Diskuze k článku

Povedou finanční těžkosti USA k novému světovému pořádku?

Příspěvků 28

14.4.2009 6:29

Co, bude s dolarem je starost,ale , ekonomové předpovídají světový hlad.

kozoroh 61.?.?.?

Takže ,diskutujme,co bude a cone,ale ,mnozí vědí co přijde a budou na to zcela připraveni ,oproti těm ,co se vrátí domů od piva a nikdy se o nic nezajímali.Jediná záchrana světa ,od hladu je geneticky ošetřované jídlo, prosím, vše se dá využít ,když je lidsvo zastrašované a to jakýmkoliv způsobem,UDRŽOVAT LIDI VE STRACHU, ZNAMENÁ S NIMI NANIPULOVAT,TAM, KDE JE CHCETE MÍT.
Co,když nastane situace ,že budete mít v rukách nějaké platidlo,ale , nebude za něj nic k dostání ,nebot obchody,supermárkety budou prázdné, bude to něco více ,než bezmasé pondělky, jak ,všichni,dříve narozený pamatujeme, tepláky v jedné velikosti a v jedné barvě, v novém ,otevřeném obchodním domě.
Různé finanční změny a zkrachování měn ,může přivest lidi k hladomoru, tak,jak kdysi na Ukrajině, nebot ,hlad je tichá zbran.Lidé dali všechno,co měli, za kousek chleba a jiní enormě bohatli.Takže shrnme si všechny dostupné zprávy a udělejme si představu ,kam se řítíme.
====================

China and Russia are calling for the creation of a new world reserve currency amid fears that the Federal Reserve's quantitative easing policy - essentially printing money - might cause hyperinflation, then collapse.

A spokesman for the US Treasury told The Times that US gold holdings are audited every year by the Department of Treasury's Office of Inspector General. He confirmed that although independent auditors oversee the process they are not given access to the Fort Knox vault.

The website of the US Mint says that the 147.3 million troy ounces of gold in Fort Knox “is held as an asset of the US”. It does not elaborate.


According to the Jewish Law the GOLD of the peoples of the world belongs to Yaweh (Jewry) anyway, as the Talmud states:

»"Lord of the world, we have created many market places, we have built baths and we multiplied silver and gold. And we did it only for Israel" ... The Lord then speaks to them: "The gold and silver belongs to me."« (The Talmud, Goldmann Publishing Co, Munich 3/1988, IISBN 3-442-08665-5) page 132
"»President Barack Obama will order martial law this year ... There is a high probability that the collapse of the United States will occur by 2010,«

188366

14.4.2009 8:31

RE: Co, bude s dolarem je starost,ale , ekonomové předpovídají světový hlad.

pietroo 194.?.?.?

Reakce na 188366

Tak jako Stalin uměle vytvořil hladomor na Ukrajině, je možné, že něco podobného zopakují ti, kteří dnes mají tu možnost. Udělají jako, že se zhroutil trh, a jako padají banky.. Mají postupně pod kontrolou veškerou produkci potravin, takže vlastně nikde už není domácí výroba. Bude se dovážet do Evropy z Kanady a z Evropy zase do Kanady.... U nás budeme jíst z Německa, Němci z Itálie atd. a celý ten spletenec bude mít pod kontrolou jedna skrytá skupina.
Jinak je zajímavé, že ve stejné době, kdy byly hladomory na Ukrajině, aby byli vykořenění nezávislí zemědělci, v přesně stejné době proběhlo totéž v USA, kde po velké hospodářské krizi už farmáři byli závislí na bankách. Pokud předtím nespáchal sebevraždu v důsledku bankrotu, protože nemohl prodávat. A lidé přitom umírali hladem, protože si nemohli jídlo koupit. Situace která snad přirozeně ani vzniknout nemůže?
Možná výsledkem dnešní krize bude další komunizace společnosti, vykořenění lidí.

188367

14.4.2009 8:31

RE: Co, bude s dolarem je starost,ale , ekonomové předpovídají světový hlad.

Soudce Lynch 88.?.?.?

Reakce na 188366

Můj kamárad (svědek Jehovův) mi už před 2 lety říkal, že všechny národy si odsouhlasí jako "vládce" OSN, ale že OSN to moc dlouho neudrží na uzdě....
Říkal, že v Bibli je napsáno, že lidi budou prosit hory aby na ně padly...čímž se myslí jak mi bylo vysvětleno, že lidé budou žádat OSN o vyřešení problémů, ochranu atd...
No každopádně se toho asi dočkáme

188368

15.4.2009 17:19

RE: Co, bude s dolarem je starost,ale , ekonomové předpovídají světový hlad.

Dramenbejs-neprihlasen 85.?.?.?

Reakce na 188368

Svědek Jehovův a ví, že existuje OSN? Takhle vzdělaného jehovistu jsem ještě nepotkal... [chechtot]

188454

17.4.2009 20:54

RE: Co, bude s dolarem je starost,ale , ekonomové předpovídají světový hlad.

dodo 88.?.?.?

