Diskuze k článku

Kolik peněz vlastně nalila americká vláda do současné krize?

Příspěvků 49

19.11.2008 1:22

Nemyslím, že je to reálné

Gojim7 85.?.?.?

Vypadá to, že by takto ti, jejichž jméno nesmíme vyslovit, přišli o svou nadvládu nad dolarem. A protože tato nadvláda je motorem terorizování světa (Kohn, natisknou mi TUNU dolarů, Izák, pošlou mi na můj účet v počítači sedm nul za jedničku v dolarech - já si koupím půl Rumunska, ČR a podobně), není to možné. Novou měnu by snad Kanada ani Mexiko nenechali ve spárech těch, jejichž jméno nesmíme vyslovit. Zdravím editora.

176169

19.11.2008 4:33

RE: Nemyslím, že je to reálné

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 206.?.?.?

Reakce na 176169

Jak by mohli? Zapomínáte, že ti-jejichž-jméno-nesmíme-vyslovit (ať žije Harry Potter) vlastní kromě rotaček na peníze také většinu zlatých zásob světa a další aktiva včetně mnoha hmotných a výrobních prostředků, takže je jim úplně jedno, jestli vymění jedny barevné papírky za druhé. Pro ně ty papírky nemají žádnou cenu, když si mohou natisknout jakékoliv množství jakékoliv barvy.

Ten, kdo utře hubu nejvíc, budou věřitelé USA: Čína, Japonsko, Rusko. A samozřejmě všichni lidi na celém světě, kteří mají jakékoliv úspory. Je to velmi šikovný tah.

176179

19.11.2008 12:03

RE: Nemyslím, že je to reálné

Filip M 85.?.?.?

Reakce na 176179

Tak to potěš pánBůh. Za pár let budou tyto mocnosti (Čína a Rusko) vojensky silnější než nyní. A ten podvod na nich si nenechají líbit - tzn., že se můžeme připravit na další válku, možná i jadernou.

A jak do toho bude zapadat válka proti Íránu? Možná ještě před zavedením té nové měny rozpoutají válku proti Íránu - každý přece ví, že úspěšná válka ekonomice velmi prospívá. A jak do toho zapadá americký radar v Brdech? Proti Íránu, hlavně ale proti Rusku bude pro Američany velmi velmi důležitý. Z toho důvodu máme oprávněný důvod bát se zásahu na náš radar ze strany Ruska.

Holt ten radar je jednostranně výhodný pro Američany, ale nevýhodný pro nás. Můžeme se totiž stát obětí jaderného či jiného konfliktu rozpoutaného agresorem USA.

176213

19.11.2008 3:01

k tomu zlatu

Tobias Sithorn 62.?.?.?

Zlato bude znárodněno bez náhrady (horší způsob) nebo vykoupeno za symbolickou cenu (lepší způsob, o fousek...). Ostatně nestalo by se to poprvé (viz. historie USA)... Osobně se domnívám, že držet zlato bude trestné (možná až na úrovni trestu smrti, jsitě však na úrovni vězení) a mělo by se tak stát velmi brzy (max. rok, spíše měsíce...) [zmaten]

176173

20.11.2008 4:59

RE: k tomu zlatu

Kadence crazy 154.?.?.?

Reakce na 176173

Zajimavy uvazovani ...., ale mozna ze to bude zajimavy az budou met i sionisti svy sondercomando ktery na ulici do huby americkejch obcanu kdyz se v nich bude lesknout budou democraticky pri tom znarodnovani zlata strkat kleste ...... [velký smích]

176319

19.11.2008 4:35

hezky clanek,trochu strasidelny,

ada 66.?.?.?

Hezky clanek hruzostrasne prognosy doufam ze nebudou realisovany dle autora.Ja jen si rikam jak dlouho jeste lide budou tohle zrat ? Proti me se pristehoval zid cigan z Israelu . Okamzite naprdnul celou ulici svou drzosti (parkoval vsem pred domy ,nabizel smesne castky za koupi aut znicil majetek mesta tim ze orezal krasny strom aby se mu tam vesel stary smejd RV nevkus cisi ze vseho, popelnice na miste ktere rusi ,o bordelu okolo domu ani nemluve -jako v Litvinove u ciganu . Perlickou bylo kdyz tento idiot ktery pouze chrochta v divnem zidojazyku (neustale telefonuje pred domem ,snad aby jsme mu zavideli) nabizel svuj barak za 815 tisic v dobe kdy ceny jiz klesly cca o 30 % dolu . Koupil za 520 000 coz i tak bylo moc . Radost miti takovou cernou zrudu cely den na ocich neb jsem ho nevidel nikdy jit rano do prace ,obcas nekde vypomaha jinym zidum ,asi ,,ale z ceho si ziji (dobre) to je mne zahadou. A tak se nedivme ze v zajmu bratrstva se krade az se z nich kouri . Okolni idioti pouze brumlaji ze je divny ale kdyz jsem pravil e je z Israele tak mlci a divne na mne koukaji ,maji problem sehnat na payment baraku hamburgery insurance na vse a kdo to zna vi o cem se mluvi .A tak si myslim ze je to horsi mor nezli ti barevni z welfaru i kdyz % je jich tady udajne pouze necela 2 % . Je to ale k k veci ? Ja myslim ze vse souvisi se vsim ,ne? [cool] [cool] [překvapení]

176181

19.11.2008 4:52

No

Rene Bartosek 68.?.?.?

