Diskuze k článku

Viním média z Krize

Příspěvků 44

20.3.2009 6:33

Viním média z Krize

Oli63 88.?.?.?

S článkom nesúhlasím.
Médiá sú len spolu zodpovedné, len kolaborujúce.
Oni len vytvárajú to, čo ich majitelia chcú aby sme vedeli.
Neviem kde autor žije, ale práve oficiálne médiá sú posledné od ktorých sa dozviete skutočnosť, takže zvaliť vinu za globálnu katastrofu na ne je pekne povedané nerozum.
Určite v tejto hre hrajú svoju nemalú úlohu (niekto predsa musí povedať čo sa deje [smích]) ale tlačenie papierikov s pyramídou a okom na vrchu nezvládajú.
Tak isto ako streľbu do žien a detí alebo kóšer popravy dobytka.

186909

20.3.2009 7:19

RE: Viním média z Krize

Krabat 80.?.?.?

Reakce na 186909

Také bych mluvil spíše o spoluzodpovědnosti. Ovlivňování globálního vědomí většinové populace je manipulace s obrovskou energií. Vytváří se tak dominový efekt přesně tím způsobem, který autor popisuje. Lidé méně utrací, firmy mají menší odbyt zboží a menší zisky, proto musí firmy propuštět a proto je ještě více lidí bez práce - opět více lidí musí začít šetřit atd. atd. Je to začarovaný kruh.

Otázkou ovšem je, zda je takový ekonomický model funkční donekonečna? Z mého pohledu se musí změnit několik zásadních věcí. Především není možné, aby si stát půjčoval peníze od soukromých bank na úrok. To je absurdní systém, nesmyslný a jdoucí proti lidem. Nicméně to sem už nepatří. [smích] Svou realitu si vytváříme každý z nás sám...

186911

20.3.2009 9:04

RE: Viním média z Krize

Oli63 88.?.?.?

Reakce na 186911

Myslím že downgrade ľudskej spoločnosti začal dňom ukrižovania.
Hovoriť o médiách ako o hlavnej zložke súčastného konca je neprimerané.
Ich úlohou nie je vyvolať niečo čo nie je, ich úlohou je tvrdo usmerňovať downgrade tam, kam treba, kam si to želajú naši novodobí obrezaní hrdinovia.

>>Lidé méně utrací, firmy mají menší odbyt zboží a menší zisky, proto musí firmy propuštět a proto je ještě více lidí bez práce - opět více lidí musí začít šetřit atd. atd. Je to začarovaný kruh

Áno, ale zamyslime sa nad tým, že ak by sme aj dnes prestali vyrábať napr autá, počítače, televízory atď., na skladoch toho je habadej. Tým chcem povedať, že naša spotreba nie je skutočná. Je len umelo vytvorená za účelom bezpečného a šťastného behu na vrchol špirály.

Netreba sa pozerať na spotrebu ako na potrebu. To sú dve odlišné veci.
A tu nám médiá ukazujú, že je to to isté (to je ich úlohou).
Načo mám kupovať keď to nepotrebujem ?

Všimnite si, že jediná oblasť kde sú vládne subvencie mizivé resp. minimálne, je oblasť poľnohospodárstva a výroby potravín.
A tu nám médiá hovoria, že mlčia (nič).
Investície do týchto odvetví sú však investície do budúcnosti na rozdiel od automobilových gigantov. Som si temer istý, že aj ten najmäkší konektor z auta je pre nás nestráviteľný.

A subvencie neuvoľňujú médiá ale vlády. A vlády nie na základe rozhodnutia médií alebo nedajbože potrieb ľudí.
Prečo je dnes najdôležitejšie mať nové auto s cenou zníženou o šrotovné ako 10 hektárový pozemok na dopestovanie aspoň zopár zemiakov alebo nejakej kukurice?

Niekdo presne stanoví našu spotrebu, vydá na to spločnosť-ruinujúci zákon a médiá to už usmernia tak, že keď zistíme čo tým chceli obrezaní bratia dosiahnuť, sme hlboko, naozaj hlboko v diere 3cm od riti.

186917

23.3.2009 23:26

RE: Viním média z Krize

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

Reakce na 186909

Pane "Oli63" doporučuji Vám k přečtení a doplnění znalostí knihu od René Egli: Princip LOL2A (dokonalost světa).

Tam je pěkně popsáno mimo jiné i to, co autorovi článku vadí. Bohužel je to tak, že média mocně zesilují veškeré jevy o kterých se píše. Tedy bohužel ty negativní.

Vemte si kolik desítek či stovek tisíc řidičů v pohodě dojede po dálnici z Prahy do Brna. A když se někdo vybourá a nejlépe (pro média) když při tom někdo zahyne tak se hned o tom píše.

187094

24.3.2009 0:39

RE: Viním média z Krize

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 187094

> ... média mocně zesilují veškeré jevy o kterých se píše. Tedy bohužel ty negativní.

Ano, to je správný postřeh. Možná by bylo dobré ještě doplnit, proč to dělají?

Jaký zájem platícího publika by vzbuzovalo médium, referující o tom, jak prvňáček X.Y. ze Štěrbohol dnes dostal jedničku ze psaní, penzistka K.M. z Hrdlořez si včera vyzvedla na poště svůj důchod a nikdo ji neokradl, ...

Není ono to náhodou tak, že číst či sledovat "obyčejné dobré zprávy" vlastně lidi nezajímá? Chtějí-li noviny prodávat velký náklad a komerční vysílače mít vysokou sledovanost, nezbývá jim nic jiného, než nás ohromovat katastrofami, krví a skandály.

Závěr? Média dělají jen to, co si my, platící zákazníci, žádáme.