Reakce na 188454

Z potkání někoho lze odvodit jeho příslušnost k něčemu? Nebo dokonce vzdělanost? Jak? Že nekulhá? Nebo že ctí světla na přechodech? Nebo že neplive na zem?

Mám celkem pravidelně možnost dát se do diskuze o Bibli se dvěma z těch opovrhovaných - kteří mají dost na to, aby je jako specialisty zaměstnávala dukovanská jaderná elektrárna - v souvislostech mnohem hlubších než o ní ví jak laici tak i klér a oni její obsah vykládají zcela vědeckými metodami se soudobými poznatky. Jistě že nejsou všichni takoví, ale kdo zná jaké společenství, kde jsou všichni dokonalí? To vyjádřené odsouzení, hodné pohledu z okna rychlíku v tunelu, se pak jeví jako ono okřídlené "podle sebe...", což je vlastně bezděčná sebekritika vypuštěná efektem bumerangu. Inu "jak se do lesa volá..."

188620

18.4.2009 6:55

nepotkal ale potkas

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 64.?.?.?

Reakce na 188454

nepotkals,ale snad nekdy jeste potkas, aby i vy ale jste se mohl dostatecne pripravit a vybavit na tu dobu pretezkou,jehovista nejsem a svedkem neni dnes radno byti,ale i tak vam doporucuji vyplatit vsechny dluhy vase a to co nejdrive , do posledniho centu ci halire jim na prkno vse vyplatte,plnych zasob potravin i vody pitne pokupte a zlata i par stribrnych ve vacku prichystano mejte,do embecka plne nadrze paliva vzdy peclive dolejte a buchet pytel plny necht vam pani mama kazde nedele napece [ty se muzou vzdycky hodit a taky bych si pribalil nejakou tu flasku,doporucuji Ferneta,aspon litrovku],no a snad vam doprano bude i setkani s nejaky tim napomocnym,druznym a vzdelanym svedkem,treba i jehovovym,preji vam hodne zdaru

188671

16.4.2009 0:46

RE: Co, bude s dolarem je starost,ale , ekonomové předpovídají světový hlad.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 188368

o tej biblii a horach len moje neiste pozliepane veci :

- modlite sa aby sa vas utek neudial v zime lebo to bude suzenie najvecsie ake bolo kedy a uz ani viac nebude
- utek z miest (kto bude v judsku ale mozno sa mysli vseobecne mesta) nech uteka do hor
- kto bude na poli (mozno sa mysli bojove pole, alebo len mimo mesta) zahynie mecom
- a len na kopcoch bude ako tak sa dat zniest a aj tam budu ludia skrceni cupiet ako holuby v pokore ked pridu konecne dni resp. velke suzenie.

188476

14.4.2009 16:48

Hlad a ti co jej vyřeší

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 188366

Ano, "elitami" řízená ekonomika je záměrně vedena k tomu, že nebude dostatek potravin. Nejen, že se potraviny používají naprosto nesmyslně na výrobu biopaliv, ale mnoho států (například v EU) je vedeno k tomu, aby jejich zemědělství bylo totálně zničeno (např. řepka olejná).

V okamžiku, kdy se stane něco s přísunem ropy, naše republika nebude schopná sama vyprodukovat dostatek potravin (tisíce kamiónů, které vozí tisíce kilometrů brambory, zeleninu, cukr, atd. se zastaví) a německé superkmarkety budou zet prázdnotou.

Po období obrovských nepokojů se objeví tací dobří lidé, jako je pán Rothschield nebo Rockefeller, kteří mají pod palcem většinu surovinových nalezišť a GMO zemědělství a nabídnou řešení "KRIZE", kterou sami vyvolali.

V současnosti probíhá skupování posledních strategických oblastí, dnes nejen surovinových nalezišť, ale také zemědělské půdy za bezcenné papírky, které jsou tištěny po bilionech, aby pak, po pádu jejich hodnoty, mohli ti, co je tiskli, vesele pokračovat dál, ovšem s tím, že tentokrát jim patří opravdu vše. Samozřejmě, že oni to lidem rádi pronajmou, aby jejich půdu obdělávali, těžili rudu, atd, ve zkratce dřeli jak otroci s tím, že jim strejda Rothschield přenechá 10%, aby nechcípli hlady.

Nebude to porpvé, podobné kousky se v lidské historii opakují každou chvíli.

Rozděl a panuj. Udělej problém a pak nabídni řešení. Je to pořád dokola... [bliji]

188383

17.4.2009 22:43

RE: Hlad a ti co jej vyřeší

dodo 88.?.?.?

Reakce na 188383

Minimálně se takovému scénáři dá přiřknout zločinné spolčení ke globální genocidě, ve stádiu pokusu o její realizaci. Protože však zde není světská moc, schopná toto veřejně odhalit, vyšetřit, odsoudit a potrestat, zbývá jen naděje na ty boží mlýny.

