale mít v regionu v blízkosti Ruska vojenské základny, postavit napříč Afganistánem ropovod a zajistit stálou produkci opia (máku). 98 procent světových zásob opia pochází z Afganistánu. V průběhu rusko-afgánské války CIA vycvičila skupinu domácího odboje a zásobovala je zbraněmi. Jako vůdce odboje byl vybrán Osama Bin Ladin. Po ukončení války (1989) se mělo pokračovat ve výstavbě ropovodu. Talibánci dostali od USA 42 miliard dolarů na výstavbu, ale to se jim zdálo málo a dožadovali se větší častky. K dododě nedošlo a Talibánci se odtrhli od amerických plánů zavádění západního stylu "demokracie" v zemi a přeorientovali se zpět na Islám. V roce 2001 se jim podařilo úplně zastavit pěstování máku a výrobu opia. Proto se ve stejném roce setkali s americkým způsobem šíření demokracie poslaným shora pomocí bojových letounů F15 a F16.

>A k třetímu odstavci-Izrael na Irán nikdy neútočil-vždy jen reagoval na dosavadní (verbální) útoky Íránu.
-------------
Ale proč potom Izrael reagoval na iránské verbální útoky vybombardováním instalací iránského jaderného průmyslu?

P.S. Jaká byla dlouhodobá dovolená na pustém ostrově? Kde jste byl celou tu dobu? [velký smích]

192751

6.6.2009 15:10

RE: Počty obětí Irácké války...

serpico 77.?.?.?

Reakce na 192751

paráda,k tomu není co dodat... [chechtot] [cool]

192756

3.6.2009 12:47

Chazaři mezi Araby

hestroy 77.?.?.?

Trvalo 60 let, než byla vymyt mozek každému členu západní civilizace. Dnes již každý přijímá "historii" kterou mu podávají chazarské učebnice dějepisu, chazarská média, chazarské soudy, chazarské vlády, atd.

Když se Hermann Göring bránil před soudem v Norimberku, chjvíli to vypadalo, že proti němu "soudci" nic nebudou mít. Založil totiž svoji obhajobu na tom, že usvědčil ostatní státy z toho, že dělali a dělají přesně to samé, co dělalo Německo.

Usvědčit Velkou Británii bylo velice snadné. Vyvražďování milionů při budování jejich říše, nad kterou slunce nezapadalo. Stavění koncentračních táborů (málokdo ví, že první koncentráky stavěli právě Britové v jižní Africe), okupace obrovských území, brutální potlačování jakéhokoliv odporu, drancování kulturního a nerostného bohatství, využívání novodobých otroků atd. Prostě nic nového pod sluncem minimálně několik tisíc let. Vše pod heslem CIVILIZACE. Některé říše, které prováděly přesně a do písmene to samé, co Německo, jsou dnes označovány za to nejlepší, co na Zemi bylo. Například Řím, již zmiňovaná VB, dnes například USA...

A jak vypadá svět 60 let po Norimberském procesu, kde bylo vytvořeno nové světové náboženství, které se jmenuje Holokaust (TM)? Jedna skupina obyvatelstva je trvale zvýhodněna a pokud někdo ukáže na jejího člena s tím, že krade, lže a zabíjí, je dle tohoto nového pokryteckého náboženství okamžitě označen za ANTISEMITU, NACISTU, FAŠISTU atd.

Takže je jasné, že někdo celou věc důkladně naplánoval a připravil, vyrobil tisíce hrůzných důkazů, připravil tisíce svědků. Kdo to asi byl? Kdo z toho měl a má největší užitek? Napadá mě okamžitě jedno jméno. Rothschield.

Tento dobrý člověk získal v Norimberském procesu základní kámen ke své nové říši, jejíž údernou jednotkou se stal uměle vytvořený stát jménem Izrahell. Když strejda Rothschieldů kopil 6,66% palestinské půdy a podplatil amerického prezidenta Trumana, mohla začít nová etapa třetí říše.

Její hlavní město se přesunulo do Jeruzaléma. Pomocí brutálního teroru se podařilo vytlačit původní semitské obyvatelstvo z větší části palestinské půdy. Tato akce byla mazaně kryta světovým odsouzením antisemitismu. Jaká ironie. Poté, co se povedlo zmanipulovat ostatní arabské státy, mohlo se začít pracovat na projektu zvaném Velký Izrahell. Samozřejmě, že pro expanzi a zabírání půdy, která patří někomu jinému, je potřeba nějaký důvod.

Stejně jako v případě všech předchozích říší se důvod našel ve vyprovokování ozbrojeného konfliktu, nejlépe tak, aby agresor ve skutečnosti vypadal jako oběť. Díky tomu se chazarským teroristům brzy podařilo ovládnou velkou část Palestiny a okolních území, například Golanských výšin, syrského území, které Izrahell již několik desítek let okupuje.

192559

3.6.2009 13:24

TEORIE ANTIHRDINY

Radek 28old 195.?.?.?

Zdravím,
Co čert nechtěl, zjistilo se, že stavět civilzace, válečné expanze a otrokářský systém na hrdinech typu Gotwald, Stalin atd.. je krátkozraké ... takřka vyvratitelné ihned v počátku.
Zato stavět svět na hrozbách antihrdinů, to je trefa. Kdo by neznal mediálně vykreslené Satany tybu Adolfa či Binaladina. A tak je nám vnucováno: Aby se již neopakovalo Adolfovo Německo tak uděláme toto, Aby se neopakoval Binladin tak uděláme toto. Sečtete všechny ty TAK a máte přesně cestu k diktatuře horší než Německo za války.
Prosté a jednoduché ... šířit mezi lidi dobro. Vysvětlovat do nekonečna, že slepí uvěřili NEEXISTUJÍCÍM hrozbám. Teorie Antihrdinů je cesta do pekla. Přesvědčení, že dělám něco pro "Dobro" ale v globálu stavím konečné inferno ... s úsměvem na tváři šiřte mezi lidi ať si sami spočítají kolik najdou antihrdinů ve večerních zprávách .. fuj mrdky mediální se svoji vírou v bestii.
K Iránu .. každé válce předcházela manipulace a uměle vyvolaná nenávist. Zatím válka nebude .. až začnou mediání prostituti hlásat satany (tedy už je hlásí, ale né tak jako v 2001 a 2003) ... válku poznáme.

Radek

192561

3.6.2009 20:56

RE: TEORIE ANTIHRDINY

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 192561

Jo vyvolávat nenávist jim jde, problém mají ale jinde. Málokdo jim už něco věří, ekonomie v čudu, jen ty dvě dosud neskončený konflikty stály kolem 6ti triliónů, což je bratru jeden tisíc na každýho obyvatele planety včetně posledního afgánskýho sirotka. Platit to bude ale jenom Amerika a to je 23,076 dolarů na osobu, včetně děcek a bezdomovců. Ani rusům ani číňanům to nejde pod nos, jsou už tak dost ohrožený finančně celou aférou a úpadkem přicházejícím z Ameriky, a oba obři mají i mimo vojenskou sílu jiné možnosti jak jim vysvětlit že to není v jejich zájmu. Jistě že se budou tvářit jakoby nic aby nestratili víc než je nutný, ale pokud jim půjde o obrovský ztráty, kterýma se bude Amerika snažit zahojit, mohou jí naopak potopit a to rychle. Takže Amerika, stojící na tenkým ledu na jaře kdy ještě taje a tát dlouho bude, obtěžkaná problémama asi nebude moc zběsile dupat, křičet ano ale dupat už ne, natož si nějak vyskakovat. Pokud ano, tak má méně rozumu než bych si myslel a půjde rychle ke dnu.
Válka že by z toho byla si už moc nemyslím. Bez domácího průmyslu to totiž nějak nejde. Válka není jemom munice a rakety ale taky ošacení, palivo, jídlo a pod.

