Diskuze k článku

Chcete lépe poznat sami sebe? Zkuste se postit!

Příspěvků 35

15.8.2008 6:22

Autor si protiřečí

Striga 85.?.?.?

Večer se po přejezení válíme a nemůžeme usnout, po vydatném obědě nám to nemyslí a spali bychom. Tak jak to je - po vydatném jídle spát nebo nemoci usnout?
Musím se smát všem teoriím, že se na noc nemá moc jíst. Přitom tělo moc maká, když tráví, a to je mám ještě zatěžovat další činností, ať už tělesnou nebo duševní?
Každé hloupé zvíře se nažere a jde spát, jen člověk tvrdí, že po vydatném žrádle se má dělat něco jiného.

168090

15.8.2008 8:39

RE: Autor si protiřečí

Jan Molič 78.?.?.?

Reakce na 168090

Aspoň tak to u mne funguje - když se večer přejím, pak se do rána válím. Pokud ovšem usnu, tak mi pak rozhodně nestačí šest hodin, ale devět. Ty tři hodiny je totiž tělo zaměstnáno trávením, pročež spánek není hluboký. Hluboký spánek vyžaduje celkové vypnutí a uvolnění.

Neschopnost pracovat po vydatném jídle, je zapříčiněna odkrvením mozku, neboť tělo dostane takový náklad, že ho není schopno současně trávit a dělat cokoli jiného. Jde právě o to, začít regulovat přísun potravy, aby nedocházelo k takovému stavu. Když si toho nedáte tolik, duševní práce budete schopen. Samozřejmě sport po jídle není vhodný.

Co se týče hloupého zvířete: Člověk není hloupé zvíře (tedy záleží [velký smích]). Zvíře žere, dokud něco je, protože neví, zda se bude moci nažrat i zítra. Člověk naopak dokáže plánovat, bývá moudrý, a tak dokáže ovládat své pudy rozumem a vůlí. Copak je jídlo, rozmnožování a spánek náš jediný životní program a cíl?

168102

15.8.2008 15:48

RE: Autor si protiřečí

Muchomůrka červená 81.?.?.?

Reakce na 168102

Osobně také neusnu, jsem-li přežrána, ovšem neusnu ani v případě, že mi kručí hlady v břiše, což mi zaručeně kručí, pokud se najím naposledy v 6 hodin večer. Takže poslední lehké jídlo v deset hodin na dobrý spánek, nejlépe s kouskem čokolády na sladké sny [velký smích]

168122

15.8.2008 13:34

RE: Autor si protiřečí

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 82.?.?.?

Reakce na 168090

>Musím se smát všem teoriím, že se na noc nemá moc jíst.
No bodejť! Smích je zdravý... nebo, že byste se vysmívala??To už tak zdravé není, zvláště když očividně teoretizujete, generalizujete a z vlastní zkušenosti a praxe ... NIC!

168116

15.8.2008 6:47

Půst

Marek 89.?.?.?

Jednou za rok se postím dva dny bez jídla i bez vody. Řeknu vám, že lepší očistu neznám. Vřele doporučuji.

168091

15.8.2008 6:58

FPH

F 195.?.?.?

Doporučuji tohle k přečtení:

http://www.musculus.cz/kulturistika1/phprs/view.ph...

Sám jsem vydržel něco málo přes 3 týdny. Jde to opravdu velmi snadno a efekt je neuvěřitelný. Doporučuju.

168092

15.8.2008 8:01

Všechno je jinak!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Ten článek v podstatě moudře shrnuje některé poznané zásady očisty půstem, stejně jako pravdivě upzorňuje na to, že jsme v protismyslném systému, kdy máme jednak nekvalitní stravu, málo pohybu a hlavně - jídlem se řeší stres.

Celkově si myslím, že důležitější než půsb, který může působit individuálně - jsou lidé, kteří bez snídaně prostě fakticky zkolabují, nemohou nic dělat etc., jsou lidé, kteří vydrží bez jídla, nebo se naopak přejídají a vydávají skvělé výkony....

Příkláním se k názoru, že je-li možné a prostředí, nezatížení stresem to umožňuje, tak stačí prostě nepřejídat se a nezatěžovat srdce i rozum nadváhou... Velmi rozumná porada se jeví nejíst po 18.00 hodině, ale i zde jsou poznatky odborníků protichůdné, stejně jako někteří tvrdí, že před jídlem se nemá jíst, tak u některých lidí funguje trávení tak, že naopak mnohem lépe tráví, když se nají na noc. Spíše je to o množství a kvalitě stravy - je můj názor.

