Diskuze k článku

Jára Cimrman ve službách ďábla

Příspěvků 98

10.9.2008 7:43

Bratrstvo kočičí pracky aneb MAFIE

Jarmila 88.?.?.?

Jak je z článku patrné, již 20 let se točí ve vrcholné politice stále a titíž lidé. Také mainstream, konkrétně třeba MFD, kterou čtu poctivě den za dnem celých 19 let od revoluce, píše tím způsobem, že se tam točí stále dokola názory asi 100 důkladně prověřených lidí- ostatní neprokádrované občany ke slovu nikdy nepřipustí. Z toho je jasně vidět, že mainstream píše jen to, co si jeho vlastníci- mezinárodní bankéři a óbrboháči přejí.

Z článku je také jasně vidět, jak je stranický systém prohnilý, vždy těžce zmanipulovaný, technologie moci ve stranách je tak dokonale za těch 100 let existence zpracovaná, že slušní, autentičtí lidé nemají naprosto žádnou šanci se do vrcholových funkcí dostat. Nedělejte si žádné iluze, že by Kuchtová byla lepší než Bursík. To jsou mezi nima jen dopředu udělané různé zákulisní handly: ty teď budeš jako proti radaru, ty budeš za kladnou postavu a až Tě budeme potřebovat jindy, tak schválíš zase jiné nepopulární věci.

V té straně zelených jedině ten pan Šlechta je autentický slušný člověk, idealista, který do té strany vstoupil, aby něco dělal pro ekologii. Místo toho s hrůzou zjistil, že se tam nastrčené figurky spolu rvou jen o posty a o ekologii jim vůbec nejde. Proto se ze zoufalství opil a řekl jim na rovinu, co si myslí. Tak ale to chodí ve všech stranách bez rozdílu- v jejich špičkách jsou vždy domluvení zasvěcení lidé, kdežto za řadové členy jsou nezasvěcení lidé, kteří tam fungují jen jako užiteční idioti, co platí stranické příspěvky, ale do ničeho nevidí.

170247

10.9.2008 9:06

RE: Bratrstvo kočičí pracky aneb MAFIE

Filla 86.?.?.?

Reakce na 170247

To jste napsala výstižně. Já bych jen dodala, že si myslím, že celá ta "aféra" s Moravou a spol. je jen rozčeřená voda na smradlavém rybníčku, aby podpis radaru nebyl tak na očích.

170249

10.9.2008 18:16

RE: Bratrstvo kočičí pracky aneb MAFIE

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 170249

Přesně tak to je paní Fillo,je to jako v režii filmu Vrtěti psem. To samé se dělo i s aférou Čunek. Ten se náhle a přes noc zviditelnil v Krausově pořadu Uvolněte se prosím. Tam si ho oblíbila medvědice Máša a od té doby si ho voliči okamžitě zapamatovali. Asi stejně rychle, jako zbitou Jaquesovou. Jenže na tenhle špek já už mainstreamu dávno neskáču. A to přesto, že ta propaganda je už tak dokonale propracovaná, že by se z toho měla skládat vysokoškolská zkouška, jak už je to dnes všechno vymakané a složité.

170270

10.9.2008 14:33

RE: Bratrstvo kočičí pracky aneb MAFIE

hc 194.?.?.?

Reakce na 170247

"Politika si žádá ty nejlepší, ale nemá nic, co by jim mohla nabídnout." Bohužel si nevzpomínám, kdo to řekl, ale je to tak a lepší to asi nebude.

170262

10.9.2008 13:02

Urad pro uvadeni veci na pravou miru

Aja 74.?.?.?

Tak tady je, damy a panove, nutne uvest deje do historickych souvislosti. Je naprosto "prirozene", ze panove Smoljak a Sverak jsou priznivci radaru, potazmo protiraketoveho destniku, nebot jeho vynalezcem je prave Jara Cimrman.

Ten pobyval nekdy kolem roku 1 879 na panstvi Svarcenberku na Hluboke, zucastnil se jako nahonci lovu na prilehlem loveckem zamecku Ohrada. V den lovu prselo a Cimrman dostal za ukol nosit destnik nad hlavickou jednoho z ucastniku lovu, coz mu zachranilo zivot; zbloudila strela se odrazila od kovove spice destniku a zmenila smer (destnik to neprezil).
Fenomen hloubaveho Cimrmana zaujal natolik, ze se jim dale zabyval, propracoval a nabizel jej i armade (v podobe destnikove kavalerie), ale neuspesne. Byl, jako obvykle, predcasny....to az dnes, ze.....
Tak, tak.

170257

10.9.2008 18:08

RE: Urad pro uvadeni veci na pravou miru

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 170257

Pěkné Ajo. Tak já Vám za odměnu zde postnu toho upřímného Cimrmana ze strany zelených, který vše prohlédl až v hodině dvanácté a nabízel jasná řešení, která ovšem Bursík ani Kuchtová by nikdy nepřijmuli, protože tito lidé k těm normálním občanům nepatří:
http://www.youtube.com/watch?v=X438jBIhhhE
A tuhle scénku ze života věnuji na památku i Cimrmanovi Pastiňákovi, který navrhoval, aby se všichni občané přihlásili do politických steran a tím by se prý všechno vyřešilo.[chechtot]

170267

10.9.2008 18:59

RE: Urad pro uvadeni veci na pravou miru

Aja 74.?.?.?

Reakce na 170267

Dekuju, Jarmilko.
Beznadej a zoufalstvi clena jakekoliv politicke strany, dva tri frtany na kuraz a uvolnit ventil.

170273

10.9.2008 13:27

Kseft

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 72.?.?.?

Jako kluk jsem vnímal Peroutku Cepa a jine novinare na Svobodne Evrope.Nejaka slecna Lida Schindlerova jako mlada novinarka navazala na tradici starych borcu do doby kdy jako Lida Rakusanova musela resit existencni starosti a pristoupit na lzipropagandu ODS na Radiu 6. Takze v pripade Smoljaka a Sveraka je to horsi neb jim penzi nikdo nevezme a delaji to tedy navic jako figury pro predvolebni ideologickou diverzi.

170259

10.9.2008 13:41

Nechapu

brekeke 88.?.?.?

Muze nekdo objasnit vetu

Americký prezident G. Bush je proto v současnosti ve světě nejčastěji srovnávaný s ďáblem nebo dokonce Hitlerem


?

170261

10.9.2008 18:13

RE: Nechapu

Dan Kučera 213.?.?.?

Reakce na 170261

Hitler - zesilující oklešťování osobních svobod apod. v USA označují kritici jako tamní nenápadný nástup fašismu, nehledě na minulost rodiny Bushů a jejich spojitost s fašistickým Německem.

Ďábel - ďáblem bývá označován zejména proto, protože přináší na naši zem jen války, smrt a zkázu.

Výsledkem je tak pozvolný nástup nového politického systému, kterému v USA vládne tzv. vojensko-průmyslový komplex úzce propojený s mocným finančním systémem zastřešeným soukromým FEDem.

170268

10.9.2008 19:32

Ne, ja nechapu uz vubec

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 192.?.?.?

Reakce na 170268

>Hitler - zesilující oklešťování osobních svobod apod. v
>USA označují kritici jako tamní nenápadný nástup fašismu,
>nehledě na minulost rodiny Bushů a jejich spojitost s
>fašistickým Německem.

>
>Ďábel - ďáblem bývá označován zejména proto, protože
>přináší na naši zem jen války, smrt a zkázu.

>
>Výsledkem je tak pozvolný nástup nového politického
>systému, kterému v USA vládne tzv. vojensko-průmyslový
>komplex úzce propojený s mocným finančním systémem
>zastřešeným soukromým FEDem.

Vas zpusob psani a vase myslenky jsou v souladu s komunistickym myslenim 80. let. Vite o tom? Jste mlady anebo dostatecne stary abyste tu dobu pamatoval? I kdybyste byl mlady tak vas to moc neomlouva. Absolutne vas nechapu. Nechapu jak dneska nekdo muze takhle myslet a zit. Spatruji v tom velke nebezpeci pro budoucnost. Kdyz lide neznaji minulost tak nemohou pochopit pritomnost a chyby minulosti se pak opakuji. V tomhle pripade by to mohlo znamenat velka utrpeni a stradani klidne celeho naroda.

170275

10.9.2008 20:42

RE: Ne, ja nechapu uz vubec

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 170275

Pan Kučera to řekl naprosto přesně a výstižně, kdežto Vy jste zde neuvedl jediný argument. Jste nějaký divný ne? Tuhle jsem si na Matrixu přečetla, že přestože jsou volby v USA ÚDAJNĚ demokratické, tak přesto všichni ti američtí, údajně demokraticky zvolení prezidenti byli většinou aristokratického anglického původu. To je ale náhodička, viďte? Takový mišmaš z celého světa, ale vždycky tam zvítězí zpřízněné rodiny, jejichž přízeň sahá až hluboko do středověku. Co Vy na to? Jak mi vysvětlíte, že z 300 milionů lidí tam vládnou dva opičáci Bushové?

170279

10.9.2008 23:04

RE: Ne, ja nechapu uz vubec

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 192.?.?.?

Reakce na 170279

>Pan Kučera to řekl naprosto přesně a výstižně, kdežto Vy
>jste zde neuvedl jediný argument.

My si asi nebudeme rozumet. Ja tvrdim ze pan Kucera pouziva jazyk komunistickych aparatciku 80. let. Jestli pro vas tohle neni argument tak nemohu bohuzel slouzit. Co jste si kde precetla nemusi byt zrovna relevantni. Dneska se doctete leckde ledacos. Napriklad ze nas ovladaji Ufoni. Nebo ze zitra bude konec sveta a muzete prezit jedine tak ze naskocite na kosmicky korab pripraveny za drahou mesice. Nebo ze nastoupit na korab muzete jedine spachanim sebevrazdy a tim se dostanete do mimoprostoru kde ten korab ceka. I tomu uverili docela inteligentni lide a nasli pak jejich mrtvoly pred nekolika lety kdesi v Kalifornii. A tak dale a tak dale. Ano souhlasim ze z vaseho pohledu budu urcite divny. Me to ale vubec nevadi. Takovy je uz zivot.

170280

11.9.2008 6:06

RE: Ne, ja nechapu uz vubec

Dan Kučera 85.?.?.?

Reakce na 170280

Dobrý den, srovnání Bushe s Hitlerem, ďáblem či satanem ze strany jeho kritiků je běžně k nalezení v internetových médiích. Naposledy jsem to zaregistroval v souvislosti s koncertem Madonny nebo klipem z koncertu zpěvačky Pink. Vámi používané označení člověka s jiným názorem typu "komunistický aparátčík" je jen důkazem, jak Vámi vyznávaná ideologie vidění světa Vás zaslepila. Dát do jedné roviny informace o tom, kdo opravdu vládne v USA s historkami o ufonech se Vám opravdu nepodaří. Lze dnes i díky internetu lehce prokázat silné propojení amerických politiků, různých think-tanků a institutů, médií, nadnárodních průmyslových i zbrojních korporací a finančních kruhů. Volby v USA podle toho taky tak probíhají. Nechcete-li to vidět, Vaše věc, ale chcete-li o tomto polemizovat stylem, jaký jste předvedl, těžko Vás bude někdo brát vážně. Přeji hezký den.

170290

11.9.2008 11:38

RE: Ne, ja nechapu uz vubec

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 170280

Soudruhu Semtexi. Jistěže máme rozdílný pohled na věc. Vy mluvíte jak politruk z 80. let. Jak uvědomělý nástěnkář a kovaný bolševik a ještě si dovolíte osočovat z toho někoho jiného? Víte dobře, Semtexi, že vám to říkám pořád, že píšete jak starý bolševik. Jděte si povídat s dalšími kryptobolševiky na Spolčení hlupáků a neotravujte tady. Stejně nejste schopný tu pronést jeden jediný smysluplný příspěvek... [bliji]

170300

11.9.2008 20:29

RE: Ne, ja nechapu uz vubec

honzaa 88.?.?.?

