Diskuze k článku

OSN:

Příspěvků 39

29.1.2009 3:30

Odměna za" farisejství "nás nemine, o to se oni postarají.

kozoroh 59.?.?.?

To,co se stalo v Gaze je velkým poučením.

Armádní rabbín okupační Israelské armády , Shlomo Aviner v akci, před útokem na Gazu rozdal vojákům letaky,kde jsou nanávistné rady, že každý Palestínec je smrtelným nepřítelem,každý,ženy, děti,starci,civilisti a zároven nabádal vojáky nemít naprosto žadný ohled na mezinárodní práva.
http://www.independent.co.uk/news/world/middle-east/army-rabbi-gave-out-hate-leafle....
Israelské internetové noviny haaretz, 26 Ledna ,uveřejnily rovněž rabbínské prohlášení "We will show no mercy on the
cruel. Tedy, žádné smilování nad někým, proto Israelská vláda ustanovila tým právníků na obhajobě všech zločinů,před , případným mezinárodním soudem, jež se židovští vojáci dopustili.
http://www.independent.co.uk/multimedia/archive/00119/Rabbi-Avi-Ronyki_119549t.jpg
Již mnohem dříve jsme měli možnost číst vyhrožování rabbína, že Israel v rámci své atomové síly může vyhladit všechna velká města Evropy.
Ted, profesor,Martin Van Crevel v Israelu,rovněž říká v pátečním Jerusalémkém vydání novin, že, v odplatě holocaustu, vyhladíme miliony Němců a ostatních Evropanů.
"My máme sedmset nukleárních hlavic a raket, které můžem poslat všemi směry, třeba na Řím. Většina evropských měst jsou cílem našeho letectva. Jeho hlavním úmyslem, je hromadná deportace Palestínců i bývalý premiér Arial Sharon chtěl všechny deportovat, všechno si můžem dovolit, naše armáda není třetí nejsilnější,ale, druhá nejsilnější na světě.
Proto si dovolí používat fosforových bomb proti civilistům, jakožto i nových tříštivých bomb a v Libanonu clusterové bomby,depleted uranium, jejich Mossad může zasáhnout, kdekoliv a proti komukoliv, jež je určen k odstranění, k zavraždění.
Závěrem musíme poděkovat , presidentu Francie, tolik starostlivýmu Sarkozimu,nebot to byla Francie ,co umožnila Israelcům atomovou elektrárnu a sestavení první atomové bomby. Poděkovat můžem i českým politiků, těm z roku 1948, co proti předpisům OSN vyzbrojili Israel a vycvičili jeho piloty a v novém vedení,těch , dnešních ,co se kamarádičkujíse židy a nutí české občany nepřímo bojovat za židovské zájmy, válka v Iraku a v Afganistánu, oni se vám židové v Israelu odvděčí,jak si můžeme výše přečíst, nebot Talmud říká," Zabte i ty nejlepší z goyimů.
Nakonec, osud Ruska, 100 milionů mluví sám za sebe, pro ty, jež chtějí slyšet.Ten,co zachranoval židy, tak, později jej odměnili, zavraždili=The Assassination of Count Bernadotte

182389

29.1.2009 8:38

RE: Odměna za

korutan 81.?.?.?

Reakce na 182389

Velmi, velmi pravdivé a smutné. Jak se ale tomuhle svinstvu bránit? Jak postupovat, když všechny zákony těchto věcí se dotýkající jsou aplikovány dvěma zcela protichůdnými způsoby? Jakýkoliv projev, uvedení faktů, náznak krytiky jednání sionistických rváčů je pokládáno za projev antisemitismu a dneska už i za antisionismus, jako kdyby odpor proti sionistům nebyl legální poviností každého člověka a speciálně člověka pracujícího na poli trestním, když je znám cíl této skupiny? Cíl znamenající ovládnutí ostaních národů! Když tyto cíle nezakrytě vyřvávájí do světa jejich čelní představitelé?
Proč na to nereagují a nekonají ti, jejichž je to povinností?
Je to snad proto, že na naprosté většině rozhodujících instancí, ve vedoucích pozicích sedí právě "jejich" lidé? Jak se dostat k právu přes ně? Neberte prosím tyto mé otázky jako propjev poraženectví! Já se opravdu ptám, a chtěl bych znát odpověď, protože se domnívám, že konstatování faktů, jejich opakované omílání, slovní rétorika se zastánci israelského nacismu již nejsou na místě. Jsem přesvědčený, že je nutné přistoupit k akci. A chtěl bych začít akcí v rámci práva! Tak prosím, ví někdo jak na TO?

182395

29.1.2009 10:55

RE: Odměna za

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Reakce na 182395

Israeli Army Used Flechettes Against Gaza Civilians

http://www.thetruthseeker.co.uk/print.asp?ID=10096

Jsou to mezinárodní zločinci [pláč] [naštvaný]

182403

29.1.2009 20:36

RE: Odměna za

Van Guld 213.?.?.?

Reakce na 182395

Víte proč je antisinonismus trestný? Protože hážete VŠECHNY příslušníky jednoho národa do jednoho pytle. Uvědomte si, že nic jako kolektivní vina neexistuje. A take se zamyslete nad tím, kde takové uvažování vedlo v minulosti. Snad se shodnem, že všude jsou lide dobří i špatní.

Nebo snad nechcete tvrdit, že židé jako národ jsou úplně jiní lidé než my? Nebo třeba to nejsou vůbec lidé. Nemají stejnou DNA jako my. Možná mutanti. Nebo to je možná nějaká masová telepatie, která z nich dělá vraždné stroje. Či snad, každý žid dostane pod kůží speciální čip ovladaný nejvyším židovstvem. Kdo ví...

182445

29.1.2009 22:02

RE: Odměna za

Nasredin 85.?.?.?

Reakce na 182445

1) Pane Van Gulde, víte kdo je antisionista? Antisionista není ten kdo nemá rád židy, ale ten koho nemají rádi židé.

2) Pane Van Gulde, to si vyprošuji, aby mě někdo přirovnával k chazarům! Já jsem Slovan, možná po staletí válek v české kotlině neárijský. Ale nikdo mě nebude dávat dohromady s pronárodem, který zdědil ze všech ras ty nejhorší vlastnosti.

