Diskuze k článku

Mráz přichází z Denveru

Příspěvků 112

4.9.2008 5:46

Dedek-hrdina

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 67.?.?.?

oni ho totiz v jeho veku tloukli do cela Talmudem tak dlouho ze uplne zblbnul, ale naucili ho NAZPAMET vyblekotat "stojime pevne za ISRAELEM " to necte, tak prosim budte fair [chechtot] [chechtot] [chechtot]

169767

4.9.2008 6:05

Dovolim si uctive nesouhlasit s vasim nazorem:

Blazenka 122.?.?.?

technologie Conventions je zcestna, mavatka a skandovani smesne, ale treba pripomenot, ze Obama nemel sto milionu. Dostal je od lidi jako jste vy a ja, v prumerne vysi 25 dolaru na osobu. Pokud v teto volne soutezi je jeden z kandidatu natolik prijatelny, ze mu miliony lidi daji dobrovolne sve penize (ne tedy jen nekolik miliardaru), znamena to, ze se ti lide presvedcili, ze jejich kandidat za to stoji. Jako jeden z prispevatelu se hrde k Obamovi hlasim. Za celou dobu, co sleduji jeho vystupovani a hlasovani v Kongresu jsem jen jednou mela jiny nazor, nez on. Nemam dojem, ze by ho cekala dovolena, pokud se do uradu prezidenta dostane a bude chtit splnit aspon castecne sve sliby. O tom, ze je to svedomity clovek, ktery se snazi sliby plnit, svedci mnoho chudych americanu z cernosskych ctvrti Chicaga, pro ktere pan Dr. Obama leta a "za pul darma" pracoval a hajil jejich zajmy.
(Jo, je idealista, asi ze tohle je zrovna nedostatkove zbozi v celem dnesnim svete, a specielne ve Spojenych statech a zrejme timhle nachytal tolik priznivcu.)
A pokud odlozite svuj cynismus a neznalost veci, je klidne mozne, ze sam poznate, ze tohle je sance pro Ameriku jaka tu po desetileti nebyla. Presneji od dob Bobby Kennedyho. Ovsem jeho zavrazdili, ze?
A mimochodem, americani nejsou tak hloupi, to jim jen po dvakrat ukradli volby. Ukradli podvody pri hlasovani a nepripustenim lidi k urnam. Coz je dalsi vec k zamysleni, abychom si nebyli porad jisti, ze tohle je ta zem, ze ktere je treba si brat porad priklad. [mrknutí jedním okem] A sorry, nemohu se prihlasit, zapomnela jsem log in.

169768

4.9.2008 8:08

RE: Dovolim si uctive nesouhlasit s vasim nazorem:

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 72.?.?.?

Reakce na 169768

Take nesouhlasim s tim, co uadi pan Kral, ze kanditat musi mit miliony. Pokud si kandidat ziska volice, tak ti mu jeho kampan financuji. Hillary Clintom ma rozhodne daleko vic penez, nez Obama, a nepomohlo ji to. V roce 1992 a 1996 kandidoval na Prezidenta Ross Perot, ktery je bilionar a take mu to nic nepomohlo.

Co se tyka tech conventions, tak ty mimo jine slouzi jako podpora volicam, takze ta mavatka, vlajky, skandovani, to ma vsechno svuj ucel. Nebo snad bychom meli dat prednost volbam presidenta tak, jak to bylo za komunismu?

Nemyslim, ze bychom meli jit hledat presidenta zpet az do doby Kennedyu. Ja bych myslel, ze takovy druhy Ronald Reagan by byl prospesny nejen pro USA, ale pro cely svet. Nakonec to byl on, kdo se zaslouzil o pad komunismu. Ale to je vec soukromych nazoru a nechci tim vyvolat nejake slovni sarvatky. [smích] [smích]

169778

4.9.2008 13:08

RE: Dovolim si uctive nesouhlasit s vasim nazorem:

hestroy 90.?.?.?

Reakce na 169778

Nechtěl bych říci, že jste hrozně naivní, ale pokud mi osvětlíte pár otázek, uznám vaše argumenty.

1. Jakým způsobem si kandidát získá voliče? Chodí od města k městu? Nebo jak?

2. Pokud nechodí od města k městu, jakým způsobem je placena jeho kampaň dříve, než se o něm dozví každý prosťáček na divokém západě?

3. To opravdu v celé Americe jsou jen jednotky kandidátů? To je hrozná škoda, že z 300.000.000 lidí se najde jen jeden člověk, který si "získá" voliče...

4. Co se týká kandidátů, kteří mají peníze, proč myslíte, že nemají šanci na zvolení? Není to náhodou tím, že nevlastní média? Podívejte se jak dopadl Ron Paul, jestli jste sledoval jeho kampaň.

5. Vy nevíte, kdo zařídil rozpad komunismu? Budete se divit, ale byli to naprosto titíž lidé, kteří ho v Rusku implantovali... Bez podpory USA by SSSR zanikl daleko dříve. Reagan to nebyl, to je jisté... Ale je hezké, že si vydobil takové renomé, že to mu dodnes někdo věří... Inu, byl to dobrý herec.

[smích]

169810

4.9.2008 19:59

RE: Dovolim si uctive nesouhlasit s vasim nazorem:

supino1 213.?.?.?

Reakce na 169810

ad bod5. Reagan nebol dobrý herec, skôr podpriemerný než priemerný...

169845

4.9.2008 21:09

RE: Dovolim si uctive nesouhlasit s vasim nazorem:

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 72.?.?.?

Reakce na 169810

Absolutne bez komentare -souhlas, Ale slusne receno i zde jsou velice naivni ctenari,jak vidno z prvnich prispevku.Asi malo ctou a pritom dnes na internetu najdete prakticky vse ,jen se zeptat. [oči v sloup] [oči v sloup]

169850

4.9.2008 23:13

RE: Dovolim si uctive nesouhlasit s vasim nazorem:

semtex seemtx (zavináč) hotmail (tečka) com 192.?.?.?

Reakce na 169810

>Nechtěl bych říci, že jste hrozně naivní, ale pokud mi
>osvětlíte pár otázek, uznám vaše argumenty.

>
>1. Jakým způsobem si kandidát získá voliče? Chodí od
>města k městu? Nebo jak?

Mohu odpovedet taky ja? Nuze: To jste nikdy nevidel volebni kampan? Jsou toho plne noviny, TV, rozhlas, Internet. A volebni kampane jsou ruzne: Jsou na mistni urovni do mistnich uradu, okresnich uradu, do statnich instituci (soudy, senat), do federalnich instituci (senat, kongres) a nakonec jsou prezidentske celostatni - federalni volby se dvema castmi: Primarky a hlavni volby. V primarkach se z mnoha kandidatu stran vsech 50 statu vybere jeden pro kazdou politickou stranu. V hlavnich volbach jsou uz pak obycejne kandidati jenom dva. Kandidat na presidenta se obycejne vybira z kongresmanu, senatoru nebo guverneru statu. Ti zacinaji kampan v miste sveho volebniho okrsku a kdyz se jim dari potom mohou kampan rozvinout celostatne. To je tak asi v kostce jak kandidat ziska volice. Kratce receno: Zacne ve svem okrsku, je zvolen napred kongresmanem, senatorem, statnim senatorem, a pote guvernerem a pak se muze vypracovat i vys. Zalezi na ambicich a sikovnosti. Tot v kostce vse.

>
>2. Pokud nechodí od města k městu, jakým způsobem je placena
>jeho kampaň dříve, než se o něm dozví každý prosťáček
>na divokém západě?

Odpoved velmi lehka nahore. Zopakuji: Zacne ve svem okrsku, je zvolen napred kongresmanem, senatorem, statnim senatorem, a pote guvernerem a pak se muze vypracovat i vys. Zalezi na ambicich a sikovnosti. Tot v kostce vse. Jeho kampan je z casti placena z verejnych penez a pote z penez sponsoru a sponsorskych akci jako veceri, obedu a podobnych. To jste take nevedel?

>3. To opravdu v celé Americe jsou jen jednotky kandidátů? To
>je hrozná škoda, že z 300.000.000 lidí se najde jen jeden
>člověk, který si "získá" voliče...

Odpoved by mela vyplynout z mych odpovedi predchozich.

>4. Co se týká kandidátů, kteří mají peníze, proč
>myslíte, že nemají šanci na zvolení? Není to náhodou tím,
>že nevlastní média? Podívejte se jak dopadl Ron Paul, jestli
>jste sledoval jeho kampaň.

Ron Paul byl chory nemocny starik ktery nebyl schopen sledovat co se kolem nej deje. Takovi se nekterym lidem libi asi proto ze jej jim ho bylo lito. I tak lze byt uspesny.

>5. Vy nevíte, kdo zařídil rozpad komunismu? Budete se divit,
>ale byli to naprosto titíž lidé, kteří ho v Rusku
>implantovali... Bez podpory USA by SSSR zanikl daleko dříve.
>Reagan to nebyl, to je jisté... Ale je hezké, že si vydobil
>takové renomé, že to mu dodnes někdo věří... Inu, byl to
>dobrý herec.

Reagan dobry herec moc nebyl a proto se dal na politiku. Vite ze on byl v politice uz hned po valce? Asi nevite. A ti lide kteri v Rusku implantovali komunismus byli vsichni davno mrtvi kdyz komunismus padnul.

169862

4.9.2008 23:45

RE: Dovolim si uctive nesouhlasit s vasim nazorem:

mtk 80.?.?.?

Reakce na 169862

>Rusku implantovali komunismus byli vsichni davno mrtvi kdyz
>komunismus padnul.

Vy jste to opět nepochopil - Ž. komunismus v Rusku vybudovali, Ž. ho v Rusku posléze demontovali.

169866

5.9.2008 15:58

RE: Dovolim si uctive nesouhlasit s vasim nazorem:

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 169866

No jo, ale to je to, co mi pořád vrtá v hlavě: Pokud Ž.komunismus v v Rusku demontovali, pak to tedy znamená, že dodnes tam mají vládu pevně v rukou, ne? I když se tváří že nikoliv a matou svět Putinem a tak podobně.

169946

5.9.2008 17:11

RE: Dovolim si uctive nesouhlasit s vasim nazorem:

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 169946

>No jo, ale to je to, co mi pořád vrtá v hlavě: Pokud
>Ž.komunismus v v Rusku demontovali, pak to tedy znamená, že
>dodnes tam mají vládu pevně v rukou, ne? I když se tváří
>že nikoliv a matou svět Putinem a tak podobně.
-----------------
Paní Jarmilko. Měli a málem se jim to i povedlo. Boris Jelcyn byl připravená figurka na dobrovolné předání Ruské ekonomiky a posléze celé země do rukou izraelských zájmů. Nemusím snad podotýkat, kdo stojí v pozadí toho všeho a kdo se vlastně "zasloužil" o založení Izraele. Vždyť to byla i záminka (mimo jiné) k rozpoutání obou světových válek. A až po té druhé světové se to Rothschildovi povedlo. Hoops! Tady mi něco vyletělo z huby, ale mazat to nebudu. B.Jelcyn byl stejné krevní skupiny jako ti, kteří ho do vedení Ruska dosadili. Až teprve V.Putin provedl zásadní změnu a sledujme, o jaké změny se zasloužil a jak se usilovně a diplomaticky brání pokusům o založení NWO! Silně pochybuji, že v tom jede s nima. To by nedělal to, co dělá a pokračoval by v Jelcynově předávání země za lahvinku "Stolyčnaja" a nebo "Vyborovky".

169954

5.9.2008 17:53

RE: Dovolim si uctive nesouhlasit s vasim nazorem:

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 169954

Mirdo, já bych si to hrozně přál, aby Putin nebyl jejich člověk. Ale opravdu se bojím, že v tom jede s nima. Tyhle informace sice nemusí být zaručené, v dnešní dobbě se už nedá věřit ničemu, když Alex Jones je údajně agent CIA řízený Vatikánem.

V každém případě je Putin zachránce Ruska, které se propadalo do totálního chaosu a rozkrádačky nevídané úrovně.

http://judicial-inc.biz/88Georgia_pipeleine.htm
http://judicial-inc.biz/87madsen.htm
http://judicial-inc.biz/84old_aristocrats_left_greenwich_i.htm

169956

6.9.2008 5:59

RE: Dovolim si uctive nesouhlasit s vasim nazorem:

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 169956

>V každém případě je Putin zachránce Ruska, které se propadalo >do totálního chaosu a rozkrádačky nevídané úrovně.
------------
Jindro, tohle by mělo být směrodatné a potvrzuje to, pro koho Putin pracuje. Odpověděl sis tedy sám. Ty stránky "judicial-inc.biz" znám velice dobře a všechny odkazy jsem již dříve četl. Většinou to vydavatel chytne přímo na terč, ale někdy se i sekne, což se právě stalo v tom prvně uvedeném odkazu. Čerpal z "depky" - zdroje dezinformací (izraelské zpravodajské služby). Sám jsem na to naletěl. Jak už víme, tak vojenský konflikt v Gruzii není kvůli ropovodu, ale vybudovat tam izraelské vojenské základny k útoku na Irán. Tolik bych ti k tomu chtěl napsat a všem tady na Zvědavci, ale jsme asi mimo téma článku (domnívám se...ještě jsem ho nečetl). Naťukl jsem se na Jarmilu z levé strany "posledních pět".
Podívej se tady a nezapomeň si přečíst "The Crow" dole v každém souboru.

169993

5.9.2008 10:51

RE: Dovolim si uctive nesouhlasit s vasim nazorem:

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 169862

Díky Semtexi, to jsem nevěděl. Je to super, když jste to tady tak hezky vysvětlil. Máte pravdu, Topolánek také začal jako předseda krajské organizace SSM. Ale jeho tatík byl vysoký bolševik.

Nebudu reagovat na vaše "argumenty". Pokud byste to aplikoval na nějaký ideální sytém, tak bych je možná přijmul. Ale takhle to fakt nemá smysl.

Stačí, abych se zeptal, jestli zvolení Bushe ml. nějak ovlivnilo to, že jeho otec byl také prezident. Pokud odpovíte ne, lžete, pokud odpovíte ano, vyvracíte to, co jste napsal. Kapišto? A už vůbec s vámi nebudu řešit pokrevní linie US prezidentů... To už je evidentně nad vaše chápání...

[chechtot]

169910

5.9.2008 11:53

RE: Dovolim si uctive nesouhlasit s vasim nazorem:

stanko74 195.?.?.?

Reakce na 169862

No nie je to úžasné ako nezávislý, spravodlivý a nemanipulovateľný volebný systém dokáže z 300 mil. národa vygenerovať do čela USA len pokrvne alebo ekonomicky spriaznených ľudí? Zoberte si napr. Bushovcov: dvaja prezidenti a jeden guvernér v jednej rodine. Pravdepodobne rozhodujú skutočne ambície a šikovnosť. [mrknutí jedním okem]

169919

5.9.2008 16:12

RE: Dovolim si uctive nesouhlasit s vasim nazorem:

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 169919

Ano, je to opravdu velmi úžasné. [velký smích] [chechtot] [naštvaný] [bliji]

169949

5.9.2008 20:27

RE: Dovolim si uctive nesouhlasit s vasim nazorem:

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 72.?.?.?

Reakce na 169810

hestroy, je videt, ze se potrebujete jeste hodne seznamit s volebnim systemem v USA. Ja jsem poznamenal, ze nechci zadne slovni sarvatky. Proto se nebudu k vasim bodum vyjadrovat. S tim komunismem to mate take spletene, ale mate narok na svuj nazor tak, jako mam ja narok na svuj nazor.

169962

8.9.2008 9:43

RE: Dovolim si uctive nesouhlasit s vasim nazorem:

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 169962

Tak tak, milý anonyme. Máte to celé popletené, hlavně s tím komunismem, ale máte pravdu, nemá cenu se pokoušet sladit dva názory, z nichž jeden nevěří oficiální propagandě (já), zatímco druhý ji bere za bernou minci. [chechtot]

170101

8.9.2008 18:46

RE: Dovolim si uctive nesouhlasit s vasim nazorem:

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 72.?.?.?

Reakce na 170101

hestroy, coz je asi vase prave jmeno, ja bych to mohl zrovna tak otocit, ze jste to vy, co verite oficialni propagande a berete ji za bernou minci. Nemuzeme si nechat svoje nazory bez toho, abychom jeden z nas se povysil na toho s tou pravdou a ten druhy je tedy hlupak s vymytym mozkem. To by asi nebyla ta prava ceska povaha, aby nekdo rekl: "No, muzes mit take pravdu," ze jo? Ja osobne v USA ziji nekolik desitek let, takze jsem seznameny s volebnim systemem. Vy ale asi reknete, ze mam porad vymyty mozek. No, tak tedy asi mam. Je opravdu tezko prijit na Zvedavce s nejakym jinym nazorem, nez je Zvedavce mainstream. To se hned na cloveka vsichni vrhnou jako srsni. Takze, delejte si co chcete, verte si v co chcete. Ja si uz zase dam se Zvedavcem aspon na pul roku pokoj. Je to ztrata casu s nekym tady diskutovat. [pláč] [pláč]

170144

8.9.2008 19:36

RE: Dovolim si uctive nesouhlasit s vasim nazorem:

Takyjeden 77.?.?.?

