Diskuze k článku

Kudy ven ze začarovaného kruhu?

Příspěvků 173

18.11.2008 3:51

Decentralizovat!

bambus 88.?.?.?

Řešení již existuje. V roce 1929 a v následujících letech se odehrála prakticky stejná "finanční" krize, jakou tu máme dnes. Protože se kapitalisti během a po druhé světové báli komunistů, v poválečném finančním systému zavedli vysoce progresivní zdanění příjmů - v USA až 91% z příjmů nad $ 1,000,000. S takovýmto zdaněním byl financován poválečný zápaďácký "rozkvět", s cestou na měsíc a zpět! Původní Brettonwůdský systém narazil v 70. letech na dva zádrhely: 1) V USA dosáhli ropného "peaku", Arabové založili OPEC, a Západ se probudil ze sna o konkordech a kadilacích. 2) Díky "dekolonizaci" se na světě rodí "daňové ráje", které sociální demokracii keynesiánského stylu (tzn. s vysoce progresivním zdaněním příjmů) taktéž nepřejí.
Raegan s Tatcherovou potom ze Západu vymetli "přežitky socialismu" včetně progresivního zdanění, a od té doby se státy opět zadlužují.
Předpokládám, že nějaká forma tohoto poválečného kapitalismu nám bude nabídnuta jako řešení současné krize, protože jsem teď viděl ve zprávách, že nám schůzuje, cituji: "75% světové ekonomiky" - alias Bush, Sarkozy, atd.
Předpokládám, že zbylých 25% "světové ekonomiky" bude brzy zatlačeno do kouta, a přinuceno otevřít účetní knihy na základě něčeho bohulibého - třeba kvůli záchraně světové ekonomiky proti enormním ziskům malé skupinky oligarchů.
Cesta do pekla je dlážděna dobrými úmysly.
Proto navrhuji, aby se z "peněz" stal produkt jako kterýkoliv jiný.
Abych si mohl tisknout peníze já, i Havel, i Hnutí Národního Odporu - zkrátka ať si peníze tiskne, kdo chce! Podle mých prognóz by tento právní stav způsobil vznik malých soběstačných skupin obyvatelstva, které by k životu nepotřebovaly ani komerční, ani investiční banku. Oni by si lidi potom velice rychle rozmysleli, čí peníze budou používat - jestli budou za výplatu brát papírky z Burzovního Paláce, anebo radši stravenky od statkářů z Horní Lhoty.
Navíc by pak peníze opět splňovaly definici "směnky".

176080

18.11.2008 13:17

RE: Decentralizovat!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 176080

Navrhovaný chaos s emisí měny kýmkoliv, považuji za stávající situace za naprostý nesmysl. Kdo asi dokáže lidi oblbnout lépe? Velký emitent-podvodník-ekonomický_profesionál, s již existujícím finančním zázemím, zkušenostmi a reklamou? Nebo statkáři z Horní Lhoty, o nichž se dozví maximálně pár tisíc lidí v regionu? Komu asi tak lidé uvěří? -Vždy těm velkým sebejistým. A možná to zčásti vyjde (nějakou dobu se to udrží), nebo ne. Ale tamti se na tom musejí vždy aspoň trochu napakovat, jinak by to nedělali.
Ostatně soudím, že ještě nejsme tak daleko, aby se hroutily státy. Kdyby tomu tak bylo, ocitli bychom se nezadržitelně v revolucích, bouřích a totálním chaosu a úpadku. Zřejmě i ve válkách. Pak teprve by na silně zredukovaný svět přišel hladomor, směnný obchod a následně snad spontánně i obdoba vašich směnek statkářů.
Ještě bych podotknul, že progresivní zdanění pokládám za brzdu, přiškrcení iniciativy... podvázání motivace. A na motivaci stojí vše!!! To je vhodné si uvědomit.
Podobně však je špatně i nulové zdanění (tedy pokud připouštíme nějaká pozitiva státu, nutnost jeho existence). Ovšem omezme zbrojní výdaje a korupční státní investiční akce, a daně mohou dokonce klesnout.

Já vidím nynější krizi trochu jinak. Podle mě je z větší části virtuální hysterií s dopadem na ty, kteří tomu uvěřili (včetně stádních "odborníků" v některých firmách). Svět potřebuje stále jíst a spotřebovávat ty stejné věci jako před "krizí", a lidé jsou schopni je i produkovat stejně jako před "krizí", a měli by za to být zaplaceni stejně jako před "krizí". Kdo je ve skutečné krizi, jsou vlastně jen nenažrané banky (nedodržující ve své nenasytnosti ani ty nejzákladnější vlastní předpisy o pravdivém zajištění a 10% pojištění úvěrů), a i některé předlužené státy s obřími deficity a centrálními bankami, na které sekundárně dopadly finanční potíže investičních a hypotečních bank.
Přerušme na půl roku veškerá média, vymývání mozků, a jsem si jistý, že hysterie ustane, firmy si najdou své (nové) solventní zákazníky, odbyt, a vše poběží tak, jak má. Možná nebude blahobyt na 100% úrovni jako před "krizí", ale bude to normálně fungovat. Přiznejme si, že i kdyby všem v rozvinutém světě klesl roční příjem o 10-20%, neumřeme... nic moc se nestane.
A pokud by se náhodou pro část průmyslu/jakékoliv_produkce_či_služeb odbytiště nenašlo, pak takové firmy krachnou (neměly a nemají smysl, jejich produkci nikdo nepotřebuje) a s nimi krachnou i lidé, možná i zemřou (někde, kde nenaleznou náhradní uplatnění a kde neexistuje silný sociální systém = ochota ostatních krmit armádu nezaměstnaných). A tím se obnoví rovnováha. Sad but true.

176120

18.11.2008 15:53

Motivace?

pje 195.?.?.?

Reakce na 176120

Nevážený anonyme, motivací myslíte příjem neodpovídající odpovědnosti, kterou vytěsnílo "právo" na jakkoli mimořádně vysoký osobní příjem nebo převod likvidních aktiv? Progresivní zdanění je jediný čitelný nástroj na odčerpání nadměrné individuální likvidity tam, kde není ani altruismus ani adekvátní tíha reálné odpovědnosti. Ivana Trump to vyjádřila bezelstně: "Od jisté výše příjmu je lhostejné, jestli vám příjem o milion poklesne nebo se o milion zvýší" (nepřesná smysl zachovávající citace). To ostře kontrastuje např. s úspěšnými vědci, pro které je milion navíc spása a milion méně smrt (o obyčejnějších lidech nemluvě). Jste v podstatě ekonomický rasista nerespektující míru nezbytnosti důchodu ve vztahu k mixu ve spotřebním koši. nechcete ve jménu motivace raději ty nízko a středněpříjmové jedince postavit do řady a postřílet? Nebo si myslíte, že příjem je v dnešní době spravedlivou odměnou? [překvapení]

176127

18.11.2008 23:40

RE: Decentralizovat!

dikd 82.?.?.?

Reakce na 176120

Svět potřebuje stále jíst a spotřebovávat ty stejné věci jako před "krizí" - no právě že ne, protože je nadvýroba

kdyby všem v rozvinutém světě klesl roční příjem o 10-20%

....z toho plyne, že všichni co maj příjem vytíženej od 100-80% zkrachujou(firmy(některý sou dokonce závislý na pujčkách - ty jejich příjem nezachrání) i soukromníci).....

plus

pokud by se náhodou pro část průmyslu/jakékoliv_produkce_či_služeb odbytiště nenašlo, pak takové firmy krachnou

a to dohromady sou zákazníci ostatních firem, který by postupně krachovaly dál, protože by postupně přicházely o svý zákazníky, byla by to řetězová(nebo vlastně je) reakce a svět by v takový době už ty stejně věci nepotřeboval, už by potřeboval jenom jíst, žádný počítače a auta, chaty, hotely, koupaliště, různý druhy potravin, zábavní centra, prostě už by potřebovali jenom žrát

176163

20.11.2008 1:31

RE: Decentralizovat!

p 125.?.?.?

Reakce na 176120

..rekl bych,ze o problemech Lhoty vedi nejlepe lide ze Lhoty.....rekl bych ,ze staty se naopak hrouti..slysim o tom kazdy den...opravdu si myslite ze nejsme v chaosu a upadku,pak jste preoptimizovan..na motivaci nestoji vse ale dost...tedy jdu -li kazdy den do prace nemel bych platit dane SOUHLAS,SOUHLAS,SOUHLAS./Jinak me podvazou?/Krize znamena posledni stupen pred katastrofou,zhroucenim atd.jak rikate kdo je vlastne ve skutecne krizi nektere pr staty s obrimi deficity.. ano rovnovaha se obnovi kdyz nejen nekteri ale vsichni umreme...

176299

19.11.2008 1:28

RE: Decentralizovat!

Saša 74.?.?.?

Reakce na 176080

>Raegan s Tatcherovou potom ze Západu vymetli "přežitky
>socialismu" včetně progresivního zdanění, a od té doby se
>státy opět zadlužují.


> Cesta do pekla je dlážděna dobrými úmysly.

Ano, nejvíce zla bylo vždy spácháno ve jménu „dobra“.

Nejen autor, ale každý se zbytkem „selského rozumu“ je zmaten „řešením“ které má odměnit nezodpovědnost. Viz současný článek na seriózní CBC The American strategy of rewarding irresponsibility.
Tak zvaná záchrana bankovního systému, automobilového průmyslu a dnes již i společností vydávající úvěrové karty/credit cards je morálně nezodpovědná. Je to pravý opak progresivního zdanění, o kterém se zmiňuje nick pan Bambus.

176170

24.11.2008 14:53

RE: Decentralizovat!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 176170

morálně nezodpovědná??? je morálně nezodpovědný ten pracovník, který kartu vydává, nebo spíše ten, kdo si půjčí a pak nesplácí a nechá své rodině exekuovat majetek? ten první dělá svou práci (výdělečnou, kšeft... jako jiný vydělává na levném pečení rohlíků a draze je prodává... rozdíl peněz jde na něčí úkor a v něčí prospěch).
to ten druhý je evidentní hlupák! a za hloupost se platí. vždy to tak bylo a je. pak si tedy ten "opak progresivního zdanění" zaslouží. každý jeden člověk se rodí s mozkem, a má ho tedy používat, cvičit a poučit se. nikdo k žádné smlouvě nikoho nenutí s pistolí u spánku.
hlupáků je vždy mnohem více, než chytrých. a to je právě šance kšeftařů. bez hloupých lidí by si totiž nikdo kreditku s úrokem 1,5 až 2,4% měsíčně nevzal... na spotřebu, kterou příští měsíce bude muset zaplatit. a vůbec by (bez existence hloupých a jednoduchých-chtivých lidí) byl ve všech oblastech počet kšeftů sotva poloviční. vše stojí na té motivaci... ať už vědomé nebo nevědomé, podprahové. a úkolem všech obchodníků je vytvářet chtivost... potřebu. i tam, kde předtím ani náznakem nebyla. reklamou to do nás buší. každý produkt se chválí a o negativech se cudně mlčí. a stejně je to s produkty i s peněžními "produkty". nedémonizoval bych to. možnost je dobré mít, ale nemusíme všechno bezhlavě, hned, a za každých okolností vzít.
osobně se mi zdá progresivní zdanění jako šikana snaživějších a schopnějších, trest za schopnost a píli. proto považuju rovné zdanění za poctivé, a jakékoliv daně nad to za zlodějnu a podkopávání motivace. ostatně i tak přece ten JEDEN člověk bohatý zaplatí do státní kasy 10x víc, než JEDEN člověk chudý. už i toto by se někomu mohlo zdát nespravedlivé! JEDEN člověk přece potřebuje jeden díl policajta, jeden díl úředníka, jeden díl armády, silnice, školy atd. Jenže bohatý platí několik dílů... a ještě i to se socialistům a komoušům zdá málo, a chtěli by jej odřít za jeho snahu až na kost... jsou i hlasy o 90% zdanění. -Proč by se pak vůbec někdo snažil???!!!

176636

25.11.2008 4:43

RE: Decentralizovat!

Datel 216.?.?.?

Reakce na 176636

Trochu min opovrhovani na neplatice. Najedno schvalujete pujcky a nadruhe odsuzujete neplatice. Je hlupak clovek ktery si koupi barak pak ztrati praci a nema z ceho platit ? Uvedomte si ze praci muze ztratit kazdy . Jak jsem psal vznikaji u nas mrtva mesta. Rentovani neprichazi v uvahu . Zavrene pily , zadna rekultivace , tovarny prestehovane do Asie . To meli vedet 10roku do predu ? Nebo meli platit rentu ? I Vy jste hlupak ? Nebo Jste si tak jisty ze praci neztratite v zadnem pripade . Nikdo je nenuti delat dluhy . Vzdyt ten system je zalozeny na dluzich. Cim vice dluhu mate , tim si vice odepisete . Co placate ze chudy zaplati mene na danich . Zmente si ekautanta a hned Vas to prejde . Cim vice vydelavam , tim min platim . Mam dojem ze ropne spolecnosti vubec dane neplati (Kanada).

176678

25.11.2008 21:16

RE: Decentralizovat!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 176678

Neplatiči zaslouží opovržení.
Půjčky schvaluju jen některé.
Hlupák je člověk, který nemá jistotu, ale přesto do velkého úvěru jde. Buď je to bezmozek, kterého ani nenapadlo, že by o svou mizernou práci mohl přijít, nebo je to povrchně uvažující riskantér. A těmto lidem to patří.
Každý člověk má uvažovat dopředu, a také na sobě pracovat (vzdělávat se, překrývat více výdělečných činností/zajištění se... prostě nesázet jen na jednu kartu... na základní vzdělání a práci v pile (kterou mu vždy mohou vzít). Jenže se mohl zabývat i něčím jiným, když si chtěl kupovat drahý dům! Mohl třeba podnikat a pak by mu tu práci nikdo nevzal, nebo mnohem méně pravděpodobně by zůstal bez prostředků. Navíc tito lidé jsou schopni přejít pružně z jednoho sortimentu nebo oboru na jiný. Resp. i z dané lokality do jiné. Tomu se říká přizpůsobivost a inteligence... neboli dovednosti těch, kteří mají přežít. Ti ostatní asi měli zajít na úbytě, a tedy jim ten osud zřejmě přísluší, když se chovají, jak se chovají.
Účetního měnit nemusím. Je mi známo, že od určité výše se vyplatí založit si firmu a účet v off-shore destinaci, v nějakém daňovém ráji. Pakliže jste toto učinil, máte čím dál nižší daně. Pokud ne, pak máte jistě za vyšší příjem daně vyšší, a to i tehdy, když mnoho věcí odepisujete ve firmě a mnoho z firemních věcí užíváte osobně vy a vaše rodina. Takto možná daně snížíte, že neplatíte "vše i s chlupama", ale určitě to není tak, že by podnikatel s 200.000 Kč měsíčním příjmem odváděl méně než zaměstnanec s 20.000 Kč. To mi prostě nenamluvíte. Nepůjde asi o desetinásobnou daň (a pojištění), ale i tak platí bohatý víc. Přitom je to jedna osoba, stejně jako ten chudší. A dokonce stejná jedna osoba, jako ten cigoš nebo socka, kteří žijí z daní jiných lidí.
Mám zato, že by měl každý platit stejně. Zaplatit si svůj díl jídla, bezpečí a komfortu. Svůj díl politika, policajta, armády, silnice, občanské vybavenosti. Každý má jen jeden život a zdraví, využije jeden díl doktora, atd. Určité přeplácení na nešťastníky a mrzáky akceptuji, ale nemělo by jít o sdírání a tím o demotivaci snaživějších.

176762

26.11.2008 4:18

RE: Decentralizovat!

Datel 216.?.?.?

Reakce na 176762

Hlupak je clovek ktery nema jistotu ? Kdo tu jistotu ma ? Ze by Jste zil v socialismu ? Ze by o svou mizernou praci mohl prijit . Ktera prace je mizerna ? Vzdelavat se , pokryvat vice vydelecnych cinnosti . Pripada mi ze Jste v zivote nepracoval. Prace zacina v 8 hodin a konci o pul pate . Jakou jinou vydelecnou cinnost chcete delat ? Podnikat ? Ja podnikam , ale kdo mi zaruci praci ? Proste nebude odber , podnikatele pujdou do prdele. O danovani v Cesku nevim , pisi o danich v Kanade . System dani vytvorili bohati . Myslite si ze si naserou do hnizda ? Kdyz se prestehujete do jine lokality , co udelate s barakem ? Jiste ze pouzivam pouze firemni veci . Proc bych to nemohl delat ? Firma patri mi . Dokonce jidlo a chlast si muzu odepsat . Kdyz jsem nepodnikal musel jsem bez naroku na odepsani platit klukovi soukromou skolu , hudebni skolu ,sportovni kursy . Ted to vse odepisuji . To jenom k tomu ze bohati plati vice dani .

176803

25.11.2008 10:28

RE: Decentralizovat!

Saša 74.?.?.?

Reakce na 176636

Pane 85, v dnešní době ve většině zemí to „progresivní“ zdanění je přesně opačné než si snad představujete, čím větší příjem, tím menší daně. Tedy v té nejchudší skupině (asi do dvacetinásobku minimální mzdy) tam ještě progresivně snad stoupá, ale pak je již jen teoreticky na papíře, otevřou se zcela nové možnosti odpisu daní a dokonce možnosti dotace státem. Začnou se otevírat nové možnosti. Když se dostanete někam ke stonásobku minimální mzdy, tak to již najmete celé týmy profesionálů na únik od daní a pochopitelně náklady na jejich práci si zcela legálně od daní také odečtete. Možná máte pravdu, v mnoha případech by asi rovné zdanění bylo férovější. Je těžko říci kde končí chytrost a začíná vychytralost často až podvodná. Naše přirozená krkavost vzrůstá s Vámi zmíněnou „chytrostí a pílí“ a nezná mezí. Chudák sice dnes pro pírko přes plot neskočí, ale „vlastník“ pro pírko zláme sousedovi nohu. Píšete „každý produkt se chválí a o negativech se cudně mlčí”, zcela s tím souhlasíte v případě léků a zdravotní péče? Jsou mezi námi blbci, ale každý nemůže být lékařem a dokonce ani finančním poradcem ač na to nepotřebujete stejné vzdělání či inteligenci. Kde udělat čáru, co je podvod a co zmíněná chytrost? Američané jsou prostí, podobné to bude i s menší částí Evropanů.

176700

18.11.2008 4:01

hmm,

Rene Bartosek 68.?.?.?

Realita a virtualni realita.
http://www.blisty.cz/2008/11/18/art43832.html

176082

18.11.2008 9:03

Začarovaný kruh

Spytihněv 83.?.?.?

Odborník?
Ty jsou tu od toho, aby vyráběli spleti bludů, sami se do nich zaplétali a nás učili se do nich zaplétat také.
Ekonomická věda? Ať žije tmářství! Vítejte v novém náboženství…

Jak ven?
Prostě se sebrat a vypadnout ze systému. Tvořit si systém vlastní je jediný způsob jak se nestát součástí systému jiného.

176090

18.11.2008 9:22

RE: Začarovaný kruh

Oli63 88.?.?.?

Reakce na 176090

>>Prostě se sebrat a vypadnout ze systému. Tvořit si systém vlastní je jediný způsob jak se nestát součástí systému jiného<<
Plne s Vami súhlasím, rozoberme to na drobné a poďme to rozdiskutovať :
1. Kde a hlavne ako by by ste začal to vypadnutie zo systému ?
2. Ako sa nestať súčasťou iného ?
Priznám sa, neviem si to akosi predstaviť, ak mi pomôžete som absolútne ZA.

176092

18.11.2008 10:45

RE: Začarovaný kruh

Spytihněv 83.?.?.?

Reakce na 176092

>Priznám sa, neviem si to akosi predstaviť,
V tom je zakopanej pes… Představujte si to, dělejte si své cíle, vládněte sám sebou.
>ak mi pomôžete som absolútne ZA.
Dobrá, nekoukejte tedy večer na televizi, sedněte si do klidu, soustřeďte se, přemýšlejte nad tím co Vás brzdí, co Vás omezuje. Co Vás táhne tam, kde nechcete být. Jděte v tom co nejdál. Pak se tomu zasmějte a přivítejte to. Teď máte prostor stavět svůj svět ve své mysli. Jděte do podrobností. Do naprostých fyzických detailů. Dělejte to ta každý den. Za pár dní už budete vědět jak na to. Po troškách, ale přece…
Důležité:
Pochybujte o všem, ale nepochybujte o svém poslání. To se Vám objeví, když mu dáte příležitost. Držte se své cesty. Strach Vás žere. Vztek Vás žere. Beznaděj Vás žere. Zlost Vás sežere. Máte-li pak cestu, najdete na ní i své spolucestující. Začnou se Vám přibližovat i Vám podobní. Budete stále silnější. Tak to prostě je. I smrt je výzvou. Prostě není se čeho bát. [mrknutí jedním okem]

176106

18.11.2008 16:42

RE: Začarovaný kruh

Had. 82.?.?.?

Reakce na 176106

>Dobrá, nekoukejte tedy večer na televizi, sedněte si do klidu, >soustřeďte se, přemýšlejte nad tím co Vás brzdí, co Vás >omezuje. Co Vás táhne tam, kde nechcete být. Jděte v tom co >nejdál. Pak se tomu zasmějte a přivítejte to. Teď máte prostor >stavět svůj svět ve své mysli. Jděte do podrobností. Do >naprostých fyzických detailů. Dělejte to ta každý den. Za pár >dní už budete vědět jak na to. Po troškách, ale přece…
>Důležité:
>Pochybujte o všem, ale nepochybujte o svém poslání. To se Vám >objeví, když mu dáte příležitost. Držte se své cesty. Strach >Vás žere. Vztek Vás žere. Beznaděj Vás žere. Zlost Vás sežere. >Máte-li pak cestu, najdete na ní i své spolucestující. Začnou >se Vám přibližovat i Vám podobní. Budete stále silnější. Tak to >prostě je. I smrt je výzvou. Prostě není se čeho bát. [mrknutí jedním okem]

Hm, to je asi silný kalibr i na zvědavého Zvědavce... jsem zvědav na reakce.
Ale dobrý, je to "magie" svého druhu [smích]

176131

18.11.2008 18:57

RE: Začarovaný kruh

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 176131

>Hm, to je asi silný kalibr i na zvědavého Zvědavce... jsem zvědav na reakce.
Len sa nebojte pán Had, voľaktorí sú už o niekoľko lekcií napred, duch doby chce svoje, ale osvetu potrebujú občas aj apoštolovia aby v zápale boja nenavŕšili mnoho abstrakcií na jednu hromadu [mrknutí jedním okem]
>Ale dobrý, je to "magie" svého druhu [smích]
Odhliadnúc od básnickej formy je to vlastne len obyčajný návod, ako sa správne vybudiť (nasrať), a vyčistiť si hlavu na nový tentoraz vlastný príbeh
PS: Vďaka za minulú lekciu, dobrá inšpirácia...

176140

18.11.2008 19:42

RE: Začarovaný kruh

Pav.elf Pav (tečka) elf (zavináč) seznam (tečka) cz 91.?.?.?

Reakce na 176106

Naprosto souhlasím. Toto je cesta k vnitřní svobodě. Já chci být ten kdo rozhoduje o své budoucnosti. Sám jsem začal tím, že jsem rozdal televizi.

176142

18.11.2008 10:47

RE: Začarovaný kruh

Sam Ting Wong 213.?.?.?

Reakce na 176092

Připojuji se k této prosbě.

176107

18.11.2008 16:27

RE: Začarovaný kruh

Spytihněv 83.?.?.?

Reakce na 176107

Život je nutno žít. Představa – vůle – čin – zhmotnění. Pokud to za nás dělá někdo jiný, pak jsme otroci v zajetí.

Naše potřeby mohou být „potřebami“. Stejně tak překážky „překážkami“. To mohu řešit jen sám za sebe a nacházet ty sobě podobné. Řešíli to někdo za mne, jsem pak to, co nechci být, začnu být vězněm nakonec i sám sobě.

Zdá se, bohužel, že naše chování je určováno silou, stojící mimo nás. Cítíme to, ale málokdy tušíme jak ven. Je dobré ten pocit zachytit a hledat odkud to vychází. Pak asi zjistíme, že je kolem naší vnitřní síly upředena síť, která je nám pastí.

Visíme na naprosto nesmyslných věcech v domění, že nám skýtají pohodlí. Rozčilujeme se do nepříčetnosti nad věcičkami a nevidíme, že ubližujeme druhým i sobě.
Nutíme své okolí do stejných schemat chování, které pro nás bylo pastí. Říkáme tomu výchova a vzdělání. Otočíme se, vidíme spoušť, a řveme „pokrok“.

Vnitřní sílu plýtváme ve prospěch síly, která nás pak vězní. To je ten kruh. Je skutečně začarovaný. Zrušit toto zakletí je možné jen silou, ktará stojí mimo sílu, která tento kruh uzavírá.

176130

18.11.2008 14:04

RE: Začarovaný kruh

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 176092

Podle mě se člověk (jako tvor společenský) VŽDY stane součástí nějaké skupiny/systému.
Nicméně utnout to stávající začlenění (třeba do EU), a udělat se sami pro sebe, to by nebylo vůbec špatné. Myslím si, že při osvíceném vládci by se to podařit mohlo. Stačí si dát dohromady pár základních počtů:
- počet obyvatel
- množství kilogramů obilí, brambor, mrkve, jablek ap.
- spotřeba masa, vajec a mléka... piva.
- spotřeba oděvů a obuvi
- přibližný počet léků
- potřebná roční výstavba nových bytů, domů a silnic
- spotřeba energií (elektřiny a ropných produktů)
- potřeba důležité spotřební elektroniky ap. zboží
- potřebný roční počet nových vozidel a strojů pro práci
NIC VÍC člověk vlastně nutně nepotřebuje.
Tomuto základnímu přehledu přizpůsobit plán:
- všechno toto jsme schopni pro náš počet obyvatel vyrábět. Pohodlně.
- dokonce jsme schopni vyrábět i MNOHEM víc, a ten nadbytek kolektivně prodat a za to si koupit ropu aj. věci, které nemáme nebo neumíme.

KOMU by něco důležitého chybělo? Jídlo, bydlení, ošacení, energie, potřebná domácí technika a snad i zábava a kultura, to vše by bylo zajištěno moudrou vládou a pracujícím lidem, a to zřejmě pohodlně. Jde tedy jen o to, aby se našel ten altruistický organizátor se zdravým rozumem. Neplatit politiky a armádu příživníků (úředníků, armádu...). Jen policie (2-3 poldy na ochranu lidé v každé ulici uživí).
Stěžovali by si asi majitelé firem, elektráren... ale... i když by třeba nejezdili Lexusem, Audi nebo Mercedesem, i oni by při určité pracovitosti normálně žili. Pokud by emigrovali, zbývající populace by pracovala jen na sebe - o hladový krk méně, tím pádem více na vývoz a více bohatství společnosti, vč. možnosti dovézt více nadstandardních produktů zvenku.
Zatím si neumím představit, jaká by byla MOTIVACE, aby lidé pracovali pořádně a všichni. Asi jednoduše: kdo nepracuje, ať nejí. Kdo krade nebo se ulévá, po dvojí výstraze by byl zastřelen (při pouhém vyvržení ze společnosti a ze zásobovacího systému pro pracující by se množili loupeživí zločinci). Nějaké elektronické karty na odběr zboží by byly nabíjeny v zaměstnání, za každý poctivě odpracovaný den.

Mám ale dojem, že na tyto radikální úvahy zatím není dost zle. A taky se mi to bůhvíjak nelíbí, protože se to podobá komunismu, resp. centrálně řízenému NWO. Mám rád pestrost a volnost.

176122

20.11.2008 1:41

RE: Začarovaný kruh

p 125.?.?.?

