Diskuze k článku

Signoraggio nebo-li panské – a frakční rezerva

Příspěvků 37

27.2.2009 6:17

Logicky vzato banky nemůžou krachnout,jen uloží svoji loupež někde jinde.

kozoroh 59.?.?.?

Abraham Lincoln, 1861=1865,co by americký šestnátý president si znepřátelil banky vydáním státních peněz, tak zvané zelené dolary a tím nad sebou vynesl rozsudek smrti, to nemohlo projít, city of London,finanční centrum kontrolované Rotschildy si nenechali ujít pravidelný milionový výdělek a tak prodloužená ruka bankéřů 14 dubna 1865,atentátníkem John Wilkes Booth ukončili pro ně zhoubný proces s tím,že by Američané si tiskli peníze, dle státního hospodářství.Třicátý=pátý president,John F Kennedy 1961=1963 udělal tu samou chybu,že se chtěl osamostatnit a vzmanit se z rukou bankéřů a stát postavit na vlastní peníze,bez zadluženosti bankám a tak v Dallasu 22 listopadu, 1963 byl ukončen jeho život a dodnes je vlastně neobjasněno,jak se věci zběhli,každopadně vražda Lee Harvey Oswald atentatníkem Rubisteinem neukončila podezření na světové banky,jak v případu LINCOLNA.Toto je varování všem americkým prasidentům.
Přemýšlejme na zprávou,že z ničeho nic ,v elektronickém bankovnictví "zmizelo" 50 billionů dollarů a nikdo neví jak?
Přemýšlejme nad zprávou,,že US manažéři jsou souzeni,že v roce 2004,podvodně od svých finančních zákazníků zpronevěřili na 900 millionů dollarů,ale ,přišlo se na to ,až ted ,kdy máme finanční celosvětové problémy,protože ,finančnictví přešlo ve všech směrech na globalisaci, a nebo,lépe řečeno,globální okrádání, bankám to tak dlouho vyhovovalo a dnes od okradených danových poplatníků si nechají dát "výpomoc státu",tedy ,z kapes ,těch okradených,co se nemůžou bránit,politici,banky a média,to je dnes nadnárodní kartel.Bernard Madoff za zpronevětu 50 billionů trpí v domácím vězenía jeho dva synové ,pokračují v"práci", Paul Greenwood a Stephen Walsh to dotáhli v podvodech na 554 millionů dolarů, tihle ,vyvolení,elita národa, ti přece nemůžou krachnout, zejména ,když stát pomůře milionama a oni si okamžitě zvýší odměnu, milionech dolarů a nákupem soukromých letadel a jiným.Když tahle hra ,čísel ,běží desitky roků a politici jim vždy byli nápomocni,když oni,zase ,pomohli politikům ve volbách ,aby byli opětně znovuzvoleni a tak to jde stále dokola a ještě k tomu se najde praní špinavých peněz,styky s prodejem drag,prodej zbraní a jiné.
Prakticky,v této,tak technické době par zlodějů,dokáže zničit,zcela zničit, znemožnit, celosvětový finanční systém, tak dokonale ,že , legálně ,veškeré hodnoty lidstva ,vlivem jejich astronomických přijmů přejde do jejich rukou a volby politiků bude jen zábavný pořad pro "slepé a nedoslýchavé".
Vzpomínám na Barandovský dětský film, Milionář jež si chtěl koupit slunce a mám dojem ,že nejsme daleko od pravdy.
Takže ,hlavní otazkou je, jestli svět,globálně má ještě tu silu s těmito finančníky=kriminálníky zatočit a nebo jim podlehneme,nebot nás ožebračí o všechno,co jsme doposud vlastnili a nastolí novodobé otroctví Orw...Automaticky kráceno

184854

27.2.2009 22:10

RE: Logicky vzato banky nemůžou krachnout,jen uloží svoji loupež někde jinde.

Novákneu 213.?.?.?

Reakce na 184854

Pro 60-70 % Čechů už nemůže být otroctví větší, neboť mají jen na velmi skromný život, tj. např. žádná dovolená , jen žrádlo a bydlení a počet dětí často jen 0-1 na pár. Ti co mají dětí mnohem více , ti také nemají na dovolenou, ale na otřesné bydlení a měli by i na hodně žrádla, ale raději to prolijí hrdlem. Švejnar prohlásil, že lepší než nezaměstnanost je umělá zaměstnanost a uvedl příklad, že jedni vykopou díru na nic a druzí ji zase zahrnou, tak v takovém případě by mohlo vzniknout eventuelně opravdu ještě větší otroctví. Nemuselo by při tom jít o výkopy , ale třeba o výrobu aut a šrotování trochu ojetých. Může se ale stát, že později bude přeci jen lepší, aby byli lidi doma a jednoduše dostali najíst pro nic za nic.

184971

28.2.2009 2:18

RE: Logicky vzato banky nemůžou krachnout,jen uloží svoji loupež někde jinde.

kozoroh 59.?.?.?