Vladimire zapomel jste celkovou sumu vynasobit minimalne krat 9. Aspon tak podle prirucky FED funguje moderni bankovni system. [mrknutí jedním okem]

176184

19.11.2008 5:04

Všechno souvisí se vším

Montaznik 88.?.?.?

Svět stojí nad propastí finanční, kterou zavinili zmínění "lupínci" toho správného původu , o kterých se nesmí mluvit, aby jsme náhodou nedostali hned 3 roky na tvrdo, jako Sedláček, ale zpět k věci a to velmi podstatné a velice závažné!
Existuje klimatická prognóza, která je velice seriozní a ve které je matematicky, hodně přesně modelováno, co se stane cca do 30 let v oblasti globálního oteplování a jaké budou důsledky.
Nechci se zde pouštět do podrobností, které nejsou ani meritem věci, ale důsledky jsou poměrně zničující, i když by bylo relativně dost času se na takové změny připravit. Jde skoro o úplnou destrukci podnebních cyklů na různých úrovních zeměpisné šířky ,konkrétně zde v Česku má být skoro subtropické podnebí se všemi velmi negativními důsledky - záplavy, sucha,tornáda,větrné smrště a další anomálie na které nejsme připraveni.
Celý tento klimatický posun má příčinu v globálním oteplování planety, které je z velké části zaviněn lidskou činností a hlavně je připisován skleníkovým plynům, jako je CO2 a další.
Bohužel globální oteplování již začalo, roztály ledovce,věčně zmrzlá půda a moře v arktických oblastech.
Z těchto oblastí, hlavně rozmrzlých mořských ploch uniká obrovské množství metanu, který zde je deponován ve formě hydrátu a metan je skleníkový plyn ,který mnohokrát převyšuje
ve své škodlivosti CO2 / oxid uhličitý /.Metan obrovsky urychlí
globální oteplování, protože jeho skleníkový efekt je cca 280 krát větší , než CO2.
Tolik k výkladu a teď přijde to hlavní sdělení.

DOBA DESTRUKTIVNÍCH ÚČINKŮ GLOBÁLNÍHO OTEPLOVÁNÍ,KTERÁ BYLA STANOVENA NA TŘICET LET SE ZKRÁTÍ ASI DESETKRÁT!, TAKŽE KATASTROFÁLNÍ DOPADY ZDE BUDOU DO JEDNOHO AŽ TŘÍ LET !!!

Upozorňuji, že nejde o nějakou kachnu, nebo vyvolávání senzací, ale o seriozní a podloženou informaci a hlavně jev probíhá a nedá se zastavit!
Hlavně o tom se jednalo na sumitu G 20, protože půjde o zátěž již tak těžce finančně zkoušeného světa - krachy pojišťoven a další jevy.
Takže stojíme před problémy,proti nimž je nynější finanční krize pouze marginální událost.
Kdysi jsem tady četl o "konci" světa do roku 2012. Úplný konec snad ne, ale generální průser bez přívlastku zcela jistě ano!!!
Člověk něco načal a příroda si pomůže a svrhne ze sedla blbé
a nepoučitelné lidstvo!

176186

19.11.2008 5:54

RE: Všechno souvisí se vším

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 176186

Co se tyce sklenikoveho efektu nema naprosto zadnou konkurenci vodni para. Jestli hlavni faktor na zmenach klimatu je clovek to je otazka. Jestli zmeny, ktere jsou se zvrtnou v otepleni nebo ochlazeni je taky otazka. Bude zalezet zda prevazi pomale oteplovani oceanu anebo dynamika vzdusneho proudeni prenese hromady oblacnosti nad polarni oblasti, kde zacne snezit a snezit.

A ta vodni para se nam zacne menit na led. Zvysi se odrazivost slunecniho zareni, ochladi se. A pak znova zalezi zda bude dost oblacnosti a dostane se k polum... Ale to by jsme o klimatu museli vedet mnohem vice nez vime. Pokud se ucastni vlivy v kosmu? Zmenseni heliosfery, zvysena aktivita ve slunecni soustave to mohou naznacovat, tak jsme na tom se znalostni jeste hure. Geomagnetismus nevime skoro nic, geotermalni energie taky nevime skoro nic, treba co ji muze ovlivnovat z vesmiru. Ruzne aktivni obdobi behem hortvornych procesu svedci, ze to neni konstatni stav.

Nebyl bych si zdaleka jisty nejakymi prognozami o zmenach klimatu. Pravda nejsem nijak extra zvlast informovany. Verim ,ze nekteri lidi na G20 maji ty nejlepsi dostupne informace se spickmovymi vedci, co jsou vubec k mani. To do toho nepridavam Nibiru, neni to ani nutne. Nebo elektrodynamicky charakter vesmiru, plazma je v nasi slunecni soustave nejakych 98% hmoty.

176188

19.11.2008 11:20

RE: Všechno souvisí se vším

voyta 85.?.?.?

Reakce na 176186

Ano souvisí, ale planetu neotepluje dle mého názoru člověk ale slunce. Leda že by naše činost zasahovala do celé sluneční soustavy, kde se dějou podobné věci jako na Zemi. Teplota se mění v závislosti na aktivitě slunce.Což je vědecky dokázaný fakt, stačí porovnat sluneční aktivitu a průměrné teploty. Ty se zase dají zjistit z ledovců a vím ja z čeho ještě.
Od kud máte tuto ověřenou zprávu nebo spíše kdo ji ověřil. V každém případě je to jedna z věcí která lidi děsí k smrti a to je jediný účel celé paniky okolo oteplování, potažmo ochlazování planety. Kdyby se lidi pořádně nebáli tak se budou jen velmi těžko ovládat.