Reakce na 170280

Nevzpomínám si, že by komunisté v 80. letech používali přirovnání k ďáblu. Nanejvýš o někom prohlásili, že je zaprodanec a zkrachovanec. Ten zkrachovanec je docela zajímavý, zřejmě předchůdce dnešní socky.

170354

11.9.2008 21:49

RE: Ne, ja nechapu uz vubec

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 192.?.?.?

Reakce na 170354

>Nevzpomínám si, že by komunisté v 80. letech používali
>přirovnání k ďáblu. Nanejvýš o někom prohlásili, že je
>zaprodanec a zkrachovanec. Ten zkrachovanec je docela zajímavý,
>zřejmě předchůdce dnešní socky.

Hodne lidi v dnesni dobe ztratilo zahadne pamet. Nevzpominaji si. Nebo jenom nechteji? Mozna Reagan nebyl prirovnavan k dablu ale k Hitlerovi urcite. To bylo uplne bezne. Dokonce tenkrat byly ty same problemy: Rakety, americke zakladny, atd. Pan Kucera pise uplne stejne. Nejlepsi na tom je ze tady jsem ja ten nejvetsi bolsevik kdyz na tohle poukazuji. Nekdy si myslim ze to snad tihle lide mysli jenom ze srandy. Ale k smichu to nejak neni.

170365

17.9.2008 17:14

RE: Ne, ja nechapu uz vubec

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 170365

Jistě, Semtexi. Čest práci! [bliji]

170854

11.9.2008 9:36

RE: Ne, ja nechapu uz vubec

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

Reakce na 170275

Komunisté v 80 tých letech přirovnávali leadry USA k Hitlerovi ? Komunisté v 80 tých letech se opírali a náboženství ? Tak nevím pane .. buď jste sám mladý nebo postarší pán s Alzheimrovou chorobou. Je velmi potřeba aby existovali lidé, kteří se nebudou bát hledat alternativní zdroje informací. I minulostí lze velmi snadno manipulovat za účelem propagandy a proto je nutné její výklad podrobovat kritice. Je to mnohem důležitější než se z historie tzv. učit. Pokud se dostaneme do fáze porovnávání historie a současnosti (abychom se poučili) měli bychom být otevření jakémukoliv srovnávání a ne věřit propagandě dvojího metru kde je násilí ze strany jedněch s historickým násilím srovnatelné a jiný druh násilí je k porovnání s historií nevhodný. Pokud nebudeme dost kritičtí vůči každé informaci,pokud nebudeme aktivní aby náš názor byl SLYŠITELNÝ, pokud nebudeme hledat alternativní zdroje a budeme se vyhýbat kritice jistých témat tak pak přijde ta Vaše doba velkého utrpení a strádání celého národa.

170296

11.9.2008 11:50

RE: Ne, ja nechapu uz vubec

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 170296

Je zbytečné Semtexovi cokoliv vysvětlovat. Vždycky tu opakoval siopropagandu, jak když bičem mrská, tenhle člověk sem nechodí diskutovat, ale otravovat. To co mu píšete, je zcela mimo jeho chápání, takže nemůžete očekávat nějakou smysluplnou reakci. Co byste také čekal od člověka, který tvrdí, že Bush, Clinton a další prezidenti se vypracovali od píky a stali se prezidenty jen díky tomu, že obešli všechny své voliče a slíbili jim, jak se o ně budou starat? Co byste čekal od člověka, pro kterého je Izrael perlou demokracie a svobody na blízkém východě? A co byste čekal od člověka, který si dodnes myslí, že v Iráku jsou ZHN a Bin Ládin narazil do WTC? [chechtot]

170302

11.9.2008 19:44

RE: Ne, ja nechapu uz vubec

qwe 88.?.?.?

Reakce na 170275

Nevím, jaké bylo komunistické myšlení 80-tých let, ale bylo-li takové, pak bylo správné. A to možná nejen v tomto případě. Ostatně pojem vojensko-průmyslový komplex a obavu před ním vnesl do politiky Eisenhower, takto prezident USA.

170351

13.9.2008 23:27

RE: Ne, ja nechapu uz vubec

Kadence crazy 154.?.?.?

Reakce na 170275

To s tim dablem co se tyce inkvizice pravdive poopravim . Kdyz budete logicky uvazovat tak zjistite , ze Dabel je tim nejlepsim pritelem jakyho kdy cirkev mela jelikoz ji po cela ta leta pomahal udrzovat v chodu ! [chechtot]

170530

21.11.2008 11:26

RE: Nechapu

HonzaB 85.?.?.?

Reakce na 170261

Víš, kdo byl Hitler?
ANO
Víš,co symbolizuje ďábel?
ANO
chápeš????

Odpovědel-li si na jednu otázku ne, nechápeš!
easy,oder?

176458

10.9.2008 14:57

Smoljak a Svěrák

herbage herbage (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

Nelíbí se mi kádrování těchto našich dvou umělců. Určitě to nejsou v jádru zlí lidé, zkrátka jen ztratili kritickou reflexi a nedokáží proniknout do tajů propagandy, ale z druhé strany. Komunistický režim je velmi dusil, vadilo jim kádrování, byrokracie a stupidní propaganda, vadilo jim že jim jejich hry musela schvalovat parta papalášů. Pouštěli se do opodstatněné kritiky režimu, ale i lidských nešvarů a právě díla z této doby jsou jejich nejpovedenější. Jak získali svobodu, hodnota jejich nových děl klesala, stejně tak humor. Poslední tvorba už je jen slabým odvarem jejich nejlepších her a filmů. To že byl pan Svěrák v KSČ v letech 1961-1969 bych mu vůbec nevyčítal, tehdy se to rozjíždělo dobrým směrem ke svobodě slova, atd. Podívejte se na jejich film Nejistá sezóna, kde jsou jejich frustrace režimem dobře zachyceny. Zatímco takový Vondra je jen bezpáteřní hlásná trouba bílého domu, pánové Svěrák i Smoljak si dokáží vytvořit vlastní názor a to je potřeba rozlišit. To že s někým nesouhlasím neznamená, že ho nrespektuji, avšak musí to dobře zdůvodnit. Smoljak spíše senilní a je v zajetí mainstreamového tisku, Svěrák je v tomto hledisku méně aktivní a spíš jen chce potěšit kamaráda. Ono je těžké vědět jak to je, ani s jedním jsem nemluvil, nechci předhazovat argument s jejich dřívější tvorbou, stejně jako někteří zdejší aktivci semtexovci připomínají záchranu od USA během 2.SV, či Havlovi aktivity za minulého režimu. Je potřeba reflexe, za každé situace bez ohledu na to, koho se to týká. A poslední dobou se mi zdá, že se tu kamenují každý s opačným názorem. Mimoto, jak nemám Bursíka rád, tak nemam rád Kuchtovou, která je nesmírně nekompetentní osoba. Stranu zelených bych nevolil ani pod jedním vedením, ačkoliv mi jsou programem nejblíž. A hlavně bacha na Lišku, to je ten nejúlisnější parchnat ze všech, věrný svému jménu. Šplhá po zádech a občas si do nich taky bodne.

170263

10.9.2008 18:14

RE: Smoljak a Svěrák

qwe 88.?.?.?

Reakce na 170263

S příspěvkem vcelku souhlasím, jednu otázku chci nastolit. Jestli umělci (nejen cimrmani) byli nespokojeni s nespravedlnostmi, které se děly v ČSSR, a bojovali nějak proti tomu, dobrá. Ale kde jsou jejich protesty proti nespravedlnostem současného režimu? Čas od času se dozvíme, že tam a tam zaměstnancům už půl roku neplatí mzdu, přičemž platit činže se musí. Poměry v obchodních řetězcích pro zaměstnance lze nazvat bez nadsázky vykořisťování, protestují proti tomu umělci? Víte někdo o tom, že nějaký umělec by se veřejně postavil na jejich stranu? Jestli ano, sdělte kdo, kdy a dke. Velmi jsem si cenil J.Suchého, ale i on se velice stará, aby získal dotace, ale aby se staral obecně o spravedlnost... Víte-li o něčem, reagujte.

170269

10.9.2008 19:34

RE: Smoljak a Svěrák

herbage herbage (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

Reakce na 170269

Nevím, přesto budu reagovat. Umělci tehdy bojovali za svobodu slova, tu zíkaly a víc nechtěli, tak jsou spokojení. Nový režim jim dal také nové možnosti, můžou si přivydělat reklamou. Většina nedře bídu a s obyčejnými lidmi se nepotkává, tak je ani jejich problémy netrápí, proč taky. V novinách a televizi jim říkají, jak se máme dobře a oni tomu věří. Třeba takový Honza Nedvěd, byl v Uvolněte se prosím a když se ho Kraus ptal, kolik vydělává, tak řekl 50 000, jako každý. Žijí mimo realitu. Ti starší pomalu umírají(třeba pan Šimek, toho jsem měl hodně rád a jeho satiry si vážil), cestují a užívají života, ti mladší se nijak neangažují(Česká Soda výjimka, dneska by to pro "diskriminaci" neprošlo), spousta "hvězdiček" je ráda, že si zahraje v ulici, zazpívá v estrádě a jsou vidět, navíc to nejsou žádné osobnosti. Chybí odvaha, protože za kritiku režimu nic nedostanete, krom nadávek. Média jsou navíc k vám lhostejná a pokud by něco uveřejnila, vyšlo by tisíc odsuzujích komentářů o komunistech a o minulosti osoby. Kdyby to byl člověk mladší, tak zase nějaká špína z mládí. Naopak je hodně vlezdoprdelků a zpolitizována ja i taková Česká Miss, kde se dívek ptají na pana Paroubka atd. Chybí nám pořádná politická satira, platí čím lepší satira, tím se má národ líp, protože když žádná není, tak jsou satirici buď odstraněni nebo žijem v ráji. O té druhé variantě pochybuji, nezdá se mi. Spíš není ta odvaha a není kde ji vysílat, média jsou podchycena, také osobností schopných jí produkovat, navíc vtipně se nějak nedostává. A tak se musíme smířit se satirami anonymních autorů na internetu.

170276

10.9.2008 23:36

RE: Smoljak a Svěrák

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 170263

Mam hrozne rad, humor divadla Jary Cimrmana. Je to intelegintni osvezujici humor. A jestli jeho autori nevidi nektere veci a nadavaji si je do souvilsoti, nu coz. Cimrmanovsky humor budu mit stale rad i filmy jako na Samote u lesa. A Zeleni? Bursik je prachsprosty prevlikac kabatu. A Havlova politicka absurdni vize odtrzena od reality, moralky i lidi dostane od volicu znovu naprosto stejne ohodnoceni tj. dalsi politicky krach jedne strany.

Zelena myslenka bohudik nestoji na nejake politicke strane. Ekologie je realny problem konzumistanu a budeme prinuceni ho seriozne resit, protoze nase civilizace je soucast ekosystemu planety. Ekosystem bez civilizace existovat muze, my bez ekosystmu na jiste stupni priznivem pro cloveka prezit nedokazeme.