Reakce na 176122

..prvni nezbytna podminka je zborit permanentne hradby vytvorene kolem nas...jako jsme to udelali napriklad v 1968...

176302

18.11.2008 9:44

RE: Začarovaný kruh

Sam Ting Wong 213.?.?.?

Reakce na 176090

Ono to tak "prostě" nejde. Lidí, kteří chtějí ze systému vypadnout přibývá, ale systém nás pěkně drží pod krkem. Ono např. založit nezávislou komunitu bude stát spoustu peněz - pozemky, budovy, dobytek atd. Kde to bez úvěru dneska vezmete? Ledaže by s přidali i milionáři, ale takových tedy moc neznám.
Neberte to jako útok, ale spíše jako reakci na příliš povrchní odpověď.

176098

18.11.2008 10:38

RE: Začarovaný kruh

mtk 80.?.?.?

Reakce na 176098

http://www.matrix-2001.cz/v2/default.aspx?aid=3017

Na konci dvouhodinového videa najdete několik praktických rad, jak alespoň částečně uniknout ze systému. Ona ta Spytihněvova odpověď není povrchní, spíš bych řekl metaforicky formulovaná. Ale je pravda, že prodavačka v supermarketu ze systému těžko unikne.

176105

19.11.2008 4:05

RE: Začarovaný kruh

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 176105

Jsou tam velice zajimave vecicky pod povrchem videne v souvislostech, ale... Je tam velmi podcenena biologicka podstata cloveka. Aby jsme prezili v biologickem systemu museli jsme i temnou stranu. A ta nejde jenom tak lejce premalovat civilizaci, vzdelanim, vychovou... Kdykoliv jde do tuheho, tak tyto slupky hezke fasady "sublimuji" neuveritelnou rychlosti a projevi se nas Mr. Hyde, ktery ma jednu rozvinutou vlastnost. Dokaze prezit velmi hodne.

Neexistuji nekonecne zdroje v uzavrenem systemu jako planeta Zeme. To je jedna vec. I pokud bychom meli technologie k dipsozici, tak stavba, udrzba a zivotnost technologickych zazraku vyzaduje taky ekvivalent velmi sofistikovane energie. Navic pouze doprovolna motivace lidi vyzaduje technologii, ktera naprosto vylouci potrebne, ale nebezpecne, obtizne, odporne pracovni cinosti, ktere by nebyl zajem vykonavat. Levne dostupne zdroje vyzaduji vysokou miru osobni zodpovednosti, jinak to povede k obrovskemu plytvani.Takova technologicka uroven je pomerne daleko, ale to je mensi problem.

Mnohem vetsi problem je lidska mentalita. Co budou lidi delat ve svem volnem case, ktery bude patrit pouze jim? Pouze velmi mala cast lidi bude vyuzivat tu kreativitu. Velka cast lidi sahne po zabave vseho druhu. Schvalne jaka je navstevnost vzdelavacich serveru na internetu a co vede zebricky navstevnosti? Predstava motivace je velmi naivni i mlhava. Maly experiment byl v 60-tych letech v USA, verejne knihovny nikdy nepraskali ve svech. Vzdelani je paradoxne motivovavo finacnim profitem v budoucnu. Zkuste zavest dnes doprovolnou skolni dochazku bez kreditu nebo znamkovani a bez jakychkoliv sankci do budouciho zivota, kdy si kazdy rovnostarsky bude moci doprat cokoliv.Vysledek bych si troufl predpovedet.

Technolgie je jiste dobry sluha, ale spolehat na ni prilis znamena zacit stagnovat a upadat. Znamemu se pokazilo GPS a docela hodne jezdil a par let zptaky nemel s orientaci v mape nejmensi problem, ted z toho byl na prasky.

Spoluprace, integrace jsou urcite veci, ktere v mezilidskych vztazich jsou v dnesni dobe velmi nezdrave potlaceny. Ale co udrzi tu rovnostarskou vizi zalozena na vseobecnem blahobytu, doprovolnosti a vysoke moralce zrejme idealnich jedincu, kteri neexistovali, neexistuji a troufam si tvrdit, ze vseobecne existovat nebudou. Tak, co takovy raj na Zemi udrzi vubec pohromade jako spolecenstvi? Nedokazu si predstavit, ze nediferncovana rovnostarska spolecnost muze existovat v jinem stavu nez-li naproste anarchii!!

Samozrejme velmi kratce, socialni tvor nema v anarchii dlouheho trvani, bud vytvori ponekud stabilnejsi strukturu nebo proste prestane velmi rychle existovat. Dnesni anarchisticke experimentu maji delsi trvani pouze diky spolecnosti, ktera ma pomerne stabilni strukturu. Globalni anarchie by netrvala prilis dlouho. Nejenom, ze by nedokazala vytvaret ty nove technologie ( bez vysoce organizovane kooperace to proste nefunguje ), ale nedokazala by udrzet v chodu ani technologie stare. Vlaky, kanalizace, tezba v dolech, zemedelstvi nefunguji na zaklade doprovolnosti. *Jak tedy v gl...Automaticky kráceno

176176

19.11.2008 4:06

RE: Začarovaný kruh

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 176176

Jak tedy v globalni rovnostarske spolecnosti dosahnout toho globalniho inteligentniho rizeni lidske civilizace?

Klasicka zamena viry v absolutno s mocensky provazanymi cirkevnimi elitami a vira v materialistickou podstatu vesmiru. Z toho zrejme plyne ten duraz na technologii. Ale kazdy, at veri cemu uzna za vhodne. Stabilni civilizace je takova, ktera technologicky ma schopnost znicit sama sebe a je na takove moralni urovne, ze takovou variantu odmitne. Pak se jeji vyvoj graficky muze podobat spirale cyklu, ktere probihaji v dynamickych rovnovahach. Pokud se rozhodne expandovat do vesmiru, pak od nejake velikosti expanze dojde k oddeleni civilizaci. Jedna civilizace muze byt pouze na tak velkem prostoru, kde probiha "on-line" civilizacni vymena ( jako pohyb informaci, vecicek, lidi, zivych tvoru, surovin, energie...)

176177

19.11.2008 8:57

RE: Začarovaný kruh

mtk 80.?.?.?

Reakce na 176177

Naprosto souhlasím, také nejsem přesvědčen o útopistických myšlenkách a záměrech tvůrců toho filmu, na druhou stranu to, že si neumíme představit jinou podobu života, než tu, se kterou vyrůstáme a která nás motivuje neustále soutěžit, neznamená, že není možná. Pravda, jsme v rovině fantazie, spíš než v rovině relevantního řešení; a propos link jsem dal jen kvůli oněm možnostem úniku ze systému. Ale díky za výborný komentář! Zdravím

176200

18.11.2008 10:48

RE: Začarovaný kruh

Spytihněv 83.?.?.?

Reakce na 176098

>Lidí, kteří chtějí ze systému vypadnout přibývá, ale systém nás pěkně drží pod krkem.
To co lidi drží pod krkem je jejich vlastní strach.
>Ono např. založit nezávislou komunitu bude stát spoustu peněz - pozemky, budovy, dobytek atd. Kde to bez úvěru dneska vezmete?
Překážky jsou to co potřebujeme. Bez nich nenajdeme svůj úděl. Máme hlavu a máme ruce, máme svou vůli. To je skutečná síla, která pohne čímkoliv. Moje nesmyslné potřeby jsou jedna z prvních překážek, která mi je výzvou.
>Neberte to jako útok, ale spíše jako reakci na příliš povrchní odpověď.
Čekám útok. Proto to sem vůbec smolím. Za Vaší odezvu Vám patří dík. [smích]

176108

18.11.2008 22:36

RE: Začarovaný kruh

Jura1 86.?.?.?

Reakce na 176108

Smekám.
Málo je lidí, co prohlédlo a ví co dělat.
Hledáš podporu nebo ji nabízíš?

176151

19.11.2008 12:15

RE: Začarovaný kruh

Spytihněv 83.?.?.?

Reakce na 176151

Ani jedno a ani druhé se neodmítá, máš tedy na výběr [mrknutí jedním okem]

176214

19.11.2008 9:13

RE: Začarovaný kruh

elerik elerik (zavináč) centrum (tečka) cz 82.?.?.?

Reakce na 176108

zrovna včera jsem sem chtěl napsat něco podobného. Bezvadně jste vyjádřil tuto myšlenku a plně s vámi souhlasím. Ta cesta začíná od nás, našim vnitřním pochopením nás samotných a tím nutně osvobozením od systému jak pravíte. Ne na fyzické úrovni, ale na duchovní. To bohatě stačí na to aby se svět změnil.

176203

20.11.2008 18:53

RE: Začarovaný kruh

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 176108

Spíťo, bezva. Malinko mi tam chybí (při zkoumání toho "sebe"[mrknutí jedním okem] souběžnost s životem okolí. Ono určuje moment, kdy si člověk řekne DOST.
...a začne hledat kudy ven. Rozmýšlet, co je podstatné pro něj a co pro okolí. Tak se dostane k tomu, cos napsal. Ale to se jedná o člověka ZODPOVĚDNÉHO. Ten druh je ale skoro na vymření. Naštěstí systém sám tyto lidi nechá přežít, pokud najdou rovnováhu mezi tím, co chce okolí a co doba a osobní odvaha dovolí.
Míním bod, kdy je člověk ochoten vstoupit do konfliktu tam, kde se mu stále vyhýbal, tedy ve vztazích, které potřebuje k přežití (rodina, zaměstnání).

Češi už od neolitu uměli najít "svůj píseček" tak, aby při troše ohnutí vždy přežili.
Dnes tím písečkem jsou kontakty na lidi, na jejich práci v souladu s jejich povahovými vlastnostmi. Tím se snadno oddělují skupiny, mající sklon k ošizení čehokoliv od skupin poprat se kdykoliv a skupin, ochotných hledat "společnou notu" - témata činnosti pracovní i mimopracovní.
Tohle všechno už dávno běží a funguje, takže pokud nezavřou internet, má každý schopný člověk možnost nabízet práci, kterou buď pro jiné vymyslí nebo zorganizuje. Nebo práci potřebuje. Lidi přestanou používat nicky a budou tak ručit za věrohodnost toho co nabízí, co umí, nebo co požadují. Poptávkové i nabídkové servery se budou více specializovat a postupně se tak může formovat (i pomocí blogů a přeposílání souznějících textů dalším lidem) struktura fraktální společnosti, kde se kooperující množiny klidně budou prolínat. Snadno, jen tím, že se naučíme organizovat a užívat svůj čas a své potřeby (do těch patří i potřeby rodiny či firmy - anebo potřeby svého zaměstnavatele).

Je obtížné v sobě rozeznat, jestli je člověk spíš zaměstnancem (= línej organizovat) anebo podnikatelem (= línej makat stereotypně).
Řešením je kombinace obojího v každém člověku, což lze dosáhnout tím nejtěžším pro mnohé - podělit se o své "nouhau". A vysrat se na to, co "řeknou lidi".
Pak si úspěšný ředitel firmy vychová svého "záskoka" (střídače, jako v divadle) a sám si zkusí třeba nějakou fyzickou činnost v oboru, který ho kdysi nebo zrovna teď lákal/láká. A tam se tu jinou práci bude učit od dělňasa, který bude schopen někoho takovou práci naučit - a tím se dostane k hovorům a možnostem spojujícím nebo rozdělujícím obě činnosti i oba lidi.

Každý si vždycky vybereme "vránu", která k nám patří, funguje to takhle už tisíce let. A omyl při výběru je jen vyrovnáním nerovnováhy, vzniklé chybným odhadem "protějšku". Říkávalo se tomu "karma", jde o funkci rovnováhy, přesahující hodnotu jednoho života. Je třeba vědět, ŽE, KDY a PROČ byla z bible stať o inkarnacích vyjmuta, komu se to hodilo "do krámu".

Že tyhle vztahy přesahují lidský život a táhnou se až do dob, kdy jsme byli zvířaty či rostlinami nebo "...Automaticky kráceno

176408

20.11.2008 18:55

RE: Začarovaný kruh

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 176408

dokončení:

Že tyhle vztahy přesahují lidský život a táhnou se až do dob, kdy jsme byli zvířaty či rostlinami nebo "kouskem větru či magnetizmu" - to zatím asi málokdo spolkne. Ale já už ten cyklus prošel svým vědomím, je funkční zatím jen v nehmotném prostoru. A postupně se skrze různá "zrcadla" dostává do našich hlaviček. A do okolí také, ale zatím v "zrcadlové" (= negativní) podobě.

V období, kdy tady "spadne řemen" bude dost času si o těhle (ne)skutečnostech povídat ve chvílích, kdy se rozumnější práce zrovna nenajde. Proces, kterým prochází celá planetární soustava je velmi vrstevnatý - a je vcelku jedno, odkud se hologramy našich osudů, osudu přírody a osudu sluneční soustavy začnou spojovat do jiných vztahů.
Změna našich asociačních řad vedoucích hluboko do podvědomí a z něj do "prázdného prostoru" - ta chvíli potrvá. A začnou se objevovat lidé, kteří z pohledu svého oboru budou umět vysvětli/přeložit dění do jiných vztahů a tvarovat a opravovat naše asociační řady, náš způsob vnímání a myšlení.

Mým oborem je "symetrické čtení slov od jejich středu", což je v této době spíš žertovné, že? Asi jako kulatá Země pro ty, kdo byli přesvědčení o její "placatosti". Kultury už vyčerpaly směry zápisu informací i směry čtení, symetrické čtení zápisů "matematiky" a etnických jazyků procesu transformace myšlení pomůže. V době, kdy stávající systém zkolabuje.

Tož neklesejme na mysli a hledejme si "svůj píseček". Bohužel neznám jinou cestu než po období naplnění trpělivosti vstoupit do konfliktu. Pomoci by měl i komunikační nástroj, který už v podobě projektu dlouho visí na mém firemním webu (KARAO). Blíží se doba, kdy bude použitelný. Sníží hladinu emocí, vznikajících při polemice dvou rozdílných sebejistých názorů/řečníků.

176409

18.11.2008 11:11

RE: Začarovaný kruh

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 176098

Máte pravdu, ale len na prvý pohľad. Ak napríklad vlastníte byt ste vlastne ten milionár. Ale ani dobrá hlava, dokonca i holé ruky, ovšem nie obe ľavé, sú tiež veľmi dobrý - skoro ekvivalentný kapitál. Ale hlavne sa treba dávať dohromady na bázi pracovitosti. Komunita by mala byť skôr ako jedna rodina. Treba i vnútorné komunitné vzťahy "ekonomické" nazerať iným spôsobom: Majetok a peniaze sa sami nerozmnožia, treba vedieť potom rozdeliť spravodlivo výsledky spoločného snaženia, naučiť sa vytvárať rezervy a vôbec hospodáriť. Každý nemusí mať hneď traktor, stáda dobytka atd... Ale hlavne začať. Najprv dobre premyslieť, dobre sa poradiť...

176113

18.11.2008 10:50

lichváři?

mtk 80.?.?.?

Co se stane, až si lidé a firmy nebudou moci půjčit? Začnou spořit? Těžko. Půjdou si půjčit k lichvářům

Tuto větu, se přiznám, jsem nepochopil. Já žiju v domnění, že banky jsou ti lichváři. Půjčíte si půl mil, vrátíte 750tis. Je to 50%? Počítám správně? Je to lichva? Nebo snad vedle bankovního sektoru je další jiná skupina ještě větších lichvářů? Jako že si půjčíte 1000 a vrátíte 2000? A takoví ž..., pardon, lidé ... volně pobíhají na svobodně? Jak je to možné???

176109

18.11.2008 11:37

RE: lichváři?

jean.laroux jean (tečka) laroux (zavináč) seznam (tečka) cz 217.?.?.?

Reakce na 176109

No máme podobné úvahy. Takže ze zákona. § 253 Lichva,(1) Kdo zneužívaje něčí tísně, nezkušenosti nebo rozumové slabosti nebo něčího rozrušení, dá sobě nebo jinému poskytnout nebo slíbit plnění, jehož hodnota je k hodnotě vzájemného plnění v hrubém nepoměru, nebo kdo takovou pohledávku uplatní nebo v úmyslu uplatnit ji na sebe převede,bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta nebo peněžitým trestem.
(2) Odnětím svobody na šest měsíců až pět let bude pachatel potrestán, získá-li činem uvedeným v odstavci 1 značný prospěch
.....
Jak je z definice ustanovení zmiňovaného paragrafu patrné, je vymahatelnost lichvy již ze zákona velmi stížena neboť se opírá o dekonkretizované pojmy. Troufám si říci, že tato dekonkretizace je zcela záměrná a účelová. Celý úvěrový reklamní systém využívá nezkušennosti či rozumové slabosti. Hrubý nepoměr nám také poněkud plave na vodě. A odstavec 2 ? Běžná praxe.
.....
Statistiky dokazují, že trestný čin lichvy dle § 253 trestního zákona nepředstavuje v České republice žádný vážnější problém. Statistiky ministerstva vnitra tento trestný čin neevidují vůbec, podle statistiky ministerstva spravedlnosti za něj bylo v loňském roce pravomocně odsouzeno šest osob, přičemž ani jedna z nich k nepodmíněnému trestu odnětí svobody.
.....
Co k tomu dodat ?! Pokud jsem v článku mluvil o lichvě měl jsme na mysli různé "malé nebankovní" půjčovatele, kteří "napaří" úrok a podmínky ze kterých se klientovi protočí panenky. Navíc mají v podmínkách vymáhání definován velmi rychlý a efektivní způsob vymáhání pohledávky, jež zoufalého klienta ze dne na den přivede na dlažbu. Někdy není jiné řešení pro ty, kteří nedosáhnou na úvěr od klasické banky a zároveň pociťují zoufalou potřebu si půjčit. Takových lidí v době krize dramaticky přibývá. Klasické bankovní úvěry považuji v tomto prostředí za "ještě přijatelné" pokud tedy někdo považuje za "přijatelné", že z úvěru zaplatí i o třetinu navíc. Jistě dá se oponovat inflací, proti níž se banky a další půjčovatelé musí chránit ale všeho s mírou. Nikde jsem neviděl konkrétní úrok jež by bylo možno definovat jako "hrubý nepoměr" viz. § 253. Co s takovým zákonem ? Opravdu by mě zajímalo jak soudy porušení tohoto zákona řeší v praxi.

176115

18.11.2008 12:31

RE: lichváři?

mtk 80.?.?.?

Reakce na 176115

Já měl na mysli spíš morálku v obecné rovině, než ž...vskou sbírku zákonů ČR. Ale každopádně dík za doplnění. Zdravím. [smích]

176117

18.11.2008 14:24

RE: lichváři?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 176109

mtk, človíčku, vždyť vy ani nechápete základní pojmy! lichvář je člověk půjčující za výrazně vyšší úrok. 6-10% ročně od standardních institucí jako jsou banky a třeba cetelem, to je podle mě naprosto přijatelné! půjčit si peníze totiž pro někoho znamená dosáhnout s jejich pomocí nějaké produkce/zisku/výhody, které by bez té půjčky nikdy neměl. Proto se vrací o pár procent více, jako odměna za tu promyšleně realizovanou spolupráci. a podnikatel, který z milionu udělal za rok dva miliony, rád vrátí bance 1,1 milionu, a 900 tisíc mu stále zbyde jako hrubý zisk.
půjčovat si na pouhou spotřebu (video, telku atd. nedej bože na nájem/žrádlo), to je podle mě naprostá hloupost. takové video člověku NIC nevydělá, pouze ten dotyčný zaplatí o 10% víc (nebo v případě rozložení na delší dobu i více). výhodou je ale fakt, že taková investice do zábavy se nestane pro chudý rozpočet nárazem, ale je rozložena v čase. zřejmě se to lidem vyplatí, jinak by si na to nepůjčovali.
osobně ale uznávám jen půjčky na velké věci - na podnikání (z půjčky jsou pak produkovány nadbytečné zdroje na splácení), na bydlení v osobním vlastnictví a možná na auto (to je přece jenom větší nákup, tedy se leasingem nebo úvěrem sníží "náraz".

vámi uváděné navýšení 100% (z 1000 na 2000) je v praxi dosaženo až u DVACETILETÉ hypotéky. a zde je vhodné si uvědomit, že klient hypoteční banky získal:
1) bydlení hned, které by jinak neměl
2) úsporu vyhozených prostředků za pronájmy během celé té doby
3) nemovitost na konci toho dvacetiletého období má podstatně vyšší tržní cenu, než kolik za ni ten človíček v součtu průběžně platil.

Lichváři půjčují lidem v tísni na úrok 30-100% ročně. A to banky rozhodně nejsou (spíš Provident a některé jiné soukromé firmy).

176124

18.11.2008 21:22

RE: lichváři?

kubrt 89.?.?.?

Reakce na 176124

No nechci rejpat ale jak můžete srovnávat video a "nedejbože nájem a žrádlo"...zkuste aktuálně vysvětlit třeba pár stovkám sklářů ve Světlé a okolí že půjčit si v lepším případě na nájem a v horším případě na žrádlo (pro děti) je "nedejbože"...Vaše "velký věci" pro člověka co nedostal půl roku výplatu ( a že jich bylo) ,musí koupit aspoň uhlí na topení a "žrádlo" pro děcka mají význam asi jako pro mně bolení hlavy mé tchyně.
Melete inženýrský řeči, neznáte mapu.

176147

18.11.2008 21:50

RE: lichváři?

mtk 80.?.?.?

Reakce na 176124

>vámi uváděné navýšení 100% (z 1000 na 2000) je v praxi
>dosaženo až u DVACETILETÉ hypotéky. a zde je vhodné si
>uvědomit, že klient hypoteční banky získal:

Co se mění na faktu, že se jedná o 100% úročení (lichva), vzhledem k tomu, jakým způsobem banky "emitují" půjčky?

>3) nemovitost na konci toho dvacetiletého období má podstatně
>vyšší tržní cenu, než kolik za ni ten človíček v součtu
>průběžně platil.

Opravdu? Tím asi máte na mysli současný pád na trhnu s nemovitostmi, ne? No, za minulýho režimu existovalo cosi jako státní bezúročná půjčka na bydlení, což bylo poctivé, služba státu občanům.

>Lichváři půjčují lidem v tísni na úrok 30-100% ročně. A
>to banky rozhodně nejsou (spíš Provident a některé jiné
>soukromé firmy).

Hm. Není mi to jasné. Lichvář: 100 tis na ruku, do roka 150 tis, jinak bude malér. Banka: 1 mil, do 20 let 1,7 mil, malér se splácením může přijít kdykoliv. Největší rozdíl vidím v rovině formulace. Račte nezapomenout, že banka s půjčkou nemá výdaje (když nepočítám úředníka za přepážkou) - peníze si prostě natiskne. Takže zisk z půjčeného milionu při 50% úroku? Od pasu: 1,5 mil = rozuměj 1 mil čerstvě natisknutých peněz + 0,5 mil úrok. Jo, svět peněz je zábavný. [velký smích]

176149

18.11.2008 23:22

RE: lichváři?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 176149

>Co se mění na faktu, že se jedná o 100% úročení (lichva), vzhledem k tomu, jakým způsobem banky "emitují" půjčky?
---jestli vám to nedochází, tak dojde k tomu NOMINÁLNÍMU navýšení až v průběhu plynutí 20 let (240 měsíců). V té době je už cena peněz úplně jiná, protože je mezi tím každoroční inflace cca 3-6%. Už vám to konečně došlo? Když k tomu přičtete ty důležité výhody uvedené výše ve třech bodech, pak ne že jste na půjčce bitý, ale mnoho jste díky ní získal!! !!
vám může být jedno, JAK někdo emituje peníze. vy je buď chcete nebo ne. Pokud ano, prospějí vám. Pokud ne, šetřete, a teprve pak kupujte. Jen si laskavě uvědomte, že během těch minimálně 20 let šetření někde stejně žít musíte, tedy zaplatíte za podnájem 10-15 tis. měsíčně za byt, který není váš a nikdy nebude, tedy vás to "chytré" rozhodnutí za 20 let přijde na vyhozených 2,4-3,6 milionu Kč (a to ještě uvažuji dnešní ceny v městech, nájem se bude průběžně zvyšovat, takže spíše půjde o 5-7 milionů). Chci vás vidět, jak průběžně vyhazujete ty miliony (měsíčně 15 tisíc + za jídlo, benzín, oděvy, obuv, telefon, techniku atd.), a ještě vám zbyde dost na spoření na dům.

>pád na trhu s nemovitostmi...
---co to prosím vás blekotáte? jaký pád? A KOHO? v problémech jsou nejvíc banky, a pak také lidi, kteří si vzali hypotéku a tu NESPLÁCELI, tj. nedodrželi ze své strany smlouvu o úvěru. A kdo na to doplatil? Opět ta strana banky - protože BANCE mezitím klesla vlivem hypoteční krize cena zástavy, tudíž se ke svým penězům nikdy nedostane. jen k části. když to dobře půjde a prodá se ta nemovitost (jakože trh je poněkud přesycen).

>bezúročná půjčka na bydlení, což bylo poctivé
---podle vás je zřejmě poctivé jen to, co dostanete zadarmo! [chechtot]

>Hm. Není mi to jasné... do roka ... do 20 let ... malér kdykoliv
---vidím, že vám to není jasné. Ani trošku. Poněkud se ztrácíte v počtech. A uniká vám jeden důležitý fakt - že vy ani KDOKOLIV není povinen si brát úvěr ani od lichváře ani od banky. Prostě nemusíte. Nikdo vás nenutí. Klidně šetřete, a na sklonku života si !MOŽNÁ! koupíte malý domeček (ceny průběžně porostou rychleji než vaše spoření) a možná si ho do smrti i zařídíte vybavením.
Já tvrdím, že hypotéka je skvělý produkt, velká výhra pro lidi, kteří chtějí žít komfortně dnes a celý život, a splácet postupně, po malých splátkách až později. A nakonec se ještě mohou radovat z toho, že si něco vybudovali, ono to má pak několikanásobnou cenu, a později odkážou cennou nemovitost dětem.

176160

18.11.2008 23:27

RE: lichváři?

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 206.?.?.?

Reakce na 176160

Omezte, prosím, počet svých příspěvků. Tento měsíc jste jich vložil 43. Nárok máte na 10. Děkuji.

176161

18.11.2008 23:55

RE: lichváři?

mtk 80.?.?.?

Reakce na 176160

>>pád na trhu s nemovitostmi...
>---co to prosím vás blekotáte? jaký pád? A KOHO? v
>problémech jsou nejvíc banky, a pak také lidi, kteří si
>vzali hypotéku a tu NESPLÁCELI, tj. nedodrželi ze své strany
>smlouvu o úvěru. A kdo na to doplatil? Opět ta strana banky -
>protože BANCE mezitím klesla vlivem hypoteční krize cena
>zástavy, tudíž se ke svým penězům nikdy nedostane. jen k
>části. když to dobře půjde a prodá se ta nemovitost
>(jakože trh je poněkud přesycen).

Budu trpělivý. Ceny nemovitostí jdou dolů. Tečka. Banky nemají žádný skutečný problém, jejich "takzvané" problémy vyřeší daňový poplatník, (anebo taky nevyřeší, a to bude horší). Kapišto? Zatímco lichváři a jejich vlezdoprdelové, patrně vy, zbaští tučné odstupné. Kapišto? Nekapišto? Tak šupito přečíst MF Dnes, i tam to vše píšou s drzostí sobě vlastní. Jestli vám to editor pustí, tak reagujte, pro mě je to uzavřené vlákno, naivně jsem se pustil do řeči s lichvářem. Dobře mi tak. [vyplazený jazyk]


>Já tvrdím, že hypotéka je skvělý produkt, velká výhra pro
>lidi, kteří chtějí žít komfortně dnes a celý život, a
>splácet postupně, po malých splátkách až později.