Reakce na 184971

To není ,jedni vykopou díru a druzí ji zaházejí,to je jinak,jakmile zboží nejde na odbyt a na ulici roste proletariát nezaměstnaných,tak se vymyslí konflikt ,kde se hraje na strunu vlastenectví a nebo ve jménu Boha a poštvou se dva národy proti sobě a ostatní se stejnými problémy se přidají na jednu a nebo druhous tranu,tak se ONI zbaví nežádoucího proletariatu,který by se jim doma bouřil,když by viděl panstvo jezdit v kočárech a na druhou stranu,co se válkou rozbije ,to se zase postaví,atkže na tom jednou vydělá válečný průmysl,který přejde na mírovou výrobu a všude se dělá,aby se to později zase rozbilo.Takže,když jsme měli první světovou válku,tak bratři Wartburgové si Evropu rozdělili,jeden platil a bral procenta za Rakousko,Německo,Italii a druhý bratr financoval a bral procenta za spojence,tedy Anglii,Francii a USA, to je valka bank na účet blbců,pozdějších hrdinů k další,příští propagaci války,bankéři si nahrabou a lidé nesou ztráty na životech a majetku.Proto není divu,když německý diplomat si ulevil řed rudým bolševickým komisařem,že je rád ,že válka zkončila i když Německo je v ní poražené a byl překvapen reakcí bolševika,který mu řekl, my, už máme přípravu na příští válku,která bude hroznější než ta ,co právě zkončila.Jak ,řekl americký generál,válka to je " WAR IS A RACKET
by Two-Time Congressional Medal of Honor Recipient
Major General Smedley D. Butler http://warisaracket.com/
Bohatství Ameriky je z velké části založeno na válkách mimo území USA a to samé ,kdysi Velká Británie.
Když nahlídnete do odtajněných archívů USA,Státního departmentu,tak shledáte ,že jedovaté plyny,zbraně hromadného zabíjení dodávaly USA ,jak Iranu ,tak Iraku,když byly ve válce a potom dodatečně ,aby si umyli ruce prohlásili Saddam Hussejna ,za válečného zločince,USA měly 22.000 pounds Phosphorous Fluoride připraveného k exportu do Iráku, tak,kdo je válečný zločinec, kdo vzdělává na mrtvolách?
Jediné,čeho se bojí,je to ,kdyby došlo k takové válce ,která by se odehrávala přímo v Americe, to by pro business a banky byla pohroma,ale ,k tomu dojde dříve nebo později, nebot se zbrojí na všech stranách, můj známý říkal,jak politici mluví o míru ,tak se připravují na válku.V dnešních dnech pracují na tom ,aby křestanský svět dostali do války se světem muslimským,pro blaho a potřeby Israelu a Ameriky.Hospodářská krise ,většinou vyústila v konflikt na kterém chudáci ztráceli a bohatí vydělávali, pan generál Smedley to poznal sám na sobě,čemu sloužil,kde je jádro pravdy,pod horou propagandy.
V bolševickém Rusku,5/nora ,1918 se stát odloučil od církve, Bush se odloučil od církve v těchto posledních letech svého presidenství,to mnohé napovídá,že ano?

184987

1.3.2009 23:25

RE: Logicky vzato banky nemůžou krachnout,jen uloží svoji loupež někde jinde.

Honza Vítek 94.?.?.?

Reakce na 184971

Mám pocit, že pisatel tohot příspěvku v ČR nežije. Průměrná mzda je zde tak vysoká, že si lidi v klidu mohou dovolit 3 i více dětí. Jediný problém je, že po revoluci byli lidé hozeni na pospas finančním spekulantům a "dobrotivým" bankéřům a nepřipraveni (protože po letech totality, a tudíž relativní sociální jistoty jim již nezbyl pud finanční sebezáchovy nebo jak říkaly naše babičky, vydlužené peníze jsou cestou do pekel) uvízli v síti půjček a splátek. Ti chytřejší na tom profitují díky míře inflace, ti hloupější .....jsou ti hloupější.

185107

27.2.2009 7:16

A toto vsetko komunisti zakazali. Bol to ich najvacsi zlocin.

Che 147.?.?.?

Az v 1989 si to opat ludia museli vystrngat na namestiach. Che.

184861

27.2.2009 8:18

Uzavřený kruh

jean.laroux jean (tečka) laroux (zavináč) seznam (tečka) cz 194.?.?.?

Tak si to shrňme .. máme-li co [smích]
1.Banky půjčují peníze, které z velkého procenta nejsou podloženy žádnou reálnou hodnotou (drahým kovem, prací, službou, cenou informací atp.). Hlavním krytím je VÍRA (spekulace) s budoucím ziskem, který dodatečně deficit v krytí srovná. Resp. dorovná se určitým nárůstem "něčeho .. nějaké hodnoty" tak aby se následně (průběžně) mohl vytvořit další vědomý a nejspíše i vyšší deficit.
2.Banky půjčují peníze (virtuální poukázky, imaginárně kryté) plus navíc jejich NIČÍM KRYTÝ x-násobek - opět za účelem dynamizace společenského rozvoje úvěrovým stylem. Ještě jednou trochu z jiného úhlu - vzniká vědomý dluh s předpokladem jeho umoření v budoucnosti. Hlavním argumentem podporujícím zachování tohoto systému je, že systém založený pouze na krytých financích by neumožnil poskytování tolika úvěrů a tím by podnikatelé nemohli realizovat své plány, které v důsledku mají akcelerovat hospodářský rozvoj. Stát, který by přijal jistá monaterální opatření (přičemž by jeho banky začaly disponovat jen krytými prostředky) by se v konkurenci naprosto a velmi rychle znemožnil "odrovnal" vůči státním subjektům fungujícím na principu nekrytých virtuálních dluhů.

Závěr ? Jakákoliv monaterální opatření z pozice samostatných států jsou neproveditelná. Tato reforma musí být globální a celosvětová. Umí si to někdo v dnešním světě, který vlastní jedinci neschopní si TO SHRNOUT, představit?

184867

27.2.2009 10:05

RE: Uzavřený kruh

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 184867

Je naprosto zřejmé, že když tento systém překročí jakousi "minimální míru" - již není odstranitelný. Tedy náprava možná není !

