Diskuze k článku

Liberální poklesky

Příspěvků 66

22.12.2008 4:12

Jsem z "vysokého" textu zmaten

Montaznik 88.?.?.?

Současná společnost má sice vlastnosti popisované autorem, ale přeci jenom vidím světlo na konci tunelu. Především je živoucím
organismem a jsem přesvědčen, že jde jenom o přechodný stav vývoje a přijdou lepší časy.
Jako podstatný fakt uvádím, že i v této neutěšené společnosti je možné žít relativně svobodně a nenechat se tlačit do kouta.
Je to těžký zápas se sebou samým, ale jde to. Především je nutné se odříznout od zatemňujících podnětů upadlé kultury - vyhodit televizi,změnit návyky stravovací - přejít na vegetariánský program, obecně se uskrovnit a tím nebýt tolik závislý na výdělku - sice méně vydělám, ale mám neskonale více času, dělat si co chci! - nejsou takové peníze , které by mne zaplatili můj volný čas!!! Člověk je tak svobodný, jak chce být skutečně svobodný!!! A hlavně, člověk když dostane skutečnou svobodu, tak
si jí neváží a velice často jí nedokáže vůbec užívat!!!
To vidím jako kardinální problém!!!
Článek je příliš složitý, mnoho slov,které popisují jednoduché
věci.

178693

22.12.2008 6:12

zase tak zmaten nejsem

Jan X. 78.?.?.?

Reakce na 178693

Mezi těmi slovy chybí dvě klíčová: byrokracie a pokrytectví. Dnes už to ani není ta oligarchie, kdo by vládla, ona už má své "místodržící", aby se už nemusela o své jmění starat resp. bát se, že o ně přijde a bojovat o jeho udržení. Byrokracie to za teplou židli zařídí - napíše stohy nesrozumitelných a vzájemně si odporujících zákonů, kterým nikdo pořádně nerozumí a pak je musí národní parlamenty povinně schvalovat - jinak hned přijede četa jiných nadřízených pseudoparlamentářů a huláká třebas na prezidenta, všechno jedno. A když náhodou o tom nechají hlasovat prostý lid, tak musí hlasovat tak dlouho, dokud neřekne kýžené ANO. Osobně bych řekl, že tohleto je takový "liberalismus" pro zazobance. A taková "demokracie" - pěkně děkuju, odplivuju si. Nůžky ekonomické rovnosti se stále rozvírají, střední třída je decimována, politická rovnost je deformována neustálou propagandou otevřených lží a rostoucím rozdělením na 1. zmanipulované masy bez přístupu ke klíčovým informacím a oblblé do té míry, že i kdyby je nakrásně měly, nerozuměly by, co znamenají; 2. kastu byrokratů, která bují, oblbuje se navzájem, říká si vzletně politici a přitom je zkorumpovaná až hrůza a ta její "politika" se správně jmenuje klientelismus 3. ony salonní liberály s tučným kontem, nějakou tou výrobnou kdejakého nesmyslu úpřípadně rovnou strojkem na tištění peněz a jachtičkama pěkně v bezpečí před pirátama. Ti tento druh "liberalismu" propagují - vždyť se jim to tak hodí. Rovnost před zákonem v podstatě neexistuje, protože zákony jsou tak děravé, že ten, kdo má na slušnýho právníka a konexe vyhraje, kdo nemá, jde kukat - čistě pro příklad: koukněte v Americe - budou mít černošského prezidenta: ve vězení je 80% černých a z nich 80% za drogové delikty, nicméně v drogách podle statistik smaží hlavně bílá populace, černochů je v USA tuším 18%; někdo tam ukradne rekordních 50 miliard (na který i Bill Gates makal 10 let) a dostane "domácí vězení"... Obávám se, že tento druh "liberalismu" trochu víc než hodně smrdí pokrytectvím a organizovaným zločinem.
Konzervatismus nicméně má dobrou vlastnost - bývá na vzestupu právě když už se to s tím liberálním pokrokářstvím zrcadla bolševismu přehání. Já také býval coby studentík skoro v levém středu, ale když jsem to tak pár let sledoval a nevěřil svým očím že může být ještě něco pitomějšího než reálsocík - tak jsem se sunul ke konzervativcům. Ty jsou sice také liberální, ale v tom smyslu, že co si za svobodu nevydobydeš sám, to nemáš. Když chce být někdo vegetarián, at si je, když mi ale bude bránit jíst maso, nebudem kamarádi. A když vidím sufražetku, tak jí posílám automaticky k šípku - běda muži jemuž žena vládne. S televizí jsem třísknul před šesti lety, když tam zase kafrali něco o Usámovisfousámovi. Nesmí mi to přes práh.

178696

22.12.2008 8:32

RE: zase tak zmaten nejsem

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 178696

[smích]

178698

22.12.2008 14:17

liberální konzervativismus

dxtk 213.?.?.?

Reakce na 178696

Co rikate liberalnimu konzervativismu, napr. Obcanska demokraticka strana (ODS) je liberalne konzervativni.

http://www.ods.cz/ods_se_predstavuje/kdo_jsme.php
"Občanská demokratická strana se deklaruje jako liberálně konzervativní strana s moderní evropskou strukturou, navazující na tradice evropské křesťanské civilizace, na humanitní a demokratické tradice první republiky a na zkušenosti současných západních demokracií. Od počátku své existence patří mezi nejvýznamnější pravicové strany v celém postkomunistickém bloku, svoji váhu má i ve společenství podobně orientovaných stran celoevropského prostředí.
Občanská demokratická strana vybudovala plošnou celorepublikovou strukturu, tvořenou regionálními, oblastními a místními sdruženími ODS. K 31. březnu 2007 měla ODS celkem 27 814 členů, kteří jsou organizováni 1 430 místních, 92 oblastních a 14 regionálních sdruženích.
Občanská demokratická strana je stranou sice relativně mladou, nicméně její vznik se stává základním faktorem zrodu standardního systému parlamentní demokracie v českém prostředí po desítkách let totality. Svůj program postavila na principech osobní svobody, individuální odpovědnosti, parlamentní demokracie a tržního hospodářství. V praktické politice klade důraz na podnikavost a soukromé vlastnictví. Vymezuje se proti levicovému pojetí silného "sociálního" státu, praktikovaného v některých evropských zemích, jehož následkem jsou nákladné a nepružné systémy financování sociální a zdravotnické sféry, vedoucí k hlubokým deficitům veřejných financí.
Občanská demokratická strana je ideově spřízněna s řadou liberálních a konzervativních stran v celém transatlantickém prostoru. Inspirací její politiky je například liberální konzervatismus britské Konzervativní strany či amerických republikánů (IRI). Další relativně silná skupina nesocialistických politických stran, které mají k ODS svými idejemi blízko, pochází z menších evropských zemí (příkladem je nizozemská VVD či švédská Moderaterna).
Občanská demokratická strana je od roku 1992 členem Evropské demokratické unie (EDU), společného pravicového uskupení několika desítek evropských politických stran liberálního a křesťansko-demokratického zaměření.
Občanská demokratická strana byla v roce 2001 jako první česká politická strana přijata do IDU (International Democrat Union), celosvětové organizace sdružující desítky konzervativních a liberálních stran ze všech světadílů.
Občanská demokratická strana byla v roce 2001 jako první česká politická strana přijata do IDU (International Democrat Union), celosvětové organizace sdružující desítky konzervativních a liberálních stran ze všech světadílů."

178719

22.12.2008 19:47

RE: liberální konzervativismus

Jan X. 78.?.?.?

Reakce na 178719

Řekl bych, že ODS spíše, zvlášt v poslední době, se liberálně-konzervativní pouze nazývá. Je to myslím docela přesně ten druh liberální strany ujíždějící nalevo, směrem pryč od konzervativismu. To už tam zakazují vystoupit Macha (vlastně celý konzervativně-libertariánský Cep vůbec nepustili na kongres), Ševčíka (Liberální institut) se pokusili také vyhodit viz. zde, takže jakápak konzervativněliberální strana, když ani konzervativní ani liberální pohled přinejmenším její vedení nechce slyšet a ostatní se viditelně buď bojí, nebo už se také nechali zkorumpovat. Spíš bych řekl, že kromě pár skalních konzervativců, kteří se tam drží setrvačností a to v politice ODS moc nenajdeme, už i Klaus se toho odmítl dál účastnit a ze svých původně spíše liberálních pozic se také sune víc ke konzervatismu, a co se týče toho "liberálního" (pokrytectví), pak ten klientelismus z jejich politiky přímo čiší (od Topolánkova kopání za radar a Lisabon až po Julínkovy reformy - kde se prosím ještě zaštiťuje konzervatismem [oči v sloup] atd.) tuším že právě Sevčík to nazval "pochrochtávání u korýtek".
Pan Lhoták to podle mě netrefil. On za liberalismus podle mě považuje něco jiného, než liberalismus je, či dokonce kdy byl. Pro ten paskvil "duhové politiky", co panuje, si přece můžeme vybrat celkem ad hoc termín hnedle po celé politické škále, on si vybral liberalismus, snad protože z nějakého velmi zřejmě osobního důvodu nemá rád ty ženské a vůbec celý vliv, podotýkám levicového, rovnostářství (což nepochybně je i radikální feminismus) - a plete si to s liberalismem. Někdo prostě musí mít onoho "viníka" (že se na vánoce cítí opuštěný[zmaten]), to se dá pochopit. Ale stavět se pak ještě do "konzervativní" pozice a přitom se navážet do demokracie - to už tak nějak vypovídá, že v tom má pěkný guláš.
No a pak se nemůžeme divit, že lidi, kterým jde ještě opravdu především o princip, se poohlížejí po nějaké nové straně. Je v tom i dávka pragmatismu - protože jestli bude ODS takhle dál pokračovat, tak budeme mít ve Strakovce Paroubka - a pak teda pánbůh s námi a zlý pryč.

178731

22.12.2008 7:26

Žena je taky člověk pane Lhotáku

Jarmila 83.?.?.?

Je fakt smutné, že pan Lhoták veškeré zlo, které na Zemi existuje, přisuzuje pouze ženám. Je to misogyn jak vyšitý, z jeho psaní se mi dělá fyzicky zle. Všechny ty jeho obraty v článku- zženštilí liberálové, atakpodobně, jasně naznačují, že žena je pro něho ztělesněním všeho zla a patrně ji ani nepovažuje za člověka, za toho považuje pouze a výhradně muže. Že Vám to musím říct zrovna před Vánoci- Jděte už do prdele pane Lhotáku!