192588

4.6.2009 4:08

RE: TEORIE ANTIHRDINY

steve 70.?.?.?

Reakce na 192588

ale taky osaceni, palivo, jidlo apod.
[smích]
.. ale to se da take vsechno ukrast. Olej ze Saudske Arabie, Kuvaitu je pratelsky olej, z Iraku take a navic zadarmo. Jidla pro jednu armadu je na svete az moc, a obleceni stahnou treba z civilistu. Mrtvych jich bude na osaceni peti takovych armad ..
Vseho na svete je mnoho, je treba to pouze demokraticky uchopit. Neni dulezite, ze kazdy vojak je v jinych civilnich satech, dulezity je bojovy duch, vlastenectvi, hrdinstvi a vedomi spravnosti tohoto zapoleni s dablem, ktery ohrozuje nas vsechny a dokonce i nektere jine.
.. moc zběsile dupat, křičet ano ale dupat už ne, natož si nějak vyskakovat, ...půjde rychle ke dnu ...
.. at krici, at si zadupe, at si vyskoci. O to drive pujde na dno, o to drive bude nadeje zacit delat cokoliv pro normalni, bezpecny a plodny zivot. Treba naucit muslimskeho kamarada hrat marias a na oplatku od nej se naucit sedet "na bobku". Cesi by mohli jezdit do Iranu vydelat si na placatou televizi a Iranske zenske by plnili mise v ceske elitni jednotce SOG. Treba v Izraeli. S mandatem OSN. A chodili by s nami na houby. Do lesa. Tmaveho. Jsou pekne.
.. lehl by jsi na zada do travy, ruce za hlavou, koukal na mracky. Ta ze SOGU by rikala, ze lezet na pisku je lepsi a mracky jsou na hovno ... No preci - idyla. Dneska, kdyz zvednes hlavu nahoru, tak uvidis bombardaky a koserpanaboha jak do andelu mlati pancerfaustem a zene je na lidi ..
.. ja beru tu zenskou z piskem, nemusi byt ani u SOGU. Aby mela brachy do mariase ....

192604

4.6.2009 6:18

RE: TEORIE ANTIHRDINY

steve 70.?.?.?

Reakce na 192588

a dodatek: s Irakem to jde s kopce, v Afghanistanu to same (jeste, ze ten herak drzime), Iranu to dali koserbrachove do prosince, v Gruzii chteji lidi vykopat naseho konika Saakasviliho a nas spojenec Pakistan je uz od obeda "nejnebezpecnejsi zeme sveta". To je jako ve fotbale. Kazdy den je ve vedeni jina zeme. To je skutecna soutezivost. Soudce uz chudak nevi jak to ma upiskat.
Obama by mel zavolat do hry dva nove pomezni rozhodci. Bushe a Cheneyho. Jinak se ta "olympiada" zvrhne a zadna nova valka do konce roku nebude. Mohli by jeste vybombardovat Jeziska. Darecky si mohou davat pod Mojziska ...
Koserbrachove rikaji, ze se o kulturu do konce roku postaraji sami, Obama bude delat "krovi".
Lidi , utikejte. Ale kterym smerem ?
--------------
http://www.abc.net.au/news/stories/2009/06/03/2588...

192608

5.6.2009 14:04

RE: TEORIE ANTIHRDINY

fist.of.heaven 93.?.?.?

Reakce na 192588

no oni si to většinou kupují v okolí.je to tam levnější, namastí si kapsy "zprostředkovatelé" z armády a ještě ušetří za logistiku...

192714

3.6.2009 14:21

Do kouta zahnali nás všechny

korutan 81.?.?.?

Jako kluk jsem jezdíval na venkov za svými prarodiči. Musel jsem se „ohlásit“ dát na vědomí, že přijedu několik dní dopředu. Když jsem byl u nich na prázdniny, byla dodržována řada pravidel, jejich porušení se sice netrestalo, ale přinášelo řadu následných svízelí. Jejich život se řídil určitými principy a zákonitostmi. Pravidly, která při svém dodržování mnoho usnadňovala, automatizovala bez toho, že by se o řadě věcí musely vést zdůvodňovací diskuze.

Jako klukovi mi to moc nesedělo. Omezovalo mne to v řadě mých osobních aktivit. Tehdy opravdu veledůležitých! Musel jsem vše zanechat a v půl dvanácte být u stolu s umytýma rukama a připravený k obědu. Ráno jsem chodil nakupovat, v devět musel být nákup doma, aby babička mohla uvařit oběd právě na tu půl dvanáctou hodinu! Když hovořili dospělí, my děti jsme mlčeli. Přesto, nebo právě proto jsme vždy měli dost prostoru, abychom vyjádřili své názory na věci a dění. Samozřejmě, že to neznamenalo jejich automatickou akceptaci!

Jako dospělý tyto pravidla, a nejen ta, která zde uvádím, celý ten systém postavený na pravidlech dodržovaný všemi, považuji za něco naprosto prioritního, základního až fundamentálního. Jsem hluboce přesvědčený, že pokud chceme cokoliv dokázat, musíme jednat v souladu s platnými pravidly založenými na vyšších morálních principech. Od doby, kdy pominula nutnost sebebušení do prsou a dokladování své morální výše nad „druhou stranou“ na mezinárodní úrovni, jde ctění morálky do kopru. Dochází ke stále preciznějšímu propracování „nových“ morálních pravidel, majících za jeden jediný úkol zdůvodnění a ospravedlňování vlastního nemorálního chování.

V prosazování těchto „nových hledisek“ vedou politické a jiné Jelity, které strhávají svým příkladem ostatní. Jejich lhaní bez uzardění, jejich ignorace práva, zákona a morálky ve jménu osobní svobody a skončení s omezováním osobnosti jedince je sice líbivé, ale neuvěřitelně zavádějící a pro jakoukoliv společnost likvidační! Infantilní jedinci pod masáží masmedii na tyto zpěvy Sirén slyší a stejně jako starověcí poutníci jejich hlasu nejsou schopni odolat. Nárůst množství podlehnuvších lidí podporuje bezostyšnost a troufalost těch, kterým právě takto morálně zdecimovaná společnost vyhovuje a umožňuje realizaci jejich odporných záměrů popisovaných v článku.

Jedna z mála cest, jak jim jejich záměry ztížit až překazit, je obrátit se sám k sobě a snažit se bez ohledu na módní trendy a in postavení, žít podle těch nejzákladnějších morálních principů, které v průběhu tisíciletí z lidských učení vykrystalizovala! Asi můj komentář mnohým přijde odtržený od tématu článku. Jsem však hluboce přesvědčený, že právě principy postojů, chování a jednání každého z nás jsou základními kameny dění ve světě.