176212

19.11.2008 13:54

RE: Všechno souvisí se vším

Robocrep 217.?.?.?

Reakce na 176212

Tvrdíte víceméně totéž co Klaus. Já bych s tím i souhlasil, ale pořád mi chybí ta samá podstatná informace jako od něj - KDO a JAKÝM ZPŮSOBEM chce využít strachu ze změny klimatu?

To jako ti, kdo upozorňují na nebezpečí klimatických změn (v první řadě asi ekologické organizace) jsou součástí ohromného spiknutí za účelem světovlády? [překvapení]

176227

19.11.2008 16:25

RE: Všechno souvisí se vším

Cerw 82.?.?.?

Reakce na 176227

Al gore (a taky pani Clintnova) clen bratrstva kocici pracky - pokud jste si nevsiml jeho kecu o jeho napojeni na globalisty nemuze byt pochyb (sranda-protikandidat buBushe - AIPAC approved) - vedee dlouhou a neustavajici kampan v Kongresu i jinde (letajici cirkus) za >>> protalaceni globalniho zdaneni <<<(doslova za to ze clovek zije) - vliv cloveka na globalni oteplovani je blbost a je to i vedecky dokazano pac vychazi z 10 let stare a matematicky zpackane analizy

http://www.friendsofscience.org/index.php?id=3 (viz zde)

ekofasisticke organizace maji uzke vazby na zle zidy jako je rodina Rotschildu a Rockefeleru

dalsimi gaunery kteri podporuji tuto trapnou lez je Mekrelova, Barroso (nebo jak se pise) a buBush - vycet techto kreatur mi prijde jako naprosto dostatecny proto abych dane veci prestal verit i bez vedeckych dukazu ale presto je dobre vedet ktere to jsou a ze existuji (Klaus - Pruzinsky jako clen bratrstva B'nai B'rith mou duveru pochopitelne taky nema [smích])

vyse znimeni sionisticti zlocinci maji na svedomi daleko vaznejsi veci nez je lez o teple [smích] ale umi to lhani dobre uz radu let nam velmi uspesne lzou o jistych udalostech z let 1939-1945

GEGEN NWO
GEGEN ZIONIZM

176238

19.11.2008 18:56

RE: Všechno souvisí se vším

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 176238

no neviem ako by ste okomentoval túto stránku:
http://www.friendsofscience.org/index.php?id=120
je to z toho samého WEBu.
Myslím že to nie je hodnoverný zdroj, stačí si prejsť pár stránok z ich tzv. medzinárodnej konferencie o klimate:
http://www.heartland.org/NewYork08/PDFs/Conference...
Napríklad sponzori sú rôzne liberálne inštitúty z celého sveta: Instituto Liberdade Brazil,Association for Liberal Thinking Turkey,Asociacion de Consumidores Libres Costa Rica,Center for the Defense of Free EnterpriseUnited States,Free Market Foundation South Africa...
Najväčší gól ovšem je na titulnej stránke programu hotový záver Konferencie: "Global warming is not a crisis!" Hlavní sponzor je
Heartland Institute. Je z rovnakého cesta ako tí vyššie uvedení.
A perličku na záver: z Česka tam bol pozvaný vrchný klimatolog Vaclav Klaus, Ph.D. [chechtot]

176255

19.11.2008 20:32

RE: Všechno souvisí se vším

Cerw 82.?.?.?

Reakce na 176255

hm a proc se gronsku rika greenland? ...

pokud jde o zdroj pouzil jsem ho protoze je to tam velmi pekne zkompilovano ...

na Titanu (mesic) byly hory ledu - ted jsou tam cpavkova more ... proc asi ...

jako zdrooj lze klidne uvest i stranky pana Alexe Jonese (ale po pravde jsou neprehledne a neco tam hledat tfuj [smích])

to nic nemeni na mem postoji vuci teto "skupine"

GEGEN NWO
GEGEN ZIONIZM

176264

19.11.2008 16:36

RE: Všechno souvisí se vším

voyta 77.?.?.?

Reakce na 176227

Například Al Gore a jeho parta okolo nacistické organizace WWF. Uz jen prosazování celosvětového zákona o emisích je jeden z kroků ke globální světovládě(rozuměj nějaká vláda ten zákon musí vydat)

176242

19.11.2008 13:30

RE: Všechno souvisí se vším

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 176186

> roztály ledovce,věčně zmrzlá půda ...

Jakýsi Erik Rudý objevil roku 982 zemi, kterou podle rozsáhlých zelených plání pojmenoval Greenland. A dnes? Na bývalých grónských loukách postupně odtávají ledovce. Který lump je tam dal?

> Člověk něco načal a příroda si pomůže a svrhne ze sedla ...

Americká sonda Mars Global Surveyor už řadu let snímkuje marsovské polární čepičky. A ony se trvale zmenšují. Že by člověk zavinil také oteplování Marsu? [chechtot]

176222

19.11.2008 21:50

RE: Všechno souvisí se vším

google 92.?.?.?

Reakce na 176222

>> roztály ledovce,věčně zmrzlá půda ...

>Jakýsi Erik Rudý objevil roku 982 zemi, kterou podle
>rozsáhlých zelených plání pojmenoval Greenland. A dnes? Na
>bývalých grónských loukách postupně odtávají ledovce.
>Který lump je tam dal?

>
>> Člověk něco načal a příroda si pomůže a svrhne ze sedla
>...

