Diskuze k článku

Novináři všech zemí se spojili ... na řadě jsme my

Příspěvků 127

18.8.2008 4:36

Uz to tu stoji za vsechny prachy...

Semerad 76.?.?.?

(Zrušeno. Jestli máte nějaký argument do diskuze, sem s ním. Jestli máte jen obvyklé lamentování nad ubohostí Zvědavce a plivání, jděte jinam. Tento měsíc máte už 15 příspěvků. Editor)

168230

18.8.2008 10:21

RE: Uz to tu stoji za vsechny prachy...

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 84.?.?.?

Reakce na 168230

Pán editor, navrhujem mu trest za takéto správanie.
Nápíšte jeho mailovú adresu na nejakú stránku s pochybným obsahom, nech ho zaplaví spam. [vyplazený jazyk] [velký smích] [chechtot]

168249

19.8.2008 2:42

RE: Uz to tu stoji za vsechny prachy...

Semerad 76.?.?.?

Reakce na 168249

>Pán editor, navrhujem mu trest za takéto správanie.
>Nápíšte jeho mailovú adresu na nejakú stránku s pochybným
>obsahom, nech ho zaplaví spam. [vyplazený jazyk] [velký smích] [chechtot]

Navrhovat tresty aniz byste vedel za co to by vam slo. Verim, ze i popravovat bez soudu by vam nedelalo potize. Vasim navrhem na hackovani me IP na verejnem foru se dopoustite trestneho cinu. Ale vas trestni rejstrik by se tim asi moc neumazal, ze? Smajliky sve kriminalni choutky nezamaskujete. Pokud vam zbabelost zdejsich cenzoru nedovoli precist mou odpoved budete ji mit na necenzurovanem, svobodnem Nezvedavci.

168341

19.8.2008 6:23

RE: Uz to tu stoji za vsechny prachy...

škapík 85.?.?.?

Reakce na 168341

To Semerad: Tohle je vážně absurdní. Nevím jakou má návštěvnost Nezvědavce, ale je to spíše lichotka, když někdo reaguje na čtený, zajímavý server tím, že založí "antiserver", nemluvě o dalších zjevných souvislostech a provokacích.

Cenzuru nemá rád asi každý. Vemte ale kupříkladu spam - to je taky cenzura pošty v podstatě - systémově lze těžko ošetřit a "odnesou" to často i lidé, kteří nespamují - jenže kdyby nebyla kontrola Spamu - tak máme každý v každém majlu stovky nesmyslných, často nesrozumitelných "nabídek" a jiných věcí.

Je holým faktem, že bez kontroly diskuse lze JAKOUKOLIV internetovou diskuzi rozbít jedním člověkem a to totálně. Pokud čtete raději Nezvědavce, tak nám to tam všem napište, jak se to tady cenzuruje, ale proč tady otravujete diskusi?

Někoho opravdu irituje hledání skutečností, nebo to, že za něj shrnují poznatky jiní, nebo prostě jen potřebuje se ukojit v tom, že bude provokovat - br. Můj názor je, že není důvod dávat prostor někomu, kdo se vyhýbá argumentační byť konfrontační (pochopitelně) diskusi k tomu, aby znechucoval a obtěžoval čtenáře, diskutjící - jako to opravdu nyní děláte Vy.

168354

19.8.2008 11:52

RE: Uz to tu stoji za vsechny prachy...

skeptix 80.?.?.?

Reakce na 168354

antispam je dobrovolna vec kazdeho z nas

cenzura na zvedavci je krapitek jina - i kdyz v tomto pripade bych i veril, ze slo o blabol, ktery mel za ukol pouze byt tim prvnim - nicmene nekdy vam editor/moderator zakaze odpovedet na odpoved na vasi odpoved a to pak neni prilis fer

co se tyka nezvedavce, jednou jsem se tam podival a nic se nedozvedel, ale i presto chapu, proc existuje, on zvedavec neni prilis objektivni a diskuse byva casto az neprijemna

mozna tretinu clanku doctu do konce, zejmena zahranicnich autoru, ale napriklad tento, ackoliv mi prijde autoruv nazor prehnany, jsem cetl s chuti; rekl bych ze autor umi tema podat a ma pro psani talent, prosim o dalsi clanky

168392

19.8.2008 16:27

RE: Uz to tu stoji za vsechny prachy...

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 168354

Pane Škapíku, naprosto s vámi souhlasím... To není cenzura... Kdyby tu někdo neustále přetiskoval články z Rudého Práva, tak by to bylo možné považovat za spam. Stejně tak je možné považovat za spam tyhle Semerádovy výlevy, které mají naprosto nulovou informační hodnotu, neboť se jedná o naprosto primitivní sionisticko-bolševickou propagandu. [bliji]

168410

18.8.2008 7:53

Vládci světa

Jarmila 88.?.?.?

Jenom bych chtěla znovu upozornit na to, aby lidé nepodléhali propagandě mainstreamu a nepoužívali jejich nástroje k vymývání mozků a radši se důsledně drželi své vlastní terminologie. Vždyť přece je velkým nesmyslem tvrdit, že se Polsko rozhodlo pro raketové základny, nebo že se Česko rozhodlo pro americký radar, nebo že Amerika se rozhodla napadnout Irák. Tohle jsou přece naprosto nepravdivá tvrzení. Totiž těch pár vládnoucích zmrdů (pan Škapík mi jistě promine[smích]) není žádné Polsko, Česko ani Amerika. Zvykněme si skutečnou realitu vnímat tak, že světu vládne jistá oligarchie, jejíž počet nepřesahuje 1 procento z celkového počtu obyvatelstva. Tato oligarchie si se světem hýbe, jak si zamane, aniž by s tím mohlo těch 99 procent obyvatelstva cokoliv dělat.

Používat výrazy, že Česko se rozhodlo pro americký radar by se mohlo jedině tehdy, když by proběhlo referendum, kde by občané většinou hlasů o tom rozhodli. Ale když nic takového neproběhlo a rozhodlo by o tom 200 zkorumpovaných posranců, pak tedy 200 těchto figurek není žádné Česko!!! Zvykněme si věci nazývat jejich pravými jmény, a když těch 200 figurek nedostalo od občanů k tomu žádný mandát, tak by to byla sprostá vlastizrada, a né o těchto věcech mainstreamově psát, že se Česko rozhodlo pro radar.

168231

18.8.2008 8:09

RE: Vládci světa

vodnik007 71.?.?.?

Reakce na 168231

"Zvykněme si věci nazývat jejich pravými jmény"
Zabihani NWO?

[naštvaný]

168233

18.8.2008 8:27

RE: Vládci světa

Krabat 62.?.?.?

Reakce na 168231

Bohužel, Česko si tyhle figurky zvolilo, protože jsme jako ovce zvyklé volit jen A nebo B. Přemýšlet o alternativách nedokážeme. Nemáme na to fantazii nebo odvahu. A proto i svět bude vnímat, že Česko se rozhodlo pro radar, přestože veřejné míněné je spíše proti. Jenže kolik nás bylo protestovat v ulicích proti radaru? Pár stovek, kteří toho mají plné zuby. Ten zbytek splácí hypotéky, griluje na zahradách, sleduje sportovní divadlo nebo maximálně lamentuje v hospodách. Mocná oligarchie, o které mluvíte, je totiž nesmírně inteligentní. Změny dělá postupně a pomalu, aby si stádo zvykalo a hlavně aby se nerozzuřilo. Přesně tak, aby střelných prach jenom doutnal, ale nikdy nepřeskočila jiskra. A proti tomu se v současné společnosti, s těmito lidmi, nedá bojovat.

168234

18.8.2008 8:47

RE: Vládci světa

jean.laroux jean (tečka) laroux (zavináč) seznam (tečka) cz 194.?.?.?

Reakce na 168234

Je to přesně jak píšete. Žába se vaří tak, že se dá do hrnce se studenou vodou a plamínek pod hrncem je na minimu. Tak se žába časem uvaří a ani si toho nevšimne. Kuňk, kuňk [oči v sloup]

168238

18.8.2008 14:15

RE: Vládci světa

Miroslav Yamato 62.?.?.?

Reakce na 168234

Vždyť i tady na Zvědavci je to v diskusích bohužel až příliš často černobílé, čest vyjjímkám. Rusko dobro, Gruzie zlo, Saakašvili diktátor, Putin obhájce Rusů a míru atd. Primitivní ikony. Takhle to ve skutečnosti prostě není. Vezměme si ten konflikt Rusko vs. Gruzie. G. to nepochybně začala. Nepochybně tam byly i oboustranné provokace. R. nepochybně podporovala separatisty a agresi G. velmi využilo. Co Abcházie? Atd. Prostě to opět není černobílé, není to ani ona "hodná demokratická Gruzie brutálně přepadená Ruskem", ale ani to není "totalitní agresivní Gruzie a Rusko bránící jen a pouze své občany a mír". Takové popisy situace můžou dostačovat snad jen nějakým prosťáčkům.

168273

18.8.2008 14:31

RE: Vládci světa

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 91.?.?.?

Reakce na 168273

Pravda, veď medzi čiernou a bielou je kopa sivých odtieňov. [velký smích]

168277

18.8.2008 14:53

RE: Vládci světa

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 168273

Máte pane Yamato pravdu. Svět je o mnoho složitější, než si kdokoli z nás dovede představit. Lidé, kteří se s tímto tvrzením nedokážou ztotožnit, nejsou prosťáčci. Oni jen věří. V cokoliv. V chemtrails, ve spiknutí všech druhů, ve škodlivost potratů či feminismu, v reinkarnaci, v to, že nějaká skupina lidí může ovládat celou planetu, v to že Rusko (nebo naopak Gruzie) je zlo...

Podporuje-li nějaký argument jejich VÍRU, je vyzdvihován a mnohokráte omílán. Je-li naopak nějaký fakt v rozporu s jejich vírou, je bagatelizován či přehlížen. Čím více argumentů působí proti "víře", tím je nositel víry hlouběji přesvědčený o své pravdě. Podobné víry mnohdy vedou své nositele až k naprosto iracionálnímu fanatismu. A přitom jsou oni "věřící" lidé mnohdy velmi inteligentní. Sklon k podobným "vírám" vznikl v našich mozcích evolučně a zřejmě nám kdysi poskytoval nějakou nezanedbatelnou výhodu.

Povšimněte si prosím, kterak je v podobných diskusích naprosto výjimečným jevem reakce typu : Ano mýlil(a) jsem se. Vaše argumenty jsou správné a má předchozí tvrzení byla zcela mylná.

[smích]

168279

18.8.2008 16:26

RE: Vládci světa

Alexa 89.?.?.?

Reakce na 168273

Pane Yamato,
máte pravdu, ale nepatří to k věci? Pokud media a spousta těch, pro které vývoj skončil sprnem 1968 a dál se už nic nezměnilo neustále vyvolávají nerovnováhu, musí se zákonitě tato nerovnováha projevit. Třeba Zvědavcem. Někdy je to tu skutečně přehnané, ale možná právě tím je možné udržet si jistou dávku objektivity a rovnováhy. Přehnaností mainstreamu jsme si navykli být skeptičtí a nebrat věci příliš vážně a s tímto přístupem zde najdete rozumnou protiváhu tomu, co se nachází v tom "normálním" světě kolem nás.

Zkrátka pokud se změní rovnováha, systém jako takový(nikoliv žádný lidský systém) má snahu ji minimalizovat. A jak to vidím já, ta minimalizace vede občas přes stejné extrémy, jen s opačným znamínkem.

168284

18.8.2008 16:49

RE: Vládci světa

Miroslav Yamato 62.?.?.?

Reakce na 168284

Jenže právě ta skepse a rozvaha při hodnocení mi dost chybí. Všimněte si třeba, že jak je něco z mimomainstreamového (sakra to je slovo) zdroje...např. Blisty, Prop, Altermedia atd. atd...tak je tendence tomu přikládat značnou víru, aniž by byl nějaký důkaz. Ostatně vždyť i zde je to každou chvíli, třeba ty články o brzkém útoku na Írán tu čtu snad několik let. Já neříkám, že je chybou je uveřejnit, naopak, ale ta přehnaná víra v ně je někdy až komická.

Neříkám, že často nejednám stejně, bohužel také, ale snažím se toho vyvarovat.

Více skepse, analýzy, rozvahy.

168286

18.8.2008 17:41

RE: Vládci světa

google 84.?.?.?

Reakce na 168286

p. Yamato,
ja tym vasim prispevkom vobec nerozumiem.
co chcete vlastne povedat?

ta vase pseudo-nastavenie, ktore vydavate za skepsu, je pre srandu kralikov.
chovate sa presne ako medialny, uzitocny idiot. vysvetlim preco.

fakty su jasne.
Saakaschwili je psychopat (je k tomu aj na Zvedavcovi cele mnozstvo obrazoveho materialu; linky youtube).
prepadol v nocicivilne ciele v Osetsku, hodinu po tom, co vyhlasil v televizii, ze chce vyriesit veci pokojnou cestou.
existuju k tomu aj vypovede samotnych Gruzincov, byvaleho premiera Gruzinska a byvaleho ministra pre Osetsko a Abchaziu.
ma americkych a izraelskych instruktorov v zemi, dostaval ilegalne z Nemecka zbrane (nemecka vlada vraj o tom nic nevedela [oči v sloup] )
linky su aj na Zvedavcovi, sam som ich tam dal a pochadzaju zo Spiegel.de (mainstream), co chcete este viac?
chcete tvrdit, v ramci "obecnej-povinnej skepsy", ze ho stihli Rusi tak vyprovokovat za tu jednu hodinu?
utok si vybral na zaciatok olympijskych hier, Putin v Cine, Medvedev na dovolenke,
na vyrocie prepadu CSSR v 1968 sovietskymi, polskymi, nemeckymi, madarskymi vojskami,
len aby vyvolal asociaciu eventualneho ruskeho protiutoku s utokom na biedne Gruzinsko.

okrem toho netreba zabudat, ze 1968 zautocili sovieti, nie Rusi.[naštvaný]

fakty su jasnejsie ako v Kosove a napriek tomu vam tam chyba zdrava skepsa.
mne zase chyba zdrava skepsa vo vasom zanietenom hladani zdravej skepsy.
spamätajte sa trochu.
co vy vlastne chcete?
zeby sme tu zakazdym, ked niekto povie, ze Saakaschwili je vysinuty masovy vrah,
tak treba automaticky dodat ano, aleeee Rusi zeru male deti!!!

preco nepozadujete zdravu skepsu po druhej strane?
oni nehanebne klamu, kde sa len da a my budem za kazdym nasim odhalenim ich klamstiev dodavat ano,
ale Rusi tiez, urcite nieco vedeli, provokovali, bolsevici.....bla, bla, bla.

takze celkovy obraz bude vyzerat takto:
Rusi budu v zapadnych mediach ukazovani ako zlocinci a Saakaschwili ako
vzor demokracie a slobody. bez akejkolvek zdravej skepsy.

na druhej strane budu odhalene zverstva Saakaschwiliho pod vedenim Busha a mossadu,
ale len kvoli zdravej skepse, my vzdy nezabudneme pridat: aleee Rusi su tiez svine!
takze v najlepsiom pripade mozu z toho vyjst Rusi medialne ako spoluvinici.

ved povedzte, co konkretne sa vam nepaci, co vam konkretne nesedi a nezacinajte s nejakou zdravou skepsou,
ani sa za nu neskryvajte a tiez sa nevydavajte za jedineho skeptika na fore.

168292

18.8.2008 18:12

RE: Vládci světa

Miroslav Yamato 62.?.?.?

Reakce na 168292

Ale ne, vždyť to není o této situaci ale všeobecně! Nepleťte do toho konkrétní případ G. vs. R., kde zrovna je dost jasno.

Ad proč nepožaduji skepsi i po druhé straně? Musím se zeptat: jak to víte? Já ji samozřejmě požaduji, např. v diskuse na Palbě, když už jste nahodil tu G. vs. R. A že je ji tam sakra potřeba! Zde je to ovšem bezpředmětné, neb požadovat ji po zkrytých lehomikinech je zbytečná práce.

Pane google, prosím... [mrknutí jedním okem]

168296

18.8.2008 20:19

RE: Vládci světa

google 84.?.?.?

Reakce na 168296

>Ad proč nepožaduji skepsi i po druhé straně? Musím se zeptat: jak to víte? Já ji
>samozřejmě požaduji, např. v diskuse na Palbě, když už jste nahodil tu G. vs. R. A že
>je ji tam sakra potřeba!

samozrejme, ze viem, ze vy pozadujete skepsu po druhej strane, to je taky vas konicek.
lenze druha strana, so svojou verziou ziadnu skepsu nepripusta, ziadne pochybnosti o svojej verzii a co je hlavne, oni to nikdy nezverejnia.
my naopak zverejnujeme verziu, ktorej verime, po "pochybnych" intenetovych serveroch (nic v zlom p.Stwora [mrknutí jedním okem] ) a vy pozadujete po nas este noedovodnenu skepsu len preto, lebo vraj vzdy treba byt skepticky.

nemam nic proti faktom, ktore budu hovorit aj proti Rusom, ale nech to su fakty a nie skepsa.