Reakce na 170144

Dobrá.Věřte ale ,že třeba já ať už na Zvědavci,či kdekoliv jinde nemám vůbec žádnou potřebu kohokoliv urážet s výjimkou přiměřené odvety [smích] .
Proto,když Vám teď položím otázku ,budu doufat že si ji nijak zle nevyložíte.
Americký volební systém "znám" pouze z toho,co jsem slyšel,nebo si o něm přečet.Z různých zdrojů.Nicméně ,možná je to nezkušeností , asi bych se ve svém názoru na tento vol.akt přikláněl spíše k panu Hestroyovi.
V dobách komunizmu ,za časů tkzv. "pjerestrojky" si vzpomínám, jak tehdy nejvyšší komunista Gorbačov prosazoval změnu komunistického "volebního" systému.Ta spočívala v jeho "demokratizaci" tím,že kupříkladu (nejen) prezidenta SSSR by volili lidé přímo a to dokonce ze DVOU kandidátů! A hlavně se G. vůbec netajil tím, že i rozdělení jediné komunistické strany na dvě ,z nichž by každá nominovala svého kandidáta ,by mu vůbec nebylo proti mysli.
Tak a teď už jsem u té otázky pro Vás. Domníváte se ,že pokud by se ony představy M.G. takto uskutečnily, byly by tyto volby skutečně demokratické?

170148

8.9.2008 20:28

RE: Dovolim si uctive nesouhlasit s vasim nazorem:

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 192.?.?.?

Reakce na 170148

>Tak a teď už jsem u té otázky pro Vás. Domníváte se ,že
>pokud by se ony představy M.G. takto uskutečnily, byly by tyto
>volby skutečně demokratické?

Dofam ze nevadi kdyz odpovi nekdo jiny: Tezko rici zda by takove volby byly demokraticke. Nejspis ne. Jde totiz taky o instituce kam se voli a jak jsou postaveny zakony vuci tem institucim. A vy narazite na fakt ze podle vas v USA jsou jenom dve politicke strany. A vy si myslite ze tyhle strany jsou takove jako v Evrope nebo nedej boze v CR. Ale oni jsou uplne jine. Tady se hlasi k jedne z tech dvou stran vetsina lidi a ta vetsina ma alespon nekolik zasadnich vyhrad ke sve strane. Ale presto se k ni hlasi. Napriklad nekteri republikani jsou pro potraty i kdyz vetsina je proti. Taky nekteri demokrati jsou proti potratum i kdyz vetsina je pro. V Kongresu nikoho neobvinuji ze zrady kdyz nehlasuje podle "party line". Oni se tam taky hadaji, to zase jo ale takove excesy jako ja vidim v CR, to se tu nedeje. Politicka kultura je tu uplne jina a to je nutno brat na zretel.

170152

8.9.2008 20:32

RE: Dovolim si uctive nesouhlasit s vasim nazorem:

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 72.?.?.?

Reakce na 170148

Nevim, co navrhoval Gorbacev, takze o tom nemuhu diskutovat. Clanek Krale je plny neinformovanosti, ale z toho mohu byt obvineny na Zvedavci i ja, presto ze na rozdil od pana Krale ziji v USA 40 roku. V USA je rada politickych stran, vcetne komunisticke, zelenych a podobne. To, ze nejvice volicu ma strana demokraticka a republikanska, to je volba lidu, takze, ta strana zelenych, indipendent a podobne maji nulovou sanci na zvoleni sveho kandidata. Take neni pravda, ze kandidat musi mit furu penez, nebo musi byt manipulovany Israelem nebo ze za vsim jsou zide. Je to unavne cist ty vitriolove utoky zvedavcu na vsechno, co ma neco spolecneho s USA. Proto tady nechci diskutovat, protoze jsem hned napadeny, ze mam vymyty mozek. Ja mam svuj nazor a ten nebudu menit, protoze nejaky Zvedavec, ktery neumi najit USA na mape mne bude vykladat, jak to tady vypada. Ja jsem zde 40 roku a jsem si vedom, ze volebni system neni bez chyb, ale jeste mne nikdo neukazal demokratictejsi volebni system kdekoliv na svete. Ja vim, ze pani Jarmila ma vymysleny ten bezchybny system, ale porad ji to jaksi nechteji uznat. Mimo jine, kazda strana v USA ma nekolik kandidatu, ze kterych se v primarnich volbach vybere jeden, ktery ma nejvetsi sanci se stat presidentem. Takze to zdaleka neni to, co popisujete o Gorbacevovi. [smích]

170153

9.9.2008 8:31

RE: Dovolim si uctive nesouhlasit s vasim nazorem:

Takyjeden 77.?.?.?

Reakce na 170153

Takže pane kolego (nevím jak Vás oslovit [smích] ) musím ocenit,že jste bez vytáček přiznal,že na tuto otázku odpověď neznáte. Já ji také neznám.
Jinak si myslím,že ne každý,kdo se demokracíí ohání musí nutně tím demokratem být.Asi bych řekl,že mnohdy je pravdou spíš její opak.Můžu demonstrovat na příkladu bývalé NDR.Demokracie i v oficiálním názvu státu a pomníčky u Berlínské zdi [bliji] .
Obávám se,že dnes by se to mohlo vyjádřit i slovy : Huby plný demokracie a letadla plné bomb![bliji]
Podle mne jedním z hlavních znaků demokracie je ODPOVĚDNOST.
Odpovědnost pro všechny bez rozdílu. Odpovědnost za svůj život,jednání i skutky. Odpovědět ,jakého tato podmínka dochází naplnění si můžeme každý sám!
No, nic nebylo,není a nebude ideální.Jde jen o to,jak dalece se k tomu "ideálu" dokážeme přiblížit a nebo od něj vzdálit.
Samozřejmě,nežil jsem nikdy v SSA,či bývalém SSSR ,dnešním Rusku,nebo třeba ve Švýcarech, jehož volební systém (jestli jsem to dobře pochopil) paní Jarmila propaguje,přesto na argumenty typu: "V Rusku nebyl,Lenina neviděl a čtyřicet roků nemá,tak ať je zticha" odpovídám jistou legendární filmovou replikou Bolka Polívky Ivaně Chýlkové ohledně boží existence.
O existenci jiných stran v SSA vím ( dokonce mám i přehled,kdo tam kdysi zakládal tu komunistickou a v jakém jazyce vyšlo první americké komunistické periodikum).
Nicméně,Vy budete určitě také vědět o existenci jiných stran ,než té komunistické v komunistickém Českosolovensku .
To,že způsob a technika udržení vlády jedné dvojstrany na jedné polovině zeměkoule a způsob vlády jedné strany - později plánované též dvojstrany na opačné polokouli se může malinko lišit neznamená že praktický výsledek a dopad pro obyčejného drobného človíčka je dost totožný.
Nicméně a na druhou stranu. Registrace Zvědavce právě v SSA a jeho existence vůbec , naznačuje ,že ještě přes všechny výhrady by nemuselo pořád být tak zle.
Otázkou ale zůstává : Jak dlouho?
Závěrem jednu poznámku.
Na osobní útoky několika málo bolševiků,co zdejší web navštěvují bych ani nereagoval (já to už nedělám) - to nejsou Zvědavci. Ti na rozdíl od zvědavců mají totiž ve všem jasno!
[smích]

170182

9.9.2008 11:43

RE: Dovolim si uctive nesouhlasit s vasim nazorem:

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 80.?.?.?

Reakce na 170153

volební systém nemusí být špatný. problém je že je ovládán soukomými médii a dalšími společnostmi které mají vliv. mohou financovat kandidáty kteří jim jdou na ruku. dělali to tak a pravděpodobně to tak dělají i dnes.

170194

9.9.2008 16:52

RE: Dovolim si uctive nesouhlasit s vasim nazorem:

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 72.?.?.?

Reakce na 170194

Pane osmdesatko, to je nesmysl co jste napsal. Financni prispevky pro volebni kampan jsou limitovane na $2300, takze bilionar Bill Gates nemuze dat vic nez $2300.

170211

10.9.2008 4:34

RE: Dovolim si uctive nesouhlasit s vasim nazorem:

Saša 74.?.?.?

Reakce na 170194

V souvislosti s prezidentskými volbami soukromé osoby jsou „limitovány“ kombinací příspěvků politické straně, politickým sdružením a příspěvku každému kandidátu strany. Každému jednotlivému kandidátu lze dát 3x 2300 dolarů (Primaries, runoffs and general elections are considered separate elections) a celková částka všech příspěvků jedné osoby v US prezidentských volbách je limitována částkou $108,200 během dvou let. Společnosti a organizace mohou poskytovat neomezené bez-ziskové občerstvení na politické sjezdy a kandidátům. Organizace včetně korporací mohou poskytovat zdarma účetnické služby kandidátům a stranám. „Nezávislá“ vydání jsou rovněž neomezená a nezávislostí je míněno, že koordinovaně nesmí být jednotlivec nebo podnikatelská organizace přímo pověřena kandidátem. Můžete zaplatit veškerou komunikaci, plakáty, reklamy v radiu a televizi, brožury atp. Lze tedy úspěšně obejít stanovené limity.

Všimněte si názvu „nezávislá vydání“, právě ta neomezená vydání jsou pro media, rozhlas a televizi.

170244

9.9.2008 12:53

RE: Dovolim si uctive nesouhlasit s vasim nazorem:

stanko74 195.?.?.?

Reakce na 170153

S dovolením, rád by som poznal Váš názor na existenciu politických rodinných klanov v americkej spoločnosti. Ako si vysvetľujete fakt, že napr. v rodine Bushovcov máme exprezidenta, prezidenta a guvernéra (budúceho prezidenta?), ide naozaj o spoločensky a morálne výnimočných jedincov, alebo o "chybu" volebného systému?

Pokiaľ hľadáte vo svete demokratickejší volebný systém, obávam sa, že neexistuje, iba neviem prečo nazývame demokratickým súčasný model, kedy máme právo (povinnosť) priamo zvoliť svojho zástupcu, ale nemáme možnosť priamo ho odvolať. Problém s demokraciou, podľa mňa, vôbec nespočíva vo volebnom systéme, nech je akýkoľvek, ale v spätnej väzbe, kontrole a zodpovednosti "vyvolených". Väčšinový volebný systém sa vo všeobecnosti považuje za demokratický, ale spôsob akým dosadíme vládcu je predsa irelevantný, ak neobhajuje záujmy väčšiny, ťažko hovoriť o demokracii. Aký je v konečnom dôsledku rozdiel medzi manipuláciou volebných výsledkov (pozor, neprípustné!) a manipuláciou voličských názorov (spravodlivá kampaň!) ak bude výsledkom napr. Putin v Bielom dome?

170196

9.9.2008 17:01

RE: Dovolim si uctive nesouhlasit s vasim nazorem:

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 72.?.?.?

Reakce na 170196

Nejde o chybu ve volebnim systemu. To, ze syn presidenta se stane presidentem neni nic divneho. Ma vyhodu jmena, ktere je zname, ale jinak si musi projit volebnim systemem jako kazdy jiny kandidat.

Je zde tezko diskutovat, kdyz Jarmila nazyva volice "vidlaky, kteri nevytahli paty z USA." Tezko muze byt nekdo tak zcestovately jako je pani Jarmila. Zde je dalsi jeji prispevek, ktery nestoji za reakci, ale je dobry, jako ukazka tech ceskych machru, kteri vsechno vi:
Tak mně se tady líbil nejvíc příspěvek, který říkal, že aby někdo vyhrál dostihy, tak si prostě koupí všechny koně. Proto dopředu říkám, že i Obama je koupený kůň, který po volbách ukáže svou pravou tvář. A pokud je opravdový a přesto vystoupal až tak vysoko, pak mají s ním vládci za kulisami jiné cíle. Třeba se mu stane nějaké neštěstí a náhle umře. Pak nastoupí na jeho místo jiný kůň- že by Hillary?

170212

4.9.2008 8:58

RE: Dovolim si uctive nesouhlasit s vasim nazorem:

Alexa 89.?.?.?

Reakce na 169768

Myslím, že pan "Král" nezpochybňuje původ peněz, které kanditáti využívají na svou kampaň. O ty peníze tu jde samozřejmě v první řadě a to, že má Obama tolik ochotných sponzorů vypovídá především o tom, že lidé chtějí věřit.
Tohle se děje kdekoliv na světě, při jakýchkoliv volbách - lidé chtějí věřit, že ten a ten kanditát bude změnou. Jaká bude skutečnost se začne ukazovat teprve až po volbách, kdy bude mít nový president své jisté.

Logika věci však říká, že tu nejde o lidi, o ty drobné sponzory co věří. Post prezidenta USA je příliš lukrativní a příliš silné postavení na to, aby na něm stanul idealista, kterých chce lidem pomáhat a potírat zlo. Tohle je univerzální pravidlo. I papežké volby po celá staletí probíhaly právě s ohledem na moc, kterou papežská stolice poskytuje.
Nesleduji americké volby, ani proslovy kandidátů, ale i bez toho vím jedno: jsou to jen slova a paměť voličů bývá krátká. Důležité je být dobrým lhářem a pak můžete říkat co chcete. Obama možná není lhářem - zatím - to ale neznamená, že cokoliv ze svých slibů kdy splní. Pokud se on stane presidentem, přestane být nejspíš svým vlastním pánem. Nemůžete přeci věřit tomu, že na pozici, na které je teď GBW a který se chová na zemi jako na svém panství může být někdo, kdo bude lidem dole pomáhat a chránit je. Ti za oponou(a věřte že tam jsou,tolik moci je láka) musí udržet kontinuitu politického směřování. Demokrati nebo republikáni...je to jako v tom vtipu, kdy se jeden ptá druhého koho bude volit."No přece komunisty"."Ale to je přeci jasné, ale ze které partaje?"

Volby jsou divadlo, abyjste měla pocit, že skutečně volíte a že máte svobodu volby. V každém státě však mají moc peníze a ti, co je drží v rukou.

169782

4.9.2008 21:04

RE: Dovolim si uctive nesouhlasit s vasim nazorem:

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 169782

Napsala si Alexo, že nesledujš americké volby, ani proslovy kandidátů. Já sem si udělal čas a na Obamův proslov z Denveru na CNN (unabridged - live) jsem se podíval.

Nemá cenu zdůrazňovat, že narozdíl od svého protikandidáta celý dlouhý proslov k lidem v sále i telemostem po US přednesl z patra, ale co je důležitější, jak ho přednesl a co říkal.


Nedívím se, že mu tolik amíků a rádo poslalo peníze na kampaň. Ten člověk má obrovské charizma, ale navíc působí moudře a že se na něj dá spolehnout. Na bushe, cheneyho nebo McCaina se stačí podívat nebo si pustit jejich projev bez zvuku a z gest, mimiky a celkového působení na obrazovce je jasné, že ti lidi moc čisté svědomí nemají a proč a za koho se angažují. Když k tomu přidáš slova plná frází a lží převlečených za pravdu tak to je jenom navíc (viz: jak bojovali, aby nemohla být ustanovena nezávislá komise vyšetřování 9/11 a když už byli veřejností a rodinami po pozůstalých k tomu dotlačeni, tak se aspoň postarali, aby byla od nezávislosti nahony vzdálená). [smích]


Poslechni si jak Obama argumentuje a co říká. Je jasné, že musí dodržovat určité hranice, jinak by ho nepřipustili nebo by mu to mainstream dal sežrat, a to i kdyby byl bushuv brácha[smích][smích], ale z jeho projevu je cítit závan něčeho, co v US od doby M.L.Kinga jr. snad nebylo.


Uvidíme. Nechci tvrdit, že Obama bude jiný než jeho předchůdci, údajně se také zúčastnil sezení Bilderberg group (bez toho, by prý neměl vůbec ve volbách šanci), ale že to je pro Ameriku potažmo celý svět obrovská šance na změnu je evidentní.

Doufám, že má dobrou ochranku a pokud jej zvolí, možná že se dokáže i věkem a rozhledem přiblížit Medveděvovi nebo Putinovi a společně ufouknou z tlakového hrnce trochu páry.
jansmith[smích]

169849

4.9.2008 23:21

RE: Dovolim si uctive nesouhlasit s vasim nazorem:

Alexa 89.?.?.?

Reakce na 169849

Šetřete argumentujícími slovy. Nejsem ta co potřebuje otevřít oči. Svou reakci na předchozí příspěvěk jsem napsala střízlivě a skoro až povrchně naschvál. Nechci někomu nutit svůj pohled na věc, jen se snažím poukázat na očividné, ale často přehlížené.

Mimochodem, kdysi jsem tu měla jeden článek týkající se z části i právě amerických voleb.
Jinak, nevěnuji se analýze, ale často spíše slovníku a spojování souvislostí - v tom spočívá silné vodítko.

>Ten člověk má obrovské charizma, ale navíc působí moudře a že se na něj dá spolehnout.

Je dobře, že jste právě tohle vypíchl. To jsou totiž zároveň atributy sektářské autority. Proto má tolik příspěvků.
V amerických volbách nejde o politiku, jde tam o výběr idolu, vůdce. To, že se dělí na republikány a demokraty je nezbytná polarizace a zároveň se vytváří opozice pro případ selhání zvoleného vůdce. Ten systém je vlastně velmi praktický a jednoduchý a přitom tak geniální. Samozřejmě, musíte "občany demokratického státu" vychovat v domnění, že jsou tím nejlepším možným. Pak se takový systém stává ultimátním.

169863

4.9.2008 23:42

RE: Dovolim si uctive nesouhlasit s vasim nazorem:

jansmith1984 85.?.?.?

Reakce na 169863

Ale ano Alexo, nijak zvlášť se v názoru na systém US prezidentských voleb nerozcházíme viz moje předchozí: Nechci tvrdit, že Obama bude jiný než jeho předchůdci, viz. údajná účast na Bilderberg group.


Jen sem chtěl zdůraznit, že z Obamovy kandidatury je dle všech indicii cítit svěží vítr a jaká bude realita uvidíme (pokud jej zvolí) až potom co nastoupí do úřadu. Možná se toho změní hodně, možná málo a pokud je to jenom hra pro lidi a patří do klubu nezmění se možná nic. Jak to bude jsou jen naše současné, více či méně subjektivní, odhady. Že ale McCainova volba posílí současnou bushovu vnitřní i zahraniční politiku je docela jasné už dopředu a pochybuji, že lze nějaký posun k lepšímu očekávat.