187099

24.3.2009 8:49

RE: Viním média z Krize

Jarmila 83.?.?.?

Reakce na 187099

Pokud mohu soudit podle sebe, tak masmédia mi absolutně nevyhovují, protože jako platící zákazník si žádné katastrofy, skandály a krev nepřeji. ONI mi to ale všude servírují proti mé vůli. Z toho důvodu jsem se přestala defintivně dívat na jakékoliv zprávy v TV, a v MFD se také jakýmkoliv katastrofám vyhýbám- prostě to nečtu. Předpokládám, že nejsem v tomto přístupu ojedinělá, že to vadí hodně lidem, jak jsou pořád mainstreamem zavalováni krví a neštěstím.

Média nedělají to, co si my platící zákazníci žádáme, oni dělají to, co po nich žádají jejich majitelé. A ti si z nějakého důvodu přejí, abychom se pořád dočítali o nějakých katastrofách a neštěstích.Pravda, můžete namítnout, že mám TV zahodit a noviny nečíst.

187115

24.3.2009 12:56

RE: Viním média z Krize

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 187115

>...Předpokládám, že nejsem v tomto přístupu ojedinělá, že to vadí hodně lidem, jak jsou pořád mainstreamem zavalováni krví a neštěstím...(majitelé medií) si z nějakého důvodu přejí, abychom se pořád dočítali o nějakých katastrofách a neštěstích.
----------------
Ta pervrze, která se nám předvádí ve veřejných médiích má jediný účel a to, vytvořit z lidí necitlivé a krvelačné zrůdy. Zvyknout si na bolest a utrpení jiných lidí. Jako bych slyšel Vojtu: "a pročpak by to pane Mirdo dělali" ??? Z jednoho jediného důvodu, Vojtíšku. Vychovat necitlivé zrůdy ke spolupráci s vládní garniturou. Stačí nahodit uniformu a stane se z člověka vládní nástroj - nájemný a poslušný vrah.

Nejvýstižnější případ z historie, byla komunistická Čína, kdy dokonce školní dítka měla povinný nástup na sledování veřejných poprav, kdy odsouzený byl nemilosrdně mučen a zaživa mu byly vyřezávány vnitřnosti. A tohle všechno ještě za vyhrávání slavnostní hudby, kdy děti takovou popravu doprovázely zpěvem. V dnešní době se s takovouto perverzí můžeme setkat v Palestině u "chrabrých" jednotek IDF, kteří zašly v oslavování zločinu až tak daleko, že si na trička dávají hrdé nápisy, jakoby vraždění bylo sportovní utkání.

Tak mne napadá, paní Jarmilo. Nebylo tohle důvodem za totality, že se do naší televize tehdy nedostala hollywoodská tvorba? Možná i právě proto v Iránu odmítají tu americkou demokracii a tenhle styl kultury??? Co vy na to? Ale tohle Vojta asi nepochopí? On za vším vidí tu neviditelnou ruku trhu a loutkaře snad i úmyslně přehlíží??? [oči v sloup]

187147

24.3.2009 14:40

RE: Viním média z Krize

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 187147

> Ale tohle Vojta asi nepochopí? On za vším vidí tu neviditelnou ruku trhu a loutkaře snad i úmyslně přehlíží ...

"Loutkaři" ve Vašem pojetí jsou pane Mirdo pro mě totéž, co hromovládný Perun. Proč?

Sociální systémy se svými vztahy, založenými na lidských emocích, iracionalitě, stupiditě, různých vírách, protekci, korupci, ... jsou velmi složité. K pochopení jejich fungování máme stále dost daleko. Úplně stejně daleko, jako měli lidé ještě před několika málo staletími k pochopení elektrických jevů v atmosféře.

A tak si lidé v minulosti vymysleli hromovládného Peruna. A měli vystaráno. Věděli, kdo metá ohnivá kopí a působí hřmění. A věděli, koho se mají bát.

Stejně tak máte vystaráno Vy a Vám podobní. Vy jste pro změnu "odhalili" ty zlé (tak dobře utajené, že o nich kdekdo žvaní [velký smích]) "loutkáře". No není to prima? Znát příčiny veškerého zla na této planetě? Rychle a bez námahy? Cokoliv je špatně, Vy znáte viníka. A vůbec nepotřebujete něco pracně studovat, analyzovat, syntetizovat, formulovat hypotézy, falzifikovat je, ... Vy prostě víte (lépe řečeno věříte, že?). Budiž Vám to přáno.

Bohužel má Vaše víra jednu hloupou nectnost. Stejnou, jako má i většina ostatních věrouk. Ta by se dala charakterizovat obrazným rčením "kdo nevěří s námi, věří proti nám" (více na toto téma viz základní atributy groupthink). A tak jsme my všichni, kteří "nevěříme s vámi", považováni za "nohsledy, přisluhovače a bůhvícoještě" těch zlých loutkářů. My jsme prostě ti zlí - NEVĚŘÍCÍ. A nevěřící je třeba potřít, že? Kolikrát v historii to tu už bylo? [velký smích]

187174

24.3.2009 21:31

RE: Viním média z Krize

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 187174

>...Loutkaři" ve Vašem pojetí jsou pane Mirdo pro mě totéž, co hromovládný Perun. Proč?
-------------------------
Protože nemáš vůbec ponětí, o čem se tady bavíme. Co je pro tebe hromovládný Perun, to je pro nás, pro lidstvo, opravdové nebezpečí. Nebudu nadále rozebírat tvůj příspěvek a odpovím ti tvými vlastními slovy:

>...A vůbec nepotřebujete něco pracně studovat, analyzovat, syntetizovat, formulovat hypotézy, falzifikovat je, ... Vy prostě víte....
----------------
To jsem ti Vojto jenom nastavil zrcadlo. Takže ano. Zůstaň si ve své nevědomosti. Je to pro tebe takhle jednodušší. Neočekávám ani odpověď. Bude to zase pro mne jednodušší. Jinými slovy, diskuze s tebou je pro mne skutečně ztráta času.