178697

22.12.2008 9:02

RE: Žena je taky člověk pane Lhotáku

Saša 74.?.?.?

Reakce na 178697

Když jsem četl obraty jako : „vřískot kariérou posedlých nevěstek rovnoprávnosti bičujících své mátožné muže výčitkami a pohrdáním” [mrknutí jedním okem] a „zženštilá mysl propadlá subjektivní zaujatosti, marnivosti, individualistické ctižádosti a honbě za požitky”, [chechtot] tak jsem se potouchle smál a těšil na příspěvek paní Jarmily! Muž a žena je duševně a myšlenkově trochu jiný s čímž se musíme smířit a rozdíly nejsou tak propastné anebo ještě lépe, díky vzájemné sexuální přitažlivosti je většinou překonáme. Se stejným despektem lze psát o obou pohlavích. Jsme tací, jací jsme a nějaké výčitky jsou zcela zbytečné. Člověk s obdobným darem výřečnosti může zase opěvovat matriarchální společnost, snad bez válek a s neustálým množením. [mrknutí jedním okem]

Je spíše otázkou, jestli vinu nese nálepka „liberalismu“, „konzervatismu“ či jiného ismu. To, že libozvučné jméno nevystihuje skutečnost „svobody“ není vinou jména, ale úplatných a moci-chtivých politiků. Volání po „konzervatismu“ mě připomíná touhu po náboženském státu, což vidím jako nežádoucí extrém zabití svobody.

178699

22.12.2008 15:13

RE: Žena je taky člověk pane Lhotáku

Jarmila 83.?.?.?

Reakce na 178699

No, je vidět, že už mě máte dobře přečtenou a že mé chování je již pro některé Zvědavce předvídatelné.[smích] Vzhledem k tomu, že je tady víc těch reakcí na mou reakci, tak Vám odpovím za všechny, ať nemusím odpovídat každému zvlášť.

Tuhle měl pan Lhoták na webu Rovnoprávnost článek o tom, že by se ženám mělo odebrat volební právo. Boj Dobra se Zlem u pana Lhotáka je padesát na padesát. To znamená, že Dobro u něj představují plošně všichni muži bez rozdílu (charakterní nadlidi) a Zlo jsou pro něj všechny ženy bez rozdílu (bezcharakterní podlidi). Proto by se jim mělo odebrat i to volební právo. Dole na Zvědavci ja takový hezký citát: V minulosti nám hrozilo, že se člověk stane otrokem. V budoucnosti hrozí, že se člověk stane robotem. No a v případě pana Lhotáka mám dojem, že se již tím robotem stal. Na něho totiž neplatí jakékoliv argumenty, žádné argumenty nepříjímá, odrážejí se od něho jako hrách od stěny, a místo toho si pořád mele jen to své- odeberte ženským všechna práva. Na Zvědavci si netroufne takto otevřeně proti ženám vystupovat, tak jen píše o vřískajících nevěstkách posedlých rovnoprávností.

Je pravda, že žijeme v pseudodemokracii, ale je taky pravdou, že tato dnešní pseudodemokracie je momentálně ze všeho nejlepší, co tu kdy v historii bylo. Pokud považuje pan Lhoták otrokářský, nebo feudální řád za ideální, tak ho fakt lituji. Byla to tenkrát od bohatých mocných dokonale vymyšlená totalita. 10 procent boháčů s pomocí 10 procent dobře placených biřiců ovládalo zbytek společnosti. To se jim dařilo proto, jelikož 50 procent obyvatelstva (ženy) bylo automaticky vyřazeno z jakéhokoliv rozhodování- a s tím zbytkem chudých mužů (30%) si již snadno poradili. Čili pan Lhoták neustále prosazuje, aby se celá společnost vrátila zpět do totalitní nesvobody. Aby opět nastoupilo 10 procent „elity“, která by ovládla těch 90 procent lidí.

Tuhle před několika dny pan hestroy zabloudil náhodou na starou diskusi pod Lhotákovým článkem nazvaným Krize rodiny. S údivem jsem si tam teď přečetla, že mi tam baba Blažková zanechala odkaz na svůj web. Tenkrát v lednu jsem to ale nějak přehlídla. Tak jsem si ho teď pročetla a zjistila jsem, že je baba Blažková zajímavá mladá žena. Její web je na téhle adrese:
http://kaczka.borec.cz/
Kdo chce vidět, jak Kateřina vypadá, může se na ní podívat, jak hraje ve skupině Viktorie. A kdo si chce přečíst, jak se k ní chovali její dva manželé, tak ať klikne na Odkazy a pak na název- Stránky o hnusných věcech. Tam se pan Lhoták může dočíst, čeho všeho jsou muži schopni a jak to mají matky s dětmi dneska všechno těžké. Doufám, že se Kateřině dobře daří a že ji již nikdo neubližuje a že se jí nic nestalo a že si dobře žije.

178720

22.12.2008 16:18

RE: Žena je taky člověk pane Lhotáku

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 178720

No, mrknul jsem na ten web. A také na zkušenosti s jejími dvěma manžely.

1. Nepochopil jsem, proč s nimi vydržela tak dlouho.
2. Těm ubožákům bych zlámal obě nohy (v kolenou), aby měli do konce života vystaráno.

Tolik k domácímu násilí.

178721

22.12.2008 17:21

RE: Žena je taky člověk pane Lhotáku

Jarmila 83.?.?.?

Reakce na 178721

Nebuďte tak přísný pane hestroy. Proč byste jim měl lámat hnáty? Ty za nic nemohou. Měly by se jim spíš zpřerážet ty jejich paprče.[smích]

Asi s nimi vydržela tak dlouho, protože to byli otcové jejich dětí. Pořád doufala, že se něco změní. A taky byla příliš mladá a hloupá. Pokud se jí nic nestalo, tak dnes je z ní již velmi chytrá ženská, která si již po zbytek života dokáže se vším poradit. Jak se říká, co tě nezabije, to tě posílí.

178724

22.12.2008 18:03

RE: Žena je taky člověk pane Lhotáku

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 178724

Ačkoliv obvykle s panem Koubkem nesouhlasím, tentokrát mu musím dát částečně za pravdu. Kamarádka mojí přítelkyně se neustále zaplétá s muži, kteří ji ponižují, kterým půjčuje nemalé finanční prostředky, pro které je s odpuštěním blbá husa.

Když se o ní s přítelkyní bavím, nechápeme, proč to dělá. Je to takový začarovaný kruh. Přitom stačí, aby jí "její chlap" zavolal a ona bez řečí jede za ním přes půl republiky.

A pak si stěžuje, jak to má. Poradit si nenechá. Nevykašle se na ně. Má svoji hlavu. Pak ale nechápu, proč si stěžuje...

Občas si říkám, že to ty ženské vyhledávají záměrně. Opravdu to nechápu. [zmaten]

178728

22.12.2008 22:50

RE: Žena je taky člověk pane Lhotáku

Magnus Maximus 88.?.?.?

Reakce na 178728

Vážení jen taková malá poznámka na okraj. Těm z vás, kteří zde diskutujete na téma vztahu muže a ženy doporučuji výbornou knihu od Jeronýma Klimeše Partneři a rozchody. Nakladatelství Portál 2005, ISBN 80-7367-045-3.

178740

23.12.2008 7:03

RE: Žena je taky člověk pane Lhotáku

Jarmila 83.?.?.?

Reakce na 178728

Ale jo, něco na tom může být, že si lidi stále vybírají tytéž špatné partnery. Ale taky to mohla být u baby Blažkové prostě jenom životní náhoda, že tak blbě dopadla s těmi svými manžely. Oni se dneska lidi nežení a nevdávají ani ve třiceti a ještě v těch třiceti se pořád chovají jako nedospělí haranti. Kdežto ona byla již tuším v 18 letech vdaná a čekala dítě. To je příliš brzy na to, aby se člověk choval rozumně a uvážlivě.

178751

22.12.2008 16:54

RE: Žena je taky člověk pane Lhotáku

Jiří Koubek 88.?.?.?

Reakce na 178720

Co se týče pana Lhotáka, nemám výhrady.
Ovšem co se týče baby Blažkové a jejích zkušeností s muži, nemohu souhlasit.
Člověk vyhledává svého partnera částečně podvědomě. Promítá tak své zkušenosti z dětství, kde (v případě žen) částečně hledá povahu svého otce, a taková povaha ji dále přitahuje.
Proto si nemyslím, že je náhoda, že se démácí násilí v určitých rodinách drží, dědí se z generace na generaci. Či že žena natrefí vždy na partnera, který ji bude dříve či později týrat. Tím se nechci ějak tohoto jevu zastávat, pouze říkám - takové ženy mají negativní zkušenost s muži jen proto, že je problémoví partneři přitahují. Ony samy si nikdy nevybraly partnera, který by jim toto nedělal.

178723

22.12.2008 17:23

RE: Žena je taky člověk pane Lhotáku

Jarmila 83.?.?.?

Reakce na 178723

Pokud nemáte žádné výhrady co se týče pana Lhotáka, tak jste pro mě ztracený případ.

178725

22.12.2008 17:38

RE: Žena je taky člověk pane Lhotáku

Jiří Koubek 88.?.?.?

Reakce na 178725

Nemám výhrady k vaší reakci na pana Lhotáka. asi jsem se měl přesněji vyjádřit.

178726

22.12.2008 17:59

RE: Žena je taky člověk pane Lhotáku

Jarmila 83.?.?.?

Reakce na 178726

Tak to jo. To se taky omlouvám, to beru.[smích]

178727

22.12.2008 18:06

RE: Žena je taky člověk pane Lhotáku

pietroo 194.?.?.?