Jiste ve stredu mezi ODS a CSSD je znacny volicsky potencial, stejne tak ekologie ma sve priznivce. Holt kolem toho stredu s ekologickou nosnou myslenkou vznikne vice stran. Havlovi nejde o ekologii jako nosnou myslenku, nema ani ekonomickou vizi, humonismus a moralka uz vubec ne, zajmy Ceske republiky jsou u signatare PNAC nekde na chvoste. Havlovi jde pouze o politicky vliv, ktery ma v umyslu uplatnovat pro zajmy tech, kterym je ochoten oliznout nejenom ruku. [bliji]

170284

10.9.2008 17:06

Těším se na dobu

san 88.?.?.?

Těším se na dobu, až oběma pánům dojde řeč a zvolají: "Copak radar, ale JMELÍ!!!........" Zárověň doufám, že ta doba nastane. Pokud se tak nestane, mohou oba pánové snadno dopadnout jako profesor Fiedler z Vídně!! [velký smích]

170265

10.9.2008 18:40

Dobrý článek!

hestroy 77.?.?.?

Velmi dobrý článek. Je potřeba stále ukazovat na tyto vlastizrádce. Ať už jsou pomýlení, nebo jen senilní, mají velký vliv a to je hodně smutné. Jinak jejich dílo naprosto božňuji a je mi moc líto, že to s nimi takto dopadlo. Nečekal bych od někoho tak vtipného, že sežere siopropagandu i s navijákem.

[pláč]

170271

10.9.2008 20:03

RE: Dobrý článek!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

Reakce na 170271

major ZEMAN škrabe mrkvičku.

170278

11.9.2008 11:59

RE: Dobrý článek!

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 170278

Prostě nechci na našem území cizí vojenskou základnu, to snad chápete, ne? [smích]

170303

11.9.2008 13:29

RE: Dobrý článek!

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 170271

Hestroyi, vzpamatuj se!. Zkus si uvědomit dobu, kdy vytvářeli Járu Cimrmana, těch spoustu let práce - a postav to k tomu "okamžik", že teď si myslí(??) něco jiného. A kdoví, jestli si to myslí.
Za Svěráka dávám svou hlavu, že to není lump, ale kvalitní člověk, moudrý, který ví, že občas musí dělat kompromisy. Smoljak je slabší, tam mi důvěra k němu tak nenarostla.

Umělci je silná karta pro plánovače režimu, přimět tyhle dva k těmhle větám, to je jen otázkou, na kterou strunu se zatlačí.

Jaký máš důvod věřit, že se nějakých třicet let snažili "oblbovat lidi", aby konečně mohli říct, že je všechno od USA úúúúúúžasné.
Zklamal jsi mě.

170312

11.9.2008 13:44

RE: Dobrý článek!

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 170312

Ale no tak, Janko! Copak jsem napsal že 30 let oblbovali lidi? Kde jsi to našel? Vždyť píšu, že jejich dílo zbožňuji a umím skoro nazpaměť.

Jen mě hrozně mrzí, že tito lidé s takovým smyslem pro inteligentní humor teď začnou propagovat americký protektorát na našem území. Víš, mně je jedno, co kdo udělal, ale pokud se bude rozhodovat o tom, zda se staneme protektorátem (a to v konečném důsledku staneme, pokud se zde nakonec americká vojenská základna, známá jako "radar", vybuduje), je potřeba ukázat na lidi, kteří to podporují.

Nebo máš snad pocit, že je to v pořádku? Jak říkám, už jsou starší a nemyslí jim to tolik, jako dřív, ale pořád jsou považováni za jakési "autority" a je pravda, že pokud takovéto "autority" budou vykládat podobné nesmysly, jako jsou citovány v článku, je to přinejmenším hodně smutné.

Ale rozhodně neustoupím z mého přesvědčení, že ten, kdo prosazuje cizí vojenskou základnu na našem území, je vlastizrádce!

170313

11.9.2008 16:01

RE: Dobrý článek!

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 170313

...tak znova Hestroyi, nestačí jen číst, musí se i myslet. Vím, že obdivuješ jejich dílo, zrovna jako já a miliony dalších, napříč generacemi. Ale nedochází ti ale možnost, že právě tyto lidi, kterým většina národa důvěřuje, tyto lidi je třeba těmi v pozadí donutit k tomu, co by ze své vůle nikdy neudělali. A že jsou oba dobří herci, není pro ně těžké tuhle svinskou roli zahrát tak, aby spousta lidí "myslela" a psala jako ty. Každého slušného člověka lze skřípnout tak, že udělá to, co si vládci přejí. Jen cesty jsou rozličné.
Přecenil jsem tvou inteligenci, moje chyba.

170324

11.9.2008 19:03

RE: Dobrý článek!

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 170324

Vidím, že jsi se nějak rozohnil... Ale řeknu ti jednu věc, Janko... I mí kamarádi podporují to svinstvo s vojenskou základnou na našem území. Myslíš, že je někdo nutí?

Janko, kdyby tebe někdo nutil, ohnul by ses nebo ne? Asi jsem podcenil tvoji úroveň, když jsem si naivně myslel, že bys zůstal stát za svým názorem. Moje chyba.

Ty si vážíš lidí, kteří stojí za svým, ať je někdo nutí nebo ne, nebo máš raději lidi, kteří jak říkáš pracují z donucení?

Co takový Hus? Na něj nikdo netlačil? Proč skončil na hranici? Pokud je to tak, jak říkáš a Svěrák a Smoljak jsou k této trapné propagaci základny donuceni někým v pozadí, tak jsou pro mě ještě větší mamlasové, než jsem si myslel. V mých očích jim to přitěžuje!!! Ale nemyslím si, že jim to někdo vnutil. Myslím, že to tak skutečně cítí. Můj otec je i dnes přesvědčen o tom, že USA je země svobody a nikdo mu to nevymluví.

Vždycky jsem měl pocit, že Smoljak se Svěrákem jsou proti válce a pak začnou podporovat závody ve zbrojení.

Jak řekl Smoljak: "Pacifisti jsou největšími nepřáteli demokratických společností, ve kterých žijí ! (...) Také jsem přesvědčen, že v protiraketovém remcání hraje utajenou roli obyčejná zbabělost."

Tohle je pro mě hláška hodná opravdového lidumila, kterého snad může překonat jen toto: "Existuje zlo, které ohrožuje každého muže, ženu a dítě našeho velkého národa. Musíme učinit kroky k zajištění domácí bezpečnosti a chránit naši vlast." - A. Hitler k příležitosti založení GESTAPO

Případně toto: "Ale nakonec je to vláda státu, jež určuje politiku a získat pro ni lid je lehké, ať již v demokracii nebo ve fašistické či komunistické diktatuře. Je lehké lidi přesvědčit, aby podpořili svoji vládu. Potřebujete jen jim říct, že byli napadeni a pak odsoudit pacifisty pro nedostatek vlastenectví a ohrožování země. Funguje to tak všude." - Hermann Göring

Jsi proti základně? Nebo ji přijímáš v rámci hlubších úvah, kterým rozumíš pouze ty?

A ještě jedna věc... Když někdo někoho zabije a zjistí se, že ho k tomu někdo donutil (čím asi?), je onen člověk bez viny? Opravdu nikdo nenese odpovědnost za své chování? Tvé logice opravdu nerozumím... V tom případě je Bush svatý člověk, kterého pouze NĚKDO donutil dělat prasárny, ale dle tvé logiky je bez viny, jelikož byl donucen.

Klidně si jich važ dál, o mně si mysli, že jsem idiot, nemám s tím problém... Na rozdíl od tebe se tu důležitě neprohlašuju za vizionáře s vesmírnými znalostmi, kterým nikdo nerozumí, dokonce ani tady na Zvědavci. Této milé vlastnosti zvané pýcha a vychloubání jsem si u tebe již všiml. Já alespoň vím, že ti je jedno, jestli má někdo rovná záda nebo ne. Pro mě je to důležitá vlastnost.

[zmaten]

170339

11.9.2008 19:38

RE: Dobrý článek!

Aja 74.?.?.?

Reakce na 170339

Musim (opravdu musim) vyjadrit souhlas s vasim nazorem.

Velky fanda (fanynka, pro pani Jarmilku [smích] ) Cimrmanovcu, at chci nebo ne, jsem jejich soucasnou pozici zaskocena a muj pohled na ne se zmenil, dostal se do jine perspektivy a ja nejsem schopna oddelit jejich dilo od osobnich nazoru.

Je mi celkem fuk, zda to delaji z presvedceni, ci je nekdo nuti, kouzlo souzneni zmizelo a kdyz si pustim jejich stare veci, nejak se mi "sprajcujou v oku i uchu".
Co uz pomuze? Snad "prasky proti smrti", ktere pribaluje na cesty pani Sverakova svemu muzi. [pláč]

170348

11.9.2008 21:23

RE: Dobrý článek!

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 170339

Hestroyi, možná že mi tenhle příspěvek editor vyhodí, ale zkusím ti odpovědět.

1. kamarádi asi mají jiné informace. Každý se řídíme těmi, které považujeme za v dané chvíli podstatné. Je jejich problém, co je přesvědčilo. Podobně je to i s ohnutím sebe, se změnou názorů. Záleží na tom, jaký život žiješ, co se učíš, co tě formuje. já dovedu změnit svůj názor, když pochopím argumenty jiné strany.

2. rovná záda/páteř je pro mě stejně důležitá jako pro tebe, ale asi si uvědomuju, že na rybu se lze dívat v akvariu z boku i z čela . A dostaneš dva jiné obrazy téhož. Můžeš mít pravdu klidně větší než já, oba herci se mohli změnit, lidé se po klíčových událostech dovedou změnit zcela, nemusí to být zrovna jen úmrtí mámy.
A co je pro koho klíčové - to nás dostává do rovin, které ty považuješ za vychloubání nebo kádrování, ale ve skutečnosti jsou jen jinak prožitou zkušeností, dejme tomu "zkušeností blázna". To o sobě tvrdím stále, proto případná slova o guru a jiných zvířátkách jsou trochu mimo mísu. Že tomu nerozumí spousta lidí, to je normální. Když sis prvně četl teorii relativity, byla ti jasná? To, co nesu světu, to ji popírá, to ona byla cestou do chaosu, já (a mnoho dalších!!) známe cestu z chaosu. Přeber si to i jako vychloubání, je to fuk.

3. Když sám moje vstupy hodnotíš tak jak hodnotíš, tím přeci dáváš i zprávu o sobě, o tom, že moje slova zasáhla citlivé místo ve tvém chápání světa. A pouze čas vyhodnotí, kdo z nás se mýlí víc. Flexibilita názorů je přípustná vždy v rozmezí paradigmatu, které si člověk vezme za své. Vnímám a kontroluji jiné síly a vztahy než ty a mnozí další. Kopernik má ve mě nástupce, i když v jiné oblasti poznání. A je mi fuk, kdo a kdy pochopí to co já. Nikdo, kdo převrací názory celého světa, to neměl lehké, jména si snad dosadíš sám. Vím, že za čas model fyziky (vztahů inteligence v prostoru), který tu i onde drze nabízím - se stane běžnou součástí života. Zkrátka jsem ty situace prožil svým vědomím a souběžně je kontroluji pomocí jinak čtených slov. A že tě to nebere, to není můj problém.

4. k základně: chodím co možná na všechny akce, které jsou proti její existenci. Posílám jim pětikilo měsíčně, jako Zvedavci. A dobře vím proč, protože zkrátka vidím další souvislosti, které ty a mnoho dalších nesleduje. To není vytahování, to je konstatování, nebo varování.
Nikdo zatím neobjevil, jak je propojená naše matematika s etnickými jazyky, jak asociace v našem vědomí a hlavně v podvědomí mění okolní prostor po vůli těm, kdo nás masírují. Musíš se dostat hluboko před tuto civilizaci, abys začal vnímat kořeny stereotypů, které vlády používají tisíce let. Mě můžeš nazvat jak chceš, napsaná slova mě nezmění.