>Americká sonda Mars Global Surveyor už řadu let snímkuje
>marsovské polární čepičky. A ony se trvale zmenšují. Že
>by člověk zavinil také oteplování Marsu? [chechtot]

gratulujem p. Vojto!

napisali ste tu 523 komentarov
a tento je vas prvy dobry.
vedel som, ze to raz musi prist. [cool]

176273

19.11.2008 22:28

RE: Všechno souvisí se vším

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 206.?.?.?

Reakce na 176273

Upozorňuji, že diskutujete off topic. Jděte se o globálním oteplování bavit na fórum Zvědavce. Další příspěvky na toto téma v této větvi budu mazat.

176282

20.11.2008 0:56

RE: Všechno souvisí se vším

google 92.?.?.?

Reakce na 176282

najprv som vam chcel odpisat nieco v style, co vam to preletelo pod nosom,
ze by ste po celkom nevinnej a uprimnej pochvale prispevku p.Vojta, ktory
ostatne pisal k teme, hned chcel vsetko mazat?
ale po tom som si vsimol, ze ste to svoje upozornenie o "off topic"
uviedol pod titulkom: Všechno souvisí se vším a uvedomil som si
ze viac ironicky to vyjadrit nedokazem. [chechtot]

pekny den, alebo noc!

176295

20.11.2008 21:15

RE: Všechno souvisí se vším

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 195.?.?.?

Reakce na 176295

ty šibeničnik uličnícky jeden, kuš kuš [velký smích] [velký smích]

176418

24.11.2008 3:51

RE: Všechno souvisí se vším

Kadence crazy 154.?.?.?

Reakce na 176282

Jeden by neveril jak ty pravdivy clanky z kterejch se v zilach vari krev a s kterejch dostavaj sionisti a ty co jim lezou do ty znamy diry na konci zad horecku prizpivaji ke globalnimu oteplovani ....

176606

19.11.2008 14:48

RE: Všechno souvisí se vším

Mrkva 82.?.?.?

Reakce na 176186

Existuje klimatická prognóza, která je velice seriozní a ve které je matematicky, hodně přesně modelováno, co se stane cca do 30 let v oblasti globálního oteplování a jaké budou důsledky
Tohle prostě miluju [smích] Nejsme schopni rozumně předpovědět počasí na týden dopředu ale přesně dokážeme určit, jaké bude podnebí za 30 let!

176228

19.11.2008 16:27

RE: Všechno souvisí se vším

Cerw 82.?.?.?

Reakce na 176228

presne jsou to nesmysly a tez souhlas s vami a s Vojtou49 [smích]

176239

24.11.2008 2:11

RE: Všechno souvisí se vším

lolda 195.?.?.?

Reakce na 176186

Proboha pane! SLUNCE je zodpovedne za globalni oteplovani z 90%! Cinnost cloveka je irrelevantni. Teplota zeme se periodicky zvysuje a zase snizuje. Globalni Oteplovani je ciste politicke...

176600

19.11.2008 10:32

Piráti a finanční krize

Saša 74.?.?.?

Připomíná mně to Somálské piráty s prozápadní Somálskou vládou. Velkému zloději se musí pomoci, vždyť je „náš“ a co bychom si počali bez něj. Tak to presentují US Republikáni. Liberálové jsou sice sympatičtější, ale stejní; sice se jen zmiňují o prostých, nekompetentních, krkavých, kteří naletěli podvodné reklamě a půjčili si více, než mohou splácet, ale reálně jim pomoci nemohou neb logicky by to blbci udělali znovu. Americká vláda nedovede vysvětlit, proč stát musí zadlužit relativně chudé, aby platili nejbohatším zlodějům „ušlý výdělek“. Jediné vysvětlení je „nutnost“ a omluvy. Je to nemorální a podpora podvodu těch několika nejbohatších, kteří zdaleka nepotřebují zachránit od nějakého hladu.

Mírněji je to vysvětleno v článku konzervativní CBC The American strategy of rewarding irresponsibility. Není tam zmínka o zlodějích, autor mylně označuje vlastníky bank, automobilového průmyslu a kreditních společností za nekompetentní blbce, což jistě nejsou lidé s nejlepším možným vzděláním a příjmem. Panika se zmocňuje Ameriky, zachránit piráty.

176209

19.11.2008 15:26

Co radíte?

vanad 82.?.?.?

Co tedy s úsporami, pokud mám nějakých 100.000 Kč?

Jak se nejlépe zabezpečit, aby mě okradli co nejméně a začal jsem mít hlad co nejpozději? [zmaten]

176230

19.11.2008 15:33

RE: Co radíte?

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 206.?.?.?

Reakce na 176230

Zlato, diamanty, umění. První je bezpečné, druhé dvě, pokud nejste na slovo odborník, rozhodně nedoporučuji. Zcela jistě by vás okradli.

176231

19.11.2008 18:07

RE: Co radíte?

mt-svk 91.?.?.?

Reakce na 176231

Nákup zlata je síce pekná vec, ale kde je napísané, že mi ho nezhabú. Okrem toho na Slovensku prechádzame na EURO (čo pre mnohých budú druhé Vianoce a v tak krátom čase), takže... [zmaten]

176251

20.11.2008 8:24

RE: Co radíte?

Robocrep 217.?.?.?

Reakce na 176231

Benzín a náboje.

176335

20.11.2008 11:51

RE: Co radíte?

Oli63 88.?.?.?