Ta naděje sice není marná, neboť jak se to jeví, tak důvod vzniku té krize je v samotném počtu těch vládců FED, kteří se právě v nelítostném boji sami mezi sebou redukují, dokud z nich nezůstane jen jediný, ale mezitím se bohužel ten soudobý systém zhroutí do nepředstavitelného chaosu ve všech oblastech, s návratem někam do doby kamenné. To ostatně nebude pro lidstvo žádná nová zkušenost, jak dokladuje popisem potopy Bible a jak vyplývá konec konců i z pyramid v egyptské Gíze. Jejich účel (je již znám) přece musel již kdysi dávno někdo rovněž poznat, převést ho do projektu a ten zrealizovat. Že to nemohli být faraoni 4. dynastie, ale kdosi dávno před nimi a přitom se schopnostmi naši civilizaci daleko převyšující, o tom již nelze pochybovat a že poté muselo dojít k jeho úpadku tak zásadnímu, že po něm zbyl jen ten areál tří pyramid a Sfingy, to je nesporné rovněž. Historie se tedy bude jak vidno opakovat, bohužel po nás nezbude těm přeživším zanedlouho zhola nic, vyjma skladů vyhořelého nukleárního paliva a možná i těch tří pyramid se Sfingou.

188629

18.4.2009 2:30

RE: Hlad a ti co jej vyřeší

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 188383

Jndřichu, přesně jak jsi to napsal. Historie se opakuje a stejná strategie byla použita v Rusku na vyvolání ekononmické krize pro úspěšné provedení VŘSR. Přesně podle tvých slov:

>...V okamžiku, kdy se stane něco s přísunem ropy, naše republika nebude schopná sama vyprodukovat dostatek potravin (tisíce kamiónů, které vozí tisíce kilometrů brambory, zeleninu, cukr, atd. se zastaví)...
------------
Pro poučení doplním. Už od března v roce 1917 bolševičtí revolucionáři vlivem svých vyvolených kamarádíčků dokázali ochromit veškerou železniční dopravu a doprava se zastavila. Továrny neměli suroviny na výrobu a možnost odvozu hotových výrobků. Obchody zely prázdnotou a lidé začali hladovět a bouřit se. Tahle situace se udržela až do listopadu, kdy formou revoluce bylo lidem nabídnuto řešení a jak už dobře víme, tak to řešení způsobilo genocidu asi 60 milionů lidí. Teď příjde ta třešnička na dortu.

Fáma oil-peak byla vytvořena ke zdůvodnění, že došla ropa. Doprava se zastaví a zásobování vyvolá nedostatek potravin a všeho ostatního. Získat kontrolu nad ropnými zdroji válkama se doposud nepodařilo, tak se přešlo k jiné strategii, ale o tom později. Krize oil-peak však už není aktuální a více o ní neuslyšíš.

>...GMO zemědělství..
------------
Právě v těchto dnech probíhá schvalování kongresem nově předložený příkaz (bill HR 875), týkající se zákazu organického pěstování zemědělských produktů. Kdopak asi má zájem na takovémto zločinu? No samozřejmě MONSANTO. Pokud tento příkaz projde, tak pod pokutou 500 tisíc dolarů se končí s organickým pěstováním i když to bude pouze pro vlastní spotřebu.TADY je o tom článek. Tohle je ta další strategie vedoucí k ovládnutí a kontrole našich potrvin.

Nebudu se více rozepisovat (je toho hodně), ale jenom se krátce zmíním o té třetí strategii, která se připravuje, což je vakcinace proti chřipce. I tohle tady už v historii bylo. Krátce po I.světové válce, z důvodů špatných hygienických podmínek - což se ke zdůvodnění uvádí - vypukla pandemie chřipky. Zřejmě se s tím už počítalo, neboť antisérum bylo připraveno k použití. Tehdy zemřelo více lidí, než kolik bylo zabito během války a umírali především ti, kteří se podrobili očkování. Člověk může počítat se vším i s otrávenou pitnou vodou. I tohle tady už bylo. Izrahell roku 1948 - otrávení pitné vody Paklestincům s následnou genocidou. Takže jak jsi správně napsal: "Učme se z naší historie".

188652

18.4.2009 2:50

RE: Hlad a ti co jej vyřeší

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 188652

Pár chybiček se vloudilo:
Továrny neměli suroviny na výrobu...
Má být: továrny neměly.
Další překlep: k ovládnutí a kontrole našich potrvin.
Má být: našich potravin.

188654

14.4.2009 21:37

RE: Co, bude s dolarem je starost, .... A CO BUDE S NAMA ??

steve 70.?.?.?

Reakce na 188366

TERROR !! CAJOVY TEROR !! teroriste jsou zakerni, zneuziti caje a naroda proti nove myslence Naseho sveta !!
--------------------------
http://www.huffingtonpost.com/2009/04/14/tea-bag-terror-protests-c_n_186596.html
-----------------------------------
TEXAS zlobi !! rozpad programovane pokracuje, s Amerem v ruce - HURA do fronty !! - privezli fazole z Mexika a kulickova loziska z Izraele !!! SHOP !!, SHOP !! SHOP !!
-------------------------------------
http://www.drudgereport.com/flashtx.htm

188406

15.4.2009 2:07

RE: A CO BUDE S NAMA ??, !! Uz z nas udelali EXTREMISTY !!

steve 70.?.?.?