168097

15.8.2008 8:35

Zdravo zit

android 195.?.?.?

Post prospieva zdraviu, ale nie je zarukou zdravej zivotospravy.
Je vhodne skombinovat: delenu stravu, pochopit metabolizmus ludskeho tela, nebezpecenstvo prekyslenia, vyznam rozlisovania krvnych skupin.... a pravidelny pohyb (tak rychlo ako viete pribrat, viete aj schudnut).
Odporucam literaturu:
1) Ako si ovládať telo II. ::popis vyznamu delenej stravy a jej vplyv na travenie (opis o nezdravosti mlieka, srvatky atd – podstatne je tu delena strava)
2) Humanna vyziva I;
Humanna vyziva II;
Vyziva cloveka I. ::popis metabolizmu ludskeho tela, vyznam vyzivovych latok a ich vplyv na zdravie
3) Omladzujuce odkyslenie (da sa v PDF formate stiahnut z internetu-skuste google) ::nebezpecenstvo prekyslenia organizmu vedie k vaznym zdravotnym porucham, ktore dnesny priemerny lekar casto lieci iba potlacenim sekundarnych priznakov roznymi “liekmi” (farmacia=dobry biznis).
4) Žijte správně - 4 krevní skupiny, 4 programy ::vyznam rozlisovania krvnych skupin pri vyzive a vplyv tohto fenomenu na zdravie jednotlivca
5) atd [cool]

168101

15.8.2008 9:34

.

cyp 195.?.?.?

Jak říká klasik "kdo šidí svoji hubu šidí sám sebe". Nejvíc mi chutná v noci, to se potom krásně usíná. Kdo není stresař, tomu funguje metabolismus tak, že s jídlem nemá problémy a může jíst co chce a kolik chce. Rádobyvědecké poznatky jsou k ničemu, protože ani doktoři neví co je vlastně zdravé a co ne.

168106

15.8.2008 9:58

Prosim

svan 78.?.?.?

Nema nahodou niekto odkaz na knihu o tejto teme?

168108

15.8.2008 11:01

Půst

LJM 85.?.?.?

Každý má asi svůj recept, já od dubna testuji tento: Jednou do měsíce se postím, s tím, že piju pouze vodu, sem tam čaj anebo vymačkanou šťávu z ovoce. Nejím tedy více než 30 hodin. Druhý den mám přísnou dietu, až třetí den začínám pomalu normálně jíst. Dá se to vydržet, akorát v den nejezení je navečer krize.

168109

15.8.2008 11:35

vibrace

panelák obama 78.?.?.?

cvičně si na sobě provádím ruzné exhibice a poznatky jsou, že Stvořitel je všepronikající Světlo, které bez rozdílu oživuje vše.Hladovkou lze lacino k tomuto poznatku přijít. Ostatní tápající k tomu stejnému se plíží přes drogy,zmítání při tanci techno, ambient,jogické veletoče, přežíráním.Kdo se prohrabe vlastním haraburdím vzdělání, náboženstvím, členstvím v ODS,a je k sobě NEMILOSRDNĚ kritický, že si pojmenuje své slabosti, nastane ten kýžený okamžik, něco se sebou dělat. Hladovka je první kruček k SEBEUCTĚ a k uctě k jiným. [cool] [chechtot]

168111

16.8.2008 18:15

RE: vibrace

Vítek P. 194.?.?.?

Reakce na 168111

Dobrý den, mohl byste o tom něco napsat, o tom všepronikajícím Světle, opravdu jste ho "viděl" a přišel jste k tomu lacino, když jste jenom tak cvičně něco prováděl.

168174

15.8.2008 12:05

Zajímavé...

Beta 90.?.?.?

Zajímavý názor. V době, ve které půst není populární - jak pěkně autor poukázal na naši rozežranost a konzumní životní styl. Půst je dnes nedoceněný také z důvodu, že informovanost o této prastaré praxi je minimální - proto je dobré, že se zde toto téma objevilo. Půst je opravdu vynikajícím, jednoduchým a levným prostředkem k utužení těla i ducha. Podotkla bych, že má mnoho podob (nemusí se týkat pouze jídla..., a že má ale i svá úskalí. Existuje výborná kniha Anselma Grüna "Půst" (vydalo Karmelitánské nakladatelství).

168114

15.8.2008 12:47

No, nechci si rýt...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

něco na tom sice je, ale nerad bych se dočkal toho, že nám to začne doporučovat vláda a Julínek v souvislosti se zdražením potravin!!!!
(nebo by to mohlo napadnout toho blba Cikrta...)