192563

3.6.2009 18:48

RE: Do kouta zahnali nás všechny

steve 70.?.?.?

Reakce na 192563

podle těch nejzákladnějších morálních principů, které v průběhu tisíciletí z lidských učení vykrystalizovala! Asi můj komentář mnohým přijde odtržený od tématu článku
---
Naopak !! vystizne. - Obed byl ve 12:00. Postupy, povinnosti stejne. [smích] Dekuji, rano jsme mozna nakupovali ve stejnem obchode !! Hodne stesti.

192581

3.6.2009 18:54

RE: Do kouta zahnali nás všechny

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 192563

>...chování a jednání každého z nás jsou základními kameny dění ve světě.
---------
Pěkně napsaný příspěvek. Ano, začít každý z nás u sebe a udržet si trochu optimismu v tom šíleném světě plném násilí a zločinu.
Nikomu asi nebude v tyto dny moc do zpěvu při sledování současného politického dění, ale i v Americe to berou s jistou dávkou humoru.

192582

3.6.2009 16:32

Veci je dobre sledovat i v celkovych souvislostech.

Rene Bartosek 68.?.?.?

KLDR neni nic jineho nez "pitbul" na voditku Ciny a militarizovany sionisticky rezim v Izraeli je opacne garde mocenske elity Zapadu. Neni proste vhodne, aby si velmoce vyhrozovali primo. Hra ma sve jemne odlisnosti, ktere jsou neprilis silnou zabranou proti globalnimu konfliktu. Gaza a Palestinci nejsou v hledacku cinskych zajmu, ale treba utok na Iran znamena utok na duleziteho dodavatele cinske ropy. Jestlize se tedy zacne mluvit o vojenskem reseni v Iranu, tak se zvysi vojenska aktivita jinde treba v KLDR, ale samozrejme existuji i jine zpusoby a regiony ve svete, jak naznacit, ze zniceni Iranu neni zrovna nejlepsi napad.

192574

3.6.2009 17:46

RE: Veci je dobre sledovat i v celkovych souvislostech.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 192574

Přesně !! Kdyby tu byl smailik s "palcem nahoru" - už jej máte !

Oproti dobám dřívějším ale přihořívá v jedné ne nepodstatné věci... jsme totiž o pár desítek let dále od časů bipolárních hrátek USA vs. CCCP.

Světová ekonomika si "lízla" limitů a je jasné, že to dále již nepůjde. Všechno se zdálo, že dobře "klapne" ještě v 90. letech minulého století a tak to J.W.B spustil devětsetjedenáctkou.

Jenže Rusko se nečekaně vzpamatovalo - jednou budeme Putinovi celosvětově stavět pomník za to, Čína byla nakonec mnohem lepší, než to naznačovalo dění po "událostech na náměstí Nebeského míru", procházka růžovou zahradou v Iráku a Afghanistánu se změnila v horor, americký zadní dvorek - jižní Amerika - se taky jaksi vymknul z kontroly. Čili to jaksi asi nešlo podle plánu, přitom již nad plán trvající požadavky na životnost X-krát polátané ekonomické mašinky jaksi již přesahují její možnosti.

Tedy se jeví, že bude třeba použít nějaké urychlovače ! Protože jinak by se to mohlo zastavit před cílem. Prostě - Západ se svými nějakými ONI v pozadí již jede se svou ekonomickou mašinkou jen setrvačností a lidi musí "dělat zvuk motoru na hubě", aby se obecenstvo nezačalo Boha pustě smát.

Celý průšvih pro "NĚ" a naděje pro nás všechny je, že se to vše prostě stihne rozpadnout dříve, než z nás udělají definitívní voly a to "naplacato". [velký smích]

PS - již si z toho dělám spíše randu a čekám.

192577

3.6.2009 19:30

RE: Veci je dobre sledovat i v celkovych souvislostech.

steve 70.?.?.?

Reakce na 192577

jednou budeme Putinovi celosvětově stavět pomník za to, Čína byla nakonec mnohem lepší,...........
-----
.. vzhledem k tomu, ze Putin je dnesni Rusko a ne byvale CCCP, vzhledem k tomu - ze jsem se zbavil priblblych argumentu "Rus zustane vzdy Rusem", a naopak poznal, ze sionista zustany vzdy fasistou nebo komunistou ... rad bych se vystavby pomniku zucastnil ..
.. nejnize upadlou spodni celist jsem zaznamenal u obcana "mirotvorne" zeme, kdyz jsem mu oznamil: "God bless Putin". Uplne mi onemel ... [smích] [smích] .. a hned na to ztratil svuj telefon, mam ho pry zaplatit, protoze to bylo kvuli tomu Putinovi ..

192585

3.6.2009 20:08

RE: Veci je dobre sledovat i v celkovych souvislostech.

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 192577

PS - již si z toho dělám spíše randu a čekám.
Já taky. [velký smích]

192587

5.6.2009 11:21

RE: Veci je dobre sledovat i v celkovych souvislostech.

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 192577

A co by jste rekl na tohle? Tady davam prst na horu ja. Vlastne palec, ponevadz na rozdil od naseho expremiera ziju v USA. A tady by mohlo pocitani do jedne na jeho zpusob na zaklade mistnich kulturnich zvyklosti chapano jako zadost o presdrzku. [velký smích] A pak, ze zenska nemuze byt spickovy analytik. Akorat mam takovy pocit, ze tohle sousto nepujde zvykat 50 let, jak si nekdo maluje. 50 let bez dychani v dobrem zdravi?... Mnoo to neda ani hodne prerostly megazralok. Navic vojensko-prumyslovy komlex by mel pochopit, ze kde nic neni ani smrt nebere. Teda pokud maji zajem pouze o potisteny papir, tak ten skutecne lze tiskonout s cisilky do skoro nekonecnych hodnot. Otazka je co si za virtualne nafoukle kredity lze realne poridit? Tady jsem uz dosli na realne limity toho ideologickeho nekonecna. [mrknutí jedním okem]
http://www.czechfp.cz/site/?p=7482
http://www.blisty.cz/2009/6/5/art47224.html

192706

6.6.2009 4:01

RE: Veci je dobre sledovat i v celkovych souvislostech.

p 125.?.?.?

Reakce na 192577

...my tady potrebujeme batusku Putina jeste delsi dobu a musime doufat ze nebude zakennedyovan,protoze vyhnal mudrce od velkeho a bohateho koryta,ktere jiz temer bylo jejich diky Jelzisteinovi..pomnik pro Putina by se tak stal nahrobnim kamenem pro Slovany a jine narody.....

192744

3.6.2009 20:07

RE: Veci je dobre sledovat i v celkovych souvislostech.

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 192574

Čína má jistě mnoho možností jak naznačovat co si přeje Americe. Třeba poslat zástupce do Ameriky se všema úpisama a US dolarama a chtít za ně něco jiného, cokoliv jiného ale fysicky hmotného. [smích]

192586

5.6.2009 12:03

RE: Veci je dobre sledovat i v celkovych souvislostech.

mtk 80.?.?.?

Reakce na 192586

Třeba jemnější toaletní papír, Číňanům už krvácí zadky ...

192707

3.6.2009 18:31

Výroba opozice

KONTRA-KASTROL 158.?.?.?