168310

18.8.2008 22:07

RE: Vládci světa

Miroslav Yamato 62.?.?.?

Reakce na 168310

A takhle! Pane google, myslím, že jde o nedorozumění. Pod tou skepsí jsem měl na mysli aby nebylo vše hned bráno jako svaté jen proto, že to vyjde na "pochybných" serverech! Že je potřeba to analyzovat. Nebylo tím myšleno považovat to a priori za špatné, lživé, nedůvěryhodné...

Omyly nemusí být záměrné, krásným příkladem je aféra s Iskandery. Média začnou strašit s Iskandery (pp. jen proto, že o tom ví ještě méně než Kotrba a moc jiných raket neznají...a Topol by byl evidentně kravina). Kotrba investiguje a shazuje Točku z náklaďáku. A jaká je pravda? Rusko použilo Točku s hlavicí se submunicí, po jejím rozhození v určité výšce zbyde jen lehký skelet, který dopadne již ne po balistické dráze (vlivem ztráty stability, nárůstu odporu po odstřelení krytu submunice) bez nějakých velkých škod. Hlavice se submunicí to být musela, neboť s celou hlavicí dopadá celá raketa (Točka nemá odhoditelnou hlavici), takže z ní při výbuchu nezbyde nic. Použití Točky s konvenční hlavicí, normální zbraně, žádná ZHN atp., je naprosto legitimní. Točka se také nepoužije jen tak proti něčemu, ale proti nákladnému a důležitému cíli, jako třeba baterii PVOS, radaru atp. Je nesmysl ji použít proti civilním cílům, protože proti nim je paradoxně málo účinná. Na to jsou jiné hračky, když už je někdo ochoten je použít (např. Israelci v Libanonu či SSA ve Falůdže byli).

Čili...šlo či nešlo o manipulaci? Jistě že šlo, i přes ty kotrbovy omyly! Média šířila lži o Iskanderech...nádech hrůzy z balistických raket...straší se, vyvolávají iluze o málem nasazení ZHN, protože pro průměrného člověka jsou balistické zbraně automaticky spojovány se ZHN. Ostatně šířila...stále šíří, teď se píše "Rusko umístilo v Jižní Osetii několik raket krátkého doletu typu SS-21, které by mohly ohrožovat Tbilisi." Jistě, mohly by...ale ne s konvenční municí. Chtějí vyvolávat představy o možnosti nasazení ZHN?

Myslím, že tento druh skepse je prospěšný. Pokud by šlo o "kachnu", tak nemusí dojít k blamáži. Analýzou zjistíme co nejpřesnější obraz zkutečnosti...a pak je vše v pořádku, ne?

168314

19.8.2008 0:19

RE: Vládci světa

google 84.?.?.?

Reakce na 168314

pekny prispevok od Alexy.
neviem ci v tom bola aj moja reakcia, ktora ju trochu inspirovala,
ale ciastocne mi islo o to, co Alexa pravi.
Saakaschwili napadol vojensky civilne mesto a od toho bodu odvijame pribeh.
prilis tvrda reakcia Ruska?
moze byt, ze ano a mozeme o tom polemizovat.
ked si ale vezmeme za zaklad pre porovnanie tvrdosti vojenskeho zasahu to,
ako emerikanci zasiahli proti privatnym cielom v Srbsku
a podotykam, ze s umyslom, tak sa mi ruska reakcia javi ako prilis mäkka.
keby sa chovali ako fakla demokracie zapadneho sveta, usa v Afghanistane, Iraku...
alebo druha fakla demokracie na Blizkom vychode, izrael v Libanone,
tak by muselo pol Tbilisi lahnut popolom a Saskavily by musel odvisnut.

teraz sa vratme k skepse.
co to vobec ma byt ta skepsa?
pochybnosti?
tie su tu predsa vzdy, az kym nepovysite na boha, budu vas pochybnosti sprevadzat na vasej ceste.
pochybnost je zakladnym stavebnym kamenom poznania, vyvoja, kreativity.
pochybnost je neodelitelnou sucastou kazdeho tvrdenia.
takze preto ta moja reakcia, k vasom volani po zdravej pochybnosti,
ktore mi pride trochu ucelove a zavadzajuce, vzhladom k tomu, ze je zbytocne.

168335

19.8.2008 0:28

RE: Vládci světa

Miroslav Yamato 62.?.?.?

Reakce na 168335

Mě ani reakce Ruska až zas tak tvrdá nepřišla. Byla tvrdá jen tak, jak bylo potřeba, tj. tak, aby efektivně splnila cíl bez zbytečných ztrát...a těch bylo opravdu minimum jak mezi civilisty, tak dokonce i na vojácích, také bez větších devastací. Je tu vidět obrovský posun oproti Čečně, kde dělali Rusové hrozné boty. Už jen toto je krásnou ukázkou, jak se Rusko positivně vyvíjí.

Volání po zdravé pochybnosti (lepší výraz, díky!) mi bohužel zbytečné nepřipadá...alespoň u mnoha lidí (nemyslím zde, ale všeobecně) ji nějak nevidím...

168337

19.8.2008 0:04

RE: Vládci světa

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 168296

Milý brachu Yamato,
vem si to takhle. Pídíme se po pravdě a je potřeba vidět věci tak jak jsou. Jenom proto, že tentokrát rusové byli naprosto v právu jim sice nezaručuje mít pravdu vždy, ovšem teď ano, rozhodně to není důvod je podezřívat, na to je čas až by nějakou koninu vyvedli. Jen proto, že jisté zprávě věřím neznamená že bezmezně věřím tomu co zprávu dodal. Ovšem je nutno brát ohled taky na kontinuitu, v tomto případě třeba to kolik lží a kolik států napadli USA a kolik rusové? Je z toho vidět trend, ale neznamená to že se američanům nemůže občas věřit (když to bude věrohodný) a že se rusům věří vše (i když je to zjevná lež), na druhou stranu nepamatuju kdy naposled rusové lhali (SSSR do to nelze počítat). Stalin měl holt pravdu, důvěřuj ale prověřuj, což je důkaz že i největší grázl může pravdu říci. Vím že je to těžký, ale žádný permanentní patenty na rozum a pravdu nejsou, musíme se zkrz ty sračky k tomu dohrabat holejma rukama.

168332

19.8.2008 0:19

RE: Vládci světa

Miroslav Yamato 62.?.?.?

Reakce na 168332

S tím můžu jen souhlasit.

168334

18.8.2008 23:04

RE: Vládci světa

Alexa 89.?.?.?

Reakce na 168286

>Jenže právě ta skepse a rozvaha při hodnocení mi dost chybí.

Někdy stačí jen zvolit správný přístup k informační "haldě".

Důležité je nečíst všechno. Věnovat pozornost jen důležitým informacím. Kupříkladu o kus dál řešíte manipulaci s iskanderem na policejním autě - ztráta času. Je to podružné. Důležité je sledovat kdo komu straní a na základě toho hodnotit i objektivitu zpráv. Na začátku gruzínského konfliktu Vám stačilo vědět, že gruzínská armáda zaútočila na Cchinvali. To je jasný a nezpochybnitelný fakt. Od něho se totiž můžete odpíchnout. Podle toho jak kdo informuje a jak emočně zabarvená slova používá totiž pochopíte kdo není omezen v podání informací a kdo "musí i za slunného dne tvrdit, že prší".

>Všimněte si třeba, že jak je něco z mimomainstreamového (sakra to je slovo) zdroje...např. Blisty, Prop, Altermedia atd. atd...tak je tendence tomu přikládat značnou víru, aniž by byl nějaký důkaz.

Vidíte a já sleduji, že pokud někde někdo zmíní blisty, tak hned pokaždé následuje zpochybnění blistů jako takových. Bez argumentu, samozřejmě. Stačí napsat, že jsou "rudé". Snad to bude tím, že chodím do míst, kde jsou názory od mých někdy až příliš odlišné. Blisty čtu, ale nevnímám je jako objektivní, ani ostatní Vámi zmíněné tak neberu. Tyto portály totiž vyvažují to čeho je nedostatek a tím je právě jiný pohled na věc. Tyto zdroje však jen málo nebo vůbec nepoužívají ono manipulující užívání vhodně zabarvených slov, aby Vás někam dostaly. Často jen mluví o něčem jinak, než jak o tom mluví noviny davů.

Nespoléhejte na nikoho, ale přemýšlejte. Nemusíte si přeci udělat názor hned jak se něco stane. Často ten poslední dílek puzzlí zapadne až když je všechno považováno za "vyřešené".

168322

18.8.2008 23:17

RE: Vládci světa

Miroslav Yamato 62.?.?.?

Reakce na 168322

Ztráta času? Možná, ale ďábel je v detailu [mrknutí jedním okem]

168327

19.8.2008 9:51

RE: Vládci světa

Alexa 89.?.?.?

Reakce na 168327

To ano, ale určitě nemá tolik času, aby se schovával v každém detailu.

Zrovna ten iskander mi přišel jako podružná věc. Řešit to která strana použila jaké zbraně je jen odváděním pozornosti. Může to fungovat jen jako etalon pro porovnání zaujatosti zdrojů.
Když izraelská IDF útočila na jihu Libanonu, "rozhazovala" plnými hrstmi cluster bomby a media - pokud o tom vůbec informovala - to brala jako nedůležité. Pokud by se chytla iskanderu, který chudák upadl a rozdrtil se o policejní auto nevypovědělo by to nic o Ruských metodách, ale jen o metodách medii. Ale ve skutečnosti Vás taková zpráva ničím neobohatí.

Detaily bývají důležité, ale jak které.

168381

19.8.2008 11:35

RE: Vládci světa

Miroslav Yamato 62.?.?.?

Reakce na 168381

Paní Alexo, ten "Iskander" byl přeci příklad, který jsem zrovna zvolil, protože jsem měl aktuální a přesné informace od lidí věci skutečně znalých. Jistě že to je spíše podružný detail.

Uvedu jiný příklad, na který jste mě navedla vaší zmínkou o kontejnerových pumách. Ano, Israel je rozhazoval jak o život. Rusko je také použilo. Z čistě vojenského hlediska je uvážlivé použití kontejnerových pum obhájitelné. Samozřejmě proti vojenským cílům. Zatím nejsou známky, že by je takto Rusko použilo. Israel naopak zcela jistě. Přesto to bylo Rusko, které za to bylo hromadně odsuzováno.

Nu a jsme opět u detailu! Pro neznalého člověka je použití kontejnerových pum "děs běs". Stačí zmínka o nich, podobně jako stačí zmínka o balistických raketách a už v nich vidí ZHN. Rozborem zjistíme, že věc se má dost jinak.

168388

19.8.2008 21:39

RE: Vládci světa

Alexa 89.?.?.?

Reakce na 168388

Cluster bombu vnímám více jako koncept, který sám o sobě smrdí. Tvůrce a "uživatel" takové zbraně chce nadělat velké škody a to bez ohledu na to kam bomba spadne a kdo všechno může být dříve či později cílem. To už jsou skutečně lepší řízené střely, kterými lze zacílit konkrétní cíle bez velkých následných škod.

Jako takové jsou však cluster bomby zajímavé z hlediska politiky. OSN nebyla s to je ilegalizovat a to i za pomocí České republiky. Tím i my máme máslo na hlavě a o to zajímavější je sledovat media, která za to jsou schopná - jak jinak než selektivně - kritizovat.

>Pro neznalého člověka je použití kontejnerových pum "děs běs".

To ano, ale ta neznalost nemusí vést nutně k mýlce ve vnímámí toho podstatného. To důležité totiž je použití dvojího metru, kdy jeden konkrétní zbraň použil, moc se o tom nemluvilo a vše bylo v pořádku. Druhý ji použije a je oheň na střeše(roztrhaní lidé všude kolem jsou však v obou případech).

Přiznám se, že některé pokroky ve vývoji zbraně jsou i pro mě fascinující, ale pokouším se příliš se nerýpat v detailech, jakým je například onen iskander, protože pak se snadno stane, že přes stromy přestanete vnímat les.

168421

19.8.2008 21:53

RE: Vládci světa

Miroslav Yamato 62.?.?.?

Reakce na 168421

Však právě ten dvojí metr: Israel prokazatelně a masově použil kontejnerové pumy proti civilním cílům. Médii to jen tak nějak prolétlo, samozřejmě s doplněním, jak vše zavinili Palestinci atd. Rusko použilo zjevně jen omezené množství a s největší pravděpodobností proti legitimním vojenským cílům. Ale samo použití této zbraně má negativní konotace, a jelikož nebylo uvedeno jak je použil, ale jen že + různé okecávačky o boji proti těmto zbraním atd., tak je to evidentně levárna. Takže ta neznalost a záměrné neposkytnutí detailů vede k úpně jinému hodnocení zprávy o jejich použití.

Jinak čistě pro detail vojensky...není tak úplně pravda, že tyto pumy jsou vždy určeny pro nadělání velké škody (respektive necílené škody). Záleží na typu submunice. A samozřejmě na způsobu použití. Jako ostatně prakticky u jakékoliv jiné zbraně.

168422

19.8.2008 23:30

RE: Vládci světa

Alexa 89.?.?.?

Reakce na 168422

>Takže ta neznalost a záměrné neposkytnutí detailů vede k úpně jinému hodnocení zprávy o jejich použití.

Ano, ale i bez znalosti technických detailů lze vyvodit objektivní závěry.
O použití cluster bomb Ruskem v Gruzii toho vím málo a tak si netroufám více o tom soudit, v případě Libanonu mám více jasno. Pro mě byl nejvíce určující postoj zástupců ČR v OSN při hlasování o tomto typu munice. Pokud tehdy nezazněla kritika od medii, měla by mlčet i pokud by je Rusko v Gruzii použilo. Pokud nemlčí, jen rozhlašují své pokrytectví. Věc další je však ideologická slepota konzumentů takového zpravodajství.

>Záleží na typu submunice.

Mám to chápat tak, že se používá i jiná funkční "náplň"? Krom kouřových granátů a slzného plynu mě nenapadá nic co by změnilo neřízeně smrtící charakter těchto bomb. Alespoň z podstaty mi přijde, že takové bomby lze jen těžko zaměřit na konkrétní cíl, aniž by nadělaly škodu i tam, kde nemají.
Jestli máte chvilku, poučte mě. Díky [smích]

168425

19.8.2008 23:56

RE: Vládci světa

Miroslav Yamato 62.?.?.?

Reakce na 168425

Existuje např. protipancéřová i jiná submunice, která nepadá jen tak volně, ale zaměří se přesně na cíl. Použití proti větším seskupením techniky atp.

Mimoto moderní submunice všech typů by měla být vybavena nějakou formou (je víc možností) autodestrukce, respektive řízené destrukce až bude potřeba. Tj. by neměla ležet dlouhé roky po použití a dál zabíjet.

Samozřejmě toto také nezaručí 100 % bezpečnost (vím, u zbraně to zní divně), ale to nezaručí nic u žádné zbraně.

168426

19.8.2008 4:29

RE: Vládci světa

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 168322

Podivejte ja si prectu minimalne titulky na aktualne.cz, pak to same na seznam.cz, pak novinky na Atmomline, pak BL, pak diskusi na MWM, semtam neco jineho, kdyz potrebuju upresnit, co jsem precetl v oficialnich zdrojich ministerstev pravdy a pak jdu teprve na Zvedavce, Prop.sk a podobne "pochybne" webziny. Semtam se podivam na extrem typu euroarabia, eretz nebo primitivy na nezvedavci. I to je dulezite pro skladani mozaiky.Tenhle ritual na delam uz pravidelne nejaky ten patek.

Po nekolika mesicich zacne vystupovat uplne jiny svet, nez ktery je nam liceny v hrubych stinech. Ten svet vystupuje z medialni informacni mlhy a cim dele to provozujete, tim nabyva ostrejsich kontur. Jak spravne rekli jini v diskusi neni ani bily ani cerny, miliony odstinu sedi, semtam vzacne ve chvilich stesti se zablesknou na chvili i ohnostroje zivych barev. [mrknutí jedním okem]

168347

18.8.2008 17:31

RE: Vládci světa

vodnik007 71.?.?.?

Reakce na 168273

Mate pravdu. Cernobile se nemuze na vse divat. Co takhle nahlednout do sede barvy? Kdo se schovava ve stinech a instiguje napeti? [zmaten]
Nejhorsi je, ze v kazem konfliku zarvou obycejni lide.