187198

24.3.2009 22:06

RE: Viním média z Krize

Andreejka 92.?.?.?

Reakce na 187198

Ve vasi rezignaci jenom potvrzujete, co rika prispevek, na ktery reagujete. A ten nepovazuji zrovna objektivni, ale na rozdil od toho vaseho obsahuje argumenty. Kto neni s vami, je proti vam. Cerno-bile videni sveta nema daleko od fanatizmu. Dale za dukaz jste si vzali fanaticke stranky, ktere by rady srovnali zidovstvi se zemi a krome krestanstvi za kazdou cenu nenabizeji zadnou jinou alternativu. Stejny pristup prosazovala cirkev po staleti s cilem vytlacit zidy na okraj spolecnosti o dosahla presny opak - Zidi byli prvni pujcujici penize (cirkev to povazovala za lichvu) a zakladatele bank. Cemu se pak dnes divite? A proc misto poukazani na spoluzodpovednost cirkvi za soucasnou nerovnovahu v systemech znova propagujete stejnou chybu prosazovani jedine cesty? Respektuji vas nazor, ale nechapu vasi jednostrannou rezignaci. Takto se nic nezmeni.

187201

24.3.2009 22:58

RE: Viním média z Krize

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 187201

>...Kto neni s vami, je proti vam. Cerno-bile videni sveta nema daleko od fanatizmu.
---------------------
Vy jste tady Andreejko asi nová. Já rozhodně nenahlížím na svět černo-bíle, ale takovouhle diskuzi s Vojtou nevedeme poprvé. Já osobně rozlišuji mezi židy. Celý život jsem dokonce měl židovské kamarády a to i doposud. Jsem i členem židovského mírového hnutí, takže mne nezařazujte, mladá paní, do šuplíku antisemitismu. Neodsuzuji lidi na základě barvy pokožky a nebo náboženské víry, odsuzuji lidi podle jejich činů.

To moje rozhodnutí nediskutovat s Vojtou, je založeno na vlastním svobodném rozhodnutí. Nikdo mne nenutil a nikdo mne nemůže přemluvit, nebo přesvědčit, abych s Vojtou v diskuzi nadále pokračoval. Snad někdy později pochopíte, že jsem k tomu měl důvod?

187205

24.3.2009 23:51

RE: Viním média z Krize

Andreejka menhart (zavináč) gmail (tečka) com 92.?.?.?

Reakce na 187205

akceptuji a tesim se na dalsi setkani. Jenom pro upresneni - Andreejka je dospely chlap - predse jenom hodne muzu ma tendenci zeny podcenovat a na zaklade pismenek v diskuzich dedukovat charakterove vlastnosti (jelikoz vas neznam osobne, neminim vas nikam zarazovat, snazim se objektivne argumentovat a ten vas link nepovazuji zrovna za stastnou volbu) [chechtot]

187207

24.3.2009 13:55

RE: Viním média z Krize

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 187099

Vojto, Vojto, vy to zase vojtíte... Pořád věci obracíte naruby... Ve skutečnosti o záběry bouračky nikdo nestojí (i když je možné, že vy ano), nikdo nechce sledovat krev, zabíjení...

Takže proč? Proč to ta bankéři vlastněná média vlastně pořád tlačí?

Odpověď je velice jednoduchá a jistě ji znáte i vy. Jde o to, bombardovat lidi špatnými zprávami, roztrhanými těly atd., do té doby, dokud lidi nebudou totálně apatičtí (což už se stalo) a pak je záběry například z Gazy, kde vidí zabité malé děti, nijak neosloví. Prostě je to další mrtvola. Cynismus jejich poddaných je pro vládnoucí vyvolené ideálním prostředkem k jejich ovládání.

Rozhodně mě prosím nezařazujte do slova MY, neboť s vámi já nechci mít nic společného. Noviny si nekupuji, zprávy si nečtu, na televizi se nedívám, neboť mám té hnusné propagandy a zasírání mozků (braindirtening) plné zuby.

187152

24.3.2009 14:10

RE: Viním média z Krize

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 187152

>Vojto, Vojto, vy to zase vojtíte...
-----------
Jindřichu, Jindřichu, to je jakobys hrách na stěnu házel. Slyším i to dunění, jak jednotlivé hrachové kuličky dopadají na zem. Tam už nic nepomůže, ani kdyby ses Vojty doprošoval a nebo mu dokonce i zaplatil. Jelikož on tak rád hovoří o penězích, co říkáš...zkusme mu nabídnout nějakou finanční částku, ať už konečně zavře tu svoji klapačku. Možná to zabere?

187156

24.3.2009 14:15

RE: Viním média z Krize

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 187156

[chechtot] [chechtot] [chechtot] To je možné... Ale vždyť on je to vlastně dobrák, co to s námi myslí móóóc dobře...

187158

24.3.2009 14:23

RE: Viním média z Krize

Andreejka menhart (zavináč) gmail (tečka) com 92.?.?.?