Reakce na 176335

[chechtot] [velký smích] [chechtot] [chechtot] [velký smích] [chechtot]
nie dostatok tvrdej euromeny?
alebo žeby ešte len natvrdlej?
[chechtot] [velký smích] [chechtot] [velký smích] [chechtot]
ináč ten benzín a náboje mi spôsobili mimoriadne dobrú náladu
ďakujem
[chechtot] [chechtot] [velký smích] [chechtot] [chechtot]

(Máte už 25 příspěvků tento měsíc a jak vidím, máte tendenci tlachat. Další takovéto projevy pouštět nebudu. Editor.)

176372

19.11.2008 16:29

RE: Co radíte?

Cerw 82.?.?.?

Reakce na 176230

dobry nuz dobry luk dobry vycvik a stribro do zbytku nebo nejaky kus zeme

GEGEN NWO
GEGEN ZIONIZM

176241

19.11.2008 21:45

RE: Co radíte?

mtk 80.?.?.?

Reakce na 176230

Za 100 tis toho moc nekoupite, doporučuji střelnou zbraň a nějaké zásoby. Na půdu nemáte, ale garáž byste mohl pořídit . Každá střecha se může hodit. [smích]

176271

19.11.2008 21:56

RE: Co radíte?

Cerw 82.?.?.?

Reakce na 176271

z dlouhodobeho hlediska je palna zbran (patrne myslite palnou zbran - i luk je strelna zbran) naprosto nevhodna - slozitost konstrukce, bez odbornych znalosti ci vybaveni ci nahradnich dilu neopravitelna - hluk, pri strelbe tezko utajite jeji pouziti - strelivo, bez nej je to jen trochu hezci kyj nebo vrhaci predmet (v pripade pistole)

nuz, luk a hodne treninku a mate vystarano [smích]

GEGEN NWO
GEGEN ZIONIZM

176276

19.11.2008 22:29

RE: Co radíte?

mtk 80.?.?.?

Reakce na 176276

To by mohlo sedět. Ale asi záleží na situaci, takže by nebylo na škodu se vybavit větším a rozmanitým arzenálem, ať je z čeho vybírat. [smích]

176283

20.11.2008 2:02

RE: Co radíte?

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 176276

Kuse je naprosto vynikajici typ zbrane. Palne zbrane maji taky neco do sebe. Troufam si tvrdit, ze udrzovana zbran a spolehliva typu kalisnikov mne prezije. A navic automaticke pusky maji mnohem vetsi utocny i defensivni potencial ( kadenci )nez treba kuse nebo luk. Kolikrat jde vystrelit z kalasnikova, 20 000 vystrelu na zivotnost zbrane? Nechce se mi to hledat. Malorazka je pomerne ticha, ale clovek musi byt vynikajici strelec, aby ji mohl pouzivat, koneckoncu to u luku taky. Vsecko ma svoje. Na blizko staci izolepou prilepit k hlavni pistole pet-lahev a neni to moc hlucne. Tlumice a uprava hlavne pistole na tlumice je pro verejnost ve vetsine zemi nelegalni.

176306

20.11.2008 23:31

RE: Co radíte?

Cerw 82.?.?.?

Reakce na 176306

kuse je naprosto nevhodna neskladna a zbytecne slozita. vy se nehodlate tech palnych zbrani vzdat a mate vubec predstavu kolik vazi takove strelivo do te zbrane? a kolik ho budete muset kde mit? - prece to nebudete tahat vse sebou [smích]

176427

21.11.2008 4:50

RE: Co radíte?

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 176427

Ja neminim jit na loupezive vypravy a ve sklepe se bedna patron nikomu nepronese. Ale technologicky pokrok je pokrok a Nemci umi vyrabet nejenom treba auta. Pro mene movite lidi cesky vzor 61. A to jsou stare vecicky. Co teprve nove kanony, ktere nemuze mit volajaky civil, Kefalin. [velký smích] [mrknutí jedním okem] Z luku jsem strilel, dve kladky, spickove mireni, 55 liber a trefil bych na 50 metru, tak kravu. Prijde mi to mnohem obtiznejsi nez kuse nebo puska.
http://forum.valka.cz/viewtopic.php/p/216181#21618...

176442

20.11.2008 14:38

RE: Co radíte?

dodo 88.?.?.?

Reakce na 176230

Postačí vlněná šála. Netlačí a spolehlivě zneprůchodní krční tepny aniž by dusila. Mám to vyzkoušené, když jsem si ji jako malý kluk z jakéhosi nutkání při chůzi utáhl. Při počínajících mdlobách jsem se ještě stačil polekat a povolit ten uzel. Pamatuji si to jako by to bylo včera a od té doby vím, že to jde. [překvapení] Jakou by mělo cenu přežít při takovém průseru o pár dnů, či let déle, když se vrátí doba kamenná na kterou si už našinec ani nepamatuje, natož aby si na ni zvyknul? Mamuti jsou stejně jen mražení až kdesi na Sibiři a i těch jeskyní je poskrovnu, sirky zvlhnou a vlci s medvědy budou čím dál dotěrnější. [zmaten] [velký smích] Jednou tam stejně všichni musíme, tak co! Prach jsi a v prach se obrátíš. [pláč]

176388

20.11.2008 23:28

RE: Co radíte?

Cerw 82.?.?.?

Reakce na 176388

na hrob casu dost proc to proste nezkusit - mam na mysli pokusit se prezit

mimochodem driv nez vlci a medvedi by mestskeho cloveka velmi spolehlive umrtila zima tedy konkretne hypotermie [smích] - co vite ne vsichni lide jsou neschopni preziti bez civilizace jako city manageri [smích]

GEGEN NWO
GEGEN ZIONIZM

176426

21.11.2008 1:04

RE: Co radíte?

dodo 88.?.?.?