Reakce na 178723

"Ony samy si nikdy nevybraly partnera, který by jim toto nedělal."
Ano, přesně to jsem chtěl napsat. Je možné, že normálním chlapem by pohrdaly jako nudnou bábovkou...
Vůbec fungují obdivuhodné síly ve vesmíru. Klidně takového partnera člověk může potkat jakoby "náhodou" až na druhém konci světa, kam se vyloženě "náhodou" dostane a on mu doslova zázračně "náhodou" vejde do cesty. A nic nesvědčí pro to, že by měl mít ty určité vlastnosti... Je to normální fyzika, akorát se to neuznává. Taky s tím mám nejen radostnou zkušenost. Když si to člověk uvědomí a změní se, tak začne asi vyzařovat jinou energii a vše se změní. Já třeba víceméně nemám rád černovlásky (možná právě proto že mama taková je, kdybychom měli operovat nějakým freudismem, i když to nebude ta hlavní příčina). Jednou před lety jsme seděli se známým v hospodě a říkám mu, že je zajímavé, že se do mne ještě nikdy nezamilovala černovláska. On řekl, tak to bude asi tím, že je nemáš rád. Říkám ano, vlastně je podvědomě nemám rád, ale neprojevuju to přece nějak otevřeně vůbec. On říká, no příčina ale bude v tom, protože jinak by to znamenalo, že ta žena je silnější, a to asi ne. Tak jsem si řekl, dobře, budu se snažit si jich vnitřně víc vážit. A během docela krátké doby to bylo...zázračné setkání atd. atd. Ale pak jsem to musel ukončit, opravdu černovlásky mne nepřitahují,(kupodivu jen žluté holky[zmaten]). A hrát něco nejde. Ale od té doby vím, že tyhle síly asi fungují. Lze s těmi "náhodami" dokonce experimentovat. Kam se hrabou urychlovače.

178729

23.12.2008 1:00

RE: Žena je taky člověk pane Lhotáku

djb 193.?.?.?

Reakce na 178729

>Vůbec fungují obdivuhodné síly ve vesmíru. Klidně takového
>partnera člověk může potkat jakoby "náhodou" až na druhém
>konci světa, kam se vyloženě "náhodou" dostane a on mu
>doslova zázračně "náhodou" vejde do cesty.

Ona to zas takova nahoda nebude. Lze duvodne predpokladat, ze lide kteri jsou "pro sebe stvoreni", nejsou 2 z sesti miliard, ale jejich "hustota" bude podstatne vetsi. Ne ovsem dost velka na to, aby zrovna prvni, kdo padne do oka musel byt ten osudovy pravy. Zpocatku se casto clovek spokoji s pritazlivosti fyzickou a absenci te dusevni prehledne. Tyto by se mely ovsem doplnovat.

A jak je mozne ze se ti dva poznaji, kdyz se potkaji?
Zajimava je napr. teorie Leopolda Szondiho, madarskeho "psychobiologa", vrele doporucuji.
Existuje i Szondiho test na rozeznani "preferenci". Strucne Szondi nafotil po psychiatrickych zarizenich a veznicich ty nejextremnejsi reprezentanty svych dusevnich poruch. Tyto fotografie Vam pak predlozi a Vy si vybirate, kdo se Vam nejvice libi(presneji, nejmene hnusi) a nejmene libi(jejich choroby jsou Vam ale nezname).
Tusim, uz je to mnoho let, co jsem to studoval, ze to nebylo tak primocare, co se mi libi na fotce, to chci v realu, ale presne opacne. Co Vas na fotce odpuzuje v realu vyhledavate.(vlastnosti)
Ukazka karet:
Vložený obrázek

Z odpovedi se pak sestavi tzv. vektory sexuální, kontaktní, paroxysmal-ní a vektor ega. tomu odpovidaji preference postav vlastnosti (homosexualni-sadisticky, katatonicky-paranoidni, epilepicky-hystericky, a depresivni-maniakalni), je mozne, ze poradi zamenuji.

Szondiforum - vektory (neklikat na links a articles, je tam skok na reklamu, forum zda se jiz neni co byvalo pred lety) anglicky bohuzel jenjeden vektor

A OT, resp. OTR, pokud na foru zalozite thread, klidne muzeme rozebirat paradoxu dvojcat. Omlouvam se dopredu za asi ne prilisnou rychlost odpovedi ted pres Vanoce.

178741

23.12.2008 7:10

RE: Žena je taky člověk pane Lhotáku

Jarmila 83.?.?.?

Reakce na 178741

Když už bych si musela mermomocí vybrat, tak bych si vybrala toho vousatého chlapa. [smích]

178752

26.12.2008 16:44

RE: Žena je taky člověk pane Lhotáku

djb 193.?.?.?

Reakce na 178752

Gratuluji, vybrala jste si maniaka. To je v této nabídce velmi rozumná volba [velký smích].
Interpretaci Vám ovšem raději dávat nebudu, na sestavení vektorů je potřeba vybrat dva lidi z každé série a to jsem zde postoval jen třetinu karet,-).

I když, existuje i rychlotest, který jste, tímto zakončila [chechtot]

Pěkné prožití zbytku Vánoc a vše nejlepší v novém roce 2009 (malé n, neboť lépe než jeden den přát všech 365 ! ,-))

178917

26.12.2008 17:42

RE: Žena je taky člověk pane Lhotáku

Jarmila 83.?.?.?

Reakce na 178917

Jo, jo, to chápu, svůj k svému.[smích]

Díky za přání, já Vám přeji též jen to nejlepší po všech těch 365 dnů.

178920

25.12.2008 19:42

RE: Žena je taky člověk pane Lhotáku

A. 69.?.?.?

Reakce na 178723

Pane Koubku,
Mozna se to tak nekdy stava - ale nekdy taky ne. Ja jsem chodila se svym budoucim manzelem(a dnes uz nastesti ex) 4roky a nikdy na mne ruku nepolozil. A 2 tydny po svatbe to zacalo. A protoze u nas v rodine se nikdy nic takoveho nedelo citila jsem to jako ostudu a casem dokonce jako moji chybu a tak jsem nikdy nic nikde nerekla. Bydleli jsme daleko od domova a tak vse vypadalo v poradku. Takhle se to tahlo 15 roku, prestoze mne takovy partner nikdy nepritahoval a taky castecne protoze jsem takovou zkusenost nikdy okolo nemela a nevedela jsem jak s tim dal. A dostala jsem se do zacarovaneho kruhu ostudy, strachu, viny a zodpovednosti vuci decku, kteremu jsem za kazdou cenu chtela udrzet tatu...ach jo lidi, nezjednodusujte tu cely ten monstrozni problem nasili v rodine. Neni to jenom problem zeny a jejiho podvedomeho vyberu...je to o moc komplikovanejsi nez se da napsat na par radcich.
Stratila jsem 15 let sveho zivota, protoze i dnes, kdyz uz je po vsem, ma mysl proste odmita byt i jenom vzpominky na tu dobu, ta doba proste neexistuje...

178876

26.12.2008 10:57

RE: Žena je taky člověk pane Lhotáku

Jiří Koubek 88.?.?.?

Reakce na 178876

Paní A., je mi jasné, že je to mnohem komplikovanější, než je rozbor na tři řádky. Nechci, aby to vypadalo, že vinu za problém házím na ženy a muže označuji takřka za chudáky, jelikož s tím nemohou nic udělat. Pro mě osobně je násilí na partnerce (a ženách všeobecně) něco nemyslitelného, co může udělat jen absolutní zbabělec. I když jsou důvody "sebelepší", tohoto by se měl muž vyvarovat.
Osobně je mi zvláštní, že se váš ex-manžel nijak násilnicky před svatbou neprojevoval. Nemuselo to být jen vůči vám, ale i vůči někomu jinému. Nevěřím totiž, že takové změny se dějí náhle...
Jsem rád, že jste se z toho dostala a doufám, že pokud znovu naleznete partnera, bude pro něj nepředstavitelné vztáhnout na vás ruku.

178897

26.12.2008 11:38

RE: Žena je taky člověk pane Lhotáku

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 89.?.?.?

Reakce na 178876

"A 2 tydny po svatbe to zacalo."

Není problém v samotné svatbě? Napadlo mě, zda se svatbou nemění některé psychologické vzorce.

Svatba totiž znamená připoutání k sobě, žena u nás dostane příjmení manžela i koncovku -ová, což značí na nevědomé úrovni, že mu "patří". Např. Nováková = Novákova (!!!)

Svatba se tak může stát spouštěčem nevědomých obsahů, které jinak během "chození spolu" zůstaly neaktivovány. Stálo by za to, ověřit, jak jsou na tom s násilím rodiny, kdy si žena ponechává své dívčí příjmení, případně přejímá manželovo příjmení bez ženské koncovky, či když pár vychovává potomka nesezdán, nebo každý žije v jiném bytě.

Zajímavé může být i vyznání dotyčných, např. semitská náboženství (kř., jud., is.) tíhnou spíše k patriarchálnímu uspořádání (ale jsou známy harmonické rodiny právě z tohoto prostředí).

A v neposlední řadě zjistit, zda je partner z úplné či neúplné rodiny a jak je na tom v poměru s rodiči a sourozenci.

(Pro muže doporučuji co nejdříve poznat matku partnerky. Ta se jí totiž s přibývajícím věkem bude více a více podobat, nemá-li dostatečně průbojného ducha či oporu v partnerovi na inovaci životního stylu.)

178901

26.12.2008 16:38

RE: Žena je taky člověk pane Lhotáku

djb 193.?.?.?

Reakce na 178901

Zcela souhlasím s faktem, že svatba působí na psychiku novomanželů obého pohlaví zlomově.

Naprosto mě ale zaráží vaše jistota při ovykřičníkovaném tvrzení:

Svatba totiž znamená připoutání k sobě, žena u nás dostane příjmení manžela i koncovku -ová, což značí na nevědomé úrovni, že mu "patří". Např. Nováková = Novákova (!!!)

"Nováková" se v žadném případě nerovná "Novákova" a neznamená to, že patří Novákovi.

To, že si svévolně odmyslíte čárku nad a, která se do výkladu "nehodí" nezmění nic na faktu, že tam ta čárka JE a že zde nejde o přivlastnění, ale o vlastnost.

Např. pokud se přistěhoval nějaký pan, který měl stále zarudlý obličej, lidé mu začali říkat Červený.
Naprosto totéž by se přihodilo osamocené zarudlé paní bez partnera, pouze by o ní nemluvili jako o paní Červený, ale Červené a oslovovali by jí pí Červená.

Pokud by si náhodou p.Červený vzal pí Zelenou, ta svatbou sice nezčervená, nicméně zvyk je takový, a to je jediný bod, kde se projevuje patriarchální přístup, že manželé coby jedno tělo reprezentují vlastnost manžela.(dávno však již nikoliv nutně!!)

Seznam jmen je samozřejmě pestrý, ne všechny mají význam na první pohled, logika zůstává ovšem stejná.
To Á na konci halt nikdo neodmaže.