Připomíná mi to přechod od "jezte zdravě, ovoce a zeleninu" když jabka stojí kilo i u Lídla 60 korun což je jednoznačně k posrání (někdy vzhledem k jejich kvalitě a chuti i doslovně...). A jako zářný "letní fór" považuju "třešně" za 149k kilo, což tu fakt bylo!!! (Kurva to je vozili leteckým speciálem v CERVNU přes půl planety??)

Když už sme u toho, není tu někdo "od Brna" kdo by mi za rozumnou cenu prodal tak 5-10kg pěkných hrušek na zavaření a sežrání?!
Akceptuji i "směnný obchod" ve stylu "prvobytně pospolná společnost" čili já vám opravím nějakou elektroniku či vyrobím a vy dodáte ty hrušky....

Podotýkám, že "pěknou hruškou" myslím ty "naše" a ne ten "dovoz" s příchutí mokrých dřevěných pilin....

Ostatně: až vlítnou amíci do Iránu, budem mít "půst" bez problémů...

Krysa

168115

15.8.2008 14:08

Zkuste třeba tohle

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Zkuste třeba nejdříve to , že budete jíst jen jedno jídlo denně . Pro mne je třeba nejlepší jíst až v 15 hodin když přijdu z práce domů . Do večera hlad nemám , v noci spím , ráno pracuji ( mysl se nezaobírá představou jídla ) a piju vodu .... Na hlad je také dobré se usmívat nebo ho "zbožštovat" . Pak uvidíte jak vám jedno jídlo bude bohatě stačit . Tělo si zvykne a žaludek se scvrkne . Dokonce vám pak bude do jisté míry nepříjemný i pocit "plnosti" ............ Pak je již jednoduché přejít na více denní hladovku .

168117

15.8.2008 14:11

že se tady u nás...

drUgstore 90.?.?.?

... v euroamerické civilizaci přežíráme až běda, to je svatá pravda. nazvat však jídlo drogou je cú moc (není taky dýchání droga? a pohlavní život ?). posty jistě mají význam, zejména však jako součást širšího náboženského vidění světa a způsobu života. popsány takto mimo souvislost psychologickou a transcendentní mi připadají jako pokus o nalezení snadného všeléku. pokud někdo přejídáním kompenzuje nějaký psychický problém nebo snad obecnou ztrátu orientace, bylo by podle mého správnější pokusit se problém najít a řešit... je to jistě pracnější než přidělat petlici na lednici ,já bych na to ale vsadil. - odkaz na bláznivou partykovou - ta především propaguje pití vlastní moči, pseudovědeckým názvem "urinoterapii" - považuji za úlet. - není mi taky jasné, které jsou ty "nejméně důležité části těla".

168119

15.8.2008 16:47

RE: že se tady u nás...

Jan Molič 195.?.?.?

Reakce na 168119

Z vlastní zkušnosti: Jídlo JE droga. Nemusí být, ale pro většinu z nás je. Když přestanete dýchat, ucítíte brzy silnou FYZICKOU potřebu se nadechnout. Naopak FYZICKÝ hlad přechází po prvních pár dnech, pak už zůstává jen chuť, která je záležitostí psychiky. Jestliže se však tato chuť podobá spíše abstinenčnímu syndromu, je něco špatně - pak lze považovat jídlo za drogu.

Mým cílem je, abych běžně jedl způsobem, že se tento abstinenční syndrom nedostaví, jestliže začnu opět s půstem. Samo sebou, že se nechci vzdát jídla úplně [velký smích]

Zmiňujete také pohlavní život. Ano, ten je podobný závislosti na jídle - i na něm člověk může být závislý, ale může se též od závislosti osvobodit (i když v tomto případě rok bez sexu jistě nepomůže [velký smích] )

Neřekl bych, že je půst snadný všelék. Není snadný. Především není snadné vydržet přechodové období po půstu, které musí být stejně dlouhé jako půst sám (znamená ovocnou a zeleninovou dietu, žádné živočišné bílkoviny, tuky apod.) Půst dokáže ukázat směr, ale nepřinutí nás ho dodržovat - to už musíme sami.

Jinak ještě dodatek k urinoterapii: Pro většinu lidí je to praktika nechutná, ale je praktikována už od starověku. Mimochodem, při posledním 20denním půstu jsem ji vyzkoušel a zjistil, že období acidotické krize je opravdu výrazně mírnější. Jakmile překonáte odpor, zjistíte, že na tom vlastně vůbec, ale vůbec nic není. BTW Jako dítě v lůně jste se koupal ve vlastní moči. Moč vám také koluje všemi cévami - vždyť je to jen profiltrovaná krev. Přesto ale nejsem typ, který by této praktice propadl, jen ji nezavrhuji.

