Diskuze k článku

Hitlerův zákaz kouření

Příspěvků 136

3.9.2008 4:55

Jen si zapalte !

pritel 208.?.?.?

Prosim vsechny priznivce Zvedavce vcetne nekuraku aby si zapalili. A inhalovat, prosim !!!!

169600

3.9.2008 5:28

Kde je problém?

Martin Škapík 85.?.?.?

Nejprve si dovolím upozornit na jeden fakt, kterým bych článek rád doplnil. Rakovinou z kouření je kuřák ohrožen ještě 30 let potom, co přestane kouřit, proto mohou být ty statistiky takto nastaveny (Zdroj: MUDr. J. Votruba Md - šéf pneumologie Na Homolce). Sám také kouřím a právě proto se věnuji tomu tématu.

Problém není v tom, že kuřáci kouří, ale v přesahu vlivu tabákových koncernů na politiku, který je fascinující - Altria Group - Philip Morris sponzoruje pro jistotu hned obě "konkurující" strany politické v USA...

Problém je v tom, že nemáme o složení cigaret ani páru, dodává se tam chemie, která prudce zvyšuje závislost - říká se tomu aditiva a tabákový průmysl jako snad jediný nemá povinnost zveřejňovat co vlastně my kuřáci inhalujem v tabáku.

Hlavní problém je v tom, že devět z deseti nových kuřáků jsou děti, nalákané systémovou propagandou ke kouření - spolupráce filmových studií a tabákových firem - čato spoluvlastnictví. Takže u těch dětí to opravdu není svobodná volba.

Šikana kuřáků je absurdní věc, která neřeší vůbec nic. Jde o informace, které chybí v této věci a o děti, že by měly mít právo vědět do čeho "jdou", což určitě v devíti, deseti letech, kdy běžně dnes jdou "do toho" neví. Informace o tom jsou na www.retezlasky.cz

PS Hitler kouřil a němečtí vojáci fasovali cigarety ve válce, stejně jako ostatní vojáci, Stalin dokonce prosadil, že se začalo kouřit i na vrcholných politických summitech..

169603

3.9.2008 19:05

RE: Kde je problém?

supino1 213.?.?.?

Reakce na 169603

A deti, ktoré si potihnu marišku...alebo heráčik?...vedia do čoho idú?

169689

3.9.2008 6:35

Kouřit je zdravé!

Esmate esmt (zavináč) centrum (tečka) cz 83.?.?.?

Z článku naprosto jasně vyplývá, že kouřit je zdravé a zabraňuje rakovině. Lidé co nekouří by se měli ve vlastním zájmu pohybovat výlučně v zakouřených místnostech, aby získali vyšší odolnost proti rakovině zadarmo.

Při pitvách se nezjistí kdo kouřil a kdo ne - mohl se totiž pohybovat místo "zdravého kouření" v "nezdravém prostředí". Naprosto logické.

Výrobci cigaret mají na mysli jenom jedno - naše zdraví. Kouřící matky by měly dávat svým dětem nikotinové tabletky, aby je po porodu ušetřily utrpení z odvykání od nikotinu, který se z nepochopitených důvodů nedostává do mateřského mléka v potřebném množství. Doporučuje se neodkládat cigaretu při kojení.

Kouření prodlužuje délku života a dává plicím neuvěřitelnou lehkost nejen bytí, ale i dýcháni. Je to dokazatelné tím, že když se kuřák probudí po noci kdy nekouřil, zbaví se nezdravého kašle a chropotu konsumací jedné nebo dvou cigaret. Toto je nejlepší důkaz zdravosti kouření.

Hitler je příkladem pro všechny odpůrce kouření. Kdo je proti kouření, je zlý jako Hitler. Teprve kouření dává životu smysl. Tabák pochází, jako všechno dobré, z Ameriky. Tolik k politickmu náhledu.

Musím už končit, protože si jdu koupit cigarety, abych dohnal zameškané a začal si utvrzovat zdraví.
A nezapomenout sirky!!! Jenom kdo hoří, může zapalovat - říkával soudruh Lenin. [mrknutí jedním okem]

169611

5.9.2008 12:21

RE: Kouřit je zdravé!

Martin kuřák/nekuřák 81.?.?.?

Reakce na 169611

Super napsáno, opravdu jsem se smál, až se za břicho popadal, jak už dlouho ne. Nicméně s tím nikotinem a kouřením, sám jsem občas kuřák a občas nekuřák to (jako že škodí) až tak jednoznačné není. Kouření je droga, která mi umožňuje spolu s kofeinem udržovat velmi dlouho pozornost (při duševní práci). Nadruhou stranu je člověk v režimu kouření nepoužitlný fyzicky. Pokud nekouřím, jsem schopen podávat fyzické výkony, ale nad něčím se zamyslet je trochu problém. Osobně tomu říkám, že jsem buď v pracovním nebo sportovním režimu. Navíc kupodivu, když kouřím, přestávám mít alergie!!! Zajímavé. Jako podstatně horší než kouření a v tom s autorkou plně souhlasím, je špatně jíst. Takové knedlo vepřo od maminky, kdy si ještě navíc 3x přidám, jak mě to chutná, mě dokáže přizabít jak fyzicky tak i duševně ješte po dobu celého druhého dne.

169922

5.9.2008 19:54

RE: Kouřit je zdravé!

glumisek 88.?.?.?

Reakce na 169922

Fajcim 3 roky 20-30 denne, tri roky som bez liecby alergie a predvcerom vysledok alergologickych testov: nic. Trocha na nejaku polnu travu. Podla mna zaver: fajcenie lieci alergie a u mna aj astmu (paradoxne) [velký smích]

169960

5.9.2008 21:08

RE: Kouřit je zdravé!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 169960

Koho mají oběsit, ten se neutopí, se u nás říká.

Vaše kouření léčí alergii vám a způsobuje ji vašemu okolí. A mimochodem, velké procento nemocných rakovinou uvádí, že byli až do vypuknutí rakoviny zcela zdrávi.

169965

5.9.2008 21:39

RE: Kouřit je zdravé!

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 206.?.?.?

Reakce na 169960

Já jsem o tom nechtěl mluvit, ale mám podobnou zkušenost. Sám jsem míval alergii a s tím spojenou astmu. Alergii ještě mám, ale je to ukočírovatelné, pokud se nedostanu do prostředí s vysokou koncentrací alergenu, jako bych to ani neměl. Astma je pryč. To jsou ovšem zjištění, která nikdo nebude nikdy publikovat a nikdy v tom směru neproběhne výzkum. Mohli by zjistit něco, co nechtějí vidět. Je to podobný problém, jako léčivé účinky marihuany.

169968

6.9.2008 14:31

RE: Kouřit je zdravé!

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 169968

>...To jsou ovšem zjištění, která nikdo nebude nikdy publikovat a nikdy v tom směru neproběhne výzkum. Mohli by zjistit něco, co nechtějí vidět. Je to podobný problém, jako léčivé účinky marihuany.
----------
A nejen to, ale vystavujete se v diskuzích na takové téma ostrým útokům militantních nekuřáků, kteří už podlehli propagandě establishmentu a tu alergii na kouření si opravdu vypěstovali, aniž by jí v minulosti trpěli. Je to reakce na zmanipulované podvědomí (power of mind). Pevná vůle, nejen že dokáže člověka vyléčit, ale i zahubit (hypochondrie). Když se bude neustále opakovat: "Pasivní kouření škodí zdraví" (i když je to nehorázná lež), tak to ty alergie u snadno přesvědčitelných skutečně vyvolá. Podobně je tomu v případě nálepek varování na krabičkách cigaret: "Kouření snižuje délku života, kouření způsobuje rakovinu, kouření snížuje sexuální touhu, kouření...atd." Soustavné sugerování působící na podvědomí člověka tohle nakonec navodí.

170012

15.9.2008 21:56

RE: Kouřit je zdravé!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 170012

ale no tak! [velký smích] snad si opravdu nemyslíte, že kouření je prospěšné a tisíce jedovatých chemikálií v cigaretovém kouři obsažené jsou zdraví prospěšné?! i ten čpavek, aceton, kyanovodík (=cyankáli), kyanidy, arzén, těžké kovy, radioaktivní polonium a i ten kysličník uhelnatý, omezující přenos kyslíku krví, tedy dusící váš organismus? a co ten nervový jed nikotin? je tam 63 prokázaných kancerogenů. o sedmi stovkách aditiv nemluvě... v potravě se éčkám bráníme, a zde tu chemii přes sliznici plic dáváme rovnou do krevního oběhu.
samozřejmě, že nekuřáka nucené pasivní inhalování kouře obtěžuje, tedy jej mimo jiné stresuje. a on vdechuje (ač se pro to nerozhodl) ve stejném prostoru s kuřákem množství nebezpěčných zplodin. a také od toho pak člověk hnusně páchne a musí větrat, popřípadě prát oblečení po návštěvě restaurace.
připouštím, že kouř může někomu zdánlivě "přikrýt" astma, snad tím, že mu plíce zalepí vrstvičkou dehtu, popřípadě tím, že cigaretový kouř působí jako otužování, jako očkování. ale v konečném důsledku mě nikdo nepřesvědčí, že je kouření zdravé.
v neposlední řadě stojí také peníze, a pro kuřáka 20-ti cigaret denně to dnes představuje cca -2.000 Kč. a přitom samozřejmě fňuká, že je drahota a že nemá na živobytí... Důležitější je ale NESVOBODA, zotročení tou blbou trubičkou, bez níž se člověk cítí nesvůj, nervózní... jakoby to bez ní nešlo.
upozorňuju, že jsem byl kuřák, ale skončil jsem v roce 1990. protože jsem chtěl a našel jsem si motivaci.
od té doby jsem samozřejmě kouřil, ale vždy už buď z legrace/řídké nostalgické nálady, v podstatě už s nechutí, nebo z hlouposti, když se člověk přiopije (a druhý den mu pak je o to hůř -vyzkoušeno). proč asi? že by neměl ten cigaretový kouř opravdu žádné toxické účinky na organismus?
nemám nic proti tomu, ať si kuřáci svobodně kouří - ale: 1) ve svém soukromí, pokud tam tím nikoho neobtěžují (rodinu, souseda relaxujícího na vedlejším balkoně) 2) na veřejnosti jen na místech k tomu určených, a ne nekuřákům bezohledně pod nosem, když si chtějí v hospodě pochutnat na dobrém jídle či pití 3) za předpokladu, že si na své léčení připlatí ve vyšším zdravotním pojištění. to poslední by šlo i formou daně z cigaret, ale ty peníze by měly jít právě do léčebných zařízení, a ne jinam... jen tak do společného koše.

170673

16.9.2008 0:15

RE: Kouřit je zdravé!

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 170673

>...nemám nic proti tomu, ať si kuřáci svobodně kouří - ale:
>1), 2), 3)...
---------------
Tady se všech bodech shodneme. Ale o tohle by právě muselo jít všem lidem a navzájem. Kuřáci musí respektovat nekuřáky, ale také obráceně. Problém nastal, že se vytvořila skupina militantních nekuřáků a svezli se na "módní" vlně strategie vlády k nastolení totality. Postupné ovládnutí lidí soustavným zastrašováním (v tomto případě škodlivostí kouření) k vychovávání poslušných ovcí. A jak lze pozorovat ve zdejší diskuzi, tak se jim to náramně daří.

170685

16.9.2008 2:38

RE: Kouřit je zdravé!

Saša 74.?.?.?

Reakce na 170673

Kuřák zaplatí nejen podstatně vyšší daně, ale ve prospěch nekuřáka v průměru i dříve zemře a ušetří tak nejen důchodové zabezpečení, ale také asi 2 roky zdravotní péče, která je nejdražší právě poslední léta před smrtí. Snad z toho důvodu po léta různé vlády kouření podporovaly. Do sedmdesátých let se v USA kouřilo v kinech, výtazích, nemocnicích a operačních sálech, potravinářských obchodech a prostě zcela všude. Vzhledem k chorobám potencionálně spojených s kouřením (oběhová onemocnění a rakovina mají rychlý průběh) a skutečnosti, že každé umírání i ve 100 letech, je z hlediska zdravotního pojištění nejdražším obdobím života, tvrzení o připlácení zdravotního pojištění je mylné.
Zdá se, že stát po vzoru mafie nahrazuje příjmy z daní z tabáku „hernami“ a losy.

Pan 85, by neměl kouřit ani občas, kouření je jako umět jezdit na kole, ani jedno se nezapomíná a bývalí kuřáci láskyplně vzpomínají na kouření po celá desetiletí a především proto si musí zdůvodňovat své rozhodnutí. Odpovídal jsem podobně na podobný příspěvek již zde.

170691

23.9.2008 13:32

RE: Kouřit je zdravé!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 170691

zde je logická chyba! díky o 2 roky dřívějšímu úmrtí sice zdavotnictví ušetří za poslední dva roky života kuřáka, ale neuvažujete, že v předešlých dejme tomu 30 letech je kuřák mnohem nemocnější a častěji u lékaře, což se naopak prodraží. a kardiovaskulární problémy jsou jedny z nejdražších. potíže s nervy, nedokrvováním končetin (zůžení cév jako reakce na nikotin i ucpání zplodinami), astmatem a dýchacími potížemi vůbec, plus větší náchylnost k nachlazení a podobným nemocem (oslabená imunita), na to vše platí naopak nekuřáci kuřákům.
vím, že kuřák zaplatí na daních více za cigarety (bohužel ne do zdravotnictví), ale nekuřák zase utratí ušetřené peníze jinak. rozdíl je jen ve spotřební dani z tabákových výrobků. a to je právě ten adekvátní příplatek za obtěžování lidí (všude, vč. sekundárních zdravotních potíží), za nedopalky na plážích a všude po ulicích, za nemoci kuřáků, genetické zátěže atd. mimo to, jde o zbytečný dovoz jedů do země, namísto čeho by bylo možné dovážet užitečnější věci, takže by společnost byla nejen zdravější a čistší, ale i vybavenější, na vyšší úrovni.

Na kouření láskyplně nevzpomínám (opravdu! spíše jako na časy směšné závislosti). a co bych měl či neměl, to je snad moje věc, ne? [smích] člověk holt občas dělá blbosti. bez toho by nebyl člověkem, nýbrž robotem.

171357

24.9.2008 20:20

RE: Kouřit je zdravé!

Saša 74.?.?.?

Reakce na 171357

>zde je logická chyba!

Logická chyba? Vaše rozhodnutí je sice správné a Váš až nerealistický pohled na nemoci související s návykem je žádoucí, abyste zůstal nekuřákem. Zatím každý jednou zemřel a cena vzrůstá s věkem, nehledě na drahé sociální a penzijní zajištění; i umírání „sešlostí věkem“ tj. nějaké selhání je drahé a dražší než většina úmrtí byť jen spojená s kouřením . Nebudu ani rozvádět úsměvnou představu ucpání cév zplodinami nebo spojitost astmatu s kouřením ač kouření při astmatickém záchvatu nedoporučuji a vím, že po mnohaletém kouření můžete mít potíže s dýcháním zaviněné chronickým poškozením plic. Kouření je sice jedním z faktorů oběhových tedy kardiovaskulárních onemocnění, ale v tom smyslu, že s ním trpí někteří kuřáci většinou v pozdním životě dříve než nekuřáci. Po nezměnitelné genetice a věku jsou na prvním místě nezdravé stravovací zvyklosti a to nezdravé kouření je v této souvislosti na úrovni sedavého způsobu života. Pochopitelně kombinace faktorů pravděpodobnost jen zvyšuje. Máte pravdu je dobře sobecky nekouřit, ale fanatický boj proti nešvaru by se stejným „zdůvodněním“ mohl být směrován proti tomu, abyste ani neposeděl a jiné. Správně říkáte, co by vše člověk měl a neměl je snad jeho věc.

171515

3.9.2008 6:54

K názvu článku....

85.?.?.?

Přemýšlel jsem ještě nad jedním z příspěvků a měl bych připomínku k Vladimírovi, že pravdu Hitlerův zákaz kouření může být zavádějící název. To rozšířily navíc tabákové firmy, které politicky mají neuvěřitelný vliv na chod světa - skutečně až mystický.

Fakt ale je, že i já se připojuji byť závislý kuřák k tomu, že Hitlerův zákaz kouření může být zavádějící název, pominu-li tedy to, že minimálně ve vězení když psal svůj MK hulil atd. atd.

Podobnou logikou bychom mohli dospět k tomu, že když jakýkoliv zločinec řekne rozumnou věc, nejde to sdílet. Hitler byl sadopsycchopat a figurka skutečné moci... To je zjevné. Nicméně tabákové výrobky denně zabijí 14 000 lidí a ty získali klamavou reklamou nikoliv pravdivými informacemi o produktu. Tabák v minulém století zabil 100 000 000 lidí - více než všechny válečné konflikty navíc na v té době cca miliardu nemocných kuřáků, dnes 1,5 miliardy! Kde je nějaký pomník obětem tabákového průmyslu? Hitler byl zjevná zrůda a charismomanipulant. Jenže tabák pracuje v skrytu do dětských filmů dává podprahovou reklamu na cigarety, ostatně podívejte se sami jak filmaři cenzurují svá díla, aby skryly, že jsou instruktáží pro užívání tabákových výrobků zde: www.retezlasky.cz/titanic.html

Takže byť sám kuřák, jsem proti té hrozné manipulaci děcek ke kouření, mimochodem tabákové firmy drží neschopné politiky u moci, jen aby tabák byl dále potravina ač na něj ze státního rozpočtu doplácíme ročně 80 miliard korun - daně jsou 40 - takže 40 miliardami ročně doplácí občané ČR tabákovému průmyslu na jeho "podníkání", které rozhodně není fér

169613

3.9.2008 19:09

RE: K názvu článku....

supino1 213.?.?.?