Reakce na 188406

.. 30, 40, 50 let platime a oni kradou, ukradli nam zivot, duchody, skoly pro nase deti (v Detroitu jich zavreli 40),vzdelani pro nase vnuky, Duchody !! pro nase vnuky.. Ozebracili pristi dve generace a kdyz si udelame cajicek a zeptame se na svoje dane - tak jsme EXTREMISTICKA, PROTIVLADNI ORGANIZACE !! - My,- prdelate maminy, tatove, kteri rano vypadnou a vrati se domu o pulnoci, my - kteri se v nedeli sejdeme na parkovisti u skoly a jdeme, uklidit, nakoupit, opravit, prinest, odvezt aj. starym lidem, ktere tahle zasrana pakaz uz okradla o vsechno, takze muzou chcipnout na ulici ..
.. Takze pred osmi hodinami jsme byli jeste "american peoples" a ted jsme EXTREMISTI !!
----
http://www.fox2now.com/news/ktvi-charles-jaco-cons...

188421

17.4.2009 20:43

RE: Co, bude ?? - KRIZE SKONCILA DNESKA RANO !!!

steve 70.?.?.?

Reakce na 188366

KLKS !!, KLKS !! Kurva Lidi - Krize Skoncila !! Krize pokorena !! Zbabele prcha !! Prosperita nas "obtezuje" na kazdem kroku !! Jsme opet bohati !! Sampanske tece po ulicich !! Celem k masam, Celem ke krizi !! Celem k Celu !!
.. To neni zly sen - TO JE REALITA !!
--------------------------
http://careandwashingofthebrain.blogspot.com/2009/04/bozo-clown-jim-cramer-says-depression.html

188617

14.4.2009 12:45

it is time for another revolution......

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 213.?.?.?

Nový světový řád počítá se zachováním USA!Není to totiž nic jiného než anglo-americké světové impérium, které pomocí ovládnutí světového trhu ovládne celý svět.USA se pripravuji na revoluce.Proc by jinak budovali "zadrzovaci" pevnosti po celych statech.Obama je ten kdo prinese NWO a my si toho ani nevsimneme!Az se to stane bude pozde.

Film Alexe Jonese - Obama Deception se tímto zabývá velmi závažně a je vůbec nejkomplexnějším svědectvím o NWO. [cool]

188374

14.4.2009 16:48

RE: it is time for another revolution......

Oldis 213.?.?.?

Reakce na 188374

ja spis myslim ze Obama je predvoj, sice nechava budovat zadrzovaci tabory, ale potaji a potichu. Obama prisel jako nositel liberalni zmeny, kterou hodla provest a hodla take selhat, zamernymi selhanimi se chysta pripravit pudu pro sveho nastupce, ktery bude radikalni konzervativec(republikan), jez prijde napravit demokraticky bordel a zacne tim ze si, pod plastikem napravy, nabali diktatorske funkce a pak to teprve zacne.

188382

15.4.2009 5:47

RE: it is time for another revolution...... the question is: TODAY? or ..

steve 70.?.?.?

Reakce na 188374

.. vsimnete si toho, za oceanem to vypada na pomerny klid, media se "staraji", jed do Statu, povidej si z lidmi, bud na par tydnu, mesicu jeden z nich. Jsou jaci jsou, kazdy je nejaky. Ale "kalacha" mu z ruky nevyrves, radeji vedle neho lehne .. Rikaji - nasi vojaci do nas strilet nebudou a s tema par tisicovkama hajzlu z Blackwater co je pritahli z jizni Ameriky - s temi si poradime. Rikaji, nesmime to pustit tak daleko aby to do ruky dostala UN (OSN), poslou tady Cinany nebo Rusy (OSN jednotky), ti by nas vyridili ... Tento nazor jsem slysel Xkrat, existuje pomyslna hranice zdanlive apatie, jeden maly krucek - a dojde k explozi. Gulas se da dolevat vodou a michat aby se nepripalil, pak uz to neni k zradlu a pripali se ...
-----------
COPY: HOMELAND SECURITY
http://www.catholicnewsagency.com/new.php?n=15670

188426

14.4.2009 19:31

Všechny tzv. krize či těžkosti - mají za cíl světovou vládu!

Deek 89.?.?.?