PS: Jak se zachová tvoje páteř, když ti někdo nabídne volbu mezi prohlášením nějak

170361

11.9.2008 21:24

RE: Dobrý článek!

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 170361

dokonč:

PS: Jak se zachová tvoje páteř, když ti někdo nabídne volbu mezi prohlášením nějaké lži - anebo zničením tvé ženy, (dítěte, domu....). Tam se ukáže, kde máš hranici své integrity, co jsi ochoten skousnout v zájmu ostatních nebo sebe. Hus, Palach, ti jsou vidět, a co ty miliony ostatních bezejmenných? I tito byli původně bezejmenní. Není nutné umírat, když jsou i jiné cesty k řešení v téže linii.

5. Jestli Svěrák míní svá prohlášení stupňovat, poslechnu si jej. Doufám, že jsem schopen rozeznat, nakolik jsou upřímná či vynucená - anebo pramení-li z neinformovanosti. Víc ti k tomu asi neřeknu. Mýlit se umím, ale nedělám to rád. Ale zatím nebylo mnoho výhrad k tomu, co píšu. Rád změním názor, když mě přesvědčíš i jinak, než popisem dohodnuté spoluviny (odstavec o svatém Bušíkovi). Každý voják je vrahem v této rovině výkladu, jedná přeci podle rozkazu. Dělá ovci s požehnáním zelených mozků. Já se vojně vyhnul, přemítej, proč asi.
Jsem pro bitvu slov, ona také zraňuje, ale většinou nezabíjí. Záleží na "střelivu". Asi jsem mydlil do komára kulometem, tak se ti omlouvám.

170363

11.9.2008 21:43

RE: Dobrý článek!

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 170363

Janko, já tě obdivuju, jak jsi schopný během chvíle a aniž bys mě znal, zhodnotit, jak na tom jsem, co si myslím, jaké jsou mé zkušenosti atd.

Budeš se divit, ale pro mě je moje svoboda a možnost žít si svůj život po svém tak důležitá, že mě nezajímají ani peníze. [chechtot]

Tvé argumenty, ačkoliv znějí velice vznešeně, jsou pouhá slova, jak sám říkáš.

Pokud si skutečně myslíš, že Smoljaka a Svěráka někdo nutil pod hrozbou zabití jeho ženy a rodiny, pak jsi ještě odvážnější konsirační teoretik, než Havlův Královský Prd.

Není nutné umírat, když jsou ještě jiné cesty řešení v této linii? Zajímavé. A jaké? Co bys udělal na místě Husa nebo Galilea? Odvolal bys? Nebo bys jim to nějak vysvětlil?

Bush není voják. Nevztahuje se tedy na něj princip uposlechnutí rozkazu.

Budeš se divit, já se vojně vyhnul také. Zkus také přemítat proč. Ať to přemítání není jen na mně.

Víš, jedna věc mě na tobě dost mrzí a to je to, že se na ostatní díváš jako na nějaké negramoty neschopné utvořit si vlastní názor. Pokračuj v této strategii dál a nejen že si nikdo nebude stěžovat, nikdo si tvoje příspěvky ani nebude číst. Skuteční proroci se za proroky neoznačují. To dělají ti pouťoví Kopernici... [mrknutí jedním okem]

170364

11.9.2008 22:09

RE: Dobrý článek!

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 170364

čti pořádně, já o sobě tvrdím že jsem blázen, nebo člověk, který dostal svoji schizofrenii pod svou kontrolu. Bez chemických léků.
za gurua či proroka mě označuješ ty, nečekal jsem tolik důvtipu a chvály.
Nemá smysl v této šarvátce pokračovat, jen běžící čas oddělí plevel a zrní. Zatím jsem plevel, třeba to tak zůstane. Hus byl pro některé plevel, který neměl na vybranou.
Dneska je jiný plevel u moci, všímáš si toho převrácení? Husa si lidé oblíbili, a tím ho připravili na smrt, protože jeho pravda lidem vyhovovala, ale mocným ne. Neměl na vybranou.
Dnes tu plevelím jiné pravdy(?), které mocní nemohou napadnout, protože by tím jejich pravdivost podpořili. Také nemají na vybranou, musí hrát mrtvého brouka. A nejen v kauze dvou baráku.

Zkus si představit předstih, který měl Tesla před dobovým poznáním - k možnému předstihu, který mám ve svých podstatnějších textech. Ale nemusíš. V Čechách se stále nepromíjí, když někdo vystrčí hlavu z řady. To nás také v dějinách zachránilo, Komenským počínaje. Odchod do ciziny a tam se přihlásit. Ale já taky nemám na vybranou, kvalita češtiny mi velí tu zůstat a někoho prudit, jinému nabídnout jiný pohled než ten zažitý/přežitý.

170369

11.9.2008 22:57

RE: Dobrý článek!

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 170369

Heh, Janko, to je dobré, jak jedním dechem o sobě mluvíš jako o bláznovi, aby ses vzápětí onálepkoval jako buditel nového tisíciletí a dokonce se srovnáváš nejdřív s Kopernikem a pak s Teslou. Budiž. Ross Hedvíček o sobě také plácá podobné nesmysly a naprosto o sobě nepochybuje...

Zeptám se tedy ještě na věc, na kterou jsi mi neodpověděl.

Ten jiný názor, který chceš ostatním nabídnout, to je třeba to tvrzení, že Svěrák se Smoljakem ty kydy plácali jen proto, že jim někdo vyhrožoval likvidací jejich rodiny?

Máš k tomu nějké další argumenty, nebo jsi to jen zachytil na univerzální frekvenci všehomíra? [oči v sloup]

170374

12.9.2008 5:34

RE: Dobrý článek!

xeon stodola (zavináč) volny (tečka) cz 213.?.?.?

Reakce na 170369

Nemyslím si Janko , že bys svou schizofrenii dostal pod kontrolu ! Lze vypozorovat z tvého psaní , že máš období mírnější a pak máš období kdy to stebou mlátí jak z kusem hadru ve větru .

Jakým způsobem bys mohl zvládnout svou chorobu bez léků ?..... Musel bys zastavit šílenou činnost své mysli , stabilizovat ji a dostat ji pod kontrolu vůle .

170393

12.9.2008 11:17

RE: Dobrý článek!

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 170393

...pravdu díš. Ale jen v tom prvním slovu o sobě.

170409

12.9.2008 12:57

RE: Dobrý článek!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 160.?.?.?

Reakce na 170409

Poznání nepochází z nemocné mysli !
[smích] [oči v sloup]

170418

12.9.2008 15:04

RE: Dobrý článek!

xeon stodola (zavináč) volny (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 170409

Mám pravdu ve všem ! Opravdu působíš chaoticky a taky dost agresivně . Evidentně nemáš chorobu pod kontrolou !

Když už diskutuješ s normálními lidmi , zkus být méně útočný ! Nenapadej , nekousej ! Lidé ti pak nebudou vracet stejnou mincí .

Já rovněž nesdílím tvůj názor na Svěráka a spol , ale proto tě přece nebudu častovat invektivami tak jak častuješ své oponenty ty ! [smích]

170429

12.9.2008 16:47

RE: Dobrý článek!

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 170429

...jo, jsem agresivní až hrůza. Hlavně k lidem, co mají nepořádek ve slovech a tím i v hlavě. Plácáním po ramenou anebo mlčením k jinému názoru se nikam nedostaneme. Své názory se snažém podložit argumenty, otázkou je, nakolik jsou jimi i pro "protistranu".

Rád si přečtu tvoji definici "normálního člověka", těší mě testovat ty, co mají vždy pravdu. Vlastně nic jiného nedělám, píšu tak, že se občas v někom vzbouří emoce. Což značí, že nemají tu kterou oblast zvládnutou, ale žijí v přesvědčení, že ano. Proto jsou citliví a vypění. Svou bezmoc argumentační tak přelijou na toho, kdo jim dělá bordel v regálech.

Když se cítím/cítíš být napadený, tak se adekvátně bráním. Když někdo obranu nepochopí, nic s tím nenadělám, je to jeho problém.

Když někdo vjede na silnici bez rozhlédnutí (= reaguje bez myšlení a odpovídajícího vzdělání, opakuje klišé), tak někdy narazí. Také se mi to občas "daří". Na silnici skřípou plechy, tady emoce.

170439

12.9.2008 17:47

RE: Dobrý článek!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 213.?.?.?

Reakce na 170439

...jo, jsem agresivní až hrůza. Hlavně k lidem, co mají nepořádek ve slovech a tím i v hlavě.
Vesmír není blbec, poučil se z Atlantidy, pracuje s širším portfoliem cílů a díky latině a matice nám pomohl vytvořit "sběrnici dat" = internet.
Tohle napsal člověk co má evidentně nepořádek ve slovech a tím i v hlavě . Májí být snad lidé k tobě Janko agresivní tak , jako jsi agresivní ty k nim ?

Plácáním po ramenou anebo mlčením k jinému názoru se nikam nedostaneme.
Proč se tedy durdíš , když tě někdo upozorní na nedostatky které máš . Nepovažuji za dobré zastírat někomu ( třeba ze soucitu ) , že není zcela "v duševní kondici" . Tak bychom se nikam nedostali. Je lepší odkázat dotyčného do patřičných mezí ! [smích]

Rád si přečtu tvoji definici "normálního člověka", těší mě testovat ty, co mají vždy pravdu.
Určitě se za normálního člověka nepovažuje ten , kdo trpí nějakou duševní chorobou . Duševně chorý člověk není normální , je chorý , postižený , nemocný atp. Určitě je na to nějaká lékařská definice .

xeon

170448

15.9.2008 18:34

RE: Dobrý článek!

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 170448

Hmmm, Janko je úžasný... Ale stejně by mě zajímalo, jak přišel na to, že Svěrákovi a Smoljakovi vyhrožovali fyzickou likvidací jejich rodin, aby je přinutili plácat ty kydy. Bohužel mi to ani sám Janko nedokáže sdělit... Škoda... Tak snad někdy jindy, až bude při smyslech (tzn. MYSLET) [oči v sloup]

170656

15.9.2008 23:30

RE: Dobrý janek!

google 84.?.?.?

Reakce na 170448

nebudte citlivky, toto nie je nedelna skola.
janko je hlavne otvoreny. to co si mysli, to aj napise.
skuste to ocenit, ze sa od neho mozete dozvediet nieco noveho o sebe.
alebo moznoze, to je o nom. kto vie? [mrknutí jedním okem]
v kazdom pripade ale pise velmi zaujimave veci,
ktore sa zrejme nikde inde nedozviete.

ono nakoniec, kto z nas uz vie co to je pomätenie mysle a co je pozehnanie.
co ked ste to vy, kto je celkom vedla a vase okolie vam to len z ohladuplnosti
nechce zdelit.

170683

17.9.2008 17:17

RE: Dobrý janek!

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 170683

Pán Google, vy si také, jako Janko, myslíte, že Svěrákovi a Smoljakovi někdo vyhrožoval fyzickou likvidací rodiny? [chechtot] [chechtot] [chechtot] [chechtot]

170855

17.9.2008 21:47

RE: Dobrý janek!

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 170855

milý hestroyi, našel jsem si vše, co se o jeho vyjádření dalo vygůglit - a mám spíš pocit, že neměl dost času vyhledat si relevantní informace o radaru, tak holt řekl něco, co ze svého pohledu považoval za optimální.
Že to zrovna moc netrefil, to víme. Ale asi není nutné mu nasazovat hned psí hlavu kolaborantů, zrádců národa.
Doufám, že tě tahle moje odpověď uspokojí víc. Nedělám si patent na pravdu ve všem. Podcenil jsem povahu, která dovede s humorem vybruslit ze všeho, je znát, že je už unavený.
Měl jsem si ten jeho text přečíst dřív, než jsem se ho zastal, moje chyba.