Uri Avnery (dlouholetý člen izraelského parlamentu, zakladatel hnutí Guš Šalom):

"... koncept jedinečnosti Holocaustu může vést k ohavné perverzi. Mnozí mezi námi argumentují, že se po nás nepožadují žádné morální zábrany, neboť „po tom, co nám udělali“ nás nikdo nemůže učit, co je, či není dovolené. „Po Shoah“ máme povinnost dělat všechno pro to, abychom zachránili židovské životy, i nečestnými prostředky. Máme povolené používat památky Holocaustu jako nástroje naší zahraniční politiky, od té doby, co je Izrael „státem přeživších Holocaust“. Máme povoleno potlačovat všechnu kritiku našeho chování od té doby, co je samozřejmé, že všechny kritiky jsou protižidovské. Máme dovoleno nafouknout každý nepodstatný incident, jako je namalování svastiky na židovském náhrobku, abychom vyzkoušeli, zda „se protižidovství zvyšuje“ ve světě a spustili poplach. Přišel čas změnit památku Holocaustu jako výlučně židovské záležitosti v majetek všech lidí světa."

Co vy na to, pane Van Gulde?

182452

29.1.2009 22:57

RE: Odměna za

Van Guld 213.?.?.?

Reakce na 182452

Tak mi můžete rovnou odpovědět. Koho nemáte rad vy? Sionisty? Židy celkově? Judaismus. Aškenázim nebo Sfaradim židy. Či snad Chazary? Ortodoxní židy? Původní Izraelity žijíci v Palestině odnepaměti. Koho vlastně?

Pokud jsem dobře pochopil. Tak nemete rád chazarské sionisty. Židé jako národ vám nevadí? A co tak židovský nevěřicí sionista. Vím nevěříte, ale věřte, i takoví jsou. Takže jak to s tou nenávisti je?

Jinak k onomu citátu. Nevím jak jste pochopil ten citát vy. Ale ten pán říkal svůj názor a né oficiálni stanovisko své vlády. To co řekl je jeho názor. Na to má právo. Ale to ještě nutně neznamená, že má pravdu. Je to jeho názor a já s nim jednoduše nesouhlasím.

182458

29.1.2009 23:37

RE: Odměna za

Nasredin 85.?.?.?

Reakce na 182458

ad 1) Nemám rád sionisty, ani chazary, co si hrají na semitské Židy, coby pokračovatele židovského národa podle Starého zákona

ad 2) Semitští Židé mi nikdy nevadili. Uhádl jste. Je mi dokonce jedno, jestli jsou věřící, či nikoliv.

ad 3) Ano, jde o názor poslance Knesetu. Pane Van Gulde, a jak jste poznal, že nejde o oficiální politiku Izraele?

p.s. o nenávisti píšete pouze Vy, uvědomujete si to?

182466

30.1.2009 1:59

RE: Odměna za

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 182466

Vážený pan Van Guldstein by nás hrozně rád nachytal při hanobení rasy. Ale kde nic není, ani smrt nebere, že? [chechtot]

182474

30.1.2009 2:35

RE: Odměna za

Nasredin 85.?.?.?

Reakce na 182474

Ba, ba.

182478

31.1.2009 2:11

RE: Odměna za

p 125.?.?.?

Reakce na 182452

...at tak nebo tak clovek vzdycky neco rekne nebu udela,co ty zidy rozbesni a zacnou pistet,reknes treba ze je treba velkyho hrdinstvi vrazdit 3 mesicni Hamas teroristy a uz rvou ze se musi branit fosforem,tristivyni bombami atd..jeden se tomu nevyhne...

182568

29.1.2009 22:18

RE: Odměna za

Saša 74.?.?.?

Reakce na 182445

>Protože hážete VŠECHNY příslušníky jednoho národa do jednoho pytle. Uvědomte si, že nic jako kolektivní vina neexistuje. A take se zamyslete nad tím, kde takové uvažování vedlo v minulosti.

Ano, to je právě podstatou zvrhlé ideologie sionizmu za zástěrkou „zbožnosti“ dovolávající se doslovného výkladu Talmudu.

>Nebo třeba to nejsou vůbec lidé. Nemají stejnou DNA jako my.

To je tvrzení některých „zbožných“ rabínů a sionistů: oplývají prý vůbec nejvyšší inteligencí, jeden jejich život prý má cenu tisíců, (dle té zvrhlé teorie) promiskuita Židů s nežidy je prý zanedbatelná, genitální mutilace je dle nich prospěšná aj. Uvádím jen běžná tvrzení, která se dají snadno najít v tisku a na internetu i se lživým „vědeckým“ zdůvodněním. Teorie nacizmu a nadlidí.

Drtivá většina Židů netrpí žádným zatížením zaviněným chybnou DNA, značná část je však zatížena duševní ideologií sionizmu. Někteří, jsou viní jen mlčením, „no vždyť jsme ze stejného kraje“ a ono je to hřejivé nalhávat si, že jsem lepší.
Dnes je ta DNA tak důkladně promíchána, že každý z nás (nebo alespoň Vy a já, pane Van Guld) můžeme být geneticky pokládáni za Žida.

Zřídka nacházím s panem Van Guld nějaký souzvuk duše, zde částečně ano. V čem se zde rozcházíme, z genetického a právního hlediska je těžké hovořit o národu, výstižnější je náboženská nebo ideologická skupina, Židé jsou totiž příslušníky mnoha národů. Zajímavé by bylo srovnání Izraele s Vatikánem.

182454

29.1.2009 22:55

RE: Odměna za

korutan 81.?.?.?

Reakce na 182445

Nezlobte se, Van Gulde, ale to házení do jednoho pytle všech židů snad dělá antisemitismus a proti semitům naprosto nic nemám, ani proti lidem židovského náboženství. Mám ale hlubokou averzi proti všem, kteří mají ve svém snažení za cíl podrobení, ovládnutí kohokoliv jiného. A to platí i o sionistickém hnutí.
Jinak mi dovolte poznamenat, že váš překlep je svým významem velmi pikantní! Ono by se opravdu mělo synonyma používat s rozvahou. A zrovna používání slova sionismus jako synonyma k semitismu je velmi zavádějící! Asi by opravdu mělo být trestné.

182457

29.1.2009 23:58

RE: Odměna za

Van Guld 213.?.?.?

Reakce na 182457

Byl to překlep. Myslel jsem antisemitismus. Ja si samozřejmě uvědomuji rozdíl mezi sionismem a semitismem.
Jen jsem se chtěl dozvědět koho zdejší antisemitisté nenávidi. Nebylo mi jasné, zda nenávidí všechny židy. Nebo snad židovskou víru. Židovské společenstvo?

Vždy se tady mluví o těch zlých Židech. Chtěl jsem si ujasnit koho vlastně mám nenávidět. Teď je to jasné. Sionistické Chazary. Proto navrhuji, aby se od teď nemluvilo o židech, ale o Sionistických Chazarech. Protože by nás to mohlu nutit , spojovat "židovství" s těmito samozvanýmí nástupci sémitských židů.