No jistěééé. Že vy jste autor reklamních sloganů E-banky? [chechtot]

176164

19.11.2008 6:59

RE: lichváři?

Datel 216.?.?.?

Reakce na 176164

Myslim ze v necem ma pravdu 85 a v necem Vy .Hypoteka je dobra vec . V mem pripade - renta baraku ktery vlastnim by mne stala asi $1700 . Pokud bych chtel neco lacinejsiho kolem $900 . Mortgage , zivotni pojistka , property tax aniz bych dal down-payment $1000 . Takze v celku vyhodna.Samozdrejme z barakem prichazi udrzba . Behem doby sly ceny baraku nahoru . Za muj barak bych i pri teto krizi bych stale dostal o sto procent vice nez za kolik jsem ho koupil. Pro mne to bylo vyhodne . Ale kamarad koupil barak dole na jihu jeden z lacinejsich a stal ho pres pul milionu v cash . Pokud by to mel splacet , jak to delaji mladi bylo by to pres $3000 a to hodne. To se mi uz vyhodne nezda.

176191

19.11.2008 7:26

RE: lichváři?

Saša 74.?.?.?

Reakce na 176191

Máte pravdu pane Datel, ne ve všech, ale ve většině případů v minulosti bylo výhodné vzít hypotéku oproti nájmu. Na základě historické skutečnosti se dalo radit, pokud je nájem jen trochu blízký budoucím splátkám pak je výhodnější koupě na dluh. Situace se zkomplikovala až v poslední nejisté době. O příčinách jsme se zde již bavili.

176195

19.11.2008 8:42

RE: lichváři?

mtk 80.?.?.?

Reakce na 176195

Pane Datel a Sašo, já myslím, že platíme dost daní na to (z příjmu, DPH, spotřební), aby půjčování peněz byla stejná služba státu svým daňovým poplatníkům, jako je policie, sociální služby, zdravotní péče apod. Jinak René to pode mnou vysvětlit tak, jak já to neumím. [mrknutí jedním okem]

176199

22.11.2008 21:40

RE: lichváři?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 176191

Pane Datel, díky za názor. Myslím, že zcela potvrzujete má tvrzení, ač si myslíte, že od jisté výše sumy ($3000) už by hypoteční úvěr výhodný nebyl. -jenže vaše následná úvaha z hlediska výše splátky spočívá spíše ve Vašem subjektivním pocitu nebo ve Vašich finančních možnostech! Splátky hypotéky jsou ale výhodné z principu! -téměř vždy, bez ohledu na cenu nemovitosti (pokud odpovídá reálné hodnotě) - jelikož se jedná o poměrně dražší nemovitost, jsou POMĚRNĚ k tomu vyšší i splátky. Je to ale stále výhodnější mít dům a platit postupně... nemuset vysypat tu hromadu peněz naráz najednou, hned při koupi (ostatně málokdo takto platí dům cash... že by nejprve celý život šetřil a teprve na stáří tu našetřenou kupu peněz vybral a koupil něco v drahé lokalitě.
O lokalitu jistě jde, (někde není potenciál růstu hodnoty nemovitostí tak vysoký, dokonce může výjimečně dojít k poklesu)... ale to už je riziko podnikání každého -někdo vybere a investuje špatně -to je bohužel jeho individuální problém. Ne každý člověk je úspěšný člověk.

176545

23.11.2008 0:29

RE: lichváři?

Datel 216.?.?.?

Reakce na 176545

Hypoteka je dobra v pripade - nemam obnos , nebo muzu penize ktere bych dal za barak investovat a vydelaji mi vic nez uroky ktere platim na barak. V pripade ze mam penize , ktere nechci investovat - neni hypoteka pro mne vyhodna. Za penize ulozene v bance v zadnem pripade vam jde min uroku nez zaplatite za svoji pujcku ( kromne riskantnich vkladu vz Island ). Muj nazor na pujcovani - pujcuj pokud ti to neco prinese . Jinak to je nevyhodne . Osobne si myslim ze bankeri jsou zlodeji . Mela by vzniknout - jako konkurence - statni banka , ktera pujcuje za takzvany primery urok .Pomohlo by to byznysu , lide by moli vice investovat . 30 milionu Canadanu (personalne) dluzi skoro 800 miliard dolaru .Troufnu tipnout ze pokud by to meli vyplatit okamzite , jejich zivotni uroven bude mensi , nez zivitni uroven Ceha za socialismu.

176548

24.11.2008 18:26

RE: lichváři?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 176548

S tím naprosto souhlasím - vždyť jsem totéž koneckonců i psal: půjčit si je výhodné na velké věci, na které nemám nebo nechci dát svou operabilní hotovost, nebo na podnikání, které bohatě pokryje úrok hypotéky vč. splátky. Naopak nepůjčovat si na projídání... na běžnou spotřebu.
Jen detail: zhodnocovat finance lze VŽDY i lépe, než je nechat zahálet na bankovním účtu... Úrok 0,1 - 3% p.a. (který rozhodně není v každé bance) při inflaci 6,2% (letos ČR) je prodělek cca 3%. Takže o tomto bych vůbec neuvažoval.

176650

19.11.2008 15:44

RE: lichváři?

ctenar 62.?.?.?

Reakce na 176160

Vzdyt to v bode 2 pisete! Trh je presycen, tzn. zbozi tohoto druhu klesa na cene. Nikdo si ho nechce kupovat, ale ja musim prodavat (situace bank), cena nadale klesa a dalsi lide krachuji protoze plati hypoteku na neco, co uz nema hodnotu te hypoteky (mimochodem podobna krize hypotek byla v Britanii v 80tych letech).
Takze rust cen nemovitosti se pohybuje spise po sinusoidni krivce, nez aby stale rostly. Jednou za cas trh krachne, ceny padnou a zacne se znovu. Jediny kdo je bit je spotrebitel (tj. potencionalni majitel hypoteky), nikoliv banka, ta si majetek zabavi a pokud neni ve financnich problemech, proda ho az se cena vysplha (pokud vubec, ve 30tych letech se ceny zpet uz nedostaly) nekam, kde z toho alespon nebude ztratova.

Vsechno co rikate je pravda
1. v dokonale fungujicim systemu (mohu stejne snadno prodat vec zatizenou hypotekou, jako vec nezatizenou hypotekou)
2. za podminky ze trh neustale roste (to neni pravda a nikdy nebyla, neustale se opakujici krize , a ze od 30tych let jich bylo nekolik mensich, ukazuji ze ta krivka neni y = x.

176233

20.11.2008 19:12

RE: lichváři?

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 176160

...milý pane, o tom si povíme za pár let, nedejbóže měsíců.
Bezúročná půjčka na bydlení či na cokoliv, podložená odpovídající schopností ji splácet - to je řešení.
Ale nejste ve stavu, kdy toto můžete pobrat. Omlouvám se za pejorativní vyjádření, je to míněno jako smutné konstatování kvalit propagandy, pocházející z uplatnění "principu zisku". Máme to bohužel zadřené hluboko pod kůží.
Tento princip byl také jedním z důvodů pro formulaci odnože křesťanství. Muslimové mají leckterá pravidla lepší, ale propaganda mele jen o tom, co mají špatně.
A lidi jsou líní si to nastudovat, viďte?

176410

22.11.2008 11:47

RE: lichváři?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 176410

Mohl byste být konkrétnější a korektnější? Neulpěte na úrovni nedokazatelného štěku "to si povíme za pár let". Jste-li ve stavu, který vám to umožňuje pochopit, bavme se zcela konkrétně (příklad):
Bydlím v městě, ve větším pronajatém bytě. Platím měsíčně nájem 15.000 Kč.
Splátka hypotéky 3.000.000 Kč by činila cca 18.000 Kč. (Někde mimo město jsem dnes četl nabídku na nový dům vč. pozemku za konečných 2,2 milionu... ale dejme tomu, že uvažuji něco o chlup lepšího, za 3 miliony).
20 let splácím (tak jako tak někde musím bydlet), a oproti nájmu bytu mi pak skutečně patří dům v hodnotě 3 miliony (dnešní cena), ale po dvaceti letech bude dům hodnotnější cca o 100% (nemovitosti trvale rostou, krátkodobé výkyvy neuvažujte -jsou dolů a pak zase nahoru, lidí přibývá a tím i potřeba bydlet se nezmenšuje). Za navýšenou měsíční platbu 3 tisíce Kč tedy získám do vlastnictví dům v tržní ceně 6 milionů (dejme tomu v roce 2028). A stálo mě to jen 240x 3.000 = 720.000. Zisk nejméně 5 milionů. Nejde tedy o propagandu, ale o skutečně nabytý majetek v té hodnotě. A děti něco zdědí (na rozdíl od prvého stavu, kdy bych neměl nic, a děti nic nezdědily. Pravda... mohl bych "prožrat" o 3.000 měsíčně víc. Neuvažoval jsem také průběžné navýšení cen nájmů až na dvojnásobek na konci 20-letého období, COŽ JE PODSTATNÉ, takže de facto nepřeplácím nic (žádné +3.000)... spíše šetřím. A nový dům nevyžaduje mnoho oprav (mj. je v záruce).

O bankovním a půjčovním systému u muslimů dobře vím, a už jsem o tom psal tuším i zde. Pokuste se nepodsouvat mi své mylné dojmy jako fakta. A nedělejte ze sebe jediného nelíného chytráka [velký smích] a z druhých blbce, když o tomto měli informace možná dříve, než jste se jich vůbec dopídil vy.

Ještě něco pro pana "čtenáře", který kritizuje, že by muselo jít o ideální systém a říká cosi o sinusoidách (nedokazatelné - nemovitosti trvale rostou). Kouzlo je v slovu NOMINÁLNĚ! Neboli nemusí jít o žádný dokonalý systém, ale cena peněz klesá inflací donekonečna a nominální částky mohou stoupat taktéž donekonečna. Částka ceny domu je po 20 letech nejméně dvojnásobná, protože došlo k inflaci. Faktem ovšem zůstává, že 1) vlastním =bydlím ve svém 2) dům plní lepší užitné funkce než pronajatý byt 3) dům je na výhodném pozemku, který za 20 už nebude k mání... pozemky s dobrou polohou už budou dávno zastavěny 4) děti něco podědí 5) nebo já si na splacený dům můžu vzít americkou hypotéku a po zbytek života bydlet a současně si z peněz žít v hojnosti. Což v případě nájmu (NE-hypotéky) prostě nebude.
Prosím informaci, kde jsem udělal chybu. Myslím, že takto to prostě je. Inflace bude spíše růst než klesat... je to tak v každé zlé době, tudíž splácet budu méně hodnotnými penězi, přičemž nominální výši (resp. úrok) si mohu předem zafixovat.

176520

23.11.2008 1:54

RE: lichváři?

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 176520

Milý anonýme, mluvíme každý jinou řečí. Venda Klausů cosi povídal o tom, že cena je otázkou dohody.
Máte sice pravdu v popisu, jak jej vidíte a s vámi většina lidí.
Na druhé straně si můžete najít na netu partičku zedníků, kteří mají kamarády v ostatních profesích - a postavíte ten samý barák za polovic.
Ale pokud zastáváte většinové myšlení, máte většinové výsledky. To dokazuje i vaše reakce, na tématu nezáleží.

Možná dělám z lidí blbce, ale vesměs se ozvou jen ti, kterým to sluší.

Možná se "zas pletu", ale domino, na které spoléháte (cena po splacení = dvojnásobkem) - to domino se už řítit začalo. Je docela možné, že roky budete splácet ty tři melouny + úroky .....a dům v podobné kvalitě bude k mání už v průběhu vašeho splácení za dva melouny.
No, ale každý jsme svého osudu strůjcem, svou omylnost připouštím, vlastním jen selský rozum a bič dost velkého sedláka. V současnosti zatím nepoužitelný (rozum i bič).

176551

24.11.2008 19:01

RE: lichváři?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 176551

Milý výrobče dveří, opravdu mě už ty "duchaplné" narážky o anonymech unavují. Někdo je zřejmě exhibicionista, a hledá jak se zviditelnit, a to osobně (nebo i reklama?). Možná je tak trošku naivka, a může na to i dojet. Někdo jiný zase nestojí o to předvádět svou identitu, své výrobky ani své "geniální" "vynálezy", ale chce si prostě jen pokecat k věci. Byl bych rád, kdybyste to alespoň vy při vyšším předpokládaném IQ pochopil. Že se otírají neméně anonymní chudáci s trojpísmenným nickem, kteří si tím léčí argumentační impotenci, na to jsem si už musel (ač s nelibostí) zvyknout.

Pokud jde o partičku zedníků a domu za polovic [velký smích] tak to se musím panu podnikateli za tu naivitu v duchu smát. Je pověrou chudých a prostoduchých, že jim někdo něco dá/udělá zadarmo nebo skoro za pusinku... jenom kvůli jejich hezkým očím, nebo proto, že se znají. Pro poskytovatele služby (profíka) je to kšeft jako každý jiný, a nanejvýš sleví 10%, když to půjde bez faktury. A jeho sehnaní kumpáni nemají k příjemci služby (stavby) už žádnou vazbu, a tudíž ani důvod ke slevě. Každý totiž musí vydělávat, život je boj, a příležitost se musí chytit za pačesy a ne promarnit sentimentálním darováním části svého odpracovaného výdělku. Jistě... je možné mluvit o reklamě doporučením, ale u stavby domu je to málo časté. Nehledě na fakt, že zedníka třeba osobně neznám, a doporučení někoho třetího může znamenat také to, že dotyčný si se zedníkem domluví ještě provizi za "dohození zakázky".

Je typické pro chudé (myslím ty věčně chudé, už z podstaty, díky svému myšlení), že uvažují, jak ušetřit. Snad se domnívají, že zbohatnou z uspořených korunek za levnější věci.
Bohatý člověk naproti tomu uvažuje systémem: mám náklady? -co se dá dělat... musím na ně víc vydělat. Jistěže ani tento zbytečně nerozhazuje, ale svou mysl upíná trošku jiným směrem. Sleduje PODSTATNÉ! Nezatěžuje se (a nemarní čas) s počítáním drobných. A tak někdo je pozadu, a jiný holt vede.

Vaše obavy z poklesu cen nemovitostí nechápu -doložte to na příkladu KDYKOLIV z novodobé historie lidstva. Nemovitosti vždy rostou, jsou nejbezpečněji uloženými penězi (až na naprosté výjimky). Takže buď nedramatizujte s dominem, nebo to doložte.

176651

25.11.2008 0:19

RE: lichváři?

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 176651

Milý anonýme, jsi unaven spíš nedostatkem svědomí, lidé nemusí být exibicionisti, když vystupují pod svým jménem nebo dohledatenou adresou. Býval to i znak slušnosti. Takže ze příště zamysli nad sebou a svou hladinou geniality.
Věřím, že tobě by zedníci ten barák pěkně natáhli, oni nejsou blbí, poznají, kdo je "jejich" a kdo chce jen ušetřit. Na to malinko zapomínáš.
Druhou věcí, se kterou nepočítáš je položkový ceník prací firem, zahrnující platy některých zbytečných článků ve firmě.
Třetí "stranou (tedy materiálem) mince" je výběr vhodné party. Vztahy řemeslníků "na volné noze" jsou zkrátka řízené jinými principy, než které fungují mezi zaměstnanci firmy. A dost záleží, kdo a co od takové party může očekávat.

Ze slov, která jsi použil k hodnocení této formy "stavby nemovitosti" věřím, že ba s tebou docela vymetli, koledoval by sis, že "se" ti nabídnou přesně ti největší lemplové a trdla.

Kdo zná řemeslo, ten nekupuje jen levné věci, to dělají jen ti, kdo byli líní se učit rozeznávat a spojovat typ člověka se způsobem jeho práce - anebo se dostali do potíží genetickou formou blbosti, stále cvičenou reklamami na kdejaký šunt. Dobře jim tak.

A doložit možný propad cen nemovitostí? To je na dlouhé povídání o principu "zlatého telete", který se stěhoval během doby do stále méně krytého společného jmenovatele mezi vykonanou a potřebnou prací. Omezené množství zlata začaly tak suplovat předměty dlouhodobé životnosti - baráky a sbírky předmětů, o nichž se dohodlo, že mají "historickou cenu".
A protože každá vláda buduje deficit (nerovnováhu ve společnosti) ve svůj prospěch, bylo nutné občas baráky a další "měnu" vyřadit válkou, aby se mohlo začít znovu.

Dneska je to válka o naše podvědomí - pomocí manipulace vědomí reklamou a účelově "ohýbaným" zpravodajstvím o všem možném. Zkrátka to domino už jede, a ty "záplaty" jen oddalují formální přiznání kolapsu vědy makro/mikro/eko/nomické.

Teprve, když se pravidla mikro a makro oddělila, pak bylo možné zjistit, že samostatně nemohou fungovat do nekonečna. Takže nové přerozdělovací struktury budou nejspíš na bázi vnořených množin, kdy menší množina bude leckdy součástí některé nejvyšší. Ono to tak dnes už funguje, ale zatím bez možnosti průhledné kontroly. A o tu se snad postará internet, pokud jej nezavřou. Pomalu vařená žába také pozná, kdy je už tepla nadbytek. Zákony platí do doby, kdy jsou vymahatelné.

Postavení matematiky a ekonomiky na pidestal pak zatemnilo lidem schopnost myslet po selsku. Postupně přicházejí na to, že majetek nenahradí dobré vztahy - ale dobré vztahy nahradí leckdy potřebu majetku. Až nás takových bude víc, tak se ten selský rozum zas do Čech vrátí.

176667

25.11.2008 20:45

RE: lichváři?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 176667

Obecná teze: člověk, jemuž je něco vytknuto, vysvětleno, a řečeno, že tím unavuje, a on provede vzápětí to stejné, je jednoznačně blb (člověk hloupý) nebo dělá naschvály... je provokatér. Ani jedno mu není ke cti. Pokud ten "inteligent" navíc užívá tvaru "anonýme" (dlouhé Ý), pak je věc ještě jasnější.

176759

25.11.2008 22:22

RE: lichváři?

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 176759

[smích] , ostatní si udělají názor sami, děkuji za odkopání se....

176771

26.11.2008 1:39

RE: lichváři?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 176771

Na odkopávání jsou tady jiní machři [chechtot] (karao.cz)
Ano, názor si udělají lidé sami... kdo píše k věci, a kdo zbytečně a neinteligentně rýpe a píše raději o "někom", o ohýbání, tvaru a zvuku slov a podobně praktické poučné kravinky. Doporučuju taky soustředit se na tu katastrofu s padajícím dominem [velký smích] ...Nechtěl bych mít vaše uvažování ani jeden den.

176794

23.11.2008 2:38

RE: lichváři?

Datel 216.?.?.?

Reakce na 176520

Ze zisku si odectete polatky - voda , odpadky , dane na barak a pozemek , nam tu parchanti zavedli dan na cestu a udrzbu . A vas 3000 profit je v prdeli. Zde v Kanade koupite dum ztratite praci . Behem roku v mem okoli jsou odrovnane 3 mesta . Co ted ? Takze nekdy je hypoteka dobra a a nekdy ne. Nekdy se misto do baraku oplati investovat do neceho jineho a platit rentu . Muze se stat ze budete platit rentu i pujcku. [velký smích]

176554

24.11.2008 19:22

RE: lichváři?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 176554

Bohužel chyba v úvaze [zmaten]
Žádné odečtení poplatků za vodu a odpadky. Ty samé náklady musí platit k nájmu i podnájemník v bytě. Navíc jsou jen ty zanedbatelné daně z nemovitosti (bývaly u novostaveb odpuštěné).
Dále nejde o žádný profit 3.000, nýbrž naopak šlo o 3000 platby navíc, ovšem za výsledný čistý zisk více než 5.000.000,- ...Asi jste to přečetl nepozorně, nebo nepochopil. Zisk je v několika rovinách!!!
- vystavění něčeho dle svých představ
- komfortnější život po celé 20-leté období (i dál), oproti životu v cizím bytě
- na konci vlastní hodnota ve výši 6 milionů (u uvažovaného domu, při zcela reálném zvýšením tržní hodnoty během 20 let)
- osobní jistota (klid, svoboda úprav, rozvoje... nikdo mě z vlastní nemovitosti nevystěhuje)
- drobné odchylky lze velkoryse zanedbat (jsou spíše ještě ve prospěch domu... neuvažoval jsem důsledně průběžný nárůst i ve výši nájmu (renty)
Špatnou hypotéku si nikdo nevezme, pochopitelně. K úvahám/volbě je nájem nebo stavba na standardní hypotéku (+4~6%).
Ztráta práce je riziko, a ztráta příjmů (nějakým nečekaným neštěstím) hrozí všem. Jednak se na to dá pojistit, jednak se to neděje běžně každému a jednak si hypotéku neberou (a od banky nedostávají) ti nejchudší zaměstnanci s pochybnou uplatnitelností v případě propuštění, ale spíše lidé se stabilnější pozicí. Stejně jako ne všichni jsou schopní, ne všichni jsou odvážní, pracovití a bohatí, tak ne všichni mohou žít ve vile a jezdit v Lamborghini. Lidi jsou prostě různí, a nechápu stále ty úvahy některých se socialistickým myšlením, že každý má "nárok" na všechno (stejné). Samozřejmě VŠE je individuální.

176652

23.11.2008 2:48

RE: lichváři?

ada 66.?.?.?

Reakce na 176520

Ale hlavne platit extra na dluh ( to je to co zid nechce, nekde dokonce pod pokutou ) aby jsi si snizoval puvodni dluh (realny) protoze jinak v pripade 30leteho dluhu platis vlastne 20 let jen interest a na svuj dluh zacinas platit az koncem dluzebniho obdobi.Mnoho lidi je prekvapeno jak male jsou jejich ekvity (skutecna hodnota co ti da banka po propocitani na tvuj ucet ) pri prodeji nemovitosti.Toto neni snaha nekoho davat dolu jen vysvetluji lidem kteri nevedi. A verte pratele hodne lidi nevi ,proto tento system lichvaru muze fungovat jen proto ze lidi nevedi podstatu veci, podivejte v cesku. Lidi co tam bydleli 30 let za 300 mesicne tak najednou jim to zidosystem Rich prodal za miliony , mohou bydlet dal a maji "svoje". Splacet ale budou jeste deti ve starobnim veku Pocitat pocitat pocitat, jak se rika jako zid. [cool] [cool]

176556

23.11.2008 3:38

RE: lichváři?

Datel 216.?.?.?

Reakce na 176556

Ado najdete klicky. Zde napriklad barak za $150 000 -splatka kolem $ 1200 - renta$ 1500 . Profit $ 300 vrazite do vedlejsich vydaju. Vydelek nula. Ale zaverecny rocni odpis Vam neco prinese ze nebudete stratny .A za dvacet roku je barak vas. Zid bude nazrany ,gojim neprodela , stat zaplati. POZOR neda se aplikovat vsude.

176560

24.11.2008 3:04

RE: lichváři?

ada 66.?.?.?

Reakce na 176560

Nevim kde je zde ,mluvim o realnych kucach staryc 50 let a prodavajcich se jeste dnes 500-600 000 . Zalezi samozrejme kde se to kupuje lokace je dulezita jiste vis ze pres jeden blok je cen dvojnasobna ale dle meho nazoru je jen jedina sance dluh co nejdrive vyplatit nebo platit cash. Jakmile te zachvati zahynes ,to jiz ada varoval a mel plnou pravdu. Tato pseudoeconomie funguje opravdu na zadluzenosti a hlouposti lidi kteri nevedi a podepisuji neco co ani nectou [cool] [cool]

Oni si vytvorili zakony na to aby vzdy meli pravdu a mohli te legalne okrast . Neni klicek je jenom law

Omlouvam se ze odepisuji pozde ale byl jsem na sabesu

176601

24.11.2008 19:31

RE: lichváři?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 176601

>jinak v pripade 30leteho dluhu platis vlastne 20 let jen interest a na svuj dluh zacinas platit az koncem dluzebniho obdobi
---řeč byla o hypotéce na 20 let (dříve hotové, skoro stejná měsíční zátěž a méně se "přeplácí".
Vaše úvaha je vadná -tomu, kdo si PO ZRALÉ ÚVAZE vezme hypoteční úvěr se stejnoměrnými splátkami rozpočtenými na 240 stejných dílů, ten se patrně rozhodl, že platit bude. Tedy mu může být úplně jedno, jestli splácí jistinu nebo úrok, a v jakém procentním poměru. Je to úplně fuk. Důležité je prostě 240x zaplatit to, k čemu se jako svéprávný účastník smlouvy zavázal. A pak je vše v klidu. Vzít si totiž úvěr, a nevědět, jestli na to budu mít, to je největší hloupost na světě.

176654

27.11.2008 16:44

RE: lichváři?

Pavel.D 88.?.?.?

Reakce na 176520

Jediné pozitivum je pouze vlastnictví nemovitosti, zbytek myšlenek je celkem irelevantní... Nominální cena je jen nicneříkající číslo, které většina lidí chápe "mám větší číslo, mám víc peněz", vlivem inflace, a změn kurzů to ale nemusí být pravda. Nominální cena nemovitostí bude za dvacet let možná dvakrát vyšší, ale pouze u nových domů, váš dům už bude 20 let starý (a technologicky zastaralý) a při přepočtu do stálých cen celkem určitě cena klesne.
Bohužel lidské chápání je vychováno na "mám větší číslo, mám víc" (ale nevidím, že si můžu koupit pořád míň) a ne na "mám menší číslo, ale mám víc" (protože ceny všeho jsou nižší). Pokud by se z ničeho negenerovaly peníze (dluhy) a bylo by jich jen omezeně řízené množství, muselo by k podobné situaci (snižování ceny a zvyšování hodnoty peněz) technologickým pokrokem nevyhnutelně dojít.

176956

19.11.2008 4:32

RE: lichváři?

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 176124

Jenomze velka hromada uveru je neinvesticni povahy, ale i kdyby vsechny uvery byli povahy investicni. A i kdyby vsechny investice byli genialni a ziskove, coz neni prakticky mozne bez nekonecne spotreby Tak system s principielne zabudovanou inflaci, kde penize vznikaji monopolne jako dluh navic zatizeny urokem je pyramida, ktera stoji na nekonecnem pujcovani dalsich penez. Nekonecno je dobre pro mikrokosmos nebo makrokosmos.

Treba pocet lidi je konecny, ve chvili kdy tato informace nabyde konkretni podoby v nasi finacni pyramidove hre a prestanou se v dostecnem mnozstvi vytvaret nove dalsi cim dal vetsi ctverce zakladny novych dluhu, tak tiha starych dluhu zpusobi kolaps. Ze zacatku to jde pomalu, ale i virtualnich pyramid to rychle nabira rychlost. Cirkve moc dobre vi, proc byly proti urokum. I stary Kato vi, proc pujcovani na urok prirovnal k vrazde.

Nase bankovnictvi ma dve destruktivni veci zabudovane primo v principech sveho fungovani. Urok a vytvareni obrovskeho mnozstvi nicim nekrytych kreditu z niceho. Bankovnictvi tim prestalo byt primarne uzitecnym ekonomickym nastrojem, protoze prioritou se stala mocenska kontrola!! A te bylo treba neco obetovat na oltar. Mame bankovni system se zabudovanym krachem, jehoz dusledkem konzumni ekonomika restartovana valkami. Technologie nam dalsi velkou valkou umoznuji pouze jako posledni. Takze?...

176178

19.11.2008 15:36

RE: lichváři?

ctenar 62.?.?.?

Reakce na 176124

Nechci Vam vasi hypotezu moc bourat, ale neni prave bod 3 velka nepravda ? Vzdyt to je jeden z duvodu hypotecni krize v USA. Domy uz ZDALEKA nemaji tu hodnotu, jakou maji hypoteky na ne vypsane. Trzni cena stoupa jen v dokonale ekonomice ( a ani tehdy nemuze stoupat porad, prece jen zijeme v konecnem svete).