170876

18.9.2008 1:23

RE: Dobrý janek!

Aja 74.?.?.?

Reakce na 170876

Ach, Janko, tohle nepusobi dojmem projevu unaveneho cloveka s nedostatkem informaci a pistoli v zatylku.
On se nekam, pravda strucne, postavil...a myslim, ze dobrovolne a jednoznacne.

170890

18.9.2008 17:46

RE: Dobrý janek!

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 170890

Ájo, můžeš mít pravdu, ale kdyby mi někdo naznačil, že bych se v zájmu svého dožití v klidu měl postavit za něco, co mě ale moc nezajímá - tak bych si nechal napsat od těch rádců vhodný text, přečetl bych si ho - a buď podepsal nebo nepodepsal. protože vím, že můj podpis (mluvím v roli Svěráka) stejně nic nezmění, udělají si, co chtějí.
Že nedomyslel, jakou ikonou byl pro mnoho lidí . to je osud - a jeho špatná volba.

Příkladem tohoto přístupu k nabízené informaci může být Jakubiskův pohled na "Čachtičnu".
Podle mého je Jakubiskovo vidění tehdejší reality (= vhodných donucovacích prostředků aby člověk moudrý = Čachtična se stal nepohodlným a byl dotlačen k bezpráví či přímo fabulován později těmi, kdo mají moc a nemají morálku - jen se rozhlédni....

...no vyber si sama. Historie se opakuje, píšou ji ti, kdo vítězili.
dnes je doba změny, už se jim to sype, ale mají stále páky na nový začátek ve stejném stylu (NWO).
Internet a mobily mohou obrátit vývoj velmi podstatně. A zatím se to daří, i když pomalu. I to pomalu je dobré, jinak by přišlo moc lidí zbytečně o život. Takhle je čeká jen výměna brýlí a jiných filtrů na hodnoty skutečnosti.

170975

18.9.2008 18:03

RE: Dobrý janek!

Aja 74.?.?.?

Reakce na 170975

Ale ja netrvam na tom, ze bych mela mit pravdu, Janko.
Citim se podvedena; k nekomu si, pres jeho dilo, vytvorim az "osobni vztah" a on me, parchantak jeden, preveze.

Netusim, jak to funguje, ale Kunderovu "stranickou eru" velkoryse prehlizim, Kohoutovi jsem nikdy neodpustila "modrokosilacke obdobi", Sverak me udivil, kdyz se ve filmu Tatinek priznal ke sve prislusnosti k soudruhum (jsem do te doby netusila), a ted zase tohle.
Ja nepotrebuju, aby byli moralni za me, ja bych chtela, aby nekecali.
Chyba bude nejspis na me strane, stavet nekoho na piedestal je evidentne blbost.

..a ano, i pomalu je dobre.

170976

18.9.2008 18:22

RE: Dobrý janek!

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 170976

...jo, ženská je na "podvody" (rozuměj na přitahování pozornosti neobvyklým způsobem) stavěná. Proto jí víc mrzí, když se splete. Klasikou je nevěra, máte nás líp přečtené, proto ten váš tyjátr, když se váš stereotyp ženských lákadel unaví.
Ale to je mimo téma.
Ad pravda:
Cílem každé diskuze bývá i test našich osobních preferencí, zkoušení, jestli ten a ten názor může sdílet i někdo další.
A tomu se někdy říká pravda.
Jak pravda funguje, to už jsem někde psal, je dítětem každého člověka, roste i stárne s ním. A na některých sdílených se pak staví ta obecná. A tu občas někdo zbourá, pak se jedná po paradigma.
To staré bouráme všichni, jen si toho ještě někteří nevšimli. A ti, kdo staví nové, mají dost těžkou práci. Zahodit se musí z posledních cca 2000 let docela dost pravd. Přesně jejich polovina. Už jsme v ní. Už se staví nové.

170978

18.9.2008 18:50

RE: Dobrý janek!

Aja 74.?.?.?

Reakce na 170978

Aaaale, houby tyjatr, obycejna, trapna a detinska naivita to je...z moji strany.

Moje paradigma je vakuum, prazdny, nic...chybi matrice.
A moje pravda v tom vsem? Nevim, jestli se mnou rostla a starla, ale je jiste, ze se v mnoha pripadech ukazala, jako nepravda.
Nic nehledam, nic nestavim, nic nenahrazuju...cucim na javor pred oknem, na listy, co zacinaji nabirat vsechny mozne odstiny cervene a myslim na to, ze me Sverak stve? ...ne, ani to uz nee e.

170985

18.9.2008 18:29

RE: Dobrý janek!

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 170975

Opět tu Janko naznačuješ možnost, že je někdo nutil. Pokud to nemůžeš doložit, raději to nepoužívej. Buď je považuješ za idioty, kteří čtou cizí názory, nebo za lidi se svým vlastním rozumem. Nemám vůbec pocit, že kdyby se vyjádřili proti radaru, měl by jim to někdo za zlé a lidé by přestali chodit na jejich vystoupení. Nejlepší by bylo, se k tomu vůbec nevyjadřovat. Oni se však vyjádřili více než jasně. Možná se mnou budeš souhlasit, že za své konání nesou lidé svou zodpovědnost. Takže jelikož je nepovažuji za idioty bez vlastního názoru, ani si nemyslím, že jim chodí výhružné dopisy, je to pouze jejich zodpovědnost. Mohou být jen zblblí... Neznalost ovšem neomlouvá, že?
[smích] A už se hádat nebudem, co říkáš? [smích]

170980

18.9.2008 2:34

RE: Dobrý janek!

google 84.?.?.?

Reakce na 170855

p.hestroy nie, nemyslim.
moj prispevok bol skor o Jankovi, nez o Sverakovi.

Sverak ma prestal zaujimat po filme Kolja.
myslim, ze nazor p.Aji, je mojmu nazoru o Sverakovi-cloveku asi najblizsi.

chlap proste zlyhal,
mam pocit, ze mu voloderos uplne zatemnili mozog. [velký smích]

170892

11.9.2008 20:53

RE: Dobrý článek!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 170312

>Za Svěráka dávám svou hlavu,..
Janko, co ale budeš dělat bez hlavy. [oči v sloup]
Já bych za něj nevsadil ani padesátník...

170355

10.9.2008 19:11

antislovanské chazarské opičky vládnou "českým" mediím

agent byzance 82.?.?.?

samý antislovanský sionista. Chazaři se spolu shlukují do podivných organizací (Člověk v Tísni třeba). Od Vondry a Parkanové přes Urbana, Fištejna,Steigerwalda či Peheho a konče velkou skupinou "kulturní fronty". Propagují imperium Americum jenom proto, že ho jejich sionističtí bratři ovádli od médiií po finace (Murdoch a jeho mediální imperium dané pravdy) . USRAEL a jeho pátá siofašistická nebo židobolševická kolona. Tockisté, Zinověvové a Kameněvové našich dní či lépe Slánští a Klementisové, Burianové. ČR není nic více než prostřední Izrael a Mafra je jejich hlásná trouba, Svobodná Evropa je Tel Aviv News a ČT je Jerusalem Post. Neviditelný pes je kopie Izraelské strany Šás! A ještě se vydávají za Čechy a Moravany! Siokracie a siofašistická korporativní mediokracie propgující války imperia. Nejhorší režim od dob svatého Václava zcela jednoznačně a totální hra na svobodu!

170274

10.9.2008 23:17

...

mt-svk 213.?.?.?

Dnes mi zomrela mamina a až teraz vidím, aké sú mnohé "problémy" úplne zbytočné. [pláč]

170283

10.9.2008 23:50

RE: ...

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 170283

To je mi opravdu lito.Vsichni jednou zemreme, pokud za nami budou lide plakat, pak jsme zili dobre. Cas zhoji tam uvnitr cloveka vsechny strasne rany. Abych byl uprimny, velmi dlouho jsem premyslel nez jsou u tohoto prispevku zmackl enter. Na primy osobni kontakt bych vycitil, co mam delat, ale ted to bohuzel nevim.

170285

11.9.2008 0:58

RE: ...

jansmith1984 85.?.?.?

Reakce na 170283

Přidám se k Renemu a to hlavně proto, abys věděl, že i přes obrovskou ztrátu, která tě postihla jsou na světě lidé (i mimo vlastní rodinu), kteří s tebou cítí a přejí ti všechno dobré...
jansmith[smích]

170286

11.9.2008 1:04

RE: ...

Mirka 85.?.?.?

Reakce na 170283

Uprimnou soustrast v teto tezke chvili.

170287

13.9.2008 4:05

RE: ...

AlA777 ali (tečka) 3n777 (zavináč) gmail (tečka) com 88.?.?.?

Reakce na 170283

Citim s Tebou, ja jsem svoji maminku pohrbil v Cervnu.

170491

11.9.2008 7:18

Pravdivé jádro.

Hruška 85.?.?.?

Velká část článku se sice jeví jako zbytečné žalobníčkování a kádrování, jeho jádro je ale pravdivé a poučné. V době "komunistického" režimu vytvořili Smoljak a Svěrák pozoruhodné dílo, po jejím skončení ani prd. Přesto, vzdor zdravému rozumu, hystericky odsuzují dobu, která jim pro jejich dílo vytvořila "podhoubí". (Není vyloučené, že právě tím, že je "omezovala a cenzurovala" oddělovala blbé nápady od toho kvalitnějšího.)
Nevím, co ty dva vede k tomuto postoji, ani v diskusi se vysvětlení moc neobjevují. Řada kdysi populárních umělců byla bytostně přesvědčena, jak jim zlí komunisti ubližovali. Od té doby ovšem měla spoustu času porovnat svoje pocity s pokomunistickou realitou a zmlkla. Proč tihle dva setrvávají v zaťatém postoji nevím.

Ještě poznámku: Celé popularizování díla Járy Cimrmana mám velice rád, ale nutno říct, že není myšlenkově nijak hluboké. Výjimku tvoří hra "Posel světla". Obrázek světa, ve kterém se pomocí korektní mluvy odstranilo zlo, ale právě tento stav dává prostor bezohledným darebákům, to není jen věštba, ale spíš proroctví.
J. H.

170291

11.9.2008 16:15

RE: Pravdivé jádro.

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 170291

Hloubka díla spočívá v množství asociací, které se nám skrze něj zobrazí, proběhnou hlavou.
A ty nejhlubší pravdy bývají mnohdy těsně pod povrchem, jen je vnímáme jinak, zrcadlí náš stav.
Přirozeným efektem pochopení těch nejhlubších pravd bývá smích a dobrá nálada. To si zkus zapamatovat.

Asi jsi měl zataženou roletu, v porovnání hrušky s tykví zvítězila tykev.

Editore, klidně to smázni, pokud si to nick hruška tuhle repliku/urážku? nezaslouží. I ty se tím pod něco podepíšeš.

170325

11.9.2008 19:35

RE: Pravdivé jádro.

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 170325

Řekl náš vesmírný mistr a guru, který jediný na Zvědavci vnímá celkovou realitu a nikdy se nemýlí. Neboť Janko se plně ztotožňuje s touto hlubokou pravdou: Pacifisti jsou největšími nepřáteli demokratických společností, ve kterých žijí!, kterou ovšem Smoljak neřekl dle Janka ze své vůle, ale byl přinucen tajemnými silami, které stojí v pozadí všeho.