Dneškem nebudem říkat. "Židé se snaží o ovládnuti světa" ale "chazarští sionisté se snaží o ovládnutí světa". To zní přece líp.[smích]

Omlouvám se, nechtěl jsem být ironický, když jste mi slušně odpověděl. Ale tenhle příspěvek spíš než vám, patří celkově do této diskuze.

182469

30.1.2009 10:45

RE: Odměna za

Had. 82.?.?.?

Reakce na 182469

>Vždy se tady mluví o těch zlých Židech. Chtěl jsem si ujasnit >koho vlastně mám nenávidět. Teď je to jasné. Sionistické >Chazary. Proto navrhuji, aby se od teď nemluvilo o židech, ale o >Sionistických Chazarech. Protože by nás to mohlu nutit , >spojovat "židovství" s těmito samozvanýmí nástupci sémitských >židů.
To jste tak hloupý, že na návod ke SVÉ nenávisti potřebujete další návod zvenčí? Ale, ale, ale... ono to bude s tou "nenávistí" tolikráte zde Vámi omílanou trochu jinak ....asi takhle: nebo, že byste opět "nenápadnou" vsuvkou a trpělivým opakováním předělával LEŽ na PRAVDU a sice, že ZVĚDAVEC je nenávistný atd. web.? Slušný výkon propagandisty... kolikrát Jste v příspěvku o ca. 250 slovech použil slova ze základu "nenávist"? To o čemsi ve Vás svědčí. Opakujte ("mantrujte"[mrknutí jedním okem] raději jiná slova - SLOVA MAJÍ OHROMNOU SÍLU!

>Dneškem nebudem říkat. "Židé se snaží o ovládnuti světa" ale >"chazarští sionisté se snaží o ovládnutí světa". To zní přece líp
Jak vínko, Van Gulde, jak vínko zrajete! Možná přece jen pochopíte, která bezskrupulózní menšina tahá za nitky - rádoby...
Nyní ještě doplnit znalosti z historie o "Rotesschildech" a jim podobných a opona se začne zvolna nadzdvihávat.
Mnoho zdaru a pozor na žaludek je to k [bliji] , takže člověk musí hodně odolávat, aby ho ta špína nesrazila k pesimismu a zhnusení.
Peace!Mír!Štěstí!Pohoda! Don't worry, be happy! To abych "vymazal" to škarohlídství, když už to tak dobře znám... [velký smích] [cool]

182508

30.1.2009 16:53

RE: Odměna za

Van Guld 213.?.?.?

Reakce na 182508

No mé názory se určitě vyvíjí, ale né takovým směrem jak by jste si přál.
Zajímalo by mě je, jak dneska rozeznávate ty strašlivé Chazary. Je to snad pomocí jiné DNA než má ne-chazarské obyvatelstvo? Je to snad třetí druh člověka? Možná jejich hisorie, která je vštěpována každému mladému dítěti. Nebo nějaká Chazarská náuka o jejich nadřazenosti.
Poraďte mi jak mám poznat Chazara.Shodli jsme se se, že proti židům ani proti židovské víře tady nikdo nic nemá. Tak bych rád věděl jak rozpoznat chazara od žida.

182531

30.1.2009 18:25

RE: Odměna za

Saša 74.?.?.?

Reakce na 182531

>Je to snad pomocí jiné DNA než má ne-chazarské
>obyvatelstvo?

Ne

>Je to snad třetí druh člověka?

V jejich představách

>Možná jejich hisorie, která je vštěpována každému mladému dítěti.

Každé jejich dítě je oblbováno představou nadčlověka, to ano.

Jak jsem Vám již nejednou napsal, nepoznáte je to poblouznění mysli! Nejedná se o žádnou čistokrevnost, jak Vy byste si přál.

182538

1.2.2009 5:20

RE: mé názory se určitě vyvíjí

vodnik007 71.?.?.?

Reakce na 182531

Aha. Tak jeste rozjedte rozbor o rasismu.
Jake rasy vlastne dnesni zide jsou? [naštvaný]
Vložený obrázek

182673

31.1.2009 3:58

RE: Odměna za

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 182469

>Byl to překlep. Myslel jsem antisemitismus. Ja si samozřejmě
>uvědomuji rozdíl mezi sionismem a semitismem.

>Jen jsem se chtěl dozvědět koho zdejší antisemitisté
>nenávidi.
Jste si jistý že ten rozdíl chápete? Nějak se vám to plete. Pokud ano, tak to budete mít těžký, tady žádní antisemité nejsou. To už vám vysvětlili jiní. Ale nás antisionistů je tu docela dost.

182571

31.1.2009 14:35

RE: Odměna za

Van Guld 213.?.?.?

Reakce na 182571

Tak na zvědavci žádni antisemité nejsou? To jsme se do toho trochu zamotaly, že? [mrknutí jedním okem]

Tohle je z wikipedie:
"Antisemitismus je nepřátelství nebo předpojatost vůči židům jako představitelům židovského náboženství judaismu, etnické skupině nebo rase. Přestože samotné slovo antisemitismus odkazuje ke všem semitským národům, je tento termín používán většinově pro označení nepřátelství vůči židům. Jde o formu xenofobie, která může mít různé formy, od osobní nenávisti až k institucionalizované násilné perzekuci. Krajním příkladem antisemitismu je otevřeně nepřátelská nacistická ideologie Adolfa Hitlera, která vedla ke genocidě evropských židů."

Opravdu mi tady chcete tvrdit, že na zvědavci žádní antisemité nejsou?

Jinak k celkovému smyslu naší malé diskuze. Chtěl jsem ukázat, že je naprostým nesmyslem dále dělit Židy na chazarské židy a opravdové židy. To mě můžete rovnou obviňovat, že nejsem opravdový čech, protože mi pra-předci byli němci.
Neexistuje chazaraská kultura ani nějaká společná minulost. Neexistuji tradice nebo školy kde se vyučuje chazaraská nadřazenost. Neexistuje nic co by je odlišovalo od opravdových Židů.

Pokud se mýlim tak se rád dozvím jak odlišit tu chazarskou špínu od nás. Omlouvám se za své vtíravé otázky. Mám taková hloupý zvyk. Než budu obviňovat celou rasu, tak bych se aspoň rád dozvěděl, jak ji poznám.

182613

31.1.2009 19:18

RE: Odměna za

Nasredin 85.?.?.?