Pokud chcete tvrdit, že je správný Váš výklad, vysvětlete mi prosím, jak je možné, že existují příjmení jako:

Janů - Janů
Tomšů - Tomšů
Matějů - Matějů
Petrů - Petrů
(on/ona je Janů, patří do TÉ rodiny, nikoliv, on je Janů a ona jeho, "Januova" nebo jak, podobně on je syn Matěje, ona je dcera Matěje, oba jsou Matějů)
Nový - Nová
Malý - Malá
Suchý - Suchá
Holý - Holá
Pokorný - Pokorná
Veselý - Veselá

Pokud trváte na přechýlení jako přivlastnění mužem, uveďte prosím Vaši jazykovou konstrukci u mnou uvedených příkladů. (doufám, že se nedočkám něčeho ve smyslu Veselá = Vesela a to už je vlastně skoro totéž jako Veseléhová [chechtot] )

Vycházím pouze z jazyka. Veškeré dostupné(alespoň na jaké jsem narazil) prameny píší o přechylování POUZE jako o zažité tradici.
JEDINÉ zdroje, které mají jasno s přivlastněním jsou vesměs feministky, bojující proti všem i domnělým křivdám.
Překvapuje mě, že tuto terorii tak nekriticky příjmáte.

178916

26.12.2008 17:49

RE: Žena je taky člověk pane Lhotáku

Jarmila 83.?.?.?

Reakce na 178916

Pravdu má pan Méďa Béďa, nikoliv Vy. Protože většina českých jmen je vysloveně přivlastňovacích,to znamená, že skutečně dávají najevo, že žena je majetkem muže. Jména, která uvádíte jsou poměrně ojedinělá, nejčastější jsou jména, která si ženu přivlastňují jako soukromý majetek. Například:
pan Fiala- paní Fialová
pan Béž- paní Béžová
pan Bém- paní Bémová
pan Topolánek- paní Topolánková
pan Paroubek- paní Paroubková
Kdyby ta jména nebyla přivlastňovací, tak by vypadala takto:
pan Fialový-paní Fialová
pan Béžový-paní Béžová
pan Bémový-paní Bémová
pan Topolánkový-paní Topolánková
pan Paroubkový-paní Paroubková

178921

26.12.2008 18:55

RE: Žena je taky člověk pane Lhotáku

djb 193.?.?.?

Reakce na 178921

Tušil jsem, že se ozvete. A tušil jsem, že i s tímto.
Jména co uvádím nejsou majoritní, ač ten typ je velmi častý, především je ale uvádím neboť v nich je logika nepopiratelná.

Co se týče Vašich, běžných(teda, Bém, Paroubek, Topolánek, to jsou příklady jak v jazykovém hororu [velký smích] ), tak např.:

pan Bém- paní Bémová

K přídavným jménům máme tři pomocné otázky:

jaká? Bémová - vlastnost
která? Bémová - vlastnost
čí? Bémova - přivlastnění

To je bohužel fakt, přes který nejede vlak.

To, že v této logice je Bém gramaticky nesprávně, ale není nic divného, původ jmen se silně měnil a když někdo byl prohlášen za blbě skloněného Béma(ač ten je skloněný někdy až po úroveň zadnic do kterých rád leze), co s tím? prostě, Bémová, jako vždy, jak bylo zvykem.
(někdy o někom řeknete, ten je Červený, jindy, to je ale Vůl, no a co pak s tou paní, co si vezme Vola, když ženské končí na á, tak z ní bude Volová)

Všimněte si, že ani Vám nezbývá než upravit příjmení chlapům, s těma ženskejma nemůžete pro podporu teorie přivlastnění hnout, protože ta holt v přivlastňovacím tvaru nejsou. Ani to Vám není divné, že abyste dokázala význam jednoho slova, musíte kroutit s úplně jiným? Bémová je samostatné slovo, se svým významem, každé slovo je takové, jazyk není relativní, některá slova mají víc významů,ale opět, samy o sobě.

No,ale já vím, Vy tam vidíte přivlastnění, já tam přivlastňovací tvar nevidím a tak to asi zůstane [chechtot]

178924

27.12.2008 7:40

RE: Žena je taky člověk pane Lhotáku

Jarmila 83.?.?.?

Reakce na 178924

Pochopitelně, že se mýlíte pane djb.[smích]

Ta koncovka ová je přivlastnění, nikoliv vlastnost. Původně byla paní Bémová paní Bémova. Jenže zkuste být učitelem u tabule a zavolat na ni: Bémova k tabuli! Co Vám u čského jazyka vyjde, když takto zvoláte? Vznikne Vám to, že automaticky tu koncovku ová protáhnete,takže rozvláčně zvoláte: Béémováá k tabuli!! No a takhle tam přirozeně vzniklo to dlouhé á.

Kdyby to byla vlastnost a ne přivlastnění, jak Vy tvrdíte, tak by ke jménu přibylo pouze a, nikoliv ová:
pan Bém-paní Béma
pan Paroubek-paní Paroubka
Bohdalek- Bohdalka
Kubát-Kubáta[smích]

Vždyť pokud vím, tak zrovna Rusové to tak mají, že ke jménu přidají jen a, nebo spíš na:
pan Ivanov- paní Ivanovna
Nikolajev-Nikolajevna (nikoliv Nikojevová)

178933

27.12.2008 15:37

RE: Žena je taky člověk pane Lhotáku

djb 193.?.?.?

Reakce na 178933

Paní Jarmilo, my evidentně žijeme v antisvětě. Nikdy bych nečekal, že mezi Prahou 5 a Prahou 10 bude takový rozdíl [velký smích]
(to není nějaká nejapná narážka na blbá příjmení, to je spíš důsledek všeho co jsem kdy od Vás četl, od četnosti mačistických chlapů v našem okolí, po použití koncovek).

To u nás, na desítce, kdyby přibylo ke jménu pouze -a, tak je to nejryzejší přivlastnění! (to je schizofrénie, viďte)

paní (koho!!, čeho!!) Béma, Paroubka, Bohdalka, Kubáta...

Z ničeho neplyne, že jména musí být zrovna přídavná, viz p.Hájek, p.Král vs p.Nový.
Proč vlastně myslíte, že Bém a Kubát jsou přídavná jm.?

Při striktní logice, by to spíš bylo něco jako.
p.Bém - pí Bémice/Bémovna
p.Paroubek - pí Paroubice/Paroubkovna
Volila byste Kubátici nebo Kubátovnu? [mrknutí jedním okem]
nebo podobný tvar(podle četník-četnice, král-královna, rýsuje se zde Vaše příhodná poznámka o ruštině, např.Ivanovna)

Určitá naděje na shodu(vida, že bychom jednou skončili remízou? [chechtot] ), je ve Vašem historickém mini-pojednání. Nic neověřuji, jednoduše Vám věřím.
Máte, historicky, pravdu Vy a v aktuálním tvaru pravdu já(jak píšete byla! ova a již je ová)
Pak už to je otázka pozitivního myšlení, Vy odmítáte historický relikt a mě se ještě víc líbí, jak si tuhle věc jazyk sám za ta léta vyřešil a zrovnoprávněl bez vnějších zásahů. Tak by mělo být totiž očekáváno. Jazyk je i trochu odrazem doby a vyvíjí se se společností sám od sebe. [cool]

Mimochodem, dovoluji si vyslovit podezření: toto Vaše negativní myšlení je důsledek manipulace sociálními inženýry. Je to přesně totéž co vede ke článkům p.Lhotáka na jedné straně a Vašim na straně druhé.

Dobře se podívejte na to co píše Lhoták, Weiss a koneckonců nezřídka i Vy.(neházím Vás do jednoho pytle, to bych si nedovolil a nenapadlo by mě to ani pod drogama).
Jde např. o témata: tradiční rodina je jediná správná, promiskuita člověka v době kamenné, stravování tamtéž.

Úspěch soc. inženýrů vůbec není v tom, že se jim daří nás přesvědčovat o takovém či makovém tvaru rodiny někdy v paleolitu. Nejhorší věc, kterou vnutili je to, že obě strany jsou v té diskuzi až po uši a dělají z toho důsledky na dnešek. Jakoby neexistoval vývoj.

Takže Lhoták ukazuje jako základ státu tradiční rodinu a už si nějak neuvědomuje, že jsme v poněkud netradičním prostředí, které manželům dává zcela jiné možnosti a klade na ně jiné nároky než před 200 lety.
Nebudu se v tom patlat, věřím že mi rozumíte a také si raději dáte k večeři ať už řízek nebo brokolici tak určitě spíš, než byste se naložila do vany s výživným roztokem a čekala co osmóza udělá.

Proč už někdo není schopen říct dost, strčte si pračlověky za klobouk, žijeme dnes, tímhle způsobem a co bylo před sto a více lety je historické poučení, ne vzor chování pro dnešek?

178961

27.12.2008 16:37

RE: Žena je taky člověk pane Lhotáku

Jarmila 83.?.?.?

Reakce na 178961

Ale prosímvás, pane djb, nepleťte si dojmy s pojmy. Pan Bém= první pád. Paní Béma (vzor žena)= první pád. Tak co do toho cpete bezdůvodně druhý pád mužského rodu? Mám Vám tady vyjmenovat všechny pády, abyste to pochopil? Kdo co, TA paní Béma (nikoliv paní koho co, pana Béma), bez paní Bémy, jdu k paní Bémě, vidím paní Bému, paní Bémo!, o paní Bémě, s paní Bémou. Proč to pořád tak všechno komolíte? To chcete dokázat za každou cenu, že máte pravdu Vy a ne já?

Pan Méďa Béďa tady správně naznačil, že někteří muži se až tak moc vžijí do pocitu, že je žena jejich osobní majetek, s kterým si mohou dělat co chtějí, až to pak vede i k domácímu násilí. A česká ženská příjmení tomu napomáhají. Protože je skutečně zvláštní, že se ten chlap té paní 4 roky, co spolu chodili, ani nedotknul, ale jakmile se stala jeho osobním majetkem, tak ji hned 2 měsíce po svatbě začal tlouci. Se vsadím, že u baby Blažkové to bylo podobné. Dokud s kluky chodila, tak pohoda, ale jakmile si je vzala, tak svůj majetek začali šikanovat a omezovat.

Nebo Vám by se líbilo, kdybyste se oženil a začal se místo Paroubek jmenovat Paroubčin? (majetek paní Paroubky čili Paroubčin majetek) [chechtot]

No, to z nás má pan Lhoták radost. Takové hlubokomyslné úvahy a my tady tak planě plkáme. [velký smích]

178966

27.12.2008 18:58

RE: Žena je taky člověk pane Lhotáku

djb 193.?.?.?

Reakce na 178966

Však ony hlubokomyslné úvahy Lhotáka s tím souvisí, ale je pravda, že jejich kvality dosáhnout, my smrtelníci, nemůžeme.