Reakce na 187152

nechapem, preco odsudzujete Vojtu na zaklade vasho minoritneho a subjektivneho videnia sveta a nerespektujete, ze aj Vojto ma svoj pohlad a ten vas este neznamena, ze realita je to, co vidite. Pravda byva niekde uprostred. Co tak dojmy zamenit za fakty? Co tak sa pozriet nato, ze spravodajstvo patri medzi najsledovanejsie programy komercnych medii, ktore sleduje vacsina ubyvatelstva a ze prispevky o vrazdach su proste najsledovanejsie? To niekto vecsine ludi kaze zapnut si telku na uvedenom kanale? Kaze im niekto tie vrazdy preberat na druhy den v praci? Mysliete si, ze v kazdom TV studiu sedi banker? Priznat si vlastnu spoluzodpovednost na realite je nieco ovela narocnejsie ako najst vinnika v nejakej mensine. Vinni su totiz na oboch stranach - zodpovednost maju aj ti, co negativne zpravy tlacia a rovnako aj ti, co ich vyhladavaju (vacsina).

187161

24.3.2009 15:01

RE: Viním média z Krize

Aja 74.?.?.?

Reakce na 187152

>Vojto, Vojto, vy to zase vojtíte... Pořád věci obracíte
>naruby... Ve skutečnosti o záběry bouračky nikdo nestojí (i
>když je možné, že vy ano), nikdo nechce sledovat krev,
>zabíjení...

Ja bych si nebyla tak jista tim, ze o krvave a hororove zpravy, fotky a videozabery nikdo nestoji.

Obvykle, kdyz k nejakemu masakru dojde, zvysuje se pocet vytisku denniho tisku, v TV jsou specilni relace a nemyslim si, ze by majitele zminenych medii tohle delali bez jistoty financni navratnosti.
Muzeme si rikat, ze my o to nestojime (ja 100% nee e), dav to zada a rochni si. Neidealizujme sami sebe.

187179

24.3.2009 15:15

RE: Viním média z Krize

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 187179

Jak jsem říkal. Už se jim povedlo ze stáda udělat bandu cyniků... Trvalo to jak dlouho? 100 let?

187180

20.3.2009 7:12

Leopold_1

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Média v honbě za ziskem určitě velkou měrou přispívají k eskalaci agresivity a násilí. Zcela cíleně převracejí naruby hodnoty ctěné generacemi našich předků a nabízejí nám za to povrchní ubohost a blaženou nevědomost. Nelze ovšem akceptovat myšlenku, že by si mediální magnáti sami pod sebou podřezávali větev a připravovali se o možný zisk tím, že budou záměrně vyvolávat hysterii a paniku v souvislosti s hospodářskou krizí. A jesti to přesto dělají, tak snad jedině proto, že JIM to na rozdíl od nás ve skutečnosti zisk přináší.

186910

20.3.2009 7:30

Média zvětšují výkyvy

joe 78.?.?.?

Mechanismem popsaným v článku média krizi prohlubují a také předtím přifukují bublinu, takže pak následná krize je hlubší. Obrat vždycky přijde, když jsou emoce v extrému - když jsou všichni přehnaně optimističtí, dá se čekat brzký pokles, když jsou všichni extrémně pesimističtí, dá se čekat vzestup. Dokonce se pro investování s úspěchem používá "sentiment index", který právě měří míru optimismu...

186912

20.3.2009 9:18

Nekonecne velka produkcia nie je mozna!

Rastík 195.?.?.?

Vsetci, co tvrdia, ze kriza je len docasna, a ze uz coskoro nastane zasa rast si neuvedomuju jednu zakladnu vec, ktora je pre nas nova - rast uz nie je kam! Skuste si pozriet krivku vyvoja svetoveho HDP - je ukazkovo exponencialna a ak by rast pokracoval tak ako doteraz, tak by musela produkcia uz coskoro dosiahnut nekonecno! Lenze samozrejme v realnom svete nemoze mat ziadna velicina nekonecnu hodnotu, preto takyto system zalozeny na exponencialnom raste produkcie zakonite skor ci neskor skolabuje. Sucasna forma spolocensko-ekonomickeho usporiadania spolocnosti uz davno splnila svoju ulohu: umoznila nam bezprecedentne zvysenie produktivity, ale teraz je pred nami nova uloha. Musime zabezpecit spravodlive rozdelenie tejto obrovskej produkcie a environmentalne udrzatelne fungovanie spolocnosti. Na to je ale nutne zmenit myslenie a zaroven spolocensky system uplne od zakladu. Cim neskor to pochopime, tym budu nasledky pre nas tragickejsie...

186918

20.3.2009 10:34

RE: Nekonecne velka produkcia nie je mozna!

Oli63 88.?.?.?

Reakce na 186918

Áno máte plnú pravdu.
Ale ...
>>Musime zabezpecit spravodlive rozdelenie tejto obrovskej produkcie a environmentalne udrzatelne fungovanie spolocnosti
Kto je My ? MY ? My obrezaní alebo My väčšina.

Ak myslíte MY väčšina odporúčm prečítať si toto tu

Ak si myslíte MY obrezaní odporúčam prečítať protokoly, bude to jasnejšie.

Takže je úplne jasné čo MY môžeme. [bliji]
A to sa ešte MY väčšina delíme na rôzne názorové frakcie, kde každý prst na jednej ruke nevie čo robí druhý, nechce vedieť čo robí druhý alebo ho dokonca vedome amputuje pre vyšší princíp spotreby. A to aj napriek tomu, že ruka potrebuje 5 prstov.

186921

20.3.2009 11:01

RE: Nekonecne velka produkcia nie je mozna!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 69.?.?.?