Reakce na 182613

Pane Van Gulde, Vy úplně přesně víte jak se věci mají a jen kalíte vodu, snažíte se někoho nachytat na švestkách a odvádíte diskuzi od zvěrstev židů v Gaze, což je jádrem článku. Tomu plně nasvědčuje i to Vaše pohrávání si s počátečním písmenem ve slově (Ž)židé. Čekáte, kdo na to skočí, abyste ho obvinil z rasizmu. To, že někdo po válce vymyslel nové a jazyk znásilňující synonymum antisemitizmus=protižidovství, namísto správného použití antonyma semitizmus a nacpal je do slovníků, učebnic a hlav velkého počtu lidí, nic nezmění na jazykově-sémantické interpretaci tohoto slova. Jak by se vám líbilo synonymum: chytrý=blátivý? a kdyby je někdo cíleně, dlouhodobě aplikoval a dokonce hrozil trestním stíháním, při jeho správném použití?

K Vaší poznámce, že vaši prapředci byli Němci, mohu pouze říci, že pak opravdu nemůžete být Čechem (Slovanem), protože jste Němcem (Germánem) a možná máte české občanství. To však, stejně jako náboženství, nikdy nemůže ovlivnit Váš etnický původ. A můžete napotvoru stavět suché vrby. To snad chápete sám. Ještě Vám to pro jistotu vysvětlím podrobněji. Vietnamec nemůže být Čechem, i když má české občanství a konvertuje ke křesťanství. Pořád je národnosti Vietnamské a nemůže říkat "Jsem Čech".
Může říkat: "Jsem český občan", "jsem český státní příslušnik", "Jsem občanem ČR", atd..

To, že se po válce v ČSR, umožnilo chazarům sériově měnit svá jména a příjmení (mimikry), ba dokonce si mohli zvolit národnost (já jsem teď Zulukafr!), bylo součástí širšího plánování jejich cíle. I tak je poznáme. Jak? Jednoduše. "Po ovoci poznáte je!"

182644

1.2.2009 2:22

RE: Odměna za

kozoroh 59.?.?.?

Reakce na 182644

Divím se, jak to můžete dělat tak komplikované pro čtenáře Zvědavce, stačí krátká rovnice.ANTISEMITISTI JSOU VŠICHNI TI ,CO JE ŽIDÉ NEMAJÍ RÁDI.
Do každé země kam vkročil ,třeba jen jeden,co se sám označuje za žida,tak ,okamžitě v té zemi vznikl antisemitismus, jakmile mu nevyhověli ,co požadoval.Jinak ,semita ,je označení pro stěhovaví,pastevecký národ ,jako jsou Palestínci a Beduínové, což Aškenacký a Sepratistický " ŽIDÉ" NEJSOU, TUDIŽ,NEMŮŽE BÝT NA NICH UPLATNĚNA KRITIKA ANTISEMITISMU,KDYŽ NEJSOU SEMITI.
Jinak, Vás mohu ujistit , že v očích,tak zvaných židů zemědělství je pro ně tím nejhorším a nejpodřadnějším zaměstnáním, jaké ,kdy je mohlo potkat, najděte mi jediného amerického farmaře jež je ,tím samozvaným židem.
Co se týká Israelu ,tak tam v Kubicech museli provozovat zemědělství nebot z kraje jejich existence se neměli na kom přiživovat, proto všude ve světě v jiných zemí,zemědělské produktz jsou doménou židovské spekulace a vytváření cen na kterých bohatnou,aniž by priložili ruku k dílu.Dokonce ,řemesla prováděné židy byly jen v 1=2 procentech hostitelských národech,za to doktoři,právníci víc jak 50 procent,bankéři, pomalu 90 procent,nakonec rodinné bankovnictví Rothchildů je dokonalou ukázkou.Proto se lidé smějí nejkratčímu vtipu světa Žid, horníkem.
Ale,k věci, pokud budem soudit ve jménu,tak zvaného antisemitismu, tak si musíme uvědomit,že tak zvaní židé byli vyhnáni ze všech zemí světa a to někde několikráte za sebou, to nemá nic společného s nenávistí k jejich samourčení ,ale k jejich chování, ktere se odráží v Israelu samotném, když i peníze za holocaust ukradli šmelinářští advokáti většinou do svých bezedných kapes a to nepřihlédneme k tomu,jak tyto peníze byli podvodem získány, tak,jak se stalo ve Švýcarsku, DALŠÍ DOBROU UKÁZKOU JE HISTORIE TAK ZVANÉHO "ZLATÉHO VLAKU Z MADARSKA"kde nemůžou vysvětlit,jak projel vlak plný zlata, pod nacistickým vedením skrz obklíčenou Budapešt,aby nakonec osvoboditelé, Američani,vlak vykradli.Samozřejmě,žalovali Americkou vládu a s náhradou škody,s podrobným popisem ,co tam všechno bylo i když majitelé udajně byli mrtví.

182668

1.2.2009 4:56

RE: Odměna za

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 182668

.... když i peníze za holocaust ukradli šmelinářští advokáti většinou do svých bezedných kapes a to nepřihlédneme k tomu,jak tyto peníze byli podvodem získány, tak,jak se stalo ve Švýcarsku....

Už jsem to tu vkládala cca přede dvěma lety, ale Van Guld pokud nečetl knihu pana Finkelsteina, tak by tedy měl.

Normen G. Finkelstein (antisemita jeden [překvapení] )o tom napsal:

Můj původní zájem o holocaust byl ryze osobní. Můj otec a moje matka oba přežili varšavské ghetto a nacistické koncentrační tábory. Kromě mých rodičů, všichni členové rodiny z obou stran byli vyhlazeni nacisty. Mými prvými dojmy, tak řečeno, souvisejícími s nacistickým holocaustem, je moje matka přilepená na televizní obrazovku a sledující proces s Adolfem Eichmanem (1961) když jsem přišel ze školy. Ačkoliv byli osvobozeni z táborů pouze 16 let před procesem, oddělovala v mé mysli nepřekonatelná propast rodiče jak jsem je znal od tohoto. Fotografie rodiny mé matky visela na stěně obývacího pokoje. (Nikdo z rodiny mého otce nepřežil válku). Důležitější je ovšem jiná věc. Kromě tohoto současného pohledu si nevzpomínám, že by nacistický holocaust nějak ovlivnil mé dětství. Hlavním důvodem bylo, že nikdo kromě mé rodiny se nestaral o to, co se stalo. Okruh mých dětských přátel mnoho četl a vášnivě debatoval o současných událostech. Přesto si opravdu nevzpomínám, že by mi můj jediný přítel (nebo rodiče mého přítele) položil otázku o tom, co má matka a můj otec přežili. To nebylo zdvořilé mlčení. To byla jednoduše lhostejnost. V tomto světle nemůžeme jinak než být skeptičtí k výlevům bolesti v příštích desetiletích, když už byl průmysl Holocaustu pevně ustaven.
Někdy si myslím, že objev nacistického holocaustu americkými Židy byl horší než kdyby byl zapomenut. Pravda, moji rodiče se uchýlili do soukromí; jimi prožité utrpení nebylo veřejně uznáno. Ale nebylo to lepší, než hrubé zneužívání židovského mučednictví? Než se stal nacistický holocaust Holocaustem, bylo o něm publikováno jen pár odborných studií, jako The Destruction of the European Jews (Destrukce evropských Židů) Raula Hilberga a pamětí, jako Man's Search for Meaning (Lidské hledání významu) Viktora Frankla a Prisoners of Fear (Vězni strachu) Elly Lingens-Reinerové. Ale tato malá sbírka skvostů je lepší než plné police výtvorů, které dnes leží v knihovnách a knižních obchodech.Oba moji rodiče, přestože denně prožívali tuto minulost až do své smrti, ztratili ke konci svých životů zájem o Holocaust jako o veřejné představení. Jeden z celoživotních přátel mého otce a bývalý spoluvězeň z Auschwitzu, zdánlivě nezkorumpovatelný levicová idealista, z principu odmítl německou kompenzaci po válce.