168127

15.8.2008 21:26

RE: že se tady u nás...

panelák obama 78.?.?.?

Reakce na 168127

urinu jsem si střihnul jako první po noci,jako vegetarián,po několika týdnech je výsledek nasnadě, ostatně, když není zbytí, i toto lze aplikovat, viz zachráněná madam z jachty,kde si ordinovala k přežití urinu a vypadala nikoliv na umření. [chechtot]

168135

15.8.2008 20:03

RE: že se tady u nás...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 82.?.?.?

Reakce na 168119

>odkaz na bláznivou partykovou - ta především propaguje pití >vlastní moči, pseudovědeckým názvem "urinoterapii" - považuji za >úlet. -
No, právě tohle vše je hlavně otázka praxe... z Vás očividně mluví neznalost, teoretické "pochopení" a předsudky.
Takže osobně se docela podivuji, že Vám odpovídá autor značně trpělivě.
Jedině praxe (dejme tomu že HODNĚ opatrná hlavně zpočátku), ale přesto praxe a pak přísné posuzování těchto z praxe vytěžených VLASTNÍCH ZKUŠENOSTÍ A POZNATKŮ porovnat s vnějšku zprostředkovanými (tedy hlavně vyčtenými) informacemi - TO MÁ VÝZNAM! A samozřejmě co platí pro mě, nemusí platit pro jiné.
Mám s několikadenními půsty + dalšími "podivnostmi" jedině pozitivní zkušenosti.

Prostě náš nynější stádní životní styl, jehož je přežírání a chuťovost velkou částí, je takový dobrý smrádeček podporující většinu lidí (dav) ve směrování ke hmotařství, tedy materialismu.

168131

15.8.2008 16:43

Je to jako byt zavisly na slun. energii ci vode!

Tapin 77.?.?.?

Podle mě je článek postaven na naprosto zcestné premise a to, že je člověk závislý na jídle.
Samotnou závislost bych definoval jako proces závislosti na určité věci/látce čemkoli, ovšem bez čehož mohu žít. Např. čokoláda, drogy, sex, chipsy, prostě cokoli.
Další faktor závislosti je ten, že lze považovat jen určitou skupinu na dané věci závislou, nikoli lidstvo jako celek.
Ovšem jídlo jako takové považovat za závislý prvek je naprosto směšné, protože:
A: Jídlo člověk k životu jednoduše potřebuje ve větším či menším množství, ale potřebuje.
B: Lidstvo jako celek jídlo potřebuje také ve větším či menším množství, ale potřebuje.
Stejně tak bychom mohli namítat, že je člověk závislý na sluneční energii, bez které by člověk zemřel.
Taktéž na vodě, bez které by člověk zemřel. Co takhle si dát půst bez vody či sluneční energie?
Závěrem: ztravovat se střídmě a normálně, nepřežírat se. Onen začátek o přežírání atp. je příliš afektovaně nadsazený ohledně popisu jídla podobně jako v reklamách, kde vám nejprve normální polštář pohaní a poplivají, jak máte rozlámaná záda, krk, hlavu a jak špatně spíte, ale na tomto našem jedinečném zdravotním polštáři bude všechno skvělé.
Takže závislost na jídle? Blbost a nezlobte se na mě, intelektuální, akademické žvanění, což nemyslím vůbec nijak urážlivě.

168126

15.8.2008 20:10

RE: Je to jako byt zavisly na slun. energii ci vode!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 82.?.?.?

Reakce na 168126

Tapine, znám OSOBNĚ madam, která nejedla více jak 120 dní. Pouze pila vodu.
Prostě "jela na jiné zdroje".

Neměla a nemá důvod toto jakkoliv prezentovat, nebo lhát pro udělání se zajímavou, takže jsem byl jeden z mála, který se to shodou okolností dozvěděl.
Pak když pominul důvod této zkušenosti, zase žije "normálně". Střídmě, skromně ovšem.

A když si odmyslíte to akademické, intelektuální žvanění v článku, tak Váš příspěvěk je totéž-bez urážky.
Máte praxi z půstováním? Ne? Pak plkáte...

168132

16.8.2008 0:04

RE: Je to jako byt zavisly na slun. energii ci vode!

Striga 85.?.?.?