Můžeme se tedy bavit již jen o tom, jak proběhne destrukce tohoto systému. A destrukce je jediný způsob, jak z toho ven. Ta destrukce bude zcela logicky destruktivní i v reálném fyzickém světě.

Máme totiž zde cca 7 miliard lidí a ti svou prací a svou spotřebou vymezují jakýsi rámec reálných hodnot. V dúsledku zde debatěného systému však zde máme navíc spoustu virtuálních peněz, které již nereprezentují vůbec nic.

Odborné odhady jsou, že z deseti "penězů" (dolar, libra, euro, jen, cokoliv) jen jeden ten peníz reprezentuje reálnou hodnotu. Dnes patrně již systém dospěl do stavu, kdy - a je to dáno právě dokončenou globalizací - kdy skutečně reálné= tovary a tomu odpovídající jeden peníz slouží již k prosté reprodukci lidstva a ty nadbytečné peníze již tvoří jen čísla na účtech.

Lidstvo se zdánlivě rozdělilo na ty, co "mají nějaká čísla na účtech" a na naprostou většinu těch, co žijí tak říkajíc "z ruky do huby" a tedy nemají na účtech nic. Ta naprostá většina, co jakože nic nemá, nemá již ani kam ustoupit a přesto si žádá aspoň tolik, aby měli na to "z ruky do huby".

Na druhé straně jsou ti, co mají sice čísla na účtech, ale jinak stejně nemají nic, protože oproti těm číslům není žádný reálný tovar. Ty čísla na účtech si třeba představovat nejen miliardové čísla úzké špičky lidí, ale i stejně nereálné "čísla" na důchodových účtech, na účtech zdravotních systémů, v pojišťovnách atd. atp. !

V okamžiku, kdy bude podkročen jistý limit a ta většina, co má jen to "z ruky do huby", již nebude mít ani to - v té chvíli na sebe narazí dvě nekonečné síly ! Síla těch, co nemají nic a přesto ale chtějí jíst, spát, vychovávat děti, na druhé straně ale jsou ti, co chtějí šťastně žít v důchodu, trvají na tom, že když jím tornádo rozmetá dům, aby jim dala pojišťovna reálnou náhradu, když se jim "porouchá srdce" - chtějí vyléčit.

Nastává doba, která byla předpovězená již před tisíci let - povstane jeden proti druhému, syn proti otci, dcera proti matce, vnuk proti dědovi, dům proti domu, ulice proti ulici, město proti městu atd. atp. ! Kolaps sypersystému, jehož systémovou chybu známe již tisíce let a přesto tlačíme tu káru dál a dál.

Dnes fakticky je konec. Frenetický projev B.H.O. a neméně frenetický aplaus zákonodárců jedné nejmenované země je již ještě méně, než pověstné tanečky na horní palubě Titaniku. Snahy o nápravu - to jen někdo v zoufale snaze cosi zachránit na téže horní palubě mění zasedací pořádek !

Nebude to sranda ... [velký smích]

PS - ani to nebolelo, ani jsem již nemusel použít Proroky !

184880

27.2.2009 11:09

Skvělý článek

hestroy 77.?.?.?

Musím říci, že takto dobrý článek jsem už dlouho nečetl.

184889

28.2.2009 1:29

The Crash Course

inn-ocean 80.?.?.?

Reakce na 184889

Bude se vam libit i tento film. Hodne doporucuji a 3:20 hod. za to stoji. Jde tam videt hloubka lzi v jake zijeme.

http://www.chrismartenson.com/crashcourse

184982

27.2.2009 12:31

opr

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 195.?.?.?

heslovite pár bodov - myslím, že s autorom článku nám ide o spoločnú vec, nesúhlasím s revolúciou zhora - základ je v myslení každého človeka, lepšie povedané každej veci naučenej rozprávať, revolúcia na úrovni štátov nie je možná, tieto v súčasnosti už neexistujú, je tu len masa otrokov, lepšie povedané vecí naučených reči a písmu, v súčasnosti je možná zmena systému len na nazvime to európskej úrovni - češi, slováci, nemci atď. spolu, nie izolovane; krytie meny zlatom nič nevyrieši - zlato ako vzácny kov a v prírode ohraničená komodita môže generovať peniaze len do svojho množstva - na viac je to inflácia; základ je zmeniť myslenie každého jedinca - lepšie povedané každej oduševnenej veci, to je proces na niekoľko generácií, prvým bodom musí byť zmena vzdelávacieho systému, dnešná vec nie je naučená na nič len na zvyšovanie spotreby a produkcie, základ je naučiť veci čo je to záviť, empatia, hodnota individuálneho bytia; rýchlejšia cesta je jedine brutálna globálna vojna, ktorá anihiluje polovicu populácie - vtedy sa možno vyčistia vzťahy,

184905

27.2.2009 13:41

Nepřesné, ale pravdivější než to oficiální

pje 77.?.?.?

Předně, centrální banky nejsou až na výjimky (FED, BofE) soukromé, tj. kapitálově vlastněné konkrétními soukromými investory Ty dvě jsou sice veřejnoprávní, ale nikoli vlastněné a financované z veřejných (státních) zdrojů. Záleží ale na tom, když může celý stát sloužit pouze vybrané soukromé zájmové skupině?

Autor popisuje to, co je známo jako peněžní multiplikátor depozit. I ze standardní měnové teorie tedy plyne, že vkladatel by měl jako investor dostat úrok ekvivalentní nikoli úrokovým sazbám z úvěrů mínus zisková marže a riziková přirážka, ale celkovému úroku z úvěrů mínus objem zisku včetně rizikové prémie v tomto zisku. Že se tak neděje? Když jsme my vkladatelé takové ovce...