Reakce na 186921

My znamená Vy, já, pisatel a všichni ostatní lidé na této kouli kteří chtějí prostě žít v mezích možností planety a ne na úkor někoho jiného nebo vlastní budoucnosti. Počítám že je nás tu docela hodně. Takže kdybychom chtěli a nebo pokud nás k tomu situace donutí, mohli bychom doslova odfouknout ty co si myslí že jim to všechno patří, kdybychom se nadechli všichni najednou. Že si nevyskakujeme a nedomáháme se ničeho není důsledek nemohoucnosti a neschopnosti ale spíš vrozené skromnosti a snahy o celkovou spravedlnost. Když nekradu, tak to neznamená že bych to neuměl, ale že se mi kradení příčí, že se dokážu vžít do situace okradeného, to si ti o kterých se mluvit nesmí většinou neuvědomujou, vidí smysl pro férovost a poctivost jako nějakou duševní vadu.

186926

20.3.2009 15:50

RE: Nekonecne velka produkcia nie je mozna!

sxgo 95.?.?.?

Reakce na 186926

MY:
http://www.youtube.com/watch?v=0K-BIfIpYaw

186938

20.3.2009 20:43

RE: Nekonecne velka produkcia nie je mozna!

Oli63 88.?.?.?

Reakce na 186938

Tak to by bolo úplne super, ale ako sledujem okolie, ani smrť nie je dostatočný dôvod na MY väčšina...

186951

20.3.2009 10:21

Za krizi můžou

berkowitz berkowitz47 (zavináč) seznam (tečka) cz 213.?.?.?

USA, které prostřednictvím soukromé firmy FED vydávají další emise nekrytých USD, dále obrovský státní dluh, který USA nejsou schopny splatit a virtuální peníze v bankách. Dále se o krizi přičinily ratingové agentury, které dávaly neopodstatněné hodnocení, na nesplatitelné úvěry, které si banky prodávaly mezi sebou !

Pro ilustraci uvádím aktuální dluh USA v dluhopisech, nejsou v něm zahrnuty nové "balíčky pomoci bankám a dluhy soukr. sektoru, které nedovede nokdo spočítat !

The Outstanding Public Debt as of 20 Mar 2009 at 09:13:26 AM GMT is:
$ 1 1 , 0 3 9 , 7 6 3 , 8 6 9 , 7 7 6 . 3 2

The estimated population of the United States is 305,848,395
so each citizen's share of this debt is $36,095.54.

186919

20.3.2009 10:29

Článek je zavádějící

Jiří Kadeřávek 81.?.?.?

Článek je zavádějící, ovšem netřeba to mít autorovi za zlé. Ono to tak totiž na první pohled vypadá. Všichni jsme si žili v pelíšku a najednou nám těn pěkný obrázek novináři malují na černo.

Tak to ale vůbec není. Žili jsme v iluzi podváděného partnera. Zasvěcení přátelé nic nepoví, každý okolo toho chodí jako okolo horké kaše a podvedený si to uvědomí jako poslední. A místo, aby se k tomu postaví čelem, obrátí se v prvním vzteku proti tomu kdo jej na podvod upozornil (a to upozorňuji, že v případě mainstreamu to je jen takové obkecávání) . Fundamenty hovoří jasně, pokud zvládáte anglicky mrkněte na brilantní analýzy na www.marketskeptics.com.

186920

20.3.2009 10:41

RE: Článek je zavádějící

Oli63 88.?.?.?

Reakce na 186920

Súhlas.

186924

20.3.2009 11:08

?

John Dovany 78.?.?.?

Už vidím, jak Rey Koranteng zabrousí na Zvědavce a večer bude v koktavých Nováckých zprávách říkat, že ta krize zas tak hrozná není.

A navíc - ona opravdu hrozná je. Horší, než si připouštíme. Demonstrace statisíců lidí po celém světě a problémy a potažmo pády vlád u nás v TV téměř neuvidíte. Samozřejmě - co kdyby se čeští oVčané také začali cukat? Média se jen snaží zařadit krizi do běžného života, abychom si na to prostě zvykli. Jde všechno od 10 k 5? Horší se zdravotnická péče? Propouští se? Ale vždyť přece víte, že to je ta KRIZE, ne? A hned se to utrpení a tyranie lépe snáší a všichni chápou, že to tak prostě je, nikdo za to nemůže a nedá se nic dělat jen zatnout zuby a více pracovat a za méně. Na umělého teroristu už jsme si taky zvykli. Jsou to prostě nedílné součásti našich životů, kterými budeme ještě více bídačeni a otročeni.

186927

20.3.2009 11:20

Heh, to jsou mi věci

hestroy 77.?.?.?

Někdo přišel na to, že média krizi zhoršují... Škoda, že se na to nepodívá z druhé strany, potom by možná pochopil, že přesně o to jde... Stačí se podívat, jaké sumy tečou z kapes daňových poplatníků do kapes bankéřů, kteří potažmo média ovládají...

Opět se odvádí pozornost jinam, opět se poukazuje na naprosto nepodstatné "viníky", hlavně aby někomu nedošlo, že je to jen jedna obrovská rozkrádačka...

Za krizi může ten, nebo tamto, pokud se na to člověk podívá nejjednodušším způsobem (Qui bono - čí prospěch), odpověď je na snadě....

186928

20.3.2009 12:12

RE: Heh, to jsou mi věci

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 186928

V kocke povedané všetko.
Stále ma fascinuje ako dokáže niekto povedať v pár riadkoch to na čo ja potrebujem 3 príspevky. [smích]

186931

20.3.2009 14:07

RE: Heh, to jsou mi věci

Ulda 88.?.?.?