Domnívám se, že politická strana Libertas je syntetickou opozicí; dovolte mi prosím citovat z článku uveřejněného na europskenarody.info týkajícího se JUDr. Sládka: "Poslaním SPR-RSČ a M. Sládka bola kompromitácia národného programu a toto poslanie bolo splnené, na čo bola SPR-RSČ odstavená (v júni 1998)“. Sládkové poslanie bolo analogické s poslaním Jörga Haidera v Rakúsku a Vladimíra Žirinovského v Rusku. Obe tieto figúrky sú totiž nástrojom xxxxxxxxx kruhov. Dnes už bezvýznamný J. Haider je slobodný murár, rovnako ako Žirinovskij..." Syntetická opozice takto dokáže 1) zabránit sformování skutečné opozice, která by se jistě byla zformovala, 2) neutralizuje talenty, 3) kompromituje celé hnutí (např. přijetím V. Železného, který byl trestně stíhán za závažné zločiny - nikoli za ideozločiny - (smích)-) atd. Na druhou stranu je postoj V. Klause k Lisabonské smlouvě předvídatelný, protože EU se chystá výrazně omezit volný trh (který je jakousi modlou, které se V. Klaus veřejně klaní). Co si o tom myslíte? A co putinovsko-medveděvovská klika? Taky zednáři?

192579

3.6.2009 21:07

"Nejvyšší íránský vůdce Ajatoláh Chomejni" se už naštěstí pár let smaží

A.S. Pergill 89.?.?.?

v nejhlubším místě pekla. Nicméně to tak trochu svědčí o serióznosti textu (a z nadšených předdiskutujících si toho nikdo nevšiml [chechtot] )
Navíc je třeba mít na paměti, že Írán je extrémní theokracií (což je v podstatě jediná forma vlády, kterou islámské "právo" uznává za legitimní) a je z důvodů závislosti svých vůdců na zcela iracionální a se zdravým rozumem neslučitelnou směsici náboženství a ideologie naprosto nevypočítatelný, nelze mu sebeméně věřit (jakýkoli slib učiněný nevěřícímu, i nejslavnostnější přísaha, muslima nijak a k ničemu nezavazuje - naopak je považováno za smrtelný hřích, pokud by dodržená takového slibu poškodilo islámské zájmy), tudíž s ním ani nelze reálně vyjednávat. Bude-li převálcován, bude jen dobře.
Jediné, co se dá američanům, a plným právem, vytýkat, je blábolení o "velkém náboženství uneseném teroristy". Protože "umírněný muslim" je stejný nesmysl jako "umírněný nacista". S muslimy a islámem je nutno zacházet tak, jak se zacházelo s nacisty a nacismem po porážce Německa za WW2: Význační nacisté byli popraveni, garnitura pod nimi byla nuceně vyřazena z veřejného života a zbytek byl denacifikován (byť v důsledku studené války ta denacifikace zdaleka nebyla tak důkladná a důsledná, jako měla a mohla být). Přesně totéž je potřeba udělat po dobytí islámské země (jakékoli). Přesně totéž se mělo udělat v Afghánistanu i v Iráku: Význačné šiřitele a udržovatele islámu (soudce podle šaríje, duchovní, příslušníky náboženské policie atd.) zlikvidovat, další garnituru strčit na léta do pracovních táborů a zbytek deislamizovat.

192589

3.6.2009 23:52

RE:

steve 70.?.?.?

Reakce na 192589

a nekoho dePergillovat ...
Vitej v lune Nebeskeho klidu slovane !!! [smích]

192596

4.6.2009 7:24

RE:

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 192596

>a nekoho dePergillovat ...
-------
To jsou ti "Boží" bojovníci. Co se nehodí do krámu důsledně vyvraždit. [chechtot] [chechtot] Pergill to má v té jeho palici pořádně pomotaný. Na takové poslat ADL. Vždyť z Pergillského ta nenávist přímo čiší. [velký smích]

192614

4.6.2009 20:25

A co takhle něco věcného?

A.S. Pergill 89.?.?.?

Reakce na 192614

O vyvražďování tady nikdo nemluví - jen o likvidaci bezcenných zločinců, kteří plánují naprosto veřejně naše vyhlazení. A je naším zcela legitimním právem se tomu bránit. Pochopitelně, mohli bychom to udělat (v opačném gardu) jako Mohamed a jeho následovníci v řadě zemí světa, kde bylo nemuslimské obyvatelstvo systematicky a prakticky kompletně vybito a nahrazeno civilizačně bezcennými muslimy (např. prakticky celá Afrika severně od Sahary, jedinou významnou výjimkou z totální genocidy na tomto území jsou Koptové, zbytek původního egyptského obyvatelstva, živořící na zlomku původního území). Technicky bychom na to měli.
A pokud se týká ADL - jedná se o organizaci, která je podstatně větší hrozbou demokracii, než kterákoli neonacistická organizace na světě (a s největší pravděpodobností nebezpečnější než všichni neonacisté na světě dohromady).

192655

5.6.2009 8:00

RE: A co takhle něco věcného?

Robocrep 217.?.?.?

Reakce na 192655

>O vyvražďování tady nikdo nemluví - jen o likvidaci

[velký smích] [velký smích]

O zdražování taky nikdo nemluví, jen o úpravě cen.
O ukončení těhotenství taky nikdo nemluví, jen o přerušení.

Naštěstí, tady mezi Zvědavci všichni rozumíme.

192695

5.6.2009 9:24

RE: A co takhle něco věcného?

steve 70.?.?.?

Reakce na 192695

[chechtot] , kruci - ja si to vzdycky musim precist 3x, jestli se mi to nezda !!!! [chechtot] [chechtot]

192699

5.6.2009 16:03

RE: A co takhle něco věcného?

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 192695

>Naštěstí, tady mezi Zvědavci všichni rozumíme.
------
Jedině s tou ADL má obrovskou pravdu. Jinak bych to psychoanalyzoval na: "Islamofobii v pokročilém a nevyléčitelném stavu". A takové pacienty snad už jedině utratit. Ti se už nikdy nevyléčí. [chechtot] [velký smích]

192720

5.6.2009 20:24

RE: A co takhle něco věcného?

A.S. Pergill 89.?.?.?

Reakce na 192720

Fobie je "neodůvodněný, iracionální strach t nějaké věci, osoby nebo situace", tolik definice. Stačí se podívat prakticky do jakékoli islámské země, stačí přečíst Korán a dostupné hadísy (které jsou pro muslimy stejně závazné jako ten Korán), a lze najít stovky naprosto věcně racionálních důvodů, proč by se měl nemuslim islámu a islamizace obávat.
Nehodlám připustit, aby se do civilizovaných zemí vtlačilo islámské "právo", kde se nepřihlíží k věcným důkazům a svědectvím jiných osob, než jsou muslimové (tímto mechanismem prakticky ve všech islámem okupovaných zemích došlo k transferu nemovitostí do rukou muslimů, přestože byly zaknihovány nebo jinak evidovány jako vlastnictví nemuslimů). Nehodlám připustit, aby o tom, jak se budou moji potomci oblékat, stravovat, co budou moci studovat, zda a v jakém oboru pracovat atd. rozhodovala bezcenná podprasata, jako jsou soudcové podle "šaríje".
Dá-li se to zařídit, aniž by se jedinému muslimovi zkřivil jediný vlas na hlavě, jsem pro; sem se zaručeně funkčním postupem! Je-li podmínkou totální celosvětové vybití muslimů (jako opačný extrém), je to pro mě jen otázka technického a logistického zajištění, žádné "etické dilema" se rozhodně nekoná (tak jako se nekoná, když si beru antibiotika na infekci a pohubím tím miliardy bakterií).
Miliarda muslimů je naprosto bezcenná, neexistuje žádný islámský Michelangelo, Leonardo, Shakespeare, Edison atd. (a pokud by existoval a adekvátně se projevil, byl by ubit náboženskou policií). Pokud zanikne, nebude to pro lidstvo sebemenší ztráta.