Vklady nejsou pouze hotovostní, ale zejména bezhotovostní. To usnadňuje tzv. úvěrovou emisi peněz, což je objem bankami poskytnutých úvěrů nekrytý vklady. Pozor, tuto emisi neprovádí v podstatné míře centrální banky, ale především banky obchodní! Úvěrová emise je spojena s úvěrovým rizikem, tj. s rizikem nesplacení těchto úvěrů. Proto je smysl centrálních bank v dohledu a regulaci této rizikové činnosti obchodních bank. České banky mají mnohem vyšší krytí úvěrů depozity klientů, proto jsou také mnohem stabilnější, což je měnovým spekulantům zcela volné...

Seignorage je anglický ekvivalent pro signoraggio a mezi finačně vzdělanými lidmi se o něm ví. Problém je v jeho minimalistické interpretaci, rozhodně není interpretován ve výši celého objemu multiplikovaných peněz úvěrovámi emisemi.

Takže budeme všude vysvětlovat, že vkladatel je pán a banka je slouha, kterému za dobrou službu náleží jistá protihodnota z odměny za naši ochotu k depozitům.

Hezký den všem!

184920

27.2.2009 20:46

RE: Nepřesné, ale pravdivější než to oficiální

Lotras 89.?.?.?

Reakce na 184920

Opakuji neexistují "České banky", posledni eBanka byla převzata EUrizována cizí bankou už před rokem, to už pochopil i pan Kalousek. Párkrát to p Kalousek řekl ale byl pan na prču.

184960

28.2.2009 1:13

RE: Nepřesné, ale pravdivější než to oficiální

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 184920

Burza na Wall Street zatim spadla na polovinu a potaci se nekde kolem 7 000-7500. Par let zpatky v dobach optimismu jeden "expert" neco zvanil o magicke hranici 7 700. A to na rozdil od Japonska, ktere proslo krizi s nemovitostmi v 90-tych letech neexistuje stabilni ekonomicky region, ktery by by byl schopen odebirat exportovane zbozi. Z tohoto exportu totiz finacovalo Japonsko sanaci bank a mozna bylo levnejsi je nechat padnout. Svindl se SIV derivaty do toho namocil cely svet prostrednictvim globalizovanych financich trhu.

Neexistuje region, kde se da masivne 10 let exportovat spickova prumyslova vyroba. Zadluzeni bohatych zemi je takove, ze neni kapital a neexistuje moznost vytvorit novy kapital nekolikaletou vyrobou. Jedine, co je k dispozici je prebytek virtualnich kreditu, ktere s nicivou silou v honbe za dalsim ziskem budou devastovat financi trhy. To, ze je nekdo zreguluje? To spise uverim Sarkozymu, ze zreguluje tornado!! [velký smích] [velký smích] Pan Volcker musi velmi dobre vedet, proc je tahle krize tak odlisna, tak rychla a komplexni. Proc byla Clintonova v Cine a primo pozadala o nakup americkych dluhopisu? Ponekud zvlastni projev neviditelne ruky trhu. [chechtot] [vyplazený jazyk] Trhy nemohou byt naveky podrizeny virtualni smene, aspon ty realne!! Dlohodobe deformace se nakonec uvolni skoro najedenou v plne sile. Ten kdo se smeje naposled, casto jako posledni pochopi pointu, v case kdy zbytek osazenstva Titaniku je v hluboke depresi. [velký smích] [velký smích]
http://www.czechfp.cz/site/?p=5897
http://www.czechfp.cz/site/?p=5844

184981

27.2.2009 13:57

Tento systém využívají všechny státy (dokonce i ty socialistické).

anellus anellus (zavináč) centrum (tečka) cz 195.?.?.?

Konec konců, to ukázala praxe bývalých socialistických zemí, kde peníze tiskly příslušné centrální banky, které naprosto nebyly v soukromých rukou ani akciovými společnostmi. Zde popsané signoraggio bylo tehdy příjmem státu. Sice to bylo stejné lupičství, jako v kap.státech, nicméně tato tvorba ničím nekrytých peněz umožnila zainvestovat celá průmyslová odvětví v SSSR a po válce i u nás.

184923

27.2.2009 14:11

Na toto téma

Karel z Čech 88.?.?.?

bylo napsáno v posledních letech a desetiletím již hodně článků. Lze tedy mít za to, že problém je znám nejen veřejnosti, která se to fungování ekonomiky a finančního systému zajímá, ale i lidem, kteří běh finančního systémů řídí, tedy profesionálům a finančním teoretikům.

Do 70. let minulého století s tímto způsobem řízení financí žádné větší problémy nevznikaly. Samozřejmě, že ten, kdo emisi peněz měl pod palce bohatnul a ten, kdo si peníze půjčoval, chudnul. Bohatlo tedy pár jedinců sdružených do emisních bank a státy a občané to bohatnutí svojí prací a činností financovali. Nikoho to však nijak moc nezatěžovalo. Od 70. let, kdy krytí dolaru zlatem bylo nahrazeno krytím obchodem s ropou, začínalo být zřejmé, že do nekonečna tento systém fungovat nebude moci.

Od r. 2000 se v tomto finančním systému zřetelně začalo schylovat ke krizi. Ten proces byl přibržděn nafouknutím cen nemovitostí v USA. Nic však netrvá věčně a bublina s nemovitostmi praskla, zákonitě se začaly hroutit finanční trhy a vypukla největší světová hospodářská krize, která právě probíhá.