Reakce na 176426

Já to vím, proto jsem už jinde popsal ty základní potřeby pro přežití: bezpečí, teplo, vzduch, voda a strava. S tím teplem už měl problém i sám Stvořitel, když vyhodil ty naše předky z Ráje a musel je nouzově odít koženými suknicemi (čert ví, koho o ty kožichy tenkrát připravil). Nechápu, když je dokázal zplodit, proč jim neudělal pořádný kožich. Civilizace by pak byla mnohem lidštější. Takto tady jsme jako jakýsi nepodařený prototyp, za který se jeho Stvůrce stydí a šel si hrát na jiné pískoviště, zatím co my se rveme o zdroje energií. Horské goriy jsou příkadem, že to jde.

176431

19.11.2008 17:29

V každém případě temno před námi a břeh v nedohlednu.

JirkaSX 194.?.?.?

Tak to je přesně ten článek, který ve mě vyvolá infarktové stavy. Asi bych měl přestat lozit na Zvědavce, z důvodu udržení si duševního zdraví v dobré kondici. To chce kliiiid. [cool]

176249

19.11.2008 18:53

Penize a penize

Aja 74.?.?.?

Psala mi znama z USA, ze se, jako americky danovy poplatnik, citi "velmi zdatna", nejdriv pomahala zachranovat miliardare z Wall Street, ted zachranuje milionare z automobiloveho prumyslu.
[mrknutí jedním okem]

Malo platne, dnes rano byla v USA zverejnena zprava, podle ktere se mnozi vsechny doprovodne priznaku deflace.

176254

19.11.2008 21:37

Zkusím to ještě jednou...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Už jsem to tady - a dříve docela podrobně - prezentoval již několikrát. Totiž, že tuto krizi (globálně finanční dolarovou a jak se bude dále vyvíjet) velmi pěkně "nastínil" ve svých siecles již před skoro 500 roky jistý pan Nostradamus.

Datace, popis a význam dějů, i když to vše naprosto nepřímé a skoro nepochopitelné pro netrénovaného čtenáře - jak jest u velkých Proroků ostatně dobrým zvykem - jsou značně děsivé.

1)Ve Spojených státech vznikne neslýchaná občanská válka, až to všechno prostým Američanům přece jen dojde, jak si z nich "někdo nejmenovaný" pěkně vystřelil. Ruská velká říjnová proti tomu byla něco na způsob dětských šťouchanic.

2)Evropa bude v podstatě zničena ve velké válce proti pan-islámské koalici, druhá strana ale dopadne ještě hůř.

3)Z jednoho naprosto nedatovaného, avšak k dnešní době evidentně vztaženého, Nostradamova siecles jasně vyplývá, že v průběhu těchto "světových radovánek" - ostatně to taky pěkně popsal i jistý pan Ježíš, když líčil, kterak poznáme, že "se to blíží" - dojde ke kosmické a na lidech nezávisící katastrofě, v rámci které bude planeta Země poněkud skoro zničena. "Nebude dále staré Země a nebude dále starého Nebe ! Protože vše bude nové ... " Nostradamus k tomu píše, že:

...neznámý, dlouho skrytý, příjde zdaleka,
vetne krvavý meč do Měsice.
Hluboko v podzemí tisíce let do sebe bijí skály,
ze země vyjde ničivý oheň.
Lide musí vědět, že toto je válka bohů,
nebe bude plné "létajících zbraní" ...

-zde Nostradamus použil dosti zmatečné pojmy, které by dávaly smysl jako rakety a podobně..

Citoval jsem to volně z paměti. Mimochodem, nechce se mi to ani omylem hledat - ale je to tu někde v archívu několikrát citováno a dokládáno přesně v některé minulé diskusi.

Mě už to moc nebaví to opakovat. Nostradamus to popisuje natolik přesně, že čistě teoreticky se již nemusím nijak extra "otravovat" sledováním vývoje ! Dnes to již vidím prakticky ve všem, všechny ty indicie toho, co se skutečně děje a jaké síly za tím jsou !!

Nechci působit takhle na dálku, jako bych byl "svědek Jehovův". Ale prostě a jednoduše - vše se vlastně již stalo. Dovolím si tady dát maličký citátek ze svitků od El Qoumran:

"... toho dne společnost bohů a sbor smrtelníků budou bojovat bok po boku v bitvě a krvavé lázni. Synové světla budou bojovat proti synům temnot a zjeví jím svou božskou moc, uprostřed válečného ryku, uprostřed bojového pokřiku bohů a lidí ..."

Chápejte si to každý sám, jak chcete, jestli vůbec chcete. Já mám již jasno... [velký smích]

176269

19.11.2008 21:51

RE: Zkusím to ještě jednou...

mtk 80.?.?.?

Reakce na 176269

Buďte shovívavý k nevěřícím Tomášům, a až budete mít čas, tak to klidně postněte znovu. Trpělivost růže přináší. [smích]

176274

20.11.2008 11:26

RE: Zkusím to ještě jednou...

Medvedev 83.?.?.?