192732

5.6.2009 22:48

RE: A co takhle něco věcného?

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 192732

Pak musite Pergile zparacovat na porodnosti. Index porodnosti bohateho vyspeleho zapadu je 1.3. Vyvrazdeni miliardy muslimu vam nemuze pomoci, protoze pokud radikalne v nejblizsich 20-30-ti let zapad nezvrati tento demograficky trend, tak populace zestarne do te miry, ze bude odsouzena k vymreni. Vojenska prevaha Zapadu je takova, ze zadneho nasilneho importu jinych kulturnich hodnot se nemusi bat. Zatim jsme exportovali do muslimskych zemi "svobodu", "demokracii" a jine zapadni hodnoty. Kupodivu ti nevdecni muslimove o to nestoji. O tom, ze nemate eticke dilema nepochybuju ani v nejmensim. Pri absenci etiky, moralky a lidskosti se jedna o naprosto zakonity stav existence.

192735

5.6.2009 23:31

RE: A co takhle něco věcného?

A.S. Pergill 89.?.?.?

Reakce na 192735

1. Pokud se mi ve sklepě přemnoží potkani, tak není obvyklé "skočit na starou", abychom je přečíslili, ale zavolat deratizátory, nebo deratizaci provést sám.
2. Přirozená redukce populace, bez válek nebo jiného násilí (které považoval za nezbytné např. Malthus), je spíše pozitivní jev (co by za to dala taková Čína, kde mají opačné problémy přes velice drsnou protipopulační politiku). Navíc nás dovoz pracovních sil nespasí, nutnost jejich dovážení je spíše PR legenda agentur, které si na tom založily velice výhodný obchod. V reálu za každého dovezeného pracovníka přichází jeden náš člověk o místo. A potomci toho importovaného nejsou ochotni pracovat vůbec, takže bilance tohoto dovozu je negativní. Prostě je nutno zajistit, aby se na uvolněné místo, které je vhodné spíše využít k ochraně a regeneraci životního prostředí, nenacpala populace se zcela odlišnými hodnotami, která nakonec nadělá víc zla, než původně evropané.
3. Muslimové opakovaně ukázali, že hodlají euroamerické země kolonizovat a vnutit jim islám. Jejich vůdcové o tom hovoří a píší do sdělovacích prostředků velice otevřeně. Proti kolonizaci je naprosto legitimní se bránit všemi prostředky, tedy i vyhnáním a vybitím kolonizátorů a jejich pomahačů.
4. Etická dilemata v souvislosti s obranou naší civilizace skutečně nemám: Vše, co ji ohrožuje, je naprosto morální zlikvidovat, a to jakýmikoli dostupnými prostředky.
Navíc, pokud padne euroamerická civilizace, pravděpodobně zemře víc muslimů než po případném masívním jaderném úderu - hladem, nemocemi atd., protože my jim zajišťujeme potraviny, léky, technologie atd., bez čehož tam dojde k razantnímu vymírání.

192737

6.6.2009 4:12

RE: A co takhle něco věcného?

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 192737

Copak vam se neco ve sklepe premnozilo nebo vam neco skoncilo na starou? Nepovidejte, az tak?

Co mate konkretne na mysli tou prirozenou redukci populace, neco jako Hitleruv lebensraum? K ochrane pracovniho trhu neni treba strilet nuklearni rachejtle. Mam takovy pocit, ze az nam s drahou ropou podrazi doprava, tak se to vyresi samo.

Co zvani politici neni dobre brat uplne vazne a doslova. Napr expresident Bush mladsi mluvil o islamofasistech, krizovem tazeni a vidite nakonec byl velmi nadseny z pokroku demokracie v Iraku. President Obama na jeho zaverecne nadseni navazal a snazi se otevrit s muslimskym svetem novy dialog. Koneckoncu agrese je z hlediska mezinarodniho prava naprosto nelegitimni. Dokud se pouze mluvi o proventivnich uderech proti nekomu, jedna se o znevazovani prava, ale neni to poruseni prava. Prece by jste se nechtel stat valecnym zlocincem diky preventivni valce Pergile?

O vasich dilematech naprosto nepochybuje. Jste primy razny clovek, mozna dokonce slechtic a pozadujete prima jednoducha reseni. Moralka a etika by vam, zbytecne komlikovala mysleni. Abych byl uprimny nemel bych vubec nic proti tomu, kdyby se tito uprimni lide vaseho typu vyzbrojili a rozdali si to navzajem mezi sebou, ale pokud by slo nejak udelat tu malickost a vynechat z toho lidi jako treba ja, kteri nejak nemaji zajem. Nemaji nic ve sklepe, nikdo jim nevyskakuje na starou a tak podobne.

P.S.
Jak uz jsem rekl, krome lesteni laufu je treba myslet na index porodnosti 1.3, aby jste nahodou necedil za nevdecniky meho typu krev zbytecne. [velký smích] [mrknutí jedním okem]

192745

6.6.2009 9:37

RE: A co takhle něco věcného?

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 192732

Pergillskej, tak ty mi nejprve podáš definici "fobie" a potom mi dopodrobná popíšeš vlastní charakterové rysy, které do toho přesně zapadají. Jdi do sebe chlape. Nehodlám se takovým případem déle zabývat, ale jen krátce tady k tomu:

>Miliarda muslimů je naprosto bezcenná, neexistuje žádný islámský Michelangelo, Leonardo, Shakespeare, Edison atd. (a pokud by existoval a adekvátně se projevil, byl by ubit náboženskou policií). Pokud zanikne, nebude to pro lidstvo sebemenší ztráta.
---------
Podle jakých kritérií posuzuješ ty, Pergille, jiná společenská zřízení, že je nazveš bezcenná?????? Návod z Talmudu? Možná tě to překvapí, ale podívej se například TADY. V horní části najdeš toto:

Olinto De Pretto, an industrialist from Vicenza, published the equation E=mc2 in a scientific magazine, Atte, in 1903, said Umberto Bartocci, a mathematical historian. Einstein allegedly used De Pretto's insight in a major paper published in 1905, but De Pretto was never acclaimed, said Professor Bartocci of the University of Perugia.
-------
Krátce přeloženo: Einstein to bádání šlohnul Italovi Olinto De Pretto. Nebyla to jeho vlastní studie, pouze ji použil pro svoji teorii relativity. Ve spodní části čánku najdeš tohle:

Edmund Robertson, professor of mathematics at St Andrew's University, said: "An awful lot of mathematics was done by people who have never been credited - Arabs in the middle ages, for example. Einstein may have got the idea from someone else, but ideas come from all sorts of places.
------
Obrovské množství matematických formulí (vzorců/výpočtů) bylo předáno lidstvu za středověku lidmi, kteří za to nikdy nebyli uznáni a ohodnoceni. Jsou to právě Arabové, kteří tímto přispěli do dalšího vývoje naších civilizací.