168291

18.8.2008 19:11

RE: Vládci světa

rataj 85.?.?.?

Reakce na 168273

Nic na světě není zcela černé (zlé), ani zcela bílé (dobré), vše je víceméně černobílé nebo bíločerné. Dnes se mi jeví, že ta černá začíná nějak převládat, jak se znovu začínají roztáčet kola šíleného zbrojení. Myslím si, že většina lidí na tomto webu se chce dopídit poznání pravdy, což je věru velice obtížné, když se nás mnozí snaží krmit záplavou zkreslených, jednostranných nebo dokonce zcela falešných informací. Například
v daném případě se v médiích nadhazuje a vy to říkáte též, že nepochybně tam byly i oboustranné provokace. Co si myslíte o tom, jak by se zachovala mainstreamová média, kdyby tam skutečně ze strany Ruska došlo k nějaké závažné provokaci, která by odůvodnila rozbombardování celého města s jistě převážnou většinou nevinných lidí,to by v nich asi o tom nebyl ani jediný řádek? [chechtot]
Jinak bych se rád něco bližšího o údajných provokacích dozvěděl.

168304

18.8.2008 8:39

RE: Vládci světa

jean.laroux jean (tečka) laroux (zavináč) seznam (tečka) cz 194.?.?.?

Reakce na 168231

Chápu vaši logiku Jarmilo. Bohužel, pokud Američani dovolí aby jejich jménem Bushova administrativa pod taktovkou vojenských a ropných loby vedla imperiální válku jsou ODPOVĚDNI za násilí ve světě. Pokud židé dovolí aby se jejich jménem sionisté vysmívali okolními světu jsou OPOVĚDNI za to co se jejich jménem děje. A pokud my Češi dovolíme těm parazitům ve vládě ohlupovat zbytek veřejnosti a činit z národa spojence militantních bestií jsme .. bohužel .. ODPOVĚDNI za všechny následky.

168236

18.8.2008 8:43

RE: Vládci světa

Škapík 85.?.?.?

Reakce na 168231

Zdravím Jarmilo. Sprosté slovo ještě nikoho nezabilo na rozdíl od zbraní a pokud někdy mi vadí tak v kontextu - když se uráží lidé v diskusi zbytečně, protože zjevně zde většina hledá skutečnosti a diskuze k věci je proto základem. (Všimněte si, kolikrát třeba pan Stwora reaguje na diskuzi ať už opravením chybky v překladu nebo doplněním do článku). Takže pan Škapík nemá co promíjet, ale... !

Ta oligarchie, která linkuje světový řád za prvé nemá ani zdaleka 1% světové populace, ani počítáme-li jen takzvanou "rozvinutou"... Nemá ani promile. Směle jdu do diskuze s tím, že zmrdů (ať je po Vašem a zde to jistě sedí), kteří sužují majoritu obyvatel světa je maximálně do 10 000 kousků.

A v tom mi to právě nesedí. Teoreticky by svět při takovém způsobu omezování obyvatel, mediálním nechutným klamům a všem těm ideologickým, sektářským naukám měl být v chaosu!!!

A zde spatřuji ten problém, že to vysvětlení nebude tak jednoduché. Totiž v tom, že koncept na vybudování jednoho světa se prosazuje neuvěřitelně sofistikovaně - šlape to jako stroj, čím dál rychleji a přesněji. Nabízí se otázka, zda i Ti nejvlivnější "kormidelníci" nejsou jenom loutky a do jaké míry se ten systém generuje sám? Politika je také jen náboženství, stejně tak víra v systém...

Otázka tedy zní, jestli svět skutečně není v moci nějakých vyšších duchovních entit, které inspirují - přesněji konspirují k tak zhovadilému jednání, kterým je to, co musíme žít. Přetváření světa ke zcela iracionálnímu obrazu na jeden adminstrativní celek? Při veškeré obezřetnosti za tím musím zatím vnímat vyšší duchovní entitu, která má k dispozici vstupy do vlády na zemi, které jsou nad možnosti naší obrany, ale i vyhodnocení. Vždyť většina lidí ani netuší kam se to řítí, jsou schopni obhajovat i vlastní sebezničení.

Můj názor je, že svět je ovládán silou, která se negeneruje z lidských zdrojů, která sem zavádí prostřednictvím vyšinutých vědců etc. techniku, která slouží přesně proti lidem a je cíleně kooptována napříči "ideovými" principy vlád jednotlivých států či federací - NWO není programem lidí je můj názor - Ti jsou pouze zneužiti či "využiti" právě umístěním do toho s bídou jednoho procenta participujících Jarmilo - nikoliv ale tvořících?

168237

18.8.2008 20:09

RE: Vládci světa

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 66.?.?.?

Reakce na 168237

Tahle vaše teorie mi nepříjemně připomíná teorii o neviditelné ruce trhu. Nikdo za nic nemůže, to všechno neviditelná ruka trhu. Nemístný ekonomický manipulativní mysticizmus, se kterým tu máme negativní zkušenosti téměř 20 let. Pokoušíte se o manipulativní sociologický mysticizmus? To je technologie moci stará tisíce let: Pokud se něco "podělá" tak za to může "vůle bohů". Pokud se něco podaří, tak je to zásluha vládce, který si za to saslouží obdiv a materiální přizeň poddaných. Takhle se vládne masám.

168308

18.8.2008 22:33

RE: Vládci světa

Jiří Kramář kramar (tečka) radun (zavináč) gmail (tečka) com 213.?.?.?

Reakce na 168237

Vážený pane Škapíku, souhlasím s Vámi v tom množství hybatelů. Nejspíš jich ani promile nebude. Nevím kolik je skutečných bankéřů, kteří mají v té světové hře na monopoly svoje žetony, ale vím, že i člověk je schopen stvořit "Světové loutkové divadlo" neobvykle provázané, kde vodiči loutek na jevišti jsou sami loutkami voděnými z dalšího patra nad nimi a těch pater bude několik. Komentáře dodávají mluviči, kteří jsou také před zraky naivních diváků dobře maskované loutky, řídící se dodanými texty utajovaných autorů. Ty špagátky, na kterých to všechno závisí a funguje známe všichni. Každý se dá koupit - je to jen otázka postavení a tomu odpovídající ceny. Tato divadelní konstrukce je tak dokonalá proto, že se zdokonaluje již věky - tak jako technika kterou člověk vyvíjí. Bohy nebo mimozemšťany pro vysvětlení principu nepotřebuji. Zatím to vidím takto:
Začíná se "vládcům světa" nedostávat surovin a zdá se jim, že jejich dlouholetý protivník byl konečně tak důkladně oslaben, že je šance jej zničit vojensky, když "nadnárodní" podnikatele k těm surovinám pustit "legálně" nechce. Žádný problém pro menší mezihru. Než dojde na konečné a jedině spolehlivé vojenské řešení, zvýšíme ceny surové ropy a po období déletrvající krize bude "světová veřejnost" mnohem smířlivější k salámové metodě. Kolečko po kolečku si budeme vojensky zabírat jedno naleziště po druhém a pochopitelně začneme tam, kde se nedokáží současní majitelé ropných polí účinně bránit. Od nejslabšího až k tomu nejsilnějšímu, kterého budeme až do konečného smrtícího úderu nazývat svým spojencem. Že se přes všechny dýmové clony občas něco provalí nebo nepovede, to je riziko každého podnikání a nějaká ta záplata narychlo vytvořených a zcela "náhodných" akcí se také pokaždé najde. Sem tam nějakého pěšáčka musí obětovat každý úspěšný šachista - bez obětí vyhrávat nelze.

168318

19.8.2008 7:47

RE: Vládci světa

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 168237

Já si myslím Martine, že těch vládců světa je víc. Na celé planetě je celkem 205 států. Zaokrouhlím ten počet na 200 států, aby se mi to dál lépe počítalo. V každém tom státě je tak tisíc velmi vlivných lidí, kteří se přímo podílejí na moci v tom státě. Nemají tu moc ovšem rozdělenou rovnoměrně, někdo má moc vyšší, někdo nižší a někdo jí má jen kousek. 200 států krát tisíc vládců rovná se dvěstětisíc vládců. Zhruba dvěstětisíc lidí ovládá 6 miliard lidí. Jenže ti vládci světa nejsou jednotní, mají rozdílné zájmy. V každém tom státě poslanci plní přání místních mocných bossů, ale zároveň plní přání nadnárodních vládců. Nadnárodní vládci jsou mocnější než místní vládci. Pokud je místní vládci nechtějí v jejich nadnárodních zájmech poslechnout, tak je spacifikují třeba i s pomocí války- jako se to stalo v Kosovu.

Čili mnohem bližší je mi úvaha pana Jiřího Kramáře a taky pana Jansmitha že ti nejbohatší vládci planety mají stálé imperiální choutky a jsou schopni se dopouštět kvůli tomu ve světě jakýchkoliv všiváren. Koneckonců nám to pan Bush předvedl pěkně černé na bílém dne 11/9.

168358

19.8.2008 8:40

RE: Vládci světa

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 168237

Tak to zkusím potřetí, do třetice všeho dobrého:

Já si myslím Martine, že těch vládců světa je víc. Na celé planetě je celkem 205 států. Zaokrouhlím ten počet na 200 států, aby se mi to dál lépe počítalo. V každém tom státě je tak tisíc velmi vlivných lidí, kteří se přímo podílejí na moci v tom státě. Nemají tu moc ovšem rozdělenou rovnoměrně, někdo má moc vyšší, někdo nižší a někdo jí má jen kousek. 200 států krát tisíc vládců rovná se dvěstětisíc vládců. Zhruba dvěstětisíc lidí ovládá 6 miliard lidí. Jenže ti vládci světa nejsou jednotní, mají rozdílné zájmy. V každém tom státě poslanci plní přání místních mocných bossů, ale zároveň plní přání nadnárodních vládců. Nadnárodní vládci jsou mocnější než místní vládci. Pokud je místní vládci nechtějí v jejich nadnárodních zájmech poslechnout, tak je spacifikují třeba i s pomocí války- jako se to stalo v Kosovu.

Čili mnohem bližší je mi úvaha pana Jiřího Kramáře a taky pana Jansmitha že ti nejbohatší vládci planety mají stálé imperiální choutky a jsou schopni se dopouštět kvůli tomu ve světě jakýchkoliv všiváren. Koneckonců nám to pan Bush předvedl pěkně černé na bílém dne 11/9.

168371

18.8.2008 10:07

RE: Vládci světa

eda 194.?.?.?

Reakce na 168231

Souhlasím s Vámi. Pak ale pojďme dále. Jestliže popisujete reálný stav věcí (a já věřím, že ano), pak jde o fatální selhání demokracie jako systému v jeho dnešní podobě.
Pro mne je klíčovou veličinou stavu společnosti důvěra. Válečný stav znamená nulovou úroveň důvěry, nelze věřit téměř nikomu, nedůvěra se vystupňuje až do vynucené agrese: když nezabiju, budu zabit. Stav důvěry ve společnosti české i světové je téměř předválečný. Viníky jsou dnešní vládci, u nichž rozpor mezi slovy a činy překračuje všechny meze. Kolaps důvěry je pak jen logickým důsledkem takového chování, promítá se do všech sfér života společnosti - nevěříme médiím, policii, soudcům, nevěříme v rovnost před zákonem.
Demokratický výkon moci musí fungovat podle těchto jasných principů:
1) Lidé, jímž je svěřena moc, musí mít důvěru těch, kteří jim výkon moci svěřili.
2) Výkon moci, každé její uplatnění, musí být dokumentován s možností veřejného posouzení správnosti takového výkonu. Zpětnou vazbou je reálně uplatnitelná důvěra či nedůvěra v lidi pověřené mocí.
S těmito pravidly na mysli je dnes možné vidět selhání systému, kdy jediným uplatněním zpětné vazby důvěry jsou volby co 4 roky, lidí, kteří jsou nám předepsáni samolibými politickými stranami. Je také vidět selhání médií, jejichž působení je "řízeno" tak, aby nedošlo na naplnění zpětné vazby informací o skutečném výkonu moci.
Jsem pro demokracii, ale dnešní implementace nesplňuje pravidla, která uvádím, tj. pravidlo důvěry a pravidlo transparentnosti výkonu moci. Budoucí kolaps je bez návratu k principům téměř zákonitý.

168246

18.8.2008 22:52

RE: Vládci světa

Jiří Kramář kramar (tečka) radun (zavináč) gmail (tečka) com 213.?.?.?

Reakce na 168246

Vážený Edo, závěrem svého příspěvku popisujete stručně ideální stav demokracie. S Vaším závěrem:"Budoucí kolaps je bez návratu k principům téměř zákonitý." souhlasím bez výhrad. Jen nevím, kdy ta budoucnost nastane, neboť všelijakých "variant demokracie" je po světě víc. Oči mi otevřel pan Milan Kubr, jemuž v nakladatelství Baronet vydali titul: Průvodce politickým divadlem. ISBN 80-7214-799-4. Je to za 169,- Kč a za všechny prachy, neboť autor do věci vidí, je prost laciných senzací či nesmyslných ideologií a ilustroval mu to Vladimír Jiránek. Doporučuji všem.

168321

18.8.2008 23:21

RE: Vládci světa

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 195.?.?.?

Reakce na 168246

ke vztahům mezi občany a těmi které zvolili se vyjadřuje kniha

Vůdcovství českých elit, vydaná v tomto roce.

Vložený obrázek

"Slova "vůdce" a "vůdcovství" vyvolávají u velké části české populace nepříjemné reminiscence na dva totalitní režimy, které tuto zemi ovládly na podstatnou část dvacátého století. Prvním z nich byl fašismus s jeho "Führerprinzipem" a druhým socialismus s nechvalně známým kultem osobnosti proletářských vůdců. Slovo "Vůdce" jakoby trvale stigmatizováno postavami Hitlera a Stalina. Nicméně málokdo i dnes popírá, že z hlediska úspěchu jakékoliv společnosti je důležité, jestli má elity, které ji vedou dobře, a občané své vůdce ochotně a s velkou mírou důvěry následují. Také české elity pretendují na pozici vůdců společnosti, ale příliš se jim to nedaří. V očích veřejnosti nejsou pravými elitami, chybí jim image schopných a neúplatných lidí na správném místě. Česká veřejnost ráda vidí své elity na kolenou v prachu plebejskosti a pro elitní pozice vůdců se jí nikdo nezdá dost dobrý. Elitám stačí vůdcovství předstírat a veřejnost své nedostatky omlouvá špatným příkladem elit. Oběma stranám toto nenáročné prostředí v podstatě vyhovuje."

168328

18.8.2008 12:39

RE: Vládci světa

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 168231

Plně se stotožňuji s názorem paní Jarmily. Zevšeobecňování a podprahové využívání principu kolektivní viny je přesně to, co mocenská oligarchie ke svému vládnutí a manipulování s masami potřebuje.

Tímto způsobem začínají všechny etnické, rasistické a jiné konflikty. Všichni lidé, národy, etnika, které jsou cílem nějaké agrese se hodí do jednoho pytle, zorganizuje nějaká krvavá provokace a pak je už snadné využít vášní nevědomého a brainwashed ovčanstva k útoku proti této tzv. druhé straně.

To, že je v tom většina napadené strany nevinně a nesouhlasí s tím co se děje je zapomenuto, zvěrstva se vymění navzájem a pak už je to jenom válečný byznis jako obvykle.


Vzpomeňme na vstup USA do Vietnamské války a zinscenovaný incident v Tonkinském zálivu, který mu předcházel a další historické příklady.


Deprivanti jsou v každém národě a pokud jsou u kormidel, chamtiví, touží po ještě větší moci a mají v rukou hromadné sdělovací prostředky tj. zneužitelný nástroj propagandy a demagogie plus ke všemu ochotné novinářské lokaje, najít slova, jak zblbnout nevědomou většinu už problém není.

jansmith[smích]

168264

19.8.2008 7:17

RE: Vládci světa

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 168264

A já se zase plně ztotožňuji s Vaším názorem.[smích]

A jenom bych ještě dodala, že všichni, kteří si myslí, že volbama se něco zmůže, tak se mýlí. Volby jsou směšná fraška, občané musí volit již předem pečlivě vybrané figurky, oni vládu těch figurek legalizují. Jediným řešením je, již jsem to tu psala mockrát, jít k volbám a vhodit do urny nápis: Zastupitelská demokracie je obrovský podvod, žádám internetovou přímou demokracii.

168356

19.8.2008 7:57

RE: Vládci světa

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 168356

Zastupitelská demokracie je obrovský podvod, žádám internetovou přímou demokracii....."