Reakce na 169613

Len tak na margo...ako ste dospeli k tým 100 000 000?..obetí tabaku za minulé storočie?

169690

3.9.2008 20:55

RE: K názvu článku....

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 169613

Pane Škapíku, souhlasím s většinou toho, co i na jiných místech ve věci kouření uvádíte, s jednou podstatnou výjimkou - velmi lehce se vzdáváte vlastní osobní zodpovědnosti za svou závislost. Uznávám, že metody tabákových firem jsou agresivní a sprosté, a že útočí na děti, které ještě nejsou schopny se adekvátně bránit. Tady musí nastoupit osobní příklad rodičů. A pokud máte děti, pochybuji, že přes váš boj proti kouření jste jim jako kuřák dobrým příkladem. Závislosti se člověk zbavuje těžko, ale nemožné to není. Záleží na síle motivace.

169711

4.9.2008 6:13

RE: K názvu článku....

p 125.?.?.?

Reakce na 169711

osobni zodpovednost je nesmysl,ve vetsine zemi to vse zacina od detstvi napr. s Coca Colou a podobnymi napoji obsahujicimi kofein a dalsi drogy potom jak vite vyvoj jde pro neco silnejsiho tedy cigarety v deseti dvanacti roky potom alcohol a marihuana a dal zase neco jeste silnejsiho,litate v tom od malicka a odolat vnejsim vlivum medii a okoli kamaradi je nemozne jinak vyrustate sam,jako silu a odolnost musite mit,je myslim nad moznosti deti..

169769

7.9.2008 14:03

RE: K názvu článku....

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 82.?.?.?

Reakce na 169769

To jsou paušalizující kecy!!!
Život a jsou lidé naštěstí pestřejší, než to tady dáváte "do šuplíků"!

Jsem celý život nekuřák (cigaretový kouř a kuřáci mi smrdí) a nezávislák, jak na chlastu nebo drogách.
A nejsem sám, takových pobíhá po světě dost, takže si vliv prostředí trochu ve svých představách poopravte...

Rodiče kouřili, většina mých kamarádů taky.
Kamarádů a přátel jsem měl dost, kuřáci mě respektovali a hotovo.
Feťáci těžkého kalibru jsou maximálně v kategorii "známí".

Pro doplnění - když si někdo zahulí (nebo zbaští) marjánu, tak není feťák - marjána je jeden z nejlepších darů přírody pro lidi, ale průmyslovým gigantům (petrochemie, farmacie) se nehodila do byznysu, tak začala a pokračuje falešná kriminalizace této skvělé rostliny.

170055

3.9.2008 7:45

No hlavně, že jste si nechala vyměnit amalgámové plomby:-)

Bernard z Clairvaux 193.?.?.?

http://www.zuby.cz/clanek/2135-amalgam-nejsledovanejsi-kauza-dentalniho-sveta/

169615

3.9.2008 14:55

RE: No hlavně, že jste si nechala vyměnit amalgámové plomby:-)

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 169615

Tohle jsem si přečetl a na zbytek už neměl sílu, pokud paní věří tomuhle nesmyslu, pak je to nesmysl celý... Dle mých informací zatím není nic lepšího, jelikož tím, jak amalgám koroduje, vyplňuje místo kolem sebe a tím zabraňuje vytváření mezery kolem plomby, což žádný jiný materiál neumí. Lídé, kteří si nechali amalgámové plomby změnit za bílé, dnes pláčou a vracejí se k amalgánu... [oči v sloup]

169660

4.9.2008 18:03

RE: No hlavně, že jste si nechala vyměnit amalgámové plomby:-)

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 169660

>Tohle jsem si přečetl a na zbytek už neměl sílu, pokud paní
>věří tomuhle nesmyslu, pak je to nesmysl celý...
------------
Jindro, nemůžeme posuzovat zásady rozhodování jiných a šmahem někoho odsoudit. Člověk si vypěstuje důvěru v lékaře a očekává tu nejlepší péči. Proč taky by mi měl doktor ublížit, on mne jako zákazníka potřebuje! Pacient si přitom neuvědomuje, že kšeft je kšeft a podvodníci existují v každém povolání. Když není dostatek pacientů, tak se vytvoří podmínky. Vyvolat strach a nastanou v ordinaci fronty! Až teprve nyní - v době internetu - si člověk může udělat vlastní průzkum a rozhodnout se, co je "in" a co je lepší? V Kanadě vypustili stejné strašidlo někdy v počátcích 80-tých let. I já jsem tehdy uvažoval o výměně plomb, ale nicméně z pohodlnosti jsem tu myšlenku zahnal. Chodím k zubaři až když musím.

169839

4.9.2008 19:13

RE: No hlavně, že jste si nechala vyměnit amalgámové plomby:-)

hestroy 90.?.?.?

Reakce na 169839

Jo, máte pravdu, Mirdo. Já jsem si to nakonec přečetl [smích] Inu, mám nějaké pochybnosti o těch statistikách... Ale jinak, proč ne... [mrknutí jedním okem]

169842

3.9.2008 7:53

Z toho vyplyva...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 81.?.?.?

ze aby jste se vyhnuli vlivu tabakovych firem a jejich pochybne kvalitnim cigaratem a zaroven si udrzeli zdravi,tak je treba kourit rucne delane kvalitni doutniky a nebo mit dymku s velmi kvalitnim tabakem [mrknutí jedním okem]

169616

3.9.2008 8:17

fajcenie/HIV a podobne

android 78.?.?.?

Nedavno som cital, ze HIV nie je nebezpecny virus, ale nebezpecny je liek ktory vyraba (udajne) ta ista firma, ktora tento virus vyrobila (a je vraj zvlastne, ze tabletky na tento virus vynasla v tak kratkom case).
Teraz zase citam,ze fajcenie nie je skodlive.
Suhlasim s tym, ze exhalaty z aut,busov,lietadiel,zavodov,sprejov su skodlive.
Nesuhlasim vsak s tym, ze fajcenie nie je skodlive, lebo nie je prirodzene.

169618

3.9.2008 19:15

RE: fajcenie/HIV a podobne

supino1 213.?.?.?

Reakce na 169618

Kedy ste ..."prvý raz" čítali niečo o HIV? Fajčenie je škodlivé....súhlas...a čo všetko okrem toho?...o tom sa nedočítam...proti tomu nie sú zákony..

169691

3.9.2008 20:12

RE: fajcenie/HIV a podobne

Jiří Koubek 88.?.?.?

Reakce na 169618

>Nedavno som cital, ze HIV nie je nebezpecny virus, ale nebezpecny
>je liek ktory vyraba (udajne) ta ista firma, ktora tento virus
>vyrobila (a je vraj zvlastne, ze tabletky na tento virus vynasla
>v tak kratkom case).

A nějaké další pohádky na dobrou noc nemáte?

169703

4.9.2008 6:18

RE: fajcenie/HIV a podobne

p 125.?.?.?

Reakce na 169703

..dam na to krk ze HIV je neco co uteklo z laboratori nebo pri pokusech,protoze tvrdit ze opice nedavno slezla se stromu kousla nekoho do pr.... a nakazila ho/proc to neudelala drive?/ uvitam nejaky zasveceny informaci,vsude se mlci...

169770

4.9.2008 9:33

RE: fajcenie/HIV a podobne

Jiří Koubek 88.?.?.?

Reakce na 169770

S rozšiřováním civilizace do džungle došlo ke střetu lidí a opic, v nichž byla "zásoba" tohoto viru. Prvními nakaženými byli kráječi masa, kde se krev opis dostala do styku s oděrkami na kůži. S urbanizací v 50. letech se nakažení přestěhovali do lesa a tam se virus šířil díky prostituci. Pak už bylo jen otázkou času, kdy si nějaký západní turista přiveze tuto památku na dobrodružství v Africe domů.
V uzavřených komunitách nebylo takové přesouvání a šíření možné, navíc k rozpoznání viru HIV jsou třeba pokročilé metody diagnostiky, navíc lidé umírají na zcela běžné choroby, tudíž nic podezřelého na tom taky není.

169789

4.9.2008 10:53

RE: fajcenie/HIV a podobne

hestroy 90.?.?.?

Reakce na 169789

Výtečně, pane Koubku, konečně poslali z ústředí někoho, kdo alespoň nemele obvyklé nesmysly. Vy jste jen neinformovaný... Vakcína proti žloutence, kterou byli očkováni homosexuálové v USA byla super. Škoda jen, že se najednou mezi nimi objevil stejný virus HIV, jako mezi domorodci, kteří byli také očkováni. Pokud nevíte o problémech s očkováním, zkuste si najít nějaké materiály. Je toho mnohem víc, pokud víte, co všechno obsahovala vakcína proti obrně, tak byste se divil. Ale jak říkám, snažíte se, to je dobře, takže ještě nějaké to samostudium a budete na Zvědavci jako jeden z plnohodnotných diskutérů... [smích]

169800

4.9.2008 14:34

RE: fajcenie/HIV a podobne

Jiří Koubek 88.?.?.?

Reakce na 169800

HIV virus je velmi zákeřný, v počátečních stádiích se takřka neprojevuje, je schopen být ve spícím stavu mnoho let a i přesto je dost nakažlivý.Rizikovější skupinou jsou homosexuální páry, proto je počet přenosu mezi nimi vyšší (ve skutečnosti jsou nejohroženější heterosexuální ženy).
Cosi o viru HIV v očkování proti žloutence je zcela zcestné (nějaké relevantní odkazy by neuškodily), teorie OPV AIDS je vědeckou obcí taky považována za velmi málo pravděpodobnou, viz. "...it can be stated with almost complete certainty that the large polio vaccine trial... was not the origin of AIDS"
Ovšem ještě směšnější jsou teorie ohledně laboratorního vzniku viru HIV, stačí si uvědomit historické souvislosti (doporučuji zaměřit se na objev reversni transkriptasy), design proteinů nezvládneme ani se soudobou počítačovou technikou, nemluvě o 50. letech.

169822

4.9.2008 19:15

RE: fajcenie/HIV a podobne

hestroy 90.?.?.?

Reakce na 169822

Ale jistě víte, že je ten virus patentovaný... [smích]

169843

4.9.2008 23:01

RE: fajcenie/HIV a podobne

Jiří Koubek 88.?.?.?

Reakce na 169843

To netvrdím, to tvrdí mš, já to považuji za dezinformaci.

169861

4.9.2008 15:59

RE: fajcenie/HIV a podobne

85.?.?.?

Reakce na 169770

Virus HIV je patentován v USA - někde na webu lze nalézt link...

169834

4.9.2008 16:33

RE: fajcenie/HIV a podobne

Jiří Koubek 88.?.?.?

Reakce na 169834

Další dezinformace. Pokud vím, nedá se patentovat to, co vyrobila příroda sama - ovšem modifikovaný klon HIV se patentovat dá (a taky patentovaný je).

169836

4.9.2008 20:33

RE: fajcenie/HIV a podobne

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 169836

Jiří na tuhle kravinu ti položím tvoji otázku:
A nějaké další pohádky na dobrou noc nemáte?
Mám pro tebe jednu:
Tak si představ, že existuje banda grázlů a psychopatů, kteří si myslí, že je naše planeta už přelidněna. A aby si ONI zachránili svoji kůži a zachovali ten svůj život parazitů, tak se shodli na tom, že na udržení životaschopnosti planety je potřeba drasticky snížit lidskou populaci a to na max.500 milionů lidí. Na tom se pracuje již od počátků dvacátého století. Pokusy byly provedeny krátce po skončení první světové války, kdy během války vznikla - pro nedostatek hygienických podmínek - pandemie chřipky. Nebyla to pandemie, ale místní náhodná a omezená nakažení. Strašák pandemie se přesto vytroubil do světa. Zachraň se kdo můžeš a preventivní očkování proti chřipce bylo najednou "in". Teď si představ, najednou z toho ta pandemie byla! Kdo se nechal naočkovat, dostal chřipku a obrovské množství jich zemřelo. Ten, kdo chřipku již měl a na vakcínu se už pro něho nedostalo - uzdravil se. Počty zemřelých si nepamatuji, ale mohu vyhledat. Odkaz mám a vím kde je, ale nebudu se obtěžovat, neboť ty na pohádky stejně nevěříš...

A tuhle znáš? Bylo, nebylo...v rodině německého bankéře jménem Bauer se roku 1743 narodilo "zázračné" dítko. Pan Bauer byl nejen velmi hrdý na svého syna - kterého pojmenoval Amschel Mayer - ale také na svůj původ. Nad vchod svého bankovního domu si vyvěsil "Solomonovu pečeť", také známou jako Davidova hvězda (znáš tu historii? Král Solomon byl synem krále Davida).
Amschel byl učenlivý klučina, ale shlédl se v mamonu. Přestěhoval se do Londýna. Talentovaný byl a podvodem a krádežemi vydělal obrovské majetky, že byl schopen položit britskou ekonomiku na lopatky. Tak obrovský majetek až mu královská rodina Británie začala zobat z ruky a s psychicky labilním jedincem - jakým bezpochyby pan "baron" Rothschild byl - to šlehlo. Tento psychopat si řekl: "Teď jsem nejbohatší člověk na planetě, to znamená, že celá planeta je moje"! A usmyslel si, že se stane on jediný vládcem zeměkoule! Jiří tuhle asi znáš, tak to trochu zkrátím. Kde jsem skončil?...

Jo...rodinný klan Rotschildů se rozmnožoval s touto zrůdnou myšlenkou z generace na generaci a jak jinak než zase podvodem se vloudili pomocí agentů do bankovnictví USA - "Federal Reserve Bank", bankovníctví Británie - "Bank of England", dále založili - "Bank of Frankfurt" a "Bank of France" a tyto soukromé banky začaly najednou ovládat dějiny světa. Války vydělávají peníze zvlaště, když se financují všechny válečné strany. Tak se bude válčit...potřebujeme války, bude více peněz! A nejen to. Ve válce se vymlátí značná část lidské populace a i tohle je pro Rothschildův plán veliká výhoda. Po druhé světové válce nastala ta studená. Ta sice prachy vydělala - vráželo se do zbrojení a tím pádem vláda potřebovala ...Automaticky kráceno

169847

4.9.2008 22:34

RE: fajcenie/HIV a podobne

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 169847

- dokončení -

Ta sice prachy vydělala - vráželo se do zbrojení a tím pádem vláda potřebovala neustálé půjčky. Ale daňoví poplatníci to už nějak zaplatí i ten úrok z úroků. Co však s tou stále se zvušující populací? Daly se zákeřné hlavy dohromady. Rothschild, společně s princem Filipem - členem Britské královské rodiny - zosnovali zákeřný plán. Princ Filip najmul vražedná komanda a tam, kde mohou nepozorovaně likvidovat lidskou populaci začala se komanda prohánět na koních a masakrovat domácí kmeny Afriky jeden po druhém. Nebylo to až tak nepozorovaně. Některým domorodcům se podařilo uprchnout a začalo vyšetřování, které začalo ukazovat prstem na Britskou královskou rodinu. Tragická aféra se ututlala . viník se nenašel. Plán na snižování populace musel pokračovat, ale teď už nepozorovaně...ať není mezinárodní průser! Opět se daly zákeřné hlavy dohromady a přišly s nápadem: "Co když se nějak sníží účinnost imunitního systému na lidský organismus a lidi už i při obyčejné chřipce zemřou"? Vynikající nápad...zkusme to! Bio-laboratoře vynaložily veškeré úsilí a byla tady účinná a tichá zbraň: AIDS! A tak nemilosrdné, ale již dobře utajené vraždění africké populace pokračovalo dál a stále ještě pokračuje. A nejen tam!

Konec této "pohádky" jistě znáš a snad už pokračovat dál nemusím? [pláč]

169860

5.9.2008 19:59

RE: fajcenie/HIV a podobne

glumisek 88.?.?.?

Reakce na 169618

Strihanie vlasov tiez nie je prirodzene, preto sposobuje rakovinu pluc a hemoroidy.

Prostestujem proti ohananiu sa pojmom 'prirodzeny'.

169961

3.9.2008 9:10

Velmi zajímavý článek

jean.laroux jean (tečka) laroux (zavináč) seznam (tečka) cz 217.?.?.?