Proto se to vše dělá - a cílem je světová vláda! Myslím že velmi
výstižný je citát z díla J. Rothkranze; 666 - číslo šelmy:
"Všechno je už bezmála hotovo. Všechno je už nejen v praxi, ale i psychologicky připraveno pro One World: Židozednářskými funkcionáři doslova prošpikovaná Organizace spojených národů je připravena jako světový vládní aparát. Funkce vměšovací „mírové“ policie, kterou si OSN osobuje, bude mnoha lidmi nadšeně přijata. Přeměna národních armád v celosvětově použitelné policejní jednotky OSN rychle pokračuje. – Etnické a náboženské promísení křesťanských národů Evropy a Ameriky dělá skvělé pokroky díky multikultuře a ekumenismu světového náboženství. – Pod přísnou celosvětovou židozednářskou kontrolou jsou masová sdělovací média a mnohá z nich se dokonce nacházejí v přímém židovském vlastnictví. – Odpad od (skutečného) křesťanství je už téměř úplný. – Ochota nových i starých pohanů, stejně jako zdánlivých křesťanů, holdovat divotvornému falešnému Kristu z milosti ďábla, tedy Antikristovi, je také mimo jakoukoli pochybnost. – Dozírací a kontrolní technika pro plánovaný světový policejní stát už dozrála a je plně k dispozici. – Průmyslový a další nemovitý světový kapitál se také z největší části nachází přímo či nepřímo v židovských rukou. – Veškeré světové finančnictví je rovněž nepochybnou židovskou doménou, a tak dále a tak dál.
Je tedy třeba už jen udělat úplně poslední organizační opatření před velkým úderem; One World a jeho satanský vládce, Antikrist, musejí veřejně vystoupit na veřejnost jedním jediným překvapivým úderem, protože 99 procent světového obyvatelstva až do dnešního vůbec neví (nebo jen velice málo) o tajemných rejdech Satanovy synagogy, nebo dokonce o nich nechce nic vědět. Všichni jsou nepřetržitými zamlčovacími, dezinformačními, rozkladnými a propagandistickými kampaněmi masmédií připravováni na One World s protikřesťanským předznamenáním, protože je jim prezentován jako výsledek více méně normálního politického, hospodářského, kulturního a náboženského „vývoje“. Přímou výzvu, aby se podrobili jedné jediné židovsko-protikřesťanské světové vládě, by lidé jistě rozhořčeně odmítli, kdyby jim byla předložena otevřeně. V důsledku toho je na samém konci dlouhé podvratné cesty Satanovy synagogy nezbytné ještě bleskové zaskočení těch, kteří byli tak dlouho voděni za nos.

2. Toto zaskočení bude mít podle všeho očekávání místo původně plánované třetí světové války nejspíš podobu uměle vyvolaného celosvětového finančního zhroucení. Přes Židy vynalezené a jimi téměř beze zbytku ovládané burzy může být zinscenováno doslova v každém okamžiku, a to navíc na sto a jeden způsob. Volba okamžiku v podstatě závisí na tom, kdy to pro dům Rothschildů a kolem něho se...Automaticky kráceno

188395

14.4.2009 20:51

Vytvorenie jediného globálneho štátu

lara 78.?.?.?

ak si majú najbohatší udržať kontrolu nad masami a úspešne ich vmanipulovať do celosvetového štátu, nikto nesmie poznať celkový plán a nik nesmie vedieť, kto ho zosnoval. Kým je tu dosť takých, ktorým sa nechce veriť, že by taký úmysel zotročiť nás ako bezprávnych nevoľníkov naozaj existoval, postavenie skrytých elít nie je ohrozené. Ale ako napísala americká autorka Kitty Littleová: "Tí sa najviac boja publicity - a tá ich napokon aj porazí."
http://www.protiprudu.info/caka_ludstvo.html

188402

14.4.2009 21:16

Nezmyselne dohady

Andreejka menhart (zavináč) gmail (tečka) com 92.?.?.?

Chcel by som sa opytat tych vazenych diskutujucich, ktori rozumeju nastoleniu NWO, co robia okrem pisania dojmov, ked uz podstatnemu rozumeju. Preco neprispeju k svojej zachrane a nepresadia nejaku alternativu? Preco cakaju so zalozenymi rukami? Najradsej mam clanky postavene na predpovediach, ktore nikdy nevidu. Vieme napisat milion prikladov, ked udajne niekto niekedy nieco presne predpovedal, ale nevieme presne opisat ani jednu predpoved predtym ako sa naozaj stane. Nastastie vsetci mame v hlave chaos a staci jedno zamavanie motyla nad oceanom a vsetko bude inak. Tym nevyvraciam strategicku poziciu USA v celej hre. Ale pokial bude vacsina ludi cumiet do TV na nezmyselne zvasty, ti premyslavejsi budu o to viac na pochybach, co sa vlastne deje. Riesenie vidim predovsetkym v zmene myslenia primitivnych TV divakov. Po tom volam ... (kazdy sa zaradi podla vlastneho myslenia)

188403

14.4.2009 21:51

RE: Nezmyselne dohady - Ani ne, mam reseni !!

steve 70.?.?.?

Reakce na 188403

..Riesenie vidim predovsetkym v zmene myslenia primitivnych TV divakov.
.. Media,TV atd jsou koser, nedotykat. To by byl antisemitismus !!
.. vsechny divaky postrilet, zmena v mysleni dosazena = problem vyresen !!
.. V jednoduchosti je krasa !!!

188407

15.4.2009 16:11

RE: Nezmyselne dohady

Deek 89.?.?.?