Jarmilo, to je všechno krásné, ale idealistické, myslíte, že lidé, kteří námi manipulují pomocí geniální techniky, by si "neohlídali" elektronické hlasování???? To si pište, že by jim to jen usnadnilo práci - jinak naprostý souhlas s tím co jste postovala - snad s dodáním, že i když občasn proklouzne systémem někdo, kdo to "myslí" dobře, tak ho systém "vcucne" až když sedí v poslanecké nebo senátorské lavici či na dalších tisících postech pro "vyvolené" - Takže elektronické hlasování by dle mého jen usnadnilo té hydře politické práci - místo pár set manipulátorů s lidmi by stačili tři počítačoví špičkoví odborníci s dodanou technikou - ELEKTRONICKE VOLBY = už úplné odevzdání do ruky systému - což ale v podstatě jsme i DNES. [pláč]

168360

19.8.2008 15:04

RE: Vládci světa

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 168360

Až na to Martine, že jsem vynalezla internetový ÚČETNÍ volební systém, kde by měl každý občan perfektní zpětnou kontrolu svého hlasování.[smích] A přitom by zůstal pochopitelně anonymní. Takže tři špičkoví počítačoví odborníci by si ani neškrtli, jelikož v tom mém systému by muselo hrát vše dohromady i účetně: Má dáti-Dal. [oči v sloup]

168406

20.8.2008 7:51

RE: Vládci světa

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 60.?.?.?

Reakce na 168406

Jenze jak chcete overit jestli nekdo nezmanipuloval konecny vysledek, kdyz si muzete overit pouze vas hlas, stejne nevite jak hlasovaly ostatni, maximalne u nich muzete videt zaskrtnute pole o tom, ze provedly zpetnou kontrolu sveho hlasovani a vse bylo v poradku, jenze nekdo klidne opravi konecna cisla a pokud bude mit pod palcem dostatecnou cast systemu tak mu to projde.

P.S. Necetl sem Vas navrh hlasovaciho systemu, takze je mozne, ze se ptam na jiz zodpovezenou otazku.

Laco

168444

20.8.2008 13:01

RE: Vládci světa

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 168444

Ano, ptáte se na již stokrát zodpovězenou otázku. Takže mě to nebaví znovu vše vysvětlovat. Nebojte se, v mém systému se podvádět na žádný způsob nedá, je to všemi směry pojištěné. Pokud Vás to doopravdy zajímá, přečtěte si to na mém webu.(kubata.nazory)

168466

18.8.2008 23:24

RE: Vládci světa

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 72.?.?.?

Reakce na 168231

Jarmilo, tech 200 posrancu jste si tam zvolili vy. Tak nadavejte sami sobe. Kdyz bude na vsechno referendum, tak se nikam nedostanete.

168329

18.8.2008 23:54

RE: Vládci světa

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 195.?.?.?

Reakce na 168329

Nerad si kálím do vlastního hnízda, ale národ, který je potichu z větší části proti radaru a na demonstraci pak přijde zlomek, natož aby začal volit jiné, dosud neparlametní strany, a volí stále dokola to samé, si žádné referendum, ani kvalitní politiky nezaslouží. Ti co tam nahoře sedí, jsou jeho věrným obrazem, tak nevím na co si stěžujeme. [naštvaný]

Neochota cokoliv riskovat, "jít s kůží na trh", bojovat za sebe i druhé, obětovat cokoliv pro celek má pak za následek, že situace je jaká je. [bliji]

168331

19.8.2008 15:14

RE: Vládci světa

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 168331

Ale MéďoBéďo, existuje takové úsloví: Hlavou zeď neprorazíš. A vzhledem k tomu, že je český národ poměrně inteligentní, tak si to lidi prostě uvědomují. Co pomohlo Maďarům, že dva měsíce protestovali proti tomu svému bolševickému premiérovi, s tím divným jménem, které si nikdy nepamatuji? Nic. Aktivistům z Nezákladnám nevěřím ani nos mezi očima, tutově jsou prolezlí skrznaskrz tajnými agenty. A jestliže to mají naši zastupitelští představitelé po právní stránce vše v pořádku, že je není možné obvinit z vlastizrady, tak poskakovat po náměstích nemá žádný smysl. Jim je to prostě jedno, že mají z ostudy kabát. Nahrabou si prachy a zanedlouho je tam vystřídají jiné zkorumpované svině. Je ta "zastupitelská demokracie" moc dobře vymyšlená. Proč myslíte, že mainstream zásadně nic nepíše o možnosti přímé demokracie? Inu, protože přímá demokracie je naprosto, ale skutečně naprosto nežádoucí.

168408

19.8.2008 18:10

RE: Vládci světa

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 195.?.?.?

Reakce na 168408

"jestliže to mají naši zastupitelští představitelé po právní stránce vše v pořádku, že je není možné obvinit z vlastizrady"

něco si zjistěte o té soudkyni co zamítla trestní oznámení na Schwarzenberga. Pokud budete důsledná, bude Vám blivno. A není to tím, že by měla po právní stránce vše v pořádku. [oči v sloup]

"přímá demokracie je naprosto, ale skutečně naprosto nežádoucí."

tady snad už zbývá jen přímá revoluce, a ta je trestná

[chechtot]

168411

18.8.2008 8:30

Novinari ? Podla mna uz v mainstreame neopracuju

vratnik 195.?.?.?

V poslednych dnoch k teme Gruzinsko agilne do mainstreamu prispieva byvaly registrovany agent Stb Ivan Samson. Vyslovene servilne, clanky hrajuce na city, porovnavanie s rokom 1968 (Ruský revanšizmus vo svetle Gruzínska), predtym publikoval vyrazne proizraelske clanky (Izrael – sionistický sen a realita) Tento pan v sucasnosti pracuje v satelitnej mimovladke Slovenska spolocnost pre zahr. politiku financovanou German Marshall Fund of the U.S. a dalsimi nadnarodnymi korporaciami. Spina spinou zostane, takato banda byvaluch Stbakoch, teraz najvacsich demokratov vyraba oficialnu verejnu mienku. Ja noviny uz nekupuje a doporucujem to urobit kazdemu. Ak chcem vediet co sa vo svete deje, tak mi nezostava nic ine len vytlacit si clanky zo Zvedavca, z propu alebo z blistov.

168235

18.8.2008 9:55

RE: Novinari ? Podla mna uz v mainstreame neopracuju

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 91.?.?.?

Reakce na 168235

Pre istotu ja v novinách zásadne nečítam správy len komentáre, karikatúry, komixi a výroky slávnych, lebo mám pocit že všetko je variáciou na to isté téma a vlastne je o ničom. [pláč]

168244

19.8.2008 4:39

RE: Novinari ? Podla mna uz v mainstreame neopracuju

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 168244

Pokud nekdo chce vytvaret i v maistremu zpravodajstvi, pak musi do toho dat nejaka fakta. A fakta se daji analyzovat na zaklade logicky shody nebo rozporu. Nuly a jednicky. Navic prestoze je zakladni omacka stejna, tak ideologicky rozdilne uhly pohledu ji pokazde uvari trochu jinak, takze to umoznuje srovnavat stejne udalosti... Nesleduju TV, tak se provadi masove poprahova manipulace, coz je prasarna hrubeho zrna. Navic text lze vklidu logicky rozebrat, hure se do nej vkladaji emoce, aby nebyly videt. S inernetem navic nastupuje casova posloupnost ohledne publikovani informaci, coz je dalsi dulezity faktor....Mozna by stalo za uvahu sledovat aspon ve zkratce na siti dva odlisne uhly pohledu ministerstva pravdy. [mrknutí jedním okem]

168348

18.8.2008 13:58

RE: Novinari ? Podla mna uz v mainstreame neopracuju

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 195.?.?.?

Reakce na 168235

Samson bol agentom STB, teda niet sa comu divit

http://www.sme.sk/c/3315504/Bol-som-rad-ze-chodil-...
[chechtot]

168271

18.8.2008 9:39

Myslím si, že možnost ruského jaderného úderu proti Polsku je zcela reálná

Jan X. 78.?.?.?

Pokud budeme věřit tomuto rozboru Pak Rusko má ve strategických silách co dohánět. Gruzínská krize a podepsání radaru a raket by mohla dát zásadní impuls ke změně priorit směrem k dohnání onoho amerického náskoku. Nicméně v nejisté situaci - než by se mu to podařilo - což s jeho současnými prostředky je možné v horizontu nejméně několika let - se lze obávat, že by známá ruská paranoia mohla skutečně dospět k logickému závěru, že první úder může být jediným způsobem jak zabránit tomu americkému, pokud si USA bude držet současnou konfrontační politiku. V takovém případě je jasné, že jako první by byl veden preventivní úder proti americkému systému protiraketové obrany - jako prostředek odvrácení bezprostřední hrozby i když by vůbec k následnému nasazení celoškálového útoku nemuselo dojít. Ruští analytici si jsou jistě skutečného stavu jaderné rovnováhy dobře vědomi. Rusko skutečně může být vmanévrováno do situace, kdy bude preventivní zničující útok na americký systém jednoduše strategicky nevyhnutelný. Radar lze poměrně spolehlivě zničit ještě konvenční hlavicí, obávám se však, že v případě raketových sil to neplatí a v takovém případě by zcela jistě neriskovali a zničili by sila jaderným úderem. Čtu-li správně jejich okamžité varování Polsku, nemyslím si - ve světle výše zmíněného rozboru - že se jedná o plané výhrůžky. [pláč]

168242

18.8.2008 10:13

RE: Myslím si, že možnost ruského jaderného úderu proti Polsku je zcela reálná

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 84.?.?.?

Reakce na 168242

Nesúhlasím s tým tvrdením, že Rusko nemôže vyrovnať USA v kvalite a kvaantite hitech zbraní, myslím že oni sa tým jednoducho nechvastajú neustále, a neustále to rozvíjajú v tichosti a hlavne TAJNE.
Dodávam že pri súčasnej politike USA zdravé množstvo paranoje nezaškodí, lebo radšej byť paranojik ako byť (rádioaktívna) mŕtvola.
"Ak si parnojik, ešte to neznamená že ťa nesledujú." [vyplazený jazyk]

168247

18.8.2008 11:06

RE: Myslím si, že možnost ruského jaderného úderu proti Polsku je zcela reálná

Jan X. 78.?.?.?

Reakce na 168247

Já neříkám, že se američanům Rusko nemůže vyrovnat co do zbraní, ale pokud jste četl onu zprávu, jedná se o nedořešené záležitosti v systému včasné výstrahy a velení, nikoli primárně zbraňových systémů. Tajný výzkum lze samozřejmě očekávat, nicméně samozřejmě nezahálejí ani američani. Radar, jak napovídají jiné názory odborníků může patrně sloužit jako prostředek k navádění prvního úderu z amerických ponorek, nebo dokonce jako zbraň. Jaderná rovnováha je velice komplexní záležitost. Proto například působí naprosto směšně, že by na někoho z NATO útočil Írán max. několika raketami středního doletu - znamenalo by to s největší pravděpodobností jeho následné úplné zničení v řádech max desítek minut - takže proč by to dělal, to nedává smysl, čeho by tím dosáhl? Případný útok z Koreje je už úplná magořina - platí pro něj to, co u Íránu a navíc nad Evropu nemají žádné známé Severokorejské rakety šanci vůbec doletět. I kdyby Írán nakrásně měl jadernou bombu, bude mu trvat možná desítky let, než by jich měl dostatek na to, aby byl schopen provést nějaký smysluplný úder. To vše prostě nedává smysl. Proto je jasné, že radar a rakety v Polsku jsou namířeny proti Rusku, případně Číně. Rusové celkem dobře vědí, že by jim ty hračky zkomplikovaly život, nijak se tím netají, protože by museli adekvátně odpovědět technologicky a nebo je jednoduše zničit, pokud by vyhodnotili, že strategicky je neúnosné, aby existovaly. V takovém případě by ale museli iniciovat první úder. Celá rovnováha je postavena na systému smluv, které jsou ale systémem PRO vážně ohroženy a už nyní dochází k rozpadu tohoto systému. To podle mě může vést jen k eskalaci napětí, zbrojení a případného konfliktu. A je jen logické, že první na ráně by bylo Polsko a my.

168254

18.8.2008 11:28

RE: Myslím si, že radar je skutečně proti Íránu.

HAVLŮV KRÁLOVSKÝ PRD 90.?.?.?

Reakce na 168254

Írán pochopitelně není natolik blbej, aby začal jadernou válku jako první. Ale může si vyrobit několik ICBM s jadernými hlavicemi jako odstrašující sílu ( 10 milionů mrtvých Amíkům za íránskou ropu nestojí ). Amíci nemůžou jen tak naházet na Írán atomovky - radioaktivita by se rozšířila i na okolní státy a Pákistán a Indie už atomovky mají. V konvenční válce by se Írán bránil minimálně 5 let - mohl by stihnout postavit ICBM s jadernou hlavicí. Bez PRO základny v ČR by pak Amíci museli dát od Íránu ruce pryč.

168258

18.8.2008 14:24

RE: Myslím si, že možnost ruského jaderného úderu proti Polsku je zcela reálná

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 91.?.?.?

Reakce na 168254

No hej, systém včasného varovania, bez dobrých radarov to nezaobíde, ale na zostrelenie rakety to ešte nestačí, pretože raketa môže niesť rušičku a klamné ciele,či oboje(modernizácia nosných rakiet). Vyzerá to tak že USA chystajú vojnu proti Rusku-dúfam že Čína sa vzchopí a dôjde mu že keď vycúva spoza Rusov, tak ďalšia môže byť ona-dúfam že na vojnu nedôjde.
Ďalej to vyzerá to tak že Izrael (chvost) chce zatiahnuť do vojny USA (pes s ktorým sa kýve) s Iránom, pretože pohlavári majú oprávnený strach o svoje stoličky (a hlavu).

168275

18.8.2008 18:31

RE: Američani ví prd o tom, co a kde má Rusko schovaný.

HAVLŮV KRÁLOVSKÝ PRD 90.?.?.?

Reakce na 168254

Ovšem to samé platí i obráceně. Počet amerických ICBM je údajně mnohem vyšší, než se oficiálně prezentuje.

168299

18.8.2008 10:46

RE: Jaderná převaha je blbost.

HAVLŮV KRÁLOVSKÝ PRD 90.?.?.?

Reakce na 168242

Rusové používají na tancích systémy aktivní obrany. Něco podobného měli u raketových sil už před 20-ti lety. Jaderná hlavice se k raketovému silu nedostane tak blízko, aby ho poškodila.
Kromě toho mají nové základny a samohybné odpalovací rampy, jejichž poloha je neznámá.
Rakety Topol a Topol-M používají hypersonické těleso, které lítá rychlostí 14 Mach a manévruje s přetížením 30 g. Proti tomu není obrana.
Američani nemají šanci získat jadernou převahu ani nad Čínou nebo Francií. Radar v ČR má být skutečně proti Íránu ( ale ne na obranu, ale pro beztrestný útok ). Pulzní dělo ve střední Evropě je totiž jediný způsob, jak eliminovat klamné cíle íránských raket. Ohřívátko ionosféry o výkonu 1000 MW může mít i další funkce.
Velcí hráči si moc neublíží. Odsrat to můžou trpaslíci jako ČR.

168250

18.8.2008 10:02

Zemětřesení v Číně možná vyvolali Amíci.

HAVLŮV KRÁLOVSKÝ PRD 90.?.?.?

http://www.youtube.com/watch?v=J8LMvqT7Hjw
Rusové teď budou chtít ukázat, že to umí taky. Jestli poslanci schválí radar, české sopky se možná začnou probouzet.

168245

18.8.2008 10:18

Kde to žijeme...

bývalý antikomunista 213.?.?.?

Žijeme v době, kdy se Čunek navrátil do vlády a ministr Karel Schwarzerberg neodstoupil, tak jak slíbil. Místo toho zaplatil Knížecí ministerský audit k jeho očištění. Zaplatili jme téměř 9 miliard za kauzu Diag Human. O zabíjení v Gruzii se dovídáme jen nepravdy. Protesty před Čínskou ambasádou, tibetské vlajky na klopách politiků, žádná pochvala Číně za přípravu olympiády, ale jen pomluvy: Ohňostroje ze zahájení digitalizované, dětská zpěvačka falešná, zlato pro Čínu vydřely děti a tak podobně.