Článek je zajímavý z jednoho pohledu. Ukazuje jak lze krásně selekcí informací obrátit to oficiální v konspiraci a naopak. Tak jak to tedy je ? Mají pravdu ty výzkumné ústavy a lékaři, kteří prokazují škodlivost kouření nebo všichni lžou a pravdu mají ti druzí ? Co si mám vybrat ? No vyberu si to čemu CHCI věřit. Přání otcem myšlenky. Jsem kuřák a tak si zdůvodním svou závislost abych byl tak nějak vnitřně v pohodě. Takhle si lze krásně najít argumentaci pro zdůvodnění mé nevěry .. Máme to v genech že pánové ? [mrknutí jedním okem] Když budu chtít tak si selekcí určitých názorů koketujících s filosofií zdůvodním svou zálibu v prostitutkách, nošení kožichů či cokoliv jiné. Přejeme si my tady mezi těmi co hledají alternativní informace také něco ? Přejeme si být výjiměční ve svých názorech a tak jsme oponenty vůči všemu "oficiálnímu" ? Co si PŘEJEME a čemu na základě svého přání VĚŘÍME ? Myslím, že podobnému sebeobvinění z paranoidního kospirativismu už čelil asi každý z nás. Myslím, že tato sebereflexe je zdravá. Není až tak podstatné zda-li je "PRAVDOU" to čemu věřím nebo to proti čemu se stavím. PRAVDA je v rovině subjektivního vnímání relativní a OBJEKTIVNÍ pravda je ztěží poznatelná. Podstatné je aby existovalo spektrum alternativních pohledů, mezi kterými si svobodný občan může hledat svůj postoj. Podstatné je aby ŽÁDNÝ z názorů nebyl "svatý a nedotknutelný" a mohl být podroben kritice ze všech možných úhlů pohledu.
.........................................................
Co se týče kouření .. v článku může být napsáno cokoliv ale já z vlastní zkušennosti vím jak se kouření odráží na mém zdraví. Jsem notorický přestávač takže vím jak se cítím a funguji v období kdy kouřím a kdy jsem zarytým nekuřákem. Proto článek beru s velkou rezervou [cool]

169619

3.9.2008 9:40

RE: Velmi zajímavý článek

pietroo 194.?.?.?

Reakce na 169619

Nedával bych takový důraz na "subjektivní víru". Prostě kouření může mít na něco pozitivní vliv a na něco negativní. Těžko bude mít asi jen negativní. (I když těch negativních bude asi víc.) Závisí to od rychlosti tepu, podle typu člověka, musel bych se zeptat, zapomněl jsem to. Samozřejme je hodně na mne, co si v sumě čísel dat vyberu, jak těm číslům porozumím, musím je nějak interpretovat. Osobně nekouřím a nikdy jsem nekouřil. [smích]

169624

3.9.2008 10:09

RE: Velmi zajímavý článek

jean.laroux jean (tečka) laroux (zavináč) seznam (tečka) cz 217.?.?.?

Reakce na 169624

Máte pravdu. Vždy když začnu znovu kouřit je to pro mě silně pozitivní zážitek. Také proto nezůstane jen u jedné. Nikotin jako droga určitě ovlivňuje subjektivní vnímání života i pozitivně. Až postupem času přichází problémy s dechem a jiné vedlejší příznaky které se projevují negativně, např. všechny ty peníze co na to padly [chechtot]

169628

3.9.2008 18:27

RE: Velmi zajímavý článek

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 169619

Naše ego je, jak známo, velmi rafinované ve vymýšlení důvodů na obhajobu svých závislostí , a ze všech drog zejména nikotin zvyšuje tuto jeho schopnost (zbystří mozek, umlčí cit). Je velmi jednoduchý způsob, jak ho usvědčit z "konspirace" - nedat mu to, co chce, na čem je závislé. Pak ztratí glanc a začne zuřit. Jasně se to projevuje i v průběhů debat na téma kouření. Na objektivní pravdu bohužel nedosáhneme, dokud jsme subjekty. Ale můžeme poznat, kdy lžeme sami sobě, abychom vyhověli závislostem svého ega. Nesmíme se ale divit, když nám chytré ego, povzbuzené nikotinem, bude při tom házet klacky pod nohy.

A kuřákům vzkazuji: je to vaše věc, jaké důvody si vymyslíte na obhajobu toho, že ničíte zdraví sami sobě. Vaše svoboda ničit se ale končí u mého práva nenechat se ničit. Pokud nejste ochotni přestat ohrožovat okolí dobrovolně, musím bohužel podporovat legislativu, která vám v tom zabrání.

169685

3.9.2008 19:30

RE: Velmi zajímavý článek

supino1 213.?.?.?

Reakce na 169685

nevozím sa v lietadle, nemám problém prejsť zopár km aj peši, po svojich....som za legisletívu, ktorá zakáže lietadlá ako také...a treba zrušiť aj autá..legislatívne zakázať.
Súhlasíte??

169693

3.9.2008 19:36

RE: Velmi zajímavý článek

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 169693

Ano, taky bych se bez nich obešel. Ale nevidím souvislost s kouřením.

169696

3.9.2008 21:48

RE: Velmi zajímavý článek

lucifuge 85.?.?.?

Reakce na 169685

Tak jako všechno přehánění, silné kouření škodí. Ale dnes je to nasazování psí hlavy. Za všechno může kouření. Viník je stanoven, všichni jsou spokojeni. To, že automobilismus škodí daleko více, nikoho netrápí. Všichni přece chtějí jezdit. Pominu-li zběsilé drancování přírody kvůli naftě a riziků jejího převozu (třeba tankery), mohu zmínit jen počet úmrtí a trvalých zdravotních následků po haváriích. Dýchat zplodiny je jistě úžasný zážitek a také dobrý počin pro životní prostředí. Tabák je proti tomu celkem nic s výjimkou silných kuřáků, stejně tak škodlivý jako ovšem přežírání se celkem čímkoliv - alkohol (také jsme daleko víc tolerantní), sladké, veškeré maso ve velkém konzumované. Dá se pokračovat. Ale proč, příčinu zla jsme pojmenovali - kouření.

169719

4.9.2008 6:23

RE: Velmi zajímavý článek

p 125.?.?.?

Reakce na 169719

presne,jde o represi lidi kteri se nemohou branit,ktera se rezrusta do represi treba na hranicich /osobni ponizujici prohlidky atd.potom policejni razie,kontroly vseho druhu a to vse se umocnuje a zdokonaluje z Usa...vnutit kazdemu ze je pod absolutni kontrolou...

169771

6.9.2008 16:34

RE: Velmi zajímavý článek

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 169685

>A kuřákům vzkazuji: je to vaše věc, jaké důvody si vymyslíte na >obhajobu toho, že ničíte zdraví sami sobě. Vaše svoboda ničit >se ale končí u mého práva nenechat se ničit. Pokud nejste >ochotni přestat ohrožovat okolí dobrovolně, musím bohužel >podporovat legislativu, která vám v tom zabrání.
--------------------
Některým lidem, kteří nikdy nezakusili "hříchu" kouření se jejich ego vyhouplo do nadoblačných výšin. Plácají se hrdě do své hrudi a křičí: "To já jsem ten silný jedinec, který nepodlehl...já jsem to dokázal, odolal a dokážu vzdorovat...Jenom ti slaboši kuřáci, ti otroci, kteří se nedokáží svého návyku vzdát...to jsou ti bezcharakterní ubožáci, kteří útočí na moje práva". A kdepak je nějaký ten respekt jeden ke druhému? Co takhle se držet zásady: "žij a nechej žít"? Souhlasím...mohou existovat bezohlední kuřáci o kterých si myslíš, že tě neustále pronásledují a snaží se vetřít do tvé blízkosti. Poradím ti - vyhni se jim, jdi si svou cestou, přestaň brblat a nemysli si, že kamkoliv se pohneš, všude jsi okamžitě obklopen těmi nezodpovědnými kuřáky! Podléháš emocím nenávisti. Vyhni se jim a ignoruj je! Ty nikdy nepřipustíš, že převážná většina kuřáků, kteří si z respektu ke druhým odejdou vychutnat to svoje cigárko do ústraní a to proto, aby neobtěžovali ostatní. Našli si v kouření zálibu, uspokojení a jistou formu meditace, tak je nechej. Ať si to vychutnají - dle tvého názoru ničí zdraví - a nepohlížej na ně jako na vrahy. Začínáš tou svojí soustavnou propagandou omezovat životní prostor jiným lidem a nahráváš tím "těm bezhlavým kravatám ve vládě" jejich záměru: "Vychovat poslušné stádo ovcí". Přemýšlej o tom a snaž se chodit vzpříma! Přestaň usilovat o to, aby bubny militantních nekuřáků přehlušily fanfáry stoupenců kouření. Ta "hra" je o něčem jiném!

170017

3.9.2008 9:16

Autorke vypáliť na čelo monogram.

Ja@ 194.?.?.?

S veľkou radosťou by som autorke osobne vypálil na čelo napríklad nadpis tohoto článku. Kvoli tomu by som bol dokonca ochotný si prvý krát v živote potiahnuť z cigarety, aby bolo čím vypalovať[chechtot]. Môžete ma tu ukameňovať, ak chcete, ale obhajoba fajčenia na zvedavcovy je niekedy až úchylná. [bliji]

KOWK

169620

3.9.2008 19:32

RE: Autorke vypáliť na čelo monogram.

supino1 213.?.?.?

Reakce na 169620

zas sa ozval niekto...čo prd vie o čom je vôbec debata

169694

3.9.2008 19:34

RE: Autorke vypáliť na čelo monogram.

supino1 213.?.?.?

Reakce na 169620

on asi NIEKTO vôbec nepochopil pointu....

169695

4.9.2008 14:51

RE: Autorke vypáliť na čelo monogram.

cunderlik vidlacky (zavináč) seznam (tečka) cz 78.?.?.?

Reakce na 169620

Klidně bych takovou (kuřáckou) úchylnost snesla...!! [chechtot] [vyplazený jazyk]

169824

3.9.2008 9:22

Kouřím a kouřit budu

Čert Rohatý 62.?.?.?

Protikuřácká kampaň, ale i jiné, jsou nástrojem, kterým je maskována realita. Toto tvrzení je nutno důsledně, ale důsledně zkoumat.

169621

3.9.2008 19:36

RE: Kouřím a kouřit budu

supino1 213.?.?.?

Reakce na 169621

NIEKTO pochopil meritum veci...alebo podstatu...ďakujem, že nie som sám

169697

3.9.2008 9:40

hráčka na bicí

panelák obama 78.?.?.?

pobaveně čtu ten članek,kdy kuřáci tíhnou ke kuřákum,opilci k opilcum, nevěrní k nevěrným, všichni se navzájem chlácholí, plácají po zádech, jací jsou to pašáci, vždyt o nic nejde. Jasně, hráčka na bicí by třeba mohla přesedlat na mlácení do tibetských mís,třeba tam najde zase ujeté, kteří se ujištují o správnosti jejich CESTY.Osvobození je v tom, že si zapálím,opiji se,ale nestávám se na tom závislákem.Ono totiž to naše tělíčko VÝHRADNĚ potřebuje právě pro tento okamžik to, či ono, takže za sebe, ač vegetarián, nekouřící, nechlastající, věrný nádherné jediné bytosti,si střihnu kus salámu, neobracím ale katolicky pokrytecky oči v sloup, že mám smrtelný hřích. [chechtot] [chechtot]

169623

3.9.2008 9:59

Kouřil jsem téměř dvacet let,

Spytihněv 83.?.?.?

asi třikrát jsem přestal, před šesti lety definitivně. A jsem rád, neboť se můj mozek již nezabývá cigaretou 24hodin denně.

Článek říká – jde o princip. Systém nás chce učinit zavislými, a za to nás pak šikanovat. Závislost je slabost. Systém nás chce udržovat slabé. Povídání o zdraví jsou až na dalším místě.

Stejně jako s tabákem, tak třeba i s alkoholem. Jsou to dvě suveréně nejnebezpečnější drogy. Tabák - co se týká rychlosti získávání závislosti, zatímco alkohol je téměř neodvyknutelný, přičemž odvykání může způsobit smrt. Dostupnost je prakticky neomezená. Systém se na obou drogách velice dobře živí, přičemž otroci systému jsou jimi oslabováni.

Obrana zákazy a sankcemi je falešná. Skutečně se lze ubránit jen tím že víme, a že se s tím naučíme zacházet.

169626

3.9.2008 11:13

RE: Kouřil jsem téměř dvacet let,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 169626

U te paní se určitě sepnul obranný mechanismus psychiky. Vubec bych se nad tím nepozastavoval. Je to přirozené.
Takže informace v článku uvedené nejsou podstatné. Jen to ukazuje na její problém.

Martyn

169637

3.9.2008 22:08

RE: Kouřil jsem téměř dvacet let,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 169626

Poněkud sobecký závěr, nemyslíte? Ty sankce tu nejsou primárně proto, aby ochránili kuřáky před nimi samými, ale nekuřáky před kuřáky. Bohužel, nekuřáci nemají pochopitelně náladu čekat, až se kuřák naučí se svou závislostí zacházet, a proto jsou bráněni zákazy a sankcemi. Ať si kuřák bojuje svůj často marný boj se svou závislostí v přísném soukromí nebo v uzavřeném kruhu sobě podobných, proč by ale měl nekuřák napjatě čekat, jestli se mu to povede?

169722

4.9.2008 9:21

RE: Kouřil jsem téměř dvacet let,

Spytihněv 83.?.?.?

Reakce na 169722

Možná to tak vyznívá, je tím však myšleno i to, že si to dokážu odepřít, či budu respektovat vůli okolí.
To však trestání nespraví.

Závislost není přece jen věcí cigaret. Je to i jídlo, televize, herny atd. Koneckonců i třeba energie. Myslíte si, že systém se chová ke svým účastníkům férově? Je to jako kdybych dal před dítě pytlík s bonbóny, a pokaždé když po nich sáhne, mu jednu vrazil…

169787

5.9.2008 4:25

RE: Kouřil jsem téměř dvacet let,

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 169787

>Závislost není přece jen věcí cigaret. Je to i jídlo,
>televize, herny atd. Koneckonců i třeba energie. Myslíte si,
>že systém se chová ke svým účastníkům férově? Je to
>jako kdybych dal před dítě pytlík s bonbóny, a pokaždé
>když po nich sáhne, mu jednu vrazil…
--------------------------------------
Perfektní odpověď Spytihněve! Málokdo z nekuřáků se na situaci dokáže podívat z perspektivy kuřáka. Až konečně tady je objektivní odpověď. Systém nekuřákům nahrává tím, že pranýřuje kuřáky a tohle je voda na jejich, nekuřácký mlýn! Ač jim to bylo kdysi naprosto lhostejné, najednou se svezou na vlně populárního "programu" vládní garnitůry. Objevil se nový výraz: "pasívní kouření"! Jako když do vrabců střelí...každý druhý nekuřák začne z ničeho nic trpět následky pasívního kouření. S opovržením a mnohdy i s nenávistí ostražitě sledují kuřáka, jako by to byl vrah připravený k útoku a davová psychóza nezná mezí. Jak např. píše devadesátka:

>Ty sankce tu nejsou primárně proto, aby ochránili kuřáky před >nimi samými, ale nekuřáky před kuřáky. Bohužel, nekuřáci nemají >pochopitelně náladu čekat, až se kuřák naučí se svou závislostí >zacházet... [chechtot] [chechtot] [chechtot] [chechtot] [chechtot] [chechtot]
-------------------
Na co musí nekuřáci ČEKAT??? A proč! Taky je "pán" ovlivněn vládní propagandou??? Jinak máš vesměs inteligentní komentáře a najednou se něco zaseklo! Jako bys s klapkama na očích jel ve - vládní garnitůrou - vytyčených kolejích (Spytihněve, tohle neplatí na Tebe. Tady reaguji na č.90). Možná se budu opakovat (celou diskuzi jsem ještě nečetl). A o čem to vůbec je? Páni politikové potřebují daňové polatníky, jinak na lidi kašlou. Sociální programy jsou pro ně velikou přítěží. "Nic nedělající" politikové se musí ukázat, že jim na lidech záleží a jak jinak, než prosazováním - pro lidi prospěšným - a "záslužným" programem. Ukázat se, že jim na lidech záleží a shrábnout tímto nové voliče. Vyvolat pocit viny u kuřáků, kteří v domění, že "ONI-to-se-mnou-myslí-dobře", se oddaně přízpůsobí stále více a více omezování. A jak už je známo - nikotin je návyková droga, tak mnozí stejně nikdy neodhodí svůj "špatný" návyk a tak mají politikové zaručeno další obrovské množství peněz plynoucích do státní pokladny. Neargumentujme nyní tím, že kuřák stejně zatěžuje více zdravotní péči, tak ať si to zaplatí. To je jenom doměnka - jedině nekuřáky prosazovaná - a přitom není zcela prokázáno jaké má souvislost kouření se zdravím. Co udělá vláda, aby si politikové udrželi svoji nadstandartní životní úroveň a potřebují na rozhazování více peněz? Oni si na svůj plat sáhnout nenechají, ba naopak, rok co rok si zvyšují plat, naloží si více - z titulu funkce plynoucích - finančních výhod. Nákladné a zbytečné služební cesty (státem pl...Automaticky kráceno

169881

5.9.2008 6:11

RE: Kouřil jsem téměř dvacet let,

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 169881

- dokončení -

Nákladné a zbytečné služební cesty (státem placená dovolená pro celou jejich rodinu), ale peníze ve statní pokladně, proti očekávání, nepřibývají. Zvyšování daní je silně nepopulární záležitost - mohou ztratit voliče! Ale máme tady tu "daň za hřích"! Daň z prodeje alkoholu a cigaret a tak rok co rok vláda ždímá další peníze z lidí, kteří - pro svůj pocit viny - se s tim už nějak zase budou muset smířit. Další, neméně podstatný důvod boje proti kuřákům je ten, že "všemohoucí" vláda si utvrzuje poslušnost svých oveček. Tady bych rád upozornil na legislativou zaručenou svobodu občanů (v Kanadě) a to tímto sdělením: "Vláda nemá absolutně žádné právo lidem něco zakazovat, ale pouze regulovat"! Proto také v prvopočátcích urputného boje proti kuřákům, kdy se rozhodovalo o zákazu kouření v restauracích a vláda se musela touto zásadou řídit, přišlo nařízení, že majitelé restaurací a hotelových zařízení si musí vytvořit pro kuřáky samostatnou a odvětrávanou místnost, jinak bude platit zákaz kouření (to bylo to regulování, nikoliv však zákaz). Tohle se uskutečnilo a několik roků také provozovalo, ale nátlak na kuřáky pokračoval dál. Vytvořily se skupiny "militantních" nekuřáků a protlačovaly absolutní zákaz kouření v restauracích. Vláda musela změnit legislativu, aby mohla nařídit "zákaz kouření", což se neobejde bez vyjádření všech zúčastněných stran, včetně veřejnosti. Připomínám, že tohle už zachází příliš daleko do omezování práv soukromého podnikání. Majitelé restaurací původně investovali do renovování a nákladné ventilace, aby splnili požadavek původního nařízení na vytvoření samostatné kuřácké mistnosti. Osobně jsem sledoval jednání legislativní komise, které bylo provázeno "militantním" nekuřákem a arogantním politikem a už předem mi bylo jasné, jaké padne rozhodnutí této "demokracie" - divadelní frašky - pod rouškou svobodné volby.