Reakce na 186928

Jsem rad, ze se nekdo timto myslenkovym smerem ubira. A namisto reseni dusledku, se zamysli nad otazkou, ktera by mela stat na samem prvopocatku analyzy kazde situace: "Cui bono?"
Nejsem ekonom, ale i selskym rozumem se lze dobrat pricin krize.
Omezi-li se tok penez, lide prestanou vydelavat.
Prestanou-li lide vydelavat, prestanou splacet bankam.
Banky jim zabavi majetek a zacnou plakat centralnim bankam na rameno, ze lide neplati. Vydelane penize z minulych let, uz jsou totiz ziskem minulym a na nej se nehledi.
Nazve se to krizi a zacneme do bank pumpovat obrovske penize z kapes lidi, kteri jeste nejakou praci maji, pracujici spodina se zadluzi na nekolik generaci.
Nasledne se "nastartuje" ekonomika, aby si lide mohli koupit svuj majetek zpet a zacneme od zacatku.
Nemuzou se nechat uplne bez prostredku, by nedoslo ke svrzeni mocenskych elit.
No a kdyby se takove tendence objevily, zacne se valka...

186935

20.3.2009 19:44

Paraely

trodas trodas (zavináč) seznam (tečka) cz 77.?.?.?

Reakce na 186935

Je to jednoduche. Krizi, stejne jako v 30 letech, vyvolal FED. FED je privatni centralni banka v USA a zachranovala s Greenspanem v cele vsechny, aby nikdo nezkrachoval. I kdyz slo uz ne o obchody ale o podvody. Takze si vsichni rekli - budeme zachraneni, a rozjeli to ve velkym. Priprava na krizi je - napumpovat penize do ekonomiky. To se zrovna deje. A dodat obyvatelstvu pocit "krize". Pak se pumpovanim penez vyvola jejich nadbytek, inflace, ktera preroste do hyperinflace a ovce zacnou kricet, aby se s tim neco zacalo delat. A politici se obori na banky a v "zajmu lidu" banky utnou pujcovani penez. Ekonomika zvykla na tok penez a potrebujici penize na splaceni uroku z pujcek minulych se zastavi az zkolabuje. Tak vyvolaji teprve opravdovou KRIZI jako byla v USA 1929 - 1940 ...

Dovod? Jako vzdy. Penize. Za krize banky skoupi mensi banky a podniky, co se neudrzi za babku. Az se nazerou, tak zase povoli stavidla a za 50 az 150 let se to zopakuje, az lide zapomenou. Pokud by to melo prerust v obcanske nepokoje a ohrozit politiky - tak to neni problem, to jsou jen loutky, ty mohou byt zabity.
Pokud by masa zacala posilhavat po opravdovych panech (po panech penez), tak se vyvola valka.

To vse uz tu v historii mnohokrat bylo. Vsichni zavrazdeni US prezidenti se provinili jednou veci - vydavali ci zacali vydavat vlastni penize, nezatizene dluhem a tudiz neslouzici bankerum. Naposledy Kennedy stribrne dolary zacal raziti a to tedy narazil.

Ale je mozne jit i hloubeji do historie. Cezar byl treba zavrazden hlavne proto, ze si take zacal razit vlastni zlate mince, misto aby slouzil hezky bankerum a vsechny mince ktere do obehu vydal byly jejich pujcene na uroky a pracujici tedy pro ne... ne pro nej. Napoleon to take pochopil a proto musel zemrit, atd.

Pokud chceme byt HODNE cynicti, tak muzeme s klidem prohlasit, ze jediny rozdil mezi Narodnim Socialismem (NSDAP, jinak receny nacismus, fasismus...) a Mezinarodnim Socialismem (komunismem) byl ten, ze Narodni odmitl platit uroky bankam a misto toho je zabavil jako sve. Komunisti naproti tomu platili uroky jak bylo po nich pozadovano a proto jim bylo umozneno prezit a nevedla se proti nim celosvetova valka, zatimco na nacky se sesypal cely svet aby z nich vyrazil penize bankeru.
Samozrejme deleni politiku a politiky na levici a pravici je jen dalsi kamuflaz, staci si precist program "ultrapravicove" NSDAP v cestine: http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=20080...
...a clovek vidi, ze je to Socialismus jako Socialismus.

Hypoteční krize vesele s českými titulky - http://www.youtube.com/watch?v=YbD-omir4c0
Útok na banky a morální hazard - http://www.youtube.com/watch?v=jUrC5yd7_F0

186946

20.3.2009 23:41

RE: Paraely

Pavel -Čert- Němec 78.?.?.?

Reakce na 186946

vitej zpatky

186957

21.3.2009 19:49

RE: Paraely

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 186946

Co dodat? Snad jen to, ze za Kennedyho smrti nestala jen neochota slouzit FEDu, ktery je ve skutecnosti vlastnen temito hlavnimi akcionari
THE ROTHSCHILDS – LONDON
THE ROTHSCHILDS – BERLIN
THE LAZARD BROTHERS – PARIS
ISRAEL SEIFF – ITALY
KUHN-LOEB COMPANY – GERMANY
THE WARBURGS – AMSTERDAM
THE WARBURGS – HAMBURG
LEHMAN BROTHERS – NEW YORK
GOLDMAN SACHS – NEW YORK
THE ROCKEFELLERS – NEW YORK
ale take snaha zabranit nuklearnim ambicim Izraele...

186976

22.3.2009 12:23

RE: Paraely

mtk 80.?.?.?

Reakce na 186946

Také se přidávám s pozdravem HKP a souhlasem. [smích]

186982

23.3.2009 13:01

RE: Paraely

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 186946

Ahoj Pavle, díky za skvělý příspěvek a také tě vítám zpátky [smích] Bylo na čase...

187036

20.3.2009 13:52

jistym zpusobem ano, ale

Kamil.B 212.?.?.?

problem neni v te trosce skutecnosti, kterou nam ted media prinaseji, ale v tom, ze nam nekolik desitek let zatajovaly skutecnost a zamerne rikaly polopravdy. Jestlize si zjistite jak skutecne funguje ekonomika, jak je navrzen a provozovan zapadni financni system pak vite, ze "krize" (globalni presouvani majetku) se proste deje, a to bez ohledu na media. Media pouze manipuluji davem, tak jak se to zrovna hodi tem, kteri potrebuji volnou cestu a plny kapsy.