Pana prezidenta moc rád, vládl divoké privatizaci a počátkům tunelování. Musím jej dnes ale pochválit za nebojácnou a ojedinělou kritiku Gruzie viz Teletext ČT dne 18.8.
KLAUS: ZA VÁLKU MOHOU GRUZÍNCI
Prezident Václav Klaus tvrdě kritizuje Gruzii za rozpoutání konfliktu na Kavkazu. Pro MF Dnes napsal text, ve kterém dává zcela jasně vinu za současnou válku gruzínským politikům - ostřeji než kdykoli předtím. Klaus svým postojem dělá těžkou hlavu vládě.
"Začít vojenské dobrodružství, při němž ve velkém umírají civilisté, je špatné a nepřijatelné vždycky. Ale vyvolat něco takového právě teď na okraji Evropy, v den zahájení olympiády, je nepřijatelné dvojnásob," píše Klaus.
"V zodpovědnosti za vyvolání války je role gruzínského prezidenta, vlády a parlamentu neoddiskutovatelná a evidentně fatální," uvedl dále prezident. lm Zpráva senátora Štětiny 167 STRÁNKA 152
Můžete-li podívejte se na teletext str. 167 Zpráva senátora Štětiny (je dosti dlouhá)

168248

19.8.2008 0:23

RE: Kde to žijeme...

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 195.?.?.?

Reakce na 168248

Štětina může tak akorát mlčet. Jeho objektivita nestojí ani co by se za nehet vlezlo.

Vložený obrázek

Jaromír Štětina s prezidentem Gruzínské republiky Michailem Saakašvilim. Gruzie (15. 7. 2006) (zdroj)

168336

19.8.2008 10:47

RE: Kde to žijeme...

jansmith1984 85.?.?.?

Reakce na 168336

To je hezká fotka. Vypadají kluci, že se rádi vidí a navzájem si notujou.[smích]
jansmith.

168384

19.8.2008 11:37

RE: Kde to žijeme...

Miroslav Yamato 62.?.?.?

Reakce na 168336

Představuji si, jaké by byly reakce na nezaujatého "novináře", který by si takto potřásal s Putinem nebo Medvěděvem. Ach jo, smutný svět [pláč]

168389

19.8.2008 13:29

RE: Kde to žijeme...

google 84.?.?.?

Reakce na 168389

Ach jo, smutný svět [pláč]

naopak, ten svet je podla mna velmi vesely.
taku zrychlenu grotesku, aku prezivame teraz, sme tu este nemali.
je tu tak vela pohybu a zmien, ze to ani nie sme schopni realizovat.
svet sa pripravuje na velky skok.
a ze to bude boliet je zrejme nevyhnutne.
neexistuje totiz lepsi ucitel, nez je bolest
aj preto si ju priroda zvolila ako metodu.
a neexistuje lepsi sprievodca svetom, nez je smrt.
viete, ono nie je velky rozdiel, ci vas prejde nakladak alebo tank.
koniec koncov, je zivot o umeni umriet.
nic ineho sa za tym neskryva.
mozete mi verit, uz som na druhej strane bol.

vidi sa vam svet prilis rozbureny?
ucte sa surfovat na vlne a uzivajte si ho. [mrknutí jedním okem]

168402

19.8.2008 0:47

pokr.

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 195.?.?.?

Reakce na 168248

zajímavá je ovšem Štětinova analýza z tehdejší doby

Gruzie potřebuje podporu ve které de facto obhajuje tzv. Růžovou revoluci -x

x- co bylo na pozadí této revoluce: "Gruzie byla první, kde byla s úspěchem provedena „růžová revoluce", jež vedla k pádu prezidenta Ševardnadzeho a jeho nahrazení proamerickým politikem Saakašvilim. V této zemí sehrála významnou úlohu Sorosova organizace „Open Society - Georgian Foundation". Nejenom financovala přípravu revolučního převratu v zemi podle vzoru, který v Srbsku s americkou dolarovou a politickou pomocí vedl k pádu Slobodana Miloševiče, ale nakonec i z největší části platila Saakašvilimu veškerý státní aparát. Dokonce dávala přímo měsíční dolarové částky gruzínským ústavním činitelům.

Prezident Gruzie, premiér, předseda parlamentu a členové ústavní rady dostávali měsíčně od Sorosovy organizace po 1500 dolarech, ministři gruzínské vlády po 1200 dolarech a jejich náměstci po 700 dolarech. Loni Fond financovaný převážně Sorosem na to vydal 14 milionů dolarů, letos - protože z jedné třetiny se mají tyto výdaje hradit z gruzínských daní- 11 milionů dolarů. Jak tedy mohou být gruzínští vládní a političtí činitele nezávislí vzhledem k těmto platbám si může každý posoudit sám."
(zdroj)

To už nám pan mírotvorce Štětina raději nesdělí.


perlička z jeho analýzy, která stojí za to:

"Dvanáct tisíc mužů, kteří mají k dispozici nejmodernějším techniku včetně stíhacího letectva a raketových systémů a nejmodernějších tanků se stává reálným odstrašujícím prvkem proti ruským vojenským hrozbám. „Nechceme nikoho napadat,“ řekl na manévrech Saakašvili, „ale když někdo napadne nás, vzpříčíme se mu jako kost v hrdle.“"

[chechtot] [chechtot] [chechtot]

168338

19.8.2008 1:25

pokr. 2

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 195.?.?.?

Reakce na 168248

"lm Zpráva senátora Štětiny 167 STRÁNKA 152
Můžete-li podívejte se na teletext str. 167 Zpráva senátora Štětiny (je dosti dlouhá)"

našel jsem to na internetu:

Štětina: Cchinvali nezničili Gruzínci, ale Rusové- někde jsem zahlédl, že pouze opisoval prohlášení gruzínské vlády- má někdo zdroj této informace?

tak co a jak a zejména proč se tam vlastně semlelo?!

zvítězila západní nebo kremelská média?[naštvaný] [naštvaný] [naštvaný] [zmaten] [bliji]

168340

19.8.2008 4:48

RE: Kde to žijeme...

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 168248

Presne tak prezident Klaus je snad jediny cesky spickovy politik, ktery se odvazil rict, ze cisar nema saty. Krome svet div se komunistu, paradoxne komuniste v Rusku maji procentualne zhruba stejne prefernce a politicky vliv jako v CR, takze za politickou elitu je od roku 89 povazovat nelze protoze krome necastych okamziku, kdy jsou potreba jejich hlasy o vetsine zasadnich veci nerozhoduji. Pokud samozrejme nepocitami ty co prevlekli kabaty a jsou z nich ted demokrati kazdym coulem. Vzacnou vyjimkou je v tomto bode aristokrat Swarzenberg, ohlecne tech kabatu. Ted nemluvim o servilite.

168349

18.8.2008 10:53

Rusko lže

anti-anti 82.?.?.?

Rusko lže. Nejenom, že tvrdilo v době ofenzivy na Gruzii, že v Gruzii není žádná válka. Nejenom, že uzavřelo příměří jehož podmínky byly stáhnout vojska z Gruzie, ale zatím přesunuje rakety do Gruzie. Ale co víc. Podporuje Osetinské polovojenské jednotky, které okrádají naše novináře. Vy by jste po novinářích chtěli, aby o někom takovém psali jen to positivní? Chcete slyšet víc! Gruzie tvrdí přesný opak co tvrdí Rusko. Před pár měsíci bez vyhlášení války sestřelila ruská stíhačka Gruzínský bezpilotní průzkumný stroj hluboko v Gruzinském území. Po zásahu proti zbouřencům je opět bez vyhlášení války zaútočilo Rusko opět bez vyhlášení války. Nyní se snaží Gruzie žalovat v Evropě Rusko za válečné zločiny v Osetii, ale i etických čistek v Osetii. A Rusko svou teorii o etických čistkách a utiskování osob s ruským občanstvím si může schovat pryč, protože jako mírotvorce by měl minimálně mít takovou slušnost a respektovat mírové dohody.

A neříkejte, že mám informace z "spojených novinářů" a propagandy. Vy nemáte lepší, vy máte přímo informace z provládních Ruských zdrojů.

168252

18.8.2008 11:18

RE: Rusko lže

Jan X. 78.?.?.?

Reakce na 168252

Zřejmě nemáte ani tušení, že se jedná o proxy válku, že ne? Že se jedná o strategické cíle a hrozby, že celý ten článek je o tom. Že celá ta věc je o tom. A Rusům evidentně došla trpělivost. To nevěští nic dobrého jistě pro vás, takže hýkáte o mírových dohodách, kterých jsou právě vaši soukmenovci nejčastějšími porušovači, a možná ani pro nás, takže chceme vědět, jak se věci mají a aby novináři psali objektivně - přesně právě ne podle toho, kde se nechali okrást od jakých banditů a nebo naopak kde jim kdo zaplatil.

168255

18.8.2008 12:06

RE: Rusko lže

anti-anti 82.?.?.?

Reakce na 168255

"Proxy válka"? A mění to situaci na tom, že Rusko lže? "Mírotvorce", který obsazuje Abcházii, ale i útočí na města v Gruzii, které s územím původního konfliktu měli jen málo společného, rozšiřuje válku na větší území a i přes prohlášení o stahování a příměří stále obsazuje strategická místa nemá žádnou důvěryhodnost. Vaše konspirační teorie o tom, že USA & Izrael útočí na Rusko si schovejte pryč. Evropská unie uvažuje o vyslání vojáků do Gruzie, kteří od oddělí "mírové" jednotky Ruska a Gruzie. Mění vaše teorie "Proxy války" to, že na Gruzinském území se dělo přesně to co se dělo v Rusku? V Čečensku se snažili o oddělení území.

168262

18.8.2008 12:56

RE: Rusko lže

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 168262

Anti-anti, jestliže říkáš "A", proč neřekneš i "B".

Jestliže tvrdíš, že Rusko lže, proč naplno neřekneš a nepřiznáš, že lžou i Spojené Státy Americké a MNOHEM VÍCE a častěji???????

Copak těch příkladů, i historických, kdy USA pro své mocenské cíle ve jménu pravdy, lásky a demokracie (rozuměj peněz, ropy a dalších strategických surovin) iniciovaly konflikty a režimy, které pošlapávaly lidská práva a měly za následek obrovské utrpení právě těch obyčejných a bezbranných?

Kdo koho obkličuje svými "mírovými" základnami, kdo vypovídá jako první důležité odzbrojovací smlouvy, kdo manipuluje svým vlastním obyvatelstvem (9/11), jsou to Rusové nebo vládnoucí kliky v USA a jiných údajně "demokratických" zemích?
jansmith[smích]

168266

18.8.2008 15:42

RE: Rusko lže

anti-anti 82.?.?.?

Reakce na 168266

Je nevyslovené "B", že si 9/11 zničilo USA WTC samo???
Tak to mohu říci i "C", že USA vlastní v tajných základnách trosky UFO a ufouny. 9/11 byl útok na spojené státy, ale pokud budete zastávat teorii, kterou popřel i jistý vrchní představitel Al-kaidy NIKDO nebude brát vaše volání po porušování lidských práv Spojenými státy vážně. Jen se vám vysmějí. Rusko se samo pasuje do "mírových jednotek" v Gruzii. USA staví vojenské protiraketové zařízení o kterých neříkají, že jsou mírové. Děkuji!

168281

18.8.2008 17:21

RE: Rusko lže

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 168281

Neodpověděl jsi mi anti-anti.

Pokládám tedy otázku ještě jednou:
Kdo koho obkličuje svými "mírovými" základnami, kdo vypovídá jako první důležité odzbrojovací smlouvy, kdo manipuluje svým vlastním obyvatelstvem (9/11), jsou to Rusové nebo vládnoucí kliky v USA a jiných údajně "demokratických" zemích? Viděl jsi mapu US základen v regionech blízkých hranicím SNS a jinde po světě?????


Tvoje "C" je dle mého jen snaha se vykličkovat z odpovědi. Pokud se týká útoku 9/11, tak určitě se dá hodnotit jako útok na spojené státy, o tom žádná. To je to "A". Kde je ale to "B" anti-anti?

Jestli je tvým "B" nějaké vyjádření nějakého činovníka nějaké alkajdy, který podezření na inside-job popřel a vzal vinu na sebe, tak co k tomu panebože dodat.

Snad jen to, že existuje mnoho důkazů o tom, že si USA své nepřátelé samy vytvoří, zafinancují, vyškolí a pak s nimi "úspěšně" nekonečně bojují. Nebylo tomu tak i s Talibánem v Avghánistánu, který byl nevýznamným uskupením do doby, než jej USA začaly využívat v politice vůči SSSR, což vedlo až k invazi Sovětů do Avghánistánu (kterou neschvaluji) a po stažení sovětských vojsk k následnému vymknutí se kontrole vedoucí k pozdější, mnohem destruktivnější invazi USA? (viz. údajný proamerický ropovod, ke kterému Talibán nedal souhlas?).


A to "B" je následující. Komu útok z 9/11 prospěl? Byla to alkajda nebo talibán?[smích] Ani alkajda ani talibán - triumf slaví expanzivní politika US bushistu (viz. PatriotAct atd.), petrolejářských firem (viz. cena ropy), bankovních mafií (viz. cena dolaru-možná příprava na AMERO) a zbrojního komplexu, který se zbavil starých zásob a naplno rozjel nové kolo zbrojení, které se pomalu přesunuje do kosmu (viz. Arnoldův SkyNet)!!!!!!

Stačí ti toto "B" anti-anti???


A pokud se budeme bavit o roli Ruských mírových zborů v J. Osetii, tak ty máš pocit, že se do této role pasovalo Rusko samo? Za prvé to nejsou Ruské mírové sbory ale sbory SNS, tedy i Gruzie apod. a za druhé tam tyto sbory vyslalo, pokud se nemýlím OBSE/OSCE tedy Evropa.

A poslední poznámka. Slovo "mírové" v souvislosti s US základnami jsem použil jako ironii nebo parodii. Můžeš si vybrat.

Sem zvědavý, na tvé kličkování anti-anti až vyfabrikuješ svou odpověď a seznámíš s ní čtenáře tohoto vlákna.
Děkuješ? Tak tedy prosím.[smích]
jansmith[smích]

168289

18.8.2008 19:38

RE: Rusko lže

anti-anti 82.?.?.?

Reakce na 168289

Spekulacemi o inside-job jste se pro diskuzi se mnou diskvalifikoval. 9/11 možná nepomohlo Al-Kaidě mnoho získat, ale dalo o svém odporu proti Spojeným státům & Izraeli vědět. Al-kaida nedosáhla svého cíle, to jest zastavení podpory USA Izraele, ale neřečené "B" má být podle tebe co? Rozhodně to není kritika Spojených států i přesto, že by bylo na státech toho ke kritice mnoho, kritika "inside-job" plánu je stejné jako kritizovat USA za to, že mučí, vězní či pitvá ufouny. Naplnil jste bod "B" tím, že jste v prvním příspěvku naznačil, že mám také říci, že lžou další státy, že USA iniciuje konflikty, pošlapává lidská práva a zaútočilo si na WTC samo (=manipuluje se svým vlastním obyvatelstvem). To neudělám! Místo toho vám navrhuji bod "C" o ufounech.

Přijmout bod "B" znamená, ustoupit a propustit chyceného lháře, který řve: Oni tu lžou všichni. Možná lžou, ale nyní útočí a lže Rusko.

Navíc, že nejsou mírové jednotky Společenství nezávislých států jednotky Ruska je nesmysl, stejně jako invaze v roce 1968 byly jednotky Varšavské smlouvy jednotky Ruska.

168305

18.8.2008 19:55

RE: Rusko lže

HAVLŮV KRÁLOVSKÝ PRD 90.?.?.?

Reakce na 168305

V jižní Osetii nebyly mírové jednotky SNS, ale mírové jednotky OSN.

168306

18.8.2008 22:46

RE: Rusko lže

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 168305

Díky HKP za dopřesnění. V J. Osetii tedy nejsou mírové sbory OBSE, ale OSN. Ať už jsou to sbory OBSE, SNS nebo OSN, fakticky to nic nemění na manipulaci anti-anti, který tvrdí, že se Rusové do role mírotvorců sami pasovali.

Prostě tam Rusko vyslalo svoje mírové síly jako jeden z více státu, a to pod nezpochybnitelným oficiálním mandátem a v reakci na dřívější pokus Gruzie tuto oblast vojensky zpacifikovat.

Trochu teorie: tzv. nárazníková zóna slouží k tomu, aby znepřátelené síly v konfliktu oddělila a znemožnila jedné straně zaútočit beztrestně na druhou. Jestli nejsi slepý, hluchý nebo "navedený", tak vidíš, že přesně to gruzinské síly v den zahájení Olympiády vůči J. Osetii učinily. Jestli je někdo provokoval nevím, nebyl sem tam, ale reagovat poničením města plného civilů (možná až 2000 mrtvých) je agrese jako "bílý dům".


Co se týče událostí 9/11, tak ohledně 1000x zpochybněné oficiální bushovy verze vyšetřování jsme se myslím spolu (i s Vojtou) názorově již střetli a je mi jasné, že dokud celá věc naplno nepraskne, svůj proestablišovskolokajský názor nezměníš a jestli jsem se tudíž pro diskuzi nějak diskvalifikoval mě trápí ze všeho nejméně.[smích][smích]

Ostatně, ty se tady na Zvědavci svými názory před nezávisle uvažujícími diskvalifikuješ permanentně, ale z mé strany to na možnosti dál navzájem diskutovat nic nemění...[smích] Klidně si tady své "C" varianty rozehrávej a třeba o ufónech. Pokud ale něco hodnotíš, nezapomínej vzít pokud možno všechny souvislosti, protože tak omezíš své tendence okatého nadržování jedné straně.