Reakce na 188403

Alternativa je pouze jedna - zbavit Židovstvo mocenského
postavení ve finančnictví, v politice, kultuře, masových
médiií, v nadnárodních institucích, atd. - a to na celém světě!!
A TO JE ABSURDNÍ UTOPIE - KTEROU SI MŮŽE MYSLET POUZE NAMYŠLENÝ
GÓJ!

188450

15.4.2009 17:16

RE: Nezmyselne dohady

Andreejka 92.?.?.?

Reakce na 188450

na zaklade svich nemalych zkusenosti mam vecsi strach z toho, kdyz budou chtit vladnout samozvani vserozumlikove verici kazde konspiraci jako nejaka civilizovana banda prosazujici stabilitu. Rovnez postaveni zidu beru jako holy fakt a mezi odpovednimi vidim predevsim cirkev a jeji dlouhodobe pronasledovani, ktere svoji formou udelalo mezi zidy predevsim bankeri ... je zajimave sledovat, jek tichunce existuji cirkevni ekonomicke skupiny a nikomu neprekazeji (napr.Legatus)

188453

15.4.2009 3:43

O tom, ze svet jednoho hegemona je neudrzitelny neni pochyb.

Rene Bartosek 68.?.?.?

Silne pochybuju, ze by ho mohl nahradit svet jineho osameleho hegemona. Realne exituji skutecna mocenska centra. Latinska Amerika, Cina, Indie, Evropa, oslabene Rusko, ktere povstalo zpatky jako Fenix i oslabene USA.

Jeden sovetsky general pri padu sovetskeho imperia rekl svym americkym kolegum. Ted vam provedemu tu nejstrasnejsi vec ve studene valce, zbavime vas silneho protivnika!! Byla to velmi prorocka slova. Svetovlada a globalizace planety shora silou je nerealizovatelnou utopii. Brani tom,u, tradice, naridni citeni, nabozenstvi, rozdilnost kultura, demokracie i diktatury ( ktery dikatator se doprovolne vzda moci ).... Globalizace korporaci krome konzumu ( i ten je pouze castecne prijmany ), nenabizi zadny silny sjednocujici prvek, ktery by byl schopen prekonat odstredujici tendence!!

Nasilny export zapadniho pojeti kultury, politiky i spolecenskeho usporadani narazi na silny odpor v Asii, Africe. Jakmile padnou idee universitnich multikulturalistu odtrzenmych od skutecnosti v zapadnich zemich, ktere budou vyhroceny behem krize, tak hrozi mezikulturni konflikt. Odstraneni fungujicih mocenskych struktor prohloubenim sbihajicich se krizi a vytvoreni chaosu nepovede k zadnemu novem svetove poradku a svetovlade, jak doufaji nekteri zaslepeni psychopati bazici po moci, ale k hroznemu utrpeni a hlubokemu upadku lidstva. Daleko stabilnejsi je alternativa kooperace v multikulturnim svete, problemu kterym budeme v blizke budoucnosti je vice nez dost. A budou tvrdou zkouskou pro preziti civilizace. Jake bude vysledna volba, ktere nekam nasmeruje budoucnost sveta je zatim nejiste, ale udalosti se nezadrzitelne davaji do pohybu.
http://www.blisty.cz/2009/4/15/art46399.html
http://www.blisty.cz/2009/4/15/art46394.html
http://www.blisty.cz/2009/4/15/art46383.html
http://www.blisty.cz/art/46355.html
http://www.blisty.cz/2009/4/15/art46395.html

188423

15.4.2009 14:07

Jenom pravda, a to na všech myslitelných rovinách nás může osvobodit!!!

Montaznik 88.?.?.?

Americký finanční systém, dnes do značné míry globalizovaný, funguje na principu Ponziho schématu. To netvrdím já, ale profesor ekonomie a práva na Universitě v Missouri William K. Black v rozhovoru se známým americkým publicistou Billem Moyersem. Black je bývalý regulátor, jenž se zasloužil o zmapování a řešení tzv. savings and loans krize za vlády prezidenta Reagana. O této neslavné epizodě se lze více dočíst v Blackově knize The Best Way to Rob a Bank is to Own One.

Black k současné krizi podotýká, že systém, jenž ji vygeneroval, spočívá na kolosálním podvodu,umně skrývaném vzájemně provázanou sítí politických špiček, předních bankéřů a ratingových agentur. Toxická aktiva vznikala záměrně, kryta vysokým ratingovým oceněním, přestože bylo aktérům tohoto „podnikání“zřejmé, že jde o podvod. Vidina krátkodobých impozantních zisků jim za to stála.

Vzhledem k tomu, že nemoci současného systému mají léčit ti, kteří viry v jeho soukolích záměrně roznášeli, nelze očekávat, že léčba bude úspěšná. Co lze tedy očekávat? V tom lepším případě nás čeká japonský průběh krize,tj. bude se i nadále předstírat solventnost bank, čímž recese zůstane více méně trvalým jevem, nebo se půjde s pravdou ven a v důsledku ztráty zbytků důvěry v systém dojde k jeho zhroucení s těžko předvídatelnými sociálními a politickými dopady. Když už i„mainstreamový“ Ambrose Evans-Pritchard prorokuje pro další fázi krize sociální bouře, bude lepší, když přestaneme strkat hlavu do písku a pohlédneme realitě do tváře. Jenom pravda, a to na všech myslitelných rovinách, nás totiž může osvobodit.