Tedy dnes všichni odborníci a odpovědní politicí vědí, jaký problém přivedl svět do dnešní krize a tedy dalo by se předpokládat, že by měli mít zájem tuto příčinu odstranit.

Bohužel dosud žádný politik ani odpovědný profesionální bankéř či ekonom neprojevil sebemenší zájem o řešení této hlavní příčiny krize. Zájem je pouze jakýmikoliv sebenesmyslnějšími opatřeními dosáhnout zachránění a zachování stávajícího finančního systému a ten balvan příčiny krize valit před sebou dál. Ať to řeší někdo jiný v dalším volebním období.

Selský rozum říká, že pokud něco dělám špatně a proto se mi dílo nedaří, tak pokud to zásadně špatné ve svém postupu nezměním, tak rozhodně nemohu dosáhnout dobrého výsledku. Pouze naprosté zhroucení systému poněkud oddálím, přičemž následky budou nutně katastrofálnější, než kdybych nápravu učinil již dnes.

Snad pouze totální magor může přesvědčovat jiné magory, že když systém se nám hroutí z ohromného přebytku nekrytých amerických dolarů, tak ho zachráním vydáním dalších bilionů nekrytých dolarů. Myslící člověk na takový nesmysl nemůže nikomu skočit.

184924

27.2.2009 18:11

Stojí za to si tyhle věci připomínat

Maut 88.?.?.?

Vede to k zamyšlení nad validitou Marxových závěrů a občerstení znalostí Leninova Státu a revoluce. Neb dnešní globalisovaný neokoloniální systém zřejmě končí (imperial overstretch)stejně tak jako, doufám, Rotschildův trockistický internacionalismus nesený dříve na bodácích největších nepřátel NWO - Rusů a nyní Američanů. Když se dva kvůli třetímu perou, ten třetí se směje a inkasuje. Co dál - globální siofašismus, nebo návrat k vlastní kultuře, restaurace funkcí OSN, mezinárodního práva, respektu mezi různými kulturami a národní i náboženské toleranci? Oboje zřejmě bude stát hodně krve. Jde o velké peníze. Obecně : velké peníze=velká moc a z toho plynou ještě větší peníze a neomezená moc - jinými slovy diktatura chazarských elit. Jeden stát na planetě (NWO)= jedna měna=SUPERSIGNORAGGIO, frakční rezervní systém planety v prackách, vláda globální korupce a vydírání a stintající Rotschild a jeho parta u kasy a kormidla- to přece stojí i za další světovou válku, zvlášť když ji povedou gojimové mezi sebou (tak jako vždy). Svoboda ovčanů ohraničená plným talířem-tedy někde?

184948

3.3.2009 18:59

RE: Stojí za to si tyhle věci připomínat

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 184948

Perfektně vystiženo!

185407

27.2.2009 20:18

To jsou obecně známé věci

dfhhd 193.?.?.?

Tohle ale nejsou žádné tajné informace, to se normálně učí na vysokých školách v učebnici ekonomie od Samuelsona a Nordhause, která vyšla v češtině už několikrát, je to vše popsáno

184958

27.2.2009 22:40

voda

tora85 81.?.?.?

clanek jsem jeste necetl cely, musim se k tomu opet dostat. ale s tou vodou to ma neco do sebe. v podstate, casem vodu ovladnou korporace, potraviny jako mansanto taktez. za zminku stoji, ze my majitele studni, jsme museli zaregistrovat svoje studny jako zdroj vody. povolene uzivani podzemnich zdroju vody je maximalne na 10 let. pak nikdo nevi co bude. uz ted hrozili pokudou, pokud nekdo registracni povinnost nezplni. co bude za deset let je otazka. mam blizko k cloveku,ktery vyvazi vodu do bahrajnu. v nemecku existuje tajny dlouhodoby plan na vyuzivani vody. momentalne skupuji pomerne levnou stacenou vodu z cele evropy. udajne za 20 let bude evropa celkem vyprahla, az bude nedostatek vody, az pak zacnou vyuzivat svoje rezervy, podzemni jezera atd. ani nas v budoucnu nemusi cipovat, staci zavrit kohoutek s vodou.

184973

1.3.2009 15:54

RE: voda

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 184973

Na vode je zajimave, ze je neznicitelna. Vedci se domnivaji, ze objem vody na planete se +- nemeni... neni ji ani o kapicku vice ani o kapicku mene nez driv. nekde ale chybi. proc? jednak proto ze se presouva z mista na misto a pak proto ze se ji znacna cast zamerne znecistuje, aby byla nepozivatelna. Na druhe strane, jakekoliv znecisteni ji neznecisti natolik, aby se nedala vycistit prostou destilaci. Je to jen energeticky narocne.
Takze mame 2 moznosti... najit dostatecny zdroj volne energie, ktery nas odpouta od zotrocovani lidstva skrze vodu, potraviny, energii, nebo se naucit vyuzivat lepe stavajici zdroje.

185077

28.2.2009 23:18

ČNB je nezvěstná.

dodo 88.?.?.?

Po té informaci v článku, o soukromém vlastnictví všech centrálních bank, jsem zatoužil zvědět, jak je to s tou naší. A ejhle! Tento subjekt sice má jméno: "Česká národní banka" i IČO: "48136450", ale ani pod jedním z těchto údajů není v obchodním rejstříku!! Prostě do 27.2.2009 6:00, vůbec neexistoval!!! To vyvolává řadu otázek. Počínajíc koho a kam to vlastně jmenuje prezident ČR, až po platnost naší měny. Může to někdo objasnit?