Ozvaly se pádné argumenty prezidenta místní hotelové asociace a cestovního ruchu, podložené fakturama s vyčíslením investičních nákladů původních opatření a to pro každý jednotlivý hotel, stejně tak majitelů restaurací. Jedna strana byla vyslyšena. Na řadu přichází hlas lidu. Teď si představte ten podlý a zákeřný trik politiků. Nastoupila skupina dětí 8 - 16 let starých. Každý z nich pronesl naučený krátký, ale na děcka příliš odborný proslov, jakoby vystřižený ze zdejší diskuze - názorů proti kouření (pasívni kouření, nezodpovědní kuřáci, zdraví nebezpečný zlozvyk, náklady na zdravotní péči atd.). Po každém proslovu se ozval bouřlivý potlesk "militantních" nekuřáků, sedících na balkoně přihlížejících. Závěrem onen arogantní politik oznámí všem přítomným: "Sorry gentleman", názory "proti" očividně převládly a proto začíná platit: "Zákaz kouření"! Nás...Automaticky kráceno

169884

5.9.2008 6:16

RE: Kouřil jsem téměř dvacet let,

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 169884

- skutečné dokončení -

"Sorry gentleman", názory "proti" očividně převládly a proto začíná platit: "Zákaz kouření"!
Následoval bouřlivý a neutichající potlesk "militantních" nekuřáků.

Tohle je ta svobodná země Kanada, země rozkvetlé demokracie!

169885

5.9.2008 9:20

RE: Kouřil jsem téměř dvacet let,

Spytihněv 83.?.?.?

Reakce na 169885

Mirdo, já jsem rád, že si to po mě vůbec někdo přečte. Sám se kolikrát zdráhám některé názory číst. A to i ty, se kterými souhlasím. Krásně detailně si ten marast popsal a bohužel je to tak. (Vždycky je mi z toho trochu nanic.)

169899

5.9.2008 15:57

RE: Kouřil jsem téměř dvacet let,

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 169899

>Mirdo, já jsem rád, že si to po mě vůbec někdo přečte.
>...Krásně detailně si ten marast popsal a
>bohužel je to tak.
-------------------
Pokud je to zdravá výměna názorů a bez provokací (napadání) a zacházení do extrémů, jak nám to tady ukazuje pisatel č.90 a někteří jiní, tak diskuze splnila svůj účel - vytvořit si názor. Vím, že lidé čtou a hodnotí názory jiných, aniž by se v diskuzích vyjádřovali. Vidím to v mé soukromé poště a slova uznání samozřejmě pokaždé potěší. Někdy však také zjistím nevídané a to, že jsem grázl, komunista, nácek, fašista a dostanu jednou přes hubu, až si mne dotyčný vyhledá...ale i takový nával nenávisti potěší, když si uvědomím, že to je útok z druhé strany a to mi potvrzuje, že můj příspěvek splnil svůj účel.

Tím svým sáhodlouhým příspěvkem jsem chtěl ostatním naznačit co je v pozadí toho veškeráho politického bordelu, kterému jsme vystaveni. Osobně silně souhlasím s argumenty nekuřáků, že mají právo na nezakouřené prostředí, kde si mohou popovídat a dát si v klidu oběd. To však lze řešit naprosto jednoduše. Nechat to na svobodném rozhodnutí majitele restaurace. Oddělená jídelna pro kuřáky to vyřeší a nebo označit restaurace u vchodu nápisem: kouření povoleno. Tím pádem mají nekuřáci možnost svobodného rozhodnutí a zajít jinam, kde se nekouří. Nemusí potom ofrňovat nosy a po příchodu domů okamžitě servávat se sebe oblečení a házet to do pračky, protože z toho smradu dostávají závratě.

Ta hra je ale naprosto o něčem jiném. Rozeštvávat lidi mezi sebou a potlačit právo svobodného rozhodnutí. Dát nekuřákům do rukou klacek na kuřáky a někteří toho náležitě využívají.Ohrátka se uzavírá. Dnes je to útok na kuřáky, příště na barvu oblečení, potlačení náboženských svobod a kdo ví, co jiného si politikové na nás ještě nevymyslí, jenom aby nám ukázali, kdo v zemi rozhoduje. Kuřáci se stali až příliš snadná oběť a nekuřáci jím na to naletěli! [pláč]

169945

3.9.2008 10:54

...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Obcasny pasivny kuraci su vystaveny omnoho vecsiemu riziku prave preto ze su obcasny...organizmus nevie spravne zaragaovat, na rozdiel od trvalych kde si organizmus vytvori urcitu imunitu....tak som to pocul od jedneho doktora ktoreho urcite zaplatila nejak svinska korporacia [chechtot]

169632

3.9.2008 11:11

Ľudí treba proste vystrašiť:

sxg 78.?.?.?

Do druhej scénky si zaradte aj fajčenie.
http://www.youtube.com/watch?v=28j8k3Pcbp4
Nedostávali sa kedysi cigarety, aby zabránili otrave organizmu toxickými látkamy??

169636

3.9.2008 11:31

RE: Ľudí treba proste vystrašiť:

sxgo 78.?.?.?

Reakce na 169636

PS:Milí ovčani
Ak pastierovi krava, ovca žerie na lúke nevhodnú trávu z ktorej ju zdúva, menej nadojí, potratí... tak pastier nevhodnú pastvinu ohradí a zabezpečí aby sa ovca, krava pásla len na vhodnej zdraviu prospešnej, takže dojí veľa, nepotratí a je šťastná na svojom menšom kúsku lúky. Ak sa chce pozrieť za plot, dostane elektrošok, aby vedela kde je jej miesto.

169640

3.9.2008 11:33

Velmi se omlouvám,

herbage herbage (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

že to tak musím říct, ale autorka je očividně "Kráva" a to s velkým K. Už jen ten začátek, jak si nechala vyměnit plomby, nepije sodu, ničistí si zuby pastou s fluorem(pročpa tam asi je?) a nepije sodu. Zato kouří o 106, protože se proti kuřákům spikla mocná "protikuřácká" lobby. Už jen čekám na den, kdy se dočtu, že cyklistická lobby bojuje proti ježdění auty. Kuřácká lobby, jedna z nejsilnějšách lobby světa, cpoucí do dětí to svinstvo odmala(většina kuřáků začně v dětsví, kdy jsou děti nejvíce oslabené), mající z toho jasné miliardové zisky, stát má z toho daně, lidé umírají dřív, ušetří na důchodech a co má tak asi za zájem "protikuřácká" lobby. Že by zdraví lidí? Fuj jak ošklivý záměr, pověsit, ukamenovat. Ke kuřákům jsem velmi tolerantní, byť většina mých kamarádů a známých jsou nekuřáci, i s těmi kuřáky to v zakouřeném prostředí vydržím a pokud mi někdo nekouří přímo pod nos, tak je mi to jedno. Ale tyhle oslavné snůšky nesmyslů plné jednostranné propagandy, to mi hne vždy silně žlučí.

169641

3.9.2008 13:18

RE: Velmi se omlouvám,

Karel z Čech 88.?.?.?

Reakce na 169641

Já se musím připojit. Reklama naší mladou generaci tvrdě ničí. Kdyby na děti nebylo z každého kouta 24 hodin denně útočeno všemi prostředky, že mají kouřit marihuanu, píchat si pervitin a brát drogy, tak by jistě statistiky nemusely vykazovat, že 70 % školních dětí má osobní zkušenosti s drogami. Co se v mládí naučíš,...

Drogová lobby, jedna z nejsilnějších lobby světa, cpoucí do dětí to svinstvo odmala(většina lidí začne drogovat v dětsví, kdy jsou děti nejvíce oslabené), mající z toho jasné miliardové zisky, stát má z toho daně, lidé umírají dřív, ušetří na důchodech a co má tak asi za zájem "protidrogová" lobby. Že by zdraví lidí? Fuj jak ošklivý záměr, pověsit, ukamenovat.

A to je tu ještě i alkoholová lobby. To samé v bledě modrém.

Skutečně nejlepší jedině vhodné řešení je každého již při narození očipovat a jakmile na okamžik přestane tancovat, jak já pískám, hned ho ťafnout. Jinak si ti hloupí, nezodpovědní lidé budou ke své škodě dělat, co sami chtějí. [naštvaný] [naštvaný]

169655

3.9.2008 14:14

RE: Velmi se omlouvám,

stanko74 195.?.?.?

Reakce na 169655

>Skutečně nejlepší jedině vhodné řešení je každého již při narození očipovat...

To nemyslíte vážne? Ak je tabak, prípadne alkohol, zdraviu nebezpečná droga, nestačilo by zakázať maloobchodný predaj?

169658

3.9.2008 15:08

RE: Velmi se omlouvám,

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 169658

A co takhle zakázat úplně všechno? [vyplazený jazyk]

169661

3.9.2008 20:50

RE: Velmi se omlouvám,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 169661

Jistě, než aby kuřák přestal se svou závislostí dobrovolně, tak je ochoten takto směšně argumentovat. Nejde o to, zakázat úplně všechno, ale zakázat pouze to, co není žádným "přirozeným právem" závislého, a co ohrožuje jeho okolí. Nikdo, ani kuřáci, se nepozastavují třeba nad zákazem vypouštění jedovatých odpadů do vody, a nechápu, v čem je vlastně rozdíl mezi jejich otravováním vzduchu. Zrovna tak směšná je argumentace zplodinami z aut nebo letadel a jejich stavění na roveň kouření. Auta a letadla jsou do jisté míry obecně prospěšná (nad tuto míru bych je ostatně klidně zakázal taky), kouření je čistě soukromá, výhradně škodlivá záležitost.

169710

4.9.2008 10:57

RE: Velmi se omlouvám,

hestroy 90.?.?.?

Reakce na 169710

Dobrý argument... Až na to, že já nekouřím... Ale rozhodně si nemyslím, že když už tabák na zemi, je, že bychom ho měli vyplevelit a spálit jednou pro vždy a vytvořit ideální sterilní společnost bez alkoholu, drog, sexu a rock'n'rollu. To není můj ideál... [velký smích]

169802

3.9.2008 23:34

RE: Velmi se omlouvám,

stanko74 213.?.?.?

Reakce na 169661

>A co takhle zakázat úplně všechno?
Mne by stačilo (a pomohlo), keby bolo zakázané len to, čo je primárne určené na masové poškodzovanie zdravia ako aj na štátne a korporátne okrádanie založené na drogovej závislosti.

169732

3.9.2008 15:19

RE: Velmi se omlouvám,

Karel z Čech 88.?.?.?

Reakce na 169658

>>Skutečně nejlepší jedině vhodné řešení je každého
>již při narození očipovat...

>
>To nemyslíte vážne? Ak je tabak, prípadne alkohol, zdraviu
>nebezpečná droga, nestačilo by zakázať maloobchodný predaj?

Vy nejste vůbec podnikavý. Uvažujte rozumně. Když zakážete prodej, tak jak budete z prodeje vybírat daně? Takhle člověk zaplatí kromě normální DPH ještě vysokou zvláštní daň a navíc pokutu, že si grogu koupil a že ji užívá. Samozřejmě mu lze dát i přirážku na zdravotní pojištění.

Lidi dnes jsou mazaní vykukové. Když chcete prodat, tak je musíte hodně a nákladně přesvědčovat, že tu věc potřebují. Výhodnější je zákonem používání věci zakázat nebo omezovat a pak o to bude velký zájem a lidé zaplatí cenu, jakou si řeknete.

Zdraví nebezpečná droga? A co podle vás dnes není zdraví nebezpečné? Na nic takového si nemohu vzpomenout. Nejen voda (nebalená) i vzduch dnes škodí zdraví. Zanedlouho i vzduch se bude lidem prodávat balený, aby se na něm dalo vydělat. Koupíte si balený vzduch a přestane vám vadit, že vedle vás někdo kouří.
[chechtot]
Pro jistotu vám doporučuji ještě jednou si pomalu přečíst, co jsem v předchozím příspěvku napsal.

Jinak jako kuřákovi se mi článek líbí. Potvrzuje, co ví i každá zdravotní sestra na plicním oddělení nemocnice - že na rakovinu plic umírá víc nekuřáků než kuřáků. Zauzené plíce nejsou tak náchylné na chytání různých neřádů ze vzduchu. (Navíc i ta rakovina má hlavní příčinu ve stresu, jako velká část civilizačních nemocí.)
To je podobné jako se žloutenkou. Úzkostlivě čistotný člověk žloutenku chytne mnohem snáz, než člověk na všelijaké bacily zvyklý. Ten čistotný neměl potřebu vytvořit si na bacily imunitu - není na to trénován.

169665

3.9.2008 23:23

RE: Velmi se omlouvám,

stanko74 213.?.?.?

Reakce na 169665

S vašim predošlým príspevkom v zásade súhlasím, iba sa mi nepozdáva čipové riešenie, keď sa ponúkajú jednoduchšie možnosti. Veď máme mechanizmy, ktoré umožňujú stiahnutie "životunebezpečných" čínskych zubných pást alebo hračiek z pultov, ale s masovým vrahom úbohých závislých fajčiarov bojujeme prostredníctvom tabuliek so zákazmi. [mrknutí jedním okem]

Kadejakí sráči pretláčajú zákony na ochranu nefajčiarov, prečo nechránia fajčiarov pred tabakom? Riešnie je pritom úplne triviálne.

Som si istý, že chápete aké výhody ponúka masové fajčenie štátnej kase, tabakovému a farmaceutickému priemyslu. Chcem len poukázať na pokrytectvo ľudí, ktorí problematiku fajčenia riešia bez toho, aby v prvom rade kritizovali legálnu distribúciu.

Mimochodom som dlhoročný fajčiar a článok mi tiež ulahodil, akurát nepoznám žiadny iný tovar, ktorý sa bežne predáva a na krabičke má napísané "vychutnajte si lahodnú chuť...ale rátajte s tým, že vás a vaše okolie zabije!"

169731

3.9.2008 19:30

RE: Velmi se omlouvám,

herbage herbage (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

Reakce na 169655

Tak právě díky zdravému rozumu ta mediální masáž tabákových firem pomalu končí a zakazuje se, kde se dá. Já jsem všeobecně proti všem reklamám, protože jsou založeny na klamu, ale momentálně se bavíme o kouření. Tím že je něco zakázané, tím naopak stoupá u dětí obliba, jak říká známé pořekadlo, zakázané ovoce nejlépe chutná. A tak mladé děti kouří, kašlají a dlouze se učí šlukovat, jen aby měli lepší image mezi spolužáky. Toto je typické pro děti kolem 12-14 let, 25.stupeň základní školy. Dříve jsou děti náchylné na jiné reklamní bludy (Tamagotchi, Pokémon, hokejové kartičky, co je zkrátka v módě), ale ty nejsou krom vyprázdněných peněženek rodičů zdraví nebezpečné. Cigarety značí vzpouru rodičům či jiným autoritám, nezávislost dítěte. Říká, podívejte, kouřím, už jsme dospělí a samostatný člověk. Tímto si projde každý dospívající a vyrovná se s tím po svém, já se obešel bez cigaret. S přibývajícím věkem dítěte začíná alkohol s partou kamarádů(třeba já), někdo začne tvrdší drogy, zde se mladý člověk nachází ve fázi zkoušení a zkoumá vše co je zakázané. Dobré je brzy se přepít a následně pozvracet(mně se stalo hned poprvé), to člověka poučí a začne pít s mírou. Postupem času to člověka omrzí a lidí skutečně závislých na alkoholu je jen pár jedinců ze sta(každodenní pití). Zato cigarety neomrzí, je to celoživotní závislost. Člověk se rozhodne v mládí jako nesvobodný a za svojí blbost slabší jedinci pikají celý život. Jednak finačně, jednak zdravotně. Kouření není nic, co by mi vadilo. Sám když je příležitost, tak si dám dobrou vodní dýmku. Ale nesmí to být trvalá závislost, protože je to určitá nesvoboda člověka, která se projeví, jakmile nedostane svojí pravidelnou dávku nikotinu. Takto se liší od alkoholu, kde ke skutečné závislosti sklouzne jen minimum lidí(nutno říct, že tato závislost má mnohem destruktivnější účinky na člověka). Co já chci je, aby byl mladý člověk postaven před svobodné rozhodnutí. Ilustruji na příkladě. Učte od mala dítě o všem co stojí v Bibli a i ve 20 tomu bude věřit, řeknětemu ve 20 poprvé o neposkvrněném početí, ženě ze žebra a podobných nesmyslech a vysměje se vám do obličeje. Stejně tak se zeptejte kuřáků, jestli by s dnešnímu zkušenosti začali kouřit a odpoví NE. Autorka se zkrátka nedokáže srovnat se svojí závislostí a hledá trpané výmluvy, to je celé.