A na závěr snad poznámku k té sektářské autoritě. Není to právě ten druh nálepkování viz. prezumpce viny jaká patří do kategorie zevšeobecňování?

Do doby než se tak stane, přece nemohu člověka do žádné škatulky zařadit. Proto říkám znovu. Uvidíme a doufám, že nás mile překvapí. Pokud ne, tak "na Bělehrad, paní Mulerová".
jansmith[smích]

169865

5.9.2008 1:32

V tomto ohledu (a právě s důrazem na meritum perfectum)

Hugof 81.?.?.?

Reakce na 169865

projevuje Alexa ve své (pro vás zdánlivě neopodstatněné) nedůvěře více uvážlivosti a logického úsudku - ten, kdo se účastní předem dohodnuté šaškárny, nejen "nevytrhávajíc ze své tragické role", ale ochotně se na davové manipulaci podíleje, musí vzbuzovat velmi vážné obavy nejen o své vlastní upřímnosti vůči sebou samotným manipulovanému stádu, ale i o vážnosti a platnosti vlastních proklamací.

Lze se jen podivovat roli, jakou v historii USA sehrál John Fitzgerald Kennedy a jeho bratr (jenž byl takřka druhou polovinou tehdejšího prezidentského úřadu), ale i on nakonec podal důkaz o neotřesitelnosti základních pravidel "americké skorodemokracie" - svou vlastní smrtí...

Ostatně dodnes uspokojivě nevyřešenou, neboť oficiální vyšetřování jeho smrti bylo direktivně přerušeno podobně, jako oficiální vyšetřování masového atentátu z 11. září 2001 - zmanipulovanou zprávou nadiktovanou shora těmi, kdo vyšetřování z pozice formální autority ukončili příkazem.

Myslím, že v tomto má svou "neopodstatněnou" antipatií Alexa více zdravého úsudku, než vy, svou ještě méně opodstatněnou sympatií...

169875

5.9.2008 11:07

RE: Dovolim si uctive nesouhlasit s vasim nazorem:

Alexa 89.?.?.?

Reakce na 169865

>Jen sem chtěl zdůraznit, že z Obamovy kandidatury je dle všech indicii cítit svěží vítr a jaká bude realita uvidíme (pokud jej zvolí) až potom co nastoupí do úřadu.

Ano. "Když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají."
Pardon, ale nemohla jsem odolat použití tohoto přísloví [smích]
Skutečně Obamu nesleduji, tak jako nesleduji žádné politické diskuze a debaty i u nás. Jak jsem psala výše, jde vždy jen o slova. Za svůj krátký život(mohla jsem zatím volit do parlamentu jen dvakrát) jsem se přesvědčila, že slova v politice mají stejnou váhu jako slova v reklamě: mají Vás nadchnout, posílit ve Vás touhu po změně a samozřejmě přijmout tu změnu právě od toho, kdo Vám ji v ten moment nabízí. O finálním produktu pro který se rozhodnete ta slova nevypovídají zhola nic.

Jistě, pro mě je svým způsobem Obama překvapením, protože je černý - z hlediska vývoje černé "menšiny" v USA je to jistě zajímavý fakt, ale to je asi tak vše. Obecně ho však vnímám jen jako "nový produkt, který je lepší než Váš starý".

>A na závěr snad poznámku k té sektářské autoritě. Není to právě ten druh nálepkování viz. prezumpce viny jaká patří do kategorie zevšeobecňování?

Všiml jste si, jak jsem Obamu neoznačila jako sektářskou autoritu? Vám se to však evidentně spojilo. Dejte si na to pozor. Píšu obezřetně.
Napsala jsem, že to co jste u něho označil jako pozitivní je shodou okolností i základní charakteristikou sektářské autority. Všichni vůdci sekt byli charizmatičtí a působili moudře. Ne náhodou se tyto vlastnosti spojují právě i u Obamy. Netvrdím však že je vůdcem sekty. Netvrdím však ani opak. Pouze jsem poukázala a vývod si utvořte sám [smích]

>Uvidíme a doufám, že nás mile překvapí.

Lomykare, Lomykare, do roka a do dne...!

169912

5.9.2008 13:11

RE: Dovolim si uctive nesouhlasit s vasim nazorem:

pje 195.?.?.?

Reakce na 169912

Z Vaší argumentace, Alexo, mi jde mráz po zádech - neděláte chyby, vůbec žádné chyby! Nicméně jediný podstatný rozdíl mezi Vámi a Janem je ten, že u Vás kritická logika a sémantická exaktnost (inu, čeština je velkolepý jazyk velkolepých lidí) poněkud cloní emotivní humanitu s její nadějí, což je u Jana přesně naopak. Já se komentářů k oběma kandidátům zdržuji, protože mě moje informace k tomu nekvalifikují. Nejsem historik, ale z historie je známo mnoho příkladů, kdy osobnost na mocenské pozici dokázala změnit nejen establishment, ale i ty za oponou. Ponechám Vašemu Rozumu téma k vyšťourání a sežvýkání. Convencion je nicméně klasickou fan-show, kterou Vy patrně neznáte, pokud nehrajete na nějaký hudební nástroj či nesportujete vrcholově před jakámkoli vnímavým publikem. Má své manipulativní stránky se sektářskými rysy, má ale také motivační a synergický potenciál k dosažení úctyhodných cílů, což jste ve své jinak excelentní analýze poněkud pominula. Drobný, a jediný, spor tedy zůstává o to, k jakým strategickým cílům je Convention užívána a k jakým konsekvencím SKUTEČNĚ povede. Takže opatrný optimusmus stran Obamy bych prozatím nikomu nevyvracel ani logicky, ani emotivně. [mrknutí jedním okem]

169925

5.9.2008 16:32

RE: Dovolim si uctive nesouhlasit s vasim nazorem:

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 169925

Tak mně se tady líbil nejvíc příspěvek, který říkal, že aby někdo vyhrál dostihy, tak si prostě koupí všechny koně.[smích] Proto dopředu říkám, že i Obama je koupený kůň, který po volbách ukáže svou pravou tvář. A pokud je opravdový a přesto vystoupal až tak vysoko, pak mají s ním vládci za kulisami jiné cíle. Třeba se mu stane nějaké neštěstí a náhle umře. Pak nastoupí na jeho místo jiný kůň- že by Hillary?

169952

6.9.2008 6:28

RE: Dovolim si uctive nesouhlasit s vasim nazorem:

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 75.?.?.?

Reakce na 169952

>Tak mně se tady líbil nejvíc příspěvek, který říkal, že
>aby někdo vyhrál dostihy, tak si prostě koupí všechny
>koně.[smích]
Ano, tak je vysledek dopredu nejjistejsi a je pravda, ze muze byt realitou. Presto si myslim, ze vzdy existuje jakasi slepa ulicka pro unik. Anebo zasahnou nepredvidatelne okolnosti ci deje.

>Proto dopředu říkám, že i Obama je koupený kůň,
>který po volbách ukáže svou pravou tvář. A pokud je
>opravdový a přesto vystoupal až tak vysoko, pak mají s ním
>vládci za kulisami jiné cíle.
U Obamy tu ulicku spatruji. Pokusme se napred vzit do chvile, kdy se clovek rozhodne kandidovat. Trebaze je pod vlivem ruznych ismu, pripustme, ze muze mit i svoje skryte predstavy. Behem predvolebniho boje absolvuje tisice setkani, tisice porad a vyslechnutych nahledu a ty se v kandidatovi mixuji s vlastnimi predstavami. A kdyz nasleduje zvoleni a postupne privykani na moc, vlastni predstavy mohou silit. Ja si myslim, ze to, jak se dosud Obama projevil a do voleb se jeste projevi, je bojem, aby byl zvolen. Tomu podrizuje vsechno. Tim je v podstate rizen.

>Třeba se mu stane nějaké neštěstí a náhle umře.
Toho se obavam vic nez jeho nejake napojeni na zlorady.

>Pak nastoupí na jeho místo jiný kůň- že by Hillary?
Tak ta pani by byla mene sama sebou nez by mohl byt Obama.

Izak

169994

6.9.2008 11:00

RE: Dovolim si uctive nesouhlasit s vasim nazorem:

Alexa 89.?.?.?

Reakce na 169925

>u Vás kritická logika a sémantická exaktnost poněkud cloní emotivní humanitu s její nadějí, což je u Jana přesně naopak.

To nepopírám, ale můj slovník se odvíjí podle toho s jakým úmyslem píšu svou reakci. Zde se skutečně zaměřuju pouze na konstatování. Naděje a "emotivní humanita" příjdou později.
Jinak já sama osobně věřím, že se věci změní, ale zatím je ještě brzy. Nejdříve se totiž musí stát něco horšího, než se děje dnes, aby další pochybovači o systému nabyli skutečného přesvěčení o tom, co třeba zde píšeme. Jedna z cest, o kterých si myslím, že je nejpravděpodobnější vyžaduje, aby se mnozí lidé probrali. Aby procitli, dostali se do kontaktu se sebou samými a aby v ten okamžik cítili, že v tom nejsou sami.

>z historie je známo mnoho příkladů, kdy osobnost na mocenské pozici dokázala změnit nejen establishment, ale i ty za oponou.

Ano, mohou to však být i pověstné vyjímky potvrzující pravidlo.
Změna může příjit i z těchto míst, ale je otázkou, jestli se zaměry takové osobnosti kryjí se zájmy ostatních lidí. Aby však nastal v těchto patrech hierarchie obrat, musí mít takový obrat své příčiny. Doufám, že to je jen mou omezenou fantazii, ale nedovedu si představit co by se muselo stát, aby se to stalo i v dnešní době.

>Má své manipulativní stránky se sektářskými rysy, má ale také motivační a synergický potenciál k dosažení úctyhodných cílů, což jste ve své jinak excelentní analýze poněkud pominula.

Nejsem s Vámi v tomto ve sporu. Sekta bohužel získalo v průběhu časů negativní konotaci, ale nemusí to být přeci tak, že sekta je vyloženě negativní a jedinců zneužívající uskupení. Všichni známe sektu jako něco moc moc špatného, co "se musí potírat a zakázat". Ono tomu tak nemusí být vždy. V případě Obamy jsem tu sektářskou autoritu napsala právě kvuli tomu, že Obama to s davem umí, čemuž svědčí i komentář, na který jsem předtím reagovala. To, že někdo umí aktivizovat lidi, umí si je získat a umí jim dodat odvahy je samo o sobě pouhým nástrojem. Nástrojem, který lze užít pro dobro všech zůčastněných. Ovšem pokud tento nástroj figuruje v amerických prezidentských volbách, nutně to přitáhne "vlky" v pozadí. A ze samé podstaty hierarchie sil v americké vládní struktuře bych řekla, že i Obama se bude nakonec muset sehnout, protože on bude tím novým(pokud bude zvolen)a on se bude muset přizpůsobit dávno nastavenému mocenskému systému. Vezměte si, že stačí i samotný AIPAC na to, aby diskreditoval i samu osobnost prezidenta a AIPAC není jediným vředem. Zde mluvíme o metastázi, kterou nelze napravit jen jedním "zázračným lékem" zvaným Barack Obama.

170002

8.9.2008 0:12

RE: Dovolim si uctive nesouhlasit s vasim nazorem:

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 169925

RE: [pie 05.09. 13:11]
I já mám rád logiku a češtinu jako bohatý výrazový prostředek. Ovšem to lidské je právě o tom emocionálním, tedy o protipólu studené logiky (obojí má svou sílu a uplatnění). Tím spíše chladná či "bezchybná" argumentace působí jaksi nepatřičně u ženy, která je přece tím reprezentantem emocí (půlkou lidstva jim od přírody nakloněnější).
Zde ale asi opravdu půjde více o peníze než o lidi, a peníze mají jasně svou logiku. Americká politika není (více než jinde) o lidech a jejich potřebách (službě), ale právě o vystrčení své loutky určené k prosazování soukromých/skupinových zájmů. Tam asi tyhle skupiny lámou lidství v jakémkoliv kandidátovi, jako peníze lámou charakter všem, kdo je mají a po nich se pachtí. No a po penězích následuje moc a touha po ní (neomezené), čehož lze právě s pomocí prostředků velmoci, na byznys a moc orientované, dosáhnout nejlépe.
Ona vlastně už i diskuse s ženou o politice (doméně mužů) je věc na pováženou... čímž nijak nechci snižovat Alexu, jejíž příspěvky zpravidla dobře vystihují realitu. A není třeba napadat mě ze sexismu nebo nějakého mužského šovinismu -ať se to dámám líbí či ne, něco prostě nějak je, a i když se budeme hodně násilně a usilovně snažit to změnit, ono to prostě platit nepřestane. Jsou jisté danosti předdefinované přírodou, a věci navazující. Přemýšliví chápou.
V tomto případě je také poněkud nadnesené hovořit o "excelentní analýze" -vždyť ona nemůže analyzovat (natož excelentně) něco, o čemž dopředu prohlásila, že se tomu příliš nevěnuje -projevy nečte a neposlouchá, a dělá tedy závěr jen ze své mladistvé představy (obecně skeptického náhledu na politiku) plus z nějakých teorií z internetu. Jakkoliv může mít i přes své mládí pravdu, nadání vystihnout i z pár střípků podstatu, nelze ji v tomto brát jako skvělou politickou analytičku a argumentátorku, ostatně, jak tak čtu, argumentátorku vyzývající načepýřeně protidiskutéra k šetření argumenty [smích]
Já si zatím držím naději; doufám, že věci nejsou tak černé a předem určené, jak se zdají být.

170078

8.9.2008 9:26

RE: Dovolim si uctive nesouhlasit s vasim nazorem:

Alexa 89.?.?.?

Reakce na 170078

Přesto, že jste tu jako anonym, tak vidím, že jsme se již viděli.

Vaše postřehy k mé maličkosti nebudu rozebírat. Nejde Vám přeci o objektivitu, ale o to mě "upozadit".

Co mě však zaujalo je Vaše zmínka o tom, že diskuze s ženou o politice je napováženou. Máte k tomu nějaký argument? Nebo jen vycházíte z toho, že pánové když se sejdou(třeba v té hospodě) nadávají na politiku, zatímco ženy obvykle řeší vztahy, kdo s kým a co dnes vařily?
Doufám, že skutečně máte pádný argument a ne ty hospodské inženýry, kteří se zmohou jen na chvástání a nadávání.

Fakticky vzato je jedno, jestli řešíte politiku s ženou, nebo mužem. Ani jeden není jistým předpokladem pro "diskuzi, která není na pováženou". Pravdou je, že vlastně ani Vy sám jste neřekl nic objevného, jen jste musel rýpat zkrze někoho dalšího. Jsou proto pánové vhodnější pro diskuzi o politice? Pro svou podlost(mluvím konkrétně o Vás) jistě. Jinak ale vůbec.

Jinak, pokud příště chcete říci něco přímo mě, například, že jsem vlastně nic neřekla a že ničemu nerozumím, nezapomeňte na na svá slova, která tu po forech za sebou zanecháváte. Není totiž nic horšího, než když kážete vodu a pijete víno.

170097

8.9.2008 20:17

RE: Dovolim si uctive nesouhlasit s vasim nazorem:

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 170097

Alexo, nešlo o to někoho upozadit! Ostatně jsem i férově -oproti třeba vaší nedůtklivosti a jedovatosti- připustil, že vám to myslí dobře a většinou lze souhlasit. Ne... spíše než upozadit snad nasměrovat... na něco poukázat. Šlo ale mj. o to podotknout (jak vám konečně i došlo), že:
1) mlátíte prázdnou slámu, jelikož (jak sama shora přiznáváte) řešenému se nevěnujete
2) argumentujete na základě svých (možná správných, ale přece jen) domněnek a představ o světě
3) a řešíte zde tímto způsobem rádoby-autoritativně věci, kterým vzhledem k věku a ne-příslušnosti k tamtěm kruhům nemůžete říct nic jistého.
4) taky docela paradoxně obhajujete svou pozici místní "logičky" napruženými výzvami oponentovi, aby šetřil argumentačními slovy. Zarážející nelogismus v diskusi, která by měla být právě na podkladě argumentů (pokud nemá být o ničem)...

A za 5) mě k napsání příspěvku vyprovokoval názor toho kohosi (na něhož jsem tedy reagoval), který glorifikoval vaši "logickou argumentaci" a [smích] bezchybnost. -Pochopitelné jen pokud by byl do vás zaláskovaný, ale právě proto by pak jeho soud rozhodně nebyl nestranný, správný a pro kohokoliv směrodatný... a ani pochopitelnější. Takže vzhledem k okolnostem a vámi výše zmíněným údajům o sobě jde o soud velmi jalový, postavený na velmi omezeném a subjektivním základě. Na toto jsem reagoval svým názorem.

Až potud tedy pro váš [smích] bezchybně logický mozek jistě pochopitelné, konkrétní a správné vysvětlení.

Nakonec tedy ještě k mému názoru (vámi napadenému), že politika je doménou mužskou a nenáleží z přirozenosti do oboru ženských aktivit:
-je myslím zcela nepopiratelným faktem, že se ženy politice věnují (s nasazením a úrovni odpovídající mužům) v procentu, které je zcela zanedbatelné a odpovídající spíše výjimce, nebo chcete-li úchylce. Dále je známo, že boje a starosti s ovládáním, resp. obranou území měli vždy ve své kompetenci muži, zatímco ženy měly na starosti spíše podporu v týlu a péči o život. A v dobách míru opět láskyplnou péči o ty své, zatímco hlava rodiny řešila zásadní rozhodnutí a politiku (i práci, zabezpečení atd.). Žena jako pomocnice muže. -Což vůbec nebyl špatný model, především pro ženy -nezotročené zednářským výmyslem: zdvojnásobením volné pracovní síly o ženskou polovinu populace, nahnání žen do fabrik s důsledkem zanedbání péče o děti, dům i muže, poškozením vztahů, novou nutností dělat oba na stejný počet lidí, načež byl součet platů za práci postupně snížen na původní plat jeden... a také vzniklo mnohem víc chudých v zástupech na nedostatkovou práci. Hle! -skvělý důsledek sociálního inženýrství -žena přece může makat stejně jako chlap, ne? [chechtot]
>Fakticky vzato je jedno, jestli řešíte politiku s ženou, nebo mužem
-vám možná ano, ale mně rozhodně ne. Já rozlišuji. Naprosto...Automaticky kráceno

170150

8.9.2008 23:52

RE: Dovolim si uctive nesouhlasit s vasim nazorem:

Alexa 89.?.?.?