182670

1.2.2009 15:46

RE: Odměna za

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 182670

-dokončení-

Nakonec se stal ředitelem izraelského Muzea Holocaustu, Yad Vashem. Můj otec zdráhavě a s velkým zklamáním nakonec připustil, že i tento muž byl zkorumpován Holocaustovým průmyslem a upravil své názory pro moc a zisk. Když po své spuštění nabýval Holocaustový průmysl stále absurdnější formy, moje matka ráda citovala (úmyslně ironicky) výrok Henryho Forda "historie jsou kecy". Pohádky o "těch, kteří přežili holocaust" - o všech vězních koncentračních táborů, samých hrdinů odboje - byly zvláštním zdrojem ironické zábavy u nás doma. Dávno předtím John Stuart Mill zjistil, že pravdy, které nelze kdykoliv prověřit, "ztrácejí svou přesvědčivost, pokud jsou zveličovány až ke lži".
Moji rodiče se často divili, proč se stávám tak rozhořčeným kvůli falsifikaci a zneužití nacistické genocidy. Nejobvyklejší odpovědí bylo, že byla použita k ospravedlnění zločinné politiky izraelského státu a americké podpory této politiky. Je tu rovněž osobní motiv. Velice dbám o zapamatování persekuce své rodiny. Současná kampaň Holocaustového průmyslu vyždímat peníze z Evropy ve jménu "ubohých obětí holocaustu" je popřením vysoké morální úrovně jejich mučednictví na úroveň kasina v Monte Carlu.

182700

1.2.2009 8:30

RE: Odměna za

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 182668

>NEMŮŽE BÝT NA NICH UPLATNĚNA KRITIKA ANTISEMITISMU, KDYŽ NEJSOU SEMITI.
-------
Kozorohu, já bych tohle malinko poopravil. Lépe bude znít: Nemohou se ohánět antisemitismem a nebo nemohou uplatňovat kritiku vůči sobě jako projev antisemitismu. Jinak ta definice sedí: "Antisemita je každý, koho židé nemají rádi".

Se zaklínadlem antisemitismu přišel jako první Theodor Herzl, prezident Světového sionistického kongresu. Rothschildův agent Herzl začal připravovat plány na vytvoření státu Izrael, které byly tématem na prvním zasedání sionistického kongresu v Basilei ve Švýcarsku (r.1897). Palestina byla vybrána jako jedna z několika alternativních území a proto se uplatnil hoax s tzv. "právem návratu domů". Izrael je Rothschildův agresívní spratek "vycvičený" jako nástroj k založení jedné světové vlády s hlavním městem Jerusalem. Pro tento účel byly rozpoutány obě světové války a nakonec se to Rothschildovi v roce 1948 podvodem podařilo. Nebudu zabíhat do historie a vraťme se k té frašce zvané "antisemitismus".

Jak ale naplnit Palestinu židy, kteří se narodili v různých zemích světa a byli různých národností? Měli domov tam, kde se narodili. Vesměs asimilovaní do společnosti a o stěhování do neznámé "pouště" neměli zájem. Židovství bylo pro většinu z nich pouze náboženské vyznání, nepočítaje v to ty, tzv."vyvolené", kteří si navzájem z generace na generaci vymývali a stále ještě vymývají mozky Talmudem, aniž by si uvědomovali, že právě tímto se stávají zranitelní a zneužitelní. Jako vysvětlení pro tuto strategii "výuky" je použito zaklínadlo antisemitismu, které bylo již několikrát v historii použito sionisty k zalidnění Palestiny. Samotní židé tvrdí: "Musíme držet pospolu. Je nás málo a tohle je jediný způsob přežití, když nás celý svět nenávidí". Člověk takto zpracovaný a ztvárněný snadno propadne uměle vyvolaným projevům antisemitismu.

Četl jsem dostatečné množství článků pojednávajících o této sionistické strategii zneužití židů. Tyto články byly napsány vesměs samotnými "bývalými" sionisty, kteří se z důvodů morálních zábran a výčitek svědomí rozhodli přestoupit do mírového tábora lidského společenství. Bývalý sionista a agent Mossadu, Victor Ostrovský napsal velice výstižnou knihu: "Klamem a lstí vedeme války", kde se člověk seznámí se zákeřnými a zrádnými tahy sionistické agentury izraelské tajné služby Mossad. Z historických událostí uvedu jednu vesměs známou epizodu sionisty uměle vyvolaného antisemitismu. Tato událost měla vyvolat v židech strach z nacistického režimu a přinutit je k emigraci do Palestiny. Tato událost se v historických záznamech nazývá: "Křišťálová noc".

P.S. Kozorohu, vidím, že jsi tady na Zvědavci nová "tvář". Máš zajímavé a velice informativní příspěvky a jsi přínosem do zdejší diskuze. Díky.

182680

3.2.2009 2:50

RE: Odměna za

kozoroh 61.?.?.?

Reakce na 182680

Vřele doporučuji k náhlédnutí a zauvažujte ,nakolik je tento plátek satiry pravdivý.

http://www.forward.com/workspace/assets/shonda-valley-012809.jpg

182891

30.1.2009 11:25

RE: Odměna za

kozoroh 61.?.?.?