176232

20.11.2008 1:38

RE: lichváři?

p 125.?.?.?

Reakce na 176109

...Mafie napriklad pujcuje ale to je lichva.Kdyz to same dela banka je to OK.

176301

18.11.2008 11:11

Chybí mi oficiální vysvětlení

eda521 eda (zavináč) napismi (tečka) cz 194.?.?.?

Musím říct, že jsem v ekonomice minimálně stejný laik jako a autor, ale na druhé straně, když jde o peníze, svůj selský rozum má každý. Podle nepříliš starých zpráv bylo v Evropě rozhodnuto o investování do "systému" ve výši 1500 miliard Eur. Marně se pídím po nějakém oficiálním vysvětlení odkud a kam tento ohromný balík plyne. Samozřejmě, vím to základní: státy se zadluží (ale komu budou dlužit?), aby zachránily krachující finanční instituce (proč nemohou zkrachovat jako každý jiný?). Ale ten balík peněz je natolik šílený - splácení je na roky, možná desetiletí. Jestliže hledáme cestu ven, nestojí zato nejdříve vědět, co se tu vlastně přesně děje?
Otázka pro odborníky: jsme nuceni žít v systému, který kumuluje všechny ztráty v ekonomice až do bodu zvratu, jehož jsme svědky: peníze se jednorázově přelejou do správných kapes a jedeme vesele dál?
Osobně považuji zachranná opatření za veřejnou krádež obcházející všechny zákony - ty platí jen pro plebs.

176114

18.11.2008 20:38

RE: Chybí mi oficiální vysvětlení

8-P 88.?.?.?

Reakce na 176114

Pochopil jste to správně: Banky jsou vypláceny nově natisklými penězi, a lidi to potom zaplatí ze svých úspor díky vzniklé inflaci.
Jsme nuceni žít v systému, který kumuluje všechny ztráty až do chvíle, kdy se měna rozpustí v hyperinflaci, která se dostavuje zpravidla po rozpadu produktivní infrastruktury v dané ekonomice. Za současného stavu k hyperinflaci směřuje většina světových měn, a jediný způsob jak se jí vyhnout je nechat měnu padnout.

176145

18.11.2008 12:30

Zeptejte se pana Barona Rothschilda!

Outofjacket 123.?.?.?

Baron David Rothschild podniknul nedavno cestu do Dubaje (krome jinych zemi Stredniho Vychodu) a vyslovil pri te prilezitosti nekolik pozoruhodnych myslenek ktere - pokud je spravne desifrujete - vam daji odpoved na otazku "jak ven ze zacarovaneho kruhu". Uvadim preklad nekterych jeho postrehu:

"Mame za sebou nejakych 250 let angazovanosti naseho rodu ve financnictvi. Radime obema stranam v ucetni knize a delame to globalne."

V prekladu: "Uz 250 let se vmesujeme pomoci financnich machinaci do svetovych udalosti prostrednictvim penez nakradenych lichvou a podvody vseho druhu. Podporujeme tajne obe protistrany aniz by si to uvedomovaly a delame to na celem svete."

A dale: "Nemuze byt pochyb o tom, ze Rothschildove jsou zidovskou rodinou, jsme ale hrdi na to, ze jsme v teto oblasti. Vezme to ale hodne casu nez se podari otisknout globalni stopu."

Takze: "Davame celemu svetu najevo svoji rasovou nadrazenost a jsme pysni na to, ze svou sferu vlivu rozsirujeme i do muslimskych zemi. Musime si ale priznat, ze to zaberu dost casu, nez se nam ty hloupe Gojimy podari dostatecne zotrocit!"

Dalsi citat: "Jestlize se podivate na DNA naseho rodu, zjistite, ze je v ni element tahnouci se celou historii."

Coz v prekladu neni nic jineho nez potvrzeni toho, ze jejich rod se pocita za vyvolenou pokrevni linii tahnouci se daleko do minulosti az k tem kdo jsou oznacovani nekdy za "lizards" (jestery), pripadne jako pocatek dynastie Merovingian. Kazdopadne tedy super modra krev se specialnimi vlastnostmi.

A posledni bonbonek: na otazku, jak se jejich rod dokazal vyhnout soucasnemu "financnimu roztopeni", rekl: "Da se rici, ze mame vice prozretelnosti (pochopeni veci)nez jini..."

Asi nejlepsi preklad by byl, "jednoduse proto, ze jsme tu boudu na vas sami pripravili, vy tupci!"

Je tak tezke videt jake je (jedine mozne) reseni!?

Link zde: http://aftermathnews.wordpress.com/2008/11/07/baro...

Outofjacket

176116

18.11.2008 22:31

RE: Zeptejte se pana Barona Rothschilda!

Jura1 86.?.?.?

Reakce na 176116

S těmi ještěry bych zacházel opatrně....
Ale za celkem prokázanou bych považoval jejich rodovou vazbu na Babylonké vládce (pokrevní linie táhnoucí se daleko do minulosti) a tajnou organizaci označovanou za Babylonské bratrstvo, která podle všeho stála za vznikem všech 3 hlavních náboženství naší části světa.

176150

19.11.2008 4:34

RE: Zeptejte se pana Barona Rothschilda!

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 176116

Nagove byli valecnici a ne nejaci kupcici. [mrknutí jedním okem]

176180

19.11.2008 16:02

RE: Zeptejte se pana Barona Rothschilda!

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 176116

Velmi výstižné [smích]

176234

18.11.2008 12:55

Základem všeho podnikáni je bankovnictví,jak pro stát,tak pro firmy.

Kozoroh 59.?.?.?

Ambrose Evans Pritchard:
What AEP is saying is that the US authoritites deliberately let Lehmann fail to cause a market crash, which would put the public and the politicians in a panic. The financial masters of America would then be in a position to dictate their terms for a rescue.

Všechno je jenom a jenom kolotoč peněz, ten, kdo ten kolotoč roztáčí, ten jediný ví,co přijde v příštím čase a co ne. Soukromé banky USA, jež mnohé neplatí taxu, celkem v počtu 110 se hlásí o podporu vlády, z kapes danových poplatníků. Banka Goldman Sachs, jež kdysi financovala, tak zvanou "bolševickou revoluci, dostala od vlády, z toho samého hnízda, co jsou oni, na 5 billionů dolarů. Když stát nevlastní banky, tak, už je předem odkázán k zániku, neexistuje cesta ven. Nazorný příklad. Kdýž banka natiskne 1.000 000 dolarů pro stát, tak, stát tímto dluží bance 1. 000 000 dolarů a jsou přímo v bankrotu=dluhu bance. Tímto se stane, že dluh se zvýší s úroky na 1,000.000 000 trilionů dolarů a občani musí nějakým způsobem zaplatit přes 100 bilionů , každým rokem bance, úrok roste a jejich děti a děti, jejich dětí stále platí bance úroky a není vidět konce, tohoto "dědictví". Amerika je neoficiálně zadlužena přes 65 trilionů bankám a ted jim platí "výpomoc". Mnohý president banky si klidně přizná příjem peněz bilionech dolarů, v době, kdy údajně banka tak zvaně" krachuje".
Jeden nenažraný pohltí výsledky práce milionů lidí, že ano? Těch, nenažraných je tolik, že celý národ, dělá jenom na ně a jejich kamarády= politiky a všichni z nich, neplatí daně, oproti okrádaným občanům.Tak, Goldman Sachs si sám napsal odměnu 7 bilionů dolarů po obdržení federální "pomoci".
Amerika je na cestě občanské války, revoluce, nebot to okrádání nejde do nekonečna, jediné řešení, dříve a nebo později, je typická "ruská revoluce" doslova vymlátit nenažrance do posledního, jinak, se lidé stanou doživotními otroky i se svými dětmi, s pokolení na pokolení, možná, že tato revoluce bude celosvětovou revolucí, nebot bohatí si myslí, že se narodili k tomu, aby jen kradli, ale oni tomu říkaji obchod.
Když, v arabských zemích někdo něco ukradne, tak, mu useknou pravou ruku, ale, když obchodník se zlatem, primíchává stříbro do zlata a prodává to, jako čisté zlato, tak je tak zvaně šikovný v obchodě a nikdo mu neseká ruku.
Příčinou všech revolucí byl vždy nepoměr mezi vládnoucí třídou a lidem na ulici, že byla jejich nuzota využita k jiným účelům, je věc jiná.
Bohatí vědí dobře, co je následek revoluce, ale, stále zkoušejí jit tak daleko, pokud jim to lidé dovolí= umožní.
Proto, byl president Kennedy zabit, protože začal tisknout vlastní peníze, bez dluhů bankám.
Bud oni a nebo my, je otázka budoucnosti.
*The ownership of the 12 Central banks, a very well kept secret, has been revealed: 1. Rothschild Bank of London 2. Warburg Bank of Hamburg 3. Roths...Automaticky kráceno

176118

18.11.2008 16:02

Myslíte si, že je u nás demokracie??

Vašek 89.?.?.?

Uvažujete, jako kdyby u nás měla být demokracie. Takhle u nás přeci už dávno nikdo nemyslí. Na př.: V televizi se reportéři ptali Vlčka, zda se uvažuje o odvolání z čela sněmovny. Kdyby u nás byla demokracie, pak by odpověděl (resp. všichni tázaní by odpověděli), že to závisí na hlasování sněmovny. (Takový dotaz položený reportéry by přeci byl nesmyslný.) Jedině v demokratickém státě, kde poslanci hlasují "podle své vůle a podle svého přesvědčení", by takováto odpověď byla adekvátní. Nikdo z tázných ale takovou odpověď nedal. To znamená, že se používají v parlamentu jiné, než demokratické, postupy. Pak ale i úvahy o ekonomice ztrácejí smysl. Nelze přeci očekávat od představitelů našeho státu pravdivou odpověď. To by totiž znamenalo přiznání neexistence demokracie u nás. A tak se dozvídáme, že nám nic nehrozí. (???)

176129

18.11.2008 17:09

Nový system v ČR

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě saliss4 (zavináč) centrum (tečka) cz 83.?.?.?

Takže jednoznačně jsem proti tomu kdo je čech a jde proti čechu vy nikdy nic nedokažete až se budou dít velké věci v této zemi a vy nevěřícně budete koukat tak pak vám to možna dojde jde o to zbavit se toho strachu !! Který máte od komunismu a s predešlých dob .. Tahle vláda nám nevládne ale otročí nás a jestli se jí někdo zastane z´tak klobouk dolu zradce aspoň nedržel hubu neboť a teď promiň te ale KURVA CO PAK JSTE ZAPONĚLI CO LEGIONÁŘI CHTĚLI ? jSI ČECH A PROČ JDEŠ SÁM PROTI ČECHU .. Vždyť my už jsme menšina v naši zemi doprdele kde až zajdem co ? že nakonec se budem mlatit na chodnících proto že je jinak oblečeny ? proto že je jiného vyznání ? spojme se a uděljme něco nového silnějšího a přestaň me být furt těma skeptiky !! Češi vždy byli hrdý národ Vždy se snažili ať je vše v pořadku jo máte pravdu ty časy jsou pryč ale né díky komunistům nebo fašistum ale kvuli těm deseti milionem obyvatel kteří stále přihlíži jen na to jak naše vláda je neschopná něco vyřešit jak všechno rozprodávají a potom si ještě přidají .. Možná ten kdo má hodně peněz tak nad tím mavne rukou ale ž nemávne nad tím že není hrdý na svou zem a nemá být proč podívej te se na to jak když čech slyšší hymnu možná se vám to taky stalo ale ja začnu spomínat na ty časy kde žil můj děda prarodiče a nemužu si pomoct ale ja bych tam chtěl taky žít za 1. Československé republiky !! A na závěr už jen pár slov Pán tatíček MASARYK ZEM5EL JE3TE JEDNOU A TO NA PŘETOČENÍ VE SVÉM HROBĚ !!!!!!!!!!!!!! WWW.BOJPROTILZI.IC.CZ

176133

18.11.2008 20:40

Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?

Alena 90.?.?.?

Tak já vám zdělím svůj osobní pohled na známí všem, začarovaný kruh. Kde vidím zakopaného psa? No přeci v nás lidech. Všichni máme spousty keců, vidíme jasná a možná řešení problému, filosoficky řečníme, buď na diskusích jaká je třeba zde, pěkně v teple rodiného krbu, nebo kdesi v kavárnách a putikách, kde opět vedem intelektuální podoby možných řešení. Tak trochu se ovšem v tom systému sami ztrácíme a zcela nám uniká fakt, že jsme sami obětními beránky tohoto, pro nás, tak nesnesitelného systému, o kterém hovoříme jako o úhlavním nepříteli.
Prostě a jednoduše. Není čas na kecy Dámy a Pánové , pokud se chcete podívat svým dětem, vnoučatům, naší budoucí generaci do očí, je nutné zvednout své líné zadky od stolu, bouchnout do něj a říci si, keců tu bylo už dost. Začít dokazovat na svých činech, že naše slova mají váhu! Ve svých očích Vás zde vidím a to mi promiňte pánové, jako ustrašené přizdisráče, kteří se nebojí pouze tehdy, když o svých možných činech píší jak hrdinové, kteří bitvu již dávno vyhráli. To je největší tragédie, vidět posraného chlapa psát o bitvě, jako jeho vůdce, který šel bojovat v prví linii a za svá slova by položil i vlastní život. Tak z takových mi je na [bliji] [bliji] [bliji] .
Jsem obyčejná, hloupá ženská, ale rozhodně cítím, že mám daleko více odvahy, než-li vy všichni dohromady!!!

176146

18.11.2008 22:48

RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 206.?.?.?

Reakce na 176146

Tohle podepisuji také.

176153

18.11.2008 22:53

RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 176146

Vidím, že Vám pani Alena z batôžteka trčí maršálska palica. Hneď by som sa podriadil Vašim rozkazom, ale voľajako som im neporozumel. Buchnúť do stolu, no to by som aj mohol. Ale čo potom? Zvracať s Vami nebudem, som po dobrej večeri. A vybavilo sa mi z chátrajúcej pamäti, že rozčúlenie nie je program. Až z vás vypadne jasne artikulovaný zmysluplný povel, tak ideme za Vami padnúť do jedného. Aspoň teda za seba to môžem sľúbiť. Ale takéto výkriky:
>Začít dokazovat na svých činech, že naše slova mají váhu!
sú na ho.no! Trénujete, ako vidím, majestatus pluralis. Ale ktoré slová jste mala na mysli ani z kontextu nevymyslím.
>To je největší tragédie, vidět posraného chlapa psát o bitvě, jako jeho vůdce, který šel bojovat v prví linii a za svá slova by položil i vlastní život.
Zase mám problém tú vetu pochopiť, ale to rozčúlenie je perfektné.
Iba že ste mi tým pripomenula, čo ma kedysi napadlo ohľadom prehranej bitky, že existujú iba dva dôvody k prehre: Prvý spočívá v tom, že nie ste na bitku dosť pripravení, druhý potom je ten, že neveríte, že ste na bitku dosť pripravení. Ale teraz ma napadlo, že je i tretí možný dôvod - že bitka je dopredu stratená, keď sa vo vojenskom tábore motajú pod nohami maršálky. [velký smích]

176154

19.11.2008 1:39

RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?

Alena 90.?.?.?

Reakce na 176154

Buchnúť do stolu, no to by som aj mohol.
>Ale čo potom?
Teď si ze mne děláte srandu člověče. Co potom? Přeci věřit, když bouchnete vší silou do stolu, ta z něho zbydou jen třísky, pokud je ze dřeva a ne z kovu, pak doporučuji na kov pilu. Nezvracejte, škoda dobré večeře, ale větší škoda dobrého člověka. Chcete mi říci, že rozčílení není program? Domnívám se, že opravdová nenávist, zloba, nasranost je první výzva k programu. Jsme lidé, kteří znají pravou pozemskou Lásku, nejsme Bůh, či Bozi, kteří umí milovat pouze Láskou sobeckou = Bůh je Ego. Ego vyvolává smrtelný strach o sebe samu, miluje natolik své já, přesně tak jak dokáže milovat jen sám Bůh. Proto tito lidé si myslí, že jim Bůh toto poselství seslal, aby vládli boží silou. Ač si sami nepřiznají, myslí si, že se stali Bohem. A jak víme, když lpíme na svém já a milujeme ho, přesně tak dokážeme i nenávidět až k smrti nenávidět, žárlivost, kvůli které se tolikráte zabíjelo.
Chcete program? Vždy budu bojovat jen za pravou pozemskou Lásku, protože vím,jako člověk,že za pravou Lásku bych položila i svůj vlastní život, bez takové Lásky jsem stejně mrtvola. Upřímně Vám povím, že přetávám kolem sebe tuto Lásku vidět a začínám přestávat vidět jediný smysl mého života,který mne jedině dokáže udržet při životě a to je pouze Láska k živému, nikoliv k Bohu, nebo představám. Bez Lásky umírám, chcete-li to takhle. To je můj jediný program,o kterém vím, že pro mne funguje 100%!

Chcete slova, které pro mne mají váhu?

Prostě a jednoduše VĚŘIT BEZ POCHYB!
Přesně tak, jako malé děti věří na pohádky. Kde není žádný Bůh! Kde jsou jedinými živými představiteli Láska, dobro a štěstí.


Víte, připadá mi, dle toho co píšete, že jste přestal sám věřit na pohádky, ale pohádky píše sám život, pane. Vy místo prvního slova ve větě jste nenapsal vítězství ,ale prohru. Pouze vítězství je jediným možným smyslem začít bojovat se zlem, pokud se do něho vůbec chceme pouštět. Kde věřit znamená bez pochyb a rovnou po hlavě. Že se nestydíte chlape!

176171

19.11.2008 9:02

RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 176171

>Teď si ze mne děláte srandu člověče.
To ste sama poznala? Tak už je to s Vami o trochu lepšie. Viete, mne to prišlo ako najlepšia reakcia na Vašu sebaobdivnú hysterickú slovnú hnačku.
>Co potom? Přeci věřit, když bouchnete vší silou do stolu, ta z něho zbydou jen třísky, pokud je ze dřeva ...
Už som sa toľkoráz nabúchal do stola, toľkoráz zadrel triesku, a toľkoráz si veril, že by som chcel teraz najprv použiť svoju hlavu a že sa o to snažím už nejaký rok...
>Chcete mi říci, že rozčílení není program?
Či som to napísal turecky? Nie je to program, a basta.
>Domnívám se, že opravdová nenávist, zloba, nasranost je první výzva k programu.
Ale o tom píše v tejto diskusii skoro každý (dokonca aj moja maličkosť), žiadny extra postreh.
> Jsme lidé, kteří znají pravou pozemskou Lásku, nejsme Bůh, či Bozi, kteří umí milovat pouze Láskou sobeckou = Bůh je Ego. Ego vyvolává smrtelný strach o sebe samu, miluje natolik své já, přesně tak jak dokáže milovat jen sám Bůh.
Opäť strácam kontakt s textom. Keby len ten plurál, ale i mne naprosto cudzí Boh, akoby Antiboh nejaký satanský. Mne sa ale pod slovom Boh vybavuje taký všeobjímajúci, laskavý, ako vzor pre ľudí, ako jeden z dobrých ľudí.
> Proto tito lidé si myslí, že jim Bůh toto poselství seslal, aby vládli boží silou. Ač si sami nepřiznají, myslí si, že se stali Bohem. A jak víme, když lpíme na svém já a milujeme ho, přesně tak dokážeme i nenávidět až k smrti nenávidět, žárlivost, kvůli které se tolikráte zabíjelo
Ktorých ľudí máte na mysli, tých z predchádzajúceho odstavca asi nie... Viete, hneď by som sa pridal k spolupodpisovaniu tej vašej novej vierouky, ale je to pre mňa nezrozumiteľné.
>Chcete program? Vždy budu bojovat jen za pravou pozemskou Lásku, protože vím,jako člověk,že za pravou Lásku bych položila i svůj vlastní život, bez takové Lásky jsem stejně mrtvola.
Žeby svetlo na konci tunelu? Ale zase mám problém: tá pravá láska, to je zrejme tá najpravejšia z toho Vášho náboženstva? Nečakajte (pri Vašich formulačných schopnostiach) návaly nových veriacich.
>Kde není žádný Bůh!
No konečne jasná reč! Ak ste pre mňa neverca „opisovala“ z Zeitgeistu, tak to ste nemusela. Základ to má dobrý, ale chce to čas, a Vaše dnešné kázanie to skôr oddiali. Sú ľudia rôznych vier vyznávajúci svojich Bohov , a tí majú možno viac nezištnej lásky pre svojich bližných ako čerství fanatici odstraňujúci náboženstvá.
>Pouze vítězství je jediným možným smyslem začít bojovat se zlem, pokud se do něho vůbec chceme pouštět.
Frázy nestačia. K boju so zlom treba tú tenkú hranicu dobre poznať, lebo veľmi ľahko niektorí vášniví bojovníci nasekajú pri tom viac Zla ako dobra.
>Že se nestydíte chlape!
Aj by som sa hanbil, a aj červenal pri tom, keby bolo prečo.
Skôr ako začnete nadeľovať rady iným, poraďte sebe, potrebujete to ako soľ!
I...Automaticky kráceno

176201

19.11.2008 9:14

RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 176171

DOKONČENIE:
Iba ten Váš PS vyzerá dobre. Ale pochváliť nemôžem, lebo si furt pamätám tie sr.čky nad ním.

Ten ktorý vie, že...

176204

19.11.2008 12:32

RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?

Alena 90.?.?.?

Reakce na 176204

Máte pravdu pane, že první příspěvek před P.S. byly sr.čky. Uvědomila jsem si to hned, co jsem to uložila, proto de facto okamžité P.S: Domnívám, že nejtěžším a nejsměrodatnějším, je dát si nejprve do kupy chaos v duši, pak mohu vidět cestu k začátku. Snad se mnou budete souhlasit. Víte, člověk tu zlobu za sebe musí jakýmsi způsobem odventilovat, jinak vnitřně bouchne jak papiňák a průser je na světě. Nejsem přeci magor, abych se z toho buď zbláznila a nebo pos.ala! Bez vypuštění ventilu jiná cesta neexistuje, to mi věřte. Byla jsem si zařvat v lese a je daleko lépe. Brzy se zas ozvu. Mějte se.

176216

19.11.2008 10:25

RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?

E.T. 85.?.?.?

Reakce na 176171

Paní Aleno, dovolte, abych Vám napsala, že jste mimo mísu, chápete, co tu píšete? Až jednou stanete před Nejvyšším, Bohem, Otcem všemohoucím, a Jeho synem Ježíšem Kristem, /a staneme všichni/, jsem docela zvědavá jestli budete blekotat "Bůh=ego" a další kra.viny., co jste zde ráčila uvést. [oči v sloup]

176208

19.11.2008 12:43

RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?

Alena 90.?.?.?

Reakce na 176208

Víte co mladá nebo stará Dámo, s tímhle názorem běžte k šípku! Koho tu strašíte? Doufám, že jen sebe! Na mě tyhle božské kydy opravdu neplatí. Už nyní se mohu egoistickému bohu podívat upřímně do očí a říci mu jak ho momentálně vidím. A jestli ho mám za sobce nyní, tak to mi věřte, že teda mám. Takhle Bůh nemiluje,neměl by, tohle co vidím kolem sebe opravdová Láska ozhodně není! Až ucítím, že Bůh dokáže milovat Láskou člověčí, pak pak mohu teprve stát s ním v jedné řadě. Do té doby ani náhodou!A to říkám jen pravdu, samozřejmě svou, jak to momentálně vidím.

176217

19.11.2008 18:23

RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 176217

.. Až ucítím, že Bůh dokáže milovat Láskou člověčí, pak pak mohu teprve stát s ním v jedné řadě...

A kdo to jako má zařídit, abyste to ucítila? Ten bůh, kterého nenávidíte? To vaše Ego? Jestli něco necítíte, je to výhradně chyba vašeho cítění, ničeho a nikoho jiného...

176252

19.11.2008 19:11

RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?

Alena 90.?.?.?

Reakce na 176252

Dobrý postřeh. Samozřejmě, že je to výhradně chyba mého cítění. [mrknutí jedním okem] Vždyť také co a jak píšu, nepíšu Vám, ale svému druhému já - Egu. Jen tak mohu pochopit a porozumět svému božímu Egu...[smích]))Proto ráda píši, umím lépe číst, než-li, zatím poslouchat, chcete-li sobě naslouchat...[smích]

176256

19.11.2008 19:39

RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 176256

[smích] To nakonec děláme tak trochu všichni, že to, co píšeme nebo říkáme, říkáme "do zrcadla". A slyšíme pouze to, co se od toho zrcadla "odrazí". Jen si bohužel ne vždy uvědomujeme, že to, co slyšíme (co se nám děje) je jenom ozvěna toho, co jsme nejprve sami řekli (udělali).

176258

20.11.2008 1:05

RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?

Alena 90.?.?.?

Reakce na 176258

Po přáních si je teprve kráčím plnit? [překvapení]

176296

19.11.2008 17:00

RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?

jean.laroux jean (tečka) laroux (zavináč) seznam (tečka) cz 217.?.?.?

Reakce na 176208

Bůh možná je a možná není. Pokud je tak nechce být poznán. Nejspíš nezasahuje do našeho vývoje a má pro to svůj důvod. Máme si vše vyřešit sami a pokud se zničíme je to náš osud (svobodná volba), kterou jsme si zvolili. Nechává nás trpět našimi chybami právě proto, že nás tak miluje. Zasahovat (vnucovat svůj pohled) je postojem rodiče k dítěti nebo pyšného jež se nadřazuje. Pokud bůh existuje myslím, že kdysi udělal podobnou chybu a tu nyní již neudělá. Snažil se poradit ale ví, že se musíme mnohokrát spálit abychom sami pochopili. Prostě nás přestal brát jako děti. Dítě je nesvobodné a pokud nám chtěl dát svobodu musel se od dění světa distancovat. Proto se milá paní nebudeme před bohem zodpovídat za své činy jako u nějakého soudu. Nejspíš budeme mít možnost (během našeho života) či v jiné časoprostorové realitě prožít život(y) alternativní abychom se poučili (poznali realitu z jiných úhlů). Dostali jsme dar svobodné mysli a to mělo svůj důvod. Určitě to nebylo proto abychom život nežili a čekali na božský ráj jež má býti odměnou za naši pasivitu a poklonování se pánu bohu. Doporučuji používat víc hlavu než kolena.

176245

19.11.2008 18:31

RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 176245

...Pokud bůh existuje myslím, že kdysi udělal podobnou chybu a tu nyní již neudělá...

To je moc zajímavá a sympatická úvaha. Starý problém, hezky naznačený třeba v Bibli v příběhu ztraceného syna. Bůh možná na jednoho svého syna trochu tlačil, což vyvolalo synův vzdor a pád... A teď to tu na Zemi všichni svými životy znovu a znovu prožíváme a řešíme. Bůh si nás proto stvořil ke svému obrazu, aby se v nás ob-razil, viděl, aby skrze nás tu chybu pochopil a vyřešil... Nejspíš je to jen jeden z nesčetných Božích aspektů, ale nám - lidem - ten nejbližší. [smích]

176253

19.11.2008 19:39

RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?

djb 193.?.?.?

Reakce na 176245

>Bůh možná je a možná není. Pokud je tak nechce být
>poznán. Nejspíš nezasahuje do našeho vývoje a má pro to
>svůj důvod. Máme si vše vyřešit sami a pokud se zničíme
>je to náš osud (svobodná volba), kterou jsme si zvolili.

Citim zde urcite ovlivneni krestanskou interpretaci, kterou neustale omila cirkev, jehovisti etc.

Totiz, vec je v duvodu vyhnani z raje. Jak je nam predkladano, jedna se o trest za zlocin zakazane konzumace.