Nesnažím se mít za každou cenu pravdu, nemám problém po hodinové diskuzi najít u sebe elementární problém a s úklonou se omluvit.

Možná byste mi mohla důvěřovat, že co píšu myslím upřímě [chechtot]. Čeština zná Béma/Bémová a nezná Bém/Béma, to je v podstatě mj. Vámi navrhovná změna, tak nemůžete předpokládat, že staromódní jazykový diskutér bude vědět, že ženská příjmení chcete skloňovat podle vzoru žena.
Je to logické, na to nic nenamítám. Podle mojí logiky by se spíš ,když už, měl použít samostatný tvar jak je zvykem(ona četnice, královna). Neumím obojpohlavnět slova. Buď je Bém m.r. nebo ž.r. Bém/Béma to tak nebolí, ale např. ten Král/ta Krála je dost kruté.
Když si to představím v praxi: Maruška Hrad, Maruška Hrada, Maruška Hradovna, Maruška Hradnice vs Maruška Hradová. Estetika trpí.
Ale ano, to co píšete se vzorem žena dává smysl.

Co se týče vztahu -ová k domácímu násilí.
Já bych se o tom raději nebavil [chechtot] Na ukázku. Moje logika okamžitě vychrlí otázky typu: z čeho vyjít. Má smysl srovnávat rodiny, kde příjmení přejal manžel, když tím se možná řadí do skupiny rovnoprávně smýšlejících, popř. blbě pojmenovaných? existuje stát, který nepřechyluje a je s ČR srovnatelný?
Samotný fakt, "okroužkování", přejmutí jména etc. musí stát míle před koncovkou.
Pokud je v tomhle nějaká rozumná cesta tak propagovat do módy zvyk přejmutí příjmení manželem ať je to alespň 50 na 50. ČJ by neutrpěl a pocit majetku by se významě v tomto omezil neb by to nebylo automatické.
(že bych pojmul jméno po manželce a měl pocit, že je proto ona po cizím jménu moje, je nemožné)

No a Vy si začnete myslet, že zas dělám co můžu abych našel nesmyslné argumenty.
Já si zas budu myslet, že je pro mě nepředstavitelné, aby to -ová bylo tak moc sugestivní, že by někdo normální, slušný, bez agresivních sklonů, začal bít ženu a budu hledat kde je chyba.

Úvahy, jak je fajn vychovávat ženy, aby hlásily násilí a po první facce odešly od manžela jsou sice moderní, ale musím říct, že jelikož jsem sám byl nekolik let terčem poměrně silného teroru, dovedu si velmi dobře představit onu bezmeznou důvěru typu on/ona toho nechá, vždyť se přeci milujeme. Sportovně uznávám, že šlo "pouze" o teror psychický, ovšem ne nevýznamný, kromě kamarádek, kamárádů, psychologa jsem příběhem velmi zarazil dokonce i svědka jehovova a scientložku, to víte člověk hledá odpověď všude [chechtot].
Na rozdíl od Lhotáka ovšem nehodlám na ženy zanevřít a poslat je ke sporáku [chechtot].
Takže stručně nevím. Nevěřím ve vztah -ová/násilí ani neznám žádné rozumné řešení. Je to jen o výchově. Naučit včas rozpoznat rizikové typy a vysvětlit po čapkovsku: člověka nepředěláš.

178975

28.12.2008 8:21

RE: Žena je taky člověk pane Lhotáku

Jarmila 83.?.?.?

Reakce na 178975

Já již tyhle problémy s přechylováním ženských příjmení mám již dávno definitivně dokonale promyšlené. Kdysi dávno před lety jsem napsala na Neviditelného psa článek nazvaný O balvanizaci ženských příjmení. Měl tenkrát velký ohlas a kdosi ho nakonec umístil i do Wikipedie. Možná jste si všiml, že v tisku přibývá ženských příjmení, které koncovku ová prostě nemají. Není to jenom politička Jacques, těch jmen kvapem přibývá. Jenže u těchto jmen je velký problém ten, že leží jak balvany a vůbec se neskloňují. A to je potom divná situace, že pan Brown se v češtině normálně dál skloňuje, kdežto paní Brown se neskloňuje. Co s tím?

Myslím si, že i u českých jmen by měly mít ženy také možnost si o svém jménu rozhodnout. A vzhledem k tomu, že jak jste správně vystihl, Bém-Béma, není ideální, tak mi připadá nejlepší řešení, že v prvním pádě by měli oba manželé stejné jméno: Josef Bém- Maruška Bém. Tohle řešení má tu výhodu, že jak se čím dál víc cestuje po světě, tak by manželé měli v pase naprosto stejné jméno, takže by celníci nebo hoteloví zaměstnanci nemuseli dumat nad tím, jestli ti dva lidi k sobě patří, když se každý jmenuje jinak. No a v dalších pádech by se již oba skloňovali tak, jak je v češtině zvykem. On: bez Béma, k Bémovi, vidím Béma, Béme! o Bémovi s Bémem. Ona: bez Bémy, k Bémě, vidím Bému, Bémo! O Bémě, s Bémou.[smích] Prostě by se normálně mohla skloňovat obě příjmení, zamezilo by se balvanizaci ženských příjmení a ještě by oba manželé při cestování měli v pase stejné jméno.

Zvyk přejmutí příjmení partnera bych nechala nadále na každém, ať si to sám každý svobodně rozhodne. Stává se, že někdo z nich má hezké jméno, kdežto ten druhý má ošklivé jméno. Tak by se prostě mohli rozhodnout ve prospěch toho hezkého jména, že by si ten s tím ošklivým nebo směšným jménem polepšil. Já jsem kdysi chodila s klukem, který měl takové směšné jméno. Při představě, že bych si ho vzala a jmenovala se potom taky tak, tak jsem se radši s ním rozešla. Já vím, je to malicherné.

Co se týče domácího násilí, tak tam se obvykle sčítá více vlivů. Poměr rovnováhy ve vztahu muže a ženy si lze představit jako Barbuchu z pohádky Kubula a Kuba Kubikula. Když je jeden z partnerů příliš malý, tak tomu druhému o to víc narostou ramena. Když se jeden z nich příliš bojí, tak ten druhý opět víc naroste.[smích] Prostě ta rovnováha mezi nimi se získává tak, že ani jeden z nich nesmí připustit, aby si ten druhý začal na něho příliš dovolovat. A to po psychické i fyzické stránce. Již při prvních náznacích to okamžitě utnout. To znamená, že když ženská dostane svou první facku, tak z toho stropit obrovský skandál. On se omluví a buď už to nikdy neudělá a pokud udělá- tak tedy již naposled. Již po druhé facce by to každá žena měla řešit tak, že se s tím chl...Automaticky kráceno

179003

28.12.2008 8:22

RE: Žena je taky člověk pane Lhotáku

Jarmila 83.?.?.?

Reakce na 179003

že se s tím chlapem nekompromisně definitivně rozejde. Pochopitelně, že Vy jste to měl taky okamžitě řešit, pokud Vás partnerka týrala psychicky.

179004

28.12.2008 10:46

RE: Žena je taky člověk pane Lhotáku

Alexa 89.?.?.?

Reakce na 179003

Zdravím Jarmilo,

Vás to stále nepřešlo?
Chováte se jako politik. Ti také vytvářejí problém tam kde ho vlastně nikdo jiný kromě něho nevidí. Nebo snad máte průzkum veřejného mínění na téma "balvanizace ženských příjmení", který potvrzuje závažný problém???
Z mého pohledu plýtváte energii. Jako byste na Titaniku v době trhání trupu a jednotlivých kotlů řešila nevhodnost nátěru zábradlí na horní palubě.

Zaujalo mě Vaše debatění na téma domácího násilí:

>On se omluví a buď už to nikdy neudělá...

Domácí násilí jsem nezažila, i snad proto, že zatím nemám partnerku, která by mě týrala, ale přesto - věta kterou jste napsala nespíš při každém týrání zazní. Omluva a "jáužtonikdyneudělám" je totiž to nejmenší co dotyčný může udělat. Udělá to znovu, znovu se to omluví a druhý partner bude stále schovívavý a bude věřit, že "tentokrát už to bude vážně dobré...". Nebude. Souhlasím s djb, že je to o výchově. Pokud nadělá výchova škody, jsou veškerá ultimáta v už zaběhaném partnerství zbytečná. Navíc na domácí násilí musí být dva - tedy Váš případ znovu kulhá. "Spoluhráčem" v dramatu domácího násilí je i ten druhý, který často vkládá druhému do ruky klacek, kterým se pak nechává bít. Druhý - slabší a nikoliv nutně fyzicky - partner často mívá také problém nebo nedostatek ve výchově, který je důležitý pro to, aby takový vysávající vztah mohl trvat měsíce i leta. Za takových okolností je Váš lék skutečně zbytečný.

Nedávno byl na Čulíkových listech článek o tom, jak se mladí britové chovají ke svým partnerkám. Náznak toho řešení v něm byl, byť skutečně jen částečný. Je o zvnitřnění toho co je přijatelné a co už ne - byť to je vlastně jen dohánění toho, co zanedbala výchova rodinou.

179008

29.12.2008 7:20

RE: Žena je taky člověk pane Lhotáku

Jarmila 83.?.?.?

Reakce na 179008

Tak jo, nechám toho, když Vám to tak vadí a budu se radši věnovat důležitějším věcem.[smích]

179075

29.12.2008 9:42

RE: Žena je taky člověk pane Lhotáku

Alexa 89.?.?.?

Reakce na 179075

Nezní to příliš přesvědčivě [chechtot]

Ale skutečně by mě zajímalo, jestli otázku příjmení probíráte i s lidmi "tam venku". Nikdy jsem tohle neřešila, ale zajímalo by mě, jestli to i jiné ženy považují za negativní, když se manipuluje s jejich jmény a nikoliv se jmény mužů. Nebo to jen Vy [zmaten]

179086

30.12.2008 7:51

RE: Žena je taky člověk pane Lhotáku

Jarmila 83.?.?.?

Reakce na 179086

Já jsem se teď o tom rozhovořila proto, jelikož jsem se domnívala, že to djb hodně zajímá, a tak jsem mu slušně na jeho otázky odpovídala. Jinak vše co jsem potřebovala světu sdělit mám na svém webu a víc se tím nezabývám.