Příspěvek jsem našel v odborné diskuzi na www.kurzy.cz a považuji ho za tak závažný, že s ním seznámím čtenáře Zvědavce.

188444

15.4.2009 14:23

Ale kdo a jak bude splácet dluhy - zajímavé dva komentáře z www.kurzy.cz

Montaznik 88.?.?.?

Jinými slovy řečeno, bilance bank jsou pořád špatné a rozhodně by se americkému spotřebiteli nelíbilo, že administrativa prezidenta Obamy nalila do bank obrovské peníze, a ty se zde opět utopily. Muselo se tedy přikročit k jiným krokům – účetním. Účtovat se bude podle zcela nejasného klíče. Banky budou moci stanovovat cenu „toxických aktiv“více či méně podle svého vlastního uvážení. A to při vynalézavosti bank znamená jen další problém v budoucnu. Účetní bilance se tak budou uměle vylepšovat a „lakovat“ narůžovo. Takováto situace je podle mého názoru zcela nepřijatelná a trh se s ní opět s odstupem času vypořádá po svém.Troufám si to dokonce nazvat jedním z největších podvodů v dějinách novodobého účetnictví. Na otázku kolik je 1 + 1 odpovídáme vlastně také otázkou, kolik chcete, aby to bylo.

Aťsi říká kdo chce, co chce, podle mého názoru se jedná o zcela jasný podvod a zkreslování stavu majetku. Ještě navíc v souladu s legislativou. To je pro mě situace krajně nepochopitelná. Inu, jsme v USA a říká se, že je to země opravdu netušených možností……,prostě obamistan absurdistán!!!

Tak v zásadě souhlas.Jenže - co má chudák Obama říkat?Za prvé je politik, takže musí lakovat na růžovo, dokud má pusu nad hladinou.Za druhé, ten průser je tak kolosální a bez jakékoli analogie, že holt kucí musej bejt kreativní.Za třetí, s ksichtem blufujícího hráče pokeru se snaží oblbnout domácí i zahraniční věřitele, protože jinak by se to mohlo sesypat jak po zemětřesení.A ona asi jediná zbejvající šance, jak z toho vykličkovat, je prostě zastříkat to prachama a doufat, že ceny aktiv se zvednou dřív, než vypukne devastující hyperinflace.Přitom vysokou inflaci potřebujou, protože Obamův fanklub určitě nejni žhavej do splácení seker, který jejich miláček udělal a ještě udělá. To se zase nebude líbit věřitelům... Jo, bude to ještě hodně divoká jízda!

188447

17.4.2009 1:45

Hmm, novy svetovy poradek i v Evrope.

Rene Bartosek 68.?.?.?

Ani uvedomely soudruzi mimo SSSR nedosli, tak daleko, aby zakazazovali ve vychodnich satelitech krestanske symboly. Jak vidno uvedomely demokrati v Bruselu nam ukazuji, ze jsou skutecnou avantgardou. Jeste by bylo dobre vedet, co ze krasneho ma s nimi prijit na scenu.
http://www.prop.sk/april09.html#euu

188550

17.4.2009 20:46

RE: Hmm, novy svetovy poradek i v Evrope.

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 188550

Novy poradek. Hmm ted budou volby do EP. 70% poslancu bylo pro zruseni krestanskych symbolu. Jak vlastne hlasovali poslanci delegoavni za CR? A jak to to bude probihat prakticky? To jako prijde nekdo s kladivem rozmlati krestanske symboly na korunovacnich klenotech? Co treba katedrala sv. Vita? Tam je tolik symbolu, ze likvidovat je jednotlive? Hmm, to je blbost. Tam bych to videl na techniku, treba buldozer nebo zrovan to vyhodit do luftu. A lidi, knezi, radove setry a verici, co se odmitnou vzdat noseni treba krizku, co bude s nimi? Budeme je zavirat do basy nebo do nejakych lagru nebo rovnou strilet? A co treba mysleni? Neni vira v Boha mnohem horsi nez pouha symbolika? Co maji v planu nasi uvedomeli demokrate provest s krestany a vubec nematerialni smyslejicimi lidmi vericimi v neco vice nez hmotu?!?