Reakce na 176269

Ta velka katastrova bude nejspis prulet planetky, ktery jednou za urcite obdobi proleti kolem nasi zeme..uz nekolikrat znicila nekolik civilizaci co tu byla pred nami... o te planete se zminuji vsechny stare civilizace...uz parkat zpusobila vychyleni zemske osy, nejake potoby, doby ledove, obrovske pohyby kontinentu, zemetreseni a sopecnou cinost, do toho nejakej meteor...dokonce jsou o ni zminky i v prvnich verzi bible....viz Wojnar

176369

19.11.2008 23:35

Kapitalismus se dostal do patologické fáze

Montaznik 88.?.?.?

http://halonoviny.cz/index.php?id=69888
Považuji tento článek z Halonovin za velmi kvalitní, proto jsem některé části zde uvedl.
Jako pouhý zastírací manévr, který měl oklamat světovou veřejnost,hodnotí víkendový summit G20 švýcarský politik a diplomat Jean Ziegler v rozhovoru pro rakouský Kurier.
Kromě toho zdůrazňuje, že celý světový hospodářský systém je nemocný. Summit je špatným znamením, protože bankovním banditům nebyly stanoveny žádné meze, řekl Ziegler, který je zvláštním zpravodajem OSN pro otázky lidských práv a práva na výživu.
Nebyly dohodnuty žádné rozumné regulační mechanismy. Do zruinovaného bankovního systému jsou pumpovány miliardy bez jakékoli kontroly. Bankovní spekulanti dostávají miliardy z peněz daňových poplatníků, takže by stát měl převzít také hlasovací práva. Kromě toho musí být urychleně zrušeny všechny daňové oázy a bankovní tajemství. A nutný je také mezinárodní burzovní dohled. To všechno mělo být na summitu dohodnuto, ale nebylo, stěžuje si Ziegler.
Proč, na to má také jasnou odpověď: Finanční oligarchie, která ovládá finanční trhy a dosahuje obrovských nekontrolovaných zisků, si to nepřeje a je dost mocná, aby své zájmy prosadila. Její manažeři dál trvají na šílené neoliberální myšlence, že všechno musí být privatizováno a trhy pak už zařídí zbytek. Tato myšlenka sloužila spekulantům jako maska. Teď byla maska stržena a je zřejmé, že za ní jsou spekulanti, jejichž jediným motivem je z chamtivosti a pomocí cynismu ukořistit co největší zisky.
Ale vinni nejsou jen bankéři, celý systém je nemocný, pokračuje Ziegler. Kapitalismus se dostal do patologické fáze, kdy jediným motorem je individuální chamtivost při současném opomíjení společnosti. Výsledkem je stav, kdy 500 nadnárodních koncernů ovládá více než polovinu světového hrubého společenského produktu. Šéfové těchto koncernů mají dnes moc, jakou nikdy neměli ani císaři nebo králové. Jsou to diktátoři, kteří se vymkli jakékoli kontrole.

176286

20.11.2008 0:03

Deflace x inflace

Jura1 86.?.?.?

Chtěl bych upozornit na překlad článku na blogu Oil Peak - Zlom ropy ...


V červenci došlo k zastavení růstu peněžní zásoby v USA.
Peníze jak známo jsou z 97% tvořeny dluhy ... a právě nové půjčky se díky finanční krizi přestávají poskytovat ... proto přestává růst objem kreditů.

Jedním z možných důsledků finanční krize je tak naopak deflace. Resp. se bude deflace (zánik peněz = dluhů) prát o vítězství se záchrannými balíčky (nové dluhy vytvořené vládou)= hyperinflace.

Pokles cen ropy, zlata, růst kurzu dolaru ... a zastavení růstu M3 v tuto chvíli signalizuje dočasnou vládu deflace. Však taky míra inflace prudce za poslední měsíc klesla.

176288

20.11.2008 22:26

Vlastne se tak moc nestane

Mordechai 66.?.?.?

V Evrope bude pokracovano v plneni odkazu nejvetsiho politika vsech dob, Adolfa Hitlera, ohledne jeho snahy o obranu pred zidlokomunisty, tedy obnovovani Treti Rise.Zioniste, kteri Nemce tak bezostysne vydrancovali, si pujdou zalozit New Israel na Madagaskar a evropske narody si konecne zacnou vladnout samy.Dolar je jiz od 9/11 definitivne kaput!

176424

21.11.2008 15:17

Krize, která vydělává

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 77.?.?.?

jistým kruhům -např. Lehman Brothers přesunuly 400 miliard dolarů do Izraele- prý fake report


ale když se podíváme sem, kdo je v zelených číslech... tomu říkám světová krize[mrknutí jedním okem]