Co tě Pergillskej vede k tomu nekontrolovatelnému strachu z muslimů? Náboženský extrémismus existuje i v jiných náboženstvích, např. v judaismu, dokonce i v křesťanství. To ale neznamená, že kvůli tomu budeš systematicky vyvražďovat celé národy. Tohle tady na Zvědavci hochu neprosazuj. Zajdi si na Eurabia.cz, tam se setkáš s názorovým souhlasem a uznáním. Jak lse pozorovat (a to nepopřeš), tak největší hrozba pro lidstvo v současné době je sionismus a to stoupenců jakéhokoliv náboženství. Především však judaismu. Těch je tam nejvíc, přestože sionismus je pouze politické hnutí a nemá (tvrdí se to) s náboženstvím nic společného. Dej si to v hlavě do pořádku.

192753

7.6.2009 21:30

RE: A co takhle něco věcného?

A.S. Pergill 89.?.?.?

Reakce na 192753

1. Nejsem si zcela jistý, nakolik je Einstein k této otázce validní, ale je obecně známo, že v Einsteinově době už byly léta známy rovnice E=hní a mc^2=h*ní. Einstein pouze tyto dvě rovnice spojil. Zvláště zlí jazykové tvrdí (a mají pro to podklady), že matematický aparát k teorii relativity dala dohromady jeho první manželka atd.
2. Arabové v naprosté většině pouze "předali lidstvu" antické prameny přeložené z původních jazyků do barbarské hatmatilky (v tehdejší, ale i současné arabštině pro řadu vědeckých pojmů chybí slova). Přitom na jeden takto "zachráněný" zdroj připadají řádově desítky jiných, nevratně zničených jejich souvěrci, takže bilance islámu je v tomto ohledu jednoznačně negativní.
3. Náboženský extrémismus v křesťanství byl vždy nebo prakticky vždy tím, čím je: totiž extrémismem. Názorem, zastávaným nepočetnou (přestože v některých obdobích nepříjemně vlivnou) skupinou kleriků. Tytéž názory jsou v judaismu rozšířeny daleko více, naštěstí Židé až do nedávna neměli stát, jehož prostřednictvím by je mohli prosazovat (a v dnešním Izraeli se melou se světsky orientovanými Židy). V islámu identické názory zastává naprostá většina věřících (a v podstatě se dá říci, že kdo je nezastává, není opravdu věřící muslim), takže tam tyto názory nejsou extrémem jako v naší civilizaci, ale mainstreamem.
4. Politický sionismus a islamismus jsou si velice blízké. Rozdíl mezi nimi je ten, že islamisté mají po ruce prakticky neomezenou zásobu náboženských fanatiků, ochotných kdykoli zemřít při "džihádu". Islám/islamismus je pro lidstvo aktuálně největším nebezpečím.

192795

8.6.2009 3:53

RE: A co takhle něco věcného?

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 192795

Pergille, vím, že tebe nikdo nepřesvědčí a ani já se o to snažit nebudu. Snažím se jenom zjistit, odkud pochází ta tvoje nenávist vůči muslimům, proto na tebe reaguji. Dovedu si představit, že vymýváním mozků lze vytvořit extrémismus u jakékoliv skupiny lidí, natož u náboženských fanatiků. Záleží hodně na tom, co za extrémismus považujeme?

Někdo by mohl nazvat extrémisty i jehovovy svědky, protože jejich verbování od dveří ke dveřím může někomu jako extrémismus připadat. Nepochybuji o tom (vím to), že existují spolky islámského extrémismu a že se snaží vyhecovat jiné muslimy k nenávisti ostatních nemuslimů. Korán volá po pohrdání se židy a uráží je. Ne všichni se tím řídí. To samé však lze najít v Talmudu, kde se setkáš s povzbuzováním nenávisti ke všemu nežidovskému. Ale zase...ne všichni se tím řídí.

Podívejme se tedy, jak se obě náboženství jeví navenek. Historicky poslední invaze Islámu do Evropy byla zastavena a odvrácena vítěznou bitvou o Vídeň v roce 1683. Spojenecká vojska Evropy tehdy vedl polský král Jan III. Sobieski (nedávno jsem studoval polskou historii, tak si to pamatuji). Další nebezpečí Islámu historie nezaznamenala. Co však lze v historii pozorovat ze strany sionismu, kde bezesporu převažují stoupenci judaismu? Vezměme jenom období dvacátého století do dnešních dnů v chronologické posloupnosti. WWI., arménský holocaust (1915-1917), Ruská revoluce (1917), WWII. a od roku 1948 nastala palestinská Nakba, která trvá doposud. Vynechal jsem vietnamskou a korejskou válku a nynější v Iráku a v Afganistánu, přestože za tím stojí ti samí lidé. Teď mi řekni, čeho se máme více obávat? Hnutí Sionu a nebo islámského extrémismu? Co je pro lidstvo větším nebezpečím? Připomínám, sionismus zde hraje roli pouze nástroje a dopravního prostředku k zavedení NWO, tomu, kdo sionismus pro tento účel založil a to nemám na mysli Theodora Herzla, ale klan Rothschildova impéria.


Nebudu se vracet k vědeckým úspěchům jednotlivých společenství. Jednak nemám podklady, ale také si nemyslím, že je to natolik důležité? Nebudeme však proto ty méně přispívající do pokladnice vědomostí naší civilizace za to vyvražďovat?

192810

8.6.2009 6:39

RE: A co takhle něco věcného?

A.S. Pergill 89.?.?.?