Ale asi před osmi lety, kdy jsem sepsala svou Reformu češtiny, tak jsem ji rozeslala na všechny světové strany- co jako odpovědní činitelé na to. Z Ústavu pro jazyk český mi poslali nemastný-neslaný dopis, kde se mi příslušný úředník poškleboval, že ypsilon se píše s p a ne s b, profesor Kraus mě označil za feministku a z mainstramu na mě zareagoval novinář Jan Lipold, který se chtěl původně se mnou sejít, ale pak si to rozmyslel. Potom část mého dopisu zveřejnil a posteskl si nad tím, že to zájmeno mně-mě by fakt měli sjednotit a udělat jen mě, že ho to taky štve, jak nad tím musí furt zbytečně přemýšlet.

179228

12.1.2009 16:28

RE: Žena je taky člověk pane Lhotáku

djb 193.?.?.?

Reakce na 179228

>Já jsem se teď o tom rozhovořila proto, jelikož jsem se
>domnívala, že to djb hodně zajímá, a tak jsem mu slušně na
>jeho otázky odpovídala.

To byl samozřejmě správný předpoklad, děkuji za odpovědi. Dokonce jste docílila experimentu, kdy jsem si celý večer opakoval, že nějaká budoucí moje je -ová a pozoroval, jaké to na mě dělá majetnické změny [chechtot]

180680

28.12.2008 19:06

RE: Žena je taky člověk pane Lhotáku

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 89.?.?.?

Reakce na 178961

koukám že se to tu rozjelo, tak se v tom snažím nějak zorientovat

koncovka -ová se u nás prosadila někdy během první republiky (nejdéle za nacistické okupace, protože rodné listy nebyly před ní obvyklé, zato Němci chtěli mít vše evidované do posledního puntíku). Dříve neexistovala. Žena měla "mužské" příjmení. Teď o víkendu jsem si projížděl část svého rodokmenu, a je to tam černé na bílém.

Koncovka -ová nemusela být nutně myšlena ze záměrem činit z ženy majetek manžela, ale často tak může být přijímána podvědomě. (a nemusí jít jen o koncovku, může jít o přijetí manželova příjmení a koncovka může být jen tak jaksi navíc. Ovšem zajímalo by mě, z jakého důvodu bylo užívání koncovky zavedeno.)

Pomineme-li koncovku, máme tu ještě dva aspekty: přijetí manželova příjmení, a samotný moment svatby. Na svatbě se se mnou shodujete, to můžeme též rozebrat, ale jak se stavíte k přijetí manželova příjmení? Hraje podle Vás roli?

Pozn.: ruská verze -ovna je ženská koncovka k druhému jménu po otci, je to ruská tradice. Např. tatínek Alexej Konstantinovič + příjmení (po otci Konstantinovi, mužská koncovka -ovič), dcera Eva Alexejevna+ příjmení (bez přechýlení příjmení).

179022

12.1.2009 18:40

RE: Žena je taky člověk pane Lhotáku

djb 193.?.?.?

Reakce na 179022

Omlouvám se za nereagování, často musím "zmizet"[smích].

ad historie: nedaří se mi najít historii ová, ale asi nemáte s první republikou pravdu
např. Josef Němec + Barbora Panklová = B. Němcová (*1820- +1862)
Babicka r.1913 - titlu
1837 - Pohádky od Němcové(bohužel druhý pád)
Dale, wiki: Příjmení Panklová získala, až když si její matku Terezii Novotnou v létě roku 1820 vzal Johann Pankl.
Snad podpis: podpis Němcová
E.Krasnohorska 1904
Magdalena Dobromila Rettigova 1800?
Magdalena Dobromila Rettigova 1842? - poslední písmeno nepřečtu -owX x může být -ý, nebo -á

Též jsem nalezl tvrzení, že v případě českých jmen se nejedná o přechylování, ženy se tak pprostě jmenují, o přechýlení jde u cizích jmen.

Z počtu odkazů k tématu historie přechylování mám dojem, že jsme jediní tři, které to kdy zajímalo [chechtot]

Co se týče ruštiny, tamní -ovna, se nalezne i u nás, knihovna, studovna, carevna, sborovna... je to zřejmě přirozená, používaná koncovka pro ženský rod.

Koncovka -ová podvědomě může majetnicky působit neb lidé si rozdílu -ová/ova nevšimnou.

Pokud je někdo Paroubek->Paroubková, majetnický pocit vyvolává hlavně to automaticé Paroubk-. Být vžité, aby se jména volila např. podle toho, kt. je hezčí, byla by to jiná.

Tedy ano, přijetí manželova příjmení hraje roli a to, podle mě, nejen jménem ale i proto, že je očekávané, spíš než samotné příjmení bych to přisoudil faktu, že to tak dělá většina.

Co se týče domácího násilí, myslím, že -ová je minoritní problém. Je přinejlepším spouštěčem přirozené agresivity, ale není to příčina. Pokud to v někom je, důvod spustit to se časem bohužel najde.

Snad lépe, že diskuze je starší a nikdo to nebude číst [chechtot], tedy podle mě, kategorie domácího násilí nemá smysl.
Násilí dětí týrajících zvířata, manželé bijící manželky, znásilnění na ulici, explodující "teroristé" na diskotékách, či židé bombardující Palestince...
To vše je výsledek, knižně, prohnilé společnosti, špatné výchovy, převrácených morálních hodnot..
Žádný normální člověk nebude bít ženu proto, že je jeho, pokud je něco moje mám se o to starat a zodpovídat za to. Být moje/můj je OK, jestli si jeden doplní miláček a druhý boxovací pytel, je chyba skutečně v tom "můj"?
Samozřejmě přístup pí Jarmily, dvě facky a dost je správný. Opět ne jen pro násilí domácí.

180698

26.12.2008 11:21

RE: Žena je taky člověk pane Lhotáku

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 89.?.?.?

Reakce na 178723

"takové ženy mají negativní zkušenost s muži jen proto, že je problémoví partneři přitahují. "

podepisuji!

Muž, který se chová k ženám korektně a laskavě, přestane pro ně být po nějaké době zajímavý (z vlastní zkušenosti).

178900

26.12.2008 18:46

RE: Žena je taky člověk pane Lhotáku

aristokrat aristokrat (tečka) tomas (zavináč) centrum (tečka) cz 77.?.?.?

Reakce na 178900

"když ty jsi takový moc hodný"
je to tak ale na druhou stranu budme korektní tento jev nastává i u vztahu muže k ženám a já na něm nevidím nic až tak negativního
ono jde hlavně co to je to "korektně a laskavě" když budete druhého brát jako osobnost a dospělého člověka sobě rovného tak se k němu musíte taky podle toho chovat
a na druhou stranu každý podvědomě touží po nějakém dobrodružství "akci" a tak proto nás ty hodné holky nudí ale je třeba tomu zcela nepodlehnout a nezačít "blbnout"
všechno chce svý a od všeho trochu (tak akorát) [mrknutí jedním okem]

178923

28.12.2008 18:54

RE: Žena je taky člověk pane Lhotáku

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 89.?.?.?

Reakce na 178923

souhlas [mrknutí jedním okem]

179021

22.12.2008 21:02

RE: Žena je taky člověk pane Lhotáku

Marek 88.?.?.?

Reakce na 178720

Vážená paní Jarmilo, neznám pana autora a neznám ani Vás. Na tento web chodím číst články se kterými občas souhlasím a v posledních dvou letech jsem neřispěl do diskuse.
Ve Vašem příspěvku zasypáváte autora kritikou, ale nenabízíte alternativu ani věcné argumenty. Omluvte můj technokratický přístup, ale než začnu chci si vyjasnit pojmy, se kterými zacházíte macešsky až protismyslně. Nejprve bych chtěl vysvětlit pojem demokracie. To znamená vláda lidu, neříká se jakého lidu ani jaká vláda, nerozumím termínu postdemokracie. Něco po vládě lidu. Co po vládě lidu se však nenamáháte vysvětlit. Dále Aristokracie, to je zpravidla dědičná vláda určitých lidí. Další slovo: svoboda to je možnost dělat si co uznám za vhodné a nést za toto důsledky. Otroctví: způsob života kdy nesu za svůj život minimální odpovědnost a kdy je mé jednání určeno představou někoho jiného. Právo(myšleno psané): soubor omezení vnucených podřízeným lidem v systému vlády kdy jeden člověk vládne nad určitým množstvím jiných lidí.
Z mého vymezení pojmů jak je chápu já, nemáte pravdu v tom co tvrdíte, protože svoboda je bez osobního vlastnictví bezcenné slovo. Svobodna se projevuje disponováním vlastním majetkem, toto dokazovat nebudu. Nevidím nic svobodného na tom, že mi Vámi obdivovaný stát vezme více než polovinu mnou vydělaných peněz. Zjistěte si kolik činily daně za nenáviděného rakouského mocnářství, budete se divit. Na základě výše uvedeného tvrdím že např. za císaře Františka Josefa I. byli obyvatelé monarchie svobodnější o několik řádů. V tomto období nebylo z rozhodování vyřazeno jen množství žen ale i mužů, protože společnost byla prostě aristokratická. Nic to však nevypovídá o osobní svobodě. A k demokracii (spíš republice) i ve starém římě byl volen senát svobodnými lidmi a tento systém nevylučoval otroctví, naopak byl na něm vybudován. A jak se zachází s hlasem voličů v naší zemi v současnosti to snad ani nemá smysl popisovat.

178735

22.12.2008 21:43

RE: Žena je taky člověk pane Lhotáku

Pavel -Čert- Němec 78.?.?.?

Reakce na 178720

Milí přátelé, jsem vám velice vděčná za vaši neutuchající přízeň, ovšem dlužno podotknout, že tady tyto kontakty jsou čistě kvůli hudbě a ničemu jinému. Takže ten telefon je od nynějška nefunkční, prostě se mi nedovoláte, a adresu jsem odstranila. Kdybych bývala tušila to, co vím teď, tak bych ji sem nedávala.

A pro ty s dlouhým vedením. Až budu chtít chlapa, tak ten chlap to určitě pocítí. Kdybych po někom chtěla sex, tak si o něj řeknu, nebo aspoň naznačím.

Jednotlivé excesy mi nedělají těžkou hlavu, ale co je moc, to je moc.


Velice sympaticka pani, verim, ze jednou najde toho praveho, teda pokud mu da vubec sanci. [mrknutí jedním okem]

178737

22.12.2008 9:49

RE: Žena je taky člověk pane Lhotáku

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 178697

Zcela chápu Vaše rozhořčení, hm ... Patrně bylo v moci pana Radima do i tak již příliš dlouhého rozboru - dalo by až říci žalostného zpěvu - vložit preventívně na Vaši očekávanou reakci maličkou před-omluvu !