Coz samozrejme vede k nelogicnosti, jak by mohl B-h vytvorit neco nedokonaleho, co pacha zlocin a pak ten zlocin(a priori vytvoren chybou "vyrobce"[mrknutí jedním okem] trestat?

Vysledkem jsou ruzne uhybne pohledy krestanu a roubovani vysvetlivek, ze B-h nam preci chce dat svobodu a proto nas necha se zde trapit.(svobodu? pri vykonu trestu?? trapeni, kdyz nas miluje?)

Alternativni pohled na vec nabizi Judaismus. Oni ti zide preci jen tu Toru maj asi zmaklou vice.

Clovek pojedl ovoce. To ano, jenze tim, ze ziskal moznost poznavat, se mu oteviraji nove moznosti a schopnosti a preci jenom, vyroba je sice k obrazu B-ha, ale stale je to jen material ten "pisek". Zkratka bytost neuzpusobena unest tihu poznani a proto je vykazan z raje. Aby dospel a naucil se pracovat s rozumem a povznesl se nad ten pisek.
A proto B-h nezasahuje. Dospet muze clovek jen sam.

Nevim jak Vam, ale me tohle konecne zacalo davat smysl.(ac jinak spis ateista/agnostik) [chechtot]

176259

19.11.2008 19:59

RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 176259

Bůh nepodléhá lidské černobílé, bipolární, tzv. časné logice. To jen lidský rozum si musí vše rozdělit na plus a mínus, na dokonalý x nedokonalý ... a musí si vše rozložit do časové linky. Tedy Bůh nestvořil něco nedokonalého, Bůh "na věčnosti" stvořil dokonalého člověka, jenom my tady v čase ho aktuálně vnímáme v té fázi, kdy se k té dokonalosti propracovává. Představte si to třeba na tomto příkladu - Bůh stvořil dokonalý dub, ale vy jej zrovna vidíte ve stádiu výhonku ze žaludu. To, že zrovna vidíte nehotový, "nedokonalý" výhonek ale přeci neznamená, že dub není dokonalý. Máte pravdu v tom, že během "vyhnání z ráje" rosteme a dozráváme do podoby konečného, hotového "dubu" - člověka. Ovšem nestačí nám k tomu naučit se zacházet pouze s rozumem, ale musíme se naučit pracovat i s citem. "Rozumný" může být i mrtvý stroj. Živý člověk musí být nejen rozumný, ale i sou-citný.

176260

19.11.2008 20:40

RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?

djb 193.?.?.?

Reakce na 176260

No, vcelku souhlas, ta "nedokonalost" je v casti krestanskeho a zrejme chybneho interpretovani. Krestane potrebuji nedokonalost, zlocin, trest, kde je to jen mozne.

Judaisticka cast je v souladu s Vami. B-h nestvoril neco nedokonaleho, ale nestvoril to uzpusobene rozumu. V okamziku, kdy "to" rozum dostalo, poslal nas na Zem a dilo je tim dopracovavano do konecne podoby. Tvoreni stale bezi.

Nicmene, nejsem zrovna verici, ja jen predavam a porovnavam logiku dvou smeru, cemu B-h podleha, existuje-li nebo ne to si tvrdit netroufam.

176265

19.11.2008 22:21

RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?

pietroo 194.?.?.?

Reakce na 176259

Ve skutečnosti ty dva pohledy nejsou vůbec v rozporu. Judaismus má z rozumu nakonec strach, protože vede až moc blízko k bohu, na proti tomu Ježíš tím že vlastně mluví o bohu jako otci a že vše co je otce je moje a to pak předává lidem jako "ducha" potenciálně...kam se hrabe judaismus, dnešní věda (koneckonců mnohdy vlastně jen židovská sekta např.sociologie, psychologie, ekonomie...). Znáte nějakého Žida s kterým se dá racionálně bavit, třeba o této dialektice ("hřích" který vede k poznání tedy sebereflexi) nebo rozvoji poznání? Já ne. Jen pár povrchních frází a to je vše. Případně se ještě zatváří tajemně nafučeně kabalisticky jako že je to nevýslovné tajemství a to je vše. To jako má být to poznání kvůli kterému opustil ráj? To se pak nejde divit když se do toho ráje chce vracet v podobě komunismu, dnes EU, sionistické světovlády...co je to za poznání, když jen následuje své tupé instinkty? Proto nakonec ne-Židům dojde pravda dřív než Židům, to je koneckonců už v Tóře, i díky tomu, že vidí co Židům chybí. A ten chybějící kousek, to je ta pravda. Bez Židů by to ale neuviděl, ale jestli tím se chce Žid pyšnit...

176279

19.11.2008 20:14

RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?

Alena 90.?.?.?

Reakce na 176245

nikdo nepronikl. Nevím, jestli mohu odvážně napsat, vlastně už píši mé pocity této zkušenosti. Ano také jsem zažila stát na dně před propastí, znám jeho vyplutí do výšin a pád na zem a to bez jediné berličky. Pouze sama se s sebou a příroda. Nikomu ten pocit nepřeji, ani úhlavnímu nepříteli. Nyní mohu napsat, jsem vděčna za tuto neocenitelnou životní zkušenost. Píšu tedy ze zkušenosti. Příroda učinila to co měla, nenechala mě zešílet - nevzít berličku - chuť života mi dala smrtelný strach a neuvěřitelnou sílu přežít. Sama sobě jsem si byla tím nejlepším lékařem své duše.

Závěr:
Řeč, která nám byla díky evoluci a přírodě postupně dávána až po dnešní, slova, která tvoří větné slovní vazby, příní, zkušenosti, učení, myšlenky srozumitelné a nesrozumitelné jsou jen odrazem našeho zrcadla k našemu já. Pokud někomu druhé zdělujeme řečí slovní vazby, druhý je pouze další centrum informací, která zachytí od nás. Ale ve své podstatě jsme si sami sobě řečníkem a zároveń posluchačem. Něco jako programátor a počítač...[smích]) Zajímal by me Váš názor na mou úvahu..?

176262

19.11.2008 21:19

RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?

micha michaVej (zavináč) seznam (tečka) cz 93.?.?.?

Reakce na 176262

Už trochu vyklidni,nikdo me dlouho srát nebude! [smích]

176266

20.11.2008 11:27

RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?

Spytihněv 83.?.?.?

Reakce na 176262

Závěry jsou fajn. Snadno se smetou ze stolu. Máme pak čistou desku pro nové závěry.

Mě to připadá dobrý, když vezmu v potaz, že mi ego patrně upletl někdo jiný, pak je ten zrcadlový náhled použitelný způsob jak se dostat z vězení ega.

Ovšem je tu furt nebezpečí, že pohazování s pojmy je nucení protistrany přijmout jeho verzi chápání slova a opět vytváření smyčky – ega. Pak se opět nabízí zrcadlové chápání jako použitelné, proč ne, přijde mi to dobrý… [smích]

je tu za nějakým účelem. Může být vymezením vůči Ty. To by nám však dotěrně nekladlo otázky. Pokud to ten prevít dělá, znamená to, že je tedy v nějaké ? . Co jsem, tedy? Nechci to pojmenovat, to však neznamená, že tam nic není, páč to dráždí to . Účel tu tedy je. Proč ho nezačít využívat, tím z něj přeci děláme účel.

PS.: Taky mám rád pohádky (ty naše) [smích]

176370

20.11.2008 12:06

RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?

E.T. 85.?.?.?

Reakce na 176262

Milá Alenko,

Bla, bla, bla a zase bla, bla, bla. New Age na pochodu!!!NEROUHEJTE SE!!!! A vy ostatní nevěřící mudrcové také!!! Protože ON je. [smích]

176374

19.11.2008 1:59

RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?

Alena 90.?.?.?

Reakce na 176154

P.S.: Napíšu Vám to prostě a jenoduše jako malé dítě, které věří na pohádky. Miluji pohádky, jsou spojeny s celou mou duší a srdcem. Vím, že pohádky existují, jako vím, že existuje čistá Láska! Nechci nic za Lásku, jen ji chci mít! Je to snad příliš sobecké chtít milovat a být milována, pane?

176172

20.11.2008 19:24

RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 176154

bingo, kamaráde, uřídit emoce je ten největší problém.

176411

18.11.2008 23:08

RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 176146

>Prostě a jednoduše. Není čas na kecy Dámy a Pánové , pokud se chcete podívat svým dětem, vnoučatům, naší budoucí generaci do očí, je nutné zvednout své líné zadky od stolu, bouchnout do něj a říci si, keců tu bylo už dost. Začít dokazovat na svých činech, ...

Velmi úsměvné. [chechtot] Proč? I k sebenepatrnějšímu činu je třeba nejdříve vědět ... CO činit. Nebo ne?

Pohleďte, paní Aleno, na zdejší diskusi. Ve většině jen závist, nenávist, lkaní nad vlastním osudem, žehrání na "zlý systém", arognace a hulvátství vůči případným oponentům, a neustálé "otevírání očí druhým". Bezbřehá sebedůvěra ve vlastní "osvícenost", ve svůj (většinou jen na iracionální víře postavený) názor. Všechna čest výjimkám. [smích] Souhrnně řečeno, většina z "rozhněvaných" umí říci, CO NECHTĚJÍ. A nic víc.

Proto soudím, že se maličko mýlíte. Nejde jen o to, zvednout zadek a jít se bít. Je třeba vědět, ZA CO. A to zde nenajdete ani v náznaku. Ono totiž bořit je snadné. To dokáže každý ... Ale něco konstruktivního vymyslet, to je velmi obtížné. To dokážou jen nemnozí.[mrknutí jedním okem]

176158

19.11.2008 0:18

RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?

mtk 80.?.?.?

Reakce na 176158

Za volební systém paní Jarmily (nebo jiný, skutečně demokratický), za cílem odstranit cizince s loajalitou k nejmenovanému rasistickému státu z české vlády a parlamentu. Otevřít masmédia VEŠKERÝM informacím. Vystoupit z EU a NATO. Obchodovat s Ruskem za rubly [chechtot]. Být co nejvíce soběstační - obnovit mj. vlastní výrobu cukru, zachránit čs. sklářství a jiná ze zahraničí likvidovaná tvůrčí odvětví čs. státu. Může následovat dlouhý seznam dalších cílů, jejichž smyslem je zlomit Vaši Vládu, vojto49.

176165

19.11.2008 13:12

RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 176165

Vše, co jste vyjmenoval (vyjma fikce paní Jarmily), už tady jednou bylo. Těmito cíly masy nenadchnete. A účetní volební systém? Pohleďte do diskuse pod jeho oficiální prezentací. Ani JEDEN bezvýhradný souhlas. Za to se máme bít?

Děkuji tedy, že jste do písmene potvrdil má slova, pane Mtk. Názorně jste předvedl, že vymyslet něco nového a konstruktivního, dokážou jen nemnozí. [smích]

176219

19.11.2008 22:14

RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?

mtk 80.?.?.?

Reakce na 176219

Jste na sebe pyšný? Nemáte být na co, jen takticky mlžíte (kolikátý je to protokol?) [vyplazený jazyk]

176278

19.11.2008 22:21

RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?

micha michaVej (zavináč) seznam (tečka) cz 93.?.?.?

Reakce na 176278

Číslo sdělím pouze vyšetřovateli. [smích]

176280

20.11.2008 19:31

RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 176219

Vojto, zkuste tohle:
http://www.karao.cz/KARAOops/Realizacevolebareferendsyst%C3%A9mKARAO/tabid/135/language/cs-CZ/Default.aspx
...inspirovala mě Jarmilka, rád bych v případné polemice zjistil, kde je moje verze hlasovacího systému chybná.

Teda v případě, že se budete obtěžovat při čtení se zápisem svého myšlení.

[smích]
(omlouvám se za svou neschopnost pořádně vložit odkaz)

176413

20.11.2008 22:10

RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 176413

Děkuji Vám pane Janko za důvěru. Má oponentura bude stručná a předem děkuji panu editorovi za laskavou toleranci k OT.
K věci. Váš systém prolomím nabídkou peněz, převyšujících nominální hodnotu volebního listu. Cituji :

> Pokud se občan odhodlá volit, předloží u přepážky na poště svůj OP spolu s doručeným, ale voličem nevyplněným volebním listem. Některá pracovnice pošty potvrdí shodu předtištěných údajů s údaji na OP razítkem pošty a datem volby, na všech třech stejnopisech. Volič odejde za plentu ...

a nic neudělá. Před poštou mi pak prodá všechny tři části volebního listu za x,- Kč. Takto nakoupenými volebními listy zvolím, co budu chtít. [smích]

176422

21.11.2008 0:08

RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 176422

I já vám Vojto děkuji za ochotu se projektem zabývat. Je ale možné, že jste přehlédl oddíl o volebním fondu. Strana či skupina, která by kupovala ověřené hlasy "před poštou" by musela přeplatit nominální hodnotu volebního lístku, která má svá dohledatelná pravidla.
Uznávám, že mohou existovat skupiny, které by po propočtení potřebných vícenákladů takové riziko podstoupily. Volič, toužící po penězích tímto způsobem sice v současnosti jistě existuje, jde o propočet oné nominální hodnoty. Pokud bude blízká penězům, které strana dostane za hlasy pro ni - tak je potom vaše navrhovaná možnost poněkud kontraproduktivní. Čím větší strana, tím větší vícenáklady.
Nebo špatně uvažuji?

Navíc je zřejmé, že podobný systém voleb je možný jen v případě, že si jej lidé vynutí, což zatím nepředpokládám.
Je sice teoreticky možné mnou uvedenými postupy vyvolat více voleb (+ volebních fondů) a tím z daného regionu vytahat víc peněz pro nenažrané voliče - ale spíš věřím verzi, kdy nutnost a stav společnosti donutí vládce i poddané k nějakému podobnému volebnímu systému, postaveném na skvělém nápadu paní Jarmily.

Touha vidět/rozeznat/ověřit jen sám kdykoliv po volbě svůj kód u strany, které vkládám svou důvěru - je zkrátka argument zralosti osobnosti. Chápu, že mnozí pestrobarevní spoluobčané tuto hladinu ke svému štěstí nepotřebují. Ti ale budou stejní vždy. Nemůžeme být všichni nejlepší. Máme je tu jako test naší trpělivosti a našich schopností nastavit i jim pravidla, platná pro nás.

Nejsem v matematice zběhlý, uvítám, když někdo provede propočty, kolik vícenákladů by stálo některou velkou či malou stranu, aby nakoupila dostatek hlasů ke svému vítězství. Tuším, že na státní volby jde asi o "pětikilo" na hlas? Nehledě na to, že průsaky informací postupně znemožní takový typ "víceodpustků".
Stav společnosti ldi donutí být rádi za to, že se jejich hlas dá doložit na poště, na internetu i u strany, kterou zvolili, proto je volební list třídílný, volič má originál, internet je jen okamžitá kontrola, kdykoliv uložitelná na disk nebo fotomobil.

Dalším argumentem je konfrontace voliče s voleným v případě, že zklamal či splnil jeho očekávání. Je ve hře více faktorů, než jen finanční prospěch. Tuhle nebo jinou "pastičku na švindlování" třeba za čas společně doladíme a "nabídneme" vládcům.
Ale jsem rád za vaši reakci, vždycky je dobré předpokládat ten nejhorší průběh. Pak může být člověk překvapený jen příjemně.

PS: Vladimírovi se také omlouvám za částečné OT, ale téma článku vnímám jako dostatečné pro tuto vsuvku.

176429

22.11.2008 17:30

RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?

jean.laroux jean (tečka) laroux (zavináč) seznam (tečka) cz 88.?.?.?

Reakce na 176413

Otázka elektronického volebního systému je velmi zajímavá. Myslím ale, že se KARAO vydalo poněkud nesprávným směrem. Uvažujme čistě teoreticky a představme si, že by existovala politická vůle tuto myšlenku realizovat v praxi. Karao se pokouší o realizaci myšlenky tak trochu z pozice systémového integrátora. Na poli systémových integrátorů jsou jiné ryby, kterým se nějaká Karao kvalitou nebude nikdy ani vzdáleně přibližovat. Elektronický volební systém by byl projektem na nějž by muselo být vypsáno výběrové řízení a tam by KARAO nemělo sebemenší šanci. Karao by se mělo spíše stylizovat do role zadavatele specifikace pro tento systém a pilovat zadaní tzn. především požadované výstupy ze systému. Dále by měla aspirovat na roli správce systému po jeho realizaci. Tím, že se pokouší realizovat myšlenku Jarmily Kubátové dělají kus dobré práce ale měli by vědět kam směřovat. Osobně bych si dovolil celou koncepci navrženého systému rozšířit a v technologických detailech přepracovat aby byla v souladu s posledními trendy. Házet někam papírové lístky je v době elektronických chipů podobný nesmysl jako v době GPS budovat systém mýtných bran. Na pí. Kubátové je pak dát dohromady lidi, kteří ji pomohou myšlenku přenést do politiky. Zatím s touto myšlenkou okouzlila bohužel jen v akademické sféře a to je málo.

176532

23.11.2008 2:20

RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 176532

Larouxi, vaše chyba je už v první větě, u mě nejde o elektronický volební systém, čtete nepozorně. Elektronická je poze druhá, nepodstatná, ale okamžitá a kdykoliv opakovatelná KONTROLA CESTY HLASU. Systém KARAO je běžná účetní agenda !!!, kde pošta vede část agendy a strany samotné také část. Banka je pak obousměrně prostupnou kontrolou pro všechny tři typy subjektů (volič, pošta, strany). Zkuste si to přečíst znovu - a dohledat cesty těch dvou průpisů, kdy originál má v ruce volič.

Pindy o o integrátorech, výběrových řízenícha dalších fint, kterými se lidé snaží uživit jsou sice pro ně užitečné, ale já mám jinou cestičku.
Použití (vyzkoušení) systému "voleb" lze směrovat do malé či větší firmy, kde lze jím řešit otázky, na které se řediteli hodí, aby znal názory vrstev svých podřízených. Třeba má několik dílen i skupinu lidí, schopných dělat "mistry", (totéž může probíhat i ve vrchních patrech řízení, dokonce simultánně).
Nějaké téma voleb nebo podnikového referenda se najde vždycky.

Samozřejmě místo "stran" je zde ředitel (= analogií výsledku voleb), účetnictví firmy pak zajišťuje záležitost banky i "evidenci stran"[mrknutí jedním okem], vnitřní komunikační systém pak fyzickou i elektronickou cestu hlasovacích lístků.
A když se systém osvědčí (není důvod, proč by neměl, pokud se nějaká ochotná firma najde), stačí jej nabídnout další firmě s referencí o té minulé.
A že se to rozkecá dál, jestli jde o podvod nebo dohledatelný = průhledný systém, to mi asi uvěříte, ne?

A že účetnictví zatím stále v konečné kontrole stojí a padá na "papírcích", to snad víte. Nebo ne?
...ony ty fyzické brány na dálnicích jsou také k něčemu dobré, jsou případnou druhou kontrolou, do které se "hekři" nedostanou tak snadno.

176553

23.11.2008 14:30

RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 176553

Jste na správné cestě, pane Janko. A tou je, nechat svou myšlenku prověřit životem. Zkuste KARAO nabídnout na trhu. Bude-li někdo ochoten Vám za něj (ten systém) čí za ni (tu ideu) zaplatit, je to dobré. V opačném případě ... [smích]

176578

23.11.2008 23:14

RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 176578

Vojto, představte si, že peníze za tuhle dodělávku nemusí být u mě vždy "až na prvním místě". Tenhle píseček ať si hlídá Jarmilka, já mám jiné projekty, taky na ně asi dojde. Dnes jsou samozřejmě také spíš "scifi". (elektronicky vyhodnocovaná diskuze pomocí dvou plovoucích rovnováh).

176594

24.11.2008 1:31

RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 176594

Ano, s tím naprosto souhlasím, Janko. Peníze nejsou to nejdůležitější na světě. Jsou sice příjemné a užitečné, ale pro život v lidské společnosti existuje něco o mnoho důležitějšího. Je to cosi, o čem nám většinou rodiče neřekli. Ve škole nás o tom neučili. A přesto o to velmi stojíme. A instinktivně o to usilujeme. Od malých dětí až po starce, od těch nejchudších až po boháče typu Gatese.

Zkusil byste pane Janko odhadnout, co to je? A k čemu je nám to dobré?

176599

24.11.2008 10:30

RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 176599

...své priority jednak dědíme, jednak nám je společnost "upravuje".
osobně si cením jak vstřícnosti, směřující k přátelství a jeho variacím - ale také si cením schopnost prosadit to, co kdo považuje za dobré. Nástroj, kterým se "to" dělá, se usídlil ve slovu TOLERANCE.
Vyvážit ochotu "vstupu do konfliktu" k ochotě "polknout něco nepříjemného" se učíme celý život.

Vždy jde o pocity sdílení, souladu s něčím, na čem nám záleží. U někoho majetek, u jiného příroda, nebo uplatnění v práci, u dalšího rodina nebo partner - to máte různé.
Nemám rád klišé typu láska, protože v ní je i její "zrcadlo" = nenávist. Jsou i tací, kterým nenávist vyhovuje jako program. To aby dělali těm druhým motivaci.... [smích]

A často platí - podle sebe soudím tebe..
A občas platí, že ne všichni se potřebují prosadit.

176625

24.11.2008 17:01

RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?

jean.laroux jean (tečka) laroux (zavináč) seznam (tečka) cz 217.?.?.?

Reakce na 176553

Janko, propisovací archy jsou věc hezká ale zastaralá. Celé to KARAO mi přijde jako poněkud zpátečnické řešení. Opravdu chcete nahnat občany na pošty a nutit je tam vyplňovat nějaké formuláře ? [smích] Vždyť Vám tam nikdo nepůjde [mrknutí jedním okem] Proč to řešit složitě když to jde jednoduše ? Přihlásím se do systému veřejné správy pomocí elektronické občanky a řeším milion věcí, které mi systém nabízí. Volby, referenda, zakládání stran, autorizace k přístupu do rejstříku trestů atd atd. Chcete výpis ? Papír ? Fajn .. vyjeďte si ho. Když to je dost bezpečné a funguje to u internetbankingu proč by to nemohlo fungovat u elektronického informačního systému státní správy ? Počet pošt klesá. Počet internetových přípojek roste. Jděme s dobou. Karao je myšleno dobře ale praktické provedení je směšně zastaralé [mrknutí jedním okem]

176646

24.11.2008 17:39

RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 176646

Jeane, máte pravdu v tom, že papírové hospodářství pomalu odchází. Ale zatím je počítačová gramotnost ve starší populaci mizivá. Hlasovací systém KARAO je platný pro tuto dobu, kdy jeden papír v účetnictví strany nebo pošty nic nezkazí. S obchodním balíkem má pošta víc práce, nehledě, že by hlasování či referenda nebyla každý den.

Navíc některé dokumenty budou na papíru stále (kupní a jiné smlouvy, také asi zůstane mnoho papírků v účetnictví.
A zde je ten kořínek.

Dokud budou obchody a firmy muset vést papírové účty o nákupech a pohybech ve firmě, do té doby je ten hlasovací nástroj užitečný. Howgh.

Spíš než vaše prognóza mě zajímá, zde jste schopen či ochoten v mém návrhu najít logickou nebo účetní závadu.

Nebo máte lepší návrh popř. projekt?????
Rád si jej přečtu a zhodnotím.

176648

24.11.2008 17:44

RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?

jean.laroux jean (tečka) laroux (zavináč) seznam (tečka) cz 217.?.?.?

Reakce na 176553

btw. Přiznám se, že smyslu a podstatě Vašeho řešení moc nerozumím byť jsem vše četl několikrát. Máte v hlavě nejspíš mnohem komplexnější myšlenku ale tu na svém webu (předpokládám že je Váš) dost nedostatečně rozvíjíte. Prostě máte představu a myslíte, že ji na základě pár Vašich nesouvislých vět a přirovnání budou mít i ostatní. Nebudou! Z toho co jsem pochopil, možná špatně: Chcete přilákat voliče na 100 Kč (či jinou částku), která jim bude v případě účasti na volbách vyplacena. Myslíte, že lidé, kteří na tu poštu přijdou půjdou volit nebo si spíš pujdou vyzvednout svou stokorunu a na propisový arch vykřížují cokoliv? Vždyť ani nebudou vědět jak to mají vykřížkovat. Dokážete si představit na už tak přetížených poštách tu frontu socek, žádajících svou stovku? Chudáci pracovníci na poštách. Budou vysvětlovat, klepat do počítačů a solit. Ti by Vás milovali [mrknutí jedním okem] Představujete plán na totální odstavení pošt v době voleb. Umíte si představit ty vzteklé občany, kteří si půjdou v době voleb převzít doporučený dopis ? Nebo budete na dobu voleb najímat nové pracovníky pošt ? CO školení pracovníků pošt ? Opravdu ten systém bude méně nákladný ? ... No ... Janko .. Dveře bych si od Vás asi koupil. Moc hezké. Pro Váš návrh realizace voleb a referend mám jen jedno doporučení. "Ševče drž se svého kopyta".

176649

24.11.2008 23:33

RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 176649

Jeane, dokud se pro vás nesouvislé věty nestanou souvislými, do té doby nemáme téměř o čem komunikovat. Je to jako když si přečtete vzoreček z fyziky a neumíte fyziku. |Nebo právní rozklad bez znalosti práva.

Účetnictví je vcelku jednoduchý proces, zajišťující kontrolu cesty zboží kontrolou dokladu o něm.
tenhle systém je připravený pro dobu "po potopě", kdy se stávající stát rozpadne (lidi se konečně naserou a místo TV si pořídí internet). A bude muset fungovat distribuce zboží i informací.

Takže, pokud na něj dojde, tak systém nezávislých firemních nebo obecních referend budu testovat na firmách a v malých obcích, na jejich problémech, o kterých potřebují dostat zprávu od lidí. Tak se lidi naučí zajímat se o své okolí, náklady na obecní nebo firemní referendum jsou minimální, šablonu volebního trojlistu dám zdarma, Program pro počítačovou evidenci nechám udělat, až se nějaká obec nebo firma ozve. Předvyplnit adresu a otázku + tisk a dodání do domu - to asi nejsou náklady, které obec nebo firmu položí. Na odzkoušení stačí cena symbolická, podstatné je, zda lze systém prolomit nebo ne.

A pokud se prokáže, že systém je zbytečné podvádět, protože se na podvod přijde díky možnosti vytištění si obrazovky se svým kódem ihned po volbě (včetně součtových informací pro tu kterou volbu!!) - je pak jen otázkou tvrdohlavosti dohledat možného vtipákla, který by chtěl později uvést jiný výsledek volby.

A co funguje, to lze ve velmi krátké době využít i v širším měřítku. To, že si postupné kroky a jejich kontrolu nedovedete představit, to mě sice mrzí, ale není to můj problém. Zajímá mě, jestli jsou v postupu technické/logistické chyby, ne to, jestli si socky raději vezmou prachy, to je přeci samozřejmé jen u blbých socek. Ty, které se do své pozice dostaly nepřízní systému/osudu, těm myšlení nechybí.
Ale musí být ještě trochu hůř, aby si každý uvědomil, že shora se změn nedočká. Systém řízení se musí odzkoušet na prototypech, jakékoliv celostátní řešení mohou dělat jen ti, v jejichž zájmu je udržet si koryta. Cílem mocných je likvidace středního stavu, proto je nutné nabídnout systém tam, do menších firem nebo obcí, které se dostávají do problémů a rády by se zaměstnanci/občany spolupracovaly než je odíraly. Čím větší firma, tím větší chudák je řadový zaměstananec - socka. Tak funguje tenhle komunistický kapitalizmus.

Pro mě tohle není předmět obživy, jen koníček. Trénink praktické představivosti.

176662

19.11.2008 17:31

RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?

jean.laroux jean (tečka) laroux (zavináč) seznam (tečka) cz 217.?.?.?