Reakce na 170150

Vezmu to od zadu, ano?

>P.S.: zajímalo by mě, jak podle číslice 85.?.?.? může někdo usuzovat s jistotou na nějakou konkrétní osobu...

Zkoušel jste na tu číslici kliknout? Zkuste to. S panem 2xs jsem už kdysi diskutovala a kupodivu to bylo právě o otázkách pohlaví a gender problematice. Tím co jste tu napsal jen potvrzujete identitu.

Mimochodem, ten příspěvěk na který jsem odkazovala byl také Váš, ale zdá se, že jste to ani nečetl. Pochopitelně.

>Dřív než převelice snaživé a uražené ego zase vyskočí jako čertík z krabičky.
...
>a taky doufám, že mě neřadíte mezi hospodské mudrlanty. To bych musel zpochybnit ještě i vaši schopnost odhadu, zhodnocení na základě přečteného. Vztek a útoky vám na logismu a argumentační obsažnosti nepřidají.

Proč to všechno píšete? Obrana před útokem který nikdy nepřišel nemá význam. Jen obnažuje prázdnotu pod povrchem.
Co se vzteku týče, ano, sedí to, vztek a útoky Vám na argumentační obsažnosti nepřidaly.

Důvod, proč jsem na na Vaši poznámku reagovala byl prostý. Nepochopila jsem proč jste si osoboval právo uvádět na pravou míru něčí názor a to konkrétně názor na mé názory a mou maličkost. Pokud Vám vadí, co jsem napsala já, měl jste útočit na mě a ne upravovat postoje někoho jiného na mě.
Pokoušíte se zjednodušovat a snižovat mé názory na základě mého věku, mého přístupu k problematice a několika slovům, která se zdá Vám uvázla v mysli. Váš názor tu nikde nezazněl a nepříjde mi to podivné. Ono je totiž obvykle snadnější znevažovat druhé a jejich názory než napsat něco sám. Vy jste se o to ani nepokusil, jen se pokoušíte vyvolávat hádku a jdete relativně ostře do osobní roviny. Nevím, jestli si léčíte ego, nebo zkrátka nemáte co dělat, či snad jste školáček, který se pak bude chlubit kamarádům jak to té * nandal. Nehodlám ani reagovat na Vaší snahu otevřít diskuzi o tom, že muži rozumí politice lépe. Vy totiž nechcete diskutovat, vy chcete mít navrch a já zase nechci být ta, která s Vámi hru bude hrát.

170164

8.9.2008 20:19

RE: Dovolim si uctive nesouhlasit s vasim nazorem:

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 170097

... Naprostou většinu žen tyto věci nebaví, nevyhledávají je, proto je ani neznají, nemají potřebný přehled a tím pádem ani teoretickou schopnost zaujímat správné postoje (pro kritický nedostatek podkladů). Krom toho jim chybí mužský způsob uvažování (a ani to uvažování nechápou), což je v mužském světě politiky důležitý handicap. Dále jim chybí čas, pokud jsou normálními ženami, protože normální ženy se věnují (a mají věnovat) jiným starostem. Nemusí nutně všichni dělat všechno -muži rodit a kojit, ženy fárat do dolů, hrát fotbal a dokazovat si "rovnost", která neexistuje. Jsou sice výjimky, potvrzující pravidlo, ale to jsou spíše mužatky, snažící se silou-mocí překonat "křivdu" přírody, která je učinila právě ženou... což usilují překonat zvýšenou pílí, aby z kočky tisíci operacemi udělaly mizerného psa, místo aby přijaly samy sebe a své danosti (v dobrém smyslu) a rozvíjely právě to, pro co jsou na světě (cenné). Takže jistě -existují politováníhodné týpky jako Thatcherová, Clintonová, Merkelová a i u nás takových pár máme. Což nic nemění na faktu, že s takovými je politická diskuse na pováženou. Alespoň pro mě.

P.S.: zajímalo by mě, jak podle číslice 85.?.?.? může někdo usuzovat s jistotou na nějakou konkrétní osobu... ale to možná v rámci fair vysvětlíte za pomoci své bezchybné logiky.
Je ostatně úplně jedno kdo to říká, ale CO říká... jestli náhodou není dobré pouvažovat. Dřív než převelice snaživé a uražené ego zase vyskočí jako čertík z krabičky.
P.P.S.: a taky doufám, že mě neřadíte mezi hospodské mudrlanty. To bych musel zpochybnit ještě i vaši schopnost odhadu, zhodnocení na základě přečteného. Vztek a útoky vám na logismu a argumentační obsažnosti nepřidají.

170151

5.9.2008 0:15

RE: Dovolim si uctive souhlasit s vasim nazorem:

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 169863

Myslím že k tomu se nedá nic dodat, vystihla jste princip americké politiky dvou stran, které zastupují ty kteří tam skutečně vládnou, přesně. Jasný že je to vymyšlený dobře, taky jim to prochází už stovky let. Hlavně vyvěsit všude vlajku.

169867

5.9.2008 8:42

RE: Dovolim si uctive nesouhlasit s vasim nazorem:

Alena P. H. 69.?.?.?

Reakce na 169863

Pani Alexo, nechci vas presvedcovat o kvalitach Obamu a jistote, ze dokaze splnit sve sliby. Jestli bude zvolen urcite bude muset delat kompromisy, konecne - politika je spinava zalezitost. Doufam ale, ze zvolen bude a ze neco z jeho idealu splni.
Ale po tom jak to vypada s dvojici McCain a Palin by mi uz ale bylo jedno jaky je Obama - jenom at se na post nedostanou oni.

A jeste k Obamovi. Precetla jsem si jeho autobiografii, sleduji jeho karieru ted uz dva roky - a byt je to pro mne neuveritelne - ja jako odchovanec komunistickeho rezimu neverila zadnemu politikovi a zadne strane - ja stale v koute duse verim, ze Obama bude jiny a ze bude jeden z tech zarnych osobnosti, ktere neco pozitivniho pro historii lidstva budou znamenat. Minulost na to ma - ale jak uz jsem rekla, snazim se zustat netecna,...mne prece zadny politik uz za nos vodit nebude, ze jo.
Podle meho nazoru vase veta o voleni idolu a ne politiky neni zcela odpovidajici pravde. Jako priklad McCain mel problemy s podporou casti republikanu, nebyl pro ne dost konzervativni. Ted si to vyzehlil s Palin. S davkou humoru se da rici, ze mate pravdu ale taky ne.

169892

5.9.2008 11:32

RE: Dovolim si uctive nesouhlasit s vasim nazorem:

Alexa 89.?.?.?

Reakce na 169892

Paní Aleno,
ano, politika je špinavá záležitost a kompromisy se v ní neustále dějí. Už zběžný pohled tomu odpovídá. V politice se však dějí i další věci, které nejsou kompromisem, které nejsou ve volebních programech a slibech. V podstatě se každý politik chová, jako by často o nic nešlo a jeho volič(ten, který jeho moci uděluje legitimitu) o tom ani nemusí být informován či seznámen. Je to jakási paralelní politika, do které zasahují jen ti zvolení a ostatní k tomu mohou tak akorát mlčet. To se týká především zahraniční politiky, ale i vnitřní záležitosti jsou takovým stylem opečovávány.
Už to samo je v očích mnohých bystrých lidí diskreditací oslavných ód na demokracii a systému jako takového. Je to vlastně součást opěvované demokracie západního stylu, která tím, že vyrostla s feudalismu nemůže být ze své podstaty jiná či lepší. Lidé ani dnes nevládnou. Jen scéna má lepší kulisy a herce a tak divák má silnější dojem z účasti na představení. Vládnou však jiní, ne ti herci, které si volíme.

Souhlasím, že Obama je jiný než McCain - charakterem určitě, snad i směřováním. Souhlasím i s tím, že pokud vyhraje Obama, bude jeho vláda jiná, než kdyby vyhrál McCain. Tyto dva rozhodně nespojuji. Vidím však politiku(tu v USA nevyjímaje) tak, jak jsem nastínila v předchozím odstavci. Volby nejsou volbou moci a směřování, volby jsou volby tváře, kterou ta skutená moc bude mít tentokrát.

K té Vaší zmínce o mé teorii volby idolu - ta zmínka o McCainových problémech s jeho nedostatečnou konzervativností, právě ta může můj názor podpořit. Nedostatečná konzervativnost se totiž může za těchto okolností může jevit málo polarizovaně oproti kandidátu, který se prezentuje jako liberál. Zjednodušeně - máte bílou barvu a vedle ní šedou a černou. Kdy bude kontrast větší, mezi bílou a šedou, nebo bílou a černou?
Všimněte si, že tyto snahy o polarizaci a nevraživost mezi politickými tábory jsou příznačné pro většinu "demokracii". Není to zvláštní shoda?

169914

6.9.2008 11:38

RE: Dovolim si uctive nesouhlasit s vasim nazorem:

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 169863

Alexo, klaním se vašemu stylu. A vesměs souhlasím, s výjimkou toho, že Obama je v pozici, kdy si udrží nezávislost. Bídr/berg/si si vždy berou "koně" s velkým předstihem. Tentokrát jde o "krále šelem", figurku čistou, ale poslušnou.
Obamova šance je včas se spojit přes Čínu s medvědem. A zařídit to musí asi Rusové. A zřejmě i my.

170007

6.9.2008 22:43

RE: Dovolim si uctive nesouhlasit s vasim nazorem:

Alexa 89.?.?.?

Reakce na 170007

Ano, Obama ještě může překvapit. Nesvedla jsem to doplnit do předchozí reakce(nezbylo místo).
Zajímavý totiž může být ten nepovedený odhalený atentát na Obamu, kteří plánovali "odporní odpadlí neonacisté".
Jaroslav Chvátal píše na svých stránkách o zajímavé souvislosti mezi jedním izraelským důstojníkem a právě tímto neprovedeným pokusem o atentát. Nepřikládám tomu větší váhu než je třeba, ale přesto i to samo může cosi naznačovat. Ta zpráva o pokusu nemusí být zprávou pro nás, ale přímo pro Obamu. O tom kdo ji posílá nemusíme příliš spekulovat, o tom proč ji posílá víme méně.

Může potkat Obamu podobný osud jako JFK? Po všem co se za posledních 10 let událo to není tak nepředstavitelné.

Na změnu k lepšímu věřím. Nevěřím ale, že příjde z těchto míst. Změna příjde z nižších pater.

170029

5.9.2008 2:46

RE: Dovolim si uctive nesouhlasit s vasim nazorem:

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 169849

Jo budem potrebovat nekoho se specialnimi schopnostmi, nejlip zazracneho genia. Jelikoz mi z volby vicepresidenta McCaina naskakuje husi kuze, "ve jmenu bozim vedeme valku a nudeme stavet ropovod..." Jako hluboce verici clovek muzu udelat tohle [bliji] [bliji] Ja povazuju utraceni zivota rozumne bytosti jako tezky zlocin proti Bohu, nedokazu si ani predstavit obhajobu vrazdeni v jeho jmenu. Divne je, ze McCaine vybral na tuto dulezitou funkci cloveka, ktereho potkal jednou v zivote. Jinak receno to neni jeho volba, pouze posloucha to, co ma narizeno. Vzhledem na jeho vek a tezko odhadnutelny zdravotni stav, panbu s nami a zle pryc.

Takze ze dvou dle meho nazoru spatnych kandidatu, zbyva jako svetlo na konci tunelu Obama, o jehoz nazorove integrite a nejakych pevnych moralnich zasadach mam zatracene pochybnosti!! Pokud by nas necekala krize jako remen, houby by se stalo. Bohuzel jsme dosli k bodu vyvoje civilizace, kdy bud projdeme hlubokou principielni transformaci nebo sebedestrukci. Dalsi avizo naseho nekonecneho rustu a ruzove budoucnosti. [pláč] [pláč]
http://zlomropy.blogspot.com/

Tlacit dolu cenu ropy je jedina moznost, jak jeste drzet ekonomiku nad vodou, coz se taky deje pres velke hrace na trhu s komoditami. Hurikan, nehurikan, vypadek ropovodu na milion baleru, snizeni rezerv, ropa jde dolu.To bude zrejme slavny sentiment trhu v akci.

169877

5.9.2008 3:25

RE: Dovolim si uctive nesouhlasit s vasim nazorem:

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 169877

Jeden mozny vicepresident lepsi nez druhy, jako bezpartijni a verici se mohu tedy modlit za budouciho presidenta USA, at uz to bude kdokoliv. Vlastne to delam i za soucasneho presidenta USA, ten ma taky povedeneho vicepresidenta. Hlavne, aby presidenti USA ve zdravi vydrzeli.
http://www.prop.sk/september08.html#am

169878

7.9.2008 12:43

RE: Dovolim si uctive nesouhlasit s vasim nazorem:

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 195.?.?.?

Reakce na 169877

Jelikoz mi z volby vicepresidenta McCaina naskakuje husi kuze "ve jmenu bozim vedeme valku a nudeme stavet ropovod..."

René, přečti si něco o občanském náboženství

Civil Religion in America
Civil religion/Wikipedia

Diferencovaněji problém sbližování náboženství a politiky rozebírá kniha Politická náboženství.

Dle mého soukromého názoru dospívá společnost do tohoto stádia v okamžiku, kdy skutečná víra v Boha umírá či zemřela, a Bůh je pak projekcí společnosti, či elit, které ji ovládají.

V USA dovedeno do krajnosti.

170054

6.9.2008 11:25

RE: Dovolim si uctive nesouhlasit s vasim nazorem:

arafat arafatmosad (zavináč) gmail (tečka) com 81.?.?.?

Reakce na 169782

mila alexa - z vasich slov citit beznadej a to nie je dobre pre vas ani nas :-} - sila myslienky je hybnou silou nie sila penazi a preto ked neverite ze by sa mohol najst aspon jeden clovek z tristo milionov ktoremu ide o ludi tak sa taky naozaj nenajde - ale skuste uverit tomu ze predsa nie je mozne aby aspon jeden z tych 300... nemal dobre umysli a uvidite ze ked tomu budete chciet verit ze sa taky clovek zrazu vo vasom zivote objavy / a kludne to moze byt prezident/- viem ze je to neuveritelne a tazko pochopitelne ale naozaj si tvorite svoj svet sama a to bez ohladu na to co tvoria iny - kazdy si ho tvorime den po dni sekundu po sekunde svojimi myslienkami a ked toto pochopime zmenime svet v sekunde a ani si to neuvedomime - uz sa ten proces zacal a uvidite velmy skoro vysledky / ak ich budete chciet vidiet a budete chciet verit ze je to mozne / - takze hlavu hore myslite pozitivne a verte ze sa taky clovek moze najst akurat si hi musite najprv najst vy sama vo svojej hlave :-} - ved ludia su krasne dobre mierumilovne a laskyplne stvorenia - hodny milovania vazne ja to viem ja poznam len samych takych ludi vo svojom okoli a vy urcite tiez -

170006

6.9.2008 11:43

RE: Dovolim si uctive nesouhlasit s vasim nazorem:

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 170006

Arafate, Alexa jen střízlivě hodnotí situaci, beznaděj by asi vypadala jinak.
V pondělí, po sešlosti zelenomodrých, bude situace asi jasnější. S politikou USA to souvisí velmi těsně. Ale to zdejší vědí.

170009

6.9.2008 21:28

RE: Dovolim si uctive nesouhlasit s vasim nazorem:

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 170009

Jestli mela byt nejaka zmena, tak nic necekaneho se nestalo. Clenove strany zelenych chteji uspech, jsou prece zodpobednou vladni stranou. Ted bude treba srovnat do late poslankyne, ktere nejdou panu predsedovi na ruku. Jak rika pan predseda " tu kravu " a jeji kolegyni. Zajem pana Moravy svedci o tom, ze i ODS lezi v zaludku, i kdyz vsichni dali od naivniho bridila Moravy ruce pryc. A Vladimir Tlusty, ktery svym protivnikum vytahl falesne a spinave karty z rukavu se muze nad veci usmivat.Ucet zelenym vystavi az volici, kde taky nepujde o zadne prekvapeni. Budou treti v rade stranou Havlovych politickych pohrobku, ODA nebo DEU ci jak se to jmenovalo vem cert. Tyhle dve politicke havlovske ruiny nemeli zadnou velkou pozitivni nosnou myslenku.

V pripade ekologicke politicke alternativy je skoda, ze bude pohrbena i ryze ekologicka pozice v ceske politice. Co se da delat proti Obamovi je kouzlo Bursika trpaslici, ale volici mu nebudou pul roku zrat volebni kampane zrat ani Obamovi. Obama bude muset dat verejne najevo, na ktere zidli sedi a jake nazory maji prioritu anebo ztrati duveryhodnost. Tak velka prdel, ktera by dosedla na vsechny zidle, totiz jeste nikomu nenarostla. Ze by tedy volici v Cesku byli tak pitomi jak si mysli PR agentury? To ani nahodou, nemenny postoj ceske verejnosti mluvi jasnou reci, spolu s Bursokem v pristich volbach bohuzel splachnou do zachodu i zelene myslenky, kterych bude skoda.
http://www.novinky.cz/clanek/149027-video-bursik-o...
http://www.blisty.cz/2008/9/5/art42582.html

170025

6.9.2008 23:11

RE: Dovolim si uctive nesouhlasit s vasim nazorem:

Alexa 89.?.?.?