Reakce na 168132

Mám dost drsnou zkušenost s týdenním půstem kvůli těžkému zánětu mozku a mozkových blan, doma v komatu, při probrání jsem zvracela úplně vše. Další týden pouze infuze, opět vše šlo ven. Dvacet kilo nadváhy bylo dole jen to fiklo.

Dalších asi 9 měsíců jsem byla bez auta, nachozeno 100 km měsíčně pěšky, nicméne při stejném jídle bylo za těch 9 měs. všech 20 kilo zpátky. Prostě tělo chtělo mít v tomto věku tuto váhu, bez ohledu na zvýšený pohyb.

Dnes mám své špeky ráda, zachránily mi život. Půstem tělo netrápím, dopřávám si stabilní hladinu cukru - žádný velký hlad, žádné velké přežírání, jídlo klidně před spaním, trávicí trakt dosud celý bez koliky a jiných poruch.

A rozhodit metabolismus několikadenním hladověním - proboha proč.... Jsem ráda, že vše funguje stabilně.

168136

16.8.2008 9:25

RE: Je to jako byt zavisly na slun. energii ci vode!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 82.?.?.?

Reakce na 168136

>Mám dost drsnou zkušenost s týdenním půstem kvůli těžkému zánětu >mozku a mozkových blan, doma v komatu, při probrání jsem zvracela >úplně vše. Další týden pouze infuze, opět vše šlo ven. Dvacet kilo >nadváhy bylo dole jen to fiklo.
Udivujete mě!
Tohle přece není žádný půst v tom smyslu, o kterém je článek, potažmo debata!
To je následek a součást onemocnění, tedy nedobrovolné procedury.
Ovšem otázka je, co by se s Vaším tělem tehdy událo, pokud byste se mohla naládovat...

Mj. - u dobrovolného, očistného a ozdravného půstu velmi záleží na načasování, psychické průpravě a ještě několika doprovodných procedurách (nebudu je popisovat).


>Dalších asi 9 měsíců jsem byla bez auta, nachozeno 100 km >měsíčně pěšky, nicméne při stejném jídle bylo za těch 9 měs. >všech 20 kilo zpátky. Prostě tělo chtělo mít v tomto věku tuto >váhu, bez ohledu na zvýšený pohyb.
Efekt půstování, o kterém píše autor a debatí se, se nachází ještě v jiných rovinách života, než ve štíhlé linii, tak proč sem pletete nějaké kg, které Vám očividně nepřekáží?! Jste spokojená - buďte i nadále! Kdo to dnes jen tak dokáže!?
Ovšem když o něčem mnoho nevíte (tedy o dopadech a účincích skutečného půstu) a navíc tuto metodu nepotřebujete, neznamená to, že metoda je GENERELNĚ špatná, zavrženíhodná atd.
Pouze jí neznáte, nerozumíte, nepotřebujete. Toť vše.
Jinak je to samozřejmě v pořádku - je to Váš život, Vaše tělo.
Jestliže Vám to vyhovuje ke kvalitnímu žití - PROČ NE!
Každý jsme jinačí, každý potřebujeme to své.
Nic proti.

>A rozhodit metabolismus několikadenním hladověním - proboha >proč....
Opět zevšeobecňující teorie...
>Jsem ráda, že vše funguje stabilně.
Tak jo, buďte! [velký smích]

168156

16.8.2008 10:17

RE: Je to jako byt zavisly na slun. energii ci vode!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 213.?.?.?

Reakce na 168136

Nejde o to rozhodit organismus , ale dopřát mu trochu "odpočinku" . Ve všech těch teoriích o hladovění je na prvním místě regenerace , ozdravění .

168161

16.8.2008 1:00

RE: Je to jako byt zavisly na slun. energii ci vode!

jozin z bazin 71.?.?.?

Reakce na 168132

Prosimvas breatharianism je podvod ktery slouzi jen k vylakani penez a pozornosti od druhych, jako vsechny podobne tzv. esotericke praktiky. Mnohokrat dokazano, dost lidi pitomych dost na to aby to vzali vazne zemrelo, vyhledejte napr. na wikipedii.

168138

16.8.2008 9:35

RE: Je to jako byt zavisly na slun. energii ci vode!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 82.?.?.?

Reakce na 168138

>Prosimvas breatharianism je podvod ktery slouzi jen k vylakani >penez a pozornosti od druhych, jako vsechny podobne tzv. >esotericke praktiky. Mnohokrat dokazano, dost lidi pitomych dost >na to aby to vzali vazne zemrelo, vyhledejte napr. na wikipedii.
Co to tady melete? Jaké peníze? Jaké praktiky? A ten breatharainism je nějaká nadávka nebo co? To slovo čtu poprvé, na wikipedii si nic v tomto smyslu hledat nepotřebuji.