186933

20.3.2009 16:51

byla nebyla jedna krize

oldis 88.?.?.?

nesporne ke krizi doslo a pomerne velke a ono kdyz plosne klesnou ceny nemovitosti na nez jsou navazany hypoteky, a zjisti se zo to banky tutlali a kdyz se to provalilo zjistilo se ze nemaji uz zadnou likviditu a krachuji, atd. atd., a u toho nemusi byt ani media, media by mohla stat otocena zady a nic nedelat a ti lide co jim ty nemovitosti patri a najednou se u jejich prahu objevi exekutor ze chce vsechny penize z hypoteky a hned protoze banka zkrachovala a oni se to dovedeli az od nej? nemohli se na to nijak pripravit. co potom s nima? to uz by se asi i rozkriklo a sme tam kde jsme byli.

186941

20.3.2009 20:12

Tak takovou hloupost jsme tu ještě neměli.

jp 84.?.?.?

Proboha!

Na světě zmizely bilióny dolarů, Amerika právě tiskne další totálně inflační a nepokrytý bilión (pokladniční poukázky "odkoupí" FED, který ty prachy vytiskne), o možná až 100 miliard připravil světovou ekonomiku Madoff svým "double bluffem" (četl autor vůbec onen článek, přeložený i na Zvědavci), prakticky každá významná banka žádá o bail-out, automobilový průmysl je víceméně v troskách (s doslova statisíci mizejícími pracovními místy) - a článek viní z krize novináře. Promiňte pane Stworo, ale to už můžete zveřejnit úplně každou volovinu!

186948

20.3.2009 22:56

Autor sa vyjadril mozno nepresne, ale nemusi byt daleko od reality.

Andreejka menhart (zavináč) gmail (tečka) com 92.?.?.?

Autor sa vyjadril mozno nepresne, ale nemusi byt daleko od reality. V podstate vsetci diskutujuci sa zhodli, ze komercne media maju obrovsku moc a dokazu priebeh krizy vyrazne ovplyvnit. Po celom svete za nimi stoji par financnych skupin/rodinnych klanov. Polozili ste si otazku, preco miesto nezmyselneho nalievania bilionov do ekonomik sa nepouzili na ovplyvnenie svetovej verejnej mienky pozitivnou reklamou v mediach, ze sa vlastne kriza neexistuje? Zeby kriza a jej prehlbenie bol ciel a media jednym zo sposobov, ako ciel dosiahnut? Komu vyhovuje ludska beznadej, nizsia cena prace, podhodnotena cena majetku, podnikov, bank a podobne? Poznate novodobe zakony z nasich zemi a vytlaceni mensinovych akcionarov alebo progresivny volebny system? Nejde nahodou o prerozdelenie moci a majetku, ziskanie vacsieho vplyvu a umlcanie "mensinovych akcionarov", ktori sa stali pritazou a prijdu tak o moznost do diania zasahovat? Najefektivnejsie riesenie problemov byvaju zvacsa jednoduche. Ale clovek je natolko komplikovany, ze je pod jeho uroven hladat jednoduche riesenia. A v neposlednom rade media prinasaju to, co vlastne chceme a co im najviac vynasa. A domnievam sa, ze nasa uchylka v negativne spravy, u ktorych je najlepsie ak sa udeju susedovi, je tentokrat klincom do rakvi minimalne poloviny ludstva ...

186956

21.3.2009 18:03

Cekame a cekame

Progresor 84.?.?.?

Media urcite sehrala roli v sireni informaci o krizi, krize taky vyvolava otazky kdy, kde, kdo, proc a jak, krize nuti lidi premyslet nebo se zamyslet nad tim v jakem, ze systemu to ziji. Jak je v prispecich zminovano, mozna nas neni malo a bude nas zrejme vic. Z historie je jasne, ze kazda revoluce vznikla z nejakeho nedostatku, kdy pocet lidi trpicich byl vyrazne vetsi nez pocet lidi spokojenych. Mozna proto se staty snazi udrzet lidi v praci, aby se to neprehouplo. Ptam se proto, budeme jenom sedet, cumet a cekat [zmaten]

186974

28.3.2009 16:41

nemluví - tedy neexistuje?

Annonnym 89.?.?.?

Že spekulativní články v novinách mají za cíl pohnout chováním a náladami mas, je nepochybné...
Chce ale autor na druhé straně říct, že když v době vlády jedné strany psala média pozitivně o ekonomické situaci, jásala nad plněním pětiletek,... že ekonomika ČSSR nešla ke dnu?

187443

10.10.2010 23:26

Média manipulují davem v zájmu mocných

smutnyklaun 84.?.?.?

Média za krizi nemohou, ale zcela jednoznačně stojí na straně těch, kdo mají hodně peněz a tím i silný vliv. Smyslem je nabídnout masám
směs krve, sexu ,násilí a katastrof, protože to lidi přitahuje a dává jim zapomenout na jejich vlastní problémy. Lidé závislí na televizi a dalších médiích pak nemají čas přemýšlet ani smysluplně využít volný čas a jsou snadno manipulovatelní. A to mocným vyhovuje.