Reakce na 176158

Souhlasím s Vámi pane Vojto. Nejde páchat revoluci když nevíme jakou alternativu chceme nastolit po ní. To by bylo krajně nezodpovědné. My zde máme sem tam pár nápadů jak vyřešit to či ono co považujeme za špatné ale nemáme celkovou vizi. Dnešní svět je propletencem obrovského množství vazeb a člověk je na těchto vazbách závislý. Vytrhněte ho z těchto vazeb revolucí a ztratí vše! Nedejte mu nic lepšího náhradou a budete tím nejhorším zločincem a padouchem. Lidé se bojí, že ztratí to co mají a proto pochopitelně do žádné revoluce nepůjdou. Nás "plácaly" bez VIZE nikdy nepodpoří a jen se nám budou vysmívat. Paní Alena nás štengruje ovlivněna svou představou CHLAPA REVOLUCIONÁŘE a ani neví kam toho svého idola žene. Ani on sám neví kam by měl jít aby se ji zavděčil. Nestačí jen nadhodit do diskuze jeden problém systému s návrhem na řešení a říct, že pro jeho prosazení musíme změnit celý systém. Při myšlence na revoluci (velkou změnu) je potřeba vypracovat obrovský projekt. Novou vizi obsahující všechny vazby v novém systému. Sociální, právní, legislativní, ekonomické atd atd. To je na kvanta tlustých knih. Dělat revoluci bez tohoto megaprojektu za současných podmínek a s lidmi, jež mají plný žaludek prostě nejde. Navíc by megaprojekt s názvem "Alternativní systém" byl stejně jen utopií, protože podchytit kvanta vazeb a zároveň podchytit i následné reakace vzniklé změnou původních faktorů prostě NEJDE !!! Víte já myslím, že to co děláme Vy i kdokoliv jiný na tomto webu i jinde je OK. Je OK pokud se jen neklaníme našim bohům systému ale pokud hledáme chyby a návrhy na jejich dílčí řešení bez nesmyslné a nebezpečné ambice na VELKOU REVOLUCI. Vážím si lidí, kteří zde diskutují ať již mají jakýkoliv názor. Pokud je jejich cílem zlepšení situace ve společnosti vážím si jich ať již patří kamkoliv a i když s jejich navrhovaným řešením či kritikou nemusím souhlasit. Diskutujme, snažme se prosadit své názory a hledejme cesty jak být viditelnější pokud máme co říct. Nevím .. třeba paní Aleně křivdím. Možná nemluvila o velké revoluci ale spíš o hledání cest vedoucí k zviditelnění našich myšlenek.

176250

19.11.2008 20:03

RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?

Alena 90.?.?.?

Reakce na 176250

Vážený pane, nevím, jestli vím, jestli mé Já Ego chce chlapa revolucionáře, možná ano. A druhé mé já - je zastáncem hledání cest vedoucí k zviditelnění našich myšlenek. Obě já se však shodují na jednom, chtějí najít správnou cestu , která by mohla vést budoucí k lepšímu a třeba kvalitnějšímu žití a bytí, které si mohou přečíst v našich myšlenkách. Nechci být autor, chtěla bych jen nepatrnou měrou přispět k dobrému, i když třeba nesprávným pohledem. Domnívám se, že i nesprávný pohled, může být dobrá zkušenost.

Má úvaha:
Víte napadlo mě, jestli by nebylo možné....

Já - mé Ego - Bůh - Bible

Všimla jsem si jedné věci, člověk své pocity, myšlenky dusí - nevím kdo, co, jak bylo příčinou. Možná, třeba, jakási etika slušného chování, nevím. Pravidla, jak se máme, nebo měli bychom chovat. Co je podle skupiny etiků správné a nesprávné chování. Promiňte za upřímnost, ale tady mi to přijde dosti nelogické - nacpat lidem poučky jak a jakým způsobem se mají chovat. Jakáko-li citová reakce vyvolaná čímkoliv není tedy naše? Lidská? A od koho? Od Boha? Nebo kdo, nebo co určil - toto je nenormální. nevím, zde se v této myšlence, přiznám se, trošičku ztrácím. Dobrá, potlačuj tedy pocity, o kterých někdo " chytrý,vychcaný " napíše, že je nesprávné, nenormální. To tedy v sobě udusím, abychom nebyli považováni za nenormální? Ale každý pocit i ten negativní je náš a měl by je ventilovat. Pokud je udusí v sobě, stále tam tento pocit zůstane, kdesi v podvědomí, ale zůstane. Tím nastává spor sám se s sebou. Tyto pocity samozřejmě narůstají, až jednoho dne bouchbou. Vše se najednou smíchá v jedno a místo vět, plácáme páte přes deváte, přestáváme si, tomu rozumět, natož pak, aby nám rozuměli Ti druzí. Diagnóza - blázen, nenormální, psychopat. Ale, opravdu to tak je? Viník jsme tedy my sami, nebo autor pan " chytrý a vychcaný "? Obávám se, že páni zkušení se zde kurva sekli. Uvědomila jsem si sama na sobě, když hovořím k někomu, hovořím vlastně sama k sobě. Tedy já mluvím citem, cítím a hovořím k druhému já egu, mysli - protipólem citu - rozum, odpor.
Co když Bible byla napsána úmyslně s úmyslem? Bůh je vlastně naše Ego, tedy protipól našeho vnitřního Já - tedy srdce člověčí. A ve své podstatě jde pouze o člověka? Dřívě přeci lidé více hladověli, viděli více krutosti, smrti, ne-li jsme se zcela scicilizovali do této podoby. Byli tedy více tlačeno proti svému vnitřnímu citu. Lidé zůstavají stle stejní, jen vývoj a doba jdou stále kupředu. Dříve neexistovali psychiatři a léky. Dřívější člověk začal také " bláznit " jako dnešní, jen na to vše byl sám se s sebou. Bibly jsem nečetla, ale vím, pokud je člověk oprvdu na dne, u konce svých sil, vidí ve svých představách a v realitě, která se rázem pomíchá, všemožnou fantazii a do jejího tajemství ještě nikdo ne...Automaticky kráceno

176261

20.11.2008 0:42

RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 176250

I Vy máte veliký kus pravdy, pane Jean.Larouxi. A to v tom, že lidé nikdy nepůjdou do revoluce, v níž by mohli ztratit víc, než získají. To je ověřená historická zkušenost. Většina "podněcovatelů" revolucí si však nikdy nedala práci, tuto prostou pravdu odhalit. Jste světlou výjimkou.

A co s tím projektem nové vize? Vy soudíte, že
> by megaprojekt s názvem "Alternativní systém" byl stejně jen utopií, protože podchytit kvanta vazeb ... prostě NEJDE !!!
Stoprocentní souhlas. A to nejen pro množství vazeb. Vždyť my dodnes neznáme dokonce ani podstatu dvou základních prvků našeho systému. Hmoty a myšlení. Jak potom projektovat jejich vzájemné vazby? Tedy VELKOU REVOLUCI určitě ne.

Co tedy dělat? Lze stávající systém alespoň "opravit"? Máme příklad, že je to možné. Čína s její kulturní revolucí, která byla největší genocidou v lidských dějinách se bez revoluce "opravila" a dnes k ní vzhlížíme s jistými nadějemi.

Systémový analytik by tedy možná navrhl:

1. Pro zjednodušení a lepší myšlenkové uchopení rozložit stávající systém na jeho jednotlivé prvky a vazby mezi nimi.
2. Pomocí některé z metod pro podporu rozhodování utřídit jak jednotlivé prvky, tak vazby mezi nimi dle jejich významu (důležitosti) pro dobré fungování celku.
3. Zjistit, jak ZLO ovlivňuje ty nejdůležitější prvky a vazby současného systému.
4. Nalézt způsob, jak ZLO (alespoň z těch nejdůležitějších částí systému) eliminovat.
5. Vyhledat známé charismatické osobnosti, motivovat je ke spolupráci a připravit je pro role vůdců hnutí PROTI ZLU.
6. Vypracovat popis příčin ZLA a způsobu jeho vykořenění v souladu s teorií propagandy ve formě jednoduchých a na emoce působících hesel tak, aby se s ním snadno ztotožnila co největší skupina obyvatel.
7. Využít všech zákonných cest k tomu, aby osoby add 5 rozšířily mezi veřejnost provolání add 6.

Zbývá maličkost. Nadefinovat, co je ZLO. Nalézt jeho hlavní příčiny. Dát dohromady tým vysoce specializovaných kreativních lidí, kteří vykonají výše stanovené úkoly (a určitě řadu dalších, které jsem pro nedostatečné vlastní znalosti a zkušenosti neuvedl).

Za předpokladu, že jsme v definici ZLA, jeho příčin, analýze systému a všech dalších krocích neudělali zásadní chybu, dojde ke konfrontaci. ZLO bude vzdorovat. Bude-li naše příprava dobrá, lze demonstracemi, stávkami, občanskou neposlušností a dalšími legálními kroky ZLO porazit. [smích]

176292

20.11.2008 8:35

RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?

Sam Ting Wong 213.?.?.?

Reakce na 176292

Předpokládám, že kulturní revoluce v Číně není seriózním příkladem, který byste navrhoval následovat. To bychom se opravdu nikam nedostali.
Ohledně bodů 1-3 se domnívám, že by jeho někdo velmi znalý možná dokázal splnit. Ostatní body jsou již pouhou utopií, která není realizovatelná. Proč si to myslím? Historie nám toho o lidském charakteru ukazuje dost na to, abychom si se slzou v oku uvědomili, že zlo v lidech nelze vykořenit ani odpropagandovat.
Všimněte si prosím, že každá změna režimů sice přinesla nějaká zlepšení, ale na vedoucích pozicích se v podstatě nic nezměnilo. Noví vůdci začali zneužívat svoje postavení a moc úplně stejně jako ti staří. Nikdo z nás neví, co by s ním taková moc udělala, pokud by se k ní dostal. Proto se nedomnívám, že případná výměna režimu na zeměkouli něco zásadního změní. Nikdo totiž nedokáže zajistit:
1) aby se do nového systému nedostali šmejdi, co zase touží po moci
2) aby dříve upřímným "revolucionářům" nestoupla moc a sláva do hlavy
3) abychom loutkaře v pozadí skutečně odstavili od jejich vlivu
Můj příspěvek vyznívá jako čirý pesimismus. To sice nechci, ale nelze se vyhnout faktům. Osobně více věřím v místní komunity, které si vybudují nezávislost na globální společnosti - v podstatě takový návrat ke klanům a kmenům. Ovšem i zde po čase vypukne nevraživost, až někdo zjistí, že jeho klan je fakt silný a pustí se do těch menších.
Lidé prostě potřebují jednoho krále/vládce, který bude mít absolutní kontrolu, veškerou moc a jeho hodnoty budou hodnotami lidstva. Nicméně jediným vhodným charakterem pro tento post je Ježíš.

176339

20.11.2008 9:53

RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?

Spytihněv 83.?.?.?

Reakce na 176339

>Ovšem i zde po čase vypukne nevraživost, až někdo zjistí, že jeho klan je fakt silný a pustí se do těch menších
čemu ten klan slouží, nezvladatelné touze někoho obrat… to je ale slabý klan, vnitřně slabý podléhající síle - zničující síle (nakonec i pro něj)

opravdu silný klan se chrání, poslání silného je totiž chránit - posilovat, být silný, proto vše bude sílit

Každá hůl má dva konce.

176352

20.11.2008 11:32

RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 176339

Asi ano. S tím, že absolutní kontrola, veškerá moc a hodnoty Krista se liší od téhož ostatních světských vládců v tom základním a podstatném bodě, že je jeho poddaní nejprve musí "najít v sobě" - musí je plně pochopit a zcela dobrovolně akceptovat. Jenom tak se může Kristova moc vůbec projevit. A podle (nejen) mého dosavadního pozorování se tak neděje u všech lidí najednou, naopak, je to proces postupný, a funguje vlastně tak, že ten, kdo si uvědomuje Kristovu moc, tak činí "v odporu" k těm, kteří si ji ještě neuvědomili. Jinak řečeno, potřebují zlo, aby si uvědomili své dobro. Proto si myslím, že zde, na Zemi, se Kristus vlády neujme, Jeho Královstvíí totiž, jak známo, není z tohoto světa.

176371

20.11.2008 14:28

RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 176339

> Osobně více věřím v místní komunity, které si vybudují nezávislost na globální společnosti ...

Poněkud naivní, pane Wongu. Co učiní Vaše malá komunita, až jí dojde nafta? A sůl? A aspirin? Až zreziví poslední železný nástroj? Až se objeví první příznaky moru? Až přijedou loupeživí nájezdníci, odvedou si plodné ženy a ostatní příslušníky komuny si zotročí?

Soudím, že patříte ke skupině "rozhněvaných mladých mužů". Uměl byste říci, co je ve Vašich očích ZLO? Pokusíte-li se o definici, slibuji, že připojím i svou. [smích]

176387

20.11.2008 16:18

RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?

Spytihněv 83.?.?.?

Reakce na 176387

Že se do toho se.., Wong snad promine

>Co učiní Vaše malá komunita, až jí dojde nafta?
prostě pohne prdelí a nastartuje ozdravné procesy v těle (ještě ušetří za rotopedy)
>A sůl?
vyhodí slánky a bude se oddávat příjemnému pocitu po sníženém krevním tlaku
>A aspirin?
budou žvýkat bylinky a litovat těch co přišli o své poplatky za recepísy
>Až zreziví poslední železný nástroj?
založí ruce a nechají odpadnout mozoly
>Až se objeví první příznaky moru?
kouknou, kdo jim kam natahal bordel a do něj posadil potkany
>Až přijedou loupeživí nájezdníci, odvedou si plodné ženy a ostatní příslušníky komuny si zotročí?
Tak to máme teď, to se nám nějak přesmyklo, těm tedy chtějí říci to svoje…

A Zlo se rádo přicmrndává… [mrknutí jedním okem]

Ještě jednou pardón…

176398

20.11.2008 20:13

RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 176387

Vojto, Wong se nechce vracet, ty nové komunity budou a jsou virtuální, komunikují na netu. Chybí ještě pár "drobností", aby nějací mlaďoši poskládali servry na členitější nabídky a poptávky prací, popř. schopností. Virtuální firmy existují nejen v té negativní verzi "mrtvých broučků".
Předpokladem je postupné sjednocení ceníků prací a jejich "vyměnitelnosti". Kamenem úrazu je systém marží, ale to se poddá, až lidi přijdou raději k jinému kováři než k tomu, který má největší "hubu". Popisuju to někde nahoře. Návrat zpátky v čase funguje jen v podobě referencí a jejich kontrole zákazníkem.

Cesta není ve spojování stylem pyramidy, ale spojování "včelích plástů". Především horizontálně, ale postupně i vertikálně. Utajování horizontálních vazeb musí probíhat i dole, a nejen ve vysokých patrech. Lidově řečeno, strach o práci zmizí, když bude kdekdo vědět, že tahle práce je za tolik. Všude.
A k tomu systém lidi dokope. A je třeba se včas vzbouřit systému vydírání smlouvami, požadujícími utajení platu. Tady to pojede natvrdo každému. Ale až v době kolapsu, Na Titaniku se zatím tančí.

Vysvětlivky si můžeme povykládat, až se dokopete k mailové komunikaci, budu tyhle utopie (?) v kruhu přátel rozebírat a obhajovat. Ale chytrý lidi to už dávno praktikují. Mě si najdeš podle domény, až budeš chtít.

176414

20.11.2008 11:10

RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?

micha michaVej (zavináč) seznam (tečka) cz 93.?.?.?

Reakce na 176292

Hezky sepsáno Vojto.Mám pro Tebe otázku.Není to otázka řečnická.Byl termi(a)t umístěn ve WTC? [smích]

176363

20.11.2008 13:58

RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 176363

Netuším. Můj odhad říká, že pokud by v budovách WTC byla předem uložena jakákoliv destruktivní zařízení, nedokázal je tam uložit robot. Musel to být živý člověk, spíše skupina velmi zkušených minérů. Jiní lidé to museli spočítat a naprojektovat, další opatřit a dopravit na místo materiál, někdo to musel celé řídit. A to tak, aby si zamněstnanci a ostraha budov ničeho nevšimli. Hezká pohádka, co?

Vyslovení borci pak museli provést vlastní destrukci. A to ne jakkoliv. Museli zajistit, aby se začala skládat podlaží nikoliv od vrcholu budov a ani z žádného jiného místa, ale od míst leteckých impaktů. Přitom museli nějak dokázat zařídit, aby nic nevybuchlo samovolně dříve a aby všechny součásti systému (napájení, přijímače, rozvody, ...) zůstaly nepoškozeny a bezvadně funkční jak po kolizích letadel, tak po celou dobu požáru. To by snad dokázali jen kapitán Nemo spolu s Fantomasem! [chechtot]

Má otázka na Vás zní. Ti všichni lidé, kteří se na tomto veledíle podíleli jsou nějací zvláštní lidé? Oni netouží po majetku? Vždyť oni do jednoho odolali pokušení, prodat svá tajemství. A jak vysoko stojí nabídky, můžeme odvodit z výše pojistného plnění, nemyslíte? [mrknutí jedním okem]

176383

20.11.2008 12:03

RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?

Alena 90.?.?.?

Reakce na 176292

Pane Vojto, nic proti Vaší osobě, raguji pouze na obsah, jak na mě zapůsobil, působí.

Pěkně mě vyděsil! V tom horším slova smyslu. Přijde mi vaše propaganda jako cílená a ne upřímná. Samozřejmě, mohu vám křivdit. Tak tohle mi připomíná dobu za komančů, kdy cíleně si neviditelná ruka pěstovala lidi jako třeba občana Havla a pak jë pěkně sametově nasadili na Hrad. A využili ke svému prospěchu hloupý lid, který věřil, ale vůbec nevěděl! Něvědomost je úhlavním nepřítelem.

Má analýza.

1. Lidi se vůbec nezajímají i dějiny a historii - je jim to fuk. Protože nechtějí přemýšlet. Zajímá je co "ted" a co jim to "ted" momentálně přináší a ne co by dál mohlo přinést. Dnešní mediální propaganda je v hajzlu, samá reklama, jak udělat z lidí závisláky na systému - zadlužit jejich duše Zlu.
2. Všichni dobře víme, co je ZLO. Jsou to peníze, nic víc, nic míň a od peněz se vše vyvíjí. Peníze = jistota. Jistota je největším zlem, být na ni závislý až k smrti na jistotě člověk lpí. Čím méně toho máme, tím více na nich lpíme, rozumíte mi?
3. Zakázané ovoce nejvíce chutná.
Zakažte lidem na co mají chuť a hlad, a máte tady opak, daleko více to lidi chtějí a tvoří si větší závislost to chtít a mít.
4. Příklad:
Peníze = základ vytvoření chuti, závislosti
Alkohol, Cigarety, drogy, chem.léky...atd

Třeba taková závislost na alkoholu. Kdosi vymyslel " živou vodu " - " lék ", pozoroval zdáli jeho účinky. Prvotní ZLO.
V praxi: Kde je chyba? Kde asi. Kdo je viník. Správně by měl být viník, kdo vymyslel " živou vodu " alkohol, poznal účinky - závislost a začal aplikovat na pacientech - lidech.
Ale v praxi je to obráceně. Systém a lidé viní pacienta, alkoholika, místo hlavního aplikátora. Aplikátor si to krásně zabalí do pěkných roušek slov, aby nikdo nepoznal, že on je tím největším hajzlem na světě! Tak z toho mi je na blití. A takhle obráceně funguje celý zkurvený systém pane. A lidi se toho tolik bojí, že raději na tím mávnou rukou.

Chce to postupně odstranit tohoto " brouka strašáka " lidem z makovice.

176373

20.11.2008 16:40

RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 176373

Má slova jste vyprovokovala Vy, paní Aleno. Svou výzvou, abychom zvedli své líné ...

I na Vás je vidět, že se moc neohlížíte na dějiny. Jinak byste musela vědět, že žádný podstatný zvrat v lidské historii se nestal z vůle davu prostých lidí. NIKDY!

Vždycky to bylo jinak. Zatímco většina, neschopná jakéhokoliv koordinovaného činu, bezmocně kručela na svůj osud, vymyslela osvícená menšina návod (třeba i vrcholně pitomý), jak provést změnu. Pak tímto návodem oblbla většinu a ta jej vykonala. Nebo myslíte, že by otroci něco konali bez Spartaka? Či bolševici bez Lenina, rudí Khmérové bez Pol Pota, Číňané bez ÚV? Proto tedy můj neumětelský návrh, jak dosáhnout alespoň nějaké změny.

A Vaše víra v to, že ZLO jsou peníze? Myslíte peníze na vkladních knížkách Vašich dětí? Či peníze, které má klinika připravena na nákup Lexelova gama nože? A co ty, ve Vaší peněžence? A ty, v pokladničce v kostele?

To jste nemyslela vážně, že ne? [mrknutí jedním okem]

176399

20.11.2008 17:51

RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?

Alena 90.?.?.?

Reakce na 176399

>To jste nemyslela vážně, že ne? [mrknutí jedním okem]

Myslela Vojto, protože to prdel není a u prdele to také nemám.., protože mám strach!
[mrknutí jedním okem]

Chci přesně vědět komu a za co platím. Když nevím, nebo jsem nespokojena, platit nechci a nemám chuť platit! A už vůbec ne lidem bezprizorním! Za své chyby platím a vím za co, kolikráte více, než-li bych měla. To je v pořádku? Ano i Ne! Ti vyšší platí čím, ničím, protože jsou bezprizorní? [mrknutí jedním okem]

Uznávám, že máte pravdu otrok a Spartak.

Osobně kašlu na peníze, ale nechcípnu hlady, žízní, potřebuji teplo, světlo, vodu. [mrknutí jedním okem]

176401

20.11.2008 22:23

RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 176399

Vojto, opět vedle, pletete dohromady prostý lid a prostý jedinec.
Nejen Kopernik, Galileo a jejich vidění souvislostí byli jednotlivci, kteří obrátili myšlení. Ano, mocní už dávno před nimi znali pohyby a vztahy objektů v prostoru (znalosti Egypta, Mayů a další, převážně mentální znalosti, např. KDE STAVĚT KOSTELY apod.), ale ty se nehodily do jejich konceptu pro trvalou, věčnou vládu svých potomků.
Je to na dlouhé povídání, snad jindy.

Druhý omyl je ve funkci oběživa. Peníze nahrazují práci, jsou potenciálem pro práci potřebnou a následkem práce vykonané. Dnes nesplňují tuto funkci obousměrného společného jmenovatele, prostředníka proto, že je lze tisknou jen "vyvolení", znalí finty v principu "zlatého telete". Funkci prostředníka plní peníze jen "dole", u lidí, zvaných zaměstnanci. Díky lenosti lidí hledat si ceny a služby na internetu se pak živí spousta šibalů tím, že nadhodnocují svou úlohu v procesu vzniku a dokončení zakázky. Tohle internet za čas smaže, ceny prací i zboží budou nejspíš závislé na vytíženosti a kvalitě zhotovitelů. A schopnosti programátorů navazovat vhodné řetězce ve vyhledávačích.
Socializmus byl testem pro NWO. Ale skutečnost vyjde jinak, neuhlídali internet. A jestli ho zavřou, vymydlíme se válkou a civilizace začne znova. Už degenerativní, protože přežijí jen ti s vadnou morálkou a spoustou peněz.

Vcelku je ta blízká přítomnost předvídatelná, už se jim to láme. A lidi, myslící "česky" mají šanci se docela dobře uplatnit. i ti hajzlové, pokud včas pochopí, že se vítr změnil. Na nich záleží rychlost postupu.
Jsme (Češi) "nesystémovým zrcadlem židů", židé s genetickou historií jsou tou systémem plánovanou "odrůdou".
A kde ten systém začal a jak by mohl skončit - to sice umím vyložit, ale zatím nedozrála doba = Zájem = Stav informovanosti o vnitřní spolupráci všech "mozků" v člověku v návaznosti na jevy v blízkém i vzdálenějším kosmu.

Zatím jste většinou schopni mé poznatky vnímat jako blud nebo pohádku, ale historie v životě Kopernika, ale i Newtona, Einsteina a dalších se opakuje.
Změnu způsobu vnímání a myšlení (= opravy asociačních řad, podmiňujících proces myšlení) nemusí objevit odborník na mozky, Bertík byl také jen šimlem na patenťáku, myšlení mu bylo koníčkem. A já toho Koníčka mám i ve jménu. A jak jméno souvisí s životním úkolem - to můžete zatím jen hádat.

Všeho do času - jsem napsal v blázinci, když mi přidělili úkol udělat nástěnku. Blázen je dobrá pozice, jen blázni mohli králům říkat pravdu (návrhy řešení) beztrestně. A funkční rodina a firmička dokládá hladinu toho "bláznovství".

176423

21.11.2008 10:50

RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?

Alena 90.?.?.?

Reakce na 176399

>I na Vás je vidět, že se moc neohlížíte na dějiny. Jinak
>byste musela vědět, že žádný podstatný zvrat v lidské
>historii se nestal z vůle davu prostých lidí. NIKDY!

Klobouk dolů Vojto, jestli jste schopen takhle vidět. Jak to děláte, že máte tak vyvinutý zrak? Jak dlouho žijete Vojto, už od Spartaka? Pravděpodobně hodně dlouho, když VÍTE, že v lidské historii nenastal zvrat z vůle davu prostých lidí. A dokonce VÍTE, ŽE NIKDY! Pravda je, že to co víte vy, já nevím. Mám se stydět Vojto?

Jaká je Vaše víra Vojto? Co Vy a Zlo? Vadí Vám? Co je podle Vás Zlo, Vojto? [mrknutí jedním okem]

176455

22.11.2008 0:23

RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 176455

>Jaká je Vaše víra Vojto? Co Vy a Zlo? Vadí Vám? Co je podle
>Vás Zlo, Vojto?
----------------
Nejsem Vojta, ale dovolím si odpovědět. Vojta, jako fyzická osoba - jak lze pozorovat z jeho příspěvků - je přímo ztělesněním zla. Nakonec jste to měla možnost v této diskuzi poznat sama. On nehledí na etiku diskuzí, na pocity diskutujících a ani nemůže(!) Je to jeho zaměstnání. Píše to, co má přikázáno. Slovní vazby, tvorbu vět, náměty a návrhy opisuje z pracovní sionistické příručky vydané na mlžení internetových diskuzí. Vesměs jeho příspěvky postrádají veškerou logiku a když je zatlačen do kouta, tak začne urážet oponenta a lhát.

Jeho typické: "To, co jste zde napsal/a je úsměvné". Ano jistě. Tohle může vypustit jenom provokatér, který se pro upevnění své zvrácené logiky nezdráhá použít urážek a lží. Uvedu příklad:

>>I na Vás je vidět, že se moc neohlížíte na dějiny. Jinak byste musela vědět, že žádný podstatný zvrat v lidské historii se nestal z vůle davu prostých lidí. NIKDY!
-----
A teď si přečtěte Vojtův příspěvek TADY, kde Vojta píše:

"Ze všech Vašich "úvah", pane Gdosi, trčí stále zřetelněji ono obnošené : SEBERME JIM JEJICH BOHATSTVÍ. Jste jako většina "prostých" lidí dětinsky nepoučitelný. Proč?
Vždyť přece pokusů typu "bohatým vzít a rozdat chudým" proběhlo na této planetě mnoho. Mezi jinými třeba VŘSR, Vítězný únor, Velká kulturní revoluce, Pol Potův experiment, ... Bez výjimky všechny skončily tragicky. Některé probíhají dodnes"
...