176474

Příspěvků: 49

19.11. 01:22 Gojim7  Nemyslím, že je to reálné
19.11. 04:33 Vladimír Stwora  RE: Nemyslím, že je to reálné
19.11. 12:03 Filip M  RE: Nemyslím, že je to reálné
19.11. 03:01 Tobias Sithorn  k tomu zlatu
20.11. 04:59 Kadence crazy  RE: k tomu zlatu
19.11. 04:35 ada  hezky clanek,trochu strasidelny,
19.11. 04:52 Rene Bartosek  No
19.11. 05:04 Montaznik  Všechno souvisí se vším
19.11. 05:54 Rene Bartosek  RE: Všechno souvisí se vším
19.11. 11:20 voyta  RE: Všechno souvisí se vším
19.11. 13:54 Robocrep  RE: Všechno souvisí se vším
19.11. 16:25 Cerw  RE: Všechno souvisí se vším
19.11. 18:56  RE: Všechno souvisí se vším
19.11. 20:32 Cerw  RE: Všechno souvisí se vším
19.11. 16:36 voyta  RE: Všechno souvisí se vším
19.11. 13:30 Vojta49  RE: Všechno souvisí se vším
19.11. 21:50 google  RE: Všechno souvisí se vším
19.11. 22:28 Vladimír Stwora  RE: Všechno souvisí se vším
20.11. 00:56 google  RE: Všechno souvisí se vším
20.11. 21:15  RE: Všechno souvisí se vším
24.11. 03:51 Kadence crazy  RE: Všechno souvisí se vším
19.11. 14:48 Mrkva  RE: Všechno souvisí se vším
19.11. 16:27 Cerw  RE: Všechno souvisí se vším
24.11. 02:11 lolda  RE: Všechno souvisí se vším
19.11. 10:32 Saša  Piráti a finanční krize
19.11. 15:26 vanad  Co radíte?
19.11. 15:33 Vladimír Stwora  RE: Co radíte?
19.11. 18:07 mt-svk  RE: Co radíte?
20.11. 08:24 Robocrep  RE: Co radíte?
20.11. 11:51 Oli63  RE: Co radíte?
19.11. 16:29 Cerw  RE: Co radíte?
19.11. 21:45 mtk  RE: Co radíte?
19.11. 21:56 Cerw  RE: Co radíte?
19.11. 22:29 mtk  RE: Co radíte?
20.11. 02:02 Rene Bartosek  RE: Co radíte?
20.11. 23:31 Cerw  RE: Co radíte?
21.11. 04:50 Rene Bartosek  RE: Co radíte?
20.11. 14:38 dodo  RE: Co radíte?
20.11. 23:28 Cerw  RE: Co radíte?
21.11. 01:04 dodo  RE: Co radíte?
19.11. 17:29 JirkaSX  V každém případě temno před námi a břeh v nedohlednu.
19.11. 18:53 Aja  Penize a penize
19.11. 21:37 Petr Gejdoš  Zkusím to ještě jednou...
19.11. 21:51 mtk  RE: Zkusím to ještě jednou...
20.11. 11:26 Medvedev  RE: Zkusím to ještě jednou...
19.11. 23:35 Montaznik  Kapitalismus se dostal do patologické fáze
20.11. 00:03 Jura1  Deflace x inflace
20.11. 22:26 Mordechai  Vlastne se tak moc nestane
21.11. 15:17 MedaBeda  Krize, která vydělává

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

17

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc prosinec přispělo 30 čtenářů částkou 5 777 korun, což je 17 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Odbory Pro Libertate vyzvaly ministra vnitra k jednání o zamezení nátlaku na očkování bezpečnostních sborů08.12.21 04:44 Česká republika 0

Důvod akce Covid: Světová dohoda o pandemii - WHO chce omezovat lidská práva pod záminkou pandemie08.12.21 04:22 Evropská unie 0

Evropa rychle spaluje své zásoby plynu07.12.21 21:58 Evropská unie 1

Zpochybnění vakcinace jako jediné "správné" cesty... Odkazy na studie a další zajímavosti07.12.21 10:59 Neurčeno 0

Kubek, Svrčinová a další sadisté se bojí. A to je dobře :-)07.12.21 10:48 Česká republika 3

Po 1.2.2022 plánují cizinci exodus z Rakouska06.12.21 16:17 Rakousko 0

Aplikace e-Rouška uhnila a končí05.12.21 19:16 Česká republika 4

Pfizer “fair play”05.12.21 10:12 Neurčeno 7

Očkováním k rakovině? Nová zjištění jsou šokující04.12.21 23:56 Neurčeno 4

Chytrá karanténa se ukazuje jako krádež stovek milionů z majetku nás všech03.12.21 23:02 Česká republika 1

Vrak letounu F-35, který havaroval ve Středozemním moři, ukradla neznámá země.03.12.21 15:59 Neurčeno 6

Mutace Omicron – globalistická autoritářská příručka svlečená do naha02.12.21 20:21 Neurčeno 0

Turecko si uzurpuje enormní množství ruského plynu pro sebe02.12.21 18:35 Turecko 1

Vakcínu Valneva ČR neobjednala!02.12.21 17:46 Česká republika 8

Profesor Alexander Reďko o Covid-1930.11.21 17:25 Rusko 2

Dostálovi hrozí vyhazov z týmu Pirátů. Nelíbí se jim, jaká data šíří o covidu30.11.21 16:49 Česká republika 1

Deklarace lékařů k nátlaku na očkování30.11.21 15:25 Česká republika 1

Vláda chce zavést povinné píchání mRNA injekcí - přesto, že tvrdila, že to je lež30.11.21 10:54 Česká republika 4

Otevřeli nové očkovací centrum - už ne "udělejme tečku" ale "jedna tečka za druhou"30.11.21 10:34 Česká republika 2

Slovinsko: Řidiči musí při tankování předložit osvědčení COVID29.11.21 21:21 Slovinsko 3

Měnové kurzy

USD
22,53 Kč
Euro
25,44 Kč
Libra
29,87 Kč
Kanadský dolar
17,83 Kč
Australský dolar
16,07 Kč
Švýcarský frank
24,40 Kč
100 japonských jenů
19,85 Kč
Čínský juan
3,55 Kč
Polský zloty
5,55 Kč
100 maď. forintů
6,93 Kč
Ukrajinská hřivna
0,83 Kč
100 rublů
30,52 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 322,45 Kč
1 unce stříbra
506,92 Kč
Bitcoin
1 132 155,20 Kč

Poslední aktualizace: 8.12.2021 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 7 391