Reakce na 170006

Díky za podpoření a poučení.
Nejsem tak nihilistická a bezradná, jen to možná tak působí, ale není to mým záměrem.
Na změnu věřím, kdyby ne, nepsala bych Vám tu svou reakci. Jak jsem psala výše, osobně věřím na změnu z jiných míst než z postu prezidentů, nebo dalších funkcionářů.

Hlavně vím, že změny nelze dělat všude kolem sebe bez změny sebe samé. Daří se to, jen to chce trpělivost.

>ved ludia su krasne dobre mierumilovne a laskyplne stvorenia

Snad nebudu automaticky za skeptika, ale vidíte zase až moc růžově. Vím, že jsou lidé dobromyslní a i "láskyplná stvoření", jak píšete. Jsou však i ti druzí: odporné zrůdy, které Vás dokáží nenávidět jen proto, že nejste jako oni. Osobní zkušenosti. Vím, že to nemají sami ze sebe, že je tak zdeformovalo prostředí. Jsou to však škody, které už často nikdo nedokáže napravit a svět pak musí nosit i takové na svém povrchu. I takoví pak tvoří společnost a tvoří její statistický průměr.
Zatím jsem bohužel potkávala především ty deprivanty společnosti. Časy se však mění a deprivantů v mém okolí ubývá.
[smích]

170030

4.9.2008 10:02

RE: Dovolim si uctive nesouhlasit s vasim nazorem:

voyta 85.?.?.?

Reakce na 169768

Obávám se že člověk, kterému dělá poradce Zbynek Brezinsky a sponzoruje ho George Soros není idealista, ale kvíkající hrdlořez.

169792

4.9.2008 10:42

RE: Dovolim si uctive nesouhlasit s vasim nazorem:

panelák obama 78.?.?.?

Reakce na 169768

souhlas s vámi Blaženko,jen toto mi silně připomíná moje dětství v 1954 http://www.liveleak.com/view?i=2c7_1173547096 [bliji]

169797

4.9.2008 13:23

RE: Dovolim si uctive nesouhlasit s vasim nazorem:

hestroy 90.?.?.?

Reakce na 169768

To je tak hezké, jak ho máte ráda... Ale tenhle člověk rozhodně nestáhne vojáky z okupovaných států. Prostě bude pokračovat v nastavené linii. Rozhodně nemá v plánu tak skvělé věci, jako Ron Paul...

Mluvíte o Bob Kennedym? Neplete si to náhodou s Johnem Kennedym? Ten chtěl zrušit závislost USA na FED a přestat jim platit jejich špinavé úroky, začal vydávat měnu krytou zlatem atd... No, pro jistotu oddělali oba, stejně jako každého, kdo chtěl, aby peníze opět patřily státu.

Američané nejsou hloupí? Vy jste tak strašně naivní... Copak si opravdu myslíte, že mají na výběr? Vybírají za ně jiní, stejně jako u nás a kdekoliv jinde. Prezidenta určují média a potažmo ten, kdo ty média vlastní...

Ukradené volby? Jednalo se stejně jen o pár hlasů a oba kandidáti byli opět ze stejné stáje. To, že jsou v USA dvě strany vůbec nic neznamená. Stejně jako u nás. Výsledky voleb jsou dány shora, vše ostatní je jen divadlo pro veřejnost, aby měli lidé dojem, že si můžou vybrat. Ale to, co jim nedochází je, že si vybírají karty, které podává jedna ruka.

V tomhle světě je všechno jinak, než na první pohled vypadá. Až Obama ukáže znamení bestie (takový ten paroháč se zdviženým ukazovákem a malíčkem), pokud ho ještě neukázal, tak jako každý státník, který něco znamená, budeme doma... Doporučuji tyto věci sledovat...
[oči v sloup]

169812

5.9.2008 11:36

ZNAMENÍ BESTIE

stanko74 195.?.?.?

Reakce na 169812

...neviem či tento záber možno považovať za plnohodnotné znamenie beštie, ale možno sa chlapec ešte len učí.

Všimol si vôbec niekto, ako po nekoomentovanej účasti na Bildenberg Group vo Virginii a víťazstve nad Hillary zásadne zmenil rétoriku ohľadom Afganistanu? A nikde som ani nezaznamenal žiadne jeho vyjadrenia k 9/11.

Mne teda moc dôveryhodný nepripadá.

169915

5.9.2008 11:40

RE: ZNAMENÍ BESTIE

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 169915

No vida... Už je to tady... Je to jejich člověk, to je jasné... Ale nevyhraje. Dělá to špatně [chechtot]

169916

5.9.2008 12:25

RE: ZNAMENÍ BESTIE

Aja 74.?.?.?

Reakce na 169915

Myslim, ze gesto ruky se da, vzhledem k Obamovu palecku, povazovat jeste za I love You.

Doporucuji si pustit zabery Tv bez zvuku (se zvukem se nijak prilis nelisi od sitcom), freneticky potlesk neni treba slyset, staci ho videt, zabery na usmivajici se tvare po kterych stekaji slzy a slzicky, davova psychoza (zajimavy by mohl byt rozbor psychologa).

169923

4.9.2008 15:51

RE: Dovolim si uctive nesouhlasit s vasim nazorem:

Udiveny Eda 66.?.?.?

Reakce na 169768

>>ale treba pripomenot, ze Obama nemel sto milionu. Dostal je od
>lidi jako jste vy a ja, v prumerne vysi 25 dolaru na osobu. Pokud
>v teto volne soutezi je jeden z kandidatu natolik prijatelny, ze
>mu miliony lidi daji dobrovolne sve penize (ne tedy jen nekolik
>miliardaru), znamena to, ze se ti lide presvedcili, ze jejich
>kandidat za to stoji. Jako jeden z prispevatelu se hrde k Obamovi
>hlasim.

Kdyz JEDEN se chce pojistit, aby jeho kun vyhral dostihy, jak toho docili? Jednoduse: vlastni vsechny kone zavodu.
http://www.efinancialnews.com/usedition/index/content/2451492862
Blazenko, vesi Vam buliky na nos, a Vy, a miliony dalsich na to skocite jako slepice na flus. Je to vse uboha a ponizujici komedie. Jedna vec je ale mezi temito "kandidaty" jista: vsichni svorne vyznavaji lasku k Izraeli, a slibuji vsem zidum sveta ze kdyz budou zvoleni, tak je budou nosit na rukou a chovat ve zlate. At "vyhraje" ten, ci onen, na vysledku nezalezi, neb se jen bude jednat o loutku. Az bude "potom", jeden se bude prostitovat zido-zionisticke klice vladnouci USA a bude tento pronarod dale tahnout ke zkaze, a s tim zbytek sveta, a druhemu z techto "svobodnych" voleb zustanou miliony v kapse ..
Shalom

169830

5.9.2008 1:14

Postřeh je docela dobrý, jen drobně nepřesný:

Hugof 81.?.?.?

Reakce na 169830

Nezáleží mi životně na tom, jestli vyhraje můj kůň, právě a jedině tehdy, pokud vlastním všechny účastníky steeple chase! ;o)

Pak si nemusím ani lámat hlavu tím, zda vyhraje kůň, na kterého bych chtěl sázet - sázení je pro mne jen roztomilou kratochvílí, při níž vydělávám v každé variantě výsledku, tedy i při vlastní fatální prohře.

Takto se vyrovnává s otázkou "správné sázky na favotita" skutečný mistr svého oboru - vyhrává při jakékoliv z možných (ba dokonce i nemožných) variant finále...

169872

4.9.2008 15:59

RE: Dovolim si uctive nesouhlasit s vasim nazorem:

Udiveny Eda 66.?.?.?

Reakce na 169768

>technologie Conventions je zcestna, mavatka a skandovani smesne,
>ale treba pripomenot, ze Obama nemel sto milionu. Dostal je od
>lidi jako jste vy a ja, v prumerne vysi 25 dolaru na osobu.

Spickovi prispivatele Obamy Husseina Baraka, budouciho to presidenta USA
Ze Vas tam Blazenko, s temi $25 nejak nevidim ?[zmaten]
Goldman Sachs $653,030
University of California $576,839
JPMorgan Chase & Co $414,760
Citigroup Inc $408,299
Harvard University $407,219
Google Inc $404,191
UBS AG $389,294
Lehman Brothers $361,482
National Amusements Inc $360,703
Moveon.org $347,463
Sidley Austin LLP $329,776
Microsoft Corp $326,847
Skadden, Arps et al $320,550
Morgan Stanley $307,221
Time Warner $305,538
WilmerHale $275,132
Jones Day $272,755
Latham & Watkins $270,595
University of Chicago $268,285
Stanford University $258,388
http://www.opensecrets.org/pres08/contrib.php?id=N...

169833

5.9.2008 14:17

RE: Dovolim si uctive nesouhlasit s vasim nazorem:

pje 195.?.?.?

Reakce na 169833

Děkuji Vám Edo za link, Také jsem ty "miliony dolarových přispěvatelů" chtěl uvést na pravou míru, jen sem potratil zdroj. Zajímavé je vidět, jak si Obamu předcházejí univerzity, u bankéřského bratrstva to nikterak nepřekvapuje. Jedno je však zásadní: Nejsou univerzity jen markerem pro peníze od bankovního bratrstva? Rád bych doufal, že ne, zkusím zjistit. [zmaten]

169932

6.9.2008 2:48

RE: Dovolim si uctive nesouhlasit s vasim nazorem:

jozin z bazin 71.?.?.?

Reakce na 169932

No tak ono to co pise Eda je velice nedbale cteni te webove stranky. Takze to uvedeme na pravou miru:

1. Cisla v summary zahrnuji vsechny prispevatele sakumprask. $390M. Cisla v jinych odstavcich zahrnuji pouze prispevatele nad $200 (viz Help! These numbers do not add up ohledne metodologie) No a ted se podivejte rekneme na odstavec "demographics" kde jsou pouzita pouze cisla pro ty prispevatele nad $200, a tam nam to dava dohromady asi $160M. Ten rozdil (390M-160M), mile pje, pres 50% penez, jsou darci pod $200.

2. Nad sumarem mate cervenymi pismeny napsano, ze neprispivaly ty organizace. Prispivaly pouze soukrome osoby, a to prostrednictvim volebniho fondu te ktere instituce (napr. univerzity). Takze tam ta prispevatelka s $25 muze byt velmi dobre zahrnuta. Taky mohly prispet PAC, ale to u Obamy je mene nez $2K.

Takze se racte laskave chytit za nos. Ale zajimavou informaci najdete u McCaina, kde jako sedmy nejvetsi darce (fond darcu) figuruje firma Greenberg Traurig, a zkuste si vygooglovat, co to je za hajzliky.

169990

6.9.2008 4:39

RE: Dovolim si uctive nesouhlasit s vasim nazorem:

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 72.?.?.?

Reakce na 169990

Je to pravnicka firma. I kdyz nemam rad advokaty, nebo prodavace uzitych aut, tak porad maji pravo na zivot a na svoje presvedceni. Mohou tudiz podporovat koho chteji a to neznamena, ze ten podporovany je jima koupeny. Podle toho prece nemusime charakterizovat kandidata na presidenta. Nebo snad ano?? To by bylo dost prihlouple. [pláč] [pláč]

169991

6.9.2008 5:47

RE: Dovolim si uctive nesouhlasit s vasim nazorem:

jozin z bazin 71.?.?.?

Reakce na 169991

Vy jste dostatecne negoogloval. Ja vam tedy poradim. Pan Jack Abramoff. Lobbista co mel prolezly cely Bushuv Bily dum a zrovna sel na ctyri roky sedet. A jeho tym, co z nich slo sedet, no najdete si kolik, a za co. A clovece maji toho za nehty mnohem vic, wikipedie poslouzi, ale najdete to i jinde.

Abramoff byl nejvetsi skandal Bushovy administrativy. Kdyz tedy nepocitame jaksi tu administrativu celou jako skandal, nebo ty valky. Myslim skandal bezprostredne kriminalni.

169992

6.9.2008 11:23

Je dobrréé připomenouti,

Hugof 81.?.?.?

Reakce na 169992

že Abramoff ruské peníze (mmj. i z fondů amerického kongresu na obnovu Ruska - tedy z Washingtonu kruhem do Washingtonu s mezipřistáním v Moskvě) propíral s modrou sílou v laundrylandu BCCI, přes jakéhosi nenápadného zdánlivého retardíka jménm John Kerry...

Ten ovšem spolupracoval ve vedení zmíněné finanční pračky i na suchém čištění prostředků z obchodem s narkotiky CIA pod vedením pana Georgea Bushe st. a jakýmsi rovněž nenápadným človíčkem z Kolumbie jménem Pablo Escobar, máchání zisků z ilegálních prodejů amerických zbrojních systémů Íránu na konci 70. a počátkem 80. let a využívání takto "dočista dočista" recyklovaných financí k vyzbrojování a horování hned několika (ba dokonce opačných) stran vnitrostátních konfliktů v zemích Jižní Ameriky, či k nákupům zbraní od Varšavského paktu pro dnešní teroristy Al Quaeda a jejich výcvik, mmj. i na rozlehlých skotských pláních u MI6...

Celá kauza byla již na samém počátku 90. let zametena pod koberec silou autority nově příchozího Presidenta USA, Georgea Herberta Walkera Bushe - tedy direktivním zastavením vyšetřování, a známá pak bývala pod krycími hesly: Irangate a Iran-Contras...

170005

7.9.2008 1:01

RE: Je dobrréé připomenouti,

jožin z bažin 71.?.?.?

Reakce na 170005

No zni to jako radio Jerevan, jak to vykladate. Kerry ve vedeni BCCI, no to je moc zajimava teorie, a jiste by tu vsichni radi slyseli presne na jake pozici. Kdyby se vam to nedarilo dolozit, tak povoluji prechod k teorii o Kerrym jako akcionari, pripadne veriteli BCCI. A kdyby se vam nedarilo dolozit ani to, tak bych mozna presel ke Kerrymu jako vysetrovateli praktik BCCI.

170038

7.9.2008 6:07

Mea culpa!

Hugof 81.?.?.?

Reakce na 170038

Kerry vedl kongresové vyšetřování BCCI... Zřejmě proto sice BCCI na počátku 90. let prakticky zkrachovala, ale rozhodující persony za tuto a mnohé další kauzy s BCCI spojené, nebyly nikdy pohnány k odpovědnosti - příliš by se to mohlo dotknout těch, kdo Ameriku ovládají...

BTW: Khalid bin Mahfouz - většinový akcionář BCCI - například zachránil mladému Georgu Bushovi zadnici, když odkoupil počátkem 80. let jeden z jeho, Bushem samotným tunelovaných, podniků.

Do Wikipedie se tak nemá dostat ani info, že byl tehdy po krátkou dobu dnešní prezident USA "hostem" vyšetřovací vazby FBI... [velký smích]

170048

6.9.2008 14:43

RE: Dovolim si uctive nesouhlasit s vasim nazorem:

jozin z bazin 71.?.?.?

Reakce na 169992

Mozna taky vam ten internetovy vyhledavac pripomene, kdo kauzu Abramoff vysetroval, a kdo se tedy velice pricinil o to, aby firma Greenberg Traurig z toho vysla bez nejake vetsi skody.

170013

4.9.2008 19:44

RE: Dovolim si uctive nesouhlasit s vasim nazorem:

jean.laroux jean (tečka) laroux (zavináč) seznam (tečka) cz 89.?.?.?

Reakce na 169768

Myslíte, že idealista něco změní ? Opravdu tolik věří te v moc jednotlivce ? Víte možná by jednotlivec něco i změnil ale to by ho nesměla na výsluní dostat finančně mediální mašina "majitelů světa". Ať chce nebo nechce je jen figurkou a velmi brzy (v případě jeho zvolení) bude muset stáhnout krovky a fungovat tak jak se to hodí těm v pozadí. Zvolení černocha dodá americkému lidu (stále méně důvěřivému americkému lidu) pocit, že vše je vlastně s tou demokracií v pořádku. Vždyť přeci vyhrál černoch ne ?

169844

4.9.2008 21:04

RE: Dovolim si uctive nesouhlasit s vasim nazorem:

:-) 89.?.?.?

Reakce na 169768

>Jako jeden z prispevatelu se hrde k Obamovi hlasim.

[bliji]

169848

4.9.2008 8:13

.

cyp 195.?.?.?

Výborně popsaná fraška zvaná volby. Dovolím si citovat jednoho nejmenovaného politika : "Kdyby měly volby něco změnit, tak už by jsme je dávno zrušili". 100 miliónů dolarů, o kterých si tady jeden přispívatel naivně myslí, že mu je posílají "normální" lidé, "obětují" firmy, jako Exxon, atd. aby jim šel prezident pěkně na ruku, to znamená přepadávání zemí jako je Irák nebo Irán. Myslím si, že "vyhraje" McCain, protože jako terorista z přepadení Vietnamu pro něho nebude problém rozpoutat jakoukoliv válku pro svoje chlebodárce.

169779

4.9.2008 10:51

RE: .