Reakce na 192810

1. Arménský holokaust je dílem muslimů. Kdyby ho Turci mohli svést na Židy, tak by to už dávno udělali.
2. Historicky poslední invaze muslimů do civilizovaných zemí probíhá právě nyní. Hořící předměstí řady měst v Evropě jsou toho důkazem. "Dobudeme Evropu dělohami našich žen", hlásají islámští duchovní, a neexistuje sebeslabší signál, že by to nemysleli vážně.
3. Korejská válka byla odpovědí na agresi severokorejských bolševiků. Vietnamská válka byla vyvolána bolševiky severovietnamskými. Palestinci byli členy útočící koalice, která prohrála válku. Poté ještě stáli na straně poražených útočníků v dalších válkách. Svůj osud si naprosto zaslouží. Kdyby chtěli mír, tak ho dávno mají. Opakovaně odmítli mírové uspořádání ve velmi pokročile dohodnutém stádiu.
4. Bible, Talmud atd. jsou příslušnými věřícími chápány jako lidský výtvor, který se může mýlit, a který může být změněn nebo nebrán doslova. Korán je muslimy chápán jako slovo boží (sepsané přímo na základě božského diktátu), musí být chápán doslova a jakékoli pokusy o výklad, zařazení do historického kontextu atd. jsou chápány jako těžké kacířství (a v řadě současných islámských států oficiálně trestány smrtí).
5. Vědecké úspěchy:
a- Euroatlantická civilizace (pokud k ní přičteme antiku) prakticky vše, co dělá moderní svět moderním světem a moderní vědu moderní vědou (některé civilizace - třeba Čína - dokázaly mnohé z toho, ale nedokázaly to dát do použitelného uspořádání - např, Číňané vynalezli střelný prach, evropané ho buď převzali nebo vynalezli nezávisle, ale už sto let po jeho vynálezu měli kvalitnější střelné zbraně než Čína půl tisíciletí po jeho vynalezení)
b- Judaisté - prakticky jen přicmrndávání, a za podmínky, že se dotyční zbavili judaismu a stali se součástí předchozího. Kdyby Einstein nebyl pokřtěný a žil v židovské komunitě, tak by teorie relativity atd. nesly jiné jméno.
c- Islám - prakticky bezvýznamný
d- Ostatní kultury - naprostá většina z nich výrazně významnější než islám
x - Tyhle věci zcela jistě důležité jsou, protože je z nich vidět, která civilizace umožňuje rozvoj lidského společenství, a která ho naopak strhává na předcivilizační úroveň
6. To, že se nás muslimové snaží strhnout na svou úroveň (což by naprostá většina z nás neměla šanci přežít), je postačujícím důvodem k razantní obraně. Minimálně k vytvoření bipolárního světa, "železné opony", atd. Pochopitelně, také k vyhnání všech muslimů z civilizovaných zemí, pokud nebudou ochotni se v krátké době asimilovat. Pokud to nezabere, pak jsme zcela oprávněni jít dál, až k "technicky možnému maximu". Konec konců, kdyby tohle neudělali naši předkové, tak tu lítají neandrtálci a loví mamuty. Všichni jsme potomci pachatelů úspěšné genocidy [smích]

192812

8.6.2009 17:28

RE: A co takhle něco věcného?

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 192812

Zatím jsme se k ničemu nedostali, Pergille. Pátrám po důvodu tvojí nenávisti proti muslimům a ty mi tady píšeš o nepokojích muslimů a jejich demonstracích v Evropských zemích. Zamysli se nad tím. Kdo se snaží o smíchání různých ras k vyvolání nesvárů? Kdo podporuje emigraci v Evropě? Kdo má zájem na zničení bílé rasy? Nejsou to muslimové, ale Voldemorti, řízení sionem. Muslimové jsou k tomuto účelu jenom zneužiti.

Další tvoje obava, jak píšeš, je z jejich reprodukční (rozmnožovací) schopnosti (válka dělohou k ovládnutí světa). Já si zase naopak myslím, že tohle je záměr přírody - mít potomky. Pro mnohé z nás to je jeden z nejdůležitějších a nejušlechtilejších smyslů života. Tak to funguje už stovky tisíce let u všech forem života a proto jsme tady i my. Neházej to na muslimy. Najdi si jiné kamarády a změníš názor. Já znám osobně několik muslimů a mohu ti potvrdit, že to jsou normální lidé, jako každý jiný. A nejen to, vůbec nechovají k jiným lidem takovou nenávist, jako ty vůči muslimům.

Takže, jak vidím, ty sám neznáš pravý původ té tvojí osobní nenávisti. Zkrátka musíš (nebo chceš) někoho nenávidět, což je zase tvůj smysl života. To je tvoje povaha a s tím už nikdo nic nenadělá a ani já to nezměním. Proto s touto diskuzí končím. Doplň si historické vědomosti. Nic z toho, co jsi zde na toto téma napsal, se nezakláda na pravdě. Ani ten arménský holocaust.

192856

8.6.2009 21:28

RE: A co takhle něco věcného?

A.S. Pergill 89.?.?.?

Reakce na 192856

1. I ty stránky, na které vede váš odkaz jednoznačně uvádějí, že Armény a další nemuslimy pobili Turci. To, jestli je nějaký sionistický politik ponoukal nebo manipuloval, to jsou jednak spekulace, jednak kdyby ti Turci nebyli zločinci "od přírody" (resp. od islámu), tak by na to ponoukání nedali.
2. Lidstvo je jednoznačně přemnožené nad míru únosnosti přírodních a ekonomických zdrojů. Pokud dochází ve vyspělých zemích k jeho přirozenému úbytku, tak je to spíše pozitivní jev (vygooglete si, jak drasticky a násilně jsou nuceni týž problém řešit v Číně). Je proto nesmysl, aby se tento pozitivní jev likvidoval tolerováním civilizačně nekompatibilních imigrantů.
Pokud se týká těch osobních známých: R. Heydrich byl skvělý klavírista a znalec hudby (a dalších kulturních jevů), a přesto už za svého života plánoval vyvraždění Lidic (je to prokázáno, "odveta za atentát" byla jen PR, stalo by se to i kdyby Gabčík s Kubišem svou akci o pár týdnů odložili). A totéž by se dalo říct i o dalších válečných zločincích a špičkách zločinných režimů, až na pár výjimek.
3. Mám prostudovaný celý Korán, životopisy Mohameda a další relevantní dějepisné texty, některé hadisy atd. Patrně znám islám podstatně lépe než průměrný muslim, navíc ho mohu sledovat s odstupem, na který muslim nemá. Proto vím, pravděpodobně lépe než vaši přátelé (pokud na vás neuplatňují takíju), co s námi muslimové zamýšlejí.
4. I kdyby byla pravda to o Voldemortech v pozadí, pokud důsledně a systematicky zlikvidujeme jejich nástroje, budou bezmocní. A pokud vystoupí veřejně, a lidé už budou v důsledku předchozího boje zorganizovaní a nažhavení, tak skončí přesně tam, kde ty jejich nástroje.

192864

8.6.2009 7:19

RE: A co takhle něco věcného?

hestroy 90.?.?.?

Reakce na 192810

Mirdo, ty jsi svatý člověk. Já bych se s podobnými zločinci, kteří veřejně hlásají náboženskou a rasovou nenávist a vyzývají k hromadnému vyvražďování, vůbec nebavil. Je to pod mojí úroveň, bavit se s takovou lůzou. To bych se příště mohl bavit s kápem koncentračního tábora a to si ještě myslím, že proti Pergillovi to byli do jednoho světci. Jak už jsem jednou řekl, lidé typu Pergillskýho jsou nacistická rasistická špína, která zakládá své jednání na Talmudu a Protokolech. [bliji]

192814

8.6.2009 17:42

RE: A co takhle něco věcného?

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 192814

>...Já bych se s podobnými zločinci, kteří veřejně hlásají náboženskou a rasovou nenávist a vyzývají k hromadnému vyvražďování, vůbec nebavil.
---------------------------
V tom se shodnem, Jindro. Dělám to ze studijních důvodů. U kauzy "Prgillský" jsem došel k závěru, že z divoké šelmy už nic společensky adaptibilního vypěstovat nelze. Jednou vymytý mozek, navždy vymytý mozek. [mrknutí jedním okem]

192857

5.6.2009 12:12

RE: A co takhle něco věcného?

mtk 80.?.?.?

Reakce na 192655

>Technicky bychom na
>to měli.

O tom nepochybuji. Už i v ČR máte svého premiéra. [chechtot]

192708

5.6.2009 22:06

RE: A co takhle něco věcného?

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 78.?.?.?