185055

1.3.2009 10:04

RE: ČNB je nezvěstná.

Vanguard 94.?.?.?

Reakce na 185055

Ach jo, další odborník...ČNB se nezapisuje do obchodního rejstříku, protože není běžnou obchodní společností, ale je zřízena přímo ústavou, která upravuje její základní pravomoci a postavení čl. 98), včetně oprávnění prezidenta jmenovat členy bankovní rady (čl. 62 písm. k). Podrobnosti upravuje zákon č. 6/1993 Sb.,o České národní bance, který taky mj. opravňuje ČNB emitovat peníze.

PS: Průměrný žák páté třídy základní školy by byl schopen si tyto informace najít během pěti minut na internetu...

185069

1.3.2009 18:25

RE: ČNB je nezvěstná.

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 185069

Díky Vanguarde... Víte, vy možná nejste průměrný, ale přímo nadprůměrný školáček!

185097

2.3.2009 19:50

RE: ČNB je nezvěstná.

Vanguard 213.?.?.?

Reakce na 185097

[chechtot]

185237

1.3.2009 20:51

RE: ČNB je nezvěstná.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 185069

V tom pripade mluvci CNB je na urovni zaka te 5-te tridy. Protoze tuhle informaci poskytuje dokola jako nakrapla gramofonova deska. Jenomze clovek s intelektualni urovni nad myslenim zaka 5-te tridy si musi klast otazku. Pokud vlastni CNB stat, proc neni jasne formulovano zakonem, ze CNB vlastni stat? Banka bez vlasnika je jiste chytry napadat, takova sofistikovanjsi verze oproti privatni korporaci. Vlastnictvi centralni banky je vsak irelevatni v pripade moznosti jineho efektivnejsiho zpusobu kontroly. Rozhodujici je vliv na chod teto bank s tak obrovskou vysadou jako vytvareni meny z niceho!!. Mimochodem muze centralni banka stojici ve vzduchoprazdnu specialniho zakona zbankrotovat? Pokud ne, pak to je unikat v te trzni ekonomice. [velký smích] [velký smích]

185099

2.3.2009 19:56

RE: ČNB je nezvěstná.

Vanguard 213.?.?.?

Reakce na 185099

ČNB stát nevlastní, stejně jako stát nevlastní ministerstva anebo soudy. ČNB je právnickou osobou svého druhu, veřejnoprávní osobou, zřízenou zákonem, není obchodní společností, jako jsou ostatní banky. Podobné postavení má například VZP. ČNB tedy nemá, které by někdo vlastnil. Stát vykonává vliv na ČNB prostřednictvím zákonů a jmenování členů bankovní rady. ČNB navíc mimo emise měny zároveň vykonává některé státní funkce, jako je typicky dozor nad kapitálovým trhem, takže vystupuje i v postavení orgánu státní správy. Proto ani nemůže zkrachovat, protože se na ni nevztahuje insolvenční zákon (§ 6 odst. 1 písm c).

185238

3.3.2009 2:08

RE: ČNB je nezvěstná.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 185238

Ale ja chapu, ze treba soudy nemaji s podnikanim nic spolecneho, aspon by nemeli mit [velký smích] [velký smích], ale ted je rec o bance. I kdyz o velmi specialni bance snasejici nekomu zlata vejce. A otazka zni komu, ze ty zlata vajicka padaji do kosiku? Stat muze ci nemuze zkrachovat? Kdyz zkrachuje stat, co se stane s CNB?

185268

3.3.2009 3:34

RE: ČNB je nezvěstná.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 185268

Pohybujeme se ve sféře dohadů, když se snažíme aplikovat obchodní "právo" na státní sféru. Možná je to někde, kodifikováno v mezinár.právu, co v případě krachu. Ale i tak půjde o vypořádání mezi věritelem a dlužníkem. Z nedávné historie jsou známy platební neschopnosti států, kterých dluhy byly, zčásti odepsány u věřitelů, zčásti kapitalizovány, zčásti prodány za malý zlomek původní ceny soukromým firmám. Důležitým prvkem bývá přitom ale i mezinárodní situace.
Jisté je jen, že ČNB je jakoby portmonkou státu ČR. Má úzkou vazbu na státní rozpočet.Dokonce mám dojem, že bilance této banky je vlastně bilancí státu.

185270

4.3.2009 2:02

RE: ČNB je nezvěstná.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 185270

A nikde jinde nez v dohadech se ani pohybovat nemuzeme. Ponevadz zakon o CNB je napsan, jak je napsan. A napsan tak je, protoze nekdo mel zajem na tehle formulaci. Neni prece nic tezkeho formulovat CNB jako majetek statu. Ma to sve pro i proti, CNB muze byt od statu formalne oddelena, coz nemusi byt vzdy nevyhodne. Treba v pripade krachu. Dulezita je kontrola teto banky a ta je na ruznych levlech. Na jedne strane se o vliv savluje domaci scena a druhy vliv je sekundarni, ale v pripade potreby velmi silny mimo domaci scenu. CNB si muze piskat vlastni pisnicku, ale pouze v pripade, ze to neni prilis disharmonicke s jinym silnejsim piskanim.

185453

4.3.2009 4:54

RE: ČNB je nezvěstná.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 185453

Myslím, že jste to vcelku dobře vystihl. Ten rozdíl mezi obyčejným majetkem státu, který je spravován specializovaným úřadem vlády, a ČNB je tak značný, že by potom muselo zase někde být napsáno, že tento majetek (ČNB) se spravuje úplně jinak a že mezi ten ostatní vlastně ani nepatří. Pokud to opravdu (a to nevím) není nikde explicitně zapsáno jako zvláštní majetek státu, je možné, že je to tím, že to všem přišlo tak samozřejmé. To jen paralelní diskuse o FEDu může vyvolávat podobné otázky.