Jestli pana Radima správně chápu, což je dost obtížné při této délce "zpěvu", tak to nemyslel primárně a cíleně jako hanu na ženy, nýbrž na lidi vcelku. Čili nevím, zda slovo misogyn je užito správně - můžete však mít lepší informace o osobě pana Radima a třebas tedy i pravdu. Já si jinak ale projevů pana Radima docela všímám a nemůžu neříci, že bych trochu stručněji psal ale jinak dosti stejně .. Pravda, nejsem až zas takový filosof, mé úvahy by se ubíraly po stezičkách více přimočařejších.

V každém případě - kdyby "k tomu" došlo již dnes, byl by to sice poněkud dlouhý, ale jinak docela výstižný epitaf lidstva - nemyslíte přece jen ? Tedy v "ten čas" si připomeňte tento zpěv, nejen kterak Vás dopálil, ale i, zda náhodou nepopisoval docela dobře tuto dobu. Mimochodem - KALI YUGA se zove.

178700

22.12.2008 11:27

RE: Žena je taky člověk pane Lhotáku

h.ch 200.?.?.?

Reakce na 178700

http://encyklopedie.seznam.cz/heslo/502386-socialismus-21-stoleti
http://www.boston.com/bigpicture/2008/12/2008_greek_riots.html [velký smích]

178711

22.12.2008 10:08

RE: Žena je taky člověk pane Lhotáku

naivka 71.?.?.?

Reakce na 178697

>Je fakt smutné, že pan Lhoták veškeré zlo, které na Zemi
>existuje, přisuzuje pouze ženám. Je to misogyn jak vyšitý, z
>jeho psaní se mi dělá fyzicky zle. Všechny ty jeho obraty v
>článku- zženštilí liberálové, atakpodobně, jasně
>naznačují, že žena je pro něho ztělesněním všeho zla a
>patrně ji ani nepovažuje za člověka, za toho považuje pouze
>a výhradně muže. Že Vám to musím říct zrovna před
>Vánoci- Jděte už do prdele pane Lhotáku!
No jo, pan Lhoták se dotknul dušičky zatvrzelé feministky,že? Proč ho posíláte do prdele??? Ten pán popsal situaci velice výstižně a dal jsem jeho článku 1! A vůbec nevidím, že by pan Lhoták přisuzoval všechno zlo na zemi ženám, kde jste to broboha vzala?

178701

22.12.2008 11:21

RE: Žena je taky člověk pane Lhotáku

NAFTAK katfan (zavináč) seznam (tečka) cz 86.?.?.?

Reakce na 178697

Féminismus není sranda jako lehká viroza,
nýbrž velmi nebezpečná endogenní psychoza.

NFT.[velký smích][velký smích]
P.S.
Mým největším koníčkem i o vánocích je vést "nenávistné monology" na téma feminismus a sionismus.

178709

22.12.2008 11:49

RE: Žena je taky člověk pane Lhotáku

sxgo 84.?.?.?

Reakce na 178709

Jsme především Lidé a feministé a pak teprve demokraté
http://eretz.cz/content/view/7496/
[velký smích]

178713

22.12.2008 13:52

RE: Žena je taky člověk pane Lhotáku

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 178709

Tak sem s nimi.

178717

24.12.2008 13:49

RE: Žena je taky člověk pane Lhotáku

Merlkir 213.?.?.?

Reakce na 178697

já bych dodal: Jděte do prdele pane Lhotáku a všechny zasrané černoprdelníky vezměte s sebou!

Člověk by i souhlasil, že to se světem jde s kopce, ale když čtu ty hemzy o poklesu morálních hodnot a o jediném řešení - návratu do zatuchlé náruče katolické církve a jejích pedofilních prznitelů malých chlapečků, je mi (znovu) na blití.

Hezké Vánoce přeju všem ateistům, agnostikům a příslušně nefanatickým věřícím.

178825

22.12.2008 10:10

Znovu a znovu

Alexa 89.?.?.?

Pan Lhoták vytvořil 100+1 variací na téma "hašteřivé ženy", "katastrofa liberalismu" a "utlačený, leč přesto všespasící konzervativní patriarcha".

Příjde mi až neuvěřitelné co všechno dokáže jedno pokažené manželství, kdy ani jeden z manželů nebyl dostatečně zralý na uzavření podobného svazku. Příjde mi neuvěřitelné co všechno podobná událost dokáže v člověku obnažit a co všechno ho to donutí neustále dokola omílat jako svou mantru, o které postupně nabyde dojmu, že je univerzální definicí globálního problému a současně s tím trpí vidinou, že právě jím vyřčený univerzální lék - spočívající v pohybu zpět! - je jediný možný.

Svět se mění. V minulých stoletích to zklamané duše vedlo k psaní poesie, ke vstupu do celibátu a nebo ke karieře inkvizitora, dnes - hlavně díky internetu - to vede k neustále se objevujícím článkům jako tento.

Když nic jiného, doufám pane Lhotáku, že se Vám po tom udělalo alespoň o trochu lépe.

178702

22.12.2008 10:32

RE: Znovu a znovu

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 200.?.?.?

Reakce na 178702

jsou důležitější věci pane lhotáku
www.blisty.cz/2008/12/22/art44329.html
http://www.blisty.cz/2008/12/22/art44338.html [chechtot] [velký smích] [smích]

178704

22.12.2008 12:00

RE: Znovu a znovu

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 91.?.?.?

Reakce na 178702

Pravda.
Viacmenej má v mnohých veciach pravdu, lenže problém začal v časoch Ríma nielen "vyvraždil" Keltov (kultúrna genocída) a zničil Egypt, ale jeho pričinením zanikla dynastia tolerantných Partov a bola nahradená agressívným "zeleným mozgom" dynastie Sasanidov. A teraz otázka, na koho sa neustále sa odvoláva neustále? Na Rím.
Viem som na nich naštvaný, ale právom.

178714

22.12.2008 10:56

Z mého úhlu pohledu je to blbost.

Alfik 90.?.?.?

Jak si někteří vzpomenou, reagoval jsem dosud jen dvakrát, a to k feminismu a kreacionismu.
Jsem člověk praktický. Nejsem nevzdělán, a tak se mohu s filosofy bavit o filosofii, s lidmi díla o díle, a s dělníky průmyslu o práci - sám ke všem třem kategoriím jak doufám patřím. Alespoň o to se celý život snažím.
Tak jako je praktické hledisko možno hledat v kreacionismu a feminismu (a odsoudit je tím jakožto nepraktické, nefunkční ve smyslu - můžeme o tom plkat ale žít musíme chca nechca jinak) tak můžeme posoudit tento pokus o kritiku Západu. Protože co jiného je pokus o kritiku demokratického liberalismu než výpad proti Západu, že.
Je jedno naveskrz praktické posouzení, co je lepší, jestli to jak se žije na západě a jak ať již v zemích komunistických nebo třeba teokratických. Nebo třeba nějakých etickorigidních, pokud tedy vůbec takovou zemi nalezneme.
Stačí posoudit kolik lidí z jedněch zemí se chce (svobodně) přestěhovat do těch druhých. A podotýkám že budete-li se chtít odstěhovat odtud třeba do Severní Koreje nebo nějaké džamahírije tak vám jistě nebude ta "špatná" demokratickoliberální vláda bránit. Jste-li však ke své smůle občan tamní...
Až budou naše Vysoká školství produkovat nejlepší odborníky na světě, stane se čeština jazykem vědy. Až budou "prohnilé západní liberální demokracie" horší než to ostatní, budou lidé emigrovat z Ameriky jinam. Zatím to tak nevypadá.

178705

23.12.2008 8:00

RE: Z mého úhlu pohledu je to blbost.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 178705

>budou lidé emigrovat z Ameriky jinam. Zatím to tak nevypadá.
Aj keď v Amerike majú dosť múdrych ľudí - o čom je aj iný dnešný článok dôkazom, väčšina z nich verí bludom o vlastnej vedúcej úlohe, a tak to ešte cvíľu ostane. Ale časom by z toho mohol byť pekný sťahovací uragán.

178753

22.12.2008 10:57

Bhagavatgita

Panelak Obama 217.?.?.?

Precetl jsem ji prvne ve 13 letech /je mi 60/ porozumel ve 20. Pak davali v Ceske televizi serial Na tenkem lede /Shirley Mac Laine/ nedavno zase prosel cenzurou australsky film The rage in Placid Lake.Osobne vyzkouseno MYSLENKA TVORI-zlo nebo dobro,podle lenosti nelenosti mysli.Takze je to na kazdem,v cem se rochni.

178706

22.12.2008 12:15

Rozhořčení pana Lhotáka

Antiseptik 69.?.?.?

je oprávněné. Otázka je co s tím uděláme. Lze jako obvykle hledat mouchy na článku, historické viny a počátky, což je sice hezké ale nikam nevede, nebo s něco změnit a vykašlat se na to kdo a co za co může. Dokavaď nebudeme schopni udělat tečku za babráním se v detailech, nebudeme schopni se zmátožit ze sraček ve kterých vězíme až po uši a něco se sebou udělat. Což platí samozřejmě i pro mne.

178715

22.12.2008 12:48

RE: Rozhořčení pana Lhotáka

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 178715

...no, ono už se dělá, až se každý dostatečně vykecá, tak lidé začnou (začnete) hledat nástroj, který z těch keců vybere ty trochu lepší a z těch zas další lepší - formou "pavouka", známého ze sportu.

Zatím se na palubě ještě tančí.....

...pak si možná najdete "přihlášku vynálezu 2001-0248". A atomizovaný svět se začne zas spojovat.

Hezké vánoce všem, kdo kamarádí s přírodou a dobrými lidmi,...

178716

22.12.2008 13:55

RE: Rozhořčení pana Lhotáka

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 178716

[smích]

Fakt, zatím se tam ještě tančí. Některé "ksichty" ale již jeví známky neklidu ..

178718

22.12.2008 16:23

RE: Rozhořčení pana Lhotáka

sxgo 84.?.?.?

Reakce na 178718

Iné sú úplne kľudné:
http://www.youtube.com/watch?v=ty7k9C_VnXk
[smích]

178722

22.12.2008 21:59

Jsem na rozpacich,

Aja 74.?.?.?

s obsahem clanku se mohu vyrovnat, dojit k vlastnim, mozna rozdilnym nazorum
...ale ta forma!

A ted zminene rozpaky, skutecne se jedna o Liberalni poklesky a nikoliv o Literalni poklesky ?