Takže ještě jednou. Podstatné je nestavět v této diskuzi Rusko jednostranně do pozice agresora, který konflikt zahájil bez toho, aby nezazněla všechna fakta a jasně také nezaznělo, že druhá strana žádné morální právo ke kritice viz. historické reálie nemá a pokud tak činí (jako že tak bez červenání činí), tak je to jen potvrzení neuvěřitelného pokrytectví a snaha manipulovat ovce jak doma, tak kdekoli ve světě.

Přesvědčit se můžes sám např. na článku Patricka J. Buchanana viz: komentare/2008/08/2712-drazdeny-medved-vraci-ranu....

jansmith[smích]


PS:
Ani tentokrát si mi neodpověděl na otázku ohledně mapy US základen po světě. Já vím, na to se těžko něco namítá, viď anti-anti?

Pokládám tedy otázku ještě jednou:
Kdo koho obkličuje svými "mírovými" základnami, kdo vypovídá jako první důležité odzbrojovací smlouvy, kdo manipuluje svým vlastním obyvatelstvem (9/11), jsou to Rusové nebo vládnoucí kliky v USA a jiných údajně "demokratických" zemích? Viděl jsi mapu US základen v regionech blízkých hranicím SNS a jinde po světě?????

Jinak sem rád, že jsi sám mé ironické slovo obkličující "mírové" základny přiřadil k US, přestože, já US je nejmenoval. Máš bod.[smích]

168319

18.8.2008 13:37

RE: Rusko lže

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 168262

Anti-Anti je dokonalý demagog. Sype sionisticko-bolševickou propagandu z rukávu o stošest. Nemá smysl reagovat na takovou snůšku nesmyslů a hloupostí. Je mi vás upřímně líto, trochu jste zastydl v 80. letech [pláč]

168269

18.8.2008 14:28

RE: Rusko lže

anti-anti 82.?.?.?

Reakce na 168269

Děkuji za uznání! Ještě musíte zdůraznit, že veškerá média jsou ovládána sionisticko-bolševickou klikou. Není třeba dodávat, že stále se Rusko podle Gruzie nedodrželo smlouvu o příměří a v Gruzii rozmístilo rakety.

168276

18.8.2008 16:00

RE: Rusko lže

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 195.?.?.?

Reakce na 168276

"Rusko podle Gruzie nedodrželo smlouvu o příměří a v Gruzii rozmístilo rakety"

zdroj prosím, mrknu na to

168283

18.8.2008 17:00

RE: Rusko lže

anti-anti 82.?.?.?

Reakce na 168283

novinky.cz.

168287

18.8.2008 17:59

RE: Rusko lže

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 195.?.?.?

Reakce na 168287

tvůj zdroj píše: "Rusko začalo v pátek umisťovat v Jižní Osetii balistické střely krátkého doletu SS-21. "

Ty píšeš v Gruzii.a fakt samotného rozmisťování raket SS-21 v Jižní Osetii?

"Rusko podle Gruzie nedodrželo smlouvu"

bod 5) Ruské vojenské jednotky se vrátí na !!!pozice, jež zaujímaly před vypuknutím současného konfliktu!!!. Dokud nebudou vypracována mezinárodní opatření, ruské mírové sbory "přijmou dodatečná bezpečnostní opatření". (viz.viz. Gruzie přijala jen část mírového plánu, nechce ztratit Abcházii a Jižní Osetii

stačí?

168295

18.8.2008 20:02

RE: Rusko lže

anti-anti 82.?.?.?

Reakce na 168295

Ne! Nestačí! Jižní Osetii ještě nebyla anektována Ruskem ani Jižní Osetie nebyla uznána žádným státem, takže se stále jedná o Gruzii.

Rusko stále ještě nedodrželo smlouvu o stahování a to ani z částí Gruzinského území, kterého se konflikt původně netýkal. Tedy území, které není ani Jižní Osetie, ani Rusy obsazená Abcházie.

Chcete něco dodat, nebo čekáte na uznání nezávislosti Jižní Osetie?

168307

18.8.2008 23:06

RE: Rusko lže

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 195.?.?.?

Reakce na 168307

Jižní Osetie sice nebyla uznána, má však svoji autonomii (vč. prezidenta) a byla před zákeřným přepadením Saakašviliho jednotkami hlídána mírovými sbory, tedy za jistý partikulární celek Gruzie se specifickými poměry byla považována.

"Rusko stále ještě nedodrželo smlouvu o stahování a to ani z částí Gruzinského území, kterého se konflikt původně netýkal"

Body, na kterých se Medveděv a Saakašvili dohodli poskytují natolik široké možnosti interpretace, že bych s tvrzením o nedodržení smlouvy být Tebou posečkal.

Celá akce mi natolik smrdí, že podle mne bude ještě dlouho trvat, než se klubko rozmotá (zdali vůbec).

Týkal. Protože poskytovalo zázemí útočícím gruzínským jednotkám. To že Rusové zmasakrovali gruzínskou armádu, pečlivě vyzbrojovanou Západem, která se neštítila vymazat spící město (útok začal v 0:53 ráno, mrtvých min. 1600 civilistů) na vlastním území, je logickým vyústěním této akce.


"Chcete něco dodat, nebo čekáte na uznání nezávislosti Jižní Osetie?"

Čekám. Stejně jako se dočkali "miláččci" Západu Albánci v Kosovu, dočkají se i "miláččci" Ruska jižní Osetinci a Abcházané, a věř, že to nebude dlouho trvat.

A přidají se další státy. Západu se svinstva, která způsobil na Srbsku, ještě bohatě vrátí. To rovněž nebude dlouho trvat.

168323

18.8.2008 16:29

RE: Rusko lže

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 195.?.?.?

Reakce na 168262

tak nám stručně popiš, jak si myslíš, že situace ve světě je ve skutečnosti. Kdo s kým proti komu (a kdo naoko s kým), pomineme-li klasické zpravodajské hry a desinformační balast+ cíle hlavních světových hráčů.

(Pokud to nechceš psát veřejně, můžeš mi to poslat na email. Mám důvod Ti v některých věcech důvěřovat, v posledních dnech mi dosti silně něco secvaklo.(tím ale nemyslím jakýkoliv nátlak zvenčí ap.))

Ostatním čtenářům: přečtěte si knihu Šógun od spisovatele Jamese Clawella. Více nemám co dodat.

168285

18.8.2008 23:15

RE: Rusko lže

anti-anti 82.?.?.?

Reakce na 168285

Poslal jsem ti e-mail a přidávám odkaz na článek von Krebsta (ten co poslal na Zvědavce 1 euro).

Rusko je v této válce samo, maximálně tak s diktátorským Běloruskem, ale současně je natolik silné, že spojence nepotřebuje. I Ukrajina se postavila proti útoku. Proti komu bojuje je o dost méně jasné. Gruzie je spojenec USA, stát snažící se dostat do NATO a EU. Podporu Izraele, ale Gruzie nemá (i přes informace na Zvědavci o dodávkách zbraní Gruzii). Izrael je v tomto případě na straně Ruska, protože se obává dodávek zbraní svým nepřátelům. Ale řekl bych, že toto je celkem z médií jasné. To o co usilují je také jasné Gruzie chce ovládat i separatistické regiony a Rusko se snaží varovat region, že sbližování se Západem není dobrý krok. Evropa chce ropu i z jiného místa než z Ruska. To je můj názor.

168326

19.8.2008 23:16

RE: Rusko lže

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 195.?.?.?

Reakce na 168326

Krebsta si pamatuji jen díky článku o něm. Ten jeho jsem si přečetl. Ale Tvůj email nedorazil.

168424

19.8.2008 23:58

RE: Rusko lže

Miroslav Yamato 62.?.?.?

Reakce na 168424

Hm, jedna věc: existují nějaké fotky, filmy s těmi cca 2000 mrtvými? Popravdě jsem nic takového neviděl. Viděl jsem GRADy v akci atp., ale výsledek jejich palby moc ne...

168427

21.8.2008 18:05

RE: Rusko lže

Miroslav Yamato 62.?.?.?

Reakce na 168427

Hm, koukám, že na méně pohodlné dotazy se raději nereaguje vůbec. Hlavně že zde včera proběhla tak ohnivá debata o žití v pravdě...ale skutek možná utek [oči v sloup]

168608

22.8.2008 18:22

RE: Rusko lže

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 195.?.?.?

Reakce na 168608

omluva- zapoměl jsem na Vás reagovat, ač jsem to měl původně v plánu.

Především: mlží média na obou stranách, takže je velice obtížné se dovědět pravdu. Nevylučuji ani to, že Rusko vyprovokovalo Gruzii.(qui bono- bude mít možná v Ossetii svoji základnu, teoretickou možnost držet pod dohledem ropovod, znemožnit templářskému státečku destabilizovat region) Na druhou stranu měla Gruzie potenciál přijmout letadla pro útok na Írán, spekuluje se i o symbolickém vyzvání Číny na souboj (gruzínský sv. Jiří vs. čínský drak).
Všimněte si, že Rusové rozmlátili především její armádu a vojenské zázemí, včetně braní vojenské kořisti. Civilních cílů si nevšímali. A ani se stahováním nespěchají, jak se spekuluje v diskusi ve zkratce, Američané by mohli poškozená letiště opravit v krátkém čase a stihnout zaútočit na Írán před americkými volbami.

něco k tématu, snad to bude užitečné. počáteční nadsazený stav ossetinských obětí byl rapidně zmenšen

Jižní Osetii opouštějí první ruské tanky i válečná kořist
Georgian aggression and war crimes against Ossetia/YOUTUBE
AMERICAN trapped in GEORGIA says Georgians Committing GENOCIDE, No better than SADDAM, America Get Out of Georgia!/YOUTUBE
American troops found amongst Georgian dead/YOUTUBE
Look at Georgian agression! Ruinous Tskhinvali/YOUTUBE
TSKHINVALI after georgian bombing.GENOCIDE/YOUTUBE
Georgian soldiers killed an unarmed civilian in Tshinval 08/08/08/YOUTUBE
Genocide of Ossetians made by georgian invaders/YOUTUBE

na YOUTUBE najdete i videa z opačného úhlu, o tom, že agresoři jsou Rusové. Často jsou však stejné snímky přebírány oběma stranami a prezentovány jako agrese těch druhých. Desinformační kampaň jede naplno.

Takže spíše hledat pozadí událostí- Írán, Čína, ropovod, snaha destabilizovat Kavkaz (na ruské straně jsou problémy v Ingušsku a Čečensku), snaha Saakašviliho zalíbit se Západu aby byla Gruzie přijata do NATO ap.

168708

18.8.2008 17:57

RE: Rusko lže

Jan X. 78.?.?.?

Reakce na 168262

Evropa nemá žádnou signifikantní armádu, když Rusko nebude chtít, aby byli v Gruzii přítomni vojáci z EU, tak jednoduše nebudou. EU nemá žádné signifikantní donucovací prostředky vůči Rusku, navíc je přirozeně rozpolcená, protože je na Rusku fatálně energeticky závislá, už konečně vystupte ze snu. Co se týče US a Izraele, je v souvislosti právě s válkami známo, že se jedná v současnosti o nejprolhanější a nejpokrytečtější země světa. Jejich lži už často nežerou ani v té děvce OSN. A jejich válečné lži už jsou tak notorizovány, stereotypizovány a považovány za modus operandi, že nemá vůbec smysl provádět nějaký morálůní příměr a už vůbec ne je nějak šikovat s Ruskem, jakkoli jsou tam samozřejmě jistě velmocenské paralely a inspirace. V současné situaci je jasné, že eskalace může vést až k destabilizaci současné geopolitické rovnováhy, což zejména pro Izraelce by byla opravdu velice špatná zpráva. Pro sionistické bankéře samozřejmě dobrá. A že zrovna vy se zastáváte Čečenska - to by mi nešlo do hlavy ale pouze v případě, pokud bych nevěděl, že sionisti vůbec nejčastěji lžou sami sobě a dvojí metr a utilitární morálka je pro ně zásadou. A to ne že bych měl nějak příliš v lásce jak Rusy, tak Čečence. Už si přestaňte hrát na moralistu a konečně si uvědomte, že toto není počítačová hra, ele reálný svět a že nás to může smést všechny.
Rusko pevnou dohodu o příměří neuzavřelo, ačkoliv se mu jí snažil Sarkozy naivně vnutit, nejprve to bylo 5, pak 4, v současné době 3 body, pouze cosi jako příměří s výhradami, či podmínečné zastavení palby vyhlásilo. K žádné jeho pevné dohodě s Gruzínskem zatím nedošlo. Naopak, Gruzínsko vyhlásilo Rusku válku a vystoupilo ze SNS. Pletete si příměří se zastavením palby. K příměří je třeba alespoň bazálního smíru. Vzhledem k vysloveně šílenému postoji Gruzínské administrativy a prokazatelné vojenské přítomnosti amerických a izraelských vojáků na území Gruzie, čistě z vojenského hlediska, by Rusko možná ze svého hlediska udělalo nejlépe, kdyby Gruzínskou armádu a její instalace do základu zničilo a pak se stáhlo do kontrolních pozic. Což se patrně i děje. Co se týče oněch "lží" Ruska - už jste někdy viděl zemi ve válce, která ochotně všem okolo říká pravdu o svých operacích? Vy jste asi ještě vůbec nepochopil, co to je válka. Tam má ostatně "pravdu" vždy dvě a někdy i více stran. Jako zde. Já netvrdím, a nikdy jsem netvrdil, že ruská administrativa mluví pravdu, ale narozdíl od vás chápu, že by byli patrně blázni, kdyby to v takovéto situaci činili. Už se vzpamatujte. Situace bohužel dospěla tak daleko, že zřejmě přestal reálně existovat i ten zbytek dohody v RB OSN. A to je velice nebezpečná situace, protože to by mohlo rychle vést ke globální destabilizaci. Cui bono a kdo je na vině, na to si každý odpoví podle m

168293

18.8.2008 18:31

RE: Rusko lže

Jan X. 78.?.?.?

Reakce na 168293

Jen bych chtěl dodat, že ta "dohoda o příměří" co Rusko uzavřelo s Gruzií se dá vykládat velice všelijak. A Rusové toho samozřejmě využijí jak půjde.

168300

18.8.2008 13:39

RE: Rusko lže

S 90.?.?.?

Reakce na 168255

Když Lavrov tvrdí, že Kreml nemá vojáky v Poti a v Gori a následně oznámí, že tam vytváří "nárazníkové" pásmo, tak to lež není? Když rusové tvrdí, že jejich jednotky nebojují a zastavili postup a mezitím ujedou další desítky kilometrů a rabují, to není lež? Když české novináře okradou ruští žoldáci a ruská armáda se jim jen vysměje, to je v pořádku? Jestli věříte jen ruské straně, tak máte velmi jednoduchou orientaci ve světě, proč se namáhat, že?

168270

19.8.2008 5:15

RE: Rusko lže

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 168270

Rusove podle vseho maji v planu totalni znicit vojenskou infrastrukturu Gruzie. Saaksvili behem sve kratke vlady zvysil rozpocet z 30 milionu$ na 900 milionu $ v podilu HDP ho muze, tak trumfnout jenom KLDR!! To vsak nema delat co z Gruzii. S pescem Saaksvili hnul na sachovnici, ten kdo hraje partii s Kremlem.

V Turecku a Izraeli chapou i ruske protitahy i skutecny potencial velmi rychle. Izrael dal ruce pryc od Gruzie a to tam investoval nejakych 500 milionu $ a Turecko jako prvni prislo s pratelskou diplomatickou reakci vuci Moskve. Tyhle zeme maji jeden silny duvod pro rychle ideologii nezatizene mysleni a to je 1 000 000 barelu ropy koncici z Baku v tureckem terminalu.

Evropa ma taky o cem pragmaticky premyslet, Rusko zacalo usilovne stavet roury smerem na vychod, jeho geopolicka poloha, vojenska nezavislost, zdroje nerostneho bohatstvi ho predeurcuji k mostu. kde se potkava Zapad s Vychodem. A neni zadna sila, kera by na tom mohla neco zmenit. V zajmu vsech je kooperace, Rusku nebude nikdo nic diktovat o to se pokusil v diplomaticke rovine sasek jako Kouchnier a Sarkozy to musel zehlit.