229766

Příspěvků: 44

20.03. 06:33 Oli63  Viním média z Krize
20.03. 07:19 Krabat  RE: Viním média z Krize
20.03. 09:04 Oli63  RE: Viním média z Krize
23.03. 23:26  RE: Viním média z Krize
24.03. 00:39 Vojta49  RE: Viním média z Krize
24.03. 08:49 Jarmila  RE: Viním média z Krize
24.03. 12:56 Mirda  RE: Viním média z Krize
24.03. 14:40 Vojta49  RE: Viním média z Krize
24.03. 21:31 Mirda  RE: Viním média z Krize
24.03. 22:06 Andreejka  RE: Viním média z Krize
24.03. 22:58 Mirda  RE: Viním média z Krize
24.03. 23:51 Andreejka  RE: Viním média z Krize
24.03. 13:55 hestroy  RE: Viním média z Krize
24.03. 14:10 Mirda  RE: Viním média z Krize
24.03. 14:15 hestroy  RE: Viním média z Krize
24.03. 14:23 Andreejka  RE: Viním média z Krize
24.03. 15:01 Aja  RE: Viním média z Krize
24.03. 15:15 hestroy  RE: Viním média z Krize
20.03. 07:12  Leopold_1
20.03. 07:30 joe  Média zvětšují výkyvy
20.03. 09:18 Rastík  Nekonecne velka produkcia nie je mozna!
20.03. 10:34 Oli63  RE: Nekonecne velka produkcia nie je mozna!
20.03. 11:01  RE: Nekonecne velka produkcia nie je mozna!
20.03. 15:50 sxgo  RE: Nekonecne velka produkcia nie je mozna!
20.03. 20:43 Oli63  RE: Nekonecne velka produkcia nie je mozna!
20.03. 10:21 berkowitz  Za krizi můžou
20.03. 10:29 Jiří Kadeřávek  Článek je zavádějící
20.03. 10:41 Oli63  RE: Článek je zavádějící
20.03. 11:08 John Dovany  ?
20.03. 11:20 hestroy  Heh, to jsou mi věci
20.03. 12:12  RE: Heh, to jsou mi věci
20.03. 14:07 Ulda  RE: Heh, to jsou mi věci
20.03. 19:44 trodas  Paraely
20.03. 23:41 Pavel -Čert- Němec  RE: Paraely
21.03. 19:49  RE: Paraely
22.03. 12:23 mtk  RE: Paraely
23.03. 13:01 hestroy  RE: Paraely
20.03. 13:52 Kamil.B  jistym zpusobem ano, ale
20.03. 16:51 oldis  byla nebyla jedna krize
20.03. 20:12 jp  Tak takovou hloupost jsme tu ještě neměli.
20.03. 22:56 Andreejka  Autor sa vyjadril mozno nepresne, ale nemusi byt daleko od reality.
21.03. 18:03 Progresor  Cekame a cekame
28.03. 16:41 Annonnym  nemluví - tedy neexistuje?
10.10. 23:26 smutnyklaun  Média manipulují davem v zájmu mocných

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

8

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc srpen přispělo 19 čtenářů částkou 2 971 korun, což je 8 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Premiér Scott Morrison: Lockdown je v NSW nezbytný, přibylo 199 případů05.08.21 00:17 Austrálie 1

Rezoluce Rady Evropy 2361 (2021)04.08.21 15:53 Česká republika 1

Bude ministerstvo konečné soudu prokazovat, zda tu máme epidemii?04.08.21 14:13 Česká republika 0

Přinesl nám pandemii VIR anebo LIDÉ a politici z ASPEN INSTITUTU?04.08.21 13:56 Neurčeno 0

Cvičení při Covid-1904.08.21 09:51 Neurčeno 0

Na Bruntálsku jsou ještě lidé normální a nenechali si vymýt mozek04.08.21 09:30 Česká republika 4

Sydney: Násilná vakcinace04.08.21 09:10 Austrálie 5

Připojte se k žalobám proti diskriminaci osob neočkovaných proti c-1904.08.21 07:24 Česká republika 0

Izrael zavádí karanténu pro příchozí cestující - ale i pro očkované!03.08.21 21:01 Izrael 1

Německo si došláplo na kritika covid teroru03.08.21 09:54 Německo 0

Na webech píšicích pravdu neinzerujeme, zní z firem po výzvě pražské rady02.08.21 22:37 Česká republika 2

Už i česká pošta se připojila k oslavě úchylnosti02.08.21 20:47 Česká republika 0

Prague Pride pro děti02.08.21 19:45 Česká republika 1

Von der Leyen: Nový milník Evropské vakcinační strategie02.08.21 19:13 Evropská unie 2

Evropská komise a Bill Gates oznámili své partnerství v oblasti Green Dealu02.08.21 18:12 Evropská unie 1

Petice VOLNÉHO bloku za obnovení školní výuky bez povinnosti roušek, testování a očkování02.08.21 16:13 Česká republika 0

Pozvánka na Letnou 28. srpna 2021 na akci „Zachraňme republiku“02.08.21 15:41 Česká republika 0

Vláda počítá s tím, že po očkování umřou děti02.08.21 15:31 Česká republika 1

Mimochodem věděli jste, že Rusové nesmějí na olympiádě prezentovat svou vlast?01.08.21 22:11 Rusko 2

Kdo chce bít psa Lukašenka, hůl si najde01.08.21 21:57 Belorusko 3

Měnové kurzy

USD
21,47 Kč
Euro
25,43 Kč
Libra
29,87 Kč
Kanadský dolar
17,11 Kč
Australský dolar
15,85 Kč
Švýcarský frank
23,70 Kč
100 japonských jenů
19,62 Kč
Čínský juan
3,32 Kč
Polský zloty
5,59 Kč
100 maď. forintů
7,17 Kč
Ukrajinská hřivna
0,80 Kč
100 rublů
29,32 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 893,70 Kč
1 unce stříbra
545,97 Kč
Bitcoin
843 496,67 Kč

Poslední aktualizace: 4.8.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 6 347