169692

3.9.2008 19:45

RE: Velmi se omlouvám,

supino1 213.?.?.?

Reakce na 169655

veľmi správne....hmm, ale kto nahradí tie príjmy??..no, očipované stádo dostane daň z čipu..xexe

169699

3.9.2008 20:44

RE: Velmi se omlouvám,

panelák obama 78.?.?.?

Reakce na 169655

ještě malý dodatek--jelikož KAŽDý z nás natahne brka,ti hloubavější si během života kladou otázku,co potom.Ověřené informace dávají špatnou zprávu materialistickým závislákum na čemkoliv ,/cigára, chlast, prachy, majetek/.Kašlou tudíž na pruvodce /povrchní, ale vtipný seriál na ČT2 MRTVÍ JAKO JÁ/ a motají se kolem hospod, ALE jelikož nemají tělo, NEMOHOU ukojit svoje zažrané zvyky a tudíž trpí. Rozumné je, si občas něco dopřát, ALE OVĚŘIT si občasným abstákem, co to se mnou dělá.AŽ škytnu a odporoučím se,JAKO KDYŽ NAJDU --NEZÁVISLOST, [cool]

169709

3.9.2008 12:04

Krásny článok

stanko74 195.?.?.?

Som fajčiar... a preto milujem podobné nezmysly. Lichotia môjmu egu a potláčajú moje komplexy zo slabej vôle, keď sa mi nedarí seknúť s fajčením. [velký smích]
Nerobím si ilúzie o škodlivosti fajčenia (prial by som autorke vidieť moje ranné hlieny), ale pokiaľ sú údaje čerpané zo serióznych zdrojov a výskumov, článok vypovedá o využívaní účelovej propagandy a pokrytectve kompetentných v oblasti starostlivosti o zdravie.
Totiž, ak dokážu "zákonodarcovia" legislatívne ošetriť ochranu zdravia obyvateľstva trestno-právnym postihom za užívanie drog alebo za predaj zdraviu škodlivých tovarov, ako je možné, že tak nebezpečný materiál (oficiálne) sa bežne nachádza na pultoch obchodov? Veď celý problém s diskrimináciou tej alebo onej strany by sa dal elegantne vyriešiť zákazom predaja tabakových výrobkov. Skutočne by naša ekonomika skolabovala, keby do štátnej kasy prestali prúdiť peniaze z predaja tabaku alebo tu ide o premyslené, štátom podporované, zotročenie vôle slobodných ľudí, rafinované okrádanie (aké sú výrobné náklady na jednu krabičku cigariet) cez spotrebnú daň a fabriku na masovú výrobu kripľov závislých na zdravotníctve? Uvedomujú si naši "najmúdrejší", že drvivá väčšina fajčiarov začína s touto drogou v detskom veku, kedy sú neschopní posúdiť dopad svojho jednania a jediné čo ich má chrániť, sú ceduľky so zákazom fajčenia a zákazom predaja cigariet mladistvým.
Pre mňa osobne je každý protifajčiarsky agitátor, ktorý navrhuje čiastočné riešenia, bez toho aby nehovoril o plošnom zákaze predaja tabakových výrobkov, úplný idiot alebo pokrytec.

169643

3.9.2008 19:55

RE: Krásny článok

supino1 213.?.?.?

Reakce na 169643

o tom pokrytectve alebo idiocii by sa dalo dlho písať....prečo len tabak?..prečo nie aj alkohol??...ešte pár rokov a bude to rovná stovka, čo skúsili amíci. Kam sa dostali? Máme málo mafiánov?...tak ich podporíme...hehe

169700

3.9.2008 12:06

Dvě možná vysvětlení

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Autorka má zřejmě speciální genetickou výbavu. Pro nás, obyčejné lidi, je 3-4 benzpyrén (jedna z lahůdek, hojně obsažených v cigaretovém kouři) brutální karcinogen. Autorku však léčí a prodlužuje jí věk. Také obyčejný oxid uhelnatý (pro normální lidi jedovatý) je pro její krevní oběh pochoutkou. Asi byla ke kouření stvořena nebo se k němu evolučně vypracovala. Ano, to je velmi pravděpodobné.

A druhá alternativa? Autorka bere za podobné články tučné honoráře od Philip Morris. Ovšem to je velmi nepravděpodobné, že? [chechtot]

169644

3.9.2008 12:09

preco nemame radi fajciarov

jozo 82.?.?.?

ja vam to poviem velmi jednoducho.aj napriek tomu ze clanok je velmi pekne napisany,to preco sa z fajciarov robia "stvanci" a ludia ich mozno neznasaju je,pretoze mne ako NEFAJCIAROVI vadi ignoracia fajciarov,kt fajcia v restauraciach kde ludia jedia (tiez asi nebudes stolovat na benzinke,alebo na skladke horiacich pneumatik ze) a svojou cigaretou vedia zamorit celu miestnost,ak nie aj vacsi priestor a ten SMRAD ostatnym vadi! neschopnost si po sebe upratat spaky.valaju sa vsade po ulici,v trave,v popolniku kt sa vysypava raz za cas.ides do podniku si posediet s kamosmi a prides domov napachnuty cigaretami ze veci mozes hodit rovno do pracky.
to ci to sposobuje rakovinu a rozhodnutie fajcit je ciste vasa vec,ale aroganciu fajciarov naozaj nenavidim.to je ten dovod preco SOM PROTI.FAJCITE SI VO VYHRADENYCH PRIESTOROCH A NEOPRUZUJTE TYM SMRADOM ostatnych ludi kt nemaju zaujem dychat sivy hnus...

169645

3.9.2008 20:06

RE: preco nemame radi fajciarov

supino1 213.?.?.?

Reakce na 169645

ja neznášam aroganciu ako takú...hmm? vy len tú fajčiarsku?...(čo znamená opruzovať?).. ako som spomínal, v aute nefajčiara sa ani nepýtam, nefajčím (vlastne aj v svojom výnimočne)...v meste na ulici špaky hádžem do koša...tak kde je problém?...boli časy...od 12:00 do 14:00 sa nefajčí, podávajú sa jedlá...rešpektoval som...v čom som teda taký zlý??

169702

3.9.2008 12:09

Je pěkné

Blue litr (zavináč) seznam (tečka) cz 77.?.?.?

jak tu mnozí autorce nadávají, ale ona v článku uvádí konkrétní čísla, konkrétní argumenty, ne nějaké propagandistické plky jako oni či protikuřáčtí bijci.
Což svědčí o úrovni diskutujících. Být sprostý bez argumentů umí každý hlupák.

169646

3.9.2008 12:53

RE: Je pěkné

Ja@ 194.?.?.?

Reakce na 169646

Človek v podstate ani nemôže byť objektívny. To len tak medzi rečou.
A mne sa nadávať chcelo. Toto JE politicky nekorektný web, alebo nie. A mne tento článok za viac nestojí. Občas je lepšie ísť von na vzduch (najlepšie čerstvý horský) a potom písať články o fajčení.
Demokracia je krásna vec, ale propagáciu inhalácie nikotínu, dehtu a pod... by som normálne postihoval. Vymenil by som to za popieranie holokaustu hihi [chechtot] . Na nútené prace s vami a pri tom do úst guču cigariet, až budete zelení [oči v sloup].

169648

3.9.2008 20:22

RE: Je pěkné

supino1 213.?.?.?

Reakce na 169648

ak niekto spomína súčasne, bez vysvetlenia, demokraciu a holokaust, a k tomu primieša fajčenie? Je to jasné, nevie o čom píše...(rád sa počúva, rád o sebe číta)...

169704

3.9.2008 21:24

RE: Je pěkné

Blue litr (zavináč) seznam (tečka) cz 89.?.?.?

Reakce na 169648

Obávám se, že nechápete jisté pojmy. Politicky nekorektní neznamená být nevychovaný hulvát.

169715

3.9.2008 15:10

RE: Je pěkné

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 169646

Tím máte na mysli ten jeden z příspěvků, kde je očastována krávou? Nebo jen tak paušalizujete? [oči v sloup]

169663

3.9.2008 21:22

RE: Je pěkné

Blue litr (zavináč) seznam (tečka) cz 89.?.?.?

Reakce na 169663

Jistě. Základ diskuse je debata o názorech diskutujících na určitou věc. Pro zůčastněné to může být zajímavá možnost vidět danou věc z jiného úhlu. Tím že o někom řeknete (toto je příklad, nemyslím vás osobně) že je kráva či cokoliv jiného, nediskutujete o tématu, ale jen urážíte druhého kvůli tomu, že má jiný názor než je ten váš a který se vám líbí. To umí opravdu každý trotl.
Konkrétně - ta paní tam rozebírá čísla, která používají militantní nekuřáci ke své štvanici. A ukazuje že ta čísla jsou minimálně zmanipulovaná, ne-li přímo lživá. Nemám pocit že bránila či preferovala jakkoliv kuřáky.
Načež je vskutku konstruktivně nazvána krávou.

169714

4.9.2008 11:03

RE: Je pěkné

hestroy 90.?.?.?

Reakce na 169714

Takže nakonec nejde o všechny přispěvovatele? [vyplazený jazyk] Ano, nějaká pravidla jsou rozumná, ale mně ten konkrétní příspěvek tolik neurazil. Prostě je to příspěvek zapřísáhlého nekuřáka. Kuřáci se také nekuřáků neptají, jestli jim vadí, že jim zahulí celou hospodu... Nevím, prostě to bylo asi od srdce...

169803

4.9.2008 12:27

RE: Je pěkné

herbage herbage (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

Reakce na 169803

Zkusím zde trochu osvětlit svůj příspěvek. Dotyčnou jsem nazval "kráva" kvůli úvodnímu odstavci. Naletěla hysterii kolem amalgánových plomb, přičemž zdravotní závady jsou neprokazatelné, amalgánové plomby jsou desetiletí používané, nejlépe vydrží a kouší a jedinou jejich nevýhodou je nízká cena. Proto radši doktoři nabízí drahé bílé plomby z bůh ví čeho, které se časem vydrolí a můžete jít znova. To samé zubní pasty s fluorem. Nevím co se kde dotyčná dočetla, ale fluor má vysoce pozitivní efekt na zubní sklovinu. Citace:"Fluoridy se rychle zabudovávají do zubní skloviny, zabezpečí její remineralizaci a chrání před vznikem kazu." Je to z vysoce uznávané zubní pasty lacalut, která dělá pasty pro lidi s citlivými zuby. Takže člověk, který se tak úzkosltivě bojí o své zdraví a kouří, tak takový člověk to nemůže myslet se svým tělem upřímně. Proč asi vrcholový sportovci nekouří, proč nekouří nemocní lidé? Krom už výše uvedených nesmyslných statistik, dorazila mě věta, že stejně nejde poznat, jestli plíce mrtvého člověka náleželi kuřákovi. A pak tam uvede horníky nebo lidi, kteří žijí v extrémním smogu. Vážená slečno, kolik lidí dělá horníky či žije v extrémním smogu? Aby byly plíce zahulený smogem z města, tak by to muselo v tom městě vypadat jako v Mostě v polovině minulého století. A ti lidé taky dodnes trpí těžkými respiračními chorobami, stejně jako horníci, kteří za to dostávají příplatky za práci ve zdraví nebezpečném prostředí. Zkrátka u většiny populace se pozná, jestli dotyčný byl kuřák a plíce má pak pěkně prouzené. Ono tolik svinstva ani není v tom tabáku, ale v tom papírku a v tom lepidle. Takže nejsme nějak proti kouření, sám jsem občasný kuřák(jednou za rok či tak, když je příležitost si dám vodní dýmku nebo dobrý doutník), ale tato paní nadhodnocuje zcela malá zdravotní rizika a podceňuje to největší. Častým argumentem je, že sice kouření je nezdravé, ale stejně jde to těla takových chemikálií, že to nemá cenu přestat. Ano, stejná logika, kterou používají vládní propagandisté, že je kolem nás takových radarů, že ta největší mikrovlnka všech dob už nás více nepřismaží. Proč vůbec žít, hurá do hrobu. Dotyčná ať si klidně líže olověné tyče, prý je to zdravé a pak ať si jde zapálit s panem Klvaňou, rovný rovného si hledá. Na základě výšše uvedených skutečností si proto vyhrazuji právo nazývat dotyčnou krávou.

169809

3.9.2008 12:49

Mě osobně

Sam Ting Wong 213.?.?.?

na kuřácích vadí, když si zapálí vedle mě a kouř jde na mě. V tom je asi hlavní problém. Když si kouří někde jinde, je to jejich věc.

169647

3.9.2008 13:05

RE: Mě osobně

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 160.?.?.?

Reakce na 169647

souhlasim, na koureni mi vadi jen to, ze nechci smrdet kourem pote co si dam obed v restauraci. Ale tim se otevira filozoficka otazka jestli ja mam pravo na ciste prostredi, ktere nesmrdi, nebo kurak ma pravo na to si zakourit, kde chce. Odpoved je z me stranz jednoducha, kour lze povazovat za znecicteni, znecistovat by se nemelo, ten kdo znecistuje dela neco nedobreho, tudiz kurak musi ustoupit. Pro nechapajici kuraky jeste jednoduseji, nekurak nic nedela a tedy neomezuje druhe, kurak vydava kour ktery smrdi a tedy omezuje. Pravidla slusneho chovani veli, neomezovat svoji cinnosti druhe lidi. Zaver je jasny, kourt jen tam kde to nebude nikomu vadit. A kolik kourit, treba 100 denne, nekdo se zabiji oxidem uhelnatym a dehtem, jiny buckem a treti rychlou jizdou. Jen volove se zabijeji praci.

169652

3.9.2008 15:59

RE: Mě osobně

DavidZ zatrepalek (zavináč) ctechnet (tečka) cz 89.?.?.?

Reakce na 169652

>Odpoved je z me stranz jednoducha, kour lze povazovat za znecicteni, znecistovat by se nemelo, ten kdo znecistuje dela neco nedobreho, tudiz kurak musi ustoupit.

Vy jste ale nachápavý ignorant. Promiňte že se tak rasantně vyjadřuji, nemívám to ve zvyku. Z článku je přece jasné, že kouření je veskrze prospěšná záležitost. Prospívá společnosti i každému jejímu členovi. Takže ten kuřák v té hospodě Vám poskytuje benefit, nikoli že by Vám škodil. Jasné? A Vy máte jásat a být rád, že on utrácí peníze za cigára a Vy z toho tyjete. Jasné? Takže to není smrad a znečištění anóbrž vůně a očištění. Jasné?

169670

3.9.2008 20:27

RE: Mě osobně

supino1 213.?.?.?

Reakce na 169652

takže súhlasíte?...zakázať lietadlovú dopravu, lebo ja ju nepoužívam a určite nie je zdravá....tie tony spáleného leteckého benzínu niečo v ovzduší nechávajú....a ak by som nemal auto, mám nárok! požadovať zakázanie automobilovej dopravy....na ŽP je to tiež vidieť

169705

3.9.2008 13:14

Kouř...

Houba II. 193.?.?.?

Nechci se rozepisovat o tom jak moc je kouření škodlivé nebo ne, kolik zabije lidí, jaká za tím stojí lobbby atd... Co mě osobně na kouření vadí je ten kouř a smrad, kterým jsem každou chvíli a na všech možných místech obtěžován. Dokonce ikdyž v noci otevřu okno, tak je cítit kouř z bytu o pár pater níž, kde někdo kouří u okna. Na ulici člověk jdoucí předemnou, v restauraci někdo u vedlejšího stolu když jím... zkrátka k těm autům a autobusům (jako by to nestačilo) ještě tohle. Problém není v tom, že si někdo zapálí. Problém je v tom, že je čím dál víc lidí, kteří kouří na malém prostoru určeném k existenci a fungování ve společnosti. Zkrátka už to přesahuje únosnou míru pro ty co nekouří. Pamatuji si cesty do práce, z 20 lidí na zastávce 14 kouřilo... čichat kouř a smrad už od rána, mít načichlé oblečení - zkrátka paráda... Stačí se podívat na zem, všude akorát spousty vajglů. Když jdu kolem školy, tak se každý druhý fakan ptá jestli nemám cígo (je jim tak 12, víc ne a asi mám vizáž jasného kuřáka [smích]) ....tohle chce někdo tímto článkem hájit a bránit ?