Je dobře, Janko, že jsi od svého blahosklonného poučování přešel ke kádrování. Neboť jen ty sám máš nárok na pravdu, ostatní jsou jen zoufalí zbloudilci potácející se v desinformačních mlhách. Inu, ne každý dostává informace přímo od zdroje. To bys měl pochopit a ze svého nebeského křesla být k obyčejným smrtelníkům, kteří si dovolí napsat svůj vlastní názor, trochu tolerantnější, právě z pozice zasvěcenného a vyššího já. [chechtot]

170347

12.9.2008 0:35

RE: Pravdivé jádro.

Qoliker qoliker (zavináč) hotmail (tečka) com 86.?.?.?

Reakce na 170347

Opravdu netuším co ti na jeho příspěvcích tak vadí, ale zesměšňování jiných zase vadí mně... pokud nejsi s to přijímat názory ostatních, tak se můžeš vrátit zpátky do stáda. Přeji šťastnou cestu.

170376

12.9.2008 4:34

RE: Pravdivé jádro.

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 170376

Škoda, že jsi si nepřečetl příspěvek, který je nad Jankovým příspěvkem. Nevím, co bych jinak dodal... Ona reakce je jaksi odpovědí na akci, že? [vyplazený jazyk]

170385

12.9.2008 3:24

RE: Pravdivé jádro.

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 170347

Ale houbeles Janko dokaze korigovat sve nazory. Ja velmi dobre pamatuju, ze podporoval pri presidentske volbe Svejnara a ja jsem ho odmitl. Nedavno jsem si jeho osobni sebereflexi mohl precist, mozna i z toho duvodu, ze jsme se oba vyhnuli "argumetnaci" ad persona. Mimochodem si myslim, ze autori Cimrmana maji dostatek zdraveho rozumu, aby si dali veci do souvislosti a dosli k logicky spravnym zaverum a dusledkum.. Potencial a realny stav veci je vsak casto velmi rozdilna zalezitost. Nevim jestli jim v tom brani ideologicke bryle nebo neco jineho.

Sve chyby vidime nejlepe ocima druhych. Schopnost divat se na sebe sama skrze oci tech druhych, vsak patri k velkemu umeni mistru. A treba v techto ostrych diskusich "ala Zvedavec" je tato mistrovska disciplina vyucovana, staci se jen naucit divat na sebe sama. Ja jsem teprve naprosty zacatecnik, ale mam chut se ucit. A kupodivu i mladenci z hlupaka mi nabizeji nekdy zajimave lekce. [smích] [mrknutí jedním okem]

170380

12.9.2008 4:39

RE: Pravdivé jádro.

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 170380

Pane Bartošku, pan Hruška napsal svůj názor, za čož ho Janko očastoval výrazem Tykve, což mi trochu vadí. Pokud to nevadí vám, pak máte jistě pravdu...

P.S. Já také používám jistá invektiva směrem k Semtexům a jiným zdrojům siopropagandy, ale to je jen takový protokol, jestli mi rozumíte [mrknutí jedním okem]

170386

12.9.2008 13:47

RE: Pravdivé jádro.

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 170386

Ja nerikam, ze mi to nevadi. Ja rikam, ze Janko je schopen sebereflexe. Jedna vec je mit pravdu, nebo verit ze ji mam. Druha vec je ji podat druhe strane prijatelnym zpusobem, ktery nenarusuje to, cemu rikame sebeucta a treti vec je cas potrebny k prezvejknuti. Nekdy to klidne muze byt pul roku a vice. Samozrejme pouzivam i sarkasmus, ale to je ryze defenzivni zalezitost, jak uz jsem psal jinde. Sarkasmu musi druha strana dodat patrony, jinak neni cim strilet. Navic pokud nekoho neznam, tak to neznamena, ze prvni strilim a pak se teprve ptam. [mrknutí jedním okem]

170423

12.9.2008 11:27

RE: Pravdivé jádro.

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 170347

...pacifista jako odmítač veškerých válek - ten neexistuje, leda by byl neživej.
Válku slov vede lidstvo už dost dlouho.
Ale nemám sílu ani chuť ti Hestroyi vysvětlovat, že věty Svěráků a dalších lidí mohou mít i významy, které pochopit, jsou nad tvé síly. Vzdávám se další polemiky s tebou, utíkám z boje, jsem zahnán do kouta a tiše, ale na plný pecky, pláču.

170410

13.9.2008 6:47

RE: Pravdivé jádro.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 170410

Hloubka myšlenky je samozřejmě pojem relativní. Trpaslíkovi i louže připadá jako hlubina. Ovšem já jsem zmíněný výraz použil, abych ZDŮRAZNIL MYŠLENKOVOU HLOUBKU hry Posel světla. Mrzí mě, že se toho diskuse ani nedotkla.
J. H.

170497

13.9.2008 9:42

RE: Pravdivé jádro.

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 170497

...hru jsem neviděl, na Wiki je toto:

....Klid Otce a Matky sledujících Zábavného Artura (obdoba naší televize nebo rozhlasu – i zde je vidět jasnozřivost Cimrmana) je narušen příjezdem jejich syna Standy potrubní poštou. Ten jim oznámí, že jejich chaloupku potřebuje pro svou manufakturu na výrobu ručních baterek – oni se mají vystěhovat do útulku pro přestárlé v Dědově Míse.

Matka se snaží Standu přesvědčit, aby od svého záměru upustil, protože až celá věc dojde Otci (který vzhledem ke svému stáří pomaleji chápe), stane se něco strašného. To se jí nepodaří, Otci vše opravdu dojde, a s pomocí svého starého slovníku Standovi nejen vynadá, ale praští jej (podle návodu) do zátylku ukázkovou baterkou. Rodiče pak Standu odešlou potrubní poštou zpět do Prahy. Na cestě se Standa srazí se svým chemikem, který veze zásobu TNT na výrobu baterek, takže vše dobře dopadne.
.............
a docela záleží na výkladu poslední věty, zda slovo "dobře" patří k projektu Standy, anbo zda je dobře, že se potkal s chemikem a náložemi TNT - tedy že mohli společně vybouchnout.

Asi se na hru pojedu podívat. A zeptám se jich na ten zradar.

170504

13.9.2008 9:45

RE: Pravdivé jádro.

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 170504

..a dodávám, pro mě je podstatné slovo "srazí" (s chemikem...), jednoznačně navozuje výbuch.
Ale jde o popis hry, třeba hra samá vyzní jinak.

170505

14.9.2008 7:47

RE: Pravdivé jádro.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 170505

Jo. Hra vyzní jinak. Rodiče nejen že nemají ve společnosti, ve které je jen dobro žádnou možnost ochrany před povedeným synem, dokonce i k tomu, aby jeho jednání správně nazvali musí používat staré, zapomenuté slovníky. Zachrání je to, že v takovém slovníku najdou popis facky.
J. H.

170536

18.9.2008 18:19

RE: Pravdivé jádro.

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 170410

Máš pravdu Janko, pochopit mé myšlenky je zcela nad tvé síly a pokud bych chtěl kádrovat jako ty, řekl bych i nad tvou inteligenci... Chápeš o čem mluvím? Opět se pasuješ do polohy zasvěcenného a s blahosklonností tobě vlastní to dáváš ostatním najevo. Ale stále jsi mi ještě neosvětlil, jak jsi přišel na to, že S+S bylo vyhrožováno likvidací jejich rodiny... Stačí mi jen to... Pak to můžem pustit z hlavy. Jinak to budu brát za tvé kličkování a tvou nadřazenou blahosklonnost za trapné divadlo... [smích]

170977

18.9.2008 18:25

RE: Pravdivé jádro.

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 170977

jo, ber mě jako nadřazenýho troubu, uleví se ti. Barvoslepýmu neukážu rozdíl mezi červenou a modrou, s významem slov je to podobné. Dělej, co tě těší. Já to asi vydržím.

170979

18.9.2008 18:30

RE: Pravdivé jádro.

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 170979

Myslíš, že mě těší se dohadovat s někým, kdo o sobě tvrdí, že je novodobý Kopernik? Přestaň se vytahovat a hned nám všem bude lépe [smích]

170981

11.9.2008 12:13

herci mají být bez názoru?

Jiří Koubek 88.?.?.?

A proč by se herci nemohli za svůj politický názor postavit? A proč by je za to měli lidé nenávidět? Je to jejich názor, ale proč kvůli tomu zavádět nedemokratické praktiky? Označování lidí za zrádce?
Vím, Češi politiku moc žerou (a asi nejen Češi) a pro silná slova nikdy nechodí daleko. Ale pohoršovat se nad tím, že někdo vyjádřil svůj názor? Je to asi pro to, že je jejich názor odlišný od vašeho, pokud by si mysleli opak, bylo by vše OK, co? Karel Čapek, V+W, o nich si taky myslíte, že by radši ve své době měli mlčet?
Říkám zcela otevřeně, jsem pro radar. A netvrdím to kvůli tomu, že by měl ochránit nás, k tomu konstruovaný není (ovšem to nevylučuje jeho možné pozdější zapojení do systému ochrany). Ani nejsem přesvědčen o jeho účinnosti, ovšem pokud se díky tomu budou Američané cítit bezpečněji, proč ne. Tento radar ani nebude nijak narušovat strategickou rovnováhu ve světě, 12 "antiraket" rozhodně neudělá paseku mezi stovkami vypálených balistických střel ze země a dalšími stovkami vypálenách z ponorek (přičemž tyto rakety mají dolet až 12 000 km). Rusko to ví, my víme, že to ví, přesto je neustále chlácholíme jako by to nevěděli, přičemž i oni ví, že my víme, že to ví. Je to jen taková hra pro veřejnost, která si není schopná dát dvě a dvě dohromady. Jestli bych měl k něčemu výhrady tak je to možný zdravotní dopad radaru, ovšem pokud bude vše v pořádku, tak proč ne?

170306

11.9.2008 13:45

RE: herci mají být bez názoru?

Robocrep 217.?.?.?

Reakce na 170306

S prvním odstavcem plně souhlasím.

Ale dál píšete:

>ovšem pokud se díky tomu budou Američané cítit bezpečněji,
>proč ne.

Versus

>Je to jen taková
>hra pro veřejnost, která si není schopná dát dvě a dvě
>dohromady.

Jinými slovy: podstrčit lidem falešný pocit bezpečí a zároveň roztáčet další kolo zbrojení. To je podle vás v pořádku?
Vždyť právě ti, kdo si umí dát dvě a dvě dohromady proti tomuhle nesmyslu protestují! [naštvaný]

170314

11.9.2008 17:26

RE: herci mají být bez názoru?

Jiří Koubek 88.?.?.?

Reakce na 170314

>Jinými slovy: podstrčit lidem falešný pocit bezpečí a
>zároveň roztáčet další kolo zbrojení. To je podle vás v
>pořádku?
>Vždyť právě ti, kdo si umí dát dvě a dvě dohromady proti
>tomuhle nesmyslu protestují! [naštvaný]

Píši též, že toto dle mého názoru nezmění strategickou rovnováhu, proto to není s to vyvolat další závody ve zbrojení. Leda by ta druhá strana (Rusko) sama chtěla tuto ekonomickou konfrontaci.

170330

11.9.2008 13:55

RE: herci mají být bez názoru?

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 170306

Pane Koubku, vy byste si měl zkusit se vrátit do roku 1938 a propagovat zřízení Protektorátu Čechy Morava. Nebo v roce 1968 nadšeně vítat vojska Varšavské smlouvy. Možná byste se divil, kolik lidí by vás nemělo rádo.