Takze racte si vybrat spoluprace nebo hrozba nuklearniho inferna pri dalsim plytvani v novych zavodech ve zbrojeni. Upozornuju, ze jsem dosli k hranicim tzv. nekonecnych zdroju v ramci konecnosti planety Zeme. A luxus plytvani si za par let nebudeme moct dovolit, budeme totiz celit mixu nekolika krizi, ktera kazda jednotlive by dala civilizaci radne zabrat. Do toho zacit masivne zbrojit znamene vicemene nuklearni sebedestrukci. Jak vidite tady je spise popularni sed, cerne odstiny jsou vice v kurzu, protoze oficialni bile je dokola vice nez dostatek.

168350

19.8.2008 9:37

RE: Rusko lže

jansmith1984 85.?.?.?

Reakce na 168350

Tahle věta z předchozího příspěvku je pravdivá, jen bych ji doplnil:

VIZ:
A luxus plytvani si za par let nebudeme moct dovolit, budeme totiz celit mixu nekolika krizi, ktera kazda jednotlive by dala civilizaci radne zabrat.


Pro dokreslení by totiž bylo dobré jako "B" přidat jeden důležitý pohled.

Je to spíše otázka. Které skupiny tzv. lidské civilizace budou Bartoskovou předpovědí možné neradostné budoucnosti nejvíce POSTIŽENY a budou psychicky a fyzicky nejvíce trpět. Tak jako v analogických situacích v historii.

Dále, jak hodně tyto skupiny zmíněné destruktivní vlivy zasáhnou a na druhou stranu, které skupiny a mocenské klany negativa světa v GLOBÁLNÍ KRIZI z hlediska vlastního pohodlí a všestranného zabezpečení vším potřebným (i tím co se označuje za luxus) naopak takřka nepocítí. A opět přesně tak, jak tomu velmi často bylo i v historii, protože naopak své bohatství a mocenský vliv na úkor většiny ještě více posílily...


Tento vnitřní rozbor by si měl učinit každý, kdo se nad krizemi, které lidé MOŽNÁ NEVĚDOMĚ sami sobě, MOŽNÁ VĚDOMĚ svým bližním (a o tom je tato diskuze) připravují. Tento rozbor je důležitý proto, abychom se (jak se bohužel velmi často v komentářích děje) nedostali do roviny zevšeobecňování a jasně odkryli (byť jen verbálně) oponu, která zahaluje ne pouze imaginární síly, ale pokud možno konkrétní lidi a konkrétní zájmové skupiny.

Proto je důležité nejen připomínat a na důkazech a faktech ukazovat, že "král je nahý", ale také naplno připomínat, o kterého "Krále" konkrétně se jedná a které lokaje pro své cíle (za peníze, metodou autocenzury apod.) využívá a kde se momentálně nachází jeho sídlo.

K tomu jsou ideální, mimo jiné nástroje, historické reálie, tedy fakta, která na základě nezpochybnitelných informací a časové a dějové posloupnosti usvědčují "krále" z pokrytectví a neochoty začít konečně přetvářet svět do stavu výhodného pro VŠECHNY" zúčastněné. Zde je jasné, že mám na mysli zejména mocnost za velkou louží a na ní navázané "soudružské" státy...

Tedy měnit svět k lepšímu nikoli jen pro ty "rovnější, bohatší, inteligentnější nebo vyvolenější", ale i pro ty co se nedokáží bránit a jako ovce s klapkami na očích následují svého ovčáka až do nezvratného bodu, který jsem zde již několikrát pro lepší představu pojmenoval jako "SkyNet v jistém sci-fi filmu s Arnoldem Schwarzeneggerem".
jansmith[smích]

168378

20.8.2008 1:32

RE: Rusko lže

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 168378

Vite i elita antickeho Rima si myslela, ze se ji to taky netyka a dosli tak daleko, ze cisare si nekdy s humorem vybirali pretoriani. Toho se nase pseudoelita nemusi bat, kdyz potece do bot budou bez moralnich skurpuli pouzite vsechny zbranove systemy a myslim skutecne vsechny. Na moralni obavy je totiz potrebna moralni uroven, a kde neni tam ani smrt nebere.

168430

20.8.2008 1:59

RE: Rusko lže

google 84.?.?.?

Reakce na 168430

>Na moralni obavy je totiz potrebna moralni uroven, a kde neni tam ani smrt nebere.

amen

168433

18.8.2008 11:30

RE: Rusko lže

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 168252

http://www.youtube.com/watch?v=B9vl6jJJCIE

168259

18.8.2008 17:59

RE: Rusko lže

Bruce the Spruce 74.?.?.?

Reakce na 168252

Mate bohuzel pravdu. Autor se snazi tvarit jako bojovnik proti propagande a zatim opisuje propagandu druhe strany. O okupaci velke casti Gruzie ani slovo.
Korunu vsemu dava vyhrozovani nuklearnim utokem ze strany tech hodnych a rozumnych Slovanu. Jako by ke zniceni radaru nestacila klasicka naloz.
Ten clanek je na 100% cernobily pohled na svet z Kremlu.

168294

18.8.2008 10:59

česko

Robin 89.?.?.?

Autor je bud zblblý režimem, nebo je to režimní agent.
Nebot výraz česko byl vynalezen režimním mainstreamem.
To by kromně česka měl používat také výraz
SEVEROATLATICKÁ OBRANÁ ALIANCE.
Zcela určitě by pak dostal skvěle placené místo v
MF Dnes nebo Lidových novinách, nebo by se stal reportérem
v sionistické TV Nova, Lauder platí dobře.
[bliji] [bliji] [bliji] [bliji]

Česko nepatří na Webzine !!!!

168253

18.8.2008 11:22

trocha skepse

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 80.?.?.?

pravdepodobnost, ze by na vrcholu politiky stanul slusny clovek je mala mala

utok na iran prijde velmi brzy, bud jeste pred volbami, anebo ho (jako zasveceni) nechaji provest naslednika

stale jeste neverim, ze radar v brdech bude nekdo nukovat, mozna jako exemplarni priklad, ale i tak je to strategicke riziko, proti radarum jsou jine zbrane, ktere nenadelaji tolik skody, a proc plytvat atomovou zbrani na misto, kde byval radar?

cina nebude branit iran, protoze tim by pohrbila nadeji na ty prachy co ji usa dluzi a navic dokonce ani iran, cina a rusko nemaji takovy vojensky potencial, aby zastavily nato a izrael

168257

18.8.2008 12:11

Já a radar, budoucnost

Jan M. johannes_m (zavináč) centrum (tečka) cz 85.?.?.?

Ještě před pár týdny jsem byl silně pro radar v ČR, ale už jsem změnil názor. Podle mě se nevyplatí. Jak se tak dívám na rusko-gruzínskou válku, mám pocit, že Američani a zbytek států NATO by nám stejně nepomohli. Určitě by neváhali ani hodinu a klidně by nás prodali jako v září 1938, když by se jim to hodilo. Já jim prostě nevěřím. A za tohoto stavu se radar nevyplatí mít. Kdybychom ho měli, výrazně by nám uškodil. Pokud bychom ho neměli, tento stav by nám neuškodil, protože má sloužit především cizím mocnostem. Ruský radar bych tu ale zatím rozhodně nechtěl. Leda tak v situaci, kdy by se v západní Evropě silně schylovalo ke krvavé občanské válce mezi muslimy a etnickými Evropany (v záp.Evropě je již více než 15 mil.muslimských vetřelců a velmi rychle přibývají). V tomto případě bych byl mezi prvními, kdo by uvítal květinami ruskou armádu. I kdyby nás okupovali desítky let, pořád je lepší částečně omezené demokracie pod ruskou nadvládou než islámský teror, který by statisícům až milionům lidí podřízl hrdlo a poté drasticky omezil ZÁKLADNÍ lidská práva jako veškerá práva žen, alkohol, vepřové, náboženskou a občanskou svobodu apod.

168263

18.8.2008 12:56

V tomto kontexte

Oli63 88.?.?.?

sa mi ako slovákovi veľmi dobre počúvali Ficove slová na margo gruzínskej agersie aj keď si myslím, že pri počte cca 5 mil. obyvateľov sme tiež len bábika, ktorá síce padne ale hrdo.. [pláč]

168265

18.8.2008 13:00

Rozhovor prezidenta republiky pro deník Mladá fronta Dnes o konfliktu v Gruzii

HAVLŮV KRÁLOVSKÝ PRD 90.?.?.?

Vložený obrázek

Jak po týdenním vývoji hodnotíte konflikt na Kavkaze?

Jsem jím hluboce znepokojen. Zásadně odsuzuji gruzínský útok na Jižní Osetii, vraždění civilistů v této oblasti i masivní nasazení ruské armády. Jsem smutný z toho, že se nechce brát realita jaká je, zase se vytvářejí určité mýty, zase se vede zástupná hra nad touto tragickou situací a ona to tragická situace pro miliony lidí na Kavkaze v každém případě je. Oběťmi jsou vždy normální lidé a ne politici.

Je současná situace v Gruzii srovnatelná se sovětskou invazí do Československa v roce 1968? Proč?

To nelze srovnávat. Československo tehdy nezaútočilo na Podkarpatskou Rus, invaze nebyla odpovědí na náš útok. Dubček nebyl Saakašvili.

Do jaké míry případ Kosovo ovlivnil současnou situaci v Gruzii?

Zásadně. Odtržením Kosova získalo Rusko silné ospravedlnění pro svou akci a obávám se, že se s důsledky tohoto precedentu se budeme potýkat ještě dlouho a nikoliv pouze na Kavkaze.

Je obsazení části Gruzie argumentem pro zřízení americké radarové základny na území České republiky?

Jestli Česká republika (a já v tomto ohledu plně souhlasím) nepovažuje americkou radarovou základnu u nás za vojenské zařízení, namířené proti Rusku, pak mezi gruzínským konfliktem a radarem u nás žádná souvislost není.

Tomáš Nídr, Mladá fronta Dnes, 15.8.2008

168268

19.8.2008 5:22

RE: Rozhovor prezidenta republiky pro deník Mladá fronta Dnes o konfliktu v Gruzii

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 168268

Otazka neni co povazuje za hrozbu ruske strategicke bezpecnosti CR, ale jak a cim se citi ohrozena v teto oblasti Moskva. Kuba jiste taky nepovazovala rozmisteni raket za realnou hrozbu americke bezpecnosti. Zajimave je zda se na Kubu divali Soveti jako na figuru, kterou lze obetovat?!?

168352

18.8.2008 14:17

haraburdí z minulosti

panelák obama 78.?.?.?

Česká televize se NÁHODOU zrovna nyní vytasila se seriálem o událostech 1956 v Madarsku,samozřejmě prošpikovanými dokumentárními zvěrstvy Rudé armády.Bude se to prolínat se 40 výročím našeho traumatu.Moje bolístka od Hajnovky ze srpna 1968 se zahojila natolik, že citové výlevy Chazarských manipulátoru mně nechávají v poho.Jen mně fascinuje postoj našeho pána na Hradě, který zřejmě ted správně zavětřil a ODSOUDIL gruzínskou agresi.Ještě týden předtím reagoval kalouskovsky, že tedy černá barva je sice černá, ale bílá barva je taky bílá,ale nemusí tomu tak být.Až pruvan od akcí FEMA, via NWO až NAFTA strhne škrabošku VONDROVI na utěku do závětří,stádo obecné se probere. [chechtot]

168274

18.8.2008 17:15

Štětina

kalkul 62.?.?.?

A co si myslet o tomhle? Už jsem ho ztratil z dohledu, ale kdysi mi připadal seriózní. Teď nestačím koukat... [pláč]
http://www.jaromirstetina.cz/aktuality/srpen-2008/...

168288

18.8.2008 18:27

RE: Štětina

Jan X. 78.?.?.?

Reakce na 168288

No to je celke téměř doslovný opis oficálního gruzínského pohledu na věc, stačí tu Štětinovou zprávu porovnat s touto zprávou: http://georgiamfa.blogspot.com/2008/08/russian-aggression-fact-sheet.html
a bude snad celkem jasné, odkud vítr vane...
Nepřipadaly vám podezřelé ty minutově přesné časy?

168298

18.8.2008 17:26

Krásný článek - děkuji autorovi.

Mikesh 213.?.?.?

Vážím si lidí, kteří takto jasně a srozumitelně umí formulovat a vyjádřit své inteligentní věcné názory, kteří umí pojmenovat věci pravými jmény. V nějaké diskusi, už nevím, jestli na Zvědavci nebo jinde, vyjádřil někdo obavu, abychom do roka všichni nebyli na frontě, a současné události tomu opravdu nasvědčují.Místo abychom jako národ demonstrovali, konečně už se probali a dali jasný nesouhlas s politikou této vlády, bavíme se u zvířátkových zpráv a olympijských her. Chci jen říct - do žádné války za zájmy Vondrů, Švarcenbergů a dalších křiváků nepůjdu, radši se nechám zastřelit na útěku. Nejsem a nikdy jsem nebyl komunista, ale Rusů si vážím a držím jim palce, aby jako mocnost vytvořili protipól novému světovému řádu.

168290

18.8.2008 18:37

...

nenipodstatne 62.?.?.?

nemyslim si, ze by rusko zautocilo na polsko alebo cesko v momente, ked si nechame postavit americke zakladne. Putin neni sakashvili... autor trochu prehana, iked situacia je aj podla mna dost vazna.

Skor sa obavam, ako daleko bude ochotna zajst amerika... kazdopadne v pripade, ze dojde ku konfliktu medzi mocnostami, bude cesko a polsko jednym z prvych na rane. Tak ci onak, konflikt tychto mocnosti, ako uz niekto spominal, bude poslednym na dlhu dlhu dobu...

Vzdycky som si hovoril, ako mohol hitler zmanipulovat tolko ludi do vojny. Teraz, ked sledujem coho su schopne media, tak sa mi dostava trpkej odpovede... hitler by dnesnym mediam a internetu mohol len blede zavidiet [pláč]

168302

19.8.2008 0:09

RE: ...

jansmith1984 87.?.?.?

Reakce na 168302

Ten příměr s Hitlerem a s praktikami současných médii jsi "nenipodstatne 62.?.?.?", mimo jiné své postřehy, napsal pěkně.

Taky mi pořád není jasné, proč se lidstvo nedokáže poučit už z tak "bohaté" historie a pořád dokola ze sebe nechává dělat několika deprivantama blbce.

Vlastně je mi to jasné docela hodně, protože peníze a moc přece nesmrdí, že?, ale udivujeme mě, že skupina lidí, která už ví o co jde, konečně nezvedne hlavu a natvrdo neřekne svůj názor. Asi je pořád ještě příliš malá a ovce a lokajové Systému by ji ukřičely. Evolučně je asi třeba ještě počkat. Otázkou je, jestli zbývá dost času.

Uvidíme.

jansmith[smích]

168333

18.8.2008 18:57

Snad? Dobrý odkaz

Kropáč kropac20 (zavináč) seznam (tečka) cz 62.?.?.?

http://www.haaretz.com/hasen/spages/1011298.html

168303

18.8.2008 20:16

Šachy

pietroo 194.?.?.?

Myslím, že Rusové nepovedou první úder. Neudělali to ani za Brežněva, neudělají to ani teď. A teď jsou v mnohem horší situaci, jsou mnohem slabší. Nic by tím úderem nezískali. Mohou se jen úspěšně bránit. Je to jenom jejich bububu, ale těžko si mohou myslet, že tak získají sympatie. Půjde asi o něco jiného: Spíš se vědomě snaží vytvořit si image nevypočitatelného blázna, a tím zastrašit útočníka, podobně jako to dělal Chruščov, který nechal pokusně odpalovat vodíkové bomby, nesrovnatelně nejsilnější jaké kdy byly odpáleny. Ovšem když byla kubánská krize bez váhání se stáhl. Jak dnes vychází najevo. Jsou to takové šachy. Z podobného důvodu Američané za studené války vůbec nebudovali civilní kryty pro obyvatelstvo. Srv. Tehdejší poradce vlády USA Thomas Schelling , židovského původu, který se zabýval strategií konfliktu, Nobelova cena 2005. Říká, že vyhraje ten, kdo předstírá, že je větší blázen.
Slovani mají spíš pasivní, reaktivní mentalitu, nevěřím, že povedou první úder. Nic by tím nezískali. Rusové nemají na to válku se Západem vyhrát, v obsazených zemích by možná vznikla gerilová válka... Mohou se úspěšně bránit, ale porazit Ameriku myslím nemohou. Kdyby to byli Němci nebo Japonci, ti jsou schopni jít do předem prohrané války proti celému světu, ale Rusové nejsou tak hloupí, aby si zakládali na nějaké samurajské "cti". Rus neudělá harakiri. (A taky si nemyslím, že by radar museli zlikvidovat zrovna atomovkou.) Raději budou čekat. Zatím nenastala situace a několik let ještě nenastane, která by opravňovala nějaké řešení v podobě prvního úderu. To by bylo možné v okamžiku, kdyby třeba věděli, že zítra USA zaútočí. Ale jinak jsem k tomu skeptický. Za Brežněva se myslím dokonce zavázali, že nepoužijí jaderné zbraně jako první. Samozřejmě to jsou jen slova, ale USA neřekli ani to.