169653

3.9.2008 14:00

Sebeklam.

Hruška 213.?.?.?

"Argumenty", obsažené v tomto článku jsou velice poučné, i když asi jinak, než autor předpokládal. Jejich vyvrácením či uvedením na pravou míru se už zabývají jiní. Já chci upozornit, že jimi určitý typ kuřáků nepřesvědčuje ani tak druhé lidi, jako sebe samé. A zase: Nejde ani tak o to, čemu je člověk schopen uvěřit, když je pro to předem rozhodnut. Jde o to, že se takový člověk ocitá ve falešné pozici. Věří nakonec nevývratně něčemu, o čem mohl ze začátku docela dobře vědět, že je to sofistika. Myslím si, že to ubližuje daleko víc, než přímé důsledky kouření. Rakovina je jistě hnusný způsob, jak předčasně umřít. Ale koneckonců umřít musíme tak jako tak. Ale kdo si zničí schopnost myslet, přestává být v jistém smyslu člověkem.
J. H.

169656

3.9.2008 16:27

RE: Sebeklam.

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 169656

Hruško, je sebeklamem statistika? Netuším, jaká data si ta paní kde vybrala, ale to, co jste tu téměř všichni předvedli, to je jen ventil informací, které vaše "vnitřní nastavení" přijalo.
Argumentace statistikou, kde je účelově vybraná jedna či dvě srovnávané kategorie, ta je na prd. Ale souborná statistika z mnoha (stejnými měřítky vybraných i hodnocených) lidí, tu nelze jen tak smáznout.
Je doba, kdy se leckterý zažitý pohled na dění mění a ještě bude měnit. A články podobné tomuto, mají především tu úlohu, aby nás přivedly k přemýšlení, PROČ a ČEMU jsme schopni a ochotni uvěřit. Protože výsledek - ta víra/přesvědčení se tím stává cílem našeho dalšího konání.
Nedávno jsem četl o tom, jak souvisí oheň s transformací informací. Ze dřeva se stane teplo a popel. Cigareta nehoří, jen "doutná". A kdo je je ochoten uvěřit, že "oheň (teplo), vpouštěné do těla skrze do jisté míry spálené aromatické látky v tabáku, může mít zcela zásadní vliv na psychiku (= informační zázemí + následná změna asociačních řad ve vědomí) jak kuřáka tak i nekuřáka.
Já tu paní nezatracuji, dala si práci s nalezením mnoha souvislostí, pro mnohé nepřijatelných. Přijde mi to i upřímnější než dílo pana Škapíka, který si jako odpustek za své kouření zvolil potírání kouření směrem k ostatním. Jak typická cesta věřícího člověka...., pít víno a kázat vodu.
Znám i článek z WM magazinu Jirky Wojnara, článek kouření obhajuje z jiné strany, hleny kuřáků možná zabraňují vdechování a usazování radioaktivních karcinogenů ze zkoušek atomových zbraní.
Není opět podstatné, nakolik je ta úvaha pravdivá či zcestná.
Měla by ale myslícího člověka dovést k přemýšlení o vzájemném poměru toho, co nám sděluje svět odborníků (dnes už vesměs klanících se těm, kdo jsou ochotni je živit) k tomu, co vlastním pátráním přinesou lidé jako tato paní.
A ti, kdo jdou dál, se ptají, komu slouží názory té které skupiny. A možná nakonec přijdou i na to, že právě jemu, každému z nás. Abychom po odevzdání své důvěry odborníkům a "odborníkům" je mohli při příští návštěvě konfrontovat se svými novými znalostmi. A z jejich odpovědi vyplyne odborník, pro nás nejvhodnější - nebo zcela nepřijatelný.

Lidstvo se díky chaosu ve vztazích a zavedených "pravdách" dokope k osobní kvalitě toho, čemu uvěří - a to se stane automaticky směrováním dalších kroků skupin i jednotlivců.
A jsme tu poskládáni tak, aby i ti, co zvolí špatný směr, mohli kontaktem s "protistranou" svůj směr změnit. Když jim to jejich přesvědčení/víra dovolí. Jinak jsou "zakalkulovanou ztrátou".

To, že kuřák, spokojený se svým kouřením cítí negativní vliv kouření, to může mít i zcela jinou příčinu. Mnoho lidí už ví, že stres je příčinou mnoha nemocí, vše začíná u psychiky, (i zlomená noha z nepozo...Automaticky kráceno

169673

3.9.2008 16:30

RE: Sebeklam.

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 169673

... vše začíná u psychiky, (i zlomená noha z nepozornosti), ale možná také neví, že obyčejná rýma je především nemoc ze "špatného svědomí". A že k její aktivaci pomáhá počasí, to je přirozené, protože i počasí a objem "bacilů", které ochutnáme, nám patří. Jsme vždy tam, kde jsme měli být. I když mnohdy máme zcela opačný názor. Průniky událostí a potřeb, které vnímáme svým podvědomím, k těm nemá mnoho lidí zatím přístup. Podvědomí je druhým "mozkem člověka", definovaným zdvojenou úlohou každého orgánu (srdce, ledviny,....)

..to se ale bude ve školách učit asi až později, jak funguje náhoda a jak je pomocí prostoru, času a živé přírody vedena k průsečíkům směrů - k jevům, které pozorujeme a na ně reagujeme, nebo je "činíme".
Pravda roste se skupinou, která ji podporuje. A po naplnění objemu, který jí byl lidmi dopřán - ji nahradí jiný koncept. Zprvu zamítaný, později uznávaný, se stejným koncem jako ta předchozí. Některé pravdy mají jepičí život, jiné se "překlápějí" (vyvíjejí) po celé civilizace. Většina lidí stojí před tou, proč a jak může fungovat člověk jinak, než vidí okolo sebe.
A k tomu slouží články a postoje, které jdou v protipohybu k většinovým názorům. Díky za tento server lidem, kteří jej naplňují.

169674

3.9.2008 20:57

RE: Sebeklam.

Striga 85.?.?.?

Reakce na 169674

Takhle napsané to vypadá hezky, učesaně, logicky. Zkusím říct sestře, že jsme vždy tam, kde máme být, a ochutnáme si svou předpsanou dávku bacilů.

V neděli se jí zabil při nehodě sedmnáctiletý syn.

169712

3.9.2008 22:55

RE: Sebeklam.

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 169712

..a myslíš, že jí bude uvnitř líp nebo hůř, když si uvědomí, že každá událost, která se nám stane - tak nám signalizuje něco, co jsme někde buď zvorali nebo něčemu pomohli.
nemusíš mi samozřejmě věřit, ale mám to odzkoušené cca 40 lety života, je mi skoro 60.
To, že možná netušíš, jak a jaké směry všech možných sil vedou k tomu, že se něco stane, to se za čas zlepší. Ale nevím, kolik toho času bude u tebe nebo tvé sestry zapotřebí.

Jeho smrt nejen ukončila jeho úkol tady (i když my jsme vychovaní k tomu, abychom si mysleli něco úplně jiného), a až se odpojí jeho energetická složka od těla, zařadí se jeho "životní zkušenosti" do větších celků "dat v prostoru" = egregorů.

Nebo máš důvod si myslet, že tam, kam lidé už od nepaměti vkládají slova jako "duše, andělé, démoni" apod, - že tam by měla existence těhle nehmotných útvarů fungovat jinak?
Je to na delší výklad, a ta sestra si svým smutkem "zařídí" zas nějaké další události, zrovna jako měla podíl i na tom, proč se kluk zabil. Ne třeba faktický, příčinný v řadě, ale takový, kterým formovala jeho výchovu. Nemá cenu se v tom pitvat, je mi to taky líto, ale neberu smrt jako tragedii, spíš jako vyčerpání možností těla.

169729

4.9.2008 22:10

RE: Sebeklam.

jansmith1984 85.?.?.?

Reakce na 169729

Já bych k tomu co napsal janko jen přidal, že je dobré, pokud se týká smrti, ale i jiných věcí mezi nebem a zemí, poučit se např. z filozofie Toltéku nebo starých indiánských kmenů v Mexiku a vše začne opět vypadat poněkud jinak.

Doporučuji např:

http://elbrujo.blog.cz/
nebo
http://www.dreamingwolf.sk/Tol/literatura.htm
nebo
http://www.matrix-neo.cz/carlos-castaneda/uvod-carlos-castaneda.htm
nebo
http://www.volvox.cz/knihy/castaneda/castaneda.php

jansmith[smích]

169857

3.9.2008 14:13

jina moznost

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 15.?.?.?

hmm - tak nekurte tabak,ale Canabis. MIR [velký smích]

169657

3.9.2008 15:12

kouření ...

hledající hledam (tečka) a (tečka) nalezam (zavináč) seznam (tečka) cz 85.?.?.?

... kouření má vliv na tělesné orgány ... jaký? ... a on se někdo ptá? ...

... další věc je , že sedíte někde venku na obědě a přijde někdo a začne Vás oblažovat tímto kouřem ... v pořádku? ...

169664

3.9.2008 15:46

Orwelovské zákazy "naoko" pro naše dobro??!!

Bratříček 88.?.?.?

Vše se pomalu utahuje stylem množství zákazů, příkazů a omezení s brutálně a likvidačně nastavenými sankcemi vymáhanými nepřiměřenou policejní silou! Systém se snaží tvrdit, že to je pro naše dobro, ale sám činí o mnoho řádů horší svinstva, která mají přímý a vysoce negativní vliv na naše zdraví. Je to tedy především otázkou přiměřenosti a vyváženosti. Vše spěje v podstatě k tomuto výkladu "dobra": Jedině systém a vládnoucí vědí co je pro lid dobré. Nejvíce ze všeho je škodlivý sám život, neboť na jeho následky zemře každý - 100% populace!!! Tudíž je vhodné všem život zakázat a odebrat, aby si memohl nikdo ublížit!!! [chechtot]

169668

3.9.2008 16:13

RE: Orwelovské zákazy

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 169668

Jojo, tuhle jsem slyšel zajímavý název filmu: Život je nemoc šířená pohlavní cestou...

169672

3.9.2008 16:09

Ještě k těm zákazům...

hestroy 77.?.?.?

Křesťanská církev (zejména katolická) využívá zakazování k lepší kontrole obyvatelstva. Dlouhodobě opakované tvrzení, že sex je lístek do pekla, že to není přirozená věc, zejména k potěše, ale že je to pouze prostředek k plození dětí, je velice mazaná propaganda, která má způsobit pocit viny u co největšího počtu lidí (kdo nemá rád sex, že?). Tihle mazaní církevní hodnostáři, před kterými nás varoval už Ježíš, totiž útočí na lidskou přirozenost, z které dělají nepřirozenost, která vede k pocitu viny a tím daleko lepší ovladatelnosti. Člověk, který trpí pocitem viny se daleko méně brání omezování svých svobod. Proto také katolická církev na svých bohumilých křížových výpravách (např. do Čech) v době inkvizice, kdy celé vesnice byly srovnány se zemí, do plamenů kromě lidí házela také kočky a nahrazovala je psy. Proč? Kočka je jaksi svobodomyslné zvíře, které nikdo NIKDY nezlomí, i za cenu toho, že by ji umlátil. Pes? Všichni známe, jak je pes poslušný a oddaný. Podobně také církev potlačovala používání psychotropních látek (např. hub, jejichž požívání bylo v našich krajích velice oblíbené a rozšířené - pro církev čarodějnictví) a nahrazovala je alkoholem. Proč? Protože druhý den po kalbě se člověk necítí zrovna dobře a zase má výčitky (chlastání je "špatné"[mrknutí jedním okem]. Člověk, který má výčitky je snadno ovladatelný... Atd. Prostě zákazy jsou ideální prostředek pro ovládání lidí.

169671

3.9.2008 17:16

fajka fajocka ciga

Podfuck 91.?.?.?

...no, mozno zaujimavy pohlad na fajcenie ale od vyfukovych plynov z aut alebo vonaviek som domov este nikdy neprisiel zasmradeny ako hovado, za to ked pridem z baru mozem dat veci rovno do prania , ked je v bare nafajcene tazko sa mi dycha a svrbia ma oci, to je to co mi vadi a mam pocit akoby fajciari boli cosi viac akoby bari boli len pre nich. Nevidim dovod preco by som to mal dychat, nevraviac o tom ked si niekto drzo zapali napr. na autobusovej zastavke. Bez cigi sa da vyzit ale bez automobilov dnes asi tazko, a to nemam na mysli vozit sa 100metrov do prace a naspet...ale pomyslite kolko tovaru vratane tych cigariet sa automobilmi vozi...alebo sa mame vratit ku konom? Keby ti ludia aspon hulili cisty tabak tak by to bolo OK ale problem je v tom a to my uz potvrdili mnohi fajciari, ze sa fajcenia nevedia zbavit, bohvie ake svinstvo do toho miesaju aby si zabezpecili klientelu a biznis.

169676

3.9.2008 18:29

Kuřáci prostě smrdí

mig 195.?.?.?

Nejsem příznivcem protikuřáckých zákonů. Přesto hlavním argumentem, z mého nekuřáckého pohledu, je, že kuřáci prostě smrdí [smích] Samozřejmě, pokud kouříte, tak to necítíte. Jenže tělo látky vylučuje potem, a tudíž ani žvýkačka nepomůže.

Pokud například jeden z partnerů kouří, druhý si musí buď zvyknout, nebo, což je obvyklejší, začne kouřit taky.

Taky je problém v hospodě - kouř mi na dýchání celkem nevadí, ale pět minut stačí a oblečení můžu rovnou hodit do pračky, protože odér jen tak nevyprchá.

Mělo by být především ohleduplností kuřáků, aby nekouřili na zastávce nebo tam, kde mohou obtěžovat okolí. Ale řešit to zákonem, mi přijde divné.

169687

3.9.2008 21:00

RE: Kuřáci prostě smrdí

wilonix 213.?.?.?

Reakce na 169687

Ne snad ani to že smrděj (i když je to pravda) ale předevšim mi smrdí samotnej kouř. A také dráždí oční sliznici. Co mě ale štve je když někomu řeknete aby si nezapaloval cigaretu (řekněme proto že se chcete v hospodě naobědvat - než se najíte - ono to nic příjemného není když vám někdo funí kouř do jídla) tak on nejen že si zapálí 3 cigarety najednou ale ještě s ním dalších 10 lidí - prostě natruc - my ti ukážem kdo je pán[velký smích] .

169713

5.9.2008 0:31

RE: Kuřáci prostě smrdí

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 169687

Uvažuju, jak by okolí reagovalo na smrad z cibule. Místo tvrzení, že musím kouřit, dát tvrzení, že musím jíst cibuli. Oloupat, nechat okolí solidárně zabrečet - viz výše popsané štípání očí, nechat je načichnout nevábným pachem cibule, dýchat na ně cibulový odér, vypotit ze sebe cibulové silice. Sory, chutná mi to, zakazování je cesta k totalitě, madam vám vadí u moučníku vůně mé cibule od vedlejšího stolu? No to jste ale citlivka.... A oddělené místnosti pro cibuláky? Proč?

Uhozené? Ne, jen místo cigarety cibule.... Nebo zapálit něco psích chlupů, to je taky prima smrad. Nebo si dát před sebe koňský kobližek a trochu se v něm povrtat s labužnickým vdechováním, máme rádi vůni venkova....

Úchylné? Ne, jen rozšiřování pachu, který mi vyhovuje.Čert vem ostatní.....

169868

3.9.2008 19:02

Čo je zdravé?

supino1 213.?.?.?

Ďakujem, z tohoto článku som sa dozvedel viac, než dlhý čas predtým. Nemienim sa dohadovať, či je fajčenie zdravé (myslím, že nie) ale nedá mi pripomenúť tie silno protifajčiarske nálady. Fajčím, moja chyba, ale prečo? sa niektoré poisťovne chcú nabaliť na tom, že fajčím. Ak odborník na počítače robí denne 16 a viac hodín, nepoškodzuje si zdravie? Ale o tom sa nehovorí....fajčenie je stráášný problém pre štát. Finančný. Fajčím dosť dlho, ale nemmyslím, že by som kvôli tomu nejako viac maródil než nefajčiari. Mám ten pocit, že je to len mediálne (aj zákonné) vymývanie mozgov. Nič viac, nič menej.
Necestujem lietadlom...zakážte to!! V meste na chodníku si nesmiem zapáliť cigaretu, ale ja som chodec, zakážte autá!
Osobne sa mi zdá, že sa hľadajú malé ryby aby veľké mohli ďalej plávať. Pieskoviská a malé deti...normálne som sa hrával v piesku a videl som, že nie jeden pes a mačka tam boli. Nemal som zdravotné problémy z toho. Prečo je to dnes inak? Nie je to práve v tom, že niečo treba ututlať?

169688

3.9.2008 19:42

RE: Čo je zdravé?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 169688

..Ak odborník na počítače robí denne 16 a viac hodín, nepoškodzuje si zdravie? Ale o tom sa nehovorí...