A pro Vás původní informaci o té mojí známé ještě rozšířím - to, že nejedla a pouze pila vodu BYL DOPROVODNÝ EFEKT JEJÍCH URČITÝCH SNAH, NIKOLIV CÍL (tedy stát se "dýchavcem" ).
Ona sama to registrovala s úsměvem:"no, prostě nemám hlad no..." a celou dobu žila naprosto běžně, chodila do práce atd.
Na žádné kursy breatharainismu, nechodila, nechodí, nikomu za nic neplatí... PROSTĚ TO BYL VEDLEJŠÍ, BYŤ ZAJÍMAVÝ EFEKT, který posloužil hlavně jí jako zkušenost.

Když tato zkušenost, období pominulo tak pokračovala životem...

168158

16.8.2008 16:16

RE: Je to jako byt zavisly na slun. energii ci vode!

jožin z bažin 71.?.?.?

Reakce na 168158

Rozhodne zadne informace a rozhled nepotrebujete, to jsem vubec nechtel ani nadhodit.

Ale kdyby preci snad cervicek zahlodal, tak tyhle kecy o tom jak ziji bez jidla ma spousta lidi a ti sikovnejsi z nich z toho maji zivnost. Jidlo nepotrebuji, ale vase prachy a pozornost jo. Ze jim obcas nejaky totalni tulpas uveri a pak pojde hlady, to urcite neni jejich vina, spis mel nejakou skrytou petidimenzionalni psychospiritualni vadu, ze. Koukam ze mate nabeh.

168169

19.8.2008 8:50

RE: Je to jako byt zavisly na slun. energii ci vode!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 82.?.?.?

Reakce na 168169

Sice už to zmizí v propadlišti, ale přesto musím ještě krátce odpovědět - zkuste si přečíst, co jsem napsal.
Žádný náběh nemám - znám a hlídám se velmi dobře, můj příspěvěk se týkal zajímavé zkušenosti jedné mojí známé.
Moje prachy a mojí pozornost si před šarlatány všeho druhu ochráním velmi dobře a slova jako pětidimenzionální psychospirituální vada mě tedy určitě nepřinutí oddaně vytřeštit zraky a vyplňovat příkaz k úhradě, který vyluxuje všechny rezervy.... ostatně ani jiná podobná slova.
Vím poněkud více o sobě a životě obecně, aby se ze mě stal nějaký bláznivý scientolog, svědek Jehovův, nebo tak něco...
Líp čtěte, co kdo píše.

168373

19.8.2008 18:56

RE: Je to jako byt zavisly na slun. energii ci vode!

pietroo 194.?.?.?

Reakce na 168373

Tyto jevy jsou známy i z kat.církve a 20.stol: např.Marta Robinová, právě probíhá příprava na její svatořečení. Vše je ověřeno, církev je paradoxně poslední kdo důvěřuje v nějaký zázrak. I pro uznání zázračného uzdravení musí být splněny přísné podmínky: žádný náznak zlepšení před tím uzdravením, uzdravení musí být náhlé (max.v horizontu několika dní), úplné( ne jen zlepšení stavu), trvalé, nejlépe předtím bez medikamentů, stav musí být medicínsky považován za beznadějný (např.rakovina v posledním stadiu). Tyto podmínky byly stanoveny papežem v 18.století. Předtím se to nebralo tak přísně, i když vždy proběhl proces "advocatus diabolus".

168416

15.8.2008 18:07

Organizmus

jean.laroux jean (tečka) laroux (zavináč) seznam (tečka) cz 89.?.?.?

Myslím že lidské tělo není "blbec" ale může "zblbnout". Máme-li hlad říká nám tím organizmus "NAJEZ SE". Máme-li na něco chuť říká nám "Tahle látka mi chybí". Pokud k něčemu máme odpor říká: "UŽ TO DO MĚ NERVI !". Bohužel pojídáním většího než dostatečného množství organizmus "zblbne" a začne ukádat přebytky do špeku, obaluje cévy apod. Pokud držíme drastické diety a pak začneme zase jíst, tělo si řekne: "Celou dobu jsi mě zanedbával tak teď si ten jeden rohlík hodím celej do špeku .. jen tak pro sichr, kdyby ses rozhodl tu hloupou dietku zopakovat". Myslím, že platí klasika .. PŘIMĚŘENĚ .. I Indiáni v Americe blafali svůj tabáček v dýmce střídmě podobně jako úžívali některé drogy .. žádná závislost nevznikla .. VŠEHO S MÍROU ! .. Ještě kdybych se sám dokázal kotrolovat když jsem si to tak hezky popsal [smích]

168129

17.8.2008 15:33

RE: Organizmus

clarc 213.?.?.?