185462

1.3.2009 22:00

RE: ČNB je nezvěstná.

dodo 88.?.?.?

Reakce na 185069

A pak že se nenajde někdo znalý, kdo ochotně a nezištně podá ostatním potřebné vysvětlení i s nezbytným zdůrazněním vlastní výjimečnosti. Tož díky za to. My gojímové máme vlastně kliku, že jsou tací mezi námi, neboť zajisté jsou z těch, co mají na zažehnání té globální krize ten správný recept, když už ji vyvolali. Červ pochybností o vlastnících ČNB ale tím odstraněn není a důvod rozporu mezi existencí IČO u ČNB a neexistencí jeho záznamu v obchodním rejstříku sám povzdech nad nevzdělaností tazatele stěží vysvětluje. Důvod toho. Nikoliv část oné věty, jíž se podle § 1 odst. 2) toho zákona o ČNB tato jakýmsi přílepkem za středníkem zbavuje povinnosti zápisu do obchodního rejstříku. Proč? Neobchoduje snad? Nebo aby se o ní nedalo něco nežádoucího zjistit? "Co je šeptem, to je s čertem", jak praví naše pořekadlo. Takže všechna ta utajování kde čeho s odvoláváním se kde koho na kde co, jen vzbuzují podezření z něčeho nekalého. A nutno říct, že ze zkušeností zcela po právu, když sama ta globální krize je toho důkazem nad jiné názorným.

185104

2.3.2009 13:11

RE: ČNB je nezvěstná.

amiourka kamio (zavináč) centrum (tečka) cz 78.?.?.?

Reakce na 185104

Pokračovat se bude dalšími autory - Penoptes a Silvano Borruso. borruso vyčíslil, že emise hotovosti činí z celkové emise jen 5% - o tu není třeba tak bojovat. Většinu peněz z nuly vytvářejí obchodní banky pomocí kreditů (Virtuálně). Tady už bude zajímavější, podívat se, jak to vypadá detailně. Neříkám, že nějaké to české signoraggio nemáme- hledte někteří privatizátoři, když šli do banky, tak byly ohromné peníze jen nějaké papírky. Inu,ptejme se proč.

185189

3.3.2009 7:36

RE: ČNB je nezvěstná.

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 185189

>Pokračovat se bude dalšími autory - Penoptes a Silvano Borruso.
-------------
Děkuji za hodnotný článek paní inženýrko. Velice srozumitelně a výstižně popsáno. Už se těším na pokračování.

185280

2.3.2009 20:05

RE: ČNB je nezvěstná.

Vanguard 213.?.?.?

Reakce na 185104

1. Tomu s tím gojímem nerozumím, pokud mě považujete za žida, tak jsem tady několikrát jasně napsal, že jsem katolík a že veškeré informace o všech spiknutích, které mám, pocházejí výlučně od Opus Dei a od jezuitů, případně přími z Vatikánu. Mimochodem, pokud považujete za žida každého, kdo je chytřejší než vy, musíte mít poměrně smutný život.
2. IČO neznamená právní subjektivitu, není to nic jiného než evidenční a identifikační nástroj. IČO má spousta subjektů v obchodním rejstříku nezapsaných. Pokud pomineme živnostníky, tak zvláštní IČO má například každé ministerstvo, Ústavní soud anebo třeba VZP, která má postavení podobné ČNB. Obchodní rejstřík je určen především pro zápis obchodních společností, což ČNB není. Taky mi není jasné, co by se mělo absencí zápisu v OR utajovat: sídlo, jména členů bankovní rady? To jsou totiž typické věci zapisované do OR.

185240

3.3.2009 19:04

RE: ČNB je nezvěstná.

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 185240

Vanguarde, co to melete? Pokud vás někdo považuje za žida, pak to rozhodně nesouvisí s tím, že byste byl chytřejší, prostě jen lžete a mlžíte, jako žid. Kapišto?

A pokud byste byl katolík, pak byste nenechal masakrovat křesťanskou minoritu v Palestině a nevykřikoval tu pořád dokola o tom, že židé jsou nejschopnější banda pod sluncem. Kapišto?

185409

3.3.2009 22:43

RE: ČNB je nezvěstná.

Vanguard 84.?.?.?

Reakce na 185409

1. Kde a kdy jsem konkrétně lhal?
2. Kde a kdy jsem vykřikoval, že jsou židé nejschopnější banda pod sluncem?

Prosím konkrétní odkazy, žádné výmluvy, jinak budu za lháře považovat jí vás.

185434

4.3.2009 11:45

RE: ČNB je nezvěstná.

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 185434

Omlouvám se, pane Vanguarde. Nechal jsem se unést svými dojmy.

A jaký že je váš vztah k sionismu?