Je tak těžké pochopit pointu? Je mi sice líto, každého, kdo si z vlastního rozhodnutí jako hlupák poškozuje zdraví z jakéhokoliv důvodu - ale je to jeho svobodná volba a jeho věc. Na kouření mi nevadí to, že si kuřák poškozuje své zdraví, ale to, že poškozuje mé zdraví, případně zdraví mých dětí. Je to už dost jasně řečeno i pro nikotinem omámeného kuřáka? Pokud se kuřáci sejdou v soukromé uzavřené místnosti a tuto viditelně označí, nejlépe lebkou se zkříženými hnáty, je jejich věc, jestli se tam vyudí k smrti. Ať ale rozhodně típnou a uklidí po sobě, než vylezou na veřejné prostranství.

169698

3.9.2008 21:48

RE: Čo je zdravé?

Blue litr (zavináč) seznam (tečka) cz 89.?.?.?

Reakce na 169698

Ale i o tom přeci je ten článek, že ty argumenty o škodlivosti aktivního i pasivního kouření nejsou zdaleka tak průkazné a jednoznačné, jak je nám předkládáno.
Mně osobně připadá že je nám to předhazováno s poněkud zvrácenou logikou kdy jsou nám zatajována určitá fakta - "Je statisticky prokázáno, že každému rozvodu předcházela svatba. Svatba je tedy příčinou rozvodů". Není to úplně stejné jako "Každý kdo kouřil umřel. Kouření je tedy příčinou smrti". Stejná pitomost že?

169718

3.9.2008 21:56

RE: Čo je zdravé?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 169718

Pane Blue, vím, jak se jako pasivní kuřák cítím, když musím strávit čas v místnosti s kuřáky. Pálí mne oči, špatně se mi dýchá, chraptím. V neposlední řadě pak páchnu jako tchoř. Kromě toho, kdekoliv se kuřáci pohybují, jsou pod nimi závěje vajglů - druhotný důkaz jejich závislácké bezohlednosti. Jistě tedy prominete, že jsem již ztratil trpělivost s akademickým posuzováním průkaznosti a jednoznačnosti faktů. Když mě zavřete do místnosti s kuřákem, nebudu činit nic, co by jej ohrožovalo, či co by mu vadilo. Totéž chci ovšem přirozeně od něj. Pokud není schopen to pochopit dobrovolně - máme tu problém, a vyřeší jej pouze zákon.

169721

3.9.2008 22:24

RE: Čo je zdravé?

Saša 74.?.?.?

Reakce na 169721

Je zajímavé, že ještě v sedmdesátých letech se v USA kouřilo doslova všude. Ve výtahu, nemocnicích, potravinářských obchodech a i v kinech. Nikdo si nestěžoval, neexistovaly nekuřácké sekce. Byla jiné doba, dědečkové dostávali ve špitálech před spaním na jejich žádost jednou denně frťana. Ku podivu, tehdy ještě neexistovali lidé jako pan 90, kteří trpěli řadou potíží, dnes "alergií"[mrknutí jedním okem] a nebyli schopni od kuřáka odejít. Byla vzájemná tolerance. Při troše sobectví a snahy na každém najdeme něco, co společensky vadí, ba je zdravotně nebo jinak potencionálně nebezpečné. Nedávno zde byla zuřivá hádka o technu nebo vezměte vilný pohled jako sexuální harašení. Připadá mně, že je nás příliš mnoho a krysy se za podobných okolností vzájemně ukoušou.

169723

3.9.2008 22:26

RE: Čo je zdravé?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 169723

Pane sašo, můžete mi prosím vysvětlit pojem vzájemná tolerance mezi kuřákem a nekuřákem? To je něco jako vzájemná tolerance mezi vrahem a obětí? Co proboha toleruje kuřák nekuřákovi? [překvapení] [zmaten]

169724

4.9.2008 0:32

RE: Čo je zdravé?

Saša 74.?.?.?

Reakce na 169724

Myslíte jako, že by militantní nekuřák viděl nejraději kouřícího souseda studeného? Kuřák zaplatí nejen podstatně vyšší daně, ale ve prospěch nekuřáka v průměru i dříve zemře a ušetří tak nejen důchodové zabezpečení, ale také 2 roky zdravotní péče, která je nejdražší právě poslední léta před smrtí. Nekuřáci by tedy měli kuřáky chránit a být jim vděčni za obětování života za jejich větší blaho a menší daňové zatížení. Tak jste to myslel s tím vrahem a obětí? Jednou třeba nebude kuřáků a Vám podobní budou zásadně proti těm, co pojídají vepřové (vepřince přispívají k zemskému oteplování a vepři jsou inteligentní zvířata), proti vegetariánům neb po luštěninách trpí plynatostí a opět to zemské oteplování a zápach.. Mohl bych nekonečně pokračovat. Vzhledem k tomu, že každý je teoreticky nějak závadný, přinejmenším jeho myšlenkou, do značné míry musíme jeden druhého tolerovat jinak se požereme.

169742

3.9.2008 22:33

PS

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 169723

Jo, a slíbil jsem minule, že vám podám zprávu, jak funguje "odpadkový" zákon. Prozatím výborně. Ne stoprocentně, ale přesto lze pozorovat podstatné zlepšení. A sám se tomu divím, i bezdomovci jej v převážné většině respektují, a zdaleka si nedovolí to, co předtím. [smích]
Jo, na toleranci se bohužel dnes už nemůžeme spoléhat. Ti bezohlední ji pouze zneužívají, a je rozdíl mezi tolerancí a masochismem či slabostí.

169725

3.9.2008 20:41

Tenhle článek se nedá číst!

Jan M. jm8 (zavináč) centrum (tečka) cz 85.?.?.?

To snad není možné, co to je za slátaninu! Kuřák (nebo kuřačka?) kouří. Na svou obhajobu si vymyslí kdeco, i konspirační teorie. Proboha škodlivost kouření je FAKT! Zajděte si někdy do pitevny na kuřákovy plíce. Nebo si na Google Images zadejte "smoker´s lungs". Myslíte si, že patologové jsou blbí a že lžou? A pulmologové taky? Že vpravovat si dobrovolně do svých plic miligramy a gramy dehtu je zdravé? A dehet je jen jedna z mnoha mnoha škodlivých látek z cigaret. V těchto dvou vědách na rozdíl od klimatologie je svobodné prostředí, ne žádná hysterie a přirovnávání odpůrců k holokaustu.
Zájmem každého státu je mít zdravé občany. Ať už je to stát fašistický, stalinistický, demokratický nebo sionistický. Že se to kuřákům nelíbí je jiná. Podle mnoha vědeckých průzkumů se státu finančně nevyplatí tolerovat kouření. Sice něco vybere na spotřebních daních (relativně mnoho), ale ohromné částky vydá za léčení (jeden den na ARu kuřáka stál před mnoha a mnoha lety 300 tisíc Kč), dále sociální dávky pro sirotky, jiné sociální dávky. I ambulantní léčba kuřáků je velmi nákladná. A kouření má trvalé důsledky. Desítky let. Nejhorší je, když lidi začnou kouřit v dětském věku. Toto platí pro sociální stát. Pro takovou Indonésii jsou čísla jiná.

Jestli si myslíte, že kuřácké koncerny dávají do cigaret kdovíjaké svinstvo, nikdo vás nenutí to svinstvo kouřit. Na veterinárních fakultách se říká, že firmy vyrábějící drahé krmivo pro kočky do něj dávají návykové látky, aby kočičkám chutnalo jen to jejich. [smích]

A arogantní kuřáci si taky mají uvědomit, že svým kouřením poškozují nekuřáky! Zaprvé zdravotními riziky, za druhé ohavným smradem. Kouření je to samé jako kdybych si na ulici vzal lžičku s páchnoucím vepřovým hnojem (kejdou).

Zajímavý odkaz.

169708

3.9.2008 21:43

Pochybovat je dobré a nutné a to o všem

Saša 74.?.?.?

Většina „informací“ či sdělení jsou polopravdy a musíme si je dát do souvislostí, pochyby jsou zdravé. Sebeautoritativnější informace požaduje porovnání s druhým názorem/jinými názory. Slepá víra v sebelepší myšlenku může být zavádějící. Propagandista dobře ví, že důležitá je podpora autority a dovolávání se (všeobecného) dobra.

Nedávno jsem zde na „Fórum“ narazil na směrník http://psychoterapie-leceni.unas.cz/o-nas.htm stránky to hocha píšícího o sobě ve třetí osobě jak „vystudoval“ v Kanadě, kde se setkal s léčitelkou a učil se fyzio i psychoterapii, nechal se „vysvětit“ na kněze křesťanského řádu Melchizedka, odvolává se na pobývání v Dharamsale, sídle Jeho Svátosti Dalailámy a v rumteckém klášteře v Sikhimu, v sídle Jeho Svátosti 16. Karmapy. V Kanadě (kde jsem strávil většinu života) stejně jako kde jinde lze i na internetu „studovat“ u léčitelky, nechat se „vysvětit“ a diplom přijde poštou. Malá část pravdy sdělená výtečným kecalem za zástěrkou „dobra“ a autority „Jeho Svátosti“. Je nutné "číst" co nepíše a neříká.

Kouření je pravděpodobně nezdravé pokud kouříme jako většina kuřáků přes 20 cigaret denně. Do nedávna totiž nebylo prokazatelné zcela žádné poškození zdraví kuřáků kouřících do deseti cigaret denně. Statisticky ani dnes není možné prokázat souvislost mírného kouření s onemocněním. Problém je, že závislost na nikotinu je značná a porovnatelná tvrdým drogám. Většina kuřáků kouří 30 cigaret denně. Pokud člověk bude dělat sebenevinnější činnost 30x (a vícekrát) denně po 30 a více let je možné očekávat následky i kdyby to bylo rýpání v uchu. Proč má však stát zájem na omezení kouření, když dostává více zisku než výrobce a dle svých statistických dat úmrtnost kuřáků o 2 roky dříve ušetří pro stát nejdražší poslední 2 roky lidského života. (Každé umírání či poslední léta člověka jsou pro společnost drahá, nebo nejlevnější je rychlá smrt někdy těsně před důchodem.) Odpověď bude asi v tom, že kuřáci stráví v pracovním věku v zaměstnání po 40 a více let „x“ přestávek na kouření a nakonec i ventilace a tím i topení nebo chlazení pracovního prostoru přijde dráž. Rozdíl bude asi zcela nepatrný ale znásobeno tisíci či miliony „včeliček“ vedení a vláda v tom vidí zisk pro nejbohatší a nejmocnější.. Vláda, bohatí a mocní dnes nahradí nikotin hernami. Za zcela nepravděpodobnou vidinou, že štěstí chodí dokola je stejně zdravý zisk.

169717

4.9.2008 2:39

Kouření vs. jídlo

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 84.?.?.?

Jako člověk, který se musel a musí dlouhodobě zabývat svým vlastním hubnutím vím, že z dlouhodobého hlediska není žádný zásadní rozdíl mezi kouřením a jakýmkoli jídlem, které má vysokou kalorickou hodnotu nebo je prostě podáno ve velké porci, a to především u lidí, kteří hodně pracují u PC nebo mají jiné sedavé zaměstnání. Možná že to druhé vede k předčasnému úmrtí jistěji a rychleji než kouření. Všechny švédské stoly, all you can eat, velké hamurgery to vše si zaslouží stejný stupeň kriminalizace jako kouření,když už tedy. A neděje se to. To je podivné.

169755

4.9.2008 7:16

NEPREHLEDNETE PROSIM

85.?.?.?

http://smokefreemovies.ucsf.edu/ - Tento odkaz vede na fascinující web, fakta, vypracovali jej vědci a je moudré si to přečíst

169775

4.9.2008 9:06

Podání statistik

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Nechci vystupovat proti obsahu článku, jen se mi nelíbí vaše podávání statistik.
Nechám stranou, že do smrti lidí mladších 35ti let započítáváte i oběti autonehod (jako by kouření/nekouření mělo vliv, zda při autonehodě zemřete??), ale ony procentní výskyty nemocí už přejít nejdou.
Píšete, že "70 % veškerého výskytu rakoviny je u nekuřáků", "75% těch, kteří zemřou na nemoci srdce a selhání koronárního systému, jsou nekuřáci", "90% nemocných ulcerativní kolitidou jsou nekuřáci" apod. Ano, kdyby bylo na světě naprosto stejně kuřáků jako nekuřáků, byly by tyto statistiky k něčemu použitelné a na něco by poukazovaly. Pokud si ale představíte situaci, že na světě jsou dvě skupiny lidí A a B. V obou skupinách (to znamená pro všechny lidi na světě) platí, že se určitá nemoc vyskytuje u každého druhého člověka nehledě na to, z jaké skupiny člověk je. Lidí ve skupině A je 25 milionů, ve skupině B je 15 milionů. To znamená, že nemoc má 12,5 milionu lidí ze skupiny A a 7,5 milionu lidí ze skupiny B. Tudíž 62,5% případů výskytu této nemoci připadá na lidi ze skupiny A a jen 37,5% případů připadá na lidi ze skupiny B... A přitom v obou skupinách je stejný poměr zdravých a nemocných - naprosto nezáleží, z jaké skupiny člověk je. Pouze skupina a má tu smůlu, že jejích členů je celkově více.

=> Procenta se dají krásně zneužít a upravit k potřebnému obrazu, stejně jako jste to udělala vy. Nemám rád extrémy. V tomto případě jak extrémní protikuřácké názory, tak extrémní a vyhrocené prokuřácké názory. Pravda je vždycky někde uprostřed....

169784

4.9.2008 15:52

RE: Podání statistik

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 206.?.?.?

Reakce na 169784

Souhlasím s vašim názorem. Autorka opravdu pracuje s čísly poněkud divně. Nakonec se ji daří dokázat, že kouření je zdravé, což je samozřejmě nesmysl.

Ale nedělá úplně totéž a mnohem intenzivněji protistrana fanatických nekuřáků?

Pravda bude asi někde uprostřed. Totiž že výsledky nejsou signifikantní ani tím, ani oním směrem. Kouření pravděpodobně škodí, ale ne tak strašně, jak je nám předkládáno. A pak ovšem tady máme znovu tu sklíčující otázku, proč ta buzerace kuřáků a komu to prospěje. Zvlášť když se - doufám - shodneme v tom, že vláda na naše zdraví ve skutečnosti s..e (kauza radar a další).

169831

4.9.2008 22:28

RE: Podání statistik

jansmith1984 85.?.?.?

Reakce na 169831

Vše, co zde doposud ortodoxní obhájci kouření a zvláště cigaret uvedli je podle mne jasný příklad lhaní si do vlastní kapsy.


Není třeba mnoho slov. Stačí zdravý rozum a být upřímný sám k sobě.
Mám se pokoušet o nějaké rozbory a předkládat důkazy?


Nač. Každý ať si dělá se svým tělem co chce a pokud je za to ochotný ještě platit, v pořádku.

Snad jen, malý rozhovor a Michaleme Dočolomanským nebo Věrou Galatíkovou, dokud to ještě šlo, by mohl člověka přivést k zamyšlení.

Jasné je, že velkou neznámou v odolnosti vůči negativním vlivům kouření na zdraví je tzv. genetický kořínek. Jak silný ho kdo má, hlavně v dnešní době plné škodlivin kam se podíváš, si už musí zodpovědět každý sám.


S alkoholem a dalšími návykovými látkami je to přes kopírák.[smích][smích]
jansmith[smích]

169859

5.9.2008 13:42

Jednoduché,

Virus 195.?.?.?

Reakce na 169831

točí se v tom neskutečné množství peněz. Stát získává peníze ze spotřební daně a DPH. Spotřební daň na tabák(a alkohol) je asi jediná daň, kterou může zvyšovat dle libosti- je to daň z neřesti a kuřáci postavení na okraj legality, si nějaké protesty nedovolí. Pokud se v ČR vybralo na daních za tabákové výrobky přes 60 mld Kč (pro zajímavost - je to 1,5 násobek rozpočtu ministerstva vnitra) je to jistě zajímavé...Další sumy se budou točit v ziscích farmafirem za nikotinové náplasti a jiná šidítka pro odvykání kouření. Na obzoru jsou malusy pro kuřáky u zdravotních pojišťoven, to také budou pěkně okrouhlé sumičky.
Systém si zároveň testuje co všechno si lidé bez protestů nechají líbit,jak je možno vytvořit "nepřítele" a s jeho obrazem pracovat.
Kdepak, Systému nejde o zdraví lidí ani náhodou

169928

4.9.2008 13:48

Téměř všechno může být lékem

rataj 85.?.?.?

a téměř všechno může být jedem, jak říkal Paracelsus.
Jed od léku odlišuje podle něho pouze podávané množství. Kromě správné míry záleží na psychosomatickém stavu člověka, jeho genetické výbavě a okolnostech, za kterých se něco užívá. Co je pro někoho lékem, nebo mu to neškodí, může být pro jiného i velmi škodlivé, ba přímo jedovaté.
Známý spící prorok Edgar Cayce, tuším, tvrdil, že 7 cigaret denně neškodí.
Slabost a bída nás kuřáků a lidí, kteří podléhají jiným závislostem, spočívá v tom, že neznáme správnou míru a nedokážeme svou závislost přiměřeně krotit, třeba tak, že dodržíme občasné předsevzetí, např. že dnes vykouřím jen jednu cigaretu, a to i za všech nepříznivých okolností, které mohou vzniknout, a vždy respektovat právo nekuřáků na čistý vzduch. Chtělo by to cvičit vůli, snad autogenním tréninkem?
Indiáni kouřili tabák výlučně a přiměřeně při určitých obřadech, my isme se však naučili hulit denodenně a často jistě v nezdravých dávkách. Snad je to trest bělochům za to, jak se k indiánům chovali. Podle mého názoru je správné nepodléhat této a žádné jiné nezdravé závislosti a hlavně s nimi vůbec nezačínat.