Reakce na 192655

Takže vyvražďovanie a systematické ničenie kultúry Indiánov, Indov Muslimov atď. bolo a je v poriadku keď to robí Anglikánsky (hocijaký) kresťan? [zmaten]
Myslím si že skôr prebehla násilná Islamizácia.

192733

4.6.2009 7:33

RE: Blbost kvete

korutan 81.?.?.?

Reakce na 192589

Inu Blbost kvete pod leckterou značkou. Pod tou A.S.Pergill bude sklizeň asi opravdu bohatá!!!! Kvety jsou jedinečné!

192615

Příspěvků: 48

03.06. 12:35 Mirda  Počty obětí Irácké války...
03.06. 15:49 Rene Bartosek  RE: Počty obětí Irácké války...
03.06. 17:50 Mirda  RE: Počty obětí Irácké války...
05.06. 22:54 Vlado Z  RE: Počty obětí Irácké války...
06.06. 01:20 steve  RE: Počty obětí Irácké války...
06.06. 03:58 Rene Bartosek  RE: Počty obětí Irácké války...
06.06. 08:47 Mirda  RE: Počty obětí Irácké války...
06.06. 15:10 serpico  RE: Počty obětí Irácké války...
03.06. 12:47 hestroy  Chazaři mezi Araby
03.06. 13:24 Radek 28old  TEORIE ANTIHRDINY
03.06. 20:56 Antiseptik  RE: TEORIE ANTIHRDINY
04.06. 04:08 steve  RE: TEORIE ANTIHRDINY
04.06. 06:18 steve  RE: TEORIE ANTIHRDINY
05.06. 14:04 fist.of.heaven  RE: TEORIE ANTIHRDINY
03.06. 14:21 korutan  Do kouta zahnali nás všechny
03.06. 18:48 steve  RE: Do kouta zahnali nás všechny
03.06. 18:54 Mirda  RE: Do kouta zahnali nás všechny
03.06. 16:32 Rene Bartosek  Veci je dobre sledovat i v celkovych souvislostech.
03.06. 17:46 Petr Gejdoš  RE: Veci je dobre sledovat i v celkovych souvislostech.
03.06. 19:30 steve  RE: Veci je dobre sledovat i v celkovych souvislostech.
03.06. 20:08 Antiseptik  RE: Veci je dobre sledovat i v celkovych souvislostech.
05.06. 11:21 Rene Bartosek  RE: Veci je dobre sledovat i v celkovych souvislostech.
06.06. 04:01 p  RE: Veci je dobre sledovat i v celkovych souvislostech.
03.06. 20:07 Antiseptik  RE: Veci je dobre sledovat i v celkovych souvislostech.
05.06. 12:03 mtk  RE: Veci je dobre sledovat i v celkovych souvislostech.
03.06. 18:31 KONTRA-KASTROL  Výroba opozice
03.06. 21:07 A.S. Pergill  "Nejvyšší íránský vůdce Ajatoláh Chomejni" se už naštěstí pár let smaží
03.06. 23:52 steve  RE:
04.06. 07:24 Mirda  RE:
04.06. 20:25 A.S. Pergill  A co takhle něco věcného?
05.06. 08:00 Robocrep  RE: A co takhle něco věcného?
05.06. 09:24 steve  RE: A co takhle něco věcného?
05.06. 16:03 Mirda  RE: A co takhle něco věcného?
05.06. 20:24 A.S. Pergill  RE: A co takhle něco věcného?
05.06. 22:48 Rene Bartosek  RE: A co takhle něco věcného?
05.06. 23:31 A.S. Pergill  RE: A co takhle něco věcného?
06.06. 04:12 Rene Bartosek  RE: A co takhle něco věcného?
06.06. 09:37 Mirda  RE: A co takhle něco věcného?
07.06. 21:30 A.S. Pergill  RE: A co takhle něco věcného?
08.06. 03:53 Mirda  RE: A co takhle něco věcného?
08.06. 06:39 A.S. Pergill  RE: A co takhle něco věcného?
08.06. 17:28 Mirda  RE: A co takhle něco věcného?
08.06. 21:28 A.S. Pergill  RE: A co takhle něco věcného?
08.06. 07:19 hestroy  RE: A co takhle něco věcného?
08.06. 17:42 Mirda  RE: A co takhle něco věcného?
05.06. 12:12 mtk  RE: A co takhle něco věcného?
05.06. 22:06 Oracle  RE: A co takhle něco věcného?
04.06. 07:33 korutan  RE: Blbost kvete

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

41

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 80 čtenářů částkou 14 452 korun, což je 41 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Majitelé lesů raději zakáží cyklistům vjezd do lesa úplně19.10.21 20:20 Česká republika 0

Americké vojenské biologické laboratoře v Kazachstánu19.10.21 18:59 Kazakhstan 0

Evropská agentura pro léčiva zahájila hodnocení vakcíny společnosti Pfizer pro děti ve věku 5-11 let19.10.21 09:23 Evropská unie 0

Krize toaletního papíru!19.10.21 08:31 Česká republika 4

USA jsou připraveny posílit obranné schopnosti Gruzie - šéf Pentagonu přijel do Tbilisi18.10.21 09:21 Gruzie 2

Fauciho jedy18.10.21 09:16 USA 2

Kanadská provincie vydala nová pravidla COVID, která umožňují vládě zabavit soukromý majetek17.10.21 18:30 Kanada 2

„Tak to ne!“ Povinné vakcíny narazily na vážný odpor. Hnízdil spustil kanonádu17.10.21 17:46 Česká republika 1

Volby, AfD naletělo šmejdům17.10.21 04:52 Německo 1

Od severu k jihu je Itálie zablokovaná16.10.21 19:43 Itálie 2

Slovinský premiér označil poslance Evropského parlamentu za "Sorosovy loutky"15.10.21 19:07 Slovinsko 4

Do Tatier už len elektromobilom?15.10.21 19:04 Slovensko 5

Izrael zaútočil na Sýrii pod krytím dopravních letadel15.10.21 18:55 Sýrie 0

Hlavní vražedný nástroj v britských nemocnicích15.10.21 18:39 Británie 0

Pilot zemřel při letu několik dní po očkování15.10.21 10:38 USA 3

Roušky všude a restaurace jen pro očkované. Vláda po volbách zvažuje zpřísnit opatření14.10.21 17:03 Česká republika 2

Osoby s vagínami14.10.21 13:29 Neurčeno 3

Plyn čerpaný do evropských zásobníků klesl na minimum13.10.21 17:33 Evropská unie 2

Policie Feriho stále nevyslechla13.10.21 12:48 Česká republika 1

Analýza českého MZ : Nejvíc příznaků covidu a úmrtí tento rok na covid je u lidí po první dávce očkování!13.10.21 12:09 Česká republika 7

Měnové kurzy

USD
21,92 Kč
Euro
25,50 Kč
Libra
30,27 Kč
Kanadský dolar
17,75 Kč
Australský dolar
16,40 Kč
Švýcarský frank
23,76 Kč
100 japonských jenů
19,18 Kč
Čínský juan
3,44 Kč
Polský zloty
5,57 Kč
100 maď. forintů
7,03 Kč
Ukrajinská hřivna
0,84 Kč
100 rublů
30,92 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 823,86 Kč
1 unce stříbra
523,16 Kč
Bitcoin
1 371 716,72 Kč

Poslední aktualizace: 19.10.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 5 799