Reakce na 168129

ses mimo .) napr: "Máme-li na něco chuť říká nám "Tahle látka mi chybí"" - takze kdyz mam chut snist 3 cokolady kdyz je vidim, tak to znamena, ze mi chybi cokolada v tele jo? odpovim si sam - nikoliv. tohle je presne ta zavislost o ktere autor mluvil. a dalsi: "Celou dobu jsi mě zanedbával tak teď si ten jeden rohlík hodím celej do špeku .. jen tak pro sichr, kdyby ses rozhodl tu hloupou dietku zopakovat" - dalsi nesmysl. tohle ani nemuzes myslet vazne .) o lidskem tele v tom pripade jinak moc nevis...jde taky o psychiku btw

168207

16.8.2008 16:07

s pôstom opatrne,

Erik123 85.?.?.?

hlavne u neskusenych zaciatocnikov. Vela hlavne zavisi na tom, co clovek bezne konzumuje, niekto kto pravidelne nejedava jedla typu fastfood, vyprazane a mastne jedla, a ma normalnu hmotnost, tak s najvecsou pravdepodobnostou jeho telo ziadnu hladovku nepotrebuje.

168168

17.8.2008 1:11

moje malá zkušenost

ss 89.?.?.?

Nedávno jsem taky vyzkoušel pár dní se postit. Docela mě štvalo, že se kvůli stresu přejídám. Že jím, ale přitom vůbec nemám hlad.

Něco málo jsem si načetl a když jsem byl doma sám a byl klid, tak jsme si řekl, že to vyzkouším. Ráno jsem vstal a vůbec jsem neměl pocit hladu, stejně jako už předchozí dva dni. Normálně bych už kolem 10-11tý měl hlad a běžel do ledničky. Takhle jsem vydržel bez jedinýho pocitu hladu v pohodě celý týden nejíst vůbec nic a ukončil jsem to hlavně proto, že jsem nechtěl riskovat delší dobu takhle napoprvý.

Co bylo zajímavý:
už dlouho se mi takhle dobře nespalo
první asi dva dni, mi bylo docela víc zima a přes noc se mi méně prokrvovaly ruce
při větší fyzický zátěži jsem byl dříve unavený a chodil jsem relativně brzo spát
zhubnul jsem asi o 7 kilo, což díky velmi malým časovým úseku se mi zdálo, že jsem nějakej odpruženej, vrátily se mi 3 kila

a pokud budu mít zase někdy pocit, že vůbec nemám hlad, tak určitě zase pokusím tělo poslechnout [smích]
Navíc člověk výrazně ušetří čas(=nejí), peníze za jídlo, nemusí mejt nádobí a nejsou žádný odpadky [vyplazený jazyk]

168187

10.4.2020 19:13

Kde byla chyba?

Vendula 86.?.?.?

Asi pred 3 lety jsem zkousela pust.
Od rana pouze vodu, pocit hladu jsem zvladala bez problemu, zadne bolesti hlavy jsem take nemela (nekde jsem cetla, ze se obcas pri pustu objevi), celkem pohoda. Ale v noci jsem se prevalovala, nemohla jsem usnout, a pak uz se mi jen motala hlava a sly na me mrakoty (asi tak kolem 4 hodiny ranni). Takze jsem si dala ihned nohy nahoru a snedla jsem aspon dve sousta bananu, aby mi nebylo zle.
Postit znovu uz jsem se bala.
Muze mi nekdo rict, kde jsem udelala chybu?