185494

Příspěvků: 37

27.02. 06:17 kozoroh  Logicky vzato banky nemůžou krachnout,jen uloží svoji loupež někde jinde.
27.02. 22:10 Novákneu  RE: Logicky vzato banky nemůžou krachnout,jen uloží svoji loupež někde jinde.
28.02. 02:18 kozoroh  RE: Logicky vzato banky nemůžou krachnout,jen uloží svoji loupež někde jinde.
01.03. 23:25 Honza Vítek  RE: Logicky vzato banky nemůžou krachnout,jen uloží svoji loupež někde jinde.
27.02. 07:16 Che  A toto vsetko komunisti zakazali. Bol to ich najvacsi zlocin.
27.02. 08:18 jean.laroux  Uzavřený kruh
27.02. 10:05 Petr Gejdoš  RE: Uzavřený kruh
27.02. 11:09 hestroy  Skvělý článek
28.02. 01:29 inn-ocean  The Crash Course
27.02. 12:31  opr
27.02. 13:41 pje  Nepřesné, ale pravdivější než to oficiální
27.02. 20:46 Lotras  RE: Nepřesné, ale pravdivější než to oficiální
28.02. 01:13 Rene Bartosek  RE: Nepřesné, ale pravdivější než to oficiální
27.02. 13:57 anellus  Tento systém využívají všechny státy (dokonce i ty socialistické).
27.02. 14:11 Karel z Čech  Na toto téma
27.02. 18:11 Maut  Stojí za to si tyhle věci připomínat
03.03. 18:59 hestroy  RE: Stojí za to si tyhle věci připomínat
27.02. 20:18 dfhhd  To jsou obecně známé věci
27.02. 22:40 tora85  voda
01.03. 15:54  RE: voda
28.02. 23:18 dodo  ČNB je nezvěstná.
01.03. 10:04 Vanguard  RE: ČNB je nezvěstná.
01.03. 18:25 hestroy  RE: ČNB je nezvěstná.
02.03. 19:50 Vanguard  RE: ČNB je nezvěstná.
01.03. 20:51 Rene Bartosek  RE: ČNB je nezvěstná.
02.03. 19:56 Vanguard  RE: ČNB je nezvěstná.
03.03. 02:08 Rene Bartosek  RE: ČNB je nezvěstná.
03.03. 03:34  RE: ČNB je nezvěstná.
04.03. 02:02 Rene Bartosek  RE: ČNB je nezvěstná.
04.03. 04:54  RE: ČNB je nezvěstná.
01.03. 22:00 dodo  RE: ČNB je nezvěstná.
02.03. 13:11 amiourka  RE: ČNB je nezvěstná.
03.03. 07:36 Mirda  RE: ČNB je nezvěstná.
02.03. 20:05 Vanguard  RE: ČNB je nezvěstná.
03.03. 19:04 hestroy  RE: ČNB je nezvěstná.
03.03. 22:43 Vanguard  RE: ČNB je nezvěstná.
04.03. 11:45 hestroy  RE: ČNB je nezvěstná.

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Vrak letounu F-35, který havaroval ve Středozemním moři, ukradla neznámá země.03.12.21 15:59 Neurčeno 1

Mutace Omicron – globalistická autoritářská příručka svlečená do naha02.12.21 20:21 Neurčeno 0

Turecko si uzurpuje enormní množství ruského plynu pro sebe02.12.21 18:35 Turecko 0

Vakcínu Valneva ČR neobjednala!02.12.21 17:46 Česká republika 7

Profesor Alexander Reďko o Covid-1930.11.21 17:25 Rusko 2

Dostálovi hrozí vyhazov z týmu Pirátů. Nelíbí se jim, jaká data šíří o covidu30.11.21 16:49 Česká republika 1

Deklarace lékařů k nátlaku na očkování30.11.21 15:25 Česká republika 1

Vláda chce zavést povinné píchání mRNA injekcí - přesto, že tvrdila, že to je lež30.11.21 10:54 Česká republika 4

Otevřeli nové očkovací centrum - už ne "udělejme tečku" ale "jedna tečka za druhou"30.11.21 10:34 Česká republika 2

Slovinsko: Řidiči musí při tankování předložit osvědčení COVID29.11.21 21:21 Slovinsko 3

Návštěva u MUDr. Kubka29.11.21 18:16 Česká republika 3

Legální eutanazie v Německu pro očkované - mají s tím historické zkušenosti29.11.21 11:39 Německo 1

Ředitel řecké JIP: Umírají vakcinovaní. Vláda musí přestat dělat rozdíly mezi očkovanými a neočkovanými28.11.21 12:49 Řecko 2

Povinnou vakcinací namydlí Babiš starší generaci schody do hrobové jámy28.11.21 08:54 Česká republika 4

Lidé po napíchání mRNA utrejchem ztratili 40% imunity, dále ztrácejí 3,3% až až 6,4% týdně až k 0%28.11.21 08:32 Neurčeno 3

Ukrajinská armáda zaútočila vo viacerých regiónoch Donbasu. Objavili sa pripravení americkí vojnoví poradcovia28.11.21 07:28 Ukrajina 0

Švýcarsko omezilo vstup Čechů do země28.11.21 07:22 Švýcarsko 0

Nejvíce proočkované Portugalsko vyhlašuje výjimečný stav a zavádí opatření kvůli covid-1928.11.21 07:12 Portugalsko 1

Ladislav Větvička také začíná mít problémy s cenzurou na blogu iDnes26.11.21 23:08 Česká republika 1

Demonstrace na Letné 28.11. 2021 od 14:0026.11.21 21:38 Česká republika 6

Měnové kurzy

USD
22,49 Kč
Euro
25,44 Kč
Libra
29,77 Kč
Kanadský dolar
17,53 Kč
Australský dolar
15,77 Kč
Švýcarský frank
24,49 Kč
100 japonských jenů
19,93 Kč
Čínský juan
3,53 Kč
Polský zloty
5,53 Kč
100 maď. forintů
6,96 Kč
Ukrajinská hřivna
0,82 Kč
100 rublů
30,44 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 039,46 Kč
1 unce stříbra
503,86 Kč
Bitcoin
1 240 581,99 Kč

Poslední aktualizace: 3.12.2021 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 8 896