Radar? To není jen radar, ale americká vojenská základna na našem území. Jak říkáte, je to k ničemu, nás to neochrání. To víte také, že? Takže proč ho chcete? To jste neuvedl. Protože chcete být protektorátem USA? A co z toho budete mít? Zkuste to rozepsat. Ale prosím, nechoďte sem s hrozbou Ruska, Íránu, Severní Koree atd, tyhle nesmysly nejsou žádné argumenty

Co já vím, umělci, kteří za války kolaborovali s Němci, si po válce neškrtli. Umělci, kteří kolaborovali s bolševikem, se také znemožnili, obzvláště ti, co podporovali sovětskou intervenci. Nebo vy je snad obdivujete?

Pane Koubku, až sem spadne taková malá atomovka, přímo na ten radar, který vy tolik chcete, dáte mi vaši adresu, abych vám mohl přijít poděkovat osobně? Budete tak statečný, že svůj názor budete obhajovat i poté?

[bliji]

170317

11.9.2008 17:45

RE: herci mají být bez názoru?

Jiří Koubek 88.?.?.?

Reakce na 170317

Historická vsuvka: protektorát vznikl roku 1939 (tuším 15. března), rok 1938 se bere jako zánik první republiky a vznik druhé republiky (která byla notně okleštěná). A právě za druhé republiky byli lidé jako Karel Čapek pronásledováni za jejich podporu Beneše.
Proč chci radar? Protože nevidím důvod proč ho odmítnout, je to gesto dobré vůle spojenecké zemi.
Pokud spadne malá atomovka, buďte si jistý, že jich bude padat i víc, neexistuje nic jako omezená nukleární válka.
Osobně nevím, kde se ve vás bere taková zášť vůči záměru vlády, přičemž to se projevuje označováním jako protektorát. Myslíte si, že Německo je protektorátem? Stejně tak jako Grónsko, Itálie, Jižní Korea, Japonsko, Nizozemí, Španělsko, Turecko, VB, Kuba (!!!) a další?

Další věc mě zaráží:

Když je proti základně tolik lidí, kde vlastně jsou na demonstracích proti radaru? Pokud by byla na demonstraci jen desetina z těchto 70%, bylo by to znát. A ne slabé 2000.
Takže, kde tito lidé jsou?

170332

11.9.2008 18:31

RE: herci mají být bez názoru?

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 170332

Děkuji za historickou vsuvku. Přesně to jsem měl na mysli. Podporu protektorátu před jeho vznikem. Máte pocit, že Německo není protektorátem? Japonsko není protektorátem? Máte pocit, že země, jejichž ústavu napsal jejich okupant není protektorátem?

Proč považujete USA za spojeneckou zemi? To bych potřeboval velmi důkladně vysvětlit. Vzpomeňte Jaltu, rok 68 atd.

Karel Čapek byl pronásledován za podporu Beneše? Já myslel, že on byl PROTI válce a na rozdíl od vás tu nechtěl cizí vojenské základny, které vy tolik chcete... K čemu podle vás bude sloužit ten radar? K posílení míru? Heh... Podle vás jsou závody ve zbrojení zárukou míru? To je mi logika...

A když už jste takový demokrat, nemyslíte, že o umístění cizí vojenské základny na našem území by se mělo rozhodnout v reeferendu? Proč vláda tolik nechce referendum? Dle vás je proti "radaru" jen 2000 lidí... Tak to by neměl být problém to v referendu schválit, ne?

Víte co zaráží mě? To, že někdo, kdo se považuje za Čecha, pokud se jím považujete býti, je pro dobrovolnou okupaci... Přítomnost cizí vojenské základny je totiž okupací, ať si říká kdo chce co chce. Americké jednotky v Německu byly přece okupační, nebo ne? A kdy se jim asi tak přestalo říkat okupační? Nezměnilo se nic, jen slovník. Dle Orwella.

170334

12.9.2008 13:37

RE: herci mají být bez názoru?

Jiří Koubek 88.?.?.?

Reakce na 170334

Pokud vidíte protektorát i v Německu, tak se nedivím, že byste viděl i protektorát z ČR.

Jalta, rok 1968, to jsou opravdu relevantní odkazy nepřátelství USA. To bych zcela stejně mohl argumentovat rokem 1918 či osvobozením části republiky od nacistů. Jak by se podle vás měl spojenec chovat?

Argumentace, že Čapek tady rozhodně nechtěl cizí vojenské základny mi přijde taky jalová. Tehdy byla republika zcela někde jinde, stejně tak technika a zahraniční politika USA. Čapek byl proti válce, ale rozhodně byl taky proti appeasmentu a ve svém díle "Matka" dokonce nechal matku, která ztratila téměř všechny členy své rodiny, posílá poslední syna bránit rodnou zem.
Na to jsem ovšem nezarážel - můj názor je takový, že umělci mají právo vyjádřit svůj názor, v historii se tak dělo a nikomu to nevadilo.
Závody ve zbrojení zárukou míru? Nevím, odzbrojení zárukou míru taky není...

A ano, myslím si, že by se mělo rozhodnout v referendu, podepsal jsem i petiční arch. Naopak mě zaráží myšlenka občnských demokratů - lidě, tedy i jejich voliči, kteří mají být schopni takřka bez pomoci státu se o sebe postarat, nejsou schopni rozhodnout, zda je to dobrá věc či ne?

Ano, vojenské jednotky v Německu byly původně okupační, ovšem co třeba takové jednotky ve Španělsku či Portugalsku? Nebo odsuzujete přítomnost Američanů v Jižní Korei jako zcela zavrženíhodnou?

170421

11.9.2008 14:02

RE: herci mají být bez názoru?

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 170306

Ještě malý dodatek. Čapek a V+W nepodporovali nějaké vojenské základny. Nevím, jestli jste jejich jména použil tak, že jste o tom prostě nepřemýšlel, nebo jestli to měl být nějaký skrytý záměr. V každém případě jste si sám vyvrátil vaše tvrzení. Co já vím, Čapek a V+W byli silně proti válce. V+W o zrádcích našeho národa hovořili otevřeně, Hácha byl pro ně Hitlerův brácha, to jistě víte. Ano, měli svůj názor, jenže ten názor byl vlastenecký, což se o výrocích lidí podporujících US protektorát říci nedá. Ano, vy nejste vlastenec, ale jen Háchův stín... [pláč]

170318

11.9.2008 15:29

RE: herci mají být bez názoru?

Pavel -Čert- Němec 78.?.?.?

Reakce na 170306

>ovšem pokud se díky tomu budou Američané cítit bezpečněji,
>proč ne.

No tomu rikam argument. A kteri ti Americane se maji citit bezpecneji, ti co ani nenajdou Evropu na mape nebo ti, kteri si mysli, ze je Ceskoslovesko(Ceskou Republiku jich zna jeste min) v Rusku? To asi tezko. Jediny kdo se bude citit bezpecneji jsou ti, kteri si na tomto projektu namasti kapsy, ti budou v bezpeci pred chudobou ve stari. A pak samozrejme valecni planovaci, kteri by radeji pripadnou dalsi valku vedli opet v Evrope. Neni nic lepsiho nez sve spojence dostat do konfliktu s nepritelem a pak jim hrdine prispechat na pomoc, bez vlastnich civilnich ztrat. Ovsem v Evrope se na to divaji jinak. Polska vlada dala jasne najevo, ze si je vedoma toho, ze system GMD jejich bezpecnost nezvysi. Naopak pozadavkem Patriotu priznala, ze se i snizi. Na tom nic nezmeni ani nahly podpis v reakci na gruzinskou krizi, ktery je spis projevem hysterie nez racionalniho uvazovani. O tom jak je to v CR vsichni vime, zadny velky jasot se nekona, ani po milionech z nasich kapes, ktere plynuly na na nase oblbovani...

170323

11.9.2008 16:24

RE: herci mají být bez názoru?

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 170306

Pane Koubku, zrovna tak můžete zcela otevřeně říkat, že jste pro trest smrti. Jen tahle bude mnohem "lidštější", budou s námi manipulovat lidé. Ti lidé, kteří už od cca osmdesátých let nenápadně stahují všechny studie o frekvenčním (dálkovém) řízení lidského vědomí a hlavně podvědomí.
Ale máte na svůj názor právo. A kdybyste zastával vrscholnou funkci, určitě byste podnikl kroky k realizaci radaru s odůvodněním, že DOSTUPNÉ ZDROJE INFORMACÍ JEHO EXISTENCI OPRAVŇUJÍ.
Potěš pámbu, jen víc takových mudrců.....

170327

11.9.2008 17:47

RE: herci mají být bez názoru?

Jiří Koubek 88.?.?.?

Reakce na 170327

Pane janko, já osobně nevěřím dalkovému řízení lidského vědomí a nemyslím si, že by mě bylo schopno přesvědčit cokoliv, kromě pokusu viděného na vlastní oči.

170333

11.9.2008 19:39

RE: herci mají být bez názoru?

qwe 88.?.?.?

Reakce na 170306

S tím Čapkem a V+W to není šťastný příměr. Pro V+W posledním impulzem, proč začali se společensky angažovanou tvorbou byla střelba do průvodu nezaměstnaných, přečtěte si Voskovce. Oni právě byli na straně chudých, nebo jinak řečeno, obyčejných lidí, ne bohatých, jako dnes S+S. Tedy na straně těch, kteří se brání velmi obtížně, ať už proti bohatým, nebo proti mezinárodním dění. To je právě to, že Smoljak není s obyčejnými lidmi ani proti poměrům tady, ani proti, třeba, globalizaci. Jednoduše kouká, aby mu to vyneslo co nejvíc. Jo, jo, to je teprv ta pravá angažovaná tvorba.

170349

13.9.2008 10:39

RE: herci mají být bez názoru?

mtk 80.?.?.?

Reakce na 170349

Já nevím, co od S+S očekáváte. Jejich historka o cenzuře a perzekuci bolševika je stejně trapná jako Havlova disidentská Odyssea. Kdyby S+S nebyli loajální k Izraeli, jejich soukmenovci by je poslali od od válu. [mrknutí jedním okem][mrknutí jedním okem]
http://vzdelavaci-institut.com/_files/index.php?op...

170510

11.9.2008 12:44

Dlouhý, široký a krátkozraký

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

"Nejhorší ze všeho jsou trpaslíci, ty potvory Vám vlezou všude a strašně rychle se množej" [smích]
..........
No nedivme se pánům Smoljakovi a Svěrákovi. Tak dlouho pro ně byli trpaslíky komunisté, že už nemohou vidět ani jinak. Kdyby chtěli možná by spatřili jiné trpaslíky. Ti noví již také vlezli všude .. leckteří převlékli červené kabátky a jiní oblékli přes disidentské rouško skrývaný kabátek s hvězdičkami a pruhy .. Bohužel krátkozraký neuvidí ... No ... možná by i uviděl ale jádro pudla je pro někoho příliš neviditelné byť je přímo pod nosem.

170307

11.9.2008 14:35

Můj názor

Filip M 85.?.?.?

Zdravím. Autore článku, vy protěžujete Kuchtovou proti Bursíkovi? Hmmm. Kuchtová je bývalá paní pančelka, úplně neschopný politik a úředník. Viz její působení na ministerstvu školství. Bursíka vidím jako o trochu menší zlo než ji, ale ve skutečnosti jsou velkým nebezpečím pro ČR oba dva, oba dva jejich mocenské a názorové proudy. Doufám, že SZ zanikne co nejdřív!A co Schwarzenberg? O něm víme, že je taky velkým nebezpečím pro naši zem. Ale věděli jste o něm toto? Vzhledem k tomu, že je ve vládě za SZ, tak to je škandál. A média o tom mlčí jako hrob.