178738

28.12.2008 13:00

Pekny clanok pan Radim

Gibi z Wilsonova 195.?.?.?

a dobre ste sa vykricali. Bohuzial nic sa v nasom svete tak skoro nezmeni. Ono asi plati pre vacsinu ludi heslo "Nam se to tak libi a
nam je dobre". Mozno by stalo za to pouvazovat o sebe a o svojom vztahu k tym jednoduchym, konzumnym a "dobrym" ludkom. Ale mozeme byt slobodni. Kazdy jeden z nas, ved "Sloboda je pochopena nutnost". Vela stastia Radime

179013

28.12.2008 13:26

Este raz som si precital prispevky k clanku

Gibi z Wilsonova 195.?.?.?

a zistil, ze zasa sa tu omiela staronove tema: muzi kontra zeny a samozrejme feministky /divny to druh paranoie/. Vsetko je o dohode medzi pohlaviami. Poznam agresivnych muzov-tyranov a poznam aj agresivne zeny-tyranky. Je to tak 50 na 50. Osobne som zazil fyzicky utok zdivocelej partnerky. Mozno niekto povie, ze som ju vyprovokoval, ale to je iba argument z tych chcenych. Pre moju osobu to dopadlo dobre lebo pokial zena neovlada bojove umenie ma muz v obrane na vrch. Nebolo jej ublizene, ale zabranene aby ublizila a potom samozrejme rozchod. Takze vsetko je iba o spravani sa ludi medzi sebou a tolerantnosti. Chytanie prava jednomu alebo druhemu pohlaviu je scestne a nepoctive.

179014

Příspěvků: 66

22.12. 04:12 Montaznik  Jsem z "vysokého" textu zmaten
22.12. 06:12 Jan X.  zase tak zmaten nejsem
22.12. 08:32 hestroy  RE: zase tak zmaten nejsem
22.12. 14:17 dxtk  liberální konzervativismus
22.12. 19:47 Jan X.  RE: liberální konzervativismus
22.12. 07:26 Jarmila  Žena je taky člověk pane Lhotáku
22.12. 09:02 Saša  RE: Žena je taky člověk pane Lhotáku
22.12. 15:13 Jarmila  RE: Žena je taky člověk pane Lhotáku
22.12. 16:18 hestroy  RE: Žena je taky člověk pane Lhotáku
22.12. 17:21 Jarmila  RE: Žena je taky člověk pane Lhotáku
22.12. 18:03 hestroy  RE: Žena je taky člověk pane Lhotáku
22.12. 22:50 Magnus Maximus  RE: Žena je taky člověk pane Lhotáku
23.12. 07:03 Jarmila  RE: Žena je taky člověk pane Lhotáku
22.12. 16:54 Jiří Koubek  RE: Žena je taky člověk pane Lhotáku
22.12. 17:23 Jarmila  RE: Žena je taky člověk pane Lhotáku
22.12. 17:38 Jiří Koubek  RE: Žena je taky člověk pane Lhotáku
22.12. 17:59 Jarmila  RE: Žena je taky člověk pane Lhotáku
22.12. 18:06 pietroo  RE: Žena je taky člověk pane Lhotáku
23.12. 01:00 djb  RE: Žena je taky člověk pane Lhotáku
23.12. 07:10 Jarmila  RE: Žena je taky člověk pane Lhotáku
26.12. 16:44 djb  RE: Žena je taky člověk pane Lhotáku
26.12. 17:42 Jarmila  RE: Žena je taky člověk pane Lhotáku
25.12. 19:42 A.  RE: Žena je taky člověk pane Lhotáku
26.12. 10:57 Jiří Koubek  RE: Žena je taky člověk pane Lhotáku
26.12. 11:38 MedaBeda  RE: Žena je taky člověk pane Lhotáku
26.12. 16:38 djb  RE: Žena je taky člověk pane Lhotáku
26.12. 17:49 Jarmila  RE: Žena je taky člověk pane Lhotáku
26.12. 18:55 djb  RE: Žena je taky člověk pane Lhotáku
27.12. 07:40 Jarmila  RE: Žena je taky člověk pane Lhotáku
27.12. 15:37 djb  RE: Žena je taky člověk pane Lhotáku
27.12. 16:37 Jarmila  RE: Žena je taky člověk pane Lhotáku
27.12. 18:58 djb  RE: Žena je taky člověk pane Lhotáku
28.12. 08:21 Jarmila  RE: Žena je taky člověk pane Lhotáku
28.12. 08:22 Jarmila  RE: Žena je taky člověk pane Lhotáku
28.12. 10:46 Alexa  RE: Žena je taky člověk pane Lhotáku
29.12. 07:20 Jarmila  RE: Žena je taky člověk pane Lhotáku
29.12. 09:42 Alexa  RE: Žena je taky člověk pane Lhotáku
30.12. 07:51 Jarmila  RE: Žena je taky člověk pane Lhotáku
12.01. 16:28 djb  RE: Žena je taky člověk pane Lhotáku
28.12. 19:06 MedaBeda  RE: Žena je taky člověk pane Lhotáku
12.01. 18:40 djb  RE: Žena je taky člověk pane Lhotáku
26.12. 11:21 MedaBeda  RE: Žena je taky člověk pane Lhotáku
26.12. 18:46 aristokrat  RE: Žena je taky člověk pane Lhotáku
28.12. 18:54 MedaBeda  RE: Žena je taky člověk pane Lhotáku
22.12. 21:02 Marek  RE: Žena je taky člověk pane Lhotáku
22.12. 21:43 Pavel -Čert- Němec  RE: Žena je taky člověk pane Lhotáku
22.12. 09:49 Petr Gejdoš  RE: Žena je taky člověk pane Lhotáku
22.12. 11:27 h.ch  RE: Žena je taky člověk pane Lhotáku
22.12. 10:08 naivka  RE: Žena je taky člověk pane Lhotáku
22.12. 11:21 NAFTAK  RE: Žena je taky člověk pane Lhotáku
22.12. 11:49 sxgo  RE: Žena je taky člověk pane Lhotáku
22.12. 13:52  RE: Žena je taky člověk pane Lhotáku
24.12. 13:49 Merlkir  RE: Žena je taky člověk pane Lhotáku
22.12. 10:10 Alexa  Znovu a znovu
22.12. 10:32  RE: Znovu a znovu
22.12. 12:00 Oracle  RE: Znovu a znovu
22.12. 10:56 Alfik  Z mého úhlu pohledu je to blbost.
23.12. 08:00  RE: Z mého úhlu pohledu je to blbost.
22.12. 10:57 Panelak Obama  Bhagavatgita
22.12. 12:15 Antiseptik  Rozhořčení pana Lhotáka
22.12. 12:48 janko  RE: Rozhořčení pana Lhotáka
22.12. 13:55 Petr Gejdoš  RE: Rozhořčení pana Lhotáka
22.12. 16:23 sxgo  RE: Rozhořčení pana Lhotáka
22.12. 21:59 Aja  Jsem na rozpacich,
28.12. 13:00 Gibi z Wilsonova  Pekny clanok pan Radim
28.12. 13:26 Gibi z Wilsonova  Este raz som si precital prispevky k clanku

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

47

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc září přispělo 94 čtenářů částkou 16 491 korun, což je 47 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

I obhájci obviněných ze zločinů nenávisti půjdou za katr23.09.21 12:55 Česká republika 0

Jak reagovali američtí astronauti, když měli přísahat na bibli, že se skutečně procházeli po měsíci23.09.21 08:31 USA 3

Vyšetřování dvou mnichů kvůli zapálení antén 5G21.09.21 16:34 Francie 13

Izraelský lidový výbor – Ještě žádná vakcína nikdy nezpůsobila tolik zranění. Zpráva o nežádoucích účincích vakcín.21.09.21 15:49 Izrael 2

Výzva lékařů a odborníků zabývajících se problematikou nemoci Covid-1921.09.21 15:45 Česká republika 1

Šest válek, které Rusko ostudně prohrává20.09.21 21:43 Rusko 7

Zaočkovaný arcibiskup Babjak sa počas návštevy pápeža nakazil covidom-19. Hovorí sa aj o ďalších menách20.09.21 15:24 Slovensko 1

Jak vypadá elektromobilita v praxi :-)20.09.21 15:21 Česká republika 8

Náhubky u dětí způsobily oslabení imunity a teď se plní ordinace20.09.21 01:35 Česká republika 1

Odsunutý sudeťák potomkem sv. Ludmily - církev opět ukázala, kdo je jejím skutečným spojencem19.09.21 12:00 Česká republika 5

Ópiová akože "epidémia" v USA: Ako vyzerá jedna ulica vo Philadelphii19.09.21 10:43 USA 0

Očkovaná učitelka nakazila 3 očkované učitele a 60 dětí musí do karantény :-)18.09.21 14:24 Česká republika 3

Izraelští vědci hlásí, že třetí dávka vakcíny může ochránit očkované 12 dnů :-)18.09.21 13:56 Izrael 5

Naprosto šílená propaganda - "Očkovaný prý zemřel kvůli neočkovanému"17.09.21 18:59 USA 1

Zprávu o EU: Hrozí pandemie neočkovaných. Nové centrum pro výměnu citlivých informací. Green Deal...17.09.21 18:58 Evropská unie 0

WHO vydáva nové odporúčania týkajúce sa úpravy ľudského genómu17.09.21 18:24 Evropská unie 1

Odvolali Hanu Lipovskou17.09.21 16:11 Česká republika 7

Diskuze lékařů: Máme málo covidových pacientů. Mohli bychom započítat i uzdravené, aby to bylo děsivější17.09.21 11:38 USA 2

Italové budou moct do práce jen s potvrzením o bezinfekčnosti17.09.21 11:31 Itálie 3

Náhubky dětem! Teď!17.09.21 11:27 USA 1

Měnové kurzy

USD
21,62 Kč
Euro
25,39 Kč
Libra
29,67 Kč
Kanadský dolar
17,06 Kč
Australský dolar
15,79 Kč
Švýcarský frank
23,38 Kč
100 japonských jenů
19,58 Kč
Čínský juan
3,35 Kč
Polský zloty
5,50 Kč
100 maď. forintů
7,13 Kč
Ukrajinská hřivna
0,81 Kč
100 rublů
29,72 Kč
1 unce (31,1g) zlata
37 888,86 Kč
1 unce stříbra
490,47 Kč
Bitcoin
958 817,95 Kč

Poslední aktualizace: 24.9.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 7 179