Reakce na 182445

Nemůžu pochopit Vaší cestu myšlení,myslíte z posice židů,nehazejte všechny do jednoho pytle, přitom ,tak zvaní židé neříkají všichni křestané nejsou špatní, ale , říkají rovnou,že i nejlepší kolaboranti křestanů dojdou židovské odplaty do jednoho, tedy nedělají rozdíl,dobrý křestan a špatný křestan,všichni jsou špatní a na víc ,všichni né židé jsou nepřáteli ,tak zvaných židů a tudíž musí být všemi prostředky zlikvidováni.Mimo,toho,Israel je stát ,ale v žádném případě národ,takže jejich rozhodnutí likvidovat všechny nežidovské příslušniky j eakce mafie ,která hodla se zbavit všech nemafiánských příslušníků, toto byste si měl v základu uvědomit.
Zkuste na své zahradě vztrhat jen nějakou část plevele,co uvidíte za týden, to je politika státu Israel, tenhle "zahradník" vytrhá všechen plevel.
Nakonec ,slova rabbínů k židovským vojákům to tak říkají zabíjejte všechny,všichni jsou Vaši nepřátelé, jestližčé jste jemnocitní,tak předneste své přání lidskosti rabbínům, al ené v Israelu,nemusel byste se vrátit,tak ,jak mnozí před Vámi.
Nakonec by Vám zcela pomohlo mluvit s někým z Palestíny, abyste poznal,kde vlastně stojíte.Soucitnost a humanita je dnes vykládána v Israelu,co by lidská slabost.Nakonec , rabbíni to jasně říkají a co oni říkají je v Israelu zákonem,tento stát je nábožensky řízen,nedáteli nán vedení světa do našich rukou,tak Vás zničíme i kdybychom při tom měli být zničeni sami, zamyslete se, zatím na to máte čas, později to možná nepůjde,bude pozdě.
Viz J.D.Rockefeller: "Vše co potřebujeme je všeobsáhlá krize a národy budou ochotni přijmout Novým Světový Pořádek."
SWISS private banks are estimated to have lost at least £2.5 billion in Wall Street veteran Bernard Madoff’s alleged $50billion (£33 billion) fraud.
Pár,tak zvaných židů zničí světovou ekonomiku,sami,se stanou nejbohatšími lidmi světa a, kdo má peníze ten vládne, už vidíte ,jak čeští politici ,k těmto kriminálníkům lezou po kolenou si vyslouži jidašský bakšíš.Od z...ku s rudou hvězdou,přejdou k ....ku s bílou hvězdou.

182510

29.1.2009 19:12

RE: Odměna za

Nasredin 85.?.?.?

Reakce na 182389

Z těch chazarských nenávistných, výhružných svinstev, ze kterých se mi opět udělalo zle, jsem si vybral toto:

„Ted, profesor Martin Van Crevel v Israelu, rovněž říká v pátečním Jerusalémkém vydání novin, že, v odplatě holocaustu, vyhladíme miliony Němců a ostatních Evropanů.“

V této souvislosti mne napadá myšlenka, že Rusko-německá spolupráce a nadstandardní vztahy, v nejrůznějších oblastech, reprezentovaná např. projektem Nordstream nebude asi jen o ropě. Doufejme. Jak v jedné, tak i v druhé zemi, mají přebohaté zkušenosti s chazary, kteří dokážou rozvrátit i prvočíslo.

182437

30.1.2009 9:38

RE: Odměna za

korutan 81.?.?.?

Reakce na 182437

Nemyslíte Nasredine, že je zcela standardní, že nikdo nepíše politivké nóty, nikdo z oficiálních kruhů nědělá dusno nad xenofobními prohlášeními člena Izraelského parlamentu, profesora Martina Van Crevela?
Skusil jsem si představit situaci, že by někdo z našich politiků, nebo představitelů veřejného života prohlásil něco obdobného o vyhlazení milionů Izraelců. Pravděpodobně by byl ještě týž den přibit na kříž, nejlépe na dveře parlamentu a brutálně mučen pro výstrahu všech, kdo by měli chuť nechat své myšlenky ubírat se tímto směrem! Pak, až by zemřel, tak by byl obviněn z hanobení rasy! A kde by bylo právo na projev, na názor, které nemá být tomuto pánovi a dalším šovinistickým a militantním rabínům upíráno?
Bohužel musím stále konstatovat, že jsem na svůj první dotaz dosud nedostal kloudnou odpověď.
Jinak díky za Vaše příspěvky, rád je čtu.

182502

30.1.2009 12:14

RE: Odměna za

Nasredin 85.?.?.?

Reakce na 182502

Možná, pane Korutane, není ještě ta správná doba. Když pozoruji podezřelý "klid", o kterém píšete, a na druhou stranu výsledky ruské diplomacie, napadají mě nejrůznější varianty. Například rychle se rozrůstající spolupráce Ruska, Číny a Íránu, v ekonomické i vojenské oblasti. Já si to pro sebe vysvětluji tak, že je nejdříve třeba vykopat zákopy, umístit palposty, vycvičit obsluhu, atd., a pak ze zajištěných pozic, pod supervizí Ruska, začít vyjednávat. To se netýká pouze Íránu, nýbrž i dalších arabských zemí. Nahnat teď nepřipravené síly do konfliktu by byl hazard. Jistě je přání otcem myšlenky a mně se tak snáze, s tím izraelským i celosvětovým svinstvem, žije.

182515

29.1.2009 11:57

Muzu se zeptat, proc ma zavreny hranice i Egypt?

Lupus 83.?.?.?

Myslim, ze je ma zavreny, pokud se nepletu...

182411

29.1.2009 23:19

RE: Muzu se zeptat, proc ma zavreny hranice i Egypt?

korutan 81.?.?.?

Reakce na 182411

Myslím, že pohnutky Egypta jsou dvojího druhu. Jednak za svoji "loajalitu" dostává dobře zaplaceno a přijít o jidášův peníz v tomto případě neznamená 30 stříbrných, ale ještě navíc nebezpečí další bleskové války ze strany Izraele. No a druhým důvodem je princip postoje a vnímání Egypta (jeho obyvatelstvem) palestinců, jako něčeho podřadného. Je fantastické, kolik vztahů ve světě je založeno na "pohrdání těmi druhými" jakožto principu umožňujícím jednat vůči těmto "druhým" bez nutnosti respektu a dodržování standardů jednání běžných a nutných v jednání s těmi, kteří jsou "jako mi".
Toto je můj názor na důvody uzavření Egyptem hranic s Gazou.

182462

29.1.2009 21:13

...

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 91.?.?.?

Dúfam že ten zločinecký sionisticko-fašistický režim čoskoro padne v Talmudistáne (pre slabších v Izraeli-je to niečí vynález, asi môj [vyplazený jazyk] )lebo čo sa tam vyvádza v mene sebaobrany a odvolávaní na holokaust je nehorázne, nechutné a genocídne!!
A teraz poprosím prisluhovačov sionistov aby moje tvrdenia vyvrátili relevantnými dôkazmi, nie prázdnymi rečami a blbou propagandou (Izraelské zdroje sú plné propagandy, takže oni sa nerátajú)!!!!