Takže...v jednom příspěvku Vojta tvrdí, že se žádný podstatný zvrat nestal z popudu prostého lidu (NIKDY) a tady najednou poukazuje na to, že prostý lid provedl revoluce pod záminkou "vzít bohatým a rozdat chudým". Tady vidíte paní Aleno, že diskuze s Vojtou je beznadějně neplodná a nenávratně vyplýtvaný čas. Doporučuji příspěvky označené "Vojta49" ignorovat.

P.S. Pokud se vám příspěvek nezobrazí, najděte si ho v článku: "Může záchranný balíček pomoci"? č.příspěvku: 172286

176497

22.11.2008 1:14

RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 176497

Velmi mi lichotí, pane Mirdo, že jste se ujal role popularizátora mých myšlenek. Snad si tolik cti ani nezasloužím. Děkuji Vám.

Jen bych si dovolil upozornit na malou chybičku ve Vašich argumentech. Věta
> Vždyť přece pokusů typu "bohatým vzít a rozdat chudým" proběhlo na této ...
neobsahuje ani náznak tvrzení, že ty pokusy provedl prostý lid. Chápu, přehlédnout se může každý. Vždyť to slůvko "prostých" je jen o jednu větu výše. [smích]

176499

22.11.2008 3:10

RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 176499

>Velmi mi lichotí, pane Mirdo, že jste se ujal role
>popularizátora mých myšlenek...
-------
Vojto, ta tvoje jízlivá úslužnost nezná mezí. Není nutné vysvětlovat co "tím básník myslel"? Je mi naprosto jasné (a nejen mně, ale i ostatním diskutujícím), proč tady ze sebe děláš šaška a pitomce. Proč si nenajdeš nějaké jiné (poctivé) zaměstnání? Proč si libuješ v podrážení nohou jiným lidem? Zesměšňuješ a urážíš ostatní, kteří mají ten "nesouhlasný" názor? (Čti: nejsou tupé ovce). Musím se držet pravidel diskuze, proto se vyhýbám osobního napadání, ale ty jsi skutečně obyčejný (samocenzurováno) a také (samocenzurováno). Asi ti je zaměstnání i koníčkem a proto to děláš? Jsi (samocenzurováno)! Já jsem reagoval na Alenu, kterou jsi ty, svým urážlivým příspěvkem málem vyprovokoval k virtuální sebevražně. Bezpochyby jsi ji však dostal do deprese a tohle byl důvod, proč jsem se ozval. Jinak na tebe už ze zásady nereaguji a žádám od tebe stejný postup. Neočekávám ani zpětnou reakci.

176505

22.11.2008 17:31

RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 176505

Vy jste mě zde označil za "šaška a pitomce", osočil z "podrážení nohou jiným lidem", "urážení těch, kteří mají nesouhlasný názor", "ztělesněné zlo", ... a nemít obavy z pana editora, zahrnul jste mě lavinou těch nejhorších osobních invektiv. Bez jediného důkazu svých slov. A čekáte, že se nebudu bránit?

Už jako kluci jsme pohrdali těmi, kteří nebyli schopni se postavit soupeři čelem. Namísto toho jej hanobili a uráželi z bezpečné vzdálenosti, zpoza plotu či z pod ochrany staršího sourozence. Lidé takové konání dodnes odsuzují jako nízké a veskrze zbabělé. Vy činíte totéž zpod ochrany svého anonymního nicku.

Nechte tedy laskavě posoudit ty ostatní, kdo ze sebe co dělá, pane Mirdo.

176533

27.11.2008 16:54

RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?

Jarmila 83.?.?.?

Reakce na 176533

No já osobně si myslím, že pan Mirda má pravdu. Nezlobte se pane Vojto, ale Vy jste fakt divnej pavouk.

176958

29.11.2008 15:55

RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?

mtk 80.?.?.?

Reakce na 176533

>Už jako kluci jsme pohrdali těmi, kteří nebyli schopni se
>postavit soupeři čelem.

Těžko se zápasí se soupeřem, který podvádí. To je váš případ.

177109

22.11.2008 11:42

RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?

Alena 90.?.?.?

Reakce na 176499

Mrzí mě na Vás Vojto, že jste mi na mé Vám položené otázky ještě neodpověděl. Pravděpodobně nemáte zapotřebí odpovídat prostému, který ví méně než-li Vy. Samozřejmě se mohu mýlit.
Přiznám se bez mučení - i Vy jste mě vyprovokoval k těmto slovům, otázkám. Cítila jsem z Vašich slov nadmíru povýšennosti.
Souhlasím s Vašim názorem, že je spousty " buřičů ", kteří hovoří o revoluci, tak jako já, aniž by si uvědomili, co revoluce bez programu by přinesla, byla by revolucí vražednou a nemá naprosto žádný smysl(pozitivní).Ba naopak.
Nicméně, se musím zeptat a nejenom z Vás. Pro koho je Zvědavec určen? Kdo může, nebo by měl Zvědavce navštěvovat a kdo může ve Zvědavci diskutovat? Je určen pouze pro " vyvolené "? Nebo je určen pro všechny i prostý lid? Třeba takový, který ví méně, něž-li " vyvolení "?

176519

22.11.2008 13:16

RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 176455

Na prvou Vaši otázku je odpověď velmi snadná, paní Aleno. Stačí si počíst v lidské historii. Zatím jsem v ní nenašel žádný podstatný dějiný zvrat, který by byl proveden bezhlavým davem bez vůdce nebo vůdců. Samozřejmě se mohu mýlit a svůj omyl rád uznám, když mi nějakou takovou historickou událost připomenete.

Má víra?. Věřím ve vědění, lidskou invenci a moudrost.

A ZLO? Co je to ZLO? ZLO, je paní Aleno, boření, ničení a destrukce hodnot. A velmi záleží na tom, čeho si člověk váží. Školometsky řečeno, jaký žebříček hodnot posuzovatel ZLA uznává. Většina lidí staví na nejvyšší stupně svého žebříčku hodnot LIDSKÝ ŽIVOT. Na další pak třeba ZDRAVÍ, SVOBODU, PRAVDU, MAJETEK, VÍRU,... Největší ZLO je tedy to, co nám bere nejvyšší hodnotu, ŽIVOT. Samozřejmě ZLO je i to, co nám ničí zdraví, bere svobodu, destruuje pravdu, majetek či víru.

Zlo je relativní. Kdysi vystřelili kluci ve vsi svému kamarádovi prakem oko. Veliké ZLO. Po několika létech přišla válka a bývalí kluci byli odvedeni. Jen jednooký ne. Ve válce kamarádi do jednoho padli. Jednooký se dožil vysokého věku. Původní ZLO se ukázalo ve světle většího zla (války) jako DOBRO.

Relativita ZLA je patrná i z činů lidí, jako byli Ježíš Nazaretský, Jan Hus či Jan Palach. Ti měli na svých žebříčcích hodnot výše než svůj život VÍRU, PRAVDU či SVOBODU. V boji se ZLEM obětovali nižší hodnotu za hodnotu vyšší.

To je tedy má definice ZLA. Tedˇ je zase řada na Vás, paní Aleno. Co myslíte, v čem spočívají PŘÍČINY zla? [smích]

176522

23.11.2008 13:50

RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?

Alena 90.?.?.?

Reakce na 176522

Stačí si počíst v lidské histori. Zatím jsem v ní
>nenašel žádný podstatný dějiný zvrat, který by byl
>proveden bezhlavým davem bez vůdce nebo vůdců.

Kdybychom si měli opravdu důkladně počíst v lidské historii, nedělali bychom nic jiného. Domnívám se, že postačí základy, abychom se shodli na stejném či podobném názoru. [mrknutí jedním okem]
Ovšem bez bezhlavého davu, nebylo by vůdce, vůdců a dějiných zvratů, bohužel pro dějiné zvraty, které zčínají podobně a podobně i končí.
Bezhlavý lid zůstává vždy bezhlavým lidem - mění se boření, ničení, a destrukce hodnot. Mení se vývojem doba a tím pádem se musí měnit i vůdci. Ve své podstatě se ale nemění lautr nic.

Jsem s Vámi za jedno, že největší ZLO je tedy to, co nám bere nejvyšší hodnotu, ŽIVOT. I se zbytkem hodnot nižšších.

Pokud jsem dobře pochopila relativitu ZLA z činů, jako byl Ježíš, Hus a Palacký - zde si dovolím oponovat. Domníváte se, že Ježíš a Hus v té době měli na svých žebříčcích hodnot výše než svůj život víru, pravdu či svobodu? Domnívám se, že nikoliv. Zrovna tito dva vůdci v té době neměli na výběr. Jejich život byl předem odsouzen ZLEM k jisté smrti pane Vojto. I kdyb změnili názor, Ježíš by byl stejně ukřižován a Hus pokud by odvolal, byl by upálen.
Kdo měl na žebříčku hodnot výše než svůj život byl Palach, ale Palachův žebříček hodnot nebudu rozebírat, jelikož jsem zástánce jiného názoru.

Co si myslím, v čem spočívají příčiny zla? Upřímně, nevím. Mohu se jen z nepatrné části domnívat, ale nalézt pravou příčinu zla, to je pro jednoho člověka nemožné. Víte nebo znáte být bezmocný pane Vojto? Jsem naprosto bezmocná.

Dám Vám příklad bezmocnosti, kterou mám na mysli:
Jsem matka, která miluje svého syna. Ale moc dobře vím, pokud se můj syn začne " topit " nadechnout se musí sám, jelikož vím, že dýchat za něho nejde! Vím, že umí plavat a vždy budu stát na břehu s píšťalkou až se nadechne, aby věděl, že tu jsem. Naprostá beznadě matky je, když se na svého syna musí dívat když je pod hladinou a neví, jetli vypluje a nadechne se, či ne!!! Už nyní mám slzy v očích pane Vojto. Život dokáže být krásný, ale také neskutečná ku.va. Snad mi rozumíte.


A jen proto, že stojím nohama na Zemi a nelítám s hlavou již v oblacích.
Nemohu a neumím zachránit celý svět,i když bych si to přála. Přeji si, aby zde byl takový člověk, který by byl obdarován stejným darem, jako byl sám Ježíš. To si přeji pane Vojto.

176575

24.11.2008 1:05

RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 176575

Myslím, paní Aleno, že Vám rozumím. Také mám děti. Ony jsou to nejdůležitější v mém životě. Není nic cennějšího, než jejich životy, zdraví a štěstí. A také jsem si prožil ty chvíle bezmoci a hrůzy, kdy se ony samy poprvé vydaly do toho nepřátelského světa a tátovi nezbývalo než doufat, že se vrátí živé a zdravé.

Moc mi pomáhalo, že jsem v těch okamžicích bezmoci nebyl sám. Má paní prožívala ty chvíle stejně bolestně, jako Vy. A na mně (chlapákovi) bylo, abych ji utěšoval a ujišťoval, jak dobře jsme své děti vychovali a skvěle připravili pro život. Tak, že v něm za všech okolností obstojí. I přes to, že jsem si tím sám nebyl úplně jist.

A naše děti obstály. Věřím, že i Váš syn obstojí. I když mu třeba budete muset ještě jednou nebo dvakrát podat pomocnou ruku. Neváhejte to učinit. Ani sekundu. Na celém světě není nic důležitějšího!

A příčiny zla a zachraňování světa si necháme třeba někdy napříště. [smích]

176596

24.11.2008 13:46

RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?

Alena 90.?.?.?

Reakce na 176596

Myslím si, že mi naprosto rozumíte.

Nikdy by mě nenapdlo VÁHAT či ZAVÁHAT, ohledně mého syna. Nejdůležitějším na Světě, pro mě, je můj syn, aby byl zdráv a živ, protože ho miluji nade Vše! Pravda, každý můžeme cítit lásku k něčemu jinému, ale pořád cítíme lásku.

Ano, na celém světě není nic důležitějšího, než-li LÁSKA.

Musím Vám Vojto poděkovat a Vám všem ostatním také. Přeji všem mnoho lásky. Mějte se krásně a třeba, někdy příště.

P.S.: Ještě jedna věc Vojto, ohledně dějiných zvratů. Domněnka. Třaba takový Ježíš, velká škoda, že tento vůdce byl vidět a nezapadl mezi prostý lid, kdo ví, jak by to tenkrát dopadlo, kdyby jej nikdo neznal. Vidíte, už i " systém " na to přišel, že být neviditelný je tím nejlepším řešením. Tady vidím jádro podstaty, jen se z ní pro příště třeba ponaučit..[smích] Ale samozřejmě je to jen hloupá úvaha obyčejné prosté ženské, která chce být zase důležitá jak rádio...[smích]) A přitom vím, že nic nevím a melu blbosti. [mrknutí jedním okem]

176634

24.11.2008 16:36

RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?

Alena 90.?.?.?

Reakce na 176634

P.S.: Ještě musím reagovat, prostě mi to nedá, blbce.

Úvaha:

Co kdyby všichni prostí lidé začali uvažovat stejně jako " Ježíš " vlastně většina populace. Pak by bylo velmi obtížné, dalo by se říce zcela nemožné, poznat kdo prvotní " vůdce " jeho myšlení, jelikož by všichni mysleli podobně jako ON. Je to běh na dlouho trať a každý by měl přispět svým dílem k uzdravení, žití. Každý člověk v této životní pohádce jménem " Svět " má výsostní právo ne lepší život. Každý člověk se o tento kousek štěstí v " ráji " jménem Svět musí zasloužit svými činy. Kecama ještě nikdy nikoho neoblbnul,a pokud ano, vždy se to ukázalo. Dříve či později, ale zlo a lži vyplavaly na povrch. Kecy, kecy, a jen samé kecy...Nechme za sebe mluvit činy, abychom poznali v praxi, jak fungují. A zcela zodpovědně Vám mohu říi, že to opravdu funguje. Je to paráda, když něco funguje, o čem si myslíte, ale nevíte, nejste si jisti. Chce to jen odvahu a nebát se. Každý má právo na na lásku a štěstí. Buďme sami k sobě naprosto upřímní a otevření, nebojme se sebe sami, nebojme se co cítíme, i když rozum vzdoruje a vyslá nám vykřičníky. To jen proto, abychom na této cestě byli připraveni na vše a dává nám obraz co vše se může stát. Takže Závěr:

Nebojme se svého já - citu ani svého já - ega. Najděme sami v sobě společnou řeč s citem a egem a nechte je spojit v jedno. Porozumět, tolerovat, anylyzovat, přestat útočit, soudit, odsuzovat...atd. Naučme se mít sebe sami rádi i s tím zlým, jerlikož i to jme my, dobro a zlo spojit, aby mohla přijít vnitřní rovnováha. Zdar a sílu nám všem, budeme ji všichni ku.va hodně potřebovat...[smích])Když zachráníme sami sebe, zachráníme tím naše děti, vnoučata, naši budoucí krev. Pak přijde pocit blaženosti aby člověk z tohoto světa mohl odejít s čistím štítem a se ctí...

Nepotřebujeme žádnou revoltu!!! Bohatě stačí revolta vnitřní sám se s sebou. Pak přijdou zázraky, na které člověk přestává věřit, ale stále doufá, že existují. Existují, vím to, znám je.

Věřím v dobro, v lásku a ve štěstí. Věřím v lepší svět, věřím v nás v lidi, věřím, že všichni toho jsme schopni. Vím, že jsme toho schopni, je to naše přirozenost. Možná to zní jako klišé, ale vím, že to klišé není. Neptejte se mě jak to vím, vím to, ale pokud si to nevyzkoušíte sami, věřit mi, sobě nebudete. Přestaňme pochybovat sami o sobě, to je tou nejhorší vnitřní sebevraždou. A pokud to vyzkoušíte, budete to vědět také.
[mrknutí jedním okem] [mrknutí jedním okem]

176644

26.11.2008 13:11

RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?

Alena 90.?.?.?

Reakce na 176522

A co si myslím v čem spočívají příčiny Zla?
Zlo může být různé z pohledu každého jedince, to definovat nelze, si myslím. Lze najít pravou příčinu Zla - to lze. A pokud si vemu různé druhy Zla, pokaždé vidím jen jednu příčinu a tou je ZRADA, zrada v Lásce či z Lásky. Má nespočet podob, ale znají ji všichni lidé na světě. Od těch nejmenších až po starce. [mrknutí jedním okem] Pokud umíte chodit pozpátku v před, uvidíte ji od konce k začátku a od začátku až do dnešní podoby a možného budoucího konce k novému začátku....,snad mi rozumíte. [mrknutí jedním okem]

176837

26.11.2008 16:21

RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 176837

Přece jen to vidím maličko jinak, paní Aleno. Připusťme, že ZLO je ničení hodnot. Včetně lásky, o níž píšete Vy. Pak za každým ničením stojí jeden ze dvou možných viníků.

Tím prvním jsou slepé přírodní síly. Zemětřesení, hurikány, tsunami, povodně, ... umí zabít tisíce lidí, další zraní, statisícům vezmou majetek. Proti nim se bojuje jen velmi obtížně.

Druhým viníkem je člověk. A zde je to ZLO, které nás tak velmi zlobí. Proč? No protože by vůbec nemuselo být! Kdybychom všichni byli vzdělaní, hodní, moudří a laskaví ... nepůsobili bychom druhým ZLO.

U lidí nalézám čtyři základní příčiny toho, proč lidé činí druhým lidem ZLO. Jsou to NEZNALOST, OMYL, IRACIONALITA a STUPIDITA.

Rozbor těchto příčin by vydal na knihu. Proto se jen krátce zastavím u té první z nich. Zkuste se zeptat paní Aleno lidí, jakými slovy vysvětlují svým dětem to nejdůležitější pro jejich život. Základní princip mravní. Jak to říci, aby tomu děti dobře rozuměly a trvale si základní princip zapamatovaly. Většina neví. Zoufalá NEZNALOST. Jak mohou tací lidé vybavit své děti pro život, když jim neumějí vysvětlit to, co je pro soužití lidí nejdůležitější?!?

Proto jsem paní Aleno přesvědčen, že vzdělání by zbavilo lidský rod mnohého zla. A někteří mi mají za zlé, když jim doporučuji. Méně psát a více číst. [mrknutí jedním okem]

176843

28.11.2008 2:29

RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?

Alena 90.?.?.?

Reakce na 176843

Myslím si, že Vám Vojto rozumím.

Nicméně se domnívám, že ne maličko, ale více než maličko nerozumíte Vy mě. A vo tom to je..[smích] Kdybchom si byli všichni za jedno, byla by to tak trošku nuda, nemyslíte? [mrknutí jedním okem]

Ač ráda bych plkala, nemohu a nechci, protože mě pouhé plkání přestává bavit a to co jsem psala výše viz. " Dost bylo keců Dámy a Pánové, je nejvyšší čas dokazovat na svých činech, že naše kecy mají nejen teoretickou váhu, ale především praktickou zkušenost ověřenou životem ", ztratilo by význam a smyl těchto slov.[mrknutí jedním okem]

Ztratila jsem spousty času bezvýznamným plkáním, abych pochopila, že ho mám opravdu spousty na své činy. Nad čím přemýšlím je nad svými činy , které chci uskutečnit, ale nad časem nepřemýšlím vůbec. Jakoby se zastavil a byl věčný.

Mám totiž spousty keců, které potřebuji ověřit živitními zkušenostmi, abych přesně věděla jak fungují či nefungují.

Sbohem navždy přátelé, díky Vám jsem pochopila, že musím jít. [mrknutí jedním okem]

176976

26.11.2008 19:06

RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?

rataj 85.?.?.?

Reakce na 176292

Zajímavou studii „DOBRO A ZLO A JEJICH ASPEKTY V DÍLE F.M. DOSTOJEVSKÉHO „ vypracoval Robert Kutek. Lze ji nalézt na http://www.multiweb.cz/titan/
Z ní uvádím:
„V moderním světě v němž dochází k přehodnocování všech hodnot, tedy i dobra a zla, nelze postihnout tyto kategorie jakoukoliv jednoznačnou definicí. Lze se jen přiblížit k pravdě o dobru a zlu skrze jednotlivé příklady, z nichž každý postihuje jednu stránku dobra a zla.“
Theodore Dalrymple, vězeňský lékař, v deníku Daily Telegraph řekl:
„Zkoumání vlastní mysli i zkoumání druhých mě vede k závěru, že je zlo v nás všech a že civilizace je velmi tenký nátěr, který nás odděluje od barbarství. Nezapomínejme na dědičný hřích a všechny jeho následky.“
Viz http://blisty.cz/art/18129.html
Osobně si myslím, že hlavním zdrojem zla v nás je nadměrná pýcha, přeceňování vlastní důležitosti a vlastních, často z hlediska druhých velice sporných „zásluh“ ( a proto „oprávněné“ požadování co největší odměny / někdo tomu také říká nenažranost), naopak hrubé podceňování druhých, přebujelý egoismus, nedostatek empatie vůči jiným, nedostatečný pocit společenské integrity. Sám bez druhých by člověk těžko mohl existovat, každý člověk, který dobře vykonává pro společnost i tu nejnižší nutnou práci, je pro společnost důležitý a neměl by být nijak podceňován, nebo dokonce zesměšňován. V tom spatřuji hlavní příčiny zla, kterým je bohužel dnes velká část společnosti jaksi fascinována (divácká obliba seriálů o mordech a všemožných zločinech).

176864

20.11.2008 0:52

RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 176250

Revoluce zacne probihat ve chvili, kdy stary svet ztrati schopnost drzet stabilitu sytemu. Nikdo se nikoho nebude ptat, zda na to je pripraven nebo ne a ma nejaky program. Bud predrevolucni system dokaze odstranit chyby, ktere ho tlaci do krachu nebo padne a po nejake dobe chaosu prijde jiny system. Chaos si dokaze vynutit vytvoreni nejakeho "programu" za pochodu. Reformace naseho systemu znamena radikalni zmenu bankovnictvi a de facto mocenskeho usporadani ve spolecnosti. Vzhledem na nicovou uroven technologii nelze restartovat predluzeny system dalsi velkou valkou, ktera je ve fungovani systemu zabudovana.. A uz jenom tato reforma systemu je natolik radikalni povahy, ze revoluce nam stoji na prahu, at se nam to libi nebo ne. K cemu povedo? To vi mozna Buh.

176294

20.11.2008 13:41

RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?

Alena 90.?.?.?

Reakce na 176250

Tak O.K. Seru na vás na všechny.
Nechám sebe samu bouchnout.
Chcete přirozenost a upřímnost, máte ji mít, jestli jste vůbec na ni připraveni ji slyšet, ale to mi je už nyní úplně u prdele. A u prdele mi je, co si o mě budete myslet. Seru totiž na vás posránkové.
Sama jsem posraná až za ušima, mám takový strach, že se bojím sama o sebe, abych se nezbláznila a nepos.ala z toho všeho. Ale to je má přirozenost, mít zkurvenej, pojebanrj strach o sebe. Necítím vůbec, že bych byla zku.venej sobec, prostě tak to je a hotovo. Nebudu v sobě potlačovat svou přirozenost a když mám strach tak to přeci vím moc dobře a nebojím se ho přiznat. Bojím se o sebe, bojím se smrti, bojím se a klepu se jak malé dítě, ale to mi pravě zachranuje život, víme? K čemu mi bude když chcípnu, k HOVNU. K čemu budu jako mrtvola ostatním, k HOVNU. Nejdřív přeci musím zachránit sebe a pak můžu zachraňovat ostatní. Já si umím přiznat pravdu, že mám strach o sebe samu, tak si ji do pí.i přiznejme všichni, že jsme posraný až za ušima. Vyselektujte si sprosté emoce, zlobu, kterou cítím a uvidíte podstatu slov, kterou vám píši, přátelé.

176379

20.11.2008 16:01

RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?

Aja 74.?.?.?

Reakce na 176379

Alenko, vy jste muzskej?

176396

20.11.2008 17:56

RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?

Alena 90.?.?.?

Reakce na 176396

Také nepochybuji, jestli jste Ájo muž či žena. Víte proč, nezajímá mě to, není to pro mně podstatné. Podstatné bude co mi chcete zdělit, nwe kdo jste! [mrknutí jedním okem]

176402

20.11.2008 20:13

RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?

Aja 74.?.?.?

Reakce na 176402

>Také nepochybuji, jestli jste Ájo muž či žena. Víte proč,
>nezajímá mě to, není to pro mně podstatné. Podstatné bude
>co mi chcete zdělit, nwe kdo jste! [mrknutí jedním okem]

Omluva, domnivala jsem se, ze sdeleni doslo. Nestalo se tak, vyjadruji se prilis strucne.

Ctu vase prispevky, v tomhle, na ktery jsem reagovala, se mi zazdalo, ze k predani informace, kterou vyslechnete na palube kazdeho letadla ( kyslikovou masku nejprve nasadte sobe a az potom vasim detem), jste pouzila zbytecne "chlapacky kvetnaty" slovnik.
..tedy doufam, ze je ted jasne, ze nepatram po vasem pohlavi. [smích]

176415

20.11.2008 21:03

RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 176415

Je sice pravda, že abychom mohli zachraňovat druhé, musíme nejprve zachránit sami sebe, ale to podle mého názoru není to samé, jako mít sebe sami/y radši než ostatní. Nasadit si masku dříve je jen technické opatření, jak zachránit život dítěti, které mám radši než sebe. A vůbec, postupně budeme chápat, že mezi mnou a tím druhým je jen zdánlivá hranice, a že to, co činím i tomu nejmenšímu, činím vlastně především sám sobě...

176417

21.11.2008 10:34

RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?

Alena 90.?.?.?

Reakce na 176415

Dobrá Ájo:

1. Mé dítě dítětem již není, nasadí si kyslíkovou masku sám, pokud dojde kyslík. Nebo myslíte, že by to mělo být jinak? [mrknutí jedním okem]
Co Vy a Vaše děti Ájo?

176452

21.11.2008 13:42

RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?

Aja 74.?.?.?

Reakce na 176452

..ale tady prece nejde o "letadlo a kyslikove masky", to jsem pouzila jako "zkratku" vaseho sdeleni, ktere, snad vyzniva: abys mohl pomahat druhym, musis nejprve pomoci sam sobe (ad absurdum...prinejmensim zustat zivej}...ale pripoustim, ze jsem mohla pochopit spatne a znovu rikam, ze mi nesedel "chlapackej slovnik". [smích]

176465

21.11.2008 17:54

RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?

Alena 90.?.?.?

Reakce na 176465

Ájo, je vidět, že jste to pochopila velmi správně. Jen jsem dobře neporozuměla Vaší otázce. Paráda, shodly jsme se. Jsem ráda, když mi upřímně někdo zdělí co mu nesedí a vážím si toho. Naprosto chápu, že Vám nemusel sedět " chlapeckej slovník ", ale i taková ženská jako já tyto slova zná a dokáže je použít. Tím ovšem neomlouvám tyto výrazy mnou napsané. [mrknutí jedním okem]

Mějte se hezky

176482

19.11.2008 21:22

RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?

Had. 82.?.?.?

Reakce na 176146

>Jsem obyčejná, hloupá ženská, ale rozhodně cítím, že mám daleko >více odvahy, než-li vy všichni dohromady!!!
[velký smích] [velký smích] velká skromnost a malá intuice, nebo malá skromnost a velká intuice?! Další kombinace jsou také otevřené...

Samozřejmě, že Jste tímto příspěvekem a tedy nekecáním opravdu bouchla do stolu a vysvětlila názorně a přesně, kterak Jste se v praxi chopila řešení onoho problému...

Vždyť Zvědavec a internetové "kecání" je prostě o kecání-výměně informací. Mé skutečné bouchání do mého stolu maximálně udiví manželku a né že zazní až "do" Zvědavce.

Shrnuto -
záměr dobrý (výzva k aktivitě),
praktický návod a podělení se o zkušenosti - 000 (nula, nula, nula)
namasírované ego a utvrzení se ve správnosti sebe sama - 100% ...