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 169779

Díky Alexo za hezké vyhodnocení situace. Oponuji jen k vašim posledním větám.
Klíčem k hádance je podpora Hilary Clintónové Obamovi (a vítězný úsměv jejího manžela z publika).
Ze sionských proroctví je patrné, že posledním vládcem, "králem světa" musí být čistý princ. (míra humoru mocných jej vidí v tmavé pleti). Nakolik je pravdou, že celou?! Obamovu kampaň platili drobní sponzoři - to si protiřečí s kampaní Rona Paula, zmizelého a dle mého i lepšího kandidáta. Každá kampaň teče přes media, tady je třeba hledat "nosič informace", víme, kdo má media pod kontrolou.
Proto i zcela drahý "balonek pro Kaina" v Gruzii je jen prozíravou aktivitou těch za oponou, určenou pro další kolo příběhu.
Smůla této situace je v tom, že i ti za oponou, kteří čtou data z prostoru okolo sebe (ale ve velmi rozdílných "objemech prostoru"[mrknutí jedním okem], ti - podobně jako já, nemohou ovlivnit přímo situaci ve světě, nejde to, vysvětlím dále.
Znalost "samořiditelnosti ve vesmíru" pracuje technikou zařazovanání "už mnohokrát překlopených dat" do nového příběhu o moci, o jejím novém Dělení či roz/dělo/vání. (dělo je cosi mezi dílem a kanonem, že?)
Už tento jemný význam těchto dvou slov přesně vyjadřuje míru spravedlnosti, předpona roz- symbolizuje pozici mocného. Nebudu zacházet do významů jednotlivých písmen, ale znalost významu písmen latinky je klíčovým nástrojem pro chápání globálních strategií (příběhů). Moje pozice "blázna na netu" mi umožňuje komentovat příběh, který propojí za určitý čas snahy obou mocností (RU+USA)do podoby RSA, protože symbol v písmenu U představuje řešení hádanky, kvůli které byla konstruována tato planetární soustava. To velké U s kroužkem by naši potomci mohli někdy prožívat. Ale to se dozvíte asi až z jiných Úst, je to běh na delší trať.

Cest, jak Obamu přimět k řízení "ve směru", je mnoho. Pomoc přichází z toho, čemu říkáme globální vědomí a globální podvědomí. Informační válka, trvající už několik miliard našich let, ta opět dospěla do hraniční zóny, ne nepodobné té v Atlantidě. Síly, které se této vrstevnaté hry účastní známe pod názvy počasí, elektromagnetizmus, "světlo", "bůh",....

Tato hladina příběhu je o "polis", o ovládání (lisování)vědomí člověka do předem plánované struktury, ale i ta sama předchází samotné hře s "hmotou v prostoru", která minule vedla k zániku předchozí civilizace. Cílem mocných je dálkové řízení lidí přímo, pomocí satelitů a radarů, nejen pomocí medií. Technicky není problém skupině lidí zapsat do vědomí emoci nebo nějakou větu, od hypnozy je svět už o kousek dál.

Naštěstí naše globální podvědomí mohu ti nejmocnější sledovat jen tak, jako já, užitím principu "fuzzy logic", odhadování možných kroků z těch, které protistrany už udělaly.
A tím, že se "omylem" dostal plán SIONU mezi lid...Automaticky kráceno

169798

4.9.2008 10:52

RE: .

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 169798

A tím, že se "omylem" dostal plán SIONU mezi lidi, proto stačí nejen mně, ale mnoha dalším tisícům myslících lidí kontrolovat jejich plán s jejich skutky. Shoda je dokonalá, verifikovaná vrstvami řečnění těch, kteří svoji naplánovanou úlohu ještě neznají (je nutné je vnímat "překlopeně", z pozice nástrojů, které má současné velení k dispozici).
Což je asi i případ Obamy. Vyhlídli si jej (tipuji Kundolízu, že v tom má prsty, ženy vždy řídí společnost, ale vždy skrze chlapy)- a nic mocným nezabrání vymodelovat Obamu k "obrazu svému". Zastoupili na Zemi model svého boha, daný "zlatým teletem"/financemi. Ale plán je prozrazen.
A mohou za to i ti, kteří pro mnoho z nás neexistují - mimouši.

Pro celou tuto civilizaci platí její vývoj pomocí zvukové řeči a jejího zápisu. A ta navazuje na mnoho předchozích civilizací.
Princip "trojského koně" si při formování našeho letopočtu (navázáním na komplex poznatků minulých civilizací) církevní otcové ukryli do jinak čtené informace, zapsané latinkou.
Zapomněli, že samotný prostor (dříve bůh) si vytváří souběžně v čase nespočet variant vývoje, z nichž každá jedna se projeví za čas v hlavě některého člověka. Za čas se seznámíme s tím, jak se informace v těle člověka a v těle vesmíru (= v prázdném prostoru) pohybují (teda v případě, že nechcípnu předčasně).

Úlohu trojského koně v českém národě (v jeho jazyku) objevili mocní v době a osobě Husa. On do latinky vložil klíč (varování) nad úlohou některých písmen. Komenský pak práci dokončil tvarováním háčku a čárky z původních nabodeniček Honzíka Husů. A
A do dalších lidí se tajenka vkládala pomocí jejich obrazů, filmů, vynálezů apod. Dnes už vrstvu lidského podvědomí (obal okolo modré barvy oblohy, pojmenujte si jej jak chcete) silně ovlivňuje politiku světa. Jsme jako etnikum žádaným průsečíkem mezi mocnostmi západu a východu. Nejen "zradar" má i jiné možnosti použití, to tu ventiluji už dlouho. Bohužel si naši Tupolánkové neuvědomují svou pozici ve vyjednávání, nadějí je snad Klaus.
Dobré je, že situaci na Zemi neřídíme, je v rukách těch, kdo v evoluci postoupili dál. Jsou tam také "zlí i hodní", embargo na vstupy do našeho vědomí neexistuje, ale platí i pro ně MZ entity) zákaz vstupu do globálního podvědomí této civilizace.
Asi vám to přijde dost ulítlé, ale tuto situaci řídí zřejmě cosi, co lze nazvat "vědomím či inteligencí galaxie - Mléčné dráhy". Ti, co ji takhle pojmenovali, ti mají zásluhu na tom, co vím a co tuším. A nejsem sám, naštěstí. A umím se i mýlit.

Jsme (sluneční soustava) laboratoří, kde se pomocí zvuku slov řeší BEZKONFLIKTNÍ prolínání hmotných a nehmotných dimenzí. A řeší se to už tak dlouho, kam sahá "Projekt člověk". Tedy k formování této galaxie.
A než mě obdaříte posměchem, tak si vzpomeňte na Kopernika a jeho...Automaticky kráceno

169799

4.9.2008 10:54

RE: .

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 169799

A než mě obdaříte posměchem, tak si vzpomeňte na Kopernika a jeho pozici v tehdejším světě. Ano, i on "kopal pernik".

Abeceda lidštiny, která se už projevila v kvalitě češtiny (nástupce latiny, angličtiny a jazyka počítačů) - se za určitý čas (který já také neznám) zcela zákonitě projeví i v širším okolí.U každého, kdo se ji naučí a začne chápat podstatu českého slovního humoru. Humor už zažíváme z kontextu některých prohlášení našich radních, a bude líp. Až si oni uvědomí, kam šlápli skrze prachy.

Důkaz propojení smyslu matematiky a naší mateřštiny je k komukoliv k dispozici, pošlu mailem - a taky lítá někde na netu. Symetrické čtení samotných slov (od středu slova kmitem vpravo a vlevo) je pak metodou, prozrazení tajenky, která církevním otcům umožňuje kontrolovat dění ve světě. Znalost významu každého písmene je nutná, a uvolnění vědomí (plynutí a zachycování myšlenek) je nutné.
Abeceda je na www.karao.estranky.cz.

ufff, to jsem se zas rozkecal....

169801

4.9.2008 21:40

RE: .

jansmith1984 85.?.?.?

Reakce na 169801

Hezky si se rozkecal janko, ale opět to bylo, pokud se mne týká, zajímavé a podnětné čtení.


Jednu věc bych ale vypíchl, a to je tvůj příměr "abeceda lidštiny" ve vztahu ke kvalitě češtiny.

Já bych se to pokusil otočit do svého pohledu a vlastně jen zopakuji to, co jsem zdůrazňoval dříve.


Jedna z prvních věcí, které by si měli ti tzv. probuzení na své začínající cestě osobního růstu uvědomit je i ta, že velice záleží na tom, JAK a CO říkají a zejména jaká slova/výrazy a slovní spojení/souvětí a v jakém smyslu používají.

Opakuji větu, že slova mají energii a dokáží se zhmotňovat, to zaprvé a za druhé dodávám, že je důležité sledovat i faktickou přesnost použitých výrazů, a co hlavně, nic a nikdy NEZEVŠEOBECŇOVAT. Psala to jinde i pí. Jarmila. Větou: Češi souhlasí s radarem nebo Američani, Židé, Rusové, Cikání, Vietnamci, Číňani jsou takoví nebo makoví jen dochází k podprahovému nahánění vody na mlýn světovým manipulátorům. Ten kdo se dopouští nepravostí není národ nebo nějaké etnikum jako celek, ale vždy KONKRÉTNÍ lidé a konkrétní zájmové skupiny. Občany mají pouze jako rukojmí a tzv. západní demokracie není vyjímkou.

Jejich snaha viz. divide and conquer je mimo jiné vyrobit nepřítele a po vzory Hitlera a těch před ním i po něm nestačí pouze onálepkovat nějaké lidi. Pro globální cíle je třeba označit celá etnika nebo celé národy, dát lidem doma pocit, že jsou v právu a možná něco více než ti druzí a pak už je k fanatismu, nenávisti, incidentům a válkám jen kruček. A když se začne bojovat, tak už je to jenom byznys jako obvykle.

Jak nálepkuje politická propaganda a co znamená "bláto, které vždy ulpí" vysvětluje ve svých přednáškách i neuropatolog, MUDr. F. Koukolík.


Takže poselství pro ty, kteří chtějí naslouchat: Opatrně, Slova mají energii!!!
jansmith[smích]

169851

5.9.2008 1:28

RE: .

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 169851

Jene, netřeba nosit dříví do lesa, obávám se, že o slovech a úloze energie zvuku (a jejích hustších forem) toho znám docela dost.
Přesto děkuji za varování. Máš pocit, že jsem někde přestřelil? Kde? Situace je už za bodem, odkud se dalo vrátit.

Pouze otázky a odpovědi určují pozici v prostoru, rád se opravím, pokud je úvaha nekonzistentní.

169874

5.9.2008 19:28

RE: .

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 169874

Nejednalo se o tebe janko. Nemam pocit, že si někde přestřelil a o varování nešlo. Pouze sem využil tvůj příspěvek a navázal na něj s upozorněním pro ostatní čtenáře, aby nepodceňovali sílu a význam slov, protože ta mají i svůj, na první pohled málo zřejmý, podprahový význam a jak často opakuji, dokáží se (bohužel velice často negativně) zhmotňovat.


Já osobně vidím tvoje příspěvky jako příspěvky burcující navyklé soubory poznání a pokud je člověk nezmění, nemá šanci takové informace ani správně pochopit.

Ono, mezi náma, pokud by zde začal odborně přispívat třeba Einstein, kolik diskutujících by s ním polemizovalo na stejné úrovni chápání? Na druhou stranu, pokud by Einstein chtěl, aby jej druzí pochopili, musel by svůj výklad tomu asi nějak přizpůsobit.

PS:
Jsem zvědav, pokud je bod zlomu už za námi, co nás všechny v dohledné budoucnu čeká.
jansmith[smích]

169959

5.9.2008 14:20

JANKOvitá chucpe ezoterika

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 169851

Jak nezevšeobecňovat? ZEVŠEOBECNĚNÍM řady každodenních zážitků vzniká lidská ZKUŠENOST. A ta je základním předpokladem přežití. Jestliže několikrát za sebou potkám tvora s velkými zuby, který se mě pokusí sežrat/pokousat tak mi příště zevšeobecnění "vše co má velké zuby je nebezpečné" zachrání život. Stejně tak ve společnosti. Zevšeobecnění "co je černé, to má zálusk na moji peněženku/mobil/kreditku/... " mě uchrání od přepadení a okradení o peníze (které jsou bohužel nutné pro život) a umožní mi přežít ve společnosti založené na penězích. To není o rasizmu, ale o zkušenosti. Měl bych se snad nechat osobně přepadnout a okrást, abych nebyl "rasista"? A potom teprve bych měl jakože nějaké právo na zkušenost se snědými etniky?
Kdepak. Hlupáci se učí jen z vlastní zkušenosti. Chytrý člověk se dokáže poučit ze zkušenosti druhých lidí a tím si ušetřit spoustu problémů (a zvýšit svoje šance na přežití).
VŠEOBECNĚ se 9 z 10ti cikánů živí kriminální činností. To, který konkrétně, je druhořadé. Podstatné je, že je to právě 9 z 10ti. To je pro člověka s mozkem doposud nevymytým multikulturní chucpe propagandou, pádný důvod, aby se jakémukoliv cikánovi raději vyhnul.

Jestliže shledám, že je prakticky v každé společenské struktuře , která sleduje cíle NWO a usiluje všemi prostředky o rozklad naší tradiční společnosti(klíčové sdělovací prostředky, některé neziskovky a "občanská" sdružení), na vedoucích pozicích skupina židů, tak mě to opravňuje k nedůvěře k nim. A co víc, byl bych hlupák, kdybych si z tohoto stavu věcí nevzal zevšeobecňující ponaučení.
Přílišný soucit a smysl pro vyjímky potvrzující pravidlo, si může dovolit žena, coby strážkyně domácího krbu. Muž, coby strážce a budovatel společnosti si toto dovolit nemůže.

na závěr jedna poznámka k Jankovi:
Žena že řídí společnost? No, možná tak tu naši, a podle toho taky vypadá. Žena, od přírody vybavená silným sociálním cítěním, má "čich" i na drobné změny společenských poměrů, na které okamžitě reaguje.
(mám ještě v paměti mého známého, jehož žena při vysílání seriáu o úžasném životě v příměstském satelitě -Místo nahoře- jej donutila na stará kolena vzít si hypotéku, aby si onu úžasnou řadovou králíkárnu za městem mohli koupit a opustit svůj "nemoderní" byt v blízkosti centra a zeleně)
Drsněji řečeno: žid z médií zavelí (pomocí tzv. módy,trendu), a žena to přijme jako nutnou změnu ve společnosti a přizpůsobí se. Muž je změně trendů podstatně odolnější a má tendence si společnost připůsobovat svým potřebám, než by se on přizpůsoboval společnosti. To žid ví, a proto je jeho sociální útok zaměřen na ženu, která se snáze poddá.

169933

5.9.2008 17:05

RE: JANKOvitá chucpe ezoterika

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 169933

Mluvíte dost kraviny. Muži jsou úplně stejně ovlivnitelní jako ženy, jenom v jiných oblastech než ženy.Všímejte si reklamy, určené pro ženy a pro muže. Pan jansmith měl na mysli něco jiného, než za co jej kritizujete. Jistě, lidé si některé věci zevšeobecní, aby mohli rychle a účelně reagovat a fungovat. Jenže když 20 zmrdů, které nikdo nevolil, ale byli do svých funkcí najmenováni, odsouhlasí, že uznávají Kosovo, tak mainstream není oprávněn psát, že Česko uznalo Kosovo. 10 MILIONÚ OBČANÚ nereprezentuje 20 najmenovaných zmrdů, kapišto? Až bude existovat přímá demokracie, kde nadpoloviční většina občanů odsouhlasí, že uznává Kosovo, tak teprve potom může mainstream napsat, že Česko uznalo Kosovo. A tohle platí pro všechny děje, které se dnes odehrávají. NETAHEJTE občany všude tam, kde nemohou o ničem rozhodovat a jenom jsou nuceni přihlížet.

169953

5.9.2008 20:39

RE: JANKOvitá chucpe ezoterika

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 169953

Děkuji paní Jarmile, že podstatu mé úvahy na téma NEZEVŠEOBECŇOVÁNÍ dopřesnila viz. příklad uznání Kosova a tvrzení, že Češi/Česko uznalo Kosovo. Pisatel 85.?.?.? můj příspěvek zevšeobecnil [smích] přesně tím způsobem, na který jsem se snažil jako na manipulující, upozorňovat.

Takže. Jasně že Kosovo uznali Češi, ale pouze těch několi figur ve vedoucích mocenských funkcích, do kterých někteři ani nebyli občany zvolení viz. delegovaný kníže Trautnberk.[smích] Co ostatní občané státu (údajně až 75%) je nezajímá už proto, že to ve svém hlubokem předklonu před neocony/liberály v usraeli (vyberte si) nevidí.


Sledujete přátelé, co se právě děje kolem sjezdu Zelených? Jen ovečky si neuvědomují jaké je pozadí pro všechno toto divadlo a působení na emoce (viz. Topolánkův projev na sjezdu a následný útěk, aby nemusel nic vysvětlovat).

Právě TEĎ se bojuje o zradar přátelé, Julínkovu reformu zdravotnictví (SiCKO), restituce pro církev (víte že Ježíš hlásal chudou církev?) a další legální tunely, které byly na chvíli, i díky skupině kolem Tlustého nebo Kuchtové, pozastaveny. Proto ten frontální útok na poslance Tlustého, který vlastně podle tvrzení prostředničkového premiera může za činy následně pro média plačícího a popel na hlavu si sypajícího poslance ODS Moravy a proto Bursíkem svolaný sjezd, aby se mohl pokud mu to zpříznění delegáti dovolí zbavit opozice ve straně. Úžasné.

Zelení a hlavně současný předseda Zelených jsou pro udržení promodralé vládnoucí koalice totiž klíčoví, Zradar se musí protlačit sněmovnou. Jsem zvědavý, jak hodně jsou členové strany Zelených už zakolaborování[smích] "do modrého klubu" a jejich volba mezi Kuchtovou a Bursíkem to ukáže naplno.
jansmith[smích]

169963

5.9.2008 22:20

RE: JANKOvitá chucpe ezoterika

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 80.?.?.?

Reakce na 169963

drobná poznámka k církvi:
1)ježíš nikdy žádnou chudou církev nehlásal.dokonce ani žádnou nezaložil.to až jeho následovníci.bohatství explicitně nezavrhoval, jen upozorňoval na jeho úskalí (velbloud uchem jehly), když člověk podlehne mamonu.