170320

12.9.2008 10:20

Paci sa mi

Gibi z Wilsonova 195.?.?.?

ako "meritum veci" (teda podla Smoljaka a Sveraka "koryta veci"[mrknutí jedním okem]), je odvadzana pozornost od hlavneho motta clanku (sposob "diskutovania" absolventov jesivy). Obchadza sa usluzne konanie oboch horeuvedenych panov v otazke "obrany" SSA na uzemi CR proti "darebackym statom". Je len charakteristicke, ze z darebov sa vyklulo Rusko s jeho nerastnym bohatstvom. A ta opovazlivost, ono si ho nechce dat rozkradnut financnou oligarchiou "mnohdy chazarske proveniencie". To vola po pomste [chechtot]
A tak aj zasluzili humoristi, ktori tak trpeli za byvaleho rezimu, ci uz je to Satinsky a Lasica alebo Smoljak a Sverak, nastupili do boja za "lepsi zitri" pod kuratelov SSA a ich vodcu
, statu Israel. Co je na tom cudne? Naco tam pliest komunistov z
80.rokov? Svet sa iba prerozdelil a dotahuje sa o nove trhy. Lenin to pomenoval imperializmus a to plati. Certa ma zaujima pocestny cesky? emigrant v Kalifornii. Ideme do vojny vazeni a ja drzim palce Rusom podla zasady, ze dobro nakoniec zvitazi. A Somoljak so Sverakom? Trapni hlupaci. Ako vidno clovek blbne v kazdom veku, ale nepotesim maximalistov-demogratov, kam sa rataju aj tito dvaja pani - ich "hricky" z ich lepsich cias si vzdy rad vypocujem a pozriem. Nehovoriac uz o "Pouceni z roku 1989", ako sa moze zmenit konstruktivny humorista na hlupaka lizajuceho "p ... l" novej panskej mocnosti. "To jsou ty konce [chechtot] [chechtot] [chechtot] "

170407

15.9.2008 19:20

Má česká levice dostatečné intelektuální zázemí?

rataj 85.?.?.?

O tom si možno přečíst v Literárkách v síti na
http://www.literarky.cz/?p=clanek&id=5764

170659

Příspěvků: 98

10.09. 07:43 Jarmila  Bratrstvo kočičí pracky aneb MAFIE
10.09. 09:06 Filla  RE: Bratrstvo kočičí pracky aneb MAFIE
10.09. 18:16 Jarmila  RE: Bratrstvo kočičí pracky aneb MAFIE
10.09. 14:33 hc  RE: Bratrstvo kočičí pracky aneb MAFIE
10.09. 13:02 Aja  Urad pro uvadeni veci na pravou miru
10.09. 18:08 Jarmila  RE: Urad pro uvadeni veci na pravou miru
10.09. 18:59 Aja  RE: Urad pro uvadeni veci na pravou miru
10.09. 13:27  Kseft
10.09. 13:41 brekeke  Nechapu
10.09. 18:13 Dan Kučera  RE: Nechapu
10.09. 19:32  Ne, ja nechapu uz vubec
10.09. 20:42 Jarmila  RE: Ne, ja nechapu uz vubec
10.09. 23:04  RE: Ne, ja nechapu uz vubec
11.09. 06:06 Dan Kučera  RE: Ne, ja nechapu uz vubec
11.09. 11:38 hestroy  RE: Ne, ja nechapu uz vubec
11.09. 20:29 honzaa  RE: Ne, ja nechapu uz vubec
11.09. 21:49  RE: Ne, ja nechapu uz vubec
17.09. 17:14 hestroy  RE: Ne, ja nechapu uz vubec
11.09. 09:36  RE: Ne, ja nechapu uz vubec
11.09. 11:50 hestroy  RE: Ne, ja nechapu uz vubec
11.09. 19:44 qwe  RE: Ne, ja nechapu uz vubec
13.09. 23:27 Kadence crazy  RE: Ne, ja nechapu uz vubec
21.11. 11:26 HonzaB  RE: Nechapu
10.09. 14:57 herbage  Smoljak a Svěrák
10.09. 18:14 qwe  RE: Smoljak a Svěrák
10.09. 19:34 herbage  RE: Smoljak a Svěrák
10.09. 23:36 Rene Bartosek  RE: Smoljak a Svěrák
10.09. 17:06 san  Těším se na dobu
10.09. 18:40 hestroy  Dobrý článek!
10.09. 20:03  RE: Dobrý článek!
11.09. 11:59 hestroy  RE: Dobrý článek!
11.09. 13:29 janko  RE: Dobrý článek!
11.09. 13:44 hestroy  RE: Dobrý článek!
11.09. 16:01 janko  RE: Dobrý článek!
11.09. 19:03 hestroy  RE: Dobrý článek!
11.09. 19:38 Aja  RE: Dobrý článek!
11.09. 21:23 janko  RE: Dobrý článek!
11.09. 21:24 janko  RE: Dobrý článek!
11.09. 21:43 hestroy  RE: Dobrý článek!
11.09. 22:09 janko  RE: Dobrý článek!
11.09. 22:57 hestroy  RE: Dobrý článek!
12.09. 05:34 xeon  RE: Dobrý článek!
12.09. 11:17 janko  RE: Dobrý článek!
12.09. 12:57  RE: Dobrý článek!
12.09. 15:04 xeon  RE: Dobrý článek!
12.09. 16:47 janko  RE: Dobrý článek!
12.09. 17:47  RE: Dobrý článek!
15.09. 18:34 hestroy  RE: Dobrý článek!
15.09. 23:30 google  RE: Dobrý janek!
17.09. 17:17 hestroy  RE: Dobrý janek!
17.09. 21:47 janko  RE: Dobrý janek!
18.09. 01:23 Aja  RE: Dobrý janek!
18.09. 17:46 janko  RE: Dobrý janek!
18.09. 18:03 Aja  RE: Dobrý janek!
18.09. 18:22 janko  RE: Dobrý janek!
18.09. 18:50 Aja  RE: Dobrý janek!
18.09. 18:29 hestroy  RE: Dobrý janek!
18.09. 02:34 google  RE: Dobrý janek!
11.09. 20:53  RE: Dobrý článek!
10.09. 19:11 agent byzance  antislovanské chazarské opičky vládnou "českým" mediím
10.09. 23:17 mt-svk  ...
10.09. 23:50 Rene Bartosek  RE: ...
11.09. 00:58 jansmith1984  RE: ...
11.09. 01:04 Mirka  RE: ...
13.09. 04:05 AlA777  RE: ...
11.09. 07:18 Hruška  Pravdivé jádro.
11.09. 16:15 janko  RE: Pravdivé jádro.
11.09. 19:35 hestroy  RE: Pravdivé jádro.
12.09. 00:35 Qoliker  RE: Pravdivé jádro.
12.09. 04:34 hestroy  RE: Pravdivé jádro.
12.09. 03:24 Rene Bartosek  RE: Pravdivé jádro.
12.09. 04:39 hestroy  RE: Pravdivé jádro.
12.09. 13:47 Rene Bartosek  RE: Pravdivé jádro.
12.09. 11:27 janko  RE: Pravdivé jádro.
13.09. 06:47  RE: Pravdivé jádro.
13.09. 09:42 janko  RE: Pravdivé jádro.
13.09. 09:45 janko  RE: Pravdivé jádro.
14.09. 07:47  RE: Pravdivé jádro.
18.09. 18:19 hestroy  RE: Pravdivé jádro.
18.09. 18:25 janko  RE: Pravdivé jádro.
18.09. 18:30 hestroy  RE: Pravdivé jádro.
11.09. 12:13 Jiří Koubek  herci mají být bez názoru?
11.09. 13:45 Robocrep  RE: herci mají být bez názoru?
11.09. 17:26 Jiří Koubek  RE: herci mají být bez názoru?
11.09. 13:55 hestroy  RE: herci mají být bez názoru?
11.09. 17:45 Jiří Koubek  RE: herci mají být bez názoru?
11.09. 18:31 hestroy  RE: herci mají být bez názoru?
12.09. 13:37 Jiří Koubek  RE: herci mají být bez názoru?
11.09. 14:02 hestroy  RE: herci mají být bez názoru?
11.09. 15:29 Pavel -Čert- Němec  RE: herci mají být bez názoru?
11.09. 16:24 janko  RE: herci mají být bez názoru?
11.09. 17:47 Jiří Koubek  RE: herci mají být bez názoru?
11.09. 19:39 qwe  RE: herci mají být bez názoru?
13.09. 10:39 mtk  RE: herci mají být bez názoru?
11.09. 12:44  Dlouhý, široký a krátkozraký
11.09. 14:35 Filip M  Můj názor
12.09. 10:20 Gibi z Wilsonova  Paci sa mi
15.09. 19:20 rataj  Má česká levice dostatečné intelektuální zázemí?

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

54

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 89 čtenářů částkou 18 870 korun, což je 54 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Venezuela schválila rozmístění ruských raket na svém území!24.01.22 17:18 Venezuela 0

Proč chybí diskuze u článku, že běžkař dostal infarkt?24.01.22 10:06 Česká republika 2

Šéf Pfizeru obvinil „dezinformátory“ ze smrti milionů lidí!24.01.22 08:08 Neurčeno 1

Brusel: velké střety mezi policií a demonstranty!23.01.22 19:19 Belgie 0

Povinná štěnice v mobilu pro účastníky olympiády, která sleduje a cenzuruje23.01.22 17:33 Čína 1

Šéf německého námořnictva skončil. Kvůli výrokům o Putinovi a Krymu23.01.22 11:47 Německo 3

Do ostravských hutí vozí uhlí z Austrálie23.01.22 11:43 Česká republika 2

DLR pozoruje asi 120 tisíc ukrajinských vojáků u linie dotyku!23.01.22 08:18 Ukrajina 1

Petice za zrušení pandemického zákona22.01.22 23:28 Česká republika 0

EMA zjistila, že "posilující dávky" imunitu naopak snižují22.01.22 07:42 Evropská unie 3

Lukašenko vyzývá "mezinárodní podvodníky" k ukončení pandemie koronaviru21.01.22 19:35 Belorusko 4

Srbsko zrušilo Austrálii licenci na těžbu lithia21.01.22 17:24 Srbsko 1

Už se to láme. Britský časopis si stěžuje na cenzuru FB a Novinky.cz to uveřejnily21.01.22 11:22 Británie 0

Česko dodá Ukrajině dělostřeleckou munici, uvedlo Ministerstvo obrany ČR21.01.22 10:03 Česká republika 10

Rusko chce zakázat těžbu krypta a omezit transakce20.01.22 17:18 Rusko 7

Pfizer od roku 2020 vydělal "asi 36 miliard dolarů", potvrzuje generální ředitel Albert Bourla20.01.22 16:18 Neurčeno 0

Studená sprcha pro Ukrajinu: Podle Bidena je členství Kyjeva v NATO v brzké době nepravděpodobné20.01.22 15:22 USA 1

Údajný vynálezce mRNA vakcín Malone málem zemřel po vakcíně proti COVIDu19.01.22 22:39 USA 4

Čína - země, kde zítra znamená včera19.01.22 16:43 Čína 0

WHO hovorí, že neexistujú žiadne dôkazy pre podávanie posilňujúcich dávok „vakcín“ pre deti a mládež19.01.22 08:22 Neurčeno 0

Měnové kurzy

USD
21,53 Kč
Euro
24,39 Kč
Libra
29,18 Kč
Kanadský dolar
17,14 Kč
Australský dolar
15,45 Kč
Švýcarský frank
23,56 Kč
100 japonských jenů
18,90 Kč
Čínský juan
3,40 Kč
Polský zloty
5,39 Kč
100 maď. forintů
6,81 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
27,92 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 565,14 Kč
1 unce stříbra
520,85 Kč
Bitcoin
756 612,54 Kč

Poslední aktualizace: 24.1.2022 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 8 616