168309

18.8.2008 21:45

Nejsem na žádné straně

G3 85.?.?.?

Z různých informací si myslím, že v této válce je jedna strana za 18 a druhá za 20-2. Gruzie (pravděpodobně) masakruje Osetínce, kteří ji rozvracejí, Rusko zase vtrhlo na území cizího státu. Informace z tohoto konfliktu jsou ale natolik kusé a nejednoznačné, že zatím opravdu těžko říct, kdo je agresor a kdo oběť.

168311

18.8.2008 22:20

RE: Nejsem na žádné straně

Miroslav Yamato 62.?.?.?

Reakce na 168311

Zas tak kusé nejsou, válečné operace jako takové nepochybně začala Gruzie a to značně nevybíravým útokem na převážně civilní cíle. Rusko samozřejmě není žádný andílek, je to supervelmoc a jako taková se i chová. Ale to bylo až následně!

168315

18.8.2008 22:30

RE: Nejsem na žádné straně

Jan X. 78.?.?.?

Reakce na 168315

No, jestli je dokument co citujou Blisty pravej, tak to celý bylo naplánovaný dlouho dopředu. Ze všech třech stran...

168317

18.8.2008 23:12

RE: Nejsem na žádné straně

Miroslav Yamato 62.?.?.?

Reakce na 168317

Plány jsou jedna věc a jejich realizace druhá. Každá armáda má plány pro různé možnosti. Rusko jistě bralo tuto oblast jako potenciální místo konfliktu a tak připravilo plány pro různé možnosti.

168324

18.8.2008 23:15

RE: Nejsem na žádné straně

pietroo 194.?.?.?

Reakce na 168317

Spíš je to dezinformace. Když je tam řeč jen o ruské armádě... Dost trapný podvrh myslím.

168325

19.8.2008 0:57

nazor

vonty 212.?.?.?

Mam takovej pocit ze Mr. Shaakasvili papal kravatu , kdyz mu doslo jakyho saska v tom zahraal. Furt mam takovej pocit ze usa rusaci a koneckoncu i cina tahnou za jeden provaz - zatim , zas lidi neblbnete dyt de jen o kseft [smích]

168339

19.8.2008 9:27

RE: nazor

pietroo 194.?.?.?

Reakce na 168339

No myslím, že v první řadě jde o moc. Když budu mít hodně peněz, o co budu usilovat? Abych měl ještě víc? Jo. A pak? O moc...nakonec moc nad planetou. To je meta, které chci dosáhnout. Ne peníze. Těch mám dost. Suroviny a banky mne zajímají, protože přes ně mohu kontrolovat vše. Přes zadlužení kontroluji státy, dokud je úplně nepohltím. Nejde o to, že bych čekal, že mi ty dluhy snad někdo splatí a já budu bohatší. To principielně ani nejde, jde o to že díky zadlužení mám nad tím státem kontrolu, musí přijímat má doporučení. Když bude dluh moc vysoký, předpokládám, že Rothschild USA oddluží, dluh jim sníží. V první řadě myslím jde dnes o kontrolu nad světem, a ne o zisky zbrojařských firem.

168376

21.8.2008 14:49

dotaz autorovi

Paf 81.?.?.?

Dobrý den,

s Vaším článkem by se dalo říci bezvýhradně souhlasím. Nebudu ho tedy komentovat, máme podobné smýšlení a možná i zdroje. Žiji v jednom menším okresním městě nedaleko Brd. Lidi se tu amerického radaru bojí... Souhlasil byste s otištěním Vašeho článku v nějakém místním periodiku (ať už pod jménem či anonymně)?

Děkuji za jakoukoliv odpověď.

Pavel

168575

22.8.2008 16:27

Jizni Osetie pozadala Rusko o pomoc

VMCV 217.?.?.?

To je fakt. Je logicke, ze jim rusove vyhoveli, jelikoz v Osteii hodne rusu zije. Podle meho nazoru se takhle zachova stat, kteremu zalezi na svych lidech. Vsechno ostatni kolem jsou pouhe zvasty.

Informace z jakehokoli media se neda brat jako dogma. Podle meho nazoru jsou nejhorsi polopravdy, tezko se s nimi pracuje. A o to vlastne jde. Tezko se da rozlisit umysl rict polopravdu s urcitym zamerem nebo rict polopravdu shodou okolnosti z duvodu spatneho informacniho zdroje.

168694

Příspěvků: 127

18.08. 04:36 Semerad  Uz to tu stoji za vsechny prachy...
18.08. 10:21 Oracle  RE: Uz to tu stoji za vsechny prachy...
19.08. 02:42 Semerad  RE: Uz to tu stoji za vsechny prachy...
19.08. 06:23 škapík  RE: Uz to tu stoji za vsechny prachy...
19.08. 11:52 skeptix  RE: Uz to tu stoji za vsechny prachy...
19.08. 16:27 hestroy  RE: Uz to tu stoji za vsechny prachy...
18.08. 07:53 Jarmila  Vládci světa
18.08. 08:09 vodnik007  RE: Vládci světa
18.08. 08:27 Krabat  RE: Vládci světa
18.08. 08:47 jean.laroux  RE: Vládci světa
18.08. 14:15 Miroslav Yamato  RE: Vládci světa
18.08. 14:31 Oracle  RE: Vládci světa
18.08. 14:53 Vojta49  RE: Vládci světa
18.08. 16:26 Alexa  RE: Vládci světa
18.08. 16:49 Miroslav Yamato  RE: Vládci světa
18.08. 17:41 google  RE: Vládci světa
18.08. 18:12 Miroslav Yamato  RE: Vládci světa
18.08. 20:19 google  RE: Vládci světa
18.08. 22:07 Miroslav Yamato  RE: Vládci světa
19.08. 00:19 google  RE: Vládci světa
19.08. 00:28 Miroslav Yamato  RE: Vládci světa
19.08. 00:04 Antiseptik  RE: Vládci světa
19.08. 00:19 Miroslav Yamato  RE: Vládci světa
18.08. 23:04 Alexa  RE: Vládci světa
18.08. 23:17 Miroslav Yamato  RE: Vládci světa
19.08. 09:51 Alexa  RE: Vládci světa
19.08. 11:35 Miroslav Yamato  RE: Vládci světa
19.08. 21:39 Alexa  RE: Vládci světa
19.08. 21:53 Miroslav Yamato  RE: Vládci světa
19.08. 23:30 Alexa  RE: Vládci světa
19.08. 23:56 Miroslav Yamato  RE: Vládci světa
19.08. 04:29 Rene Bartosek  RE: Vládci světa
18.08. 17:31 vodnik007  RE: Vládci světa
18.08. 19:11 rataj  RE: Vládci světa
18.08. 08:39 jean.laroux  RE: Vládci světa
18.08. 08:43 Škapík  RE: Vládci světa
18.08. 20:09  RE: Vládci světa
18.08. 22:33 Jiří Kramář  RE: Vládci světa
19.08. 07:47  RE: Vládci světa
19.08. 08:40 Jarmila  RE: Vládci světa
18.08. 10:07 eda  RE: Vládci světa
18.08. 22:52 Jiří Kramář  RE: Vládci světa
18.08. 23:21 MedaBeda  RE: Vládci světa
18.08. 12:39 jansmith1984  RE: Vládci světa
19.08. 07:17 Jarmila  RE: Vládci světa
19.08. 07:57  RE: Vládci světa
19.08. 15:04 Jarmila  RE: Vládci světa
20.08. 07:51  RE: Vládci světa
20.08. 13:01 Jarmila  RE: Vládci světa
18.08. 23:24  RE: Vládci světa
18.08. 23:54 MedaBeda  RE: Vládci světa
19.08. 15:14 Jarmila  RE: Vládci světa
19.08. 18:10 MedaBeda  RE: Vládci světa
18.08. 08:30 vratnik  Novinari ? Podla mna uz v mainstreame neopracuju
18.08. 09:55 Oracle  RE: Novinari ? Podla mna uz v mainstreame neopracuju
19.08. 04:39 Rene Bartosek  RE: Novinari ? Podla mna uz v mainstreame neopracuju
18.08. 13:58  RE: Novinari ? Podla mna uz v mainstreame neopracuju
18.08. 09:39 Jan X.  Myslím si, že možnost ruského jaderného úderu proti Polsku je zcela reálná
18.08. 10:13 Oracle  RE: Myslím si, že možnost ruského jaderného úderu proti Polsku je zcela reálná
18.08. 11:06 Jan X.  RE: Myslím si, že možnost ruského jaderného úderu proti Polsku je zcela reálná
18.08. 11:28 HAVLŮV KRÁLOVSKÝ PRD  RE: Myslím si, že radar je skutečně proti Íránu.
18.08. 14:24 Oracle  RE: Myslím si, že možnost ruského jaderného úderu proti Polsku je zcela reálná
18.08. 18:31 HAVLŮV KRÁLOVSKÝ PRD  RE: Američani ví prd o tom, co a kde má Rusko schovaný.
18.08. 10:46 HAVLŮV KRÁLOVSKÝ PRD  RE: Jaderná převaha je blbost.
18.08. 10:02 HAVLŮV KRÁLOVSKÝ PRD  Zemětřesení v Číně možná vyvolali Amíci.
18.08. 10:18 bývalý antikomunista  Kde to žijeme...
19.08. 00:23 MedaBeda  RE: Kde to žijeme...
19.08. 10:47 jansmith1984  RE: Kde to žijeme...
19.08. 11:37 Miroslav Yamato  RE: Kde to žijeme...
19.08. 13:29 google  RE: Kde to žijeme...
19.08. 00:47 MedaBeda  pokr.
19.08. 01:25 MedaBeda  pokr. 2
19.08. 04:48 Rene Bartosek  RE: Kde to žijeme...
18.08. 10:53 anti-anti  Rusko lže
18.08. 11:18 Jan X.  RE: Rusko lže
18.08. 12:06 anti-anti  RE: Rusko lže
18.08. 12:56 jansmith1984  RE: Rusko lže
18.08. 15:42 anti-anti  RE: Rusko lže
18.08. 17:21 jansmith1984  RE: Rusko lže
18.08. 19:38 anti-anti  RE: Rusko lže
18.08. 19:55 HAVLŮV KRÁLOVSKÝ PRD  RE: Rusko lže
18.08. 22:46 jansmith1984  RE: Rusko lže
18.08. 13:37 hestroy  RE: Rusko lže
18.08. 14:28 anti-anti  RE: Rusko lže
18.08. 16:00 MedaBeda  RE: Rusko lže
18.08. 17:00 anti-anti  RE: Rusko lže
18.08. 17:59 MedaBeda  RE: Rusko lže
18.08. 20:02 anti-anti  RE: Rusko lže
18.08. 23:06 MedaBeda  RE: Rusko lže
18.08. 16:29 MedaBeda  RE: Rusko lže
18.08. 23:15 anti-anti  RE: Rusko lže
19.08. 23:16 MedaBeda  RE: Rusko lže
19.08. 23:58 Miroslav Yamato  RE: Rusko lže
21.08. 18:05 Miroslav Yamato  RE: Rusko lže
22.08. 18:22 MedaBeda  RE: Rusko lže
18.08. 17:57 Jan X.  RE: Rusko lže
18.08. 18:31 Jan X.  RE: Rusko lže
18.08. 13:39 S  RE: Rusko lže
19.08. 05:15 Rene Bartosek  RE: Rusko lže
19.08. 09:37 jansmith1984  RE: Rusko lže
20.08. 01:32 Rene Bartosek  RE: Rusko lže
20.08. 01:59 google  RE: Rusko lže
18.08. 11:30  RE: Rusko lže
18.08. 17:59 Bruce the Spruce  RE: Rusko lže
18.08. 10:59 Robin  česko
18.08. 11:22  trocha skepse
18.08. 12:11 Jan M.  Já a radar, budoucnost
18.08. 12:56 Oli63  V tomto kontexte
18.08. 13:00 HAVLŮV KRÁLOVSKÝ PRD  Rozhovor prezidenta republiky pro deník Mladá fronta Dnes o konfliktu v Gruzii
19.08. 05:22 Rene Bartosek  RE: Rozhovor prezidenta republiky pro deník Mladá fronta Dnes o konfliktu v Gruzii
18.08. 14:17 panelák obama  haraburdí z minulosti
18.08. 17:15 kalkul  Štětina
18.08. 18:27 Jan X.  RE: Štětina
18.08. 17:26 Mikesh  Krásný článek - děkuji autorovi.
18.08. 18:37 nenipodstatne  ...
19.08. 00:09 jansmith1984  RE: ...
18.08. 18:57 Kropáč  Snad? Dobrý odkaz
18.08. 20:16 pietroo  Šachy
18.08. 21:45 G3  Nejsem na žádné straně
18.08. 22:20 Miroslav Yamato  RE: Nejsem na žádné straně
18.08. 22:30 Jan X.  RE: Nejsem na žádné straně
18.08. 23:12 Miroslav Yamato  RE: Nejsem na žádné straně
18.08. 23:15 pietroo  RE: Nejsem na žádné straně
19.08. 00:57 vonty  nazor
19.08. 09:27 pietroo  RE: nazor
21.08. 14:49 Paf  dotaz autorovi
22.08. 16:27 VMCV  Jizni Osetie pozadala Rusko o pomoc

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Vrak letounu F-35, který havaroval ve Středozemním moři, ukradla neznámá země.03.12.21 15:59 Neurčeno 1

Mutace Omicron – globalistická autoritářská příručka svlečená do naha02.12.21 20:21 Neurčeno 0

Turecko si uzurpuje enormní množství ruského plynu pro sebe02.12.21 18:35 Turecko 0

Vakcínu Valneva ČR neobjednala!02.12.21 17:46 Česká republika 7

Profesor Alexander Reďko o Covid-1930.11.21 17:25 Rusko 2

Dostálovi hrozí vyhazov z týmu Pirátů. Nelíbí se jim, jaká data šíří o covidu30.11.21 16:49 Česká republika 1

Deklarace lékařů k nátlaku na očkování30.11.21 15:25 Česká republika 1

Vláda chce zavést povinné píchání mRNA injekcí - přesto, že tvrdila, že to je lež30.11.21 10:54 Česká republika 4

Otevřeli nové očkovací centrum - už ne "udělejme tečku" ale "jedna tečka za druhou"30.11.21 10:34 Česká republika 2

Slovinsko: Řidiči musí při tankování předložit osvědčení COVID29.11.21 21:21 Slovinsko 3

Návštěva u MUDr. Kubka29.11.21 18:16 Česká republika 3

Legální eutanazie v Německu pro očkované - mají s tím historické zkušenosti29.11.21 11:39 Německo 1

Ředitel řecké JIP: Umírají vakcinovaní. Vláda musí přestat dělat rozdíly mezi očkovanými a neočkovanými28.11.21 12:49 Řecko 2

Povinnou vakcinací namydlí Babiš starší generaci schody do hrobové jámy28.11.21 08:54 Česká republika 4

Lidé po napíchání mRNA utrejchem ztratili 40% imunity, dále ztrácejí 3,3% až až 6,4% týdně až k 0%28.11.21 08:32 Neurčeno 3

Ukrajinská armáda zaútočila vo viacerých regiónoch Donbasu. Objavili sa pripravení americkí vojnoví poradcovia28.11.21 07:28 Ukrajina 0

Švýcarsko omezilo vstup Čechů do země28.11.21 07:22 Švýcarsko 0

Nejvíce proočkované Portugalsko vyhlašuje výjimečný stav a zavádí opatření kvůli covid-1928.11.21 07:12 Portugalsko 1

Ladislav Větvička také začíná mít problémy s cenzurou na blogu iDnes26.11.21 23:08 Česká republika 1

Demonstrace na Letné 28.11. 2021 od 14:0026.11.21 21:38 Česká republika 6

Měnové kurzy

USD
22,49 Kč
Euro
25,44 Kč
Libra
29,77 Kč
Kanadský dolar
17,53 Kč
Australský dolar
15,77 Kč
Švýcarský frank
24,49 Kč
100 japonských jenů
19,93 Kč
Čínský juan
3,53 Kč
Polský zloty
5,53 Kč
100 maď. forintů
6,96 Kč
Ukrajinská hřivna
0,82 Kč
100 rublů
30,44 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 039,46 Kč
1 unce stříbra
503,86 Kč
Bitcoin
1 240 581,99 Kč

Poslední aktualizace: 3.12.2021 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 7 893