2)chudá církev je stejná blbost jako hasiči bez vody či policie bez zbraní.chudá církev nenakrmí chudé a nevyléčí nemocné protože nebude mít čím.
ježíš a jeho učedníci (vlastně taková proto-církev) měli též svoji pokladničku s penězi od různých dárců, aby mohli fungovat v tomto hmotném světě (a Jidáš z ní kradl, patron dnešních ekonomů [velký smích] Klaus se jistě modlí ke svatému Jidášovi)

169970

6.9.2008 18:12

RE: JANKOvitá chucpe ezoterika

jansmith1984 85.?.?.?

Reakce na 169970

Máš pravdu 80.?.?.?. Ježíš bohatství nezavrhoval, naopak jej hlásal, ale zapomněl jsi dodat, že mluvil o bohatství DUCHA nikoli o bohatství hmotném. [smích]

Z projevu TGM ve Valašském Meziříčí r. 1907 si můžeš přečíst následující úryvek:
"Ježíš cítil s lidem. Vedl boj proti farizejům, kněžím a zákoníkům. Na tento boj zemřel. Ježíš zná bídu lidu. Stojí proti boháčům. Ví, že nelze zároveň sloužit bohu i mamonu. Říká: „ Kde jest poklad váš, tam i srdce vaše.“ „ Jak nesnadně ti, kteří statky mají, vejdou do království božího.“ Ježíš byl socialista."

Nebo co říkáš na následující text:
"(Lk 2, 6-12) Svědky Spasitelova příchodu na svět se z jeho vůle hned po Marii a Josefovi stali chudí pastýři. Právě oni zde zastupují celé lidstvo, lidstvo stižené strašlivou chudobou, lidstvo, které potřebuje spásu. Především však, společně s Marií, symbolizují chudobu Božích služebníků, která se projevuje jako pokora, důvěřivá odevzdanost a schopnost být obdarován. To je důležité poselství betlémské noci: Bůh si vyvolil chudobu a vyvolil si chudé."


Pokud vím 80.?.?.?, tak Ježíš hlásal slovo Boží, tudíž nehlásal shromažďování majetku, zlaté tele a mamon, se kterým církev započala až za vlády Konstantina I (ten přichází k moci r. 312 a r. 320 církev jako organizace získává právní subjektivitu, stává se tedy právnickou osobou. To je významné zejména s ohledem na církevní majetek, kdy se příslušnost k církvi stala velmi výhodná. Do té doby byla prvotní církev utlačována a na základě Ježíšova kázání chudá a pro chudé.

A pokud zmiňuješ pokladničku s penězi od různých dárců, tak tu neměl Ježíš a jeho následovníci pro sebe, ale právě pro ty chudé viz: After Jesus (http://transcripts.cnn.com/TRANSCRIPTS/0612/20/cp.01.html)


Zmíněný dokument by mohl zajímat i paní Jarmilu, protože hovoří o úloze žen v začínajícím křesťanství viz. Máří Magdaléna, kterou se pozdější církevní činovníci z Ježíšovy blízkosti pokoušeli vymazat, onálepkovali ji jako prostitutku a z prvotního křesťanství, kde si byli muži a ženy rovni si udělali stroj na peníze a moc, což funguje ve spolupráci se světskou mocí úspěšně do současnosti.

Věděli jste přátelé, že Vatikán obchoduje na burze jako kterýkoli jiný makléř? Tak teď už to víte.
jansmith[smích]

170022

8.9.2008 22:20

RE: JANKOvitá chucpe ezoterika

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 170022

Názor zarytého zednářského antiklerikála Masaryka na ježíše není pro mě relevantní. Když už chceš citovat, tak aspoň původní zdroje (ježíšovy učedníky).

Na následující text říkám toto: nevím odkud jsi jej vzal, protože v Lukášově evangeliu se nic takového nenachází (tedy v aktuálním ekumenickém překladu. Možná je to jiný, zprzněný či amatérský překlad -na kralickou bibli příliš uhlazená čeština)

Ježíš nehlásal shromažďování majetku, ale ani to vysloveně nezakazoval, jen varoval před tím, jak je snadné stát se otrokem mamonu.Majetek múže sloužit také ke konání dobra.Což on věděl, na rozdíl od tebe.
Máří Magdaléna byla skutečně šlapka ,ale v jádru dobrý člověk, proto si ji (mimo jiné) ježíš vybral.Aby ukázal svým natvrdlým učedníkům, že nemají hodnotit člověka podle zevnějšku.

Své proticírkevní teorie čerpáš z velice pochybných zdrojů. Tipuju osud.cz, židozednářký rádobykonspirativní web -past na ty natvrdlejší příznivce konspirativních teorií.Židovské pojetí církevních dějin je poněkud nešťastnou alternativou k těm oficiálním vatikánským (kterým z nějakého důvodu nedůvěřuješ).Nejspíš ses chytil do pasti gnosticizmu.

Strom poznáme po ovoci. Jestliže převažují dobré plody a jen semtam je nějaký shnilý, tak považuju strom za dobrý. Ty sis nechal vsugerovat, že všechny plody stromu jsou shnilé, aniž by ses blíže přesvědčil o skutečnosti. (Nebo tady úmyslně rozšiřuješ nepravdy?)

170157

5.9.2008 23:43

RE: JANKOvitá chucpe ezoterika

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 169963

jo, kdysi zřejmě černokabátníci zjistili Bursíkovu ctižádost, tak naplánovali ty modrozelenáče. Nic netušící zelení voliči se postupně skrze tu maškarádu prokoukali. Čím blíž k Bursíkovi, tím déle jim to trvá.
Taky držím paní Kuchtové palečky, materiálu na "rychlopracháče" je zřejmě dost.
Bratrstvo černé pracky se dívá do té hluboké díry "výtahu moci" a drží se pod střechou okolo ramen. Vědí, že přijde domino. Nezbývá jim, než ulhat, co jde a likvidovat ty pod sebou (?). Zelenomodrá runda se hraje u nás, druhá souběžně probíhá v rudomodré. A nutně začnou mít "pastýři" problémy koordinovat zprávy mezi sebou včas. Což by mohlo být později docela dobrým zdrojem zábavy pro nás, ovečky.

Vesmír není blbec, poučil se z Atlantidy, pracuje s širším portfoliem cílů a díky latině a matice nám pomohl vytvořit "sběrnici dat" = internet. Jeho databáze za čas umožní přesně rekonstruovat minutu po minutě veškerou špínu i dobro. A v případě opakování varianty "po nás potopa", by ti zbylí mocní postupně zdegenerují, vše by začalo znovu.

Hra na posledního už mezi nimi začala, tohle je "čistící levl". Každá špína má svou mez soudržnosti, kdy se začne odlupovat. Co by asi tak mnozí z nich dali za obyčejné bláto.....

Jsme ve svých myšlenkových kolejích zaklesnuti tak hluboko, že nás "průsečíky sil" dokopou k vypití svého pohárku. Možná některým dojde, že při vykolejení v menší rychlosti lze "pádem z výšky" získat menší odřeniny.
O tomhle víkendu se možná ukáže, že kabát lze převlíknout i pro dobrou věc.
Na samořiditelnosti je fajn, že v každé sjednocené skupině se vždy vytvoří frakce, z nichž jedna s rostoucí mocí zmenšuje svůj počet - a druhá početně roste - a potenciál těch odhozených je základnou pro vznik nové skupiny. Dnes se to ale děje v rozměru, pro který nemá mnoho lidí ty potřebné "dráty".

A když je skupina vytvořená uměle (shora) a posazená do opačného prostředí (takový trojský kůň ze skla, průhledný), je přirozené, že lidi za čas poznali, že je cosi špatně. A přijdou na to, jak z bryndy ven. Vždycky se to Čechům podařilo, není důvod to měnit.
Ne náhodou má z dvojice Abel a Kain jeden z nich na Zemi teď jmenovce.
Jméno je nosičem úkolu, jen je někdy dobré písmenkům pomoci zvukem.

169973

5.9.2008 23:19

RE: JANKOvitá chucpe ezoterika

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 72.?.?.?

Reakce na 169953

Že česko uznalo kosovo, to je lhaní, ne zevšeobecńování.Česko nikoho uznat nemůže, to můžou jen jeho vrcholní představitelé. A to že Američani, Židé, Rusové, Cikání, Vietnamci, Číňani jsou takoví nebo makoví říci lze.Nevím, je-li to záležitost memetiky nebo kolektivního nevědomí, ale národní charakter skutečně existuje (široká ruská duše, vychcané čecháčkovství,německá pedantskost,...).Toliko k jansmithovi.
zbytek se týkal Jankovy ezoteriky, která (jako každá ezoterika ,gnosticizmus) postrádá místy logiku a překrucuje skutečnost, čímž je jako celek nevěrohodná,nepravdivá (zkuste ve větě zaměnit jedinou spojku a celý její smysl se obrátísmysl).
A schválně, zkuste hádat,co používali odpůrci křesťanství jako podvratnou zákeřnou myšlenkovou zbraň proti učení ježíše krista (nápověda, začíná na g, končí na s)

Mimochodem.Právě jste předvedla druhou vlastnost, pro kterou nejsou ženy schopné řídit společnost. A tou je neschopnost sebereflexe. Já jsem svatá, to on je ten zlý. V psychologii se tomu říká projekce vlastního Stínu na druhou osobu (jungovy archetypy). U (nezženštilého)chlapa se s touto projekcí setkávám zřídkakdy, u žen pravidelně. To je moje denní zkušenost kterou jsem si dovolil zevšeobecnit.
Nejlepší ovšem je, když má muž při sobě inteligentní a vnímavou ženu, která jej dokáže usměrnit, když to žene trochu do extrému.Takovou měl Paroubek ale se s ní blbec rozvedl. S tou mladou, ambiciózní, chtivou už nebude schopen řídit jedinou naši volitelnou stranu tak, jak to dokázal předtím.Topolánek jakbysmet.

169972

6.9.2008 0:23

RE: JANKOvitá chucpe ezoterika

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 169972

...gnosis je totéž co dnes "hra na jednu branku" dvěma zdánlivými soupeři. Každý si pro své sebezničení vytváříme své nástroje.
A pokud pro vás něco v textu postrádá logiku, rád to zkusím vyjádřit tak, aby i vaše asociační řady neprotestovaly.
Ony jsou zodpovědné za to, co vnímáme jako logické a co ne. A naplňujeme je jen tím, co se naučíme a zkušeností ověříme.

Obávám se, že mnohem silnějším nástrojem pro změnu významu (i pro jeho alespoň částečné pochopení) jsou ta prázdná místečka mezi slovy. Ale to asi víte.
A bohužel logika, užívaná vědou má své hranice. Ta, která ji postupně nahradí, ta nevykazuje chyby, pracuje s efekty, nikoliv s předpoklady. Vychází z následků a jde zpět v čase pomocí podobností. Je jen na příjemci, kolik postupných podobností potřebuje k pochopení linie. "Překrucovat" se bude mnoho pravd i pravdiček, jako psycholog (???) volíte emoční výraz místo neutrálního. Nepřekrucuji, jen nabízím zcela jiný pohled.

169976

5.9.2008 1:45

Je dobré připomenout,

Hugof 81.?.?.?

Reakce na 169801

že do amerických voleb zasahujeme vlastně také (ač z pozice onoho legračního staříka, kterému je vlastně lhostejné, kdo zvítězí, protože o kejhák příjde v jakékoliv variantě následného vývoje) - svým postojem k americkému radaru v Brdech:

Radar US Army v Brdech je totiž pár rozhodujících bodů pro vítězství McCaina! I Čech tedy může dnes volit v amerických prezidentských volbách...

Ovšem (a samozřejmě) s vědomím, že to na otázku jeho přežití nemá valného vlivu - o jeho životě už rozhodli ti, kdož vydělají na vítězství kteréhokoliv ze současných kandidátů, i kdyby to nakonec byla Paris Hilton! [velký smích]

169876

4.9.2008 9:08

Obamovy miliony irelevantni

ladaaaa 195.?.?.?

lidem staci divadlo, bez Obamy (miliony uz nekdo doda) by nebylo.
viz
bush-vychvalil-mccaina-jako-nejlepsiho-prezidenta-ve-svete-nebezpeci
valka-v-iraku-je-podle-palinove-ukolem-od-boha
palinova-se-vozila-po-obamovi

"..Obamův tým Palinové projev okomentoval jako dobře pronesený, ale napsaný autorem projevů George Bushe."
je třebam více indicií??

169785

4.9.2008 14:37

RE: Obamovy miliony irelevantni

Cerw 82.?.?.?

Reakce na 169785

Volby jsou irelevantni poslechne te si projevy techto "kandidatu" pred AIPACem (zidovska lobby)

myslim ze neni nutne cokoliv dodavat udavaj se sami

obama
http://www.youtube.com/watch?v=En2lgl6U2Ok&feature=related

mccain
http://www.youtube.com/watch?v=NmdXkc9cuRk&feature=related

jedina moznost je odstavit sionisty, iluminaty a bilderbergry od moci jinak je nase budoucnosst zpečetěna

169823

4.9.2008 18:48

RE: Obamovy miliony irelevantni

ladaaaa 80.?.?.?

Reakce na 169823

no a protoze "...sionisty, iluminaty a bilderbergry od moci.." odstavit (dle meho) pravdepodobne nelze, v podstate mame zpeceteno. pripadne.. nekdo nejaky napad??
ps.hodne slusny odkazy :]]
ladA

169841

4.9.2008 10:19

Zbytečný článek

DavidF formanek (zavináč) gmail (tečka) com 160.?.?.?

Při vší úctě k panu Královi mě článe přijde zcela zbytečným. V podstatě nesděluje žádnou podstatnou informaci a omezuje se pouze na vyjádření despektu a opovržení.

169795

4.9.2008 11:09

Ó jak jsem rád

mpts 80.?.?.?

Ó jak jsem rád, že už mám také vymytý mozek. Takto mrazu necítím a je mi krásně teplo.

169804

4.9.2008 11:29

Cemu se divite

Kadlik 80.?.?.?

Nechapu cemu se tak divite vdyt je to porat jedo a to samy totalitni klise Hitler, Stalin, Bush uz vic jak 70 let nas krmej jednim a tim samim fasistickym bullshitem tak se konecne proberte lidi.

169806

4.9.2008 14:32

Drahí veriaci

felix10 147.?.?.?

Nerád píšem priveľa. O tom, kto bude budúcim prezidentom nerozhodujú občania Ameriky, ale ich zbrojárské koncerny.( občania Ameriky nie sú ešte pripravení zvoliť černocha za prezidenta !!! )

169821

4.9.2008 16:18

RE: Drahí veriaci

ZuB 88.?.?.?

Reakce na 169821

Nechtěla jste napsat "Zbrojárské koncerny nie sú ešte pripravené dosadiť černocha za prezidenta"? Byl by to pořád blábol, ale aspoň by druhá věta neodporovala první.

169835

5.9.2008 9:18

RE: Drahí veriaci

Robocrep 217.?.?.?

Reakce na 169835

Já jsem to pochopil tak, že američani ještě nejsou připraveni zvolit černocha, ale udělají to za ně koncerny.

P.S.: Nedávno se objevila v novinách informace, že nějakej rasistickej gang plánoval atentát na
kandidáta Obamu kvůli tomu, že je černej.
Tak tohle budou mít loutkovodiči snadný, pokud by se Obama jako prezident stal nepohodlnej, je už jasný kdo bude atentátník. [velký smích]

169897

4.9.2008 22:22

RE: Drahí veriaci

pressburger z wilsonova 160.?.?.?

Reakce na 169821

pripojim sa - napisat dve vety a hned si protirecit moze asi len hlupy cobol... [smích]

169858

4.9.2008 22:00

Ktorý?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

Myslím, že nakoniec vyhrá McCain - tak ako vyhral Bush.
Víťazstvo Obamu by už neprinieslo zmenu, ale len predĺžilo agóniu systému.

169855

4.9.2008 23:24

Jak se dela demokracie v USA (v totalnim kapitalismu)

Grovik 89.?.?.?

1. Zredukujete politicke strany idealni je na jednu, ale to je moc okate takze dva kusy! Cim je mene stran tim vice penez muze pritekat od lobistu (predstavte si ze by loista pred volbama musel spnzorovat rekneme deset stran? to by se chudak nedoplatil).

2. Strany se muzou nenavidet, ale stale je treba mit v rukavu slova jako "Narodni, vlast, nase zem a podobne". Diky tomu lze kdykoliv zahodit program a vyrazit do boje za pravo a spravedlnost (at uz je jakekoliv [mrknutí jedním okem].

3. Dale je treba dlouhodobou praci lidem vtlouct do hlavy, ze to co ctou v novinach a vidi v TV je REALITA! Stoprocetni REALITA! Vic realna nez ta venku!

4. Sebrat lidem idealy. Dosdait za ne PENIZE.

5. Cele opakovat, casem se smicka stahne tak ze uz nebude nikdo vedet jak to bylo puvodne.

169864

5.9.2008 0:44

V mnohem s pisatelem nesouhlasim

z.a.p 99.?.?.?

pokud jde o bezne obcany Ameriky. Prave jsem se vratil, opet po nekolika letech, z kratkeho pobytu ve Statech. Lide jsou skveli. Nemluvim samozrejme o pul procentu naroda - tech kteri tlaci karu soucasneho rezimu. Z nekolika hovoru ktere jsem mel s beznymi lidmi na ulicich, na silnicnich odpocivadlech a v obchodech jsem vycitil jejich 'nenadsenost' pro rezim ktery maji. Americane jsou v podstate dobri i kdyz mozna tzv. jednodussi lide. Amerika je obrovska a lide si vetsinou vicemene hledi vlastniho zivobyti predevsim. Ja jim fandim (tem co se angazuji) v jejich zapase o skutecnou demokracii.... http://www.dailypaul.com/ Jestli ma svet nejakou nadeji, je to prave v jejich rukou.