182449

29.1.2009 23:58

Turecký premiér odkráčel v Davosu z debaty s izraelským prezidentem

Montaznik 88.?.?.?

Turecký premiér Recep Tayyip Erdogan se ve čtvrtek na Světovém ekonomickém fóru ve švýcarském Davosu při diskuzi s izraelským prezidentem Šimon Peresem rozlítil kvůli nedávné izraelské ofenzívě v pásmu Gazy. Erdogan ještě v průběhu moderované debaty konfereční sál opustil s tím, že se do Davosu už nikdy nevrátí.
Erdogan se na Perese obořil, že Izrael zabíjí lidi. Peres mu odvětil, že by dělal to samé, kdyby Istanbul zasáhly rakety. Když se mu Erdogan pokoušel odpovědět, byl moderátorem přerušen, což ho rozlobilo. „Nemyslím, že se do Davosu ještě někdy vrátím, protože mě nenecháte mluvit,“ zakřičel, než se z pódia rychlým krokem odporoučel.
Překvapeně ho nesledoval jen Peres, ale i generální tajemník OSN Pan Ki-mun a další státníci v auditoriu.
Zdroj Novinky.cz - ještě než to zmizí!

182470

30.1.2009 1:38

RE: Turecký premiér odkráčel v Davosu z debaty s izraelským prezidentem

Nasredin 85.?.?.?

Reakce na 182470

Viděl jsem to na ČT24 i s projevy chazara Perese a tureckého prezidenta. Erdogan má formát! To není ustrašený politik, kterého VM přeštěká a nenechá ho dokončit. Erdogan chtěl pouze tolik času, kolik dostal Peres. Nedostal ho a hrdě odkráčel. Tím řekl ještě více, než ve svém kvalitním, kritickém proslovu.

182473

30.1.2009 16:07

RE: Turecký premiér odkráčel v Davosu z debaty s izraelským prezidentem

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 75.?.?.?

Reakce na 182470

Peres had asked Erdogan directly at Davos: "What would you do if you were to have in Istanbul every night a hundred rockets?"

Erdogan had responded strongly to Peres's repeated question to the panel of what they would do in Israel's position.

"President Peres you are older than me and your voice is very loud. The reason for you raising your voice is the psychology of guilt. I will not raise my voice that much, you should know that. When it comes to killing you know very well how to kill. I know very well how you hit and killed children on the beaches," he said during the panel discussion.
*
Posledni veta, to jsou daleko jasnejsi a proto tvrdsi slova, nez jaka Vy uvadite.

182530

31.1.2009 11:22

RE: Turecký premiér odkráčel v Davosu z debaty s izraelským prezidentem

Nasredin 85.?.?.?

Reakce na 182530

Kozoroh pouze citoval z internetových novin a zároveň uvedl zdroj této informace, a to Novinky.cz. Já jsem viděl v TV ještě nezfiltrovaný konflikt mezi Erdoganem a Peresem, kde Erdogan řekl, jak píšete, o zabíjení dětí na pláži. V jiných, českých, internetových novinách zase píší, již po cenzuře, že vztekle odešel, apod. invektivy na adresu Erdogana.

182594

31.1.2009 2:01

RE: Turecký premiér odkráčel v Davosu z debaty s izraelským prezidentem

p 125.?.?.?

Reakce na 182470

...dalsi kandidat na ukladnou vrazdu provedenou isolovanym jedincem,do te doby zijicim poklidne a nemajice zadne vrazedne touhy,ale nahle.....

182567

30.1.2009 4:28

Jak je to vlastně s Židy a Palestinci? Kdo má větší domovské právo?

Montaznik 88.?.?.?

Naučili nás obráceně i historii ?! Kontroverzní BESTSELLER OTŘÁSÁ samotnými základy izraelského státu...
Co když celý příběh židovské diaspory je historicky chybný?
Co když palestinští Arabové, kteří žili po desetiletí pod okovanou botou moderního izraelského státu, jsou ve skutečnosti potomci stejných „dětí Izraele“, popisovaných ve starém zákoně?
A co když většina moderních Izraelců nejsou vůbec potomci starobylých Izraelitů, ale jsou ve skutečnosti směsí Evropanů, Severoafričanů a dalších, kteří se „nevrátili“ na kousek půdy, kterou nyní nazýváme Izrael, aby tam založili nový stát po pokusu je vyhladit během druhé světové války, ale přišli sem a násilně vyhnali lidi, jejichž předci tam žili tisíciletí?
Co když celý příběh židovské diaspory – příběh líčený u pašijových stolů židy na celém světě každý rok, rozebírající exil starodávných židů z Judeje, roky strávené putováním po poušti, jejich útěk z pařátů faraona – je celý chybný?
To je explozivní teze Kdy a jak byli židé vymyšleni?, knihy vědce univerzity v Tel Avivu Shlomo Zand (nebo Sand), která vyvolala šokové vlny v celé izraelské společnosti, když byla vloni vydána. Po 19 týdnech na seznamu izraelských bestsellerů je kniha přeložena do tuctu jazyků a bude vydána letos ve Spojených státech vydavatelstvím Verso.
Zandovým hlavním argumentem je, že Římané nevyhnali z jejich území celé národy. Zand odhaduje, že během římských válek zahynulo asi 10,000 starobylých Judejců, a zbývající obyvatelé starobylé Judeji zůstalo, konvertovalo k islámu a asimilovalo se svými dobyvateli, když si Arabové tuto oblast podrobili. Stali se praotci dnešních palestinských Arabů, z nichž mnoho nyní žije jako uprchlíci, kteří byli vyhnáni ze své domoviny v průběhu 20. století.Jak shrnul izraelský novinář Tom Segev v recenzi knihy pro Ha’aretz:Židé nikdy neexistovali, pouze židovské náboženství, a k exilu také nikdy nedošlo – takže nebyl žádný návrat. Zand odmítá většinu příběhů formování národní identity v bibli, včetně exodu z Egypta, a nejuspokojivěji horory dobýváni za Joshui.A to nás přivádí k druhému Zandovo tvrzení. Tvrdí, že příběh židovského národa – transformace židů ze skupiny se sdílenou kulturní identitou a náboženskou vírou na poražené „lidi“ – je relativně současným vynálezem, vymyšlený v 19. století adepty sionismu a zdokonalený izraelskými akademickými institucemi. Šlo, tvrdí Zand, o svého druhu intelektuální konspiraci. Segev říká: „Vše je fikce a mýtus, který sloužil jako výmluva pro založení státu Izrael.“Důsledky Zandových argumentů jsou dalekosáhlé: „Pravděpodobnost, že Palestinci jsou potomci starobylých Judejců, je mnohem větší, než pravděpodobnost, že jsme jejich potomci vy nebo já,“ řekl Ha’aretz. Zand tvrdí, že Izrael by měl být státem, ve kterém všichni obyvat...Automaticky kráceno

182483

30.1.2009 4:28

Jak je to vlastně s Židy a Palestinci? Kdo má větší domovské právo?