169814

5.9.2008 8:59

RE: Téměř všechno může být lékem

kocko 195.?.?.?

Reakce na 169814

Udreli ste klinec po hlavičke! Nikto neprenasledoval fajčiarov, v dobách keď fajčili vo fajčiarskych salónoch a na verejnosti sa zdvorilo spýtali, či si smú zapáliť a , hlavne, boli pripravení akceptovať aj negatívnu odpoveď. Pohon začal v dobe, kedy sa karty obrátili: fajčilo sa masovo všade, bezohľadne a agresívne.
Každá nespútaná vášeň a závislosť je škodlivá nielen pre jej obete, ale aj pre spoločnosť, ktorá sa musí vysporiadať ako s finančnými dôsledkami, tak aj s morálnymi a etickými. Preto tá snaha o zákazy a pod. Žiaľ, ako vždy, veci nie je možné dostať do rovnováhy, ale misky váh sa opäť preklápajú na druhú stranu a štartuje druhý extrém.
Takže, podľa mňa je zbytočné stavať nepriestrelné steny medzi dvoma tábormi. Rozumnejšie by bolo dohodnúť sa na pravidlách rovnovážneho stavu a dôsledne ich akceptovať. A to je to najťažšie , nielen v otázke fajčenia ale všetkých "slobôd" a "práv". Zdravím , nefajčiarka

169893

9.9.2008 11:46

Nekuřáci...

ellen 78.?.?.?

Jak si tak čtu příspěvky, zjišťuji (a to nejen tady) že nekuřáci jsou velmi sprostí a agresivní... měli by si dát cigaretu a trochu víc používat mozek, pokud jim narostl. [smích]

170195

9.9.2008 17:55

WM magazín r. 2004

Floyd 217.?.?.?

Moc pěkný článek a děkuji za něj.
Doporučuji k přečtení i tuhle věc:
http://www.mwm.cz/CD/c1225.htm

170213

29.10.2008 3:27

Je mi opravdu jedno jestli kuřáci umírají na kouření nebo ne a jak to vůbec mají

xxxxx xxxxxx (zavináč) volny (tečka) cz 213.?.?.?

Co mi ale vadí je, že JÁ musím čichat ten zápach co produkují kamkoli se dostanou a kde si zapálí svoji oblíbenou cigaretu. Pokud kuřák zajistí, aby vzduch, který vdechuji byl tak čistý jako před tím než si zapálil, tak ať klidně kouří. Mně to absolutně nevadí. Problém je v tom, že tohle žádný kuřák nemůže dost dobře zabezpečit, a to ani na otevřeném prostranství.
Proto podporuji zákaz kouření v restauracích a jinde na veřejnosti.
Kdo nekouří ví cobře o čem mluvím. Kdo kouří, tak asi nechápe.

174188

12.5.2010 21:43

Článok.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

Prečítala som si článok celý, ohodnotila som ho známkou 1, ale: pane Bože nedopusť, aby som začala opäť fajčiť! [pláč]

219176

1.6.2013 22:23

Závislost

mab007 194.?.?.?

Holka jsi závislá a všechny ty argumenty, umě zaobalené, ti slouží jen obezlička, jako omluva sobě samotné. Tím spíš, že si jinak uvědomuješ dnešní ostatní nebezpečí a vyhýbáš se jim.

290598

18.4.2015 8:29

Názor historika

Jenda Šumavský 94.?.?.?

Velice svérázné poskládání drobných poznámek z různých textů do jednoho celku. Práce hodná mistra. Jeden z diskutujících tady velice správně připomenul důležitou věc. Kouření čistého tabáku není pro zdraví tak škodlivé a závadné. Ostatně proto naši předkové, kteří si kuřáckých radovánek užívali prostřednictvím dýmek, netrpěli tolik rakovinou a dalšími nemocemi dýchacích cest jako dnešní kuřáci. V dnešní cigaretě je tak kouzelná směska chemikálií,že se není co divit, že to drasticky huntuje lidské zdraví. Nemám nic proti kuřákům, ať se třeba vnitřně vyuděj. Ale proč bych měl díky jejich neohleduplnosti v restauraci přemýšlet o tom,jestli je krmě nechutná pro nešikovnost kuchaře nebo pro mlhovou clonu cigaretového kouře? Navíc po návštěvě takového podniku pak člověk šaty může prát hned dvakrát, aby se zbavily nechutného smradu.

331403

18.4.2015 8:55

Já snad začnu kouřit...

Ondra 78.?.?.?

To je snad sranda,.. ne? Z tohoto článku vyplívá, že kouření je vlastně prospěšné nám všem.
Dole jen chybí podpis ředitele Marlboro a spol.
[chechtot]

331407

Příspěvků: 136

03.09. 04:55 pritel  Jen si zapalte !
03.09. 05:28 Martin Škapík  Kde je problém?
03.09. 19:05 supino1  RE: Kde je problém?
03.09. 06:35 Esmate  Kouřit je zdravé!
05.09. 12:21 Martin kuřák/nekuřák  RE: Kouřit je zdravé!
05.09. 19:54 glumisek  RE: Kouřit je zdravé!
05.09. 21:08  RE: Kouřit je zdravé!
05.09. 21:39 Vladimír Stwora  RE: Kouřit je zdravé!
06.09. 14:31 Mirda  RE: Kouřit je zdravé!
15.09. 21:56  RE: Kouřit je zdravé!
16.09. 00:15 Mirda  RE: Kouřit je zdravé!
16.09. 02:38 Saša  RE: Kouřit je zdravé!
23.09. 13:32  RE: Kouřit je zdravé!
24.09. 20:20 Saša  RE: Kouřit je zdravé!
03.09. 06:54  K názvu článku....
03.09. 19:09 supino1  RE: K názvu článku....
03.09. 20:55  RE: K názvu článku....
04.09. 06:13 p  RE: K názvu článku....
07.09. 14:03  RE: K názvu článku....
03.09. 07:45 Bernard z Clairvaux  No hlavně, že jste si nechala vyměnit amalgámové plomby:-)
03.09. 14:55 hestroy  RE: No hlavně, že jste si nechala vyměnit amalgámové plomby:-)
04.09. 18:03 Mirda  RE: No hlavně, že jste si nechala vyměnit amalgámové plomby:-)
04.09. 19:13 hestroy  RE: No hlavně, že jste si nechala vyměnit amalgámové plomby:-)
03.09. 07:53  Z toho vyplyva...
03.09. 08:17 android  fajcenie/HIV a podobne
03.09. 19:15 supino1  RE: fajcenie/HIV a podobne
03.09. 20:12 Jiří Koubek  RE: fajcenie/HIV a podobne
04.09. 06:18 p  RE: fajcenie/HIV a podobne
04.09. 09:33 Jiří Koubek  RE: fajcenie/HIV a podobne
04.09. 10:53 hestroy  RE: fajcenie/HIV a podobne
04.09. 14:34 Jiří Koubek  RE: fajcenie/HIV a podobne
04.09. 19:15 hestroy  RE: fajcenie/HIV a podobne
04.09. 23:01 Jiří Koubek  RE: fajcenie/HIV a podobne
04.09. 15:59  RE: fajcenie/HIV a podobne
04.09. 16:33 Jiří Koubek  RE: fajcenie/HIV a podobne
04.09. 20:33 Mirda  RE: fajcenie/HIV a podobne
04.09. 22:34 Mirda  RE: fajcenie/HIV a podobne
05.09. 19:59 glumisek  RE: fajcenie/HIV a podobne
03.09. 09:10 jean.laroux  Velmi zajímavý článek
03.09. 09:40 pietroo  RE: Velmi zajímavý článek
03.09. 10:09 jean.laroux  RE: Velmi zajímavý článek
03.09. 18:27  RE: Velmi zajímavý článek
03.09. 19:30 supino1  RE: Velmi zajímavý článek
03.09. 19:36  RE: Velmi zajímavý článek
03.09. 21:48 lucifuge  RE: Velmi zajímavý článek
04.09. 06:23 p  RE: Velmi zajímavý článek
06.09. 16:34 Mirda  RE: Velmi zajímavý článek
03.09. 09:16 Ja@  Autorke vypáliť na čelo monogram.
03.09. 19:32 supino1  RE: Autorke vypáliť na čelo monogram.
03.09. 19:34 supino1  RE: Autorke vypáliť na čelo monogram.
04.09. 14:51 cunderlik  RE: Autorke vypáliť na čelo monogram.
03.09. 09:22 Čert Rohatý  Kouřím a kouřit budu
03.09. 19:36 supino1  RE: Kouřím a kouřit budu
03.09. 09:40 panelák obama  hráčka na bicí
03.09. 09:59 Spytihněv  Kouřil jsem téměř dvacet let,
03.09. 11:13  RE: Kouřil jsem téměř dvacet let,
03.09. 22:08  RE: Kouřil jsem téměř dvacet let,
04.09. 09:21 Spytihněv  RE: Kouřil jsem téměř dvacet let,
05.09. 04:25 Mirda  RE: Kouřil jsem téměř dvacet let,
05.09. 06:11 Mirda  RE: Kouřil jsem téměř dvacet let,
05.09. 06:16 Mirda  RE: Kouřil jsem téměř dvacet let,
05.09. 09:20 Spytihněv  RE: Kouřil jsem téměř dvacet let,
05.09. 15:57 Mirda  RE: Kouřil jsem téměř dvacet let,
03.09. 10:54  ...
03.09. 11:11 sxg  Ľudí treba proste vystrašiť:
03.09. 11:31 sxgo  RE: Ľudí treba proste vystrašiť:
03.09. 11:33 herbage  Velmi se omlouvám,
03.09. 13:18 Karel z Čech  RE: Velmi se omlouvám,
03.09. 14:14 stanko74  RE: Velmi se omlouvám,
03.09. 15:08 hestroy  RE: Velmi se omlouvám,
03.09. 20:50  RE: Velmi se omlouvám,
04.09. 10:57 hestroy  RE: Velmi se omlouvám,
03.09. 23:34 stanko74  RE: Velmi se omlouvám,
03.09. 15:19 Karel z Čech  RE: Velmi se omlouvám,
03.09. 23:23 stanko74  RE: Velmi se omlouvám,
03.09. 19:30 herbage  RE: Velmi se omlouvám,
03.09. 19:45 supino1  RE: Velmi se omlouvám,
03.09. 20:44 panelák obama  RE: Velmi se omlouvám,
03.09. 12:04 stanko74  Krásny článok
03.09. 19:55 supino1  RE: Krásny článok
03.09. 12:06 Vojta49  Dvě možná vysvětlení
03.09. 12:09 jozo  preco nemame radi fajciarov
03.09. 20:06 supino1  RE: preco nemame radi fajciarov
03.09. 12:09 Blue  Je pěkné
03.09. 12:53 Ja@  RE: Je pěkné
03.09. 20:22 supino1  RE: Je pěkné
03.09. 21:24 Blue  RE: Je pěkné
03.09. 15:10 hestroy  RE: Je pěkné
03.09. 21:22 Blue  RE: Je pěkné
04.09. 11:03 hestroy  RE: Je pěkné
04.09. 12:27 herbage  RE: Je pěkné
03.09. 12:49 Sam Ting Wong  Mě osobně
03.09. 13:05  RE: Mě osobně
03.09. 15:59 DavidZ  RE: Mě osobně
03.09. 20:27 supino1  RE: Mě osobně
03.09. 13:14 Houba II.  Kouř...
03.09. 14:00 Hruška  Sebeklam.
03.09. 16:27 janko  RE: Sebeklam.
03.09. 16:30 janko  RE: Sebeklam.
03.09. 20:57 Striga  RE: Sebeklam.
03.09. 22:55 janko  RE: Sebeklam.
04.09. 22:10 jansmith1984  RE: Sebeklam.
03.09. 14:13  jina moznost
03.09. 15:12 hledající  kouření ...
03.09. 15:46 Bratříček  Orwelovské zákazy "naoko" pro naše dobro??!!
03.09. 16:13 hestroy  RE: Orwelovské zákazy
03.09. 16:09 hestroy  Ještě k těm zákazům...
03.09. 17:16 Podfuck  fajka fajocka ciga
03.09. 18:29 mig  Kuřáci prostě smrdí
03.09. 21:00 wilonix  RE: Kuřáci prostě smrdí
05.09. 00:31  RE: Kuřáci prostě smrdí
03.09. 19:02 supino1  Čo je zdravé?
03.09. 19:42  RE: Čo je zdravé?
03.09. 21:48 Blue  RE: Čo je zdravé?
03.09. 21:56  RE: Čo je zdravé?
03.09. 22:24 Saša  RE: Čo je zdravé?
03.09. 22:26  RE: Čo je zdravé?
04.09. 00:32 Saša  RE: Čo je zdravé?
03.09. 22:33  PS
03.09. 20:41 Jan M.  Tenhle článek se nedá číst!
03.09. 21:43 Saša  Pochybovat je dobré a nutné a to o všem
04.09. 02:39  Kouření vs. jídlo
04.09. 07:16  NEPREHLEDNETE PROSIM
04.09. 09:06  Podání statistik
04.09. 15:52 Vladimír Stwora  RE: Podání statistik
04.09. 22:28 jansmith1984  RE: Podání statistik
05.09. 13:42 Virus  Jednoduché,
04.09. 13:48 rataj  Téměř všechno může být lékem
05.09. 08:59 kocko  RE: Téměř všechno může být lékem
09.09. 11:46 ellen  Nekuřáci...
09.09. 17:55 Floyd  WM magazín r. 2004
29.10. 03:27 xxxxx  Je mi opravdu jedno jestli kuřáci umírají na kouření nebo ne a jak to vůbec mají
12.05. 21:43  Článok.
01.06. 22:23 mab007  Závislost
18.04. 08:29 Jenda Šumavský  Názor historika
18.04. 08:55 Ondra  Já snad začnu kouřit...

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

14

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 25 čtenářů částkou 5 049 korun, což je 14 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Skutečná pandemie vypukne PO očkování06.05.21 16:56 Rakousko 2

Pozvánka na 9.květen05.05.21 23:13 Česká republika 3

Nemyslete si, že základním nezdaněným příjmem od Pirátů něco dostanete05.05.21 19:59 Česká republika 3

Lehmann skončil ve vedení Herthy Berlín kvůli rasistickému vzkazu05.05.21 17:30 Německo 0

Francúzski odborníci bijú na poplach: Je potrebné zastaviť všetky očkovania proti korone!05.05.21 17:20 Francie 1

Další dobrá zpráva: CIA pro diversitu04.05.21 10:41 USA 1

Podvodné okrádání lidí televizí Barandov falešným teleshoppingem04.05.21 00:17 Česká republika 1

Prof. Žaloudík: Covidový bizár pokračuje. Není důležité jaká opatření se dělají, o medicínu tu nejde29.04.21 12:57 Česká republika 2

Zajímavá diplomová práce: Aktéři selhání integrovaného záchranného systému: muniční sklad ve Vrběticích27.04.21 23:03 Česká republika 0

Ruské společnosti se bojí dodávat ropu do Běloruska kvůli sankcím USA27.04.21 21:59 Rusko 1

Aliance národních sil nabízí záruku za tři obviněné bojující za Donbas26.04.21 23:02 Česká republika 1

Lubomír Volný 20.4. ve sněmovně k Vrběticím26.04.21 17:13 Česká republika 2

Největší smrtnost má vakcína od Pfizeru24.04.21 10:02 Neurčeno 15

Lidé už pochopili, že si z nich vláda dělá srandu a na náhubky kašlou23.04.21 19:40 Česká republika 6

České karikatury politiků vyhostí další 60 pracovníků ruské ambasády22.04.21 17:53 Česká republika 5

My z vás tu chuť bojovat proti banderovcům a ukronacistům vytlučeme22.04.21 15:04 Česká republika 1

Ruská FSB zveřejnila video z tajného rozhovoru agentů CIA připravujících puč v Bělorusku21.04.21 20:39 Rusko 3

Život vašich dětí a život dětí vrchnosti21.04.21 20:03 Česká republika 2

Češi dávají Rusku ultimátum! Trapnost už nemůže být větší21.04.21 19:29 Česká republika 7

Policista Chauvin shledán vinným ve všech třech bodech obžaloby21.04.21 14:51 USA 2

Měnové kurzy

USD
21,31 Kč
Euro
25,72 Kč
Libra
29,64 Kč
Kanadský dolar
17,51 Kč
Australský dolar
16,57 Kč
Švýcarský frank
23,49 Kč
100 japonských jenů
19,53 Kč
Čínský juan
3,30 Kč
Polský zloty
5,63 Kč
100 maď. forintů
7,17 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
28,71 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 797,55 Kč
1 unce stříbra
585,05 Kč
Bitcoin
1 189 574,89 Kč

Poslední aktualizace: 7.5.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 9 318