Jo, a videl jsem na jedne kulne uprostred pole napsano Ron Povl. To musel napsat nejaky podsivka-cech. [velký smích]

169869

5.9.2008 1:08

Prázdné úsměvy, uniformní mávání přidělenými mávátky,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

ustrnule zírající pohledy...
Také si myslím, že je to jedna banda, jak již vysvitlo ze zde již jednou odkazované povedené taškařice o AIPACu. A nechápu, jak si někdo může idealizovat nemravného nastrčence MLK.

169871

5.9.2008 15:22

RE: Prázdné úsměvy, uniformní mávání přidělenými mávátky,

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 169871

Super linky. Díky... Zejména doporučuji tu taškařici... To je opravdová legrace!!! [chechtot] [chechtot] [chechtot] [chechtot] [chechtot]

169939

5.9.2008 15:47

RE: Prázdné úsměvy, uniformní mávání přidělenými mávátky,

Aja 74.?.?.?

Reakce na 169871

>
>ustrnule zírající pohledy...

>Také si myslím, že je to jedna banda, jak již vysvitlo ze zde
>již jednou odkazované
>povedené
>taškařice o AIPACu. A nechápu, jak si někdo může
>idealizovat nemravného nastrčence
>MLK.

..a pak ze neni v Americe svoboda slova. Dovede si nekdo predstavit takovouhle talk show (povedena taskarice) v ceske televizi?
Pravda je, ze Jon Stewart je zidovskeho puvodu, snaz mu projde, co by mozna jinemu neproslo, ale i tak...

169943

5.9.2008 3:51

Pohled do zrcadla zkutecnosti.

Alfonc 61.?.?.?

Vložený obrázek

169879

5.9.2008 13:36

Problem mame my, ne americky volic

Jarmil-a 89.?.?.?

Problem mame my, ne americky volic. Ten si zvoli McKaina a pokud by to nahodou bylo nerozhodne, tak mu neocons ochotne pomohou stejne, jako naposled pomohli na Floride busikovi pred par lety. Zvoli ho proto, ze spousta americkych volicu jsou jen vidlaky ze stredozapadu, ktery nikdy v zivote nevytahli paty z USA, jejich dusevni obzor konci na hranici jejich farmy a jsou presvedceni, ze taticek McKain jim zajisti levnejsi benzin pro jejich osmivalcoveho Forda. A to, ze nekde ve svete kvuli tehle vizi zahyne miliarda lidi je prilis nezajima, maximalne se v mistnim kosteliku potom pomodli za spasu nasich dusi.

169927

5.9.2008 14:35

Apple iRack (MadTV)

josk 85.?.?.?

Už nevím, zda plakat, či se smát.
MadTV mne však následujícím klipem osvobodili:
http://megavideo.com/?v=ECCPT4YJ

169935

7.9.2008 3:34

Nazor na volby v USA

peca 75.?.?.?

Volby v USA se vubec nelisi od voleb komunistickych a sice za KSC musely k volbam vsichni a president byl zvolen JEDNOHLASNE,v USA at jdete k volbam nebo ne tak je predem rozhodnuto kdo to bude.Jeden priklad a sice bydlim v Californi a pri druhem volebnim obdobi Clintona byly volby v pulce USA (volby zacinaji na vychode)a Clinton byl jednoznacne zvolen a to jeste POLOVINA USA jeste nevolila,jak je to mozne!Tenkrat Clintonova naslibovala co vsechno zmeni a za 8 roku se nezmenilo nic a ted kdyz sla do voleb tak slibovala to stejne.Volby v USA jsou podfuk na narod a vse co Obama slibuje tak absolutne nic nesplni a pokud ano tak nestastnou nahodou zahyne.President je mala figurka ktera nema ZADNOU moc a ceka na rozkazy ze zakulisi.Vse je otazkou tisku,TV atd aby lidem vypraly mozky.

170041

7.9.2008 3:54

RE: Volby v USA jsou podfuk na narod

vodnik007 71.?.?.?

Reakce na 170041

Samotne volby ani tak ne ale vysledek. Ono totiz nevadi kdo vyhraje.
Kandidati se predem proveruji AIPACkem. Kdo vyhraje ma navic osobni poradce.
Pokud neslibi plnou podporu Izraele tak sanci nemaji zadnou. [bliji]

170042

7.9.2008 20:05

Obama dostal novou sanci

vodnik007 71.?.?.?

Po zhlednuti tohoto videa mam dojem, ze Obama volby vyhraje.
http://www.youtube.com/watch?v=ZihQ7X9rzlM&fea...

[oči v sloup] [naštvaný] [bliji]

170064

Příspěvků: 112

04.09. 05:46  Dedek-hrdina
04.09. 06:05 Blazenka  Dovolim si uctive nesouhlasit s vasim nazorem:
04.09. 08:08  RE: Dovolim si uctive nesouhlasit s vasim nazorem:
04.09. 13:08 hestroy  RE: Dovolim si uctive nesouhlasit s vasim nazorem:
04.09. 19:59 supino1  RE: Dovolim si uctive nesouhlasit s vasim nazorem:
04.09. 21:09  RE: Dovolim si uctive nesouhlasit s vasim nazorem:
04.09. 23:13 semtex  RE: Dovolim si uctive nesouhlasit s vasim nazorem:
04.09. 23:45 mtk  RE: Dovolim si uctive nesouhlasit s vasim nazorem:
05.09. 15:58 Jarmila  RE: Dovolim si uctive nesouhlasit s vasim nazorem:
05.09. 17:11 Mirda  RE: Dovolim si uctive nesouhlasit s vasim nazorem:
05.09. 17:53 hestroy  RE: Dovolim si uctive nesouhlasit s vasim nazorem:
06.09. 05:59 Mirda  RE: Dovolim si uctive nesouhlasit s vasim nazorem:
05.09. 10:51 hestroy  RE: Dovolim si uctive nesouhlasit s vasim nazorem:
05.09. 11:53 stanko74  RE: Dovolim si uctive nesouhlasit s vasim nazorem:
05.09. 16:12 Jarmila  RE: Dovolim si uctive nesouhlasit s vasim nazorem:
05.09. 20:27  RE: Dovolim si uctive nesouhlasit s vasim nazorem:
08.09. 09:43 hestroy  RE: Dovolim si uctive nesouhlasit s vasim nazorem:
08.09. 18:46  RE: Dovolim si uctive nesouhlasit s vasim nazorem:
08.09. 19:36 Takyjeden  RE: Dovolim si uctive nesouhlasit s vasim nazorem:
08.09. 20:28  RE: Dovolim si uctive nesouhlasit s vasim nazorem:
08.09. 20:32  RE: Dovolim si uctive nesouhlasit s vasim nazorem:
09.09. 08:31 Takyjeden  RE: Dovolim si uctive nesouhlasit s vasim nazorem:
09.09. 11:43  RE: Dovolim si uctive nesouhlasit s vasim nazorem:
09.09. 16:52  RE: Dovolim si uctive nesouhlasit s vasim nazorem:
10.09. 04:34 Saša  RE: Dovolim si uctive nesouhlasit s vasim nazorem:
09.09. 12:53 stanko74  RE: Dovolim si uctive nesouhlasit s vasim nazorem:
09.09. 17:01  RE: Dovolim si uctive nesouhlasit s vasim nazorem:
04.09. 08:58 Alexa  RE: Dovolim si uctive nesouhlasit s vasim nazorem:
04.09. 21:04 jansmith1984  RE: Dovolim si uctive nesouhlasit s vasim nazorem:
04.09. 23:21 Alexa  RE: Dovolim si uctive nesouhlasit s vasim nazorem:
04.09. 23:42 jansmith1984  RE: Dovolim si uctive nesouhlasit s vasim nazorem:
05.09. 01:32 Hugof  V tomto ohledu (a právě s důrazem na meritum perfectum)
05.09. 11:07 Alexa  RE: Dovolim si uctive nesouhlasit s vasim nazorem:
05.09. 13:11 pje  RE: Dovolim si uctive nesouhlasit s vasim nazorem:
05.09. 16:32 Jarmila  RE: Dovolim si uctive nesouhlasit s vasim nazorem:
06.09. 06:28  RE: Dovolim si uctive nesouhlasit s vasim nazorem:
06.09. 11:00 Alexa  RE: Dovolim si uctive nesouhlasit s vasim nazorem:
08.09. 00:12  RE: Dovolim si uctive nesouhlasit s vasim nazorem:
08.09. 09:26 Alexa  RE: Dovolim si uctive nesouhlasit s vasim nazorem:
08.09. 20:17  RE: Dovolim si uctive nesouhlasit s vasim nazorem:
08.09. 23:52 Alexa  RE: Dovolim si uctive nesouhlasit s vasim nazorem:
08.09. 20:19  RE: Dovolim si uctive nesouhlasit s vasim nazorem:
05.09. 00:15 Antiseptik  RE: Dovolim si uctive souhlasit s vasim nazorem:
05.09. 08:42 Alena P. H.  RE: Dovolim si uctive nesouhlasit s vasim nazorem:
05.09. 11:32 Alexa  RE: Dovolim si uctive nesouhlasit s vasim nazorem:
06.09. 11:38 janko  RE: Dovolim si uctive nesouhlasit s vasim nazorem:
06.09. 22:43 Alexa  RE: Dovolim si uctive nesouhlasit s vasim nazorem:
05.09. 02:46 Rene Bartosek  RE: Dovolim si uctive nesouhlasit s vasim nazorem:
05.09. 03:25 Rene Bartosek  RE: Dovolim si uctive nesouhlasit s vasim nazorem:
07.09. 12:43 MedaBeda  RE: Dovolim si uctive nesouhlasit s vasim nazorem:
06.09. 11:25 arafat  RE: Dovolim si uctive nesouhlasit s vasim nazorem:
06.09. 11:43 janko  RE: Dovolim si uctive nesouhlasit s vasim nazorem:
06.09. 21:28 Rene Bartosek  RE: Dovolim si uctive nesouhlasit s vasim nazorem:
06.09. 23:11 Alexa  RE: Dovolim si uctive nesouhlasit s vasim nazorem:
04.09. 10:02 voyta  RE: Dovolim si uctive nesouhlasit s vasim nazorem:
04.09. 10:42 panelák obama  RE: Dovolim si uctive nesouhlasit s vasim nazorem:
04.09. 13:23 hestroy  RE: Dovolim si uctive nesouhlasit s vasim nazorem:
05.09. 11:36 stanko74  ZNAMENÍ BESTIE
05.09. 11:40 hestroy  RE: ZNAMENÍ BESTIE
05.09. 12:25 Aja  RE: ZNAMENÍ BESTIE
04.09. 15:51 Udiveny Eda  RE: Dovolim si uctive nesouhlasit s vasim nazorem:
05.09. 01:14 Hugof  Postřeh je docela dobrý, jen drobně nepřesný:
04.09. 15:59 Udiveny Eda  RE: Dovolim si uctive nesouhlasit s vasim nazorem:
05.09. 14:17 pje  RE: Dovolim si uctive nesouhlasit s vasim nazorem:
06.09. 02:48 jozin z bazin  RE: Dovolim si uctive nesouhlasit s vasim nazorem:
06.09. 04:39  RE: Dovolim si uctive nesouhlasit s vasim nazorem:
06.09. 05:47 jozin z bazin  RE: Dovolim si uctive nesouhlasit s vasim nazorem:
06.09. 11:23 Hugof  Je dobrréé připomenouti,
07.09. 01:01 jožin z bažin  RE: Je dobrréé připomenouti,
07.09. 06:07 Hugof  Mea culpa!
06.09. 14:43 jozin z bazin  RE: Dovolim si uctive nesouhlasit s vasim nazorem:
04.09. 19:44 jean.laroux  RE: Dovolim si uctive nesouhlasit s vasim nazorem:
04.09. 21:04 :-)  RE: Dovolim si uctive nesouhlasit s vasim nazorem:
04.09. 08:13 cyp  .
04.09. 10:51 janko  RE: .
04.09. 10:52 janko  RE: .
04.09. 10:54 janko  RE: .
04.09. 21:40 jansmith1984  RE: .
05.09. 01:28 janko  RE: .
05.09. 19:28 jansmith1984  RE: .
05.09. 14:20  JANKOvitá chucpe ezoterika
05.09. 17:05 Jarmila  RE: JANKOvitá chucpe ezoterika
05.09. 20:39 jansmith1984  RE: JANKOvitá chucpe ezoterika
05.09. 22:20  RE: JANKOvitá chucpe ezoterika
06.09. 18:12 jansmith1984  RE: JANKOvitá chucpe ezoterika
08.09. 22:20  RE: JANKOvitá chucpe ezoterika
05.09. 23:43 janko  RE: JANKOvitá chucpe ezoterika
05.09. 23:19  RE: JANKOvitá chucpe ezoterika
06.09. 00:23 janko  RE: JANKOvitá chucpe ezoterika
05.09. 01:45 Hugof  Je dobré připomenout,
04.09. 09:08 ladaaaa  Obamovy miliony irelevantni
04.09. 14:37 Cerw  RE: Obamovy miliony irelevantni
04.09. 18:48 ladaaaa  RE: Obamovy miliony irelevantni
04.09. 10:19 DavidF  Zbytečný článek
04.09. 11:09 mpts  Ó jak jsem rád
04.09. 11:29 Kadlik  Cemu se divite
04.09. 14:32 felix10  Drahí veriaci
04.09. 16:18 ZuB  RE: Drahí veriaci
05.09. 09:18 Robocrep  RE: Drahí veriaci
04.09. 22:22 pressburger z wilsonova  RE: Drahí veriaci
04.09. 22:00  Ktorý?
04.09. 23:24 Grovik  Jak se dela demokracie v USA (v totalnim kapitalismu)
05.09. 00:44 z.a.p  V mnohem s pisatelem nesouhlasim
05.09. 01:08  Prázdné úsměvy, uniformní mávání přidělenými mávátky,
05.09. 15:22 hestroy  RE: Prázdné úsměvy, uniformní mávání přidělenými mávátky,
05.09. 15:47 Aja  RE: Prázdné úsměvy, uniformní mávání přidělenými mávátky,
05.09. 03:51 Alfonc  Pohled do zrcadla zkutecnosti.
05.09. 13:36 Jarmil-a  Problem mame my, ne americky volic
05.09. 14:35 josk  Apple iRack (MadTV)
07.09. 03:34 peca  Nazor na volby v USA
07.09. 03:54 vodnik007  RE: Volby v USA jsou podfuk na narod
07.09. 20:05 vodnik007  Obama dostal novou sanci

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

53

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc září přispělo 110 čtenářů částkou 18 543 korun, což je 53 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Vážení čtenáři,

Do konce měsíce zbývají tři dny a my máme vybráno jen něco přes polovinu. Zatímco ceny všeho (a platy) rostou, dobrovolné příspěvky na provoz Zvědavce jsou stále menší. Pokud tento trend bude pokračovat, nebudu schopen udržet tento server v provozu. K nemalé radosti těch, kterým je Zvědavec trnem v oku.

Ve zkratce

Draze vykoupená výhoda očkování…27.09.21 17:25 Česká republika 2

Česko objedná bez výběrového řízení v Izraeli rakety, které nikdo nepoužívá.27.09.21 16:40 Česká republika 1

Tak se to podařilo. Zeman podepsal. Americká chátra vyšachovala Rusy z dostavby Dukovan. 27.09.21 16:18 Česká republika 4

Reflex má další důkaz, že servilní úředníci píší nezákonná opatření na Babišovo přání27.09.21 15:05 Česká republika 2

Připravujeme žaloby o náhradu újmy za duševní útrapy našich dětí proti hlavní hygieničce-připojte se!27.09.21 14:56 Česká republika 0

Německá volební urna27.09.21 14:44 Německo 2

Kouřením proti coronaviru27.09.21 13:18 Neurčeno 0

Následky rozhodnutí EU dopadne na občany tvrdě již tuto zimu. A tím to bohužel neskončí26.09.21 08:07 Evropská unie 1

Pre tých, ktorí ešte veria na tzv. demo - voľby 25.09.21 22:17 Německo 0

Lékař ze záchranky kandiduje za Volný blok25.09.21 22:00 Česká republika 0

Více než 90% nových případů COVID-19 v Izraeli pochází z řad plně očkovaných osob25.09.21 14:13 Izrael 5

Očkovací teror pro zahraniční studenty25.09.21 10:42 Česká republika 1

Takhle se říká ne tyranii! Australané se postavili proti policejnímu státu24.09.21 18:44 Austrálie 1

35 000 neočkovaných řidičů kamionů bude blokovat od 27. září Itálii24.09.21 18:40 Itálie 1

Klimatičti alarmisté demonstrují v Praze24.09.21 15:45 Česká republika 3

Svědectví lidí po vakcinaci24.09.21 15:00 Izrael 9

Nový návrh zákona by omezil podporu v nezaměstnanosti pro ty, kteří byli propuštěni kvůli odmítnutí očkování24.09.21 11:40 Izrael 0

Patnáctiletý "hoch" ubodal v Sasku o rok starší dívku24.09.21 11:26 Německo 0

Až na konci roku Němci odstaví tři tisíce megawattů v jaderkách24.09.21 09:12 Německo 3

I obhájci obviněných ze zločinů nenávisti půjdou za katr23.09.21 12:55 Česká republika 2

Měnové kurzy

USD
21,74 Kč
Euro
25,42 Kč
Libra
29,80 Kč
Kanadský dolar
17,24 Kč
Australský dolar
15,87 Kč
Švýcarský frank
23,46 Kč
100 japonských jenů
19,55 Kč
Čínský juan
3,37 Kč
Polský zloty
5,53 Kč
100 maď. forintů
7,10 Kč
Ukrajinská hřivna
0,82 Kč
100 rublů
29,99 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 040,45 Kč
1 unce stříbra
491,40 Kč
Bitcoin
926 119,65 Kč

Poslední aktualizace: 28.9.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 9 657