Montaznik 88.?.?.?

Pokračování -
Zand tvrdí, že Izrael by měl být státem, ve kterém všichni obyvatelé toho, co bylo kdysi „britskou Palestinou“, měli stejná práva a občanskou odpovědnost, než aby se udržoval jako „židovský a demokratický“ stát, jak je identifikován nyní.
Více na www.osud.cz

182484

Příspěvků: 39

29.01. 03:30 kozoroh  Odměna za" farisejství "nás nemine, o to se oni postarají.
29.01. 08:38 korutan  RE: Odměna za
29.01. 10:55  RE: Odměna za
29.01. 20:36 Van Guld  RE: Odměna za
29.01. 22:02 Nasredin  RE: Odměna za
29.01. 22:57 Van Guld  RE: Odměna za
29.01. 23:37 Nasredin  RE: Odměna za
30.01. 01:59 hestroy  RE: Odměna za
30.01. 02:35 Nasredin  RE: Odměna za
31.01. 02:11 p  RE: Odměna za
29.01. 22:18 Saša  RE: Odměna za
29.01. 22:55 korutan  RE: Odměna za
29.01. 23:58 Van Guld  RE: Odměna za
30.01. 10:45 Had.  RE: Odměna za
30.01. 16:53 Van Guld  RE: Odměna za
30.01. 18:25 Saša  RE: Odměna za
01.02. 05:20 vodnik007  RE: mé názory se určitě vyvíjí
31.01. 03:58 Antiseptik  RE: Odměna za
31.01. 14:35 Van Guld  RE: Odměna za
31.01. 19:18 Nasredin  RE: Odměna za
01.02. 02:22 kozoroh  RE: Odměna za
01.02. 04:56  RE: Odměna za
01.02. 15:46  RE: Odměna za
01.02. 08:30 Mirda  RE: Odměna za
03.02. 02:50 kozoroh  RE: Odměna za
30.01. 11:25 kozoroh  RE: Odměna za
29.01. 19:12 Nasredin  RE: Odměna za
30.01. 09:38 korutan  RE: Odměna za
30.01. 12:14 Nasredin  RE: Odměna za
29.01. 11:57 Lupus  Muzu se zeptat, proc ma zavreny hranice i Egypt?
29.01. 23:19 korutan  RE: Muzu se zeptat, proc ma zavreny hranice i Egypt?
29.01. 21:13 Oracle  ...
29.01. 23:58 Montaznik  Turecký premiér odkráčel v Davosu z debaty s izraelským prezidentem
30.01. 01:38 Nasredin  RE: Turecký premiér odkráčel v Davosu z debaty s izraelským prezidentem
30.01. 16:07  RE: Turecký premiér odkráčel v Davosu z debaty s izraelským prezidentem
31.01. 11:22 Nasredin  RE: Turecký premiér odkráčel v Davosu z debaty s izraelským prezidentem
31.01. 02:01 p  RE: Turecký premiér odkráčel v Davosu z debaty s izraelským prezidentem
30.01. 04:28 Montaznik  Jak je to vlastně s Židy a Palestinci? Kdo má větší domovské právo?
30.01. 04:28 Montaznik  Jak je to vlastně s Židy a Palestinci? Kdo má větší domovské právo?

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

61

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červenec přispělo 105 čtenářů částkou 21 389 korun, což je 61 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Ministerstvo nehodlá respektovat rozhodnutí soudu ohledně uznávání protilátek22.07.21 18:33 Česká republika 3

V Malajsii zavřeli očkovací centrum, nakazilo se 200 už očkovaných zaměstnanců21.07.21 18:44 Malajsie 0

Afektované slečny ve službách státu dělají tečku21.07.21 18:31 Česká republika 0

Saúdská Arábie zakáže od začátku srpna neočkovaným lidem vstup na veřejná místa21.07.21 15:29 Saudská Arábie 1

Lékařka Křížová obviněna protiextremistickým oddělením Policie za šíření poplašné zprávy o COVID-1921.07.21 12:12 Česká republika 4

Ubodal ve Würzburgu tři ženy a křičel Alláhu akbar. A verdikt? Měl psychické problémy20.07.21 23:19 Německo 1

Paříž: Prefektura Seine-Saint-Denis povolila instalaci dočasných jatek u příležitosti muslimského svátku Aïd-el-Kébir20.07.21 15:40 Francie 3

Tak prý nebudou proplácet testy20.07.21 15:21 Česká republika 1

Červený kříž bude pašovat migranty na lodi Ocean Viking19.07.21 17:09 Evropská unie 1

Plně očkovaná americká gymnastka Kara Eaker je pozitivní na Covid-1919.07.21 16:49 Japonsko 0

Globalistická Británie: politika cukru a biče a nikoli svoboda19.07.21 16:17 Británie 0

Byznys zuří kvůli buzeračnímu trasování, do izolace musí i premiér Johnson :-)19.07.21 11:58 Británie 2

Očkovaný Ondřej Perušič přijel na Olympiádu a bum ho. Má to.19.07.21 11:27 Japonsko 2

Lejnová přiváží do Prahy nabídku, kterou nelze odmítnout19.07.21 11:12 Česká republika 1

Británie zažila hororový víkend - 5 lidí náhle zemřelo19.07.21 10:46 Británie 0

Zomrel Milan Lasica (†81): Odpadol na koncerte, oživiť sa ho už nepodarilo!19.07.21 07:48 Slovensko 3

Festival v Cannes se snažil dohnat Ameriku...18.07.21 13:13 Francie 1

Rusko zablokovalo článek o Palachovi na webu Českého rozhlasu.18.07.21 12:50 Rusko 5

Exministr kultury Herman převzal nejvyšší vyznamenání sudetských Němců17.07.21 18:58 Německo 1

Policejní bezmoc, stát na feťáky, žebráky, dealery drog v Praze kašle17.07.21 13:47 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
21,79 Kč
Euro
25,65 Kč
Libra
29,96 Kč
Kanadský dolar
17,35 Kč
Australský dolar
16,05 Kč
Švýcarský frank
23,69 Kč
100 japonských jenů
19,71 Kč
Čínský juan
3,36 Kč
Polský zloty
5,61 Kč
100 maď. forintů
7,12 Kč
Ukrajinská hřivna
0,80 Kč
100 rublů
29,50 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 271,88 Kč
1 unce stříbra
548,45 Kč
Bitcoin
745 434,95 Kč

Poslední aktualizace: 25.7.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 5 509