188618

Příspěvků: 28

14.04. 06:29 kozoroh  Co, bude s dolarem je starost,ale , ekonomové předpovídají světový hlad.
14.04. 08:31 pietroo  RE: Co, bude s dolarem je starost,ale , ekonomové předpovídají světový hlad.
14.04. 08:31 Soudce Lynch  RE: Co, bude s dolarem je starost,ale , ekonomové předpovídají světový hlad.
15.04. 17:19 Dramenbejs-neprihlasen  RE: Co, bude s dolarem je starost,ale , ekonomové předpovídají světový hlad.
17.04. 20:54 dodo  RE: Co, bude s dolarem je starost,ale , ekonomové předpovídají světový hlad.
18.04. 06:55  nepotkal ale potkas
16.04. 00:46  RE: Co, bude s dolarem je starost,ale , ekonomové předpovídají světový hlad.
14.04. 16:48 hestroy  Hlad a ti co jej vyřeší
17.04. 22:43 dodo  RE: Hlad a ti co jej vyřeší
18.04. 02:30 Mirda  RE: Hlad a ti co jej vyřeší
18.04. 02:50 Mirda  RE: Hlad a ti co jej vyřeší
14.04. 21:37 steve  RE: Co, bude s dolarem je starost, .... A CO BUDE S NAMA ??
15.04. 02:07 steve  RE: A CO BUDE S NAMA ??, !! Uz z nas udelali EXTREMISTY !!
17.04. 20:43 steve  RE: Co, bude ?? - KRIZE SKONCILA DNESKA RANO !!!
14.04. 12:45  it is time for another revolution......
14.04. 16:48 Oldis  RE: it is time for another revolution......
15.04. 05:47 steve  RE: it is time for another revolution...... the question is: TODAY? or ..
14.04. 19:31 Deek  Všechny tzv. krize či těžkosti - mají za cíl světovou vládu!
14.04. 20:51 lara  Vytvorenie jediného globálneho štátu
14.04. 21:16 Andreejka  Nezmyselne dohady
14.04. 21:51 steve  RE: Nezmyselne dohady - Ani ne, mam reseni !!
15.04. 16:11 Deek  RE: Nezmyselne dohady
15.04. 17:16 Andreejka  RE: Nezmyselne dohady
15.04. 03:43 Rene Bartosek  O tom, ze svet jednoho hegemona je neudrzitelny neni pochyb.
15.04. 14:07 Montaznik  Jenom pravda, a to na všech myslitelných rovinách nás může osvobodit!!!
15.04. 14:23 Montaznik  Ale kdo a jak bude splácet dluhy - zajímavé dva komentáře z www.kurzy.cz
17.04. 01:45 Rene Bartosek  Hmm, novy svetovy poradek i v Evrope.
17.04. 20:46 Rene Bartosek  RE: Hmm, novy svetovy poradek i v Evrope.

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

47

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 92 čtenářů částkou 16 306 korun, což je 47 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Už na nás "vláda" zase chystá další šikanu a buzeraci20.10.21 20:19 Česká republika 6

Majitelé lesů raději zakáží cyklistům vjezd do lesa úplně19.10.21 20:20 Česká republika 5

Americké vojenské biologické laboratoře v Kazachstánu19.10.21 18:59 Kazakhstan 0

Evropská agentura pro léčiva zahájila hodnocení vakcíny společnosti Pfizer pro děti ve věku 5-11 let19.10.21 09:23 Evropská unie 2

Krize toaletního papíru!19.10.21 08:31 Česká republika 5

USA jsou připraveny posílit obranné schopnosti Gruzie - šéf Pentagonu přijel do Tbilisi18.10.21 09:21 Gruzie 2

Fauciho jedy18.10.21 09:16 USA 2

Kanadská provincie vydala nová pravidla COVID, která umožňují vládě zabavit soukromý majetek17.10.21 18:30 Kanada 2

„Tak to ne!“ Povinné vakcíny narazily na vážný odpor. Hnízdil spustil kanonádu17.10.21 17:46 Česká republika 1

Volby, AfD naletělo šmejdům17.10.21 04:52 Německo 1

Od severu k jihu je Itálie zablokovaná16.10.21 19:43 Itálie 2

Slovinský premiér označil poslance Evropského parlamentu za "Sorosovy loutky"15.10.21 19:07 Slovinsko 4

Do Tatier už len elektromobilom?15.10.21 19:04 Slovensko 6

Izrael zaútočil na Sýrii pod krytím dopravních letadel15.10.21 18:55 Sýrie 0

Hlavní vražedný nástroj v britských nemocnicích15.10.21 18:39 Británie 0

Pilot zemřel při letu několik dní po očkování15.10.21 10:38 USA 3

Roušky všude a restaurace jen pro očkované. Vláda po volbách zvažuje zpřísnit opatření14.10.21 17:03 Česká republika 2

Osoby s vagínami14.10.21 13:29 Neurčeno 3

Plyn čerpaný do evropských zásobníků klesl na minimum13.10.21 17:33 Evropská unie 2

Policie Feriho stále nevyslechla13.10.21 12:48 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
22,02 Kč
Euro
25,63 Kč
Libra
30,41 Kč
Kanadský dolar
17,84 Kč
Australský dolar
16,50 Kč
Švýcarský frank
24,00 Kč
100 japonských jenů
19,36 Kč
Čínský juan
3,44 Kč
Polský zloty
5,57 Kč
100 maď. forintů
7,05 Kč
Ukrajinská hřivna
0,84 Kč
100 rublů
30,97 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 257,02 Kč
1 unce stříbra
531,88 Kč
Bitcoin
1 390 389,25 Kč

Poslední aktualizace: 21.10.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 6 261