378539

Příspěvků: 35

15.08. 06:22 Striga  Autor si protiřečí
15.08. 08:39 Jan Molič  RE: Autor si protiřečí
15.08. 15:48 Muchomůrka červená  RE: Autor si protiřečí
15.08. 13:34  RE: Autor si protiřečí
15.08. 06:47 Marek  Půst
15.08. 06:58 F  FPH
15.08. 08:01  Všechno je jinak!
15.08. 08:35 android  Zdravo zit
15.08. 09:34 cyp  .
15.08. 09:58 svan  Prosim
15.08. 11:01 LJM  Půst
15.08. 11:35 panelák obama  vibrace
16.08. 18:15 Vítek P.  RE: vibrace
15.08. 12:05 Beta  Zajímavé...
15.08. 12:47  No, nechci si rýt...
15.08. 14:08  Zkuste třeba tohle
15.08. 14:11 drUgstore  že se tady u nás...
15.08. 16:47 Jan Molič  RE: že se tady u nás...
15.08. 21:26 panelák obama  RE: že se tady u nás...
15.08. 20:03  RE: že se tady u nás...
15.08. 16:43 Tapin  Je to jako byt zavisly na slun. energii ci vode!
15.08. 20:10  RE: Je to jako byt zavisly na slun. energii ci vode!
16.08. 00:04 Striga  RE: Je to jako byt zavisly na slun. energii ci vode!
16.08. 09:25  RE: Je to jako byt zavisly na slun. energii ci vode!
16.08. 10:17  RE: Je to jako byt zavisly na slun. energii ci vode!
16.08. 01:00 jozin z bazin  RE: Je to jako byt zavisly na slun. energii ci vode!
16.08. 09:35  RE: Je to jako byt zavisly na slun. energii ci vode!
16.08. 16:16 jožin z bažin  RE: Je to jako byt zavisly na slun. energii ci vode!
19.08. 08:50  RE: Je to jako byt zavisly na slun. energii ci vode!
19.08. 18:56 pietroo  RE: Je to jako byt zavisly na slun. energii ci vode!
15.08. 18:07 jean.laroux  Organizmus
17.08. 15:33 clarc  RE: Organizmus
16.08. 16:07 Erik123  s pôstom opatrne,
17.08. 01:11 ss  moje malá zkušenost
10.04. 19:13 Vendula  Kde byla chyba?

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

29

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 38 čtenářů částkou 10 202 korun, což je 29 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Klaus Schwab požaduje globální zdravotní průkaz založený na implantovatelném mikročipu10.05.21 19:57 Neurčeno 1

Oficiální apartheid v Česku vyhlášen!10.05.21 17:46 Česká republika 1

Školy s rouškami zaznamenaly o 37% více infekcí než školy bez roušek!10.05.21 07:54 Slovensko 0

Přestaňte se podílet na testování dětí, vzkazuje učitelka na gymnáziu svým kolegům08.05.21 22:03 Česká republika 2

Vrbětice 2014, po sérii explozí07.05.21 15:46 Česká republika 0

Arenberger07.05.21 13:25 Česká republika 1

Skutečná pandemie vypukne PO očkování06.05.21 16:56 Rakousko 4

Pozvánka na 9.květen05.05.21 23:13 Česká republika 3

Nemyslete si, že základním nezdaněným příjmem od Pirátů něco dostanete05.05.21 19:59 Česká republika 4

Lehmann skončil ve vedení Herthy Berlín kvůli rasistickému vzkazu05.05.21 17:30 Německo 0

Francúzski odborníci bijú na poplach: Je potrebné zastaviť všetky očkovania proti korone!05.05.21 17:20 Francie 1

Další dobrá zpráva: CIA pro diversitu04.05.21 10:41 USA 1

Podvodné okrádání lidí televizí Barandov falešným teleshoppingem04.05.21 00:17 Česká republika 1

Prof. Žaloudík: Covidový bizár pokračuje. Není důležité jaká opatření se dělají, o medicínu tu nejde29.04.21 12:57 Česká republika 3

Zajímavá diplomová práce: Aktéři selhání integrovaného záchranného systému: muniční sklad ve Vrběticích27.04.21 23:03 Česká republika 0

Ruské společnosti se bojí dodávat ropu do Běloruska kvůli sankcím USA27.04.21 21:59 Rusko 1

Aliance národních sil nabízí záruku za tři obviněné bojující za Donbas26.04.21 23:02 Česká republika 1

Lubomír Volný 20.4. ve sněmovně k Vrběticím26.04.21 17:13 Česká republika 2

Největší smrtnost má vakcína od Pfizeru24.04.21 10:02 Neurčeno 15

Lidé už pochopili, že si z nich vláda dělá srandu a na náhubky kašlou23.04.21 19:40 Česká republika 6

Měnové kurzy

USD
21,09 Kč
Euro
25,60 Kč
Libra
29,78 Kč
Kanadský dolar
17,43 Kč
Australský dolar
16,52 Kč
Švýcarský frank
23,41 Kč
100 japonských jenů
19,37 Kč
Čínský juan
3,28 Kč
Polský zloty
5,61 Kč
100 maď. forintů
7,15 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,38 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 690,48 Kč
1 unce stříbra
576,13 Kč
Bitcoin
1 161 631,66 Kč

Poslední aktualizace: 11.5.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 6 170