Pokud tedy vyjdu z premisy, že systém (svět) námi vytvořený a při životě udržovaný našimi přebujelými egíčky, potřebuje do tzv. "psychické oblasti" (myšlenky, pocity, přání atd.) semínka opačného charakteru než egoistické, pak Jste tímto příspěvkem zasela spíše údiv a zmatek, než "nakopnutí" směrem k harmonii.

Pakliže jsem se nevyjádřil v předchozím odstavci jasně, pak bych doporučil nějaké stručné vysvětlení principu "Morfické rezonance" od R.Sheldrake - v buddhismu je to známo jako "záznamy v akáše". Jestliže tyto výrazy znáte, pak můj příspěvek do virtuálna ihned poznáte, pochopíte, pokud ne, tak to můžete brát jako útok - tak to ovšem není, předesílám....

Stálý úsměv, jako dobrý "bojový nástroj" se systémem přebujelých egíček přeji...

176267

20.11.2008 8:33

RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?

jean.laroux jean (tečka) laroux (zavináč) seznam (tečka) cz 217.?.?.?

Reakce na 176267

Co tu vlastně děláme a má to vůbec nějaký smysl ? Každý je tu v diskuzi sám za sebe a reprezentuje své ego. Někdy přebujelé, někdy nejisté. Jsou to naše ega a v jejich projevu se odráží empirická zkušennost se světem. Analyzujeme, filosofujeme, tvoříme logické závěry, vědecké, pseudvědecké i religiozní hypotézy, konspirace atd. Vytváříme různé myšlenkové konstrukce a snažíme se je zpětně zasadit do reálného prostředí nebo si minimálně představujeme jak by tam mohli být zasazeny. Snažíme se hledat alternativní řešení toho co si myslíme, že je špatně a co tu tak kritizujeme. Někdo je v kritice a navržených řešeních umírněnější, někdo je tzv. "extrémističtější". Každý prostě sám za sebe. V diskuzi se od sebe učíme a učíme se i od těch, kteří šíří názory vzdálené naší myšlenkové konstrukci. Vlastně učíme se zejména od nich. Dávají nám víc než ti co nám jen přikyvují. Učí se i jen prostí nezůčastnění čtenáři těchto diskuzí. Podívejte se na počet čtenářů u každé diskuze (3000, 4000 atd.). I tito jsou našimi myšlenkami ovlivnění, konfrontují je se svými a své myšlenkové konstrukce na jejich základě upravují. Dělají to např. i čtenáři z nezvědavce a pokud nejsou schopni v diskuzi oponovat uchylují se k vulgarismům a urážkám aniž si uvědomují, že tak vlastně prezentují jen svou argumentační slabost. I oni jsou ovlivňováni. Všichni příjemci (nejen) zdejších informací poté ovlivňují další lidi ve svém okolí, doma, v hospodě, ve výchově atd. Ač se zdá, že ty "kydy" co tu naše ega šíří nic nezmění není to pravda. Změní. Mění. I drobný kamínek, který dopadne ve správný čas na správné místo může spustit lavinu. Vím, že píšu o věcech, které si každý uvědomuje. Občas má ale každý z nás pocit rezignace. Ptáme se jestli má smysl tohle plácání "nesmyslů". Cítíme se absolutně bezbranní před tím pomyslným Goliášem tj. před systémem ve kterém se nacházíme a jemuž se snažíme drze čelit. Má tedy smysl mluvení ? Jsem si jistý, že má. Každá diskuze má smysl a právě za možnost SVOBODNÉ diskuze bychom měli bojovat především. Pokud ta zůstane zachována a ubráníme se jejímu omezení a zastavení, vše se nakonec vyřeší. Bude to vypadat jakoby se to řešilo tak nějak "samo" a ani si neuvědomíme jak k tomu i naše slova přispěla a přispívají. Words must flow [cool]

176338

20.11.2008 21:02

RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?

Had. 82.?.?.?

Reakce na 176338

>Co tu vlastně děláme a má to vůbec nějaký smysl ?
[velký smích] Jestli je to otázka na mě, pak - smysl nemá vůbec nic. To ovšem neznamená, že zavřískám radostí nad tím bezva poznáním a začnu řádit jak utržený ze řetězu...
Protože i když život a žití prostě žádný smysl nemá, tak jen tím, že to to rozeznám a zanalyzuji A PŘIZNÁM sám sobě tuto otřesnou pravdu ( otřesnou pro běžné, lidské, smrtné částečky v nás) tak vlastně často souběžně (ale většinou dříve) dospěji k poznání, pochopení a prožití matematicky neúprosného zákona příčiny a následku, který vládne nejen v naší sféře, ale i v jiných sférách (dimenzích) - viz. tzv. východní nauky, z mého hlediska výborně popisuje mahájanský budhismus, znovu oživený v Čechách.
>Cítíme se absolutně bezbranní před tím pomyslným Goliášem tj. >před systémem ve kterém se nacházíme a jemuž se snažíme drze >čelit.
Jak kdy a jak kdo - jeden okamžik jsem unavený a skleslý a ... už podléhám stavu "prohry" se systémem (životem) - vzepřu se tzn. VLASTNÍ VŮLÍ VYVOLÁM JINÝ, DOBRÝ, LEPŠÍ, JEŠTĚ LEPŠÍ AŽ NEJLEPŠÍ DUŠEVNÍ STAV, KTERÉHO JSEM SCHOPEN A... kde jsou nároky jakéhokoliv "systému", sféry, když jsem uvnitř pevný, svobodný, šťastný?!! Držím stav, uvědomuji si tělo a "vtiskuji do prostoru" (akáši) jinou kvalitu!
Pro nábožensky založené platí: modlitba a víra tento stav dokáží podpořit, vyvolat, ale bez uvědomění těla, psyché "uletí"(nezdravé, nepraktické názory např. až pošuk)
Pro materialisty: "silou" lze také dosáhnout správných stavů, ale musí být alespoň ideály, jinak může přijít "tupnutí".

Prostě je to dřina, měnit svůj život a ten svět... [chechtot] [chechtot] [chechtot]

176416

20.11.2008 11:24

RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?

Alena 90.?.?.?

Reakce na 176267

Upřímně, vůbec nerozumím co mi tu píšete. Můžete mi to více vysvětlit?

176368

18.11.2008 22:45

Kudy ven ?

Jura1 86.?.?.?

Je potřeba identifikovat místo, kde ten průser začal, metody jakými postupuje .... a psychické závislosti, které vedou k odmítnutí varovných reakcí.

Je důležité změnit myšlení ... viz. příspěvky Spytihněva.

Zbytek přijde postupně budete-li připraven.

176152

19.11.2008 3:19

Pro začátek po konci.

dodo 88.?.?.?

Za stavu byť částečně fungujícího dosavadního systému, nelze dělat nic jiného, nežli se jím dát vláčet. Každý pokus o změnu bude násilně potlačen silovými složkami, kterými vládní moc disponuje. A nejen to. Vládní moc je si nebezpečí revolty vědoma a tak prostřednictvím svých tajných služeb intenzivně slídí i po ohniscích rodící se revolty. Všechny ty veřejně známé sledovací systémy jsou tomu rovněž k dispozici a tak zorganizovat v této době jakýkoliv odpor, je nereálné. Navíc chybí sama idea CO, KDE, KDY, KDO a JAK změnit oproti současnosti, jelikož jediná dosud jiná idea byla zvnějšku podporovanými vnitřními odpůrci rozvrácena jako nereálná a dehonestována. Ovšem ten systém tak jak je, je zatížený zákonitými krizovými jevy, protože jeho průběh je obdobou chaosu (volný trh), pro jehož řízení nejsou, nebo nejsou známé nástroje. Ke všemu jsou do systému již tak chaotického, vnášeny záměrné i nezáměrné zásahy různé intenzity i rozsahu, které průběh náhodně mění. V takovém prostředí lze jediné. Počkat na totální kolaps systému (postačí plošný kontinentální výpadek elektřiny na pár dnů), který vrhne společenské potřeby hluboko do minulosti na pouhé přežití druhu, kdy zafunguje pud sebezáchovy. Těmi základními potřebami každého jsou: bezpečnost, teplota, vzduch, voda a strava. Na každou z těchto potřeb je nezbytné být každý předem připraven v okruhu své rodiny teoretickými i praktickými nástroji. Po kolapsu je pak nutné co nejdříve spojovat vzájemné prostředky okolních rodin k dělbě činností pro snazší zajišťování základních potřeb společenství. Prostě kdo bude připraven, nebude překvapen. Nepřipravení zahynou. Nejdůležitější ale bude uchování základních poznání na zachování druhu, cítíme-li takovou potřebu, kterými jsou poznání nutnosti existence ve společenství, poznání existence Stvořitele a poznání zásad vzájemných vztahů. O tom prvním se každý přesvědčí ihned po kolapsu sám. To druhé je již dostupné na http://www.iol.cz/jaroha a to poslední je obsahem Bible. Jsi sem Stvořitelem implantovaný tvor, jako součást hmotného Vesmíru i nehmotného rozumu. Nejdřív tomu musíš uvěřit, pak poznat a nakonec i tak žít! Mnoho štěstí. Možná není času nazbyt. [překvapení] [smích]

176174

19.11.2008 9:03

RE: Pro začátek po konci.

Sam Ting Wong 213.?.?.?

Reakce na 176174

Správná poznámka ohledně silových složek státu a sledovacích zařízeních. Vyplývá z ní, že tady si můžeme vyměňovat myšlenky, navzájem si otevírat oči (protože pohled každého celkový obraz něčím obohatí) a šířit ideu, jak se vzepřít systému, který se sice nazývá demokratickým, ale svým fungováním definici demokracie popírá, nicméně domlouvat si tady revoluci by bylo značně nerozumné. Paní Alena snad pochopí.
Včera jsem četl zajímavý článek, kde se jeho autor mimo jiné zmínil o tom, že můžeme hodně věcí ovlivnit svojí peneženkou! Je to tak prosté - můžeme zlikvidovat neoblíbené firmy prostě tím, že u nich přestaneme nakupovat! Je to jednoduchý první krok ke změně - vybírat si od koho a co nakupuji.
Často se tu mluví o tom, že peníze znamenají moc. Tak svoje peníze nedávejme těm, kdo je pak použijí proti nám.

176202

19.11.2008 13:32

Boj za co

elerik elerik (zavináč) centrum (tečka) cz 82.?.?.?

Tak jsem si prečetl celou diskusi. Padlo tady mnoho názorů. Paní Alenu to až rozohnilo a ostatně další taky. Ale padl tu velmi dobrý postřeh. Za co bojovat ? Za dobro a lásku. Možná. Vybojuje se boj a prakticky se jen změní kabáty (proč? zamyslete se nad tím). Kolikrát už byla defenestrace, a kdesi cosi, a jak to dopadlo ? Pořád stejně. První co by člověk měl porazit je sám sebe. Teda alespoň je to můj názor vůči mé osobě. Když v sobě srovnám obě složky, i dobro i zlo do jedné linie vznikne harmonie ? A pak teprv se dá vymýšlet co dát ostatním lidem. Když už jsme u toho. Kolik z vás všech se zamyslelo nad tím jak by to mohlo fungovat jinak. Jinak. Seděli jste třeba na zastávce pro autobusy a vymýšleli novou společnost ? Založenou na čem ? Co jste provedli s penězma, jak jste reálně přešli v představách z tohoto systému na jiný nebo žádný? jak fungoval váš systém. Přemýšlím nad tím den co den. Ale všechno má jeden základ. Začít sám se sebou. Nejde prostě jinak. Za tím systémem ani tak nestojí kdejaký šmejd. Jako naše myšlenky nás všech. Jedni to využívají, protože vědí. Nenávistí a touhou ho zničit ho prakticky jen posilujeme, zoufalství ho posiluje ještě víc copak to není očividné ? Zajímají mne na toto vaše názory, ale ne názory proč by to nešlo, ale v co by se to mohlo změnit. konkrétní nápady. Můj první nápad je školství, to by se mělo změnit. Každý z nás si tím prošel, co by jste změnili ? Máme politický systém - "demokratický" jak by jste z něho udělali skutečnou demokracii ? Připadně něco jiného. Máme tady spoustu molochu, úřednictvo, co s těma lidma ? Co jídlo, bydlení, zdravotnictví ? V co by jste to změnili (reálně) co infrastruktura, armádní složky, průmysl. je tu obrovský systém, na kterém máme závislost, Státním převratem jen opět spadnem do tohoto molochu...z nutnosti. A historie se bude opakovat. jak by jste sepsali novou ústavu? co president ? ano ne ? Co parlament ? Z koho jej sestavit? bla bla. Tolik otázek. Sem s konstruktivníma nápadama. Nenadávejte. Tvořme zatím jen v mysli, časem se ta myšlenka sama posílí, zhmotní. Funguje to [smích] S každou novou zprávou která přijde, jde vymyslet nové řešení. A nemusí to být kdejaký sionista co to vymýšlí ale my sami. Stačí nám sjednotit naše mysli, oni to umí.A kdo říká že ne tak jen přehlíží skazky z minulosti. Vytvořit jednotný obraz a on se zhmotní sám. A řeči typu blbosti neberu. Dokud se to nezkusí nic nezjistíme. Ve skutečnosti každý z nás je spolutvůrcem toho čemu dnes říkáme Svět. Mimochodem pokud zapátráte například v kvantové fyzice dostanete prakticky stejnou odpověď [smích] to je pro ty materiálně zaměřené z vás.

176223

19.11.2008 13:32

pokračování

elerik elerik (zavináč) centrum (tečka) cz 82.?.?.?

Asi tady vypadám jako že mentoruju, ale zdejší diskuse sleduji už velmi dlouho a nářek je tu stále vidět [smích] mysleme pozitivně. Vždyť tenhle Svět už vážně začíná být podle vás jen žumpou a nakonec ATOM bude ideální řešení na problém lidstva. Jen tak pro zajímavost, kolik z vás by si o sobě trouflo tvrdit že by přežilo skutečnou globální finanční krizi? Která by nutně vyústila v celosvětovou Válku. Ruku na srdce, já nevím. Celosvětová krize je dobrá, ale je to sázka do loterie co z toho vypadne. V anarchii se vždy vlády ujme silnější. Takže pokud by jste to chtěli přežít stali by jste se bestií ? Případně by vás bestie sejmula. Co s tím ? Ale to jen tak bokem.

176224

21.11.2008 11:34

RE: pokračování - nebo nic?

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 176224

Tak co tomu říkáte, pane Eleriku? Čekal jste množství odpovědí? Vždyť Vaše výzva všem myslícím lidem je tak racionální a přímá. A ono NIC. Tolik "bouřliváků" zde vyzývá k revoluci a když se jich konkrétně zeptáte, CO DĚLAT, nedočkáte se jediného nápadu. Máte pro to nějaké vysvětlení?

176460

21.11.2008 16:48

RE: pokračování - nebo nic?

elerik elerik (zavináč) centrum (tečka) cz 82.?.?.?

Reakce na 176460

Jen to bohužel o něčem vypovídá. Co se dá dělat. S velkou pravděpodobností skutečně nikdo neví Co dělat [smích] Přitom myslím si je to celkem snadné. Stačí usměrnit myšlenku a ona se sama materializuje. To bohatě stačí. Pokud zde lidé nedokáží ani sjednotit myšlenku jiným směrem než skuhráním tak se nedivme že jsme tam kde jsme. Případně se bojí své myšlenky říct veřejně.
Také je možné že se málokdo pročte tou hromadou příspěvků až dokonce [smích]. Pravděpodobně jsem zvolil špatnou pozici svého komentáře.

176478

21.11.2008 19:44

RE: pokračování - nebo nic?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 176478

Myslím, že ste aspon o lekciu napred, a uvažujete dobre. [smích] Ani revolúcia, ale ani oprava molocha nie sú správnou cestou. Nie silou. Cestou sú preorientovaní jednotlivci(na novom mravnom základe), ktorí spolupracujú a radia sa spolu. Táto cesta je plne v moci tých jednotlivcov. Školstvo, ktoré ste navrhoval riešiť, musíte pre svojich najmenších zatiaľ zaistit čiastočne svojpomocne.
Rozmýšľajte ďalej, ja túto dnešnú diskusiu vidím len ako začiatok a myslím, že úspešný... [mrknutí jedním okem]
"Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest." To zjednotenie, a oslobodenie mysli z otroctva nejde unáhliť. Niektorým sa to aj cez všetku snahu podpory okolia nepodarí vôbec. [pláč]

176487

Příspěvků: 173

18.11. 03:51 bambus  Decentralizovat!
18.11. 13:17  RE: Decentralizovat!
18.11. 15:53 pje  Motivace?
18.11. 23:40 dikd  RE: Decentralizovat!
20.11. 01:31 p  RE: Decentralizovat!
19.11. 01:28 Saša  RE: Decentralizovat!
24.11. 14:53  RE: Decentralizovat!
25.11. 04:43 Datel  RE: Decentralizovat!
25.11. 21:16  RE: Decentralizovat!
26.11. 04:18 Datel  RE: Decentralizovat!
25.11. 10:28 Saša  RE: Decentralizovat!
18.11. 04:01 Rene Bartosek  hmm,
18.11. 09:03 Spytihněv  Začarovaný kruh
18.11. 09:22 Oli63  RE: Začarovaný kruh
18.11. 10:45 Spytihněv  RE: Začarovaný kruh
18.11. 16:42 Had.  RE: Začarovaný kruh
18.11. 18:57  RE: Začarovaný kruh
18.11. 19:42 Pav.elf  RE: Začarovaný kruh
18.11. 10:47 Sam Ting Wong  RE: Začarovaný kruh
18.11. 16:27 Spytihněv  RE: Začarovaný kruh
18.11. 14:04  RE: Začarovaný kruh
20.11. 01:41 p  RE: Začarovaný kruh
18.11. 09:44 Sam Ting Wong  RE: Začarovaný kruh
18.11. 10:38 mtk  RE: Začarovaný kruh
19.11. 04:05 Rene Bartosek  RE: Začarovaný kruh
19.11. 04:06 Rene Bartosek  RE: Začarovaný kruh
19.11. 08:57 mtk  RE: Začarovaný kruh
18.11. 10:48 Spytihněv  RE: Začarovaný kruh
18.11. 22:36 Jura1  RE: Začarovaný kruh
19.11. 12:15 Spytihněv  RE: Začarovaný kruh
19.11. 09:13 elerik  RE: Začarovaný kruh
20.11. 18:53 janko  RE: Začarovaný kruh
20.11. 18:55 janko  RE: Začarovaný kruh
18.11. 11:11  RE: Začarovaný kruh
18.11. 10:50 mtk  lichváři?
18.11. 11:37 jean.laroux  RE: lichváři?
18.11. 12:31 mtk  RE: lichváři?
18.11. 14:24  RE: lichváři?
18.11. 21:22 kubrt  RE: lichváři?
18.11. 21:50 mtk  RE: lichváři?
18.11. 23:22  RE: lichváři?
18.11. 23:27 Vladimír Stwora  RE: lichváři?
18.11. 23:55 mtk  RE: lichváři?
19.11. 06:59 Datel  RE: lichváři?
19.11. 07:26 Saša  RE: lichváři?
19.11. 08:42 mtk  RE: lichváři?
22.11. 21:40  RE: lichváři?
23.11. 00:29 Datel  RE: lichváři?
24.11. 18:26  RE: lichváři?
19.11. 15:44 ctenar  RE: lichváři?
20.11. 19:12 janko  RE: lichváři?
22.11. 11:47  RE: lichváři?
23.11. 01:54 janko  RE: lichváři?
24.11. 19:01  RE: lichváři?
25.11. 00:19 janko  RE: lichváři?
25.11. 20:45  RE: lichváři?
25.11. 22:22 janko  RE: lichváři?
26.11. 01:39  RE: lichváři?
23.11. 02:38 Datel  RE: lichváři?
24.11. 19:22  RE: lichváři?
23.11. 02:48 ada  RE: lichváři?
23.11. 03:38 Datel  RE: lichváři?
24.11. 03:04 ada  RE: lichváři?
24.11. 19:31  RE: lichváři?
27.11. 16:44 Pavel.D  RE: lichváři?
19.11. 04:32 Rene Bartosek  RE: lichváři?
19.11. 15:36 ctenar  RE: lichváři?
20.11. 01:38 p  RE: lichváři?
18.11. 11:11 eda521  Chybí mi oficiální vysvětlení
18.11. 20:38 8-P  RE: Chybí mi oficiální vysvětlení
18.11. 12:30 Outofjacket  Zeptejte se pana Barona Rothschilda!
18.11. 22:31 Jura1  RE: Zeptejte se pana Barona Rothschilda!
19.11. 04:34 Rene Bartosek  RE: Zeptejte se pana Barona Rothschilda!
19.11. 16:02 hestroy  RE: Zeptejte se pana Barona Rothschilda!
18.11. 12:55 Kozoroh  Základem všeho podnikáni je bankovnictví,jak pro stát,tak pro firmy.
18.11. 16:02 Vašek  Myslíte si, že je u nás demokracie??
18.11. 17:09  Nový system v ČR
18.11. 20:40 Alena  Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?
18.11. 22:48 Vladimír Stwora  RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?
18.11. 22:53  RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?
19.11. 01:39 Alena  RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?
19.11. 09:02  RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?
19.11. 09:14  RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?
19.11. 12:32 Alena  RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?
19.11. 10:25 E.T.  RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?
19.11. 12:43 Alena  RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?
19.11. 18:23  RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?
19.11. 19:11 Alena  RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?
19.11. 19:39  RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?
20.11. 01:05 Alena  RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?
19.11. 17:00 jean.laroux  RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?
19.11. 18:31  RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?
19.11. 19:39 djb  RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?
19.11. 19:59  RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?
19.11. 20:40 djb  RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?
19.11. 22:21 pietroo  RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?
19.11. 20:14 Alena  RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?
19.11. 21:19 micha  RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?
20.11. 11:27 Spytihněv  RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?
20.11. 12:06 E.T.  RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?
19.11. 01:59 Alena  RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?
20.11. 19:24 janko  RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?
18.11. 23:08 Vojta49  RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?
19.11. 00:18 mtk  RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?
19.11. 13:12 Vojta49  RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?
19.11. 22:14 mtk  RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?
19.11. 22:21 micha  RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?
20.11. 19:31 janko  RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?
20.11. 22:10 Vojta49  RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?
21.11. 00:08 janko  RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?
22.11. 17:30 jean.laroux  RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?
23.11. 02:20 janko  RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?
23.11. 14:30 Vojta49  RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?
23.11. 23:14 janko  RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?
24.11. 01:31 Vojta49  RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?
24.11. 10:30 janko  RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?
24.11. 17:01 jean.laroux  RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?
24.11. 17:39 janko  RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?
24.11. 17:44 jean.laroux  RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?
24.11. 23:33 janko  RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?
19.11. 17:31 jean.laroux  RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?
19.11. 20:03 Alena  RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?
20.11. 00:42 Vojta49  RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?
20.11. 08:35 Sam Ting Wong  RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?
20.11. 09:53 Spytihněv  RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?
20.11. 11:32  RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?
20.11. 14:28 Vojta49  RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?
20.11. 16:18 Spytihněv  RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?
20.11. 20:13 janko  RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?
20.11. 11:10 micha  RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?
20.11. 13:58 Vojta49  RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?
20.11. 12:03 Alena  RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?
20.11. 16:40 Vojta49  RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?
20.11. 17:51 Alena  RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?
20.11. 22:23 janko  RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?
21.11. 10:50 Alena  RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?
22.11. 00:23 Mirda  RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?
22.11. 01:14 Vojta49  RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?
22.11. 03:10 Mirda  RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?
22.11. 17:31 Vojta49  RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?
27.11. 16:54 Jarmila  RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?
29.11. 15:55 mtk  RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?
22.11. 11:42 Alena  RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?
22.11. 13:16 Vojta49  RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?
23.11. 13:50 Alena  RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?
24.11. 01:05 Vojta49  RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?
24.11. 13:46 Alena  RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?
24.11. 16:36 Alena  RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?
26.11. 13:11 Alena  RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?
26.11. 16:21 Vojta49  RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?
28.11. 02:29 Alena  RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?
26.11. 19:06 rataj  RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?
20.11. 00:52 Rene Bartosek  RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?
20.11. 13:41 Alena  RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?
20.11. 16:01 Aja  RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?
20.11. 17:56 Alena  RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?
20.11. 20:13 Aja  RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?
20.11. 21:03  RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?
21.11. 10:34 Alena  RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?
21.11. 13:42 Aja  RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?
21.11. 17:54 Alena  RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?
19.11. 21:22 Had.  RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?
20.11. 08:33 jean.laroux  RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?
20.11. 21:02 Had.  RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?
20.11. 11:24 Alena  RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?
18.11. 22:45 Jura1  Kudy ven ?
19.11. 03:19 dodo  Pro začátek po konci.
19.11. 09:03 Sam Ting Wong  RE: Pro začátek po konci.
19.11. 13:32 elerik  Boj za co
19.11. 13:32 elerik  pokračování
21.11. 11:34 Vojta49  RE: pokračování - nebo nic?
21.11. 16:48 elerik  RE: pokračování - nebo nic?
21.11. 19:44  RE: pokračování - nebo nic?

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

44

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 87 čtenářů částkou 15 402 korun, což je 44 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Už na nás "vláda" zase chystá další šikanu a buzeraci20.10.21 20:19 Česká republika 1

Majitelé lesů raději zakáží cyklistům vjezd do lesa úplně19.10.21 20:20 Česká republika 4

Americké vojenské biologické laboratoře v Kazachstánu19.10.21 18:59 Kazakhstan 0

Evropská agentura pro léčiva zahájila hodnocení vakcíny společnosti Pfizer pro děti ve věku 5-11 let19.10.21 09:23 Evropská unie 2

Krize toaletního papíru!19.10.21 08:31 Česká republika 5

USA jsou připraveny posílit obranné schopnosti Gruzie - šéf Pentagonu přijel do Tbilisi18.10.21 09:21 Gruzie 2

Fauciho jedy18.10.21 09:16 USA 2

Kanadská provincie vydala nová pravidla COVID, která umožňují vládě zabavit soukromý majetek17.10.21 18:30 Kanada 2

„Tak to ne!“ Povinné vakcíny narazily na vážný odpor. Hnízdil spustil kanonádu17.10.21 17:46 Česká republika 1

Volby, AfD naletělo šmejdům17.10.21 04:52 Německo 1

Od severu k jihu je Itálie zablokovaná16.10.21 19:43 Itálie 2

Slovinský premiér označil poslance Evropského parlamentu za "Sorosovy loutky"15.10.21 19:07 Slovinsko 4

Do Tatier už len elektromobilom?15.10.21 19:04 Slovensko 6

Izrael zaútočil na Sýrii pod krytím dopravních letadel15.10.21 18:55 Sýrie 0

Hlavní vražedný nástroj v britských nemocnicích15.10.21 18:39 Británie 0

Pilot zemřel při letu několik dní po očkování15.10.21 10:38 USA 3

Roušky všude a restaurace jen pro očkované. Vláda po volbách zvažuje zpřísnit opatření14.10.21 17:03 Česká republika 2

Osoby s vagínami14.10.21 13:29 Neurčeno 3

Plyn čerpaný do evropských zásobníků klesl na minimum13.10.21 17:33 Evropská unie 2

Policie Feriho stále nevyslechla13.10.21 12:48 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
21,88 Kč
Euro
25,53 Kč
Libra
30,27 Kč
Kanadský dolar
17,79 Kč
Australský dolar
16,49 Kč
Švýcarský frank
23,82 Kč
100 japonských jenů
19,16 Kč
Čínský juan
3,42 Kč
Polský zloty
5,57 Kč
100 maď. forintů
7,04 Kč
Ukrajinská hřivna
0,84 Kč
100 rublů
30,89 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 093,43 Kč
1 unce stříbra
534,30 Kč
Bitcoin
1 423 327,31 Kč

Poslední aktualizace: 21.10.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 9 058